Date (6.x-2.3) - en to ca translation catalogue (712 entries)

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: enabled
ca: habilitat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Type
ca: Tipus

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Yes
ca: Sí

en: view
ca: mostra

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Required
ca: Necessari

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Description field
ca: Camp descripció

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Blank
ca: Buit

en: Time increment
ca: Increment de temps

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Configure
ca: Configura

en: Expanded
ca: Expandit

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Never
ca: Mai

en: Published
ca: Publicat

en: Input format
ca: Format d'entrada

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Node Title
ca: Títol del node

en: Medium
ca: Mitjana

en: OR
ca: O

en: Calendar
ca: Calendari

en: Method
ca: Mètode

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algèria

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmara

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El Caire

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartoum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asuncion

en: America/Atka
ca: Amèrica/Atka

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancún

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Cayman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curacao

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Ensenada
ca: Amèrica/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
ca: Amèrica/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Granada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadalupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guaiana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianàpolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ca: Amèrica/Knox_IN

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinica

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mérida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Mexico_City

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/New_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panama

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
ca: Amèrica/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ca: Amèrica/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Virgin
ca: Amèrica/Virgin

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Antàrtida/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
ca: Àsia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Chungking
ca: Àsia/Chungking

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Dacca
ca: Àsia/Dacca

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damasc

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
ca: Àsia/Katmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
ca: Àsia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
ca: Àsia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
ca: Àsia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shanghai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
ca: Àsia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
ca: Àsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòquio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
ca: Àsia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Açores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermudes

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia/ACT
ca: Austràlia/ACT

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
ca: Austràlia/Canberra

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/LHI
ca: Austràlia/LHI

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/NSW
ca: Austràlia/NSW

en: Australia/North
ca: Austràlia/North

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Queensland
ca: Austràlia/Queensland

en: Australia/South
ca: Austràlia/Sud

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sydney

en: Australia/Tasmania
ca: Austràlia/Tasmania

en: Australia/Victoria
ca: Austràlia/Victòria

en: Australia/West
ca: Austràlia/Oest

en: Australia/Yancowinna
ca: Austràlia/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Àmsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brusseles

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa / Mónaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicòsia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/Sant Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
ca: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Varsòvia

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunió

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Est

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galàpagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Samoa
ca: Pacífic/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: Now
ca: Ara

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: !time ago
ca: fa !time

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Anonymous
ca: Anònim

en: As Time Ago
ca: Des de fa

en: Optional
ca: Opcional

en: Close
ca: Tanca

en: Collapsed
ca: Plegat

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Week of @date
ca: Setmana de @date

en: Calendar iCal
ca: Calendari iCal

en: Clear
ca: Neteja

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Limit
ca: Límit

en: Site's time zone
ca: Fus horari del lloc

en: Date's time zone
ca: Fus horari de la data

en: No time zone conversion
ca: No hi ha conversió del fus horari

en: timezone
ca: fus horari

en: Select List
ca: Llista de selecció

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
ca: Els anys cap al davant i cap al darrere han de ser amb format -9:+9.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
ca: Definiu l'ordre i el format de les parts de la data al formulari d'entrada. El format s'adaptarà per treure els valors que no entren dins de la granulació d'aquest camp.

en: Years back and forward
ca: Anys cap al davant i cap al darrere

en: Increment the minute and second fields by this amount.
ca: Augmentar els camps de minut i de segon en aquesta quantitat.

en: Input Type
ca: Tipus d'entrada

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
ca: Les dates sense granularitat d'hores no han d'usar els fusos horaris.

en: To Date
ca: Data de fi

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
ca: Mostrar un segon camp de data com a "Data de fi". Si està marcat 'Opcional', el camp es mostrarà però no serà obligatori emplenar-lo. Si està marcat 'Requerit', 'Data de fi' serà obligatori sempre que 'Data d'inici' sigui obligatori o tingui algun valor.

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
ca: Fixeu quins elements de la data s'emmagatzemaran (es requereix, com a mínim, l'any).

en: Default Display
ca: Visualització predeterminada

en: Time zone handling
ca: Maneig de la zona horària

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
ca: Seleccioneu el maneig de la zona horària a utilitzar amb aquest camp de data.

en: Long
ca: Llarg

en: Short
ca: Curt

en: To date
ca: fins al

en: From date
ca: Des del

en: ongoing
ca: en marxa

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
ca: No hi ha cap camp de data en aquesta base de dades on importar les dades. Afegiu un camp de dades als tipus de node desitjats i assegureu-vos d'indicar si fa servir dates de "des de" i de "fins a".

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Source type
ca: Tipus d'origen

en: body
ca: cos

en: Date field
ca: Camp data

en: The field which will contain the source dates in target content type.
ca: El camp que contindrà les dates d'origen en el tipus de contingut destinatari.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
ca: El camp de text o de cos que contindrà la descripció original en el tipus de contingut destinatari.

en: Url field
ca: Camp URL

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
ca: El camp de text o d'enllaç que contindrà la URL original en el tipus de contingut destinatari.

en: Location field
ca: Camp localització

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
ca: El camp de text que contindrà la ubicació original en el tipus de contingut destinatari.

en: Uid field
ca: Camp UID

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
ca: El camp de text que contindrà la uid original en el tipus de contingut destinatari.

en: Select the categories that should be used for the imported nodes.
ca: Seleccioneu les categories que s'usaran pels nodes importats.

en: !type Fields
ca: Camps !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
ca: No hi cap taula d'esdeveniments en aquesta base de dades. Les opcions d'importació no estan disponibles.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
ca: No hi ha cap node d'esdeveniment en aquesta base de dades. Les opcions d'importació d'esdeveniments no estan disponibles.

en: Delete original event?
ca: Esborrar l'esdeveniment original?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
ca: S'ha d'esborrar l'entrada original un cop hagi estat copiada al nou tipus de contingut? Si és així, assegureu-vos de fer abans una còpia de seguretat de la vostra base de dades.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
ca: El màxim nombre de nodes a convertir en aquest pas.

en: Starting nid
ca: nid inicial

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
ca: Convertir els nodes amb nid igual o més gran que aquest nombre.

en: No events have been converted.
ca: No s'ha convertit cap esdeveniment.

en: Date API
ca: API de dates

en: AND
ca: I

en: Date formats
ca: Formats de data

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: TRUE
ca: CERT

en: FALSE
ca: FALS

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Select
ca: Seleccioneu

en: CSV import
ca: Importa CSV

en: A valid date is required for %title.
ca: Cal una data vàlida per a %title.

en: Date API requirements
ca: Requeriment de Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
ca: Una API de data que pot ser usada per altres mòduls.

en: The Strtotime default value is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime no és vàlid.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime de la data de fi no és vàlida.

en: Relative
ca: Relatiu

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
ca: Un valor per defecte a usar en aquest camp. Si seleccioneu 'Relatiu', afegiu els detalls a sota.

en: Customize Default Value
ca: Personalitzeu el valor per defecte

en: Custom value for From date
ca: Valor personalitzat de la data d'inici

en: Default value for To date
ca: Valor per defete de la data de fi

en: Same as From date
ca: Igual que la data d'inici

en: Custom value for To date
ca: Valor personalitzat de la data de fi

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
ca: Nombre d'anys endavant i enrere que es mostren a la llista de selecció d'any; per defecte és -3:+3.

en: Customize Date Parts
ca: Personalitzeu els components de la data

en: Above
ca: A sobre

en: Within
ca: Entre

en: Position of date part labels
ca: Posició de les etiquetes de les parts de data

en: User's time zone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
ca: Les 'Data de fi' que estiguin buides utilitzaran els valors de la 'Data d'inici'.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
ca: Cal introduïr un valor 'Fins a' per les repeticions de data.

en: The raw date value.
ca: El valor de la data sense filtrar.

en: The formatted date.
ca: La data formatada.

en: The raw date timestamp.
ca: La marca horària de la data sense filtrar.

en: Date year (four digit)
ca: Any (quatre dígits)

en: Date year (two digit)
ca: Any (dos dígits)

en: Date month (full word)
ca: Mes (nom complet)

en: Date month (abbreviated)
ca: Mes (abreviat)

en: Date month (two digit, zero padded)
ca: Mes (dos dígits, amb zero al principi si cal)

en: Date month (one or two digit)
ca: Mes (un o dos dígits)

en: Date week (two digit)
ca: Número de la setmana (dos dígits)

en: Date day (full word)
ca: Dia (nom complet)

en: Date day (abbreviation)
ca: Dia (abreviació)

en: Date day (two digit, zero-padded)
ca: Dia (dos dígits, amb zero al principi si cal)

en: Date day (one or two digit)
ca: Dia (un o dos dígits)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
ca: Si el camp té una data definida com fins-la-data, existeix el mateix testimoni en la forma: [to-????], on ???? és el testimoni normal.

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com una data ISO, es recomana per a les dates històriques o les parcials.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
ca: Desar una data  a la base de dades com a marca horària; format en desús per suportar dades antigues.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com un camp de data i hora, es recomana per a les dates i hores que poden necessitar conversió de zona horària.

en: !time from now
ca: !time des d'ara

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
ca: Defineix camps i ginys CCK de data/hora.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
ca: Emula funcions de data de PHP 5.2 a PHP 4.x, PHP 5.0 i PHP 5.1. És necessari quan s'utilitza el Date API en versions de PHP anteriors a PHP 5.2

en: Previous field
ca: Camp anterior

en: Next field
ca: Camp següent

en: Increment
ca: Incrementa

en: Decrement
ca: Decrementa

en: Date Popup requirements
ca: Requeriments de Date Popup

en: Date Popup
ca: Data emergent

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
ca: Habilita calendaris emergents en jquery i ginys d'entrada per seleccionar dates i hores.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
ca: Trieu una freqüència i un període per repetir aquesta data. Si no seleccioneu res, la data no es repetirà.

en: Until
ca: Fins a

en: Date to stop repeating this item.
ca: Data de fi de repetició d'aquest element.

en: -- Any
ca: -- Qualsevol

en: Day of Month
ca: Dia del Mes

en: Day of Week
ca: Dia de la Setmana

en: Except
ca: Excepte

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
ca: Dates a ometre de la llista de dates de repetició.

en: -- Period
ca: -- Període

en: -- Frequency
ca: -- Freqüència

en: Every @number
ca: Cada @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
ca: Una API de repetició de dates per calcular dates i hores repetides a partir de normes iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
ca: El mòdul Date Timezone necessita que !link.

en: set the site timezone name
ca: fixeu el nom del fus horari

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
ca: Seleccioneu el fus horari per defecte del lloc. Si dubteu, trieu el fus horari que es trobi més proper a la vostra ubicació i que tingui les mateixes normes del canvi a l'horari d'estiu.

en: The !link may not be correct.
ca: El !link pot no ser correcte.

en: site timezone name
ca: nom del fus horari del lloc web

en: Date Timezone requirements
ca: Requeriments de Date Timezone

en: Group multiple values
ca: Agrupa els valors múltiples

en: About
ca: Detalls

en: and
ca: i

en: Popup
ca: Emergent

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: Undated
ca: Sense data

en: Date year range
ca: Rang d'any

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
ca: El rang d'any cal que sigui en el format -9:+9 o bé 2005:2010.

en: The year must be a number between %min and %max.
ca: L'any ha de ser un  número entre %min i %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
ca: El mes ha de ser un número entre 1 i 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
ca: El dia ha de ser un número entre !min i !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
ca: L'hora ha de ser un número entre !min i !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
ca: El minut ha de ser un número entre !min i !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
ca: El segon ha de ser un número entre !min i !max.

en: A valid value is required.
ca: Cal un valor vàlid.

en: date ical
ca: data ical

en: Granularity must include a year.
ca: La granularitat cal que inclogui un any.

en: Repeat display
ca: Repeteix la visualització

en: Some value must be entered in the To date.
ca: Cal que introduïu algun valor a la Data de fi.

en: The dates are invalid.
ca: Les dates no són vàlides.

en: The To date must be greater than the From date.
ca: La Data de fi cal que sigui posterior a la Data d'inici.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: Text Field with custom input format
ca: Camp de text amb format d'entrada personalitzat

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
ca: Tots els camps de data que utilitzaven el giny jscalendar han estat canviats pel giny de text, perquè el jscalendar ja no es troba suportat. Habiliteu el mòdul Date Popup per disposar d'un calendari emergent en jQuery i editeu els paràmetres del camp per seleccionar-ho.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
ca: Només els tipus de contingut amb camps de date apareixen en aquesta llista com a possibles tipus objectiu.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
ca: Si el vostre tipus objectiu encara no té camps de data, seguiu aquest enllaç i seleccioneu un tipus de contingut per afegir-hi un camp de data.

en: Add new date field
ca: Afegiu un nou camp de data

en: Importing dates into CCK from a comma separated file can be done using the <a href="@link">Node Import module</a>.
ca: Podeu importar dates a CCK des d'un fitxer separat per comes utilitzant el <a href="@link">mòdul Node Import</a>.

en: Date PHP4 Settings
ca: Paràmetres de Data PHP4

en: Use PHP default timezone
ca: Utilitza el fus horari per defecte de PHP

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
ca: Si no seleccioneu cap opció avançada, la data es repetirà en el dia de la setmana de la data d'inici per les repeticions de setmana, altrament es farà en el mes i dia de la data d'inici. Utilitzeu les opcions de sota per definir el comportament i seleccionar mesos i dies de repetició específics. Utilitzeu la casella 'Excepte' per definir dates que caldria que fossin omeses d'aquests resultats.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
ca: !repeats_every_interval el !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
ca: !repeats_every_interval cada !day_of_week

en: every week | every @count weeks
ca[0]: cada setmana
ca[1]: cada @count setmanes

en: every month | every @count months
ca[0]: cada mes
ca[1]: cada @count mesos

en: every year | every @count years
ca[0]: cada any
ca[1]: cada @count anys

en: every day | every @count days
ca[0]: cada dia
ca[1]: cada @count dies

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
ca: Fus horari detectat: %timezone; data del client: %date; abreviació: %abbreviation; diferència: %offset; horari d'estiu: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
ca: Pacífic/Polinèsia Francesa-Illes Marqueses

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
ca: És necessari quan s'utilitza el Date API. Substitueix la gestió dels fusos horaris del lloc web i de l'usuari per definir-los amb noms en comptes de amb desplaçaments.

en: Date form type
ca: Tipus de formulari de data

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
ca: Trieu la granularitat del filtre de data. Per exemple, triant 'dia' es crearà un filtre on els usuaris podran triar l'any, el mes i el dia.

en: Date field(s)
ca: Camp(s) de data

en: Select date field(s) to filter with this argument.
ca: Trieu els camps de data a filtrar amb aquest argument.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar múltiples camps de data en la mateixa consulta. Retorna elements que coincideixen en qualsevol camp de data (data = camp_1 O camp_2), o bé només aquells que coincideixen en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
ca: Cal que trieu com a mínim un camp de data per a aquest filtre.

en: Date default
ca: Data per defecte

en: To date default
ca: Data de fi per defecte

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
ca: Si-us-plau, fixeu un valor per defecte per les dates d'inici i de fi quan utilitzeu valors per defecte amb els operadors 'entre' i 'no entre'.

en: Missing date fields!
ca: No existeixen camps de data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: (@field) <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Date and time lookup
ca: Cerca de data i hora

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
ca: No s'han configurat formats personalitzats. Si us plau <a href="@link">afegiu-ne</a> algun.

en: Format string
ca: Cadena de format

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
ca: Un format de data definit per l'usuari. Consulteu el <a href="@url">manual de PHP</a> per conèixer les opcions disponibles. Aquest format es mostrarà com <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
ca: Aquest format ja existeix. Si us plau introduïu una cadena de format única.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
ca: Esteu segurs d'eliminar el format %format?

en: Removed date format %format.
ca: S'ha eliminat el format de data %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
ca: Esteu segurs d'eliminar el tipus de format %format?

en: Removed date format type %format.
ca: S'ha eliminat el tipus de format %format.

en: !type date format
ca: !type format de data

en: Field %field has errors.
ca: El camp %field conté errors.

en: %title is invalid.
ca: %title no és vàlid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
ca: Error de sol·licitud HTTP en importar %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
ca: Impossible obrir el fitxer: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
ca: Fitxer de calendari no vàlid: %filename

en: Invalid calendar file.
ca: Fitxer de calendari no vàlid.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
ca: !day-name Diumenge|Dilluns|Dimarts|Dimecres|Dijous|Divendres|Dissabte

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
ca: !day-abbreviation Dg|Dl|Dt|Dc|Dj|Dv|Ds

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
ca: !day-abbreviation Dg|Dl|Dt|Dc|Dj|Dv|Ds

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
ca: !day-abbreviation DG|DL|DT|DC|DJ|DV|DS

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
ca: !datetime Any|Mes|Dia|Setmana|Hora|Minut|Segon|Tot el dia|Tot el dia

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
ca: !datetime_plural Anys|Mesos|Dies|Setmanes|Hores|Minuts|Segons

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
ca: !date_order Cada|Primer|Segon|Tercer|Quart|Cinquè

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
ca: !date_order |Darrer|Següent al darrer|Tercer des del darrer|Quart des del darrer|Cinquè des del darrer

en: !date_nav Prev|Next|Today
ca: !date_nav Ant|Seg|Avui

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
ca: !month-name |Gener|Febrer|Març|Abril|Maig|Juny|Juliol|Agost|Setembre|Octubre|Novembre|Desembre

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
ca: !month-abbreviation |Gen|Feb|Mar|Abr|Mai|Jun|Jul|Ago|Set|Oct|Nov|Des

en: Add format
ca: Afegeix un format

en: Allow users to add additional date formats.
ca: Permet als usuaris afegir formats de data addicionals.

en: Delete date format
ca: Suprimeix format de data

en: Allow users to delete a configured date format.
ca: Permet als usuaris suprimir un format de data configurat.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
ca: Les opcions de repetició s'haurien de mostrar plegades o desplegades? Fixeu-les a 'Plegat' perquè siguin menys intrusives.

en: Display From date only
ca: Mostra solament la data d'inici

en: Hide repeat rule
ca: Amaga el patró de repetició

en: @field_name From date
ca: @field_name Des de

en: @field_name To date
ca: @field_name Fins a

en: There are errors in @field_name value #@delta:
ca: Existeixen errors al camp @field_name amb els valors #@delta:

en: There are errors in @field_name:
ca: Hi ha errors a @field_name:

en: Select List with Repeat options
ca: Llista de selecció amb opcions de repetició

en: Text Field with Repeat options
ca: Camp de text amb opcions de repetició

en: Text Field with Date Pop-up calendar
ca: Camp de text amb calendari emergent

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
ca: Camp de text amb calendari emergent i opcions de repetició

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
ca: La documentació completa dels mòduls Date i Date API està disponible a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
ca: Afegeix un tipus de format

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
ca: Tots els camps de repeticions de data han estat actualitzats per utilitzar els nous ginys de repetició.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Hi ha actualitzacions encara pendents. Torneu a <a href="@update-php">update.php</a> i executeu les actualitzacions que queden.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
ca: Algunes actualitzacions encara estan pendents.<br>Si us plau, torneu a executar l'script d'actualització.

en: Configure date formats for each locale
ca: Configureu els formats de data per cada rol

en: Date Popup Configuration
ca: Configuració de la finestra emergent de data

en: Current exceptions
ca: Excepcions actuals

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
ca: Seleccioneu el vostre fus horari local.

en: Date wizard
ca: Assistent de data

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: Use <a href="@link">Feed API</a> to import ical dates into nodes.
ca: Utilitzeu <a href="@link">Feed API</a> per importar dates de ical als nodes.

en: Enable the <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">Advanced help module</a> for more instructions.
ca: Habiliteu el <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">mòdul Advanced help</a> per a més instruccions.

en: Original Node ID
ca: ID del node original

en: New Node ID
ca: ID del node nou

en: !type: %title has been created.
ca: !type: S'ha creat %title.

en: !type: %title has been updated.
ca: !type: S'ha actualitzat %title.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
ca[0]: S'ha convertit 1 esdeveniment.
ca[1]: S'han convertit @count esdeveniments.

en: Date Tools
ca: Eines de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
ca: Eines per importar i crear automàticament dates i calendaris.

en: Easy creation of date content types and calendars.
ca: Creació fàcil de tipus de contingut de data i de calendaris.

en: iCal import
ca: Importa iCal

en: Event import
ca: Importa esdeveniments

en: Remove calendar
ca: Elimina el calendari

en: Date browser
ca: Navegador de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
ca: Navegació endavant/enrere de data per adjuntar a d'altres visualitzacions. Cal que s'utilitzi l'argument Date.

en: Date browser style
ca: Estil del navegador de data

en: Creates back/next navigation.
ca: Crea navegació endavant/enrere.

en: Date (!base_table)
ca: Data (!base_table)

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
ca: Trieu el tipus de valor de la data per utilitzar per defecte, en resums i a la navegació. Per exemple, una granularitat fixada a 'mes' mostrarà el mes actual, resumirà per mesos a les vistes de resum i enllaçarà a l'anterior i al proper mes quan s'utilitzi la navegació de data.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
ca: Seleccioneu un o més camps de data per filtrar amb aquest argument. No seleccioneu alhora els camps de data de CCK 'Data d'inici' i 'Data de fi'; només un d'ells és necessari.

en: You must select at least one date field for this argument.
ca: Cal que seleccioneu com a mínim un camp de data per aquest argument.

en: Choose the form element to use for date selection.
ca: Trieu l'element de formulari a emprar per a la selecció de dates.

en: Absolute value
ca: Valor absolut

en: Relative value
ca: Valor relatiu

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
ca: El %style no pot usar més d'una Data: argument de data.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
ca: El %style necessita la Data: argument de data fixat per defecte o a la data actual.

en: The %style requires the Date: Date argument.
ca: El %style necessita la Data: argument de data.

en: Navigate to previous year
ca: Navega a l'any anterior

en: Navigate to next year
ca: Navega a l'any següent

en: Navigate to previous month
ca: Navega al mes anterior

en: Navigate to next month
ca: Navega al mes següent

en: Navigate to previous week
ca: Navega a la setmana anterior

en: Navigate to next week
ca: Navega a la setmana següent

en: Navigate to previous day
ca: Navega al dia anterior

en: Navigate to next day
ca: Navega al dia següent

en: View full page month
ca: Veure la pàgina del mes sencer
