DaNGO (6.x-1.0-beta1) - en to km translation catalogue (286 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: user
km: អ្នក​ប្រើ

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: content
km: មាតិកា

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: error
km: កំហុស

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Version
km: កំណែ

en: Available variables are:
km: អថេរ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​មាន ៖

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File
km: ឯកសារ

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ទម្ងន់

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Required
km: ទាមទារ

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Update
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទាន់​សម័យ

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: action
km: សកម្មភាព

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: file
km: ឯកសារ​

en: Options
km: ជម្រើស

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Sent email to %recipient
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ %recipient

en: Unable to send email to %recipient
km: មិនអាច​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ %recipient បានទេ

en: The subject of the message.
km: ប្រធាន​បទ​សារ ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: From
km: ពី

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Comment ID
km: លេខ​សម្គាល់​មតិ​យោបល់

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Poll choices
km: ជម្រើស​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: N/A
km: គ្មាន

en: Delete all
km: លុប​ទាំងអស់

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: This field is required.
km: ត្រូវ​ការ​វាល​នេះ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Scale
km: មាត្រ​ដ្ឋាន

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Send
km: ផ្ញើ

en: Code
km: កូដ

en: Recipient
km: អ្នកទទួល

en: security
km: សុវត្ថិភាព

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Not installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង

en: Text processing
km: ដំណើរ​ការ​អត្ថបទ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
km: ប្រវែង​វាល​អតិបរមា​គិត​ជា​តួរ​អក្សរ​ ។ ទុក​ចន្លោះ​សម្រាប់​ទំហំ​ដែល​គ្មាន​កំណត់​ ។

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Order
km: លំដាប់

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: text
km: អត្ថបទ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: File attachments
km: ឯកសារភ្ជាប់របស់​ឯកសារ

en: Are you sure you want to delete these items?
km: អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​ទាំង​នេះ​ចេញ​ឬ ?

en: The items have been deleted.
km: បាន​លុប​ធាតុ ។

en: The e-mail address %email has been denied access.
km: អាសយដ្ឋាន %email ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​មិន​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ ។

en: Refine
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: អត្ថបទ​វាល

en: Randomize
km: ធ្វើ​ដោយ​ព្រាវ​ៗ

en: Revert
km: ត្រឡប់

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: warning
km: ព្រមាន

en: Poll settings
km: កំណត់​ការ​ស្ទង់មតិ

en: Track
km: តាមដាន​

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: %type settings
km: ការ​កំណត់​ %type

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: <Hidden>
km: <ដែល​លាក់>

en: The primary identifier for a node.
km: គ្រឿង​សម្គាល់​សំខាន់​សម្រាប់​ថ្នាំង ។

en: JPEG quality
km: គុណភាព JPEG

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
km: កំហុស​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ មិន​អាច​ផ្លាស់​ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើងទេ ។

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Please wait...
km: សូម​រង់ចាំ...

en: is
km: ជា

en: No content types available.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​មាតិកា ។

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Number of values
km: ចំនួន​តម្លៃ

en: !title: !required
km: !title ៖ !required

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Updating field type %type with module %module.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រភេទ​វាល​ %type ​ទាន់​សម័យ​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​ %module ។

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Trimmed
km: បាន​តម្រឹម

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: No fields have been defined for any content type yet.
km: គ្មាន​វាល​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកាណា​មួយ​ឡើយ​​ទេ​ ។

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
km: បើ​អ្នក​មាន​វាល​ណា​មួយ​សល់​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បាត់​បង់​ ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​បាន​ទេ​ ។

en: Save field settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់​វាល

en: The update has encountered an error.
km: ភាព​ទាន់​សម័យ​ជួប​ប្រទះ​នឹង​កំហុស ។

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
km[0]: @count ធាតុ​បាន​ដំណើរការ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ៖

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
km: ចំនួន​​​តួលេខសរុប​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​តួ​លេខ​នៅ​ខាង​ស្តាំ​នៃ​ទសភាគ​ផង​ដែរ ។

en: The number of digits to the right of the decimal.
km: ចំនួនតួលេខ​នៅ​ខាង​ស្តាំ​នៃ​ទសភាគ ។

en: Decimal marker
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
km: អ្នក​ប្រើ​តួ​អក្សរ​នឹង​បញ្ចូល​តួ​អក្សរ​ដើម្បី​សម្គាល់​សញ្ញា​ក្បៀស​ក្នុង​ទម្រង់ ។

en: Defines numeric field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​លេខ ។

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
km: សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ 'ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​'  មុន​ដំបូង​កំណត់​តម្លៃ​ 'បិទ​'  បន្ទាប់​មក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​ក្នុង​ផ្នែក​ <strong>តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត</strong> ​។ ចំណាំ​ថា​ប្រអប់​ធីក​នឹង​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ស្លាក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​។

en: Check boxes/radio buttons
km: ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មួល

en: Single on/off checkbox
km: ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
km: កំណត់​​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ ជម្រើស​ ប្រអប់​ធីក​ និង​ប៊ូតុង​មូល​សម្រាប់​អត្ថបទ​ និង​វាល​លេខ​ ។

en: Text area (multiple rows)
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ (ជួរ​ដេក​ច្រើន​)

en: Defines simple text field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​អត្ថបទ​ធម្មតា ។

en: file system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​

en: The directory %directory does not exist.
km: មិន​ទាន់​មានថត %directory ទេ ។

en: The directory %directory is not writable
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេ​រ​បាន​ទេ​

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ទេ​ពីព្រោះ​វា​ពុំ​បាន​កំណត់​សិទ្ធ​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Defines a file field type.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​ឯកសារ ។

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
km: បណ្ណាល័យ GD សម្រាប់ PHP បាត់បង់ ឬ​ហួស​សម័យ ។ សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ សូម​ពិនិត្យ​មើល <a href="@url">ឯកសារ​រូបភាព PHP​</a> អំពី​វិធី​កែវា ។

en: GD library
km: បណ្ណាល័យ GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: Allow Upscaling
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Let scale make images larger than their original size
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាត្រដ្ឋានធ្វើ​​រូប​ភាព​ឲ្យធំ​​ជាង​ទំហំ​ដើម​របស់​ពួក​វា​

en: Rotation angle
km: មុំ​បង្វិល

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
km: ចំនួន​ដឺក្រេ​នៃ​រូបភាព​ដែល​គួរ​បង្វិល​ ។ ចំនួន​វិជ្ជ​មាន​គឺ​តាម​ទ្រនិច​នាឡិកា​ ​ចំនួន​អវិជ្ជមាន​គឺ​ច្រាស​ទ្រនិច​នាឡិកា ។

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
km: បង្វិល​មុំ​បង្វិល​ព្រាវ​ៗ​សម្រាប់​រូបភាព​នីមួយ​ៗ​ ។ មុំ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ខាង​លើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​អតិបរមា ។

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Account
km: គណនី

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
km: កំហុស​​សុពលកម្ម សូម​ព្យាយា​ម​ម្ដង​ទៀត ។ ប្រសិន​បើកំហុស​នេះ​នៅ​តែ​មាន សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​បណ្ដាញ ។

en: and
km: និង

en: where
km: ឯណា

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
km: URL ដែល​អ្នកប្រើ​គួរតែ​ត្រូវ​ប្តូរ​ទិស​ទៅ ។ នេះ​អាច​ជា​ URL ខាង​ក្នុង​ដូចជា ថ្នាំង/1234 ឬ URL ខាង​ក្រៅ​ដូចជា http://drupal.org ។

en: Not enabled
km: មិន​បាន​​បើក

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
km: សេចក្តី​ណែនាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ខាង​ក្រោម​វាល​នេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ​ទម្រង់​ដែល​កំពុង​កែសម្រួល​ ។<br />ស្លាក​ ​HTML ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ @tags

en: The e-mail address %email is already taken.
km: អាសយ​ដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ %email ​ត្រូវ​បាន​ទទួល​យក​រួច​ហើយ​ ។

en: %name: illegal value.
km: %name ៖ តម្លៃ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
km: ​​ឯកសារ​ %filesize ដែលនឹង​​លើស​ពី​ទំហំ​កូតា​ថាស %quota ។

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវបាន​​ប្តូរទំហំ​ឲ្យ​សម​នឹង​វិមាត្រ​អតិបរមា​​ដែល​អនុញ្ញាតនៃ​ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​ធំពេក វិមាត្រ​អតិបរមា​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​តូច​ពេក​ វិមាត្រ​អប្បបរមា​​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Default image
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​អាន​អេក្រង់​ ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក​ ឬ​នៅ​ពេល​មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​ភាព​បាន​ ។

en: The file could not be uploaded.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​បាន​ទេ ។

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍គ្រប់គ្រង​​រូបភាព '%toolkit' ដែល​បាន​ជ្រើស មិន​អាច​ដំណើរ​ការ '%function' បាន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
km: %name​ ៖ វាល​នេះ​មិន​អាច​ផ្ទុក​តម្លៃ​ច្រើន​ជាង​ @count ​ទេ ។

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
km: <em>ហើយ</em>ដែល <strong>%property</strong> គឺ <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
km: <strong>%property</strong> គឺ <strong>%value</strong>

en: Javascript Choice Form
km: សំណុំបែបបទ​ជម្រើស Javascript

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Translation settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បកប្រែ

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
km: ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​សំកាំង​កណ្តុរ​នៅ​ពី​លើ​រូប​ភាព​ ។

en: Image linked to file
km: រូប​ភាព​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​ឯកសារ​

en: Progress indicator
km: ទ្រនិច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព

en: Bar with progress meter
km: របារ​ដែល​មាន​ម៉ែត្រ​វឌ្ឍនភាព

en: The file upload failed. %upload
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឯក​សារ​ឡើង ។ %upload

en: URL to file
km: URL ​ទៅ​ឯកសារ

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
km: កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បានកើត​ឡើង ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទំនង​ជា​​លើស​ទំហំ​​ (@size) ឯកសារ​អតិបរមា​ ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​គាំ​ទ្រ​ ។

en: Starting upload...
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម​ផ្ទុក​ឡើង​...

en: Uploading... (@current of @total)
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​... (@current of @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នកអាច​បង្ហាញនូវ​​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​បណ្ណាល័យ​ដែល​ទាម​ទារ​ទេ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​ uploadprogress PECL </a> (ដែល​ពេញ​ចិត្ត​ជាង​) ​ឬ​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញនូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ដោយ​ប្រើ​ APC RFC ១៨៦៧ ។ ចំណាំ​ថា​មាន​តែ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​តែ​ម្តង​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​​ឲ្យ​ប្រើ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​  uploadprogress PECL</a> បើ​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន​ ។

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​មិន​អាច​​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ។ វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​ទាម​ទារ​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ PHP ​ជា​មួយ​ mod_php ​ហើយ​មិន​មែន​ជា​ FastCGI ទេ ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​តាម​រយៈ​ APC ប៉ុន្តែ​​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ ។ បន្ថែម​ <code>apc.rfc ១៨៦៧ = ១</code> ទៅ​កាន់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ php.ini ​របស់​អ្នក​ ។ ជា​ជំនួស​ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a> ដែល​គាំ​ទ្រ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ព្រម​គ្នា​ច្រើន​ជាង​មួយ ។

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC ១៨៦៧</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a>)

en: Upload progress
km: វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង

en: %name: the value may be no smaller than %min.
km: %name ៖ តម្លៃ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​តូច​ជាង​ %min បាន​ទេ​ ។

en: %name: the value may be no larger than %max.
km: %name ៖ តម្លៃ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ធំជាង​ %max បាន​ទេ​ ។

en: Poll module choices.
km: ជម្រើស​ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll module settings.
km: ការ​កំណត់​ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ ។

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: - Select a field type -
km: - ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ -

en: - Select a widget -
km: - ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
km: ឈ្មោះ​វាល (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
km: ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ ។

en: Form element to edit the data.
km: ធាតុ​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដែល​ត្រូវ​កែ​សម្រួល​ទិន្នន័យ​ ។

en: - Select an existing field -
km: - ជ្រើស​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ -

en: Field to share
km: វាល​ត្រូវ​ចែក​រំលែក​

en: Add new field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add new field: you need to provide a field name.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​វាល​ ។

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ ​ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ ឈ្មោះ​ត្រូវ​តែ​រួម​បញ្ចូល​​តែ​អក្សរ​តូច​ សញ្ញា​សង្កត់​ពាក្យ​ លេខ និង​សញ្ញា (_) ។

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖​ ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​វែង​ពេក​ ។ ឈ្មោះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ត្រឹម​តែ​ ៣២ តួ​អក្សរ​ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​បុព្វបទ​ 'field_' ​ ។

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​មាន​ស្រាប់​ហើយ​ ។

en: Add new field: you need to select a field type.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ ។

en: Add new field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុក្រាហ្វិក​ ។

en: Add new field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Add existing field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add existing field: you need to select a field.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​វាល​ ។

en: Add existing field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក ។

en: Add existing field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: @type: @field (@label)
km: @type​ ៖ @field (@label)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
km: វាល​ %field ​ជាប់​សោ​ ហើយ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កែ​សម្រួល​ទេ​ ។

en: Maximum number of values users can enter for this field.
km: ចំនួន​តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​អ្នក​ប្រើ​អាច​បញ្ចូល​សម្រាប់​វាល​នេះ​បាន​ ។

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
km: '​គ្មាន​ដែន​កំណត់​' ​នឹង​ផ្តល់​នូវ​ប៊ូតុង​ 'បន្ថែម​ទៀត​' ​ដូច្នេះ​អ្នក​ប្រើ​អាច​បន្ថែម​តម្លៃ​បានកាន់​តែ​​ច្រើន​តាម​ដែល​ពួក​គេ​ពេញ​ចិត្ត​ ។

en: %name must be an integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​ ។

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Only numbers are allowed in %field.
km: មាន​តែ​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​ %field ។

en: width @width
km: ទទឹង​ @width

en: height @height
km: កម្ពស់​ @height

en: upscaling allowed
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
km: ចៃដន្យ​រវាង​ -@degrees&deg ​និង​ @degrees&deg

en: The {users}.uid of the user who is associated with the file.
km: {users}.uid នៃ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ជាក់​ពាក់ព័ន្ធ​ជាមួយ​នឹង​ឯកសារ ។
