DaNGO (6.x-1.1-beta1) - en to fa translation catalogue (2182 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: user
fa: کاربر

en: Filter HTML tags
fa: فیلتر برچسب‌های HTML

en: Show on every page except the listed pages.
fa: نمایش بر هر صفحه به جز صفحات لیست.

en: Show on only the listed pages.
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده نشان بده

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازگرداندن به پيش‌فرض

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیر

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب کاربری جدید.

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست یک گذرواژه جدید از طریق ایمیل

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ارسال

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: آدرس پست الکترونیک

en: content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Replies
fa: پاسخ ها

en: Closed
fa: بسته شده

en: subscribe
fa: اشتراک

en: Wrong username or password.
fa: نام کاربری یا گذرواژه اشتباه است.

en: List
fa: لیست

en: Subject
fa: موضوع

en: closed
fa: بسته شده

en: Actions
fa: کنش‌ها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: انصراف

en: Remove
fa: حذف

en: deny
fa: رد کردن

en: Description
fa: توصیف

en: Language
fa: زبان

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Log
fa: گزارش

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Access control
fa: کنترل دسترسی

en: Explanation or submission guidelines
fa: شرح یا راهنما‌های ارسال

en: Disabled
fa: غیرفعال شده

en: Enabled
fa: فعال شده

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: not verified
fa: تایید نشده

en: Action
fa: عمل

en: Last updated
fa: آخرین به‌روز رسانی

en: new
fa: جدید

en: error
fa: خطا

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: The title of the block as shown to the user.
fa: عنوان بلوک همانگونه که به کاربر نمایش داده می‌شود.

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: cron
fa: سیستم وظیفه خودکار (Cron)

en: Blue Lagoon (Default)
fa: تالاب ابی (پیش فرض)

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Belgian Chocolate
fa: شکلات بلژیکی

en: Bluemarine
fa: ابی اسمانی

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Categories
fa: دسته‌بندی‌ها

en: Download
fa: دریافت

en: Version
fa: نسخه

en: view
fa: نمایش

en: updated
fa: به روز شد

en: Available variables are:
fa: متغیرهای موجود عبارتند از:

en: Overview
fa: مرورکلی

en: File
fa: فایل

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Release notes
fa: یادداشت‌های انتشار

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: None
fa: خالی

en: Display settings
fa: نمایش پیکر‌بندی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل قابل بازگشت نیست.

en: Message
fa: پیام

en: No log messages available.
fa: پیغام های لاگی در دسترس نیست.

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: گزینه‌های پیکربندی ذخیره شدند.

en: Variable
fa: متغیر

en: Image
fa: تصویر

en: There are currently no posts in this category.
fa: در حال حاضر هیچ محتوایی در این دسته‌بندی نیست.

en: Help text
fa: متن کمک

en: Types
fa: انواع

en: Related terms
fa: واژه‌های مرتبط

en: Synonyms
fa: مترادف‌ها

en: Multiple select
fa: انتخاب چند گانه

en: Required
fa: اجباری

en: root
fa: ریشه

en: Parent
fa: والد

en: Parents
fa: والدها

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
fa: صفحات در این سطح ابتدا بر اساس وزن و سپس بر اساس عنوان مرتب شده اند.

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته

en: Add container
fa: انتخاب چند گانه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Add category
fa: اضافه کردن دسته

en: Name
fa: نام

en: edit container
fa: ویرایش نگهدارنده

en: edit
fa: ویرایش

en: Go to previous page
fa: رفتن به صفحه قبل

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: رفتن به صفحه والد

en: Go to next page
fa: رفتن به صفحه بعد

en: Import
fa: ورود اطلاعات

en: Book
fa: کتاب

en: Export
fa: صادر کردن

en: Taxonomy term
fa: واژه رده بندی

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: categories
fa: دسته‌ها

en: Field
fa: فیلد

en: category
fa: دسته

en: Outline
fa: رئوس مطالب

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Session opened for %name.
fa: نشست برای %name باز شد.

en: Help
fa: کمک

en: username
fa: نام کاربری

en: True
fa: صحیح

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: بروز رسانی

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Sunday
fa: یکشنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنجشنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: High
fa: بالا

en: Low
fa: کم

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: Views
fa: نمایه‌ها

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: فرمت

en: History
fa: تاریخچه

en: The configuration options have been reset to their default values.
fa: گزینه‌های پیکربندی به مقادیر پیش‌فرض‌شان باز نشانی شدند.

en: Path
fa: مسیر

en: Vocabularies
fa: واژگان

en: Modules
fa: ماجول ها

en: Clear index
fa: پاک کردن شاخص

en: edit forum
fa: ویرایش تالا گفتگو

en: Forum name
fa: نام تالار گفتگو

en: forum
fa: تالار گفتگو

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید انجمن %name را حذف کنید؟

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
fa: تالار %term و تمام زیر تالارها و ارسال های مربوط حذف شده اند.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
fa: تالار: %term و تمام زیر تالارها و ارسال‌های مربوط حذف شدند

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: منو

en: results
fa: نتایج

en: search
fa: جستجو

en: Core - optional
fa: هسته - اختیاری

en: Teaser
fa: تیزر

en: never
fa: هرگز

en: The username %name does not exist.
fa: نام کاربری %name وجود ندارد.

en: mail
fa: نامه

en: Add item
fa: افزودن یک قلم

en: actions
fa: کنش‌ها

en: Text
fa: متن

en: aggregator
fa: گردآورنده

en: read more
fa: بیشتر بخوانید

en: Update interval
fa: فاصله به‌روز رسانی

en: The fully-qualified URL of the feed.
fa: نشانی معتبر و کامل خوراک.

en: Add forum
fa: افزودن تالار

en: Add term
fa: افزودن عبارت

en: Screenshot for %theme theme
fa: پیش‌نمایش برای پوسته %theme

en: no screenshot
fa: بدون پیش‌نمایش

en: Timestamp
fa: برچسب زمانی

en: Keywords
fa: واژه های کلیدی

en: Access log settings
fa: پیکربندی گزارش وقایع دسترسی

en: Enable access log
fa: فعال‌سازی ثبت وقایع دسترسی

en: Discard access logs older than
fa: پاک کردن گزارش دسترسی قدیمی‌تر از

en: Preview comment
fa: پیش‌نمایش نظر

en: Unassign
fa: عزل

en: Please contact the site administrator.
fa: لطفا با مدیریت سایت تماس بگیرید.

en: ID
fa: شناسه (ID)

en: Statistics
fa: آمار

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: You are not authorized to access this page.
fa: شما مجاز به دسترسی به این صفحه نیستید.

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Attachment
fa: پیوست

en: Settings for @role
fa: پیکربندی برای @role

en: Permitted file extensions
fa: پسوندهای مجاز فایل

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
fa: پسوندهایی که کاربران با این نقش می‌توانند بارگذاری کنند. پسوندها را با فاصله از هم جدا کنید و پسوندها نباید با نقطه شروع شوند.

en: n/a
fa: موجود نیست

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Picture
fa: عکس

en: type
fa: نوع

en: Database type
fa: نوع پایگاه داده

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عمل

en: Continue
fa: ادامه

en: Configure
fa: پیکر بندی

en: file
fa: فایل

en: status
fa: وضعیت

en: Error
fa: خطا

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ساخته شده

en: Node
fa: گره

en: Sent email to %recipient
fa: ارسال رایانامه به %recipient

en: Unable to send email to %recipient
fa: ناتوان در ارسال رایانامه به %recipient

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیام.

en: Create
fa: ایجاد کردن

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Save categories
fa: ذخیره دسته‌بندی‌ها

en: Content management
fa: مدیریت محتوا

en: Menu item
fa: اقلام منو

en: Expanded
fa: گسترده

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
fa: مسیری که این قلم منو به آن پیوند دارد. می‌تواند یک مسیر داخلی Drupal مانند %add-node یا آدرس خارجی مانند %drupal باشد. برای پیوند به صفحه اصلی عبارت %frontرا وارد نمایید.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
fa: اگر منوی انتخابی و این قلم منو زیرشاخه داشته باشند، منو همیشه گسترده ظاهر خواهد شد.

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
fa: اختیاری. در منو ، اقلام سنگین‌تر ته‌نشین و سبک‌تر‌ها بالاتر قرار خواهند گرفت.

en: Question
fa: سوال

en: Add child page
fa: افزودن صفحه زیردست

en: Printer-friendly version
fa: نسخه مناسب چاپ

en: Update options
fa: گزینه های بروز رسانی

en: Remove from outline
fa: حذف از رئوس مطالب

en: Unknown export format.
fa: فرمت خروجی ناشناخته.

en: All
fa: همه

en: Active
fa: قعال

en: Post
fa: ارسال

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Access denied
fa: دسترسی مجاز نیست

en: Year
fa: سال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Footer message
fa: پیغام پاورقی

en: Logo
fa: آرم

en: Mission
fa: رسالت

en: Search box
fa: جعبه جستجو

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: User settings
fa: پیکربندی کاربر

en: Public registrations
fa: ثبت نام‌های عمومی

en: Only site administrators can create new user accounts.
fa: فقط مدیران سایت می توانند حساب های کاربری جدید بسازند

en: Drupal
fa: دروپال

en: Host
fa: میزبان

en: Available updates
fa: به‌روز رسانی‌های در دسترس

en: Manual update check
fa: بررسی دستی به‌روز رسانی

en: Check manually
fa: بررسی دستی

en: Up to date
fa: به روز

en: Update available
fa: به‌روز رسانی در دسترس است

en: Drupal core update status
fa: وضعیت به‌روز بودن هسته Drupal

en: Out of date
fa: قدیمی

en: Update status
fa: وضعیت به‌روز رسانی

en: Header
fa: سر صفحه

en: Left sidebar
fa: نوار جانبی چپ

en: Right sidebar
fa: نوار جانبی راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
fa: قلم منو فقط زمانی که افزونه منو <a href="@modules-page">فعال</a> شده باشد قابل سفارشی سازی و تنظیم است.

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
fa: اگر می‌خواهید این دسته‌بندی به صورت پیش‌فرض انتخاب شده باشد. این مقدار را به <em>بله</em> تنظیم کنید.

en: You must enter a category.
fa: شما بایستی یک دسته وارد کنید.

en: You must enter one or more recipients.
fa: شما باید یک گیرنده یا بیشتر وارد کنید.

en: Category %category has been added.
fa: دسته‌بندی %category افزوده شد.

en: Category %category has been updated.
fa: دسته‌بندی %category به‌روز شد.

en: Are you sure you want to delete %category?
fa: آیا مطمئن هستید می‌خواهید %category را حذف کنید؟

en: Category %category has been deleted.
fa: دسته‌بندی %category حذف شد.

en: Hourly threshold
fa: آستانه زمانی

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
fa: نمی‌توانید بیش از %number پیام در ساعت ارسال کنید.
    لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.

en: Your name
fa: نام شما

en: Your e-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک شما

en: Send e-mail
fa: ارسال رایانامه

en: You must select a valid category.
fa: شما باید یک دسته‌بندی معتبر انتخاب کنید.

en: You must enter a valid e-mail address.
fa: شما باید یک نشانی پست الکترونیک معتبر وارد کنید.

en: To
fa: تا

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Throttle
fa: کنترل هوشمند

en: Visibility
fa: قابلیت نمایش

en: Roles
fa: نقش ها

en: Comment
fa: نظر

en: Hostname
fa: نام هاست

en: Published
fa: منتشر شده

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: Signature
fa: امضاء

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Locale
fa: بومیت

en: Title field label
fa: برچسب فیلد عنوان

en: Body field label
fa: برچسب فیلد متن

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: سرمطلب در بالای فهرست

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Poll duration
fa: مدت استمرار نظرسنجی

en: Poll choices
fa: انتخاب‌های نظرسنجی

en: Explanation
fa: شرح

en: Selection options
fa: گزینه‌های انتخاب

en: File ID
fa: شناسه فایل

en: Vocabulary name
fa: نام واژه

en: Term name
fa: نام اصطلاح

en: Role name
fa: نام نقش

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Theme configuration
fa: پیکربندی پوسته

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Severity
fa: شدت

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Fields
fa: فیلدها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Vote
fa: رای

en: Count
fa: شمارش

en: Overridden
fa: ابطال شده

en: RSS - blogs
fa: RSS - وب‌نوشت‌ها

en: Search settings
fa: تنظیمات جستجو

en: Mode
fa: روش

en: Normal
fa: عادی

en: blocked
fa: منع شده

en: active
fa: فعال

en: OPML feed
fa: خوراک OPML

en: configure
fa: پیکر بندی

en: Number of news items in block
fa: تعداد اقلام خبر در بلوک

en: View this feed's recent news.
fa: تازه‌ترین اخبار این خوراک را ببینید.

en: View this category's recent news.
fa: تازه‌ترین اخبار این دسته‌بندی را ببینید.

en: Feed overview
fa: مرور خوراک

en: Items
fa: اقلام

en: Last update
fa: آخرین به‌روز رسانی

en: Next update
fa: به‌روز رسانی بعدی

en: %time left
fa: %time باقی مانده

en: remove items
fa: حذف اقلام

en: update items
fa: به‌روز رسانی اقلام

en: Category overview
fa: مرور دسته‌بندی

en: Categorize
fa: دسته‌بندی کردن

en: You are not allowed to categorize this feed item.
fa: شما مجاز به دسته‌بندی این قلم از خوراک نیستید.

en: The categories have been saved.
fa: دسته‌بندی‌ها ذخیره شد.

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: blog it
fa: بفرست به وب‌نوشت

en: Comment on this news item in your personal blog.
fa: درباره این خبر در وب‌نوشت شخصی خود نظر دهید.

en: %age old
fa: %age قبل

en: %ago ago
fa: %ago پیش

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Items shown in sources and categories pages
fa: اقلام نشان داده شده در صفحات منابع و دسته‌بندی‌ها

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
fa: یک خوراک با نشانی %url وجود دارد. لطفا یک نشانی منحصر به فرد وارد کنید.

en: The feed %feed has been updated.
fa: خوراک %feed به‌روز شد.

en: Feed %feed deleted.
fa: خوراک %feed حذف شد.

en: The feed %feed has been deleted.
fa: خوراک %feed حذف شده است.

en: Feed %feed added.
fa: خوراک %feed اضافه شد.

en: The feed %feed has been added.
fa: خوراک %feed افزوده شد.

en: Delete all
fa: حذف همه

en: The news items from %site have been removed.
fa: اقلام خبری از %site حذف شدند.

en: administer news feeds
fa: مدیریت خوراک‌های خبری

en: access news feeds
fa: دسترسی به خوراک‌های خبری

en: Performance
fa: کارایی

en: Read full article to view attachments.
fa: دیدن تمام مقاله برای مشاهده پیوست‌ها.

en: 1 attachment | @count attachments
fa[0]: 1 پیوست
fa[1]: @count پیوست

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Scale
fa: مقیاس

en: Medium
fa: متوسط

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Month
fa: ماه

en: Details
fa: جزییات

en: Last reply
fa: آخرین پاسخ

en: System
fa: سیستم

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: email
fa: رایانامه

en: Send
fa: ارسال

en: Code
fa: کد

en: No posts available.
fa: هیچ ارسالی موجود نیست.

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Add a role to the selected users
fa: اضافه کردن یک نقش به کاربران انتخاب شده

en: Remove a role from the selected users
fa: حذف کردن یک نقش از کاربران انتخاب شده

en: security
fa: امنیتی

en: node
fa: گره

en: Recent posts
fa: ارسال های اخیر

en: Day
fa: روز

en: Table
fa: جدول

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: May
fa: می

en: am
fa: ق‌ظ

en: pm
fa: ب‌ظ

en: Forum
fa: تالار

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: !time ago
fa: !time پیش

en: Other
fa: دیگر

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Basic
fa: پایه

en: Color
fa: رنگ

en: Theme-specific settings
fa: پیکربندی خاص پوسته

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
fa: این تنظیمات فقط برای قالب %theme و استیل‌هایی بر اساس آن برقرار خواهد بود.

en: access content
fa: دسترسی به محتوا

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Deny
fa: رد کردن

en: Signatures
fa: امضاءها

en: Sent
fa: فرستاده ‌شده

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Log in
fa: ورود

en: Updated URL for feed %title to %url.
fa: نشانی خوراک %title به %url تغییر یافت.

en: Blog
fa: وب‌نوشت

en: Jump to the first comment of this posting.
fa: پس به اولین نظر این مطلب.

en: Jump to the first new comment of this posting.
fa: پرس به جدید‌ترین نظر این مطلب.

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Add a new comment to this page.
fa: افزودن یک نظر جدید به این صفحه.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
fa: افکار و دید‌گاه‌های خود در رابطه با این مطلب  را بیان کنید.

en: No terms available.
fa: واژه‌ای در دسترس نیست.

en: reset
fa: بازنشانی

en: String
fa: رشته

en: Users
fa: کاربران

en: Not installed
fa: نصب نشده‌است

en: Minimum cache lifetime
fa: کمترین مدت اعتبار کش

en: Referrer
fa: ارجاع دهنده

en: 1 vote | @count votes
fa[0]: 1 نظرسنجی
fa[1]: @count نظرسنجی

en: Site maintenance
fa: نگهداری سایت

en: Online
fa: برخط

en: Off-line
fa: آفلاین

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
fa: هنگامی که سایت «آنلاین» تمامی کاربران سایت شما را به صورت عادی خواهند دید. هنگامی که سایت به صورت «آفلاین» تنظیم می‌شود فقط کاربران دارای مجوز «مدیریت پیکربندی سایت» قادر خواهند بود تا به تنظیمات نگهداری سایت دسترسی داشته باشند؛ بقیه کاربران پیغام آفلاین را که در زیر تعیین  می‌شود را خواهند دید. کاربران شناخته شده می‌توانند در حالت «آفلاین» مستقیم از صفحه <a href="@user-login">ورود کاربر</a> وارد شوند.

en: Site off-line message
fa: پیغام آفلاین سایت

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fa: @site در دست عملیات پشتیبانی و نگهداری است و به زودی به حالت قبل باز خواهد گشت. با تشکر از بردباری شما.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
fa: پیغامی که به کاربران هنگامی که سایت آفلاین است نمایش داده می‌شود.

en: Default front page
fa: صفحه اول پیش‌فرض

en: Top pages
fa: برترین صفحات

en: Maximum length
fa: بیشترین طول

en: Create content
fa: ایجاد محتوا

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Uninstall
fa: عدم نصب

en: Override
fa: بازنویسی

en: Existing Views
fa: نماهای موجود

en: Default Views
fa: نماهای پیش فرض

en: Empty text
fa: متن خالی

en: Filters
fa: فیلترها

en: Optional
fa: اختیاری

en: Order
fa: ترتیب

en: Recent comments
fa: نظرات اخیر

en: Recent hits
fa: بازدیدهای اخیر

en: Integer
fa: عدد صحیح

en: The comment no longer exists.
fa: دیگر نظری وجود ندارد

en: The comment and all its replies have been deleted.
fa: نظر و تمامی پاسخ‌های آن حذف شد.

en: Do not display
fa: عدم نمایش

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fa: چنانچه کد PHP زیر مقدار <code>TRUE</code> را باز می‌گرداند بلوک را نمایش بده (PHP-mode, فقط برای کاربران حرفه‌ای).

en: Preformatted
fa: از قبل قالب‌بندی شده

en: Votes
fa: آراء

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Operation
fa: عملکرد

en: reply
fa: پاسخ دادن

en: Session closed for %name.
fa: نشست %name بسته شد.

en: Tracker
fa: پیگیری کننده

en: You have to specify a valid date.
fa: شما بایستی تاریخ معتبری معین کنید.

en: Server settings
fa: تنظیمات سرور

en: The name %name is a reserved username.
fa: نام کاربری %name یک نام رزرو شده است.

en: The field %field is required.
fa: فیلد %field ضروری است.

en: 1 new | @count new
fa[0]: ۱ جدید
fa[1]: @count جدید

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: Delete rule
fa: حذف قانون

en: Table prefix
fa: پیشوند جدول

en: Database username
fa: نام کاربری پایگاه داده

en: Database password
fa: گذرواژه پایگاه داده

en: Database name
fa: نام پایگاه داده

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Formatting guidelines
fa: راهنمای قالب‌بندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
fa: فرمت : %time. در صورت خالی بودن مقدار زمان ثبت فرم در نظر گرفته خواهد شد.

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی رها کنید.

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: File attachments
fa: فایل‌های پیوستی

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
fa: تغییرات اعمال شده بر روی فایلهای ضمیمه تا هنگامی که این پست ذخیره نگردد، اعمال نخواهد شد.اولین فایل فهرست شده در خوراک آر.اس.اس نیز وارد میشود.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
fa: پیوست کردن فایل غیر فعال شده‌است. پوشه فایل بطور صحیح پیکربندی نشده‌است.

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
fa: فعال یا غیرفعال کردن حافظه پنهانی برای کاربران مهمان و تنظیم گزینه‌های بهینه سازی پهنای باند CSS و JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را مطابق مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. مسیرهای نمونه عبارتند از: %blog برای صفحات وبلاگ، %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و %front صفحه اول سایت.

en: Syslog
fa: واقعه نگار سیستم

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
fa: بیشترین حد مجاز اندازه تصویر، تعریف شده بصورت طولxارتفاع (مانند 640x480) برای عدم محدودیت 0 وارد کنید.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
fa: محدودیت حجم فایل %role باید عدد باشد و از صفر بزرگتر باشد.

en: Maximum resolution for uploaded images
fa: بیشترین وضوح برای عکس‌های بارگذاری شده

en: WIDTHxHEIGHT
fa: طول x عرض

en: Maximum file size per upload
fa: حداکثر حجم فایل برای هر بارگذاری

en: Total file size per user
fa: مجموع اندازه فایل برای هر کاربر

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
fa: بیشترین اندازه تمامی فایل‌هایی که یک کاربر میتواند در سایت داشته باشد (به مگابایت)

en: [<a href="@link">more help...</a>]
fa: [<a href="@link">کمک بیشتر ...</a>

en: Arabic
fa: عربی

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره ای

en: Edit term
fa: ویرایش واژه

en: Are you sure you want to delete these items?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید این موردها را حذف کنید؟

en: The items have been deleted.
fa: موردها حذف شدند.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fa: نشانی پست الکترونیک %email هم اکنون ثبت شده است. <a href="@password">آیا گذرواژه خود را فراموش نموده‌اید ؟</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
fa: نشانی پست الکترونیک %email غیر مجاز است.

en: Remove items
fa: حذف اقلام

en: Allowed HTML tags
fa: تگ های HTML مجاز

en: Sources
fa: منابع

en: !title category latest items
fa: آخرین اقلام دسته‌بندی !title

en: !title feed latest items
fa: آخرین اقلام خوراک !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
fa: یک دسته‌بندی با نام %category وجود دارد. لطفا یک عنوان منحصر به فرد وارد کنید.

en: The category %category has been updated.
fa: دسته‌بندی %category به‌روز شد.

en: Category %category deleted.
fa: دسته‌بندی %category حذف شد.

en: The category %category has been deleted.
fa: دسته‌بندی %category حذف شد.

en: Category %category added.
fa: دسته‌بندی %category اضافه شد.

en: The category %category has been added.
fa: دسته‌بندی %category اضافه شد.

en: aggregator - @title
fa: گردآورنده - @title

en: 1 item | @count items
fa[0]: ۱ مورد
fa[1]: @count مورد

en: Add menu
fa: افزون منو

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید منوی سفارشی %item را حذف کنید؟

en: The menu item %title has been deleted.
fa: آیتم منوی %title حذف شد.

en: Deleted menu item %title.
fa: آیتم منوی %title حذف شده.

en: menu
fa: منو

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: No items selected.
fa: هیچ یک از اقلام انتخاب نشده‌است.

en: The update has been performed.
fa: بروز رسانی انجام گرفته است.

en: View user profile.
fa: دیدن پروفایل کاربر.

en: Titles only
fa: فقط عناوین

en: Full text
fa: متن کامل

en: This cannot be undone.
fa: این غیر قابل بازگشت است.

en: Message:
fa: پیام:

en: Language file
fa: فایل زبان

en: published
fa: منتشر شده

en: Average page generation time
fa: میانگین زمان تولید صفحه

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Refine
fa: تصحیح

en: Undo
fa: خنثی‌کردن

en: @time ago
fa: @time پیش

en: Select all rows in this table
fa: تمام ردیف ها در این جدول ها را انتخاب کنید.

en: Deselect all rows in this table
fa: تمام ردیف ها در این جدول را از حالت انتخاب خارج کنید

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Languages
fa: زبان ها

en: Topics
fa: موضوعات

en: Topic
fa: موضوع

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
fa: پیش‌فرض حداکثر حجم فایل که یک کاربر می‌تواند بارگذاری کند (به مگابایت).

en: Edit menu
fa: ویرایش منو

en: Delete menu
fa: حذف منو

en: Edit menu item
fa: ویرایش یک مورد از منو

en: Reset menu item
fa: بازنشانی ایتم منو

en: Delete menu item
fa: حذف ایتم منو

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد ویرایش جدید

en: Locale settings
fa: تنظیمات منطقه

en: Configure block
fa: پیکربندی بلوک

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Configure permissions
fa: پیکربندی مجوزها

en: None.
fa: هیچکدام.

en: Revert
fa: برگشت

en: Existing system path
fa: مسیر سیستم موجود

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
fa: مسیر جایگزینی برای دسترسی به این مطلب تعیین کنید. مانند, "about" وقتی که صفحه «درباره» را می‌نویسید. از مسیر نسبی استفاده کنید و اسلش به انتهای آن اضافه نکنید که نام مستعار نشانی کار نخواهند کرد.

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: Choice
fa: انتخاب

en: Log out
fa: خروج

en: Number of most recent views to display
fa: تعداد آخرین مشاهدات برای نمایش

en: Spam link deterrent
fa: مانع پیوند مزاحم

en: profile
fa: پروفایل

en: First day of week
fa: اولین روز هفته

en: Autocomplete taxonomy
fa: کامل سازی خودکار طبقه بندی

en: Send yourself a copy.
fa: ارسال یک نسخه رونوشت به خودتان.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
fa: !name (!name-url) یک پیغام از طریق فرم تماس (!form-url) در !site برای شما فرستاده است.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
fa: اگر شما نمی‌خواهید نامه الکترونیکی دریافت کنید می‌توانید تنظیمات خود را در !url تغییر دهید.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
fa: یک نامه الکترونیک از %name-form به %name-to فرستاده شد.

en: The message has been sent.
fa: پیغام ارسال شد.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
fa: !name یک پیغام با استفاده از فرم تماس در !form ارسال نمود.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
fa: از %name-from یک نامه الکترونیک درباره %category فرستاده شد.

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید بلوک %name حذف شود؟

en: The block %name has been removed.
fa: بلوک %name حذف شد

en: list terms
fa: لیست واژه‌ها

en: add terms
fa: افزودن عبارات

en: warning
fa: هشدار

en: No statistics available.
fa: هیچ آماری در دسترس نیست.

en: Last run !time ago
fa: آخرین اجرا !time پیش

en: Never run
fa: هرگز اجرا نشده

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: critical
fa: بحرانی

en: Default permitted file extensions
fa: پسوندهای پرونده مجاز پیش‌فرض

en: Results
fa: نتایج

en: Older polls
fa: نظرسنجی‌های قدیمی‌تر

en: View the list of polls on this site.
fa: مشاهده فهرست نظرسنجی‌های این سایت.

en: Poll settings
fa: تنظیمات نظرسنجی

en: You must fill in at least two choices.
fa: شما باید دست کم دو انتخاب را پر کنید.

en: open
fa: باز

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
fa: این جدول تمامی آرا ثبت شده این نظرسنجی را لیست می‌کند. اگر کاربران ناشناس مجاز به رای دادن باشند، با IP address کامپیوتری که برای رای دادن به کاربرده‌اند شناسایی خواهند شد.

en: Visitor
fa: بازدید کننده

en: View the current poll results.
fa: مشاهده نتایج نظرسنجی‌ کنونی.

en: vote on polls
fa: رای دادن به نظر سنجی

en: cancel own vote
fa: باطل کردن رای خود

en: Syndicate
fa: همزمان‌کردن

en: Syndicate content
fa: همزمانی محتوا

en: Blogs
fa: وب‌نوشت‌ها

en: Books
fa: کتاب‌ها

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
fa: به نظر می‌رسد دریافت خوراک از %site به علت خطای "%error" در خط %line قطع شده باشد.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
fa: به نظر می‌رسد دریافت خوراک از %site به سبب خطای "%error" در خط %line قطع شده باشد.

en: Forums
fa: انجمن‌ها

en: administer filters
fa: مدیریت فیلترها

en: view revisions
fa: مشاهده‌ی ویرایش‌ها

en: Revisions for %title
fa: ویرایش‌های %title

en: !date by !username
fa: !date توسط !username

en: revert
fa: برگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: current revision
fa: ویرایش فعلی

en: The specified passwords do not match.
fa: گذرواژه مشخص شده مطابقت ندارد.

en: Track
fa: پیگیری

en: No forums defined
fa: هیچ انجمنی تعریف نشده‌است

en: This topic has been moved
fa: این موضوع منتقل شده‌است

en: User management
fa: مدیریت کاربر

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Your vote was recorded.
fa: رای شما ثبت شد.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
fa: به سایت شما اجازه می دهد از موضوعات مختلف در قالب سوالات چند گزینه ای رای اخذ نماید.

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
fa: گذرواژه شما و دستورات بیشتر به نشانی پست الکترونیک تان ارسال شد.

en: Length of trimmed posts
fa: طول محتوای پیرایش شده

en: 200 characters
fa: ۲۰۰ کاراکتر

en: 400 characters
fa: ۴۰۰ کاراکتر

en: 600 characters
fa: ۶۰۰ کاراکتر

en: 800 characters
fa: ۸۰۰ کاراکتر

en: 1000 characters
fa: ۱۰۰۰ کاراکتر

en: 1200 characters
fa: ۱۲۰۰ کاراکتر

en: 1400 characters
fa: ۱۴۰۰ کاراکتر

en: 1600 characters
fa: ۱۶۰۰ کاراکتر

en: 1800 characters
fa: ۱۸۰۰ کاراکتر

en: 2000 characters
fa: ۲۰۰۰ کاراکتر

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
fa: حداکثر تعداد حروفی که در نسخه پیرایش شده محتوا استفاده می‌شود. دروپال از این تنظیمات برای تعیین اینکه کجا باید محتوای بلند پیرایش گردند استفاده می‌کند. نسخه پیرایش شده هنگامی که محتوا در صفحه اصلی، خواراک و غیره نمایش داده می‌شود به عنوان نوعی خلاصه به کار می‌رود. برای غیر فعال نمودن خلاصه، این گزینه را برروی «نامحدود» تنظیم کنید. توجه داشته باشید این تنظیمات فقط برروی محتوا جدید و به‌روز شده اثر می‌گذارد و بر روی خلاصه‌های موجود اثری نخواهد داشت.

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: File settings
fa: تنظیمات پرونده

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
fa: پسوند های پیش فرضی که کاربران مجاز به آپلود آنها هستند. پسوندها را با فاصله از هم جدا کنید و قبل از آنها نقطه نگذارید.

en: Default maximum file size per upload
fa: بیشترین اندازه پرونده پیش‌فرض به ازای هر بار بارگزاری

en: MB
fa: مگابایت

en: Default total file size per user
fa: اندازه پیش‌فرض مجموع پرونده‌ها به ازای هر کاربر

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
fa: تنظیمات php شما حداکثر حجم فایل قابل بارگذاری را محدود به %size کرده است.

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: The description displayed when hovering over a menu item.
fa: توضیحاتی که وقتی موس بر روی یک قلم منو قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.

en: XML feed
fa: فید XML

en: Color scheme
fa: رنگ‌بندی

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
fa: <a href="@link" title="@title">ادامه</a>

en: Redirect to URL
fa: تغییر مسیر به آدرس

en: details
fa: جزئیات

en: <Hidden>
fa: <مخفی>

en: Revision of %title from %date
fa: ویرایش %title از %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
fa: نام کاربریِ کاربری که می‌خواهید مالکیت را به او منتصب کنید.

en: Please enter a valid username.
fa: لطفا یک نام کاربری معتبر وارد کنید.

en: Manage the actions defined for your site.
fa: کنش‌های تعریف شده برای سایت خود را اداره کنید.

en: Delete action
fa: حذف کنش

en: Actions available to Drupal:
fa: کنش‌های در دسترس دروپال:

en: The action has been successfully saved.
fa: کنش با موفقیت ذخیره شد.

en: Deleted action %aid (%action)
fa: کنش %aid (%action) حذف شد

en: Action '%action' added.
fa: کنش '%action' اضافه شد.

en: Remove orphaned actions
fa: حذف کنش‌های جدا افتاده

en: Themes
fa: پوسته ها

en: JPEG quality
fa: کيفيت JPEG

en: administer nodes
fa: مدیریت گره‌ها

en: administer comments
fa: مدیریت نظرات

en: Delete comments
fa: حذف نظرات

en: not published
fa: منتشر نشده

en: by
fa: توسط

en: The comments have been deleted.
fa: نظرات حذف شدند.

en: Published comments
fa: نظرات منتشر شده

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
fa: نظر شما در صف ارزیابی توسط مدیران قرار گرفت و پس از موافقت منتشر خواهد شد.

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Protected
fa: حفاظت شده

en: Comment settings
fa: تنظیمات نظرات

en: Hits
fa: بازدیدها

en: not sticky
fa: غیر چسبناک

en: sticky
fa: چسبناک

en: not promoted
fa: ترفیع داده نشده

en: promoted
fa: ترفیع داده شده

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Read only
fa: فقط خواندنی

en: Contact settings
fa: تنظیمات تماس

en: Reset password
fa: بازنشانی گذرواژه

en: Processing
fa: پردازش

en: Finished
fa: تمام شد

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Line break converter
fa: مبدل تجزیه خط

en: Temporary directory
fa: پوشه موقت

en: date
fa: تاریخ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fa: خطای بارگذاری فایل. فایل بارگذاری شده نمی‌تواند منتقل شود.

en: Site configuration
fa: پیکربندی سایت

en: The specified date is invalid.
fa: تاریخ تعیین شده نامعتبر است.

en: Choice @n
fa: گزینه @n

en: Password strength:
fa: استحکام گذرواژه

en: Passwords match:
fa: مطابقت گذرواژه‌ها:

en: Slogan
fa: شعار

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Not translated
fa: ترجمه نشده

en: is
fa: است

en: Approval queue
fa: صف تایید

en: Display on separate page
fa: نمایش در صفحه ای مجزا

en: Location of comment submission form
fa: موقعیت فرم ارسال نظر

en: Go to first page
fa: رفتن به صفحه اول

en: Go to last page
fa: رفتن به صفحه اخر

en: Go to page @number
fa: رفتن به صفحه @number

en: Go to previous forum topic
fa: رفتن به موضوع انجمن قبلی

en: Go to next forum topic
fa: رفتن به موضوع انجمن بعدی

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که می‌خواهید جستجو گردد را وارد نمایید.

en: Underlined
fa: زیرخط دار

en: No primary links
fa: پیوندهای اولیه وجود ندارد

en: Source for the primary links
fa: منبع پیوندهای اولیه

en: Select what should be displayed as the primary links.
fa: آنچه باید به عنوان پیوندهای اولیه نمایش داده شود را انتخاب کنید.

en: No secondary links
fa: پیوندهای ثانویه وجود ندارد

en: Source for the secondary links
fa: منبع پیوندهای ثانویه

en: No content types available.
fa: هیچ یک از انواع محتوا در دسترس نیست.

en: Role specific visibility settings
fa: تنظیمات قابلیت دید ویژه نقش‌ها

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
fa: اقلامی که فعال نباشند در هیچ منویی ظاهر نخواهد شد.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
fa: نام منو جدید خود را وارد. به خاطر داشته باشتید بلوک جدید ایجاد شده را در <a href="@blocks">صفحه مدیریت بلوک</a> فعال کنید.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
fa: برای بازآرایی اقلام منو بارفتن به قسمت زیرین ستون <em>منو</em> آن را گرفته و به محل جدید در لیست (یا گروه) کشیده و رها کنید. (گرفتن دستگیره با کلیک و نگهداشتن موس هنگامی که برروی نشانه هستیم امکان پذیر است.) به یاد داشته باشید تا زمانیکه برروی «ذخیره پیکربندی» در انتهای صفحه کلیک نکنید تغییرات ذخیره نخواهند شد.

en: List menus
fa: فهرست منوها

en: Customize menu
fa: سفارشی سازی منو

en: List items
fa: فهرست اقلام

en: Language switcher
fa: تغییر زبان

en: English name
fa: نام انگلیسی

en: Native name
fa: نام محلی

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Form name
fa: نام فرم

en: Save field
fa: ذخیره فیلد

en: Blocks
fa: بلوک ها

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
fa: محتوای بلوکی که در نوارهای کناری سایت شما یا نواحی دیگر نشان داده می شوند را پیکربندی کنید.

en: Delete block
fa: حذف بلوک

en: Save blocks
fa: ذخیره بلوک ها

en: The block settings have been updated.
fa: تنظیمات بلوک به‌روز شد.

en: Block specific settings
fa: تنظیمات خاص بلوک

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
fa: عنوان پیش‌فرض بلوک را رونویسی کنید. از <em>&lt;none&gt;</em> برای عدم نمایش عنوان استفاده کنید، یا برای استفاده از عنوان پیش‌فرض آنرا خالی بگذارید.

en: '%name' block
fa: بلوک '%name'

en: User specific visibility settings
fa: تنظیمات نمایش مخصوص کاربر

en: Custom visibility settings
fa: تنظیمات نمایش سفارشی

en: Users cannot control whether or not they see this block.
fa: کاربران این بلوک را در هر صورت ببینند.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
fa: به صورت پیش‌فرض بلوک را نشان بده ولی به کاربران خاص اجازه بده تا آنرا پنهان کنند.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
fa: به صورت پیش‌فرض بلوک را پنهان کن ولی به کاربران خاص اجازه بده تا آنرا نشان دهند.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
fa: به کاربران خاص اجازه بده تا بتوانند قابلیت دید این بلوک را در تنظیمات حسابشان سفارشی کنند.

en: Show block for specific roles
fa: بلوک را برای نقش‌های خاص نشان بده

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
fa: این بلوک را برای نقش(های) انتخاب شده نمایش بده. اگر نقشی انتخاب نکنید، بلوک برای همه کاربران نمایش داده خواهد شد.

en: Page specific visibility settings
fa: تنظیمات قابلیت دید ویژه صفحه

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.

en: Show block on specific pages
fa: بلوک را در صفحات خاص نمایش بده

en: Save block
fa: ذخیره‌ی بلاک

en: Please ensure that each block description is unique.
fa: لطفا از منحصر به فرد بودن توضیحات هر بلوک مطمئن شوید.

en: The block configuration has been saved.
fa: پیکربندی بلوک ذخیره شد.

en: The block has been created.
fa: بلوک ایجاد شد

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
fa: مختصر توضیحاتی در مورد بلوک شما.که در<a href="@overview">صفحه بازنگری بلوک</a> استفاده میشود.

en: Block body
fa: بدنه بلاک

en: The content of the block as shown to the user.
fa: محتوای بلوک همانگونه که به کاربر نشان داده می‌شود.

en: Block configuration
fa: پیکربندی بلوک

en: administer blocks
fa: مدیریت بلوک‌ها

en: use PHP for block visibility
fa: استفاده از PHP برای نمایش بلوک

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
fa: بسته‌هایی که در اطراف محتوای اصلی نمایش داده می‌شوند را کنترل می‌کند.

en: Core - required
fa: هسته - لازم

en: Menus
fa: منوها

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
fa: منوهای پیمایش، پیوندهای اولیه و پیوندهای ثانویه سایت خود و همچنین تغییر نام و تجدید سازمان عناصر منو را کنترل کنید.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید منوی %item را به مقدار پیش‌فرض باز نشانی کنید؟

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
fa: تمام سفارشی سازی‌ها از بین خواهد رفت. این عمل غیرقابل بازگشت است.

en: The menu item was reset to its default settings.
fa: آیتم منو به حالت تنظیمات پیش‌فرضش بازنشانی شد.

en: administer menu
fa: مدیریت منو

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
fa: به مدیران سایت اجازه سفارشی سازی منوی پیمایش را می دهد.

en: edit vocabulary
fa: ویرایش واژگان

en: Created new vocabulary %name.
fa: واژگان جدید %name ایجاد شد.

en: Updated vocabulary %name.
fa: واژگان %name به روز شد.

en: Above
fa: بالا

en: Default time zone
fa: منطقه زمانی پیش فرض

en: Manage fields
fa: مدیریت فیلدها

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روز رسانی با خطا مواجه شد.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fa[0]: ۱ آیتم با موفقیت پردازش‌شد:
fa[1]: @count آیتم با موفقیت پردازش‌شد:

en: Decimal
fa: اعشاری

en: Float
fa: شناور

en: Precision
fa: درستی

en: Defines numeric field types.
fa: تعریف انواع فیلد عددی

en: Theme-engine-specific settings
fa: تنظیمات مخصوص-موتور-تم

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: @module module
fa: افزونه @module

en: incompatible
fa: ناسازگار

en: Incompatible with this version of Drupal core
fa: ناسازگار با این نسخه از هسته دروپال

en: Incompatible with this version of PHP
fa: ناسازگار با این نسخه از PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
fa: این ماژول به PHP نسخه @php_required نیاز دارد و با PHP نسخه !php_version ناسازگار است.

en: My blog
fa: وب‌نوشت من

en: Input formats
fa: قالب های ورودی

en: Anonymous commenting
fa: نظر دادن ناشناس

en: Anonymous posters may not enter their contact information
fa: نظر دهنده‌های ناشناس امکان وارد کردن اطلاعات تماس نداشته باشند.

en: Anonymous posters may leave their contact information
fa: نظر دهنده‌های ناشناس امکان دادن اطلاعات تماس داشته باشند.

en: Anonymous posters must leave their contact information
fa: نظر دهنده‌های ناشناس  باید اطلاعات تماس بدهند.

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
fa: این گزینه هنگامی که کاربران ناشناس در <a href="@url">صفحه مجوزها</a> مجوز ارسال نظر را داشته باشند فعال می‌شود.

en: Display below post or comments
fa: نمایش در زیر محتوا و نظرات

en: Default comment setting
fa: تنظیمات پیش‌فرض نظرات

en: Read/Write
fa: خواندن/نوشتن

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
fa: کاربران دارای مجوز <em>مدیریت نظرات</em> می‌توانند این تنظیمات را رونویسی کنند.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
fa: محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

en: parent
fa: والد

en: Flat list - collapsed
fa: لیست ساده - جمع

en: Flat list - expanded
fa: لیست ساده - باز

en: Threaded list - collapsed
fa: لیست موضوعی - جمع

en: Threaded list - expanded
fa: لیست موضوعی - باز

en: Date - newest first
fa: تاریخ - ابتدا جدیدترین

en: Date - oldest first
fa: تاریخ - ابتدا قدیمی ترین

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: ۱ نظر
fa[1]: @count نظر

en: 1 new comment | @count new comments
fa[0]: ۱ دیدگاه جدید
fa[1]: @count دیدگاه جدید

en: access comments
fa: دسترسی به دیدگاه‌ها

en: post comments
fa: ارسال نظرات

en: post comments without approval
fa: ارسال دیدگاهها بدون تایید

en: Save content type
fa: ذخیره نوع محتوا

en: Show descriptions
fa: نمایش توضیحات

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Language code
fa: کد زبان

en: Blue
fa: آبی

en: debug
fa: اشکال زدایى

en: file system
fa: سیستم فایل

en: Escape all tags
fa: گریز از همه تگ‌ها

en: Strip disallowed tags
fa: پاک کردن تگ‌های غیر مجاز

en: input formats
fa: قالب های ورودی

en: There are no menu items yet.
fa: هنوز هیچ یک از اقلام منو ایجاد نشده است.

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
fa: متن پیوند مطابق با این قلم که باید در منو ظاهر شود.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
fa: حداکثر عمقی که یک آیتم و کلیه زیر مجموعه اش دارد به !maxdepth محدود شده است. در صورتی که تعداد لایه های رسیدن به یک آیتم از این تعداد تجاوز نماید ممکن است برخی گزینه های منو در دسترس نباشند.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
fa: سیستم منو فقط مسیرهای سیستم را نگهداری می‌کند، اما از نشانی مستعار برای نمایش استفاده می‌کند. %link_path به صورت %normal_path ذخیره شده‌است.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fa: مسیر @link_path غیر معتبر است یا شما به آن دسترسی ندارید.

en: There was an error saving the menu link.
fa: هنگام ذخیره پیوند منو خطایی رخ داد.

en: Menu name
fa: نام منو

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین برای این منو. این متن برای ایجاد نشانی صفحه <em>مرور منو</em> برای این منو به کار می‌رود نام فقط باید شامل حروف کوچک، اعداد و خط تیره(-) باشد و نام باید منحصر به فرد باشد.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید منو سفارشی %title را حذف کنید؟

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
fa: نام منو فقط می‌تواند حروف کوچک، اعداد و خط تیره(-) باشد.

en: The menu already exists.
fa: منو درحال حاضر وجود دارد.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
fa[0]: <strong>هشدار:</strong> در حال حاضر 1 قلم منو در %title وجود دارد که حذف خواهد شد (اقلام تعریف شده توسط سیستم باز نشانی خواهند شد).
fa[1]: <strong>هشدار:</strong>در حال حاضر @count قلم منو در %title وجود دارند که حذف خواهند شد (اقلام تعریف شده توسط سیستم باز نشانی خواهند شد).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
fa[0]: نام منو نمی‌تواند بیش از یک حرف باشد
fa[1]: نام منو نمی‌تواند بیش از @count حرف باشد.

en: Enter the title and path for your new menu item.
fa: عنوان و مسیر قلم جدید منوی خود را وارد کنید.

en: Profiles
fa: پروفایل ها

en: Edit container
fa: ویرایش نگهدارنده

en: Last visit
fa: آخرین بازدید

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
fa: برای ارسال دیدگاه <a href="@login">وارد</a>  شوید.

en: Reply
fa: پاسخ

en: Hot topic threshold
fa: آستانه موضوع داغ

en: Topics per page
fa: موضوع به ازای صفحه

en: Posts - most active first
fa: ارسال ها - ابتدا فعال ترین ها

en: Posts - least active first
fa: ارسال ها - ابتدا غیرفعال ترین ها

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
fa: شما باید حداقل یک کلمه کلیدی مثبت با حداقل طول @count حرف و بیشتر بدهید.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید که می‌خواهید از ویرایش %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید ویرایشی از %revision-date را حذف کنید؟

en: revert revisions
fa: برگرداندن ویرایش‌ها

en: KB
fa: کیلو بایت

en: New forum topics
fa: موضوعات جدید انجمن

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision حذف شد.

en: Page not found
fa: صفحه‌ی مورد نظر پيدا نشد

en: Language neutral
fa: زبان بی طرف

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
fa: ماژول راهنما یک دستورالعمل برای پیکربندی <a href="@drupal">دروپال</a> و ماژول‌های آن را وابسته به موقعیت برای شما فراهم می‌کند. بخش تکمیلی و گسترده راهنما در <a href="@handbook">کتابچه راهنمای آنلاین دروپال</a> برای استفاده در دسترس شما است. کتابچه راهنمای آنلاین شامل اطلاعات به‌روزتر با حواشی و نظرات مفید کاربران و مشارکت آنها در آن است و به عنوان مرجع قطعی همه مستندات دروپال به ارائه خدمات می‌پردازد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@help">ماژول راهنما</a> را ببینید.

en: Preview trimmed version
fa: پیش نمایش نسخه پیرایش شده

en: Preview full version
fa: پیش نمایش نسخه کامل

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
fa: بدنه @type شما خیلی کوتاه است. شما حداقل به %words کلمه نیاز دارید.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
fa: این محتوا توسط کاربر دیگری ویرایش شده‌است. تغییرات نمی‌تواند ذخیره گردد.

en: info
fa: اطلاع

en: OpenID Login
fa: ورود با شناسه OpenID

en: Delete OpenID
fa: حذف شناسه OpenID

en: Log in using OpenID
fa: ورود با OpenID

en: Cancel OpenID login
fa: لغو ورود با OpenID

en: What is OpenID?
fa: OpenID چیست؟

en: OpenID login failed.
fa: ورود با شناسه OpenID شکست خورد.

en: OpenID login cancelled.
fa: ورود با شناسه OpenID لغو شد.

en: Successfully added %identity
fa: %identity با موفقیت افزوده شد

en: Add an OpenID
fa: افزودن یک شناسه OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
fa: این شناسه OpenID از قبل در این سایت استفاده شده است.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
fa: آیا برای حذف شناسه OpenID  %authname برای کاربر %user اطمینان دارید؟

en: OpenID deleted.
fa: شناسه OpenID حذف شد.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
fa: متاسفیم، این شناسه OpenID معتبر نیست. لطفا مطمئن شوید شناسه خود را صحیح نوشته اید.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
fa: شما می‌بایست آدرس پست الکترونیکی این حساب را قبل از ورود با شناسه OpenID تایید کنید.

en: « first
fa: « اولین

en: last »
fa: اخرین »

en: The directory %directory does not exist.
fa: پوشه %directory وجود ندارد.

en: The directory %directory is not writable
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست، زیرا مجوزهای صحیح را ندارد.

en: Rearrange
fa: بازآرایی

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
fa: اگر فعال باشد، دروپال عبارت rel="nofollow" به تمامی پیوندها اضافه خواهد نمود تا تاثیرگذاری پیوندهای مزاحم را کاهش دهد. توجه: این کار همچنین تمامی پیوندهای معتبر را از اینکه توسط موتورهای جستجو رهگیری شوند منع می‌کند، لذا این امر هنگامی که برای کاربران ناشناس فعال باشد بیشتر اثربخش است.

en: Show only items where
fa: فقط اقلامی را نشان بده که

en: No comments available.
fa: هیچ نظری در دسترس نیست.

en: 1 user | @count users
fa[0]: ۱ کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: Primary links
fa: پیوندهای اولیه

en: Rebuild permissions
fa: بازسازی مجوزها

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: Error saving user account.
fa: خطا در ذخیره سازی حساب کاربری

en: You must specify a valid role name.
fa: شما باید یک نام معتبر برای نقش معین کنید.

en: The role has been added.
fa: نقش اضافه شد.

en: - Please choose -
fa: - لطفا انتخاب کنید -

en: - None selected -
fa: - هیچ انتخابی نشده-

en: Discard items older than
fa: پاک کردن اقلام قدیمی‌تر از

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
fa: مدت زمانی که اقلام خوراک تا قبل از پاک شدن نگهداری می‌شوند. (پیکربندی صحیح <a href="@cron">سیستم کنترل انجام وظیفه خودکار(Cron)</a> ضروری است.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
fa: تعداد اقلامی که در صفحات خوراک و خلاصه دسته‌بندی نشان داده می‌شوند.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
fa: @site_name - خوراک‌های گردآوری شده در دسته‌بندی @title

en: @site_name - aggregated feeds
fa: @site_name - خوراک‌های گردآوری شده

en: @site_name aggregator
fa: گردآورنده @site_name

en: !title feed
fa: خوراک !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
fa: گردآورنده یک سیستم قدرتمند خبرخوان است که تازه‌ترین محتوا را از خوراک‌های مبتنی بر RSS, RDF, Atom در وب جمع‌آوری می‌کند. هزارن سایت (بویژه سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها) آخرین مطالب ارسالی و سرفصل‌های خود را براساس فرمت‌های استاندارد مبتنی بر XML منتشر می‌کنند. فرمت‌های پشتیبانی شده توسط گردآورنده شامل <a href="@rss">RSS</a>، <a href="@rdf">RDF</a>، و <a href="@atom">Atom</a> هستند.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
fa: خوراک‌ها شامل اقلام خوراک یا اخبار اختصاصی هستند که توسط سایت ارائه دهنده منتشر می‌شوند. خوراک‌ها می‌توانند در گروه‌هایی عموماً بر اساس موضوع دسته‌بندی شوند. کاربران می‌توانند اقلام خوراک را در <a href="@aggregator">نمایش اصلی گردآورنده</a> یا <a href="@aggregator-sources">منبع‌شان</a> مشاهده کنند. مدیران سایت می‌توانند <a href="@feededit">خوراک‌ها را حذف، اضافه یا ویرایش</a> کنند و تنظیم کنند چند وقت یکبار خوراک‌ها برای وجود موارد تازه بررسی شوند. تازه‌ترین اخبار یک دسته‌بندی می‌توانند از طریق <a href="@admin-block">مدیریت بلوک‌ها</a> به صورت یک بلوک نمایش داده شود. یک <a href="@aggregator-opml">ماشین مفسر فایل OPML</a> برای تمامی خوراک‌ها در دسترس شما است. ضمناً تنظیمات صحیح <a href="@cron">سیستم کنترل انجام وظیفه خودکار(Cron)</a> لازم است.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@aggregator">ماژول گردآورنده</a> را ببینید.

en: Aggregator
fa: گردآورنده

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
fa: به نظر می‌رسد دریافت خوراک از %site به سبب خطای "%error" قطع شده باشد.

en: There is no new syndicated content from %site.
fa: محتوای جمع‌آوری شده جدیدی از %site وجود ندارد.

en: There is new syndicated content from %site.
fa: محتوای جمع‌آوری شده جدیدی از %site وجود دارد.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
fa: به نظر می‌رسد دریافت خوراک از %site به علت خطای "%error" قطع شده باشد.

en: Feed aggregator
fa: گردآورنده خوراک

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
fa: محتوای خوراک‌های RSS، RDF و Atom را گردآوری می‌کند.

en: Alias
fa: نام مستعار

en: The content type %name has been deleted.
fa: نوع محتوای %name حذف شد.

en: Deleted content type %name.
fa: نوع محتوای %name حذف شد.

en: Enter your keywords
fa: کلمات کلیدی خود را وارد کنید

en: Clean URLs
fa: URL های تمیز

en: My account
fa: حساب من

en: Number of topics
fa: تعداد موضوعات

en: Active forum topics
fa: موضوعات فعال انجمن

en: Read the latest forum topics.
fa: خواندن آخرین موضوعات انجمن.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
fa: کتابخانه GD مخصوص PHP گم شده یا قدیمی شده است. <a href="@url">مستندات تصویر در PHP</a> را برای چگونگی اصلاح آن بررسی کنید.

en: GD library
fa: کتابخانه GD

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
fa: مدت زمان بین به روزرسانی خوراک ها. (نیاز به تنظیم صحیح <a href="@cron">وظیفه نگهداری و تعمیر cron</a> دارد.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
fa: اقلام خوراک جدید به صورت خودکار وارد دسته‌بندی‌های انتخاب شده می‌شوند.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
fa: نشانی %url معتبر نیست؛ لطفا یک نشانی معتبر و کامل مانند: http://www.example.com/feed.xml وارد کنید.

en: Book navigation
fa: پیمایش کتاب

en: !a comments per page
fa: !a نظر به ازای هر صفحه

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: 1 min | @count min
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 sec | @count sec
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Edit comment
fa: ویرایش نظر

en: Promote to front page
fa: نمایش بر روی صفحه اصلی

en: Print
fa: چاپ

en: The file could not be created.
fa: فایل نمی‌تواند ایجاد شود.

en: authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Unsupported release
fa: انتشار پشتیبانی نشده

en: New release(s) available for !site_name
fa: انتشار(های) جدیدی برای !site_name در دسترس است

en: No available releases found
fa: هیچ انتشار قابل دسترسی پیدا نشد

en: Release revoked
fa: انتشار ابطال شده‌است

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
fa: نسخه نصب شده کنونی ابطال شده‌است و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیر فعال نمودن هرآنچه شامل این پروژه است یا به‌روز رسانی آن بسیار ارجحیت دارد!

en: Release not supported
fa: انتشار پشتیبانی نمی‌شود

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
fa: نسخه نصب شده کنونی پشتیبانی نمی‌شود و دیگر برای دریافت در دسترس نیست. غیر فعال نمودن هرآنچه شامل این پروژه است یا به‌روز رسانی آن بسیار ارجحیت دارد!

en: The selected file %name could not be uploaded.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند بارگذاری شود.

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
fa: خطای تعیین اعتبار، لطفا دوباره تلاش کنید. در صورت بروز مجدد خطا، با مدیر سایت تماس بگیرید.

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
fa: انجمن‌ها و سلسله مراتب آنها انجمن را کنترل کنید و تنظیمات آنها را تغییر دهید.

en: Edit forum
fa: ویرایش انجمن

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
fa: این واژگان مختص انجمن است. برخی از امکانات واژگان عادی حذف شده‌است.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
fa: %forum فقط یک نگهدارنده انجمن است. لطفا یکی از انجمن‌های زیر آنرا انتخاب کنید.

en: Leave shadow copy
fa: رونوشت را باقی بگذار

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
fa: اگر این موضوع را جابه می‌کنید، می‌توانید یک پیوند در انجمن قبلی به انجمن جدید بگذارید.

en: Container name
fa: نام نگهدارنده

en: forum container
fa: نگهدارنده انجمن

en: Created new @type %term.
fa: %term @type جدید ساخته شد.

en: The @type %term has been updated.
fa: %term @type به‌روز شد.

en: @time ago<br />by !author
fa: @time قبل <br />توسط !author

en: create forum topics
fa: ایجاد موضوعات انجمن

en: edit own forum topics
fa: ویرایش موضوعات انجمن خود

en: administer forums
fa: مدیریت انجمن‌ها

en: Add new field
fa: افزودن فیلد جدید

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Only in the category(s)
fa: تنها در دسته‌بندی‌(های)

en: Only of the type(s)
fa: تنها از نوع(انواع) محتوای

en: Content ranking
fa: رتبه‌بندی محتوا

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
fa: اعداد زیر خصوصیاتی از محتوا را که باید در هنگام مرتب نمودن نتایج جستجو مورد توجه قرار بگیرند کنترل می‌کنند. اعداد بزرگ‌تر به معنای اعتبار بیشتر و صفر به معنای عدم لحاظ خصوصیت است. تغییر این اعداد نیاز به بازسازی ایندکس ندارد و تغییرات بلافاصله اعمال خواهند شد.

en: Keyword relevance
fa: ارتباط کلمه کلیدی

en: Recently posted
fa: ارسال های اخیر

en: Number of comments
fa: تعداد نظرات

en: Number of views
fa: تعداد مشاهدات

en: Factor
fa: عامل

en: Hide descriptions
fa: مخفی کردن توضیحات

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند بارگذاری شود، زیرا مقصد %directory به درستی پیکربندی نشده‌است.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا فایلی با این نام وجود ندارد. لطفا بررسی کنید که نام فایل را درست وارد نموده باشید.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود، زیرا فایلی با این نام درحال حاضر در مقصد وجود دارد.

en: The selected file %file could not be copied.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند کپی شود.

en: The removal of the original file %file has failed.
fa: حذف فایل اصلی %file ناموفق بود.

en: Color set
fa: مجموعه رنگ

en: Database host
fa: میزبان پایگاه داده

en: Maximum link text length
fa: بیشترین طول متن پیوند

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
fa: آدرس‌های بزرگتر از این برای جلوگیری از رشته‌های طولانی که باعث شکسته شدن قالب‌بندی می‌گردند بریده خواهند شد. پیوند برجای خواهد ماند؛ فقط بخش متن پیوند بریده خواهد شد.

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
fa: اگر تعداد فیلدهای فوق کافی نیست، برای افزودن انتخاب‌های بیشتر اینجا کلیک کنید.

en: Toggle display
fa: تغییر وضعیت نمایش

en: Configuration file
fa: فایل پیکربندی

en: Install profile
fa: نصب پروفایل

en: %percentage of the site has been indexed.
fa: %percentage سایت شاخص گذاری شده است.

en: Web server
fa: وب سرور

en: Error reporting
fa: گزارش خطا

en: The content access permissions have been rebuilt.
fa: مجوزهای دسترسی محتوا بازسازی شد.

en: sort by @s
fa: مرتب کردن بر اساس @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fa: متاسفانه، نام کاربری یا گذرواژه قابل شناسایی نیست. <a href="@password">آیا شما گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟</a>

en: and
fa: و

en: where
fa: جایی که

en: URL filter
fa: فیلتر URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
fa: لطفا یک نظر یا بیشتر را برای اعمال به‌روز رسانی انتخاب کنید.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
fa: سرریزی پشته: فراخوانی خیلی زیاد actions_do(). برای پیشگیری از فراخوانی  نامحدود، متوقف شد.

en: Action %action saved.
fa: کنش %action ذخیره شد.

en: Action %action created.
fa: کنش '%action' ایجاد شد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@trigger">ماژول راه‌انداز</a> را ببینید.

en: Manage actions
fa: مدیریت کنش‌ها

en: Configure an advanced action
fa: پیکربندی ی عمل پیشرفته

en: Delete an action.
fa: حذف یک عمل .

en: Remove orphans
fa: حذف جدا افتاده‌ها

en: Triggers
fa: راه انداز ها

en: Action type
fa: نوع کنش

en: Are you sure you want to delete the action %action?
fa: آیا از حذف عمل %action اطمینان دارید؟

en: Action %action was deleted
fa: عمل %action حذف شد

en: Deleted orphaned action (%action).
fa: کنش رهاشده (%action) حذف  شد.

en: When either saving a new post or updating an existing post
fa: هنگام ذخیره محتوای جدید یا به‌روز رسانی یک محتوای موجود

en: After saving a new post
fa: بعد از ذخیره محتوای جدید

en: After saving an updated post
fa: بعد از ذخیره محتوای به‌روز شده

en: After deleting a post
fa: بعد از حذف یک ارسال

en: When content is viewed by an authenticated user
fa: هنگامی که محتوا توسط یک کاربر شناخته شده مشاهده می‌شود

en: Publish post
fa: انتشار مطلب

en: Unpublish post
fa: عدم انتشار مطلب

en: Make post sticky
fa: ارتقای محتوا به سرمطلبی

en: Make post unsticky
fa: تنزل محتوا از سرمطلبی

en: Promote post to front page
fa: ارسال مطلب به صفحه اول

en: Remove post from front page
fa: حذف مطلب از صفحه اول

en: Change the author of a post
fa: تغییر نویسنده مطلب

en: Save post
fa: ذخیره مطلب

en: Unpublish post containing keyword(s)
fa: عدم انتشار محتوا شامل کلمه(ها)ی کلیدی

en: Display a message to the user
fa: نمایش یک پیام به کاربر

en: Unpublish comment
fa: عدم انتشار نظر

en: Unpublish comment containing keyword(s)
fa: عدم انتشار دیدگاه شامل کلمه(های) کلیدی

en: Block current user
fa: مسدود کردن کاربر فعلی

en: Set @type %title to published.
fa: تنظیم @type %title به منتشر شده.

en: Set @type %title to unpublished.
fa: تنظیم @type %title به منتشر نشده.

en: Set @type %title to sticky.
fa: تنظیم @type %title به چسبناک .

en: Set @type %title to unsticky.
fa: تنظیم @type %title به غیرچسبناک .

en: Promoted @type %title to front page.
fa: نمایش @type %title در صفحه اول.

en: Removed @type %title from front page.
fa: حذف @type %title از صفحه اول.

en: Saved @type %title
fa: @type %title ذخیره شد

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
fa: مالک @type %title به %name تغییر یافت.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
fa: اگر محتوای شامل هریک از عبارات فوق باشد منتشر نخواهد شد. از لیستی با کاما از هم جدا شده استفاده کنید. به طور مثال: خنده‌دار, افتضاح, شرکت. توجه کنید که نسبت به کوچک و بزرگ بودن حروف حساس است.

en: After saving a new comment
fa: بعد از ذخیره یک نظر جدید

en: After saving an updated comment
fa: پس از ذخیره یک نظر به‌روز شده

en: After deleting a comment
fa: پس از حذف یک نظر

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
fa: زمانی که یک نظر توسط کاربری شناخته شده مشاهده می‌شود

en: Unpublished comment %subject.
fa: دیدگاه منتشر نشده‌ی %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
fa: نظر اگر شامل هر یک از عبارات فوق باشد منتشر نخواهد شد. از لیستی با کاما از هم جدا شده برای اینکار استفاده کنید. به طور مثال: خنده‌دار, افتضاح, شرکت. توجه کنید که به کوچک و بزرگ بودن حروف حساس است.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
fa: امکان راه‌اندازی کنش‌ها را در رویدادهای سیستم را می‌دهد؛ مانند وقتی که محتوایی ایجاد می‌شود.

en: Enables the categorization of content.
fa: امکان دسته‌بندی محتوا را فراهم می‌کند.

en: Path prefix
fa: پیشوند مسیر

en: Delete contact
fa: حذف تماس

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
fa: مثال: 'webmaster@example.com' یا 'sales@example.com,support@example.com'. برای اینکه چند آدرس را به عنوان گیرنده مشخص نمایید، آنها را با کاما (,) از هم جدا نمایید.

en: Auto-reply
fa: پاسخ خودکار

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
fa: پاسخ خودکار اختیاری. اگر تمایل ندارید پاسخی خودکار به کاربر ارسال شود، آنرا خالی بگذارید.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
fa: %recipient یک نشانی پست الکترونیک غیر معتبر است.

en: Additional information
fa: اطلاعات اضافی

en: You can leave a message using the contact form below.
fa: شما می‌توانید با استفاده از فرم تماس زیر یک پیغام بگذارید.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
fa: حداکثر تعداد تماسی که یک کاربر در طول یک ساعت می‌تواند بفرستد.

en: Contact form: category %category added.
fa: فرم تماس: دسته‌بندی %category اضافه شد.

en: Contact form: category %category updated.
fa: فرم تماس: دسته‌بندی %category به‌روز شد.

en: Up to date translation
fa: ترجمه به‌روز

en: Outdated translation
fa: ترجمه منسوخ

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
fa: <em>و</em> <strong>%a</strong> آنها <strong>%b</strong> است

en: Some required modules must be enabled
fa: بعضی از ماژول‌های مورد نیاز باید فعال شوند

en: administer site configuration
fa: مدیریت پیکربندی سایت

en: Translate
fa: ترجمه

en: File to import not found.
fa: فایلی برای ورود پیدا نشد.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
fa: ورود ترجمه با شکست مواجه شد، چرا که فایل %filename نمی‌تواند خوانده شود.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
fa: فابل ترجمه %filename شامل یک خطا است: "msgstr" انتظار می‌رفت ولی در خط %line پیدا نشد.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
fa: فایل ترجمه %filename یک خطا دارد: "msgid_plural" مورد نظر بود اما در خط %line یافت نشد.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
fa: فایل ترجمه %filename یک خطای دستوری در خط %line دارد.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
fa: فایل ترجمه %filename یک خطا دارد: "msgid" در خط %line موردنظر نیست.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
fa: فابل ترجمه %filename شامل یک خطا است: وجود "msgstr[]" در خط %line غیرمنتظره است.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
fa: فایل ترجمه %filename یک خطا دارد: "msgstr" در خط %line موردنظر نیست.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
fa: فایل ترجمه %filename یک خطا دارد: یک رشته غیرموردنظر در خط %line وجود دادرد.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
fa: فایل ترجمه %filename در خط %line به طور غیرمنتظره ای خاتمه یافت.

en: Save translations
fa: ذخیره ترجمه‌ها

en: Export template
fa: قالب صدور

en: Create @name
fa: ساخت @name

en: The custom menu %title has been deleted.
fa: منو سفارشی %title حذف شد.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
fa: منوی سفارشی %title و تمامی اقلام آن حذف شدند.

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: Not enabled
fa: فعال نشده است.

en: directory ping
fa: فهرست پینگ

en: Search this site
fa: جستجو در این سایت

en: Original text
fa: متن اصلی

en: Delete content type
fa: حذف نوع محتوا

en: Change book (update list of parents)
fa: تغییر کتاب (به‌روز رسانی لیست والدها)

en: add content to books
fa: افزودن محتوا به کتاب

en: administer book outlines
fa: مدیریت سرفصل‌های کتاب

en: create a new book
fa: ایجاد کتاب جدید

en: edit order and titles
fa: ویرایش ترتیب و عناوین

en: Manage your site's book outlines.
fa: سرفصل‌های کتاب سایت خود را اداره کنید.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fa: به دلایل امنیتی، بارگذاری شما به %filename تغییر نام داده شد.

en: notice
fa: توجه

en: User account
fa: حساب کاربری

en: File download
fa: دانلود فایل

en: Acronym
fa: سرنام

en: Post new comment
fa: ارسال نظر جدید

en: The field has been updated.
fa: فیلد به روز شد.

en: Returns information about an author in the system.
fa: اطلاعاتی در مورد یک نویسنده در سیستم را بر می‌گرداند.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
fa: یک محتوای جدید ایجاد می‌کند و به صورت اختیاری آن را منتشر می‌کند.

en: Updates the information about an existing post.
fa: اطلاعات درباره یک محتوای موجود را به‌روز رسانی می‌کند.

en: Returns information about a specific post.
fa: اطلاعات یک ارسال خاص را بر می‌گرداند.

en: Deletes a post.
fa: یک ارسال را حذف می‌کند.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
fa: لیستی از تازه‌ترین ارسال‌های سیستم را بر می‌گرداند.

en: Updates information about an existing post.
fa: اطلاعات یک ارسال موجود را به‌روز رسانی می‌کند.

en: Uploads a file to your webserver.
fa: یک فایل را بر روی وب سرور شما بارگذاری می‌کند.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
fa: لیست تمام دسته‌بندی‌هایی که محتوایی به آنها انتصاب داده شده است را بر می‌گرداند.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
fa: لیستی کم حجم از تازه‌ترین ارسال‌های سیستم را بر می‌گرداند.

en: Sets the categories for a post.
fa: دسته‌بندی‌ها را برای ارسال تنظیم می‌کند.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
fa: اطلاعاتی درباره متدهای XML-RPC پشتیبانی شده توسط سرویس دهنده را برمیگرداند.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
fa: اطلاعات ملحقات قالب‌بندی متن، پشتیبانی شده توسط سرور را بازیابی می‌کند.

en: Error storing post.
fa: خطا در هنگام ذخیره سازی ارسال.

en: You do not have permission to update this post.
fa: شما مجوز بروزرسانی این ارسال را ندارید.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
fa: امکان بارگذاری پرونده وجود ندارد، چراکه از بیشترین اندازه مجاز اندازه پرونده @maxsize بیشتر است.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
fa: پرونده نمی‌تواند به این ارسال ضمیمه شود، چراکه ظرفیت دیسک @quota پر شده است.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
fa: امکان بارگزاری پرونده وجود ندارد، چراکه فقط بارگزاری پرونده‌هایی با پسوندهای زیر ممکن است:
    @extensions

en: No file sent.
fa: هیچ پرونده‌ای ارسال نشد.

en: Error storing file.
fa: خطا در هنگام ذخیره‌سازی پرونده.

en: Invalid post.
fa: ارسال غیر معتبر.

en: The default maximum file size a user can upload.
fa: بیشترین اندازه پرونده پیش‌فرض که یک کاربر می‌تواند بارگذاری کند.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
fa: بیشترین اندازه ی پیشفرض تمام فایل هایی که کاربر می تواند در سایت داشته باشد.

en: administer content with blog api
fa: مدیریت محتوا با واسط وب‌نوشت

en: Custom format
fa: قالب سفارشی

en: All recent posts
fa: تمام ارسال های اخیر

en: My recent posts
fa: ارسال های اخیر من

en: Track posts
fa: پیگیری ارسال ها

en: Enables tracking of recent posts for users.
fa: امکان پیگیری جدیدترین مطالب کاربران را فراهم می‌کند.

en: Direction
fa: جهت

en: Book navigation block display
fa: نمایش بلوک پیمایش کتاب

en: Minimum number of words
fa: کمترین تعداد کلمات

en: Password field is required.
fa: فیلد گذرواژه اجباری است.

en: Confirm password
fa: تایید گذرواژه

en: Default display order
fa: ترتیب نمایش پیش‌فرض

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
fa: ترتیب پیش‌فرض هنگامی که کاربران ناشناس و کاربران نظرات را می‌بینند. کاربران می‌توانند تنظیمات نمایش نظرات را با استفاده از کنترل پنل عوض کنند. برای کاربران ثبت شده این تنظیمات از طریق ترجیهات پایدار کاربر به خاطر سپرده خواهد شد.

en: No strings found for your search.
fa: هیچ عبارتی برای جستجوی شما پیدا نشد.

en: Administration theme
fa: پوسته مدیریت

en: Enable personal contact form by default
fa: فعال سازی فرم تماس شخصی به طور پیش‌فرض

en: Default status of the personal contact form for new users.
fa: حالت پیش‌فرض فرم تماس شخصی برای کاربران جدید.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
fa: اطلاعات نمایش <a href="@form">صفحه تماس</a>. این اطلاعات میتواند مشتمل بر توضیحات نحوه ارسال، یا آدرس پستی و شماره تلفن و هر مطلب دیگری باشد که ارائه آن لازم است.

en: Run cron
fa: اجرای cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
fa: هشدار امنیتی: نمی‌توان بر روی فایل .htaccess نوشت. لطفا یک فایل .htaccess در نشانی %directory با محتوای <code>!htaccess</code> ایجاد کنید.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
fa: فایل %file نمی‌تواند ذخیره شود، زیرا از محدودیت %maxsize حداکثر حجم قابل بارگذاری تجاوز نموده است.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
fa: فایل %file نمی‌تواند ذخیره شود، زیرا بارگذاری کامل نشده‌است.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
fa: فایل %file نمی‌تواند ذخیره شود. یک خطای ناشناخته رخ داده است.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
fa: فقط فایل‌های با پسوندهای زیر مجاز هستند: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
fa: فایل %filesize حجم دارد و از حداکثر حجم %maxsize بیشتر است.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
fa: فایل %filesize حجم دارد که از سهمیه دیسک تخصیص داده شده %quota بیشتر است.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
fa: تنها تصاویر JPEG, PNG و GIF مجاز می‌باشند.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
fa: تصویر برای رعایت حداکثر اندازه مجاز %dimensions تغییر اندازه داده شد.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
fa: تصویر خیلی بزرگ است؛ بیشترین اندازه مجاز %dimensions پیکسل است.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
fa: تصویر خیلی کوچک است؛ کمترین مقدار اندازه مجاز %dimensions پیکسل است.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
fa: خطای بارگذاری. فایل‌های بارگذاری شده %file نمی‌تواند به مقصد %destination منتقل شود.

en: Add to book outline
fa: افزودن به سرفصل کتاب

en: outdated
fa: منسوخ

en: add translation
fa: افزودن ترجمه

en: Translations of %title
fa: ترجمه‌های %title

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
fa: نام فایل به 255 کاراکتر محدود است لطفا نام فایل را تغییر دهید و مجدد تلاش کنید.

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
fa: زمان آماده سازی: <em>0-30دقیقه، 30-60دقیقه، 1-2 ساعت، 2 ساعت به بالا</em>

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@taxonomy">ماژول رده بندی</a> را ببینید.

en: Database port
fa: درگاه پایگاه داده

en: Re-index site
fa: شاخص گذاری مجدد سایت

en: Are you sure you want to re-index the site?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید ایندکس گذاری مجدد را انجام دهید؟

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
fa: این گزینه‌ها فقط برای بعضی از سایت‌ها لازم می‌باشند. اگر شما مطمئن نیستید که چه باید وارد کنید؛ تنظیمات پیش‌فرض را تغییر ندهید یااز سرویس دهنده هاست خود کسب اطلاع کنید.

en: If your database is located on a different server, change this.
fa: اگر پایگاه داده شما بر روی یک سرور دیگر قرار دارد این را تغییر دهید.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
fa: اگر پایگاه داده شما بر روی پورت غیراستانداردی در حال گوش کردن است شماره آن را وارد کنید.

en: Database port must be a number.
fa: درگاه پایگاه داده باید عدد باشد.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
fa: فاصله و تمام علائم بجز نقطه،زیرخط، خط تیره  مجاز می باشد.

en: Starts with
fa: شروع میشود با

en: Secondary links
fa: پیوندهای ثانویه

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fa: فعال یا غیرفعال کردن نمایش عناصر مشخص صفحه.

en: create url aliases
fa: ایجاد نام‌های مستعار

en: administer url aliases
fa: مدیریت نام‌های مستعار

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
fa: یک انتخاب غیرمجاز شناسایی شده‌است. لطفا با مدیر سایت تماس بگیرید.

en: Illegal choice %choice in !name element.
fa: انتخاب غیرمجاز  %choice در عنصر !name.

en: Language negotiation
fa: تعامل زبان

en: Status report
fa: گزارش وضعیت

en: Not writable
fa: غیر قابل نوشتن

en: Identification
fa: شناسایی

en: Book outline
fa: خلاصه کتاب

en: This will be the top-level page in this book.
fa: این مطلب، صفحه فوقانی در این کتاب خواهد بود.

en: Revision information
fa: اطلاعات ویرایش

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
fa: فایل انتخاب شده %file نمی‌تواند بارگذاری شود. زیرا مقصد %directory نمی‌تواند پیدا شود، یا اینکه مجوزهای آن اجازه نوشتن فایل را نمی‌دهد.

en: Path to custom icon
fa: مسیر نماد سفارشی

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
fa: در ادامه فهرست نظرات ارسال شده به سایت شما آمده است که برای انتشار آنها باید آنها را تأیید نمایید. برای تأیید یک نظر، روی پیوند "ویرایش" کلیک کنید و "وضعیت مدیریتی" آن را به تأیید شده تغییر دهید. برای مشاهده نظر بر روی موضوع، برای ویرایش اطلاعات کاربری نویسنده بر روی نام نویسنده، برای ویرایش متن بر روی ویرایش و برای پاک کردن آن بر روی گزینه حذف کلیک کنید.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
fa: لیست و ویرایش نظرات سایت و صف اداره کردن نظرات.

en: Delete comment
fa: حذف نظر

en: Reply to comment
fa: پاسخ به نظر

en: Default display mode
fa: روش نمایش پیش‌فرض

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
fa: نمایش پیش‌فرض نظرات. نمایش باز بدنه نظرات را نشان می‌دهد. نمایش ترکیبی جواب‌ها را کنار هم نگه می‌دارد.

en: Default comments per page
fa: پیشفرض دیدگاه به ازای صفحه

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
fa: پیش‌فرض تعداد نظرات در هر صفحه: نظرات بیشتر در صفحات دیگر توزیع می‌شوند.

en: Comment controls
fa: کنترل نظرات

en: Display above the comments
fa: نمایش در بالای نظرات

en: Display below the comments
fa: نمایش در پایین نظرات

en: Display above and below the comments
fa: نمایش در بالا و پایین نظرات

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
fa: موقعیت کنترل نظرات را تعیین کنید. کنترل نظرات به کاربران اجازه می‌دهد تنظیمات پیش‌فرض دیدن نظرات و همچنین ترتیب آنها را تغییر دهند.

en: Comment subject field
fa: فیلد موضوع نظر

en: Can users provide a unique subject for their comments?
fa: آیا کاربران می توانند یک موضوع یکتا برای نظراتشان وارد کنند؟

en: You are not authorized to post comments.
fa: شما اجازه ارسال نظر ندارید.

en: The comment you are replying to does not exist.
fa: نظری که شما قصد پاسخ دادن به آن را دارید وجود ندارد.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
fa: بحث بسته است: شما نمی توانبد نظر جدیدی ارسال نمایید.

en: You are not authorized to view comments.
fa: شما مجاز به مشاهده نظرات نیستید.

en: Comment: updated %subject.
fa: نظر: %subject به‌روز شد.

en: Comment: added %subject.
fa: نظر: %subject اضافه شد.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
fa: آیا مطمئنید که می خواهید نظر %title  را حذف کنید؟

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
fa: تمامی پاسخ‌ها به این نظر حذف خواهند شد. این عمل غیر قابل بازگشت است.

en: Publish the selected comments
fa: انتشار نظرات انتخاب شده

en: Unpublish the selected comments
fa: عدم انتشار نظرات انتخاب شده

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
fa: هیچ نظری برای حذف وجود ندارد یا نظرات انتخاب شده شما توسط یکی دیگر از مدیران حذف شده‌است.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
fa: آیا مطمئنید که میخواهید این نظرات و زیر مجموعه هایشان را حذف کنید؟

en: You have to specify a valid author.
fa: شما باید یک نویسنده‌ی معتبر مشخص کنید.

en: The name you used belongs to a registered user.
fa: نامی که شما وارد نموده‌اید متعلق به یک کاربر ثبت شده ‌است.

en: You have to leave your name.
fa: شما بایستی نامتان را بگذارید.

en: The e-mail address you specified is not valid.
fa: نشانی پست الکترونیکی ای که مشخص کردید معتبر نیست.

en: You have to leave an e-mail address.
fa: شما بایستی یک نشانی پست الکترونیکی بگذارید.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
fa: نشانی صفحه خانگی شما معتبر نیست. به یاد داشته باشید که نشانی باید بطور کامل صحیح باشد. مانند فرم <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
fa: (بدون موضوع)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
fa: ترجیحات خود را برای طریقه نمایش نظرات انتخاب کنید و بر روی «ذخیره تنظیمات» کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال شود.

en: Comment viewing options
fa: گزینه‌های نمایش نظر

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
fa: برای ارسال نظر <a href="@login">وارد </a> شوید یا <a href="@register">ثبت نام</a>  کنید.

en: Comment: deleted %subject.
fa: نظر: %subject حذف شد.

en: Add feed
fa: افزودن فید

en: File system
fa: فایل سیستم

en: @name's blog
fa: وب‌نوشت @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
fa: شما نیاز دارید یک نشانی پست الکترونیک معتبر برای تماس با دیگر کاربران داشته باشید. لطفا <a href="@url">اطلاعات فردی</a> خودتان را به‌روز کنید و دوباره سعی کنید.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
fa: شما نمی توانید با بیش از %number کاربر در ساعت تماس حاصل کنید. لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.

en: Join summary
fa: یکی نمودن خلاصه

en: Split summary at cursor
fa: دو نیم کردن خلاصه در محل مکان نما

en: Posted in
fa: ارسال شده در

en: Cannot delete non-existent comment.
fa: نمی‌توان نظری که وجود ندارد را حذف نمود.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
fa: مجوزهای نظر -که برای تعیین اجازه نظر دادن درباره مطالب ایجاد شده برای کاربران ناشناس یا دیگر نقش‌ها به کار می‌رود- به نقش‌های کاربران انتصاب داده شد. اگر کاربران ناشناس مجاز به نظر دادن باشند، اطلاعات اختصاصی تماس آنها برای استفاده در نظر دادن‌های بعدی می‌تواند برای مدتی در کوکی که در کامپیوترشان ذخیره می‌شود باقی بماند. یک نظر -به صورت اختیاری- تا هنگامی که پاسخی به آن داده نشده باشد، می‌تواند توسط نویسنده آن ویرایش شود. ماژول نظر از قالب‌بندی ورودی و تگ‌های HTML مانند موقعی که انواع دیگری از محتوا را ایجاد می‌کنیم استفاده می‌کند.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@comment">ماژول نظر</a> را ببینید.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
fa: در ادامه فهرست آخرین نظرات ارسال شده کاربران به سایت شما ارائه شده است. برای مشاهده نظر بر روی موضوع، برای ویرایش اطلاعات کاربری نویسنده بر روی نام نویسنده، برای ویرایش متن بر روی ویرایش و برای پاک کردن آن بر روی گزینه حذف کلیک کنید.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
fa: قبل از آنکه کاربران بتوانند نظرشان را ارسال کنند؛ آنها را مجبور کن تا با کلیک بر روی «پیش‌نمایش» نظرشان را کنترل کنند.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
fa: نظر: یک نظر غیرمجاز یا یک نظر به محتوای بسته شده %subject داده شده‌است.

en: Submitted by !username on @datetime.
fa: ارسال شده توسط !username در @datetime.

en: !name's blog
fa: وب‌نوشت !name

en: All languages
fa: تمام زبان ها

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به روز شد.

en: The post could not be saved.
fa: محتوای ارسال شده نمی‌تواند ذخیره شود.

en: %message in %file on line %line.
fa: %message در %file خط %line.

en: You do not have any administrative items.
fa: شما هیچ دسترسی مدیریتی ندارید.

en: Help topics
fa: موضوعات راهنما

en: Help is available on the following items:
fa: راهنما در موارد زیر در دسترس است.

en: No help is available for module %module.
fa: هیچ راهنمایی برای ماژول %module در دسترس نیست.

en: @module administration pages
fa: صفحات مدیریت @module

en: Manage your site's content.
fa: مدیر محتوای سایت شما.

en: Control how your site looks and feels.
fa: چگونه به نظر رسیدن سایت خود را کنترل کنید.

en: View reports from system logs and other status information.
fa: مشاهده گزارشهایی از رویدادها و دیگر اطلاعات وضعیتی

en: Translate interface
fa: ترجمه واسط کاربری

en: Add language
fa: افزودن زبان

en: Edit string
fa: ویرایش رشته

en: Delete string
fa: حذف رشته

en: Are you sure you want to delete the language %name?
fa: ایا مطمئنید که می خواهید زبان %name را حذف کنید؟

en: The language %locale has been removed.
fa: زبان %locale حذف شد.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
fa: آیا مطمئن هستید که می خواهید عبارت «%source» را حذف کنید؟

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
fa: حذف یک عبارت، تمام ترجمه‌های این عبارت در تمام زبان‌ها را حذف خواهد کرد. این کار غیر قابل برگشت است.

en: locale
fa: بومی‌سازی

en: AM
fa: ق.ظ

en: PM
fa: ب.ظ

en: Multilingual support
fa: پشتیبانی از چند زبانی

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
fa: ابزار دستکاری تصویر انتخاب شده %toolkit نمی‌تواند به درستی %function را پردازش کند.

en: Currently using !item !version
fa: هم اکنون در حال استفاده از !item !version

en: Hindi
fa: هندی

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
fa: تغییر در %settings با شکست مواجه شد، لطفا مجوزها را بررسی کنید.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
fa: خطا در باز کردن فایل %settings، لطفا مجوزهای فایل مربوطه را بررسی نمایید.

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Poll title
fa: عنوان نظرسنجی

en: Username or e-mail address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیک

en: No fields available.
fa: هیچ فیلدی در دسترس نیست.

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
fa: ماژول واسط وب‌نوشت به کاربران سایت شما اجازه می‌دهد از رابط‌های وب‌نوشت نویسی خارجی برای دسترسی و ارسال مطالب به وب‌نوشتشان استفاده کنند. رابط‌های وب‌نوشت نویسی خارجی برای محدوده‌ی وسیعی از سیستم‌های عامل در دسترس هستند، و معمولا برای ساخت و ویرایش مطالب، یک محیط گرافیکی را فراهم می‌کنند.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
fa: <a href="@ecto-link">Ecto</a>، یک رابط وب‌نوشت نویسی است که برای هردو سیستم عامل مکینتاش و ویندوز کار می‌کند و می‌تواند با واسط وب‌نوشت به کار رود. همچنین واسط وب‌نوشت از <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, و اکثر <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a> پشتیبانی می‌کند. رابط‌های وب‌نوشت نویسی و دیگر خدمات (از قبیل «ارسال به وب‌نوشت» <a href="@flickr">فلیکر</a>) که این واسط وب‌نوشت را پشتیبانی می کنند نیز می‌توانند سازگار باشند.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
fa: انواع محتوای در دسترس برای رابط‌های وب‌نوشت نویسی خارجی را در <a href="@blogapi-settings">صفحه تنظیمات واسط وب‌نوشت</a> انتخاب کنید. اگر پشتیبانی شود و فعال باشد، هر نوع محتوا بعنوان یک «وب‌نوشت» جداگانه توسط رابط‌های خارجی نشان داده خواهد شد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@blogapi">ماژول واسط وب‌نوشت</a> را ببینید.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
fa: لیست وب‌نوشت‌هایی که کاربر مجوز ارسال مطلب به آنها را دارد بر می‌گرداند.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
fa: لیستی از تمام دسته‌بندی‌هایی که در وب‌نوشت تعریف شده‌اند را بر می‌گرداند.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
fa: همه‌ی پرونده‌های ایستای مرتبط با ورودی وب‌نوشت شما را منتشر (بازسازی) می‌کند. معادل نگهداری یک ورودی در سیستم است (اما بدون پینگ).

en: You do not have permission to create this type of post.
fa: شما مجوز ایجاد این نوع محتوا را ندارید.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
fa: شما مجوز انتشار این نوع محتوا را ندارید. در عوض لطفا آنرا بصورت پیش‌نویس ذخیره کنید.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
fa: شما مجوز ذخیره کردن این ارسال بصورت پیش‌نویس را ندارید. در عوض لطفا آنرا منتشر کنید.

en: Invalid categories submitted.
fa: دسته‌بندی غیر معتبر ارسال شده‌است.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
fa: یک دسته‌بندی از واژگان @vocabulary_name لازم است.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
fa: شما فقط می‌توانید یک دسته‌بندی از واژگان @vocabulary_name انتخاب کنید.

en: Error saving categories. This feature is not available.
fa: خطا در هنگام ذخیره دسته‌بندی. این ویژگی فعال نیست.

en: You do not have permission to edit this blog.
fa: شما مجوز ویرایش این وب‌نوشت را ندارید.

en: Enable for external blogging clients
fa: فعال نمودن برای رابط‌های وب‌نوشت نویسی

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
fa: انواع محتوای در دسترس رابط‌های وب‌نوشت نویسی توسط واسط وب‌نوشت را انتخاب کنید. اگر پشتیبانی بشود و در دسترس باشد، هر نوع محتوای در دسترس در یک «وب‌نوشت» مجزا توسط رابط وب‌نوشت نویسی  نشان داده خواهد شد.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
fa: ماژول واسط وب‌نوشت برای پشتیبانی از محتوای %type تنظیم نشده‌است، یا شما مجوزهای لازم برای ارسال این نوع از محتوا را ندارید.

en: @type: added %title using blog API.
fa: @type: %title با استفاده از واسط وب‌نوشت اضافه شد.

en: @type: updated %title using Blog API.
fa: @type: %title با استفاده از واسط وب‌نوشت به‌روز شد.

en: Blog API
fa: واسط وب‌نوشت

en: Configure the content types available to external blogging clients.
fa: انواع محتوای دسترس برای رابط‌های وب‌نوشت نویسی را پیکربندی کنید.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از برنامه‌هایی که واسط وب‌نوشت XML-RPC را پشتیبانی می‌کنند محتوا ارسال کنند.

en: User autocomplete
fa: تکمیل خودکار کاربر

en: Initializing.
fa: مقدار دهی اولیه

en: Remaining @remaining of @total.
fa: @remaining از @total باقی مانده.

en: An error has occurred.
fa: خطایی رخ داده است.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
fa: لطفا در <a href="@error_url">صفحه خطا</a> پیگیری کنید

en: HTTP POST is required.
fa: HTTP POST نیاز است.

en: Your page will be a part of the selected book.
fa: صفحه شما بخشی از کتاب انتخاب شده خواهد بود.

en: 0 sec
fa: 0 ثانیه

en: form
fa: فرم

en: Basic options
fa: گزینه‌های پایه

en: alert
fa: اخطار

en: emergency
fa: اضطراری

en: Filter log messages
fa: فیلتر گزارش‌ها

en: You must select something to filter by.
fa: شما باید موردی را برای فیلتر نمودن توسط آن انتخاب کنید.

en: The translation import of %filename failed.
fa: ورود ترجمه از فایل %filename با شکست مواجه شد.

en: More choices
fa: انتخاب‌های بیشتر

en: Javascript Choice Form
fa: فرم انتخاب Javascript

en: Abbreviation
fa: مخفف

en: Inserted
fa: اضافه شد

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
fa: لطفا برای اطلاعات بیشتر به <a href="@help">بخش راهنما</a>، یا <a href="@handbook">کتابچه‌های راهنمای آنلاین</a> مراجعه کنید. شما همچنین می‌توانید به <a href="@forum">انجمن دروپال</a>، یا <a href="@support">دیگر گزینه‌های پشتیبانی</a> در دسترس مراجعه کنید.

en: Poll
fa: نظرخواهی

en: PHP filter
fa: فیلتر PHP

en: Submitted by !username on @datetime
fa: ارسال شده توسط !username در @datetime

en: Preview post
fa: پیش نمایش ارسال

en: Must users preview posts before submitting?
fa: آیا کاربران قبل از ارسال نوشته‌ها باید پیش‌نمایش آنرا ببینند؟

en: More information about formatting options
fa: اطلاعات بیشتر درباره گزینه‌های قالب‌بندی

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: Default menu for content
fa: منوی پیش‌فرض برای محتوا

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
fa: منویی که در بخش منو در فرم نوشتن محتوا، منوی پیش‌فرض است را انتخاب کنید.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
fa: Cron بیش از یک ساعت در حال اجرا می باشد و احتمالا گیر کرده است.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
fa: تلاش برای دوباره اجرا کردن cron که هم اکنون در حال اجراست.

en: Cron run completed.
fa: اجرای Cron کامل شد.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح که به سایر نویسندگان کمک می‌کند تا انگیزه شما را برای افزودن یا به‌روز نمودن این محتوا درک کنند.

en: Delete this menu item.
fa: حذف این قلم منو.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
fa: متن پیوند مربوط به این قلم که در منو نمایش داده خواهد شد. اگر نمی خواهید این متن را به منویی اضافه کنید این فیلد را خالی بگذارید.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
fa: حداقل تعداد کلماتی که برای این نوع از محتوا در فیلد بدنه لازم است. این امکان برای منع نمودن ارسال محتوایی که استانداردهای سایت را رعایت نمی‌کنند مانند محتوای کوتاه آزمایشی؛ می‌تواند مفید باشد.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
fa: به صورت اختیاری مسیر جایگزینی برای دسترسی به این گره تعیین کنید. مانند, "about" وقتی که صفحه «درباره» را می‌نویسید. از مسیر نسبی استفاده کنید و اسلش به انتهای آن اضافه نکنید که نام مستعار نشانی کار نخواهند کرد.

en: Already added languages
fa: زبان‌های قبلا اضافه شده

en: Recent blog posts
fa: آخرین ارسال‌های وب‌نوشت

en: Who's new
fa: کاربران جدید

en: Language name
fa: نام زبان

en: Edit language
fa: ویرایش زبان

en: Edit category
fa: ویرایش دسته‌بندی

en: The content type %name has been updated.
fa: نوع محتوای %name به‌روز شد.

en: The content type %name has been added.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.

en: Contact form
fa: فرم تماس

en: Drag to re-order
fa: کشیدن برای دوباره مرتب کردن

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
fa: تغییرات اعمال شده در این جدول تا زمانی که فرم ارسال نگردد ذخیره نخواهد شد.

en: The requested page could not be found.
fa: صفحه مورد درخواست پیدا نشد.

en: Post new @node_type
fa: ارسال @node_type جدید

en: Requirements problem
fa: مشکل در پیش‌نیازها

en: Database configuration
fa: پیکربندی پایگاه داده

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
fa: به نظر می‌رسد وب سرور شما از انواع پایگاه‌های داده متداول پشتیبانی نمی‌کند. بررسی کنید آیا تامین کننده هاست شما پایگاه‌های داده <a href="@drupal-databases"> پشتیبانی شده توسط دروپال</a> را ارائه می‌دهد یا نه.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
fa: برای نصب پایگاه داده @drupal تان اطلاعات زیر را وارد کنید.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
fa: نوع پایگاه داده‌ای که داده‌های @drupal شما در آن ذخیره خواهد شد.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
fa: نام پایگاه داده‌ای که داده‌های @drupal شما در آن ذخیره خواهد شد. قبل از نصب @drupal این پایگاه داده باید بر روی سرور موجود باشد.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
fa: نام پایگاه داده %db_type که اطلاعات @drupal شما در آن ذخیره خواهد شد. قبل از اینکه @drupal بتواند نصب شود این پایگاه داده باید بر روی سرور موجود باشد.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
fa: اگر بیش از یک برنامه از پایگاه داده به صورت اشتراکی استفاده می‌کنند، پیشوند جداول  مانند %prefix را برای سایت @drupal خود اینجا وارد کنید.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
fa: پیشوند جدول پایگاه داده ای که وارد کرده اید، %db_prefix، نامعتبر است. پیشوند جدول تنها می تواند شامل کاراکترهای الفبا، حروف، نقطه، یا زیرخط باشد.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
fa: در %settings_file تنظیم شده‌است که @drupal شما، از پایگاه داده نوع %db_type استفاده کند؛ حال آنکه PHP نصب شده از این نوع پایگاه داده پشتیبانی نمی‌کند.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
fa: برای آنکه دروپال کار کند و ادامه مراحل نصب را تکمیل کند شما باید تمامی مشکلات مجوز را که در بالا گزارش شده‌است را برطرف کنید. ما توانستیم تشخیص بدهیم که مجوز دستورات: %commands را داریم. برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات پایگاه داده  <a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه راهنمای نصب و ارتقا</a>  را ببینید. اگر شما مطمئن نیستید که معنای این مفاهیم چیست با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Select an installation profile
fa: یک پروفایل نصب انتخاب کنید

en: Choose language
fa: انتخاب زبان

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
fa: بررسی کنید که آیا <a href="@translations" target="_blank">یک ترجمه برای این نسخه از دروپال</a>در زبان شما موجود است یا نه؟ برپا کردن ترجمه‌ها وابسته به بسته ترجمه تهیه شده‌است؛ هر بسته آماده شده برای ترجمه دروپال به یک زبان خاص فقط قادر است در نسخه‌هایی مشخص از دروپال ترجمه‌ها را برپا کند. همه زبانها دارای بسته‌هایی برای همه نسخه‌ها نیستند.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
fa: چنانچه بسته ترجمه جایگزین از انتخاب شما در دسترس است، آنرا دریافت و در پوشه اصلی دروپال باز کنید.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
fa: بازگشت برای انتخاب زبان از دومین پیوند زیر امکان پذیر است، تا بتوانید زبان مورد نظر خود در لیست نمایش داده شده پیدا کنید. به‌روز نمودن صفحه به شما اجازه می‌دهد ترجمه‌هایی که به‌تازگی ارسالشده‌اند را ببینید.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
fa: پیشنهاد دیگر؛ نصب  و استفاده از دروپال در انگلیسی و معوق کردن انتخاب زبان برنامه بعد از نصب است برای اینکار می‌توانید از اولین پیوند پایین برای این کار استفاده کنید.

en: How should the installation continue?
fa: نصب چگونه باید ادامه یابد؟

en: Continue installation in English
fa: ادامه نصب به انگلیسی

en: Return to choose a language
fa: بازگشت به انتخاب زبان

en: Install Drupal in English
fa: نصب دروپال به انگلیسی

en: Learn how to install Drupal in other languages
fa: فراگیری چگونگی نصب دروپال در زبان های دیگر

en: (built-in)
fa: (توکار)

en: Select language
fa: انتخاب زبان

en: No profiles available
fa: هیچ پروفایلی موجود نیست

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
fa: ما قادر نیستیم هیچ شرح حال نصبی پیدا کنیم. شرح حال نصب به ما می‌گوید که چه ماژول‌هایی را فعال و چه اطلاعات پیش‌فرضی را در پایگاه داده نصب کنیم. یک شرح حال نصب برای ادامه مراحل نصب لازم است.

en: Drupal already installed
fa: دروپال قبلا نصب شده است

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
fa: <ul><li>برای شروع؛ شما باید پایگاه داده موجود را خالی کنید</li><li> برای نصب برروی یک پایگاه داده دیگر، تغییرات لازم را در فایل <em>settings.php</em> در مسیر <em>sites</em> اعمال کنید.</li><li> برای ارتقا برنامه موجود، به <a href="@base-url/update.php">update script</a> بروید. </li><li><a href="@base-url">سایت موجود</a> را ببینید.</li></ul>

en: Installing @drupal
fa: در حال نصب @drupal

en: The installation has encountered an error.
fa: نصب با یک خطا مواجه شد.

en: Configure site
fa: پیکربندی سایت

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
fa: تغییرات لازم برروی %dir و %file اعمال شد. شما باید مجوز نوشتن را بخاطر مسائل امنیتی از روی آنها بردارید. اگر شما مطمئن نیستید چطور باید اینکار رو انجام بدید به  <a href="@handbook_url">راهنمای آنلاین</a> مراجعه کنید.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
fa: تغییرات مورد نیاز در دایرکتوری <font dir='ltr'>%dir</font> و فایل <font dir='ltr'>%file</font> اعمال شد. آن ها به خاطر مسائل امنیتی به حالت فقط خواندنی تنظیم شدند.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
fa: سرور شما در خصوص پشتیبانی از این مشخصه به طور موفقیت آمیز آزمایش شد.

en: Testing clean URLs...
fa: در حال آزمایش URL های تمیز...

en: @drupal installation complete
fa: نصب @drupal کامل شد

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
fa: تبریک، @drupal با موفقیت نصب شد.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
fa: لطفا پیام های بالا را با دقت بخوانید و سپس برای ورود به سایت خود <a href="@url">اینجا</a>کلیک کنید.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
fa: شما می توانید هم اکنون <a href="@url">سایت تان</a> را ببینید.

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
fa: نصب کننده @drupal به عنوان بخشی از پرسه نصب نیاز دارد شما یک فایل  تنظیمات را ایجاد کنید
    <ol>
    <li>فایل %default_file را به %file کپی کنید.</li>
    <li>مجوزها را چنان تنظیم کنید تا سرور بتواند برروی آنها بنویسد. اگر مطمئن نیستید که چگونه باید مجوزها را بدهید، لطفا به <a href="@handbook_url">کتابچه راهنمای آنلاین</a> مراجعه کنید.</li>
    </ol>
    اطلاعات بیشتر درباره نصب دروپال در فایل INSTALL.txt در دسترس است.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
fa: نصب کننده @drupal نیاز به مجوز نوشتن بر روی %file را در حین مراحل نصب دارد. اگر مطمئن نیستید که چگونه مجوزهای فایل را بدهید، به <a href="@handbook_url">راهنمای آنلاین</a> مراجعه کنید.

en: Choose profile
fa: انتخاب پروفایل

en: Verify requirements
fa: بررسی نیازمندی‌ها

en: Set up database
fa: برپایی پایگاه داده

en: Set up translations
fa: برپایی ترجمه ها

en: Install site
fa: نصب سایت

en: Finish translations
fa: پایان نصب ترجمه‌ها

en: To configure your website, please provide the following information.
fa: برای پیکربندی سایت خود، اطلاعات زیر را تکمیل کنید

en: Site e-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک سایت

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
fa: نشانی پست الکترونیک درون <em>فرم</em> برای ارسال خودکار نامه الکترونیک در حین ثبت نام کاربران و همچنین هنگام درخواست رمز جدید و دیگر تذکرهای سیستم - به عنوان فرستنده - به کار می‌رود. (از نشانی پست الکترونیکی که با نام دامنه‌تان تمام می‌شود برای کمک به جلوگیری از شناسایی این پست الکترونیک به عنوان اسپم استفاده کنید.)

en: Administrator account
fa: حساب کاربری مدیر

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
fa: حساب مدیریت به تمام سایت دسترسی خواهد داشت؛ این حساب به صورت خودکار اختیار تمام مجوزها را دارد و قابلیت کلیه فعالیت‌های مدیریتی را دارد. و تنها حسابی است که قادر به انجام فعالیت‌هایی ویژه است؛ لذا در حفظ و نگهداری اطلاعات مربوط به آن دقت کنید.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fa: تمام نامه‌های الکترونیکسیستم به این نشانی فرستاده خواهند شد.این نشانی برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد و تنها برای مواردی مانند درخواست گذرواژه جدید یا دریافت آگهی‌های سیستم از طریق پست الکترونیک استفاده خواهد شد.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
fa: به صورت پیش‌فرض در این سایت تاریخ‌ها بر اساس ناحیه زمانی انتخاب شده نمایش داده خواهند شد.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
fa: این گزینه دروپال را مجبور به «ساده کردن نشانی‌ها» می‌کند (بطور مثال بدون <code>?q=</code> در نوار نشانی).

en: Update notifications
fa: به روزرسانی اطلاعیه‌ها

en: Check for updates automatically
fa: بررسی بروزرسانی ها به صورت خودکار

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
fa: با فعال بودن این گزینه سیستم دروپال، هنگامی که نسخه جدیدی در دسترس باشد شما را با خبر می‌کند. این امر یکی از نکات حیاتی برای بالا بردن درجه امنیت سایت شما است و <strong>بسیار ارجحیت دارد</strong>. برای اینکار نیاز است سیستم شما در فواصل معین اطلاعاتی را به صورت ناشناس درباره ماژول‌های نصب شده به <a href="@drupal">drupal.org</a> بفرستد. برای کسب اطلاعات بیشتر به <a href="@update">تذکرهای به‌روز رسانی</a> مراجعه کنید.</a>

en: Removed orphaned action '%action' from database.
fa: کنش جداافتاده '%action' از پایگاه داده حذف شد.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
fa[0]: یک کنش جداافتاده (%orphans) در جدول کنش‌ها وجود دارد. !link
fa[1]: @count کنش جداافتاده (%orphans) در جدول کنش‌ها وجود دارد. !link

en: Site off-line
fa: سایت آفلاین

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
fa: اجرای Cron با محدودیت زمانی مواجه شد و بی نتیجه ماند.

en: 1 byte | @count bytes
fa[0]: 1 بایت
fa[1]: @count بایت

en: MySQL database
fa: پایگاه داده MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
fa: سرویس دهنده‌ی MySQL شما خیلی قدیمی است. دروپال حداقل به نسخه %version سرویس دهنده‌ی MySQL احتیاج دارد.

en: PostgreSQL database
fa: پایگاه داده PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
fa: سرویس دهنده‌ی PostgreSQL شما خیلی قدیمی است. دروپال حداقل به نسخه %version سرویس دهنده‌ی PostgreSQL احتیاج دارد.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
fa: پایگاه داده PostgreSQL بر روی کدگذاری کاراکتر اشتباه:(%encoding) تنظیم شده‌است و ممکن است مطابق انتظار کار نکند. بهتر است مجدد با کدگذاری کاراکتر:UTF-8/Unicode ایجاد شود. اطلاعات بیشتر را در <a href="@url">مستندات PostgreSQL</a>  خواهید یافت.

en: The directory %directory has been created.
fa: پوشه %directory ساخته شد

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
fa: مجوز پوشه‌ی %directory تغییر کرد تا آن را قابل نوشتن کند.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
fa: !name نمی‌تواند بیشتر از %max حرف باشد در حالیکه %length حرف طول دارد.

en: Illegal choice %choice in %name element.
fa: انتخاب غیرمجاز  %choice در عنصر %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
fa: جعبه ابزار دستکار تصاویر GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
fa: جعبه ابزار GD نصب شد و به درستی کار می‌کند.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
fa: تعریف کیفیت تصویر برای دستکاری تصاویر JPEG. محدوده از 0 تا 100. مقادیر بیشتر به معنای کیفیت بیشتر اما فایلی حجیم‌تر است.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
fa: جعبه ابزار تصاویر GD نیازدارد تا ماژول GD برای PHP نصب و به درستی تنظیم شده باشد. برای اطلاعات بیشتر <a href="@url">مستندات تصاویر در PHP</a> را ببینید.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
fa: کیفیت تصویر JPEG  باید عددی بین 0 تا 100 باشد.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
fa: افزونه %module مورد نیاز می باشد. لطفا این افزونه را دریافت و به دایرکتوری <em>modules</em> انتقال دهید.

en: PHP MySQL support not enabled.
fa: پشتیبانی PHP MySQL فعال نشده است

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
fa: برقراری ارتباط با  پایگاه داده MySQL در سرور شما با شکست مواجه شد. MySQL گزارش می‌دهد که: %error.<ul><li> آیا شما مطمئنید که نام کاربری و رمز عبور را صحیح وارد کرده‌اید؟.</li><li>آیا شما مطمئن هستید که هاست پایگاه داده را درست وارد کرده‌اید؟.</li><li>آیا شما مطمئن هستید سرور پایگاه داده فعال است؟.</li></ul> برای اطلاعات بیشتر، <a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه آنلاین راهنمای نصب و ارتقا</a> را مطالعه کنید. اگر شما مطمئن نیستید که این واژه‌ها چه معنایی می‌دهند با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
fa: انتخاب پایگاه داده شما بر روی سرویس دهنده پایگاه داده MySQL شما با شکست مواجه شد، که به این معناست که نام کاربری و کلمه عبور معتبر هستند اما مشکلی برای دسترسی به اطلاعات شما وجود دارد. MySQL پیام زیر را گزارش می کند: %error.<ul><li> آیا مطمئن هیتبد که نام پایگاه داده صحیحی را وارد کرده اید؟ </li><li>آیا مطمئن هستید که پایگاه داده وجود دارد؟</li><li>آیا مطمئن هستید که نام کاربری شما به پایگاه داده مجوز دسترسی دارد؟</li></ul>برای اطلاعات بیشتر<a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه آنلاین راهنمای نصب و ارتقا</a> را ببینید. اگر شما مطمئن نیستید که این واژه‌ها چه معنایی می‌دهند با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
fa: ایجاد جدول آزمایشی در پایگاه داده  MySQL سرور شما با دستور %query با شکست مواجه شد. MySQL گزارش می‌دهد که: %error. <ul><li>آیا شما مطمئن هستید کاربر پایگاه داده MySQL مجوزهای لازم برای ایجاد جدول را در پایگاه داده دارد؟</li></ul> برای اطلاعات بیشتر، <a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه آنلاین راهنمای نصب و ارتقا</a> را مطالعه کنید.اگر شما مطمئن نیستید که این واژه‌ها چه معنایی می‌دهند با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
fa: عملیات ورود مقادیر به یک جدول آزمایشی روی سرویس دهنده پایگاه داده‌ی MySQL شما با شکست مواجه شد. ما سعی در ورود یک مقدار با دستور %query داشتیم و MySQL خطای زیر را گزارش کرد: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
fa: بروزرسانی یک مقدار در یک جدول آزمایشی بر روی سرویس دهنده‌ی پایگاه داده‌ی MySQL شما با شکست مواجه شد. ما سعی در بروزرسانی یک مقدار با دستور %query داشتیم که MySQL خطای زیر را گزارش کرد: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
fa: حذف مقداری از یک جدول آزمایشی بر روی سرویس دهنده‌ی پایگاه داده‌ی MySQL شما با شکست مواجه شد. ما سعی در حذف یک مقدار با دستور %query را داشتیم که MySQL خطای زیر را گزارش داد: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
fa: حذف جدول آزمایشی در پایگاه داده MySQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم جدول را با دستور %query حذف کنیم و MySQL خطای زیر را گزارش کرد %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
fa: پشتیبانی PHP MySQLi فعال نیست.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
fa: پشتیبانی PHP PostgreSQL فعال نشده است.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
fa: برقراری ارتباط با  پایگاه داده PostgreSQL در سرور شما با شکست مواجه شد. PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.<ul><li> آیا شما مطمئنید که نام کاربری و رمز عبور را صحیح وارد کرده‌اید؟.</li><li>آیا شما مطمئن هستید که هاست پایگاه داده را درست وارد کرده‌اید؟.</li><li>آیا شما مطمئن هستید سرور پایگاه داده فعال است؟.</li></ul> برای اطلاعات بیشتر، <a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه آنلاین راهنمای نصب و ارتقا</a> را مطالعه کنید. اگر شما مطمئن نیستید که این واژه‌ها چه معنایی می‌دهند با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
fa: ایجاد جدول آزمایشی در پایگاه داده  PostgreSQL سرور شما با دستور %query با شکست مواجه شد. PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error. <ul><li>آیا شما مطمئن دستید کاربر پایگاه داده PostgreSQL مجوزهای لازم برای ایجاد جدول را در پایگاه داده دارد؟</li></ul> برای اطلاعات بیشتر، <a href="http://drupal.org/node/258">کتابچه آنلاین راهنمای نصب و ارتقا</a> را مطالعه کنید.اگر شما مطمئن نیستید که این واژه‌ها چه معنایی می‌دهند با سرویس دهنده هاست خود تماس بگیرید.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
fa: ایجاد رکورد در جدول آزمایشی در  پایگاه داده PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم رکوردی را با دستور %query اضافه کنیم و PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
fa: به‌روز رسانی رکورد در جدول آزمایشی در  پایگاه داده PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم رکوردی را با دستور %query  به‌روز رسانی کنیم و PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
fa: قفل کردن جدول آزمایشی در پایگاه داده  PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم جدول را با دستور %query  قفل کنیم و PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
fa: بازکردن قفل جدول آزمایشی در پایگاه داده  PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم قفل جدول را با دستور %query  بازکنیم و PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
fa: حذف رکورد در جدول آزمایشی در پایگاه داده PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم رکوردی را با دستور %query حذف کنیم و PostgreSQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
fa: حذف جدول آزمایشی در پایگاه داده PostgreSQL سرور شما با شکست مواجه شد. ما سعی کردیم جدول را با دستور %query حذف کنیم و MySQL گزارش می‌دهد که: %error.

en: Right to left
fa: راست به چپ

en: Left to right
fa: چپ به راست

en: Predefined language
fa: زبان از پیش تعریف شده

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
fa: زبان مورد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی <em>افزودن زبان</em> کلیک کنید. (از گزینه <em>زبان سفارشی</em> برای مواردی که در لیست نیستند استفاده کنید.)

en: Custom language
fa: زبان سفارشی

en: Add custom language
fa: افزودن زبان سفارشی

en: Save language
fa: ذخیره زبان

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
fa: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> توافقنامه شناسه زبانها. کد زبانها معمولا از کد یک کشور استفاده می‌کنند و به طور اختیاری چند حرف یا تکه‌ای از نام منطقه برای این منظور به کار می‌رود. <em>مثال‌ها: "en", "en-US" و "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
fa: نام زبان به انگلیسی

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
fa: نام زبان به انگلیسی. برای ترجمه، به تمام زبان‌ها در دسترس خواهد بود.

en: Native language name
fa: نام بومی زبان

en: Name of the language in the language being added.
fa: نام زبان به زبان‌ها اضافه شد.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
fa: کد زبان یا هر رشته صفارشی دیگر برای تطبیق الگوها در مسیر. با تنظیم کردن تعامل زبان به <em>فقط پیشوند مسیر</em> یا <em>پیشوند مسیر با ترجیع زبان</em>، وقتی که مقدار پیشوند مسیر با یک عنصر در مسیر منطبق باشد این سایت به آن زبان نمایش داده میشود. برای زبان پیش فرض این مقدار باید خالی رها شود. <strong>ایجاد تغییرات در مقدار این فیلد آدرسهای URL فعلی را خواهد شکست و باید با احتیاط انجام گردد.</strong> <em>مثال: تعیین "deutsch" به عنوان پیشوند مسیر برای زبان آلمانی به آدرسهای URLای بدین شکل منجر خواهد شد "www.example.com/deutsch/node".</em>

en: Language domain
fa: دامنه زبان

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
fa: آدرس URL ویژه زبان، با پروتکل. در صورتی که تعامل زبان به مقدار <em>فقط نام دامنه</em> تنظیم شده باشد، اگر از آدرس URL مشخص شده ای به سایت وارد شویم آنگاه سایت به این زبان نمایش داده خواهد شد. برای زبان پیش فرض، این مقدار باید خالی بماند. <strong>این مقدار باید شامل پروتکلی به عنوان بخشی از رشته باشد.</strong> <em>مثال: تعیین "http://example.de" یا "http://de.example.com" به عنوان دامنه های زبان آلمانی به آدرسهای URLای بدین شکل منجر خواهد شد "http://example.de/node" و "http://de.example.com/node".</em>

en: Direction that text in this language is presented.
fa: جهتی که متن در این زبان نمایش داده می‌شود.

en: The language %language (%code) already exists.
fa: زبان %language (%code) در حال حاضر موجود است.

en: Invalid language code.
fa: کد زبان نامعتبر.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
fa: زبان %language ایجاد شد و هم‌اکنون قابل استفاده است. اطلاعات بیشتر در <a href="@locale-help">صفحه راهنما</a> در دسترس است.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
fa: مقادیر دامنه و پیشوند مسیر نباید همزمان تنظیم شوند.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
fa: دامنه (%domain) به زبان (%language) تعلق دارد.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
fa: تنها زبان  پیش‌فرض می‌تواند هم دامنه و هم پیشوند خالی داشته باشد.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
fa: پیشوند (%prefix) به زبان (%language) تعلق دارد.

en: The English language cannot be deleted.
fa: زبان انگلیسی نمی‌تواند حذف شود.

en: The default language cannot be deleted.
fa: زبان پیش‌فرض  نمی‌تواند حذف شود.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
fa: حذف یک زبان تمامی واسط‌های ترجمه انتصاب یافته به آن را حذف می‌کند، و اگر محتوایی در این زبان موجود باشد به زبان خنثی تبدیل خواهد شد. این عمل غیر قابل بازگشت است.

en: Path prefix only.
fa: فقط پیشوند مسیر.

en: Path prefix with language fallback.
fa: پیشوند مسیر با نشانه زبان.

en: Domain name only.
fa: فقط نام دامنه.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
fa: مکانیزم تشخیص زبان ارائه سایت را انتخاب کنید. <strong> ویرایش این تنظیمات تمام نشانی‌های ورودی را می‌شکند و باید در سایت‌های در حال بهره‌برداری با احتیاط به کار برده شود.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
fa: پیکربندی مذاکره زبان ذخیره شد.

en: English (built-in)
fa: انگلیسی (توکار)

en: String contains
fa: عبارت شامل

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
fa: برای نمایش تمام عبارات خالی رها کنید. جستجو حساس به کوچک و بزرگی حروف است.

en: English (provided by Drupal)
fa: انگلیسی (ارائه شده توسط دروپال)

en: Search in
fa: جستجو در

en: Both translated and untranslated strings
fa: هم عبارات ترجمه شده و هم ترجمه نشده

en: Only translated strings
fa: فقط عبارات ترجمه شده

en: Only untranslated strings
fa: فقط عبارات ترجمه نشده

en: Limit search to
fa: محدود کردن جستجو به

en: All text groups
fa: تمام گروه‌های متنی

en: Languages not yet added
fa: زبان هایی که تاکنون اضافه نشده اند

en: Import translation
fa: ورود ترجمه

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
fa: یک فایل Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
fa: ورود به

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
fa: زبانی که می‌خواهید عباراتی به آن بیفزایید را انتخاب کنید. اگر زبانی که هنوز برپا نشده است را انتخاب کنید، آن زبان افزوده خواهد شد.

en: Text group
fa: گروه متنی

en: Imported translations will be added to this text group.
fa: ترجمه‌های وارد شده به این گروه متنی افزوده خواهند شد.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
fa: رشته‌های موجود در فایل بارگذاری شده جایگزین رشته‌های موجود شوند، جدیدها افزوده شوند.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
fa: عبارات موجود حفظ خواهند شد، فقط عبارات جدید افزوده خواهند شد.

en: The language %language has been created.
fa: زبان %language ایجاد شد.

en: Export translation
fa: صدور ترجمه

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
fa: زبان را برای صدور به قالب‌بندی Gettext Portable Object (<em>.po</em>) انتخاب کنید

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
fa: ایجاد یک پرونده Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) با تمامی عبارات از پایگاه داده محلی دروپال.

en: String not found.
fa: عبارتی پیدا نشد.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
fa: عبارت ارسال شده شامل HTML غیرمجاز است: %string

en: The string has been saved.
fa: عبارت ذخیره شد.

en: The string has been removed.
fa: عبارت حذف شد.

en: The language selected for import is not supported.
fa: زبان انتخاب شده برای ورود پشتیبانی نمی‌شود.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
fa: فایل ترجمه %filename به نظر می‌رسد سربرگ معیوب یا گمشده داشته باشد.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
fa: ترجمه با موفقیت وارد شد. %number عبارت جدید ترجمه شده ایجاد شد، %update عبارت به‌روز شد و %delete عبارت حذف شد.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
fa: فایل ترجمه %filename شامل یک خطا است: نمی‌توان فرمول جمع را تجزیه نمود.

en: Importing interface translations
fa: ورود ترجمه‌های واسط

en: Starting import
fa: شروع وارد کردن

en: Error importing interface translations
fa: خطا در ورود واسط ترجمه‌ها

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
fa: تلاش برای ارسال رشته ترجمه با HTML غیر مجاز: %string

en: The %language language (%code) has been created.
fa: زبان %language (%code) ایجاد شد.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
fa: ورود %file به %locale: %number عبارت جدید اضافه شد، %update به‌روز شد و %delete حذف شد.

en: Exported %locale translation file: %filename.
fa: فایل ترجمه %locale صادر شده: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
fa: فایل ترجمه صادر شده: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
fa: پرونده‌ی ترجمه جاوااسکریپت برای زبان %language بروز شده.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
fa: فایل Javascript ترجمه زبان %language ایجاد شد.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
fa: فایل JavaScript ترجمه برای زبان %language حذف شد، زیرا هیچ ترجمه‌ای در حال حاضر برای آن زبان وجود ندارد.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
fa: خطایی در مراحل ایجاد JavaScript ترجمه برای زبان %language رخ داده است.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
fa[0]: یک رشته از رشته‌های ترجمه به علت اینکه شامل HTML غیر مجاز بود استفاده نشد.
fa[1]: @count رشته از رشته‌های ترجمه به علت اینکه شامل HTML غیر مجاز بودند استفاده نشدند.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
fa[0]: یک فایل ترجمه برای ماژول‌های تازه نصب شده وارد شد.
fa[1]: @count فایل ترجمه برای ماژول‌های تازه نصب شده وارد شدند.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
fa[0]: یک فایل ترجمه برای ماژول‌های در دسترس وارد شد.
fa[1]: @count فایل ترجمه برای ماژول‌های در دسترس وارد شد.

en: Persian
fa: Persian (فارسی)

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
fa: پست الکترونیک قابل ارسال نیست. در صورت بروز مجدد مشکل، لطفا با مدیر سایت تماس بگیرید.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
fa: خطا در هنگام فرستادن پست الکترونیکی (از %from به %to).

en: Operating in off-line mode.
fa: فعالیت در حالت آفلاین.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
fa: بازسازی مسیریاب منو با شکست مواجه شد - بعضی مسیرها ممکن است به درستی کار نکنند.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
fa: %module بخشی از یک وابستگی حلقوی است. این امر پشتیبانی نمی‌شود و شما قادر به فعال کردن آن نخواهید بود.

en: sort icon
fa: آیکون مرتب سازی

en: sort ascending
fa: ترتیب صعودی

en: sort descending
fa: ترتیب نزولی

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
fa: خطاهای زیر بایستی برطرف شود قبل از اینکه شما بتوانید فرایند نصب را ادامه دهید.

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
fa: خطای زیر باید قبل از ادامه دادن به نصب، بر طرف شود

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
fa: لطفا پیغام‌های خطا را بررسی کنید و <a href="!url">دوباره سعی کنید</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
fa: هشدار‌های نصب ذکر شده در ادامه باید به دقت بررسی شوند

en: The following installation warning should be carefully reviewed
fa: هشدار‌های نصب ذکر شده در ادامه باید به دقت بررسی شوند

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
fa: هشدارهای زیر در مورد نصب باید به‌دقت بررسی شوند؛ اما در  بیشتر حالات با رعایت ملاحظات می‌توان صرف نظر نمود.

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
fa: هشدار زیر در مورد نصب باید به‌دقت بررسی شود؛ اما در  بیشتر  حالات با رعایت ملاحظات می‌توان صرف نظر نمود.

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
fa: کتابخانه PCRE نصب شده در PHP منسوخ شده‌است. این موضوع باعث می‌شود تا مشکلاتی در هنگام کار با متن‌های Unicode پیش بیاید. اگر شما از PHP  بالاتر از 4.3.3 استفاده می‌کنید مطمئن شوید از کتابخانه PCRE همراه PHP استفاده می‌کنید. برای اطلاعات بیشتر به<a href="@url"> مستندات کتابخانه PCRE</a> مراجعه کنید.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
fa: عملکردهای متن‌های Unicode براساس شبیه سازی انجام می‌شود. <a href="@url">PHP mbstring extension</a> را برای پشتیبانی بهتر از Unicode نصب کنید.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
fa: سربارگذاری رشته‌های چندبیتی در PHP  فعال است و باید غیر فعال گردد. در فایل php.ini  مقدار <em>mbstring.func_overload</em> را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به <a href="@url">مستندات PHP mbstring</a> مراجعه کنید.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
fa: تبدیل رشته‌های ورودی چندبایتی در PHP فعال است و باید غیر فعال گردد. در فایل php.ini  مقدار <em>mbstring.encoding_translation</em> را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به <a href="@url">مستندات PHP mbstring</a> مراجعه کنید.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
fa: تبدیل رشته‌های ورودی چندبایتی در PHP فعال است و باید غیر فعال گردد. در فایل php.ini  مقدار <em>mbstring.http_input</em> را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به <a href="@url">مستندات PHP mbstring</a> مراجعه کنید.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
fa: تبدیل رشته‌های خروجی چندبایتی در PHP فعال است و باید غیر فعال گردد. در فایل php.ini  مقدار <em>mbstring.http_output</em> را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به <a href="@url">مستندات PHP mbstring</a> مراجعه کنید.

en: Standard PHP
fa: PHP استاندارد

en: PHP Mbstring Extension
fa: توسعه Mbstring برای PHP

en: Unicode library
fa: کتابخانه یونیکد

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
fa: نمی تواند کدگذاری XML %s را به UTF-8 تبدیل کند.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
fa: عدم پشتیبانی از کدگذاری %s. لطفا iconv, GNU recode یا mbstring برای PHP را نصب کنید.

en: Parse error. Not well formed
fa: خطای تجزیه. ترکیب مناسب نیست.

en: Parse error. Request not well formed.
fa: خطای تجزیه. درخواست دارای ترکیب مناسب نیست.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
fa: خطای سرور. XML-RPC نامعتبر. درخواست باید یک methodCall باشد.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
fa: خطای سرور. متد درخواست شده %methodname تعیین نشده‌است.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
fa: خطای سرور. تعداد پارامترهای متد اشتباه است.

en: Server error. Invalid method parameters.
fa: خطای سرور. پارامترهای متد نامعتبر هستند.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
fa: خطای سرور. تابع درخواست شده %method وجود ندارد.

en: Invalid syntax for system.multicall.
fa: ساختار system.multicall غیر معتبر است.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
fa: فراخوانی بازگشتی system.multicall ممنوع است.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
fa: خطای سرور. متد درخواست  شده  %methodname امضاء مشخص  ندارد.

en: Unspecified error
fa: خطای نامشخص

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
fa: خطایی اتفاق افتاد. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
fa: خطایی اتفاق افتاد. 
    @uri
    (اطلاعاتی در دسترس نیست).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
fa: خطای @status HTTP اتفاق افتاد. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
fa: نام خوراک (یا نام سایت فراهم کننده خوراک).

en: Categorize news items
fa: دسته‌بندی اقلام خبری

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
fa: یک خوراک با نام %feed وجود دارد. لطفا یک عنوان منحصر به فرد وارد کنید.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید تمامی اقلام خوراک %feed حذف کنید؟

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
fa: فهرست تگ های HTML مجاز در محتوای آیتمهای خوراک، که با فاصله از هم جدا شده اند. (تگ های این لیست به وسیله Drupal برداشته نمیشوند.)

en: Category selection type
fa: نوع انتخاب دسته‌بندی

en: checkboxes
fa: چک لیست‌

en: multiple selector
fa: انتخاب‌گر چندگانه

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
fa: نوع انتخاب‌گر دسته‌بندی که در صفحات دسته‌بندی دیده می‌شود. (برای تعداد کم دسته‌بندی، استفاده از چک لیست راحت‌تر است؛ در حالیکه انتخاب‌گر چندگانه برای تعداد زیاد دسته‌بندی بهتر عمل می‌کند.)

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
fa: هزارن سایت (بویژه سایت‌های خبری و وب‌نوشت‌ها) آخرین مطالب ارسالی و سرفصل‌های خود را براساس فرمت‌های استاندارد مبتنی بر XML در وب منتشر می‌کنند. فرمت‌های پشتیبانی شده توسط گردآورنده شامل <a href="@rss">RSS</a>، <a href="@rdf">RDF</a>و <a href="@atom">Atom</a> است.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
fa: خوراک‌های موجود در زیر لیست شده‌اند و <a href="@addfeed">خوراک‌های جدید را می‌توانید اضافه کنید</a>. برای هر خوراک یا دسته‌بندی خوراک توسط <a href="@block">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> بلوک <em>آخرین اقلام</em> قابل فعال شدن است.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
fa: یک خوراک در فرمت‌های RSS، RDF یا Atom اضافه کنید . ممکن است یک خوراک بیش از یک قلم محتوا نداشته باشد.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
fa: دسته‌بندی‌ها اجازه می‌دهند اقلام خوراک‌های متفاوت در یک گروه گردهم جمع شوند. برای مثال چندین خبر با موضوع ورزشی می‌توانند متعلق به گروه <em>ورزش</em> باشند. خوراک‌ها می‌توانند به صورت خودکار - با انتخاب دسته‌بندی هنگام ایجاد یا ویرایش خوراک - یا به صورت دستی - توسط <em>دسته‌بندی</em> که از لیست اقلام خوراک‌ قابل دسترس است- دسته‌بندی شوند. هر دسته‌بندی خوراک صفحه و بلوک مخصوص به خود را دارد.

en: feed not parseable
fa: خوراک قابل تجزیه نیست

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
fa: پیکر بندی محتوایی که سایت شما از سایت های دیگر جمع می کند, چند وقت یکبار انها را جمع کند و چگونه انها را دسته بندی کند.

en: Update items
fa: به روز رسانی ایتم ها

en: Edit feed
fa: ویرایش خوراک

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
fa: بلوک‌ها بسته‌هایی از محتوا هستند که در مناطقی از سایت نمایش داده می‌شوند. به طور مثال قالب پیش‌فرض سبدگل شامل مناطق «کناره چپ»، «کناره راست»، «محتوا»، «سربرگ» و «پاورقی» است و بلوک‌ها می‌توانند در یکی از این مناطق ظاهر شوند. <a href="@blocks">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> توسط قابلیت کشیدن و رها کردن امکان انتصاب یک بلوک به یک منطقه و همچنین کنترل موقعیت مکانی بلوک‌ها در یک منطقه را فراهم می‌کند.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
fa: اگر چه بلوک‌ها - مثل بلوک <em>ورود کاربران</em> - معمولا توسط ماژولها به طور خودکار ایجاد می‌گردند بازهم مدیران می‌تواند بلوک‌های سفارشی خودشان را نیز تعریف کنند. بلوک‌های سفارشی عنوان، توضیحات و بدنه دارند. بدنه یک بلوک به آن اندازه که لازم است می‌تواند بزرگ باشد و شامل هر محتوای پشتیبانی شده توسط <a href="@input-format">قالب‌بندی ورودی</a> می‌تواند باشد.

en: When working with blocks, remember that:
fa: هنگام کار با بلوک‌ها، به یاد داشته باشید که:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
fa: از آنجایی که همه قالب‌ها مناطق یکسانی را به کار نمی‌برند، یا مناطق را یکسان نمایش نمی‌دهند، بلوک‌ها بر اساس هر قالب تعیین موقعیت می‌شوند.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
fa: بلوک‌های غیر فعال یا یک منطقه بدون بلوک، هرگز نشان داده نمی‌شوند.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
fa: هنگامی که ماژول بازدارنده فعال باشد، بلوک‌هایی که گزینه <em>بازدارنده</em> آنها تیک خورده باشد هنگام زیربار بودن سرور پنهان خواهند شد.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
fa: بلوک‌ها می‌توانند برای نمایش در صفحاتی خاص پیکربندی شوند.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
fa: بلوک‌ها می‌توانند برای نمایش در شرایطی خاص پیکربندی شوند.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
fa: بلوک‌ها می‌توانند برای نمایش به نقش‌هایی خاص پیکربندی شوند

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
fa: هنگامی که توسط مدیریت اجازه داده شده باشد، بلوک‌های ویژه هر کاربر می‌توانند در <em>حساب من</em> فعال یا غیرفعال شوند.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
fa: برخی از بلوک‌های پویا، مانند آنهایی که توسط ماژول‌ها ایجاد می‌شود، فقط در صفحاتی مشخص نمایش داده خواهند شد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@block">ماژول بلوک‌ها</a> را ببینید.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
fa: این صفحه امکان کشیدن و رها کردن برای انتصاب یک بلوک به یک منطقه و همچنین کنترل ترتیب بلوک‌ها در یک منطقه را فراهم می‌کند، برای تغییر منطقه یک بلوک یا ترتیب آن، بارفتن به قسمت زیرین ستون بلوک آن را گرفته و بلوک را به محل جدید در لیست کشیده و رها کنید. (گرفتن دستگیره با کلیک و نگهداشتن موس هنگامی که برروی نشانه هستیم امکان پذیر است.) به علت اینکه همه قالب‌ها مناطق یکسانی را به کار نمی‌برند، یا مناطق را یکسان نمایش نمی‌دهند، بلوک‌ها بر اساس هر قالب تعیین موقعیت می‌شوند. به یاد داشته باشید تا زمانیکه برروی «ذخیره بلوک» در انتهای صفحه کلیک نکنید تغییرات ذخیره نخواهند شد.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
fa: بلوک‌ها می‌توانند با انتخاب گزینه <em>بازدارنده</em> کنار آنها هنگام زیر بار بودن سرور برای کاهش استفاده از پردازنده، فشار وارده بر پایگاه داده‌ها و مصرف پهنای باند، به صورت خودکار غیرفعال شوند. برای تنظیم آستانه حساسیت بازدارنده به <a href="@throttleconfig">صفحه پیکربندی بازدارنده</a> مراجعه کنید.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
fa: بر روی پیوند <em>پیکربندی</em> کنار هر بلوک کلیک کنید تا عنوان و قابلیت مشاهده آن را پیکربندی کنید. از <a href="@add-block">افزودن بلوک</a> برای ایجاد یک بلوک سفارشی استفاده کنید.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
fa: از این صفحه برای ایجاد یک بلوک سفارشی استفاده کنید. بلوک‌های جدید به صورت پیش‌فرض غیر فعال هستند و باید با استفاده از <a href="@blocks">مدیریت بلوک‌ها</a> به یک منطقه منتقل شوند تا قابل رؤیت و استفاده باشند

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
fa: بلوک %info به منطقه غیر معتبر %region انتصاب داده شده است و لذا بلوک غیر فعال شد.

en: JavaScript List Form
fa: فرم لیست Javascript

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
fa: تا زمانیکه برروی <em>ذخیره بلوک</em> کلیک نکنید تغییرات ذخیره نخواهند شد.

en: Post new blog entry.
fa: ارسال یک بلاگ جدید

en: You are not allowed to post a new blog entry.
fa: شما مجاز به ارسال ورودی جدید به وبلاگ نیستید.

en: You have not created any blog entries.
fa: شما ورودی وبلاگی را ایجاد نکرده‌اید.

en: !author has not created any blog entries.
fa: !author ورودی وبلاگی را ایجاد نکرده است.

en: Create new blog entry.
fa: ورودی جدید وبلاگ ایجاد کنید.

en: No blog entries have been created.
fa: هیچ یک از ورودی‌های وبلاگ ایجاد نشد.

en: Blog entry
fa: نوشته وبلاگ

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
fa: یک <em>ورودی وبلاگ</em> یک مطلب ارسال شده به یک مجله آنلاین یا یک <em>وبلاگ</em> است.

en: View recent blog entries
fa: مشاهده نوشته های اخیر وبلاگ

en: Read !username's latest blog entries.
fa: تازه‌ترین ورودی‌های وبلاگ !username را بخوانید.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
fa: ماژول وبلاگ به کاربران ثبت شده اجازه می‌دهد یک مجله آنلاین یا یک <em>وبلاگ</em> را مدیریت و نگهداری  کنند. وبلاگ‌ها از <em>ورودی‌های وبلاگ</em> اختصاصی ایجاد می‌شوند و معمولا بر اساس ترتیب نزولی زمان ایجاد نمایش داده می‌شوند.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
fa: منوی -اختیاری- <em>وبلاگ‌ها</em> که تمامی وبلاگ‌های موجود سایت شما را نشان می‌دهد و منوی <em>وبلاگ من</em> که ورودی‌های وبلاگ کاربر جاری را نشان می‌دهند به منوی پیمایش افزوده شده است. منوی <em>ورودی وبلاگ</em> زیر <em>ایجاد محتوا</em> امکان ایجاد ورودی‌های جدید وبلاگ را می‌دهد.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
fa: هر ورودی وبلاگ با یک پیوند خودکار به وبلاگ‌های ایجاد شده دیگر توسط همان کاربر دیده می‌شود. به صورت پیش‌فرض ورودی‌های وبلاگ به صفحه اول سایت می‌روند و نظر دادن در آنها فعال است. همچنین بلوک <em>آخرین ارسال‌های وبلاگ</em> که توسط ماژول وبلاگ ایجاد می‌شود در <a href="@blocks">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> قابل فعال شدن است.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
fa: هنگامی که از مازول گردآورنده استفاده می‌کنید به صورت خودکار نماد <em>بفرست به وبلاگ</em> در کنار اخبار خوراک بلوک<em>آخرین اخبار</em> دیده می‌شود. کلیک برروی آن یک <em>ورودی وبلاگ</em> با عنوان -خبر خوارک- و بدنه -با یک پیوند به مرجع خبر در سایت اصلی و یک محتوا گویای مناسب برای استفاده به عنوان نقل قول- ایجاد می‌کند. نویسندگان وبلاگ می‌توانند از این امکان برای نظر دادن در مورد اخباری که در گردآورنده به نظرشان جالب است استفاده کنند. برای استفاده از این قابلیت مطمئن شوید که ماژول گردآورنده <a href="@modules">فعال</a> است و یک خوراک از یک سایت دیگر را <a href="@feeds">اضافه و پیکربندی</a> کرده‌اید و بلوک <em>آخرین اخبار را </em> <a href="@blocks">تعیین موقعیت</a> نموده‌اید.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@blog">ماژول وبلاگ</a> را ببینید.

en: !username's blog
fa: وب‌نوشت !username

en: Read the latest blog entries.
fa: آخرین محتوای وب‌نوشت را بخوانید.

en: create blog entries
fa: ایجاد محتوای وب‌نوشت

en: delete own blog entries
fa: حذف محتوای وب‌نوشت خود

en: delete any blog entry
fa: حذف محتوای هر وب‌نوشت

en: edit own blog entries
fa: ویرایش محتوای وب‌نوشت خود

en: edit any blog entry
fa: ویراش محتوای هر وب‌نوشت

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
fa: امکان داشتن صفحات کاربر یا وب‌نوشت‌ها و به‌روز نمودن آنها را به سادگی و منظم فراهم می‌کند.

en: Allowed book outline types
fa: انواع مجاز سرفصل کتاب

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
fa: انواع محتوایی که کاربران دارای مجوز %add-perm اجازه دارند به سلسله مراتب کتاب اضافه نمایند را انتخاب کنید. کاربران دارای مجوز %outline-perm می‌توانند تمام انواع محتوا را اضافه کنند.

en: Default child page type
fa: نوع صفحه فرزند پیش‌فرض

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
fa: باید یکی از انواع مجاز سرفصل کتاب برای نوع محتوای پیوند %add-child انتخاب شود.

en: Save book pages
fa: ذخیره صفحات کتاب

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
fa: تغییرات نمی‌تواند ذخیره شود؛این کتاب توسط یک کاربر دیگر ویرایش شده‌است.

en: Title changed from %original to %current.
fa: عنوان از %original به %current تغییر کرد.

en: Updated book %title.
fa: کتاب %title به‌روز شد.

en: book: updated %title.
fa: کتاب: %title به‌روز شد.

en: Update book outline
fa: به‌روز رسانی سرفصل کتاب

en: Remove from book outline
fa: حذف از سرفصل کتاب

en: No changes were made
fa: هیچ تغییری ایجاد نشد

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
fa: صفحه‌ی ارسال شده به کتاب انتخاب شده افزوده شد. اکنون شما می‌توانید موقعیت آن را به نسبت به صفحات دیگر تعیین کنید.

en: The book outline has been updated.
fa: سرفصل کتاب به‌روز شد.

en: There was an error adding the post to the book.
fa: هنگام افزودن محتوا به کتاب یک خطا رخ داد.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
fa: %title صفحات زیردست مرتبط دارد، که به صورت خودکار برای باقی ماندن ارتباطشان با کتاب جابه‌جا خواهند شد. برای ایجاد مجدد سلسله مراتب (همانگونه که قبل از حذف این صفحه بود)، %title با استفاده از تب سرفصل می‌تواند دوباره اضافه شود و البته هر کدام از صفحات زیردست، دوباره باید به صورت دستی جابه‌جا شوند.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
fa: %title می‌تواند با استفاده از تب سرفصل دوباره اضافه شود.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را از سلسه مراتب کتاب حذف کنید؟

en: The post has been removed from the book.
fa: این صفحه از کتاب حذف شد.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
fa: نسخه مخصوص چاپ این صفحه از کتاب و زیرصفحه‌های آن را نمایش بده.

en: Show block on all pages
fa: نمایش بلوک در تمام صفحات

en: Show block only on book pages
fa: نمایش بلوک فقط در صفحات کتاب

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
fa: اگر <em>نمایش بلوک در تمام صفحات</em> انتخاب شده باشد، بلوک به صورت خودکار شامل منوهایی از لیست کتابهای موجود در سایت خواهد بود. اگر <em>نمایش بلوک فقط در صفحات کتاب</em> انتخاب شده باشد، بلوک فقط شامل یک منو مطابق با صفحه جاری کتاب خواهد بود. در این صورت، اگر صفحه جاری یک کتاب نباشد، بلوکی نمایش داده نخواهد شد. <em>تنظیمات قابلیت دید ویژه صفحه</em> یا دیگر تنظیمات قابلیت نمایش می‌توانند برای افزودن قابلیت‌های نمایش بلوک موثر باشند.

en: This is the top-level page in this book.
fa: این مطلب، صفحه فوقانی در این کتاب است.

en: No book selected.
fa: کتابی انتخاب نشده است.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
fa: حداکثر عمق برای یک کتاب و تمامی صفحات فرزند نسبت به صفحه والد کتاب محدود به !maxdepth است. چنانچه هنگام پیمایش کتاب، انتخاب برخی از صفحات کتاب باعث تجاوز از این محدودیت شود، آن صفحات نمی‌توانند به صورت والد در دسترس باشند.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
fa: %title بخشی از خلاصه کتاب است و زیرصفحات مرتبطی دارد. اگر شما برای حذف آن اقدام کنید به صورت خودکار زیرصفحات جابه‌جا خواهند شد.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
fa: ماژول کتاب برای ایجاد صفحات چندگانه ابرمتن‌هایی مثل راهنمای منابع، مقررات، سئوالات متداول(پرسش و پاسخ)؛ ساخت‌یافته و یکپارچه شده‌است. این امر اجازه می‌دهد مستندات؛ قسمت، بخش و ریز اجزای متفاوتی داشته باشند. نویسندگان با دسترسی مناسب می‌توانند به یک کتاب صفحات اضافه کنند و آنها را با استفاده از افزودن به محتوای یک منو در یک سند موجود قرار دهند.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
fa: صفحات در سلسله مراتب کتاب عناصر پیمایش در پایین صفحه برای حرکت در بین متن دارند. این پیوندها به صفحات قبلی و بعدی درون متن کتاب و همچنین به بالای ساختار صفحات جاری در کتاب منتهی می‌شوند. پیمایش جامع‌تر کتاب با فعال کردن <em>بلوک پیمایش کتاب</em> در <a href="@admin-block">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> می‌تواند در دسترس  شما باشد.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
fa: کاربران می‌توانند با انتخاب پیوند <em>نسخه قابل چاپ</em> که در پایین کتاب موجود است، برای ایجاد نسخه قابل چاپ از کتاب و تمامی زیربخش‌های آن اقدام کنند

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
fa: کاربران دارای مجوز <em>مدیریت سرفصل‌های کتاب</em> با انتخاب کتاب مقتضی هنگام ایجاد محتوا یا با استفاده از رابط موجود در تب <em>سرفصل</em> کتاب  می‌توانند هر نوع محتوای ارسال شده را به محتوای کتاب اضافه کنند.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
fa: مدیران می‌توانند لیستی از کتابها را در <a href="@admin-node-book">صفحه مدیریت کتاب</a> مشاهده کنند. صفحه <em>سرفصل</em> به شما اجازه می‌دهد عناوین هر کتاب را بازآرایی یا ویرایش کنید.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@book">ماژول کتاب</a> را ببینید.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
fa: ماژول کتاب برای ساماندهی یک مجموعه از مطالب مرتبط که به عنوان یک کتاب شناخته می‌شوند راهی مناسب را محیا می‌کند. هنگام مشاهده محتوا پیوندهایی بصورت خودکار به صفحات مجاور ایجاد می‌گردند که یک سیستم ناوبری ساده را برای پیمایش صفحه به صفحه محتوای ساخت‌یافته کتاب فراهم می‌کنند.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
fa: خصیصه سرفصل به شما اجازه می‌دهد محتوای ارسالی‌تان را در <a href="@book">سلسله مراتب کتاب</a> به کار ببرید و همینطور امکان جابه‌جایی آنها در سلسه مراتب یا <a href="@book-admin">بازآرایی ترتیب کتاب جاری</a> را برای شما ممکن می‌کند.

en: create new books
fa: ایجاد کتاب‌های جدید

en: access printer-friendly version
fa: دسترسی به نسخه قابل چاپ

en: Re-order book pages and change titles
fa: چیدمان دوباره صفحات کتاب و تغییر عناوین

en: Book page
fa: صفحه کتاب

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
fa: یک <em>صفحه کتاب</em> صفحه‌ای از محتوا مشتمل بر تعدادی مطالب مرتبط به هم است که مجموعاً یک <em>کتاب</em> شناخته می‌شود. یک <em>صفحه کتاب</em> بطور خودکار پیوندهایی به صفحات مجاور نمایش می‌دهد که یک سیستم ناوبری ساده برای سازمان دادن و مرور محتوای ساخت یافته را ایجاد می‌کند.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد صفحات سایت را بر اساس سلسله مراتب یا سرفصل کتاب ساختاردهی کنند.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
fa: ماژول رنگ امکان تغییر سریع و آسان طرح رنگ  قالب‌های مشخصی را به مدیران سایت فراهم می‌کند. اگر چه تمامی قالبها از ماژول رنگ پشتیبانی نمی‌کنند اما قالب‌های سبدگل(قالب پیشفرض) و مینلی برای پشتیبانی از این ویژگی طراحی شده‌اند. با استفاده از ماژول رنگ و یک قالب سازگار، شما می‌توانید به راحتی رنگ پیوندها، پس زمینه متن و دیگر عناصر قالب را تعیین کنید. ماژول رنگ نیاز دارد <a href="@url">روش دریافت فایل</a> بر روی دریافت عمومی تنظیم شده باشد.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
fa: لازم است در نظر داشته باشید که ماژول رنگ یک نسخه از فایل‌های ویرایش شده stylesheet را در پوشه file نگهداری می‌کند و این امر به معنای آن است که اگر شما فایل‌های stylesheet قالب را به صورت دستی ویرایش کنید شما باید دوباره تنظیمات رنگ خود را ذخیره کنید حتی اگر چیزی را تغییر نداده باشد. این موضوع باعث می‌شود فایل‌های ایجاد شده توسط ماژول رنگ در پوشه file با استفاده از نسخه اصلی فایل دوباره ایجاد شوند.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
fa: برای تغییر تنظیمات رنگ یک پوسته سازگار، پیوند «پیکربندی» پوسته را در <a href="@themes">صفحه مدیریت پوسته‌ها</a> انتخاب کنید.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@color">ماژول رنگ</a> را ببینید.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
fa: گیرنده رنگ فقط هنگامی که <a href="@url">روش دریافت</a> بر روی دریافت عمومی تنظیم شده باشد کار می‌کند.

en: Base color
fa: رنگ پایه

en: Header top
fa: بالای سربرگ

en: Header bottom
fa: پایین سربرگ

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
fa: حافظه کافی PHP برای تغییر رنگ‌بندی پوسته در دسترس نیست. شما حداقل به %size حافظه بیشتر نیاز دارید. برای اطلاعات بیشتر <a href="@url">مستندات PHP</a> را بررسی کنید.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
fa: کتابخانه GD برای PHP در دسترس است. اما بدون قابلیت پشتیبانی از PNG همگردانی شده‌است. لطفا برای اطلاعات بیشتر <a href="@url">مستندات تصویر در PHP</a> را بررسی کنید.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد تا رنگ یک قالب مشخص را تغییر دهند.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
fa: مازول نظر به کاربران اجازه می‌دهد در مورد محتوای ارسالی شما نظر دهند و به ایجاد و پیگیری مباحثی تک موردی بپردازند. هر <a href="@content-type">نوع محتوا</a> می‌تواند <em>تنظیمات پیش‌فرض نظرات</em> مربوط به خود را اعم از <em>خواندن/نوشتن</em> برای اجازه نظر دادن یا <em>غیر فعال</em> برای جلوگیری از نظر دادن داشته باشد. برای هر نوع محتوا تنظیمات دیدن نظرات و دیگر کنترل‌ها می‌توانند سفارشی گردند (بعضی تنظیمات نمایش توسط کاربران خاص قابل سفارشی شدن هستند).

en: Delete the selected comments
fa: حذف نظرات انتخاب شده

en: Allows users to comment on and discuss published content.
fa: به کاربران اجازه ارسال نظر و بحث بر روی محتوای منتشر شده می دهد.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
fa: مثال: «بازخورد سایت» یا «اطلاعات محصول».

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
fa: هنگامی که دسته‌بندی‌ها لیست می‌شوند، آنهایی که وزن کمتری دارند(سبک‌ترند) قبل از آنهایی که وزن بیشتری دارند(سنگین‌ترند) قرار می‌گیرند. دسته‌بندی‌ها با وزن یکسان بر اساس حروف الفبا مرتب می‌شوند.

en: Contact form: category %category deleted.
fa: فرم تماس: دسته‌بندی %category حذف شد.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
fa: فرم تماس هنوز پیکربندی نشده‌است. به فرم <a href="@add">یک یا چند دسته‌بندی اضافه کنید</a>.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
fa: ماژول تماس، ارتباطات از طریق پست الکترونیک را بوسیله اجازه دادن به بازدید کنندگان سایت تا با دیگر کاربران -از طریق فرم‌های تماس شخصی- در تماس باشند تسهیل می‌کند و همچنین راهی ساده برای تماس با گیرندگانی که توسط مدیریت مشخص شده‌اند از طریق (<a href="@contact">صفحه تماس</a>) فراهم می‌کند. با این فرم، کاربران یک موضوع مشخص می‌کنند، پیغام خود را می‌نویسند، و -به صورت اختیاری- یک کپی از پیغام را به نشانی پست الکترونیک خودشان می‌فرستند.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
fa: فرم‌های تماس شخصی اجازه می‌دهد کاربران از طریق پست الکترونیک در دسترس باشند، در عین اینکه نشانی پست الکترونیک آنها خصوصی و مخفی می‌ماند. کاربران می‌توانند فرم تماس‌های شخصی را با ویرایش صفحه <em>حساب من</em> فعال یا غیر فعال کنند. تب <em>تماس</em> اگر در نمایه کاربری آنها در دسترس باشد و تماس شخصی فعال شده باشد به صفحه تماس شخصی آنها منتهی خواهد شد. مدیران سایت به کلیه صفحات تماس شخصی -اگر چه غیر فعال باشند- دسترسی دارند . تب <em>تماس</em> فقط هنگام مشاهده نمایه کاربری دیگر در دسترس است (کاربران تب <em>تماس</em> خود را نمی‌بینند).

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
fa: <a href="@contact">صفحه تماس</a> یک فرم ساده را پدید می‌آورد تا کاربران بتوانند نظرات، بازخوردها و دیگر درخواست‌های خود را بگذارند. پیغام بوسیله انتخاب گزینه‌هایی که از پیش توسط مدیران سایت تعریف شده‌است در دسته‌بندی‌های مختلف تفکیک می‌شوند. هر دسته‌بندی نشانی گیرندگان پیغام مخصوص به خود را دارد. دسته‌بندی‌های متداول برای یک سایت تجاری به‌طور مثال شامل «بازخورد سایت» (پیغام‌ها به مدیر سایت ارسال می‌شوند) و «اطلاعات محصول» (پیغام‌ها به اعضای واحد فروش ارسال می‌شوند) است. نشانی واقعی پست الکترونیک تعریف شده برای یک دسته‌بندی هرگز نشان داده نخواهد شد. فقط کاربران با نقشی دارای مجوز <em>دسترسی کامل به فرم تماس</em> می‌توانند اجازه دسترسی به <a href="@contact">صفحه تماس</a> را داشته باشند.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
fa: یک پیوند به <a href="@contact">صفحه تماس</a> سایت شما در منوی <em>پیمایش</em> اصلی ایجاد شده‌است، اما به صورت پیش‌فرض غیر فعال است. یک پیوند مشابه در یک منوی دیگر با افزودن نشانگر به مسیر «تماس» ایجاد کنید.

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
fa: <a href="@contact">صفحه تماس</a> را با افزودن اطلاعات اضافی -مثل اطلاعات موقعیت فیزیکی، نشانی پستی و شماره تلفن- با استفاده از <a href="@contact-settings">صفحه تنظیمات فرم تماس</a> سفارشی کنید. <a href="@contact-settings">صفحه تنظیمات</a> همچنین گزینه‌هایی درباره پیکربندی حداکثر تعداد تماس که یک نفر در یک ساعت می‌تواند ارسال کند و وضعیت پیش‌فرض «صفحات تماس شخصی» را در اختیار شما می‌گذارد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@contact">ماژول تماس</a> را ببینید.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
fa: این صفحه به شما این امکان را میدهد که <a href="@form">فرم تماس با مای سایت</a> را پیکربندی نمایید. برای استفاده بیشتر، باید دو یا چند category تعیین نمایید. شما میتوانید گیرنده های مختلفی را برای دریافت پیغام های هر category تعیین نمایید که پیغامها به آدرس ایمیل آنها فرستاده شود. به عنوان نمونه میتوانید بازخوردهای مخاطبان سایت را برای مدیر سایت، و تقاضاهای اطلاعات بیشتر محصولات را برای دپارتمان فروش ارسال کنید. در <a href="@settings">برگه پیکربندی</a>، شما میتوانید اطلاعاتی که بالای هر فرم تماس نمایش داده میشود را شخصی سازی کنید. برای اضافه کردن اطلاعات تماس بیشتر مثل آدرس پستی و شماره تلفن میتوانید از این بخش استفاده نمایید.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
fa: ماژول تماس همچنین یک <a href="menu-settings">آیتم منو</a> (غیرفعال به طور پیش فرض) به بلاک پیمایش می افزاید.

en: Personal contact form
fa: فرم تماس شخصی

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
fa: به سایر کاربران اجازه بدهید که از طریق <a href="@url">فرم اختصاصی تماس با شما</a> پیامهای شخصی اشان را مستقیماً به آدرس ایمیل شما ارسال نمایند. توجّه نمایید که آدرس ایمیل شما به هیچ عنوان در معرض دید عموم قرار نخواهد گرفت. همچنین توجّه کنید که مدیران سایت، حتّی در صورتی که شما این اجازه (ارتباط مستقیم از طریق ایمیل) را به عموم ندهید، مجاز هستند که در صورت لزوم از طریق آدرس ایمیل شما با شما ارتباط برقرار کنند.

en: access site-wide contact form
fa: دسترسی به فرم تماس سایت

en: administer site-wide contact form
fa: مدیر فرم تماس سایت

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
fa: ایجاد یک فرم تماس سیستم و ایجاد گروه ها برای استفاده از فرم.

en: Edit contact category
fa: ویرایش گروه تماس

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
fa: امکان استفاده از فرم‌های تماس شخصی و عمومی سایت را فراهم می‌کند.

en: Discard log entries above the following row limit
fa: ورودی‌های گزارش بیش از محدودیت سطر زیر را پاک کن

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
fa: حداکثر تعداد سطرهایی که در گزارش پایگاه داده نگهداری می‌شوند. ورودی‌های قدیمی‌تر به صورت خودکار پاک خواهند شد. (پیکربندی صحیح <a href="@cron">سیستم کنترل انجام وظیفه خودکار(Cron)</a> ضروری است.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
fa: ماژول ثبت گزارش در پایگاه داده بر سایت شما نظارت و عملیات ثبت رویدادهای سیستم را گزارش‌ها انجام می‌دهد که توسط کاربران شناخته شده ویژه قابل رؤیت است. این امکان برای مدیرانی که می‌خواهند سریع فعالیت‌های سایت خود را مرور کنند مفید است. گزارش‌ها همچنین سلسله رویدادهای سیستم را که در عیب‌یابی خطاهای سایت کاربرد دارد در اختیار شما قرار می‌دهد.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
fa: ثبت گزارش در پایگاه داده به سادگی لیستی از رویدادهای ثبت شده شامل استفاده داده‌ها، کارایی داده‌ها، خطاها و هشدارها و اطلاعات موثر را می‌دهد. مدیران باید گزارش‌های ماژول ثبت گزارش در پایگاه داده را در دوره‌های زمانی منظم بررسی کنند تا مطمئن شوند سایتشان به درستی کار می‌کند.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@dblog">ماژول ثبت گزارش در پایگاه داده</a> را ببینید.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
fa: ماجول ثبت وقایع پایگاه داده (dblog) وبسایت شما را تحت نظر قرار میدهد، و رخدادهای سیستم را در یک فابل log ثبت میکند تا توسط یک فرد مجاز در زمان مناسب بررسی شود. logهای dblog بطور ساده یک فهرست از رخدادهای ضبط شده شامل اطّلاعات مصرف، اطّلاعات کارائی، خطاها، هشدارها و اطّلاعات عملیاتی است. خیلی مهم است که گزارشهای dblog به طور مرتّب بررسی شوند، چرا که معمولا این تنها راه برای این است که مدیر سایت متوجّه شود چه اتفاقاتی در سایت افتاده است.

en: Database logging
fa: ثبت وقایع پایگاه داده

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
fa: تنظیمات مربوط به ثبت وقایع و رخدادهای پایگاه داده Drupal. این معمولترین روش برای سایتهای کوچک و متوسط است که میزبان مشترک دارند. گزارش ها (logs) از صفحات مدیریت قابل مشاهده اند.

en: Recent log entries
fa: ورودی های اخیر لاگ

en: View events that have recently been logged.
fa: رویدادهای که تازه گزارش شده‌اند را ببینید.

en: Top 'page not found' errors
fa: بالاترین خطاهای «صفحه پیدا نشد»

en: View 'page not found' errors (404s).
fa: نمایش  خطاهای (404s)."صفحه پیدا نشد"

en: Top 'access denied' errors
fa: بالاترین خطاهای «دسترسی مجاز نیست»

en: View 'access denied' errors (403s).
fa: مشاهده خطاهای 'دسترسی غیرمجاز' (403s).

en: Logs and records system events to the database.
fa: ثبت وقایع و ضبط رخدادهای سیستم بر روی پایگاه داده.

en: All roles may use default format
fa: تمامی نقش ها میتوانند به حالت پیش فرض باشند.

en: No roles may use this format
fa: هیچ کدام از نقش‌ها نتوانند از این قالب‌بندی استفاده کنند

en: Set default format
fa: تنظیم قالب‌بندی پیش‌فرض

en: Default format updated.
fa: قالب پیش فرض به روز شد.

en: Add input format
fa: افزودن قالب ورودی

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
fa: تمامی نقش‌ها برای قالب‌بندی پیش‌فرض باید فعال باشند و قابل تغییر نیست.

en: Specify a unique name for this filter format.
fa: یک نام یکتا برای این قالب فیلتر معین کنید.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
fa: نقش‌های استفاده کننده از این قالب‌بندی فیلتر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید نقش‌های دارای مجوز «مدیریت فیلترها» همیشه می‌توانند از همه قالب‌بندی‌های فیلتر استفاده کنند.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
fa: فیلترهایی که در این قالب‌بندی فیلتر استفاده خواهند شد را انتخاب کنید.

en: No guidelines available.
fa: هیچ راهنمایی موجود نیست.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
fa: در اینجا کمک‌هایی که کاربران برای قرار دادن فیلتر در این قالب‌بندی ورودی جستجو خواهند کرد وجود دارد. این راهنماها به صورت خودکار توسط تنظیمات فیلتر ایجاد می‌گردند.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
fa: نام‌های قالب فیلتر باید منحصر به فرد باشند. یک قالب با نام %name در حال حاضر موجود است.

en: Added input format %format.
fa: قالب ورودی %format اضافه شد.

en: The input format settings have been updated.
fa: تنظیمات قالب ورودی به روز شد.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید قالب ورودی %format را حذف کنید؟

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
fa: اگر محتوایی از این قالب‌بندی ورودی استفاده کند، قالب‌بندی آن محتوا به قالب‌بندی پیش‌فرض تبدیل خواهد شد. این عمل غیر قابل بازگشت است.

en: The default format cannot be deleted.
fa: قالب پیش‌فرض نمی‌تواند حذف شود.

en: Deleted input format %format.
fa: قالب ورودی %format حذف شد.

en: Configure %format
fa: پیکربندی %format

en: No settings are available.
fa: هیچ تنظیماتی موجود نیست.

en: Rearrange %format
fa: بازآرایی %format

en: The filter ordering has been saved.
fa: ترتیب فیلتر ذخیره شد.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
fa: ماژول فیلتر به مدیران اجازه می‌دهد قالب‌بندی متن ورودی در سایت شما را پیکربندی کنند. یک قالب‌بندی ورودی کدها و تگ‌های HTML و دیگر ورودی‌های مجاز را در بخش‌های محتوا و نظرات تعریف می‌کند و این امر یک قابلیت محافظتی بر علیه ورودی‌های بالقوه مخرب از سوی کاربران بداندیش است. دو قالب‌بندی ورودی شامل ورودی <em>HTML فیلتر شده</em> (که فقط تگ‌های مجاز مورد تایید مدیریت اجازه داده می‌شوند) و <em>HTML کامل</em> (که تمامی مجموعه تگ‌ها مجاز است) به صورت پیش‌فرض وجود دارد. قالب‌بندی‌های ورودی اضافه ممکن است توسط مدیریت ایجاد شده باشند.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
fa: هر قالب‌بندی ورودی از فیلترها برای فرآوری متن استفاده می‌کند؛ اکثر قالب‌بندی‌های ورودی چندین فیلتر متفاوت را در ترتیبی مشخص به متن اعمال می‌کنند. هر فیلتر برای هدفی خاص طراحی شده‌است و عموما حذف و اضافه یا تبدیل عناصر وارد شده به متن را قبل از نمایش اعمال می‌کند. یک فیلتر، متن واقعی محتوای ایجاد شده را تغییر نمی‌دهد؛ اما به جای آن قبل از نمایش آن را موقتا اصلاح می‌کند. یک فیلتر می‌تواند ناخواسته برخی تگ‌های HTML را حذف کند، بعنوان مثال هنگامی که یک فیلتر دیگر برای قابل کلیک بودن آدرس،  به صورت خودکار تگی را اضافه می‌کند.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
fa: کاربران هنگامی که متنی را ایجاد یا ویرایش می‌کند می‌توانند بین قالب‌بندی‌های ورودی موجود یکی را انتخاب کنند. مدیران می‌توانند پیکربندی کنند کدام قالب‌بندی ورودی برای کدام نقش‌های کاربری در دسترس باشد و کدام قالب‌بندی ورودی پیش‌فرض باشد.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@filter">ماژول فیلتر</a> را ببینید.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
fa: <em>قالب‌بندی‌های ورودی</em> روشی برای پردازش متن در دروپال را فراهم می‌کنند. هر قالب‌بندی ورودی از فیلترها برای فرآوری متن استفاده می‌کند؛ اکثر قالب‌بندی‌های ورودی چندین فیلتر متفاوت را در ترتیبی مشخص به متن اعمال می‌کنند. ساخت هر فیلتر برای هدفی خاص صورت پذیرفته و عموما قبل از نمایش محتوا حذف و اضافه یا تبدیل عناصر وارد شده به متن را اعمال می‌کنند. کاربران می‌توانند قبل از ایجد محتوا بین قالب‌بندی‌های ورودی در دسترس یکی را انتخاب کنند.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
fa: از لیست زیر برای پیکربندی قالب‌بندی‌های ورودی دسترس برای نقش‌ها و تعیین قالب‌بندی ورودی پیش‌فرض -که به طور مثال برای محتوای وارد شده به کار می‌رود- استفاده کنید. قالب‌بندی پیش‌فرض برای همه کاربران و همه قالب‌بندی‌های ورودی برای نقشی دارای مجوز «مدیریت فیلترها» همیشه در دسترس است.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
fa: هر <em>فیلتر</em> تغییرات مخصوص به خود مانند پاک کردن تگ‌های بداندیش یا قابل کلیک کردن آدرس‌ها را بر روی ورودی اعمال می‌کند. انتخاب کنید کدام فیلترها در این قالب‌بندی ورودی به متن اعمال شوند. اگر متوجه شدید برخی فیلترها با هم تداخل دارند می‌توانید <a href="@rearrange">آنها را بازآرایی</a> کنید.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
fa: اگر شما نمی‌توانید تنظیمات یک فیلتر خاص را پیدا کنید، ابتدا مطمئن شوید آنرا در <a href="@url">تب نمایش</a> فعال نموده‌اید.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
fa: شما ممکن است به موقعیت‌هایی که یک فیلتر از کار فیلتر دیگر جلوگیری می‌کند برخورده باشید. به طور مثال: قبل از آنکه آدرس بتواند به پیوند قابل کلیک تبدیل شود یک کلمه در آدرس تبدیل به وازه لغت نامه تبدیل می‌گردد. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد برای داشتن سیستم فیلتر سازگار و کارا، ترتیب فیلترها را بازآرایی کنید.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
fa: فیلترها از بالا به پایین اجرا می‌شوند. برای تغییر ترتیب فیلترها، مقادیر ستون <em>وزن</em> را ویرایش کنید، یا بارفتن به قسمت زیرین ستون <em>نام</em> آن را گرفته و به محل جدید در لیست کشیده و رها کنید. (گرفتن دستگیره با کلیک و نگهداشتن موس هنگامی که برروی نشانه هستیم امکان پذیر است.) به یاد داشته باشید تا زمانیکه برروی «ذخیره پیکربندی» در انتهای صفحه کلیک نکنید تغییرات ذخیره نخواهند شد.

en: Allowed HTML tags: @tags
fa: تگ‌های HTML مجاز: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
fa: 
    <p>این سایت اجازه می‌دهد از محتوای HTML استفاده کنید. در حالیکه یادگیری تمام HTML می‌تواند رعب انگیز باشد، یادگیری چگونگی استفاده از بخش کوچکی از «تگ‌های»  پایه HTML که بیشتر مورد استفاده است خیلی آسان است. این جدول مثال‌هایی از هر تگ را که در این سایت در دسترس است مهیا نموده است.</p>
    <p>برای اطلاعات بیشتر <a href="http://www.w3.org/TR/html/">خصوصیات HTML</a> را در سایت W3C را ببینید. یا با استفاده از موتور جستجوی مورد علاقه‌تان به سایت‌های دیگری را که HTML را آموزش می‌دهند مراجعه کنید.

en: Anchors are used to make links to other pages.
fa: لنگرها برای ایجاد پیوند به صفحات دیگر به کار می‌روند.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
fa: به صورت پیش‌فرض سطر جدید خودکار اضافه می‌گردد، لذا از این تگ برای افزودن یک سطر اضافه استفاده کنید. استفاده از این تگ متفاوت است زیرا از یک جفت تگ باز و بسته استفاده نمی‌کند. از یک علامت " /" اضافی داخل تگ برای سازگاری با XHTML 1.0 استفاده کنید.

en: Text with <br />line break
fa: متن با <br />سطر جدید

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
fa: به صورت پیش‌فرض تگ‌های پاراگراف خودکار اضافه می‌شوند، لذا از این تگ برای افزودن پاراگراف بیشتر استفاده کنید.

en: Paragraph one.
fa: پاراگراف یک.

en: Paragraph two.
fa: پاراگراف دو.

en: Strong
fa: درشت

en: Emphasized
fa: با اهمیت

en: Cited
fa: ذکر شده

en: Coded text used to show programming source code
fa: متن کدشده برای نمایش کد منبع برنامه به کار می رود

en: Coded
fa: کد شده

en: Bolded
fa: ضخیم

en: Italicized
fa: مایل

en: Superscripted
fa: بالانویس

en: <sup>Super</sup>scripted
fa: <sup>بالا</sup> نویس

en: Subscripted
fa: زیرنویس

en: <sub>Sub</sub>scripted
fa: <sub>زیر</sub> نویس

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
fa: <abbr title="Abbreviation">مخفف.</abbr>

en: Block quoted
fa: بلوک نقل قول شده

en: Quoted inline
fa: نقل قول ضمنی

en: Table header
fa: سربرگ جدول

en: Table cell
fa: سلول جدول

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
fa: لیست مرتب - از &lt;li&gt; برای شروع هر عنصر لیست استفاده کنید.

en: First item
fa: اولین قلم

en: Second item
fa: دومین قلم

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
fa: لیست غیر مرتب - برای شروع هر قلم از لیست از &lt;li&gt; استفاده کنید.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
fa: فهرستهای تعریف شده همانند سایر فهرستها و لیستها در HTML هستند. &lt;dl&gt; آغازگر یک فهرست تعریف شده است، &lt;dt&gt; آغازگر عبارت تعریف شده و &lt;dd&gt; آغازگر شرح تعریف است.

en: First term
fa: اولین واژه

en: First definition
fa: اولین تعریف

en: Second term
fa: دومین واژه

en: Second definition
fa: دومین تعریف

en: Subtitle three
fa: زیر عنوان سه

en: Subtitle four
fa: زیر عنوان چهار

en: Subtitle five
fa: زیر عنوان پنج

en: Subtitle six
fa: زیر عنوان شش

en: Tag Description
fa: توضیح برچسب

en: You Type
fa: تایپ می‌کنید

en: You Get
fa: دریافت می‌کنید

en: No help provided for tag %tag.
fa: هیچ راهنمایی در مورد تگ %tag وجود ندارد

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
fa: 
    <p>اکثر کاراکترهای غیر متعارف می‌توانند به صورت مستقیم و بدون هیچ مشکلی وارد شوند.</p>
    <p>اگر شما با مشکلی مواجه شدید، سعی کنید از کاراکترهای ویژه HTML استفاده کنید. یک مثال رایج استفاده از &amp;amp; برای یک کاراکتر امپرسند &amp; است. برای  لیست کامل کاراکترهای ویژه صفحه کاراکترهای <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">ویژه</a> HTML را ببینید. بخشی از کارکترهای در دسترس عبارتند از: </p>

en: Ampersand
fa: امپرسند

en: Quotation mark
fa: علامت نقل قول

en: Character Description
fa: توضیح کاراکتر

en: No HTML tags allowed
fa: تگ های HTML مجاز نیست.

en: Lines and paragraphs break automatically.
fa: خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
fa: خطوط و پاراگراف‌ها به صورت خودکار تشخیص داده می‌شوند. تگ‌های &lt;br /&gt; خط جدید، &lt;p&gt; پاراگراف و &lt;/p&gt; بستن پاراگراف به صورت به صورت خودکار اضافه می‌شوند. اگر پاراگراف‌ها به راحتی شناسایی نمی‌گردند یک جفت خط خالی اضافه کنید.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
fa: آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.

en: HTML filter
fa: فیلتر HTML

en: HTML corrector
fa: اصلاح کننده HTML

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
fa: به شما اجازه می‌دهد تگ‌هایی که باید -در محتوای ارسالی کاربران به صورت HTML- فیلتر شوند را تعیین  و کنترل کنید. همچنین محتوای مضر مانند رویدادهای JavaScript را حذف می‌کند. آدرسهای JavaScript و CSS از این تگ‌ها حذف نخواهند شد.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
fa: سطر جدید را به HTML تبدیل می‌کند (به طور مثال تگ‌های &lt;br&gt; و &lt;p&gt;)

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
fa: آدرس‌های اینترنتی و پست الکترونیک را تبدیل به پیوندهای قابل کلیک می‌کند.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
fa: تگ‌های ناقص و شکسته HTML محتوای ارسال شده را اصلاح می‌کند.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
fa: چگونه با تگ‌های HTML در داخل محتوای ایجاد شده توسط کاربر برخورد شود. اگر «پاک کردن تگ‌های غیر مجاز» تنظیم شده باشد، تگ‌های خطرناک حذف خواهند شد (زیر را ببینید). اگر «گریز ازهمه  تگ‌ها» تنظیم شده باشد همه تگ‌های HTML همانگونه که تایپ شده‌اند دیده می‌شوند.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
fa: اگر «پاک کردن همه تگ‌ها» انتخاب شده باشد، به صورت اختیاری تگ‌هایی که نمی‌خواهید پاک شوند را انتخاب کنید. رویدادهای JavaScript همیشه پاک خواهند شد.

en: Display HTML help
fa: نمایش راهنمای HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
fa: اگر فعال باشد، دروپال مقداری راهنمایی اولیه HTML در بخش بلند نکات و ترفندهای فیلتر می‌نویسد.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
fa: چگونگی فیلتر شدن محتوای وارد شده توسط کاربران شامل تگ‌های مجاز HTML را و همچنین اجازه فعال شدن فیلترهای فراهم شده توسط ماژول ها را پیکربندی کنید.

en: Delete input format
fa: حذف قالب ورودی

en: Compose tips
fa: نکات نوشتار

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
fa: فیلتر نمودن محتوایی که برای نمایش آماده می‌شود را اداره می‌کند.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
fa: نامی مختصر و گویا برای این بخش از مجموعه مباحث پیوسته به هم.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
fa: توضیح و راهنمایی برای مباحث داخل این انجمن.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
fa: انجمن‌ها بصورت صعودی و برحسب وزنشان نشان داده می‌شوند (انجمن‌ها با وزن برابر به ترتیب حروف الفبا نمایش داده می‌شوند).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
fa: نام کوتاه ولی با معنا برای این مجموعه از انجمن‌های مرتبط.

en: Description and guidelines for forums within this container.
fa: توضیح و راهنمایی برای انجمن‌ها در داخل نگهدارندهای آنها.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
fa: نگهدارنده‌ها براساس وزنشان به ترتیب صعودی مرتب می‌شوند. (نگهدارنده‌ها با وزن برابر بر اساس حروف الفبا نمایش داده می‌شوند).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
fa: حذف یک انجمن یا نگهدارنده تمامی زیر انجمن‌ها را نیز حذف خواهد نمود. برای حذف یک محتوا در انجمن، ابتدا <a href="@content">مدیریت محتوا</a> را ببینید. این عمل غیر قابل بازگشت است.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
fa: تعداد محتوای ارسالی که یک موضوع برای «داغ» به حساب آمدن باید داشته باشد

en: Default number of forum topics displayed per page.
fa: تعداد پیش‌فرض موضوعات انجمن برای نمایش دادن در هر صفحه.

en: Default display order for topics.
fa: ترتیب نمایش پیش‌فرض برای موضوعات.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
fa: هیچ انجمن یا نگهدارنده‌ای وجود ندارد. نگهدارنده‌ها و انجمن‌ها می‌توانند با استفاده از صفحات <a href="@container">افزودن نگهدارنده</a> و <a href="@forum">افزودن انجمن</a> اضافه شوند.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
fa: نگهدارنده‌ها معمولا در بالاترین سطح (ریشه) قرار می‌گیرند، اما می‌توانند در داخل یک انجمن یا یک نگهدارنده دیگر نیز باشند.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
fa: انجمن‌ها می‌توانند در بالاترین سطح (ریشه) یا داخل نگهدارنده یا انجمن دیگر قرار بگیرند.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
fa: ماژول انجمن به شما اجازه می‌دهد مباحث دنباله دار انجمن با قابلیت‌های مشابه سیستم‌های اطلاع رسانی ایجاد کنید. انجمن‌ها مفیدندند زیرا به اعضای اجتماع این امکان رادهد تا در موضوعات مختلف با یکدیگر بحث کنند در ضمن این که که مطمئن هستند این سوابق برای رجوع در آینده ثبت می‌شوند. یک قلم منوی <a href="@create-topic">موضوع انجمن</a> (زیر <em>ایجاد محتوا</em> در منوی پیمایش) یک محتوای اولیه از یک بحث دنباله دار یا یک دنباله را ایجاد می‌کند.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
fa: بحث دنباله دار هنگامی که افراد یک نظر به یک موضوع یا به دیگر نظرات آن موضوع در انجمن  می‌دهند ایجاد می‌شود. یک موضوع انجمن بخشی از یک انجمن است که می‌تواند تعداد موضوعات انجمن مشابه دیگر را نیز در بر بگیرد. انجمن‌ها -به صورت اختیاری- توسط نگهدارنده‌ها که می‌توانند تعداد زیادی از انجمن‌های مشابه را شامل باشد تودرتو می‌شوند. هم انجمن و هم نگهدارنده می‌توانند توسط یک نگهدارنده یا یک انجمن دیگر تودرتو شوند و ساختاری برای رساندن پیغام شوند. شما می‌توانید یافتن و نظر دادن درباره یک موضوع خاص را با ساختاردهی با دقت به این مجموعه آسان‌تر کنید.

en: When administering a forum, note that:
fa: هنگام مدیریت یک انجمن توجه داشته باشید:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
fa: یک موضوع انجمن -و تمام نظرات آن- می‌تواند با استفاده از انتخاب یک انجمن دیگر حین ویرایش موضوع بین انجمن‌ها جابه‌جا شود.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
fa: هنگامی که یک موضوع را بین انجمن‌ها جابه‌جا می‌کنید، گزینه <em>رونوشت را باقی بگذار</em> یک پیوند به انجمن اولیه که به انجمن جدید اشاره دارد را ایجاد می‌کند.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
fa: هنگامی که یک موضوع انجمن را ویرایش می‌کنید انتخاب <em>فقط خواندنی</em> زیر <em>تنظیمات نظرات</em> پیگیری نظرات را قفل می‌کند (مانع از نظردادن جدید می‌شود).

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
fa: هنگامی که یک موضوع انجمن را ویرایش می‌کنید انتخاب <em>غیر فعال</em> زیر <em>تنظیمات نظرات</em> تمامی نظرات موجود در ادامه را مخفی و از نظر دادن جدید نیز جلوگیری می‌کند.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@forum">ماژول انجمن</a> را ببینید.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
fa: این صفحه لیستی از انجمن‌ها و نگهدارنده‌های موجود را نمایش می‌دهد. نگهدارنده‌ها -به صورت اختیاری- انجمن‌ها را نگهداری می‌کنند و انجمن‌ها موضوعات انجمن را (یک موضوع انجمن اولین محتوا برای شروع یک بحث جدید و ادامه‌دار است). هم نگهدارنده و هم انجمن می‌توانند در داخل نگهدارنده‌ها و انجمن‌ها برای ایجاد ساختار تو در تو قرار بگیرند. برای بازآرایی انجمن‌ها و نگهدارنده‌ها، دستگیره کشیدن و رها کردن زیر ستون <em>نام</em> بگیرید و به نگهدارنده در محل جدید در لیست بیاورید. (گرفتن دستگیره با کلیک و نگهداشتن موس هنگامی که برروی نشانه هستیم امکان پذیر است) به یاد داشته باشید که تا زمانیکه برروی <em>ذخیره</em> در انتهای صفحه کلیک نکنید تغییرات ذخیره نخواهند شد.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
fa: نگهدارنده‌ها با دسته‌بندی بندی موضوعات وابسته و مشابه انجمن‌ها به سازماندهی انجمن‌ها کمک می‌کنند. به طور مثال یک نگهدارنده با نام «غذا» می‌تواند دو انجمن با نام‌های «میوه» و «سبزیجات» را شامل باشد.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
fa: یک انجمن موضوعات وابسته و مشابه را نگهداری می‌کند (یک موضوع انجمن اولین محتوا برای شروع یک بحث جدید و ادامه‌دار است). به طور مثال یک انجمن با نام «میوه» می‌تواند شامل موضوعاتی با عناوین «سیب»، «موز» باشد.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
fa: این تنظیمات به شما اجازه می‌دهد وضعیت نمایش موضوعات انجمن را تغییر دهید. انواع محتوای در دسترس برای استفاده در یک انجمن می‌توانند در <a href="@forum-vocabulary">صفحه واژگان انجمن</a> توسط انتخاب <em>انواع محتوا</em> ویرایش گردند.

en: Forum topic
fa: موضوع انجمن

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
fa: یک <em>موضوع انجمن</em>، اولین محتوا برای شروع یک بحث جدید و ادامه‌دار در انجمن است.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
fa: شما مجاز به ارسال محتوای جدید در انجمن نیستید.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
fa: برای ارسال محتوای جدید در انجمن <a href="@login">وارد</a> شوید.

en: delete own forum topics
fa: حذف موضوعات انجمن خود

en: delete any forum topic
fa: حذف هر موضوع انجمن

en: edit any forum topic
fa: ویرایش هر موضوع انجمن

en: Enables threaded discussions about general topics.
fa: امکان بحث دنباله دار درباره موضوعات عمومی را میسر می‌کند.

en: Manages the display of online help.
fa: نمایش کمک آنلاین را مدیریت می کند.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
fa: ماژول منطقه اجازه می‌دهد سایت دروپال شما در زبان‌هایی غیر از انگلیسی با امکان تعریف چند زبانه بودن سایت ارائه گردد. ماژول منطقه با بررسی متن با همانگونه که باید نمایش داده شود کار می‌کند: هنگامی که ترجمه یک متن در یک زبان در دسترس باشد ترجیحا نسبت به متن اصلی نمایش داده خواهد شد. هنگامی که ترجمه در دسترس نباشد، متن اصلی نمایش داده خواهد شد و سپس برای بازبینی توسط یک مترجم ذخیره خواهد شد.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
fa: در ورای ترجمه رابط کاربری دروپال، ماژول منطقه قابلیت مناسبی برای تامین نیازهای سایتی چند زبانه را دارد. تغییر زبان اجازه می‌دهد به صورت خودکار زبان براساس دامنه یا مسیر به ازای هر درخواست تعویض گردد. کاربران -به صورت اختیاری- می‌توانند زبان ترجیحی خود را در صفحه <em>حساب من</em> تغییر دهند و سایت شما برای تنظیمات ترجیحی زبان جستجوگر کاربر می‌تواند امتیاز قائل گردد. محتوای سایت شما می‌تواند در هر یک از زبان‌های فعال شده ایجاد -یا ترجمه- گردد و هر مطلب می‌تواند یک نام مستعار مقتضی در هر زبان برای هر یک از این ترجمه‌ها داشته باشد. ماژول منطقه در هماهنگی کامل با <a href="@content-help">ماژول ترجمه محتوا</a> برای اداره نمودن محتوای ترجمه شده کار می‌کند

en: Translations may be provided by:
fa: آماده سازی ترجمه‌ها می‌تواند توسط:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
fa: ترجمه متن اصلی توسط رابط کاربری تحت وب ماژول منطقه، یا

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
fa: ورود فایل‌ها توسط مجموعه‌ای از ترجمه‌های موجود، که به عنوان بسته ترجمه شناخته می‌شوند انجام شود. یک بسته ترجمه یک زبان خاص در نسخه‌ای مشخص ترجمه‌ها را نشان می‌دهد و شامل فایل‌هایی با قالب‌بندی Gettext Portable Object (<em>.po</em>) است. اگرچه همه زبانها در همه نسخه‌های دروپال در دسترس نیستند، بسته‌های ترجمه برای بسیاری از زبانها برای دریافت در <a href="@translations">صفحه ترجمه دروپال</a> موجود است.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
fa: اگر یک بسته ترجمه با خواسته شما مطابقت نداشته باشد، فایل‌های Gettext Portable Object (<em>.po</em>) همراه با بسته می‌توانند ویرایش گردند، یا می‌توان فایل جدید <em>.po</em> را با استفاده از ویرایشگر Gettext Portable Object ایجاد نمود. قابلیت <a href="@import">ورود</a> ماژول منطقه اجازه می‌دهد رشته‌های ترجمه از یک فایل <em>.po</em> جدید به سایت شما اضافه شوند. قابلیت <a href="@export">صدور</a> ماژول منطقه فایلی از رشته‌های ترجمه شده ایجاد می‌کند، که می‌تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود یا توسط ویرایشگر Gettext Portable Object ویرایش شود.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@locale">ماژول منطقه</a> را ببینید.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
fa: این صفحه یک مرور اجمالی از زبان‌های در دسترس سایت شما را ارائه می‌دهد. اگر چند زبانی در دسترس و فعال باشد، متون می‌توانند در سایت شما ترجمه شوند، کاربران ثبت شده می‌توانند زبان ترجیحی خود را در صفحه <em>حساب من</em>  تغییر دهند و نویسندگان سایت می‌توانند هنگامی که محتوای را ایجاد می‌کنند زبان معینی را مشخص کنند. زبان پیش‌فرض سایت برای کاربران ناشناس و کاربرانی که زبان ترجیحی خود را مشخص ننموده‌اند به کار می‌رود.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
fa: به ازای هر زبان دسترس در سایت از پیوند <em>ویرایش</em> برای پیکربندی جزئیات، نام زبان، گزینه اختیاری مسیر یا دامنه زبان و چپ به راست یا راست به چپ زبان به صورت بومی استفاده کنید. همچنین این زبان در انتخاب <em>زبان</em> هنگام ایجاد یک نوع محتوا در حالت پشتیبانی از چند زبانه ظاهر می‌شود.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
fa: از <a href="@add-language">صفحه افزودن زبان</a> برای فعال نمودن زبان‌های اضافی استفاده کنید (فایل‌های ترجمه اگر در دسترس باشند به صورت خودکار وارد می‌شوند)، از <a href="@search">صفحه رابط ترجمه</a> برای یافتن یک رشته و برای ترجمه دستی استفاده کنید یا از <a href="@import">صفحه ورود</a> برای افزودن ترجمه‌ها از فایل‌های خارجی اختصاصی <em>.po</em> استفاده کنید. همچنین تعدادی بسته‌های مشارکتی شامل فایل‌های <em>.po</em> در <a href="@translations">صفحات ترجمه Drupal.org</a> در دسترس عموم است.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
fa: کلیه زبانهایی پشتیبانی شده توسط سایت خود را اضافه کنید. اگر زبان مورد نظر شما در <em>نام زبان</em> در دسترس نیست بر روی منوی بازشونده <em>زبان سفارشی</em> کلیک کنید و کد زبان و دیگر مشخصات را بدهید. هنگام دادن کد زبان به صورت دستی، مطمئن شوید کد استاندارد شده زبان را وارد کنید، زیرا این کد ممکن است توسط جستجوگر برای تشخیص مقتضی  برای نمایش زبان استفاده گردد.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
fa: تنظیمات تغییر زبان، زبان نمایش سایت را تعیین می کند، گزینه‌های در دسترس عبارتند از:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
fa: <strong>هیچ.</strong> زبان پیش‌فرض استفاده شده برای ارائه سایت، به هر حال کاربران(به صورت اختیاری) می‌توانند زبان ترجیحی خود را در صفحه <em>حساب من</em> انتخاب کنند. (زبان ترجیحی کاربر برای نامه‌های کاربر استفاده خواهد شد؛ اگر در دسترس باشد.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
fa: <strong>فقط پیشوند مسیر.</strong> زبان ارائه توسط بررسی مسیر برای کد یک زبان یا دیگر رشته‌های سفارشی که با پیشوند مسیر مطابقت داشته باشد اگر (هریک از اینها)  برای هر  زبا ن مشخص شده باشد شناسایی می‌گردد. اگر پیشوند مناسب معرفی نشده باشد، زبان پیش‌فرض استفاده می‌گردد. <em>مثال: "example.com/de/contact"   بر اساس استفاده از "de" با مسیر زبان ارائه را به آلمانی تنظیم می‌کند.

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
fa: <strong>پیشوند مسیر با جایگزین زبان.</strong> زبان ارائه توسط بررسی مسیر برای کد یک زبان یا دیگر رشته‌های سفارشی که با پیشوند مسیر مطابقت داشته باشد اگر (هریک) از اینها برای زبا ن مشخص شده باشد شناسایی می‌گردد. اگر پیشوند مناسب معرفی نشده باشد،زبان نمایش با استفاده از زبان ترجیح داده شده کاربر از صفحه <em>حساب من</em>.یا تنظیمات زبانی جستجوگر شناسایی می‌گردد. اگر زبان ارائه شناسایی نگردد زبان پیش‌فرض استفاده می‌شود.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
fa: <strong>فقط نام دامنه.</strong> زبان ارائه توسط بررسی نام دامنه مورد استفاده برای سایت، و مقایسه آن با دامنه زبان اگر (هریک از اینها) برای هر زبان مشخص شده باشد شناسایی می‌گردد. اگر تطابقی پیدا نشود، زبان پیش‌فرض استفاده می‌گردد. <em>مثال: "http://de.example.com/contact"   بر اساس استفاده از "http://de.example.com"  در دامنه زبان ارائه را به آلمانی تنظیم می‌کند.

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
fa: پیشوند مسیر نام دامنه یک زبان می‌تواند توسط ویرایش <a href="@languages">زبانهای در دسترس</a> تنظیم گردد. در صورت نبودن تطابق مقتضی، سایت در <a href="@languages">زبان پیشفرض</a> نمایش داده می‌شود.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
fa: این صفحه مرور رشته‌های ترجمه دسترس را فراهم می‌کند. دروپال رشته‌های قابل ترجمه را در گروه‌های متنی نمایش می‌دهد؛ ماژول‌ها ممکن است گروه‌های متنی اضافه‌ای را شامل دیگر رشته‌های ترجمه تعریف کنند. زیرا گروه‌های متن روشی را برای گروه بندی رشته‌ها که اغلب برای تمرکز بر روی فائق آمدن بر نواحی مشخصی از رابط کاربری دروپال فراهم می‌کند.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
fa: <a href="@languages">صفحه زبان‌ها</a> را برای اطلاعات بیشتر جهت افزودن پشتیبانی از زبان‌های بیشتر، مرور کنید.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
fa: این صفحه از فایل‌های ویژه ترجمه <em>.po</em> -که در حالت عادی به صورت بخشی از بسته ترجمه است- رشته‌های ترجمه را وارد می‌کند. بسته ترجمه می‌تواند شامل چندین فایل توزیع شده در مکان‌های مختلف باشد. یک فایل <em>.po</em> نیاز دارد بعد از ویرایش آفلاین توسط ویرایشگر ترجمه وارد برنامه شود. ورود یک فایل ویژه ترجمه <em>.po</em> ممکن است طولانی باشد.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
fa: توجه داشته باشید فایل‌های <em>.po</em> همراه با یک بسته ترجمه هنگامی که ماژول جدیدی یا قالب جدیدی فعال می‌گردد یا زبان جدیدی اضافه می‌گردد؛ -اگر در دسترس باشد- به صورت خودکار وارد می‌گردند. از آنجا که این صفحه هر دفعه فقط بارگذاری یک فایل <em>.po</em> را اجازه می‌دهد، خیلی ساده‌تر است که بسته ترجمه را دریافت کنید و در پوشه نصب دروپال بریزید و از <a href="@language-add">افزودن زبان</a> -که به صورت خودکار تمامی فایلهای <em>.po</em> همراه با بسته را وارد می‌کند- استفاده کنید. بسته‌های ترجمه در <a href="@translations">صفحه ترجمه دروپال</a> برای دریافت آماده است.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
fa: این صفحه تمامی رشته‌های ترجمه شده در سایت شما را صادر می‌کند. یک فایل صادر شده ممکن است به صورت Gettext Portable Object (<em>.po</em>) که شامل هم رشته‌های اصلی و هم رشته ترجمه شده است (برای اشتراک ترجمه با دیگران به کار می‌رود)، یا به صورت Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) است که فقط شامل رشته‌های اصلی است (برای ایجاد ترجمه جدید با ویرایشگر ترجمه Gettext) باشد.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
fa: این صفحه اجازه می‌دهد مترجم  رشته‌ای خاص، ترجمه شده یا نشده را جستجو کند؛ و این امر هنگام ایجاد یا ویرایش یک ترجمه به کار می‌رود. (توجه: برای کار ترجمه برروی تعداد زیاد رشته، <a href="@export">صدور</a> رشته برای ویرایش آفلاین با استفاده از ویرایشگر ترجمه راه حل بهتری است.) جستجوها می‌توانند محدود به رشته‌های گروه خاصی یا زبان خاصی باشند.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
fa: این بلوک فقط در صورتیکه <a href="@languages">حداقل دو زبان فعال باشند</a> و <a href="@configuration">تغییر زبان</a> به چیزی غیر از <em>هیچ</em> تنظیم شده باشد نمایش داده می‌شود.

en: Built-in interface
fa: رابط کاربری توکار

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
fa: زبان پیش‌فرض حساب برای نامه‌های الکترونیکd و زبان ترجیح داده شده برای نمایش سایت.

en: This account's default language for e-mails.
fa: زبان پیش‌فرض این حساب برای نامه‌های الکترونیکی.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
fa: یک مسیر نام مستعار برای یک زبان همیشه هنگامی که این صفحه در آن زبان نمایش داده می‌شود استفاده می‌گردد و قبل از مسیر نام مستعار برای <em>تمام زبان‌ها</em> می‌آید.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
fa: پشتیبانی چند زبانی را در این نوع محتوا فعال می‌کند. اگر فعال باشد یک فیلد انتخاب زبان به فرم ویرایش اضافه خواهد شد که به شما اجازه می‌دهد تا یکی از <a href="!languages">زبان‌های فعال</a> را انتخاب کنید. اگر غیر فعال باشد پست جدید با زبان جدید ذخیره خواهد شد. محتوای موجود اگر این گزینه را تغییر دهید تغییر نخواهد کرد.

en: administer languages
fa: مدیریت زبان‌ها

en: translate interface
fa: ترجمه رابط کاربری

en: Configure languages for content and the user interface.
fa: پیکربندی زبان‌ها برای محتوا و رابط کاربری.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
fa: ترجمه رابط کاربری توکار و سایر متون بصورت اختیاری.

en: !long-month-name January
fa: !long-month-name ژانویه

en: !long-month-name February
fa: !long-month-name فوریه

en: !long-month-name March
fa: !long-month-name مارس

en: !long-month-name April
fa: !long-month-name آوریل

en: !long-month-name May
fa: !long-month-name می

en: !long-month-name June
fa: !long-month-name ژوئن

en: !long-month-name July
fa: !long-month-name جولای

en: !long-month-name August
fa: !long-month-name اوت

en: !long-month-name September
fa: !long-month-name سپتامبر

en: !long-month-name October
fa: !long-month-name اکتبر

en: !long-month-name November
fa: !long-month-name نوامبر

en: !long-month-name December
fa: !long-month-name دسامبر

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
fa: قابلیت‌های تغییرات در زبانها و ترجمه رابط کاربری به زبانهایی غیر از انگلیسی را فراهم می‌کند.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
fa: ماژول منو به شما اجازه می‌دهد منوهای دینامیک را در فرم‌های ایجاد محتوا ایجاد کنید. گزینه‌های زیر منوی پیش‌فرضی را که پیوند جدید به آن اضافه خواهد شد را تنظیم می‌کند.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
fa: آنچه باید به عنوان پیوندهای ثانویه نمایش داده شوند را انتخاب کنید. شما می‌توانید مشابه پیوندهای اولیه را برای پیوندهای ثانویه انتخاب کنید (در حال حاضر %primary است). اگر شما این کار را انجام دهید، زیرشاخه‌های پیوند منوی اولیه فعال به عنوان پیوندهای ثانویه نشان داده خواهند شد.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
fa: ماژول منو واسطی برای کنترل و سفارشی نمودن سیستم قدرتمند منوی دروپال را فراهم می‌کند. منوها مجموعه‌ای از پیوندهای سلسله مراتبی، یا اقلام منو هستند که برای پیمایش یک سایت به کار می‌روند و با استفاده از سیستم سازگار بلوک تعیین موقعیت می‌شوند. به صورت پیش‌فرض، سه منو توسط نصب دروپال ایجاد می‌گردد: <em>پیمایش</em>، <em>پیوندهای اولیه</em> و <em>پیوندهای ثانویه</em>. منوی <em>پیمایش</em> شامل اکثر پیوندهای لازم برای کار و پیمایش سایت شما است و اکثر مواقع در کناره‌های چپ یا راست دیده می‌شود. اکثر قالب‌های دروپال همچنین پشتیبانی از <em>پیوندهای اولیه</em> و <em>پیوندهای ثانویه</em> را با نمایش آنها در سربرگ یا پاورقی هر صفحه ارائه می‌دهند. به صورت پیش‌فرض، <em>پیوندهای اولیه</em> و <em>پیوندهای ثانویه</em> شامل هیچ عنصری نیستند اما می‌توانند برای شمول اقلام خاص برای سایت شما پیکربندی گردند.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
fa: <a href="@menu">صفحه منو</a> تمامی منوهای جاری دسترس در سایت شما را نشان می‌دهد. از این لیست اقلام یک منو را برای افزودن، ویرایش منو یا برای بازآرایی ترتیب اقلام انتخاب کنید؛ منو جدید را با استفاده از <a href="@add-menu">صفحه افزودن منو</a> ایجاد کنید؛ (همچنین باید بلوک منوی جدید در <a href="@blocks">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> فعال شود).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@menu">ماژول منو</a> را ببینید.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
fa: منوها، مجموعه‌ای از پیوندها (اقلام منو) هستند که برای پیمایش سایت استفاده می‌شوند. منوهای دسترس در سایت شما در زیر لیست شده‌اند. برای مدیریت اقلام منو بر روی یک از منوهای لیست شده در زیر کلیک کنید.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
fa: منوی پیمایش توسط دروپال آماده شده است و منوی تعاملی اصلی برای هر سایتی است. معمولا تنها منویی است که شامل پیوندهای اختصاصی برای کاربران شناسایی شده است، و معمولا برای کاربران ناشناس قابل دیدن نیست.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
fa: پیوندهای اولیه سایت اغلب در لایه تم و برای نمایش بخش‌های اصلی سایت به کار می‌روند. نمایش اولیه پیوندهای اولیه عموما به صورت نوعی خاص از منوی بازشونده است.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
fa: پیوندهای ثانویه اغلب برای صفحه‌هایی مانند آگهی‌های قانونی و اطلاعات تماس و دیگر قسمت‌ها که نقش کمتری نسبت به پیوندهای اولیه دارند به کار می‌روند.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
fa: نام قابل فهم توسط انسان برای این نوع محتوا. این متن به صورت بخشی از لیست در صفحه <em>ایجاد محتوا</em> نمایش داده خواهد شد. ترجیح داده می‌شود این نام با یک حرف بزرگ شروع شود و فقط شامل حروف، اعداد و خط تیره(-) و <strong>فاصله</strong> باشد. ضمناً این نام باید منحصر به فرد باشد.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین برای این نوع محتوا. این متن برای ساخت آدرس صفحه <em>ایجاد محتوا</em> برای این نوع از محتوا به کار می‌رود. نام فقط باید شامل حروف کوچک، اعداد و خط تیره(-) باشد. هنگامی که آدرس صفحه <em>ایجاد محتوا</em> ساخته می‌شود خط تیره(-)‌ها به زیر خط(_) تبدیل خواهد شد. ضمناً این نام باید منحصر به فرد باشد.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین برای این نوع محتوا. این فیلد برای انواع محتوای تعریف شده توسط سیستم قابل ویرایش نیست.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
fa: توضیحات مختصر این نوع محتوا. این متن به صورت بخشی از لیست صفحه <em>ایجاد محتوا</em> نمایش داده خواهد شد.

en: Submission form settings
fa: تنظیمات فرم ارسال

en: This content type does not have a title field.
fa: این نوع محتوا فیلد عنوان ندارد.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
fa: برای حذف فیلد بدنه این نوع محتوا، هرگونه متنی را حذف و این فیلد را خالی رها کنید.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
fa: این متن در بالای فرم ارسال محتوای این نوع محتوا نمایش داده خواهد شد و برای راهنمایی یا آموزش  کاربران مفید است.

en: Workflow settings
fa: تنظیمات گردش کار

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
fa: کاربران دارای مجوز <em>مدیریت نودها</em> می‌توانند این گزینه‌ها را رونویسی کنند.

en: The machine-readable name %type is already taken.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین %type در حال حاضر اخذ شده‌است.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین فقط باید شامل حروف کوچک، اعداد و زیرخط باشد.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام قابل فهم توسط ماشین غیر از %invalid وارد کنید.

en: The human-readable name %name is already taken.
fa: نام قابل فهم توسط انسان %name در حال حاضر اخذ شده‌است.

en: The content type %name has been reset to its default values.
fa: نوع محتوای %name به مقادیر پیش‌فرض اولیه خود باز نشانی شد.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نوع محتوای %type را حذف کنید؟

en: Added content type %name.
fa: نوع محتوای %name اضافه شد.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
fa[0]: نوع محتوای ۱ ارسال از %old-type به %type تتغییر پیدا کرد.
fa[1]: نوع محتوای @count ارسال از %old-type به %type تغییر پیدا کرد.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
fa[0]: هشدار: در حال حاضر 1 محتوا %type در سایت شما موجود است و هنگامی که شما این نوع را حذف می‌کنید ممکن است نتواند به درستی نمایش داده شود یا ویرایش گردد.
fa[1]: هشدار: در حال حاضر @count محتوا %type در سایت شما موجود است و هنگامی که شما این نوع را حذف می‌کنید ممکن است نتوانند به درستی نمایش داده شوند یا ویرایش گردند.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
fa: اگر سایت مشکلاتی با مجوز محتوا تجربه نموده است؛ شما می‌تواننید کش مجوزها را دوباره بازسازی کنید. احتمالا، باعث اختلالات دسترسی، غیر فعال نمودن ماژول‌ها یا تغییرات پیکربندی مجوزها است. بازسازی تمامی مجوزها را حذف و آنها را با مجوزهایی بر اساس ماژول‌ها و تنظیمات جاری جایگزین خواهد نمود.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
fa: اگر تعداد زیادی محتوا یا تنظیمات پیچیده‌ای در مجوزها وجود داشته باشد؛ ممکن است بازسازی مجوزها اندکی طول بکشد. بعد از اتمام بازسازی به صورت خودکار از مجوزهای جدید استفاده خواهد شد.

en: Node access status
fa: وضعیت دسترسی نود

en: Number of posts on main page
fa: تعداد محتوای صفحه اصلی

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
fa: پیش‌فرض بیشترین تعداد محتوایی که در مرور هر صفحه مانند صفحه اول نمایش داده خواهند شد.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید مجوزهای دسترسی محتوای سایت را بازسازی کنید؟

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
fa: این کار کلیه مجوزهای دسترسی محتوای سایت را بازسازی خواهد نمود و پردازش آن ممکن است اندکی طول بکشد. این عمل غیر قابل بازگشت است.

en: Demote from front page
fa: حذف از صفحه اصلی

en: Make sticky
fa: چسبناک کردن

en: Remove stickiness
fa: حذف چسبناکی

en: language
fa: زبان

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.

en: Show summary in full view
fa: نمایش خلاصه در متن کامل

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
fa: نسخه پیرایش شده محتوای ارسالی شما، همانگونه -در صفحه اول یا صدور برای جمع آوری- دیده می‌شود. <span class="no-js"> شما می‌توانید از جداکننده "&lt;!--break--&gt;" (بدون فقل قول) برای مشخص نمودن اینکه کجا محتوای ارسالی شما باید تقسیم شود استفاده کنید.</span>

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت ویرایش از %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
fa: @type %title به ویرایشی از %revision-date برگشت .

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fa: ویرایشی %revision-date از @type %title حذف شد.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision برگردانده شد.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
fa: مجوزهای دسترسی به محتوا احتیاج به بازسازی دارد.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
fa: مجوزهای دسترسی به محتوا احتیاج به بازسازی دارد. لطفا <a href="@node_access_rebuild">این صفحه</a> را ببینید.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
fa: ماژول گره محتوا سایت شما را مدیریت می‌کند و تمامی محتوای ارسالی آن را نگهداری می‌کند (بی توجه به نوع) همانند یک «گره». به علاوه تنظیمات انتشار، شامل زمان انتشار محتوا، وضعیت ارتقا به صفحه اول، یا سرمطلبی محتوا را نیز ذخیره می‌کند؛ ماژول گره همچنین اطلاعات اولیه درباره نویسنده مطلب را ذخیره می‌کند. گزینه اختیاری کنترل بازبینی برای ویرایش نیز در دسترس است. برای کارایی اضافه، ماژول گره معمولا توسط ماژول‌های دیگر گسترش می‌یابد.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
fa: اگر چه هر محتوای ارسال در سایت شما یک گره است و همچنین <a href="@content-type">نوع محتوا</a> مخصوص به خود را دارد. لیکن <a href="@content-type">انواع محتوا</a> برای تعریف خصوصیات یک محتوا شامل عنوان و توضیحات فیلدهای آن که در افزودن و ویرایش آنها دیده می‌شود به کار می‌رود. هر نوع محتوا ممکن است تنظیمات پیش‌فرض برای <em>گزینه‌های انتشار</em> و دیگر کنترل‌های گردش کار را داشته باشند. به صورت پیش‌فرض، دو نوع محتوا <em>صفحه</em> و <em>روایت</em> در نمایه نصب استاندارد دروپال وجود دارد. از <a href="@content-type">صفحه انواع محتوا</a> برای افزودن یا ویرایش محتوا موجود استفاده کنید. انواع محتوا اضافی همچنین با فعال نمودن ماژول‌های اضافی هسته، ماژول‌های مشارکتی و ماژول‌های سفارشی در دسترس خواهند بود.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
fa: مدیریت <a href="@content">صفحه محتوا</a> به شما اجازه می‌دهد محتوای سایت خود را مرور و اداره کنید. <a href="@post-settings">صفحه تنظیمات محتوای ارسالی</a> گزینه‌هایی  ویژه برای نمایش  محتوای ارسالی تنظیم می‌کند. ماژول گره تعدادی مجوزهای دسترسی برای هر نوع محتوا را ایجاد می‌کند و می‌توانند بر اساس هر نقش در <a href="@permissions">صفحه مجوزها</a> تنظیم شوند.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل  <a href="@node">ماژول نود</a> را ببینید.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
fa: لیستی از تمامی محتوای موجود در سایت شما در زیر آمده است. تمامی محتوای ارسالی موجود در سایت شما نمونه‌ای از یکی از این انواع هستند.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
fa: برای ایجاد نوع جدید محتوا، نامی قابل فهم توسط انسان، سپس نامی قابل فهم توسط ماشین، و تمامی فیلدهای مرتبط در این صفحه را وارد کنید. کاربران سایت شما به محض ایجاد این نوع محتوا می‌توانند از این نوع مطلب ارسال کنند.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
fa: بازبینی به شما اجازه می‌دهد تا تفاوتهای بین چند بازبینی یک محتوای ارسالی را رد گیری کنید.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
fa: شما تعیین نموده‌اید خلاصه محتوای ارسالی هنگامی که محتوا در حالت کامل مشاهده می‌شود نباید دیده شود. این تنظیمات هنگامی که خلاصه خالی باشد نادیده گرفته خواهد شد.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
fa: شما تعیین نموده‌اید خلاصه محتوای ارسالی هنگامی که محتوا در حالت کامل مشاهده می‌شود نباید دیده شود. این تنظیمات هنگامی که خلاصه را خالی گذاشته‌اید نادیده شده‌است. (برای مشخص نمودن خلاصه از جداکننده "&lt;!--break--&gt;" (بدون فقل قول) در بدنه ارسال برای مشخص نمودن انتهای خلاصه و شروع محتوا اصلی استفاده کنید.)

en: Read the rest of !title.
fa: خواندن ادامه !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
fa: <h1 class="title">به سایت دروپال جدید خود خوش آمدید</h1><p>لطفا موارد زیر را مرحله به مرحله برای شروع کار طی کنید:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
fa: <strong>سایت خود را پیکربندی کنید</strong> برای اولین بار که وارد سایت شدید به <a href="@admin">بخش مدیریت</a> بروید، در آنجا می‌توانید تمام خصوصیات سایت خود را <a href="@config">پیکربندی و سفارشی سازی کنید.</a>.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
fa: <strong>قابلیت‌های اضافه را فعال کنید</strong> در مرحله بعد <a href="@modules">لیست ماژول‌ها</a> را ببینید و ویژگی‌های مورد نظر خود را فعال کنید. همچنین می‌توانید ماژول‌های بیشتری را از <a href="@download_modules">بخش دریافت ماژول‌های دروپال</a> پیدا کنید.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
fa: <strong>ظاهر سایت خود را سفارشی کنید</strong>. برای تغییر نمای سایت به <a href="@themes">بخش قالب‌ها</a> بروید. شما می‌توانید یکی از قالب‌های موجود را انتخاب و یا از <a href="@download_themes">قسمت دریافت قالب‌های دروپال</a> قالب مورد نظر خود را دریافت کنید.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
fa: <strong>نوشتن محتوا را آغاز کنید</strong> در نهایت، می‌توانید برای وب‌سایت خود <a href="@content">ایجاد محتوا</a> کنید. این پیام به محض اینکه یک نوشته را به صفحه اصلی ارسال کردید، ناپدید خواهد شد.

en: Rebuilding content access permissions
fa: بازسازی مجوزهای دسترسی محتوا

en: Content permissions have been rebuilt.
fa: مجوزهای محتوا بازسازی شد.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
fa: مجوزهای دسترسی محتوا به درستی بازسازی نشد.

en: administer content types
fa: مدیریت انواع محتوا

en: View, edit, and delete your site's content.
fa: مشاهده, ویرایش و حذف محتوای سایت شما.

en: Post settings
fa: تنظیمات ارسال

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
fa: ساختار محتوا از قبیل طول خلاصه، لازم بودن پیش‌نمایش قبل از ارسال و تعداد محتوای صفحه اول را کنترل کنید.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
fa: مدیریت ارسال ها بر اساس نوع محتوا, وضعیت پیش فرض, نمایش صفحه اصلی و غیره.

en: Add content type
fa: افزودن نوع محتوا

en: Revert to earlier revision
fa: بازگشت به ویرایش قبل

en: Delete earlier revision
fa: حذف ویرایش قبل

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
fa: اجازه می دهد محتوا به سایت ارسال شود و بر روی صفحات نمایش داده شود.

en: OpenID identities
fa: شناسه های OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
fa: به کاربران اجازه میدهد که با استفاده از OpenID وارد سایت شما شوند.

en: No URL aliases found.
fa: هیچ نام مستعار نشانی پیدا نشد.

en: No URL aliases available.
fa: هیچ نام مستعار نشانی در دسترس نیست.

en: Update alias
fa: به‌روز رسانی نام‌های مستعار

en: Create new alias
fa: ایجاد نام‌های مستعار جدید

en: The alias %alias is already in use in this language.
fa: نام مستعار %alias در حال حاضر در این زبان استفاده می‌شود.

en: The alias has been saved.
fa: نام مستعار ذخیره شد.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید مسیر نام مستعار %title را حذف کنید؟

en: Filter aliases
fa: فیلتر نام‌های مستعار

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
fa: ماژول مسیر به شما اجازه می‌دهد نام مستعار برای URL‌های دروپال تعیین کنید. بعضی از نشانی‌ها خوانایی URL‌ها را برای کاربران افزایش می‌دهند و به موتورهای جسنجوی اینترنت کمک می‌کنند که محتوای شما را بهینه‌تر ایندکس کنند. بیش از یک نام مستعار برای یک صفحه می‌تواند ایجاد شود.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
fa: <p>تعدادی از مثال‌های نام مستعار آدرس عبارتند از:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@path">ماژول مسیر</a> را ببینید.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
fa: دروپال کنترل کاملی بر روی مسیربندی نشانی‌ها برای شما تهیه می‌کند که برای یادآوری بسیار راحت باشند. بطور مثال مسیر 'about' می‌تواند به مسیر 'node/1' متعلق باشد. شما همچنین می‌توانید چندین مسیر را به یک نشانی الحاق کنید.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
fa: مسیری را که می‌خواهید نام مستعار برای آن ایجاد شود را به همراه نام مستعار جدید وارد نمایید.

en: The alias has been deleted.
fa: نام مستعار حذف شد.

en: The path is already in use.
fa: مسیر هم اکنون در حال استفاده است.

en: URL aliases
fa: نام‌های مستعار آدرس

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
fa: نشانی‌های سایت خود را به وسیله انتخاب نام مستعار تغییر دهید.

en: Edit alias
fa: ویرایش نام مستعار

en: Delete alias
fa: حذف نام مستعار

en: Add alias
fa: افزودن نام مستعار

en: Allows users to rename URLs.
fa: به کاربران اجازه می‌دهد نشانی‌ها را تغییر دهند.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
fa: ممکن است بخواهید کد PHP ارسال کنید.شما باید تگ‌های &lt;?php ?&gt; را استفاده کنید.

en: Using custom PHP code
fa: استفاده از کد PHP سفارشی

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
fa: کد PHP سفارشی، میتواند در بخشهایی از محتوای سایت، همچون پست ها و بلوکها مورد استفاده واقع شود. با وجود آنکه استفاده از کدهای PHP در یک پست یا بلوک میتواند قدرت و انعطاف فراوانی برای کاربران مورد اعتماد با تجربه PHP کافی فراهم بیاورد، در عین حال میتواند در صورت استفاده نادرست حفره امنیتی خطرناکی پدید بیاورد. حتی یک اشتباه کوچک در هنگام پست نمودن کد PHP میتواند تصادفاً عملکرد کل سایت را مختل نماید.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
fa: اگر شما با PHP , SQL یا دروپال آشنایی ندارید، از بکار بردن کد های PHP در پست ها پرهیز کنید.این کد ها میتوانند بانک اطلاعاتی شما را تخریب کنند، وب سایت شما را غیر قابل استفاده کنند، و یا امنیت وب سایت شما را با مخاطرات جدی روبرو کنند.

en: Notes:
fa: توجه:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
fa: بخاطر داشته باشید <strong>قبل</strong> از نگهداری، هر خط را دوبار برای اطمینان از صحت syntax و خطاهای منطقی بررسی کنید.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
fa: برنامه پی‌اچی‌پی خود را پیش از انتشار بر روی یک سایت رسمی با استفاده از یک اسکریپت آزمایشی جدا و پایگاه داده نمونه توسعه دهید و بیازمایید.

en: PHP evaluator
fa: ارزیاب PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
fa: قطعه ای از کد PHP اجرا می کند. استفاده از این فیلتر بایستی به مدیران محدود گردد!

en: A !php-code input format has been created.
fa: قالب ورود !php-cod ایجاد شده است

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
fa: اجازه می‌دهد از کدهای php درون مطالب استفاده کنید.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
fa: ماژول پینگ برای مطلع نمودن سایت‌هایی ویِژه از تغییرا ت سایت شما مفید است. به صورت خودکار آگاه‌سازی یا «پینگ» به سرویس  <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> درباره محتوا جدید یا به روز شده در سایت شما فرستاده می‌شود. سپس <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> به سایت‌های معروف دیگر مانند weblogs.com، Technorati، blo.gs، BlogRolling، Feedster.com، و Moreover اطلاع داده می‌شود.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
fa: برای ماژول پینک  پیکربندی صحیح <a href="@cron">سیستم کنترل انجام وظیفه خودکار(Cron)</a> ضروری است.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@ping">ماژول پینگ</a> را ببینید.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
fa: اطلاع دادن به سایت pingomatic.com با شکست مواجه شد.

en: Ping
fa: پینگ

en: Alerts other sites when your site has been updated.
fa: زمانی که سایت شما به روز شد سایت های دیگر را خبر می کند.

en: Total votes: @votes
fa: تمام آرا: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
fa: ماژول نظرسنجی می‌تواند برای ایجاد نظرسنجی ساده برای کاربران سایت به کار رود. یک نظرسنجی یک سوال تک گزینه‌ای یا چند گزینه‌ای است که مجموع نتایج پاسخ به نظرسخی را نشان می‌دهد. داشتن نظرسنجی روشی خوب برای دریافت بازخورد از اعضای جامعه مخاطبان است.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
fa: هنگامی که یک نظرسنجی ایجاد می‌کنید سئوال را که قرار می‌دهید همینطور انتخاب‌های بالقوه و شروع تعداد هر انتخاب، وضعیت و استمرار (طول زمانی که نظرسنجی برای آرا جدید باقی می‌ماند) می‌تواند مشخص گردد. از منوی <a href="@poll">نظرسنجی</a> برای مشاهده نظرسنجی‌های کنونی استفاده کنید. برای رای دادن یا مشاهده نتایج یک نظرسنجی بر روی خود آن کلیک کنید.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@poll">ماژول نظرسنجی</a> را ببینید.

en: Most recent poll
fa: نظرسنجی اخیر

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
fa: یک <em>نظرسنجی</em>، سئوالی با مجموعه‌ای از پاسخ‌های ممکن است. یک <em>نظرسنجی</em> برای اولین بار که ساخته می‌شود به صورت خودکار امکان شمارش جوابهای دریافتی برای هر گزینه را فراهم می‌کند.

en: Poll status
fa: وضعیت نظرسنجی

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
fa: وقتی نظرسنجی بسته می‌شود، کاربران دیگر نمی توانند رای بدهند.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
fa: بعد از طی این دوره، نظرسنجی به صورت خودکار بسته خواهد شد.

en: Votes for choice @n
fa: رأی‌های داده شده به گزینه @n

en: Negative values are not allowed.
fa: مقادیر منفی مجاز نیست.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
fa: رای شما نمی‌تواند ثبت شود زیرا شما هیچ انتخابی نداشته‌اید .

en: Add another choice
fa: اضافه کردن یک گزینه دیگر

en: Vote count
fa: شمارش آرا

en: create poll content
fa: ایجاد محتوای نظرسنجی

en: delete own poll content
fa: حذف محتوای نظرسنجی خود

en: delete any poll content
fa: حذف هر محتوای نظرسنجی

en: edit any poll content
fa: ویرایش هر محتوای نظرسنجی

en: edit own poll content
fa: ویرایش محتوای نظرسنجی خود

en: Polls
fa: نظرسنجی ها

en: Form will auto-complete while user is typing.
fa: فرم هنگامی که کاربر در حال تایپ است به طور خودکار کامل می شود.

en: Profile field %field deleted.
fa: فیلد پروفایل %field حذف شد.

en: User list
fa: لیست کاربر

en: The following types of fields can be added to a user profile:
fa: انواع فیلدهای زیر میتواند به یک پروفایل کاربری افزوده شود:

en: single-line textfield
fa: فیلد متنی تک خطی

en: multi-line textfield
fa: فیلد متنی چند خطی

en: list selection
fa: انتخاب از لیست

en: freeform list
fa: لیست فرم ازاد

en: Author information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Profile fields to display
fa: فیلدهای پروفایل برای نمایش

en: View full user profile
fa: مشاهده پروفایل کامل کاربر

en: About %name
fa: درباره %name

en: The value provided for %field is not a valid URL.
fa: مقدار %field یک URL معتبر نیست.

en: Create customizable fields for your users.
fa: ایجاد فیلدهای قابل سفارشی شدن برای کاربران شما.

en: Profile category autocomplete
fa: کامل سازی خودکار گروه پروفایل

en: Edit field
fa: ویرایش فیلد

en: Delete field
fa: حذف فیلد

en: Profile autocomplete
fa: کامل سازی خودکار پروفایل

en: Supports configurable user profiles.
fa: پروفایل های کاربری قابل پیکربندی را پشتیبانی می کند.

en: The index will be rebuilt.
fa: شاخص دوباره ایجاد خواهد شد.

en: Indexing status
fa: وضعیت شاخص گذاری

en: Indexing settings
fa: تنظیمات شاخص گذاری

en: Minimum word length to index
fa: کمترین طول کلمه برای شاخص گذاری

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
fa: برای اطلاعات بیشتر، کتابچه راهنمای آنلاین سرفصل <a href="@search">ماژول جستجو</a> را ببینید.

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: search content
fa: جستجوی محتوا

en: use advanced search
fa: استفاده از جستجوی پیشرفته

en: administer search
fa: مدیریت جستجو

en: Top search phrases
fa: بالاترین عبارت های جستجو

en: View most popular search phrases.
fa: مشاهده محبوب ترین عبارت های جستجو.

en: Enables site-wide keyword searching.
fa: امکان جستجوی کلمات کلیدی در سایت را فراهم می‌کند.

en: Total page generation time
fa: مجموع زمان تولید صفحه

en: %time ms
fa: %time میلی ثانیه

en: unban
fa: لغو تحریم

en: ban
fa: تحریم

en: Content viewing counter settings
fa: تنظیمات شمارنده مشاهده محتوا

en: Popular content
fa: محتوای محبوب

en: All time:
fa: همیشه:

en: Last viewed:
fa: آخرین مشاهده:

en: View pages that have recently been visited.
fa: مشاهده صفحاتی که اخیرا دیده شده اند.

en: View pages that have been hit frequently.
fa: مشاهده صفحاتی که مکررا دیده شده اند.

en: Top visitors
fa: برترین بازدیدکنندگان

en: View visitors that hit many pages.
fa: مشاهده بازدیدکنندگانی که صفحات زیادی را دیده اند.

en: View access log.
fa: گزارش دسترسی را مشاهده کنید.

en: Track page visits
fa: پیگیری بازدیدهای صفحه

en: Logs access statistics for your site.
fa: امارهای دسترسی سایت شما را ثبت می کند.

en: User pictures in posts
fa: تصاویر کاربران در ارسال ها

en: User pictures in comments
fa: تصاویر کاربران در نظرات

en: Shortcut icon
fa: نماد میانبر

en: Logo image settings
fa: تنظیمات تصویر لوگو

en: Use the default logo
fa: استفاده از لوگوی پیشفرض

en: Shortcut icon settings
fa: تنظیمات نماد میانبر

en: Use the default shortcut icon.
fa: استفاده از نماد میانبر پیش‌فرض.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
fa: در صورتی که میخواهید که تم سایت از نشان میانبر پیش فرض استفاده کند، اینجا را علامت بزنید.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
fa: مسیر فایلی که شما می‌خواهید از آن به عنوان نماد سفارشی سایت استفاده کنید.

en: Upload icon image
fa: بارگذاری تصویر نماد

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
fa: اگر شما دسترسی مستیم به فایل‌های برروی سرور را ندارید، از این فیلد برای بارگذاری نماد میانبر خود استفاده کنید.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
fa: @module (<span class="admin-missing">پیدا نشد</span>)

en: Confirm uninstall
fa: تایید حذف

en: No modules selected.
fa: هیچ ماژولی انتخاب نشده‌است.

en: Default 403 (access denied) page
fa: صفحه پیش‌فرض 403 (دسترسی مجاز نیست)

en: Default 404 (not found) page
fa: صفحه پیش‌فرض 404 (پیدا نشد)

en: Select an image processing toolkit
fa: یک جعبه ابزار پردازش تصویر انتخاب کنید

en: Number of items in each feed
fa: تعداد اقلام در هر خوراک

en: Default number of items to include in each feed.
fa: پیش‌فرض تعداد اقلامی که در هر خوراک قرار می‌گیرد.

en: Feed content
fa: محتوای خوراک

en: Titles plus teaser
fa: عناوین بعلاوه خلاصه

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
fa: <a href="@clean_url">اجرای آزمایش ساده کردن نشانی‌ها</a>.

en: Cron ran successfully.
fa: cron باموفقیت اجرا شد.

en: Cron run failed.
fa: اجرای cron ناموفق‌بود.

en: Command counters
fa: شمارنده دستورات

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
fa: اینجا شما می‌توانید پیش‌نمایش پارامترهای سایت بعلاوه هر مشکلی که در نصب شما شناسایی شده‌است را ببینید. ممکن است برداشتن و چسباندن این اطلاعات در فیلد درخواست پشتیبانی در سایت انجمن پشتیبانی دروپال بخش مسائل و مشکلات برای شما مفید باشد.

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
fa: در راستای انجام عملیات پاکسازی نمی‌توان فایل موقت "%path" را حذف کرد

en: access site reports
fa: دسترسی به گزارش‌های سایت

en: select different theme
fa: انتخاب پوسته متفاوت

en: administer files
fa: مدیریت فایل‌ها

en: Compact mode
fa: مد فشرده

en: By task
fa: براساس وظیفه

en: Settings for how your administrative pages should look.
fa: تنظیمات برای چگونگی نمایش صفحات مدیریت.

en: Select the default theme.
fa: انتخاب پوسته پیش‌فرض.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
fa: ماژول‌های اضافه شده به سایت خود را فعال یا غیر فعال کنید.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
fa: کنترل چگونگی برخورد دروپال با خطاهایی شامل خطاهای ۴۰۳/۴۰۴ و همچنین گزارش خطای PHP.

en: Logging and alerts
fa: ثبت وقایع و هشدارها

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
fa: به دروپال بگویید کجا فایل‌های بارگذاری شده را ذخیره کند و چگونه آنها در دسترس باشند.

en: Image toolkit
fa: جعبه ابزار تصویر

en: RSS publishing
fa: انتشار RSS

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Date and time lookup
fa: مراجعه تاریخ و زمان

en: Clean URL check
fa: بررسی URL های تمیز

en: -1 (Unlimited)
fa: -۱ (نامحدود)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
fa: ویرایش PHP نصب شده شما خیلی قدیمی است. دروپال حداقل  به نسخه %version نیاز دارد.

en: Enabled ('@value')
fa: ('@value') فعال‌شد

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
fa: در نظر داشته باشید برای جلوگیری از خطا در هنگام نصب، حافظه PHP را تا حد %memory_minimum_limit افزایش دهید.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
fa: در نظر داشته باشید برای جلوگیری از خطا در هنگام به‌روز رسانی، حافظه PHP را تا حد %memory_minimum_limit افزایش دهید.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
fa: برای کسب اطلاعات بیشتر <a href="@url">نیازمندی‌های دروپال</a> را ببینید.

en: Not protected
fa: حفاظت نشده

en: Cron has not run.
fa: سیستم وظیفه خودکار(Cron) اجرا نشده‌است.

en: Cron has not run recently.
fa: Cron اخیراً اجرا نشده است.

en: Cron maintenance tasks
fa: وظایف تعمیر cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
fa: شما میتوانید <a href="@cron">cron را به صورت دستی اجرا کنید</a>.

en: The directory %directory is not writable.
fa: پوشه %directory قابل نوشتن نیست.

en: Writable (<em>public</em> download method)
fa: قابل نوشتن <em>عمومی</em> روش داونلود

en: Writable (<em>private</em> download method)
fa: قابل نوشتن (روش دریافت <em>خصوصی</em>)

en: Database updates
fa: به‌روز رسانی‌های پایگاه داده

en: Access to update.php
fa: دسترسی به  اسکریپت update.php

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
fa: انواع محتوا برای دسته‌بندی توسط این واژگان را انتخاب کنید.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
fa: پیکربندی ترجمه محتوا و انواع محتوای قابل ترجمه:

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
fa: ترجمه‌ها را هنگامی که لازم است به‌روز رسانی کنید زیرا به سرعت تغییرات در محتوای اصلی بازتاب پیدا می‌کند. پرچم وضعیت ترجمه مکانیزمی ساده برای پیگیری ترجمه‌های منسوخ شده فراهم می‌کند. به طور مثال بعد از ویرایش یک محتوا چک باکس <em>نشانه گذاری ترجمه به عنوان منسوخ</em> را انتخاب کنید تا تمامی ترجمه‌ها را به صورت منسوخ در آوردید و نیاز به بازنگری داشته باشد. ترجمه های دیگر ممکن است برای بازنگری توسط انتخاب <em>این ترجمه نیاز به به‌روز رسانی دارد</em> در فرم ویرایش علامت گذاری شوند.

en: Flag translations as outdated
fa: نشانه گذاری ترجمه به عنوان منسوخ

en: This translation needs to be updated
fa: این ترجمه نیاز به به‌روز رسانی دارد

en: translate content
fa: ترجمه محتوا

en: Content translation
fa: ترجمه محتوا

en: The role has been renamed.
fa: نام نقش تغییر کرد.

en: The role has been deleted.
fa: نقش حذف شد.

en: E-mail new password
fa: ارسال گذرواژه جدید از طریق پست الکترونیک

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fa: توضیحات بیشتر به ایمیل شما ارسال شد.

en: Who's online
fa: کاربران انلاین

en: Manages the user registration and login system.
fa: ثبت نام کاربران و سیستم ورود را مدیریت می کند.

en: Uploading... (@current of @total)
fa: بارگذاری... (@current از @total)

en: Allowed Extensions: %ext
fa: پسوندهای مجاز : %ext

en: Maximum Filesize: %size
fa: حداکثر سایز فایل: %size

en: manage fields
fa: مدیریت فیلدها

en: Overview Settings
fa: پیکربندی‌های مرورکلی

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
fa: پرونده‌ی ترجمه جاوااسکریپت %file.js گم شده است.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
fa: فایل انتخاب شده %filename نمی تواند بارگزاری شود. تنها فایل های با پسوندهای زیر مجاز هستند: %extensions.
