Bibliography Module (6.x-1.11) - en to ca translation catalogue (516 entries)

en: Title
ca: Títol

en: enabled
ca: habilitat

en: delete
ca: suprimeix

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Required
ca: Necessari

en: none
ca: cap

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Node ID
ca: ID del node

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Genre
ca: Gènere

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: History
ca: Història

en: Section
ca: Secció

en: Book Title
ca: Títol del llibre

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Issue
ca: Edició

en: Options
ca: Opcions

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: Syndication
ca: Sindicació

en: Database
ca: Base de dades

en: Filter
ca: Filtra

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Date Created
ca: Data de creació

en: Scale
ca: Escalar

en: Medium
ca: Mitjana

en: Volume
ca: Volum

en: Merge
ca: Fusiona

en: Software
ca: Programari

en: Code
ca: Codi

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Role
ca: Rol

en: Case
ca: Cas

en: Select type
ca: Seleccioneu el tipus

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Filters
ca: Filtres

en: Order
ca: Ordre

en: Full Text
ca: Text complet

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: City
ca: Ciutat

en: Sort by
ca: Ordena per

en: show
ca: mostra

en: Department
ca: Departament

en: Publication type
ca: Tipus de publicació

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: Source
ca: Font

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Number of results per page
ca: Nombre de resultats per pàgina

en: Map
ca: Mapa

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Add New
ca: Afegeix un nou

en: Style
ca: Estil

en: Reset to Defaults
ca: Reactiva els valor per defecte

en: Type Id
ca: Id del tipus

en: Sorting
ca: Ordre

en: Session
ca: Sessió

en: System default
ca: Valor per defecte del sistema

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: is
ca: és

en: Common
ca: Comú

en: Base URL
ca: URL base

en: Authors
ca: Autors

en: Journal
ca: Revista

en: Publisher
ca: Editor

en: Chapter
ca: Capítol

en: Click a second time to reverse the sort order
ca: Cliqueu una segona vegada per invertir l'ordenació

en: Sections
ca: Seccions

en: Abstract
ca: Resum

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: Order by
ca: Ordena per

en: Show only items where
ca: Veure només els elements on

en: Taxonomy Settings
ca: Paràmetres de la taxonomia

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: University
ca: Universitat

en: Annotations
ca: Anotació

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: Producer
ca: Productor

en: Modify
ca: Modifica

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: Report
ca: Informe

en: and
ca: i

en: where
ca: quan

en: Collection Title
ca: Títol de la col·lecció

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ca: <strong>%a</strong> és <strong>%b</strong>

en: Short Title
ca: Títol curt

en: hide
ca: amaga

en: Default Title
ca: Títol per defecte

en: Credits
ca: Crèdits

en: Broadcast
ca: Retransmissió

en: Initials
ca: Inicials

en: Translator
ca: Traductor

en: Edition
ca: Edició

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Drupal User ID
ca: ID d'usuari de Drupal

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Import file
ca: Importa un fitxer

en: Chart
ca: Taula

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: Drupal user
ca: Usuari de Drupal

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: No web environment set.
ca: No s'ha definit l'entorn web.

en: PubMed ID
ca: ID de PubMed

en: Pagination
ca: Paginació

en: My publications
ca: Les meves publicacions

en: Profile pages
ca: Pàgines del perfil

en: Show my publications on my profile page
ca: Mostra les meves publicacions a la pàgina del meu perfil

en: Show publications on users profile pages
ca: Mostra les publicacions a les pàgines de perfil d'usuari

en: Selecting this will create a listing of your publications on your profile page
ca: Seleccionant això es crearà un llistat de les vostres publicacions a la pàgina del vostre perfil.

en: This sets the site wide default, users may change this in their profile
ca: Això configura el valor per defecte del lloc. Els usuaris poden canviar-ho en el seu perfil.

en: Show "My publications" item in the navigation menu
ca: Mostra l'element "Les meves publicacions" en el menú de navegació

en: This sets the base URL used to access the biblio module (e.g. /biblio ).
ca: Això configura la URL base utilitzada per accedir el mòdul Biblio (per exemple /biblio).

en: This sets the number of results that will be displayed per page.
ca: Això configura el nombre de resultats que es mostraran a cada pàgina.

en: Restrict users such that they can only view their own biblio entries
ca: Restringeix els usuaris de manera que només puguin veure les seves pròpies entrades de Biblio

en: This option restricts the users capability to view biblio entries.  They will only be able to see the entries which they have created and own.
ca: Aquesta opció restringeix la capacitat dels usuaris de veure entrades biblio. Només podran veure les entrades que ells hagin creat i que posseeixin.

en: Number of results in the "New Publications" block
ca: Nombre de resultats al bloc "Noves publicacions"

en: This sets the number of results that will be displayed in the "New Publications" block.
ca: Això estableix el nombre de resultats que es mostraran en el bloc "Noves publicacions".

en: Year Published
ca: Anys de publicació

en: Citekey
ca: Codi de cita

en: You can alter citekey related settings here.
ca: Aquí podeu modificar els paràmetres del codi de cita.

en: Auto generate citekeys if not given
ca: Autogenerar codis de cita si no es donen

en: This option will cause "citekey" entries to be automatically generated if a value is not provided.
ca: Aquesta opció farà que les entrades de codi de cita es generin automàticament si no es dóna un valor.

en: Citekey prefix
ca: Prefix del codi de cita

en: This text will be combined with the field choosen below to form the auto generated citekey.
ca: Aquest text es combinarà amb el camp de sota escollit per formar un codi de cita auto-generat.

en: Primary Citekey  field
ca: Camp de codi de cita primari

en: Select the field to be used when generating citekeys.
ca: Escolliu un camp per utilitzar quan es generin codis de cita.

en: Secondary Citekey field
ca: Camp de codi de cita secundari

en: If the field above has no value this field will be used.
ca: Si el camp de dalt no té cap valor, s'utilitzarà aquest camp.

en: You can integrate with the !url module here.
ca: Podeu integrar el mòdul !url aquí.

en: Depends on
ca: Depèn de

en: Integration with the footnotes module
ca: Integració amb el mòdul footnotes

en: This will convert &lt;bib&gt; tags into &lt;fn&gt; tags.  This will cause intermingled &lt;bib&gt; and &lt;fn&gt; tags to be sequentially numbered.  For this to work, you must put the &lt;bib&gt; filter ahead of the &lt;fn&gt; filter in the filter chain.  If this option is not set, &lt;bib&gt; and &lt;fn&gt; tags will be handled separately.
ca: Això convertirà les etiquetes &lt;bib&gt; en etiquetes &lt;fn&gt;. Això farà que les etiquetes &lt;bib&gt; i &lt;fn&gt; mesclades es numerin seqüencialment. Per que funcioni, heu de posar el filtre &lt;bib&gt; abans del filtre &lt;fn&gt; a la cadena de filtres. Si no s'activa aquesta opció, les etiquetes &lt;bib&gt; i &lt;fn&gt; es tractaran per separat.

en: Keyword separator
ca: Separador de paraules clau

en: Enter the character which will be used to separate multiple keywords in the keyword field
ca: Introduïu el caràcter que s'utilitzarà de separador entre diverses paraules clau al camp de paraula clau.

en: Links open in new browser
ca: Els enllaços s'obren en una nova finestra

en: This causes related URLs to open in a new browser window
ca: Això fa que les URLs relacionades s'obrin en una nova finestra del navegador.

en: Hyperlink titles using supplied URL if available
ca: Títols Hyperlink utilitzant les URL subministrades si està disponible

en: Selecting this links the titles to the supplied URL (if available) rather than the "node" view.
ca: Seleccionant això els títol enllaçaran a la URL subministrada (si n'hi ha) enlloc del node.

en: You can set an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/OpenURL">openurl</a> link here
ca: Aquí podeu definir un enllaç <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/OpenURL">openurl</a>

en: OpenURL Base URL
ca: URL base OpenURL

en: This sets your institution's base <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/OpenURL">OpenURL</a> gateway, which is used to generate OpenURL links. To implement a "Universal" OpenURL system, try using OCLC's <a href="http://www.oclc.org/productworks/urlresolver.htm">OpenURL Resolver Registry</a> gateway: <a href="http://worldcatlibraries.org/registry/gateway">http://worldcatlibraries.org/registry/gateway</a>
ca: Això configura la passarel·la <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/OpenURL">OpenURL</a> base per la vostra institució, que s'utilitza per generar enllaços OpenURL. Per implementar un sistema OpenURL "Universal", proveu d'usar una passarel·la <a href="http://www.oclc.org/productworks/urlresolver.htm">OpenURL Resolver Registry</a> d'OCLC: <a href="http://worldcatlibraries.org/registry/gateway">http://worldcatlibraries.org/registry/gateway</a>

en: OpenURL Image
ca: Imatge OpenURL

en: Enter a path to your image here, this image will be used as button which when clicked will find the entry via the OpenURL link
ca: Introduïu aquí un camí a una imatge. Aquesta imatge s'utilitzarà com a botó, de manera que quan es cliqui trobi l'entrada via l'enllaç OpenURL.

en: You can set the default sorting and ordering for the /biblio page here.
ca: Aquí podeu configurar l'ordre per defecte i les ordenacions de la pàgina /biblio.

en: Show sort links
ca: Mostra els enllaços d'ordenació

en: You turn the sorting links at the top of the /biblio page here.
ca: Aquí podeu habilitar els enllaços d'ordenació a la capçalera de la pàgina /biblio.

en: Styling
ca: Estil

en: You can set the default style for the /biblio page here.
ca: Aquí podeu definir l'estil per defecte de la pàgina /biblio.

en: Node Layout
ca: Disposició del node

en: Only Fulltext if available
ca: Només text complet si es troba disponible

en: This alters the layout of the "node" (full) view.
ca: Això transforma la disposició de la vista del node (sencer).

en: custom1
ca: personalitzat1

en: custom2
ca: personalitzat2

en: custom3
ca: personalitzat3

en: custom4
ca: personalitzat4

en: custom5
ca: personalitzat5

en: custom6
ca: personalitzat6

en: custom7
ca: personalitzat7

en: Select a field from which an annotation will be displayed below biblo entry in "short" listings
ca: Seleccioneu un camp en el que es mostrarà una anotació. Es mostrarà sota l'entrada biblio en els llistats curts.

en: You can set the RSS defaults here.
ca: Aquí podeu establir les opcions per defecte RSS.

en: Allow RSS feeds of new biblio entries
ca: Permet canals RSS de les noves entrades biblio

en: This will create an rss feed of the 10 most recent biblio entries. It will be available at /biblio/rss.xml
ca: Això crearà un canal RSS de les 10 entrades més recents de biblio. El podreu trobar a /biblio/rss.xml

en: Number of items in the RSS feed.
ca: Nombre d'elements al canal RSS

en: Limits the number of items in the /biblio/rss.xml feed to this number.
ca: Limita el nombre d'elements del canal /biblio/rss.xml a aquest nombre.

en: Use keywords from biblio entries as taxonomy "free tags"
ca: Utilitza les paraules clau de les entrades biblio com una taxonomia d'etiquetatge lliure

en: This option allows user to add keywords (free tags) to describe their documents. These keywords will be registered as taxonomy.
ca: Aquesta opció permet a l'usuari afegir paraules clau (etiquetatge lliure) per descriure els seus documents. Aquestes paraules clau es registraran com a taxonomia.

en: Select vocabulary (category) to use for free tags.
ca: Escolliu un vocabulari (categoria) per utilitzar com a etiquetatge lliure.

en: Add New Type
ca: Afegeix nou tipus

en: Reset all types to defaults
ca: Reinicia tots els tipus al seu valor per defecte

en: Type Name
ca: Nom del tipus

en: Create New Type
ca: Crea un nou tipus

en: There are @count biblio entries of this type, you should change the type of these entries before proceeding otherwise they will be deleted
ca: Hi ha @count entrades de biblio d'aquest tipus, hauríeu de canviar el tipus d'aquestes entrades abans de continuar, altrament s'eliminaran.

en: Are you sure you want to delete the custom biblio type:  %title ?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el tipus a mida de biblio:  %title ?

en: Are you sure you want to reset ALL the field definitions to the defaults?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar TOTES les definicions de camp als valors per defecte?

en: Publication Type
ca: Tipus de publicació

en: Tagged
ca: Etiquetat

en: Hint
ca: Indicació

en: In Press
ca: A la premsa

en: Sorry, citekey @cite not found
ca: La clau de cita @cite no s'ha trobat

en: Call Number
ca: Identificador de convocatòria

en: Accession Number
ca: Codi d'accés

en: Other Number
ca: Altres números

en: Found @count results
ca: S'han trobat @count resultats

en: <em> and</em> <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ca: <em> i</em> <strong>%a</strong> és <strong>%b</strong>

en: Clear All Filters
ca: Treu tots els filtres

en: No Keywords
ca: Sense paraules clau

en: No items found
ca: No s'ha trobat cap element

en: !modify_link or !remove_link your filters and try again.
ca: !modify_link o !remove_link els vostres filtres i proveu-ho un altra vegada.

en: Set user ID of entries in this file to
ca: Estableix l'ID d'usuari de les entrades d'aquest fitxer a

en: There are currently no vocabularies assigned to the biblio node type, please go the the !url page to fix this
ca: Actualment no hi ha cap vocabulari assignat als nodes de tipus biblio, si us plau, aneu a !url per arreglar-ho

en: File was NOT successfully uploaded
ca: El fitxer NO s'ha pujat correctament

en: References
ca: Referències

en: Find It Via OpenURL!
ca: Trobeu via OpenURL!

en: Biblio page title
ca: Títol de la pàgina de Biblio

en: The page title shown on the base URL.
ca: El títol de la pàgina que es mostra a la URL base

en: Automatically delete orphaned authors
ca: Elimina automàticament els autors orfes

en: Orphaned authors are those which are no longer linked to any entries as the result of a biblio update or delete.
ca: Els autors orfes són aquells que no estan enllaçats a cap entrada com a resultat d'una actualització o eliminació de biblio.

en: BibTex settings
ca: Paràmetres de BibTex

en: Retain bibtex's {Protected} capitalization in the title string, but hide the braces on display
ca: Manté les majúscules {Protegides} del bibtex a la cadena del títol, però amaga les claus en pantalla

en: Show citation key in results
ca: Mostra la clau de cita en els resultats

en: This will output the citekey as the first item in the citation string
ca: Això mostrarà la clau de cita com a primer element a la cadena de cita

en: PHP code for citekey generation
ca: Codi PHP per genera codis de cita

en: Advanced usage only: PHP code that returns the citekey. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters.
ca: Només per ús avançat: codi PHP que retornarà el codi de cita. No ha d'incloure els delimitadors &lt;?php ?&gt;.

en: Automatically replace "Go to ISI" links with the  URL below
ca: Reemplaça automàticament els enllaços "Go to ISI" amb la URL de sota

en: ISI Web of Knowledge URL
ca: URL de l'ISI Web of Knowledge

en: Automatically remove orphaned keywords
ca: Elimina automàticament les paraules clau orfes

en: This option automatically deletes keywords which are no longer associated with any publications (primarily due to the due to the removal of a publication or editing a keyword).
ca: Aquesta opció elimina automàticament les paraules clau que ja no estan associades a cap publicació (bàsicament, a causa de l'eliminació d'una publicació o l'edició d'una paraula clau).

en: Copy any selected taxonomy terms to the biblio keyword database
ca: Copia qualsevol terme de la taxonomia seleccionat a la base de dades de paraules clau de biblio

en: Export Links
ca: Enllaços d'exportació

en: Show export links
ca: Mostra els enllaços d'exportació

en: You can select which export links to display here.
ca: Podeu escollir quins enllaços d'exportació voleu que es mostrin aquí.

en: Google Scholar Link
ca: Enllaç al Google Scholar

en: Show Google Scholar links
ca: Mostra els enllaços al Google Scholar

en: Selecting this option will display a link to Google Scholar beside each entry.  Clicking this link searches Google Scholar using the title and first author of the current biblio entry.
ca: Seleccionant aquesta opció es mostrarà un enllaç a Google Scholar darrere de cada entrada. Clicant aquest enllaç es cercarà a Google Scholar usant el títol i el primer autor de la corresponent entrada biblio.

en: This causes the "inline" mode to be applied to all links such as titles, authors and keywords
ca: Això fa que el mode "en línia" s'apliqui a tots els enllaços com els títols, autors i paraules clau

en: Hyperlink author names
ca: Enllaça els noms d'autor

en: This creates a hyperlink on author names which, when clicked, will select entries which contain that author
ca: Això crea enllaços als noms dels autors que, quan es cliquen, seleccionaran totes les entrades que continguin aquell autor

en: OpenURL Site ID
ca: ID del web OpenURL

en: Enable a search box on the biblio page.
ca: Habilita una caixa de cerca a la pàgina de biblio.

en: Shows a search box on the biblio page that returns drupal search results in the biblio style.
ca: Mostra una caixa de cerca a la pàgina biblio que retorna els resultats de la cerca de drupal a l'estil biblio.

en: Search button text
ca: Text del botó de cerca

en: Biblio search
ca: Cerca a Biblio

en: This allows you to customize the text on the search button, it defaults to "Biblio search".
ca: Això us permet personalitzar el text del botó de cerca, per defecte és "Cerca a Biblio".

en: Re-/Index a biblio node when creating or updating.
ca: Indexa un node biblio al crear-lo o actualitzar-lo.

en: A biblio node must be indexed for the drupal search to know its content. You need to check this option if you want to search for a biblio node that you just created or updated. Otherwise you must wait for the cron job to reindex nodes.
ca: Un node biblio s'ha d'indexar perquè la cerca de Drupal conegui el seu contingut. Heu de marcar aquesta opció si voleu cercar un node biblio que acabeu de crear o actualitzar. Altrament, haureu d'esperar que el programador de tasques cron reindexi els nodes.

en: Show sort links as "tabs"
ca: Mostra els enllaços d'ordenació com a pestanyes

en: This changes the sort links from text links to tabs
ca: Això canvia els enllaços d'ordenació d'enllaços de text a pestanyes

en: Set the bibliographic style of the "list" view.
ca: Activa l'estil bibliogràfic de la vista "llistat"

en: On this page you can set type specific "Titles" and "Hints" which will display on the input form.
ca: En aquesta pàgina podeu configurar títols i indicacions específiques que es mostraran en el formulari d'entrada.

en: Checking the "Common" box will add the field to all the different publication types. Checking "Required" will force the user to supply a value for the field, checking "Autocomplete" will enable AJAX type auto complete look up for the field when the user is entering data and the weight value changes the order which it is rendered on the form with smaller values floating to the top of the form.
ca: Clicant la casella "Comú" afegirem el camp a tots els tipus de publicacions. Marcant "Requerit" forçem a l'usuari a que introdueixi un valor, marcant "Autocompleta" s'habilita l'autocompletat AJAX que cerca possibles valors a mesura que l'usuari tecleja i finalment el valor pes canvia l'ordre en que es mostra al formulari de manera que els valors petits mouen el camp cap a la part superior.

en: Finally, for each author field you can choose a set of author roles. Assigning different roles to authors within the same field, e.g. primary and secondary authors within the authors field, allows to theme them differently.
ca: Finalment, per cada camp d'autor podeu escollir un conjunt de rols d'autor. Assignant rols diferents als autors en un mateix camp, per exemple els autors primaris i secundaris dins el camp autors, permet tenir temes diferenciats.

en: Field settings related to @type publications
ca: Paràmetres de camp relacionats amb publicacions de tipus @type

en: Field settings common to all publication types
ca: Paràmetres de camp comuns a tots els tipus de publicacions

en: Choose a file format to modify
ca: Tria un format de fitxer per modificar

en: This is the name of the type identifier, exactly as it appears in the file
ca: Aquest és el nom de l'identificador de tipus tal i com apareix en el fitxer

en: Type Mapping
ca: Mapeix de tipus

en: Publication Types
ca: Tipus de publicacions

en: Biblio Publication Type
ca: Tipus de publicació biblio

en: Add New Biblio Publication Type
ca: Afegeix un nou tipus de publicació biblio

en: Add new publication type to
ca: Afegeix un nou tipus de publicació a

en: file type
ca: tipus de fitxer

en: By doing this, you will loose all customizations you have made to the field titles, <b><u>this action cannot be undone</u></b>!
ca: Fent això, perdreu tots els canvis que hàgiu fet als títols dels camps, <b><u>aquesta acció no es pot desfer</u></b>!

en: Reset!
ca: Reinicia!

en: Allow users to override these settings on their "My account" page
ca: Permet als usuaris canviar aquests paràmetres a la pàgina "El meu compte"

en: If this is selected, a form similar to this section will be available to the user when they edit their own account information.  This will allow them to override the global preferences set here.
ca: Si es selecciona això, un formulari similar a aquesta secció estarà disponible pels usuaris quan editin la informació del seu compte. Això els hi permetrà passar per alt els paràmetres globals que establiu aquí.

en: (None)
ca: (Cap)

en: Link My Profile with this Author from the Biblio database
ca: Enllaça el meu perfil amb aquest autor de la base de dades de Biblio

en: This will link your profile to the selected author from the biblio database, then all publications containing this author to be displayed on your "Publications" tab.
ca: Això enllaçarà el vostre perfil a l'autor seleccionat de la base de dades de biblio, llavors totes les publicacions amb aquest autor es mostraran a la vostra pestanya "Publicacions".

en: CrossRef Login Information
ca: Informació d'inici de sessió de CrossRef

en: CrossRef OpenURL Account ID
ca: ID del compte CrossRef OpenURL

en: Contributor Type
ca: Tipus de contribuïdor

en: Are you sure you want to delete the author type: %title ?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el tipus d'autor: %title ?

en: Complete Name
ca: Nom complet

en: Affiliation
ca: Afiliació

en: Author Merge
ca: Fusió d'autors

en: Select other author names which will be merged.  Merging removes all the selected authors, then replaces any references to these authors with the author being edited above.  You should only do this if you are sure the other authors represent the same author as the one being edited. <B>THIS CANNOT BE UNDONE!</B>
ca: Seleccioneu altres noms d'autor que es fusionaran. La fusió elimina tots els autors seleccionats i reemplaça qualsevol referència a ells amb l'autor que s'està editant a dalt. Només hauríeu de fer això si esteu segurs que els altres autors representen el mateix autor que s'està editant. <B>AIXÒ NO ES POT DESFER!</B>

en: Similar authors
ca: Autors similars

en: Author Link
ca: Enllaç d'autor

en: Select other author names which will be linked.  Linking relates all the selected authors to the author being edited above, and and keeps each instance in the database.  You should only do this if you are sure the other authors represent the same author as the one being edited.
ca: Seleccioneu altres noms d'autor que s'enllaçaran. Enllaçar relaciona tots els autors seleccionats a l'autor que s'està editant a dalt, i manté cada instància a la base de dades. Només ho hauríeu de fer si esteu segur que els altres autors representen el mateix autor que el que s'està editant.

en: This author has already been linked to these authors
ca: Aquesta autor ja s'ha enllaçat amb aquests autors

en: Other authors which could be linked to this author
ca: Altres autors que es podrien enllaçar amb aquest autor

en: %count orphaned keywords have been deleted.
ca: %count paraules clau orfes han estat eliminades.

en: Keyword Merge
ca: Fusió de paraules clau

en: Select other keywords which will be merged with the one above.  You should only do this if you are sure the other keywords represent the same keyword as the one being edited.
ca: Seleccioneu altres paraules clau que es fusionaran amb la de dalt. Només hauríeu de fer-ho si esteu segur que les altres paraules clau representen la mateixa paraula clau que s'està editant.

en: Similar keywords
ca: Paraules clau similars

en: Are you sure you want to delete the keyword: %title from ALL publications?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la paraula clau %titple de TOTES les publicacions?

en: EndNote 7 XML (and previous versions)
ca: EndNote 7 XML (i versions prèvies)

en: EndNote 8 XML (and newer versions)
ca: EndNote 8 XML (i versions més noves)

en: Batch Process
ca: Processat Batch

en: You should use batch processing if your import file contains more than about 20 records, or if you are experiencing script timeouts during import
ca: Hauríeu d'utilitzar el processat Batch si el fitxer a importar conté més de 20 registres, o si heu experimentat timeouts durant la importació.

en: Typically you don't have to do anything here, however if you wish, you may select terms to be assigned to imported records. This effectively adds a keyword to all entries being imported.
ca: Normalment, aquí no heu de tocar res, tot i així, si ho desitgeu, podeu seleccionar els termes que s'assignaran als registre que s'importen. Això afegeix una paraula clau a totes les entrades que s'importen.

en: <b>NOTE:</b> Keyword "free tagging" is turned on, consequently all incomming keywords will be added to the <b>@name</b> vocabulary as specified in the "Keyword" section of the !url page.
ca: <b>NOTA:</b> les paraules clau amb "etiquetatge lliure" estan desactivades, conseqüentment, totes les noves paraules clau s'afegiran al vocabulari <b>@name</b> tal i com s'especifica a la secció "Paraules clau" de la pàgina !url.

en: <b>NOTE:</b> Keyword "free tagging" is turned off, consequently keywords will <b>NOT</b> be added to the vocabulary as specified in the Taxonomy section of the !url page.
ca: <b>NOTA:</b> les paraules clau amb "etiquetat lliure" estan desactivades, conseqüentment, les paraules clau <b>NO</b> no s'afegiran al vocabulari com s'especifica a la secció de Taxonomia de la pàgina !url.

en: Select taxonomy term to be assigned to imported entries
ca: Seleccioneu un terme de taxonomia per assignar a les entrades que s'importen

en: Copy these terms to the biblio keyword database
ca: Copia aquests termes a la base de dades de paraules claus del biblio

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ca: El fitxer pujat excedeix la directiva upload_max_filesize a php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ca: El fitxer pujat excedeix la directiva MAX_FILE_SIZE especificada en el formulari HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ca: El fitxer pujat només s'ha carregat parcialment.

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha pujat cap fitxer.

en: Missing a temporary folder.
ca: Falta una carpeta temporal.

en: Failed to write file to disk.
ca: No s'ha pogut escriure al disc.

en: File upload stopped by extension.
ca: La pujada del fitxer s'ha aturat a causa de l'extensió.

en: Parsing file...
ca: Analitzant el fitxer...

en: Saving nodes...
ca: Desant els nodes...

en: Error occurred: Failed to open
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut obrir

en: POT Export
ca: Exportació d'un POT

en: Here you may export a ".pot" file which contains the titles and hints from the database which are not normally captured by translation extractors)
ca: Aquí podeu exportar un fitxer ".pot" que contingui els títols i les indicacions de la base dades (que normalment no són capturats pels extractors de traduccions).

en: Export translation data
ca: Exporta la traducció

en: Parsing file
ca: Analitzant el fitxer

en: Could not open crossref.org for XML input
ca: No s'ha pogut introduir l'XML a crossref.org

en: One node saved. | @count nodes saved.
ca[0]: S'ha desat un node.

en: These publications by %author are part of the works listed at %sitename
ca: Aquestes publicacions de %author són part de les obres llistades a %sitename

en: These publications, containing the keyword: %keyword, are part of the works listed at %sitename
ca: Aquestes publicacions que contenen la paraula clau %keyword, formen part de les obres llistades a %sitename

en: Export @count results
ca: Exporta @count resultats

en: First letter of last name
ca: Primera lletra del cognom

en: First letter of title
ca: Primera lletra del títol

en: Search results for
ca: Resultats de la cerca de

en: Reset Search
ca: Reinicia la cerca

en:  (whose last name starts with the letter "@letter")
ca:  (que el seu cognom comença amb la lletra "@letter")

en:  (which start with the letter "@letter")
ca:  (que comencen amb la lletra "@letter")

en: Biblio Citation
ca: Citació Biblio

en: Display the complete citation for a given node
ca: Mostra la cita completa d'un node concret.

en: Type of Publication
ca: Tipus de publicació

en: The type of publication: Journal, Book, Conference Paper, etc.
ca: El tipus de notificació: revista científica, llibre, article d'un congrés, etc.

en: Author ID
ca: ID de l'autor

en: Filter by author id.
ca: Filtra per id de l'autor

en: No Author
ca: Sense autor

en: Author Rank
ca: Rang de l'autor

en: Rank defines the author order "0" being the first author, "1" the second and so on.
ca: El rang defineix l'ordre dels autors. "0" és el primer autor, "1" és el segon, etc.

en: Author Type
ca: Tipus d'autor

en: Rank defines the type of author Author, Editor, Translator and so on.
ca: El rang defineix el tipus d'autor: Autor, Editor, Traductor, etc.

en: Drupal UserID
ca: UserID de Drupal

en: This is the Drupal user associated with the Biblio Author.
ca: Aquest és l'usuari de Drupal associat amb l'autor de Biblio.

en: Author Lastname
ca: Cognom de l'autor

en: Keyword ID
ca: ID de la paraula clau

en: The Biblio keyword ID
ca: L'ID de la paraula clau de Biblio

en: All keywords
ca: Totes les paraules clau

en: Display all keywords associated with a node.
ca: Mostra totes les paraules clau associades amb un node.

en: No Keyword
ca: Sense paraules clau

en: Biblio Keywords
ca: Paraules clau de Biblio

en: Click to get the EndNote Tagged output
ca: Cliqueu per per obtenir la sortida EndNote Tagged

en: Click to download the EndNote Tagged formatted file
ca: Cliqueu per baixar-vos el fitxer en format EndNote Tagged

en: Click to get the BibTEX output
ca: Cliqueu per obtenir una sortida BibTEX

en: Click to download the BibTEX formatted file
ca: Cliqueu per baixar-vos el fitxer en format BibTEX

en: Click to download the XML formatted file
ca: Cliqueu per baixar-vos el fitxer en format XML

en: Click to search Google Scholar for this entry
ca: Cliqueu per cercar aquesta entrada al Google Scholar

en: Show ALL
ca: Mostra'ls tots

en: There are no orphaned authors in the database.
ca: No hi ha autors orfes a la base de dades.

en: There are no orphaned keywords in the database.
ca: No hi ha paraules clau orfes a la base de dades.

en: Select Type...
ca: Seleccioneu el tipus...

en: Book Chapter
ca: Capítol de llibre

en: Journal Article
ca: Article d'una revista científica

en: Conference Paper
ca: Article d'un congrés

en: Newspaper Article
ca: Article de diari

en: Magazine Article
ca: Article de revista

en: Web Article
ca: Article web

en: Thesis
ca: Tesi

en: Artwork
ca: Il·lustració

en: Hearing
ca: Audiència

en: Bill
ca: Compte

en: Statute
ca: Estatut

en: Manuscript
ca: Manuscrit

en: Government Report
ca: Informe governamental

en: Legal Ruling
ca: Legislació

en: Miscellaneous Section
ca: Secció de miscel·lània

en: Test Type
ca: Tipus de prova

en: this is a test
ca: això és una prova

en: Secondary Authors
ca: Autors secundaris

en: Tertiary Authors
ca: Autors terciaris

en: Subsidiary Authors
ca: Autors subsidiaris

en: Corporate Authors
ca: Autors corporatius

en: Secondary Title
ca: Títol secundari

en: Tertiary Title
ca: Títol terciari

en: ISBN Number
ca: Número ISBN

en: Other Numbers
ca: Altres números

en: Other Author Affiliations
ca: Altres afiliacions de l'autor

en: Place Published
ca: Lloc de publicació

en: Year of Publication
ca: Any de publicació

en: Date Published
ca: Data de publicació

en: Publication Language
ca: Llengua de publicació

en: French Abstract
ca: Resum en francès

en: Type of Work
ca: Tipus d'obra

en: Masters Thesis
ca: Tesi de màster

en: Reseach Notes
ca: Notes de recerca

en: Custom 1
ca: Personalitzat 1

en: Custom 2
ca: Personalitzat 2

en: Custom 3
ca: Personalitzat 3

en: Custom 4
ca: Personalitzat 4

en: Custom 5
ca: Personalitzat 5

en: Custom 6
ca: Personalitzat 6

en: Custom 7
ca: Personalitzat 7

en: Number of Volumes
ca: Nombre de volums

en: Alternate Title
ca: Títol alternatiu

en: Translated Title
ca: Títol traduït

en: Original Publication
ca: Publicació original

en: Reprint Edition
ca: Edició reimpresa

en: Citation Key
ca: Clau de cita

en: COinS Data
ca: Dades COinS

en: This will be automatically generated
ca: Això es generarà automàticament

en: ISSN Number
ca: Número ISSN

en: Author Address
ca: Adreça de l'autor

en: Remote Database Name
ca: Nom de la base de dades remota

en: Access Date
ca: Data d'accés

en: Series Title
ca: Títol de la col·lecció

en: Series Editor
ca: Editor de la col·lecció

en: Performers
ca: Actors

en: Contents
ca: Continguts

en: Legislative Body
ca: Organisme legislatiu

en: Sponsor
ca: Patrocinador

en: Code Volume
ca: Codi del volum

en: Bill Number
ca: Número de factura

en: Code Pages
ca: Codi de les pàgines

en: Code Section
ca: Codi de secció

en: Series Volume
ca: Volum de la col·lecció

en: Number of Pages
ca: Número de pàgines

en: Abbreviated Case Name
ca: Número de cas abreviat

en: Counsel
ca: Advocat

en: Court
ca: Tribunal

en: First Page
ca: Primera pàgina

en: Page Cited
ca: Pàgina citada

en: Computer
ca: Ordinador

en: Conference Name
ca: Nom de la conferència

en: Conference Location
ca: Localització de la conferència

en: Year of Conference
ca: Any de la conferència

en: Image Source Program
ca: Programa d'origen d'imatges

en: Name of File
ca: Nom del fitxer

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Type of Image
ca: Tipus d'imatge

en: Year Released
ca: Any de publicació

en: Series Director
ca: Director de la col·lecció

en: Running Time
ca: Duració

en: Date Released
ca: Data de publicació

en: Synopsis
ca: Sinopsi

en: Report Number
ca: Número d'informe

en: Government Body
ca: Organisme governamental

en: Congress Number
ca: Número del congrés

en: Congress Session
ca: Sessió del congrés

en: Committee
ca: Comitè

en: Document Number
ca: Número de document

en: Alternate Journal
ca: Revista alternativa

en: Start Page
ca: Pàgina d'inici

en: Type of Article
ca: Tipus d'article

en: Issuing Organization
ca: Organització editora

en: Session Number
ca: Número de sessió

en: Section Number
ca: Número de secció

en: Magazine
ca: Revista

en: Library/Archive
ca: Biblioteca/Arxiu

en: Manuscript Number
ca: Número de manuscrit

en: Folio Number
ca: Número de foli

en: Newspaper
ca: Diari

en: Issue Date
ca: Data de l'exemplar

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: Published Source
ca: Font publicada

en: International Title
ca: Títol internacional

en: International Author
ca: Autor internacional

en: Assignee
ca: Representant

en: Patent Version Number
ca: Número de versió de patent

en: Application Number
ca: Número d'aplicació

en: International Patent Number
ca: Número de patent internacional

en: International Patent Classification
ca: Classificació de patent internacional

en: Patent Type
ca: Tipus de patent

en: Patent Number
ca: Número de patent

en: Priority Numbers
ca: Números de prioritat

en: Attorney/Agent
ca: Advocat/Agent

en: Legal Status
ca: Estat legal

en: Communication Number
ca: Número de comunicació

en: Institution
ca: Institució

en: Code Number
ca: Número de codi

en: Statute Number
ca: Número d'estatut

en: Academic Department
ca: Departament acadèmic

en: Advisor
ca: Tutor

en: Degree
ca: Grau

en: Thesis Type
ca: Tipus de tesis

en: Access Year
ca: Any d'accés

en: Last Update Date
ca: Data de la darrera actualització

en: Type of Medium
ca: Tipus de mitjà

en: Secondary Author
ca: Autor secundari

en: Tertiary Author
ca: Autor terciari

en: Subsidiary Author
ca: Autor subsidiari

en: Corporate Author
ca: Autor corporatiu

en: Define the layout of author lists.
ca: Defineix la disposició de les llistes d'autors

en: Use label specific to biblio type
ca: Usa una etiqueta específica pels tipus biblio

en: biblio settings
ca: opcions de biblio

en: Link this field to its keyword page
ca: Enllaça aquest camp a les seves paraules clau

en: Author type
ca: Tipus d'autor

en: Select keywords
ca: Selecciona les paraules clau

en: Text to display if no year of publication is available
ca: Text a mostrar si no hi ha disponible un any de publicació

en: The text that is displayed when no date of publication is given or it is deliberately set to <b>9999</b>, it defaults to "Submitted".
ca: El text que es mostra quan no es dóna una data de publicació o es posa a <b>9999</b> expressament, per defecte es posa "Submitted".

en: Text to display if year of publication is set to 9998
ca: Text a mostrar si l'any de publicació és 9998

en: The text that is displayed when the date of publication is deliberately set to <b>9998</b>, it defaults to "In Press".
ca: El text que es mostra quan a la data de publicació es posa <b>9998</b> expressament, per defecte es posa "In Press".

en: Do not reformat
ca: No reformategis

en: Selecting this will prevent the styles from trying to reformat the contributor name.  The text in the "Complete Name" field will be used as is.
ca: Seleccionant això evitareu que els estils donin format al nom del col·laborador. El text del camp "Nom complet" s'usarà tal i com està.

en: Error: You must select a file type
ca: Error: heu de triar un tipus de fitxer

en: The file <i><b>@file</b></i> was successfully uploaded.
ca: El fitxer <i><b>@file</b></i> s'ha carregat correctament.

en: Import finished with an error!
ca: La importació ha finalitzat amb un error!

en: <i><b>%count</b></i> nodes were successfully imported.
ca: <i><b>%count</b></i> nodes s'han importat correctament.

en: PubMed Lookup
ca: Cerca a PubMed

en: Enter a PubMed ID</b>
ca: Introduïu un ID de PubMed</b>

en: Populate using PubMed
ca: Omple usant PubMed

en: Click to view the PubMed listing for this node
ca: Cliqueu per veure el llistat PubMed d'aquest node

en: Adds PubMed import and search to the Biblio module.
ca: Afegeix importació i cerca des de PubMed al mòdul Biblio.

en: Hide "Other Biblio Fields" fieldset
ca: Oculta el conjunt de camps "Altres camps Biblio"

en: First letter of keyword
ca: Primera lletra de la paraula clau
