Display Suite profile (6.x-1.1) - en to my translation catalogue (308 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Images
my: ဓာတ်ပုံများ

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: select
my: ရွေးပါ

en: Show on every page except the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ကျန်တဲ့စာမျက်နှာအားလုံးပြပါ

en: Show on only the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာပြပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Administer
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Age
my: အသက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: more
my: ပို၍

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: File
my: ဖိုင်

en: File path
my: ဖိုင် ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: register
my: မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Login
my: ဝင်ရောက်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: User contact form
my: အသုံးပြုသူအားဆက်သွယ်ရေးပုံစံ

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: hidden
my: ဖုံးကွယ်ထားသည်

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Find content
my: အကြောင်းအရာ သတင်းအချက်အလက်များ ရှာဖွေရန်

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: no
my: မဟုတ်/မလုပ်

en: Year
my: နှစ်

en: Add content
my: အကြောင်းအရာ ထည့်ရန်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Good
my: ကောင်းသည်

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Inline
my: တပြေးတည်း

en: Recipients
my: လက်ခံရရှိမည့်သူများ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: E-mail address
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Average
my: ပျမ်းမျှ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Month
my: လ

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Israel
my: အစ္စရေး

en: Iran
my: အီရန်

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်

en: Cuba
my: ကျူးဘား

en: Brazil
my: ဘရာဇီး

en: Chile
my: ချီလီ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေး

en: Poland
my: ပိုလန်

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: The name of the category.
my: အမျိုးအစား အမည်

en: The id number of the category.
my: အမျိုးအစား အမှတ်

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Other
my: အခြား

en: Appearance
my: အသွင်အပြင်

en: Select all
my: အားလုံးရွေးရန်

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: Exists
my: ရှိပြီးသား

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: IP Address
my: အင်တာနက် ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: Do not display
my: မပြသပါနှင့်

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Full
my: အပြည့်အစုံ

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: minute
my: မိနစ်

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: Spanish
my: စပိန်

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Display all menu items
my: menu အချက်အလက်အားလုံးပြပါ

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: User's name
my: အသုံးပြုသူ၏နာမည်

en: User's email address
my: အသုံးပြုသူ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: First
my: ပထမ

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: day
my: နေ့

en: year
my: နှစ်

en: hour
my: နာရီ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Equal to
my: တန်ဖိုးတူညီ

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: Info
my: အချက်အလက်

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Convert
my: ပြောင်းရန်

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: Basic information
my: အခြေခံသတင်းအချက်အလက်

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Comment title
my: အကြံပြုချက်/ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Copy
my: ကူးရန်

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Above
my: အပေါ်

en: Third
my: တတိယ

en: Fourth
my: စတုတ္ထ

en: Fifth
my: ပဥ္စစမ

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Read/Write
my: ဖတ်/ရေး

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Sixth
my: ဆဌမ

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: %keys (@type).
my: %keys (@type)

en: Finish
my: ပြီးပြီ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Reports
my: အစီရင်ခံစာများ

en: Delete view
my: မြင်ကွင်းပြင်ရန်

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Password field is required.
my: စကားဝှက်ဖြည့်ရန် လိုပါသည်

en: Confirm password
my: အထက်ပါ စကားဝှက်ကို ထပ်မံထည့်သွင်း အတည်ပြုပါ။

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: Page elements
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ထားသည့် အစိတ်အပိုင်းများ

en: Search type
my: ရှာဖွေရေးစံနစ်အမျိုးအစား

en: User: ID
my: အသုံးပြုသူ - မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Dashboard
my: အလုပ်စားပွဲ

en: Comment title. WARNING - raw user input
my: အကြံပြုချက်/ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်၊ သတိပေးချက် - အသုံးပြုသူမှ ရေးသွင်းထားသည့် မူကြမ်း

en: Comment body
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ်

en: Comment body. WARNING - raw user input
my: ထင်မြင်ချက်စာကိုယ် - သတိပေးချက် - အသုံးပြုသူမှ ရေးသွင်းထားသည့် မူကြမ်း

en: Comment author's user id
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Comment author's user name
my: ထင်မြင်ချက်ရေးသူ၏နာမည်

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
my: မှတ်ချက်ပြုသူ၏ အသုံးပြုသူအမည်၊ သတိပေးချက် - အသုံးပြုသူမှ ရေးသွင်းထားသည့် မူကြမ်း

en: Comment author's home page.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အင်တာနက်လိပ်စာ

en: Comment author's e-mail.
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
my: မှတ်ချက်ပြုသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ၊ သတိပေးချက် - အသုံးပြုသူမှ ရေးသွင်းထားသည့် မူကြမ်း

en: Comment creation year (four digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းလေးလုံး)

en: Comment creation year (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်ခုနှစ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation month (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation month (abbreviated)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (အတိုကောက်)

en: Comment creation month (one or two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် လ (ဂဏာန်းတစ်လုံး သို့မဟုတ် နှစ်လုံး)

en: Comment creation week (two digit)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည် အပတ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: Comment creation date (day of month)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့် ရက် (လတစ်ခု၏ နေ့ရက်)

en: Comment creation day (full word)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: Comment creation day (abbreviation)
my: မှတ်ချက်ပြုရေးသားသည့်နေ့စွဲ (အတိုကောက်)

en: Node language
my: Node ၏ ဘာသာစကား

en: Convert view
my: မြင်ကွင်းပြောင်းရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Audio format
my: အသံဖိုင်အမျုိးအစား

en: Greater than or equal to
my: တန်ဖိုးကြီး (သို့) တူညီ

en: Unable to create
my: ဖန်တီးတည်ဆောက်၍ မရပါ။

en: Name is required.
my: နာမည်တခုခုရေးဖို့လိုအပ်ပါတယ်

en: Hello <strong>@username</strong>
my: မင်္ဂလာပါ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
my: Shortcut များကြည့်ရန်

en: A better Toolbar.
my: ပိုမိုကောင်းမွန်သောToolbar တစ်ခု

en: Administration views
my: စီမံအုပ်ချုပ်ထိန်းချုပ်ခန်း အသွင်အပြင်များ

en: See the getting started guide for more information.
my: အချက်အလက် အပြည့်အစုံကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် လက်စွဲစာအုပ်တွင် ကြည့်ရှုပါ

en: Site contact page
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်၏ ဆက်သွယ်ရေး စာမျက်နှာ

en: User: name
my: အသုံးပြုသူ - အမည်

en: Contact @name
my: @name အားဆက်သွယ်ရန်

en: Advanced search form
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးစံနစ်

en: A search form with advanced options.
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးပုံစံအားရွေးချယ်နိုင်သည့် ရှာဖွေရေးပုံစံ

en: Full comment
my: မှတ်ချက် အပြည့်အစုံ

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
my: @path တွင် အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။ 
    
    @error အမှားအယွင်းအား ရှင်းလင်းချက် --

en: - Choose -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Update and save
my: ပြုပြင်မွမ်းမံပြီး သိမ်းဆည်းရန်

en: The page has been updated and saved.
my: စာမျက်နှာအား ပြုပြင်မွမ်းမံ၍ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Not equal to
my: တန်ဖိုးမတူညီ

en: Enter a user name
my: အသုံးပြုသူအမည် ရေးသွင်းပါ
