Brochure Site (6.x-1.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (312 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Основен текст

en: Next
bg: Напред

en: user
bg: потребител

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запазване на настройките

en: Reset to defaults
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: E-mail
bg: Е-мейл

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Операции

en: Content
bg: Съдържание

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Value
bg: Стойност

en: content
bg: съдържание

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: дезактивиран

en: Cancel
bg: Откажи

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Enable
bg: Включи

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администрация

en: Comments
bg: Коментари

en: On
bg: Включи

en: error
bg: грешка

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Класификация

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Categories
bg: Категории

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Промени

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Search
bg: Търсене

en: Reset
bg: Възстанови

en: None
bg: Няма

en: Display settings
bg: Настройки на показването

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Номер

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Няма -

en: Weight
bg: Тегло

en: Variable
bg: Променлив

en: Image
bg: Снимка

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Видове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: none
bg: нито един

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Таксономичен термин

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Помощ

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Създай

en: remove
bg: Изтрий

en: View
bg: Преглед

en: Format
bg: Формат

en: Path
bg: Път

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Region
bg: Зона

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Timestamp
bg: Дата

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Unknown
bg: Непознат

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Качване

en: Picture
bg: Снимка

en: Titles
bg: Заглавия

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурация

en: file
bg: файл

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Опции

en: Contact
bg: Контакт

en: Sent email to %recipient
bg: Изпратен email до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
bg: Не може да изпрати email до %recipient

en: The subject of the message.
bg: Поле 'Относно' на съобщението.

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: Expanded
bg: Разгънато

en: All
bg: Всички

en: Active
bg: Активен

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Page title
bg: Заглавие на страницата

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Configuration saved.
bg: Конфигурацията беше записана.

en: Mission
bg: Мисия

en: Added
bg: Добавено

en: Off
bg: Изключи

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна част

en: Footer
bg: заключителна част

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: %time ago
bg: преди %time

en: Authored by
bg: Написано от

en: 1 attachment | @count attachments
bg[0]: 1 прикачен файл
bg[1]:  @count прикачени файла

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Medium
bg: Среда

en: Caching
bg: Кеширане

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: Recipient
bg: Получател

en: security
bg: сигурност

en: Table
bg: Таблица

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Role
bg: Роля

en: String
bg: Стринг

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Referrer
bg: URL референт

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: File attachments
bg: Прикачени файлове

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Clear
bg: Изчисти

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Undo
bg: Отмени

en: Select all rows in this table
bg: Изберете всички редове в таблицата

en: Deselect all rows in this table
bg: Откажи всички редове от таблицата

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Please enter some keywords.
bg: Моля, въведете дума/ думи

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Source type
bg: Тип на източника

en: Revert
bg: Връщане

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Right
bg: Дясно

en: Poll settings
bg: Настройки на анкетата

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: view revisions
bg: виж редакциите

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: Permissions
bg: Права

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Relationships
bg: Приятели

en: The primary identifier for a node.
bg: Основния идентификатор за елемент.

en: JPEG quality
bg: JPEG качество

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Read only
bg: Само четене

en: Processing
bg: Обработва

en: disable
bg: дезактивирай

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bg: Грешка при качването на файла. Каченият файл не може да бъде преместен.

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Menus
bg: Менюта

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
bg: Списък от изрази, разделени със запетайки, който описва съдържанието. Например: забавен, скачане с бънджи, "компания".

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: collapsed
bg: минимизиран

en: Permission
bg: Разрешение

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: file system
bg: файлова система

en: Profiles
bg: Профили

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция, защото няма подходящите права.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Execute
bg: Изпълни

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bg: GD библиотеката за PHP липсва или версията й не е актуална. Моля, вижте <a href="@url">документацията на PHP за обработка на изображения</a> как да разрешите проблема.

en: GD library
bg: GD библиотека

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: contains
bg: съдържание

en: %keys (@type).
bg: %keys (@type)

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bg: Грешка при проверката, опитайте отново. Ако грешката се повтаря, свържете се с администратора на сайта.

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
bg: URL адреса. към който трябва да бъде пранасочен потебителят. Това може да бъде вътрешен URL като node/1234 или външен като http://drupalbg.org.

en: Create @name
bg: Създай @name

en: Not enabled
bg: Неактивен

en: Acronym
bg: Акроним

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
bg: Само файлове със следните разширения са позволени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималния размер от %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималната дискова квота от %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
bg: Размерът на изображението беше коригиран спрямо максимално позволените размери от %dimensions пиксела.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде голямо; максимално допустимите размери са %dimensions пиксела.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде малко; минимално допустимия размер е %dimensions пиксела.

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Delete comment
bg: Изтрий коментар

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
bg: Избраният набор с инструменти за обработка на изображения %toolkit не може да обработи коректно функцията %function.

en: Yes/No
bg: Да/Не

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Comment body
bg: Текст на коментара

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: upload
bg: Качване

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bg: Редакциите ви позволяват да проследявате различията между множество версии на определена публикация.

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Date and time lookup
bg: Преглед на дата и час

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bg: Имена поле (a-z, 0-9, _)

en: Field to share
bg: Поле за споделяне
