DaNGO (6.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (754 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Next
cs: Následující

en: user
cs: uživatel

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Markup
cs: Značkování

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Uložit

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Email address
cs: E-mail

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: Subscribers
cs: Registrovaní

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Version
cs: Verze

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Overview
cs: Přehled

en: File
cs: Soubor

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Required
cs: Povinné

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Book
cs: Kniha

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Total
cs: Celkem

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Subscriptions
cs: Přihlášení

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Check
cs: Šek

en: file
cs: soubor

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cs: Nebylo možné poslat e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Please enter a valid email address.
cs: Vložte platnou e-mailovou adresu.

en: Include
cs: Zahrnout

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Year
cs: Rok

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Inline
cs: Vložené

en: Recipients
cs: Příjemci

en: From
cs: Od

en: Custom
cs: Vlastní

en: Roles
cs: Role

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Poll choices
cs: Volby u hlasování

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File MIME type
cs: MIME typ souboru

en: Content field
cs: Pole obsahu

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Overridden
cs: Překryto

en: Normal
cs: Normální

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Month
cs: Měsíc

en: Price
cs: Cena

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: State
cs: Stav

en: email
cs: e-mail

en: Send
cs: Poslat

en: Code
cs: Kód

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Frequency
cs: Frekvence

en: security
cs: bezpečnost

en: Example
cs: Příklad

en: Method
cs: Metoda

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: The name of the menu the node belongs to.
cs: Název menu, do kterého uzel patří.

en: The name of the category.
cs: Název kategorie.

en: The id number of the category.
cs: ID kategorie.

en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Other
cs: Jiné

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Basic
cs: Základní

en: Sent
cs: Odesláno

en: Personal information
cs: Osobní informace

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Filtered text (user selects input format)
cs: Filtrovaný text (formát vstupu vybírá uživatel)

en: Text processing
cs: Zpracování textu

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
cs: Maximální počet znaků pole. Pro neomezenou délku ponechte prázdné.

en: Rows
cs: Řádky

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Override
cs: Překrýt

en: Existing Views
cs: Existující pohledy (views)

en: Default Views
cs: Výchozí pohledy (views)

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: Template
cs: Šablona

en: text
cs: Text

en: anonymous
cs: anonym

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Duration
cs: Trvání

en: Threshold
cs: Práh

en: Full
cs: Celé

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: File attachments
cs: Přiložené soubory

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: Time format
cs: Formát času

en: Are you sure you want to delete these items?
cs: Určitě odstranit tyto položky?

en: The items have been deleted.
cs: Položky byly odstraněny.

en: The e-mail address %email has been denied access.
cs: E-mailová adresa %email má zakázán přístup.

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: Token actions
cs: Token akce

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: User's name
cs: Uživatelské jméno

en: Days since the user registered
cs: Dny od doby založení účtu uživatele

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Period
cs: Perioda

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Randomize
cs: Náhodně přeskupit

en: Revert
cs: Vrátit

en: Replacement patterns for @name
cs: Nahrazovací vzorky pro @name

en: PHP code
cs: PHP kód

en: Days
cs: Dnů

en: Display fields
cs: Zobrazení polí

en: Hours
cs: Hodin

en: Production
cs: Výroba

en: warning
cs: varování

en: Poll settings
cs: Nastavení anket

en: Style
cs: Styl

en: Track
cs: Sledovat

en: Missing
cs: Chybějící

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Day(s)
cs: Den(y)

en: Payment method
cs: Způsob platby

en: Balance
cs: Saldo

en: Changed
cs: Změněno

en: Thousands separator
cs: Oddělovač tisíců

en: completed
cs: dokončeno

en: %type settings
cs: Nastavení typu: %type

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: edit
cs: upravit

en: <Hidden>
cs: <Skrytý>

en: The primary identifier for a node.
cs: Primární identifikátor uzlu.

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video height
cs: Výška videa

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: Audio sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet audio souboru

en: Audio bitrate
cs: Datový tok

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Related content
cs: Související obsah

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Path to file
cs: Cesta k souboru

en: Storage
cs: Ukládání

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Enable custom alternate text
cs: Povolit vlastní alternativní text

en: Enable custom title text
cs: Povolit vlastní text atributu title

en: Reason
cs: Důvod

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: is
cs: je

en: No content types available.
cs: Nejsou k dispozici žádné typy obsahu.

en: Simple
cs: Jednoduché

en:  content
cs:  obsah

en: Above
cs: Nad

en: Number of values
cs: Počet hodnot

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Upozornění! Změna tohoto nastavení může způsobit ztrátu dat, pokud už byla nějaká data zadána!

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
cs: Modul Content, vyžadovaný modulem Content Construction Kit (CCK), umožňuje administrátorům připojit k typům obsahu vlastní pole. V Drupalu se typy obsahu používají k definování charakteristiky příspěvku, což zahrnuje nadpis a popis polí zobrazených na stránkách pro přidání a úpravu obsahu. Použití modulu Conetnt (a pomocných modulů v rámci CCK) umožňuje kromě "Nadpisu" a "Těla" přidat další vlastní pole. Vlastnosti CCK jsou přístupné prostřednictvím karet na <a href="@content-types">stránce administrace typů obsahu</a>. (Další informace o typech obsahu najdete na <a href="@node-help">stránce nápovědy modulu</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
cs: Když přidáváte k typu obsahu vlastní pole, určujete jeho typ (zda bude obsahovat text, číslice, referenci na jiné objekty...) a způsob, jak se bude zobrazovat (textové pole, textová oblast, select box, zaškrtávací pole, přepínač, pole s automatickým dokončováním). Pole může mít více hodnot (např. člověk může mít více e-mailových adres) nebo jednu hodnotu (např. zaměstnanec má jedno identifikační číslo). Když přidáváte a upravujete pole, modul CCK automaticky přizpůsobuje strukturu databáze dle potřeby. CCK rovněž poskytuje řadu dalších funkcí, včetně inteligentního ukládání vašich vlastních dat do mezipaměti (cache), možnosti importu a exportu typů obsahu a integrace s dalšími moduly.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
cs: Vlastní typy polí poskytuje sada volitelných modulů zahrnutá v rámci CCK (každý modul poskytuje jiný typ). Součásti modulu CCK můžete zapnout nebo vypnout na <a href="@modules">stránce modulů</a> . Výchozí instalace CCK zahrnuje:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
cs: <em>Number</em> - přidává číselné typy obsahu ve formátu INTEGER, DECIMAL nebo FLOAT. Můžete definovat sadu povolených vstupů nebo povolený rozsah hodnot. Je k dispozici také široké spektrum obecných formátů pro zobrazení číselných dat.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
cs: <em>Text</em> - přidává textové typy. Textové pole může obsahovat pouze prostý text, nebo může volitelně zahrnovat filtry Drupalu pro bezpečné zpracování formátovaného textu. Pole pro vkládání textu mohou mít pouze jednu řádku (textové pole), nebo více řádek (textová oblast), nebo - pro větší kontrolu možných hodnot - mohou mít podobu selectboxu, zaškrtávacího pole nebo přepínače. Pokud je třeba, modul CCK může ověřit vstup na základě sady povolených hodnot.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
cs: <em>Nodereference</em> - vytváří vlastí reference mezi uzly Drupalu. Jestliže definujete pole typu <em>nodereference</em> a dva různé typy obsahu, můžete například vytvářet komplexní vztahy typu rodič/potomek mezi daty (kupř. několik uzlů typu "zaměstnanec" může obsahovat pole typu <em>nodereference</em> s vazbou na uzel typu "zaměstnavatel").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
cs: <em>Userreference</em> - vytváří vlastní reference na uživatele daného webu. Jestliže definujete pole typu <em>userreference</em>, můžete vytvářet komplexní vztahy mezi uživateli a příspěvky. Například pokud chcete sledovat souvislost konkrétního uživatele s příspěvkem nad rámec standardního pole Drupalu <em>"napsáno uživatelem"</em>, můžete přidat pole typu <em>userreference</em> s názvem "upraveno uživatelem", které bude uchovávat odkaz na stránku s uživatelským účtem editora.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
cs: <em>Fieldgroup</em> - vytváří rozbalovací sady polí, které umožňují seskupit související pole. Sada polí může být ve výchozím stavu rozbalená či sbalená. Pořadí sady polí a pořadí polí v rámci jedné sady je ovládáno pomocí drag-and-drop rozhraní poskytovaného modulem Content.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
cs: Více informací najdete v příručce <a href="@handbook-cck">CCK</a> nebo na <a href="@project-cck">stránce modulu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
cs: Nastavit zobrazení polí a jejich popisků pro daný typ obsahu pro zobrazení náhledu a plné zobrazení uzlu.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
cs: Nastavit zobrazení polí pro daný typ obsahu při načítání v následujících kontextech.

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Full node
cs: Celý uzel

en: Search Index
cs: Index pro vyhledávání

en: Search Result
cs: Výsledek vyhledávání

en: Updating field type %type with module %module.
cs: Aktualizace typu pole %type modulem %module.

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Allows administrators to define new content types.
cs: Dovoluje administrátorům definovat nové typy obsahu.

en: Trimmed
cs: Oříznuté

en: Used in
cs: Použito v

en: No fields have been defined for any content type yet.
cs: Zatím nebyla definována pole pro žádný typ obsahu.

en: no styling
cs: bez stylů

en: simple
cs: jednoduché

en: fieldset
cs: skupina polí

en: fieldset - collapsible
cs: skupina polí - sbalitelná

en: fieldset - collapsed
cs: skupina polí - sbalená

en: Added field %label.
cs: Přidáno pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
cs: Při přidávání pole %label se vyskytl problém.

en: There was a problem creating field %label.
cs: Vyvstal problém během vytváření pole %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
cs: Pokud je v tomto poli nějaký obsah, bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: Removed field %field from %type.
cs: Pole %field bylo odstraněno z typu obsahu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
cs: Při odstraňování pole %field  typu obsahu %type se vyskytl problém.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
cs: Tato nastavení se vztahují pouze k poli %field v typu obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
cs: Tato nastavení se vztahují na pole %field v každém typu obsahu, kde se vyskytuje.

en: Save field settings
cs: Uložit nastavení pole

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
cs: PHP kód pro výchozí hodnotu vrátil nesprávnou hodnotu. <br/>Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Vrácená hodnota: @value

en: The default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota je neplatná.

en: Saved field %label.
cs: Uloženo pole %label.

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
cs: Databáze byla změněna a data byla přesunuta nebo smazána.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a změny v databázi se nepodařilo dokončit.

en: Processing %title
cs: Zpracovávám: %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cs[0]: 1 položka úspěšně zpracována:
cs[1]: @count položky úspěšně zpracovány:
cs[2]: @count položek úspěšně zpracováno:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
cs: Tabulka pro pole %old_name byla přejmenována na %new_name a instance pole byly aktualizovány.

en: The content fields table %name has been deleted.
cs: Tabulka pro pole %name byla smazána.

en: Referenced node ID
cs: ID odkazovaného uzlu

en: Referenced node title
cs: Název odkazovaného uzlu

en: Raw number value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
cs: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
cs: Nezpracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
cs: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
cs: ID odkazovaného uživatele

en: Referenced user name
cs: Jméno odkazovaného uživatele

en: Formatted HTML link to referenced user
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaného uživatele

en: Group multiple values
cs: Seskupit více hodnot

en: Select the content type to export.
cs: Vybrat typ obsahu k exportu.

en: Export data
cs: Exportovat data

en: <Create>
cs: <Vytvořit>

en: Import data
cs: Importovat data

en: The import data is not valid import text.
cs: Data nemají platný formát pro import.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
cs: Pro fungování importu je nutné zapnout moduly: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
cs: Typ obsahu %type už v databázi existuje.

en: Exiting. No import performed.
cs: Ukončuji. Nebyl proveden žádný import.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
cs: Při přidávání typu obsahu %type<br/> došlo k chybě. Podrobnosti najdete v chybové zprávě.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
cs: Importované pole %field_label (%field_name) nebylo přidáno k typu obsahu %type, protože již v typu obsahu %type existuje.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
cs: Pole %field_label (%field_name) bylo přidáno k typu obsahu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
cs: Při exportu dat 'nastavení zobrazení' pro pole %field_name došlo k chybě.<br/> Chyba databáze: '%db_err'.

en: Enables ability to import/export field definitions.
cs: Umožňuje importovat/exportovat definice polí.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
cs: Je třeba ihned <a href="!url">nastavit oprávnění k polím</a>. Všechna pole jsou ve výchozím nastavení nepřístupná.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
cs: Nastavit oprávnění k CCK polím na úrovni jednotlivých polí.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí v editačním formuláři uzlu.

en: always open
cs: vždy rozbalené

en: collapsible
cs: rozbalovací

en: collapsed
cs: sbaleno

en: Instructions to present to the user on the editing form.
cs: Pokyny pro uživatele, které se mají zobrazit v editačním formuláři.

en: These settings apply to the group on node display.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí při zobrazení uzlu.

en: A description of the group.
cs: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
cs: Jste si jistí, že chcete odebrat skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
cs: Skupina %group_name  byla odstraněna.

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Store the ID of a related node as an integer value.
cs: Uložit ID souvisejícího uzlu jako INTEGER.

en: Content types that can be referenced
cs: Typy obsahu, na které je možné odkazovat

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uzly, na které je možné odkazovat (pohled)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
cs: Poskytuje seznam argumentů oddělených čárkou, které se předají pohledu.

en: Title (link)
cs: Titulek (s odkazem)

en: Title (no link)
cs: Titulek (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Defines a field type for referencing one node from another.
cs: Definuje typ pole, které umožňuje vytvořit odkaz z jednoho uzlu na jiný.

en: Store a number in the database as an integer.
cs: Ukládat číslo do databáze jako INTEGER.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako DECIMAL (s pevným počtem desetinných míst).

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Store a number in the database in a floating point format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako FLOAT (s plovoucí desetinnou čárkou).

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
cs: Znak, použitý uživateli jako desetinná čárka ve formulářích.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako předpona k hodnotě, jako např. $ nebo €. Pro vynechání předpony ponechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako přípona k hodnotě, jako např. m², m/s², kb/s. Pro vynechání přípony nechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
cs: "Minimum" musí být číslo.

en: "Maximum" must be a number.
cs: "Maximum" musí být číslo.

en: unformatted
cs: neformátováno

en: Defines numeric field types.
cs: Definuje číselné typy polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
cs: Pro widget typu 'zaškrtávací pole ano/ne' definujte v části <strong>Povolené hodnoty</strong> nejprve hodnotu 'ne', pak hodnotu 'ano'. Vezměte na vědomí, že popisek zaškrtávacího pole bude tvořit hodnota 'ano'.

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
cs: Poskytuje widgety rozbalovací nabídka, zaškrtávací pole a  přepínače pro textová a číselná pole.

en: Store text in the database.
cs: Ukládat text do databáze.

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Defines simple text field types.
cs: Definuje jednoduché textové typy polí.

en: Store the ID of a related user as an integer value.
cs: Ukládat ID odkazovaného uživatele jako celé číslo (INTEGER).

en: User roles that can be referenced
cs: Uživatelské role, na které je možné odkazovat

en: User status that can be referenced
cs: Statuty uživatele, na které je možné odkazovat

en: Reverse link
cs: Zpětný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
cs: Pokud je vybráno, záznam odkazovaného uživatele zobrazí zpětný odkaz na odkazující uzel.

en: Subscription
cs: Odhlášení

en: file system
cs: systém souborů

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Services
cs: Služby

en: Service
cs: Služba

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: pending
cs: čekající

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
cs: Nefiltrovaný název uzlu. POZOR - nezpracovaný (raw) vstup uživatele.

en: Newsletter
cs: Věstník

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat, protože nemá nastavena správná práva.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cs: Cílový adresář %directory určený k nahrávání do pole %field (typ obsahu %type) nemohl být vytvořen nebo není přístupný. Nahrávaný soubor proto nebylo možné uložit a nahrávání bylo zrušeno.

en: Store an arbitrary file.
cs: Uložte libovolný soubor.

en: Permitted upload file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
cs: Přípony, které jsou pro nahrávání do tohoto pole povolené. Oddělte jednotlivé přípony mezerou a neuvádějte tečku na začátku. Pokud necháte prázdné, uživatelé budou moci nahrát soubory s libovolnou příponou.

en: File size restrictions
cs: Omezení velikosti souboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
cs: Omezení velikosti souborů, které může uživatel nahrát. Tato nastavení se týkají pouze nově nahraných souborů; existující soubory nebudou ovlivněny.

en: Maximum upload size per file
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Maximum upload size per node
cs: Maximální velikost nahraných dat na uzel

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
cs: Specifikujte omezení celkové velikosti všech souborů na uzel. Aby bylo možné omezit celkovou velikost uzlu, vložte hodnoty jako "512" (bajty), "80K" (kilobbajty) or "50M" (megabajty). Pokud nemají být omezení nastavena, ponechte toto pole prázdné.

en: Generic files
cs: Obecné soubory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
cs: Zobrazuje všechny typy souborů pomocí ikony a příslušného popisu souboru.

en: File description
cs: Popis souboru

en: File size (in bytes)
cs: Velikost souboru (v bajtech)

en: File size (pretty printed)
cs: Velikost souboru (v pěkném tvaru)

en: Fully formatted HTML file tag
cs: Plně formátovaný HTML tag souboru

en: Defines a file field type.
cs: Definuje typ pole pro nahrávání souborů.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
cs: Umožňuje shromažďování a ukládání metadat k modulu FileField.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
cs: Widget pro úpravu obrázků včetně náhledů obrázku.

en: Displays image files in their original size.
cs: Zobrazuje obrázky o původních rozměrech.

en: All users
cs: Všichni uživatelé

en: Sending
cs: Odesílám

en: Active users
cs: Aktivní uživatelé

en: html
cs: HTML

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP chybí nebo je příliš stará. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: GD library
cs: GD knihovna

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
cs: URL %url je chybné. Napište prosím plné URL, např. http://www.example.com/feed.xml.

en: Allow Upscaling
cs: Povolit zvětšování se zachováním poměrů stran

en: Let scale make images larger than their original size
cs: Umožňuje zvětšit obrázek na větší velikost než má originál.

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
cs: Počet stupňů, o kolik má být obrázek otočen. Kladná čísla znamenají otočení po směru hodinových ručiček a záporná proti směru.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
cs: Nastaví náhodný úhel otočení obrázku. Úhel nastavený výše se použije jako maximum.

en: Add !action
cs: Přidat !action

en: Print
cs: Tisk

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Account
cs: Účet

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
cs: Chyba nahrávání. Nebylo možné přesunout soubor %file do cílového adresáře %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: Transaction mode
cs: Transakční režim

en: and
cs: a

en: where
cs: kde

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
cs: URL na které má být uživatel přesměrován. Může to být vnitřní URL, např. node/1234, nebo externí URL, např. http://drupal.org.

en: The node the uploaded file is attached to
cs: Uzel, ke kterému je nahraný soubor přiložen

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: &lt;none&gt;
cs: &lt;žádný&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
cs: Nemáte povolení k vložení PHP kódu.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
cs: Uvedený PHP kód byl zadán administrátorem a překryje jakékoli výše specifikované hodnoty.

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
cs: Text, který se má zobrazit, pokud skupina neobsahuje žádná data. Berte na vědomí, že název se nezobrazí, pokud nebude překrytý.

en: Node reference field
cs: Pole typu nodereference

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Možné hodnoty, které toto pole smí obsahovat. Zadejte jednu hotnotu na řádek, ve formátu klíč|popisek. Klíč je hodnota, která se bude ukládat do databáze; musí odpovídat způsobu uložení typu (%type). Popisek je nepovinný a pokud chybí, použije se místo něj klíč. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
cs: Tento PHP kód byl zadán administrátorem a překryje výše uvedené povolené hodnoty.

en: User reference field
cs: Pole typu userreference

en: Currency code
cs: Kód měny

en: The e-mail address %email is already taken.
cs: E-mailová adresa %email je již obsazená.

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Maximum resolution for Images
cs: Maximální rozlišení obrázků

en: Defines an image field type.
cs: Definuje typ pole obrázku.

en: denied
cs: odmítnutý

en: @label (!name) - Allowed values
cs: @label (!name) - povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
cs: %name: neplatná volba.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
cs: %name: hodnota nesmí mít větší počet znaků než %max.

en: Card Owner
cs: Vlastník karty

en: Expiration Month
cs: Měsíc expirace (platnost do)

en: Expiration Year
cs: Rok expirace (platnost do)

en: Hour(s)
cs: Hodina(y)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cs: Povoleny jsou pouze soubory s následujícími příponami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
cs: Velikost souboru je %filesize překračuje maximální povolenou velikost souboru %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cs: Velikost souboru je %filesize, což by vedlo k překročení vaší diskové kvóty %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
cs: Obrázek byl zmenšen, aby se vešel do maximálních povolených rozměrů %dimensions pixelů.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš velký; maximální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Load a referenced user
cs: Načíst odkazovaného uživatele

en: Referenced user
cs: Odkazovaný uživatel

en: Load a referenced node
cs: Načíst odkazovaný uzel

en: Content containing the node reference field
cs: Obsah, který zahrnuje pole typu nodereference

en: Referenced content
cs: Odkazovaný obsah

en: Populate a field
cs: Naplnit pole

en: Select the machine-name of the field.
cs: Zvolte strojové jméno pole.

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy automatického dokončování. Vezměte na vědomí, že volba <em>Obsahuje</em> může na webech s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobit problémy s výkonem.

en: View used to select the nodes
cs: Pohled, který se použije pro výběr uzlů

en: %name: this post can't be referenced.
cs: %name: na tento uzel není možné odkazovat.

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Use default image
cs: Použít výchozí obrázek

en: Choose a image that will be used as default.
cs: Vyberte obrázek, který bude použit jako výchozí.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
cs: Maximální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán větší obrázek, bude zmenšen tak, aby odpovídal uvedeným rozměrům.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
cs: Tento text použijí programy na čtení obrazovky, vyhledávače nebo se zobrazí, pokud se nepodaří načíst obrázek.

en: Image preview
cs: Náhled obrázku

en: %title field is required.
cs: Pole %title je vyžadováno.

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nebylo možné nahrát.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
cs: Vybraný toolkit pro práci s obrázky '%toolkit' nedovede správně provést '%function'.

en: Could not set permissions on destination file: %file
cs: Nebylo možné nastavit oprávnění na cílového souboru: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
cs: Nastavte obrazovou kvalitu pro manipulace s JPEG obrázky. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: Node module form.
cs: Formulář modulu Node.

en: Locale module form.
cs: Formulář modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
cs: Formulář modulu Taxonomy.

en: Poll title
cs: Název ankety

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
cs: ID slovníku nadřazené kategorie.

en: '@column' => value for @column
cs: '@column' => hodnota pro @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
cs: return array(
      0 => array(@columns),
      // Většinou budete potřebovat pouze jednu hodnotu.
      // Jestliže potřebujete více výchozích hodnot, zadejte další:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
cs: Vytvořte seznam možností jako <strong>Seznam povolených hodnot</strong> nebo jako pole definované PHP kódem. Tyto hodnoty budou pro pole %field shodné ve všech typech obsahu.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
cs: Pro toto pole musíte specifikovat 'povolené hodnoty'.

en: Token replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky pro tokeny

en: Node language
cs: Jazyk uzlu

en: The url of the current Drupal website.
cs: URL  tohoto Drupal webu.

en: The name of the current Drupal website.
cs: Název  tohoto Drupal webu.

en: The slogan of the current Drupal website.
cs: Slogan tohoto Drupal webu.

en: A randomly generated SHA1 hash.
cs: Náhodně vygenerovaný SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
cs: Aktuální časové razítko v sekundách uplynulých od 1. ledna 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s jednou číslicí.

en: A randomly generated three-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo se třemi číslicemi.

en: A randomly generated ten-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s deseti číslicemi.

en: Randomly generated single-digit letter.
cs: Náhodně vygenerované písmeno.

en: Randomly generated three-digit letters.
cs: Tři náhodně vygenerovaná písmena.

en: Randomly generated ten-digit letters.
cs: Deset náhodně vygenerovaných písmen.

en: The email address to which the message should be sent.
cs: E-mailová adresa, na kterou by měla být zpráva odeslána.

en: The message that should be sent.
cs: Zpráva, která by měla být odeslána.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity pro generování cesty URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The message to be displayed to the current user.
cs: Zpráva, která se má zobrazit aktuálnímu uživateli.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
cs: Poskytuje sdílené API pro nahrazení textových zástupných symbolů aktuálními daty.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
cs: Poskytuje další tokeny a základ pro tvorbu vlastních tokenů.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
cs: Poskytuje rozšířené verze akcí jádra Drupalu pomocí modulu Token.

en: Javascript Choice Form
cs: JavaScriptový výběrový formulář

en: Change basic information
cs: Změnit základní informace

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: File name without extension
cs: Název souboru bez přípony

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní varování: Soubor .htaccess nemohl být upraven. Vytvořte v adresáři %directory soubor .htaccess s tímto obsahem:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
cs: %name: neshoda v názvu. Zkontrolujte výběr.

en: An image thumbnail was not able to be created.
cs: Náhled obrázku nemohl být vytvořen.

en: Minimum resolution for Images
cs: Minimální rozlišení obrázků

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
cs: Minimální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán obrázek, jehož rozměry jsou menší, bude odmítnut.

en: ALT text settings
cs: nastavení ALT textu

en: Enable user input alternate text for images.
cs: Povolit uživateli vložit alternativní text k obrázkům.

en: Default ALT text
cs: Výchozí ALT text

en: This value will be used for alternate text by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro alternativní text.

en: Title text settings
cs: Nastavení textu atributu title

en: Enable user input title text for images.
cs: Povolit uživatelům vkládat text do atributu title u obrázků.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
cs: Vyberte typ pole, které bude zobrazeno uživateli.

en: Default Title text
cs: Výchozí text atributu title

en: This value will be used as the image title by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro text atributu title.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
cs: Pokud obrázek není nahrán, ukázat při zobrazení výchozí obrázek.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
cs: Výchozí obrázek nemohl být nahrán. Umístění %destination neexistuje nebo do něj server nemůže zapisovat.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
cs: Widget podporuje pouze standardní webové obrázky (jpg, gif a png). Pokud potřebujete nahrát jiný typ obrázků, změňte widget na standardní nahrávání souborů.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
cs: Uveďte prosím rozlišení ve formátu ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480).

en: Alternate Text
cs: Alternativní text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: The ImageField module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
cs: Modul ImageField byl zakázán. Aby mohl modul pracovat správně, musí být nainstalován <a href="http://drupal.org/project/filefield">modul FileField</a>.

en: Image linked to node
cs: Obrázek odkazující na uzel

en: Image linked to file
cs: Obrázek odkazující na soubor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
cs: FileField musí být aktualizován na verzi Drupal 6, než bude možné aktualizovat ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
cs: Administrační náhledy umístěné v adresáři files byly smazány. Všechny náhledy jsou nyní uloženy v adresáři "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
cs: Vybraný soubor %name nemohl být uložen.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
cs: Adresář %directory je soubor a nemůže být přepsán.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
cs: Cesta %directory byla označena jako adresář, jde však o soubor.

en: List field
cs: Zobrazit v seznamu

en: Files listed by default
cs: Standardně vypsané soubory

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
cs: Pokud je povoleno, zobrazí se textové pole, kam uživatel může vložit popis k nahrávanému souboru.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
cs: Modul FileField se pokusil zobrazit soubor %file, který neexistuje.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
cs: Váš server podporuje ukazatel průběhu nahrávání. "Pulzér" neukazuje průběh nahrávání, zato zabírá ve formuláři méně místa. Je možné jej použít, pokud budete nahrávat pouze malé soubory nebo pokud máte problémy se sloupcovým ukazatelem průběhu nahrávání.

en: Path settings
cs: Nastavení cesty

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky "%directory", kde budou soubory uloženy. Neuvádějte počáteční ani koncová lomítka.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
cs: Cesta k souboru (@file_path) nemůže začínat systémovým adresářem souborů (@files_directory), protože by to mohlo způsobit konflikty při vytváření URL adres souboru.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
cs: Volba "@field" musí obsahovat platnou hodnotu. Buď můžete ponechat textové pole prázdné, nebo vložte text ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
cs: Soubor v poli @field nebylo možné nahrát.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
cs: Odkazování na soubor uvedený v poli %field není povoleno.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
cs: Soubor, na který je odkazováno v poli %field, neexistuje.

en: Total filesize for %title, %tsize,  exceeds field settings of %msize.
cs: Celková velikost souboru %title, %tsize překračuje nastavení pole, které je %msize.

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: A plain file upload widget.
cs: Widget pro nahrávání jednoduchých souborů.

en: Displays the file system path to the file.
cs: Zobrazuje systémovou cestu k souboru.

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: Displays a full URL to the file.
cs: Zobrazuje úplnou URL adresu k souboru.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Tento formulář nebyl dostupný v mezipaměti serveru. Zkuste znovu načíst stránku a uložit.

en: Starting upload...
cs: Začínám nahrávání...

en: Uploading... (@current of @total)
cs: Nahrávání... (@current z @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
cs: Obsah souboru (@type) neodpovídá jeho příponě (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
cs: Povolené přípony: %ext

en: Maximum Filesize: %size
cs: Maximální velikost souboru: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
cs: Obrázek musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
cs: Velikost obrázku není v rozmezí povolených hodnot:  %min_dimensions a %max_dimensions pixelů.

en: Images must be exactly @min_size pixels
cs: Obrázky musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
cs: Obrázky musí mít rozměry mezi @min_size pixelů a @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
cs: Obrázky větší než @max_size pixelů budou zmenšeny

en: Images must be smaller than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být menší než @max_size pixelů

en: Images must be larger than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být větší než @max_size pixelů

en: The file is not a known image format.
cs: Soubor má neznámý obrázkový formát.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání, ale nemá k dispozici potřebné knihovny. Je doporučeno nainstalovat <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a> (preferovaná) nebo nainstalovat <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání díky APC RFC1867. V tomto případě je však možné nahrávat současně pouze jeden soubor. Je-li to možné, doporučuje se použít <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a>.

en: Migrating filefield values
cs: Migruji hodnoty pole filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Ukazatel vyžaduje PHP 5.2 a Apache server.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Toto zobrazení vyžaduje běh PHP s mod_php, ne jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
cs: Váš server je schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru prostřednictvím APC, to ovšem není povoleno. Vložte <code>apc.rfc1867 = 1</code> do souboru nastavení php.ini. Je však doporučeno použít knihovnu <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, která podporuje více než jedno současné nahrávání.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
cs: Ukazatel průběhu nahrávání

en: Width of a video or image file in pixels.
cs: Šířka videa nebo obrázku v pixelech.

en: Height of a video or image file in pixels.
cs: Výška videa nebo obrázku v pixelech.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
cs: Trvání audio- nebo videonahrávek v sekundách.

en: Audio format
cs: Audio formát

en: The audio format.
cs: Audio formát.

en: The sample rate of the audio.
cs: Vzorkovací kmitočet zvuku.

en: Audio channel mode
cs: Režim kanálů zvuku

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
cs: Počet zvukových kanálů, podle názvu (stereo nebo mono).

en: The audio bitrate.
cs: Datový tok

en: Audio bitrate mode
cs: Režim datového toku

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
cs: Druh datového toku, např. VBR. Můžete ponechat prázdné.

en: Default (usually mm:ss)
cs: Výchozí (obvykle mm:ss)

en: Hours: h
cs: Hodiny: h

en: Minutes: mm
cs: Minuty: mm

en: Seconds: ss
cs: Sekundy: ss

en: Total seconds
cs: Celkem sekund

en: Data key
cs: Klíč dat

en: %name: the value may be no smaller than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: %name: found no valid user with that name.
cs: %name: nebyl nalezen žádný platný uživatel s tímto jménem.

en: Field label
cs: Popisek pole

en: Form settings
cs: Nastavení formuláře

en: Type of group.
cs: Typ skupiny

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
cs: Jestliže zůstane nezaškrtnuté, každá položka v poli vytvoří nový řádek, což může vést k duplicitnímu zobrazení. Toto nastavení není kompatibilní s dynamickým řazením u stylu zobrazení Tabulka.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Některé aktualizace jsou stále ve frontě. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
cs: Některé aktualizace nebyly dokončeny. <br/>Zkuste znovu spustit aktualizační skript update.php.

en: Comment module form.
cs: Formulář modulu Comment.

en: Translation module form.
cs: Formulář modulu Translation.

en: Menu module form.
cs: Formulář modulu Menu.

en: Book module form.
cs: Formulář modulu Book.

en: Path module form.
cs: Formulář modulu Path.

en: Poll module title.
cs: Titulek modulu Poll.

en: Poll module choices.
cs: Volby modulu Poll.

en: Poll module settings.
cs: Nastavení modulu Poll.

en: Upload module form.
cs: Formulář modulu Upload.

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
cs: Integrace modulu CCK s modulem Views vyžaduje Views ve verzi 6.x-2.0-rc2 nebo vyšší.

en: manage fields
cs: správa polí

en: » Add a new content type
cs: Přidat nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
cs: Pole !field (!field_name) je neaktivní pole typu !field_type, které používá widget typu !widget_type.

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
cs: Název pole (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Field to share
cs: Pole ke sdílení

en: Group name (a-z, 0-9, _)
cs: Název skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: Add new field: you need to provide a field name.
cs: Přidat nové pole: zadejte název pole.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Přidat nové pole: pole %field_name je neplatné. Název musí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
cs: Přidat nové pole: název pole  %field_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků, včetně předpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
cs: Přidat nové pole: název 'field_instance' je vyhrazený.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
cs: Přidat nové pole: název pole %field_name již existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
cs: Přidat nové pole: vyberte typ pole.

en: Add new field: you need to select a widget.
cs: Přidat pole: vyberte widget.

en: Add new field: invalid widget.
cs: Přidat pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
cs: Přidat existující pole: zadejte popisek.

en: Add existing field: you need to select a field.
cs: Přidat existující pole: vyberte pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
cs: Přidat existující pole: vyberte widget.

en: Add existing field: invalid widget.
cs: Přidat existující pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
cs: Pole %label nemůže být přidáno k typu obsahu kvůli uzamčení.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
cs: Pro tento typ obsahu nejsou nastavena žádná pole. Nová pole můžete přidat na stránce <a href="@link">Správa polí</a>.

en: Edit basic information
cs: Upravit základní informace

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
cs: Strojově čitelný název pole. Název nelze později změnit.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
cs: Typ dat, která se pro dané pole budou ukládat v databázi. Tuto volbu nelze později změnit.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
cs: Typ formulářového prvku, který se má zobrazit uživateli, když vytváří toto pole v typu obsahu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
cs: Základní nastavení pro pole %label byla aktualizována.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
cs: Při aktualizaci základního nastavení pole %label se vyskytl problém.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
cs: Toto pole je <strong>zamčené</strong> a nemůže být odstraněno.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: %type basic information
cs: %type: základní informace

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí výchozí hodnotu. Nezadávejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakékoli výše uvedené hodnoty. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> K sestavení očekávaného formátu můžete využít kartu <em>"Devel load"</em> poskytovanou <a href="@link_devel">modulem Devel</a> na stránce typu obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
cs: Maximální počet hodnot, které může uživatel pro toto pole zadat.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
cs: Možnost 'Neomezeně' poskytne tlačítko 'Přidat další', takže uživatelé budou moci zadat libovolný počet hodnot.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
cs: PHP kód pro 'výchozí hodnotu' vrátil hodnotu @value, která je neplatná.

en: %name must be an integer.
cs: %name musí být celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
cs: %name musí být kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
cs: Měli byste se ujistit, že používané pole v daném typu obsahu existuje.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
cs: Pokročilé nastavení: specifikovat hodnotu pole pomocí PHP kódu

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí hodnotu, která se má nastavit. Nepoužívejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakoukoli výše specifikovanou hodnotu. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Karta 'Devel load' poskytovaná modulem <a href="@link_devel">Devel</a> na stránce obsahu vám může pomoci sestavit očekávaný formát.

en: You have to return the default value in the expected format.
cs: Je nutné vrátit výchozí hodnotu v očekávaném formátu.

en: Populate @node's field '@field'
cs: Naplnit pole '@field' typu obsahu @node

en: Field has value
cs: Pole má hodnotu

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
cs: Měli byste se ujistit, že použité pole v daném typu obsahu existuje. Podmínka vrátí TRUE, jestliže má vybrané pole danou hodnotu.

en: Field has changed
cs: Pole se změnilo

en: Content containing changes
cs: Obsah zahrnující změny

en: Content not containing changes
cs: Obsah nezahrnující změny

en: @node's field '@field' has value
cs: Pole '@field' typu obsahu @node má hodnotu

en: Select the machine-name of the field to look at.
cs: Zadejte strojově čitelný název pole, který se má brát v úvahu.

en: @node's field '@field' has been changed
cs: Pole '@field' typu obsahu @node bylo změněno

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
cs: Nefiltrovaný název odkazovaného uzlu. POZOR - nezpracovaný vstup uživatele.

en: Formatted html link to the referenced node.
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaný uzel.

en: Relative path alias to the referenced node.
cs: Alias relativní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Absolute path alias to the referenced node.
cs: Alias absolutní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Relative path alias to the referenced user.
cs: Alias relativní cesty na odkazovaného uživatele

en: Absolute path alias to the referenced user.
cs: Alias absolutní cesty na odkazovaného uživatele

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: Pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
cs: Pole odkazovaného uzlu.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazit popisek. Tato volba nemá žádný vliv, jestliže je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: "@s" pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
cs: Objevuje se v: @types

en: <No value>
cs: <Žádná hodnota>

en: Widget label (@label)
cs: Popisek widgetu (@label)

en: Custom label
cs: Vlastní popisek

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: You need to provide a label.
cs: Je třeba vyplnit popisek.

en: You need to provide a group name.
cs: Je třeba vyplnit jméno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Název skupiny %group_name je neplatný. Název smí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
cs: Název skupiny %group_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků včetně předpony 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
cs: Skupina se jménem %group_name  již existuje.

en: Add new group:
cs: Přidat novou skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
cs: Přidat novou skupinu: je potřeba, aby byl zadán popisek.

en: Add new group: you need to provide a group name.
cs: Přidat novou skupinu: musíte zadat název skupiny.

en: Standard group
cs: Standardní skupina

en: Create display groups for CCK fields.
cs: Vytvořit skupiny pro CCK pole

en: Field group: @group in @type
cs: Skupina polí: @group v typu obsahu @type

en: All fields from this field group on the referenced node.
cs: Všechna pole z této skupiny polí se zobrazí v daném uzlu.

en: Field group label
cs: Popisek skupiny polí

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazovat popisek skupiny. Tato volba nemá žádný vliv, pokud je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: Fieldset - Collapsible
cs: Sada polí - sbalitelná

en: Fieldset - Collapsed
cs: Sada polí - sbalená

en: Field group format
cs: Formát skupiny polí

en: This option allows you to configure the field group format.
cs: Tato volba vám umožní konfigurovat formát sady polí.

en: "@s" field group: @group in @type
cs: "@s" sada polí: @group v typu obsahu @type

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první z nich.

en: There are no nodereference fields defined.
cs: Žádná pole typu nodereference nebyla definována.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Vyberte pohled modulu "Views" pro výběr uzlů, na které je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel fungují pouze pohledy, které používají pole. </li><li>Toto nastavení zruší nastavení "Typy obsahu" výše. Místo toho použijte nastavení "Filtry" modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uzlech, které se nabízejí k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu, použijte nastavení "Pole" modulu Views. </li><li>K určení pořadí, ve kterém se uzly pro výběr zobrazí, použijte "Kritéria řazení" modulu Views. </li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uzlů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views", nebyl však nalezen žádný odpovídající pohled. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid input.
cs: %name: neplatný vstup.

en: %name: found no valid post with that title.
cs: %name: nebyl nalezen žádný příspěvek s tímto názvem.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
cs: V %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla.

en: Only numbers are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla (%decimal).

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první uživatel.

en: There are no userreference fields defined.
cs: Nebyla definována žádna pole typu userreference.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uživatelé, na které je možné odkazovat (pohled)

en: View used to select the users
cs: Pohled (view) použitý k výběru uživatelů

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Zvolte pohled modulu "Views", který vybere uživatele, na něž je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel budou fungovat pouze pohledy, které používají pole.</li><li>Tato možnost zruší výše uvedená nastavení "Role, na které je možné odkazovat" a "Statuty, na které je možné odkazovat". Místo toho použijte nastavení "Filtry" v modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uživatelích k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu použijte nastavení "Pole" v modulu Views.</li><li>Pro určení pořadí uživatelů pro výběr použijte "Kritéria řazení" v modulu Views.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uživatelů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views"; žádný odpovídající pohled však nebyl nalezen. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid user.
cs: %name: neplatný uživatel.

en: New field
cs: Nové pole

en: Existing field
cs: Existující pole

en: New group
cs: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
cs: Přidat pole a skupiny polí k typům obsahu a uspořádat jejich zobrazení v uzlu a v editačním formuláři.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
cs: Pole můžete přidat do skupiny tak, že jej myší přetáhnete pod skupinu a doprava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
cs: Poznámka: instalací modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> získáte podrobnější nápovědu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
cs: Jestliže chcete položku vyloučit z proměnné !content, která se předává do šablony uzlu, zaškrtněte 'Vyloučit'.

en: width @width
cs: šířka @width

en: height @height
cs: výška @height

en: upscaling allowed
cs: zvětšování povoleno

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
cs: náhodný mezi -@degrees&deg; a @degrees&deg;

en: Save !type
cs: Uložit !type

en: Delete !type
cs: Smazat !type

en: features
cs: vlastnosti

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
cs: Možnost "seznam" umožňuje uživateli zvolit, zda se  soubor ukáže v seznamu při zobrazení obsahu po jeho vytvoření.

en: Delta - Appears in: @types
cs: Delta - objevuje se v typech: @types

en: Blocked users
cs: Blokovaní uživatelé

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
cs: Soubory nelze nahrávat, jestliže je zapnutý modul Theme Developer. Je silně doporučeno <a href="!url">vypnout tento modul</a>, pokud se aktivně nepoužívá.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
cs: Výchozí (Mbps nebo Kbps)

en: Raw numberic value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Default (kHz)
cs: Výchozí (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
cs: Změna velikosti obrázků při jejich nahrání způsobí ztrátu <a href="http://cs.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIT dat</a> obrázku.
