Date (6.x-2.9) - en to eu translation catalogue (235 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: enabled
eu: gaituta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: view
eu: ikusi

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: Import
eu: Inportatu

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Blank
eu: Hutsik

en: Time increment
eu: Denbora gehitu

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Add
eu: Gehitu

en: remove
eu: ezabatu

en: Text
eu: Testua

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Node Title
eu: Nodo izenburua

en: Medium
eu: Ertaina

en: OR
eu: EDO

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Method
eu: Metodoa

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Aljer

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
eu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Mogadishu

en: Now
eu: Orain

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: !time ago
eu: duela !time

en: As Time Ago
eu: Duela

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Close
eu: Itxi

en: Collapsed
eu: Tolestuta

en: Change
eu: Aldatu

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Calendar iCal
eu: iCal Egutegia

en: Clear
eu: Garbitu

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Limit
eu: Muga

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: timezone
eu: ordu-zona

en: Select List
eu: Aukeratu zerrenda

en: Input Type
eu: Sarrera mota

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Default Display
eu: Bistaratze lehenetsia

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Long
eu: Luzea

en: Short
eu: Laburra

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: body
eu: gorputza

en: Date field
eu: Data eremua

en: Url field
eu: Url eremua

en: Location field
eu: Kokaleku eremua

en: Uid field
eu: Uid eremua

en: !type Fields
eu: !type Eremuak

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
eu: Ez dago gertaera taularik datu-base honetan. Inportatzeko aukerak ere ez daude erabilgarri.

en: Delete original event?
eu: Ezabatu gertaera originala?

en: Date API
eu: Data APIa

en: AND
eu: ETA

en: Date formats
eu: Dataren formatuak

en: Formats
eu: Formatuak

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Select
eu: Aukeratu

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: Date API requirements
eu: Data APIaren eskakizunak

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Customize Default Value
eu: Pertsonalizatu Balio lehenetsia

en: Customize Date Parts
eu: Data zatiak pertsonalizatu

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: Date year (four digit)
eu: Urtea (lau digituak)

en: Date year (two digit)
eu: Urtea (bi digituak)

en: Date month (full word)
eu: Hilabetea (hitz osoa)

en: Date month (abbreviated)
eu: Hilabetea (laburtuta)

en: Date month (two digit, zero padded)
eu: Hilabetea (bi digitu, zero betegarria)

en: Date month (one or two digit)
eu: Hilabetea (bat edo bi digitu)

en: Date week (two digit)
eu: Astea (bi digituak)

en: Date day (full word)
eu: Eguna (hitz osoa)

en: Date day (abbreviation)
eu: Eguna (laburdura)

en: Date day (two digit, zero-padded)
eu: Eguna (bi digitu, zero betegarria)

en: Date day (one or two digit)
eu: Eguna (bat edo bi digitu)

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Previous field
eu: Aurreko eremua

en: Next field
eu: Hurrengo eremua

en: Increment
eu: Gehikuntza

en: Decrement
eu: Gutxikuntza

en: Date Popup requirements
eu: Data Popup eskakizunak

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: set the site timezone name
eu: ezarri ordu-zonaren izena

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: The !link may not be correct.
eu: !link ez da zuzena.

en: site timezone name
eu: ordu-zonaren izena

en: Date Timezone
eu: Data ordu-zona

en: Group multiple values
eu: Talde anitz balioak

en: About
eu: (r)i buruz

en: and
eu: eta

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Calendar Popup
eu: Egutegia Popup

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
eu: Urtea %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The month must be a number between 1 and 12.
eu: Hilabetea 1 eta 12 bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The day must be a number between !min and !max.
eu: Eguna %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The hour must be a number between !min and !max.
eu: Ordua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The minute must be a number between !min and !max.
eu: Minutua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The second must be a number between !min and !max.
eu: Segundua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: A valid value is required.
eu: Balizko balioa beharrezkoa.

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
eu: Data (YYYY-MM-DD)

en: Time H:i
eu: Ordua  H:i

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: Add new date field
eu: Gehitu data eremu berria

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Date default
eu: Data lehenetsia

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: User timezone
eu: Erabiltzaile ordu-zona

en: Removed date format %format.
eu: %format data formatua ezabatuta.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
eu: Ziur al zaude %format formatu mota ezabatu nahi duzula?

en: Removed date format type %format.
eu: %format data formatu mota ezabatua.

en: !type date format
eu: !type data formatua

en: Field %field has errors.
eu: %field eremuak erroreak ditu.

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
eu: !day-name Igandea|Astelehena|Asteartea|Asteazkena|Osteguna|Ostirala|Larunbata

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
eu: !day-abbreviation Iga|Astl|Astr|Astz|Ostg|Ost|Lar

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
eu: !day-abbreviation I|A|A|A|O|O|L

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
eu: !datetime Urtea|Hilabetea|Eguna|Astea|Ordua|Minutua|Segundua|Egun osoa|Egun osoa

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
eu: !datetime_plural Urteak|Hilabeteak|Egunak|Asteak|Orduak|Minutuak|Segunduak

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
eu: !date_order Egunero|Lehen|Bigarren|Hirugarren|Laugarre|Bostgarren

en: !date_nav Prev|Next|Today
eu: !date_nav Aur|Hur|Gaur

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
eu: !month-name |Urtarrila|Otsaila|Martxoa|Apirila|Maiatza|Ekaina|Uztaila|Abuztua|Iraila|Urria|Azaroa|Abendua

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
eu: !month-abbreviation |Urt|Ots|Mar|Apr|Mai|Eka|Uzt|Abu|Ira|Urr|Aza|Abe

en: Allow users to configure date formats
eu: Utzi erabiltzaileei data formatuak konfiguratzen

en: Custom formats
eu: Formatu pertsonalizatuak

en: Allow users to configure custom date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu pertsonalizatuak konfiguratzen.

en: Add format
eu: Gehitu formatua

en: Allow users to add additional date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu gehigarriak gehitzen.

en: Delete date format
eu: Ezabatu data formatua

en: Allow users to delete a configured date format.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatua ezabatzen.

en: Delete date format type
eu: Ezabatu data formatu mota

en: Allow users to delete a configured date format type.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu mota ezabatzen.

en: Per-user timezone name.
eu: Ordu-zonaren izena erabiltzaileko.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Display repeat rule
eu: Bistaratu errepikatutako araua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Text Field with Repeat options
eu: Testu eremua errepikatutako aukerekin

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Add format type
eu: Gehitu formatu mota

en: Time with timezone
eu: Ordua ordu-zonarekin

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: remove !view
eu: ezabatu !view

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Add calendar blocks to the current theme
eu: Gehitu egutegi blokea uneko gaira

en: Original Node ID
eu: Nodo ID originala

en: New Node ID
eu: Nodo ID berria

en: !type: %title has been created.
eu: !type: %title sortu da.

en: !type: %title has been updated.
eu: !type: %title eguneratu da.

en: administer date tools
eu: kudeatu data tresnak

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Event import
eu: Gertaera inportatu

en: Remove calendar
eu: Egutegia ezabatu

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Absolute value
eu: Balio absolutua

en: Relative value
eu: Balio erlatiboa

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:
