Date (6.x-2.8) - en to hu translation catalogue (831 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Required
hu: Szükséges

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Description field
hu: Leírás mező

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Blank
hu: Üres

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: Text
hu: Szöveg

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Never
hu: Soha

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Advanced
hu: Haladó

en: Node Title
hu: Tartalomcím

en: Medium
hu: Közepes

en: OR
hu: VAGY

en: Calendar
hu: Naptár

en: Method
hu: Mód

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algír

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Aszmara

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dár asz-Szalám

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Kartúm

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagosz

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto Novo

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunisz

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hu: Amerika/Adak-sziget

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua és Barbuda

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asunción

en: America/Atka
hu: Amerika/Atka

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belém

en: America/Belize
hu: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
hu: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogotá

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
hu: Amerika/Cambridge Bay

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancún

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Kajmán-szigetek

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Córdoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson Creek

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El Salvador

en: America/Ensenada
hu: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
hu: Amerika/Fort Wayne

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hu: Amerika/Havanna

en: America/Hermosillo
hu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hu: Amerika/Indiana/vevay

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqualit

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
hu: Amerika/Knox IN

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los Angeles

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoz

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexikóváros

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hu: Amerika/New York

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
hu: Amerika/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Recife
hu: Amerika/Recife

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hu: Amerika/Rio Branco

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St. Johns

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St. Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St. Lucia

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St. Thomas

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St. Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
hu: Amerika/Virgin-szigetek

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/Déli-sark

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hu: Antarktisz/Vosztok

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Északi-sark/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hu: Ázsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
hu: Ázsia/Ashkhgabat

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrein

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
hu: Ázsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Dacca
hu: Ázsia/Dacca

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damaszkusz

en: Asia/Dhaka
hu: Ázsia/Dhaka

en: Asia/Dili
hu: Ázsia/Dili

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dusanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gáza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hu: Ázsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutszk

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztambul

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karacsi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasznojarszk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Makaó

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Mascat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Phenjan

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Katar

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Rijád

en: Asia/Riyadh87
hu: Ázsia/Rijád87

en: Asia/Riyadh88
hu: Ázsia/Rijád88

en: Asia/Riyadh89
hu: Ázsia/Rijád89

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
hu: Ázsia/Szamarkand

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Szöul

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghaj

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Taskent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbiliszi

en: Asia/Tehran
hu: Ázsia/Teherán

en: Asia/Tel_Aviv
hu: Ázsia/Tel-Aviv

en: Asia/Thimbu
hu: Ázsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
hu: Ázsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Ulan_Bator
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumcsi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vlagyivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Jakutszk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Jekatyerinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Jereván

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azori-szigetek

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda-szigetek

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári-szigetek

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Zöldfoki-szigetek

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hu: Atlanti-óceán/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
hu: Atlanti-óceán/South Georgia

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Australia/ACT
hu: Ausztrália/ACT

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broke_Hill

en: Australia/Canberra
hu: Ausztrália/Canberra

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/LHI
hu: Ausztrália/LHI

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/NSW
hu: Ausztrália/NSW

en: Australia/North
hu: Ausztrália/Észak

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Queensland
hu: Ausztrália/Queensland

en: Australia/South
hu: Ausztrália/Dél

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
hu: Ausztrália/Tasmánia

en: Australia/Victoria
hu: Ausztrália/Victoria

en: Australia/West
hu: Ausztrália/Nyugat

en: Australia/Yancowinna
hu: Ausztrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
hu: Európa/Amszterdam

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
hu: Európa/Athén

en: Europe/Belfast
hu: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hu: Európa/Belgrád

en: Europe/Berlin
hu: Európa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hu: Európa/Pozsony

en: Europe/Brussels
hu: Európa/Brüsszel

en: Europe/Bucharest
hu: Európa/Bukarest

en: Europe/Budapest
hu: Európa/Budapest

en: Europe/Chisinau
hu: Európa/Kisjenő

en: Europe/Copenhagen
hu: Európa/Koppenhága

en: Europe/Dublin
hu: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
hu: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hu: Európa/Isztambul

en: Europe/Kaliningrad
hu: Európa/Kalinyingrád

en: Europe/Kiev
hu: Európa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hu: Európa/Lisszabon

en: Europe/Ljubljana
hu: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
hu: Európa/London

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
hu: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Minsk
hu: Európa/Minszk

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
hu: Európa/Moszkva

en: Europe/Nicosia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Oslo
hu: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
hu: Európa/Párizs

en: Europe/Prague
hu: Európa/Prága

en: Europe/Riga
hu: Európa/Riga

en: Europe/Rome
hu: Európa/Róma

en: Europe/Samara
hu: Európa/Szamara

en: Europe/San_Marino
hu: Európa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
hu: Európa/Szarajevó

en: Europe/Simferopol
hu: Európa/Szimferopol

en: Europe/Skopje
hu: Európa/Szkopje

en: Europe/Sofia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Stockholm
hu: Európa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hu: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hu: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
hu: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
hu: Európa/Érsekújvár

en: Europe/Vaduz
hu: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
hu: Európa/Bécs

en: Europe/Vilnius
hu: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hu: Európa/Varsó

en: Europe/Zagreb
hu: Európa/Zágráb

en: Europe/Zaporozhye
hu: Európa/Zaporizzsja

en: Europe/Zurich
hu: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai-óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai-óceán/Chagos

en: Indian/Christmas
hu: Indiai-óceán/Karácsony-szigetek

en: Indian/Cocos
hu: Indiai-óceán/Cocos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai-óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai-óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai-óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai-óceán/Maldív-szigetek

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai-óceán/Mauritius

en: Indian/Reunion
hu: Indian/Réunion

en: Pacific/Apia
hu: Csendes-óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes-óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes-óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes-óceán/Húsvét-szigetek

en: Pacific/Efate
hu: Csendes-óceán/Efate-sziget

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes-óceán/Enderbury-sziget

en: Pacific/Fakaofo
hu: Csendes-óceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes-óceán/Fidzsi-szigetek

en: Pacific/Funafuti
hu: Csendes-óceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes-óceán/Galápagos-szigetek

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes-óceán/Gambier-szigetek

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes-óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes-óceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes-óceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hu: Csendes-óceán/Johnston-atoll

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes-óceán/Kiritimati-sziget

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes-óceán/Kosrae-sziget

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes-óceán/Kwajelein-atoll

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes-óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes-óceán/Marquesas-szigetek

en: Pacific/Midway
hu: Csendes-óceán/Midway-szigetek

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes-óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes-óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes-óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes-óceán/Nouméa

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes-óceán/Pago Pago

en: Pacific/Palau
hu: Csendes-óceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes-óceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hu: Csendes-óceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hu: Csendes-óceán/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes-óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes-óceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
hu: Csendes-óceán/Szamoa

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes-óceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hu: Csendes-óceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes-óceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hu: Csendes-óceán/Truk

en: Pacific/Wake
hu: Csendes-óceán/Wake

en: Pacific/Wallis
hu: Csendes-óceán/Wallis

en: Pacific/Yap
hu: Csendes-óceán/Yap

en: Now
hu: Most

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: !time ago
hu: !time

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: As Time Ago
hu: Eltelt időként

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Close
hu: Bezár

en: Additional
hu: Továbbiak

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Change
hu: Változtat

en: Week of @date
hu: @date hete

en: Calendar iCal
hu: iCal naptár

en: Clear
hu: Törlés

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Limit
hu: Korlát

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: timezone
hu: időzóna

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
hu: A vissza és előre mutató éveket -9:+9 formában kell megadni.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
hu: A dátumrészek sorrendjének és formátumának beállítása a beviteli űrlapon. A formátum úgy lesz igazítva, hogy eltávolítja azokat az értékeket amik nem felelnek meg a mező finomsági beállításainak.

en: Years back and forward
hu: Évek vissza és előre

en: Increment the minute and second fields by this amount.
hu: A perc és a másodperc mezők növelése ezzel a mennyiséggel.

en: Input Type
hu: Bevitel típusa

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: To Date
hu: Záró dátum

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
hu: Megjelenít egy illeszkedő, második mezőt „Záró dátum” címkével. Ha a „Nem szükséges“ mező van bejelölve, akkor megjelenik de nem kötelező. Ha a „Szükséges” mező van bejelölve, akkor a „Záró dátum” kitöltése kötelező abban az esetben, ha a „Kezdő dátum” mező megadása szükséges, vagy ki van töltve.

en: Granularity
hu: Finomság

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
hu: A tárolandó dátumrészek beállítása (legalább az évet be kell állítani).

en: Default Display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
hu: Ehhez a dátummezőhöz használt időzóna kezelési módszerének kiválasztása.

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: To date
hu: Záró dátum

en: From date
hu: Kezdő dátum

en: ongoing
hu: folyamatban

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
hu: Nincsenek dátummezők az adatbázisban amibe az adatokat importálni lehet. A kiválasztott tartalomtípushoz hozzá kell adni egy dátummezőt és meg kell győződni róla, hogy egy „-tól” és egy „-ig” dátumot is használ.

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: body
hu: törzs

en: Date field
hu: Dátummező

en: The field which will contain the source dates in target content type.
hu: A mező, ami a cél tartalomtípusban a forrás dátumokat fogja tartalmazni.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
hu: A szöveg- vagy törzsmező, ami a cél tartalomtípusban a forrás leírását fogja tartalmazni.

en: Url field
hu: Webcím mező

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
hu: A szöveg- vagy hivatkozásmező ami a cél tartalomtípusban a forrás url-jét fogja tartalmazni.

en: Location field
hu: Hely mező

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás helyszövegét fogja tartalmazni.

en: Uid field
hu: Uid mező

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás uid-ját fogja tartalmazni.

en: !type Fields
hu: !type mezők

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
hu: Nincs eseménytábla ebben az adatbázisban. Az esemény importálási lehetőség nem elérhető.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
hu: Nincsenek esemény tartalmak az adatbázisban. Nincs elérhető esemény import beállítás.

en: Delete original event?
hu: Eredeti esemény törlése?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
hu: Törölni kell az eredeti bejegyzést miután át lett másolva az új tartalomtípusba? Ha igen, akkor először biztonsági másolatot kell készíteni az adatbázisról.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
hu: Átalakítandó tartalmak maximális száma ebben a folyamatban.

en: Starting nid
hu: Kezdő tartalomazonosító

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
hu: Tartalmak átalakítása, melyek azonosítója nagyobb vagy egyenlő mint ez a szám.

en: No events have been converted.
hu: Nem lett esemény konvertálva.

en: AND
hu: ÉS

en: Date formats
hu: Dátumformátumok

en: Formats
hu: Formátumok

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Select
hu: Kiválasztás

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: Date API requirements
hu: <em>Date API</em> modul előfeltételei

en: A Date API that can be used by other modules.
hu: Egy <em>Date API</em>, melyet más modulok használhatnak.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke a záró dátum mezőben érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
hu: A mező alapértelmezés szerinti értéke. Ha a „Relatív” van kiválasztva, akkor lejjebb lehet megadni a részleteket.

en: Customize Default Value
hu: Alapértelmezés szerinti érték testreszabása

en: Custom value for From date
hu: Egyéni kezdő dátum érték

en: Default value for To date
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum érték

en: Same as From date
hu: Ugyanaz mint a kezdő dátum

en: Custom value for To date
hu: Egyéni záró dátum érték

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
hu: Az év legördülő listában megjelenő vissza és előre mutató évek száma, az alapértelmezés szerinti értéke -3:+3.

en: Customize Date Parts
hu: Dátumrészek testreszabása

en: Above
hu: Felette

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
hu: A dátumrészek „Év”, „Hónap”, „Nap” címkéinek helyzete. A „Felette” címekként jeleníti meg őket a dátumrészek felett. A „Belül” első választásként illeszti be őket a legördülő listába és az üres szövegmezőkbe. A „Nincs'” nem címkézi a dátumrészeket. A címke pontos szövege a sminkben szabályozható a „date_part_label_year” és a „date_part_label_month” használatával.

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
hu: Üres „Záró dátum” érték esetén a „Kezdő dátum” értéke lesz felhasználva.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
hu: Az „Eddig” érték megadása kötelező az ismétlődő dátumoknál.

en: The raw date value.
hu: A nyers dátum érték.

en: The formatted date.
hu: A formázott dátum.

en: The raw date timestamp.
hu: A nyers időbélyeg.

en: Date year (four digit)
hu: Dátum év (négy számjegy)

en: Date year (two digit)
hu: Dátum év (két számjegy)

en: Date month (full word)
hu: Dátum hónap (teljes szó)

en: Date month (abbreviated)
hu: Dátum hónap (rövidített)

en: Date month (two digit, zero padded)
hu: Dátum hónap (két számjegy, előnullázva)

en: Date month (one or two digit)
hu: Dátum hónap (egy vagy két számjegy)

en: Date week (two digit)
hu: Dátum hét (két számjegy)

en: Date day (full word)
hu: Dátum nap (teljes szó)

en: Date day (abbreviation)
hu: Dátum nap (rövidített)

en: Date day (two digit, zero-padded)
hu: Dátum nap (két számjegy, előnullázva)

en: Date day (one or two digit)
hu: Dátum nap (egy vagy két számjegy)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
hu: Ha a mezőnek van megadott céldátuma, akkor az ugyanolyan vezérjelek elérhetők az űrlapon: [to-????], ahol ???? a normál vezérjel.

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: !time from now
hu: !time mostantól

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
hu: CCK dátum/idő mezőket és felületi elemeket határoz meg.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
hu: A PHP 5.2 dátum függvényeit utánozza a PHP 4.x, PHP 5.0, és PHP 5.1 változatokban. Szükséges, ha a <em>Date API</em> modult a PHP 5.2-nél kisebb változatával használjuk.

en: Previous field
hu: Előző mező

en: Next field
hu: Következő mező

en: Increment
hu: Növelés

en: Decrement
hu: Csökkentés

en: Date Popup requirements
hu: Date Popup előfeltételei

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hu: <em>jQuery</em> legördülő naptárak és időbeviteli felületi elemek engedélyezése dátumok és idők kiválasztásához.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
hu: A dátum ismétlődéséhez használt gyakoriság és időszak kiválasztása. Ha semmi sincs kiválasztva, a dátum nem lesz ismétlődő.

en: Until
hu: Eddig

en: Date to stop repeating this item.
hu: Az ismétlődés befejezésének dátuma.

en: -- Any
hu: -- Bármely

en: Day of Month
hu: Hónap napja

en: Day of Week
hu: Hét napja

en: Except
hu: Kivéve

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
hu: Dátumok amiket mellőzni kell az ismétlődő dátumok listájában.

en: -- Period
hu: -- Időszak

en: -- Frequency
hu: -- Gyakoriság

en: Every @number
hu: Minden @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hu: <em>Dátum Repeat API</em> az ismétlődő dátumok és idők kiszámítására <em>iCal</em> szabályok alapján.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
hu: A <em>Date Timezone</em> modulhoz szükséges a !link.

en: set the site timezone name
hu: webhely időzóna név beállítása

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, amelynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai.

en: The !link may not be correct.
hu: !link valószínűleg rossz.

en: site timezone name
hu: webhely időzóna név

en: Date Timezone requirements
hu: Date Timezone előfeltételei

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: About
hu: Leírás

en: and
hu: és

en: Popup
hu: Felugró

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
hu: Az évnek %min és %max közötti számnak kell lennie.

en: The month must be a number between 1 and 12.
hu: A hónapnak 1 és 12 közötti számnak kell lennie.

en: The day must be a number between !min and !max.
hu: A napnak !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The hour must be a number between !min and !max.
hu: Az órának !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The minute must be a number between !min and !max.
hu: A percnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The second must be a number between !min and !max.
hu: A másodpercnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: A valid value is required.
hu: Egy érvényes érték szükséges.

en: Granularity must include a year.
hu: A finomságnak az évet tartalmaznia kell.

en: Repeat display
hu: Ismétlődés megjelenítés

en: Some value must be entered in the To date.
hu: Valamilyen értéket meg kell adni a záró dátumnak.

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: The To date must be greater than the From date.
hu: A záró dátumnak nagyobbnak kell lennie a kezdő dátumnál.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
hu: Dátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
hu: Dátum és idő (ÉÉÉÉ-HH-NN ÓÓ:PP:MM)

en: Time H:i
hu: Idő Ó:p

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: Text Field with custom input format
hu: Szövegmező egyéni beviteli formával

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
hu: Minden <em>jscalendar</em> felületi elemet használó dátummező úgy lett módosítva, hogy a szöveges felületi elemet használja, mivel a <em>jscalendar</em> felületi elem már nem támogatott. A <em>Date Popup</em> modul engedélyezésével elérhetővé tehető egy <em>jQuery</em> legördülő naptár, amit a mező beállításainak szerkesztésével lehet kiválasztani.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
hu: Az adatbázis módosítva lett, hogy kijavítsa a tárolt időzónákat a „nincs” időzónát használó mezőknél.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
hu: Csak a dátummezőket tartalmazó tartalomtípusok jelennek meg ebben a listában, mint lehetséges cél típusok.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
hu: Ha a kiválasztott cél típus még nem rendelkezik dátummezővel, a hivatkozást követve ki kell választani a tartalomtípust és hozzá kell adni egy dátummezőt.

en: Add new date field
hu: Új dátummező hozzáadása

en: Date PHP4 setup.
hu: Date PHP4 beállítása.

en: Date PHP4 Settings
hu: Date PHP4 beállításai

en: Use PHP default timezone
hu: A PHP alapértelmezés szerinti időzóna használata

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
hu: Ahhoz, hogy a dátumszámítások megfelelően működjenek a PHP 5.2-nél korábbi PHP változatokban, extra számításokra van szükség, ami nagy költséggel jár. Szükség van ezekre a számításokra, mert a dátumszámításoknál használt PHP időzóna nem egyezik a webhely vagy a felhasználó időzónájával, vagy egyéb dátumfüggő időzónákkal. Fel lehet gyorsítani a folyamatot, ha feltételezzük, hogy a PHP a megfelelő időzónát használja, de ha nem, akkor további időrabló folyamatok szükségesek. Ha az időzóna beállítások működése nem tűnik megfelelőnek, akkor ezt a beállítást hamisra kell állítani, hogy a rendszert rákényszerítsük a pontosabb, de lassabb időzóna számítások használatára.

en: administer date_php4 settings
hu: date_php4 beállítások adminisztrációja

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
hu: Ha nincsenek haladó beállítások kiválasztva, akkor heti ismétlődéseknél a dátum a hétnek a kezdő dátumban megadott napján lesz ismételve, egyébként a kezdő dátum hónapjában és napján. A lentebbi beállításokkal felül lehet írni ezt a működést, az ismétlődéshez egy megadott hónapot és napot kiválasztva. A „Kivéve” dobozban lehet megadni az eredményből kihagyni kívánt dátumokat.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
hu: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week napon

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
hu: !repeats_every_interval minden !day_of_week-i napon

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapok !month_days. napján

en: !repeats_every_interval on !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapokban

en: !repeats_every_interval !count times
hu: !repeats_every_interval !count alkalommal

en: !repeats_every_interval until !until_date
hu: !repeats_every_interval !until_date-ig

en: !repeats_every_interval except !except_dates
hu: !repeats_every_interval kivéve !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
hu: !repeats_every_interval ahol a hét kezdőnapja !day_of_week

en: every week | every @count weeks
hu[0]: minden héten
hu[1]: minden @count. héten

en: every month | every @count months
hu[0]: minden hónapban
hu[1]: minden @count. hónapban

en: every year | every @count years
hu[0]: minden évben
hu[1]: minden @count. évben

en: every day | every @count days
hu[0]: minden nap
hu[1]: minden @count. nap

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
hu: Felderített időzónák: %timezone; kliens dátum: %date; rövidítés: %abbreviation; eltolás: %offset; nyári időszámítás: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
hu: Csendes-óceán/Francia Polinézia-Marquesas-szigetek

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
hu: Szükséges a <em>Date API</em> modul használatakor. Felülírja az oldal és a felhasználó időzónakezelését, időzóna neveket beállítva eltolás helyett.

en: Date form type
hu: Dátum űrlap típusa

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
hu: Finomság beállítása a dátumszűrőhöz. Például a „nap” kiválasztása létrehoz egy szűrőt, ahol a felhasználók évet, hónapot és napot tudnak kiválasztani.

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Select date field(s) to filter with this argument.
hu: Ezzel az argumentummal szűrt dátummezők kiválasztása

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Date default
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: To date default
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
hu: A záró dátumnak és a kezdő dátumnak be kell állítani egy alapértelmezés szerinti értéket, ha ilyen értékek vannak használva a „Között” és a „Nincs közötte” operátorokban.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: User timezone
hu: Felhasználó időzónája

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Date and time lookup
hu: Dátum és idő ellenőrzés

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
hu: Nincsenek egyéni formátumok beállítva. Hozzá kell <a href="@link">adni</a> néhányat.

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egy felhasználó által megadott dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
hu: Ez a formátum már létezik. Egy egyedi formátum kifejezést kell megadni.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
hu: %format formátum biztosan eltávolítható?

en: Removed date format %format.
hu: %format dátumformátum törölve lett.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
hu: %format formátumtípus biztosan eltávolítható?

en: Removed date format type %format.
hu: %format dátum formátumtípus törölve lett.

en: !type date format
hu: !type dátumformátum

en: Field %field has errors.
hu: %field mező hibákat tartalmaz.

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
hu: %filename importálásakor HTTP-hiba történt: @error

en: Failed to open file: %filename
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
hu: Érvénytelen naptárfájl: %filename

en: Invalid calendar file.
hu: Érvénytelen naptárfájl.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
hu: !day-name vasárnap|hétfő|kedd|szerda|csütörtök|péntek|szombat

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
hu: !day-abbreviation vas.|hét.|ked.|sze.|csü.|pén.|szo.

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZ|CS|P|SZ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZE|CS|P|SZO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
hu: !ampm-abbreviation de.|du.|DE.|DU.

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
hu: !datetime Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc|Egész nap|Egész nap

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
hu: !datetime_plural Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
hu: !date_order Minden|Első|Második|Harmadik|Negyedik|Ötödik

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
hu: !date_order |Utolsó|Utolsó előtti|Hátulról a harmadik|Hátulról a negyedik|Hátulról az ötödik

en: !date_nav Prev|Next|Today
hu: !date_nav Előző|Következő|Ma

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
hu: !month-name |január|február|március|április|május|június|július|augusztus|szeptember|október|november|december

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
hu: !month-abbreviation |Jan|Feb|Már|Ápr|Máj|Jún|Júl|Aug|Szep|Okt|Nov|Dec

en: Allow users to configure date formats
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a dátumformátumok beállítását

en: Custom formats
hu: Egyéni formátumok

en: Allow users to configure custom date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára az egyedi dátumformátumok beállítását.

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: Allow users to add additional date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára további dátumformátumok hozzáadását.

en: Delete date format
hu: Dátumformátum törlése

en: Allow users to delete a configured date format.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a beállított dátumformátumok törlését.

en: Delete date format type
hu: Dátumformátum típus törlése

en: Allow users to delete a configured date format type.
hu: Engedélyezi a felhasználóknak a dátumformátum típusok törlését.

en: Per-user timezone name.
hu: Felhasználó időzónájának neve

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A <em>Date</em> modul nem frissíthető, amíg a <em>Views</em> modul nem lett frissítve. Újra kell futtatni az <a href="@update-php">update.php</a> fájlt a fennmaradó frissítések telepítéséhez.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A <em>Date</em> modulhoz frissítések érhetők el, de ezek addíg nem telepíthetők, amíg a <em>Views</em> modul nincs frissítve.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
hu: A <em>Date API</em> modulhoz szükséges a <a href="@link"><em>Date PHP4</em> modul</a> az 5.2 alatti PHP változatoknál.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: A „Relatív” alapértelmezés egyéni értékének olyannak kell lennie, ami az <em>strtotime</em> használatával az aktuális naptól viszonyítva, meghatároz egy időpontot, mint pl.: „+90 nap” (90 nap a mező létrehozása óta) vagy „+1 szombat” (a következő szombat) formában. További részletek: !strtotime.

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: Ha meg van adva az egyéni formátum, akkor az felülírja a fentebb kiválasztott beviteli formát, és a kiválasztott megjelenítési vagy bemeneti beállításokat. Egy „m-d-Y H:i” alakú PHP dátumformátum kifejezést kell meghatározni (további részletek: <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
hu: A dátum megjelenítéséhez használt alapértelmezés szerinti formátumtípus kiválasztása. A <a href="@date-time-page">Dátum és időformátumok oldalon</a> lehet formátumtípusokat hozzáadni és szerkeszteni.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
hu: Az ismétlődési beállítások űrlap kezdetben nyitottan vagy zártan jelenjen meg? Az „összecsukott” ezt a beállítást kevésbé feltűnővé teszi.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: %name beállításainak módosítása már létező adatok esetén adatvesztést eredményezhet!

en: Display From and To dates
hu: Kezdő és záródátum megjelenítése

en: Display From date only
hu: Csak a kezdő dátum megjelenítése

en: Display To date only
hu: Csak a záró dátum megjelenítése

en: ending on @count
hu: befejezve ezen @count

en: Display repeat rule
hu: Ismétlődési szabály megjelenítése

en: Hide repeat rule
hu: Ismétlődési szabály elrejtése

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: @field_name From date value #@delta
hu: @field_name kezdő dátum érték #@delta

en: @field_name To date value #@delta
hu: @field_name záró dátum érték #@delta

en: @field_name From date
hu: @field_name kezdő dátum

en: @field_name To date
hu: @field_name záró dátum

en: The From date is invalid.
hu: A kezdő dátum érvénytelen.

en: The To date is invalid.
hu: A záró dátum érvénytelen.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
hu: Hibák vannak @field_name mező #@delta értékében:

en: There are errors in @field_name:
hu: @field_name mezőben hibák vannak:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Select List with Repeat options
hu: Legördülő lista ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Repeat options
hu: Szövegmező ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Date Pop-up calendar
hu: Szövegmező felugró dátum naptárral

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
hu: Szövegmező felugró dátummal és ismétlődési beállításokkal

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
hu: A <em>Date</em> és a <em>Date API</em> modulok teljes dokumentációja elérhető a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> címen.

en: Add format type
hu: Formátumtípus hozzáadása

en: The human-readable name for this format type.
hu: A formátumtípus emberek számára olvasható neve.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
hu: A formátumtípus programok által használt neve. <br />A név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat, továbbá egyedinek kell lennie.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: A formátumtípus csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
hu: Ez a formátumtípus már létezik. Egyedi nevet kell megadni.

en: view date repeats
hu: dátum ismétlődések megtekintése

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
hu: Minden ismétlődő dátummező frissítve lett, hogy az új ismétlődő felületi elemet használja.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Time with timezone
hu: Idő időzónával

en: Field %field formats were converted to custom formats.
hu: %field mezőformátumok át lettek alakítva egyéni formátumokra.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
hu: %field mező régi %from_format formátumtípusa átalakítva az új %to_format formátumtípusra.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
hu: %type_name tartalomtípus %field mezőjének megjelenítési beállítása frissítve lett.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
hu: A dátum megjelenítési formátumai most tartalmazzák a rendszerdátum és -idő beállításokat is. A <a href="@date-time-page">Dátum és idő formátum oldal</a>-on megtekinthetők az új formátumtípusok.

en: Date format settings for %language_name
hu: Dátumformátum beállítások %language_name nyelvhez

en: Locale date settings
hu: Nyelvi dátumbeállítások

en: Configure date formats for each locale
hu: Dátumformátumok beállítása minden nyelvhez

en: Date Locale
hu: Dátum nyelve

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
hu: Lehetővé teszi webhely adminisztrátora számára több dátum/idő formátum beállítását, bizonyos nyelvek vagy közösségek elvárásai alapján.

en: Field %field is required.
hu: %field mező szükséges.

en: Field %field is invalid.
hu: %field mező érvénytelen.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> modul egy <em>jQuery</em> időválasztó modult használ. Nincs „hivatalos” <em>jQuery UI</em> időválasztó, és nem mindenki szereti az itt szereplőt. Ha nincs szükség az időválasztó használatára, akkor lejjebb ki lehet kapcsolni és a felhasználók egy normál szövegmezőt fognak látni helyette.</p>

en: Use default jQuery timepicker
hu: Alapértelmezés szerinti jQuery időválasztó használata

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
hu: Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó

en: Timepicker
hu: Időválasztó

en: Choose the jQuery timepicker to user.
hu: <em>jQuery</em> időválasztó kiválasztása a felhasználónak.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> naptár néhány, az IE6-hoz szükséges érvénytelen CSS kódot tartalmaz. Mivel az IE6 már elavult az IE7-hez és az IE8-hoz képest, a speciális IE6 CSS kódok el lettek távolítva a <em>Date Popup</em> által használt normál CSS-ből. Ha mégis szükség van erre a CSS-re, hozzá kell adni a használt sminkhez. A Garland smink page.tpl.php fájljában látható, hogy miként lehet speciális, az IE-hez szükséges CSS kódokat hozzáadni. A szükséges CSS kód:</p>

en: Date Popup Configuration
hu: Date Popup beállításai

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó módosítsa a <em>Date Popup</em> beállításait.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
hu: A <em>Date Popup</em> modulnak szüksége van a <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui"><em>jQuery UI</em> modul</a> által hozzáadott kódra. Ez még nem követelmény, de hamarosan az lesz, ezért javasolt a modul mielőbbi telepítése. Addig is a modulban biztosítva van egy változat a szükséges kódokkal.

en: Current exceptions
hu: Jelenlegi kivételek

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
hu: A <em>Date Timezone</em> modul számára szükséges a <a href="@link">webhely időzónájának beállítása</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hu: Saját helyi idő kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, melynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai. A webhelyen használt dátumok és idők megjelenítéséhez ez az időzóna lesz használva.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
hu: Dátumok és naptárak létrehozására és importálására szolgáló eszközök.

en: The following modules are required for the wizard to work:
hu: A következő modulok szükségesek a varázsló működéséhez:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
hu: A következő űrlapot kell kitölteni egy <em>datetime</em> mezőt és egy illeszkedő, előre beállított naptárat tartalmazó dátum tartalomtípus automatikus létrehozásához. Létre lesz hozva egy naptár és egy közelgő események blokk, egy <em>iCal</em> hírcsatorna lesz hozzáadva a naptárhoz, és a mininaptár, a naptárfelirat, és a közelgő események blokk hozzá lesz adva az aktuális smink oldalsávjához. Az új tartalomtípusokhoz létrehozott tartalmak tartalmazni fognak egy hivatkozást a naptárhoz, és a naptár tartalmazni fog egy hivatkozást az „új dátum létrehozása” űrlaphoz. Ha a <em>Signup</em> modul engedélyezve van, akkor a feliratkozások is engedélyezve lesznek ehhez a mezőhöz. Fel lehet venni új dátummezőket is egy létező tartalomtípushoz a létrehozandó új helyett a létező tartalomtípus nevének megadásával.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
hu: Itt csak korlátozott számú lehetőség jelenik meg, hogy egyszerűvé tegye a beállítást. Miután a dátum létrejött, lehetővé válik a dátumbeállítások további módosítása és egyéb mezők hozzáadása az új tartalomtípushoz a „Mezők kezelése” képernyőn, és a naptár módosítása a <em>Views</em> szerkesztés oldalán.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és a kapcsolódó naptár létrehozását.

en: Date wizard
hu: Dátumvarázsló

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
hu: %view naptár egy alapértelmezés szerinti naptár, ami a %type_name tartalomtípushoz lett létrehozva.

en: remove !view
hu: !view eltávolítása

en: Are you sure you want to remove the view %view?
hu: Biztosan törölhető ez a nézet: %view?

en: Removed calendar %calendar.
hu: %calendar eltávolítása megtörtént.

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Ha nincs ilyen tartalomtípus, akkor létre lesz hozva.

en: Content type label
hu: Tartalomtípus cimkéje

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
hu: A tartalomtípus emberek által olvasható neve. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
hu: Egy dátum tartalomtípus ami egy <em>Views</em> naptárhoz van kapcsolva.

en: Content type description
hu: Tartalomtípus leírása

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
hu: Leírás a tartalomtípushoz. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: Date field name
hu: Dátummező neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Nem lehet létező mező neve.

en: Date field label
hu: Dátummező címkéje

en: The human-readable label for this field.
hu: A mező emberek által olvasható címkéje.

en: Date widget type
hu: Dátum felületi elem típusa

en: Show repeating date options
hu: Dátum ismétlődési beállításainak megjelenítése

en: Date field type
hu: Dátummező típusa

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
hu: <em>Datetime</em> a javasolt típus, kivéve a történelmi dátumokat vagy csak évet, hónapot tartalmazó dátumokat. Régebbi, vagy nem teljes dátumok esetén a <em>Date</em> típust (egy ISO dátum) kell használni.

en: Date timezone handling
hu: Dátum időzóna kezelése

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
hu: Az időelemeket nem tartalmazó finomságú dátumoknál az időzóna kezelést „nincs”-re kell állítani.

en: Create a calendar for this date field
hu: Naptár létrehozása ehhez a dátummezőhöz

en: Add calendar blocks to the current theme
hu: Naptár blokkok hozzáadása a jelenlegi sminkhez

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
hu: Ez a tartalomtípus név már létezik, új mező hozzáadása a létező tartalomtípushoz.

en: This field name already exists.
hu: A mezőnév már létezik.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
hu: Az idővel nem rendelkező finomságnál az időzóna kezelésnek „nincs”-nek kell lennie.

en: Change the calendar as needed and save the view.
hu: A naptár szükség szerinti megváltoztatása, majd a nézet mentése.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
hu: Új CCK tartalomtípus létrehozása, amibe az eseményeket importálni lehet, vagy ha nincs szükség új tartalmak létrehozására az eseményekhez, dátummezők hozzáadása a létező eseménytípushoz. Meg kell győződni arról, hogy a cél tartalomtípus rendelkezik dátummezővel, és be van állítva egy választható, vagy kötelező -ig dátum, hogy képes legyen fogadni az esemény -tól és -ig dátumait. Ha a forrás esemény saját időzóna mezővel rendelkezik, akkor meg kell győződni arról, hogy a cél dátum időzóna kezelése „date”-re van állítva. Az importálás előtt ki kell próbálni az új típust egy tartalom manuális létrehozásával, és meg kell győződni arról, hogy az összes beállítási lehetőség rendelkezésre áll az űrlapon.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
hu: Az importálás új tartalmakat hoz létre és lefuttatja az összes kapcsolódó „hook”-ot, ezért az import alatt érdemes lehet kikapcsolni az automatikus email üzeneteket ennél a tartalomtípusnál!

en: Original Node ID
hu: Eredeti tartalom azonosító

en: New Node ID
hu: Új tartalom azonosító

en: !type: %title has been created.
hu: !type: %title létrejött.

en: !type: %title has been updated.
hu: !type: %title frissítve lett.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
hu[0]: 1 esemény lett átalakítva.
hu[1]: @count esemény lett átalakítva.

en: administer date tools
hu: date tools adminisztrációja

en: Date Tools
hu: Dátum eszközök

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hu: Eszközök dátumok és naptárak importálásához és létrehozásához.

en: Easy creation of date content types and calendars.
hu: Dátum tartalomtípusok és naptárak egyszerű létrehozása.

en: Event import
hu: Esemény importálása

en: Remove calendar
hu: Naptár eltávolítása

en: Date browser
hu: Dátumböngésző

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
hu: Egyéb megjelenítésekhez csatolható dátum vissza/előre navigáció. Szüksége van a <em>Date</em> argumentumra.

en: Date browser style
hu: Dátumböngésző stílus

en: Creates back/next navigation.
hu: Előző/következő navigáció létrehozása.

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Bármely nézet !base_table dátummező szűrése egy dátum argumentummal. Minden általános ISO dátum/időszak formátum használható (pl.: YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.).

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
hu: Ennek az argumentumnak a legkisebb és legnagyobb megengedett évtartománya, -X:+X eltolással az aktuális évtől, mint például „-3:+3”, vagy a legkisebb és legnagyobb év megadásával, például „2005:2010”. Ha az argumentum a tartományon kívüli értékre van beállítva, akkor egy „Az oldal nem található (404)” oldalt ad vissza.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
hu: Az ezzel az argumentummal szűrni kívánt egy vagy több dátummező kiválasztása. Nem kell a CCK dátummezők „Kezdő dátum”-át és „Záró dátum”-át is kiválasztani, csak az egyikre van szükség.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Choose the form element to use for date selection.
hu: A dátumkiválasztásnál használt űrlapelem kiválasztása.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
hu:  Bármilyen érték használható, amit a PHP date_create() megért, például: between „12AM today” and „12AM tomorrow”.

en: Absolute value
hu: Abszolút érték

en: Relative value
hu: Relatív érték

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
hu: Relatív értékek lesznek használva, ha fentebb nincs dátum beállítva. Az aktuális dátum beállítása alapértelmezés szerintinek a „now” használatával lehetséges, de módosítókat is lehet használni. Például: „now +1 day”. A „Záró dátum” alapértelmezés szerinti értéke akkor lesz használva, ha az operátor beállítása „között” vagy „nincs közötte”.

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
hu: Ha a szűrő felfedett, akkor ezek az értékek lesznek a felfedett szűrő kindulási értékeként használva. Mindkét dátumot és az alapértelmezés szerinti értékeket üresen kell hagyni ahhoz, hogy a felfedett szűrő érték nélkül induljon.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
hu: %style nem tud egynél több Date: Dátum argumentumot használni.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentum alapértelmezés szerinti jelenlegi dátumra állítását.

en: The %style requires the Date: Date argument.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentumot.

en: Navigate to previous year
hu: Ugrás az előző évre

en: Navigate to next year
hu: Ugrás a következő évre

en: Navigate to previous month
hu: Ugrás az előző hónapra

en: Navigate to next month
hu: Ugrás a következő hónapra

en: Navigate to previous week
hu: Ugrás az előző hétre

en: Navigate to next week
hu: Ugrás a következő hétre

en: Navigate to previous day
hu: Ugrás az előző napra

en: Navigate to next day
hu: Ugrás a következő napra

en: View full page month
hu: Hónap egészoldalas megtekintése

en: Use ISO-8601 week numbers
hu: A hetek számozása ISO-8601 szerint

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
hu: FONTOS! Ha ez bejelölt, akkor a hét első napjának hétfőnek KELL lennie.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
hu: Ha a hetek számozása ISO-8601 szerint történik, akkor a hét első napját hétfőre kell állítani.

en: Date Popup default
hu: Date Popup alapértelmezés

en: jQuery UI default
hu: jQuery UI alapértelmezés

en: The Date Popup module now requires the <a href="@link">jQuery UI module</a> as a source for the datepicker. Please install it immediately.
hu: A <em>Date Popup</em> modulnak szüksége van a <a href="@link"><em>jQuery UI</em> modulra</a>, mint a dátumkiválasztás forrása. Azonnal telepíteni kell.

en: Datepicker css
hu: Dátumkiválasztó CSS

en: Choose the css to use for the jQuery UI datepicker.
hu: A <em>jQuery UI</em> dátumkiválasztója által használt CSS megadása.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. You must install the jQuery UI module for this to work. It has its own css file, or there is a Drupal adaptation included in Date Popup that you can use.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> dátumkiválasztója a <em>jQuery UI</em> dátumkiválasztót használja. Ehhez telepíteni kell a <em>jQuery UI</em> modult. Ennek van saját CSS fájlja, illetve van a <em>Date Popup</em> Drupal megvalósításában szereplőnek is, amely használható.</p>

en: Field @label (@field_name)
hu: Mező @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
hu: Nincsenek dátummezők ebben az adatbázisban.

en: The date field which whose type should be changed.
hu: Az a dátummező, melynek típusát meg kell változtatni.

en: The type of date to change the field to.
hu: Az a típus, melyre a dátummező típusát változtatni kell.

en: New type:
hu: Új típus:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
hu: A jelenlegi típus megegyezik a kiválasztott típussal. Nincs mit megváltoztatni.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
hu: @field_name mező @old_type típusról @new_type típusra lett változtatva.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
hu: Megváltoztatja egy dátummező típusát. Nagyon kezdetleges, csak saját felelősségre használható!

en: Date day (one or two digit) with ordinal suffix (st, nd, rd or th)
hu: Dátum nap (egy vagy két szám) sorrendi utótaggal (st, nd, rd or th)

en: Dates to add to the list of repeating dates.
hu: Az ismétlődő dátumok listájához újabb dátumok hozzáadása.

en: Add more exceptions
hu: Kivételek hozzáadása

en: Add more additions
hu: Továbbiak hozzáadása

en: Current additions
hu: Jelenlegi hozzáadott dátumok

en: Also includes !additional_dates.
hu: Beletartozik továbbá !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
hu: Ismétlődés !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
hu: A dátum évtartománynak a következő formában kell szerepelnie: -9:+9, 2005:2010, -9:2010, vagy 2005:+9
