Comments in vBulletin (6.x-2.3) - en to gl translation catalogue (145 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: content
gl: contido

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Last comment
gl: Último comentario

en: Read more
gl: Ler máis

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: new
gl: novo

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: view
gl: vista

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Time
gl: Hora

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Preview comment
gl: Vista previa do comentario

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Your name
gl: O seu nome

en: Comment
gl: Comentario

en: Published
gl: Publicado

en: Authored by
gl: Creado por

en: here
gl: aquí

en: Jump to the first comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario desta entrada.

en: Jump to the first new comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario novo desta entrada.

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: Add a new comment to this page.
gl: Engade un comentario novo a esta páxina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
gl: Comparta os seus pensamentos e as súas opinións sobre esta entrada.

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Optional
gl: Opcional

en: Recent comments
gl: Comentarios recentes

en: The comment no longer exists.
gl: O comentario xa non existe.

en: The comment and all its replies have been deleted.
gl: Borrouse o comentario e todas as súas respostas.

en: Do not display
gl: Non amosar

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: reply
gl: responder

en: You have to specify a valid date.
gl: Debe especificar unha data válida.

en: Authored on
gl: Creado en

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Source
gl: Orixe

en: @time ago
gl: fai @time

en: Not published
gl: Non publicado

en: administer comments
gl: administrar comentarios

en: Delete comments
gl: Borrar comentarios

en: by
gl: por

en: The comments have been deleted.
gl: Borráronse os comentarios.

en: Published comments
gl: Comentarios publicados

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
gl: O seu comentario está na cola de moderación e publicarase en canto o aproben os administradores do sitio.

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Read only
gl: Só lectura

en: Approval queue
gl: Cola de aprobación

en: Display on separate page
gl: Mostrar nunha páxina separada

en: Location of comment submission form
gl: Ubicación do formulario de envío de comentarios

en: Anonymous commenting
gl: Comentando anonimamente

en: Anonymous posters may not enter their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden non deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters may leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos poden deixar a súa información de contacto

en: Anonymous posters must leave their contact information
gl: Os remitentes anónimos deben deixar a súa información de contacto

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
gl: Esta opción está activada cando os usuarios anónimos teñen permiso para remitir comentarios na <a href="@url">páxina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
gl: Amosar debaixo da entrada ou dos comentarios

en: Default comment setting
gl: Configuración predeterminada de comentario

en: Read/Write
gl: Lectura/Escritura

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
gl: O contido deste campo é privado e non se amosará publicamente.

en: parent
gl: pai

en: Flat list - collapsed
gl: Lista plana - colapsada

en: Flat list - expanded
gl: Lista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
gl: Lista de fíos - colapsada

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: 1 new comment | @count new comments
gl[0]: 1 comentario novo
gl[1]: %count comentarios novos

en: access comments
gl: acceder aos comentarios

en: post comments
gl: publicar comentarios

en: post comments without approval
gl: publicar comentarios sen aprobación

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> para enviar comentarios

en: Reply
gl: Responder

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: Error saving user account.
gl: Erro ó gardar a conta de usuario.

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Please select one or more comments to perform the update on.
gl: Por favor, seleccione un ou máis comentarios para actualizar.

en: Unpublish comment
gl: Despublicar comentario

en: Unpublish comment containing keyword(s)
gl: Despublicar comentario que conteñan as palabras clave

en: After saving a new comment
gl: Despois de gardar un novo comentario

en: After saving an updated comment
gl: Despois de gardar un comentario actualizado

en: After deleting a comment
gl: Despois de eliminar un comentario

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
gl: Cando un comentario sexa visto por un usuario autentificado

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
gl: O comentario non será publicado se conten algunha das secuencias de caracteres de enriba. Use unha lista separada por comas de secuencias de caracteres. Exemplo: divertido, puenting, "Empresa, Inc.". As secuencias de caracteres distinguen entre maiúsculas e minúsculas.

en: Post new comment
gl: Enviar un novo comentario

en: Default display order
gl: Orde predeterminada da visualización

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
gl: A ordenación predefinida dos comentarios para usuarios novos e anónimos. Estes usuarios poden cambiar a súa forma de ver os comentarios empregando o panel de control de comentarios. Para os usuarios rexistrados, o cambio é almacenado nas preferencias do usuario.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: A continuación hai una lista cos comentarios enviados ó sitio que necesitan aprobación. Para aprobar un comentario, faga clic en "editar" e despois cambie o seu "estado de moderación" a "Aprobado". Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
gl: Os comentarios pódense adxuntar a calquer nodo, e as suas opcións móstranse abaixo. Pódese ver de dúas formas: unha "lista plana" na que todo o contido se mostra á mesma altura no lado izquierdo, e os comentarios veñen en orde cronolóxico, e "lista de fíos", no que as respostas ós comentarios ubícanse inmediatamente debaixo dos comentarios e cun lixeiro sangrado. Tamén hai dous estilos: "expandido", no que pode ver tanto o título como o contenido, e "colapsado", no que só se ve o título. Oblígase ós usuarios a facer unha vista preliminar do seu comentario, facendo clic no botón "Vista preliminar" antes de que poida engadir efectivamente o comentario.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
gl: Lista e edita os comentarios do sitio e a cola de moderación de comentarios.

en: Reply to comment
gl: Responder ao comentario

en: Default display mode
gl: Modo predefinido de visualización

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
gl: A vista predefinida para os comentarios. As vistas expandidas amosan o corpo do comentario. As vistas por fíos manteñen xuntas as respostas.

en: Default comments per page
gl: Comentarios predefinidos por páxina

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
gl: Número predeterminado de comentarios para cada páxina: máis comentarios distribúense en varias páxinas.

en: Comment controls
gl: Controis de comentarios

en: Display above the comments
gl: Amosar enriba dos comentarios

en: Display below the comments
gl: Amosar debaixo dos comentarios

en: Display above and below the comments
gl: Amosar enriba e debaixo dos comentarios

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
gl: Posición da caixa de controis de comentarios. Os controis de comentarios permiten ó usuario cambiar o modo e a orde de visualización predefinidos.

en: Comment subject field
gl: Campo de asunto do comentario

en: Can users provide a unique subject for their comments?
gl: Poden os/ás usuarios/as fornecer un asunto único para os seus comentarios?

en: You are not authorized to post comments.
gl: Non ten autorización para enviar comentarios.

en: The comment you are replying to does not exist.
gl: O comentario ao que vai responder non existe.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
gl: O debate está pechado: non pode enviar novos comentarios.

en: You are not authorized to view comments.
gl: Non ten autorización para ver comentarios.

en: Comment: updated %subject.
gl: Comentario: actualizado %subject.

en: Comment: added %subject.
gl: Comentario: engadido %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o comentario %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderanse as respostas a este comentario. Esta acción non se pode desfacer.

en: Publish the selected comments
gl: Publicar os comentarios seleccionados

en: Unpublish the selected comments
gl: Retirar os comentarios seleccionados

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
gl: Non parece haber ningún comentario que eliminar, ou ben seleccionou un comentario que xa eliminou outro administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes comentarios e todos os seus descendentes?

en: You have to specify a valid author.
gl: Debe especificar un autor válido.

en: The name you used belongs to a registered user.
gl: O nome que vostede empregou pertence a un usuario rexistrado.

en: You have to leave your name.
gl: Ten que deixar o seu nome.

en: The e-mail address you specified is not valid.
gl: O enderezo de correo-e que indicou non é válido.

en: You have to leave an e-mail address.
gl: Ten que deixar un enderezo de correo-e.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
gl: O URL da sua páxina web non é válido. Lembre que ten que ser unha dirección web completa, por exemplo <code>http://exemplo.com/cartafol</code>.

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
gl: Seleccione a maneira que prefira para amosar os comentarios e prema en "Gardar os axustes" para activar os cambios.

en: Comment viewing options
gl: Opcións de visualización de comentarios

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
gl: <a href="@login">Inicie sesión</a> ou <a href="@register">rexístrese</a> para enviar comentarios

en: Comment: deleted %subject.
gl: Comentario: borrado %subject.

en: Posted in
gl: Enviado en

en: Cannot delete non-existent comment.
gl: Non se ponden borrar comentarios inexistentes.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
gl: Os permisos de comentarios asígnanse aos roles de usuario/a, e utilízanse para determinar se os/as usuarios/as anónimos/as (ou outros roles) poden comentar nas entradas. Se se lle permite aos/as usuarios/as anónimos/as facer comentarios, a súa información de contacto persoal pode manterse en cookies almacenadas no seu equipo local para o seu uso en posteriores comentarios. Cando un comentario non ten respostas, pode ser (opcionalmente) editado polo seu autor. O módulo «comentario» utiliza os mesmos formatos de entrada e etiquetas HTML ao crear outros formularios de contido.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@comment">Módulo comentario</a> do manual en liña.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
gl: Abaixo hai unha lista cos últimos comentarios publicados no sitio. Faga clic no asunto para ver o comentario, no nome do autor para editar a información de usuario do autor, en "editar" para modificar o texto e en "eliminar" para eliminar o envío.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
gl: Forza ao usuario a revisar o seu comentario facendo click no botón 'Vista previa' antes de que poda engadir o comentario

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
gl: Comentario: enviado un comentario non autorizado ou enviado un comentario a un nodo pechado %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
gl: Enviado por !username o @datetime.
