CKEditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-1.3) - en to gl translation catalogue (280 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Administer
gl: Administrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: None
gl: Ningún

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: Expanded
gl: Expandida

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Width
gl: Ancho

en: Example
gl: Exemplo

en: here
gl: aquí

en: Configuration
gl: Configuración

en: Security
gl: Seguranza

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Roles allowed to use this profile
gl: Roles con permiso para usar este perfil

en: Show disable/enable rich text editor toggle
gl: Mostrar o conmutador para activar/desactivar o editor de texto mellorado

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: You must give a profile name.
gl: Debe darlle un nome ao perfil.

en: module
gl: módulo

en: filters
gl: filtros

en: Visibility settings
gl: Configuración da visibilidade

en: Minimum rows
gl: Filas mínimas

en: Use inclusion or exclusion mode
gl: Usar modo de inclusión ou de exclusión

en: Start the toolbar expanded
gl: A barra de ferramentas iniciase expandida

en: The toolbar start expanded or collapsed.
gl: A barra de ferramentas inicialmente estará expandida ou contraida.

en: File browser settings
gl: Configuración do explorador de ficheiros

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Show
gl: Amosar

en: Web File Manager
gl: Explorador de ficheiros Web

en: or
gl: ou

en: User management
gl: Xestión de usuarios/as

en: Permissions
gl: Permisos

en: permission
gl: permiso

en: Path Filter
gl: Flitro de ruta

en: Line break converter
gl: Conversor de saltos de liña

en: Role precedence
gl: Prioridade de roles

en: Site configuration
gl: Configuración do sitio

en: API documentation
gl: documentación da API

en: Hide
gl: Agochar

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Skin
gl: Tema

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: clone
gl: clon

en: Image Browser
gl: Explorador de imaxes

en: XSS Filter
gl: Filtro XSS

en: XSS Filter.
gl: Filtro XSS

en: If toggle is enabled, popup window must be disabled.
gl: Se o conmutador está activado, debe desactivar a xanela emerxente.

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
gl: A ruta CSS no está baleira. Cambie a opción «Editor CSS» ao modo «Definir CSS».

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
gl: As comiñas dobres no están permitidas na ruta CSS.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
gl: Introduza unha ruta correcta, sen delimitar con comiñas.

en: Double quotes are not allowed in path.
gl: A comiñas dobres non están permitidas na ruta.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
gl: Introduza unha lista correcta de formatos de tipos de letra HTML, separados por punto e coma «;» (non se espera un punto e coma na fin da lista).

en: Path to uploaded files is required.
gl: É necesaria a ruta aos ficheiros enviados.

en: Absolute path to uploaded files is required.
gl: É necesaria a ruta absoluta aos ficheiros enviados.

en: Create global profile
gl: Crear perfil global

en: Update global profile
gl: Actualizar o perfil global

en: Switch to plain text editor
gl: Cambiar ao editor de texto plano

en: Switch to rich text editor
gl: Cambiar ao editor de texto mellorado

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
gl: A edición de texto mellorado debe estar activada o desactivada de xeito predeterminado?. Se está desactivada, o editor de texto mellorado podería seguir estando dispoñíbel utilizando o conmutador ou a xanela emerxente.

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
gl: De estar activada esta opción, empregarase unha ligazón a unha xanela emerxente no canto de substituír a área de texto.

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Auto-detect language
gl: Detectar automaticamente o idioma

en: Use auto detect user language feature.
gl: Usar a detección automática de idioma.

en: Enter valid width. Example: 400 or 100%.
gl: Introduza unha lonxitude correcta. Exemplo: 400 ou 100%.

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
gl: O perfil global xa existe. Só se permite un perfil global.

en: Main setup
gl: Configuración principal

en: Fields to exclude/include
gl: Campos a incluír/excluír

en: Force simplified toolbar on the following fields
gl: Forzar a barra de ferramentas simplificada nos campos seguintes

en: System path to the private folder is: !system_path.
gl: A ruta do sistema ao directorio privado é: !system_path

en: Current path: !path
gl: Ruta actual: !path

en: Security filters
gl: Filtros de seguranza

en: Please choose carefully all filters that protect your content (probably not all filters listed below are security filters).
gl: Escolla coidadosamente todos os filtros que protexen os seus contidos (probabelmente non todos os filtros listados a continuación son filtros de seguranza).

en: Security settings
gl: Configuración da seguranza

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
gl: Estado predeterminado do editor. De estar desactivado, o editor de texto mellorado aínda  pode ser activado utilizando un conmutador ou unha xanela emerxente.

en: Choose a default skin.
gl: Elixa un tema predeterminado.

en: Enter mode
gl: Modo Intro

en: Shift + Enter mode
gl: Modo Maiúsculas+Intro

en: Font formats
gl: Formato de tipos de letra

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
gl: Lista de formatos de tipos de letra HTML, separados por punto e coma «;». Os valores permitidos: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: Predefined styles
gl: Estilos predefinidos

en: Predefined styles path
gl: Ruta dos estilos predefinidos

en: Path to uploaded files
gl: Ruta aos ficheiros enviados

en: Absolute path to uploaded files
gl: Ruta absoluta aos ficheiros enviados

en: Link to paths only
gl: Ligar só a rutas

en: Link using internal: links
gl: Ligar usando ligazóns internal:

en: Allow user to select between paths and internal links
gl: Permitirlle ao/á usuario/a elixir entre rutas e ligazóns internas

en: Path Filter & Link To Content integration
gl: Integración con «Filtro de ruta» e «Ligazón ao contido».

en: Link To Content
gl: Ligazón ao contido

en: Custom javascript configuration
gl: Configuración personalizada de javascript

en: Join summary
gl: Xuntar o resumo

en: Split summary at cursor
gl: Dividir o resumo no cursor

en: No profiles found. Click here to <a href="!create">create a new profile</a>.
gl: Non foi posíbel atopar perfís. Prema en <a href="!create">Crear novo perfil</a>.

en: Global profile not found. Click here to <a href="!create">create the global profile</a>.
gl: Non foi posíbel atopar o perfil global. Prema en <a href="!create">Crear perfil global</a>.

en: If allowed, users will be able to override the "Editor appearance" by visiting their profile page.
gl: De permitirse, os/as usuarios/as serán quen de cambiar a «Aparencia do editor» visitando o seu perfil.

en: Please see the <a href="!helppagelink">help page</a> for more information about defining field names. Short instruction is available below.
gl: Vexa a <a href="!helppagelink">Página de axuda</a> para obter máis información sobre os nomes dos campos. Ten dispoñíbeis, máis abaixo, unhas instrucións breves.

en: Path structure: <strong>content_type@path.element_id</strong>
gl: Estrutura da ruta: <strong>content_type@path.element_id</strong>

en: The following wildcards are available: "*", "?".
gl: Están dispoñíbeis os seguintes comodíns: «*», «?».

en: Content type is optional. You may even specify only path or field id.
gl: O tipo de contido é opcional. Pode especificar só a ruta ou o ID do campo.

en: matches all fields of type "blog" called edit-body, on any page.
gl: atopa coincidencias con todos os campos do tipo «blogue» chamados edit-body, en calquera páxina.

en: matches fields starting with "edit-user-" on pages starting with "node/add/
gl: atopa coincidencias con todos os campos que comecen con  «edit-user-» en páxinas que comecen con "node/add/

en: Enter the paths to the textarea fields on which you want to force the simplified toolbar (!name).
gl: Introduza as rutas dos campos de texto onde queira forzar a barra de ferramentas simplificada (!name).

en: Please see the <a href="!helppagelink">help page</a> for more information about defining field names. Take a look at the exclusion settings (above) for short instruction.
gl: Vexa a <a href="!helppagelink">Páxina de axuda</a> para obter máis información sobre como definir nomes de campos. Para ver unhas instrucións breves, bótelle un ollo á configuración de exclusións (embaixo).

en: Width in pixels or percent. Example: 400 or 100%.
gl: Largura en píxeles ou porcentaxe. Exemplo: 400 ou 100%.

en: Use theme css
gl: Usar o CSS do tema

en: Define css
gl: Definir CSS

en: Minimum rows must be a valid number.
gl: O número mínimo de filas debe ser un número correcto.

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
gl: Este nome de perfil está reservado. Elixa outro nome.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
gl: O nome del perfil debe ser único. Xa existe un perfil con ese nome.

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.
gl: Un/ha usuario/a que teña <strong>múltiples roles</strong> recibe os permisos do maior deles. Ordene os ID dos roles de acordo coa súa<strong>prioridade de maior a menor</strong> poñendo «>» no medio.

en: Show field name hint below each rich text editor
gl: Mostrar o nome do campo de texto baixo cada editor de texto mellorado

en: Rule %rule is ambiguous: please append .* if %rule is a path or prepend *. if %rule is a field
gl: A regra %rule é ambigua: engada na fin «.*» se %rule é unha ruta ou engada no principio «*.» se %rule é un campo

en: The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.
gl: O perfil global permítelle definir as opcións que son comúns a todos os perfís. Os valores definidos noutros perfís han ser engadidos á configuración global. Deste modo evitase repetir os axustes que son comúns en cada un dos perfís.

en: Enable the module as usual from Drupal's admin pages.
gl: Activar o módulo desde as páxinas de administración de Drupal.

en: Defining field inclusion/exclusions
gl: Definir a inclusión/exclusión de campos

en: Some examples:
gl: Algúns exemplos:

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Uploading images and files
gl: Enviar ficheiros e imaxes

en: There are three ways for uploading files:
gl: Hai tres maneiras de enviar ficheiros.

en: By using the core upload module.
gl: Empregando o módulo de transferencias do núcleo.

en: Rich text editor settings
gl: Configuración do editor de texto mellorado

en: Open rich text editor
gl: Abrir o editor de texto mellorado

en: Configure the rich text editor.
gl: Configurar o editor de texto mellorado

en: You are using a feature that requires manual integration into config.php (either built-in filebrowser or quick uploads are enabled in the !profile profile). Read instructions about enabling built-in file browser and add "require_once ..." statement in editor/filemanager/connectors/php/config.php.
gl: Está a empregar una característica que require unha integración manual en config.php (ou ben o explorador de ficheiros integrado ou o envío rápido de ficheiros estarán activados no perfil !profile). Lea as instrucións sobre como activar o explorador de ficheiros integrado e engada a orde «require_once ...» en editor/filemanager/connectors/php/config.php.

en: You are using a feature that requires manual integration into config.php (either built-in filebrowser or quick uploads are enabled in the !profile profile). You have added "require_once ..." statement in editor/filemanager/connectors/php/config.php, but in the wrong line.
gl: Está a empregar una característica que require unha integración manual en config.php (ou ben o explorador de ficheiros integrado ou o envío rápido de ficheiros estarán activados no perfil !profile). Engadiu a orde «require_once ...» en editor/filemanager/connectors/php/config.php, máis non na liña correcta.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the global profile.
gl: As seguintes opcións combínanse coas opcións de visibilidade do perfil global.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the specific profile.
gl: As seguintes opcións combínanse coas opcións de visibilidade do perfil específico.

en: Available wildcard characters:
gl: Caracteres comodín dispoñíbeis:

en: Width in pixels or percent.
gl: Largura en píxeles ou en porcentaxe.

en: Enter valid width.
gl: Introduza una largura correcta.

en: What You See Is What You Get
gl: O que ve é o que obtén (What You See Is What You Get)

en: To have a better control over line breaks, you should disable %settingname in the chosen filter (recommended).
gl: Para dispor dun mellor control sobre os saltos de liña, debe desactivar %settingname no filtro seleccionado (recomendado).

en: Next, the list of exceptions has to be defined. This list follows a specific syntax: the path to a field is defined by specifying the content type followed by @ character, specifying the path followed by dot and appending the field name at the end. You may decide to not use the content type. The field %fieldname on page %pathname would thus be addressed as %result. You can use wildcards * and ? anywhere in this line. If you have a dot in your field name and it causes problems, you can escape it with a slash (\).
gl: A seguir, debe ser definida a lista de excepcións. Esta lista segue unha sintaxe específica: a ruta a un campo defínese especificando o tipo de contido seguido polo carácter «@», especificando a ruta seguida de un punto e incluíndo o nome do campo na fin. Pode decidir se usar ou non o tipo de contido. O campo %fieldname na páxina %pathname debería estar dirixido como %result. Pode utilizar os comodíns «*» e «?» en calquera lugar da liña. Se ten un punto no nome do campo iso provoca problemas, pode escribilo como carácter de escape coa barra invertida (\).

en: matches all fields on %pathname
gl: atopa coincidencia con todos os campos en %pathname

en: matches all fields called %fieldname on any page
gl: atopa coincidencia con todos os campos chamados %fieldname en calquera páxina

en: matches all fields called %fieldname on pages related to node type %typename
gl: atopa coincidencia con todos os campos chamados %fieldname en páxinas relacionadas coos nodos de tipo %typename

en: matches all fields on pages related to node type %nodetype
gl: atopa coincidencia con todos os campos en páxinas relacionadas cun nodo de tipo %nodetype

en: matches all fields on pages such as %pathname1, %pathname2, etc.
gl: atopa coincidencia con todos os campos en páxinas como %pathname1, %pathname2, etc...

en: matches all %fieldname fields on pages such as %pathname1, %pathname2, etc.
gl: atopa coincidencia con todos os campos %fieldname en páxinas como %pathname1, %pathname2, etc...

en: matches fields starting with %fieldname on pages starting with %pathname
gl: atopa coincidencia con campos que comecen con %fieldname en páxinas que comecen con %pathname

en: If you are looking for more information, have any trouble in configuration or if you found an issue, please visit the !officiallink.
gl: Si está buscando máis información, ten algún problema en la configuración ou atopa un erro, visite a !officiallink.

en: official project page
gl: páxina oficial do proxecto

en: By using a module like !imcelink, !iblink or !webfmlink.
gl: Empregando un módulo como !imcelink, !iblink ou !webfmlink.

en: CKEditor: the ID for <a href="!excluding">excluding or including</a> this element is %fieldname.
gl: CKEditor: o ID para <a href="!excluding">excluir ou incluir</a> este elemento é %fieldname.

en: administer ckeditor
gl: administrar ckeditor

en: access ckeditor
gl: acceso a ckeditor

en: allow CKFinder file uploads
gl: permitir a CKFinder enviar ficheiros

en: Add new CKEditor profile
gl: Engadir novo perfil de CKEditor

en: Clone CKEditor profile
gl: Clonar perfil de CKEditor

en: Edit CKEditor profile
gl: Editar perfil de CKEditor

en: Delete CKEditor profile
gl: Eliminar perfil de CKEditor

en: Add CKEditor Global profile
gl: Engadir perfil global de CKEditor

en: Edit CKEditor Global profile
gl: Editar perfil global de CKEditor

en: CKEditor was not found at %sourcepath
gl: Non foi posíbel atopar CKEditor en %sourcepath

en: CKEditor version could not be determined
gl: Non foi posíbel determinar a versión de CKEditor

en: You are using a feature that requires $cookie_domain to be set, but it is not set in your settings.php (CKFinder is enabled in the !profile profile).
gl: Está a empregar unha característica que require que $cookie_domain estea definido, pero no está definido no seu ficheiro settings.php (CKFinder está activado no prefil !profile).

en: Some features are disabled because you're using an older version of CKEditor, please upgrade the editor to CKEditor 3.1 (or higher).
gl: Algunhas características están desactivadas porque está a empregar unha versión antiga de CKEditor, actualice CKEditor á versión 3.1 (ou superior).

en: !ckfinder is not installed correctly: !config not found. Make sure that you have uploaded all files or didn't remove that file accidentally.
gl: !ckfinder non está instalado correctamente: non  se atopa !config. Asegúrese de que ten enviados todos os ficheiros ao servidor ou que non quitou ningún ficheiro accidentalmente.

en: CKEditor needs read permission to !config.
gl: CKEditor necesita permisos de lectura en !config.

en: Enables the usage of CKEditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
gl: Activa o uso de CKEditor (WYSIWYG) no canto de campos de texto simple.

en: Checking for %filename or %file.
gl: Comprobando %fileneame ou %file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the <a href="!ckeditorlink">CKEditor homepage</a> to download the latest version. After that you must extract the files to %ckeditorpath or %librarypath and make sure that the file %ckeditorfile or %ckeditorlibrary exist. Refer to the <a href="!readme">readme.txt</a> for more information.
gl: O compoñente CKEditor non está instalado correctamente. Vaia a <a href="!ckeditorlink">Páxina de CKEditor</a> para descargar a última versión. Despois debe extraer os ficheiros en %ckeditorpath ou en %librarypath e asegúrese de que o ficheiro %ckeditorfile ou o %ckeditorlibrary existe. Diríxase a <a href="!readme">readme.txt</a> para obter máis información.

en: If you have CKEditor already installed please edit <a href="!editg">CKEditor Global Profile</a> and update CKEditor path.
gl: Se CKEditor xa está instalado, edite o <a href="!editg">Perfil global de CKEditor</a> e actualice a ruta de CKEditor.

en: There is currently no role with the "access ckeditor" permission. Visit <a href="!acl">permissions</a> administration section.
gl: Actualmente non hai ningún rol con permiso de acceso a CKEditor. Visite a sección de administración de <a href="!acl">permisos</a> .

en: No CKEditor profiles found. At this moment, nobody is able to use CKEditor. Create new profile below.
gl: Non foi posíbel atopar perfís de CKEditor. Neste momento ninguén será quen de empregar CKEditor. A seguir cree un perfil novo.

en: Not all roles with <a href="!access">access ckeditor</a> permission are associated with CKEditor profiles. As a result, users having the following roles may be unable to use CKEditor: !list Create new or edit CKEditor profiles below and in the <em>Basic setup</em> section, check "Roles allowed to use this profile".
gl: Non todos os roles con permiso de <a href="!access">acceso a CKEditor</a> están asociados con perfís de CKEditor. En consecuencia, os/as usuarios/as dispoñen dos seguintes roles pero non son quen  de empregar CKEditor: !list Crear novos perfís CKEditor ou editalos na sección <em>Configuración básica</em>, comprobe «Roles autorizados a empregar este perfil».

en: CKEditor Global Profile
gl: Perfil global de CKEditor

en: Your CKEditor profile has been created.
gl: Foi creado o seu perfil de CKEditor.

en: You haven't assigned "access ckeditor" <a href="!permissions">permissions</a> yet. It is recommended to assign the "access ckeditor" <a href="!permissions">permissions</a> before updating CKEditor profiles.
gl: Aínda non asignou <a href="!permissions">permisos</a> de «aceso a CKEditor». Recomendase asignar os <a href="!permissions">permisos</a> de «acceso a CKEditor» antes de actualizar os perfís de CKEditor.

en: Not all user roles are shown since they already have ckeditor profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
gl: Non se están a mostrar todos os roles de usuario/a debido a que xa teñen perfís de CKEditor. Antes debe desasignar os perfís para poder engadilos a un novo.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the ckeditor administration page.
gl: Introduza un nome para este perfil. Este nome só será visíbel dentro da páxina de administración de CKEditor.

en: Only roles with "access ckeditor" permission will be shown here. If no role is available, make sure that you have assigned the "access ckeditor" <a href="!permission">permission</a>.
gl: Aquí só se mostraran os roles con permiso de «acceso a CKEditor». De non haber ningún rol dispoñíbel, asegúrese de que asignou os <a href="!permission">permisos</a> de «acceso a CKEditor».

en: Allow users to customize CKEditor appearance
gl: Permitirlle aos/ás usuarios/as configurar a aparencia de CKEditor

en: The CKEditor security system protects you from executing malicious code that is already in your database. In plain text areas database content is harmless because it is not executed, but the CKEditor WYSIWYG editor evaluates HTML like a web browser and content needs to be filtered before it is loaded.
gl: El sistema de seguridad de CKEditor le protege de ejecutar código malicioso que ya esté en su base de datos. En áreas de texto plano, es inofensivo porque no es ejecutado, pero el editor WYSIWYG CKEditor evalúa el HTML como un navegador web, y el contenido debe ser filtrado antes de ser cargado.

en: Always run security filters for CKEditor.
gl: Executar sempre os filtros de seguranza para CKEditor

en: Run security filters only when CKEditor is set to start automatically.
gl: Executar os filtros de seguranza só cando CKEditor estea configurado para executarse automaticamente.

en: There are two ways of starting CKEditor: automatically and manually (via toggle or in a popup). If you decide to apply security filters only when CKEditor starts automatically, you will not be protected when toggling manually from plain text area to CKEditor or when using CKEditor in a popup mode. So choose this option only, if you can detect various attacks (mainly XSS) by yourself just by looking at the HTML code.
gl: Hai dous modos de arrancar CKEditor: automaticamente ou de forma manual (ao través dun conmutador ou nunha xanela emerxente). Se decide aplicar filtros de seguranza só cando CKEditor se execute automaticamente, non estará protexido cando conmute manualmente dunha área de texto simple ao CKEditor ou cando utilice o CKEditor en modo de xanela emerxente. Polo tanto, elixa esta opción só cando sexa quen de detectar pola súa conta varios ataques (principalmente de tipo XSS) simplemente botando unha ollada ao código HTML.

en: CKEditor will be triggered if the textarea has more rows than entered here. Enter '1' if you do not want to use this feature.
gl: CKEditor executarase se a área de texto ten máis filas das introducidas aquí. Introduza «1» se non quere empregar esta característica

en: Choose the way of disabling/enabling CKEditor on selected fields/paths (see below). Use exclude to disable CKEditor on selected fields/paths. Use include if you want to load CKEditor only on selected paths/fields.
gl: Seleccione o modo de activar/desactivar CKEditor nos campos/rutas seleccionados (vexa máis abaixo). Empregue excluír para desactivar CKEditor nos campos/rutas seguintes. Use incluír se quere cargar CKEditor só nos campos/rutas seleccionados.

en: Enter the paths to the textarea fields on which you want to enable or disable CKEditor.
gl: Introduza as rutas aos campos de texto nos que queira activar ou desactivar CKEditor.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if CKEditor is not running in a popup window (see below).
gl: Mostrar ou non o conmutador para activar/desactivar el editor de texto mellorado baixo a área de texto. Isto non funciona se CKEditor está a executarse nunha xanela emerxente (vexa embaixo).

en: Use CKEditor in a popup window
gl: Usar CKEditor nunha xanela emerxente

en: CKEditor default
gl: Predeterminado de CKEditor

en: Select manually
gl: Seleccionar manualmente

en: Color module: base
gl: Módulo de cor: base

en: Color module: top
gl: Módulo de cor: arriba

en: Color module: bottom
gl: Módulo de cor: abaixo

en: User Interface color
gl: Cor da interface de usuario/a

en: Works only with "!skin" skin.
gl: Funciona sé co tema  «!skin».

en: Choose a default toolbar set. To define new toolbar, edit "ckeditor.config.js" located in "!module_path".
gl: Escolla un conxunto de ferramentas predeterminadas. Para definir unha barra de ferramentas, edite «ckeditor.config.js» localizado en «!module_path».

en: The language for the CKEditor interface.
gl: O idioma para a interface de CKEditor.

en: Set which tag CKEditor should use when [Enter] key is pressed.
gl: Seleccionar a etiqueta que debe empregar  CKEditor cando se utilice a tecla [Intro]

en: Set which tag CKEditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
gl: Seleccionar a etiqueta que debe empregar CKEditor cando se utilice a combinación [Maiúsculas]+[Intro]

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme css - load style.css from current site theme.<br/>Define css - enter path for css file below.<br />CKEditor default - uses default CSS from editor.
gl: Definir o ficheiro CSS a empregar na área de edición. <br />Usar o CSS do tema - carga o style.css do tema do sitio web.<br />Definir CSS - introducir a ruta do ficheiro CSS.<br />Predeterminado de CKEditor - emprega o CSS predeterminado do editor.

en: Use theme ckeditor.styles.js
gl: Usar o tema «ckeditor.styles.js»

en: Define path to ckeditor.styles.js
gl: Definir a ruta a «ckeditor.styles.js»

en: Define the location of "ckeditor.styles.js" file. It is used by the "Style" dropdown list available in the default toolbar. Copy "!ckeditor.styles.js" inside your theme directory ("!theme") and adjust it to your needs.
gl: Definir a localización do ficheiro «ckeditor.styles.js». isto é usado polo menú despregábel de estilos, dispoñíbel na barra de ferramentas predeterminada. Copie «!ckeditor.styles.js» dentro do directorio do seu tema («!theme») e axústeo segundo as súas necesidades.

en: Same as in Link dialog
gl: O mesmo que o diálogo de ligazóns

en: File browser type (Link dialog)
gl: Tipo de explorador de ficheiros (diálogo de ligazón)

en: Select the file browser that you would like to use to upload files.
gl: Seleccionar o explorador de ficheiros que quere usar para enviar ficheiros.

en: File browser type (Image dialog)
gl: Tipo de explorador de ficheiros (diálogo de imaxes)

en: Select the file browser that you would like to use to upload images.
gl: Seleccione o explorador de ficheiros que quere usar para enviar imaxes

en: File browser type (Flash dialog)
gl: Tipo de explorador de ficheiros (diálogo Flash)

en: Select the file browser that you would like to use to upload flash movies.
gl: Seleccione o tipo de explorador de ficheiros que quere usar para enviar filmes en Flash.

en: Setting relative path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically. To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">CKEditor Global Profile</a>.
gl: Especificando a ruta relativa aos ficheiros enviados foi desactivada porque as descargas privadas están activadas e a ruta calculase automaticamente. Para cambiar a localización dos ficheiros enviados no sistema de ficheiros privado, edite o <a href="!url">Perfil global de CKEditor</a>.

en: Setting path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically.To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">CKEditor Global Profile</a>.
gl: A opción para definir a ruta dos ficheiros enviados foi desactivada porque as descargas privadas están activadas e a ruta calculase automaticamente. Para cambiar a localización dos ficheiros enviados no sistema de ficheiros privado, edite o <a href="!url">Perfil global de CKEditor</a>.

en: Load method
gl: Método de carga

en: Load timeout
gl: Tempo de espera antes de cargar

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page load, if the "ckeditor_basic.js" file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
gl: O tempo de espera (en segundos) antes de cargar o editor completo tras a carga da páxina, se se emprega o ficheiro «ckeditor_basic.js». De porse a 0, o editor cargarase por petición.

en: Load ckeditor.config.js from theme path
gl: Cargar ckeditor.config.js desde a ruta do tema

en: When set to "true" the editor will try to load the ckeditor.config.js file from theme directory.
gl: Cando se selecciona a opción «verdadeiro» o editor tentará cargar o ficheiro ckeditor.config.js desde o directorio do tema.

en: To change CKEditor configuration globally, you should modify the config file: "!ckeditor_config". Sometimes it is required to change the CKEditor configuration for a single profile only. Use this box to define settings that are unique for this profile. Available options are listed in the <a href="!docs">CKEditor documentation</a>. Add the following code snippet to change available fonts in combo boxes in CKEditor: <pre>@code</pre><strong>Warning</strong>: If you make something wrong here, CKEditor may fail to load.
gl: Para cambiar a configuración de CKEditor globalmente, debe modificar o ficheiro de configuración: «!ckeditor_config». A veces é necesario cambiar a configuración de CKEditor só para un perfil. Utilice este campo para definir as opcións que son únicas para este perfil. As opcións dispoñíbeis están listadas na <a href="!docs">Documentación de CKEditor</a>. Engada o seguinte anaco de código para cambiar o menú despregábel de tipos de letra dispoñíbeis en CKEditor: <pre>@code</pre><strong>Atención</strong>: Se comete algún erro aquí, CKEditor podería fallar ao cargarse.

en: Include mode selected, but no paths given. Enter at least one path where CKEditor should appear.
gl: Modo de inclusión seleccionado, mais non se definiron rutas. Introduza polo menos unha ruta onde CKEditor debe aparecer.

en: If CKEditor is enabled by default, popup window must be disabled.
gl: Se CKEditor está activado de forma predeterminada, debe desactivarse a xanela emerxente.

en: Set valid load method.
gl: Seleccione un método de carga correcto.

en: Enter valid load timeout in seconds.
gl: Introduza un valor correcto de tempo de espera antes de cargar en segundos.

en: Your CKEditor profile has been updated.
gl: Foi actualizado o seu perfil de CKEditor.

en: Here is the id-name pairs of roles having access to CKEditor:
gl: Aquí móstranse os pares de ID-nome dos roles con acceso a CKEditor:

en: You haven't assigned the "access ckeditor" <a href="!permissions">permissions</a> yet.
gl: Aínda non asignou os <a href="!permissions">permisos</a>  de «acceso a ckeditor».

en: Path to CKEditor
gl: Ruta a CKEditor

en: Local path to CKEditor
gl: Ruta local a CKEditor

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. Enter either an absolute server path or path relative to "index.php". If empty, CKEditor module will try to find the right path.<br />Current path: !path
gl: A ruta ao directorio local (no servidor) que apunta á ruta definida embaixo. Introduza a ruta completa ou la ruta relativa a «index.php». De estar baleira, CKEditor tentará atopar a ruta adecuada.<br />Ruta actual: !path

en: This only applies for users with "administer ckeditor" permissions.
gl: Isto só se aplica a usuarios/as con permisos para «administrar CKEditor».

en: Location of files uploaded with CKEditor in the private folder
gl: Localización dos ficheiros enviados con CKEditor ao directorio privado

en: The path relative to the location of the private directory where CKEditor should store uploaded files.
gl: A ruta relativa á localización do directorio privado onde CKEditor debe almacenar os ficheiros enviados.

en: <strong>Warning:</strong> CKEditor does not implement any kind of access protection on files available in this location. All files stored in the directory defined above might be accessible by unauthenticated users if there is no information about the file in the Drupal's database.
gl: <strong>Atención:</strong> CKEditor non dispón de ningún tipo de protección de aceso aos ficheiros que se encontren nesta localización. Todos os ficheiros almacenados no directorio definido embaixo serán accesíbeis por usuarios/as non autenticados/as se non existe información sobre os ficheiros na base de Datos de Drupal.

en: CKEditor global profile has been saved.
gl: Gardouse o perfil global de CKEditor.

en: Are you sure that you want to delete the CKEditor profile %profile?
gl: Está seguro de que quere eliminar o perfil %profile de CKEditor ?

en: Deleted CKEditor profile.
gl: Eliminouse o perfil de CKEditor.

en: for developers only
gl: só para desenvolvedores

en: Enables the usage of CKEditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
gl: Activa o uso de CKEditor (editor WYSIWYG) no canto dos campos de texto simple.

en: CKEditor is highly configurable. The most commonly used features are listed below. You can also customize CKEditor to your needs by changing the configuration file: %ckeditor_module_config. This is also the only way to define new toolbar sets.
gl: CKEditor é moi configurábel. As características máis comúns están listadas embaixo. Pode adaptar CKEditor ás súas necesidades cambiando o ficheiro de configuración: %ckeditor_module_config. Este é o único modo de definir máis conxuntos de barras de ferramentas.

en: It is advised to not edit the configuration file that is distributed with CKEditor: %ckeditor_config_file (%ckeditor_config_path) because you may overwrite it accidentally when you update the editor.
gl: Aconsellase que NON edite a configuración distribuída con CKEditor: %ckeditor_config_file (%ckeditor_congih_path) porque podería sobrescribila accidentalmente ao actualizar o editor.

en: The CKEditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or !wysiwyg editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.
gl: O módulo CKEditor permítelle a Drupal susbtituir os campos da área de texto por un editor !wysiwyg de texto mellorado. Este editor ofrece moitas das funcionalidades avanzadas de editores de escritorio como Word ao web. É relativamente lixeiro e non necesita ningún tipo de instalación no computador do cliente.

en: More information about the editor is located at the !ckeditorlink. A small !userguidelink is available.
gl: Pode atopar máis información sobre o editor na !la ckeditorlink. Hai dispoñíbel unha pequena !useguidelink.

en: CKEditor homepage
gl: Páxina de CKEditor

en: user guide
gl: guía de usuario/a

en: Profiles can be defined based on user roles. A CKEditor profile can define which pages receive this CKEditor capability, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. It is possible also to define the Global Profile that will hold values that will be appended to all other profiles.
gl: Os perfís poden definirse baseándose en roles de usuario/a. Un perfil de CKEditor, pode tamén definir en que paxinas poderá usarse CKEditor, qué botóns ou temas estarán activados, como se mostrará o editor, e outras funcións. Tamén é posíbel definir un perfil global, que gardará valores que se engadirán ao resto de perfís.

en: Lastly, only users with the %accesspermission !permissionlink will be able to use CKEditor.
gl: Para rematar, só os/as usuarios/as con !permissionlink de %accesspermission serán quen de usar CKEditor.

en: Go to the !ckeditorlink and download the latest version of CKEditor. Then uncompress the contents of the ckeditor directory of the downloaded file to %ckeditordir.
gl: Vaia a !ckeditorlink e descargue a última versión de CKEditor. Descomprima o contido do directorio ckeditor do ficheiro descargado en %ckeditordir.

en: Grant permissions for use of CKEditor in !adminpath.
gl: Conceder permisos para usar CKEditor en !adminpath.

en: Under !adminpath, adjust the ckeditor profiles. In each profile you can choose which textareas will be replaced by CKEditor, select default toolbar and configure some more advanced settings.
gl: Axuste os perfís de CKEditor en !adminpath. En cada perfil pode seleccionar que áreas de texto serán substituídas por CKEditor, seleccionar a barra de ferramentas predeterminada e configurar algunhas características avanzadas.

en: In order to specifically display CKEditor on those text areas on which you need it, the CKEditor module provides a powerfull method to define fields that should be enhanced with CKEditor. The first choice you have to make is whether you want to display CKEditor on all textareas and define a list of exceptions, or if you don't want to display CKEditor unless it is specifically enabled. This choice is made in the %settingname setting.
gl: Para mostrar CKEditor especificamente nas áreas de texto que necesite, o módulo CKEditor fornece un método moi completo para definir os campos que serán mellorados con CKEditor. A primeira elección que debe facer é se qiere  mostrar CKEditor en todas as áreas de texto e definir unha lista de excepcións, ou se non quere mostrar CKEditor a menos que sexa activado especificamente. Esta elección faise desde a configuración %settingname.

en: More information about how to tune up CKEditor for your theme can be found !herelink.
gl: Pode encontar máis información de como axustar CKEditor para o seu tema !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial).
gl: Empregando !ckfinder (comercial).

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if CKEditor is not running a popup window (see below).
gl: Mostrar ou non a opción de activar/desactivar o editor de texto mellorado baixo a área de texto. Isto non funciona se CKEditor está a executarse nunha xanela emerxente (vexa embaixo).

en: Choose a CKEditor skin.
gl: Elixa un tema visual de CKEditor

en: Choose a CKEditor toolbar set.
gl: Elixa un conxunto de barra de ferramentas de CKEditor

en: Insert Teaser Break
gl: Inserir unha separación de resumo

en: Insert Page Break
gl: Inserir un salto de páxina

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
gl: O documento xa conten unha separación de resumo. Quere continuar eliminándoa antes?

en: Error !msg
gl: Erro !msg

en: Error on retrieving data from module.
gl: Produciuse un erro ao recuperar a información do módulo

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users Full HTML access or use the following list of tags in the HTML filter:
gl: Para que funcione a edición de texto mellorado debe configurar o seu !filterlink para os/as usuarios/as que teñan acceso á edición de texto mellorado. Tamén debe garantir a eses/as usuarios/as o acceso ao HTML Completo ou usar  seguinte  lista de etiquetas no filtro HTML:

en: If you're going to use CKEditor with Filtered HTML input format, please read also "Setting up filters" section in !readme
gl: De utilizarse o CKEditor co formato de entrada HTML Filtrado, lea tamén a sección «Configurando filtros» en !readme

en: Modify the %ckconfig file to your custom needs (optional). Available configuration settings are available in the !apidocs.
gl: Modificar o ficheiro %ckconfig coas súas necesidades personais (opcional). As opcións de configuración están dispoñíbeis na !apidocs.

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor (or check !troubleshooting).
gl: Bótelle unha ollada a !listlink cando instale CKEditor (ou vexa !troubleshooting).

en: the list of common problems
gl: a lista de problemas comúns

en: Embed Media Dialog
gl: Incrustar o dialogo multimedia

en: Embed media code
gl: Incrustar código multimedia

en: Paste embed code here
gl: Pegue o código incrustado aquí
