Comments in vBulletin (6.x-2.3) - en to sq translation catalogue (140 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: content
sq: përmbajtja

en: Author
sq: Autori

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Cancel
sq: Anulo

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: new
sq: i ri

en: view
sq: shfaq

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Required
sq: Kërkohet

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Update
sq: Rifresko

en: Time
sq: Ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Preview comment
sq: Shiko komentin

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: Your name
sq: Emri juaj

en: Comment
sq: Komenti

en: Published
sq: Publikuar

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Jump to the first comment of this posting.
sq: Shko tek komenti i parë i këtij shkrimi.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sq: Shko tek komenti i parë i ri i këtij shkrimi.

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: Add a new comment to this page.
sq: Shto një koment të ri tek kjo faqe.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sq: Shprehni mendimet dhe opinionet tuaj në lidhje me këtë shkrim.

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: The comment no longer exists.
sq: Komenti nuk ekziston më.

en: The comment and all its replies have been deleted.
sq: Komenti dhe përgjigjet e tij u eleminuan.

en: Do not display
sq: Mos shfaq

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: reply
sq: përgjigju

en: You have to specify a valid date.
sq: Duhet specifikuar një datë e vlefshme.

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: administer comments
sq: administron komentet

en: Delete comments
sq: Elemino komentet

en: by
sq: nga

en: The comments have been deleted.
sq: Elementët u eleminuan.

en: Published comments
sq: Komentet e publikuar

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
sq: Komenti juaj ju dërgua për aprovim administratorit të sitit dhe do të publikohet mbas aprovimit.

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Approval queue
sq: Në pritje të aprovimit

en: Display on separate page
sq: Shfaq në një faqe të veçantë

en: Location of comment submission form
sq: Pozicioni i skedarit të shkrimit të komenteve

en: Anonymous commenting
sq: Komentimet e anonimëve

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sq: Anonimët nuk mund të shkruajnë informacione kontakti

en: Anonymous posters may leave their contact information
sq: Anonimët mund të shkruajnë informacione kontakti

en: Anonymous posters must leave their contact information
sq: Anonimët duhet të shkruajnë informacione kontakti

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
sq: Ky funksion aktivohet kur përdoruesit anonimë kanë të drejtë të dërgojnë komente tek <a href="@url">faqja e të drejtave</a>.

en: Display below post or comments
sq: Shfaq poshtë përmbajtjes ose komentit

en: Default comment setting
sq: Rregullimet e paracaktuara për komentet

en: Read/Write
sq: Lexim/Shkrim

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sq: Përmbajtja e kësaj fushe ruhet në menyrë private dhe nuk është e dukshme publikisht.

en: parent
sq: prindi

en: Flat list - collapsed
sq: Listë e thjeshtë - titujt

en: Flat list - expanded
sq: Listë e thjeshtë - komplet

en: Threaded list - collapsed
sq: Listë sipas temave - titujt

en: Date - newest first
sq: Data - të rinjtë në fillim

en: Date - oldest first
sq: Data - të vjetrit në fillim

en: 1 comment | @count comments
sq[0]: 1 koment
sq[1]: @count komente

en: 1 new comment | @count new comments
sq[0]: 1 koment i ri
sq[1]: @count komente të rinj

en: access comments
sq: ka hyrje në komente

en: post comments
sq: dërgon komente

en: post comments without approval
sq: dërgon komente pa aprovim

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
sq: <a href="@login">Identifikohu</a> për të dërguar komente

en: Reply
sq: Përgjigju

en: No comments available.
sq: Asnjë koment në dispozicion.

en: Error saving user account.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së profilit të përdoruesit.

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Please select one or more comments to perform the update on.
sq: Zgjidh një apo më shumë komente për të kryer rifreskimin.

en: Unpublish comment
sq: Fshihe komentin

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sq: Hiq nga shfaqja publike komentin që përmban fjalën(ët)

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After saving an updated comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të përditësuar

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
sq: Kur një koment të jetë shikuar nga një përdorues i autentifikuar

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
sq: Komenti do të hiqet nga shfaqja publike nëse përmban një prej sekuencave të mësipërme të gërmave. Përdor një listë sekuencash ndarë me presje. Shembull: argëtuese, bungee jumping, "Company, Inc.". Sekuenca e gërmave është e ndjeshme ndaj ndryshimit gërma të mëdha/vogla.

en: Post new comment
sq: Dërgo koment të ri

en: Default display order
sq: Renditja e paracaktuar i shfaqjes

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
sq: Menyra e prezgjedhur e rreshtimit të komenteve për përdoruesit e rinj dhe përdoruesit anonimë. Këta përdorues mund të ndryshojnë shfaqjen duke përdorur panelin e kontrollit të komenteve. Për përdoruesit e regjistruar, ky ndryshim do të regjistrohet si preferim i përhershëm i përdoruesit.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sq: Në vazhdim lista e komenteve të dërguar në sitin tuaj që duhen aprovuar. Për të aprovuar një koment, kliko tek "ndrysho" e pastaj ndrysho "gjendjen e moderimit" të tij në të Aprovuar. Kliko tek një subjekt për të shikuar komentin, emrin e autorit për të ndryshuar informacionet e përdoruesit autor, "ndrysho" për të ndryshuar tekstin, dhe "elemino" për të fshirë komentin e dërguar.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
sq: Komentet mund t'i shtohen çdo nyje, sipas rregullimeve të mëposhtme. Shfaqja mund të jetë e dy llojeve: një "listë e thjeshtë" në të cilën gjithçka rreshtohet majtas, e komentet janë në renditje kronollogjike, dhe një "listë sipas argumenteve" ku përgjigjet ndaj komenteve të të tjerëve vendosen menjëherë poshtë tyre, të futura paksa më brenda, duke krijuar një gjerarki. Stilet janë dy: "komplet", ku mund të shihet si titulli ashtu dhe përmbajtja, dhe "tituj" ku mund të shihen vetëm titujt. Pamja e parë e një komenti detyron përdoruesin të kontrollojë komentin e tij duke klikuar tek pulsanti "pamja e parë" para se të mund të shtojë me të vërtetë komentin.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
sq: Shfaq dhe ndryshon komentet në sit dhe komentet në pritje të moderimit.

en: Reply to comment
sq: Përgjigju komentit

en: Default display mode
sq: Modaliteti i prezgjedhur i shfaqjes

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
sq: Paraqitja e paracaktuar e komenteve. Paraqitja e plotë shfaq trupin e komentit. Paraqitja sipas argumentit mban përgjigjet të grupuara.

en: Default comments per page
sq: Numri i prezgjedhur i komenteve për faqe

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
sq: Numri i paracaktuar i komenteve për çdo faqe: komentet mbi numrin e caktuar shpërndahen në faqet përkatëse.

en: Comment controls
sq: Kontrollet e komenteve

en: Display above the comments
sq: Shfaq sipër komenteve

en: Display below the comments
sq: Shfaq poshtë komenteve

en: Display above and below the comments
sq: Shfaq sipër dhe poshtë komenteve

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
sq: Pozicioni i kutisë së kontrollit të komenteve. Kontrollet e komentit i japin mundësinë përdoruesit të ndryshojë menyrën e paracaktuar të shfaqjes dhe renditjen e komenteve.

en: Comment subject field
sq: Fusha e subjektit të komentit

en: Can users provide a unique subject for their comments?
sq: Përdoruesi mund të shtojë një subjekt të vetëm për komentin e tij?

en: You are not authorized to post comments.
sq: Nuk ke të drejtë të dërgosh komente.

en: The comment you are replying to does not exist.
sq: Komenti kujt po i përgjigjeni nuk ekziston më.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sq: Ky diskutim është mbyllur: nuk mund të dërgohen më komente.

en: You are not authorized to view comments.
sq: Nuk ke të drejtë të shikosh komentet.

en: Comment: updated %subject.
sq: Komenti: %subject u rifreskua.

en: Comment: added %subject.
sq: Komenti: %subject u shtua.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni komentin %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sq: Çdo përgjigje ndaj këtij komenti do të humbasë. Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Publish the selected comments
sq: Publiko komentet e zgjedhur

en: Unpublish the selected comments
sq: Çpubliko komentet e zgjedhur

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
sq: Nuk ekziston asnjë koment për t'u eleminuar ose komenti i zgjedhur është eleminuar nga një administrator tjetër.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni këtë koment dhe të gjithë bijtë e tij?

en: You have to specify a valid author.
sq: Duhet të specifikoni një autor të vlefshëm.

en: The name you used belongs to a registered user.
sq: Emri i përdorur i takon një përdoruesi të regjistruar.

en: You have to leave your name.
sq: Duhet të shkruash emrin tënd.

en: The e-mail address you specified is not valid.
sq: Adresa e-mail që keni shkruar nuk është e vlefshme.

en: You have to leave an e-mail address.
sq: Duhet të shkruani adresën e-mail.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
sq: Adresa URL e faqes suaj nuk është e vlefshme. Ki parasysh që duhet të jetë plotësisht e kualifikuar, p.sh. e formës <code>http://shembull.com/directory</code>.

en: (No subject)
sq: (Pa subjekt)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
sq: Zgjidh menyrën e preferuar për të shfaqur komentet dhe kliko tek "Ruaj rregullimet" për të aktivuar ndryshimet e kryera.

en: Comment viewing options
sq: Opsionet e shfaqjes së komenteve

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sq: <a href="@login">Identifikohu</a> ose <a href="@register">regjistrohu</a> për të dërguar komente

en: Comment: deleted %subject.
sq: Komenti: %subject u eleminua.

en: Posted in
sq: Dërguar në

en: Cannot delete non-existent comment.
sq: I pamundur eleminimi i një komenti jo-ekzistues.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
sq: Të drejtat e komentimit i caktohen roleve të përdoruesit, dhe përdoren për të përcaktuar nëse përdoruesit anonimë (apo role të tjerë përdoruesish) kanë të drejtë të komentojnë shkrimet. Nëse përdoruesit anonimë lejohen të dërgojnë komente, informacionet përkatëse të kontaktit mund të merren nga cookies e magazinuara në kompjuterin e tyre lokal për tu përdorur për dërgimin e komenteve pasardhës. Kur një koment nuk ka përgjigje, mund (me dëshirë) të ndryshohen nga autorët përkatës. Moduli i komenteve përdor të njëjtët formate dërgimi dhe etiketa HTML në dispozicion sikurse kur krijohen forma të tjera përmbajtje.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
sq: Për informacione të tjera, shiko zërin e manualit në linjë në lidhje me <a href="@comment">modulin komente</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sq: Në vijim gjendet lista me komentet e fundit të dërguar në sitin tuaj. Kliko mbi një nga subjektet për të shikuar komentin, tek emri i autorit për të ndryshuar informacionet përkatëse të autorit, 'ndrysho' për të ndryshuar tekstin dhe 'elemino' për të anulluar dërgimin e tyre.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
sq: Detyron përdoruesin të rishikojë komentin e tij duke klikuar tek butoni 'Pamja e parë' përpara se të mund të shtojë aktualisht komentin

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sq: Komenti: është dërguar një koment i paautorizuar ose është komentuar një temë e mbyllur %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
sq: Dërguar nga !username më @datetime.
