Chaos tool suite (ctools) (6.x-1.9) - en to eu translation catalogue (330 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Pages
eu: Orriak

en: context
eu: testuingurua

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Go
eu: Joan

en: Edit
eu: Editatu

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: Weight
eu: Pisua

en: Center
eu: Erdian

en: Related terms
eu: Termino erlazionatuak

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Top
eu: Goian

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: style
eu: estiloa

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Node
eu: Nodoa

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: All
eu: Guztiak

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Bottom
eu: Behean

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Mission
eu: Helburua

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Up
eu: Gora

en: Medium
eu: Ertaina

en: System
eu: Sistema

en: Terms
eu: Terminoak

en: security
eu: segurtasuna

en: General
eu: Orokorra

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Basic
eu: Basikoa

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: String
eu: Katea

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: <All>
eu: <Guztia>

en: Clone
eu: Klonatu

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Down
eu: Behera

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Order
eu: Ordena

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Created date
eu: Sortze data

en: Rules
eu: Erregelak

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: Change
eu: Aldatu

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: First
eu: Lehena

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Second
eu: Segundu

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: Changed
eu: Aldatuta

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: New
eu: Berriak

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Themes
eu: Temak

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Apply
eu: Ezarri

en: Bold
eu: Lodia

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Menus
eu: Menuak

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Form
eu: Formularioa

en: Permission
eu: Baimena

en: Italic
eu: Etzana

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: Loading
eu: Kargatzen

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: The directory %directory is not writable
eu: %directory direktorioa ezin da idatzi

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eu: %directory direktorioan ezin daiteke idatzi baimenak ez baititu egoki ezarriak.

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: A list of files attached to the node.
eu: Nodoari erantsitako fitxategien zerrenda.

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Edit node
eu: Nodoa editatu

en: Edit this node
eu: Editatu nodo hau

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Finish
eu: Amaitu

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
eu: Balioztatze errorea, mesedez, saiatu berriz. Erroreak jarraitzen badu, mesedez, gune administratzailea kontaktatu.

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Justify
eu: Justifikatu

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: - All -
eu: - Dena -

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
eu: Baimenak aldatuak izan dira %directory direktorioan hau idazgarria egiteko.

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Styles
eu: Estiloak

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: No info
eu: Informazio gabe

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: styles
eu: estiloak

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: Change general settings for this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: User signature
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: The signature of a user.
eu: Erabiltzaile baten sinadura

en: There are no @titles to display.
eu: Ez dago @titles erakusteko.
