Conference Organizing Distribution (6.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (3155 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: enabled
fi: käytössä

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Takaliite

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: closed
fi: suljettu

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Unsubscribe
fi: Peru tilaus

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Audience
fi: Yleisö

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: Default currency
fi: Oletusvaluutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Cost
fi: Maksu

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Päällä

en: Purchased
fi: Ostettu

en: error
fi: virhe

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Version
fi: Versio

en: Go
fi: Mene

en: view
fi: näkymä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: File
fi: Tiedosto

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta oletusarvoihin

en: None
fi: Ei yhtään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: default
fi: oletus

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Block settings
fi: Lohkon asetukset

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Types
fi: Tyypit

en: Hierarchy
fi: Hierarkia

en: Related terms
fi: Sukulaistermit

en: Required
fi: Pakollinen

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Description field
fi: Kuvauskenttä

en: settings
fi: asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: Node ID
fi: Solmun ID

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Changes
fi: Muutokset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Oikea

en: False
fi: Väärä

en: Font
fi: Fontti

en: Default
fi: Oletus

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitä

en: Open
fi: Avoin

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Album
fi: Albumi

en: administer catalog
fi: järjestele luetteloa

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: week
fi: viikko

en: Views
fi: Näkymät

en: Access
fi: Pääsy

en: Add
fi: Lisää

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: Format
fi: Muoto

en: The configuration options have been reset to their default values.
fi: Asetukset on palautettu oletusarvoihinsa.

en: hidden
fi: piilotettu

en: Path
fi: Polku

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: link
fi: linkki

en: Placeholder tokens
fi: Kirjanmerkit

en: Display
fi: Näyttö

en: Node type
fi: Solmun tyyppi

en: Menu
fi: Valikko

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: results
fi: tulokset

en: search
fi: hae

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: never
fi: ei koskaan

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: read more
fi: lue lisää

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Advanced search
fi: Edistynyt haku

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Attachment
fi: Liite

en: n/a
fi: ei mitään

en: Upload
fi: Siirrä

en: Picture
fi: Kuva

en: Upload image
fi: Siirrä kuva

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: action
fi: toiminto

en: Continue
fi: Jatka

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Check
fi: Muu suoritus

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Node
fi: Solmu

en: Sent email to %recipient
fi: Sähköposti lähetettiin (vastaanottajana %recipient)

en: Unable to send email to %recipient
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää (vastaanottajana %recipient)

en: The subject of the message.
fi: Viestin aihe.

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Create
fi: Luo

en: Separator
fi: Erottaja

en: Include
fi: Sisällytä

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: Horizontal
fi: Pystysuora

en: Vertical
fi: Vaakasuora

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa kirjoituksen %title?

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: All
fi: Kaikki

en: Access log
fi: Käyttöloki

en: Active
fi: Toiminnassa

en: Done
fi: Tehty

en: Submit @name
fi: Lähetä @name

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Override title
fi: Ohita otsikko

en: CSS class
fi: CSS luokka

en: Display links
fi: Näytä linkit

en: View type
fi: Näkymän tyyppi

en: Page
fi: Sivu

en: Pager ID
fi: Sivutuksen ID

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Override URL
fi: Ohita osoite

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
fi: Mikäli valittuna, ohitetaan näkymän osoite. Tämä on välillä hyödyllistä paneelin osoitetta määritettäessä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Configuration saved.
fi: Asetukset talletettu.

en: Taxonomy terms
fi: Luokittelutermit

en: Breadcrumb
fi: Muropolku

en: Mission
fi: Tehtävä

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Site slogan
fi: Sivuston iskulause

en: Node types
fi: Solmutyypit

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Off
fi: Pois päältä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Submit changes
fi: Tallenna muutokset

en: Header
fi: Otsikko

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: You must enter a valid e-mail address.
fi: Sinun täytyy syöttää kelvollinen sähköpostiosoite.

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Input format
fi: Syöttömuoto

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Filter
fi: Suodatin

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Revisions
fi: Versiot

en: Log message
fi: Lokimerkintä

en: Poll choices
fi: Äänestyksen valinnat

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: File MIME type
fi: Tiedoston MIME tyypit

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Vocabulary ID
fi: Sanaston ID

en: Vocabulary name
fi: Sanaston nimi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Term name
fi: Termin nimi

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Content field
fi: Sisältökenttä

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Global settings
fi: Sivuston laajuiset asetukset

en: Fields
fi: Kentät

en: Widget type
fi: Widgetin tyyppi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Add a condition
fi: Lisää ehto

en: Mode
fi: Tila

en: Normal
fi: Normaali

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Items
fi: Aiheet

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Nodes
fi: Solmut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Up
fi: Ylös

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: Maximum
fi: Suurin

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Sortable
fi: Lajiteltavissa

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: login
fi: kirjaudu

en: Caching
fi: Välimuistin käyttö

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Add line
fi: Lisää rivi

en: Qty
fi: Määrä

en: Price
fi: Hinta

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: System
fi: Järjestelmä

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Terms
fi: Termit

en: Send
fi: Lähetä

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment settings
fi: Maksuasetukset

en: Payments
fi: Maksut

en: OR
fi: TAI

en: Store
fi: Kauppa

en: Company
fi: Yritys

en: security
fi: turvallisuus

en: node
fi: solmu

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Method
fi: Tapa

en: Africa/Algiers
fi: Afrikka/Alger

en: Africa/Asmera
fi: Afrikka/Asmera

en: Africa/Bangui
fi: Afrikka/Bangui

en: Africa/Blantyre
fi: Afrikka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fi: Afrikka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fi: Afrikka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fi: Afrikka/Kairo

en: Africa/Ceuta
fi: Afrikka/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
fi: Afrikka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fi: Afrikka/Djibouti

en: Africa/Douala
fi: Afrikka/Douala

en: Africa/Gaborone
fi: Afrikka/Gaborone

en: Africa/Harare
fi: Afrikka/Harare

en: Africa/Johannesburg
fi: Afrikka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
fi: Afrikka/Kampala

en: Africa/Khartoum
fi: Afrikka/Khartoum

en: Africa/Kigali
fi: Afrikka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fi: Afrikka/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fi: Afrikka/Lagos

en: Africa/Libreville
fi: Afrikka/Libreville

en: Africa/Luanda
fi: Afrikka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
fi: Afrikka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fi: Afrikka/Lusaka

en: Africa/Malabo
fi: Afrikka/Malabo

en: Africa/Maputo
fi: Afrikka/Maputo

en: Africa/Maseru
fi: Afrikka/Maseru

en: Africa/Mbabane
fi: Afrikka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fi: Afrikka/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
fi: Afrikka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fi: Afrikka/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fi: Afrikka/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
fi: Afrikka/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
fi: Afrikka/Tripoli

en: Africa/Tunis
fi: Afrikka/Tunis

en: Africa/Windhoek
fi: Afrikka/Windhoek

en: America/Adak
fi: Amerikka/Adak

en: America/Anchorage
fi: Amerikka/Anchorage

en: America/Anguilla
fi: Amerikka/Anguilla

en: America/Antigua
fi: Amerikka/Antigua

en: America/Araguaina
fi: Amerikka/Araguaina

en: America/Aruba
fi: Amerikka/Aruba

en: America/Asuncion
fi: Amerikka/Asuncion

en: America/Atka
fi: Amerikka/Atka

en: America/Barbados
fi: Amerikka/Barbados

en: America/Belem
fi: Amerikka/Belem

en: America/Belize
fi: Amerikka/Belize

en: America/Boa_Vista
fi: Amerikka/Boa_Vista

en: America/Bogota
fi: Amerikka/Bogota

en: America/Boise
fi: Amerikka/Boise

en: America/Buenos_Aires
fi: Amerikka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
fi: Amerikka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
fi: Amerikka/Cancun

en: America/Caracas
fi: Amerikka/Caracas

en: America/Catamarca
fi: Amerikka/Catamarca

en: America/Cayenne
fi: Amerikka/Cayenne

en: America/Cayman
fi: Amerikka/Cayman

en: America/Chicago
fi: Amerikka/Chicago

en: America/Chihuahua
fi: Amerikka/Chihuahua

en: America/Cordoba
fi: Amerikka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fi: Amerikka/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
fi: Amerikka/Cuiaba

en: America/Curacao
fi: Amerikka/Curacao

en: America/Dawson
fi: Amerikka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fi: Amerikka/Dawson_Creek

en: America/Denver
fi: Amerikka/Denver

en: America/Detroit
fi: Amerikka/Detroit

en: America/Dominica
fi: Amerikka/Dominica

en: America/Edmonton
fi: Amerikka/Edmonton

en: America/Eirunepe
fi: Amerikka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fi: Amerikka/El_Salvador

en: America/Ensenada
fi: Amerikka/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
fi: Amerikka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
fi: Amerikka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fi: Amerikka/Glace_Bay

en: America/Godthab
fi: Amerikka/Godthab

en: America/Goose_Bay
fi: Amerikka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fi: Amerikka/Grand_Turk

en: America/Grenada
fi: Amerikka/Grenada

en: America/Guadeloupe
fi: Amerikka/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fi: Amerikka/Guatemala

en: America/Guayaquil
fi: Amerikka/Guayaquil

en: America/Guyana
fi: Amerikka/Guyana

en: America/Halifax
fi: Amerikka/Halifax

en: America/Havana
fi: Amerikka/Havana

en: America/Hermosillo
fi: Amerikka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fi: Amerikka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fi: Amerikka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fi: Amerikka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fi: Amerikka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fi: Amerikka/Indianapolis

en: America/Inuvik
fi: Amerikka/Inuvik

en: America/Iqaluit
fi: Amerikka/Iqaluit

en: America/Jamaica
fi: Amerikka/Jamaica

en: America/Jujuy
fi: Amerikka/Jujuy

en: America/Juneau
fi: Amerikka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fi: Amerikka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fi: Amerikka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
fi: Amerikka/Knox_IN

en: America/La_Paz
fi: Amerikka/La_Paz

en: America/Lima
fi: Amerikka/Lima

en: America/Los_Angeles
fi: Amerikka/Los_Angeles

en: America/Louisville
fi: Amerikka/Louisville

en: America/Maceio
fi: Amerikka/Maceio

en: America/Managua
fi: Amerikka/Managua

en: America/Manaus
fi: Amerikka/Manaus

en: America/Martinique
fi: Amerikka/Martinique

en: America/Mazatlan
fi: Amerikka/Mazatlan

en: America/Mendoza
fi: Amerikka/Mendoza

en: America/Menominee
fi: Amerikka/Menominee

en: America/Merida
fi: Amerikka/Merida

en: America/Mexico_City
fi: Amerikka/Mexico_City

en: America/Miquelon
fi: Amerikka/Miquelon

en: America/Monterrey
fi: Amerikka/Monterrey

en: America/Montevideo
fi: Amerikka/Montevideo

en: America/Montreal
fi: Amerikka/Montreal

en: America/Montserrat
fi: Amerikka/Montserrat

en: America/Nassau
fi: Amerikka/Nassau

en: America/New_York
fi: Amerikka/New_York

en: America/Nipigon
fi: Amerikka/Nipigon

en: America/Nome
fi: Amerikka/Nome

en: America/Noronha
fi: Amerikka/Noronha

en: America/Panama
fi: Amerikka/Panama

en: America/Pangnirtung
fi: Amerikka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fi: Amerikka/Paramaribo

en: America/Phoenix
fi: Amerikka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fi: Amerikka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fi: Amerikka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
fi: Amerikka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
fi: Amerikka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fi: Amerikka/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
fi: Amerikka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fi: Amerikka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fi: Amerikka/Recife

en: America/Regina
fi: Amerikka/Regina

en: America/Rio_Branco
fi: Amerikka/Rio_Branco

en: America/Rosario
fi: Amerikka/Rosario

en: America/Santiago
fi: Amerikka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fi: Amerikka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fi: Amerikka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
fi: Amerikka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fi: Amerikka/Shiprock

en: America/St_Johns
fi: Amerikka/St_Johns

en: America/St_Kitts
fi: Amerikka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
fi: Amerikka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
fi: Amerikka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
fi: Amerikka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
fi: Amerikka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fi: Amerikka/Tegucigalpa

en: America/Thule
fi: Amerikka/Thule

en: America/Thunder_Bay
fi: Amerikka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fi: Amerikka/Tijuana

en: America/Tortola
fi: Amerikka/Tortola

en: America/Vancouver
fi: Amerikka/Vancouver

en: America/Virgin
fi: Amerikka/Virgin

en: America/Whitehorse
fi: Amerikka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fi: Amerikka/Winnipeg

en: America/Yakutat
fi: Amerikka/Yakutat

en: America/Yellowknife
fi: Amerikka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
fi: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
fi: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fi: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
fi: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fi: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fi: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
fi: Antarktis/Etelänapa

en: Antarctica/Syowa
fi: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fi: Antarktis/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
fi: Arktis/Longyearbyen

en: Asia/Aden
fi: Aasia/Aden

en: Asia/Almaty
fi: Aasia/Almaty

en: Asia/Amman
fi: Aasia/Amman

en: Asia/Anadyr
fi: Aasia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fi: Aasia/Aktau

en: Asia/Aqtobe
fi: Aasia/Aqtöbe

en: Asia/Ashgabat
fi: Aasia/Ašgabat

en: Asia/Ashkhabad
fi: Aasia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
fi: Aasia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
fi: Aasia/Bahrain

en: Asia/Baku
fi: Aasia/Baku

en: Asia/Bangkok
fi: Aasia/Bangkok

en: Asia/Beirut
fi: Aasia/Beirut

en: Asia/Bishkek
fi: Aasia/Biškek

en: Asia/Brunei
fi: Aasia/Brunei

en: Asia/Calcutta
fi: Aasia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
fi: Aasia/Chongqing

en: Asia/Colombo
fi: Aasia/Colombo

en: Asia/Dacca
fi: Aasia/Dacca

en: Asia/Damascus
fi: Aasia/Damascus

en: Asia/Dhaka
fi: Aasia/Dhaka

en: Asia/Dili
fi: Aasia/Dili

en: Asia/Dubai
fi: Aasia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
fi: Aasia/Dušanbe

en: Asia/Gaza
fi: Aasia/Gaza

en: Asia/Harbin
fi: Aasia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fi: Aasia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
fi: Aasia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fi: Aasia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
fi: Aasia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
fi: Aasia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fi: Aasia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fi: Aasia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
fi: Aasia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
fi: Aasia/Kamtšatka

en: Asia/Karachi
fi: Aasia/Karachi

en: Asia/Kashgar
fi: Aasia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
fi: Aasia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
fi: Aasia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fi: Aasia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fi: Aasia/Kuching

en: Asia/Kuwait
fi: Aasia/Kuwait

en: Asia/Macao
fi: Aasia/Macao

en: Asia/Magadan
fi: Aasia/Magadan

en: Asia/Manila
fi: Aasia/Manila

en: Asia/Muscat
fi: Aasia/Masqat

en: Asia/Nicosia
fi: Aasia/Nikosia

en: Asia/Novosibirsk
fi: Aasia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fi: Aasia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
fi: Aasia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
fi: Aasia/Pjongjang

en: Asia/Qatar
fi: Aasia/Qatar

en: Asia/Rangoon
fi: Aasia/Yangon

en: Asia/Riyadh
fi: Aasia/Riad

en: Asia/Riyadh87
fi: Aasia/Riad87

en: Asia/Riyadh88
fi: Aasia/Riad88

en: Asia/Riyadh89
fi: Aasia/Riad89

en: Asia/Saigon
fi: Aasia/Hồ_Chí_Minh

en: Asia/Samarkand
fi: Aasia/Samarkand

en: Asia/Seoul
fi: Aasia/Soul

en: Asia/Shanghai
fi: Aasia/Shanghai

en: Asia/Singapore
fi: Aasia/Singapore

en: Asia/Taipei
fi: Aasia/Taipei

en: Asia/Tashkent
fi: Aasia/Taškent

en: Asia/Tbilisi
fi: Aasia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fi: Aasia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
fi: Aasia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
fi: Aasia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
fi: Aasia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fi: Aasia/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
fi: Aasia/Makassar

en: Asia/Ulaanbaatar
fi: Aasia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
fi: Aasia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
fi: Aasia/Ürümqi

en: Asia/Vientiane
fi: Aasia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fi: Aasia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fi: Aasia/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
fi: Aasia/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fi: Aasia/Jerevan

en: Atlantic/Azores
fi: Atlantti/Azorit

en: Atlantic/Bermuda
fi: Atlantti/Bermuda

en: Atlantic/Canary
fi: Atlantti/Kanarian_saaret

en: Atlantic/Cape_Verde
fi: Atlantti/Kap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
fi: Atlantti/Färsaaret

en: Atlantic/Jan_Mayen
fi: Atlantti/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
fi: Atlantti/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
fi: Atlantti/Etelä-Georgia

en: Atlantic/Stanley
fi: Atlantti/Stanley

en: Australia/North
fi: Australia/Pohjoinen

en: Europe/Amsterdam
fi: Eurooppa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
fi: Eurooppa/Andorra

en: Europe/Athens
fi: Eurooppa/Ateena

en: Europe/Belfast
fi: Eurooppa/Belfast

en: Europe/Belgrade
fi: Eurooppa/Belgrad

en: Europe/Berlin
fi: Eurooppa/Berliini

en: Europe/Bratislava
fi: Eurooppa/Bratislava

en: Europe/Brussels
fi: Eurooppa/Brysseli

en: Europe/Bucharest
fi: Eurooppa/Bukarest

en: Europe/Budapest
fi: Eurooppa/Budapest

en: Europe/Chisinau
fi: Eurooppa/Chişinău

en: Europe/Copenhagen
fi: Eurooppa/Kööpenhamina

en: Europe/Dublin
fi: Eurooppa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
fi: Eurooppa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
fi: Eurooppa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
fi: Eurooppa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
fi: Eurooppa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
fi: Eurooppa/Kiova

en: Europe/Lisbon
fi: Eurooppa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
fi: Eurooppa/Ljubljana

en: Europe/London
fi: Eurooppa/Lontoo

en: Europe/Luxembourg
fi: Eurooppa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
fi: Eurooppa/Madrid

en: Europe/Malta
fi: Eurooppa/Malta

en: Europe/Minsk
fi: Eurooppa/Minsk

en: Europe/Monaco
fi: Eurooppa/Monaco

en: Europe/Moscow
fi: Eurooppa/Moskova

en: Europe/Nicosia
fi: Eurooppa/Nicosia

en: Europe/Oslo
fi: Eurooppa/Oslo

en: Europe/Paris
fi: Eurooppa/Pariisi

en: Europe/Prague
fi: Eurooppa/Praha

en: Europe/Riga
fi: Eurooppa/Riika

en: Europe/Rome
fi: Eurooppa/Rooma

en: Europe/Samara
fi: Eurooppa/Samara

en: Europe/San_Marino
fi: Eurooppa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
fi: Eurooppa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
fi: Eurooppa/Simferopol

en: Europe/Skopje
fi: Eurooppa/Skopje

en: Europe/Sofia
fi: Eurooppa/Sofia

en: Europe/Stockholm
fi: Eurooppa/Tukholma

en: Europe/Tallinn
fi: Eurooppa/Tallinna

en: Europe/Tirane
fi: Eurooppa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
fi: Eurooppa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
fi: Eurooppa/Užhorod

en: Europe/Vaduz
fi: Eurooppa/Vaduz

en: Europe/Vatican
fi: Eurooppa/Vatikaani

en: Europe/Vienna
fi: Eurooppa/Wien

en: Europe/Vilnius
fi: Eurooppa/Vilna

en: Europe/Warsaw
fi: Eurooppa/Varsova

en: Europe/Zagreb
fi: Eurooppa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
fi: Eurooppa/Zaporižžja

en: Europe/Zurich
fi: Eurooppa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
fi: Intian_valtameri/Antananarivo

en: Indian/Chagos
fi: Intian_valtameri/Chagos

en: Indian/Christmas
fi: Intian_valtameri/Christmas

en: Indian/Cocos
fi: Intian_valtameri/Kookossaaret

en: Indian/Comoro
fi: Intian_valtameri/Komorit

en: Indian/Kerguelen
fi: Intian_valtameri/Kerguelen

en: Indian/Mahe
fi: Intian_valtameri/Mahé

en: Indian/Maldives
fi: Intian_valtameri/Malediivit

en: Indian/Mauritius
fi: Intian_valtameri/Mauritius

en: Indian/Mayotte
fi: Intian_valtameri/Mayotte

en: Indian/Reunion
fi: Intian_valtameri/Réunion

en: Pacific/Apia
fi: Tyynimeri/Apia

en: Pacific/Auckland
fi: Tyynimeri/Auckland

en: Pacific/Chatham
fi: Tyynimeri/Chatham

en: Pacific/Easter
fi: Tyynimeri/Pääsiäissaaret

en: Pacific/Efate
fi: Tyynimeri/Éfaté

en: Pacific/Enderbury
fi: Tyynimeri/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
fi: Tyynimeri/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
fi: Tyynimeri/Fidži

en: Pacific/Funafuti
fi: Tyynimeri/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
fi: Tyynimeri/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fi: Tyynimeri/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fi: Tyynimeri/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
fi: Tyynimeri/Guam

en: Pacific/Honolulu
fi: Tyynimeri/Honolulu

en: Pacific/Johnston
fi: Tyynimeri/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
fi: Tyynimeri/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fi: Tyynimeri/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fi: Tyynimeri/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fi: Tyynimeri/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fi: Tyynimeri/Marquesas

en: Pacific/Midway
fi: Tyynimeri/Midway

en: Pacific/Nauru
fi: Tyynimeri/Nauru

en: Pacific/Niue
fi: Tyynimeri/Niue

en: Pacific/Norfolk
fi: Tyynimeri/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fi: Tyynimeri/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
fi: Tyynimeri/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
fi: Tyynimeri/Palau

en: Pacific/Pitcairn
fi: Tyynimeri/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
fi: Tyynimeri/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
fi: Tyynimeri/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
fi: Tyynimeri/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fi: Tyynimeri/Saipan

en: Pacific/Samoa
fi: Tyynimeri/Samoa

en: Pacific/Tahiti
fi: Tyynimeri/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
fi: Tyynimeri/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
fi: Tyynimeri/Tongatapu

en: Pacific/Truk
fi: Tyynimeri/Truk

en: Pacific/Wake
fi: Tyynimeri/Wake

en: Pacific/Wallis
fi: Tyynimeri/Wallis

en: Pacific/Yap
fi: Tyynimeri/Yap

en: Day
fi: Päivä

en: Table
fi: Taulukko

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Now
fi: Nyt

en: All views
fi: Kaikissa näkymissä

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Base
fi: Ydin

en: The name of the menu the node belongs to.
fi: Solmun valikon nimi.

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
fi: Luo aliakset kaikille olemassaoleville solmuille joilla ei jo ole aliaksia.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
fi: Sanasto johon sivun ensimmäinen kategoria kuuluu.

en: The name of the category.
fi: Kategorian nimi.

en: The id number of the category.
fi: Kategorian ID.

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Configuration
fi: Asetukset

en: !time ago
fi: !time sitten

en: Other
fi: Muu

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Repeat
fi: Toisto

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: SKU
fi: Koodi

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Destination
fi: Kohde

en: reset
fi: nollaa

en: Class
fi: Luokka

en: String
fi: Merkkijono

en: Case
fi: Pien/Iso kirjain

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: Exists
fi: On olemassa

en: Both
fi: Molemmat

en: Filtered text (user selects input format)
fi: Suodatettu teksti (käyttäjä vaalitsee syöttömuodon)

en: Text processing
fi: Tekstin prosessointi

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
fi: Suurin sallittu kirjainten määrä kentässä. Jätä tyhjäksi mikäli et halua rajoittaa.

en: Rows
fi: Rivejä

en: Create content
fi: Luo sisältöä

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Argument
fi: Argumentti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: <All>
fi: <Kaikki>

en: As Time Ago
fi: Aikana (esim. "5 minuuttia sitten")

en: access all views
fi: salli pääsy kaikkiin näkymiin

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
fi: Näkymät ovat muokattuja listoja järjestelmän sisällöstä; ne ovat erittäin muokattavissa ja antavat täyden kontrollin siitä miten sisältö näytetään.

en: Tools
fi: Työkalut

en: Override
fi: Ohita

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Existing Views
fi: Olemassaolevat näkymät

en: Default Views
fi: Oletusnäkymät

en: Summary, sorted ascending
fi: Yhteenveto päinvastaisessa järjestyksessä

en: Summary, sorted descending
fi: Yhteenveto käänteisessä järjestyksessä

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
fi: Näkymän yläpuolella näytettävä teksti. Voi sisältää tekstiä, linkkejä tai mitä vain haluat. Vaihtoehtoinen.

en: Normal menu item
fi: Normaali valikkoelementti

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Expose
fi: Näytä

en: Down
fi: Alas

en: Wildcard
fi: Villikortti

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order
fi: Järjestys

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
fi: Näkymän nimi voi olla ainoastaan alphanumeerinen tai alaviivoja.

en: administer views
fi: Ylläpidä näkymiä

en: Views UI
fi: Näkymien hallintapaneeli

en: Random
fi: Satunnainen

en: Uncategorized
fi: Katogorisoimattomat

en: Position
fi: Sijainti

en: Integer
fi: Muuttuja

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Node template
fi: Solmumalli

en: Profile
fi: Profiili

en: Process
fi: Suorita

en: Close
fi: Sulje

en: filters
fi: suodattimet

en: Term description
fi: Termin kuvaus

en: fields
fi: kentät

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Operation
fi: Toimenpide

en: reply
fi: vastaa

en: Expiration date
fi: Loppumispäivämäärä

en: Defaults
fi: Perusasetukset

en: City
fi: Postitoimipaikka

en: Postal code
fi: Postinumero

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Collapsed
fi: Pienennetty

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivityspäivä

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Formatting guidelines
fi: Muotoiluohjeet

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Leave blank for %anonymous.
fi: Jätä tyhjäksi käyttäjälle %anonymous.

en: Attachments
fi: Liitteet

en: File attachments
fi: Liitetiedostot

en: Pending
fi: Odottaa

en: minute
fi: minuutti

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Kirjoita kullekin riville yksi Drupalin polku. Tähti (*) toimii jokerimerkkinä. Esimerkiksi polku %blog tarkoittaa blogisivuja ja %blog-wildcard jokaista henkilökohtaista blogia. Etusivu on %front.

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: List price
fi: Listahinta

en: Change
fi: Muuta

en: English
fi: englanti

en: Spanish
fi: espanja

en: Edit term
fi: Muokkaa termiä

en: Tokens
fi: Merkit

en: Token
fi: Merkki

en: Week of @date
fi: Viikko @date

en: Calendar iCal
fi: Kalenteri iCal

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: update
fi: päivitä

en: Full text
fi: Koko teksti

en: Feed settings
fi: Syotteen asetukset

en: Source
fi: Lähde

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: No users selected.
fi: Yhtään käyttäjää ei ole valittuna.

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Your search yielded no results
fi: Haku ei tuottanut tuloksia.

en: Token actions
fi: Merkkien toimet

en: Replacement value
fi: Korvaava arvo

en: tokens
fi: merkit

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Replace
fi: Korvaa

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Publishing options
fi: Julkaisuasetukset

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: timezone
fi: aikavyöhyke

en: Select list
fi: Valintalista

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Time zone handling
fi: Aikavyöhykkeen hallinta.

en: Long
fi: Pitkä

en: Short
fi: Lyhyt

en: is equal to
fi: on samansuuruinen kuin

en: is not equal to
fi: on erisuuri kuin

en: To date
fi: Päättyen

en: From date
fi: Alkaen

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
fi: Tässä tietokannassa ei ole päivämääräkenttiä, joihin dataa vuosi tuoda.  Lisää päivämääräkenttä haluttuihin sisältötyyppeihin ja varmista että se käyttää sekä "Alkaa" että "Päättyy" päivämääriä.

en: Target type
fi: Kohdetyyppi

en: Source type
fi: Lähdetyyppi

en: body
fi: sisältö

en: Date field
fi: Päivämääräkenttä

en: The field which will contain the source dates in target content type.
fi: Kenttä, joka sisältää lähteenä olevat päivämäärät kohdesisältötyypissä.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
fi: Teksti- tai sisältökenttä, joka sisältää lähteenä olevan kuvauksen kohdesisältötyypissä.

en: Url field
fi: Url kenttä

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
fi: Teksti- tai linkkikenttä, joka sisältää lähteenä olevan url:n kohdesisältötyypissä.

en: Location field
fi: Paikkakenttä

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
fi: Tekstikenttä, joka sisältää lähteenä olevan paikkatekstin kohdesisältötyypissä.

en: Uid field
fi: Uid kenttä

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
fi: Tekstikenttä, joka sisältää lähteenä olevan uid:n kohdesisältötyypissä.

en: !type Fields
fi: !type Kentät

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
fi: Tässä tietokannassa ei ole tapahtumataulua.  Tapahtumien tuontivalinnat eivät ole saatavilla.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
fi: Tässä tietokannassa ei ole tapahtumanoodeja.

en: Delete original event?
fi: Poista alkuperäinen tapahtuma?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
fi: Tulisiko alkuperäinen tietue tuhota kun se on tuotu uuteen sisältötyyppiin? Jos kyllä, varmista että varmuuskopioit ensin tietokannan.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
fi: Maksimäärä noodeja muunnettavaksi tällä suorituskerralla.

en: Starting nid
fi: Aloitus nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
fi: Muunna noodeja, joiden nid on suurempi tai yhtä suuri kuin tämä numero.

en: No events have been converted.
fi: Tapahtumia ei muunnettu.

en: Date API
fi: Päivämäärien API

en: Moderated
fi: Moderoitu

en: Alignment
fi: Sisennys

en: Link label
fi: Linkin otsikko

en: AND
fi: JA

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Replacement patterns for @name
fi: Korvauskuvio merkeille @name

en: PHP code
fi: PHP koodi

en: Display fields
fi: Näytä kentät

en: profile
fi: profiili

en: Token replacement
fi: Korvausmerkkaukset

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Select one...
fi: Valitse yksi...

en: Date formats
fi: Päivämäärämuodot

en: Send yourself a copy.
fi: Lähetä itsellesi kopio.

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Production
fi: Tuotanto

en: Shipping method:
fi: Toimitustapa:

en: Taxes
fi: Verot

en: or
fi: tai

en: Poll settings
fi: Kyselyn asetukset

en: open
fi: avoin

en: Convert
fi: Käännä

en: Parent term
fi: Isäntätermi

en: Style
fi: Tyyli

en: Forums
fi: Foorumit

en: Delete package
fi: Poista pakkaus

en: view revisions
fi: versioiden tarkastelu

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: !date by !username
fi: !date, !username

en: revert
fi: palauta

en: Revision
fi: Versio

en: current revision
fi: Nykyinen versio

en: Current revision:
fi: Nykyinen versio:

en: Add redirect
fi: Lisää uudelleenohjaus

en: Session
fi: Sessio

en: Track
fi: Seuranta

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Search options
fi: Hakuvalinnat

en: Last modified
fi: Viimeksi muutettu

en: Shopping cart
fi: Ostoskori

en: Your item(s) have been updated.
fi: Tuotteet on päivitetty.

en: Qty.
fi: Määrä

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Credit card details
fi: Luottokorttitiedot

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Order history
fi: Tilaushistoria

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Ship to:
fi: Toimitusosoite:

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Balance
fi: Saldo

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Completed
fi: Valmis

en: Payment details
fi: Maksun tiedot

en: Reverse
fi: Käänteinen järjestys

en: Products
fi: Tuotteet

en: administer products
fi: Hallitse tuotteita

en: Product settings
fi: Tuoteasetukset

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Testing
fi: Testaus

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Pounds
fi: Paunaa

en: Grams
fi: Grammaa

en: Kilograms
fi: Kilogrammaa

en: Ounces
fi: Unssia

en: Inches
fi: Tuumat

en: Feet
fi: Jalat

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Print invoice
fi: Tulosta lasku

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: 307 Temporary Redirect
fi: 307 Tilapäinen uudelleenohjaus

en: %type settings
fi: %typen asetukset

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: Color scheme
fi: Värivalikoima

en: Unformatted
fi: Muokkaamaton

en: Path to the "convert" binary
fi: Hakupolku "muunna" -binääriin

en: Formats
fi: Muodot

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: New comments
fi: Uudet kommentit

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Sort criteria
fi: Lajittelukriteerit

en: <Hidden>
fi: <Piilotettu>

en: The primary identifier for a node.
fi: Syötteet

en: Parent menu item
fi: Ylätason valikkoelementti

en: Delete action
fi: Poista toimenpide

en: Themes
fi: Teemat

en: JPEG quality
fi: JPEG-kuvan laatu

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Comment settings
fi: Kommentoinnin asetukset

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: hour(s)
fi: tunti

en: day(s)
fi: päivä(t)

en: week(s)
fi: viikko

en: Read only
fi: Vain luku

en: TRUE
fi: TOSI

en: FALSE
fi: EPÄTOSI

en: Contact settings
fi: Yhteydenottoasetukset

en: cancel
fi: peruuta

en: Processing
fi: Käsitellään

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Storage
fi: Tallennus

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fi: Tiedoston siirto-ongelma. Tiedostoa ei voitu siirtää oikeaan hakemistoon.

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Image path
fi: Kuvien hakupolku

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where images will be stored. Do not include trailing slash.
fi: Valinnainen alikansio hakemistossa "%dir", missä kuvia säilytetään.  Älä laita alkuun kenoviivaa.

en: Enable custom alternate text
fi: Käytä omaa vaihtoehtoista tekstiä

en: Enable custom title text
fi: Käytä omaa otsikkotekstiä

en: Alternate text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
fi: Näytettävä vaihtoehtoinen teksti, kun kuvaa ei voida näyttää.

en: Text to be displayed on mouse overs.
fi: Näytettävä teksti, kun hiiren osoitin on päällä.

en: Apply
fi: Hae

en: Select
fi: Valitse

en: Enter the terms you wish to search for.
fi: Kirjoita haluamasi hakusanat.

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Information
fi: Tietoa

en: No content types available.
fi: Yhtään sisällön tyyppiä ei ole saatavilla.

en: PHP Code
fi: PHP-koodi

en: Relationship type
fi: Relaation tyyppi

en:  content
fi:  sisältö

en: Internationalization
fi: Monikielisyys

en: Translation
fi: Käännös

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Menus
fi: Valikot

en: A valid date is required for %title.
fi: Kelvollinen päivämäärä vaaditaan: %title.

en: Date API requirements
fi: Päivämäärien API vaatimukset

en: A Date API that can be used by other modules.
fi: Päivämäärien API jota toiset moduulit voivat käyttää.

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Number of values
fi: Arvojen määrä

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
fi: Varoitus! Tämän asetuksen muuttaminen sen jälkeen kun siihen on syötetty sisältöä voi aiheuttaa syötetyn tiedon menetyksen!

en: The raw date value.
fi: Päivämäärän arvo raakamuodossa.

en: The formatted date.
fi: Formatoitu päivämäärä.

en: The raw date timestamp.
fi: Päivämäärän aikaleima raakamuodossa.

en: Date year (four digit)
fi: Päivämäärä vuosi (neljän numeron näyttötapa)

en: Date year (two digit)
fi: Päivämäärä vuosi (kahden numeron näyttötapa)

en: Date month (full word)
fi: Päivämäärä kuukausi (koko sana)

en: Date month (abbreviated)
fi: Päivämäärä kuukausi (lyhennettynä)

en: Date month (two digit, zero padded)
fi: Päivämäärä kuukausi (kaksi numeroa, etunollalla)

en: Date month (one or two digit)
fi: Päivämäärä kuukausi (yhden tai kahden numeron näyttötapa)

en: Date week (two digit)
fi: Päivämäärä viikko (kahden numeron esitystapa)

en: Date day (full word)
fi: Päivä (koko sana)

en: Date day (abbreviation)
fi: Päivä (lyhennelmä)

en: Date day (two digit, zero-padded)
fi: Päivä (kaksi numeroa, etunollalla)

en: Date day (one or two digit)
fi: Päivä (yhden tai kahden numeron esitystapa)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
fi: Jos kentälle on määritetty "to" päivämäärä, tämä merkki on käytettävissä muodossa [to-????] missä ???? on normaali merkki.

en: @min and @max
fi: @min ja @max

en: Date PHP4
fi: Päivämäärien PHP4

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
fi: Emuloi PHP 5.2 päivämääräfunktioita PHP:n versioissa PHP 4.x, PHP 5.0, ja PHP 5.1. Vaaditaan, kun käytetään Päivämäärien API:a PHP 5.2:ää pienempien PHP-versioiden kanssa.

en: Previous field
fi: Edellinen kenttä

en: Next field
fi: Seuraava kenttä

en: Increment
fi: Lisäys

en: Decrement
fi: Vähennys

en: Date Popup
fi: Päivämäärien popup-ikkunat

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
fi: Mahdollistaa jquery popup kalenterit ja ajansyöttövempaimet päivämäärien ja aikojen valitsemiseen.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
fi: Valitse toistumistiheys ja jakso päivämäärän toistolle.  Jos mitään ei valita, päivämäärä ei toistu.

en: Until
fi: Saakka

en: Date to stop repeating this item.
fi: Toiston päättymispäivämäärä.

en: -- Any
fi: -- Joka

en: Day of Month
fi: Kuukaudenpäivä

en: Day of Week
fi: Viikonpäivä

en: Except
fi: Poikkeukset

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
fi: Päivämäärät, jotka poistetaan toistuvien päivämäärien listasta.

en: -- Period
fi: -- Jakso

en: -- Frequency
fi: -- Toistumistiheys

en: Every @number
fi: Joka @number.

en: Date Repeat API
fi: Päivämäärien toisto API

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
fi: Päivämäärien toisto API toistuvien päivämäärien ja aikojen laskemiseen iCal säännöistä.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
fi: Päivämäärien aikavyöhykkeet -moduuli vaatii menemään kohteeseen !link.

en: set the site timezone name
fi: aseta sivuston aikavyöhykkeen nimi

en: Default time zone
fi: Oletusaikavyöhyke

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
fi: Valitse sivuston oletusaikavyöhyke.  Jos et ole varma, valitse aikavyöhyke, joka on lähinnä sijaintiasi ja jolla on samat säännöt kesäajalle.

en: The !link may not be correct.
fi: !link ei ehkä ole oikein.

en: site timezone name
fi: sivuston aikavyöhykkeen nimi

en: Date Timezone requirements
fi: Päivämäärien aikavyöhykkeet -moduulin vaatimukset

en: Date Timezone
fi: Päivämäärien aikavyöhykkeet

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
fi: Sisältömoduuli on CCK:n pakollinen osa. Se sallii käyttäjien ylläpitää kustomoituja kenttiä sisältötyypeissä. Drupalissa sisältötyyppejä käytetään määrittelemään lähetyksen ominaisuuksia kuten kenttien kuvaukset ja otsikot solmujen hallintasivuilla. Käyttämällä sisältömoduulia (ja muita CCK:n mukana tulevia apumoduuleja) voit lisätä uusia kenttiä oletuskenttien Otsikko ja Runko lisäksi. CCK:n ominaisuudet ovat käytettävissä välilehtien kautta <a href="@content-types">sisältötyyppien hallintasivuilla</a>. Löydät lisätietoa sisältötyypeistä myös <a href="@node-help">solmu-moduulin ohjesivulta</a>.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
fi: Kustomoidut CCK kentät tulevat valinnaisista CCK:n mukana saatavista moduuleista (jokainen niistä on erityyppinen). Voit ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä CCK komponentteja <a href="@modules">moduulisivuilla</a>. CCK:n oletusasennus sisältää:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
fi: <em>numero</em>, joka lisää numeeriset kenttätyypit joko muuttujan tai desimaalin muodossa. Voit määritellä sallitut syötteet tai määritellä, miltä väliltä sallittujen arvojen on oltava. Saatavilla on useita eri syöttömuotoja.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
fi: <em>teksti</em>, joka lis

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
fi: <em>solmureferenssi</em>, joka luo kustomoidun referenssin muihin Drupalin solmuihin. Lis

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
fi: <em>k

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
fi: <em>kentt

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
fi: Lis

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
fi: Määritä, kuinka tämän sisältötyypin kentät ja kenttien otsikot esitetään solmujen teasereissa ja kokonaisissa solmuissa.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
fi: Määrittele, kuinka tämän sisältötyypin kentät näytetään kontekstia renderöitäessä.

en: Add another item
fi: Lisää vielä yksi tiedosto

en: Full node
fi: Koko solmu

en: Search Index
fi: Hakuindeksi

en: Search Result
fi: Hakutulokset

en: Updating field type %type with module %module.
fi: Päivitettiin kentän tyyppi %type moduulilla %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
fi: Päivitettiin widgetin tyyppi %type moduulilla %module.

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Remove field
fi: Poista kenttä

en: Allows administrators to define new content types.
fi: Sallii ylläpitäjien määrittää uusia sisältötyyppejä.

en: Trimmed
fi: Trimmattu

en: Used in
fi: Käytetään

en: No fields have been defined for any content type yet.
fi: Yhdellekään sisältötyypille ei vielä ole määritelty kenttiä.

en: no styling
fi: ei stylisointia

en: simple
fi: yksinkertainen

en: fieldset
fi: kenttäryhmä

en: fieldset - collapsible
fi: kenttäryhmä - pienennettävissä

en: fieldset - collapsed
fi: kenttäryhmä - pienennetty

en: Added field %label.
fi: Lisätty kenttä nimellä %label.

en: There was a problem adding field %label.
fi: Ongelma kentän %label lisäämisessä.

en: There was a problem creating field %label.
fi: Ongelma luotaessa kenttää %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kentän %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
fi: Jos sinulla on kenttään liitettyä tietoa se poistetaan. Muutosta ei voi perua.

en: Removed field %field from %type.
fi: Poistettu %field tyypistä %type

en: There was a problem deleting %field from %type.
fi: Ongelma poistettaessa kenttää %field sisältötyypistä %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
fi: Nämä lisäasetukset tulevat voimaan vain kentälle %field koska se löytyy sisältötyypistä %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
fi: Nämä arvot tulevat voimaan kentälle %field jokaisessa sisältötyypissä missä se esiintyy.

en: Save field settings
fi: Tallenna kentän asetukset

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
fi: PHP-koodin palauttama oletusarvo oli v

en: The default value is invalid.
fi: Oletusarvo ei ole sallittu.

en: Saved field %label.
fi: Tallennettu kenttä %label.

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
fi: Tietokanta on muuttunut ja tieto on joko siirtynyt tai deletoitunut.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
fi: Havaittu ongelma, tietokannan muutokset ei valmistuneet.

en: Processing %title
fi: Prosessoidaan %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
fi: Sisältötypin kenttätaulu %old_name on uudelleennimetty %new_name ja kenttien instanssit on päivitetty.

en: The content fields table %name has been deleted.
fi: Sisältötyypin kentät sisältävä taulu %name on poistettu.

en: Referenced node ID
fi: Viitatun solmun ID

en: Referenced node title
fi: Viitatun solmun otsikko

en: Raw number value
fi: Raaka lukuarvo

en: Formatted number value
fi: Formatoitu lukuarvo

en: Raw, unfiltered text
fi: Raaka suodattamaton teksti

en: Formatted and filtered text
fi: Formatoitu ja suodatettu teksti

en: Referenced user ID
fi: Viitatun käyttäjän ID

en: Referenced user name
fi: Viitatun käyttäjän nimi

en: Formatted HTML link to referenced user
fi: Formatoitu HTML linkki viitattuun käyttäjään

en: Group multiple values
fi: Ryhmittele useat arvot

en: Content types that can be referenced
fi: Viitattavissa olevat sisältötyypit

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
fi: Syötä pilkuin eroteltu lista näkymälle syötettävistä argumenteista.

en: Title (link)
fi: Otsikko (linkki)

en: Title (no link)
fi: Otsikko (ei linkkiä)

en: Autocomplete text field
fi: Automaattisesti täydentyvä tekstikenttä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Float
fi: Liu'uta

en: Minimum
fi: Pienin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
fi: Merkki jonka käyttäjät syöttävät desimaalipilkuksi kaavakkeissa.

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: "Minimum" must be a number.
fi: "Pienimmän" tulee olla numero.

en: "Maximum" must be a number.
fi: "Suurimman" on oltava puhelinnumero.

en: Defines numeric field types.
fi: Määrittää numeeriset kenttätyypit

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
fi: Yksittäiselle päälle/pois valintaruudulle määrittele ensiksi 'pois' arvo ja sen jälkeen 'päälle' arvo <strong>sallitut arvot</strong> listaan. Huomaa että valintaruudun otsikkona näytetään 'päälle' arvoa.

en: Check boxes/radio buttons
fi: Valintalaatikot/radionapit

en: Single on/off checkbox
fi: Yksittäinen valintaruutu

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
fi: Määrittää widgetin valintalistoja, valintaruutuja ja radionappeja varten sekä teksti- ja numeerisiä kenttiä varten.

en: Text area (multiple rows)
fi: Tekstialue (useita rivejä)

en: Defines simple text field types.
fi: Määrittää yksinkertaiset tekstikenttätyypit.

en: Debug
fi: Muokkaa

en: Contact phone number
fi: Puhelinnumero

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Ubercart - payment
fi: Ubercart - maksu

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Order ID
fi: Tilaustunnus

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Search returned the following results:
fi: Haku tuotti seuraavan tuloksen:

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Redirect to <code>%redirect</code> is causing an infinite loop; redirect cancelled.
fi: Uudelleenohjaus <code>%redirect</code> aiheuttaa päättymättömät loopin: uudelleenohjaus peruutettu.

en: URL redirects
fi: Osoiteuudelleenohjaukset

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
fi: Yrität uudelleenohjata sivua itseensä. Seurauksena on päättymätön looppi.

en: The redirect has been deleted.
fi: Uudelleenohjaus on poistettu

en: 300 Multiple Choices
fi: 300 Useita valintoja

en: Redirect users from one URL to another.
fi: Uudelleenohjaa käyttäjät yhdestä URL:stä toiseen URL:ään.

en: Hide
fi: Piilossa

en: Read/Write
fi: Luku/Kirjoitus

en: Global
fi: Yleinen

en: arguments
fi: argumentti

en: file system
fi: tiedostojärjestelmä

en: Thumbnails
fi: Pienoiskuvat

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
fi: Sinun täytyy syöttää vähintään yksi positiivinen avainsana jossa on vähintään @count merkkiä.

en: Rate
fi: Arvio

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fi: Maksun yhteydessä tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitoon tilauksen tarkastamiseksi.

en: A payment has been accepted.
fi: Maksu on hyväksytty.

en: <None>
fi: <Ei valintaa>

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Ubercart - core (optional)
fi: Ubercart - ydin (valinnainen)

en: Delete aliases
fi: Poista aliakset

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: Automated alias settings
fi: Automaattiset aliasasetukset

en: Purchase date
fi: Ostopäivämäärä

en: Change layout
fi: Muuta ulkoasua

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: year(s)
fi: vuosi/vuodet

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Saved addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: Loading
fi: Lataa

en: The directory %directory does not exist.
fi: Hakemistoa %directory ei ole olemassa.

en: The directory %directory is not writable
fi: Hakemistoon %directory ei voida kirjoittaa.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fi: Hakemistoon %directory ei voi kirjoittaa, koska sille ei ole asetettu sopivia oikeuksia.

en: File description
fi: Tiedoston kuvaus

en: File size (in bytes)
fi: Tiedoston koko (tavuina)

en: Defines a file field type.
fi: Määrittelee kenttätyypin.

en: Rearrange
fi: Järjestä uudelleen

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Execute PHP
fi: Suorita PHP-koodia

en: Packages
fi: Pakkaukset

en: Package
fi: Pakkaus

en: Attribute settings
fi: Ominaisuuksien asetukset

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Aggregator
fi: Uutisten kerääjä

en: Miscellaneous
fi: Sekalainen

en: Order #
fi: Tilaus #

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
fi: PHP:n GD-grafiikkakirjasto puuttuu tai on liian vanha. Lisätietoja ongelman ratkaisemiseksi on saatavissa PHP:n dokumentaation <a href="@url">image documentation</a> -osiosta.

en: GD library
fi: GD-grafiikkakirjasto

en: Attach to
fi: Liitä kohteeseen

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
fi: Osoite %url ei kelpaa. Anna kokonainen osoite, kuten http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
fi: Argumentin tyyppi

en: Context
fi: Konteksti

en: Book navigation
fi: Kirjan navigaatio

en: !a comments per page
fi: !a kommenttia per sivu

en: Edit this node
fi: Muokkaa solmua

en: Unordered
fi: Järjestämätön

en: Ordered
fi: Järjestetty

en: Taxonomy vocabulary
fi: Luokittelusanasto

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Remove this item
fi: Poista

en: Add @type "@context"
fi: Lisää @type "@context"

en: Edit @type "@context"
fi: Muokkaa @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
fi: Syötä ylläpitosivuilla !type tunnistamiseen käytettävä nimi.

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
fi: Syötä otsikoiden substituutiossa käytettävä avainsana.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
fi: Hylää se; sisältöä joka vaatii tämän kontekstin ei ole tarjolla.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
fi: Valitse toimintatapa jos argumentti puuttuu tai ei validoidu.

en: Argument @count
fi: Argumentti @count

en: Context @count
fi: Konteksti @count

en: Panel settings
fi: Paneelin asetukset

en: No title
fi: Ei otsikkoa

en: Unknown context
fi: Tuntematon konteksti

en: No context
fi: Ei kontekstia

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
fi: Voit käyttää avainsanoja %keywords konteksteista samoten kuin %title sisällyttääksesi alkuperäisen otsikon.

en: Context %count
fi: Konteksti %count

en: Module name
fi: Moduulin nimi

en: Enter the module name to export code to.
fi: Syötä moduulin nimi johon koodia siirretään.

en: Panel
fi: Paneelit

en: Invalid node
fi: Kielletty solmu

en: Page settings
fi: Sivuasetukset

en: Use pager
fi: Käytä sivustusta

en: Items to display
fi: Näytettävät elementit

en: More link
fi: "Lisää" linkki

en: More link text
fi: "Lisää" linkin teksti

en: Edit this view
fi: Muokkaa tätä näkymää

en: Link title to view
fi: Linkitä otsikko näkymään

en: Provide a "more" link that links to the view
fi: Tarjoa "lisää" linkki joka linkittyy näkymään

en: Display feed icons
fi: Näytä syötteiden kuvakkeet

en: Send arguments
fi: Lähetä argumentteja

en: Deleted/missing view @view
fi: Poistettu/puuttuva näkymä: @view

en: Book parent
fi: Kirjaisäntä

en: Adds a book parent from a node context.
fi: Lisää kirjaisännön solmun kontekstista.

en: Immediate parent
fi: Välitön isäntä

en: Top level book
fi: Ylätason kirja

en: Term from node
fi: Termi solmusta

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
fi: Lisää luokittelutermin solmun kontekstista; jos useita termejä on valittuna se hakee ainoastaan ensimmäisen termin.

en: Term parent
fi: Termin isäntä

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
fi: Lisää isäntätermin termin kontekstista.

en: Top level term
fi: Ylätason termi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Allow Upscaling
fi: Salli ylöspäin skaalaus

en: Let scale make images larger than their original size
fi: Salli skaalauksen tehdä kuvista alkuperäiskuvaa suurempia

en: Rotation angle
fi: Pyörityskulma

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
fi: Kuinka monta astetta kuvaa käännetään. Positiiviiset luvut tarkoittavat myötäpäivään ja negatiiviset vastapäivään.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
fi: Satunnaista jokaisen kuvan kiertokulma. Yllämääritettyä kulmaa käytetään enimmäisarvona.

en: Administer imagecache presets and actions.
fi: Hallinnoi imagecache esiasetuksia ja toimintoja.

en: Print
fi: Tulosta

en: Locked
fi: Lukittu

en: The e-mail address %mail is not valid.
fi: %mail ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Selection type
fi: Valintatyyppi

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Finish
fi: Päätä

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
fi: Tarkistusvirhe, ole hyvä ja yritä uudelleen. Jos virhe toistuu, ole hyvä ja ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään.

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: Stock settings
fi: Varaston asetukset

en: deleted
fi: poistettu

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only in the category(s)
fi: Vain luokassa/luokissa

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: Company name
fi: Yritysnimi

en: Sandbox
fi: Harjoittelualue

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Credit card charged: !amount
fi: Luottokorttia veloitettu: !amount

en: Content ID
fi: Sisällön ID

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: About
fi: Tietoja

en: Search returned no results.
fi: Haku ei tuottanut tulosta.

en: Reports
fi: Raportit

en: Link class
fi: Linkin luokka

en: Column
fi: Palsta

en: sort by @s
fi: Lajittele kentän @s mukaan

en: and
fi: ja

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
fi: Osoite, johon käyttäjä ohjataan. Tämä voi olla sisäinen osoite kuten node/1234 tai ulkoinen osoite kuten http://drupal.org.

en: Display a message to the user
fi: Näytä käyttäjälle viesti

en: Payment method title
fi: Maksutavan otsikko

en: Order review submit button text
fi: Tilauksen yhteenvedon lähetysnapin teksti

en: Submit Order
fi: Lähetä tilaus

en: Order created through website.
fi: Tilaus luotiin sivuston kautta.

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Link this field to its user or an author's homepage
fi: Linkitä kenttä käyttäjäänsä tai kentän luojan kotisivulle

en: ImageField
fi: Kuvakenttä

en: Product information
fi: Tuotetiedot

en: Sell price
fi: Myyntihinta

en: Customer purchase price.
fi: Asiakkaan ostohinta.

en: field
fi: kenttä

en: clone
fi: kloonaa

en: View settings
fi: Näkymän asetukset

en: Week @week
fi: Viikko @week

en: Delete view
fi: Poista näkymä

en: Target
fi: Kohde

en: Time ago
fi: Aikaa sitten

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Not enabled
fi: Ei käytössä

en: View cart
fi: Tarkastele ostoskoria

en: Invalid e-mail address.
fi: Väärä sähköpostiosoite.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fi: Tämän kentän alapuolella syöttökaavakkeessa käyttäjälle näytettävät ohjetekstit.<br/>Sallitut HTML-merkit: @tags

en: &lt;none&gt;
fi: &lt;ei mitään&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
fi: Et saa syöttää PHP koodia.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
fi: Tämä PHP koodi on ylläpitäjän asettama ja se ohittaa kaikki syötetyt arvot.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
fi: Käytä PHP:tä kentän asetuksiin (vaarallinen - salli käyttö erityistä varovaisuutta käyttäen)

en: Content fieldgroup
fi: Sisällön kenttäryhmä

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
fi: Teksti joka näytetään jos ryhmässä ei ole tietoa. Huomioi että otsikkoa ei näytetä mikäli sitä ei ole ohitettu.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
fi: Kentän sallitut arvot, syötä yksi per rivi muodossa avain|otsikko. Avain on arvo joka tallennetaan tietokantaan ja sen on oltava yhteensopiva kentän tallennusmuodon kanssa (%type). Otsikko on vaihtoehtoinen ja jos sitä ei ole syötettynä, näytetään ruudulla avain otsikon sijaan.<br>Sallitut HTML merkit: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
fi: Ylläpitäjä asetti tämän PHP koodin ja se ohittaa kaikki allaolevat arvot.

en: Click to view.
fi: Klikkaa katso

en: Shipping Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Order #:
fi: Tilaus #:

en: Shipping Method:
fi: Toimitustapa:

en: Ship order !order_id packages.
fi: Toimita tilauksen !order_id paketit.

en: Ship
fi: Toimita

en: This order has no comments associated with it.
fi: Tässä tilauksessa ei ole ilmoituksia.

en: Product reports
fi: Tuoteraportit

en: Products sold
fi: Myydyt tuotteet

en: No products found
fi: Yhtään tuotetta ei löytynyt

en: Number of orders
fi: Tilausten lukumäärä

en: Sales data
fi: Myyntitiedot

en: New packages
fi: Uudet paketit

en: Edit package
fi: Muokkaa pakkausta

en: Shipments
fi: Lähetykset

en: New shipment
fi: Uusi toimitus

en: Shipment !id
fi: Toimitus !id

en: Delete shipment
fi: Poista toimitus

en: Ship packages
fi: Lähetä pakkaukset

en: Package ID
fi: Pakkauksen ID-tunnus

en: Shipping type
fi: Toimitustyyppi

en: Package type
fi: Pakkaustyyppi

en: Shipment ID
fi: Lähetyksen ID-tunnus

en: Tracking number
fi: Seurantanumero

en: packing slip
fi: Pakkauslappu

en: This order's products have not been organized into packages.
fi: Tämän tilauksen tuotteita ei ole järjestetty paketeiksi.

en: Create packages.
fi: Luo pakkauksia.

en: Order @order_id does not exist.
fi: Tilausta @order_id ei ole olemassa.

en: Are you sure you want to delete this package?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pakkauksen

en: Ship date
fi: Toimituspäivämäärä

en: Estimated delivery
fi: Arvioitu saapumispäivä

en: No shipments have been made for this order.
fi: Tästä tilauksesta ei ole tehty lähetyksiä.

en: Make a new shipment
fi: Tee uusi toimitus

en: Ship Manually
fi: Lähetä manuaalisesti

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Are you sure you want to delete this shipment?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lähetyksen?

en: Payment received
fi: Maksu vastaanotettu

en: Merchant ID
fi: Kauppias ID-tunnus

en: Currency code
fi: Valuuttakoodi

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Show @count value(s)
fi: Näytä @count arvo(t)

en: starting from @count
fi: alkaen kohdasta @count

en: Enter
fi: Syötä

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Order complete
fi: Tilaus valmis

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: File download
fi: Tiedoston lataus

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Order total:
fi: Tilaus yhteensä:

en: Current balance:
fi: Tämänhetkinen saldo:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
fi: Asiakas käytti eri sähköpostiosoitetta suorittaessaan maksua: !email

en: Vendor account number
fi: Palveluntarjoajan tilinumero

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Title only
fi: Vain otsikko

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Unknown status
fi: Tuntematon tilanne

en: Validator
fi: Validoija

en: Inherit
fi: Peri

en: Maximum resolution for Images
fi: Maksimiresoluutio kuville

en: Defines an image field type.
fi: Määrittelee kuvakenttä tyypin.

en: Use default
fi: Käytä oletusarvoa

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: COD
fi: Postiennakko

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Generate
fi: Luo

en: Base price
fi: Pohjahinta

en: Tax
fi: Vero

en: Customer messages
fi: Asiakasviestit

en: Button alignment
fi: Painikkeiden tasaus

en: You do not have any items in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Customer will accept marketing emails.
fi: Asiakas suostuu vastaanottamaan markkinointisähköposteja.

en: Customer does not want marketing emails.
fi: Asiakas ei halua markkinointisähköposteja.

en: Return to order view screen.
fi: Palaa tilauksen katselunäkymään

en: Use this terminal to process credit card payments:
fi: Käytä tätä päätettä luottokorttimaksujen suorittamiseen:

en: You must enter a number for the amount.
fi: Sinun on syötettävä numero määräksi

en: A reason for refunding the customer is required.
fi: Hyvityksen tekemiseen asiakkaalle vaaditaan syy.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
fi: Väärä tilauskoodi. Maksusuoritus ei onnistu.

en: yearly
fi: vuosittain

en: monthly
fi: kuukausittain

en: @label (!name) - Allowed values
fi: @label (!name) - Sallitut arvot

en: %name: illegal value.
fi: %: kielletty arvo.

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
fi: Voit lisätä vain yhden kerrallaan.

en: Cart Contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
fi: Näytä asiakkaan ostoskorin sisältö.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
fi: Tämä käyttäjätili on estetty, eikä sillä voi ladata enää tiedostoja.

en: Watermark Text
fi: Vesileiman teksti

en: Add Watermark
fi: Lisää vesileima

en: Uploaded file is not a valid JPEG
fi: Lähetetty tiedosto ei ole validi JPEG

en: Empty Line
fi: Tyhjä rivi

en: Package order !order_id products.
fi: Pakkaa tilauksen !order_id tuotteet.

en: Test Gateway
fi: Testi-gateway

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
fi: Prosessoi luottokorttimaksut testi-gatewayn kautta.

en: Check or Money Order
fi: Šekki tai maksumääräys

en: Pay by mailing a check or money order.
fi: Maksu pankkisiirrolla.

en: UPS Letter
fi: UPS Kirje

en: UPS Express Box
fi: UPS Express laatikko

en: UPS 25KG Box
fi: UPS 25Kg laatikko

en: UPS 10KG Box
fi: UPS 10Kg laatikko

en: Small Packages
fi: Pienet paketit

en: Credit card encryption
fi: Luottokorttisalaus

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
fi: Tietokannan luottokorttitietoja salataan parhaillaan.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
fi: Tämä tekstilohko on viestejä varten, joita voit käyttää mm. ohjepätkinä tai viestipohjina sähköposteja varten. hook_uc_message :lla viestien perusarvojen muokkaaminen on erittäin helppoa.

en: Credit card on a secure server:
fi: Luottokortti turvallisella palvelimella:

en: Credit card/eCheck
fi: Luottokortti/eCheck

en: Select your payment type:
fi: Valitse maksutapa:

en: Online check
fi: verkkolasku

en: Your 2Checkout vendor account number.
fi: 2Checkout palveluntarjoajan tilinumero.

en: Secret word for order verification
fi: Salainen tunnussana tilauksen vahvistamiseksi

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
fi: Salasana, jonka olet määrittänyt 2Checkout-tilisi Look and Feel -asetuksissa.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
fi: Ota käyttöön testitila, joka antaa mahdollisuuden testitilausten käsittelyyn.

en: Language preference
fi: Käytettävä kieli

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
fi: Salli asiakkaiden valita maksutavaksi luottokortti tai verkkolasku

en: Show credit card icons beside the payment method title.
fi: Näytä luottokorttien kuvakkeet maksutapojen vieressä

en: Multi-page checkout
fi: Monisivuinen kassa

en: Single page checkout
fi: Yksisivuinen kassa

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
fi: Yritettiin varmentamatonta 2Checkout maksua tälle tilaukselle.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
fi: Maksanut !type, 2Checkout.com tilaus #!order.

en: credit card
fi: luottokortti

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
fi: Tilauksesi käsitellään heti kun maksutiedot selviää 2Checkout.comissa.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
fi: !type maksu odottaa 2Checkout.com:n vahvistusta.

en: Update your payment details
fi: Päivitä maksutiedot

en: Update the payment details for a recurring fee.
fi: Päivitä toistuvan maksun maksutiedot.

en: Cancel the recurring fee?
fi: Peru toistuva maksu?

en: Cancel a recurring fee.
fi: Peru toistuva maksu.

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen AIM tai Authorize.net palvelua

en: API Login ID
fi: API kirjautumis ID

en: AIM settings
fi: AIM asetukset

en: ARB settings
fi: ARB-asetukset

en: MD5 Hash
fi: MD5-tiivistesumma

en: CIM settings
fi: CIM-asetukset

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
fi: Uusi Authorize.Net -asiakasprofiili luotu onnistuneesti.

en: Authorize.Net: Creating CIM profile failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: CIM-profiilin luominen epäonnistui.<br />@error -@text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
fi: Authorize.Net: CIM-profiili luotu - @id

en: Credit card payment declined: @message
fi: Luottokorttimaksu hylätty: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
fi: Tyyppi: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
fi: HYVÄKSYTTY

en: REJECTED
fi: HYLÄTTY

en: Order @order_id
fi: Tilaus @order_id

en: Order @order_id - @sku
fi: Tilaus @order_id - @sku

en: Subscription ID: @subscription_id
fi: Tilausnumero: @subscription_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
fi: Toistuvan laskun laskutustiedot on päivitetty.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancellation failed.<br />@error - @text
fi: Authorize.Net: Tilauksen @subscription_id peruuttaminen epäonnistui.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
fi: Authorize.Net: Tilaus @subscription_id peruttu.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän tilauksen?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
fi: Tilaus peruttu Authorize.Net kautta.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
fi: Tilauksen peruuttaminen epäonnistui. Katso tilauksen ylläpidon ilmoituksia.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän maksun?

en: The recurring fee has been canceled.
fi: Toistuva maksu on peruttu.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
fi: Tapahtui virhe, ole hyvä ja yritä uudelleen. Ota meihin yhteyttä, jos ongelma ei katoa.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
fi: Katuosoite täsmää, mutta postinumero ei

en: Retry – System unavailable or timed out
fi: Kokeile uudestaan - Palvelu ei ole saatavilla tai pyyntö aikakatkaistiin

en: Address information is unavailable
fi: Osoitetietoja ei ole saatavilla

en: Not Processed
fi: Ei käsitelty

en: CVV information
fi: CVV tiedot

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
fi: Luottokorttimaksu ei onnistunut. Ole hyvä ja tarkista luottokortin tiedot ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä tilauksen suorittamiseksi.

en: Credit card:
fi: Luottokortti:

en: Pay by credit card.
fi: Maksa luottokortilla.

en: (Last 4)
fi: (4 viimeisintä)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
fi: Syötä kortin omistajan nimi kuten se on korttiin kirjoitettu.

en: You have entered an invalid credit card number.
fi: Syöttämäsi luottokortin numero on virheellinen.

en: The start date you entered is invalid.
fi: Syötetty aloituspäivämäärä on väärin.

en: The credit card you entered has expired.
fi: Syöttämäsi luottokortti on vanhentunut.

en: You have entered an invalid CVV number.
fi: Olet syöttänyt väärän CVV numeron.

en: You must enter the issuing bank for that card.
fi: Sinun on syötettävä kortin myöntäneen pankin nimi.

en: Card Owner
fi: Kortin omistaja

en: Issuing Bank
fi: Myöntäjäpankki

en: View card details.
fi: Katso luottokortin tietoja.

en: Card Type:
fi: Kortin tyyppi:

en: Card Owner:
fi: Kortin omistaja:

en: Card Number:
fi: Kortin numero:

en: Start Date:
fi: Aloituspäivämäärä:

en: Expiration:
fi: Viimeinen voimassaolopäivä:

en: Issuing Bank:
fi: Myöntäjäpankki:

en: You are responsible for the security of your website, including the protection of credit card numbers.  Please be aware that choosing some settings in this section may decrease the security of credit card data on your website and increase your liability for damages in the case of fraud.
fi: Olet vastuussa sivustosi turvallisuudesta, myös luottokorttinumeroiden suojaamisesta. Ota huomioon, että jotkin asetukset tässä osiossa voivat heikentää luottokorttitietojen suojausta ja lisätä vastuutasi petostapauksissa.

en: Validate credit card numbers at checkout.
fi: Varmenna luottokortin numerot kassalla.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
fi: Yritä käsitellä luottokorttimaksut kassalla.

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Unit of time
fi: Aikayksikkö

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
fi: Määrittele mitä tietoa asiakkailta kerätään kortin numeron lisäksi.

en: Enable CVV text field on checkout form.
fi: Aktivoi CVV tekstikenttä kassalomakkeella.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
fi: CVV on luottokorttien lisäturva. VISA, Mastercard ja Discover korteissa kyseessä on kolme numeroa, ja American Express kortissa kyseessä on neljä numeroa. Jos luottokortin prosessori tai maksuväylä vaatii tämän tiedon, sinun pitää aktivoida tämä toiminto täällä.

en: Enable card owner text field on checkout form.
fi: Aktivoi omistajatekstikenttä kassalomakkeella.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
fi: Aktivoi myöntäjäpankki tekstikenttä kassalomakkeella

en: Enable card type selection on checkout form.
fi: Aktivoi kortin tyyppivalikoima kassalomakkeella.

en: Card type select box options
fi: Korttityypin valintalaatikon asetukset

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
fi: Syötä yksi korttityyppi per rivi. Korttityyppien valintalaatikko täytetään näillä tiedoilla, jos se on käytössä.

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
fi: Täältä voit muokata viestejä, joita näytetään luottokorttia käyttäville asiakkaille.

en: Credit card payment policy
fi: Luottokorttimaksu menettelytapa

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
fi: Laskutustietojen täytyy vastata luottokortin laskutusosoitetta, joka on syötetty alle tai me emme pysty suorittamaan maksua.

en: Card processing failure message
fi: Kortin tunnusluvun käsittelyn epäonnistumisesta kertova viesti

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
fi: Virheilmoitus, joka näytetään asiakkaille maksuyrityksen epäonnistuttua kassalla.

en: You have specified a non-existent directory.
fi: Määritettyä hakemistoa ei ole olemassa.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansioon kirjoittaminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
fi: Kansiosta lukeminen ei onnistu, ole hyvä ja tarkista kansion käyttöoikeudet.

en: Card type
fi: Kortin tyyppi

en: Card owner
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Start Month
fi: Alkamiskuukausi

en: Start Year
fi: Alkamisvuosi

en: Expiration Month
fi: Erääntymiskuukausi

en: Expiration Year
fi: Erääntymisvuosi

en: (if present)
fi: (jos on)

en: Expiration Date:
fi: Eräpäivä

en: What's the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: What is the CVV?
fi: Mikä on CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
fi: CVV tarkoittaa luottokortin tarkistusnumeroa. Tätä numeroa käytetään turvallisuussyistä estämään luottokorttipetos. Numeron löytäminen kortista on yksinkertaista. Seuraa alla olevia ohjeita.

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
fi: Näiden korttien CVV on kortin takana. Kyseessä on kolme viimeistä numeroa äärimmäisenä oikealla allekirjoitusruudussa.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
fi: American Express korttien CVV on kortin edessä. Kyseessä on neljä numeroa jotka on painettu pienemmällä kirjasinkoolla oikealle puolen luottokortin numeron päälle.

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Balance: @balance
fi: Summa: @balance

en: Charge Amount
fi: Veloitettava summa

en: Charge amount
fi: Veloitettava summa

en: You must enter a positive number for the amount.
fi: Syötä määräksi positiivinen numero.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
fi: Luottokortti käsiteltiin onnistuneesti. Katso ylläpidon kommentit saadaksesi lisätietoja.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
fi: Luottokorttimaksu epäonnistui. Katso ylläpidon kommentit.

en: administer credit cards
fi: hallinnoi luottokortteja

en: view cc details
fi: katso luottokortin tiedot

en: view cc numbers
fi: katso luottokortin numerot

en: process credit cards
fi: käsittele luottokortit

en: Receive credit card payments through checkout.
fi: Vastaanota luottokorttimaksut kassalla.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
fi: Suorita luottokorttimaksut käyttäen CyberSource Silent Order POST palvelua.

en: Payment server
fi: Maksupalvelin

en: Ensure address verification
fi: Varmista osoitteen tarkistus

en: Process transaction only if address passes verification.
fi: Suorita siirto vain jos osoite läpäisee tarkistuksen.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
fi: Suorita siirto riippumatta osoitteen tarkistuksen tuloksesta.

en: ZIP/Postal code
fi: Postinumero

en: The credit card type did not pass validation.
fi: Luottokorttityyppi ei läpäissyt vahvistusta.

en: <b>Credit card !type:</b> !amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>Luottokortti !type:</b> !amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
fi: !id<br />!decision, Peruste: !reason

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
fi: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Päätös: @decision</b><br /><b>Peruste:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
fi: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Peruste: !reason

en: <b>Attempt to create CyberSource profile failed.</b><br /><b>Reason:</b> @code
fi: <b>CyberSource -profiilin luonti epäonnistui.</b><br /><b>Syy:</b> @code

en: @city city tax
fi: @city kaupunkivero

en: County tax
fi: Kunnallisvero

en: Successful transaction.
fi: Onnistunut maksusiirto.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
fi: Vanhentunut kortti.<br /><b>Mahdollinen toimenpide:</b> Pyydä toinen kortti tai muu maksutapa.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
fi: Lähiosoite ei sopinut, mutta viisinumeroinen postinumero sopii.

en: Card verification number matched.
fi: Kortin varmistusnumero oli oikein

en: Card verification number not matched.
fi: Kortin varmistusnumero ei ollut oikein

en: Continue with checkout to complete payment.
fi: Jatka kassalle maksun suorittamiseksi.

en: Select a payment method from the following options.
fi: Valitse maksutapa seuraavista vaihtoehdoista.

en: Paying by
fi: Maksutapa

en: Method: @payment_method
fi: Maksutapa: @payment_method

en: Check the order balance
fi: Tarkista tilauksen saldo

en: Credit card payment processed successfully.
fi: Luottokorttimaksu onnistui.

en: Configure the payment settings.
fi: Muuta maksuasetuksia.

en: View the payment settings.
fi: Katso maksuasetuksia.

en: Edit the payment settings.
fi: Muokkaa maksuasetuksia.

en: Edit the basic payment settings.
fi: Muokkaa perusmaksuasetuksia.

en: Edit the payment method settings.
fi: Muokkaa maksutapa-asetuksia

en: Payment gateways
fi: Maksuväylät

en: Edit the payment gateway settings.
fi: Muokkaa maksuväyläasetuksia.

en: Delete payment?
fi: Poista maksu?

en: The payment method of the order.
fi: Tilauksen maksutapa

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
fi: Valitse maksutapa aktivoiduista maksumoduleista.

en: No payment methods founds.
fi: Maksutapoja ei löydy.

en: This gateway supports the following payment methods:
fi: Tämä väylä tukee seuraavia maksutapoja:

en: Order total preview:
fi: Tilauksen kokonaisuuden esikatselu:

en: Payment entered.
fi: Syötetty maksu.

en: An error loading the payment information occurred.
fi: Virhe maksutiedon lataamisessa.

en: Payment information:
fi: Maksutieto:

en: Are you sure you want to delete this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Payment deleted.
fi: Maksu peruutettu.

en: @method payment for @amount entered by @user.
fi: Käyttäjä @user syötti @method -maksun summalle @amount.

en: uc_payment
fi: uc_maksu

en: view payments
fi: katso maksuja

en: delete payments
fi: poista maksut

en: Cash on delivery
fi: Postiennakko

en: Pay cash on delivery on pick-up.
fi: Maksu postiennakolla.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
fi: Postiennakkomaksu suoritetaan lähetystä noudettaessa tai vastaanottajan ovella.

en: Delivery Date
fi: Toimituspäivä

en: Desired delivery date:
fi: Toivottu toimituspäivä:

en: Let customers enter a desired delivery date.
fi: Anna asiakkaiden syöttää toivottu toimituspäivämäärä.

en: Enter a desired delivery date:
fi: Syötä toivottu toimituspäivämäärä:

en: Mail to
fi: Lähetä postia:

en: Instructions for customers on the checkout page.
fi: Asiakasohje kassasivulla.

en: Order balance:
fi: Tilauksen saldo:

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: Review payment
fi: Katso maksu

en: Submit order
fi: Lähetä tilaus

en: PayPal payment complete
fi: PayPal maksu tehty

en: PayPal payment cancelled
fi: PayPal maksu peruutettu

en: PayPal Express Checkout
fi: PayPal Express Kassa

en: API server
fi: API palvelin

en: Express Checkout
fi: Pikakassa

en: API username
fi: API käyttäjänimi

en: API password
fi: API salasana

en: <b>Address:</b> @avscode
fi: <b>Osoite:</b> @avscode

en: PayPal transaction ID: @transactionid
fi: PayPalin transaktio ID: @transactionid

en: PayPal e-mail address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
fi: Sähköpostiosoite jota käytät PayPal tilin yhteydessä johon haluat vastaanottaa maksut.

en: PayPal login page language
fi: Paypalin kirjautumissivun kieli

en: PayPal server
fi: Paypal palvelin

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Complete sale
fi: Kokonaiskauppa

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
fi: PayPal maksussa on tapahtunut virhe. Tarkista ostoskorisi ja yritä uudelleen.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
fi: Tilauksesi on melkein valmis! Täytä seuraavat kohdat ja klikkaa "Kassa" oston suorittamiseksi.

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Order comments
fi: Tilaustiedot

en: Special instructions or notes regarding your order.
fi: Tilauksen erityisohjeet tai huomiot

en: Continue checkout
fi: Jatka kassalle

en: You must calculate and select a shipping option.
fi: Laske ja valitse toimitustapa.

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
fi: Asiakas ei antanut vahvistettua toimitusosoitetta osoiteasetuksiin

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole vielä rekisteröity tai vahvistettu.

en: Flat shipping rates
fi: Tasahintainen postitus

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
fi: Ylikirjoita vakiopostitushinta jokaiselle tuotteen tasahintaiselle postitustavalle. Kirjoita -1 palauttaaksesi sen takaisin oletusarvoonsa.

en: Default rate: %price
fi: Oletushinta: %price

en: The starting price for shipping costs.
fi: Toimituskulujen lähtöhinta

en: Shipping quote settings
fi: Toimituskulujen asetukset

en: View general shipping quote settings.
fi: Katso yleisiä lähetyskulujen asetuksia

en: Shipping settings
fi: Postitusasetukset

en: Default product pickup address
fi: Oletusnouto-osoite

en: Default product shipping type
fi: Oletustoimitustapa

en: Order: Product
fi: Tilaus: Tuote

en: Shipping quotes
fi: Toimituskulut

en: Calculate shipping cost
fi: Laske toimituskulut

en: Shipping quote
fi: Toimituskulujen laskenta

en: Small package
fi: Pikkupaketti

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
fi: Toimituskulut lasketaan automaattisesti kun syötät osoitteesi ja voidaan päivittää manuaalisesti alla olevan nappulan avulla.

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
fi: Toimituskulujen laskennassa ilmeni ongelmia.  Tarkista toimitus- ja tuotetiedot ja yritä uudestaan.  Jos tämä ei ratkaise ongelmaa, ota meihin yhteyttä tilauksen loppuunsaattamiseksi.

en: Calculate
fi: Laske

en: Estimated shipping cost:
fi: Arvioidut toimituskulut

en: Click to calculate shipping
fi: Klikkaa laskeaksesi toimituskulut

en: You must select a shipping option before continuing.
fi: Valitse toimitustapa ennen siirtymistä eteenpäin.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
fi: Väärä valinta. Laske uudelleen toimituskulut jatkaaksesi.

en: Get shipping quotes
fi: Hae toimituskulut

en: Apply to order
fi: Käytä tilaukseen

en: Shipping Quotes
fi: Toimituskulut

en: Tracking numbers
fi: Seurantanumerot

en: Make packages
fi: Tee paketit

en: Create one package
fi: Luo yksi paketti

en: Packages should have at least one product in them.
fi: Pakkauksissa on oltava ainakin yksi tuote.

en: Package %id:
fi: Pakkaus %id:

en: Contents:
fi: Sisältö:

en: Package type:
fi: Paketin tyyppi:

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Insured value:
fi: Vakuutusarvo:

en: Tracking number:
fi: Seurantanumero:

en: Label:
fi: Osoitelappu:

en: Pickup Address:
fi: Nouto-osoite

en: Delivery Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Schedule:
fi: Aikataulu:

en: Ship date:
fi: Toimituspäivämäärä:

en: Expected delivery:
fi: Arvioitu toimituspäivämäärä

en: Shipment Details:
fi: Lähetyksen tiedot:

en: Carrier:
fi: Kuljetusliike:

en: Tracking Number:
fi: Seurantanumero

en: Services:
fi: Palvelut:

en: Cost:
fi: Kulut:

en: Package @id
fi: Paketti @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
fi: Esim. laatikko, kuormalava, putki, lipas, kotelo, jne.

en: Physical dimensions of the packaged product.
fi: Pakatun tuotteen mitat.

en: Units of measurement
fi: Mittayksiköt

en: Centimeters
fi: Sentit

en: Declared value
fi: Vakuutusarvo

en: Shipment data
fi: Toimitustiedot

en: Carrier
fi: Kuljetusliike

en: Shipment options
fi: Toimitusvaihtoehdot

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
fi: Huomioita toimituksesta, esim kotiinkuljetus, pikalähetys, jne.

en: Expected delivery
fi: Arvioitu toimitusaika

en: Shipping cost
fi: Toimituskulut

en: Save shipment
fi: Tallenna toimitus

en: Origin address
fi: Lähetysosoite

en: Saved Addresses
fi: Tallennetut osoitteet

en: fulfill orders
fi: Täytä tilaukset

en: Password field is required.
fi: Salasana on pakollinen.

en: Total Charges
fi: Kokonaiskulut

en: Select the attributes you want to add and submit the form.
fi: Valitse ominaisuudet jotka haluat lisätä ja syötä lomake.

en: Display total price
fi: Näytä kokonaishinta

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
fi: Tämä nimi näkyy asiakkaille tuotteiden lisää ostoskoriin lomakkeilla.

en: Product attribute deleted.
fi: Tuoteominaisuus poistettu

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Tämän täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaalipiste.

en: No attributes left to add.
fi: Ominaisuuksia ei ole jäljellä lisättäväksi.

en: Default product SKU: @sku
fi: Tuotteen oletuskoodi: @sku

en: Please select
fi: Valitse

en: Select box
fi: Valitse ruutu

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
fi: Tilauksen tiedot lähetetään allaolevaan käyttäjätilin sähköpostiosoitteeseen.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
fi: <b>Sähköpostiosoite:</b> @email (<a href="!url">muokkaa</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
fi: Syötä voimassaoleva sähköpostiosoite tätä tilausta varten tai <a href="!url">klikkaa tästä</a> ja kirjaudu olemassaolevalle tilille ja palaa kassalle.

en: Confirm e-mail address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: Passwords must match to proceed.
fi: Salasanojen täytyy olla yhteensopivat mennäksesi eteenpäin.

en: New account details
fi: Uuden tilin tiedot

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
fi: <b>Valinta.</b> Uudet asiakkaat voivat syöttää asiakastilitiedot.<br />Me luomme ne teille jos mitään tietoja ei syötetä.

en: The e-mail address did not match.
fi: Sähköpostiosoite ei täsmää.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
fi: Sähköpostiosoitteellasi on jo tili. Syöttämiäsi uusia tietoja ei huomioida.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
fi: Käyttäjänimi %name on varattu. Ole hyvä ja syötä eri nimi tai jätä kenttä tyhjäksi (käyttäjänimeksi tulee sähköpostiosoite)

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
fi: Syötetyt salasanat eivät olleet yhteensopivia. Yritä uudelleen.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uusi käyttäjätilinimi

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
fi: Anna tuntemattomien asiakkaiden määritellä uudelle käyttäjätilille salasana.

en: New account details help message
fi: Uuden käyttäjätilin tietojen aputeksti

en: Enter your delivery address and information here.
fi: Kirjoita toimitusosoite ja muut tilaukseen toimitukseen liittyvät tiedot

en: My delivery information is the same as my billing information.
fi: Toimitustiedot ovat samat kuin laskutustietoni.

en: Enter your billing address and information here.
fi: Syötä laskutusosoite ja tiedot tähän.

en: My billing information is the same as my delivery information.
fi: Laskutustiedot ovat samat kuin toimitustiedot.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
fi: Käytä tätä kenttää erityisohjeita tai kysymyksiä varten tilausta koskien.  Tämän kentän sisältö näkyy tilauksen jälkeen automaattisesti muodostettavassa laskussa, joten siihen voi syöttää esimerkiksi organisaationne Y-tunnuksen tai ostoja varten tarvitsemanne oman viitteen.

en: Cart settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Configure the cart settings.
fi: Muuta oskorin asetuksia.

en: View the cart settings.
fi: Tarkastele ostoskorin asetuksia.

en: Edit the cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin asetuksia.

en: Edit the basic cart settings.
fi: Muokkaa ostoskorin perusasetuksia.

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Configure the checkout settings.
fi: Muokkaa kassan asetuksia.

en: View the checkout settings.
fi: Tarkastele kassan asetuksia.

en: Edit the basic checkout settings.
fi: Muokkaa kassan perusasetuksia.

en: Checkout messages
fi: Kassan viestit

en: Edit the messages for the checkout completion page.
fi: Muokkaa kassan loppusuoritussivun viestejä.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
fi: Katso/muuta korin sisältöä tai mene kassalle.

en: Purchase the items in your shopping cart.
fi: Osta ostoskorissasi olevat tuotteet.

en: Review an order before final submission.
fi: Tarkista tilaus ennen lopullista syöttämistä.

en: Display information upon completion of an order.
fi: Näytä tiedot tilauksen päätteeksi.

en: Cart name
fi: Ostoskorin nimi

en: Click title to display cart contents.
fi: Klikkaa otsikkoa nähdäksesi ostoskorin sisältö.

en: There are no products in your shopping cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
fi: Tilauksesi on valmis! Tilauksen numero on [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
fi: <a href="[site-url]">Takaisin etusivulle.</a>

en: Cart contents
fi: Ostoskorin sisältö

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Delivery information
fi: Toimitustiedot

en: Get the information for where the order needs to ship.
fi: Hae tilauksen toimitustiedot.

en: Get basic information needed to collect payment.
fi: Hae perustiedot jotka tarvitaan maksun perimiseen.

en: Continue shopping
fi: Jatka ostosten tekoa

en: General cart settings
fi: Yleiset ostoskorin asetukset

en: Minimum order subtotal
fi: Tilauksen minimi välisumma

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
fi: Määrittele valinnaisesti sallittu minimi välisumma ostoskorille checkoutia varten.

en: Minute(s)
fi: Minuutti

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
fi: Tilauksen minimi välisumman tulee olla suurempi tai yhtäsuuri kuin nolla.

en: General checkout settings
fi: Yleiset kassan asetukset

en: New customer accounts will be set to active.
fi: Uudet käyttäjätilit asetetaan toimiviksi.

en: Checkout instructions
fi: Kassan ohjeet

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
fi: Anna asiakkaille ohjeet kassasivun ylälaitaan.

en: Continue shopping message
fi: Jatka ostosten tekoa viesti

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Your cart has been updated.
fi: Ostoskorisi on päivitetty.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
fi: Tilauksen minimi välisumma kassaa varten on !min.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
fi: Asiakas peruutti tämän tilauksen kassalomakkeelta.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
fi: Pahoittelemme, tilauksen teon yhteydessä on tapahtunut virhe joka estää tällä hetkellä tilauksen suorittamisen loppuun. Ota yhteyttä kaupan ylläpitoon, selvitämme asian niin pian kuin mahdollista.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
fi: Tyhjä tilaus päätyi kassalle! Ostoskorin ID: @cart_order

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
fi: <strong>@product-title</strong> lisätty <a href="!url">ostoskoriisi</a>.

en: Cart links settings
fi: Ostoskorin linkkien asetukset

en: Creating cart links
fi: Ostoskorin linkkien luominen

en: Learn how to create cart links for your products.
fi: Opi luomaan ostoskorilinkkejä tuotteille.

en: Cart link product action: @cart_link
fi: Ostoskorilinkin tuotteen toiminta: @cart_link

en: Display the cart link product action when you add a product to your cart.
fi: Näytä ostoskorilinkin tuotteen toiminta kun lisäät tuotteen ostoskoriisi.

en: Cart links messages
fi: Ostoskorin linkkien osoitteet

en: Cart links restrictions
fi: Ostoskorin linkkien rajoitukset

en: Empties the customer's cart.
fi: Tyhjentää asiakkaan ostoskorin.

en: administer cart links
fi: järjestele ostoskori linkkejä

en: view cart links report
fi: tarkastele ostoskorilinkkien raporttia

en: Cart Links
fi: Ostoskorin linkit

en: Catalog settings
fi: Katalogin asetukset

en: Find orphaned products
fi: Etsi luokittelemattomia tuotteita

en: Find products that have not been categorized.
fi: Luokittelemattomien tuotteiden löytäminen.

en: Remove category image: !image
fi: Poista kategorian kuva: !image

en: Unlisted products
fi: Listaamattomat tuotteet

en: No products are available in this category.
fi: Tässä kategoriassa ei ole tuotteita.

en: Catalog products list
fi: Tuoteluettelon tuotelista

en: All products are currently listed in the catalog.
fi: Kaikki tuotteet ovat tällä hetkellä listattuina luettelossa.

en: View file downloads
fi: Tarkastele tiedostolatauksia

en: View your purchased files.
fi: Selaa ostamiasi tiedostoja.

en: File downloads
fi: Tiedostolataukset

en: Click here to view your file downloads.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tiedostolatauksesi.

en: File Downloads
fi: Tiedostolataukset

en: The file downloads directory has been set and is working.
fi: Tiedostolataushakemisto on asetettu ja toimii.

en: Perform action
fi: Suorita toiminto

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
fi: Tiedoston tuhoaminen poistaa kaikki siihen liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteen ominaisuudet.  Hakemiston poistaminen poistaa kaikki sen sisältämät tiedostot ja niihin liitetyt ladattavat tiedostot ja tuotteiden ominaisuudet.

en: No downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: Please contact the site administrator if this message has been received in error.
fi: Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään jos saat tämän viestin virheellisesti.

en: The user %username
fi: Käyttäjä %username

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
fi: %username:lta on väliaikaisesti kielletty tiedostojen lataaminen.

en: %username has been denied a file download by downloading it from too many IP addresses.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska sen lataus on tehty liian monesta IP osoitteesta.

en: %username has been denied a file download by downloading it too many times.
fi: %username:lta on kielletty tiedoston lataus koska lataus on tehty liian monta kertaa.

en: %username has been denied an expired file download.
fi: %username:lta on kielletty vanhentunut oikeus lataukseen.

en: %username has started download of the file %filename.
fi: %username on aloittanut tiedoston %filename latauksen.

en: view all downloads
fi: näytä kaikki lataukset

en: Send e-mail notification on update.
fi: Lähetä sähköposti-ilmoituspäivityksen yhteydessä.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
fi: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Tilausnumerosi [order-link] kaupassa [store-name] on päivitetty.
    
    Tilauksen tila: [order-status]
    
    Tilauksen kommentti:
    [order-last-comment]
    
    Vieraile seuraavalla sivulla kirjautuaksesi tilillesi nähdäksesi tilausksesi yksityiskohtaiset tiedot:
    [site-login]
    
    
    Kiitoksia,
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
fi: Kaupan ohjesivu

en: The Drupal page for the store help link.
fi: Drupal sivu kaupan ohjesivulle.

en: Your Order at [store-name]
fi: Tilauksesi [store-name] sivustolla

en: New Order at [store-name]
fi: Uusi tilaus kaupassa [store-name]

en: Notification recipients
fi: Ilmoituksen vastaanottajat

en: Order #[order-id] Update
fi: Tilauksen #[order-id] päivitys

en: Select from address book.
fi: Valitse osoitekirjasta.

en: Primary e-mail:
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite:

en: Customer number
fi: Asiakasnumero

en: Primary e-mail
fi: Ensisijainen sähköpostiosoite

en: Search for an existing customer.
fi: Hae olemassaoleva asiakas

en: Create a new customer.
fi: Luo uusi asiakas.

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add blank line
fi: Lisää tyhjä rivi

en: Add line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Select a type
fi: Valitse tyyppi

en: Remove line item.
fi: Poista tuoterivi.

en: Remove this line item?
fi: Poista tämä tuoterivi?

en: Add a line item
fi: Lisää tuoterivi

en: Line item removed.
fi: Tuoterivi poistettu.

en: Order created.
fi: Tilaus on tehty.

en: Add an admin comment
fi: Lisää ylläpitäjän kommentti

en: Admin comments are only seen by store administrators.
fi: Ylläpitäjän kommentit voivat nähdä vain kaupan ylläpitäjät.

en: Add an order comment
fi: Lisää tilauskommentti

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
fi: Tilauskommentteja käytetään ensisijaisesti viestimiseen asiakkaan kanssa.

en: Order updated.
fi: Tilaus on päivitetty.

en: This order contains no products.
fi: Tämä tilaus ei sisällä tuotteita.

en: Notified
fi: Ilmoitettu

en: Order status gets updated
fi: Tilauksen status päivitetään

en: Updated order
fi: Päivitetty tilaus

en: Check the order status
fi: Tarkista tilauksen status

en: Check the order total
fi: Tarkista tilauksen kokonaissumma

en: Check an order's shipping postal code
fi: Tarkista tilauksen postinumero

en: Order: Shipping address
fi: Tilaus: Toimitusosoite

en: Check an order's billing postal code
fi: Tarkista tilauksen laskutuspostinumero

en: Order: Billing address
fi: Tilaus: Laskutusosoite

en: Check an order's products
fi: Tarkista tilauksen tuotteet

en: Check an order's number of products
fi: Tarkista tilauksen tuotteiden määrä

en: Check an order's total weight
fi: Tarkista tilauksen kokonaispaino

en: Check if an order can be shipped
fi: Tarkista voidaanko tilaus toimittaa

en: Update the order status
fi: Päivitä tilaustilanne

en: Order total value
fi: Tilauksen kokonaisarvo

en: Unit of measurement
fi: Mittayksikkö

en: Order settings
fi: Tilausasetukset

en: Configure the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: View the order settings.
fi: Katso tilausasetuksia.

en: Edit the order settings.
fi: Muokkaa tilausasetuksia.

en: Edit the basic order settings.
fi: Muokkaa oletustilausasetuksia

en: Create an order status
fi: Luo tilaus status

en: Create a custom order status for your store.
fi: Luo uusi tilaus status kauppaasi varten.

en: View and process orders.
fi: Selaa ja käsittele tilauksia.

en: View orders
fi: Selaa tilauksia

en: View and process the orders received through your website.
fi: Katso ja käsittele sivustosi kautta vastaanotettuja tilauksia.

en: Create order
fi: Luo tilaus

en: Create an empty new order.
fi: Luo uusi tyhjä tilaus.

en: Search orders
fi: Hae tilauksia

en: Search existing orders.
fi: Hae olemassaolevia tilauksia

en: Select address
fi: Valitse osoite

en: Select customer
fi: Valitse asiakas

en: View your order history.
fi: Selaa tilaushistoriaa.

en: View order @order_id.
fi: Tarkastele tilausta @order_id.

en: View invoice
fi: Näytä lasku

en: View order
fi: Näytä tilaus

en: Printable invoice
fi: Tulostettava lasku

en: Mail invoice
fi: Lasku sähköpostiin

en: Delete order @order_id.
fi: Poista tilaus @order_id.

en: <i>No comments left.</i>
fi: <i>Ei kommentteja.</i>

en: <i>No comment found.</i>
fi: <i>Kommenttejä ei löydy.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
fi: Uusi käyttäjänimi liitetään tilaukseen mikäli mahdollista.

en: The order ID.
fi: Tilauksen tunnus

en: A link to the order using the order ID.
fi: Linkki tilaukseen käyttäen tilauksen tunnusta.

en: The subtotal of products on an order.
fi: Tilauksen tuotteiden välisumma.

en: The order total.
fi: Tilauksen kokonaissumma.

en: The primary e-mail address of the order.
fi: Tilauksen tilaajan ensisijainen sähköpostiosoite.

en: The order shipping address.
fi: Tilauksen toimitusosoite

en: The phone number for the shipping address.
fi: Puhelinnumero toimitusosoitetta varten.

en: The order billing address.
fi: Tilauksen laskutusosoite.

en: The phone number for the billing address.
fi: Puhelinnumero laskutusosoitetta varten.

en: The current order status.
fi: Tilauksen nykytilanne.

en: The date and time when the order was created.
fi: Tilauksen tilauspäivä ja kellonaika.

en: The date and time when the order was last modified.
fi: Tilauksen viimeisimmän muokkauksen päivämäärä ja kellonaika

en: Click here to view your order history.
fi: Klikkaa tästä nähdäksesi tilaushistoriasi.

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Manage the order's shipping address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan toimitusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Bill to
fi: Laskutusosoite

en: Manage the order's billing address and contact information.
fi: Käsittele tilaajan laskutusosoitetta ja yhteystietoja.

en: Customer info
fi: Asiakastiedot

en: Manage the information for the customer's user account.
fi: Käsittele asiakkaan käyttäjätilin tietoja.

en: Manage the products an order contains.
fi: Käsittele tilauksen tuotteita.

en: Admin comments
fi: Ylläpitäjän kommentit

en: Update order
fi: Päivitä tilaus

en: Update an order's status or add comments to an order.
fi: Päivitä tilaus tai lisää kommentti tilaukseen.

en: In checkout
fi: Kassalla

en: Empty line
fi: Tyhjä rivi

en: Order statuses
fi: Tilaustilanteet

en: Create new status
fi: Luo uusi tilanne

en: Order status %status removed.
fi: Tilaustilanne %status poistettu.

en: Order status ID
fi: Tilaustilanne tunnus-ID

en: The order status title displayed to users.
fi: Tilaustilanne otsikko näytettäväksi käyttäjille

en: Order state
fi: Tilauksen tila

en: You have entered an invalid status ID.
fi: Olet syöttänyt väärän tilanne tunnus-ID

en: Custom order status created.
fi: Tyyppitilaustilanne luotu.

en: Active orders
fi: Voimassaolevat tilaukset

en: All orders
fi: Kaikki tilaukset

en: View by status
fi: Näytä tilan mukaan

en: New order customer
fi: Uusi tilausasiakas

en: Billing company
fi: Laskutettava yritys

en: Search using date range.
fi: Etsi aikavälillä

en: Click to open a window with a printable invoice.
fi: Avaa tästä tulostettava lasku uudessa ikkunassa.

en: Order changes saved.
fi: Tilauksen muutokset on tallennettu.

en: Remove this product.
fi: Poista tämä tuote.

en: Remove product from order?
fi: Poista tuote tilauksesta?

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
fi: Hae nimellä tai mallilla/koodilla (* on jokerimerkki)

en: Recipient e-mail address
fi: Vastaanottajien sähköpostiosoitteet

en: Your Order Invoice
fi: Tilauksen lasku

en: Invoice e-mailed to @email.
fi: Lasku lähetetty osoitteeseen @email.

en: It is not possible to delete order @id.
fi: Tilausta @id ei ole mahdollista poistaa.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
fi: Haluatko varmasti poistaa tilauksen @order_id?

en: Order @order_id completely removed from the database.
fi: Tilaus @order_id on poistettu pysyvästi tietokannasta.

en: Select an address
fi: Valitse osoite

en: Select a customer
fi: Valitse asiakas

en: Enter an e-mail address for the new customer.
fi: Syötä uuden asiakkaan sähköpostiosoite.

en: Line Item Title
fi: Tuoterivin otsikko

en: Display title of the line item.
fi: Näytä tuoterivin otsikko.

en: Line Item Amount
fi: Tuoterivin summa

en: Amount of the line item without a currency sign.
fi: Tuoterivin summa ilman valuuttamerkkiä.

en: Line item added to order.
fi: Tuoterivi lisätty tilaukseen.

en: @key changed from %old to %new.
fi: @key muuttui arvosta %old arvoon %new.

en: Custom template
fi: Kustomoitu malli

en: Edit order @order_id.
fi: Muokkaa tilausta @order_id.

en: view all orders
fi: katso kaikki tilaukset

en: create orders
fi: luo tilauksia

en: edit orders
fi: muokkaa tilauksia

en: delete orders
fi: poista tilauksia

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Products:
fi: Tuotteet:

en: Order comments:
fi: Tilaus ilmoitukset:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Want to manage your order online?
fi: Haluatko hallita tilaustasi verkossa?

en: Purchasing Information:
fi: Ostotiedot:

en: E-mail Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Billing Address:
fi: Laskutusosoite:

en: Billing Phone:
fi: Laskutuspuhelin:

en: Shipping Phone:
fi: Toimituspuhelin:

en: Order Grand Total:
fi: Tilauksen loppusumma:

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Order Summary:
fi: Tilauksen yhteenveto:

en: Shipping Details:
fi: Toimitustiedot:

en: Products Subtotal:
fi: Tuotteiden välisumma:

en: Total for this Order:
fi: Tämän tilauksen kokonaissumma:

en: Products on order:
fi: Tilauksen tuotteet:

en: (!price each)
fi: (!price kappaleelta)

en: Where can I get help with reviewing my order?
fi: Mistä voin saada apua tilaukseni tarkasteluun?

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
fi: Huomaa: Tämä sähköpostiviesti on automaattinen ilmoitus. Älä vastaa tähän viestiin.

en: Thanks again for shopping with us.
fi: Kiitokset asioinnista meillä ja tervetuloa uudelleen!

en: Administer products, classes, and more.
fi: Hallitse tuotteita, luokkia ynnä muuta.

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: Build and view a list of product nodes.
fi: Rakenna ja näytä lista tuotteista.

en: Manage classes
fi: Hallitse luokkia

en: Create and edit product node types.
fi: Luo ja muokkaa tuotteiden tyyppejä

en: Product SKU/model.
fi: Tuotteen koodi/malli.

en: The listed MSRP.
fi: Ohjevähittäishinta.

en: Your store's cost.
fi: Tuotteen kustannukset liikkeelle.

en: Product and its derivatives are shippable.
fi: Tuote ja sen johdannaiset voidaan lähettää.

en: Package quantity
fi: Pakkauksen kappalemäärä

en: For a package containing only this product, how many are in it?
fi: Kuinka monta tuotetta tämä pakkaus sisältää?

en: Default quantity to add to cart
fi: Oletusmäärä lisättäessä ostoskoriin

en: List position
fi: Listan sijainti

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
fi: Tarkenna tuotteen sijainti tuotelistoilla. <br />Tuotteet joilla on sama sijainti järjestetään aakkosjärjestyksessä.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
fi: Hinnan täytyy olla numeroina. Ei pilkkuja ja vain yksi desimaali piste.

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
fi: Tässä tuotteessa on vaihtoehtoja jotka pitää valita ennen ostoa. Ole hyvä ja valitse ne alla olevalla lomakkeella.

en: The product's list price.
fi: Tuotteen listahinta.

en: The product's sell price.
fi: Tuotteen myyntihinta.

en: Display price
fi: Näytä hinta

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
fi: Näytä valinnainen määräkenttä <em>Lisää ostoskoriin</em> lomakkeella.

en: <em>Add to cart</em> button text
fi: <em>Lisää ostoskoriin</em> nappulateksti

en: SKU: @sku
fi: Koodi: @sku

en: Weight: !weight
fi: Paino: !weight

en: The product feature has been updated.
fi: Tuotteen ominaisuudet on päivitetty.

en: Product Information
fi: Tuotetieto

en: Click to add to cart.
fi: Klikkaa lisää ostoskoriin.

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
fi: <b>Käytetyt tilausten tilat:</b> @statuses

en: View the report settings.
fi: Näytä raporttiasetukset.

en: Customer reports
fi: Asiakasraportit

en: View reports for store customers
fi: Näytä raportit kaupan asiakkaista

en: View reports for store products
fi: Näytä raportit kaupan tuotteista

en: Sales reports
fi: Myyntiraportit

en: View reports for store sales
fi: Näytä raportit kaupan myynnistä

en: No customers found
fi: Asiakkaita ei löytynyt

en: Export to CSV file.
fi: Vie CSV tiedostoon.

en: Show paged records
fi: Näytä tietueet sivuttain

en: Show all records
fi: Näytä kaikki tietueet

en: You must select at least one order status.
fi: Sinun täytyy valita ainakin yksi tilaustilanne

en: New customers today
fi: Uusia asiakkaita tänään

en: Show a detailed list of products ordered.
fi: Näytä eritelty lista tilatuista tuotteista.

en: Customer user role %role renewed.
fi: Asiakkaan käyttäjärooli %role uusittiin.

en: Customer granted user role %role.
fi: Asiakkaalle myönnettiin käyttäjärooli %role.

en: Stock reports
fi: Varastoraportit

en: View reports for product stock.
fi: Tarkastele raportteja tuotevarastosta.

en: View the stock settings.
fi: Näytä varaston asetukset.

en: Stock settings saved.
fi: Varastoasetukset talletettu.

en: Store administration
fi: Kaupan ylläpito

en: Administer store settings, products, orders, and more.
fi: Hallitse kaupan asetuksia, tuotteita, tilauksia, ja enemmän.

en: View and modify customer information and orders.
fi: Näytä ja muokkaa asiakastietojasi ja -tilauksiasi.

en: View customers
fi: Näytä asiakkaat

en: Search customers
fi: Hae asiakkaita

en: Search through your customer list.
fi: Hae asiakasluettelosta.

en: Browse various store reports.
fi: Selaa erilaisia kaupan raportteja

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
fi: Säädä Ubercartin mukautusasetuksia.

en: Country settings
fi: Maa asetukset

en: Configure country specific settings.
fi: Konfiguroi maakohtaisia asetuksia.

en: View the country settings.
fi: Katso maa-asetuksia

en: Edit the country settings.
fi: Muokkaa maa-asetuksia.

en: Store settings
fi: Kaupan asetukset

en: View the store settings.
fi: Näytä kaupan asetukset.

en: Edit the contact settings.
fi: Muokkaa yhteydenottoasetuksia.

en: Assign initials to user accounts.
fi: Määrittele nimikirjaimet käyttäjätileille

en: Customer orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: View a list of orders placed by this customer.
fi: Katso tämän asiakkaan lista tilauksista

en: Disable a country from use.
fi: Poista maa käytöstä.

en: Enable a country
fi: Aktivoi maa

en: Enable a disabled country.
fi: Aktivoi käytöstä poistettu maa.

en: Remove a country
fi: Poista maa

en: Update a country
fi: Päivitä maa

en: Update an installed country.
fi: Päivitä asennettu maa

en: The Ubercart store name.
fi: Ubercart kaupan nimi.

en: The Ubercart store URL.
fi: Ubertcart kaupan URL.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
fi: Kaupan nimeä käyttävä linkki Ubercart kauppaan.

en: The Ubercart store owner.
fi: Ubercart kaupan omistaja.

en: The Ubercart store e-mail address.
fi: Ubercart kaupan sähköpostiosoite.

en: The Ubercart store phone number.
fi: Ubercart kaupan puhelinnumero.

en: The Ubercart store mailing address.
fi: Ubercart kaupan postiosoite.

en: Status messages:
fi: Tilaviestit:

en: - Show links -
fi: - Näytä linkit -

en: - Hide links -
fi: - Piilota linkit -

en: View customer's order.
fi: Näytä asiakkaan tilaus.

en: Billing name
fi: Laskutusnimi

en: Shipping name
fi: Toimitusnimi

en: No orders found.
fi: Tilauksia ei löytynyt.

en: View order !order_id.
fi: Katso tilausta !order_id.

en: Edit order !order_id.
fi: Muokkaa tilausta !order_id.

en: Create an order for this customer.
fi: Luo tilaus tälle asiakkaalle.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
fi: Tästä löytyvät erilaiset Ubercartin tuottamat raportit.  Klikkaa alla linkkejä nähdäksesi raportit.

en: Ubercart User's Guide
fi: Ubercart käyttöohjeet

en: Attempted to remove an invalid country.
fi: Yritetty poistaa väärä maa.

en: !country removed.
fi: !country poistettu.

en: Country update complete.
fi: Maa päivitys suoritettu.

en: Customer's first name
fi: Asiakkaan etunimi

en: Customer's last name
fi: Asiakkaan sukunimi

en: First street address field
fi: Ensimmäinen lähiosoitekenttä

en: Second street address field
fi: Toinen lähiosoitekenttä

en: City name
fi: Postitoimipaikan nimi

en: Name of the country
fi: Maan nimi

en: Country settings saved.
fi: Maa-asetukset tallennettu.

en: Primary customer address
fi: Ensisijainen asiakkaan osoite

en: Randomly select a message from the list below.
fi: Valitse sattumanvaraisesti viesti alla olevasta listasta.

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
fi: Databit webshop

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
fi: Databit webshop

en: Street address 1
fi: Katuosoite 1

en: Street address 2
fi: Katuosoite 2

en: Initials for !username deleted.
fi: !username:n nimikirjaimet poistettu.

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: No countries found.
fi: Maita ei löydetty.

en: 01 - January
fi: 01 - Tammikuu

en: 02 - February
fi: 02 - Helmikuu

en: 03 - March
fi: 03 - Maaliskuu

en: 04 - April
fi: 04 - Huhtikuu

en: 05 - May
fi: 05 - Toukokuu

en: 06 - June
fi: 06 - Kesäkuu

en: 07 - July
fi: 07 - Heinäkuu

en: 08 - August
fi: 08 - Elokuu

en: 09 - September
fi: 09 - Syyskuu

en: 10 - October
fi: 10 - Lokakuu

en: 11 - November
fi: 11 - Marraskuu

en: 12 - December
fi: 12 - Joulukuu

en: Encryption failed. !messages
fi: Salaus epäonnistu. !messages

en: encryption
fi: salaus

en: Subtotal excluding taxes
fi: Välisumma ilman ALV:a

en: Removed %title.
fi: Poistettu %title.

en: Taxed product types
fi: Verotetut tuotetyypit

en: Taxed line items
fi: Verotetut elementit

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
fi: Veroprosentti prosenttilukuna. Esimerkiksi 6% tai .06

en: Default sort order
fi: Peruslajittelu

en: translate
fi: käännä

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
fi: Turvavaroitus: .htaccess-tiedostoon ei voitu kirjoittaa. Luo hakemisoon %directory .htaccess-tiedosto, joka sisältää seuraavat rivit: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fi: Vain seuraavat tiedostopäätteet ovat sallittuja: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
fi: Tiedostokoko %filesize ylittää suurimman tiedostokoon rajan %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
fi: Tiedoston koko on %filesize, mikä ylittää sinulle sallitun käyttörajan %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
fi: Kuvan kokoa muutettiin vastaamaan suurinta sallittua kokoa %dimensions pistettä.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
fi: Kuva on liian suuri. Suurin sallittu koko on %dimensions pikseliä.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
fi: Siirretty kuva on liian pieni; vähimmäismitta kuvalle on %dimensions pikseliä.

en: No link
fi: Ei linkkiä

en: Path: !path
fi: Polku: !path

en: Is not one of
fi: Ei ole yksikään

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Row
fi: Rivi

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Populate a field
fi: Populoi kenttä

en: Select the machine-name of the field.
fi: Valitse kentän koneluettava nimi.

en: The URL alias of the node.
fi: Solmun osoitealias.

en: Decimal point
fi: Desimaalipilkku

en: Custom date format
fi: Kustomoitu päivämäärämuoto

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Is one of
fi: On yksi

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
fi: Käyttöoikeudet myönnetään tietyn käyttöoikeuden omaaville käyttäjille.

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Translation helpers module not found.
fi: Käännöksien apumoduulia ei löydy.

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Default image
fi: Oletuskuva

en: Use default image
fi: Käytä oletuskuvaa

en: Choose a image that will be used as default.
fi: Valitse kuva, jota käytetään oletuksena.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
fi: Suurin sallittu kuvakoko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim 640x480).  Aseta arvoksi 0, jos ei rajoitusta.  Jos suurempi kuva siirretään, sen kokoa pienennetään vastaamaan annettua leveyttä ja korkeutta.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: Theming information
fi: Teemojen tietoja

en: Undated
fi: Päivämäärätön

en: Do not cache
fi: Älä tallenna välimuistiin

en: Action to take if argument is not present
fi: Toiminto joka toteutetaan jos argumentti ei ole käytössä.

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
fi: Jos arvo vastaanotetaan argumenttina, argumentti hylätään, ts. "kaikki arvot"

en: Wildcard title
fi: Villin kortin otsikko

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
fi: Villille kortille kätettävä otsikko.

en: <Basic validation>
fi: <Perusvalidointi>

en: Action to take if argument does not validate
fi: Toimitno joka toteutetaan jos argumentti ei validoidu

en: Link this field to its user
fi: Linkitä kenttä käyttäjäänsä

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
fi: Ohita tuntemattomille käyttäjille näytettävä arvo

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
fi: Mikäli valittuna, näet kentän johon voit syöttää sisäänkirjautumattomille käyttäjille näytettävän tekstin.

en: Text to display for anonymous users
fi: Kirjautumattomille käyttäjille näytettävä teksti

en: Use default RSS settings
fi: Käytä RSS:n oletusarvoja

en: Title plus teaser
fi: Otsikko ja teaser

en: Front page feed
fi: Etusivun syöte

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
fi: Detta kommer att synas som namnet på detta block under Administrera >> Uppbyggnad >> Block.

en: Tab weight
fi: Välilehden painoarvo

en: All languages
fi: Kaikki kielet

en: View link
fi: Katso linkki

en: Link this field
fi: Linkitä kenttä

en: Only show "listed" file attachments
fi: Näytä ainoastaan "listatut" tiedostoliitteet

en: Videos
fi: Videot

en: My order history
fi: Tilaushistoriani

en: Menu links
fi: Valikkolinkit

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Link this field to its node
fi: Linkitä tämä kenttä sen noodiin

en: Node creation
fi: Solmun luonti

en: Delete link
fi: Poista linkki

en: Filter the view to the currently logged in user.
fi: Filtrera vyn till den nuvarande inloggade användaren.

en: Cache once for everything (global)
fi: Aseta kaikki välimuistiin kertaalleen (globaali)

en: Per page
fi: Sivua kohti

en: Per role
fi: Roolia kohti

en: Per role per page
fi: Roolia ja sivua kohti

en: Per user
fi: Käyttäjää kohti

en: Per user per page
fi: Sivua ja käyttäjää kohti

en: The file could not be uploaded.
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: Configure ImageAPI.
fi: ImageAPI:n asetukset

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
fi: Valittu grafiikkakirjasto %toolkit ei kykene suorittamaan toimintoa %function oikein.

en: GD Image Rotation
fi: GD-grafiikkakirjaston kiertotoiminto

en: Low Quality / Poor Performance
fi: Huono laatu / Heikko suorituskyky

en: GD Image Filtering
fi: GD-grafiikkakirjaston suotimet

en: ImageAPI GD Memory Limit
fi: ImageAPI GD-grafiikkakirjaston muistirajoitus

en: Capitalize first letter
fi: Omvandla första bokstaven till stor

en: Custom text
fi: Muokattu teksti

en: Node module form.
fi: Solmumoduulin syöttökaavake.

en: Locale module form.
fi: Käännösten moduulilomake.

en: Taxonomy module form.
fi: Luokittelun moduulilomake.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
fi: Suodattamatonta valikkopolku (kuten kuvattuna muropolussa) poislukien Etusivu tai [menu]. Eroteltuina "/" merkeillä.

en: Default argument
fi: Oletusargumentti

en: SKU:
fi: Koodi:

en: Are you sure you want to delete @name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa @name?

en: Date year range
fi: Päivämäärän vuosivaihtelualue

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
fi: Päivämäärän vuosivaihtelualue täytyy olla muodossa -9:+9 tai 2005:2010.

en: Calendar Popup
fi: Popup-kalenteri

en: Format: @date
fi: Muoto: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
fi: Vuosi täytyy olla numero väliltä %min ja %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
fi: Kuukausi täytyy olla numero väliltä 1 ja 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
fi: Päivä täytyy olla numero väliltä !min ja !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
fi: Tunti täytyy olla numero väliltä !min ja !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
fi: Minuutti täytyy olla numero väliltä !min ja !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
fi: Sekunti täytyy olla numero väliltä !min ja !max.

en: A valid value is required.
fi: Kelvollinen arvo vaaditaan.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
fi: Mahdollisina kohdetyyppeinä tässä listassa näkyy vain sisältötyyppejä, joissa on päivämääräkenttiä.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
fi: Jos haluamassasi kohdetyypissä ei vielä ole päivämääräkenttää, seuraa tätä linkkiä ja valitse sisältötyyppi lisätäksesi päivämääräkentän siihen.

en: Add new date field
fi: Lisää uusi päivämääräkenttä

en: Date PHP4 setup.
fi: Päivämäärien PHP4 käyttöönotto.

en: Date PHP4 Settings
fi: Päivämäärien PHP4 Asetukset

en: Use PHP default timezone
fi: Käytä PHP:n oletusaikavyöhykettä

en: administer date_php4 settings
fi: ylläpidä date_php4 asetuksia

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
fi: Jos edistyneitä valintoja ei tehdä, päivämäärä toistuu aloituspäivämäärän viikonpäivänä viikottaisille toistoille, muille toistoille aloituspäivämäärän kuukautena ja päivänä.  Käytä alla valintoja ohittaaksesi tämä toistumismalli valitsemalla tietyt kuukaudet ja päivät toistolle.  Käytä 'Poikkeukset' laatikkoa syöttääksesi päivämäärät, joille ei tehdä toistoa.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
fi: !repeats_every_interval järjestyksessä !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
fi: !repeats_every_interval joka !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
fi: !repeats_every_interval päiville !month_days kuukausina !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
fi: !repeats_every_interval kuukausille !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
fi: !repeats_every_interval !count kertaa

en: !repeats_every_interval until !until_date
fi: !repeats_every_interval !until_date saakka

en: !repeats_every_interval except !except_dates
fi: !repeats_every_interval paitsi !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
fi: !repeats_every_interval joissa viikko alkaa viikonpäivänä !day_of_week

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
fi: Toistuu !interval !bymonth !byday !count !until !except.

en: every week | every @count weeks
fi[0]: joka viikko
fi[1]: joka @count. viikko

en: every month | every @count months
fi[0]: joka kuukausi
fi[1]: joka @count. kuukausi

en: every year | every @count years
fi[0]: joka vuosi
fi[1]: joka @count. vuosi

en: every day | every @count days
fi[0]: joka päivä
fi[1]: joka @count. päivä

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
fi: Havaittu aikavyöhyke: %timezone; asiakkaan päivämäärä: %date; lyhennys: %abbreviation; lisäys: %offset; kesäaika: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
fi: Tyynimeri/Ranskalainen_Polyneesia-Marquesas-saaret

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
fi: Tarvitaan käytettäessä Päivämäärien API:a. Ohittaa sivuston ja käyttäjän aikavyöhykkeen käsittelyn asettamalla aikavyöhykeiden nimet plus/miinus offsettien sijaan.

en: Trigger
fi: Tilanne

en: Remove group
fi: Poista ryhmä

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: - Store default -
fi: - Liikkeen oletus -

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. If this pickup address is left blank, this product will default to the <a href="!url">store pickup address</a>.
fi: Kun toimitat tuotteita asiakkaille, tuotteen alkuperäinen sijainti pitää tietää voidaksesi laskea postitushinnan sekä järjestää postituksen. Jos nouto-osoite on tyhjä, tämä tuote palautuu vakioarvoonsa eli <a href="!url">liikkeen nouto-osoitteeseen</a>.

en: Receiving quotes...
fi: Haetaan hintoja...

en: Customer user account
fi: Asiakkaan käyttäjätunnus

en: Show/hide shopping cart contents.
fi: Näytä/piilota ostoskorin sisältö.

en: View your shopping cart.
fi: Näytä ostoskorisi.

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
fi: <a href="!url">Siirry</a> ostoskoriisi.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
fi: Tilauksesi on lähes valmis. Tarkista allaolevat tiedot ja klikkaa 'Lähetä tilaus', jos kaikki on kunnossa. Voit myös käyttää 'Takaisin' -nappia tehdäksesi muutoksia tilaukseesi, jos se on tarpeellista.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Olette kirjautuneet sisään, joten voitte jatkaa ostosten tekemistä tai <a href="[order-url]">katsoa nykyisen tilauksenne tilan</a> ja tilaushistorianne.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
fi[0]: <span class="num-items">@count</span> tuote
fi[1]: <span class="num-items">@count</span> tuotetta

en: Product SKU
fi: Tuotekoodi

en: Vocabulary !name has been identified as the Ubercart catalog.
fi: Sanasto !name on tunnistettu Ubercart-tuoteluetteloksi.

en: File Downloads for Order# [order-id]
fi: Tiedostolataukset tilaukselle #[order-id]

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
fi: <strong>Koodi:</strong> !sku<br />

en: If the order status is not still In Checkout.
fi: Jos tilauksen tila ei ole enää "kassalla".

en: Customer number: !user_link
fi: Asiakasnumero: !user_link

en: Leave blank or zero to disable the quantity field next to the add to cart button, if it is enabled <a href="!settings_url">in general</a>. If it is disabled, this field is ignored.
fi: Jätä tyhjäksi tai kirjoita nolla poistaaksesi kentän "Lisää ostoskoriin"-napin vierestä, mikäli se <a href="!settings_url">on kytketty</a>. Mikäli se ei ole kytketty, tämä kenttä ohitetaan.

en: Notify customer when a role is granted
fi: Ilmoita asiakkaalle kun rooli myönnetään

en: No SKU found.
fi: Koodia ei löytynyt.

en: Cache table for Ubercart store prices.
fi: Välimuistitaulu Ubercartin listahinnoille.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
fi: 'uc_notify_store_help_page' uudelleennimetty 'uc_store_help_page' muuttujataulussa

en: List Price:
fi: Listahinta:

en: Cost:
fi: Kustannukset:

en: Price:
fi: Hinta:

en: Taxed products
fi: Verotetut tuotteet

en: Shippable products
fi: Postituskelpoiset tuotteet

en: Any product
fi: Mikä tahansa tuote

en: No rates available.
fi: Ei tuotteita tarjolla.

en: Add a tax rate
fi: Lisää veroprosentti

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
fi: Käytä veroprosenttia kaikkiin tuotteisiin niiden lähetyskelpoisuudesta riippumatta.

en: Apply tax to shippable products only.
fi: Käytä veroprosenttia ainoastaan lähtyskelpoisiin tuotteisiin.

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
fi: Käyttää veroja määriteltyihin tuotetyyppeihin/luokkiin.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
fi: Suhteen on oltava positiivinen luku. Ei pilkkuja ja ainoastaan yksi prosenttipiste.

en: Tax rate %name saved.
fi: Veroprosentti %name tallennettu.

en: Copy of !name
fi: Kopio nimestä !name

en: Tax rate %name cloned.
fi: Veroprosentti %name kloonattu.

en: That tax rate does not exist.
fi: Veroprosenttia ei löydy.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
fi: Toimintoa ei voi perua. Kaikki tällä veroprosentilla verotetut tilaukset menetetään jos poistat veroprosentin.<br/>Jo haluat vain estää veron käytön tilauksista, voit ottaa sen pois käytöstä poistamisen sijaan.

en: Tax rate %name deleted.
fi: Veroprosentti %name on poistettu.

en: Tax rule
fi: Verosääntö

en: Calculate taxes
fi: Laske verot

en: Apply !name
fi: Ota käyttöön !name

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
fi: %name: kentällä ei voi olla enempää arvoja kuin @count.

en: Name of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: ID of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin ID

en: No fields available.
fi: Yhtään kenttää ei ole saatavilla.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
fi: Kategorian isäntäsanaston ID.

en: '@column' => value for @column
fi: '@column' => arvo sarakkeelle @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
fi: palauttaa array(
      0 => array(@columns),
      // Haluat useimmiten lopettaa t

en: No alias
fi: Ei aliasta

en: Numeric
fi: Numeerinen

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Token replacement patterns
fi: Merkkien korvauskuviot

en: Name of top term's vocabulary
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: ID of top term's vocabulary
fi: Termin sanaston ID

en: The text used in the menu as link text for this item.
fi: Tämän elementin valikon linkkinä käytettävä teksti.

en: The title of the node's book parent.
fi: Kirjasivun solmun isäntäsivun otsikko.

en: The id of the node's book parent.
fi: Kirjasivun solmun isäntäsivun ID.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
fi: Kirjasivun hierarkian kaikkien isäntäsivujen otsikot.

en: The name of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän nimi.

en: The user ID of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän ID.

en: The email address of the currently logged in user.
fi: Tällä hetkellä sisäänkirjautuneen käyttäjän sähköpostiosoite.

en: A randomly generated SHA1 hash.
fi: Satunnaisesti luotu SHA1 koodi.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
fi: Tämänhetkinen aikaleima sekunteina tammikuun 01.01.1970 lähtien.

en: A randomly generated single-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu yksinumeroinen luku.

en: A randomly generated three-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu kolminumeroinen luku.

en: A randomly generated ten-digit number.
fi: Satunnaisesti luotu kymmennumeroinen luku.

en: Randomly generated single-digit letter.
fi: Satunnaisesti luotuja yksimerkkinen kirjain.

en: Randomly generated three-digit letters.
fi: Satunnaisesti luotu kolmimerkkinen kirjainyhdistelmä.

en: Randomly generated ten-digit letters.
fi: Satunnaisesti luotu kymmenmerkkinen kirjainyhdistelmä.

en: Display a tokenized message to the user
fi: Näytä merkitetty viesti käyttäjälle

en: Send tokenized e-mail
fi: Lähetä merkitetty sähköposti

en: Redirect to a tokenized URL
fi: Uudelleenohjaa merkitettyyn osoitteeseen.

en: The email address to which the message should be sent.
fi: Sähköpostiosoitteet joihin viestit lähetetään.

en: The message that should be sent.
fi: Lähetettävä viesti.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Kirjanmerkkejä voidaan käyttää luotaessa osoitetta. Jotkut merkeistä eivät ehkä ole käytössä riippuen siitä missä kontekstissa niiden toiminta laukaistaan.

en: The message to be displayed to the current user.
fi: Tämänhetkiselle käyttäjälle näytettävä viesti.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Seuraavia kirjanmerkkejä voidan käyttää yksilöidyssä viestissä. Jotkut merkeistä eivät mahdollisesti ole käytettävisä riippuen siitä missä kontekstissa ne laukaistaan.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
fi: Seuraavia kirjanmerkkejä voidan käyttää osoitteessa. Jotkut merkeistä eivät mahdollisesti ole käytettävisä riippuen siitä missä kontekstissa ne laukaistaan.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
fi: Tarjoaa jaetun APIn jonka avulla voidaan korvata tekstuaaliset kirjanmerkit itse tiedolla.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
fi: Tarjoaa pohjan joiden päälle voit rakentaa omat merkkisi.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
fi: Tarjoaa muokattuja versioita Drupalin ytimen toimista käyttäen Merkit moduulia.

en: Date form type
fi: Päivämäärän lomaketyyppi

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
fi: Valitse rakeisuustaso päivämääräsuodattimelle. Esimerkiksi 'päivä' luo suodattimen missä käyttäjät voivat valita vuoden, kuukauden ja päivän.

en: Date field(s)
fi: Päivämääräkentä(t)

en: Select date field(s) to filter with this argument.
fi: Valitse päivämääräkentä(t) suodattaaksesi tällä argumentilla.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
fi: Menetelmä useiden päivämääräkenttien käsittelyyn samassa kyselyssä. Palauttaa ne, joissa on mikä tahansa vastaava päivämääräkenttä (päivämäärä = kenttä_1 TAI kenttä_2), tai vain ne, joissa on kaikki vastaavat päivämääräkentät (päivämäärä = kenttä_1 JA kenttä_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
fi: Ainakin yksi päivämääräkenttä täytyy valita tälle suodattimelle.

en: Date default
fi: Oletusarvo

en: To date default
fi: Päättyy -oletus

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
fi: Aseta päivämäärien oletusarvo 'Alkaa' samoin kuin 'Päättyy' kun käytetään oletusarvoja 'Väliltä' tai 'Ei väliltä'.

en: Missing date fields!
fi: Päivämääräkenttiä puuttuu!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
fi: (@field) <strong>Käyttäjälle näytettävä</strong> @widget @format

en: User timezone
fi: Käyttäjän aikavyöhyke

en: Change basic information
fi: Muokkaa perustietoja

en: Justify
fi: Tasaa molemmat reunat

en: Font Color
fi: Fontin väri

en: Broken handler @table.@field
fi: Viallinen hallintakomento @table.@field

en: Skipping broken view @view
fi: Hyppää rikkinäisen näkymän @view yli

en: Ajax callback for view loading.
fi: Ajax komento näkymien lataamiseksi.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
fi: Kääntäjä tekee parhaansa kääntääkseen Views 1:n Views 2:sksi. Käännös ei ole luotettava; joudut todennäköisesti tekemään tarkennuksia näkymään jotta se vastaa Views 1:llä tehtyä näkymää. Voit ladata Views 1-nökymiä järjestelmään normaalin latausnapin kautta.

en: Changes cannot be made to a locked view.
fi: Lukittua näkymää ei voi muokata.

en: Convert stored Views 1 views.
fi: Muunna tallennetut Views 1 näkymät.

en: Convert view
fi: Käännä näkymä

en: Create customized lists and queries from your database.
fi: Luo yksilöityjä listoja ja kyselyitä tietokannastasi.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
fi: Näkymien graafinen hallintaliittymä. Et voi lisätä tai muokata näkymiäsi jos moduuli ei ole asennettuna.

en: Example table
fi: Esimerkkitaulu

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
fi: Esimerkkitaulu sisältää mallisisältöä ja se voidaan linkittää solmuun.

en: Example content
fi: Esimerkkisisältöä

en: Some example content that references a node.
fi: Esimerkkisisältöä joka viittaa solmuun.

en: Example node
fi: Esimerkkisolmu

en: Plain text field
fi: Puhdas tekstikenttä

en: Just a plain text field.
fi: Toinen tekstikenttä.

en: Numeric field
fi: Numerokenttä

en: Just a numeric field.
fi: Toinen numerokenttä.

en: Boolean field
fi: Boolean-kenttä

en: Just an on/off field.
fi: Toinen Boolean-kenttä.

en: Timestamp field
fi: Kellonaikakenttä

en: Just a timestamp field.
fi: Toinen kellonaikakenttä.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
fi: Emuloi Drupalin alkuperäistä etusivua; voit määritellä tähän näkymään etusivusi osoitteen jolloin sitä käytetään etusivuna.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
fi: Otsikko jota käytetään argumentin ollessa käytössä. Se yliajaa näkymän perusasetuksen otsikon osalta. Voit käyttää prosenttimerkkiä korvataksesi argumentin otsikolla. Käytä "%1" ensimmäiselle argumentille, "%2" toiselle, jne.

en: Validator options
fi: Validointioptiot

en: Display all values
fi: Näytä kaikki arvot

en: Hide view / Page not found (404)
fi: Piilto näkymä / Sivua ei löydy (404)

en: Display empty text
fi: Näytä tyhjä teksti

en: Provide default argument
fi: Tarjoa perusargumenttia

en: Provide default argument options
fi: Tarjoa perusargumenttioptiot

en: Default argument type
fi: Perusargumentin tyyppi

en: Broken/missing handler
fi: Rikkinäinen/puuttuva hallintakomento

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
fi: Elementin hallintakomento on rikkinäinen eikä sitä voida käyttää. Jos moduuli jota hallintakomento käyttää on poisteettu käytöstä, moduulin uudelleenaktivointi voi korjata hallintakomennon. Muussa tapauksessa voit luultavasti poistaa tämän elementin.

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: Current node's creation time
fi: Tämän solmun luontiaika

en: Current node's update time
fi: Tämän solmun viimeisin päivitysaika

en: Allow multiple terms per argument.
fi: Salli useita argumentteja elementtiä kohden.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
fi: Jos valittuna, käyttäjä voi syöttää useita argumentteja muodossa 1+2+3 (OR varten) tai 1,2,3 (AND varten).

en: Allow multiple arguments to work together.
fi: Salli useiden argumenttien toimia yhdessä.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
fi: Mikäli valittuna, useat eri instanssit tästä argumentsista voivat työskennellä yhdessä avain kuin argumentille olisi syötetty useita eri arvoja. Asetus ei ole yhteensopiva "Vähennä päällekkäisyyksiä" asetuksen kanssa.

en: Do not display items with no value in summary
fi: Älä näytä yhteenvedossa argumentteja joilla ei ole arvoa

en: Invalid input
fi: Kielletty syöte

en: Fail basic validation if any argument is given
fi: Älä päästä validoinnista läpi jos argumentteja on syötetty

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
fi: Aktivoimalla tämän ominaisuuden voit varmistaa että näkymät joissa on tarpeellista enemmän argumentteja eivät läpäise validointia.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
fi: Jos valittuna, käyttäjät voivat syöttää useita argumentteja muodossa 1+2+3 tai 1,2,3.

en: Exclude the argument
fi: Älä käytä argumenttia

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
fi: Mikäli valittuna, argumenttiin syötetyt luvut hylätään rajoittamatta näkymää.

en: Glossary mode
fi: Sanalistamuoto

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
fi: Sanalistamuoto rajoittaa argumentissa käytettävien sanojen määrää mikä tarkoittaa että näkymä voi toimia sanastona.

en: Character limit
fi: Kirjainmäärärajoitus

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
fi: Kuinka monta kirjainta vastaan argumentti suodatetaan. Mikäli luvuksi on asetettu 1, kaikki argumentissä määritetyllä kirjaimella alkavat sanat täyttäisivät ehdon.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
fi: Muutetaanko isot kirjaimet pieniksi tai toisin päin tulostettaessa argumentin tuloksia.

en: No transform
fi: Ei muunnosta

en: Upper case
fi: Isot kirjaimet

en: Lower case
fi: Pienet kirjaimet

en: Exclude from display
fi: Piilota näkymässä

en: Rewrite the output of this field
fi: Uudelleenkirjoita kenttä näkymässä

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
fi: Mikäli valittuna, voit syöttää stringin korvaavalla sisällöllä jota voidaan käyttää tulostuksessa.

en: Output this field as a link
fi: Näytä kenttä linkkinä

en: Link path
fi: Linkin polku

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
fi: Absoluuttinen Drupal-polku tälle linkille. Voit syöttää dataa tälle näkymälle allaolevien "korvauskuvioiden" pohjalta.

en: Prefix text
fi: Aloitusteksti

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
fi: Mitä tahansa tekstiä jota näytetään ennen kenttää. Voit käyttää HTML:ää.

en: Suffix text
fi: Pääteteksti

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
fi: Linkin jälkeen esitettävä teksti. Teksti voi sisältää HTML:ää.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Sinun täytyy lisätä useampia kenttiä tähän näkymään, ennen kuin voit käyttää tätä kenttää. Näillä kentillä voi olla <em>Piilota tämä kenttä</em> -valinta päällä. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Seuraavat vaihdettavat muuttujat on käytettävissä tässä näkymässä. Käytä vasemmalla esitettyä muuttujaa näyttääksesi oikealla esitetyn arvon. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: Add an ellipsis
fi: Lisää loppuun kolme pistettä.

en: Strip HTML tags
fi: Poista HTML tagit

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
fi: Tämän ollessa valittuna kaikki HTML merkit poistetaan

en: Field can contain HTML
fi: Kenttä voi sisältää HTML:ää

en: File size display
fi: Tiedostokoon näyttö

en: Formatted (in KB or MB)
fi: Formatoitu (Kilobitteinä tai Megabitteinä)

en: Raw bytes
fi: Raakabittejä

en: Time ago (with "ago" appended)
fi: Aikaa sitten (menneen ajan kanssa)

en: Time span (future dates start with - )
fi: Aikaväli (tulevat ajat alkavat merkillä - )

en: Round
fi: Pyöristä

en: If checked, the number will be rounded.
fi: Jos valittuna arvo pyöristetään.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
fi: Määrittele kuinka monta lukua näytetään desimaalipilkun jälkeen.

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
fi: Järjestelmän luettavassa muodossa oleva päivämäärä. Suositeltu muoto: CCYY-MM-DD HH:MM:SS

en: Displays
fi: Näytöt

en: @type handler @table.@field is not available.
fi: @type käsittelijä @table.field ei ole saatavilla

en: Create a copy of this view
fi: Luo kopio tästä näkymästä

en: &nbsp; Style: !style
fi: &nbsp; Tyyli: !style

en: Add display
fi: Lisää näkymä

en: Add Views signature to all SQL queries
fi: Lisää Views allekirjoitus kaikkiin SQL-kyselyihin

en: Display the view as a block.
fi: Näytä näkymä lohkona.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
fi: Näytä näkymä syötteenä, kuten RSS syötteenä.

en: HTML List
fi: HTML-lista

en: Generates an RSS feed from a view.
fi: Generoi RSS-syötteen näkymästä.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
fi: Käyttöoikeudet myönnetään tietyn roolin omaaville käyttäjille.

en: Sort criterion
fi: Lajittelukriteeri

en: filter
fi: suodatin

en: The book the node is in.
fi: Kirja johon solmu kuuluu

en: The weight of the book page.
fi: Kirjasivun paino

en: The title of the comment.
fi: Kommentin otsikko.

en: Comment count
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Display the comment with standard comment view.
fi: Näytä kommentit standardissa kommentti-näkymässä.

en: Display the comment as RSS.
fi: Näytä kommentti RSS:nä.

en: A source string for translation, in English or the default site language.
fi: Lähdemerkkijono käännöstä varten. Englanninkielellä tai muulla sivuston oletuskielellä.

en: A description of the location or context of the string.
fi: Kuvaus merkkijonon sijainnista tai kontekstista.

en: The title of the node.
fi: Solmun otsikko.

en: The date the node was posted.
fi: Solmun lähetyspäivämäärä.

en: The revision ID of the node revision.
fi: Revisionens ID för nodens revision.

en: Node ID from URL
fi: Solmun ID URL:sta

en: Poll
fi: Kysely

en: Views today
fi: Katsottu tänään

en: Browser session ID of user that visited page.
fi: Sivulla käyneen käyttäjän selainistunnon tunniste.

en: Title of page visited.
fi: Luetun sivun osoite.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
fi: Luetun sivun sisäinen polku (suhteessa Drupalin juureen).

en: Referrer URI.
fi: Viittaajan osoite.

en: Hostname of user that visited the page.
fi: Vierailijan isäntänimi.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
fi: Sivun lataamisessa kestänyt aika millisekunteina.

en: Timestamp of when the page was visited.
fi: Vierailun aikaleima.

en: All terms
fi: Kaikki termit

en: upload
fi: siirrä

en: All files attached to a node with upload.module.
fi: Liitä tiedostot solmuun upload.modulella

en: The user's signature.
fi: Användarens signatur.

en: Randomize the display order.
fi: Sekoita näyttöjärjestys.

en: Null
fi: Nolla

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
fi: Salli argumentin jäädä huomiotta. Huomiotta jätetty argumentti ei vaikuta kyselyyn.

en: Provide custom text or link.
fi: Tarjoa muokattua tekstiä tai linkki.

en: View result counter
fi: Näkymän tuloslaskin

en: Displays the actual position of the view result
fi: Näyttää näkymän tuloslaskimen todellisen sijainnin

en: Link this field to its aggregator category page
fi: Linkitä kenttä sen kiihdytinkategorian sivulle

en: No user
fi: Ei  käyttäjää

en: Link this field to its comment
fi: Linkitä kenttä kommenttiinsa

en: Show teaser-style link
fi: Näytä teaserityyppinen linkki

en: Link this field to new comments
fi: Linkitä kenttä uusiin kommentteihin

en: Type of link
fi: Linkin tyyppi

en: contact
fi: yhteydenotto

en: Contact %user
fi: Ota yhteyttä %user

en: Unknown group
fi: Tuntematon ryhmä

en: Unknown language
fi: Tuntematon kieli

en: Current user's language
fi: Tämänhetkisen käyttäjän kieli

en: Default site language
fi: Sivuston oletuskieli

en: No language
fi: Ei kieltä

en: Current installed version
fi: Tällä hetkellä asennettu versio

en: Unknown node type
fi: Tuntematon solmutyyppi

en: Check for new comments as well
fi: Etsi myös uusia kommentteja

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
fi: Valitse haluamasi solmutyypit joille validointi suoritetaan: Mikäli mitään ei ole valittuna, kaikki solmutyypit validoidaan.

en: Validate user has access to the node
fi: Tarkista käyttäjän pääsyoikeudet solmuun

en: Node IDs separated by , or +
fi: Solmut eroteltuina pilkulla tai + merkillä

en: Build mode
fi: Rakennustila

en: Display node comments
fi: Näytä solmun kommentit

en: No alternate
fi: Ei vaihtoehtoa

en: Alternative sort
fi: Vaihtoehtoinen lajittelu

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
fi: Voit valita vaihtoehtoisen taulukkoiden lajittelukentän mikäli hakua ei suoritettu eikä tämä kenttä näy.

en: Alternate sort order
fi: Vaihtoehtoinen lajittelujärjestys

en: On empty input
fi: Tyhjällä syötteellä

en: Show None
fi: Piilota kaikki

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
fi: Etsi joko kahta termiä isoilla kirjaimilla <strong>TAI</strong>. Esimerkiksi <strong>kissoja TAI koiria</strong>.

en: Display score
fi: Näytä tulos

en: Link this field to download the file
fi: Linkitä kenttä ladattavaan tiedostoon

en: Set the breadcrumb for the term parents
fi: Valitse muropolku termin isännille

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
fi: Mikäli valittuna, muropolku sisältää isäntätermit joista jokainen linkittyy tähän näkymään. Huomaathan että tämä toimii ainoastaan jos vain yksi termi on vastaanotettu.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: Allow multiple terms per argument
fi: Salli useampi termi per argumentti

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
fi: Mikäli valittuna, käyttäjät voivat syöttää useita argumentteja muodossa 1+2+3. Tarvittavien JOIN määritteiden suuresta määrästä johtuen AND lauseketta kohdellaan OR lausekkeena.

en: No vocabulary
fi: Ei sanastoa

en: Link this field to its taxonomy term page
fi: Linkitä kenttä luokitteluterminsä sivulle

en: Link this field to its term page
fi: Linkitä kenttä terminsä sivulle

en: Limit terms by vocabulary
fi: Rajoita termejä sanastoittain

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
fi: Valitse minkä sanaston termit näytetään normaaleissa valinnoissa.

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Show hierarchy in dropdown
fi: Näytä hierarkia alasvetovalikossa

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: Select terms from vocabulary @voc
fi: Valitse termit sanastosta @voc

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
fi: Valitse haluamasi mikäli haluat validoida määriteltyihin sanastoihin; jos mitään sanastoa ei ole valittuna, kaikki sanastot läpäisevät validoinnin.

en: Term IDs separated by , or +
fi: Termien ID:t pilkuilla tai + merkeillä eroteltuina

en: Term name or synonym
fi: Termin nimi tai synonyymi

en: Term name/synonym converted to Term ID
fi: Termin nimi/synonyymi muutettuna termin ID:ksi

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
fi: Valitse argumentin muoto; jos käytät termin nimeä on usein käytännöllisempää muuttaa se termin ID:ksi ja käyttää "Luokittelu: Termin ID" määrittelyä kuin käyttää argumenttina "Luokittelu: Termin nimi".

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
fi: Muunnta heittopilkut URL välilynneiksi termien nimien argumenteissa

en: Include untranslated nodes
fi: Sisällytä kääntämättömät solmut

en: Current language
fi: Tämänhetkinen kieli

en: Translation option
fi: Käännösvaihtoehto

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Käännösvaihtoehdot sallivat sinun valita mitä käännöstä tai käännösryhmän käännöstä käytetään. Voit valita "tämänhetkinen kieli" tai "oletuskieli" mikäli haluat suorittaa kyselyn ainoastaan tämänhetkiselle kielelle tai oletuskielelle. Jos haluat, voit myös valita yksittäisen kielen. Jos valitset "kaikki", jokainen käännös luo uuden rivin tuloksiin mikä voi aiheuttaa tulosteiden monistumista.

en: To the user
fi: Käyttäjään

en: With a mailto:
fi: Mailto'lla:

en: Is the logged in user
fi: Onko käyttäjä kirjautuneena

en: Usernames
fi: Käyttäjänimet

en: Enter a comma separated list of user names.
fi: Syötä käyttäjänimet pilkuilla eroteltuina.

en: Also look for a node and use the node author
fi: Etsi myös solmua ja käytä solmun luojaa

en: Type of user argument to allow
fi: Sallitun argumentin tyyppi

en: Only allow numeric UIDs
fi: Salli ainoastaan numeeriset UID:t

en: Only allow string usernames
fi: Salli ainoastaan merkkijonomuotoiset käyttäjänimet

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
fi: Salli sekä numeeriset UID:t että normaalit käyttäjänimet.

en: Restrict user based on role
fi: Rajoita käyttäjää roolipohjaisesti

en: Restrict to the selected roles
fi: Rajoita valittuihin rooleihin

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
fi: Kaikki roolit sallitaan mikäli rooleja ei ole valittuina.

en: Unrestricted
fi: Rajoittamaton

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
fi: Ainoastaan käyttäjät joilla on oikea käyttöoikeus pääsevät tähän näkymään. Huomioithan että käyttäjillä joilla on oikeus "käytä kaikkia näkymiä" pääsevät aina näkymään muista oikeuksista riippumatta.

en: No role(s) selected
fi: Rooleja ei ole valittuina.

en: Multiple roles
fi: Useita rooleja

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
fi: Ainoastaan valituilla rooleilla on pääsy näkymään. Huomaathan että käyttäjillä joilla on oikeus "käytä kaikkia näkymiä" pääsevät aina näkymään roolista riippumatta.

en: You must select at least one role if type is "by role"
fi: Sinun on valittava vähintään yksi rooli jos käytät "rooleittain" asetusta.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
fi: Huomautus: sinulla ei ole lupaa muuttaa tätä. Jos muutat argumentin oletusarvoa, menetät tämän asetuksen etkä pysty saamaan sitä takaisin.

en: PHP argument code
fi: PHP argumenttikoodi

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
fi: Syötä argumentin arvon palauttava PHP koodi. Älä käytä &lt;?php ?&gt;. Voit palauttaa ainoastaan yksittäisen arvon.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
fi: Huomautus: sinulla ei ole lupaa muuttaa tätä. Jos muutat validaattorin oletusarvoa, menetät tämän asetuksen etkä pysty saamaan sitä takaisin.

en: PHP validate code
fi: PHP validointikoodi

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
fi: Syötä PHP koodi joka palauttaa ainoastaan TRUE tai FALSE. "Ei tulosta" on sama kuin "FALSE" joten varmista että koodi palauttaa jotakin. Älä käytä &lt;?php ?&gt;. Validoitava argumentti on "$argument" ja näkymä on "$view". Voit muuttaa argumenttia asettamalla "$handler->argument" arvon.

en: Never cache
fi: Älä käytä välimuistia

en: Query results
fi: Kyselyn tulokset

en: The length of time raw query results should be cached.
fi: Kuinka kauan raakakyselyn tulokset säilytetään välimuistissa.

en: Rendered output
fi: Ulosanti

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
fi: Kuinka pitkään HTML ulosanti tulee säilyttää välimuistissa.

en: Broken field
fi: Rikkinäinen kenttä

en: Change the name of this display.
fi: Vaihda näkymän nimi.

en: Change the title that this display will use.
fi: Vaihda näkymän käyttämää otsikkoa.

en: Change the style plugin.
fi: Vaihda tyyliä.

en: Row style
fi: Rivityyppi

en: Change the row plugin.
fi: Muuta rivityyppiä.

en: Use AJAX
fi: Käytä AJAXia

en: Change whether or not this display will use AJAX.
fi: Valitse käytetäänkö AJAXia vaiko ei.

en: Change this display's pager setting.
fi: Muuta näkymän sivutusasetusta.

en: Items per page
fi: Itemeitä sivua kohti

en: Change how many items to display.
fi: Muuta näytettävien elementtien lukumäärää.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
fi: Valitse näytetäänkö näkymässä "lisää" linkki.

en: Specify caching type for this display.
fi: Valitse näkymän välimuistitutstyyppi.

en: Change settings for this caching type.
fi: Muuta välimuistitustyypin asetusta.

en: Link display
fi: Linkitettävä näkymä

en: Specify which display this display will link to.
fi: Valitse mihin sivuun näkymä linkittyy.

en: Exposed form in block
fi: Näytä kaavake lohkossa

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
fi: Näytä käyttäjille paljastetut suodattimet sisältävä kaavake lohkossa näkymän sijaan.

en: Unknown/missing format
fi: Puuttuva tai tuntematon formaatti

en: Change this display's !name.
fi: Muuta näkymän nimeä !name.

en: Get information on how to theme this display
fi: Hae tietoa näkymän teemaamisesta

en: The name of this display
fi: Näkymän nimi

en: Use a pager for this view
fi: Käytä sivustusta

en: Full pager
fi: Täysikokoinen sivunvalitsin

en: Mini pager
fi: Mini-sivunvalitsin

en: Pager element
fi: Sivunvalitsinelementti

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
fi: Montako tulosta näytetään per sivu. Valitse 0 näyttääksesi kaikki.

en: Add a more link to the bottom of the display.
fi: Näytä "Lisää" -linkki näkymän alaosassa.

en: Create more link
fi: Luo "lisää" linkki

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
fi: Tämää lisää näkymän pohjalle "lisää" linkin joka ohjaa sivunäkymään. Jos sinulla on enemmän kuin yksi sivunäkymä, linkki osoittaa näkymään joka on määritetty yllä näkyävssä "Linkin näkymä" kentässä.

en: Text to use for the more link.
fi: "Lisää" linkissä käytettävä teksti

en: The text to display for the more link.
fi: "Lisää" linkissä näytettävä teksti.

en: Access restrictions
fi: Käyttöoikeudet

en: Access options
fi: Käytön ominaisuudet

en: Caching options
fi: Välimuistitustavat

en: Display even if view has no result
fi: Näytä vaikka näkymä ei palauta tuloksia

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
fi: Näkymän alla näytettävä teksti. Voi sisältää esimerkiksi kuvauksen, linkkejä tai mitä tahansa muuta haluatkin. Vaihtoehtoinen.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
fi: Teksti joka näytetään jos näåkymä ei palauta tuloksia. Vaihtoehtoinen.

en: Which display to use for path
fi: Mitä sivua käytetään polkuna

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
fi: Mitä sivua käytetään sivun polkuna esimerkiksi RSS-syötteen linkeissä jne.

en: Display output
fi: Sivun ulosanti

en: Alternative display output
fi: Vaihtoehtoinen sivun ulosanti

en: Style output
fi: Tyylin ulosanti

en: Alternative style
fi: Vaihtoehtoinen tyyli

en: Row style output
fi: Rivimäinen ulosanti

en: Alternative row style
fi: Vaihtoehtoinen rivityyli

en: Field @field (ID: @id)
fi: Kenttä @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
fi: Tämä osio listaa tarjolla olevat asetustiedostot tälle tyylille. Aktiivinen asetustiedosto näkyy lihavoituna.

en: Change theme
fi: Vaihda teemaa

en: Rescan template files
fi: Skannaa uudelleen asetustiedostot

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
fi: <strong>Tärkeää!</strong> Kun lisäät, poistat tai muutat asetustiedostoja on tärkeää että Drupal saa asiasta tiedon. Puhdista järjestelmän teemarekisteri painamalla tätä nappia joka aloittaa uudelleenskannauksen.

en: Theming information (display)
fi: Teeman tietoja (sivu)

en: Back to !info.
fi: Takaisin !info.

en: theming information
fi: teeman määrityksiä

en: This display has no theming information
fi: Sivulle ei ole määritelty teemaa

en: This is the default theme template used for this display.
fi: Tämä on sivun oletusteema.

en: This is an alternative template for this display.
fi: Tämä on vaihtoehtoinen asetus sivulle.

en: Theming information (style)
fi: Teeman tietoja (tyyli)

en: This display has no style theming information
fi: Sivulle ei ole määritelty tyylitietoja

en: This is the default theme template used for this style.
fi: Tämä on tyylille käytetty oletusasetus.

en: This is an alternative template for this style.
fi: Tämä on vaihtoehtoinen asetus tälle tyylille.

en: Theming information (row style)
fi: Teematietoa (rivimuoto)

en: This display has no row style theming information
fi: Sivulle ei ole määritetty rivimuodolle tarkoitettua teematietoa

en: Put the exposed form in a block
fi: Aseta näkyviin määritetty kaavake lohkoon

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
fi: Jos valittu, kaikki widgetit eivät näy tässä näkymässä. Sensijaan näytetään lohko Drupalin lohkojen hallintajärjestelmän kautta ja nökymään asetettu kaavake näkyy siellä. Huomaathan että tämä lohko pitää aktivoida manuaalisesti. Näkymät-moduuli ei aktivoi sitä automaattisesti puolestasi.

en: File found in folder @template-path
fi: Tiedosto löydetty kansíosta @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
fi: (Tiedostoa ei löydy kansiosta @template-path)

en: Status: using default values.
fi: Tila: käytetään oletusarvoja.

en: Update default display
fi: Päivitä perussivu

en: Status: using overridden values.
fi: Tila: käytetään ohitettuja arvoja.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
fi: Sivu "@display" käyttää kenttiä mutta kenttiä ei ole määritelty.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
fi: Sivu "@display" käyttää määrittämätöntä hakupolkua.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
fi: Sivulle "@display" määritettyä tyylilaajennusta ei löydy.

en: Exposed form: @view-@display_id
fi: Näkyvä kaavake: @view-@display_id

en: Attachment settings
fi: Liiteasetukset

en: Inherit arguments
fi: Peri argumentit

en: Inherit exposed filters
fi: Peri näkymään määritellyt suodattimet

en: Multiple displays
fi: Useita näyttöjä

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
fi: Tuleeko sivun periä pääsivulle määritettyjen argumenttien arvot?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
fi: Tuleeko sivun periä pääsivulle näkymään määritetyt suodatinarvot?

en: Attach before or after the parent display?
fi: Sijoita pääsivuin alkuun vai loppuun?

en: Select which display or displays this should attach to.
fi: Valitse mihin sivuun tai sivuihin tämän tulisi liittyä.

en: Block admin description
fi: Lohkon ylläpitäjän kuvaus

en: Block caching type
fi: Lohkon välimuistitallennuksen tyyppi

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
fi: Tämä on Drupalin vakiotapa asettaa sivuja välimuistiin; ominaisuus on aktivoitava lohkojen hallintasivulla. Varo muutoksia koska et voi juurikaan vaikuttaa siihen milloin välimuisti tyhjennetyy.

en: Using the site name
fi: Käyttää sivuston nimeä

en: Use the site name for the title
fi: Käytä sivuston nimeä otsikkona

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
fi: RSS-syötteen kuvake on tarjolla ainoastaan valituille näkymille.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
fi: Tämä näkymä näytetään kun vierailet määrittämässäsi polussa sivustollasi. On suositeltavaa että polku olisi muotoa kuten "path/%/%/feed" tai "path/%/%/rss.xml". Merkki % hakupolussa tarkoittaa näkymän asetuksissa argumentilla määrättyä arvoa.

en: No menu
fi: Ei valikkoa

en: Normal: @title
fi: Normaali: @title

en: Tab: @title
fi: Välilehti: @title

en: Change settings for the parent menu
fi: Muuta ylätason valikkoelementin asetuksia

en: The menu path or URL of this view
fi: Näkymän valikon polku (URL)

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
fi: Näkymä näytetään kun käyt sille määrätyssä polussa sivustollasi. Voit käyttää merkkiä "%" URLissasi kuvaamaan argumenteissa määritettyä arvoa. Esimerkiksi: "node/%/feed".

en: Menu item entry
fi: Valikkoelementin syöttö

en: No menu entry
fi: Ei valikkoa

en: Normal menu entry
fi: Normaali valikkoelementti

en: Menu tab
fi: Valikkovälilehti

en: Default menu tab
fi: Perus valikkovälilehti

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
fi: Jos olet valinnut normaalin välilehden, syötä elementin otsikko

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
fi: Jos valitset normaalin valikkovälilehden, syötä sille kuvaus.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
fi: Varoitus: Elementin valikon muuttaminen ei toimi luotettavasti Drupal 6.4 vanhemmissa versioissa. Päivitä Drupal-asennuksesi osoitteessa !url.

en: Insert item into an available menu.
fi: Syötä elementti olemassaolevaan valikkoon.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
fi: Jos valitset menun sinun on aktivoitava Drupalin menu-laajennus.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
fi: Mitä pienempi painoarvo, sitä enemmän vasemmalle elementti sijoittuu.

en: Default tab options
fi: Välilehtien perusasetukset

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
fi: Kun tarjoat valikkoelementtiä välilehtenä, Drupalin on tieddettävä ylemmän tason elementin nimi. Joskus ylemmän tason elementti on olemassa mutta joissakin tapauksissa joudut luomaan sellaisen. Ylätason valikkoelementin polku on aina sama kuin näkymän polun vasemmanpuolimmainen osa, esimerkiksi jos tämän näkymän polku on <em>foo/bar/baz</em>, niin koko ylätason polku olisi <em>foo/bar>/em>.

en: Already exists
fi: On jo olemassa

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
fi: Jos olet luomassa ylätason valikkoelementtiä, syötä elementin otsikko.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
fi: Jos olet luomassa ylätason valikkoelementtiä, syötä elementin kuvaus.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
fi: Mikäli ylemmän tason valikkoelementti on välilehti, syötä välilehden painokerroin. Mitä matalampi luku, sitä enemmän vasemmalle elementti sijoittuu.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
fi: "$arg" ei ole enää tuettu, käytä sen sijaan %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
fi: "%" merkkiä ei voida käyttää polun ensimmäisenä osana.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
fi: Valikkoelementtiä ei voida luoda poluille jotka sisältävät merkin %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
fi: Näkymä jonka polku päättyy prosenttimerkkiin ei voi olla välilehti.

en: Title is required for this menu type.
fi: Otsikko on pakollinen tämäntyyppiseen valikkoon.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
fi: Näkymä @display on määritelty käyttämään valikkoa mutta valikon otsikkoa ei ole määritetty.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
fi: Näkymä @display on määritelty käyttämään ylätason valikkoa mutta ylätason valikkoa ei ole määritetty.

en: Inline fields
fi: Rinnakkaiset kentät

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
fi: Rinnakkaiset kentät näytetään rinnakkain ennemmin kuin päällekkäin.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
fi: Erotusmerkki voidaan sijoittaa sisennytettyjen kenttien väliin estämään niiden liimautumisen toisiinsa. Voit käyttää HTML:ää tässä kentässä.

en: Grouping field
fi: Ryhmityskenttä

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
fi: Voit vaihtoehtoisesti määritellä kentän jonka mukaan tulokset ryhmitellään, jätä tyhjäksi jos et halua ryhmittelyä.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
fi: Tyyli @style vaatii rivityylin mutta rivi-lisäosa ei ole aktivoituna.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
fi: Pystysuora sisennys asettaa elementit ylävasemmalta yläoikealle. Vaakasuora sisennys sijoittaa elementit ylävasemmalta alkaen alaspäin.

en: Use the site mission for the description
fi: Käytä sivuston missiolausetta kuvauksena

en: RSS description
fi: RSS-kuvaus

en: This will appear in the RSS feed itself.
fi: Tämä näkyy itse RSS-syötteessä.

en: Display record count with link
fi: Näytä osumien määrä linkin kanssa

en: Override number of items to display
fi: Ohita näytettävien elementtien määrä

en: Display items inline
fi: Näytä elementit rinnakkain

en: You need at least one field before you can configure your table settings
fi: Tarvitset vähintään yhden kentän ennenkuin voit muokata tauluasetuksia

en: Override normal sorting if click sorting is used
fi: Ohita normaali lajittelu jos klikkaus-järjestely on valittuna

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
fi: Aktivoi Drupal-tyyliset "kiinteät" taulunotsikot (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
fi: (Kiinteät otsikot eivät ole aktiivisia esikatselussa, ainoastaan julkaistussa ulosannissa.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
fi: Jos peruslajittelu on valittuna, mitä laijttelua tulee käyttää perusasetuksena.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
fi: Siirrä kenttiä sarakkeisiin; voit yhdistää useampia kenttiä yhdeksi sarakkeeksi. Jos teet näin, sarakkeen erottajaa käytetään erottelemaan kenttiä. Valitse "lajiteltava"-ruutu tehdäksesi sarakkeesta lajiteltavan. Lisäksi valitse peruslajittulu radio-napeista määritelläksesi mikä sarake (jos mikään) lajitellaan lähtökohtaisesti. Voit hallita sarakkeiden järjestystä ja kenttien otsikoita kentät-osiossa.

en: The style selected does not utilize fields.
fi: Valittu tyyli ei utilisoi kenttiä.

en: None defined
fi: Ei määritetty

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
fi: Näkymä on lukittu koska käyttäjä !user muokkaa sitä tällä hetkellä. Lukitus on !age tuntia/minuuttia vanha. Klikkaa tästä <a href="!break">poistaaksesi lukituksen</a>.

en: New view
fi: Uusi näkymä

en: Changed view
fi: Muutettu näkymä

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
fi: Näkymä %name, näytetään elementit joiden tyyppi on <strong>@base</strong>.

en: Live preview
fi: Reaaliaikainen esikatselu

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
fi: <em>@type</em> @base näkymä: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
fi: Otsikko: @title

en: @current of @max
fi: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
fi: Tällä hetkellä ei ole ensimmöistäkään siirrettävää näkymää.

en: Show only these tags
fi: Näytä ainoastaan nämä tagit

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
fi: Laita tämä @module.info modules/@module kansioon.

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
fi: Laita tämä @module.module kansioon modules/@module

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
fi: Laita tämä @module.views_default.inc kansioon modules/@module tai kansioon modules/@module/includes

en: use views exporter
fi: käytä näkymien lataajaa

en: Bulk export
fi: Bulk-lataaja

en: Views exporter
fi: Näkymien lataaja

en: Allows exporting multiple views at once.
fi: Salli useiden näkymien yhtäaikainen lataaminen.

en: Administration menu
fi: Ylläpitovalikko

en: Formatted html link
fi: Formatoitu HTML linkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Contact form
fi: Yhteydenotto

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
fi: Hakemistolle %directory annettiin kirjoitusoikeudet.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Järjestelmää varten tarkoitettu nimi voi sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
fi: Voit seurata kirjoituksen eri versioiden eroja.

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Date and time lookup
fi: Päivämäärän ja ajan haku

en: Translation settings
fi: Kääntämisen asetukset

en: Wipe and rebuild
fi: Pyyhi ja uudelleenrakenna

en: File name without extension
fi: Tiedoston nimi ilman päätettä

en: File extension
fi: Tiedostopääte

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Progress indicator
fi: Edistymisentunnistin

en: Bar with progress meter
fi: Palkki edistymisentunnistimella

en: The file upload failed. %upload
fi: Tiedoston lataus epäonnistui. %upload

en: URL to file
fi: Tiedoston osoite

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
fi: Tapahtui peruuttamaton virhe. Tiedoston koko todennäköisesti ylitti palvelimen suurimman tuetun tiedostokoon (@size).

en: Starting upload...
fi: Aloitetaan lataus...

en: Uploading... (@current of @total)
fi: Ldataan... (@current / @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään latausprosessin etenemisen mutta et ole asentanut tarvittavia kirjastoja. On suositeltavaa että asennat joko <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library:n</a> (suositeltava) tai <a href="http://us2.php.net/apc">APC:n</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään tiedoston latauksen etenemisen käyttäen APC RCF1867. Huomaathan että kirjasto tukee ainoastaan yhden latauksen esittämistä kerrallaan. On suositeltavaa että käyttäisit <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress libraryä</a> mikäli mahdollista.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
fi: Palvelimesi ei kykene esittämään latauksen edistymistä. Latauksen edistymisen esittäminen vaatiii että PHP-asennustasi suoritetaan mod_php:llä eikä FastCGI:llä.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
fi: Palvelimesi on kykenevä näyttämään tiedoston latauksen etenemisen APC:n kautta mutta se ei ole käytössä. Lisää koodi <code>apc.rfc1867 = 1</code> php.ini tiedostoosi. Vaihtoehtoisesti on suositeltavaa että käyttäisit <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress libraryä</a>joka tukee useamman kuin yhden yhtäaikaisen tiedostolatauksen etenmisen esittämistä.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
fi: Otettiin käyttöön (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
fi: Otettiin käyttöön (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
fi: Latausprosessi

en: Styles
fi: Tyylit

en: The name of the site.
fi: Sivuston nimi.

en: All criteria must pass.
fi: Kaikkien kriteereiden on täytyttävä.

en: Only one criteria must pass.
fi: Vain yhden kriteerin on läpäistävä.

en: Broken/missing access plugin %plugin
fi: Puuttuva/rikkinäinen pääsy-plugin %plugin

en: In code
fi: Koodissa

en: Enabled, title
fi: Käytössä, otsikko

en: No variant found.
fi: Variantteja ei löytynyt.

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
fi: Sivun otsikko. Otsikko näytetään ainoastaan ylläpitoliittymässä sivun tunnistamiseksi.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
fi: Sivun koneluettava nimi. Nimen on oltava uniikki ja aakkosnumeerinen. Nimeä ei voi muuttaa jälkikäteen!

en: Administrative description
fi: Ylläpidollinen kuvaus

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
fi: Sivun kuvaus (tarkoitus jne) ylläpidolliseen tarkoitukseen.

en: That name is used by another page: @page
fi: Nimi on jo toisen sivun @page käytössä

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
fi: Sivun on oltava aakkosnumeerinen tai ainoastaan alaviivoja.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
fi: Polku on tällä hetkellä käytössä olemassaolevalle aliakselle @alias. Järjestelmä ei voi ohittaa olemassaolevia aliaksia.

en: Substitutions
fi: Substituutiot

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
fi: Paneeleita voidaan käyttää laskeutumissivuina. Niillä on URL osoite ja ne voivat vastaanottaa argumentteja, niillä voi myös olla valikkolinkki.

en: Panel page
fi: Paneelisivu

en: Go to list
fi: Mene listaan

en: Selection rules
fi: Valintasäännöt

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
fi: Valintasäännöt sen päättämiseksi, käytetäänkö varianttia vaiko ei.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
fi: Lisää ylimääräisiä konteksti-olioita tähän varianttiin kontekstin käytettäväksi.

en: This panel will be selected if @conditions.
fi: Tämä paneeli valitaan ehdoilla @conditions.

en: This panel will always be selected.
fi: Tämä paneeli valitaan aina

en: Selection rule
fi: Valintasääntö

en: Panel: @title
fi: Paneeli: @title

en: Administrative title of this variant.
fi: Variantin ylläpidollinen otsikko.

en: Form settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Type of group.
fi: Ryhmän tyyppi.

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
fi: Omia muotoja ei ole määritelty. Voit <a href="@link">lisätä</a> niitä.

en: Format string
fi: Muodon merkkijono

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
fi: Käyttäjän määrittelemä päivämäärämuoto. Katso <a href="@url">PHP:n manuaalista</a> mahdollisista vaihtoehdoista. Nyt päivämäärä esitetään muodossa <span>%date</span>.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
fi: Tahdotko varmasti poistaa muodon %format?

en: Removed date format %format.
fi: Poista päivämäärämuoto %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
fi: Tahdotko varmasti poistaa muototyypin %format?

en: Removed date format type %format.
fi: Poistettu päivämäärän muototyyppi %format.

en: !type date format
fi: !type päivämäärämuoto

en: Field %field has errors.
fi: Kentässä %field on virheitä.

en: %title is invalid.
fi: %title on virheellinen.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
fi: HTTP Request Error tuotaessa %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
fi: Tiedoston %filename avaaminen epäonnistui

en: Invalid calendar file: %filename
fi: %filename on virheellinen kalenteritiedosto

en: Invalid calendar file.
fi: Virheellinen kalenteritiedosto.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
fi: !day-name Sunnuntai|Maanantai|Tiistai|Keskiviikko|Torstai|Perjantai|Lauantai

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
fi: !day-abbreviation Sun|Maa|Tii|Kes|Tor|Per|Lau

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
fi: !day-abbreviation S|M|T|K|T|P|L

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
fi: !day-abbreviation Su|Ma|Ti|Ke|To|Pe|La

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
fi: !datetime Vuosi|Kuukausi|Päivä|Viikko|Tunti|Minuutti|Sekunti|Koko Päivä|Koko päivä

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
fi: !datetime_plural Vuodet|Kuukaudet|Päivät|Viikot|Tunnit|Minuutit|Sekunnit

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
fi: !date_order Jokainen|Ensimmäinen|Toinen|Kolmas|Neljäs|Viides

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
fi: !date_order |Viimeinen|Toiseksi viimeisin|Kolmanneksi viimeisin|Neljänneksi viimeisin|Viidenneksi viimeisin

en: !date_nav Prev|Next|Today
fi: !date_nav Edellinen|Seuraava|Tänään

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
fi: !month-name |Tammikuu|Helmikuu|Maaliskuu|Huhtikuu|Toukokuu|Kesäkuu|Heinäkuu|Elokuu|Syyskuu|Lokakuu|Marraskuu|Joulukuu

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
fi: !month-abbreviation |Tam|Hel|Maa|Huh|Tou|Kes|Hei|Elo|Syy|Lok|Mar|Jou

en: Allow users to configure date formats
fi: Sallii käyttäjien määritellä päivämäärämuotoja

en: Custom formats
fi: Omat muodot

en: Allow users to configure custom date formats.
fi: Sallii käyttäjien määritellä omia päivämäärämuotoja.

en: Add format
fi: Lisää muoto

en: Allow users to add additional date formats.
fi: Salli käyttäjien lisätä päivämäärämuotoja.

en: Delete date format
fi: Poista päivämäärämuoto

en: Allow users to delete a configured date format.
fi: Salli käyttäjien poistaa asetettu päivämäärämuoto.

en: Delete date format type
fi: Poista päivämäärän muototyyppi

en: Allow users to delete a configured date format type.
fi: Sallii käyttäjien poistaa määritellyn päivämäärän muototyypin.

en: Per-user timezone name.
fi: Käyttäjäkohtaisen aikavyöhykkeen nimi.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
fi: Date-moduulia ei voida päivittää ennenkuin Views-moduuli on päivitetty. Palaa sivulle <a href="@update-php">update.php</a> ja aja jäljelle jääneet päivitykset.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
fi: Moduulille date.module on päivityksiä, mutta views.module on päivitettävä ensin.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
fi: Päivämäärien API -moduuli vaatii <a href="@link">Päivämäärien PHP4 -moduulin</a> toimiakseen PHP versioissa alle 5.2.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
fi: Jos valitsematta, jokainen arvo kent

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
fi: Jotkut päivityksistä ovat ajamatta. Palaa <a href="@update-php">update.php</a>:hen ja suorita puuttuvat päivitykset.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
fi: Jotkut päivityksistä ovat ajamatta.<br/>Aja uudelleen päivitysscripti.

en: Date format settings for %language_name
fi: Päivämäärämuodon asetukset lokaalille %language_name

en: Locale date settings
fi: Lokaalit päivämääräasetukset

en: Configure date formats for each locale
fi: Määrittele päivämäärämuodot jokaiselle kieliversiolle

en: Date Locale
fi: Lokaalit päivämäärät

en: Field %field is required.
fi: Kenttä %field vaaditaan.

en: Field %field is invalid.
fi: Kenttä %field on virheellinen.

en: Current exceptions
fi: Nykyiset poikkeukset

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
fi: Päivämäärien aikavyöhykkeet -moduuli vaatii <a href="@link">asettamaan aikavyöhykkeen nimen</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
fi: Valitse nykyinen paikallinen aika.  Jos et ole varma, valitse aikavyöhyke, joka on lähinnä sijaintiasi ja jolla on samat säännöt kesäajalle.  Päivämäärät ja ajat kaikkialla tällä sivulla näytetään tätä aikavyöhykettä käyttäen.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
fi: Työkalut päivämäärien ja kalenterien luontiin ja tuontiin

en: The following modules are required for the wizard to work:
fi: Seuraavat moduulit vaaditaan ohjatun konfigiroinnin toimintaan:

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
fi: Jotta asetus tehtäisiin helpoksi, vain rajoitettu joukko valintoja näytetään tässä.  Kun päivämäärä on luotu ja tahdot pystyä tekemään muita muutoksia päivämääräasetuksiin ja lisätä muita kenttiä uuteen sisältötyyppiisi 'Ylläpidä kenttiä' -ruudulla, ja tee muutokset kalenteriin Views -moduulin muokkaa -sivulla.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
fi: Päivämäärät ja kalenterit voivat olla monimutkaisia asettaa.  !date_wizard tekee helpoksi luoda yksinkertaisia päivämäärä-sisältötyyppejä ja niihin liittyviä kalentereita.

en: Date wizard
fi: Ohjattu konfigurointi

en: Content type name
fi: Sisältötyypin nimi

en: Content type label
fi: Sisältötyypin tunnus

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
fi: Päivämäärä -sisältötyppi, joka on linkitetty Views kalenteriin.

en: Content type description
fi: Sisältötyypin kuvaus

en: Date field name
fi: Päivämääräkentän nimi

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
fi: Nimi järjestelmää varten. Sallitut arvot: (a-z, 0-9, _). Ei saa olla olemassaolevan kentän nimi.

en: Date field label
fi: Päivämääräkentän tunnus

en: The human-readable label for this field.
fi: Nimi käyttäjää varten tälle kentälle.

en: Date widget type
fi: Päivämäärävempaimen tyyppi

en: Show repeating date options
fi: Näitä toistuvien päivämäärien valinnat

en: Date field type
fi: Päivämääräkentän tyyppi

en: Date timezone handling
fi: Päivämäärien aikavyöhykkeiden käsittely

en: Create a calendar for this date field
fi: Luo kalenteri tälle päivämääräkentälle

en: Add calendar blocks to the current theme
fi: Lisää kalenterilohkoja nykyiseen teemaan

en: This field name already exists.
fi: Tämä kentän nimi on jo olemassa.

en: Change the calendar as needed and save the view.
fi: Muuta kalenteria jos tarpeellista ja tallenna näkymä.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
fi: Luo uusi CCK sisältötyyppi johon tuodaan tapahtumia, tai jos et tahdo luoda uusia noodeja tapahtumille, lisää päivämääräkenttä olemassaolevaan tapahtumatyyppiin.  Varmista että kohdesisältötyypillä on päivämäärkenttä, jossa on valinnainen tai vaadittu "Päättyy" -kenttä, jotta se voi vastaanottaa tapahtuman 'Alkaa' ja 'Päättyy' -kentät.  Jos lähteenä olevalla tapahtumalla on oma aikavyöhykekenttä, varmista että asetat 'date' kohdepäivämäärän aikavyöhykkeen käsittelylle.  Testaa kohdetyyppiä koettamalla luoda noodi manuaalisesti ja varmista että kaikki oikeat valinnat ovat saatavana lomakkeessa, ennen kuin yrität tuontia.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
fi: Tämä tuontitoiminto luo uusia noodeja ja käynnistää kaikki niiden koukut (hooks), joten saatat tahtoa ottaa pois päältä automaattisen sähköpostiviestinnän tälle sisältötyypille tuonnin ajaksi.

en: Original Node ID
fi: Alkuperäinen noodin ID

en: New Node ID
fi: Uusi solmun ID

en: !type: %title has been created.
fi: !type: %title on luotu.

en: !type: %title has been updated.
fi: !type: %title on päivitetty.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
fi[0]: 1 tapahtuma on muunnettu.
fi[1]: @count tapahtumaa on muunnettu.

en: Date Tools
fi: Päivämäärätyökalut

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
fi: Työkaluja päivämäärien ja kalenterien tuomiseksi ja automaattiseksi luomiseksi.

en: Easy creation of date content types and calendars.
fi: Helppo päivämääräsisältötyyppien ja kalentereiden luonti.

en: Event import
fi: Event tuonti

en: Remove calendar
fi: Poista kalenteri

en: Date browser
fi: Päivämääräselain

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
fi: Päivämäärien edellinen/seuraava navigointi liitettäväksi muihin näyttöihin. Vaati päivämääräargumentin.

en: Date browser style
fi: Päivämääräselaimen tyyli

en: Creates back/next navigation.
fi: Luo edellinen/seuraava navigaation.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
fi: Valitse päivämääräarvon tyyppi käytettäväksi oletuksissa, yhteenvedoissa ja navigaatiossa. Esimerkiksi 'kuukausi'-rakeisuustaso asettaa oletuspäivämäärän nykyiseen kuukauteen, yhteenvedon kuukausittain yhteenvetonäkymässä, ja linkin seuraavaan ja edelliseen kuukauteen päivämäärännavigointia käytettäessä.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
fi: Aseta sallittu minimi- ja maksimivuosialue tällä määritteellä, vaikka -X:+X muutos nykyisestä vuodesta, kuten '-3:+3' tai absoluuttinen minimi- ja maksimivuosi, kuten '2005:2010'. Kun määrittelyä yritetään tehdä sallitun vaihtelualueen ulkopuolelle, sivu palauttaa 'Sivua ei löydy (404)' virheen.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
fi: Valitse yksi tai useampi päivämääräkenttä jotka suodatetaan tällä argumentilla. Älä valitse molempia 'Alkaa' ja 'Päättyy' CCK päivämääräkentiksi, vain yksi tarvitaan.

en: You must select at least one date field for this argument.
fi: Ainakin yksi päivämääräkenttä täytyy valita tälle argumentille.

en: Choose the form element to use for date selection.
fi: Valitse lomake-elementti päivämäärän valintaan.

en: Absolute value
fi: Absoluuttinen arvo

en: Relative value
fi: Suhteellinen arvo

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
fi: Suhteellisia arvoja käytetään, jos päivämäärää ei määritellä yllä. Käytä 'now' oletuksena ajoajankohdan nykyiselle päivämäärälle tai lisää muuntelijoita kuten 'now +1 day'. 'Päättyy' -oletusta käytetään, kun valittuna on 'väliltä' tai 'ei väliltä'.

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
fi: Jos suodatinta käytetään, nämä arvot asetetaan perusarvoiksi käyttäjälle näytettävälle suodattimelle. Jätä molemmat päivämäärä- ja oletusarvot tyhjiksi aloittaaksesi ilman arvoja käyttäjälle näytettävässä suodattimessa.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
fi: %style ei voi käyttää kuin yhteen päivämäärään: päivämääräargumentti.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
fi: %style vaatii päivämäärän: päivämääräargumenttiin asetetaan oletus nykyiseen päivämäärään.

en: The %style requires the Date: Date argument.
fi: %style vaatii päivämäärän: päivämääräargumentti.

en: Menu module form.
fi: Valikkomoduulin sy

en: Book module form.
fi: Book moduulin syöttökaavake.

en: Poll module choices.
fi: Poll moduulin valinnat.

en: Upload module form.
fi: Moduulin latauskaavake.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
fi: CCK:hon liittyvien moduulien päivitykset ajetaan vasta kun moduulit ovat käytössä <a href="@admin-modules-path">moduulien ylläpitosivuilla</a>. Kun otat ne käyttöön, sinun on ajettava uudelleen <a href="@update-php">update.php</a> suorittaaksesi puuttuvat päivitykset.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
fi: !module.module on p

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
fi: !module.module on p

en: CCK - No Views integration
fi: CCK - Ei näkymien integraatiota

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
fi: CCK kenttien integraatio Views moduuliin vaatii vähintään Views version 6.x-2.0-rc2 tai uudemman.

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: » Add a new content type
fi: Lisää uusi sisältötyyppi

en: @field_name (Locked)
fi: @field_name (Lukittu)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
fi: Sisältötyypillä on käytöstä poistettuja kenttiä. Käytöstä poistettuja kenttiä ei listata saatavilla olevien kenttien listassa mikäli niiden moduulit eivät ole käytössä.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
fi: !field (!field_name) on ei-aktiivinen !field_type kentt

en: - Select a field type -
fi: - Valitse kentän tyyppi -

en: - Select a widget -
fi: - Valitse widgetti -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
fi: Kentän nimi (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
fi: Tallennettavan tiedon tyyppi

en: Form element to edit the data.
fi: Lomake-elementti tiedon muokkaamiseksi.

en: - Select an existing field -
fi: Valitse olemassaoleva kentt

en: Field to share
fi: Jaettava kenttä

en: Group name (a-z, 0-9, _)
fi: Ryhmän nimi (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on annettava kentälle otsikko.

en: Add new field: you need to provide a field name.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on annettava kentälle nimi.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
fi: Lisää uusi kenttä: nimi %field_name on kielletty. Nimi saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
fi: Lisää uusi kenttä: kentän nimi %field_name on liian pitkä. Suurin sallittu pituus on 32 merkkiä mukaanlukien etuliite 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
fi: Lisää uusi kenttä: nimi 'field_instance' on varattu järjestelmän käyttöön.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
fi: Lisää uusi kenttä: kenttä nimellä %field_name on jo olemassa.

en: Add new field: you need to select a field type.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on valittava kentän tyyppi.

en: Add new field: you need to select a widget.
fi: Lisää uusi kenttä: sinun on valittava widgetti.

en: Add new field: invalid widget.
fi: Lisää uusi kenttä: widgettiä ei löytynyt.

en: Add existing field: you need to provide a label.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on annettava kentälle otsikko.

en: Add existing field: you need to select a field.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on valittava kenttä.

en: Add existing field: you need to select a widget.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: sinun on valittava widgetti.

en: Add existing field: invalid widget.
fi: Lisää olemassaoleva kenttä: widgettiä ei löytynyt.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
fi: Kenttää %label ei voida lisätä sisältötyyppiin koska se on lukittu.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
fi: Sisältötyypissä ei vielä ole määritetyjä kenttiä. Voit lisätä uusia kenttiä <a href="@link">Kenttien hallintasivulla</a>.

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
fi: Koneen luettavaksi tarkoitettu nimi kent

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
fi: Ihmisten luettavaksi tarkoitettu nimi kent

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
fi: Haluamasi talletustyyppi kent

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
fi: Haluamasi käyttäjälle näytettävä syöttöelementin muoto luotaessa kenttää sisältötyypissä %type.

en: Updated basic settings for field %label.
fi: Päivitettiin kentän %label perusasetukset.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
fi: Ongelma kentän %label perusasetusten päivittämisessä.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
fi: Kenttä on <strong>lukittu</strong> eikä sitä voi poistaa.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
fi: Kenttä %field on lukittuna eikä sitä voi muokata.

en: %type basic information
fi: %typen perustiedot

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
fi: Ainoastaan edistyneemp

en: Maximum number of values users can enter for this field.
fi: Syötä, kuinka monta arvoa käyttäjä voi enimmillään syöttää kenttään.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
fi: 'Rajoittamaton' lisää näkymään 'lisää elementtejä' napin jotta käyttäjä voi lisätä niin paljon arvoja kuin haluaa.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
fi: PHP-koodi 'oletusaarvolle' palautti @value joka ei ole sallittu.

en: %name must be an integer.
fi: %namen on oltava muuttuja.

en: %name must be a positive integer.
fi: %name on oltava positiivinen muuttuja.

en: %name must be a number.
fi: %namen on oltava numero.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
fi: Sinun on syytä varmistaa että käytetty kenttä on olemassa annetussa sisältötyypissä.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
fi: Edistyneempi: Määrittele kentän arvo PHP koodilla

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
fi: Ainoastaan edistyneempään käyttöön: PHP-koodi joka palauttaa asetettavan arvon. Ei tulisi sisältää PHP-tagejä &lt;?php ?&gt;. Jos kentään on syötettynä koodia, sen palauttama arvo ohittaa yllämainitun arvon.

en: You have to return the default value in the expected format.
fi: Sinun on palautettava oletusarvo odotetussa muodossa.

en: Populate @node's field '@field'
fi: Populoi solmun @node kenttä '@field'

en: Field has value
fi: Kentällä on arvo

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
fi: Sinun tulee varmistaa ett

en: Field has changed
fi: Kenttä on päivitetty

en: Content containing changes
fi: Muotoksia sisältävä sisältö

en: Content not containing changes
fi: Muutoksia sisältämätön sisältö

en: @node's field '@field' has value
fi: Solmun @node kentällä '@field' on arvo

en: Select the machine-name of the field to look at.
fi: Valitse koneen luettavaksi tarkoitettu nimi kentälle

en: @node's field '@field' has been changed
fi: Solmun @node kenttä '@field' on päivitetty

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
fi: Viitatun solmun suodattamaton otsikko, VAROITUS - käyttäjän syöttämä raakatieto

en: Formatted html link to the referenced node.
fi: Formatoitu HTML linkki viitattuun solmuun.

en: Relative path alias to the referenced node.
fi: Relatiivinen polku viitattuun solmuun.

en: Absolute path alias to the referenced node.
fi: Absoluuttinen polku viitattuun solmuun.

en: Relative path alias to the referenced user.
fi: Relatiivinen polku viitattuun käyttäjään

en: Absolute path alias to the referenced user.
fi: Absoluuttise4n polun alias viitattuun käyttäjään

en: Field on the referenced node.
fi: Viitatun solmun kenttä.

en: Select a formatter.
fi: Valitse muokkaaja.

en: <No value>
fi: <Ei arvoa>

en: Widget label (@label)
fi: Widgetin otsikko (@label)

en: Custom label
fi: Kustomoitu otsikko

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä kenttää käytetään avaimena moniarvoisessa kentässä. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä moniarvoisen kentän arvoa käytetään lajittelussa. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
fi: <ul><li>Ainoastaan kenttiä sisältävät näkymät toimivat tässä.</li><li>Tämä ohittaa ylläolevan "Sisältötyypit" asetuksen. Käytä sen sijaan näkymien "suodattimet" osiota.</li><li>Käytä näkymien "suodattimet" osiota näyttääksesi lisätietoa kandidaateista solmujen luonti- ja muokkaussivulla.</li><li>Käytä näkymien "lajittelutapa" osiota määrittääksesi mitkä solmukandidaatit näytetään.</li></ul>

en: %name: invalid input.
fi: %name: kielletty syöte.

en: Only numbers are allowed in %field.
fi: Vain numerot ovat sallittuja kentässä %field

en: New field
fi: Uusi kenttä

en: Existing field
fi: Olemassaoleva kenttä

en: New group
fi: Uusi ryhmä

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
fi: Lisää kenttäryhmiä sisältötyyppiin ja järjestele ne solmua tulostettaessa sekä solmun muokkauskaavakkeessa.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
fi: Voit lisätä kentän ryhmään vetämällä sen haluamasi ryhmän oikealle alapuolelle.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
fi: Huomio: Jos asennat <a href="!adv_help">Laajennettu Apu</a> moduulin saat tarkempaa apua CCK moduulin käyttöön.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
fi: Käytä 'sulje pois' valintaruutua jos haluat että kenttää ei tulosteta solmun sivulla.

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
fi: Tämä taulukko luetteloi kaikki sivuston käyttäjät, joilla on tilauksia.

en: width @width
fi: leveys @width

en: height @height
fi: korkeus @height

en: upscaling allowed
fi: ylöspäin skaalaus sallittu

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
fi: satunnainen välillä -@degrees&deg ja @degrees&deg

en: Manage pages
fi: Ylläpidä sivuja

en: My Account
fi: Käyttäjätilini

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name]. Tilauksenne on liitetty käyttäjätiliin, joka vastasi sähköpostiosoitettanne. <a href="!user_url">Kirjautukaa sisään</a> nähdäksenne nykyisen tilauksenne tilan ja tilaushistorian. Muistakaa kirjautua sisään seuraavalla kerralla, niin asiointi sujuu nopeammin!

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
fi: Kiitos käynnistä kaupassamme [store-name].  Teille on luotu uusi käyttäjätili, jota voitte käyttää tilauksenne seurantaan. <a href="!user_url">Sisäänkirjautuminen</a> käyttäjätilille tapahtuu tiedoilla: <strong>Käyttäjätunnus:</strong> !new_username <strong>Salasana:</strong> !new_password

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
fi: Linkin kohde kuten _blank, _parent tai iframen nimi.
    Kenttää käytetään harvoin.

en: @argument title
fi: @argument otsikko

en: @argument input
fi: @argument syöte

en: If the field is empty, display this text instead.
fi: Jos kenttä on tyhjä, näytä tämä teksti sen sijaan.

en: Count the number 0 as empty
fi: Laske numero 0 tyhjäksi

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
fi: Jos kenttä sisältää numeron nolla, näytä tyhjä teksti sen sijaan

en: Hide if empty
fi: Piilota mikäli tyhjä

en: Starting value
fi: Aloitusarvo

en: Specify the number the counter should start at.
fi: Määrittele mistä numerosta laskuri alkaa.

en: The text of the profile item.
fi: Profiilielementin teksti.

en: The taxonomy term ID for the term.
fi: Termin luokittelu-ID.

en: The taxonomy term name for the term.
fi: Termin luokitteluterminimi.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
fi: Termin sisältävän sanaston ID.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fi: Mihin sanastoon termi kuuluu.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
fi: Valitse mihin sanastoihin haluat liittää. Muista että jokainen löydetty termi luo uuden tuloksen joten valintaa kannattaa käyttää ainoastaan tapauksissa joissa yhdelle sanastolle on liitetty ainoastaan yksi termi per solmu.

en: The file ID for the file.
fi: Tiedoston tiedosto ID.

en: The name of the attached file.
fi: Liitetyn tiedoston nimi.

en: The MIME type of the attached file.
fi: Liitetyn tiedoston MIME tyyppi.

en: The path of the attached file.
fi: Liitetyn tiedoston polku.

en: The size of the attached file.
fi: Linkitetyn tiedoston koko.

en: The name of the role.
fi: Roolin nimi.

en: The role ID of the role.
fi: Roolin rooli-ID.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
fi: Klikkaamalla kuvaketta voit myös muuttaa !settings tällä hetkellä valituille pääsysäännöille.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
fi: Klikkaamalla kuvaketta voit myös muuttaa !settings tällä hetkellä valitulle välimuistitusmekanismille.

en: Hide empty fields
fi: Piilota tyhjät kentät

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
fi: Piilota tyhjien kenttien koodi ja etiketti.

en: Path field
fi: Polkukenttä

en: Hide the "Go" button.
fi: Piilota "mene" nappi

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
fi: Jos valittuna, nappi on piilotettuna ainoastaan käyttäjille joilla on JavaScript käytössä ja sivu hyppää automaattisesti jos valintalaatikon valinta muuttuu.

en: Always display more link
fi: Näytä aina "lisää" linkki

en: View changes
fi: Näytä muutokset

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
fi: Valitse ylläpitäjän työkalupalkin ulkoasu. Vaakasuora toimii hyvin suurilla, leveillä näytöillä. Pystysuora toimii parhaiten ruuduilla joilla on rajoitettu katselupinta-ala.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
fi: Valitse ylläpitäjän työkalupalkin sijainti sen mukaan ettei se törmää tämänhetkisen teemasi muiden elementtien kanssa.

en: use admin toolbar
fi: käytä ylläpitäjän työkalupalkkia

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
fi: UI helpperit Drupalin ylläpitäjille ja ohjaajille.

en: Other tools
fi: Muut työkalut

en: Show querylog
fi: Näytä kyselylog

en: Hide querylog
fi: Piilota kyselylog

en: Inherit pager
fi: Peri sivunvalitsin

en: Render pager
fi: Renderöi sivunvalitsin

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
fi: Valitse periikö näkymä sivunvalitsinasetuksensa isäntänäkymältä. Huomaathan että tämä valinta voi tuottaa ei-toivottuja tuloksia mikäli näytettävien tulosten määrä ei täsmää.

en: Render
fi: Renderöi

en: Choose a block
fi: Valitse lohko

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
fi: Ota käyttöön lohkoja käytettäväksi yllääjän työkalupalkissa.

en: Administrative blocks
fi: Ylläpitolohkot

en: Other blocks
fi: Muut lohkot

en: The unique ID of the comment.
fi: Kommentin yksilöllinen ID.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
fi: Kommenttiin liittyvän solmun yksilöllinen ID.

en: The name left by the comment author.
fi: Kommentin jättäjän lähetyksen yhteydessä antama nimi.

en: The email address left by the comment author.
fi: Kommentin jättäjän lähetyksen yhteydessä antama sähköpostiosoite.

en: The home page URL left by the comment author.
fi: Kommentin jättäjän lähetyksen yhteydessä antama kotisivun osoite.

en: The formatted content of the comment itself.
fi: Itse kommentin formatoitu sisältö.

en: The number of comments posted on a node.
fi: Solmuun liittyvien kommenttien määrä.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
fi: Solmuun liittyvien uusien kommenttien määrä käyttäjän viimeisimmän katselukerran jälkeen.

en: The unique ID of the author of the node.
fi: Solmun luojan yksilöllinen ID.

en: The type of the node.
fi: Solmun tyyppi.

en: The human-readable name of the node type.
fi: Solmun tyypin selkokielinen nimi.

en: The language the node is written in.
fi: Solmun kieli.

en: The URL of the node.
fi: Solmun osoite.

en: The slogan of the site.
fi: Sivuston iskulause.

en: The optional 'mission' of the site.
fi: Sivuston vaihtoehtoinen missio-lauseke.

en: The administrative email address for the site.
fi: Sivun ylläpidollinen sähköpostiosoite.

en: The URL of the site's front page.
fi: Sivuston etusivun osoite.

en: The optional description of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin valinnainen kuvaus.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
fi: Sanaston vaihtoehtoinen kuvaus.

en: The unique ID of the user account.
fi: Käyttäjätilin yksilöllinen ID.

en: The login name of the user account.
fi: Käyttäjänimi.

en: The email address of the user account.
fi: Käyttäjätilin sähköpostiosoite.

en: The URL of the account profile page.
fi: Käyttäjätilin profiilin sivun osoite.

en: User contact forms
fi: Käyttäjien yhteydenottokaavakkeet

en: The unique ID of the content item, or "node".
fi: Sisällön elementin tai solmun yksilöllinen ID.

en: Authentication module
fi: Autentikointimoduuli

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
fi: Polku on jo käytössä. Järjestelmä ei voi ohittaa olemassaolevia polkuja.

en: Theme switcher
fi: Teemanvaihtaja

en: Switch theme
fi: Vaihda teemaa

en: User blogs
fi: Käyttäjien blogit

en: User trackers
fi: Käyttäjien jäljityssivut

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: Automatic live preview
fi: Automaattinen reaaliaikainen esikatselu

en: Broken/missing handler: @table > @field
fi: Puuttuva/rikkinäinen valitsin @table > @field

en: Disable automatic live preview
fi: Poista käytöstä reaaliaikainen esikatselu

en: Get all nodes tagged with a term.
fi: Hae kaikki termillä merkityt solmut.

en: Related term
fi: Liittyvä termi

en: A related term of the term.
fi: Termiin liittyvä termi.

en: Taxonomy Term ID from URL
fi: Luokittelutermin ID urlista

en: Translate link
fi: Käännöslinkki

en: Provide a simple link to translate the node.
fi: Tarjoaa yksinkertaisen linkin solmun kääntämiseksi.

en: The Authmap ID.
fi: Authmap ID

en: Authentication name
fi: Autentikointinimi

en: The unique authentication name.
fi: Yksilöllinen autentikointinimi.

en: The name of the module managing the authentication entry.
fi: Autentikointisyötettä hallinnoivan moduulin nimi.

en: Use absolute link (begins with "http://")
fi: Käytä absoluuttista polkua (alkaa "http://")

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
fi: Mikäli haluat käyttää "näytä kenttä linkkinä" ominaisuutta, sinun pitää valita tämä vaihtoehto.

en: Link this field to its node revision
fi: Liitä kenttä solmun versioon

en: Output machine name
fi: Näytä koneluettava nimi

en: Display field as the node type machine name.
fi: Näytä kenttä solmun koneluettavana nimenä.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
fi: Käytä Drupalin luokittelutermin polkuja luodaksesi muropolun linkit

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
fi: Mikäli valittuna, muropolun linkit luodaan käyttäen Drupalin standarditapaa views-moduulin oman luontitavan sijasta. Tämä on hyödyllistä mikäli käytät moduuleita kuten luokittelun uudelleenohjaus (taxonomy redirect) luokittelutermiesi linkkien muokkaamisessa.

en: Load default argument from term page
fi: Lataa oletusargumentti termisivulta

en: Load default argument from node page, thats good for related taxonomy blocks.
fi: Lataa oletusargumentti solmusivulta, tämä on hyvä ominaisuus käytettäessä toisiinsa liittyviä luokittelulohkoja.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
fi: Muuta näytettävien CSS luokkien nimeä/nimiä.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
fi: Näkymään lisättävien CSS luokkien nimet. Tämä sallii sinun käyttää yksilöityä CSS koodia jokaiselle näkymälle. Voit myös määritellä useita luokkia välilyönneillä eroteltuina.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
fi: CSS luokkien on oltava alphanumeerisia tai vain heittopilkkuja

en: Choose text
fi: Valitse teksti

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
fi: Teksti joka näytetään oletusarvoisesti valittuna vaihtoehtona ponnahdusvalikossa.

en: Order Date:
fi: Tilauspäivämäärä

en: <strong>SKU:</strong> Any<br />
fi: <strong>Koodi:</strong> Mikä tahansa<br />

en: No tokens available.
fi: Ei käytettävissä olevia merkkejä.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
fi: Valitse valitsemaasi tekstiin syötettävä merkki.

en: List of the currently available tokens on this site
fi: Sivustolla tällä hetkellä käytettävissä olevat merkit

en: Insert this token into your form
fi: Lisää merkkejä kaavakkeeseesi

en: First click a text field to insert your tokens into.
fi: Valitse ensin teksti johon merkit syötetään.

en: View my account
fi: Näytä käyttäjätilini

en: Edit my account
fi: Muokkaa käyttäjätiliäni

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
fi: Tiedostoa %filename ei voida ladata. Sallitu tiedostopäätteet: %extensions.

en: Missing plugin
fi: Puuttuva plugin

en: Stylizer
fi: Stylisoija

en: Custom style
fi: Kustomoitu tyyli

en: Comment creation
fi: Kommentin luonti

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
fi: Ylätason termi suodattamattomana.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
fi: Ylätason termin sanasto suodattamattomana.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
fi: Suodattamaton valikon polku samaan tapaan kuin muropolussa ilmenee, poislukien Etusivu tai [menu]. Eroteltuina "/" merkeillä.

en: The unfiltered title of the node's book parent.
fi: Kirjasivun isäntäsivun otsikko.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy.
fi: Kirjasivun hierarkian kaikkien isäntäsivujen otsikot.

en: The unfiltered name of the category.
fi: Suodattamaton kategorian nimi.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
fi: Solmun ensimmäisen kategorian sanasto suodattamattomana.

en: The current
fi: Nykyinen

en: raw user input
fi: käyttäjän syöttämä raakatieto

en: Warning: Token value contains raw user input.
fi: Varoitus - Merkki sisältää käyttäjän syöttämää raakatietoa.

en: !description year (four digit)
fi: !description vuosi (neljän numeron näyttötapa)

en: !description year (two digit)
fi: !description vuosi (kahden numeron näyttötapa)

en: !description month (full word)
fi: !description kuukausi (koko sana)

en: !description month (abbreviated)
fi: !description kuukausi (lyhennettynä)

en: !description month (two digits with leading zeros)
fi: !description kuukausi (kahden numeron näyttötapa etunollilla)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
fi: !description kuukausi (yhden tai kahden numeron näyttötapa ilman etunollia)

en: !description week (two digits with leading zeros)
fi: !description viikko (kahden numeron näyttötapa etunollilla)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
fi: !description päivämäärä (viikonpäivän numeerinen näyttötapa)

en: !description day (full word)
fi: !description päivä (koko sana)

en: !description day (abbreviation)
fi: !description päivä (lyhennelmä)

en: !description day (two digits with leading zeros)
fi: !description päivä (kahden numeron näyttötapa etunollilla)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
fi: !description päivä (yhden tai kahden numeron näyttötapa ilman etunollia)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
fi: !description UNIX aikaleiman muodossa (1269441371)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
fi: Solmun valikkolinkin teksti suodattamattomana.

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
fi: @handler yritti lisätä ylimääräisen kentän @identifier mutta taulua @table ei voitu luoda!

en: Fill up single line
fi: Täytä yksittäinen rivi

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
fi: Jos poistat tämän vaihtoehdon käytöstä, yksirivinen grid sisältää itemi ts-tagejen sisällä. Tämän käytöstäpoistaminen voi aiheuttaa ongelmia css:n kanssa.

en: Thanks for your order, !order_first_name!
fi: Kiitos tilauksestasi, !order_first_name!

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at !store_link and click on "My account" in the menu or login with the following link:
fi: Jos haluat tarkistaa tilauksesi tilanteen, mene etusivulle !store_link  ja klikkaa "Oma käyttäjätili" tai kirjaudu sisään seuraavan linkin avulla:

en: To learn more about managing your orders on !store_link, please visit our <a href="!store_help_url">help page</a>.
fi: Saadaksesi lisätietoja tilaustesi tarkastelusta sivustolla !store_link, vieraile <a href="!store_help_url">ohjesivullamme</a>.

en: Reverse (NOT)
fi: Käänteinen (NOT)

en: Edit @plugin %title
fi: Muokkaa @plugin %title

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
fi: Tämä näkyy ylläpitoliittymässä tunnistamisen helpottamiseksi.

en: State on new pages
fi: Uusien sivujen tila

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
fi: Valitse työkalupalkin toimintatapa uusien sivulatausten yhteydessä.

en: Remember from previous page
fi: Muista edelliseltä sivulta

en: If the administrative menu is not working properly, you may need to wipe and rebuild it from scratch. <strong>This option will reset any customizations made to your administrative menu items.</strong>
fi: Jos ylläpitovalikko ei toimi kunnolla, sinun ehkä tarvitsee poistaa se ja rakentaa uudelleen alusta. <strong>Tämä vaihtoehto poistaa kaikki ylläpitovalikkoosi tekemäsi kustomoinnit.</strong>

en: Administrative links.
fi: Ylläpitolinkit.

en: The unique ID of the author of the comment.
fi: Kommentin kirjoittajan yksilöllinen ID.

en: The title of the node the comment was posted to.
fi: Kommenttiin liittyvän solmun otsikko.

en: The login name of the author of the node.
fi: Solmun luojan käyttäjänimi.

en: The email address of the author of the node.
fi: Solmun luojan sähköpostiosoite.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
fi: Selitys  solmuun tehdyistä viimeisimmistä muutoksista.

en: Node modification
fi: Solmun muokkaus

en: User's registration
fi: Käyttääjän rekisteröitymispäivämäärä.

en: User's last login
fi: Käyttäjän viimeisin sisäänkirjautumispäivä.

en: The current date in the user's timezone.
fi: Tämänhetkinen päivämäärä käyttäjän aikavyöhykkeessä.

en: The URL of the account edit page.
fi: Käyttäjätilin muokkaussivun osoite.

en: The title of the current page.
fi: Muokattavan sivun otsikko

en: The URL alias of the current page.
fi: Tämänhetkisen sivun osoitealias.

en: The URL of the current page.
fi: Tämänhetkisen sivun osoite.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
fi: Tämänhetkisen sivun numero näytettäessä sivutettuja listoja.

en: !description date in 'small' format. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>
fi: !description päivämäärä 'pienessä' muodossa. <em>(06/07/2010 - 23:28)</em>

en: !description in 'time-since' format. (40 years 3 months)
fi: !description 'aikaa sitten' muodossa. (40 vuotta 3 kuukautta)

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
fi: %element-otsikko käyttää seuraavia käytössäolemattomia merkkejä: @invalid-tokens.

en: The unique ID of the node's menu link.
fi: Solmun valikkolinkin yksilöllinen ID.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
fi: Solmun valikkolinkin ylätason yksilöllinen ID.

en: Please make sure you are using the latest version of the Token module.
fi: Varmista että käytössäsi on Merkit (Token) moduulin viimeisin versio.

en: The field %name is not a valid number.
fi: Kenttä %name ei ole sallittu numero.

en: The field %name cannot be greater than @max.
fi: Kentän %name pituus ei voi olla yli @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
fi: Kentän %name pituus ei voi olla alle @min.

en: Right parenthesis )
fi: Oikea sulku )

en: Node paths
fi: Solmujen polut

en: Taxonomy term paths
fi: Luokittelutermien polut

en: Forum paths
fi: Foorumin polut

en: User paths
fi: Käyttäjäpolut

en: Blog paths
fi: Blogien polut

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
fi: Samoin kuin [cat-raw] mutta sisältäen yläkategoriat eroteltuina merkillä /.

en: The URL alias of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin osoitealias.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
fi: Samoin kuin [term-raw] mutta sisältäen yläkategoriat eroteltuina merkillä /.

en: The URL alias of the parent book of the node.
fi: Solmun pääkirjasivun osoitealias.

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet?
fi: Kun kuvio sisältää tiettyjä merkkejä kuten ääkköset, haluatko pathauton transliteroivan ne ASCII-96 muotoon?

en: File exists
fi: Tiedosto on olemassa.

en: Does not exist
fi: Ei löydy

en: Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the following possible locations, in order of precedence: !locations
fi: Transliterointi määrittyy i18n-ascii.txt tiedostossa joka sijaitsee jossakin seuraavista paikoista. Mahdolliset paikat suosituimmuusjärjestyksessä: !locations

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
fi: Luo aliakset niille foorumin poluille joilla ei jo ole aliaksia.

en: User tracker paths
fi: Käyttäjien seurantasivujen polut

en: User contact forms paths
fi: Käyttäjien yhteydenottokaavakkeiden polut

en: Use ISO-8601 week numbers
fi: Käytä ISO-8601 viikkonumeroita

en: @token (defined by modules: @modules)
fi: @token (määritelty moduuleissa: @modules)

en: Duplicate tokens
fi: Samannimisiä merkkejä

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
fi: Usemapi kuin yksi moduuli määrittelee seuraavat merkit ja tämä voi tuottaa ongelmia merkkien korvaamisessa.
