Display Suite profile (6.x-1.0) - en to jv translation catalogue (557 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Next
jv: Sakterusé

en: user
jv: panganggo

en: Show on every page except the listed pages.
jv: Tudhuhna saben kaca kejaba nang daftar halaman iki.

en: Show on only the listed pages.
jv: Tudhuhna kudu nang daftar kaca-kaca iki.

en: Pages
jv: Kaca

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: delete
jv: busak

en: Administer
jv: Kelola

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Panganggo

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Groups
jv: Grup

en: Group
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepake

en: Enable
jv: Diuripna

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Comments
jv: Komèntar

en: More
jv: Lengkapé

en: Action
jv: Aksi

en: error
jv: salah

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontén

en: Categories
jv: Kategori

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Balékna

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: default
jv: gawan

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibalékna.

en: Test
jv: Ujian

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Block settings
jv: Setelan blok

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen

en: Variable
jv: Variabel

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: Hierarchy
jv: Hirarki

en: Related terms
jv: Tetembungan gegayutan

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Parent
jv: Induk

en: Depth
jv: Jerone

en: none
jv: ora ana

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: PAsokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: settings
jv: setelan

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Pratinjau

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Clean up
jv: Resiki

en: Icon
jv: Ikon

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Access
jv: Akses

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: The configuration options have been reset to their default values.
jv: Opsi konfigurasi wis dibalekna nang nilai asline.

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Display
jv: Layar

en: Node type
jv: Tipe node

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: search
jv: goléki

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: never
jv: ora tau

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: Keywords
jv: tembung kunci

en: Statistics
jv: Statistik

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Upload
jv: Unggah

en: Picture
jv: Gambar

en: type
jv: tipe

en: Mail
jv: Surat

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: Find content
jv: Temokaké kontén

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontén

en: action
jv: aksi

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: no
jv: ora

en: Sent email to %recipient
jv: Kirimana email marang %recipient

en: Unable to send email to %recipient
jv: Ora bisa ngirim email marang %recipient

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Create
jv: Gawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Include
jv: Klebu

en: Exclude
jv: Kejaba

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Add child page
jv: Tambah kaca anakan

en: Printer-friendly version
jv: Versi cetakan suméh

en: Update options
jv: Opsi paling anyar

en: All
jv: Kabèh

en: Access log
jv: Log akses

en: Active
jv: Aktif

en: Year
jv: Tahun

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Add content
jv: Nambah kontén

en: Page title
jv: Judhul kaca

en: Block
jv: Blok

en: Override title
jv: Tumpuki judhul

en: CSS class
jv: Klas CSS

en: Display links
jv: Tudhuhna pranala

en: View type
jv: Tipe View

en: Page
jv: Kaca

en: Pager ID
jv: ID Pager

en: Bottom
jv: Ngisor

en: 1 hour | @count hours
jv[0]: Sejam
jv[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
jv[0]: Sedina
jv[1]: @count dina

en: Taxonomy terms
jv: Tetembungan taksonomi

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Good
jv: Apik

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: Left sidebar
jv: Sidebar kiwa

en: Right sidebar
jv: Sidebar tengen

en: Recipients
jv: Penerima

en: You must enter a valid e-mail address.
jv: Sampéyan kudu nglebokna alamat e-mail sing bener.

en: Aggregator category
jv: Kategori agregator

en: Aggregator feed
jv: Pasokan agregator

en: Aggregator item
jv: Item agregator

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Paraga

en: Comment
jv: Komèntar

en: Comment ID
jv: ID Komèntar

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Ditampilna

en: Input format
jv: Format inputan

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosikna nang kaca ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Log message
jv: Pesen log

en: Poll choices
jv: Pilihané poling

en: Session ID
jv: ID sesi

en: File ID
jv: ID berkas

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: Vocabulary ID
jv: ID vokabulari

en: Vocabulary name
jv: Jeneng vokabulari

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Term name
jv: Jeneng term

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Last login
jv: Login terakhir

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Global settings
jv: Sétingan global

en: Fields
jv: Field

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Contains
jv: Ngandhut

en: Does not contain
jv: Ora ngandhut

en: Is less than
jv: Kurang saka

en: Is less than or equal to
jv: Kurang saka utawa pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih saka utawa padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih saka

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Overridden
jv: Ditumpuk

en: Items
jv: Item

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Advanced
jv: Mahir

en: Sort order
jv: Prentah urutan

en: Up
jv: Munggah

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Sortable
jv: Bisa diurutake

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Caching
jv: Tembolok

en: Month
jv: Wulan

en: Unlimited
jv: Ora ana batesé

en: Current
jv: Saiki

en: Code
jv: Kode

en: Recipient
jv: Penerima

en: security
jv: keamanan

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Egypt
jv: Mesir

en: Israel
jv: Israél

en: New Zealand
jv: Selandia Baru

en: Cuba
jv: Kuba

en: Brazil
jv: Brasil

en: Japan
jv: Jepang

en: Poland
jv: Polandia

en: Portugal
jv: Portugis

en: Singapore
jv: Singapura

en: Turkey
jv: Turki

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Other
jv: Liyane

en: Basic
jv: Dasar

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: List type
jv: Daftar tipe

en: Role
jv: Paraga

en: Select all
jv: Pilih kabeh

en: String
jv: Tembung

en: Case
jv: Kasus

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Exists
jv: Ana

en: Both
jv: Karone

en: Text processing
jv: Lagi mproses téks

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Rows
jv: Baris

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Argument
jv: Argumen

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: <All>
jv: <Kabeh>

en: access all views
jv: akses kabeh View

en: Down
jv: Mudhun

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Profile
jv: Profil

en: Term description
jv: Katrangan tetembungan

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Operation
jv: Operasi

en: reply
jv: mbalesi

en: Function
jv: Fungsi

en: Germany
jv: Jerman

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: American Samoa
jv: Samoa Amerika

en: Bosnia and Herzegovina
jv: Bosnia Herzegovina

en: Brunei
jv: Brunei Darussalam

en: Cameroon
jv: Kamerun

en: Czech Republic
jv: Republik Ceko

en: Dominica
jv: Dominika

en: Dominican Republic
jv: Republik Dominika

en: East Timor
jv: Timor Leste

en: Ecuador
jv: Ekuador

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Guatemala
jv: Guatémala

en: Iceland
jv: Islandia

en: Ireland
jv: Irlandia

en: Kenya
jv: Kénya

en: Liberia
jv: Libéria

en: Madagascar
jv: Madagaskar

en: Maldives
jv: Maladewa

en: Mexico
jv: Méksiko

en: Netherlands
jv: Belanda

en: New Caledonia
jv: Kaledonia Baru

en: North Korea
jv: Korea Utara

en: Norway
jv: Norwegia

en: Philippines
jv: Filipina

en: Slovakia
jv: Slowakia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Turkmenistan
jv: Turkménistan

en: Ukraine
jv: Ukraina

en: United Kingdom
jv: Inggris

en: United States
jv: Amerika Serikat

en: Uzbekistan
jv: Uzbékistan

en: Venezuela
jv: Vénézuéla

en: Wallis and Futuna
jv: Wallis lan Futuna

en: Yemen
jv: Yaman

en: Zimbabwe
jv: Zimbabwé

en: Size of textfield
jv: Ukuran field téks

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Leave blank for %anonymous.
jv: Kosongna waé kanggo @anonymous.

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Key
jv: Kunci

en: English
jv: Basa Inggris

en: Spanish
jv: Basa Spanyol

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: published
jv: ditampilna

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Search results
jv: Kasilé golékan

en: Your search yielded no results
jv: Panggolékan Sampéyan ora ana kasilé

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediakna

en: Add file
jv: Nambah file

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Configure block
jv: Konfigurasi Blok

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Text field
jv: Field téks

en: Revert
jv: Balékna

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih saka

en: Less than
jv: Kurang saka

en: Log out
jv: Metu log

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Enabled filters
jv: Saringan sing urip

en: Poll settings
jv: Ngatur poling

en: Parent term
jv: Induk tetembungan

en: revert
jv: balékna

en: Your settings have been saved.
jv: Sétinganmu uwis disimpen.

en: Testing
jv: Ujian

en: %type settings
jv: sétingan %type

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Color scheme
jv: Warna skema

en: Unformatted
jv: Tanpa formatan

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: <Hidden>
jv: <Umpetna>

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Comment settings
jv: Pangaturan komèntar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Contact settings
jv: Ngatur kontak

en: Processing
jv: Lagi proses

en: disable
jv: mati

en: File upload error. Could not move uploaded file.
jv: Ngunggah file gagal. Ora bisa mindhahaké berkas.

en: Default value
jv: Nilai gawan

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketikna tetembungan sing arep digoléki.

en: Croatia
jv: Kroasia

en: Macedonia
jv: Makédonia

en: Blocks
jv: Blok

en: Menus
jv: Menu

en: Above
jv: Ndhuwur

en: Number of values
jv: Jumlahé nilai

en: @min and @max
jv: @min lan @max

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Trimmed
jv: Dipangkas

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
jv: Yén Sampéyan nduwéni sembarang kontén nang njeroné field iki, iku kabèh bisa ilang. Aksi iki ora bisa dibalekaké.

en: Save field settings
jv: Simpen setingan field

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Decimal
jv: Desimal

en: Float
jv: Pecahan

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
jv: Karakter panganggo arep dilebokna kangga nandhani titik desimal nang form.

en: Defines numeric field types.
jv: Nggawé tipe field angka.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
jv: Kanggo piranti 'cekboks on/off tunggal', gawé kna biji 'off' dhisik, terus biji 'on' nang seksi <strong>Biji sing diidinaké</strong>. Kanggo cathetan cekboks arep dijenengi nganggo jeneng biji 'on'.

en: Check boxes/radio buttons
jv: Cekboks/tombol radio

en: Single on/off checkbox
jv: Kotak cénthang on/off tunggal

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
jv: Pilihana, piranti cekboks lan tombol radio kanggo field teks lan angka.

en: Text area (multiple rows)
jv: Kotak téks (barisé akéh)

en: Defines simple text field types.
jv: Nggawé tipe field teks ringkes.

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: 1 comment | @count comments
jv[0]: 1 komèntar
jv[1]: @count komèntar

en: file system
jv: sistim berkas

en: <None>
jv: <Kosong>

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: Loading
jv: Ngemot

en: The directory %directory does not exist.
jv: Direktori %directory ora ana.

en: Defines a file field type.
jv: Definisikan berkas tipe field.

en: Add role
jv: Tambahna paraga

en: Aggregator
jv: Pengepul

en: Context
jv: Konték

en: Book navigation
jv: Navigasi buku

en: Sort
jv: Urutna

en: Taxonomy vocabulary
jv: Taksonomi vokabulari

en: 1 year | @count years
jv[0]: 1 tahun
jv[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
jv[0]: 1 minggu
jv[1]: @count minggu

en: 1 min | @count min
jv[0]: 1 mnt
jv[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
jv[0]: 1 dtk
jv[1]: @count dtk

en: Palestinian Territory
jv: Palestina

en: Vatican
jv: Vatikan

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Print
jv: Cétak

en: Locked
jv: Dikunci

en: Account
jv: Akun

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wanda

en: Containing none of the words
jv: Ora ana isiné tetembungan

en: Only of the type(s)
jv: Namung jinising

en: Color set
jv: Daftar warna

en: Reports
jv: Laporan

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
jv: URL marang saben panganggo kudu dialihaké. Bisa arupa URL njero kaya node/1234 utawa URL njaba kayata http://drupal.org.

en: Display a message to the user
jv: Tudhuhna pesen marang panganggo

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
jv: Pitudhuh kanggo panganggo ditampilaké nang ngisor field nang form suntingan. <br />Kode HTML sing diidinaké: @tags

en: User account
jv: Akun panganggo

en: File download
jv: Ngundhuh berkas

en: %name: illegal value.
jv: %name: biji larangan.

en: Password field is required.
jv: Field sandhi kudu diisi.

en: Confirm password
jv: Ketik ulang sandhiné

en: Ivory Coast
jv: Pantai Gading

en: Montenegro
jv: Monténégro

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
jv: Namung berkas sing nganggo éksténsi iki sing diidinaké: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi maksimum ukuran berkas %maximize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
jv: Ukuran berkas %filesize ngluwihi disk quota %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
jv: Gambar iki uwis diubah marang ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki kegedhén ukurané; ukuran maksimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
jv: Gambar iki keciliken ukurané; ukuran minimum sing diidinaké yaiku %dimensions piksél.

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: Default image
jv: Gambar gawan

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
jv: Teks iki digunakaké dening tukang maca layar, mesin penggolékan, utawa nalika gambar ora bisa diamot.

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: You do not have any administrative items.
jv: Sampéyan ora nduwéni sembarang item administrasi.

en: The file could not be uploaded.
jv: Berkas ora bisa diunggah.

en: Trigger
jv: Pemicu

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
jv: %name: field iki ora bisa nampung luwih saka @count biji.

en: No fields available.
jv: Ora ana field sing cumawis.

en: Broken/missing handler
jv: Handler rusak/ilang

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: Feed ID
jv: ID Feed

en: The title of the comment.
jv: Judhul komèntar.

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: The title of the node.
jv: Judhul node.

en: The date the node was posted.
jv: Tanggal node nalika dikirim.

en: In the form of CCYYMMDD.
jv: Nang format CCYYMMDD.

en: In the form of YYYYMM.
jv: Nang format YYYYMM.

en: In the form of YYYY.
jv: Nang format YYYY.

en: In the form of MM (01 - 12).
jv: Nang format (01 - 12).

en: In the form of DD (01 - 31).
jv: Nang format (01 - 31).

en: Poll
jv: Poling

en: Views today
jv: Tampilan dina iki

en: contact
jv: kontak

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
jv: Nggoléki kanggo rong tetembungan sing béda nganggo huruf gédhé <strong>OR</strong>. Contoné, <strong>kucing OR segawon</strong>.

en: Display even if view has no result
jv: Tudhuhna saknajan ora ana hasilé

en: Title: @title
jv: Judhul: @title

en: @current of @max
jv: @current saka @max

en: Contact form
jv: Formulir kontak

en: Blue Lagoon (default)
jv: Blue Lagoon (gawan)

en: Number of items to index per cron run
jv: Jumlah item kanggo pangindekan per njalanaké cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
jv: Jumlah item indeks maksimum nang saben kesuksesan <a href="@cron">pegawé yan ngrumati cron</a>. Yén perlu, kurangi jumlah item kanggo njaga suwene wektu lan kaluputan memori nalika proses ngindeks.

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Translation settings
jv: Setélan terjemahan

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
jv: Judhul iki dienggo tool tip nalika panganggo nggésér mouse nang ndhuwuré gambar.

en: Progress indicator
jv: Panandha kemajuan

en: Bar with progress meter
jv: Gambar karo meteran kemajuan

en: The file upload failed. %upload
jv: Gagal ngunggah berkas. %upload

en: URL to file
jv: URL marang berkas

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
jv: Kedadéyan kaluputan sing ora bisa dibalékaké. Berkas sing diunggah kétoké ngluwihi wates maksimum ukuran (@size) sing didukung server.

en: Starting upload...
jv: Mulai ngunggah ...

en: Uploading... (@current of @total)
jv: Lagi ngunggah... (@current saka @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas, nanging ora nduwé pustaka sing dibutuhaké. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> (yén mampu) utawa masang <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC RFC1867. Nanging namung ndukung sakunggahan berkas sakwektune. Iki dianjurna kanggo masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> yén mungkinaké.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
jv: Server Sampéyan ora nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas. Progress unggahan berkas mbutuhaké PHP nganggo mod_php dudu nganggo FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
jv: Server Sampéyan nduwéni kemampuan kanggo nampilaké progress unggahan berkas nganggo APC, nanging durung diuripna. Tambahana <code>apc.rfc1867 = 1</code> marang berkas konfigurasi php.ini. Pilihan liyané, dianjurna masang <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">pustaka PECL uploadprogress</a> sing ndukung luwih saka siji unggahan simultan.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
jv: Nguripna (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
jv: Nguripna (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">Pustaka PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
jv: Kemajuan unggahan

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
jv: Nambah, Nyunting lan mbuwangi kaca-kaca sistim sing numpuk lan uga kaca-kaca gawéyan panganggo saka sistim.

en: Region settings
jv: Ngatur region

en: manage fields
jv: Natani field

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)

en: - Select a field type -
jv: - Milih tipe field -

en: - Select a widget -
jv: - Milih widget -

en: Type of data to store.
jv: Tipe data kanggo nyimpen.

en: Form element to edit the data.
jv: Elemen form kanggo nyunting data.

en: - Select an existing field -
jv: - Milih field sing uwis ana -

en: Field to share
jv: Field kanggo dibagi

en: Add new field: you need to provide a label.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add new field: you need to provide a field name.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu ngiséni jeneng field.

en: Add new field: you need to select a field type.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih tipe field.

en: Add new field: you need to select a widget.
jv: Tambah field anyar: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add new field: invalid widget.
jv: Tambah field anyar: widget ora cocog.

en: Add existing field: you need to provide a label.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu ngiséni judhul.

en: Add existing field: you need to select a field.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih field.

en: Add existing field: you need to select a widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: Sampéyan kudu milih widget.

en: Add existing field: invalid widget.
jv: Tambah field sing uwis ana: widget ora cocog.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
jv: Field %field iki dikunci lan ora bisa di sunting.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
jv: Jumlah maksimum biji panganggo sing bisa ngisi field iki.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
jv: 'Ora ana wates' arep nampilaké tombol 'Tambah manéh', mulané pangganggo bisa nambahi biji sakarepé dhéwé.

en: %name must be an integer.
jv: %name kudu wilangan bulat.

en: %name must be a positive integer.
jv: %name must be a positive integer.udu wilangan bulat positif.

en: %name must be a number.
jv: %name kudu diisi angka.

en: <No value>
jv: <Ora ana biji>

en: Only numbers are allowed in %field.
jv: Namung angka sing oléh diisékna nang field %field.

en: Hello <strong>@username</strong>
jv: Sugeng rawuh <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
jv: Tudhuhna sidhatané

en: @argument title
jv: judhul @argument

en: @argument input
jv: input @argument

en: Full comment
jv: Komèntar sawutuhé
