Comments in vBulletin (6.x-2.1-rc1) - en to hu translation catalogue (146 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Töröl

en: content
hu: tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Last comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: Read more
hu: Tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: new
hu: új

en: Homepage
hu: Honlap

en: view
hu: megtekintés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Required
hu: Szükséges

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Time
hu: Idő

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Preview comment
hu: Előnézet

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Your name
hu: Saját név

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Authored by
hu: Szerző

en: here
hu: ide

en: Jump to the first comment of this posting.
hu: Ugrás a tartalom első hozzászólásához.

en: Jump to the first new comment of this posting.
hu: Ugrás az első új hozzászólásra.

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Add a new comment to this page.
hu: Új hozzászólás beküldése.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hu: A tartalomhoz kapcsolódó vélemények, gondolatok beküldése.

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: The comment no longer exists.
hu: Ez a hozzászólás már nem létezik.

en: The comment and all its replies have been deleted.
hu: A hozzászólás, és minden arra érkezett válasz törölve lett.

en: Do not display
hu: Ne jelenjen meg

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: reply
hu: válasz

en: You have to specify a valid date.
hu: Érvényes dátumot kell megadni.

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Source
hu: Forrás

en: @time ago
hu: @time

en: Not published
hu: Rejtett

en: administer comments
hu: hozzászólások adminisztrációja

en: Delete comments
hu: Hozzászólások törlése

en: by
hu: -

en: The comments have been deleted.
hu: A hozzászólások törlése megtörtént.

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
hu: A hozzászólás bekerült a moderálási sorba, jóváhagyás után fog megjelenni a webhelyen.

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Approval queue
hu: Elfogadási sor

en: Display on separate page
hu: Megjelenítés külön oldalon

en: Location of comment submission form
hu: Hozzászólás-beküldő űrlap helyzete

en: Anonymous commenting
hu: Névtelen hozzászólás

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hu: A névtelen hozzászólók nem adhatnak meg kapcsolati adatokat

en: Anonymous posters may leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólók megadhatják a kapcsolati adataikat

en: Anonymous posters must leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólóknak kötelező a kapcsolati adatok megadása

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
hu: Az itt megadott választás akkor érvényes, ha a névtelen hozzászólások beküldése engedélyezett a <a href="@url">jogosultságok oldalon</a>.

en: Display below post or comments
hu: Megjelenítés a tartalom és a hozzászólások alatt

en: Default comment setting
hu: Hozzászólások alapértelmezett beállítása

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
hu: A <em>hozzászólások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók az alapértelmezést felülbírálhatják.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hu: A mező tartalma nem nyilvános.

en: parent
hu: szülő

en: Flat list - collapsed
hu: Egyszerű (csak címek)

en: Flat list - expanded
hu: Egyszerű (teljes)

en: Threaded list - collapsed
hu: Beágyazott (csak címek)

en: Date - newest first
hu: Dátum - újabbak elöl

en: Date - oldest first
hu: Dátum - régebbiek elöl

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: 1 new comment | @count new comments
hu[0]: 1 új hozzászólás
hu[1]: @count új hozzászólás

en: access comments
hu: hozzászólások hozzáférése

en: post comments
hu: hozzászólások beküldése

en: post comments without approval
hu: hozzászólások beküldése elfogadás nélkül

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@login">belépés</a> szükséges

en: Reply
hu: Válasz

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Please select one or more comments to perform the update on.
hu: Legalább egy hozzászólást ki kell választani.

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Unpublish comment containing keyword(s)
hu: A megadott karakterláncot tartalmazó hozzászólások elrejtése

en: After saving a new comment
hu: Új hozzászólás mentése után

en: After saving an updated comment
hu: Szerkesztett hozzászólás mentése után

en: After deleting a comment
hu: Hozzászólás törlése után

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
hu: Amikor a hozzászólást egy regisztrált felhasználó megtekinti

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
hu: A hozzászólás közzétételi állapota „Rejtett”-re változik, ha tartalmazza a fenti karakterláncok bármelyikét. A karakterláncok listáját vesszővel kell elválasztani. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév Kft.".  A kis- és nagybetűk különbségére figyelni kell.

en: Post new comment
hu: Hozzászólás

en: Default display order
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési sorrend

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
hu: Alapértelmezés szerinti hozzászólás-megjelenítési sorrend új és névtelen felhasználók számára. A sorrend megváltoztatható a hozzászólás-irányítópult segítségével. Regisztrált felhasználók beállításait a rendszer megjegyzi.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
hu: A webhelyre érkezett, elfogadásra váró hozzászólások listája. A hozzászólások szerkeszthetők a „szerkesztés” linkre és törölhetők a „törlés” linkre kattintva. A tárgyra kattintva megtekinthető a hozzászólás szövege, a szerző nevére kattintva módosítható a beküldő felhasználói adatlapja. Jóváhagyáshoz a hozzászólást meg kell nyitni szerkesztésre, és a moderálási állapotot „Elfogadott”-ra kell állítani.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
hu: A hozzászólások bármilyen tartalomhoz fűzhetőek, megjelenítésük pedig az alábbi beállítások szerint történik. Az „egyszerű” listában balra igazítva egymás alatt, időrendben jelennek meg a hozzászólások, a „beágyazott” nézetben beljebb kezdve, az érkezett válaszok szerint csoportosítva íródnak ki. „Teljes” nézetben a cím és a hozzászólás szövege egyszerre látszik, „csak cím” nézetben viszont a szöveg nem látható. A hozzászólók kötelezhetőek az előnézet megtekintésére beküldés előtt, az „Előnézet” gomb használatával.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
hu: A közzétett vagy jóváhagyásra váró hozzászólások megtekintése és szerkesztése

en: Reply to comment
hu: Válasz a hozzászólásra

en: Default display mode
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítési mód

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
hu: A hozzászólások alapértelmezett megjelenítési módja. A teljes nézet a hozzászólások törzsét is megjeleníti, a szálkövető nézet a válaszokat csoportosítva listázza.

en: Default comments per page
hu: Alapértelmezés szerinti hozzászólásszám oldalanként

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
hu: Ha ennél több hozzászólás tartozik egy tartalomhoz, akkor azok újabb oldalon fognak megjelenni.

en: Comment controls
hu: Hozzászólás-irányítópult

en: Display above the comments
hu: A hozzászólások felett jelenjen meg

en: Display below the comments
hu: A hozzászólások alatt jelenjen meg

en: Display above and below the comments
hu: A hozzászólások felett és alatt jelenjen meg

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
hu: A hozzászólás-irányítópult helyzete. Az irányítópult lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a megjelenítési módot és a sorrendet megváltoztassák.

en: Comment subject field
hu: Hozzászólás tárgy mezője

en: Can users provide a unique subject for their comments?
hu: Lehet címet adni a hozzászólásoknak?

en: You are not authorized to post comments.
hu: Hozzászólás beküldése nem engedélyezett.

en: The comment you are replying to does not exist.
hu: A válasz olyan hozzászólásra érkezett, amely törölve lett.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hu: Az eszmecsere lezárult, új hozzászólást nem lehet beküldeni.

en: You are not authorized to view comments.
hu: A hozzászólások olvasása nem engedélyezett.

en: Comment: updated %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” frissítve lett.

en: Comment: added %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” hozzászólás mentése megtörtént.

en: Read all comments
hu: Minden hozzászólás olvasása

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hu: „%title” hozzászólás biztosan törölhető?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden erre a hozzászólásra érkezett válasz elvész. A művelet nem visszavonható.

en: Publish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások közzététele

en: Unpublish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások elrejtése

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
hu: Nincs törölhető hozzászólás. Lehetséges, hogy időközben a törlésre kiválasztott hozzászólást egy másik adminisztrátor törölte.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hu: Ezek a hozzászólások a rájuk érkezett válaszokkal együtt biztosan törölhetők?

en: You have to specify a valid author.
hu: Érvényes szerzőt kell megadni.

en: The name you used belongs to a registered user.
hu: A megadott felhasználói név már foglalt.

en: You have to leave your name.
hu: A nevet meg kell adni.

en: The e-mail address you specified is not valid.
hu: A megadott email cím érvénytelen.

en: You have to leave an e-mail address.
hu: Az email cím mező kitöltése kötelező.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
hu: A megadott webhely címe érvénytelen, teljes címet kell megadni. Például <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
hu: (Nincs cím)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
hu: A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.

en: Comment viewing options
hu: Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@register">regisztráció</a> és <a href="@login">belépés</a> szükséges

en: Comment: deleted %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” hozzászólás törölve lett.

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Cannot delete non-existent comment.
hu: Nem létező hozzászólást nem lehet törölni.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
hu: A hozzászólási jogosultságokat felhasználói csoportok kapják meg. A jogosultságok alapján dönti el a rendszer, hogy a névtelen felhasználók (vagy más csoportok tagjai) beküldhetnek-e hozzászólásokat a webhelyen közzétett tartalmakhoz. Ha a névtelen felhasználók számára engedélyezett a hozzászólások beküldése, az általuk megadott kapcsolati információk süti segítségével tárolhatók a beküldő számítógépén, így azokat újabb hozzászólás esetén nem kell ismét megadni. A hozzászólást a beküldő mindaddig szerkesztheti, amíg nem érkezik rá válasz. A Comment modul ugyanazokat a beviteli formákat és engedélyezett HTML címkéket használja, mint más tartalomtípusok.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
hu: További információ a kézikönyv <a href="@comment">hozzászólásokról szóló oldalán</a> található.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
hu: A webhelyre érkezett legfrissebb hozzászólások listája. A hozzászólás szerkeszthető a „szerkesztés” linkre és törölhető a „törlés” linkre kattintva. A címre kattintva megtekinthető a hozzászólás szövege, a szerző nevére kattintva módosítható a beküldő felhasználói adatlapja.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
hu: Végleges beküldés előtt a felhasználó az „Előnézet” gombra kattintva ellenőrizheti hozzászólásának szövegét.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” témájú tartalomhoz jogosulatlanul történt a hozzászólás, vagy a tartalomhoz már nem lehet hozzászólni.

en: Submitted by !username on @datetime.
hu: Beküldő: !username. Beküldés időpontja: @datetime.
