DaNGO (6.x-1.2-beta1) - en to my translation catalogue (546 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: Show on every page except the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ကျန်တဲ့စာမျက်နှာအားလုံးပြပါ

en: Show on only the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာပြပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Administer
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

en: Create a new user account.
my: Account အသစ်တစ်ခုပြုလုပ်ရန်

en: Request new password via e-mail.
my: စကားဝှက်အသစ်ကို အီးမေးလ်မှ တောင်းရန်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: Wrong username or password.
my: အမည် (သို့) စကားဝှက် မှားနေပါတယ်

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: not verified
my: အတည်မပြုနိုင်သေး

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: new
my: အသစ်

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Tags
my: Tag များ

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Homepage
my: မူလစာမျက်နှာ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: updated
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုပြုလုပ်ပြီး

en: File
my: ဖိုင်

en: File path
my: ဖိုင် ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Account Name
my: account အမည်

en: Password
my: စကားဝှက်

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Weight
my: အစဉ်

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: History
my: သမိုင်းမှတ်တမ်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Modules
my: Module များ

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: mail
my: စာပို့ခြင်း

en: actions
my: ဆောင်ရွက်ချက်များ

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: You are not authorized to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာအား ကြည့်ရှုရန်(ပြင်ဆင်ရန်) သင့်တွင်တရားဝင်လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ........

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Database type
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမျိုးအစား

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှားများ

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: Access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Add block
my: block တစ်ခုထပ်ပေါင်းရန်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Up to date
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေနှင့် ကိုက်ညီသည်

en: Drupal core update status
my: Drupal core update အခြေအနေ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Recipients
my: လက်ခံရရှိမည့်သူများ

en: Your name
my: သင့်အမည်

en: From
my: မှ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: E-mail address
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: Last update
my: နောက်ဆုံးပြုပြင်မွန်းမံချိန်

en: %time left
my: %time အချိန်ကျန်ရှိသေး

en: remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: update items
my: အချက်အလက်များအား ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Categorize
my: အမျိုးအစားခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာ

en: %ago ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %ago က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Month
my: လ

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Example
my: ဥပမာ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: Mon
my: တနင်္လာနေ့

en: Tue
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wed
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thu
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Fri
my: သောကြာနေ့

en: Sat
my: စနေနေ့

en: Sun
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: May
my: မေလ

en: The name of the category.
my: အမျိုးအစား အမည်

en: The id number of the category.
my: အမျိုးအစား အမှတ်

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Other
my: အခြား

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Text color
my: စာသားအရောင်

en: Navigation
my: သွားလာရန်

en: Color
my: အရောင်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Log in
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Add a new comment to this page.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် မှတ်ချက်အသစ် ရေးမည်။

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
my: ဤအကြောင်းအရာနှင့် ပတ်သက်၍ သင့်အမြင်နှင့် အယူအဆ များကို ပါ၀င်ဆွေးနွေး နိုင်ပါသည်။

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
my: @site ပြုပြင်ထိန်းသိမ်း နေပါသည်။ မကြာမီ ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်ပါမည်။ ကျေးဇူးတင်ပါသည်...

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Recent comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: Do not display
my: မပြသပါနှင့်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: Server settings
my: ဆာ​ဗာ​အား​တည်ဆောက်​ပြင်ဆင်​ထား​ပုံ

en: Full
my: အပြည့်အစုံ

en: Database username
my: ဒေတာဘေ့စ် အသုံးပြုသူအမည်

en: Database password
my: ဒေတာဘေ့စ်လျှို့ဝှက်စာလုံး

en: Database name
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမည်

en: Authored on
my: ရေးသားချိန်

en: Arabic
my: အာရေးဗျ

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: French
my: ပြင်သစ်

en: Italian
my: အီတလီ

en: Spanish
my: စပိန်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: မှန်ကန်သည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ တစ်ခု ဖြစ်ရမည်။ ဤဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံး ထိုလိပ်စာသို့ ရောက်ရှိပါမည်။ သင့်အီးမေးလ်ကို အခြားသူများ မမြင်နိုင်ပါ။ သင့်အနေဖြင့် စကားဝှက်အသစ် တောင်းခြင်း၊ သတင်းစကား အသစ်များနှင့် အခြား သတိပေးချက်များကို ရယူသည့်အခါများတွင်လည်း ဤလိပ်စာကို သုံးပါမည်။

en: Remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: Sources
my: မူလအရင်းအမြစ်

en: ‹ previous
my: ‹ ယခင်

en: next ›
my: နောက် ›

en: View user profile.
my: Profile ကိုကြည့်ရန်

en: Language file
my: ဘာသာစကား ဖိုင်

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Member for
my: အသင်း၀င်ဖြစ်ခဲ့သည့်ကာလ

en: @time ago
my: @time အချိန်က

en: Select all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးရွေးရန်

en: Deselect all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးမရွေးရန်

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Request new password
my: စကားဝှက်အသစ်တောင်းရန်

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: User's name
my: အသုံးပြုသူ၏နာမည်

en: User's email address
my: အသုံးပြုသူ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Edit menu
my: Menu ကို ပြင်ရန်

en: Locale settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Jan
my: ဇန္နဝါရီလ

en: Feb
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: Mar
my: မတ်လ

en: Apr
my: ဧပြီလ

en: Jun
my: ဇွန်လ

en: Jul
my: ဇူလှိုင်လ

en: Aug
my: သြဂုတ်လ

en: Sep
my: စက်တင်ဘာလ

en: Oct
my: အောက်တိုဘာလ

en: Nov
my: နိုဝင်ဘာလ

en: Dec
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: Create new account
my: Account အသစ်ပြုလုပ်ရန်

en: warning
my: သတိပေးချက်

en: No statistics available.
my: အချက်အလက်များ မရရှိသေးပါ။

en: Last run !time ago
my: !time က နောက်ဆုံး Run ခဲ့ပါသည်

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: critical
my: ဆိုးရွားနေသည့်/ဆိုးရွားနေ

en: Results
my: ရလဒ်

en: Visitor
my: လာရောက်လည်ပတ်သူ

en: The specified passwords do not match.
my: စကားဝှက်ထပ်မံ အတည်ပြုချက် မကိုက်ညီပါ

en: Track
my: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: MB
my: မီဂါဘိုက်

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: administer comments
my: စီမံခန့်ခွဲသူ၏ မှတ်ချက်

en: Delete comments
my: မှတ်ချက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: not published
my: ရေးသားဆဲ

en: Published comments
my: ထုတ်ပြန်ပြီး မှတ်ချက်များ

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
my: သင့်မှတ်ချက်အား ဤစာမျက်နှာ အုပ်ချုပ်ရေးမှူးများက စစ်ဆေးရန်ပေးပို့ထားပြီး ၎င်းတို့မှ အတည်ပြုပြီးနောက် ထုတ်ပြန်ပါလိမ့်မည်။

en: Protected
my: ကာကွယ်ထားသည်

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Finished
my: ပြီးစီးပါပြီ

en: Comment title
my: အကြံပြုချက်/ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: The specified date is invalid.
my: သတ်မှတ်ထားသောရက်စွဲ ကိုက်ညီမှုမရှိပါ

en: Password strength:
my: စကားဝှက် လုံခြုံရေး အဆင့်အတန်း

en: Display on separate page
my: အခြားစာမျက်နှာတွင် ပြသပါ။

en: Go to first page
my: ပထမဆုံးစာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to last page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာသို့ သွားရန်

en: Go to page @number
my: စာမျက်နှာ @number  သို့သွားရန်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: English name
my: အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Native name
my: မိခင်တိုင်းရင်းအမည်

en: Block description
my: block အကြောင်းအရာဖော်ပြချက်

en: Delete block
my: block ကိုပယ်ဖျက်ရန်

en: Save blocks
my: block များကို သိမ်းပါ

en: Save block
my: block ကို သိမ်းပါ

en: The block configuration has been saved.
my: block အစိတ်အပိုင်းများအားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: The block has been created.
my: block တစ်ခု အသစ်ဖန်တီးပြီးပါပြီ

en: Core - required
my: အူကြောင်း - လိုအပ်သည်။

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Publish
my: ထုတ်ဝေပါ

en: Read/Write
my: ဖတ်/ရေး

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
my: ဤနေရာမှာ သီးသန့်နေရာ ဖြစ်၍ မသက်ဆိုင်သူများ မြင်ရမည် မဟုတ်ပါ။

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Reply
my: ပြန်စာ

en: KB
my: ကီလိုဘိုက်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Page not found
my: စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ

en: info
my: သတင်းအချက်အလက်

en: « first
my: « ပထမ

en: last »
my: နောက်ဆုံး ›

en: Alias
my: နာမည်အတု

en: Account settings
my: ကိုယ်ရေးအချက်အလက်များ

en: My account
my: မိမိ၏account

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Bulgarian
my: ဘူလ်ဂေးရီးယား

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှား

en: Czech
my: ချက်

en: Danish
my: ဒိန်းမတ်ဘာသာစကား

en: Dutch
my: ဒတ်ချ်

en: German
my: ဂျာမာန်

en: Greek
my: ဂရိတ်

en: Hebrew
my: ေဟၿဗဲဘာသာစကား

en: Hungarian
my: ဟန်ဂေရီ

en: Indonesian
my: အင်ဒိုနီးရှား

en: Romanian
my: ရိုမေးနီးယား

en: Russian
my: ရုရှား

en: Slovak
my: ဆလိုဗက်

en: Edit comment
my: မှတ်ချက်အား ပြုပြင်ရန်

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: %keys (@type).
my: %keys (@type)

en: The file could not be created.
my: ဖိုင်အသစ် မလုပ်နိုင်ပါ

en: No update data available
my: Update လုပ်ရန် လိုအပ်သည့် အချက်အလက်များ မရသေးပါ။

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
my: ဒီနာမည်နှင့်ကိုက်ညီသည့် ဖိုင်မရှိသည့်အတွက် သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..ဖိုင်နာမည်အမှန်အားပြန်လည်စစ်ဆေးပေးပါ

en: The selected file %file could not be copied.
my: သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..

en: The removal of the original file %file has failed.
my: မူလဖိုင်အား ဖယ်ထုတ်ရန် ကြိုပမ်းမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Database host
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်အား သိမ်းထားသည့်နေရာ (Host)

en: Reports
my: အစီရင်ခံစာများ

en: Web server
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာ

en: Action %action saved.
my: လုပ်ဆောင်ချက် %action အားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Action %action created.
my: လုပ်ငန်းချက် %action အား တည်ဆောက်ပြီးပါပြီ

en: When cron runs
my: Cron run သည့်အခါ

en: When content is viewed by an authenticated user
my: အကြောင်းအရာကို ခွင့်ပြုချက်ရသူတစ်ဦးမှ ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated comment
my: ပြင်ထားသည့် မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has been deleted
my: User တစ်ဦးကို ပယ်ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has logged in
my: User တစ်ဦး log in ၀င်ပြီးနောက်

en: After a user has logged out
my: User တစ်ဦး ပြန်ထွက်ပြီးနောက်

en: When a user's profile is being viewed
my: User တစ်ဦး၏ profile ကို ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new term to the database
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated term to the database
my: ပြင်ထားသည့် အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a term
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: Auto-reply
my: အလိုအလျှောက်ပြန်ကြား

en: Save translations
my: ဘာသာပြန်များအား သိမ်းဆည်းရန်

en: Original text
my: မူလစာသား

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
my: လုံခြုံရေးပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် သင်ထည့်သွင်းခဲ့သည့် ဖိုင်၏ အမည်အား %filename သို့ ပြောင်းလဲလိုက်ပါသည်။

en: notice
my: အကြောင်းကြားစာ

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Post new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးသွင်းရန်

en: Direction
my: လမ်းညွန်ချက်၊ လမ်းကြောင်း

en: Password field is required.
my: စကားဝှက်ဖြည့်ရန် လိုပါသည်

en: Confirm password
my: အထက်ပါ စကားဝှက်ကို ထပ်မံထည့်သွင်း အတည်ပြုပါ။

en: Administration theme
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း လုပ်ငန်းများတွင် သုံးမည့် theme

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
my: %file ဖိုင်အား သိမ်းဆည်း၍ မရပါ။ အမျိုးအမည်မသိသော ပြဿနာတစ်ခုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
my: JPEG၊ PNG နှင့် GIF အမျိုးအစား ဓာတ်ပုံများကိုသာ လက်ခံခွင့်ပြုသည်။

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
my: ဖိုင်နာမည်အားစာလုံးအရေအတွက် ၂၅၅ လုံးအထက်မပိုပါစေနဲ့..နောက်တစ်ဖန်..ပြန်လည်နာမည်ပေးပေးပါ

en: Database port
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အားဆက်သွယ်ရန် လမ်းကြောင်း အပေါက် (Port)

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
my: ဤရွေးချယ်စရာများသည် အချို့ ဝက်ဆိုဒ်များတွင်သာ လိုအပ်ပါသည်။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် မရေမရာ ဖြစ်နေပါက နဂိုရှိပြီးသားအတိုင်းထားရှိပါ သို့မဟုတ် သင့် ဝက်ဆိုဒ်ထားရှိသည့် ကုမ္ပဏီအား မေးမြန်းပါ။

en: If your database is located on a different server, change this.
my: အကယ်၍ သင့်ဒေတာဘေ့စ်သည် အခြား ဆာဗာပေါ်တွင် ရှိပါက ဤအချက်ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
my: တရားမဝင်ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ခဲ့ကြောင်း စစ်ဆေးတွေ့ရှိရပါသည်၊ ကျေးဇူးပြု၏ ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာအား စီမံအုပ်ချုပ်သူအား ဆက်သွယ်ပါ

en: Delete comment
my: မှတ်ချက်အား ပယ်ဖျက်ရန်

en: Reply to comment
my: မှတ်ချက်အား ပြန်ကြားရန်

en: Comment controls
my: မှတ်ချက်များအား ထိမ်းချုပ်ရန်

en: Display above the comments
my: အထက်ရှိ မှတ်ချက်များအား ပြသရန်

en: You are not authorized to view comments.
my: ဤမှတ်ချက်များအား သင်ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: File system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Enter your @s username.
my: သင့် @s အမည်ကို ထည့်ပါ

en: All languages
my: ဘာသာစကားအားလုံး

en: Image preview
my: ဓာတ်ပုံအစမ်းကြည့်ရန်

en: Add language
my: ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်

en: Are you sure you want to delete the language %name?
my: %name ဘာသာစကားအား အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်ထုတ်ပြစ်မှာ သေချာပါသလား

en: Currently using !item !version
my: လက်ရှိ !item !version အားအသုံးပြုနေပါသည်။

en: Hindi
my: ဟင်ဒီ

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: An error has occurred.
my: အမှားအယွင်းတခုဖြစ်ခဲ့သည်

en: 0 sec
my: ၀ စက္ကန့်

en: form
my: ဖောင်

en: Comment body
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ်

en: Comment author's user id
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Comment author's user name
my: ထင်မြင်ချက်ရေးသူ၏နာမည်

en: Comment author's home page.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အင်တာနက်လိပ်စာ

en: Comment author's e-mail.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Comment creation year (four digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းလေးလုံး)

en: Comment creation year (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation month (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation month (abbreviated)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (အတိုကောက်)

en: Comment creation month (one or two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (ဂဏာန်းတစ်လုံး သို့မဟုတ် နှစ်လုံး)

en: Comment creation week (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည် အပတ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation date (day of month)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် ရက် (လတစ်ခု၏ နေ့ရက်)

en: Comment creation day (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation day (abbreviation)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့စွဲ (အတိုကောက်)

en: Node language
my: Node ၏ ဘာသာစကား

en: Basic options
my: အခြေခံရွေးချယ်စရာ

en: alert
my: သတိပေးချက်

en: emergency
my: အရေးပေါ်

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုပါက၊ စကားဝှက်အသစ်ကို အထက်ပါ နေရာနှစ်ခုလုံးတွင် တူညီစွာ ထည့်သွင်းပါ။

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Language settings
my: ဘာသာစကားဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Cron run completed.
my: cron ဆောင်ရွက်ချက်များပြီးစီးပါပြီ..

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Who's new
my: အသင်း၀င်သစ်များ

en: Language name
my: ဘာသာစကားအမည်

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: The requested page could not be found.
my: သင်ကြည့်လိုသော(တောင်းဆိုသော)စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ.....

en: Requirements problem
my: လိုအပ်ချက်များနှင့် ပတ်သက်သည့် ပြဿနာများ

en: Database configuration
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အား တပ်ဆင်ခြင်း

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
my: သင့်အင်တာနက်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဆာဗာ (သတင်းအချက်အလက် ပေးပို့သည့် ပရိုဂရမ်) သည် လူသုံးများသော ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစားများအား အထောက်အကူ ပြုနိုင်ပုံမရပါ။ သင်၏ ဝက်ဆိုဒ်အား လက်ခံထိမ်းသိမ်းထားသော ဝန်ဆောင်မှုပြုသူများအား ဆက်သွယ်၍ ၎င်းတို့မှ <a href="@drupal-databases">ဒရူးပယ်လ်က အထောက်အကူပြုနိုင်သည့် </a> ဒေတာဘေ့စ်များအား စီစဉ်ပေးနိုင်ခြင်း ရှိ/မရှိ မေးမြန်းစုံစမ်းပါ။

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
my: သင်၏ @drupal ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ရန်အတွက် အောက်ပါအချက်အလက်များအား ဖြည့်သွင်းပါ

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
my: သင်၏ @drupal အချက်အလက်များကို သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစား

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: @drupal ၏ သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) ၏ အမည်။ ထိုဒေတာဘေ့စ်သည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အားတပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ပြင်ဆင်ပြီးသား ဖြစ်ရပါမည်။

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: သင်၏ @drupal သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းထားမည့် %db_type ဒေတာဘေ့စ် ၏ အမည်။ ၎င်းသည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အား တပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ရှိပြီးသားဖြစ်ရမည်။

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
my: အကယ်၍ တစ်ခုထက်ပိုသော Application (လုပ်ငန်းများ) များက အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်တစ်ခုတည်းကို အသုံးပြုနေပါက သင့် @drupal ဝက်ဆိုဒ်အတွက် %prefix ကဲ့သို့သော table prefix ကို ဤနေရာတွင် ရေးသွင်းပါ

en: Choose language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ပါ

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
my: သင့်လျှော်သည့် ဘာသာပြန် စုစည်းမှု (ဘာသာပြန်ထားသည့် ဖိုင်စုစည်းမှု ဖိုင်) ရှိလျှင် တပ်ဆင်နည်းစနစ်က သင်ရွေးချယ်ထားသော အခြား ဘာသာစကားဖြင့် တပ်ဆင်နိုင်ရန် ဆောင်ရွက်နိုင်ပါသည်။ အင်္ဂလိပ်ဘာသာဖြင့် မဟုတ်ပဲ အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ် အား တပ်ဆင်ရန် အတွက် -

en: Continue installation in English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားဖြင့် ဆက်လက်၍ တပ်ဆင်သွားရန်

en: Return to choose a language
my: ဘာသာစကားပြန်ရွေးပါ

en: Install Drupal in English
my: ဒရူးပယ်လ်အား အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားဖြင့် တပ်ဆင်ရန်

en: Learn how to install Drupal in other languages
my: အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ်အား တပ်ဆင်နည်းကို လေ့လာရန်

en: (built-in)
my: (နဂိုမူလပါရှိပြီးသား)

en: Select language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ရန်

en: Drupal already installed
my: ဒရူးပယ်လ်တပ်ဆင်ပြီးသားဖြစ်ပါသည်။

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
my: ထို လုပ်ငန်းဆောင်တာအား သင်၏ဆာဗာက အထောက်အကူပြုနိုင်ခြင်း ရှိမရှိ စစ်ဆေးပြီးပါပြီ။

en: @drupal installation complete
my: @drupal အားထည့်သွင်း တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးစီးပါပြီ

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
my: @drupal အား တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးမြောက်ပါပြီ။

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
my: ယခု<ahref="@url">သင်၏ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အသစ်</a>အား သွားရောက်လည်ပတ်လို့ရပါပြီ

en: Verify requirements
my: လိုအပ်ချက်များ ပြည့်မှီကြောင်း အတည်ပြုပါ

en: Set up database
my: ဒေတာဘေ့စ်တပ်ဆင်ရန်

en: Set up translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းကို တပ်ဆင်ရန် (အခြားဘာသာစကားများအား တပ်ဆင်ရန်)

en: Install site
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား တပ်ဆင်နေပါသည်။

en: Finish translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းများပြီးစီးပါပြီး

en: Site e-mail address
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: Administrator account
my: ထိန်းချုပ်သူ၏ account

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
my: ထိမ်း​ချုပ်​သူ​၏ အကောင့်​သည် ဝက်​ဆိုဒ် တစ်​ခု​လုံး​အား ဝင်​ရောက်​ခွင့်​ရှိ​ပါ​သည်။ စီမံ​ထိန်း​ချုပ်​ခြင်း​ဆိုင်​ရာ လုပ်​ငန်း​မား​အား လုပ်ဆောင်​နိုင်​ရန်​အတွက် ခွင့်​ပြု​ချက်​အားလုံး​အား အလို​အလျှောက်​ပေး​အပ်သွား​လိမ့်​မည် ဖြစ်​သည်။ ၎င်း​သည် သီး​သန့်​လုပ်​ငန်း​တစ်​ခု​အား လုပ်ဆောင်​နိုင်​ရန်​အတွက် တစ်​ခု​တည်း​သော အကောင့်​ဖြစ်​သော​ကြောင့် လုံ​ခြံု​စွ သိမ်းဆည်းထားပါ

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: ထိန်းချုပ်မှုစနစ်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံးကို ထိုအီးမေးလ်သို့ ပေးပို့သွားပါမည်။ သင့်အနေဖြင့် စကား၀က်အသစ် သို့မဟုတ် သတင်းအချက်အလက် သို့မဟုတ် အသိပေးလွှာများ ပေးပို့ရန်အတွက် ထိုအီးမေးလ်အား ပေးပို့သွားမည် ဖြစ်ပြီး အများသိစေရန် ကြေငြာမည် မဟုတ်ပါ။

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
my: ပုံမှန်အားဖြင့် အင်တာနက်စာမျက်နှာပေါ်တွင် နေ့စွဲကိုဖော်ပြရာတွင် သင်ရွေးချယ်ထားသော နေ့ရက်ကို ဖော်ပြပါသည်

en: Update notifications
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေ သတိပေးချက်များ

en: Check for updates automatically
my: ပြုပြင်မွန်းမံမှု အသစ်များကို အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးရန်

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
my: ယခုလုပ်ငန်းအားခွင့်ပြုထားခြင်းဖြင့် ဒရူးပယ်လ် အသစ်ထုတ်ဝေတိုင်း သင့်အား အကြောင်းကြားပေးသွားမည်ဖြစ်ပါသည်။ ထိုအရာက သင့်အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ လုံးခြုံရေးအား အထူးကောင်းမွန်စေမည်ဖြစ်ပြီး ပြုလုပ်ထားရန်အတွက် <strong>အထူးအကြံပြုအပ်ပါသည်။</strong> ထိုသို့လုပ်ဆောင်ခြင်းက သင်၏ အင်တာနက်စာမျက်နှာက <a href="@drupal">drupal.org</a> အား သတင်းအချက်အလက်များကို တိတ်တဆိတ် ပေးပို့သွားမည်ဖြစ်ပါသည်။ သတင်းအချက်အလက်အပြည်အစုံကို  <a href="@update">အသစ်ထွက်လျှင် သတင်းအချက်အလက်အား သတိပေးခြင်းလုပ်ငန်း</a> တွင် ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။

en: Site off-line
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပိတ်ထားမည်

en: 1 byte | @count bytes
my[0]: ၁ ဘိုက်
my[1]: @count ဘိုက်

en: MySQL database
my: MySQL အချက်အလက် သိုလှောင်မှုစနစ်

en: PostgreSQL database
my: PostgreSQL အချက်အလက် သိုလှောင်မှုစနစ်

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
my: JPEG quality နံပါတ်သည် ၁ မှ ၁၀၀ အတွင်းဖြစ်ရမည်

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
my: ဆာဗာပေါ်ရှိ သင့် MySQL ဒေတာဘေ့စ်အား ဆက်သွယ်၍ မရပါ။ MySQL က %error သတင်းအချက်အလက်အား ပေးပို့ပါသည်။ <ul><li> သင်၏ အသုံးပြုသူအမည်နှင့် လျှို့ဝှက်စာလုံးသည် မှန်ကန်သည်ဟု သင်သေချာပါသလား။</li><li>ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ထားသည့် ဆာဗာသည် လက်ရှိ အလုပ်လုပ်နေသည်မှာ သေချာပါသလား။</li><li> ထိုထက် အကူအညီ လိုအပ်ပါက<a href="http://drupal.org/node/258">တပ်ဆင်ခြင်းနှင့် အဆင့်မြင့်တင်ခြင်း လက်စွဲ</a> အားဖတ်ရှုပါ။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် အထက်ပါအချက်များ၏ ဆိုလိုရင်းအား မသေချာပါက (သေချာစွာ မသိရှိပါက) သင်၏ ဆာဗာအားဝန်ဆောင်မှုပေးသူအား ဆက်သွယ်ရန် အကြံပြုပါသည်။

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
my: ဆာဗာပေါ်ရှိ သင့် PostgreSQL ဒေတာဘေ့စ်အား ဆက်သွယ်၍ မရပါ။ PostgreSQL က %error သတင်းအချက်အလက်အား ပေးပို့ပါသည်။ <ul><li> သင်၏ အသုံးပြုသူအမည်နှင့် လျှို့ဝှက်စာလုံးသည် မှန်ကန်သည်ဟု သင်သေချာပါသလား။</li><li>ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ထားသည့် ဆာဗာသည် လက်ရှိ အလုပ်လုပ်နေသည်မှာ သေချာပါသလား။</li><li> ထိုထက် အကူအညီ လိုအပ်ပါက<a href="http://drupal.org/node/258">တပ်ဆင်ခြင်းနှင့် အဆင့်မြင့်တင်ခြင်း လက်စွဲ</a> အားဖတ်ရှုပါ။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် အထက်ပါအချက်များ၏ ဆိုလိုရင်းအား မသေချာပါက (သေချာစွာ မသိရှိပါက) သင်၏ ဆာဗာအားဝန်ဆောင်မှုပေးသူအား ဆက်သွယ်ရန် အကြံပြုပါသည်။

en: Right to left
my: ညာမှဘယ်

en: Left to right
my: ဘယ်မှညာ

en: Predefined language
my: မူလကတည်းက သတ်မှတ်ထားသော ဘာသာစကား

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
my: သင်လိုချင်သော ဘာသာစကားကို ရွေးချယ်ပြီး <em>ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်</em> ခလုဒ်အား နိုပ်ပါ။ သင်လိုချင်သော ဘာသာစကားကို မတွေ့ရှိပါက <em>Custom language</em> ကို အသုံးပြုနိုင်သည်

en: Custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကား

en: Add custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကားတစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: Save language
my: ဘာသာစကားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Language name in English
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်၊ အခြားဘာသာ စကားများသို့ ဘာသာပြန်ရန် အတွက် ရရှိမည်ဖြစ်သည်

en: Native language name
my: မိခင်တိုင်းရင်းဘာသာစကားအမည်

en: Language domain
my: ဘာသာစကား၏ လိပ်စာ

en: The language %language (%code) already exists.
my: ထည့်သွင်းသည့် ဘာသာစကား %language (%code) သည် နဂိုကတည်းက ထည့်သွင်းထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Invalid language code.
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ မှားယွင်းနေသည်။

en: The English language cannot be deleted.
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: The default language cannot be deleted.
my: မူလဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: English (built-in)
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ(built-in)

en: English (provided by Drupal)
my: အင်္ဂလိပ် (ဒရူးပယ်မှ ကြိုတင် စီစဉ်ထားသည်။)

en: Both translated and untranslated strings
my: ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသားနှင့် ဘာသာမပြန်ဆိုရသေးသည့် အကြောင်းအရာ နှစ်ခုစလုံး

en: Import translation
my: ဘာသာပြန်အား ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: The string has been saved.
my: စာကြောင်းကို သိမ်းဆည်းလိုက်ပါပြီ။

en: The string has been removed.
my: စာကြောင်းများဖယ်ရှားပြီးပါပြီ..

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
my: ဘာသာပြန်ကို အောင်မြင်စွာ ထည့်သွင်းပြီးပါပြီ။ ထိုအထဲတွင် အသစ်ထည့်ထားသည့် ဘာသာပြန် အကြောင်းအရာ %number ခုကို တည်ဆောက်ပြီးသွားပြီး %update ခုအား ပြုပြင်မွမ်းမံပြီးစီးပါပြီ။ ထိုနောက် မလိုအပ်သည့် %delete ခုအား ထုတ်ပယ်ပြီး ဖြစ်ပါသည်။

en: Importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းနေပါသည်

en: Starting import
my: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းကို စတင်နေပါပြီ

en: Error importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။

en: Afrikaans
my: အာဖရိကဘာသာစကား

en: Assamese
my: အာဆမ်ဘာသာ

en: Azerbaijani
my: အာဇာဘိုင်ဂျန်ဘာသာ

en: Bihari
my: ဘီဟာရီး

en: Bengali
my: ဘင်္ဂလီ

en: Tibetan
my: တိဘက်

en: Welsh
my: ဝေလဘာသာစကား

en: Bhutani
my: ဘူတန်

en: Persian
my: ပါးရှား

en: Irish
my: အိုင်းရစ်

en: Cambodian
my: ကမ္ဘာဒီးယား

en: Latin
my: လက်တင်

en: Mongolian
my: မွန်ဂိုးလီးယား

en: Burmese
my: မြန်မာဘာသာ

en: Nepali
my: နီပါလီ

en: Portuguese, Portugal
my: ပေါ်တူဂီ (ပေါ်တူဂီ)

en: Portuguese, Brazil
my: ပေါ်တူဂီ (ဘရာဇီး)

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Chinese, Simplified
my: တရုတ်၊ သာမာန်

en: Chinese, Traditional
my: တရုတ်၊ ရိုးရာ

en: Zulu
my: ဇူးလူး

en: Categorize news items
my: သတင်းအချက်အလက်များအား အမျိုးအစားခွဲခြားရန်

en: multiple selector
my: ရွေးချယ်မှုအမျိုးမျိုး

en: JavaScript List Form
my: JavaScript စာရင်းဖောင်

en: Allows users to comment on and discuss published content.
my: ရေးသားပြီး အကြောင်းအရာများထဲတွင် အခြားသူများကို မှတ်ချက်ပေးခြင်း၊ ပါ၀င်ဆွေးနွေးခြင်းများ ခွင့်ပြုသည်။

en: Compose tips
my: ရေးသားနည်းများ

en: Configure languages for content and the user interface.
my: အကြောင်းအရာများ နှင့် user interface အတွက် ဘာသာစကားများ သတ်မှတ်ရန်

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Popular content
my: လူအများနှစ်သက်သော အကြောင်းအရာ

en: Track page visits
my: သွားခဲ့သည့် စာမျက်နှာများ

en: Short date format
my: ရက်စွဲအတိုပုံစံ

en: Medium date format
my: ပုံမှန်ရက်စွဲပုံစံ

en: Long date format
my: ရက်စွဲအရှည်ပုံစံ

en: Powered by Drupal
my: Drupal ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
my: Upload လုပ်ပြီးသည့် ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းရန်နေရာနှင့် အသုံးပြုပုံကို Drupal အား ပြောပြရန်

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Enable or disable clean URLs for your site.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက်တွင် clean URL သုံး/မသုံး သတ်မှတ်ရန်

en: Clean URL check
my: Clean URL စစ်ဆေးမှု

en: Cron maintenance tasks
my: Cron ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှု လုပ်ငန်းများ

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
my: <a href="@cron">သင်ကိုယ်တိုင် cron ကို Run</a> နိုင်ပါသည်။

en: Access to update.php
my: update.php ကို သုံးမည်

en: Content translation
my: သတင်းအချက်အလက်များကို ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Who's online
my: ရောက်ရှိနေသူများ

en: Enter the password that accompanies your username.
my: သင့်နှင့်သက်ဆိုင်သည့် စကားဝှက်ကို ထည့်ပါ

en: Audio format
my: အသံဖိုင်အမျုိးအစား
