DaNGO (6.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (1125 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Markup
hu: Jelölő

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Töröl

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Email address
hu: E-mail cím

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: subscribe
hu: előfizetés

en: Subscribers
hu: Feliratkozások

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Akciók

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Currency
hu: Pénznem

en: Action
hu: Akció

en: On
hu: Be

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Version
hu: Változat

en: created
hu: létrehozva

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Types
hu: Típusok

en: Required
hu: Szükséges

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Description field
hu: Leírás mező

en: categories
hu: kategóriák

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Preset Name
hu: Beállítás neve

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Manage
hu: Kezelés

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: akció

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: file
hu: fájl

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: All
hu: Minden

en: Active
hu: Aktív

en: Year
hu: Év

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Recipients
hu: Címzettek

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyedi

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl <em>MIME</em> típus

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Month
hu: Hónap

en: Place your order
hu: Adja meg rendelését

en: Price
hu: Ár

en: Amount
hu: Összeg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: State
hu: Állapot

en: Send
hu: Küldés

en: payment status
hu: fizetés állapota

en: Code
hu: Kód

en: Recipient
hu: Címzett

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: security
hu: biztonság

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Example
hu: Példa

en: Method
hu: Mód

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A menü neve, amelyhez a tartalom tartozik.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Security
hu: Biztonság

en: Other
hu: Egyéb

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Basic
hu: Alap

en: Sent
hu: Elküldve

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: description
hu: leírás

en: Override
hu: Felülírás

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Order
hu: Sorrend

en: Integer
hu: Egész szám

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Template
hu: Sablon

en: text
hu: szöveg

en: anonymous
hu: vendég

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Duration
hu: Időtartam

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Street
hu: Utca

en: Full
hu: Teljes

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: No data available.
hu: Nincs elérhető adat.

en: special
hu: speciális

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Token
hu: Vezérjel

en: Time format
hu: Időformátum

en: Are you sure you want to delete these items?
hu: Ezek az elemek biztosan törölhetők?

en: The items have been deleted.
hu: A tartalmak törölve lettek.

en: The e-mail address %email has been denied access.
hu: „%email” cím hozzáférési lehetősége megtagadva.

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Manual
hu: Kézi

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: User's name
hu: A felhasználó neve

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hu: A felhasználó szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: User's ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: User's email address
hu: A felhasználó email címe

en: User's registration date
hu: A felhasználó regisztrációjának dátuma

en: Days since the user registered
hu: A felhasználó regisztrációjától eltelt napok száma

en: User's last login date
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma

en: Days since the user's last login
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésétől eltelt napok száma

en: The current date in the user's timezone
hu: Az aktuális dátum a felhasználó időzónájában

en: The URL of the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalának webcíme.

en: The URL the user's account editing page.
hu: A felhasználó profil szerkesztési oldalának webcíme.

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Period
hu: Pont

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Hours
hu: Órák

en: Production
hu: Termelés

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Style
hu: Stílus

en: Track
hu: Követés

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Reversed
hu: Fordított

en: Day(s)
hu: Nap(ok)

en: Month(s)
hu: Hónap(ok)

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Changed
hu: Módosított

en: Payment status
hu: Fizetés állapota

en: PayPal Receiver Email
hu: PayPal vevő e-mail

en: Primary email address of the payment recipent. This is also your main paypal email address.
hu: A fizetéselfogadó elsődleges e-mail címe. Ez lesz egyébként az Ön fő paypal e-mail címe.

en: PayPal IPN "request back" validation URL
hu: PayPal IPN "request back" érvényesítő URL

en: create
hu: létrehoz

en: Currency Symbol
hu: Pénznem jele

en: This option places the currency symbol of the left or right side of the price.
hu: A beállítás a pénznem jelének elhelyezésre van lehetőség. meghatározható, hogy a pénznem az összeg előtt, vagy azt követően jelenjen meg.

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Enter the sign for the thousands separator.
hu: Ezres elválasztó jelének meghatározása.

en: Decimal separator
hu: Tizedes jegy elválasztója

en: Enter the sign to seperate real numbers from floating numbers.
hu: Számok egész részének elválasztása a tizedes jegyektől.

en: Number of places after the decimal separator
hu: Tizedes elválasztót követő helyek száma

en: How many slots are needed after the decimal?
hu: Mennyi helyre van szükség a tizedesknél?

en: shipped
hu: kiszállítva

en: awaiting customer response
hu: várakozás a vevő válaszára

en: canceled
hu: megszakítva

en: completed
hu: teljesítve

en: security violation
hu: biztonsági áthágás

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: edit own
hu: szerkeszthető a saját

en: edit
hu: szerkesztés

en: failed
hu: sikertelen

en: Path to the "convert" binary
hu: Útvonal a „convert” programfájlhoz

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Audio sample rate
hu: Mintavételi arány

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Path to file
hu: Fájl útvonala

en: Storage
hu: Tárolás

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: Comment title
hu: Hozzászólás címe

en: Enable custom alternate text
hu: Saját helyettesítő szöveg megadása

en: Enable custom title text
hu: Egyéni cím engedélyezése

en: Reason
hu: Ok

en: Please wait...
hu: Kérem várjon...

en: is
hu: &nbsp;

en: Common
hu: Általános

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: Timeout
hu: Időtúllépés

en: Simple
hu: Egyszerű

en:  content
hu:  tartalom

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: Every
hu: Minden

en: Overrides
hu: Felülírja

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorstárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre, és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott, vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje fogd-és-vidd módszerrel állítható be a content modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresés index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: Removed field %field from %type.
hu: A mező törölve lett: %field (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblája törölve lett.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve lett.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített tízes számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói csoport, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Global
hu: Általános

en: Subscription
hu: Feliratkozás

en: X offset
hu: X eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>left</em>, <em>center</em>, vagy <em>right</em>.

en: Y offset
hu: Y eltolás

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
hu: Eltolás megadása képpontban vagy kulcsszóval: <em>top</em>, <em>center</em>, vagy <em>bottom</em>.

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Rate
hu: Értékelés

en: ImageMagick Binary
hu: <em>ImageMagic</em> programfájl

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
hu: Az <em>ImageMagic</em> egyedülálló program a képek manipulálására. Használatbavételéhez előzőleg telepíteni kell a kiszolgálóra, illetve tudni kell a pontos helyét a kiszolgálón. Bizonytalanság esetén a program helyes elérési útvonalának érdekében, kapcsolatba kell lépni a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
hu: Itt kell megadni az <em>ImageMagic</em> <kbd>convert</kbd> programfájljának teljes elérési útját. Például: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> illetve <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>.

en: Display debugging information
hu: Hibainformációk megjelenítése

en: ImageMagick command: @command
hu: <em>ImageMagic</em> parancs: @command

en: ImageMagick output: @output
hu: <em>ImageMagic</em> kimenete: @output

en: ImageMagick reported an error: %error
hu: Az <em>ImageMagic</em> hibát talált: %error

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: pending
hu: függőben

en: Node type (user-friendly version)
hu: Tartalomtípus (felhasználóbarát változat)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node author's user id
hu: Tartalom szerzőjének azonosítója

en: Node author's user name
hu: Tartalom szerzője

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Newsletter
hu: Hírlevél

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %field (%type tartalomtípus) fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Store an arbitrary file.
hu: Egy tetszés szerinti fájl tárolása.

en: Permitted upload file extensions
hu: Feltöltött fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hu: Kiterjesztések amiket a felhasználó a feltöltésnél használhat. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem kell előttük pontot alkalmazni. Üresen hagyva bármilyen kiterjesztés feltöltését engedélyezi.

en: File size restrictions
hu: Fájlméret korlátozások

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hu: A felhasználó által feltölthető fájlok mérete. Ez a beállítás csak az újonnan feltöltött fájlokra érvényes, a már létezőkre nincs hatása.

en: Maximum upload size per file
hu: Legnagyobb feltölthető méret fájlonként

en: Maximum upload size per node
hu: Legnagyobb feltölthető méret tartalmanként

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hu: Meghatározza a mezőben található fájlokra vonatkozó teljes méretkorlátot egy adott tartalomban. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt). Üresen hagyva nem lesz méretkorlátozás.

en: Generic files
hu: Általános fájlok

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hu: Tetszőleges fájl ikonnal és egy kapcsolt leírással történő megjelenítése.

en: File description
hu: Fájlleírás

en: File size (in bytes)
hu: Fájlméret (bájtban)

en: File size (pretty printed)
hu: Fájlméret (szépen nyomtatott)

en: Fully formatted HTML file tag
hu: Formázott HTML fájl jelölő

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hu: Metaadatok gyűjtésének és tárolásának hozzáadása a <em>FileField</em> modulhoz.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hu: Egy képszerkesztő felületi elem, ami a képek előnézetét is megmutatja.

en: Displays image files in their original size.
hu: Képek megjelenítése eredeti méretben.

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Rebuilding
hu: Újraépítés

en: Sending
hu: Küldés

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: html
hu: HTML

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiterjesztése hiányzik, vagy nagyon régi változat. A <a href="@url">PHP dokumentáció</a> segíthet pótolni ezt a hiányosságot.

en: GD library
hu: GD kiterjesztés

en: Years
hu: Évek

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hu: Érvénytelen webcím: %url. Teljes webcímet kell megadni, mint például http://www.example.com/feed.xml.

en: Allow Upscaling
hu: Túlméretezés engedélyezése

en: Let scale make images larger than their original size
hu: Az átméretezett kép nagyobb lehet, mint az eredeti

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_scale_and_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Scale to fit
hu: Méretezés a kitöltéshez

en: Inside dimensions
hu: Belső méretek

en: Outside dimensions
hu: Külső méretek

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Szélesség megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
hu: Magasság megadása képpontban vagy százalékban. Például: 500 vagy 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_deprecated_scale</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_crop</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_desaturate</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_rotate_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
hu: <strong>FIGYELMEZTETÉS:</strong> a lenti szigma paraméter <em>csak</em> akkor használható, ha az <em>Imagemagick</em> eszközkészlet aktív.

en: Radius
hu: Sugár

en: Sigma
hu: Szigma

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_sharpen_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: @preset image
hu: @preset kép

en: @preset image linked to node
hu: @preset kép a tartalomra hivatkozva

en: @preset image linked to image
hu: @preset kép a képhez hivatkozva

en: @preset file path
hu: @preset fájlútvonal

en: @preset URL
hu: @preset webcím

en: non-existant action %action
hu: nem létező %action akció

en: action(id:%id): %action failed for %src
hu: Akció (azonosító:%id): %action sikertelen az alábbin: %src

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
hu: <em>imagecache_resize_image</em> hiba. kép: %image, adat: %data.

en: administer imagecache
hu: imagecache adminisztrációja

en: flush imagecache
hu: imagecache ürítése

en: view imagecache
hu: imagecache megtekintése

en: presetname
hu: beállításnév

en: Flush
hu: Kiürítés

en: Preset Namespace
hu: Beállítási névtér

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A képek webcímében használt névterek közlik az <em>ImageCache</em> modullal, hogy miként kezelje az egyes képeket. A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: The specified preset was not found
hu: A megadott beállítás nem található

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan törölhető?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
hu: „%preset” beállítás biztosan kiüríthető?

en: New Actions
hu: Új akciók

en: Add !action
hu: !action hozzáadása

en: Update Action
hu: Akció frissítése

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
hu: „!action” akció „!preset” beállításból biztosan törölhető?

en: The action has been deleted.
hu: Az akció törlése sikerült.

en: Administer imagecache presets and actions.
hu: <em>ImageCache</em> beállításainak és műveleteinek adminisztrációja.

en: Add new preset
hu: Új beállítás hozzáadása

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
hu: Egy imagecache beállítás elsődleges azonosítója.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
hu: Egy imagecache akció elsődleges azonosítója.

en: The weight of the action in the preset.
hu: Az akció súlya a beállításban.

en: The module that defined the action.
hu: Az akciót meghatározó modul.

en: The unique ID of the action to be executed.
hu: A futtatandó akció egyedi azonosítója.

en: ImageCache Directory
hu: <em>ImageCache</em> könyvtára

en: %p is not writeable by the webserver.
hu: %p nem írható a webkiszolgáló számára.

en: An unknown error occured.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: ImageCache Temp Directory
hu: <em>ImageCache</em> átmeneti könyvtára

en: ImageCache User Interface.
hu: <em>ImageCache</em> felhasználói felület.

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: Account
hu: Saját adatok

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
hu: Feltöltési hiba. %file-t nem lehetett áthelyezni a %destination rendeltetési helyre.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: and
hu: és

en: where
hu: ahol

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: Menu items
hu: Menüelemek

en: Imagecache presets
hu: ImageCache beállítások

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: GD !format Support
hu: GD !format támogatás

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: Currency code
hu: Valuta kódja

en: The e-mail address %email is already taken.
hu: %email email-cím már foglalt.

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Maximum resolution for Images
hu: Képek legnagyobb felbontása

en: Defines an image field type.
hu: Egy kép mezőtípust ad.

en: changed
hu: változott

en: denied
hu: visszautasítva

en: refunded
hu: visszatérítve

en: The currecy code that PayPal should process the payment in.
hu: A valutakód, amelyet a PayPal alkalmazhat a fizetési folyamatokban.

en: Registration
hu: Regisztráció

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Card Owner
hu: A kártya birtokosa

en: Expiration Month
hu: Lejárati hónap

en: Expiration Year
hu: Lejárati év

en: Hour(s)
hu: Óra

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: Use default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép használata

en: Choose a image that will be used as default.
hu: Az alapértelmezés szerint használni kívánt kép kiválasztása.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha a feltöltött kép nagyobb, akkor át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság alapján.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ez a szöveg lesz felhasználva a képernyőn, a keresőmotorokban, illetve ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: %title field is required.
hu: %title mező szükséges.

en: ImageCache preset
hu: ImageCache-beállítás

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Configure ImageAPI.
hu: <em>ImageAPI</em> beállításai.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
hu: Nincs engedélyezett képkezelő-eszközkészlet modul. Az eszközkészlet-modulokat a <a href="!admin-build-modules">modul beállítási oldalon</a> lehet engedélyezni.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
hu: %toolkit modul az egyetlen engedélyezett képkezelő-eszközkészlet. A Drupal ezt fogja használni átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: Select a default image processing toolkit
hu: Alapértelmezés szerinti képkezelő-eszközkészlet kiválasztása

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy a Drupal melyik eszközkészletet használja átméretezéshez, kivágáshoz és a képek egyéb módosításához.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hu: A kiválasztott „%toolkit” eszközkészlet nem rendelkezik „%function” képességgel.

en: Could not set permissions on destination file: %file
hu: Nem lehet beállítani a célfájl jogosultságait: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: JPEG képek minőségének meghatározása. Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Compression Quality
hu: Tömörítés minősége

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
hu: Az érték 0 és 100 között lehet. A magasabb érték jobb minőséget, de nagyobb fájlt is eredményez.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: Ez a lehetőség megjeleníti az <em>ImageMagick</em> parancsokat és azok kimeneteit a <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók számára.

en: Version information
hu: Változatinformáció

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
hu: Az <em>ImageMagick</em> <kbd>convert</kbd> bináris fájljának helyzete meg lett határozva, és ezt a változatinformációt adta vissza.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
hu: A tömörítési minőség értékének 0 és 100 között kell lennie.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonal (%file) nem létezik.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
hu: A megadott <em>ImageMagick</em> útvonalon %file nem futtatható.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
hu: A PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> biztonsági korlátozásának beállítása %open-basedir, ami meggátolja az <em>ImageMagick</em> helyének megállapítását.

en: ImageAPI Toolkit
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: No ImageAPI toolkits available
hu: Nincs elérhető <em>ImageAPI</em> eszközkészlet

en: PHP GD was not compiled with %format support.
hu: PHP GD nem %format támogatással lett fordítva.

en: GD Image Rotation
hu: GD képforgatás

en: Low Quality / Poor Performance
hu: Alacsony minőség / gyenge teljesítmény

en: The installed version of PHP GD does not support image rotations. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See: @url. An implementation of imagerotate in PHP will used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képek forgatását. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagerotate</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: GD Image Filtering
hu: GD képszűrés

en: The installed version of PHP GD does not support image filtering(desaturate, blur, negate, etc). It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See @url. An implementation of imagefilter in PHP will be used in the interim.
hu: A PHP GD telepített változata nem támogatja a képszűrők (telítettségcsökkentés, elmosás, stb...) használatát. A PHP valószínűleg a http://www.libgd.org webhelyen található hivatalos GD könyvtárak használatával lett lefordítva a mellé csomagolt GD könyvtár helyett. A PHP mellé csomagolt GD könyvtár használatához újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd beállítással. Átmenetileg az <em>imagefilter</em> PHP-ben található implementációja lesz használva.

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
hu: Az <em>ImageAPI</em> több eszközkészletet is támogat.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
hu: A PHP beépített GD2 képfelfolgozó támogatás használata.

en: Command Line ImageMagick support.
hu: <em>ImageMagick</em> parancssori támogatása.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
hu: <em>ImageAPI</em> eszközkészletből hiányzó beállítási űrlap

en: administer imageapi
hu: imageapi adminisztrációja

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
hu: Az <em>ImageAPI</em> működéséhez szükséges egy eszközkészlet, mint például az <em>ImageAPI GD</em>, vagy az <em>ImageAPI ImageMagick</em>. Engedélyezni kell egyet a !modules oldalon.

en: ImageAPI GD Memory Limit
hu: <em>ImageAPI GD</em> memóriahatár

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
hu: Erősen javasolt az <em>ImageAPI GD</em> használatához a PHP memory_limit paraméterének 96M-ra állítása. Egy 1600x1200 méretű kép kitömörítéskor ~45M memóriát foglal el, és vannak esetek, amikor az <em>ImageAPI GD</em> két kitömörített képen dolgozik egyszerre.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
hu: A beállítások neveiben csak betűk, számok, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használata engedélyezett.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) törölve lett.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
hu: %name beállítás (azonosító: @id) ürítve lett.

en: Override Defaults
hu: Alapértelmezések felülírása

en: Unknown Action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown Preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: The action was succesfully updated.
hu: Az akció sikeresen frissítve lett.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
hu: %p nem könyvtár vagy nem olvasható a webkiszolgáló számára.

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hu: Minden, a tartalom létrehozási dátumához tartozó vezérjel használható „mod-” előtaggal is; így a módosítás dátumát használja a keletkezési dátum helyett.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A szűretlen szótárnév, melybe az oldal első kategóriája tartozik. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
hu: A kategória szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: click here
hu: ide kattintva

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hu: <em>és</em> ahol <strong>%property</strong> tulajdonság értéke <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
hu: <strong>%property</strong> tulajdonság értéke <strong>%value</strong>

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Comment's node ID
hu: Hozzászólás tartalom-azonosítója

en: Comment title. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: Comment body. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás törzse. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's user id
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója

en: Comment author's user name
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's home page.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapja.

en: Comment author's e-mail.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: Comment creation year (four digit)
hu: Hozzászólás keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Comment creation year (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének éve (két számjegy)

en: Comment creation month (full word)
hu: Hozzászólás keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Comment creation month (abbreviated)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (rövidített)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation month (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Comment creation week (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hete (két számjegy)

en: Comment creation date (day of month)
hu: Hozzászólás létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Comment creation day (full word)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (teljes szó)

en: Comment creation day (abbreviation)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (rövidítés)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation day (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: Node language
hu: Tartalom nyelve

en: Node author's e-mail.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének email címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: Node creation year (four digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Node creation year (two digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (két számjegy)

en: Node creation month (full word)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Node creation month (abbreviated)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (rövidített)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation month (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Node creation week (two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hete (két számjegy)

en: Node creation date (day of month)
hu: Tartalom létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Node creation day (full word)
hu: Tartalom létrejöttének napja (teljes szó)

en: Node creation day (abbreviation)
hu: Tartalom létrejöttének napja (rövidítés)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hu: Tartalom létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation day (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hu: A / jellel elválasztott, formázatlan menüútvonal (ahogy a morzsában látható) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szűretlen szöveg. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom könyvének szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
hu: Minden szülő könyv szűretlen címe a tartalom könyvének hierarchiájában. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: The url of the current Drupal website.
hu: A webhely url-je.

en: The name of the current Drupal website.
hu: A webhely neve.

en: The slogan of the current Drupal website.
hu: A webhely jelmondata.

en: The mission of the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely küldetése.

en: The contact email address for the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely kapcsolattartójának e-mail címe.

en: The current date on the site's server.
hu: Az aktuális dátum a webhely kiszolgálóján.

en: The current year (four digit)
hu: Az aktuális év (négy számjegy)

en: The current year (two digit)
hu: Az aktuális év (két számjegy)

en: The current month (full word)
hu: Az aktuális hónap (teljes szó)

en: The current month (abbreviated)
hu: Az aktuális hónap (rövidített)

en: The current month (two digit, zero padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current month (one or two digit)
hu: Az aktuális hónap (egy vagy két számjegy)

en: The current week (two digit)
hu: Az aktuális hét (két számjegy)

en: The current date (day of month)
hu: Az aktuális dátum (hónap napja)

en: The current day (full word)
hu: Az aktuális nap (teljes szó)

en: The current day of week (abbreviation)
hu: A hét aktuális napja (rövidítés)

en: The current day (two digit, zero-padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current day (one or two digit)
hu: Az aktuális nap (egy vagy két számjegy)

en: The current page number for paged lists
hu: A lapokra tördelt listák aktuális lapszáma

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: Javascript Choice Form
hu: Javascript-es választási űrlap

en: delete own
hu: törölhető a saját

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Delete selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Unmet dependencies: !dependencies
hu: Feloldhatatlan függőségek: !dependencies

en: Incompatible with: !conflicts
hu: Összeférhetetlenség a következővel: !conflicts

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
hu: !module jellemző nem engedélyezhető, mivel összeférhetetlen a következővel: !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
hu: <strong>!module</strong> összes <strong>!component</strong> összetevőjének visszaállítása.

en: No changes have been made to this feature.
hu: Ez a jellemző nem változott.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemzők letöltése

en: Enable and disable features.
hu: Jellemzők engedélyezése, tiltása.

en: Display components of a feature.
hu: A jellemző összetevőinek megjelenítése.

en: Compare default and current feature.
hu: Az alapértelmezés szerinti és a jelenlegi jellemzők összehasonlítása.

en: Javascript status call back.
hu: Javascript állapothívás.

en: Menu items for any enabled features.
hu: Az összes engedélyezett jellemzőhöz tartozó menüpontok.

en: Provides feature management for Drupal.
hu: Drupal bővítése a jellemzők kezelésével.

en: Could not load default contexts.
hu: Az alapértelmezés szerinti környezetek nem tölthetőek be.

en: Could not load default node types.
hu: Az alapértelmezés szerinti tartalomtípusok nem tölthetőek be.

en: The view <strong>!view_name</strong> will not be exported with your feature because it is provided by <strong>!module</strong> which has been added as a dependency.
hu: A nézet (<strong>!view_name</strong>) nem exportálható ezzel a jellemzővel, mivel azt egy olyan modul (<strong>!module</strong>) szolgáltatja, amely függőségként jelenik meg.

en: Dependency
hu: Függőség

en: No features available.
hu: Nincs elérhető jellemző.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: File name without extension
hu: Fájlnév kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. Létre kell hozni egy .htaccess fájlt a %directory könyvtárban a következő tartalommal:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: An image thumbnail was not able to be created.
hu: Egy előnézeti képet nem lehet létrehozni.

en: Minimum resolution for Images
hu: Képek legkisebb felbontása

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hu: A legkisebb engedélyezett képméret SZÉLESSÉGxMAGASSÁG-ban meghatározva (pl.: 640x480). 0-ra állítva nincs korlátozás. Ha ezeknél a méreteknél kisebb kép lesz feltöltve, akkor vissza lesz utasítva.

en: ALT text settings
hu: Helyettesítő szöveg beállítások

en: Enable user input alternate text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját helyettesítő szöveget adjon meg a képhez.

en: Default ALT text
hu: Alapértelmezés szerinti helyettesítő szöveg

en: This value will be used for alternate text by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva helyettesítő szövegként.

en: Title text settings
hu: Cím szövegének beállításai

en: Enable user input title text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját címszöveget adjon a képekhez.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített mezőtípus kiválasztása.

en: Default Title text
hu: Alapértelmezés szerinti cím szövege

en: This value will be used as the image title by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva a kép címeként.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor egy alapértelmezés szerinti képet jelenítsen meg.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hu: Az alapértelmezés szerinti képet nem lehet feltölteni. %destination cél nem létezik vagy a kiszolgáló által nem írható.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
hu: A képkezelő felületi elem csak a weben szabványos képeket támogatja (jpg, gif, és png). Egyéb típusú képfájlok feltöltéséhez a felületi elemet kell megváltoztatni.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
hu: Meg kell határozni egy felbontást SZÉLESSÉGxMAGASSÁG (pl.: 640x480) formában.

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: The ImageField module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
hu: Az <em>ImageField</em> modul nincs engedélyezve. A működéséhez a <a href="http://drupal.org/project/filefield"><em>FileField</em> modulnak</a> telepítve kell lennie.

en: Image linked to node
hu: Tartalomhoz kapcsolt kép

en: Image linked to file
hu: Fájlhoz kapcsolt kép

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hu: A <em>FileField</em> modult frissíteni kell a Drupal 6-hoz az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
hu: A „files” könyvtárban tárolt, törölt adminisztratív előnézeti képek. Mostantól az összes előnézeti kép az „imagefield_thumbs” könyvtárban lesz tárolva.

en: The selected file %name could not be saved.
hu: A kiválasztott %name fájlt nem lehet menteni.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
hu: A %directory könyvtár egy fájl és nem írható felül.

en: Could not set permissons on destination file: %file
hu: %file célfájl jogosultságait nem lehet beállítani.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
hu: %directory elérési út könyvtárnak van jelölve, de ez egy fájl.

en: List field
hu: Listamező

en: Files listed by default
hu: Alapértelmezés szerint minden új fájl listázott legyen

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hu: Engedélyezett állapotban megjelenít egy mezőt ahol a felhasználó leírást adhat a feltöltött fájlhoz.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
hu: A <em>FileField</em> modul megpróbálta megjeleníteni az alábbi fájlt, de az nem létezik: %file.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hu: A kiszolgáló támogatja a feltöltési folyamatok kijelzését. A „throbber” nem mutatja a feltöltési folyamatot, viszont kevesebb helyet foglal az űrlapon. Kis fájlok feltöltésénél és a feltöltési folyamatot jelző sáv teljesítményproblémái esetén érdemes használni.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: Lehetséges alkönyvtár a fájlok tárolására szolgáló „%directory” könyvtáron belül. Bevezető és záró perjelek használata tilos.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: Meghatározza az egyes fájlokra érvényes méretkorlátot. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt). Üresen hagyva a fájl méretét csak a PHP-ban beállított legnagyobb beküldési és fájl feltöltési méret (jelenleg <strong>%limit</strong>) korlátozza.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
hu: A fájl elérési útvonala (@file_path) nem kezdődhet a rendszerfájlok könyvtárával (@files_directory), mivel ez ütközésekhez vezethet a fájlok webcímének létrehozásakor.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
hu: „@field” beállításnak érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy egy olyan karaktersorozatot kell megadni, mint: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
hu: @field mezőben lévő fájlt nem lehet feltölteni.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
hu: %field mezőben használt fájlra való hivatkozás nem engedélyezett.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
hu: %field mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: Total filesize for %title, %tsize,  exceeds field settings of %msize.
hu: %title teljes %tsize fájlmérete elérte a beállításokban megadott %msize értéket.

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: A plain file upload widget.
hu: Egy egyszerű fájlfeltöltő felületi elem.

en: Displays the file system path to the file.
hu: Megjeleníti a fájl elérési útvonalát a fájlrendszerben.

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Displays a full URL to the file.
hu: Megjeleníti a fájl teljes webcímét.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a szerver által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Ez az űrlap nem szerepel a szerver gyorsítótárában. Meg kell próbálni újratölteni az oldalt és ismét elküldeni.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
hu: A fájl tartalma (@type) nem egyezik a kiterjesztéssel (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
hu: Engedélyezett kiterjesztések: %ext

en: Maximum Filesize: %size
hu: Legnagyobb fájlméret: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
hu: A képnek pontosan %dimensions képpontnak kell lennie.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
hu: %min_dimensions és %max_dimensions képpont közötti méretbe a kép nem fér bele.

en: Images must be exactly @min_size pixels
hu: A képeknek pontosan @min_size képpontúnak kell lennie.

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hu: A képek felbontásának @min_size és @max_size pixel közé kell esnie

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
hu: @max_size pixelnél nagyobb képek át lesznek méretezve

en: Images must be smaller than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél kisebbnek kell lenniük

en: Images must be larger than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél nagyobbnak kell lenniük

en: The file is not a known image format.
hu: A fájl nem egy ismert képformátum.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez a hiba elhárítható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (javasolt) vagy az <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> telepítésével.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Migrating filefield values
hu: Filefield értékek költöztetése

en: The File field %field has been updated with new settings.
hu: %field fájlmező új beállítási értékek szerint frissítve lett.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
hu: A kiszolgáló nem alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A fájlfeltöltési folyamat megjelenítéséhez PHP 5.2 és Apache webkiszolgáló szükséges.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hu: A kiszolgáló nem képes a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A feltöltési folyamat megjelenítése a PHP mod_php-val történő futtatását igényli FastCGI helyett.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére APC-n keresztül, de ez a lehetőség tiltva van. Hozzá kell adni a <code>apc.rfc1867 = 1</code> sort a PHP működését szabályzó php.ini fájlhoz. Javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> használata, ami támogatja a több fájl párhuzamos feltöltését.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Width of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok szélessége pixelben.

en: Height of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok magassága pixelben.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
hu: A hang- vagy videofájlok időtartama másodpercben.

en: Audio format
hu: Audióformátum

en: The audio format.
hu: Hangformátum.

en: The sample rate of the audio.
hu: A hangfájl mintavételi aránya.

en: Audio channel mode
hu: Hangcsatorna módja

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
hu: Csatornák száma az hangfájlban, név szerint (sztereó, monó).

en: The audio bitrate.
hu: A hangfájl bitrátája.

en: Audio bitrate mode
hu: Hang bitráta mód

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
hu: A hang bitrátájának típusa, például: VBR. Általában üres.

en: Default (usually mm:ss)
hu: Alapértelmezés (általában pp:mm)

en: Hours: h
hu: Óra: h

en: Minutes: mm
hu: Perc: mm

en: Seconds: ss
hu: Másodperc: ss

en: Total seconds
hu: Másodpercek összesen

en: Data key
hu: Adatkulcs

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
hu: Az adat oszlop a következő adatok bármelyikét tartalmazhatja. Ki kell választani azokat az adatokat, amiket ehhez a mezőhöz meg kell jeleníteni.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: delete any
hu: törölhető bármely

en: edit any
hu: szerkeszthető bármely

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó evvel a névvel.

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők szerkesztése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőbe írható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható csoportok” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: width @width
hu: szélesség @width

en: height @height
hu: magasság @height

en: upscaling allowed
hu: túlméretezés engedélyezve

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
hu: szélesség @width, magasság @height, kitöltés: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
hu: szélesség: @width, magasság: @height, x eltolás: @xoffset, y eltolás: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hu: véletlen -@degrees&deg és @degrees&deg között

en: Save Preset
hu: Beállítás mentése

en: The preset name you have chosen is already in use.
hu: A megadott beállításnév már használatban van.

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen akció.

en: Unknown preset.
hu: Ismeretlen beállítás.

en: This %action action is not associated %preset preset.
hu: %action akció nincs ehhez a beállításhoz társítva: %preset.

en: Create Action
hu: Akció létrehozása

en: The action was succesfully created.
hu: Az akció sikeresen létrejött.

en: There was an error saving the new image file %dst.
hu: Hiba történt az új %dst kép mentése közben.

en: Save !type
hu: !type mentése

en: Delete !type
hu: !type törlése

en: Access Perm Grouping
hu: Csoportosított hozzáférési Jogosultság

en: Enables modules to add to the access permissions of other modules.
hu: Engedélyezi a modulok számára, hogy más modulok számára hozzáférési jogosultságokat adjon.

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
hu: Az angol ABC kisbetűit, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat. <strong>A már létező Drupal összetevőkkel való ütközésre figyelni kell.</strong>

en: Provide a short description of what users should expect when they enable your feature.
hu: Gondoskodni kell egy rövid leírásról, hogy a felhasználó tudja, hogy mit várhat el, ha engedélyezi a jellemzőt.

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
hu: Például: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: URL of update XML
hu: A frissítés XML webcíme

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
hu: Példa: http://mywebsite.com/fserver

en: Add components
hu: Összetevők hozzáadása

en: features
hu: jellemzők

en: Create feature
hu: Jellemző létrehozása

en: Create a new feature.
hu: Új jellemző létrehozása.

en: Populate feature
hu: Jellemző közzététele

en: AHAH callback to populate a feature from selected components.
hu: AHAH hívás a kiválasztott összetevőhöz tartozó jellemző közzétételéhez.

en: dependencies
hu: függőségek

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felderített

en: Provided by dependency
hu: Függőségek által okozott

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
hu: A „listázás” beállítással a felhasználó kiválaszthatja, hogy a fájl megjelenjen-e a listában a tartalom létrehozása után.

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta - megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
hu: Az alaprendszer egy érvényes fő változatszámát kell megadni. Például: !example

en: Recreate
hu: Létrehozás újra

en: Revert components
hu: Összetevő visszaállítása

en: Mark as reviewed
hu: Megjelölés átnézettként

en: All <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong> reviewed.
hu: <strong>!module</strong> minden <strong>!component</strong> összetevője átnézve.

en: Orphaned dependencies
hu: Árva függőségek

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
hu: Ezek a modulok olyan jellemzőknek a függőségei, melyek kikapcsoltak. Ezek le lehetnek tiltva anélkül, hogy hatnának a webhely más összetevőire.

en: Disable selected modules
hu: Kiválasztott modulok tiltása

en: Leave enabled
hu: Meghagyás engedélyezettnek

en: @action completed for @module_name / @component.
hu: @action lefutott ezen: @module_name / @component.

en: administer features
hu: jellemzők adminisztrációja

en: manage features
hu: jellemzők kezelése

en: Manage features.
hu: Jellemzők kezelése.

en: Detect and disable any orphaned feature dependencies.
hu: Megkeresi és kikapcsolja a jellemzők elárvult függőségeit.

en: Recreate an existing feature.
hu: Meglévő jellemző ismételt létrehozása.

en: Review overrides
hu: Felülbírálások áttekintése

en: Filter formats
hu: Szűrőformák

en: No features; consider <a href="!url">adding one.</a>
hu: Nincs jellemző. Érdemes <a href="!url">hozzáadni egyet</a>.

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: Currency rate
hu: Árfolyam

en: Could not load default views.
hu: Az alapértelmezés szerinti nézeteket nem lehet btölteni.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
hu: @name névvel már létezik modul ezen a webhelyen. Egy másik nevet kell választani.

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
hu: Nem lehet fájlokat feltölteni, amíg a Sminkfejlesztő eszköz engedélyezett. Nagyon ajánlott <a href="!url">letiletani ezt a modult</a>, kivéve ha aktívan használva van.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
hu: Alapértelmezés (Mbps vagy Kbps)

en: Raw numberic value
hu: Nyers számszerű érték

en: Default (kHz)
hu: Alapértelmezés (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A képek feltöltés közbeni átméretezése során a kép <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatai</a> elvesznek.

en: Conent module must be enabled before ImageField can be updated.
hu: Az ImageField frissítése előtt engedélyezni kell a Content modult.
