Backup and Migrate (6.x-2.2) - en to pl translation catalogue (249 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Create !type
pl: Utwórz !type

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Scheme
pl: Schemat

en: Password
pl: Hasło

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Database type
pl: Typ bazy danych

en: action
pl: akcja

en: Default Settings
pl: Ustawienia domyślne

en: Email Address
pl: Adres Email

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: All
pl: Wszystko

en: Database
pl: Baza danych

en: Never
pl: Nigdy

en: Location
pl: Położenie

en: download
pl: pobierz

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: help page
pl: strona pomocy

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Destination
pl: Cel

en: Site off-line message
pl: Wiadomość, gdy strona jest wyłączona

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
pl: Wiadomość, którą zobaczą użytkownicy, gdy witryna jest wyłączona.

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Profile
pl: Profil

en: Weeks
pl: Tygodni

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Source
pl: Źródło

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Days
pl: Dni

en: profile
pl: profil

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Last run
pl: Ostatnio uruchomiono

en: Are you sure?
pl: Czy jesteś pewien?

en: Keep
pl: Zachowaj

en: revert
pl: przywróć

en: Destination name
pl: Nazwa miejsca docelowego

en: Missing
pl: Brakujące

en: Schedules
pl: Harmonogramy

en: Minutes
pl: Minuty

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Once an hour
pl: Raz na godzinę

en: Once a day
pl: Raz na dzień

en: Profiles
pl: Profile

en: Restore
pl: Przywróć

en: The e-mail address %mail is not valid.
pl: Podany adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: Create new profile
pl: Utwórz nowy profil

en: Database Options
pl: Ustawienia bazy danych

en: Profile Name
pl: Nazwa Profilu

en: Hour(s)
pl: Godzina(y)

en: Backup and Migrate
pl: Tworzenie kopii zapasowych i migracja

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
pl: Utwórz/przywróć kopię zapasową bazy danych lub przenieś dane z/do innej instalacji Drupala.

en: Backup the database.
pl: Utwórz kopię zapasową bazy danych.

en: Restore the database from a previous backup
pl: Odtwórz bazę danych z poprzedniej kopii zapasowej.

en: restore from backup
pl: przywrócenie z kopii

en: Backup every
pl: Wykonaj kopię co

en: Number of Backup files to keep
pl: Liczba przechowywanych plików kopii zapasowej

en: Exclude the following tables altogether
pl: Wyklucz całkowicie następujące tabele

en: The selected tables will not be added to the backup file.
pl: Wybrane tabele nie zostaną dołączone do pliku kopii.

en: Exclude the data from the following tables
pl: Nie dołączaj danych z następujących tabel

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
pl: Dla wybranych tabel zostanie skopiowana jedynie ich struktura natomiast nie ich zawartość. Ta opcja jest przydatna przy wykluczaniu danych z pamięci podręcznej w celu zmniejszenia pliku.

en: Backup file name
pl: Nazwa pliku kopii zapasowej

en: No Compression
pl: Bez kompresji

en: Compression
pl: Kompresja

en: Append a timestamp.
pl: Dołącz znacznik czasowy.

en: Timestamp format
pl: Format znacznika czasowego

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
pl: Format daty powinien być zgodny z formatem <a href="!url">date()</a> PHP

en: Save these settings.
pl: Zapisz te ustawienia.

en: Upload a Backup File
pl: Wyślij plik kopii zapasowej

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
pl: Wyślij plik kopii zapasowej utworzony przez tą wersję modułu. Inne kopie bazy danych wymagają innych narzędzi do zaimportowania. Maksymalny rozmiar pliku: %size

en: Backup the database with the default settings
pl: Wykonaj kopię zapasową z domyślnymi ustawieniami

en: Unable to open file %file to restore database
pl: Nie można otworzyć pliku %file, aby odzyskać bazę danych

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
pl: Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: Backup and Migrate nie mógł zapisać testowego pliku w katalogu docelowym '%directory' i w związku z tym nie można sprawdzić czy katalog ten jest zabezpieczony. Kopie zapasowe będą wstrzymane do momentu, kiedy serwer będzie miał uprawnienia do zapisywania w nim plików i będzie on zabezpieczony.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
pl: Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: Backup and Migrate nie może zapisać plików na serwerze ponieważ katalog docelowy jest publicznie dostępny. Przed zapisaniem plików na serwerze należy zabezpieczyć katalog '%directory'.

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
pl: Wykonaj szybką kopię bazy danych Drupala bez niepotrzebnych danych.

en: Backup the database
pl: Stwórz kopię zapasową bazy danych

en: Backup the database with the default settings.
pl: Wykonaj kopię zapasową z domyślnymi ustawieniami.

en: Scheduling
pl: Harmonogram

en: Directory path
pl: Ścieżka do katalogu

en: Edit !type
pl: Edytuj !type

en: Save !type
pl: Zapisz !type

en: Delete !type
pl: Usuń !type

en: Exported content
pl: Wyeksportowana zawartość

en: override
pl: nadpisz

en: There are no !items to display.
pl: Brak elementów !items do wyświetlenia.

en: Create a new !item
pl: Utwórz nowy !item

en: Are you sure you want to delete this !type?
pl: Masz pewność, że chcesz usunąć !type?

en: List !type
pl: Lista !type

en: Export !type
pl: Eksportuj !type

en: The type of the database. Drupal only supports one database type at a time, so this must be the same as the current database type.
pl: Typ bazy danych. Drupal obsługuje tylko jeden typ bazy danych w określonym czasie, więc ten typ bazy musi być taki sam jak obecny.

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
pl: Nazwa bazy danych. Baza danych musi być wcześniej utworzona, nie zostanie utworzona dla ciebie.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
pl: Wpisz nazwę użytkownika, który ma uprawnienia zapisywania danych do bazy.

en: The database name is not valid.
pl: Nazwa bazy danych jest błędna.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
pl: Możesz pominąć określone tabele lub tabelę w pliku kopii zapasowej. Wykluczaj jedynie te dane, które nie są wymagane do działania takie jak dane z cache, lub dane z dodatkowych modułów. Wykluczanie tabel może powodować błędy Drupala, zatem <strong>nie zmieniaj tych ustawień jeżeli nie masz pewności co robisz</strong>.

en: Lock tables during backup
pl: Blokuj tabele podczas wykonywania kopii

en: This can help reduce data corruption, but will make your site unresponsive.
pl: Ta opcja zabezpiecza przed uszkodzeniem danych, jednocześnie powoduje brak reakcji strony na działania użytkowników.

en: %num SQL commands executed.
pl: Wykonano %num komend SQL.

en: MySQL Database
pl: Baza danych MySQL

en: Default Database
pl: Domyślna baza danych

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
pl: Wprowadź adres e-mail, na który wysłane będą pliki kopii zapasowych. Należy upewnić się, że serwer potrafi przesyłać duże załączniki.

en: Database backup from !site: !file
pl: Kopia bazy danych ze strony !site: !file

en: Database backup attached.
pl: Dołączona kopia bazy danych.

en: Server Directory
pl: Katalog na serwerze

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
pl: Wprowadź ścieżkę do katalogu, w którym zapisane będą pliki kopii zapasowych. Należy wprowadzić ścieżkę względną w stosunku do głównego katalogu instalacji Drupala. Serwer musi mieć uprawnienia do zapisywania w tym katalogu.

en: Change file mode (chmod)
pl: Zmień tryb pliku (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
pl: Jeżeli w tym polu zostanie wprowadzana wartość to uprawnienia do plików kopii zapasowej będą ustawione z tą wartością. Uprawnienia należy określić w formie numerycznej (np. 644 lub 0644) lub zostawić puste w celu wyłączenia tej funkcji.

en: Change file group (chgrp)
pl: Zmień grupę, do której należy plik (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
pl: Jeżeli w tym polu zostanie wprowadzona wartość to pliki kopii zapasowej będą przypisane do wpisanej grupy za pomocą polecenia chgrp. Pozostaw puste w celu wyłączenia tej funkcji.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
pl: Należy podać prawidłową wartość numeryczną dla polecenia chmod (np. 644 lub 0644) w polu zmiany wartości lub pozostawić puste.

en: Manual Backups Directory
pl: Katalog z ręcznie wykonanymi kopiami bazy danych

en: Scheduled Backups Directory
pl: Katalog kopii zapasowych zapisywanych według harmonogramu

en: Save the backup files to any directory on the server which the web-server can write to.
pl: Zapisz pliki kopii zapasowej do dowolnego katalogu na serwerze, do którego serwer posiada uprawnienia zapisu.

en: Import the backup directly into another database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
pl: Importuj kopię zapasową prosto do innej bazy danych. Miejsca docelowe baz danych mogą również być wykorzystane jako źródło, z którego baza będzie odtworzona.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
pl: Importuj kopię zapasową prosto do innej bazy danych MySQL. Miejsca docelowe baz danych mogą również być wykorzystane jako źródło, z którego baza będzie odtworzona.

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
pl: Zapisz pliki kopii zapasowych do dowolnego katalogu na serwerze FTP.

en: FTP Directory
pl: Katalog FTP

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
pl: Zapisz pliki kopii zapasowej do kubełka na !link.

en: Amazon S3 account
pl: Konto Amazon S3

en: Amazon S3 Bucket
pl: Pojemnik Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
pl: Wysyłanie kopii zapasowych jako wiadomości e-mail na wybrane adresy.

en: There are no backup files to display.
pl: Brak plików kopii zapasowej do wyświetlenia.

en: Choose the database to restore to. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be restored to.
pl: Wybierz bazę danych, do której chcesz zapisać odtworzoną kopię. Kopię można zapisać w dowolnym z utworzonych miejsc docelowych jak i w bazach danych zapisanych w pliku settings.php mogą być .

en: Are you sure you want to restore the database?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić bazę danych?

en: Are you sure you want to restore the database from the backup file %file_id? This will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
pl: Czy na pewno przywrócić bazę danych z pliku %file_id? Ta operacja spowoduje to usunięcie części lub wszystkich twoich danych i nie może zostać cofnięta. <strong>Kopie zapasowe należy zawsze testować na serwerach nieprodukcyjnych!</strong>

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
pl: Odtwarzanie spowoduje skasowanie części lub wszystkich danych i nie może być cofnięte. <strong>Nie należy testować kopii zapasowych na serwerach produkcyjnych</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
pl: Czy na pewno usunąć plik kopii zapasowej?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
pl: Czy na pewno usunąć plik kopii zapasowej %file_id? <strong>Tej operacji nie da się cofnąć.</strong>

en: Backup Source
pl: Źródło kopii

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
pl: Wybierz bazę danych, która będzie skopiowana. Wszystkie utworzone miejsca docelowe i bazy danych zapisane w pliku settings.php mogą być skopiowane.

en: Destinations
pl: Cele

en: destinations
pl: miejsca docelowe

en: destination
pl: miejsce docelowe

en: Add a new @s destination.
pl: Dodaj nowe miejsce docelowe @s.

en: Choose the type of destination you would like to create:
pl: Wybierz typ miejsca docelowego, które chcesz dodać:

en: No destination types available.
pl: Brak dostępnych typów miejsc docelowych.

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
pl: Czy na pewno usunąć miejsce docelowe %name? Pliki kopii zapasowych zapisane już w tym miejscu nie będą usunięte.

en: list files
pl: lista plików

en: restore
pl: przywróć

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
pl:  Wprowadzenie hasła nie jest konieczne z wyjątkiem zmiany aktualnie ustawionego hasła.

en: File Encryption (EXPERIMENTAL)
pl: Szyfrowanie pliku (EKSPERYMENTALNE)

en: Encrypted files can only be restored by Backup and Migrate and only on sites with the same encryption key. <strong>This functionality is experimental, and should only be used for testing.</strong>
pl: Pliki szyfrowane mogą być odtworzone tylko przez Backup and Migrate i tylko na stronach z tym samym kluczem szyfrującym. <strong>Ta funkcjonalność jest eksperymentalna i powinna być wykorzystywana tylko w celach testowych.</strong>

en: File Encryption
pl: Szyfrowanie pliku

en: Install the !link to enable backup file encryption.
pl: Zainstaluj !link w celu włączenia szyfrowania pliku kopii zapasowej.

en: AES Encryption Module
pl: Moduł szyfrujący AES

en: No Encryption
pl: Brak szyfrowania

en: AES Encryption
pl: Szyfrowanie AES

en: Send an email if backup succeeds
pl: Wyślij wiadomość e-mail jeżeli kopia zapasowa powiedzie się

en: Email Address for Success Notices
pl: Adres e-mail dla wiadomości o udanych kopiach zapasowych

en: Send an email if backup fails
pl: Wyślij wiadomość e-mail jeżeli kopia zapasowa nie powiedzie się

en: Email Address for Failure Notices
pl: Adres e-mail dla wiadomości o nieudanych kopiach zapasowych

en: !site backup succeeded
pl: Kopia zapasowa witryny !site powiodła się

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
pl: Kopia zapasowa witryny zakończyła się powodzeniem z następującymi wiadomościami:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
pl: Kopia zapasowa witryny zakończyła się sukcesem.

en: !site backup failed
pl: Kopia zapasowa witryny !site nie powiodła się

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
pl: Kopia zapasowa witryny zakończyła się niepowodzeniem z następującymi wiadomościami: !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
pl: Kopia zapasowa nie powiodła się z nieznanych przyczyn.

en: Disable query log
pl: Wyłącz dziennik zapytań

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
pl: Wyłącz dziennik zapytań modułu devel w trakcie wykonywania kopii zapasowej. Zostanie on ponownie włączony kiedy kopia zapasowa będzie gotowa. Jest to wysoce zalecane.

en: Take site offline
pl: Wyłącz stronę

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
pl: Przełącz witrynę w stan przerwy technicznej w trakcie wykonywania kopii zapasowej i wyświetl wiadomość o stanie witryny. Witryna zostanie przywrócona kiedy kopia zapasowa będzie gotowa.

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
pl: Wyłącz dziennik zapytań modułu devel w trakcie operacji odtwarzania. Zostanie on ponownie włączony po zakończeniu odtwarzania. Jest to wysoce zalecane.

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
pl: Przełącz witrynę w stan przerwy technicznej w trakcie odtwarzania i pokaż wiadomości o stanie witryny. Witryna zostanie przywrócona kiedy odtwarzanie zakończy się.

en: View as checkboxes
pl: Przeglądaj jako pola wyboru

en: Backup File
pl: Plik kopii zapasowej

en: You can use tokens in the file name.
pl: Można używać wzorców podstawiania w nazwie pliku.

en: profiles
pl: profile

en: Untitled Profile
pl: Profil bez nazwy

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
pl: Masz pewność, że chcesz usunąć profil %name? Wszystkie harmonogramy używające ten profil zostaną wyłączone.

en: schedule
pl: harmonogram

en: schedules
pl: harmonogramy

en: Untitled Schedule
pl: Harmonogram bez nazwy

en: No tables excluded
pl: Nie wykluczono żadnej tabeli

en: No data omitted
pl: Nie pominięto żadnych danych

en: Schedule Name
pl: Nazwa harmonogramu

en: Settings Profile
pl: Profil ustawień

en: -- None Available --
pl: -- Brak dostępnych --

en: The number of backup files to keep before deleting old ones. Use 0 to never delete backups. <strong>Other files in the destination directory will get deleted if you specify a limit.</strong>
pl: Liczba przechowywanych plików kopii zapasowej zanim zacznie usuwać starsze pliki. W celu wyłączenia usuwania starych plików należy wpisać 0. <strong>Inne pliki w katalogu docelowym będą usunięte, jeżeli ustawiony zostanie limit.</strong>

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them.
pl: Wybierz, gdzie plik kopii zapasowej ma być zapisany. Pliki kopii zapasowych zawierają wrażliwe dane dlatego należy ostrożnie wybierać miejsce, gdzie będą one zapisywane.

en: Create new destination
pl: Dodaj nowy cel

en: Backup period must be a number greater than 0.
pl: Okres powtarzania kopii zapasowej musi być liczbą większą niż 0.

en: Number to keep must be an integer greater than or equal to 0.
pl: Liczba zachowanych plików musi być liczbą całkowitą większą niż 0.

en: Once a second
pl: Raz na sekundę

en: Every @count seconds
pl: Co @count sekund

en: Once a minute
pl: Raz na minutę

en: Every @count minutes
pl: Co @count minut

en: Every @count hours
pl: Co @count godzin

en: Every @count days
pl: Co @count dni

en: Once a week
pl: Raz na tydzień

en: Every @count weeks
pl: Co @count tygodni

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
pl: Backup and Migrate ułatwia wykonywanie operacji tworzenia kopii zapasowych bazy danych twojego Drupala i przenoszenia danych z jednej instalacji Drupala do innej. Daje możliwość tworzenia kopii całej bazy danych do pliku na serwerze lub do pobrania oraz odtworzenia danych z wykonanej kopii. Możesz także zaplanować harmonogram wykonywania kopii. Obsługiwana jest także kompresja plików baz danych. Plik baz danych stworzone w tym module mogą być importowane w bieżącej lub innej instalacji Drupala za pomocą !restorelink , a także za pomocą narzędzi takich jak <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> lub komend mysql w panelu poleceń.

en: restore feature
pl: odtworzenie funkcji

en: Quick Backup Tab
pl: Karta szybkiej kopii zapasowej

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
pl: Użyj tego formularza w przypadku wykonywania prostych kopii zapasowych twojej bazy danych. Zobacz !helppage by uzyskać więcej pomocy

en: Advanced Backup Tab
pl: Karta zaawansowanej kopii

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
pl: Użyj tego formularza, aby ręcznie wykonać kopię twojej bazy danych z bardziej zaawansowanymi ustawieniami. Możesz załadować wcześniej zapisane !profilelink. Możesz także zapisać każdą dokonaną zmianę w ustawieniach jako nowy profil ustawień.

en: settings profiles
pl: profile ustawień

en: Restore Tab
pl: Przywróć zakładkę

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
pl: Wyślij kopię i przenieś plik baz danych. Funkcja przywracania nie będzie działać ze zrzutami baz danych z innych źródeł takich jak phpMyAdmin.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
pl: Cele to miejsca docelowe, w których można zapisywać pliki kopii zapasowych lub z których można je wczytywać.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
pl: Pliki mogą być zapisane w katalogu na serwerze, pobrane na twój komputer lub wysłane jako załącznik wiadomości e-mail na określone konto. W karcie Cele można tworzyć, usuwać i edytować cele oraz wyświetlać listy plików już zapisanych w dostępnych miejscach docelowych.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
pl: Profile to zapisane ustawienia dotyczące kopii zapasowych. Profile przechowują ustawienia dotyczące wyłączonych tabel jak również nazwę pliku kopii zapasowej, ustawienia kompresji i znacznika czasowego. Profile mogą być używane w !schedulelink oraz w !manuallink.

en: manual backups
pl: ręczne kopie zapasowe

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
pl: Możesz tworzyć nowe profile za pomocą karty dodaj profile lub zaznaczając opcję "Zapisz te ustawienia" na stronie zaawansowanych kopii zapasowych.

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
pl: Wykonaj automatyczną kopię zapasową bazy danych według harmonogramu używając zadań <a href="!cronurl">cron</a>.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
pl: Każdy harmonogram uruchomiony będzie maksymalnie raz w trakcie działania zadań cron, więc nie jest możliwe, żeby uruchamiany był częściej niż pozawala na to konfiguracja cron. Jeżeli określona zostanie liczba kopii zachowanych zapasowych dla harmonogramu to w trakcie tworzenia nowych plików stare będą z czasem usuwane. <strong>Jeżeli określona zostanie liczba zachowanych plików inne pliki kopii zapasowej w miejscu docelowym tego harmonogramu będą usunięte</strong>.

en: You do not have permission to back up this site.
pl: Nie masz uprawnień do wykonywania kopii zapasowej tej strony.

en: -- Select a Settings Profile --
pl: -- Wybierz Profil Ustawień --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
pl: Możesz wczytać profil. Wszelkie zmiany dokonane poniżej zostaną utracone.

en: Load Settings
pl: Wczytaj ustawienia

en: Load Profile
pl: Wczytaj profil

en: Quick Backup
pl: Szybka kopia zapasowa

en: Backup now
pl: Wykonaj kopię teraz

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
pl: By zmienić więcej ustawień dla kopii zapasowych, spróbuj <a href="!advancedurl">zaawansowane ustawienia kopii zapasowych</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
pl: Źródło nie może być zapisane w samym sobie. Proszę wybrać inne miejsce docelowe dla tej kopii zapasowej.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
pl: Kopia zapasowa z !from do !to przy użyciu profilu !profile !submit

en: Backup Destination
pl: Miejsce docelowe kopii zapasowej

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
pl: Wybierz miejsce zapisania pliku kopii. Pliki kopii zapasowej zawierają wrażliwe dane, należy uważnie wybierać miejsce ich przechowywania. Aby pobrać plik do swojego komputera wybierz 'Pobierz'.

en: Save the settings as
pl: Zapisz te ustawienia jako

en: Replace the '%profile' profile
pl: Zastąp profil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
pl: To będzie nazwa nowego profilu jeżeli wybrano "Dodaj nowy profil" w przeciwnym wypadku będzie to nazwa profilu '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
pl: Wybierz nazwę dla tych ustawień. Twoje ustawienia zostaną zapisane jako profil i pojawią się w <a href="!url">Karcie profili</a>

en: Save Without Backing Up
pl: Zapisz bez wykonywania kopii zapasowej

en: Restore to
pl: Przywróć do

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
pl: <p>Lub możesz odtworzyć jeden z plików ze swojego <a href="!url">miejsca docelowego kopii zapasowych.</a></p>

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
pl: <a href="!restoreurl">Przywróć ponownie</a>

en: administer backup and migrate
pl: zarządzaj backup and migrate

en: Advanced Backup
pl: Kopia zaawansowana

en: The name of the profile.
pl: Nazwa profilu

en: Append a timestamp to the filename.
pl: Dołącz znacznik czasu do nazwy pliku.

en: The format of the timestamp.
pl: Format znacznika czasu

en: The filter settings for the profile.
pl: Ustawienia filtrowania profilu.

en: The {backup_migrate_destination}.destination_id of the source to backup from.
pl: Identyfikator {backup_migrate_destination}.destination_id źródła, z którego wykonać kopię zapasową.

en: The number of backups to keep.
pl: Liczba kopii utrzymywanych na serwerze.

en: The number of seconds between backups.
pl: Czas w sekundach pomiędzy wykonaniami kopii.

en: The last time the backup was run.
pl: Data ostatniej kopii.

en: Default Schedule
pl: Harmonogram Domyślny

en: The db source to backup from.
pl: Źródłowa baza danych do skopiowania.

en: Restore now
pl: Przywróć teraz
