AnyTM - Any Team Management System (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (385 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Continue
hu: Folytatás

en: Page
hu: Oldal

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Africa/Addis_Ababa
hu: Afrika/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algír

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Aszmara

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dár asz-Szalám

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Kartúm

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagosz

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto Novo

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunisz

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hu: Amerika/Adak-sziget

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua és Barbuda

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asunción

en: America/Atka
hu: Amerika/Atka

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belém

en: America/Belize
hu: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
hu: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogotá

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
hu: Amerika/Cambridge Bay

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancún

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Kajmán-szigetek

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Córdoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson Creek

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El Salvador

en: America/Ensenada
hu: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
hu: Amerika/Fort Wayne

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hu: Amerika/Havanna

en: America/Hermosillo
hu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hu: Amerika/Indiana/vevay

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqualit

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
hu: Amerika/Knox IN

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los Angeles

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoz

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexikóváros

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hu: Amerika/New York

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
hu: Amerika/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Recife
hu: Amerika/Recife

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hu: Amerika/Rio Branco

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St. Johns

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St. Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St. Lucia

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St. Thomas

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St. Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
hu: Amerika/Virgin-szigetek

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/Déli-sark

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hu: Antarktisz/Vosztok

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Északi-sark/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hu: Ázsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
hu: Ázsia/Ashkhgabat

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrein

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
hu: Ázsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Dacca
hu: Ázsia/Dacca

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damaszkusz

en: Asia/Dhaka
hu: Ázsia/Dhaka

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dusanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gáza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hu: Ázsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutszk

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztambul

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karacsi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasznojarszk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Makaó

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Mascat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Phenjan

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Katar

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Rijád

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Saigon

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Szöul

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghaj

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Taskent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbiliszi

en: Asia/Tel_Aviv
hu: Ázsia/Tel-Aviv

en: Asia/Thimbu
hu: Ázsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
hu: Ázsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Ulan_Bator
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumcsi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vlagyivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Jakutszk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Jekatyerinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Jereván

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azori-szigetek

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda-szigetek

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári-szigetek

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Zöldfoki-szigetek

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Australia/ACT
hu: Ausztrália/ACT

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broke_Hill

en: Australia/Canberra
hu: Ausztrália/Canberra

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/LHI
hu: Ausztrália/LHI

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/NSW
hu: Ausztrália/NSW

en: Australia/North
hu: Ausztrália/Észak

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Queensland
hu: Ausztrália/Queensland

en: Australia/South
hu: Ausztrália/Dél

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
hu: Ausztrália/Tasmánia

en: Australia/Victoria
hu: Ausztrália/Victoria

en: Australia/West
hu: Ausztrália/Nyugat

en: Australia/Yancowinna
hu: Ausztrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
hu: Európa/Amszterdam

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
hu: Európa/Athén

en: Europe/Belfast
hu: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hu: Európa/Belgrád

en: Europe/Berlin
hu: Európa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hu: Európa/Pozsony

en: Europe/Brussels
hu: Európa/Brüsszel

en: Europe/Bucharest
hu: Európa/Bukarest

en: Europe/Budapest
hu: Európa/Budapest

en: Europe/Chisinau
hu: Európa/Kisjenő

en: Europe/Copenhagen
hu: Európa/Koppenhága

en: Europe/Dublin
hu: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
hu: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hu: Európa/Isztambul

en: Europe/Kaliningrad
hu: Európa/Kalinyingrád

en: Europe/Kiev
hu: Európa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hu: Európa/Lisszabon

en: Europe/Ljubljana
hu: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
hu: Európa/London

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
hu: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Minsk
hu: Európa/Minszk

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
hu: Európa/Moszkva

en: Europe/Nicosia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Oslo
hu: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
hu: Európa/Párizs

en: Europe/Prague
hu: Európa/Prága

en: Europe/Riga
hu: Európa/Riga

en: Europe/Rome
hu: Európa/Róma

en: Europe/Samara
hu: Európa/Szamara

en: Europe/San_Marino
hu: Európa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
hu: Európa/Szarajevó

en: Europe/Simferopol
hu: Európa/Szimferopol

en: Europe/Skopje
hu: Európa/Szkopje

en: Europe/Sofia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Stockholm
hu: Európa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hu: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hu: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
hu: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
hu: Európa/Érsekújvár

en: Europe/Vaduz
hu: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
hu: Európa/Bécs

en: Europe/Vilnius
hu: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hu: Európa/Varsó

en: Europe/Zagreb
hu: Európa/Zágráb

en: Europe/Zaporozhye
hu: Európa/Zaporizzsja

en: Europe/Zurich
hu: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai-óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai-óceán/Chagos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai-óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai-óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai-óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai-óceán/Maldív-szigetek

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai-óceán/Mauritius

en: Indian/Reunion
hu: Indian/Réunion

en: Pacific/Apia
hu: Csendes-óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes-óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes-óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes-óceán/Húsvét-szigetek

en: Pacific/Efate
hu: Csendes-óceán/Efate-sziget

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes-óceán/Enderbury-sziget

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes-óceán/Fidzsi-szigetek

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes-óceán/Galápagos-szigetek

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes-óceán/Gambier-szigetek

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes-óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes-óceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes-óceán/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes-óceán/Kiritimati-sziget

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes-óceán/Kosrae-sziget

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes-óceán/Kwajelein-atoll

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes-óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes-óceán/Marquesas-szigetek

en: Pacific/Midway
hu: Csendes-óceán/Midway-szigetek

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes-óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes-óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes-óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes-óceán/Nouméa

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes-óceán/Pago Pago

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes-óceán/Pitcairn

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes-óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes-óceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
hu: Csendes-óceán/Szamoa

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes-óceán/Tahiti

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes-óceán/Tongatapu

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Upcoming Events
hu: Közelgő események

en: Africa/Accra
hu: Afrika/Accra

en: Africa/Bamako
hu: Afrika/Bamako

en: Africa/Banjul
hu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hu: Afrika/Bissau

en: Africa/Casablanca
hu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Conakry
hu: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hu: Afrika/Dakar

en: Africa/El_Aaiun
hu: Afrika/El-Ajún

en: Africa/Freetown
hu: Afrika/Freetown

en: Africa/Monrovia
hu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nouakchott
hu: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hu: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Sao_Tome
hu: Afrika/São Tomé

en: Africa/Timbuktu
hu: Afrika/Timbuktu

en: America/Argentina/San_Luis
hu: Amerika/Argentína/San Luis

en: America/Danmarkshavn
hu: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Indiana/Tell_City
hu: Amerika/Indiana/Tell City

en: America/Marigot
hu: Amerika/Marigot

en: America/North_Dakota/Center
hu: Amerika/Észak-Dakota/Center

en: America/St_Barthelemy
hu: Amerika/Szt. Barthelemy
