Date (6.x-2.5) - en to el translation catalogue (457 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: view
el: προβολή

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Blank
el: Κενό

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: Text
el: Κείμενο

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Never
el: Ποτέ

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Medium
el: Μέσο

en: OR
el: Ή

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Method
el: Μέθοδος

en: Africa/Algiers
el: Αφρική/Αλγέρι

en: Africa/Bangui
el: Αφρική/Μπάνγκουι

en: Africa/Blantyre
el: Αφρική/Μπλάντυρ

en: Africa/Brazzaville
el: Αφρική/Μπραζαβίλ

en: Africa/Bujumbura
el: Αφρική/Μπουζουμπούρα

en: Africa/Cairo
el: Αφρική/Κάιρο

en: Africa/Ceuta
el: Αφρική/Κέουτα

en: Africa/Djibouti
el: Αφρική/Τζιμπουτί

en: Africa/Douala
el: Αφρική/Ντουάλα

en: Africa/Gaborone
el: Αφρική/Γκαμπορόν

en: Africa/Harare
el: Αφρική/Χαράρε

en: Africa/Johannesburg
el: Αφρική/Γιοχάνεσμπουργκ

en: Africa/Kampala
el: Αφρική/Καμπάλα

en: Africa/Khartoum
el: Αφρική/Χαρτούμ

en: Africa/Kigali
el: Αφρική/Κιγκάλι

en: Africa/Kinshasa
el: Αφρική/Κινσάσα

en: Africa/Lagos
el: Αφρική/Λάγγος

en: Africa/Libreville
el: Αφρική/Λιμπρεβίλ

en: Africa/Luanda
el: Αφρική/Λουάντα

en: Africa/Lubumbashi
el: Αφρική/Λουμπουμπάσι

en: Africa/Lusaka
el: Αφρική/Λουζάκα

en: Africa/Malabo
el: Αφρική/Μαλάμπο

en: Africa/Maputo
el: Αφρική/Μαπούτο

en: Africa/Maseru
el: Αφρική/Μασερού

en: Africa/Mbabane
el: Αφρική/Μπαμπάνε

en: Africa/Mogadishu
el: Αφρική/Μογκαντίσου

en: Africa/Nairobi
el: Αφρική/Ναϊρόμπι

en: Africa/Ndjamena
el: Αφρική/Ντζιαμένα

en: Africa/Niamey
el: Αφρική/Νιαμέυ

en: Africa/Porto-Novo
el: Αφρική/Πόρτο-Νόβο

en: Africa/Tripoli
el: Αφρική/Τρίπολη

en: Africa/Tunis
el: Αφρική/Τύνιδα

en: Africa/Windhoek
el: Αφρική/Ουίντχουκ

en: America/Adak
el: Αμερική/Αντάκ

en: America/Anchorage
el: Αμερική/Άνκορατζ

en: America/Anguilla
el: Αμερική/Αγκίλα

en: America/Antigua
el: Αμερική/Αντίγκουα

en: America/Araguaina
el: Αμερική/Αραγκουάινα

en: America/Aruba
el: Αμερική/Αρούμπα

en: America/Asuncion
el: Αμερική/Ασουνθιόν

en: America/Barbados
el: Αμερική/Μπαρμπάντος

en: America/Belem
el: Αμερική/Μπέλεμ

en: America/Belize
el: Αμερική/Μπελίζ

en: America/Bogota
el: Αμερική/Μπογκοτά

en: America/Boise
el: Αμερική/Μπόιζ

en: America/Cancun
el: Αμερική/Κανκούν

en: America/Caracas
el: Αμερική/Καράκας

en: America/Cayenne
el: Αμερική/Καϋέν

en: America/Cayman
el: Αμερική/Κάυμαν

en: America/Chicago
el: Αμερική/Σικάγο

en: America/Chihuahua
el: Αμερική/Τσιουάουα

en: America/Cuiaba
el: Αμερική/Κουϊάμπα

en: America/Curacao
el: Αμερική/Κουρασάο

en: America/Dawson
el: Αμερική/Ντώσον

en: America/Denver
el: Αμερική/Ντένβερ

en: America/Detroit
el: Αμερική/Ντητρόιτ

en: America/Dominica
el: Αμερική/Ντομίνικα

en: America/Edmonton
el: Αμερική/Έντμοντον

en: America/Eirunepe
el: Αμερική/Εϊρουνέπε

en: America/Fortaleza
el: Αμερική/Φορταλέζα

en: America/Godthab
el: Αμερική/Γκόντχαμπ

en: America/Grenada
el: Αμερική/Γρενάδα

en: America/Guadeloupe
el: Αμερική/Γουαδελούπη

en: America/Guatemala
el: Αμερική/Γουατεμάλα

en: America/Guayaquil
el: Αμερική/Γκουαγιακίλ

en: America/Guyana
el: Αμερική/Γουϊάνα

en: America/Halifax
el: Αμερική/Χάλιφαξ

en: America/Havana
el: Αμερική/Αβάνα

en: America/Hermosillo
el: Αμερική/Ερμοσίλλο

en: America/Indiana/Indianapolis
el: Αμερική/Ινδιάνα/Ινδιανάπολη

en: America/Indiana/Knox
el: Αμερική/Ινδιάνα/Νοξ

en: America/Indiana/Marengo
el: Αμερική/Ινδιάνα/Μαρένγκο

en: America/Indiana/Vevay
el: Αμερική/Ινδιάνα/Βέβεϋ

en: America/Inuvik
el: Αμερική/Ινουβίκ

en: America/Iqaluit
el: Αμερική/Ικαλούιτ

en: America/Jamaica
el: Αμερική/Τζαμάικα

en: America/Juneau
el: Αμερική/Γιούνω

en: America/Kentucky/Louisville
el: Αμερική/Κεντάκυ/Λούισβιλ

en: America/Kentucky/Monticello
el: Αμερική/Κεντάκυ/Μοντισέλλο

en: America/Lima
el: Αμερική/Λίμα

en: America/Maceio
el: Αμερική/Μασέιο

en: America/Managua
el: Αμερική/Μανάγκουα

en: America/Manaus
el: Αμερική/Μανάους

en: America/Martinique
el: Αμερική/Μαρτινίκα

en: America/Mazatlan
el: Αμερική/Μαζατλάν

en: America/Menominee
el: Αμερική/Μενομινέ

en: America/Merida
el: Αμερική/Μερίντα

en: America/Miquelon
el: Αμερική/Μικελόν

en: America/Monterrey
el: Αμερική/Μοντερέυ

en: America/Montevideo
el: Αμερική/Μοντεβιντέο

en: America/Montserrat
el: Αμερική/Μονσεράτ

en: America/Nassau
el: Αμερική/Νασσάου

en: America/Nipigon
el: Αμερική/Νιπιγκόν

en: America/Nome
el: Αμερική/Νόμε

en: America/Noronha
el: Αμερική/Νορόνα

en: America/Panama
el: Αμερική/Παναμάς

en: America/Pangnirtung
el: Αμερική/Πάγγνιρτουγκ

en: America/Paramaribo
el: Αμερική/Παραμαρίμπο

en: America/Phoenix
el: Αμερική/Φοίνιξ

en: America/Port-au-Prince
el: Αμερική/Πορτ-Ο-Πρενς

en: America/Recife
el: Αμερική/Ρεσίφε

en: America/Regina
el: Αμερική/Ρεγκίνα

en: America/Santiago
el: Αμερική/Σαντιάγκο

en: America/Scoresbysund
el: Αμερική/Σκορέσμπυσουντ

en: America/Tegucigalpa
el: Αμερική/Τεγκουσιγκάλπα

en: America/Thule
el: Αμερική/Θούλη

en: America/Tijuana
el: Αμερική/Τιχουάνα

en: America/Tortola
el: Αμερική/Τόρτολα

en: America/Vancouver
el: Αμερική/Βανκούβερ

en: America/Whitehorse
el: Αμερική/Γουάιτχορς

en: America/Winnipeg
el: Αμερική/Γουίννιπεγκ

en: America/Yakutat
el: Αμερική/Γιάκουτατ

en: America/Yellowknife
el: Αμερική/Γιέλοουνάιφ

en: Antarctica/Casey
el: Ανταρκτική/Κέισυ

en: Antarctica/Davis
el: Ανταρκτική/Ντέιβις

en: Antarctica/DumontDUrville
el: Ανταρκτική/Ντυμόντ Ντ' Ουρβίλ

en: Antarctica/Mawson
el: Ανταρκτική/Μώσον

en: Antarctica/McMurdo
el: Ανταρκτική/ΜακΜέρντο

en: Antarctica/Palmer
el: Ανταρκτική/Πάλμερ

en: Antarctica/Syowa
el: Ανταρκτική/Σίοβα

en: Antarctica/Vostok
el: Ανταρκτική/Βοστόκ

en: Arctic/Longyearbyen
el: Αρκτικός κύκλος/Λονγκιρμπίεν

en: Asia/Aden
el: Ασία/Άντεν

en: Asia/Almaty
el: Ασία/Αλμάτυ

en: Asia/Amman
el: Ασία/Αμμάν

en: Asia/Anadyr
el: Ασία/Αναντύρ

en: Asia/Aqtau
el: Ασία/Ακτάου

en: Asia/Aqtobe
el: Ασία/Ακτόμπε

en: Asia/Ashgabat
el: Ασία/Ασγκαμπάτ

en: Asia/Baghdad
el: Ασία/Βαγδάτη

en: Asia/Bahrain
el: Ασία/Μπαχρέιν

en: Asia/Baku
el: Ασία/Μπακού

en: Asia/Bangkok
el: Ασία/Μπανγκόγκ

en: Asia/Beirut
el: Ασία/Βηρυτός

en: Asia/Bishkek
el: Ασία/Μπίσκεκ

en: Asia/Brunei
el: Ασία/Μπρουνέι

en: Asia/Colombo
el: Ασία/Κολόμπο

en: Asia/Damascus
el: Ασία/Δαμασκός

en: Asia/Dhaka
el: Ασία/Ντάκα

en: Asia/Dili
el: Ασία/Ντίλι

en: Asia/Dubai
el: Ασία/Ντουμπάι

en: Asia/Dushanbe
el: Ασία/Ντουσάμπε

en: Asia/Gaza
el: Ασία/Γάζα

en: Asia/Hovd
el: Ασία/Χοβντ

en: Asia/Irkutsk
el: Ασία/Ιρκούτσκ

en: Asia/Jakarta
el: Ασία/Τζακάρτα

en: Asia/Jayapura
el: Ασία/Τζαγιαπούρα

en: Asia/Jerusalem
el: Ασία/Ιερουσαλήμ

en: Asia/Kabul
el: Ασία/Καμπούλ

en: Asia/Kamchatka
el: Ασία/Καμτσάτκα

en: Asia/Karachi
el: Ασία/Καράτσι

en: Asia/Krasnoyarsk
el: Ασία/Κρασνόγιαρσκ

en: Asia/Kuching
el: Ασία/Κούτσινγκ

en: Asia/Kuwait
el: Ασία/Κουβέιτ

en: Asia/Magadan
el: Ασία/Μαγκαντάν

en: Asia/Manila
el: Ασία/Μανίλα

en: Asia/Muscat
el: Ασία/Μουσκάτ

en: Asia/Nicosia
el: Ασία/Λευκωσία

en: Asia/Novosibirsk
el: Ασία/Νοβοσιμπίρσκ

en: Asia/Omsk
el: Ασία/Ομσκ

en: Asia/Pyongyang
el: Ασία/Πιονγκ Γιανγκ

en: Asia/Qatar
el: Ασία/Κατάρ

en: Asia/Rangoon
el: Ασία/Ρανγκούν

en: Asia/Riyadh
el: Ασία/Ριάντ

en: Asia/Samarkand
el: Ασία/Σαμαρκάνδη

en: Asia/Seoul
el: Ασία/Σεούλ

en: Asia/Shanghai
el: Ασία/Σαγγάη

en: Asia/Singapore
el: Ασία/Σιγκαπούρη

en: Asia/Taipei
el: Ασία/Ταϊπέι

en: Asia/Tashkent
el: Ασία/Τασκένδη

en: Asia/Tbilisi
el: Ασία/Τυφλίδα

en: Asia/Tehran
el: Ασία/Τεχεράνη

en: Asia/Thimphu
el: Ασία/Τιμφού

en: Asia/Tokyo
el: Ασία/Τόκιο

en: Asia/Ulaanbaatar
el: Ασία/Ουλάν Μπατόρ

en: Asia/Urumqi
el: Ασία/Ουρούμκι

en: Asia/Vientiane
el: Ασία/Βιεντιάνε

en: Asia/Vladivostok
el: Ασία/Βλαδιβοστόκ

en: Asia/Yakutsk
el: Ασία/Γιακούτσκ

en: Asia/Yekaterinburg
el: Ασία/Αικατερίνμπουργκ

en: Asia/Yerevan
el: Ασία/Ερεβάν

en: Atlantic/Azores
el: Ατλαντικός/Αζόρες

en: Atlantic/Bermuda
el: Ατλαντικός/Βερμούδες

en: Atlantic/Canary
el: Ατλαντικός/Κανάριοι Νήσοι

en: Atlantic/Madeira
el: Ατλαντικός/Μαδέρα

en: Atlantic/Stanley
el: Ατλαντικός/Στάνλεϋ

en: Australia/Adelaide
el: Αυστραλία/Αδελαΐδα

en: Australia/Brisbane
el: Αυστραλία/Μπρισμπέιν

en: Australia/Darwin
el: Αυστραλία/Ντάργουιν

en: Australia/Hobart
el: Αυστραλία/Χόμπαρτ

en: Australia/Lindeman
el: Αυστραλία/Λίντεμαν

en: Australia/Melbourne
el: Αυστραλία/Μελβούρνη

en: Australia/Perth
el: Αυστραλία/Περθ

en: Australia/Sydney
el: Αυστραλία/Σύδνεϋ

en: Europe/Amsterdam
el: Ευρώπη/Άμστερνταμ

en: Europe/Andorra
el: Ευρώπη/Ανδόρρα

en: Europe/Athens
el: Ευρώπη/Αθήνα

en: Europe/Belgrade
el: Ευρώπη/Βελιγράδι

en: Europe/Berlin
el: Ευρώπη/Βερολίνο

en: Europe/Bratislava
el: Ευρώπη/Μπρατισλάβα

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλες

en: Europe/Bucharest
el: Ευρώπη/Βουκουρέστι

en: Europe/Budapest
el: Ευρώπη/Βουδαπέστη

en: Europe/Chisinau
el: Ευρώπη/Σισινάου

en: Europe/Copenhagen
el: Ευρώπη/Κοπεγχάγη

en: Europe/Dublin
el: Ευρώπη/Δουβλίνο

en: Europe/Gibraltar
el: Ευρώπη/Γιβραλτάρ

en: Europe/Helsinki
el: Ευρώπη/Ελσίνκι

en: Europe/Istanbul
el: Ευρώπη/Κωνσταντινούπολη

en: Europe/Kaliningrad
el: Ευρώπη/Καλίνιγκραντ

en: Europe/Kiev
el: Ευρώπη/Κίεβο

en: Europe/Lisbon
el: Ευρώπη/Λισαβώνα

en: Europe/Ljubljana
el: Ευρώπη/Λιουμπλιάνα

en: Europe/London
el: Ευρώπη/Λονδίνο

en: Europe/Luxembourg
el: Ευρώπη/Λουξεμβούργο

en: Europe/Madrid
el: Ευρώπη/Μαδρίτη

en: Europe/Malta
el: Ευρώπη/Μάλτα

en: Europe/Minsk
el: Ευρώπη/Μινσκ

en: Europe/Monaco
el: Ευρώπη/Μονακό

en: Europe/Moscow
el: Ευρώπη/Μόσχα

en: Europe/Oslo
el: Ευρώπη/Όσλο

en: Europe/Paris
el: Ευρώπη/Παρίσι

en: Europe/Prague
el: Ευρώπη/Πράγα

en: Europe/Riga
el: Ευρώπη/Ρίγα

en: Europe/Rome
el: Ευρώπη/Ρώμη

en: Europe/Samara
el: Ευρώπη/Σαμάρα

en: Europe/Sarajevo
el: Ευρώπη/Σεράγιεβο

en: Europe/Simferopol
el: Ευρώπη/Σιμφερόπολ

en: Europe/Skopje
el: Ευρώπη/Σκόπια

en: Europe/Sofia
el: Ευρώπη/Σόφια

en: Europe/Stockholm
el: Ευρώπη/Στοκχόλμη

en: Europe/Tallinn
el: Ευρώπη/Ταλίν

en: Europe/Tirane
el: Ευρώπη/Τίρανα

en: Europe/Uzhgorod
el: Ευρώπη/Ούζγκοροντ

en: Europe/Vaduz
el: Ευρώπη/Βαντούζ

en: Europe/Vatican
el: Ευρώπη/Βατικανό

en: Europe/Vienna
el: Ευρώπη/Βιέννη

en: Europe/Vilnius
el: Ευρώπη/Βίλνιους

en: Europe/Warsaw
el: Ευρώπη/Βαρσοβία

en: Europe/Zagreb
el: Ευρώπη/Ζάγκρεμπ

en: Europe/Zaporozhye
el: Ευρώπη/Ζαπορόζιε

en: Europe/Zurich
el: Ευρώπη/Ζυρίχη

en: Indian/Antananarivo
el: Ινδικός/Ανταναναρίβο

en: Indian/Chagos
el: Ινδικός/Chagos

en: Indian/Christmas
el: Ινδικός/Christmas

en: Indian/Cocos
el: Ινδικός/Κόκος

en: Indian/Comoro
el: Ινδικός/Κομόρες

en: Indian/Kerguelen
el: Ινδικός/Kerguelen

en: Indian/Mahe
el: Ινδικός/Mahe

en: Indian/Maldives
el: Ινδικός/Μαλδίβες

en: Indian/Mauritius
el: Ινδικός/Μαυρίκιος

en: Indian/Mayotte
el: Ινδικός/Μαγιότ

en: Indian/Reunion
el: Ινδικός/Ρεουνιόν

en: Pacific/Apia
el: Ειρηνικός/Apia

en: Pacific/Auckland
el: Ειρηνικός/Ώκλαντ

en: Pacific/Chatham
el: Ειρηνικός/Τσάτχαμ

en: Pacific/Easter
el: Ειρηνικός/Πάσχα

en: Pacific/Efate
el: Ειρηνικός/Εφάτε

en: Pacific/Enderbury
el: Ειρηνικός/Εντέρμπουρυ

en: Pacific/Fakaofo
el: Ειρηνικός/Φακαόφο

en: Pacific/Fiji
el: Ειρηνικός/Φίτζι

en: Pacific/Funafuti
el: Ειρηνικός/Φουναφούτι

en: Pacific/Galapagos
el: Ειρηνικός/Γκαλαπάγος

en: Pacific/Gambier
el: Ειρηνικός/Γκαμπιέ

en: Pacific/Guadalcanal
el: Ειρηνικός/Γκουανταλκανάλ

en: Pacific/Guam
el: Ειρηνικός/Γουάμ

en: Pacific/Honolulu
el: Ειρηνικός/Χονολουλού

en: Pacific/Johnston
el: Ειρηνικός/Τζόνστον

en: Pacific/Kiritimati
el: Ειρηνικός/Κριτιμάτι

en: Pacific/Kosrae
el: Ειρηνικός/Κοσράε

en: Pacific/Kwajalein
el: Ειρηνικός/Κουατζαλίν

en: Pacific/Majuro
el: Ειρηνικός/Μαγιούρο

en: Pacific/Marquesas
el: Ειρηνικός/Μαρκέσας

en: Pacific/Midway
el: Ειρηνικός/Μίντγουέϊ

en: Pacific/Nauru
el: Ειρηνικός/Ναούρου

en: Pacific/Niue
el: Ειρηνικός/Νιούε

en: Pacific/Norfolk
el: Ειρηνικός/Νόρφολκ

en: Pacific/Noumea
el: Ειρηνικός/Νουμία

en: Pacific/Palau
el: Ειρηνικός/Παλάου

en: Pacific/Pitcairn
el: Ειρηνικός/Νήσοι Πίτκαιρν

en: Pacific/Rarotonga
el: Ειρηνικός/Ραροτόνγκα

en: Pacific/Saipan
el: Ειρηνικός/Σαϊπάν

en: Pacific/Tahiti
el: Ειρηνικός/Ταϊτή

en: Pacific/Tarawa
el: Ειρηνικός/Ταράβα

en: Pacific/Tongatapu
el: Ειρηνικός/Τονγκαπάτου

en: Pacific/Wake
el: Ειρηνικός/Ουέηκ

en: Pacific/Wallis
el: Ειρηνικός/Γουάλις

en: Now
el: Τώρα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Change
el: Αλλαγή

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Limit
el: Όριο

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: timezone
el: ώρα ζώνης

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
el: Τα έτη προς τα πίσω και μπροστά πρέπει να είναι στο εξής φορμά -9: +9.

en: Years back and forward
el: Έτη προς τα πίσω και μπροστά

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Date formats
el: Μορφές ημερομηνίας

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Select
el: Επιλογή

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: Date API requirements
el: Date API προϋποθέσεις

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Group multiple values
el: Ομαδοποίηση πολλαπλών τιμών

en: About
el: Περί

en: and
el: και

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
el: Το εύρος πρέπει να είναι σε μορφή -9:+9 ή 2005-2010.

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
el: Το έτος πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ %min και %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
el: Ο μήνας πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
el: Η ημέρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
el: Η ώρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
el: Το λεπτό πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
el: Το δευτερόλεπτο πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: A valid value is required.
el: Απαιτείται έγκυρη τιμή

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Date form type
el: Τύπος ημερομηνίας φόρμας

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: Select date field(s) to filter with this argument.
el: Επιλογή πεδίου(ων) ημερομηνίας για φιλτράρισμα αυτής της παραμέτρου.

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: To date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
el: Παρακαλώ ορίστε μια προεπιλεγμένη αξία για το Από ημερομηνία καθώς και για το Μέχρι Ημερομηνία όταν χρησιμοποιείτε τις προεπιλεγμένες αξίες με τους χειριστές Μεταξύ ή Όχι μεταξύ.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Date and time lookup
el: Ημερομηνία και ώρα αναζήτησης

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
el: Δεν υπάρχουν προσαρμοσμένες μορφοποιήσεις. <a href="@link">Προσθέστε</a> μερικές.

en: Format string
el: Κείμενο μορφοποίησης

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
el: Αυτή η μορφή υπάρχει ήδη. Παρακαλώ εισάγετε ένα μοναδικό αλφαριθμητικό μορφής.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τη μορφή ημερομηνίας %format;

en: Removed date format %format.
el: Η μορφή ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
el: Είστε σίγουρος για τη διαγραφή του τύπου μορφοποίησης %format;

en: Removed date format type %format.
el: Ο τύπος μορφής ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: !type date format
el: μορφή ημερομηνίας !type

en: Field %field has errors.
el: Το πλαίσιο %field έχει σφάλματα.

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
el: !day-name Κυριακή|Δευτέρα|Τρίτη|Τετάρτη|Πέμπτη|Παρασκευή|Σάββατο

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
el: !day-abbreviation Κυρ|Δευ|Τρί|Τετ|Πέμ|Παρ|Σάβ

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
el: !day-abbreviation Κ|Δ|Τ|Τ|Π|Π|Σ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
el: !day-abbreviation ΚΥ|ΔΕ|ΤΡ|ΤΕ|ΠΕ|ΠΑ|ΣΑ

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
el: !ampm-abbreviation πμ|μμ|ΠΜ|ΜΜ

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
el: !datetime Έτος|Μήνας|Ημέρα|Εβδομάδα|Ώρα|Λεπτό|Όλη την ημέρα|Όλη Μέρα

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
el: !datetime_plural Έτη|Μήνες|Ημέρες|Εβδομάδες|Ώρες|Λεπτά|Δευτερόλεπτα

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
el: !date_order Κάθε|Πρώτο|Δεύτερο|Τρίτο|Τέταρτο|Πέμπτο

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
el: !date_order |Τελευταίο|Προτελευταίο|Τρίτο από τέλος|Τέταρτο από τέλος|Πέμπτο από τέλος

en: !date_nav Prev|Next|Today
el: !date_nav Πριν|Μετά|Σήμερα

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
el: !month-name |Ιανουάριος|Φεβρουάριος|Μάρτιος|Απρίλιος|Μάιος|Ιούνιος|Ιούλιος|Αύγουστος|Σεπτέμβριος|Οκτώβριος|Νοέμβριος|Δεκέμβριος

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
el: !month-abbreviation |Ιαν|Φεβ|Μάρ|Απρ|Μάι|Ιούν|Ιούλ|Αύγ|Σεπ|Οκτ|Νοέ|Δεκ

en: Allow users to configure date formats
el: Επέτρεψε στους χρήστες την μορφοποίηση μορφών ημερομηνίας.

en: Custom formats
el: Προσωποποιήμενες μορφές

en: Allow users to configure custom date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη μορφοποίηση προσωποποιημένων μορφών ημερομηνίας.

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Allow users to add additional date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την προσθήκη επιπλέον μορφών ημερομηνίας

en: Delete date format
el: Διαγραφή μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την διαγραφή μιας διαμορφωμένης μορφής ημερομηνίας.

en: Delete date format type
el: Διαγραφή τύπου μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format type.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη διαφραφή ενός διαμορφωμένου τύπου ημερομηνίας.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
el: Το date module δεν μπορεί να ενημερωθεί εώς ότου ενημερωθεί το Views. Παρακαλώ επιστρέψτε στο <a href="@update-php">update.php</a> και εκτελέστε τις υπόλοιπές ενημερώσεις.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
el: Το date.module έχει ενημερώσεις, αλλά δεν μπορεί να ενημερωθεί έως ότου ενημερωθεί το views.module

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
el: Το Date API module απαιτεί το <a href="@link">Date PHP4 module</a> για εκδόσεις της PHP μικρότερες της 5.2.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
el: Αν παραμείνει μη επιλεγμένο, κάθε στοιχείο στο πεδίο θα δημιουργεί μια νέα σειρά, γεγονός το οποίο μπορεί να προκαλέσει διπλότυπα. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι συμβατή με την δυναμική ταξινόμηση (με κλικ) στην μορφή εμφάνισης του πίνακα.

en: Date format settings for %language_name
el: Ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας για %language_name

en: Locale date settings
el: Ρυθμίσεις τοπικής ημερομηνίας.

en: Configure date formats for each locale
el: Ρύθμιση των μορφών ημερομηνίας για κάθε γλώσσα

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
el: Εργαλεία για την δημιουργία και την εισαγωγή ημερομηνιών και ημερολογίων.

en: The following modules are required for the wizard to work:
el: Οι παρακάτω μονάδες είναι απαραίτητες για να δουλέψει σωστά ο οδηγός:

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: remove !view
el: Αφαίρεση !view

en: Content type name
el: Όνομα τύπου περιεχομένου

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
el[0]: 1 εκδήλωση μετατράπηκε.
el[1]: @count εκδηλώσεις μετατράπηκαν.

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα πλαίσια ημερομηνίας για να φιλτράρετε το στοιχείο. Μην επιλέγετε και "Από ημερομηνία" και "μέχρι ημερομηνία" για CCK πλαίσια ημερομηνίας, μόνο ένα από αυτά είναι απαραίτητο.

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Choose the form element to use for date selection.
el: Επιλέξτε το στοιχείο φόρμας που θα χρησιμοποιηθεί για την επιλογή ημερομηνίας.

en: Absolute value
el: Απόλυτη τιμή

en: Relative value
el: Σχετική τιμή

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
el: Το %style δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μια Ημερομηνία: Ημερομηνία παραμέτρους.

en: The %style requires the Date: Date argument.
el: Η %μορφή απαιτεί την παράμετρο Ημερομηνία: Ημερομηνία.
