Cornerstone (6.x-1.0-alpha2) - en to sk translation catalogue (4801 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: Filter HTML tags
sk: Filtrovať HTML značky

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Predvolené nastavenia

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Administer
sk: Spravovať

en: Create a new user account.
sk: Vytvoriť nový používateľský účet.

en: Request new password via e-mail.
sk: Požiadať o zaslanie nového hesla e-mailom.

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: content
sk: obsah

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Wrong username or password.
sk: Chybné používateľské meno alebo heslo.

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: closed
sk: uzavretá

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: deny
sk: zakázať

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: Log
sk: Záznam

en: RSS feed
sk: Kanál správ RSS

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Explanation or submission guidelines
sk: Vysvetlenie alebo rady pre odoslanie príspevku

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: not verified
sk: bez overenia

en: Action
sk: Akcia

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: On
sk: Zapnúť

en: unknown
sk: neznáme

en: new
sk: nové

en: error
sk: chyba

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
sk: Nadpis bloku zobrazený používateľom.

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Blue Lagoon (Default)
sk: Modrá lagúna (štandardný)

en: Ash
sk: Ash (Jaseň)

en: Aquamarine
sk: Aquamarine (Akvamarín)

en: Belgian Chocolate
sk: Belgian Chocolate (Belgická čokoláda)

en: Bluemarine
sk: Bluemarine (Modrá lagúna)

en: Citrus Blast
sk: Citrus Blast (Citrusový výbuch)

en: Cold Day
sk: Cold Day (Studený deň)

en: Greenbeam
sk: Greenbeam (Zelená vlna)

en: Mediterrano
sk: Mediterrano (Stredozemná červená)

en: Mercury
sk: Mercury (Ortuť)

en: Nocturnal
sk: Nocturnal (Nočná)

en: Olivia
sk: Olivia (Olivová zelená)

en: Pink Plastic
sk: Pink Plastic (Ružový plast)

en: Shiny Tomato
sk: Shiny Tomato (Žiarivá paradajka)

en: Teal Top
sk: Teal Top (Zelená myš)

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Categories
sk: Kategórie

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: updated
sk: aktualizované

en: Available variables are:
sk: Dostupné premenné sú:

en: Overview
sk: Prehľad

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Release notes
sk: Poznámky k vydaniu

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Hľadať

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: default
sk: štandardné

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: There are currently no posts in this category.
sk: V tejto kategórii nie sú žiadne príspevky.

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Synonyms
sk: Synonymá

en: Multiple select
sk: Viacnásobný výber

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sk: Stránky na určenej úrovni sa zoradia najprv podľa váhy a potom podľa názvu.

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Add container
sk: Pridať kontajner

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Add category
sk: Pridať kategóriu

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit container
sk: upraviť kontajner

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: up
sk: hore

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: category
sk: kategória

en: Outline
sk: Osnova

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Session opened for %name.
sk: Začiatok session pre používateľa %name.

en: Help
sk: Pomoc

en: username
sk: používateľ

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Preset Name
sk: Názov predvoľby

en: Default
sk: Predvolené

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: High
sk: Vysoká

en: Low
sk: Nízka

en: Archives
sk: Archívy

en: Icon
sk: Ikona

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: History
sk: História

en: The configuration options have been reset to their default values.
sk: Nastavenie konfigurácie bolo znovu nastavené do predvoleného stavu.

en: Path
sk: Cesta

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Clear index
sk: Vymazať index

en: edit forum
sk: upraviť fórum

en: Forum name
sk: Názov fóra

en: forum
sk: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť fórum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
sk: Fórum %term a všetky fóra a príspevky, ktoré obsahovalo, boli odstránené.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
sk: fórum: odstránené %term a všetky fóra a príspevky, ktoré obsahovalo.

en: forums
sk: fóra

en: Region
sk: Umiestnenie

en: key
sk: kľúč

en: link
sk: odkaz

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Core - optional
sk: Jadro - nepovinné

en: Teaser
sk: Upútavka

en: never
sk: nikdy

en: The username %name does not exist.
sk: Používateľské meno %name neexistuje.

en: mail
sk: pošta

en: Add item
sk: Pridať položku

en: actions
sk: akcie

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: aggregator
sk: agregátor

en: read more
sk: čítať ďalej

en: Update interval
sk: Interval obnovy

en: The fully-qualified URL of the feed.
sk: Celá URL adresa kanála správ.

en: Add forum
sk: Pridať fórum

en: Add term
sk: Pridať termín

en: Screenshot for %theme theme
sk: Ukážka témy vzhľadu %theme

en: no screenshot
sk: bez ukážky

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Access log settings
sk: Nastavenia záznamu prístupov

en: Enable access log
sk: Povoliť záznam prístupov

en: Discard access logs older than
sk: Zahodiť záznamy staršie ako

en: Preview comment
sk: Náhľad komentára

en: Component
sk: Komponent

en: Unassign
sk: Odobrať

en: Please contact the site administrator.
sk: Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: You are not authorized to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pre prístup k tejto stránke.

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Settings for @role
sk: Nastavenia pre @role

en: Permitted file extensions
sk: Povolené prípony súborov

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sk: Prípony súborov, ktoré môže táto kategória používateľov nahrávať. Prípony oddeľte medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku.

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Upload image
sk: Nahrať obrázok

en: type
sk: typ

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Database type
sk: Typ databázy

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Files
sk: Súbory

en: file
sk: súbor

en: status
sk: stav

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Include
sk: Vrátane

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Save categories
sk: Uložiť kategórie

en: term
sk: termín

en: Content management
sk: Správa obsahu

en: Menu item
sk: Položka menu

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta, na ktorú táto položka menu odkazuje. Môže to byť interná Drupal cesta, napr. %add-node, alebo externá URL, napr. %drupal. Pre titulnú stránku zadajte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
sk: Ak toto pole zaškrtnete a táto položka menu má potomkov, zobrazí sa vždy otvorená.

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: Question
sk: Otázka

en: Add child page
sk: Pridať zviazanú stranu

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: Update options
sk: Nastavenie aktualizácie

en: Remove from outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: Unknown export format.
sk: Neznámy typ formátu pre export.

en: All
sk: Všetky

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Post
sk: Príspevok

en: Last post
sk: Posledne pridané

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: Add block
sk: Pridať blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: View type
sk: Typ pohľadu

en: Page
sk: Stránka

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Footer message
sk: Päta

en: Mission
sk: Ciele

en: Search box
sk: Vyhľadávací box

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Public registrations
sk: Verejná registrácia

en: Only site administrators can create new user accounts.
sk: Nové účty môžu vytvárať len administrátori.

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Available updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Manual update check
sk: Ručná kontrola aktualizácie

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Check manually
sk: Skontrolovať ručne

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Drupal core update status
sk: Stav aktualizácie jadra Drupalu

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Update status
sk: Stav aktualizácie

en: Header
sk: Nadpis

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
sk: Nastavovať a prispôsobovať položku menu je možné iba ak <a href="@modules-page">povolíte modul Menu</a>.

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Selected
sk: Zvolené

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
sk: Nastavte na <em>Áno</em>, pokiaľ chcete túto kategóriu implicitne vybrať.

en: You must enter a category.
sk: Musíte zadať kategóriu.

en: You must enter one or more recipients.
sk: Musíte zadať jedného alebo viacerých príjemcov.

en: Category %category has been added.
sk: Kategória %category bola pridaná.

en: Category %category has been updated.
sk: Kategória %category bola aktualizovaná.

en: Are you sure you want to delete %category?
sk: Naozaj chcete odstrániť %category?

en: Category %category has been deleted.
sk: Kategória %category bola odstránená.

en: Hourly threshold
sk: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sk: Nemôžete poslať viac ako %number správ za hodinu. Skúste to neskôr.

en: Your name
sk: Vaše meno

en: Your e-mail address
sk: Vaša e-mailová adresa

en: Send e-mail
sk: Poslať e-mail

en: You must select a valid category.
sk: Musíte vybrať platnú kategóriu.

en: You must enter a valid e-mail address.
sk: Musíte zadať platnú e-mailovú adresu.

en: To
sk: Komu

en: From
sk: Od

en: Custom
sk: Vlastná

en: Throttle
sk: Urýchlenie

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Locale
sk: Lokalizácia

en: Title field label
sk: Menovka poľa Nadpis

en: Body field label
sk: Menovka poľa Obsah

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll choices
sk: Možnosti pre anketu

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Selection options
sk: Možnosti výberu

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File MIME type
sk: MIME typ súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: Role name
sk: Názov kategórie používateľov

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Theme configuration
sk: Nastavenia témy vzhľadu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Content field
sk: Pole obsahu

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Vote
sk: Hlasovať

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: RSS - blogs
sk: RSS - blogy

en: Search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: blocked
sk: blokovaný

en: active
sk: aktívny

en: OPML feed
sk: Kanál správ OPML

en: configure
sk: konfigurácia

en: Number of news items in block
sk: Počet položiek v bloku

en: View this feed's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kanála správ.

en: View this category's recent news.
sk: Zobraziť najnovšie správy kategórie.

en: Feed overview
sk: Náhľad kanála správ

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: Next update
sk: Nasledujúca aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: %time left
sk: Zostáva: %time

en: remove items
sk: odstrániť položky

en: update items
sk: obnoviť položky

en: Category overview
sk: Prehľad kategórií

en: Categorize
sk: Kategorizovať

en: You are not allowed to categorize this feed item.
sk: Nemáte oprávnenie zaradiť položku tohto kanála správ.

en: The categories have been saved.
sk: Kategórie boli uložené.

en: Updated:
sk: Aktualizácie:

en: blog it
sk: bloguj

en: Comment on this news item in your personal blog.
sk: Okomentujte túto správu vo svojom osobnom blogu.

en: %age old
sk: %age starý

en: %ago ago
sk: pred %ago

en: Authored by
sk: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
sk: Položky zobrazené na stránkach zdrojov a kategórií

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
sk: Kanál správ s URL adresou %url už existuje. Prosím zadajte jedinečnú URL adresu pre kanál správ.

en: The feed %feed has been updated.
sk: Kanál správ %feed bol aktualizovaný.

en: Feed %feed deleted.
sk: Kanál správ %feed odstránený.

en: The feed %feed has been deleted.
sk: Kanál správ %feed bol odstránený.

en: Feed %feed added.
sk: Kanál správ %feed pridaný.

en: The feed %feed has been added.
sk: Kanál správ %feed bol pridaný.

en: Delete all
sk: Odstrániť všetko

en: The news items from %site have been removed.
sk: Správy z %site boli odstránené.

en: administer news feeds
sk: administrácia noviniek

en: access news feeds
sk: prístup k správam

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Performance
sk: Výkon

en: Read full article to view attachments.
sk: Prečítajte si celý článok pre zobrazenie príloh.

en: 1 attachment | @count attachments
sk[0]: @count príloha
sk[1]: @count prílohy
sk[2]: @count príloh

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Scale
sk: Škálovať

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Month
sk: Mesiac

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Last reply
sk: Posledná odpoveď

en: System
sk: Systém

en: Amount
sk: Množstvo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Send
sk: Odoslať

en: Serial
sk: Sériový

en: Code
sk: Kód

en: No posts available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne príspevky.

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Add a role to the selected users
sk: Pridať kategóriu vybraným používateľom

en: Remove a role from the selected users
sk: Odobrať kategóriu vybraným používateľom

en: security
sk: bezpečnosť

en: node
sk: uzol

en: Example
sk: Príklad

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: here
sk: tu

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: May
sk: máj

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: The name of the menu the node belongs to.
sk: Názov menu, ku ktorému patrí uzol.

en: Node path settings
sk: Nastavenia ciest uzlov

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy obsahu, ktoré majú prázdny vzor)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetok existujúci obsah ktorý zatiaľ nemá aliasy.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
sk: Slovník ku ktorému patrí prvá kategória stránky.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: The name of the category.
sk: Meno kategórie

en: The id number of the category.
sk: ID číslo kategórie

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Forum path settings
sk: Nastavenia ciest fóra

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetky existujúce fóra a kontajnery fór ktoré zatiaľ nemajú aliasy.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasov generovaných.

en: User path settings
sk: Nastavenia ciest užívateľa

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce stránky používateľských účtov ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Blog path settings
sk: Nastavenia ciest blogu

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce blogy ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: User-tracker path settings
sk: Nastavenia používateľských ciest

en: Pattern for user-tracker page paths
sk: Vzor pre cesty používateľom sledovaných stránok

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce user-tracker stránky, ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre ľubovoľný komponent v aliase (napr., [title]). Odporúčané je 100. Viac informácii nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
sk: Čo má pathauto urobiť, ak sa aktualizuje existujúci obsah, ktorý už má alias?

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Created new alias %dst for %src
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src

en: administer pathauto
sk: spravovať pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Forum
sk: Fórum

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Basic
sk: Základné

en: Color
sk: Farba

en: Theme-specific settings
sk: Nastavenie pre tému vzhľadu

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
sk: Toto nastavenie existuje iba pre tému vzhľadu %theme a všetky štýly založené na ňom.

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Allow
sk: Povoliť

en: Deny
sk: Zakázať

en: Signatures
sk: Signatúry

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Log in
sk: Prihlásenie

en: Updated URL for feed %title to %url.
sk: Aktualizácia URL adresy pre kanál správ %title na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý komentár tohto príspevku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý nový komentár tohto príspevku.

en: Add new comment
sk: Pridať nový komentár

en: Add a new comment to this page.
sk: Pridať komentár k tejto stránke.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sk: Podeľte sa o svoje myšlienky a názory k tomuto príspevku.

en: No terms available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne termíny.

en: reset
sk: resetovať

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Minimum cache lifetime
sk: Minimálna životnosť vyrovnávacej pamäte

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: 1 vote | @count votes
sk[0]: @count hlas
sk[1]: @count hlasy
sk[2]: @count hlasov

en: Site maintenance
sk: Údržba webu

en: Off-line
sk: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
sk: Pri nastavení "Online" môžu všetci návštevníci normálne prechádzať váš web. Keď nastavíte "Offline", majú k webu prístup len používatelia s oprávnením "administrácia nastavení", aby vykonali údržbu. Ostatní návštevníci uvidia len správu o neprístupnosti webu. Autorizovaní používatelia sa môžu v "offline" režimu prihlásiť pomocou stránky <a href="@user-login">prihlásenie</a>.

en: Site off-line message
sk: Správa o neprístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazuje návštevníkom, keď je web offline.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Top pages
sk: Najlepšie stránky

en: Both
sk: Oba

en: Filtered text (user selects input format)
sk: Filtrovaný text (používateľom vybraný vstupný formát)

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
sk: Maximálna dĺžka poľa určená počtom znakov. Pre nelimitovanú veľkosť nechajte prázdne.

en: Rows
sk: Riadky

en: Create content
sk: Vytvoriť obsah

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: <All>
sk: <Všetky>

en: access all views
sk: prístup ku všetkým pohľadom

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
sk: Views sú prispôsobené zoznamy obsahov vášho systému; sú veľmi konfigurovateľné a umožnia vám ovládať to, ako budú zoznamy obsahov zobrazené.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Summary, sorted ascending
sk: Výsledok, zoradený vzostupne

en: Summary, sorted descending
sk: Výsledok, zoradený zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Expose
sk: Ukázať

en: Down
sk: Dolu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: administer views
sk: administrácia pohľadov

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Random
sk: Náhodný

en: Recent hits
sk: Posledné zobrazenia

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Pattern
sk: Vzor

en: The comment no longer exists.
sk: Komentár už neexistuje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
sk: Komentár a všetky jeho odpovede boli odstránené.

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Do not display
sk: Nezobrazovať

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Default state
sk: Základný stav

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: Roles allowed to use this profile
sk: Kategŕie používateľov, ktorým je dovolené používať tento profil

en: Show disable/enable rich text editor toggle
sk: Zobraziť prepínač zapnúť/vypnúť editor

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: Profile
sk: Profil

en: You must give a profile name.
sk: Musíte zadať meno profilu.

en: module
sk: modul

en: Close
sk: Zatvoriť

en: filters
sk: filtre

en: Visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

en: set page title
sk: nastaviť nadpis stránky

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
sk: Vylepšená možnosť nastavenia nadpisu stránky (značka &lt;head>).

en: Votes
sk: Hlasy

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: Edit group
sk: Upraviť skupinu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Threshold
sk: Hraničná hodnota

en: Session closed for %name.
sk: Koniec session pre používateľa %name.

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Defaults
sk: Predvolené

en: You have to specify a valid date.
sk: Musíte zadať platný dátum.

en: Server settings
sk: Nastavenia servera

en: The name %name is a reserved username.
sk: Meno %name je vyhradené používateľské meno.

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: The field %field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: 1 new | @count new
sk[0]: 1 nový
sk[1]: @count nové
sk[2]: @count nových

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Add rule
sk: Pridať pravidlo

en: Delete rule
sk: Odstrániť pravidlo

en: Nauru
sk: Nauruština

en: Table prefix
sk: Predpona tabuliek

en: Database username
sk: Prihlasovacie meno k databáze

en: Database password
sk: Heslo k databáze

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Formatting guidelines
sk: Rady pre formátovanie

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %time. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete použiť čas odoslania formulára.

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Attachments
sk: Prílohy

en: File attachments
sk: Priložené súbory

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
sk: Zmeny vykonané na prílohách nie sú trvalé, kým príspevok neuložíte. Prvý zobrazený súbor sa zobrazí aj v kanáloch správ RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
sk: Prílohy uzlov sú vypnuté. Priečinok pre nahrávanie súborov nie je správne nakonfigurovaný.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
sk: Prosím navštívte <a href="@admin-file-system">stránku nastavení súborového systému</a>.

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: minute
sk: minúta

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
sk: Zapnúť alebo vypnúť prednačítavanie stránky pre anonymných používateľov a nastaviť šírku pásma pre optimalizačné možnosti CSS a JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázkov vyjadrené ako ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre neobmedzené rozlíšenie.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
sk: Obmedzenie veľkosti súboru, pre kategóriu používateľov %role, musí byť väčšie ako nula.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
sk: Obmedzenie veľkosti súboru pre jedno nahratie, pre kategóriu používateľov %role, je väčšie než kvóta pre používateľa.

en: Maximum resolution for uploaded images
sk: Maximálne rozlíšenie nahrávaných obrázkov

en: WIDTHxHEIGHT
sk: VÝŠKAxŠÍRKA

en: Maximum file size per upload
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru

en: Total file size per user
sk: Celková veľkosť súboru na používateľa

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
sk: Maximálna veľkosť všetkých súborov (v megabajtoch), ktoré môže mať používateľ na vašom webe.

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Upload
sk: Nahrávanie súboru

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sk: [<a href="@link">pomocník</a>]

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Timer
sk: Časovač

en: Arabic
sk: Arabčina

en: English
sk: Angličtina

en: French
sk: Francúzština

en: Italian
sk: Taliančina

en: Spanish
sk: Španielčina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: in
sk: v

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Are you sure you want to delete these items?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?

en: The items have been deleted.
sk: Položky boli odstránené.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sk: Zadajte platnú e-mailovú adresu. Na túto adresu budú posielané všetky e-maily. E-mailová adresa sa nezverejňuje a použije sa jedine, pokiaľ požiadate o zaslanie zabudnutého hesla alebo o upozorňovanie na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: E-mailová adresa %email je už registrovaná.  <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
sk: E-mailová adresa %email má zakázaný prístup.

en: Remove items
sk: Odstrániť položky

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: Sources
sk: Zdroje

en: !title category latest items
sk: Posledné položky kategórie !title

en: !title feed latest items
sk: Posledné položky v kanále správ !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
sk: Kategória %category už existuje. Zvoľte prosím jedinečný názov.

en: The category %category has been updated.
sk: Kategória %category bola aktualizovaná.

en: Category %category deleted.
sk: Kategória %category odstránená.

en: The category %category has been deleted.
sk: Kategória %category bola odstránená.

en: Category %category added.
sk: Kategória %category pridaná.

en: The category %category has been added.
sk: Kategória %category bola pridaná.

en: aggregator - @title
sk: agregátor - @title

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: Add menu
sk: Pridať menu

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastnú položku menu %item?

en: The menu item %title has been deleted.
sk: Položka menu %title bola odstránená.

en: Deleted menu item %title.
sk: Odstránená položka menu %title.

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: No items selected.
sk: Žiadne položky neboli vybraté.

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: update
sk: aktualizácia

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa

en: locked
sk: zamknuté

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: This cannot be undone.
sk: Toto sa už nedá vrátiť späť.

en: Upload picture
sk: Nahrať obrázok

en: Source
sk: Zdroj

en: Message:
sk: Správa:

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: access administration menu
sk: prístup k administračnému menu

en: Language file
sk: Súbor prekladu

en: published
sk: zverejnené

en: Average page generation time
sk: Priemerná doba generovania stránky

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Show only users where
sk: Zobraziť len používateľa kde

en: Refine
sk: Obmedziť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Member for
sk: Členom už

en: @time ago
sk: pred @time

en: No users available.
sk: Žiadny používatelia.

en: No users selected.
sk: Žiadni používatelia nie sú vybraní.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
sk: Zistený neoprávnený pokus o úpravu chránených polí.

en: Select all rows in this table
sk: Označiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Deselect all rows in this table
sk: Odznačiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Token actions
sk: Akcie Tokenu

en: Replacement value
sk: Hodnota na nahradenie

en: tokens
sk: tokeny

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty a nie je potrebné schválenie administrátorom.

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: User's name
sk: Meno používateľa

en: User's ID
sk: ID používateľa

en: User's email address
sk: E-mail používateľa

en: User's registration date
sk: Dátum registrácie používateľa

en: User's last login date
sk: Posledné prihlásenie používateľa

en: The current date in the user's timezone
sk: Dátum v časovej zóne používateľa

en: The URL of the user's profile page.
sk: URL adresa stránky používateľského profilu.

en: The URL the user's account editing page.
sk: URL stránky zmeny účtu používateľa

en: Languages
sk: Jazyky

en: Topics
sk: Témy

en: Topic
sk: Téma

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru (v megabajtoch), ktorý môže používateľ nahrať.

en: Edit menu
sk: Upraviť menu

en: Delete menu
sk: Odstrániť menu

en: Edit menu item
sk: Upraviť položku menu

en: Reset menu item
sk: Obnoviť položku menu

en: Delete menu item
sk: Odstrániť položku menu

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Query
sk: Dotaz

en: Locale settings
sk: Lokálne nastavenia

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: How many content items to display in "day" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v "dennom" zozname.

en: hour
sk: hodina

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Moderated
sk: Moderované

en: Posts
sk: Príspevky

en: Mission statement
sk: Zameranie webu

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Configure permissions
sk: Nastaviť oprávnenia

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: Randomize
sk: Náhodne

en: None.
sk: Žiadne.

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Empty
sk: Prázdne

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Path alias
sk: Alias cesty

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
sk: Zadajte existujúcu systémovú cestu, pre ktorú chcete vytvoriť alias. Napríklad: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Zadajte alternatívnu cestu, pod ktorou budú dáta prístupné. Napr. "informacie" pre informačnú stránku. Používajte relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL fungovať.

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: user #1
sk: používateľ #1

en: Choice
sk: Možnosť

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Number of day's top views to display
sk: Počet zobrazovaných denných návštev

en: Number of all time views to display
sk: Počet zobrazovaných všetkých návštev

en: Number of most recent views to display
sk: Počet zobrazovaných posledných návštev

en: The settings have not been saved because of the errors.
sk: Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: Spam link deterrent
sk: Zabrániť spamovým odkazom

en: Display fields
sk: Zobraziť polia

en: Show field
sk: Ukázať pole

en: profile
sk: profil

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: Send yourself a copy.
sk: Poslať mi kópiu.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
sk: !name (!name-url) vám poslal správu pomocou kontaktného formulára (!form-url)  na !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
sk: Pokiaľ nechcete tieto e-maily dostávať, môžete zmeniť vaše nastavenia na !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
sk: %name-from poslal e-mail pre %name-to.

en: The message has been sent.
sk: Správa bola odoslaná.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
sk: !name poslal(a) správu pomocou kontaktného formulára na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
sk: %name-from poslal e-mail ohľadom %category.

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: role
sk: kategórie používateľov

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť blok %name?

en: The block %name has been removed.
sk: Blok %name bol odstránený.

en: list terms
sk: zobraziť termíny

en: add terms
sk: pridať termíny

en: Created new term %term.
sk: Vytvorený nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť termín %title?

en: Deleted term %name.
sk: Termín %name bol odstránený.

en: warning
sk: upozornenie

en: No statistics available.
sk: Štatistika nie je k dispozícii.

en: Last run !time ago
sk: Posledný krát spustený pred !time

en: Never run
sk: Zatiaľ nebol spustený.

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: critical
sk: kritická chyba

en: Default permitted file extensions
sk: Implicitne povolené prípony súborov

en: or
sk: alebo

en: Optimize JavaScript files
sk: Optimalizovať JavaScript súbory

en: Results
sk: Výsledky

en: Older polls
sk: Staršie ankety

en: View the list of polls on this site.
sk: Zobraziť zoznam ankiet.

en: Poll settings
sk: Nastavenia ankety

en: You must fill in at least two choices.
sk: Musíte vyplniť aspoň dve možnosti.

en: open
sk: otvorená

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
sk: V tejto tabuľke je prehľad hlasovania v ankete. Ak bolo povolené hlasovať aj anonymným používateľom, bude pri nich vypísaná IP adresa počítača, z ktorého hlasovali.

en: Visitor
sk: Návštevník

en: Cancel your vote
sk: Zrušiť váš hlas

en: View the current poll results.
sk: Zobraziť výsledky hlasovania aktuálnej ankety.

en: vote on polls
sk: hlasovať v anketách

en: cancel own vote
sk: zrušiť vlastný hlas

en: inspect all votes
sk: zobraziť výsledky

en: Convert
sk: Konvertovať

en: List terms
sk: Zoznam termínov

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení termínu sa odstránia aj všetky podriadené termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: Syndicate
sk: Syndikovať

en: Syndicate content
sk: Syndikovať obsah

en: Blogs
sk: Blogy

en: Books
sk: Knihy

en: Style
sk: Štýl

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error" na riadku %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error" na riadku %line.

en: Forums
sk: Fórum

en: administer taxonomy
sk: administrácia taxonómie

en: access administration pages
sk: prístup k administrácii

en: administer filters
sk: administrácia filtrov

en: view revisions
sk: zobraziť revízie

en: Revisions for %title
sk: Revízie pre %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: revert
sk: vrátiť

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: The specified passwords do not match.
sk: Zadané heslá sa nezhodujú.

en: Track
sk: Sledovať

en: No forums defined
sk: Nie sú definované žiadne diskusie

en: This topic has been moved
sk: Táto téma bola presunutá

en: User management
sk: Správa používateľov

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: permission
sk: právo

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Your vote was recorded.
sk: Váš hlas bol zaznamenaný.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
sk: Môžete vytvoriť ankety vo forme otázok s niekoľkými možnosťami odpovede.

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: vocabularies and terms
sk: slovníky a termíny

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na vašu e-mailovú adresu sme odoslali heslo a ďalšie inštrukcie.

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Length of trimmed posts
sk: Dĺžka orezaného príspevku

en: 200 characters
sk: 200 znakov

en: 400 characters
sk: 400 znakov

en: 600 characters
sk: 600 znakov

en: 800 characters
sk: 800 znakov

en: 1000 characters
sk: 1000 znakov

en: 1200 characters
sk: 1200 znakov

en: 1400 characters
sk: 1400 znakov

en: 1600 characters
sk: 1600 znakov

en: 1800 characters
sk: 1800 znakov

en: 2000 characters
sk: 2000 znakov

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sk: Maximálny počet znakov, ktoré sa zobrazia v skrátenej verzii príspevku. Drupal podľa tohto nastavenia určí, kde sa má príspevok orezať. Skrátená verzia sa obvykle používa ako upútavka na hlavnej stránke, v RSS atď. Pokiaľ chcete upútavky vypnúť, nastavte na "Neobmedzená". Poznámka: toto nastavenie ovplyvní len nový či aktualizovaný obsah a nezmení existujúce upútavky.

en: System default
sk: Štandardné

en: User Profile
sk: Profil používateľa

en: %type settings
sk: nastavenia %type

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: File settings
sk: Nastavenia súborov

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sk: Implicitné prípony súborov, ktoré môžu používatelia nahrávať. Prípony oddeľte medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku.

en: Default maximum file size per upload
sk: Implicitná maximálna veľkosť jedného súboru

en: Default total file size per user
sk: Predvolená celková veľkosť súborov na používateľa

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sk: Vaše PHP nastavenia obmedzujú maximálnu veľkosť súboru na %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
sk: Záleží na vašom serverovom prostredí, tieto nastavenia môžu byť zmenené v systémovom súbore php.ini súbore, v php.ini súbore vo vašom koreňovom adresári Drupalu,  v súbore settings.php na vašej stránke Drupalu alebo v súbore .htaccess vo vašom koreňovom priečinku Drupalu.

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
sk: Popis, ktorý sa zobrazí pri prejdení kurzora myši nad položkou menu.

en: XML feed
sk: Kanál správ XML

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Gray
sk: Odtiene šedej

en: Attach new file
sk: Pripojiť nový súbor

en: Attach
sk: Pripojiť

en: List files by default
sk: Implicitne zobrazovať súbory

en: edit
sk: upraviť

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Path to the "convert" binary
sk: Cesta k spustiteľnému súboru "convert"

en: Documents
sk: Dokumenty

en: File system path
sk: Cesta k súborovému systému

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
sk: <a href="@link" title="@title">viac</a>

en: Redirect to URL
sk: Presmerovať na URL

en: details
sk: podrobnosti

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sk: Používateľské meno %name nie je aktivované alebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
sk: Neúspešný pokus o prihlásenie používateľa %user.

en: image
sk: obrázok

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: The primary identifier for a node.
sk: Hlavný identifikátor pre tento uzol.

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
sk: Používateľské meno používateľa, ktorému bude priradené vlastníctvo príspevku.

en: Please enter a valid username.
sk: Zadajte správne meno používateľa.

en: Please enter a valid email address or %author.
sk: Zadajte platnú e-mailovú adresu alebo %author.

en: Manage the actions defined for your site.
sk: Spravovať definované akcie.

en: Delete action
sk: Odstrániť akciu

en: Actions available to Drupal:
sk: Akcie dostupné pre Drupal:

en: The action has been successfully saved.
sk: Akcia bola úspešne uložená.

en: Deleted action %aid (%action)
sk: Odstránená akcia %aid (%action)

en: Action '%action' added.
sk: Akcia '%action' bola pridaná.

en: Remove orphaned actions
sk: Odstrániť nezaradené akcie

en: administer actions
sk: administrácia akcií

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Story
sk: Článok

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: administer nodes
sk: administrácia uzlov

en: administer comments
sk: administrácia komentárov

en: Delete comments
sk: Odstrániť komentáre

en: not published
sk: nezverejnené

en: by
sk: napísal

en: The comments have been deleted.
sk: Komentáre boli odstranené.

en: Published comments
sk: Zverejnené komentáre

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
sk: Váš komentár bol zaradený do zoznamu na schválenie administrátormi webu a bude zverejnený po schválení.

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Protected
sk: Chránený

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Related content
sk: Súvisiaci obsah

en: Hits
sk: Zobrazenia

en: not sticky
sk: neprilepené

en: sticky
sk: prilepiť

en: not promoted
sk: nie je na titulnej

en: promoted
sk: na titulnej

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: day(s)
sk: deň(dni)

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: Contact settings
sk: Nastavenia kontaktného formulára

en: users
sk: používatelia

en: Reset password
sk: Znovunastavenie hesla

en: Processing
sk: Spracovávam

en: Finished
sk: Hotovo

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Line break converter
sk: Prekladač zalomení koncov riadkov

en: Temporary directory
sk: Dočasný priečinok

en: Control how your image/file browser works.
sk: Nastavte správanie prehliadača súborov/obrázkov

en: date
sk: dátum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: upload files
sk: nahrať súbory

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
sk: Povoliť vkladanie vnútorných obrázkov/súborov do čisto textových oblastí.

en: Role precedence
sk: Precedens kategórie používateľov

en: Insert !image or !link.
sk: Vložiť !image alebo !link

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
sk: Prehliadač súborov podporuje osobné priečinky a používateľské kvóty.

en: Site configuration
sk: Konfigurácia stránky

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Delete Form Submission
sk: Odstrániť odoslané udaje formulára

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
           <li>Go to Create Content and add a webform</li>
           <li>Add a description to be displayed as a teaser and above the actual form.</li>
           <li>Add a confirmation message or redirect node that is to be displayed after successful submission.</li>
           <li>Add one or more components to your form.</li>
           <li>Optionally add an e-mail address to which submissions will be sent. If no email address is specified, no e-mail will be sent when submissions are made through the form.</li>
           <li>Optionally select an e-mail (or hidden) component that will be used to populate the return e-mail address on any sent e-mail.</li>
           <li>Optionally select a textfield (or hidden) component that will be used to populate the subject e-mail field on any sent e-mail.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
          <p>The content of submitted forms is stored in the database table <i>webform_submitted_data</i> as key-value pairs.</p>
sk: <p>Tento modul vám umožňuje vytvárať formuláre alebo dotazníky a definovať ich komponenty. Odoslané dáta z týchto  formulárov sú uložené do databázy a voliteľne môžu byť aj odosielané e-mailom na preddefinovanú adresu.</p>
          <p>Postup ako vytvoriť webový formulár:</p>
          <ul>
           <li>Choďte na Vytvoriť obsah a vyberte webový formulár</li>
           <li>Zadajte popis, ktorý sa má zobraziť v upútavke a nad aktuálnym formulárom.</li>
           <li>Zadajte potvrdzujúcu správu alebo URL adresu kde stránky, ktorá sa má zobraziť po úspešnom odoslaní dát z formulára.</li>
           <li>Pridajte na formulár jeden alebo viac komponentov.</li>
           <li>Voliteľne môžete zadať i e-mailovú adresu, na ktorú sa majú vyplnené dáta odosielať. Ak nie je zadaná e-mailová adresa, nebudú sa odosielať žiadny e-mail po odoslaní vyplneného formulára.</li>
           <li>Voliteľne môžete vybrať komponent e-mail (alebo skrytý), z ktorého môžete získať návratové adresy.</li>
           <li>Voliteľne môžete vybrať komponent textové pole (alebo skrytý) , z ktorého môžete získať predmety pre e-maily.</li>
          </ul>
          <p>Pomoc pri pridávaní a konfigurovaní komponentov sa zobrazí po vytvorení vášho prvého komponentu.</p>
          <p>Obsahy vyplnených polí formulára sú uložené v databázovej tabuľke <i>webform_submitted_data</i> ako páry  kľúčových hodnôt.</p>

en: A webform can be a questionnaires, contact or request forms. It can be used to let visitors make contact, register for a event or to enable a complex survey.
sk: Webformulár môže byť dotazníkom, kontaktným formulárom alebo formulárom na získanie požiadaviek. Môže byť použitý na komplexný prieskum, na to, aby vás návštevníci kontaktovali alebo aby sa zaregistrovali na udalosť.

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Go to form
sk: Prejsť do formulára

en: View this form.
sk: Zobraziť formulár.

en: Log submissions
sk: Zaznamenať odoslania

en: Full debug
sk: Podrobné ladenie

en: Webform Settings
sk: Nastavenia webformulára

en: Text to be shown as teaser and before the form.
sk: Text, ktorý sa zobrazí ako upútavka a tiež pred formulárom.

en: Confirmation message or redirect URL
sk: Potvrdzujúca správa alebo URL adresa pre presmerovanie

en: Mandatory
sk: Povinné

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Edit component: @name (@type)
sk: Úpava komponentu: @name (@type)

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: Parent Fieldset
sk: Nadradené zoskupenie polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Submission #@sid
sk: Odoslanie #@sid

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submission Information
sk: Informácie o odoslaní

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: create webforms
sk: vytvárať webformuláre

en: edit own webforms
sk: upraviť vlastné webformuláre

en: edit webforms
sk: upravovať webformuláre

en: access webform results
sk: prístup k odoslaným údajom

en: clear webform results
sk: vymazať odoslané údaje

en: access own webform submissions
sk: prístup k vlastným odoslaným údajom

en: edit own webform submissions
sk: upraviť vlastné odoslané údaje

en: edit webform submissions
sk: upraviť odoslané údaje

en: use PHP for additional processing
sk: použiť PHP pre dodatočné spracovanie

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Observe Daylight Savings
sk: Zohľadniť letný čas

en: Automatically adjust the time during daylight savings.
sk: Automaticky prispôsobí čas počas letného obdobia.

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: Upload Filtering
sk: Filtrovanie nahrávania

en: Select the types of uploads you would like to allow.
sk: Vyberte typy súborov, ktoré chcete dovoliť nahrávať.

en: Web Images
sk: Webové obrázky

en: Desktop Images
sk: Desktopové obrázky

en: Additional Extensions
sk: Ďalšie prípony

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sk: Zadajte zoznam ďalších typov súborov oddelených čiarkami. <br /> Zadané prípony budú pridané k zaškrtnutým položkám vyššie.

en: Max Upload Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
sk: Zadajte maximálnu možnú veľkosť súboru, ktorý môže používateľ nahrať (v kB).

en: Upload Directory
sk: Priečinok pre nahrané súbory

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
sk: Nahrávky do webformulára sa vždy ukladajú do webového priečinka files. Voliteľne môžete určiť podpriečinok pre ukladanie súborov z tohto poľa.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
sk: Súbory s príponou '%ext' nie sú dovolené, môžete nahrať súbory s príponami %exts.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
sk: Súbor '%filename' je príliš veľký (%filesize KB). Môžete nahrať súbor s veľkosťou %maxsize KB alebo menší.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
sk: Nahrávaný súbor %filename sa nedá uložiť. Do cieľového priečinka sa asi nedá zapisovať.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
sk: Nahrávaný súbor sa nepodarilo uložiť. Cieľový priečinok neexistuje.

en: Uploading a new file will replace the current file.
sk: Nahranie nového súboru s prepísaním starého.

en: Allow users to submit files of the configured types.
sk: Umožňuje používateľom posielať súbory zadefinovaných typov.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Options to select across the top. One option per line. Key-value pairs may be entered seperated by pipes. i.e. safe_key|Some readable option
sk: Možnosti zobrazené hore. Zadajte každú možnosť do nového riadka.  Páry kľúčových hodnôt je možné zadať pomocou zvislého oddeľovača. Napr.: safe_key|nejaká možnosť

en: Questions
sk: Otázky

en: Questions list down the left side. One question per line.
sk: Otázky zobrazené vľavo. Zadajte každú otázku na nový riadok.

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
sk: Umožňuje zadať vlastný HTML kód alebo PHP logiku do formulára.

en: Use caution when combining the pagebreak and file components. File components will not be submitted unless they are after the last pagebreak in the form.
sk: Varovanie: pri kombinovaní zalomenia strany s komponentom na nahrávanie súborov, súbor nebude odoslaný ak sa nenachádza komponenta pre nahrávanie súboru nenachádza až za posledným zalomením strany.

en: Break up a multi-page form.
sk: Zalomí viacstránkový formulár.

en: The default value of the field. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
sk: Predvolená hodnota tohto poľa. Ak chcete označiť viacero hodnôt, uveďte viaceré predvolené hodnoty oddelené čiarkami.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Check this option if you want the select component to be of listbox type instead of radiobuttons or checkboxes.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak chcete, aby komponent bol výberovým zoznamom namiesto prepínacích tlačidiel alebo zaškrtávacích polí.

en: select...
sk: výber...

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: Height of the textfield.
sk: Výška textového poľa.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Maxlength of the textfield.
sk: Maximálna dĺžka textového poľa (v znakoch).

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Time Format
sk: Formát času

en: Format the display of the time in 12 or 24 hours.
sk: Formát zobrazenia času buď 12 alebo 24 hod.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: Comment title
sk: Titulok komentára

en: The specified date is invalid.
sk: Zadaný dátum nie je platný.

en: Choice @n
sk: Odpoveď @n

en: Password strength:
sk: Bezpečnosť hesla:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
sk: Odporúčame zvoliť si heslo, ktoré bude obsahovať aspoň šesť znakov. Môže obsahovať čísla,  interpunkciu a zároveň veľké i malé písmená.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
sk: Heslo neobsahuje dostatok prvkov, aby bolo bezpečné. Skúste:

en: Adding both upper and lowercase letters.
sk: Pridať veľké aj malé písmená.

en: Adding numbers.
sk: Pridať čísla.

en: Adding punctuation.
sk: Pridať interpunkciu.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
sk: Odporúčame zvoliť iné heslo ako je meno používateľa.

en: Passwords match:
sk: Heslá sú totožné:

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
sk: Tento text sa zobrazí v päte každej stránky. Hodí sa pre pridanie kopírovacích práv na stránky.

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sk: Titulná stránka zobrazí obsah tohto relatívneho URL. Pokiaľ nepoužívate čisté URL, zadajte časť za "?q=". Pokiaľ si nie ste istý(á), zadajte "node".

en: Enable custom alternate text
sk: Povoliť voliteľný alternatívny text

en: Enable custom title text
sk: Povoliť voliteľný text nadpisu

en: Apply
sk: Použiť

en: Get help
sk: Získať pomoc

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: Assign
sk: Priradiť

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: is
sk: je

en: Approval queue
sk: Fronta na schválenie

en: Display on separate page
sk: Zobraziť na zvláštnej stránke

en: Location of comment submission form
sk: Umiestnenie formulára na odoslanie komentára

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
sk: Beztabuľkový, viacstĺpcový vzhľad s plávajúcou šírkou s možnosťou zmeny farby.

en: Go to previous forum topic
sk: Prejsť na predchádzajúcu tému diskusie.

en: Go to next forum topic
sk: Prejsť na nasledujúcu tému diskusie.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Site building
sk: Prvky webu

en: No primary links
sk: Neexistujú žiadne primárne odkazy

en: Source for the primary links
sk: Zdroj pre primárne linky.

en: Select what should be displayed as the primary links.
sk: Vybete čo sa má zobrazovať ako primárne linky.

en: No secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Source for the secondary links
sk: Zdroj pre sekundárne odkazy

en: Base URL
sk: Základná URL

en: Information
sk: Informácia

en: No content types available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne typy obsahu.

en: Delete role
sk: Odstrániť kategóriu používateľov

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Role specific visibility settings
sk: Nastavenie viditeľnosti podľa kategórie používateľov

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
sk: Položky menu, ktoré nie sú zapnuté, sa nezobrazia v žiadnom menu.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
sk: Zadajte názov pre nové menu. Nezabudnite povoliť novovytvorený blok na <a href="@blocks">stránke administrácie blokov</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
sk: Poradie položiek menu môžete meniť tak, že chytíte znak premiestnenia pod stĺpcom <em>Položka menu</em> a presuniete položku na nové miesto. (Kliknite na znak premiestnenia a počas presunu držte ľavé tlačidlo myši.) Nezabudnite, že zmeny sa neuložia pokiaľ nastavenia neuložíte tlačidlom <em>Uložiť nastavenia</em> na konci stránky.

en: List menus
sk: Zoznam menu

en: Customize menu
sk: Prispôsobiť menu

en: List items
sk: Zoznam položiek

en: Language switcher
sk: Prepínač jazykov

en: English name
sk: Anglický názov

en: Native name
sk: Pôvodné meno

en: Block description
sk: Popis bloku

en: Form name
sk: Názov formulára.

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
sk: Titulok nového poľa. Titulok sa zobrazí používateľovi. Napr. titulok "Obľúbená farba".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
sk: Voliteľné vysvetlenie nového poľa. Vysvetlenie sa zobrazí používateľovi.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
sk: Ak chcete umožniť zobrazenie tohto poľa podľa hodnôt, zadajte titulok stránky s výsledkami. Slovo <code>%value</code> sa nahradí odpovedajúcou hodnotou. Príklad titulku: "Ľudia, ktorých obľúbená farba je %value". Toto platí len pre verejné pole.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
sk: Ak chcete umožniť zobrazenie tohto poľa podľa hodnôt, zadajte titulok stránky s výsledkami. Príklad titulku: "Ľudia, ktorí sú zamestnaní". Toto platí len pre verejné pole.

en: Save field
sk: Uložiť pole

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Blocks
sk: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
sk: Nastaviť, ktoré bloky sa majú objaviť v postranných stĺpcoch a v ostatných regiónoch webu.

en: Delete block
sk: Odstrániť blok

en: Save blocks
sk: Uložiť bloky

en: The block settings have been updated.
sk: Nastavenia bloku boli aktualizované.

en: Block specific settings
sk: Nastavenia špecifické pre blok

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
sk: Prepísať predvolený nadpis bloku. Použite <em>&lt;none&gt;</em> pre vypnutie zobrazenia nadpisu alebo ponechajte prázdne pre použitie predvoleného nadpisu.

en: '%name' block
sk: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti podľa používateľa

en: Custom visibility settings
sk: Nastavenia viditeľnosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
sk: Používatelia nemôžu nastavovať viditeľnosť pre tento blok.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
sk: Tento blok implicitne zobraziť, ale používatelia ho môžu skryť.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
sk: Tento blok implicitne skryť, ale používatelia ho môžu zobraziť.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
sk: Umožniť používateľom nastaviť viditeľnosť tohto bloku v ich používateľskom nastavení.

en: Show block for specific roles
sk: Zobraziť blok len určitým kategóriám používateľov

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sk: Zobraziť tento blok iba vybraným kategóriám používateľov. Pokiaľ nevyberiete žiadnu kategóriu používateľov, blok bude viditeľný pre všetkých používateľov.

en: Page specific visibility settings
sk: Nastavenie viditeľnosti podľa stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: Show block on specific pages
sk: Zobraziť blok na určitých stránkach

en: Save block
sk: Uložiť blok

en: Please ensure that each block description is unique.
sk: Uistite sa, prosím, že je popis každého bloku jedinečný.

en: The block configuration has been saved.
sk: Nastavenie bloku bolo uložené.

en: The block has been created.
sk: Blok bol vytvorený.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
sk: Krátky popis bloku. Použije sa na <a href="@overview">stránke s náhľadom blokov</a>.

en: Block body
sk: Telo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
sk: Obsah bloku zobrazeného používateľom.

en: Block configuration
sk: Nastavenia blokov

en: administer blocks
sk: administrácia blokov

en: use PHP for block visibility
sk: pre nastavenie zobrazenia použiť PHP kód

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
sk: Nastavenie blokov, ktoré sa zobrazujú okolo hlavného obsahu.

en: Core - required
sk: Jadro - požadované

en: Menus
sk: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
sk: Nastavenie navigačného menu, primárne a sekundárne odkazy ako aj premenovanie a reorganizovanie menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
sk: Naozaj chcete znovu nastaviť položku %item na jej predvolené hodnoty?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Tento krok nie je možné vrátiť späť.

en: The menu item was reset to its default settings.
sk: Položka menu bola uvedená do predvolenej podoby.

en: administer menu
sk: administrácia menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sk: Umožňuje administrátorom upraviť navigačné menu webu.

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: Edit vocabulary
sk: Upraviť slovník

en: edit vocabulary
sk: upraviť slovník

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
sk: Popis tohto slovníka; môžu ho využívať niektoré moduly.

en: Created new vocabulary %name.
sk: Vytvorený nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
sk: Slovník %name aktualizovaný.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení slovníka sa odstránia taktiež všetky jeho termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Deleted vocabulary %name.
sk: Slovník %name bol odstránený.

en: The name of this term.
sk: Názov tohto termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sk: Čiarkou oddelený zoznam termínov, ktoré popisujú tento obsah (napr.: zábava, bungee jumping, "Spoločnosť, s.r.o.").

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
sk: Slovník %name nie je možné takto upraviť.

en: Above
sk: Nad

en: Number of values
sk: Počet hodnôt

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
sk: Upozornenie! Zmena tohto nastavenia, po tom ako boli dáta vytvorené, môže nakoniec spôsobiť stratu dát!

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online <a href="@handbook-cck">príručke CCK</a> alebo na  <a href="@project-cck">stránke projektu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu a ich označenia sa majú zobraziť v upútavke a v plnom zobrazení.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu sa majú zobraziť v nasledujúcich kontextoch.

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Search Index
sk: Index hľadania

en: Search Result
sk: Výsledok hľadania

en: Updating field type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu poľa %type s modulom %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu widget-u %type s modulom %module.

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Add field
sk: Pridať pole

en: Remove field
sk: Odstrániť pole

en: Allows administrators to define new content types.
sk: Umožňuje administrátorom definovať nové typy obsahu.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti asociatívne pole povolených hodnôt. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, pole vrátené týmto kódom prepíše zoznam uvedený vyššie.

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Used in
sk: Použité v

en: No fields have been defined for any content type yet.
sk: Zatiaľ neboli definované žiadne polia pre ľubovoľný typ obsahu.

en: no styling
sk: žiadna úprava

en: simple
sk: jednoduchý

en: fieldset
sk: skupina polí

en: fieldset - collapsible
sk: skupina polí - rozbaľovacia

en: fieldset - collapsed
sk: skupina polí - zbalená

en: Added field %label.
sk: Pridané pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
sk: Nastal problém pri pridávaní poľa %label.

en: There was a problem creating field %label.
sk: Nastal problém pri vytváraní poľa %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah vľavo od tohto poľa, bude odstránený. Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Removed field %field from %type.
sk: Odstránené pole %field z %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
sk: Nastal problém pri odstraňovaní %field z %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v type obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v hociktorom type obsahu.

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota je nesprávna.

en: Saved field %label.
sk: Uložené pole %label.

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
sk: Databáza bola zmenená a dáta boli presunuté alebo odstránené.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
sk: Nastala chyba a zmena databázy neprebehla do konca.

en: Processing %title
sk: Spracúva sa %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: The content fields table %name has been deleted.
sk: Tabuľka polí obsahu %name bola odstránená.

en: Raw number value
sk: Nespracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
sk: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
sk: Nespracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
sk: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
sk: Referované ID používateľa

en: Referenced user name
sk: Referované meno používateľa

en: Group multiple values
sk: Zoskupovať viacnásobné hodnoty

en: Select the content type to export.
sk: Vybrať typ obsahu pre export.

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
sk: Kopírovať exportovaný text a vložiť ho do iného typu obsahu použitím funkcie import.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
sk: Tento formulár importuje definície exportované z iného typu obsahu alebo inej databázy.<br />Nezabudnite, že polia nemôžu byť duplikované v rámci rovnakého projektu, takže importované polia budú pridané iba ak už neexistujú vo vybranom type.

en: <Create>
sk: &lt;Vytvoriť&gt;

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Paste the text created by a content export into this field.
sk: Vložiť text vytvorený exportom obsahu do tohto poľa

en: The import data is not valid import text.
sk: Importované dáta niesu správnym importovaným textom.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
sk: Nasledujúce moduly musia byť povolené, aby tento import fungoval: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
sk: Typ obsahu %type už v databáze existuje.

en: Exiting. No import performed.
sk: Existuje. Nevykonal sa žiadny import.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
sk: Pole %field_label (%field_name) bolo pridané do obsahu typu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
sk: Nastala chyba spôsobená exportom dát "nastavení zobrazenia"  pre pole %field_name.<br /> Databázová chyba: '%db_err'.

en: Content Copy
sk: Kopírovať obsah

en: Enables ability to import/export field definitions.
sk: Povoliť import/export definícií polí.

en: view
sk: pohľad

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
sk: Prosím hneď <a href="!url">nastavte vaše povolenia pre polia</a>. Všetky polia sú predvolene neprístupné.

en: Content Permissions
sk: Povolenia obsahu

en: These settings apply to the group in the node editing form.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu vo formulári na editáciu uzla.

en: always open
sk: vždy otvorené

en: collapsible
sk: rozbaľovací

en: collapsed
sk: zbalený

en: Instructions to present to the user on the editing form.
sk: Pokyny zobrazené používateľovi na formulári pre editáciu.

en: These settings apply to the group on node display.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu pri zobrazení uzla.

en: A description of the group.
sk: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
sk: Skupina %group_name bola odstránená.

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Store the ID of a related node as an integer value.
sk: Uloží ID príbuzného uzla ako hodnotu integer.

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Store a number in the database as an integer.
sk: Uložiť číslo do databázy ako integer.

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pevnou desatinnou čiarkou.

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Store a number in the database in a floating point format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pohyblivou desatinnou čiarkou.

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
sk: Znak, ktorý budú používatelia vkladať, ako znak desatinnej čiarky vo formulároch.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
sk: Definujte reťazec ktorý by mal byť pred hodnotou, ako $ alebo €. Ak nechcete predponu nechajte prázdne. Reťazce pre jednotné a množné číslo oddeľte znakom | (libra|libry).

en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
sk: "Minimum" musí byť číslo.

en: "Maximum" must be a number.
sk: "Maximum" musí byť číslo.

en: unformatted
sk: neformátované

en: Defines numeric field types.
sk: Definovať typy číselných polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
sk: Definuje výber, zaškrtávacie pole a prepínacie tlačidlá pre textové a číselné polia.

en: Store text in the database.
sk: Uložiť text v databáze.

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Defines simple text field types.
sk: Definovať jednoduché typy textového poľa.

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: Store the ID of a related user as an integer value.
sk: Uloží ID súvisiaceho používateľa ako celé číslo.

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Reverse link
sk: Spätný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
sk: Ak je zašktrnuté, tak sa spätný odkaz na uzol zobrazí v zázname referencovaného používateľa.

en: Theme-engine-specific settings
sk: Špecifické nastavenie tém vzhľadu

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
sk: Toto nastavenie je iba pre všetky šablóny a štýly založené na engine tém %engine.

en: Use administration theme for content editing
sk: Použiť administračnú tému vzhľadu pre úpravu obsahu

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
sk: Použiť administračnú tému vzhľadu pri úprave alebo vytváraní príspevkov.

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Unpublish
sk: Zrušiť zverejnenie

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: @module module
sk: Modul @module

en: incompatible
sk: nekompatibilný

en: Incompatible with this version of Drupal core
sk: Nekompatibilný s touto verziou jadra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
sk: Táto verzia je nekompatibilná s verziou !core_version jadra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
sk: Nekompatibilný s touto verziou PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Tento modul požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilný s PHP verziou !php_version.

en: Grid
sk: Mriežka

en: My blog
sk: Môj blog

en: Input formats
sk: Vstupné formáty

en: Hide
sk: Skryť

en: Anonymous commenting
sk: Anonymné komentovanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sk: Anonymní používatelia nemôžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters may leave their contact information
sk: Anonymní používatelia môžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters must leave their contact information
sk: Anonymní používatelia musia zadať kontaktné informácie

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
sk: Toto nastavenie má zmysel len keď povolíte anonymným používateľom písať komentáre. Pozrite sa na <a href="@url">stránku prístupových práv</a>.

en: Display below post or comments
sk: Zobraziť pod príspevkom alebo komentárom

en: Default comment setting
sk: Predvolené nastavenie komentárov

en: Read/Write
sk: Čítanie/Písanie

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
sk: Používatelia s právom <em>administrácie komentárov</em> môžu toto nastavenie zmeniť.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sk: Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sk: Váš podpis sa pripojí na koniec vašich komentárov.

en: parent
sk: nadradený

en: Flat list - collapsed
sk: Bez vlákien - zbalené

en: Flat list - expanded
sk: Bez vlákien - rozbalené

en: Threaded list - collapsed
sk: Vlákna - zbalené

en: Threaded list - expanded
sk: Vlákna - rozbalené

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: 1 comment | @count comments
sk[0]: @count komentár
sk[1]: @count komentáre
sk[2]: @count komentárov

en: 1 new comment | @count new comments
sk[0]: 1 nový komentár
sk[1]: @count nové komentáre
sk[2]: @count nových komentárov

en: access comments
sk: prístup ku komentárom

en: post comments
sk: písať komentáre

en: post comments without approval
sk: písať komentáre bez schválenia

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
sk: E-mailová adresa na ktorú by mala byť správa odoslaná alebo zadajte %author pokiaľ chcete odoslať e-mail autorovi pôvodnej správy.

en: Save content type
sk: Uložiť typ obsahu

en: Global
sk: Globálny

en: Show descriptions
sk: Zobraziť popisy

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: arguments
sk: argumenty

en: Save role
sk: Uložiť kategóriu používateľov

en: X offset
sk: Odsadenie v osi X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>left</em>, <em>center</em>, alebor <em>right</em>.

en: Y offset
sk: Odsadenie v osi Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>top</em>, <em>center</em>, alebo <em>bottom</em>.

en: Blue
sk: Modrá

en: debug
sk: ladenie

en: file system
sk: súborový systém

en: Escape all tags
sk: Použiť únikové klauzuly pre všetky značky

en: Strip disallowed tags
sk: Odstráňiť nepovolené značky

en: Examples:
sk: Príklady:

en: input formats
sk: formáty vstupu

en: There are no menu items yet.
sk: Neexistujú ešte žiadne položky menu.

en: Menu link title
sk: Názov odkazu v menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
sk: Text odkazu odpovedajúci tejto položke, ktorá by sa mala zobraziť v menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre položky a ich potomkov je určená na !maxdepth. Niektoré položky menu nebudú dostupné ako rodičovské, ak ich vyberiete nemali by prekročiť limit.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Zadaná cesta '@link_path' nie je správna alebo nemáte do nej prístup.

en: There was an error saving the menu link.
sk: Nastala chyba pri ukladaní odkazu z menu.

en: Menu name
sk: Názov menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
sk: Strojovo čitateľný názov menu. Tento text bude použitý pre zostavenie URL tohto menu z <em>prehľadu menu</em>. Tento názov môže obsahovať iba malé písmená, čísla, pomlčky a musí byť jedinečný.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastné menu %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
sk: Názov menu môže obsahovať iba malé písmená, čísla a spojovník.

en: The menu already exists.
sk: Menu už existuje.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
sk[0]: <strong>Upozornenie:</strong> Existuje 1 položka menu v %title. Bude odstránená (systémom definované položky budú znovu nastavené).
sk[1]: <strong>Upozornenie:</strong> Existujú @count položky menu v %title. Budú odstránené (systémom definované položky budú znovu nastavené).
sk[2]: <strong>Upozornenie:</strong> Existuje @count položiek menu v %title. Budú odstránené (systémom definované položky budú znovu nastavené).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
sk[0]: Názov menu nesmie byť dlhší ako @count znak.
sk[1]: Názov menu nesmie byť dlhší ako @count znaky.
sk[2]: Názov menu nesmie byť dlhší ako @count znakov.

en: Enter the title and path for your new menu item.
sk: Zadajte meno a cestu novej položky menu.

en: Number of users to display
sk: Počet zobrazených používateľov

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Profiles
sk: Profily

en: Add new profile
sk: Pridať nový profil

en: Edit container
sk: Upraviť kontajner

en: Thread
sk: Vlákno

en: Last visit
sk: Posledná návšteva

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
sk: Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte <a href="@login">prihlásiť</a>

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sk: Musíte zadať aspoň jedno kľúčové slovo s najmenej @count znakmi.

en: @user's picture
sk: Obrázok používateľa @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: revert revisions
sk: vrátiť predchádzajúcu revíziu

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: ImageMagick Binary
sk: Spustiteľné súbory ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
sk: ImageMagick je samostatný program na spracovanie obrázkov. Aby sa dal použiť, musí byť nainštalovaný na vašom serveri a vy musíte vedieť kde sa nachádza. Ak si nie ste istý či je cesta správna, spýtajte sa poskytovateľa hostingu alebo správcu servera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
sk: Zadajte celú cestu k spustiteľnému súboru <kbd>convert</kbd> programu ImageMagic. Napríklad: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> alebo <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
sk: Zobraziť ladiace informácie

en: ImageMagick command: @command
sk: Príkaz programu ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
sk: Výstup programu ImageMagick: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
sk: ImageMagick hlási chybu: %error

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Directories
sk: Priečinky

en: New forum topics
sk: Nové témy

en: @type: deleted %title revision %revision.
sk: @type: odstránené %title revízia %revision.

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Ignoring alias %dst due to existing path conflict.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože má konflikt s existujúcou cestou.

en: Ignoring alias %dst because it is the same as the internal path.
sk: Alias %dst bude ignorovaný, pretože je totožný s internou cestou.

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias. %old_alias now redirects to %dst
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias. %old_alias je teraz presmerovaný na %dst

en: Created new alias %dst for %src, replacing %old_alias
sk: Vytvorený nový alias %dst pre %src, prepísaný %old_alias

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
sk: Zdá sa že máte nainštalované Pathauto, ktoré zavisí na module token, ale buď token nieje nainštalovaný alebo je nainštalovaný nesprávne.

en: Double quotes "
sk: Úvodzovky "

en: Single quotes (apostrophe) '
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof) '

en: Back tick `
sk: Spätná úvodzovka `

en: Comma ,
sk: Čiarka ,

en: Period .
sk: Bodka .

en: Hyphen -
sk: Pomlčka -

en: Underscore _
sk: Podčiarkovník _

en: Colon :
sk: Dvojbodka :

en: Semicolon ;
sk: Bodkočiarka ;

en: Pipe |
sk: Zvislý oddelovač |

en: Left curly bracket {
sk: Ľavá zložená zátvorka {

en: Left square bracket [
sk: Ľavá hranatá zátvorka [

en: Right curly bracket }
sk: Pravá zložená zátvorka {

en: Right square bracket ]
sk: Pravá hranatá zátvorka ]

en: Equal =
sk: Rovná sa =

en: Asterisk *
sk: Hviezdička *

en: Ampersand &
sk: Značka &

en: Percent %
sk: Percento %

en: Caret ^
sk: Strieška ^

en: Dollar $
sk: Dolár $

en: Hash #
sk: Mriežka #

en: At @
sk: Zavináč @

en: Exclamation !
sk: Výkričník !

en: Tilde ~
sk: Vlnovka ~

en: Left parenthesis (
sk: Ľavá zátvorka (

en: right parenthesis )
sk: pravá zátvorka )

en: Question mark ?
sk: Otáznik ?

en: Less than <
sk: Menej ako <

en: Greater than >
sk: Viac ako >

en: Back slash \
sk: Opačné lomítko \

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre obsah, ktorý zatiaľ nemá alias

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasov vygenerovaných.

en: Bulk generate forum paths
sk: Hromadné generovanie ciest fóra

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasov generovaných.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre používateľov, ktorý nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre blogy, ktoré nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre user-tracker cesty, ktoré nemajú aliasy.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasov generovaných

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
sk: <p>Poskytuje mechanizmus pre moduly na spravovanie automatického generovania aliasov pre obsah</p>
    <h2>Nastavenia</h2>
    <p>Hodnoty: <strong>Maximálny počet znakov aliasu</strong> a <strong>Maximálny počet znakov komponentu</strong>
    sú Pathautom nastavené na 100 a limit je 128. Tento počet znakov je limitovaný dst
    stĺpcom v databázovej tabuľke url_alias. Predvolený limit počtu znakov databázovej schémy je 128. Ak vložíte
    počet znakov, ktorý sa rovná počtu znakov v stĺpčeku dst spôsobí to problémy v situáciach,
    kde systém potrebuje doplniť ďalšie slovo do aliasu URL. Napr. URL generované
    pre feed bude mať na na konci '/feed'. Mali by ste vložiť hodnotu, ktorá bude rovná počtu znakov dst
    stĺpca mínus počet znakov reťazca, ktorý možno bude vložený do URL. Počet znakov reťazcov,
    ktoré budú vložené na koniec URL závisí od modulov, ktoré mate aktivované a od nastavení
    Pathauto. Odporúčaná a základná hodnota je 100.</p>
    <p><strong>Raw znaky</strong> V Pathauto je vhodné používať -raw formy symbolov. Cesty sú prevedené cez filtračný systém, ktorý zabezpečuje, že raw obsah používateľa bude filtrovaný.
    Chyby pri používaní -raw 
    znakov môžu spôsobiť problémy systému Pathauto na filtráciu interpunkcie.</p>

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako [cat], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [cat-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako  [term], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /. WARNING - raw user input.
sk: Ako [term-raw], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /. UPOZORNENIE - nespracovaný používateľský vstup.

en: URL alias for the term.
sk: URL alias pre termín

en: URL alias for the parent book.
sk: URL alias pre koreňovú knihu.

en: user blogs
sk: blogy používateľa

en: user trackers
sk: sledovania používateľa

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Update path alias
sk: Aktualizovať alias cesty

en: It appears that the <a href="@token_link">Token module</a> is not installed. Please ensure that you have it installed so that Pathauto can work properly. You may need to disable Pathauto and re-enable it to get Token enabled.
sk: Zdá sa, že <a href="@token_link">modul Token</a> nie je nainštalovaný. Uistite sa prosím, že ho máte nainštalovaný, aby Pathauto mohlo správne fungovať. Možno budete potrebovať zapnúť a vypnúť Pathauto, aby sa Token zapol.

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre vygenerovanie aliasu - odporúčané je 100. Viac detailov sa dozviete v <a href="@pathauto-help">Pomocníkovi pre Pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
sk: Maximálny počet objektov v aliase pri hromadnej aktualizácii

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
sk: Maximálny počet objektov určitého typu, ktoré môžu dostať alias pri hromadnej aktualizácií. Prednastavená hodnota je 50 ale vhodný počet závisí od rýchlosti vášho servera. Ak hromadnej aktualizácii "vyprší čas" alebo sa objaví "biela obrazovka" znížte číslo.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Presmerovať zo starého aliasu.

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory. <strong>This option is disabled on your site because you do not have an i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.</strong>
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto. <strong>Táto možnosť je vypnutá pretože v zložke Pathauto nie je žiadny súbor s názvom i18n-ascii.txt.</strong>

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is determined by the i18n-ascii.txt file in the Pathauto directory.
sk: Keď vzor obsahuje určité znaky (ako znaky s diakritikou ) má sa Pathauto pokúsiť prepísať ich do abecedy typu ASCII-96? Preklad znakov sa robí na základe pravidiel uložených v súbore i18n-ascii.txt v zložke Pathauto.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
sk: Redukovať reťazce na písmená a čísla z ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
sk: Slová, ktoré majú byť odstránené z URL aliasu, oddelené čiarkou. Nepoužívajte interpunkciu a WYSIWYG editory na toto pole.

en: Punctuation settings
sk: Nastavenie interpunkcie

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
sk: Použiť -raw náhrady pre text, aby sa vyhlo problémom s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
sk: Vnútorný textový alias pre kanály správ (ponechajte prázdne ak to chcete vypnúť)

en: The text to use for aliases for RSS feeds. Examples are "feed" and "0/feed".
sk: Text, ktorý sa použije pri vytváraní aliasov pre RSS kanály správ. Napríklad sú "kanale" a "0/kanale"

en: You are using the token [%token] which is not valid within the scope of tokens where you are using it.
sk: Používate symbol [%token], ktorý nie je platný s rozsahom znakov, ktoré teraz používate.

en: You are using the token [%token] which has a -raw companion available [%raw_token]. For Pathauto patterns you should use the -raw version of tokens unless you really know what you are doing. See the <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for more details.
sk: Používate znak, ktorý má dostupnú -raw náhradu [%raw_token]. Pre vzory Pathauto by ste mali používať -raw verzie znakov, ale pokiaľ naozaj viete čo robíte, môžete používať aj iné hodnoty. Viac informácií nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: NOTE: This field contains potentially incorrect patterns.
sk: Poznámka: Toto pole obsahuje potencionálne nesprávne vzory.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
sk: Máte nastavený znak @name ako oddeľovač a má sa vymazať keď sa stretne s rovnakým znakom v reťazci. Toto môže spôsobovať problémy s vašimi vzormi - hlavne s catpath a termpath. Vhodnejšie bude, ak nastavíte znak @name do poľa "nahradiť oddeľovačom".

en: Choose Aliases to Delete
sk: Vybrať aliasy na vymazanie

en: all aliases
sk: všetky aliasy

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: <p><strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.</p>
sk: <p><strong>Poznámka:</strong> nie je žiadne potvrdzovanie. Buďte si istý pred kliknutím na tlačidlo "Vymazať aliasy!".<br /> Možno by ste si skôr ako použijete túto možnosť mali spraviť zálohu databázy a/alebo tabuľky url_alias.</p>

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasov vygenerovaných.

en: Problem token:  | Problem tokens:
sk[0]: Problémový znak:
sk[1]: Problémové znaky:
sk[2]: Problémové znaky:

en: notify of path changes
sk: oznamuj zmeny cesty

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty pre @node_type (aplikovaný na všetky typy slovníkov @node_type, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
sk: Vzor pre všetky cesty @node_type v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
sk: Vzor pre všetky jazykovo neutrálne cesty @node_type

en: Taxonomy term path settings
sk: Nastavenia cesty taxonomického výrazu

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre termíny, ktoré nemajú aliasy

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
sk: Vytvoernie aliasov pre všetky termíny, ktoré ešte aliasy nemajú.

en: Automated alias settings
sk: Nastavenia automatických aliasov

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
sk: Tento sprievodca poskytuje kontextového pomocníka pri používaní a konfigurovaní <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulov, a je doplnkom obsiahlejšej online príručky <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. Online príručka môže obsahovať aktuálnejšie informácie, je doplňovaná poznámkami používateľov, a slúži ako definitívny odkaz pre všetky dokumentácie Drupalu.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
sk: Modul Help zobrazuje kontextového pomocníka k používaniu a nastaveniu <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulov. Slúži ako náhrada za rozsiahlejšiu online <a href="@handbook">Príručku Drupal</a>. Online príručka môže obsahovať novšie informácie a je doplnená o používateľské komentáre a slúži ako zdroj pre každú dokumentáciu Drupalu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Help</a>.

en: (site default theme)
sk: (predvolená téma vzhľadu)

en: Screenshot
sk: Ukážka

en: Preview trimmed version
sk: Náhľad skrátenej verzie

en: Preview full version
sk: Náhľad plnej verzie

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
sk: Telo príspevku je príliš krátke. Musí obsahovať aspoň %words slov.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
sk: Tento obsah medzitým upravil iný používateľ, nie je možné uložiť zmeny.

en: List, add, and edit users.
sk: Zobrazenie, pridanie a úprava používateľov.

en: The name %name is already taken.
sk: Meno %name je už obsadené.

en: Node type (user-friendly version)
sk: Typ uzla (používateľsky prijateľná verzia)

en: Node author's user id
sk: ID autora uzla.

en: Node author's user name
sk: Meno autora obsahu

en: Export format
sk: Formát exportu

en: OpenID redirect
sk: OpenID presmerovanie

en: OpenID Login
sk: OpenID meno

en: Delete OpenID
sk: Vymazať OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
sk: Po overení vašej e-mailovej adresy sa môžete prihlásiť cez OpenID.

en: Log in using OpenID
sk: Prihlásiť sa pomocou OpenID

en: Cancel OpenID login
sk: Zrušiť OpenID prihlásenie

en: What is OpenID?
sk: Čo je OpenID?

en: OpenID login failed.
sk: OpenID prihlásenie zlyhalo.

en: OpenID login cancelled.
sk: OpenID prihlásenie bolo zrušené.

en: Successfully added %identity
sk: Úspešne pridané %identity

en: Add an OpenID
sk: Pridať OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
sk: Zadané OpenID sa už na stránke používa.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
sk: Naozaj chcete odstrániť OpenID %authname používateľa %user?

en: OpenID deleted.
sk: OpenID bolo vymazané.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
sk: Ľutujem, ale toto nie je platné OpenID. Dajte pozor pri správnom zadávaní vášho ID.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
sk: Pred prihlásením cez OpenID musíte overiť vašu emailovú adresu pre tento účet.

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať, pretože nemá nastavené správne práva prístupu.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sk: Priečinok na nahrávanie %directory pre súborové pole %field (content type %type) nemôže byť vytvorený alebo nieje dostupný. Novo nahratý súbor nemôže byť uložený v tomto priečinku a nahrávanie bolo ukončené.

en: Store an arbitrary file.
sk: Uložiť ľubovoľný súbor.

en: Permitted upload file extensions
sk: Povolené prípony nahratého súboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
sk: Prípony, ktoré môže používateľ nahrať do tohto poľa. Oddeľte prípony medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete povoliť používateľovi nahrať súbor s ľubovoľnou príponou.

en: File size restrictions
sk: Obmedzenia veľkosti súboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
sk: Veľkostné limity pre súbory, ktoré môže používateľ nahrať. Nezabudnite že tieto nastavenia platia iba na novo nahraté súbory, existujúce súbory nebudú ovplyvnené.

en: Maximum upload size per file
sk: Maximálna veľkosť nahratého súboru.

en: Maximum upload size per node
sk: Maximálna celková veľkosť nahratých súborov na uzol

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
sk: Určiť celkový veľkostný limit pre všetky súbory v poli na danom uzle. Môžete vložiť hodnotu ako 512" (bitov), "80K" (kilo bitov) or "50M" (mega bitov) v poradí pre obmedzenie celkovej veľkosti uzla. Ponechajte pole prázdne, ak nechcete veľkosť limitovať.

en: Generic files
sk: Generické súbory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
sk: Zobrazuje všetky druhy súborov s ikonou a odkazom na popis súboru.

en: File description
sk: Popis súboru

en: File size (in bytes)
sk: Veľkosť súboru (v bajtoch)

en: File size (pretty printed)
sk: Veľkosť súboru (pekne formátovaná)

en: Fully formatted HTML file tag
sk: Plne formátovaný súborový HTML tag

en: Defines a file field type.
sk: Definuje súborový typ poľa

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
sk: Pridať metadata zbieraním a uložením do FileField.

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
sk: Pokiaľ je povolené, Drupal pridá ku všetkým odkazom rel="nofollow", ktoré znižuje účinnosť spamových odkazov. Poznámka: vyhľadávače potom neprechádzajú ani cez platné odkazy, takže je najlepšie túto možnosť zapnúť iba pre filter pre anonymných používateľov.

en: Show only items where
sk: Zobraziť iba položky kde

en: No comments available.
sk: Nie sú žiadne komentáre.

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Primary links
sk: Primárne odkazy

en: ok
sk: OK

en: empty
sk: prázdne

en: Rebuild permissions
sk: Obnoviť oprávnenia

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Error saving user account.
sk: Chyba pri uložení účtu používateľa.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
sk: Upraviť widget pre obrázkové súbory, vrátane náhľadu obrázka.

en: Displays image files in their original size.
sk: Zobrazí obrázkové súbory v ich originálnej  veľkosti.

en: Action %action has been unassigned.
sk: Priradenie akcie %action bolo zrušené.

en: Add role
sk: Pridať kategóriu používateľov

en: You must specify a valid role name.
sk: Musíte zadať platný názov kategórie používateľov.

en: The role has been added.
sk: Kategória používateľov bola pridaná.

en: All users
sk: Všetci používatelia

en: Path to custom logo
sk: Cesta k voliteľnému logu

en: taxonomy
sk: taxonómia

en: Updated term %term.
sk: Aktualizovaný termín %term.

en: - Please choose -
sk: - Prosím vyberte si -

en: - None selected -
sk: - Žiadne vybrané -

en: Discard items older than
sk: Vyradiť položky staršie ako

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sk: Ako dlho uchovávať staré položky kanála správ kým sa neodstránia. (Vyžaduje správne nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
sk: Počet položiek kanála zobrazených v kanále správ a na súhrnnej stránke kategórie.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
sk: @site_name - agregované kanály správ v kategórii @title

en: @site_name - aggregated feeds
sk: @site_name - agregované kanály správ

en: @site_name aggregator
sk: @site_name agregátor

en: !title feed
sk: kanál správ !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
sk: Agregátor zdrojov syndikuje čerstvý obsah zo zdrojov založených na RSS-, RDF- a Atom formáte. Tisíce webov (hlavne spravodajské) publikujú svoje najnovšie články pomocou zdrojov. Formáty podporované agregátorom zahŕňajú <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
sk: Kanály správ obsahujú položky kanála, alebo jednotlivé príspevky publikované na webe, ktoré poskytuje kanál správ. Kanále je môžné zoskupovať do kategórií, väčšinou podľa tém. Používatelia si môžu prezerať príspevky na <a href="@aggregator">hlavnej stránke agregátora</a> alebo <a href="@aggregator-sources">stránke kanála správ</a>. Správcovia môžu <a href="@feededit">pridávať, upravovať a mazať kanále</a>, a vyberať, ako často bude každý kanál preverovať nové zmenené položky. Najnovšie položky každého kanálu alebo kategórie môžu byť zobrazované v bloku cez <a href="@admin-block">stránku na správu blokov</a>. Tiež je dostupný <a href="@aggregator-opml">strojovo čitateľný OPML súbor</a> všetkých kanálov. Pre automatické plnenie kanálov je potrebné mať správne nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@aggregator">modul Aggregator</a>.

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
sk: %site neobsahuje žiadny nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
sk: %site obsahuje nový obsah.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
sk: Kanál správ %site je pravdepodobne nesprávne formátovaný, chyba: "%error".

en: Feed aggregator
sk: Čítačka správ

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sk: Používa sa na agregáciu syndikovaného obsahu (kanálov správ RSS, RDF a Atom).

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: The content type %name has been deleted.
sk: Typ obsahu %name bol odstránený.

en: Deleted content type %name.
sk: Odstránený typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
sk: Zadajte kľúčové slová

en: Clean URLs
sk: Čisté URL

en: My account
sk: Môj účet

en: Pictures
sk: Obrázky

en: Active users
sk: Aktívni používatelia

en: Number of topics
sk: Počet diskusií

en: Active forum topics
sk: Aktívne témy

en: Read the latest forum topics.
sk: Prečítať najnovšie diskusie.

en: User activity
sk: Aktivita používateľa

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP chýba. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu pre informácie, ako chybu napraviť.

en: GD library
sk: GD knižnica

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
sk: Kategórie, pod ktorou by malo nové pole patriť. Kategórie sa používajú k logickému zoskupeniu polí. Napríklad "Osobné informácie".

en: The user must enter a value.
sk: Používateľ musí zadať hodnotu.

en: Visible in user registration form.
sk: Viditeľné v registračnom formulári.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sk: Doba medzi dvoma aktualizáciami kanála správ. (Vyžaduje správne nastavený <a href="@cron">príkaz údržby cronu</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
sk: V označených kategóriách boli automaticky vyplnené  nové položky kanála správ.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sk: Používateľ sa považuje za online v tomto čase od posledného zobrazenia stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
sk: Maximálny počet zobrazovaných online používateľov.

en: There is currently %members and %visitors online.
sk: Momentálne online: %members a %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
sk: Momentálne online: %members a %visitors.

en: 1 guest | @count guests
sk[0]: @count návštevník
sk[1]: @count návštevníci
sk[2]: @count návštevníkov

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Edit this view
sk: Upraviť tento pohľad

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: Black
sk: Čierna

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Croatian
sk: Chorvátčina

en: Czech
sk: Čeština

en: Danish
sk: Dánčina

en: Dutch
sk: Holandčina

en: Finnish
sk: Fínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Polish
sk: Poľština

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Edit comment
sk: Upraviť komentár

en: Promote to front page
sk: Zobraziť na titulnej stránke

en: contains
sk: obsahuje

en: Allow Upscaling
sk: Povoliť zväčšovanie

en: Let scale make images larger than their original size
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov väčších ako originálna veľkosť

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_image zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_and_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>Inside dimensions</strong>: Final dimensions will be less than or equal to the entered width and height. Useful for ensuring a maximum height and/or width.
sk: <strong>Vnútorne rozmery</strong>: Finálne rozmery budú menšie alebo rovné zadanej šírke a výške. Užitočné pre zaistenie maximálnej výšky a/alebo šírky.

en: <strong>Outside dimensions</strong>: Final dimensions will be greater than or equal to the entered width and height. Ideal for cropping the result to a square.
sk: <strong>Vonkajšie rozmery</strong>: Finálne rozmery budú väčšie alebo rovné zadanej výške a šírke. Ideálne pre orezanie výsledku na štvorec.

en: Scale to fit
sk: Prispôsobiť mierku

en: Inside dimensions
sk: Vnútorné rozmery

en: Outside dimensions
sk: Mimo povolené rozmery

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte šírku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte výšku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_deprecated_scale zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_desaturate zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_rotate_image zlyalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
sk: <strong>POZNÁMKA:</strong> Parameter sigma je používaný <em>len</em> keď je Imagemagick toolkit aktívny.

en: Radius
sk: Polomer

en: The radius of the gaussian, in pixels, not counting the center pixel. If you're using Imagemagick, you can set this to 0 to let Imagemagick select a suitable radius. Typically 0.5 to 1 for screen resolutions. (default 0.5)
sk: Polomer Gaussovej funkcie v pixeloch, bez stredového pixela. Ak používate Imagemagick, môžete to nastaviť na 0 a Imagemagick si zvolí vhodný polomer. Typicky od 0.5 do 1 pre rozlíšenie obrazovky. (predvolené 0.5)

en: The standard deviation of the gaussian, in pixels. General rule of thumb: if radius < 1 then sigma = radius, else sigma = sqrt(radius). (default 0.5)
sk: Štandardná odchýlka Gaussovej funkcie v pixeloch. Všeobecné pravidlo: ak polomer < 1 potom sigma = polomer, inak sigma = sqrt (polomer). (predvolené 0,5)

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original. Typically 50 to 200. (default 100).
sk: Percento rozdielu medzi pôvodným a rozostreným obrázkom, ktorý je pridaný späť do pôvodného. Obvykle 50-200. (predvolené 100).

en: The threshold, as a fraction of max RGB levels, needed to apply the difference amount.  Typically 0 to 0.2. (default 0.05).
sk: Hraničná hodnota, ako zlomok max. úrovne RGB, potrebnej na uplatnenie rozdielnej hodnoty. Typicky od 0 do 0.2. (predvolené 0.05).

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_sharpen_image zlyhal. obrázok: %image, dáta: %data.

en: @preset image
sk: @preset obrázok

en: @preset image linked to node
sk: @preset obrázok odkazujúci na uzol

en: @preset image linked to image
sk: @preset obrázok odkazujúci na obrázok

en: @preset file path
sk: @preset cesta

en: Failed generating an image from %image using imagecache preset %preset.
sk: Chyba pri generovaní obrázka z %image použitím imagecache predvoľby %preset.

en: non-existant action %action
sk: akcia %action neexistuje

en: Failed to create imagecache directory: %dir
sk: Zlyhanie pri vytváraní imagecatce priečinka: %dir

en: action(id:%id): %action failed for %src
sk: akcia (id:%id): %action zlyhala pre %src

en: Unknown file type(%path) stat: %stat
sk: Neznámy typ súboru(%path) stav: %stat

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_resize_image zlyhalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: administer imagecache
sk: administrácia imagecache

en: flush imagecache
sk: vyprázdniť imagecache

en: view imagecache
sk: zobraziť imagecache

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: Preset Namespace
sk: Meno predvoľby

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Meno je použité v URL odkazoch obrázkov pre odovzdanie informácie pre imagecache o tom, ako ma spracovať obrázok. Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: The specified preset was not found
sk: Špecifikovaná predvoľba nebola nájdená

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vymazať predvoľbu %preset?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť cache predvoľby %preset?

en: New Actions
sk: Nové akcie

en: Add !action
sk: Pridať !action

en: Update Action
sk: Upraviť akciu

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
sk: Naozaj chcete odstrániť akciu !action z predvoľby !preset?

en: The action has been deleted.
sk: Akcia bola odstránená.

en: Administer imagecache presets and actions.
sk: Spravovať prednastavenia a akcie imagecache.

en: Add new preset
sk: Pridať nové prednastavenie

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_preset.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_action.

en: The weight of the action in the preset.
sk: Váha akcie v predvoľbe.

en: The module that defined the action.
sk: Modul, ktorý definuje akciu.

en: The unique ID of the action to be executed.
sk: Unikátne ID akcie, ktorá má byť vykonaná.

en: The configuration data for the action.
sk: Konfiguračné údaje pre akciu.

en: ImageCache Directory
sk: Adresár pre ImageCache

en: %p is not writeable by the webserver.
sk: Webserver nemá práva na zápis pre %p.

en: An unknown error occured.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba pri kontrole či je %p adresár a či je zapisovateľný.

en: ImageCache Temp Directory
sk: Dočasný adresár pre ImageCache

en: Dynamic image manipulator and cache.
sk: Dynamický manipulátor a cacheovanie obrázkov.

en: ImageCache User Interface.
sk: Používateľské rozhranie pre ImageCache.

en: Edit rule
sk: Upraviť pravidlo

en: Print
sk: Tlačiť

en: %keys (@type).
sk: Hľadané: %keys (@type).

en: The file could not be created.
sk: Súbor nie je možné vytvoriť.

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sk: Inštrukcie pre znovunastavenie hesla pre %name boli odoslané na %email.

en: Account information
sk: Informácie o účte

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: Account
sk: Účet

en: authenticated user
sk: prihlásený používateľ

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: E-mail addresses to notify when updates are available
sk: Ak je dostupná aktualizácia, oznámenie poslať na e-mail

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
sk: Akonáhle systém skontroluje dostupnosť aktualizácií a nájde novú verziu, môže e-mailom upozorniť používateľov zo zoznamu. Vložte každú adresu do samostatného riadka. Ak je zoznam prázdny, žiadny email sa nebude posielať.

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: All newer versions
sk: Všetky novšie verzie

en: Only security updates
sk: Iba bezpečnostné aktualizácie

en: %email is not a valid e-mail address.
sk: %email nie je platná e-mailová adresa.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
sk: %emails nie sú platné e-mailové adresy.

en: No update data available
sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

en: Not secure!
sk: Nebezpečné!

en: Revoked!
sk: Odvolané!

en: Unsupported release
sk: Nepodporované vydanie

en: Can not determine status
sk: Nie je možné určiť stav

en: (version @version available)
sk: je dostupná verzia @version

en: See the available updates page for more information:
sk: Pozrieť dostupnú stránku s aktualizáciou pre viac informácií:

en: New release(s) available for !site_name
sk: Je dostupné nové vydanie(a) pre !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
sk: Bola vydaná bezpečnostná aktualizácia vašej verzie Drupalu. Na zaistenie bezpečnosti vášho servera odporúčame aktualizovať čo najskôr.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša verzia Drupalu bola odvolaná a nie je možné ju ďalej sťahovať. Odporúčame aktualizáciu!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
sk: Nainštalovaná verzia niektorého modulu (modulov) alebo tém stiahnutá a už nie je viac dostupná. Aktualizujte, alebo zakážte ich používanie.

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša verzia Drupalu je už zastaralá. Podpora pre ňu už skončila. Odporúčame, aby ste ju aktualizovali.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
sk: Nainštalovaná verzia niektorého modulu (modulov) alebo tém už nie je podporovaná. Aktualizujte, alebo zakážte ich používanie. Viac informácii nájdete na domovskách stránkach projektu.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sk: Bola vydaná aktualizácia pre vašu verziu Drupalu. Ak chcete aby vaša stránka správne fungovala, odporúčame, aby ste ju čo najskôr aktualizovali na novú verziu.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
sk: Nastal problém pri určovaní stavu dostupných aktualizácií pre vašu verziu Drupalu.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
sk: Nastal problém pri určovaní stavu dostupných aktualizácií pre jeden alebo viac modulov alebo tém.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
sk: Viac informácií je na stránke <a href="@available_updates">dostupné aktualizácie</a>.

en: Project not secure
sk: Projekt nezabezpečený

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Tento projekt bol bezpečnostným tímom Drupalu označený ako nebezpečný. Bezodkladne zakážte všetko čo s týmto projektom súvisí!

en: Project revoked
sk: Projekt odvolaný

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Tento projekt bol ukončený a už nie je viac k dispozícii na stiahnutie. Veľmi odporúčame zakázať všetko, čo súvisí s týmto projektom.

en: Project not supported
sk: Projekt nie je podporovaný

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Podpora pre tento produkt skončila a už ho nie je možné viac stiahnuť. Veľmi odporúčame zakázať všetko čo súvisí s týmto projektom.

en: No available releases found
sk: Neboli nájdené nové vydania

en: Release revoked
sk: Vydanie zrušené

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaše súčasné vydanie už nie je k dispozícii na stiahnutie a nebude viac podporované. Veľmi odporúčame vypnutie všetkého, čo obsahuje toto vydanie!

en: Release not supported
sk: Nepodporovaná verzia

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša nainštalovaná verzia už nie je podporované a ani viac nie je dostupná na stiahnutie. Doporučujeme zakázať všetko z tohoto vydania, alebo aktualizovať na novú verziu.

en: Invalid info
sk: Neplatné informácie

en: Security update required!
sk: Je potrebná bezpečnostná aktualizácia!

en: Not supported!
sk: Bez podpory!

en: Recommended version:
sk: Odporúčaná verzia:

en: Security update:
sk: Bezpečnostná aktualizácia:

en: Latest version:
sk: Najnovšia verzia:

en: Development version:
sk: Testovacia verzia:

en: Also available:
sk: Tiež dostupné:

en: No name
sk: Bez názvu

en: The selected file %name could not be uploaded.
sk: Vybraný súbor %name nemôže byť nahraný.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
sk: Chyba nahrávania. Nemôžem presunúť súbor %file na miesto %destination.

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: In moderation
sk: Na moderovanie

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
sk: Nastavenie fór a ich hierarchií.

en: Edit forum
sk: Upraviť fórum

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sk: Toto je slovník vyhradený pre fórum. Boli odstránené niektoré voľby bežných slovníkov.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
sk: Položka %forum je iba kontajner pre diskusie. Prosím, vyberte jednu z diskusií pod ňou.

en: Leave shadow copy
sk: Ponechať tieňovú kópiu

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
sk: Keď presuniete túto tému, môžete v starom fóre nechať odkaz na nové fórum.

en: Container name
sk: Názov kontajnera

en: forum container
sk: kontajner fóra

en: Created new @type %term.
sk: Vytvorené: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
sk: Aktualizované: @type %term.

en: @time ago<br />by !author
sk: od používateľa !author<br />pred @time

en: create forum topics
sk: vytvoriť tému diskusie

en: edit own forum topics
sk: upraviť vlastné diskusie

en: administer forums
sk: administrácia diskusií

en: Add new field
sk: Pridať nové pole

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Only in the category(s)
sk: Len v kategórii(ách)

en: Only of the type(s)
sk: Len typu

en: Content ranking
sk: Hodnotenie obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sk: Nasledujúce čísla určujú, ktoré vlastnosti by malo zohľadniť vyhľadávanie obsahu pri radení výsledkov. Čím vyššie číslo, tým vyšší vplyv. Nula znamená, že sa vlastnosť ignoruje. Zmena týchto hodnôt nevyžaduje prestavenie indexov. Zmeny sa prejavia ihneď.

en: Keyword relevance
sk: Relevancia kľúčových slov

en: Recently posted
sk: Pridané nedávno

en: Number of comments
sk: Počet komentárov

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Factor
sk: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
sk: Rozšíriť výpis zobrazením popisov.

en: Hide descriptions
sk: Skryť popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
sk: Skrátiť výpis skrytím popisov.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sk: Vybraný súbor %file nie je možné nahrať, pretože cieľový priečinok %directory nie je správne nastavený.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať, pretože neexistuje súbor s týmto menom. Skontrolujte, či bol zadaný správny názov súboru.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať, pretože súbor s rovnakým názvom už v cieľovom priečinku existuje.

en: The selected file %file could not be copied.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať.

en: The removal of the original file %file has failed.
sk: Chyba pri mazaní pôvodného súboru %file.

en: Color set
sk: Množina farieb

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
sk: <ul>
    <li>Skontrolujte, či je slovo zadané správne.</li>
    <li>Odstráňte úvodzovky vo fráze, aby sa slová hľadali samostatne: <em>"modrý smajlík"</em> nájde menej ako <em>modrý smajlík</em>.</li>
    <li>Skúste zvoľniť požiadavku pomocou <em>OR</em>: <em>modrý smajlík</em> nájde menej ako <em>modrý OR smajlík</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Database host
sk: Adresa servera databázy

en: Maximum link text length
sk: Maximálna dĺžka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sk: URL dlhšie ako toto číslo budú skrátené, aby sa predišlo dlhým textom, ktoré ničia formátovanie. Samotný odkaz bude zachovaný, skráti sa len textová časť odkazu.

en: Check e-mail
sk: Preveriť e-mail

en: Reports
sk: Hlásenia

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Select the default site time zone.
sk: Zvoľte predvolené časové pásmo.

en: Site status
sk: Stav webu

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sk: Ak nie je počet polí dostatočný, kliknite sem a pridajte ďalšie možnosti.

en: Toggle display
sk: Prepnúť zobrazenie

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Create new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Install profile
sk: Inštalovať profil

en: %percentage of the site has been indexed.
sk: Bolo preindexovaných %percentage webu.

en: Download method
sk: Metóda sťahovania

en: Error reporting
sk: Hlásenie chýb

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
sk[0]: Zostáva preindexovať @count položku.
sk[1]: Zostáva preindexovať @count položky.
sk[2]: Zostáva preindexovať @count položiek.

en: The content access permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu boli obnovené.

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sk: Prepáčte, nesprávne meno alebo heslo. <a href="@password">Zabudli ste heslo?</a>

en: and
sk: a

en: where
sk: kde

en: Please select one or more comments to perform the update on.
sk: Zvoľte prosím komentáre, ktoré chcete aktualizovať.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
sk: Pretečenie zásobníka: príliš veľa volaní funkcie actions_do(). Prerušené, aby sa predišlo nekonečnej rekurzii.

en: Action %action saved.
sk: Akcia %action bola uložená.

en: Action %action created.
sk: Akcia %action bola vytvorená.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
sk: Spúšťače sú systémové udalosti, ako je napríklad pridanie nového obsahu, alebo prihlásenie používateľa. Modul Spúšťač spája tieto spúšťače s akciami (praktickými úlohami), ako je napríklad schovávanie obsahu alebo poslanie e-mailu administrátorovi. <a href="@url">Stránka nastavení akcií</a> obsahuje zoznam existujúcich akcií a umožňuje vytvorenie a nastavenie ďalších akcií.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
sk: Akcie sú samostatné úlohy, ktoré vie systém vykonať, napr. schovanie časti obsahu alebo zablokovanie používateľa. Niektoré moduly, napr. modul Trigger, môžu tieto akcie spustiť, ak v systéme nastane určitá udalosť; naprklad keď je poslaný nový príspevok, alebo sa prihlási používateľ. Moduly môžu poskytovať aj ďalšie akcie.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
sk: Existujú dva typy akcií: jednoduché a pokročilé. Jednoduché akcie nevyžadujú žiadne ďalšie nastavenia a sú tu automaticky vypísané. Pokročilé akcie toho umožňujú viac než jednoduché, napr. odoslať e-mail na vybranú adresu alebo hľadať určité slová v časti obsahu. Tieto akcie je potrebné pred použitím vytvoriť a nastaviť. Pre vytvorenie pokročilej akcie vyberte akciu z nasledujúceho zoznamu a kliknite na tlačidlo <em>Vytvoriť</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
sk: Pokračujte na stránku <a href="@url">spúšťačov</a> a priraďte akcie k systémovým udalostiam.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
sk: Pokročilé akcie ponúkajú ďalšie možnosti konfigurácie, ktoré je možné vyplniť v nasledujúcom formulári. Odporúča sa zmena poľa <em>Popis</em> pre lepšiu identifikáciu spustenej akcie. Tento popis bude zobrazený v moduloch ako trigger (spúšťač) pri pripisovaní akcií systémovým udalostiam, takže je dobré použiť čo najvýstižnejší popis (napr. radšej použite  „Poslať e-mail moderátorom“ ako iba „Poslať e-mail“).

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií keď nastane určitá udalosť súvisiaca s komentármi. Napr. môžete zobraziť príspevok na titulnej strane ak je k nemu pridaný komentár.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
sk: Nižšie sa dá nastavit spúšťanie akcií, ktoré sa vykonajú keď sa vyvolá spúšťač spojený s obsahom. Napr. administrátorovi môže byť poslaný mail vždy, keď je vytvorený alebo aktualizovaný príspevok.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií pri vzniku udalosti súvisiacou s kategóriami. Napr. môže byť administrátorovi poslaný email pri zmazaní termínu.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií, keď nastane určitá udalosť súvisiaca s používateľom. Napr. je možné poslať mail administrátorovi keď bude zrušený používateľský účet.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
sk: Modul Trigger umožňuje spustiť <a href="@actions">akcie</a> pri systémových udalostiach, ako sú napr. pridanie nového obsahu, alebo prihlásenie používateľa.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
sk: Kombináciou akcií a spúšťačov sa dá vykonať veľa užitočných úloh, ako je napríklad e-mail administrátorovi, keď je zmazaný používateľský účet, alebo automaticky schovať komentár, ktorý obsahuje určité slová. V základnom nastavení je päť „kontextov“ udalostí (Komentáre, Obsah, Cron, Taxonómia a Používatelia), ale dodatočnými modulmi môžete pridať ďalšie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@trigger">modul Trigger</a>.

en: Manage actions
sk: Správa akcií

en: Configure an advanced action
sk: Nastavenie pokročilých akcií

en: Delete an action.
sk: Odstrániť akciu.

en: Remove orphans
sk: Odstrániť nezaradené

en: Triggers
sk: Spúšťače

en: Tell Drupal when to execute actions.
sk: Povedzte Drupalu kedy má vykonať akcie.

en: Unassign an action from a trigger.
sk: Zrušiť priradenie akcie k spúšťaču.

en: Choose an advanced action
sk: Vyberte pokročilú akciu

en: Action type
sk: Typ akcie

en: Make a new advanced action available
sk: Vytvorte novú pokročilú akciu

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
sk: Jedinečný popis pokročilej akcie. Tento popis sa zobrazí v rozhraní modulov, ktoré sú napojené na akcie, napr. v module Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
sk: Určite chcete vymazať akciu %action?

en: Action %action was deleted
sk: Akcia %action bola vymazaná

en: Deleted orphaned action (%action).
sk: Odstránená nezaradená akcia (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
sk: Naozaj chcete odobrať akciu %title?

en: You can assign it again later if you wish.
sk: Pokiaľ chcete môžete priradenie neskôr obnoviť.

en: Trigger:
sk: Spúšťač:

en: unassign
sk: odobrať

en: Choose an action
sk: Zvoľte akciu

en: No available actions for this trigger.
sk: Žiadne akcie nie sú dostupné pre tento spúšťač.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
sk: Akciu, ktorú ste vybrali už je priradená k tomuto spúšťaču.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
sk: Pridali ste akciu, ktorá mení vlastnosti príspevku. Aby mohla byť uložená zmena vlastností, bola pridaná akcia Uložiť príspevok.

en: When cron runs
sk: Keď je spustený cron.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sk: URL, na kterú má byť používateľ presmerovaný. Môže to byť vnútoná URL, napr. node/1234, alebo externá URL, napr. http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
sk: Pri ukladaní alebo aktualizovaní príspevku

en: After saving a new post
sk: Po uložení nového príspevku

en: After saving an updated post
sk: Po uložení aktualizácie príspevku

en: After deleting a post
sk: Po vymazaní príspevku

en: When content is viewed by an authenticated user
sk: Ak je obsah zobrazený autorizovanému používateľovi

en: Publish post
sk: Zverejniť príspevok

en: Unpublish post
sk: Nezverejniť príspevok

en: Make post sticky
sk: Prilepiť príspevok

en: Make post unsticky
sk: Odlepiť príspevok

en: Promote post to front page
sk: Zverejniť príspevok na titulnej strane.

en: Remove post from front page
sk: Odstrániť príspevok z titulnej strany

en: Change the author of a post
sk: Zmeniť autora príspevku

en: Save post
sk: Uložiť príspevok

en: Unpublish post containing keyword(s)
sk: Nepublikovaný príspevok obsahujúci kľúčové slovo/á

en: Display a message to the user
sk: Zobraziť správu používateľovi

en: Unpublish comment
sk: Nezverejnený komentár

en: Unpublish comment containing keyword(s)
sk: Zrušiť zverejnenie komentára obsahujúceho kľúčové slovo/á

en: Block current user
sk: Zablokovať aktuálneho používateľa

en: Ban IP address of current user
sk: Zablokovať IP adresu aktuálneho používateľa

en: Set @type %title to published.
sk: Zaradiť @type %title medzi zverejnené.

en: Set @type %title to unpublished.
sk: Zaradiť @type %title medzi nezverejnené.

en: Set @type %title to sticky.
sk: Prilepiť príspevok %title (@type) navrchu v zozname.

en: Set @type %title to unsticky.
sk: Zrušiť prilepenie príspevku %title (@type) navrchu v zozname.

en: Promoted @type %title to front page.
sk: Príspevok %title (@type) bol zobrazený na titulnej stránke.

en: Removed @type %title from front page.
sk: @type %title bol vymazaný z titulnej strany.

en: Saved @type %title
sk: @type %title bol uložený

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
sk: Bolo zmenené vlastníctvo príspevku %title (@type) na používateľa %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
sk: Príspevok bude nastavený do stavu Nevydané, ak obsahuje niektorý z vyššie uvedených reťazcov. Použite zoznam oddelený čiarkou. Napr. vtipné, bungee jumping, „Spoločnosť, s.r.o.“. V reťazcoch záleží na malých a veľkých písmenách.

en: After saving a new comment
sk: Po uložení nového komentára

en: After saving an updated comment
sk: Po uložení aktualizovaného komentáru.

en: After deleting a comment
sk: Po vymazaní komentára

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
sk: Ak si komentár prezerá overený používateľ.

en: Unpublished comment %subject.
sk: Nezverejnený komentár %subject

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
sk: Komentár nebude publikovaný, ak obsahuje niektoré z kľúčových slov. Kľúčové slová oddeľte čiarkou. Napr. Viagra, Cialis, „Telecom, a.s.“. V kľúčových slovách sú rozlišované malé a veľké písmená.

en: After a user account has been created
sk: Po vytvorení profilu používateľa

en: After a user's profile has been updated
sk: Po aktualizovaní profilu používateľa

en: After a user has been deleted
sk: Po odstránení používateľa

en: After a user has logged in
sk: Po prihlásení používateľa

en: After a user has logged out
sk: Po odhlásení používateľa

en: When a user's profile is being viewed
sk: Keď je prezeraný profil uživateľa

en: Blocked user %name.
sk: Zablokovaný používateľ: %name.

en: Banned IP address %ip
sk: Blokovaná IP adresa %ip

en: After saving a new term to the database
sk: Po uložení nového termínu do databázy.

en: After saving an updated term to the database
sk: Po uložení aktualizovaného termínu do databázy.

en: After deleting a term
sk: Po vymazaní termínu.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
sk: Povoľuje spúšťanie akcií pri určitých udalostiach v systéme, ako napríklad vytvorenie nového obsahu.

en: 1 read | @count reads
sk[0]: prečítané @countx
sk[1]: prečítané @countx
sk[2]: prečítané @countx

en: access statistics
sk: štatistika prístupov

en: view post access counter
sk: zobraziť počítadlo prístupov

en: Enables the categorization of content.
sk: Umožňuje kategorizáciu obsahu.

en: Path prefix
sk: Predpona cesty

en: Save rule
sk: Uložiť pravidlo

en: Delete contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
sk: Príklad: 'webmaster@priklad.sk' alebo 'obchod@priklad.sk'. Ak chcete určiť viac príjemcov, oddelte e-mailové adresy čiarkou.

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sk: Voliteľná automatická odpoveď. Pokiaľ nechcete používateľovi zaslať automatickú odpoveď, ponechajte prázdne.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sk: Zadaná adresa %recipient nie je platná.

en: Additional information
sk: Doplňujúce informácie

en: You can leave a message using the contact form below.
sk: Pomocou kontaktného formulára nám môžete poslať správu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
sk: Maximálny počet správ, ktoré môže používateľ odoslať za hodinu.

en: Contact form: category %category added.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category pridaná.

en: Contact form: category %category updated.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category aktualizovaná.

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en: Up to date translation
sk: Aktualizovať preklad

en: Outdated translation
sk: Preklad je zastaralý

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sk: <em>a</em> kde <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sk: <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Leave blank for none. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
sk: Odoslané údaje formulárov budú odmailované na túto adresu. Ponechajte pole prázdne ak nechcete zadať nič. Viacero emailových adries môžete oddeliť čiarkami.

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: field
sk: pole

en: Depends on: !dependencies
sk: Závisí na: !dependencies

en: Required by: !required
sk: Požadovaný modulmi: !required

en: Some required modules must be enabled
sk: Niektoré požadované moduly musia byť zapnuté

en: Would you like to continue with enabling the above?
sk: Chcete pokračovať a povoliť vyššie uvedené?

en: administer site configuration
sk: administrácia nastavení webu

en: clone
sk: klonovať

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
sk: Beztabuľkový, viac stĺpcový vzhľad s pevnou šírkou a možnosťou zmeny farby.

en: Translate
sk: Preložiť

en: File to import not found.
sk: Súbor, z ktorého sa má importovať, sa nepodarilo nájsť.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sk: Import prekladu zlyhal, pretože súbor %filename nie je možné načítať.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Export template
sk: Exportovať šablónu

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: The custom menu %title has been deleted.
sk: Vlastné menu %title bolo odstránené.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
sk: Používateľské menu %title bolo vymazané aj so všetkými položkami.

en: @type %title has been deleted.
sk: @type %title bol vymazaný.

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: GD !format Support
sk: Podpora GD !format

en: Page titles
sk: Titulky stránky

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Pokyny zobrazené používateľovi pod týmto poľom vo formulári pre editáciu.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: &lt;none&gt;
sk: - žiadne -

en: You're not allowed to input PHP code.
sk: Nemôžete vkladať PHP kódy.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
sk: Tento PHP kód bol nastavený administrátorom a bude nahradený ľubovoľnou hodnotou zadanou vyššie.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Možné hodnoty, ktoré toto pole môže obsahovať. Zadajte jednu hodnotu na riadok, vo formáte kľúč|označenie. Kľúčom je hodnota, ktorá bude uložená do databázy a musí sa zhodovať s typom poľa(%type). Označenie je voliteľné. Ak nie je definované, tak kľúč sa požije ako označenie.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: anonymous user
sk: anonymný používateľ

en: Page Type
sk: Typ Stránky

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-disabled">zakázaný</SPAN>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-enabled">povolený</SPAN>)

en: Save permissions
sk: Uložiť oprávnenia

en: The name %name has been denied access.
sk: Používateľovi %name bol zakázaný prístup.

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Please select a file.
sk: Zvoľte prosím súbor.

en: Search this site
sk: Hľadať na tomto webe

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Delete content type
sk: Odstrániť typ obsahu

en: Change book (update list of parents)
sk: Zmeniť knihu (aktualizovať zoznam nadradených položiek)

en: add content to books
sk: pridať obsah do knihy

en: administer book outlines
sk: administrácia obsahu knihy

en: create a new book
sk: vytvoriť novú knihu

en: edit permissions
sk: upraviť oprávnenia

en: edit order and titles
sk: upraviť poradie a názvy

en: Manage your site's book outlines.
sk: Správa osnov kníh na tomto webe.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sk: Z bezpečnostných dôvodov bol váš nahraný súbor premenovaný na %filename.

en: vocabulary
sk: slovník

en: notice
sk: poznámka

en: User account
sk: Používateľský účet

en: File download
sk: Prevzatie súboru

en: Acronym
sk: Skratka

en: No vocabularies available.
sk: Nebol vytvorený žiadny slovník.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
sk: Obrázok sa nepodarilo nahrať. Priečinok %directory neexistuje, alebo nemá povolený zápis.

en: Title only
sk: Iba názov

en: Post new comment
sk: Poslať nový komentár

en: Enabled for all pages
sk: Povolené pre všetky stránky

en: This module will do a 301 redirect for all nodes which have an alias but are not using that alias.
sk: Tento modul vykonáva 301 presmerovanie pre všetky uzly, ktoré majú alias, ale nepoužíva sa tento alias.

en: Searches for an alias of the current URL and 301 redirects if found. Stops duplicate content arising when path module is enabled.
sk: Hľadá alias aktuálnej URL a vykoná 301 presmerovanie, ak alias existuje. Zabráni duplikovaniu obsahu, ktoré sa vyskytuje, ak je povolený Path modul.

en: The field has been updated.
sk: Pole bolo aktualizované.

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Maximum resolution for Images
sk: Maximálne rozlíšenie pre obrázky

en: Defines an image field type.
sk: Definovať typ obrázkového poľa.

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: Returns information about an author in the system.
sk: Vráti informáciu o autorovi v systéme.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
sk: Vytvorí nový príspevok a prípadne ho publikuje.

en: Updates the information about an existing post.
sk: Aktualizuje informácie o existujúcom príspevku.

en: Returns information about a specific post.
sk: Zobrazí informácie o určitom príspevku.

en: Deletes a post.
sk: Odstráni príspevok.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
sk: Vráti zoznam najnovších príspevkov v systéme.

en: Updates information about an existing post.
sk: Aktualizuje informácie o existujúcom príspevku.

en: Uploads a file to your webserver.
sk: Nahrá súbor na server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
sk: Vráti zoznam všetkých kategórií, do ktorých je príspevok zaradený.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
sk: Vráti zoznam najnovších príspevkov v systéme, vhodný pre pomalšie pripojenia.

en: Sets the categories for a post.
sk: Nastaví kategórie pre príspevky.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
sk: Získa informáciu o XML-RPC metódach, ktoré server podporuje.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
sk: Získa informáciu o rozšíreniach pre formátovanie textu, ktoré server podporuje.

en: Error storing post.
sk: Chyba pri ukladaní príspevku.

en: You do not have permission to update this post.
sk: Nemáte oprávnenie aktualizovať tento príspevok.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
sk: Nie je možné nahrať súbor, pretože jeho veľkosť je väčšia ako maximálne povolená veľkosť @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
sk: Súbor nemôže byť pripojený k tomuto príspevku, pretože disková kvóta (@quota) bola prekročená.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
sk: Nie je možné nahrať súbor, pretože je možné nahrávať iba súbory nasledovných typov: @extensions

en: No file sent.
sk: Nebol odoslaný žiaden súbor.

en: Error storing file.
sk: Chyba pri ukladaní súboru.

en: Invalid post.
sk: Chybný príspevok.

en: The default maximum file size a user can upload.
sk: Predvolená maximálna veľkosť jedného súboru, ktorý môže používateľ nahrať.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
sk: Implicitná maximálna veľkosť všetkých súborov (v megabajtoch), ktoré môže mať používateľ na webe.

en: administer content with blog api
sk: spravovať obsah pomocou blog api

en: List, edit, or add user roles.
sk: Zobrazenie, úprava alebo pridanie kategórií používateľov.

en: edit role
sk: upraviť kategóriu používateľov

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázka (napr. 640x480). Ak ho nechcete obmedzovať, nastavte 0. Ak je nainštalovaný <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a>, budú obrázky, ktoré prekročia zadanú veľkosť zmenšené.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
sk: Môže byť nastavená maximálna dovolená veľkosť nahraného súboru. Ak bude obrázok nahraný a je nastavená max. veľkosť súboru, tento bude skontrolovaný a ak je väčší, bude zmenšený.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
sk: Maximálna veľkosť súboru, ktorý môže používateľ narať. Ak nahráte obrázok a bude nastavené maximálne rozlíšenie, bude skontrolované a ak bude väčšie ako je prípustné, bude zmenené.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
sk: Maximálna veľkosť všetkých súborov, ktoré môže mať používateľ na stránke.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
sk: Obrázky, ktoré majú väčšie rozmery ako %resolution budú zmenšené.

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: In the form of WW (01 - 53).
sk: Vo formáte TT (01-53).

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Block cache
sk: Vyrovnávacia pamäť blokov

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
sk: Tabuľková viacstĺpcová téma vo farbe marine a jaseň.

en: All recent posts
sk: Všetky nedávne príspevky

en: My recent posts
sk: Moje nedávne príspevky

en: Track posts
sk: Prehľad príspevkov

en: Enables tracking of recent posts for users.
sk: Umožňuje sledovanie najnovších príspevkov.

en: Direction
sk: Smer

en: @label (!name) - Allowed values
sk: @label (!name) - Povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Drupal core
sk: Jadro Drupalu

en: Book navigation block display
sk: Zobraziť navigáciu knihy

en: Minimum number of words
sk: Minimálny počet slov

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Password field is required.
sk: Musíte zadať heslo.

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Confirm password
sk: Potvrdenie hesla

en: Default display order
sk: Štandardné poradie

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
sk: Predvolené zoraďovanie pre nových používateľov a anonymných používateľov. Používatelia si môžu zmeniť zobrazenie na ovládacom paneli. Pre registrovaných používateľov sa toto nastavenie uloží.

en: No strings found for your search.
sk: Nenašli sa žiadne zhodné reťazce.

en: Administration theme
sk: Téma vzhľadu administrácie

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Check username
sk: Preveriť používateľské meno

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sk: Ďakujem, že ste požiadali o účet. Váš účet práve čaká na schválenie administrátorom stránky.<br />Zatiaľ vám bola na vašu e-mailovú adresu odoslaná uvítacia správa s detailnými pokynmi.

en: Enable personal contact form by default
sk: Implicitne zapnúť súkromný kontaktný formulár

en: Default status of the personal contact form for new users.
sk: Predvolené nastavenia zobrazovania kontaktného formulára pre nových používateľov.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
sk: Informácie, ktoré sa zobrazujú na <a href="@form">kontaktnej stránke</a>. Môžu obsahovať čokoľvek od rád pre odosielanie až po poštovú adresu či telefónne číslo.

en: Afar
sk: Afarčina

en: Somali
sk: Somálčina

en: Komi
sk: Komijčina

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Enable developer modules
sk: Povoliť vývojárske moduly

en: Disable developer modules
sk: Vypnúť vývojárske moduly

en: Collapse fieldsets on modules page
sk: Zbaliť skupiny modulov na stránke modulov

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Disabled these modules: !module-list.
sk: Vypnúť tieto moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
sk: Nie sú povolené žiadne vývojárske moduly.

en: display drupal links
sk: zobraziť drupal odkazy

en: Default sort order
sk: Predvolené poradie

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné upozornenie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím, vytvorte súbor .htaccess v priečinku %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
sk: Súbor %file nebol uložený, pretože je veľký. Maximálna dovolená veľkosť pre ukladané súbory je  %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
sk: Súbor %file nemohol byť uložený, pretože nebol nahraný celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť. Došlo k neznámej chybe.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
sk: Podporované sú iba formáty JPEG, PNG a GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Obrázku boli zmenené rozmery tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixlov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nepodarilo sa uložiť súbor %file do %destination.

en: Add to book outline
sk: Pridať do osnovy

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: outdated
sk: zastaraný

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sk: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
sk: pridať preklad

en: Translations of %title
sk: Preklad %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
sk: Maximálna veľkosť nahraného súboru je %filesize. Nahrať môžete iba tieto typy súborov: %extensions

en: Path: !path
sk: Cesta: !path

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
sk: Názov má viac ako 255 znakov. Zmeňte meno a skúste to znova.

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
sk: Modul Taxonomy umožňuje triediť obsah do kategórií a podkategórií.  Slovníky s voľným označovaním sú vytvárané samotnými používateľmi priebežne pri vkladaní príspevkov (tak, ako to býva v blogoch a aplikáciách pre komunity). Riadené slovníky umožňujú používať iba správcom preddefinovaný krátky zoznam termínov ale i komplexné hierarchie s mnohými väzbami medzi rôznymi termínmi. Tieto metódy sa dajú využiť pre rôzne typy obsahu a navzájom ich kombinovať, čo umožňuje vytvoriť výkonné a flexibilné metódy pre kategorizovanie a prezentovanie obsahu.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
sk: Napríklad: vytvárate web "kuchárska kniha" a chcete triediť príspevky podľa typu jedla a aj podľa času prípravy. Slovník vám umožnuje  triediť obsah podľa kritérií pre každú túto vlastnosť nezávisle, namiesto vytvárania značiek pre všetky možné kombinácie.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
sk: Typ jedla: <em>predjedlo, hlavné jedlo, šalát, dezert</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
sk: Čas prípravy: <em>0-30min, 30-60min, 1-2 h, 2h a viac</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
sk: Každý termín taxonómie (v iných systémoch často nazývaný 'kategória‘ alebo 'značka‘) automaticky poskytuje zoznam príspevkov a súvisiaci RSS zdroj. Tieto URL taxonómie/termínu môžu byť nastavené ku generovaniu AND alebo OR zoznamov príspevkov triedených podľa termínov. V našom príklade s kuchárskymi recepty je možné jednoducho zobraziť 'hlavné chody', 'recepty na 30 minút' alebo 'predjedlá a hlavné chody na 30 minút' pomocou jednotlivých termínov alebo ich vzájomných kombinácií. Existuje značné množstvo modulov, ktoré môžu zmeniť a rozšíriť funkcie tohto modulu jadra pre zobrazovanie a organizáciu termínov.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
sk: Termíny môžu byť tiež organizované v administračnom rozhraní do vzťahov rodič/nasledovník. Takto možno napr. vytvoriť slovník triediaci zeme podľa ich geopolitického regiónu. Modul taxonomy umožňuje pokročilé vytváranie hierarchií, napr. umiestnenie Turecka zároveň do oblasti ‚Blízky východ‘ aj ‚Európa‘.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
sk: Modul taxonomy podporuje používanie synoným a príbuzných termínov, ale túto funkciu nepoužíva priamo, avšak ďalšie podporované alebo vaše vlastné moduly môžu túto rozšírujúcu funkciu naplno využiť.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
sk: Modul Taxonomy umožňuje kategorizovať obsah s využitím označení aj administrátorom definovaných termínov. Je to flexibilný nástroj na triedenie obsahu s mnohými funkciami. Najprv vytvorte 'Slovník', ktorý bude obsahovať niekoľko termínov. Môžete vytvoriť jeden slovník s voľnými označeniami pre všetko, alebo vytvoriť niekoľko kontrolovaných slovníkov, do ktorých zadefinujete rôzne vlastnosti obsahu, napr. 'Krajiny', 'Farby'.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
sk: Nižšie uvedený zoznam vám umožní nastaviť a upraviť slovníky alebo k nim priradené termíny (tagy) definované na tomto webe. Slovníku môže byť (volitelne) priradený konkrétny typ obsahu, ako je vidieť ve stĺpci <em>Typ</em>, a bude zobrazený, keď sa vytvára alebo upravuje príspevok tohoto typu. Viaceré slovníky zviazané s rovnakým typom obsahu sa zobrazia v nižšie uvedenom výpise. Poradie slovníkov je možné zmeniť pretiahnutím ovládacieho prvku v stĺpci <em>Názov</em> do nového umiestnenia v zozname.  (Kliknite na ovládací prvok a počas presunu držte ľavé tlačidlo myši.) Nezabudnite, že zmeny se uložia až po stlačení tlačidla <em>Uložiť</em> na spodu stránky.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
sk: %capital_name je slovník pre free-tagging. Pre zmenu mena alebo popisu termínu je treba kliknúť na odkaz <em>upraviť</em> vedľa termínu.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
sk: %capital_name je slovník bez hierarchie. Termíny v slovníku %name môžete organizovať pomocou značiek na ľavej strane tabuľky. Pre zmenu mena alebo popisu termínu je treba kliknúť na odkaz <em>upraviť</em> vedľa termínu.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
sk: %capital_name je slovník s jednoduchou hierarchiou. Termíny v slovníku %name môžete organizovať pomocou značiek na ľavej strane tabuľky. Pre zmenu mena alebo popisu termínu je treba kliknúť na odkaz <em>upraviť</em> vedľa termínu.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
sk: %capital_name je slovník s viacnásobnou hierarchiou. Termíny v slovníku %name môžete organizovať pomocou značiek na ľavej strane tabuľky. Pre zmenu mena alebo popisu termínu je treba kliknúť na odkaz <em>upraviť</em> vedľa termínu. Drag and drop nie je pre viacnásobnú hierarchiu podporovaný, ale môžete ho znovu povoliť vypnutím viacnásobnej hierarchie.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
sk: Nastavuje zobrazovanie slovníka administrátorom a používateľom a typ obsahu, ktorý je možné týmto slovníkom triediť. Značky umožňujú používateľom vytváranie termínov pri vkladaní príspevkov uvedením zoznamu čiarkou oddelených značiek. Inak sa termíny vyberajú zo zoznamu a môžu ich vytvárať iba používatelia s oprávnením „administrovať taxonómiu“.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
sk: Správa označovania, kategorizácie a triedenie obsahu.

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Database port
sk: Port databázy

en: Re-index site
sk: Preindexovať web

en: Are you sure you want to re-index the site?
sk: Naozaj chcete preindexovať web?

en: Meta tags
sk: Meta tagy

en: Save and continue
sk: Uložiť a pokračovať

en: Admin
sk: Administrátor

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sk: Tieto nastavenia sú potrebné len pre niektoré servery. Pokiaľ si nie ste istý, čo sem máte zadať, ponechajte predvolené hodnoty alebo požiadajte vášho poskytovateľa webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
sk: Pokiaľ je vaša databáza uložená na inom serveri, tak zadajte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sk: Ak váš databázový server používa neštandardný port, tu napíšte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
sk: Port k databáze musí byť číslo.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sk: Medzery sú dovolené; interpunkcia dovolená nie je, okrem bodiek, pomlčiek a podčiarkovníkov.

en: view uploaded files
sk: zobraziť nahrané súbory

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary links
sk: Sekundárne odkazy

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie určitých elementov stránky.

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Referenced user
sk: Referovaný používateľ

en: create url aliases
sk: vytvoriť url aliasy

en: administer url aliases
sk: administrácia url aliasov

en: File browser
sk: Prehliadač súborov

en: Configuration profiles
sk: Konfigurácia profilov

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. Hint: ID of Body fields in most node types is edit-body.
sk: Ak nepoužívate žiadny WYSIWYG editor, táto funkcia vám umožní pridať obrázky a súbory ako <strong>html kód do ktoréhokoľvek  textového poľa</strong>. Zadajte <strong>čiarkami oddelený zoznam ID textových oblastí</strong>, pri ktorých chcete povoliť odkaz na IMCE. Rada: ID tiel polí väčšiny príspevkov je editovacia oblasť edit-body.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
sk: Predvolené správanie pre existujúce súbory počas nahrávania

en: Keep the existing file renaming the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a nový súbor premenovať

en: Keep the existing file rejecting the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a odmietnuť nový súbor

en: Replace the existing file with the new one
sk: Nahradiť existujúci súbor novým súbor

en: Default method for creating thumbnails
sk: Predvolená metóda pre vytváranie náhľadov

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
sk: Prispôsobiť veľkosť obrázku s rešpektovaním rozmerov náhľadu.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
sk: Najprv prispôsobiť veľkosť a potom orezať obrázok, aby zodpovedal rozmerom náhľadu.

en: Assigned profile
sk: Priradené profily

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, <strong>weight</strong> property will determine the assigned profile. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
sk: Pre používateľov, ktorí patria do <strong>viacerých kategórií</strong>, sa  <strong>váha</strong> určí priradeným profilom. Ľahšie kategórie, ktoré sú umiestnené vyššie určujú precedens. Takže kategória administrátorov by mala prebiť  ostatné kategórie priradením menšej váhy( napr. -10).

en: Role-profile assignments
sk: Priradenie profilov k používateľským kategóriám

en: Assign profiles to user roles.
sk: Priradiť  profily k používateľským kategóriám

en: Settings were imported from the profile %name
sk: Nastavenia boli importované z profilu %name

en: Give a name to this profile.
sk: Priradiť meno tomuto profilu.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
sk: Pre maximálnu možnú hodnotu zadajte 0.

en: Directory quota
sk: Kvóta pre priečinok

en: Define the upload quota per directory. Total user quota is proportional to the number of directories that the user has upload access to.
sk: Definujte kvótu na nahrávanie pre priečinok. Celková používateľova kvóta bude násobkom počtu priečinkov, do ktorých má používateľ prístup.

en: Total user quota
sk: Celková kvóta pre používateľa

en: You can force total user quota to be a value independent of directory quota. <strong>This quota is calculated using the files table in the database, so that it will not include the files uploaded via FTP or by previous versions of IMCE(4.7.x and 5.x)</strong>. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
sk: Môžete nadradiť celkovú kvótu pre používateľa nad nezávislú hodnotu kvóty priečinka. <strong>Táto kvóta je vypočítaná použitím tabuľky súborov v databáze, takže nezahŕňa súbory nahrané prostredníctvom FTP alebo pomocou predchádzajúcej verzie IMCE(4.7.x a 5.x)</strong>. Môžete súčasne použiť oba typy kvót alebo ignorovať toto nastavenie zadaním hodnoty 0.

en: Set to * to remove the restriction.
sk: Zadajte * ak chcete zrušiť obmedzenia.

en: Maximum image resolution
sk: Maximálne rozlíšenie obrázka

en: Maximum number of files per operation
sk: Maximálny počet súborov na operáciu

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
sk: Môžete používateľom povoliť označiť viacero súborov pre operáciu ako napríklad mazanie, zmena veľkosti atď. Súbory sa dávkovo spracujú pri jednej operácii Drupalu, čo môže byť dobré. Avšak počas spracovania scriptu môže neúmerne narásť zaťaženie procesora a spotreba pamäte, čo môže mať za následok obmedzenie zdrojov servera, čo je veľmi zlé. Pre neobmedzený počet spracovávaných súborov, nastavte parameter na 0.

en: Profile has been added.
sk: Profil bol pridaný.

en: Including subdirectories
sk: Vrátane podpriečinkov

en: Directory path
sk: Cesta k priečinku

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Definujte priečinky, ku ktorým používatelia budú môcť pristupovať.
    <ul>
    <li>Pre definovanie cesty k priečinku použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Ak chcete definovať kmeňvý priečinok zadajte <strong>.</strong>(bodku) .</li>
    <li>Ako náhradu za ID používateľa použite <strong>%uid</strong>. Napr: <em>pouzivatelia/pouzivatel%uid</em> vytvorí priečinky ako napríklad <em>pouzivatelia/pouzivatel1</em>, <em>pouzivatelia/pouzivatel42</em>, atď.</li>
    <li>Ak chcete odstrániť priečinok zo zoznamu, nechajte cestu k priečinku prázdnu.</li>
    <li>Ak chcete väčšiu flexibilitu v cestách k priečinkom, môžete pri vytváraní cesty k priečinku využiť PHP.<br>
    Pre spustenie PHP cesta musí začínať <strong>php:</strong> a zvyšok musí byť platný php kód, ktorý je potrebný na vytvorenie aktuálnej cesty k priečinku. <br>Napr.: <strong>php: return 'pouzivatelia/'.$user-&gt;name;</strong> vytvorí cestu k priečinku<strong>pouzivatelia/MENO</strong>.<br>
    Príklad viacúrovňových priečinkov <strong>php: return date('Y', $user-&gt;created).'/'.date('m', $user-&gt;created).'/'.$user-&gt;uid;</strong> vytvorí sa ako cesta <strong>ROK/MESIAC/ID-POUZIVATELA</strong>, výsledkom budú priečinky samoorganizujúce priečinky na základe dátumu vytvorenia konta používateľa.<br>
    Všimnite si, že môžete použiť premennú $user miesto $GLOBALS['user'] pretože to nie je vždy rovnaký objekt.</li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že oprávnenia k miniatúram nemajú vplyv na vytváranie miniatúr pri nahrávaní súborov. Viď opis miniatúr nižšie.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac na obnovenej stránke.</p>

en: You may create a list of thumbnail options that users can choose from.
    <ul>
      <li>Use alphanumeric characters as thumbnail names.</li>
      <li>Specify dimensions as <strong>WidthxHeight</strong>.</li>
      <li>Prefix and suffix are strings that are added to original file name to create the thumbnail name.</li>
      <li>An example thumbnail: Name = <strong>Small</strong>, Dimensions = <strong>80x80</strong>, Prefix = <strong>small_</strong></li>
    </ul>
    <p>Note that users will always be able to create thumbnails on file upload no matter what the thumbnail permission is. To disable thumbnail creation on file upload you should not define any thumbnails here.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Môžete vytvoriť zoznam volieb, z ktorého si môže používateľ vybrať.
    <ul>
    <li>Pre mená miniatúr použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Určte rozmery v tvare <strong>ŠírkaxVýška</strong>.</li>
    <li>Predpona a prípona sú reťazce, ktoré sa pridajú k názvu originálneho súboru, pomocou ktorých sa vytvorí názov miniatúry.</li>
    <li>Príklad miniatúry: Meno = <strong>Malý</strong>, Rozmery = <strong>80x80</strong>, Predpona = <strong>maly_</strong></li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že používatelia budú mať možnosť vytvárať miniatúry pri nahrávaní súboru navzdory na to aké sú oprávnenia na miniatúr. Ak chcete vypnúť vytváranie miniatúr pri nahrávaní súboru nedefinujte tu žiadne miniatúry.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac  na obnovenej stránke.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť profil %name?

en: Profile has been deleted.
sk: Profil bol zmazaný.

en: Import settings from other profiles
sk: Importovať nastavenia z iných profilov

en: Duplicate directory paths are not allowed.
sk: Duplicitná cesta k priečinku nie je povolená.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
sk: %dirname nie je akceptovateľné ako meno priečinka.

en: Create thumbnails
sk: Vytvoriť miniatúry

en: Selected files
sk: Označené súbory

en: Width x Height
sk: Šírka x Výška

en: Create a new image
sk: Vytvoriť nový obrázok

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
sk: Nemáte dovolené pracovať s viac ako %num súbormi súčasne.

en: directory (%dir)
sk: priečinok (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Upload failed.
sk: Nahrávanie zlyhalo.

en: File deletion successful: %files.
sk: Zmazanie bolo úspešné: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
sk: Prosím zadajte rozmery v povolenom rozsahu od 1x1 do @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
sk: Zmena rozmerov bola uspešná: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
sk: Vytváranie miniatúry (%thumbnames) bolo úspešné pre %filename.

en: %filename is not an image.
sk: %filename nie je obrázok.

en: Scaling up is not allowed.
sk: Zmena rozmerov nie je povolená.

en: %filename(%dimensions) already exists.
sk: %filename(%dimensions) už existuje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
sk: %filename nemôže byť zmenený na rozmery %dimensions

en: File browser is set to reject the upload of existing files.
sk: Prehliadač súborov je nastavený tak aby zabránil prepísaniu už existujúcich súborov.

en: Unable to get a working directory for the file browser!
sk: Nedá sa získať pracovný priečinok pre prehliadač!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
sk: Pre prehliadač súborov nebol zadaný žiaden platný priečinok!

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
sk: Prezeranie súborov v priečinku %dir je vypnuté.

en: Do you want to refresh the current directory?
sk: Chcete obnoviť súčasný adresár?

en: Delete selected files?
sk: Zmazať vybrané súbory?

en: Please select a thumbnail.
sk: Prosím vyberte miniatúru.

en: You must select at least %num files.
sk: Musíte označiť aspoň %num súborov

en: Send to @app
sk: Odoslať do @app

en: textarea
sk: textová oblasť

en: Tips
sk: Tipy

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
sk: Označte súbor kliknutím na príslušný riadok v zozname súborov.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
sk: Pomocou Ctrl+klik pridáte súbory do výberu alebo ich z výberu odstránite.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
sk: Pomocou Shift+klik označíte celú oblasť súborov. Kliknite na začiatok oblasti a potom shift+klik na koniec oblasti.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
sk: Preusporiadanie súborov je možné kliknutím na hlavičku stĺpca zoznamu súborov.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
sk: Zmenu veľkosti pracovných priestorov môžete vykonať ťahaním vodorovných alebo zvislých líšt.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
sk: Klávesové skratky pre zoznam súborov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
sk: Klávesové skratky pre označené súbory: enter/insert, delete, R-zmena veľkosti, T-miniatúry, U-nahrávanie.

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
sk: Klávesové skratky pre zoznam priečinkov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end.

en: Limitations
sk: Obmedzenia

en: !num files using !dirsize of !quota
sk: !num súborov používa !dirsize z !quota

en: unlimited quota
sk: neobmedzená kvóta

en: Language negotiation
sk: Pravidlo pre výber jazyka

en: Status report
sk: Hlásenie stavu

en: Not writable
sk: Nie je zapisovateľný

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Identification
sk: Identifikácia

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: host
sk: hostiteľ

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
sk: Toto bude hlavná stránka knihy.

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Notify user of new account
sk: Upozorniť používateľa na nový účet

en: Input type
sk: Typ vstupu

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá nahrať, pretože cieľový priečinok %directory nie je možné nájsť alebo jeho práva neumožňujú zápis do priečinka.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
sk: <em>Stránka</em> je svojou formou podobná <em>článku</em>, predstavuje jednoduchú metódu akou sa dajú vytvárať a zobrazovať informácie, ktoré sa málokedy menia, ako napríklad časť "O škole". Je prednastavené, že ku obsahu <em>stránky</em> návštevníci nemôžu pridávať svoj komentár a skrátený zápis sa nevytvára na titulnej strane.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
sk: <em>Článok</em> je svojou formou podobný ako <em>stránka</em>, je ideálny na vytváranie a zobrazovanie obsahu, ktorý informuje alebo  upútava návštevníkov stránky. Aktuality, inzeráty, a informačné texty môžu byť vytvárané pomocou <em>článku</em>. Je prednastavené, že <em>článok</em> je automaticky zaradený na titulnú stránku, a poskytuje možnosť používateľom pridať komentár.

en: Terms in %vocabulary
sk: Termíny v %vocabulary

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Path to custom icon
sk: Cesta k voliteľnej ikone

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
sk: Uzly sú primárnym obsahom Drupal stránok.

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sk: Nižšie sa nachádza zoznam komentárov, ktoré čakajú na schválenie. Na schválenie komentára kliknite na "upraviť" a potom zmeňte stav na Schválené. Po kliknutí na predmet sa zobrazí celý komentár, kliknutím na meno autora môžete upraviť informácie používateľa, "upraviť" upraví text a "odstrániť" odstráni príspevok.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
sk: Zobraziť komentáre a frontu komentárov pre moderovanie.

en: Delete comment
sk: Odstrániť komentár

en: Reply to comment
sk: Odpovedať na komentár

en: Default display mode
sk: Predvolený zobrazovací režim

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
sk: Predvolené zobrazenie komentárov. Pri rozšírenom zobrazení je vidieť telo komentára. Pri vláknovom zobrazení sa odpovede držia pri sebe.

en: Default comments per page
sk: Štandardný počet komentárov na stránke

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
sk: Predvolený počet komentárov na jednej stránke: viac komentárov sa rozdelí na niekoľko strán.

en: Comment controls
sk: Ovládanie komentárov

en: Display above the comments
sk: Zobraziť nad komentármi

en: Display below the comments
sk: Zobraziť pod komentármi

en: Display above and below the comments
sk: Zobraziť nad aj pod komentármi

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
sk: Umiestnenie ovládania pre komentáre. Používateľ môže zmeniť štandardný režim zobrazenia a poradie komentárov.

en: Comment subject field
sk: Predmet komentára

en: Can users provide a unique subject for their comments?
sk: Môžu používatelia uvádzať nové témy v komentároch?

en: You are not authorized to post comments.
sk: Nemáte oprávnenie na posielanie komentárov.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sk: Táto diskusia je uzatvorená: nemôžete písať nové komentáre.

en: You are not authorized to view comments.
sk: Nemáte oprávnenie na prezeranie komentárov.

en: Comment: updated %subject.
sk: Komentár: aktualizovaný %subject.

en: Comment: added %subject.
sk: Komentár: pridaný %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť komentár %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sk: Budú odstránené taktiež reakcie na tento komentár. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Publish the selected comments
sk: Zverejniť zvolené komentáre

en: Unpublish the selected comments
sk: Zrušiť zverejnenie zvolených komentárov

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
sk: Neexistujú žiadne komentáre, ktoré by sa dali odstrániť alebo bol vami vybraný komentár odstránený medzičasom už iným administrátorom.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto a s nimi zviazané komentáre?

en: You have to specify a valid author.
sk: Musíte zadať platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
sk: Meno, ktoré ste použili, patrí zaregistrovanému používateľovi.

en: You have to leave your name.
sk: Musíte zadať svoje meno.

en: The e-mail address you specified is not valid.
sk: Zadali ste neplatnú e-mailovú adresu.

en: You have to leave an e-mail address.
sk: Musíte zadať e-mailovú adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
sk: URL adresa vašej domovskej stránky nie je platná. Musí byť presne zadaná, tj. v tvare <code>http://priklad.sk/priečinok</code>.

en: (No subject)
sk: (bez predmetu)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
sk: Vyberte si, ako chcete zobrazovať komentáre a kliknite na "Uložiť zmeny".

en: Comment viewing options
sk: Voľby prehliadania komentárov

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sk: Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte <a href="@login">prihlásiť</a> alebo <a href="@register">zaregistrovať</a>.

en: Comment: deleted %subject.
sk: Komentár: vymazaný %subject.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Access type
sk: Typ prístupu

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: Use default image
sk: Použiť predvolený obrázok

en: Choose a image that will be used as default.
sk: Vybrať obrázok, ktorý bude použitý ako predvolený.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
sk: Maximálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahraný väčší obrázok, tak bude jeho veľkosť zmenšená na tieto rozmery.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: Add feed
sk: Pridať kanál správ

en: File system
sk: Systém súborov

en: Ends with
sk: Končí s

en: @name's blog
sk: Blog používateľa @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
sk: Pokiaľ chcete kontaktovať ostatných používateľov, musíte zadať platnú e-mailovú adresu. Upravte prosím svoje <a href="@url">používateľské informácie</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
sk: Nemôžete kontaktovať viac ako %number používateľov za hodinu. Skúste to prosím neskôr.

en: XSS Filter
sk: Filter XSS

en: XSS Filter.
sk: Filter XSS.

en: Switch to plain text editor
sk: Prepnúť na editor jednoduchého textu

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Join summary
sk: Pripojiť zhrnutie

en: Split summary at cursor
sk: Oddeliť zhrnutie nad pozíciou kurzora

en: Enter your @s username.
sk: Zadajte svoje používateľské meno @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
sk: Váš avatar alebo fotografia. Maximálne rozmery sú %dimensions a maximálna veľkosť je %size kB.

en: Posted in
sk: Poslané do

en: Cannot delete non-existent comment.
sk: Komentár sa nedá odstrániť pretože neexistuje.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
sk: Jednotlivým kategóriám používateľov môžu byť nastavené práva k písaniu komentárov. Ak majú anonymní používatelia dovolené písať komentáre, ich kontaktné informácie, ktoré môžu byť použité pri písaní ďalších komentárov, sú uložené pomocou tzv. Cookies na počítači používateľa. Používatelia môžu upravovať svoje komentáre pokiaľ na ne ešte nikto neodpovedal. Modul Comment používa rovnaké formáty textu ako iné typy obsahu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@comment">modul Comment</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
sk: Nižšie sa nachádza zoznam uverejnených komentárov. Po kliknutí na predmet sa zobrazí celý komentár, kliknutím na meno autora môžete upraviť informácie používateľa, "upraviť" upraví text a "odstrániť" odstráni príspevok.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
sk: Prinúti používateľa prezrieť jeho komentár kliknutím na tlačidlo 'Náhľad', predtým pridaním komentára

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sk: Nemáte právo posielať komentáre alebo ste poslali komentár k uzavretému príspevku %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
sk: @datetime poslal !username.

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: <Basic validation>
sk: <Základná kontrola>

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: !name's blog
sk: !name bloguje

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
sk: Toto sa zobrazí ako meno tohoto bloku v administrácia >> prvky webu >> bloky.

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: Image preview
sk: Náhľad obrázku

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pokiaľ si nie ste istý(á), nezadávajte nič.

en: View link
sk: Ukázať link

en: %title field is required.
sk: Pole %title je povinné.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: @type %title has been created.
sk: @type %title bol vytvorený.

en: @type %title has been updated.
sk: @type %title bol aktualizovaný.

en: The post could not be saved.
sk: Príspevok nemôže byť uložený.

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: %message in %file on line %line.
sk: %message v súbore %file na riadku %line.

en: Picture image path
sk: Cesta k obrázkom

en: You do not have any administrative items.
sk: Nenašli sa žiadne položky administrácie.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
sk: Vo vašej inštalácii Drupalu bol nájdený jeden alebo viac problémov. Pre viac informácií prosím skontrolujte stránku s <a href="@status">hlásením stavu</a>.

en: Help topics
sk: Témy pomocníka

en: Help is available on the following items:
sk: Pomocník je dostupný pre nasledujúce položky:

en: No help is available for module %module.
sk: Pre modul %module nie je k dispozícii pomocník.

en: @module administration pages
sk: Stránky pre administráciu modulu @module

en: By module
sk: Podľa modulu

en: Manage your site's content.
sk: Správa obsahu webu.

en: Control how your site looks and feels.
sk: Nastavenie vzhľadu a funkcie webu.

en: Adjust basic site configuration options.
sk: Nastaviť základné voľby konfigurácie webstránky.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
sk: Správa používateľov webu, skupín a prístupu k jednotlivým možnostiam.

en: View reports from system logs and other status information.
sk: Pozrite si hlásenia v systémových záznamoch a iných stavových informáciách.

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Translate interface
sk: Preklad rozhrania

en: Add language
sk: Pridať jazyk

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: Delete string
sk: Odstrániť reťazec

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť jazyk %name?

en: The language %locale has been removed.
sk: Jazyk %locale bol odstránený.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sk: Naozaj chcete odstrániť reťazec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sk: Vymazanie reťazca odstráni všetky preklady tohoto reťazca vo všetkých jazykoch. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: locale
sk: lokalizácia

en: AM
sk: dopoludnia

en: PM
sk: popoludní

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Multilingual support
sk: Viacjazyčná podpora

en: Enabled, with translation
sk: Povolené, s prekladom

en: Publish comment
sk: Zverejniť komentár

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: Configure ImageAPI.
sk: Nastaviť ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
sk: Nie sú povolené žiadne nástroje pre prácu s obrázkami. Nástroje pre prácu s obrázkami môžu byť povolené na stránke <a href="!admin-build-modules">administrácia modulov</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Nástroj %toolkit je jediný povolený nástroj pre prácu s obrázkami. Drupal ho bude používať pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: Select a default image processing toolkit
sk: Vyberte predvolený nástroj pre prácu s obrázkami

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Toto nastavenie umožňuje zvoliť, ktorý nástroj pre prácu s obrázkami použije Drupal pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
sk: Nepodarilo sa nastaviť oprávnenia pre cieľový súbor: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Definuje kvalitu obrázku pre manipuláciu s JPEG. Rozpätie od 0 do 100. Väčšie hodnoty znamenajú lepšiu kvalitu, ale aj väčšiu veľkosť súborov.

en: Compression Quality
sk: Kvalita kompresie

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Rozsahy od 0 do 100. Vyššie hodnoty znamenajú kvalitnejšie obrázky ale tiež väčšie súbory.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
sk: Zaškrtnutím tohto nastavenia sa zobrazia ImageMagick príkazy a výstup používateľom s oprávnením <em>administrovať konfiguráciu stránky</em> .

en: Version information
sk: Informácie o verzií

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
sk: ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary bol nájdený a vrátil tieto informácie o verzii.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
sk: Kvalita kompresie musí byť medzi 0 a 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
sk: Zadaná ImageMagick cesta %file neexistuje.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
sk: Určená ImageMagick cesta %file nie je správna.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
sk: Bezpečnostné obmedzenie PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> je nastavené na %open-basedir, čo môže prekážať pri pokuse vyhľadať ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
sk: Sada nástrojov ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
sk: Nedostupné žiadne nástroje pre ImageAPI

en: PHP GD was not compiled with %format support.
sk: PHP GD nebola skompilovaná s podporou %format.

en: GD Image Rotation
sk: GD rotácia obrázkov

en: Low Quality / Poor Performance
sk: Nízka kvalita / Slabý výkon

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
sk: Nainštalovaná verzia PHP GD nepodporuje rotáciu obrázkov. Zrejme bolo skompilované použitím oficiálnych GD knižníc z <a class="linkification-ext" href="http://www.libgd.org" title="Linkification: http://www.libgd.org">http://www.libgd.org</a> namiesto GD knižníc pribalených s PHP. Mali by ste prekompilovať PHP s GD použitím pribalených GD knižníc. Pozrite na @url. Zatiaľ bude dočasne použitá PHP funkcia imagerotate.

en: GD Image Filtering
sk: GD filtrovanie obrázkov

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
sk: Nainštalovaná verzia PHP GD nepodporuje filtrovanie obrázkov (presýtenie, rozmazanie, negáciu a iné). Zrejme bolo skompilované použitím oficiálnych GD knižníc z <a class="linkification-ext" href="http://www.libgd.org" title="Linkification: http://www.libgd.org">http://www.libgd.org</a> namiesto GD knižníc pribalených s PHP. Mali by ste prekompilovať PHP s GD použitím pribalených GD knižníc. Pozrite na @url. Zatiaľ bude dočasne použitá PHP funkcia imagefilter.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
sk: ImageAPI umožňuje použitie viacerých nástrojov pre prácu s obrázkami.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
sk: Používa zabudovanú podporu spracovania obrázkov GD2 v PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
sk: Podpora ImageMagick príkazového riadka.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
sk: Chýba formulár pre nastavenia ImageAPI nástroja

en: administer imageapi
sk: administrovať imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
sk: Modul ImageAPI vyžaduje k svojej práci toolkit ako napr. ImageAPI GD alebo ImageAPI ImageMagick. Choďte na !modules a povoľte jeden z nich.

en: ImageAPI GD Memory Limit
sk: ImageAPI GD pamäťový limit

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
sk: Dôrazne sa odporúča, aby ste nastavili PHP memory_limit na 96M pre použitie ImageAPI GD. Obrázky s veľkosťou 1600x1200 spotrebujú pri dekomprimácií cca. 45M pamäte a existujú prípady, keď ImageAPI GD pracuje naraz na dvoch dekomprimovaných obrázkoch.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). An empty value will cause images that support transparency to have transparent backgrounds, otherwise it will be white.
sk: Farba pozadia, ktoré bude použité pre exponované oblasti obrázka. Použite web-štýl hex farieb (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Prázdna hodnota pre obrázky podporujúce priehľadnosť znamená priehľadné pozadie, v opačnom prípade bude biele.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vymazaná.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vyprázdnená.

en: Override Defaults
sk: Nahradiť predvolené

en: Unknown Action.
sk: Neznámy proces.

en: Unknown Preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: The action was succesfully updated.
sk: Proces bol aktualizovaný

en: ImageCache already generating: %dst, Lock file: %tmp.
sk: ImageCache už generuje: %dst, Súbor so zámkom: %tmp.

en: Manage ImageCache presets.
sk: Správa ImageCache predvolieb.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
sk: Umiestnite nasledujúci úryvok kódu vo vašom module ako súčasť <code>hook_imagecache_default_presets()</ code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
sk: %p nie je adresár, alebo webserver ho nemôže čítať.

en: Display the node with standard node view.
sk: Zobraziť uzol so štandardným pohľadom.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
sk: Priečinok %file nie je chránený voči zmene a to môže ohroziť bezpečnosť webu. Zmeňte oprávnenia na priečinok tak, aby sa do neho nedalo zapisovať.

en: Currently using !item !version
sk: Práve sa používa !item !version

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Hindi
sk: Hindčina

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
sk: Pokúsili ste sa použiť jednorázové prihlasovacie meno pre účet, ktorý bol blokovaný.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
sk: Používateľ %name použil jednorazový prihlasovací odkaz v čase %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
sk: Bol vytvorený nový účet používateľa <a href="@url">%name</a>. E-mail nebol poslaný.

en: Registration successful. You are now logged in.
sk: Úspešná registrácia. Boli ste prihlásený.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
sk: Novému používateľovi <a href="@url">%name</a> bolo odoslané heslo spolu s ďalšími inštrukciami.

en: New user: %name (%email).
sk: Nový používateľ: %name (%email).

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Node module form.
sk: Formulár modulu Node.

en: Locale module form.
sk: Formulár modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
sk: Formulár modulu Taxonomy.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
sk: Všetky symboly pre dátumy vytvorenia obsahu môžu byť tiež používané s prefixom "mod-";  týmto sa bude používať dátum modifikácie skôr ako dátum vytvorenia.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
sk: Cesta menu (tak ako sa zobrazuje v navigácii), pričom neobsahuje Domov alebo [menu]. Oddeľované "/".

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
sk: Nebolo možné zapísať nastavenia %settings, prosím skontrolujte oprávnenia súboru.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
sk: Nebolo možné otvoriť %settings, prosím skontrolujte oprávnenia súboru.

en: Default argument
sk: Predvolený argument

en: Trigger
sk: Spúšťač

en: Poll title
sk: Názov ankety

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
sk: Práve ste použili jednorazový prihlasovací odkaz.  Už ho nemusíte ďalej používať. Zmeňte si, prosím, heslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
sk: !username požiadal o účet.
    
     !edit_uri

en: Username or e-mail address
sk: Používateľské meno alebo e-mailová adresa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: Name of top taxonomy term
sk: Meno najvyššieho taxonomického výrazu

en: ID of top taxonomy term
sk: ID najvyššieho taxonomického výrazu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
sk: ID číslo hlavnej kategórie slovníka.

en: '@column' => value for @column
sk: '@column' =&gt; hodnota pre @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
sk: return array(
      0 => array(@columns),
      // Pravdepodobne budete chcieť skončiť tu.
      // Ak chcete aby vaša 'predvolená hodnota' mala viac hodnôt:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
sk: Modul Blog API umožňuje posielať príspevky pomocou externej aplikácie. Externí klienti sú dostupný pre celý rad operačných systémov a poskytujú veľmi dobré grafické prostredie pre vytváranie a úpravu príspevkov.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
sk: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, blogovací klient dostupný pre Mac OS X i pre Microsoft Windows, môže byť použitý s Blog API. Blog API tiež podporuje <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, a väčšinu z <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Tiež ďalších blogovacích klientov a služby (napríklad "post to blog" na <a href="@flickr">Flickr</a> ), ktoré podporujú tieto API, môžu byť kompatibilné.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
sk: Na stránke <a href="@blogapi-settings">nastavení Blog API</a> vyberte typy obsahu dostupné pre externých klientov. Ak je to  podporované a dostupné, bude každý typ obsahu zobrazený externým klientom ako oddelený „blog“.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@blogapi">modul Blog API</a>.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
sk: Zobrazí zoznam blogov, do ktorých autor prispieva.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
sk: Zobrazí zoznam všetkých kategórií, ktoré sú v blogu definované

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
sk: Publikovať (prerobiť) všetky statické súbory spojené s príspevkom v tomto blogu. Ekvivalentné so samotným uložením príspevku (až na ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
sk: Nemáte oprávnenie na vytvorenie tohoto typu príspevku.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
sk: Nemáte oprávnenia pre publikovanie tohto typu príspevku. Prosím uložte ho ako návrh.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
sk: Nemáte oprávnenia pre uloženie tohto typu príspevku ako návrh. Prosím publikujte ho.

en: Invalid categories submitted.
sk: Odoslané neplatné kategórie.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
sk: Je požadovaná kategória zo slovníka @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
sk: Môžete zvoliť lne jednu kategóriu zo slovníka @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
sk: Chyba pri ukladaní kategórii. Táto funkcia nie je dostupná.

en: You do not have permission to edit this blog.
sk: Nemáte oprávnenie na úpravu tohoto blogu.

en: Enable for external blogging clients
sk: Povoliť pre externých blogovacích klientov

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
sk: Vyberte typy obsahov dostupné externe blogujúcim klientom cez Blog API. Ak to klient podporuje, každý povolený typ obsahu bude externému klientovi zobrazený ako oddelený „blog“.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
sk: Modul Blog API nie je nastavený, aby podporoval typ obsahu %type alebo nemáte dostatočné práva pre pridávanie príspevkov tohoto typu.

en: @type: added %title using blog API.
sk: @type: pridané %title pomocou blog API.

en: @type: updated %title using Blog API.
sk: @type: aktualizované %title pomocou Blog API.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
sk: Nastavenie typov obsahu dostupných pre externých blogovacích klientov.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
sk: Umožňuje používateľom pridávať obsah pomocou aplikácií, ktoré podporujú XML-RPC blog API.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
sk: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
sk: <strong>%property</strong>je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
sk: Automatické dokončovanie používateľského mena

en: Initializing.
sk: Inicializujem

en: Remaining @remaining of @total.
sk: Zostáva @remaining z @total.

en: An error has occurred.
sk: Vyskytla sa chyba

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sk: Pokračujte na <a href="@error_url">stránke chýb</a>

en: HTTP POST is required.
sk: Je potrebný HTTP POST

en: Your page will be a part of the selected book.
sk: Vaša stránka bude súčasťou vybranej knihy.

en: Numeric
sk: Číselný

en: 0 sec
sk: 0 sekúnd

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
sk: Treba špecifikovať "povolené hodnoty" pre toto pole.

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: Comment body
sk: Telo komentára

en: Comment author's user id
sk: ID autora komentára

en: Comment author's user name
sk: Meno autora komentára

en: Name of top term's vocabulary
sk: Meno najvyššieho slovníka výrazu

en: ID of top term's vocabulary
sk: ID najvyššieho slovníka výrazu

en: The title of the node's book parent.
sk: Názov uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The id of the node's book parent.
sk: ID uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
sk: Mená všetkých uzlov úvodných strán v knižnej hierarchií.

en: The name of the currently logged in user.
sk: Meno prihláseného používateľa.

en: The user ID of the currently logged in user.
sk: Používateľské ID práve prihláseného užívateľa

en: The email address of the currently logged in user.
sk: E-mail prihláseného používateľa.

en: The name of the current Drupal website.
sk: Meno tejto Drupal webstránky

en: The slogan of the current Drupal website.
sk: Slogan tejto Drupal webstránky

en: The contact email address for the current Drupal website.
sk: Kontaktný E-mail tejto Drupal webstránky

en: The current date on the site's server.
sk: Aktuálny dátum servera

en: Display a tokenized message to the user
sk: Zobraziť tokenizovanú správu používateľovi

en: Send tokenized e-mail
sk: Poslať tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
sk: Presmerovať na tokenizovanú URL adresu

en: The email address to which the message should be sent.
sk: Emailová adresa, na ktorú má byť odoslaná správa.

en: The message that should be sent.
sk: Správa, ktorá by mala byť odoslaná.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité pri generovaní URL adries. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The message to be displayed to the current user.
sk: Správa, ktorá má byť zobrazená súčasnému používateľovi.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v prispôsobenom texte správy. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v URL adresách. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
sk: Poskytuje zdielané API rozhranie, ktoré nahrádza textové nahrádzajúce značky aktuálnymi dátami

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
sk: Poskytuje vylepšenie akcií jadra Drupalu používaním modulu Token.

en: Basic options
sk: Základné nastavenia

en: alert
sk: upozornenie

en: emergency
sk: stav núdze

en: Filter log messages
sk: Filter zaznamenaných správ

en: You must select something to filter by.
sk: Musíte zvoliť, podľa čoho filtrovať.

en: Submitted on @date
sk: Odoslané @date

en: Submitted by user: @username [@ip_address]
sk: Odoslané používateľom: @username [@ip_address]

en: Submitted by anonymous user: [@ip_address]
sk: Odoslané anonymným používateľom: [@ip_address]

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Your webform has been published.
sk: Váš webformulár bol publikovaný.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
sk: Pozície komponentov a povinné hodnoty boli aktualizované.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only lowercase alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if using Additional Processing or Validation code.
sk: Zadajte strojovo čitateľný kľúč pre tento prvok formulára. Môže obsahovať iba malé alfanumerické znaky a podčiarkovník. Tento kľúč bude použitý ako meno atribútu tohto prvku. Táto hodnota nemá síce vplyv na spôsob, akým sa dáta uložia, ale môže byť užitočná ak používate dodatočné overenie alebo dodatočné spracovanie kódu.

en: Include in e-mails
sk: Zahrnúť do emailov

en: If checked, submitted values from this component will be included in e-mails.
sk: Ak je zaškrtnuté, odoslané hodnoty z tohto komponentu formulára budú zaradené do emailov.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni zoskupenie polí %name a všetky prvky, ktoré sú umiestnené na %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: Webforms are forms and questionnaires. To add one, select <a href="!url">Create content -&gt; Webform</a>.
sk: Webformuláre sú formuláre a dotazníky. Ak chcete jeden pridať, označte <a href="!url">Vytvoriť obsah -&gt; Webformulár</a>.

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky komponenty, ktoré sú vložené do tohto webformulára. Môžete pridať akýkoľvek počet komponentov dokonca aj viacero z toho istého typu.  Ak chcete pridať nový komponent, v tabuľke nižšie vyplnte jeho meno a vyberte jeho typ. Aby sa nové komponenty vytvorili, alebo aby sa prejavili zmeny, nezabudnite formulár odoslať.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
sk: Kliknutím na meno existujúcej komponenty upravíte jej nastavenia.

en: Webform access control
sk: Riadenie prístupu k webformuláru

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: Uncheck all roles to prevent new submissions. The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
sk: Ak chcete zabrániť ďalšiemu odosielaniu údajov, zrušte zaškrtnutie všetkých kategórií. Kategória %authenticated sa aplikuje na každého prihláseného používateľa, aj napriek ostatným označeným kategóriám.

en: Webform mail settings
sk: Mailové nastavenia webformulára

en: Conditional e-mail recipients
sk: Podmienený adresáti emailov

en: The settings below allow you to send e-mails to multiple recipients based off the value of a component.
sk: Nastavenia nižšie vám dovolia odoslať emaily viacerým adresátom podľa toho, aká je hodnota komponenty.

en: After adding components to this form any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
sk: Potom, ako pridáte na tento formulár komponenty, ktorýkoľvek, email, výberové pole alebo skryté pole spomedzi prvkov formulára môže byť použité ako meno odosielateľa emailov.

en: After adding components to this form any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
sk: Potom, ako pridáte na tento formulár komponenty, ktorýkoľvek, email, výberové pole alebo skryté pole spomedzi prvkov formulára môže byť použité ako adresa odosielateľa emailov.

en: After adding components to this form any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
sk: Potom, ako pridáte na tento formulár komponenty, ktorýkoľvek, email, výberové pole alebo skryté pole spomedzi prvkov formulára môže byť použité ako predmet emailov.

en: Webform advanced settings
sk: Rozšírené nastavenia webformulára

en: Show complete form in teaser
sk: Zobraziť celý formulár v upútavke

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
sk: Zobrazí celý obsah formulára v upútavke tohto uzla.

en: Limit the number of submissions a user may send within a specified time period
sk: Obmedzenie počtu odoslaní, ktoré môže používateľ urobiť za určitý čas

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: Additional Validation
sk: Dodatočné overenie

en: Enter PHP code to perform additional validation for this form. Include the &lt;?php ?&gt; tags. $form and $form_state are available variables. If validation fails, use the form_set_error function to prevent the form from being submitted. Use the same syntax as a _validate function used in the <a href="http://api.drupal.org/api/file/developer/topics/forms_api.html">Forms API</a>.
sk: Zadajte PHP kód, ktorý má vykonať dodatočnú kontrolu tohto formulára. Zapíšte i značky &lt;?php ?&gt;. použiť môžete premenné $form_id a $form_values. Ak overenie zlyhá, použite funkciu form_set_error aby ste zabránili odoslaniu formulára. Použite rovnakú syntax ako pri funkcii _validate použitú vo <a href="http://api.drupal.org/api/file/developer/topics/forms_api.html">Forms API</a>.

en: Additional Processing
sk: Dodatočné spracovanie

en: Enter PHP code to perform additional processing for this form (after the validation). Include the &lt;?php ?&gt; tags. $form and $form_state are available variables, use the same syntax as a _submit function used in the <a href="http://api.drupal.org/api/file/developer/topics/forms_api.html">Forms API</a>.
sk: Zadajte PHP kód, ktorý má vykonať dodatočné spracovanie tohto formulára. Zapíšte i značky &lt;?php ?&gt;. použiť môžete premenné $form_id a $form_values. Použite rovnakú syntax ako pri funkcii _submit použitú vo <a href="http://api.drupal.org/api/file/developer/topics/forms_api.html">Forms API</a>.

en: No components yet in this webform.
sk: Žiadne komponenty ešte nie sú v tomto webformulári.

en: Limit to !count submission(s) !timespan
sk: Obmedziť !count odoslania !timespan

en: The entered email address %address is not a valid address.
sk: Zadaná emailová adresa %address nie je platnou adresou.

en: This webform is currently unpublished. After finishing your changes to the webform, use the <em>Publish</em> button below.
sk: Tento webformulár teraz nie je publikovaný. Po skončení upravovania webformulára, použite tlačidlo <em>Publikovať</em>.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: Form submission from: %title
sk: Vyplnený formulár z: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Allow cookies for tracking submissions
sk: Zapne sledovanie odosielania pomocou cookies

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
sk: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> môžu byť použité na to, aby ten istý používateľ  neodoslal webformulár viackrát. Táto funkcionalita nie je povinná, pretože v niektorých prípadoch sa viacnásobným odoslaním môže zvýšiť presnosť. Okrem cookies, Webformormulár tiež používa IP adresy a mená používateľov, aby zabránil viacnásobnému odoslaniu.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Webforms debug
sk: Ladenie webformulárov

en: Set to "Log submissions" to log all submissions in the watchdog. Set to "Full debug" to print debug info on submission.
sk: Nastavte "Zaznamenať odoslania", ak chcete zaznamenať všetky odoslania pomocou Watchdogu. Nastavte "Podrobné ladenie", ak chcete vypísať ladiace informácie o každom odoslaní.

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission posted to %title. <a href="!url">Results</a>. !details
sk: Odoslania dát poslané do %title. <a href="!url">Výsledky</a>. !details

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
sk: V tomto poli môžete použiť špeciálne tokeny, ktoré budú nahradené dynamickými hodnotami.

en: You can use %server[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> variables, %session[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> variables and %get[key] to create prefilled forms from the <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>. %cookie, %request and %post also work with their respective PHP variables. For example %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], or %get[q].
sk: Ak chcete pridať špeciálne PHP premenné <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> môžete použiť %server[kľúč] . Ak chcete pridať špeciálne PHP premenné <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> použite  %session[kľúč]. Ak chcete vytvoriť predvyplnené formuláre z <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a> použite %get[kľúč]. Tokeny %cookie, %request a %post tiež pracujú s ich príslušnými PHP premennými. Napríklad %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id] alebo %get[q].

en: If you are using the profiles module, you can also access all profile data using the syntax %profile[form_name]. If you for example have a profile value named profile_city, add the variable %profile[profile_city].
sk: Ak používate modul Profiles, môžete tiež pristupovať ku všetkým dätam profilu použití syntaxe %profile[meno_formulara]. Ak máte napríklad hodnotu s názvom profil_mesto, pridajte premennú %profile[profil_mesto].

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Adjust the date according to a specific timezone. Website timezone is defined in the <a href="!settings">Site Settings</a> and is the default.
sk: Prispôsobí dátum podľa časového pásma. Časové pásmo webu je definované na stránke <a href="!settings">Nastavenia webu</a> a je predvolené.

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Start year
sk: Prvý rok

en: The first year that is allowed to be entered.
sk: Prvý rok, ktorý sa môže zadať

en: End year
sk: Posledný rok

en: The last year that is allowed to be entered.
sk: Posledný rok, ktorý sa môže zadať.

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: The entered date needs to be between the years @start and @end.
sk: Zadaný dátum musí byť medzi rokmi @start a @end.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: E-mail a submission copy
sk: Odmailovať kópiu formulára

en: Check this option if this component contains an e-mail address that should get a copy of the submission. Emails are sent individually so other emails will not be shown to the recipient.
sk: Zaškrtnite túto voľbu ak tento komponent bude obsahovať emailovú adresu, na ktorú sa má odoslať kópia vyplneného formulára. Emaily sú odosielané jednotlivo, preto ostatné emaily nebudú adresátovi zobrazené.

en: %value is not a valid email address.
sk: %value nie je platná e-mailová adresa.

en: A textfield that automatically fills in a logged-in user's e-mail.
sk: Textové pole, ktoré sa automaticky vyplní emailom prihláseného používateľa.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: Width of the file field.
sk: Šírka súborového poľa.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writtable.
sk: Priečinok pre ukladanie %directory sa nedá vytvoriť. Overte či má priečinok webform v priečinku files nastavené právo na zápis.

en: %field field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: @name (hidden)
sk: @name (skryté)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: A list of selectable options. One option per line. Key-value pairs may be entered seperated by pipes, such as "safe_key|Some readable option". Option groups for lists and menus may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
sk: Zoznam vyberateľných možností. Zadajte každú možnosť na nový riadok.  Páry kľúčov môžu byť zadané pomocou zvislého oddeľovača ako napr.: "safe_key|Nejaká možnosť". Zoskupenie možností pre zoznamy a menu môže byť špecifikované pomocou &lt;Meno zoskupenia&gt;. &lt;&gt; môže byť použité pre najvyššiu úroveň menu po zadefinovaní zoskupení.

en: To use the option with a select component, you must use key-value pairs seperated by pipes. i.e. user@example.com|Sample user.
sk: Ak chcete použiť túto voľbu pri tomto komponente, musíte použiť kľúčové páry oddelené zvislými oddeľovačmi. Napr.: pouzivatel@priklad.sk|Nejaký používateľ.

en: Label placed to the left of the textfield
sk: Doplnok, ktorý sa zobrazí vľavo od textového poľa

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
sk: Doplnok, ktorý sa zobrazí vpravo od textového poľa

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Adjust the time according to a specific timezone. Website timezone is defined in the <a href="!settings">Site Settings</a> and is the default.
sk: Prispôsobí čas podľa časového pásma. Časové pásmo webu je definované na stránke <a href="!settings">Nastavenia webu</a> a je predvolené.

en: Entered %name is not a valid time.
sk: %name nie je správny čas.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sk: Pre zmenu hesla aktuálneho používateľa zadajte nové heslo do obidvoch polí.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
sk: Tento jednorazový prihlasovací odkaz bol už použitý. Nie je nutné sa pomocou neho znova prihlasovať. Už ste prihlásený(á).

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
sk: Použitému jednorazovému prihlasovaciemu odkazu už vypršala platnosť. Prosím, požiadajte o nový, pomocou formulára nižšie.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
sk: <p>Toto je jednorazový prihlasovací odkaz pre používateľa %user_name. Jeho platnosť sa skončí %expiration_date.</p><p>Kliknutím na toto tlačidlo sa môžete prihlásiť a zmeniť si heslo.</p>

en: This login can be used only once.
sk: Toto prihlásenie je možné použiť len raz.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
sk: Použitý jednorazový prihlasovací odkaz už bol použitý. Požiadajte, prosím, o nový pomocou formulára nižšie.

en: The translation import of %filename failed.
sk: Import prekladu zo súboru %filename zlyhal.

en: More choices
sk: Viac možností

en: Javascript Choice Form
sk: Javascript formulár s odpoveďami

en: Change basic information
sk: Zmeniť základné informácie

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Provide a password for the new account in both fields.
sk: Zadajte heslo nového účtu do oboch polí.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v <a href="@help">sekcii pomocníka</a> alebo <a href="@handbook">online Drupal príručky</a>. Môžete sa tiež obrátiť na <a href="@forum">Drupal fórum</a>. Alebo si vyberte zo širokého spektra dostupných <a href="@support">možností podpory</a>.

en: Account details for !username at !site
sk: Podrobnosti účtu !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sk: !username,
    
    Ďakujeme za registráciu na !site. Môžete sa prihlásiť na adrese !login_uri . 
    
    Vaše prihlasovacie údaje sú:
    
    meno: !username
    heslo: !password
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača:
    
    !login_url
    
    Prihlásenie cez tento odkaz môžete použiť iba raz.
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri, kde si môžete zmeniť heslo.
    
    
    Admin  --  !site

en: User e-mail settings
sk: Nastavenia e-mailu používateľa

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Convert view
sk: Konvertovať pohľad

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Example node
sk: Príklad uzla

en: Plain text field
sk: Pole - obyčajný text

en: Just a plain text field.
sk: Iba textové pole.

en: Numeric field
sk: Číselné pole

en: Just a numeric field.
sk: Iba číselné pole.

en: Validator options
sk: Nastavenia kontroly

en: Display all values
sk: Zobraziť všetky hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
sk: Skryť pohľad / Stránka nebola nájdená (404)

en: Display empty text
sk: Zobraziť prázdny text

en: Provide default argument
sk: Poskytuje predvolený argument

en: Provide default argument options
sk: Poskytuje predvolené nastavenia argumentov.

en: Default argument type
sk: Predvolený typ argumentu

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Allow multiple terms per argument.
sk: Povoliť viac výrazov pre argument.

en: Allow multiple arguments to work together.
sk: Povoliť prácu viacerých  argumentov naraz.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
sk: Ak je označené, používatelia môžu vložiť do formulára viac argumentov v tvare 1+2+3 alebo 1,2,3.

en: Exclude the argument
sk: Odobrať argument

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Nasledujúce vzory nahradzovania sú dostupné pre toto zobrazenie. Použite vzor naľavo na zobrazenie hodnoty nachádzajúcej sa napravo. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: Unlock operator
sk: Odomknúť operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
sk: Ak je označené, operátor bude sprístupnený používateľom.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak <a href="@modules">zapnete modul advanced help</a>, Views will provide more and better help. Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak nainštalujete modul advanced help zo stránky  !href, Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: Warning! Broken view!
sk: Upozornenie! Nefunkčný pohľad!

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Install the advanced help module for the getting started
sk: Najprv nainštalujte modul advanced help.

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
sk: Nie ste si istý ako ďalej? Skúste stránku "!getting-started".

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: Clone view %view
sk: Klonovať pohľad %view

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
sk: Zadajte voliteľné označenie pre tento pohľad; použije sa iba pri hľadaní pohľadov na stránke administrácie.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
sk: Typ pohľadu je hlavná tabuľka, z ktorej budú získavané informácie. Typ pohľadu určuje aké argumenty, polia, kritériá usporiadania a filtrov budú dostupné. Akonáhle ho nastavíte, <strong>už sa nedá zmeniť</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
sk: Pre tento pohľad musíte použiť jedinečný názov.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
sk: Naozaj chcete vrátiť pohľad %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť pohľad %name?

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: There is no lock on view %view to break.
sk: Na pohľade %view nie je žiadny zámok na odstránenie.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Edit view %view
sk: Upraviť pohľad %view

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: That view is not compatible with this version of Views.
sk: Pohľad nie je kompatibilný s touto verziou Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Unknown or missing table name
sk: Neznáme alebo chýbajúce meno tabuľky

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
sk: Tento pohľad obsahuje chyby základného zobrazenia a preto nemôže byť použitý.

en: Export this view
sk: Exportovať tento poľad

en: Create a copy of this view
sk: Vytvoriť kópiu tohto pohľadu

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
sk: Chyba: Zobrazenie @display odkazuje na rozšírenie s názvom '@plugin', ale také rozšírenie neexistuje!

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: &nbsp; Style: !style
sk: &nbsp; Štýl: !style

en: Unable to initialize default display
sk: Nepodarilo sa inicializovať predvolené zobrazenie

en: Add display
sk: Pridať zobrazenie

en: Remove display
sk: Odstrániť zobrazenie

en: Restore display
sk: Obnoviť zobrazenie

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: View details
sk: Detaily pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Internal error: broken plugin.
sk: Vnútorná chyba: nefunkčný plugin.

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Ignore missing advanced help module
sk: Ignorovať chýbajúci modul advanced help

en: Disable javascript with Views
sk: Zakázať javascript pre pohľady

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: Server reports invalid input error.
sk: Server ohlásil chybu neplatného vstupu.

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Unable to find view.
sk: Nie je možné nájsť pohľad.

en: Unable to convert view.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať pohľad.

en: The view has been deleted
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Fixed entry
sk: Pevný vstup

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The text of the comment.
sk: Text komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Date and time of when the comment was posted.
sk: Čas a dátum odoslania komentára.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
sk: Či je alebo nie je práve komentár v stave moderácie.

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: The node the comment is a reply to.
sk: Uzol, na ktorý komentár odpovedá.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
sk: Či je uzol zobrazený na titulnej strane alebo nie.

en: Whether or not the node is moderated.
sk: Či je uzol moderovaný alebo nie.

en: Whether or not the node is sticky.
sk: Či je uzol prilepený v zozname alebo nie.

en: Provide a simple link to the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz na uzol.

en: Provide a simple link to edit the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu uzla.

en: Provide a simple link to delete the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie uzla.

en: In the form of CCYYMMDD.
sk: V tvare CCYYMMDD.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: In the form of YYYYMM.
sk: Vo formáte RRRRMM.

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: In the form of YYYY.
sk: Vo formáte RRRR.

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: In the form of MM (01 - 12).
sk: Vo formáte MM (01-12).

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: In the form of DD (01 - 31).
sk: Vo formáte DD (01 - 31).

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Node revision
sk: Revízia uzla

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
sk: Revízie uzla predstavujú históriou zmien uzlov.

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to delete the node revision.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz pre odstránenie revízie uzla.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Show a marker if the node has new or updated content.
sk: Zobraziť značku, ak uzol má nový alebo aktualizovaný obsah.

en: Show only nodes that have new content.
sk: Zobraziť iba uzly s novým obsahom.

en: Node ID from URL
sk: ID uzla z URL

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Node statistics
sk: Štatistky uzla

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Term synonym
sk: Synonymum výrazu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
sk: Synonymá termínu môžu byť použité na vyhľadanie podľa alternatívnych mien.

en: Term ID (with depth)
sk: ID výrazu (s hĺbkou)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
sk: Hĺbkový filter je komplexnejší, poskytuje menej nastavení.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: upload
sk: nahrať

en: The description of the uploaded file.
sk: Popis nahraného súboru.

en: All files attached to a node with upload.module.
sk: Všetky súbory pripojené k uzlu použitím modulu upload.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Provide a simple link to delete the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na odstránenie používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Unknown node type
sk: Neznámy typ uzla

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display node comments
sk: Zobraziť komentáre uzla

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Allow multiple terms per argument
sk: Povoliť viac výrazov pre argument

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Term name or synonym
sk: Názov termínu alebo synonymum

en: Term name/synonym converted to Term ID
sk: Názov/synonymum termínu konvertovaný do ID výrazu.

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP argument code
sk: PHP kód argumentu

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the name of this display.
sk: Zmeniť názov tohto zobrazenia.

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Row style
sk: Štýl riadku

en: Change the row plugin.
sk: Zmeniť riadkový plugin

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Display only distinct items, without duplicates.
sk: Zobrazí iba odlišné položky, bez duplikátov.

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: Unknown/missing format
sk: Neznámy/chýbajúci formát

en: Change this display's !name.
sk: Zmaniť zobrazenie !name.

en: The name of this display
sk: Názov tohto zobrazenia

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
sk: Tento nadpis sa bude zobrazovať iba v administračnom prostredí pre pohľad.

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: Use a pager for this view
sk: Použi stránkovanie pre tento pohľad

en: Full pager
sk: Plný stránkovač

en: Mini pager
sk: Mini stránkovač

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
sk: Môžete upravovať !settings

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
sk: Kliknutím na ikonku môžete upraviť !settings pre práve vybratý štýl riadku.

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Status: using default values.
sk: Stav: použité predvolené hodnoty.

en: Update default display
sk: Aktualizovať predvolené zobrazenie

en: Status: using overridden values.
sk: Stav: použité prepísané hodnoty.

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Inherit arguments
sk: Zdediť argumenty

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
sk: <em>@type</em> @base pohľad: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
sk: Nadpis: @title

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
sk: Práve niesu žiadne pohľady k exportovaniu.

en: Show only these tags
sk: Zobraziť iba tieto označenia

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
sk: Vložte do @module.views_default.inc v priečinku modules/@module alebo modules/@module/includes

en: use views exporter
sk: použiť views exporter

en: Bulk export
sk: Hromadný export

en: Allows exporting multiple views at once.
sk: Povolí hromadné exportovanie pohľadov.

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
sk: Pokiaľ je povolené, výstup tejto stránky bude posunutý smerom dole o približne 20 pixlov, aby sa uvoľnilo miesto pre administračné menu. Ak je táto možnosť vypnutá, niektoré absolútne alebo fixne umiestnené elementy na vrchu zobrazovacej plochy môžu byť prekryté administračným menu.

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
sk: Pokiaľ je povolené, administračné menu je vždy zobrazené na vrchu zobrazovacej oblasti prehliadača (aj pri posunutí stránky nižšie). <strong>Poznámka: V niektorých prehliadačoch môže toto nastavenie spôsobiť chybné zobrazenie stránky, zneviditeľniť kurzor, znemožniť vybratie elementov formulárov alebo iné chyby. Vypnite toto nastavenie, pokiaľ sa vyskytne niektorá z týchto chýb.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
sk: Pokiaľ je povolené, skupiny položiek na stránke <a href="%21modules-url">moduly</a> budú automaticky zbalené pri načítaní stránky.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
sk: Pokiaľ je povolené, karty na aktuálnej stránke budú presunuté do administračného menu. Táto funkcionalita je dostupná len v témach vzhľadu, ktoré používajú CSS triedy <code>tabs primary</code> a <code>tabs secondary</code> pre karty.

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
sk: Povolené tieto moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Submitted by !username on @datetime
sk: @datetime od používateľa !username

en: Preview post
sk: Náhľad príspevku

en: Must users preview posts before submitting?
sk: Musia si používatelia pred odoslaním zobraziť náhľad?

en: More information about formatting options
sk: Viac informácií o možnostiach formátovania

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: Default menu for content
sk: Predvolené menu pre obsah

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
sk: Výber predvoleného menu v menu nastavení formulára pre vytváranie obsahu.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
sk: Cron už beží dlhšie ako hodinu a je pravdepodobné, že sa zasekol.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sk: Cron práve beží, nie je možné ho spustiť znova.

en: Cron run completed.
sk: Beh crona dokončený.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
sk: Vysvetlenie pridaní alebo aktualizácií, aby ďalší autori lepšie pochopili dôvody a vašu motiváciu.

en: HTTP request status
sk: Stav HTTP požiadavky

en: Fails
sk: Zlyhalo

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
sk: Váš systém alebo sieťové nastavenie neumožňuje Drupalu prístup k webovým stránkam a výsledkom je jeho obmedzená funkčnosť. To môže byť spôsobené nastavením webového serveru alebo nastavením PHP. Obmedzenie sa prejaví v informáciách o dostupných aktualizáciách, čítačke správ, prihlasovaní cez OpenID alebo použitím služieb závislých na sieti.

en: Page Title Patterns
sk: Vzory nadpisov strán

en: Content Type - %type
sk: Typ obsahu - %type

en: Vocabulary - %vocab_name
sk: Slovník - %vocab_name

en: Blog Homepage
sk: Domovská stránka blogu

en: This pattern will be appended to a page title for any given page with a pager on it
sk: Tento vzor sa pripojí k nadpisu na akejkoľvek stránke, obsahujúcej stránkovač

en: Available Tokens List
sk: Dostupné tokeny

en: Token Scope
sk: Sféra platnosti tokenu

en: Show Field
sk: Zobraziť pole

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
sk: Page Title umožňuje nastavenie elementu &lt;title>  použitím náhradových vzorov a voliteľné textové pole na nahradenie nadpisu entity (uzla, termínu, používateľa, alebo inej). Sféra platnosti tokenu vás informuje, ktoré tokeny sú dostupné pre toto pole (Globálna je k dispozícii vždy). Ak potrebuje <strong><em>ďašiu pomoc&hellip;</em></strong> kliknite na nižšie uvedený odkaz.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
sk: Predvolený Drupal nadpis sa generuje v dvoch verziách:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
sk: <strong>Štandardná stránka</strong>: <samp><em>nadpis stránky</em> | <em>názov webu</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
sk: <strong>Štandardná titulná strana</strong>: <samp><em>názov webu</em> | <em>slogan web stránky</em></samp>

en: The <samp>[page-title]</samp> token will default to the value returned from <samp>drupal_get_title</samp> if there is no value specified or no available page title field.
sk: Pokiaľ sa nenájde nastavená hodnota, alebo nie je dostupné pole Nadpis stránky, token <samp>[page-title]</samp> bude štandardne hodnota <samp>drupal_get_title</samp>.

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
sk: Isté typy vzorov majú prístup k špeciálnym tokenom, niektoré zase nie. Závisí to od ich <em>sféry pôsobnosti</em>. Všetky vzory majú prístup do sféry <strong>Globálna</strong>. Vzory obsahových typov majú prístup k tokenom <strong>uzla</strong>, slovníkové vzory k tokenom <strong>taxonómii</strong> a používateľské vzory k tokenom <strong>používateľa</strong>.

en: Page Title Field
sk: Pole Page Title

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
sk: Ak je zaškrtnuté, pole <em>Page Title</em> sa objaví vo formulári uzla pre používateľov s oprávnením nastavovať nadpis stránky.

en: Page Title Pattern
sk: Vzor nadpisu stránky

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
sk: Vložte vzor <em>Nadpisu stránky</em>, ktorý chcete použiť pre tento obsahový typ. Pre viac informácií navštívte stránku s nastaveniami !link

en: The page title.
sk: Nadpis stránky.

en: administer page titles
sk: spravovať nadpisy stránok

en: Page Title form.
sk: Formulár Page Title.

en: Delete this menu item.
sk: Odstrániť položku menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
sk: Text, ktorý sa objaví ako nová položka v menu. Nechajte pole prázdne ak odkaz na tento príspevok nechcete zaradiť do menu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
sk: Minimálny počet slov pre obsah príspevku. Tak môžete vyradiť príspevky, ktoré nezodpovedajú štandardom webu, napr. krátke testovacie príspevky.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Voliteľne môžete zadať alternatívnu URL, pod ktorou bude uzol prístupný. Napr. "informácie" pre informačnú stránku. Používajte relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL fungovať.

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: Recent blog posts
sk: Najnovšie príspevky blogu

en: Who's new
sk: Kto je nový

en: Are you sure you want to delete these users?
sk: Naozaj chcete odstrániť týchto používateľov?

en: The users have been deleted.
sk: Používatelia boli odstránení

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: Edit language
sk: Upraviť jazyk

en: allow
sk: povoliť

en: Edit category
sk: Upraviť kategóriu

en: The content type %name has been updated.
sk: Typ obsahu %name bol aktualizovaný

en: The content type %name has been added.
sk: Typ obsahu %name bol pridaný.

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Drag to re-order
sk: Potiahnutým zmeníte poradie

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sk: Zmeny vykonané v tejto tabuľke nebudú uložené pokiaľ sa formulár neodošle.

en: Rule type
sk: Typ pravidla

en: Mask
sk: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
sk: Naozaj chcete odstrániť pravidlo @type pre kategóriu používateľov %rule?

en: The access rule has been deleted.
sk: Prístupové pravidlo bolo odstránené.

en: The requested page could not be found.
sk: Vyžiadaná stránka nebola nájdená.

en: Post new @node_type
sk: Poslať nový @node_type

en: Requirements problem
sk: Problém s požiadavkami

en: Database configuration
sk: Konfigurácia databázy

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
sk: Váš webserver pravdepodobne nepodporuje žiadny bežný typ databázy. Kontaktujte prosím vášho poskytovateľa webhostingu s otázkou, či poskytuje niektorú z databáz, ktoré <a href="@drupal-databases">podporuje Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
sk: Pre nastavenie @drupal databázy zadajte nasledujúce informácie.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
sk: Typ databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sk: Meno databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal. Táto databáza musí existovať predtým ako bude @drupal nainštalovaný.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
sk: Meno %db_type databázy, v ktorej budú uložené dáta pre @drupal. Táto databáza musí existovať predtým ako bude @drupal nainštalovaný.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
sk: Pokiaľ bude zdieľať túto databázu viac ako jedna aplikácia, zadajte pre tento @drupal web predponu pre tabuľky ako napríklad %prefix.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
sk: Zadaný prefix tabuľky %db_prefix nie je možné použiť. Prefix môže obsahovať iba písmená, čísla a podtržník.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
sk: V súbore %settings_file je nastavený databázový server %db_type, ale vaša inštalácia PHP tento typ databázy nepodporuje.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
sk: Aby Drupal mohol pracovať a pokračovať v inštalačnom procese, musíte vyriešiť všetky problémy s prístupovými právami spomenuté vyššie. Overili sme si, že máme oprávnenie na nasledujúce príkazy:%commands. Ak potrebujete pomoc pri konfigurovaní vášho databázového servera, pozrite si <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Ak si nie ste istí, čo s tým, mali by ste kontaktovať vášho poskytovateľa webhostingových služieb.

en: Select an installation profile
sk: Vyberte inštalačný profil

en: Choose language
sk: Výber jazyka

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
sk: Tento inštalátor je pomocou prídavného jazykového balíčku schopný vykonať inštaláciu v inom jazyku podľa vášho výberu. Ak chcete Drupal nainštalovať a používať v inom jazyku ako angličtine, vykonajte toto:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
sk: Zistite či je dostupný <a href="@translations" target="_blank">preklad tejto verzie Drupalu</a> v jazyku aký chcete použiť. Preklad je poskytovaný prostredníctvom jazykového balíčka; každý z jazykových balíčkov sa dá použiť iba v určitej verzii Drupalu a nie všetky jazyky majú dostupný jazykový balíček pre konkrétnu verziu Drupalu.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
sk: Ak existuje alternatívny balíček prekladu, stiahnite ho a rozbaľte do hlavného priečinka Drupalu.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
sk: Vráťte sa na výber jazyka použitím druhého odkazu nižšie a vyberte požadovaný jazyk zo zobrazeného zoznamu.  Aby sa novopridaný jazyk objavil v zozname, je potrebné obnoviť stránku.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
sk: Ak chcete predsa len nainštalovať Drupal v angličtine alebo odložiť výber jazyka až po vykonaní inštalácie, kliknite na prvý odkaz nižšie.

en: How should the installation continue?
sk: Ako by mala inštalácia pokračovať?

en: Continue installation in English
sk: Pokračovať inštaláciu v angličtine

en: Return to choose a language
sk: Návrat na výber jazyka

en: Install Drupal in English
sk: Nainštalovať Drupal v angličtine

en: Learn how to install Drupal in other languages
sk: Ako nainštalovať Drupal v inom jazyku?

en: (built-in)
sk: (vstavaný)

en: Select language
sk: Vyberte jazyk

en: No profiles available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne inštalačné profily.

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
sk: Nebolo možné nájsť žiadne inštalačné profily. Inštalačný profil určuje inštalátoru, aké moduly nainštalovať a zapnúť a aké schémy inštalovať do databázy. Inštalačný profil je nutný pre úspešnú inštaláciu.

en: Drupal already installed
sk: Drupal je už nainštalovaný

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
sk: <ul><li>Ak ho chcete nainštalovať znova, musíte najskôr vyprázdniť jestvujúcu databázu.</li><li>Pre inštalovanie do inej databázy, zmeňte príslušné nastavenia v súbore <em>settings.php</em> vo vašom pričinku <em>webu</em>.</li><li> Pre aktualizáciu jestvujúcej inštalácie, spustite <a href="@base-url/update.php">aktualizačný skript</a>.</li><li>Pozrite si  <a href="@base-url">jestvujúci web</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
sk: Inštalácia @drupal

en: The installation has encountered an error.
sk: V inštalácii sa vyskytla chyba.

en: Configure site
sk: Nastavenie webu

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
sk: Všetky potrebné zmeny v %dir a %file boli vykonané. Ako ďalší krok by ste ich kvôli bezpečnosti mali nastaviť iba na čítanie. Ak si nie ste istý(á) ako to urobiť,  možno vám pomôže <a href="@handbook_url">online príručka</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
sk: Všetky potrebné zmeny v %dir a %file boli vykonané. Kvôli bezpečnosti ich nastavte iba na čítanie.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
sk: Váš server bol otestovaný a túto funkciu podporuje.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
sk: Vaša systémová konfigurácia momentálne túto funkciu nepodporuje. Na stránke s príručkou <a href="http://drupal.org/node/15365">Clean URLs</a> nájdete informácie ako vyriešiť tento problém.

en: Testing clean URLs...
sk: Testuje sa podpora čistých URL...

en: @drupal installation complete
sk: Inštalácia @drupal je kompletná

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
sk: Gratulujeme, @drupal bol úspešne nainštalovaný.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
sk: Skontrolujte prosím prípadné správy vyššie pred pokračovaním na <a href="@url">váš nový web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
sk: Teraz sa môžete pozrieť na <a href="@url">váš nový web</a>.

en: Installed %module module.
sk: Inštaluje sa modul %module.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
sk: @drupal inštalátor požaduje, aby ste vytvorili súbor s nastaveniami ako súčasť inštalačného procesu.
    <ol>
    <li>Nakopírujte súbor %default_file do %file.</li>
    <li>Zmente oprávnenia pre súbor tak, aby mal webový server práva pre zápis. Pokiaľ si nie ste istý ako udeliť oprávnenia pre súbor, prosím preštudujte <a href="@handbook_url">on-line príručku</a>.</li>
    </ol>
    Viac informácií o inštalácii Drupalu nájdete v INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
sk: Inštalátor @drupal vyžaduje v priebehu inštalácie oprávnenia pre zápis do %file. Ak neviete ako nastaviť oprávnenia súborom, možno Vám pomôže <a href="@handbook_url">online príručka</a>.

en: Choose profile
sk: Výber profilu

en: Verify requirements
sk: Overenie požiadaviek

en: Set up database
sk: Nastavenie databázy

en: Set up translations
sk: Importovanie prekladu

en: Install site
sk: Inštalácia webu

en: Finish translations
sk: Dokončenie prekladu

en: To configure your website, please provide the following information.
sk: Svoju webstránku nakonfigurujete zadaním nasledovných informácií.

en: Site e-mail address
sk: E-mail adresa stránky

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sk: Adresa použitá pre odosielanie automaticky generovaných e-mailov posielaných pri registrácii, požiadavkách o nové heslo, a iných oznámeniach. (Použite e-mailovú adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.)

en: Administrator account
sk: Účet administrátora

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
sk: Účet administrátora má úplný prístup k stránke, automaticky má pridelené všetky najvyššie oprávnenia. Je to jediné konto s týmito právami, preto vo zvýšenej miere dbajte o jeho údaje.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sk: Na túto adresu budú posielané všetky maily generované systémom. Adresa je neverejná a bude použitá iba v prípade vyžiadania nového hesla, noviniek alebo upozornení.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sk: Za normálnych okolností budú dátumy zobrazované podľa zvoleného časového pásma.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
sk: Toto nastavenie povoľuje tzv. čisté URL adresy (teda bez<code>?q=</code> v adrese).

en: Update notifications
sk: Upozornenia na aktualizácie

en: Check for updates automatically
sk: Automatická kontrola aktualizácií

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
sk: Ak je táto funkcia zapnutá, Drupal vás bude informovať, ak bude dostupné jeho novšie vydanie. Toto výrazne zlepší bezpečnosť vašich stránok, preto vám túto funkciu <strong>vrelo odporúčame</strong>. Táto funkcia vyžaduje pravidelné odosielanie anonymných informácií o nainštalovaných komponentoch na <a href="@drupal">drupal.org</a>. Viac informácií sa dozviete na stránke <a href="@update">update notification information</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
sk: Nezaradená akcia '%action' bola odstránená z databázy.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
sk[0]: Existuje jedna nezaradená akcia (%orphans) v tabuľke akcií. !link
sk[1]: Existuje @count nezaradené akcie (%orphans) v tabuľke akcií. !link
sk[2]: Existuje @count nezaradených akcií (%orphans) v tabuľke akcií. !link

en: Site off-line
sk: Tento web je offline

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
sk: Cron prekročil časový limit a preto bol ukončený.

en: 1 byte | @count bytes
sk[0]: @count bajt
sk[1]: @count bajty
sk[2]: @count bajtov

en: MySQL database
sk: MySQL databáza

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
sk: Váš MySQL server je príliš starý. Drupal vyžaduje minimálne MySQL %version.

en: PostgreSQL database
sk: PostgreSQL databáza

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
sk: Váš PostgreSQL Server je príliš starý. Drupal vyžaduje minimálne PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
sk: Vaša databáza PostgreSQL má nastavené nesprávne kódovanie znakov (%encoding). Je možné, že nebude fungovať správne. Odporúčame databázu znova vytvoriť s kódovaním UTF-8/Unicode. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
sk: Priečinok %directory bol vytvorený.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sk: Prístupové práva pre priečinok %directory boli upravené na umožnenie zápisu.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
sk: Nástroj GD2 na spracovanie obrázkov

en: The GD toolkit is installed and working properly.
sk: Nástroj GD je nainštalovaný a pracuje správne.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sk: Nastavte kvalitu obrázkov pri ich zmenách. Kvalita je vyjadrená číslom od 0 do 100. Väčšie číslo znamená lepšiu kvalitu, ale tiež väčší súbor.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
sk: GD toolkit na spracovanie obrázkov vyžaduje dôkladne nainštalovaný a nakonfigurovaný GD PHP modul. Ak sa chcete dozvediet viac, pozrite si <a href="@url">PHP's image documentation</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
sk: Kvalita JPEG musí byť číslo od 0 do 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
sk: Vyžaduje sa modul %module. Presuňte ho do priečinka <em>modules</em> .

en: PHP MySQL support not enabled.
sk: Podpora MySQL v PHP nie je povolená.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nedá sa pripojiť k vášmu MySQL databázovému serveru. MySQL hlási nasledujúcu chybovú správu: %error.<ul><li>Ste si istý, že ste zadali k databáze  správne prihlasovacie meno a heslo?</li><li>Ste si istý(á), že ste zadali správnu adresu servera, na ktorom sa nachádza databáza?</li><li>Ste si istý(á), že je databázový server spustený?</li></ul>Ak potrebujete ďalšiu pomoc, skúste <a href="http://drupal.org/node/258">príručku Installation and upgrading</a>. Ak si nie ste istý(á) čo tieto pojmy znamenajú, obráťte sa na svojho poskytovateľa internetových služieb.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Zlyhanie výberu vašej databázy na vašom MySQL databázovom serveri, čo znamená, že vaše používateľské meno a heslo pripojenia je platné, ale existuje problém prístupu k vašim dátam. MySQL oznamuje nasledovnú správu: %error.<ul><li>Ste si istý že ste zadali správne meno databázy?</li><li>Ste si istý že databáza existuje?</li><li>Ste si istý že zadaný používateľ má oprávnenie na prístup do databázy?</li></ul>Viac informácií sa dozviete na stránke <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. Ak si nie ste isti, čo tieto pojmy znamenajú, mali by ste kontaktovať vášho poskytovateľa webhostingových služieb.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Zlyhanie pri vytváraní testovacej tabuľky na vašom MySQL databázovom serveri s príkazom %query. MySQL oznámil nasledujúcu správu: %error.<ul><li>Ste si istý že nastavené prihlasovacie meno má potrebné MySQL povolenia na vytvorenie tabuliek v databáze?</li></ul>Pre viac informácií, pozrite <a href="http://drupal.org/node/258">Príručka inštalácie a aktualizácie</a>. Ak si nie ste isti, čo tieto pojmy znamenajú, mali by ste kontaktovať vášho poskytovateľa webhostingových služieb.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri vkladaní hodnoty do testovacej tabuľky na vašom MySQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa vložiť hodnotu príkazom %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri aktualizovaní hodnoty v testovacej tabuľke na vašom MySQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa aktualizovať hodnotu príkazom %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri mazaní hodnoty z testovacej tabuľky na vašom MySQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa vymazať hodnotu príkazom %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
sk: Zlyhanie pri rušení testovacej tabuľky z vášho MySQL databázového servera. Pokúsili sme sa vymazať tabuľku príkazom %query a MySQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
sk: Podpora MySQLi v PHP nie je povolená.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
sk: Podpora PostgreSQL v PHP nie je povolená.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Nedá sa pripojiť k vašmu PostgreSQL databázovému serveru. PostgreSQL hlási nasledujúcu chybovú správu: %error.<ul><li>Ste si istý, že ste zadali k databáze  správne prihlasovacie meno a heslo?</li><li>Ste si istý(á), že ste zadali správnu adresu servera, na ktorom sa nachádza databáza?</li><li>Ste si istý(á), že je databázový server spustený?</li></ul>Ak potrebujete ďalšiu pomoc, skúste <a href="http://drupal.org/node/258">príručku Installation and upgrading</a>. Ak si nie ste istý(á) čo tieto pojmy znamenajú, obráťte sa na svojho poskytovateľa internetových služieb.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
sk: Zlyhanie pri vytváraní testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL databázovom serveri s príkazom %query. PostgreSQL oznámil nasledujúcu správu: %error.<UL><LI>Ste si istý že nastavené prihlasovacie meno má potrebné PostgreSQL povolenia na vytvorenie tabuliek v databáze?</LI></UL>Pre viac informácií, pozrite <A href="http://drupal.org/node/258">Príručka inštalácie a aktualizácie</A>. Ak si nie ste istý, čo tieto pojmy znamenajú, mali by ste kontaktovať svojho poskytovateľa webhostingových služieb.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri vkladaní hodnoty do testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa vložiť hodnotu príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri aktualizovaní hodnoty v testovacej tabuľke na vašom PostgreSQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa aktualizovať hodnotu príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri zamykaní testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa zamknúť tabuľku príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri odomykaní testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa odomknúť tabuľku príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
sk: Zlyhanie pri mazaní hodnoty z testovacej tabuľky na vašom PostgreSQL databázovom serveri. Pokúsili sme sa vymazať hodnotu príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
sk: Zlyhanie pri rušení testovacej tabuľky z vášho PostgreSQL databázového servera. Pokúsili sme sa vymazať tabuľku príkazom %query a PostgreSQL oznámil nasledujúcu chybu: %error.

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Predefined language
sk: Preddefinovaný jazyk

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
sk: Označte želaný jazyk a potvrďte ho tlačidlom <em>Pridať jazyk</em>. Ak váš jazyk v zozname nenájdete, použite nastavenia <em>Vlastný jazyk</em>.

en: Custom language
sk: Vlastný jazyk

en: Add custom language
sk: Pridať vlastný jazyk

en: Save language
sk: Uložiť jazyk

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
sk: Označenie jazyka podľa <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kódy jazykov najčastejšie používajú kódy krajín, a voliteľne písmo alebo regionálne meno. <em>Príklady: "en", "en-US" a "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
sk: Názov jazyka v angličtine

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
sk: Meno jazyka v angličtine. Bude dostupné na preklad vo všetkých jazykoch.

en: Native language name
sk: Meno jazyka v danom jazyku

en: Name of the language in the language being added.
sk: Meno jazyka v danom jazyku, ktorý idete pridať.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
sk: Kód jazyka alebo iný používateľom definovaný reťazec pre hľadanie vzorov v ceste. Ak je výber jazyka nastavený na <em>Len Prefix cesty</em> alebo <em>Prefix cesty s náhradným jazykom</em>, táto stránka sa zobrazí v danom jazyku, keď obsah premennej Prefix cesty sa zhoduje s niektorým prvkom v ceste. Pre predvolený jazyk môže zostať táto premenná prázdna. <strong>Zmena jej hodnoty zruší existujúce URL a musí sa používať opatrne v prevádzkovom prostredí.</strong> <em>Príklad: Zadanie "deutsch" ako Prefixu cesty pre nemčinu  vedie k URL v tvare "www.example.com/deutsch/node".</em>

en: Language domain
sk: Doména pre jazyk

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
sk: Adresa URL aj s protokolom špecifická pre jazyk. Ak je pravidlo pre výber jazyka nastavené <em>Len meno domény</em>, stránka sa zobrazí v tomto jazyku, keď URL adresa bude v sebe obsahovať túto doménu. Ak chcete ponechať predvolený jazyk, nechajte túto hodnotu nevyplnenú. <strong>Táto hodnota musí obsahovať aj protokol.</strong> <em>Príklad: Ak zadáte ako doménu jazyka "http://priklad.de" alebo "http://de.priklad.org"  stránky s URL adresou ako "http://priklad.de/node" a "http://de.priklad.org/node" sa zobrazia v nemeckom jazyku.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
sk: Smer textu, aký sa používa v danom jazyku.

en: The language %language (%code) already exists.
sk: Jazyk %language (%code) už existuje.

en: Invalid language code.
sk: Neplatný kód jazyka.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
sk: Jazyk %language bol vytvorený a teraz sa  môže použiť. Viac informácií je dostupných v <a href="@locale-help">pomocníkovi</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
sk: Doména a predpona by nemali byť vyplnené súčasne.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
sk: Doména (%domain) je už použitá pre jazyk (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
sk: Len predvolený jazyk môže mať súčasne prázdnu doménu a predponu.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
sk: Predpona (%prefix) je už použitá pre jazyk (%language).

en: The English language cannot be deleted.
sk: Anglický jazyk nemôže byť odstránený.

en: The default language cannot be deleted.
sk: Prednastavený jazyk nemôže byť odstránený.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
sk: Odstránenie jazyka spôsobí, že všetky preklady spojené s rozhraním, ktoré sú s jazykom asociované a všetky príspevky v tomto jazyku budú nastavené ako nezávislé od jazyka. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Path prefix only.
sk: Len prefix cesty.

en: Path prefix with language fallback.
sk: Prefix cesty s náhradným jazykom.

en: Domain name only.
sk: Len meno domény.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
sk: Vyberte mechanizmus, ktorý sa použije na určenie jazyka pre web. <strong>Úpravou tohto nastavenia môžete znefunkčniť všetky odkazujúce adresy URL. Mali by ste túto možnosť použiť s ohľadom na vytvorené prostredie.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
sk: Konfigurácia pravidla pre výber jazyka bola uložená.

en: English (built-in)
sk: angličtina (integrovaná v Drupale)

en: String contains
sk: Hľadať reťazec

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sk: Ak necháte pole prázdne, zobrazia sa všetky reťazce. Hľadanie rozlišuje veľké a malé písmená.

en: English (provided by Drupal)
sk: angličtina (integrovaná v Drupale)

en: Search in
sk: Hľadať v

en: Both translated and untranslated strings
sk: Preložené aj nepreložené reťazce

en: Only translated strings
sk: Iba preložené reťazce

en: Only untranslated strings
sk: Iba nepreložené reťazce

en: Limit search to
sk: Obmedziť hľadanie na

en: All text groups
sk: Všetky textové skupiny

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: Import translation
sk: Importovať preklad

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sk: Súbor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
sk: Import do jazyka

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sk: Vyberte jazyk, do ktorého chcete pridať reťazce. Ak vyberiete jazyk, ktorý ešte nie je nastavený, automaticky bude pridaný.

en: Text group
sk: Skupiny textov

en: Imported translations will be added to this text group.
sk: Naimportované preklady budú pridané do vybranej skupiny textov.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
sk: Reťazce v súbore nahradia existujúce, nové sa pridajú

en: Existing strings are kept, only new strings are added
sk: Existujúce reťazce sa zachovajú, len nové reťazce sa pridajú

en: The language %language has been created.
sk: Bol vytvorený jazyk: %language

en: Export translation
sk: Export prekladu

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
sk: Vyberte jazyk, ktorý sa bude exportovať do formátu Gettext Portable Object (<em>.po</em>)

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
sk: Generovať Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), súbor so všetkými reťazcami z lokálnej databázy Drupalu.

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sk: Odoslaný reťazec obsahuje nepovolený HTML kód:  %string

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: The string has been removed.
sk: Reťazec bol odstránený.

en: The language selected for import is not supported.
sk: Jazyk zvolený pre import nie je podporovaný.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sk: Súbor s prekladom %filename zrejme nemá alebo má chybnú hlavičku.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
sk: Preklad bol úspešne importovaný. Bolo vytvorených %number nových reťazcov, %update reťazcov bolo aktualizovaných a %delete reťazcov bolo vymazaných.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: vzorec množných čísel nie je možné spracovať.

en: Importing interface translations
sk: Importovanie prekladu rozhrania

en: Starting import
sk: Spustiť import

en: Error importing interface translations
sk: Chyba pri importovaní prekladu rozhrania

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sk: Nevydarené odoslanie reťazca s prekladom, ktorý obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: The %language language (%code) has been created.
sk: Bol vytvorený jazyk %language(%code).

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sk: Bol naimportovaný %file do %locale: pridaných %number nových reťazcov, aktualizovaných %update a odstránených %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol aktualizovaný JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol vytvorený JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
sk: Bol vymazaný JavaScript súbor prekladu pre jazyk %language, pretože v súčasnej dobe neexistujú žiadne preklady pre tento jazyk.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sk: Počas vytvárania prekladového súboru JavaScript pre jazyk %language nastala chyba.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
sk[0]: Jeden preklad bol vynechaný, pretože obsahoval nepovolený HTML kód.
sk[1]: @count preklady boli vynechané, pretože obsahovali nepovolený HTML kód.
sk[2]: @count prekladov bolo vynechaných, pretože obsahovali nepovolený HTML kód.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
sk[0]: Novo nainštalované moduly importovali @count súbor s prekladom.
sk[1]: Novo nainštalované moduly importovali @count súbory s prekladom.
sk[2]: Novo nainštalované moduly importovali @count súborov s prekladom.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
sk[0]: Zapnuté moduly importovali @count súbor s prekladom.
sk[1]: Zapnuté moduly importovali @count súbory s prekladom.
sk[2]: Zapnuté moduly importovali @count súborov s prekladom.

en: Abkhazian
sk: Abcházčina

en: Avestan
sk: Avestčina

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Akan
sk: Akančina

en: Amharic
sk: Amharčina

en: Assamese
sk: Ásámčina

en: Avar
sk: Avarčina

en: Aymara
sk: Aymarčina

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžančina

en: Bashkir
sk: Baškirčina

en: Belarusian
sk: Bieloruština

en: Bihari
sk: Bihárčina

en: Bengali
sk: Bengálčina

en: Tibetan
sk: Tibetčina

en: Breton
sk: Bretónčina

en: Bosnian
sk: Bosniačtina

en: Chechen
sk: Čečenčina

en: Chamorro
sk: Čamorčina

en: Corsican
sk: Korzičtina

en: Cree
sk: Krí

en: Old Slavonic
sk: Slovienčina

en: Chuvash
sk: Čuvaština

en: Welsh
sk: Waleština

en: Maldivian
sk: Maldivčina

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Persian
sk: Perzština

en: Fulah
sk: Fulbčina

en: Faeroese
sk: Faerčina

en: Frisian
sk: Frízština

en: Irish
sk: Írčina

en: Scots Gaelic
sk: Škótska gaelčina

en: Galician
sk: Galícijčina

en: Guarani
sk: Guaraní

en: Gujarati
sk: Gudžarátčina

en: Manx
sk: Mančina

en: Hausa
sk: Hauština

en: Hiri Motu
sk: Hiri motu

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Herero
sk: Hererčina

en: Inupiak
sk: Inupiaq

en: Icelandic
sk: Islandčina

en: Javanese
sk: Jávčina

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: Kongo
sk: Konžština

en: Kikuyu
sk: Kikuju

en: Kwanyama
sk: Kuaňama

en: Kazakh
sk: Kazaština

en: Greenlandic
sk: Grónčina

en: Cambodian
sk: Kambodžská khmérčina

en: Kannada
sk: Kannadčina

en: Kanuri
sk: Kanurijčina

en: Kashmiri
sk: Kašmírčina

en: Kurdish
sk: Kurdčina

en: Cornish
sk: Kornčina

en: Kirghiz
sk: kirgizština

en: Latin
sk: Latinčina

en: Luxembourgish
sk: Luxemburčina

en: Luganda
sk: Lugandčina

en: Lingala
sk: Lingalčina

en: Laothian
sk: Laoština

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Malagasy
sk: Malgaština

en: Marshallese
sk: Maršalčina

en: Maori
sk: maorčina

en: Macedonian
sk: Macedónčina

en: Malayalam
sk: Malajálamčina

en: Mongolian
sk: Mongolčina

en: Moldavian
sk: Moldavčina

en: Marathi
sk: Maráthčina

en: Malay
sk: Malajčina

en: Maltese
sk: Maltčina

en: Burmese
sk: Barmčina

en: North Ndebele
sk: Severá ndebelčina

en: Nepali
sk: Nepálčina

en: Norwegian Bokmål
sk: Nórsky bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky nynorsk

en: South Ndebele
sk: Južná ndebelčina

en: Chichewa
sk: Čičewa

en: Occitan
sk: Okcitánčina

en: Oromo
sk: Oromčina

en: Oriya
sk: Uríjčina

en: Ossetian
sk: Osetčina

en: Punjabi
sk: Pandžábčina

en: Pali
sk: Pálí

en: Pashto
sk: Paštčina

en: Portuguese, Portugal
sk: Portugalčina (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
sk: Portugalčina (Brazília)

en: Quechua
sk: Kečuánčina

en: Rhaeto-Romance
sk: Rétorománčina

en: Kinyarwanda
sk: Rwandčina

en: Sardinian
sk: Sardínčina

en: Sindhi
sk: Sindhčina

en: Northern Sami
sk: Severná saamčina

en: Serbo-Croatian
sk: Srbochorvátčina

en: Sinhala
sk: Sinhálčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Samoan
sk: Samojčina

en: Shona
sk: Šona

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Serbian
sk: Srbčina

en: Siswati
sk: Swati

en: Sudanese
sk: Sundčina

en: Swahili
sk: Svahilčina

en: Tamil
sk: Tamilčina

en: Telugu
sk: Telugčina

en: Tajik
sk: Tadžičtina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Tigrinya
sk: Tirgriňa

en: Turkmen
sk: Turkménčina

en: Tagalog
sk: Tagalčina

en: Setswana
sk: Čwančina

en: Tatar
sk: Tatárčina

en: Tahitian
sk: Tahitčina

en: Uighur
sk: Ujgurčina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Urdu
sk: Urdčina

en: Uzbek
sk: Uzbečtina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Yiddish
sk: Jidiš

en: Yoruba
sk: Jorubčina

en: Zhuang
sk: Čuangčina

en: Chinese, Simplified
sk: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese, Traditional
sk: Čínština (tradičná)

en: Zulu
sk: Zuluština

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
sk: Nepodarilo sa odoslať e-mail. Prosím kontaktujte administrátora stránky, ak problém pretrváva.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
sk: Chyba pri posielaní e-mailu (odosielateľ %from adresát %to).

en: Operating in off-line mode.
sk: Funguje v offline režime.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
sk: Prestavba menu router bola neúspešná - niektoré cesty možno nebudú fungovať správne.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
sk: %module je súčasť kruhovej závislosti. To nie je podporované, a preto nemôže byť zapnutý.

en: sort icon
sk: ikona zoradenia

en: sort ascending
sk: zoradiť vzostupne

en: sort descending
sk: zoradiť zostupne

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
sk: Nasledujúce chyby musia byť opravené pred pokračovaním v inštalácii

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
sk: Nasledujúca chyba musí byť opravená pred pokračovaním v inštalácii

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
sk: Prosím odstráňte chyby a <a href="!url">skúste pokračovať</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
sk: Nasledujúce upozornenia je nutné pozorne preskúmať.

en: The following installation warning should be carefully reviewed
sk: Nasledujúce upozornenie je nutné pozorne preskúmať

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sk: Nasledujúce upozornenia je nutné pozorne preskúmať, ale vo väčšine prípadov môže byť bezpečné ich ignorovať

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
sk: Nasledujúce upozornenie je nutné pozorne preskúmať, ale vo väčšine prípadov môže byť bezpečné ho ignorovať

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
sk: PCRE knižnica v PHP je zastaralá. To spôsobuje problémy pri práci s Unicode textom. Pokiaľ používate PHP 4.3.3 alebo novší, uistite sa, že používate PCRE knižnicu dodanú s PHP. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP PCRE</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sk: Štandardné PHP: operácie s Unicode reťazcami sú emulované s maximálnou snahou. Pre lepšiu podporu Unicode nainštalujte <a href="@url">PHP mbstring rozšírenie</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Preťaženie funkcií pre prácu s viacbajtovými reťazcami je v PHP aktívne a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácií PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
sk: Štandardné PHP

en: PHP Mbstring Extension
sk: PHP Mbstring rozšírenie

en: Unicode library
sk: Unicode knižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sk: Nie je možné  skonvertovať XML kódovanie '%s' na UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sk: Nepodporované kódovanie '%s'. Nainštalujte prosím iconv, GNU recode alebo mbstring pre PHP.

en: Parse error. Not well formed
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar

en: Parse error. Request not well formed.
sk: Chyba spracovania, nesprávny tvar požiadavky.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
sk: Chyba servera. Neplatné XML-RPC. Požiadavka musí byť methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
sk: Chyba servera. Požadovaná metóda @methodname nebola špecifikovaná.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
sk: Chyba servera. Nesprávny počet parametrov metódy.

en: Server error. Invalid method parameters.
sk: Chyba servera. Neplatné parametre metódy.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
sk: Chyba servera. Požadovaná funkcia @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
sk: Chybná syntax pre system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
sk: Rekurzívne volania system.multicall sú zakázané.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
sk: Chyba servera. Popis požadovanej metódy @methodname nebol špecifikovaný.

en: Unspecified error
sk: Nešpecifikovaná chyba

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
sk: Nastala chyba. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
sk: Nastala chyba. 
    @uri
    (nie sú bližšie informácie).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
sk: Nastala HTTP chyba @status. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
sk: Meno kanála správ (alebo meno stránky, na ktorej je kanál správ).

en: Categorize news items
sk: Kategorizácia položiek noviniek

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
sk: Kanál správ %feed už existuje. Prosím zadajte jedinečný názov.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky položky z kanála správ %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
sk: Medzerami oddelený zoznam HTML značiek, ktoré sú povolené v obsahu položky kanála správ. (Značky v tomto zozname Drupal nevymaže)

en: Category selection type
sk: Výber typu kategórie

en: checkboxes
sk: zaškrtávacie polia

en: multiple selector
sk: viacnásobný výber

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
sk: Typ výberu zobrazených na kategorizačných stránkach. Pre menší počet kategórií je lepšie použiť zaškrtávacie polia, pre väčší počet kategórií je lepšie použiť výberové polia.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
sk: Tisícky webových stránok (hlavne spravodajské) publikujú svoje najnovšie články pomocou  kanálov správ. Formáty podporované Drupalom: <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
sk: Aktuálne zdroje sú vypísané nižšie. Ak potrebujete, môžete <a href="@addfeed">pridať nové zdroje</a>. Pre každý zdroj alebo kategóriu zdrojov môže byť blok s <em>najnovšími položkami</em> aktivovaný na stránke <a href="@block">administrácia blokov</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
sk: Pridať kanál správ RSS, RDF alebo Atom. Kanál správ môže mať iba jeden záznam.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
sk: Kategórie umožňujú zoskupovanie položiek z rôznych zdrojov. Napríklad niekoľko zdrojov zaoberajúcich sa športom môže patriť do kategórie pomenovanej <em>Športy</em>. Položky zdrojov sa môžu zoskupovať automaticky (pokiaľ je vybraná kategória pri vytvorení alebo úprave zdroja), alebo ručne (cez stránku <em>Kategorizovať</em>, ktorá je dostupná vo výpise položiek zdroja). Každá kategória poskytuje svoju vlastnú stránku zdrojov a blok.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
sk: Nastavenie obsahu pridaného do čítačky z iných webov, ako často bude obnovovaný a ako bude kategorizovaný.

en: Update items
sk: Obnoviť položky

en: Edit feed
sk: Upraviť kanál správ

en: No blocks in this region
sk: Bez blokov v tejto oblasti

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
sk: Bloky sú boxy s obsahom zobrazené v časti alebo v oblasti stránky. Napríklad predvolená téma vzhľadu Garland obsahuje oblasti „ľavý stĺpec“, „pravý stĺpec“, „obsah“, „hlavička“ a „päta“, a blok sa môže objaviť v niektorej z týchto oblastí. Stránka <a href="@blocks">administrácia blokov</a> ponúka rozhranie ťahaj&pusť na presun bloku do oblasti a kontrolu poradia blokov v oblastiach.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
sk: Hoci bloky sú obvykle generované automaticky modulmi  (napríklad blok <em>Prihlásenie uživatela</em>), správcovia môžu taktiež definovať vlastné bloky. Používateľské bloky majú nadpis, popis, a telo. Telo môže byť dlhé tak ako je treba, a môže sa v ňom nachádzať obsah podporovaný niektorým dostupným <a href="@input-format">vstupným formátom</a>.

en: When working with blocks, remember that:
sk: Pokiaľ pracujete s blokmi, nezabudnite že:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
sk: vzhľadom k tomu, že jednotlivé témy môžu ponúkať rôzne oblasti alebo nezobrazujú oblasti rovnako, je potrebné rozmiestniť bloky pre každú tému zvlášť.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
sk: vypnuté bloky alebo bloky, ktoré niesu v oblasti sa nikdy neukážu.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
sk: Keď je zapnutý modul throttle, urýchľované bloky (bloky s označeným poľom <em>Urýchlenie</em>) sú skryté počas najväčšej záťaže servera.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
sk: bloky môžu byť nakonfigurované tak, aby boli viditeľné iba na určitých stránkach.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
sk: bloky môžu byť nakonfigurované tak, aby boli viditeľné, iba ak sú splnené určité podmienky.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
sk: bloky môžu byť nakonfigurované tak, aby boli viditeľné len pre určité kategórie používateľov.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
sk: keď je to povolené administrátorom, určité bloky si používatelia pre seba môžu zapnúť alebo vypnúť na stránke  <em>Moje konto</em>

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
sk: niektoré dynamické bloky, ako bloky generované modulmi, budú zobrazené iba na určitých stránkach.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@block">modul Block</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
sk: Táto stránka slúži ako rozhranie ťahaj&pusť, kde môžete pridať blok do regiónu a upravovať poradie blokov v oblastiach. Aby ste zmenili región alebo poradie blokov, chyťte myšou ovládací prvok pod stĺpcom <em>Blok</em> a preneste blok do požadovaného umiestnenia v zozname. (Chyťte ovládací prvok kliknutím a držaním tlačidla myši počas jeho presunu cez ovládaciu ikonu.) Vzhľadom k tomu, že jednotlivé témy môžu ponúkať rôzne regióny, alebo nezobrazujú regióny rovnako, je treba rozmiestniť bloky pre každú tému vzhľadu zvlášť. Pamatujte na to, že zmeny nebudú uložené pokiaľ nekliknete na tlačídlo <em>Uložit bloky</em> na konci stránky.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
sk: Pokiaľ je potrebné znížiť zaťaženie procesora, komunikáciu s databázou alebo prenosy servera, môžu byť automaticky schovávané bloky pri vysokom zaťažení servera. Označte bloky, ktoré majú byť v tomto prípade schované vybraním voľby <em>Výkon</em>. Limity pre spúšťanie tejto funkcie nájdete na stránke <a href="@throttleconfig">nastavenie výkonu</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
sk: Viditeľnosť bloku a jeho  nadpis nastavíte kliknutím na odkaz <em>nastavenie</em> v riadku každého bloku. Používateľský blok vytvoríte na stránke <a href="@add-block">Pridať blok</a>.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
sk: Použite túto stránku na vytvorenie nového bloku. Nové bloky sú zakázané a musia byť presunuté do oblasti na <a href="@blocks">stránke administrácie blokov</a> aby boli viditeľné

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
sk: Blok %info bol priradený do neplatnej oblasti (%region) a bol vypnutý.

en: JavaScript List Form
sk: JavaScriptový formulár

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sk: Zmeny v rozmiestnení blokov sa neprejavia, pokým nestlačíte tlačidlo <em>Uložiť bloky</em>

en: Post new blog entry.
sk: Odoslať nový príspevok do blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
sk: Nemáte oprávnenie odoslať nový príspevok do blogu.

en: You have not created any blog entries.
sk: Ešte nemáte žiadny príspevok v blogu.

en: !author has not created any blog entries.
sk: !author ešte nemá žiadny príspevok v blogu.

en: Create new blog entry.
sk: Vytvoriť nový príspevok v blogu.

en: No blog entries have been created.
sk: Neboli vytvorené žiadne príspevky v blogu.

en: Blog entry
sk: Príspevok v blogu

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
sk: <em>Príspevok v blogu</em> je jednoduchý samostatný článok v online časopise alebo v <em>blogu</em>.

en: View recent blog entries
sk: Zobraziť najnovšie príspevky v blogu

en: Read !username's latest blog entries.
sk: Čítať posledné príspevky v blogu používateľa !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
sk: Modul blog umožňuje udržiavať (vlastniť) registrovaným používateľom online blog (deník). Blogy sa skladajú z jednotlivých príspevkov, ktoré sa zvyčajne zobrazujú podľa dátumu vytvorenia (najnovšie sú hore).

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
sk: V Navigačnom menu môže byť pridaná položka <em>Blogy</em>, ktorá zobrazí všetky sprístupnené blogy na tomto webe, a tiež položka <em>Môj blog</em>, ktorá zobrazí všetky príspevky v blogu aktuálneho používateľa. Položka menu <em>Príspevok blogu</em> pod <em>Vytvoriť obsah</em> umožňuje vytvoriť nový príspevok v blogu.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
sk: Na každom príspevku sa automaticky zobrazuje odkaz na iné príspevky blogu vytvorené tým istým používateľom. Predvolené nastavenie povoľuje všetkým príspevkom blogu pridávať komentáre a automaticky sa zobrazujú na titulnej stránke. Modul Blog tiež vytvorí blok <em>Nejnovšie príspevky blogu</em>, ktorý je možno zapnúť na stránke <a href="@blocks">administrácia blogov</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
sk: Pokiaľ sa používa agregačný modul, tak sa vedľa položiek v bloku <em>posledné položky</em> zdroja automaticky zobrazí ikona <em>blogovať</em>. Kliknutím na túto ikonu vytvorí <em>príspevok v blogu</em> s  názvom (názov položky zdroja) a obsahom (odkaz na zdroj na jeho pôvodnom webe a ilustračný obsah použiteľný ako citát). Túto vlastnosť  môžu využívať autori blogov, aby mohli  ľahko komentovať príspevky, ktoré ich zajímajú, a ktoré sa objavia v zdroji správ z iných webov. Pre použitie tejto vlastnosti je potrebné <a href="@modules">zapnúť</a> agregačný modul, <a href="@feeds">pridať a nakonfigurovať</a> zdroje z ostatných webov, a <a href="@blocks">umiestniť</a> blok <em>posledné položky</em> zdroja.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@blog">modul Blog</a>.

en: !username's blog
sk: blog používateľa !username

en: Read the latest blog entries.
sk: Čítať najnovšie príspevky v blogu

en: create blog entries
sk: vytvoriť príspevok v blogu

en: delete own blog entries
sk: vymazať vlastný príspevok v blogu

en: delete any blog entry
sk: vymazať príspevok v blogu

en: edit own blog entries
sk: upraviť vlastný príspevok v blogu

en: edit any blog entry
sk: upraviť príspevok v blogu

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
sk: Umožňuje používateľom viesť si jednoducho a pravidelne aktualizované používateľské stránky alebo blog.

en: Allowed book outline types
sk: Povolené typy obsahu knihy

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
sk: Vyberte typy obsahu, ktoré budú môcť používatelia s právami %add-perm pridať do hierarchie knihy. Používatelia s právami %outline-perm môžu pridávať všetky typy obsahov.

en: Default child page type
sk: Predvolený typ podriadenej strany

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
sk: Typ obsahu pre odkaz %add-child musí byť jedným z typov obsahov povolených v osnove.

en: Save book pages
sk: Uložiť strany knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
sk: Táto kniha bola upravená iným používateľom, zmeny nemôžu byť uložené.

en: Title changed from %original to %current.
sk: Nadpis bol zmenený z %original na %current.

en: Updated book %title.
sk: Kniha %title bola aktualizovaná.

en: book: updated %title.
sk: kniha: aktualizované %title.

en: Update book outline
sk: Aktualizovať osnovu

en: Remove from book outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: No changes were made
sk: Nevykonali sa žiadne zmeny

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
sk: Príspevok bol zaradený do vybranej knihy. Teraz ho môžete zaradiť relatívne vzhľadom k iným stránkam.

en: The book outline has been updated.
sk: Osnova knihy bola aktualizovaná.

en: There was an error adding the post to the book.
sk: Pri odosielaní príspevku do knihy nastala chyba.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
sk: %title má pridružené zviazané strany, ktoré budú automaticky prenesené aby sa zachovalo spojenie s knihou. Pre opätovné vytvorenie hierarchie (tak ako to bolo pred odstránením tejto stránky) je potrebné znovu %title pridať pomocou záložky Osnova a ručne preniesť zviazané strany.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
sk: %title môže byť opäť pridaný do hierarchie pomocou záložky Osnova.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
sk: Príspevok bol z knihy odstránený.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sk: Zobraziť túto stranu a jej podstrany vo verzii pre tlač.

en: Show block on all pages
sk: Zobraziť blok na všetkých stránkach

en: Show block only on book pages
sk: Zobraziť blok iba na stránkach knihy

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
sk: Ak je vybraná voľba <em>Zobraziť blok na všetkých stránkach</em>, blok bude obsahovať automaticky generované menu pre všetky knihy webu. Ak je vybrané <em>Zobrazit bloky iba na stránkach knihy</em>, blok bude obsahovať iba menu aktuálnej knihy. V tomto prípade, ak práve zobrazovaná stránka nie je súčasťou knihy, blok sa nezobrazí. Ďalšie možnosti kontroly zobrazenia bloku sú na stránke <em>Špecifické nastavenie viditeľnosti pre stránku</em>.

en: This is the top-level page in this book.
sk: Toto je hlavná stránka knihy (stránka najvyššej úrovne).

en: No book selected.
sk: Nebola zvolená žiadna kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Rodičovská stránka v knihe. Maximálna hĺbka knihy a všetkých zviazaných strán je !maxdepth. Niektoré stránky vybranej knihy nemôžu byť vybrané ako rodičovské, v prípade, že by to znamenalo prekročenie tejto hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
sk: %title je súčasťou osnovy knihy, a má pridružené zviazané strany. V prípade zmazania %title budú zviazané strany automaticky prenesené.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
sk: Modul book je vhodný pre vytváranie štruktúrovaných, viacstránkových textov, ako napr. návodov, príručiek či odpovedí na často kladené otázky (FAQ). Umožňuje rozdeliť dokumenty do kapitol, sekcií, podsekcií atď. Autori s príslušnými právami môžu pridávať stránky do spoločnej knihy a zaradiť ich do obsahu knihy.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
sk: Stránky v hierarchii knihy majú navigačné elementy pre navigáciu v knihe na konci stránky. Tieto odkazy vedú na predchádzajúcu a nasledujúcu stránku v knihe a na nadradenú stránku v štruktúre knihy. Vylepšená navigácia môže byť zobrazená zapnutím <em>navigačného bloku knihy</em> na stránke <a href="@admin-block">administrácie blokov</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
sk: Používatelia môžu kliknutím na odkaz <em>verzia pre tlač</em> v spodnej časti stránky a vygenerovať verziu optimalizovanú pre tlač, ktorá obsahuje stránku a všetky jej podsekcie.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrovať osnovu knihy</em> môžu do knihy pridať príspevok akéhokoľvek <em>typu obsahu</em>, či už vybraním knihy pri úprave príspevku alebo pomocou záložky <em>Osnova</em>.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
sk: Administrátori môžu prezerať zoznam všetkých kníh na stránke <a href="@admin-node-book">administrácie knihy</a>. V záložke <em>Osnova</em> pri každej knihe je možné upravovať nadpisy sekcií a meniť ich poradie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@book">modul Book</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
sk: Modul book ponúka organizovanie súvisiacich príspevkov, ktoré všeobecne označujeme termínom kniha. Pri zobrazení príspevkov sú automaticky zobrazené odkazy na susedné stránky knihy, čo je vlastne jednoduchý navigačný systém pre tvorbu a prezeranie štruktúrovaného obsahu.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
sk: Funkcia Osnova umožňuje pridať príspevky do <a href="@book">hierarchie knihy</a>, presúvať ich v hierarchii knihy alebo <a href="@book-admin">preskupiť celú knihu</a>.

en: create new books
sk: vytvoriť nové knihy

en: access printer-friendly version
sk: prístup k verzii vhodnej pre tlač

en: Re-order book pages and change titles
sk: Preusporiadať stránky knihy a zmeniť nadpisy

en: Book page
sk: Strana knihy

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
sk: <em>Stránka knihy</em> je stránka s obsahom organizovaným do súboru súvisiacich príspevkov, ktoré všeobecne nazývame <em>Kniha</em>. Pri zobrazení príspevkov sú automaticky zobrazené odkazy na susedné stránky knihy, teda jednoduchý navigačný systém pre tvorbu a prezeranie štruktúrovaného obsahu.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
sk: Umožňuje používateľom hierarchicky usporiadať stránky.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
sk: Modul Color umožňuje administrátorovi webu rýchlo a jednoducho meniť farebnú schému niektorých tém vzhľadu. Tento modul nepodporujú všetky témy vzhľadu, ale napríklad témy Garland (predvolená téma) a Minnelli boli navrhnuté tak, aby mohli využiť výhody jeho možností. Pomocou modulu farieb a kompatibilnej témy vzhľadu môžete jednoducho zmeniť farbu odkazov, pozadia, textu a iných elementov. Modul Color vyžaduje aby bola <a href="@url">metóda sťahovania súborov</a> nastavená na „Verejné“.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
sk: Pamätajte, že modul farieb ukladá zmenené kópie .css súborov tém vzhľadu v adresári files. To znamená, že ak urobíte nejakú ručnú zmenu v súbore štýlov, musíte znovu uložiť vaše nastavenie farieb, a to aj v prípade že sa farby nezmenili, aby sa ručná zmena prejavila. Opakované uloženie farieb spôsobí, že modulom generované súbory štýlov budú znovu vytvorené z novej verzie pôvodného súboru.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
sk: Pre zmenu nastavenia farieb pre kompatibilnú tému, vyberte odkaz "nastavenia" pre tému na <a href="@themes">administračnej stránke pre témy</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@color">modul Color</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
sk: Farby je možné vyberať iba ak je <a href="@url">metóda sťahovania</a> nastavená na „Verejné“.

en: Base color
sk: Základná farba

en: Header top
sk: Vrch hlavičky

en: Header bottom
sk: Spodok hlavičky

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
sk: PHP nemá dostatok pamäte, aby mohol zmeniť farebnú schému témy vzhľadu. Je treba aspoň o %size viacej pamäte. Pre viac informácií sa pozrite na stránku <a href="@url">PHP dokumentácia</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP je povolená, ale nie je skompilovaná s podporou PNG obrázkov. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
sk: Umožňuje používateľom meniť farebné schémy pre určité témy vzhľadu.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
sk: Modul Comment umožňuje návštevníkom diskutovať pod jednotlivými príspevkami na webe. Akýkoľvek <a href="@content-type">typ obsahu</a> môže mať  <em>predvolené nastavenie komentárov</em> nastavené na <em>Čítanie/Písanie</em>, alebo <em>Vypnuté</em>. Nastavenie zobrazenia komentárov a ďalšie voľby je možné upraviť zvlášť pre každý typ obsahu (niektoré nastavenia si môžu jednotlivý používatelia prispôsobiť).

en: Delete the selected comments
sk: Odstrániť vybrané komentáre

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sk: Umožňuje používateľom komentovať zverejnené príspevky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
sk: Príklad: 'informácie o produkte' alebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise kategórií sa tie ľahšie (nižšia váha) zobrazia pred ťažšími (väčšia váha). Kategórie s rovnakou váhou sa zoradia abecedne.

en: Contact form: category %category deleted.
sk: Kontaktný formulár: kategória %category odstránená.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
sk: Kontaktný formulár nebol vytvorený. <a href="@add">Pridaj jednu alebo viac kategórií</a> do formulára.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
sk: Modul Contact uľahčuje komunikáciu e-mailom. Dovoľuje návštevníkom kontaktovať sa s používateľmi webu (osobné kontaktné formuláre), a tiež priamu komunikáciu s administrátorom definovanou skupinou príjemcov (<a href="@contact">stránka Kontakt</a>). Na každom formulári používateľ špecifikuje predmet, napíše text správy, a môže si tiež poslať kópiu odoslanej správy na vlastný e-mail.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
sk: Používatelia môžu byť kontaktovaní e-mailom pomocou osobného kontaktného formulára, bez toho, aby bola zverejnená ich e-mailová adresa. Môžu na stránke <em>Môj účet</em> povoliť alebo vypnúť použitie svojich osobných kontaktných formulárov. Ak je osobný kontaktný formulár povolený, zobrazí sa v používateľskom profile záložka <em>Kontakt</em> vedúca na osobný kontaktný formulár. Administrátori webu môžu použiť všetky kontaktné formuláre vrátane vypnutých. Záložka <em>Kontakt</em> je viditeľná len v používateľskom profile iného používateľa - používateľ nevidí vlastnú záložku <em>Kontakt</em>.

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
sk: <a href="@contact">Kontaktná stránka</a> ponúka návštevníkom webu možnosť zanechať komentáre, spätnú väzbu alebo iné žiadosti, priania a sťažnosti. Správy sú odosielané rôznym príjemcom podľa vybranej kategórie. Tieto kategórie vytvára administrátor webu; každá kategória môže mať svoju množinu príjemcov e-mailu. Je možné nastaviť napríklad bežné kategórie ako „Spätná väzba“ (správy sú preposielané administrátorom), a tiež „Informácie o produktoch“ (správy sú posielané do obchodného oddelenia). E-mailové adresy priradené ku kategóriám nie sú zobrazované. Len používatelia s oprávnením <em>prístup ku kontaktnému formuláru webu</em> môžu pristupovať k <a href="@contact">stránke kontakt</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
sk: Odkaz na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> v <em>hlavnej navigácii</em> je vytvorený, ale je v predvolenom nastavení vypnutý. Vytvorte podobný odkaz ukazujúci na cestu „contact“.

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
sk: Pridajte na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> ďalšie informácie (napr. bydlisko, poštovú adresu alebo telefónne číslo) pomocou formulára <a href="@contact-settings">nastavenie stránky Kontakt</a>. Na tejto stránke môžete tiež nastaviť nastaviť maximálny počet odoslaní formulára používateľom za hodinu a predvolený stav používateľských kontaktných formulárov.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@contact">modul Contact</a>.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
sk: Na tejto stránke môžete nastaviť <a href="@form">kontaktný formulár webu</a>. Zadajte jednu alebo viac kategórií. Ku každej kategórii môžete priradiť iné adresy. Napr. pripomienky k webu môžete poslať webmasterovi a žiadosti o informácie o produkte na obchodné oddelenie. Na stránke <a href="@settings">nastavení</a> môžete upraviť informáciu, ktorá sa zobrazí nad kontaktným formulárom. Môžete tak poskytnúť ďalší kontaktné informácie, napr. poštovú adresu alebo telefónne číslo.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
sk: Modul contact tiež pridá <a href="@menu-settings">položku menu</a> (implicitne vypnutá) do navigačného bloku.

en: Personal contact form
sk: Osobný kontaktný formulár

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
sk: Umožňuje ostatným používateľom kontaktovať vás e-mailom pomocou <a href="@url">osobného kontaktného formulára</a>. Poznámka: Vaša e-mailová adresa sa nezverejní a privilegovaní používatelia (napr. administrátori) vás môžu kontaktovať, i keď túto možnosť zakážete.

en: access site-wide contact form
sk: pristupovať ku kontaktnej stránke webu

en: administer site-wide contact form
sk: administrácia kontaktného formulára

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sk: Vytvoriť systémový kontaktný formulára a nastaviť kategórie formulára.

en: Edit contact category
sk: Upraviť kategórie kontaktov

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
sk: Poskytuje osobný a globálny kontaktný formulár.

en: Discard log entries above the following row limit
sk: Odstrániť zápisy zo záznamu prekračujúce nasledujúci limit riadkov

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sk: Maximálny počet záznamov v databázovom žurnále. Staršie záznamy budú automaticky zmazané. (Vyžaduje správne nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
sk: Modul dblog monitoruje web, zapisuje systémové udalosti do logu, ktorý si môže neskôr autorizovaný používateľ prezerať. To je dobré pre administrátorov webu, ktorí chcú mať rýchly prehľad aktivít na webe. Modul do logu zapisuje aj poradie udalostí, čo môže pomôcť pri riešení problémov a chýb webu.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
sk: Záznam modulu dblog je jednoduchý zoznam zapísaných udalostí obsahujúci údaje o výkonnosti, používaní, chyby, varovania a operačné informácie. Administrátori by mali log pravidelne kontrolovať aby zistili či web beží bez problémov.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@dblog">modul Dblog</a>.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
sk: Modul dblog monitoruje vašu stránku, zaznamenáva udalosti aby mohli byť neskôr prezreté oprávneným používateľom. Záznamy dblogu sú jednoduchým zoznamom udalostí obsahujúcich užitočné dáta, chyby, varovania a prevádzkové informácie. Pravidelné kontrolovanie hlásení dblogu je často jediný možný spôsob ako zistiť čo sa so systémom deje.

en: Database logging
sk: Záznamy databázy

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
sk: Nastavenie zaznamenávania z databázy Drupalu. Toto je najčastejšia metóda od malých po stredné zdielané hostované stránky. Záznamy sú viditeľné z admin stránky.

en: Recent log entries
sk: Posledné udalosti

en: View events that have recently been logged.
sk: Zobrazenie naposledy zaznamenaných udalostí.

en: Top 'page not found' errors
sk: Chyby "stránka nenájdená"

en: View 'page not found' errors (404s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "stránka nenájdená" (chyba 404).

en: Top 'access denied' errors
sk: Chyby "prístup odmietnutý"

en: View 'access denied' errors (403s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "prístup odmietnutý" (403).

en: Logs and records system events to the database.
sk: Zaznamenáva systémové udalosti do databázy.

en: All roles may use default format
sk: Predvolený formát môžu použiť všetky kategórie používateľov

en: No roles may use this format
sk: Tento formát nemôžu používať žiadne kategórie používateľov

en: Set default format
sk: Nastavenie predvoleného formátu

en: Default format updated.
sk: Predvolený formát bol aktualizovaný.

en: Add input format
sk: Pridať vstupný formát

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
sk: Predvolený formát musí byť povolený pre všetky kategórie používateľov a nemôže byť zmenený.

en: Specify a unique name for this filter format.
sk: Zadajte jedinečné meno formátu filtra.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
sk: Vyberte, ktoré role môžu používať tento filter. Poznámka: kategórie používateľov s oprávnením "administrácia filtrov" môžu vždy využívať všetky filtre.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
sk: Zvoľte filtre, ktoré sa použijú v tomto formáte.

en: No guidelines available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne rady.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
sk: Toto sú rady, ktoré používatelia uvidia pri písaní v tomto vstupnom formáte. Automaticky sa generujú z nastavení filtrov.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
sk: Názov filtra musí byť jedinečný. Formát %name už existuje.

en: Added input format %format.
sk: Pridaný vstupný formát %format.

en: The input format settings have been updated.
sk: Nastavenie vstupného formátu bolo aktualizované.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
sk: Naozaj chcete odstrániť formát vstupu %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah v tomto formáte, prepne sa na implicitný formát vstupu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: The default format cannot be deleted.
sk: Predvolený formát sa nedá odstrániť.

en: Deleted input format %format.
sk: Vstupný formát %format bol odrstránený.

en: Configure %format
sk: Konfigurovať %format

en: No settings are available.
sk: Žiadne nastavenia nie sú k dispozícii.

en: Rearrange %format
sk: Znovu usporiadať %format

en: The filter ordering has been saved.
sk: Poradie filtrov bolo uložené.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
sk: Modul Filter umožňuje správcom nastaviť vstupné formáty textu, ktoré môžu byť použité na webe. Vstupný formát definuje HTML značky, kódy a iné dovolené vstupy pre komentáre i obsah, a je hlavnou ochrannou proti zlému či dokonca nebezpečnému vstupu od používateľov. Bežná inštalácia Drupalu obsahuje dva formáty - <em>Filtrované HTML</em> (ktoré dovoľuje použitie HTML značiek iba do takej miery, akú určí správca) a <em>Plné HTML</em> (ktoré dovoľuje použiť všetky HTML značky). Ďalšie vstupné formáty môže pridať správca.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
sk: Každý vstupný formát používa filtre pre manipuláciu s textom, a väčšina vstupných formátov používa niekoľko rôznych filtrov v špecifickom poradí. Každý filter má špecifické určenie a obecne buď pridáva, odoberá alebo mení elementy textu od používateľa pred jeho zobrazením. Filter nemení aktuálny obsah príspevku, ale dočasne ho mení pred jeho zobrazením. Prvý filter môže napríklad odstrániť nepovolené HTML značky, a druhý môže zameniť URL obsadené v texte na klikateľný odkaz.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
sk: Používatelia si pri tvorbe alebo úprave obsahu môžu vybrať medzi povolenými formátmi. Tieto určujú administrátori a môžu byť rôzne pre rôzne kategórie používateľov. Taktiež môžu nastaviť predvolený formát.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Filter</a>.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
sk: <em>Vstupné formáty</em> definujú, ako Drupal pretvára používateľom vložený text. Každý vstupný formát používa filtre pre manipuláciu s textom, a väčšina vstupných formátov používa niekoľko rôznych filtrov v konkrétnom poradí. Každý filter má špecifický účel a obecne buď pridáva, odoberá alebo mení prvky textu od používateľa pred jeho zobrazením. Používatelia si môžu pri tvorbe obsahu vybrať medzi dostupnými formátmi.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
sk: Dostupnosť vstupných formátov pre jednotlivé kategórie používateľov a nastavenie predvoleného formátu vstupu (dá sa využiť  napr. pre importovaný obsah) nastavte v nižšie uvedenom zozname. Predvolený formát je používateľom vždy dostupný. Používatelia, ktorí majú právo administrovať filtre, môžu použiť všetky vstupné formáty.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
sk: Každý <em>filter</em> vykonáva jednu určitú zmenu používateľského vstupu, napr. odstránenie HTML značiek alebo zmenu URL na klikacie odkazy. Vyberte filtry, ktoré chcete použiť na text v tomto vstupnom formáte. Ak zistíte, že niektoré filtre spôsobujú konflikty vo výstupe, môžete <a href="@rearrange">zmeniť ich poradie</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
sk: Pokiaľ nemôžete nájsť nastavenie určitého filtra, presvedčte sa, či je zapnutý v záložke <a href="@url">zoznam filtrov</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
sk: Vzhľadom na flexibilitu filtrovacieho systému môže nastať situácia, kde jeden filter bráni v činnosti inému filtru. Napríklad: slovo z URL sa prevedie na termín glosára skôr ako sa URL zmení na odkaz. Keď to nastane, musíte upraviť poradie, v akom sa filtre spúšťajú.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
sk: Filtre sa spúšťajú zhora nadol. Ak chcete zmeniť poradie filtrov, zmeňte hodnoty v stĺpci <em>Váha</em> alebo jednotlivé filtre presuňte myšou v stĺpci <em>Názov</em>. (Kliknite na ovládací prvok a počas presunu držte ľavé tlačidlo myši.) Nezabudnite, že zmeny se uložia až po stlačení tlačidla <em>Uložiť</em> na spodu stránky.

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
sk: 
    <p>Tento web povoľuje HTML obsah. Možno vás desí učenie sa HTML, ale naučiť sa používať niekoľko málo najzákladnejších HTML "značiek" je veľmi ľahké. Táto tabuľka zobrazuje príklady pre každú značku povolenú na tomto webe.</p>
    <p>Viacej informácií nájdete vo <a href="http://www.w3.org/TR/html/">špecifikácii HTML</a> na W3C alebo si nájdite iné stránky, kde je HTML vysvetlené.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
sk: Odkazy na iné stránky.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
sk: Implicitne sa zalomenie riadkov vkladá automaticky, takže touto značkou pridáte ďalšie. Táto značka sa líši, pretože nemá otváraciu a ukončovaciu značku ako ostatné. Pre kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky naviac " /".

en: Text with <br />line break
sk: Text so <br />zalomením riadka

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
sk: Implicitne sa odstavce pridávajú automaticky, takže touto značkou pridáte ďalší.

en: Paragraph one.
sk: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
sk: Odstavec dva.

en: Strong
sk: Tučné

en: Emphasized
sk: Zdôraznené

en: Cited
sk: Citácia

en: Coded text used to show programming source code
sk: Zobrazenie zdrojového kódu

en: Coded
sk: Kód

en: Bolded
sk: Tučné

en: Italicized
sk: Kurzíva

en: Superscripted
sk: Horný index

en: <sup>Super</sup>scripted
sk: <sup>Horný</sup> index

en: Subscripted
sk: Dolný index

en: <sub>Sub</sub>scripted
sk: <sub>Dolný</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sk: <abbr title="Skratka">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
sk: <acronym title="Dvojznaková skratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
sk: Odsadenie bloku

en: Quoted inline
sk: Vložená citácia

en: Table header
sk: Záhlavie tabuľky

en: Table cell
sk: Bunka tabuľky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Číslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: First item
sk: Prvá položka

en: Second item
sk: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Nečíslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sk: Zoznam definície je podobný ostatným HTML zoznamom. &lt;dl&gt; začína zoznam definícii, &lt;dt&gt; začína termín a &lt;dd&gt; začína popis definície.

en: First term
sk: Prvý termín

en: First definition
sk: Prvá definícia

en: Second term
sk: Druhý termín

en: Second definition
sk: Druhá definícia

en: Subtitle three
sk: Podnadpis tretej úrovne

en: Subtitle four
sk: Podnadpis štvrtej úrovne

en: Subtitle five
sk: Podnadpis piatej úrovne

en: Subtitle six
sk: Podnadpis šiestej úrovne

en: Tag Description
sk: Popis značky

en: You Type
sk: Napíšete

en: You Get
sk: Získate

en: No help provided for tag %tag.
sk: Chýba pomocník pre značku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
sk: 
    <p>Väčšinu neobvyklých znakov môžete zadávať bez problémov.</p>
    <p>Pokiaľ narazíte na problémy, skúste použiť HTML entity. Napr. zapíšte &amp;amp; pre znak ampersandu &amp;. Kompletný zoznam HTML entít nájdete na stránke <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entity</a>. Medzi najpoužívanejšie patrí:</p>

en: Quotation mark
sk: Úvodzovky

en: Character Description
sk: Popis znaku

en: No HTML tags allowed
sk: Nie sú povolené HTML značky

en: Lines and paragraphs break automatically.
sk: Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
sk: Automaticky sa rozpoznávajú riadky a odstavce. Automaticky sa vložia značky pre zalomenie riadku &lt;br /&gt;, začiatok &lt;p&gt; a koniec &lt;/p&gt; odstavca. Pokiaľ nie sú odstavce rozpoznané, jednoducho pridajte niekoľko prázdnych riadkov.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
sk: Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.

en: HTML corrector
sk: HTML korektor

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
sk: Umožňuje obmedziť HTML v príspevkoch od používateľov a nastaviť, aké HTML značky sa odfiltrujú. Nebezpečný obsah, ako napr. udalosti JavaScriptu, bude odstránený. JavaScriptové odkazy a CSS odstránené nebudú.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
sk: Preloží konce riadkov do HTML (t.j. značky &lt;br&gt; a &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
sk: Prevedie webové a e-mailové adresy na klikacie odkazy.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
sk: Opravuje poškodené HTML formátovanie v príspevkoch.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
sk: Ako pracovať s HTML značkami v používateľskom texte. Ak je nastavené "Odstraňovať nepovolené značky", nebezpečné značky sú odstránené (pozri nižšie). Ak je nastavené "Použiť únikové klazuly", všetky HTML značky sú zobrazené tak, ako boli napísané.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
sk: Ak je zvolené "Odstraňovať nepovolené značky", môžete voliteľne určiť značky, ktoré nebudú odstránené. Vlastnosti Javascriptových udalostí budú vymazané vždy.

en: Display HTML help
sk: Zobraziť HTML pomocníka

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
sk: Pokiaľ je povolené, Drupal zobrazí v dlhších tipoch pre filtre pomocníka k HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
sk: Nastaviť spôsob filtrovania vstupov zadaných používateľom, vrátane povolených HTML značiek. Umožňuje tiež zapnutie filtrov poskytnutých modulmi.

en: Delete input format
sk: Odstrániť vstupný formát

en: Compose tips
sk: Rady pre písanie

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
sk: Zabezpečuje filtrovanie obsahu v príprave, ktorý sa má zobraziť.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
sk: Krátky, ale výstižný názov tejto kolekcie diskusií.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
sk: Popis a pravidlá tohto fóra.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
sk: Fóra sú zoradené vzostupne podľa váhy. Ak majú rovnakú váhu, sú zoradené podľa abecedy.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
sk: Krátky, ale výstižný názov tejto kolekcie súvisiacich fór.

en: Description and guidelines for forums within this container.
sk: Popis a inštrukcie pre fóra v tomto kontajneri.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
sk: Kontajnery sú zobrazené vzostupne podľa váhy (kontajnery s rovnakou váhou sú zoradené v abecednom poradí).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
sk: Odstránenie diskusie odstráni aj všetky ďalšie diskusie, ktoré pod ňu spadajú. Ak chcete odstrániť príspevky v tejto diskusii, navštívte najprv <a href="@content">správu obsahu</a>. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
sk: Počet reakcíí v diskusii, aby bol príspevok považovaný ako "horúca téma".

en: Default number of forum topics displayed per page.
sk: Prednastavený počet tém fóra zobrazených na jednej stránke.

en: Default display order for topics.
sk: Predvolené nastavenie zobrazenia tém.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
sk: Nie sú založené žiadne kontejnery alebo fóra. Môžete <a href="@container">pridať kontejner</a> alebo <a href="@forum">pridať fórum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
sk: Kontajnery sú väčšinou umiestnené ako hlavné kategórie, ale môžu byť umiestnené aj vo vnútri iného kontajnera alebo fóra.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
sk: Fóra môžu byť umiestnené ako hlavná kategória alebo vnútri iného kontejneru či fóra.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
sk: Modul Forum umožňuje tvoriť štruktúrované diskusné fórum s funkcionalitou veľmi podobnou tradičným systémom fóra. Fóra dovoľujú používateľom diskutovať nad určitými témami a zároveň zaisťujú ukladanie týchto diskusií pre neskoršiu referenciu. Položka menu <a href="@create-topic">príspevok do diskusie</a> (pod <em>Vytvoriť obsah</em>) umožňuje vytvoriť novú štruktúrovanú diskusiu alebo vlákno.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
sk: Diskusia vzniká tým, že používatelia vkladajú komentáre k príspevkom vo fóru (či k ďalším komentárom v rámci témy diskusie). Téma diskusie je obsiahnutá vo vnútri fóra, ktoré môže obsahovať viacero podobných alebo príbuzných tém. Fóra sú (voliteľné) umiestnené vo vnútri kontajnera, ktorý môže obsahovať viacero podobných alebo príbuzných fór. Kontejnery i fóra môžu byť umiestnené vo vnútri kontajnerov a fór,  čím sa vytvára štruktúra príspevkov. Dôsledným naplánovaním tejto štruktúry uľahčujete používateľom vyhľadávanie príspevkov v konkrétnej téme fóra.

en: When administering a forum, note that:
sk: Pri administrovaní fóra si všímajte:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
sk: téma fóra (a všetky jej príspevky) môžu byť presunuté z jedného fóra do druhého, ak pri úprave témy fóra vyberiete iné fórum.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
sk: keď presúvate tému fóra z jedného fóra do druhého, použite možnosť <em>Zanechať kópiu</em>, ktorá v pôvodnom fóre vytvorí odkaz na nové umiestnenie.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
sk: voľba <em>Iba na čítanie</em> pod položkou <em>Nastavenie komentárov</em> počas úpravy príspevku znemožní vkladať do vlákna nové komentáre.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
sk: voľba <em>Zakázané</em> pod položkou <em>Nastavenie komentárov</em> v úprave príspevku skryje všetky doterajšie komentáre u vlákna a zakáže pridávať nové.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@forum">modul Forum</a>.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
sk: Táto stránka ukazuje existujúce fóra a kontajnery. V kontejneroch sú (voliteľné) umiestnené fóra a vo fórach témy (téma fóra je prvý príspevok do určitej diskusie). Kontajnery aj fóra môžu byť umiestnené do iných kontajnerov a fór. Štruktúru fór a kontajnerov môžete zmeniť presunom šípky metódou ťahaj&pusť v stĺpci <em>Názov</em> na nové umiestnenie. (Kliknite na ovládací prvok a počas presunu držte ľavé tlačidlo myši.) Zmeny sa uložia až po stlačení tlačidla <em>Uložiť</em> na spodku stránky.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
sk: Kontajnery uľahčujú organizáciu fór zoskupovaním podobných alebo príbuzných fór. Napr. kontajner „Jedlo“ môže obsahovať fóra „Ovocie“ a „Zelenina“.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
sk: Fórum obsahuje diskusie, ktoré spolu súvisia alebo sú príbuzné (téma diskusie je určená prvým príspevkom do vlákna diskusie). Napr. fórum pomenované „Ovocie“ môže obsahovať diskusie nazvané „Jablká“ a „Banány“.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
sk: Tieto nastavenia umožňujú podrobnejšie upravit zobrazenie tém fóra. Typy obsahu dostupné pre použitie vo fóre môžete vybrať na záložke <em>Typy obsahu</em> na stránke <a href="@forum-vocabulary">slovník fóra</a>.

en: Forum topic
sk: Príspevok do diskusie

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
sk: <em>Téma fóra</em> je prvý príspevok do novej diskusie vo fóre.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
sk: Nemáte oprávnenie pridávať nový obsah do fóra.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
sk: <a href="@login">Prihláste sa</a> pre pridávanie nového obsahu do fóra.

en: delete own forum topics
sk: vymazať vlastné témy diskusie

en: delete any forum topic
sk: vymazať príspevky

en: edit any forum topic
sk: upraviť príspevok

en: Enables threaded discussions about general topics.
sk: Umožňuje diskusie vo vláknach o bežných témach.

en: Manages the display of online help.
sk: Zabezpečuje zobrazenie online pomocníka.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
sk: Modul locale vám umožňuje zobrazovať web v inom jazyku ako v predvolenej angličtine, definovaním funkcií viacjazyčného webu. Modul locale funguje tak, že zisťuje dostupnosť textu, ktorý sa má zobraziť: Ak je k dispozícii preklad textu v danom jazyku, tak ho zobrazí. Ak preklad nie je k dispozícii, zobrazí sa pôvodný text a uloží sa, aby mohol byť neskôr spracovaný prekladateľom.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
sk: Okrem prekladu rozhrania Drupalu poskytuje modul Locale prostriedky na prevádzku viacjazyčného webu. Automatické rozpoznávanie umožňuje vybrať jazyk stránky na základe domény nebo časti cesty odoslanej požiadavky. Používatelia si môžu (voliteľne) vybrať jazyk, ktorý preferujú, na stránke <em>Môj účet</em>. Web môže byť nastavený aj tak, aby reagoval na jazykové nastavenie prehliadača používateľa. Obsah tohoto webu môže byť vytvorený (preložený) v akomkoľvek povolenom jazyku a každý príspevok môže mať pre každý každý jazyk iný alias. Modul Locale funguje v harmónii s modulom<a href="@content-help">Content translation</a> na správu preloženého obsahu.

en: Translations may be provided by:
sk: Preložil:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
sk: prekladanie pôvodného textu pomocou modulu Locale zabudovaného do webu alebo

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
sk: import súborov z množiny existujúcich prekladov, tzv. prekladových balíčkov. Prekladový balíček umožňuje zobraziť Drupal v určitom jazyku a obsahuje súbory vo formáte Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Nie sú síce dostupné všetky preklady pre každú verziu Drupalu, no prekladové balíčky pre mnoho jazykov sa dá stiahnuť zo stránky <a href="@translations">Drupal translation page</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
sk: Ak existujúci prekladový balíček nezodpovedá potrebám webu, pomocou editora Gettext Portable Object (<em>.po</em>) si môžete upraviť alebo vytvoriť nové súbory obsiahnuté v balíčku. Funkcia modulu Locale s názvom <a href="@import">import</a> umožňuje načítať preložené reťazce z nových alebo zmenených <em>.po</em> súborov do vašej stránky. Naopak funkcia  <a href="@export">export</a> generuje súbory z preložených reťazcov, ktoré stránka obsahuje, ktoré potom môže použiť alebo upraviť niekto iný.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Locale</a>.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
sk: Táto stránka poskytuje prehľad zapnutých jazykov. Ak je dostupných a zapnutých viacero jazykov, rozhranie stránky bude preložené a zaregistrovaní používatelia si budú môcť vybrať jazyk aký preferujú na stránke <em>Môj účet</em> a autori stránok môžu využiť určený jazyk pri publikovaní. Pre anonymných návštevníkov a pre používateľov ktorý neoznačia preferovaný jazyk sa použije predvolený jazyk.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
sk: Pre každý dostupný jazyk na stránke môžete pomocou odkazu <em>upraviť</em> nastaviť podrobnosti o jazyku vrátane mena, voliteľnej od jazyka závislej cesty alebo domény a či sa písmo jazyka číta zľava doprava alebo sprava doľava. Tieto jazyky sa tiež objavia vo výbere <em>Jazyk</em>, keď pri odosielaní obsahu s viacjazyčnou podporou.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
sk: Ďalší jazyk pridáte na stránke <a href="@add-language">pridať jazyk</a> (a automaticky importujte súbor s prekladom, ak je dostupný),na stránke <a href="@search">jazykových prekladov</a> môžete nájsť reťazce a ručne ich preložiť, alebo na stránke <a href="@import">import</a> pridať preklad zo samostatného súboru s koncovkou <em>.po</em>. Mnoho podporovaných súborov s prekladovými balíčkami obsahujúcimi <em>.po</em> súbory je dostupných na stránke <a href="@translations">Drupalu</a>.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
sk: Na tejto stránke môžete pridať všetky jazyky, ktoré má web podporovať. Ak sa želaný jazyk nanachádza vo <em>výbere jazykov</em>, kliknite na <em>používateľské jazyky</em> a vyplňte názov jazyka a ďalšie podrobnosti. Pri zadávaní kódu jazyka je nutné zadať štandardizovaný kód, pretože tento kód môže byť používaný prehliadačom k rozpoznaniu správneho jazyka pri zobrazení stránky.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
sk: Nastavenia pravidla pre výber jazyka určujú jazyk, v ktorom sa stránka bude zobrazovať. Dostupné možnosti sú:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
sk: <strong>Žiadne.</strong> Predvolený jazyk je použitý pri prezentovaní webu, aj keď používatelia si môžu (voliteľne) vybrať iný jazyk, ktorý preferujú na stránke <em>Môj účet</em>. (Jazyk vybraný používateľom sa použije pre stránku a emaily.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
sk: <strong>Len prefix cesty.</strong> Použitý jazyk sa určí zostavením cesty pomocou kódu jazyka alebo iného reťazca, ktorý zodpovedá prefixu cesty (ak je zadaný), zadaného pre každý jazyk. Ak nie je zistený žiadny zodpovedajúci prefix, použije sa predvolený jazyk. <em>Príklad: "priklad.sk/de/contact" nastavuje jazyk na nemecký pomocou použitia "de" v ceste.</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
sk: <strong>Prefix cesty s náhradným jazykom.</strong> Použitý jazyk sa určí zostavením cesty pomocou kódu jazyka alebo iného reťazca, ktorý zodpovedá prefixu cesty (ak je zadaný), zadaného pre každý jazyk. Ak nie je zistený žiadny zodpovedajúci prefix, jazyk sa určí podľa používateľovej voľby na stránke <em>Môj účet</em>, alebo podľa nastavení jazyka v prehliadači. Ak sa ani potom nepodarí určiť jazyk, použije sa predvolený jazyk.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
sk: <strong>Len meno domény.</strong> Použitý jazyk sa určí pomocou domény použitej na prístup k stránke a jej porovnaním s doménou jazyka (ak je zadaná) zadanou pre každý jazyk. Ak nie je zistená žiadna zodpovedajúca doména, použije sa predvolený jazyk. <em>Priklad: "http://de.priklad.org/contact" nastavuje jazyk na nemecký pomocou použitia "http://de.priklad.org" v doméne.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
sk: Prefix cesty alebo doménu pre jednotlivé jazyky je možné nastaviť na stránke <a href="@languages">dostupných jazykov</a>. Pokiaľ nebude nájdená zhoda, web bude zobrazený v <a href="@languages">predvolenom jazyku</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
sk: Táto stránka poskytuje prehľad o dostupných preložiteľných reťazcoch. Drupal zobrazuje reťazce v textových skupinách; moduly môžu definovať ďalšie textové skupiny obsahujúce preložiteľné reťazce. Pretože textové skupiny poskytujú skupinovo závislé reťazce, preto sa preklad často  zameriava najme na špecifické oblasti rozhrania Drupalu.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
sk: Ak chcete viac informácií o pridávaní podpory pre prídavné jazyky prezrite si <a href="@languages">stránku jazykov</a>.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
sk: Táto stránka slúži na importovanie preložených reťazcov obsiahnutých v súboroch Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Za normálnych okolností distribuovaných ako časť prekladového balíčka (každý prekladový balíček môže obsahovať niekoľko <em>.po</em> súborov), tieto <em>.po</em> súbory môžu byť tiež importované po off-line úprave v Gettext editore. Importovanie jednotlivých <em>.po</em> súborov môže trvať dlho.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
sk: Pri zapnutí nových modulov, tém vzhľadu alebo pri pridaní nových jazykov sa automaticky naimportujú súbory <em>.po</em> z balíčka prekladu (ak sú k dispozícii). Vzhľadom k tomu, že táto stránka umožňuje import iba po jednom súbore <em>.po</em>, bude jednoduchšie stiahnuť a rozbaliť balíček prekladov do inštalačného adresára vášho Drupalu a  <a href="@language-add">pridať jazyk</a> (čo automaticky naimportuje všetky súbory <em>.po</em> z balíčka). Balíčky prekladov sú dostupné na stiahnutie na <a href="@translations">stránke prekladov na Drupal.org</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
sk: Táto stránka slúži na export preložených reťazcov zo stránky. Export môže byť vo forme Gettext Portable Object (<em>.po</em>), ktorá obsahuje originálne aj preložené reťazce (používa sa na zdieľanie prekladu s ostatnými), alebo vo forme Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), ktorá obsahuje iba originálne reťazce (používa sa na vytvorenie nových prekladov pomocou Gettext editora).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
sk: Táto stránka umožňuje prekladateľovi hľadať jednotlivé preložené alebo nepreložené reťazce a používa sa pri vytváraní alebo úprave prekladov. (Poznámka: Často je pohodlnejšie získať reťazce na stránke <a href="@export">export</a> a upraviť preklady pomocou desktopového nástroja pre úpravu Gettext súborov). Vyhľadávanie môžete obmedziť na reťazce obsiahnuté v určitej textovej skupine alebo v určitom jazyku.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
sk: Tento blok sa zobrazí iba v prípade, ak sú <a href="@languages">povolené aspoň dva jazyky</a> a <a href="@configuration">pravidlo pre výber jazyka</a> je nastavené na niečo iné ako  <em>Žiadne</em>.

en: Built-in interface
sk: Zabudované v rozhraní

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sk: Predvolený jazyk tohto konta pre emaily a prezentáciu stránok.

en: This account's default language for e-mails.
sk: Predvolený jazyk tohto konta pre emaily.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
sk: Alias cesty nastavený pre špecifický jazyk bude vždy použitý pri zobrazení tejto stránky v danom jazyku a má prednosť pred aliasmi cesty nastavenými pre <em>všetky jazyky</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povoliť viacjazyčnú podporu pre tento typ obsahu. Viacjazyčná podpora pridáva pole pre výber jazyka do formulára pre úpravu. Umožňuje to vybrať jeden z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Ak je vypnutá, nové príspevky sa uložia v predvolenom jazyku. Na existujúci obsah nebude mať táto zmena vplyv.

en: administer languages
sk: administrácia jazykov

en: translate interface
sk: prekladať rozhranie

en: Configure languages for content and the user interface.
sk: Nastaviť jazyk pre obsah a používateľské rozhranie.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
sk: Preložiť texty zabudované v rozhraní a prípadne aj ďalšie texty.

en: !long-month-name January
sk: !long-month-name január

en: !long-month-name February
sk: !long-month-name február

en: !long-month-name March
sk: !long-month-name marec

en: !long-month-name April
sk: !long-month-name apríl

en: !long-month-name May
sk: !long-month-name máj

en: !long-month-name June
sk: !long-month-name jún

en: !long-month-name July
sk: !long-month-name júl

en: !long-month-name August
sk: !long-month-name august

en: !long-month-name September
sk: !long-month-name september

en: !long-month-name October
sk: !long-month-name október

en: !long-month-name November
sk: !long-month-name november

en: !long-month-name December
sk: !long-month-name december

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
sk: Pridáva obsluhu funkcií v národnom jazyku a zapína preklad používateľského rozhrania v danom jazyku.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
sk: Modul Menu umožňuje vo formulári na vytváranie obsahu priebežne vytvárať odkazy v menu. Nasledujúca voľba nastavuje predvolené menu, do ktorého sa pridá nový odkaz.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
sk: Vyberte, aké položky sa zobrazia ako sekundárne odkazy. Môžete vyberať z rovnakého menu ako primárne odkazy (%primary). V tomto prípade se potomkovia aktínych primárnych odkazov zobrazia ako sekundárne linky.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
sk: Modul Menu slúži k ovládaniu a úpravám systému menu Drupalu. Menu sú hierarchickou štruktúrou odkazov alebo položiek menu, používaných k navigácii na webe, a sú zobrazované a umiestňované pomocou flexibilného systému blokov. Pri inštalácii sú vytvorené tri základné menu: <em>Navigácia</em>, <em>Primárne odkazy</em> a <em>Sekundárne odkazy</em>. Menu <em>Navigácia</em> obsahuje väčšinu odkazov potrebných pre prácu a navigáciu na webe a často býva zobrazené ako ľavý alebo pravý bočný panel. Väčšina tém vzhľadu Drupalu tiež podporuje <em>Primárne odkazy</em> a <em>Sekundárne odkazy</em>, zobrazujú sa obyčajne v hlavičke alebo päte každej stránky. V predvolenom nastavení sú <em>Primárne odkazy</em> a <em>Sekundárne odkazy</em> prázdne, ale môžu byť nastavené aby obsahovali položky špecifické pre váš web.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
sk: Stránka <a href="@menu">Menu</a> zobrazuje všetky dostupné menu. Po vybraní menu z tohoto zoznamu môžete pridať alebo zmeniť položky menu, alebo zmeniť ich poradie. Na stránke <a href="@add-menu">Pridať menu</a> je možné vytvoriť nové menu, ale aby bolo zobrazené, musí byť na stránke <a href="@blocks">administrácie blokov</a> povolený blok obsahujúci toto menu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
sk: Menu sú zoskupenia odkazov, ktoré sa používajú ako navigácia po stránke. Menu, ktoré sú dostupné k tejto stránke, sú zobrazené nižšie. Vyberte menu zo zoznamu a môžete spravovať jeho položky.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
sk: Navigačné menu poskytuje samotný Drupal a je hlavným interaktívnym menu pre každý web. Je to väčšinou jediné menu, ktoré obsahuje individuálne odkazy pre prihlásených používateľov a väčšinou sa vôbec nezobrazuje anonymným používateľom.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
sk: Primárne odkazy sa používajú ako navigácia pre hlavné sekcie webu a sú obvykle umiestnené v hornej časti webu v podobe záložiek.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
sk: Sekundárne odkazy sú často používané pre stránky ako sú kontaktné informácie, kopírovacie práva a iné sekundárne navigačné položky, ktoré nemajú tak veľkú úlohu ako primárne odkazy

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
sk: Názov typu obsahu čitateľný pre človeka. Tento text sa zobrazí ako súčasť stránky <em>vytvoriť obsah</em>. Tento názov by mal začínať začínať veľkým písmenom a mal by obsahovať iba písmená, čísla a <strong>medzery</strong>. Tento názov musí byť jedinečný.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu. Tento text bude použitý pre zostavenie adresy URL na stránke <em>vytvoriť obsah</em>. Tento názov môže obsahovať iba malé písmená, čísla a podčiarkovníky. Pri vytváraní URL budú podčiarkovníky nahradené pomlčkami. Tento názov musí byť jedinečný.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
sk: Strojové meno tohto typu obsahu. Toto meno nemôže byť zmenené pre typy, ktoré sú vytvorené priamo Drupalom.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
sk: Stručný popis tohto typu obsahu. Tento text sa zobrazí ako súčasť zoznamu na stránke <em>vytvoriť obsah</em>.

en: Submission form settings
sk: Nastavenie formulára

en: This content type does not have a title field.
sk: Tento typ obsahu nemá pole Nadpis.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
sk: Ak nechcete pole Obsah pre tento typ obsahu, odstráňte text a nechajte toto pole prázdne.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí nad formulárom pre odoslanie %type. Môžete tu zadať rady či pokyny pre používateľov.

en: Workflow settings
sk: Nastavenie možností vydania

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrácie uzlov</em> môžu tieto nastavenia zmeniť.

en: The machine-readable name %type is already taken.
sk: Strojové meno %name už použité.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
sk: Neplatný strojovo čitateľný názov. Musíte zadať iný názov ako %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
sk: Meno %name je už použité.

en: The content type %name has been reset to its default values.
sk: Pre typ obsahu %name boli obnovené predvolené nastavenia.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
sk: Naozaj chcete odstrániť typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
sk: Pridaný typ obsahu %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
sk[0]: Typ obsahu príspevku bol zmenený z %old-type na %type.
sk[1]: Typ obsahu @count príspevkov bol zmenený z %old-type na %type.
sk[2]: Typ obsahu @count príspevkov bol zmenený z %old-type na %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
sk[0]: <strong>Upozornenie:</strong> Počet príspevkov typu %type na tomto webe: @count. Pokiaľ typ %type zmažete, je možné, že sa nezobrazí alebo nebude možné ho upraviť.
sk[1]: <strong>Upozornenie:</strong> Počet príspevkov typu %type na tomto webe: @count. Pokiaľ typ %type zmažete, je možné, že sa nezobrazí alebo nebude možné ho upraviť.
sk[2]: <strong>Upozornenie:</strong> Počet príspevkov typu %type na tomto webe: @count. Pokiaľ typ %type zmažete, je možné, že sa nezobrazí alebo nebude možné ho upraviť.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
sk: Pokiaľ na vašom webe máte problém s oprávneniami k obsahu, je možné, že je potrebné obnoviť cache oprávnení. Jednou z možných príčin problémov môže byť vypnutie niektorého z modulov alebo zmeny v konfigurácii oprávnení. Obnovenie cache oprávnení spôsobí odstránenie všetkých oprávnení k príspevkom a ich nahradenie oprávneniami na základe práve povolených modulov a nastavení.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
sk: Obnovenie oprávnení môže nejakú dobu trvať. Po obnovení všetky príspevky automaticky začnú používať nové oprávnenia.

en: Node access status
sk: Stav prístupu k uzlu

en: Number of posts on main page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
sk: Naozaj chcete obnoviť práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
sk: Táto akcia obnoví všetky oprávnenia na obsah stránok a môže dlho trvať. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Demote from front page
sk: Stiahnuť z titulnej stránky

en: Make sticky
sk: Prilepiť navrch zoznamu

en: Remove stickiness
sk: Odstrániť prilepenie

en: language
sk: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
sk: Nastala chyba a spracovanie sa nedokončilo.

en: Show summary in full view
sk: Zobraziť zhrnutie v celkovom zobrazení

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
sk: Náhľad príspevku ukazuje, ako sa príspevok zobrazí na titulnej stránke alebo pri exporte do čítačky správ. <span class="no-js">Oddeľovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez úvodzoviek) použite na mieste, kde má byť váš príspevok rozdelený.</span>

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
sk: @type %title bol nahradený predchádzajúcou revíziou z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sk: Revízia @type %title z %revision-date bola odstránená.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sk: @type: vrátené %title  revízia %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
sk: Práva prístupu k obsahu musia byť obnovené.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
sk: Práva pre prístup k obsahu musia byť obnovené. Prosím navštívte <a href="@node_access_rebuild">túto stránku</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
sk: Modul Node spravuje obsah na tomto webe a ukladá všetky príspevky (nezávisle od typu) ako „uzly“. Modul okrem základných informácií o tom, či bol príspevok vydaný alebo či má byť zobrazený na titulnej strane alebo prilepený hore v zozname, zaznamenáva aj základné informácie o autorovi príspevku. Umožňuje tiež voliteľnú správu revízií uzla. Ďalšie prídavné funkcie môžete získať rozšírením modulu Node pomocou ďalších modulov.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
sk: Aj keď je každý príspevok na webu uzlom, každý príspevok tiež patrí do určitého <a href="@content-type">typu obsahu</a>. <a href="@content-type">Typy obsahu</a> sa používajú pre určenie vlastností príspevku, vrátane nadpisu a popisu polí zobrazených na stránkach s formulárom pre pridanie alebo úpravu príspevku. Každý typ obsahu môže mať rôzne predvolené nastavenie pre <em>Možnosti vydania</em> a ďalšie voľby postupu práce. Predvolené typy obsahu v štandardnej inštalácii Drupalu sú: <em>Stránka</em> a <em>Článok</em>. Nové moduly môžete pridať na <a href="@content-type">stránke typov obsahov</a>. Ďalšie typy obsahu sa môžu objaviť po povolení niektorých modulov.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
sk: Stránka <a href="@content">Obsah</a> umožňuje zobraziť a spravovať obsah tohoto webu. Stránka <a href="@post-settings">Nastavenie odosielania príspevkov</a> nastavuje niektoré nastavenia pre zobrazovanie príspevkov. Modul Node vytvára niekoľko oprávnení pre každý typ obsahu, ktoré sa dajú nastaviť podľa rolí na stránke <a href="@permissions">Oprávnenia</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Node</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
sk: Nižšie je zobrazený zoznam všetkých typov obsahu na vašom webe. Všetky príspevky, ktoré na webe sú, sú inštancie jedného z týchto typov.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
sk: Nový typu obsahu vytvoríte po zadaní jeho mena, strojovo čitateľného mena a všetkých ďalších potrebných položiek, ktoré sú na tejto stránke. Akonáhle je vytvorený, používatelia vášho webu budú mať možnosť vytvárať uzly ako inštancie tohto typu obsahu.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sk: Pomocou revízií môžete sledovať rozdiely medzi jednotlivými revíziami príspevkov.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
sk: Web je nastavený tak, že náhľad sa nezobrazuje pri zobrazení kompletného príspevku. Toto nastavenie bude ignorované, ak je náhľad prázdny.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
sk: Web je nastavený tak, že náhľad sa nezobrazuje pri zobrazení kompletného príspevku. Toto nastavení je ignorované, pretože tento príspevok nemá definovaný žiadny perex. (Perex - skrátený náhľad článku - vytvoríte vložením oddeľovača „&lt;!--break--&gt;“ (bez úvodzoviek) na miesto, kde má náhľad končiť a začínať hlavný text.)

en: Read the rest of !title.
sk: Čítať zvyšok !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
sk: <h1 class="title">Vitajte na vašom novom Drupal webe!</h1><p>Prosím postupujte podľa nasledujúcich krokov, ktoré sú nutné pre základné nastavenie vašej stránky:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
sk: <strong>Nastavte svoj web</strong> Akonáhle sa prihlásite, navštívte stránku <a href="@admin">administrácia</a>, kde môžete <a href="@config">nastaviť a upraviť</a> všetky nastavenia webu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
sk: <strong>Povoľte ďalšie funkcie</strong> Ďalej, na stránku so zoznamom <a href="@modules">modulov</a> môžete povoliť funkcie, ktoré pre váš web potrebujete. Ďalšie moduly môžete stiahnuť v sekcii <a href="@download_modules">moduly na domovskej stránke Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
sk: <strong>Upravte vzhľad vášho webu</strong> Pre zmenu témy vzhľadu sa pozrite na stránku <a href="@themes">tém vzhľadu</a>. Môžete si vybrať niektorú z tém, ktoré obsahuje základná inštalácia Drupalu, alebo stiahnuť nové témy zo sekcie <a href="@download_themes">témy vzhľadu na domovskej stránke Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
sk: <strong>Začnite tvoriť obsah</strong> Nakoniec ostáva len <a href="@content">vytvoriť obsah</a>. Táto stránka zmizne, akonáhle vytvoríte prvý príspevok zobrazený na titulnej stránke.

en: Rebuilding content access permissions
sk: Obnovujem práva pre obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre obsah boli obnovené.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu neboli správne obnovené.

en: administer content types
sk: administrácia typov obsahu

en: View, edit, and delete your site's content.
sk: Prezeranie, úprava a mazanie príspevkov webu.

en: Post settings
sk: Nastavenia posielania príspevkov

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
sk: Nastavenie detailov príspevku, ako sú dĺžka upútavky príspevku, či formulár vyžaduje náhľad pred odoslaním a počet príspevkov na hlavnej stránke.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
sk: Správa príspevkov podľa typu, vrátane predvoleného stavu, zobrazenie na titulnej stránke atď.

en: Add content type
sk: Pridať typ obsahu

en: Revert to earlier revision
sk: Vrátiť sa k predchádzajúcej revízii

en: Delete earlier revision
sk: Odstrániť predchádzajúcu revíziu

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sk: Umožňuje pridávanie obsahu a jeho zobrazenie.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
sk: Tento web podporuje <a href="@openid-net">OpenID</a>, bezpečný spôsob pre prihlasovanie sa na rôzne webstránky použitím jedného používateľského mena a hesla. OpenID môže znížiť potrebu pamätať si množstvo  používateľských mien a hesiel pre rôzne stránky.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
sk: Pre použitie OpenID musíte najprv vytvoriť identitu na verejnom alebo privátnom OpenID serveri. Ak nemáte OpenID a chcete mať, vyberte si poskytovateľa zo zoznamu <a href="@openid-providers">bezplatných verejných poskytovateľov</a>. Viac informácií o OpenID môžete nájsť na <a href="@openid-net">tejto webstránke</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
sk: Ak už máte OpenID identitu, zadajte nižšie URL svojho OpenID servera. (napr. pouzivatel.openid.net). Pri ďalšom prihlásení budete môcť použiť túto URL namiesto bežného mena a hesla. Môžete mať aj viac OpenID.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
sk: OpenID je bezpečná metóda pre prihlasovanie k viacerým  webom pomocou jediného používateľského mena a hesla. Nevyžaduje špeciálny software a nezdieľa heslo so žiadnym webem, kde sa používa, vrátane tohoto.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
sk: Používatelia majú možnosť prihlásiť sa pomocou svojho OpenID prípadne priradiť jednu alebo viac OpenID identít k existujúcemu účtu. Celý proces registrácie sa zjednodušuje a poskytuje to používateľom bezpečie a pohodlie. OpenID nie je systém na kontrolu záruky pôvodu používateľa, kontrola e-mailovej adresy je preto stále nutná. Hlavnou výhodou OpenID je, že používatelia majú jedno jediné heslo, ktoré môžu použiť na viacerých webových stránkach. To mimo iného znamená, že si môžu zmeniť heslo na jednom mieste, bez potreby navštíviť niekoľko stránok a meniť ho individuálne.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
sk: Základný koncept OpenID: Používateľ má účet na OpenID serveri. Tento účet mu poskytuje jedinčný URL (ako napr. pouzivatel.openid.net). Ak príde na tento web, má možnosť zadať túto URL. Web potom komunikuje s OpenID serverom so žiadosťou o overenie identity používateľa. Ak je používateľ prihlásený k OpenID serveru, server vráti informácie späť webu a tohoto používateľa potvrdí. Ak prihlásený nie je, OpenID server sa spýta na používateľské heslo. V žiadnom bode web nezaznamenáva ani nemá prístup k heslu používateľa.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
sk: Podrobnejšie informácie o OpenID nájdete na <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@handbook">modul OpenID</a>.

en: OpenID identities
sk: OpenID identity

en: Allows users to log into your site using OpenID.
sk: Umožňuje používateľom prihlásiť sa na stránku pomocou OpenID.

en: No URL aliases found.
sk: Nenájdený URL alias.

en: No URL aliases available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne URL aliasy.

en: Update alias
sk: Aktualizovať alias

en: Create new alias
sk: Vytvoriť nový alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
sk: Alias %alias sa už používa pre tento jazyk.

en: The alias has been saved.
sk: Alias bol uložený.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť alias %title?

en: Filter aliases
sk: Filtrovať aliasy

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
sk: Modul path vám umožňuje určiť aliasy pre URL Drupalu. Tieto aliasy zlepšujú čitateľnosť URL pre vašich používateľov a môžu pomôcť vyhľadávacím robotom v efektívnejšej indexácii vášho webu. Pre každú stránku je možné vytvoriť i viac aliasov.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
sk: <p>Príklady URL aliasov:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
sk: Modul Path umožňuje používateľom s príslušnými právami určiť voliteľný alias vo všetkých formulároch pre vstup a úpravu uzlov a poskytuje rozhranie pre prezeranie a úpravu všetkých URL aliasov. S URL aliasmi sú spojené tieto dve oprávnenia: <em>administrácia url aliasov</em> a <em>tvorba url aliasov</em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
sk: Tento modul poskytuje tiež používateľom definované možnosti hromadného vytvárania URL aliasov, čo je výhodné ak je treba jednotne používať URL adresy odlišné od predvolených adries, napríklad v prípade URL adries uvádzaných v inom jazyku. Pre nastavenie hromadného vytvárania URL aliasov je potrebný prístup k zdrojovému kódu Drupalu na webe.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@path">modul Path</a>.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
sk: Drupal poskytuje úplnú kontrolu nad podobou URL adresy cez tzv. aliasy, pomocou ktorých je možné vytvárať ľahšie čitateľné a zapamätateľné URL adresy. Napr. uloženému obsahu so systémovou cestou 'node/1' môžete priradiť  alias 'clanky', čím sa vytvorí zmysluplnejšia URL adresa. Každá systémová cesta môže mať viac aliasov.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
sk: Zadajte cestu, pre ktorú chcete vytvoriť alias, a potom názov nového aliasu.

en: The alias has been deleted.
sk: Alias bol odstránený.

en: The path is already in use.
sk: Cesta je už používaná.

en: URL aliases
sk: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
sk: Zmeniť URL cesty na vašom webe použitím aliasov.

en: Edit alias
sk: Upraviť alias

en: Delete alias
sk: Odstrániť alias

en: Add alias
sk: Pridať alias

en: Allows users to rename URLs.
sk: Umožňuje používateľom premenovať URL.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
sk: PHP filter dovoľuje pridať do príspevku kód PHP. PHP je všeobecný skriptovací jazyk široko využívaný pri vývoji webu, napríklad Drupal je napísaný v PHP.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
sk: Pomocou filtrov PHP môžu používatelia s odpovedajúcim oprávnením pridávať na stránky webu PHP kód. Akokoľvek je toto silný a flexibilný nástroj v rukách skúseného používateľa so skúsenosťami s PHP, tiež je to značné bezpečnostné riziko v rukách zlomyseľného používateľa Dokonca i dôveryhodný používateľ môže nechtiac kompromitovať web zlým alebo nebezpečným kódom. Len najdôveryhodnejším používateľom by malo byť udelené oprávnenie k filtru PHP, a akýkoľvek kód by mal byť prehliadnutý a preverený pred jeho použitím.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
sk: <a href="@drupal">Drupal.org</a> ponúka <a href="@php-snippets">ukážkové snippety PHP</a>, alebo je možné si vytvoriť vlastné snippety. (pri dobrej znalosti PHP a Drupalu)

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@php">modul PHP</a>.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
sk: Môžete vkladať PHP kód. Mali by ste ho vložiť medzi značky  &lt;?php a ?&gt;

en: Using custom PHP code
sk: Použitie používateľského kódu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
sk: Používateľský PHP kód môže byť obsiahnutý v niektorých typoch obsahu webu, vrátane príspevkov a blokov. Pridávanie kódu PHP do príspevkov alebo blokov je silný a flexibilný nástroj v rukách skúseného používateľa so skúsenosťami s PHP, ale tiež je to značné bezpečnostné riziko v rukách zlomyseľného používateľa. Dokonca i malá chyba pri písaní kódu PHP môže nešťastnou náhodou zničiť váš web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
sk: Ak nepoznáte PHP, SQL alebo Drupal, nepoužívajte používateľský kód PHP. Experimentovanie s PHP môže zničit databázu, celý web, alebo môže byť veľkým bezpečnostným rizikom.

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
sk: <strong>Pred</strong> uložením pre istotu radšej dvakrát skontrolujte každý riadok, či neobsahuje syntaktické a logické chyby.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
sk: Výrazy musia byť správne zakončené bodkočiarkou (;).

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
sk: Hodnoty globálnych premenných použitých v PHP kóde zostanú po jeho vykonaní na aktuálnych hodnotách.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
sk: <code>register_globals</code> je <strong>vypnuté</strong>. Ak potrebujete použiť formuláre, pochopte a použite funkcie z <a href="@formapi">Drupal Form API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
sk: Použite <code>print</code> alebo <code>return</code> príkaz vo vašom kóde pre výstup obsahu.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
sk: Vytvárajte a testujte váš PHP kód použitím jednoduchých oddelených testovacích skriptov a testovacej databázy pred nasadením do ostrej prevádzky na web.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
sk: Zvážte použitie používateľského PHP kódu v rámci špeciálneho modulu pre váš web alebo v súbore <code>template.php</code>, skôr ako vkladanie tohoto kódu priamo do príspevku alebo bloku.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
sk: Pozor: možnosť pridávať PHP kód závisí na module PHP filter. Ak je tento modul vypnutý alebo zmazaný, môže sa stať, že bloky a príspevky s vloženým PHP namiesto vykonania kódu ho iba zobrazia.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
sk: Jednoduchý príklad: <em>Vytvorenie "uvítacieho" bloku, ktorý víta návštevníkov jednoduchou správou.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
sk: <p>Pridajte na web používateľský blok pomenovaný "Vitajte". Nastavte formát textu na "PHP kód" (alebo iný formát podporujúci vkladanie PHP) a pridajte nasledujúci text do tela bloku:</p>
    <pre>
    print t('Vitajte, návštevníci! Ďakujeme za návštevu.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
sk: <p>Ak chcete registrovaného používateľa privítať menom, použite radšej:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Vitaj @name! Vďaka za návštevu.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Vitajte! Ďakujeme za návštevu.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
sk: PHP prekladač

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
sk: Vykoná PHP kód. Použitie tohoto filtra by malo byť vyhradené iba administrátorom!

en: A !php-code input format has been created.
sk: Vstupný formát !php-code bol vytvorený.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
sk: Modul PHP bol zakázaný. Prosím, pamätajte, že akýkoľvek existujúci obsah, který bol vytvorený pomocou PHP filtru, bude teraz viditeľný ako čistý text. To môže predstavovať bezpečnostné riziko kôli zverejneniu citlivých informácií (ak také sú) v zdrojovom kóde PHP.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
sk: Umožňuje spracovanie vložených PHP kódov.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
sk: Modul ping je užitočný pre upozorňovanie ostatných webov na to, že sa na tomto webe niečo zmenilo. Automaticky posiela upozornenia o novom alebo aktualizovanom obsahu (tzv. „pingy“) službe <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>. <a href="@external-http-pingomatic-com">Pingomatic</a> potom upozorní ďalšie známe služby, napr. weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com a Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Modul ping vyžaduje korektne nakonfigurovanú <a href="@cron">cron úlohu pre údržbu webu</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@ping">modul Ping</a>.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
sk: Zlyhalo upozornenie pingomatic.com (web).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
sk: Upozorní iné weby na aktualizáciu vášho webu.

en: Total votes: @votes
sk: Celkový počet hlasov: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
sk: Modul poll umožňuje vytvárať jednoduché ankety pre používateľov webu. Anketa je otázka s výberom odpovedí, za ktoré môžu návštevníci hlasovať. Pomocou ankiet môžete získať okamžitú spätnú väzbu od členov komunity.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
sk: Pri tvorbe ankety zadajte otázku a možné odpovede na výber. Je možné nastaviť aj počiatočný počet hlasov pre každú odpoveď. Môžete tiež nastaviť dĺžku trvania ankety (teda dobu, po ktorú bude možné hlasovať). Aktuálne ankety si múžete pozrieť v položke menu <a href="@poll">ankety</a>. Ak chcete v niektorej hlasovať, kliknite na ňu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@poll">modul Poll</a>.

en: Most recent poll
sk: Aktuálna anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
sk: <em>Anketa</em> je otázka s niekoľkými možnými odpoveďami. Po vytvorení <em>ankety</em> sa automaticky priebežne počíta počet hlasov pre jednotlivé odpovede.

en: Poll status
sk: Stav ankety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
sk: Keď je anketa uzavretá, používatelia už nemôžu hlasovať.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
sk: Po tejto dobe sa anketa automaticky uzavrie.

en: Votes for choice @n
sk: Hlasov pre odpoveď @n

en: Negative values are not allowed.
sk: Záporné hodnoty nie sú povolené.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
sk: Váš hlas nemohol byť zaznamenaný, pretože ste nevybrali ani jednú odpoveď.

en: Add another choice
sk: Pridať ďalšiu možnosť

en: Vote count
sk: Počet hlasov

en: create poll content
sk: vytvoriť obsah ankety

en: delete own poll content
sk: odstrániť vlastný obsah ankety

en: delete any poll content
sk: odstrániť ľubovoľný obsah ankety

en: edit any poll content
sk: upraviť ľubovoľný obsah ankety

en: edit own poll content
sk: upraviť vlastný obsah ankety

en: Polls
sk: Ankety

en: Profile fields have been updated.
sk: Polia profilu boli aktualizované.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
sk: V tejto kategórii nie je žiadne pole. Ak bude táto kategória pri uložení prázdna, tak bude odstránená.

en: edit %title
sk: upraviť %title

en: add new %type
sk: pridať nový %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
sk: Názov poľa. To sa neukáže používateľom, ale používa sa interne v HTML kóde a URL.
    Pokiaľ neviete, čo robíte, odporúčame, aby ste pred názov formulára pridali predponu <code>profile_</code>, zabránite tak kolízii s inými poľami. Nie sú povolené medzery ani iné zvláštne znaky, okrem pomlčky (-) a podtržítka (_). Napríklad "profile_oblubena_farba" alebo len "profile_farba".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
sk: Zoznam všetkých možností. Každú možnosť vložte na samostatný riadok. Napríklad "červená", "modrá", "hnedá" atď.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
sk: Skryté pole profilu, prístupné len administrátorom, modulom a témam vzhľadu.

en: Private field, content only available to privileged users.
sk: Súkromné pole, obsah vidia iba privilegovaní používatelia.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
sk: Verejné pole, obsah sa zobrazí na stránke profilu, ale nie na stránke zoznamu členov.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
sk: Verejné pole, obsah sa zobrazí v profile a v zozname členov.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
sk: Váha určuje poradie, v akom sa polia formulára zobrazia. Ľahšie polia "vyplávajú" v kategórii nahor.

en: Form will auto-complete while user is typing.
sk: Formulár sa bude automaticky dokončovať v priebehu písania.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
sk: Kôli bezpečnosti je automatické dopĺňanie zakázané pre používateľa, ktorý nemá prístup k používateľským profilom.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
sk: Zadané meno obsahuje zakázané znaky. Nie sú povolené medzery ani iné zvláštne znaky, okrem pomlčky (-) a podtržníka (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
sk: Zadané meno je rezervované pre použitie Drupalom.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
sk: Zadaný názov kategórie je rezervovaný pre použitie Drupalom.

en: The specified title is already in use.
sk: Zadaný titulok sa už používa.

en: The specified name is already in use.
sk: Zadané meno sa už používa.

en: A hidden field cannot be required.
sk: Skrytá položka nemôže byť povinná.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
sk: Skrytá položka nemôže byť nastavená ako viditeľná v registračnom formulári.

en: The field has been created.
sk: Pole bolo vytvorené.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
sk: Túto akciu nie je možné vrátiť späť. Ak používatelia vyplnili toto pole v svojom profile, budú odstránené i zadané hodnoty. Ak chcete zachovať dáta používateľov, namiesto odstránenia môžete pole <a href="@edit-field">upraviť</a> a zmeniť ho na skryté pole, aby k nemu mali prístup len administrátori.

en: The field %field has been deleted.
sk: Pole %field bolo odstránené.

en: Profile field %field added under category %category.
sk: Pole profilu %field bolo pridané do kategórie %category.

en: Profile field %field deleted.
sk: Pole %field odstránené.

en: User list
sk: Zoznam používateľov

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
sk: Modul profile umožňuje určiť vlastné pole v profile používateľa (napr. štát, meno a priezvisko, vek...) a tieto polia budú viditeľné na stránke <em>Môj účet</em>. Používatelia tak môžu o sedbe zdieľať viac informácií a pomáhať lepšie organizovať používateľov komunitných webov.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
sk: Do profilu používateľa môžu byť pridané nasledovné typy poľa:

en: single-line textfield
sk: textové pole, jeden riadok

en: multi-line textfield
sk: textové pole, viac riadkov

en: checkbox
sk: zaškrtávacie pole

en: list selection
sk: výber možností

en: freeform list
sk: voľný výber

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@profile">modul Profile</a>.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
sk: Tato stránka zobrazuje zoznam existujúcich používateľských polí profilu, ktoré sú zobrazované na stránke <em>Môj účet</em> jednotlivých používateľov. Polia môžu byť umiestnené v rôznych kategóriách. Novú kategóriu je možné pridať (alebo zmeniť existujúcou kategóriou) upravením poľa profilu a uvedením nového názvu. Kategóriu polí alebo poradie polí v kategórii je možné upraviť pretiahnutím ovládacieho prvku v stĺpci "Nadpis" do nového  umiestnenia v zozname. (Chyťte ovládací prvok kliknutím a držaním tlačidla myši počas jeho presunu cez ovládaciu ikonu.) Nezabudnite, že zmeny sa neuložia, pokiaľ neuložíte nastavenia tlačidlom <em>Uložiť nastavenia</em> na konci stránky.

en: Author information
sk: Informácie o autorovi

en: Link to full user profile
sk: Odkaz na celý profil používateľa

en: Profile fields to display
sk: Zobrazené polia profilu

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
sk: Vyberte, ktoré polia z profilu chcete zobraziť v bloku. K dispozícii sú len polia označené v <a href="@profile-admin">nastavení</a> ako verejné.

en: View full user profile
sk: Zobraziť celý profil používateľa

en: About %name
sk: Informácie o %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
sk: Každú položku vložte na samostatný riadok, alebo ich oddeľte čiarkami. HTML nie je povolené.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sk: Hodnota pre pole %field nie je platná URL.

en: Create customizable fields for your users.
sk: Vytvorte vlastné polia v profile pre vašich používateľov.

en: Profile category autocomplete
sk: Automatické dokončovanie kategórie profilu

en: Edit field
sk: Upraviť pole

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: Profile autocomplete
sk: Automatické dokončovanie poľa profilu

en: Supports configurable user profiles.
sk: Podporuje nastaviteľné používateľské profily.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
sk:  Vyhľadávací index nebude vymazaný, ale systematicky sa aktualizuje, aby odpovedal novým nastaveniam. Vyhľadávanie bude fungovať, ale nový obsah nebude indexovaný, dokiaľ sa neaktualizuje index existujúceho obsahu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: The index will be rebuilt.
sk: Index bude pregenerovaný.

en: Indexing status
sk: Stav indexácie

en: Indexing throttle
sk: Rýchlosť indexácie

en: Number of items to index per cron run
sk: Počet položiek, ktoré sa budú indexovať pri jednom spustení cronu.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
sk: Maximálny počet položek, ktoré sa indexujú pri jednom spustení <a href="@cron">cronu</a>.  Ak je to nutné k zabráneniu expirácie a problémov s pamäťou, znížte počet položiek.

en: Indexing settings
sk: Nastavenia indexácie

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
sk: <p><em>Zmena nastavení spôsobí, že sa bude znova zostavovať index. Vyhľadávací index sa nevymazáva, ale systematicky aktualizuje tak, aby zohľadnil nové nastavenia. Vyhľadávanie bude stále funkčné, ale nový obsah nebude indexovaný pokiaľ nedôjde k novej reindexácii existujúceho obsahu.</em></p><p><em>Predvolené nastavenie by malo byť vhodné pre drvivú väčšinu stránok.</em></p>

en: Minimum word length to index
sk: Minimálna dĺžka slova pre indexáciu

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
sk: Počet znakov, ktoré musí mať slovo, aby bolo indexované. Nižšie číslo znamená lepšie výsledky vyhľadávania, ale väčšiu databázu. Každá vyhľadávacia požiadavka musí obsahovať aspoň jedno slovo tejto dĺžky (alebo dlhšie).

en: Simple CJK handling
sk: Spracovanie Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
sk: Určuje, či sa má použiť zjednodušený tokenizer čínštiny/japončiny/kórejčiny založený na prekrývajúcich sa sekvenciách. Vypnite, pokiaľ chcete použiť externý preprocesor. Neovplyvňuje iné jazyky.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
sk: Modul search pridáva možnosť vyhľadávať obsah podľa kľúčových slov. Vyhľadávanie je často jediný použiteľný spôsob, ako nájsť obsah na veľkom webe a je užitočné pre vyhľadávanie používateľov a aj príspevkov.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
sk: Kvôli vyhľadávaniu kľúčových slov, udržuje vyhľadávací systém index slov, ktoré sa nachádzajú na stránkach. Aby sa tento index dal zostaviť, je potrebné správne nastaviť <a href="@cron">úlohu pre cron</a>. Indexovanie môže byť nastavené na stránke <a href="@searchsettings">nastavenia vyhľadávania</a>. Napríklad <em>počet položiek, ktoré sa budú indexovať pri jednom spustení cronu</em> nastavuje maximálny počet položiek indexovaných v priebehu každej <a href="@cron">úlohy cronu</a>. V prípade nutnosti znížte túto hodnotu aby ste predišli prerušeniu a chybám, zapríčinených kvôli nedostatku pamäti v priebehu indexovania.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@search">modul Search</a>.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
sk: Vyhľadávací modul udržuje index slov, ktoré sa vyskytujú na stránkach tohto webu. Aby sa index zostavil a udržiaval aktuálny, je nutné mať správne nastavený <a href="@cron">cron</a>. Správanie indexu sa dá upraviť pomocou nastavení zobrazených nižšie.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: search content
sk: hľadať obsah

en: use advanced search
sk: použiť rozšírené vyhľadávanie

en: administer search
sk: administrácia vyhľadávania

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
sk: Nastavenie vyhľadávania a ďalších parametrov indexácie webu

en: Top search phrases
sk: Najhľadanejšia fráza

en: View most popular search phrases.
sk: Zobrazenie najhľadanejších fráz na tomto webe.

en: Enables site-wide keyword searching.
sk: Umožňuje vyhľadávanie kľúčových slov na celom webe.

en: Total page generation time
sk: Celková doba generovania stránky

en: Top pages in the past %interval
sk: Najlepšie stránky za posledný %interval

en: unban
sk: povoliť prístup

en: ban
sk: zakázať prístup

en: Top visitors in the past %interval
sk: Najčastejší návštevníci za posledný %interval

en: Top referrers in the past %interval
sk: Najčastejšie odkazujúce stránky za %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
sk: Zaznamenávať prístupy na všetky stránky. Je potrebné pre štatistiky odkazujúcich stránok.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sk: Staršie záznamy prístupov (vrátane štatistík odkazujúcich stránok) budú automaticky odstránené. (Vyžaduje správne nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
sk: Nastavenie počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
sk: Počítadlo zobrazenia obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
sk: Pri každom zobrazení obsahu zvýšiť počítadlo.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
sk: Modul statistics sleduje rôzne štatistiky použitia webu. Počíta koľkokrát a odkiaľ boli zobrazené jednotlivé príspevky. Tento modul môžete použiť na zisťovanie správania sa používateľov na webe.

en: The statistics module provides:
sk: Modul statistics umožňuje:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
sk: počítadlo každého príspevku na webe, ktoré sa zvýši zakaždým, keď je príspevok zobrazený. (<em>Počítadlo zobrazenia obsahu</em> sa zapína na stránke<a href="@accesslog">Nastavenie logu prístupov</a> a na stránke <a href="@permissions">oprávnenia</a> sa určuje, ktorým kategóriám používateľov bude počítadlo zobrazené.)

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
sk: Zoznam <a href="@recent-hits">posledných zobrazení</a> zobrazuje informácie o poslednej aktivite na vašom webe, vrátane URL a nadpisu zobrazovaných stránok, používateľské meno (ak je dostupné) a IP adresu prístupu.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
sk: Zoznam <a href="@top-referrers">najlepšie odkazujúcich stránok</a> zobrazuje stránky, z ktorých prišli návštevníci na váš web.

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
sk: Zoznam <a href="@top-pages">najlepších stránok</a> zobrazuje obsah webu v zostupnom poradí podľa počtu zobrazení.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
sk: Zoznam <a href="@top-visitors">najlepších návštevníkov</a> zobrazuje najviac aktívnych používateľov tohto webu.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
sk: blok <em>Obľúbený obsah</em>, ktorý zobrazuje obsah s najväčším počtom zobrazení za deň, za celú dobu a naposledy zobrazený. (Zapína sa na stránke <a href="@blocks">nastavenie blokov</a>.)

en: Configuring the statistics module
sk: Nastavenie modulu štatistiky

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
sk: Pokiaľ je zapnuté nastavenie <em>Povoliť záznam prístupov</em> na stránke nastavení <a href="@accesslog">logov prístupov</a>, ukladajú sa údaje o každej zobrazenej stránke (čo zahrňuje IP adresu používateľa, odkazujúcu stránku, navštívený uzol a používateľské meno). Log prístupov musí byť povolený, aby boli funkčné stránky <a href="@recent-hits">nedávnych zobrazení</a>, <a href="@top-refferers">najviac odkazujúcich stránok</a> a <a href="@top-pages">najlepších stránok</a>. Povolenie logu prístupov vyžaduje jeden prístup do databázy naviac pre každú zobrazenú stránku.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Voľba <em>Zahodiť záznamy staršie ako</em> na stránke <a href="@accesslog">nastavenie logu prístupov</a> určuje dobu, počas ktorej zostanú zápisy v logu prístupov, kým nebudú vymazané. Automatické vymazávanie záznamov v logu prístupov vyžaduje správne nastavený <a href="@cron">cron</a>.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
sk: Nastavenie <em>Počítadla zobrazenia obsahu</em> na stránke <a href="@accesslog">Nastavenie logu prístupov</a> zapína počítadlo každého zobrazenia jednotlivých príspevkov na tomto webe. Táto voľba musí byť zapnutá ak chcete počítať prístupy k jednotlivým príspevkom.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@statistics">modul Statistics</a>.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
sk: <p>Nastavenia štatistických informácií, ktoré bude Drupal sledovať. Aktuálne informácie nájdete v časti <a href="@statistics">štatistika</a>.</p>

en: This page displays the site's most recent hits.
sk: Táto stránka zobrazuje posledné prístupy na web.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
sk: Táto stránka ukazuje všetky externé stránky odkazujúce na váš web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
sk: Keď zakazujete návštevníka, zabraňujete návštevníkovej IP adrese prístup na web. Na rozdiel od zablokovania používateľa, zakázanie návštevníka funguje aj na anonymných používateľov. Toto sa najčastejšie používa na zablokovanie na zdroje náročných robotov alebo webových crawlerov.

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "všetky príspevky".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
sk: Koľko položiek sa má zobrazovať v zozname "posledne zobrazené".

en: Today's:
sk: Dnes:

en: All time:
sk: Za celý čas:

en: Last viewed:
sk: Posledne zobrazené:

en: View pages that have recently been visited.
sk: Prehľad nedávno navštívených stránok.

en: View pages that have been hit frequently.
sk: Prehľad najnavštevovanejších stránok.

en: Top visitors
sk: Najčastejší návštevníci

en: View visitors that hit many pages.
sk: Zobraziť návštevníkov, ktorí v poslednej dobe navštívili najviac stránok.

en: Top referrers
sk: Najčastejšie odkazujúce stránky

en: View top referrers.
sk: Prehľad stránok, z ktorých návštevníci najviac chodia na váš web.

en: View access log.
sk: Zobraziť záznam prístupov.

en: Control details about what and how your site logs.
sk: Nastavenie detailov o tom, ako má váš web zaznamenávať prístupy.

en: Track page visits
sk: Sledovať návštevy stránok

en: Logs access statistics for your site.
sk: Zaznamenáva štatistiku prístupov.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
sk: Modul syslog umožňuje Drupalu posielať správy priamo do logovacieho programu operačného systému.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
sk: Syslog je nástroj na vedenie záznamov operačného systému. Poskytuje užitočné informácie pre správu systému a pri bezpečnostnej kontrole. Je vhodný pre stredné a veľké stránky. Syslog tiež umožňuje filtrovanie a smerovanie správ podľa typu a závažnosti. Na systémoch používajúcich UNIX/Linux sa nastavuje v súbore /etc/syslog.conf. Na systémoch s Microsoft Windows sú všetky správy posielané do Záznamu udalostí. Viac informácií o syslogu, stupňoch závažnosti a popis nastavení v súbore syslog.conf je možné nájsť v príručke <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> a <a href="@php_openlog">openlog</a> a <a href="@php_syslog">syslog</a> funkcie pre PHP.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@syslog">modul Syslog</a>.

en: Send events to this syslog facility
sk: Posielať udalosti do systémového záznamu.

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
sk: Vybrať kód syslog systému, v ktorom bude Drupal posielať správy. Na systémoch UNIX/Linux môže Drupal označiť správy kódom od LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7. V systémoch Microsoft Windows sú všetky správy označené kódom LOG_USER. V závislosti na konfigurácii systému používa tento kód syslog a ostatné logovacie systémy pre identifikáciu alebo filtrovanie správ Drupalu od správ zbytku systému. Viac informácií o syslogu je možné nájsť  na stránke <a href="@syslog_help">nápoveda pre Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
sk: LOG_USER - Stupeň používateľských správ. Tento stupeň použite pre systémy Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
sk: Nastavenia záznamu syslog. Syslog je nástroj operačného systému, ktorý sa používa pri správe systému a bezpečnostných kontrolách. Je vhodný pre stredné a veľké Webové stránky. Syslog tiež umožňuje filtrovanie a smerovanie správ podľa typu a závažnosti.

en: Logs and records system events to syslog.
sk: Zaznamenáva systémové udalosti do syslogu.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
sk: Vyberte, v ktorej téme vzhľadu sa zobrazia administračné stránky. Pokiaľ vyberiete "Predvolená", administračné stránky budú používať rovnakú tému ako zvyšok webu.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
sk: Berte prosím na vedomie, že <a href="!admin_theme_page">administračná téma vzhľadu</a> je stále nastavená na %admin_theme. Všetky verejné časti webu sa budú zobrazovať pomocou témy %selected_theme.

en: User pictures in posts
sk: Požívateľské obrázky v príspevkoch

en: User pictures in comments
sk: Požívateľské obrázky v komentároch

en: Shortcut icon
sk: Ikona webu

en: Display post information on
sk: Zobrazovať informácie o príspevku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie textu <em>poslal používateľ dňa</em> u určitých druhoch príspevkov.

en: Logo image settings
sk: Nastavenia obrázka loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
sk: Pokiaľ je zapnuté, zobrazuje sa logo.

en: Use the default logo
sk: Použiť štandardné logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sk: Zaškrtnite, ak chcete, aby téma vzhľadu používala logo s ňou dodané.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
sk: Cesta k súboru, ktorý chcete použiť ako logo namiesto základného loga.

en: Upload logo image
sk: Nahrať obrázok loga

en: Shortcut icon settings
sk: Nastavenia ikony webu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sk: Zmenšená ikona tzv. 'favicon' sa zobrazuje v poli adresa a v záložkách väčšiny prehliadačov.

en: Use the default shortcut icon.
sk: Použiť predvolenú ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sk: Zaškrtnite, pokiaľ chcete použiť predvolenú ikonu témy vzhľadu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
sk: Cesta k súboru obrázka, ktorý chcete použiť ako ikonu namiesto základnej ikony.

en: Upload icon image
sk: Nahrať obrázok ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie ikony webu na server.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-missing">chýbajúci</SPAN>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
sk: Nasledujúce moduly budú kompletne odinštalované z vášho webu a <em>všetky dáta týchto modulov budú stratené</em>!

en: Confirm uninstall
sk: Potvrdiť odinštaláciu

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
sk: Chcete pokračovať s odinštaláciou vyššie uvedeného?

en: No modules selected.
sk: Nie sú vybrané žiadne moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
sk: Vybrané moduly boli odinštalované.

en: The name of this website.
sk: Názov tejto webovej stránky.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sk: Slogan alebo motto tohto webu (často zobrazovaný pod názvom stránky).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
sk: Poslanie alebo zameranie vašich stránok (často nápadne zobrazené na začiatku stránky).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Cesta '@path' nie je správna, alebo k nej nemáte prístupové práva.

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pokiaľ si nie ste istý(á), nezadávajte nič.

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Write errors to the log
sk: Zapísať chyby do záznamu

en: Write errors to the log and to the screen
sk: Zapísať chyby do záznamu a na obrazovku

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
sk: Určite kam sa majú zapisovať chyby Drupalu, SQL a PHP. V produkčnom prostredí sa odporúča zápis len do záznamov, vo vývojovom prostredí býva výhodné ich zobraziť aj na stránke.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
sk: Normálny režim cache je vhodný pre väčšinu webov a nespôsobuje žiadne problémy. Agresívny cache spôsobí, že Drupal preskočí nahrávanie kódu povolených modulov pri zobrazovaní stránok z cache. Tým sa ešte viac zvyšuje výkon. Môže to však viesť k nečakaným problémom.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
sk: <strong class="error">Nasledujúce povolené moduly nie sú kompatibilné s agresívnym režimom cache a nebudú správne fungovať: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
sk: <strong class="ok">Všetky teraz povolené moduly sú kompatibilné s agresívnym cache.</strong> Berte prosím na vedomie, že pokiaľ povolíte ďalšie moduly, mali by ste skontrolovať túto stránku a uistiť sa, že nové moduly sú s agresívnym cache kompatibilné.

en: Page cache
sk: Cache stránok

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
sk: Zapnutie cache (medzipamäte) stránok viditeľne zlepšuje výkon. Drupal môže uložiť a posielať komprimované cacheované stránky vyžiadané <em>anonymnými</em> používateľmi. Vďaka cacheovaniu Drupal nemusí pri každom zobrazení stránku znovu vytvárať.

en: Caching mode
sk: Režim cache

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
sk: Normálne (odporúča sa pre weby v ostrej prevádzke, bez možných problémov)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
sk: Agresívny (iba pre pokročilých používateľov, možné problémy)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
sk: Na weboch s veľkou prevádzkou je treba vynútiť minimálnu životnosť cache. Tá predstavuje minimálny čas, ktorý uplynie pred vyprázdnením cache, pričom sa použije na cache stránok a blokov. Väčšia minimálna životnosť poskytuje lepší výkon, ale používatelia uvidia nový obsah neskôr.

en: Page compression
sk: Kompresia stránky

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
sk: V predvolenom nastavení Drupal komprimuje stránky aby ušetril čas a množstvo prenesených údajov. Toto nastavenie môžete zakázať, ak má váš server nastavené komprimovanie.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
sk: Zapnutie cache blokov môže zvýšiť výkon pre všetkých používateľov zakázáním generovania bloku pri každom načítaní stránky. Ak je zapnuté cacheovanie stránok, nárast výkonu najviac pocítia prihlásení používatelia.

en: Enabled (recommended)
sk: Povoliť (odporúča sa)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
sk: Pozor, cache blokov nie je aktívne, ak sú zapnuté moduly definujúce obmedzenie prístupu k stránkam.

en: Bandwidth optimizations
sk: Optimalizácia prenosu dát

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
sk: <p>Drupal môže automaticky optimalizovať externé zdroje, napr. CSS a JavaScript, čo zmenší počet a veľkosť požiadaviek na web. Súbory CSS môžu byť spojené do jedného súboru a skomprimované, JavaScripty sú spojené (nie sú však komprimované). Tieto optimalizácie môžu znížiť záťaž servera, prenos dát a priemerný čas načítavania stránky.</p><p>Tieto voľby sú zakázané, pokiaľ nebol nastavený adresár files, alebo pokiaľ je metóda sťahovania nastavená ako neverejná.</p>

en: Optimize CSS files
sk: Optimalizovať CSS súbory

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
sk: Táto voľba môže obmedzovať vývojárov tém vzhľadu, a mala by byť povolená iba v produkčnom prostredí.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
sk: Táto voľba môže obmedzovať vývojárov modulov, a mala by byť povolená iba v produkčnom prostredí.

en: Clear cached data
sk: Vymazať cache

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
sk: Použitie cache zlepšuje výkon, ale môže spôsobit problémy pri testovaní nových modulov, tém vzhľadu alebo prekladov, ak sú v cache zastarané informácie. Kliknutím na tlačidlo nižšie obnovíte všetky údaje v cache na tomto webe. <EM>Upozornenie: stránky s vysokou návštevnosťou môžu zaznamenať zníženie výkonu v priebehu aktualizácie cache.</EM>

en: Caches cleared.
sk: Vyrovnávacia pamäť bola vyprázdnená.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
sk: Cesta v systéme súborov, kam budú ukladané súbory. Tento adresár musí existovať a Drupal do neho musí mať právo zápisu. Ak je metóda sťahovania nastavená na verejnú, musí byť cesta k nemu zapísaná relatívne k inštalačnému adresáru Drupalu a musí byť prístupný z webu. Ak je metóda sťahovania neverejná, nemal by byť adresár prístupný z webu. Zmena cesty po chvíli používania môže na existujúcom webe spôsobiť nečakané problémy.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
sk: Cesta súborového systému, kde budú nahraté súbory uložené počas náhľadov.

en: Public - files are available using HTTP directly.
sk: Verejné - súbory sú k dispozícii priamo pomocou HTTP protokolu.

en: Private - files are transferred by Drupal.
sk: Súkromné - súbory prenášané Drupalom.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
sk: Ak chcete kontrolovať prístup k sťahovaným súborom, musíte nastaviť túto voľbu na <em>neverejné</em>. Nastavenie môžete kedykoľvek zmeniť, ale nastane zmena všetkých URL pre sťahovanie, čo môže spôsobit nečakané problémy.

en: Select an image processing toolkit
sk: Vyberte nástroj pre spracovávanie obrázkov

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: User-configurable time zones
sk: Používateľom konfigurovateľné časové pásma

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
sk: Ak je povolené, používatelia môžu nastaviť vlastné časové pásmo, podľa ktorého budú zobrazené dátumy.

en: The first day of the week for calendar views.
sk: Prvý deň v týždni pre zobrazovanie kalendára.

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Short date format
sk: Krátky formát dátumu

en: The short format of date display.
sk: Krátky formát zobrazovania dátumu.

en: Custom short date format
sk: Vlastný krátky formát dátumu

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
sk: Používateľom definovaný krátky formát dátumu. Pozrite si dostupné možnosti nastavenia <a href="@url">Príručke PHP</a>. Tento formát je aktuálne nastavený v tvare <span>%date</span>.

en: Medium date format
sk: Stredný formát dátumu

en: The medium sized date display.
sk: Stredne dlhý formát zobrazovania dátumu.

en: Custom medium date format
sk: Vlastný stredne dlhý formát dátumu

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
sk: Používateľom definovaný stredne dlhý formát dátumu. Pozrite si dostupné možnosti nastavenia <a href="@url">Príručke PHP</a>. Tento formát je aktuálne nastavený v tvare <span>%date</span>.

en: Long date format
sk: Dlhý formát dátumu

en: Longer date format used for detailed display.
sk: Dlhší formát dátumu používaný pre detailné zobrazenie.

en: Custom long date format
sk: Vlastný dlhý formát dátumu

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
sk: Používateľom definovaný dlhý formát dátumu. Pozrite si dostupné možnosti nastavenia <a href="@url">Príručke PHP</a>.  Tento formát je aktuálne nastavený v tvare <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
sk: Pred povolením čistých URL je potrebné spustiť test a zistiť, či je váš server správne nastavený. Pokiaľ po kliknutí na tlačidlo „Otestovať čisté URL“ opäť uvidíte tuto stránku, je všetko v poriadku a môžete použiť čisté URL. Pokiaľ vás, ale test presmeruje na stránku s chybou „Stránka nenájdená“ alebo „Internal Server Error“, je potrebné zmeniť nastavenie servera. Ďalšie informácie je možné nájsť v <a href="@handbook">príručke na stránke o čistých URL</a>.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
sk: <a href="@clean_url">Spustiť test čistých url</a>.

en: Cron ran successfully.
sk: Spustenie Cronu prebehlo úspešne.

en: Cron run failed.
sk: Beh cronu zlyhal.

en: Command counters
sk: Počítadlá príkazov

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
sk: Počet <code>SELECT</code> príkazov.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
sk: Počet <code>INSERT</code> príkazov.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
sk: Počet <code>UPDATE</code> príkazov.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
sk: Počet <code>DELETE</code> príkazov.

en: The number of table locks.
sk: Počet zamknutí tabuliek.

en: The number of table unlocks.
sk: Počet odomknutí tabuliek.

en: Query performance
sk: Výkon dotazov

en: The number of joins without an index; should be zero.
sk: Počet dotazov s JOIN, ktoré nepoužívajú index. Mal by byť rovný nula.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
sk: Počet spojení tabuliek bez kľúčov, ktoré kontrolujú použitie kľúča pre každý riadok. Malo by to byť nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
sk: Počet dotazov riadenia, ktoré nepoužívajú index. Mal by byť rovný nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
sk: Počet prípadov, kedy by zámok mal byť okamžite pridelený.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
sk: Počet prípadov, kedy server musel čakať na zámok.

en: Query cache information
sk: Informácia o medzipamäti dotazov

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
sk: MySQL query cache (medzipamät dotazov) urýchľuje váš web ukladaním výsledkov jednotlivých dotazov. Pokiaľ je identický dotaz spúšťaný neskôr, MySQL server načíta výsledok z medzipamäti a nemusí tak dotaz spúšťať znova.

en: The number of queries in the query cache.
sk: Počet dotazov v medzipamäti dotazov.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
sk: Koľkokrát našla MySQL predchádzajúci výsledok vo vyrovnávacej pamäti.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
sk: Koľko krát MySQL pridalo dotaz do vyrovnávacej pamäti.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
sk: Koľkokrát bola z MySQL odobraná požiadavka z vyrovnávacej pamäte z dôvodu jej nedostatočnej kapacity. V ideálnom prípade by to malo byť 0.

en: No modules are available to uninstall.
sk: Žiadne moduly pre odinštaláciu nie sú k dispozícii.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Táto téma vzhľadu požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilná s PHP verziou !php_version.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
sk[0]: Na inštaláciu modulu @module je potrebné najskôr povoliť modul: @dependencies.
sk[1]: Na inštaláciu modulu @module je potrebné najskôr povoliť moduly: @dependencies.
sk[2]: Na inštaláciu modulu @module je potrebné najskôr povoliť moduly: @dependencies.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
sk: Modul System je jadrom webu, a ponúka základné, ale i rozšíriteľné funkcie, ktoré môžu byť používané inými modulmi a  témami vzhľadu. V module System sú obsiahnuté niektoré neodlučiteľné súčasti Drupalu, vrátane funkcií vylepšenia výkonu, povolenia či zakázania modulov a tém vzhľadu, zobrazovania stránok pre administráciu a hlavné nastavenia webu. súčasťou modulu Systém sú tiež dôležité kľúčové funkcie.

en: The system module provides:
sk: Modul systém poskytuje:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
sk: možnosť vypínania a zapínania <a href="@modules">modulov</a>. Drupal obsahuje v základnej výbave sadu modulov. Každý modul ponúka určitý okruh funkcií a môže byť v prípade potreby zapnutý alebo vypnutý. Ďalšie moduly vytvorené komunitou Drupalu sa dajú stiahnuť na stránke <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
sk: podporu zapínania a vypínania <a href="@themes">tém vzhľadu</a>, ktoré sú rozhodujúce pre vzhľad a zobrazenie webu. Drupal po inštalácii obsahuje niekoľko tém vzhľadu. Ďalšie  témy si môžete stiahnuť na stránke <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
sk: robustný <a href="@cache-settings">systém vyrovnávacej pamäte</a> umožňuje účinné použitie už zostavených webových stránok a ich súčastí. Drupal ukladá stránky požadované anonymnými používateľmi v komprimovanom formáte; systém vyrovnávacej pamäte Drupalu môže v závislosti od konfigurácie webu a zaťaženia webu neprihlásenými používateľmi výrazne zrýchliť tento web.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
sk: množina bežných administratívnych činností, ktorých automatické vykonanie je závislé na správne nakonfigurovanej <a href="@cron">obsluhe úlohy cron</a>. Veľa ďalších modulov, ako sú napr. feed agregator, ping modul či vyhľadávanie, sú tiež závislé na vykonaní <a href="@cron">obsluhy úlohy cron</a>. Viac informácií nájdete online na webovej stránke príručky <a href="@handbook">nastavenie úlohy cron</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
sk: základné nastavenie webu vrátane nastavení <a href="@date-settings">dátumu a času</a>, <a href="@file-system">systému súborov, <a href="@clean-url">podpory čistých URL</a>, <a href="@site-info">názvu webu a ďalších informácií</a>, funkcie <a href="@site-maintenance">údržba webu</a>, ktorá umožňuje web dočasne nastaviť do režimu offline.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul System</a>.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
sk: Vitajte v administračnej časti. Tu môžete nastaviť všetky možnosti vášho webu.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
sk: Tato stránka ukazuje dostupné administračné možnosti pre každý modul.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
sk: Vyberte si ktoré témy majú byť dostupné pre používateľov a nastavte predvolenú tému. Môžete zmeniť spôsob zobrazenia tém kliknutím na záložku "Konfigurácia" alebo môžete tieto globálne nastavenia nahradiť nastaveniami pre konkrétnu tému kliknutím na odkaz "konfigurácia" pri danej téme. Všimnite si, že niektoré témy majú odlišné dostupné oblasti, v ktorých sa zobrazuje obsah; kvôli konzistentnosti by ste mali povoliť iba jeden typ témy.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
sk: Zmenu vzhľadu stránky umožňuje množstvo dostupných <a href="@themes">podporovaných tém</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje zobrazenie témy <code>%template</code>. Tieto voľby sa použijú, pokiaľ sa web zobrazuje v tejto téme. Kliknutím na "Späť na štandardné nastavenia" môžete pre túto tému zvoliť <a href="@global">globálne nastavenia</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje zobrazenie celého webu, všetkých tém. Použijú sa tie nastavenia, ktoré nie sú zmenené v určitej téme.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
sk: Moduly sú rozšírenia, ktoré pridávajú do základného systému Drupalu nové funkcie. Moduly zapnete zaškrtnutím políčok <em>Povolené</em> nižšie a kliknutím na tlačidlo <em>Uložiť nastavenia</em>. Akonáhle je modul zapnutý, objavia sa ku nemu nové <a href="@permissions">oprávnenia</a>. Pre zníženie zaťaženia vášho servera, sú políčka <em>Urýchlenie</em> dočasne vypnuté, keď je vaša stránka extrémne vyťažená. (Všimnite si, že políčko <em>Urýchlenie</em> je dostupné iba ak je zapnutý modul Throttle.)

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
sk: Po zapnutí modulu throttle môžete nastaviť automatické urýchľovanie na stránke<a href="@throttle">konfigurácie urýchlenia</a>.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
sk: Je dôležité, aby sa <a href="@update-php">update.php</a> spustil vždy po tom, ako je modul nahradený novšou verziou.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
sk: Všetky nastavenia prislúchajúce jednotlivým modulom môžete nájsť na stránke <a href="@by-module">administrácie podľa modulov</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
sk: Rozšírenie stránky o nové funkcie je možné pomocou veľkého počtu dostupných <a href="@modules">podporovaných modulov</a>.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
sk: Odinštalácia modulov odstráni všetky dáta spojené s modulom. Pre odinštalovanie modulu, musíte modul najprv vypnúť. Nie všetky moduly podporujú túto funkciu.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
sk: Blok <em>Beží na Drupale</em> je dobrovoľný odkaz na domovskú stránku projektu Drupal. Aj keď nie je nutné ho mať, jeho použitie je vyjadrením podpory Drupalu.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
sk: Tu nájdete krátky prehľad všetkých parametrov vášho Drupal webu a prípadné problémy, ktoré sa vyskytli vo vašej inštalácii. V prípade, že si s problémami neviete poradiť je dobré tieto informácie skopírovať a vložiť ich do fóra na stránkach drupal.org.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
sk: Môžete si vybrať inú tému vzhľadu stránky.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
sk: Vyberte váš aktuálny miestny čas. Dátumy a časy na stránke sa zobrazia s použitím tohto časového pásma.

en: Powered by Drupal
sk: Beží na Drupale

en: Badge color
sk: Farba symbolu

en: Badge size
sk: Veľkosť symbolu

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
sk: Správa určená na poslanie. V texte môžete použiť nasledovné premenné: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nie všetky však môžu byť použité všade.

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
sk: Správa, ktorá sa zobrazí používateľovi. Môžete v nej použiť nasledujúce premenné: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Všetky kombinácie ale nemusia byť vždy dostupné.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
sk: Táto stránka beží na Drupale, otvorenom systéme pre správu obsahu

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
sk: Počas garbage collection sa nepodarilo zmazat dočasný súbor „%path“.

en: Cannot use %author token in this context.
sk: V tomto prípade nemôťete použiť premennú %author.

en: access site reports
sk: prístup k hláseniam

en: select different theme
sk: vybrať inú tému vzhľadu

en: administer files
sk: administrácia súborov

en: Compact mode
sk: Kompaktný režim

en: By task
sk: Podľa úlohy

en: Settings for how your administrative pages should look.
sk: Nastavenia vzhľadu administračných stránok.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
sk: Zmena témy vzhľadu webu a oprávnenia používateľov pre zmenu témy vzhľadu.

en: Select the default theme.
sk: Vyberte predvolenú tému vzhľadu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
sk: Zapnutie alebo vypnutie rozširujúcich modulov webu.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
sk: Zmena základných informácií o webe, ako je meno webu, slogan, e-mail, titulná stránka a iné.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
sk: Nastavenie stránky "prístup zamietnutý" (403), "stránka nenájdená" (404) a hlásenie PHP chýb.

en: Logging and alerts
sk: Záznamy a varovania

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
sk: Nastavenia záznamov a varovaní z modulov. Rôzne moduly môžu byť sledované systémom udalostí Drupalu, ako napríklad pomocou systémových záznamov, databáz, emailov, ...

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
sk: Nastaviť umiestnenia nahratých súborov a nastavení pre prístup k ním.

en: Image toolkit
sk: Nástroje pre prácu s obrázkami

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
sk: Zvoliť, ktorá sada nástrojov pre prácu s obrázkami sa má použiť v prípade, ak je dispozícii viac sád.

en: RSS publishing
sk: RSS exporty

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
sk: Nastavenie počtu položiek v jednom zdroji a konfigurácia, či majú exporty obsahovať titulok, upútavku alebo celý text.

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
sk: Nastavenie zobrazovania dátumu, času a predvolenej časovej zóny.

en: Date and time lookup
sk: Vyhľadávanie dátumu a času

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
sk: Zapnutie alebo vypnutie offline režimu pre nutnú údržbu webu.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
sk: Zapnúť alebo vypnúť čisté URL na vašom webe.

en: Clean URL check
sk: Overenie čistých URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
sk: Zobrazenie hlásenia stavu vášho webu a prípadných problémov.

en: -1 (Unlimited)
sk: -1 (neobmedzene)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
sk: Ukladá informácie o dávkach (proces spúšťajúci veľa HTTP požiadavkov)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
sk: Vaše PHP je staré. Drupal vyžeduje minimálne PHP verziu %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
sk: <em>register_globals</em> je zapnuté. Drupal vyžaduje, aby bolo toto nastavenie vypnuté. Váš web nemusí byť bezpečný, ak je  <em>register_globals</em>zapnuté. v príručke PHP nájdete inštrukcie <a href="http://php.net/configuration.changes">ako zmeniť konfiguráciu</a>.

en: Enabled ('@value')
sk: Povolené ('@value')

en: PHP memory limit
sk: Pamäťové obmedzenie PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sk: Ak chete predísť problémom, zvýšte limit pamäti pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sk: Aby ste predišli chybám, zvážte zvýšenie limitu pamäte pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sk: V závislosti na konfigurácii potrebuje Drupal limit pamäti pre PHP %memory_limit. Ale odporúča sa aspoň %memory_minimum_limit , najmä ak tento web používa ďalšie moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sk: Zvýšte limit pamäte pre PHP zmenou parametra memory_limit v konfiguračnom súbore %configuration-file a potom reštartujte webový server (alebo kontaktujte vášho poskytovateľa webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sk: Kontaktujte správcu vášho hostingu aby vám zvýšil limit pamäte pre PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
sk: Podrobnejšie  informácie nájdete na stránke<a href="@url">Požiadavky Drupalu</a>.

en: Not protected
sk: Nie je  chránený

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
sk: Súbor %file nie je chránený proti zmenám a preto je bezpečnostným rizikom. Musíte zmeniť práva tohto súboru, aby nebol zapisovateľný pre všetkých.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@cron-handbook">konfiguráciu cronu</a>.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
sk: Cron nebol spustený. Ak chcete viac informácií navštívte stránku <a href="@status">Hlásenie stavu</a>.

en: Cron has not run.
sk: Cron nebol spustený.

en: Cron has not run recently.
sk: Cron nebol dávno spustený.

en: Cron maintenance tasks
sk: Údržba webu pomocou cronu

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
sk: Cron môžete spustiť aj <a href="@cron">manuálne</a>.

en: The directory %directory is not writable.
sk: Do priečinka %directory sa nedá zapisovať.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
sk: Treba nastaviť správny priečinok na stránke <a href="@admin-file-system">nastavenia súborového systému</a> alebo zmeniť práva súčasného priečinka tak, aby bol zapisovateľný.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
sk: Automatický pokus o vytvorenie priečinka zlyhal, pravdepodobne kvôli problému s oprávneniami. Aby bolo možné pokračovať v inštalácii, najskôr vytvorte priečinok a ručne nastavte jeho oprávnenia, alebo sa uistite či má inštalátor oprávnenie vytvárať ich automaticky.  Ďalšie informácie nájdete v súbore INSTALL.txt alebo v <a href="@handbook_url">online príručke</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>verejný</em> prístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>neverejný</em> prístup)

en: Database updates
sk: Aktualizácie databázy

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
sk: Niektoré moduly obsahujú zmeny v databáze. Je potrebné ihneď spustiť <a href="@update">update.php skript</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
sk: Skript update.php je prístupný pre všetkých bez kontroly identifikácie, čo je bezpečnostné riziko. Zmeňte hodnotu $update_free_access v súbore settings.php na FALSE.

en: Access to update.php
sk: Prístup k súboru update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
sk: Upozorňovanie na nové aktualizácie nie je povolené. <strong>Silne sa odporúča</strong> povoliť modul automatického zisťovania aktualizácií na stránke <a href="@module">administrácie modulov</a>, aby bol web dobre chránený a mal najnovšie aktualizácie. Viac informácií nájdete v príručke pre <a href="@update">Upozorňovanie na nové aktualizácie</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
sk: Všeobecná konfigurácia webu pre administrátorov.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
sk: Meno tohto slovníka, napr. <em>"Zaujímavosti"</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
sk: Pokyny, ktoré sa budú zobrazovať používateľovi pri výbere termínov, tj. <em>"Zadajte čiarkou oddelený zoznam slov"</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
sk: Vyberte typy obsahov určených pre kategorizáciu v tomto slovníku.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
sk: Termíny vytvoria používatelia pri odoslaní príspevku. Napíšu ich do zoznamu a jednotlivé termíny oddelia čiarkou.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
sk: Umožňuje, aby príspevky patrili aj do viacerých termínov z tohto slovníka (vždy, ak ide o značky).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
sk: Minimálne jeden termín zo slovníka musíte vybrať ak chcete príspevok uverejniť.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
sk: Slovníky sú zoradené vzostupne podľa váhy.

en: Reset to alphabetical
sk: Znovu nastaviť na abecedný

en: Add term to %vocabulary
sk: Pridať termín do %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
sk: Popis termínu. Zobrazuje sa na stránkach taxonómie a v RSS.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
sk: Synonymá pre tento termín. Jedno synonymum v jednom riadku.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
sk: Termíny budú zobrazené vzostupne podľa váhy.

en: Weight value must be numeric.
sk: Váha musí byť číslo.

en: Set multiple term parents?
sk: Nastaviť viacero nadradených položiek pre termín?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
sk: Pridanie viacero nadradených položiek termínu spôsobí, že  slovník %vocabulary bude hľadať viacnásobné nadradené položky pre každý termín. Viacnásobné nadradené položky nepodpoujú presuny myšou, preto ich bude možné zmeniť iba cez formulár.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
sk: Presúvanie myšou možno v budúcnosti opäť povoliť tým, že vypnete možnosť viacnásobných nadradených položiek.

en: Set multiple parents
sk: Nastaviť viacnásobné nadradené položky

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
sk: Naozaj chcete zoradiť slovník %title podľa abecedy?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
sk: Znovu nastavenie slovníka odstráni vaše vlastné zoradenia a zoradí položky abecedne.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
sk: Znovu nastaviť slovník %name na abecedné poradie.

en: Auto-throttle on anonymous users
sk: Automatické urýchlenie pre anonymných používateľov

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
sk: Automatické urýchľovanie je možné automaticky zapnúť, pokiaľ počet anonymných používateľov prekročí určitú hranicu. Napr. pokiaľ chcete zapnúť urýchlenie, ak je online súčasne 250 anonymných používateľov, zadajte do tohto poľa hodnotu '250'. Pokiaľ nechcete zapínať automatické urýchlenie podľa anonymných používateľov, nechajte pole prázdne alebo zadajte "0". Aktuálny počet anonymných používateľov zistite v bloku "Kto je online".

en: Auto-throttle on authenticated users
sk: Automatické urýchlenie pre prihlásených používateľov

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
sk: Automatické urýchľovanie je možné automaticky zapnúť, pokiaľ počet prihlásených používateľov prekročí určitú hranicu. Napr. pokiaľ chcete zapnúť urýchlenie, ak je online súčasne 50 prihlásených používateľov, zadajte do tohto poľa hodnotu '50'. Pokiaľ nechcete zapínať automatické urýchlenie podľa prihlásených používateľov, nechajte pole prázdne alebo zadajte "0". Aktuálny počet prihlásených používateľov zistite v bloku "Kto je online".

en: Auto-throttle probability limiter
sk: Obmedzovač pravdepodobnosti urýchľovania

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
sk: Týmto obmedzením môžete znížiť záťaž pre výpočty spojené s automatickým urýchlením. Obmedzenie sa vyjadruje v percentách zobrazení stránok. Pokiaľ napr. nastavíte 10%, budú sa požiadavky do databázy, ktoré aktualizujú stav pre výpočet urýchlení, vykonávať len pri každej desiatej zobrazenej stránke. Čím navštevovanejší je váš web, tým nižšiu by ste mali zadať hodnotu.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
sk: '%value' nie je platné nastavenie automatického urýchlenia. Zadajte kladné číslo.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
sk: Modul Throttle poskytuje mechanizmus na ochranu proti zahlteniu, ktorý automaticky prispôsobuje výkon pri veľkom nápore požiadaviek. Ak je na váš web odkaz z populárneho webu, alebo prežíva útok „Denial of Service“ (DoS), tak môže byť váš server zahltený. Mechanizmus urýchlenia používa moduly pre dočasné vypnutie funkcií náročných na výkon procesora, čím sa zvýši výkon. Napríklad prostredníctvom modulu Throttle môžu jednotlivé moduly vypnúť  bloky, ktoré sú náročné na zdroje alebo téma vzhľadu môže dočasne vypnúť používanie obrázkov v príspevkoch.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
sk: Obrana proti zahlteniu sa môže automaticky zapnúť, pokiaľ počet anonymných používateľov na stránke prekročí určitú hranicu. Obrana proti zahlteniu sa môže automaticky zapnúť, pokiaľ počet prihlásených používateľov na stránke prekročí určitú hranicu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Throttle</a>.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
sk: Modul Throttle poskytuje mechanizmus na ochranu proti zahlteniu, ktorý sa automaticky prispôsobuje nárastu požiadaviek. Ak je na váš web odkaz z populárneho webu, alebo prežíva útok „Denial of Service“ (DoS), môže byť váš webový server zahltený. Moduly používajú mechanizmus urýchlenia pre dočasné vypnutie funkcií náročných na výkon procesora, čo vedie k zvýšeniu výkonu.

en: throttle
sk: urýchlenie

en: Throttle: %message
sk: Urýchlenie: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
sk[0]: Pristupuje 1 používateľ; urýchlenie zapnuté.
sk[1]: Pristupujú @count používatelia; urýchlenie zapnuté.
sk[2]: Pristupuje @count používateľov; urýchlenie zapnuté.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
sk[0]: Pristupuje 1 návštevník; urýchlenie zapnuté.
sk[1]: Pristupujú @count návštevníci; urýchlenie zapnuté.
sk[2]: Pristupujú @count návštevníkov; urýchlenie zapnuté.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
sk[0]: Pristupuje 1 návštevník; urýchlenie vypnuté.
sk[1]: Pristupujú @count návštevníci; urýchlenie vypnuté.
sk[2]: Pristupuje @count návštevníkov; urýchlenie vypnuté.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
sk: Nastavenia toho, ako sa váš web chová v prípadoch, ak naňho smeruje veľký počet požiadaviek.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
sk: Riadi mechanizmus automatického urýchlenia, aby sa predišlo zahlteniu webu.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
sk: Modul tracker zobrazí obsah vašej stránky, ktorý bol v poslednej dobe pridaný alebo aktualizovaný a umožňuje sledovanie príspevkov od určitých autorov.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
sk: Stránka <em>Nedávne príspevky</em> je dostupná cez odkaz v navigačnom menu a zobrazuje nový a naposledy zmenený obsah (vrátane typu, nadpisu, autora, počtu komentárov a času poslednej zmeny) v obrátenom chronologickom poradí. Príspevky sú označené ako zmenené, ak sa v texte objavia zmeny, alebo keď sú pridané nové komentáre. Modul Tracker sa dá použiť na sledovanie príspevkov určitého používateľa cez záložku <em>Sledovať</em> na stránke profilu používateľa.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@tracker">modul Tracker</a>.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
sk: Prekladový modul umožňuje preklad obsahu do rôznych jazykov. V spolupráci s modulom <a href="@locale">locale</a> (ktorý riadi povolené jazyky a umožňuje preklad rozhrania webu) je kľúčom k vytváraniu a údržbe viacjazyčných obsahov webu.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
sk: Nastavenie prekladu obsahu a typov obsahu, ktoré je možné prekladať:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
sk: Prideľte právo <em>translate content</em> príslušným kategóriám používateľov na stránke pre <a href="@permissions">nastavenie oprávnení</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
sk: Pridať a povoliť želané jazyky na <a href="@languages">stránku konfigurácie jazykov</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
sk: Určite, ktoré <a href="@content-types">typy obsahu</a> by mali podporovať preklad. Po zapnutí podpory prekladu pre typ obsahu je trerba upraviť typ a vo výbere <em>Viacjazyčná podpora</em> zvolit <em>Zapnuté, s prekladom</em>. (<em>Viacjazyčná podpora</em> sa nachádza v  <em>Nastavení postupu práce</em>) Nezabudnite každý typ obsahu po zapnutí viacjazyčnej podpory uložiť.

en: Working with translation-enabled content types:
sk: Práca s typmi obsahu, ktoré je možné prekladať:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
sk: Pri vytváraní alebo úprave obsahu zvoľte príslušný jazyk v menu <em>Jazyk</em>.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
sk: Na záložke <em>Preklad</em> je možné urobiť nový alebo upraviť aktuálny preklad pre existujúci obsah. Je viditeľná len v prípade, že si príspevok pozerá používateľ s právami <em>prekladať obsah</em> a dovoľuje, aby bolo možné preklady pridať alebo upraviť za pomoci špecializovaného formulára na úpravy zobrazujúceho aj obsah, ktorý sa začal prekladať.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
sk: Upravujte preklady podľa potreby, aby presne odrážali zmeny v obsahu originálneho príspevku. Značka stavu prekladu umožňuje jednoduchú metódu pre sledovanie zastaralých prekladov. Pri úprave príspevku napr. zaškrtnite zaškrtávacie políčko<em>Označiť preklad ako zastaralý</em> na označenie všetkých jeho prekladov ako zastaralých a potrebujúcich opravu. Jednotlivé preklady môžu byť označené pre opravu zaškrtnutím políčka <em>Tento preklad potrebuje úpravu</em> vo formulári na úpravy prekladu.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
sk: <a href="@content-node">Stránka administrácie obsahu</a> zobrazuje jazyk každého príspevku a tiež umožňuje filtrovať príspevky podľa jazyka alebo statusu prekladu.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
sk: Používateľ môže zmeniť jazyk v bloku <a href="@blocks">Prepínač jazyka</a>, ktorý je vytvorený modulom Locale. Ak je k dispozici, tak je týmto prepínačom zmenený obsah webu aj jeho rozhranie.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@translation">modul Translation</a>.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
sk: Preklady časti obsahu sú spravované prekladateľskou množinou. Každá prekladateľská množina má svoj zdrojový príspevok a niekľko prekladov v niektorom z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Všetky preklady sú sledované, čí sú aktuálne alebo zastaralé podľa toho, ako výrazne sa zdrojový príspevok zmenil.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povolenie viacjazyčnej podpory pre tento typ obsahu. Ak je povolené, bude do formulára pridané pole na výber jazyka, ktoré umožní výber jedného z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Tiež môžete zapnúť preklad pre tento typ obsahu, ktorý umožní preloženie do niektorého z povolených jazykov. Ak je vypnuté, budú nové príspevky automaticky uložené v predvolenom jazyku. Na existujúci už uložený obsah nemá táto zmena vplyv.

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: Flag translations as outdated
sk: Označiť preklady za neaktuálne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
sk: Ak vykonáte významnú zmenu, ktorá znamená, že by mal byť preklad aktualizovaný, môžete označiť všetky preklady tohto príspevku za neaktuálne. Toto nezmení žiadne ďalšie vlastnosti tohto príspevku, ako napríklad či bude zverejnený alebo nie.

en: This translation needs to be updated
sk: Tento preklad je potrebné aktualizovať

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
sk: Ak je zaškrtnuté toto políčko, je potrebné preklad upraviť, lebo sa zmenil zdrojový príspevok. Keď bude preklad opäť aktuálny, toto políčko odškrtnite.

en: translate content
sk: preložiť obsah

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Allows content to be translated into different languages.
sk: Umožňuje obsah preložiť do iného jazyka.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Nižšie sa dá nastaviť spúšťanie akcií pri každom behu <a href="@cron">cronu</a>.

en: Failed to fetch available update data
sk: Nepodarilo sa získať údaje o dostupných aktualizáciách

en: Unknown release date
sk: Neznámy dátum uverejnenia

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
sk: Pokus o získanie informácií o všetkých dostupných nových vydaniach a aktualizáciách.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
sk: Nemožno načítať žiadne informácie o dostupných nových vydaniach a aktualizáciách.

en: Last checked: @time ago
sk: Naposledy skontrolované pred: @time

en: Last checked: never
sk: Naposledy kontrolované: nikdy

en: Includes: %includes
sk: Obsahuje: %includes

en: Disabled modules
sk: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
sk: Vypnuté témy

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
sk: Vyberte si ako často má systém automaticky kontrolovať dostupnosť nových verzií nainštalovaných modulov a tém.

en: E-mail notification threshold
sk: Úroveň e-mail notifikácie

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
sk: Môžete zvoliť zasielanie e-mailov len v prípade, ak je k dispozícii bezpečnostná aktualizácia alebo byť informovaný o všetkých nových verziách. Ak je k dispozícii aktualizácia jadra Drupalu alebo niektorého z nainštalovaných modulov a tém vzhľadu, na stránke <a href="@status_report">hlásenie stavu</a> bude automaticky zobrazená správa, a tiež sa zobrazí chybové hlásenie na administračných stránkach, v prípade, ak je k dispozícii bezpečnostná aktualizácia.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
sk: Tu môžete nájsť informácie o dostupných aktualizáciách pre vaše nainštalované moduly a témy. Všimnite si že, každý modul a téma sú súčasťou "projektu", pričom môžu ale nemusia mať rovnaké meno, a môžu v sebe obsahovať viacero ďalších modulov a tém.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
sk: Na rozšírenie funkčnosti alebo zmenu vzhľadu je dostupných mnoho podporovaných <a href="@modules">modulov</a> a <a href="@themes">tém</a>

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
sk: Navštívte stránku <a href="@available_updates">dostupné aktualizácie</a>, aby ste sa dozvedeli o novších verziách nainštalovaných modulov a tém.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
sk: Modul Update status pravidelne kontroluje nové verzie vášho softvéru na stránke (vrátane modulov a tém), a upozorňuje vás na dostupné aktualizácie.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
sk: <a href="@update-report">správa o dostupných aktualizáciach</a> vás upozorní keď sú dostupne nové verzie na stiahnutie. Môžete nastaviť frekvenciu kontrolovania aktualizácií a oznamovania na <a href="@update-settings">stránke nastavení pre modul Update status</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
sk: Pamätajte, že pre získanie informácií o aktualizáciách je potrebné na drupal.org zaslať anonymné štatistiky o tom, ktoré moduly používate. Ak si to neprajete, môžete vypnúť modul Update status na <a href="@modules">administračnej stránke modulov</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul Update status</a>.

en: Module and theme update status
sk: Stav aktualizácie modulov a tém

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
sk: Nie sú dostupné žiadne informácie o možných nových vydaniach nainštalovaných modulov a tém. Ak chcete skontrolovať aktualizácie, môžete <a href="@run_cron">spustiť cron</a> alebo ich <a href="@check_manually">skontrolovať ručne</a>. Kontrolovanie dostupných aktualizácií môže trvať dlho, prosím buďte trpezlivý.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
sk: Boli vydané bezpečnostné aktualizácie pre niektoré moduly vašej verzie Drupalu. Pre zaistenie bezpečnosti vášho servera odporúčame aktualizovať čo najskôr.

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sk: Boli vydané aktualizácie niektorých modulov vašej verzie Drupalu. Na zaistenie správnej funkcie vašej stránky ich odporúčame aktualizovať.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
sk: Zobrazenie stavových hlásení o dostupných aktualizáciách pre nainštalované moduly a témy.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
sk: Kontroluje dostupnosť aktualizácií pre Drupal, nainštalované moduly a témy.

en: Display attached files when viewing a post.
sk: Zobraziť pripojené súbory pri prezeraní príspevku.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
sk: Modul upload umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu. Možnosť nahrávať súbory je dôležitá pre členov komunity, ktorí chcú zdieľať svoju prácu. Tiež je užitočná pre administrátorov, ktorí chcú pripájať súbory k uzlom či stránkam.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
sk: Niektorí používatelia majú právo nahrávať a pripájať súbory k obsahu. Na stránke nastavenia typu obsahov môžete povoliť nahrávať len určité typy súborov. Každá kategória používateľov môže mať nastavené rôzne parametre (napr. veľkosť súboru, rozmery obrázka...)

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@upload">modul Upload</a>.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
sk: Používatelia s oprávnením <a href="@permissions">nahrávať súbory</a> môžu nahrávať prílohy. Používatelia s oprávnením <a href="@permissions">zobrazovať nahraté súbory</a> si môžu prehliadať prílohy. Ktoré typy obsahu je možné doplniť o prílohy, môžete určiť na stránke <a href="@types">nastavenia typu obsahu</a>.

en: File uploads
sk: Nahrávanie súborov

en: Control how files may be attached to content.
sk: Umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu.

en: Allows users to upload and attach files to content.
sk: Umožňuje používateľom nahrávať a pripájať súbory k obsahu.

en: User registration settings
sk: Nastavenia registrácie používateľov

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty, ale je potrebné schválenie administrátorom.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Ak zaškrtnete toto políčko, systém pošle na zadanú e-mailovú adresu heslo pre nového používateľa  (toto si môže neskôr zmeniť). Je to vlastne kontrola správnosti e-mailovej adresy používateľa. Ak ho necháte prázdne, používateľ sa môže prihlásiť okamžite a heslo si zadá v priebehu registrácie.

en: User registration guidelines
sk: Návod pre registráciu používateľov

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí navrchu registračného formulára. Mal by obsahovať stručný návod alebo rady pre nového používateľa.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
sk: Drupal pošle e-mail vždy keď sa zaregistruje nový používateľ. Ak to nastavíte, tak môže používateľov informovať pri zmenách účtu. S použitím jednoduchých šablón môžete informačné e-maily ľubovoľne upravovať.

en: Welcome, new user created by administrator
sk: Privítanie nového používateľa vytvoreného administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi vytvorenému administrátorom.

en: Welcome, no approval required
sk: Vitajte, schválenie nie je potrebné

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi po registrácii, ktorá nemusí byť schválená administrátorom.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sk: Vitajte, očakáva sa schválenie administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý sa pošle novému používateľovi po registrácii, ktorú musí schváliť administrátor.

en: Password recovery email
sk: E-mail na obnovu hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
sk: Prispôsobenie e-mailu, ktorý sa bude posielať používateľom po žiadosti o nové heslo.

en: Account activation email
sk: Aktivačný e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sk: Zapnúť a upraviť e-mailové správy, ktoré sa používajú na aktiváciu účtu (keď správca aktivuje účet používateľa, ktorý už je zaregistrovaný na stránke, na ktorej je vyžadované povolenie od správcu).

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Account blocked email
sk: E-mail zablokovaného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný zablokovaným používateľom.

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: Account deleted email
sk: E-mail zrušeného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný vymazaným používateľom.

en: Notify user when account is deleted.
sk: Upozorni používateľa na odstránenie účtu.

en: Signature support
sk: Podpora signatúry

en: Picture support
sk: Podpora obrázkov používateľov

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
sk: Podpriečinok v priečinku %dir, kam sa budú ukladať obrázky používateľov

en: Picture maximum dimensions
sk: Maximálne rozmery obrázka

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sk: Maximálne rozmery pre obrázky, v pixeloch.

en: Picture maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru obrázka

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sk: Maximálna veľkosť súboru pre obrázky, v kB.

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
sk: Názov pre túto kategóriu používateľov. Napr.: "moderátor", "editor", "webmaster".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
sk: Kategória používateľov %name už existuje. Zvoľte iný názov kategórie.

en: The role has been renamed.
sk: Kategória používateľov bola premenovaná.

en: The role has been deleted.
sk: Kategória používateľov bola odstránená.

en: Matches any number of characters, even zero characters
sk: Odpovedá akémukoľvek počtu znakov, aj žiadnemu znaku.

en: Matches exactly one character.
sk: Odpovedá presne jednému znaku.

en: The access rule has been saved.
sk: Prístupové pravidlo bolo uložené.

en: The access rule has been added.
sk: Prístupové pravidlo bolo pridané.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
sk: Nebola zadaná žiadna hodnota. Zadajte overovací reťazec a skúste to znova.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte používateľské meno, ktoré chcete preveriť.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte e-mailovú adresu, ktorú chcete preveriť.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
sk: Zadajte meno počítača alebo IP adresu, ktorú chcete overiť.

en: Check hostname
sk: Preveriť meno počítača

en: The username %name is not allowed.
sk: Používateľské meno %name nie je povolené.

en: The username %name is allowed.
sk: Používateľské meno %name je povolené.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
sk: E-mailová adresa %mail nie je povolená.

en: The e-mail address %mail is allowed.
sk: E-mailová adresa %mail je povolená.

en: The hostname %host is not allowed.
sk: Počítač s menom %host nie je povolený.

en: The hostname %host is allowed.
sk: Počítač s menom %host je povolený.

en: There are currently no access rules.
sk: Nie sú nastavené žiadne pravidlá.

en: E-mail new password
sk: Poslať nové heslo

en: %name is not allowed to request a new password.
sk: %name nemá povolenie požiadať o nové heslo.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
sk: Ľutujem, %name nie je ani platné meno používateľa, ani e-mailová adresa.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sk: Na váš e-mail boli odoslané ďalšie inštrukcie.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť účet %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
sk: Všetky príspevky tohto používateľa budú priradené anonymnému účtu. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: %name has been deleted.
sk: Používateľ %name bol odstránený.

en: You must enter a username.
sk: Musíte zadať používateľské meno.

en: The username cannot begin with a space.
sk: Používateľské meno nesmie začínať medzerou.

en: The username cannot end with a space.
sk: Používateľské meno nesmie končiť medzerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sk: Používateľské meno nesmie obsahovať viac medzier po sebe.

en: The username contains an illegal character.
sk: Používateľské meno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sk: Používateľské meno %name je príliš dlhé: musí byť kratšie ako 56 znakov.

en: You must enter an e-mail address.
sk: Musíte zadať e-mailovú adresu.

en: Who's online
sk: Kto je online

en: User list length
sk: Dĺžka zoznamu používateľov

en: Online users
sk: Online používatelia

en: Enter the password that accompanies your username.
sk: Zadajte svoje heslo.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
sk: Meno %name je registrované pomocou rezervovanej e-mail adresy a preto nemôže byť prihlásené.

en: Signature settings
sk: Nastavenia podpisu

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
sk: K aktuálne nastavenému formátu signatúry nemáte oprávnenie. Po odoslaní tejto stránky sa formát zmení na niektorý z povolených.

en: Delete picture
sk: Odstrániť obrázok

en: Check this box to delete your current picture.
sk: Zaškrtnite toto pole, pokiaľ chcete odstrániť svoj súčasný obrázok.

en: An administrator created an account for you at !site
sk: Administrátor vám vytvoril účet na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
sk: !username,
    
    Administrátor stránky !site vám vytvoril účet. Môžete sa prihlásiť na adrese !login_uri . 
    
    Vaše prihlasovacie údaje sú: 
    
    meno: !username 
    heslo: !password 
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača: 
    
    !login_url 
    
    Prihlásenie cez tento link môžete použiť iba raz. 
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri kde si môžete zmeniť heslo. 
    
    
    Admin -- !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
sk: Podrobnosti o účte !username na !site (čaká na schválenie)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
sk: !username,
    
    Ďakujeme za registráciu na !site. Vaša žiadosť o vytvorenie účtu čaká na schválenie.  Po jej schválení vám pošleme e-mail s inštrukciami ako sa prihlásiť, vytvoriť heslo a ďalšími informáciami.
    
    
    Admin -- !site

en: Replacement login information for !username at !site
sk: Nové prihlasovacie informácie pre !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
sk: !username,
    
    Na stránke !site sme dostali požiadavku na znovuvytvorenie hesla pre váš účet.
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača: 
    
    !login_url 
    
    Prihlásenie cez tento odkaz môžete použiť iba raz. Jeho platnosť je jeden deň a v prípade, že ho nepoužijete, heslo zostane pôvodné.
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri kde si môžete zmeniť heslo.
    
    Admin -- !site

en: Account details for !username at !site (approved)
sk: Podrobnosti o účte !username na !site (schválený)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
sk: !username,
    
    Váš účet na !site bol aktivovaný.
    
    Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz, alebo jeho skopírovaním a vložením do prehliadača: 
    
    !login_url 
    
    Prihlásenie cez tento odkaz môžete použiť iba raz. 
    
    Po prihlásení budete presmerovaný na !edit_uri, kde si môžete zmeniť heslo. 
    
    Keď si zmeníte heslo, môžete sa v budúcnosti prihlásiť na !login_uri.
    
    meno: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
sk: Podrobnosti o účte !username na !site (zablokovaný)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
sk: !username,
    
    Váš účet na !site bol zablokovaný.

en: Account details for !username at !site (deleted)
sk: Podrobnosti o účte !username na !site (zrušený)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
sk: !username,
    
    Váš účet na !site bol zrušený.

en: Unblock the selected users
sk: Povoliť vybraných používateľov

en: Block the selected users
sk: Zablokovať vybraných používateľov

en: Delete the selected users
sk: Odstrániť vybraných používateľov

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
sk: Modul User umožňuje používateľom zaregistrovať, prihlásiť a odhlásiť sa. Možnosť prihlásenia spojí používateľov s obsahom, ktorý vytvoria pod svojím účtom a umožňuje to, aby pre boli priradený do rôznych kategórií používateľov s rôznymi oprávneniami. Modul User podporuje kategórie používateľov, ktoré umožňujú detailné nastavenie oprávnení, ktoré umožnia každej kategórií používateľov robiť iba to, čo im určí správca. Každý používateľ môže byť priradený do jednej, alebo viacerých kategórií používateľov. V počiatočnom nastavení existujú dve kategórie používateľov: <em>anonym</em> - používateľ, ktorý sa neprihlásil, a <em>prihlásený</em> - používateľ, ktorý sa prihlásil a bol autorizovaný.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
sk: Používatelia môžu používať svoje vlastné mená alebo prezývky a môžu upresniť svoje osobné nastavenia na zvláštnej stránke <em>Môj účet</em>. Používatelia sa musia identifikovať zadaním používateľského mena a hesla, alebo cez OpenID - voliteľná a bezpečná metóda prihlasovania sa na množstvo webov s jedným menom a heslom.  V niektorých prípadoch sa používatelia môžu identifikovať menom a heslom z iného Drupal webu, alebo iným spôsobom.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
sk: Návštevník, ktorý vstupuje na vašu stránku má pridelené jedinečné ID alebo ID relácie, ktoré je uložené do cookies. Cookies neobsahujú osobné informácie ale správajú sa ako kľúč na získavanie informácií z vašej stránky. Používatelia by mali mať v prehliadači zapnuté cookies pri prezeraní vašej stránky.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
sk: Ďalšie informácie sa dozviete v online príručke v kapitole <a href="@filter">modul User</a>.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
sk: Drupal umožňuje používateľom registrovať sa, prihlasovať, odhlasovať, udržovať svoje profily a pod. Pre vytváranie obsahu pod vlastným menom sa používatelia musia zaregistrovať.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
sk: Tieto stránky umožňujú administrátorom vytvárať nových používateľov. Ich mená a mailové adresy musia byť jedinečné.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
sk: Nastavte pravidlá pre používateľské mená a e-mailové adresy pre nové i existujúce účty (prihlásení používatelia nebudú odhlásení). Pokiaľ sa zadané používateľské meno alebo e-mail pre nového používateľa zhoduje so zákazovým pravidlom, bude zakázané vytvorenie nového účtu. Pravidlo pre hostiteľa sa používa pri každom zobrazení stránky, nie len pre registrácie.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
sk: Oprávnenia vám dovoľujú určiť, čo môžu používatelia na vašom webe robiť. Každej kategórií používateľov (nastavíte ju na <a href="@role">stránke kategórií používateľov</a>) priradíte sadu rôznych oprávnení. Napr. môžete používateľom, ktorí sú "administrátori" povoliť "administráciu uzlov", ale nechcete ju povoliť obyčajným používateľom. Pomocou oprávnení môžete privilegovaným používateľom sprístupniť nové vlastnosti. Oprávnenia tiež umožňujú rozdeliť správu webu medzi niekoľko dôveryhodných používateľov.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
sk: <p>Kategórie používateľov vám umožňujú vyladiť bezpečnostné a administratívne oprávnenia webu. Kategória používateľov definuje skupinu používateľov, ktorí majú určité oprávnenia popísané v <a href="@permissions">používateľských oprávneniach</a>. Príklady: anonymný používateľ, prihlásený používateľ, moderátor, administrátor atď. V tejto časti môžete určiť <em>mená kategórií používateľov</em>. Ak ju chcete odstrániť, zvoľte "upraviť".</p><p>Implicitne Drupal obsahuje dve kategórie používateľov:</p> <ul> <li>Anonymný používateľ: používa sa pre používateľov, ktorí nemajú účet alebo sa neprihlásili.</li> <li>Prihlásený používateľ: automaticky sa priradí prihláseným používateľom. Väčšina registrovaných používateľov patrí do tejto kategórie, pokiaľ neurčíte inak.</li> </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
sk: Zadajte jednoduchý vzor ("*" bude použitá ako náhrada znaku) pre vyhľadanie prihlasovacieho mena alebo e-mailovej adresy. Napríklad, keby  hľadáte výraz "br" Drupal by mohol vrátiť "brian", "brad", a "brenda@example.com".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
sk: Vitajte v Drupale. Boli ste prihlásený ako používateľ #1, ktorý má úplnú kontrolu nad celou stránkou.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
sk: </p><p> Vaše heslo je <strong>%pass</strong>. Zmeniť ho môžete nižšie.</p>

en: New external user: %name using module %module.
sk: Nový externý používateľ %name používa modul %module.

en: Deleted user: %name %email.
sk: Odstránený používateľ: %name %email.

en: administer permissions
sk: administrácia oprávnení

en: administer users
sk: administrácia používateľov

en: access user profiles
sk: prístup k používateľským profilom

en: change own username
sk: zmena vlastného používateľského mena

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
sk: Nastavenie predvoleného správania sa používateľských účtov, vrátane požiadaviek na registráciu, e-maily a avatar obrázky používateľov.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sk: Oprávnenia pre prístup k jednotlivým prvkom webu pre kategórie používateľov.

en: Edit role
sk: Upraviť kategóriu používateľov

en: Access rules
sk: Prístupové pravidlá

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
sk: Tvorba prístupových pravidiel pre zakázanie prístupu používateľským menám, e-mailom či IP adresám.

en: Check rules
sk: Overiť pravidlá

en: Manages the user registration and login system.
sk: Správa registrácie používateľov a systému prihlasovania.

en: By !author at @date
sk: Od !author, @date

en: Chameleon
sk: Chameleón

en: Minimalist tabled theme with light colors.
sk: Minimalistický tabuľkový vzhľad vo svetlých farbách.

en: Boxy tabled theme in all grays.
sk: Hranatý tabuľkový vzhľad v odtieňoch sivej.

en: Skip navigation
sk: Preskočiť navigáciu

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
sk: Tabuľkový, viac stĺpcový vzhľad v modrom a v oranžovom prevedení.

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
sk: Pokiaľ administračné menu zobrazuje duplicitné položky menu, tak potom je možno potrebné znovu vytvoriť vaše položky menu použitím tlačidla <em>Odstrániť a znovu vytvoriť</em>.

en: Wipe and rebuild
sk: Odstrániť a znovu vytvoriť

en: File name without extension
sk: Názov súboru bez prípony

en: File extension
sk: Prípona súboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné varovanie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím vytvorte súbor .htaccess v adresári %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: An image thumbnail was not able to be created.
sk: Miniatúrú pre obrázok nebolo možné vytvoriť.

en: Minimum resolution for Images
sk: Minimálne rozlíšenie pre obrázky

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
sk: Minimálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahrávaný menší obrázok, tak bude odmietnutý.

en: ALT text settings
sk: Nastavenia alternatívneho textu

en: Enable user input alternate text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi alternatívny text pre obrázky.

en: Default ALT text
sk: Predvolený alternatívny text

en: This value will be used for alternate text by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá pre alternatívny text.

en: Title text settings
sk: Nastavenia textu pre nadpis

en: Enable user input title text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi nadpis pre obrázky.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
sk: Vyberte si typ poľa, ktoré sa zobrazí používateľovi.

en: Default Title text
sk: Predvolený text nadpisu

en: This value will be used as the image title by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá ako nadpis.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
sk: Ak obrázok nie je nahraný, zobrazí sa tento predvolený.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
sk: Predvolený obrázok nie je možné nahrať. Cieľový adresár %destination neexistuje, alebo doňho nemôže server zapisovať.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
sk: Iba štandardné web obrázky (jpg, gif a png) sú podporované. Ak potrebujete nahrať iný typ obrázku, použite štandardné nahranie súboru.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
sk: Prosím definujte veľkosť obrázka vo formáte ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480).

en: Alternate Text
sk: Alternatívny text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Image linked to node
sk: Obrázok z odkazom na uzol

en: Image linked to file
sk: Obrázok z odkazom na súbor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
sk: Modul FileField musí byť aktualizovaný pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
sk: Vymazané miniatúry uložené v rôznych adresároch. Všetky miniatúry sú teraz uložené v adresári "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
sk: Zvolený súbor %name nemôže byť uložený.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
sk: Adresár %directory je súbor a nemôže byť zmenený.

en: Could not set permissons on destination file: %file
sk: Nie je možné nastaviť povolenia pre cieľový súbor: %file

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
sk: %directory bol skontrolovaný ako priečinok, ale je to súbor.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Path settings
sk: Nastavenia cesty

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: A plain file upload widget.
sk: Widget pre nahrávanie čistého textu.

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Allowed Extensions: %ext
sk: Povolené prípony: %ext

en: Maximum Filesize: %size
sk: Maximálna veľkosť súboru: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
sk: Obrázky musia byť medzi @min_size a @max_size pixlov.

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
sk: Obrázky väčšie ako @max_size pixlov budú zmenšené

en: Images must be smaller than @max_size pixels
sk: Obrázky musia byť menšie ako @max_size pixlov

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
sk: Váš server je schopný zobrazovať proces nahrávania súboru, ale nemá požadované knižnice. Odporúča sa nainštalovať <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knižnicu PECL uploadprogress</a> (preferované) alebo nainštalovať <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Migrating filefield values
sk: Migráciaa filefield hodnôt

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania súboru. Ukazovateľ stavu nahrávania súboru vyžaduje beh PHP s mod_php a nie ako FastCGI.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
sk: Povolené (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
sk: Povolené (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Width of a video or image file in pixels.
sk: Šírka videa alebo obrázka v pixloch.

en: Height of a video or image file in pixels.
sk: Dĺžka videa alebo obrázka v pixloch.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
sk: Dĺžka video alebo audio súboru v sekundách.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menšia ako %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Type of group.
sk: Typ skupiny.

en: Comment module form.
sk: Formulár modulu Comment.

en: Translation module form.
sk: Formulár modulu Translation.

en: Menu module form.
sk: Formulár modulu Menu.

en: Book module form.
sk: Formulár modulu Book.

en: Path module form.
sk: Formulár modulu Path.

en: Poll module title.
sk: Názov z modulu Poll.

en: Poll module choices.
sk: Možnosti z modulu Poll.

en: Poll module settings.
sk: Nastavenia modulu Poll.

en: Upload module form.
sk: Formulár modulu Upload.

en: CCK - No Views integration
sk: CCK - bez integrácie s moduom Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
sk: CCK integrácia s modulom Views vyžaduje Views 6.x-2.0-rc2 alebo novší.

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: » Add a new content type
sk: » Pridať nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: - Select a widget -
sk: - Zvoľte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno poľa (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: Form element to edit the data.
sk: Formulárový prvok na úpravu dát.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarkovníky.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je píliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
sk: Pridať nové pole: meno 'field_instance' je rezervované.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
sk: Pridať nové pole: pole s menom %field_name už existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: Add new field: you need to select a widget.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add new field: invalid widget.
sk: Pridať nové pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add existing field: you need to select a field.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte si vybrať pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
sk: Pridať existujúce pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add existing field: invalid widget.
sk: Pridať existujúce pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané do obsahu pretože je zamknuté.

en: Edit basic information
sk: Upraviť základné informácie

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
sk: Strojovo čitateľné meno poľa. Toto meno nemôže byť zmenené.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
sk: Človekom čitateľné meno poľa, ktoré sa používa ako označenie tohto poľa pre typ obsahu %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
sk: Dátový typ, ktorý bude použitý na uloženie hodnôt tohoto poľa do databázy. Túto voľbu nie je možné zmeniť.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
sk: Typ prvku formulára, ktorý sa zobrazí používateľovi pre toto pole pri vytváraní obsahu typu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
sk: Aktualizované základné nastavenia pre pole %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
sk: Vyskytol sa problém pri aktualizácii základných nastavení pre pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
sk: Toto pole je <STRONG>zamknuté</STRONG> a nemôže byť premiestnené.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: %type basic information
sk: %type základné informácie

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti predvolenú hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sk: Maximálny počet hodnôt, ktoré môžu používatelia zadať pre toto pole.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
sk: 'Neobmedzené' pridá tlačidlo 'Pridať ďalšiu položku', takže používateľ môže zadať toľko hodnôt, koľko chce.

en: %name must be an integer.
sk: %name musí byť celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Field has value
sk: Pole má hodnotu

en: Field has changed
sk: Pole bolo zmenené

en: Content containing changes
sk: Obsah obsahuje zmeny

en: Content not containing changes
sk: Obsah neobsahuje zmeny

en: @node's field '@field' has value
sk: Pole '@field' uzlu @node má hodnotu

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: You need to provide a label.
sk: Musíte zadať označenie.

en: You need to provide a group name.
sk: Musíte zadať meno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Meno skupiny %group_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarovníky.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
sk: Meno skupiny %group_name je príliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
sk: Skupina s názvom %group_name už existuje.

en: Add new group:
sk: Pridať novú skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Standard group
sk: Štandardná skupina

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiné čiarky.

en: Only numbers are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiná čiarka (%decimal).

en: There are no userreference fields defined.
sk: Žiadne polia s referenciou na používateľa nie sú definované.

en: %name: invalid user.
sk: %name: neznámy používateľ.

en: New field
sk: Nové pole

en: Existing field
sk: Existujúce pole

en: New group
sk: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
sk: Pridajte polia a skupiny pre tento typ obsahu a usporiadajte ich pre zobrazenie a vstupné formuláre.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
sk: Pole pridáte do skupiny tak, že ho pretiahnete pod skupinu a do prava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
sk: Poznámka: Nainštalovaním modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> budete môcť zobraziť rozsiahlejšiu a lepšiu nápovedu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
sk: Použite 'Vylúčit' zaškrtávacie pole na vylúčenie hodnoty prvku !content v šablóne pre uzol.

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
sk: šírka: @width, výška: @height, prispôsobenie: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
sk: šírka: @width, výška: @height, odsadenie x: @xoffset, odsadenie y: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: radius: @radius, sigma: @sigma, amount: @amount, threshold: @threshold
sk: polomer: @radius, sigma: @sigma, množstvo: @amount, hraničná hodnota: @threshold

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: The preset name you have chosen is already in use.
sk: Názov predvoľby, ktorý ste zvolili, sa už používa.

en: Unknown action.
sk: Neznáma akcia.

en: Unknown preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: This %action action is not associated %preset preset.
sk: Akcia %action nie je spojená s predvoľbou %preset.

en: Create Action
sk: Vytvoriť akciu

en: The action was succesfully created.
sk: Akcia bola úspešne vytvorená.

en: 404: Unable to find %image
sk: 404: Nie je možné nájsť %image

en: 403: File is not an image %image
sk: 403: Súbor nie je obrázok %image

en: Cached image file %dst already exists but is being regenerated. There may be an issue with your rewrite configuration.
sk: Súbor s obrázkom %dst už existuje a je práve regenerovaný. To môže byť spôsobené problémom s vašou konfiguráciou.

en: There was an error saving the new image file %dst.
sk: Chyba pri ukladaní nového súboru s obrázkom %dst.

en: !site_name blogs
sk: !site_name blogy

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
sk: Pre vyčistenie všetkých dočasných pamätí, klikni na tlačidlo na <a href="@performance">Stránke nastavenia výkonu</a>.

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: Blocked users
sk: Blokovaní používatelia

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
sk: Napíšte popis tohto uzla, ktorý sa objaví v značke  &lt;title&gt; a vyhľadávacie služby ho môžu použiť v zobrazení výsledkov (voliteľné). Všeobecne prijatá dohoda hovorí, že toto pole má mať menej ako 70 znakov.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Your OpenID
sk: Vaše OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
sk: Toto OpenID bude po registrácii pričlenené k vášmu účtu.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
sk: Prosím dokončite registráciu vyplnením nižšie umiestneného formulára. Ak už máte účet, môžete sa teraz <a href="@login">prihlásiť</a> a môžete pridať vašu OpenID identitu v položke "Môj účet".

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
sk: Registrácia účtu s použitím informácie poskytnutej vašim poskytovateľom OpenID zlyhalo z dôvodov zobrazených nižšie. Prosím dokončite registráciu vyplnením nižšie umiestneného formulára. Ak už máte účet, môžete sa teraz <a href="@login">prihlásiť</a> a pridať vašu OpenID identitu v položke "Môj účet".

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
sk: JavaScript prekladový súbor %file.js sa nenašiel.

en: Published comment %subject.
sk: Zverejnený komentár %subject.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
sk: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nie sú povolené v poli pre kód jazyka.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
sk: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nie sú povolené  v poli pre názov jazyka v angličtine.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
sk: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nie sú povolené v poli pre názov jazyka v danom jazyku.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
sk: Zmena veľkosti obrázkov pri nahrávaní spôsobí stratu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF informácií</a> v obrázku.
