Conference Organizing Distribution (6.x-1.0-beta3) - en to pl translation catalogue (5294 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Next
pl: Dalej

en: user
pl: użytkownik

en: select
pl: wybierz

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: enabled
pl: włączone

en: enable
pl: włącz

en: context
pl: kontekst

en: delete
pl: usuń

en: Administer
pl: Administruj

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Transaction ID
pl: ID transakcji

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Gross
pl: Netto

en: content
pl: zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: closed
pl: zamknięta

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Unsubscribe
pl: Wypisz się

en: Age
pl: Wiek

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: Log
pl: Dziennik

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: Priority
pl: Priorytet

en: Default currency
pl: Domyślna waluta

en: Action
pl: Akcja

en: Cost
pl: Koszt

en: Quantity
pl: Ilość

en: On
pl: Włączony

en: Purchased
pl: Zakupiono

en: error
pl: błąd

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Categories
pl: Kategorie

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: Overview
pl: Przegląd

en: File
pl: Plik

en: Tag
pl: Etykieta

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: register
pl: rejestracja

en: Login
pl: Zaloguj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Wielkość

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Przywróć

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Block settings
pl: Ustawienia bloku

en: Comment form
pl: Formularz komentarza

en: User contact form
pl: Formularz kontaktowy użytkownika

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Admin title
pl: Tytuł admina

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Related terms
pl: Powiązane terminy

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Kanał

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Description field
pl: Pole opisu

en: settings
pl: ustawienia

en: Back
pl: Wstecz

en: Node ID
pl: ID węzła

en: Field
pl: Pole

en: content top
pl: nad treścią

en: content bottom
pl: pod treścią

en: header
pl: nagłówek

en: Label
pl: Etykieta

en: Changes
pl: Zmiany

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Preset Name
pl: Nazwa zestawu

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Blank
pl: Puste

en: Top
pl: Góra strony

en: Link Target
pl: Cel (Target) odnośnika

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Clean up
pl: Oczyść

en: Catalog
pl: Katalog

en: Artist
pl: Artysta

en: administer catalog
pl: zarządzanie katalogiem

en: Genre
pl: Kategoria

en: Icon
pl: Ikona

en: Time increment
pl: Zwiększanie czasu

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: remove
pl: usuń

en: View
pl: Pokaż

en: Length
pl: Długość

en: The configuration options have been reset to their default values.
pl: Przywrócone zostały domyślne ustawienia.

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Modules
pl: Moduły

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Region
pl: Obszar

en: link
pl: odnośnik

en: Placeholder tokens
pl: Wzorce

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ węzła

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: Notes
pl: Notatki

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: style
pl: styl

en: read more
pl: czytaj więcej

en: Timestamp
pl: Data

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Total
pl: Razem

en: Versions
pl: Wersje

en: ID
pl: Identyfikator

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Attachment
pl: Załącznik

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Paths
pl: Ścieżki

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
pl: Następujące wzorce mogą być używane w ścieżkach i tytułach. Jeżeli występują w ścieżce lub tytule będą zamienione na odpowiednie wartości.

en: Taxonomy settings
pl: Ustawienia kategorii

en: Mail
pl: Poczta

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: no
pl: nie

en: Node
pl: Węzeł

en: Sent email to %recipient
pl: Wysłano e-mail do %recipient

en: Unable to send email to %recipient
pl: Wysłanie wiadomości e-mail do adresata %recipient jest niemożliwe.

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: Please enter a valid email address.
pl: Proszę wpisać poprawny adres e-mail.

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Create
pl: Utwórz

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Node edit form
pl: Formularz edycji węzła

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Node add form
pl: Formularz dodawania węzła

en: Optional Title
pl: Tytuł opcjonalny

en: Required Title
pl: Tytuł wymagany

en: No Title
pl: Brak pola tytuł

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: URL Display Cutoff
pl: Przycinanie wyświetlania długich adresów

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
pl: Jeżeli użytkownik nie wpisze tytułu dla tego odnośnika to jako tytuł zostanie użyty URL. Kiedy tytuł powinien być przycięty i zakończony wielokropkiem (&hellip;)? Puste oznacza brak  limitu.

en: Default (no target attribute)
pl: Domyślne (brak atrybutu target)

en: Open link in window root
pl: Otwórz odnośnik w bieżącym oknie

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Allow the user to choose
pl: Pozwól użytkownikowi wybrać

en: Additional CSS Class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Not a valid URL.
pl: URL jest błędny.

en: Titles are required for all links.
pl: Tytuły są wymagane dla wszystkich odnośników

en: Open URL in a New Window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Defines simple link field types.
pl: Definiuje proste pole typu odnośnik

en: term
pl: termin

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: Update options
pl: Opcje aktualizacji

en: All
pl: Wszystko

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: Access log
pl: Dziennik dostępu

en: Active
pl: Aktywne

en: Done
pl: Gotowe

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Panels
pl: Panele

en: Panel title
pl: Tytuł panelu

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: CSS ID
pl: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
pl: CSS ID jaki ma zostać zastosowany dla tej strony

en: panels
pl: panele

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: View type
pl: Typ widoku

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Override URL
pl: Nadpisz URL

en: Three column 25/50/25
pl: Trzy kolumny 25/50/25

en: Left side
pl: Lewa strona

en: Middle column
pl: Środkowa kolumna

en: Right side
pl: Prawa strona

en: Three column 25/50/25 stacked
pl: Trzey kolumny 25/50/25 ułożone

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Three column 33/34/33
pl: Trzy kolumny 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
pl: Trzy kolumny 33/34/33 ułożone

en: Two column
pl: Dwie kolumny

en: Two column stacked
pl: Dwie kolumny ułożone

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Node links
pl: Odnośniki węzła

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: User picture
pl: Zdjęcie użytkownika

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Mission
pl: Misja

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Hasło strony

en: Node types
pl: Rodzaje zawartości

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Added
pl: Dodano

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Module
pl: Moduł

en: Off
pl: Wyłączony

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Input filters
pl: Formatowanie treści

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: You must enter a valid e-mail address.
pl: Należy wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

en: Sender
pl: Nadawca

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Aggregator category
pl: Kategoria subskrybenta

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Poll choices
pl: Opcje wyboru w ankiecie

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: Node revision ID
pl: ID rewizji węzła

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: User role
pl: Rola użytkownika

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Message type
pl: Typ wiadomości

en: Message text
pl: Tekst wiadomości

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Average
pl: Średnia

en: Click here
pl: Kliknij tutaj

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Add condition
pl: Dodaj warunek

en: Add action
pl: Dodaj akcje

en: Conditions
pl: Warunki

en: Add a condition
pl: Dodaj warunek

en: Watchdog
pl: Stróż

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: blocked
pl: zablokowany

en: active
pl: aktywny

en: N/A
pl: niedostępne

en: Items
pl: Elementy

en: %time ago
pl: %time temu

en: Nodes
pl: Węzły

en: Authored by
pl: Autor

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: Performance
pl: Wydajność

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Scale
pl: Skala

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Medium
pl: Średnie

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Sale
pl: Sprzedaż

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Month
pl: Miesiąc

en: Qty
pl: Ilość

en: Price
pl: Cena

en: Customers
pl: Klienci

en: Customer
pl: Klient

en: Amount
pl: Ilość

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Current
pl: Bieżący

en: Add to cart
pl: Dodaj do koszyka

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Kategorie

en: Send
pl: Wyślij

en: Code
pl: Kod

en: Stock
pl: Asortyment

en: RRP
pl: Sugerowana cena detaliczna

en: Recipient
pl: Adresat

en: By
pl: Przez

en: Payment
pl: Płatność

en: Payment settings
pl: Ustawienia płatności

en: Payments
pl: Płatności

en: OR
pl: LUB

en: Store
pl: Sklep

en: Company
pl: Firma

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: node
pl: węzeł

en: General
pl: Ogólne

en: Directory
pl: Katalog

en: Cleanup
pl: Porządkowanie

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Border
pl: Obramowanie

en: Method
pl: Metoda

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Russian Federation
pl: Federacja Rosyjska

en: Cuba
pl: Kuba

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Africa/Algiers
pl: Afryka/Algeria

en: Africa/Asmera
pl: Afryka/Asmara

en: Africa/Bangui
pl: Afryka/Bangi

en: Africa/Blantyre
pl: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
pl: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
pl: Afryka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
pl: Afryka/Kair

en: Africa/Ceuta
pl: Afryka/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
pl: Afryka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
pl: Afryka/Dżibuti

en: Africa/Douala
pl: Afryka/Duala

en: Africa/Gaborone
pl: Afryka/Gaborone

en: Africa/Harare
pl: Afryka/Harare

en: Africa/Johannesburg
pl: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
pl: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
pl: Afryka/Chartum

en: Africa/Kigali
pl: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
pl: Afryka/Kinszasa

en: Africa/Lagos
pl: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
pl: Afryka/Libreville

en: Africa/Luanda
pl: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
pl: Afryka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
pl: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
pl: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
pl: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
pl: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
pl: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
pl: Afryka/Mogadiszu

en: Africa/Nairobi
pl: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
pl: Afryka/Ndżamena

en: Africa/Niamey
pl: Afryka/Niamej

en: Africa/Porto-Novo
pl: Afryka/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
pl: Afryka/Trypolis

en: Africa/Tunis
pl: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
pl: Afryka/Windhuk

en: America/Adak
pl: Ameryka/Adak

en: America/Anchorage
pl: Ameryka/Anchorage

en: America/Anguilla
pl: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
pl: Ameryka/Antigua

en: America/Araguaina
pl: Ameryka/Araguaina

en: America/Aruba
pl: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
pl: Ameryka/Asuncion

en: America/Atka
pl: Ameryka/Atka

en: America/Barbados
pl: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
pl: Ameryka/Belem

en: America/Belize
pl: Ameryka/Belize

en: America/Boa_Vista
pl: Ameryka/Boa_Vista

en: America/Bogota
pl: Ameryka/Bogota

en: America/Boise
pl: Ameryka/Boise

en: America/Buenos_Aires
pl: Ameryka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
pl: Ameryka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
pl: Ameryka/Cancun

en: America/Caracas
pl: Ameryka/Caracas

en: America/Catamarca
pl: Ameryka/Catamarca

en: America/Cayenne
pl: Ameryka/Cayenne

en: America/Cayman
pl: Ameryka/Kajmany

en: America/Chicago
pl: Ameryka/Chicago

en: America/Chihuahua
pl: Ameryka/Chihuahua

en: America/Cordoba
pl: Ameryka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
pl: Ameryka/Kostaryka

en: America/Cuiaba
pl: Ameryka/Cuiaba

en: America/Curacao
pl: Ameryka/Curacao

en: America/Dawson
pl: Ameryka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
pl: Ameryka/Dawson_Creek

en: America/Denver
pl: Ameryka/Denver

en: America/Detroit
pl: Ameryka/Detroit

en: America/Dominica
pl: Ameryka/Dominika

en: America/Edmonton
pl: Ameryka/Edmonton

en: America/Eirunepe
pl: Ameryka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
pl: Ameryka/Salwador

en: America/Ensenada
pl: Ameryka/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
pl: Ameryka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
pl: Ameryka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
pl: Ameryka/Glace_Bay

en: America/Godthab
pl: Ameryka/Godthab

en: America/Goose_Bay
pl: Ameryka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
pl: Ameryka/Grand_Turk

en: America/Grenada
pl: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
pl: Ameryka/Gwadelupa

en: America/Guatemala
pl: Ameryka/Gwatemala

en: America/Guayaquil
pl: Ameryka/Guayaquil

en: America/Guyana
pl: Ameryka/Gujana

en: America/Halifax
pl: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
pl: Ameryka/Hawana

en: America/Hermosillo
pl: Ameryka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
pl: Ameryka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
pl: Ameryka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
pl: Ameryka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
pl: Ameryka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
pl: Ameryka/Indianapolis

en: America/Inuvik
pl: Ameryka/Inuvik

en: America/Iqaluit
pl: Ameryka/Iqaluit

en: America/Jamaica
pl: Ameryka/Jamajka

en: America/Jujuy
pl: Ameryka/Jujuy

en: America/Juneau
pl: Ameryka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
pl: Ameryka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
pl: Ameryka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
pl: Ameryka/Knox_IN

en: America/La_Paz
pl: Ameryka/La_Paz

en: America/Lima
pl: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
pl: Ameryka/Los_Angeles

en: America/Louisville
pl: Ameryka/Louisville

en: America/Maceio
pl: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
pl: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
pl: Ameryka/Manaus

en: America/Martinique
pl: Ameryka/Martinique

en: America/Mazatlan
pl: Ameryka/Mazatlan

en: America/Mendoza
pl: Ameryka/Mendoza

en: America/Menominee
pl: Ameryka/Menominee

en: America/Merida
pl: Ameryka/Merida

en: America/Mexico_City
pl: Ameryka/Meksyk

en: America/Miquelon
pl: Ameryka/Miquelon

en: America/Monterrey
pl: Ameryka/Monterrey

en: America/Montevideo
pl: Ameryka/Montevideo

en: America/Montreal
pl: Ameryka/Montreal

en: America/Montserrat
pl: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
pl: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
pl: Ameryka/Nowy_Jork

en: America/Nipigon
pl: Ameryka/Nipigon

en: America/Nome
pl: Ameryka/Nome

en: America/Noronha
pl: Ameryka/Noronha

en: America/Panama
pl: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
pl: Ameryka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
pl: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
pl: Ameryka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
pl: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
pl: Ameryka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
pl: Ameryka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
pl: Ameryka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
pl: Ameryka/Portoryko

en: America/Rainy_River
pl: Ameryka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
pl: Ameryka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
pl: Ameryka/Recife

en: America/Regina
pl: Ameryka/Regina

en: America/Rio_Branco
pl: Ameryka/Rio_Branco

en: America/Rosario
pl: Ameryka/Rosario

en: America/Santiago
pl: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
pl: Ameryka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
pl: Ameryka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
pl: Ameryka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
pl: Ameryka/Shiprock

en: America/St_Johns
pl: Ameryka/St_Johns

en: America/St_Kitts
pl: Ameryka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
pl: Ameryka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
pl: Ameryka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
pl: Ameryka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
pl: Ameryka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
pl: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
pl: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
pl: Ameryka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
pl: Ameryka/Tijuana

en: America/Tortola
pl: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
pl: Ameryka/Vancouver

en: America/Virgin
pl: Ameryka/Virgin

en: America/Whitehorse
pl: Ameryka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
pl: Ameryka/Winnipeg

en: America/Yakutat
pl: Ameryka/Yakutat

en: America/Yellowknife
pl: Ameryka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
pl: Antarktyka/Casey

en: Antarctica/Davis
pl: Antarktyka/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
pl: Antarktyka/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
pl: Antarktyka/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
pl: Antarktyka/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
pl: Antarktyka/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
pl: Antarktyda/Biegun_Południowy

en: Antarctica/Syowa
pl: Antarktyka/Syowa

en: Antarctica/Vostok
pl: Antarktyka/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
pl: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
pl: Azja/Aden

en: Asia/Almaty
pl: Azja/Almaty

en: Asia/Amman
pl: Azja/Amman

en: Asia/Anadyr
pl: Azja/Anadyr

en: Asia/Aqtau
pl: Azja/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
pl: Azja/Aktöbe

en: Asia/Ashgabat
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Ashkhabad
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Baghdad
pl: Azja/Bagdad

en: Asia/Bahrain
pl: Azja/Bahrajn

en: Asia/Baku
pl: Azja/Baku

en: Asia/Bangkok
pl: Azja/Bangkok

en: Asia/Beirut
pl: Azja/Bejrut

en: Asia/Bishkek
pl: Azja/Biszkek

en: Asia/Brunei
pl: Azja/Brunei

en: Asia/Calcutta
pl: Azja/Kalkuta

en: Asia/Chungking
pl: Azja/Chungking

en: Asia/Colombo
pl: Azja/Colombo

en: Asia/Dacca
pl: Azja/Dacca

en: Asia/Damascus
pl: Azja/Damaszek

en: Asia/Dhaka
pl: Azja/Dhaka

en: Asia/Dili
pl: Azja/Dili

en: Asia/Dubai
pl: Azja/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
pl: Azja/Duszanbe

en: Asia/Gaza
pl: Azja/Gaza

en: Asia/Harbin
pl: Azja/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
pl: Azja/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
pl: Azja/Kobdo

en: Asia/Irkutsk
pl: Azja/Irkuck

en: Asia/Istanbul
pl: Azja/Stambul

en: Asia/Jakarta
pl: Azja/Dzakarta

en: Asia/Jayapura
pl: Azja/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
pl: Azja/Jerozolima

en: Asia/Kabul
pl: Azja/Kabul

en: Asia/Kamchatka
pl: Azja/Kamczatka

en: Asia/Karachi
pl: Azja/Karaczi

en: Asia/Kashgar
pl: Azja/Kaszgar

en: Asia/Katmandu
pl: Azja/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
pl: Azja/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
pl: Azja/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
pl: Azja/Kuching

en: Asia/Kuwait
pl: Azja/Kuwejt

en: Asia/Macao
pl: Azja/Makau

en: Asia/Magadan
pl: Azja/Magadan

en: Asia/Manila
pl: Azja/Manila

en: Asia/Muscat
pl: Azja/Maskat

en: Asia/Nicosia
pl: Azja/Nikozja

en: Asia/Novosibirsk
pl: Azja/Nowosybirsk

en: Asia/Omsk
pl: Azja/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
pl: Azja/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
pl: Azja/Pjongjang

en: Asia/Qatar
pl: Azja/Katar

en: Asia/Rangoon
pl: Azja/Rangun

en: Asia/Riyadh
pl: Azja/Rijad

en: Asia/Riyadh87
pl: Azja/Rijad87

en: Asia/Riyadh88
pl: Azja/Rijad88

en: Asia/Riyadh89
pl: Azja/Rijad89

en: Asia/Saigon
pl: Azja/Sajgon

en: Asia/Samarkand
pl: Azja/Samarkanda

en: Asia/Seoul
pl: Azja/Seul

en: Asia/Shanghai
pl: Azja/Szanghaj

en: Asia/Singapore
pl: Azja/Singapur

en: Asia/Taipei
pl: Azja/Taipei

en: Asia/Tashkent
pl: Azja/Taszkent

en: Asia/Tbilisi
pl: Azja/Tbilisi

en: Asia/Tehran
pl: Azja/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
pl: Azja/Tel_Awiw

en: Asia/Thimbu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Thimphu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Tokyo
pl: Azja/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
pl: Azja/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Ulan_Bator
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
pl: Azja/Urumqi

en: Asia/Vientiane
pl: Azja/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
pl: Azja/Władywostok

en: Asia/Yakutsk
pl: Azja/Jakuck

en: Asia/Yekaterinburg
pl: Azja/Jekaterynburg

en: Asia/Yerevan
pl: Azja/Erewan

en: Atlantic/Azores
pl: Atlantyk/Azory

en: Atlantic/Bermuda
pl: Atlantyk/Bermudy

en: Atlantic/Canary
pl: Atlantyk/Wyspy Kanaryjskie

en: Atlantic/Cape_Verde
pl: Atlantyk/Zielony_Przylądek

en: Atlantic/Faeroe
pl: Atlantyk/Wyspy_Owcze

en: Atlantic/Jan_Mayen
pl: Atlantyk/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
pl: Atlantyk/Madera

en: Atlantic/South_Georgia
pl: Atlantyk/Georgia_Południowa

en: Atlantic/Stanley
pl: Atlantyk/Stanley

en: Australia/Adelaide
pl: Australia/Adelajda

en: Australia/North
pl: Australia/Północ

en: Australia/South
pl: Australia/Południe

en: Australia/West
pl: Australia/Zachód

en: Europe/Amsterdam
pl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
pl: Europa/Andora

en: Europe/Athens
pl: Europa/Ateny

en: Europe/Belfast
pl: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
pl: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
pl: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
pl: Europa/Bratysława

en: Europe/Brussels
pl: Europa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
pl: Europa/Bukareszt

en: Europe/Budapest
pl: Europa/Budapeszt

en: Europe/Chisinau
pl: Europa/Kiszyniów

en: Europe/Copenhagen
pl: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
pl: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
pl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
pl: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
pl: Europa/Stambuł

en: Europe/Kaliningrad
pl: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
pl: Europa/Kijów

en: Europe/Lisbon
pl: Europa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
pl: Europa/Lublana

en: Europe/London
pl: Europa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
pl: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
pl: Europa/Madryt

en: Europe/Malta
pl: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
pl: Europa/Mińsk

en: Europe/Monaco
pl: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
pl: Europa/Moskwa

en: Europe/Nicosia
pl: Europa/Nikozja

en: Europe/Oslo
pl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
pl: Europa/Paryż

en: Europe/Prague
pl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
pl: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
pl: Europa/Rzym

en: Europe/Samara
pl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
pl: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
pl: Europa/Sarajewo

en: Europe/Simferopol
pl: Europa/Symferopol

en: Europe/Skopje
pl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
pl: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
pl: Europa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
pl: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
pl: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
pl: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
pl: Europa/Użgorod

en: Europe/Vaduz
pl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
pl: Europa/Watykan

en: Europe/Vienna
pl: Europa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
pl: Europa/Wilno

en: Europe/Warsaw
pl: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
pl: Europa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
pl: Europa/Zaporoże

en: Europe/Zurich
pl: Europa/Zurych

en: Indian/Antananarivo
pl: Indie/Antananarywa

en: Indian/Chagos
pl: Indie/Czagos

en: Indian/Christmas
pl: Ocean_Indyjski/Wyspa_Bożego_Narodzenia

en: Indian/Cocos
pl: Ocean_Indyjski/Wyspy_Kokosowe

en: Indian/Comoro
pl: Indie/Komory

en: Indian/Kerguelen
pl: Indie/Wyspy Kerguelena

en: Indian/Mahe
pl: Indie/Wyspa Mahe

en: Indian/Maldives
pl: Indie/Malediwy

en: Indian/Mauritius
pl: Indie/Republika Mauritiusu

en: Indian/Mayotte
pl: Indie/Majotta

en: Indian/Reunion
pl: Indie/Wyspa Reunion

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Libya
pl: Libia

en: Pacific/Apia
pl: Pacyfik/Apia

en: Pacific/Auckland
pl: Pacyfik/Auckland

en: Pacific/Chatham
pl: Pacyfik/Chatham

en: Pacific/Easter
pl: Pacyfik/Wyspy Wielkanocne

en: Pacific/Efate
pl: Pacyfik/Wyspa Efate

en: Pacific/Enderbury
pl: Pacyfik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
pl: Pacyfik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
pl: Ocean_Spokojny/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
pl: Pacyfik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
pl: Pacyfik/Wyspy Galapagos

en: Pacific/Gambier
pl: Pacyfik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
pl: Pacyfik/Wyspa Guadalcanal

en: Pacific/Guam
pl: Pacyfik/Wyspa Guam

en: Pacific/Honolulu
pl: Pacyfik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
pl: Pacyfik/Wyspa Johnston

en: Pacific/Kiritimati
pl: Pacyfik/Wyspa Bożego Narodzenia

en: Pacific/Kosrae
pl: Pacyfik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
pl: Pacyfik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
pl: Pacyfik/Republika Majuro

en: Pacific/Marquesas
pl: Pacyfik/Marquesas

en: Pacific/Midway
pl: Pacyfik/Wyspa Midway

en: Pacific/Nauru
pl: Pacyfik/Republika Nauru

en: Pacific/Niue
pl: Pacyfik/Wyspa Niue

en: Pacific/Norfolk
pl: Pacyfik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
pl: Pacyfik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
pl: Ocean_Spokojny/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
pl: Pacyfik/Republika Palau

en: Pacific/Pitcairn
pl: Pacyfik/Wyspy Pitcairn

en: Pacific/Ponape
pl: Pacyfik/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
pl: Ocean_Spokojny/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
pl: Pacyfik/Wyspa Rarotonga

en: Pacific/Saipan
pl: Pacyfik/Wyspa Saipan

en: Pacific/Samoa
pl: Pacyfik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
pl: Pacyfik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
pl: Pacyfik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
pl: Pacyfik/Wyspa Tongatapu

en: Pacific/Truk
pl: Pacyfik/Chuuk

en: Pacific/Wake
pl: Pacyfik/Wyspa Wake

en: Pacific/Wallis
pl: Pacyfik/Wyspy Wallis

en: Pacific/Yap
pl: Pacyfik/Yap

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Turkey
pl: Turcja

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Now
pl: Teraz

en: All views
pl: Wszystkie widoki

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Base
pl: Podstawa

en: The name of the menu the node belongs to.
pl: Nazwa menu do którego przynależy węzeł.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
pl: Domyślny wzorzec ścieżki (ma wpływ na wszystkie poniższe typy węzłów, dla których nie zdefiniowano wzorców)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących węzłów, które nie posiadają aliasów.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
pl: Domyślny wzór adresu (wpływa na wszystkie słowniki poniżej z pustymi wzorami)

en: Pattern for all %vocab-name paths
pl: Wzór dla wszystkich adresów %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
pl: Wzór dla adresów tablic i działów forum

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących forów oraz działów forów, które nie posiadają w tej chwili aliasów.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie forów oraz działów forum zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Pattern for user account page paths
pl: Wzór dla adresu konta użytkownika

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących kont użytkownika, które nie posiadają zdefiniowanych aliasów.

en: Pattern for blog page paths
pl: Wzór dla adresów stron bloga

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących stron blogów, które nie posiadają w tej chwili aliasów.

en: Pattern for user-tracker page paths
pl: Wzorzec dla ścieżek śledzenie-użytkownika

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących stron śledzenie-użytkownika, które nie posiadają aliasów.

en: Verbose
pl: Szczegółowość informowania

en: Display alias changes (except during bulk updates).
pl: Informuj o zmianach w aliasach adresów (poza przypadkami hurtowego uaktualniania).

en: Replace by separator
pl: Zamień na separator

en: Maximum alias length
pl: Maksymalna długość aliasu

en: Maximum component length
pl: Maksymalna długość składnika aliasu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
pl: Maksymalna długość tekstu dla dowolnego składnika aliasu (np., [title]). 100 jest wartością zalecaną. Zapoznaj się z <a href="@pathauto-help">pomocą Pathauto</a> w celu uzyskania dalszych szczegółów.

en: Update action
pl: Uaktualnianie elementu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
pl: Co moduł pathauto powinien wykonać jeżeli aktualizowana zawartość posiada już alias?

en: Strings to Remove
pl: Łańcuchy znaków do usunięcia

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
pl: Dostarcza modułom mechanizm służący do automatycznego generowania aliasów dla treści, którymi zarządzają.

en: Downloads
pl: Pobrania

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: List type
pl: Typ listy

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Role
pl: Rola

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Destination
pl: Cel

en: reset
pl: przywróć

en: Class
pl: Klasa

en: String
pl: Napis

en: Case
pl: Wielkość liter

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Exists
pl: Istnieje

en: Front Page
pl: Strona główna

en: Button
pl: Przycisk

en: Both
pl: Oba

en: Clicks
pl: Kliknięcia

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Text processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Rows
pl: Wiersze

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: Provider
pl: Usługodawca

en: <All>
pl: -Wszystko-

en: As Time Ago
pl: Czas, który upłynął

en: access all views
pl: dostęp do wszystkich widoków

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
pl: Widoki to dostosowane listy zawartości w systemie; możliwe jest ich rozbudowane konfigurowanie co pozwala kontrolować w jaki sposób są one prezentowane.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Override
pl: Nadpisz

en: Clone
pl: Klonuj

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Summary, sorted ascending
pl: Podsumowanie, posortowane rosnąco

en: Summary, sorted descending
pl: Podsumowanie, posortowane malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u góry widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Empty text
pl: Informacja o braku elementów

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Down
pl: W dół

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Order
pl: Kolejność

en: Add criteria
pl: Dodaj kryterium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: administer views
pl: zarządzanie widokami

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Node: ID
pl: Węzeł: ID

en: Random
pl: Losowo

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: Last checked
pl: Ostatnio sprawdzano

en: Node template
pl: Szablon węzła

en: Profile
pl: Profil

en: Close
pl: Zamknij

en: filters
pl: filtry

en: Term description
pl: Opis terminu

en: Child terms
pl: Terminy podrzędne

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: fields
pl: pola

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Flag
pl: Flaga

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: User flag
pl: Flaga użytkownika

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Expiration date
pl: Termin wygaśnięcia

en: Original
pl: Oryginał

en: Threshold
pl: Próg

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Additional
pl: Dodatkowe

en: City
pl: Miasto

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: State/Province
pl: Stan/Prowincja

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Fax number
pl: Numer faksu

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Germany
pl: Niemcy

en: Protocol
pl: Protokół

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Labels
pl: Etykiety

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Rules
pl: Reguły

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Algeria
pl: Algieria

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Andorra
pl: Andora

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Wyspy Zielonego Przylądka

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Heard Island and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonalda

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lebanon
pl: Liban

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Monaco
pl: Monako

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Myanmar
pl: Birma

en: Netherlands
pl: Holandia

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
pl: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Suriname
pl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
pl: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Turks and Caicos Islands
pl: Turks i Caicos

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: United States Minor Outlying Islands
pl: Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Wallis and Futuna
pl: Wallis i Futuna

en: Yemen
pl: Jemen

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Formatting guidelines
pl: Wskazówki dotyczące formatowania

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
pl: Format: %time. Nie wypełniaj pola, jeśli chcesz pozostawić datę dodania.

en: Leave blank for %anonymous.
pl: Zostaw puste aby jako autor wyświetlił się %anonymous.

en: Some
pl: Niektóre

en: Attachments
pl: Załączniki

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Pending
pl: Oczekujące

en: normal
pl: normalna

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minuty

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Link to content
pl: Link do zawartości

en: Link to node
pl: Odnośnik do węzła

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: Upload file
pl: Wyślij plik

en: block
pl: blok

en: Product title
pl: Tytuł produktu

en: List price
pl: Cennik

en: Timer
pl: Licznik

en: Change
pl: Zmień

en: English
pl: Angielski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: in
pl: wśród

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Time format
pl: Format czasu

en: Week of @date
pl: Tydzień zawierający @date

en: Calendar iCal
pl: Kalendarz iCal

en: Countries
pl: Kraje

en: Clear
pl: Wyczyść

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Node title
pl: Tytuł węzła

en: Node body
pl: Treść węzła

en: update
pl: aktualizacja

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Cron throttle
pl: Przepustowość cron

en: Source
pl: Źródło

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Community
pl: Społeczność

en: published
pl: opublikowany

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Display breadcrumb
pl: Pokazuj linię z odnośnikami nawigacyjnymi

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: Token actions
pl: Akcje oparte o wzorce

en: Replacement value
pl: Treść zastępująca

en: tokens
pl: wzorce

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Use the syntax [token] if you want to insert a replacement pattern.
pl: Wykorzystaj składnie [token] jeśli chcesz użyć wzorca podstawiania.

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Replace
pl: Zamień

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Activity
pl: Aktywność

en: Add file
pl: Dodaj plik

en: (disabled)
pl: (wyłączone)

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: First
pl: Pierwszy

en: Middle
pl: Środek

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: Site's time zone
pl: Strefa czasowa strony

en: Date's time zone
pl: Strefa czasowa daty

en: No time zone conversion
pl: Bez konwersji stref czasowych

en: day
pl: dzień

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: timezone
pl: strefa czasowa

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód musi być w formacie -9:+9

en: Site default
pl: Domyślne ustawienia witryny

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
pl: Ustal kolejność i format elementów daty w formularzu. Format pokaże tylko elementy, które uwzględnia poziom szczegółowości daty.

en: Years back and forward
pl: Lat wstecz i naprzód

en: Increment the minute and second fields by this amount.
pl: Zwiększ liczbę minut i sekund w polach o tę liczbę.

en: Input Type
pl: Typ wprowadzania

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
pl: Daty, których szczegółowość nie uwzględnia godzin nie stosują mechanizmu stref czasowych.

en: To Date
pl: Data końcowa

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
pl: Pokaż drugą datę jako datę końcową. Jeśli będzie oznaczona jako "Opcjonalna", pole będzie wyświetlane, ale nie będzie obowiązkowe. Jeśli będzie ustawiona jako "Wymagana", data końcowa będzie wymagana, jeśli tylko data początkowa będzie wymagana albo wypełniona.

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
pl: Wybierz elementy daty, które będą zapisywane (rok jest wymagany).

en: Default Display
pl: Domyślny format

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
pl: Wybierz sposób obsługi stref czasowych dla tego pola daty.

en: Long
pl: Długa

en: Short
pl: Krótka

en: is equal to
pl: jest równe do

en: is not equal to
pl: nie jest równe do

en: To date
pl: Data końcowa

en: From date
pl: Data początkowa

en: ongoing
pl: trwające

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
pl: W tej bazie danych nie ma pól daty, do których można importować dane. Dodaj pole daty do wybranego typu zawartości i skonfiguruj je tak, żeby zawierało datę początkową i końcową.

en: Target type
pl: Typ docelowy

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: body
pl: treść

en: Date field
pl: Pole daty

en: The field which will contain the source dates in target content type.
pl: Top pole będzie zawierać źródłowe terminy w docelowym typie zawartości.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
pl: Tekst albo pole treści będzie zawierać źródłowe opisy w docelowym typie zawartości.

en: Url field
pl: Pole URL

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
pl: Tekst albo pole linku, które będzie zawierać źródłowy URL w docelowym typie zawartości.

en: Location field
pl: Pole lokalizacji

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które w docelowym typie zawartości będzie zawierać źródłową lokalizację w formie tekstowej.

en: Uid field
pl: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które będzie zawierać źródłowy uid w docelowym typie zawartości.

en: !type Fields
pl: Pola !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma tabeli wydarzeń. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma wpisów reprezentująych wydarzenia. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: Delete original event?
pl: Skasować oryginalne wydarzenie?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
pl: Czy źródłowy wpis powinien zostać skasowany po skopiowaniu go do nowego typu wpisów? Jeśli tak, pamiętaj o zrobieniu najpierw kopii bazy danych.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
pl: Maksymalna liczba wpisów do konwersji w tej kolejce.

en: Starting nid
pl: Początkowy nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
pl: Konwertuj wpisy o nid większych lub równych tej liczbie.

en: No events have been converted.
pl: Żadne wydarzenia nie zostały skonwertowane.

en: Posts
pl: Wpisy

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: AND
pl: I

en: None.
pl: Brak.

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Empty
pl: Pusty

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Equal to
pl: Równe z

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: Execute custom PHP code
pl: Wykonaj niestandardowy kod PHP

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Select a user
pl: Wybierz użytkownika

en: You must select a user.
pl: Musisz wybrać użytkownika

en: Object
pl: Obiekt

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Display fields
pl: Wyświetl pola

en: profile
pl: profil

en: Token replacement
pl: Zamiana wzorców

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Select one...
pl: Wybierz jedno...

en: Date formats
pl: Format daty

en: Send yourself a copy.
pl: Prześlij mi kopię.

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Production
pl: Produkcja

en: White
pl: Biały

en: Units
pl: Jednostki

en: Taxes
pl: Podatki

en: Tax rate
pl: Stawka podatku vat

en: or
pl: lub

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: open
pl: trwa

en: Convert
pl: Konweruj

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: All blogs
pl: Wszystkie blogi

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Forums
pl: Fora

en: view revisions
pl: przeglądanie wersji

en: Revisions for %title
pl: Wersje węzła %title

en: !date by !username
pl: !date przez !username

en: revert
pl: przywróć

en: Show diff
pl: Pokaż różnice

en: Revision
pl: Wersja

en: current revision
pl: aktualna wersja

en: Select different revisions to compare.
pl: Wybierz różne wersje do porównania.

en: next diff >
pl: następna różnica >

en: < previous diff
pl: < poprzednia różnica

en: Current revision:
pl: Obecna rewizja:

en: Revision of !new_date:
pl: Wersja z !new_date:

en: Changes to %name
pl: Zmień na %name

en: No visible changes
pl: Brak widocznych zmian

en: Show %preview_changes button on node edit form
pl: Pokaż przycisk %preview_changes w formularzu edycji węzła

en: Show difference between node revisions.
pl: Wyświetl różnice pomiędzy wersjami węzłów.

en: Add redirect
pl: Dodaj przekierowanie

en: Session
pl: Sesja

en: Track
pl: Historia

en: Match
pl: Pasuje

en: Missing
pl: Brakujące

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Link type
pl: Typ odnośnika

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: options
pl: opcje

en: Shopping cart
pl: Koszyk na zakupy

en: Your item(s) have been updated.
pl: Twoje przedmioty zostały zaktualizowane.

en: Qty.
pl: Ilość

en: Cart
pl: Koszyk

en: Transaction key
pl: Klucz transakcji

en: Credit card details
pl: Szczegóły karty kredytowej

en: Discount
pl: Rabat

en: Shipping
pl: Dostawa

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Day(s)
pl: Dni

en: Week(s)
pl: Tygodnie

en: Year(s)
pl: Lata

en: Order history
pl: Historia zamówień

en: Product
pl: Produkt

en: Flexible
pl: Elastyczny

en: Subtotal
pl: Podsuma

en: Billing address
pl: Adres płatności

en: Payment method
pl: Metoda płatności

en: Balance
pl: Bilans

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: Payment details
pl: Szczegóły płatności

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Products
pl: Produkty

en: Manage features
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami

en: create
pl: utwórz

en: Product settings
pl: Ustawienia produktów

en: Testing
pl: Testowanie

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Standard
pl: Standardowe

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: Total:
pl: Razem:

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Saint Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

en: Saint Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

en: Feet
pl: Stopa

en: Orders
pl: Zamówienia

en: Line %lineno
pl: Linia %lineno

en: 301 Moved Permanently
pl: 301 Przekierowanie stałe

en: 307 Temporary Redirect
pl: 307 Przekierowanie tymczasowe

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: My bookmarks
pl: Moje zakładki

en: Content settings
pl: Ustawienia zawartości

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Menu settings
pl: Menu

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: edit own
pl: edytuj moje

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Path to the "convert" binary
pl: Ścieżka do pliku binarnego biblioteki "convert"

en: Formats
pl: Formaty

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: New
pl: Nowe

en: User page
pl: Strona użytkownika

en: flag
pl: flaga

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Plural
pl: Liczba mnoga

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: relationships
pl: powiązania

en: Basic information
pl: Informacje podstawowe

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa może skłądać się wyłącznie ze znaków alfanumerycznych i znaków podkreślenia (_)

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Base path
pl: Ścieżka bazowa

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: Delete action
pl: Usunięcie akcji

en: Themes
pl: Skórki

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: JPEG quality
pl: Jakość grafik JPEG

en: not published
pl: nieopublikowany

en: unpublish
pl: zakończ publikację

en: Comment Notify
pl: Powiadomienia o komentarzach

en: Your comment follow-up notification for this post was disabled. Thanks.
pl: Powiadomienia o odpowiedziach do tego wpisu zostały wyłączone.

en: Comment follow-up notification settings
pl: Ustawienia powiadamiania o komentarzach

en: Receive comment follow-up notification e-mails
pl: Powiadamiaj o kolejnych odpowiedziach do Twoich komentarzy

en: Check this box to receive e-mail notification for follow-up comments to comments you posted. You can later disable this on a post-by-post basis... so if you leave this to YES, you can still disable follow-up notifications for comments you don't want follow-up mails anymore - i.e. for very popular posts.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje dostarczanie wiadomości mail w momencie pojawienia się odpowiedzi do Twoich komentarzy. Później można rezygnować z powiadomień do poszczególnych wpisów, na przykład do bardzo popularnych i często komentowanych wątków na forum, których nie chcemy już śledzić.

en: !site :: new comment for your post.
pl: !site :: nowy komentarz do twojego wpisu.

en: source comment
pl: komentarz pierwotny

en: This flag presets the flag for the follow-up notification on the form that anon users will see when posting a comment
pl: Ta opcja decyduje o tym jakie będą wyjściowe ustawienia powiadomień w momencie wysyłania odpowiedzi

en: Comment follow-up e-mail notification for anonymous as well as registered users.
pl: Powiadomienia o komentarzach dla anonimowych jak również zarejestrowanych użytkowników.

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Default weight
pl: Domyślna waga

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: News
pl: Aktualności

en: unblock
pl: odblokuj

en: not sticky
pl: nieprzyklejony

en: sticky
pl: przyklejony

en: not promoted
pl: nie na głównej

en: promoted
pl: na głównej

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: Contact settings
pl: Kontakt

en: cancel
pl: Anuluj

en: Tabs
pl: Karty

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: disable
pl: wyłącz

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Path to file
pl: Ścieżka do pliku

en: Storage
pl: Magazyn

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: low
pl: niski

en: high
pl: wysoki

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Enable custom alternate text
pl: Zezwól na własny tekst alternatywny

en: Enable custom title text
pl: Zezwól na własny tytuł

en: Alternate text
pl: Tekst alternatywny

en: Text to be displayed on mouse overs.
pl: Tekst wyświetlany po najechaniu myszą.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: You must select a node.
pl: Musisz wybrać węzeł

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: No style
pl: Brak stylu

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Lifetime
pl: Czas życia

en: Information
pl: Informacja

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Save Configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Toggle
pl: Przełącz

en: Simple
pl: Prosto

en: Double
pl: Podwójne

en: Relationship type
pl: Rodzaj relacji

en:  content
pl:  zawartość

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

en: Internationalization
pl: Internacjonalizacja

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Blocks
pl: Bloki

en: Menus
pl: Menu

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pl: Lista, oddzielonych przecinkami, terminów opisujących tę zawartość. Przykładowo "zabawne, skoki bungie, rozrywka".

en: A valid date is required for %title.
pl: %title wymaga poprawnej daty.

en: Date API requirements
pl: Wymagania Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
pl: Date API, którego mogą użyć inne moduły.

en: The Strtotime default value is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime nie jest prawidłowa.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime dla pola daty końcowej jest niepoprawna.

en: Relative
pl: Względne

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
pl: Domyślna wartość dla tego pola. Jeśli wybierzesz "Względną", określ parametry poniżej.

en: Customize Default Value
pl: Ustal wartość domyślną

en: Custom value for From date
pl: Niestandardowa wartość daty początkowej

en: Default value for To date
pl: Domyślna wartość daty końcowej

en: Same as From date
pl: Równa dacie początkowej

en: Custom value for To date
pl: Niestandardowa wartość daty końcowej

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód w liście wyboru roku, domyślnie -3:+3.

en: Customize Date Parts
pl: Dostosuj elementy daty

en: Above
pl: Ponad polem

en: Within
pl: Wewnątrz

en: Position of date part labels
pl: Pozycja etykiet elementów daty

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
pl: Lokalizacja etykiet elementów daty, np. "Rok", "Miesiąc" albo "Dzień". "Ponad" wyświetli je powyżej pola. "Wewnąntrz" umieści etykietę w polu tekstowym albo jako pierwszą opcję na liście rozwijanej. "Nigdzie" nie pokaże żadnej etykiety dla żadnego elementu daty. Tekst etykiety kontroluje skórka, np. 'date_part_label_year' albo 'date_part_label_month'.

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Uwaga! Zmiana tej wartości w momencie gdy pole było już wypełniane może spowodować utratę danych!

en: User's time zone
pl: Strefa czasowa użytkownika.

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
pl: W przypadku pustej daty końcowej zostanie użyta data początkowa.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
pl: Wartość DO jest wymagana dla powtarzających się terminów.

en: The raw date value.
pl: Niesformatowana data.

en: The formatted date.
pl: Sformatowana data.

en: The raw date timestamp.
pl: Niesformatowany znacznik czasowy.

en: Date year (four digit)
pl: Rok w dacie (cztery cyfry)

en: Date year (two digit)
pl: Rok w dacie (dwie cyfry)

en: Date month (full word)
pl: Miesiąc w dacie (pełnym słowem)

en: Date month (abbreviated)
pl: Miesiąc w dacie (skrót)

en: Date month (two digit, zero padded)
pl: Miesiąc w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date month (one or two digit)
pl: Miesiąc w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: Date week (two digit)
pl: Tydzień w dacie (dwie cyfry)

en: Date day (full word)
pl: Dzień w dacie (pełnym słowem)

en: Date day (abbreviation)
pl: Dzień w dacie (skrót)

en: Date day (two digit, zero-padded)
pl: Dzień w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date day (one or two digit)
pl: Dzień w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
pl: Jeśli pole ma określoną datę końcową, tokeny będą istnieć w postaci: [to-????], gdzie ???? jest normalnym tokenem.

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w formacie ISO, polecane dla historycznych albo niepełnych dat.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
pl: Przechowuj w bazie danych daty jako znaczniki czasowe, odradzany format obsługujący stare dane.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w jako pola daty i czasu, polecane dla pełnych dat i godzin, które mogą potrzebować obsługi stref czasowych.

en: !time from now
pl: !time od teraz

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
pl: Definiuje pola i kontrolki daty/czasu w CCK.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
pl: Symuluje funcje datowe PHP 5.2 w PHP 4.x, 5.0 i 5.1. Wymagane przy korzystaniu z PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: Previous field
pl: Poprzednie pole

en: Next field
pl: Następne pole

en: Increment
pl: Zwiększenie

en: Decrement
pl: Zmniejszenie

en: Date Popup requirements
pl: Wymagania Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
pl: Udostępnia wyskakujący kalendarz jquery i kontrolki do wprowadzania dat i godzin.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
pl: Wybierz częstotliwość i okres powtarzania się tego terminu. Jeśli nic nie zostanie wybrane, termin nie będzie się powtarzał.

en: Until
pl: Do

en: Date to stop repeating this item.
pl: Data, kiedy skończy powtarzać się ten element.

en: -- Any
pl: -- Dowolny

en: Day of Month
pl: Dzień miesiąca

en: Day of Week
pl: Dzień tygodnia

en: Except
pl: Oprócz

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
pl: Daty, które należy pominąć na liście powtórzeń

en: -- Period
pl: -- Okres

en: -- Frequency
pl: -- Częstotliwość

en: Every @number
pl: Co @number

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Fifth
pl: Piąty

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
pl: Date Repeat API wylicza powtarzające się daty i godziny według zasad iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
pl: Moduł Date Timezone wymaga !link.

en: set the site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
pl: Wybierz domyślną strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni.

en: The !link may not be correct.
pl: !link może być niepoprawny.

en: site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Date Timezone requirements
pl: Wymagania Date Timezone

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
pl: Skonfiguruj, jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w trakcie podglądu skróconej i pełnej wersji.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
pl: Skonfiguruj jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w wybranym kontekście.

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Search Index
pl: Przeszukaj indeks

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Updating field type %type with module %module.
pl: Aktualizacja typu pola %type z modułem %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
pl: Aktualizowanie kontrolki typu %type z modułu %module

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Allows administrators to define new content types.
pl: Zezwala administratorom tworzyć nowe typy zawartości.

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Used in
pl: Użyte w

en: No fields have been defined for any content type yet.
pl: Brak zdefiniowanych pól dla jakiegokolwiek typu zawartości.

en: fieldset
pl: grupa pól

en: fieldset - collapsible
pl: grupa pól - zwijalna

en: fieldset - collapsed
pl: grupa pól - zwinięta

en: Are you sure you want to remove the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Removed field %field from %type.
pl: Usunięte pole %field typu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
pl: W trakcie usuwania pola %field typu %type pojawił się problem.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
pl: Te ustawienia odnoszą się jedynie do pola  %field w sytuacji kiedy występuje ono w rodzaju zawartości %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
pl: Ustawienia odnoszą się do pola %field w każdym rodzaju zawartości w jakim się pojawi.

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: Saved field %label.
pl: Zapisano pole %label.

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Import data
pl: Importuj dane

en: collapsible
pl: zwijalny

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Typy zawartości, które mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przedrostek wartości, na przykład $ lub €. Pole puste oznaczać będzie brak przedrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (złoty|złotych).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przyrostek wartości, na przykład m², m/s², kb/s. Pole puste oznaczać będzie brak przyrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (metr|metrów).

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Defines numeric field types.
pl: Określa typy pól numerycznych.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
pl: Dla kontrolki 'pojedyncze pole wyboru' należy najpierw zdefiniować wartość 'niezaznaczone' a następnie 'zaznaczone' w polu <strong>Dozwolone wartości</strong>. Etykieta pola wyboru będzie pobrana z wartości 'zaznaczone'.

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Definiuje proste typy pól tekstowych.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: Userreference autocomplete
pl: Powiązanie z użytkownikiem, z podpowiedzią

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: Form
pl: Formularz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Title tag
pl: Tag tytułu

en: Canceled
pl: Anulowane

en: years
pl: lata

en: weeks
pl: tygodnie

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Default gateway
pl: Domyślna bramka

en: Ubercart - payment
pl: Ubercart - płatność

en: Any user
pl: Dowolny użytkownik

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Order ID
pl: ID zamówienia

en: Grid
pl: Siatka

en: Edit this term
pl: Edytuj termin

en: Italic
pl: Kursywa

en: URL redirects
pl: Przekierowania adresów

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
pl: Próbujesz przekierować stronę na samą siebie. To skutkowałoby pętlą.

en: The redirect has been deleted.
pl: Usunięto przekierowanie.

en: 300 Multiple Choices
pl: 300 Wiele możliwości

en: 302 Found
pl: 302 Znaleziono

en: 303 See Other
pl: 303 Zobacz inne

en: 304 Not Modified
pl: 304 Nie zmodyfikowane

en: 305 Use Proxy
pl: 305 Używaj Proxy

en: Redirect users from one URL to another.
pl: Przekierowuje użytkownika z jednego URL na inny.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Read/Write
pl: Odczyt/Zapis

en: Global
pl: Globalne

en: arguments
pl: argumenty

en: !title field is required.
pl: Pole !title jest wymagane.

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: No highlighting
pl: Bez podświetlania

en: file system
pl: system plików

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Thread
pl: Wątek

en: Layouts
pl: Układy

en: Section title
pl: Tytuł sekcji

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: Rate
pl: Oceń

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
pl: Podczas płatności wystąpił błąd. Skontaktuj się z nami by upewnić się, że zamówienie zostało złożone poprawnie.

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: ImageMagick Binary
pl: Plik binarny narzędzia ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
pl: ImageMagick to osobny program, który umożliwia manipulację obrazkami. By móc z niego korzystać, należy zainstalować go na serwerze i znać jego położenie. Jeśli masz wątpliwości co do ścieżki, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
pl: Wprowadź kompletną ścieżkę do pliku binarnego <kbd>convert</kbd> narzędzia ImageMagick. Przykładowo: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> lub <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
pl: Wyświetlaj informacje pomocne w usuwaniu błędów

en: ImageMagick command: @command
pl: Polecenie ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
pl: Dane wyjściowe ImageMagick: @output

en: <None>
pl: &lt;Brak&gt;

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
pl: Automatycznie utworzony alias %original_alias pozostaje w konflikcie z istniejącym aliasem. Alias zmieniono na %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
pl: Wygląda na to, że zainstalowano Pathauto, który wymaga modułu token jednak moduł token nie jest zainstalowany poprawnie lub nie ma go w ogóle.

en: Double quotes "
pl: Podwójny apostrof "

en: Single quotes (apostrophe) '
pl: Pojedynczy apostrof '

en: Back tick `
pl: Gravis `

en: Comma ,
pl: Przecinek ,

en: Period .
pl: Kropka .

en: Hyphen -
pl: Dywiz -

en: Underscore _
pl: Podkreślenie _

en: Colon :
pl: Dwukropek :

en: Semicolon ;
pl: Średnik ;

en: Pipe |
pl: Kreska pionowa |

en: Left curly bracket {
pl: Lewy nawias klamrowy {

en: Left square bracket [
pl: Lewy nawias kwadratowy [

en: Right curly bracket }
pl: Prawy nawias klamrowy }

en: Right square bracket ]
pl: Prawy nawias kwadratowy ]

en: Equal =
pl: Znak równości =

en: Asterisk *
pl: Gwiazdka *

en: Percent %
pl: Procent %

en: Caret ^
pl: Karetka ^

en: Dollar $
pl: Dolar $

en: At @
pl: Małpa @

en: Exclamation !
pl: Wykrzyknik !

en: Tilde ~
pl: Tylda ~

en: Left parenthesis (
pl: Lewy nawias (

en: Question mark ?
pl: Znak zapytania ?

en: Less than <
pl: Znak mniejszości <

en: Greater than >
pl: Znak większości >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla węzłów, które nie posiadają aliasów

en: Pattern for all @node_type paths
pl: Wzór dla wszystkich adresów @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe generowanie dla węzłów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe generowanie dla terminów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla użytkowników, którzy nie posiadali aliasów

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla blogów, które nie posiadają aliasów

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla śledzenia-użytkownika, które nie posiadają aliasów

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów blogów użytkowników zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów stron śledzenia użytkownika zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: Delete aliases
pl: Usuń aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
pl: Podobnie jak [cat], ale zawiera jej kategorie nadrzędne oddzielone za pomocą /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
pl: Podobnie jak [term], ale zawiera jego kategorie nadrzędne oddzielone za pomocą /.

en: Automatic alias
pl: Alias automatyczny

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
pl: Znak użyty do oddzielenia słów w tytule. Znak zastąpi każdą spację i znak interpunkcyjny. Użycie spacji lub znaku + może spowodować nieoczekiwane rezultaty.

en: Character case
pl: Wielkość liter

en: Leave case the same as source token values.
pl: Pozostaw wielkość liter tak jak w oryginale.

en: Change to lower case
pl: Zamień na małe litery.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
pl: Maksymalna długość generowanego aliasu. 100 jest wartością rekomendowaną. Zapoznaj się z <a href="@pathauto-help">pomocą Pathauto</a> w celu uzyskania dalszych szczegółów.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
pl: Maksymalna liczba obiektów podczas masowego uaktualniania aliasów

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
pl: Maksymalna liczba obiektów danego typu, dla których będą tworzone aliasy podczas masowego uaktualniania. Domyślną wartością jest 50 a rekomendowana wartość zależy od wydajności twojego serwera. Zmniejsz tą wartość w przypadku, gdy hurtowe uaktualnianie przekroczy "limit czasu" lub poskutkuje "białym ekranem".

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
pl: Nic nie robi. Pozostawia stary alias nietknięty.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
pl: Tworzy nowy alias. Istniejący alias będzie nadal funkcjonował.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
pl: Tworzy nowy alias. Kasuje stary alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
pl: Tworzy nowy alias. Przekierowuje stary alias.

en: Transliterate prior to creating alias
pl: Transliteruj przed stworzeniem aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
pl: Ogranicz znaki do liter i numerów obecnych w ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
pl: Przetwarza nowy alias, tak aby jego litery i cyfry należały wyłącznie do alfabetu ASCII-96.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
pl: Słowa do usunięcia z adresu URL, oddzielone przecinkami. Nie wpisuj tutaj znaków interpunkcyjnych oraz nie używaj edytora WYSIWYG dla tego pola tekstowego.

en: Punctuation settings
pl: Ustawienia interpunkcji

en: No action (do not replace)
pl: Brak działania (nie zamieniaj)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
pl: Użyj symboli z końcówką "-raw" w celu uniknięcia problemów z encjami HTML.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
pl: Wewnętrzny alias dla kanału (pozostaw pusty aby wyłączyć)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
pl: Skasuj wszystkie aliasy dla @label. Liczba aliasów, które zostaną usunięte: %count

en: Delete aliases now!
pl: Skasuj aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
pl: Wszystkie aliasy twoich adresów zostały skasowane.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
pl: Wszystkie aliasy adresów %type zostały usunięte.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów indeksów zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: notify of path changes
pl: informuj o zmianach w ścieżce

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
pl: Domyślny wzorzec ścieżki dla @node_type (ma zastosowanie do wszystkich poniższych węzłów typu @node_type, które nie mają zdefiniowanych wzorców)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
pl: Wzorzec dla wszystkich ścieżek typu @node_type w języku @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
pl: Wzorzec dla wszystkich ścieżek dla języka neutralnego @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla terminów, które nie posiadają aliasów

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
pl: Wygeneruj aliasy dla wszystkich istniejących terminów, które nie posiadają zdefiniowanego aliasu.

en: Automated alias settings
pl: Ustawienia automatycznych aliasów

en: Edit content
pl: Edycja zawartości

en: Change layout
pl: Zmień układ

en: Contexts
pl: Kontekst

en: Node access
pl: Dostęp do węzła

en: product
pl: produkt

en: edit block
pl: edytuj blok

en: edit menu
pl: edytuj menu

en: Addresses
pl: Adresy

en: Loading
pl: Ładowanie

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Permitted upload file extensions
pl: Rozszerzenia plików dozwolone do wysłania na serwer

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
pl: Rozszerzenia, jakie użytkownik będzie mógł załadować na serwer z pomocą tego pola. Oddzielaj kolejne rozszerzenia spacją i nie wprowadzaj kropek. Pozostaw puste aby pole przyjmowało dowolne rozszerzenie.

en: File size restrictions
pl: Ograniczenia wielkości pliku

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
pl: Limit rozmiaru pliku, jaki może wysłać użytkownik. Dotyczy nowo wysyłanych plików, nie ma wpływu na pliki już obecne w systemie.

en: Maximum upload size per file
pl: Maksymalna wielkość pojedynczego pliku

en: Maximum upload size per node
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików na węzeł

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
pl: Wprowadź limit dotyczący łącznego rozmiaru plików wysłanych przez to pole do jednego węzła. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Pozostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ustalać żadnego limitu.

en: File description
pl: Opis pliku

en: File size (in bytes)
pl: Rozmiar pliku (w bajtach)

en: File size (pretty printed)
pl: Rozmiar pliku (w przyjaznym formacie)

en: Defines a file field type.
pl: Określa typ pola pliku.

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: Switch user
pl: Przełącz użytkownika

en: Execute PHP
pl: Wykonaj PHP

en: Execute
pl: Wykonaj

en: empty
pl: pusty

en: Package
pl: Paczka

en: Attribute settings
pl: Ustawienia atrybutów

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: All users
pl: Wszyscy użytkownicy

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Node author
pl: Autor zawartości

en: Values
pl: Wartości

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Country code
pl: Kod kraju

en: Order #
pl: Numer zamówienia

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: highest
pl: najwyższy

en: lowest
pl: najniższy

en: Request receipt
pl: Prośba o potwierdzenie

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Log emails
pl: Loguj e-maile

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
pl: Biblioteka GD dla PHP nie jest zainstalowana lub jest przestarzała. Więcej informacji w <a href="@url">dokumentacji PHP</a>.

en: GD library
pl: Biblioteka GD

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Attach files
pl: Załącz pliki

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić pełen adres, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: Panel pages
pl: Strony panelowe

en: Panel nodes
pl: Węzły panelu

en: Mini panels
pl: Mini panele

en: Views panes
pl: Okienka widoków

en: by @user
pl: przez @user

en: view all panes
pl: pokaż wszystkie panele

en: view pane admin links
pl: zobacz odnośniki administracyjne panelu

en: administer pane visibility
pl: zarządzanie widocznością panelu

en: administer pane access
pl: zarządzanie dostępem dla panelu

en: administer advanced pane settings
pl: zarządzanie ustawieniami zaawansowanymi panelu

en: use panels caching features
pl: używaj pamięci podręcznej paneli

en: Update #5218 only has changes for PostgreSQL. There are no updates for MySQL databases - since you're running MySQL, you should consider this update successful.
pl: Aktualizacjia #5218 dotyczy wyłącznie PostgreSQL. Nie ma potrzeby aktualizaować baz MySQL - jeśli korzystasz z MySQL zignoruj ten komunikat.

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Deleted/missing block @module-@delta
pl: Usunięty/brakujący blok @module-@delta

en: New custom content
pl: Nowa własna zawartość

en: Create a completely custom piece of HTML content.
pl: Stwórz zupełnie własny kawałek treści HTML.

en: Custom PHP
pl: Własny kod php

en: Context
pl: Kontekst

en: General form
pl: Ogólny formularz

en: Form goes here.
pl: Formularz tutaj.

en: "@s" base form
pl: Formularz bazowy "@s"

en: Node type description
pl: Opis rodzaju węzła

en: Attached files
pl: Załączone pliki

en: Attached files go here.
pl: Tutaj dołączone pliki.

en: A list of files attached to the node.
pl: Lista plików dołączonych do węzła.

en: "@s" attachments
pl: Załączniki "@s"

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comment form here.
pl: Formularz komentarza tutaj.

en: "@s" comment form
pl: Formularz komentarza "@s"

en: Node comments
pl: Komentarze węzła

en: Node comments go here.
pl: Komentarze węzła tutaj.

en: The comments of the referenced node.
pl: Komentarze do powiązanego węzła.

en: Sort
pl: Sortowanie

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: "@s" comments
pl: Komentarze "@s"

en: Node content
pl: Zawartość węzła

en: The content of the referenced node.
pl: Zawartość powiązanego węzła.

en: Node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Node content goes here.
pl: Miejsce na zawartość węzła.

en: Edit node
pl: Edytuj węzeł

en: Edit this node
pl: Edytuj ten węzeł

en: Link title to node
pl: Powiąż tytuł z węzłem

en: Check here to make the title link to the node.
pl: Zaznacz tutaj, aby z tytułu utworzyć odnośnik do węzła.

en: No extras
pl: Brak dodatków

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: "@s" content
pl: Treść "@s"

en: Publishing options on the Node form.
pl: Opcje publikowania na formularzu węzła.

en: Node form author information
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Author information on the Node form.
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Node form file attachments
pl: Załączniki w formularzu węzła

en: File attachments on the Node form.
pl: Załączniki w formularzu węzła.

en: Publishing options.
pl: Opcje publikowania.

en: Comment options
pl: Opcje komentowania

en: Comment options.
pl: Opcje komentowania.

en: Authoring information.
pl: Informacje tworzenia zawartości.

en: Menu options
pl: Opcje menu

en: Menu options.
pl: Opcje menu.

en: URL path options
pl: Opcje ścieżki URL

en: URL Path options.
pl: Opcje ścieżki URL.

en: Attach files.
pl: Dodaj pliki.

en: Categories.
pl: Kategorie.

en: Book options.
pl: Opcje książki.

en: Node type description goes here.
pl: Opis typu węzła tutaj.

en: Node type description.
pl: Opis rodzaju węzła.

en: "@s" type description
pl: Opis typu "@s"

en: Profile content goes here.
pl: Zawartość profilu tutaj.

en: Which category
pl: Która kategoria

en: "@s" profile fields
pl: Pola profilu "@s"

en: Term description goes here.
pl: Opis terminu tutaj.

en: Term description.
pl: Opis terminu.

en: "@s" term description
pl: Opis terminu "@s"

en: List of related terms
pl: Lista powiązanych terminów

en: Sibling terms
pl: Terminy bliźniacze

en: Top level terms
pl: Terminy najwyższego poziomu

en: Which terms
pl: Które terminy

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: The picture of a user.
pl: Zdjęcie użytkownika.

en: "@s" user picture
pl: "@s" zdjęcie użytkownika

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: The profile of a user.
pl: Profil użytkownika.

en: "@s" user profile
pl: "@s" profil użytkownika

en: Vocabulary terms
pl: Terminy słownikowe

en: All the terms in a vocabulary.
pl: Wszystkie terminy w słowniku.

en: "@s" terms
pl: Terminy "@s"

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
pl: Definiuje maksymalną głębokość wyświetlanych terminów.

en: Display as tree
pl: Wyświetl jako drzewo

en: A node object.
pl: Obiekt węzła.

en: Currently set to !link
pl: Obecnie ustawiony na !link

en: Invalid node selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy węzeł.

en: A node add form.
pl: Formularz dodawania węzła.

en: Select the node type for this form.
pl: Wybierz typ węzła dla tego formularza.

en: A node edit form.
pl: Formularz edycji węzła.

en: A single taxonomy term object.
pl: Pojedynczy obiekt terminu taksonomii.

en: A single user object.
pl: Pojedynczy obiekt użytkownika.

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: A single taxonomy vocabulary object.
pl: Pojedynczy obiekt słownika taksonomii.

en: Select the vocabulary for this form.
pl: Wybierz słownik dla tego formularza.

en: New @s
pl: Nowa @s

en: New content of other types
pl: Nowa zawartość innego typu

en: New content behavior
pl: Ustawienia zachowania nowej zawartości

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
pl: Wybór domyślnego zachowania dla nowej zawartości dodawanej w systemie. Jeśli zaznaczone, nowa zawartość będzie automatycznie i natychmiast dostępna jako dostępna do wykorzystywania dla paneli. Jeśli wyłączone, nowa zawartość nie będzie dostępna do póki nie zostanie dopuszczona.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
pl: <p>Naciśnij Wyślij, aby otrzymać całą listę dostępnych typów zawartości z ustawieniami domyślnymi, które wybrałeś.</p>

en: Allowed @s content
pl: Dopuszczona @s zawartość

en: Select allowed layouts
pl: Wybierz dozwolone układy

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
pl: Zaznacz wszystkie układy jakie chcesz udostępnić użytkownikom do wyboru. Co najmniej jeden układ musi zostać zaznaczony.

en: Add argument
pl: Dodaj argument

en: relationship
pl: relacja

en: Add relationship
pl: Dodaj relację

en: Add context
pl: Dodaj kontekst

en: Required contexts
pl: Wymagane konteksty

en: required context
pl: wymagany kontekst

en: Add required context
pl: Dodaj wymagany kontekst

en: Close Window
pl: Zamknij Okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Add @type "@context"
pl: Dodaj @type "@context"

en: Edit @type "@context"
pl: Edytuj @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
pl: Podaj nazwę identyfikującą !type na stronach administracyjnych.

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
pl: Wpisz słowo kluczowe do zastąpienia w tytułach.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
pl: ignoruj; kontekst, który wymaga tego kontekstu, nie będzie dostępny.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
pl: Jeżeli brakuje argumentu lub jest niepoprawny, wybierz jak to powinno się zachować.

en: Context @count
pl: Kontekst @count

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Panel content has been updated.
pl: Zawartość panelu została zaktualizowana.

en: Choose layout
pl: Wybierz układ

en: Move content in @layout to
pl: Przenieś zawartość @layout do

en: Missing content type
pl: Brakujący typ zawartości

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
pl: Brak typu zawartości tego panelu lub został on skasowany. Ten panel nie będzie wyświetlany.

en: Add content to !s
pl: Dodaj zawartość do !s

en: There are no content types you may add to this display.
pl: Brak typów zawartości, które można dodać dla tego panelu.

en: Configure !subtype_title
pl: Konfiguruj !subtype_title

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
pl: W tej chwili brak dostępnych opcji pamięci podręcznej. Aby korzystać z opcji pamięci podręcznej należy uruchomić moduł pamięci podręcznej dla paneli.

en: Panel settings
pl: Ustawienia panelu

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Unknown context
pl: Nieznany kontekst

en: No context
pl: Brak kontekstu

en: Deleted/missing content type @type
pl: Usunięty/brakujący typ zawartości @type

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
pl: Możesz użyć %keywords z kontekstów, jak również %title aby zawierał oryginalny tytuł.

en: Context %count
pl: Kontekst %count

en: Columns
pl: Kolumny

en: Row @row, Column @col
pl: Wiersz @row, kolumna @col

en: Single column
pl: Pojedyncza kolumna

en: Two column bricks
pl: Dwie komórki - ułożenie ceglane

en: Left above
pl: Lewa powyżej

en: Right above
pl: Prawa powyżej

en: Left below
pl: Lewa poniżej

en: Right below
pl: Prawa poniżej

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Enter the module name to export code to.
pl: Wprowadź nazwe modułu dla którego kod ma być wyeksportowany.

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
pl: Tytuł tego mini panelu. Może on być zmieniony w konfiguracji bloku.

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
pl: Kategoria według której mini panele zostaną pogrupowane w formularzu dodawania treści. Dozwolone są tylko duże i małe znaki alfanumeryczne. Jeżeli pole pozostanie puste będzie ustawione na domyślną wartość "Mini panele".

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
pl: Kategorie mogą zawierać jedynie znaki alfanumeryczne lub spacje.

en: Deleted/missing mini panel @name
pl: Usunięty/brakujący mini panel @name

en: Untitled mini panel
pl: Nienazwany mini panel

en: Local
pl: Lokalnie

en: Panel layout
pl: Układ panelu

en: Panel content
pl: Zawartość panelu

en: The teaser is a piece of text to describe when the panel is listed (such as when promoted to front page); the actual content will only be displayed on the full node view.
pl: Skrót to fragment tekstu używany na listach (np. na liście promowanych na pierwszej stronie); zawartość będzie wyświetlana przy oglądaniu pełnej wersji wpisu.

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
pl: ID który może być użyty przez style CSS dla panelu.

en: Please select a layout.
pl: Proszę wybrać układ.

en: create panel-nodes
pl: Tworzenie paneli dla węzłów

en: edit own panel-nodes
pl: Edycja własnych paneli dla węzłów

en: administer panel-nodes
pl: Zarządzanie panelami dla węzłów

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
pl: Tworzy węzły podzielone na obszary z wybieralnymi treściami.

en: Add a node from your site as content.
pl: Dodaj węzeł ze swojej witryny jako zawartość.

en: Leave node title
pl: Pozostaw tytuł węzła

en: Invalid node
pl: Nieprawidłowy węzeł

en: Node loaded from @var
pl: Węzeł wczytany z @var

en: Deleted/missing node @nid
pl: Usunięty/brakujący węzeł @nid

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Path is required.
pl: Ścieżka jest wymagana.

en: Disable Drupal blocks/regions
pl: Wyłącz bloki/regiony Drupala

en: CSS code
pl: Kod CSS

en: Simple cache
pl: Prosta pamięć podręczna

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
pl: Prosta pamięć podręczna oparta  jest na upływie czasu. Jest to limit bezwzględny i raz zapisana zawartość pozostanie w pamięci do czasu aż minie określony czas.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
pl: Jeśli wybrane są "argumenty" zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego argumentu dla widoku. Jeśli wybrany jest "kontekst", zawartość będzie zapisywana w pamięci podręcznej indywidualnie dla każdego kontekstu panelu lub widoku. Jeśli wybrane jest "brak" będzie jedna pamięć podręczna dla panelu.

en: No argument
pl: Brak argumentu

en: From context
pl: Z kontekstu

en: From panel argument
pl: Z argumentu panelu

en: Required context
pl: Wymagany kontekst

en: Panel argument
pl: Argument panelu

en: Sixth
pl: Szóste

en: Fixed argument
pl: Stały argument

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Wyświetlanych elementów

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Link to view
pl: Odnośnik do widoku

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Edit this view
pl: Edytuj widok

en: Num posts
pl: Liczba postów

en: Send arguments
pl: Wyślij argumenty

en: Deleted/missing view @view
pl: Usunięty/brakujący widok @view

en: Book parent
pl: Element nadrzędny książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: Top level term
pl: Termin najwyższego poziomu

en: System block
pl: Blok systemowy

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
pl: Wyświetla panel jako blok systemowy. Ten rodzaj bloku posiada większe ograniczenia niż domyślne bloki systemowe.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
pl: Domyślny styl renderowania panelu. Wyświetla każdy panel z separatorem.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
pl: Prezentuje zawartość panelu jako listę HTML.

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Box around
pl: Prostokąt

en: Each pane
pl: Każdy panel

en: begins with
pl: zaczyna się

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Allow Upscaling
pl: Zezwól na powiększanie

en: Let scale make images larger than their original size
pl: Pozwól na skalowanie powyżej oryginalnych wymiarów.

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Szerokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
pl: Wysokość w pikselach albo procentach (na przykład 500 lub 80%).

en: Rotation angle
pl: Kąt obrotu

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
pl: Ilość stopni o jakie zostanie obrócony obraz. Dodatnie liczny oznaczają obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ujemne w przeciwnym kierunku.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
pl: Wylosuj kąt dla każdego obrazu. Kąt podany wyżej będzie użyty jako maksymalny.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
pl: Uwaga: parametr Sigma jest używany tylko jeśli aktywnym jest zestaw przetwarzania grafik Imagemagick.

en: Radius
pl: Promień

en: administer imagecache
pl: zarządzanie imagecachem

en: flush imagecache
pl: czyszczenie imagecache'a

en: Flush
pl: Wyczyść

en: Preset Namespace
pl: Przestrzeń nazw zestawu

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
pl: Ciąg znaków dodawany do adresu, decydujący, którego zestawu przekształceń ma użyć moduł ImageCache, aby przetworzyć obraz. Przestrzeń nazw winna składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych, podkreśleń (_) i łącznika (-).

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
pl: Czy chcesz wyczyścić pliki dla zestawu %preset?

en: New Actions
pl: Nowe działania

en: Add !action
pl: Dodanie działania !action

en: Administer imagecache presets and actions.
pl: Zarządzaj ustawieniami i akcjami imagecache.

en: Add new preset
pl: Dodaj nowe ustawienie

en: %p is not writeable by the webserver.
pl: %p nie ma praw do zapisu przez serwer internetowy.

en: An unknown error occured.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
pl: Wystąpił nieznany błąd w trakcie próby weryfikacji, czy %p jest katalogiem i ma prawa zapisu.

en: Print
pl: Drukuj

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Registration form
pl: Formularz rejestracji

en: The e-mail address %mail is not valid.
pl: Podany adres e-mail %mail jest nieprawidłowy.

en: Account
pl: Konto

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Finish
pl: Zakończ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę spróbować ponownie, a jeśli błąd pojawia się stale, skontaktować się z administratorem witryny.

en: In moderation
pl: W moderacji

en: daily
pl: dziennie

en: weekly
pl: tygodniowo

en: deleted
pl: usunięte

en: Billing information
pl: Dane do płatności

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: Credit card charged: !amount
pl: Karta kredytowa obciążona: !amount

en: Content ID
pl: ID zawartości

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Font family
pl: Czcionka

en: Sign up
pl: Zapisz się

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Reports
pl: Raporty

en: Delete node
pl: Usuń węzeł

en: Add row
pl: Dodaj wiersz

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: and
pl: i

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
pl: Adres URL, pod który przekierowuje się użytkownika. Może to być adres wewnętrzny, taki jak "node/1234", lub zewnętrzny, np. "http://drupal.org".

en: Display a message to the user
pl: Wyświetlanie komunikatu dla użytkownika

en: Optional URL
pl: Opcjonalny adres

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
pl: Jeżeli tytuł odnośnika jest opcjonalny lub wymagany pole będzie wyświetlane użytkownikowi końcowemu. Jeżeli tytuł jest statyczny odnośnik zawsze będzie używał tego samego tytułu. Jeżeli zainstalowany jest <a href="http://drupal.org/project/token">moduł token</a> tytuł statyczny może wykorzystywać dowolne pola węzła jako swoje wartości. Tytuły statyczne i zbudowane ze wzorców mogą zawierać większość śródliniowych znaczników HTML takich jak <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, itp.

en: Allow user-entered tokens
pl: Zezwól na wzorce wprowadzone przez użytkownika

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
pl: Zaznaczenie umożliwi użytkownikom wprowadzać wzorce w polach URL i tytułu w formularzu edycji węzła. Nie wpłynie to na ustawienia pola na tej stronie.

en: Rel Attribute
pl: Atrybut rel

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
pl: W trakcie wyświetlania ten odnośnik będzie miał taki atrybut rel. Najczęstszym przypadkiem użycia jest <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>, który powoduje, że niektóre wyszukiwarki nie będą wchodziły w ten link przy indeksowaniu stron.

en: At least one title or URL must be entered.
pl: Przynajmniej jeden adres musi zostać wprowadzony

en: You cannot enter a title without a link url.
pl: Nie można podać tytułu bez adresu

en: Title, as link (default)
pl: Tytuł, jako odnośnik (domyślne)

en: URL, as link
pl: URL, jako odnosnik

en: Short, as link with title "Link"
pl: Krótko, jako odnośnik z tytułem "Link"

en: Label, as link with label as title
pl: Etykieta, jako odnośnik poprzedzony etykietą z tytułem

en: Separate title and URL
pl: Osobno tytuł i adres

en: Popup
pl: wyskakujący

en: <p>The Markdown filter allows you to enter content using <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>, a simple plain-text syntax that is transformed into valid XHTML.</p>
pl: <p>Filtr Markdown umożliwia wprowadzanie treści za pomocą składni <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">Markdown</a>, (poprawny XHTML).</p>

en: Allows content to be submitted using Markdown, a simple plain-text syntax that is filtered into valid XHTML.
pl: Umożliwia wprowadzanie treści za pomocą składni Markdown (poprawny XHTML).

en: Markdown filter tips
pl: Markdown - wskazówki

en: Quick Tips:<ul>
          <li>Two or more spaces at a line's end = Line break</li>
          <li>Double returns = Paragraph</li>
          <li>*Single asterisks* or _single underscores_ = <em>Emphasis</em></li>
          <li>**Double** or __double__ = <strong>Strong</strong></li>
          <li>This is [a link](http://the.link.example.com "The optional title text")</li>
          </ul>For complete details on the Markdown syntax, see the <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">Markdown documentation</a> and <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">Markdown Extra documentation</a> for tables, footnotes, and more.
pl: Wskazówki:<ul>
          <li>Dwie lub więcej spacji na końcu linii = Nowa linia</li>
          <li>Podwójny enter = Akapit</li>
          <li>*Pojedyncze gwiazdki* albo _pojedynczne podkreślenia_ = <em>Kursywa</em></li>
          <li>**Podwójne gwiazdki** albo __podwójne podkreślenia__ = <strong>Tekst pogrubiony</strong></li>
          <li>To jest [link](http://link.example.com "Opcjonalny tytuł linka")</li>
          </ul>Szczegóły dotyczące posługiwania się składnią Markdown znajdziesz w <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax">dokumentacji</a>. Dla tabel, przypisów itp. zobacz <a href="http://michelf.com/projects/php-markdown/extra/">dokumentację Markdown Extra</a>.

en: You can use <a href="@filter_tips">Markdown syntax</a> to format and style the text. Also see <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> for tables, footnotes, and more.
pl: W celu sformatowania treści możesz skorzystać ze <a href="@filter_tips">składni Markdown</a>. Zobacz również <a href="@markdown_extra">Markdown Extra</a> dla tabel, przypisów itp.

en: 
    ## Header 2 ##
    ### Header 3 ###
    #### Header 4 ####
    ##### Header 5 #####
    (Hashes on right are optional)
    
    Link [Drupal](http://drupal.org)
    
    Inline markup like _italics_,
     **bold**, and `code()`.
    
    > Blockquote. Like email replies
    >> And, they can be nested
    
    * Bullet lists are easy too
    - Another one
    + Another one
    
    1. A numbered list
    2. Which is numbered
    3. With periods and a space
    
    And now some code:
        // Code is indented text
        is_easy() to_remember();
pl: 
    ## Nagłówek 2 ##
    ### Nagłówek 3 ###
    #### Nagłówek 4 ####
    ##### Nagłówek 5 #####
    (Krzyżyki z prawej strony nie są wymagane)
    
    Link [Drupal](http://drupal.org)
    
    Formatowanie tekstu, np. _kursywa_,
     **pogrubienie**, `kod()`.
    
    > Cytaty, tak jak w odpowiedzi email
    >> I mogą być zagnieżdżone
    
    * Tworzenie list wypunktowanych jest proste
    - Inna lista
    + Jeszcze inna lista
    
    1. Lista numerowana
    2. Tworzymy ją za pomocą
    3. Cyfry, kropki i spacji.
    
    A teraz trochę kodu:
        // Kod jest tekstem poprzedzonym wcięciem 
        to_łatwe() do_zapamiętania();

en: Markdown filter
pl: Filtr Markdown

en: Allows content to be submitted using Markdown, a simple plain-text syntax that is transformed into valid XHTML.
pl: Pozwala na wprowadzanie tekstu za pomocą Markdown, prostej składni transformowanej do poprawnego XHTML.

en: All comments
pl: Wszystkie komentarze

en: Payment method title
pl: Tytuł metody płatności

en: Order review submit button text
pl: Tekst przycisku przegląd zamówienia

en: Submit Order
pl: Realizuj zamówienie

en: Order created through website.
pl: Zamówienie złożone przez strone.

en: Add new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Rodzic komentarza

en: The parent comment.
pl: Komentarz nadrzędny.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Reply-to link
pl: Odnośnik odpowiedzi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Link this field to its user or an author's homepage
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika lub strony domowej autora

en: Product information
pl: Informacje o produkcie

en: field
pl: pole

en: The node the uploaded file is attached to
pl: Węzeł do którego załączono plik

en: Menu items
pl: Menu

en: clone
pl: duplikuj

en: View settings
pl: Ustawienia widoku

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Delete view
pl: Usuń widok

en: Regions
pl: Regiony

en: Set this context when viewing a node page or using the add/edit form of one of these content types.
pl: Ustaw ten kontekst podczas przeglądania strony węzła lub używania formularza dodawania/edycji jednego z tych typów zawartości.

en: Context UI
pl: Interfejs Context

en: Target
pl: Cel

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Remove this action
pl: Usuń tą akcje

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: The taxonomy term ID
pl: Identyfikator terminu kategorii

en: Force single
pl: Wymuś pojedyncze

en: View cart
pl: Przeglądaj koszyk

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
pl: Zarządzaj polami

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone wartości jakie może przyjąć pole. Wprowadź jadną wartość w każdej linii, posługując się formatem klucz|etykieta. Klucz to wartość jaka zostanie zapisana do bazy danych i musi odpowiadać typowi przechowywanych danych (%type). Etykieta jest opcjonalna, w razie jej braku użytkownikowi zostanie pokazany klucz. <br />Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Ship
pl: Dostawa

en: No products found
pl: Nie znaleziono produktów

en: Payment received
pl: Płatność otrzymana

en: Merchant ID
pl: ID sprzedawcy

en: Currency code
pl: Kod waluty

en: Signup
pl: Rejestracja

en: Signups
pl: Zapisy

en: Sign up for @title
pl: Formularz zapisu na @title

en: This node
pl: Ten węzeł

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: No roles
pl: Brak ról

en: The language the content is in.
pl: Język zawartości.

en: Response code
pl: Kod odpowiedzi

en: Stock management
pl: Zarządzanie asortymentem

en: Node tokens
pl: Wzorce węzła

en: Message body
pl: Treść wiadomości

en: Order complete
pl: Zamówienie ukończone

en: Payment methods
pl: Metody płatności

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: File download
pl: Pobieranie pliku

en: Credit card
pl: Karta kredytowa

en: Order total:
pl: Suma zamówienia:

en: Vendor account number
pl: Numer konta sprzedawcy

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Dates
pl: Daty

en: Deslash
pl: Filtrowanie ukośników

en: If enabled, this option will remove the trailing slash from requests. This stops requests such as <code>example.com/node/1/</code> failing to match the corresponding alias and can cause duplicate content. On the other hand, if you require certain requests to have a trailing slash, this feature can cause problems so may need to be disabled.
pl: Włączone powoduje usuwanie ukośników na końcu ścieżki. Po włączeniu ścieżka <code>przykladowa.pl/node/1/</code> nie będzie już odszukiwana w tabeli aliasów, co może być powodem pozornej redundancji zawartości. Jeśli z jakichś powodów potrzebne są ścieżki z ukośnikiem na końcu, nie należy włączać tej opcji.

en: Non-clean to Clean
pl: Zwykłe adresy na przyjazne

en: If enabled, this option will redirect from non-clean to clean URL (if Clean URL's are enabled). This will stop, for example, node 1  existing on both <code>example.com/node/1</code> AND <code>example.com?q=node/1</code>.
pl: Włączone powoduje przekierowanie ze zwykłych adresów na przyjazne (jeśli włączone są przyjazne adresy). Po włączeniu nigdy nie zobaczymy ani <code>przykladowy.pl/node/1</code>, ani <code>przykladowy.pl?q=node/1</code>.

en: Remove Trailing Zero Argument
pl: Usuwanie zerowych argumentów

en: Enabled for taxonomy term pages only
pl: Włączone tylko na stronach terminów taksonomii

en: Enabled for all pages
pl: Włączone dla wszystkich stron

en: Menu Access Checking
pl: Spardzanie dostępu do menu

en: Case Sensitive URL Checking
pl: Sprawdzanie rozróżniania wielkości znaków

en: This module will do a 301 redirect for all nodes which have an alias but are not using that alias.
pl: Moduł przekieruje trwale (301) przystkie węzły posiadające alias uruchamiane standardowym adresem.

en: Chose which features you would like enabled for Global Redirect
pl: Wybierz, które funkcje Global Redirect mają być włączone

en: Searches for an alias of the current URL and 301 redirects if found. Stops duplicate content arising when path module is enabled.
pl: Szuka aliasu żądanej ścieżki i przekierowują na nią trwale (301). Eliminuje problem pozornej redundancji zawartości.

en: Validator
pl: Walidator

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: None available.
pl: Brak dostępnych.

en: Maximum resolution for Images
pl: Maksymalna rozdzielczość dla obrazów

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Use default
pl: Użyj domyślnego

en: Choose a category
pl: Wybierz kategorię

en: Subtotal:
pl: Podsuma:

en: Add region
pl: Dodaj region

en: Generate
pl: Generuj

en: Base price
pl: Cena podstawowa

en: Tax
pl: Podatek

en: The weight, used for sorting.
pl: Waga, używana podczas sortowania.

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: In the form of WW (01 - 53).
pl: W formacie TT (01 - 53).

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Button alignment
pl: Położenie przycisków

en: Return to order view screen.
pl: Powrót do ekranu zamówienia.

en: Google Checkout total:
pl: Suma Google Checkout:

en: yearly
pl: co roku

en: monthly
pl: miesięcznie

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pl: %name: wartość nie może być dłuższa niż %max znaków.

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
pl: Przepraszamy, możesz dodać tylko jeden(no) z tych na raz.

en: Default cart form
pl: Domyślny formularz koszyka

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
pl: Wyświetl zawartość koszyka klienta.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
pl: To konto zostało zablokowane i nie ma więcej możliwości ściągania plików.

en: Uploaded file is not a valid JPEG
pl: Wgrany plik nie jest poprawnym formatem JPEG

en: Must fill in text
pl: Musi być wypełnione tekstem

en: Specify and collect payment for an order.
pl: Określ i pobierz płatność za zamówienie.

en: Test Gateway
pl: Bramka testowa

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
pl: Przetwórz płatność karty kredytowej przez bramkę testową.

en: Check or Money Order
pl: Czek albo przekaz pieniężny

en: Pay by mailing a check or money order.
pl: Zapłać wysyłając czek lub przekaz pieniężny.

en: UPS Letter
pl: UPS List

en: Pallet
pl: Paleta

en: Credit card encryption
pl: Szyfrowanie kart kredytowych

en: Credit card/eCheck
pl: Karta kredytowa/eCheck

en: Select your payment type:
pl: Wybierz metodę płatności:

en: Online check
pl: Czek online

en: Secret word for order verification
pl: Sekretne słowo dla weryfikacji zamówienia

en: Language preference
pl: Preferencje językowe

en: Single page checkout
pl: Realizacja zamówienia na jednej stronie

en: credit card
pl: karta kredytowa

en: echeck
pl: e-czek

en: eCheck
pl: e-czek

en: Update your payment details
pl: Zmień swoje dane dotyczące płatności

en: CIM settings
pl: Ustawienia CIM

en: cURL error: @error
pl: Błąd cURL: @error

en: Subscription ID: @subscription_id
pl: ID subskrypcji: @subscription_id

en: Subscription data updated at Authorize.Net.
pl: Uaktualnienie danych subskrypcji w Authorize.Net

en: Recurring fee order ID: @order_id
pl: ID zamówienia cyklicznej opłaty: @order_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
pl: Szczegóły płatności dla cyklicznej opłaty zostały zaktualizowane.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
pl: Jesteś pewień że chcesz anulować tą subskrypcję?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
pl: Subskrypcja anulowana poprzez Authorize.Net.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
pl: Anulowanie subskrypcji nie powiodło się. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź komentarze do zamówienia.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
pl: Jesteś pewien że chcesz anulować tą opłatę?

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
pl: Szyfrowanie karty kredytowej musi zostać skonfigurowane aby akceptować płatności kartą kredytową.

en: Authorize and capture immediately
pl: Autoryzuj i przechwyć natychmiast

en: Default credit transaction type
pl: Domyślny typ transakcji kredytowej

en: Credit card debug mode
pl: Tryb usuwania błędów karty kredytowej

en: Credit card:
pl: Karta kredytowa:

en: Pay by credit card.
pl: Zapłać kartą kredytową.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
pl: Wpisz nazwę posiadacza jaka jest widoczna na karcie.

en: You have entered an invalid credit card number.
pl: Wpisano niepoprawny numer karty kredytowej.

en: Issuing Bank:
pl: Bank wydający:

en: Credit card data security
pl: Dane zabezpieczające kartę kredytową

en: Checkout workflow
pl: Kolejność w kasie

en: Order status
pl: Status zamówienia

en: Card type
pl: Typ karty

en: Card owner
pl: Właściciel karty

en: Card number
pl: Numer karty

en: Expiration Year
pl: Rok utraty ważności

en: Issuing bank
pl: Bank wystawiający

en: Process card
pl: Przetwórz kartę

en: Close this window
pl: Zamknij to okno

en: Order total: @total
pl: Suma zamówienia: @total

en: Successful transaction.
pl: Transakcja przeszła pomyślnie.

en: Continue with checkout to complete payment.
pl: Kontynuuj zamówinie w celu wykonania płatności.

en: Select a payment method from the following options.
pl: Wybierz metodę płatności z następujących opcji.

en: None available
pl: Brak dostępnych

en: Check the order balance
pl: Sprawdź saldo zamówienia

en: Credit card charge failed.
pl: Obciążenie karty kredytowej nie powiodło się.

en: Credit card payment processed successfully.
pl: Płatność kartą kredytową przetworzona pomyślnie.

en: Payment gateways
pl: Bramki do płatności

en: Enable payment tracking.
pl: Włącz śledzenie płatności.

en: Allow payments to be deleted by users with permission.
pl: Pozwól na usuwanie płatności użytkownikom z uprawnieniami.

en: Default payment details message
pl: Domyślna wiadomość o szczegółach płatności

en: Message displayed when a payment method does not display any further details.
pl: Wiadomość wyświetlana, kiedy metoda płatności nie posiada żadnych dodatkowych informacji.

en: !method settings
pl: Ustawienia dla metody !method

en: Order total preview:
pl: Przegląd całego zamówienia

en: Check or money order
pl: Płatne przelewem lub gotówką

en: Cash on delivery
pl: Płatność za pobraniem

en: Pay cash on delivery on pick-up.
pl: Płatne gotówką w dniu dostawy.

en: A generic payment method type.
pl: Głowna metoda płatności

en: Maximum order total eligible for COD
pl: Maksymalna kwota całkowita dla płatności za pobraniem

en: Set to 0 for no maximum order limit.
pl: Ustaw na 0 w celu wyłączenia limitu.

en: Let customers enter a desired delivery date.
pl: Pozwól klientom wprowadzić preferowaną datę dostarczenia przesyłki.

en: Set the mailing address to display to customers who choose this payment method during checkout.
pl: Ustaw adres wysyłkowy wyświetlany dla użytkowników, którzy wybrali tą metodę płatności w trakcie realizacji zamówienia.

en: Direct checks to a person or department.
pl: Kieruj czeki do osoby lub departamentu.

en: Check payment policy
pl: Polityka płatności czekiem

en: Instructions for customers on the checkout page.
pl: Instrukcje dla klientów na stronie realizacji zamówienia.

en: Review order
pl: Podgląd zamówienia

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
pl: PayPal - płać bez udostępniania swoich informacji finansowych.

en: API password
pl: Hasło API

en: Flat rate
pl: Ustalona stawka

en: Fetch a shipping quote
pl: Pobierz sposób dostawy

en: Base rate
pl: Podstawowa stawka

en: Line item label
pl: Etykieta pozycji zamówienia

en: Getting shipping quote via !method
pl: Pobieranie sposobu dostawy poprzez !method

en: Click to calculate shipping
pl: Naciśnij, aby obliczyć koszty wysyłki

en: Cost:
pl: Koszt:

en: Password field is required.
pl: Pole Hasło jest wymagane.

en: Add an attribute
pl: Dodaj atrybut

en: Display type
pl: Typ wyświetlacza

en: Default cost
pl: Domyślny koszt

en: Please select
pl: Wybierz

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: There is @count product with this attribute. | There are @count products with this attribute.
pl[0]: Jest @count produkt powiązany z tym atrybutem.
pl[1]: Są @count produkty powiązane z tym atrybutem.

en: Confirm e-mail address
pl: Potwierdź adres e-mail

en: Confirm password
pl: Potwierdzenie hasła

en: Checkout settings
pl: Ustawienia realizacji zamówienia

en: Checkout messages
pl: Wiadomości przy kasie

en: Address fields
pl: Pola adresu

en: There are no products in your shopping cart.
pl: W Twoim koszyku nie ma żadnych produktów.

en: Cart contents
pl: Zawartość koszyka

en: Continue shopping
pl: Kontynuuj zakupy

en: Hour(s)
pl: Godzina(y)

en: Update cart
pl: Aktualizuj koszyk

en: Your cart has been updated.
pl: Twój koszyk został zaktualizowany.

en: Ubercart - core
pl: Ubercart - rdzeń

en: Last click
pl: Ostatnie kliknięcie

en: Catalog settings
pl: Ustawienia katalogu

en: Configure the catalog settings.
pl: Konfiguruj ustawienia katalogu.

en: More...
pl: Więcej

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
pl[0]: Jest @count produkt nie wyświetlany na liście katalogu.
pl[1]: Są @count produkty nie wyświetlane na liście katalogu.

en: IP addresses
pl: Adres IP

en: Message subject
pl: Temat wiadomości

en: export
pl: eksportuj

en: Add product
pl: Dodaj produkt

en: Add line item
pl: Dodaj pozycję zamówienia

en: Line item removed.
pl: Usunięto pozycję zamówienia.

en: Updated order
pl: Zamówienie zaktualizowano

en: Check the order status
pl: Sprawdź status zamówienia

en: Check the order total
pl: Sprawdź całkowitą kwotę do zapłaty dla zamówienia

en: Check an order's shipping postal code
pl: Sprawdź kod pocztowy w danych do dostawy

en: Check an order's shipping @zone
pl: Sprawdź @zone w danych do dostawy

en: Check an order's shipping country
pl: Sprawdź kraj w danych do dostawy

en: Check an order's billing postal code
pl: Sprawdź kod pocztowy w danych do płatności

en: Check an order's billing @zone
pl: Sprawdź @zone w danych do płatności

en: Check an order's billing country
pl: Sprawdź kraj w danych do płatności

en: Check an order's products
pl: Sprawdź produkty w zamówieniu

en: Check an order's number of products
pl: Sprawdź liczbę produktów w zamówieniu

en: Check an order's total weight
pl: Sprawdź wagę całkowitą zamówienia

en: Check if an order can be shipped
pl: Sprawdź czy zamówienie może być dostarczone

en: Update the order status
pl: Odśwież status zamówienia

en: Add a comment to the order
pl: Dodaj komentarz do zamówienia

en: Order settings
pl: Ustawienia zamówienia

en: View orders
pl: Przeglądaj zamówienia

en: Create order
pl: Utwórz zamówienie

en: Select address
pl: Wybierz adres

en: View order @order_id.
pl: Zobacz zamówienie @order_id.

en: View order
pl: Zobacz zamówienie

en: The order ID.
pl: Identyfikator zamówienia.

en: Line items
pl: Pozycje zamówienia

en: Update order
pl: Aktualizacja zamówienia

en: In checkout
pl: W kasie

en: Post checkout
pl: Po zapłaceniu

en: Empty line
pl: Pusta linia

en: Order state
pl: Stan zamówienia

en: View by status
pl: Pokaż wg statusu

en: No products found.
pl: Nie znaleziono produktów.

en: Select a product
pl: Wybierz produkt

en: Custom template
pl: Własny szablon

en: Edit order @order_id.
pl: Edytuj zamówienie @order_id.

en: edit orders
pl: edytuj zamówienia

en: Order Grand Total:
pl: Całkowita suma zamówienia:

en: Products Subtotal:
pl: Podsuma produktów:

en: Administer products, classes, and more.
pl: Administrowanie produktami, klasami i pozostałymi.

en: View products
pl: Przeglądarka produktów

en: Manage classes
pl: Zarządzaj klasami

en: Configure product settings.
pl: Skonfiguruj ustawienia koszyka.

en: Weight: !weight
pl: Waga: !weight

en: Product kit
pl: Zestaw produktów

en: This node represents two or more products that have been listed together. This presents a logical and convenient grouping of items to the customer.
pl: Ten węzeł reprezentuje dwa lub więcej produkty umieszczone na jednej liście. Są one prezentowane klientowi w logicznym, wygodnym porządku.

en: Name of the product kit
pl: Nazwa zestawu produktów

en: Click to add to cart.
pl: Kliknij aby dodać do koszyka.

en: Product Kit
pl: Zestaw Produktów

en: Customer reports
pl: Raport klienta

en: No customers found
pl: Nie znaleziono klientów

en: Customers total
pl: Klientów łącznie

en: New customers today
pl: Dzisiejsi nowi klienci

en: Online customers
pl: Klienci online

en: view reports
pl: zobacz raporty

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
pl: Zmniejsz stan magazynowy produktów w zamówieniu, które mają włączone śledzenie stanu magazynowego.

en: Store administration
pl: Zarządzanie sklepem

en: Administer store settings, products, orders, and more.
pl: Zarządzanie ustawieniami sklepu, produktami, zamówieniami i inne.

en: Search customers
pl: Wyszukiwarka klientów

en: Import countries
pl: Importuj kraje

en: Store settings
pl: Ustawienia sklepu

en: User initials
pl: Inicjały użytkownika

en: Assign initials to user accounts.
pl: Przypisz inicjały do kont użytkowników.

en: JS utilities
pl: Narzędzia JS

en: Customer orders
pl: Zamówienia klientów

en: View a list of orders placed by this customer.
pl: Zobacz listę zamówień złożonych przez tego klienta.

en: Disable a country
pl: Wyłącz kraj

en: Disable a country from use.
pl: Wyłącz kraj z użytku.

en: Enable a country
pl: Włącz kraj

en: Enable a disabled country.
pl: Włącz wyłączony kraj.

en: Remove a country
pl: Usuń kraj

en: Remove an installed country.
pl: Usuń zainstalowany kraj.

en: Update a country
pl: Aktualizuj kraj

en: Update an installed country.
pl: Aktualizuj zainstalowany kraj.

en: Our store
pl: Nasz sklep

en: A link to the site login page.
pl: Link do strony logowania witryny.

en: The Ubercart store name.
pl: Nazwa sklepu Ubercart.

en: The Ubercart store URL.
pl: URL sklepu Ubercart.

en: The Ubercart store owner.
pl: Właściciel sklepu Ubercart.

en: The Ubercart store e-mail address.
pl: Adres e-mail sklepu Ubercart.

en: The Ubercart store phone number.
pl: Numer telefonu sklepu Ubercart.

en: The Ubercart store mailing address.
pl: Adres korespondencyjny sklepu Ubercart.

en: The URL to the store help page.
pl: URL do strony pomocy sklepu.

en: - Show links -
pl: - Pokaż odnośniki -

en: No orders found.
pl: Nie znaleziono zamówień.

en: View order !order_id.
pl: Zobacz zamówienie !order_id.

en: Edit order !order_id.
pl: Edytuj zamówienie !order_id.

en: Create an order for this customer.
pl: Utwórz zamówienie dla tego klienta.

en: Ubercart User's Guide
pl: Podręcznik użytkownika Ubercart

en: Support Forums
pl: Fora wsparcia

en: Drupal Handbook
pl: Podręcznik Drupal'a

en: -None available-
pl: -Brak dostępnych-

en: !country disabled.
pl: !country nieaktywny.

en: !country is already disabled.
pl: !country jest już wyłączony.

en: Attempted to disable an invalid country.
pl: Próba wyłączenia niewłaściwego kraju.

en: @country enabled.
pl: Włączono @country.

en: @country is already enabled.
pl: @country jest już włączony.

en: Attempted to remove an invalid country.
pl: Próba usunięcia niewłaściwego kraju.

en: !country removed.
pl: Usunięto !country.

en: Attempted to update an invalid country.
pl: Próba aktualizacji niewłaściwego kraju.

en: You cannot update to a previous version.
pl: Nie możesz uaktualnić do poprzedniej wersji.

en: Country update complete.
pl: Aktualizacja kraju zakończona.

en: Customer's first name
pl: Imię klienta

en: Country settings saved.
pl: Ustawienia państwa zapisane.

en: Current format
pl: Obecny format

en: Street address 1
pl: Adres 1

en: Street address 2
pl: Adres 2

en: Enter the name of the user whose initials you want to adjust.
pl: Wpisz nazwę użytkownika, którego inicjały chcesz ustawić.

en: Initials
pl: Inicjały

en: Enter initials or leave blank to erase current initials.
pl: Wprowadź inicjały albo pozostaw puste, żeby wymazać obecne inicjały.

en: Initials for !username deleted.
pl: Inicjały dla  !username usunięto.

en: Initials for !username set to !initials.
pl: Inicjały dla !username ustawiono na !initials.

en: The following tables are used to display various parts of your store to your administrators and customers. Click on a table id to configure the display of that table.
pl: Następujące tablice są używane do wyświetlania różnych części twojego sklepu administratorom i klientom. Kliknij na identyfikatorze tabeli aby skonfigurować wyświetlanie dla tej tabeli.

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: No countries found.
pl: Nie znaleziono kraju.

en: 01 - January
pl: 01 - Styczeń

en: 02 - February
pl: 02 - Luty

en: 03 - March
pl: 03 - Marzec

en: 04 - April
pl: 04 - Kwiecień

en: 05 - May
pl: 05 - Maj

en: 06 - June
pl: 06 - Czerwiec

en: 07 - July
pl: 07 - Lipiec

en: 08 - August
pl: 08 - Sierpień

en: 09 - September
pl: 09 - Wrzesień

en: 10 - October
pl: 10 - Październik

en: 11 - November
pl: 11 - Listopad

en: 12 - December
pl: 12 - Grudzień

en: Tax rates and settings
pl: Wartości podatków i ustawienia

en: Delete tax rule
pl: Usuń regułę podatku

en: Changed %title to %amount.
pl: Zmienione %title na %amount.

en: Removed %title.
pl: Usuń %title.

en: Added %amount for %title.
pl: Dodano %amount dla %title.

en: Taxed product types
pl: Rodzaje produktów opodatkowanych

en: configure taxes
pl: skonfiguruj podatki

en: Custom pages
pl: Własne strony

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Saint Pierre and Miquelon
pl: Saint-Pierre i Miquelon

en: Default sort order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: translate
pl: przetłumacz

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pl: Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa. Nie udało się zapisać pliku .htaccess. W katalogu %directory należy umieścić plik .htaccess o następującej treści: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnych dozwolonych wymiarów %dimensions pikseli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za duże. Maksymalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za małe. Minimalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: Column settings
pl: Ustwienia kolumny

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Path: !path
pl: Ścieżka: !path

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Flags
pl: Flagi

en: Save and continue
pl: Zachowaj i kontynuuj

en: Row
pl: Wiersz

en: Row settings
pl: Ustawienia wiersza

en: Simplecontext arg
pl: Argument Simplecontext

en: Item1
pl: Element 1

en: The stuff for item 1.
pl: Zawartość elementu 1.

en: Item2
pl: Element 2

en: A relcontext object.
pl: Obiekt relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
pl: Dodaje kontekst typu relcontext z istniającego kontekstu simplecontext.

en: Scheduling
pl: Harmonogram

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Page elements
pl: Elementy strony

en: Variants
pl: Warianty

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Immediate
pl: Natychmiast

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: ends with
pl: kończy się na

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Input type
pl: Sposób wprowadzania

en: Author UID
pl: UID autora

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Section subtitle
pl: Podtytuł sekcji

en: Section class
pl: Klasa sekcji

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Replies to my comment
pl: Odpowiedzi do moich komentarzy

en: Notify me when new comments are posted
pl: Powiadamiaj mnie kiedy pojawiają się nowe komentarze

en: Comment notify
pl: Powiadomienia o komentarzach

en: If you want to subscribe to comments you must supply a valid e-mail address.
pl: By subskrybować komentarze należy podać prawidłowy adres e-mail.

en: No notifications
pl: Bez powiadamiania

en: Email to unsubscribe
pl: Adres mail, dla którego zakończyć powiadamianie

en: Unsubscribe this e-mail
pl: Rezygnuj z powiadomień dla tego maila

en: There were no active comment notifications for that email.
pl: Z podanym adresem nie były powiązane żadne powiadomienia.

en: Content types to enable for comment notification
pl: Typy zawartości, dla których uruchomić powiadomienia

en: Comments on content types enabled here will have the option of comment notification.
pl: Zaznaczone typy zawartości będą wyposażone w opcje powiadomień o odpowiedziach.

en: Available subscription modes
pl: Dostępne tryby powiadomień

en: Choose which notification subscription styles are available for users
pl: Wskaż, które rodzaje powiadomień dostępne mają być użytkownikom.

en: Default state for the notification selection box for anonymous users
pl: Domyślny stan opcji powiadomień dla użytkowników anonimowych

en: Default mail text for sending out notifications to commenters
pl: Szablon powiadomienia dla osób komentujących

en: Default mail text for sending out the notifications to node authors
pl: Domyślna treść wiadomości e-mail wysyłanej do autorów węzłów

en: Notified: !user_mail
pl: Powiadomienie do !user_mail

en: Email unsubscribed from 1 comment notification. | Email unsubscribed from @count comment notifications.
pl[0]: Subskrypcja została anulowana.
pl[1]: Anulowano @count subskrypcje.
pl[2]: Anulowano @count subskrypcji.

en: administer comment notify
pl: administracja powiadomieniami o komentarzach

en: subscribe to comments
pl: subskrybuj komentarze

en: Configure settings for e-mails about new comments.
pl: Konfiguruj ustawienia maili o nowych komentarzach.

en: Unsubscribe an email from all notifications.
pl: Anuluje wszystkie powiadomienia.

en: For some reason the {comment_notify_user_settings} table was not properly created, and so per-user comment_notify settings could not be copied from {users}.data.  You will need to run this update again.
pl: Z jakiegoś powodu nie udało się utworzyć tabeli {comment_notify_user_settings}, a w związku z tym ustawienia użytkowników dotyczące modułu comment_notify nie zostały skopiowane z {users}.data. Trzeba ponownie uruchomić tę aktualizację.

en: Moved comment_notify user settings data from the {users} table into the {comment_notify_user_settings} table.
pl: Przeniesiono dane modułu comment_notify dotyczące ustawień użytkowników z tabeli {users} do tabeli {comment_notify_user_settings}.

en: Something is maybe not right.
pl: Coś jest chyba nie w porządku.

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
pl: Zauważ, że priorytet listu e-mail jest ignorowany przez wiele programów do odbioru poczty e-mail.

en: Mail spool expiration
pl: Wygaśnięcie kolejki e-mail

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Display content type
pl: Pokaż rodzaj zawartości

en: Display author name
pl: Wyświetl nazwę autora

en: Display comment count
pl: Pokaż liczbę komentarzy

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
pl: Węzły są podstawową zawartością serwisów na Drupalu.

en: Comments are responses to node content.
pl: Komentarze są odpowiedziami na zawartość węzłów.

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: The flag name may only contain lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa flagi może zawierać tylko małe litery, podkreślenia oraz cyfry.

en: Flag names must be unique. This flag name is already in use.
pl: Nazwa flagi musi być unikalna. Ta nazwa flagi jest już w użyciu.

en: Flag translations of content as a group
pl: Flagowanie tłumaczenia treści jako grupy

en: Flag each translation of content separately
pl: Flagowanie każdego z tłumaczeń treści oddzielnie

en: Flagging translations as a group effectively allows users to flag the original piece of content regardless of the translation they are viewing. Changing this setting will <strong>not</strong> update content that has been flagged already.
pl: Flagowanie tłumaczenia jako grupy pozwala użytkownikom oflagować oryginalny kawałek treści niezależnie od oglądanego właśnie tłumaczenia. Zmiana tego ustawienia <strong>nie</strong> zaktualizuje treści oflagowanej już wcześniej.

en: Display link on node teaser
pl: Wyświetlanie odnośnika przy skrócie węzła

en: Display link on node page
pl: Wyświetlanie odnośnika na stronie węzła

en: Display checkbox on node edit form
pl: Wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła

en: If you elect to have a checkbox on the node edit form, you may specify its initial state in the settings form <a href="@content-types-url">for each content type</a>.
pl: Jeżeli wybrane zostanie wyświetlanie pola wyboru na formularzu edycji węzła, można określić początkowy stan w formularzu ustawień <a href="@content-types-url">każdego typu zawartości</a>.

en: flagged content
pl: oflagowana zawartość

en: Flagged content
pl: Oflagowana zawartość

en: Node flag
pl: Flaga węzła

en: Limit results to only those nodes flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a node.
pl: Ogranicza wyniki tylko do węzłów oznaczonych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na węźle.

en: Node flag counter
pl: Licznik flag węzłów

en: Include this to gain access to the flag counter field.
pl: Dołącz to, aby uzyskać dostęp do pola licznika flag.

en: Display link under comment
pl: Wyświetlanie odnośnika pod odpowiedzią

en: flagged comment
pl: Oflagowana odpowiedź

en: the flagged comment's content
pl: treść oflagowanej odpowiedzi

en: Flagged comment
pl: Oflagowana odpowiedź

en: Comment flag
pl: Flaga odpowiedzi

en: Limit results to only those comments flagged by a certain flag; Or display information about the flag set on a comment.
pl: Ogranicza wyniki tylko do odpowiedzi oflagowanych określoną flagą; lub wyświetla informacje o fladze ustawionej na komentarzu.

en: Comment flag counter
pl: Licznik flag odpowiedzi

en: flagged user
pl: użytkownik oflagowany

en: Flagged user
pl: Użytkownik oflagowany

en: Flag confirm
pl: Potwierdzenie flagi

en: Normal link
pl: Zwykły odnośnik

en: Confirmation form
pl: Formularz potwierdzający

en: Default flags
pl: Domyślne flagi

en: No flags are currently defined.
pl: Nie zdefiniowano aktualnie żadnych flag.

en: Flag type
pl: Typ flagi

en: Global?
pl: Globalna?

en: Disabled Flags
pl: Wyłączone flagi

en: Flagging an item may trigger <a href="@actions-url">actions</a>.
pl: Ustawienie flagi na elemencie może wyzwolić <a href="@actions-url">akcje</a>.

en: Flag name
pl: Nazwa flagi

en: Flag link text
pl: Tekst odnośnika flagi

en: Flag link description
pl: Opis odnośnika flagi

en: Flagged message
pl: Wiadomość oflagowania

en: Unflag link text
pl: Tekst odnośnika usuwania flagi

en: Unflag link description
pl: Opis odnośnika usuwania flagi

en: Unflagged message
pl: Wiadomość usuwania flagi

en: Global flag
pl: Globalna flaga

en: Flag @name has been deleted.
pl: Flaga @title została usunięta.

en: Edit action
pl: Edytuj akcję

en: No flag available
pl: Brak dostępnych flag

en: Select a flag
pl: Wybierz flagę

en: Add a new flag action
pl: Dodaj nową akcję flagi

en: Select an action
pl: Wybierz akcję

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Content Flagged @flag_title
pl: Zawartość została oflagowana jako @flag_title

en: More tokens
pl: Więcej wzorców

en: Flag has been uninstalled.
pl: Flaga została odinstalowana.

en: Flag actions
pl: Akcje flag

en: Execute actions on Flag events.
pl: Wykonywanie akcji po zdarzeniach flag.

en: The flag name.
pl: Nazwa flagi.

en: The flag title.
pl: Tytuł flagi.

en: The flagging action taking place.
pl: Trwa operacja flagowania.

en: A @flag-type has been flagged, under "@flag-title"
pl: @flag-type otrzymał flagę "@flag-title"

en: Flag queue size
pl: Rozmiar kolejki flag

en: Flag a @type
pl: Flaguj @type

en: Unflag a @type
pl: Odflaguj @type

en: @type is flagged
pl: Oflagowano @type

en: Comparison operator
pl: Operator porównania

en: Greater than or equal
pl: Większe niż lub równe

en: Less than or equal
pl: Mniejsze niż lub równe

en: Flag:
pl: Flaga:

en: The flag type
pl: Typ flagi

en: Is the flag global?
pl: Jest to globalna flaga?

en: Flaggable node
pl: Flagowany węzeł

en: Flaggable user
pl: Flagowany użytkownik

en: counter
pl: licznik

en: Not flagged
pl: Nie oflagowano

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Include only flagged content
pl: Dołącz tylko oflagowaną zawartość

en: You must first create a flag
pl: Należy na początku utworzyć flagę

en: by current user
pl: przez aktualnego użytkownika

en: by any user
pl: przez jakiegokolwiek użytkownika

en: IDs separated by , or +
pl: ID oddzielone , lub +

en: It is flaggable
pl: Jest flagowalny

en: It is flagged at least once
pl: Był flagowany conajmniej raz

en: It is flagged by the current user
pl: Oflagowano przez aktualnego użytkownika

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Use default image
pl: Użyj domyślnego obrazu

en: Choose a image that will be used as default.
pl: Wybierz obraz, jaki będzie użyty jako domyślny.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
pl: Podany tekst będzie wykorzystywany w czytnikach ekranu, wyszukiwarkach oraz kiedy obrazek nie może zostać załadowany.

en: Theming information
pl: Informacje o skórkach

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Undated
pl: Bez terminu

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Do not cache
pl: Nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł używany kiedy argument istnieje; Nadpisze tytuł widoku obecnego i poprzednich argumentów. Możesz użyć '%n' aby zastąpić argument w tytule. Na przykład "%1" dla pierwszego argumentu itd.

en: Action to take if argument is not present
pl: Akcja do wykonania w przypadku braku argumentu

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
pl: W przypadku przekazania tej wartości, argument zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: Wildcard title
pl: Tytuł dla symbolu wieloznacznego

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
pl: Tytuł widoku w przypadku symbolu wieloznacznego w podmianach w innych miejscach.

en: <Basic validation>
pl: Podstawowy sprawdzian

en: Action to take if argument does not validate
pl: Akcja do wykonania w przypadku jeśli argument jest nieprawidłowy

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
pl: Wyświetlone tutaj protokoły są dostępne globalnie. Można dodać więcej protokołów poprzez modyfikację zmiennej <em> filter_allowed_protocols</em> w swojej instalacji.

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pl: Anonimowym użytkownikom wyświetlaj co innego

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
pl: Umożliwia wprowadzenie tekstu, który będzie wyświetlany anonimowym użytkownikom zamiast zwykłej zawartości pola.

en: Text to display for anonymous users
pl: Tekst wyświetlany anonimowym użytkownikom.

en: Use default RSS settings
pl: Używaj domyślnych ustawień RSS

en: Title plus teaser
pl: Tytuł oraz skrót

en: Front page feed
pl: Kanał strony głównej

en: Primary
pl: Główny

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
pl: Nazwa bloku na stronie zarządzaj >> budowa witryny >> bloki.

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: All languages
pl: Wszystkie języki

en: User: ID
pl: Użytkownik: ID

en: Template file
pl: Plik z szablonem

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: No role
pl: Brak roli

en: Image preview
pl: Podgląd obrazka

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: %title field is required.
pl: Pole %title jest wymagane.

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: Link this field
pl: Z odnośnikiem

en: Only show "listed" file attachments
pl: Ogranicza wyświetlanie do załączników umieszczonych na liście

en: Videos
pl: Filmy

en: Next step
pl: Następny krok

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Link this field to its node
pl: Z odnośnikiem do węzła

en: Node creation
pl: Utworzenie węzła

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Cache once for everything (global)
pl: Jedna pamięć podręczna dla wszystkiego (globalna)

en: Per page
pl: Osobny dla każdej strony

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per role per page
pl: Osobny dla każdej roli i strony

en: Per user
pl: Osobny dla każdego użytkownika

en: Per user per page
pl: Osobny dla każdego użytkownika i strony

en: Create new
pl: Utwórz nowy

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Configure ImageAPI.
pl: Konfiguruj ImageAPI

en: Select a default image processing toolkit
pl: Wybierz domyślny zestaw narzędzi przetwarzania obrazków

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
pl: To ustawienie pozwala zdecydować, który zestaw narzędzi ma być używany do zmiany rozmiaru, przycinania i innych operacji na obrazach.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
pl: Wybrany zestaw narzędzi przetwarzania plików graficznych <em>%toolkit</em> nie może poprawnie przetworzyć funkcji "%function".

en: Compression Quality
pl: Jakość kompresji

en: Version information
pl: Informacje o wersji

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
pl: Jakość kompresji powinna być z przedziału od 0 do 100.

en: Manage ImageCache presets.
pl: Zarządzaj zestawami przekształceń ImageCache.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
pl: Umieść poniższy kod w swoim module, jako część <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
pl: %p nie jest katalogiem lub brak mu praw do odczytu przez serwer internetowy.

en: Has Avatar
pl: Posiada portret

en: Display the node with standard node view.
pl: Wyświetlaj węzeł w trybie widoku standardowego.

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: Canvas
pl: Przestrzeń robocza

en: Uid
pl: Identyfikator użytkownika

en: Logged in user
pl: Użytkownik zalogowany

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Node module form.
pl: Formularz modułu Node.

en: Locale module form.
pl: Formularz modułu locale.

en: Taxonomy module form.
pl: Formularz modułu taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
pl: Ścieżka w menu tak jak w ścieżce nawigacyjnej, nie zawiera Home ani [menu]. Oddzielona znakami /.

en: Default argument
pl: Domyślny argument

en: Are you sure you want to delete @name?
pl: Czy na pewno chcesz skasować @name?

en: Date year range
pl: Zakes lat

en: Legend
pl: Legenda

en: The year must be a number between %min and %max.
pl: Rok musi być liczbą pomiędzy %min a %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
pl: Miesiąc musi być liczbą pomiędzy 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
pl: Dzień musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
pl: Godzina musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
pl: Minuta musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
pl: Sekunda musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: A valid value is required.
pl: Wymagana jest poprawna wartość.

en: date ical
pl: data ical

en: Granularity must include a year.
pl: Poziom szczegółowości musi zawierać rok.

en: Repeat display
pl: Wyświetlanie powtórzeń

en: Some value must be entered in the To date.
pl: Data końcowa nie może być pusta.

en: The dates are invalid.
pl: Daty są niepoprawne.

en: The To date must be greater than the From date.
pl: Data końcowa musi być większa od daty początkowej.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
pl: Data (RRRR-MM-DD)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
pl: Data i czas (RRRR-MM-DDTGG:MM:SS)

en: Time H:i
pl: Czas H:i

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Text Field with custom input format
pl: Pole tekstowe z niestandardowym formatem treści

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
pl: Wszystkie kontrolki pól daty korzystające z jscalendar zostały zmienione na pola tekstowe, ponieważ zakończyło się wsparcie dla kontrolki jscalendar. Włącz moduł Date Popup, żeby udostępnić wyskakujący kalendarz jQuery i zmień ustawienia, żeby go wybrać.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
pl: Informacja o strefie czasowej pól, które nie uwzględniają stref została zaktualizowana w bazie danych.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
pl: Do wyboru na tej liście dostępne są tylko typy zawartości z polami daty.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
pl: Jeśli oczekiwany typ docelowy nie zawiera już pola daty, skorzystaj z tego linku, żeby wybrać typ zawartości, do którego zostanie dodane pole daty.

en: Add new date field
pl: Dodaj nowe pole daty

en: Date PHP4 setup.
pl: Konfiguracja PHP4.

en: Date PHP4 Settings
pl: Ustawienia Date PHP4

en: Use PHP default timezone
pl: Użyj domyślnej strefy czasowej PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
pl: Poprawne wyznaczanie dat w wersjach PHP niższych od 5.2 wymaga dodatkowych obliczeń, czyli wiele dodatkowej pracy. Te obliczenia są potrzebne, ponieważ PHP może używać stref czasowych różniących się od strefy czasowej strony, użytkownika albo innej zależnej od daty.Możemy przyspieszyć obliczenia przy założeniu, że PHP korzysta z prawidłowej strefy czasowej. Bez tego założenia potrzebujemy więcej czasochłonnych obliczeń. Jeśli dopasowanie stredy czasowej wydaje się działać niepoprawnie w twojej konfiguracji, możesz w tym ustawieniu wybrać "nie" i zmusić system do bardziej precyzyjnych, ale wolniejszych obliczeń związanych ze strefami czasowymi.

en: administer date_php4 settings
pl: zarządzanie ustawieniami date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
pl: Jeśli żadne zaawansowane opcje nie zostały wybrane, termin będzie się powtarzał od dnia tygodnia daty początkowej dla cotygodniowych powtórzeń lub danym dniu i miesiącu. Skorzystaj z opcji poniżej, żeby zmienić to zachowanie i wybrać konkretne miesiące i dni, w których termin ma się powtarzać. Skorzystaj z części "Oprócz", żeby określić daty, które powinny być wyjęte z puli wyników.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !date_order. !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
pl: !repeats_every_interval !month_days dnia !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
pl: !repeats_every_interval w !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
pl: !repeats_every_interval !count razy

en: !repeats_every_interval until !until_date
pl: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
pl: !repeats_every_interval oprócz !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
pl: !repeats_every_interval, a tydzień zaczyna się w !day_of_week

en: every week | every @count weeks
pl[0]: co tydzień
pl[1]: co @count tygodnie
pl[2]: co @count tygodni

en: every month | every @count months
pl[0]: co miesiąc
pl[1]: co @count miesiące
pl[2]: co @count miesięcy

en: every year | every @count years
pl[0]: co roku
pl[1]: co @count lata
pl[2]: co @count lat

en: every day | every @count days
pl[0]: codziennie
pl[1]: co @count dni
pl[2]: co @count dni

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
pl: Wykryta strefa czasowa: %timezone; data po stronie przeglądarki: %date; skrót: %abbreviation; przesunięcie: %offset; czas letni: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
pl: Pacyfik/Polinezja_Francuska-Markizy

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
pl: Potrzebne przy korzystaniu z Date API. Zmienia obsługę stref czasowych strony i użytkownika zamieniając różnice czasów na nazwy stref.

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Add a predicate
pl: Dodaj predykat

en: That predicate does not exist.
pl: Ten predykat nie istnieje.

en: Enter a title used for display on the overview tables.
pl: Wprowadź tytuł urzywany do wyświetlania na tabelach poglądowych.

en: Save predicate
pl: Zapisz predykat

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
pl: Te akcje zostaną wykonane jeżeli zdefiniowane warunki zostaną sprawdzone i będą prawdziwe.

en: Action: @title
pl: Akcja: @title

en: Available actions
pl: Dostępne akcje

en: Action removed.
pl: Akcja usunięta.

en: Action added.
pl: Akcja dodana.

en: Actions saved.
pl: Akcja zapisana.

en: Condition groups
pl: Grupy warunkowe

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
pl: I. Jeśli wszystkie grupy warunków są PRAWDZIWE.

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
pl: ALBO. Jeśli jakakolwiek z tych grup warunków jest PRAWDZIWA.

en: Add condition group
pl: Dodaj grupę warunków

en: Conditions group
pl: Grupa warunkowa

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
pl: I. Jeśli wszystkie z tych warunków są PRAWDZIWE.

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
pl: ALBO. Jeśli jakikolwiek z tych warunków jest PRAWDZIWY.

en: Available conditions
pl: Dostępne warunki

en: Remove group
pl: Usuń grupę

en: Condition: @title
pl: Warunek: @title

en: Negate this condition.
pl: Negacja tego warunku

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
pl: Zwróć FAŁSZ jeżeli ten warunek jest PRAWDZIWY i odwrotnie.

en: Remove this condition
pl: Usuń ten warunek

en: Condition group added.
pl: Grupa warunkowa dodana.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
pl: Wystąpił błąd podczas próby dodania tego warunku. Spróbuj ponownie.

en: Condition group removed.
pl: Grupa warunkowa usunięta.

en: %title condition added.
pl: Warunek %title dodany.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
pl: Wystąpił błąd podczas próby usunięcia warunku. Proszę spróbować ponownie.

en: Condition removed.
pl: Warunek usunięty.

en: Conditions saved.
pl: Warunki zapisane.

en: Convert configurations
pl: Konwertuj ustawienia

en: Converting Workflow-ng configurations
pl: Konwertowanie ustawień Workflow-ng

en: Beginning conversion...
pl: Początek konwersji...

en: @percentage% converted
pl: @percentage% skonwertowane

en: Now processing %cfg
pl: Przetwarzanie %cfg

en: Drupal user
pl: Użytkownik Drupala

en: Trigger arguments
pl: Argumenty wyzwalacza

en: Check the current date
pl: Sprawdź bierzącą date

en: Compare a node field value
pl: Porównaj wartość pola węzła

en: Check the user's roles
pl: Sprawdź role użytkownika

en: Comparison
pl: Porównanie

en: Only
pl: Tylko

en: Example: "The current date is before the date below."
pl: Przykład: "Bieżąca data jest przed datą poniżej."

en: Core node fields
pl: Pola węzła rdzenia

en: Author's user ID
pl: ID autora

en: Node is published?
pl: Czy węzęł jest opublikowany?

en: Node is promoted?
pl: Czy węzeł jest wypromowany?

en: Node is sticky?
pl: Węzeł przyklejony

en: Node field
pl: Pole węzła

en: Simple comparison
pl: Proste porównywanie

en: is greater than
pl: jest wieksze niż

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: is greater than or equal to
pl: jest większe od albo równe

en: is less than or equal to
pl: jest mniejszy niż albo równy do

en: Text matching
pl: Tekst pasuje

en: Yes/No
pl: Tak/Nie

en: Comparison value
pl: Wartość do porównania

en: OR: If the user has any of these roles.
pl: LUB: jeżeli użytkownik ma jedną z tych ról.

en: AND: If the user has all of these roles.
pl: ORAZ: oraz jeśli użytkownik ma wszystkie te role.

en: No variables available.
pl: Brak dostępnych zmiennych.

en: Available PHP variables
pl: Dostępne zmienne PHP

en: You may use these variables in your custom PHP.
pl: Możesz użyć tych zmiennych we własnym kodzie PHP.

en: administer conditional actions
pl: administruj akcjami warunkowymi

en: Conditional actions
pl: Akcje warunkowe

en: Administer the predicates setup to automate your store.
pl: Administracja konfiguracją predykatów w celu automatyzacji sklepu.

en: By trigger
pl: Przez wyzwalacz

en: By class
pl: Według klasy

en: Allows an administrator to create a new predicate.
pl: Pozwala administratorowi tworzyć nowe predykaty.

en: Edit predicate
pl: Edytuj predykat

en: Meta data
pl: Dane meta

en: Conditional Actions
pl: Akcje warunkowe

en: Are you sure you want to remove this item?
pl: Jesteś pewny że chcesz usunąć tą rzecz?

en: Log payments are being entered to and deleted from the order log.
pl: Zapisuj wprowadzanie i usuwanie płatności w dzienniku zamówień.

en: Default payment details message is: <br /> %message
pl: Domyślna wiadomość o szczegółach płatności to: <br />%message

en: Check the payment method
pl: Sprawdź metodę płatności

en: view order
pl: zobacz zamówienie

en: Continue shopping !type is: <br />!link
pl: Kontynuuj zakupy !type jest: <br />!link

en: Show/hide shopping cart contents.
pl: Pokaż/ukryj zawartość koszyka.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
pl[0]: <span class="num-items">@count</span> Produkt
pl[1]: <span class="num-items">@count</span> Produkty
pl[2]: <span class="num-items">@count</span> Produktów

en: Product SKU
pl: SKU produktu

en: The "From" address.
pl: Adres nadawcy

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
pl: Wprowadź adresy e-mail do otrzymywania powiadomień, każdy w nowej linii. Możesz użyć wzorców podstawiania do dynamicznego tworzenia adresów e-mail.

en: Check the user name.
pl: Sprawdź imię użytkownika.

en: Check the user email address.
pl: Sprawdź adres e-mail użytkownika

en: Check the user creation date.
pl: Sprawdź datę utworzenia użytkownika.

en: Check the user last login date.
pl: Sprawdź datę ostatniego logowania użytkownika.

en: Check the user language setting.
pl: Sprawdź ustawienia języka użytkownika

en: Check the role of the user.
pl: Sprawdź rolę użytkownika.

en: Send an order email
pl: Wyślij email z zamówieniem

en: Email an order invoice
pl: Wyślij fakturę za zamówienie

en: View order.
pl: Zobacz zamówienie.

en: View order invoice.
pl: Zobacz fakturę zamówienia.

en: Delete an order
pl: Usuń zamówienie

en: Total price
pl: Cena całkowita

en: Product kits
pl: Zestawy produktów

en: !country version !version is enabled.
pl: !country wersja !version jest włączona.

en: Prices will be altered by enabled price alterers in their order in the table above.
pl: Ceny będą zmodyfikowane prze włączone modyfikatory w  kolejności jak w tabeli poniżej.

en: Price formatter
pl: Format ceny

en: Cancel changes
pl: Anuluj zmiany

en: Price alterers
pl: Modyfikatory cen

en: Price handler configuration saved.
pl: Konfiguracja obsługi ceny została zapisana.

en: @field is enabled.
pl: @field jest włączony.

en: @field is disabled.
pl: @field jest wyłączony.

en: Default price handler
pl: Domyślna obsługa ceny

en: List Price:
pl: Lista cen:

en: Cost:
pl: Koszt:

en: Price:
pl: Cena:

en: Taxed products
pl: Produkty opodatkowane

en: Shippable products
pl: Produkty które można wysyłać

en: Any product
pl: Jakikolwiek produkt

en: No rates available.
pl: Stawki są niedostępne.

en: Add a tax rate
pl: Dodaj stawkę podatku

en: Apply tax to shippable products only.
pl: Dołącz podatek tylko do produktów, które mogą być wysłane.

en: "Blank line" product
pl: Produkt "pusta linia"

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
pl: Dołącz podatek do wymienionych typów/klas produktów.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
pl: Wartość musi być liczbą dodatnia. Przecinki są niedozwolone, tylko jeden znak dziesiętny.

en: Tax rate %name saved.
pl: Stawka podatku %name została zapisana.

en: Copy of !name
pl: Kopia !name

en: Tax rate %name cloned.
pl: Stawka podatku %name została sklonowana.

en: That tax rate does not exist.
pl: Taka stawka podatkowa nie istnieje.

en: Tax rate %name deleted.
pl: Stawka podatkowa %name została usunięta.

en: Tax rule
pl: Reguła opodatkowania

en: Calculate taxes
pl: Oblicz podatki

en: Apply !name
pl: Zastosuj !name

en: Edit a tax rate
pl: Edytuj stawkę podatku

en: Poll title
pl: Formularz modułu poll.

en: No description
pl: Brak opisu

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count wartości.

en: Name of top taxonomy term
pl: Nazwa głównego terminu taksonomii

en: ID of top taxonomy term
pl: ID głównego terminu taksonomii

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól

en: Delete user
pl: Usuń użytkownika

en: Modify node fields
pl: Zmień pola węzła

en: Execute arbitrary PHP script
pl: Wykonaj dowolny skrypt PHP

en: PHP script
pl: Skrypt PHP

en: Modify node taxonomy terms
pl: Zmień kategorie węzła

en: Add the selected terms
pl: Dodaj wybrane terminy

en: Replace existing terms with selected ones
pl: Zamień istniejące terminy na wybrane

en: Delete selected terms
pl: Usuń wybrane terminy

en: Modify user roles
pl: Modyfikuj role użytkownika

en: Add roles
pl: Dodaj role

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
pl: Wybierz jedną lub więcej ról, które będą przyznane wybranym użytkownikom.

en: Remove roles
pl: Usuń role

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
pl: Wybierz jedną lub więcej ról, które będą odebrane wybranym użytkownikom.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
pl: Nie wybrano żadnych ról do przyznania lub odebrania. Proszę wybrać jakąś czynność do wykonania.

en: Bulk Operations
pl: Operacje masowe

en: Display operations as
pl: Wyświetl operacje jako

en: Dropdown selectbox with Submit button
pl: Lista rozwijana z przyciskiem Wyślij

en: Each action as a separate button
pl: Każda akcja jako osobny przycisk

en: Skip confirmation step
pl: Pomiń krok potwierdzenia

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: - Choose an operation -
pl: - Wybierz operację -

en: No operation selected. Please select an operation to perform.
pl: Nie wybrano operacji. Proszę wybrać operację do wykonania.

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @arguments
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania operacji @operation z argumentami: @arguments

en: No alias
pl: Brak aliasu

en: No flags
pl: Brak flag

en: Chaos tool suite
pl: Pakiet Chaos tools

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: These features will be generally available for use by related modules as needed.
pl: Te funkcje będą dostępne do użycia przez powiązane moduły w przypadku takiej potrzeby.

en: See video
pl: Zobacz video

en: Video Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania video

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Embedded Media Field configuration
pl: Konfiguracja Embedded Media Field

en: When checked, then Embedded Media Field will use the SWFObject javascript library when it is able.
pl: Jeśli zaznaczone, Embedded Media Field będzie używać biblioteki javascript SWFObject kiedy to możliwe.

en: Allows custom thumbnails for Embedded Media Fields.
pl: Pozwalaj na dostosowane miniatur dla Embedded Media Fields.

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Name of top term's vocabulary
pl: Nazwa głównego słownika terminu taksonomii

en: ID of top term's vocabulary
pl: ID głównego słownika terminu taksonomii

en: The text used in the menu as link text for this item.
pl: Tekst użyty w menu jako odnośnik do tego elementu.

en: The title of the node's book parent.
pl: Tytuł książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The id of the node's book parent.
pl: Numer ID książki będącej elementem nadrzędnym.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
pl: Tytuły wszystkich elementów nadrzędnych w hierarchii książki.

en: The name of the currently logged in user.
pl: Nazwa aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The user ID of the currently logged in user.
pl: ID aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: The email address of the currently logged in user.
pl: Adres e-mail aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Display a tokenized message to the user
pl: Wyświetl użytkownikowi komunikat utworzony za pomocą wzorców

en: Send tokenized e-mail
pl: Wyślij e-mail utworzony za pomocą wzorców

en: Redirect to a tokenized URL
pl: Przekieruj na adres URL utworzony za pomocą wzorców

en: The email address to which the message should be sent.
pl: Adres e-mail na który powinna zostać wysłana wiadomość.

en: The message that should be sent.
pl: Wiadomość, która powinna być wysłana.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące wzorce mogą być użyte do wygenerowania adresu URL. W zależności od kontekstu w jakim działanie jest wyzwalane niektóre wzorce mogą nie być dostępne.

en: The message to be displayed to the current user.
pl: Wiadomość, która ma być wyświetlona aktualnemu użytkownikowi.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
pl: Następujące wzorce mogą być użyte w adresie URL. W zależności od kontekstu w jakim działanie jest wyzwalane niektóre wzorce mogą nie być dostępne.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
pl: Dostarcza API do zamiany symboli na rzeczywiste dane.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
pl: Dostarcza rozbudowane wersje działań zautomatyzowanych rdzenia Drupala przy pomocy modułu Token.

en: Date form type
pl: Typ formularza daty

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
pl: Wybierz precyzję daty dla tego filtru. Na przykład wybierając "dzień" utworzysz filtr, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wybrać rok, miesiąc i dzień.

en: Date field(s)
pl: Pola daty

en: Select date field(s) to filter with this argument.
pl: Wybierz pola daty, które mają być filtrowane przy pomocy tego argumentu.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
pl: Sposób obsługi w zapytaniu pól zawierających kilka dat. Zwróć elementy, które zawierają którąś ze wskazanych dat (data = pole_1 LUB pole_2) albo tylko te, które zawierają wszystkie wskazane daty (data = pole_1 ORAZ pole_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedno pole daty dla tego filtru.

en: Date default
pl: Domyślna data

en: To date default
pl: Domyślna data końcowa

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
pl: Określ domyślną datę końcową i datę początkową, jeśli używasz domyślnych wartości z operatorem "pomiędzy" albo "poza".

en: Missing date fields!
pl: Brakuje pól daty!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
pl: (@field) <strong>Udostępniony</strong> @widget @format

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: layout
pl: układ

en: The page has been deleted.
pl: Strona została usunięta.

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: delete own
pl: skasuj własne

en: Change basic information
pl: Zmień podstawowe informacje

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Broken handler @table.@field
pl: Nieprawidłowa procedura  @table.@field

en: Skipping broken view @view
pl: Pominięto uszkodzony widok @view

en: Ajax callback for view loading.
pl: Wywołanie zwrotne AJAX ładujące widok.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
pl: Konwerter próbuje przetworzyć widoki Views 1 na Views 2. Konwersja nie jest niezawodna; Być może będzie trzeba coś dopasować. Możesz importować widoki Views 1 używając zakładki Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Convert stored Views 1 views.
pl: Konwertuj widoki Views 1

en: Convert view
pl: Konwertuj widok

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
pl: Interfejs zarządzania modułem Views. Bez niego nie da się tworzyć ani edytować widoków.

en: Example table
pl: Przykładowa tabela

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
pl: Przykładowa tabela zawiera przykładową zawartość.

en: Example content
pl: Przykładowa zawartość

en: Some example content that references a node.
pl: Jakaś przykładowa zawartość odnosząca się do węzła.

en: Example node
pl: Przykładowy węzeł

en: Plain text field
pl: Pole zwykłego tekstu

en: Just a plain text field.
pl: Po prostu pole ze zwykłym tekstem.

en: Numeric field
pl: Pole numeryczne

en: Just a numeric field.
pl: Pole danych liczbowych.

en: Boolean field
pl: Pole alternatywy

en: Just an on/off field.
pl: Pole typu "włącz/wyłącz".

en: Timestamp field
pl: Pole znacznika czasu

en: Just a timestamp field.
pl: Po prostu pole ze znacznikiem czasu.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
pl: Odwzorowuje standardową stronę główną Drupala. Można zmienić ustawienia strony głównej tak, by wskazywała właśnie na stronę tego widoku.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł wykorzystywany, gdy argument jest obecny. Używany zamiast tytułu widoku, a także zamiast tytułów dla poprzednich argumentów (można je wywoływać, wpisując ich numery poprzedzone znakiem "%", np. "%1" za pierwszy argument, a "%2" za argument drugi).

en: Validator options
pl: Ustawienia walidatora

en: Display all values
pl: Wyświetl wszystkie wartości

en: Hide view / Page not found (404)
pl: Ukryj widok / Strony nie znaleziono (404)

en: Display empty text
pl: Wyświetl pusty tekst

en: Provide default argument
pl: Dostarcz domyślny argument

en: Provide default argument options
pl: Domyślne opcje argumentu

en: Default argument type
pl: Domyślny typ argumentu

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Allow multiple terms per argument.
pl: Pozwól na wiele terminów na argument.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów 1+2+3 (dla OR) albo 1,2,3 (dla AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
pl: Pozwól na pracę wielu argumentów razem.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Zezwala na jednoczesne działanie wielu egzemplarzy tego argumentu, tak jakby dla jednego argumentu wprowadzono wiele wartości. Niekompatybilne z ustawieniem "Redukuj duplikaty".

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów w postaci 1+2+3 lub 1,2,3.

en: Exclude the argument
pl: Wyklucz argument

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, wartości argumentów zostaną wykluczone.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy polega na ograniczaniu liczby znaków używanych w argumencie, co powoduje, że widok zbiorczy może służyć za słownik.

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
pl: Ile znaków w argumencie ma być filtrowanych. Jeśli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się na literę w argumencie będą pasować.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
pl: Jak przekształcić wielkość liter w przypadku wyświetlania wyniku  argumentu.

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
pl: Jeśli styl tego wymaga, etykieta dla tego pola zostanie wyświetlona użytkownikowi końcowemu.

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że pole co prawda nie będzie wyświetlane, ale jego dane wciąż będą ładowane przez widok. W ten sposób ukryć można pole, które służy jedynie do grupowania rekordów. Opcja ta może też być przydatna przy tworzeniu zaawansowanych szablonów dla skórek.

en: Rewrite the output of this field
pl: Modyfikuj wartość wyjściową pola

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
pl: Opcja umożliwia modyfikację wartości wyjściowej pola za pomocą tekstu oraz wzorców podstawiania zamienianych na dostępne dane.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Zawartość pola. Można korzystać z HTML oraz przedstawionych niżej wzorców podstawiania.

en: Output this field as a link
pl: Jako odnośnik

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
pl: Służy do przetwarzania pola w odnośnik. Jego cel musi zostać określony.

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst alternatywny. Większość przeglądarek wyświetla go w postaci etykiety pojawiającej się po najechaniu kursorem na odnośnik.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Trim this field to a maximum length
pl: Ucinaj długi tekst

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
pl: Służy do ucinania zawartości pola, jeśli przekroczy ona ustaloną liczbę znaków.

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Add an ellipsis
pl: Dodaj wielokropek

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
pl: Dodaje wielokropek ("...") na końcu pól, których zawartość została ucięta.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
pl: Usuwa wszystkie znaczniki HTML.

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że po ucięciu zawartości pola wszelkie znaczniki, które również mogły zostać ucięte, zostaną naprawione.

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (future dates start with - )
pl: Okres (daty przyszłe rozpoczynają się od - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
pl: Element nie jest udostępniany. <strong>Udostępnienie</strong> go umożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
pl: Element jest udostępniany. <strong>Ukrycie</strong> go uniemożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: Unlock operator
pl: Odblokuj operator

en: When checked, the operator will be exposed to the user
pl: Gdy zaznaczone, operator będzie widoczny dla użytkownika

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem filtru. Nie może być pusty.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
pl: Udostępniony filtr będzie opcjonalny, co znaczy, że będzie mógł zostać pominięty przez użytkownika.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
pl: Użytkownik będzie mógł wybrać tylko jedno z ustawień filtra.

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: Remember the last setting the user gave this filter.
pl: Pamięta ostatnie ustawienienie filtra użytkownika.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
pl: Należy wprowadzić wartość, chyba że udostępniony filtr jest opcjonalny.

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: Maksimum

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
pl: Filtry rozróżniające wielkość znaków mogą być szybsze. MySQL może z kolei ignorować to ustawienie.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
pl: Etykieta dla tego powiązania, która będzie wyświetlana tylko w trybie administracji.

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
pl: Jeśli powiązanie jest wymagane, elementy nim nie połączone nie są wyświetlane.

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
pl: views_handler_sort_formula brakująca wartość domyślna: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po <a href="@modules">włączeniu modułu Advanced Help</a>. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po zainstalowaniu specjalnego modułu Advanced Help dostępnego pod adresem !href. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: Warning! Broken view!
pl: Uwaga! Uszkodzony widok!

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Install the advanced help module for the getting started
pl: do wyświetlenia komunikatu wymagany jest moduł Advanced Help

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
pl: Wątpliwości? Polecamy stronę "!getting-started".

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
pl: Argumenty rozdziela się znakiem /, jakby były częścią ścieżki URL.

en: Clone view %view
pl: Duplikuj widok %view

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
pl: To jest unikalna nazwa widoku. Może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i podkreślenia; używana jest do identyfikowania widoku wewnętrznie i do generowania unikalnych nazw wzorów dla tego widoku. Jeśli nadpisujemy dostarczony wraz z modułem widok, nazwa nie może zostać zmieniona albo zostanie utworzony nowy widok.

en: View description
pl: Opis widoku

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
pl: Ten opis ukaże się w panelu administracyjnym użytkownika, abyś wiedział do czego ten widok służy

en: View tag
pl: Etykieta widoku

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
pl: Etykiety ułatwiają porządkowanie widoków na stronie zarządzania widokami. Nie są wymagane.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
pl: Rodzaj widoku określa zakres informacji pobieranej przez widok. Od niego zależy, jakie argumenty, pola, kryteria sortowania oraz filtry będą dostępne. <strong>Raz ustawiony, nie może być zmieniony</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
pl: Musisz użyć unikalnej nazwy dla tego widoku.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
pl: Czy na pewno przywrócić oryginalną wersję widoku %name?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie widoku spowoduje skasowanie widoku z bazy danych i przywrócenie oryginalnie dostarczonego widoku. Wszystkie zmiany które zrobiłeś będą utracone i nie będą mogły być odtworzone.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
pl: Czy na pewno usunąć widok o nazwie %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: The view has been deleted.
pl: Widok został usunięty.

en: There is no lock on view %view to break.
pl: Nie ma blokad do złamania na widoku %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
pl: Czy na pewno złamać blokadę widoku %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
pl: Przez złamanie tej blokady wszystkie niezapisane zmiany zrobione przez !user będą utracone!

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Edit view %view
pl: Edycja widoku %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
pl: Wprowadź nazwę używaną dla tego widoku jeśli jest inna niż źródłowa. Pozostaw puste aby użyć oryginalnej nazwy widoku.

en: Paste view code here
pl: Kod widoku należy wkleić poniżej

en: Unable to interpret view code.
pl: Nie można zinterpretować kodu widoku.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
pl: Importujesz widok utworzony w Views 1. Prawdopodobnie trzeba będzie poprawić część parametrów aby widok działał z wersją widoków View 2.

en: That view is not compatible with this version of Views.
pl: Widok jest niekompatybilny z aktualną wersją modułu Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
pl: Widok o tej nazwie już istnieje. Należy wybrać inną.

en: Display plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca format @plugin jest niedostępna.

en: Style plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania @plugin jest niedostępna.

en: Row plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania wierszy @plugin jest niedostępna.

en: @type handler @table.@field is not available.
pl: Procedura obsługi @type - @table.@field - jest niedostępna.

en: Unable to import view.
pl: Nie udało się zaimportować widoku.

en: Unknown or missing table name
pl: Nieznana lub brakująca nazwa tabeli

en: Click on an item to edit that item's details.
pl: Kliknij na pozycję aby edytować jej szczegóły.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
pl: Domyślny format widoku jest uszkodzony, stąd widok nie nadaje się do użytku.

en: Export this view
pl: Eksportuj ten widok

en: Create a copy of this view
pl: Stwórz kopię tego widoku

en: View "@display"
pl: Wyświetl w formacie "@display"

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
pl: Błąd: wtyczka "@plugin", do której odwołuje się format @display, nie istnieje!

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: &nbsp; Style: !style
pl: &nbsp; Sposób wyświetlania: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
pl: Podczas ponownego tworzenia kart natrafiono na nieprawidłowy identyfikator formatu.

en: Unable to initialize default display
pl: Nie można zainicjować domyślnego formatu

en: Add display
pl: Dodaj format

en: Remove display
pl: Usuń format

en: Restore display
pl: Przywróć format

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: View details
pl: Szczegóły widoku

en: Configure @type
pl: Konfiguruj @type

en: Rearrange @type
pl: Kolejność

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure @type %item
pl: Konfiguracja elementu typu @type o nazwie %item

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Change summary style for @type %item
pl: Zmiana widoku zbiorczego dla %item (@type)

en: Internal error: broken plugin.
pl: Błąd wewnętrzny: uszkodzona wtyczka.

en: Configure summary style for @type %item
pl: Konfiguruj widok zbiorczy dla %item (@type)

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
pl: Wszystkie zapytania generowane przez moduł Views będą w klauzuli WHERE zawierać specjalne wyrażenie 'VIEWS' = 'VIEWS'. Odszukiwanie zapyań w dziennikach zdarzeń serwera jest wtedy łatwiejsze, jednak opcji tej powinno się używać wyłącznie w trakcie rozwiązywania problemów.

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Ignore missing advanced help module
pl: Ignoruj brak modułu Advanced Help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
pl: Moduł Views wykorzystuje specjalny moduł Advanced Help, by przedstawiać bardziej szczegółową pomoc. Jeśli moduł ten nie jest zainstalowany, Views będzie wyświetlać komunikaty, chyba że wybierze się tę opcję.

en: Show query above live preview
pl: Wyświetl zapytanie powyżej podglądu na żywo

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
pl: Podgląd widoku wyświetla jego kod, jak i sam widok. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie informacji na temat zapytania, które służy do wygenerowania widoku, nad podglądem. W przeciwnym wypadku informacje te będą wyświetlane poniżej widoku.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: Do not show hover links over views
pl: Nie wyświetlaj odnośników po najechaniu kursorem myszki nad widokami

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
pl: By ułatwić zarządzanie widokami, moduł Views dodaje do widoków "pływające" odnośniki, które prowadzą do stron edycji i eksportu. Jeśli przeszkadzają, można je wyłączyć.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
pl: Włącz statystykę wydajności widoków przez moduł Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
pl: <em>Jeśli moduł Devel jest zainstalowany</em>, udostępnia dodatkowe statystyki dotyczące zapytań i wydajności.

en: Disable javascript with Views
pl: Wyłącz javastript w interfejsie Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
pl: Jeśli pojawiają się problemy ze skryptami javascript można je tutaj wyłączyć. Interfejs modułu Views pozwala na pracę bez javascript, choć nie będzie aż tak wygodny.

en: Page region to output performance statistics
pl: Obszar strony, w którym wyświetlane będą statystyki wydajności

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
pl: Brzmienie opcji "Cokolwiek" w filtrach umożliwiających tylko pojedynczy wybór

en: Error: missing @component
pl: Błąd: brakujący komponent @component

en: Server reports invalid input error.
pl: Serwer ostrzega, że wprowadzone dane są nieprawidłowe.

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
pl: Brak widoków typu Views 1 do konwersji w bazie.

en: Converted
pl: Skonwertowano

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
pl: Tabela poniżej jest listą widoków Views 1 przechowywanych w bazie. Możesz je skonwertować do Views 2 lub je skasować. Widoki te są konwertowalne tylko jeśli nie istnieją widoki w wersji 2 o takiej samej nazwie.

en: Unable to find view.
pl: Nie można znaleźć widoku.

en: Unable to convert view.
pl: Nie można skonwertować widoku.

en: The view has been deleted
pl: Widok został usunięty

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała wejść w niekończącą się pętlę!

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: HTML List
pl: Lista HTML-owa

en: Displays rows as an HTML list.
pl: Wyświetla elementy w postaci listy HTML.

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Tworzy kanał RSS na podstawie widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Fixed entry
pl: Stała wartość

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: filter
pl: filtr

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
pl: jQuery UI Tabs: nieprawidłowy identyfikator fragmentu.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
pl: jQuery UI Tabs: Za mało argumentów by dodać zakładkę.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
pl: Data najnowszej wiadomości w kanale.

en: The unique ID of the aggregator category.
pl: Unikatowy identyfikator kategorii subskrybenta.

en: The title of the aggregator category.
pl: Tytuł kategorii kanałów subskrybenta.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The text of the comment.
pl: Treść komentarza.

en: The comment ID of the field
pl: Identyfikator komentarza pola

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Date and time of when the comment was posted.
pl: Data i czas wysłania komentarza.

en: Provide a simple link to view the comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający wyświetlenie komentarza.

en: Provide a simple link to edit the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do edycji komentarzy

en: Provide a simple link to delete the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do usuwania komentarzy.

en: The node the comment is a reply to.
pl: Węzeł, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID nadrzędnego komentarza

en: The Comment ID of the parent comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza.

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
pl: Ostatni czas aktualizacji węzła lub nadesłania komentarza.

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
pl: Czy komentarze do węzła są włączone lub wyłączone.

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment with standard comment view.
pl: Wyświetl komentarz w standardowy sposób.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Link to contact page
pl: Odnośnik do strony kontaktowej

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Locale source
pl: Napis źródłowy

en: A source string for translation, in English or the default site language.
pl: Źródłowy napis przechowywany w celu przetłumaczenia - w języku angielskim lub domyślnym języku witryny.

en: The ID of the source string.
pl: Identyfikator tekstu oryginalnego.

en: A description of the location or context of the string.
pl: Opis umiejscowienia lub kontekstu napisu.

en: The group the translation is in.
pl: Kategoria, w której znajduje się tłumaczenie.

en: The full original string.
pl: Cały tekst oryginału.

en: The version of Drupal core that this string is for.
pl: Wersja rdzenia Drupala, do której należy napis.

en: Provide a simple link to edit the translations.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję tłumaczeń.

en: Locale target
pl: Tłumaczenie

en: The full translation string.
pl: Cały przetłumaczony napis.

en: The language this translation is in.
pl: Język tłumaczenia.

en: Singular LID
pl: Pojedyncze LID

en: The ID of the parent translation.
pl: Identyfikator tłumaczenia.

en: Whether or not the translation is plural.
pl: Czy tłumaczenie przygotowano dla liczby mnogiej.

en: The title of the node.
pl: Tytuł węzła.

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ węzła (np. "blog entry", "forum post", "story", etc).

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Published or admin
pl: Opublikowany lub przegląda administrator

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
pl: Filtruje nieopublikowane węzły jeśli dany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
pl: Czy węzeł opublikowano na stronie głównej.

en: Whether or not the node is sticky.
pl: Czy węzeł jest "przyklejony".

en: Provide a simple link to the node.
pl: Dostarcza odnośnik prowadzący do węzła.

en: Provide a simple link to edit the node.
pl: Dostarcza odnośnik do edytowania węzła.

en: Provide a simple link to delete the node.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania węzła.

en: In the form of CCYYMMDD.
pl: Format danych: CCYYMMDD

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: In the form of YYYYMM.
pl: Format danych: YYYYMM.

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: In the form of YYYY.
pl: Format danych YYYY

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: Format danych MM (01 - 12).

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: In the form of DD (01 - 31).
pl: W formacie DD (01 - 31).

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Node revision
pl: Wersja węzła

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
pl: Wersje węzła są historią zmian w nich.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
pl: Pozwiązuje wersje węzła z użytkownikiem który ją stworzył.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
pl: Faktyczna, pełne dane w polu treści; mogą  nie być właściwe dla wszystkich węzłów.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
pl: Zawartość pola z podsumowaniem. Niekoniecznie kompatybilne i użyteczne z wszystkimi typami zawartości.

en: Vid
pl: Identyfikator słownika (Vid)

en: The revision ID of the node revision.
pl: Identyfikator wersji węzła.

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: Input format id
pl: Identyfikator formatu danych

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
pl: Format danych wersji węzła w postaci numerycznego identyfikatora. !default to format domyślny.

en: The name of the input format of the node revision.
pl: Nazwa formatu danych wersji węzła.

en: Revert link
pl: Odnośnik przywracania wersji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania wersji węzła.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtruj węzły uwzględniając uprawnienia do wyświetlania widoku. <strong>Niepotrzebne, jeśli rodzaj widoku ustawiono na "węzeł".</strong>

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Show a marker if the node has new or updated content.
pl: Dodaje marker dla nowych bądź zaktualizowanych węzłów.

en: Show only nodes that have new content.
pl: Pokazuj tylko te węzły, które maja nową zawartość.

en: Node ID from URL
pl: Identyfikator węzła z adresu

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: Poll
pl: Ankieta

en: Whether the poll is open for voting.
pl: Czy ankieta wciąż trwa.

en: Profile textfield
pl: Pole tekstowe profilu

en: Profile textarea
pl: Wielowierszowe pole tekstowe profilu

en: Profile checkbox
pl: Pole wyboru profilu

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: Profile freeform list %field-name.
pl: Lista niesformatowana profilu (%field-name).

en: Profile date %field-name.
pl: Pole daty profilu (%field-name).

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Links from
pl: Odnośniki z

en: Other nodes that are linked from the node.
pl: Inne wpisy, do których odnosi się wpis.

en: Links to
pl: Odnosniki do

en: Other nodes that link to the node.
pl: Inne wpisy, które odnoszą się do wpisu.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: The terms to search for.
pl: Wyrażenia, które mają zostać wyszukane.

en: Display the results with standard search view.
pl: Wyświetl wyniki za pomocą widoku standardowego wyszukiwania.

en: Node statistics
pl: Statystyki węzłów

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Ostatnia odsłona

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Data ostatniej odsłony węzła.

en: Stores site access information.
pl: Przechowuje informacje o dostępie do strony.

en: Browser session ID of user that visited page.
pl: Identyfikator sesji przeglądarki należącej do użytkownika, który odwiedził stronę.

en: Title of page visited.
pl: Tytuł odwiedzonej strony.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
pl: Wewnętrzna ścieżka do odwiedzonej strony (względem adresu witryny).

en: Referrer URI.
pl: Odsyłający

en: Hostname of user that visited the page.
pl: Nazwa hosta odwiedzającego.

en: The user who visited the site.
pl: Użytkownik który odwiedził witrynę.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
pl: Czas ładowania strony w milisekundach.

en: Timestamp of when the page was visited.
pl: Znacznik czasu ostatnich odwiedzin strony.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: The ID of the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The path of the file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The status of the file.
pl: Status pliku.

en: The date the file was uploaded.
pl: Data wysłania pliku.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin. Każdy słownik, którego termin wyświetlany jest przez pole "Taksonomia:Termin" i podobnie jak to pole również może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
pl: Terminy taksonomii. Warto wiedzieć, że użycie tego pola może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów - by temu zapobiec, należy skorzystać z filtrów.

en: Taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The term weight field
pl: Pole "wagi" terminu

en: The description associated with a taxonomy term.
pl: Opis terminu taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The parent term of the term.
pl: Termin nadrzędzny.

en: Term synonym
pl: Synonim terminu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
pl: Terminy synonimiczne mogą służyć jako alternatywne nazwy terminów.

en: Term ID (with depth)
pl: ID terminu (z głębokością)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
pl: Filtr głębokości jest bardziej złożony, dlatego udostępnia mniej opcji.

en: Term ID depth modifier
pl: Modyfikator filtra głębokości terminu

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
pl: Pozwala modyfikować "głębokość" podaną za pomocą argumentu "Taksonomia: ID (oraz głębokość) terminu".

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Translation set node ID
pl: Identyfikator zestawu tłumaczeń węzła

en: The ID of the translation set the content belongs to.
pl: Identyfikator zbioru tłumaczeń, do którego należy dana zawartość.

en: Source translation
pl: Oryginał

en: The source that this content was translated from.
pl: Tekst, na podstawie którego stworzono tłumaczenie.

en: Versions of content in different languages.
pl: Wersje zawartości w różnych językach.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
pl: Węzły nieprzetłumaczone bądź będące oryginałami, na podstawie których stworzono tłumaczenia.

en: Child translation
pl: Tłumaczenie

en: Nodes that are translations of a source translation.
pl: Węzły będące tłumaczeniami.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
pl: Status tłumaczenia - czy wymaga aktualizacji.

en: Outdated
pl: Nieaktualne

en: upload
pl: wysyłanie plików

en: The description of the uploaded file.
pl: Opis wysłanego pliku.

en: Listed
pl: Na liście

en: Whether or not the file is marked to be listed.
pl: Czy plik został umieszczony na liście.

en: All files attached to a node with upload.module.
pl: Wszystkie pliki załączone do węzła za pomocą modułu upload.

en: Has attached files
pl: Ma dołączone pliki

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
pl: Ogranicza wyświetlanie do elementów posiadających załączniki. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli posiadają one więcej niż jeden załącznik.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
pl: By uzyskać dostęp do większej liczby danych dotyczących wysłanych z pomocą modułu upload plików, należy dodać odpowiednie powiązanie. Jeśli do węzła dodano więcej niż jeden plik, węzeł może pojawić się w wynikach wielokrotnie.

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail użytkownika. Pola tego zazwyczaj nie wyświetla się użytkownikom, dlatego należy być ostrożnym.

en: Language of the user
pl: Język użytkownika

en: The user's picture, if allowed.
pl: Portret użytkownika, jeśli włączone.

en: The date the user was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: The user's last access date.
pl: Data ostatniego dostępu użytkownika.

en: The user's last login date.
pl: Data ostatniego logowania się użytkownika.

en: Whether a user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny, czy zablokowany.

en: The user's signature.
pl: Podpis użytkownika.

en: Provide a simple link to edit the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję konta użytkownika.

en: Provide a simple link to delete the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający usunięcie konta użytkownika.

en: Roles that a user belongs to.
pl: Role do których należy użytkownik

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
pl: Zezwól na ignorowanie argumentu. Ten argument nie będzie miał wpływu na zapytanie.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: Link this field to its aggregator category page
pl: Z odnośnikiem do strony kategorii subskrybenta

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Link this field to its comment
pl: Podlinkuj to pole do jego komentarza

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: Type of link
pl: Rodzaj odnośnika

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown group
pl: Nieznana kategoria

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: No language
pl: Brak języka

en: Current installed version
pl: Obecnie zainstalowana wersja

en: Unknown node type
pl: Nieznany typ węzła

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
pl: Służy do wyboru dopuszczalnych typów węzłów. Niewybranie żadnego oznacza, że wszystkie typy są dopuszczalne.

en: Validate user has access to the node
pl: Sprawdza czy użytkownik ma dostęp do węzła

en: Node IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory węzłów rozdzielone przecinkami lub znakami "+".

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: Display node comments
pl: Wyświetlaj komentarze do węzła

en: No alternate
pl: Bez alternatywnych

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pl: Wyszukiwanie dla obu wyrażeń wpisujemy wielkimi literami <strong>OR</strong>. Na przykład, <strong> koty OR psy</strong>.

en: Display score
pl: Wyświetl priorytet

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Set the breadcrumb for the term parents
pl: Uwzględniaj terminy nadrzędne w ścieżkach nawigacyjnych

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
pl: Wyświetla wszystkie terminy nadrzędne na liście stron nadrzędnych, a każdy z odnośników kieruje do tego widoku. Działa tylko, gdy wskazano dokładnie jeden termin.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: Allow multiple terms per argument
pl: Wiele terminów dla argumentu

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, pozwala ona użytkownikom wprowadzać wiele argumentów w formacie 1+2+3. Z powodu liczby klauzul JOIN, których wymagałoby takie zapytanie, operator AND będzie traktowany jako operator OR.

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its taxonomy term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu taksonomii

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
pl: Jeżeli określone słowniki mają być sprawdzane należy je zaznaczyć; jeżeli żaden nie jest zaznaczony wszystkie terminy przejdą.

en: Term IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory terminów rodzielone przecinkami bądź plusami

en: Term name or synonym
pl: Nazwa lub synonim terminu

en: Term name/synonym converted to Term ID
pl: Nazwa bądź synonim terminu zamieniona na jego identyfikator

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
pl: Forma w jakiej ma występować argument. W przypadku nazwy terminu zazwyczaj lepiej korzystać z zamiany w identyfikator terminu lub zamiast argumentu "Kategorie: Kategoria" zastosować argument "Kategorie: Identyfikator terminu".

en: Include untranslated nodes
pl: Uwzględniaj nieprzetłumaczone węzły

en: Current language
pl: Obecny język

en: Translation option
pl: Opcja tłumaczenia

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Opcje tłumaczenia umożliwiają wybranie tłumaczenia lub tłumaczeń, które łączą się w zestawie tłumaczenia. Należy wybrać "Język aktualny" lub "Język domyślny" aby połączyć odpowiednio z tłumaczeniem w aktualnym lub domyślnym języku. W celu połączenia z określonym językiem należy go wybrać. Jeżeli wybrane zostanie "Wszystkie", każde tłumaczenie utworzy nowy wpis co może powodować duplikaty.

en: To the user
pl: Dla użytkownika

en: With a mailto:
pl: Z "wyślij do:" (mailto:)

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Type of user argument to allow
pl: Rodzaj argumentu dla kont użytkowników

en: Only allow numeric UIDs
pl: Tylko identyfikatory numeryczne

en: Only allow string usernames
pl: Tylko nazwy użytkowników

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
pl: Zarówno identyfikatory numeryczne, jak i nazwy użytkowników

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane uprawnienia oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych rang.

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane role oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana domyślnego rodzaju argumentu spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP argument code
pl: Kod PHP argumentu

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
pl: Wprowadź kod PHP który zwróci wartość użytą dla tego argumentu. Nie używaj &lt;?php ?&gt;. Musisz zwrócić tylko jedną wartość dla jednego argumentu.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana sprawdzianu poprawności spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
pl: Kod tu umieszczony powinien zwracać wynik TRUE lub FALSE. Brak zwróconej wartości jest równoznaczny z wartością FALSE. Należy upewnić się, że zwracane są poprawne wartości oraz nie stosować &lt;?php ?&gt;. Argument do walidacji będzie w zmiennej "$argument"  a w zmiennej "$view". Możesz zmienić argument poprzez ustawienie "$handler->argument".

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the name of this display.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Change the style plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania.

en: Row style
pl: Sposób wyświetlania wierszy

en: Change the row plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Mini
pl: Minimalistyczny

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Change how many items to display.
pl: Zmienia liczbę wyświetlanych elementów.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Display only distinct items, without duplicates.
pl: Wyświetlaj elementy tylko raz, eliminując duplikaty.

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Format powiązany

en: Specify which display this display will link to.
pl: Określa format, do którego prowadzić będą odnośniki z aktualnego formatu.

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: Unknown/missing format
pl: Nieznany/brakujący format danych

en: Change this display's !name.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Get information on how to theme this display
pl: Wyświetla informacje na temat tworzenia skórek dla tego formatu.

en: The name of this display
pl: Nazwa formatu

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Ten tytuł pojawi się tylko na stronach edycji widoku.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
pl: Tytuł pojawi się w odpowiednim miejscu przy widoku, np. jako tytuł strony lub bloku.

en: Use AJAX when available to load this view
pl: Ładuj widok z wykorzystaniem AJAX, jeśli to tylko możliwe

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
pl: Powoduje, że wyświetlanie kolejnych stron widoku, sortowanie go, a także stosowanie udostępnionych filtrów odbywa się z pomocą mechanizmu AJAX. Oznacza to, że strona widoku nie będzie odświeżana. Odradza się stosowanie tej opcji w przypadku, gdy widok stanowi główną zawartość strony, ponieważ nie jest wtedy możliwe kierowanie odnośników na konkretną podstronę. Opcja ta jest jednak bardzo przydatna dla zawartości dodatkowej.

en: Use a pager for this view
pl: Użyj podziału na strony dla tego widoku

en: Full pager
pl: Zwykłe odnośniki do podstron

en: Mini pager
pl: Minimalistyczne odnośniki do podstron

en: Pager element
pl: Element stronicowania

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów wyświetlanych na jednej stronie. Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie limitu.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
pl: Liczba elementów, które mają zostać pominięte. Dla przykładu, jeśli "przesunięcie" wynosi 3, wtedy trzy pierwsze elementy nie zostaną wyświetlone. Z ustawienia tego nie można korzystać, jeśli liczba wyświetlanych elementów jest ustawiona na zero.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
pl: Wyświetla u dołu widoku odnośnik, który prowadzi do strony widoku. Jeśli takich stron jest więcej, odnośnik prowadzi do formatu określonego ustawieniem "Format powiązany", które znajduje się powyżej.

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
pl: Można dostosować !settings dla bieżącego stylu klikając odpowiednią ikonę.

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u dołu widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
pl: Komunikat wyświetlany, gdy widok jest pusty. Opcjonalny.

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
pl: Wybrany sposób wyświetlania wierszy można dostosować, korzystając z odnośnika !settings lub odpowiedniej ikony.

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Display output
pl: Forma wyświetlania formatu

en: Alternative display output
pl: Alternatywne wyświetlanie wyników

en: Style output
pl: Styl wyników

en: Alternative style
pl: Styl alternatywny

en: Row style output
pl: Styl wiersza

en: Alternative row style
pl: Alternatywny sposób wyświetlania wierszy

en: Field @field (ID: @id)
pl: Pole @field (Id.: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
pl: Poniżej wymieniono wszystkie możliwe szablony, uporządkowane mniej więcej względem ich ogólności. Aktywny szablon (najbardziej szczegółowy, który mógł odnaleźć system) jest pogrubiony.

en: Change theme
pl: Zmień skórkę

en: Rescan template files
pl: Ponownie przeskanuj pliki szablonów

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
pl: <strong>Uwaga!</strong> Po dodaniu, usunięciu lub zmianie nazwy szablonu należy poinformować o tym Drupala, wymuszając przeskanowanie plików. Użycie przycisku spowoduje wyczyszczenie rejestru skórek, co doprowadzi do przeskanowania. Podane powyżej informacje będą wtedy znowu aktualne.

en: Theming information (display)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (format)

en: Back to !info.
pl: Wróć do !info

en: theming information
pl: informacje pomocne przy tworzeniu skórek

en: This display has no theming information
pl: Format nie zawiera żadnych informacji na temat tworzenia skórek.

en: This is the default theme template used for this display.
pl: Domyślny szablon używany do wyświetlania widoku w tym formacie.

en: This is an alternative template for this display.
pl: Oto alternatywny szablon dla tego formatu.

en: Theming information (style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (styl)

en: This display has no style theming information
pl: Format nie posiada żadnych informacji pomocnych przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this style.
pl: Domyślny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: This is an alternative template for this style.
pl: Alternatywny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: Theming information (row style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (sposób wyświetlania wierszy)

en: This display has no row style theming information
pl: Format nie oferuje żadnych informacji na temat sposobu wyświetlania wierszy, które mogłyby być pomocne przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this row style.
pl: Domyślny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: This is an alternative template for this row style.
pl: Alternatywny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: File found in folder @template-path
pl: Plik znaleziony w folderze @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
pl: (Plik nie znaleziony, w folderze @template-path)

en: Status: using default values.
pl: Status: użyto domyślnych wartości.

en: Update default display
pl: Zaktualizuj domyślny format

en: Status: using overridden values.
pl: Status: użyto nadpisanych wartości.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit arguments
pl: Dziedzicz argumenty

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
pl: Czy format ma dziedziczyć argumenty z nadrzędnego formatu, do którego jest dołączony?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Block caching type
pl: Sposób umieszczania bloku w pamięci podręcznej

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
pl: Określa domyślne ustawienia przekazywane wewnętrznemu mechanizmowi pamięci podręcznej Drupala. Wymaga włączenia tej pamięci na stronie zarządzania blokami. Wskazana jest ostrożność, ponieważ możliwości kontroli częstotliwości opróżniania pamięci są niewielkie.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
pl: Widok będzie dostępny pod podaną ścieżką witryny. Zaleca się, by wyglądała ona mniej więcej tak: "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" (z jednym znakiem % dla każdego z argumentów zdefiniowanych w widoku).

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
pl: Widok zostanie wyświetlony pod podanym adresem. Można wprowadzić znaki "%", tam gdzie spodziewamy się argumentów, np. "node/%/feed".

en: Menu item entry
pl: Element menu

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
pl: Nazwa elementu bądź zakładki menu.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
pl: W przypadku ustawienia jako zakładka lub pozycja menu należy wprowadzić tekst wyświetlany jako opis pozycji menu.

en: Insert item into an available menu.
pl: Umieszcza element w jednym z dostępnych menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
pl: Wybór menu wymaga uruchomienia modułu menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
pl: Im mniejsza waga, tym bliżej lewej pojawi się element.

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
pl: Kiedy dostarczamy menu jako zakładki, Drupal musi wiedzieć jaki będzie element nadrzędny. Czasami element taki istnieje, ale czasami będzie trzeba go utworzyć. Ścieżką elementu nadrzędnego zawsze będzie część powstała przez odłączenie ostatniego fragmentu ścieżki podrzędnej. Na przykład, jeśli ścieżka do widoku to: </em>foo/bar/baz</em> nadrzędną ścieżka będzie <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
pl: Gdy dodajesz element nadrzędny menu, wprowadź jego tytuł.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
pl: W przypadku tworzenia nadrzędnego elementu menu należy wprowadzić opis tej pozycji.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
pl: Gdy element nadrzędny menu jest zakładką, wprowadź jej wagę. Im mniejszy numer, tym zakładka będzie bardziej z lewej.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
pl: "$arg" już nie używamy. Użyj w zamian %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
pl: Moduł Views nie może tworzyć zwykłych elementów menu dla ścieżek zawierających znak %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu, jednak nie wskazano tytułu menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu nadrzędnego, jednak nie wskazano tytułu menu nadrzędnego.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
pl: Wybrane pola wyświetlane będą jedno obok drugiego, a nie jedno za drugim.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: Use the site mission for the description
pl: W miejsce opisu wstaw deklarację misji witryny

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: Pojawi się w samym kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetlaj liczbę rekordów przy każdym odnośniku

en: Override number of items to display
pl: Kontroluj liczbę wyświetlanych elementów

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
pl: Jaki porządek sortowania ma być domyślnym.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: The style selected does not utilize fields.
pl: Wybrany sposób wyświetlania nie korzysta z pól.

en: None defined
pl: Nie zdefiniowano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: Widok jest edytowany przez użytkownika !user, w związku z czym możliwość jego edycji przez innych użytkowników jest zablokowana. Blokada trwa !age. Można ją <a href="!break">złamać</a>.

en: New view
pl: Nowy widok

en: Changed view
pl: Zmieniony widok

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
pl: Widok %name, wyświetlający elementy typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
pl: Podgląd

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
pl: <em>@type</em> @base widok: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
pl: Tytuł: @title

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
pl: Brak widoków, które by można było wyeksportować.

en: Show only these tags
pl: Tylko poniższe etykiety

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
pl: Te dane należy wprowadzić do pliku @module.info w katalogu modules/@module

en: use views exporter
pl: Użyj eksportowania widoków

en: Bulk export
pl: Eksport masowy

en: Views exporter
pl: Eksportowanie widoków

en: Allows exporting multiple views at once.
pl: Pozwala eksportować wiele widoków na raz.

en: Administration menu
pl: Menu administracyjne

en: Formatted html link
pl: Sformatowany odnośnik HTML

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Import code
pl: Importuj kod

en: Unmet dependencies: !dependencies
pl: Niespełnione zależności: !dependencies

en: Checking...
pl: Sprawdzam...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
pl: Feature !module nie może być aktywowany ponieważ występuje problem z !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
pl: Odwróć wszyskie komponenty <strong>!component</strong> dla modułu <strong>!module</strong>.

en: No changes have been made to this feature.
pl: Nie dokonano zmian do tej funkcjonalności.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: Enable and disable features.
pl: Włącz i wyłącz funkcjonalności.

en: Display components of a feature.
pl: Wyświetl komponenty funkcjonalności.

en: Compare default and current feature.
pl: Porównaj domyślną i bieżącą funkcjonalność.

en: Javascript status call back.
pl: Wywołanie zwrotne statusu Javascript.

en: Menu items for any enabled features.
pl: Pozycje menu dla wszelkich włączonych funkcjonalności.

en: Provides feature management for Drupal.
pl: Umożliwia zarządzanie funkcjonalnościami dla Drupala.

en: Dependency
pl: Zależność

en: No features available.
pl: Brak dostępnych funkcjonalności.

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Equal
pl: Równe

en: HTTP response code
pl: Kod odpowiedzi HTTP

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
pl: Przekierowanie ustawione dla danego języka będą używane, gdy strona przeglądana jest w tym języku i będą ważniejsze w hierarchii nad ustawieniami dla <em>Wszystkich języków</em>.

en: Redirect status
pl: Status przekierowania

en: Display a warning message to users when they are redirected.
pl: Wyświetlaj użytkownikom informację o przekierowaniu.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
pl: Automatyczne ustawianie przekierowań po zmianie URL treści.

en: Never (do not discard)
pl: Nigdy (nie kasuj)

en: Default redirect status
pl: Domyślny status przekierowania

en: Removed 1 inactive redirect from the database. | Removed @count inactive redirects from the database.
pl[0]: Usunięto jedno nieaktywne przekierowanie z bazy danych.
pl[1]: Usunięto @count nieaktywne przekierowania z bazy danych.
pl[2]: Usunięto @count nieaktywnych przekierowań z bazy danych.

en: Add a new URL redirect.
pl: Dodaj nowe przekierowanie URL.

en: Delete redirect
pl: Usuń przekierowanie

en: Configure behavior for URL redirects.
pl: Konfiguracja sposobu przekierowania.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
pl: Uprawnienia do katalogu %directory zostały zmienione tak, by możliwy był zapis do niego.

en: Recent log entries
pl: Ostatnie wpisy do dziennika

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
pl: Mechanizm obsługi wersji pozwala śledzić zmiany pomiędzy wieloma wersjami tej samej zawartości.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
pl: Można wprowadzać kod PHP. Powinien być on otoczony znacznikami &lt;?php i ?&gt;.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
pl: Adres wprowadzony w polu %field jest nieprawidłowy.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Short date format
pl: Krótki format zapisu daty

en: Medium date format
pl: Średnio długi format zapisu daty

en: Long date format
pl: Długi format zapisu daty

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Date and time lookup
pl: Sprawdzenie daty i czasu

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: Wipe and rebuild
pl: Wyczyść i przebuduj

en: File name without extension
pl: Nazwa plliku bez rozszerzenia

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Minimum resolution for Images
pl: Minimalna rozdzielczość dla obrazów.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
pl: Minimalny dozwolony rozmiar obrazu wyrażony jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ w pikselach (n.p. 640x480). Wprowadzenie 0 spowoduje brak restrykcji. Jeśli zostanie wysłany mniejszy obraz, będzie odrzucony.

en: ALT text settings
pl: Ustawienia tekstu ALT

en: Enable user input alternate text for images.
pl: Pozwól użytkownikowi na wprowadzenie własnego tekstu alternatywnego dla obrazów.

en: Default ALT text
pl: Domyślny tekst ALT

en: This value will be used for alternate text by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst w atrybucie ALT.

en: Title text settings
pl: Ustawienia tytułu

en: Enable user input title text for images.
pl: Pozwól użytkownikom wprowadzać własny tekst do atrybutu Tytuł.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
pl: Wybierz rodzaj pola, jaki zostanie pokazany użytkownikowi.

en: Default Title text
pl: Domyślny tekst tytułu

en: This value will be used as the image title by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst tytułu obrazka.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
pl: Jeśli obraz nie zostanie wgrany, pokaż domyślny plik.

en: Alternate Text
pl: Tekst alternatywny

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: The selected file %name could not be saved.
pl: Wybrany plik %name nie może być zapisany.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
pl: Katalog %directory jest plikiem i nie może być nadpisany.

en: filefield
pl: pole plikowe

en: List field
pl: Pole listy załączników

en: Files listed by default
pl: Pliki domyślnie pokazywane na liście załączników

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Niewymagany katalog wewnątrz folderu "%directory", gdzie będą przechowywane pliki dodane przez to pole. Pomiń początkowe i/lub końcowe ukośniki.

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
pl: Plik w polu @field był niemożliwy do załadowania.

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: Displays a full URL to the file.
pl: Wyświetla pełny adres URL do pliku.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania formularza (z serwera została usunięta informacja o nim). Ponowne wczytanie strony powinno rozwiązać problem.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
pl: Rozdzielczość obrazów musi wynosić od @min_size do @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
pl: Obrazy o rozdzielczości większej niż @max_size będą przeskalowane

en: Images must be smaller than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być mniejsze niż @max_size pikseli

en: Images must be larger than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być większe niż @max_size pikseli

en: The file is not a known image format.
pl: Nieznany format obrazu.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku ale nie ma wymaganych bibliotek. Zalecana jest instalacja <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> lub instalacja <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku za pomocą APC RFC1867. Warto zauważyć, że wysyłanie wielu plików równolegle nie jest możliwe. Jeśli to możliwe rekomenduje się wykorzystanie biblioteki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie prezentować paska postępu wysyłania plików. Ten sposób prezentacji wymaga aby PHP działało w trybie mod_php a nie jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
pl: Serwer jest w stanie prezentować pasek postępu wysyłania pliku z użyciem APC, ale nie jest to obecnie włączone. Należy dodać do pliku php.ini kod <code>apc.rfc1867 = 1</code>. Można też w zastępstwie użyć paczki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, która umożliwia wysyłanie kilku plików równocześnie.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
pl: Włączono (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
pl: Włączono (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
pl: Przechowuj w bazie danych tytuł, href i atrybuty w celu zbudowania odnośnika.

en: URL, as plain text
pl: Adres, jako czysty tekst

en: Styles
pl: Style

en: Hello world!
pl: Witaj świecie!

en: The item has been deleted.
pl: Pozycja została usunięta.

en: Item ID
pl: ID elementu

en: Comparing two revisions:
pl: Porównanie dwóch rewizji:

en: Show diffs inline for this content type
pl: Pokaż zmiany liniowo dla tego rodzaju zawartości

en: Highlight changes
pl: Pokaż zmiany

en: List revisions
pl: Wylistuj rewizje

en: Show latest diff
pl: Pokaż najnowsze różnice

en: delete any
pl: usuń dowolne

en: edit any
pl: edytuj dowolne

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: CSS Class
pl: Klasa CSS

en: Greater than or equal to
pl: Większy lub równy w stosunku do

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe od

en: The name of the site.
pl: Nazwa witryny.

en: CTools CSS Cache
pl: Pamięć podręczna CTools CSS

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
pl: Katalog pamięci podręcznej CSS dla CTools, nie udało się utworzyć %path z uwagi na nieprawidłowe ustawienia katalogu plików. Upewnij się, czy katalog plików jest prawidłowo skonfigurowany, i czy serwer sieciowy posiada pozwolenie, aby tworzyć katalogi.

en: Unable to create
pl: Nie można utworzyć

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
pl: Specjalna pamięć podręczna używana do przechowywania obiektów będących w trakcie edycji; służy do zachowania stanu w zwykle bezstanowym środowisku.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
pl: Biblioteka przydatnych narzędzi utworzona przez użytkownika Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
pl: Wyniki masowego eksportu

en: Place this in @file
pl: Umieść w @file

en: There are no objects to be exported at this time.
pl: Aktualnie brak obiektów do wyeksportowania.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
pl: W systemie nie istnieją obiektu, które by można teraz wyeksportować.

en: use bulk exporter
pl: używaj masowego eksportu

en: Bulk Exporter
pl: Masowy eksporter

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
pl: Masowy eksport do kodu różnych obiektów danych obsługiwanych przez CTools.

en: Bulk Export
pl: Masowy eksport

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
pl: Przeprowadza masowy eksport danych obiektów rozpoznawanych przez CTools.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
pl: @type:@subtype nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: No info
pl: Brak informacji

en: No info available.
pl: Brak dostępnych informacji.

en: Configure new !subtype_title
pl: Konfiguruj nowy !subtype_title

en: All criteria must pass.
pl: Wszystkie kryteria muszą zostać spełnione.

en: Only one criteria must pass.
pl: Tylko jedno kryterium musi zostać spełnione.

en: Broken/missing access plugin %plugin
pl: Uszkodzony/brakujący dostęp do wtyczki %plugin

en: Configure settings for this item.
pl: Konfiguruj ustawienia dla tego elementu.

en: Remove this item.
pl: Usuń ten element.

en: No criteria selected, this test will pass.
pl: Nie wybrano kryteriów, ten test zostanie zaliczony.

en: Missing callback hooks.
pl: Brakuje funkcji zwrotnych.

en: Edit criteria
pl: Zmień kryteria

en: Invalid object name.
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu.

en: Invalid context type
pl: Nieprawidłowy typ kontekstu

en: Display page not found or display nothing at all.
pl: Widoku nie znaleziono lub nic nie wyświetlono.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
pl: Wprowadź tytuł do użycia kiedy obecny jest ten argument. Możesz użyć podstawienia %KEYWORD, gdzie słowo klucz jest określone poniżej.

en: Unable to delete missing item!
pl: Nie można usunąć brakującego elementu!

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Summary of contexts
pl: Podsumowanie kontekstów

en: Please choose which context and how you would like it converted.
pl: Wybierz jaki kontekst i jak chcesz go przekształcić.

en: , and
pl: , i

en: , or
pl: , lub

en: Built in context
pl: Wbudowany kontekst

en: Keyword: %@keyword
pl: Słowo kluczowe: %@keyword

en: From "@title"
pl: Od "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej CSS CTools. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Update and return
pl: Aktualizuj i wróć

en: In code
pl: W kodzie

en: Enabled, title
pl: Włączone, tytuł

en: Get a summary of the information about this page.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tej stronie.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj tę stronę, aby była używana w systemie.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
pl: Deaktywuj tę stronę. Dane pozostaną, ale strona nie będzie używana w systemie.

en: Add variant
pl: Dodaj wariant

en: Add a new variant to this page.
pl: Dodaj nowy wariant do tej strony.

en: Create variant
pl: Stwórz wariant

en: Import variant
pl: Importuj wariant

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
pl: Dodaj nowy wariant na tej stronie z kodu wyeksportowanego z innej strony.

en: Reorder variants
pl: Zmień kolejność wariantów

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
pl: Zmień priorytet wariantów, aby upewnić się, że zostanie wybrany prawidłowy.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
pl: Konfiguruj nowo stworzony wariant przed dodaniem go na stronę.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
pl: Przerwij blokadę na tej stronie, aby można było ją edytować.

en: Variant operations
pl: Operacje wariantu

en: Get a summary of the information about this variant.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tym wariancie.

en: Make an exact copy of this variant.
pl: Utwórz dokładną kopię tego wariantu.

en: Export this variant into code to import into another page.
pl: Eksportuj ten wariant do kodu, aby importować go do innej strony.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany dla tego wariantu i przywróć wersje z kodu.

en: Remove this variant from the page completely.
pl: Usuń całkowicie ten wariant ze strony.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj ten wariant, aby był używany w systemie.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
pl: Dezaktywuj ten wariant. Dane pozostaną, jednak wariant nie będzie używany w systemie.

en: No variants
pl: Brak wariantów

en: This operation trail does not exist.
pl: Ścieżka tej operacji nie istnieje.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
pl: Strona została zaktualizowana. Zmiany nie będą uwzględnione do momentu zapisania.

en: Unable to update changes due to lock.
pl: Nie można zaktualizować zmian z powodu blokady.

en: This setting contains unsaved changes.
pl: Te ustawienia zawierają niezapisane zmiany.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
pl: Masz niezapisane zmiany na tej stronie. Musisz wybrać opcję Zapisz, aby zapisać je do bazy danych, lub Anuluj, aby odrzucić te zmiany. Proszę pamiętać, że w przypadku zmiany w jakimkolwiek formularzu, należy przesłać ten formularz przed zapisaniem.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
pl: Wszystkie oczekujące zmiany zostały odrzucone, a strona jest już odblokowana.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
pl: Administracyjny tytuł tego wariantu. Jeśli pozostawisz pusty, to zostanie on automatycznie przypisany.

en: Variant type
pl: Typ wariantu

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
pl: Zaznacz opcjonalne cechy, które mają być pokazywane z formularzami, aby je konfigurować. Jeżeli teraz nie zaznaczysz opcji, możesz to zrobić po tym jak nowa strona została utworzona. Jeżeli nie jesteś pewny opcji, po prostu ich nie zaznaczaj.

en: Variant name
pl: Nazwa wariantu

en: Enter the name of the new variant.
pl: Wprowadź nazwę nowego wariantu.

en: Paste variant code here
pl: Wklej kod wariantu tutaj

en: No variant found.
pl: Nie znaleziono wariantu.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać wariantu z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Przywracanie wariantu usunie wariant, który jest w bazie danych, przywracając go do pierwotnego wariantu domyślnego. To usunięcie nie będzie stałe dopóki nie klikniesz Zapisz.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wariant? Usunięcie nie będzie wykonane na stałe, do momentu kliknięcia w przycisk Zapisz.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie wyłączony. Włączenie go spowoduje, że będzie dostępny w twoim systemie. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie włączony. Wyłączenie go spowoduje, że będzie niedostępny w twoim systemie i nie będzie używany. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
pl: Łamanie blokady na tej stronie <strong>odrzuci</strong> dowolne oczekujące zmiany, wykonane przez blokującego użytkownika. Jesteś pewny, że chcesz to zrobić?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
pl: Blokada została oczyszczona a wszystkie zmiany wyrzucone. Możesz teraz robić zmiany na tej stronie.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Włączenie tej storny automatycznie czyni ją dostępną w systemie (nie trzeba czekać na zapisanie).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Wyłączenie tej strony spowoduje jej natychmiastową niedostępność w twoim systemi (nie trzeba czekać na zapisanie)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
pl: Ta strona nie ma wariantów i przez to również własnych wyników.

en: Add a new variant
pl: Dodaj nowy wariant

en: Unable to disable due to lock.
pl: Nie można wyłączyć z powodu zablokowania.

en: Unable to enable due to lock.
pl: Nie można włączyć z powodu zablokowania.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
pl: Dodaj, edytuj i usuń nadpisane strony systemowe i strony zdefiniowane przez użytkownika.

en: Page manager
pl: Menadżer stron

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
pl: Dostarcza UI i API do zarządzania stronami w ramach witryny.

en: Node add/edit form
pl: Formularz dodawania/edycji węzła

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
pl: Aktywowanie tej opcji powoduje unieważnienie domyślnego zachowania Drupala w zakresie dodawania lub edycji węzłów w <em>node/%node/edit</em> oraz <em>node/add/%node_type</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru, takich jak typ węzła lub język, bądź też dostęp użytkownika w celu wprowadzenia różnych form edycji dla węzłów. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, będzie używana domyślna edycja węzła Drupala.

en: Node being edited
pl: Edytowany węzeł

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
pl: Gdy ta opcja jest aktywna, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania węzłów na <em>node/%node</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak typ węzła lub język, bądź dostęp użytkownika, aby umożliwić różne widoki węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok węzła Drupala. Ta strona zmienia tylko ustawienia węzłów podglądanych jako strony, nie zmienia ustawień węzłów podglądanych w listach lub innych lokalizacjach. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować przemieszczenie węzła w jakieś inne miejsce, ale jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na node/%node.

en: Node being viewed
pl: Przeglądany węzeł

en: Argument settings
pl: Ustawienia argumentów

en: A meaningless second page
pl: Pozbawiona sensu druga strona

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa dla tej strony. Pojawi się w dziale zarządzania i na pulpicie paneli w celu łatwiejszej identyfikacji.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy dla tej strony. Musi być unikatowy i może składać się wyłącznie z liter i znaków podkreślenia (_). Po utworzeniu nie będzie już można zmieniać tej wartości!

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis strony: po co powstała, czemy służy i co robi. Wyłącznie na użytek administracyjny.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
pl: Adres URL do tworzonej strony. Możesz tworzyć nazwane kolekcje dla zmiennych elementów ścieżki używając %name dla wymaganych elementów i !name dla elementów opcjonalnych. Np.  "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane kolekcje mogą być zmienione w konteksty na formularzu argumentów.

en: Make this your site home page.
pl: Ustaw jako stronę główną,

en: Visible menu item
pl: Widoczny element menu

en: Name is required.
pl: Nazwa jest wymagana.

en: That name is used by another page: @page
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inną stronę: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa strony może zawierać wyłącznie litery i znak podkreślenia (_)

en: That path is used by another page: @page
pl: Ta ścieżka jest używana przez inną stronę: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć dynamicznego elemenu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć statycznego elementu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
pl: Ta ścieżka jest obecnie przypisana do @alias. System nie może nadpisywać istniejących przyjaznych nazw.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
pl: Nie możesz ustawić tej strony jako twojej strony głównej, jeżeli używa ona % placeholders.

en: Duplicated argument %arg
pl: Duplikowany argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
pl: Nieprawidłowy argument <em>%</em>. Wszystkie argumenty muszą być nazwane ze słowami kluczowymi.

en: Parent item title
pl: Tytuł nadrzędnego elementu

en: Parent item menu
pl: Menu nadrzędnego elementu

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
pl: Reguły dostępu są wykorzystywane do badania, czy strona jest dostępna i wszystkie pozycje menu związane z nią są widoczne.

en: No context assigned
pl: Brak przypisanego kontekstu

en: Position in path
pl: Pozycja w ścieżce

en: Context assigned
pl: Przypisany kontekst

en: The path %path has no arguments to configure.
pl: Ścieżka %path nie posiada argumentów do skonfigurowania.

en: Invalid keyword.
pl: Nieprawidłowe słowo kluczowe.

en: Change context type
pl: Zmień typ kontekstu

en: Change argument
pl: Zmień argument

en: No context selected
pl: Brak wybranego kontekstu

en: Error: missing argument.
pl: Błąd: brak argumentu.

en: Context identifier
pl: Identyfikator kontekstu

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
pl: To jest tytuł zawartości używany przy identyfikacji w późniejszym procesie administracyjnym. Nigdy nie zostanie to pokazane użytkownikowi.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
pl: Błąd: brakujący lub nieprawidłowy argument wtyczki %argument.

en: Import page
pl: Importuj stronę

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
pl: Wprowadź nazwę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej nazwy strony.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
pl: Wprowadź ścieżkę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej ścieżki strony.

en: Allow overwrite of an existing page
pl: Pozwól nadpisać istniejącą stronę

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
pl: Jeśli nazwa, którą wybrano, istnieje już w bazie danych, ta strona będzie mogła zastąpić istniejącą stronę.

en: Paste page code here
pl: Tutaj wklej kod strony

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać strony z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
pl: Ta nazwa strony jest w użyciu lub jest zablokowana przez innego użytkownika. Musisz <a href="!break">złam blokadę</a> na tej stronie przed postępowaniem lub wybrać inną nazwę.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Podaj nazwę nowej strony. Musi być unikalna i zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
pl: Ścieżka URL prowadząca do tej strony. Możesz utworzyć nazwane symbole zastępcze dla różnych części ścieżki używając %name dla wymaganych elementów oraz !name dla elementów opcjonalnych. Na przykład: "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane symbole zastępcze można zamienić w konteksty na formularzu argumentów. Nie można użyć tej samej ścieżki, co na pierwotnej stronie.

en: Clone variants
pl: Klonuj warianty

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie warianty związane ze stroną zostaną również sklonowane. Jeśli nie jest zaznaczone, strona zostanie sklonowana bez wariantów.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie strony kasuje stronę, która jest w bazie danych, przywracając ją do oryginalnej strony domyślnej. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną utracone i nie można będzie ich odzyskać.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę stronę? Usuwania strony nie można cofnąć.

en: The page has been reverted.
pl: Strona została przywrócona.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
pl: Strony utworzone przez administratora, które posiadają ścieżkę URL, kontrolę dostępy i wpisy w menu systemowym Drupala.

en: Create a new page
pl: Stwórz nową stronę

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
pl: Edytuj nazwę, adres  i inne podstawowe ustawienia strony.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
pl: Ustaw konteksty dla argumentów na tej stronie.

en: Control what users can access this page.
pl: Kontroluj którzy użytkownicy mają dostęp do tej strony.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
pl: Dostarcz tej stronie widocznego menu lub zakładki menu.

en: Make a copy of this page
pl: Utwórz kopię tej strony

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
pl: Eksportuj tę stronę jako kod, który może być importowany lub osadzany wewnątrz modułu.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany na tej stronie i powróć do wersji w kodzie.

en: Remove this page from your system completely.
pl: Usuń tę stronę całkowicie ze swojego systemu.

en: This is your site home page.
pl: To jest twoja strona domowa.

en: This page is set to become your site home page.
pl: Ta strona została ustawiona jako twoja strona domowa.

en: Accessible only if @conditions.
pl: Dostępny tylko jeśli @conditions.

en: This page is publicly accessible.
pl: Ta strona jest dostępna publicznie.

en: No menu entry.
pl: Brak odnośnika w menu.

en: Normal menu entry.
pl: Zwykły odnośnik w menu.

en: Menu tab.
pl: Karta w menu.

en: Default menu tab.
pl: Domyślna karta w menu.

en: Title: %title.
pl: Tytuł: %title.

en: Parent title: %title.
pl: Tytuł nadrzędny: %title.

en: Menu block: %title.
pl: Blok menu: @title

en: Taxonomy term template
pl: Szablon terminu taksonomii

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania terminów taksonomii na <em>taxonomy/term/%term</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak słownictwo lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych ekranów terminu taksonomii i powiązanych węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny ekran terminu taksonomii Drupala. Ta strona zmienia ustawienia tylko pozycji, które faktycznie wyświetlają się na taxonomy/term/%term. Ekrany niektórych terminów taksonomii, takich jak fora zostają przeniesione w inne miejsce. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że terminy taksonomii pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
pl: Przeglądany termin(y)

en: Term being viewed
pl: Przeglądany termin

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
pl: Zezwalaj na wiele terminów w taxonomy/term/%term

en: Single term
pl: Pojedynczy termin

en: Multiple terms
pl: Wiele terminów

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
pl: Domyśłnie, Drupal zezwala na wiele pojęć jako argument poprzez oddzielanie ich przecinkami lub znakami plus. Jeśli ustawisz to jako pojedyncze, ta opcja będzie wyłączona.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
pl: Wstrzyknij hierarchię pierwszego elementu do ścieżki okruszków.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
pl: Jeśli zaznaczone, rodzice pojęcia taksonomii pojawią się w ścieżce okruszków.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
pl: Można używać wiele terminów oddzielonych za pomocą , lub +.

en: Only a single term may be used.
pl: Tylko pojedynczy termin może być użyty.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
pl: Ścieżka okruszków będzie zawierać hierarchię pojęć taksonomii.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
pl: Ścieżka okruszków nie będzie zawierała hierarchii terminów taksonomii.

en: User profile template
pl: Szablon profilu użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania profili użytkownika na <em>user/%user</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak role lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych widoków profili użytkownika. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok użytkownika Drupala. Ponadto, pamiętaj, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że węzły pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na user/%user.

en: User being viewed
pl: Przeglądany użytkownik

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
pl: Ta strona jest edytowana przez innego użytkownika i nie możesz wprowadzić do niej zmian.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
pl: Ta strona jest nowo stworzona i nie została jeszcze zapisana w bazie danych. Nie będzie dostępna dopóki jej nie zapiszesz.

en: Variant
pl: Wariant

en: User: compare
pl: Użytkownik: porównaj

en: First User
pl: Pierwszy użytkownik

en: Second User
pl: Drugi użytkownik

en: Not equal
pl: Nierówne

en: Node: accessible
pl: Węzeł: dostępny

en: Control access with built in Drupal node access test.
pl: Kontrola dostępu przy użyciu wbudowanego w Drupala testu dostępu do węzła.

en: Create nodes of the same type
pl: Stwórz węzły tego samego typu

en: @user can view @node.
pl: @user może podglądać @node.

en: @user can edit @node.
pl: @user może edytować @node.

en: @user can delete @node.
pl: @user może usunąć @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
pl: @user może tworzyć węzły tego samego typu co @node.

en: Node: language
pl: Węzeł: język

en: Control access by node language.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka węzła.

en: Current site language
pl: Obecny język strony

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli węzeł jest w jednym z wybranych języków.

en: @identifier is in any language
pl: @identifier jest w dowolnym języku

en: Node: type
pl: Węzeł: typ

en: Control access by node_type.
pl: Kontrola dostępu na podstawie typu węzła.

en: Only the checked node types will be valid.
pl: Tylko zaznaczone typy węzła będą prawidłowe.

en: @identifier is any node type
pl: @identifier jest dowolnym typem węzła

en: User: permission
pl: Użytkownik: uprawnienie

en: Control access by permission string.
pl: Kontrola dostępu na podstawie ciągu uprawnienia.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
pl: Tylko użytkownicy z wybranymi flagami uprawnień będą mieli do tego dostęp.

en: Error, unset permission
pl: Błąd, nieustawione prawa dostępu

en: @identifier has "@perm"
pl: @identifier posiada "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
pl: Kontrola dostępu na podstawie dowolnego kodu PHP.

en: Administrative desc
pl: Opis administracyjny

en: A description for this test for administrative purposes.
pl: Opis tego testu dla celów administracyjnych.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, aby edytować kod PHP.

en: User: role
pl: Użytkownik: rola

en: Control access by role.
pl: Kontrola odstępu na podstawie roli.

en: Only the checked roles will be granted access.
pl: Tylko zaznaczone role otrzymają prawa dostępu.

en: @identifier can have any role
pl: @identifier może posiadać dowolną rolę

en: User: language
pl: Użytkownik: język

en: Control access by the language the user or site currently uses.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka aktualnie używanego przez użytkownika lub stronę.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli bieżący język witryny jest jednym z wybranych.

en: Site language is any language
pl: Język strony jest dowolny

en: Taxonomy: vocabulary
pl: Taksonomia: słownik

en: @identifier is any vocabulary
pl: @identifier jest dowolnym słownikiem

en: Creates a node context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID węzła.

en: Enter the node ID of a node for this argument
pl: Podaj ID węzła dla tego argumentu

en: Creates a node add form context from a node type argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu typu węzła.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu ID węzła.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
pl: Ciąg znaków jest minimalnym kontekstem, który po prostu przechowuje łańcuch znaków, mogący być wykorzystanym do innych celów.

en: Enter a value for this argument
pl: Podaj wartość tego argumentu

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
pl: Tworzy pojedynczy termin taksonomii z ID taksonomii lub nazwy terminu taksonomii.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
pl: Dołącz hierarchię do ścieżki okruszków

en: Enter a taxonomy term ID.
pl: Podaj ID terminu taksonomii.

en: Enter a taxonomy term name.
pl: Podaj nazwę terminu taksonomii.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
pl: Tworzy grupę pojęć taksonomii z listy identyfikatorów (tid), oddzielonych przecinkiem lub plusem. Generalnie pierwszy termin z listy będzie używany przez panele.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
pl: Wprowadź ID terminu lub listę identyfikatorów terminów rozdzielonych + lub ,

en: Creates a user context from a user ID argument.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z argumentu ID użytkownika.

en: Enter the user ID of a user for this argument
pl: Wprowadź ID użytkownika tego argumentu

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
pl: Tworzy kontekst słownika z argumentu ID słownika.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
pl: Podaj ID słownika tego argumentu

en: Use context keywords
pl: Użyj słów kluczowych z kontekstu

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
pl: Po zaznaczeniu słowa kluczowe z kontekstu zostaną podmieniane w treści.

en: Substitutions
pl: Podstawienia

en: Link to author profile
pl: Odnośnik do profilu autora

en: "@s" author
pl: Autor "@s"

en: "@s" body
pl: Zawartość "@s"

en: Node created date
pl: Data utworzenia węzła

en: The date the referenced node was created.
pl: Data utworzenia powiązanego węzła.

en: "@s" created date
pl: Data utworzenia "@s"

en: Node links of the referenced node.
pl: Odnośniki powiązanego węzła.

en: Node links go here.
pl: Odnośniki węzła tutaj.

en: "@s" links
pl: Odnośniki "@s"

en: The title of the referenced node.
pl: Tytuł referencyjnego węzła.

en: "@s" title
pl: Tytuł "@s"

en: Node last updated date
pl: Data ostatniej akutalizacji węzła

en: The date the referenced node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła referencyjnego.

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: "@s" last updated date
pl: Data ostatniej aktualizacji "@s"

en: "@s" node form attach files
pl: Dołączone pliki formularza węzła "@s"

en: Node form buttons.
pl: Przyciski formularza węzła.

en: Profile category
pl: Kategoria profilu

en: Enter the node ID of a node for this context.
pl: Podaj ID węzła dla tego kontekstu.

en: '%title' [node id %nid]
pl: '%title' [id węzła %nid]

en: Enter the node ID of a node for this argument:
pl: Wprowadź ID węzła tego argumentu:

en: A context that is just a string.
pl: Kontekst, który jest zwykłym napisem.

en: Raw string
pl: Nieprzetworzony napis

en: Enter the string for this context.
pl: Podaj napis dla tego kontekstu.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
pl: Aktualnie ustawiony na @term. Wprowadź inny termin, jeżeli chcesz zmienić termin.

en: Select a term from @vocabulary.
pl: Wybierz termin z @vocabulary.

en: You must select a term.
pl: Należy wybrać termin.

en: Invalid term selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy termin.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
pl: Wiele terminów taksonomii jako grupa.

en: Term ID of first term
pl: ID pierwszego terminu

en: Term name of first term
pl: Nazwa pierwszego terminu

en: Vocabulary ID of first term
pl: ID słownika pierwszego terminu

en: Make all views available as panes
pl: Wszystkie widoki dostępne jako okienka

en: Configure view
pl: Konfiguruj widok

en: View: @name
pl: Widok: @name

en: View information
pl: Wyświetl informacje

en: Using display @display.
pl: Używając podglądu @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
pl: Argument @arg używa kontekstu @context przetworzonego do @converter

en: @count items displayed.
pl: Wyświetlono @count elementów.

en: With pager.
pl: Ze stronicowaniem.

en: Without pager.
pl: Bez stronicowania.

en: Skipping first @count results
pl: Pominięto @count pierwszych wyników

en: With more link.
pl: Z odnośnikiem "więcej".

en: With feed icon.
pl: Z ikoną do kanału informacyjnego.

en: Sending arguments.
pl: Wysyłanie argumentów.

en: Using arguments: @args
pl: Używane argumenty: @args

en: Using url: @url
pl: Używany url: @url

en: View panes
pl: Panele z widokami

en: Num items
pl: Liczba elementów

en: Content pane
pl: Panel z zawartością

en: Pane settings
pl: Ustawienia panelu

en: Use view name
pl: Użyj nazwy widoku

en: Use view description
pl: Użyj opisu widoku

en: Admin desc
pl: Opis admina

en: Use Panel path
pl: Używaj ścieżki panelu

en: Argument input
pl: Wstawianie argumentów

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Pager offset
pl: Przesunięcie stronicowania

en: Path override
pl: Nadpisanie ścieżki

en: Title override
pl: Nadpisanie tytułu

en: @arg source
pl: @arg - źródło

en: use panels dashboard
pl: używanie kokpitu paneli

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
pl: Wersja CTools API jest nieaktualna dla paneli. Obecna wersja paneli wymaga co najmniej wersji %varsion.

en: Please note that the Panels upgrade from Drupal 5 to Drupal 6 is far from perfect, especially where Views and CCK are involved. Please check all your panels carefully and compare them against the originals. You may need to do some rework to regain your original functionality.
pl: Prosimy pamiętać, że podniesienie wersji paneli pomiędzy Drupal 5 a Drupal 6 nie jest doskonałe, zwłaszcza jeśli chodzi o panele w których wykorzystuje się Widoki i CCK. Prosimy o uważne sprawdzenie paneli po podniesieniu wersji i porównanie z poprzednią wersją. Być może dla nowej wersji zaistnieje potrzeba dodatkowej konfiguracji celem uzyskania tej samej funkcjonalności.

en: Panels now requires the Chaos Tool Suite (ctools) module to function. Panels has been disabled until you can add this module.
pl: Panele wymagają modułu i biblioteki Chaos Tool Suite (ctools). Pozostaną nieaktywne do czasu instalacji tego modułu.

en: Panel panes were updated
pl: Zawartość paneli została zaktualizaowana

en: Panel displays were updated
pl: Zaktualizowano wyświetlanie paneli

en: Conversion of panels pages cannot be completed without page manager module from CTools installed. Please install CTools, activate page manager, and attempt the update again.
pl: Konwersja paneli nie może być zrealizowana bez modułu zarządzania stronami dostarczanego wraz z CTools. Prosimy zainstalować moduł CTools, uruchomić moduł zarządzania stronami i spróbować ponownie.

en: Your installation contains a module that no longer exists. When updating modules, you should always remove the module directory first, then replace it with the new code. The "Panels Simple Cache" module is being automatically disabled for you. Please do not re-enable it as it will cause your system to crash.
pl: Twoja instalacja zawiera moduł, który nie istnieje we wskazanej wersji. Podczas aktualizacji modułu należy zawsze usunąć całą zawartość katalogu z modułem a następnie wgrać nową wersję. Moduł "Panels Simple Cache" zostanie automatycznie wyłączony. Prosimy nie włączać go, ponieważ grozi to uszkodzeniem systemu.

en: The delegator module has been replaced by the Page Manager module. You should enable the page manager module to ensure that any panel pages you have will not be lost.
pl: Moduł Delegator został zastąpiony przez moduł Page Manager. Powinieneś uruchomić moduł Page Manager, aby upewnić się, że żadna strona panelu nie zostanie utracona.

en: CTools API Version
pl: Wesja CTools API

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
pl: Strony panelu mogą być używane jako strony docelowe. Mają one ścieżki URL, akceptują argumenty i mogą mieć wejścia menu.

en: Panel page
pl: Strona panelowa

en: You must activate the page manager module for this functionality.
pl: Musisz włączyć moduł zarządzania stronami dla tej funcjonalności.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
pl: Panele dla węzłów jest zawartością i pojawia się w wynikach wyszukiwania, ale jest są bardziej ograniczone niż panele stron.

en: Panel node
pl: Węzeł panelu

en: You must activate the panel node module for this functionality.
pl: Musisz włączyć moduł panele dla węzłów dla tej funkcjonalności.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
pl: Mini panele są to małe obszary zawartości wystawione jako bloki, gdy potrzebujesz mieć złożone układy bloku lub układy w układach.

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
pl: Należy włączyć moduł Mini panels dla tej funkcjonalności.

en: Go to list
pl: Idź do listy

en: There are no mini panels.
pl: Brak mini paneli.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
pl: Obecnie nie ma dodatkowych ustawień w tym miejscu, jednak moduły mogą wprowadzić w tym miejscu dodatkowe ustawienia w przyszłości.

en: Your changes have been discarded.
pl: Zmiany nie zostały zapisane.

en: Disable this pane
pl: Wyłącz ten panel

en: Enable this pane
pl: Włącz ten panel

en: CSS properties
pl: Właściwości CSS

en: Invalid pane id.
pl: Nieprawidłowy ID panelu.

en: Cache method for this display
pl: Metoda pamięci podręcznej dla tego formatu wyświetlania

en: Cache method for !subtype_title
pl: Metoda pamięci podręcznej dla !subtype_title

en: Cache settings for this display
pl: Ustawienia pamięci podręcznej dla tego wyświetlania

en: Cache settings for !subtype_title
pl: Ustawienia pamięci podręcznej dla !subtype_title

en: Default style for this display
pl: Domyślny styl dla tego formatu wyświetlania

en: Panel style for region "!region"
pl: Styl dla obszaru "!region" w panelu

en: Pane style for "!pane"
pl: Styl dla elementu panelu "!pane"

en: Use display default style
pl: Używaj domyślnego stylu wyświetlania

en: Style settings for @style (display)
pl: Ustawienia stylu dla @style (wyświetlanie)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
pl: Ustawienia stylu dla @style (Obszar "!region")

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
pl: Ustawienia stylu dla @style (Panel "!pane")

en: Configure CSS on !subtype_title
pl: Konfiguracja CSS dla !subtype_title

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
pl: ID CSS jaki ma zostać przypisany do tego panelu. Może być pusty.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
pl: Klasa CSS jaka ma być przypisana do tego panelu. Może być pusta.

en: Access settings on !subtype_title
pl: Ustawienia dostępu dla !subtype_title

en: Add visibility rule for !subtype_title
pl: Dodaj regułę widoczności dla !subtype_title

en: Invalid test id.
pl: Nieprawidłowy id testowy.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
pl: Ustawienia regół widoczności dla !subtype_title

en: Panel layout has been updated.
pl: Układ panelu został zaktualizaowany.

en: There is no content in the panel display. If there were content, you would be given an opportunity to select where in the new layout the old content would be placed. Select "Save" or "Continue" to proceed. This change will not be processed if you do not continue.
pl: Brak zawartości w panelu. Jeśli zmieniasz układ dla panelu z zawartością będziesz mógł zadecydować w które miejsca ma trafić zawartość poprzedniego układu. Wybierz "Zapisz" lub "Kontynuuj" aby przejść dalej. Dokonane zmiany nie będą widoczne jeśli nie nie wybierzesz tych opcji.

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
pl: Tworzenie mini paneli, które mogą być używane jako bloki przez Drupal oraz jako okna przez inne moduły panelu.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
pl: Układ panelu podzielony na wiersze i kolumny.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
pl: Wybierz, jaka zawartość będzie możliwa do dodania do panelu.

en: Show layout designer
pl: Pokaż projektowanie układu

en: Remove column
pl: Usuń kolumnę

en: Add row to top
pl: Dodaj wiersz na górze

en: Add row to bottom
pl: Dodaj wiersz na dole

en: Remove row
pl: Usuń wiersz

en: Add column
pl: Dodaj kolumnę

en: Add region to left
pl: Dodaj region po lewej

en: Add column to left
pl: Dodaj kolumnę po lewej

en: Add region to right
pl: Dodaj region po prawej

en: Add column to right
pl: Dodaj kolumnę po prawej

en: Region settings
pl: Ustawienia regionu

en: Remove region
pl: Usuń region

en: Invalid item id.
pl: Nieprawidłowy identyfikator elementu.

en: Configure column
pl: Konfiguracja kolumny

en: Configure row
pl: Konfiguracja wiersza

en: Configure region
pl: Konfiguracja obszaru

en: Region title
pl: Tytuł obszaru

en: Fluid
pl: Płynna

en: You must remove contained items to change the row container type.
pl: Należy usunąć elementy wewnątrz w celu zmiany typu pojemnika dla wiersza.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
pl: Elementy nie mogą być ustawione jako płynne, jeśli po tej stronie występują już inne elementy o stałej szerokości.

en: Hide layout designer
pl: Ukryj kreatora układu

en: No markup at all
pl: Bez dodatkowego kodu

en: Display the pane with no markup, not even a title.
pl: Wyświetla zawartość panelu bez dodatkowego kodu i stylistyki, nawet bez tytułu.

en: Each region
pl: Każdy region

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
pl: Wybierz czy umieszczać prostokąt wokół każdego panela lub regionu

en: Change general settings about this variant.
pl: Zmiana ogólnych ustawień dla tego wariantu

en: Selection rules
pl: Reguły wyboru

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
pl: Zmiana kryteriów wg których wariant będzie lub nie będzie użyty.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
pl: Dodawanie dodatkowych obiektów kontekstu pracy dla wariantu używanego dla zawartości.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
pl: Dodawaj zawartość oraz zmieniaj jej położenie za pomocą przeciągania i upuszczania.

en: Move content from old layout
pl: Przenoszenie zawartości ze starego układu

en: Get a preview of what this variant will look like.
pl: Podgląd wariantu.

en: This panel will be selected if @conditions.
pl: Ten panel będzie wybrany jeżeli @conditions.

en: This panel will always be selected.
pl: Ten panel będzie zawsze wybrany.

en: Selection rule
pl: Reguły wyboru

en: You must select a layout.
pl: Należy wybrać układ.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
pl: Należy wybrać inny układ w celu zmiany układów.

en: Update and preview
pl: Aktualizacja i podgląd

en: Administrative title of this variant.
pl: Wewnętrzny tytuł tego variantu.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
pl: Zaznacz to jeśli chcesz wyłączyć wyświetlanie wszystkich regionów dostarczanych przez skórkę. Uwaga! Różne skórki różnie reagują na to ustawienie. W razie wątpliwości spróbuj z domyślnymi skórkami.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
pl: Wprowadź prawidłowy kod CSS. Ten kod zostanie użyty w stronie i powinien być wykorzystywany wyłącznie do nieznacznych zmian wyglądu strony. Zaleca się umieścić kod w pliku CSS skórki. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzony kod CSS zostanie przefiltrowany i niektóre właściwości mogą zostać usunięte.

en: Theme variables
pl: Zmienne skórki

en: The description of this context definition.
pl: Opis definicji tego kontekstu.

en: Reactions
pl: Reakcje

en: Field label
pl: Etykieta

en: Send Reminder
pl: Wyślij przypomnienie

en: Previous step
pl: Poprzedni krok

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
pl: Żadne niestandardowe formaty nie zostały określone. <a href="@link">Dodaj</a> jakiś.

en: Format string
pl: Wyrażenie formatujące

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Format daty zdefiniowany przez użytkownika. Znajdź dostępne opcje w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie wygląda tak: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
pl: Taki format już istnieje. Wprowadź unikalny format.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format %format?

en: Removed date format %format.
pl: Usunięto format daty %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć format %format?

en: Removed date format type %format.
pl: Typ formatu daty %format został usunięty.

en: !type date format
pl: format daty !type

en: Field %field has errors.
pl: Pole %field zawiera błędy.

en: %title is invalid.
pl: %title jest nieprawidłowy.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
pl: Błąd żądania HTTP podczas importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza: %filename

en: Invalid calendar file.
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
pl: !day-name niedziela|poniedziałek|wtorek|środa|czwartek|piątek|sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
pl: !day-abbreviation ndz|pon|wt|śr|czw|pt|sob

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
pl: !day-abbreviation N|P|W|Ś|C|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
pl: !day-abbreviation ND|PN|WT|ŚR|CZ|PT|SO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
pl: !ampm-abbreviation przed południem|po południu|przed południem|po południu

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
pl: !datetime Rok|Miesiąc|Dzień|Tydzień|Godzina|Minuta|Sekunda|Cały dzień|Cały dzień

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
pl: !datetime_plural Lata|Miesiące|Dni|Tygodnie|Godziny|Minuty|Sekundy

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
pl: !date_order Każdy|Pierwszy|Drugi|Trzeci|Czwarty|Piąty

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
pl: !date_order |Ostatni|Przedostatni|Czwarty od końca|Piąty od końca|Szósty od końca

en: !date_nav Prev|Next|Today
pl: !date_nav Poprz|Nast|Dziś

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
pl: !month-name |styczeń|luty|marzec|kwiecień|maj|czerwiec|lipiec|sierpień|wrzesień|październik|listopad|grudzień

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
pl: !month-abbreviation |sty|lut|mar|kwi|maj|cze|lip|sie|wrz|paź|lis|gru

en: Allow users to configure date formats
pl: Pozwala użytkownikom konfigurować formaty dat

en: Custom formats
pl: Niestandardowe formaty

en: Allow users to configure custom date formats.
pl: Pozwól użytkownikom definiować własne formaty dat

en: Add format
pl: Dodaj format

en: Allow users to add additional date formats.
pl: Użytkownicy mogą dodawać własne formaty dat.

en: Delete date format
pl: Usuń format daty

en: Allow users to delete a configured date format.
pl: Zezwól użytkownikom usuwać skonfigurowany format daty.

en: Delete date format type
pl: Skasuj format daty

en: Allow users to delete a configured date format type.
pl: Pozwól użytkownikom usuwać zdefiniowany typ formatu daty.

en: Per-user timezone name.
pl: Nazwy stref czasowych określane przez użytkowników.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Moduł Date może być zaktualizowany dopiero po aktualizacji Views. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj pozostałe aktualizacje.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
pl: Dostępne są aktualizacje do date.module, ale można je zainstalować dopiero po aktualizacji views.module.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
pl: Moduł Date API wymaga <a href="@link">modułu Date PHP4</a> dla PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
pl: Niestandardowa wartość domyślna dla daty względnej powinna opisywać czas w odniesieniu do aktualnego dnia przy pomocy strtotime, np. '+90 days' (90 od dnia, w którym pole zostało stworzone) albo '+1 Saturday' (następna sobota). Poznaj więcej szczegółów na !strtotime.

en: Custom input format
pl: Niestandardowy format wprowadzania

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
pl: Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi format wybrany powyżej. Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi opcje wyświetlania i wprowadzania. Zdefiniuj format daty PHP, np. 'm-d-Y H:i' (więcej szczegółów znajdziesz na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
pl: Wybierz domyślny format wyświetlania daty. Odwiedź <a href="@date-time-page">stronę ustawień formatu daty i czasu</a>, żeby dodać albo zmienić formaty.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
pl: Czy formularz z opcjami powtarzania powinien być na początku widoczny? Wybierz "Zwinięte", żeby ukryć te opcje.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Zmiana ustawienia %name po wprowadzeniu danych może spowodować utratę danych!

en: Display From and To dates
pl: Pokaż datę początkową i końcową

en: Display From date only
pl: Wyświetl tylko datę początkową

en: Display To date only
pl: Pokaż tylko datę końcową

en: ending on @count
pl: kończąc na @count

en: Display repeat rule
pl: Pokaż zasady powtórzeń

en: Hide repeat rule
pl: Ukryj zasady powtórzeń

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
pl: Data początkowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
pl: Data końcowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: @field_name From date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty początkowej @field_name

en: @field_name To date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty końcowej @field_name

en: @field_name From date
pl: Data początkowa @field_name

en: @field_name To date
pl: Data końcowa @field_name

en: The From date is invalid.
pl: Data początkowa jest niepoprawna.

en: The To date is invalid.
pl: Data końcowa jest niepoprawna.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
pl: Wystąpiły błędy w wartości #@delta @field_name:

en: There are errors in @field_name:
pl: Wystąpiły błędy w @field_name:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Select List with Repeat options
pl: Lista wyboru z powtórzeniami

en: Text Field with Repeat options
pl: Pole tekstowe z powtórzeniami

en: Text Field with Date Pop-up calendar
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem i powtórzeniami

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
pl: Pełna dokumentacja modułu Date i Date API jest dostępna pod adresem <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
pl: Dodaj typ formatu

en: The human-readable name for this format type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego formatu

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
pl: Identyfikator tego formatu. <br>Może zawierać wyłącznie małe litery, cyfry i podkreślenia oraz musi być unikalny.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Format może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i poskreślenia.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
pl: Taki format już istnieje.  Wprowadź unikalny typ.

en: view date repeats
pl: oglądanie powtarzających się terminów

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
pl: Wszystkie pola powtarzających się terminów zostały zaktualizowane do użycia nowych kontrolek powtarzania.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Zostały jeszcze aktualizacje. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj je.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
pl: Zostały jeszcze aktuailzacje.<br/>Uruchom ponownie skrypt aktualizacji.

en: Time with timezone
pl: Czas ze strefą czasową

en: Field %field formats were converted to custom formats.
pl: Formaty pola %field zostały skonwertowane do niestandardowych formatów.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
pl: Stary typ formatu %from_format pola %field został skonwertowany do nowego typu formatu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
pl: Ustawienia wyświetlania pola %field w węzłach typu %type_name zostały zaktualizowane.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
pl: Formaty wyświetlania daty znajdują się teraz w systemowych ustawieniach daty i czasu. Nowe formaty możesz zobaczyć na <a href="@date-time-page">stronie formatów daty i czasu</a>.

en: Date format settings for %language_name
pl: Ustawienia formatu daty dla %language_name

en: Locale date settings
pl: Ustawienia regionalne daty

en: Configure date formats for each locale
pl: Konfiguracja formatu daty dla każdej lokalizacji

en: Date Locale
pl: Język daty

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
pl: Pozwala administratorowi witryny skonfigurować kilka formatów wyświetlania daty/czasu dla różnych języków lub odbiorców.

en: Field %field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Field %field is invalid.
pl: Pole %field jest niepoprawne.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
pl: <p>Moduł Date Popup korzysta z modułu kalendarza jQuery. Nie istnieje "oficjalny" kalendarz jQuery UI, a nie każdemu podoba się ten. Jeśli nie chcesz korzystać z tego kalendarza, możesz wyłączyć go poniżej. Użytkownicy będą wtedy korzystać ze zwykłego pola tekstowego przy wprowadzaniu daty.</p>

en: Use default jQuery timepicker
pl: Użyj domyślnego kalendarza jQuery

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
pl: Ręczne wpisywanie daty, bez kalendarza jQuery

en: Timepicker
pl: Kalendarz

en: Choose the jQuery timepicker to user.
pl: Wybierz kalendarz jQuery dla użytkownika.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup zawiera kod CSS dla IE6, które nie są zgodne ze standardem CSS. Ponieważ IE 6 jest wypierany przez IE 7 i IE 8, kod CSS dla IE 6 został usunięty z arkusza stylów Date Popup. Jeśli okaże się, że mimo wszystko potrzebujesz tego kodu, możesz dołączyć go do swojej skórki. Zobacz, jak skórka Garland dodaj kod CSS dla IE w pliku page.tpl.php. Kod CSS, którego potrzebujesz to:</p>

en: Date Popup Configuration
pl: Konfiguracja wyskakującego kalendarza

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
pl: Pozwala użytkownikom skonfigurować wyskakujący kalendarz.

en: Current exceptions
pl: Aktualne wyjątki

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
pl: Moduł Date Timezone wymaga <a href="@link">ustawienia nazwy strefy czasowej</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Wybierz twoją strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni. Daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane według tej strefy czasowej.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
pl: Narzędzia do tworzenia i importowania terminów i kalendarzy.

en: The following modules are required for the wizard to work:
pl: Do działania kreatora potrzeba następujących modułów:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
pl: Wypełnij poniższy formularz, żeby automatycznie stworzyć typ wpisów z polem daty i czasu oraz domyślnie skonfigurowanym kalendarzem. Kalendarz i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostanie stworzony, kanał ical zostanie dodany do kalendarza, a minikalendarz, podpis kalendarza i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostaną dodane do paska bocznego domyślnej skórki. Wpisy tego typu będą zawierać link do kalendarza, a w kalendarzu będzie link do formularza "dodaj termin". Jeśli masz włączony moduł Signup, zapisy zostaną włączone dla tego pola. Możesz dodać też nowe pola daty do istniejącego typu wpisów wprowadzając nazwę istniejącego typu, zamiast tworzyć nowy.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
pl: Na tej stronie widzisz tylko niektóre opcje, żeby konfiguracja była łatwa. Kiedy nowy rodzaj zawartości zostanie dodany, będziesz mógł/mogła wprowadzić dalsze zmiany do ustawień daty i dodać inne pola do twojego typu wpisów na stronie Zarządzaj polami oraz wprowadzić zmiany do kalendarza na stronie edycji widoku.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
pl: Konfiguracja dat i kalendarzy może być trudna. !date_wizard ułatwia tworzenie prostej treści typu data i powiązanego kalendarza.

en: Date wizard
pl: Kreator daty

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
pl: Kalendarz %view jest domyślny dla treści typu %type_name.

en: remove !view
pl: usuń !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć widok %view?

en: Removed calendar %calendar.
pl: %calendar został usunięty.

en: Content type name
pl: Nazwa rodzaju zawartości

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_). Jeśli taki typ treści nie istnieje, zostanie stworzony.

en: Content type label
pl: Etykieta typu treści

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego typu treści. Potrzebna tylko podczas tworzenia nowego typu treści.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
pl: Typ treści dla dat połączonych z widokiem kalendarza.

en: Content type description
pl: Opis typu treści

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Opis dla typu treści. Potrzebne tylko w przypadku tworzenia nowego typu.

en: Date field name
pl: Nazwa pola daty

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_) Nie może być nazwą istniejącego pola.

en: Date field label
pl: Etykieta pola daty

en: The human-readable label for this field.
pl: Przyjazna dla użytkownika etykieta tego pola.

en: Date widget type
pl: Typ kontrolki daty

en: Show repeating date options
pl: Pokaż opcje powtarzania dla terminów

en: Date field type
pl: Typ pola daty

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
pl: Datetime jest polecanym typem, chyba że chodzi o daty historyczne albo z dokładnością do roku albo miesiąca. Wcześniejsze i niekompletne daty powinny korzystać z typu Data (data ISO).

en: Date timezone handling
pl: Obsługa stref czasowych dla dat

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
pl: Obsługa stref czasowych powinna być ustawiona jako "wyłącz", jeśli precyzja pola nie uwzględnia jednostek czasu (godziny, minuty, sekundy).

en: Create a calendar for this date field
pl: Dodaj kalendarz dla tego pola daty

en: Add calendar blocks to the current theme
pl: Dodaj blok kalendarza dla aktualnej skórki

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
pl: Typ treści o takiej nazwie już istnieje, nowe pole zostanie dodane do istniejącego typu.

en: This field name already exists.
pl: Ta nazwa pola jest już używana.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
pl: Obsługa stref czasowych musi być wyłączona, jeśli precyzja pola nie obejmuje godzin.

en: Change the calendar as needed and save the view.
pl: Dostosuj kalendarz i zapisz widok.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
pl: Dodaj typ węzłów, do którego zaimportujesz swoje wydarzenia albo jeśli nie chcesz tworzyć nowych węzłów, dodaj pole daty do istniejącego typu węzłów wydarzenia. Upewnij się, że docelowy typ węzła zawiera pole daty z opcjonalną albo obowiązkową datą końcową, które przechowa daty początkowe i końcowe wydarzeń. Jeśli importowane wydarzenia mają pole zawierające strefę czasową, pamiętaj o ustawieniu obsługi stref czasowych na "daty". Aby przetestować nowy typ węzłów, zanim zaimportujesz dane, dodaj nowe wydarzenie ręcznie i upewnij się, że wszystkie potrzebne opcje są dostępne w formularzu.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
pl: Import stworzy nowe wpisy i wyzwoli odpowiednie zdarzenia, dlatego na czas importu warto wyłączyć automatyczne powiadamianie e-mailem o tym typie wpisów!

en: Original Node ID
pl: ID oryginalnego wpisu

en: New Node ID
pl: ID nowego wpisu

en: !type: %title has been created.
pl: !type: %title został dodany.

en: !type: %title has been updated.
pl: !type: %title został zmieniony.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
pl[0]: 1 wydarzenie zostało skonwertowane.
pl[1]: @count wydarzenia zostały skonwertowane.
pl[2]: @count wydarzeń zostało skonwertowanych.

en: administer date tools
pl: zarządzaj narzędzia dat

en: Date Tools
pl: Narzędzia do tworzenia terminów

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
pl: Narzędzia do importu i automatycznego tworzenia terminów i kalendarzy.

en: Easy creation of date content types and calendars.
pl: Łatwe tworzenie datowych typów treści i kalendarzy.

en: Event import
pl: Import wydarzeń

en: Remove calendar
pl: Usuń kalendarz

en: Date browser
pl: Przeglądarka dat

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
pl: Nawigacja poprzednia/następna data, którą można dołączyć do innych wersji widoku. Wymaga argumentu daty.

en: Date browser style
pl: Styl przeglądarki dat

en: Creates back/next navigation.
pl: Tworzy nawigację poprzedni/następny.

en: Date (!base_table)
pl: Data (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table korzystając z argumentu daty w formacie ISO daty/okresu (np. RRRR, RRRR-MM, RRRR-MM-DD, RRRR-T99, RRRR-MM-DD--O3M, O90D itp.)

en: Filter any Views !base_table date field.
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
pl: Wybierz typ daty w wartościach domyślnych, podsumowaniach i w nawigacji. Na przykład dokładność do miesiąca ustawi domyślną datę na aktualny miesiąc, pokaże podsumowania wg miesięcy, a linki w nawigacji datowej będą prowadzić do poprzedniego i następnego miesiąca.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
pl: Określ dopuszczalny minimalny i maksymalny zakres lat dla tego argumentu: albo różnicę lat -X:+X od aktualnego roku, np. '-3:+3', albo konkretne lata, np. '2005:2010'. Jeśli argument zostanie ustawiony na wartość spoza tego zakresu, pokaże się "Nie znaleziono strony (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
pl: Wybierz co najmniej jedno pole, które będzie filtrowane za pomocą tego argumentu. Nie zaznaczaj jednocześnie daty początkowe i końcowej pola daty CCK, wystarczy jedno z nich.

en: You must select at least one date field for this argument.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedną datę dla tego argumentu.

en: Choose the form element to use for date selection.
pl: Wybierz element formularza do wyboru daty.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
pl:  Możesz używać wartości zrozumiałych dla funkcji PHP's date_create(), np. między '12AM today' a '12AM tomorrow.

en: Absolute value
pl: Dokładna wartość

en: Relative value
pl: Wartość względna

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
pl: W przypadku braku ustawionej daty powyżej wykorzystane zostaną wartości względne. W celu użycia aktualnej daty jako domyślnej należy użyć 'now' lub dodać modifikatory take jak 'now +1 day'. Domyślnej daty końcowej używa się, kiedy operator ustawiony jest na "pomiędzy" albo "poza".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
pl: Jeśli filtr został ujawniony, wartości te będą użyte do wyznaczenia początkowych wartości filtra. Zostaw pustą datę i wartości domyślne, żeby filtr nie zawierał żadnych początkowych wartości.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
pl: %style może używać tylko jednej daty: argument daty.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
pl: %style wymaga, żeby domyślną wartością argumentu Date: Date była aktualna data.

en: The %style requires the Date: Date argument.
pl: %style wymaga argumentu Date: Date.

en: Navigate to previous year
pl: Przejdź do poprzedniego roku

en: Navigate to next year
pl: Przejdź do następnego roku

en: Navigate to previous month
pl: Przejdź do poprzedniego miesiąca

en: Navigate to next month
pl: Przejdź do następnego miesiąca

en: Navigate to previous week
pl: Przejdź do poprzedniego tygodnia

en: Navigate to next week
pl: Przejdź do następnego tygodnia

en: Navigate to previous day
pl: Przejdź do poprzedniego dnia

en: Navigate to next day
pl: Przejdź do następnego dnia

en: View full page month
pl: Zobacz miesiąc na oddzielnej stronie

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: Automatic Nodetitles
pl: Automatyczne tytuły węzłów

en: Comment module form.
pl: Formularz modułu comment.

en: Translation module form.
pl: Formularz modułu translation

en: Menu module form.
pl: Formularz modułu menu.

en: Book module form.
pl: Formularz modułu book.

en: Path module form.
pl: Formularz modułu path.

en: Poll module title.
pl: Formularz modułu poll.

en: Poll module choices.
pl: Sprawdź wybrane opcje modułu.

en: Poll module settings.
pl: Ustawienia modułu ankiet.

en: Upload module form.
pl: Formularz modułu upload.

en: CCK - No Views integration
pl: CCK - brak integracji z Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
pl: Integracja CCK z modułem Views wymaga Views 6.x-2.0-rc2 lub nowszej.

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: » Add a new content type
pl: » Dodaj nowy rodzaj zawartości

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
pl: Ten typ zawartości ma nieaktywne pola. Nieaktywne pola nie zostaną umieszczone na liście dostępnych pól dopóki moduły tych pól nie zostaną włączone.

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Field to share
pl: Pole, jakie ma być współdzielone

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pl: Dodaj pole: nazwa %field_name jest niewłaściwa. Nazwa może zawierać tylko małe litery oraz cyfry i  podkreślenia.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name jest zbyt długa. Nazwa pola jest ograniczona do 32 znaków, włączając prefiks 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
pl: Dodawanie nowego pola: nazwa 'field_instance' jest nazwą zarezerwowaną.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name już istnieje.

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Add new field: invalid widget.
pl: Dodaj nowe pole: niepoprawny widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
pl: Dodaj nowe pole: musisz podać nazwę etykiety.

en: Add existing field: you need to select a field.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać kontrolkę.

en: Add existing field: invalid widget.
pl: Dodaj istniejące pole: nieprawidłowa kontrolka.

en: Edit basic information
pl: Edytuj podstawowe dane pola

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
pl: Wewnętrzna nazwa pola. Nie może zostać zmieniona.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika witryny etykieta pola używana w typie zawartości %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
pl: Rodzaj danych, jaki ma być przechowywany w bazie danych. Ta opcja nie może być zmieniona.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
pl: Rodzaj pola formularza jaki ma zostać pokazany użytkownikowi, który będzie wypełniał pole tego typu w rodzaju zawartości %type.

en: Updated basic settings for field %label.
pl: Zaktualizowane podstawowe ustawienia dla pola %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
pl: W trakcie aktualizacji podstawowych ustawień dla pola %label pojawił się problem.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
pl: To pole jest  <strong>zablokowane</strong> i nie może być usunięte.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %type basic information
pl: Podstawowe dane pola w rodzaju zawartości %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
pl: 'Bez ograniczeń' spowoduje wyświetlenie przycisku 'Dodaj więcej' aby użytkownik mógł dodać tyle wartości ile zechce.

en: %name must be an integer.
pl: %name musi być liczbą całkowitą.

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: Add new group: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać etykietę.

en: Add new group: you need to provide a group name.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać nazwę grupy.

en: Field group label
pl: Etykieta grupy pól

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: Only numbers are allowed in %field.
pl: W polu %field dozwolone są tylko liczby.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: New field
pl: Nowe pole

en: Existing field
pl: Istniejące pole

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
pl: Dodaj pola i grupy do tego rodzaju zawartości. Ustal kolejność na formularzu dodawania zawartości i podczas wyświetlania treści.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
pl: Możesz przydzielić pole do grupy przeciągając je pod jej nazwę i ciągnąc w prawo.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
pl: Wskazówka: po instalacji <a href="!adv_help">Advanced help</a> pomoc kontekstowa tego modułu będzie pełniejsza.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
pl: Użyj opcji 'Wyklucz', aby wartość pola nie została przekazana w zmiennej $content do szablonu węzła.

en: Use JW FLV Media Player
pl: Używaj JW FLV Media Player

en: Debug response: !data
pl: Odpowiedź debugera: !data

en: Policy message
pl: Informacja dla klienta

en: Help message shown at checkout.
pl: Pomoc wyświetlana w trakcie realizacji zamówienia

en: width @width
pl: szerokość @width

en: height @height
pl: wysokość @height

en: upscaling allowed
pl: dozwolone powiększanie

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
pl: losowo między -@degrees&deg i @degrees&deg

en: Save Preset
pl: Zapisz zestaw

en: Unknown action.
pl: Nieznana operacja.

en: Create Action
pl: Dodaj działanie

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
pl: Kod demonstracyjny, zaawansowana pomoc i demo panelu, aby pokazać jak budować wtyczki ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
pl: CTools Plugin Example to po prostu wersja demonstracyjna programisty instruująca w zakresie tworzenia wtyczek dla CTools. Nie oferuje ona żadnych przydatnych funkcji dla zwykłego użytkownika.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
pl: Dostępny jest panel wersji demonstracyjnej pokazujący większość oferowanych funkcji w
        <a href="@demo_url">Panelu CTools demo</a>, a ponadto możesz zapoznać się z jego dokumentacją na przykładach w
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools zawiera dokumentację w !ctools_help. Jednak zazwyczaj to sam kod ma być nauczycielem.
        Możesz go znaleźć w %path.

en: CTools plugin example
pl: Przykład pluginu CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
pl: Przykład wtyczki Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
pl: Pokazuje, jak zewnętrzny moduł może dostarczyć wtyczki ctools (dla Paneli, itp.).

en: Arg length
pl: Długość argumentu

en: Control access by length of simplecontext argument.
pl: Kontrola dostępu przez długość argumentu simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
pl: Przydziel dostęp, jeżeli długość argumentu simplecontext  wynosi

en: Length of simplecontext argument
pl: Długość argumentu simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
pl: Dostęp lub widoczność zostaną przyznane na podstawie długości argumentu.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
pl: Argument Simpletext musi mieć  !comp @length znaków

en: CTools example: role
pl: Przykład CTools: rola

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
pl: Tworzy "simplecontext" z argumentu.

en: Enter the simplecontext arg
pl: Wprowadź argument simplecontext

en: CTools example no context content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości bez kontekstu

en: No context content type - requires and uses no context.
pl: Brak typu zawartości kontekstu - wymaga i używa żadnego kontekstu.

en: CTools Examples
pl: Przykłady CTools

en: The setting for item 1.
pl: Ustawienia dla elementu 1.

en: The setting for item 2
pl: Ustawienia dla elementu 2.

en: CTools example relcontext content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości z kontekstem relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
pl: Relcontext typ zawartości - działa z kontekstem relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
pl: Konfiguruj Element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
pl: Ustawienia dla relcontext.

en: Simplecontext content type
pl: Simplecontext typ treści

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
pl: Typ zawartości simplecontext - działa z kontekstem simplecontext.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
pl: Konfiguruj Element 1 dla typu kontekstu simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
pl: Kontekst relcontext z simplecontext

en: Relcontext setting
pl: Ustawienia relcontext

en: Just an example setting.
pl: Tylko przykładowy napis.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
pl: Pojedynczy kontekst typu "simplecontext" lub dane.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
pl: Wprowadzić pewne dane do reprezentowania tego "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
pl: Kontekst simplecontext z konfiguracji

en: Setting for simplecontext
pl: Ustawienia dla simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
pl: Przykładowe ustawienie, które może być wykorzystane do konfiguracji kontekstu

en: Relcontext from simplecontext
pl: Relcontext z simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
pl: Zobacz podręcznik aby uzyskać więcej informacji.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
pl: Zanim tej wariant będzie mógł być dodany, musisz go skonfigurować. Kiedy zakończysz, kliknij w "Stwórz wariant" na końcu tego kreatora, aby dodać wariant do strony.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node/edit, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
pl: Moduł menedżera strony nie może nadpisać @path, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback. Edycja węzła zostanie włączona, ale ta ścieżka edycji nie zostanie nadpisana.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
pl: Ścieżki z nieopcjonalnymi wypełniaczami nie mogą zostać użyte jako normalne elementy menu, chyba że sterownik argumentu zapewnia domyślny argument do użycia przy elemencie menu.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć użytkownika/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Existing node
pl: Istniejący węzeł

en: Enter the title or NID of a node
pl: Wprowadź tytuł lub ID węzła

en: Template identifier
pl: Identyfikator szablonu

en: Add the breadcrumb trail as content.
pl: Dodaj element ścieżki nawigacyjnej jako zawartość.

en: Add the help text of the current page as content.
pl: Dodaj pomoc bieżącej strony jako zawartość.

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Add the tabs (local tasks) as content.
pl: Dodaj karty (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Add the page title as content.
pl: Dodaj tytuł strony jako zawartość.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
pl: Funcja rdzenia modułu Panels; nie dostarczają żadnego interfejsu użytkownika, przynajmniej jeden inny moduł Panels powinien zostać włączony.

en: You may use substitutions in this title.
pl: Możesz używać podstawień w tym tytule.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
pl: Opcje zawartości są podzielone na kategorie. Wybierz kategorię z lewej aby kontynuować.

en: Change the layout of this panel.
pl: Zmienia układ tego panelu.

en: Manage mini panels
pl: Zarządzanie mini panelami

en: Manage pages
pl: Zarządzaj stronami

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
pl: Przykłady: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
pl: Przykład: http://mywebsite.com/fserver

en: features
pl: funkcjonalności

en: Create feature
pl: Stwórz funkcjonalność

en: Create a new feature.
pl: Stwórz nową funkcjonalność.

en: Auto-detected
pl: Automatycznie wykrywany

en: Provided by dependency
pl: Zapewnione przez zależność

en: My Account
pl: Moje konto

en: JW FLV Media Player options
pl: Opcje JW FLV Media Player

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Relcontent.
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Simplecontext .
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana dla edycji przez ciebie. Nikt inny nie może edytować tej strony dopóki te zmiany nie zostaną zapisane lub usunięte.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana do edycji przez innego użytkownika. Nie możesz edytować tej strony bez złamania blokady.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla wszystkich blogów, <em>/blog</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyta domyślnie strona najnowszych blogów Drupala.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User blog
pl: Blog użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
pl: Kiedy włączone , to nadpisze domyslne zachowanie Drupal dla wyświetlania blogów użytkownika na  <em>blog/%user</em>. Jeżeli żaden wariant nie został wybrany, domyślny blog użytkownika Drupal zostanie użyty.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Site contact page
pl: Strona z formularzem kontaktowym

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla strony kontaktowej, <em>/contact</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyty domyślny formularz kontaktowy Drupala.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć kontaktu, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User contact
pl: Kontakt użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
pl: Jeśli opcja jest włączona, unieważnia ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania formularzy kontaktowych użytkowników w <em>blog/%user</em>. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, używany będzie domyślny formularz kontaktowy użytkownika Drupala.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
pl: Nie możesz mieć wzorca bez nazwy (tylko % lub !). Wprowadź swoją nazwę poprzez dodanie krótkiego tekstu opisu do  % lub !, takiego jak  %user czy %node.

en: All polls
pl: Wszystkie ankiety

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślnie zachowanie Drupala dla ankiet, <em>/poll</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie domyślnie użyta strona najnowszych ankiet Drupala.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć ankiety, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Search @type
pl: Szukaj @type

en: Taxonomy: term
pl: Taksonomia: termin

en: Control access by a specific term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie określonego terminu.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
pl: Wybierz termin lub terminy z @vocabulary.

en: Node add form: node type
pl: Formularz dodawania węzła: typ węzła

en: Node edit form: node ID
pl: Formularz edycji węzła: ID węzła

en: Get all arguments after this one
pl: Pobierz wszystkie argumenty po wymienionym

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
pl: Jeśli zaznaczono, ciąg będzie zawierać wszystkie argumenty. Przykładowo, jeśli ścieżką jest "path/%" i użytkownik odwiedza "path/foo/bar", to jeśli nie zaznaczono tej opcji, ciąg będzie brzmieć "foo". Jeśli zaznaczono tę opcję, ścieżką będzie "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
pl: Termin taksonomii: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
pl: Termin taksonomii (wiele): ID

en: User: name
pl: Użytkownik: nazwa

en: Creates a user context from a user name.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z nazwy użytkownika.

en: Enter the username of a user for this argument
pl: Podaj nazwę użytkownika dla użytkownika tego argumentu

en: Vocabulary: ID
pl: Słownik: ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości do administratorów witryny.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom kontaktować się z innymi użytkownikami.

en: Contact @name
pl: Skontaktuj się z @name

en: Custom: @title
pl: Własny: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
pl: Tytuł ten będzie używany administracyjnie w celu identyfikacji tego okienka. Jeśli pole zostanie pozostawione puste, używany będzie zwykły tytuł.

en: Advanced search form
pl: Formularz zaawansowanego wyszukiwania

en: A search form with advanced options.
pl: Formularz wyszukiwania z zaawansowanymi opcjami.

en: Same page
pl: Ta sama strona

en: Override default prompt
pl: Zastąp domyślny monit

en: Record a watchdog log entry when searches are made
pl: Zapisz zdarzenie do dziennika zdarzeń gdy jest używana wyszukiwarka.

en: Override "no result" text
pl: Nadpisz komunikat "brak wyników"

en: No result text
pl: Komunikat dla braku wyników

en: @type search result
pl: Wyniki wyszukiwania @type

en: HTML-safe string
pl: Bezpieczny ciąg HTML

en: Custom pager settings
pl: Własne ustawienia stronicowania

en: Use different pager settings from view settings
pl: Użyj innych ustawień stronicowania niż ustawienia w widoku.

en: The number of items to skip and not display.
pl: Liczba elementów, które należy pominąć i nie wyświetlać.

en: Context is optional
pl: Kontekst jest opcjonalny

en: The Panels module cannot be updated while disabled. If you wish to update Panels, please enable it. If you do not wish to update Panels, please uninstall it.
pl: Moduł Panels nie może być zaktualizowany, kiedy jest wyłączony. W celu aktualizacji modułu Panels należy go włączyć. Jeśli nie zamierzasz aktualizować modułu Panels proszę go odinstalować.

en: &#x2713;Panel title
pl: &#x2713;Tytuł panelu

en: No rules
pl: Brak reguł

en: Visibility rules
pl: Reguły widoczności

en: Title type
pl: Typ tytułu

en: Manually set
pl: Ustawiany ręcznie

en: From pane
pl: Dziedziczony z panelu

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
pl: Tytuł tego panelu. Jeśli pozostawisz to pole puste może zostać zastosowany tytuł domyślny. Jeżeli tytuł ma być naprawdę pusty należy wpisać No Title.

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
pl: UWAGA! W celu importu panel_nodes musisz w pierwszej kolejności wybrać w export.module ustawienie "Zapisz jako nowy węzeł i edytuj", w przeciwnym razie operacja nie powiedzie się.

en: Region class
pl: Klasa obszaru

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
pl: Alias zostanie wygenerowany automatycznie. Jeżeli chcesz stworzyć własny alias odznacz tą opcję.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
pl: W celu dostosowania formatów automatycznych aliasów należy zmienić <a href="@pathauto">ustawienia automatycznych aliasów</a>.

en: styles
pl: style

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: Wielkość liter w adresach. Nie należy korzystać z tej opcji, jeśli baza danych nie jest oparta na Postgres, ponieważ wykorzystuje ona sprawdzanie z uwzględnieniem wielkości liter.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: The maximum number of characters this field can be.
pl: Maksymalna liczba znaków pola.

en: If the field is empty, display this text instead.
pl: Jeśli pole jest puste, wyświetlany jest ten tekst.

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
pl: Powoduje, że pole, którego wartość wynosi 0, traktowane jest jako puste.

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: Remove all Views 1 tables
pl: Usuń wszystkie tabele modułu Views w wersji 1.

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
pl: Wybranie tej opcji, a następnie skorzystanie z przycisku "Oczyść", spowoduje usunięcie wszystkich tabel Views 1. Uwaga: operacja jest nieodwracalna! Warto się wcześniej upewnić, że zgromadzone w tabelach dane nie są już potrzebne.

en: All Views 1 tables have been removed.
pl: Wszystkie tabele Views 1 zostały usunięte.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Jump menu
pl: Szybkie menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
pl: Umieszcza wszystkie wyniki w polu wyboru i pozwala użytkownikowi przechodzić na różne strony w zależności od wybranej pozycji.

en: Hostname of user that posted the comment.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wysłał komentarz.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Wiąże węzły z terminami taksonomii, dając możliwość uwzględnienia słowników. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów jest wiele.

en: The text of the profile item.
pl: Tekst elementu profilu.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator słownika, do którego należy termin.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The file ID for the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the attached file.
pl: Nazwa załączonego pliku.

en: The MIME type of the attached file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The path of the attached file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The size of the attached file.
pl: Rozmiar załączonego pliku.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: The role ID of the role.
pl: Identyfikator roli.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu ograniczania dostępu zmienić można także klikając ikonę.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu korzystania z pamięci podręcznej zmienić można także klikając ikonę.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
pl: By skonfigurować szybkie menu, potrzebne jest co najmniej jedno pole.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
pl: By prawidłowo skonfigurować szybkie menu, należy wybrać jedno z pól, które będzie reprezentować żądaną ścieżkę. Potem należy to pole ukryć. Wszelkie inne widoczne pola znajdą się w samym menu. Warto zwrócić uwagę, że jakikolwiek kod HTML zostanie pominięty, jako że pola wyboru nie mogą go zawierać.

en: Path field
pl: Pole ścieżki

en: Hide the "Go" button.
pl: Ukryj przycisk "Idź"

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
pl: Przycisk zostanie ukryty tylko w wypadku użytkowników, których przeglądarki mają włączoną obsługę JavaScript. Po wybraniu jednej z opcji z menu, zostaną oni wtedy od razu przeniesieni w odpowiednie miejsce.

en: The "Unflag not allowed text" is required if any user roles are not allowed to unflag.
pl: "Odflaguj nie dopuszczony tekst" jest wymagane, gdy rola użytkownika nie pozwala na odflagowanie.

en: Any user role that has the ability to unflag must also have the ability to flag.
pl: Rola użytkownika z możliwością odflagowania musi również mieć możliwość flagowania.

en: Flag access by content authorship
pl: Dostęp do flag według autorstwa treści

en: No additional restrictions
pl: Bez dodatkowych ograniczeń

en: Users may only flag content they own
pl: Użytkownicy mogą flagować tylko własne treści

en: Users may only flag content of others
pl: Użytkownicy mogą flagować treści innych

en: Restrict access to this flag based on the user's ownership of the content. Users must also have access to the flag through the role settings.
pl: Ogranicza dostęp do tej flagi na podstawie tego, czy użytkownik jest właścicielem treści. Użytkownicy muszą mieć również dostęp do flagi poprzez ustawienia roli.

en: Users may only flag own comments
pl: Użytkownik może oflagować tylko własną odpowiedź

en: Users may only flag comments by others
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi innych

en: Users may only flag comments of nodes they own
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi do węzłów, których jest właścicielem

en: Users may only flag comments of nodes by others
pl: Użytkownik może oflagować odpowiedzi do węzłów innych użytkowników

en: Users may flag themselves
pl: Użytkownicy mogą flagować siebie

en: Flags (or unflags) a content.
pl: Flaguje (lub odflaguje) zawartość

en: Check if a content was flagged by a user.
pl: Sprawdź, czy zawartość była flagowana przez użytkownika.

en: Flag robots.txt problem
pl: Wystąpił problem z plikiem robots.txt dla flag

en: update code
pl: zaktualizuj kod

en: Flag access
pl: Dostęp do flag

en: Flag @name has been imported.
pl: Flaga @name została zaimportowana.

en: Flag @name has been updated.
pl: Flaga @name została zaktualizowana.

en: Theme default
pl: Domyślne motywu

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Always display more link
pl: Zawsze wyświetlaj odnośnik "więcej"

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
pl: Powoduje, że odnośnik "więcej" umieszczany jest nawet wtedy, gdy wyświetlono już wszystkie elementy.

en: Default state for the notification selection box for registered users
pl: Domyślny stan opcji powiadomień dla użytkowników zarejestrowanych

en: Subscribe users to their node follow-up notification emails by default
pl: Domyślnie zapisz użytkownika do powiadomień o odpowiedziach do wpisu

en: If this is checked, new users will receive e-mail notifications for follow-ups on their nodes by default until they individually disable the feature.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje domyślne wysyłanie autorom powiadomień o odpowiedzi do ich wpisów do momentu wyłączenia tej opcji indywidualnie przez poszczególnych użytkowników.

en: Disable comment notification
pl: Wyłącz powiadomienia o komentarzach

en: Recreate
pl: Odtwórz

en: Revert components
pl: Przywróć komponenty

en: Mark as reviewed
pl: Oznacz jako sprawdzony

en: Orphaned dependencies
pl: Porzucone zależności

en: Disable selected modules
pl: Wyłącz wybrane moduły

en: Leave enabled
pl: Pozostaw włączone

en: administer features
pl: administrowanie funkcjonalnościami

en: manage features
pl: zarządzanie funkcjonalnościami

en: Manage features.
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami.

en: Recreate an existing feature.
pl: Odtworzenie istniejącej funkcjonalności.

en: Filter formats
pl: Filtr formatów

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: View changes
pl: Zobacz zmiany

en: Enable the %revisions page for this content type
pl: Włącz stronę %revisions dla tego rodzaju zawartości

en: Other tools
pl: Pozostałe narzędzia

en: Show querylog
pl: Pokaż dziennik zapytań

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
pl: Więcej informacji na temat statusu i kodów przekierowań HTTP znajdziesz <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
pl: Przekierowanie zostało zapisane.

en: Edit redirect
pl: Edycja przekierowania

en: No redirects
pl: Brak przekierowań

en: 1 redirect | @count redirects
pl[0]: Jedno przekierowanie
pl[1]: @count przekierowania
pl[2]: @count przekierowań

en: Last used
pl: Ostatnio użyte

en: No URL redirects available.
pl: Nie znaleziono przekierowań.

en: Filter redirects
pl: Filtruj przekierowania

en: No redirects selected.
pl: Nie wybrano żadnych przekierowań.

en: Enter an internal Drupal path, path alias, or complete external URL (like http://example.com/) to redirect to. Use %front to redirect to the front page.
pl: Wprowadź wewnętrzną ścieżkę Drupala, alias lub cały URL (np. http://drupal.org/) na którą ma następować przekierowanie. Użyj %front dla przekierowań na stronę główną.

en: @action @count redirects.
pl: @action @count przekierowań.

en: @action @count redirect. | @action @count redirects.
pl[0]: @action @count przekierowanie.
pl[1]: @action @count przekierowania.
pl[2]: @action @count przekierowań.

en: Are you sure you want to @action this redirect? | Are you sure you want to @action these redirects?
pl[0]: Na pewno @action to przekierowanie?
pl[1]: Na pewno @action te przekierowania?
pl[2]: Na pewno @action te przekierowania?

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
pl: Ścieżka źródłowa nie może zawierać odwołań do fragmentu strony.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
pl: Ścieżka źródłowa %source jest już przekierowana. Chcesz <a href="@edit-page">edytować to przekierowanie</a>?

en: How many URL redirects would you like to generate?
pl: Ile przekierowań chcesz utworzyć?

en: Delete all URL redirects before generating new URL redirects.
pl: Usuń wszystkie przekierowania przed utworzeniem nowych.

en: Generate redirects
pl: Tworzenie przekierowań

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
pl: Tytuł w ścieżce nawigacyjnej, gdy ten argument jest obecny. Jeśli nie wprowadzi się żadnego, wykorzystywane będą domyślne wartości (patrz: "Tytuł").

en: The order of pages in the book hierarchy.
pl: Kolejność stron w książce.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający dodanie odpowiedzi - taki sam, jak w przypadku zwykłych węzłów i tylko wtedy, gdy użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować ustawienia podziału na strony pobrane z formatu nadrzędnego? Rezultaty mogą być nieoczekiwane, jeśli liczba wyświetlanych elementów się nie zgadza.

en: Render
pl: Renderowanie

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować osobne ustawienia podziału na strony? W przeciwnym wypadku można je pobierać z formatu nadrzędnego.

en: Choose a block
pl: Wybierz blok

en: Other blocks
pl: Inne bloki

en: Thickness
pl: Grubość

en: The unique ID of the comment.
pl: Unikatowy identyfikator komentarza.

en: The name left by the comment author.
pl: Nazwa pozostawiona przez autora komentarza.

en: The email address left by the comment author.
pl: Adres e-mail pozostawiony przez autora komentarza.

en: The home page URL left by the comment author.
pl: Adres strony wprowadzony przez autora odpowiedzi.

en: The formatted content of the comment itself.
pl: Sformatowana treść odpowiedzi.

en: The number of comments posted on a node.
pl: Liczba komentarzy dodany przy wpisie.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
pl: Ilość odpowiedzi do wpisu od czasu gdy użytkownik widział go po raz ostatni.

en: The type of the node.
pl: Rodzaj wpisu.

en: The human-readable name of the node type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu wpisu.

en: The language the node is written in.
pl: Język w jakim wpis został napisany.

en: The URL of the node.
pl: Adres URL zasobu.

en: The slogan of the site.
pl: Hasło witryny.

en: The administrative email address for the site.
pl: Administracyjny adres e-mail dla tego serwisu.

en: The URL of the site's front page.
pl: Adres URL strony głównej serwisu.

en: The unique ID of the taxonomy term.
pl: Unikalny ID terminu kategorii.

en: The name of the taxonomy term.
pl: Nazwa terminu kategorii.

en: The optional description of the taxonomy term.
pl: Opcjonalny opis terminu kategorii.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
pl: Unikalne ID słownika taksonomii.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
pl: Nazwa słownika.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
pl: Opcjonalny opis słownika.

en: The unique ID of the user account.
pl: Unikalne ID użytkownika konta.

en: The login name of the user account.
pl: Nazwa użytkownika konta.

en: The email address of the user account.
pl: Adres e-mail użytkownika konta.

en: The URL of the account profile page.
pl: Adres URL do strony profilu konta.

en: Context layouts
pl: Układy kontekstu

en: Could not save context %title.
pl: Nie można zapisać kontekstu %title.

en: Example: <code>theme</code>
pl: Przykład: <code>skórka</code>

en: A tag to group this context with others.
pl: Tag grupujący ten kontekst z innymi.

en: Trigger the activation of this context
pl: Wyzwól aktywację tego kontekstu

en: Actions to take when this context is active
pl: Akcje do wykonania kiedy ten kontekst jest włączony.

en: Add a reaction
pl: Dodaj reakcję

en: Context editor
pl: Edytor kontekstu

en: Context inspector
pl: Inspektor kontekstu

en: Set on node form
pl: Ustaw na formularzu węzła

en: Set this context on node forms
pl: Ustaw ten kontekst na formularzach węzłów

en: Always active
pl: Zawsze włączone

en: Saved %title.
pl: Zapisano %title.

en: Lighter
pl: Cieńsza

en: Bolder
pl: Bardziej pogrubiona

en: [Edit]
pl: [Edytuj]

en: Saint Barthélemy
pl: Saint-Barthélemy

en: Saint Martin (French part)
pl: Saint-Martin

en: User contact forms
pl: Formularze kontaktowe użytkowników

en: The unique ID of the content item, or "node".
pl: Unikalny identyfikator wpisu.

en: Fixed width
pl: Stała szerokość

en: Validate URL
pl: Sprawdź URL

en: View name '@name' is already taken
pl: Widok o nazwie "@name" już istnieje.

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
pl: Wewnętrzny błąd serwera. By uzyskać więcej informacji, należy sprawdzić dzienniki serwera lub PHP.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
pl: Na stronie @path wystąpił błąd.
    
    Opis błędu: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
pl: Czy wpis jest przyklejony. By wyświetlać przyklejone węzły na początku widoku, należy ustawić sortowanie malejące.

en: Authentication module
pl: Moduł uwierzytelniający

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
pl: Nie można dokończyć operacji. Krytyczny błąd w pliku @file w linii @line: @message

en: no real context
pl: bez prawdziwego kontektsu

en: - Choose -
pl: - Wybierz -

en: Update and save
pl: Aktualizuj i zapisz

en: The page has been updated and saved.
pl: Strona została zaktualizowana i zapisana.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
pl: Obecnie nie ma dostępnych wariantów i strona nie może zostać dodana. Może trzeba zainstalować moduł Panels, aby uzyskać wariant?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
pl: Aby ustawić ten panel jako swoją stronę domową, musisz stworzyć nazwę ścieżki bez % placeholders wewnątrz ścieżki. Strona domowa jest aktualnie ustawiona na %homepage w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
pl: Ta strona jest obecnie ustawiona jako twoja strona główna. To może być zmienione w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
pl: Ta ścieżka jest już wykorzystywana. System nie może nadpisać istniejącej ścieżki.

en: Context exists
pl: Kontekst istnieje

en: Doesn't exist
pl: Nie istnieje

en: @identifier exists
pl: @identifier istnieje

en: @identifier does not exist
pl: @identifier nie istnieje

en: String: comparison
pl: Napis: porównanie

en: Control access by string match.
pl: Kontrola dostępu na podstawie pasującego napisu.

en: Not equal to regular expression
pl: Nierówny wyrażeniu regularnemu

en: @identifier is "@value"
pl: @identifier jest "@value"

en: @identifier is not "@value"
pl: @identifier nie jest "@value"

en: @identifier matches "@value"
pl: @identifier pasuje do "@value"

en: @identifier does not match "@value"
pl: @identifier nie pasuje do "@value"

en: String: length
pl: Napis: długość

en: Not equal to
pl: Nierówny z

en: Length of string
pl: Długość napisu

en: Enter the context type
pl: Wprowadź typ kontekstu

en: Enter a user name
pl: Wpisz nazwę użytkownika

en: Invalid user selected.
pl: Wybrano niewłaściwego użytkownika.

en: edit any panel-nodes
pl: edycja dowolnego panelu dla węzłów

en: Menu title
pl: Tytuł menu

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
pl: Moduł o nazwie @name już istnieje na tej witrynie. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Require all conditions
pl: Wymagaj wszystkich warunków

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
pl: Jeżeli zaznaczone, wszystkie warunki muszą być spełnione, żeby ten kontekst był aktywny. W innym przypadku pierwszy spełniony warunek włączy ten kontekst.

en: Switch theme
pl: Przełącz skórkę

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "0/feed" (used throughout Drupal core) and "feed" (used by some contributed Drupal modules, like Views).
pl: Ten tekst jest używany do utworzenia aliasów dla kanałów RSS. Przykładami są "0/feed" (używany wewnątrz rdzenia Drupala) oraz "feed" (używany przez pewne moduły Drupala, jak choćby moduł Views).

en: Choose aliases to delete
pl: Wybierz aliasy do usunięcia

en: All aliases
pl: Wszystkie aliasy

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
pl: <strong>Uwaga:</strong> nie ma prośby o potwierdzenie. Upewnij sie przed kliknięciem guzika "Skasuj aliasy!", że wiesz co robisz.<br />Przed użyciem tej opcji możesz chcieć wykonać kopię zapasową bazy danych i/lub tablicy url_alias table.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
pl: Ignoruję alias %alias ze względu na konflikt ścieżek.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
pl: Ignoruję alias %alias ze względu na to, że jest taki sam jak ścieżka wewnętrzna.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %alias.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source, zamieniając %old_alias. %old_alias przekierowuje teraz na %alias.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source, zamieniając %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
pl: Utworzono nowy alias %alias dla %source.

en: Pattern for the user contact form paths
pl: Wzorzec dla ścieżki formularza kontaktowego użytkownika

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
pl: Masowe generowanie aliasów dla formularzy kontaktowych użytkowników, które nie posiadają aliasów

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
pl: Generuje aliasy dla wszystkich istniejących formularzy kontaktowych użytkowników, które nie posiadają aliasów.

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
pl[0]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano jeden alias.
pl[1]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano @count aliasy.
pl[2]: Masowe uaktualnianie aliasów do stron kontaktowych z użytkownikami zakończone; wygenerowano @count aliasów.

en: User blogs
pl: Blogi użytkowników

en: User trackers
pl: Śledzenie użytkowników

en: Anonymous commenters have the permission to subscribe to comments but cannot leave their contact information on the following content types: !types.  You should either disable subscriptions on those types here, revoke the permission for anonymous users, or enable anonymous users to leave their contact information in the comment settings.
pl: Anonimowi odpowiadający posiadają uprawnienie do otrzymywania powiadomień o odpowiedziach, jednak nie mogą pozostawić swoich danych kontaktowych w przypadku następujących rodzajów zawartości: !types. Należy usunąć powyższe uprawnienie lub za pomocą ustawień odpowiedzi umożliwić anonimowym użytkownikom pozostawianie danych kontaktowych.

en: You can use the following variables to be replaced:
          <ul>
          <li>!cid = the comment id for the comment</li>
          <li>!commname = the username who posted the comment</li>
          <li>!commtext = the text of the posted comment</li>
          <li>!commsubj = the subject of the posted comment</li>
          <li>!comment_url = the full url of the post and comment - note: if you have paging enabled, this does not work correct - set your max comments per page so that all fit on one page or reverse order them</li>
          <li>!nid = the node id the comment was posted on</li>
          <li>!node_title = the title of the node that was commented on</li>
          <li>!node_teaser = the teaser of the node that was commented on</li>
          <li>!node_body = the body of the node that was commented on</li>
          <li>!mission = site_mission text</li>
          <li>!name = username receiving the alert</li>
          <li>!site = your site</li>
          <li>!uri = base_url of site</li>
          <li>!uri_brief = base_url of site w/o http</li>
          <li>!date = the current time</li>
          <li>!login_uri  uri to login the user</li>
          <li>!edit_uri = uri to edit user profile</li>
          <li>!link1 the QUICKLINK to disable future follow-up notifications for the user</li>
          </ul>
pl: Można korzystać z następujących zmiennych:
          <ul>
          <li>!cid = identyfikator odpowiedzi</li>
          <li>!commname = nazwa użytkownika autora odpowiedzi</li>
          <li>!commtext = treść odpowiedzi</li>
          <li>!commsubj = tytuł odpowiedzi</li>
          <li>!comment_url = pełny adres do odpowiedzi (Uwaga: w przypadku podziału na strony opcja ta nie działa prawidłowo. Należy wtedy ustawić liczbę wyświetlanych odpowiedzi na odpowiednio wysoką lub odwrócić kolejność ich wyświetlania.)</li>
          <li>!node_title = tytuł wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!node_teaser = skrót wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!node_body = treść wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!mission = tekst site_mission (deklaracja misji witryny)</li>
          <li>!name = nazwa użytkownika, do którego skierowano powiadomienie</li>
          <li>!site = nazwa witryny</li>
          <li>!uri = base_url witryny</li>
          <li>!uri_brief = base_url witryny bez http</li>
          <li>!date = aktualny czas</li>
          <li>!login_uri = adres URI do strony logowania użytkownika</li>
          <li>!edit_uri = adres URI do strony edycji profilu użytkownika</li>
          <li>!link1 = odnośnik umożliwiający wyłączenie przyszłych powiadomień</li>
          </ul>

en: You can use the following variables to be replaced:
          <ul>
          <li>!cid = the comment id for the comment</li>
          <li>!commname = the username who posted the comment</li>
          <li>!commtext = the text of the posted comment</li>
          <li>!commsubj = the subject of the posted comment</li>
          <li>!comment_url = the full url of the post and comment - note: if you have paging enabled, this does not work correct - set your max comments per page so that all fit on one page or reverse order them</li>
          <li>!nid = the node id the comment was posted on</li>
          <li>!node_title = the title of the node that was commented on</li>
          <li>!node_teaser = the teaser of the node that was commented on</li>
          <li>!node_body = the body of the node that was commented on</li>
          <li>!mission = site_mission text</li>
          <li>!name = username receiving the alert</li>
          <li>!site = your site</li>
          <li>!uri = base_url of site</li>
          <li>!uri_brief = base_url of site w/o http</li>
          <li>!date = the current time</li>
          <li>!login_uri  uri to login the user</li>
          <li>!edit_uri = uri to edit user profile</li>
          </ul>
pl: Można korzystać z następujących zmiennych:
          <ul>
          <li>!cid = identyfikator odpowiedzi</li>
          <li>!commname = nazwa użytkownika autora odpowiedzi</li>
          <li>!commtext = treść odpowiedzi</li>
          <li>!commsubj = tytuł odpowiedzi</li>
          <li>!comment_url = pełny adres do odpowiedzi (Uwaga: w przypadku podziału na strony opcja ta nie działa prawidłowo. Należy wtedy ustawić liczbę wyświetlanych odpowiedzi na odpowiednio wysoką lub odwrócić kolejność ich wyświetlania.)</li>
          <li>!node_title = tytuł wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!node_teaser = skrót wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!node_body = treść wpisu, na który odpowiedziano</li>
          <li>!mission = tekst site_mission (deklaracja misji witryny)</li>
          <li>!name = nazwa użytkownika, do którego skierowano powiadomienie</li>
          <li>!site = nazwa witryny</li>
          <li>!uri = base_url witryny</li>
          <li>!uri_brief = base_url witryny bez http</li>
          <li>!date = aktualny czas</li>
          <li>!login_uri = adres URI do strony logowania użytkownika</li>
          <li>!edit_uri = adres URI do strony edycji profilu użytkownika</li>
          </ul>

en: Administration tools
pl: Narzędzia administracyjne

en: Create missing UUIDs
pl: Utwórz brakujące UUIDy

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Automatic live preview
pl: Automatyczny podgląd

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
pl: Widok jest kompatybilny z wersją @import_version modułu Views, tymczasem zainstalowana jest wersja @api_version.

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Disable automatic live preview
pl: Wyłącz automatyczny podgląd

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
pl: Wyłącza automatyczną aktualizację podglądu widoku. Może nieco przyspieszyć edycję widoku.

en: The aliased path to this node.
pl: Ścieżka do węzła z uwzględnieniem aliasów.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
pl: Format %display korzysta ze ścieżki node/%. Nie przyniesie to jednak oczekiwanych rezultatów. Warto sprawdzić moduł Panels.

en: Get all nodes tagged with a term.
pl: Wyświetla wszystkie węzły, które przypisane są do wybranej kategorii.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
pl: Terminy powiązane z terminem obecnym. Powiązanie może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów powiązanych jest więcej.

en: Related term
pl: Termin powiązany

en: A related term of the term.
pl: Termin powiązany z terminem obecnym.

en: Taxonomy Term ID from URL
pl: Identyfikator terminu taksonomii z adresu

en: Translate link
pl: Odnośnik "przetłumacz"

en: Provide a simple link to translate the node.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przetłumaczenie węzła.

en: Authmap ID
pl: Identyfikator authmap

en: The Authmap ID.
pl: Identyfikator authmap.

en: Authentication name
pl: Nazwa uwierzytelniająca

en: The unique authentication name.
pl: Unikatowa nazwa uwierzytelniająca.

en: The name of the module managing the authentication entry.
pl: Nazwa modułu obsługującego uwierzytelnianie.

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Link this field to its node revision
pl: Z odnośnikiem do wersji węzła

en: Output machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Display field as the node type machine name.
pl: Zwraca nazwę wykorzystywaną wewnętrznie przez Drupala.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
pl: Do budowy ścieżek nawigacyjnych korzystaj ze standardowych adresów terminów

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
pl: Włączenie tej opcji sprawia, że odnośniki do terminów taksonomii umieszczane w ścieżkach nawigacyjnych tworzone są za pomocą standardowej metody Drupala, a nie własnej metody modułu Views. Użyteczne w przypadku korzystania z modułów typu <q>Taxonomy Redirect</q>, które zmieniają odnośniki do stron terminów.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
pl: Nazwy klas CSS zostaną dodane do widoku. Umożliwia to korzystanie z odrębnych klas dla każdego z widoków. Nazwy klas można oddzielić spacjami.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Choose text
pl: Tekst

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
pl: Tekst będzie domyślną opcją szybkiego menu.

en: The Ubercart store fax number.
pl: Numer faksu sklepu Ubercart.

en: No tokens available.
pl: Brak dostępnych wzorców.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
pl: Kliknij na wzorzec w celu dodania go do pola, które było aktywne jako ostatnie.

en: List of the currently available tokens on this site
pl: Wykaz aktualnie dostępnych wzorców na tej witrynie.

en: Insert this token into your form
pl: Wstaw ten wzorzec do formularza

en: First click a text field to insert your tokens into.
pl: Najpierw kliknij w pole tekstowe, do którego będą wstawione wzorce.

en: View my account
pl: Przeglądanie konta

en: Edit my account
pl: Edycja konta

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: CTools PHP requirements
pl: Wymagania PHP dla CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
pl: CTools wymaga pewnych funkcji dostępnych tylko w PHP 5.2.0 lub w wyższej wersji.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej strylów CTools @path. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Select base style
pl: Wybierz styl podstawowy

en: Missing settings cache.
pl: Brakuje ustawień pamięci podręcznej.

en: XX-Small
pl: XXS

en: X-Small
pl: XS

en: X-Large
pl: XL

en: XX-Large
pl: XXL

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Word spacing
pl: Odstępy między wyrazami

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Overline
pl: Nadkreślenie

en: Line-through
pl: Przekreślienie

en: Oblique
pl: Ukośna

en: Small-caps
pl: Kapitaliki

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień aby wykonać tą akcję.

en: You account permissions do not permit you to import.
pl: Twoje uprawnienia konta nie pozwalają na import.

en: String: URL path
pl: Napis: adres URL

en: Control access by the current path.
pl: Kontrola dostępu na podstawie bieżącej ścieżki.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
pl: Uwaga: jeśli kontekst nie jest wybrany, będzie używana ścieżka bieżącej strony.

en: Allow access on the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp do następujących stron

en: Allow access on all pages except the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp na wszystkich stronach, z wyjątkiem następujących

en: Current path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Taxonomy: parent term
pl: Taksonomia: nadrzędny termin

en: Control access by existence of a parent term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie istnienia terminu nadrzędnego.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
pl: "@term" ma rodzica w słowniku "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
pl: Kontrola dostępu na podstawie słownika.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
pl: Tylko zaznaczone słowniki będą prawidłowe.

en: Current theme
pl: Aktualna skórka

en: Control access by checking which theme is in use.
pl: Kontrola dostępu na podstawie aktualnie używanej skórki.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
pl: To jest dostępne tylko jeśli obecna skórka jest wybraną skórką.

en: Current theme is "@theme"
pl: Bieżąca skórka to "@theme"

en: Unpublished node @nid
pl: Niepublikowany węzeł @nid

en: Book children
pl: Podrzędne elementy książki

en: "@s" book children
pl: Elementy podrzędne książki "@s"

en: Node terms
pl: Terminy węzła

en: Taxonomy terms of the referenced node.
pl: Terminy taksonomii węzła referencyjnego.

en: - All vocabularies -
pl: - Wszystkie słowniki -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
pl: Opcjonalnie ogranicz do terminów z określonego słownika lub zezwól na terminy ze wszystkich słowników.

en: Term formatting
pl: Formatowanie terminu

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
pl: Odnośniki taksonomii (używa theme('links'))

en: Inline, delimited
pl: W linii, rozdzielane

en: Link to terms
pl: Odnośnik do terminów

en: Check here to make the terms link to the term paths.
pl: Zaznacz tutaj, aby linkować terminy do ich ścieżek.

en: Term delimiter
pl: Separator węzła

en: "@s" terms from @vocabulary
pl: Terminy słownika @vocabulary dla "@s"

en: Feed icons
pl: Ikony kanałów informacyjnych

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Primary navigation links
pl: Podstawowe odnośniki nawigacyjne

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_główne (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Secondary navigation links
pl: Drugorzędne odnośniki nawigacyjne

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_dodatkowe (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Tabs type
pl: Typ zakładek

en: Primary and secondary
pl: Pierwszorzędny i drugorzędny

en: CSS id to use
pl: ID CSS do użycia

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
pl: Panele: zapisano format wyświetlania "%title" i nadano mu id %did

en: Panels: saved display with id %did
pl: Panele: zapisano format wyświetlania z id %did

en: Manage this mini-panel
pl: Zarządzaj tym mini panelem

en: Missing plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: The name of this style. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa stylu. Pojawi się w menu zarządzania i na pulpicie paneli, dzięki czemu będzie można go łatwo identyfikować.

en: A description of what this style is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis stylu: po co powstał, gdzie go wykorzystywać i jak. Opis służy wyłącznie celom administracyjnym.

en: You must choose an administrative title.
pl: Musisz podać tytuł administracyjny.

en: You must choose a machine name.
pl: Musisz wpisać identyfikator systemowy.

en: Create custom style
pl: Dodaj własny styl

en: Make this style available to other regions or panes
pl: Udostępnij ten styl innym regionom i panelom

en: Basic styles
pl: Podstawowe style

en: A plain box with an optional border. You may set the color of the text and the border.
pl: Zwykły prostokąt, ewentualnie z ramką. Możesz wybrać kolor tekstu i obramowania.

en: Header background
pl: Tło nagłówka

en: Header border
pl: Obramowanie nagłówka

en: Header font
pl: Czcionka nagłówka

en: Rounded shadow box
pl: Zaokrąglony, rzucający cień prostokąt

en: Text font
pl: Czcionka tekstu

en: Allows choice of a stylizer style
pl: Umożliwia wybranie stylu stylizera

en: Custom style
pl: Styl własny

en: Select node type
pl: Wybór rodzaju węzła

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
pl: Jeśli zaznaczone, podczas walidacji pole URL będzie weryfikowane pod kątem poprawności.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że pole URL będzie opcjonalne i dozwolone będzie wysyłanie samego tytułu. Jeżeli URL będzie pominięty tytuł będzie wyświetlany jako zwykły tekst.

en: Title, as plain text
pl: Tytuł jako tekst

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała dodać dodatkowe pole @identifier, ale tabela @table nie mogła być dodana!

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd

en: If enabled, any instance of "/0" will be trimmed from the right of the URL. This stops duplicate pages such as "taxonomy/term/1" and "taxonomy/term/1/0" where 0 is the default depth. There is an option of limiting this feature to taxonomy term pages ONLY or allowing it to effect any page. <strong>By default this feature is disabled to avoid any unexpected behavior</strong>
pl: Włączone powoduje usunięcie wszelkich wystąpień "/0" po prawej stronie ścieżki URL. Eliminuje to duplikaty stron takich jak  "taxonomy/term/1" i "taxonomy/term/1/0", gdzie 0 jest domyślną głębokością. Można ograniczyć tą funkcję wyłącznie dla stron terminów taksonomii albo pozwolić działać jej globalnie. <strong>Domyślnie funkcja jest wyłączona, aby uniknąć niespodziewanego zachowania.</strong>

en: If enabled, the module will check the user has access to the page before redirecting. This helps to stop redirection on protected pages and avoids giving away <em>secret</em> URL's. <strong>By default this feature is disabled to avoid any unexpected behavior</strong>
pl: Włączone sprawdza, czy użytkownik posiada uprawnienia do przeglądania strony przekierowania, zanim ono nastąpi. Pomaga to zapobiegać ujawnieniu <em>ścieżek do zabezpieczonej zawartości</em>. <strong>Domyślnie funkcja jest wyłączona, aby uniknąć niespodziewanego zachowania</strong>.

en: Language Path Checking
pl: Sprawdzanie części językowych ścieżki

en: If enabled, the module will check that the page being viewed matches the language in the URL or the system default. For example, viewing a French node while the site is in English will cause a redirect to the English node.
pl: Włączone sprawdza, czy przeglądana zawartość pasuje do przedrostka językowego lub domyślnych ustawień systemu. Próba uruchomienia zawartości z przedrostkiem francuskim w systemie ustawionym na język angielski wyświetli prawidłową deklarację języka.

en: Add Canonical Link
pl: Dodaj odnośnik kanoniczny

en: If enabled, will add a <a href="!canonical">canonical link</a> to each page.
pl: Włączone będzie dodawało <a href="!canonical">odnośnik kanoniczny</a> każdej stronie.

en: Set Content Location Header
pl: Ustawienia nagłówka Content Location

en: If enabled, will add a <a href="!canonical">Content-Location</a> header.
pl: Włączone dodaje wpis <a href="!canonical">Content-Location</a> w nagłówku.

en: Taxonomy Term Path Handler
pl: Obsługa ścieżek terminów taksonomii

en: If enabled, any request to a taxonomy/term/[tid] page will check that the correct path is being used for the term's vocabulary.
pl: Włączone kontroluje poprawność każdego żądania typu kategoria/termin/[tid] pod kątem prawidłowości ścieżki.

en: Globalredirect settings have been saved.
pl: Ustawienia Global Redirect zostały zapisane.

en: Globalredirect settings have been reset to default.
pl: Przywrócono domyśłne ustawienia Global Redirect.

en: Thanks for your order, !order_first_name!
pl: Dziękujemy za złożenie zamówienia, !order_first_name!

en: Edit components
pl: Edytuj komponenty

en: Required by: !dependents
pl: Wymagane przez: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
pl: Konflikty z: !conflicts

en: Views API
pl: API Views

en: Custom ruleset
pl: Własny zestaw reguł

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
pl: Niestandardowe zestawy zasad są kombinacjami wtyczek dostępu, których możesz użyć do kontroli dostępu, kryteriów selekcji i przejrzystości panela.

en: There are no custom rulesets.
pl: Brak własnych zestawów reguł.

en: Manage custom rulesets
pl: Zarządzaj własnymi zestawami reguł

en: Custom rulesets
pl: Własne zestawy reguł

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych zestawów reguł dostępu dla aplikacji, takich jak Panels.

en: ruleset
pl: zestaw reguł

en: Ruleset
pl: Zestaw reguł

en: rulesets
pl: zestawy reguł

en: Rulesets
pl: Zestawy reguł

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
pl: Niestandardowy panele zawartości są podstawowym HTML, który wprowadzasz, które może być użyty ponownie we wszystkich panelach.

en: There are no custom content panes.
pl: Brak własnych okienek z zawartością.

en: Manage custom content
pl: Zarządzaj własną treścią

en: Custom content panes
pl: Własne okienka z zawartością

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych okienek zawartości dla aplikacji, takich jak Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W której kategorii powinna pojawiać się ta zawartość. Jeżeli pozostanie puste kategorią będzie "Miscellaneous".

en: content pane
pl: panel treści

en: content panes
pl: okienka z zawartością

en: Content panes
pl: Okienka z zawartością

en: @type will not display due to missing context
pl: @type nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: Reverse (NOT)
pl: Udwrotność (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
pl: Brakuje klucza %key dla definicji wtyczki @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
pl: Definicja wtyczki @plugin nie może zlokalizować schematu %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
pl: Definicja wtyczki @plugin używa %schema, ale nie posiada sekcji eksportowania.

en: Add a new @plugin
pl: Dodaj nowy @plugin

en: Edit @plugin %title
pl: Edytuj @plugin %title

en: Clone @plugin %title
pl: Klonuj @plugin %title

en: Import @plugin
pl: Importuj @plugin

en: Export @plugin %title
pl: Eksportuj @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić %title?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
pl: Ta akcja trwale usunie wszystkie dostosowania tego elementu.

en: The item has been reverted.
pl: Pozycja została przywrócona.

en: This action will permanently remove this item from your database..
pl: Ta akcja trwale usunie ten elementu z twojej bazy danych.

en: %title has been created.
pl: %title został utworzony.

en: %title could not be created.
pl: %title nie mógł zostać utworzony.

en: %title has been updated.
pl: %title został zaktualizowany.

en: %title could not be updated.
pl: %title nie może być zaktualizowany.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
pl: Możesz zaimportować wyeksportowaną definicję, wklejając kod wyeksportowanego obiektu w polu poniżej.

en: @plugin %title was enabled.
pl: @plugin %title został włączony.

en: @plugin %title was disabled.
pl: @plugin %title został wyłączony.

en: Configuration error. No handler found.
pl: Błąd konfiguracji. Nie znaleziono obsługi.

en: No item found.
pl: Nie znaleziono elementu.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
pl: W eksporcie definicji @table brakuje właściwości "primary key".

en: Configure style
pl: Zmień ustawienia stylu

en: Limit to these vocabularies
pl: Ogranicz do tych słoników.

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
pl: Jeżeli nie zaznaczono słowników, będą akceptowane terminy ze wszystkich słowników.

en: Missing/deleted content
pl: Brakująca/usunięta zawartość

en: Make this content reusable
pl: Spraw, aby treść była wielokrotnego użytku

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa może zawierać tylko małe litery, podkreślenia i cyfry.

en: Link the node title to the node
pl: Utwórz odnośnik do zawartości z tytułu zawartości

en: Select a build mode for this node.
pl: Wybierz tryb wyświetlania tego węzła.

en: Shows links to register or login.
pl: Pokazuje odnośniki do rejestracji lub logowania.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
pl: Jeśli anonimowe komentarze nie są dozwolone, to wyświetli odnośniki do logowania i rejestracji.

en: - No tag -
pl: - Bez tagu -

en: CSS class to use
pl: Klasa CSS do użycia

en: Enabled, name
pl: Włączone, imię

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Pojawi się w interfejsie administracyjnym w celu łatwej identyfikacji.

en: The unique ID for this @export.
pl: Unikalne ID dla elementu @export.

en: @plugin code
pl: @plugin - kod

en: Allow import to overwrite an existing record.
pl: Pozwól na nadpisanie istniejących wpisów przy importowaniu.

en: Manage styles
pl: Zarządzaj stylami

en: Administrative settings
pl: Ustawienia administracyjne

en: Select style type
pl: Wybierz typ stylu

en: View attachment
pl: Zobacz załącznik

en: View context
pl: Wyświetl kontekst

en: View header
pl: Zobacz nagłówek

en: View pager
pl: Zobacz stronicowanie

en: Display the view pager if there are no results.
pl: Wyświetl stronicowanie w widoku przy braku wyników.

en: View row
pl: Wiersz widoku

en: Select context
pl: Wybierz kontekst

en: Configure rows
pl: Konfiguruj wiersze

en: Invalid context selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy kontekst.

en: Context contains an invalid view.
pl: Kontekst zawiera nieprawidłowy widok.

en: Row @number
pl: Wiersz @number

en: Display specific fields
pl: Wyświetl określone pola

en: Row information
pl: Informacje o wierszu

en: Broken view
pl: Uszkodzony widok

en: Displaying: !fields
pl: Wyświetlanie: !fields

en: Displaying the configured row.
pl: Wyświetlanie skonfigurowanego wiersza.

en: You must select a view.
pl: Należy wybrać widok.

en: Node from view
pl: Węzeł z widoku

en: Row number
pl: Numer wiersza

en: Term from view
pl: Termin z widoku

en: Contains rows in contexts.
pl: Zawiera wiersze w kontekstach.

en: Context settings
pl: Ustawienia kontekstu

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
pl: Panele są włączone, ale CTools jest nieaktualny. Wszystkie moduły korzystające z paneli zostały deaktywowane do czasu instalacji odpowiedniej wersji CTools. Zobacz stronę Raporty o stanie witryny w celu uzyskania dalszych informacji.

en: Panel region
pl: Region panelu

en: Panel pane
pl: Okienko panelu

en: administer panels layouts
pl: zarządzanie układem panelu

en: use panels in place editing
pl: używaj przyklejonego edytora paneli

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
pl: Ogólna informacja na temat elementów uzależnionych od paneli.

en: Panels cannot be updated because CTools 1.7 (API v1.7.2) is required. Please update CTools and then try update.php again.
pl: Panele nie mogą być zaktualizowane ponieważ wymagane są CTools w wersji 1.7 (API v 1.7.2). Prosimy zaktualizować CTools a następnie ponownie uruchomić update.php.

en: Panels operating normally
pl: Panele działają prawidłowo

en: Panels is operating normally - no out-of-date plugins or modules are forcing it into legacy mode
pl: Panele działają prawidłowo - nie stwierdzono niealtualnych wtyczeka ani modułów, które powodowałyby konieczność uruchomienia trybu wstecznej zgodności

en: Panels is operating in Legacy mode due to the following issues:
pl: Panele działają w trybie wstecznej zgodności w związku z następującymi problemami:

en: Panels operating in Legacy mode
pl: Panele działają w trybie wstecznej zgodności

en: Custom layout
pl: Własny układ

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
pl: Własne układy umożliwiają definiowanie nietypowych układów, które można używać w panelach.

en: There are no custom layouts.
pl: Nie utworzono żadnych własnych układów.

en: Manage custom layouts
pl: Zarządzanie własnymi układami

en: Panels 3.6 made changes to the rendering order in a way that affects certain style plugins. The above modules implement style plugins, but have not indicated their compatibility with this new system. See !link for information on how to update style plugins to the new system.
pl: Panele 3.6 zmieniły kolejność renderowania w sposób, który może mieć znaczenie dla wtyczek budowy styli. Powyższe moduły dostarczają wtyczek styli, ale nie jest potwierdzona ich kompatybilność z nowymi panelami. Zobacz !link te informacje aby poznać sposoby aktualizacji styli do nowych paneli.

en: Style plugins
pl: Wtyczki styli

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
pl: Normalne renderowanie paneli. To najczęstsza opcja.

en: Add new pane
pl: Dodaj nowy panel

en: Customize this page
pl: Dopasuj stronę

en: Panels In-Place Editor
pl: Przyklejony edytor paneli

en: Provide a UI for managing some Panels directly on the frontend, instead of having to use the backend.
pl: Dostarcza interfejsu do zarządzania niektórymi panelami bezpośrednio podczas przeglądania zawartości zamiast przez menu administracyjne.

en: In-Place Editor
pl: Przyklejony edytor

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
pl: Umożliwia użytkownikom o odpowiednich uprawnieniach aktualizować panele podczas ich przeglądania.

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
pl: To spowoduje utratę wprowadzonych zmian. Czy chcesz kontynuować?

en: Placeholder for empty "@title"
pl: Znacznik dla pustego "@title"

en: This panel is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old.
    
    Click OK to break this lock and discard any changes made by !user.
pl: Ten panel jest obecnie edytowany przez użytkownika !user i dlatego jest zablokowany. Blokada trwa !age. 
    
    Naciśnik OK aby odblokować ten panel, przy czym wszelkie zmiany dokonane przez !user zostaną utracone.

en: Missing layout
pl: Brakujący układ

en: mini panels
pl: mini panele

en: Renderer
pl: Silnik renderujący

en: delete any panel-nodes
pl: usuwanie dowolnego panelu dla węzłów

en: delete own panel-nodes
pl: usuwanie własnych paneli dla węzłów

en: Only one criterion must pass.
pl: Wystarczy jedno spełnione kryterium.

en: Layout: @layout couldn't been found, maybe the theme is disabled.
pl: Układ: @layout nie został odnaleziony, możliwe że skórka jest wyłączona.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W jakiej kategorii ten układ powinien się wyświetlać. Jeśli pozostawisz to pole puste, zastosowana zostanie kategoria "Inne".

en: Broken/missing plugin
pl: Uszkodzona/brakująca wtyczka

en: layouts
pl: układy

en: Builders
pl: Narzędzia konstrukcyjne

en: Reuse layout
pl: Ponowne użycie układu

en: Canvas settings
pl: Ustawienia przestrzeni roboczej

en: Configure canvas
pl: Konfiguracja przestrzeni roboczej

en: Canvas class
pl: Klasa przestrzeni roboczej

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
pl: Ta klasa będzie klasą podstawową dla układu. Będzie dołączona do klas wszystkich kolumn, wierszy i regionów żeby wyeliminować wewnętrzne dziedziczenie CSS. Jeśli pole pozostawimy puste zostanie zastosowana nazwa lub ID układu.

en: Column class
pl: Klasa kolumny

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
pl: Ta klasa zostanie użyta dla wszystkich kolumn układu. Puste pole będzie oznaczało klasę domyślną panels-flexible-column.

en: Row class
pl: Klasa wiersza

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
pl: Ta klasa zostanie zastosowana dla wszystkich wierszy układu. Puste pole będzie oznaczało klasę domyślną panels-flexible-row.

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
pl: Ta klasa zostanie zastosowana dla wszystkich regionów układu. Puste pole będzie ozaczało klasę domyślną panels-flexible-region.

en: Scale fluid widths for IE6
pl: Skalowanie płynnych szerokości dla IE6

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
pl: IE6 nie radzi sobie poprawnie z szerokościami 100%. Jeśli zaznaczysz to pole szerokości dla IE6 będą zamieniane na 99% celem wyeliminowania tego mankamentu.

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
pl: Jeśli wartość jest wprowadzona szerokość obszaru roboczego będzie do niej dopasowana.

en: Column separation
pl: Odstęp pomiędzy kolumnami

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) dla kolumn przylegających do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło par kolumn, więc wizualnie odległość będzie podwojeniem wprowadzonej wartości.

en: Region separation
pl: Odstęp pomiędzy obszarami

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) dla regionów przylegających do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło par regionów, więc wizualnie odległość będzie podwojeniem wprowadzonej wartości.

en: Row separation
pl: Odstęp pomiędzy wierszami

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
pl: Jak duży ma być prześwit (padding) pomiędzy wierszami przylegającymi do siebie. Ustawienie będzie dotyczyło wyłącznie dolnej części, nie górnej, zatem wartość nie będzie zwielokrotniona wizualnie jak w przypadku kolumn czy regionów.

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
pl: Wprowadź klasę CSS jaka zostanie użyta. Można np. wprowadzić klasę z użytkowanej skórki.

en: Save this layout for reuse
pl: Zapisz ten układ w celu ponownego użycia

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/build/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
pl: Jeśli zapiszesz układ do ponownego użycia pojawi się on na liście w admin/build/panels/layouts i stamtąd można go edytować. Zapisany układ automatycznie stanie się opcją wyboru przy konstruowaniu każdego nowego panelu.

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy układu. Musi być unikalny i może zawierać wyłącznie litery i znaki podkreślenia. Po utworzeniu nie będzie można zmienić tej wartości!

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis układu: po co powstał, co robi i do czego służy. Wyłącznie w celach administracyjnych.

en: Keep current panel layout flexible
pl: Zachowaj bieżący układ jako elastyczny

en: If checked, this panel will continue to use a generic flexible layout and will not use the saved layout. Use this option if you wish to clone this layout.
pl: Jeśli wybrane panel będzie wykorzystywał ogólny elastyczny układ i nie będzie wykorzystywał zapisanych układów. Użyj tej opcji jeśli chcesz klonować ten układ.

en: That name is used by another layout: @layout
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inny układ: @layout

en: Columns: 1
pl: Kolumn: 1

en: Columns: 3
pl: Kolumny: 3

en: Columns: 2
pl: Kolumny: 2

en: That name is used by another style: @page
pl: Ta nazwa jest już używana przez inny styl: @page

en: Presents the panes or panel regions with a rounded corner box around them
pl: Wyświetla panele lub ich zawartość z zaokrąglonymi narożnikami wokół

en: User account form
pl: Formularz konta użytkownika

en: Active for
pl: Włączony dla

en: Only the current user
pl: Tylko bieżący użytkownik

en: Only other users
pl: Tylko inni użytkownicy

en: Only on node form
pl: Tylko na formularzu węzła

en: Remember from previous page
pl: Zapamiętaj z poprzedniej strony

en: Administrative links.
pl: Odnośniki administracyjne.

en: Context allows you to manage contextual conditions and reactions for different portions of your site. You can think of each context as representing a "section" of your site. For each context, you can choose the conditions that trigger this context to be active and choose different aspects of Drupal that should react to this active context.
pl: Context umożliwia zarządzanie warunkami zależnymi od kontekstu oraz reakcjami różnych części strony. O każdym kontekście można myśleć jako o reprezentacji "sekcji" strony. Dla każdego kontekstu można wybrać warunki, które powodują jego aktywację oraz wybrać różne aspekty Drupala, które powinny reagować na ten kontekst, gdy jest aktywny.

en: contexts
pl: konteksty

en: Show all regions
pl: Pokaż wszystkie regiony

en: Active context: !name
pl: Aktywny kontekst: !name

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pl: Wyjaśnienie ostatnich zmian dokonanych na segmencie.

en: The URL of the account edit page.
pl: Adres URL strony edycji konta.

en: The title of the current page.
pl: Tytuł bieżącej strony

en: The URL of the current page.
pl: URL bieżącej strony

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
pl: Numer strony w trakcie przeglądanie stronicowanej listy.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
pl: Element %element-title używa niedozwolonych wzorców: @invalid-tokens.

en: Please make sure you are using the latest version of the Token module.
pl: Proszę upewnić się, że zainstalowana jest najnowsza wersja modułu Token.

en: The %name should contain at least one token to ensure unique URL aliases are created.
pl: Nazwa %name powinna zawierać przynajmniej jeden znacznik w celu zapewnienia unikalności tworzonych aliasów URL.

en: You are using the token [%token] which has a raw companion token [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
pl: Używasz wzorca [%token], który posiada odpowiednik niesformatowany [$raw_token]. Wzory Pathauto powinny używać wersji wzorców z końcówką -raw chyba, że używanie ich bez tej końcówki jest celowe. Więcej informacji znajduje się w <a href="@pathauto-help">pomocy Pathauto</a>

en: The field %name is not a valid number.
pl: Pole %name nie jest prawidłową liczbą.

en: The field %name cannot be greater than @max.
pl: Pole %name nie może być większe niż @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
pl: Pole %name nie może być mniejsze niż @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
pl: Pole <em>znaki do usunięcia</em> nie może zawierać HTML. Należy upewnić się, że edytory WYSIWYG dla tego pola są wyłączone.

en: Right parenthesis )
pl: Prawy nawias )

en: Slash /
pl: Ukośnik /

en: Backslash \
pl: Ukośnik odwrotny \

en: Node paths
pl: Ścieżki węzłów

en: Taxonomy term paths
pl: Ścieżki terminów kategorii.

en: Forum paths
pl: Ścieżki forum

en: User paths
pl: Ścieżki użytkowników

en: Blog paths
pl: Ścieżki bloga.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
pl: Tak jak [cat-raw], ale wraz z kategoriami nadrzędnymi oddzielonymi przez /.

en: The URL alias of the taxonomy term.
pl: Alias URL terminu kategorii.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
pl: Tak jak [term-raw], ale wraz z kategoriami nadrzędnymi oddzielonymi przez /.

en: The URL alias of the parent book of the node.
pl: Alias URL książki nadrzędnej dla węzła.

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
pl[0]: Zaktualizowano alias URL dla jednego węzła.
pl[1]: Zaktualizowano aliasy URL @count węzłów.
pl[2]: Zaktualizowano aliasy URL @count węzłów.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
pl[0]: Zaktualizowano aliasy URL 1 konta użytkownika.
pl[1]: Zaktualizowano aliasy URL @count kont użytkowników.
pl[2]: Zaktualizowano aliasy URL @count kont użytkowników.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet?
pl: Jeżeli wzór zawiera określone znaki (np. z akcentami) czy Pathauto powinno próbować transliterować je do alfabetu ASCII-96?

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: Does not exist
pl: Nie istnieje

en: Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the following possible locations, in order of precedence: !locations
pl: Transliteracja określona jest przez plik i18n-ascii.txt w następujących możliwych lokalizacjach w kolejności występowania: !locations

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
pl: Wygeneruj masowo aliasy dla ścieżek forum, które nie mają aliasów

en: User tracker paths
pl: Ścieżki historii użytkownika

en: User contact forms paths
pl: Ścieżki formularzy kontaktowych użytkowników

en: @revision by @name
pl: @revision autorstwa @name

en: Use ISO-8601 week numbers
pl: Używaj numerów tygodni zgodnie z ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
pl: WAŻNE! Jeśli zaznaczone, poniedziałek musi być ustawiony jako pierwszy dzień tygodnia.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
pl: Jeśli używasz numerów tygodni zgodnie z ISO-8601, musisz ustawić poniedziałek jako pierwszy dzień tygodnia.

en: Date Popup default
pl: Domyślnie wyskakujący kalendarz

en: jQuery UI default
pl: Domyślnie jQuery UI

en: The Date Popup module now requires the <a href="@link">jQuery UI module</a> as a source for the datepicker. Please install it immediately.
pl: Moduł Date Popup wymaga <a href="@link">modułu jQuery UI</a> do kalendarza. Zainstaluj go.

en: Datepicker css
pl: CSS kalendarza

en: Choose the css to use for the jQuery UI datepicker.
pl: Wybierz css dla kalendarza jQuery UI.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. You must install the jQuery UI module for this to work. It has its own css file, or there is a Drupal adaptation included in Date Popup that you can use.</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup korzysta z kontrolki jQuery UI. Musisz zainstalować moduł jQuery UI, żeby kalendarz działał. Moduł zawiera własny plik CSS albo możesz skorzystać z kodu wykorzystanego w Date Popup.</p>

en: Field @label (@field_name)
pl: Pole @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
pl: Nie ma pól daty w tej bazie danych

en: The date field which whose type should be changed.
pl: Pole daty, którego typ powinien zostać zmieniony.

en: The type of date to change the field to.
pl: Typ daty, na który ma być zmienione to pole.

en: New type:
pl: Nowy typ:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
pl: Aktualny typ jest identyczny z wybranym. Nie ma czego zmienić.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
pl: Typ pola @field_name został zmieniony z @old_type na @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
pl: Zmień typ pola daty. Funkcja bardzo eksperymentalna, używaj na własną odpowiedzialność!

en: Service options
pl: Opcje usługi

en: Ignore case
pl: Ignoruj rozmiar litery

en: Settings for site administration tools.
pl: Ustawienia dla narzędzi administracyjnych strony.

en: @token (defined by modules: @modules)
pl: @token (zdefiniowany przez moduły: @modules)

en: Duplicate tokens
pl: Powielone wzorce

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
pl: Następujące wzorce są definiowane przez więcej niż jeden moduł równocześnie i mogą sprawiać problemy w trakcie podstawiania.

en: Modal Login (default style)
pl: Logowanie przez pływające okno (domyślny styl)

en: Login via modal
pl: Logowanie przez pływające okno

en: Modal Login (custom style)
pl: Logowanie przez pływające okno (własny styl)

en: Wizard (no modal)
pl: Kreator (brak pływającego okna)

en: Wizard (default modal)
pl: Kreator (domyślne wyskakujące okno)

en: Pick an animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Wizard (custom modal)
pl: Kreator (własne wyskakujące okno)

en: Replace text with "hello world"
pl: Zastępuje tekst z "witaj świecie"

en: Sample Content
pl: Przykładowa zawartość

en: Delete this row
pl: Usuń ten wiersz

en: Hello World
pl: Witaj świecie

en: remain here
pl: zostań tutaj

en: Go to your account
pl: Przejdź do swojego konta

en: your account
pl: twoje konto

en: Login Success
pl: Zalogowano pomyślnie

en: Choose animal
pl: Wybierz zwierzę

en: Configure animal
pl: Konfiguruj zwierzę

en: Sheep
pl: Owca

en: Configure sheep
pl: Konfiguruj owcę

en: Lizard
pl: Jaszczurka

en: Configure lizard
pl: Konfiguruj jaszczurkę

en: Configure raptor
pl: Konfiguruj raptora

en: Choose your animal
pl: Wybierz swoje zwierzę

en: Name your sheep
pl: Nazwij swoją owcę

en: What kind of sheep
pl: Jaki rodzaj owcy

en: Merino
pl: Merynos

en: You have a @type sheep named "@name".
pl: Posiadasz owcę @type o imieniu "@name".

en: Name your lizard
pl: Nazwij swoją jaszczurkę

en: Venomous
pl: Jadowity

en: You have a @type lizard named "@name".
pl: Posiadasz jaszczurkę @type o imieniu "@name".

en: non-venomous
pl: niejadowity

en: venomous
pl: jadowite

en: Name your raptor
pl: Nazwij swojego raptora

en: What kind of raptor
pl: Jaki rodzaj raptora

en: Eagle
pl: Orzeł

en: Hawk
pl: Jastrząb

en: Owl
pl: Sowa

en: Buzzard
pl: Myszołów

en: Domesticated
pl: Oswojony

en: You have a @type @raptor named "@name".
pl: Posiadasz @raptor @type o nazwie "@name".

en: wild
pl: dzikie

en: domesticated
pl: udomowione

en: Chaos Tools AJAX Demo
pl: Demo AJAXa CTools

en: Animal
pl: Zwierzę

en: Post-Login Action
pl: Akcja po zalogowaniu

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
pl: Przykład AJAXa CTools

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
pl: Pokazuje jak wykorzystać możliwości Chaos AJAX.

en: Change general settings for this variant.
pl: Zmień ogólne ustawienia tego wariantu.

en: 404 Page not found
pl: Nie znaleziono strony (404)

en: 403 Access denied
pl: Brak dostępu (403)

en: 301 Redirect
pl: Przekierowanie (301)

en: Redirect destination
pl: Cel przekierowania

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
pl: Wprowadź ścieżkę na która przekierować. Możesz użyć podstawienia słów kluczowych z kontekstu. Możesz użyć zewnętrznych url (http://www.example.com/foo) lub wewnętrznych (node/1).

en: The first element in a path may not be dynamic.
pl: Pierwszy element w ścieżce nie może być dynamiczny.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
pl: Jeśli zaznaczone, słowa kluczowe kontekstu będą w tej zawartości zastąpione. Zauważ, że pola CCK mogą używać słów kluczowych wykorzystując wzorce takie jak <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: User signature
pl: Sygnatura użytkownika

en: The signature of a user.
pl: Sygnatura użytkownika.

en: "@s" user signature
pl: Podpis użytkownika "@s"

en: Page wizards
pl: Kreatory stron

en: renderer::render_pane_content() hit with a non-array for the context
pl: renderer::render_pane_content() wywołane z kontekstem innym niż tablica

en: Landing page wizard
pl: Kreator stron docelowych

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
pl: Strony docelowe to po prostu strony, które posiadają ścieżkę, być może jakieś menu oraz panelowy układ z prostą zawartością.

en: Add a visible menu entry for this page
pl: Dodaj pozycję w menu dla tej strony

en: %, !, ?, #, or & cannot appear in the path.
pl: %, !, ?, # lub & nie mogą znajdować się w ścieżce.

en: Node template wizard
pl: Kreator szablonu węzła

en: The node page wizard can help you override the node page for a type of node.
pl: Kreator strony węzła pomaga nadpisać wygląd strony  określonego typu zawartości.

en: WARNING! The node_view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This wizard cannot create a new node override while this page is locked. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: UWAGA! node_view jest edytowany przez użytkownika !user i dlatego jest zablokowany przed edycją przez innych. Kreator nie może utworzyć nowego panelu dla zawartości dopóki jest ona zablokowana. Blokada trwa już !age. <a href="!break">Kliknij tutaj żeby znieść blokadę.</a>

en: Existing node templates
pl: Istniejące szablony węzła

en: Your node template has been created.
pl: Twój szablon węzła został utworzony.

en: Panel fields
pl: Pola panelu

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
pl: Wyświetla pola poprzez panel zamiast szablon skórki.

en: Delete and save
pl: Usuń i zapisz

en: Enable and save
pl: Włącz i zapisz

en: Disable and save
pl: Wyłącz i zapisz

en: Revision: ID
pl: Rewizja: ID

en: Creates a node context from a revision ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID wersji.

en: Enter the revision ID of a node for this argument
pl: Podaj ID wersji węzła dla tego argumentu

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
pl: Nazwa terminu, pisana małymi literami oraz spacje przekonwertowane na myślniki.

en: Slides
pl: Slajdy

en: Edit flag
pl: Edytuj flagę

en: Delete flag
pl: Usuń flagę

en: Default Package Type
pl: Domyślny rodzaj paczki

en: Catalog pages
pl: Strony katalogu

en: Country importer
pl: Krajowy importer

en: Allowed extensions: %ext
pl: Dozwolone rozszerzenia: %ext

en: Maximum file size: %size
pl: Maksymalny rozmiar pliku: %size

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Bulk
pl: Masowe

en: Dates to add to the list of repeating dates.
pl: Daty, jakie mają zostać dodane do listy cyklicznych powtórzeń.

en: Add more exceptions
pl: Dodaj więcej wyjątków

en: Add more additions
pl: Dodaj więcej elementów

en: Current additions
pl: Obecnie dodane

en: Also includes !additional_dates.
pl: Uwzględnia również !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
pl: Powtarza się !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
pl: Format zakresu lat musi mieć postać:  -9:+9, 2005:2010, -9:2010, lub 2005:+9

en: Example field
pl: Przykładowe pole

en: - Basic validation -
pl: - Podstawowa walidacja -

en: Use absolute path
pl: Użyj ścieżki bezwględnej

en: Rel Text
pl: Tekst Rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
pl: Wykorzystaj atrybut Rel w skryptach javascript takich jak lightbox2 i inne.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
pl: <p>Dla tego pola dostępne są następujące wzorce podstawiania. Z uwagi na kolejność wyświetlania nie można wykorzystywać pól, które znajdują w kolejności za tym polem. Jeżeli niezbędne pole jest niedostępne należy zmienić kolejność pól. 
    W przypadku konieczności użycia znaków %5B i %5D należy wykorzystać kody "%5B" lub "%5D" lub zostaną one zamienione na spacje.</p>

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
pl: Wpisz operacje matematyczne takie jak 2 + 2 lub sqrt(5). Można przypisywać zmienne i tworzyć i wywoływać funkcje matematyczne. Należy używać ; do ich oddzielania. Na przykład: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: If checked, special handling will be used for plurality.
pl: Ta opcja umożliwia specjalne traktowanie liczby mnogiej.

en: Singular form
pl: Forma liczby pojedynczej

en: Text to use for the singular form.
pl: Tekst używany do formy liczby pojedynczej.

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pl: Tekst używany do liczby mnogiej, wyrażenie @count będzie zamienione na wartość.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
pl: Przesunięcie względem aktualnego czasu takie jak "!example1" lub "!example2"

en: Feed Item ID
pl: ID elementu kanału

en: The unique ID of the aggregator item.
pl: Unikalny identyfikator pozycji agregatora.

en: The guid of the original imported item.
pl: Identyfikator guid oryginalnie zaimportowanej pozycji.

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
pl: Niektóre role nie posiadają uprawnień dostępu do zawartości, ale format wyświetlania nie posiada kontroli dostępu.

en: The user, who uploaded the file.
pl: Użytkownik, który wysłał plik.

en: Math expression
pl: Wyrażenie matematyczne

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
pl: Oblicza wyrażenie matematyczne i wyświetla wynik.

en: Use destination
pl: Użyj miejsca docelowego

en: Add destination to the link
pl: Dodaje do odnośnika miejsce docelowe

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
pl: Pokazuj odnośnik komentarza w formacie używanym w wersji skróconej a nie pełnej wersji węzła.

en: The url of the attached file.
pl: Adres url załączonego pliku.

en: Table summary
pl: Podsumowanie tabeli

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
pl: Ta wartość będzie wyświetlana jako atrybut podsumowania tabeli w HTML. Należy ustawić ją dla poprawy dostępności strony.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
pl: Ta opcja wyświetla aktualną ścieżkę jako domyślną opcję w menu wyboru, jeżeli jest to możliwe.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
pl: Zdefiniuj ścieżkę bazową dla odnośników w tym widoku podsumowania np. http://example.com/<strong>twoja_sciezka/archiwum</strong>. Nie dodawaj ukośnika na początku i na końcu. Jeżeli ta wartość będzie pusta, widoki wykorzystają pierwszą znalezioną ścieżkę jako bazową, w formacie wyświetlania strony lub / jeżeli nie będzie można jej znaleźć.

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
pl[0]: Element %element-title musi zawierać co najmniej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title musi zawierać co najmniej @count wzorców.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
pl[0]: Element %element-title może zawierać co najwyżej jeden wzorzec.
pl[1]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorce.
pl[2]: Element %element-title może zawierać maksymalnie @count wzorców.

en: Missing flag
pl: Brakująca flaga

en: (Please select a flag)
pl: (Proszę wybrać flagę)

en: COD help
pl: Pomoc COD

en: COD Community
pl: Społeczność COD

en: Site Information
pl: Informacje o serwisie

en: Terms on node
pl: Kategorie węzła

en: Native language
pl: Język ojczysty

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie nazw języków w ich ojczystej pisowni.

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
pl: Wybór alternatywnego pole po którym sortowana będzie tabela kiedy pole priorytetu wyszukiwania jest niedostępne.

en: View order number
pl: Pokaż numer zamówienia

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the Hide rewriting if empty checkbox.
pl: Włącz aby ukryć to pole jeżeli jest puste. Należy pamiętać, że etykieta pola lub zmodyfikowana wartość wyjściowa nadal mogą być wyświetlane. W celu ukrycia etykiet sprawdź ustawienia stylu lub stylu rzędu dla pusty pól. Aby ukryć treść zmodyfikowaną należy zaznaczyć opcję Ukryj modyfikowanie jeżeli puste.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago", enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
pl: Jeżeli "Własne", zobacz <href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">dokumentację PHP</a> dla formatów dat. Jeżeli "Czas temu" wprowadź liczbę jednostek czasu do wyświetlenia, domyślnie jest to 2.

en: Display title may not be empty.
pl: Tytuł formatu nie może być pusty.

en: Override label
pl: Nadpisz etykietę

en: Show available tokens
pl: Pokaż dostępne wzorce

en: Line !line
pl: Linia !line

en: Set parameters for %operation
pl: Ustaw parametry dla %operation

en: Skipped %operation on @type %title due to insufficient permissions.
pl: Pominięto operację %operation na @type %title z powodu niewystarczających uprawnień.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this condition is executed. Should not include &lt;?php ?> delimiters.
pl: Wprowadź własny kod PHP do wykonania jeśli warunek zostanie spełniony. Nie dołączaj \" &lt;?php ?> \"

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
pl: Czy na pewno chcesz wykonać operację %operation na wybranych elementach?

en: Saved to DB
pl: Zapisano do bazy danych

en: Restore values to DB
pl: Przywróć wartości do bazy danych

en: Frontpage Redirect Handler
pl: Obsługa przekierowań strony głównej

en: If enabled, any request to the frontpage path will redirect to the site root.<br />
                             Whatever you set as the path of the front page on the !link settings page will redirect to the site root (e.g. "node" or "node/1" and also its alias (e.g. in case you have set "node/1" as your home page but that page also has an alias "home")).
pl: Włączone przekształca każde żądanie do treści zadeklarowanej jako strona główna w ścieżkę bazową. <br />Bez względu na to, co jest ustawione jako strona startowa w !link i czy jest zapisane standardowo czy z aliasem.

en: If enabled, the module will compare the current URL to the alias stored in the system. If there are any differences in case, the the user will be redirected to the correct URL.
pl: Włączone powoduje porównanie ścieżki z jej aliasem. W razie stwierdzenia różnic w wielkości znaków nastąpi przekierowanie na prawidłowy alias.

en: Changed the panels_display.layout field to the correct size.
pl: Zmieniono rozmiar pola panels_display.layout na prawidłowy.

en: jQuery UI @theme
pl: jQuery UI: @theme

en: Ignore Admin Path
pl: Ignoruj ścieżkę administracyjną
