Display Suite profile (6.x-1.1) - en to th translation catalogue (547 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: ชื่อ

en: Body
th: เนื้อความ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Next
th: ถัดไป

en: user
th: ผู้ใช้

en: select
th: เลือก

en: Show on every page except the listed pages.
th: แสดงทุกหน้ายกเว้นหน้าเหล่านี้

en: Show on only the listed pages.
th: แสดงเฉพาะหน้าเหล่านี้

en: Pages
th: หน้า

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Reset to defaults
th: กลับไปใช้ค่าเริ่มต้น

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Administer
th: บริหารระบบ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Operations
th: การดำเนินการ

en: Content
th: เนื้อหา

en: Transaction ID
th: รหัสการทำธุรกรรม

en: Attribute
th: คุณลักษณะ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้

en: content
th: เนื้อหา

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ชนิด

en: Author
th: ผู้เขียน

en: yes
th: ตกลง

en: List
th: รายการ

en: Subject
th: หัวเรื่อง

en: Actions
th: การกระทำ

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Age
th: อายุ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Language
th: ภาษา

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: more
th: มากกว่านี้

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Administration
th: ดูแลระบบ

en: Comments
th: ความเห็น

en: More
th: เพิ่มเติม

en: Quantity
th: จำนวน

en: error
th: ผิดพลาด

en: Block title
th: ชื่อบล็อค

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Version
th: รุ่น

en: view
th: แสดง

en: Overview
th: ภาพรวม

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: Reset
th: คืนค่าเดิม

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Number
th: หมายเลข

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Variable
th: ตัวแปร

en: Link
th: ลิงก์

en: Required
th: จำเป็น

en: none
th: ไม่มี

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Name
th: ชื่อ

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Book
th: หนังสือ

en: Export
th: ส่งออก

en: Taxonomy term
th: หมวดหมู่

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Back
th: ย้อนกลับ

en: Field
th: ฟิลด์

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Preview
th: แสดงตัวอย่าง

en: Save
th: บันทึก

en: Help
th: ช่วยเหลือ

en: Default
th: ค่าปริยาย

en: Summary
th: สรุป

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Small
th: เล็ก

en: Large
th: ใหญ่

en: Time
th: เวลา

en: week
th: สัปดาห์

en: Add
th: เพิ่ม

en: remove
th: เอาออก

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: The configuration options have been reset to their default values.
th: คืนการตั้งค่ากลับเป็นค่าปริยายแล้ว

en: hidden
th: ซ่อน

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Display
th: แสดงผล

en: Menu
th: เมนู

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: results
th: ผล

en: search
th: ค้นหา

en: never
th: ไม่เคย

en: Text
th: ข้อความ

en: read more
th: อ่านเพิ่มเติม

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Statistics
th: สถิติ

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Picture
th: รูปภาพ

en: type
th: ชนิด

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: User
th: ผู้ใช้

en: action
th: ใช้งานอยู่

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Check
th: เช็ค

en: file
th: ไฟล์

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Contact
th: ติดต่อ

en: no
th: ไม่

en: Sent email to %recipient
th: ส่งอีเมลไปที่ %recipient แล้ว

en: Unable to send email to %recipient
th: ไม่สามารถส่งอีเมลไปที่ %recipient

en: The subject of the message.
th: ชื่อเรื่องของข้อความ

en: Create
th: สร้าง

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Add child page
th: เพิ่มหน้าลูก

en: Printer-friendly version
th: แบบง่ายต่อการพิมพ์

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: All
th: ทั้งหมด

en: Active
th: ใช้งาน

en: Year
th: ปี

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Page title
th: ชื่อหัวเว็บ

en: Block
th: บล็อค

en: CSS class
th: คลาส CSS

en: Page
th: หน้า

en: RSS
th: ตั้งค่า RSS

en: 1 hour | @count hours
th[0]: 1 ชั่วโมง
th[1]: @count ชั่วโมง

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Mission
th: เป้าหมาย

en: Good
th: ดี

en: rate content
th: อันดับของเนื้อหา

en: User settings
th: ตั้งค่าผู้ใช้

en: Not found
th: ไม่พบ

en: Never
th: ไม่เคย

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Footer
th: ส่วนท้าย

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: You must enter a valid e-mail address.
th: ท่านต้องกรอกอีเมล

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Roles
th: บทบาท

en: Comment
th: ความเห็น

en: Comment ID
th: หมายเลขประจำความคิดเห็น

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Score
th: คะแนน

en: Published
th: จัดพิมพ์แล้ว

en: Signature
th: ข้อความลงท้าย

en: Filter
th: ตัวกรอง

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Promoted to front page
th: แสดงในหน้าแรกแล้ว

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Log message
th: บันทึกข้อความ

en: E-mail address
th: อีเมล

en: Last access
th: เข้าชมล่าสุด

en: Field name
th: ชื่อฟิลด์

en: Field type
th: ประเภทฟิลด์

en: Global settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

en: Fields
th: เขตข้อมูล

en: Average
th: เฉลี่ย

en: Count
th: จำนวน

en: Mode
th: รูปแบบ

en: N/A
th: ไม่มี

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Items
th: จำนวน

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: Delete all
th: ลบทั้งหมด

en: Sort order
th: ลำดับการเรียง

en: Up
th: ขึ้น

en: This field is required.
th: ช่องนี้จำเป็นต้องกรอก

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Plain text
th: ข้อความล้วน

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: Card Type
th: ชนิดบัตร

en: Card Number
th: หมายเลขบัตร

en: Start Date
th: วันที่เริ่มใช้

en: Month
th: เดือน

en: Price
th: ราคา

en: System
th: ระบบ

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Add to cart
th: หยิบใส่ตะกร้า

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Invoice
th: ใบส่งของ

en: Code
th: รหัส

en: Recipient
th: ผู้รับ

en: Payment
th: การชำระเงิน

en: Payments
th: การชำระเงิน

en: Store
th: ร้านค้า

en: Company
th: บริษัท

en: security
th: ความปลอดภัย

en: node
th: โหนด

en: General
th: ทั่วไป

en: Day
th: วัน

en: Table
th: ตาราง

en: Start date
th: วันเริ่ม

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Other
th: อื่นๆ

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Allow
th: อนุญาต

en: Ignore
th: ไม่สนใจ

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: reset
th: คืนค่าเดิม

en: String
th: ข้อความ

en: Case
th: ตัวพิมพ์

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Rows
th: แถว

en: Anonymous
th: ผู้ไม่ประสงค์ออกนาม

en: <All>
th: <ทั้งหมด>

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Order
th: เรียงตาม

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: IP Address
th: หมายเลข IP

en: Do not display
th: ไม่ต้องแสดง

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Votes
th: คะแนนโหวต

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Expiration
th: วันหมดอายุ

en: Operation
th: การดำเนินการ

en: reply
th: ตอบ

en: Duration
th: เวลาสอบ

en: Street
th: ถนน

en: City
th: เมือง

en: Postal code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Sort by
th: เรียงลำดับตาม

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Northern Mariana Islands
th: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: Palau
th: ปาเลา

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Thailand
th: ไทย

en: Formatting guidelines
th: แนวทางการจัดรูปแบบ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Leave blank for %anonymous.
th: ปล่อยว่างสำหรับ %anonymous

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Key
th: คีย์

en: English
th: ภาษาอังกฤษ

en: Spanish
th: ภาษาสเปน

en: Are you sure you want to delete these items?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบเนื้อหาเหล่านี้หรือไม่?

en: The items have been deleted.
th: เนื้อหาถูกลบแล้ว

en: update
th: อัปเดต

en: Full text
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Display all menu items
th: แสดงรายการเมนูทั้งหมด

en: published
th: ตีพิมพ์

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Your search yielded no results
th: ไม่พบสิ่งที่คุณต้องการค้นหา

en: Allowed values list
th: รายการค่าที่อนุญาต

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Configure block
th: ตั้งค่าบล็อค

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Granularity
th: ความละเอียด

en: None.
th: ไม่มี

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Greater than
th: มากกว่า

en: Less than
th: น้อยกว่า

en: Your rating
th: คะแนนของคุณ

en: Log out
th: ออก

en: Select one...
th: กรุณาเลือก...

en: Red
th: แดง

en: Units
th: หน่วย

en: Poll settings
th: การตั้งค่าแบบสำรวจ

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Your item(s) have been updated.
th: รายการของคุณได้รับการอัพเดทแล้ว

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Credit card details
th: รายละเอียดบัตรเครดิต

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Total:
th: ทั้งหมด:

en: Menu settings
th: ตั้งค่าเมนู

en: Color scheme
th: ชุดสี

en: <Hidden>
th: <ซ่อน>

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Comment settings
th: ตั้งค่าความคิดเห็น

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: hour(s)
th: ชั่วโมง

en: day(s)
th: วัน

en: week(s)
th: สัปดาห์

en: Read only
th: อ่านอย่างเดียว

en: Contact settings
th: การตั้งค่าข้อมูลการติดต่อ

en: cancel
th: ยกเลิก

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
th: การอัปโหลดไฟล์ผิดพลาด ไม่สามารถย้ายไฟล์

en: Apply
th: เริ่มใช้

en: Select
th: เลือก

en: is
th: คือ

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: No content types available.
th: ไม่พบชนิดเนื้อหา

en: Blocks
th: บล็อค

en: Menus
th: เมนู

en: Above
th: ด้านบน

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Used in
th: ถูกใช้ใน

en: The update has encountered an error.
th: การอัพเดตพบปัญหา

en: Decimal
th: ตัวเลข

en: Float
th: เลขทศนิยม

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Canceled
th: ยกเลิก

en: Permission
th: สิทธิ์

en: Hide
th: ซ่อน

en: Read/Write
th: อ่าน/ตอบ

en: 1 comment | @count comments
th[0]: 1 ความคิดเห็น
th[1]: @count ความคิดเห็น

en: Green
th: เขียว

en: Blue
th: สีน้ำเงิน

en: file system
th: ระบบไฟล์

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
th: คุณต้องใส่คำที่ต้องการค้นหาอย่างน้อย 1 คำ และต้องมีความยาวไม่ต่ำกว่า @count ตัวอักษร

en: Rate
th: ให้คะแนน

en: Postal Code
th: รหัสไปรษณีย์

en: <None>
th: <ไม่มี>

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: year(s)
th: ปี

en: The directory %directory does not exist.
th: ไม่พบไดเรกทอรี %directory

en: The directory %directory is not writable
th: ไดเรคทอรี %directory ไม่สามารถเขียนข้อมูลได้

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
th: ไม่สามารถเขียนข้อมูลลงใน %directory ได้ เนื่องจากไม่มีสิทธิ์อนุญาต

en: Package
th: แพ็คเกจ

en: Add role
th: เพิ่มระดับผู้ใช้

en: Aggregator
th: ข่าวที่ดึงมา

en: Context
th: บริบท

en: Book navigation
th: ดูรายการหนังสือ

en: !a comments per page
th: !a ความคิดเห็นต่อหน้า

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: 1 year | @count years
th[0]: 1 ปี
th[1]: @count ปี

en: 1 week | @count weeks
th[0]: 1 สัปดาห์
th[1]: @count สัปดาห์

en: 1 min | @count min
th[0]: 1 นาที
th[1]: @count นาที

en: 1 sec | @count sec
th[0]: 1 วินาที
th[1]: @count วินาที

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Print
th: พิมพ์

en: %keys (@type).
th: %keys (@type)

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
th: การตรวจสอบผิดพลาด กรุณาลองอีกครั้ง ถ้ายังพบข้อผิดพลาด กรุณาติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: deleted
th: ลบทิ้ง

en: Containing any of the words
th: มีคำใดคำหนึ่งต่อไปนี้

en: Containing the phrase
th: มีวลี

en: Containing none of the words
th: ไม่มีคำเหล่านี้

en: Only in the category(s)
th: เฉพาะในหมวด

en: Only of the type(s)
th: เฉพาะชนิดเนื้อหา

en: Billing information
th: ข้อมูลใบเสร็จ

en: Color set
th: เซ็ตสี

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: sort by @s
th: เรียงตาม @s

en: and
th: และ

en: Display a message to the user
th: แสดงข้อความให้ผู้ใช้ทราบ

en: Payment method title
th: ชื่อวิธีการชำระเงิน

en: Submit Order
th: ส่งรายการสั่งซื้อ

en: Stars
th: ดาว

en: Primary Key: Unique cache ID.
th: คีย์หลัก : เลขประจำตัวเฉพาะของแคช

en: Time ago
th: เวลาก่อนหน้า

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Not enabled
th: ยังไม่ได้ติดตั้ง

en: Number of stars
th: จำนวนดาว

en: Star Labels
th: ป้ายดาว

en: Star @star label
th: ดาว @star ดวง

en: Show @count value(s)
th: แสดง @count ค่า

en: Order complete
th: การสั่งซื้อเสร็จเรียบร้อย

en: User account
th: บัญชีผู้ใช้

en: File download
th: วิธีการดาวน์โหลด

en: Credit card
th: บัตรเครดิต

en: Use default
th: ใช้ค่าเริ่มต้น

en: Subtotal:
th: ยอดรวม

en: %name: illegal value.
th: %name: ข้อมูลไม่ถูกต้อง

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
th: ขออภัย, คุณสามารถเพิ่มได้เพียงรายการเดียวต่อหนึ่งครั้ง

en: Cart Contents
th: ข้อมูลในรถเข็น

en: This account has been banned and can't download files anymore.
th: บัญขีผู้ใช้นี้ได้ถูกยกเลิกไม่สามารถดาวน์โหลดไฟล์ได้

en: Watermark Text
th: ต้วหนังสือลายน้ำ

en: Add Watermark
th: เพิ่มลายน้ำ

en: Uploaded file is not a valid JPEG
th: ไฟล์ที่อัพโหลดไม่ใช่ไฟล์ JPEG ที่สามารถใช้งานได้

en: Must fill in text
th: คุณต้องใส่ตัวอักษร

en: Empty Line
th: บรรทัดที่ว่าง

en: Test Gateway
th: ทดสอบเกตเวย์

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
th: ดำเนินการชำระเงินด้วยบัตรเครดิตผ่านทางเกตเวย์ทดสอบ

en: Check or Money Order
th: เช็คหรือตั๋วแลกเงิน

en: Pay by mailing a check or money order.
th: ชำระโดยเช็คหรือตั๋วแลกเงิน

en: Credit card encryption
th: การเข้ารหัสบัตรเครดิต

en: Credit card/eCheck
th: บัตรเครดิต/eCheck

en: Redirect to 2Checkout to pay by credit card or eCheck.
th: เปลี่ยนเส้นทางไปที่ 2Checkout เพื่อชำระเงินด้วยบัตรเครดิต หรือ eCheck

en: Select your payment type:
th: เลือกวิธีชำระเงิน:

en: Online check
th: เช็คออนไลน์

en: Language preference
th: ตั้งค่าส่วนตัวเกี่ยวกับภาษา

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
th: อนุญาติให้ลูกค้าเลือกชำระด้วยบัตรเครดิตหรือออนไลน์เช็ค

en: credit card
th: บัตรเครดิต

en: Order @order_id
th: รายาการสั่งซื้อที่ @order_id

en: Order @order_id - @sku
th: รายาการสั่งซื้อที่ @order_id - @sku

en: Credit card:
th: บัตรเครดิต:

en: Pay by credit card.
th: ชำระโดยบัตรเครดิต

en: Enter the owner name as it appears on the card.
th: ใส่ชื่อที่ปรากฎอยู่บนบัตรเครดิต

en: You have entered an invalid credit card number.
th: คุณใส่หมายเลขบัตรเครดิตไม่ถูกต้อง

en: The start date you entered is invalid.
th: คุณใส่วันที่เริ่มต้นไม่ถูกต้อง

en: The credit card you entered has expired.
th: บัตรเครดิตของท่านหมดอายุแล้ว

en: You have entered an invalid CVV number.
th: คุณต้องใส่เลข CVV ที่ภูกต้อง

en: You must enter the issuing bank for that card.
th: คุณต้องใส่ชื่อธนาคารผู้ออกบัตร

en: Card Owner
th: เจ้าของบัตร

en: Issuing Bank
th: ออกโดยธนาคาร

en: View card details.
th: ดูรายละเอียดบัตร

en: Card Type:
th: ชนิดบัตร:

en: Card Owner:
th: ชื่อเจ้าของบัตร:

en: Card Number:
th: หมายเลขบัตร:

en: Start Date:
th: วันที่เริ่มใช้:

en: Expiration:
th: วันหมดอายุ:

en: Order status
th: สถานะการสั่งซื้อ

en: Unit of time
th: หน่วยเวลา

en: Card type
th: ชนิดบัตร

en: Card owner
th: เจ้าของบัตร

en: Card number
th: หมายเลขบัตร

en: Start Month
th: เดือนที่เริ่มต้น

en: Start Year
th: ปีที่เริ่มต้น

en: Expiration Month
th: เดือนที่หมดอายุ

en: Expiration Year
th: ปีที่หมดอายุ

en: Expiration Date:
th: วันหมดอายุ

en: What's the CVV?
th: CVV คือ ?

en: Close this window
th: ปิดหน้าต่างนี้

en: Submit order
th: ส่งการสั่งซื้อ

en: Calculate shipping cost
th: ค่าจัดส่ง

en: Click to calculate shipping
th: คลิกเพื่อคำนวณค่าจัดส่ง

en: Password field is required.
th: จำเป็นต้องกรอกรหัสผ่าน

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
th: ข้อมูลการสั่งซื้อจะถูกส่งไปยังอีเมลของคุณต่อไปนี้

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
th: <b>อีเมล:</b> @email (<a href="!url">แก้ไข</a>)

en: Confirm password
th: ยืนยันรหัสผ่าน

en: My billing information is the same as my delivery information.
th: ข้อมูลใบเสร็จของฉันเหมือนกับข้อมูลการส่งสินค้าของฉัน

en: There are no products in your shopping cart.
th: ไม่มีสินค้าในตะกร้าสินค้าของคุณ

en: Cart contents
th: สิ่งของในตะกร้า

en: Delivery information
th: ข้อมูลการส่งสินค้า

en: Send e-mail notification on update.
th: ส่งอีเมลแจ้งเตือนเมื่อมีการอัพเดท

en: View invoice
th: ดูใบส่งของ

en: Mail invoice
th: อีเมลใบส่งของ

en: Products Subtotal:
th: ผลิตภัณฑ์ผลรวม

en: Run cron
th: เรียก Cron ทำงาน

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
th: นามสกุลของไฟล์ที่ได้รับอนุญาต: %files-allowed

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
th: ไฟล์มีขนาด %filesize ซึ่งเกินขนาดสูงสุดที่อนุญาต %maxsize

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
th: ไฟล์มีขนาด %filesize ซึ่งอาจเกิดโควต้า %quota

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
th: รูปภาพถูกปรับขนาดให้ไม่เกินความละเอียดที่กำหนด (%dimensions พิกเซล)

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
th: รูปภาพที่อัพโหลดมีขนาดใหญ่เกิน %dimensions พิกเซล

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
th: รูปภาพที่อัพโหลดมีขนาดเล็กกว่า %dimensions พิกเซล

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: Yellow
th: เหลือง

en: Decimal point
th: จุดทศนิยม

en: Revision information
th: ข้อมูลรุ่น

en: Generic cache table for caching things not separated out into their own tables. Contributed modules may also use this to store cached items.
th: ตารางแคชทั่วไปเพื่อเก็บสิ่งที่ไม่มีตารางเป็นของตนเอง โมดูลเสริมอาจใช้เพื่อเก็บค่าแคช

en: Access type
th: ชนิดการเข้าถึง

en: Thank you for your vote.
th: ขอบคุณ สำหรับการลงคะแนนของคุณ

en: The size of the file.
th: ขนาดของไฟล์

en: You do not have any administrative items.
th: คุณไม่มีสิทธิ์แก้ไขเรื่องนี้

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: The comment body.
th: เนื้อความของความคิดเห็น

en: Comparison
th: เปรียบเทียบ

en: No fields available.
th: ยังไม่มีช่องรับข้อมูลที่ใช้งานได้

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Current date
th: วันปัจจุบัน

en: Character limit
th: จำกัดอักขระ

en: No transform
th: ไม่แปลง

en: Upper case
th: ตัวพิมพ์ใหญ่

en: Lower case
th: ตัวพิมพ์เล็ก

en: Link path
th: พาธลิงก์

en: Time ago (with "ago" appended)
th: เวลาก่อนหน้า (พร้อมคำว่า "ก่อนหน้า" ต่อท้าย)

en: filter
th: ตัวกรอง

en: The title of the comment.
th: ชื่อเรื่องของความคิดเห็น

en: Comment count
th: จำนวนความคิดเห็น

en: Poll
th: แบบสำรวจ

en: upload
th: อัพโหลด

en: contact
th: ติดต่อ

en: Okay
th: ปานกลาง

en: Contact form
th: แบบฟอร์มติดต่อ

en: Solid color
th: สีทึบ

en: Gradient
th: สีไล่เงา

en: Matte color
th: สีด้าน

en: The entered value %color is not a valid hex color.
th: ค่าสี %color ที่ใส่ไม่ใช่รหัสสีที่ถูกต้อง

en: Number of Stars
th: จำนวนดาว

en: Number of Options
th: จำนวนตัวเลือก

en: Voting target
th: เป้าหมายการลงคะแนน

en: Allow user to clear value
th: อนุญาตให้ผู้ใช้ลบค่า

en: Rating (i.e. 4.2/5)
th: อันดับ (เช่น 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
th: เปอร์เซนต์ (เช่น 92)

en: Fivestar ratings
th: การจัดอันดับห้าดาว

en: Enable Fivestar rating
th: เปิดการทำงานการจัดอันดับห้าดาว

en: Poor
th: แย่

en: Great
th: ดีเยี่ยม

en: Awesome
th: สุดยอด

en: Give it @star/@count
th: ให้คะแนน @star/@count

en: Your vote has been cleared.
th: คะแนนของคุณถูกลบแล้ว

en: Your rating: <span>!stars</span>
th: คะแนนของคุณ: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
th: เฉลี่ย: <span>!stars</span>

en: No votes yet
th: ยังไม่มีการให้คะแนน

en: Saving your vote...
th: กำลังบันทึกคะแนนของคุณ ...

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
th[0]: <span>@count</span> โหวต
th[1]: <span>@count</span> โหวต

en: Optional rating
th: ไม่บังคับการลงคะแนน

en: Required rating
th: จำเป็นต้องลงคะแนน

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Fivestar Rating
th: ระดับห้าดาว

en: Store a rating for this piece of content.
th: เก็บคะแนนสำหรับส่วนของเนื้อหานี้

en: Region settings
th: ตั้งค่าพื้นที่แสดงผล

en: @field_name (Locked)
th: @field_name (ถูกล็อค)

en: - Select a widget -
th: - เลือกวิดเจ็ต -

en: %name must be an integer.
th: %name ต้องเป็นเลขจำนวนเต็ม

en: %name must be a positive integer.
th: %name ต้องเป็นจำนวนเต็มบวก

en: %name must be a number.
th: %name ต้องเป็นตัวเลข

en: Hide if empty
th: ซ่อนถ้าว่างเปล่า

en: Full comment
th: ความคิดเห็นเต็ม
