Backup and Migrate (6.x-2.4) - en to ca translation catalogue (160 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Create !type
ca: Crea !type

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Scheme
ca: Esquema

en: Password
ca: Contrasenya

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Schedule
ca: Planificar

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Default Settings
ca: Paràmetres predeterminats

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: All
ca: Tot

en: Database
ca: Base de dades

en: Host
ca: Servidor

en: Never
ca: Mai

en: Location
ca: Localització

en: download
ca: descarrega

en: Frequency
ca: Freqüència

en: help page
ca: pàgina d'ajuda

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Destination
ca: Destí

en: Site off-line message
ca: Missatge de desconnectat del lloc

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ca: Missatge per mostrar als visitants quan el lloc està en mode desconnectat.

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Profile
ca: Perfil

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Source
ca: Font

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Days
ca: Dies

en: profile
ca: perfil

en: Hours
ca: Hores

en: Seconds
ca: Segons

en: Last run
ca: Última execució

en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

en: Keep
ca: Manté

en: revert
ca: reverteix

en: Destination name
ca: Nom del destí

en: Missing
ca: Perdut

en: Schedules
ca: Planificacions

en: Minutes
ca: Minuts

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Once an hour
ca: Un cop a l'hora

en: Once a day
ca: Un cop al dia

en: Profiles
ca: Perfils

en: Restore
ca: Restaura

en: The e-mail address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: Create new profile
ca: Crea un nou perfil

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: Hour(s)
ca: Hora/es

en: Backup and Migrate
ca: Còpia de seguretat i migració

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ca: Copieu/restaureu la vostra base de dades o migreu dades cap des d'un lloc Drupal o cap a un altre.

en: Backup the database.
ca: Copia la base de dades.

en: Restore the database from a previous backup
ca: Retaura la base de dades des d'una còpia prèvia

en: restore from backup
ca: Restaura des d'una còpia de seguretat

en: Backup every
ca: Copia cada

en: Number of Backup files to keep
ca: Nombre de fitxers de còpia de seguretat que cal mantenir

en: Exclude the following tables altogether
ca: Exclou les següents taules

en: The selected tables will not be added to the backup file.
ca: Les taules seleccionades no s'afegiran a la còpia de seguretat.

en: Exclude the data from the following tables
ca: Exclou les dades de les següents taules

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
ca: De les taules seleccionades només se'n copiarà l'estructura, però no les dades. Aquesta opció és útil per excloure dades de memòria cau i reduir la mida dels fitxers.

en: Backup file name
ca: Nom del fitxer de còpia de seguretat

en: No Compression
ca: Sense comprimir

en: Compression
ca: Compressió

en: Append a timestamp.
ca: Afegeix una marca horària.

en: Timestamp format
ca: Format de la marca horària

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
ca: Hauria de ser una  cadena amb format <a href="%21url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
ca: Desa aquests paràmetres.

en: Upload a Backup File
ca: Puja un fitxer de còpia de seguretat

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
ca: Pugeu un fitxer de còpia de seguretat creat amb aquesta versió d'aquest mòdul. Per altres tipus de còpies de seguretat utilitzeu una altra eina per importar-los. Mida màxima del fitxer: %size

en: Unable to open file %file to restore database
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %file per restaurar la base de dades

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
ca: Informació de seguretat: Còpia de seguretat i migració no ha pogut escriure un fitxer de text de prova al directori %directory, i per això no ha pogut comprovar la seguretat del directori. Les còpies de seguretat al servidor es deshabilitaran fins que es pugui escriure al directori de destí i sigui segur.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
ca: Informació de seguretat: Còpia de seguretat i migració no desarà fitxers de còpia de seguretat al servidor perquè el directori de destí és accessible públicament. Si voleu desar els fitxers al servidor, si us plau, assegureu el permisos del directori '%directory'

en: perform backup
ca: realitza una còpia de seguretat

en: access backup files
ca: accedeix als fitxers de còpia de seguretat

en: delete backup files
ca: elimina fitxers de còpia de seguretat

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
ca: Copia o migra la base de dades del Drupal de forma ràpida i sense dades innecessàries.

en: Scheduling
ca: Programació

en: MySQL Database
ca: Base de dades MySQL

en: Default Database
ca: Base de dades predeterminada

en: Change file mode (chmod)
ca: Canvia el mode del fitxer (chmod)

en: Change file group (chgrp)
ca: Canvia el grup del fitxer (chgrp)

en: Manual Backups Directory
ca: Directori de còpies de seguretat manuals

en: FTP Directory
ca: Directori FTP

en: Amazon S3 account
ca: Compte d'usuari d'Amazon S3

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
ca: La restauració suprimirà algunes o totes les dades i no es pot desfer. <strong>Proveu sempre les vostres còpies de seguretat en un servidor que no sigui el de producció!</strong>

en: Backup Source
ca: Origen de la còpia de seguretat

en: Destinations
ca: Destins

en: Add a new @s destination.
ca: Afegeix un nou destí de @s

en: Choose the type of destination you would like to create:
ca: Escolliu el tipus de destí que voleu crear:

en: No destination types available.
ca: No hi ha tipus de destí disponibles.

en: Email Address for Success Notices
ca: Adreça de correu electrònic per notificacions d'èxit

en: Send an email if backup fails
ca: Envia un correu electrònic si falla la còpia

en: Email Address for Failure Notices
ca: Adreça de correu electrònic per notificacions de fallades

en: !site backup succeeded
ca: La còpia de seguretat de !site s'ha realitzat amb èxit

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
ca: La còpia de seguretat s'ha completat amb èxit amb els missatges següents:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
ca: La còpia de seguretat del web s'ha completat amb èxit.

en: !site backup failed
ca: La còpia de seguretat de !site ha fallat

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
ca: La còpia de seguretat del web ha fallat amb els missatges següents:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
ca: La còpia de seguretat del web ha fallat per raons desconegudes.

en: Disable query log
ca: Desactiva l'enregistrament de consultes

en: Take site offline
ca: Posa el web en manteniment

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
ca: Posa el lloc fora de línia durant còpia de seguretat i mostrar un missatge de manteniment. El lloc es posarà de nou en línia quan la còpia de seguretat s'hagi completat.

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
ca: Posa el lloc fora de línia durant la restauració i mostrar un missatge de manteniment. El lloc es posarà de nou en línia quan la restauració s'hagi completat.

en: profiles
ca: perfils

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
ca: Esteu segur que voleu eliminar el perfil %name? Els programes que facin servir aquest perfil es deshabilitaran.

en: schedule
ca: programa

en: schedules
ca: programació

en: Untitled Schedule
ca: Programa sense nom

en: No tables excluded
ca: No s'exclou cap taula

en: No data omitted
ca: No s'han omès dades

en: Schedule Name
ca: Nom del programa

en: Settings Profile
ca: Perfil de paràmetres

en: -- None Available --
ca: -- No n'hi ha cap disponible --

en: The number of backup files to keep before deleting old ones. Use 0 to never delete backups. <strong>Other files in the destination directory will get deleted if you specify a limit.</strong>
ca: El nombre de fitxers de còpia de seguretat que cal mantenir abans d'eliminar els antics. Utilitzeu 0 per no esborrar mai les còpies.<strong> Els altres fitxers s'eliminaran del directori de destinació si especifiqueu un límit.</strong>

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them.
ca: Tria on s'ha de desar la còpia de seguretat. Els fitxers de còpia de seguretat contenen dades confidencials, així doncs, aneu en compte on els deseu.

en: Create new destination
ca: Crea un nou destí

en: Backup period must be a number greater than 0.
ca: El període de backup ha de ser més gran de zero.

en: Number to keep must be an integer greater than or equal to 0.
ca: El nombre de fitxers a mantenir ha de ser un enter més gran o igual a zero.

en: Once a second
ca: Un cop cada segon

en: Every @count seconds
ca: Cada @count segons

en: Once a minute
ca: Un cop cada minut

en: Every @count minutes
ca: Cada @count minuts

en: Every @count hours
ca: Cada @count hores

en: Every @count days
ca: Cada @count dies

en: Once a week
ca: Un cop a la setmana

en: Every @count weeks
ca: Cada @count setmanes

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ca: Backup and Migrate fa molt senzilla la tasca de fer còpies de seguretat de les vostres bases de dades Drupal i la migració d'una instal·lació de Drupal a una a altra. Permet fer un còpia de seguretat per arxivar-la o descarregar-la i també restaurar des d'una còpia prèvia. També podeu programar les còpies o comprimir-les. Els fitxers de còpia de seguretat creats amb aquest mòdul es poden importar en aquesta o qualsevol altra instal·lació de Drupal amb !restorelink, o també podeu fer servir una eina com <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> o la línia de comandes de MySQL.

en: restore feature
ca: característica de restauració

en: Quick Backup Tab
ca: Pestanya de còpia ràpida

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
ca: Utilitza aquest formulari per realitzar simples còpies de seguretat manuals de la base de dades. Visita !helppage per a obtenir més ajuda d'aquest mòdul

en: Advanced Backup Tab
ca: Pestanya de còpia avançada

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
ca: Utilitza aquest formulari per executar còpies de seguretat manuals de la base de dades amb opcions més avançades. Si tens qualsevol !profilelink guardat pots carregar aquesta configuració. Pots desar qualsevol dels canvis que realitzis en aquesta configuració com un nou perfil de configuració.

en: Restore Tab
ca: Pestanya de restauració

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
ca: Carrega un fitxer de backup and migrate. La restauració no funciona amb bolcats d'altres programes com phpMyAdmin.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
ca: Els destins són els lloc on podeu desar o carregar els vostres fitxers de còpia de seguretat.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
ca: Els perfils són preferències de còpia de seguretat desades. Els perfils emmagatzemen la vostra taula d'exclusions, el nom del fitxer de backup, les preferències de compressió i de marca de temps. Podeu fer servir els perfils per !schedulelink i per !manuallink.

en: manual backups
ca: còpies manuals

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
ca: Podeu crear nous perfil usant la pestanya d'afegir perfils o marcant la casella "Desa aquests paràmetres" a la pàgina de còpia de seguretat avançada.

en: You do not have permission to back up this site.
ca: No teniu permisos per fer una còpia de seguretat d'aquest lloc web.

en: Quick Backup
ca: Còpia de seguretat ràpida

en: Backup now
ca: Fes la còpia ara

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
ca: Per a més opcions de còpia, proveu la <a href="!advancedurl">pàgina de còpia de seguretat avançada</a>.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
ca: Fes la còpia de !from a !to utilitzant !profile !submit

en: Backup Destination
ca: Destí de la còpia de seguretat

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
ca: <p>O podeu restaurar un dels fitxers als <a href="!url">destins de còpia de seguretat desats</a>.</p>

en: Advanced Backup
ca: Còpia de seguretat avançada

en: The type of the destination.
ca: El tipus del destí

en: Restore now
ca: Restaura ara
