Date (6.x-2.8) - en to cs translation catalogue (480 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Required
cs: Povinné

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Time increment
cs: Časový přírůstek

en: Time
cs: Čas

en: Add
cs: Přidat

en: remove
cs: odstranit

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Configure
cs: Nastavení

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Never
cs: Nikdy

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Node Title
cs: Nadpis uzlu

en: Medium
cs: Střední

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Method
cs: Metoda

en: Africa/Algiers
cs: Afrika/Alžír

en: Africa/Bangui
cs: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
cs: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
cs: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
cs: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
cs: Afrika/Káhira

en: Africa/Ceuta
cs: Afrika/Ceuta

en: Africa/Djibouti
cs: Afrika/Džíbútí

en: Africa/Douala
cs: Afrika/Douala

en: America/Aruba
cs: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
cs: Amerika/Asunción

en: America/Barbados
cs: Amerika/Barbados

en: America/Belem
cs: Amerika/Belem

en: America/Boa_Vista
cs: America/Boa Vista

en: America/Buenos_Aires
cs: America/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
cs: America/Cambridge Bay

en: America/Costa_Rica
cs: America/Costa Rica

en: America/Dawson_Creek
cs: America/Dawson Creek

en: America/El_Salvador
cs: America/El Salvador

en: America/Fort_Wayne
cs: America/Fort Wayne

en: America/Goose_Bay
cs: America/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
cs: America/Grand Turk

en: America/Knox_IN
cs: America/Knox IN

en: America/La_Paz
cs: America/La Paz

en: America/Los_Angeles
cs: America/Los Angeles

en: America/Mexico_City
cs: America/Mexico City

en: America/New_York
cs: America/New York

en: America/Port_of_Spain
cs: America/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
cs: America/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
cs: America/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
cs: America/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
cs: America/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
cs: America/Rankin Inlet

en: America/Rio_Branco
cs: America/Rio Branco

en: America/Santo_Domingo
cs: America/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
cs: America/Sao Paulo

en: America/St_Johns
cs: America/St Johns

en: America/St_Kitts
cs: America/St Kitts

en: America/St_Lucia
cs: America/St Lucia

en: America/St_Thomas
cs: America/St Thomas

en: America/St_Vincent
cs: America/St Vincent

en: America/Swift_Current
cs: America/Swift Current

en: America/Thunder_Bay
cs: America/Thunder Bay

en: Antarctica/South_Pole
cs: Antarctica/South Pole

en: Asia/Kuala_Lumpur
cs: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Phnom_Penh
cs: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Tel_Aviv
cs: Asia/Tel Aviv

en: Asia/Ujung_Pandang
cs: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
cs: Asia/Ulan Bator

en: Atlantic/Azores
cs: Atlantik/Azory

en: Atlantic/Bermuda
cs: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Cape_Verde
cs: Atlantic/Cape Verde

en: Atlantic/Jan_Mayen
cs: Atlantic/Jan Mayen

en: Atlantic/South_Georgia
cs: Atlantic/South Georgia

en: Australia/Broken_Hill
cs: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
cs: Australia/Lord Howe

en: Europe/San_Marino
cs: Europe/San Marino

en: Pacific/Pago_Pago
cs: Pacific/Pago Pago

en: Pacific/Port_Moresby
cs: Pacific/Port Moresby

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Repeat
cs: Opakovat

en: As Time Ago
cs: Jako čas před

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Close
cs: Zavřít

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Change
cs: Změnit

en: Week of @date
cs: Týden v @date

en: Calendar iCal
cs: Kalendář iCal

en: Clear
cs: Vymazat

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Site's time zone
cs: Časové pásmo stránky

en: Date's time zone
cs: Časové pásmo data

en: No time zone conversion
cs: Bez změny časových pásem

en: timezone
cs: časové pásmo

en: Select List
cs: Seznam

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
cs: Počáteční a koncový rok musí být ve formátu -9:+9.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
cs: Nastavit řazení a formát částí data ve vstupním formuláře. Z formátu budou odstraněny hodnoty, které pro tento formulář nejsou zapnuty.

en: Years back and forward
cs: Počáteční a koncové roky

en: Increment the minute and second fields by this amount.
cs: Navyšovat pole s minutami a sekundami o tuto hodnotu.

en: Input Type
cs: Typ vstupu

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
cs: Data bez rozlišení na hodiny nesmí používat žádnou manipulaci časovými pásmy.

en: To Date
cs: Do data

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
cs: Zobrazit odpovídající druhý datum jako 'Do data'. Pokud je označeno 'Volitelné', bude pole uvedeno, ne však vyžadováno. Pokud je označno 'Povinné', bude 'Do data' povinné, pokud je 'Od data' povinné nebo vyplněno.

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
cs: Nastavit prvky data, které budou uloženy (vyžadován je nejméně rok).

en: Default Display
cs: Výchozí zobrazení

en: Time zone handling
cs: Manipulace s časovými pásmy

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
cs: Vybrat metodu manipulace s časovými pásmy pro toto pole.

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: To date
cs: Do data

en: From date
cs: Od data

en: ongoing
cs: probíhá

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
cs: V databázi nejsou žádná pole s datem, do kterých by bylo možné import provést. Přidejte pole s datem k určenému typu obsahu a přesvědčte se, že využívá obě hodnoty "Od data" a "Do data".

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: body
cs: tělo

en: Date field
cs: Pole pro datum

en: The field which will contain the source dates in target content type.
cs: Pole obsahující zdrojové datumy u cílového typu obsahu.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s tělem obsahující popis zdroje u cílového typu obsahu.

en: Url field
cs: Pole url

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s odkazem obsahující url zdroje u cílového typu obsahu.

en: Location field
cs: Pole pro místo

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
cs: Textové pole obsahující místo zdroje u cílového typu obsahu.

en: Uid field
cs: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
cs: Textové pole obsahující uid zdroje u cílového typu obsahu.

en: !type Fields
cs: Pole !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
cs: Nebyla nalezena databázová tabulka event. Možnosti importu Event nejsou dostupné.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
cs: V databázi nejsou žádné události. Nejsou dostupné žádné možnosti importu.

en: Delete original event?
cs: Smazat původní událost?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
cs: Smazat původní záznam po zkopírování do nového typu obsahu? Před tímto krokem zazálohujte databázi.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
cs: Maximální počet uzlů, které se převedou v tomto kroku.

en: Starting nid
cs: Počáteční nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
cs: Převést uzly s nid většími či rovnými tomuto číslu.

en: No events have been converted.
cs: Žádné události nebyly převedeny.

en: Date formats
cs: Formáty data

en: Formats
cs: Formáty

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Select
cs: Vybrat

en: A valid date is required for %title.
cs: Pro obsah s názvem %title je vyžadováno platné datum.

en: Date API requirements
cs: Požadavky Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
cs: Modul Date API může být použit ostatními moduly.

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime pro 'Do data' je neplatná.

en: Relative
cs: Relativní

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
cs: Výchozí hodnota pro toto pole. Pokud zvolíte 'Relativní', přidejte podrobnosti níže.

en: Customize Default Value
cs: Přizpůsobit výchozí hodnotu

en: Custom value for From date
cs: Vlastní hodnota pro 'Od data'

en: Default value for To date
cs: Výchozí hodnota pro 'Do data'

en: Same as From date
cs: Stejné jako 'Od data'

en: Custom value for To date
cs: Vlastní hodnota pro 'Do data'

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
cs: Počet počátečních a koncových let zobrazených v seznamu pro výběr roku. Výchozí jsou -3:+3.

en: Customize Date Parts
cs: Přizpusobit položky data

en: Above
cs: Nad

en: Within
cs: Vně

en: Position of date part labels
cs: Umístění popisků pro jednotlivé části data

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
cs: Umístění popisku jednotlivých částí data, jako jsou 'Rok', 'Měsíc', nebo 'Den'. 'Nad' se zobrazí jako titulky nad každou částí data. 'Vně' vloží popisek jako první volbu do výběrového seznamu a do prazdných textových polí. 'Žádný' neumístí popisek nad žadnou část data. Přesný text na popisku je řízen tématem jako 'date_part_label_year' a 'date_part_label_month'.

en: User's time zone
cs: Časová zóna uživatele

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
cs: Prázdné hodnoty 'Do data' použijí hodnoty 'Od data'.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
cs: Hodnota "Dokud" je pro opakování data vyžadována.

en: The raw date value.
cs: Nezpracovaná hodnota data.

en: The formatted date.
cs: Zformátované datum.

en: The raw date timestamp.
cs: Surová timestamp (časová značka) data.

en: Date year (four digit)
cs: Rok data (čtyři číslice)

en: Date year (two digit)
cs: Rok data (dvě číslice)

en: Date month (full word)
cs: Měsíc data (celé slovo)

en: Date month (abbreviated)
cs: Měsíc data (zkratka)

en: Date month (two digit, zero padded)
cs: Měsíc data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date month (one or two digit)
cs: Měsíc data (jedna nebo dvě číslice)

en: Date week (two digit)
cs: Týden data (dvě číslice)

en: Date day (full word)
cs: Den data (celé slovo)

en: Date day (abbreviation)
cs: Den data (zkratka)

en: Date day (two digit, zero-padded)
cs: Den data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date day (one or two digit)
cs: Den data (jedna nebo dvě číslice)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
cs: Pokud má pole určeno 'Do data', existuje pak i stejný zástupný znak ve formě: [to-????], kde ???? je normální zástupný znak.

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
cs: Datum ukládat v databázi jako ISO datum, doporučeno pro historická nebo neúplná data.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
cs: Datum ukládat v databázi jako timestamp (časová značka), zavržený formát pro podporu starších dat.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
cs: Datum ukládat v databázi jako 'datetime' pole, doporučeno pro kompletní data a časy, které mohou vyžadovat konverzi časových pásmem.

en: !time from now
cs: za !time

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
cs: Umožňuje tvorbu CCK polí pro datum a čas.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
cs: Emuluje funkce pro práci s daty z PHP 5.2 v PHP 4.x, PHP 5.0, a PHP 5.1. Vyžadováno modulem Date API provozovaným na PHP ve verzi nižší než 5.2.

en: Previous field
cs: Předchozí pole

en: Next field
cs: Další pole

en: Increment
cs: Zvýšení

en: Decrement
cs: Snížení

en: Date Popup requirements
cs: Požadavky modulu Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
cs: Povolí jQuery popup kalendář a widgety pro vstup času při výběru data a času.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
cs: Vyberte četnost a dobu opakování tohoto data. Pokud není nic vybráno, datum se nebude opakovat.

en: Until
cs: Dokud

en: Date to stop repeating this item.
cs: Datum ukončení opakování této položky.

en: -- Any
cs: -- Vše

en: Day of Month
cs: Den v měsíci

en: Day of Week
cs: Den v týdnu

en: Except
cs: Kromě

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
cs: Data vyřazená ze seznamu opakujících se dat.

en: -- Period
cs: -- Období

en: -- Frequency
cs: -- Četnost

en: Every @number
cs: Každých @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
cs: Date Repeat API vypočítá opakující se data a časy podle pravidel iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
cs: Modul Date Timezone požaduje !link.

en: set the site timezone name
cs: nastavit název časového pásma

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
cs: Vyberte výchozí místo časového pásma. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas.

en: The !link may not be correct.
cs: Hodnota !link  nemusí být správná.

en: site timezone name
cs: název časového pásma webu

en: Date Timezone requirements
cs: Požadavky Date Timezone

en: Group multiple values
cs: Seskupit více hodnot

en: About
cs: Popis

en: and
cs: a

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Undated
cs: Bez data

en: Date year range
cs: Rozsah let

en: Format: @date
cs: Formát: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
cs: Hodnota roku musí být číslo mezi %min a %max

en: The month must be a number between 1 and 12.
cs: Hodnota měsíce musí být číslo mezi 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota dne musí být číslo mezi !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota hodiny musí být číslo mezi !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota minuty musí být číslo mezi !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota sekundy musí být číslo mezi !min a !max.

en: A valid value is required.
cs: Vyžaduje platnou hodnotu.

en: date ical
cs: datum ical

en: Granularity must include a year.
cs: Rozlišení musí obsahovat rok.

en: Repeat display
cs: Zobrazení možností opakování.

en: Some value must be entered in the To date.
cs: Hodnota "Do data" je povinná.

en: The dates are invalid.
cs: Data jsou neplatná.

en: The To date must be greater than the From date.
cs: Hodnota "Do data" musí být větší než hodnota "Od data".

en: Date date (YYYY-MM-DD)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DD

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DDTHH:MM:SS

en: Time H:i
cs: Čas H:i

en: Repeats
cs: Opakování

en: Text Field with custom input format
cs: Textové pole s vlastním formátem vstupu

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
cs: Nastavení všech polí s datem používajících jscalendar widget bylo změněno na použití text widgetu. Jscalendar widget už není nadále podporován. Povolte Date Popup modul pro zpřístupnění jQuery popup kalendáře a zvolte ho v nastavení polí.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
cs: Databáze byla aktualizována, uložená hodnota pro pole bez časového pásma byla opravena.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
cs: Tento seznam zahrnuje pouze typy obsahu, kde se vyskytuje pole s datem.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
cs: Pokud cílový typ obsahu ještě pole s datem neobsahuje, přejděte na následující odkaz a zvolte typ obsahu, ke kterému pole přidáte.

en: Add new date field
cs: Přidat nové pole s datem

en: Date PHP4 setup.
cs: Nastavení Date PHP4.

en: Date PHP4 Settings
cs: Nastavení Date PHP4

en: Use PHP default timezone
cs: Použít výchozí časovou zónu PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
cs: Ke správnému výpočtu data ve verzi PHP nižší než PHP 5.2 jsou nutné dodatečné výpočty, které představují značnou zátěž. Časová zóna, kterou PHP použivá při výpočtu data, totiž nemusí odpovídat časovým zónám webu nebo uživatele či dalším časovým zónám specifickým pro datum. Zpracování lze urychlit, je-li možné předpokládat, že PHP používá správnou časovou zónu. Pokud tomu tak není, zpracování je náročnější na čas. Jestliže přizpůsobení časové zóny ve vašem nastavení nefunguje správně, můžete tuto volbu nastavit na FALSE. Systém tak bude nucen použít přesnější, ale pomalejší výpočty časové zóny.

en: administer date_php4 settings
cs: spravovat nastavení date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
cs: Není-li zvoleno pokročilé nastavení, opakování bude vycházet z počátečního data pro týdenní opakování, v opačném případě na měsíc a den startovního data. K přepsání chování určitých měsíců a dní k opakování použijte níže uvedené nastavení. K vložení dat vyřazených z výsledků vyplňte pole 'Kromě'.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
cs: !repeats_every_interval v !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
cs: !repeats_every_interval vždy v !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_days z !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
cs: !repeats_every_interval !count krát

en: !repeats_every_interval until !until_date
cs: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
cs: !repeats_every_interval mimo !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
cs: !repeats_every_interval kde týden začíná v !day_of_week

en: every week | every @count weeks
cs[0]: každý týden
cs[1]: každé @count týdny
cs[2]: každých @count týdnů

en: every month | every @count months
cs[0]: každý měsíc
cs[1]: každé @count měsíce
cs[2]: každých @count měsíců

en: every year | every @count years
cs[0]: každý rok
cs[1]: každé @count roky
cs[2]: každých @count let

en: every day | every @count days
cs[0]: každý den
cs[1]: každé @count dny
cs[2]: každých @count dnů

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
cs: Detekované časové pásmo: %timezone; datum uživatele: %date; zkratka: %abbreviation; posun: %offset; letní čas: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
cs: Pacific/French Polynesia-Marquesas Islands

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
cs: Nutné při použití Date API. Nahradí číselnou hodnotu časového posunu webu a uživatelů názvem časového pásma.

en: Date form type
cs: Typ formulářového pole

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
cs: Vyberte rozlišení pro tento filtr datumu. Výběr dne například vytvoří filtr, kde budou uživatelé moci vybrat rok, měsíc a den.

en: Date field(s)
cs: Pole data

en: Select date field(s) to filter with this argument.
cs: Vyberte pole datumu pro tento argument.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
cs: Metoda manipulace s více poli data v jednom výběru. Vrátí pouze položky které mají jedno z odpovídajících polí data (date = field_1 OR field_2) nebo pouze ty, které odpovídají všem zvoleným polím (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
cs: Pro tento filtr je nutné vybrat alespoň jedno pole datumu.

en: Date default
cs: Výchozí datum

en: To date default
cs: Výchozí hodnota "Do data"

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
cs: Využíváte-li výchozí hodnoty s operátory "mezi" a "není mezi", nastavte výchozí hodnotu "Do data" a "Od data".

en: Missing date fields!
cs: Chybí pole data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
cs: (@field) <strong>Zobrazené uživatelům</strong> @widget @format

en: User timezone
cs: Časové pásmo uživatele

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Date and time lookup
cs: Vyhledávání data a času

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
cs: Nejsou nastaveny žádné vlastní formáty. <a href="@link">Přidat</a> nový.

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelem vytvořený formát data. Dostupné možnosti najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP</a>. Zobrazení tohoto formátu je nyní nastaveno jako <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
cs: Tento formát již existuje. Zadejte jedinečný řetězec.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
cs: Opravdu odstranit formát %format?

en: Removed date format %format.
cs: Formát data %format byl odstraněn.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
cs: Opravdu odstranit typ formátu %format?

en: Removed date format type %format.
cs: Typ formátu %format byl odstraněn.

en: !type date format
cs: Formát data !type

en: Field %field has errors.
cs: Pole %field obsahuje chyby.

en: %title is invalid.
cs: %title je neplatný.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
cs: HTTP Request Error při importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
cs: Nelze otevřít soubor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
cs: Soubor kalendáře %filename je neplatný

en: Invalid calendar file.
cs: Neplatný kalendářový soubor.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
cs: !day-name Neděle|Pondělí|Úterý|Středa|Čtvrtek|Pátek|Sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
cs: !day-abbreviation Ne|Po|Út|St|Čt|Pá|So

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
cs: !day-abbreviation N|P|Ú|S|Č|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
cs: !day-abbreviation NE|PO|ÚT|ST|ČT|PÁ|SO

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
cs: !datetime Rok|Měsíc|Den|Týden|Hodina|Minuta|Sekunda|Celý Den|Celý den

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
cs: !datetime_plural Roky|Měsíce|Dny|Týdny|Hodiny|Minuty|Vteřiny

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
cs: !date_order Každý|První|Druhý|Třetí|Čtvrtý|Pátý

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
cs: !date_order |Poslední|Předposlední|Třetí od konce|Čtvrtý od konce|Pátý od konce

en: !date_nav Prev|Next|Today
cs: !date_nav Předchozí|Další|Dnes

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
cs: !month-name |Leden|Únor|Březen|Duben|Květen|Červen|Červenec|Srpen|Září|Říjen|Listopad|Prosinec

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
cs: !month-abbreviation |Led|Úno|Bře|Dub|Kvě|Čer|Čvc|Srp|Zář|Říj|Lis|Pro

en: Allow users to configure date formats
cs: Povolit uživatelům nastavit formáty data

en: Custom formats
cs: Vlastní formáty

en: Allow users to configure custom date formats.
cs: Umožnit uživatelům nastavit vlastní formáty data.

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Allow users to add additional date formats.
cs: Umožnit uživatelům přidat další formáty data.

en: Delete date format
cs: Smazat formát data

en: Allow users to delete a configured date format.
cs: Povolit uživatelům smazat nastavený formát data.

en: Delete date format type
cs: Smazat typ formátu data

en: Allow users to delete a configured date format type.
cs: Umožňuje uživatelům smazat nastavený typ formátu data.

en: Per-user timezone name.
cs: Jméno časového pásma uživatele.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Modul Date nemůže být aktualizován, dokud nebude aktualizován modul Views. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
cs: Modul date obsahuje aktualizace, které nemohou být nainstalovány dokud nebude aktualizován modul Views.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
cs: Modul Date API vyžaduje <a href="@link">modul Date PHP4</a> pro instalace s PHP nižším než 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Vlastní hodnota pro výchozí relativní hodnotu musí definovat čas vztahem k současnosti za použití strtotime, jako např. '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Další podrobnosti najdete v !strtotime.

en: Custom input format
cs: Vlastní formát vstupu

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
cs: Vlastní formát, pokud je použit, přepíše formát a možnosti vstupu či nastavení zobrazení. Formát  je řetězec ve formátu "m-d-Y H:i" (pro více možností se podívejte na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
cs: Vyberte výchozí typ formátu, který se použije pro zobrazení data. Typy formátu můžete přidat a upravit na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formáty</a>.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
cs: Zobrazit formulář pro opakování data ve výchozím stavu rozbalený nebo sbalený?

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Změny v nastavení pro %name po vytvoření obsahu mohou vést ke ztrátě dat!

en: Display From and To dates
cs: Zobrazit "Od data" a "Do data"

en: Display From date only
cs: Zobrazit pouze "Od data"

en: Display To date only
cs: Zobrazit pouze "Do data"

en: ending on @count
cs: končí na @count

en: Display repeat rule
cs: Zobrazit pravidlo opakování

en: Hide repeat rule
cs: Skrýt pravidlo opakování

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Od data".

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Do data".

en: @field_name From date value #@delta
cs: @field_name "Od data", hodnota #@delta

en: @field_name To date value #@delta
cs: @field_name "Do data", hodnota #@delta

en: @field_name From date
cs: @field_name "Od data"

en: @field_name To date
cs: @field_name "Do data"

en: The From date is invalid.
cs: Hodnota "Od data" je neplatná.

en: The To date is invalid.
cs: Hodnota "Do data" je neplatná.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
cs: Hodnota #@delta v poli @field_name obsahuje chyby:

en: There are errors in @field_name:
cs: Pole @field_name obsahuje chyby:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
cs: Jestliže zůstane nezaškrtnuté, každá položka v poli vytvoří nový řádek, což může vést k duplicitnímu zobrazení. Toto nastavení není kompatibilní s dynamickým řazením u stylu zobrazení Tabulka.

en: Select List with Repeat options
cs: Seznam možností opakování

en: Text Field with Repeat options
cs: Textové pole s možnostmi opakování

en: Text Field with Date Pop-up calendar
cs: Textové pole s Date Popup kalendářem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
cs: Textové pole s popup kalendářem a možností opakování

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
cs: Kompletní dokumentace k modulům Date a Date API je dostupná na adrese <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
cs: Přidat typ formátu

en: The human-readable name for this format type.
cs: Název typu formátu.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
cs: Strojově čitelné jméno tohoto typu formátu. <br />Smí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka a musí být jedinečné.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Typ formátu může obsahovat pouze alfanumerické znaky a podtržítka.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
cs: Tento typ formátu již existuje. Vložte jedinečný typ.

en: view date repeats
cs: zobrazit opakování dat

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
cs: Všechna pole pro datum s opakováním byla aktualizována a používají nové widgety pro opakování.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Některé aktualizace jsou stále ve frontě. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
cs: Některé aktualizace nebyly dokončeny. <br/>Zkuste znovu spustit aktualizační skript update.php.

en: Time with timezone
cs: Formát času s časovou zónou

en: Field %field formats were converted to custom formats.
cs: Formáty pole %field byly převedeny na vlastní formáty.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
cs: Původní typ formátu %from_format pro pole %field byl převeden na nový typ formátu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
cs: Nastavení zobrazení pro pole %field v typu obsahu %type_name bylo aktualizováno.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
cs: Nastavení data a času nyní zahrnuje formáty pro zobrazení data. Nové typy formátu lze vidět na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formát</a>.

en: Date format settings for %language_name
cs: Nastavení formátu data pro jazyk: %language_name

en: Locale date settings
cs: Nastavení data pro jazyky

en: Configure date formats for each locale
cs: Nastavení formátů data pro každý jazyk

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
cs: Umožňuje administrátorovi webu nastavit více formátů pro zobrazení data a času, s ohledem na různé jazyky.

en: Field %field is required.
cs: Pole %field je vyžadováno.

en: Field %field is invalid.
cs: Pole %field je neplatné.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
cs: <p>Modul Date Popup používá jQuery timepicker plugin. Neexistuje žádný "oficiální" jQuery UI timepicker a ne každému vyhovuje ten, co je zde obsažen. Pokud nechcete používat timepicker, vypněte ho níže a uživatelům se ve formuláři zobrazí obyčejné textové pole.</p>

en: Use default jQuery timepicker
cs: Použít výchozí jQuery timepicker

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
cs: Ruční zadání času, žádný jQuery timepicker

en: Choose the jQuery timepicker to user.
cs: Vybrat použitý jQuery timepicker.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
cs: <p>Date Popup kalendář vkládá nevalidní CSS pro IE6. Vzhledem k tomu, že IE 6 je již nahrazen novějšími IE 7 a IE 8, speciální CSS pro IE 6 byl odstraněn z běžných CSS, které používá Date Popup. Pokud přesto potřebujete toto CSS můžete je přidat zpět v tématu. Podívejte se na způsob, jakým téma Garland přidává speciální CSS jen pro IE v page.tpl.php. Potřebné CSS je:</p>

en: Date Popup Configuration
cs: Nastavení Date Popup

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
cs: Umožňuje uživateli nastavit Date Popup.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
cs: Modul Date Popup využívá kód <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI</a>. Nyní není vyžadován, ale brzy bude. Proto je doporučeno tento modul co nejdříve povolit. Mezitím je kód obsažen zde.

en: Current exceptions
cs: Aktuální výjimky

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
cs: Modul Date Timezone vyžaduje <a href="@link">nastavit časové pásmo webu</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Zvolte svůj aktuální místní čas. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo, které je nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas. Data a časy na celém tomto webu se zobrazí pomocí tohoto časového pásma.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
cs: Nástroje pro vytváření a importování dat a kalendářů.

en: The following modules are required for the wizard to work:
cs: Tento nástroj vyžaduje následující moduly:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
cs: Vyplňte následující formulář pro automatické vytvoření typu obsahu s datem, s polem pro datum, propojený s přednastaveným kalendářem. Bude vytvořen kalendář a blok s nadcházejícími událostmi, ke kalendáři bude připojen iCal zdroj a do postranního sloupce výchozího tématu vzhledu bude přidán mini kalendář, legenda kalendáře a blok s nadcházejícími událostmi. Uzly vytvořené v novém typu obsahu budou mít odkaz na kalendář a kalendář bude mít odkaz na formulář pro přidání nového data. Jestliže je povolen modul Signups, budou pro toto pole povoleny také přihlášky. Můžete také přidat nová pole pro datum k existujícímu typu obsahu, tak, že místo vytvoření nového typu obsahu zadáte existující.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
cs: Pro zjednodušení nastavení je zde zobrazen pouze omezený počet možností. Po vytvoření data bude možné provést další změny v jeho nastavení a přidat další pole k novému typu obsahu na stránce pro správu polí. Zároveň bude možné provést změny v kalendáři v editačním formuláři Views.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
cs: Nastavení data a kalendáře může být složité. !date_wizard ulehčuje vytvoření jednoduchého typu obsahu s datem a souvisejícím kalendářem.

en: Date wizard
cs: Průvodce nastavením data

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
cs: Kalendář %view je výchozím kalendářem vytvořený pro typ obsahu %type_name.

en: remove !view
cs: odstranit !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
cs: Opravdu odstranit view %view?

en: Removed calendar %calendar.
cs: Kalendář %calendar byl odstraněn.

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Jestliže se nejedná o již existující typ obsahu, bude vytvořen nový.

en: Content type label
cs: Název typu obsahu

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Název pro tento typ obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
cs: Typ obsahu s datem, který je propojený s kalendářem ve views.

en: Content type description
cs: Popis typu obsahu

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Popis typu obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: Date field name
cs: Jméno pole pro datum

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Nelze použít již existující názvy.

en: Date field label
cs: Název pole s datem

en: The human-readable label for this field.
cs: Název tohoto pole

en: Date widget type
cs: Typ widgetu pro datum

en: Show repeating date options
cs: Zobrazit možnosti opakování

en: Date field type
cs: Typ pole pro datum

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
cs: Až na data v minulosti nebo data s rozlišením roku nebo měsíce je doporučeným typem Datetime. Starší nebo nekompletní datumy by měly použít typ Date (ISO datum).

en: Date timezone handling
cs: Nastavení časové zóny

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
cs: U rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Create a calendar for this date field
cs: Vytvořit kalendář pro toto pole s datem

en: Add calendar blocks to the current theme
cs: Přidat bloky s kalendářem k současnému tématu vzhledu

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
cs: Jméno typu obsahu již existuje. Nové pole bylo přidáno k existujícímu typu obsahu.

en: This field name already exists.
cs: Tento název pole už existuje.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
cs: Pro rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Change the calendar as needed and save the view.
cs: Upravte kalendář podle potřeby a uložte view.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
cs: Pro import událostí vytvořte nový CCK typ obsahu či přidejte pole pro datum do stávajícího typu obsahu.  Ujistěte se, že cílový typ obsahu obsahuje pole pro datum, které má volitelnou či povinnou položku "Do data". Pokud zdrojová událost má vlastní pole pro časovou zónu, ujistěte se, že nastavení časové zóny je "datum".  Před provedením importu otestujte cílový typ obsahu vytvořením jednoho uzlu ručně a ujistěte se, že všechny správné možnosti jsou ve formuláři dostupné.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
cs: Jelikož import vytvoří nové uzly a spustí všechny související hooky, je doporučeno během importu vypnout automatickou tvorbu emailových zpráv.

en: Original Node ID
cs: Originální ID uzlu

en: New Node ID
cs: Nové ID uzlu

en: !type: %title has been created.
cs: Vytvořeno !type: %title.

en: !type: %title has been updated.
cs: Aktualizováno !type: %title.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
cs[0]: 1 událost byla převedena.
cs[1]: @count události byly převedeny.
cs[2]: @count událostí bylo převedeno.

en: administer date tools
cs: spravovat date tools

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
cs: Nástroje pro import a automatické vytváření datumů a kalendářů.

en: Easy creation of date content types and calendars.
cs: Jednoduché vytváření typů obsahů s daty a kalendáři.

en: Event import
cs: Import událostí

en: Remove calendar
cs: Odstranit kalendář

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
cs: Připojení navigace předchozí/další k ostatním zobrazením. Vyžaduje argument typu datum.

en: Date browser style
cs: Styl pro Date browser

en: Creates back/next navigation.
cs: Vytvoří navigaci zpět/další.

en: Date (!base_table)
cs: Datum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum použitím argumentu data v jakémkoliv běžném ISO formátu (např. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD-P3M, P90D, apod.).

en: Filter any Views !base_table date field.
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
cs: Vyberte typ hodnoty data pro použití ve výchozích hodnotách, souhrnech či navigaci. Pro příklad: rozlišení na "měsíc" nastaví výchozí datum na aktuální měsíc, vytvoří měsíční zobrazení v souhrnném view a odkaz na následující a předchozí měsíc v navigaci.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
cs: Nastavit povolené minimum a maximum roku pro tento argument, buď ve formátu -X:+X jako offsetu od současného data, jako např. -3:+3 nebo absolutní minimum a maximum, jako např. 2005:2010. Pokud je argument nastaven na datum mimo tento rozsah, zobrazí se stránka "Stránka nenalezena (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
cs: Vyberte jedno nebo více polí datumu pro tento argument. Nevybírejte zároveň pole "Od data" a "Do data", pouze jeden z nich je vyžadován.

en: You must select at least one date field for this argument.
cs: Pro tento argument musí být vybráno alespoň jedno pole data.

en: Choose the form element to use for date selection.
cs: Vyberte typ formulářového pole pro výběr data.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
cs:  Je možné použít jakoukoliv hodnotu, kterou přijímá PHP funkce date_create(). Např. "12AM today" nebo "12AM tomorrow".

en: Absolute value
cs: Absolutní hodnota

en: Relative value
cs: Relativní hodnota

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
cs: Pokud není nastaveno žádné datum, použijí se relativní hodnoty. Pro použití aktuálního času nastavte "now" nebo využijte modifikátorů jako "now +1 day". Výchozí hodnota "Do data" je použita pokud je operátor nastaven na "mezi" či "není mezi".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
cs: Pokud je filtr zobrazený uživatelům, budou tyto hodnoty použity jako výchozí hodnota filtru. Pokud chcete začít s prázdným filtrem, nevkládejte žádný řetězec.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
cs: Styl %style nemůže mít více než jeden argument data.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
cs: Style %style vyžaduje, aby byl výchozí argument Date: Datum nastavený na dnešní datum.

en: The %style requires the Date: Date argument.
cs: Styl %style vyžaduje argument Datumu.

en: Navigate to previous year
cs: Přejít na předchozí rok

en: Navigate to next year
cs: Přejít na další rok

en: Navigate to previous month
cs: Přejít na předchozí měsíc

en: Navigate to next month
cs: Přejít na další měsíc

en: Navigate to previous week
cs: Přejít na predchozí týden

en: Navigate to next week
cs: Přejít na další týden

en: Navigate to previous day
cs: Přejít na předchozí den

en: Navigate to next day
cs: Přejít na další den

en: View full page month
cs: Zobrazit měsíc jako stránku

en: Use ISO-8601 week numbers
cs: Použít normu ISO-8601 pro čísla týdnů

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
cs: DŮLEŽITÉ! Pokud je zaškrtnuto, první den v týdnu MUSÍ být pondělí

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
cs: Pokud je použita norma ISO-8601 pro čísla týdnů, musí být nastaven první den v týdnu na pondělí.

en: Field @label (@field_name)
cs: Pole @label (@field_name)

en: New type:
cs: Nový typ:

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
cs: Pole @field_name bylo změněno z @old_type na @new_type.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
cs: Opakování !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
