Cornerstone (6.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (239 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Основен текст

en: Next
bg: Напред

en: user
bg: потребител

en: Save configuration
bg: Запазване на настройките

en: Reset to defaults
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Administer
bg: Администрация

en: E-mail
bg: Е-мейл

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Операции

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: content
bg: съдържание

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: Cancel
bg: Откажи

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Enable
bg: Включи

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администрация

en: On
bg: Включи

en: error
bg: грешка

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Класификация

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Промени

en: Size
bg: Размер

en: Search
bg: Търсене

en: Reset
bg: Възстанови

en: None
bg: Няма

en: Display settings
bg: Настройки на показването

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Номер

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Няма -

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Опциите за настройка са записани.

en: Image
bg: Снимка

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Видове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: none
bg: нито един

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Таксономичен термин

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Преглед

en: Save
bg: Запази

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Създай

en: View
bg: Преглед

en: Format
bg: Формат

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Timestamp
bg: Дата

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Unknown
bg: Непознат

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Качване

en: Picture
bg: Снимка

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурация

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Опции

en: Sent email to %recipient
bg: Изпратен email до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
bg: Не може да изпрати email до %recipient

en: The subject of the message.
bg: Поле 'Относно' на съобщението.

en: Expanded
bg: Разгънато

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: All
bg: Всички

en: Active
bg: Активен

en: Page title
bg: Заглавие на страницата

en: Block
bg: Блокирай

en: Page
bg: Страница

en: Off
bg: Изключи

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна част

en: Footer
bg: заключителна част

en: To
bg: До

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Watchdog
bg: Цербер

en: %time ago
bg: преди %time

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Caching
bg: Кеширане

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Code
bg: Код

en: Recipient
bg: Получател

en: node
bg: възел

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: тук

en: am
bg: предиобед

en: pm
bg: следобед

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: Role
bg: Роля

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Referrer
bg: URL референт

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Profile
bg: Профил

en: module
bg: модул

en: reply
bg: отговор

en: File attachments
bg: Прикачени файлове

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Clear
bg: Изчисти

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Revert
bg: Връщане

en: Results
bg: Резултати

en: Poll settings
bg: Настройки на анкетата

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: revert
bg: връщане

en: User management
bg: Управление на потребителите

en: Permissions
bg: Права

en: permission
bg: права

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Relationships
bg: Приятели

en: The primary identifier for a node.
bg: Основния идентификатор за елемент.

en: JPEG quality
bg: JPEG качество

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Read only
bg: Само четене

en: Processing
bg: Обработва

en: Line break converter
bg: Конвертор за нов ред

en: Site configuration
bg: Настройки на сайта

en: Apply
bg: Търси

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: collapsed
bg: минимизиран

en: Publish
bg: Публикувай

en: Permission
bg: Разрешение

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: Profiles
bg: Профили

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bg: GD библиотеката за PHP липсва или версията й не е актуална. Моля, вижте <a href="@url">документацията на PHP за обработка на изображения</a> как да разрешите проблема.

en: GD library
bg: GD библиотека

en: contains
bg: съдържание

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bg: Грешка при проверката, опитайте отново. Ако грешката се повтаря, свържете се с администратора на сайта.

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
bg: URL адреса. към който трябва да бъде пранасочен потебителят. Това може да бъде вътрешен URL като node/1234 или външен като http://drupalbg.org.

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Switch to plain text editor
bg: Изключи графичния редактор

en: Switch to rich text editor
bg: Включи графичния редактор

en: Join summary
bg: Съедини резюмето

en: Split summary at cursor
bg: Раздели резюмето при позицията на курсора

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
bg: Избраният набор с инструменти за обработка на изображения %toolkit не може да обработи коректно функцията %function.

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Comment body
bg: Текст на коментара

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: upload
bg: Качване

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bg: Имена поле (a-z, 0-9, _)

en: Field to share
bg: Поле за споделяне
