Content Construction Kit (CCK) (6.x-2.5) - en to ca translation catalogue (392 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Suffix
ca: Sufix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: content
ca: contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Types
ca: Tipus

en: Required
ca: Necessari

en: none
ca: cap

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Add
ca: Afegeix

en: Teaser
ca: Resum

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Include
ca: Incloure

en: Exclude
ca: Exclou

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Inline
ca: En línia

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Poll choices
ca: Opcions d'enquesta

en: Content field
ca: Camp de contingut

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Contains
ca: Conté

en: N/A
ca: No aplica

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Maximum
ca: Màxim

en: Scale
ca: Escalar

en: Plain text
ca: Text pla

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Code
ca: Codi

en: Basic
ca: Bàsic

en: Filtered text (user selects input format)
ca: Text filtrat (l'usuari seleccciona el format d'entrada)

en: Text processing
ca: Processament de textos

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ca: Longitud màxima del camp en caràcters. Deixeu-lo en blanc per a una mida il·limitada.

en: Rows
ca: Files

en: Existing Views
ca: Vistes existents

en: Default Views
ca: Vistes predeterminades

en: Empty text
ca: Text buit

en: Order
ca: Ordre

en: Integer
ca: Enter

en: Edit group
ca: Edita grup

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: Display fields
ca: Mostra els camps

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Poll settings
ca: Paràmetres de configuració de les enquestes

en: Style
ca: Estil

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Reversed
ca: Inverteix

en: %type settings
ca: Paràmetres de %type

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: <Hidden>
ca: <Ocult>

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Related content
ca: Contingut relacionat

en: Processing
ca: Processant

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: No content types available.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles.

en: Above
ca: A sobre

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
ca: Advertència! Canviar aquest paràmetre després d'haver creat les dades pot resultar en una pèrdua de dades.

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
ca: El mòdul content, un component necessari del Kit de Construcció de Contingut (CCK), permet als administradors associar els camps personalitzats amb els tipus de contingut. Amb Drupal, els tipus de contingut s'usen per definir les característiques d'un escrit, incloent-hi el títol i la descripció dels camps visualitzats a les respectives pàgines d'editar o afegir. Usant el mòdul content ( i altres mòduls d'ajuda inclòsos al CCK ), es poden personalitzar els camps mes enllà dels per defecte "Títol" i "Cos" i afegir-los. Les funcions del CCK són accessibles mitjançant pestanyes a <a href="@content-types"> pàgina d'administració dels tipus de contingut</a>. (Mireu la <a href="@node-help">pàgina d'ajuda del mòdul node</a> per a més informació sobre els tipus de continguts.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
ca: Quan s'afegeix un camp personalitzat a un tipus de contingut, podeu determinar el seu tipus (si contindrà text, nombres o referències a altres objectes) i com es mostrarà (ja sigui un camp o una àrea de text, una caixa de selecció, casella de verificació, botó de ràdio o un camp d'emplenat automàtic). Un camp pot tenir múltiples valors (p.ex.: una "persona" pot tenir més d'una adreça de correu electrònic) o un sol valor (p.e.: un "empleat" només pot tenir un número d'identificació d'empleat). A mesura que aneu afegint o editant camps, CCK ajustarà automàticament l'estructura de la base de dades segons sigui necessari. CCK també ajusta un gran nombre d'altres característiques, incloent la captura intel·ligent de dades per a les vostres dades personalitzades, una aplicació d'importació i exportació per a les definicions de tipus de contingut i la integració amb altres mòduls contribuïts.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
ca: Els tipus de camps personalitzats els proporcionen una sèrie de mòduls opcionals inclosos amb CCK (cada mòdul proporciona un tipus diferent). La <a href="@modules">pàgina de mòduls</a> us permet habilitar o inhabilitar components del CCK. Una instal·lació per defecte del CCK inclou:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
ca: <em>nombre</em>, que afegeix tipus de camp numèrics en forma d'enter, decimal o coma flotant. Podeu definir una sèrie d'entrades permeses o especificar un rang de valors permesos. Hi ha disponible una gran varietat de formats de dades numèriques habituals.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
ca: <em>text</em>, que afegeix tipus de camps de text. Un camp de text pot contenir només text pla, o opcionalment, pot utilitzar qualsevol dels filtres de format d'entrada de Drupal per manejar de manera segura l'entrada de text enriquit. Els camps d'entrada de text poden ser d'una sola línia (camp de text), múltiples línies (àrea de text) o, per a tenir més control del que s'està entrant, una caixa de selecció, casella de confirmació o botons de ràdio. Si es desitja, CCK pot validar l'entrada segons un conjunt de valors permesos.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
ca: <em>nodereference</em>, el qual crea una referència personalitzada entre nodes de Drupal. Afegint un camp <em>nodereference</em> i dos tipus de contingut diferent, per exemple, podeu crear fàcilment relacions complexes de pare/fill entre dades (múltiples nodes "empleat" poden contenir un camp <em>nodereference</em> enllaçant a un node "empresari").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
ca: <em>userreference</em>, que crea referències personalitzades entre els comptes d'usuari del lloc web. Afegint un camp <em>userreference</em> podeu crear relacions complexes entre els usuaris del seu lloc web i les aportacions. Per traçar l'usuari involucrat en una aportació més enllà del camp estàndard de Drupal <em>Creat per</em>, per exemple, pot afegir un camp <em>userreference</em> anomenat "Editat per" a un tipus de contingut un enllaç a una pàgina de compte d'usuari editor.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
ca: <em>fieldgroup</em>, que crea grups de camps col·lapsables per manejar grups de camps relacionats. Un grup de camps pot estar obert o tancat per defecte. L'ordre dels grups de camps i l'ordre dels camps dins d'un grup es configuren mitjançant una interfície d'arrossegar-i-deixar-anar  proveït pel mòdul Contingut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
ca: Per a més informació, consulteu el capítol del manual en línia de <a href="@handbook-cck">CCK</a> o la <a href="@project-cck">pàgina del projecte de CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
ca: Configura com s'han de mostrar els camps i les etiquetes d'aquest tipus de contingut quan es visualitzen en mode resum o pàgina completa.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
ca: Configureu com es mostrarà aquest tipus de contingut quan sigui referenciat en els contextos següents.

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Full node
ca: Node complet

en: Search Index
ca: Índex de la cerca

en: Search Result
ca: Resultats de la cerca

en: Updating field type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de camp %type amb el mòdul %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de giny %type amb el mòdul %module.

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Allows administrators to define new content types.
ca: Permet als administradors definir nous tipus de continguts.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
ca: Només per a ús avançat: codi PHP que retorna una matriu associativa de valors permesos. No s'han d'incloure els delimitadors &lt;?php ?&gt;. Si s'ha emplenat el camp, la matriu retornada per aquest codi sobreescriurà la llista anterior de valors permesos.

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Used in
ca: Usat a

en: No fields have been defined for any content type yet.
ca: No s'ha definit encara cap camp per cap tipus de contingut.

en: no styling
ca: sense estil

en: simple
ca: Senzill

en: fieldset
ca: Conjunt de camps

en: fieldset - collapsible
ca: Conjunt de camps - col·lapsable

en: fieldset - collapsed
ca: Conjunt de camps - col·lapsat

en: Added field %label.
ca: S'ha afegit el camp %label.

en: There was a problem adding field %label.
ca: hi ha hagut un problema al afegir el camp %label.

en: There was a problem creating field %label.
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
ca: Esteu segur d'eliminar el camp %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ca: Si teniu cap contingut en aquest camp, aquest es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Removed field %field from %type.
ca: El camp %field dins de %type s'ha eliminat.

en: There was a problem deleting %field from %type.
ca: Hi ha hagut un problema eliminant %field de %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
ca: Aquests paràmetres només apliquen al camp %field si aquest apareix en el tipus de contingut %type

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
ca: Aquests paràmetres apliquen al camp %field en tots els tipus de continguts en que apareix.

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
ca: El codi PHP ha retornat un valor per defecte incorrecte.<br/>Format esperat: <pre>!sample</pre>Valor retornat: @value

en: The default value is invalid.
ca: El valor predeterminat és invàlid.

en: Saved field %label.
ca: S'ha desat el camp %label.

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
ca: S'ha modificat la base de dades i les dades s'han migrat o eliminat.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
ca: Hi ha hagut un error i l'alteració de la base de dades no s'ha pogut completar.

en: Processing %title
ca: Processant %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
ca: La taula de camps de contingut %old_name s'ha renombrat per %new_name i les instàncies dels camps s'han actualitzat.

en: The content fields table %name has been deleted.
ca: S'ha eliminat la taula de camps de contingut %name.

en: Referenced node ID
ca: ID del node referenciat

en: Referenced node title
ca: Títol del node referenciat

en: Raw number value
ca: Valor numèric sense tractar

en: Formatted number value
ca: Valor numèric amb format

en: Raw, unfiltered text
ca: Raw, text sense filtrar

en: Formatted and filtered text
ca: Text amb format i filtrat

en: Referenced user ID
ca: ID de l'usuari referenciat

en: Referenced user name
ca: Nom d'usuari referenciat

en: Formatted HTML link to referenced user
ca: Enllaç en format HTML a l'usuari referenciat

en: Group multiple values
ca: Agrupa els valors múltiples

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to into an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
ca: Aquest formulari processarà un tipus de contingut i un o més camps d'aquest tipus i n'exportarà els paràmetres. L'exportació creada per aquest procés es pot copiar i enganxar com una importació a la base de dades actual o a una altra qualsevol. La importació afegirà els camps a un tipus de contingut existent o en crearà un de nou que inclogui els camps seleccionats.

en: Select the content type to export.
ca: Trieu el tipus de contingut a exportar.

en: Export data
ca: Dades d'exportació

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
ca: Copieu el text exportat i enganxeu-lo en un altre tipus de contingut usant la funcionalitat d'importació.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
ca: Aquest formulari importarà definicions de camps exportats des d'un altre tipus de contingut o una altra base de dades.<br />Tingueu en compte que els camps no poden estar duplicats dins del mateix tipus de contingut, i per tant, els camps importats només s'afegiran si no existeixen ja en aquest.

en: <Create>
ca: <Crea>

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
ca: Seleccioneu el tipus de contingut on voleu importar aquests camps.<br />Seleccioneu &lt;Crea&gt; per a crear un nou tipus de contingut que contingui aquests camps.

en: Import data
ca: Dades d'importació

en: Paste the text created by a content export into this field.
ca: Enganxeu el text creat per una exportació de contingut en aquest camp.

en: The import data is not valid import text.
ca: Les dades d'importació no són un text vàlid per a la importació.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
ca: S'han d'habilitar els següents mòduls per a que funcioni l'importació: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
ca: Ja existeix el tipus de contingut %type en aquesta base de dades.

en: Exiting. No import performed.
ca: Sortint. No s'ha realitzat cap importació.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
ca: Hi ha haugt un error al afegir el tipus de contingut %type.<br />Si us plau, comproveu els errors que es mostren per a més detalls.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
ca: El camp importat %field_label (%field_name) no s'ha afegit a %type perquè aquest camp ja existeix a %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
ca: S'ha afegit el camp %field_label (%field_name) al tipus de contingut %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
ca: S'ha produït un error quan s'exportaven les dades de la "configuració de visualització" per al camp %field_name.<br>L'error de la base de dades és: "%db_err".

en: Content Copy
ca: Còpia de contingut

en: Enables ability to import/export field definitions.
ca: Habilita la funcionalitat d'importar/exportar les definicions dels camps.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
ca: Si us plau, <a href="!url">configureu els vostres permisos de camps</a> immediatament. Tots els camps són inaccessibles per defecte.

en: Content Permissions
ca: Permisos de contingut

en: Set field-level permissions for CCK fields.
ca: Establiu el nivell de permisos de camp per als camps de CCK.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el formulari d'edició del node.

en: always open
ca: sempre obert

en: collapsible
ca: col·lapsable

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: Instructions to present to the user on the editing form.
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari en el formulari d'edició.

en: These settings apply to the group on node display.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el node mostrat.

en: A description of the group.
ca: Una descripció del grup.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
ca: Esteu segur de voler eliminar el grup %label?

en: The group %group_name has been removed.
ca: S'ha eliminat el grup %group_name.

en: Fieldgroup
ca: Grup de camps

en: Node reference
ca: Referència del node

en: Store the ID of a related node as an integer value.
ca: Desa l'ID d'un node relacionat com a enter.

en: Content types that can be referenced
ca: Tipus de nodes que poden ser referenciats

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ca: Avançat - Nodes que poden ser referenciats (Vista)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduïu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Title (link)
ca: Títol (enllaç)

en: Title (no link)
ca: Títol (sense enllaç)

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Node Reference
ca: Referència de node

en: Defines a field type for referencing one node from another.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un node des d'un altre.

en: Store a number in the database as an integer.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades com a enter.

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Store a number in the database in a floating point format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ca: El caràcter que els usuaris introduiran com a separador dels decimals en els formularis.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena de text que s'usarà com a prefix per als valors, tals com $ o €. Deixeu-la en blanc si no en voleu cap. Separeu el valor singular i el plural amb una barra vertical (lliura|lliures)

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena per a usar-la com a sufix del valor (per exemple m², m/s², kb/s) o deixeu-ho en blanc. Separeu amb una barra vertical la forma singular i la plural (per exemple Euros|Euros).

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: "Minimum" must be a number.
ca: "Mínim" ha de ser numèric.

en: "Maximum" must be a number.
ca: "Màxim" ha de ser numèric.

en: unformatted
ca: sense format

en: Defines numeric field types.
ca: Defineix tipus de camp numèrics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
ca: Per un giny de "casella de selecció actiu/inactiu" simple, definiu primer el valor "inactiu", llavors el valor "actiu" a la secció <strong>Valors permesos</strong>. Nota:  la casella de selecció s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
ca: Els ginys de 'caselles de verificació/botons de selecció' mostraran caselles de verificació si l'opció de valors múltiples està seleccionada per aquest camp, en cas contrari mostraran botons de selecció.

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella de selecció actiu/inactiu

en: Option Widgets
ca: Enginys d'opció

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
ca: Defineix els ginys de selecció, casella i botó de ràdio per als camps numèrics i de text.

en: Store text in the database.
ca: Emmagatzema el text a la base de dades.

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Defines simple text field types.
ca: Defineix tipus de camp de text simple.

en: User reference
ca: Referència d'usuari

en: Store the ID of a related user as an integer value.
ca: Emmagatzema l'ID d'un usuari relacionat com un valor enter.

en: User roles that can be referenced
ca: Rols d'usuari que poden ser referenciats

en: User status that can be referenced
ca: Estat de l'usuari que pot ser referenciat

en: Reverse link
ca: Enllaç invers

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
ca: Si se selecciona, es mostrarà un enllaç invers cap al node que fa referència en el registre de l'usuari referenciat.

en: Userreference autocomplete
ca: Referència autocompletada d'usuari

en: User Reference
ca: Referència d'usuari

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un usuari des d'un node.

en: Print
ca: Impressió

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: &lt;none&gt;
ca: &lt;cap&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
ca: No teniu permisos per a introduir codi PHP.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
ca: Aquest codi PHP ha estat introduït per un administrador i sobreescriurà qualsevol valor especificat més amunt.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
ca: Utilitza PHP per als paràmetres del camp (perillós - concediu-ho amb compte)

en: A file has been pre-loaded for import.
ca: S'ha precarregat un fitxer per a importar-lo.

en: Content fieldgroup
ca: Grup de camps de contingut

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
ca: Text a mostrar si el grup no conté dades. Noteu que el títol no es mostrarà excepte quan estigui sobreescrit.

en: Node from reference
ca: Nodes des de referència

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
ca: Afegeix un node a una referència de node en un context de node; si múltiples nodes estan referenciats, s'obtindrà només el primer node referenciat.

en: Node reference field
ca: Camp de referència de node

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Els possibles valors que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per cada línia, en el format clau|etiqueta. La clau és el valor que s'emmagatzemarà a la base de dades i ha de coincidir amb el tipus d'emmagatzemament del camp (%type). L'etiqueta és opcional, i s'utilitzarà la clau com a etiqueta si no se n'especifica cap.<br />Etiquetes HTML permeses: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
ca: Aquest codi PHP ha estat definit per un administrador i sobreescriurà la llista de valors permesos de sota.

en: User from reference
ca: Formulari de referència d'usuari

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
ca: Afegeix un formulari d'usuari d'una referència d'usuari al context d'un node. Si hi ha múltiples usuaris referenciats, només es mostrarà el primer usuari referenciat.

en: User reference field
ca: Camp de referència d'usuari

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: @label (!name) - Allowed values
ca: @label (!name) - Valors permesos

en: %name: illegal value.
ca: %name: valor il·legal.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
ca: %name: el valor no pot tenir més de %max caràcters.

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Load a referenced user
ca: Carrega un usuari referenciat

en: Content containing the user reference field
ca: Contingut que conté el camp de referència a usuari

en: Referenced user
ca: Usuari referenciat

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers d'usuaris.

en: View used to select the nodes
ca: Vista utilitzada per escollir els nodes

en: %name: this post can't be referenced.
ca: %name: aquesta entrada no pot ser referenciada.

en: Node module form.
ca: Formulari del mòdul Node.

en: Locale module form.
ca: Formulari del mòdul Locale.

en: Taxonomy module form.
ca: Formulari del mòdul Taxonomy.

en: Poll title
ca: Títol d'enquesta

en: '@column' => value for @column
ca: '@column' => valor de @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
ca: return array(
      0 =&gt; array(@columns),
      // Normalment, només cal especificar un sol valor, però
      // sempre se'n poden afegir més si el camp accepta
      // múltiples valors:
      1 =&gt; array(@columns),
      2 =&gt; ...
    );

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
ca: Crea una llista d'opcions com una llista a <strong>Llista de valors permesos</strong> o com una matriu en codi PHP. Aquests valors seran els mateixos per %field en tots els tipus de contingut.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
ca: Heu d'especificar els valors permesos per a aquest camp.

en: Change basic information
ca: Canviar la informació bàsica

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ca: %name: el títol no coincideix. Si us plau, reviseu la vostra selecció.

en: Path settings
ca: Paràmetres de Path

en: %name: the value may be no smaller than %min.
ca: %name: el valor no pot ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
ca: %name: el valor no pot ser més gran que %max.

en: %name: found no valid user with that name.
ca: %name: no s'ha trobat cap usuari vàlid amb aquest nom.

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Type of group.
ca: Tipus de grup.

en: %name: this field cannot hold more that @count values.
ca: %name: aquest camp no pot contenir més de @count valors.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Hi ha actualitzacions encara pendents. Torneu a <a href="@update-php">update.php</a> i executeu les actualitzacions que queden.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
ca: Algunes actualitzacions encara estan pendents.<br>Si us plau, torneu a executar l'script d'actualització.

en: Comment module form.
ca: Formulari del mòdul Comment.

en: Translation module form.
ca: Formulari del mòdul Translation.

en: Menu module form.
ca: Formulari del mòdul Menu.

en: Book module form.
ca: Formulari del mòdul Book.

en: Path module form.
ca: Formulari del mòdul Path.

en: Poll module title.
ca: Títol del mòdul d'enquesta

en: Poll module choices.
ca: Opcions del mòdul d'enquestes.

en: Poll module settings.
ca: Paràmetres del mòdul d'enquestes

en: Upload module form.
ca: Formulari del mòdul Upload.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Les actualitzacions dels mòduls relacionats amb CCK no s'executen fins que els mòduls s'habiliten a la <a href="@admin-modules-path">pàgina d'administració de mòduls</a>. Quan els activeu, haureu de tornar a executar l'<a href="@update-php">update.php</a> per fer la resta d'actualitzacions.

en: CCK - No Views integration
ca: CCK - Sense integració amb Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
ca: Integració de CCK amb Views requereix Views 6.x-2.0-rc2 o superior.

en: manage fields
ca: gestiona els camps

en: » Add a new content type
ca: » Afegeix un nou tipus de contingut

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
ca: Aquest tipus de contingut té camps inactius. Els camps inactius no s'inclouen a la llista de camps disponibles fins que els seus  mòduls s'han activat.

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: - Select a widget -
ca: - Seleccioneu un giny -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del camp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ca: Tipus de dades a emmagatzemar.

en: Form element to edit the data.
ca: Element de formulari per a editar-hi les dades.

en: - Select an existing field -
ca: - Seleccioneu un camp existent -

en: Field to share
ca: Camp a compartir

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar el nom del camp.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules i sense accents, números i guions baixos.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
ca: Afegir un nou camp: el nom 'field_instance' està reservat.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
ca: Afegir un nou camp: el nom de camp %field_name ja existeix.

en: Add new field: you need to select a field type.
ca: Afegir nou camp: cal especificar un tipus de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccions un giny.

en: Add new field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un giny.

en: Add existing field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
ca: No hi ha camps configurats per aquest tipus de contingut. Podeu afegir-ne de nous a la pàgina d'<a href="@link">administració de camps</a>.

en: Edit basic information
ca: Edita la informació bàsica

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
ca: El nom llegible-per-humans per a ser utilitzat com a etiqueta per aquest camp al tipus de contingut %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
ca: El tipus de dades que voleu emmagatzemar a la base de dades amb aquest camp. Aquesta opció no podrà ser modificada.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
ca: El tipus d'element de formulari que us agradaria presentar a l'usuari en crear aquest camp al tipus de contingut %type.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
ca: Aquest camp està <strong>bloquejat</strong> i no es pot esborrar.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: %type basic information
ca: informació bàsica de %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ca: El nombre màxim de valors que pot entrar un usuari per aquest camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ca: 'Il·limitat' proporciona un botó 'Afegeix-ne més' per tal que l'usuari pugui afegir tants valors com vulgui.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
ca: El codi PHP per al 'valor per defecte' ha retornat @value, que no és vàlid.

en: %name must be an integer.
ca: %name ha de ser un enter.

en: %name must be a positive integer.
ca: %name ha de ser un enter positiu.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Field has value
ca: El camp té valor

en: Field has changed
ca: El camp ha canviat

en: Content containing changes
ca: El contingut conté canvis

en: Content not containing changes
ca: El contingut no conté cap canvi

en: @node's field '@field' has value
ca: El camp «@node's field '@field' has value

en: @node's field '@field' has been changed
ca: El camp «@field» de @node ha canviat

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
ca: Títol sense filtrar del node referenciat AVÍS - entrada sense filtrar.

en: Formatted html link to the referenced node.
ca: Enllaç html formatat al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí relatiu al node referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí absolut al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí relatiu a l'usuari referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí absolut a l'usuari referenciat.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
ca: Configureu com s'ha de mostrar l'etiqueta. Aquesta opció no té cap efecte quan l'opció "Sobreescriu el títol" està habilitada. En comptes d'aquest, es mostra el títol del bloc especificat.

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: Select a formatter.
ca: Seleccioneu un formatador.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp de "@s": @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
ca: Apareix a: @types

en: <No value>
ca: <Cap valor>

en: Widget label (@label)
ca: Etiqueta del giny (@label)

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: You need to provide a label.
ca: Heu de proporcionar una etiqueta.

en: You need to provide a group name.
ca: Heu de proporcionar un nom de grup.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: El nom del grup %group_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules sense accent, números i guions baixos.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
ca: El nom del grup %group_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
ca: El nom del grup %group_name ja existeix.

en: Add new group:
ca: Afegiu un nou grup:

en: Add new group: you need to provide a label.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar un nom de grup.

en: Standard group
ca: Grup estàndard

en: Create display groups for CCK fields.
ca: Crea grups de presentació per camps de CCK.

en: Field group label
ca: Etiqueta del grup de camps

en: Fieldset - Collapsible
ca: Conjunt de camps - Col·lapsable

en: Fieldset - Collapsed
ca: Conjunt de camps - Col·lapsat

en: There are no nodereference fields defined.
ca: No hi ha cap camp nodereference definit.

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista de nodes que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid input.
ca: %name: entrada invàlida.

en: %name: found no valid post with that title.
ca: %name: no s'han trobat entrades vàlides amb aquest títol.

en: Only numbers are allowed in %field.
ca: Només es permeten números a %field.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
ca: Tingueu en compte que si el camp té múltiples valors, només es carregarà el primer usuari.

en: There are no userreference fields defined.
ca: No hi ha camps userreference definits.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
ca: Avançat - Usuaris que es poden referenciar (Vista)

en: View used to select the users
ca: Vista per a seleccionar usuaris

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
ca: <ul><li>Només les vistes que tinguin camps funcionaran per aquest cas.</li><li>Això descartarà els paràmetres anteriors de "Rols referenciables" i "Estats referenciables". En comptes d'això, utilitzeu la secció "filtres" de la vista.</li><li>Utilitzeu la secció de "camps" de la vista per a mostrar informació addicional sobre els usuaris candidats al formulari de creació/edició d'usuari.</li><li>Utilitzeu la secció de "criteri d'ordenació" de la vista per a determinar l'ordre en que es mostraran els usuaris candidats.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista d'usuaris que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid user.
ca: %name: usuari no vàlid.

en: New field
ca: Nou camp

en: Existing field
ca: Camp existent

en: New group
ca: Nou grup

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
ca: Afegiu camps i grups al tipus de contingut, i organitzeu-los a la presentació del contingut i els formularis d'entrada.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
ca: Podeu afegir un camp a un grup arrossegant-lo a sota i a la dreta del grup.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
ca: Nota: La instal·lació del mòdul <a href="!adv_help">Advanced help</a> us permetrà accedir a més i millor ajuda.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
ca: Utilitzeu la casella de verificació 'Exclou' per excloure un element del valor de !content que es passa a la plantilla del node.
