Devel (6.x-1.21) - en to sk translation catalogue (236 entries)

en: delete
sk: odstrániť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Value
sk: Hodnota

en: Development
sk: Vývoj

en: yes
sk: áno

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: view
sk: zobraziť

en: Date
sk: Dátum

en: None
sk: Žiadne

en: default
sk: predvolené

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: username
sk: používateľ

en: Default
sk: Predvolené

en: Length
sk: Dĺžka

en: Path
sk: Cesta

en: status
sk: stav

en: no
sk: nie

en: Adjust module settings for devel module
sk: Nastavenie modulu devel

en: View a list of currently defined user functions with documentation links
sk: Zobraziť zoznam práve používateľom zadefinovaných funkcií s odkazmi k dokumentácii

en: Re-run hook_install() for a given module
sk: Znova spustiť hook_install() pre daný modul

en: Resets all menu items to their default settings
sk: Znovu nastaviť všetky položky menu na predvolené nastavenie

en: Edit and delete site variables
sk: Úprava a vymazanie premenných stránky.

en: List the contents of $_SESSION
sk: Zoznam obsahu $_SESSION

en: Session ID
sk: ID session

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Count
sk: Počet

en: node
sk: obsah

en: Now
sk: Teraz

en: Other
sk: Ostatné

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: Function
sk: Funkcia

en: create
sk: vytvoriť

en: Database queries
sk: Databázové dotazy

en: Switch
sk: Prepnúť

en: ago
sk: pred

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: update
sk: aktualizácia

en: Query
sk: Dotaz

en: Do it!
sk: Vykonať!

en: missing
sk: chýba

en: Enter username
sk: Vložiť prihlasovacie meno

en: Username not found
sk: Prihlasovacie meno nenájdené

en: administer nodes
sk: administrácia uzlov

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Users deleted.
sk: Používatelia vymazaní.

en: !num_users created.
sk: !num_users vytvorených.

en: %num nodes created.
sk: Počet vytvorených uzlov: %num.

en: %num comments created.
sk: Bolo vytvorených %num komentárov.

en: Deleted taxonomy.
sk: Vymazaná taxonómia.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové slovníky: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové termíny: !terms

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
sk: Tu je význam vašich <code>$_SESSION</code> premenných.

en: Empty cache
sk: Prázdna vyrovnávacia pamäť

en: Rebuild node_comment_statistics table
sk: Prestavať tabuľku node_comment_statistics

en: Empty database queries
sk: Vyprázdniť databázové dotazy

en: function reference
sk: referencia funkcie

en: Reinstall modules
sk: Preinštalovať moduly

en: Reset menus
sk: Znovu nastaviť menu

en: Variable editor
sk: Editor premenných

en: Session viewer
sk: Prehliadač session

en: Switch user
sk: Prepnúť používateľa

en: Dev queries
sk: Dev dotazy

en: Dev items
sk: Dev položky

en: Execute PHP
sk: Spustiť PHP

en: Number of users to display in the list
sk: Počet používateľov zobrazených v zozname

en: Execute functions scheduled for cron runs.
sk: Vykonať funkcie naplánované pri spustení cronu.

en: Execute php
sk: Vykonať PHP

en: This user can switch back.
sk: Tento používateľ sa môže prepnúť späť.

en: <p>The user is being redirected to <a href="@destination">@destination</a>.</p>
sk: <p>Používateľ je presmerovaný na <a href="@destination">@destination</a>.</p>

en: Memory used at %type: %value MB
sk: Pamäť používa %type: %value MB

en: Query log
sk: Log dotazov

en: Collect query info. If disabled, no query log functionality will work.
sk: Zbierať informácie o dotazoch. Pokiaľ je vypnuté, nebude fungovať žiadne logovanie dotazov.

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
sk: Aby ste mohli zapnúť túto súčasť musíte vypnúť php rozšírenie Zend Optimizer. Minimálna vyžadovaná verzia je 3.2.8. staršie verzie Zend Optimizer sú <a href="!url">strašne chybové a spôsobujú chyby segmentácie na vašom Apache serveri</a> ...

en: Collect query info
sk: Zbierať informácie o dotazoch

en: Display query log
sk: Zobraziť log dotazov

en: Sort query log
sk: Zoradiť log dotazov

en: by source
sk: podľa zdroja

en: by duration
sk: podľa trvania

en: Slow query highlighting
sk: Označovať pomalé SQL dotazy

en: Store executed queries
sk: Ukladať vykonané dotazy

en: Store statistics about executed queries. See the devel_x tables. This feature is currently only available for the MySQL database backend.
sk: Ukladať štatistiky o vykonaných dotazoch. Viď tabuľky devel_x. Táto funkcia je aktuálne dostupná len pre MySQL databázu.

en: Sampling interval
sk: Interval vzorkovania

en: Display page timer
sk: Zobraziť časovač stránky

en: Display memory usage
sk: Zobraziť používanie pamäťi.

en: Display redirection page
sk: Zobraziť presmerovanú stránku

en: Error handler
sk: Manažér chýb

en: Standard drupal
sk: Štandardný drupal

en: Backtrace
sk: Spätné sledovanie

en: Log only
sk: Iba log

en: Other (!library)
sk: Iné (!library)

en: SMTP library
sk: SMTP knižnica

en: PHP code to execute
sk: PHP kód na vykonanie

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
sk: Zadajte rovnaký kód. Nepoužívajte  znaky <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
sk: Spustiť

en: Are you sure you want to reset all menu items to their default settings?
sk: Naozaj chcete znovu nastaviť všetky položky menu na predvolené nastavenie?

en: Any custom additions or changes to the menu will be lost.
sk: Všetky používateľské zmeny a doplnky v menu budú stratené.

en: Reset all
sk: Zresetovať všetko

en: Primary links
sk: Primárne odkazy

en: The menu items have been reset to their default settings.
sk: Položky menu boli znovu nastavené na predvolené nastavenie.

en: Reinstall @name module
sk: Preinštalovanie modulu @name

en: Warning - will delete your module tables and variables.
sk: Upozornenie - budú vymazané vaše tabuľky a premenné.

en: Reinstalled the %name module.
sk: Bol znova nainštalovaný modul %name.

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Saved new value for %name
sk: Uložiť novú hodnotu pre %name

en: Session name
sk: Názov session

en:  Page execution time was %time ms.
sk:  Stránka bola vytvorená za %time ms.

en: Mail sent:<br />Key: %mailkey<br />To: %to<br />From: %from<br />Subject: %subject<br />Body: %body<br /><br />Additional headers: !header
sk: Správa bola odoslaná:<br />Kľúč: %mailkey<br />Komu: %to<br />Od: %from<br />Predmet: %subject<br />Telo správy: %body<br /><br />Ďalšie hlavičky: !header

en: Total (ms)
sk: Celkovo (ms)

en: Average (ms)
sk: Priemerne (ms)

en: Delete collected query statistics
sk: Vymazať štatistiku požiadaviek

en: Stored query statistics deleted.
sk: Uložené štatistiky dotazov odstránené.

en: one variable deleted | @count variables deleted
sk[0]: @count premenná vymazaná
sk[1]: @count premenné vymazané
sk[2]: @count premenných vymazaných

en: access devel information
sk: prístup k devel informáciám

en: execute php code
sk: spustiť php kód

en: switch users
sk: prepnúť používateľov

en: Generate users
sk: Generovať používateľov

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
sk: Generovať zadaný počet používateľov. Voliteľné - vymaže jestvujúcich používateľov.

en: Generate content
sk: Generovať obsah

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
sk: Generovať zadané počty uzlov a komentárov. Prípadne odstrániť aktuálne položky.

en: Generate categories
sk: Vytvorenie kategórií

en: Generate a given number of vocabularies and terms. Optionally delete current categories.
sk: Vytvorí zadaný počet slovníkov a termínov. Prípadne odstráni existujúce kategórie.

en: How many users would you like to generate?
sk: Koľko používateľov chcete vytvoriť?

en: Delete all users but user 1 before generating new users.
sk: Pred generovaním nových používateľov vymazať všetkých súčasných používateľov okrem používateľa 1.

en: . <strong>Warning</strong>. This type contains CCK fields which won't be populated. See !url
sk: . <strong>Upozornenie</strong>. Tento typ obsahuje CCK polia, ktoré nemôžu byť obsadené. Viď !url

en: this CCK issue.
sk: toto vydanie CCK.

en: Which node types do you want to create?
sk: Aký typ uzla chcete vytvoriť?

en: <strong>Delete existing content</strong> before generating new content.
sk: Pred generovaním nového obsahu <strong>vymažte existujúci obsah</strong>.

en: How many nodes would you like to generate?
sk: Koľko uzlov chcete vytvoriť?

en: How many comments would you like to generate?
sk: Koľko komentárov chcete vytvoriť?

en: Max word length of titles
sk: Maximálna dĺžka slova v titulkoch

en: How many vocabularies would you like to generate?
sk: Koľko slovníkov chcete vytvoriť?

en: How many terms would you like to generate?
sk: Koľko termínov chcete vytvoriť?

en: Max word length of term/vocab names
sk: Maximálna dĺžka názvu výrazu/slovníka

en: Delete existing terms and vocabularies before generating new content.
sk: Pred generovaním nového obsahu odstrániť existujúce výrazy a slovníky.

en: Development helper for node_access table
sk: Vývojový pomocník pre tabuľku node_access

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
sk: Tento modul pomáha pri vývoji stránky. Najmä, keď sa používa modul na kontrolu prístupu na obmedzenie prístupu k určitým alebo všetkým uzlom, tento modul poskytuje odozvu zobrazením tabulky node_access v databáze.

en: node_access summary
sk: node_access zhrnutie

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
sk: Prístup k všetkým uzlom povolený (všetci používatelia)

en: realm
sk: oblasť

en: Legacy Nodes
sk: Dedičné uzly

en: All Nodes Represented
sk: Znázorňovať všetky uzly

en: All nodes are represented in the node_access table.
sk: Všetky uzly sú znázornené v tabuľke node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
sk: Prístup ku všetkým uzlom povolený (Niektorí používatelia)

en: Access Granted to Some Nodes
sk: Prístup do niektorých uzlov povolený

en: public nodes
sk: verejné uzly

en: Public Nodes
sk: Verejné uzly

en: Summary by Realm
sk: Zhrnutie podľa oblasti

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
sk: Nasledujúce oblasti poskytujú obmedzený prístup k určitým uzlom.

en: private nodes
sk: súkromný obsah

en: Protected Nodes
sk: Chránený obsah

en: Devel Node Access
sk: Devel prístup k uzlom

en: explained
sk: vysvetlený

en: ok
sk: OK

en: ignored
sk: ignorované

en: empty
sk: prázdne

en: as author of the node.
sk: ako autor uzla

en: node_access entries for nodes shown on this page
sk: node_access prístupy pre uzly zobrazené na tejto stránke

en: Access permissions by user
sk: Prístupové práva pre používateľa

en: Node Access: realm
sk: Prístup k uzlom: oblasti

en: Node Access Realm
sk: Oblasti prístupu k uzlom

en: Node Access: Realm
sk: Prístup k uzlom: oblasti

en: Disabled query logging since devel module is disabled.
sk: Pokiaľ je vypnutý modul devel, je vypnuté zaznamenávanie dotazov.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
sk: Rôzne bloky, stránky a funkcie pre vývojárov.

en: Generator
sk: Generátor

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
sk: Generovať fiktívnych používateľov, uzly a taxonomické termíny.

en: APC is not enabled. It is <strong>not</strong> safe to enable summary logging to the database on live sites.
sk: APC nie je zapnuté. <strong>Nie je</strong> bezlečné zapínať záznam do databázy na produkčných stránkach.

en: Logging mode
sk: Režim záznamu

en: Detailed logging
sk: Podrobný záznam

en: Log memory usage and page generation times for every page. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for large sites, as it can degrade performance severly. It is intended for use by developers, or on a test copy of the site.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania každej stránky. Tento režim záznamu <strong>nie je vhodný</strong> pre veľké stránky, pretože môže mať veľký vplyv na výkon. Je určený pre vývojárov na vývojovom serveri.

en: Summary logging (DB)
sk: Záznam súhrnu do databázy

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to the database. This logging mode is <strong>not</strong> suitable for most live sites.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania stránky a využitie pamäte do databázy. Tento režim záznamu <strong>nie je vhodný</strong> pre väčšinu produčných stránok.

en: Summary logging (APC)
sk: Záznam súhrnu (APC)

en: Log summary data, such as average and maximum page generation times and memory usage to APC, if installed. The summary will be stored in APC memory, and hence there is no load on the database. This logging to APC is suitable for most live sites, unless the number of unique page accesses is excessively high.
sk: Zaznamenávať súhrnné údaje ako priemerné a maximálne trvanie generovania stránky a využitie pamäte do APC, ak je nainštalované. Súhrn sa uloží v pamäti APC a teda väbec nezaťažuje databázu. Záznam do APC je vhodný pre väčšinu produkčných stránok, kde nie je počet jedinečných prístupov k stránkam príliš vysoký.

en: Database Query timing and count
sk: Časovanie a počet požiadaviek do databázy

en: Accesses threshold
sk: Hraničná hodnota počtu prístupov

en: When displaying the summary report and using APC, only pages with the number of accesses larger than the specified threshold will be shown. Also, when cron runs, pages with that number of accesses or less will be removed, so as not to overflow APC's shared memory. This is useful on a live site with a high volume of hits. On a development site, you probably want this set to 0, so you can see all pages.
sk: Keď sa zobrazuje súhrnná správa a používa APC, zobrazia sa iba stránky s počtom prístupov vyšším ako určená hraničná hodnota. Tiež keď beží cron, stránky s týmto alebo menším počtom prístupov budú dostránené aby sa nepreplnila zdieľaná pamäť APC. To je užitočné na vyťažených stránkach s veľkým počtom prístupov. Na stránke, kde robíte vývoj by ste túto hodnotu mali nastaviť na 0, aby ste videli všetky stránky.

en: # accesses
sk: Počet prístupov

en: Max Memory (MB)
sk: Pamäť v MB (max.)

en: Avg Memory (MB)
sk: Pamäť v MB (priem.)

en: Milliseconds (Max)
sk: Milisekúnd (max.)

en: Milliseconds (Avg)
sk: Milisekúnd (priem.)

en: Query Millisecs (Max)
sk: Trvanie požiadaviek v ms (max.)

en: Query Millisecs (Avg)
sk: Trvanie požiadaviek v ms (priem.)

en: Query Count (Max)
sk: Počet požiadaviek (max.)

en: Query Count (Avg)
sk: Počet požiadaviek (priem.)

en: No statistics available yet.
sk: Zatiaľ nie je dostupná žiadna štatistika.

en: Showing !shown paths with more than !threshold accesses, out of !total total paths.
sk: Zobrazuje sa !shown ciest s viac ako !threshold prístupmi z celkového počtu !total ciest.

en: 1 node created. | @count nodes created
sk[0]: Vytvorený @count obsah.
sk[1]: Vytvorené @count obsahy.
sk[2]: Vytvorených @count obsahov.

en: Invalid file path
sk: Nesprávna cesta k súboru

en: Caution: this user will be unable switch back.
sk: Varovanie: tento používateľ sa nebude môcť prepnúť späť.

en: Store statistics about executed queries. See the devel_x tables.
sk: Uchovávať štatistiky o vykonaných dotazoch. Pozri tabuľku devel_x.

en: Reinstall
sk: Preinštalácia

en: Uninstalled and installed the %name module.
sk: Odinštalovaný a nainštalovaný modul %name.

en: Saved new value for %name.
sk: Bola uložená nová hodnota pre %name.

en: Display of !type !obj
sk: Zobrazenie !type !obj

en: {empty}
sk: {prázdne}

en: %message in %file on line %line.
sk: %message v súbore %file na riadku %line.

en: Mail sent:<br />Id: %mail_id<br />To: %to<br />From: %from<br />Language: %lang<br />Subject: %subject<br />Body: %body<br /><br />Additional headers: <br />!header
sk: E-mail odoslaný:<br />Id: %mail_id<br />Komu: %to<br />OD: %from<br />Jazyk: %lang<br />Predmet: %subject<br />Telo: %body<br /><br />Dodatočné hlavičky: <br />!header

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
sk[0]: @count premenná vymazaná.
sk[1]: @count premenné vymazané.
sk[2]: @count  premenných vymazaných.

en: 1 character | @count characters
sk[0]: @count znak
sk[1]: @count znaky
sk[2]: @count znakov

en: 1 element | @count elements
sk[0]: @count časť
sk[1]: @count časti
sk[2]: @count častí

en: display source code
sk: zobraziť zdrojový kód

en: Function reference
sk: Referencia funkcie

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
sk: Zobraziť zoznam definovaných používateľských funkcií s odkazmi na dokumentáciu.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
sk: Spustiť hook_uninstall() a potom hook_install() pre daný modul.

en: Display the PHP code of any file in your Drupal installation
sk: Zobraziť PHP kód akéhokoľvek súboru vo vašej inštalácii Drupalu

en: Edit and delete site variables.
sk: Upraviť a vymazať premenné na stránke.

en: View your server's PHP configuration
sk: Zobraziť PHP nastavenia vášho servera.

en: Theme registry
sk: Register tém

en: List the contents of $_SESSION.
sk: Zoznam obsahu premennej $_SESSION.

en: Devel settings
sk: Nastavenia Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
sk: Pred vytvorením nových používateľov vymazať všetkých starých (okrem používateľa ID 1).

en: <strong>Delete all content</strong> in these node types before generating new content.
sk: <strong>Odstrániť všetok obsah</strong>v týchto typoch uzlov pred generovaním nového obsahu.

en: You must also enable comments for the node types you are generating.
sk: Musíte tiež povoliť komentáre v typoch uzlov, ktoré generujete.

en: Requires upload.module
sk: Vyžaduje modul upload.

en: Requires taxonomy.module
sk: Vyžaduje modul taxonomy.

en: Add taxonomy terms to each node.
sk: Pridať taxonomické termíny pre každý uzol.

en: Requires path.module
sk: Vyžaduje modul path.

en: Add an url alias for each node.
sk: Pridať URL alias pre každý uzol.

en: Generate items
sk: Vytvoriť položky

en: Populate your database with dummy items.
sk: Vyplniť vašu databázu fiktívnymi položkami.

en: Node_access summary
sk: Node_access zhrnutie

en: Development links.
sk: Vývojárske odkazy.

en: Log database query timing and query count for each page. This is useful to know if the bottleneck is in excessive database query counts, or the time required to execute those queries is high. Enabling this will incurr some memory overhead as query times and the actual query strings are cached in memory as arrays for each page, hence skewing the overall page memory reported. Please note that this settings is enabled or disabled in the settings of the devel module.
sk: Zaznamenávať trvanie a počet databázových požiadaviek pre každú stránku. To je užitočné v prípade nadmerného množstva alebo trvania požiadaviek. Zapnutím tejto voľby zvýšite spotrebu pamäte, pretože trvania požiadaviek a samotné reťazce požiadaviek sa ukladajú v pamäti ako polia pre každú stránku, čo skreslí  celkové oznamované množstvo pamäte. Pamätajte prosím, že toto nastavenie sa vypína alebo zapína v nastaveniach modulu devel.
