DaNGO (6.x-1.3-beta1) - en to el translation catalogue (555 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: content
el: ύλη

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Στις

en: error
el: σφάλμα

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Version
el: Έκδοση

en: Available variables are:
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι:

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: File
el: Αρχείο

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Upload
el: Αποστολή

en: Upload image
el: Αποστολή εικόνας

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Check
el: Επιταγή

en: file
el: αρχείο

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Unable to send email to %recipient
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή e-mail στον %recipient

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Year
el: Έτος

en: Block
el: Μπλοκ

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Poll choices
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File MIME type
el: MIME τύπος του αρχείου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Card Number
el: Αριθμός κάρτας

en: Month
el: Μήνας

en: Price
el: Tιμή

en: Amount
el: Ποσό

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Code
el: Κωδικός

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: security
el: ασφάλεια

en: Method
el: Μέθοδος

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: The name of the menu the node belongs to.
el: Το όνομα του μενού στο οποίο ανήκει ο κόμβος.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
el: Το λεξιλόγιο που ανήκει η πρώτη κατηγορία της σελίδας.

en: The name of the category.
el: Το όνομα της κατηγορίας.

en: The id number of the category.
el: Ο αναγνωριστικός αριθμός της κατηγορίας.

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: Sent
el: Απεσταλμένο

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Button
el: Κουμπί

en: Text processing
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Rows
el: Γραμμές

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Order
el: Σειρά

en: Plain Text
el: Απλό κείμενο

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Credit Card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: text
el: κείμενο

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Threshold
el: Όριο

en: City
el: Πόλη

en: Full
el: Πλήρες

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: File attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: File Upload
el: Αποστολή αρχείου

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Are you sure you want to delete these items?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα στοιχεία;

en: The items have been deleted.
el: Τα στοιχεία διαγράφηκαν.

en: The e-mail address %email has been denied access.
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στη διεύθυνση e-mail %email.

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Replacement value
el: Τιμή αντικατάστασης

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Randomize
el: Τυχαία

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Replacement patterns for @name
el: Μοτίβα αντικατάστασης για το @name

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Production
el: Παραγωγή

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Poll settings
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Track
el: Ανίχνευση

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Payment method
el: Τρόπος πληρωμής

en: %type settings
el: Ρυθμίσεις %type

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Path to the "convert" binary
el: Διαδρομή για το εκτελέσιμο του "convert"

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: JPEG quality
el: Ποιότητα JPEG

en: Audio sample rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας ήχου

en: Audio bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης bit ήχου

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Path to file
el: Διαδρομή προς το αρχείο

en: File upload error. Could not move uploaded file.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Enable custom alternate text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου

en: Enable custom title text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: is
el: είναι

en: Common
el: Κοινά

en: No content types available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι ύλης.

en: Simple
el: Απλό

en:  content
el:  ύλη

en: Menus
el: Μενού

en: Above
el: Από πάνω

en: Number of values
el: Αριθμός τιμών

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
el: Το content module, πού είναι ένα απαιτούμενο κομμάτι του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης, επιτρέπει στους διαχειριστές να συνταιριάξουν εξατομικευμένα πεδία με τύπους ύλης. Στο Drupal, οι τύποι ύλης χρησιμοποιούνται για να καθορίσουν τα χαρακτηριστικά μιας δημοσίευσης, συμπεριλαμβανομένων του τίτλου και του κυρίως κειμένου των πεδίων που εμφανίζονται στη σελίδα υποβολής και επεξεργασίας τους. Με τη χρήση της μονάδας content (καθώς και άλλων βοηθητικών μονάδων που συμπεριλαμβάνονται στο Εργαλείο Κατασκευής Τύπου ύλης), μπορείτε να προσθέσετε εξατομικευμένα πεδία, πέρα από τα εξ' ορισμού πεδία "Τίτλος" και "Κυρίως κείμενο". Τα χαρακτηριστικά και οι διαθέσιμες επιλογές του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης είναι προσβάσιμα με καρτέλες στη <a href="@content-types">σελίδα διαχείρισης τύπων ύλης</a>. (Δείτε τη <a href="@node-help">σελίδα βοήθειας της μονάδας node</a> για περισσότερες πληροφορίες για τους τύπους ύλης.)

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
el: <em>ομάδα πεδίου</em>, που δημιουργεί ένα σετ αναδιπλούμενων πεδίων και περιέχει μια ομάδα με σχετιζόμενα πεδία. Το σετ των πεδίων μπορεί να είναι είτε ανοικτό (ξεδιπλωμένο) είτε κλειστό (διπλωμένο) από προεπιλογή. Η σειρά των σετ πεδίων, καθώς και των πεδίων μέσα στο σετ, μπορεί να οριστεί με τη λειτουργία σύρε και άσε στην διεπαφή που παρέχεται από το content module.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@handbook-cck">CCK</a> ή την <a href="@project-cck">σελίδα έργου CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
el: Ρυθμίστε το πώς θα εμφανίζονται τα πεδία και οι ετικέτες αυτού του τύπου ύλης όταν προβάλονται στην περικομμένη και στην πλήρη μορφή τους.

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Search Index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Updating field type %type with module %module.
el: Ανανέωση τύπου πεδίου %type με την μονάδα %module.

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Trimmed
el: Περικομμένο

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
el: Αν έχει απομείνει ύλη σε αυτό το πεδίο, θα χαθεί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Save field settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων πεδίου

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Group multiple values
el: Ομαδοποίηση πολλαπλών τιμών

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
el: Ο χαρακτήρας που θα εισάγουν οι χρήστες για την υποδιαστολή στις φόρμες.

en: Defines numeric field types.
el: Ορίζει πεδία αριθμητικού τύπου.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
el: Για ένα απλό πεδίο επιλογής Ενεργό/Ανενεργό, ορίστε πρώτα την τιμή του Ανενεργού, και στη συνέχεια την τιμή του Ενεργού στην ενότητα <strong>Eπιτρεπόμενες Τιμές</strong>. Σημειώστε πως η ετικέτα του πεδίου επιλογής ορίζεται από την Ενεργό τιμή.

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Single on/off checkbox
el: Απλό κουτάκι επιλογής Ενεργό/Ανενεργό

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
el: Ορίζει γραφικά συστατικά  επιλογής, πεδίου επιλογών και κουμπί επιλογής για τους τύπους κειμένου και αριθμού.

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: Defines simple text field types.
el: Ορίζει τύπους πεδίου απλού κειμένου.

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>left</em>, <em>center</em> ή <em>right</em>.

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
el: Δώστε μια τιμή απόστασης σε pixels ή χρησιμοποιήστε μια από τις παρακάτω λέξεις κλειδιά: <em>top</em>, <em>center</em> ή <em>bottom</em>.

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Rate
el: Συντελεστής

en: ImageMagick Binary
el: Εκτελέσιμο του ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
el: Το ImageMagick είναι ένα πρόγραμμα που το εκτελεί κάποιος μόνος του για τη διαχείριση εικόνων. Για να το χρησιμοποιήσετε, θα πρέπει να είναι εγκατεστημένο στο διακομιστή σας και να γνωρίζετε την τοποθεσία του. Αν δεν είστε σίγουρος για την ακριβή διαδρομή του, συμβουλευτείτε τον παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων (ISP) ή τον διαχειριστή του διακομιστή σας.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
el: Ορίστε την πλήρη διαδρομή για το εκτελέσιμο του <kbd>convert</kbd> του ImageMagick. Για παράδειγμα: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> ή <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
el: Εμφάνιση πληροφοριών αποσφαλμάτωσης

en: ImageMagick command: @command
el: Εντολή ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
el: Έξοδος ImageMagick: @output

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό δελτίο

en: The directory %directory does not exist.
el: Ο φάκελος %directory δεν υπάρχει.

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
el: Ο φάκελος αποστολής %directory για το πεδίο αρχείου %field (τύπος ύλης %type) δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί ή δεν είναι προσβάσιμος. Καθώς το νέο απεσταλμένο αρχείο δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί σε αυτόν το φάκελο, η αποστολή ακυρώθηκε.

en: Permitted upload file extensions
el: Επιτρεπτές επεκτάσεις ονομάτων αρχείων

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
el: Επεκτάσεις (αρχείων) που μπορεί ένας χρήστης να αποστείλει για αυτό το πεδίο. Ξεχωρίστε τις επεκτάσεις με κενά χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία στην αρχή. Αν το αφήσετε κενό, θα επιτραπεί στους χρήστες να αποστείλουν ένα αρχείο με οποιαδήποτε επέκταση.

en: File size restrictions
el: Περιορισμοί μεγέθους αρχείου

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
el: Περιορίζει το μέγεθος των αρχείων που μπορεί να αποστείλει ένας χρήστης. Σημειώστε πως αυτή η ρύθμιση, θα εφαρμοστεί μόνο στα νέα προς αποστολή αρχεία, χωρίς να επηρεάζονται τα υπάρχοντα αρχεία.

en: Maximum upload size per file
el: Μέγιστο μέγεθος αποστολής ανά αρχείο

en: Maximum upload size per node
el: Μέγιστο μέγεθος ανά κόμβο

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
el: Καθορίστε το συνολικό όριο μεγέθους για όλα τα αρχεία σε έναν δεδομένο κόμβο. Εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes) για να περιορίσετε το συνολικό επιτρεπόμενο μέγεθος για έναν κόμβο. Αφήστε το κενό, για να μην υπάρχει περιορισμός μεγέθους.

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
el: Εμφανίζει όλα τα είδη των αρχείων με ένα εικονίδιο και μια περιγραφή συνδεδεμένη με το αρχείο.

en: File description
el: Περιγραφή αρχείου

en: File size (in bytes)
el: Το μέγεθος του αρχείου (σε bytes)

en: File size (pretty printed)
el: Μέγεθος αρχείου (εκτυπώσιμο)

en: Defines a file field type.
el: Καθορίζει ένα τύπο πεδίου αρχείου.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
el: Ένα εργαλείο επεξεργασίας για αρχεία εικόνων, περιλαμβάνει προεπισκόπηση της εικόνας.

en: Displays image files in their original size.
el: Εμφανίζει τις εικόνες στις αρχικές τους διαστάσεις.

en: Sending
el: Αποστολή

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
el: Η βιβλιοθήκη GD για την PHP δεν βρέθηκε ή είναι ξεπερασμένη. Ελέγξτε την <a href="@url">τεκμηρίωση του PHP image</a> για πληροφορίες σχετικά με τη διόρθωση του προβλήματος.

en: GD library
el: Βιβλιοθήκη GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Allow Upscaling
el: Να επιτρέπεται υπερ-κλιμάκωση

en: Let scale make images larger than their original size
el: Να επιτρέπεται στην κλιμάκωση να δημιουργεί εικόνες μεγαλύτερες από το αρχικό μέγεθός τους.

en: Inside dimensions
el: Εσωτερικές διαστάσεις

en: Outside dimensions
el: Εξωτερικές διαστάσεις

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το πλάτος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ. 500 ή 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
el: Εισάγετε το ύψος σε pixels ή σε ποσοστό. π.χ 500 ή 80%.

en: Rotation angle
el: Γωνία περιστροφής

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
el: Ο αριθμός των μοιρών που θα περιστραφεί η εικόνα. Θετικές τιμές σημαίνουν δεξιόστροφη περιστροφή, αρνητικές τιμές σημαίνουν αριστερόστροφη.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
el: Τυχαία περιστροφή για κάθε εικόνα. Η τιμή που ορίζεται παραπάνω χρησιμοποιείται ως μέγιστη.

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
el: Σφάλμα αποστολής. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του αρχείου %file στον προορισμό %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Reports
el: Αναφορές

en: and
el: και

en: where
el: όπου

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης. Μπορεί να είναι μια εσωτερική διεύθυνση όπως node/1234 ή μια εξωτερική όπως http://drupal.org.

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
el: Οδηγίες που θα παρουσιάζονται στο χρήστη κάτω από αυτό το πεδίο στη φόρμα επεξεργασίας.<br />Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: The e-mail address %email is already taken.
el: Η διεύθυνση e-mail %email είναι ήδη καταχωρημένη.

en: Maximum resolution for Images
el: Μέγιστη ανάλυση των εικόνων

en: Defines an image field type.
el: Καθορίζει ένα πεδίο τύπου εικόνας.

en: %name: illegal value.
el: %name: μη έγκυρη τιμή.

en: Expiration Year
el: Έτος λήξης

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
el: Το αρχείο είναι %filesize με το οποίο θα υπερβείτε την ποσόστωση του δίσκου σας του %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
el: Οι διαστάσεις της εικόνας άλλαξαν ώστε να είναι μέσα στα όρια της μέγιστης επιτρεπτής ανάλυσης, που είναι %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Οι μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μικρή. Οι μικρότερες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The URL alias of the node.
el: Το ψευδώνυμο URL του κόμβου.

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Use default image
el: Χρήση προεπιλεγμένης εικόνας

en: Choose a image that will be used as default.
el: Επιλέξτε μια εικόνα που θα χρησιμοποιηθεί ως προεπιλογή.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από προγράμματα ανάγνωσης οθόνης, μηχανές αναζήτησης, ή όταν η εικόνα δεν μπορεί να εμφανιστεί.

en: (Unpublished)
el: (Αδημοσίευτο)

en: %title field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: The file could not be uploaded.
el: Η αποστολή του αρχείου δεν ήταν δυνατή.

en: Configure ImageAPI.
el: Ρυθμίσεις παραμέτρων ImageAPI.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
el: Η επιλεγμένη εργαλειοθήκη χειρισμού εικόνων %toolkit δεν μπορεί να επεξεργαστεί σωστά την %function.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
el: Η Ποιότητα Συμπίεσης πρέπει να έχει τιμή από 0 έως 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή για το ImageMagick %file δεν υπάρχει.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
el: %name: αυτό το πεδίο δεν μπορεί να έχει περισσότερες από @count τιμές.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
el: Το ID του μητρικού λεξιλογίου της κατηγορίας.

en: Token replacement patterns
el: Μοτίβα αντικατάστασης tokens

en: The text used in the menu as link text for this item.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The name of the currently logged in user.
el: Το όνομα του συνδεδεμένου χρήστη.

en: The user ID of the currently logged in user.
el: Το UserID του συνδεδέμενου χρήστη.

en: The email address of the currently logged in user.
el: Η email διεύθυνση του συνδεδεμένου χρήστη.

en: A randomly generated SHA1 hash.
el: Ένα τυχαία δημιουργημένο SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
el: Το τρέχων timestamp σε δευτερόλεπτα από την 1η Ιανουαρίου 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated three-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated ten-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός.

en: Randomly generated single-digit letter.
el: Τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός

en: Randomly generated three-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός

en: Randomly generated ten-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός

en: The email address to which the message should be sent.
el: Η διεύθυνση email στην οποία θα σταλεί το μήνυμα.

en: The message that should be sent.
el: Το μήνυμα που πρέπει να σταλεί.

en: The message to be displayed to the current user.
el: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί στον τρέχοντα χρήστη.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
el: Παρέχει επιπλέον tokens και μια βάση για να δημιουργήσετε τα σας.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
el: Παρέχει βελτιστοποιημένες εκδοχές των ενεργειών του Drupal (core actions) χρησιμοποιώντας τη μονάδα Token.

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: File name without extension
el: Το όνομα του αρχείου χωρίς κατάληξη

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας. Το αρχείο .htaccess δεν μπόρεσε να εγγραφεί. Παρακαλώ δημιουργήστε ένα αρχείο .htaccess στον φάκελο %directory που θα περιέχει: <br /><code>!htaccess</code>

en: An image thumbnail was not able to be created.
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί μια μικρογραφία της εικόνας.

en: Minimum resolution for Images
el: Ελάχιστη ανάλυση των εικόνων

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
el: Οι ελάχιστες διαστάσεις εικόνας σε μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480). Ρυθμίστε στο 0 για να μην εφαρμοστούν περιορισμοί. Αν αποσταλεί μια εικόνα με μικρότερες διαστάσεις θα αγνοηθεί.

en: ALT text settings
el: Ρυθμίσεις ALT κειμένου

en: Enable user input alternate text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου για τις εικόνες.

en: Default ALT text
el: Προεπιλεγμένο ALT κείμενο

en: This value will be used for alternate text by default.
el: Αυτή η τιμή θα χρησιμοποιηθεί ως η προεπιλεγμένη για το εναλλακτικό κείμενο.

en: Title text settings
el: Ρυθμίσεις κειμένου τίτλου

en: Enable user input title text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου για τις εικόνες.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
el: Επιλέξτε τύπο πεδίου που θα εμφανίζεται στον χρήστη.

en: Default Title text
el: Προεπιλεγμένο κείμενο Τίτλου

en: This value will be used as the image title by default.
el: Αυτή η τιμή είναι η προεπιλεγμένη και θα χρησιμοποιηθεί για τους τίτλους εικόνων.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
el: Αν δεν αποσταλεί κάποια εικόνα, εμφάνισε την προεπιλεγμένη.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
el: Η εικόνα προεπιλογής δεν αποστάλθηκε. Ο προορισμός %destination δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
el: Μόνο εικόνες για web (jpg, gif και png) υποστηρίζονται μέσω του πλαισίου εικόνας.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
el: Παρακαλώ προσδιορίστε μια ανάλυση στη μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480).

en: Alternate Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
el: Ο τίτλος εμφανίζεται σαν συμβουλή όταν ο χρήστης καταδείξει την εικόνα με το ποντίκι.

en: Image linked to node
el: Εικόνα συνδεδεμένη με τον κόμβο

en: Image linked to file
el: Εικόνα συνδεδεμένη με το αρχείο

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
el: Το FileField πρέπει να ενημερωθεί για το Drupal 6 πριν το ImageField μπορέσει να ενημερωθεί.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
el: Διαγράφτηκαν οι μικρογραφίες που βρίσκονταν στο φάκελο files. Όλες οι μικρογραφίες πλέον φυλάσσονται στο φάκελο "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %name δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
el: Ο κατάλογος %directory είναι ένα αρχείο και δεν μπορεί να αντικατασταθεί.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
el: Η διαδρομή %directory επιλέχθηκε ως φάκελος, αλλά είναι αρχείο.

en: List field
el: Εμφάνιση πεδίου σε λίστα

en: Files listed by default
el: Εμφάνιση λίστας αρχείων από προεπιλογή

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
el: Η μονάδα FileField προσπαθεί να εμφανίσει το αρχείο %file, αλλά αυτό δεν υπάρχει.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
el: Ο διακομιστή σας υποστηρίζει τη δυνατότητα ένδειξης της προόδου αποστολής. Ο δείκτης προόδου αποστολής "throbber" δεν δείχνει την πρόοδο αλλά παίρνει λιγότερο χώρο στη φόρμα. Χρησιμοποιήστε τον αν αποστέλλετε μικρά αρχεία ή αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με τη μπάρα προόδου.

en: Path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
el: Προαιρετικός φάκελος μέσα στον φάκελο "%directory" όπου θα αποθηκεύονται τα αρχεία. Χωρίς να συμπεριλάβετε τις κάθετες στην αρχή ή στο τέλος.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
el: H διαδρομή αρχείου (@file_path) δεν μπορεί να αρχίζει με τον φάκελο του συστήματος αρχείων (@files_directory), γιατί αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει διενέξεις στη δόμηση των διαδρομών URL των αρχείων.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
el: Η επιλογή "@field" πρέπει να περιέχει μια έγκυρη τιμή. Μπορείτε είτε να αφήσετε το πεδίο κειμένου κενό, είτε να εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
el: Το αρχείο στο πεδίο @field ήταν αδύνατο να αποσταλεί.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
el: Η παραπομπή προς το αρχείο που χρησιμοποιείται στο πεδίο %field δεν επιτρέπεται.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
el: Το αρχείο που παραπέμπεται από το πεδίο %field δεν υπάρχει.

en: The file upload failed. %upload
el: Η αποστολή του αρχείου απέτυχε. %upload

en: A plain file upload widget.
el: Ένα απλό γραφικό στοιχείο αποστολής αρχείων.

en: Displays the file system path to the file.
el: Εμφανίζει τη διαδρομή του συστήματος αρχείων προς το αρχείο.

en: URL to file
el: URL προς το αρχείο

en: Displays a full URL to the file.
el: Εμφανίζει μια πλήρη διεύθυνση URL προς το αρχείο.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα.Το απεσταλμένο αρχείο φαίνεται ότι υπερβαίνει το μέγιστο μέγεθος αρχείου (@size) που υποστηρίζει αυτός ο διακομιστής.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα. Αυτή η φόρμα δεν υπήρχε στην μνήμη cache του διακομιστή. Προσπαθήστε να ανανεώσετε τη σελίδα και να κάνετε πάλι υποβολή.

en: Starting upload...
el: Έναρξη αποστολής...

en: Uploading... (@current of @total)
el: Αποστολή... (@current από @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
el: Τα περιεχόμενα του αρχείου (@type) δεν συμφωνούν με την επέκτασή του (@extension).

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
el: Η εικόνα πρέπει να είναι ακριβώς %dimensions εικονοστοιχεία.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
el: Η εικόνα δε θα χωρέσει στις διαστάσεις %min_dimensions * %max_dimensions (pixels).

en: Images must be exactly @min_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι @min_size εικονοστοιχεία ακριβώς

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεταξύ @min_size και @max_size εικονοστοιχεία

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
el: Εικόνες μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία θα κλιμακωθούν

en: Images must be smaller than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μικρότερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: Images must be larger than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: The file is not a known image format.
el: Το αρχείο δεν είναι μια γνωστή μορφή εικόνας.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων, αλλά δεν έχει τις απαιτούμενες βιβλιοθήκες. Συνιστούμε να εγκαταστήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (προτείνεται) ή να εγκαταστήσετε την <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων με τη χρήση της βιβλιοθήκης APC RFC1867. Σημειώστε ότι υποστηρίζεται μόνο μία αποστολή τη φορά. Προτείνεται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> αν αυτό είναι δυνατό.

en: Migrating filefield values
el: Μετεγκατάσταση τιμών filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
el: Ο διακομιστή σας δεν έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων. Για να είναι δυνατή η εμφάνιση της προόδου αποστολής, απαιτείται PHP 5.2 και διακομιστής Apache.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
el: Ο διακομιστής σας δεν έχει τη δυνατότητα εμφάνισης προόδου αποστολής αρχείου. Η πρόοδος αποστολής αρχείου απαιτεί η PHP να εκτελείται με mod_php και όχι ως FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων μέσω της βιβλιοθήκης APC, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη. Προσθέστε <code>apc.rfc1867 = 1</code>  στο php.ini αρχείο ρυθμίσεων. Εναλλακτικά, συνιστάται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, η οποία υποστηρίζει περισσότερες από μία αποστολές ταυτόχρονα.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
el: Πρόοδος αποστολής

en: Width of a video or image file in pixels.
el: Πλάτος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: Height of a video or image file in pixels.
el: Ύψος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
el: Η διάρκεια των αρχείων ήχου ή βίντεο, σε δευτερόλεπτα.

en: Audio format
el: Μορφότυπος ήχου

en: The audio format.
el: Ο μορφότυπος του ήχου.

en: The sample rate of the audio.
el: Ο ρυθμός δειγματοληψίας του ήχου.

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
el: Ο αριθμός των καναλιών στον ήχο, κατά όνομα (stereo ή mono).

en: The audio bitrate.
el: Ο ρυθμός μετάδοσης bit του ήχου.

en: Audio bitrate mode
el: Τύπος ρυθμού μετάδοσης bit ήχου

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
el: Ο τύπος του ρυθμού μετάδοσης bit του ήχου, όπως π.χ. VBR. Συνήθως κενό.

en: Default (usually mm:ss)
el: Προεπιλεγμένο (συνήθως mm:ss)

en: Hours: h
el: Ώρες: h

en: Minutes: mm
el: Λεπτά: mm

en: Seconds: ss
el: Δευτερόλεπτα: ss

en: Total seconds
el: Συνολικά δευτερόλεπτα

en: Data key
el: Κλειδί δεδομένων

en: %name: the value may be no smaller than %min.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μικρότερη από %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από %max.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
el: Αν παραμείνει μη επιλεγμένο, κάθε στοιχείο στο πεδίο θα δημιουργεί μια νέα σειρά, γεγονός το οποίο μπορεί να προκαλέσει διπλότυπα. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι συμβατή με την δυναμική ταξινόμηση (με κλικ) στην μορφή εμφάνισης του πίνακα.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: - Select a field type -
el: - Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου -

en: - Select a widget -
el: - Επιλέξτε γραφικό συστατικό -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
el: Όνομα πεδίου (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
el: Τύπος δεδομένων για αποθήκευση.

en: Form element to edit the data.
el: Στοιχείο φόρμας για επεξεργασία των δεδομένων

en: - Select an existing field -
el: - Επιλέξτε ένα υπάρχον πεδίο -

en: Field to share
el: Κοινόχρηστο πεδίο

en: Add new field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add new field: you need to provide a field name.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να δώσετε ένα όνομα στο πεδίο.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name δεν είναι έγκυρο. Το όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα χωρίς σημεία στίξης, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name είναι πολύ μεγάλο. Το όνομα πρέπει να περιορίζεται στους 32 χαρακτήρες, μαζί με το πρόθεμα field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα πεδίου %field_name υπάρχει ήδη.

en: Add new field: you need to select a field type.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα τύπο πεδίου.

en: Add new field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add new field: invalid widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add existing field: you need to select a field.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα πεδίο.

en: Add existing field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: invalid widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
el: Το πεδίο %field είναι κλειδωμένο και η επεξεργασία του δεν είναι δυνατή.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
el: Ο μέγιστος αριθμός τιμών που μπορούν οι χρήστες να εισάγουν για αυτό το πεδίο.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
el: Το 'Απεριόριστο' θα παρέχει ένα κουμπί 'Προσθήκη περισσότερων' ώστε οι χρήστες να μπορούν να προσθέτουν όσες τιμές θέλουν.

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Only numbers are allowed in %field.
el: Μόνο αριθμοί επιτρέπονται στο πεδίο %field.

en: %name: invalid user.
el: %name: μη έγκυρος χρήστης.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Existing field
el: Υπάρχον πεδίο

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα πεδίο σε μία ομάδα σέρνοντάς το κάτω και δεξιά από την ομάδα.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
el: Σημ: Αν εγκαταστήσετε τη μονάδα <a href="!adv_help">Advanced help</a> θα έχετε πρόσβαση σε περισσότερη και καλύτερη βοήθεια.

en: width @width
el: πλάτος @width

en: height @height
el: ύψος @height

en: upscaling allowed
el: επιτρέπεται υπέρ-κλιμάκωση

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
el: τυχαία ανάμεσα -@degrees&deg και @degrees&deg

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
el: Το μοναδικό ID του κόμβου στον οποίο δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The formatted content of the comment itself.
el: Το διαμορφωμένο περιεχόμενο του ίδιου του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The unique ID of the author of the node.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του κόμβου.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The human-readable name of the node type.
el: Η αναγνώσιμη από τον άνθρωπο ονομασία του τύπου του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The optional 'mission' of the site.
el: Η 'αποστολή' του ιστότοπου (προαιρετικό).

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The unique ID of the content item, or "node".
el: Το μοναδικό ID του στοιχείου περιεχομένου ή "κόμβος".

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα tokens.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το token στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα tokens σε αυτό.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %filename δεν μπόρεσε να απεσταλλεί. Μόνο αρχεία από τους παρακάτω τύπους αρχείων επιτρέπονται: %extensions.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η αφιλτράριστη διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: The unfiltered name of the category.
el: Το αφιλτράριστο όνομα της κατηγορίας.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
el: Το αφιλτράριστο λεξιλόγιο που ανήκει η πρώτη κατηγορία της σελίδας.

en: !description year (four digit)
el: !description έτος (τέσσερα ψηφία)

en: !description year (two digit)
el: !description έτος (δύο ψηφία)

en: !description month (full word)
el: !description μήνας (ολογράφως)

en: !description month (abbreviated)
el: !description μήνας (συντομογραφία)

en: !description month (two digits with leading zeros)
el: !description μήνας (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
el: !description μήνας (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description week (two digits with leading zeros)
el: !description εβδομάδα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
el: !description ημέρα (αριθμητική αναπαράσταση της ημέρας της εβδομάδας)

en: !description day (full word)
el: !description ημέρα (ολογράφως)

en: !description day (abbreviation)
el: !description ημέρα (συντομογραφία)

en: !description day (two digits with leading zeros)
el: !description ημέρα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
el: !description ημέρα (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
el: !description σε μορφή UNIX timestamp (1269441371)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
el: Το αφιλτράριστο κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The unique ID of the author of the comment.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του σχολίου.

en: The title of the node the comment was posted to.
el: Ο τίτλος του κόμβου στον οποίο δημοσιεύτηκε το σχόλιο.

en: The login name of the author of the node.
el: Το όνομα σύνδεσης (login) του συντάκτη του κόμβου.

en: The email address of the author of the node.
el: Η email διεύθυνση του συντάκτη του κόμβου.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: User's registration
el: Η εγγραφή του χρήστη

en: User's last login
el: Η τελευταία σύνδεση του χρήστη

en: The current date in the user's timezone.
el: Η τρέχουσα ημερομηνία στην ζώνη ώρας (timezone) του χρήστη.

en: The URL of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL alias of the current page.
el: Το URL ψευδώνυμο της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: !description in 'time-since' format. (40 years 3 months)
el: !description σε μορφή 'χρόνος-από'. (40 χρόνια 3 μήνες)

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: @token (defined by modules: @modules)
el: @token (ορισμένο από: @modules)

en: Duplicate tokens
el: Διπλότυπα tokens

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
el: Τα παρακάτω tokens έχουν οριστεί από πολλές μονάδες (modules) και ίσως να δημιουργηθούν προβλήματα όταν θα γίνεται αντικατάστασή τους.
