Calendar (6.x-2.2) - en to hu translation catalogue (129 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Submit
hu: Beküldés

en: Item
hu: Tétel

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Name
hu: Név

en: Time
hu: Idő

en: Maximum items
hu: Maximális elemszám

en: Year
hu: Év

en: Url
hu: Webcím

en: Custom
hu: Egyéni

en: Location
hu: Helyszín

en: Items
hu: Tételek

en: Feed type
hu: Hírcsatorna típusa

en: Month
hu: Hónap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Calendar
hu: Naptár

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Full name
hu: Teljes név

en: Key
hu: Kulcs

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
hu: <p>A teljes dokumentáció itt !link található.</p>

en: Calendar Legend.
hu: Naptár magyarázat.

en: Calendar Legend
hu: Naptár magyarázat

en: Expire iCal cache
hu: iCal gyorsítótár lejárata

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
hu: Az iCal hírcsatornák a teljesítmény javítása érdekében gyorsítótárazva vannak. Be kell állítani egy lejárati időt a gyorsítótárazott hírcsatornákhoz.

en: iCal Feeds
hu: iCal hírcsatornák

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
hu: Itt lehet beállítani a naptárban megjeleníteni kívánt iCal hírcsatornákat. Azokkal a belső elemekkel együtt fognak megjelenni, amik megegyeznek a naptár feltételeivel.

en: The name of a feed to include in this calendar.
hu: A naptárba beillesztett hírcsatorna neve.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
hu: A külső hírcsatorna URL-je vagy a belső fájl elérési útja és neve. Módosítani kell a „webcal://” előtagot „http://” formára.

en: Add to calendar
hu: Hozzáadás a naptárhoz

en: Calendar iCal
hu: iCal naptár

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Hour
hu: Óra

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Calendar settings
hu: Naptár beállításai

en:  is not a valid hex color
hu:  érvénytelen hexadecimális szín

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: First letter of name
hu: A név első betűje

en: First two letters of name
hu: A név első két betűje

en: Abbreviated name
hu: Rövidített név

en: Show week numbers
hu: Hetek számának megjelenítése

en: 3 items
hu: 3 elem

en: 5 items
hu: 5 elem

en: 10 items
hu: 10 elem

en: Maximum number of items to show in calendar cells, used to keep the calendar from expanding to a huge size when there are lots of items in one day.
hu: A naptár cellákban megjelenített elemek számának felső határa, megakadályozza a naptár nagyra növését ha egy napon nagyon sok elem van.

en: Too many items
hu: Túl sok elem

en: Show maximum, add 'more' link
hu: Maximum megjelenítése, „tovább” hivatkozás hozzáadása

en: Hide all, add link to day
hu: Összes elrejtése, hivatkozás hozzáadása a naphoz

en: Behavior when there are more than the above number of items in a single day. When there more items than this limit, a link to the day view will be displayed.
hu: A viselkedés, ha a fentinél több elem van egy napon. Ha a korlátnál több elem van, egy, a napi nézetre mutató hivatkozás fog megjelenni.

en: Stripe color
hu: Sáv színe

en: The hex color value (like #ffffff) to use for this feed's calendar stripe.
hu: A hírcsatorna naptársávjához használt szín tizenhatos számrendszerbeli értéke (például #ffffff).

en: Change date
hu: Dátum változtatása

en: Click to see all @count events
hu: Kattintás az összes (@count) esemény megtekintéséhez

en: Calendar requirements
hu: Calendar előfeltételei

en: The Calendar module requires a more current version of the Date API. Please check for a newer version.
hu: A <em>Calendar</em> modulnak a <em>Date API</em> modul frissebb verziójára van szüksége. Telepíteni kell egy újabb verziót.

en: The Calendar module requires the latest version of the Date API, be sure you are installing the latest versions of both modules.
hu: A <em>Calendar</em> modulhoz a Date API legfrissebb változata szükséges. Meg kell győződni arról, hogy mindkét modul legfrissebb verziója van telepítve.

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
hu: Views beépülő, dátumokat és naptárakat tartalmazó nézetek megjelenítéséhez.

en: Adds ical functionality to Calendar views.
hu: Ical hozzáadása a Calendar nézetekhez.

en: Creates a popup for calendar dates.
hu: Hozzárendel egy felugró ablakot a naptár napjaihoz.

en: Replaces the links to calendar items with a javascript popup that gracefully regresses if javascript is not enabled
hu: Egy javscript felugró ablakra cseréli a naptár elemek hivatkozásait, ami elegánsan eltűnik, ha a javascript nem engedélyezett.

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The Date argument in this view must be set up to provide a default value set to the current date. Edit the argument, find 'Action to take if argument is not present.', choose 'Provide default argument', then select 'Current date'.
hu: A Dátum argumentumot ebben a nézetben úgy kell beállítani, hogy az alapértelmezett értéke az aktuális dátum legyen. Szerkeszteni kell az argumentumot, a „Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen” részben ki kell választani az „Alapértelmezett argumentum megadása” beállítást és a „Jelenlegi dátum”-ot kell beállítani.

en: View the calendar.
hu: A naptár megtekintése.

en: Calendar module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A Calendar modult nem lehet frissíteni amíg a Views nincs frissítve. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a>-hez és lefuttatni a hátralévő frissítéseket.

en: calendar.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A calendar.modul-hoz frissítések érhetőek el, de nem lehet frissíteni a views.modul frissítése előtt.

en: iCal feed
hu: iCal hírcsatorna

en: Display the view as an iCal feed.
hu: Nézet megjelenítése iCal hírcsatornaként.

en: Generates an iCal feed from a view.
hu: iCal hírcsatorna előállítása nézetből.

en: iCal settings
hu: iCal beállításai

en: The ical icon will be shown only on the selected displays.
hu: Az ical ikon csak a kiválasztott képernyőkön fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/ical", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ezen az útvonalon lesz megtekinthető az oldalon. Javasolt az elérési út „path/%/%/ical” szerű megadása, egy-egy % jelet elhelyezve az elérési útban minden, a nézetben meghatározott argumentumhoz.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument or a Date filter.
hu: Naptári időszak képernyő nem működik egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő nélkül.

en: Map the View fields to the values they should represent in the iCal feed. Only fields that have been added to the view are available to use in this way. You can add additional fields to the view and mark them 'Exclude from display' if you only want them in the iCal feed.
hu: Leképezi a View mezőket az iCal hírcsatornában ábrázolandó értékekre. Ezen a módon csak a nézethez hozzáadott mezők lesznek elérhetőek. További mezőket lehet hozzáadni a nézethez, amiket „Megjelenítésből kizárt”-nak kell jelölni, ha azokat csak az iCal hírcsatornában kívánjuk megjeleníteni.

en: The @style style requires a Date argument or a Date filter.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő.

en: The @style style requires a Title field for the iCal export.
hu: @style stílusnak szüksége van egy Cím mezőre az iCal exporthoz.

en: The date field '@field' used by the display '@display_title' cannot be set to 'Group multiple values'.
hu: „@display_title” képernyő által használt „@field” mezőn nem beállítható a „Több érték csoportosítása”.

en: Calendar page
hu: Naptár oldal

en: Calendar page. Attach Calendar period attachments to this page, set to show the year, month, day, and week views.
hu: Naptár oldal. Naptári időszak csatolmányok vannak az oldalhoz csatolva, amik az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére vannak beállítva.

en: Calendar block
hu: Naptár blokk

en: Calendar page. Attach a Calendar period attachment to this block, set to show the year, month, day, or week view.
hu: Naptár oldal. Egy Naptári időszak csatolmány van a blokkhoz csatolva, ami az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére van beállítva.

en: Calendar period
hu: Naptári időszak

en: An attachment for a Year, Month, Day, or Week calendar display, using any style you choose. Attach to a Calendar page and/or a Calendar block.
hu: Egy csatolmány az Éves, Havi, Napi vagy Heti naptár megjelenítéséhez, tetszőlegesen választott stílussal. Egy Naptár oldalhoz és/vagy egy Naptár blokkhoz van csatolva.

en: Calendar page year, month, week, or day view
hu: Naptár oldal éves, havi, heti vagy napi nézet.

en: Calendar navigation
hu: Naptár navigáció

en: Creates back/next navigation and calendar links.
hu: Előző/következő navigációt és naptári hivatkozásokat hoz létre.

en: Displays Views results in a calendar.
hu: Views eredmények megjelenítése egy naptárban.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument.
hu: A naptári időszak képernyő nem működik dátum argumentum nélkül.

en: Select the calendar time period for this display.
hu: Naptári időszak kiválasztása ehhez a képernyőhöz.

en: The Calendar period display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptári időszak képernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: The Calendar display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptárképernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: Legend Content Types
hu: Tartalomtípusok magyarázat

en: Legend Vocabularies
hu: Szótárak magyarázat

en: Legend Terms
hu: Kifejezések magyarázat

en: Date changer
hu: Dátumváltó

en: Add new date link
hu: Új dátumhivatkozás hozzáadása

en: Display a popup calendar date selector?
hu: Megjelenjen egy felugró-naptár dátumválasztó?

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
hu: Megjelenít egy hivatkozást amivel új dátumot lehet hozzáadni a meghatározott tartalomtípushoz. Csak a megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználóknak jelenik meg.

en: Content Type Legend Colors
hu: Tartalomtípus magyarázatok színei

en: <div class="form-item"><label>Content Type</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each content type. Types with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Tartalomtípus</label><p>Egy szín tizenhatos számrendszerbeli értékét kell megadni (például #ffffff) ami a tartalomtípusoknál a naptár magyarázatban lesz használva. Azok a típusok, melyeknek értéke üres, nem lesznek csíkozva és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: Vocabulary Legend Types
hu: Szótár magyarázattípusok

en: <div class="form-item"><label>Vocabularies</label>Select vocabularies to use for setting calendar legend colors by taxonomy term. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.</div>
hu: <div class="form-item"><label>Szótárak</label>Ki kell választani a taxonómiakifejezésekhez tartozó naptár magyarázatok színeinek beállításához használt szótárat. Azoknál a szótáraknál működik a legjobban, ahol a lehetséges kifejezések száma korlátozott.</div>

en: Taxonomy Legend Colors
hu: Taxonómia magyarázatok színei

en: <div class="form-item warning">Please select Legend vocabularies first!</div>
hu: <div class="form-item warning">Először Szótár magyarázatot kell választani!</div>

en: <div class="form-item"><label>Taxonomy Terms</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each taxonomy term. Terms with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Taxonómia kifejezések</label><p>Egy szín hexadecimális kódját kell megadni (pl. #ffffff) ami a taxonómiakifejezéseknél a naptár magyarázatban lesz használva. Az üres érétket tartalmazó kifejezések nem lesznek csíkozva a naptárban és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: The @style style requires a Date argument.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum.

en: The date argument date fields must be added to this query. You can exclude them if you do not want them displayed in the calendar.
hu: A dátum argumentum dátummezőket hozzá kell adni ehhez a lekérdezéshez. A mezőket el lehet rejteni, ha nem kell megjeleníteni azokat a naptárban.

en: Calendar day of week names
hu: A hét napjainak elnevezése a naptárban

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
hu: A mód ahogy a hét napjainak neveit meg kell jeleníteni a naptárban.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
hu: A hetek száma legyen-e mutatva a heti és havi naptárak bal oldali oszlopában.

en: No items
hu: Nincsenek elemek

en: Time grouping
hu: Időcsoportosítás

en: Group items together into time periods based on their start time.
hu: Elemek csoportosítása időszakok szerint a kezdési idő alapján.

en: Half hour
hu: Fél óra

en: Custom time grouping
hu: Egyéni időcsoportosítás

en: When choosing the 'custom' Time grouping option above, create custom time period groupings as a comma-separated list of 24-hour times in the format HH:MM:SS, like '00:00:00,08:00:00,18:00:00'. Be sure to start with '00:00:00'. All items after the last time will go in the final group.
hu: Ha az „egyéni” Időcsoportosítás lett fentebb kiválasztva, létre kell hozni egy egyéni időszak szerinti csoportosítást, ahol egy vesszővel elválasztott listában 24 órás időpontokat kell megadni ÓÓ:PP:MM formában, például így: „00:00:00,08:00:00,18:00:00”. A listának „00:00:00” értékkel kell kezdődnie. Az utolsó időpont utáni elemek az utolsó csoportba kerülnek.

en: Field grouping
hu: Mezőcsoportosítás

en: Optionally group items into columns by a field value, for instance select the content type to show items for each content type in their own column, or use a location field to organize items into columns by location.
hu: Az elemeket oszlopokba lehet csoportosítani egy mező értéke szerint, például a tartalomtípust kiválasztva, a tartalomtípusokhoz tartozó elemek a saját oszlopukban jelennek meg, vagy egy helyszín mezőt használva, az elemek helyszín szerint lesznek oszlopokba rendezve.

en: Get Calendar Node
hu: Naptár tartalom lekérdezése

en: Add+
hu: Hozzáadás+

en: All times
hu: Mindig

en: Before @time
hu: @time előtt

en: Empty day
hu: Üres nap
