Comments in vBulletin (6.x-1.1) - en to ca translation catalogue (146 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: content
ca: contingut

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Last comment
ca: Últim comentari

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: new
ca: nou

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: view
ca: mostra

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Required
ca: Necessari

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Update
ca: Actualitza

en: Time
ca: Hora

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: here
ca: aquí

en: Jump to the first comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari d'aquest article.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari nou d'aquest article.

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Add a new comment to this page.
ca: Afegeix un nou comentari a aquesta pàgina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ca: Compartiu la vostre opinions sobre aquest article.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Optional
ca: Opcional

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: The comment no longer exists.
ca: El comentari ja no existeix.

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Do not display
ca: No el mostris

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: reply
ca: respon

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: Source
ca: Font

en: @time ago
ca: fa @time

en: Not published
ca: No publicat

en: administer comments
ca: administra els comentaris

en: Delete comments
ca: Suprimeix els comentaris

en: by
ca: per

en: The comments have been deleted.
ca: Els comentaris s'han suprimit.

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a ser moderat pels administradors del lloc i es publicarà després de la seva aprovació.

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Read only
ca: De només lectura

en: Approval queue
ca: Cua d'aprovació

en: Display on separate page
ca: Mostra'l en una pàgina a banda

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
ca: Aquesta opció està activada quan els usuaris anònims tenen permís per enviar comentaris a la <a href="@url">pàgina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
ca: Mostra'l sota l'article o comentaris

en: Default comment setting
ca: Paràmetres de comentaris predeterminats

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
ca: Els usuaris amb el permís <em>administrar comentaris</em> seran capaços de substituir aquest paràmetre.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: parent
ca: pare

en: Flat list - collapsed
ca: Llista plana - col·lapsada

en: Flat list - expanded
ca: Llista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
ca: Llista amb fils - col·lapsada

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: 1 new comment | @count new comments
ca[0]: 1 comentari nou
ca[1]: @count comentaris nous

en: access comments
ca: accedeix als comentaris

en: post comments
ca: envia comentaris

en: post comments without approval
ca: envia comentaris sense aprovació

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per enviar comentaris

en: Reply
ca: Respon

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Error saving user account.
ca: S'ha produït un error en desar el compte d'usuari.

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per fer-hi l'actualització.

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ca: Retira el comentari que contingui les paraules clau

en: After saving a new comment
ca: Després de desar un nou comentari

en: After saving an updated comment
ca: Després d'actualitzar un comentari

en: After deleting a comment
ca: Després de suprimir un comentari

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
ca: Quan un comentari està sent vist per un usuari autenticat

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ca: El comentari es retirarà si conté qualsevol de les seqüències de caràcters de més amunt. Utilitzeu una llista de seqüències de caràcters separada per comes. Exemple: divertit, "Company, Inc.". Les seqüències de caràcters són sensibles a les majúscules.

en: Post new comment
ca: Envia un nou comentari

en: Default display order
ca: Ordre de visualització predeterminat

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
ca: L'ordre predeterminat per als nous usuaris i els usuaris anònims mentre es veuen els comentaris. Aquests usuaris poden canviar la seva vista utilitzant el quadre de control dels comentaris. Per als usuaris registrats, aquest canvi es recorda com una preferència d'usuari persistent.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: A sota hi ha una llista dels comentaris enviats al vostre lloc que necessiten aprovació. Per aprovar un comentari, feu clic en "edita" i canvieu el seu "estat de moderació" a Aprovat. Feu clic en l'assumpte per veure el comentari, en el nom de l'autor per a editar la informació de l'usuari de l'autor, "edita" per a modificar el text i "elimina" per eliminar el seu article.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
ca: Es poden adjuntar comentaris a qualsevol node, i a sota hi ha els seus paràmetres. Hi ha dues maneres de visualitzar-los, una "llista plana" on tot està al mateix nivell i els comentaris es mostren en ordre cronològic, i una "llista amb fils" on els comentaris a altres comentaris estan ubicats immediatament davall del pare i lleugerament sagnats, formant un fil. També hi ha dos estils: "expandit", on es veu tant el títol com el contingut, i "col·lapsat", on només es veu el títol. Previsualitza el comentari obliga l'usuari a veure el seu comentari fent clic en un botó "Previsualitza" abans que pugui afegir un comentari.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc web i la cua de moderació de comentaris.

en: Reply to comment
ca: Respon al comentari

en: Default display mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
ca: La vista predeterminada per als comentaris. La vista expandida mostra el cos dels comentaris. La vista per fils manté les respostes agrupades.

en: Default comments per page
ca: Comentaris per pàgina predeterminats

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
ca: El nombre predeterminat de comentaris per pàgina: si hi ha més comentaris, es distribueixen en diverses pàgines.

en: Comment controls
ca: Controls de comentari

en: Display above the comments
ca: Mostra'l sobre els comentaris

en: Display below the comments
ca: Mostra'l sota els comentaris

en: Display above and below the comments
ca: Mostra'l a sobre i a sota els comentaris

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
ca: La posició de la caixa de controls dels comentaris. Els controls dels comentaris permeten a l'usuari canviar el mode i ordre de visualització predeterminats dels comentaris.

en: Comment subject field
ca: Camp d'assumpte del comentari

en: Can users provide a unique subject for their comments?
ca: Els usuaris poden donar un assumpte únic per als seus comentaris?

en: You are not authorized to post comments.
ca: No esteu autoritzat per publicar comentaris.

en: The comment you are replying to does not exist.
ca: El comentari al que esteu contestant no existeix.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ca: Aquesta discussió està tancada: no es poden enviar nous comentaris.

en: You are not authorized to view comments.
ca: No esteu autoritzat per a visualitzar comentaris.

en: Comment: updated %subject.
ca: Comentari: s'ha actualitzat %subject.

en: Comment: added %subject.
ca: Comentari: s'ha afegit %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el comentari %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
ca: No sembla que hi hagi cap comentari per esborrar o el vostre comentari seleccionat ha estat esborrat per un altre administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests comentaris i tots els seus fills?

en: You have to specify a valid author.
ca: Heu d'especificar un autor vàlid.

en: The name you used belongs to a registered user.
ca: El nom que heu utilitzat pertany a un usuari registrat.

en: You have to leave your name.
ca: Heu d'introduir el vostre nom.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ca: L'adreça de correu que heu especificat no és vàlida.

en: You have to leave an e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
ca: L'URL de la vostra pàgina web no és vàlida. Recordeu que ha d'estar completa, per exemple de la forma <code>http://exemple.com/directory</code>.

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
ca: Selecciona la vostra manera preferida de visualitzar els comentaris i feu clic en "Desa la configuració" per activar els canvis.

en: Comment viewing options
ca: Opcions de visualització de comentaris

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> o <a href="@register">registreu-vos</a> per enviar comentaris

en: Comment: deleted %subject.
ca: Comentari: s'ha suprimit %subject.

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Cannot delete non-existent comment.
ca: No es pot eliminar un comentari no existent.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
ca: Els permisos dels comentaris s'assignen als rols d'usuari i s'usen per determinar si els usuaris anònims (o altres rols) poden comentar enviaments o no. Si als usuaris anònims se'ls permet comentar, la seva informació individual de contacte pot servar-se en cookies desades als ordinadors locals per tal d'usar-la en enviaments de comentaris posteriors. Quan un comentari no té respostes pot, opcionalment, ser editat pel seu autor. El mòdul de comentaris fa servir els mateixos formats d'entrada i etiquetes HTML que quan es creen altres formes de contingut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@comment">mòdul Comentari</a> al manual en línia.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: Més avall teniu una llista dels últims comentaris enviats al vostre web. Cliqueu en un assumpte per veure el comentari, al nom de l'autor per editar la informació de l'autor, a 'edit' per modificar el text i a 'esborrar' per treure l'enviament.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
ca: Obliga un usuari a revisar el comentari clicant al botó  'Visualització prèvia" abans d'afegir-lo definitivament.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ca: Comentari: Enviat un comentari no autoritzat o a un enviament tancat %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
ca: Enviat per !username el @datetime.
