Content Construction Kit (CCK) (6.x-3.0-alpha4) - en to eu translation catalogue (328 entries)

en: delete
eu: ezabatu

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Add
eu: Gehitu

en: Format
eu: Formatua

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Text
eu: Testua

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Node
eu: Nodoa

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: All
eu: Guztiak

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Poll choices
eu: Inkestaren aukerak

en: Content field
eu: Eduki eremua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Code
eu: Kodea

en: Basic
eu: Basikoa

en: Filtered text (user selects input format)
eu: Iragazitako testua (erabiltzaileak aukeratzen du sarrera formatua)

en: Text processing
eu: Testu-prozesaketa

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
eu: Eremuaren luzera maximoa karaktereak erabiliz. Utzi hutsik mugarik gabeko tamaina batentzat.

en: Rows
eu: Lerroak

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Order
eu: Ordena

en: Integer
eu: Osokoa

en: Edit group
eu: Editatu multzoa

en: Labels
eu: Etiketak

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: File attachments
eu: Eranskinak

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Display fields
eu: Erakutsi eremuak

en: Poll settings
eu: Galdeketaren ezarpenak

en: Style
eu: Estiloa

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: %type settings
eu: %type ezarpenak

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: edit
eu: editatu

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: Related content
eu: Lotutako edukia

en: Removed
eu: Kendu

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: No content types available.
eu: Eduki mota eskuragarririk ez.

en: Simple
eu: Sinplea

en: Above
eu: Gainean

en: Number of values
eu: Balioaren zenbakia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Search Index
eu: Bilakera indizea

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitza

en: Updating field type %type with module %module.
eu: %type eremu mota %module moduluarekin eguneratzen.

en: Updating widget type %type with module %module.
eu: Widget %type mota %module moduluarekin eguneratzen

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Remove field
eu: Ezabatu eremua

en: Allows administrators to define new content types.
eu: Utzi administratzaileei eduki mota berriak definitzen.

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Used in
eu: Erabilita

en: no styling
eu: estilorik ez

en: simple
eu: sinplea

en: Added field %label.
eu: %label eremu gehituta.

en: There was a problem adding field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua gehitzen denean

en: There was a problem creating field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua sortzen denan

en: Are you sure you want to remove the field %field?
eu: Ziur al zaude %field eremua ezabatu nahi duzula?

en: Removed field %field from %type.
eu: %field eremu ezabatuta %type-etik.

en: There was a problem deleting %field from %type.
eu: Arasoa dago %field %type-tik ezabatzen denean

en: Save field settings
eu: Gorde eremu ezarpenak

en: The default value is invalid.
eu: Lehenetsiaren balio baliogabea da

en: Saved field %label.
eu: %label eremua gorde.

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Processing %title
eu: %title prozesatzen

en: Referenced node ID
eu: Node ID erreferentziatua

en: Referenced node title
eu: Node erreferentziatuaren izenburua

en: Formatted number value
eu: Zenbaki iragazkia balioa

en: Formatted and filtered text
eu: Testu formateatua eta iragazkia

en: Referenced user ID
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen IDa.

en: Referenced user name
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen izena.

en: Group multiple values
eu: Talde anitz balioak

en: Select the content type to export.
eu: Edukiaren mota hautatu exportatzeko

en: Export data
eu: Esportatu datuak

en: Import data
eu: Inportatu datuak

en: The content type %type already exists in this database.
eu: %type eduki mota datu-base honetan existitzen da.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
eu: %field_label (%field_name) eremua %type eduki motan gehitu da.

en: Content Copy
eu: Edukia kopia

en: view
eu: ikusi

en: Content Permissions
eu: Edukiaren baimenak

en: always open
eu: beti ireki

en: collapsible
eu: tolestua

en: collapsed
eu: tolestuta

en: A description of the group.
eu: Taldearen deskripzioa

en: Are you sure you want to remove the group %label?
eu: Zihur zaude %label taldea ezabatu nahi duzu?

en: The group %group_name has been removed.
eu: %group_name taldea ezabatu da.

en: Node reference
eu: Node erreferentzia

en: Content types that can be referenced
eu: Erreferentziatuak izan daitezkeen eduki motak

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Nodereference autocomplete
eu: Osatze automatikoaren nodereference

en: Store a number in the database as an integer.
eu: Datu-basean zenbaki gorde osokoa bezala.

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Allowed values
eu: Baimendutako balioak

en: "Minimum" must be a number.
eu: "Minimum" zenbaki bat izan behar dar.

en: "Maximum" must be a number.
eu: "Maximum" zenbaki bat izan behar da.

en: unformatted
eu: formato gabekoa

en: Defines numeric field types.
eu: Definitu zenbakizko eremu mota.

en: Option Widgets
eu: Widget-ak aukera

en: Store text in the database.
eu: Gorde testua datubasean.

en: Text area (multiple rows)
eu: Testu eremua (lerro anitza)

en: Defines simple text field types.
eu: Definitu testu soileko eremu motak.

en: User reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: User status that can be referenced
eu: Erabiltzaile egoera erreferentziatu daiteke

en: Reverse link
eu: Alderantzizko esteka

en: Userreference autocomplete
eu: Erebiltzaile-erreferentzia osatze automatikoa

en: User Reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: All users
eu: Erabiltzaile guztiak

en: Active users
eu: Erabiltzaile aktiboak

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: &lt;none&gt;
eu: &lt;batez&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
eu: Baimenik gabe zaude PHP kodea sartzeko.

en: Content fieldgroup
eu: Edukia eremu-taldea

en: Node from reference
eu: Node erreferentziatik

en: Node reference field
eu: Node erreferentzia eremua

en: User from reference
eu: Erabiltzailea erreferentziatik

en: User reference field
eu: Erabiltzaile erreferentzia eremu

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: @label (!name) - Allowed values
eu: @label (!name) - Baimendutako balioak

en: %name: illegal value.
eu: %name: balio ilegala

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
eu: %name: balioa %max karaktereak baino luzeagoa ezin ahal da.

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Load a referenced user
eu: Erabiltzailea erreferentziatua kargatu

en: Referenced user
eu: Erabiltzaile erreferentziatua

en: Load a referenced node
eu: Kargatu nodo erreferentziatua

en: Referenced content
eu: Edukia erreferentziatua

en: Populate a field
eu: Eremua bete

en: Select the machine-name of the field.
eu: Eremuaren makina-izena hautatu.

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: %name: this post can't be referenced.
eu: %name: argitalpen hau ezin da erreferentziatu

en: (Unpublished)
eu: (Argitaratu gabe)

en: Node module form.
eu: Nodo moduluaren formularioa.

en: Locale module form.
eu: Locale modulu formularioa.

en: Taxonomy module form.
eu: Taxonomia moduluaren inprimakia.

en: Poll title
eu: Galdeketaren izena

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
eu: %name: eremu hau ezin du mantendu @count balio baino gehiago.

en: '@column' => value for @column
eu: '@column' => balio @column-entzat

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
eu: return array( 
    0 => array(@columns), 
    // Normalean hemen gelditu nahi duzu. Balio gehiago eman 
    // zure 'lehenetsi balio' balio-anitza bihurtu nahi baduzu: 
    1 => array(@columns), 
    2 => ... 
    );

en: Change basic information
eu: Aldatu oinarrizko informazioa

en: Unordered List
eu: Ordenatu gabeko zerrenda

en: Translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: Path settings
eu: Bide-izen ezarpenak

en: %name: the value may be no smaller than %min.
eu: %name: balioa %min baino txikiagoa ezin ahal da.

en: %name: the value may be no larger than %max.
eu: %name: balio %max baino luzeagoa ezin da.

en: %name: found no valid user with that name.
eu: %name: balio-erabiltzailearen izen honekin ez da aurkitu.

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: %name field is required.
eu: %name eremua behar da.

en: Form settings
eu: Formularioaren ezarpenak

en: Type of group.
eu: Taldearen mota

en: Comment module form.
eu: Iruzkin moduluaren formularioa.

en: Translation module form.
eu: Translation modulu formularioa.

en: Menu module form.
eu: Menua moduluaren formularioa.

en: Book module form.
eu: Book modulu formularioa.

en: Path module form.
eu: Bide-izena moduluaren formularioa.

en: Poll module title.
eu: Galdeketa moduluaren izena.

en: Poll module choices.
eu: Inkesta moduluaren aukerak

en: Poll module settings.
eu: Inkesta moduluaren ezarpenak

en: Upload module form.
eu: Upload modulu formularioa.

en: CCK - No Views integration
eu: CCK - Bistaren integraziorik gabe

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
eu: CCK integrazio Bista moduluekin Views 6.x-2.0-rc2 edo handiagoa behar da.

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: » Add a new content type
eu: » Gehitu eduki mota berri bat

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
eu: !field (!field_name) inaktiboa da !field_type eremua !widget_type widget erabili.

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -

en: - Select a widget -
eu: - Aukeratu widget bat -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
eu: Eremu izena (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
eu: Datu mota gordetzeko.

en: Form element to edit the data.
eu: Formulario elementu datuak editatu

en: - Select an existing field -
eu: - Existitzen den eremua hautatu -

en: Field to share
eu: Eremua partekatzeko

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
eu: Eremua berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
eu: Eremua berria gehitu: eremuaren izena eman behar duzu.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
eu: Eremu berria gehitu: 'field_instance' izena izen erreserbatua da.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
eu: Eremu berria gehitu: %field_name izena existitzen da.

en: Add new field: you need to select a field type.
eu: Eremu berria gehitu: eremu mota hautatu behar duzu.

en: Add new field: you need to select a widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add new field: invalid widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget baliogabea.

en: Add existing field: you need to provide a label.
eu: Existitzen den eremua gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a field.
eu: Existitzen den eremua gehitu: eremu bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: invalid widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget baliogabea.

en: Edit basic information
eu: Editatu oinarrizko informazioa

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
eu: Makina-irakurgarri eremuaren izena. Izena hau ezin da aldatu.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
eu: Gizaki-irakurgarri eremuaren izena etiketa erabili bezala %type gune honetan %type-(e)n eduki mota

en: Updated basic settings for field %label.
eu: Eguneratu oinarrizko ezarpenak %label eremuarentzat.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
eu: Sortu da arazo bat %label eremuan oinarrizko ezarpenak eguneratzen.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
eu: Eremu hau <strong>blokeatu</strong> dago eta ezin da kendu

en: The field %field is locked and cannot be edited.
eu: %field eremua blokeatu dago eta ezin da editatu

en: %type basic information
eu: %type oinarrizko informazioa

en: Maximum number of values users can enter for this field.
eu: Gehienezko kopuruaren balio erabiltzaileak sartu ahal ditu eremu honetan

en: %name must be an integer.
eu: %name osokoa izan behar da.

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
eu: Aurreratu: PHP coderekin eremuaren balio zehaztu

en: Populate @node's field '@field'
eu: @node's '@field' eremua bete

en: Field has value
eu: Eremua balio dauka

en: Field has changed
eu: Eremua aldatu da

en: @node's field '@field' has value
eu: @node-ren eremua '@field' balio bezala

en: @node's field '@field' has been changed
eu: '@field' @node-(e)n eremua aldatu egin da.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: Eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
eu: Eremu erreferentziatutako nodean

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile

en: Select a formatter.
eu: Hautatu formateatzaile

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: "@s" eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
eu: Agertzen: @types

en: Widget label (@label)
eu: Widget etiketa (@label)

en: Custom label
eu: Pertsonalizatu etiketa

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: You need to provide a label.
eu: Etiketa bat eman behar duzu.

en: You need to provide a group name.
eu: Taldearen izena eman behar duzu.

en: The group name %group_name already exists.
eu: %group_name izena existitzen da.

en: Add new group:
eu: Talde berria gehitu:

en: Add new group: you need to provide a label.
eu: Talde berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Standard group
eu: Talde estandarra

en: Field group: @group in @type
eu: Talde eremua: @group @type-(a)n

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: Fieldset - Collapsible
eu: Fieldset - Tolestu

en: Fieldset - Collapsed
eu: Fieldset - Tolestua

en: Field group format
eu: Talde eremu mota

en: "@s" field group: @group in @type
eu: "@s" eremu taldea: @group @type-(a)n

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: %name: found no valid post with that title.
eu: %name: argitalpen bat izenburu horrekin ezin da aurkitu .

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
eu: Zenbakiak eta dezimalak %field onartzen dira

en: Only numbers are allowed in %field.
eu: %field zenbakiak bakarrik onartzen dira.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
eu: zenbakiak eta dezimalaren karakterea (%decimal) %field-(e)n onartzen dira.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
eu: Aurreratua - Erreferentziatu ahal diren erabiltzaileak (Bista)

en: %name: invalid user.
eu: %name: erabiltzailea baliogabea

en: New field
eu: Eremu berria

en: Existing field
eu: Eremua existitzen da

en: New group
eu: Talde berria

en: @label-truncated - delta
eu: @label-trunkatua - delta

en: Delta - Appears in: @types
eu: Delta - Agertu: @types

en: Blocked users
eu: Erabiltzaile blokeatuak

en: Multigroup
eu: Talde anitza

en: Horizontal line
eu: Lerro horizontala

en: [Subgroup format]
eu: [Azpi talde formatua]

en: Number of repeats
eu: Errepikapenaren zenbakia

en: Subgroup %number label
eu: %number azpitaldea etiketa

en: Add more values
eu: Balio gehiago gehitu

en: Content Multigroup
eu: Talde anitza Edukia

en: Restore this foo
eu: foo hau leheneratu

en: Remove this foo
eu: foo hau ezabatu

en: Restore this item
eu: Elementu hau leheneratu

en: Table - Single column
eu: Taula - Zutabe bakarra

en: Table - Multiple columns
eu: Taula - Zutabe anitzak

en: Multigroup settings
eu: Talde anitza ezarpenak

en: Multiple columns
eu: Zutabe anitzak

en: This group requires one collection of fields minimum.
eu: Talde honek eremu minimoaren bilduma behar du.

en: !name field is required in group @group.
eu: !name eremua @group taldean behar da.

en: Group @name requires one collection of fields minimum.
eu: @name talde eremu minimoaren bilduma behar du.

en: Content multigroup
eu: Talde anitza edukia

en: Multigroup: @group in @type
eu: Talde anitza: @group @type-(a)n

en: Multigroup label
eu: Talde anitza

en: Multigroup format
eu: Talde anitza formatua

en: Subgroup format
eu: Azpi-talde mota

en: "@s" multigroup: @group in @type
eu: "@s" talde anitza: @type @group-(a)n

en: @group_label multigroup in @type_label
eu: @group_label talde anitza @type_label-(a)n

en: @label-truncated in @type_label
eu: @label-trunkatua @type_label-(a)n

en: Available fields in @group_label multigroup
eu: Eremu eskuragarriak @group_label talde anitzean
