Comments in vBulletin (6.x-3.2) - en to tr translation catalogue (147 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: content
tr: içerik

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Last comment
tr: Son yorum

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: new
tr: yeni

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: view
tr: görüntüle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Required
tr: Zorunlu

en: edit
tr: düzenle

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Preview comment
tr: Yorumu önizle

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Your name
tr: Adınız

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Signature
tr: İmza

en: Authored by
tr: Yazan

en: here
tr: buraya

en: Jump to the first comment of this posting.
tr: Bu gönderinin ilk yorumuna git.

en: Jump to the first new comment of this posting.
tr: Bu gönderinin ilk yeni yorumuna git.

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Add a new comment to this page.
tr: Bu sayfaya yeni bir yorum ekle.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
tr: Bu gönderiyle ilgili fikir ve düşüncelerinizi paylaşınız.

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Recent comments
tr: Son yorumlar

en: The comment no longer exists.
tr: Yorum artık mevcut değil.

en: The comment and all its replies have been deleted.
tr: Yorum ve tüm cevapları silindi.

en: Do not display
tr: Gösterme

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: reply
tr: cevapla

en: You have to specify a valid date.
tr: Geçerli bir tarih girmelisiniz.

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Source
tr: Kaynak

en: @time ago
tr: @time önce

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: Delete comments
tr: Yorumları sil

en: by
tr: yazan

en: The comments have been deleted.
tr: Yorumlar silindi.

en: Published comments
tr: Yayınlanmış yorumlar

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
tr: Yorumunuz site yöneticilerinin denetlemesi için kuyruğa alınmış olup onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: Approval queue
tr: Onay kuyruğu

en: Display on separate page
tr: Ayrı bir sayfada göster

en: Location of comment submission form
tr: Yorum gönderme formunun konumu

en: Anonymous commenting
tr: Kayıtsız kullanıcı yorumları

en: Anonymous posters may not enter their contact information
tr: Kayıtsız kullanıcılar iletişim bilgilerini giremez

en: Anonymous posters may leave their contact information
tr: Kayıtsız kullanıcılar iletişim bilgilerini girebilir

en: Anonymous posters must leave their contact information
tr: Kayıtsız kullanıcılar iletişim bilgilerini girmek zorundadır

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
tr: Bu seçenek, kayıtsız kullanıcılara <a href="@url">izinler sayfası</a>nda yorum gönderme izni verilmişse, etkin hale gelir.

en: Display below post or comments
tr: Gönderi veya yorumların altında göster

en: Default comment setting
tr: Varsayılan yorum ayarları

en: Read/Write
tr: Okunur/Yazılır

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
tr: Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
tr: İmzanız yorumlarınızın sonunda herkese açık olarak gösterilecektir.

en: parent
tr: üst

en: Can not delete non-existent comment.
tr: Olmayan yorum silinemez.

en: Flat list - collapsed
tr: Düz liste - daraltılmış

en: Flat list - expanded
tr: Düz liste - genişletilmiş

en: Threaded list - collapsed
tr: Zincirleme liste - daraltılmış

en: Date - newest first
tr: Tarih - önce yeniler

en: Date - oldest first
tr: Tarih - önce eskiler

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: 1 new comment | @count new comments
tr[0]: 1 yeni yorum
tr[1]: @count yeni yorum

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
tr: Yorum yazmak için <a href="@login">giriş yapın</a>

en: Reply
tr: Yanıtla

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: !a comments per page
tr: Her sayfada !a yorum

en: Please select one or more comments to perform the update on.
tr: Lütfen güncellemek istediğiniz bir veya daha fazla yorumu seçiniz.

en: Unpublish comment
tr: Yorumu yayından al

en: Unpublish comment containing keyword(s)
tr: Anahtar kelimeleri içeren yorumları yayından kaldır

en: After saving a new comment
tr: Yeni yorum eklendiğinde

en: After saving an updated comment
tr: Güncellenmiş bir yorum kaydedildiğinde

en: After deleting a comment
tr: Yorum silindiğinde

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
tr: Bir yorum kayıtlı bir kullanıcı tarafından görüntülendiğinde

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
tr: Yorum aşağıdaki karakter dizilerinden herhangi birini içermesi durumunda yayından kaldırılacaktır. Dizileri virgülle ayırarak giriniz. Örneğin: komik, top modeller, "Anonim, Ltd. Şti.". Karakter dizileri küçük-büyük harflere duyarlıdır.

en: Post new comment
tr: Yeni yorum gönder

en: Default display order
tr: Varsayılan gösterim sırası

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
tr: Yeni kullanıcıların ve kayıtsız kullanıcıların yorumları hangi sıralamada göreceğini belirtir. Bu kullanıcılar yorum kontrol panelini kullanarak görüntülerini değiştirebilirler. Kayıtlı kullanıcılar için bu değiştirme, kalıcı kullanıcı seçimi olarak hatırlanacaktır.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
tr: Sitenize gönderilen ve onay bekleyen yorumların listesi aşağıdadır. Bir yorumu onaylamak için "düzenle"ye tıklayarak "denetim durumu"nu Onaylandı olarak değiştiriniz. Yorumu görmek için başlığa, yazar bilgilerini düzenlemek için yazar adına, metni düzenlemek için "düzenle"ye ve yorumu silmek için "sil"e tıklayınız.

en: Comments can be attached to any node, and their settings are below. The display comes in two types: a 'flat list' where everything is flush to the left side, and comments come in chronological order, and a 'threaded list' where replies to other comments are placed immediately below and slightly indented, forming an outline. They also come in two styles: 'expanded', where you see both the title and the contents, and 'collapsed' where you only see the title. Preview comment forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment.
tr: Yorumlar herhangi bir düğüme eklenebilir ve ayarları aşağıdaki gibidir. İki tip görünüm vardır: herşeyin sola yanaşık olduğu ve yorumların tarihsel sıraya göre dizildiği "düz liste" ve başka yorumlara verilen cevapların bir anahat oluşturarak hemen o yorumun altına ve hafifçe girintili şekilde yerleştirildiği "parçalı liste". Bunların ayrıca iki de tipi vardır: hem başlığın hem de içeriğin görüldüğü "genişletilmiş" ve sadece başlığın göründüğü "katlanmış". Yorum önizlemesi kullanıcıyı yorumlarını gerçekten eklemeden önce Önizle tuşuna basarak görüntülemeye zorlar.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
tr: Site yorumlarını ve yorum onay kuyruğunu listele ve düzenle.

en: Reply to comment
tr: Yorumu yanıtla

en: Default display mode
tr: Varsayılan gösterim kipi

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
tr: Yorumlar için öntanımlı görüntü. Genişletilmiş görüntüler yorumun gövdesini gösterir. Katlanmış görüntüler ise cevapları bir arada gösterir.

en: Default comments per page
tr: Her sayfa için öntanımlı yorumlar

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
tr: Her bir sayfa için varsayılan yorum sayısı: artan yorumlar yeni sayfalar halinde listelenecektir.

en: Comment controls
tr: Yorum kontrolleri

en: Display above the comments
tr: Yorumların üzerinde göster

en: Display below the comments
tr: Yorumların altında göster

en: Display above and below the comments
tr: Yorumların üstünde ve altında göster

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
tr: Yorum kontrol kutusunun konumu. Yorum kontrolleri kullanıcıların öntanımlı gösterim kipini ve yorumların sırasını değiştirebilmelerini sağlar.

en: Comment subject field
tr: Yorum konu alanı

en: Can users provide a unique subject for their comments?
tr: Kullanıcılar yorumları için ayrıca bir konu belirtebilirler mi?

en: You are not authorized to post comments.
tr: Yorum göndermeye izniniz yok.

en: The comment you are replying to does not exist.
tr: Cevaplamaya çalıştığınız yorum mevcut değil.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
tr: Bu tartışma kapanmıştır. Yeni yorum gönderemezsiniz.

en: You are not authorized to view comments.
tr: Yorumları görme yetkiniz yok.

en: Comment: updated %subject.
tr: Yorum güncellendi: %subject.

en: Comment: duplicate %subject.
tr: Yorum: ikinci kopya %subject.

en: Comment: added %subject.
tr: Yorum eklendi: %subject.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed node %subject.
tr: Yorum: yetkisiz yorum gönderildi veya yorum kapalı bir düğüme gönderildi: %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
tr: %title yorumunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
tr: Bu yoruma gönderilen tüm cevaplar kaybedilecektir. Bu işlem geri alınamaz.

en: Publish the selected comments
tr: Seçilen yorumları yayınla

en: Unpublish the selected comments
tr: Seçilen yorumları yayından kaldır

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
tr: Silinecek bir yorum bulunamadı veya seçtiğiniz yorum başka bir yönetici tarafından silindi.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
tr: Bu yorumları, tüm alt yorumlarıyla birlikte silmek istediğinize emin misiniz?

en: You have to specify a valid author.
tr: Geçerli bir yazar belirtmeniz gerekiyor.

en: The name you used belongs to a registered user.
tr: Kullandığınız isim kayıtlı bir kullanıcıya ait.

en: You have to leave your name.
tr: İsminizi yazmanız gerekiyor.

en: The e-mail address you specified is not valid.
tr: Belirttiğiniz e-posta adresi geçerli değil.

en: You have to leave an e-mail address.
tr: Bir e-posta adresi yazmanız gerekiyor.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
tr: Site adresiniz geçerli değil. Adresi tam olarak girmelisiniz. Ör: <code>http://example.com</code>

en: (No subject)
tr: (Konusuz)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
tr: Yorumların gösteriminde tercih ettiğiniz şekli seçiniz ve değişiklikleri "Ayarları kaydet"e tıklayarak kaydediniz.

en: Comment viewing options
tr: Yorum görüntüleme seçenekleri

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
tr: Yorum yazmak için <a href="@login">giriş yapın</a> veya <a href="@register">kayıt olun</a>

en: Comment: deleted %subject.
tr: Yorum silindi: %subject.

en: Posted in
tr: İlgili konu

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
tr: Yorum izinleri, kullanıcı rollerine atanarak, kayıtsız kullanıcılar ve/veya başka rollerin gönderilere yorum yazıp yazamayacakları belirlenir. Eğer kayıtsız kullanıcıların yorum göndermelerine izin verilirse, kişisel iletişim bilgileri çerez dosyalarında saklanarak sonraki yorum gönderme isteklerinde tekrar kullanılabilir. Bir yoruma cevaben yazılmış başka yorumlar olmadığında, yazarı tarafından istenrse yorum düzenlenebilir. Yorum (Comment) eklentisi, diğer türlerdeki içeriklerin oluşturulmasında kullanılan aynı HTML etiketleri ve girdi filtrelerini kullanır.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
tr: Daha fazla bilgi için çevrim içi el kitabının <a href="@comment">Yorum (Comment) eklentisi</a> bölümüne bakınız.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
tr: Sitenize gönderilen son yorumların listesi aşağıdadır. Yorumu görmek için başlığa, yazar bilgilerini düzenlemek için yazar adına, yorumu düzenlemek için "düzenle"ye ve de silmek için "sil"e tıklayınız.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
tr: Kullanıcıları, yorumlarının göndermeden önce önizleme yoluyla kontrol etmeleri için zorlar.

en: Submitted by !username on @datetime.
tr: !username tarafından @datetime tarihinde gönderildi.

en: Forum settings
tr: Forum ayarları
