Date (6.x-2.5) - en to th translation catalogue (65 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Required
th: จำเป็น

en: Import
th: นำเข้า

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: Views
th: ดู

en: Add
th: เพิ่ม

en: remove
th: เอาออก

en: Text
th: ข้อความ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Never
th: ไม่เคย

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Medium
th: ปานกลาง

en: OR
th: หรือ

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Africa/Algiers
th: แอฟริกา/แอลเจียร์

en: Africa/Cairo
th: แอฟริกา / ไคโร

en: Africa/Lagos
th: แอฟริกา/ลากอส

en: Africa/Nairobi
th: แอฟริกา/ไนโรบี

en: America/Tijuana
th: America/Thunder Bay

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: !time ago
th: !time ก่อน

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Close
th: ปิด

en: Date/Time
th: วัน / เวลา

en: Limit
th: จำกัด

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: Date formats
th: รูปแบบวันที่

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Select
th: เลือก

en: Above
th: ด้านบน

en: Within
th: ภายใน

en: Default time zone
th: เขตเวลาเริ่มต้น

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: Show @count value(s)
th: แสดง @count ค่า

en: Format: @date
th: รูปแบบ: @date

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_)

en: Date and time lookup
th: วันที่และเวลา

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
th: มีรูปแบบนี้แล้ว กรุณาใส่รูปแบบใหม่

en: Date format settings for %language_name
th: รูปแบบการตั้งค่าสำหรับ %language_name

en: Locale date settings
th: ตั้งต่าวันที่สำหรับท้องถิ่น

en: Remove calendar
th: นำปฏิทินออก
