Content Construction Kit (CCK) (6.x-2.8) - en to pl translation catalogue (268 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Types
pl: Typy

en: Required
pl: Wymagane

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: Teaser
pl: Skrót

en: Text
pl: Tekst

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Node
pl: Węzeł

en: Include
pl: Uwzględnij

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: All
pl: Wszystko

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Inline
pl: Przed polem

en: Custom
pl: Własne

en: Poll choices
pl: Opcje wyboru w ankiecie

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: N/A
pl: niedostępne

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Code
pl: Kod

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Text processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Rows
pl: Wiersze

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Empty text
pl: Pusty tekst

en: Order
pl: Kolejność

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Token
pl: Wzorzec

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Display fields
pl: Wyświetl pola

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: Style
pl: Styl

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: Simple
pl: Prosto

en: Above
pl: Ponad polem

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Uwaga! Zmiana tej wartości w momencie gdy pole było już wypełniane może spowodować utratę danych!

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
pl: Skonfiguruj, jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w trakcie podglądu skróconej i pełnej wersji.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
pl: Skonfiguruj jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w wybranym kontekście.

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Search Index
pl: Przeszukaj indeks

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Updating field type %type with module %module.
pl: Aktualizacja typu pola %type z modułem %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
pl: Aktualizowanie kontrolki typu %type z modułu %module

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Allows administrators to define new content types.
pl: Zezwala administratorom tworzyć nowe typy zawartości.

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Used in
pl: Użyte w

en: No fields have been defined for any content type yet.
pl: Brak zdefiniowanych pól dla jakiegokolwiek typu zawartości.

en: fieldset
pl: grupa pól

en: fieldset - collapsible
pl: grupa pól - zwijalna

en: fieldset - collapsed
pl: grupa pól - zwinięta

en: Are you sure you want to remove the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Removed field %field from %type.
pl: Usunięte pole %field typu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
pl: W trakcie usuwania pola %field typu %type pojawił się problem.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
pl: Te ustawienia odnoszą się jedynie do pola  %field w sytuacji kiedy występuje ono w rodzaju zawartości %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
pl: Ustawienia odnoszą się do pola %field w każdym rodzaju zawartości w jakim się pojawi.

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: Saved field %label.
pl: Zapisano pole %label.

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Import data
pl: Importuj dane

en: collapsible
pl: zwijalny

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Rodzaje zawartości, jakie mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przedrostek wartości, na przykład $ lub €. Pole puste oznaczać będzie brak przedrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (złoty|złotych).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przyrostek wartości, na przykład m², m/s², kb/s. Pole puste oznaczać będzie brak przyrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (metr|metrów).

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Defines numeric field types.
pl: Określa typy pól numerycznych.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
pl: Dla kontrolki 'pojedyncze pole wyboru' należy najpierw zdefiniować wartość 'niezaznaczone' a następnie 'zaznaczone' w polu <strong>Dozwolone wartości</strong>. Etykieta pola wyboru będzie pobrana z wartości 'zaznaczone'.

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Definiuje proste typy pól tekstowych.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: Userreference autocomplete
pl: Powiązanie z użytkownikiem, z podpowiedzią

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: All users
pl: Wszyscy użytkownicy

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Print
pl: Drukuj

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
pl: Zarządzaj polami

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone wartości jakie może przyjąć pole. Wprowadź jadną wartość w każdej linii, posługując się formatem klucz|etykieta. Klucz to wartość jaka zostanie zapisana do bazy danych i musi odpowiadać typowi przechowywanych danych (%type). Etykieta jest opcjonalna, w razie jej braku użytkownikowi zostanie pokazany klucz. <br />Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pl: %name: wartość nie może być dłuższa niż %max znaków.

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Node module form.
pl: Formularz modułu Node.

en: Locale module form.
pl: Formularz modułu locale.

en: Taxonomy module form.
pl: Formularz modułu taxonomy.

en: Poll title
pl: Formularz modułu poll.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count.

en: Change basic information
pl: Zmień podstawowe informacje

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: Field label
pl: Etykieta

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Zostały jeszcze aktualizacje. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj je.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
pl: Zostały jeszcze aktuailzacje.<br/>Uruchom ponownie skrypt aktualizacji.

en: Comment module form.
pl: Formularz modułu comment.

en: Translation module form.
pl: Formularz modułu translation

en: Menu module form.
pl: Formularz modułu menu.

en: Book module form.
pl: Formularz modułu book.

en: Path module form.
pl: Formularz modułu path.

en: Poll module title.
pl: Formularz modułu poll.

en: Poll module choices.
pl: Sprawdź wybrane opcje modułu.

en: Poll module settings.
pl: Ustawienia modułu ankiet.

en: Upload module form.
pl: Formularz modułu upload.

en: CCK - No Views integration
pl: CCK - brak integracji z Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
pl: Integracja CCK z modułem Views wymaga Views 6.x-2.0-rc2 lub nowszej.

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: » Add a new content type
pl: » Dodaj nowy rodzaj zawartości

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
pl: Ten typ zawartości ma nieaktywne pola. Nieaktywne pola nie zostaną umieszczone na liście dostępnych pól dopóki moduły tych pól nie zostaną włączone.

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Field to share
pl: Pole, jakie ma być współdzielone

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pl: Dodaj pole: nazwa %field_name jest niewłaściwa. Nazwa może zawierać tylko małe litery oraz cyfry i  podkreślenia.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name jest zbyt długa. Nazwa pola jest ograniczona do 32 znaków, włączając prefiks 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
pl: Dodawanie nowego pola: nazwa 'field_instance' jest nazwą zarezerwowaną.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name już istnieje.

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Add new field: invalid widget.
pl: Dodaj nowe pole: niepoprawny widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
pl: Dodaj nowe pole: musisz podać nazwę etykiety.

en: Add existing field: you need to select a field.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać kontrolkę.

en: Add existing field: invalid widget.
pl: Dodaj istniejące pole: nieprawidłowa kontrolka.

en: Edit basic information
pl: Edytuj podstawowe dane pola

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
pl: Wewnętrzna nazwa pola. Nie może zostać zmieniona.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika witryny etykieta pola używana w typie zawartości %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
pl: Rodzaj danych, jaki ma być przechowywany w bazie danych. Ta opcja nie może być zmieniona.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
pl: Rodzaj pola formularza jaki ma zostać pokazany użytkownikowi, który będzie wypełniał pole tego typu w rodzaju zawartości %type.

en: Updated basic settings for field %label.
pl: Zaktualizowane podstawowe ustawienia dla pola %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
pl: W trakcie aktualizacji podstawowych ustawień dla pola %label pojawił się problem.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
pl: To pole jest  <strong>zablokowane</strong> i nie może być usunięte.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %type basic information
pl: Podstawowe dane pola w rodzaju zawartości %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
pl: 'Bez ograniczeń' spowoduje wyświetlenie przycisku 'Dodaj więcej' aby użytkownik mógł dodać tyle wartości ile zechce.

en: %name must be an integer.
pl: %name musi być liczbą całkowitą.

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: Field formatter
pl: Formater pola

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: Add new group: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać etykietę.

en: Add new group: you need to provide a group name.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać nazwę grupy.

en: Field group label
pl: Etykieta grupy pól

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: Only numbers are allowed in %field.
pl: W polu %field dozwolone są tylko liczby.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: New field
pl: Nowe pole

en: Existing field
pl: Istniejące pole

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
pl: Dodaj pola i grupy do tego rodzaju zawartości. Ustal kolejność na formularzu dodawania zawartości i podczas wyświetlania treści.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
pl: Możesz przydzielić pole do grupy przeciągając je pod jej nazwę i ciągnąc w prawo.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
pl: Wskazówka: po instalacji <a href="!adv_help">Advanced help</a> pomoc kontekstowa tego modułu będzie pełniejsza.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
pl: Użyj opcji 'Wyklucz', aby wartość pola nie została przekazana w zmiennej $content do szablonu węzła.

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy
