Date (6.x-2.3) - en to gl translation catalogue (314 entries)

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: enabled
gl: activado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Categories
gl: Categorías

en: view
gl: vista

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Description field
gl: Campo descripción

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Blank
gl: En blanco

en: Time increment
gl: Incremento de tempo

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: Text
gl: Texto

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Configure
gl: Configurar

en: Expanded
gl: Expandida

en: Configuration saved.
gl: Configuración gardada.

en: Never
gl: Nunca

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Authored by
gl: Creado por

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Node Title
gl: Título do Nodo.

en: Medium
gl: Medio

en: OR
gl: OU

en: Calendar
gl: Calendario

en: Method
gl: Método

en: Australia/North
gl: Australia/Norte

en: Australia/South
gl: Australia/Sur

en: Now
gl: Agora

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: !time ago
gl: Fai !time

en: Repeat
gl: Repetir

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: As Time Ago
gl: coma fai tempo

en: Optional
gl: Opcional

en: Close
gl: Pechar

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Week of @date
gl: Semana de @date

en: Clear
gl: Limpar

en: Date/Time
gl: Data/hora

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Limit
gl: Límite

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Date's time zone
gl: Franxa horaria predeterminada

en: No time zone conversion
gl: Sen conversión de fuso horario

en: timezone
gl: franxa horaria

en: Select List
gl: Lista de selección

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
gl: Os anos atrás e adiante deben estar no formato -9:+9.

en: Years back and forward
gl: Anos adiante e atrás

en: Input Type
gl: Tipo de Entrada

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
gl: As datas sen granularidade de horas non deben utilizar xestión de zona horaria

en: To Date
gl: Até Data

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Default Display
gl: Visualización Predeterminada

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: Long
gl: Longo

en: Short
gl: Curto

en: To date
gl: Até a data

en: From date
gl: Desde a data

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: body
gl: corpo

en: Date field
gl: Campo data

en: Url field
gl: Campo url

en: Location field
gl: Campo localización

en: Uid field
gl: Campo uid

en: !type Fields
gl: !type Campos

en: Delete original event?
gl: Borrar o evento orixinal?

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
gl: O número máximo de nodos a convertir neste pase.

en: Starting nid
gl: Nid inicial

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
gl: Convertir nodos con nids maiores ou iguais a este número.

en: No events have been converted.
gl: Non se convertiu ningún evento.

en: AND
gl: E

en: Date formats
gl: Formatos de data

en: Formats
gl: Formatos

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: TRUE
gl: VERDADEIRO

en: FALSE
gl: FALSO

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Select
gl: Selección múltiple

en: CSV import
gl: Importar CSV

en: A valid date is required for %title.
gl: É necesaria unha data válida para %title.

en: Date API requirements
gl: Requisitos de Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
gl: Unha API  para datas que pode ser usada por outros módulos.

en: The Strtotime default value is invalid.
gl: O valor predefinido strtotime non é valido.

en: Relative
gl: Relativo

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
gl: O valor predefinido para usar neste campo. Se seleccionas 'Relativo', engade os detalles abaixo.

en: Customize Default Value
gl: Personaliza o Valor Predefinido

en: Custom value for From date
gl: Valor personalizado para a data de inicio

en: Default value for To date
gl: Valor predefinido para a data de fin

en: Same as From date
gl: Valor predefinido para a data de inicio

en: Custom value for To date
gl: Valor personalizado para a data de fin

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
gl: Numero de anos a retroceder e adiantar na lista de selección de ano, de maneira predefinida é -3:+3.

en: Customize Date Parts
gl: Personalizar as partes da data

en: Above
gl: Enriba

en: Within
gl: Dentro

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: The raw date value.
gl: Valor da data crudo.

en: The formatted date.
gl: A data formatada.

en: Date year (four digit)
gl: Ano da data (catro díxitos)

en: Date year (two digit)
gl: Ano da data (dous díxitos)

en: Date month (full word)
gl: Mes da data (nome completo)

en: Date month (abbreviated)
gl: Mes da data (abreviatura)

en: Date month (two digit, zero padded)
gl: Mes da data (dous díxitos, completado con cero)

en: Date month (one or two digit)
gl: Mes da data (un ou dous díxitos)

en: Date week (two digit)
gl: Semana da data (dous díxitos)

en: Date day (full word)
gl: Día da data (palabra completa)

en: Date day (abbreviation)
gl: Día da data (abreviatura)

en: Date day (one or two digit)
gl: Día da data (un ou dous díxitos)

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
gl: Almacenar a data na base de datos coma unha data ISO; recomendado para datas históricas ou parciais.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
gl: Almacenar a data na base de datos como un campo datetime; recomendado para datas e horas completas que podrían precisar conversións horarias.

en: !time from now
gl: !time desde agora

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
gl: Emula as funcións de data de PHP 5.2 en PHP 4.x, PHP 5.0 e PHP 5.1. Necesario cando se use Date API con versións de PHP inferiores á 5.2.

en: Previous field
gl: Campo anterior

en: Next field
gl: Campo seguinte

en: Increment
gl: Incremento

en: Decrement
gl: Decremento

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
gl: Elexir unha frecuencia e un periodo para repetir esta data. Se non se selecciona ningún, a data non será repetida.

en: Until
gl: Até

en: Date to stop repeating this item.
gl: Data para parar de repetir este elemento.

en: -- Any
gl: -- Calquera

en: Day of Month
gl: Día do mes

en: Day of Week
gl: Día da semana

en: Except
gl: Excepción

en: -- Period
gl: -- Punto

en: -- Frequency
gl: -- Frecuencia

en: Every @number
gl: Cada @number

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: site timezone name
gl: nome da franxa horaria do sitio

en: Date Timezone requirements
gl: Requisitos de Date Timezone

en: Date Timezone
gl: Franxa horaria

en: Group multiple values
gl: Agrupar múltiples valores

en: About
gl: Información

en: and
gl: e

en: Popup
gl: Emerxente

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Undated
gl: Sen data

en: Date year range
gl: Rango de anos da data

en: Format: @date
gl: Formato: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
gl: O ano debe ser un número entre %min e %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
gl: O mes debe ser un número entre 1 e 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
gl: O día debe ser un número entre !min e !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
gl: A hora debe ser un número entre !min e !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
gl: O minuto debe ser un número entre !min e !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
gl: Os segundos deben ser un número entre !min e !max.

en: A valid value is required.
gl: É necesario un valor válido.

en: date ical
gl: data ical

en: Granularity must include a year.
gl: A granularidade debe incluir un ano

en: Repeat display
gl: Repetir visualización

en: Some value must be entered in the To date.
gl: Débese introducir algún valor na Data de Fin.

en: The dates are invalid.
gl: As datas non son válidas.

en: The To date must be greater than the From date.
gl: A Data de Fin debe ser maior que a Data de Inicio.

en: Time H:i
gl: Hora H:i

en: Repeats
gl: Repítese

en: Add new date field
gl: Engadir un novo campo de data

en: Date PHP4 setup.
gl: Configuración de Date PHP4.

en: Date PHP4 Settings
gl: Axustes de Date PHP4

en: Use PHP default timezone
gl: Usar o fuso horario predefinido de PHP

en: administer date_php4 settings
gl: administrar os axustes de date_php4

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
gl: Repítese !interval !bymonth !byday !count !until !except.

en: every week | every @count weeks
gl[0]: cada semana
gl[1]: cada @count semanas

en: every month | every @count months
gl[0]: cada mes
gl[1]: cada @count meses

en: every year | every @count years
gl[0]: cada ano
gl[1]: cada @count anos

en: every day | every @count days
gl[0]: cada día
gl[1]: cada @count días

en: Date form type
gl: Tipo de formulario de data

en: Date field(s)
gl: Campo(s) da data

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
gl: Método para manexar múltiples campos de data na mesma consulta. Devolve os elementos que teñen calquer campo de data coincidinte (data = campo_1 OU campo_2), ou só queles que coincidan con todos os campos de data seleccionados (data = campo_1 E campo_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
gl: Debe seleccionar o menos un campo de data para este filtro.

en: Date default
gl: Data predefinida

en: Missing date fields!
gl: Campos de data perdidos!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
gl: (@field) <strong>Exposto</strong> @widget @format

en: User timezone
gl: Franxa horaria do usuario/a

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: Date and time lookup
gl: Procura de data e hora

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
gl: Non se configuraron formatos personalizados. Por favor <a href="@link">engada</a> algún.

en: Format string
gl: Cadea de formato

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
gl: Un formato de data definido polo usuario. Podes consultar as opcións dispoñíbeis no <a href="@url">manual de PHP</a>. Este formato está configurado para amosar como <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
gl: Este formato xa existe. Por favor introduza unha cadea única para o formato.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
gl: Está seguro de que quere borrar o formato %format?

en: Removed date format %format.
gl: Formato de data %format borrado.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
gl: Estás seguro de querer borrar o tipo de formato %format?

en: Removed date format type %format.
gl: Borrouse o tipo de formato de data %format.

en: !type date format
gl: formato de data !type

en: Field %field has errors.
gl: O campo %field ten erros.

en: %title is invalid.
gl: @title non é válido.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
gl: HTTP Request Error importando %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
gl: Fallou a apertura do ficheiro: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
gl: Ficheiro de calendario non válido: %filename

en: Invalid calendar file.
gl: Ficheiro de calendario non válido.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
gl: !day-name Domingo|Luns|Martes|Mércores|Xoves|Venres|Sábado

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
gl: !dat-abbreviation Dom|Lun|Mar|Mér|Xov|Ven|Sáb

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
gl: !day-abbreviation D|L|M|M|X|V|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
gl: !day-abbreviation DO|LU|MA|MÉ|XO|VE|SÁ

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
gl: !datetime Ano|Mes|Día|Semana|Hora|Minuto|Segundo|Todo o Día|Todo o día

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
gl: !datetime_plural Anos|Meses|Días|Semanas|Horas|Minutos|Segundos

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
gl: !date_order Cada|Primeiro|Segundo|Terceiro|Cuarto|Quinto

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
gl: !date_order |Último|Anterior ao último|Terceiro pola cola|Cuarto pola cola|Quinto pola cola

en: !date_nav Prev|Next|Today
gl: !date_nav Anterior|Seguinte|Hoxe

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
gl: !month-name |Xaneiro|Febreiro|Marzo|Abril|Maio|Xuño|Xullo|Agosto|Septembro|Outubro|Novembro|Decembro

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
gl: !month-abbreviation |Xan|Feb|Mar|Abr|Mai|Xun|Xul|Ago|Sep|Out|Nov|Dec

en: Allow users to configure date formats
gl: Permite aos usuario configurar formatos de data

en: Custom formats
gl: Formatos personalizados

en: Allow users to configure custom date formats.
gl: Permite aos usuarios configurar formatos de data personalizados.

en: Add format
gl: Engadir formato

en: Allow users to add additional date formats.
gl: Permite aos usuario engadir formatos de data adicionais.

en: Delete date format
gl: Borrar formato de data

en: Allow users to delete a configured date format.
gl: Permite aos usuarios borrar un formato de data configurado.

en: Delete date format type
gl: Borrar tipo de formato de data

en: Allow users to delete a configured date format type.
gl: Permite aos usuarios borrar un tipo de formato de data configurado.

en: Per-user timezone name.
gl: Nome de fuso horario por usuario.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
gl: o módulo date non pode ser actualizado até que o sexa Views. Por favor volva a <a href="@update-php">update.php</a> e executa as actualizacións pendentes.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
gl: date.module ten actualizacións, pero primeiro debe ser actualizado views.module.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
gl: O módulo Date API precisa do <a href="@link">módulo Date PHP4</a> para versións de PHP inferiores á 5.2.

en: Custom input format
gl: Formato de entrada personalizado

en: Display From and To dates
gl: Amosar as data de inicio e fin.

en: Display From date only
gl: Amosar so a data de inicio

en: Display To date only
gl: Amosar so a data de finalización

en: Display repeat rule
gl: Amosar a regra de repetición

en: Hide repeat rule
gl: Ocultar a regra de repetición

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
gl: É precisa unha 'Data de finalización' para o campo %field %delta.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
gl: É precisa unha 'Data de inicio' para o campo %field %delta.

en: The From date is invalid.
gl: A Data de Inicio non é válida.

en: The To date is invalid.
gl: A Data de Fin non é válida.

en: Add format type
gl: Engadir tipo de formato

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
gl: Hai algunhas actualizacións pendentes. Por favol volta a <a href="@update-php">update.php</a> e executa as actualizacións pendentes.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
gl: Algunhas actualizacións están inda pendentes.<br/>Por favor relanza o script de actualización.

en: Time with timezone
gl: Hora con franxa horaria

en: Date format settings for %language_name
gl: Axustes de formato de data para %language_name

en: Locale date settings
gl: Axustes de localización de data

en: Configure date formats for each locale
gl: Configurar os formatos de data para cada localización

en: Field %field is required.
gl: O campo %field é necesario.

en: Field %field is invalid.
gl: O campo %field non é válido.

en: Current exceptions
gl: Actuais excepcións

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
gl: Ferramentas para crear e importar datas e calendarios.

en: The following modules are required for the wizard to work:
gl: Os seguintes módulos son necesarios para que funcione o asistente:

en: Date wizard
gl: Asistente de data

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
gl: O calendario %view e o calendario predefinido creado para o tipo de contido %type_name

en: remove !view
gl: borrar !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
gl: Está seguro de querer borrar a vista %view?

en: Removed calendar %calendar.
gl: Borrouse o calendario %calendar.

en: Content type name
gl: Nome do tipo de contido

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
gl: O nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _). Crearase o tipo de contido se este non é un tipo de contido existente

en: Content type label
gl: Etiqueta do tipo de contido

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
gl: O nome lexíbel polos humanos para este tipo de contido. So é preciso cando se crea un tipo de contido novo.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
gl: Un tipo de contido data que está ligado a unha Vista de calendario.

en: Content type description
gl: Descrición do tipo de contido

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
gl: Unha descripción do tipo de contido. Só necesario cando se cree un novo tipo de contido.

en: Date field name
gl: Nome do campo data

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
gl: Nome lexíbel pola máquina. Valores permitidos: (a-z, 0-9, _) Non debe de ser un nome de campo xa existente.

en: Date field label
gl: Etiqueta do campo data

en: The human-readable label for this field.
gl: A etiqueta lexíbel por humanos para este campo.

en: Date widget type
gl: Tipo de widget de data

en: Show repeating date options
gl: Amosar as opcións de repetición de data

en: Date field type
gl: Tipo de campo de data

en: Date timezone handling
gl: Xestión do fuso horario

en: Create a calendar for this date field
gl: Crear un calendario para este campo de data

en: Add calendar blocks to the current theme
gl: Engadir bloques calendario para este tema

en: This field name already exists.
gl: Este nome de campo xa existe.

en: Original Node ID
gl: ID do Nodo Orixinal

en: New Node ID
gl: ID do Novo Nodo

en: !type: %title has been created.
gl: !type: %title foi creado.

en: !type: %title has been updated.
gl: !type %title foi actualizado.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
gl[0]: Convertiuse 1 evento.
gl[1]: Convertironse @count eventos.

en: administer date tools
gl: administrar ferramentas de data

en: Date Tools
gl: Ferramentas de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
gl: Ferramentas para importar e crear automaticamente datas e calendarios.

en: iCal import
gl: Importar iCal

en: Event import
gl: Importar evento

en: Remove calendar
gl: Borrar calendario

en: Date browser
gl: Navegador de datas

en: Date browser style
gl: Estilo do navegador de datas

en: Date (!base_table)
gl: Data (!base_table)

en: Absolute value
gl: Valor absoluto

en: Relative value
gl: Valor relativo

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
gl: Este %style non pode usar máis dunha data: Argumento de data.

en: Navigate to previous year
gl: Navegar ao ano anterior

en: Navigate to next year
gl: Navegar ao seguinte ano

en: Navigate to previous month
gl: Navegar ao mes anterior

en: Navigate to next month
gl: Navegar ao seguinte mes

en: Navigate to previous week
gl: Navegar á semana anterior

en: Navigate to next week
gl: Navegar á seguinte semana

en: Navigate to previous day
gl: Navegar ao día anterior

en: Navigate to next day
gl: Navegar ao día seguinte
