Content Construction Kit (CCK) (6.x-2.7) - en to bs translation catalogue (384 entries)

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: content
bs: sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Required
bs: Obavezno

en: none
bs: ništa

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Add
bs: Dodaj

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Node
bs: Nod

en: Include
bs: Uključi

en: Exclude
bs: Isključi

en: All
bs: Sve

en: View arguments
bs: View argumenti

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Poll choices
bs: Izbori na anketi

en: Content field
bs: Polje sadržaja

en: Field name
bs: Ime polja

en: Field type
bs: Tip polja

en: Global settings
bs: Globalna podešavanja

en: Fields
bs: Polja

en: Widget type
bs: Tip widgeta

en: Contains
bs: Sadrži

en: This field is required.
bs: Ovo polje je obavezno

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Code
bs: Kod

en: Basic
bs: Obični

en: Filtered text (user selects input format)
bs: Filtrirani tekst (korisnik bira format unosa)

en: Text processing
bs: Procesovanje teksta

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
bs: Maksimalna dužina polja u karakterima. Ostavite prazno za neograničen broj.

en: Rows
bs: Redova

en: Existing Views
bs: Postojeći Views

en: Order
bs: Poredak

en: Edit group
bs: Izmjeni grupu

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: File attachments
bs: File attachment

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Publishing options
bs: Opcije objavljivanja

en: Select list
bs: Select lista

en: Text field
bs: Tekst polje

en: PHP code
bs: PHP kod

en: Display fields
bs: Prikaz polja

en: Poll settings
bs: Postavke ankete

en: Style
bs: Stil

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: %type settings
bs: %type postavke

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: edit
bs: izmijeni

en: <Hidden>
bs: <Sakriven>

en: Comment settings
bs: Postavke komentara

en: Related content
bs: Vezani sadržaj

en: Processing
bs: Procesujem

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: No content types available.
bs: Nijedan tip sadržaja nije dostupan

en: Above
bs: Iznad

en: Number of values
bs: Broj vrijednosti

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
bs: Upozorenje! Mijenjanje ovih postavki nakon što su uneseni podaci može rezultirati gubitkom tih podataka!

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
bs: "Content" modul, obavezna komponenta Content Construction Kit-a (CCK), omogućava administratorima da dodaju proizvoljna polja tipovima sadržaja. U Drupalu, tipovi sadržaja se koriste da definišu karakteristike nekog "članka", uključujuči naslov i opis polja prikazanog na stranicama. CCK mogućnosti su dostupne kroz tabove u  <a href="@content-types">administraciji tipova sadržaja</a>. Vise informacija je dostupno na <a href="@node-help">node modul help stranici</a>.

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
bs: Prilikom dodavanja polja na tip sadržaja, možete odrediti njegov tip (da li će sadržavati tekst, brojeve ili reference na druge objekte) i kako će se prikazati (bilo kao tekstualno polje ili područje, select box, checkbox, radio gumb ili autocompleting polje). Polje može imati višestruke vrijednosti (tj. kao što "osoba" može imati više e-mail adresa), ili jednu vrijednost (tj., kao što jedna osoba može imati jednu identifikacijsku karticu). Kako dodajete i uređujete polja, CCK automatski prilagođava strukturu baze podataka prema potrebi. CCK također pruža brojne druge mogućnosti, uključujući i inteligentni caching za vaše custom podatke, uvoz i izvoz za definicije tipa sadržaja i integraciju s drugim modulima.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
bs: Tipove polja odredjuju setovi opcionalnih modula koji su uključeni u CCK (svaki modul odredjuje različit tip). <a href="@modules">Na stranici modula</a> možete uključiti ili isključiti CCK komponente. Defaultna instalacija CCK-a uključuje:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
bs: <em>broj</em>, koji dodaje numerički tip polja, u obliku integera, decimale ili floating pointa. Možete definirati set dozvoljenih vrijednosti ili njihov raspon. Na raspolaganju vam je i veliki broj uobičajenih formata za prikaz numeričkih vrijednosti.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
bs: <em>tekst</em>, koji dodaje tekstualni tip polja. Tekstualno polje može sadržavati samo obični tekst ili može koristiti Drupalove ulazne formate da kontroliše obogaćeni tekst. Tekstualna polja mogu biti u obliku jedne linije, višestrukih linija ili, za veću kontrolu, select box-om, checkbox-om ili radio dugmićima. Ukoliko želite, CCK može provjeriti unos prema setu dozvoljenih vrijednosti.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
bs: <em>nodereference</em> kreira relaciju izmedju Drupalovih nodova. Dodajući <em>nodereference</em> polje i dva različita tipa sadržaja možete kreirati kompleksne relacije tipa roditelj/dijete i povezivati nodove kroz različite kontekste.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
bs: <em>korisnička referenca</em>, koja kreira prilagodljive reference na korisničke naloge. Dodavajući to polje, možete kreirati napredne relacije između korisnika i sadržaja.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
bs: <em>fieldgroup</em> kreira složive setove polja koji drže grupe povezanih polja. Fieldset može biti otvoren ili složen po defaultu. Rasporedom fieldseta i polja u fieldsetu upravlja se putem drag&drop interfejsa.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@handbook-cck">CCK</a> ili <a href="@project-cck">stranicu CCK projekta</a>.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
bs: Podesite kako će se polja ovog tipa sadržaja prikazivati kada su prikazana u sljedećem kontekstu

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Full node
bs: Puni node

en: Search Index
bs: Indeks pretrage

en: Search Result
bs: Rezultat pretrage

en: Updating field type %type with module %module.
bs: Osvježavam tip polja %type sa modulom %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
bs: Osvježavam tip widgeta %type sa modulom %module.

en: Manage fields
bs: Upravljaj poljima

en: Remove field
bs: Ukloni polje

en: Allows administrators to define new content types.
bs: Dozvoljava administratorima da definišu nove tipove sadržaja.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
bs: Samo napredni korisnici: PHP kod koji vraća vrijednost iz array-a dozvoljenih vrijednosti. Ne smije uključivati &lt;?php ?&gt; delimitere. Ako je ovo polje popunjeno, vraćeni rezultat će prepisati listu dozvoljenih vrijednosti gore.

en: Trimmed
bs: Dotjeran

en: Used in
bs: Koristi se u

en: No fields have been defined for any content type yet.
bs: Nijedno polje nije definisano za bilo koji tip sadržaja.

en: no styling
bs: bez stilova

en: simple
bs: jednostavno

en: fieldset - collapsible
bs: fieldset - složiv

en: fieldset - collapsed
bs: fieldset - složen

en: Added field %label.
bs: Dodano polje %label.

en: There was a problem adding field %label.
bs: Problem pri dodavanju %label polja.

en: There was a problem creating field %label.
bs: Problem pri kreiranju %label polja.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
bs: Jeste li sigurni da želite da uklonite polje %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
bs: Ako imate nekog sadržaja u ovom polju i on će biti uklonjen. Ova akcija se ne može povratiti.

en: Removed field %field from %type.
bs: Polje %field je uklonjeno iz %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
bs: Došlo je do problema pri brisanju %field iz %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
bs: Ove postavke vrijede samo kada se %field polje %type content type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
bs: Ove postavke vrijede za %field polje u svakom tipu sadržaja u kojem se to polje pojavljuje.

en: Save field settings
bs: Sačuvaj postavke polja

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
bs: Defaultni PHP kod je vratio nepravilnu vrijednost.<br/>Očekivani format: <pre>!sample</pre> Dobivena vrijednost: @value

en: The default value is invalid.
bs: Defaultna vrijednost nije validna.

en: Saved field %label.
bs: Sačuvano polje %label.

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
bs: Baza podataka je izmjenjena i podaci su pomaknuti ili izbrisani.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
bs: Došlo je do greške i promjena baze podataka nije uspjela.

en: Processing %title
bs: Obradjujem %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
bs: Sadržaj polja tabele %old_name je promijenjen u %new_name i dijelovi polja su osvježeni.

en: The content fields table %name has been deleted.
bs: Sadržaj polja tabele %name je izbrisan.

en: Referenced node ID
bs: Referencirano node ID

en: Referenced node title
bs: Naslov referenciranog noda

en: Raw number value
bs: Sirova vrijednost broja

en: Formatted number value
bs: Formatirana vrijednost broja

en: Raw, unfiltered text
bs: Sirovi, nefiltrirani tekst

en: Formatted and filtered text
bs: Formatirani i filtrirani tekst

en: Referenced user ID
bs: Referencirani korisnički ID

en: Referenced user name
bs: Referencirano korisničko ime

en: Formatted HTML link to referenced user
bs: Formatirani html link ka referenciranom korisniku

en: Group multiple values
bs: Grupiraj višestruke vrijednosti

en: Select the content type to export.
bs: Izaberi tip sadržaja za izvoz.

en: Export data
bs: Izvezi podatke

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
bs: Kopiraj izvezeni tekst i ubaci ga u drugi tip sadržaja kroz funkciju Uvezi.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
bs: Ova forma će uvesti definicije polja izvezene iz drugog tipa sadržaja ili druge baze podataka. <br/>Napomena: Polja ne mogu biti duplicirana unutar istog tipa sadržaja pa će uvezena polja biti dodana samo ukoliko već ne postoje u odabranom tipu sadržaja.

en: <Create>
bs: <Kreiraj>

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
bs: Izaberi tip sadržaja u koji će se uvesti ova polja.<br/>Izaberi &lt;Kreiraj&gt; da kreirate novi tip sadržaja koji će sadržati ova polja.

en: Import data
bs: Uvezi podatke

en: Paste the text created by a content export into this field.
bs: Zalijepite tekst kreiran izvozom sadržaja u ovo polje.

en: The import data is not valid import text.
bs: Podaci za uvoz nisu validan uvozni tekst.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
bs: Slijedeći moduli moraju biti aktivni da bi ovaj uvoz podataka bio uspješan: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
bs: Tip sadržaja %type već postoji u bazi podataka.

en: Exiting. No import performed.
bs: Izlazim. Uvoz podataka nije obavljen.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
bs: Došlo je do greške kod dodavanja tipa sadržaja %type.<br/>Molimo provjerite prikazane greške za više detalja.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
bs: Uvezeno polje %field_label (%field_name) nije dodano u %type jer to polje već postoji u %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
bs: Polje %field_label (%field_name) je dodano u tip sadržaja %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
bs: Došlo je do greške u izvozu postavki prikaza podataka za polje %field_name.<br/>Greška u bazi je: '%db_err'.

en: Content Copy
bs: Kopiranje sadržaja

en: Enables ability to import/export field definitions.
bs: Omogućava uvoz/izvoz polja i njihovih definicija.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
bs: Molimo odmah <a href="!url">podesite permisije na poljima</a>. Sva polja su nedostupna po defaultu.

en: Content Permissions
bs: Permisije sadržaja

en: Set field-level permissions for CCK fields.
bs: Podesite permisije za CCK polja na nivou polja.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
bs: Ove postavke se odnose na grupu u formi editovanja noda.

en: always open
bs: uvijek otvoren

en: collapsible
bs: složiv

en: collapsed
bs: složen

en: Instructions to present to the user on the editing form.
bs: Instrukcije koje će se prikazati korisniku u formi za izmjenu.

en: These settings apply to the group on node display.
bs: Ove postavke se odnose na grupu u prikazu noda.

en: A description of the group.
bs: Opis grupe

en: Are you sure you want to remove the group %label?
bs: Jeste li sigurni da želite da uklonite grupu %label?

en: The group %group_name has been removed.
bs: Grupa %group_name je uklonjena.

en: Node reference
bs: Referenciranje nodova

en: Store the ID of a related node as an integer value.
bs: Sačuvaj ID povezanog noda kao integer vrijednost.

en: Content types that can be referenced
bs: Tipovi sadržaja koji mogu biti referencirani

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
bs: Napredno - Nodovi koji mogu biti referencirani (View)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
bs: Unesite comma ograničenu listu argumenata da proslijedite u view.

en: Title (link)
bs: Naslov (link)

en: Title (no link)
bs: Naslov (bez linka)

en: Autocomplete text field
bs: Auto-kompletirajuće tekst polje

en: Nodereference autocomplete
bs: Auto-kompetiranje referenciranih nodova

en: Node Reference
bs: Node referenciranje

en: Defines a field type for referencing one node from another.
bs: Definiše tip polja za referenciranje jednog noda prema drugom.

en: Store a number in the database as an integer.
bs: Sačuvaj broj u bazi podataka kao integer.

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
bs: Sačuvaj broj u bazi podataka kao fiksirani decimalni broj.

en: Store a number in the database in a floating point format.
bs: Sačuvaj broj u bazi podataka u floating point formatu.

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
bs: Karakteri koje će korisnik unijeti da označi decimalnu tačku u formama.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
bs: Definiši string koji će biti prefiks za vrijednost, npr. $ ili €. Ostavite prazno ukoliko ne želite prefiks. Odvojite singularne i pluralne vrijednosti sa znakom| npr. (pound|pounds).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
bs: Definiši string koji će biti sufiks za vrijednost, npr. m², m/s², kb/s. Ostavite prazno ukoliko ne želite sufiks. Odvojite singularne i pluralne vrijednosti sa znakom|npr. (pound|pounds).

en: Allowed values
bs: Dozvoljene vrijednosti

en: "Minimum" must be a number.
bs: "Minimum" mora biti broj.

en: "Maximum" must be a number.
bs: "Maximum" mora biti broj.

en: unformatted
bs: neformatiran

en: Defines numeric field types.
bs: Definiše numerički tip CCK polja.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
bs: Za 'jedan on-off checkbox' widget definiši prvo 'off' vrijednost pa tek onda 'on' vrijednost u sekciji <strong>Dozvoljene vrijednosti</strong>. Napomena da će checkbox biti označen sa oznakom za 'on' vrijednost.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
bs: 'checkboxes/radio dugmad' widget će prikazati checkbox ako su odabrane višestruke vrijednosti za ovo polje. U suprotnom, biće prikazano radio dugme.

en: Check boxes/radio buttons
bs: Check boxes/radio dugmad

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
bs: Definišu selekciju, check box i radio dugme widgete za tekstualna i numerička polja.

en: Store text in the database.
bs: Sačuvaj tekst u bazi podataka.

en: Text area (multiple rows)
bs: Tekst polje (više redova)

en: Defines simple text field types.
bs: Definiše jednostavni tekstualni tip polja.

en: User reference
bs: Referenciranje korisnika

en: Store the ID of a related user as an integer value.
bs: Sačuvaj ID vezanog korisnika kao integer vrijednost

en: User roles that can be referenced
bs: Korisničke uloge koje mogu biti referencirane

en: User status that can be referenced
bs: Korisnički status koji može biti referenciran

en: Reverse link
bs: Obrnuti link

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
bs: Ako je označeno, obrnuti link na referentni node će biti prikazan na referenciranom korisničkom računu.

en: Userreference autocomplete
bs: Korisnička referenca auto-kompletiranje

en: User Reference
bs: Korisnička referenca

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
bs: Definiše tip polja za referenciranje korisnika od noda

en: Locked
bs: Zaključano

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
bs: Instrukcije koje će biti prikazane korisniku kod izmjene ovog polja.<br />Dozvoljeni HTML tagovi: @tags

en: You're not allowed to input PHP code.
bs: Nije vam dozvoljeno ubacivanje PHP koda.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
bs: Ovaj PHP kod je postavljen od strane administratora i prepisati će svaku vrijednu postavljenu iznad.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
bs: Koristi PHP za postavke polja (opasno - dodijelite sa oprezom )

en: A file has been pre-loaded for import.
bs: Datoteka je dodana za uvoz.

en: Content fieldgroup
bs: Fieldgroup sadržaja

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
bs: Tekst za prikaz ukoliko grupa nema podataka. Obratite pažnju da naslov neće biti prikazan ukoliko nije upisan.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
bs: Moguće vrijednosti koje ovo polje može sadržavati. Unesite jednu vrijednost po liniji u formatu ključ|oznaka. Ključ je vrijednost koja će biti sačuvana u bazi, i mora odgovarati tipu polja za pohranu (%type). Oznaka je opcionalna i ključ će biti korišten kao oznaka ako oznaka nije specificirana.<br />Dozvoljeni HTML tagovi: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
bs: Ovaj PHP kod je postavio administrator i on će prepisati listu dozvoljenih vrijednosti iznad.

en: Show @count value(s)
bs: Prikaži @count value(s)

en: starting from @count
bs: kreni od @count

en: @label (!name) - Allowed values
bs: @label (!name) - Dozvoljene vrijednosti

en: %name: illegal value.
bs: %name: neispravna vrijednost.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
bs: %name: vrijednost ne može biti duža od %max karaktera.

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Load a referenced user
bs: Učitaj referenciranog korisnika

en: Content containing the user reference field
bs: Sadržaj koji sadrži polje za referenciranje korisnika

en: Referenced user
bs: Referencirani korisnik

en: Load a referenced node
bs: Ubaci referencirani node

en: Content containing the node reference field
bs: Sadržaj koji sadrži polje za referenciranje noda.

en: Referenced content
bs: Referencirani sadržaj

en: Populate a field
bs: Popunite polje

en: Select the machine-name of the field.
bs: Izaberi mašinsko ime za polje.

en: Revision information
bs: Informacije o reviziji

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
bs: Izaberite metod koji će se koristiti da se prikupe auto-kompletirane sugestije. Obratite pažnju da <em>Sadrži</em> može uzročiti probleme sa performansama na sajtovima sa više hiljada korisnika.

en: View used to select the nodes
bs: View koji se koristi za odabir nodova.

en: %name: this post can't be referenced.
bs: %name: ovaj post ne može biti referenciran.

en: Node module form.
bs: Node modul forma

en: Locale module form.
bs: Locale modul forma

en: Taxonomy module form.
bs: Forma za modul taksonomije

en: Poll title
bs: Naslov ankete

en: '@column' => value for @column
bs: '@column' => vrijednost za @column

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
bs: Kreira listu opcija kao listu u <strong>Listi dozvoljenih vrijednosti</strong> ili kao array u PHP kodu. Ove vrijednosti će biti iste za %field u svim tipovima sadržaja.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
bs: Morate prvo specificirati 'dozvoljene vrijednosti' za ovo polje.

en: Change basic information
bs: Promijeni osnovne informacije

en: Translation settings
bs: Postavke prevoda

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
bs: Izaberi metod koji se koristi da prikupi auto-kompletirane prijedloge. Napomena da <em>Sadrži</em> može prouzrokovati probleme u performansama na stranicama sa više hiljada nodova.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
bs: %name: netačan naslov. Provjerite svoj izbor.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
bs: %name: vrijednost ne može biti manja od %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
bs: %name: vrijednost ne može biti veća od %max.

en: %name: found no valid user with that name.
bs: %name: nije pronadjeno nijedno validno korisničko ime.

en: Form settings
bs: Postavke forme

en: Type of group.
bs: Tip grupe.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
bs: Ukoliko nije označeno, svaka stavka u polju će kreirati novi red, što može dovesti do pojave duplikata. Ove postavke nisu kompatibilne sa sortiranjem na klik u tabularnom prikazu.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
bs: Osvježavanje još nije gotovo. Vratite se na <a href="@update-php">update.php</a> i pokrenite skriptu za osvježavanje.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
bs: Osvježavanje još nije gotovo.<br>Molimo pokrenite opet skriptu za osvježavanje.

en: Menu module form.
bs: Meni modul forma

en: Book module form.
bs: Forma za book modul

en: Poll module title.
bs: Naslov modula Anketa

en: Poll module choices.
bs: Izbori anketnog modula

en: Poll module settings.
bs: Postavke za modul Anketa

en: Upload module form.
bs: Forma od upload modula

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
bs: Osvježenja za CCK module nisu pokrenuta dok ti moduli nisu omogućeni u <a href="@admin-modules-path">administraciji modula</a>. Kada ih omogućite, vratite se na <a href="@update-php">update.php</a> i pokrenite skriptu za osvježavanje ponovo.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
bs: za !module.modul postoje osvježenja ali ne mogu biti izvršena jer content.modul nije omogućen.<br /> Kada omogućite content.modul pokrenite skriptu za osvježavanje ponovo. Ovu poruku će te nastaviti da primate sve dok moduli nisu omogućeni i osvježeni.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
bs: za !module.modul postoje osvježenja ali ne mogu biti izvršena jer modul nije omogućen.<br /> Kada omogućite modul pokrenite skriptu za osvježavanje ponovo. Ovu poruku će te nastaviti da primate sve dok moduli nisu omogućeni i osvježeni.

en: CCK - No Views integration
bs: CCK - Bez integracije sa Views-ima

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
bs: CCK integracija sa Views-ima zahtijeva Views modul 6.x-2.0-rc2 ili veću.

en: manage fields
bs: upravljaj poljima

en: » Add a new content type
bs: » Dodaj novi tip sadržaja

en: @field_name (Locked)
bs: @field_name (Zaključano)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
bs: Ovaj tip sadržaja ima neaktivna polja. Neaktivna polja nisu uključena u listu dostupnih polja sve dok se ne uključe njihovi moduli.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
bs: !field (!field_name) je neaktivno !field_type polje koje koristi !widget_type widget.

en: - Select a field type -
bs: - Izaberite tip polja -

en: - Select a widget -
bs: - izaberi widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bs: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
bs: Tip podataka za čuvanje.

en: Form element to edit the data.
bs: Element forme za editovanje podataka

en: - Select an existing field -
bs: - Izaberite postojeće polje -

en: Field to share
bs: Polje koje se dijeli

en: Group name (a-z, 0-9, _)
bs: Ime grupe (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i naslov (label).

en: Add new field: you need to provide a field name.
bs: Dodaj novo polje: morate dodati i ime polja.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name je pogrešno. Ime mora sadržavati samo mala slova bez kvakica, brojeve i donju crtu (_).

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name je predugačko. Dužina polja ne smije biti duža od 32 karaktera, uključujući i 'field_' prefiks.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
bs: Dodaj novo polje: ime 'field_instance' je rezervisano ime.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
bs: Dodaj novo polje: ime polja %field_name već postoji.

en: Add new field: you need to select a field type.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip polja.

en: Add new field: you need to select a widget.
bs: Dodaj novo polje: morate odrediti tip widgeta.

en: Add new field: invalid widget.
bs: Dodaj novo polje: widget nije validan.

en: Add existing field: you need to provide a label.
bs: Dodaj postojeće polje: morate dodati i naslov (label).

en: Add existing field: you need to select a field.
bs: Dodaj postojeće polje: morate odrediti polje.

en: Add existing field: you need to select a widget.
bs: Dodaj postojeće polje: morate odrediti widget.

en: Add existing field: invalid widget.
bs: Dodaj postojeće polje: widget nije validan.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
bs: Polje %label ne može biti dodano u tip sadržaja jer je zaključano.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
bs: Nema polja za ovaj tip sadržaja. Možete dodati nova polja na <a href="@link">Upravljaj poljima</a> stranici.

en: Edit basic information
bs: Promijeni osnovne informacije

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
bs: Mašinsko ime ovog polja. Ne može naknadno biti promijenjeno.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
bs: Human-readable ime koje će se koristiti kao label za ovo polje u %type tipu sadržaja.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
bs: Tip podatka koji će biti sačuvan u bazi sa ovim poljem. Ova opcija ne može biti promijenjena.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
bs: Tip elementa forme koji želite da pokažete korisnicima kada kreiraju ovo polje u %type tipu sadržaja.

en: Updated basic settings for field %label.
bs: Osvježene osnovne informacije za polje %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
bs: Došlo je do problema kod osvježavanja osnovnih informacija za polje %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
bs: Ovo polje je <strong>zaključano</strong>  i ne može biti uklonjeno.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
bs: Polje %field je zaključano i ne može biti izmijenjeno.

en: %type basic information
bs: %type osnovne informacije

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
bs: Samo napredni korisnici: PHP kod koji daje defaultnu vrijednost. &lt;?php ?&gt; delimiteri nisu dozvoljeni. Ukoliko je ovo polje popunjeno, vrijednost koju će vratiti ovaj kod će prepisati bilo koju vrijednost definisanu gore. Očekivani format:<pre>!sample</pre> Da utvrdite očekivani format, možete koristiti <em>devel load</em> tab koji dodje uz <a href="@link_devel">devel modul</a> na %type stranici tipa sadržaja.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
bs: Maksimalan broj vrijednosti koje korisnik može unijeti za ovo polje.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
bs: 'Neograničeno' će dodati 'Dodaj još' dugme kako bi korisnici mogli dodati onoliko vrijednosti koliko žele.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
bs: PHP kod za 'defaultnu vrijednost' je vratio @value, koji nije validna vrijednost.

en: %name must be an integer.
bs: %name mora biti integer (cijeli broj).

en: %name must be a positive integer.
bs: %name mora biti pozitivni integer (cijeli broj).

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
bs: Morate biti sigurni da korišteno polje postoji u tom tipu sadržaja.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
bs: Napredno: Odredite vrijednost polja sa PHP kodom.

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
bs: Samo napredni korisnici: PHP kod koji daje vrijednost za podešavanje. &lt;?php ?&gt; delimiteri nisu dozvoljeni. Ukoliko je ovo polje popunjeno, vrijednost koju će vratiti ovaj kod će prepisati bilo koju vrijednost definisanu gore. Očekivani format:<pre>!sample</pre> Da utvrdite očekivani format, možete koristiti <em>devel load</em> tab koji dodje uz <a href="@link_devel">devel modul</a> na %type stranici tipa sadržaja.

en: You have to return the default value in the expected format.
bs: Morate da postavite zadanu vrijednost u očeivanom formatu.

en: Populate @node's field '@field'
bs: Popuni @node's polje '@field'

en: Field has value
bs: Polje ima vrijednost

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
bs: Morate biti sigurni da korišteno polje postoji u tom tipu sadržaja. Uslov vraća TRUE ako izabrano polje ima zadanu vrijednost.

en: Field has changed
bs: Polje je izmjenjeno

en: Content containing changes
bs: Sadržaj sadrži izmjene

en: Content not containing changes
bs: Sadržaj ne sadrži izmjene

en: @node's field '@field' has value
bs: @node's polje '@field' ima vrijednost

en: Select the machine-name of the field to look at.
bs: Izaberi mašinsko ime polja u kojem se traži.

en: @node's field '@field' has been changed
bs: @node's polje '@field' je izmjenjeno

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
bs: Nefiltrirani naslov referenciranog noda. UPOZORENJE - sirovi korisnički unos.

en: Formatted html link to the referenced node.
bs: Formatirani html link ka referenciranom nodu.

en: Relative path alias to the referenced node.
bs: Relativni alias putanje ka referenciranom nodu.

en: Absolute path alias to the referenced node.
bs: Apsolutni alias putanje ka referenciranom nodu.

en: Relative path alias to the referenced user.
bs: Relativni alias putanje ka referenciranom korisniku.

en: Absolute path alias to the referenced user.
bs: Apsolutni alias putanje ka referenciranom korisniku.

en: Appears in: @types
bs: Pojavljuje se u: @types

en: <No value>
bs: <Nema vrijednosti>

en: Widget label (@label)
bs: Oznaka widgeta (@label)

en: Custom label
bs: Prilagodjena oznaka

en: You need to provide a label.
bs: Morate upisati oznaku (label).

en: You need to provide a group name.
bs: Morate upisati ime grupe.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
bs: Ime grupe %group_name nije validno. Ime mora sadžavati samo mala slova bez kvakica, brojeve i donju crtu (_).

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
bs: Ime grupe %group_name je predugačko. Ime može biti do 32 karaktera, uključujući 'group_' prefiks.

en: The group name %group_name already exists.
bs: Ime grupe %group_name već postoji.

en: Add new group:
bs: Dodaj novu grupu:

en: Add new group: you need to provide a label.
bs: Dodaj novu grupu: morate upisati oznaku (label).

en: Add new group: you need to provide a group name.
bs: Dodaj novu grupu: morate upisati ime grupe.

en: Standard group
bs: Standardna grupa

en: Create display groups for CCK fields.
bs: Kreira prikazne grupe CCK polja.

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
bs: Obratite pažnju da ako polje ima višestruke vrijednosti, samo prva vrijednost će biti ubačena.

en: There are no nodereference fields defined.
bs: Nema polja za referenciranje nodova.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
bs: <p>Izaberi "Views module" view koji se koristi za odabir nodova koji mogu biti referencirani.<br />Napomena:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
bs: <ul><li>Samo oni views-i koji imaju polja se mogu koristiti u ove svrhe.</li><li>Ovo će poništiti "Content types" postavke iznad. Umjesto toga koristite view "filters" sekciju.</li><li>Koristite view "fields" sekciju da prikažete dodatne informacije o nodu na formi za kreiranje/izmjene noda.</li><li>Koristite view "sort criteria" sekciju da odredite raspored u kojem će odabrani nodovi biti prikazani.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
bs: <p>Lista nodova koji mogu biti referencirani može biti bazirana na "Views module" view ali nijedan odgovarajući view nije nadjen . <br />Napomena:</p>

en: %name: invalid input.
bs: %name: neispravan unos.

en: %name: found no valid post with that title.
bs: %name: nije pronadjen nijedan članak sa tim naslovom.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
bs: Samo su brojevi i decimale dozvoljeni u %field.

en: Only numbers are allowed in %field.
bs: Samo brojevi su dozvoljeni u %field.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
bs: Samo su brojevi i decimalni karakteri (%decimal) dozvoljeni u %field.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
bs: Napomena da, ukoliko polje ima više vrijednosti, će samo prvi korisnik biti učitan.

en: There are no userreference fields defined.
bs: Nema definisanih polja za referenciranje korisnika.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
bs: Napredno - Korisnici koji mogu biti referencirani (View)

en: View used to select the users
bs: View korišten da označi korisnike

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
bs: <p>Izaberite "Views modul" view koji označava korisnike koji mogu biti referencirani.<br>Napomena:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
bs: <ul><li>Samo view koji ima polja će biti koristan za ovu upotrebu.</li><li>Ovo će poništiti postavke "Referenceable Uloge" i "Referenceable Status" postavljene iznad. Koristite views filter sekciju za više opcija.</li><li>Koristite view's "polja" sekciju da prikažete više informacija o korisnicima na formi za kreiranje-uredjivanje korisnika.</li><li>Koristite view's "sort kriterij" sekciju da odredite poredak po kojem će korisnici biti prikazani</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
bs: <p>Lista korisnika koji mogu biti referencirani može biti bazirana na "Views" modulu ali nijedan view nije nadjen. <br>Napomena:</p>

en: %name: invalid user.
bs: %name: pogrešan korisnik.

en: New field
bs: Novo polje

en: Existing field
bs: Postojeće polje

en: New group
bs: Nova grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
bs: Dodajte polja i grupe u tip sadržaja i uredite ih na prikazu sadržaja i formi za unos.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
bs: Polje možete dodati u grupu tako što će te ga odvući ispod i desno od grupe.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
bs: Napomena: Instaliranjem <a href="%21adv_help">Advanced help</a> modula dobijate pristup naprednom sistemu pomoći.
