Display Suite profile (6.x-1.2) - en to be translation catalogue (874 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Images
be: Малюнкі

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: select
be: абраць

en: Show on every page except the listed pages.
be: Паказваць на ўсіх старонках, акрамя пералічаных.

en: Show on only the listed pages.
be: Паказваць толькі на пералічаных старонках.

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да наладак па змоўчанні

en: enabled
be: дазволена

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Administer
be: Адміністраваць

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Transaction ID
be: ID транкзацыі

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Age
be: Узрост

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: Log
be: Рэгістар

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Administration
be: Кіраваньне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Больш

en: Action
be: Дзеянне

en: error
be: памылка

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: Overview
be: Агляд

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: register
be: зарэгістраваць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: Display settings
be: Наладкі паказа

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Test
be: Тэст

en: Number
be: Номер

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Наладкі канфігурацыі захаваныя

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: settings
be: наладкі

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Top
be: Верх

en: Clean up
be: Выдаліць

en: Catalog
be: Каталог

en: Time
be: Час

en: week
be: тыдзень

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: remove
be: выдаленне

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: The configuration options have been reset to their default values.
be: Опцыі канфігурацыі ськінутыя да дапомных.

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Region
be: Рэгіён

en: link
be: спасылка

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: never
be: ніколі

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: read more
be: чытаць далей

en: Every minute
be: Кожную хвіліну

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Upload image
be: Загрузіць малюнак

en: type
be: тып

en: Find content
be: Знайсці кантэнт

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып кантэнта

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: Unable to send email to %recipient
be: Немагчыма даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: term
be: тэрмін

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Update options
be: Наладкі абнаўлення

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дзён

en: Active
be: Актыўна

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць кантэнт

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дзен

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Mission
be: Місыя

en: Good
be: Добры

en: User settings
be: Наладкі карыстальніка

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Never
be: Ніколі

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: You must enter a valid e-mail address.
be: Вы павінны ўвесці слушны адрас e-mail

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Статусы

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Poll choices
be: Прапанаваныя варыянты адказаў на апытанне

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Message text
be: Тэкст паведамлення

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Global settings
be: Глабальныя наладкі

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: N/A
be: Не даступна

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Items
be: Элементы

en: %time ago
be: %time таму

en: Delete all
be: Выдаліць усё

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Textfield
be: Тэкставае поле

en: Maximum
be: Максімум

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: Recipient
be: Адрасат

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Egypt
be: Егіпет

en: Namibia
be: Намібія

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Cuba
be: Куба

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Turkey
be: Турцыя

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Other
be: Іншыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Appearance
be: Выгляд

en: Role
be: Роля

en: Allow
be: Дазволіць

en: reset
be: скінуць

en: String
be: Радок

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Text processing
be: Апрацоўка тэксту

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Do not display
be: Не адлюстроўваць

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: Profile
be: Профіль

en: Votes
be: Галасы

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Duration
be: Працягласць

en: Function
be: Функцыя

en: Defaults
be: Значэнні па змоўчанні

en: Germany
be: Германія

en: Updated date
be: Абноўленая дата

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Стандартная мова

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія выспы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Буве востраў

en: Brunei
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вэрдэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Ражства

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія выспы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Heard Island and McDonald Islands
be: Востраў Херд і Астравы Макдоналд

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Laos
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Майотта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia
be: Мікранэзія

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Монтсеррат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Антыльскія выспы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа — Новая Гвінея

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Reunion
be: Рэюньён

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьерра-Леонэ

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
be: Паўднёвая Джорджыя і Паўднёвыя Сандвичевы астравы

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen
be: Шпіцберген і Востраў Ян-Маен

en: Swaziland
be: Свазіленд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сірыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Цёркс і Кайкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: United States Minor Outlying Islands
be: Злучаныя Штаты Амерыкі Знешнія малыя астравы

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Wallis and Futuna
be: Уоліс і Футуна

en: Yemen
be: Йемен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: Formatting guidelines
be: Апісанне фармату

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Hidden
be: Схаваць

en: Attachments
be: Дадаткі

en: File attachments
be: Дадаткі

en: Pending
be: Чакае

en: minute
be: хвіліна

en: Key
be: Ключ

en: File Upload
be: Загрузіць файл

en: Change
be: Змяніць

en: English
be: Ангельская

en: Spanish
be: Іспанская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Are you sure you want to delete these items?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць гэтыя элементы?

en: The items have been deleted.
be: Элементы былі выдаленыя.

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: update
be: абнавіць

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Cache settings
be: Наладкі кэшу

en: published
be: апублікавана

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: User's name
be: Імя карыстальніка

en: User's ID
be: ID карыстальніка

en: Features
be: Функцыі

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: day
be: дзень

en: year
be: год

en: hour
be: гадзіна

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Абраць спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Granularity
be: ступень дэталізацыі

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Empty
be: Пусты

en: Path alias
be: Шлях сіноніма

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Log out
be: Выйсці

en: Display fields
be: Праглядзець палі

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Info
be: Інфармацыя

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: Poll settings
be: Наладкі апытання

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: revert
be: адкат

en: Match
be: Супадаць

en: Permissions
be: Правы

en: Your settings have been saved.
be: Вашы наладкі былі захаваны.

en: Testing
be: Тэставанне

en: Aland Islands
be: Аландскія астравы

en: Fiji
be: Фіджы

en: Falkland Islands
be: Фолклендскія выспы

en: Saint Kitts and Nevis
be: Сент-Кітс і Невіс

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: Saint Lucia
be: Сент-Люсія

en: Saint Helena
be: Востраў Святой Алены

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: French Southern Territories
be: Францускія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: Saint Vincent and the Grenadines
be: Сэнт-Вінсэнт і Грэнадыны

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: U.S. Virgin Islands
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Jersey
be: Востраў Джэрсі

en: %type settings
be: Настройкі %type

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Translations
be: Пераклады

en: The comments have been deleted.
be: Каментары былі выдаленыя.

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Comment settings
be: Наладкі каментароў

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: users
be: карыстальнікі(-аў)

en: Processing
be: Апрацоўка

en: disable
be: адключыць

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: Default value
be: Значэнне па змаўчанні

en: Select
be: Выбраць

en: CAPTCHA
be: антыспам

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Croatia
be: Харватыя

en: Macedonia
be: Македонія

en: Pitcairn
be: Астравы Піткэрн

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: Above
be: Вышэй

en: Number of values
be: Колькасць значэнняў

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Remove field
be: Выдаліць поле

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
be: Калі ў гэтым поле пакінута нейкае змесціва, яно будзе згубленае. Гэтае дзеянне не можа быць адменена.

en: Save field settings
be: Захаваць наладкі поля

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Title (no link)
be: Загаловак

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
be: Сімвал, які карыстальнікі будуць уводзіць, каб адзначыць дзесятковую коску ў формах.

en: Defines numeric field types.
be: Вызначыць лікавыя тыпы палёў.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
be: Для віджэта 'асобнага ўключанага/выключанага пераключальніка', вызначце значэнне 'выключана' першым, пасля значэнне 'уключана' ў секцыі <strong>Дазволеных значэнняў</strong>. Заўважце, што пераключальнік будзе пазначаны цэтлікам  "уключана'.

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
be: Вызначае віджэты выбараў, чэкбоксаў і радыёкнопак для тэкставых і лікавых палёў.

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Defines simple text field types.
be: Вызначае тыпы палей простага тэксту.

en: Form
be: Форма

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Read/Write
be: Чытанне/Запіс

en: 1 comment | @count comments
be[0]: 1 каментар
be[1]: @count каментары
be[2]: @count каментары

en: arguments
be: аргументы

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be: Вы павінны ўвесці прынамсі адно слова з @count ці болей сімвалаў.

en: <None>
be: -няма-

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: Defines a file field type.
be: Вызначае тып поля файла.

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: Add role
be: Дадаць статус

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: Palestinian Territory
be: Палесціна

en: Vatican
be: Ватыкан

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: types
be: тыпы

en: Account
be: Акаўнт

en: Finish
be: Скончана

en: In moderation
be: У мадэрацыі

en: Containing any of the words
be: Утрымлівае нейкае са словаў

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only in the category(s)
be: Толькі ў катэгорыі(-ях)

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Color set
be: Набор колераў

en: Reports
be: Справаздачы

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: URL filter
be: Фільтр URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
be: Абярыце адзін або некалькі камэнтараў.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
be: URL-адрас, на які трэба перанакіраваць карыстальніка. Гэта можа быць унутраны URL, напрыклад, node/1234  ці знешні URL, як http://drupal.org.

en: Display a message to the user
be: Паказваць паведамленне карыстальніку

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
be: Інструкцыі, якія будуць прадстаўленыя карыстальніку ніжэй гэтага поля на форме рэдагавання.<br /> Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнняў

en: User account
be: Акаўнт карыстальніка

en: File download
be: Файл загружаецца

en: %name: illegal value.
be: %name: недазволенае значэнне.

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: Congo (Kinshasa)
be: Конга

en: Congo (Brazzaville)
be: Конга

en: Ivory Coast
be: бераг Слановай Косці

en: Hong Kong S.A.R., China
be: Ганконг, спецыяльны адміністрацыйны раён Кітая

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Macao S.A.R., China
be: Макао

en: Saint Pierre and Miquelon
be: Сен-П'ер і Мікелон

en: Serbia
be: Сербія

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
be: Здымак быў зменены, каб адпавядаць межам максімальна дапушчальных памераў %dimensions пікселяў.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта вялікі; максімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта маленькі; мінімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Current user
be: Бягучы карыстальнік

en: Access type
be: Тып дасягу

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
be: Гэты тэкст будзе выкарыстаны чытачамі экрану, пошукавымі рухавікамі, і тады, калі малюнак не можа быць загружаны.

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: You do not have any administrative items.
be: У вас няма ніякіх адміністратыўных элементаў.

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: Display the node with standard node view.
be: Паказаць вузел у стандартным выглядзе.

en: Trigger
be: Трыгер

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
be: %name: гэта поле не можа ўтрымліваць больш, чым @count значэнне(я,яў).

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць пашкоджаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: HTML List
be: HTML спіс

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Date and time of when the comment was posted.
be: Дата і час калі быў змешчаны каментар.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Node ID from URL
be: ID вузла з URL

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: All terms
be: Усе тэрміны

en: upload
be: запампоўка

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Blue Lagoon (default)
be: Блакітная Лагуна (па змоўчанні)

en: Number of items to index per cron run
be: Колькасць элементаў для індэксавання кожнага запуску крона

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
be: Максімальная колькасць элементаў, якая індэксуецца ў кожным праходзе <a href="@cron">задачы абслугоўвання крона</a>. Пры неабходнасці, скараціць колькасць элементаў, каб прадухіліць затрымкі і памылкі памяці пры індэксаванні.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: The file upload failed. %upload
be: Не атрымалася загрузіць файл. %upload

en: URL to file
be: URL да файла

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
be: Здарылася непапраўная памылка. Верагодна, загружаны файл перавысіў максімальна магчымы памер файла (@size), які падтрымліваецца гэтым серверам.

en: Starting upload...
be: Пачатак апублікавання...

en: Uploading... (@current of @total)
be: Апублікацыя ў працэсе... (@current з @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла, але на ім няма патрэбных бібліятэк. Рэкамендуем усталяваць <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> бібліятэку PECL uploadprogress </a> (preferred) альбо ўсталяваць <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла з дапамогай APC RFC1867. Заўважце, что падтрымліваецца толькі адна загрузка за адзін раз. Рэкамендуем выкарыстоўваць, калі магчыма, <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">бібліятэку PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
be: Ваш сервер не мае магчымасці адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла.Для гэтага патрэбна, каб PHP  быў  запушчаны з mod_php, а не з FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
be: Ваш сервер мае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла праз APC, аднак гэта функцыя ня ўключана. Дадайце <code>apc.rfc1867 = 1</code> да вашага складу php.ini. У якасці альтэрнатывы, выкарыстоўвайце <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL стус працэса загрузкі</a>, які падтрымлівае  некалькі адначасовых загрузак.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
be: Уключана (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
be: Уключан (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
be: Статус працэса загрузкі

en: Region settings
be: Наладкі рэгіёнаў

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: - Select a widget -
be: - Абраць віджэт -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
be: Імя поля (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
be: Тып дадзеных для захоўвання.

en: Form element to edit the data.
be: Для таго, каб змяніць дадзеныя, утварыце матэрыял.

en: - Select an existing field -
be: - Выбраць існуючае поле -

en: Field to share
be: Поле для таго, каб падзяліцца з іншымі

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: Add new field: you need to provide a field name.
be: Дадаць новае поле: вам патрэбна даць яму назву.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
be: Дадаць новае поле: імя файла %field_name няправільнае. Імя павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары англійскага алфавіту, лічбы і знак падкрэслівання.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
be: Дадаць новае поле: поле %field_name занадта доўгае. Імя не павінна перавышаць 32 сімвалы, разам з прэфіксам 'field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
be: Дадаць новае поле: назва поля %field_name ужо існуе.

en: Add new field: you need to select a field type.
be: Дадаць новае поле: абярыце тып.

en: Add new field: you need to select a widget.
be: Дадаць новае поле: абярыце віджэт.

en: Add new field: invalid widget.
be: Дадаць новае поле: няправільны віджэт.

en: Add existing field: you need to provide a label.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба забяспечыць цэтлік.

en: Add existing field: you need to select a field.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць поле.

en: Add existing field: you need to select a widget.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць віджэт.

en: Add existing field: invalid widget.
be: Дадаць існуючае поле: неправільны віджэт.

en: Edit basic information
be: Рэдагаваць асноўную інфармацыю

en: The field %field is locked and cannot be edited.
be: Поле %field заблакіраванае і не можа рэдагавацца.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
be: Максімальная колькасць значэнняў, якія карыстальнікі могуць уводзіць для гэтага поля.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
be: 'Неабмежаваны' забяспечыць кнопкай 'Дадаць яшчэ' для таго, каб карыстальнікі маглі дадаваць столькі значэнняў, колькі пажадаюць.

en: %name must be an integer.
be: %name павінна быць лікавым

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Only numbers are allowed in %field.
be: Толькі лікі дазволены ў %field.

en: Hello <strong>@username</strong>
be: Прывітанне <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: tabs
be: панэлі

en: Full comment
be: Поўны каментар
