DaNGO (6.x-1.3-beta1) - en to sk translation catalogue (830 entries)

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: content
sk: obsah

en: Type
sk: Typ

en: subscribe
sk: prihlásiť sa

en: Subscribers
sk: Odberatelia

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Subscribe
sk: Prihlásiť

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Currency
sk: Mena

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: error
sk: chyba

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Version
sk: Verzia

en: Available variables are:
sk: Dostupné premenné sú:

en: Overview
sk: Prehľad

en: File
sk: Súbor

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Hľadať

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: Image
sk: Obrázok

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Required
sk: Povinné

en: none
sk: žiadne

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Description field
sk: Popis

en: categories
sk: kategórie

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Preset Name
sk: Názov predvoľby

en: Default
sk: Predvolené

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Schedule
sk: Plán

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Manage
sk: Spravovať

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Layout
sk: Výzor

en: Total
sk: Celkom

en: Upload
sk: Nahrať

en: Upload image
sk: Nahrať obrázok

en: Subscriptions
sk: Odoberania

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Check
sk: Skontroluj

en: file
sk: súbor

en: Options
sk: Nastavenia

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Include
sk: Vrátane

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: All
sk: Všetky

en: Active
sk: Aktívny

en: Year
sk: Rok

en: Block
sk: Blok

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Inline
sk: V riadku

en: Recipients
sk: Adresáti

en: From
sk: Od

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Signature
sk: Signatúra

en: Poll choices
sk: Možnosti pre anketu

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File MIME type
sk: MIME typ súboru

en: Content field
sk: Pole obsahu

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Normal
sk: Normálny

en: Delete all
sk: Odstrániť všetko

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Scale
sk: Škálovať

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Card Number
sk: Číslo Karty

en: Month
sk: Mesiac

en: Price
sk: Cena

en: Amount
sk: Množstvo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: State
sk: Stav

en: Send
sk: Odoslať

en: Code
sk: Kód

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: security
sk: bezpečnosť

en: Example
sk: Príklad

en: Method
sk: Metóda

en: Week
sk: Týždeň

en: Day
sk: Deň

en: The name of the menu the node belongs to.
sk: Názov menu, ku ktorému patrí uzol.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
sk: Slovník ku ktorému patrí prvá kategória stránky.

en: The name of the category.
sk: Meno kategórie

en: The id number of the category.
sk: ID číslo kategórie

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Other
sk: Ostatné

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Basic
sk: Základné

en: Color
sk: Farba

en: Sent
sk: Poslať

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Filtered text (user selects input format)
sk: Filtrovaný text (používateľom vybraný vstupný formát)

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
sk: Maximálna dĺžka poľa určená počtom znakov. Pre nelimitovanú veľkosť nechajte prázdne.

en: Rows
sk: Riadky

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Override
sk: Nahradiť

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Order
sk: Poradie

en: Plain Text
sk: Čistý text

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: Credit Card
sk: Kreditná karta

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: anonymous
sk: neprihlásený

en: Edit group
sk: Upraviť skupinu

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Duration
sk: Trvanie

en: Threshold
sk: Hraničná hodnota

en: Street
sk: Ulica

en: City
sk: Mesto

en: Full
sk: Plný

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: File attachments
sk: Priložené súbory

en: No data available.
sk: Žiadne dáta nie sú dostupné.

en: Accounts
sk: Účty

en: File Upload
sk: Nahrávanie súboru

en: Arabic
sk: Arabčina

en: English
sk: Angličtina

en: French
sk: Francúzština

en: Italian
sk: Taliančina

en: Spanish
sk: Španielčina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Are you sure you want to delete these items?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto položky?

en: The items have been deleted.
sk: Položky boli odstránené.

en: The e-mail address %email has been denied access.
sk: E-mailová adresa %email má zakázaný prístup.

en: Refine
sk: Obmedziť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Token actions
sk: Akcie Tokenu

en: Replacement value
sk: Hodnota na nahradenie

en: tokens
sk: tokeny

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Randomize
sk: Náhodne

en: Revert
sk: Vrátiť

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Days
sk: Dni

en: Display fields
sk: Zobraziť polia

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Hours
sk: Hodiny

en: Production
sk: Produkcia

en: warning
sk: upozornenie

en: Poll settings
sk: Nastavenia ankety

en: Style
sk: Štýl

en: Track
sk: Sledovať

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Day(s)
sk: Deň (dni)

en: Month(s)
sk: Mesiac(e)

en: Payment method
sk: Spôsob platby

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: %type settings
sk: nastavenia %type

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: edit
sk: upraviť

en: Path to the "convert" binary
sk: Cesta k spustiteľnému súboru "convert"

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: The primary identifier for a node.
sk: Hlavný identifikátor pre tento uzol.

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Related content
sk: Súvisiaci obsah

en: Processing
sk: Spracovávam

en: Storage
sk: Ukladanie

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Enable custom alternate text
sk: Povoliť voliteľný alternatívny text

en: Enable custom title text
sk: Povoliť voliteľný text nadpisu

en: Reason
sk: Dôvod

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: is
sk: je

en: Common
sk: Spoločné

en: No content types available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne typy obsahu.

en: Simple
sk: Jednoduché

en:  content
sk:  obsah

en: Menus
sk: Menu

en: Above
sk: Nad

en: Number of values
sk: Počet hodnôt

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
sk: Upozornenie! Zmena tohto nastavenia, po tom ako boli dáta vytvorené, môže nakoniec spôsobiť stratu dát!

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online <a href="@handbook-cck">príručke CCK</a> alebo na  <a href="@project-cck">stránke projektu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu a ich označenia sa majú zobraziť v upútavke a v plnom zobrazení.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu sa majú zobraziť v nasledujúcich kontextoch.

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Search Index
sk: Index hľadania

en: Search Result
sk: Výsledok hľadania

en: Updating field type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu poľa %type s modulom %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu widget-u %type s modulom %module.

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Remove field
sk: Odstrániť pole

en: Allows administrators to define new content types.
sk: Umožňuje administrátorom definovať nové typy obsahu.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti asociatívne pole povolených hodnôt. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, pole vrátené týmto kódom prepíše zoznam uvedený vyššie.

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Used in
sk: Použité v

en: No fields have been defined for any content type yet.
sk: Zatiaľ neboli definované žiadne polia pre ľubovoľný typ obsahu.

en: no styling
sk: žiadna úprava

en: simple
sk: jednoduchý

en: fieldset
sk: skupina polí

en: fieldset - collapsible
sk: skupina polí - rozbaľovacia

en: fieldset - collapsed
sk: skupina polí - zbalená

en: Added field %label.
sk: Pridané pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
sk: Nastal problém pri pridávaní poľa %label.

en: There was a problem creating field %label.
sk: Nastal problém pri vytváraní poľa %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah vľavo od tohto poľa, bude odstránený. Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Removed field %field from %type.
sk: Odstránené pole %field z %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
sk: Nastal problém pri odstraňovaní %field z %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v type obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v hociktorom type obsahu.

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota je nesprávna.

en: Saved field %label.
sk: Uložené pole %label.

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
sk: Databáza bola zmenená a dáta boli presunuté alebo odstránené.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
sk: Nastala chyba a zmena databázy neprebehla do konca.

en: Processing %title
sk: Spracúva sa %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: The content fields table %name has been deleted.
sk: Tabuľka polí obsahu %name bola odstránená.

en: Raw number value
sk: Nespracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
sk: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
sk: Nespracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
sk: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
sk: Referované ID používateľa

en: Referenced user name
sk: Referované meno používateľa

en: Group multiple values
sk: Zoskupovať viacnásobné hodnoty

en: Select the content type to export.
sk: Vybrať typ obsahu pre export.

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
sk: Kopírovať exportovaný text a vložiť ho do iného typu obsahu použitím funkcie import.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
sk: Tento formulár importuje definície exportované z iného typu obsahu alebo inej databázy.<br />Nezabudnite, že polia nemôžu byť duplikované v rámci rovnakého projektu, takže importované polia budú pridané iba ak už neexistujú vo vybranom type.

en: <Create>
sk: &lt;Vytvoriť&gt;

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Paste the text created by a content export into this field.
sk: Vložiť text vytvorený exportom obsahu do tohto poľa

en: The import data is not valid import text.
sk: Importované dáta niesu správnym importovaným textom.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
sk: Nasledujúce moduly musia byť povolené, aby tento import fungoval: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
sk: Typ obsahu %type už v databáze existuje.

en: Exiting. No import performed.
sk: Existuje. Nevykonal sa žiadny import.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
sk: Pole %field_label (%field_name) bolo pridané do obsahu typu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
sk: Nastala chyba spôsobená exportom dát "nastavení zobrazenia"  pre pole %field_name.<br /> Databázová chyba: '%db_err'.

en: Content Copy
sk: Kopírovať obsah

en: Enables ability to import/export field definitions.
sk: Povoliť import/export definícií polí.

en: view
sk: pohľad

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
sk: Prosím hneď <a href="!url">nastavte vaše povolenia pre polia</a>. Všetky polia sú predvolene neprístupné.

en: Content Permissions
sk: Povolenia obsahu

en: These settings apply to the group in the node editing form.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu vo formulári na editáciu uzla.

en: always open
sk: vždy otvorené

en: collapsible
sk: rozbaľovací

en: collapsed
sk: zbalený

en: Instructions to present to the user on the editing form.
sk: Pokyny zobrazené používateľovi na formulári pre editáciu.

en: These settings apply to the group on node display.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu pri zobrazení uzla.

en: A description of the group.
sk: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
sk: Skupina %group_name bola odstránená.

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Store the ID of a related node as an integer value.
sk: Uloží ID príbuzného uzla ako hodnotu integer.

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Store a number in the database as an integer.
sk: Uložiť číslo do databázy ako integer.

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pevnou desatinnou čiarkou.

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Store a number in the database in a floating point format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pohyblivou desatinnou čiarkou.

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
sk: Znak, ktorý budú používatelia vkladať, ako znak desatinnej čiarky vo formulároch.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
sk: Definujte reťazec ktorý by mal byť pred hodnotou, ako $ alebo €. Ak nechcete predponu nechajte prázdne. Reťazce pre jednotné a množné číslo oddeľte znakom | (libra|libry).

en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
sk: "Minimum" musí byť číslo.

en: "Maximum" must be a number.
sk: "Maximum" musí byť číslo.

en: unformatted
sk: neformátované

en: Defines numeric field types.
sk: Definovať typy číselných polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
sk: Definuje výber, zaškrtávacie pole a prepínacie tlačidlá pre textové a číselné polia.

en: Store text in the database.
sk: Uložiť text v databáze.

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Defines simple text field types.
sk: Definovať jednoduché typy textového poľa.

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: Store the ID of a related user as an integer value.
sk: Uloží ID súvisiaceho používateľa ako celé číslo.

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Reverse link
sk: Spätný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
sk: Ak je zašktrnuté, tak sa spätný odkaz na uzol zobrazí v zázname referencovaného používateľa.

en: Global
sk: Globálny

en: X offset
sk: Odsadenie v osi X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>left</em>, <em>center</em>, alebor <em>right</em>.

en: Y offset
sk: Odsadenie v osi Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>top</em>, <em>center</em>, alebo <em>bottom</em>.

en: file system
sk: súborový systém

en: Profiles
sk: Profily

en: Rate
sk: Sadzba

en: ImageMagick Binary
sk: Spustiteľné súbory ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
sk: ImageMagick je samostatný program na spracovanie obrázkov. Aby sa dal použiť, musí byť nainštalovaný na vašom serveri a vy musíte vedieť kde sa nachádza. Ak si nie ste istý či je cesta správna, spýtajte sa poskytovateľa hostingu alebo správcu servera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
sk: Zadajte celú cestu k spustiteľnému súboru <kbd>convert</kbd> programu ImageMagic. Napríklad: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> alebo <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
sk: Zobraziť ladiace informácie

en: ImageMagick command: @command
sk: Príkaz programu ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
sk: Výstup programu ImageMagick: @output

en: Services
sk: Služby

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Newsletter
sk: Informačný list

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať, pretože nemá nastavené správne práva prístupu.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sk: Priečinok na nahrávanie %directory pre súborové pole %field (content type %type) nemôže byť vytvorený alebo nieje dostupný. Novo nahratý súbor nemôže byť uložený v tomto priečinku a nahrávanie bolo ukončené.

en: Store an arbitrary file.
sk: Uložiť ľubovoľný súbor.

en: Permitted upload file extensions
sk: Povolené prípony nahratého súboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
sk: Prípony, ktoré môže používateľ nahrať do tohto poľa. Oddeľte prípony medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete povoliť používateľovi nahrať súbor s ľubovoľnou príponou.

en: File size restrictions
sk: Obmedzenia veľkosti súboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
sk: Veľkostné limity pre súbory, ktoré môže používateľ nahrať. Nezabudnite že tieto nastavenia platia iba na novo nahraté súbory, existujúce súbory nebudú ovplyvnené.

en: Maximum upload size per file
sk: Maximálna veľkosť nahratého súboru.

en: Maximum upload size per node
sk: Maximálna celková veľkosť nahratých súborov na uzol

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
sk: Určiť celkový veľkostný limit pre všetky súbory v poli na danom uzle. Môžete vložiť hodnotu ako 512" (bitov), "80K" (kilo bitov) or "50M" (mega bitov) v poradí pre obmedzenie celkovej veľkosti uzla. Ponechajte pole prázdne, ak nechcete veľkosť limitovať.

en: Generic files
sk: Generické súbory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
sk: Zobrazuje všetky druhy súborov s ikonou a odkazom na popis súboru.

en: File description
sk: Popis súboru

en: File size (in bytes)
sk: Veľkosť súboru (v bajtoch)

en: File size (pretty printed)
sk: Veľkosť súboru (pekne formátovaná)

en: Fully formatted HTML file tag
sk: Plne formátovaný súborový HTML tag

en: Defines a file field type.
sk: Definuje súborový typ poľa

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
sk: Pridať metadata zbieraním a uložením do FileField.

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
sk: Upraviť widget pre obrázkové súbory, vrátane náhľadu obrázka.

en: Displays image files in their original size.
sk: Zobrazí obrázkové súbory v ich originálnej  veľkosti.

en: All users
sk: Všetci používatelia

en: Active users
sk: Aktívni používatelia

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP chýba. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu pre informácie, ako chybu napraviť.

en: GD library
sk: GD knižnica

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Croatian
sk: Chorvátčina

en: Czech
sk: Čeština

en: Danish
sk: Dánčina

en: Dutch
sk: Holandčina

en: Finnish
sk: Fínčina

en: German
sk: Nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Indonesian
sk: Indonézština

en: Polish
sk: Poľština

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Allow Upscaling
sk: Povoliť zväčšovanie

en: Let scale make images larger than their original size
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov väčších ako originálna veľkosť

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_image zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_and_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>Inside dimensions</strong>: Final dimensions will be less than or equal to the entered width and height. Useful for ensuring a maximum height and/or width.
sk: <strong>Vnútorne rozmery</strong>: Finálne rozmery budú menšie alebo rovné zadanej šírke a výške. Užitočné pre zaistenie maximálnej výšky a/alebo šírky.

en: <strong>Outside dimensions</strong>: Final dimensions will be greater than or equal to the entered width and height. Ideal for cropping the result to a square.
sk: <strong>Vonkajšie rozmery</strong>: Finálne rozmery budú väčšie alebo rovné zadanej výške a šírke. Ideálne pre orezanie výsledku na štvorec.

en: Scale to fit
sk: Prispôsobiť mierku

en: Inside dimensions
sk: Vnútorné rozmery

en: Outside dimensions
sk: Mimo povolené rozmery

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte šírku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte výšku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_deprecated_scale zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_desaturate zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_rotate_image zlyalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
sk: <strong>POZNÁMKA:</strong> Parameter sigma je používaný <em>len</em> keď je Imagemagick toolkit aktívny.

en: Radius
sk: Polomer

en: The radius of the gaussian, in pixels, not counting the center pixel. If you're using Imagemagick, you can set this to 0 to let Imagemagick select a suitable radius. Typically 0.5 to 1 for screen resolutions. (default 0.5)
sk: Polomer Gaussovej funkcie v pixeloch, bez stredového pixela. Ak používate Imagemagick, môžete to nastaviť na 0 a Imagemagick si zvolí vhodný polomer. Typicky od 0.5 do 1 pre rozlíšenie obrazovky. (predvolené 0.5)

en: The standard deviation of the gaussian, in pixels. General rule of thumb: if radius < 1 then sigma = radius, else sigma = sqrt(radius). (default 0.5)
sk: Štandardná odchýlka Gaussovej funkcie v pixeloch. Všeobecné pravidlo: ak polomer < 1 potom sigma = polomer, inak sigma = sqrt (polomer). (predvolené 0,5)

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original. Typically 50 to 200. (default 100).
sk: Percento rozdielu medzi pôvodným a rozostreným obrázkom, ktorý je pridaný späť do pôvodného. Obvykle 50-200. (predvolené 100).

en: The threshold, as a fraction of max RGB levels, needed to apply the difference amount.  Typically 0 to 0.2. (default 0.05).
sk: Hraničná hodnota, ako zlomok max. úrovne RGB, potrebnej na uplatnenie rozdielnej hodnoty. Typicky od 0 do 0.2. (predvolené 0.05).

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_sharpen_image zlyhal. obrázok: %image, dáta: %data.

en: @preset image
sk: @preset obrázok

en: @preset image linked to node
sk: @preset obrázok odkazujúci na uzol

en: @preset image linked to image
sk: @preset obrázok odkazujúci na obrázok

en: @preset file path
sk: @preset cesta

en: Failed generating an image from %image using imagecache preset %preset.
sk: Chyba pri generovaní obrázka z %image použitím imagecache predvoľby %preset.

en: non-existant action %action
sk: akcia %action neexistuje

en: Failed to create imagecache directory: %dir
sk: Zlyhanie pri vytváraní imagecatce priečinka: %dir

en: action(id:%id): %action failed for %src
sk: akcia (id:%id): %action zlyhala pre %src

en: Unknown file type(%path) stat: %stat
sk: Neznámy typ súboru(%path) stav: %stat

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_resize_image zlyhalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: administer imagecache
sk: administrácia imagecache

en: flush imagecache
sk: vyprázdniť imagecache

en: view imagecache
sk: zobraziť imagecache

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: Preset Namespace
sk: Meno predvoľby

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Meno je použité v URL odkazoch obrázkov pre odovzdanie informácie pre imagecache o tom, ako ma spracovať obrázok. Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: The specified preset was not found
sk: Špecifikovaná predvoľba nebola nájdená

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vymazať predvoľbu %preset?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť cache predvoľby %preset?

en: New Actions
sk: Nové akcie

en: Add !action
sk: Pridať !action

en: Update Action
sk: Upraviť akciu

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
sk: Naozaj chcete odstrániť akciu !action z predvoľby !preset?

en: The action has been deleted.
sk: Akcia bola odstránená.

en: Administer imagecache presets and actions.
sk: Spravovať prednastavenia a akcie imagecache.

en: Add new preset
sk: Pridať nové prednastavenie

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_preset.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_action.

en: The weight of the action in the preset.
sk: Váha akcie v predvoľbe.

en: The module that defined the action.
sk: Modul, ktorý definuje akciu.

en: The unique ID of the action to be executed.
sk: Unikátne ID akcie, ktorá má byť vykonaná.

en: The configuration data for the action.
sk: Konfiguračné údaje pre akciu.

en: ImageCache Directory
sk: Adresár pre ImageCache

en: %p is not writeable by the webserver.
sk: Webserver nemá práva na zápis pre %p.

en: An unknown error occured.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba pri kontrole či je %p adresár a či je zapisovateľný.

en: ImageCache Temp Directory
sk: Dočasný adresár pre ImageCache

en: Dynamic image manipulator and cache.
sk: Dynamický manipulátor a cacheovanie obrázkov.

en: ImageCache User Interface.
sk: Používateľské rozhranie pre ImageCache.

en: Print
sk: Tlačiť

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
sk: Chyba nahrávania. Nemôžem presunúť súbor %file na miesto %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: Transaction mode
sk: Transakčný režim

en: Reports
sk: Hlásenia

en: Subscribed
sk: Prihlásené

en: and
sk: a

en: where
sk: kde

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sk: URL, na kterú má byť používateľ presmerovaný. Môže to byť vnútoná URL, napr. node/1234, alebo externá URL, napr. http://drupal.org.

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en: Imagecache presets
sk: Imagecache predvoľby

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: GD !format Support
sk: Podpora GD !format

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Pokyny zobrazené používateľovi pod týmto poľom vo formulári pre editáciu.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: &lt;none&gt;
sk: - žiadne -

en: You're not allowed to input PHP code.
sk: Nemôžete vkladať PHP kódy.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
sk: Tento PHP kód bol nastavený administrátorom a bude nahradený ľubovoľnou hodnotou zadanou vyššie.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Možné hodnoty, ktoré toto pole môže obsahovať. Zadajte jednu hodnotu na riadok, vo formáte kľúč|označenie. Kľúčom je hodnota, ktorá bude uložená do databázy a musí sa zhodovať s typom poľa(%type). Označenie je voliteľné. Ak nie je definované, tak kľúč sa požije ako označenie.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: Currency code
sk: Kód meny

en: The e-mail address %email is already taken.
sk: E-mailová adresa %email je už obsadená.

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Maximum resolution for Images
sk: Maximálne rozlíšenie pre obrázky

en: Defines an image field type.
sk: Definovať typ obrázkového poľa.

en: Registration
sk: Registrácia

en: @label (!name) - Allowed values
sk: @label (!name) - Povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Card Owner
sk: Vlastník Karty

en: Expiration Month
sk: Mesiac vypršania

en: Expiration Year
sk: Rok vypršania

en: Hour(s)
sk: Hodina(y)

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Obrázku boli zmenené rozmery tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixlov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Referenced user
sk: Referovaný používateľ

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Input type
sk: Typ vstupu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: Use default image
sk: Použiť predvolený obrázok

en: Choose a image that will be used as default.
sk: Vybrať obrázok, ktorý bude použitý ako predvolený.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
sk: Maximálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahraný väčší obrázok, tak bude jeho veľkosť zmenšená na tieto rozmery.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: Image preview
sk: Náhľad obrázku

en: %title field is required.
sk: Pole %title je povinné.

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: Configure ImageAPI.
sk: Nastaviť ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
sk: Nie sú povolené žiadne nástroje pre prácu s obrázkami. Nástroje pre prácu s obrázkami môžu byť povolené na stránke <a href="!admin-build-modules">administrácia modulov</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Nástroj %toolkit je jediný povolený nástroj pre prácu s obrázkami. Drupal ho bude používať pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: Select a default image processing toolkit
sk: Vyberte predvolený nástroj pre prácu s obrázkami

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Toto nastavenie umožňuje zvoliť, ktorý nástroj pre prácu s obrázkami použije Drupal pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
sk: Nepodarilo sa nastaviť oprávnenia pre cieľový súbor: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Definuje kvalitu obrázku pre manipuláciu s JPEG. Rozpätie od 0 do 100. Väčšie hodnoty znamenajú lepšiu kvalitu, ale aj väčšiu veľkosť súborov.

en: Compression Quality
sk: Kvalita kompresie

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Rozsahy od 0 do 100. Vyššie hodnoty znamenajú kvalitnejšie obrázky ale tiež väčšie súbory.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
sk: Zaškrtnutím tohto nastavenia sa zobrazia ImageMagick príkazy a výstup používateľom s oprávnením <em>administrovať konfiguráciu stránky</em> .

en: Version information
sk: Informácie o verzií

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
sk: ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary bol nájdený a vrátil tieto informácie o verzii.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
sk: Kvalita kompresie musí byť medzi 0 a 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
sk: Zadaná ImageMagick cesta %file neexistuje.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
sk: Určená ImageMagick cesta %file nie je správna.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
sk: Bezpečnostné obmedzenie PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> je nastavené na %open-basedir, čo môže prekážať pri pokuse vyhľadať ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
sk: Sada nástrojov ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
sk: Nedostupné žiadne nástroje pre ImageAPI

en: PHP GD was not compiled with %format support.
sk: PHP GD nebola skompilovaná s podporou %format.

en: GD Image Rotation
sk: GD rotácia obrázkov

en: Low Quality / Poor Performance
sk: Nízka kvalita / Slabý výkon

en: GD Image Filtering
sk: GD filtrovanie obrázkov

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
sk: ImageAPI umožňuje použitie viacerých nástrojov pre prácu s obrázkami.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
sk: Používa zabudovanú podporu spracovania obrázkov GD2 v PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
sk: Podpora ImageMagick príkazového riadka.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
sk: Chýba formulár pre nastavenia ImageAPI nástroja

en: administer imageapi
sk: administrovať imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
sk: Modul ImageAPI vyžaduje k svojej práci toolkit ako napr. ImageAPI GD alebo ImageAPI ImageMagick. Choďte na !modules a povoľte jeden z nich.

en: ImageAPI GD Memory Limit
sk: ImageAPI GD pamäťový limit

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
sk: Dôrazne sa odporúča, aby ste nastavili PHP memory_limit na 96M pre použitie ImageAPI GD. Obrázky s veľkosťou 1600x1200 spotrebujú pri dekomprimácií cca. 45M pamäte a existujú prípady, keď ImageAPI GD pracuje naraz na dvoch dekomprimovaných obrázkoch.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). An empty value will cause images that support transparency to have transparent backgrounds, otherwise it will be white.
sk: Farba pozadia, ktoré bude použité pre exponované oblasti obrázka. Použite web-štýl hex farieb (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Prázdna hodnota pre obrázky podporujúce priehľadnosť znamená priehľadné pozadie, v opačnom prípade bude biele.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vymazaná.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vyprázdnená.

en: Override Defaults
sk: Nahradiť predvolené

en: Unknown Action.
sk: Neznámy proces.

en: Unknown Preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: The action was succesfully updated.
sk: Proces bol aktualizovaný

en: ImageCache already generating: %dst, Lock file: %tmp.
sk: ImageCache už generuje: %dst, Súbor so zámkom: %tmp.

en: Manage ImageCache presets.
sk: Správa ImageCache predvolieb.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
sk: Umiestnite nasledujúci úryvok kódu vo vašom module ako súčasť <code>hook_imagecache_default_presets()</ code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
sk: %p nie je adresár, alebo webserver ho nemôže čítať.

en: Hindi
sk: Hindčina

en: Node module form.
sk: Formulár modulu Node.

en: Locale module form.
sk: Formulár modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
sk: Formulár modulu Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
sk: Cesta menu (tak ako sa zobrazuje v navigácii), pričom neobsahuje Domov alebo [menu]. Oddeľované "/".

en: Poll title
sk: Názov ankety

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: Name of top taxonomy term
sk: Meno najvyššieho taxonomického výrazu

en: ID of top taxonomy term
sk: ID najvyššieho taxonomického výrazu

en: The id number of the category's parent vocabulary.
sk: ID číslo hlavnej kategórie slovníka.

en: '@column' => value for @column
sk: '@column' =&gt; hodnota pre @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
sk: return array(
      0 => array(@columns),
      // Pravdepodobne budete chcieť skončiť tu.
      // Ak chcete aby vaša 'predvolená hodnota' mala viac hodnôt:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
sk: Treba špecifikovať "povolené hodnoty" pre toto pole.

en: Name of top term's vocabulary
sk: Meno najvyššieho slovníka výrazu

en: ID of top term's vocabulary
sk: ID najvyššieho slovníka výrazu

en: The title of the node's book parent.
sk: Názov uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The id of the node's book parent.
sk: ID uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
sk: Mená všetkých uzlov úvodných strán v knižnej hierarchií.

en: The name of the currently logged in user.
sk: Meno prihláseného používateľa.

en: The user ID of the currently logged in user.
sk: Používateľské ID práve prihláseného užívateľa

en: The email address of the currently logged in user.
sk: E-mail prihláseného používateľa.

en: Display a tokenized message to the user
sk: Zobraziť tokenizovanú správu používateľovi

en: Send tokenized e-mail
sk: Poslať tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
sk: Presmerovať na tokenizovanú URL adresu

en: The email address to which the message should be sent.
sk: Emailová adresa, na ktorú má byť odoslaná správa.

en: The message that should be sent.
sk: Správa, ktorá by mala byť odoslaná.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité pri generovaní URL adries. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The message to be displayed to the current user.
sk: Správa, ktorá má byť zobrazená súčasnému používateľovi.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v prispôsobenom texte správy. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v URL adresách. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
sk: Poskytuje zdielané API rozhranie, ktoré nahrádza textové nahrádzajúce značky aktuálnymi dátami

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
sk: Poskytuje vylepšenie akcií jadra Drupalu používaním modulu Token.

en: Change basic information
sk: Zmeniť základné informácie

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Gujarati
sk: Gudžarátčina

en: Kannada
sk: Kannadčina

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Malayalam
sk: Malajálamčina

en: Marathi
sk: Maráthčina

en: Malay
sk: Malajčina

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Tamil
sk: Tamilčina

en: Telugu
sk: Telugčina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: File name without extension
sk: Názov súboru bez prípony

en: File extension
sk: Prípona súboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné varovanie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím vytvorte súbor .htaccess v adresári %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: An image thumbnail was not able to be created.
sk: Miniatúrú pre obrázok nebolo možné vytvoriť.

en: Minimum resolution for Images
sk: Minimálne rozlíšenie pre obrázky

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
sk: Minimálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahrávaný menší obrázok, tak bude odmietnutý.

en: ALT text settings
sk: Nastavenia alternatívneho textu

en: Enable user input alternate text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi alternatívny text pre obrázky.

en: Default ALT text
sk: Predvolený alternatívny text

en: This value will be used for alternate text by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá pre alternatívny text.

en: Title text settings
sk: Nastavenia textu pre nadpis

en: Enable user input title text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi nadpis pre obrázky.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
sk: Vyberte si typ poľa, ktoré sa zobrazí používateľovi.

en: Default Title text
sk: Predvolený text nadpisu

en: This value will be used as the image title by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá ako nadpis.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
sk: Ak obrázok nie je nahraný, zobrazí sa tento predvolený.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
sk: Predvolený obrázok nie je možné nahrať. Cieľový adresár %destination neexistuje, alebo doňho nemôže server zapisovať.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
sk: Iba štandardné web obrázky (jpg, gif a png) sú podporované. Ak potrebujete nahrať iný typ obrázku, použite štandardné nahranie súboru.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
sk: Prosím definujte veľkosť obrázka vo formáte ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480).

en: Alternate Text
sk: Alternatívny text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Image linked to node
sk: Obrázok z odkazom na uzol

en: Image linked to file
sk: Obrázok z odkazom na súbor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
sk: Modul FileField musí byť aktualizovaný pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
sk: Vymazané miniatúry uložené v rôznych adresároch. Všetky miniatúry sú teraz uložené v adresári "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
sk: Zvolený súbor %name nemôže byť uložený.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
sk: Adresár %directory je súbor a nemôže byť zmenený.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
sk: %directory bol skontrolovaný ako priečinok, ale je to súbor.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Path settings
sk: Nastavenia cesty

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: A plain file upload widget.
sk: Widget pre nahrávanie čistého textu.

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
sk: Obrázky musia byť medzi @min_size a @max_size pixlov.

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
sk: Obrázky väčšie ako @max_size pixlov budú zmenšené

en: Images must be smaller than @max_size pixels
sk: Obrázky musia byť menšie ako @max_size pixlov

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
sk: Váš server je schopný zobrazovať proces nahrávania súboru, ale nemá požadované knižnice. Odporúča sa nainštalovať <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knižnicu PECL uploadprogress</a> (preferované) alebo nainštalovať <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Migrating filefield values
sk: Migráciaa filefield hodnôt

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania súboru. Ukazovateľ stavu nahrávania súboru vyžaduje beh PHP s mod_php a nie ako FastCGI.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
sk: Povolené (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
sk: Povolené (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Width of a video or image file in pixels.
sk: Šírka videa alebo obrázka v pixloch.

en: Height of a video or image file in pixels.
sk: Dĺžka videa alebo obrázka v pixloch.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
sk: Dĺžka video alebo audio súboru v sekundách.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menšia ako %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Type of group.
sk: Typ skupiny.

en: Comment module form.
sk: Formulár modulu Comment.

en: Translation module form.
sk: Formulár modulu Translation.

en: Menu module form.
sk: Formulár modulu Menu.

en: Book module form.
sk: Formulár modulu Book.

en: Path module form.
sk: Formulár modulu Path.

en: Poll module title.
sk: Názov z modulu Poll.

en: Poll module choices.
sk: Možnosti z modulu Poll.

en: Poll module settings.
sk: Nastavenia modulu Poll.

en: Upload module form.
sk: Formulár modulu Upload.

en: CCK - No Views integration
sk: CCK - bez integrácie s moduom Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
sk: CCK integrácia s modulom Views vyžaduje Views 6.x-2.0-rc2 alebo novší.

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: » Add a new content type
sk: » Pridať nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: - Select a widget -
sk: - Zvoľte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno poľa (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: Form element to edit the data.
sk: Formulárový prvok na úpravu dát.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarkovníky.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je píliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
sk: Pridať nové pole: meno 'field_instance' je rezervované.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
sk: Pridať nové pole: pole s menom %field_name už existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: Add new field: you need to select a widget.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add new field: invalid widget.
sk: Pridať nové pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add existing field: you need to select a field.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte si vybrať pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
sk: Pridať existujúce pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add existing field: invalid widget.
sk: Pridať existujúce pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané do obsahu pretože je zamknuté.

en: Edit basic information
sk: Upraviť základné informácie

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
sk: Strojovo čitateľné meno poľa. Toto meno nemôže byť zmenené.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
sk: Človekom čitateľné meno poľa, ktoré sa používa ako označenie tohto poľa pre typ obsahu %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
sk: Dátový typ, ktorý bude použitý na uloženie hodnôt tohoto poľa do databázy. Túto voľbu nie je možné zmeniť.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
sk: Typ prvku formulára, ktorý sa zobrazí používateľovi pre toto pole pri vytváraní obsahu typu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
sk: Aktualizované základné nastavenia pre pole %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
sk: Vyskytol sa problém pri aktualizácii základných nastavení pre pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
sk: Toto pole je <STRONG>zamknuté</STRONG> a nemôže byť premiestnené.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: %type basic information
sk: %type základné informácie

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti predvolenú hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sk: Maximálny počet hodnôt, ktoré môžu používatelia zadať pre toto pole.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
sk: 'Neobmedzené' pridá tlačidlo 'Pridať ďalšiu položku', takže používateľ môže zadať toľko hodnôt, koľko chce.

en: %name must be an integer.
sk: %name musí byť celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Field has value
sk: Pole má hodnotu

en: Field has changed
sk: Pole bolo zmenené

en: Content containing changes
sk: Obsah obsahuje zmeny

en: Content not containing changes
sk: Obsah neobsahuje zmeny

en: @node's field '@field' has value
sk: Pole '@field' uzlu @node má hodnotu

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: You need to provide a label.
sk: Musíte zadať označenie.

en: You need to provide a group name.
sk: Musíte zadať meno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Meno skupiny %group_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarovníky.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
sk: Meno skupiny %group_name je príliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
sk: Skupina s názvom %group_name už existuje.

en: Add new group:
sk: Pridať novú skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Standard group
sk: Štandardná skupina

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiné čiarky.

en: Only numbers are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiná čiarka (%decimal).

en: There are no userreference fields defined.
sk: Žiadne polia s referenciou na používateľa nie sú definované.

en: %name: invalid user.
sk: %name: neznámy používateľ.

en: New field
sk: Nové pole

en: Existing field
sk: Existujúce pole

en: New group
sk: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
sk: Pridajte polia a skupiny pre tento typ obsahu a usporiadajte ich pre zobrazenie a vstupné formuláre.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
sk: Pole pridáte do skupiny tak, že ho pretiahnete pod skupinu a do prava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
sk: Poznámka: Nainštalovaním modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> budete môcť zobraziť rozsiahlejšiu a lepšiu nápovedu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
sk: Použite 'Vylúčit' zaškrtávacie pole na vylúčenie hodnoty prvku !content v šablóne pre uzol.

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
sk: šírka: @width, výška: @height, prispôsobenie: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
sk: šírka: @width, výška: @height, odsadenie x: @xoffset, odsadenie y: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: radius: @radius, sigma: @sigma, amount: @amount, threshold: @threshold
sk: polomer: @radius, sigma: @sigma, množstvo: @amount, hraničná hodnota: @threshold

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: The preset name you have chosen is already in use.
sk: Názov predvoľby, ktorý ste zvolili, sa už používa.

en: Unknown action.
sk: Neznáma akcia.

en: Unknown preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: This %action action is not associated %preset preset.
sk: Akcia %action nie je spojená s predvoľbou %preset.

en: Create Action
sk: Vytvoriť akciu

en: The action was succesfully created.
sk: Akcia bola úspešne vytvorená.

en: 404: Unable to find %image
sk: 404: Nie je možné nájsť %image

en: 403: File is not an image %image
sk: 403: Súbor nie je obrázok %image

en: Cached image file %dst already exists but is being regenerated. There may be an issue with your rewrite configuration.
sk: Súbor s obrázkom %dst už existuje a je práve regenerovaný. To môže byť spôsobené problémom s vašou konfiguráciou.

en: There was an error saving the new image file %dst.
sk: Chyba pri ukladaní nového súboru s obrázkom %dst.

en: Send now
sk: Odoslať teraz

en: Save !type
sk: Uložiť !type

en: Delete !type
sk: Odstrániť !type

en: Blocked users
sk: Blokovaní používatelia

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
sk: Unikátne ID uzlu, ku ktorému bol odoslaný komentár.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The formatted content of the comment itself.
sk: Formátovaný obsah samotného komentára.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
sk: Používateľom čitateľný názov typu uzlov.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The unique ID of the content item, or "node".
sk: Jedinečné ID položky obsahu alebo "uzlu".

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
sk: Zmena veľkosti obrázkov pri nahrávaní spôsobí stratu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF informácií</a> v obrázku.

en: @mime icon
sk: @mime ikona

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
sk: Modul CCK musí byť povolený pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: The URL of the account edit page.
sk: URL stránky s formulárom používateľského účtu.
