Display Suite profile (6.x-1.1) - en to ro translation catalogue (1112 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conţinut

en: Images
ro: Imagini

en: Next
ro: Următorul

en: user
ro: utilizator

en: select
ro: selectare

en: Show on every page except the listed pages.
ro: Afişează pe toate paginile exceptând paginile selectate.

en: Show on only the listed pages.
ro: Afişează numai pe paginile selectate.

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvează configuraţia

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: enabled
ro: activat

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: şterge

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Şterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operaţii

en: Content
ro: Conţinut

en: Transaction ID
ro: Tranzacţia cu ID-ul

en: Attribute
ro: Atribut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Numele de utilizator

en: Gross
ro: Brut

en: content
ro: conţinut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: List
ro: Lista

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acţiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Remove
ro: Elimină

en: Age
ro: Vârstă

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Log
ro: Jurnal

en: more
ro: mai multe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Access control
ro: Control acces

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Default currency
ro: Moneda implicită

en: Action
ro: Acțiune

en: Quantity
ro: Cantitate

en: On
ro: Pornit

en: error
ro: eroare

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conţinut

en: Categories
ro: Categorii

en: Version
ro: Versiune

en: Go
ro: Mergi

en: view
ro: afişează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fişier

en: Tag
ro: Marcaj

en: File path
ro: Cale fişier

en: Login
ro: Autentificare

en: Edit
ro: Modifică

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: default
ro: implicit

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parola

en: Block settings
ro: Setările blocului

en: Comment form
ro: Formularul de comentariu

en: User contact form
ro: Formular de contactare a utilizatorului

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opţiunile de configurare au fost salvate.

en: Variable
ro: Variabilă

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Types
ro: Tipuri

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: Related terms
ro: Termeni înrudiţi

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Book
ro: Carte

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: General settings
ro: Setări generale

en: Description field
ro: Câmp descriere

en: settings
ro: setări

en: Back
ro: Înapoi

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Schimbări

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Clean up
ro: Curăţare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adăugare

en: remove
ro: șterge

en: View
ro: Afişează

en: Length
ro: Lungime

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: hidden
ro: ascuns

en: Path
ro: Cale

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Filename
ro: Nume fişier

en: Vocabularies
ro: Clasificări

en: Region
ro: Regiune

en: Placeholder tokens
ro: Token-uri substituente

en: Display
ro: Afişare

en: Node type
ro: Tip nod

en: Menu
ro: Meniu

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: results
ro: rezultaterezultate

en: search
ro: caută

en: never
ro: niciodată

en: Display Settings
ro: Setările afișării

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Theme
ro: Temă

en: read more
ro: citiţi mai departe

en: Timestamp
ro: Amprentă timp

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: ID
ro: Identificator

en: Statistics
ro: Statistici

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Attachment
ro: Ataşament

en: Upload
ro: Încarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: Upload image
ro: Încărcaţi imagine

en: type
ro: tip

en: Mail
ro: E-mail

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Find content
ro: Găsire conţinut.

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conţinut

en: action
ro: acţiune

en: Continue
ro: Continuă

en: Configure
ro: Configurează

en: Check
ro: Verifică

en: Files
ro: Fişiere

en: file
ro: fişier

en: User ID
ro: ID Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opţiuni

en: no
ro: nu

en: Node
ro: Nod

en: Sent email to %recipient
ro: A fost trimis un e-mail către %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ro: Nu se poate trimite e-mail către %recipient

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Create
ro: Crează

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: term
ro: termen

en: Add child page
ro: Adaugă sub-pagină

en: Printer-friendly version
ro: Versiune tipar

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: All
ro: Toate

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Access log
ro: Istoricul accesărilor

en: Active
ro: Activ

en: Points
ro: Puncte

en: Submit @name
ro: Trimite @name

en: Year
ro: Anul

en: Date format
ro: Format dată

en: Add content
ro: Adăugare conţinut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Override title
ro: Suprascrie titlul

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: View type
ro: Tipul vizualizării

en: Page
ro: Pagina

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Middle column
ro: Coloana din mijloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Two column
ro: Două coloane

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Node links
ro: Link-uri nod

en: Taxonomy terms
ro: Termeni taxonomie

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Mission
ro: Misiunea

en: Good
ro: Bun

en: rate content
ro: evaluează conținut

en: Voting
ro: Votare

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Off
ro: Oprit

en: Never
ro: Niciodată

en: Submit changes
ro: Salvează modificările

en: Header
ro: Cap

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Recipients
ro: Destinatari

en: You must enter a valid e-mail address.
ro: Trebuie sa introduci o adresa de e-mail validă.

en: Sender
ro: Expeditor

en: Aggregator category
ro: Categorie Agregator

en: Aggregator feed
ro: Flux agregator

en: Aggregator item
ro: Element agregator

en: Custom
ro: Personalizat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: ID Comentariu

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Signature
ro: Semnătura

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Poll choices
ro: Variante sondaj

en: Session ID
ro: Identificator de sesiune

en: File ID
ro: ID Fişier

en: File name
ro: Nume fişier

en: File MIME type
ro: Tip MIME pentur fișier

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Vocabulary ID
ro: ID vocabular

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Term
ro: Termen

en: Term ID
ro: ID termen

en: Term name
ro: Numele termenului

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Last login
ro: Ultima autentificare

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Content field
ro: Conţinut câmp

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Global settings
ro: Opţiuni globale

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Widget type
ro: Tip control

en: Contains
ro: Conţine

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Percent
ro: Procente

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Număr

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: Voting API
ro: API Votare

en: Mode
ro: Mod

en: N/A
ro: N/D

en: configure
ro: configurează

en: Items
ro: Articole

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Advanced
ro: Avansat

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Up
ro: Sus

en: Width
ro: Lăţime

en: Height
ro: Inălţime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Maximum
ro: Maxim

en: Scale
ro: Scalare

en: Medium
ro: Mediu

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Month
ro: Luna

en: Add line
ro: Adaugă rând

en: Qty
ro: Cantitate

en: Price
ro: Preţ

en: Customers
ro: Clienţi

en: System
ro: Sistem

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Current
ro: Actual

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Invoice
ro: Factura

en: Code
ro: Cod

en: Stock
ro: Stoc

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Payment
ro: Plată

en: Payment settings
ro: Opţiuni metode de plată

en: Payments
ro: Plăți

en: Store
ro: Magazin

en: Company
ro: Companie

en: security
ro: securitate

en: node
ro: nod

en: Method
ro: Metodă

en: Egypt
ro: Egipt

en: Israel
ro: Izrael

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Japan
ro: Japonia

en: Libya
ro: Libia

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Turkey
ro: Turcia

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Configuration
ro: Configurare

en: Other
ro: Altele

en: Basic
ro: Simplu

en: Appearance
ro: Aspect

en: SKU
ro: Cod

en: List type
ro: Tip listă

en: Attributes
ro: Atribute

en: Role
ro: Rol

en: Allow
ro: Permite

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: String
ro: Şir text

en: Case
ro: Caz

en: Referrer
ro: Referinţă

en: Exists
ro: Există

en: Number of votes
ro: Numărul de voturi

en: Both
ro: Ambele

en: Text processing
ro: Procesare text

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere. Se lasă gol pentru a fi nelimitat.

en: Rows
ro: Rânduri

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Checkout
ro: Casă

en: <All>
ro: <Toate>

en: access all views
ro: accesează toate vizualizările

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
ro: vizualizările sunt liste personalizare a conţinutului din sistem; acestea sunt foarte flexibile si oferă controlul asupra prezentării conţinutului listelor de conţinut.

en: Tools
ro: Instrumente

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Clone
ro: Clonare

en: Existing Views
ro: View-uri existente

en: Default Views
ro: Vizualizări implicite

en: Summary, sorted ascending
ro: Sumar, sortat crescător

en: Summary, sorted descending
ro: Sumar, sortat descrescător

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
ro: Text ce trebuie afişat în vârful vizualizării. Poate conţine o explicaţie sau o legătura spre orice doriţi. Opţional.

en: Normal menu item
ro: Element de meniu normal

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Expose
ro: Expune

en: Down
ro: Jos

en: Wildcard
ro: Metacaracter

en: Arguments
ro: Argumente

en: Filters
ro: Filtre

en: Optional
ro: Opţional

en: Order
ro: Comandă

en: Add criteria
ro: Adaugă criteriu

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ro: Numele vizualizarii trebuie să conţină doar caractere alfanumerice sau liniuţă de subliniere.

en: administer views
ro: administrare vizualizări

en: Views UI
ro: UI Vizualizări

en: Node: ID
ro: Nod: Identificator

en: Random
ro: Aleator

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Position
ro: Poziţie

en: Integer
ro: Număr întreg

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Do not display
ro: Nu se afişează

en: Last checked
ro: Ultima verificare

en: Profile
ro: Profil

en: Close
ro: Închidere

en: filters
ro: filtre

en: Votes
ro: Voturi

en: Term description
ro: Descrierea termenului

en: fields
ro: câmpuri

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: Expiration
ro: Data expirării

en: Operation
ro: Operație

en: reply
ro: replică

en: Duration
ro: Durată

en: Original
ro: Originală

en: Threshold
ro: Prag

en: Function
ro: Funcţie

en: Defaults
ro: Implicite

en: Street
ro: Strada

en: Additional
ro: Adițional

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Germany
ro: Germania

en: Labels
ro: Etichete

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: comments
ro: comentarii

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia şi Herţegovina

en: Cambodia
ro: Cambogia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cape Verde
ro: Capul Verde

en: Cayman Islands
ro: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro: Republica Central Africană

en: Chad
ro: Ciad

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro: Columbia

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Republica Cehă

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: East Timor
ro: Timorul de Est

en: Equatorial Guinea
ro: Guinea Ecuatorială

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franţa

en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polinezia Franceză

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Heard Island and McDonald Islands
ro: Insulele Heard şi McDonald

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Iraq
ro: Irac

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Italy
ro: Italia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Latvia
ro: Lituania

en: Lebanon
ro: Liban

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mauritania
ro: Mauretania

en: Mexico
ro: Mexic

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro: Antilele Olandeze

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: North Korea
ro: Coreea de Nord

en: Northern Mariana Islands
ro: Insulele Mariana de nord

en: Norway
ro: Norvegia

en: Pakistan
ro: Pachistan

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinea

en: Philippines
ro: Filipine

en: Romania
ro: România

en: Russia
ro: Rusia

en: Rwanda
ro: Ruanda

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ro: Georgia de Sud şi Insulele Sandwich de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Suriname
ro: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ro: Svalbard şi Jan Mayen

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveţia

en: Syria
ro: Siria

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad şi Tobago

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks şi Caicos

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: United States Minor Outlying Islands
ro: Statele Unite Insulele înconjurătoare minore

en: Uruguay
ro: Uruguai

en: Wallis and Futuna
ro: Wallis şi Futuna

en: Formatting guidelines
ro: Reguli de formatare

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: File attachments
ro: Fişiere ataşate

en: Pending
ro: În aşteptare

en: Other queries
ro: Alte interogări

en: Key
ro: Cheie

en: Link to node
ro: Legătură către nod

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: settings page
ro: pagina configurări

en: List price
ro: Preţ de listă

en: Timer
ro: Cronometru

en: Change
ro: Modificare

en: English
ro: Engleză

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: in
ro: în

en: Default height
ro: Înălțimea implicită

en: Default width
ro: Lăţimea implicită

en: Edit term
ro: Modifică termen

en: Are you sure you want to delete these items?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi aceste articole ?

en: The items have been deleted.
ro: Articolele au fost şterse.

en: ago
ro: în urmă

en: Node title
ro: Titlu nod

en: Node body
ro: Conținut nod

en: update
ro: actualizare

en: Full text
ro: Text întreg

en: Feed settings
ro: Setările fluxului

en: Source
ro: Sursă

en: Display all menu items
ro: Afişează toate elementele de meniu

en: access administration menu
ro: acces meniu de administrare

en: published
ro: publicat

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Replacement value
ro: Valoarea de înlocuire

en: tokens
ro: token-uri

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Features
ro: Caracteristici

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Activity
ro: Activitate

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Query
ro: Interogare

en: Configure block
ro: Configurează blocul

en: Block name
ro: Numele blocului

en: day
ro: zi

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Second
ro: Secundă

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Text field
ro: Câmp text

en: Granularity
ro: Granularitate

en: is equal to
ro: este egal cu

en: is not equal to
ro: nu este egal cu

en: Moderated
ro: Moderat

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Link label
ro: Legătură etichetă

en: None.
ro: Niciunul.

en: Revert
ro: Revenire

en: Empty
ro: Gol

en: Path alias
ro: Alias cale

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Execute custom PHP code
ro: Execută cod PHP propiu

en: PHP code
ro: Cod PHP

en: Your rating
ro: Evaluarea ta

en: Log out
ro: Ieşire

en: Display fields
ro: Afişare câmpuri

en: Field title
ro: Titlu câmp

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Production
ro: Producţie

en: Red
ro: Roșu

en: Included
ro: Inclus

en: Taxes
ro: Taxe

en: Enabled filters
ro: Filtre active

en: Do it!
ro: Faceți!

en: or
ro: sau

en: Poll settings
ro: Opţiuni sondaj

en: Convert
ro: Convertire

en: Parent term
ro: Termen părinte

en: Style
ro: Stil

en: revert
ro: revenire

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Shopping cart
ro: Coş de cumpărături

en: Qty.
ro: Cantitate

en: Cart
ro: Coş

en: Transaction key
ro: Cheie tranzacţie

en: Discount
ro: Reducere

en: Shipping
ro: Transport

en: Reversed
ro: Inversat

en: Order history
ro: Istoricul comenzilor

en: Product
ro: Produs

en: Flexible
ro: Flexibil

en: administer store
ro: administrare magazin

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Balance
ro: Sold

en: Changed
ro: Schimbat

en: Received
ro: Recepționat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Reverse
ro: Inversează

en: Products
ro: Produse

en: Product settings
ro: Opţiuni produse

en: Street address
ro: Adresă

en: Testing
ro: Testare

en: Thousands separator
ro: Separatorul de sute

en: Aland Islands
ro: Insulele Aland

en: Falkland Islands
ro: Insulele Falkland

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Saint Kitts şi Nevis

en: South Korea
ro: Coreea de Sud

en: Sao Tome and Principe
ro: Sao Tome şi Principe

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile Franceze de Sud

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Saint Vincent şi the Grenadines

en: British Virgin Islands
ro: Insulele Virgine Britanice

en: U.S. Virgin Islands
ro: Insulele Virgine U.S.

en: Orders
ro: Comenzi

en: Authentication
ro: Autentificare

en: %type settings
ro: Configurări %type

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Color scheme
ro: Schemă culori

en: Unformatted
ro: Neformatat

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: New comments
ro: Comentarii noi

en: Relationships
ro: Relaţii

en: Relationship
ro: Relaţie

en: relationships
ro: relaţii

en: Sort criteria
ro: Criterii de sortare

en: <Hidden>
ro: <Ascuns>

en: Parent menu item
ro: Elementul meniu părinte

en: Translations
ro: Traduceri

en: Teaser display
ro: Afișare versiune scurtă(teaser)

en: Loading...
ro: Se încarcă ...

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Sticky
ro: Lipicios

en: day(s)
ro: zi(le)

en: Read only
ro: Numai citire

en: Contact settings
ro: Setări de contact

en: cancel
ro: revocare

en: Processing
ro: În procesare

en: disable
ro: dezactivare

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Storage
ro: Depozitare

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Default display
ro: Afișare implicită

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Comment title
ro: Titlu Comentariu

en: Enable custom alternate text
ro: Activaţi un titlu text alternativ

en: Apply
ro: Aplicare

en: Select
ro: Selectare

en: is
ro: este

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceţi termenii doriţi pentru căutare.

en: No style
ro: Fără stil

en: Information
ro: Informații

en: No content types available.
ro: Nu sunt disponibile tipuri de conţinut.

en: PHP Code
ro: Cod PHP

en: Croatia
ro: Croația

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: Translation
ro: Traducere

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Menus
ro: Meniuri

en: Above
ro: Deasupra

en: Number of values
ro: Număr de valori

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
ro: Atenţie! Modificarea acestei configuraţii după ce au fost introduse deja date poate duce la pierderea de date!

en: @min and @max
ro: @min şi @max

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Updating field type %type with module %module.
ro: Actualizarea tipului de câmp %type cu modulul %module.

en: Manage fields
ro: Gestiune câmpuri

en: Remove field
ro: Elimină câmp

en: Trimmed
ro: Scurtat

en: Used in
ro: Utilizat în

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ro: Dacă aveți conținut rămas în acest câmp, acesta va fi pierdut. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
ro: Aceste configurări se aplică doar câmpului %field aşa cum apare în tipul de conţinut %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
ro: Aceste configurări se aplică câmpului %field în toate tipurile de conţinut în care apare.

en: Save field settings
ro: Salvare configurare câmp

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Content types that can be referenced
ro: Tipuri de conţinut care pot fi referite

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ro: Avansat - Noduri care pot fi referite (View)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Minimum
ro: Minim

en: Precision
ro: Precizie

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ro: Caracterul inserat de utilizatori pentru a indica punctul zecimal în formulare.

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Single on/off checkbox
ro: Căsuță on/off singură

en: Text area (multiple rows)
ro: Zonă de text (rânduri multiple)

en: Canceled
ro: Anulate

en: Permission
ro: Permisiune

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Hide
ro: Ascundere

en: Read/Write
ro: Citire/scriere

en: 1 comment | @count comments
ro[0]: 1 comentariu
ro[1]: @count comentarii
ro[2]: @count de comentarii

en: Blue
ro: Albastru

en: file system
ro: fişier sistem

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ro: Trebuie să includeţi cel puţin un cuvânt cheie pozitiv cu cel puţin @count caractere.

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
ro: La efectuarea plăţii s-a produs o eroare. Vă rugăm să ne contactaţi pentru a vă asigura că comanda a fost trimisă.

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Purchase date
ro: Dată achiziţie

en: product
ro: produs

en: Addresses
ro: Adrese

en: Saved addresses
ro: Adrese salvate

en: Loading
ro: Se încarcă

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: The directory %directory is not writable
ro: Directorul %directory nu poate fi scris.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ro: Directorul %directory nu poate fi scris pentru că nu are permisiunile setate corect.

en: Rearrange
ro: Rearanjează

en: Package
ro: Pachet

en: Attribute settings
ro: Opţiuni atribute

en: Are you sure you want to delete this message?
ro: Sunteţi sigur că vreţi să ştergeţi acest mesaj?

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: Aggregator
ro: Agregator

en: Country code
ro: Cod țară

en: Shout
ro: Trimite

en: Mini panels
ro: Mini panouri

en: Attached files
ro: Fișiere atașate

en: Book navigation
ro: Răsfoire cărţi

en: Sort
ro: Sortare

en: !a comments per page
ro: !a comentarii pe pagină

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Single column
ro: Coloană singură

en: CSS code
ro: cod CSS

en: Palestinian Territory
ro: Teritoriul Palestinian

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conţine

en: Machine name
ro: Nume maşină

en: Print
ro: Printare

en: %keys (@type).
ro: %keys (%type).

en: Locked
ro: Blocat

en: Account
ro: Cont

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ro: Eroare de validare, vă rugăm să reîncercaţi. Dacă eroarea persistă, vă rugăm să contactaţi administratorul sitului.

en: Stock settings
ro: Opţiuni gestiune

en: deleted
ro: șters

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Only in the category(s)
ro: numai în categoria/categoriile

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Billing information
ro: Informaţii facturare

en: Company name
ro: Nume companie

en: Transaction mode
ro: Mod tranzacţie

en: Credit card charged: !amount
ro: Suma debitată de pe card: !amount

en: Color set
ro: Set culori

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: Report settings
ro: Opţiuni rapoarte

en: sort by @s
ro: sortate după @s

en: and
ro: şi

en: URL filter
ro: Filtru URL

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ro: URL-ul la care utilizatorul ar trebui să fie redirecţionat. Acesta poate fi un URL intern ca node/1234 sau un URL extern ca http://drupal.org.

en: Display a message to the user
ro: Afişează un mesaj utilizatorului

en: Payment method title
ro: Numele modului de plată

en: Order review submit button text
ro: Textul butonului pentru trimiterea comenzii

en: Product information
ro: Informaţii produs

en: Sell price
ro: Preţ de vânzare

en: field
ro: câmp

en: Notification
ro: Notificare

en: Create @name
ro: Crează @name

en: Remove this action
ro: Înlăturaţi această acţiune

en: Not enabled
ro: Nu este activat

en: View cart
ro: Vezi coş

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucţiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Product reports
ro: Rapoarte pentru produs

en: Order complete
ro: Comanda completă

en: User account
ro: Cont utilizator

en: File download
ro: Descărcare fişier

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
ro: Clientul a folosit altă adresă de e-mail la efectuarea plăţii: !email

en: Vendor account number
ro: Contul comerciantului

en: Maximum resolution for Images
ro: Rezoluţia maximă pentru imagini

en: Defines an image field type.
ro: Defineşte un câmp de tip imagine.

en: You do not have any items in your shopping cart.
ro: Nu există produse în coşul de cumpărături.

en: Google Checkout member for @count month. | Google Checkout member for @count months.
ro[0]: Membru Google Checkout de o lună.
ro[1]: Membru Google Checkout de @count luni.
ro[2]: Membru Google Checkout de @count de luni.

en: %name: illegal value.
ro: %name: valoare ilegală.

en: Cart Contents
ro: Conţinutul coşului

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
ro: Afişează conţinutul coşului de cumpărături al clientului.

en: Must fill in text
ro: Textul trebuie completat

en: Empty Line
ro: Linie goală

en: Tube
ro: Tub

en: Pallet
ro: Palet

en: Small Packages
ro: Pachete mici

en: Credit card encryption
ro: Criptare card credit

en: Credit card on a secure server:
ro: Card de credit pe server securizat:

en: Select your payment type:
ro: Alegeţi modul de plată:

en: Secret word for order verification
ro: Cuvânt secret pentru verificarea comenzii

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
ro: Activează versiunea demo care permite efectuarea unor comenzi cu scop de testare.

en: Language preference
ro: Preferinţe de limbă

en: Show credit card icons beside the payment method title.
ro: Afişarea siglei cărţii de credit lângă modul de plată.

en: credit card
ro: card de credit

en: echeck
ro: cec online

en: eCheck
ro: Cec online

en: CVV information
ro: Informaţii CVV

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
ro: Plata cu card de credit nu a fost efectuată. Vă rugăm să verificaţi detaliile cardului de credit şi încercaţi din nou. Dacă problema persistă, vă rugăm să ne contactaţi pentru a definitivarea comenzii.

en: Pay by credit card.
ro: Plata cu card de credit.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
ro: Introduceţi numele titularului exact cum apare pe card.

en: You have entered an invalid credit card number.
ro: Aţi introdus un număr de card de credit invalid.

en: You have entered an invalid CVV number.
ro: Numărul CVV introdus este invalid.

en: You must enter the issuing bank for that card.
ro: Trebuie introdusă banca emiţătoare al cardului.

en: Card Owner
ro: Titularul cardului

en: Issuing Bank
ro: Banca emiţătoare

en: Card Type:
ro: Tip card:

en: Card Owner:
ro: Titularul cardului:

en: Card Number:
ro: Numărul cardului:

en: Issuing Bank:
ro: Banca emitentă:

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
ro: CVV pentru aceste carduri de credit se găseşte pe spatele cardului. Este format din ultimele 3 cifre din dreapta suprafeţei pentru semnătură.

en: Close this window
ro: Închide această fereastră

en: Paying by
ro: Plătit prin

en: Modify 'Payment info'
ro: Modifică informaţii plată

en: Receive Check
ro: Primire cec

en: Cash on delivery
ro: Plata la livrare

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
ro: Plata integrală trebuie efectuată înaintea livrări.

en: Expected clear date:
ro: Data estimată a lichidării:

en: Direct checks to a person or department.
ro: Trimite cecurile către o persoană sau un departament.

en: Any notes about the check, like type or check number.
ro: Orice notă în legătură cu CEC-ul, cum ar fi tipul sau numărul CEC-ului.

en: Use the form to enter the check into the payments system and set the expected clear date.
ro: Folosiţi formularul pentru introducerea CEC-ului în sistemul de plăţi şi setaţi data lichidării.

en: The amount must be a number.
ro: Sume trebuie să fie un număr.

en: Submit order
ro: Plasează comanda

en: Units of measurement
ro: Unităţi de măsură

en: Centimeters
ro: Centimetrii

en: Password field is required.
ro: Câmpul parolă este obligatoriu.

en: Add an attribute
ro: Adaugă un atribut

en: Add an option
ro: Adaugă o opţiune

en: Adjustments
ro: Ajustări

en: Add attributes
ro: Adaugă atribute

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: There is @count product with this attribute. | There are @count products with this attribute.
ro[0]: Există un produs cu acest atribut.
ro[1]: Există @count produse cu acest atribut.
ro[2]: Există @count de produse cu acest atribut.

en: @count attribute has been removed. | @count attributes have been removed.
ro[0]: @count atribut a fost şters.
ro[1]: @count atribute au fost şterse.
ro[2]: @count de atribute au fost şterse.

en: @count attribute has been added. | @count attributes have been added.
ro[0]: @count atribut a fost adăugat.
ro[1]: @count atribute au fost adăugate.
ro[2]: @count de atribute au fost adăugate.

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
ro: Informaţiile legate de comandă vor fi trimise la adresa de e-mail mai jos menţionată.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
ro: <b>Adresă e-mail:</b> @email (<a href="!url">editează</a>)

en: Confirm password
ro: Confirmare parolă

en: Enter your delivery address and information here.
ro: Introduceţi adresa şi datele de livrare aici.

en: Enter your billing address and information here.
ro: Introduceţi adresa şi datele de facturare aici.

en: My billing information is the same as my delivery information.
ro: Datele de facturare sunt aceleaşi cu cele de livrare.

en: Cart settings
ro: Opţiuni coş

en: Checkout settings
ro: Opţiuni casă

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
ro: Verificaţi sau modificaţi conţinutul coşului de cumpărături şi continuaţi cu efectuarea plăţii.

en: Purchase the items in your shopping cart.
ro: Cumpăraţi produsele din coşul dumneavoastră de cumpărături

en: There are no products in your shopping cart.
ro: Nu sunt produse în coş.

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
ro: <a href="[site-url]">Înapoi la prima pagină.</a>

en: Cart contents
ro: Conţinut coş

en: Customer information
ro: Informaţii client

en: Delivery information
ro: Informaţii livrare

en: Continue shopping
ro: Continuă cumpărăturile

en: Update cart
ro: Actualizează coş

en: Your cart has been updated.
ro: Coşul dumneavoastră a fost actualizat.

en: Catalog settings
ro: Opţiuni catalog

en: Term image
ro: Termen imagine

en: Catalog vocabulary
ro: Clasificare catalog

en: Bulk generation of terms completed, @count alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
ro[0]: Generarea în masă a termenilor s-a finalizat, un alias a fost generat.
ro[1]: Generarea în masă a termenilor s-a finalizat, @count aliasuri au fost generate.
ro[2]: Generarea în masă a termenilor s-a finalizat, @count de aliasuri au fost generate.

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
ro[0]: Există un produs neafişat în catalog.
ro[1]: Există @count produse neafişate în catalog.
ro[2]: Există @count de produse neafişate în catalog.

en: Customer number
ro: Număr client

en: Primary e-mail
ro: E-mail principal

en: Search for an existing customer.
ro: Caută un client existent.

en: Create a new customer.
ro: Crează un nou client.

en: Add an order comment
ro: Adaugă alt comentariu

en: Unit of measurement
ro: Unitate de măsură

en: Order settings
ro: Opţiuni pentru comenzi

en: View and process orders.
ro: Vizualizează şi procesează comenzi.

en: View orders
ro: Vizualizează comenzile

en: Create order
ro: Crează comandă

en: Search orders
ro: Caută comenzi

en: Search existing orders.
ro: Caută comenzi existente.

en: Select address
ro: Alege adresa

en: Select customer
ro: Alege clientul

en: View invoice
ro: Vizualizează factura

en: View order
ro: Vizualizează comanda

en: <i>No comments left.</i>
ro: <i>Nu au mai rămas comentarii.</i>

en: <i>No comment found.</i>
ro: <i>Nu sau găsit comentarii.</i>

en: Click here to view your order history.
ro: Click aici pentru a vedea istoricul comenzilor.

en: Empty line
ro: Linie goală

en: Active orders
ro: Comenzi active

en: All orders
ro: Toate comenzile

en: View by status
ro: Filtrează după stare

en: New order customer
ro: Comanda nouă pentru client

en: View products
ro: Vizualizează produse

en: Manage classes
ro: Gestionează clasele de produs

en: Package quantity
ro: Cantitate în pachet

en: Default quantity to add to cart
ro: Cantitatea predefinită pentru coş

en: List position
ro: Poziţie în listă

en: Weight: !weight
ro: Greutate: !weight

en: There is @count node of this type. | There are @count nodes of this type.
ro[0]: Există un nod din acest tip.
ro[1]: Există @count noduri din acest tip.
ro[2]: Există @count de noduri din acest tip.

en: Customer reports
ro: Rapoarte clienţi

en: Sales reports
ro: Rapoarte vânzări

en: Stock reports
ro: Rapoarte gestiune

en: View the stock settings.
ro: Vizualizează opţiunile gestiunii.

en: Store administration
ro: Administrare magazin

en: View customers
ro: Vizualizază client

en: Search customers
ro: Caută clienţi

en: Search through your customer list.
ro: Căutare în lista de clienţi

en: Country settings
ro: Opţiuni de ţară

en: Store settings
ro: Opţiuni magazin

en: Status messages:
ro: Mesaje de stare:

en: - Show links -
ro: -Arată link-

en: - Hide links -
ro: -Ascude link-

en: view store reports
ro: afişare rapoarte magazin

en: Subtotal excluding taxes
ro: Subtotal fără taxe

en: Tax rates and settings
ro: Opţiuni taxe

en: Ivory Coast
ro: Coasta de Fildeş

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Saint Pierre şi Miquelon

en: Run cron
ro: Rulează cron

en: Run updates
ro: Rulează actualizările

en: Enable developer modules
ro: Activează modulele de dezvoltare

en: Disable developer modules
ro: Dezactivează modulele de dezvoltare

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ro: Doar fişierele cu următoarele extensii sunt acceptate: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ro: Fişierul are %filesize depăşind mărimea maximă a unu fişier de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ro: Fişierul are %filesize ceea ce depăşeşte limita de %quota de pe disc.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ro: Această imagine redimensionată pentru a se încadra în limita maximă de %dimensions pixeli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ro: Imaginea este prea mare; dimensiunile maxime fiind de %dimensions pixeli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ro: Imaginea este prea mică; dimensiunile minime fiind de %dimensions pixeli.

en: No link
ro: Niciun link

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: View used to select the nodes
ro: View utilizat pentru selectarea nodurilor

en: Origin
ro: Origine

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Access type
ro: Tip acces

en: Default image
ro: Imagine implicită

en: <Basic validation>
ro: <Validare de bază>

en: Dashboard
ro: Tablou de bord

en: Search index
ro: Index căutare

en: The size of the file.
ro: Dimensiunea acestui fişier.

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveţi nici o permisiune administrativă.

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: The file could not be uploaded.
ro: Fişierul nu a putut fi încărcat.

en: The comment body.
ro: Corpul comentariului.

en: Node module form.
ro: Formular modul Node.

en: Trigger
ro: Declanşator

en: Add a predicate
ro: Adaugă predicat

en: That predicate does not exist.
ro: Acest predicat nu există

en: Action: @title
ro: Acţiune: @title

en: Available actions
ro: Acţiuni disponibile

en: Action removed.
ro: Acţiune înlăturată.

en: Action added.
ro: Acţiune adăugată.

en: Actions saved.
ro: Acţiuni salvate.

en: Available conditions
ro: Condiţii disponibile

en: Remove group
ro: Înlătură grup

en: Condition: @title
ro: Condiţie: @title

en: Remove this condition
ro: Înlătură această condiţie

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
ro: A apărut o eroare la adăugarea condiţiei. Încercaţi din nou.

en: %title condition added.
ro: Condiţia %title a fost adăugată.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
ro: A apărut o eroare la înlăturarea condiţiei. Încercaţi din nou.

en: Condition removed.
ro: Condiţie înlăturată.

en: Conditions saved.
ro: Condiţii salvate.

en: Beginning conversion...
ro: Încep conversia...

en: @percentage% converted
ro: @percentage% convertit

en: Drupal user
ro: Utilizator Drupal

en: Check the current date
ro: Verificaţi data curentă

en: Only
ro: Doar

en: Node is published?
ro: Nodul este publicat?

en: Node is promoted?
ro: Nodul este promovat?

en: is greater than
ro: este mai mare ca

en: is less than
ro: este mai mic ca

en: is greater than or equal to
ro: este mai mare şi egal cu

en: is less than or equal to
ro: este mai mic sau egal cu

en: Text matching
ro: Text identic

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Conditional actions
ro: Acţiuni condiţionate

en: Show/hide shopping cart contents.
ro: Arată/ascunde conţinutul coşului.

en: View your shopping cart.
ro: Vizualizează coşul.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
ro[0]: <span class="num-items">@count</span> articol
ro[1]: <span class="num-items">@count</span> articole
ro[2]: <span class="num-items">@count</span> de articole

en: Default price handler
ro: Gestionar standard de preţ

en: Price:
ro: Preţ:

en: Any product
ro: Orice produs

en: Add a tax rate
ro: Adaugă taxă

en: Calculate taxes
ro: Calculează taxe

en: Apply !name
ro: Aplică !name

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ro: %name: acest câmp nu poate conţine mai mult de @count valori.

en: No fields available.
ro: Nici un câmp nu este disponibili.

en: Change basic information
ro: Schimbaţi informaţiile de bază

en: Example table
ro: Exemplu de tabel

en: Example content
ro: Exemplu de conținut

en: Example node
ro: Exemplu de nod

en: Numeric field
ro: Câmp numeric

en: Just a numeric field.
ro: Doar un câmp numeric.

en: Display all values
ro: Afișează toate valorile

en: Display empty text
ro: Afișează text gol

en: Provide default argument
ro: Furnizează argument implicit

en: Default argument type
ro: Tip argument implicit

en: Current date
ro: Data curentă

en: Allow multiple terms per argument.
ro: Permite mai mulți termeni per argument.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ro: Daca opțiunea este selectată, utilizatorii pot introduce mai mulți argumenți in forma 1+2+3 (operator SAU) sau 1,2,3 (operator ȘI).

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
ro: Daca opțiunea este selectată, utilizatorii pot introduce mai mulți argumenți in forma 1+2+3 sau 1,2,3.

en: Exclude the argument
ro: Exclude argumentul

en: Glossary mode
ro: Mod glosar

en: Character limit
ro: Limită de caractere

en: Upper case
ro: Majuscule

en: Lower case
ro: Minuscule

en: Transform spaces to dashes in URL
ro: Transformă spațiile în cratime în URL

en: Exclude from display
ro: Exclude din afișare

en: - Any -
ro: -Oricare-

en: filter
ro: filtru

en: The title of the comment.
ro: Titlul comentariului

en: Comment count
ro: Număr comentarii

en: The title of the node.
ro: Titlul nodului

en: The date the node was posted.
ro: Data la care a fost publicat nodul

en: In the form of CCYYMMDD.
ro: În forma CCYYMMDD.

en: Poll
ro: Sondaj

en: Views today
ro: Afişări azi

en: Title of page visited.
ro: Titlul paginii vizitate.

en: Referrer URI.
ro: URI referinţă

en: upload
ro: încărcare

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ro: Se caută după oricare din termeni folosind <strong>SAU</strong>. De exemplu, <strong>câini SAU pisici</strong>.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: File found in folder @template-path
ro: Fișierul a fost găsit în directorul @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
ro: (Fişierul nu a fost găsit, în directorul @template-path)

en: Using the site name
ro: Folosire numele site-ului

en: Adjust top margin
ro: Ajusteză marginea superioară

en: Keep menu at top of page
ro: Păstrează meniu în partea superioară a paginii

en: Administration menu
ro: Meniu de administrare

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Number of items to index per cron run
ro: Numărul de articole de indexat la fiecare activitate cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
ro: Numărul maxim de elemente indexate la fiecare trecere a <a href="@cron">cronului</a>. Dacă este necesar, reduceți numărul de elemente pentru a preveni expirarea timpului de execuție alocat și erorile de memorie în timpul indexării.

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Translation settings
ro: Configuraţie traducere

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: The file upload failed. %upload
ro: încărcarea fişierului a eşuat. %upload

en: URL to file
ro: URL către fişier

en: Starting upload...
ro: Pornire încărcare ...

en: Uploading... (@current of @total)
ro: Se încarcă ... (@current din @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ro: Activat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ro: Progres încărcare

en: %name: the value may be no smaller than %min.
ro: %name: valoarea nu trebuie să fie mai mică de %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
ro: %name: valoarea nu trebuie să fie mai mare de %max.

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: Add column
ro: Adaugă coloană

en: Add column to left
ro: Adaugă coloană la stânga

en: Add column to right
ro: Adaugă coloană la dreapta

en: Region settings
ro: Setări regiune

en: Region title
ro: Titlul regiunii

en: Update and preview
ro: Actualizează și vizualizează

en: Menu module form.
ro: Formular modul Menu.

en: Poll module settings.
ro: Setările modulului de sondaj.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: » Add a new content type
ro: » Adăugare tip conţinut

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)

en: - Select a field type -
ro: - Selectaţi tip câmp -

en: - Select a widget -
ro: -Selectaţi control -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ro: Nume câmp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ro: Tip de date.

en: Form element to edit the data.
ro: Element de formular pentru editarea datelor.

en: - Select an existing field -
ro: - Selectaţi câmp existent -

en: Field to share
ro: Câmp distribuit

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ro: Nume grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a field name.
ro: Adăugare câmp nou: trebuie să furnizați un nume de câmp.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
ro: Adăugare câmp nou: numele câmpului %field_name există deja.

en: Add new field: you need to select a field type.
ro: Adăugare câmp nou: trebuie să selectaţi un tip de câmp.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ro: Adăugare câmp existent: trebuie să furnizați o etichetă.

en: Add existing field: you need to select a field.
ro: Adăugare câmp existent: trebuie să selectați un câmp.

en: Edit basic information
ro: Editare informaţii de bază

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
ro: Numele câmpului lizibil de computer. Acest nume nu poate fi schimbat.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
ro: Numele lizibil de oameni care să fie folosit ca o etichetă a acestui câmp la tipul de conţinut %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
ro: Tipul de date în care doriţi să salvaţi acest câmp. Această opţiune nu poate fi schimbată.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
ro: Tipul de element de formular pe care doriţi să-l prezentaţi utilizatorului atunci când se creează un tip de conţinut %type.

en: Updated basic settings for field %label.
ro: Au fost actualizate configuraţiile de bază pentru câmpul %label.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ro: Câmpul %field este blocat şi nu poate fi editat.

en: %type basic information
ro: Informaţii de bază %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ro: Numărul maxim de valori pe care un utilizator poate să le introducă pentru acest câmp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ro: 'Nelimitat' va oferi un buton de 'Adaugare' astfel încât utilizatorii pot adăuga oricâte valori doresc.

en: %name must be an integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg.

en: %name must be a positive integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: %name must be a number.
ro: %name trebuie să fie un număr.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
ro: <p>Alegeţi vederea "modulul Views" care selectează nodurile care pot fi referite.<br />Notă:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
ro: <ul><li>Doar view-urile care au câmpuri pot fi folosite.</li><li>Aceasta va anula configurările "Tipuri de conţinut" de mai sus. Utilizaţi secţiunea "filtre" din Views.</li><li>Utilizaţi secţiunea "câmpuri" pentru a afişa informaţii adiţionale despre nodurile candidate în formularul de crearea/modificare a nodurilor.</li><li>Utilizaţi secţiunea "criteriul de sortare" pentru a determina ordinea în care nodurile candidate vor fi afişate.</li></ul>

en: Only numbers are allowed in %field.
ro: În câmpul %field sunt permise numai numere.

en: New field
ro: Câmp nou

en: Existing field
ro: Câmp existent

en: New group
ro: Grup nou

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
ro: Adăugare câmpurilor şi grupurilor la un tip de conţinut şi aranjarea lor la afişarea conţinutului sau în formularul de introducere date.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
ro: Puteţi adăuga un câmp la un grup prin tragerea lui în jos şi la dreapta grupului.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
ro: Notă: Instalarea modulului <a href="!adv_help">Advanced help</a> vă va oferi un ajutor mai mare şi mai bun.

en: Hello <strong>@username</strong>
ro: Salut <strong>@username</strong>

en: <br />The %list method is compatible with any shipping type. | <br />The %list methods are compatible with any shipping type.
ro[0]: <br />O metodă este compatibilă cu orice tip de transport.
ro[1]: <br />%list metode sunt compatibile cu orice tip de transport.
ro[2]: <br />%list de metode sunt compatibile cu orice tip de transport.

en: No rules
ro: Fără reguli

en: Full comment
ro: Comentariu complet

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ro: Clasele CSS trebui să conțină numai caractere alfanumerice și linii întrerupte.
