Conference Organizing Distribution (6.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (2291 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Images
tr: Resimler

en: Next
tr: Sonraki

en: user
tr: kullanıcı

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: enabled
tr: etkin

en: enable
tr: izin ver

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Administer
tr: Yönet

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Attribute
tr: Nitelik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Gross
tr: Brüt

en: content
tr: içerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tür

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: yes
tr: evet

en: List
tr: Listele

en: Subject
tr: Konu

en: closed
tr: kapalı

en: Actions
tr: Eylemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Age
tr: Yaş

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Log
tr: Kayıt

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: devre dışı bırak

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Disabled
tr: Etkin Değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Action
tr: Hareket

en: Cost
tr: Maliyet

en: Quantity
tr: Miktar

en: On
tr: Açık

en: error
tr: hata

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik türleri

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Version
tr: Sürüm

en: Go
tr: Devam et

en: view
tr: görüntüle

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File
tr: Dosya

en: Tag
tr: Etiket

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Ayarları görüntüle

en: default
tr: öntanımlı

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Şifre

en: Block settings
tr: Blok ayarları

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Variable
tr: Değişken

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Types
tr: Biçimler

en: Hierarchy
tr: Hiyerarşi

en: Related terms
tr: İlgili terimler

en: Required
tr: Zorunlu

en: Parent
tr: Üst

en: none
tr: hiçbiri

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Feed
tr: Besleme

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Book
tr: Kitap

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: settings
tr: ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Node ID
tr: Düğüm ID

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Önizleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Ön tanımlı

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Summary
tr: Özet

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: view catalog
tr: Kataloğu göster

en: Icon
tr: İkon

en: Time increment
tr: Zaman artırımı

en: Time
tr: Zaman

en: week
tr: hafta

en: Views
tr: Görünümler

en: Access
tr: Erişim

en: Add
tr: Ekle

en: remove
tr: Kaldır

en: View
tr: Görüntüle

en: Length
tr: Uzunluk

en: Format
tr: Biçim

en: Audio
tr: Ses

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: hidden
tr: gizli

en: Path
tr: Yol

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Display
tr: Gösterim

en: Node type
tr: Düğüm türü

en: Menu
tr: Menü

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: results
tr: sonuçlar

en: search
tr: ara

en: Teaser
tr: Özet

en: never
tr: asla

en: Notes
tr: Notlar

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: read more
tr: devamını oku

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: <none>
tr: <hiçbiri>

en: Total
tr: Toplam

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş Arama

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Attachment
tr: Ek

en: Upload
tr: Yükleme

en: Picture
tr: Resim

en: Upload image
tr: Resim yükle

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik türü

en: action
tr: eylem

en: Continue
tr: Devam et

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: Check
tr: Çek

en: Files
tr: Dosyalar

en: file
tr: dosya

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: Contact
tr: İletişim

en: no
tr: hayır

en: Node
tr: Düğüm

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
tr: E-posta gönderilemedi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Create
tr: Oluştur

en: Separator
tr: Ayraç

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Düşey

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Optional Title
tr: İsteğe Bağlı Başlık

en: term
tr: terim

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: All
tr: Tümü

en: Access log
tr: Erişim kayıtları

en: Active
tr: Etkin

en: Done
tr: Tamam

en: Submit @name
tr: @name gönder

en: Year
tr: Yıl

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Page
tr: Sayfa

en: Bottom
tr: Alt

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Taxonomy terms
tr: Sınıflandırma terimleri

en: Mission
tr: Sitenin Amacı

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Module
tr: Eklenti

en: Off
tr: Kapalı

en: Never
tr: Asla

en: Submit changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Header
tr: Başlık

en: Footer
tr: Dipnot

en: Inline
tr: Satır içi

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: You must enter a valid e-mail address.
tr: Geçerli bir e-posta adresi girmelisiniz.

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Aggregator feed
tr: Akış toplayıcı

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Score
tr: Puan

en: Published
tr: Yayında

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: Signature
tr: İmza

en: Filter
tr: Filtre

en: Location
tr: Konum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükselt

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Poll choices
tr: Anket seçenekleri

en: Session ID
tr: Oturum ID

en: File ID
tr: Dosya ID

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Vocabulary ID
tr: Sözlük ID

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Term
tr: Terim

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Term name
tr: Terim adı

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Last access
tr: Son erişim

en: Last login
tr: Son giriş

en: Content field
tr: İçerik alanı

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan türü

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Contains
tr: İçerir

en: Is less than
tr: Küçük

en: Is less than or equal to
tr: Küçük veya eşit

en: Is equal to
tr: Eşit

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük veya eşit

en: Is greater than
tr: Büyük

en: Is not equal to
tr: Eşit değil

en: Average
tr: Ortalama

en: Overridden
tr: Varsayılan değişmiş

en: Watchdog
tr: Bekçi

en: Mode
tr: Kip

en: Items
tr: Öğeler

en: %time ago
tr: %time önce

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Advanced
tr: İleri düzey

en: Node Title
tr: Düğüm Başlığı

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Up
tr: Yukarı

en: Performance
tr: Performans

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Maximum
tr: Maksimum

en: Scale
tr: Ölçek

en: Medium
tr: Orta

en: Media
tr: Medya

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Caching
tr: Önbellek

en: Card Type
tr: Kart tipi

en: Card Number
tr: Kart Numarası

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Month
tr: Ay

en: Qty
tr: Adet

en: Price
tr: Fiyat

en: Customers
tr: Müşteriler

en: System
tr: Sistem

en: Amount
tr: Tutar

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Add to cart
tr: Sepete ekle

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: Invoice
tr: Fatura

en: Code
tr: Kod

en: Stock
tr: Stok

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payment settings
tr: Ödeme ayarları

en: Payments
tr: Ödemeler

en: print
tr: Yazıcı Uyumlu Sayfalar

en: OR
tr: VEYA

en: Store
tr: Mağaza

en: Company
tr: Şirket

en: security
tr: güvenlik

en: node
tr: düğüm

en: General
tr: Genel

en: Calendar
tr: Takvim

en: Method
tr: Yöntem

en: Africa/Algiers
tr: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
tr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
tr: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
tr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
tr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
tr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
tr: Afrika/Kahire

en: Africa/Ceuta
tr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
tr: Afrika/Dar_üs_Selam

en: Africa/Djibouti
tr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
tr: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
tr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
tr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
tr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
tr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
tr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
tr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
tr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
tr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
tr: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
tr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
tr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
tr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
tr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
tr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
tr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
tr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
tr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
tr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
tr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
tr: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
tr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
tr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
tr: Afrika/Tunus

en: Africa/Windhoek
tr: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
tr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
tr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
tr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
tr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
tr: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
tr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
tr: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
tr: Amerika/Atka

en: America/Barbados
tr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
tr: Amerika/Belem

en: America/Belize
tr: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
tr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
tr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
tr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
tr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
tr: Amerika/Cambridge_Körfezi

en: America/Cancun
tr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
tr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
tr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
tr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
tr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
tr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
tr: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
tr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
tr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
tr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
tr: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
tr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
tr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
tr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
tr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
tr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
tr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
tr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
tr: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
tr: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
tr: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
tr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
tr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
tr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
tr: Amerika/Goose_Körfezi

en: America/Grand_Turk
tr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
tr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
tr: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
tr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
tr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
tr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
tr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
tr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
tr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
tr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
tr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
tr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
tr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
tr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
tr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
tr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
tr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
tr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
tr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
tr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
tr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
tr: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
tr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
tr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
tr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
tr: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
tr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
tr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
tr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
tr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
tr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
tr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
tr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
tr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
tr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
tr: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
tr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
tr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
tr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
tr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
tr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
tr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
tr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
tr: Amerika/Noronha

en: America/Panama
tr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
tr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
tr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
tr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
tr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
tr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
tr: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
tr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
tr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
tr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
tr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
tr: Amerika/Recife

en: America/Regina
tr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
tr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
tr: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
tr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
tr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
tr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
tr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
tr: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
tr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
tr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
tr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
tr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
tr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
tr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
tr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
tr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
tr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
tr: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
tr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
tr: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
tr: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
tr: Amerika/Whitehorse

en: Antarctica/Casey
tr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
tr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
tr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
tr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
tr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
tr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
tr: Antarktika/Güney_Kutbu

en: Antarctica/Syowa
tr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
tr: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
tr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
tr: Asya/Aden

en: Asia/Almaty
tr: Asya/Alma_ata

en: Asia/Amman
tr: Asya/Amman

en: Asia/Anadyr
tr: Asya/Anadyr

en: Asia/Aqtau
tr: Asya/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
tr: Asya/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Ashkhabad
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Baghdad
tr: Asya/Bağdat

en: Asia/Bahrain
tr: Asya/Bahreyn

en: Asia/Baku
tr: Asya/Bakü

en: Asia/Bangkok
tr: Asya/Bangkok

en: Asia/Beirut
tr: Asya/Beyrut

en: Asia/Bishkek
tr: Asya/Bişkek

en: Asia/Brunei
tr: Asya/Brunei

en: Asia/Calcutta
tr: Asya/Calcutta

en: Asia/Chungking
tr: Asya/Chungking

en: Asia/Colombo
tr: Asya/Colombo

en: Asia/Dacca
tr: Asya/Dacca

en: Asia/Damascus
tr: Asya/Damascus

en: Asia/Dhaka
tr: Asya/Dhaka

en: Asia/Dili
tr: Asya/Dili

en: Asia/Dubai
tr: Asya/Dubai

en: Asia/Dushanbe
tr: Asya/Dushanbe

en: Asia/Gaza
tr: Asya/Gazze

en: Asia/Harbin
tr: Asya/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
tr: Asya/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
tr: Asya/Hovd

en: Asia/Irkutsk
tr: Asya/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
tr: Asya/İstanbul

en: Asia/Jakarta
tr: Asya/Jakarta

en: Asia/Jayapura
tr: Asya/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
tr: Asya/Kudüs

en: Asia/Kabul
tr: Asya/Kabil

en: Asia/Kamchatka
tr: Asya/Kamçatka

en: Asia/Karachi
tr: Asya/Karaçi

en: Asia/Kashgar
tr: Asya/Kaşgar

en: Asia/Katmandu
tr: Asya/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
tr: Asya/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
tr: Asya/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
tr: Asya/Kuching

en: Asia/Kuwait
tr: Asya/Kuveyt

en: Asia/Macao
tr: Asya/Macao

en: Asia/Magadan
tr: Asya/Magadan

en: Asia/Manila
tr: Asya/Manila

en: Asia/Muscat
tr: Asya/Muscat

en: Asia/Nicosia
tr: Asya/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
tr: Asya/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
tr: Asya/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
tr: Asya/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
tr: Asya/Pyongyang

en: Asia/Qatar
tr: Asya/Katar

en: Asia/Rangoon
tr: Asya/Rangoon

en: Asia/Riyadh
tr: Asya/Riyad

en: Asia/Riyadh87
tr: Asya/Riyad87

en: Asia/Riyadh88
tr: Asya/Riyad88

en: Asia/Riyadh89
tr: Asya/Riyad89

en: Asia/Saigon
tr: Asya/Saigon

en: Asia/Samarkand
tr: Asya/Semerkant

en: Asia/Seoul
tr: Asya/Seul

en: Asia/Shanghai
tr: Asya/Şangay

en: Asia/Singapore
tr: Asya/Singapur

en: Asia/Taipei
tr: Asya/Taipei

en: Asia/Tashkent
tr: Asya/Taşkent

en: Asia/Tbilisi
tr: Asya/Tbilisi

en: Asia/Tehran
tr: Asya/Tahran

en: Asia/Tel_Aviv
tr: Asya/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
tr: Asya/Thimbu

en: Asia/Thimphu
tr: Asya/Thimphu

en: Asia/Tokyo
tr: Asya/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
tr: Asya/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
tr: Asya/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
tr: Asya/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
tr: Asya/Urumçi

en: Asia/Vientiane
tr: Asya/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
tr: Asya/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
tr: Asya/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
tr: Asya/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
tr: Asya/Erivan

en: Atlantic/South_Georgia
tr: Atlantic/Güney_Georgia

en: Australia/ACT
tr: Avustralya/ACT

en: Australia/Adelaide
tr: Avustralya/Adelayd

en: Australia/Brisbane
tr: Avustralya/Brisbeyn

en: Australia/Canberra
tr: Avustralya/Canberra

en: Australia/Darwin
tr: Avustralya/Darwin

en: Australia/Hobart
tr: Avustralya/Hobart

en: Australia/LHI
tr: Avustralya/LHI

en: Australia/Lindeman
tr: Avustralya/Lindeman

en: Australia/Melbourne
tr: Avustralya/Melburn

en: Australia/NSW
tr: Avustralya/NSW

en: Australia/North
tr: Avustralya/North

en: Australia/Perth
tr: Avustralya/Perth

en: Australia/Queensland
tr: Avustralya/Queensland

en: Australia/South
tr: Avustralya/South

en: Australia/Sydney
tr: Avustralya/Sidney

en: Australia/Tasmania
tr: Avustralya/Tazmanya

en: Australia/Victoria
tr: Avustralya/Victoria

en: Australia/West
tr: Avustralya/West

en: Australia/Yancowinna
tr: Avustralya/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
tr: Avrupa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
tr: Avrupa/Andorra

en: Europe/Athens
tr: Avrupa/Atina

en: Europe/Belfast
tr: Avrupa/Belfast

en: Europe/Belgrade
tr: Avrupa/Belgrad

en: Europe/Berlin
tr: Avrupa/Berlin

en: Europe/Bratislava
tr: Avrupa/Bratislava

en: Europe/Brussels
tr: Avrupa/Brüksel

en: Europe/Bucharest
tr: Avrupa/Bükreş

en: Europe/Budapest
tr: Avrupa/Budapeşte

en: Europe/Chisinau
tr: Avrupa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
tr: Avrupa/Kopenhag

en: Europe/Dublin
tr: Avrupa/Dablin

en: Europe/Gibraltar
tr: Avrupa/Cebelitarık

en: Europe/Helsinki
tr: Avrupa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
tr: Avrupa/İstanbul

en: Europe/Kaliningrad
tr: Avrupa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
tr: Avrupa/Kiev

en: Europe/Lisbon
tr: Avrupa/Lizbon

en: Europe/Ljubljana
tr: Avrupa/Ljubljana

en: Europe/London
tr: Avrupa/Londra

en: Europe/Luxembourg
tr: Avrupa/Lüksemburg

en: Europe/Madrid
tr: Avrupa/Madrid

en: Europe/Malta
tr: Avrupa/Malta

en: Europe/Minsk
tr: Avrupa/Minsk

en: Europe/Monaco
tr: Avrupa/Monako

en: Europe/Moscow
tr: Avrupa/Moskova

en: Europe/Nicosia
tr: Avrupa/Nikozya

en: Europe/Oslo
tr: Avrupa/Oslo

en: Europe/Paris
tr: Avrupa/Paris

en: Europe/Prague
tr: Avrupa/Prag

en: Europe/Riga
tr: Avrupa/Riga

en: Europe/Rome
tr: Avrupa/Roma

en: Europe/Samara
tr: Avrupa/Samara

en: Europe/Sarajevo
tr: Avrupa/Sarayevo

en: Europe/Simferopol
tr: Avrupa/Simferopol

en: Europe/Skopje
tr: Avrupa/Üsküp

en: Europe/Sofia
tr: Avrupa/Sofya

en: Europe/Stockholm
tr: Avrupa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
tr: Avrupa/Tallinn

en: Europe/Tirane
tr: Avrupa/Tiran

en: Europe/Tiraspol
tr: Avrupa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
tr: Avrupa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
tr: Avrupa/Vaduz

en: Europe/Vatican
tr: Avrupa/Vatikan

en: Europe/Vienna
tr: Avrupa/Viyana

en: Europe/Vilnius
tr: Avrupa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
tr: Avrupa/Varşova

en: Europe/Zagreb
tr: Avrupa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
tr: Avrupa/Zaporozya

en: Europe/Zurich
tr: Avrupa/Zürih

en: Indian/Antananarivo
tr: Hindistan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
tr: Hindistan/Chagos

en: Indian/Christmas
tr: Hindistan/Christmas

en: Indian/Cocos
tr: Hindistan/Cocos

en: Indian/Comoro
tr: Hindistan/Comoro

en: Indian/Kerguelen
tr: Hindistan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
tr: Hindistan/Mahe

en: Indian/Maldives
tr: Hindistan/Maldives

en: Indian/Mauritius
tr: Hindistan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
tr: Hindistan/Mayotte

en: Indian/Reunion
tr: Hindistan/Reunion

en: Pacific/Apia
tr: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
tr: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
tr: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Easter
tr: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
tr: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
tr: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
tr: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
tr: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
tr: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
tr: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
tr: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
tr: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
tr: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
tr: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
tr: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
tr: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
tr: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
tr: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
tr: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
tr: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
tr: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
tr: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
tr: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
tr: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
tr: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Palau
tr: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
tr: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
tr: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Rarotonga
tr: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
tr: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
tr: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
tr: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
tr: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
tr: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
tr: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
tr: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
tr: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
tr: Pasifik/Yap

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Now
tr: Şimdi

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş zamanı

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu düğüm tiplerine uygulanacaktır)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
tr: İsimlendirme yapılmamış tüm node'lar için isim oluştur

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu sözlüklere uygulanacaktır)

en: Pattern for all %vocab-name paths
tr: Tüm %vocab-name yolları için şablon

en: Pattern for forums and forum containers
tr: Forumlar ve forum taşıyıcıları için şablon

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
tr: İsimlendirme yapılmamış tüm forumlar ve forum taşıyıcıları için isim oluştur

en: Pattern for user account page paths
tr: Kullanıcı hesap sayfaları için şablon

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
tr: Yol ismi olmayan tüm kullanıcı hesapları için isimleri oluştur

en: Pattern for blog page paths
tr: Günlük (blog) sayfaları için şablon

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
tr: İsmi olmayan tüm günlükler için isimleri oluştur.

en: Pattern for user-tracker page paths
tr: Kullanıcı takip sayfa yolları için şablon

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
tr: Hali hazırda URL ismi olmayan tüm kullanıcı takip sayfaları için isimleri oluştur.

en: Verbose
tr: Detaylı

en: Display alias changes (except during bulk updates).
tr: İsim değişikliklerini göster (toplu güncellemeler dışında)

en: Replace by separator
tr: Ayraç ile değiştir

en: Maximum alias length
tr: Maksimum alan uzunluğu

en: Maximum component length
tr: En fazla bileşen uzunluğu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
tr: İsimde yer alan bir bileşen için (örn. [title]) en fazla metin uzunluğu. 100 önerilir. Detaylar için <a href="@pathauto-help">OtoYol yardımına</a> bakın.

en: Update action
tr: Güncelleme eylemi

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
tr: Var olan bir içerik güncellendiği zaman daha önce bir yol tanımlı olan içeriğin yeni yolu nasıl olmalı?

en: Strings to Remove
tr: Kaldırılacak kelimeler

en: administer pathauto
tr: OtoYol yönetimi

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
tr: Eklentilerin oluşturdukları içerik için otomatik olarak URL isimleri oluşturmasını sağlar.

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: !time ago
tr: !time önce

en: Other
tr: Diğer

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Basic
tr: Temel

en: List type
tr: Liste tipi

en: Role
tr: Rol

en: First name
tr: Adınız

en: Last name
tr: Soyad

en: Destination
tr: İstikamet

en: reset
tr: sıfırla

en: String
tr: Yazı

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Button
tr: Düğme

en: Both
tr: İkisi de

en: Clicks
tr: Tıklama

en: Filtered text (user selects input format)
tr: Filtrelenmiş metin (girdi biçimini kullanıcı seçer)

en: Text processing
tr: Metin işleme

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Rows
tr: Satırlar

en: Create content
tr: İçerik yarat

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Argument
tr: Değişken

en: Anonymous
tr: Ziyaretçi

en: Checkout
tr: Kasa

en: <All>
tr: <Hepsi>

en: As Time Ago
tr: Geçen süre olarak

en: Tools
tr: Araçlar

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Clone
tr: Kopya

en: Summary, sorted ascending
tr: Özet, artan sırada

en: Summary, sorted descending
tr: Özet, azalan sırada

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Normal menu item
tr: Normal menü öğesi

en: Empty text
tr: Boş metin

en: Down
tr: Aşağı

en: Arguments
tr: Argümanlar

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Order
tr: Sipariş

en: Add criteria
tr: Kriter ekle

en: Random
tr: Rastgele

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Position
tr: Konum

en: Class name
tr: Sınıf adı

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Do not display
tr: Gösterme

en: Profile
tr: Profil

en: Process
tr: İşlem

en: Close
tr: Kapat

en: filters
tr: filtreler

en: Term description
tr: Terim tanımı

en: Edit group
tr: Grup düzenle

en: fields
tr: alanlar

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Expiration
tr: S. Kullanma Tarihi

en: Operation
tr: İşlem

en: reply
tr: cevapla

en: Expiration date
tr: Geçerlilik tarihi

en: Threshold
tr: Eşik

en: Defaults
tr: Öntanımlı değerler

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

en: Logout
tr: Çıkış

en: Sort by
tr: Şuna göre sırala

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Default language
tr: Ön tanımlı dil

en: Rules
tr: Kurallar

en: Formatting guidelines
tr: Biçimleme kılavuzu

en: Size of textfield
tr: Yazı alanının boyutu

en: Authoring information
tr: Yazarlık seçenekleri

en: Leave blank for %anonymous.
tr: %anonymous için boş bırakın.

en: Attachments
tr: Ekler

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: Pending
tr: Beklemede

en: minute
tr: dakika

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak satır başına bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek yollar ağ günlüğü sayfası için '%blog' ve tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. %front ana sayfadır.

en: Other queries
tr: Diğer sorgular

en: List price
tr: Liste fiyatı

en: Change
tr: Değiştir

en: English
tr: İngilizce

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Edit term
tr: Terim düzenle

en: Feeds
tr: Beslemeler

en: Clear
tr: Temizle

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Node body
tr: Düğüm gövdesi

en: update
tr: güncelle

en: Full text
tr: Tam metin

en: Feed settings
tr: Besleme ayarları

en: Source
tr: Kaynak

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: No users selected.
tr: Kullanıcı seçilmedi.

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanız bir sonuç çıkarmadı

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Deleted
tr: Silindi

en: Replace
tr: Değiştir

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: (disabled)
tr: (devre dışı)

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: First
tr: Birinci

en: Limit
tr: Sınır

en: Query
tr: Sorgu

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Site's time zone
tr: Sitenin saat dilimi

en: No time zone conversion
tr: Saat dilimi dönüşümü yok

en: day
tr: gün

en: year
tr: yıl

en: hour
tr: saat

en: timezone
tr: saat dilimi

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: Input Type
tr: Girdi Türü

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Long
tr: Uzun

en: Short
tr: Kısa

en: body
tr: gövde

en: Url field
tr: Url alanı

en: !type Fields
tr: !type Alanlar

en: Starting nid
tr: Başlangıç nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
tr: Bu sayıdan büyük ya da eşit düğüm numarası olan düğümleri dönüştür.

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Link label
tr: Link etiketi

en: AND
tr: VE

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: Revert
tr: Eski duruma dön

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Less than
tr: Küçüktür

en: PHP code
tr: PHP kodu

en: Display fields
tr: Alanları göster

en: profile
tr: profil

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Select one...
tr: Birini seçiniz

en: Date formats
tr: Tarih biçimleri

en: Send yourself a copy.
tr: Bana da bir kopyasını gönder.

en: Create new account
tr: Yeni hesap yarat

en: Production
tr: Üretim

en: White
tr: Beyaz

en: Shipping method:
tr: Gönderi yöntemi:

en: Taxes
tr: Vergiler

en: Product count
tr: Ürün sayacı

en: or
tr: veya

en: private
tr: özel

en: Poll settings
tr: Anket ayarları

en: open
tr: açık

en: Convert
tr: Dönüştür

en: Parent term
tr: Üst terim

en: Style
tr: Stil

en: Forums
tr: Forumlar

en: view revisions
tr: sürümleri görüntüleyebilme

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: !date by !username
tr: !date !username

en: revert
tr: geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: current revision
tr: güncel sürüm

en: Add redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: Session
tr: Oturum

en: Track
tr: Takip

en: Permissions
tr: İzinler

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: options
tr: seçenekler

en: Shopping cart
tr: Alışveriş Sepeti

en: Your item(s) have been updated.
tr: Ürünleriniz güncellendi.

en: Qty.
tr: Adet.

en: Cart
tr: Sepet

en: Transaction key
tr: İşlem kodu

en: Credit card details
tr: Kredi kartı detayları

en: Discount
tr: İndirim

en: Day(s)
tr: Gün(ler)

en: Week(s)
tr: Hafta(lar)

en: Year(s)
tr: Yıl(lar)

en: Order history
tr: Sipariş geçmişi

en: Product
tr: Ürün

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: administer store
tr: Mağazayı yönet

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Shipping address
tr: Gönderi adersi:

en: Ship to:
tr: Gönderi adresi:

en: Payment method
tr: Ödeme yöntemi

en: Balance
tr: Bakiye

en: Received
tr: Alındı

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Payment details
tr: Ödeme ayrıntıları

en: Products
tr: Ürünler

en: administer products
tr: Ürünleri yönet

en: Product settings
tr: Ürün ayarları

en: Street address
tr: Adres

en: Total:
tr: Toplam:

en: Feet
tr: Ayak

en: Orders
tr: Siparişler

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: %type settings
tr: %type ayarları

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Unformatted
tr: Biçimlenmemiş

en: Path to the "convert" binary
tr: binary moda dönüştürülecek adres

en: Formats
tr: Biçimler

en: RSS Feed
tr: RSS Besleme

en: New comments
tr: Yeni yorumlar

en: Plural
tr: Çoğul

en: Relationship
tr: İlişki

en: Sort criteria
tr: Sıralama kriteri

en: <Hidden>
tr: <Gizli>

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Themes
tr: Temalar

en: Translations
tr: Çeviriler

en: JPEG quality
tr: JPEG kalitesi

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: hour(s)
tr: Saat

en: day(s)
tr: Gün

en: week(s)
tr: hafta

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: TRUE
tr: DOĞRU

en: FALSE
tr: YANLIŞ

en: Ok
tr: Tamam

en: Contact settings
tr: İletişim ayarları

en: cancel
tr: iptal

en: Processing
tr: İşliyor

en: disable
tr: izin verme

en: Storage
tr: Depo

en: File upload error. Could not move uploaded file.
tr: Dosya yükleme hatası. Yüklenen dosya taşınamadı.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Alternate text
tr: Alternatif Metin

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Bold
tr: Koyu

en: Information
tr: Bilgi

en: No content types available.
tr: Hiç içerik türü yok.

en: PHP Code
tr: PHP Kod

en: Simple
tr: Basit

en: Translation
tr: Çeviri

en: Translation status
tr: Çeviri durumu

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Date API requirements
tr: Date API gereksinimleri

en: A Date API that can be used by other modules.
tr: Başka eklentiler tarafından kullanılabilen bir Date API

en: Above
tr: Üstte

en: User's time zone
tr: Kullanıcının saat dilimi

en: The raw date value.
tr: Saf tarih değeri

en: The formatted date.
tr: Biçimlendirilmiş tarih.

en: The raw date timestamp.
tr: Saf tarih zaman damgası

en: Date year (four digit)
tr: Tarih yıl (dört rakam)

en: Date year (two digit)
tr: Tarih yıl (iki rakam)

en: Date month (full word)
tr: Tarih ay (tam kelime)

en: Date month (abbreviated)
tr: Tarih ay (kısaltma)

en: Date month (two digit, zero padded)
tr: Tarih ay (iki rakam, sıfır ile doldurulmuş)

en: Date month (one or two digit)
tr: Tarih ay (bir veya iki rakam)

en: Date week (two digit)
tr: Tarih hafta (iki rakam)

en: Date day (full word)
tr: Tarih gün (tam kelime)

en: Date day (abbreviation)
tr: Tarih gün (kısaltma)

en: Date day (two digit, zero-padded)
tr: Tarih gün (iki rakam, sıfır ile doldurulmuş)

en: Date day (one or two digit)
tr: Tarih gün (bir veya iki rakam)

en: @min and @max
tr: @min ve @max

en: Previous field
tr: Önceki alan

en: Next field
tr: Sonraki alan

en: Increment
tr: Arttır

en: Decrement
tr: Azalt

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
tr: Tarih ve saat seçmek için jquery takvim ve saat giriş araçlarını etkinleştirir

en: Day of Month
tr: Ayın Günü

en: Day of Week
tr: Haftanın Günü

en: Every @number
tr: Her @number

en: Third
tr: Üçüncü

en: Fourth
tr: Dördüncü

en: Fifth
tr: Beşinci

en: Default time zone
tr: Varsayılan zaman dilimi

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Remove field
tr: Alanı kaldır

en: Allows administrators to define new content types.
tr: Yöneticilerin yeni içerik türü tanımlamasına izin verir.

en: Trimmed
tr: Kırpılmış

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Added field %label.
tr: %label alanı eklendi.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
tr: %field alanını kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
tr: Eğer bu alanda bir içeriğiniz varsa kaybolacaktır. Bu işlem geri alınamaz.

en: Removed field %field from %type.
tr: %type türünden %field alanı kaldırıldı.

en: Save field settings
tr: Alan ayarlarını kaydet

en: The default value is invalid.
tr: Varsayılan değer geçerli değil.

en: The update has encountered an error.
tr: Güncelleme sırasında bir hata oluştu.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
tr[0]: @count öğe başarıyla işlendi.

en: Group multiple values
tr: Çoklu değerleri grupla

en: Select the content type to export.
tr: Dışarıya aktarılacak içerik tipini seçin

en: <Create>
tr: <Oluştur>

en: The content type %type already exists in this database.
tr: %type içerik tipi zaten veritabanında bulunuyor

en: Content Copy
tr: İçerik Kopyalama

en: Enables ability to import/export field definitions.
tr: Alan tanımlarının içeri/dışarı aktarılması yeteneğini sağlar.

en: always open
tr: her zaman açık

en: A description of the group.
tr: Grubun açıklaması

en: The group %group_name has been removed.
tr: %group_name grubu kaldırıldı

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Float
tr: Kesirli

en: Precision
tr: Kesinlik

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Defines numeric field types.
tr: Sayısal alan türlerini tanımlar.

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo butonları

en: Single on/off checkbox
tr: Basit açık/kapalı onay kutuları

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: Defines simple text field types.
tr: Basit metin alanı türlerini tanımlar.

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
tr: Bir düğümden kullanıcıya ilişki kurmak için alan türü tanımlar.

en:  for
tr:  için

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Contact phone number
tr: İrtibat telefon numarası

en: Ubercart - extra
tr: Ubercart - ilave

en: Canceled
tr: İptal edilenler

en: Default gateway
tr: Öntanımlı geçit

en: Ubercart - payment
tr: Ödeme

en: Permission
tr: İzinler

en: Italic
tr: İtalik

en: Redirect to <code>%redirect</code> is causing an infinite loop; redirect cancelled.
tr: <code>%redirect</code> adresine yönlendirme sonsuz döngüye sebep oluyor; yönlendirme iptal edildi.

en: URL redirects
tr: URL yönlendirme

en: Redirect users from one URL to another.
tr: Kullanıcılar için URL yönlendirmesi.

en: Hide
tr: Gizle

en: Read/Write
tr: Okunur/Yazılır

en: arguments
tr: değişkenler

en: file system
tr: dosya sistemi

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
tr: @count veya daha fazla karaktere sahip en az bir anahtar kelime eklemeniz gerekiyor.

en: View user details.
tr: Kullanıcı detaylarını görüntüle.

en: Rate
tr: Oran

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
tr: Ödeme aşamasında hata oluştu. Lütfen şiparişinizin onaylandığın emin olmak için bizi arayınız.

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
tr: ImageMagick görüntüleri işlemeye yarayan bağımsız bir programdır. Bu programı kullanmak için, programın sunucunuzda kurulu olması ve sizin de kurulu olduğu konumu bilmeniz gerekir. Eğer kurulum yolunu bildiğinizden emin değilseniz İnternet Servis Sağlayıcı'nıza veya sunucu yöneticinize danışınız.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
tr: ImageMagic <kbd>convert</kbd> binarytam yolunu belirtiniz. Örneğin: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
tr: Hata ayıklama bilgisini göster

en: ImageMagick command: @command
tr: ImageMagick komutu: @command

en: ImageMagick output: @output
tr: ImageMagick çıktısı: @output

en: Description:
tr: Tanım:

en: Ubercart - core (optional)
tr: Ubercart - çekirdek(opsiyonel)

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
tr: Otomatik olarak oluşturulan %original_alias varolan bir isim ile çakıştı. Yeni isim %alias olarak değiştirildi.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
tr: Token eklentisine gereksinen OtoYol'u kurmuş görünüyorsunuz; ama Token ya kurulmamış ya da kurulumunda sorun var.

en: Double quotes "
tr: Çift tırnak "

en: Single quotes (apostrophe) '
tr: Tek tırnak '

en: Back tick `
tr: Apostrof (Üstten Ayraç) `

en: Comma ,
tr: Virgül ,

en: Period .
tr: Nokta .

en: Hyphen -
tr: Orta Kısa Çizgi -

en: Underscore _
tr: Alt Çizgi _

en: Colon :
tr: İki Nokta :

en: Semicolon ;
tr: Noktalı Virgül ;

en: Pipe |
tr: Boru |

en: Left curly bracket {
tr: Sol yay ayraç {

en: Left square bracket [
tr: Sol köşeli ayraç [

en: Right curly bracket }
tr: Sağ yay ayraç }

en: Right square bracket ]
tr: Sağ köşeli ayraç ]

en: Plus +
tr: Artı +

en: Equal =
tr: Eşittir =

en: Asterisk *
tr: Yıldız imi *

en: Ampersand &
tr: Ve işareti &

en: Percent %
tr: Yüzde %

en: Caret ^
tr: İnceltme işareti ^

en: Dollar $
tr: Dolar $

en: Hash #
tr: Diyez #

en: At @
tr: Kuyruklu a @

en: Exclamation !
tr: Ünlem !

en: Tilde ~
tr: Yaklaşık ~

en: Left parenthesis (
tr: Sol parantez (

en: Question mark ?
tr: Soru işareti ?

en: Less than <
tr: Küçüktür <

en: Greater than >
tr: Büyüktür >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
tr: İsim oluşturulmamış node'lar için toplu isim oluştur

en: Pattern for all @node_type paths
tr: Tüm @node_type yolları için şablon

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
tr: İsimlendirme yapılmamış kullanıcılar için toplu isim oluştur

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
tr: İsimlendirme yapılmamış günlükler için toplu isim oluştur

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
tr: İsimlendirilmemiş kullanıcı takip yolları için toplu isim oluştur

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
tr: <p>Eklentilerin oluşturdukları içerik için otomatik olarak URL isimleri oluşturmasını sağlar.</p>
                      <h2>Ayarlar</h2>
                      <p><strong>Maksimum isim uzunluğu</strong> ve <strong>maksimum bileşen uzunluğu</strong> değerleri
                      öntanımlı olarak 100'e eşitlenmiştir ve en fazla 128 olabilirler. Bu uzunluk url_alias veritabanı tablosu içinde 
                      yer alan dst sütunu tarafından sınırlanmıştır. Bu sütun için veritabanı şeması 128'dir. Eğer
                      dst sütunu için belirlenene eşit bir uzunluk tanımlarsanız, sistem oluşturulan URL ismine ekler yapmak durumunda 
                      kaldığında sorun oluşturabilir. Örneğin, sonuna "/feed" eklenecek beslemeler düşünülebilir.
                      dst sütunun uzunluğundan sona eklenecek kelimenin uzunluğunu çıkartarak bulacağınız bir sayıyı uzunluk 
                      olarak girmelisiniz. Sona eklenecek kelimenin uzunluğu hangi eklentileri kurduğunuza ve OtoYol ayarlarınıza
                      bağlıdır. Önerilen ve öntanımlı olan değer 100'dür.</p>
                      <p><strong>İşlenmemiş Dizgeler</strong> Otoyol ayarlarında dizgelerin -raw hallerinin kullanılması uygundur
                      Yollar işlenmemiş kullanıcı içeriğinin süzülmesini sağlayan bir süzme sisteminden geçirilmektedir.
                      -raw dizgelerinin kullanılmaması, OtoYol noktalama işaretleri süzme sisteminde sorunlara yol açabilir.</p>

en: Delete aliases
tr: İsimleri sil

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
tr: [cat] gibi, ama / ile ayrılmış üst kategorileri dahil edilerek.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
tr: [term] gibi, ama / ile ayrılmış üst kategorileri dahil edilerek.

en: Automatic alias
tr: Otomatik isimlendirme

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
tr: Başlıklardaki kelimeleri ayırmak için kullanılan kelime. Bu, tüm boşluk ve noktalama işaretlerinin yerine kullanılacaktır. Ayraç olarak boşluk veya + karakterini kullanmak beklenmeyen sonuçlara yol açabilir.

en: Character case
tr: Karakter durumu (büyük harf-küçük harf)

en: Leave case the same as source token values.
tr: Kaynak dizgelerindeki büyük-küçük harf yerleşimini aynen bırak

en: Change to lower case
tr: Küçük harfe çevir

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
tr: Oluşturulacak yeni adres yolunun uzunluğu. 100 karakter tavsiye edilen uzunluktur. Detaylar için <a href="@pathauto-help">Pathauto Yardım Sayfası</a>'na bakınız.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
tr: Toplu güncellemede isim verilecek en fazla nesne sayısı

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
tr: Toplu güncelleme sırasında verilen bir nesne türü için en fazla kaç tane nesnenin isimlendirileceğini belirler. Öntanımlı değer 50'dir ve önerilen rakam sunucunuzun hızına bağlıdır. Eğer toplu güncelleme "zaman aşımı"na uğrar veya "beyaz ekran" ile karşılaşırsanız, sayıyı azaltın.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
tr: Bir şey yapma. Eski yol olduğu gibi kalsın.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
tr: Yeni yol oluştur. Eski yol çalışmaya devam etsin.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
tr: Yeni yol oluştur. Eski yolu sil.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
tr: Yeni yol oluştur. Eski yoldan adresi yönlendir.

en: Transliterate prior to creating alias
tr: İsim oluşturmadan önce alfabeyi değiştir

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
tr: Karakter dizisini ASCII-96 harf ve rakamlarıyla ifade et

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
tr: Yeni ismi, sadece ASCII-96 karakter kümesinde bulunan harf ve rakamları içerecek şekilde süz.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
tr: Virgülle ayrılmış, URL isminden çıkartılacak kelimeler listesi. Burada noktalama işaretine yer vermeyin ve WYSIWYG editörleri kullanmayın

en: Punctuation settings
tr: Noktalama ayarları

en: No action (do not replace)
tr: Bir şey yapma (değiştirme)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
tr: HTML elemanları ile sorunlar yaşamamak için metinler için -raw halleri kullanın

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
tr: Besleme için sistem ismi (etkisizleştirmek için boş bırakın)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
tr: @name ayraç olsun ve oluşturulacak kelime dizilerinden silinsin istediniz. Başta catpath ve termpath olmak üzere bu seçiminiz şablonlarınızla sorunlara yol açabilir. Bunun yerine tahminen @name için "ayraç ile değiştir" eyleminin gerçekleşmesini arzu etmiş olabilirsiniz.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm @label için isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases now!
tr: Adres yollarını sil!

en: All of your path aliases have been deleted.
tr: Tüm adres yolları silindi.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
tr: %type tipindeki tüm yol isimleriniz silindi.

en: notify of path changes
tr: yol değişikliklerinden haberdar et

en: Language neutral
tr: Orjinal dili

en: Node access
tr: Düğüm erişimi

en: year(s)
tr: yıl

en: Saved addresses
tr: Mevcut adresler

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: The directory %directory is not writable
tr: %directory dizini yazılabilir değil

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
tr: %direcoty dizini yazılabilir değil, çünkü doğru izinler verilmemiş.

en: Rearrange
tr: Yeniden düzenle

en: empty
tr: boş

en: Packages
tr: Paketler

en: Package
tr: Paket

en: Attribute settings
tr: Nitelik ayarları

en: Displays image files in their original size.
tr: Resim dosyalarını kendi orjinal boyutlarında gösterir.

en: Add role
tr: Rol ekle

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: Node author
tr: Düğüm yazarı

en: Order #
tr: Sipariş no

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
tr: PHP'nizin GD kütüphanesi yok ya da eskimiş. Lütfen bunu nasıl düzelteceğinizle ilgili bilgi için<a href="@url">PHP resim belgelerini</a> inceleyin.

en: GD library
tr: GD kütüphanesi

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
tr: %url bağlantısı geçersiz. Lütfen tam bir URL adresi girin. Örnek: http://www.ornek.com/besleme.xml.

en: Argument type
tr: Değişken türü

en: Context
tr: Bağlam

en: Attached files
tr: Eklenmiş dosyalar

en: Book navigation
tr: Kitap gezintisi

en: Node comments
tr: Düğüm yorumları

en: !a comments per page
tr: Her sayfada !a yorum

en: Term description.
tr: Terim açıklaması.

en: All the terms in a vocabulary.
tr: Bir sözlükteki tüm terimler.

en: Taxonomy vocabulary
tr: Sınıflandırma sözlüğü

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: No title
tr: Başlıksız

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Page settings
tr: Sayfa ayarları

en: Use pager
tr: Sayfalayıcı kullan

en: Items to display
tr: Gösterilecek öğeler

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Display feed icons
tr: Besleme simgelerini görüntüle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Print
tr: Yazdır

en: %keys (@type).
tr: Arama: %keys (@type).

en: Locked
tr: Kilitli

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: Account
tr: Hesap

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: No name
tr: İsimsiz

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
tr: Doğrulama hatası, lütfen tekrar deneyiniz. Eğer hata devam ederse, lütfen site yönetimi ile iletişime geçiniz.

en: In moderation
tr: Denetimde

en: daily
tr: Günlük

en: weekly
tr: Haftalık

en: Stock settings
tr: Stok ayarları

en: Containing any of the words
tr: Kelimelerden her hangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Deyimi içeren

en: Containing none of the words
tr: Kelimelerin hiç birini içermeyen

en: Only in the category(s)
tr: Sadece bu kategori(ler)dekiler

en: Only of the type(s)
tr: Sadece bu türün/türlerin

en: Billing information
tr: Fatura bilgileri

en: Company name
tr: Şirket adı

en: Transaction mode
tr: İşlem modu

en: Authorization
tr: Otorizasyon

en: Credit card charged: !amount
tr: !amount ödemesi kabul edildi.

en: Underline
tr: Altı çizgili

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: About
tr: Hakkında

en: Reports
tr: Raporlar

en: Report settings
tr: Rapor ayarları

en: Column
tr: Sütun

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: and
tr: ve

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
tr: Kullanıcının yönlendirileceği URL. Bu node/1234 gibi bir dahili URL olacağı gibi  http://drupal.org gibi harici bir URL de olabilir.

en: Display a message to the user
tr: Kullanıcıya bir ileti göster

en: Revenue
tr: Kar

en: Payment method title
tr: Ödeme tipi başlığı

en: Order review submit button text
tr: Sipariş önizleme gönder buton metni

en: Submit Order
tr: Siparişi onayla

en: Order created through website.
tr: Sipariş websitesi aracılığı ile oluşturuldu.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
tr: !order_id için yeni sipariş bildirimi alınıyor.

en: Parent comment
tr: Üst yorum

en: Author's website
tr: Yazarın web sitesi

en: Reply-to link
tr: Cevaplama adresi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
tr: Yorum cevaplamak için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Product information
tr: Ürün bilgisi

en: Sell price
tr: Satış fiyatı

en: Customer purchase price.
tr: Müştari satın alma fiyatı

en: field
tr: alan

en: Week @week
tr: Hafta @week

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: View cart
tr: Sepeti görüntüle

en: Invalid e-mail address.
tr: Geçersiz e-posta adresi.

en: &lt;none&gt;
tr: &lt;hiçbiri&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
tr: PHP kodu girme izniniz yok

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
tr: Alan ayarları için PHP girişi kullan (tehlikelidir - dikkatle izin verin)

en: Shipping Address:
tr: Kargo gönderi adresi:

en: Order #:
tr: Sipariş no:

en: Shipping Method:
tr: Gönderi yöntemi:

en: Ship order !order_id packages.
tr: !order_id paketleri kargo siparişi.

en: Ship
tr: Kargo

en: Product reports
tr: Ürün raporları

en: Sales per year
tr: Yıllık satışlar

en: Update report
tr: Raporu güncelle

en: Sold
tr: Satıldı

en: No products found
tr: Ürün bulunamadı

en: Sales year
tr: Satış Yılı

en: Sales summary
tr: Satış Toplamları

en: Grand total sales
tr: Satış genel toplamı

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
tr: CSV verisi alınamadı. Muhtemeldir ki veri zaman aşımına uğramıştır. Rapor sayfasını tazeleyiniz ve CSV dosyasını tekrar almaya çalışınız.

en: Shipments
tr: Gönderiler

en: Tracking number
tr: İzleme numarası

en: cancel shipment
tr: gönderimi iptal et

en: Order @order_id does not exist.
tr: @order_id numaralı sipariş mevcut değil.

en: Ship date
tr: Gönderi tarihi

en: Are you sure you want to delete this shipment?
tr: Bu teslimatı silmek istediğinize emin misiniz ?

en: Payment received
tr: Ödeme alındı

en: Currency code
tr: Para cinsi kodu

en: Show @count value(s)
tr: @count değer göster

en: Enter
tr: Gir

en: Order complete
tr: Sipariş tamamlandı

en: Payment methods
tr: Ödeme yöntemleri

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: File download
tr: Dosya indirme

en: Credit card
tr: Kredi kartı

en: Order total:
tr: Şipariş bedeli:

en: Current balance:
tr: Mevcut bakiye:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
tr: Müşteri ödeme aşamasında farklı bir e-posta adresi kullandı: !email

en: Vendor account number
tr: Satıcı hesap numarası

en: Title only
tr: Sadece başlık

en: Dates
tr: Tarihler

en: This module will do a 301 redirect for all nodes which have an alias but are not using that alias.
tr: Bu eklenti, takma adı olup da takma adıyla erişilmemiş içerikler için 301 yönlendirmesi yapar.

en: Searches for an alias of the current URL and 301 redirects if found. Stops duplicate content arising when path module is enabled.
tr: Geçerli URL için takma ad arar ve bulursa 301 yönlendirmesi yapar. Path eklentisi etkinken oluşan çifte içeriği önler.

en: Validator
tr: Doğrulayıcı

en: None available.
tr: Mevcut değil.

en: Maximum resolution for Images
tr: Resimler için maksimum çözünürlük

en: Use default
tr: Varsayılan kullan

en: Invoice template
tr: Fatura şablonu

en: Subtotal:
tr: Ara toplam:

en: COD
tr: Teslimatta çek

en: Address book
tr: Adres defteri

en: Base price
tr: Temel fiyat

en: Tax
tr: Vergi

en: The date the node was last updated.
tr: Bu düğümün son güncellenme tarihi.

en: In the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01-53) biçiminde

en: Customer messages
tr: Müşteri mesajları

en: Default price
tr: Öntanımlı fiyat

en: You do not have any items in your shopping cart.
tr: Alışveriş sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.

en: Return to order view screen.
tr: Sipariş Ekranına geri dön.

en: Balance:
tr: Bakiye:

en: You must enter a number for the amount.
tr: Miktar için rakam girmeniz gerekiyor.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
tr: Yanlış Sipariş Numarası. İşlem yapılamadı.

en: yearly
tr: Yıllık

en: monthly
tr: Aylık

en: Do not use a relationship
tr: Bir ilişki kullanmayın

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
tr: Üzgünüz, bir seferde bunlardan yalnızca bir tane ekleyebilirsiniz.

en: Default cart form
tr: Varsalıyan sepet formu

en: Cart Contents
tr: Sepet İçeriği

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
tr: Müşterinin alışveriş sepetindeki içeriği göster.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
tr: Bu hesap engellenmiştir ve artık dosya indiremez.

en: Watermark Text
tr: Filigran Metni

en: Add Watermark
tr: Filigran Ekle

en: Uploaded file is not a valid JPEG
tr: Yüklenen dosya geçerli bir JPEG değil

en: Empty Line
tr: Boş satır

en: Test Gateway
tr: Demene geçiti

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
tr: Kredi kartı ödemelerini Test Geçiti üzerinden gerçekleştir.

en: Pay by mailing a check or money order.
tr: Havale/EFT veya Posta Çeki ile ödeme

en: UPS Standard
tr: UPS Standart

en: Credit card encryption
tr: Kredi kartı şifreleme

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
tr: Veritabanındaki kredi kartı verileri şu anda şifreleniyor.

en: Credit card on a secure server:
tr: Güvenli sunucu üzerinde Kredi Kartı:

en: 2Checkout
tr: Checkout sistemi

en: Credit card/eCheck
tr: Kredi Kartı

en: Redirect to 2Checkout to pay by credit card or eCheck.
tr: Kredi katı veya eÇek ile ödemek için 2Checkout'a yönlendir.

en: Select your payment type:
tr: Ödeme türünüzü seçin:

en: Online check
tr: Online Çek

en: Your 2Checkout vendor account number.
tr: 2Checkout satıcı hesap numarası

en: Secret word for order verification
tr: Sipariş karşılaştırması için gizli kelime

en: Language preference
tr: Dil tercihi

en: Adjust language on 2Checkout pages.
tr: 2Checkout sayfaları için dil ayarlaması

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
tr: Müşterilerin ödemeyi kredi kartı veya online çek ile ödemelerine izin ver.

en: Show credit card icons beside the payment method title.
tr: Kredi kartı ikonunu ödeme metodu başlığı yanında göster.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
tr: Sipariş gözden geçirme sayfasındaki gönderim düğmesi için 2Checkout'a özel metin belirt.

en: credit card
tr: kredi kartı

en: echeck
tr: Posta Çeki

en: eCheck
tr: Posta çeki

en: Update your payment details
tr: Ödeme ayrıntılarınızı güncelleyin

en: Update the payment details for a recurring fee.
tr: Yinelenen bir ücret için ödeme ayrıntılarını güncelle

en: Cancel the recurring fee?
tr: Yinelenen ücret iptal edilsin mi?

en: Cancel a recurring fee.
tr: Yinelenen ücreti iptal edin.

en: Update ARB subscription
tr: ARB aboneliği güncelleme

en: Cancel ARB subscription
tr: ARB aboneliği iptal

en: AIM settings
tr: AIM ayarları

en: Credit card payment declined: @message
tr: Kredi kartı ödemesi reddedildi: @message

en: ACCEPTED
tr: ONAYLANDI

en: REJECTED
tr: ONAYLANMADI

en: CVV match: @cvv
tr: CVV eşleşmesi: @cvv

en: Order @order_id
tr: Sipariş @order_id

en: Order @order_id - @sku
tr: Sipariş @order_id - @sku

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
tr: Bu yinelenen ücretin ödeme bilgileri güncellendi.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
tr: Ödeme bilgilerinizi güncellerken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin ve güncelleme yapamıyorsanız bize ulaşın.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
tr: Bu aboneliği iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
tr: Bu ücreti iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: The recurring fee has been canceled.
tr: Yinelenen ücret iptal edildi.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin ve sorun devam ederse bize ulaşın.

en: CVV information
tr: CVV bilgisi

en: Credit card terminal: Order @order_id
tr: Kredi kartı terminali: Sipariş @order_id

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
tr: Kredi kartı ile ödemelerin kabulu için kredi kartı şifreleme sisteminin yapılandırılması gerekmektedir.

en: Credit card data is encrypted during checkout for maximum security.
tr: Kredi kartı bilgileriniz güvenliğini sağlamak için kart bilgileriniz satın alma boyunca şifrelenmiştir.

en: Credit card debug mode
tr: Kredi kartı deneme modu

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
tr: Kredi Kartı ödemeniz yapılamadı! Kart bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun ve tekrar deneyiniz. Problem devam ederse, bizimle irtibat kurunuz.

en: Credit card:
tr: Kredi kartı:

en: Pay by credit card.
tr: Kredi Kartıyla ödenmiş.

en: (Last 4)
tr: (Son 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
tr: Kredi Kartının ön yüzündeki isim

en: You have entered an invalid credit card number.
tr: Yanlış bir Kredi Kartı numarası girdiniz.

en: The credit card you entered has expired.
tr: Girmiş olduğunuz kredi kartı zaman aşımına uğramıştır.

en: You have entered an invalid CVV number.
tr: Yanlış bir CVV kodu girdiniz.

en: You must enter the issuing bank for that card.
tr: Bankayı girmek zorundasınız.

en: Card Owner
tr: Kart Sahibi

en: Issuing Bank
tr: Banka

en: View card details.
tr: Kart detaylarını görüntüle.

en: Card Type:
tr: Kart Türü:

en: Card Owner:
tr: Kart Sahibi:

en: Card Number:
tr: Kart Numarası:

en: Start Date:
tr: Başlangıç Tarihi:

en: Expiration:
tr: S. Kullanma Tarihi:

en: Issuing Bank:
tr: Banka:

en: Credit card data security
tr: Kredi kartı veri güvenliği

en: Card number encryption key filepath
tr: Kart numarası şifreleme anahtarı dosya yolu

en: Not configured, see below.
tr: Yapılandırılamadı, aşağıya bakınız.

en: Operate in credit card debug mode.
tr: Kredi kartı deneme modunda çalış.

en: Validate credit card numbers at checkout.
tr: Kredi kartı numarasını kasada doğrula.

en: Order status
tr: Sipariş Durumu

en: Unit of time
tr: Zaman birimi

en: Credit card fields
tr: Kredi kartı alanları

en: Enable CVV text field on checkout form.
tr: Kasa formunda CVV metin alanını etkinleştirin.

en: Enable card owner text field on checkout form.
tr: Kasa formunda kart sahibi metin alanını etkinleştirin.

en: Enable card start date on checkout form.
tr: Kasa formunda kart başlangıç tarihini etkinleştirin.

en: Card type select box options
tr: Kart tipi seçin kutusu seçenekleri

en: Accepted card types (for validation)
tr: Kabul edilen kart tipleri (doğrulama için)

en: Credit card payment policy
tr: Kredi kartı ödeme politikası

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
tr: Fatura bilgileriniz girilen kredi kartı fatura adresiyle aynı olmalıdır aksi taktirde ödemeniz işleme konulmayacaktır.

en: Card processing failure message
tr: Kredi kartı başarısız işlem mesajı

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
tr: Kasada ödeme girişimi başarısız olursa müşterilere gösterilecek hata mesajı.

en: Card type
tr: Kart tipi

en: Card owner
tr: Kart sahibi

en: Card number
tr: Kart numarası

en: Start Month
tr: Başlangıç Ayı

en: Start Year
tr: Başlangıç Yılı

en: Expiration Month
tr: Bitiş ayı

en: Expiration Year
tr: Bitiş yılı

en: Expiration Date:
tr: Bitiş tarihi

en: What's the CVV?
tr: CVV nedir?

en: What is the CVV?
tr: CVV kodu nedir?

en: Close this window
tr: Penceyi kapat

en: Order total: @total
tr: Sipariş toplamı: @total

en: Charge Amount
tr: Ücret Tutarı

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
tr: Kredi kartı başarıyla işlenmiştir. Daha fazla bilgi için yönetici yorumlarına bakın.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
tr: Kredi kartı işleminde bir hata oldu. Ayrıntılar için yönetici yorumlarına bakın.

en: administer credit cards
tr: kredi kartlarını yönet

en: view cc details
tr: Kredi Kartı detaylarını gör.

en: view cc numbers
tr: Kredi Kartı numaralarını gör.

en: Receive credit card payments through checkout.
tr: Kredi kartı bilgilerini kasa işlemleri sırasında al.

en: The credit card type did not pass validation.
tr: Kredi kartı türü doğrulamayı geçemedi.

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
tr: !id<br />!decision, Sebep: !reason

en: No response returned from CyberSource.
tr: CyberSource'dan cevap alınamamıştır

en: Successful transaction.
tr: İşlem Başarılı.

en: System unavailable.
tr: Sistem hizmet dışıdır.

en: Card verification number matched.
tr: Kart doğrulama numarası eşleşmiştir.

en: Card verification number not matched.
tr: Kart doğrulama numarası eşleşememiştir.

en: Select a payment method from the following options.
tr: Aşağıdaki ödeme yöntemlerinden birini seçiniz.

en: Paying by
tr: Ödeme yöntemi

en: Update order status on full payment
tr: Tam ödeme gerçekleştiğinde sipariş durumunu güncelle

en: Check the order balance
tr: Sipariş bakiyesini kontrol et

en: Balance is less than or equal to !zero.
tr: Bakiye !zero'ya eşit veya düşük.

en: Balance is equal to !zero.
tr: Bakiye !zero'ya eşit.

en: Balance is greater than !zero.
tr: Bakiye !zero'dan büyük.

en: Balance comparison type
tr: Bakiye karşılaştırma türü

en: Credit card charge failed.
tr: Kredi kartı tahsilatı başarısızlıkla sonuçlandı.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
tr: Karttan tahsilan gerçekleştirildi. Referans kodu: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
tr: Kredi kartı ödemesi başarıyla tamamlanmıştı.

en: Configure the payment settings.
tr: Ödeme ayarlarını yapılandır

en: View the payment settings.
tr: Ödeme ayarlarını görüntüle

en: Edit the payment settings.
tr: Ödeme ayarların düzenle

en: Edit the basic payment settings.
tr: Temel ödeme ayarlarını düzenle

en: Edit the payment method settings.
tr: Ödeme yöntemleri ayarların düzenle

en: Payment gateways
tr: Ödeme geçitleri

en: Edit the payment gateway settings.
tr: Ödeme geçitlerini görüntüle

en: Return order totals
tr: Sipâriş toplamlarını döndür

en: Add the payment details to the checkout pane.
tr: Ödeme detaylarını kasa penceresine ekle.

en: Add the payment details to the order pane.
tr: Ödeme detaylarını sipariş penceresine ekle.

en: Select payment gateway
tr: Ödeme geçidi seç

en: Delete payment?
tr: Ödemeyi sil?

en: The payment method of the order.
tr: Sipariş için ödeme yöntemi

en: The payment balance of the order
tr: Sipariş için ödeme bakiyesi

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
tr: Etkinleştirilmiş ödeme eklentileri için bir ödeme yöntemi seçiniz.

en: Enable payment tracking.
tr: Ödeme izlemeyi etkinleştir.

en: Default payment details message
tr: Öntanımlı ödeme detayları mesajı

en: !method settings
tr: !method ayarları

en: No payment methods founds.
tr: Henhangi bir ödeme yöntemi bulunamamıştır.

en: This gateway supports the following payment methods:
tr: Bu geçit aşağıdaki ödeme yöntemlerini desteklemektedir:

en: Enable this payment gateway for use.
tr: Bu ödeme geçidini kullanmak üzere etkinleştir.

en: Order total preview:
tr: Sipariş bedeli:

en: Payment entered.
tr: Ödeme girildi.

en: An error loading the payment information occurred.
tr: Ödeme bilgileri yüklenirken bir hata oluştu.

en: Payment information:
tr: Ödeme bilgileri:

en: Are you sure you want to delete this payment?
tr: Bu ödemeyi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Payment deleted.
tr: Ödeme silinmiştir.

en: Please choose a payment gateway to use for that payment.
tr: Bu ödeme için lütfen bir ödeme geçidi seçiniz.

en: Use gateway
tr: Geçidi kullan

en: view payments
tr: ödemelere bak

en: manual payments
tr: elle ödemeler

en: delete payments
tr: ödemeyi sil

en: Adds a credit card gateway that simulates a successful payment for testing checkout.
tr: Başarılı bir ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için test kredi kartı ödeme geçidi ekler.

en: Receive Check
tr: Çek kabul et

en: Check or money order
tr: Havale/EFT veya Posta Çeki

en: Cash on delivery
tr: Teslimatta nakit ödeme

en: A generic payment method type.
tr: Genel bir ödeme yöntemi tipi

en: Delivery Date
tr: Teslim Tarihi

en: Desired delivery date:
tr: İstenilen Teslim Tarihi:

en: Set to 0 for no maximum order limit.
tr: Sınırsız sipariş limiti için 0 atayınız.

en: Let customers enter a desired delivery date.
tr: Müşteriye tercih ettiği teslimat tarihini girmeye izin ver.

en: Enter a desired delivery date:
tr: İstenilen teslim tarihi girin:

en: Mail to
tr: E-posta alıcısı

en: Clear Date:
tr: Tarihi Temizle:

en: Check received
tr: Çek alındı.

en: Order balance:
tr: Sipariş bakiyesi:

en: The amount must be a number.
tr: Tutar sayı olarak girilmeli.

en: Payment Method Pack
tr: Ödeme yöntemleri paketi

en: Provides the check/money order, COD, and 'other' payment methods.
tr: Havale/EFT veya Posta Çeki, COD(Kapıda Ödeme) ve 'diğer' ödeme tipi hizmetleri

en: Review order
tr: Siparişi gözden geçir

en: Review payment
tr: Ödemeyi gözden geçir

en: Submit order
tr: Siparişi onayla

en: PayPal payment cancelled
tr: PayPal ödemesi iptal edilmiştir.

en: API server
tr: API Sunucusu

en: Express Checkout
tr: Hızlı Satın Alma

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
tr: Ödemeyi gözden geçirme sayfasında kargo seçim formunu etkinleştir.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
tr: Ödemeyi gözden geçirme sayfasında şirket adı kutucuğunu etkinleştir.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
tr: Ödemeyi gözden geçirme sayfasında irtibat telefonu kutucuğunu etkinleştir.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
tr: Ödemeyi gözden geçirme sayfasında yorum kutucuğunu etkinleştir.

en: Complete sale
tr: Satışı tamamla

en: Calculate shipping
tr: Taşıma hesapla

en: Order comments
tr: Sipariş hakkında yorum

en: Continue checkout
tr: Satın almaya işlemine devam et

en: Postal code matched; address did not
tr: Posta kodu eşleşti; ancak adres eşleşmedi

en: Matched
tr: Eşleşti

en: No match
tr: Eşleşme yok

en: Unkown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
tr: E-posta adresiniz henüz kayıt edilmemiş veya onaylanmamıştır.

en: The starting price for shipping costs.
tr: Kargo maliyetinin başlangıç fiyatı

en: Assigns a flat shipping rate to products.
tr: Taban nakliye oranını ürünlere uygula.

en: Shipping quote settings
tr: Kargo ödeme ayarları

en: Configure the shipping quote settings.
tr: Kargo ödeme ayarlarını yapılandır

en: View general shipping quote settings.
tr: Genel kargo ödeme ayarları görüntüle

en: Default product shipping type
tr: Ürün için öntanımlı kargo gönderim yöntemi

en: Order: Product
tr: Sipariş: Ürün

en: Calculate shipping cost
tr: Kargo bedelini hesapla

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
tr: Kargo alternatiflerini, adres bilginizi girerek veya aşağıdaki tuşu kullanarak görebilirsiniz.

en: Calculate
tr: Hesapla

en: Estimated shipping cost:
tr: Tahmini kargo gönderim maliyeti:

en: Click to calculate shipping
tr: Kargo alternatiflerini görmek için tıklayınız

en: Apply to order
tr: Sipârişe uygula

en: Contents:
tr: İçerik:

en: Dimensions:
tr: Boyut:

en: Cost:
tr: Maliyet:

en: Physical dimensions of the packaged product.
tr: Paketlenmiş ürünün fiziksel boyutları

en: Units of measurement
tr: Ölçüm birimi

en: Millimeters
tr: Milimetre

en: Shipment options
tr: Gönderi seçenekleri

en: Expected delivery
tr: Tahmini teslimat

en: Shipping cost
tr: Kargo gönderim maliyeti

en: Save shipment
tr: Teslimatı kaydet

en: Package @id has been deleted.
tr: Paket @id silindi.

en: Origin address
tr: Çıkış adresi

en: Saved Addresses
tr: Mevcut adresler

en: Dimensions are required for custom packaging.
tr: Paketleme için boyut bilgisi gerekli.

en: Password field is required.
tr: Şifre alanı zorunludur.

en: Physical dimensions of the package.
tr: Paketin fiziksel boyutları.

en: Review shipment
tr: Kargoyu gözden geçir

en: Total Charges
tr: Toplam Masraflar

en: Ship from:
tr: Gönderilen yer:

en: Weight rate per product
tr: Her ürün için ağırlık miktarı

en: Create and edit attributes and options.
tr: Nitelik ve seçenek oluştur ve düzenle

en: Configure the attribute settings
tr: Nitelik ayarlarını yapılandır

en: Display total price
tr: Toplam fiyatı göster

en: Product attribute deleted.
tr: Ürün niteliği silindi.

en: Default cost
tr: Öntanımlı maliyet

en: No attributes left to add.
tr: Eklemek için nitelik kalmadı.

en: Confirm e-mail address
tr: E-posta adresini doğrula

en: Confirm password
tr: Şifreyi doğrula

en: Passwords must match to proceed.
tr: İşleme devam edilmesi için şifreler uyuşmalıdır.

en: New account details
tr: Yeni hesap detayları

en: The e-mail address did not match.
tr: E-posta adresi eşleşmedi.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
tr: E-posta adresiniz için mevcut bir üyelik bulunmaktadır. Yeni girdiğiniz üyelik bilgileri dikkate alınmayacaktır.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
tr: %name kullanıcı adı hâli hazırda kullanılmaktadır. Lütfen farklı bir kullanıcı adı giriniz veya kullanıcı adı alanını boş bırakınız.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
tr: Girdiğiniz şifreler örtüşmemektedir. Lütfen tekrar deneyin.

en: New account details help message
tr: Yeni hesap detayları yardım mesajı

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
tr: Yeni hesap detayları alanında görülecek yardım metni giriniz.

en: Enter your delivery address and information here.
tr: Teslimat adresi ve bilgilerinizi buraya giriniz.

en: My delivery information is the same as my billing information.
tr: Teslimât bilgilerim, fatura bilgilerim ile aynıdır

en: Enter your billing address and information here.
tr: Fatura adres ve bilgilerinizi giriniz.

en: My billing information is the same as my delivery information.
tr: Fatura bilgilerim, teslimat bilgilerim ile aynıdır

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
tr: Siparişiniz ile ilgili eklemek istediğiniz özel talimatlarınız veya sorularınız için bu alanı kullanınız.

en: Cart settings
tr: Sepet ayarları

en: Configure the cart settings.
tr: Sepet ayarlarını yapılandır.

en: View the cart settings.
tr: Sepet ayarlarını görüntüle

en: Edit the cart settings.
tr: Sepet ayarlarını düzenle

en: Edit the basic cart settings.
tr: Temel sepet ayarlarını düzenle.

en: Cart block
tr: Sepet Bloğu

en: Edit the settings for the shopping cart block.
tr: Alışveriş sepeti bloğu için ayarları düzenle

en: Checkout settings
tr: Kasa ayarları

en: Configure the checkout settings.
tr: Kasa ayarlarını değiştir

en: View the checkout settings.
tr: Satın alma ayarlarını görüntüle

en: Edit the basic checkout settings.
tr: Temel satın alma ayarları düzenle.

en: Checkout panes
tr: Satın alma penceresi

en: Checkout messages
tr: Satın alma mesajları

en: Edit the messages for the checkout completion page.
tr: Siparişin tamamlandığı sayfada görünecek mesajları düzenleyin

en: Address fields
tr: Adres alanları

en: Edit the address field settings.
tr: Adrse alan ayarlarını düzenle

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
tr: Sepetinizi görüntüleyin/düzenleyin ya da siparişi tamamlayın.

en: Purchase the items in your shopping cart.
tr: Alışveriş Sepetindekileri satın al.

en: Review an order before final submission.
tr: Siparişi onaylamadan önce son gözden geçirme

en: Display information upon completion of an order.
tr: Sipariş tamamlandığında bilgileri göster.

en: Hide block if cart is empty.
tr: Sepet boş ise bloğu gizle

en: Display the shopping cart icon in the block title.
tr: Blok başlığında alışveriş sepeti simgesini göster.

en: Display small help text in the shopping cart block.
tr: Alışveriş sepeti bloğunda küçük yardım metni göster

en: Cart help text
tr: Sepet yardım metni

en: Displayed if the above box is checked.
tr: Üstteki kutu işaretlendiyse gösterilir.

en: Click title to display cart contents.
tr: Sepet içeriğini görüntülemek için başlığı tıklayın.

en: There are no products in your shopping cart.
tr: Alışveriş sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
tr: Siparişiniz başarıyla tamamlanmıştır. <b>Sipariş numaranız: [order-id].</b>

en: Cart contents
tr: Sepet içeriği

en: Customer information
tr: Müşteri Bilgileri

en: Get the necessary information to create a customer on the site.
tr: Sitede yeni bir müşteri oluşturmak için gerekli bilgileri alın.

en: Delivery information
tr: Teslimat bilgileri

en: Allow a customer to put comments on an order.
tr: Müşterilere siparişe yorum eklemesi için izin verin

en: Continue shopping
tr: Alışverişe devam et

en: Cart block is !option when empty.
tr: Sepet bloğu boş olduğu durumda : !option.

en: Cart block is !option by default.
tr: Sepet bloğu öntanımlı durumda  : !option.

en: General cart settings
tr: Genel sepet ayarları

en: Add to cart redirect
tr: Sepet yönlendirmesi için ekle

en: Anonymous cart duration
tr: Oturum açılmamış durumda sepetin geçerlilik süresi

en: General checkout settings
tr: Genel kasa seçenekleri

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
tr: Yeni müşteriye üyeliği ile ilgili detay bilgiyi e-posta olarak gönder.

en: Continue shopping message
tr: Alışverişe devam et mesajı

en: Update cart
tr: Sepeti güncelle

en: Your cart has been updated.
tr: Sepetiniz güncellenmiştir.

en: You must login before you can proceed to checkout.
tr: Devam edebilmek için giriş yapmalısınız.

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
tr: Üzgünüz, bu ürün şu anda satışta değil

en: Cart links settings
tr: Sepet bağlantı ayarları

en: Cart links clicks
tr: Sepet bağlantıları tıklaması

en: Track clicks through cart links.
tr: Sepet bağlantıların tıklanmısını izle

en: The cart link should be /cart/add/cart_link_content.
tr: Sepet bağlantısı  /cart/add/cart_link_content olmalıdır.

en: Sets the ID of the cart link.
tr: Sepet bağlantısının ID'sini girin.

en: Empties the customer's cart.
tr: Müşteri sepetini boşaltır.

en: Adds a product to the cart.
tr: Bir ürünü sepete ekler.

en: administer cart links
tr: Sepet bağlantılarını yönet

en: view cart links report
tr: sepet bağlantıları raporuna bak

en: Cart Links
tr: Sepet Bağlantıları

en: Catalog settings
tr: Katalog ayarları

en: Configure the catalog settings.
tr: Katalog ayarlarını şekillendir

en: Find orphaned products
tr: Katalog dışı kalmış ürünleri bul

en: Remove category image: !image
tr: Kategori imajını kaldır: !image

en: Catalog path settings
tr: Katalog yol ayarları

en: Pattern for catalog pages
tr: Katalog sayfaları şablonu

en: catalog/[catpath-raw]
tr: katalog/[catpath-raw]

en: catalog pages
tr: Katalog sayfaları

en: Find orphaned products here.
tr: Katalog dışı kalmış ürünleri buruda bul

en: Unlisted products
tr: Listelenmemiş ürünler

en: Catalog block settings
tr: Katalok blok ayarları

en: Always expand categories in the catalog block
tr: Katalog bloğundaki kategorileri her zaman açık tut.

en: Display node counts in the catalog block
tr: Node adedini katalog bloğunda göster

en: Catalog products list
tr: Katalog ürünleri listesi

en: IP addresses
tr: IP adresleri

en: Message subject
tr: İleti konusu

en: The IP address %ip
tr: IP adresi %ip

en: Send e-mail notification on update.
tr: Güncellemede e-posta bildirimi gönder.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
tr: [order-first-name] [order-last-name],
    
    [store-name] alışveriş sitesinde ve [order-link] bağlantısındaki sipariş numaranız güncellenmiştir.
    
    Sipariş durumu: [order-status]
    
    Sipariş ile ilgili yorum:
    [order-last-comment]
    
    Hesabınıza ulaşmak ve sipariş detaylarınız ile ilgili bilgi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.
    [site-login]
    
    
    Tekrar teşekkür ederiz.
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Your Order at [store-name]
tr: [store-name] siparişiniz

en: New Order at [store-name]
tr: [store-name] Yeni şipariş

en: Modify 'Ship to' information
tr: 'Gönderi adresi' bilgisini değiştir

en: Modify 'Bill to' information
tr: 'Fatura adresi' bilgisini değiştir

en: Select from address book.
tr: Adres defterinden seçiniz.

en: Primary e-mail:
tr: Ana e-posta:

en: Modify 'Customer info'
tr: 'Müşteri bilgisi' bilgisini güncelle

en: Customer number
tr: Müşteri numarası

en: Primary e-mail
tr: Ana e-posta

en: Loading product information... (<em>If nothing happens, make sure you have Javascript enabled.</em>)
tr: Ürün bilgileri yükleniyor... (<em>Eğer bir yükleme olmuyor ise Javascript özelliğinizin etkin olup olmadığını denetleyin.<*em>)

en: Add product
tr: Ürün ekle

en: Add an admin comment
tr: Yönetici yorumu ekle

en: Admin comments are only seen by store administrators.
tr: Yönetici yorumları sadece mağaza yöneticileri tarafından görüntülenebilir.

en: No admin comments have been entered for this order.
tr: Bu sipariş için herhangi bir yönetici yorumu bulunmamaktadır.

en: This order contains no products.
tr: Bu sipariş herhangi bir ürün içermemektedir.

en: This order has no admin comments associated with it.
tr: Bu sipariş herhangi bir yönetici yorumu ile ilişkilendirilmemiştir.

en: Check the order total
tr: Sipâriş toplamını kontrol edin

en: Check an order's products
tr: Sipariş ürünlerini denetle.

en: Update the order status
tr: Sipariş durumunu güncelle

en: Add a comment to the order
tr: Siparişe bir yorum ekle

en: Order total value
tr: Sipâriş toplam değeri

en: Unit of measurement
tr: Ölçüm birimi

en: Order settings
tr: Sipariş ayarları

en: Configure the order settings.
tr: Sipariş ayarlarını yapılandır

en: View the order settings.
tr: Sipariş ayarların görüntüle

en: Edit the order settings.
tr: Sipariş ayarların düzenle

en: Edit the basic order settings.
tr: Temel sipariş ayarların görüntüle

en: View orders
tr: Siparişleri görüntüle

en: Create order
tr: Sipariş oluştur

en: Search orders
tr: Sipariş ara

en: Select address
tr: Adres seçiniz

en: View invoice
tr: Faturayı görüntüle

en: View order
tr: Siparişi görüntüle

en: Printable invoice
tr: Yazdırılabilir fatura

en: Mail invoice
tr: Posta faturası

en: Standard delivery
tr: Standart gönderi

en: The order ID.
tr: Sipariş numarası

en: The subtotal of products on an order.
tr: Siparişteki ürünlerin ara toplamı.

en: The order total.
tr: Sipariş toplamı.

en: The primary e-mail address of the order.
tr: Sipariş için ana e-posta adresi.

en: The order shipping address.
tr: Sipariş kargo gönderi adresi

en: The phone number for the shipping address.
tr: Kargo adresi için telefon numarası

en: The order billing address.
tr: Sipariş faturalama adresi

en: The phone number for the billing address.
tr: Fatura adresi için telefon numarası

en: The first name associated with the order.
tr: Sipariş ile ilişkili isim.

en: The last name associated with the order.
tr: Sipariş ile ilişkili soyad

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).
tr: Yönetici tarafından giriler sipariş ile ilgili son yorum. (Sipariş yöneticisi yorumları sayılmamıştır)

en: Ship to
tr: Gönderi adresi

en: Bill to
tr: Fatura adresi

en: Customer info
tr: Müşteri bilgisi

en: Admin comments
tr: Yönetici yorumları

en: View the admin comments, used for administrative notes and instructions.
tr: İdari notlar ve yönergeler hakkındaki yönetici yorumlarını görüntüle.

en: Capitalize address on order screens
tr: Sipariş ekranlarında adres bilgisini büyük harfe çevir

en: Billing first name
tr: Fatura için adınız

en: Billing last name
tr: Fatura için soyad

en: Billing company
tr: Fatura için şirket

en: Shipping first name
tr: Kargo için adınız

en: Shipping last name
tr: Kargo için soyad

en: Shipping company
tr: Kargo için şirket

en: Remove product from order?
tr: Ürün siparişten çıkarılsın mı ?

en: Recipient e-mail address
tr: Alıcı e-posta adresi

en: No addresses found for customer.
tr: Müşteri için herhangi bir adres bulunamadı.

en: Select an address
tr: Bir adres seçiniz

en: Enter an e-mail address for the new customer.
tr: Yeni müşteri için bir e-posta adresi giriniz.

en: edit orders
tr: siparişleri düzenle

en: delete orders
tr: siparişleri sil

en: Order comments:
tr: Sipariş hakkında yorum:

en: Want to manage your order online?
tr: Sipârişinizi çevirim içi olarak yönetmek mi istiyorsunuz ?

en: Purchasing Information:
tr: Satınalma Bilgileri:

en: E-mail Address:
tr: E-posta adresi:

en: Billing Address:
tr: Faturalama Adresi:

en: Billing Phone:
tr: Fatura için telefon:

en: Shipping Phone:
tr: Kargo gönderimi için telefon:

en: Order Grand Total:
tr: Sipâriş genel toplamı:

en: Payment Method:
tr: Ödeme yöntemi:

en: Order Summary:
tr: Sipariş Özeti:

en: Shipping Details:
tr: Kargo gönderi detayları:

en: Products Subtotal:
tr: Ürünlerin ara toplamı:

en: Total for this Order:
tr: Sipariş için toplam:

en: Products on order:
tr: Siparişteki ürünler:

en: (!price each)
tr: (herbiri için !price )

en: Where can I get help with reviewing my order?
tr: Siparişim ile ilgili bilgi almak için nederen yardım alabilirim ?

en: Thanks again for shopping with us.
tr: Bizimle alışveriş yaptığınız için tekrar teşekkür ederiz.

en: View products
tr: Ürünleri görüntüle

en: Configure product settings.
tr: Ürün ayarlarını yapılandır

en: Your store's cost.
tr: Mağazanızın maliyeti.

en: Package quantity
tr: Paketleme miktarı

en: The product's list price.
tr: Ürünün liste fiyatı

en: The product's cost.
tr: Ürünün maliyeti.

en: The product's sell price.
tr: Ürünün satış fiyatı

en: The unit of measurement for the product's weight.
tr: Ürünün ağırılığı için ölçüm birimi.

en: The unit of measurement for the product's length, width, and height.
tr: Ürünün uzunluğu,genişliği ve yüksekliği için ölçüm birimi.

en: The numerical value of the product's length.
tr: Ürünün uzunluğunun rakamsal değeri

en: The product's formatted length.
tr: Ürünün paketlenmiş uzunluğu.

en: The numerical value of the product's width.
tr: Ürünün rakamsal genişliği

en: The product's formatted width.
tr: Ürünün paketlenmiş genişliği.

en: The numerical value of the product's height.
tr: Ürünün rakamsal yükseklik değeri.

en: The product's formatted height.
tr: Ürünün paketlenmiş yüksekliği.

en: Display price
tr: Fiyatı göster

en: Cost (seen only by 'administer products' permission)
tr: Maliyet (sadece 'administer products' yetkisine sahipler görebilir)

en: <em>Add to cart</em> button text
tr: <em>Sepete ekle</em> buton yazısı

en: Product view
tr: Ürün görünümü

en: Product field
tr: Ürün alanı

en: Class ID
tr: Sınıf ID

en: No product classes have been defined yet.
tr: Henüz ürün sınıfı tanımlanmadı.

en: Add a class
tr: Bir sınıf ekle

en: Product class %type deleted.
tr: Ürün sınıfı %type silindi.

en: You have entered an invalid quantity.
tr: Geçersiz bir miktar girişi yaptınız.

en: Weight: !weight
tr: Ağırlık: !weight

en: Dimensions: !length × !width × !height
tr: Boyutlar: !length × !width × !height

en: No product features found.
tr: Ürün özelliği bulunamadı.

en: The following product features are enabled
tr: Bu ürün için özellikler etkinleştirildi.

en: !feature settings
tr: !feature ayarlar

en: The product feature has been deleted.
tr: Ürün özelliği silindi.

en: Are you sure you wish to delete this %feature?
tr: Bu %feature'i silmek istediğinize emin misiniz?

en: That product feature doesn't exist.
tr: Ürün özelliği mevcûd değil.

en: Error: No form data was returned for that operation.
tr: Hata: Bu operasyon herhangi bir form bilgisi döndürmedi.

en: No features found for this product.
tr: Bu için özellik bulunamadı

en: Add a new feature
tr: Yeni özellik ekle

en: Save feature
tr: Özelllik kaydet

en: The product feature has been added.
tr: Ürün özelliği eklendi.

en: The product feature has been updated.
tr: Ürün özelliği güncellendi.

en: administer product classes
tr: Ürün sınıflarını yönet

en: administer product features
tr: Ürün özelliklerini yönet

en: Product kit
tr: Ürün kiti

en: Name of the product kit
tr: Ürün kitinin adı

en: Product Information
tr: Ürün bilgisi

en: Click to add to cart.
tr: Sepete eklemek için tıklayınız

en: Product Kit
tr: Ürün Kiti

en: View the report settings.
tr: Rapor ayarlarını görüntüle

en: Customer reports
tr: Müşteri raporları

en: View reports for store customers
tr: Mağaza müşterileri raporlarını görüntüle

en: View reports for store products
tr: Mağaza ürünleri raporlarını görüntüle

en: Sales reports
tr: Satış raporları

en: View reports for store sales
tr: Mağaza satışları raporlarını görüntüle

en: View summary of all store sales
tr: Tüm mağazalardaki toplam satışları görüntüle

en: View store sales for a particular year
tr: Belirli bir yılın mağaza satışlarını görüntüle

en: No customers found
tr: Müşteri bulunamadı

en: Show paged records
tr: Sayfalanmış kayıtları göster

en: Show all records
tr: Tüm kayıtları göster

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
tr: Çoklu durum seçimi için Ctrl tuşuna basılı tutun.

en: You must select at least one order status.
tr: En azından bir tane sipariş statüsü seçmelisiniz.

en: Customers total
tr: Toplam müşteri

en: New customers today
tr: Bugün için yeni müşteriler

en: Online customers
tr: Çevirim içi müşteriler

en: Show a detailed list of products ordered.
tr: Sipariş edilmiş ürünleri detaylı liste olarak göster.

en: Paged table size
tr: Tablo sayfalandırma boyutu

en: The maximum number of rows displayed on one page for a report table.
tr: Bir sayfada, rapor tablosu için gösterilebilinecek azami satır sayısı.

en: Reported statuses
tr: Raporlanmış durumlar

en: Only orders with selected statuses will be included in reports.
tr: Sadece seçilmiş durumdaki siparişler rapora ilave edilecek.

en: view reports
tr: raporları görüntüle

en: View reports about your store's sales, customers, and products.
tr: Mağaza satışlar, müşteriler ve ürünler raporlarını göster

en: Role expiration
tr: Rol geçerlilik süresi

en: Role assignment
tr: Rol atama

en: Delete role expiration
tr: Rol geçerlilik süresi silme

en: Delete a specified role expiration
tr: Belirtilen rolün geçerlilik süresini sil

en: There are no pending expirations for roles this user.
tr: Bu kullanıcı için bekleyen bir geçerlilik süresi mevcud değil

en: The expiration length must be a positive integer
tr: Geçerlilik uzunluğu pozitif değişken olmalıdır.

en: The role expiration date in long format
tr: Rol geçerlilik tarihi uzun biçimlidir

en: The role expiration date in medium format
tr: Rol geçerlilik tarihi orta biçimlidir

en: The role expiration date in short format
tr: Rol geçerlilik tarihi kısa biçimlidir

en: The associated role name
tr: Birleşmiş rol adı

en: [store-name]: [role-name] role granted
tr: [store-name]: [role-name] rol verildi

en: [store-name]: [role-name] role expired
tr: [store-name]: [role-name] rolü geçerliliğini yitirdi

en: [store-name]: [role-name] role renewed
tr: [store-name]: [role-name] rol yenilendi

en: [store-name]: [role-name] role expiration notice
tr: [store-name]: [role-name] rol geçerlilik süresi notları

en: This role will expire on !date
tr: Bu rol geçerliliğini !date tarihinde yitirecektir.

en: Default expiration
tr: Varsayılan geçerlilik süresi

en: Default role
tr: Varsayılan rol

en: Product roles
tr: Ürün rolleri

en: Expiration display
tr: Geçerlilik süresi görüntüleme

en: Show expirations on user page
tr: Kullanıcı sayfasında geçerlilik sürelerini göster

en: If users have any role expirations they will be displayed on their account page.
tr: Şayet kullanıcının bir tolünün geçerlilik süresi dolarsa, kullanıcıya hesap sayfasında gösterilecektir.

en: Time before reminder
tr: Hatırlatmadan önceki zaman

en: view all role expirations
tr: Tüm rollerin geçerlilik süreleri göster

en: Decrement stock upon order submission
tr: Sipariş onaylandığında stok seviyesini düşür

en: Decrement stock of products in order
tr: Siparişdeki ürünlerin stok seviyesini  düşür

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
tr: İzlemenin etkinleştirildiği siparişdeki ürünlerin stok seviyesini  düşür

en: Stock reports
tr: Stok raporları

en: View the stock settings.
tr: Stok ayarlarını görüntüle

en: The current stock level
tr: Mevcut stok seviyesi

en: The model or SKU of the stock level
tr: Model veye SKU için stok seviyesi

en: The threshold or warning limit of the stock level
tr: Stok seviyesinin kritik seviyesi veya limit uyarısı

en: [store-name]: Stock threshold limit reached
tr: [store-name]: Stok kritik seviyeye ulaştı

en: This message has been sent to let you know that the stock level for the model [stock-model] has reached [stock-level]. There may not be enough units in stock to fulfill order #[order-link].
tr: Bu ileti [stock-model] model için stok seviyesinin [stock-level] değerine ulaştığının bilginize arz etmek üzere gönderilmiştir. #[order-link] numaralı siparişi gerçekleştirmek için yeterli stoğunuz olmayabilir.

en: Export to CSV file
tr: SCV formatlı dosya olarak dışarı ver

en: Send email notification when stock level reaches its threshold value
tr: Stok seviyesi belirlenen kritik seviyeye ulaştığında bilgilendirme iletisi gönder

en: The list of comma seperated email addresses that will receive the notification.
tr: Bilgilendirilecek e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: Store administration
tr: Mağaza Yönetimi

en: Administer store settings, products, orders, and more.
tr: Mağaza,  ürün, sipariş ve dahasını yönet

en: View and modify customer information and orders.
tr: Müşteri bilgilerini ve siparişleri görütüle ve güncelle

en: View customers
tr: Müşterileri görüntüle

en: Search customers
tr: Müşterileri ara

en: Search through your customer list.
tr: Müşteri listenizde arama

en: Browse various store reports.
tr: Çeşitli mağaza raporlarına bak

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
tr: Ubercart için yapılandırma ayarların uyarla

en: Links to get help!
tr: Yardım almak için linkler!

en: Country settings
tr: Ülke ayakları

en: Configure country specific settings.
tr: Ülkeye has ayarları konfigüre et.

en: View the country settings.
tr: Ülke ayarlarını görüntüle

en: Edit the country settings.
tr: Ülke ayarlarını düzenle

en: Import countries
tr: Ülkeleri içe aktar

en: Import and manage countries.
tr: Ülkeleri içeri aktar ve yönet

en: Country formats
tr: Ülke biçimleri

en: Edit the country specific format settings.
tr: Ülkenin kendisine has ayarlarını düzenle

en: Store settings
tr: Mağaza ayarları

en: Configure the main store settings.
tr: Ana mağaza ayarlarını yapılandır

en: View the store settings.
tr: Mağaza ayarlarını görüntüle

en: Edit the store settings.
tr: Mağaza ayarlarını düzenle

en: Edit the contact settings.
tr: İletişim ayarlarını düzenle

en: Edit the display settings.
tr: Görüntüleme ayarlarını düzenle

en: Format settings
tr: Biçim ayarları

en: Edit the format settings.
tr: Biçim ayarlarını düzenle

en: User initials
tr: Kullanıcının başharfleri

en: Assign initials to user accounts.
tr: Başharfleri kullanıcı hesabına ata.

en: JS utilities
tr: Java Script kullanımı

en: Customer orders
tr: Müşteri siparişleri

en: View a list of orders placed by this customer.
tr: Bu müşterinin siparişlerini listele

en: Disable a country
tr: Bir ülkeyi devre dışı bırak.

en: Disable a country from use.
tr: Bir ülkeyi kullanım dışı bırakır.

en: Enable a country
tr: Bir ülkeyi geçerli kıl

en: Enable a disabled country.
tr: Geçersiz kılınmış bir ülkeyi geçerli kıl.

en: Remove a country
tr: Bir ülkeyi kaldır

en: Remove an installed country.
tr: Yüklenmiş bir ülkeyi kaldır.

en: Update a country
tr: Bir ülkeyi güncelle

en: Update an installed country.
tr: Yüklenmiş bir ülkeyi güncelle

en: Our store
tr: Mağazamız

en: A link to the site login page.
tr: Site kullanıcı giriş sayfası linki

en: The URL for the site logo.
tr: Site logosu için URL

en: The Ubercart store name.
tr: Ubercat mağaza adı.

en: The Ubercart store URL.
tr: Ubercart mağaza URL'si.

en: The Ubercart store owner.
tr: Ubercart mağaza sahibi.

en: The Ubercart store e-mail address.
tr: Ubercart mağaza e-posta adresi.

en: The Ubercart store phone number.
tr: Ubercart mağaza telefon numarası.

en: The Ubercart store mailing address.
tr: Ubercart mağaza e-posta adresi.

en: The URL to the store help page.
tr: Mağaza yardım sayfası için URL.

en: Status messages:
tr: Statü mesajları:

en: - Show links -
tr: - Bağlantıları göster -

en: You must enable the order module to track customers.
tr: Müşterileri izlemek için sipâriş eklentisini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

en: View customer's order.
tr: Müşterilerin siparişlerini görüntüle.

en: Billing name
tr: Fatura ismi

en: Shipping name
tr: Kargo ismi

en: No orders found.
tr: Sipariş bulunamadı

en: View order !order_id.
tr: !order_id nolu siparişi görüntüle.

en: Edit order !order_id.
tr: !order_id nolu siparişi düzenle.

en: Create an order for this customer.
tr: Bu müşteri için bir sipariş oluştur.

en: Use the following links to find documentation and support:
tr: Dökümantasyon ve destek için bu linkleri kullanınız:

en: Ubercart User's Guide
tr: Ubercart kullanıcı kılavuzu

en: Support Forums
tr: Destek Forumları

en: Drupal Handbook
tr: Drupal el kitabı

en: -None available-
tr: Mevcud değil

en: !country disabled.
tr: !country devre dışı bırakıldı.

en: !country is already disabled.
tr: !country zaten devre dışı bırakılmıştı.

en: Attempted to disable an invalid country.
tr: Geçersiz bir ülke devre dışı bırakılmaya çalışıldı.

en: Attempted to enable an invalid country.
tr: Geçersiz bir ülke devre alınmaya çalışıldı.

en: Attempted to remove an invalid country.
tr: Geçersiz bir ülke kaldırılmaya çalışıldı.

en: !country removed.
tr: !country kaldırıldı.

en: Attempted to update an invalid country.
tr: Geçersiz bir ülkeyi güncellemeyi denediniz

en: You cannot update to a previous version.
tr: Önceki versiyonu güncelleyemezsiniz

en: Country update complete.
tr: Ülke bilgileri güncellemesi tamamlandı.

en: Address variables instructions
tr: Adres değişkenleri

en: Customer's first name
tr: Müşterinin adı

en: Customer's last name
tr: Müşretirin soyadı

en: First street address field
tr: İlk cadde adres alanı

en: Second street address field
tr: İkinci cadde adres alanı

en: City name
tr: Şehir adı

en: Full name of the zone
tr: Bölge adı

en: Abbreviation of the zone
tr: Bölge kısaltması

en: Name of the country
tr: Ülke İsmi

en: 2 digit country abbreviation
tr: 2 harflik ülke kısaltması

en: 3 digit country abbreviation
tr: 3 harflik ülke kısaltması

en: The following variables should be used in configuring addresses for the countries you ship to:
tr: Bu değişkenler ülke için girilmiş kargo adresinde kullanılmış olmalıdır.

en: Address format
tr: Adres biçimi

en: Country settings saved.
tr: Ülke ayarları kayıt edildi.

en: Dashboard with expanded submenu links
tr: Alt menü linkleri ile genişletilmiş gösterge tablosu

en: Dashboard with no submenu links
tr: Alt menü linksiz gösterge tablosu

en: Normal Drupal submenu listing
tr: Normal drupal alt menü listelemesi

en: Store name
tr: Mağaza Adı

en: Store owner
tr: Mağaza sahibi

en: Some options are better suited for different themes, so feel free to try them all out!
tr: Bazı seçenekler farklı temalarda daha iyi görünürler, dolayısıyla hepsini denemekten çekinmeyin!

en: Select the address to be used on customer lists and summaries.
tr: Müşteri listesinde ve özet kısmında görüntülenecek adresi seçiniz

en: Primary customer address
tr: Müşteri birincil adresi

en: Currency format
tr: Para birimi biçimi

en: Current format
tr: Geçerli biçim

en: Currency Sign
tr: Para birimi sembolü

en: Display currency sign after amount.
tr: Miktardan sonra para birimi sembolünü göster

en: Thousands Marker
tr: Binlik ayracı

en: Decimal Marker
tr: Ondalık ayracı

en: Number of decimal places
tr: Ondalık hane sayısı

en: Weight format
tr: Ağırlık biçimi

en: Default unit of measurement
tr: Varsayılan ölçü birimi

en: @unit format string
tr: @unit dizi biçimi

en: Length format
tr: Uzunluk biçimi

en: PHP date
tr: PHP tarihi

en: Street address 1
tr: Adres 1

en: Street address 2
tr: Adres 2

en: Initials
tr: Başharfler

en: Not applicable
tr: Uygulanmıyor

en: Source string contains an invalid character (!char)
tr: Kaynak dizisi geçersin karekter (!char) içeriyor

en: view customers
tr: müşterileri görüntüle

en: view store reports
tr: mağaza raporlarını görüntüle

en: REQUIRED. Setup the store settings and manage your Ubercart site.
tr: ZORUNLU. Mağaza ayarlarını yapılandırın ve Ubercart sitenizi yönetin.

en: Apply @tax
tr: @tax uygula

en: Tax rates and settings
tr: Vergi oranları ve ayarlar

en: Delete tax rule
tr: Vergi kuralı sil

en: Changed %title to %amount.
tr: %title %amount olarak değiştirildi.

en: Removed %title.
tr: %title kaldırıldı.

en: Added %amount for %title.
tr: %title için %amount eklendi.

en: Taxed product types
tr: Vergilendirilmiş ürün tipleri

en: configure taxes
tr: Vergileri konfigüre et

en: The cache has been cleared.
tr: Önbellek temizlendi.

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
tr: Güvenlik uyarısı: .htaccess dosyası yazılamıyor. Lütfen %directory dizininde aşağıdaki satırları içeren bir .htaccess dosyası yaratın: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
tr: İzin verilen dosya türleri: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
tr: Dosyanın boyutu ( %filesize) izin verilen en büyük dosya boyutunu (%maxsize) aşıyor.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
tr: Bu dosyanın boyutu (%filesize) disk kotanızı (%quota) aşıyor.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
tr: Resim, izin verilen boyutlara (%dimensions piksel) uyması için yeniden boyutlandırıldı.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
tr: Resim çok geniş; izin verilen en büyük boyutlar %dimensions piksel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
tr: Resim çok küçük; izin verilen en küçük boyutlar %dimensions piksel.

en: Path: !path
tr: Yol: !path

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Page elements
tr: Sayfa elemanları

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Input type
tr: Girdi tipi

en: Show All
tr: Hepsini göster

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
tr: Düğümler, bir Drupal sitesinin ana içeriğidir.

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: Is empty (NULL)
tr: Boş (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: Default image
tr: Ön tanımlı resim

en: Theming information
tr: Tema bilgileri

en: Upload date
tr: Yükleme tarihi

en: Do not cache
tr: Önbellek kullanma

en: Use default RSS settings
tr: Öntanımlı RSS ayarlarını kullan

en: Title plus teaser
tr: Başlık ve özet

en: The node ID of the node.
tr: Bu düğüme ait ID

en: All languages
tr: Tüm diller

en: No role
tr: Rol yok

en: Image preview
tr: Resim önizleme

en: View link
tr: Görüntüleme adresi

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: Delete link
tr: Silme adresi

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
tr: Seçili resim işleme araç kiti (%toolkit), %function fonskiyonunu düzgün bir şekilde çalıştıramıyor.

en: Capitalize first letter
tr: İlk harf büyük

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Format: @date
tr: Biçim: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
tr: Yıl %min ve %max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The month must be a number between 1 and 12.
tr: Ay 1 ve 12 arasında bir sayı olmalıdır.

en: The day must be a number between !min and !max.
tr: Gün !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The hour must be a number between !min and !max.
tr: Saat !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The minute must be a number between !min and !max.
tr: Dakika !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The second must be a number between !min and !max.
tr: Saniye !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: A valid value is required.
tr: Geçerli bir değer gerekli.

en: Add new date field
tr: Yeni zaman alanı ekle

en: every week | every @count weeks
tr[0]: her @count hafta

en: every month | every @count months
tr[0]: her @count ay

en: every year | every @count years
tr[0]: her @count yıl

en: every day | every @count days
tr[0]: her @count gün

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Yes/No
tr: Evet/Hayır

en: No fields available.
tr: Hiçbir alan tanımlanmadı.

en: Alias: @alias
tr: Takma ad: @alias

en: Chaos tool suite
tr: Chaos araçlar paketi

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Edit link
tr: Düzenleme adresi

en: The user ID of the currently logged in user.
tr: Güncel giriş yapmış kullanıcının kullanıcı ID'si.

en: The email address of the currently logged in user.
tr: Güncel giriş yapmış kullanıcının e-posta adresi.

en: A randomly generated SHA1 hash.
tr: Rastgele oluşturulmuş SHA1

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
tr: Güncel zaman damgası, 1 Ocak 1970'den bugüne geçen saniye.

en: A randomly generated single-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş tek-basamaklı sayı

en: A randomly generated three-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş üç-basamaklı sayı

en: A randomly generated ten-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş on-basamaklı sayı.

en: Randomly generated single-digit letter.
tr: Rastgele oluşturulmuş tek-basamaklı harf.

en: Randomly generated three-digit letters.
tr: Rastgele oluşturulmuş üç-basamaklı harf.

en: Randomly generated ten-digit letters.
tr: Rastgele oluşturulmuş on-basamaklı harf.

en: The email address to which the message should be sent.
tr: Mesajın gönderileceği e-posta adresi.

en: The message that should be sent.
tr: Gönderilecek mesaj.

en: Missing date fields!
tr: Eksik tarih alanları!

en: User timezone
tr: Kullanıcı saat dilimi

en: Add comment link
tr: Yorum bağlantısı ekle

en: Example table
tr: Örnek tablo

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
tr: Örnek tablo, örnek içerikleri içerebilir ve düğümlerle ilintili olabilir

en: Example content
tr: Örnek içerik

en: Some example content that references a node.
tr: Bir düğüme referans olarak belirlenen bazı örnek içerikler

en: Example node
tr: Örnek düğüm

en: Plain text field
tr: Düz metin alanı

en: Numeric field
tr: Sayısal alan

en: Validator options
tr: Doğrulama seçenekleri

en: Display all values
tr: Tüm değerleri göster

en: Provide default argument options
tr: Varsayılan değişken seçeneklerini kullanın

en: Default argument type
tr: Varsayılan değişken türü

en: Current node's creation time
tr: Şu anki içerik oluşturma zamanı

en: Current node's update time
tr: Şu anki içerik güncelleme zamanı

en: Allow multiple terms per argument.
tr: Argüman için birden çok terimlere izin ver.

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Character limit
tr: Karakter sınırı

en: Upper case
tr: Büyük harf

en: Lower case
tr: Küçük harf

en: Capitalize each word
tr: Her kelime büyük

en: Add an ellipsis
tr: Üç nokta ekle

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
tr: İşaretlenirse, bu alan kısaltığından sonuna "..." eklenir

en: Strip HTML tags
tr: HTML etiketlerini çıkart

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
tr: İşaretlenirse, bütün HTML etiketlerini çıkartır

en: File size display
tr: Dosya boyutu gösterimi

en: Formatted (in KB or MB)
tr: Biçimli (KB veya MB olarak)

en: Round
tr: Yuvarlama

en: If checked, the number will be rounded.
tr: İşaretlenirse, sayı yuvarlanacaktır

en: Remember
tr: Hatırla

en: Remember the last setting the user gave this filter.
tr: Bu süzgeç için kullanıcın verdiği son değerleri hatırla

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Invalid date format.
tr: Geçersiz tarih biçimi.

en: Limit list to selected items
tr: Listeyi seçilmiş öğelerle sınırla

en: Is between
tr: Arasında

en: between
tr: arasında

en: Is not between
tr: Arasında değil

en: not between
tr: arasında değil

en: And
tr: Ve

en: asc
tr: artan

en: desc
tr: azalan

en: Query build time
tr: Sorgu oluşturma zamanı

en: Unknown or missing table name
tr: Bilinmeyen veya eksik tablo adı

en: Click on an item to edit that item's details.
tr: Bir öğeye tıklayarak öğe ayrıntılarını düzenleyin.

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Configure @type %item
tr: Yapılandır @type %item

en: Show query above live preview
tr: Sorguyu canlı önizlemenin üstünde göster

en: Error: missing @component
tr: Hata: bulunamayan @component

en: HTML List
tr: HTML Liste

en: Time-based
tr: Süre tabanlı

en: sort criterion
tr: sıralama kriteri

en: filter
tr: süzgeç

en: The title of the comment.
tr: Yorumun başlığı

en: The text of the comment.
tr: Yorum metni.

en: Post date
tr: Oluşturma tarihi

en: Provide a simple link to view the comment.
tr: Yorumu görmek için basit bir bağlantı girebilirsiniz.

en: Provide a simple link to edit the comment.
tr: Yorum düzenlemek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Provide a simple link to delete the comment.
tr: Yorum silmek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Parent CID
tr: Üst CID

en: Last comment time
tr: Son yorum tarihi

en: Last comment author
tr: Son yorum yazarı

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: Updated/commented date
tr: Güncellenme/yorumlanma tarihi

en: Comment status
tr: Yorum durumu

en: User posted or commented
tr: Yayınlayan veya yorumlayan kullanıcı

en: Display the comment as RSS.
tr: Yorumları RSS olarak görüntüleyin.

en: The language this translation is in.
tr: Bu çevirinin ait olduğu dil

en: The title of the node.
tr: Bu düğümün başlığı

en: The date the node was posted.
tr: Bu düğümün gönderildiği tarih.

en: Published or admin
tr: Yayımlandı veya admin

en: Provide a simple link to the node.
tr: Düğüm için basit bir bağlantı adresi girin.

en: Provide a simple link to edit the node.
tr: Düğümü düzenlemek için basit bir bağlantı adresi girin.

en: Provide a simple link to delete the node.
tr: Düğümü silmek için basit bir bağlantı adresi girin.

en: Created year + month
tr: Oluşturma yıl + ay

en: Created year
tr: Oluşturulduğu yıl

en: Created month
tr: Oluşturulduğu ay

en: Created day
tr: Oluşturulduğu gün

en: In the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Updated year + month
tr: Güncellenme yılı + ayı

en: Updated year
tr: Güncellenme yılı

en: Updated month
tr: Güncellenme ayı

en: Updated day
tr: Güncellenme günü

en: Updated week
tr: Güncellenme haftası

en: Node revision
tr: Düğüm sürümü

en: The date the node revision was created.
tr: Düğüm sürümü oluşturulma tarihi

en: Filter by access.
tr: Erişime göre filtrele.

en: Has new content
tr: Yeni içerik var

en: Show a marker if the node has new or updated content.
tr: Düğüm yeni veya güncellenmiş içeriğe sahipse bir işaretçi göster

en: Show only nodes that have new content.
tr: Sadece yeni içeriğe sahip düğümleri göster.

en: Poll
tr: Anket

en: Search Terms
tr: Arama Terimleri

en: The terms to search for.
tr: Aranacak terimler

en: Node statistics
tr: Düğüm istatistikleri

en: Total views
tr: Toplam görüntülenme

en: Views today
tr: Bügünkü görüntüleme

en: Most recent view
tr: En son görüntüleme

en: Browser session ID of user that visited page.
tr: Sayfayı ziyaret eden kullanıcının tarayıcı oturum ID değeri.

en: Title of page visited.
tr: Ziyaret edilen sayfanın başlığı

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
tr: Ziyaret edilen sayfanın dahili yolu (Drupal kök dizinine göre)

en: Referrer URI.
tr: Yönlendiren URI.

en: Hostname of user that visited the page.
tr: Sayfayı ziyaret eden kullanıcının ana makine adı.

en: The user who visited the site.
tr: Siteyi ziyaret eden kullanıcı.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
tr: Sayfanın yüklenme süresi (ms cinsinden)

en: Timestamp of when the page was visited.
tr: Sayfanın ziyaret edildiği ana ait zaman damgası.

en: The name of the file.
tr: Dosyanın adı.

en: The path of the file.
tr: Dosyasının yolu.

en: The status of the file.
tr: Dosyanın durumu.

en: The date the file was uploaded.
tr: Dosyanın yüklendiği tarih.

en: All terms
tr: Tüm terimler

en: Term synonym
tr: Eşanlamlı terim

en: Node translation
tr: Düğüm çevirisi

en: Source translation
tr: Kaynak çeviri

en: Versions of content in different languages.
tr: Farklı dilde içerik sürümleri.

en: Outdated
tr: Süresi geçmiş

en: upload
tr: yükle

en: The description of the uploaded file.
tr: Yüklenen dosyanın açıklaması.

en: Listed
tr: Listelenmiş

en: Has attached files
tr: Dosya ekleri var

en: The user ID
tr: Kullanıcı ID'si

en: The user or author name.
tr: Kullanıcı veya yazar adı.

en: Language of the user
tr: Kullanıcının dili

en: The date the user was created.
tr: Kullanıcının oluşturulduğu tarih

en: The user's last access date.
tr: Kullanıcının son erişim tarihi.

en: The user's last login date.
tr: Kullanıcının son giriş tarihi.

en: The user's signature.
tr: Kullanıcının imzası.

en: Provide a simple link to edit the user.
tr: Kullanıcı düzenlemek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Provide custom text or link.
tr: Özel metin veya bağlantı sağlayın.

en: Type of link
tr: Bağlantı türü

en: contact
tr: iletişim

en: Unknown group
tr: Bilinmeyen grup

en: Unknown language
tr: Bilinmeyen dil

en: Current user's language
tr: Şu anki kullanıcının dili

en: Default site language
tr: Varsayılan site dili

en: No language
tr: Hiçbir dil

en: Current installed version
tr: Şuanki yüklü sürüm

en: Unknown node type
tr: Bilinmeyen node türü

en: Check for new comments as well
tr: Yeni yorum için de kontrol edin

en: Display node comments
tr: Düğüm yorumlarını göster

en: Alternative sort
tr: Alternatif sıralama

en: Alternate sort order
tr: Alternatif sıralama düzeni

en: Show None
tr: Hiçbirini gösterme

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
tr: İki terimden herhangi birini içeren kayıtları aramak için aralarına büyük harflerle <strong>OR</strong> koyun. Örneğin, <strong>kediler OR köpekler</strong>.

en: Allow multiple terms per argument
tr: Değişken için birden çok terime izin ver

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
tr: Geçersiz bir sözlük seçtiniz. Lütfen seçenek bölümünde değiştiriniz.

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Term name or synonym
tr: Terim adı veya eşanlamlısı

en: Current language
tr: Geçerli dil

en: Translation option
tr: Çeviri seçeneği

en: Is the logged in user
tr: Oturum açan kullanıcı

en: Usernames
tr: Kullanıcı adları

en: Enter a comma separated list of user names.
tr: Kullanıcı adları virgülle ayrılmış liste girin.

en: PHP validate code
tr: PHP doğrulama kodu

en: Use AJAX
tr: AJAX kullan

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Specify access control type for this display.
tr: Bu görüntü için erişim kontrolü türünü belirtin.

en: Change settings for this access type.
tr: Bu erişim tipi ayarlarını değiştir.

en: Specify caching type for this display.
tr: Bu görüntü için önbellek türünü belirtin.

en: Change settings for this caching type.
tr: Bu önbellek türü ayarlarını değiştir.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
tr: Sayfa başına öğe sayısı. Sınır koymamak için 0 girin.

en: Access restrictions
tr: Erişim kısıtlamaları

en: Access options
tr: Erişim seçenekleri

en: Field @field (ID: @id)
tr: Alan @field (ID: @id)

en: Rescan template files
tr: Şablon dosyalarını yeniden tara

en: (File not found, in folder @template-path)
tr: (Dosya bulunamadı. Klasör: @template-path)

en: Status: using default values.
tr: Durum: varsayılan değer kullanılıyor.

en: Update default display
tr: Varsayılan görüntüyü güncelle

en: Attachment settings
tr: Ek ayarları

en: Block caching type
tr: Blok önbellek türü

en: Tab: @title
tr: Sekme: @title

en: Menu item entry
tr: Menü öğesi girişi

en: Normal menu entry
tr: Normal menü girişi

en: Menu tab
tr: Menü sekmesi

en: Default menu tab
tr: Varsayılan menü sekmesi

en: Default tab options
tr: Varsayılan sekme seçenekleri

en: Already exists
tr: Zaten var

en: Live preview
tr: Canlı önizleme

en: Title: @title
tr: Başlık: @title

en: Show only these tags
tr: Sadece bu etiketleri görüntüle

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Contact form
tr: İletişim formu

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
tr: %directory dizinine ait izinler, dizini yazılabilir hale getirmek için değiştirildi.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
tr: Sürümler bir gönderinin bir den çok sürümü arasındaki farkları izlemenize olanak sağlar.

en: Search form
tr: Arama formu

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Date and time lookup
tr: Tarih ve zaman araması

en: Translation settings
tr: Çeviri ayarları

en: An image thumbnail was not able to be created.
tr: Küçük resim oluşturulamadı.

en: Minimum resolution for Images
tr: Resimler için minimum çözünürlük

en: ALT text settings
tr: ALT metin ayarları

en: Default ALT text
tr: Öntanımlı ALT metni

en: Image linked to node
tr: Düğüme bağlantılı resim

en: Image linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı resim

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
tr: ImageField güncellenmeden önce Filefield Drupal 6'ya güncellenmelidir.

en: The selected file %name could not be saved.
tr: Seçilen %name dosyası kaydedilemiyor.

en: The name of the site.
tr: Sitenin adı.

en: Unable to create
tr: Oluşturulamadı

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
tr: Merlin of Chaos tan yardımcı araçlar kütüphanesi.

en: Edit @type
tr: %type düzenle

en: , and
tr: , ve

en: , or
tr: , ya da

en: First User
tr: İlk kullanıcı

en: Second User
tr: İkinci kullanıcı

en: Are you sure you want to remove the format %format?
tr: %format biçimini kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Removed date format %format.
tr: %format tarih biçimini kaldır.

en: !type date format
tr: !type tarih biçimi

en: Field %field has errors.
tr: %field alanı hatalı.

en: %title is invalid.
tr: %title geçerli değil.

en: Failed to open file: %filename
tr: Dosya açılamadı: %filename

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
tr: !day-name Pazar|Pazartesi|Salı|Çarşamba|Perşembe|Cuma|Cumartesi

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
tr: !day-abbreviation Paz|Pzt|Sal|Çrş|Prş|Cum|Cts

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
tr: !day-abbreviation P|P|S|Ç|P|C|C

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
tr: !day-abbreviation PA|PT|SA|ÇR|PR|CU|CT

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
tr: !datetime Yıl|Ay|Gün|Hafta|Saat|Dakika|Saniye|Tüm Gün|Tüm gün

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
tr: !datetime_plural Yıl|Ay|Gün|Hafta|Saat|Dakika|Saniye|Tüm Gün|Tüm gün

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
tr: !date_order Her|Birinci|İkinci|Üçüncü|Dördüncü|Beşinci

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
tr: !date_order |Sonuncu|Sondan birinci|Sondan ikinci|Sondan üçüncü|Sondan dördüncü

en: !date_nav Prev|Next|Today
tr: !date_nav Önceki|Sonraki|Bugün

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
tr: !month-name |Ocak|Şubat|Mart|Nisan|Mayıs|Haziran|Temmuz|Ağustos|Eylül|Ekim|Kasım|Aralık

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
tr: !month-abbreviation |Oca|Şub|Mar|Nis|May|Haz|Tem|Ağu|Eyl|Eki|Kas|Ara

en: Allow users to configure date formats
tr: Kullanıcıların tarih biçimlerini ayarlamasına izin ver

en: Custom formats
tr: Özel biçimler

en: Allow users to configure custom date formats.
tr: Kullanıcıların özel tarih biçimlerini ayarlamasına izin ver

en: Add format
tr: Biçim ekle

en: Allow users to add additional date formats.
tr: Kullanıcıların ek tarih biçimleri eklemesine izin ver

en: Delete date format
tr: Tarih biçimini sil

en: Allow users to delete a configured date format.
tr: Kullanıcıların ayarlanmış bir tarih biçimini silmesine izin ver.

en: Delete date format type
tr: Tarih biçimini sil

en: Allow users to delete a configured date format type.
tr: Kullanıcıların ayarlanmış bir tarih biçimini silmesine izin ver

en: Per-user timezone name.
tr: Kullanıcıya özel saat dilimi ismi

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
tr: date eklentisi Views eklentisi güncellenmeden güncellenemez. Lütfen <a href="@update-php">update.php</a> sayfasına dönün ve kalan güncellemeleri çalıştırın.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
tr: date.module güncellemelere sahip, ama önce views.module güncellenmesini yapmalısınız

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
tr: PHP versiyonu 5.2'den küçük ise Date API eklentisi <a href="@link">Date PHP4 eklentisi</a>'ne ihtiyaç duyar

en: Display repeat rule
tr: Tekrarlama kuralını göster

en: Hide repeat rule
tr: Tekrarlama kuralını sakla

en: Date format settings for %language_name
tr: %language_name için tarih biçimi ayarları

en: Locale date settings
tr: Yerel tarih ayarları

en: Field %field is required.
tr: %field alanı gereklidir.

en: Field %field is invalid.
tr: %field alanı geçersiz.

en: This field name already exists.
tr: Bu alan adı zaten mevcut.

en: !type: %title has been created.
tr: !type: %title oluşturuldu.

en: !type: %title has been updated.
tr: !type: %title güncellendi.

en: Remove calendar
tr: Takvimi kaldır

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: @field_name (Locked)
tr: @field_name (Kilitli)

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
tr: Alan adı (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
tr: Saklanacak verinin türü.

en: Form element to edit the data.
tr: Veriyi düzenlemek için kullanılacak form elemanı.

en: - Select an existing field -
tr: - Mevcut bir alanı seçiniz -

en: Field to share
tr: Paylaşılacak alan

en: Add new field: you need to provide a label.
tr: Yeni alan ekle: bir etiket belirlemeniz gerekiyor.

en: Add new field: you need to provide a field name.
tr: Yeni alan ekle: bir alan adı girmeniz gerekiyor.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
tr: Yeni alan ekle: %field_name alan adı geçersiz. Alan adında sadece küçük harfler, rakamlar ve altçizgi işareti bulunabilir.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
tr: Yeni alan ekle: %field_name alan adı çok uzun. Verielecek isim 32 karakterle sınırlıdır ve bu uzunluğa 'field_' öneki de dahildir.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
tr: Yeni alan ekle:  %field_name alan ismi zaten mevcut.

en: Add new field: you need to select a field type.
tr: Yeni alan ekle: bir alan türü seçmeniz gerekiyor.

en: Add existing field: you need to select a field.
tr: Mevcut alan ekle: bir alan seçmeniz gerekiyor.

en: @type: @field (@label)
tr: @type : @field (@label)

en: Maximum number of values users can enter for this field.
tr: Kullanıcının bu alan için girebileceği azami değer sayısı.

en: %name must be an integer.
tr: %name bir tam sayı olmalı.

en: %name must be a positive integer.
tr: %name bir pozitif tam sayı olmalı.

en: %name must be a number.
tr: %name bir sayı olmalı.

en: Only numbers are allowed in %field.
tr: %field alanında sadece sayılar kullanılabilir.

en: If you do not have an account yet, you should <a href="!url">register now</a>.
tr: Henüz bir hesabınız yoksa, <a href="!url">buradan</a> kayıt olabilirsiniz.

en: width @width
tr: genişlik @width

en: height @height
tr: yükseklik @height

en: CTools Examples
tr: CTools Örnekleri

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Site contact page
tr: Site iletişim sayfası

en: @label (!name) - delta
tr: @label (!name) - !column

en: Other blocks
tr: Diğer bloklar

en: The slogan of the site.
tr: Sitenin sloganı.

en: The administrative email address for the site.
tr: Site için yönetimsel e-posta adresi.

en: The URL of the site's front page.
tr: Sitenin ön sayfa URL'si.

en: The unique ID of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının benzersiz kimliği.

en: The login name of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının giriş adı.

en: The email address of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının e-posta adresi.

en: The URL of the account profile page.
tr: Hesap profil sayfasına ait URL.

en: User contact forms
tr: Kullanıcı iletişim formları

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş olmayan (NOT NULL)

en: Disable automatic live preview
tr: Otomatik canlı önizlemeyi devreden çıkart

en: Related term
tr: İlişkili terim

en: A related term of the term.
tr: Bu terim ile ilişkili başka bir terim.

en: Translate link
tr: Çeviri bağlantısı

en: Provide a simple link to translate the node.
tr: Düğümü çevirmek için basit bir bağlantı girin.

en: Authentication name
tr: Doğrulama adı

en: The unique authentication name.
tr: Özgün doğrulama adı

en: Site logo
tr: Site logosu

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
tr: ImageField güncellenmeden önce İçerik eklentisi aktifleştirilmelidir.

en: Custom content
tr: Özel içerik

en: The URL of the account edit page.
tr: Hesap düzenleme sayfasına ait URL.

en: The title of the current page.
tr: Mevcut sayfanın başlığı.
