CAPTCHA (6.x-1.0-rc2) - en to sk translation catalogue (138 entries)

en: delete
sk: odstrániť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Disable
sk: Vypnúť

en: none
sk: žiadne

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Save
sk: Uložiť

en: Font
sk: Písmo

en: Form ID
sk: ID formulára

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Unsupported database.
sk: Nepodporovaná databáza

en: normal
sk: normálny

en: second
sk: druhé

en: Code length
sk: Dĺžka kódu

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Spam control
sk: Kontrola spamu

en: Characters to use in the code
sk: Znaky pre použitie v kóde

en: The list of characters to use should not contain spaces.
sk: Zoznam znakov, ktoré sa použijú by nemal obsahovať medzery.

en: Encountered an illegal byte while splitting an utf8 string in characters.
sk: Vyskytol sa nesprávny bajt pri rozdeľovaní znakov v utf8 reťazci.

en: For language %lang_name (code %lang_code)
sk: Pre jazyk %lang_name (kód %lang_code)

en: first
sk: prvé

en: third
sk: tretie

en: fourth
sk: štvrté

en: fifth
sk: piate

en: sixth
sk: šieste

en: seventh
sk: siedme

en: eighth
sk: ôsme

en: ninth
sk: deviate

en: tenth
sk: desiate

en: change
sk: zmeniť

en: disable
sk: vypnúť

en: low
sk: nízka

en: high
sk: vysoké

en: Display on separate page
sk: Zobraziť na zvláštnej stránke

en: Add CAPTCHA administration links to forms
sk: Pridať CAPTCHA administrátorské odkazy k formulárom

en: This option is very helpful to enable/disable challenges on forms. When enabled, users with the "%admincaptcha" permission will see CAPTCHA administration links on all forms (except on administrative pages, which shouldn't be accessible to untrusted users in the first place). These links make it possible to enable a challenge of the desired type or disable it.
sk: Toto nastavenie je veľmi užitočné pre povolenie/zakázanie výziev na formulároch. Ak je povolené, používatelia s oprávnením "%admincaptcha" budú vidieť CAPTCHA administrátorské odkazy na všetkých formulároch (okrem administratívnych stránok, ktoré by nemali byť prístupné pre nedôveryhodných používateľov). Tieto odkazy umožňujú povoliť výzvy požadovaného typu alebo zakázať ich.

en: administer CAPTCHA settings
sk: administrácia CAPTCHA nastavení

en: Challenge type per form
sk: Typ výzvy pre formulár

en: Select the challenge type you want for each of the listed forms (identified by their so called <em>form_id</em>'s). You can easily add arbitrary forms with the help of the '%CAPTCHA_admin_links' option or the <a href="!add_captcha_point">the CAPTCHA point form</a>.
sk: Vyberte typ výzvy, ktorý chcete pre každý zo zobrazených formulárov (identifikujte ich podľa <em>form_id</em>). Pomocou možnosti '%CAPTCHA_admin_links' alebo možnosti <a href="!add_captcha_point">CAPTCHA point form</a> môžete jednoducho pridať ľubovoľné formuláre.

en: Challenge description
sk: Popis výzvy.

en: With this description you can explain the purpose of the challenge to the user.
sk: Týmto popisom môžete vysvetliť používateľovi dôvod pridania výzvy.

en: Persistence
sk: Stálosť

en: Always add a challenge.
sk: Vždy pridávať výzvu.

en: Omit challenges for a form once the user has successfully responded to a challenge for that form.
sk: Pokiaľ používateľ úspešne odpovedal na výzvu nepridávať ďalšie výzvy k danému formuláru.

en: Omit challenges for all forms once the user has successfully responded to a challenge.
sk: Pokiaľ používateľ úspešne odpovedal na výzvu nepridávať ďalšie výzvy.

en: Define if challenges should be omitted during the rest of a session once the user successfully responses to a challenge.
sk: Určiť, či výzvy môžu byť vynechané počas zvyšku sedenia, ak už používateľ úspešne odpovedal na výzvu.

en: Log wrong responses
sk: Zaznamenať nesprávne odozvy

en: Report information about wrong responses to the !log.
sk: Vkladať do !log informácie o zlých odpovediach.

en: Challenge type (module)
sk: Typ výzvy (modul)

en: The CAPTCHA settings were saved.
sk: CAPTCHA nastavenia boli uložené.

en: The Drupal form_id of the form to add the CAPTCHA to.
sk: Drupal form_id formulára, do ktorého sa má pridať CAPTCHA.

en: Challenge type
sk: Typ výzvy

en: The CAPTCHA type to use for this form
sk: Typ CAPTCHA, ktorý sa má použiť pre tento formulár

en: Illegal form_id
sk: Nesprávne form_id

en: Saved CAPTCHA point settings.
sk: Uložené nastavenia CAPTCHA.

en: Are you sure you want to delete the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete odstrániť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Are you sure you want to disable the CAPTCHA for form_id %form_id?
sk: Naozaj chcete vypnúť CAPTCHA pre form_id %form_id?

en: Deleted CAPTCHA for form %form_id.
sk: Odstránená CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: Disabled CAPTCHA for form %form_id.
sk: Vypnutá CAPTCHA pre formulár %form_id.

en: This page gives an overview of all available challenge types, generated with their current settings.
sk: Táto stránka poskytuje prehľad všetkých dostupných typov výziev, generovaných s ich súčasnými nastaveniami.

en: Challenge "%challenge" by module "%module"
sk: Výzva "%challenge" modulu "%module"

en: 10 more examples of this challenge.
sk: 10 ďalších príkladov tejto výzvy.

en: "CAPTCHA" is an acronym for "Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart". It is typically a challenge-response test to determine whether the user is human. The CAPTCHA module is a tool to fight automated submission by malicious users (spamming) of for example comments forms, user registration forms, guestbook forms, etc. You can extend the desired forms with an additional challenge, which should be easy for a human to solve correctly, but hard enough to keep automated scripts and spam bots out.
sk: CAPTCHA je akronym pre „plne automatický verejný Turingov test na odlíšenie počítačov a ľudí“. Je to typický test otázka odpoveď na rozlíšenie či používateľ je človek. Modul CAPTCHA je nástroj na boj s automatickým odosielaním formulára zákernými ľuďmi (spamovanie) napríklad komentárov, registračných formulárov, návštevných kníh atď. Môžete rozšíriť formulár s dodatočnou úlohou, ktorá človek jednoducho správne vyrieši, ale bude dostatočne ťažká pre automatické kódy a spamové roboty.

en: Note that the CAPTCHA module interacts with page caching (see <a href="!performancesettings">performance settings</a>). Because the challenge should be unique for each generated form, the caching of the page it appears on is prevented. Make sure that these forms do not appear on too many pages or you will lose much caching efficiency. For example, if you put a CAPTCHA on the user login block, which typically appears on each page for anonymous visitors, caching will practically be disabled. The comment submission forms are another example. In this case you should set the "%commentlocation" to "%separatepage" in the comment settings of the relevant <a href="!contenttypes">content types</a> for better caching efficiency.
sk: Pozor na to, že CAPTCHA modul ovplyvňuje cacheovaním stránky (Pozrite <a href="!performancesettings">nastavenia výkonu</a>). Výzvy musia byť unikátne pre každý vygenerovaný formulár, a preto je cacheovanie stránok, na ktorej sa výzva objaví, znemožnené. Uistite sa, že tieto formuláre sa neobjavujú na viacerých stránkach, lebo inak stratíte efektivitu cacheovania. Napríklad, ak vložíte CAPTCHA do bloku pre prihlásenie, ktorý sa prakticky objavuje na každej stránke pre anonymných návštevníkov, tak cacheovanie bude prakticky vypnuté. Formuláre pre odosielanie komentárov sú ďalším príkladom. V takomto prípade by ste mali nastaviť "%commentlocation" na "%separatepage" v nastaveniach komentárov relevantných <a href="!contenttypes">typov obsahu</a> pre vyššiu efektivitu cacheovania.

en: Location of comment submission form
sk: Umiestnenie formulára na odoslanie komentára

en: CAPTCHA is a trademark of Carnegie Mellon University.
sk: CAPTCHA je registrovaná obchodná značka Carnegie Mellon University.

en: A CAPTCHA can be added to virtually each Drupal form. Some default forms are already provided in the form list, but arbitrary forms can be easily added and managed when the option "%adminlinks" is enabled.
sk: CAPTCHA môže byť virtuálne pridaná na každý Drupal formulár. Niektoré predvolené formuláre sú už zaznamenané v zozname, ale ľubovoľný formulár môže byť jednoducho pridaný a spravovaný ak je možnosť "%adminlinks" povolená.

en: Users with the "%skipcaptcha" <a href="@perm">permission</a> won't be offered a challenge. Be sure to grant this permission to the trusted users (e.g. site administrators). If you want to test a protected form, be sure to do it as a user without the "%skipcaptcha" permission (e.g. as anonymous user).
sk: Používatelia s "%skipcaptcha" <a href="@perm">povolením</a> nebudú obťažovaný výzvami. Buďte si istý pri udeľovaní povolení používateľom, ktorým sa dá veriť (napr. administrátorom stránky). Ak chcete testovať zabezpečený formulár, uistite sa, že to testujete ako používateľ bez "%skipcaptcha" povolení (napr. anonymný používateľ).

en: skip CAPTCHA
sk: vynechať CAPTCHA

en: This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
sk: Táto otázka je kvôli testu, či ste ľudský návštevník, aby sa predišlo automatickým odoslaniam spamu.

en: Untrusted users will see a CAPTCHA here (!settings).
sk: Nedôveryhodný používatelia tu uvidia CAPTCHA (!settings).

en: general CAPTCHA settings
sk: hlavné CAPTCHA nastavenia

en: Enabled challenge
sk: Povolená výzva

en: "@type" by module "@module" (!change, !disable)
sk: "@type" modulom "@module" (!change, !disable)

en: Place a CAPTCHA here for untrusted users.
sk: Tu umiestniť CAPTCHA pre nedôveryhodných používateľov.

en: Invalid CAPTCHA token.
sk: Zlý CAPTCHA token.

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
sk: Odpoveď, ktorú ste vložili pre CAPTCHA nebola správna.

en: Math Question
sk: Matematická otázka

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
sk: Vyriešte tento jednoduchý matematický problém a vložte výsledok. Napr. pre 1+3, zadajte 4.

en: Already @counter blocked form submissions
sk: Už bolo zablokovaných @counter odoslaní formulára.

en: CAPTCHA problem: hook_captcha() of module %module returned nothing when trying to retrieve challenge type %type for form %form_id.
sk: CAPTCHA problém: metóda hook_captcha() v module %module nič nevrátila, keď sa pokúšala vrátiť typ výzvy %type pre formulár %form_id.

en: %form_id post blocked by CAPTCHA module: challenge "%challenge" (by module "%module"), user answered "%response", but the solution was "%solution".
sk: %form_id príspevok bol zablokovaný CAPTCHA modulom: výzva "%challenge" (použitím modulu "%module"), používateľ odpovedal "%response", ale riešenie malo byť "%solution".

en: Administer how and where CAPTCHAs are used.
sk: Nastaviť ako a kde sa má používať CAPTCHA.

en: Examples
sk: Príklady

en: An overview of the available challenge types with examples.
sk: Náhľad na dostupné typy výziev s príkladmi.

en: CAPTCHA point adminstration
sk: účel administrácie CAPTCHA

en: Base CAPTCHA module for adding challenges to arbitrary forms.
sk: Základný CAPTCHA modul na pridanie výziev k ľubovoľným formulárom.

en: Built-in font
sk: Zabudované písmo

en: Images cannot be generated, because your PHP installation's GD library has no JPEG support.
sk: Obrázky nie je možné generovať, pretože GD knižnica vo vašom PHP nepodporuje JPEG.

en: Code settings
sk: Nastavenia kódu

en: The code length influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Dĺžka kódu ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Font settings
sk: Nastavenia písma

en: The TrueType font (.ttf) to use for the text in the image CAPTCHA.
sk: Písmo TrueType (.ttf) použité pre text v CAPTCHA obrázku.

en: tiny
sk: maličké

en: small
sk: malý

en: large
sk: veľký

en: The font size influences the size of the image. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Veľkosť písma ovplyvňuje veľkosť obrázka. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: Character spacing
sk: Rozostup znakov

en: Define the average spacing between characters. Note that larger values make the image generation more CPU intensive.
sk: Definuje priemerné medzery medzi znakmi. Väčšie hodnoty spôsobujú väčšie zaťaženie CPU pri generovaní obrázka.

en: moderate
sk: priemerné

en: Distortion and noise
sk: Deformácia a zrnenie

en: With these settings you can control the degree of obfuscation by distortion and added noise. Do not exaggerate the obfuscation and assure that the code in the image is reasonably readable. For example, do not combine high levels of distortion and noise.
sk: Pomocou týchto nastavení môžete ovládať stupeň zmätenia pomocou deformácie a pridania šumu. Nepreháňajte zmätenie a uistite sa, že kód na obrázku je slušne čitateľný. Napríklad nepoužívajte kombinácie vysokých úrovni deformácie a šumu.

en: Distortion level
sk: Stupeň deformácie

en: severe
sk: tvrdý

en: Set the degree of wave distortion in the image.
sk: Nastavte stupeň zvlnenej deformácie na obrázku.

en: Smooth distortion
sk: Plynulá deformácia

en: This option enables bilineair interpolation of the distortion which makes the image look smoother, but it is more CPU intensive.
sk: Toto nastavenie povolí metódu bilineárnej interpolácie, ktorá obrázky vyhladí, ale je viac náročná na CPU.

en: Double vision
sk: Dvojité videnie

en: When enabled, characters appear twice in the image, overlayed onto each other.
sk: Ak je povolené, znaky sa objavia na obrázku dvojito, prekrývajúc sa navzájom.

en: Add salt and peper noise
sk: Pridať čierno-biele zrnenie

en: This option adds randomly colored point noise.
sk: Táto možnosť pridá zrnenie s náhodnými farbami.

en: Add line noise
sk: Pridať čiarové zrnenie

en: This option enables lines randomly drawn on top of the text code.
sk: Táto možnosť povolí náhodne nakreslené čiary nad textovým kódom.

en: Noise level
sk: Stupeň zrnenia

en: The image captcha module works best with a TrueType font file (TTF) for generating the images, but because of licencing issues it is not allowed to package fonts with the module. A simple built-in bitmap font is provided as default instead. You can install TrueType fonts yourself by putting them in the fonts directory of the image captcha module (directory "%fontsdir") or by uploading them to your Drupal file system (directory "%filesdir") with for example the upload module.
sk: Image captcha modul najlepšie pracuje s TrueType písmom (TTF) na generovanie obrázkov, ale kvôli problémom s licenciami nie je povolené ich pribaliť k modulu. Namiesto toho je zabudované bitmapové písmo. Sami si môžete nainštalovať TrueType písmo vložením do adresára, ktorý patrí modulu Image captcha (adresár "%fontsdir") alebo nahraním do súborového systému Drupalu (adresár "%filesdir") napríklad použitím modulu upload,

en: The usage of the built-in bitmap font it is not recommended because of its small size and missing UTF-8 support.
sk: Použitie zabudovaného bitmapového písma nie je odporúčané, pretože je príliš malé a nepodporuje UTF-8.

en: You need to select a font
sk: Musíte vybrať písmo

en: Font does not exist or is not readable.
sk: Písmo neexistuje alebo sa nedá čítať.

en: Generation of image CAPTCHA failed. Check your image CAPTCHA configuration and especially the used font.
sk: Generovanie CAPTCHA obrázka zlyhalo. Skontrolujte nastavenia CAPTCHA, najmä použité písmo.

en: The image CAPTCHA is a popular challenge where a random textual code is obfuscated in an image. The image is generated on the fly for each request, which is rather CPU intensive for the server. Be carefull with the size and computation related settings.
sk: Obrázková CAPTCHA je populárna výzva, pri ktorej je náhodný textový kód pletúco zobrazený na obrázku. Obrázok je generovaný priebežne pre každú požiadavku, čo je viac náročné na CPU servera.
    Preto buďte opatrný pri voľbe nastavení veľkosti a nastavení týkajúcich sa výpočtu.

en: <p>Example image, generated with the current settings:</p>!img
sk: <p>Ukážkový obrázok, generovaný aktuálnymi nastaveniami:</p>!img

en: Image CAPTCHA
sk: Obrázková CAPTCHA

en: What code is in the image?
sk: Aký kód je na obrázku?

en: Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.
sk: Opíšte znaky z obrázku (zachovajte veľké a malé písmená).

en: Provides an image based CAPTCHA.
sk: Poskytuje obrázok založený na CAPTCHA.

en: Kind of words to use in the phrase
sk: Druh slov, ktoré sa majú používať vo fráze

en: Generate nonsense random words.
sk: Generovať náhodné nezmyselné slová.

en: Use user defined words.
sk: Používať slová určené používateľom.

en: User defined words
sk: Slová určené používateľom

en: Enter a bunch of space separated words (at least @min).
sk: Zadajte skupinu slov delených medzerou (aspoň @min).

en: Number of words in the phrase
sk: Počet slov vo fráze

en: You need to enter at least @min words if you want to use user defined words.
sk: Pokiaľ chcete používať slová určené používateľom, potrebujete vložiť aspoň @min slov.

en: Number of words in the phrase should be between 4 and 10.
sk: Počet slov vo fráze by mal byť medzi 4 až 10.

en: In this challenge the visitor is asked for the n<sup>th</sup> word of a given phrase.
sk: V tejto výzve je návštevník vyzvaný aby vložil n-té slovo z danej frázy.

en: What is the @nth word in the phrase "@words"?
sk: Aké je @nth slovo vo fráze "@words"?

en: Text CAPTCHA
sk: Textová CAPTCHA

en: Provides a simple text based CAPTCHA.
sk: Poskytuje jednoduchú CAPTCHA založenú na texte.
