Display Suite profile (6.x-1.3) - en to hu translation catalogue (6652 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: select
hu: választás

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: enabled
hu: engedélyezett

en: enable
hu: engedélyezés

en: context
hu: környezet

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Administer
hu: Adminisztráció

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Gross
hu: Bruttó

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Is
hu: Van

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Age
hu: Kor

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Read more
hu: Tovább

en: Log
hu: Napló

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Tovább

en: Default currency
hu: Alapértelmezett pénznem

en: Action
hu: Művelet

en: Cost
hu: Költség

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: On
hu: Be

en: Purchased
hu: Vásárolva

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: unpublished
hu: rejtett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: register
hu: regisztráció

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Comment form
hu: Hozzászólás űrlap

en: User contact form
hu: Felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Variable
hu: Változó

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Admin title
hu: Adminisztratív cím

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Felirat

en: Changes
hu: Változások

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Top
hu: Teteje

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Catalog
hu: Katalógus

en: view catalog
hu: katalógus megtekintése

en: administer catalog
hu: katalógus adminisztrációja

en: Icon
hu: Ikon

en: Time
hu: Idő

en: week
hu: hét

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: Length
hu: Hossz

en: Format
hu: Formátum

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: hidden
hu: rejtett

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Region
hu: Régió

en: link
hu: hivatkozás

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: never
hu: soha

en: Display Settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: read more
hu: tovább

en: Every minute
hu: Minden perc

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: n/a
hu: -

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: type
hu: típus

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Find content
hu: Tartalom keresése

en: Main settings
hu: Fő beállítások

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: művelet

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállítás

en: Check
hu: Csekk

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Beállítások

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Create
hu: Létrehozás

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Include
hu: Befoglalás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Node edit form
hu: Tartalom szerkesztése űrlap

en: Node add form
hu: Tartalom hozzáadása űrlap

en: term
hu: kifejezés

en: Add child page
hu: Gyermekoldalak hozzáadása

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: hours
hu: óra

en: days
hu: nap

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Points
hu: Pontok

en: Submit @name
hu: @name beküldése

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Panel title
hu: Panel cím

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page title
hu: Oldal címe

en: The CSS ID to apply to this page
hu: Az oldalhoz használt CSS azonosító

en: Block
hu: Blokk

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: View arguments
hu: A nézet paraméterei

en: Override URL
hu: URL felülbírálása

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
hu: Ha ez be van kapocsolva, akkor felülírja a nézet webcímét. Néha hasznos lehet a panel webcímére állítani.

en: Three column 25/50/25
hu: Három oszlop 25/50/25

en: Left side
hu: Bal oldal

en: Middle column
hu: Középső oszlop

en: Right side
hu: Jobb oldal

en: Three column 25/50/25 stacked
hu: Három oszlop 25/50/25 lezárással

en: Bottom
hu: Lenn

en: Three column 33/34/33
hu: Három oszlop 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
hu: Három oszlop 33/34/33 lezárással

en: Two column
hu: Két oszlop

en: Two column stacked
hu: Két oszlop lezárással

en: 1 hour | @count hours
hu[0]: 1 óra
hu[1]: @count óra

en: 1 day | @count days
hu[0]: 1 nap
hu[1]: @count nap

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: User picture
hu: Felhasználó képe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Mission
hu: Küldetés

en: Good
hu: Jó

en: rate content
hu: tartalom értékelése

en: Voting
hu: Szavazás

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Not found
hu: Nem található

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Never
hu: Soha

en: Submit changes
hu: Változtatások mentése

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Recipients
hu: Címzettek

en: You must enter a valid e-mail address.
hu: Érvényes email címet kell megadni.

en: Sender
hu: Feladó

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Custom
hu: Egyéni

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Log message
hu: Üzenet

en: Poll choices
hu: Szavazás válaszok

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File MIME type
hu: Fájl <em>MIME</em> típus

en: Node revision ID
hu: A tartalom változatának azonosítója

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Content field
hu: Tartalom mező

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Is not
hu: Nem

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Percent
hu: Százalék

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Add condition
hu: Feltétel hozzáadása

en: Add action
hu: Művelet hozzáadása

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Voting API
hu: Szavazás API

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: N/A
hu: Nincs adat

en: configure
hu: beállítás

en: Items
hu: Elemek

en: %time ago
hu: %time óta

en: Advanced
hu: Haladó

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Button background color
hu: Gomb háttérszíne

en: Sale
hu: Eladás

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Card Type
hu: Kártya típusa

en: Card Number
hu: Kártyaszám

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Month
hu: Hónap

en: Add line
hu: Sor hozzáadása

en: Qty
hu: Menny.

en: Price
hu: Ár

en: Customers
hu: Vevők

en: System
hu: Rendszer

en: Customer
hu: Vevő

en: Amount
hu: Összeg

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Add to cart
hu: Kosárba

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Invoice
hu: Számla

en: Code
hu: Kód

en: Stock
hu: Készlet

en: Recipient
hu: Címzett

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment settings
hu: Fizetési beállítások

en: Payments
hu: Fizetési lehetőségek

en: quote
hu: kvóta

en: next
hu: következő

en: Store
hu: Bolt

en: Company
hu: Cég

en: security
hu: biztonság

en: node
hu: tartalom

en: directory
hu: könyvtár

en: General
hu: Általános

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Method
hu: Mód

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Cuba
hu: Kuba

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: End
hu: Vég

en: All views
hu: Összes nézet

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Other
hu: Egyéb

en: Basic
hu: Alap

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: SKU
hu: Cikkszám

en: List type
hu: Lista típusa

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Ignore
hu: Mellőz

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Destination
hu: Cél

en: reset
hu: alaphelyzet

en: Class
hu: Osztály

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Case
hu: Ügy

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Exists
hu: Létezik

en: Number of votes
hu: Szavazatok száma

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Both
hu: Mindkettő

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Filtered text (user selects input format)
hu: Formázott szöveg (a felhasználó választja ki a beviteli formát)

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Rows
hu: Sorok

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Argument
hu: Argumentum

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Checkout
hu: Fizetés

en: <All>
hu: < Mind >

en: access all views
hu: minden nézet elérése

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hu: A <em>Views</em> egyedi listák a webhely tartalmáról, melyek széleskörűen konfigurálhatóak, és megadják a lehetőséget a tartalmi listák megjelenítésének befolyásolására.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Summary, sorted ascending
hu: Összesítő, növekvő sorrendben

en: Summary, sorted descending
hu: Összesítő, csökkenő sorrendben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet tetején megjelenő szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Expose
hu: Felfed

en: Down
hu: Le

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: Add criteria
hu: Jellemző hozzáadása

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer views
hu: nézetek adminisztrációja

en: Node: ID
hu: Tartalom: azonosító

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Class name
hu: Osztálynév

en: Integer
hu: Egész szám

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Do not display
hu: Ne jelenjen meg

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: Node template
hu: Tartalomsablon

en: Profile
hu: Profil

en: Process
hu: Folyamat

en: Close
hu: Bezár

en: filters
hu: szűrők

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Child terms
hu: Gyerek kifejezések

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: fields
hu: mezők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Operation
hu: Művelet

en: reply
hu: válasz

en: Duration
hu: Időtartam

en: Expiration date
hu: Elavulás dátuma

en: Original
hu: Eredeti

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Function
hu: Függvény

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Location name
hu: Helyszín neve

en: e.g. a place of business, venue, meeting point
hu: például üzlet helye, találkozási pont, találkahely

en: Street
hu: Utca

en: Additional
hu: Továbbiak

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Map links
hu: Térkép hivatkozások

en: Settings for Location module
hu: A <em>Location</em> modul beállításai

en: None supported.
hu: Egyik sem támogatott.

en: Street location
hu: Utca

en: No service selected for country.
hu: Nincs szolgáltatás kiválasztva az országhoz.

en: Configure parameters
hu: Paraméterek beállítása

en: No configuration necessary for selected service.
hu: A kiválasztott szolgáltatás nem igényel külön beállítást.

en: Locative information
hu: Helyszín információ

en: Number of locations
hu: Helyek száma

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Make the location box collapsible.
hu: A helyszín mezőcsoport legyen összecsukható

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Display the location box collapsed.
hu: A helyszín mezőcsoport legyen összecsukva

en: Location #%number
hu: Helyszín #%number

en: Add another location
hu: Újabb hely hozzáadása

en: Add location
hu: Hely hozzáadása

en: Default country selection
hu: Alapértelmezett országválasztó

en: Disable the display of locations.
hu: Tiltja a hely megjelenését

en: Enable the display of locations.
hu: Engedélyezi a hely megjelenését.

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: submit latitude/longitude
hu: földrajzi szélesség/hosszúság beküldése

en: Fax number
hu: Faxszám

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Location Phone
hu: Helyszín: Telefon

en: Google Maps API Key
hu: Google Maps API kulcs

en: Germany
hu: Németország

en: Labels
hu: Feliratok

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: comments
hu: hozzászólások

en: Full
hu: Teljes

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahamas
hu: Bahamák

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: East Timor
hu: Kelet-Timór

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greece
hu: Görögország

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard-sziget és McDonald-szigetek

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Nauru
hu: Nauri

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: North Korea
hu: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Reunion
hu: Réunion

en: Romania
hu: Románia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és Déli Sandwich-szigetek

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Sudan
hu: Szudán

en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard és Jan Mayen

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok Külső Szigetei

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Yemen
hu: Jemen

en: Share
hu: Megosztás

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Formatting guidelines
hu: Súgó a formázáshoz

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Some
hu: Néhány

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: File attachments
hu: Csatolmányok

en: Pending
hu: Függőben

en: slow
hu: lassú

en: minute
hu: perc

en: minutes
hu: perc

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Key
hu: Kulcs

en: Link to node
hu: Hivatkozás tartalomra

en: File Upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: settings page
hu: beállítások oldal

en: Product title
hu: Termék címe

en: List price
hu: Listaár

en: Timer
hu: Időzítő

en: Change
hu: Változtat

en: English
hu: angol

en: Spanish
hu: spanyol

en: message
hu: üzenet

en: in
hu: ebben

en: Default height
hu: Alapértelmezés szerinti magasság

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Time format
hu: Időformátum

en: Are you sure you want to delete these items?
hu: Ezek az elemek biztosan törölhetők?

en: The items have been deleted.
hu: A tartalmak törölve lettek.

en: Feeds
hu: Hírcsatornák

en: ago
hu: óta

en: The update has been performed.
hu: A frissítés megtörtént.

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Node body
hu: Tartalom törzse

en: update
hu: frissítés

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: Display all menu items
hu: Az összes menüpont megjelenítése

en: access administration menu
hu: adminisztrációs menü elérése

en: Cache settings
hu: Gyorstár beállítások

en: published
hu: közzétett

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: User's name
hu: A felhasználó neve

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hu: A felhasználó szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: User's ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: User's email address
hu: A felhasználó email címe

en: User's registration date
hu: A felhasználó regisztrációjának dátuma

en: Days since the user registered
hu: A felhasználó regisztrációjától eltelt napok száma

en: User's last login date
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma

en: Days since the user's last login
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésétől eltelt napok száma

en: The current date in the user's timezone
hu: Az aktuális dátum a felhasználó időzónájában

en: The URL of the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalának webcíme.

en: The URL the user's account editing page.
hu: A felhasználó profil szerkesztési oldalának webcíme.

en: Features
hu: Jellemzők

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Add file
hu: Fájl hozzáadása

en: (disabled)
hu: (tiltott)

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: First
hu: Első

en: Middle
hu: Közép

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Search fields
hu: Mezők keresése

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Block name
hu: Blokknév

en: day
hu: nap

en: year
hu: év

en: hour
hu: óra

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Második

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Granularity
hu: Finomság

en: is equal to
hu: egyenlő

en: is not equal to
hu: nem egyenlő

en: Moderated
hu: Moderált

en: Disable mousezoom
hu: Egérrel történő nagyítás letiltása

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
hu: A térkép egérgörgővel történő nagyításának letitása.

en: Google Map Initialize
hu: Google Map inicializálása

en: Default map settings
hu: Alapértelmezés szerinti térképbeállítások

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
hu: A Google térkép alapértelmezés szerinti szélessége CSS hosszúságként vagy százalékként. Példa: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
hu: A Google térkép alapértelmezés szerinti magassága CSS hosszúságként vagy százalékként. Példa: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Default center
hu: Alapértelmezés szerinti középpont

en: Default zoom
hu: Alapértelmezés szerinti  nagyítás

en: The default zoom level of a Google map.
hu: A Google térkép alapértelmezés szerinti nagyítási szintje.

en: Default control type
hu: Alapértelmezés szerinti vezérlő stílus

en: Default map type
hu: Alapértelmezett térkép típus

en: Open info window
hu: Információs ablak megnyitása

en: Open link
hu: Hivatkozás megnyitása

en: Marker manager
hu: Jelölők kezelése

en: Maximum zoom
hu: Legnagyobb nagyítás

en: Marker defaults
hu: Jelölők alapértelmezés szerinti értékei

en: Minimum zoom
hu: Legkisebb nagyítás

en: or more markers
hu: vagy több jelölő

en: lines
hu: vonalak

en: Location chooser
hu: Címválasztó

en: Disable keyboard
hu: Billentyűzet tiltása

en: Disable the keyboard shortcuts.
hu: Gyorsbillentyűk tiltása.

en: Use AutoZoom
hu: AutoZoom használata

en: Enable Overview Map
hu: Áttekintő térkép engedélyezése

en: Insert Google Map macro.
hu: [gmap] segítségével Google Map makrókat lehet beilleszteni.

en: Create a macro
hu: Makró létrehozása

en: Configure GMap settings
hu: <em>Gmap</em> beállítások

en: Lines
hu: Vonalak

en: Circles
hu: Körök

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Marker
hu: Pontjelző

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Fill opacity
hu: Kitöltés átlátszatlansága

en: User locations
hu: Felhasználói helyszínek

en: Node locations
hu: Tartalmi helyszínek

en: GMap Location
hu: GMap helyszín

en: Macro
hu: Makró

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Page footer
hu: Oldal lábléc

en: Text at the bottom of the user map.
hu: A felhasználó által készített térkép alján megjelenő szöveg.

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Markers per content type
hu: Tartalomtípusonkénti jelölők száma

en: Map Macro
hu: Térképmakró

en: set user location
hu: felhasználó helyszínének megadása

en: Build a GMap macro
hu: Gmap makró készítése

en: Map id attribute
hu: Map id értéke

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Alignment
hu: Igazítás

en: The current magnification of the map
hu: A térkép aktuális nagyítása

en: Macro text
hu: Makrószöveg

en: GMap Macro Builder
hu: GMap makrókészítő

en: UI for building GMap macros.
hu: Felhasználói felület GMap makrók készítéséhez.

en: Link label
hu: Hivatkozás felirata

en: None.
hu: Nincs.

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Empty
hu: Üres

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Equal to
hu: Egyenlő

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: Execute custom PHP code
hu: Egyedi PHP kód végrehajtása

en: PHP code
hu: PHP kód

en: Buttons
hu: Gombok

en: Your rating
hu: Saját értékelés

en: Select a user
hu: Egy felhasználó kiválasztása

en: You must select a user.
hu: Ki kell választani egy felhasználót.

en: Log out
hu: Kilépés

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: Field title
hu: Mezőcím

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Basics
hu: Alapok

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Select one...
hu: Választás...

en: Production
hu: Termelés

en: Info
hu: Infó

en: Red
hu: Vörös

en: White
hu: Fehér

en: Included
hu: Beleértve

en: Units
hu: Mértékegységek

en: Shipping method:
hu: Szállítási mód:

en: Taxes
hu: Adók

en: Tax rate
hu: Adókulcs

en: Product count
hu: Termék végösszeg

en: Enabled filters
hu: Engedélyezett szűrők

en: Do it!
hu: Gyerünk!

en: or
hu: vagy

en: Poll settings
hu: Szavazás beállításai

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: All blogs
hu: Minden blog

en: Style
hu: Stílus

en: Delete package
hu: Csomag törlése

en: This action can not be undone.
hu: Ez a művelet nem visszavonható.

en: revert
hu: visszaállítás

en: Match
hu: Egyezik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Search options
hu: Keresési szempontok

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: options
hu: beállítások

en: Shopping cart
hu: Kosár

en: Your item(s) have been updated.
hu: A tétel vagy tételek frissítése megtörtént.

en: Qty.
hu: Mennyiség

en: Cart
hu: Kosár

en: Transaction key
hu: Tranzakciókulcs

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Discount
hu: Árengedmény

en: Shipping
hu: Szállítás

en: Reversed
hu: Fordított

en: Day(s)
hu: Nap(ok)

en: Week(s)
hu: Hét (Hetek)

en: Year(s)
hu: Év(ek)

en: Order history
hu: Rendelés előzményei

en: Product
hu: Termék

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: administer store
hu: bolt adminisztrációja

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Shipping address
hu: Szállítási cím

en: Ship to:
hu: Címzett:

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Changed
hu: Módosított

en: Received
hu: Kapott

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Payment details
hu: A fizetés részletei

en: Reverse
hu: Fordított

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Products
hu: Termékek

en: administer products
hu: termékek adminisztrációja

en: Product settings
hu: Termék beállítások

en: Street address
hu: Utca

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Total:
hu: Összesen:

en: Transaction ID:
hu: Tranzakcióazonosító:

en: Aland Islands
hu: Aland-szigetek

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitt és Nevis

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Sao Tome and Principe
hu: Sao Tomé és Príncipe

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Granadin-szigetek

en: British Virgin Islands
hu: Angol Szűz-szigetek

en: U.S. Virgin Islands
hu: Amerikai Szűz-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: Province
hu: Tartomány

en: Pounds
hu: Font

en: Grams
hu: Gramm

en: Kilograms
hu: Kilogramm

en: Ounces
hu: Uncia

en: Inches
hu: Hüvelyk

en: Feet
hu: Láb

en: Orders
hu: Rendelések

en: Print invoice
hu: Számla nyomtatása

en: User name
hu: Felhasználónév

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: edit
hu: szerkesztés

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Credit
hu: Hitel

en: previous
hu: előző

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: New
hu: Új

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többes szám

en: User Relationships
hu: Felhasználói kapcsolatok

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Basic information
hu: Alapinformációk

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A név csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Current search
hu: Jelenlegi keresés

en: Display style
hu: Megjelenítési stílus

en: Indexing
hu: Indexelés

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Translations
hu: Fordítások

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: Video height
hu: Videó magassága

en: Audio sample rate
hu: Mintavételi arány

en: Audio bitrate
hu: Audió bitráta

en: Teaser display
hu: A tartalom bevezetőjénél

en: The comments have been deleted.
hu: A hozzászólások törlése megtörtént.

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Default weight
hu: Alapértelmezett súly

en: Live
hu: Élő

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Related content
hu: Kapcsolódó tartalom

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: hour(s)
hu: óra

en: day(s)
hu: nap

en: week(s)
hu: hét

en: month(s)
hu: hónap

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Contact settings
hu: Kapcsolat beállítások

en: cancel
hu: mégsem

en: users
hu: felhasználók

en: Tabs
hu: Fülek

en: Configuration for tabs
hu: Fülek beállításai

en: Slide effect
hu: Becsúszás

en: Apply slide effect when changing tabs.
hu: Becsúszó hatással cserélődnek a fülek.

en: Fade effect
hu: Előtűnés

en: Apply fade effect when changing tabs.
hu: Előtűnő hatással cserélődnek a fülek.

en: Effect speed
hu: Látvány sebessgége

en: Speed at which to apply effects.
hu: A látvány időtartama.

en: fast
hu: gyors

en: Navigation buttons
hu: Navigációs gombok

en: Enable to add "next" and "previous" buttons to the bottom of all tab sets.
hu: Hozzáad egy „előző” és „következő” gombot a fülek aljához.

en: A helper module for creating tabbed pages.
hu: Segítségével fülekre osztott oldalakat lehet létrehozni.

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: disable
hu: letiltás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Path to file
hu: Fájl útvonala

en: Storage
hu: Tárolás

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenés

en: Page name
hu: Oldal neve

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Comment title
hu: Hozzászólás címe

en: Percentage (%)
hu: Százalék (%)

en: Enable custom alternate text
hu: Saját helyettesítő szöveg megadása

en: Enable custom title text
hu: Egyéni cím engedélyezése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: is
hu: &nbsp;

en: You must select a node.
hu: Ki kell választani egy tartalmat.

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: No style
hu: Nincs stílus

en: Lifetime
hu: Élettartam

en: Copy
hu: Másolás

en: Information
hu: Információ

en: No content types available.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus.

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Toggle
hu: Kapcsolás

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Relationship type
hu: Kapcsolattípus

en: No caching
hu: Nincs gyorstárazás

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Menus
hu: Menük

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: Figyelem! Már létrehozott adatok esetén ezeknek a beállításoknak a megváltoztatása az adatok elvesztésével jár!

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Third
hu: Harmadik

en: Fourth
hu: Negyedik

en: Fifth
hu: Ötödik

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
hu: A <em>Content</em> modul, amely egy szükséges eleme a Content Construction Kitnek (CCK), lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy egyedi mezőket rendeljenek a tartalomtípusokhoz. A Drupalban a tartalomtípus határozza meg az oldalak jellemzőit, beleértve a megjelenített mezők címét és leírását a feltöltő és szerkesztő oldalakon. A <em>Content</em> modult (és az egyéb, CCK-ba ágyazott segítő modulokat) használva egyedi mezőket lehet adni az alapértelmezés szerinti „Cím” és „Törzs” mezők mellé. A CCK lehetőségei a <a href="@content-types">tartalomtípusok adminisztrációja oldalon</a> lévő füleken elérhetők el. (További információk a tartalomtípusokról a <a href="@node-help"><em>Node</em> modul súgó oldalán</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
hu: Egy egyedi mező tartalomtípushoz adásakor meghatározható annak típusa (attól függően, hogy mit fog tartalmazni, szöveget, számot, vagy hivatkozást egyéb objektumokhoz), illetve hogyan fog megjelenni (szöveges mező vagy terület, legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet, avagy automatikusan kiegészülő mező). Egy mezőnek lehet több értéke is (például egy „személy”-nek lehet több email címe), illetve csak egyetlen értéke (például egy „dolgozó”-nak csak egy dolgozói azonosítója van). A mező hozzáadásakor és szerkesztésekor a CCK automatikusan elkészíti az adat tárolásához szükséges szerkezetet az adatbázisban. A CCK számos egyéb lehetőséget biztosít, például az egyedi adatok intelligens gyorstárazását, a tartalomtípus meghatározások importálását és exportálását, valamint együttműködést egyéb közösségi modulokkal.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
hu: Az egyedi mező típusokat a CCK-ba ágyazott egyéb, kiegészítő modulok biztosítják (minden modul más típust tesz elérhetővé). A <a href="@modules">modulok oldal</a> segítségével lehet be-, illetve kikapcsolni a CCK összetevőit. Egy alapértelmezés szerinti telepítés esetén a CCK az alábbiakat tartalmazza:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
hu: <em>szám</em>, amely egy numerikus mezőtípust ad, egész, decimális, vagy lebegőpontos formában. Beállítható a megengedett értékek csoportja, vagy megadható az elfogadott érték tartományok köre. Elérhető számos közös formátum a számok megjelenítéséhez.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
hu: <em>szöveg</em>, amely szöveges mezőtípus ad. A szöveges mező tartalmazhat csak sima szöveget, vagy beállíthatóan lehet használni a Drupal bemeneti formátum szűrőit is a szövegek biztonságos kezeléséhez. A szöveges mezők lehetnek egy vagy több sorosak, illetve nagyobb bemeneti ellenőrzéshez legördülő menü, jelölő vagy kiválasztó négyzet. Ha szükséges, a CCK tudja ellenőrizni a bevitelt a megengedett értékek alapján.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
hu: <em>tartalomlhivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a Drupal oldalak között. Két különböző tartalomtípus között egy <em>tartalomhivatkozás</em> mező hozzáadásával könnyedén létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat az adatok között (több „dolgozó” oldal tartalmaz egy <em>tartalomhivatkozás</em> mezőt, hivatkozva a „munkaadó” oldalra.

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
hu: <em>felhasználó hivatkozás</em>, amely egyedi hivatkozásokat hoz létre a honlap felhasználóihoz. Egy <em>felhasználó hivatkozás</em> mező hozzáadásával létrehozható összetett szülő-gyermek kapcsolat a felhasználók és az oldalak között. A tartalomtípushoz egy „Szerkesztette” <em>felhasználó hivatkozás</em> mezőt adva egy hivatkozás keletkezik a szerkesztő felhasználó profiljához, így követni lehet a felhasználó részvételét a tartalomban a Drupal alapértelmezés szerinti <em>Írta</em> mezőjén kívül is.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
hu: <em>mezőcsoport</em>, amely egy összecsukható mezőkészletet hoz létre, és egy csoportba foglalja az összetartozó mezőket. A mezőkészlet alapértelmezése lehet nyitott, vagy zárt is. A mezőcsoportok sorrendje, valamint a csoportokon belüli mezők sorrendje fogd-és-vidd módszerrel állítható be a content modulban.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
hu: További információ a beállítási és testreszabási kézikönyv <a href="@handbook-cck">CCK</a> oldalán, vagy a <a href="@project-cck">CCK projekt oldalán</a> érhető el.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
hu: A tartalomtípus mezőinek és címkéinek megjelenítési beállítása, amikor megtekintik előnézeti és teljes oldal módban.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
hu: A tartalomtípus mezőinek megjelenítési beállítása, amikor meg kell jelenniük a következő környezetben.

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Search Index
hu: Keresési index

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Updating field type %type with module %module.
hu: %type mezőtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Updating widget type %type with module %module.
hu: %type felületi elemtípus módosítása <em>%module</em> modulnál.

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Allows administrators to define new content types.
hu: Lehetőséget ad az adminisztrátorok számára új tartalomtípusok meghatározására.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a megengedett értékek tömbjét. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott tömb felülír minden fentebb megadott értéket.

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: No fields have been defined for any content type yet.
hu: Egyetlen tartalomtípushoz sincs még mező hozzárendelve.

en: no styling
hu: formázás nélkül

en: simple
hu: egyszerű

en: fieldset
hu: mezőcsoport

en: fieldset - collapsible
hu: mezőcsoport - összecsukható

en: fieldset - collapsed
hu: mezőcsoport - összecsukva

en: Added field %label.
hu: %label mező hozzáadva.

en: There was a problem adding field %label.
hu: A mező hozzáadásánál hiba történt: %label.

en: There was a problem creating field %label.
hu: Hiba történt a mező létrehozásakor: %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
hu: „%field” mező biztosan eltávolítható?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. A művelet nem vonható vissza.

en: Removed field %field from %type.
hu: A mező törölve lett: %field (%type tartalomtípusból).

en: There was a problem deleting %field from %type.
hu: Hiba történt a mező (%label) %type tartalomtípusból való törlése közben.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások csak ebben a tartalomtípusban jelennek meg: %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
hu: Ezek a mezőn (%field) végzett beállítások minden olyan tartalomtípusban megjelennek, amelyben a mező megjelenik.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
hu: Az alapértelmezés szerinti értéket adó PHP kód érvénytelen értéket ad vissza.<br />Elvárt formátum: <pre>!sample</pre> Visszaadott érték: @value

en: The default value is invalid.
hu: Az alapértelmezés szerinti érték érvénytelen

en: Saved field %label.
hu: %label mező el lett mentve.

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
hu: Az adatbázis megváltozott és az adatok átemelve vagy törölve lettek.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
hu: Hiba történt és az adatbázis megváltoztatása nem fejeződött be.

en: Processing %title
hu: %title feldolgozása

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hu[0]: 1 elem sikeresen fel lett dolgozva:
hu[1]: @count elem sikeresen fel lett dolgozva:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
hu: %old_name új neve %new_name a tartalom mezők táblában, és a mező előfordulási helyei frissítve lettek.

en: The content fields table %name has been deleted.
hu: A tartalom mezők %name táblája törölve lett.

en: Referenced node ID
hu: Hivatkozott tartalom azonosítója

en: Referenced node title
hu: Hivatkozott tartalom cím

en: Raw number value
hu: Nyers szám érték

en: Formatted number value
hu: Formázott szám

en: Raw, unfiltered text
hu: Nyers, formázatlan szöveg

en: Formatted and filtered text
hu: Formázott és szűrt szöveg

en: Referenced user ID
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítója.

en: Referenced user name
hu: A hivatkozott felhasználó neve.

en: Formatted HTML link to referenced user
hu: HTML hivatkozás a hivatkozott felhasználóra

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Select the content type to export.
hu: Tartalomtípus kiválasztása az exporthoz.

en: Export data
hu: Adatok exportálása

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
hu: Az export által előállított szöveget át lehet másolni egy másik tartalomtípusba az import művelet segítségével.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
hu: Ez az űrlap importálja a mező meghatározásokat, melyek egy másik tartalomtípusból, vagy egy másik adatbázisból lettek exportálva.<br />Megjegyzés: Egy tartalomtípuson belül a mezőket nem lehet többszörözni, így csak azok a mezők lesznek hozzáadva, melyek még nem szerepelnek a kiválasztott tartalomtípusban.

en: <Create>
hu: < Létrehozás >

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
hu: Tartalomtípus kiválasztása a mezők importálásához.<br />A &lt;Létrehozás&gt; segítségével új tartalomtípus jön létre, mely tartalmazni fogja a mezőket.

en: Import data
hu: Adatok importálása

en: Paste the text created by a content export into this field.
hu: A tartalom exportnál keletkezett szöveget kell ebbe a mezőbe illeszteni.

en: The import data is not valid import text.
hu: Az adat nem értelmezhető import szövegként.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
hu: A következő modulokat engedélyezni kell, hogy ez az import működjön: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
hu: %type tartalomtípus már szerepel az adatbázisban.

en: Exiting. No import performed.
hu: Kilépés. Az importálás nem lett végrehajtva.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
hu: Hiba történt a következő tartalomtípus hozzáadása közben: %type.<br />További részletek a megjelenített hibaüzenetekben.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
hu: %field_label (%field_name) mező már létezik, ezért az import során nem lett hozzáadva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
hu: %field_label (%field_name) mező hozzá lett adva a következő tartalomtípushoz: %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
hu: %field_name mező „Megjelenítési beállítás” adatainak exportálása közben egy hiba keletkezett. <br />Az adatbázis hiba: „%db_err”.

en: Enables ability to import/export field definitions.
hu: Lehetővé teszi a meződefiníciók importálását és exportálását.

en: view
hu: nézet

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
hu: Érdemes azonnal <a href="!url">beállítani a mezők jogosultságait</a>. Alapértelmezés szerint egyik mező sem érhető el.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hu: Mezőszintű jogosultságok beállítása.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalomszerkesztő űrlapon.

en: always open
hu: mindig nyitott

en: collapsible
hu: összecsukható

en: collapsed
hu: összecsukott

en: Instructions to present to the user on the editing form.
hu: Az űrlap szerkesztésekor megjelenő útmutató.

en: These settings apply to the group on node display.
hu: Ezek a beállítások lesznek értelmezve a csoportra a tartalom megjelenítésekor.

en: A description of the group.
hu: A csoport leírása.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
hu: %label csoport biztosan törölhető?

en: The group %group_name has been removed.
hu: %group_name csoport törölve lett.

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Node reference
hu: Tartalomra hivatkozás

en: Store the ID of a related node as an integer value.
hu: A hivatkozott tartalom azonosítójának tárolása egész számként.

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
hu: Haladó - tartalmak, melyekre hivatkozni lehet (Nézet)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
hu: Vesszővel elválasztott lista, amely a nézetnek küldendő paramétereket tartalmazza.

en: Title (link)
hu: Cím (hivatkozással)

en: Title (no link)
hu: Cím (hivatkozás nélkül)

en: Autocomplete text field
hu: Automatikusan kiegészülő szöveges mező

en: Nodereference autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő tartalomhivatkozás

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hu: Olyan mezőtípust ad, amely a tartalomban egy másik tartalomra hivatkozik.

en: Store a number in the database as an integer.
hu: Egészként tárol számot az adatbázisban.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Rögzített pontosságú tizedes tört számot tárol az adatbázisban

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Store a number in the database in a floating point format.
hu: Lebegőpontos számot tárol az adatbázisban.

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hu: Az űrlapokon a tizedespont jelölésére használt karakter.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték előtagja lehet, mint például a $ vagy az €. Ha nincs előtag, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
hu: Egy karaktersorozat, ami az érték toldaléka lehet, mint például m², m/s², kb/s. Ha nincs toldalék, akkor üresen kell hagyni. Függőleges vonallal lehet elválasztani egymástól az egyes és a többes számú alakot (font|fontok).

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: "Minimum" must be a number.
hu: „Minimum”-nak számot kell megadni.

en: "Maximum" must be a number.
hu: „Maximum”-nak számot kell megadni.

en: unformatted
hu: formázatlan

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „Jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzeteket jelenít meg, ha a mezőnek több értéke is lehet, különben választógombok jelennek meg.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Store text in the database.
hu: Szöveget tárol az adatbázisban.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: User reference
hu: Felhasználóra hivatkozás

en: Store the ID of a related user as an integer value.
hu: A hivatkozott felhasználó azonosítójának tárolása egész számként.

en: User roles that can be referenced
hu: Felhasználói szerepkör, amelyre hivatkozni lehet

en: User status that can be referenced
hu: Felhasználói állapot, amelyre hivatkozni lehet

en: Reverse link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
hu: Ha be van jelölve, akkor a felhasználó adatlapján egy hivatkozás visszamutat a hivatkozó tartalomra.

en: Userreference autocomplete
hu: Felhasználóhivatkozás automatikus kiegészítéssel

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hu: Olyan mezőtípus, amely a tartalomban egy felhasználóra hivatkozik.

en:  for
hu:  a

en: Form
hu: Űrlap

en: Settings saved
hu: A beállítások mentése megtörtént

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Uploaded file is not a valid image
hu: A feltöltött fájl nem megfelelő

en: Contact phone number
hu: Kapcsolattartó telefon

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Everyone
hu: Mindenki

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: years
hu: év

en: weeks
hu: hét

en: Default gateway
hu: Alapértelmezett átjáró

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Global settings for the Voting API.
hu: A <em>Voting API</em> globális beállításai.

en: Vote tallying
hu: Szavazatszámlálás

en: On high-traffic sites, administrators can use this setting to postpone the calculation of vote results.
hu: Ezt a beállítást nagy forgalmú oldalak adminisztrátorai használhatják a szavazati eredmények számolásának elhalasztására.

en: Tally results whenever a vote is cast
hu: Eredmények ellenőrzése a szavazat beküldésekor

en: Tally results at cron-time
hu: Eredmények ellenőrzése az időzített feladatok futásakor

en: administer voting api
hu: voting api adminisztrációja

en: Provides a shared voting API for other modules.
hu: Egy megosztott szavazási API-t biztosít más modulok számára.

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Order ID
hu: Rendelés azonosítója

en: Grid
hu: Rács

en: Search returned the following results:
hu: A keresés a következő találatokat adta:

en: Distance
hu: Távolság

en: Edit this term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: Global
hu: Általános

en: arguments
hu: argumentumok

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Button settings
hu: Gomb beállításai

en: Thread
hu: Szál

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: View user details.
hu: A felhasználó adatainak megtekintése.

en: Rate
hu: Mérték

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
hu: Hiba történt fizetés közben. Kérjük,hogy lépjen kapcsolatba velünk és érdeklődjön rendeléséről.

en: A payment has been accepted.
hu: A fizetés el lett fogadva.

en: Distinct
hu: Különböző

en: <None>
hu: < Nincs >

en: Description:
hu: Leírás:

en: Ubercart - core (optional)
hu: Ubercart - mag (kiegészítések)

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Purchase date
hu: Vásárlás dátuma

en: Edit content
hu: Tartalom szerkesztése

en: Change layout
hu: Elrendezés módosítása

en: Miles
hu: Mérföld

en: Node type (user-friendly version)
hu: Tartalomtípus (felhasználóbarát változat)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node author's user id
hu: Tartalom szerzőjének azonosítója

en: Node author's user name
hu: Tartalom szerzője

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Contexts
hu: Környezetek

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: year(s)
hu: év

en: This !type does not have any attributes.
hu: !type nem rendelkezik tulajdonságokkal.

en: product
hu: termék

en: product class
hu: termékosztály

en: Addresses
hu: Címek

en: Saved addresses
hu: Elmentett címek

en: Loading
hu: Betöltés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: The directory %directory is not writable
hu: „%directory” könyvtár nem írható.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hu: „%directory” könyvtár a megfelelő jogosultságok hiánya miatt nem írható.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: %field (%type tartalomtípus) fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Store an arbitrary file.
hu: Egy tetszés szerinti fájl tárolása.

en: Permitted upload file extensions
hu: Feltöltött fájlok engedélyezett kiterjesztései

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hu: Kiterjesztések amiket a felhasználó a feltöltésnél használhat. A kiterjesztéseket szóközzel kell elválasztani és nem kell előttük pontot alkalmazni. Üresen hagyva bármilyen kiterjesztés feltöltését engedélyezi.

en: File size restrictions
hu: Fájlméret korlátozások

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hu: A felhasználó által feltölthető fájlok mérete. Ez a beállítás csak az újonnan feltöltött fájlokra érvényes, a már létezőkre nincs hatása.

en: Maximum upload size per file
hu: Legnagyobb feltölthető méret fájlonként

en: Maximum upload size per node
hu: Legnagyobb feltölthető méret tartalmanként

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hu: Meghatározza a mezőben található fájlokra vonatkozó teljes méretkorlátot egy adott tartalomban. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) or „50M” (megabájt). Üresen hagyva nem lesz méretkorlátozás.

en: Generic files
hu: Általános fájlok

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hu: Tetszőleges fájl ikonnal és egy kapcsolt leírással történő megjelenítése.

en: File description
hu: Fájlleírás

en: File size (in bytes)
hu: Fájlméret (bájtban)

en: File size (pretty printed)
hu: Fájlméret (szépen nyomtatott)

en: Fully formatted HTML file tag
hu: Formázott HTML fájl jelölő

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hu: Metaadatok gyűjtésének és tárolásának hozzáadása a <em>FileField</em> modulhoz.

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: Variable editor
hu: Változószerkesztő

en: empty
hu: üres

en: Packages
hu: Csomagok

en: Package
hu: Csomag

en: Attribute settings
hu: Attribútum beállítások

en: Single message
hu: Egyszerű üzenet

en: Are you sure you want to delete this message?
hu: Ez az üzenet biztosan törölhető?

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hu: Egy képszerkesztő felületi elem, ami a képek előnézetét is megmutatja.

en: Displays image files in their original size.
hu: Képek megjelenítése eredeti méretben.

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: All users
hu: Minden felhasználó

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Node author
hu: Tartalom szerzője

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Country code
hu: Országkód

en: Order #
hu: Rendelés #

en: Active users
hu: Aktív felhasználók

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Attach files
hu: Fájlok csatolása

en: Shout
hu: Üzenet

en: Panel pages
hu: Paneloldalak

en: Panel nodes
hu: Paneltartalmak

en: Mini panels
hu: Minipanelek

en: Views panes
hu: Views táblák

en: Administer items related to the Panels module.
hu: A <em>Panels</em> modulhoz kapcsolódó elemek adminisztrációja.

en: by @user
hu: @user által

en: view all panes
hu: minden tábla megtekintése

en: view pane admin links
hu: táblák adminisztrációs hivatkozásainak megtekintése

en: administer pane visibility
hu: táblák láthatóságának adminisztrációja

en: administer pane access
hu: táblák hozzáférésének adminisztrációja

en: administer advanced pane settings
hu: haladó táblabeállítások adminisztrációja

en: use panels caching features
hu: panels gyorstárazási jellemzőinek adminisztrációja

en: Update #5218 only has changes for PostgreSQL. There are no updates for MySQL databases - since you're running MySQL, you should consider this update successful.
hu: Az #5218-as frissítés csak a PostgreSQL adatabázishoz tartalmaz módosításokat. Nincsenek frissítések MySQL adatbázisokhoz, tehát MySQL használata esetén ezt a frissítést sikeresnek lehet tekinteni.

en: You can disregard failed attempts to add new columns in update #5216 as long as the two queries preceding this text were successful.
hu: Az #5216-os frissítésben a sikertelen próbálkozást, hogy új oszlopokat adjon hozzá figyelmen kívül lehet hagyni, amennyiben az ezt a szöveget megelőző két lekérdezés sikeres volt.

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Deleted/missing block @module-@delta
hu: Törölt/hiányzó @module-@delta blokk

en: New custom content
hu: Új egyedi tartalom

en: Create a completely custom piece of HTML content.
hu: Egy teljesen egyedi HTML tartalom létrehozása.

en: Custom PHP
hu: Egyedi PHP

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: General form
hu: Általános űrlap

en: Form goes here.
hu: Ide jön az űrlap.

en: "@s" base form
hu: „@s” alap űrlap

en: Node type description
hu: Tartalom típusának leírása

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Attached files go here.
hu: Ide jönnek a csatolt fájlok.

en: A list of files attached to the node.
hu: Egy lista a tartalomhoz csatolt fájlokról.

en: "@s" attachments
hu: „@s” csatolmány

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Book navigation goes here.
hu: Ide jön a könyv navigációja.

en: "@s" book navigation
hu: „@s” könyv navigáció

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Comment form here.
hu: Ide jön a hozzászólás űrlapja.

en: A form to add a new comment.
hu: Egy űrlap új hozzászólás hozzáadásához.

en: "@s" comment form
hu: „@s” hozzászólás űrlap

en: Node comments
hu: Tartalom hozzászólásai

en: Node comments go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hozzászólásai.

en: The comments of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom hozzászólásai.

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: !a comments per page
hu: !a hozzászólás egy oldalon

en: Pager
hu: Lapozó

en: "@s" comments
hu: „@s” hozzászólásai

en: Node content
hu: Tartalom

en: The content of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalma.

en: Node title.
hu: Tartalom címe.

en: Node content goes here.
hu: Ide jön a tartalom.

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Edit this node
hu: Ennek a tartalomnak a szerkesztése

en: Link title to node
hu: A cím hivatkozzon a tartalomra

en: Check here to make the title link to the node.
hu: Bejelölve a cím a tartalomra fog hivatkozni.

en: No extras
hu: Nincsenek extrák

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
hu: Bejelölve letiltja a modulok által a tartalomhoz biztosított olyan kiegészítéseket, mint a csatolt fájlok és a CCK mezők; ez csak az alap bevezetőt és törzset jeleníti meg.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: "@s" content
hu: „@s” tartalom

en: Node form publishing options
hu: Tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: Publishing options on the Node form.
hu: Közzétételi beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form author information
hu: Tartalom űrlap szerzői információ

en: Author information on the Node form.
hu: Szerzői információ a tartalom űrlapon.

en: Node form input format
hu: Tartalom űrlap beviteli forma

en: Input format for the body field on a node.
hu: A törzs mező beviteli formája egy tartalomban.

en: Node form comment settings
hu: Tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: Comment settings on the Node form.
hu: Hozzászólás beállítások a tartalom űrlapon.

en: Node form menu settings
hu: Tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form file attachments
hu: Tartalom űrlap csatolmányok

en: File attachments on the Node form.
hu: Csatolmányok a tartalom űrlapon.

en: Node form categories
hu: Tartalom űrlap kategóriák

en: Taxonomy categories for the node.
hu: Taxonómia kategóriák a tartalomhoz.

en: Node form book options
hu: Tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Book options for the node.
hu: Könyvvázlat beállítások a tartalomhoz.

en: Publishing options.
hu: Közzétételi beállítások.

en: Comment options
hu: Hozzászólás beállítások

en: Comment options.
hu: Hozzászólás beállítások.

en: Authoring information.
hu: Szerzői információk.

en: Menu options
hu: Menü beállítások

en: Menu options.
hu: Menü beállítások.

en: URL path options
hu: Webcímútvonal beállításai

en: URL Path options.
hu: A webcímútvonal beállításai.

en: Attach files.
hu: Fájlok csatolása.

en: Categories.
hu: Kategóriák.

en: Book options
hu: Könyvvázlat beállítások

en: Book options.
hu: Könyvvázlat beállítások.

en: Input format.
hu: Beviteli forma.

en: "@s" @type
hu: „@s” @type

en: Node type description goes here.
hu: Ide jön a tartalom típusának leírása.

en: Node type description.
hu: Tartalom típusának leírása.

en: "@s" type description
hu: „@s” típusleírás

en: Profile content goes here.
hu: Ide jön a profil tartalma.

en: Which category
hu: Melyik kategória

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: A megjelenített szöveg, ha a kategória nem rendelkezik adattal. Meg kell jegyezni, hogy a cím nem fog megjelenni felülírás nélkül.

en: "@s" profile fields
hu: „@s” profilmezők

en: Term description goes here.
hu: Ide jön a kifejezés leírása.

en: Term description.
hu: Kifejezés leírása.

en: "@s" term description
hu: „@s” kifejezés leírása

en: List of related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések listája

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
hu: Egy létező kifejezéshez kapcsolódó kifejezések. Lehet gyermek, testvér vagy legfelső szintű.

en: Sibling terms
hu: Testvér kifejezések

en: Top level terms
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: Term synonyms
hu: Szinonimák

en: Which terms
hu: Mely kifejezések

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: The picture of a user.
hu: Egy kép a felhasználóról.

en: "@s" user picture
hu: „@s” felhasználó képe

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: The profile of a user.
hu: Egy felhasználó profilja.

en: "@s" user profile
hu: „@s” felhasználói profil

en: Vocabulary terms
hu: Szótárkifejezések

en: All the terms in a vocabulary.
hu: Az összes kifejezés egy szótárban.

en: "@s" terms
hu: „@s” kifejezés

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
hu: A megjelenített kifejezések maximális mélységének meghatározása.

en: Display as tree
hu: Megjelenítés fa nézetben

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a kifejezések egy fában jelennek meg, különben egy egyszerű listában.

en: A node object.
hu: Egy tartalom objektum.

en: Currently set to !link
hu: Jelenlegi beállítás: !link

en: Invalid node selected.
hu: Érvénytelen tartalom lett kiválasztva.

en: A node add form.
hu: Egy tartalom hozzáadása űrlap.

en: Select the node type for this form.
hu: Tartalomtípus kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: A node edit form.
hu: Egy tartalom szerkesztése űrlap

en: A single taxonomy term object.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezésobjektum.

en: A single user object.
hu: Egy egyszerű felhasználó objektum.

en: Taxonomy vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A single taxonomy vocabulary object.
hu: Egy egyszerű taxonómia szótár objektum.

en: Select the vocabulary for this form.
hu: Szótár kiválasztása ehhez az űrlaphoz.

en: New @s
hu: Új @s

en: New content of other types
hu: Más típusú új tartalom

en: New content behavior
hu: Új tartalom viselkedése

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
hu: A rendszerhez újonnan hozzáadott tartalmak alapértelmezett viselkedésének kiválasztása. Ha be van jelölve, az új tartalom hozzáadása a Panels oldalakhoz automatikusan azonnal elérhető lesz. Ha nincs bejelölve, a tartalom nem lesz elérhető amíg itt külön nincs engedélyezve.

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
hu: A Mentésre kattintás megjelenít egy teljes listát az elérhető tartalomtípusokról, amik a kiválasztott alapértelmezésekre lesznek beállítva.

en: Allowed @s content
hu: Engedélyezett @s tartalom

en: Select allowed layouts
hu: Engedélyezett elrendezések kiválasztása

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
hu: Be kell jelölni az összes, felhasználók által választható elrendezést. Legalább egy elrendezést engedélyezni kell.

en: argument
hu: argumentum

en: Add argument
hu: Argumentum hozzáadása

en: relationship
hu: kapcsolat

en: Add relationship
hu: Kapcsolat hozzáadása

en: Add context
hu: Környezet hozzáadása

en: Required contexts
hu: Szükséges környezetek

en: required context
hu: szükséges környezet

en: Add required context
hu: Szükséges környezet hozzáadása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: Add @type "@context"
hu: @type „@context” hozzáadása

en: Edit @type "@context"
hu: @type @context" szerkesztése

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
hu: Név megadása, ami !type azonosítására szolgál az adminisztrációs oldalakon.

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
hu: Címekben helyettesítéshez használt kulcsszó megadása.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
hu: Mellőzve; nem elérhető olyan tartalom, amelyhez ez a környezet szükséges.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
hu: Ki kell választani a működést, ha az argumentum hiányzik vagy nem érvényes.

en: Argument @count
hu: Argumentum @count

en: Context @count
hu: Környezet @count

en: 1 year | @count years
hu[0]: 1 év
hu[1]: @count év

en: 1 week | @count weeks
hu[0]: 1 hét
hu[1]: @count hét

en: 1 min | @count min
hu[0]: 1 perc
hu[1]: @count perc

en: 1 sec | @count sec
hu[0]: 1 másodperc
hu[1]: @count másodperc

en: Panel content has been updated.
hu: A paneltartalom frissítve lett.

en: Choose layout
hu: Elrendezés kiválasztása

en: Move content in @layout to
hu: @layout tartalmainak mozgatása ide:

en: Missing content type
hu: Hiányzó tartalomtípus

en: This pane's content type is either missing or has been deleted. This pane will not render.
hu: Ennek a táblának a tartalomtípusa vagy hiányzik vagy törölve lett. A tábla nem lesz megjelenítve.

en: Add content to !s
hu: Tartalom hozzáadása ehhez: !s

en: There are no content types you may add to this display.
hu: Nincsenek tartalomtípusok, melyeket hozzá lehetne adni ehhez a megjelenítéshez.

en: Configure !subtype_title
hu: !subtype_title beállítása

en: No caching options are available at this time. Please enable a panels caching module in order to use caching options.
hu: Jelenleg nincsenek elérhető gyorstárazási beállítások. Engedélyezni kell egy panels gyorstárazási modult a gyorstárazási beállítások használatához.

en: No title
hu: Nincs cím

en: Unknown context
hu: Ismeretlen környezet

en: No context
hu: Nincs környezet

en: Deleted/missing content type @type
hu: Törölt, vagy hiányzó @type tartalomtípus

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
hu: %kulcsszavak használhatóak a környezetekből, továbbá %title tartalmazza az eredeti címet.

en: Incoming content will be displayed here.
hu: A bejövő tartalom itt lesz megjelenítve.

en: Context %count
hu: Környezet %count

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Row @row, Column @col
hu: Sor @row, Oszlop @col

en: Single column
hu: Egy oszlop

en: Two column bricks
hu: Két oszlopnyi tégla

en: Left above
hu: Bal fent

en: Right above
hu: Jobb fent

en: Left below
hu: Bal lent

en: Right below
hu: Jobb lent

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Are you sure you want to delete the mini panel "@title"?
hu: „@title” minipanel biztosan törölhető?

en: Import panel mini "@s"
hu: Panel mini „@s” importálása

en: Panel mini code
hu: Panel mini kód

en: Cut and paste the results of an exported mini panel here.
hu: Egy exportált minipanel eredményeinek kivágása és beillesztése ide.

en: Import mini panel "@s"
hu: „@s” minipanel importálása

en: Unable to get a mini panel out of that.
hu: Ebből nem lehet minipanelt létrehozni.

en: Mini panel title
hu: Mini panel címe

en: The title for this mini panel. It can be overridden in the block configuration.
hu: A minipanel címe. Felülírható a blokk beállításánál.

en: Mini panel name
hu: Minipanel neve

en: A unique name used to identify this panel page internally. It must be only be alpha characters and underscores. No spaces, numbers or uppercase characters.
hu: Egy egyedi név, ami a paneloldal belső azonosítására szolgál. Csak betűket és aláhúzást tartalmazhat. Nem használható szóköz, szám vagy nagybetű.

en: Mini panel category
hu: Minipanel kategória

en: The category that this mini-panel will be grouped into on the Add Content form. Only upper and lower-case alphanumeric characters are allowed. If left blank, defaults to 'Mini panels'.
hu: A kategória, hogy a mini panel csoportban legyen a Tartalom hozzáadása űrlapon. Csak kisbetűk, nagybetűk és számok engedélyezettek. Üresen hagyva értéke az alapértelmezett „Mini panelek” lesz.

en: Save and proceed
hu: Mentés és folytatás

en: Panel mini name is required.
hu: A minipanel nevének megadása szükséges.

en: Categories may contain only alphanumerics or spaces.
hu: A kategóriák csak betűket és szóközöket tartalmazhatnak.

en: Panel name must be unique.
hu: A panelnévnek egyedinek kell lennie.

en: Your new mini panel %title has been saved.
hu: Az új „%title” minipanel mentése megtörtént.

en: Deleted/missing mini panel @name
hu: Törölt, vagy hiányzó @name minipanel

en: Untitled mini panel
hu: Cím nélküli minipanel

en: Local
hu: Helyi

en: create mini panels
hu: minipanelek létrehozása

en: administer mini panels
hu: minipanelek adminisztrációja

en: Panel layout
hu: Panelelrendezés

en: Panel content
hu: Paneltartalom

en: The teaser is a piece of text to describe when the panel is listed (such as when promoted to front page); the actual content will only be displayed on the full node view.
hu: A bevezető egy szövegrész, ami leírást nyújt, ha a panel listázva van (mint amikor a címlapra van helyezve); az aktuális tartalom csak a teljes tartalom megtekintésekor lesz megjelenítve.

en: An ID that can be used by CSS to style the panel.
hu: Egy CSS azonosító, mely a panel stílusának beállításához használható.

en: Please select a layout.
hu: Elrendezés kiválasztása

en: create panel-nodes
hu: panel tartalmak létrehozása

en: edit own panel-nodes
hu: saját panel tartalmak szerkesztése

en: administer panel-nodes
hu: panel tartalmak adminisztrációja

en: Create nodes that are divided into areas with selectable content.
hu: Kiválasztható tartalmakkal területekre osztható tartalmak létrehozása.

en: Add a node from your site as content.
hu: A webhely egy tarlamának hozzáadása tartalomként.

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
hu: A webcímben található tartalomazonosító kinyeréséhez a %0, %1, ..., %N hasznáható, illetve @0, @1, @2, ..., @N a panelnak átadott argumentumok használatához.

en: Leave node title
hu: Tartalom címének meghagyása

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
hu: Haladó: ha be van jelölve, nem nyúl a tartalom címéhez; a cím kétszer jelenhet meg, kivéve ha a smink gondoskodik erről.

en: Invalid node
hu: Érvénytelen tartalom

en: Node loaded from @var
hu: A tartalom betöltve innen: @var

en: Deleted/missing node @nid
hu: Törölt/hiányzó tartalom @nid

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Path is required.
hu: Az elérési út megadása szükséges.

en: Disable Drupal blocks/regions
hu: Drupal blokkok/régiók tiltása

en: CSS code
hu: CSS kód

en: Simple cache
hu: Egyszerű gyorstár

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
hu: Az egyszerű gyorstárazás egy időalapú gyorstár. Ez egy szigorú korlát, ha valami egyszer gyorstárazva lett, akkor addig marad így, amíg a határidő lejár.

en: If "arguments" are selected, this content will be cached per individual argument to the entire display; if "contexts" are selected, this content will be cached per unique context in the pane or display; if "neither" there will be only one cache for this pane.
hu: Ha az „argumentumok” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi argumentumonként lesz gyorstárazva az egész oldalhoz; ha a „környezetek” van kiválasztva, ez a tartalom egyedi környezetként lesz gyorstárazva a táblában vagy az oldalban; ha „egyik sem” akkor csak egy gyorstár lesz alkalmazva ehhez a táblához.

en: Argument wildcard
hu: Argumentumot helyettesítő karakter

en: No argument
hu: Nincs argumentum

en: From context
hu: Környezetből

en: From panel argument
hu: Panel argumentumból

en: Input on pane config
hu: Bemenet a táblabeállításon

en: Required context
hu: Szükséges környezet

en: Panel argument
hu: Panel argumentum

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
hu: Ha a „Panel argumentumból” van kiválasztva, akkor melyik panel argumentum legyen felhasználva.

en: Sixth
hu: Hatodik

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
hu: Ha a „Rögzített” van kiválasztva, akkor mi legyen argumentumként felhasználva.

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
hu: Ha ez az argumentum a panels felhasználónak szól, akkor milyen címke legyen alkalmazva hozzá.

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: Link to view
hu: Hivatkozás a nézetre

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Link title to view
hu: A cím hivatkozzon a nézetre

en: Provide a "more" link that links to the view
hu: Egy, a nézetre hivatkozó „tovább” hivatkozást biztosít

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
hu: Ez független bármilyen, a nézet által biztosított tovább hivatkozástól; ha két tovább hivatkozás jelenik meg, ezt ki kell kapcsolni. A nézetek csak a „blokk” típus használatakor biztosítanak tovább hivatkozást, azonban ha be van ágyazva, akkor ezt kell használni.

en: Display feed icons
hu: Hírolvasó ikon megjelenítése

en: Num posts
hu: Beküldések száma

en: Send arguments
hu: Argumentumok küldése

en: Deleted/missing view @view
hu: Törölt/hiányzó @view nézet

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Adds a book parent from a node context.
hu: Egy könyv szülőjének hozzáadása egy tartalomkörnyezetből.

en: Immediate parent
hu: Közvetlen szülő

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: Term from node
hu: Kifejezés tartalomból

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
hu: Taxónomia kifejezés hozzáadása egy tartalomkörnyezetből. Ha több kifejezés van kiválasztva, akkor csak az „elsőt” fogja megjeleníteni.

en: Term parent
hu: Kifejezés szülője

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
hu: Egy taxonómia kifejezés szülőjének hozzáadása egy kifejezéskörnyezetből.

en: Top level term
hu: Legfelső szintű kifejezés

en: System block
hu: Rendszer blokk

en: Display the pane as a system block; this is more restrictive than the default.
hu: A tábla megjelenítése rendszer blokként; korlátozóbb, mint az alapértelmezett.

en: The default panel rendering style; displays each pane with a separator.
hu: Az alapértelmezett panel létrehozási stílus; minden táblát egy elválasztóval jelenít meg.

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
hu: Megmutatja a táblákat egy HTML lista űrlapjában.

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Presents the panes or panels with a rounded corner box around them
hu: Megjelenít a táblák vagy a panelek körül egy lekerekített sarkú dobozt

en: Box around
hu: Körbefoglaló doboz

en: Each pane
hu: Minden tábla

en: Palestinian Territory
hu: Palesztín területek

en: Vatican
hu: Apostoli Szentszék (Vatikán)

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Locked
hu: Zárolt

en: types
hu: típusok

en: Account
hu: Saját adatok

en: Advanced configuration
hu: Haladó beállítások

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Finish
hu: Befejezés

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
hu: Feltöltési hiba. %file-t nem lehetett áthelyezni a %destination rendeltetési helyre.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: In moderation
hu: Elfogadási sorban

en: immediate
hu: azonnal

en: daily
hu: napi

en: weekly
hu: heti

en: Stock settings
hu: Készlet beállításai

en: No group
hu: Nincs csoport

en: deleted
hu: törölve

en: Containing any of the words
hu: Tartalmazza ezen szavak bármelyikét

en: Containing the phrase
hu: Tartalmazza pontosan ezt a kifejezést

en: Containing none of the words
hu: Ne tartalmazza ezeket a szavakat

en: Only in the category(s)
hu: Csak az ilyen kategóriában

en: Only of the type(s)
hu: Csak az ilyen tartalmakban

en: Billing information
hu: Számlázási információk

en: Company name
hu: Cég neve

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: Sandbox
hu: Homokozó

en: Authorization
hu: Engedélyezés

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: Color set
hu: Színkészlet

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Search returned no results.
hu: A keresés eredménytelen.

en: Require
hu: Szükséges

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Next button caption
hu: „Következő” gomb felirata

en: The text to be displayed in the 'next' button.
hu: A szöveg ami a „következő” gombon jelenik meg.

en: Previous button caption
hu: „Előző” gomb felirata

en: The text to be displayed in the 'previous' button.
hu: A szöveg ami az „előző” gombon jelenik meg.

en: Reports
hu: Jelentések

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Report settings
hu: Kimutatások beállítása

en: No items found.
hu: Nincs találat.

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: URL filter
hu: URL-szűrő

en: Please select one or more comments to perform the update on.
hu: Legalább egy hozzászólást ki kell választani.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: Display a message to the user
hu: Üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Revenue
hu: Árbevétel

en: Payment method title
hu: Fizetési mód megnevezése

en: Order review submit button text
hu: A „rendelés áttekintése” beküldő gombjának szövege

en: Submit Order
hu: Rendelés beküldése

en: Checkout review instructions
hu: Útmutatás a fizetés áttekintéséhez

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout review screen.
hu: Útmutatás megjelenítése az ügyfelek számára a fizetés áttekintés oldal tetején.

en: Order created through website.
hu: Webhelyen keresztül beküldött rendelés.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
hu: Rendelési értesítés a !order rendelésről.

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: Product information
hu: Termékinformáció

en: Sell price
hu: Eladási ár

en: Customer purchase price.
hu: Eladási ár.

en: field
hu: mező

en: nodes
hu: tartalmak

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: Allow users to undo their votes
hu: A felhasználók visszavonhatják a korábbi szavazataikat

en: Notification
hu: Értesítés

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Stars
hu: Csillagok

en: clone
hu: klónozás

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Metric
hu: Metrikus

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Primary Key: Unique cache ID.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi gyorstár azonosító.

en: A collection of data to cache.
hu: A gyorstárazandó adatok gyűjteménye.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
hu: Unix időbélyeg, mely a bejegyzés lejárati idejét jelöli, vagy 0, ha nem jár le.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
hu: Unix időbélyeg, mely a bejegyzés létrehozását jelöli.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
hu: Egyedi HTTP fejlécek, amelyeket a gyorstárazott adathoz kell adni.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
hu: 1, ha a tartalom szerializált, egyébként 0.

en: Regions
hu: Régiók

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Not checked
hu: Nem ellenőrzött

en: Remove this action
hu: Művelet eltávolítása

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: View cart
hu: Kosár megtekintése

en: Invalid e-mail address.
hu: Érvénytelen e-mail cím.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztéskor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: &lt;none&gt;
hu: &lt;nincs&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
hu: Nem engedélyezett a PHP kód bevitele.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és ez felül fog írni minden fentebb megadott értéket.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hu: PHP alapú bevitel használata a mező beállításaihoz. (Veszélyes &ndash; engedélyezésével körültekintően kell eljárni!)

en: A file has been pre-loaded for import.
hu: A fájl előzetesen be lett töltve az importhoz.

en: Content fieldgroup
hu: Tartalom mezőcsoport

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
hu: Megjelenítendő szöveg, ha a csoportnak nincs adata. A cím nem jelenik meg, ha nincs felülírva.

en: Node from reference
hu: Tartalom a hivatkozásból

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
hu: Hozzáad egy tartalmat a tartalom hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több tartalom van hivatkozva, csak az első hivatkozott tartalmat fogja venni.

en: Node reference field
hu: Tartalom hivatkozás mező

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A mező lehetséges értékei. Egy sorban egy értéket lehet megadni kulcs|címke formában. A kulcs értéke kerül az adatbázisba, és ennek meg kell felelnie az adatbázisban tárolt típussal (%type). A címke megadása nem kötelező, ha nincs megadva, akkor a kulcs lesz a címke.<br />Az engedélyezett HTML elemek: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
hu: Ezt a PHP kódot egy adminisztrátor állította be, és felül fogja írni a fentebb megadott elfogadható értékek listáját.

en: User from reference
hu: Felhasználó a hivatkozásból

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
hu: Hozzáad egy felhasználót a felhasználó hivatkozásból a tartalom környezetben. Ha több felhasználó van hivatkozva, csak az első hivatkozott felhasználót fogja venni.

en: User reference field
hu: Felhasználó hivatkozás mező

en: Click to view.
hu: Megtekintés.

en: Number of stars
hu: Csillagok száma

en: Star Labels
hu: Az értékelés cimkéi

en: These star labels appear as the link title when javascript is enabled as well as the select list options when javascript is disabled.
hu: Ezek a címkék láthatók, ha a JavaScript engedélyezve, a legördülő lista pedig tiltva van.

en: Display labels on mouse over
hu: Az egér mozgatásának érzékelése a cimkéken

en: When enabled, the star labels will dynamically appear underneath the stars as the user hovers over each star to provide a more descriptive qualitative meaning for each star value.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az egérkurzor érintésére az osztályzatok szimbólumai alatt szöveges információk jeleníthetők meg.

en: Star @star label
hu: @star érték felirata

en: Cancel label
hu: A szavazat visszavonásának  felirata

en: Direct rating widget
hu: A közvetlen szavazás eszközei

en: These settings allow you to display a rating widget to your users while they are viewing content of this type. Rating will immediately register a vote for that piece of content.
hu: Ezek a beállítások teszik lehetővé a látogatók számára a megjelenő tartalmak értékelését. A tartalom kapott osztályzata tárolva lesz és feldolgozásra kerül.

en: Star display style
hu: A megjelenő értékelés stílusa

en: Display average vote value
hu: Szavazatok átlagértékének megjelenítése

en: Display user vote value
hu: Felhasználó szavazatának megjelenítése

en: User vote if available, average otherwise
hu: Felhasználó szavazata, ha van, egyébként az átlagérték

en: Both user and average vote
hu: A felhasználó szavazata és az átlagérték

en: Text display style
hu: A szöveges megjelenítés stílusa

en: Display no text beneath stars
hu: Nem jelenik meg szöveges információ

en: Current average in text
hu: A jelenlegi átlagérték szöveges formában

en: User current vote in text
hu: A felhasználó szavazata szöveges formában

en: Show widget title
hu: Az eszközök felirata látható

en: Enable feedback during vote saving and deletion
hu: A visszajelzés engedélyezése szavazáskor, és a szavazat törlésekor

en: Direct rating widget preview
hu: Közvetlen szavazás előnézete

en: Shipping Address:
hu: Szállítási cím:

en: Order #:
hu: Rendelésszám:

en: Shipping Method:
hu: Szállítási mód:

en: Ship order !order_id packages.
hu: !order_id rendelés csomagjainak szállítása.

en: Ship
hu: Szállítás

en: This order has no comments associated with it.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs megjegyzés rendelve.

en: Product reports
hu: Termékkimutatások

en: Sales per year
hu: Éves eladás

en: Products sold
hu: Eladott termékek

en: Total revenue
hu: Teljes árbevétel

en: Update report
hu: Kimutatás frissítése

en: Sold
hu: Eladva

en: No products found
hu: Nincsenek termékek

en: Number of orders
hu: Rendelések száma

en: Average order
hu: Rendelések átlaga

en: Total @year
hu: @year összesen

en: Sales year
hu: Értékesítési év

en: Sales summary
hu: Eladások összefoglalója

en: Sales data
hu: Eladási adatok

en: Today, !date
hu: Ma, !date

en: Yesterday, !date
hu: Tegnap, !date

en: Daily average for @month
hu: @month napi átlaga

en: Grand total sales
hu: Értékesítések végösszege

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
hu: A CSV adatok nem érhetők el. Lehetséges, hogy az adatok elavultak. Érdemes frissíteni az összesítések oldalát és megpróbálni újra letölteni a CSV fájlt.

en: New packages
hu: Új csomagok

en: Edit package
hu: Csomag szerkesztése

en: Cancel package shipment
hu: Csomag szállításának felfüggesztése

en: Shipments
hu: Szállítmányok

en: New shipment
hu: Új szállítmány

en: Shipment !id
hu: !id szállítmány

en: Cancel shipment
hu: Szállítás felfüggesztése

en: Delete shipment
hu: Szállítmány törlése

en: Ship packages
hu: Csomagszállitás

en: Package ID
hu: Csomag ID

en: Shipping type
hu: Szállítás típusa

en: Package type
hu: Csomag típusa

en: Shipment ID
hu: Szállítmány ID

en: Tracking number
hu: Követési szám

en: cancel shipment
hu: szállítás felfüggesztése

en: This order's products have not been organized into packages.
hu: A rendelés termékei nem lettek csomagokba szervezve.

en: Create packages.
hu: Csomagok létrehozása-

en: Order @order_id does not exist.
hu: @order_id számú rendelés nem létezik.

en: Are you sure you want to delete this package?
hu: Ez a csomag biztosan törölhető?

en: The products it contains will be available for repackaging.
hu: A termékek, amik benne vannak újracsomagolhatóak lesznek.

en: Ship date
hu: Szállítás napja

en: Estimated delivery
hu: Várható szállítás

en: No shipments have been made for this order.
hu: Ehhez a rendeléshez nem történt szállítás.

en: Make a new shipment
hu: Új szállítmány létrehozása

en: Put products into packages to make shipments.
hu: A termékeket csomagba kell tenni a szállításhoz.

en: Ship Manually
hu: Kézi szállítás

en: Shipping method
hu: Szállítási mód

en: There is no sense in making a shipment with no packages on it, right?
hu: Nincs értelme elindítani egy szállítást csomag nélkül, ugye?

en: Are you sure you want to delete this shipment?
hu: Ez a szállítás biztosan törölhető?

en: The shipment will be canceled and the packages it contains will be available for reshipment.
hu: A szállítmány vissza lett vonva és a csomagok, amiket tartalmazott, újra szállíthatóvá vállnak.

en: Are you sure you want to cancel the shipment of this package?
hu: Biztosan visszavonható a csomag szállítása?

en: It will be available for reshipment.
hu: Újraküldhetővé fog válni.

en: Nevermind
hu: Nem számít

en: Payment received
hu: Elfogadott fizetés

en: Merchant ID
hu: Kereskedői azonosító

en: Currency code
hu: Valuta kódja

en: Shippable product
hu: Szállítható termékek

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: This node
hu: Ez a tartalom

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: heartbeat settings
hu: heartbeat beállítások

en: Heartbeat messages
hu: Heartbeat üzenetek

en: configure heartbeat
hu: heartbeat beállítása

en: configure heartbeat messages
hu: heartbeat üzenetek beállítása

en: The message
hu: Az üzenet

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Action's timestamp
hu: Művelet időbélyege

en: Enter
hu: Belépés

en: No response
hu: Nincs válasz

en: Rating
hu: Értékelés

en: Order complete
hu: A rendelés befejeződött

en: Payment methods
hu: Fizetési módok

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: File download
hu: Fájl letöltés

en: The file that can be downloaded when product is purchased (enter a path relative to the %dir directory).
hu: A letölthető fájl termékvásárlás esetén (%dir könyvtárhoz relatívan kell megadni az elérési útvonalat).

en: %file is not a valid file or directory inside file download directory.
hu: %file nem a letöltési könyvtárbeli érvényes fájl vagy könyvtár.

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: Order total:
hu: Rendelés végösszege:

en: Current balance:
hu: Jelenlegi egyenleg:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
hu: A vevő más email címet használt fizetés közben: !email

en: Click to complete checkout.
hu: Kattintás a vásárlás befejezéséhez.

en: Vendor account number
hu: Fiókszám

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Unknown status
hu: Ismeretlen állapot

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Inherit
hu: Öröklés

en: None available.
hu: Nincs elérhető.

en: Maximum resolution for Images
hu: Képek legnagyobb felbontása

en: Defines an image field type.
hu: Egy kép mezőtípust ad.

en: Editable
hu: Szerkeszthető

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: Invoice template
hu: Számlasablon

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
hu: Ha az egyenleg kisebb vagy egyenlő mint 0,00.

en: If the order status is not already Payment Received.
hu: Ha a rendelés állapota még nem „Fizetés beérkezett”.

en: Subtotal:
hu: Mindösszesen:

en: COD
hu: UTÁNVÉT

en: Add region
hu: Régió hozzáadása

en: Address book
hu: Címjegyzék

en: Base price
hu: Alapár

en: Edit attribute
hu: Tulajdonság szerkesztése

en: Are you sure you want to delete the attribute %name?
hu: „%name” tulajdonság biztosan törölhető?

en: Tax
hu: Adó

en: The weight, used for sorting.
hu: A rendezéshez használt súly.

en: No grouping
hu: Nincs csoportosítás

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: WW (01 - 53) formában.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Google Checkout settings
hu: Google Checkout beállításai

en: Set merchant ID and key for Google Checkout.
hu: Kereskedői azonosító és kulcs beállítása a <em>Google Checkout</em> modulhoz.

en: Calculate shipping charges for orders through Google Checkout.
hu: A szállítási költség kiszámítása a Google Checkout szolgáltatással.

en: Calculate taxes for orders through Google Checkout.
hu: Megrendelések adójának kiszámítása a Google Checkout szolgáltatással.

en: Google Checkout terminal: Order @order_id
hu: Google Checkout terminál: Rendelés @order_id

en: Conforms to Google Checkout content policies.
hu: A Google Checkout tartalom-szabályzatának megfelelően.

en: To be a Google Checkout approved merchant, your items must conform to the Google Checkout content policies found <a href="!url">here</a>.
hu: A Google Checkout által jóváhagyott kereskedővé váláshoz, az elemeknek idomulnia kell a Google Checkout tartalmi  irányelveihez, melyek <a href="!url">itt</a> találhatóak.

en: Google Checkout only accepts the following currencies: @list
hu: A Google Checkout csak a következő pénznemeket fogadja el: @list

en: Marketing preferences
hu: Marketing preferenciák

en: Display the customer's preferences about mass-marketing.
hu: A vásárlók tömeg-marketing preferenciáinak megjelenítése.

en: Google Checkout Coupon
hu: Google Checkout kupon

en: Google Checkout Gift Certificate
hu: Google Checkout ajándékutalvány

en: Cancel order request sent to Google Checkout. The order will be updated momentarily.
hu: Rendelés törlése a Google Checkoutban. A rendelés hamarosan frissítve lesz.

en: Order is not canceled in Google Checkout.
hu: A rendelés törlése nem történt meg a Google Checkoutban.

en: Express payment with Google Checkout.
hu: Gyors fizetés Google Checkouttal.

en: Merchant key
hu: Kereskedői kulcs

en: Used to sign cart information. Keep it secret, keep it safe.
hu: A kosár tartalmának aláírására szolgál. Fokozott biztonságban kell tartani.

en: Test Environment settings
hu: Tesztkörnyezet beállításai

en: Test Mode
hu: Teszt mód

en: Test Merchant ID
hu: Teszt kereskedőazonosító

en: Only needed for test mode. Click <a href="http://code.google.com/apis/checkout/developer/index.html#integration_overview" target="_blank">here</a> for more info.
hu: Csak teszt üzemmódban szükséges. <a href="http://code.google.com/apis/checkout/developer/index.html#integration_overview" target="_blank">További tudnivalók</a>

en: Test Merchant Key
hu: Teszt kereskedői kulcs

en: Customer messages
hu: Vevői üzenetek

en: Reason for canceling order
hu: A rendelés lemondásának oka

en: Order canceled. See order comments at [order-url] for more information.
hu: A rendelés lemondva. A megjegyzések további részletekkel szolgálnak a rendelés oldalán: [order-url].

en: Button size
hu: Gomb mérete

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Regular pickup
hu: Rendszeres felvétel

en: Special pickup
hu: Kivételes felvétel

en: Drop off
hu: Lehull

en: Default price
hu: Alapértelmezett ár

en: Pickup type
hu: Csomagfelvétel típusa

en: Handling charge
hu: Kezelési költség

en: Percentage markup/discount
hu: Százalék jelölés/kedvezmény

en: A default shipping cost is required.
hu: Az alapértelmezett szállítási költség nem lett megadva.

en: The default shipping cost should be a positive number.
hu: Az alapértelmezett szállítási költségnek pozitív számnak kell lennie.

en: The fixed charge should be a number.
hu: A rögzített összeg szám kell hogy legyen.

en: The percent adjustment should be a number.
hu: A százalékos javításnak számnak kell lennie.

en: Save taxes
hu: Adók mentése

en: Tax shipping?
hu: Szállítás adóztatása?

en: Google Checkout is enabled, but no Merchant ID found.
hu: A Google Checkout engedélyezve van, de nem található a Kereskedő Azonosító.

en: Fast checkout through Google.
hu: Gyors fizetés a Google használatával.

en: What is Google Checkout?
hu: Mi az a Google Checkout?

en: You do not have any items in your shopping cart.
hu: Nincs semmilyen tétel az Ön kosarában.

en: Customer will accept marketing emails.
hu: A vevő elfogad reklámleveleket.

en: Customer does not want marketing emails.
hu: A vevő nem fogad el reklámleveleket.

en: Google Checkout terminal
hu: Google Checkout terminál

en: Click here to go to Google Checkout settings.
hu: A Google Checkout beállítása.

en: Return to order view screen.
hu: Vissza a rendeléshez.

en: Use this terminal to process credit card payments:
hu: Ez a  terminál legyen használatban a bankkártyás fizetés feldolgozásához:

en: Balance:
hu: Egyenleg:

en: Google Checkout total:
hu: Google Checkout összesen:

en: Google Checkout balance:
hu: Google Checkout egyenleg:

en: Charge
hu: Terhelés

en: Reason for refund
hu: Visszatérítés oka

en: Refund Comment
hu: Visszatérítés megjegyzése

en: You must enter a number for the amount.
hu: A mennyiségnek csak számot lehet megadni.

en: Google does not allow charges greater than the balance.
hu: A Google nem enged meg a számlaegyenlegnél nagyobb terhelést.

en: Google does not allow refunds greater than the amount already charged.
hu: A Google nem enged az eredeti terhelésnél nagyobb visszatérítést.

en: A reason for refunding the customer is required.
hu: Kötelező megadni a visszafizetés okát.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
hu: Érvénytelen rendelés-azonosító. A fizetés feldolgozása nem sikerült.

en: HTTP Authorization User does not match settings.
hu: A beállítások nem egyeznek a hitelesített HTTP felhasználóval.

en: HTTP Authorization Password does not match settings.
hu: A HTTP alapú azonosításban a jelszó nem egyezik a beállításokban megadottal.

en: Unknown notification document: @xml
hu: Ismeretlen értesítő dokumentum: @xml

en: Total tax
hu: Összesen adó

en: Order created through Google Checkout (#@gco_order).
hu: Rendelés lett leadva a Google Checkouton keresztül (#@gco_order).

en: Risk information notification:
hu: A kockázattal kapcsolatos figyelmeztetések:

en: - Full AVS match (address and postal code)
hu: - Teljes AVS egyezés (cím és irányítószám)

en: - Partial AVS match (postal code only)
hu: - Részleges AVS egyezés (csak irányítószám)

en: - Partial AVS match (address only)
hu: - Részleges AVS egyezés (csak cím)

en: - No AVS match
hu: - Nincs AVS egyezés

en: - AVS not supported by issuer
hu: - A kibocsátó nem támogatja az AVS-t

en: <b>Error:</b> No AVS response.
hu: <strong>Hiba:</strong> nincs AVS válasz.

en: - CVN match
hu: - CVN egyezés

en: - No CVN match
hu: - Nincs CVN egyezés

en: - CVN not available
hu: - CVN nem elérhető

en: - CVN error
hu: - CVN hiba

en: <b>Error:</b> No CVN response.
hu: <strong>Hiba:</strong> nincs CVN válasz.

en: Partial CC number: %s
hu: Részleges kártyaszám: %s

en: Order %order canceled by Google: %reason
hu: %order rendelést a Google lemondta: %reason

en: Order canceled.
hu: A rendelés lemondása megtörtént.

en: Payment received by Google Checkout
hu: Fizetés fogadva a Google Checkout használatával

en: Payment of %amount received by Google Checkout.
hu: %amount teljesítés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Refund received by Google Checkout
hu: Visszatérítés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Refund of %amount received by Google Checkout.
hu: %amount értékű visszatéríés érkezett a Google Checkouton keresztül.

en: Unknown order id or malformed XML.
hu: Ismeretlen rendelésazonosító vagy rosszul formázott XML.

en: In Google Checkout
hu: A Google Checkoutban

en: Chargeable
hu: Számlázható

en: yearly
hu: éves

en: monthly
hu: havi

en: @label (!name) - Allowed values
hu: @label (!name) - engedélyezett értékek

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
hu: %name: az érték nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Widgets
hu: Felületi elemek

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
hu: Sajnos egyszerre csak egyet lehet hozzáadni.

en: Default cart form
hu: Alapértelmezett kosár űrlap

en: Cart Contents
hu: Kosár tartalma

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
hu: A vevő kosarának megjelenítése.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
hu: Ez a hozzáférés tiltva van és nem tölthet le fájlokat.

en: Watermark Text
hu: Vízjel szöveg

en: Add Watermark
hu: Vízjel hozzáadása

en: Uploaded file is not a valid JPEG
hu: A feltöltött fájl nem JPEG formátumú

en: Must fill in text
hu: Szöveges formában kell kitölteni

en: Empty Line
hu: Üres sor

en: Package order !order_id products.
hu: !order_id rendelés termékeinek csomagolása.

en: Specify and collect payment for an order.
hu: Egy rendelés fizetésének meghatározása és begyűjtése.

en: Test Gateway
hu: Átjáró a teszteléshez

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
hu: Bankkártyás fizetés elfogadása a tesztelési átjáró használatával.

en: Check or Money Order
hu: Csekk vagy postautalvány

en: Pay by mailing a check or money order.
hu: Fizetés csekk vagy postautalvány küldésével.

en: UPS Ground
hu: UPS Felszíni Szállítás

en: UPS Next Day Air
hu: UPS Következő Napi Légiposta

en: UPS Next Day Air Saver
hu: UPS Következő Napi Légiposta (Saver)

en: UPS Next Day Early A.M.
hu: UPS Következő Nap Hajnali Légiposta

en: UPS 2nd Day Air
hu: UPS másnapra, légi

en: UPS 2nd Day Air A.M.
hu: UPS másnap reggelre, légi

en: UPS 3-Day Select
hu: UPS Harmadik munkanap végéig

en: UPS Letter
hu: UPS Levél

en: Customer Supplied Package
hu: Vevő által küldött csomag

en: Tube
hu: Cső

en: UPS Express Box
hu: UPS Express Doboz

en: UPS 25KG Box
hu: UPS 25 kg-os doboz

en: UPS 10KG Box
hu: UPS 10 kg-os doboz

en: Pallet
hu: Raklap

en: Small Packages
hu: Kis csomagok

en: Credit card encryption
hu: Hitelkártya titkosítása

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
hu: A hitelkártya adatai az adatbázisban jelenleg titkosítva vannak.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
hu: Ez a szöveg módosítható üzenetet foglal magában, például utasításhalmaz vagy egy formanyomtatvány levelekhez. A  hook_uc_message függvény használata gyerekjáték az alapértelmezett értékek kezelése!

en: Credit card on a secure server:
hu: Bankkártyás fizetés biztonságos szerver használatával:

en: Credit card/eCheck
hu: Hitelkártya/eCheck

en: Redirect to 2Checkout to pay by credit card or eCheck.
hu: Átirányítás 2Checkout szolgáltatásra bankkártyás vagy elektronikus csekkes fizetéshez.

en: Select your payment type:
hu: Fizetési típus kiválasztása:

en: Online check
hu: Online csekk

en: Your 2Checkout vendor account number.
hu: A használt 2Checkout fiókszám.

en: Secret word for order verification
hu: Titkos szó a rendelés igazolásához

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
hu: A 2Checkout fiók „Look and Feel” beállításaiba beírt titkos szó.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
hu: Demo mód engedélyezése, lehetőséget ad hamis rendelések feldolgozására tesztelési célokra.

en: Language preference
hu: Nyelvi beállítás

en: Adjust language on 2Checkout pages.
hu: Nyelv beállítása a 2Checkout oldalakon.

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
hu: A vevők választhatnak hitelkártyás vagy online csekkes fizetési lehetőségek közül.

en: Show credit card icons beside the payment method title.
hu: A fizetési mód megnevezése mellet legyen feltüntetve a bankkártya ikonja is.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
hu: 2Checkout specifikus szöveg megjelenítése az beküldési gombon, a rendelés áttekintése oldalán.

en: 2Checkout.com checkout type
hu: 2Checkout.com fizetési típus

en: Single page checkout only works for stores selling intangible products using credit card payments.
hu: Az egyoldalas rendelés csak olyan webhelyek esetén működik, melyek immateriális javakat árulnak bankkártyás fizetéssel.

en: Multi-page checkout
hu: Oldalakra bontott fizetés

en: Single page checkout
hu: Egyoldalas fizetés

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
hu: Rendeléskor igazolatlan 2Checkout próbálkozást kíséreltek meg.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
hu: Befizetve: !type, 2Checkout.com rendelés #!order.

en: credit card
hu: bankkártya

en: echeck
hu: e-csekk

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
hu: A rendelése akkor kerül feldolgozásra, amikor a 2Checkout.com jóváhagyja a fizetést.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
hu: !type fizetés jóváhagyása folyamatban van a 2Checkout.com-on.

en: eCheck
hu: e-csekk

en: Enable to process payments using 2Checkout.com.
hu: Fizetés engedélyezése 2Checkout.com használatával.

en: Update your payment details
hu: Fizetési adatok frissítése

en: Update the payment details for a recurring fee.
hu: Az rendszeres díj fizetési adatainak frissítése.

en: Cancel the recurring fee?
hu: Az ismétlődő díj valóban vissza legyen vonva?

en: Cancel a recurring fee.
hu: Ismétlődő díj visszavonása.

en: Update ARB subscription
hu: Aktualizálja a rendszeres számlázási megbízást

en: Cancel ARB subscription
hu: Megszünteti a rendszeres számlázási megbízást

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása Authorize.net AIM szolgáltatás használatával.

en: API Login ID and Transaction Key
hu: API belépési azonosító és tranzakciós kulcs

en: This information is required for Ubercart to interact with your payment gateway account.  It is different from your login ID and password and may be found through your account settings page.
hu: Erre az adatra az Übercartnak szüksége van, hogy kommunikálni tudjon a bankkal a pénzutalási kapun keresztül. Ez az adat különbözik a bejelentkezési azonosítótól és jelszótól viszont megtalálható a fiók beállításai között.

en: API Login ID
hu: API belépési azonosító

en: Transaction Key
hu: Tranzakciós kulcs

en: AIM settings
hu: AIM beállítások

en: These settings pertain to the Authorize.Net AIM payment method for card not present transactions.
hu: Ezek a beállítások az <em>Authorize.Net</em> modul által biztosított AIM fizetési módnak a kártyabirtokos távollétében zajló (angolul „card not present”, CNP-típusú) tranzakcióira vonatkoznak.

en: Only specify a developer test account if you login to your account through https://test.authorize.net.<br/>Adjust to live transactions when you are ready to start processing real payments.
hu: Csak akkor kell fejlesztői fiókot megadni, ha a bejelentkezés a https://test.authorize.net címen történik.<br />Ha a tesztelést és beállítást követően készen áll az igazi tranzakciókra, átkapcsolható valódi fizetések kezelésére.

en: Live transactions in a live account
hu: Élő tranzakciók az élő fiókban.

en: Test transactions in a live account
hu: Teszt tranzakciók az élő fiókban

en: Developer test account transactions
hu: Fejlesztői teszt fiók tranzakciók

en: Tell Authorize.net to e-mail the customer a receipt based on your account settings.
hu: Az <em>Authorize.Net</em> küldjön nyugtázó emailt a vevőnek a fiókbeállításoknak megfelelően.

en: ARB settings
hu: ARB beállítások

en: These settings pertain to the Authorize.Net Automated Recurring Billing service.
hu: Ezek a paraméterek az Authorize.Net rendszeres számlaterhelési beállításaira vonatkoznak.

en: Only specify developer mode if you login to your account through https://test.authorize.net.<br />Adjust to production mode when you are ready to start processing real recurring fees.
hu: Csak akkor kell fejlesztői fiókot megadni, ha a bejelentkezés a https://test.authorize.net címen történik.<br />Ha a tesztelést és beállítást követően készen áll az igazi tranzakciókra, átkapcsolható valódi fizetések kezelésére.

en: Developer test
hu: Fejlesztői teszt

en: MD5 Hash
hu: MD5 ellenőrzőösszeg

en: <b>Note:</b> You must first configure credit card encryption before setting this.<br />Enter the value here you entered in your Auth.Net account settings.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong> Mielőtt ezt be lenne állítva, első lépésként aktiválni kell a hitelkártya titkosítását. <br /> Itt adhatóak meg azok a paraméterek, amelyek az Auth.net fiókhoz korábban meg lettek adva.

en: Log reported ARB payments in watchdog.
hu: A jelentett ARB fizetések bejegyzése a rendszernaplóba.

en: Make sure you have set your Silent POST URL in Authorize.Net to @url.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a Csendes POST hivatkozás be van állítva az Authorize.Net hálózaton a következő címre: @url.

en: CIM settings
hu: CIM beállításai

en: These settings pertain to the Authorize.Net Customer Information Management service.
hu: Ezek a paraméterek az Authorize.Net vevőinformációs adatbázisának beállításaira vonatkoznak.

en: Always create a CIM profile for securely storing CC info for later use.
hu: Mindig legyen CIM-profil létrehozva, hogy biztonságosan lehessen a bankkártya adatait tárolni későbbi alkalmakra.

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
hu: Az Authorize.Net-en az új vásárlói fiók sikeresen létrejött.

en: Authorize.Net: Creating CIM profile failed.<br />@error - @text
hu: Authorize.Net: hiba történt a CIM fiók létrehozása során.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
hu: Authorize.Net: a CIM profil létrejött

en: Order @order taking place at @date
hu: @order rendelés érkezett ekkor: @date

en: <b>@type:</b> @amount
hu: <strong>@type:</strong> @amount

en: cURL error: @error
hu: cURL hiba: @error

en: Credit card payment declined: @message
hu: A bankkártyás fizetés el lett utasítva: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
hu: Típus: @type<br />Azonosító: @id

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
hu: <strong>@type</strong><br /><strong>@status:</strong>  @message<br />Összeg: @amount<br />AVS-válasz: @avs

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: CVV match: @cvv
hu: CVV egyezés: @cvv

en: Invalid ARB payment notification received.
hu: Érvénytelen ARB fizetési értesítés érkezett.

en: ARB payment reported for order @order_id: <pre>@post</pre>
hu: ARB jelentés @order_id megrendeléshez: <pre>@post</pre>

en: Product @sku has invalid interval settings for Authorize.Net - @length @unit
hu: @sku raktárszámú termék <em>Authorize.Net</em> tartománybeállítása (@length @unit) érvénytelen.

en: Order @order_id
hu: Rendelés @order_id

en: Order @order_id - @sku
hu: @order_id rendelés - @sku

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated failed.<br />@error - @text
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés frissítése nem sikerült.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated.
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés frissült.

en: Subscription ID: @subscription_id
hu: Feliratkozás ID: @subscription_id

en: Subscription data updated at Authorize.Net.
hu: Az előfizetői adatok frissítve lettek a Authorize.Net oldalon.

en: Subscription update failed. See order admin comments for more details.
hu: Az előfizetés aktualizálása nem sikerült. A webhely üzemeltető megjegyzéseiben részletes információk találhatóak a problémával kapcsolatban.

en: Recurring fee order ID: @order_id
hu: Az ismétlődő díj rendelés-azonosítója: @order_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
hu: Az rendszeres díj fizetési részletei frissítve.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
hu: Hiba történt a fizetés részleteinek frissítése során. Érdemes újrapróbálni, a hiba tartós fennállása esetén a bolt üzemeltetői tudnak segíteni.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancellation failed.<br />@error - @text
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés törlése sikertelen.<br />@error – @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
hu: Authorize.Net: @subscription_id előfizetés megszűnt.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
hu: Valóban törölhető ez az előfizetés?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
hu: Az előfizetést megszüntette az Authorize.Net.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
hu: Az előfizetés megszüntetése nem sikerült.
    További részletek az adminisztrátori magyarázatokban.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
hu: Valóban meg kell szüntetni ezt a díjat?

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
hu: Ez a művelet nem vonható vissza és az előfizetői szolgáltatást megszüntetheti.

en: The recurring fee has been canceled.
hu: Az ismétlődő díj megszüntetve.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
hu: Hiba történt. Amennyiben a hiba tartósan fennáll, az elhárítás érdekében kapcsolatba kell lépni az üzemeltetővel.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
hu: Az utca neve egyezik, az irányítószám nem

en: Address information not provided for AVS check
hu: Az AVS csekkhez nem lett cím megadva

en: AVS error
hu: AVS hiba

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
hu: Nem amerikai bankkártya kibocsátó bank

en: No Match on Address (Street) or ZIP
hu: Vagy az utca neve vagy az irányítószám nem egyezik

en: AVS not applicable for this transaction
hu: AVS nem használható ehhez a művelethez

en: Retry – System unavailable or timed out
hu: Újra - a rendszer elérhetetlen vagy időtúllépés történt

en: Service not supported by issuer
hu: A szolgáltatás nem elérhető

en: Address information is unavailable
hu: A címinformáció nem elérhetető

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
hu: A 9 számjegyű irányítószám egyezik, az utca neve nem

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
hu: Az utca név és a 9 jegyű irányítószám egyezik

en: Address (Street) and five digit ZIP match
hu: Az utcanév és az 5 jegyű irányítószám egyezik

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
hu: Az 5 számjegyű irányítószám egyezik, az utca neve nem

en: No Match
hu: Nincs egyezés

en: Not Processed
hu: Nincs feldolgozva

en: Should have been present
hu: Jelen kellett volna lennie

en: Issuer unable to process request
hu: A kibocsátó nem tudja feldolgozni a kérést

en: Authorization and capture
hu: Meghatalmazás és rögzítés

en: Authorization only
hu: Csak azonosítás

en: Prior authorization capture
hu: Engedélyezés rögzítését megelőzően

en: Capture only
hu: Csak rögzítés

en: Void
hu: Hiányos

en: Process payments using Authorize.net. Supports AIM and ARB.
hu: Fizetések feldolgozása az <em>Authorize.Net</em> használatával, mely az AIM és ARB módokat támogatja.

en: CVV information
hu: CVV információ

en: Credit card terminal: Order @order_id
hu: Hitelkártya-terminál: @order_id megrendelés

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
hu: A bankkártya titkosítást be kell állítani, hogy engedélyezve legyen a hitelkártyás fizetés.

en: To protect our customers from identity theft, credit card details are erased when a browser refreshes on the checkout review page.  Please enter your card details again and re-submit the form.
hu: A bankkártya adatai kitörlődnek, ha a böngészőben frissül a rendelési előnézetet, mindez annak érdekében történik, hogy a kártyahasználó személyes adatai 3. személyhez ne kerülhessen. Újból meg kell adni a kártyaszámot majd be kell küldeni az űrlapot.

en: Authorize and capture immediately
hu: Azonnali engedélyezés és rögzítés

en: Default credit transaction type
hu: Alapértelmezett hitelkártya tranzakció típus

en: Credit card data is encrypted during checkout for maximum security.
hu: A fizetési folyamat alatt a hitelkártya adatai a lehető legjobban vannak titkosítva.

en: You must review your <a href="!url">credit card security settings</a> and enable encryption before you can accept credit card payments.
hu: Át kell tekinteni <a href="!url">a hitelkártya biztonsági beállításait</a> és engedélyezni kell a titkosítást mielőtt hitelkártyás fizetés fogadható.

en: Credit card debug mode
hu: Hitelkártya hibakereső mód

en: Because you are using debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards. Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
hu: Mivel jelenleg az Übercart hibakereső módban van, a bankkártya adatai tárolódhatnak, megsértve ezzel PCI biztonsági előírásait. Ezt a hibakereső módot csak tesztelési céllal ajánlatos használni, kitalált bankkártyaadatokkal.

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
hu: Hitelkártyás fizetését nem sikerült feldolgozni. Ellenőrizze kártyája adatait és próbálja újra. Ha a probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba velünk rendelése elküldése ügyében.

en: Credit card:
hu: Bankkártya:

en: Pay by credit card.
hu: Fizetés bankkártyával.

en: (Last 4)
hu: (Utolsó 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
hu: A kártyatulajdonos neve, ahogy az a kártyán olvasható.

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: The start date you entered is invalid.
hu: A beírt kezdődátum hibás.

en: The credit card you entered has expired.
hu: A megadott bankkártya lejárt.

en: The issue number you entered is invalid.
hu: A megadott kibocsátási szám érvénytelen.

en: You have entered an invalid CVV number.
hu: Érvénytelen CVV szám lett megadva.

en: You must enter the issuing bank for that card.
hu: Írja be a kártyát kibocsátó bankot!

en: Card Owner
hu: A kártya birtokosa

en: Issue Number
hu: Kiadványszám

en: Issuing Bank
hu: A kártyát kibocsátó bank

en: View card details.
hu: Kártyaadatok megtekintése.

en: Card Type:
hu: A kártya típusa:

en: Card Owner:
hu: A kártya birtokosa:

en: Card Number:
hu: Kártyaszám:

en: Start Date:
hu: Kezdődátum:

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Issue Number:
hu: Kibocsátási szám:

en: Issuing Bank:
hu: Kibocsátó bank:

en: You must have access to <b>administer credit cards</b> to adjust these settings.
hu: Hozzáféréssel kell rendelkezni a <strong>bankkártya beállításainak adminisztrációja</strong> jogosultsághoz, hogy módosíthatóak legyenek a bankkártya beállításai.

en: Credit card data security
hu: A bankkártya adatainak biztonsága

en: You are responsible for the security of your website, including the protection of credit card numbers.  Please be aware that choosing some settings in this section may decrease the security of credit card data on your website and increase your liability for damages in the case of fraud.
hu: A hitelkártyaadatok biztonságáért a webhely tulajdonosa a felelős. Az alábbi beállítások megváltoztatása súlyosbítja egy esetleges visszaélés következményeit.

en: Card number encryption key filepath
hu: Kártyaszám titkosító kulcsfájl útvonala

en: <b>You must enable encryption</b> by following the <a href="!url">encryption instructions</a> in order to accept credit card payments.<br />In short, you must specify a path outside of your document root where the encryption key may be stored.<br />Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.<br />Once this is set, you should not change it.
hu: A bankkártyás fizetések elfogadásához engedélyezni kell a titkosítást az <a href="!url">útmutatónak</a> megfelelően. A titkosítási kulcs tárolásához meg kell adni egy relatív útvonalat a webszerver nyilvános könyvtárán kívül a telepítési könyvtárhoz képest. Ez a jövőben nem változtatható meg újra.

en: Not configured, see below.
hu: Nincs beállítva, a részletek lentebb láthatóak.

en: Operate in credit card debug mode.
hu: Bankkártya-hibakereső üzemmódban működés.

en: In debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards.<br />Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
hu: Hibakereső módban a bankkártya adatok tárolódhatnak, ami sérti a PCI biztonsági előírásait.<br />A hibakereső mód használata csak tesztjellegű, kitalált kártyadatokkal megadott terhelésekre javasolt.

en: Checkout workflow
hu: Fizetési munkafolyamatok

en: These settings alter the way credit card data is collected and used during checkout.
hu: Ezek a beállítások bankkártya adatok kezelésének és használatának módját változtatják meg.

en: Validate credit card numbers at checkout.
hu: Fizetéskor ellenőrizze a kártya számot!

en: Invalid card numbers will show an error message to the user so they can correct it.<br />This feature is recommended unless you are in debug mode.
hu: Érvénytelen kártyaadatok megadása esetén egy hibaüzenet jelenik meg. Ez a lehetőség javasolt, kivéve ha hibakereső módban dolgozik.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés feldolgozásának megkísérlése.

en: Debug mode data clearing
hu: Adatok tisztítása hibakereső módban

en: Order status
hu: Megrendelés állapota

en: Unit of time
hu: Időegység

en: Credit card fields
hu: Bankkártya mezők

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
hu: Meghatározza, hogy a kártyaszámhoz milyen további információkat kell begyűjteni a vevőktől.

en: Enable CVV text field on checkout form.
hu: A CVV mező engedélyezése fizetési űrlapon.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
hu: A CVV egy kiegészítő biztonsági intézkedés a hitelkártyákhoz. A Visa, Mastercard és Discover kártyákon ez egy három számjegyű szám, az AmEx kártyán egy négy számjegyű szám. Ha a fizetési gateway támogatja ezt az adatot, ajánlott a CVV engedélyezése.

en: Enable card owner text field on checkout form.
hu: A kártyatulajdonos mező engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable card start date on checkout form.
hu: Kártya kibocsátási dátumának engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable card issue number text field on checkout form.
hu: Kártyaszám beviteli mező engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
hu: A kibocsátó bank mező engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: Enable card type selection on checkout form.
hu: Kártyatípus választásának engedélyezése a fizetési űrlapon.

en: If enabled, specify in the textarea below which card options to populate the select box with.
hu: Ha engedélyezve van, az alábbi szövegmezőben meg kell adni, hogy milyen kártya adatokkal legyen feltöltve a legördülő lista.

en: Card type select box options
hu: Kártyatípus kiválasztó lehetőségei

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
hu: Soronként egy kártyatípust kell megadni. Ha engedélyezve van, ezek az értékek szereplenek a kártyatípus kiválasztásakor.

en: Accepted card types (for validation)
hu: Elfogadott kártyatípusok (ellenőrzéshez)

en: Use the checkboxes to specify which card types you accept for payment. Selected card types will show their icons in the payment method selection list and be used for card number validation.
hu: A jelölőnégyzetekkel kiválasztható, hogy mely kártya típusok lesznek elfogadva a fizetéskor. A kiválasztott kártya típusok ikonjai megjelennek a fizetési mód választó listában és ellenőrizni fogják a megadott kártyaszámot.

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
hu: A bankkártyás vevőknek szóló szöveget itt lehet megváltoztatni.

en: Credit card payment policy
hu: Hitelkártyás fizetési eljárás

en: Instructions for customers on the checkout page above the credit card fields.
hu: Segítség a vevőknek a bankkártya mezők felett a rendelés oldalon.

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
hu: A beírt fizetési adatoknak egyezniük kell a kártyához rendelt címmel, ellenkező esetben a fizetést elutasítjuk.

en: Card processing failure message
hu: A kártya feldolgozásának hibaüzenete

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
hu: Hibaüzenet a felhasználónak amely akkor jelenik meg, ha a fizetés sikertelen a rendelés leadása közben.

en: You have specified a non-existent directory.
hu: A megadott könyvtár nem létezik.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem írható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
hu: A könyvtár nem olvasható, ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Credit card encryption key file creation failed. Check your filepath settings and directory permissions.
hu: A hitelkártya titkosítási kulcsának létrehozása sikertelen. Ellenőrizze az elérési útvonal beállításait és a könyvtár jogosultságait.

en: Credit card encryption key file generated. Card data will now be encrypted.
hu: A titkosítófájl elkészült, a kártyaadatok mostantól titkosítottak.

en: You have chosen to not process credit card payments during checkout, but customer credit card data is not being stored once checkout is completed. This configuration is not recommended for a live site, as you will not be able to collect payment for your orders.
hu: A bankkártyás fizetések feldolgozása a rendelés alatt ki van kapcsolva, viszont a bankkártyaadatok a rendelés befejeztével törlődnek. Ez a beállítás nem javasolt éles webhelyen, mivel így nem lehetséges a rendelések fizetéseinek begyűjtése.

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Start Month
hu: Kezdőhónap

en: Start Year
hu: Kezdőév

en: Expiration Month
hu: Lejárati hónap

en: Expiration Year
hu: Lejárati év

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: (if present)
hu: (ha meg van adva)

en: Expiration Date:
hu: Lejárat dátuma:

en: What's the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: Process card
hu: Kártya feldolgozása

en: What is the CVV?
hu: Mi a CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
hu: A CVV a Card Verification Value (hitelkártya biztonsági kód) rövidítése. Ez a szám egy biztonsági jel a hitelkártya-csalók ellen. A számot nagyon egyszerű megtalálni kártyáján. Kövesse az alábbi utasításokat!

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
hu: A CVV a kártya hátoldalán van. Értéke az aláírás helyétől  jobbra található utolsó három számjegy.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
hu: Az American Express kártyákon a CVV a kártya elülső felületén található. Ez egy négy számjegyű szám, amely kisebb méretben van nyomtatva a jobb oldalon, a kártyaszám felett.

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Use this terminal to process credit card payments through your default gateway.
hu: Ez a terminál a bankkártyás fizetés folyamatához használható az alapértelmezett átjárón keresztül.

en: Order total: @total
hu: Rendelés összesen: @total

en: Balance: @balance
hu: Egyenleg: @balance

en: Charge Amount
hu: Terhelt összeg

en: Use the available buttons in this fieldset to process with the specified card details.
hu: Az alábbi mezőcsoport gombjai a megadott bankkártya részleteinek beállításához használhatók.

en: Charge amount
hu: Terhelési összeg

en: Authorize amount only
hu: Csak a mennyiség engedélyezése

en: Set a reference only
hu: Csak referencia beállítása

en: Credit amount to this card
hu: Kártya terhelési korlátja

en: @auth_id - @date - @amount authorized
hu: @auth_id - @date - @amount azonosítva

en: Prior authorizations
hu: Engedélyezést megelőzően

en: Select authorization
hu: Hitelesítés kiválasztása

en: Capture amount to this authorization
hu: Mennyiség rögzítése ehhez az engedélyhez

en: Void authorization
hu: Hiányos azonosítás

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
hu: @ref_id - @date - (utolsó 4) @card

en: Customer references
hu: Vevői hivatkozások

en: Select references
hu: Hivatkozások kiválasztása

en: Charge amount to this reference
hu: Terhelés az alábbi közleménnyel

en: Remove reference
hu: Hivatkozás törlése

en: Credit amount to this reference
hu: Hitelösszeg ehhez a hivatkozáshoz

en: You must enter a positive number for the amount.
hu: Az összegnek pozitív számnak kell lennie.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
hu: A bankkártya feldolgozása sikerült. Az adminisztrációs megjegyzések tartalmazzák a további részleteket.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
hu: Hiba történt a bankkártya feldolgozása közben. Az admin megjegyzések tartalmazzák a részleteket.

en: Reference transaction
hu: Referencia tranzakció

en: administer credit cards
hu: bankkártya beállításainak adminisztrációja

en: view cc details
hu: bankkártya adatainak megtekintése

en: view cc numbers
hu: bankkártyák számainak megtekintése

en: process credit cards
hu: bankkártyák feldolgozása

en: Receive credit card payments through checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása CyberSource Silent Order POST szolgáltatás használatával.

en: Payment server
hu: Fizetéshez használt kiszolgáló

en: CyberSource server used when processing payments.
hu: Fizetéshez használt CyberSource-kiszolgáló.

en: Ensure address verification
hu: A cím ellenőrzése kötelező

en: Process transaction only if address passes verification.
hu: Tranzakció feldolgozása kizárólag sikeres cím ellenőrzés után.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
hu: Tranzakció feldolgozása a címellenőrzés eredményétől függetlenül.

en: SOAP Toolkit API settings
hu: SOAP Toolkit API beállítások

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
hu: Adószámítás engedélyezése a CyberSource adó szolgáltatással.

en: Tax calculation "Ship from" address
hu: „Feladó címe” az adók számításához

en: This address will be used when calculating taxes with CyberSource tax service.
hu: A CyberSource adó szolgáltatás használata esetén az adó az itt megadott cím alapján lesz kiszámítva.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
hu: Az állam vagy tartomány kétbetűs rövidítése.

en: ZIP/Postal code
hu: Postai irányítószám

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
hu: Adjuk meg a 2 betűs ISO 3166-1 kódot. Ha nem tudnánk a sajátunkat, a Wikipedia segít.

en: The credit card type did not pass validation.
hu: A bankkártya típusa nincs engedélyezve.

en: Could not figure out cc type: @number / @type
hu: A hitelkártya típusa nem állapítható meg: @number / @type

en: <b>Credit card !type:</b> !amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
hu: <b>Hitelkártya !type:</b> !amount<br /><b>Döntés: @decision</b><br /><b>Magyarázat:</b> !reason

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
hu: !id<br />!decision, Indok: !reason

en: <br /><b>AVS:</b> !avs
hu: <br /><strong>AVS:</strong> !avs

en: No response returned from CyberSource.
hu: A CyberSource nem válaszolt.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
hu: A CyberSource elérhetetlen SOAP-on keresztül.

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
hu: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Döntés: @decision</b><br /><b>Magyarázat:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
hu: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Magyarázat: !reason

en: No taxes returned for this order.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs adóvisszatérítés.

en: @city city tax
hu: @cityi adó

en: County tax
hu: Országos adó

en: District tax
hu: Kerületi adó

en: @state state tax
hu: @state állam vagy régió adója

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
hu: A rendeléshez tartozó adó kiszámítása nem sikerült. A rendelés azonosítója: @order_id, a hiba oka: @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
hu: @order_id rendelés adóinak kiszámítása nem sikerült. Nem jött válasz a CyberSource-tól.

en: Successful transaction.
hu: Sikeres tranzakció.

en: One or more fields in the request are missing or invalid.<br /><b>Possible action:</b> Resend the request with the correct information.
hu: Egy vagy több mező hiányzik vagy érvénytelen.<br /><b>Javaslat:</b> Küldje el újból az űrlapot a megfelelő adatokkal.

en: <b>Error:</b> General system failure.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
hu: <b>Hiba:</b> Általános rendszerhiba.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon néhány percet és próbálja újra.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a server time-out occurred. This error does not include time-outs between the client and the server.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de rendszerműködési időtúllépés történt. Ez a hiba nem a kliens és  szerver közti kapcsolat időtúllépésére vonatkozik.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, amíg nem tekinti át rendeléseinek állapotát.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a service did not finish running in time.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de a szolgáltatás sikertelen.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, mielőtt át nem tekinti rendeléseinek állapotát.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the Address Verification Service (AVS) check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
hu: A banki engedélyezés sikeresen megtörtént , de a CyberSource megtagadta a folyamatot, mert az Address Verification Service (AVS)  ellenőrzés sikertelen.<br /><b>Javaslat:</b> Visszakövetheti az engedélyezést, de nézze át a rendelést esetleges csalás elkerülése érdekében.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Lejárt hitelkártya.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: General decline of the card. No other information provided by the issuing bank.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Kártya elutasítva. A kibocsátó bank nem indokolta az elutasítást.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: Insufficient funds in the account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A fizetésre nincs keret.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy egyéb fizetési lehetőséget.

en: Stolen or lost card.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's information and determine if you want to request a different card from the customer.
hu: Ellopott vagy elveszített kártya.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át a vásárló adatait.

en: Issuing bank unavailable.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
hu: A kibocsátó bank nem érhető el.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon pár percet és próbálja újra.

en: Inactive card or card not authorized for card-not-present transactions.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Érvénytelen kártya, vagy a kártyás fizetés nincs engedélyezve, csak a kártya jelenlétében.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card has reached the credit limit.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A kártya elérte a hitelkorlátot.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card verification number is invalid.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: A hitelkártya ellenőrzési száma érvénytelen.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The processor declined the request based on a general issue with the customer's account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
hu: A fizetés megtagadva, a vásárló számlájával kapcsolatos probléma miatt.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más fizetési lehetőséget.

en: The customer matched an entry on the processor’s negative file.<br /><b>Possible action:</b> Review the order and contact the payment processor.
hu: A vásárló fizetési tiltólistán van.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át rendelését és lépjen kapcsolatba a fizetési rendszer üzemeltetőjével.

en: The customer's bank account is frozen.<br /><b>Possible action:</b> Review the order or request a different form of payment.
hu: A vásárló bankszámlája be van fagyasztva.<br /><b>Javaslat:</b> Tekintse át rendelését vagy válasszon más fizetési lehetőséget.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the card verification number check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
hu: A banki engedélyezés sikeres volt, de a CyberSource megtagadta az engedélyezést, mert a kártya ellenőrzése sikertelen volt.<br /><b>Javaslat:</b> Visszakövetheti az engedélyezést, de nézze át a rendelést esetleges csalás elkerülése érdekében.

en: Invalid account number.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
hu: Érvénytelen számlaszám.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget.

en: The card type is not accepted by the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment. Also, check with CyberSource Customer Support to make sure that your account is configured correctly.
hu: Ez a kártyatípus nem dolgozható fel.<br /><b>Javaslat:</b> Válasszon más kártyát vagy más fizetési lehetőséget. Lépjen kapcsolatba a CyberSource Customer Support részleggel és ellenőrizze, hogy fiókja helyesen van beállítva.

en: The processor declined the request based on an issue with the request itself.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
hu: A fizetés el lett utasítva.<b>Javaslat:</b> Válasszon más fizetési lehetőséget.

en: There is a problem with your CyberSource merchant configuration.<br /><b>Possible action:</b> Do not resend the request. Contact Customer Support to correct the configuration problem.
hu: A CyberSource fiókja nincs helyesen beállítva.<b>Javaslat:</b> Ne küldje újra rendelését. Lépjen kapcsolatba a Customer Support részleggel  és javítsák ki a konfigurációs hibát.

en: Processor failure.<br /><b>Possible action:</b> Possible action: Wait a few minutes and resend the request.
hu: Fizetés elutasítva.<br /><b>Javaslat:</b> Várjon pár percet és próbálja újra.

en: The card type sent is invalid or does not correlate with the credit card number.<br /><b>Possible action:</b> Ask your customer to verify that the card is really the type indicated in your Web store, then resend the request.
hu: A megadott kártyatípus érvénytelen vagy a kártyaszám nem megfelelő .<br /><b>Javaslat:</b>Kérje meg a  vevőt, igazolja, hogy a kártya típusa valóban megegyezik  a webáruházunkban megjelölt kártya típusával, majd küldje újra rendelését.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a time-out occurred with the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the transaction, do not resend the request until you have reviewed the transaction status in the Business Center.
hu: <b>Hiba:</b> A rendelést rögzítettük, de rendszerműködési időtúllépés történt.<br /><b>Javaslat:</b> A megduplázás elkerülése érdekében ne küldje újra rendelését, mielőtt át nem tekinti rendeléseinek állapotát.

en: The customer is enrolled in payer authentication.<br /><b>Possible action:</b> Authenticate the cardholder before continuing with the transaction.
hu: A fizetés feldolgozásához szükséges a kifizető személyazonosságának igazolása. <b>Javaslat:</b> A tranzakció folytatásához azonosítsa a vásárlót.

en: The customer cannot be authenticated.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's order.
hu: A vásárló nem igazoltatható.<b>Javaslat:</b> Tekíntse át rendelését.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource based on your Smart Authorization settings.<br /><b>Possible action:</b> Do not capture the authorization without further review. Review the avsCode, cvResult, and factorCode fields to determine why CyberSource rejected the request.
hu: A banki engedélyezés sikeres volt, de a CyberSource megtagadta a folyamatot a Smart Authorization beállításaira hivatkozva.<br /><b>Javaslat:</b> Ne kövesse vissza az engedélyezést ellenőrzés nélkül. A CyberSource visszautasítás magyarázatára tekintse át az avsCode, vcResult és factorCode mezőket.

en: Street address matches, but 5- and 9-digit postal codes do not match.
hu: A cím megfelel, de az 5- és 9- számjegyű irányítószám nem megfelelő.

en: Street address matches, but postal code not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím helyes, de az irányítószám nem ellenőrzött. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code do not match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím és az irányítószám nem helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím és az irányítószám helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: AVS data is invalid, or AVS is not allowed for this card type.
hu: Az AVS adatok nem megfelelőek vagy az AVS nincs engedélyezve ennél a  kártyatípusnál.

en: Card member's name does not match, but postal code matches. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes, de az irányítószám helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
hu: A Non-US bankok nem támogatják az AVS-t.

en: Card member's name does not match. Street address and postal code match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes. A cím és az irányítószám helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Address not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
hu: A cím nem ellenőrzött. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name matches but billing address and billing postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név helyes, de a számlázási cím és az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name and billing postal code match, but billing address does not match. Returned only for the American Express card type
hu: A név és az irányítószám helyes, de a számlázási  cím nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Street address and postal code do not match. - or - Card member's name, street address and postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A cím és az irányítószám nem helyes. - vagy - A név, a cím és az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Card member's name and billing address match, but billing postal code does not match. Returned only for the American Express card type.
hu: A név és a cím helyes, de az irányítószám nem helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Postal code matches, but street address not verified. Returned only for non-U.S.-issued Visa cards.
hu: Az irányítószám helyes, de a cím nem helyes. Csak non-US Visa kártyáknál értelmezendő.

en: System unavailable.
hu: A rendszer nem elérhető.

en: U.S.-issuing bank does not support AVS.
hu: Az amerikai kibocsátó bank nem támogatja az AVS-t.

en: Card member's name does not match, but street address matches. Returned only for the American Express card type.
hu: A név nem helyes, de a cím helyes. Csak American Express kártyáknál értelmezendő.

en: Address information unavailable. Returned if non-U.S. AVS is not available or if the AVS in a U.S. bank is not functioning properly.
hu: A cím nincs megadva. Visszaküldendő, ha non-US AVS nem elérhető vagy ha az AVS egy US bankban nem működik megfelelően.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
hu: A cím nem helyes, de a 9 számjegyű irányítószám helyes.

en: Exact match. Street address and 9-digit postal code match.
hu: Az adatok pontosak. A cím és a 9 számjegyű irányítószám helyes.

en: Exact match. Street address and 5-digit postal code match.
hu: Az adatok pontosak. A cím és az 5 számjegyű irányítószám helyes.

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
hu: A cím nem helyes, de az 5 számjegyű irányítószám helyes.

en: AVS is not supported for this processor or card type.
hu: Ez a fizetési lehetőség vagy a kártya típus nem támogatja az AVS-t.

en: The processor returned an unrecognized value for the AVS response.
hu: Feldolgozás közben ismeretlen AVS érték érkezett.

en: Transaction determined suspicious by issuing bank.
hu: A kibocsátó bank gyanúsnak ítélte a tranzakciót.

en: Card verification number failed processor's data validation check.
hu: Feldolgozás alatt a kártya ellenőrzése érvénytelen.

en: Card verification number matched.
hu: A kártya ellenőrzése sikeres.

en: Card verification number not matched.
hu: A kártya ellenőrzése nem sikerült.

en: Card verification number not processed by processor for unspecified reason.
hu: A kártyaellenőrző számot meghatározhatatlan oknál fogva nem dolgozta fel a feldolgozó .

en: Card verification number is on the card but was not included in the request.
hu: A kártya ellenőrző száma fel van tüntetve a kártyán, de nem lett beküldve.

en: Card verification is not supported by the issuing bank.
hu: A kibocsátó bank nem tudja ellenőrizni a kártyát.

en: Card verification is not supported by the card association.
hu: A kártya ellenőrzését a kártya típusa nem támogatja/nem teszi lehetővé.

en: Card verification is not supported for this processor or card type.
hu: A kártya ellenőrzése nem került feldolgozásra és azt a kártya típusa nem támogatja/nem teszi lehetővé.

en: Unrecognized result code returned by processor for card verification response.
hu: Feldolgozás közben ismeretlen kártya ellenőrzési érték érkezett.

en: No result code returned by processor.
hu: A feldolgozás nem válaszolt értékkel.

en: Enable to process payments using CyberSource Silent Order POST.
hu: Fizetés engedélyezése CyberSource Silent Order POST használatával.

en: Continue with checkout to complete payment.
hu: A fizetés folytatása.

en: Javascript must be enabled to view the order total preview.
hu: A Javascript engedélyezése kell a rendelés előnézetének megtekintéséhez.

en: Select a payment method from the following options.
hu: Fizetési mód kiválasztása a következő lehetőségek közül.

en: Paying by
hu: Fizetőeszköz

en: Show the order total preview on the payment pane.
hu: A rendelés összegének előnézete a fizetési táblán.

en: Checkout cannot be completed without any payment methods enabled. Please contact an administrator to resolve the issue.
hu: A fizetés befejezéséhez szükséges legalább egy fizetési mód engedélyezése. A probléma megoldásához érdemes kapcsolatba lépni az üzemeltetővel.

en: Method: @payment_method
hu: Fizetési mód: @payment_method

en: Modify 'Payment info'
hu: Fizetési adatok módosítása

en: None available
hu: Egyik sem érhető el

en: Update order status on full payment
hu: Rendelés frissítése a fizetés teljesítésekor

en: Update order status upon checkout completion with full payment
hu: Rendelés állapotának frissítése a fizetés folytatásával

en: A payment gets entered for an order
hu: Rendelés fizetése történik

en: Check the order balance
hu: A rendelés egyenlegének áttekíntése

en: Balance is less than !zero.
hu: Az egyenleg kevesebb, mint !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
hu: Az egyenleg kisebb vagy egyenlő, mint !zero.

en: Balance is equal to !zero.
hu: Az egyenleg !zero.

en: Balance is greater than !zero.
hu: Az egyenleg nagyobb, mint !zero.

en: Balance comparison type
hu: Egyenleg összehasonlításának típusa

en: Credit card charge failed.
hu: A bankkártya terhelése nem sikerült.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
hu: A bankkártya meg lett terhelve, a nyilvántartási kód: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
hu: A bankkártyás fizetés sikeresen fel lett dolgozva.

en: Configure the payment settings.
hu: Megadja a fizetés beállításait.

en: View the payment settings.
hu: Fizetési beállítások megtekintése.

en: Edit the payment settings.
hu: Fizetési beállítások szerkesztése.

en: Edit the basic payment settings.
hu: A fizetési alapbeállítások szerkesztése.

en: Edit the payment method settings.
hu: Fizetési mód beállításainak szerkesztése.

en: Payment gateways
hu: Fizetési átjárók

en: Edit the payment gateway settings.
hu: Fizetési hozzáférés beállításainak szerkesztése.

en: Return order totals
hu: A rendelés végösszegének megjelenítése

en: Add the payment details to the checkout pane.
hu: A befizetés adatainak hozzáadása a fizetési táblához.

en: Add the payment details to the order pane.
hu: A befizetési adatok hozzáadása a rendelési táblához.

en: Select payment gateway
hu: Fizetési lehetőségek

en: Delete payment?
hu: Fizetés törlése?

en: The payment method of the order.
hu: A rendelés fizetésének módja.

en: The payment balance of the order
hu: A rendelés végösszege

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
hu: Válasszon egy fizetési lehetőséget az engedélyezett fizetési módok közül.

en: Enable payment tracking.
hu: A fizetés követésének engedélyezése.

en: Allow payments to be deleted by users with permission.
hu: Lehetőséget biztosít a jogosultsággal rendelkező felhasználóknak a fizetési igazolások törlésére.

en: Log payments entered and deleted to order log.
hu: A felvitt és törölt fizetések naplózása a rendelési naplóba.

en: Default payment details message
hu: Alapértelmezett fizetés részleteinek szövege

en: Message displayed when a payment method does not display any further details.
hu: Ez a szöveg jelenik meg, amikor a fizetési mód nem jelenít meg más részleteket.

en: !method settings
hu: !method beállításai

en: No payment methods founds.
hu: Nincs elérhető fizetési mód

en: Payment gateways are web services that allow you to process various types of payments remotely.  The settings forms below are for the payment gateways you have installed.  Click a name to expand its options and adjust the settings accordingly.
hu: A fizetési átjárók olyan webszolgáltatások, amelyek lehetővé teszik különböző távoli fizetési módok feldolgozását. Az alábbiakban kezelhetők a telepített fizetési átjárók, nevükre kattintva további beállítások szerkeszthetők.

en: @gateway_name settings
hu: @gateway_name beállításai

en: This gateway supports the following payment methods:
hu: Ez az átjáró a következő fizetési módokat támogatja:

en: Enable this payment gateway for use.
hu: Fizetési átjáró használatának engedélyezése.

en: Order total preview:
hu: Rendelés összesítése:

en: Payment entered.
hu: A fizetés bevitele megtörtént.

en: An error loading the payment information occurred.
hu: Hiba történt a fizetési információk betöltése közben.

en: Payment information:
hu: Fizetési információ:

en: @method payment of @amount received on @date.
hu: @amount értékű @method fizetés teljesítve lett @date-n.

en: Are you sure you want to delete this payment?
hu: Ez a fizetés biztosan törölhető?

en: Payment deleted.
hu: A fizetés törölve lett.

en: Please choose a payment gateway to use for that payment.
hu: Fizetési átjáró kiválasztása.

en: Use gateway
hu: Átjáró használata

en: You are not able to process %type payments.
hu: %type fizetés nem alkalmazható.

en: Attempted to process a %type payment but the gateway's function was not found.
hu: Egy %type típusú fizetés feldolgozása nem sikerült, mert az átjáró függvénye nem található.

en: An error has occurred with your payment gateway.  The charge function could not be found.
hu: Egy hiba történt az Ön fizetési átjárójával. A megbízás funkció nem található.

en: @method payment for @amount entered by @user.
hu: @user @amount összeget befizetett @method módon.

en: view payments
hu: fizetések megtekintése

en: manual payments
hu: manuális fizetés

en: delete payments
hu: fizetés törlése

en: Adds a credit card gateway that simulates a successful payment for testing checkout.
hu: Bankkártya átjárót ad hozzá ami szimulálja a sikeres fizetést a rendelés teszteléséhez.

en: Defines an API to let payment modules interact with the cart.
hu: Meghatároz egy API-t fizetési modulokhoz a kosárral egyetemben.

en: Receive Check
hu: Csekk elfogadása

en: Check or money order
hu: Csekk vagy postautalvány

en: Cash on delivery
hu: Utánvét

en: Pay cash on delivery on pick-up.
hu: Fizetés kézbesítéskor készpénzzel.

en: A generic payment method type.
hu: Egy általános fizetési mód.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
hu: A teljes összeg kiegyenlítése kézbesítéskor vagy kézhezvétel előtt esedékes.

en: Orders totalling more than !number are <b>not eligible</b> for COD.
hu: !number összegnél nagyobb rendelések utánvétes fizetése <b>nem támogatott</b>.

en: Delivery Date
hu: Szállítás napja

en: Desired delivery date:
hu: A kívánt szállítási dátum.

en: Your final order total exceeds the maximum for COD payment.  Please go back and select a different method of payment.
hu: A rendelés végösszege meghaladja az utánvétes fizetési mód maximumát. Kérjük lépjen vissza, és válasszon más fizetési módot.

en: Maximum order total eligible for COD
hu: Az utánvétes fizetés összegének felső határa

en: Set to 0 for no maximum order limit.
hu: 0-t megadva nincs a rendelésnek felső korlátja.

en: Let customers enter a desired delivery date.
hu: A vevő megadhatja a kívánt szállítási dátumot.

en: Enter a desired delivery date:
hu: A kívánt kézbesítési dátum:

en: Checks should be made out to:
hu: A csekkeket az alábbi személy nevére kell kiállítani:

en: Mail to
hu: Címzett

en: Clear Date:
hu: Fizetési határidő:

en: Check received
hu: Csekk érkezett

en: Expected clear date:
hu: Fizetési határidő:

en: Set the mailing address to display to customers who choose this payment method during checkout.
hu: Állítsa be a levelezési cím megjelenítését azon vevők részére, akik ezt a fizetési módot választják.

en: Direct checks to a person or department.
hu: Csekk küldése egy személynek vagy részlegnek.

en: Check payment policy
hu: Csekkes fizetés feltételei

en: Instructions for customers on the checkout page.
hu: Vevői utasítások a fizetési oldalon.

en: Personal and business checks will be held for up to 10 business days to ensure payment clears before an order is shipped.
hu: Személyes és üzleti csekk 10 munkanapig biztosítja a fizetés tisztázását a rendelés kiszállítása előtt.

en: Any notes about the check, like type or check number.
hu: Bármilyen csekkel kapcsolatos megjegyzés, például a típus vagy a szám.

en: Expected clear date
hu: Fizetési határidő

en: Receive check
hu: Csekk fogadása

en: Use the form to enter the check into the payments system and set the expected clear date.
hu: Használja az űrlapot a csekk fizetési rendszerbe történő benyújtásához és állítsa be a várható jóváhagyási dátumot.

en: Order balance:
hu: A rendelés összege:

en: The amount must be a number.
hu: A összeg egy szám kell legyen.

en: Check received, expected clear date of @date.
hu: Csekk érkezett, az elfogadás remélt dátuma: @date.

en: Payment Method Pack
hu: Fizetési módok csomagja

en: Provides the check/money order, COD, and 'other' payment methods.
hu: Készpénz vagy csekk, utánvétel és más fizetési módok használatát teszi lehetővé.

en: Review order
hu: Rendelés áttekintése

en: Review payment
hu: Fizetés áttekintése

en: Submit order
hu: Rendelés véglegesítése

en: PayPal payment complete
hu: PayPal fizetés teljesült

en: PayPal payment cancelled
hu: PayPal fizetés visszavonva

en: PayPal Express Checkout
hu: PayPal Expressz Fizetés

en: PayPal Website Payments Pro
hu: PayPal Honlap Fizetések Pro

en: Process credit card payments using Website Payments Pro.
hu: Hitelkártyás fizetés elfogadása Website Payments Pro szolgáltatás használatával.

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
hu: PayPal - fizetés az üzleti információk megosztása nélkül

en: PayPal Website Payments Standard
hu: PayPal Webhelyen Keresztüli Fizetési Szabvány

en: Redirect users to submit payments through PayPal.
hu: Átirányítja a felhasználókat a PayPal oldalára.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
hu: Megrendelések fizetése PayPal Expressz Fizetésen keresztül.

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
hu: A tranzakciókat csak a kilistázott pénznemek egyikében tudja feldolgozni.

en: API server
hu: API-kiszolgáló

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
hu: Jelentkezzen be és használjon egy Sandbox számlát a teszteléshez.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
hu: Fontos, hogy az Express Checkout felhasználók használjanak egy PayPal-os megerősített szállítási címet.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
hu: A szállításválasztó űrlap engedélyezése a Fizetési áttekintő oldalon.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
hu: A cégnév mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
hu: A telefonszám mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
hu: A megjegyzés mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: API credentials
hu: API kulcsok

en: API username
hu: API felhasználói név

en: API password
hu: API jelszó

en: <b>Address:</b> @avscode
hu: <b>Cím:</b> @avscode

en: <b>@type</b><br /><b>Success: </b>@amount @currency
hu: <strong>@type</strong><br /><strong>Sikeres: </strong>@amount @currency

en: PayPal transaction ID: @transactionid
hu: PayPal tranzakció azonosítója: @transactionid

en: PayPal e-mail address
hu: PayPal e-mail cím

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
hu: Az e-mail cím, ami a PayPal-fiókhoz van reendelve, amely egy „bankszámla számként” működik. Ennek ismeretében lehet csak pénzt fogadni.

en: PayPal login page language
hu: PayPal bejelentkezési oldalának nyelve

en: PayPal server
hu: PayPal-kiszolgáló

en: Payment action
hu: Fizetési művelet

en: Complete sale
hu: Vásárlás befejezése

en: Provide PayPal WPS specific text for the submit button on the order review page.
hu: PayPal WPS-re jellemző szöveg megjelenítése a rendelés áttekintése oldalon található beküldő gombon.

en: PayPal cart submission method
hu: Paypal alapú fizetési mód

en: You must use a single line item on your site if you have any fees or discounts besides shipping and tax.
hu: Egyszerű tételsort kell használni a wehhelyen, ha vannak egyéb illetékek vagy árengedmények, a szállítási költségeken és az adón kívül.

en: Submit the whole order as a single line item.
hu: A rendelés benyújtása egyetlen tételsorként.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
hu: Tételes rendelés beküldése az összes termék és leírás megjelenítésével.

en: Shipping address prompt in PayPal
hu: Szállítási cím bevitelének megjelenítése a PayPalon.

en: Do not show shipping address prompt at PayPal.
hu: Szállítási cím bevitelének elrejtése a PayPalon.

en: Prompt customer to include a shipping address.
hu: Jelezzen a vevőnek, hogy adjon meg szállítási címet.

en: Require customer to provide a shipping address.
hu: A szállítási cím megadásának kötelezővé tétele a vevő számára.

en: Submit address information to PayPal to override PayPal stored addresses.
hu: A cím elküldése a PayPal számára az ott tárolt cím felülbírálására.

en: Works best with the first option above.
hu: A legjobban a fenti első lehetőséggel működik.

en: Sent address selection
hu: Elküldött címválasztás

en: Send billing address to PayPal.
hu: Számlázási cím küldése a PayPalnak.

en: Send shipping address to PayPal.
hu: Szállítási cím küldése PayPalnak.

en: Show debug info in the logs for Instant Payment Notifications.
hu: Az azonnali fizetési értesítők (IPN) hibakeresési információinak naplózása.

en: IPN attempted with invalid order ID.
hu: IPN kísérlet érvénytelen rendelés-azonosítóval.

en: IPN attempted for non-existent order.
hu: IPN kísérlet nem létező rendeléshez.

en: IPN transaction verified.
hu: IPN tranzakció ellenőrizve.

en: IPN transaction ID has been processed before.
hu: IPN tranzakció ID már feldolgozott.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
hu: A PayPal sztornózta a fizetést és !amount !currency visszakerült a számlára.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
hu: PayPal-tranzakció azonosítója: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
hu: A vevő fizetése el lett utasítva.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
hu: Az engedélyezés el lett utasítva és nem gyűjthető be.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
hu: A vevő bankszámláról történő fizetési kísérlete nem volt sikeres.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
hu: A fizetés függőben a PayPalnál: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
hu: A PayPal visszavette a fizetést!

en: The authorization has been voided.
hu: Az engedélyezés érvénytelenítve lett.

en: IPN transaction failed verification.
hu: Az IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
hu: A rendeléshez szükséges IPN tranzakció hitelesítése sikertelen.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
hu: Hiba történt a paypalos fizetésénél. Újrapróbálás előtt érdemes áttekinteni a kosarat és a fizetés részleteit.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
hu: Közeledik a rendelés benyújtása! Töltse ki a következő adatokat és a vásárlás befejezéséhez kattintson a fizetés folytatására.

en: Checkout with PayPal.
hu: Fizetés PayPallal.

en: Calculate shipping
hu: Szállítási költség számítása

en: Click to refresh shipping options
hu: Szállítási lehetőségek frissítése

en: Leave blank if shipping to a residence.
hu: Hagyja üresen, ha a szállítás a lakcímre történik.

en: Order comments
hu: Megjegyzés a rendeléshez

en: Special instructions or notes regarding your order.
hu: A megrendelésével kapcsolatos speciális utasítások vagy megjegyzések.

en: Continue checkout
hu: Vásárlás folytatása

en: You must calculate and select a shipping option.
hu: Kötelező szállítási opciót választani.

en: Error calculating shipping
hu: A szállítási költség kiszámítása közben hiba történt

en: All the address information matched.
hu: Minden cím információ megfelelt.

en: None of the address information matched; transaction declined.
hu: A cím információk egyike sem felelt meg; tranzakció elutasítva.

en: Part of the address information matched.
hu: A cím információk egy része megfelelt.

en: The merchant did not provide AVS information. Not processed.
hu: A kereskedő nem adta meg az AVS információkat. NIncs feldolgozva.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
hu: Cím nincs megjelölve, vagy a vevő nem reagált. A szolgáltatás nem elérhető.

en: No AVS response was obtained.
hu: Nincs elérhető AVS.

en: Address matched; postal code did not
hu: A cím megfelelt, az irányítószám nem

en: Nothing matched; transaction declined
hu: Semmi sem egyezik, ezért a tranzakció el lett utasítva

en: Address and postal code matched
hu: Cím és irányítószám megfelelt

en: Not allowed for MOTO transactions; transaction declined
hu: A MOTO tranzakciók nem engedélyezettek, ezért ez a tranzakció el lett utasítva

en: Global unavailable
hu: Általánosan nem elérhető

en: International unavailable
hu: Nemzetközileg nem elérhető

en: Postal code matched; address did not
hu: Irányítószám megfelelt; cím nem

en: Retry for validation
hu: A jóváhagyásért újra kell próbálni

en: Service not supported
hu: A szolgáltatás nem támogatott

en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: Matched
hu: Megfelelt

en: No match
hu: Nem felel meg

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
hu: A kereskedő nem hajtotta végre a CVV2 kód kezelést.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
hu: A kereskedő jelezte, hogy a CVV2 nincs jelen a kártyán.

en: Service not available
hu: A szolgáltatás nem elérhető

en: Unkown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Not processed
hu: Nem feldolgozott

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
hu: A vásárló nem adott meg a beállított feltételeknek megfelelő szállítási címet.

en: eCheck has not yet cleared.
hu: Az eCheck még nem lett befogadva.

en: You must manually accept or deny a payment of this currency from your Account Overview.
hu: Az ilyen valutával történő fizetéseket kézzel kell engedélyezni a Számla áttekintésénél.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
hu: Az email cím még nincs regisztrálva vagy megerősítve.

en: You must upgrade your account to Business or Premier status to receive credit card payments.
hu: A bankkártyás fizetés használatához frissíteni kell a PayPal-számlát Business vagy Premier típusúra.

en: You must verify your account before you can accept this payment.
hu: Ellenőrizni kell a felhasználói fiókot a fizetés elfogadása előtt.

en: Reason unknown; contact PayPal Customer Service for more information.
hu: Ismeretlen ok; további információa PayPal Vásárlói Szolgálattól kapható.

en: The customer has initiated a chargeback.
hu: A vevő visszavonást kezdeményezett.

en: The customer triggered a money-back guarantee.
hu: A vevő kiváltott egy pénzvisszafizetési garanciát.

en: The customer filed a complaint about the transaction.
hu: A vevő panaszt nyújtott be a tranzakcióval kapcsolatban.

en: You gave the customer a refund.
hu: Vissza lett fizetve a vevőnek.

en: administer paypal
hu: paypalos fizetés adminisztrációja

en: PayPal pending
hu: Várakozás a PayPalra

en: Integrates various PayPal payment services and IPN feedback.
hu: Különböző PayPal-alapú fizetési szolgáltatást és IPN-visszajelzést nyújt.

en: Flat rate
hu: Átalány díj

en: Edit flat rate method
hu: Átalány díj szerkesztése

en: Delete flat rate method
hu: Átalány díj törlése

en: Flat shipping rates
hu: Szállítási átalány díjai

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
hu: Itt lehetséges az alapértelmezett szállítási mód felülírása minden egységáras módra. „-1” megadásával visszaállítható az alapértelmezett érték.

en: Default rate: %price
hu: Alapértelmezett érték: %price

en: Fetch a shipping quote
hu: Szállítási ajánlat kiválasztása

en: Shipping quote via @method
hu: Szállítási ajánlat @method móddal

en: Base rate
hu: Egységár

en: Add a new flat rate shipping method.
hu: Új egységáras szállítási mód hozzáadása

en: Shipping method title
hu: Szállítási mód neve

en: The name shown to distinguish it from other flatrate methods.
hu: Ez a név különbözteti meg a többi egységáras szállítási módozattól.

en: Line item label
hu: Tétel címke

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
hu: A pénztárnál, a szállítási mód kiválasztásakor a vásárlónak megjelenő név.

en: The starting price for shipping costs.
hu: A szállítási költségek kezdeti ára.

en: Default product shipping rate
hu: Alapértelmezés szerinti szállítási díj termékenként

en: The base rate must be a numeric amount.
hu: Az alapértéknek számnak  kell lennie.

en: The product rate must be a numeric amount.
hu: A termék értéknek számnak  kell lennie.

en: Do you want to delete this shipping method?
hu: Törölhető ez a szállítási módot?

en: Flat rate per product
hu: Átalány díj termékenként

en: Shipping rate
hu: Szállítási díj

en: Flat rate per order
hu: Átalány díj rendelésenként

en: Flatrate
hu: Átalány díj

en: Assigns a flat shipping rate to products.
hu: Egységáras szállítási módot rendel termékekhez.

en: Ubercart - fulfillment
hu: Ubercart - teljesítés

en: Shipping quote settings
hu: Szállítási ajánlat beállításai

en: Configure the shipping quote settings.
hu: A szállítási ajánlat beállításainak szerkesztése.

en: View general shipping quote settings.
hu: Általános szállítási ajánlat beállításainak megtekintése

en: Quote methods
hu: Ajánlattételi módok

en: Shipping settings
hu: Szállítási beállítások

en: Default product pickup address
hu: Alapértelmezett termék felvevő cím

en: Default product shipping type
hu: Alapértelmezett szállítási mód

en: Getting shipping quote via !method
hu: Szállítási ajánlat kérése !method használatával

en: Quote method
hu: Ajánlat módja

en: Order has a product of a particular shipping type
hu: A rendelés tartalmaz tételt adott szállítási típussal

en: Order: Product
hu: Rendelés: Termék

en: Order has a shipping quote from a particular method
hu: A rendelés tartalmaz szállítási ajánlatot.

en: Order: Shipping Quote
hu: Rendelés: Szállítási ajánlat

en: Shipping quote method
hu: Szállítási ajánlat módja

en: Shipping quotes
hu: Szállítási ajánlatok

en: Calculate shipping cost
hu: Szállítási költség számítása

en: Extra information necessary to ship.
hu: A szállításhoz szükséges kiegészítő információk.

en: Shipping quote
hu: Szállítási ajánlat

en: Get a shipping quote for the order from a quoting module.
hu: A megrendelés kap egy szállítási kvótát a hivatkozási modulból.

en: Small package
hu: Kis csomag

en: Quote settings
hu: Ajánlatkérés beállításai

en: Quote errors are submitted to watchdog.
hu: Az ajánlatkérés során fellépő hibák a naplóba (watchdog) is fel lesznek jegyezve.

en: Quote errors are not submitted to watchdog.
hu: Az ajánlat hibái nem lettek elküldve a watchdognak.

en: Debugging information is displayed to administrators when quotes are generated.
hu: Ajánlat készítése esetén hibakeresési információ megjelenítése az adminisztrátoroknak.

en: @method is enabled.
hu: @method engedélyezve van.

en: Log errors during checkout to watchdog
hu: A fizetéssel kapcsolatos hibajelentés a watchdog -nak

en: Display debug information to administrators.
hu: Hibakeresési információ megjelenítése az adminisztrátoroknak.

en: Prevent the customer from completing an order if a shipping quote is not selected.
hu: Nem engedi a vevőnek a rendelés leadását, amíg nem választott szállítási ajánlatot.

en: Shipping quote pane description
hu: Szállítási ajánlat táblájának leírása

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
hu: A szállítási ajánlatok a cím megadásakor automatikusan elkészülnek. Az ajánlatot az alábbi gombra kattintva lehet frissíteni.

en: Shipping quote error message
hu: Szállítási ajánlat hibaüzenete

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
hu: A szállítási ajánlat bekérése nem sikerült. A házhozszállítási és termékinformációk ellenőrzése után újra kell próbálni. Ha ez sem oldja meg a gondot, a telefonos kapcsolatfelvétel segíthet.

en: Default pickup address
hu: Alapértelmezett árufelvevő hely

en: Default order fulfillment type for products
hu: Alapértelmezett rendezés termék tipus szerint

en: At least one shipping quote method must be enabled.
hu: Legalább egy szállítási módot engedélyezni kell.

en: Calculate
hu: Számítás

en: Receiving quotes:
hu: Ajánlatok letöltése:

en: Estimated shipping cost:
hu: Becsült szállítási költség:

en: Click to calculate shipping
hu: A szállítás költségeinek megjelenítése

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery address and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call @phone to complete your order.
hu: A szállítási ajánlat bekérése nem sikerült. A házhozszállítási cím és a termékinformációk ellenőrzése után újra kell próbálni. Ha ez sem oldja meg a gondot, a telefonos kapcsolatfelvétel (@phone) segíthet.

en: You must select a shipping option before continuing.
hu: A folytatás előtt választani kell egy szállítási lehetőséget.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
hu: Érvénytelen lehetőség lett kiválasztva. A folytatáshoz újra kell számítani a szállítási ajánlatot.

en: Get shipping quotes
hu: Szállítási ajánlatok kérése

en: Apply to order
hu: Alkalmazás a rendeléshez

en: configure quotes
hu: ajánlattétel beállítása

en: Shipping Quotes
hu: Szállítási ajánlatok

en: Retrieve and display quotes for shipping products.
hu: Helyrehozza és megmutatja a kvótákat a szállítandó termékekhez.

en: Tracking numbers
hu: Követési számok

en: Display tracking numbers of shipped packages.
hu: A feladott csomagok követési számának megjelenítése.

en: Shipping Label
hu: Szállítási címke

en: Sep.
hu: Kül.

en: Make packages
hu: Csomagok készítése

en: Create one package
hu: Egy csomag készítése

en: Packages should have at least one product in them.
hu: Minden csomagnak tartalmaznia kell legalább egy terméket.

en: Package %id:
hu: %id csomag:

en: Contents:
hu: Tartalma:

en: Package type:
hu: Csomag típusa:

en: Dimensions:
hu: Méretek:

en: Insured value:
hu: Biztosítási érték:

en: Tracking number:
hu: Követési szám:

en: Label:
hu: Címke:

en: Pickup Address:
hu: Felvételi cím:

en: Delivery Address:
hu: Szállítási cím:

en: Schedule:
hu: Időzítés:

en: Ship date:
hu: Szállítási dátum:

en: Expected delivery:
hu: Várható kézbesítés:

en: Shipment Details:
hu: A szállítmány részletei:

en: Carrier:
hu: Szállító:

en: Tracking Number:
hu: Követési szám:

en: Services:
hu: Szolgáltatások:

en: Cost:
hu: Költség:

en: Package @id
hu: Csomag @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
hu: Például doboz, raklap, kincsesláda, selyemgubó, stb...

en: Physical dimensions of the packaged product.
hu: A csomagolt termék fizikai méretei.

en: Units of measurement
hu: Mértékegység

en: Centimeters
hu: Centiméter

en: Millimeters
hu: Milliméter

en: Declared value
hu: Megadott érték

en: Shipment data
hu: Szállítási adat

en: Carrier
hu: Szállító

en: Shipment options
hu: Szállítási beállítások

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
hu: A szállítással kapcsolatos rövid megjegyzések. Például kaputelefon száma, éjszakai szállítás lehetséges stb.

en: Expected delivery
hu: Várható kézbesítés

en: Shipping cost
hu: Szállítási költség

en: Save shipment
hu: Szállítmány mentése

en: Package @id has been deleted.
hu: A csomag @id törölve lett.

en: Origin address
hu: Beszerzési cím

en: Saved Addresses
hu: Mentett címek

en: Destination Address
hu: Szállítási cím

en: fulfill orders
hu: Feltöltési utasítások

en: Gets products ready for physical shipment.
hu: A termékek előkészítése szállításra.

en: UPS shipment
hu: UPS-szállítmány

en: UPS product description
hu: UPS-termékleírás

en: Dimensions are required for custom packaging.
hu: A méretek szükségesek az egyedi csomagoláshoz.

en: Shipping quote from UPS
hu: UPS szállítási ajánlata

en: Small packages
hu: Kis csomagok

en: UPS Online Tools
hu: UPS Online Eszközök

en: Information needed to access UPS Online Tools has been entered.
hu: Az UPS Online Eszközök használatához szükséges információ meg lett adva.

en: UPS OnLine Tools XML Access Key
hu: UPS OnLine Tools XML hozzáférési kulcsa

en: UPS Shipper #
hu: UPS-szállító #

en: The 6-character string identifying your UPS account as a shipper.
hu: A 6 karakterből álló UPS azonosító szerint szállítóról van szó.

en: UPS.com user ID
hu: UPS.com felhasználónév

en: UPS services
hu: UPS-szolgáltatások

en: UPS Customer classification
hu: UPS Vevő osztály

en: Wholesale
hu: Nagykereskedelem

en: Occasional
hu: Eseti

en: Retail
hu: Kiskereskedelem

en: Negotiated rates
hu: Szerződött díjak

en: Assume UPS shipping quotes will be delivered to
hu: A UPS szállítási ajánlatok feltételezett célállomása

en: Business locations
hu: Üzleti helyszínek

en: Residential locations (extra fees)
hu: Lakossági helyszínek (felár)

en: Multiplier (×)
hu: Szorzó (x)

en: Shipping rate markup
hu: Szállítási díj megjelölés

en: Product packages
hu: Termékcsomagok

en: Each in its own package
hu: Mindegyik külön csomagolva

en: All in one
hu: Minden egyben

en: System of measurement
hu: Mértékrendszer

en: British
hu: Angol

en: Password field is required.
hu: A jelszó mező nincs kitöltve.

en: Package !id
hu: Csomag !id

en: Physical dimensions of the package.
hu: A csomag fizikai méretei.

en: UPS service
hu: UPS-szolgáltatás

en: Review shipment
hu: Szállítmány áttekintése

en: Total Charges
hu: Teljes költség

en: Negotiated Rates
hu: Szerződött díjak

en: Request Pickup
hu: Csomagfelvétel igénylése

en: Ship from:
hu: Feladó:

en: (@severity error @code) @description
hu: (@severity hiba @code) @description

en: Could not open a file to save the label image.
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt, így nem menthető címke kép.

en: Could not find or create the directory "ups_labels" in the file system path.
hu: Nem található vagy nem lehet létrehozni az „ups_labels” könyvtárat a fájlrendszeren.

en: USPS product description
hu: USPS termékleírás

en: Shipping quote from USPS
hu: USPS szállítási ajánlata

en: Shipping quote from USPS Intl.
hu: USPS Intl. szállítási ajánlata

en: USPS user ID
hu: USPS felhasználói azonosító

en: Flat rate box
hu: Átalánydíjas doboz

en: Flat rate envelope
hu: Átalánydíjas boríték

en: Rectangular
hu: Téglatest

en: Non-rectangular
hu: Nem téglatest

en: U.S.P.S. First-Class Mail
hu: U.S.P.S. elsőoszályú levél

en: U.S.P.S. Priority Mail
hu: U.S.P.S. ajánlott levél

en: U.S.P.S. Library
hu: U.S.P.S. Könyvtár

en: U.S.P.S. First-Class Postcard Stamped
hu: U.S.P.S. elsőosztályú levél bélyeget bélyegezve

en: U.S.P.S. Priority Mail Flat-Rate Envelope
hu: U.S.P.S. átalánydíjas boríték ajánlott levélként

en: Priority Mail International
hu: Nemzeközi ajánlott levél

en: Integration of USPS Rate Calculator and Mail Service Standards Web Tools with Ubercart.
hu: A USPS Rate Calculator (díjkalkulátor) és Mail Service Standards (levelezési szabványok) szolgáltatások összekapcsolása az <em>Übercart</em> modullal.

en: Weight quote
hu: Súlyra vonatkozó ajánlat

en: The amount per weight unit to add to the shipping cost for an item.<br />Example: to add $5 per pound, put 5 in here.
hu: A súly szerinti összeg hozzá adódik a szállítási költséghez.<br />Example: to add $5 per pound, put 5 in here.

en: Weight rate per product
hu: Súly szerint díjazás termékenként

en: Default cost adjustment per !unit
hu: A díj alapértelmezett kiigazítása !unit darabonként

en: Assigns a shipping rate to products based on weight.
hu: A szállítási költség a termék súlyától függ.

en: Select the attributes you want to add and submit the form.
hu: A kiválasztott tulajdonságok az űrlap beküldésével adhatóak hozzá.

en: Create and edit attributes and options.
hu: Tulajdonságok és lehetőségek létrehozása és szerkesztése.

en: Add an attribute
hu: Tulajdonság hozzáadása

en: Configure the attribute settings
hu: A tulajdonságok beállításai

en: Add an option
hu: Lehetőség hozzáadása

en: Edit option
hu: Lehetőség szerkesztése

en: Delete option
hu: Lehetőség törlése

en: Adjustments
hu: Igazítások

en: Option price format
hu: Ár formátuma

en: Display price adjustment
hu: Ármódosítók megjelenítése

en: Display total price
hu: Végösszeg megjelenítése

en: Number of options
hu: Lehetőségek száma

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: No product attributes have been added yet.
hu: Még nem lett tulajdonság hozzáadva.

en: Edit attribute: %name
hu: %name tulajdonság szerkesztése

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
hu: Ezt a nevet látja a vásárló a termék „Kosárba” űrlapján.

en: <b>Optional.</b> Enter the help text that will display beneath the attribute on product add to cart forms.
hu: <strong>Választható.</strong> Ez a szöveg jelenik meg a tulajdonság alatt a termék kosárba űrlapján.

en: Make this attribute required, forcing the customer to choose an option.
hu: A tulajdonság kötelezővé tétele. A felhasználónak kötelezően választania kell egy lehetőséget.

en: Selecting this for an attribute will disregard any default option you specify.<br />May be overridden at the product level.
hu: Ennek a kiválasztása egy tulajdonsághoz figyelmen kívül fog hagyni minden alapértelmezettként megadott lehetőséget.<br />Termék szinten felülbírálható.

en: This specifies how the options for this attribute will be presented.<br />May be overridden at the product level.
hu: Ez határozza meg, hogy a tulajdonság egyes lehetőségei miképpen jelennek meg.<br />Termék szinten felülbírálható.

en: Multiple attributes on an add to cart form are sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
hu: A kosárba helyezés űrlapján megjelenő tulajdonságok először az itt megadott érték, majd név szerint lesznek rendezve. Termékenként felülbírálható.

en: There is no attribute with that ID.
hu: Nem létezik tulajdonság ilyen azonosítóval.

en: Product attribute deleted.
hu: A termék tulajdonsága törölve lett.

en: Options for %name
hu: %name lehetőségei

en: Default cost
hu: Alapértelmezett költség

en: No options for this attribute have been added yet.
hu: Ehhez a a tulajdonsághoz még nem lettek lehetőségek hozzáadva.

en: Edit option: %name
hu: Lehetőség szerkesztése: %name

en: Options will be listed sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
hu: A lehetőségek először eszerint az érték szerint majd a nevük szerint lesznek rendezve.<br />Termék szinten felülbírálható.

en: Default adjustments
hu: Alapértelmezett igazítás

en: Enter a positive or negative value for each adjustment applied when this option is selected.<br />Any of these may be overriden at the product level.
hu: Pozitív vagy negatív korrekció, ami ennek a lehetőségnek a kiválasztásakor kerül alkalmazásra.<br />Ezek közül bármelyik felülbírálható termék szinten.

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
hu: Csak szám adható meg. Számokon kívül legfeljebb egy tizedespontot tartalmazhat. (Tizedesvesszőt nem!)

en: There is no option with that ID.
hu: Nincs ilyen lehetőség.

en: Are you sure you want to delete the option %name?
hu: „%name” lehetőség biztosan törölhető?

en: Hold Ctrl + click to select multiple attributes.
hu: Több tulajdonság kiválasztásához kattintáskor lenyomva a kell tartani a Ctrl gombot.

en: No attributes left to add.
hu: Nincs több hozzáadható tulajdonság.

en: Add attributes
hu: Tulajdonság hozzáadása

en: You must first <a href="!url">add attributes to this !type</a>.
hu: <a href="!url">!type tulajdonságokat</a> kell először felvenni.

en: This attribute does not have any options.
hu: Ez a tulajdonság nem rendelkezik beállítási lehetőségekkel.

en: All attributes with enabled options must specify an enabled option as default.
hu: Minden bekapcsolt lehetőséggel rendelkező tulajdonságnál meg kell határozni egy alapértelmezetten engedélyezett lehetőséget.

en: The !type options have been saved.
hu: !type lehetőségek mentése megtörtént.

en: Default product SKU: @sku
hu: Alapértelmezett cikkszám: @sku

en: This product does not have any attributes.
hu: A terméknek nincsenek tulajdonságai.

en: Product adjustments have been saved.
hu: A termék igazításai el lettek mentve.

en: Please select
hu: Választás

en: Select box
hu: Legördülő lista

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: There is @count product with this attribute. | There are @count products with this attribute.
hu[0]: @count termék létezik ilyen tulajdonsággal.
hu[1]: @count termék létezik ilyen tulajdonsággal.

en: @count attribute has been removed. | @count attributes have been removed.
hu[0]: @count tulajdonság eltávolítása megtörtént.
hu[1]: @count tulajdonságok eltávolítása megtörtént.

en: @count attribute has been added. | @count attributes have been added.
hu[0]: @count tulajdonság hozzáadása megtörtént.
hu[1]: @count tulajdonságok hozzáadása megtörtént.

en: Allow the customer to choose attributes for a product at checkout.
hu: Engedélyezi a vevőnek, hogy a pénztárnál választhassa ki a termék tulajdonságait.

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
hu: A megrendelési információk a felhasználói fiókban megadott email címre lesznek elküldve.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
hu: <strong>E-mail cím:</strong> @email (<a href="!url">szerkesztés</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
hu: Egy érvényes email cím megadása a rendeléshez vagy <a href="!url">belépés</a> után visszatérés a fizetéshez.

en: Confirm e-mail address
hu: Email cím megerősítése

en: Confirm password
hu: Jelszó megerősítése

en: Passwords must match to proceed.
hu: A két jelszónak egyeznie kell.

en: New account details
hu: Az új fiók adatai

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
hu: <b>Opcionális.</b> Az új vevők tetszőleges fiókadatokat adhatnak meg.<br />Ha nincsenek értékek beírva, létrehozzuk ezeket.

en: The e-mail address did not match.
hu: Az email cím nem felelt meg.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
hu: Már létezik egy fiók ezzel az e-mail címmel. A bevitt adatok nem lesznek érvényesek.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
hu: %name felhaszálónév már foglalt. A mező üresen hagyásával a felhasználónév meg fog egyezni az e-mail címmel.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
hu: Új felhasználó létrehozásának engedélyezése regisztráció nélkül.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
hu: Új jelszó megadásának engedélyezése a regisztráció nélküli vevőknek.

en: New account details help message
hu: Új felhasználó részletes adatainak súgó oldala

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
hu: Itt lehet megadni az új felhasználó adatainak keretében megjelenő súgó üzenetet.

en: Enter your delivery address and information here.
hu: Szállítási cím és információk megadása.

en: My delivery information is the same as my billing information.
hu: A szállítási cím egyezik a számlázási címmel.

en: Enter your billing address and information here.
hu: Itt adható meg a számlázási cím és a hozzá tartozó információk.

en: My billing information is the same as my delivery information.
hu: A számlázási cím megegyezik a szállítási címmel.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
hu: Ezen a területen a rendeléshez kapcsolódó speciális utasításokat vagy kérdéseket lehet megadni.

en: Order has a product of a particular class
hu: A rendelés egy adott osztályba tartozó terméket tartalmaz

en: Customer completes checkout
hu: A vevő befejezi a rendelést

en: Product class
hu: Termékosztályok

en: Cart settings
hu: Kosár beállítások

en: Configure the cart settings.
hu: Kosár beállításainak szerkesztése.

en: View the cart settings.
hu: A kosár beállításainak megtekintése.

en: Edit the cart settings.
hu: Kosár beállításainak szerkesztése.

en: Edit the basic cart settings.
hu: A kosár általános beállításainak szerkesztése.

en: Cart panes
hu: Kosár táblái

en: Edit the pane settings for the cart view page.
hu: A kosár megtekintő oldal táblabeállításainak szerkesztése.

en: Cart block
hu: Kosár blokk

en: Edit the settings for the shopping cart block.
hu: Bevásárlókosár blokk beállításainak szerkesztése.

en: Checkout settings
hu: Fizetési mód beállításai

en: Configure the checkout settings.
hu: A fizetés módok beállítása.

en: View the checkout settings.
hu: Fizetési beállítások megtekintése.

en: Edit the basic checkout settings.
hu: Fizetési alapbeállítások szerkesztése.

en: Checkout panes
hu: Rendelés táblái

en: Edit the pane settings for the checkout page.
hu: A pénztár oldal táblabeállításainak szerkesztése

en: Checkout messages
hu: Fizetési üzenetek

en: Edit the messages for the checkout completion page.
hu: A rendelés véglegesítése oldal üzeneteinek szerkesztése.

en: Address fields
hu: Címmezők

en: Edit the address field settings.
hu: Címmezők szerkesztése.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
hu: A kosár tartalmának megtekintése/módosítása vagy a rendelés folytatása.

en: Purchase the items in your shopping cart.
hu: A kosár tartalmának megvásárlása.

en: Review an order before final submission.
hu: Rendelés áttekintése a végső leadás előtt.

en: Hide block if cart is empty.
hu: Blokk elrejtése üres kosár esetén.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
hu: Bevásárlókosár ikon megjelenítése a blokk címében.

en: Cart name
hu: Kosár megnevezése

en: This name will be displayed when using the default block title.<br />Leaving this blank defaults to the translatable name "Shopping Cart."
hu: Ez a név jelenik meg az alapértelmezett blokk címének használatakor.<br />Üresen hagyva a lefordítható "Kosár" felirat lesz érvényes.

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
hu: A kosár blokk lenyithatóvá tétele a címére vagy a nyílra való kattintáskor.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
hu: Kosár blokk becsukása alapértelmezésként.

en: Display small help text in the shopping cart block.
hu: Rövid súgó szöveg megjelenítése a kosár blokkban.

en: Cart help text
hu: A kosár súgója

en: Displayed if the above box is checked.
hu: Megjelenítés, ha a fenti jelölőnégyzet be van jelőlve.

en: Click title to display cart contents.
hu: A címre kattintva megjelenik a kosár tartalma.

en: There are no products in your shopping cart.
hu: A kosár üres.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
hu: A rendelés sikerült! A rendelés száma: [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
hu: <a href="[site-url]">Visszatérés a címlapra.</a>

en: Cart contents
hu: A kosár tartalma

en: Customer information
hu: Vevőinformáció

en: Delivery information
hu: Szállítási információk

en: Get the information for where the order needs to ship.
hu: A szállítással kapcsolatos adatok begyűjtése.

en: Allow a customer to put comments on an order.
hu: Engedélyezi, hogy a vevő megjegyzéseket fűzzön a rendeléshez.

en: button
hu: gomb

en: Continue shopping
hu: Vásárlás folytatása

en: !title is !enabled.
hu: !title !enabled.

en: Help text is shown in block:
hu: A súgó szöveg ebben a blokkban jelenik meg:

en: Help text is not shown in block.
hu: A súgó szöveg nem jelenik meg blokkban.

en: Cart block is !option when empty.
hu: A kosár !option, amikor üres.

en: shown
hu: megjelenítve

en: Cart block is !option by default.
hu: A kosár !option alapértelmezésként.

en: expanded
hu: kiterjesztett

en: Drupal handles all the block settings forms automatically.
hu: A Drupal minden blokk beállítás űrlapot automatikusan kezel.

en: <a href="!url">Click here</a> to goto the shopping cart block configuration page.
hu: <a href="!url">Ide kattintva</a> a kosár blokk beállító oldalára jutunk.

en: General cart settings
hu: Általános kosárbeállítások

en: Add to cart redirect
hu: Kosárba helyezés

en: Enter the Drupal page to redirect to when a customer adds an item to their cart.<br />Enter &lt;none&gt; for no redirect.
hu: Egy termék kosárba helyezése után a vásárló átirányítása az itt megadott oldalra. A &lt;none&gt; érték megadásával kikapcsolható.

en: Minimum order subtotal
hu: A rendelés részösszegének legkisebb értéke

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
hu: Megadható a kosár minimális végösszege, amely alatt nem lehet elküldeni a rendelést.

en: Anonymous cart duration
hu: Névtelen felhasználó kosarának időkorlátja

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have not</strong> logged in.
hu: Annak az időtartamnak a beállítása amennyi ideig a <strong>nem bejelentkezett</strong> felhasználók kosárba tett termékei a kosárban maradnak.

en: Minute(s)
hu: Perc(ek)

en: Hour(s)
hu: Óra

en: Authenticated cart duration
hu: Bejelentkezett felhasználó kosarának élettartama

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have</strong> logged in.
hu: Megadja azt az időtartamot, ameddig a <strong>bejelentkezett</strong> felhasználók által kosárba tett termékek a kosárban maradnak.

en: Cart breadcrumb
hu: Kosár navigáció

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
hu: A minimum rendelési végösszegnek nemnegatív számnak kell lennie.

en: General checkout settings
hu: Általános fizetési beállítások

en: Enable checkout (disable to only use third party checkout service like PayPal Express Checkout).
hu: Fizetés engedélyezése (csak abban az esetben van értelme tiltani, ha harmadik fél által nyújtott fizetési szolgáltatás lesz használva, mint amilyen PayPal Expressz Fizetés).

en: Enable anonymous checkout (users can checkout without logging in).
hu: Név nélküli fizetés engedélyezése (a felhasználók fizethetnek bejelentkezés nélkül is.)

en: Hide shipping information when possible for carts with no shippable items.
hu: Szállítási adatok elrejtése nem szállítható termékeket tartalmazó kosár esetén.

en: Checkout pane display options
hu: A fizetési tábla megjelenítésének lehetőségei

en: Use collapsing checkout panes with next buttons during checkout.
hu: Továbblépés gombbal ellátott kiterjeszthető fizetési táblák használata.

en: Collapse a pane when its next button is clicked.
hu: A tábla összezárása a továbblépés gombra való kattintásakor.

en: Checkout completion settings
hu: A fizetés befejezésének beállításai

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
hu: A saját fiók adatainak elküldése az új vevőnek e-mailben.

en: Login users when new customer accounts are created at checkout.
hu: Automatikus beléptetés a fizetéskor létrejött felhasználók esetén.

en: New customer accounts will be set to active.
hu: Az új felhasználói fiókok aktívak lesznek.

en: Uncheck to create new accounts but make them blocked.
hu: Kijelölés visszavonása esetén az új fiókok létrejönnek, de blokkolva lesznek.

en: Alternate checkout completion page
hu: Alternatív fizetés befejezése

en: Leave blank to use the default completion page (recommended).
hu: Az alapértelmezett befejezési oldal használatához hagyja üresen (ajánlott).

en: !pane settings
hu: !pane beállításai

en: Checkout instructions
hu: Fizetési instrukciók

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
hu: Útmutatás megjelenítése az ügyfelek számára a fizetés oldal tetején.

en: Checkout completion message header
hu: Fizetés befejezésének fejléce

en: Header for message displayed after a user checks out. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Fejléc a fizetés befejezése után megjelenített üzenethez. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket használ</a>.

en: Checkout completion message body
hu: Fizetés végeztével látható üzenet

en: In the following three boxes, you may use the special tokens !new_username for the username of a newly created account and !new_password for that account's password.
hu: A következő három felületen vezérjelek használhatóak, !new_username az új felhasználónévnek és !new_password a fiók jelszavának.

en: Checkout completion for logged-in users
hu: Fizetés befejezése bejelentkezett felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a user who has logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: A bejelentkezett felhasználónak fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Checkout completion for existing users
hu: Fizetés befejezése létező felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a user who has an account but wasn't logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Felhasználói fiókkal rendelkező, de nem bejelentkezett vevőnek fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Checkout completion for new users
hu: Fizetés befejezése új felhasználóknak

en: Message displayed upon checkout for a new user whose account was just created. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: Új felhasználói fiókkal rendelkező vevőnek fizetéskor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Continue shopping message
hu: A vásárlás folytatásának szövege

en: Message displayed upon checkout to direct customers to another part of your site. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
hu: A vevők a webhely más részlegére történő átirányításakor megjelenített üzenet. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket alkalmaz</a>.

en: Update cart
hu: Kosár frissítése

en: Your cart has been updated.
hu: A kosár frissítve lett.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
hu: Fizetéskor a rendelés részösszegének legkisebb értéke !min.

en: You must login before you can proceed to checkout.
hu: A fizetéshez be kell jelentkezni.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
hu: A vevő törölte ezt a rendelést a fizetési űrlapon.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
hu: Hiba történt a rendelés a feldolgozása során, így azt nem lehet teljesíteni. A hiba mielőbbi elhárításáért érdemes lejegyezni a vásárlás menetét és felvenni a kapcsolatot.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
hu: Egy üres rendelés lett teljesítve. A kosár rendelési azonosítója: @cart_order

en: @title is not a product. Unable to add to cart.
hu: @title néven nem létezik termék az áruházban, ezért nem sikerült a kosárba tenni.

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
hu: Sajnos a termék jelenleg nem rendelhető.

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
hu: <strong>@product-title</strong> bekerült a <a href="!url">kosárba</a>.

en: REQUIRED. Controls the shopping cart for an Ubercart e-commerce site.
hu: KÖTELEZŐ. Az Ubercart e-kereskedelmi rendszer kosarát működteti.

en: Ubercart - core
hu: Übercart - alapmodul

en: Cart links settings
hu: A kosár hivatkozásainak beállítása

en: Cart links clicks
hu: Kosárhivatkozás-kattintások

en: Track clicks through cart links.
hu: Kosárhivatkozás-kattintások követése.

en: Creating cart links
hu: Kosárhivatkozások készítése

en: Learn how to create cart links for your products.
hu: Segítség a kosárhivatkozások készítéséhez.

en: Enter in messages available to the cart links API for display through a link. Separate messages with a line break.<br />Messages should have a numeric key and text value. Example: 1337|Message text.
hu: A Cart Links API által hivatkozásként megjeleníthető üzenetek. Soronként egy numerikus kulcs-szöveges érték párt kell megadni csővezeték jellel elválasztva, például: 1337|Üzenet szövege.

en: Last click
hu: Utolsó kattintás

en: A custom text ID for the link.
hu: Egyéni szöveges azonosító a hivatkozáshoz.

en: Empties the customer's cart.
hu: Kiüríti a vevő kosarát.

en: Displays a preset message to the customer.
hu: Előre beállított üzenet megjelenítése a vevőnek.

en: A message ID.
hu: Egy üzenet azonosító.

en: Adds a product to the cart.
hu: A kosárba helyez egy terméket.

en: You must at least specify a node ID immediately after the 'p'.
hu: A 'p' után legalább egy tartalom-azonosítót meg kell adni.

en: administer cart links
hu: kosár hivatkozások adminisztrációja

en: view cart links report
hu: kosárhivatkozások jelentés megtekintése

en: Cart Links
hu: Kosár hivatkozások

en: Catalog settings
hu: Katalógus beállítások

en: Configure the catalog settings.
hu: A katalógus beállításainak módosítása.

en: Find orphaned products
hu: Be nem sorolt termékek keresése

en: Find products that have not been categorized.
hu: Kategorizálatlan termékek keresése.

en: Term image
hu: Kifejezés képe

en: Remove category image: !image
hu: Kategória képének eltávolítása: !image

en: Catalog path settings
hu: A katalógus elérési útvonalának beállításai

en: Pattern for catalog pages
hu: Minta katalógusoldalakhoz

en: Generate aliases for all existing catalog pages which do not already have aliases. Note: Bulk Update may not complete on large or slow sites. See the README.txt for more information.
hu: Álnevek készítése az összes katalógus oldalhoz ami még nem rendelkezik álnévvel. Megjegyzés:  A tömeges frissítés nagy vagy lassú weboldalakon néha nem fejeződik be. Bővebb információ a README.txt -ben található.

en: catalog pages
hu: katalógusoldalak

en: Catalog vocabulary
hu: Katalógus szótár

en: Find orphaned products here.
hu: Be nem sorolt termékeket keresése.

en: Unlisted products
hu: Listázatlan termékek

en: Catalog block settings
hu: Katalógusblokk beállítások

en: More...
hu: Tovább...

en: No products are available in this category.
hu: Nincs elérhető termék ebben a kategóriában.

en: Catalog top level
hu: Legfelső szintű katalógus

en: The taxonomy vocabulary that will be considered the product catalog.
hu: A termékkatalógusként használatos taxonómia-szótár.

en: Display the catalog breadcrumb
hu: Katalógus morzsájának megjelenítése

en: Display node counts in the catalog breadcrumb
hu: Tartalmak számának megjelenítése a katalógus morzsájában

en: Display subcategories in the catalog view
hu: Alkategóriák megjelenítése a katalógus megtekintésekor

en: Number of columns in the grid of categories
hu: Oszlopok száma a kategóriák rácshálójában

en: Always expand categories in the catalog block
hu: Mindig bontsa ki a kategóriákat a katalógus blokkban

en: Display node counts in the catalog block
hu: Tartalmak számának megjelenítése a katalógus blokkban

en: Catalog products list
hu: Katalógus terméklista

en: Product nodes per page
hu: Termékek oldalanként

en: Determines how many products will be listed on every catalog category. Notice that if you are using grid display it must be multiple of the grid width value, otherwise the last row will not match.
hu: Meghatározza, hány termék lesz listázva minden kategóriában. Rácshálós megjelenítés esetén a rács értékének többszöröse kell legyen, ellenkező esetben az utolsó sor nem fog egyezni.

en: All products are currently listed in the catalog.
hu: Jelenleg minden termék listázva van a katalógusban.

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
hu[0]: @count termék nem szerepel a katalógusban.
hu[1]: @count termék nem szerepel a katalógusban.

en: Hold Ctrl while clicking to select multiple categories.
hu: A Ctrl billentyű nyomvatartásával több kategória is választható.

en: Display a hierarchical product catalog page and block.
hu: Hierarchiában mutatja a termék katalógust és a blokkot.

en: View file downloads
hu: Letölthető fájlok megtekintése

en: View your purchased files.
hu: Vásárolt fájljainak megtekintése.

en: File downloads
hu: Fájlletöltések

en: Click here to view your file downloads.
hu: Kattintson ide a fájlletöltéseinek megtekintéséhez.

en: User can now download files in the directory %dir.
hu: %dir könyvtár fájljai letölthetővé váltak a felhasználó számára.

en: User can now download the file %file.
hu: %file fájl letölthetővé vált a felhasználó számára.

en: File Downloads
hu: Fájl letöltések

en: The file downloads directory has been set and is working.
hu: A fájlletöltési könyvtár beállítva és működőképes.

en: A description of the download associated with the product.
hu: A termékhez rendelt letöltés leírása.

en: Check if this product model/SKU file download is also associated with a shippable product.
hu: Ellenőrizni kell, hogy ez a modell / cikkszámú letölthető fájl egy szállítható termékhez is hozzá van-e rendelve.

en: <strong>SKU:</strong> Any<br/>
hu: <strong>Cikkszám:</strong> bármelyik<br />

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br/>
hu: <strong>Cikkszám:</strong> !sku<br />

en: <strong>Directory:</strong> !dir<br/>
hu: <strong>Könyvtár:</strong> !dir<br />

en: <strong>File:</strong> !file<br/>
hu: <strong>Fájl:</strong> !file<br />

en: <strong>Shippable:</strong> Yes
hu: <strong>Szállítható:</strong> igen

en: <strong>Shippable:</strong> No
hu: <strong>Szállítható:</strong> nem

en: Files path
hu: Fájlok útvonala

en: Download limits
hu: Letöltési korlátok

en: IP addresses
hu: IP-címek

en: How long after a product has been purchased until its file download expires.
hu: A vásárlás után mennyi idővel évül el egy letöltés.

en: %dir is not a valid file or directory
hu: %dir nem egy érvényes fájl vagy könyvtár

en: Delete file(s)
hu: Fájl(ok) törlése

en: File options
hu: Fájl tulajdonságai

en: Perform action
hu: Művelet végrehajtása

en: Delete selected directories and their sub directories
hu: A kiválasztott könyvtárak és alkönyvtárak törlése

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
hu: Egy fájl törlése eltávolítja a hozzárendelt letöltéseket és termékjellemzőket. Egy könyvtár törlése eltávolítja a benne található összes fájlt éz az azokhoz rendelt fájlletöltéseket és termékjellemzőket.

en: The directory to upload the file to. The default directory is the root of the file downloads directory.
hu: A fájlfeltöltés célkönyvtára. Az alapértelmezett könyvtár a letöltési könyvtár gyökere.

en: An error occurred while uploading the file
hu: Hiba történt a fájl feltöltésekor

en: An error occurred while copying the file to %dir
hu: Hiba történt a fájl %dir könyvtárba történő másolása közben

en: Can not move file to %dir
hu: %dir mappába nem lehet a fájlt mozgatni.

en: Message subject
hu: Üzenet témája

en: expires on @date
hu: elévül: @date

en: No downloads found
hu: A letöltések nem elérhetőek

en: The user %username
hu: %username felhasználó

en: The IP address %ip
hu: Az IP-cím %ip

en: You have attempted to download an incorrect file URL too many times.
hu: A megengedettnél többször próbált letölteni egy érvénytelen fájl URL-t.

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
hu: %username felhasználó számára a fájlok letöltése átmenetileg le van tiltva.

en: The following URL is not a valid download link.
hu: A következő URL nem egy érvényes letöltési hivatkozás.

en: You have downloaded this file from too many different locations.
hu: Túl sok különböző helyről töltötte le ezt a fájlt.

en: %username has been denied an expired file download.
hu: %username felhasználó nem tölthet le lejárt fájlt.

en: This file download has expired.
hu: Ez a letöltés elavult.

en: %username has started download of the file %filename.
hu: %username felhasználó megkezdte %filename fájl letöltését.

en: download file
hu: fájl letöltése

en: view all downloads
hu: minden letöltés megtekintése

en: No category
hu: Nincs kategória

en: Google Analytics for Ubercart
hu: Google Analytics Ubertcart-hoz

en: Send e-mail notification on update.
hu: E-mailes értesítés küldése frissítéskor.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
hu: Kedves [order-last-name] [order-first-name]!
    
    [order-link] számú megrendelés a [store-name] oldalon frissítve lett.
    
    A megrendelés állapota: [order-status]
    
    Megjegyzések: [order-last-comment]
    
    Bejelentkezés után a következő oldalon a rendelés részletei is megtekinthetőek:
    [site-login]
    
    
    Köszönettel:
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
hu: Bolt súgója

en: The Drupal page for the store help link.
hu: A bolt súgóoldalának hivatkozása.

en: Your Order at [store-name]
hu: [store-name] boltban leadott rendelés

en: New Order at [store-name]
hu: Új megrendelés érkezett: [store-name]

en: Notification recipients
hu: Értesítés címzettjei

en: Order #[order-id] Update
hu: [order-id] számú rendelés frissítése

en: Modify 'Ship to' information
hu: Szállítási cím módosítása

en: Modify 'Bill to' information
hu: Számlázási cím módosítása

en: Select from address book.
hu: Választás címjegyzékből.

en: Copy shipping information.
hu: Szállítási adatok másolása.

en: Primary e-mail:
hu: Elsődleges e-mail:

en: Modify 'Customer info'
hu: Vevői adatok módosítása

en: Customer number
hu: Vevőkód

en: Primary e-mail
hu: Elsődleges e-mail

en: Search for an existing customer.
hu: Vevő keresése.

en: Create a new customer.
hu: Új vevő létrehozása.

en: Loading product information... (<em>If nothing happens, make sure you have Javascript enabled.</em>)
hu: Termékadatok olvasása folyamatban... (<em>Ha nem történik semmi, ellenőrizni kell, hogy a Javascript engedélyezve van-e.</em>)

en: Add product
hu: Termék hozzáadása

en: Add blank line
hu: Üres sor hozzáadása

en: Add line item
hu: Tétel hozzáadása

en: Select a type
hu: Típus kiválasztása

en: Modify 'line items'
hu: Tételsorok módosítása

en: Remove line item.
hu: Tétel eltávolítása.

en: Remove this line item?
hu: Törölhető ez a tétel?

en: Add a line item
hu: Egy tétel hozzáadása

en: Line item removed.
hu: A tétel el lett távolítva.

en: Order created.
hu: Rendelés létrehozva.

en: Add an admin comment
hu: Adminisztrátori megjegyzés hozzáadása

en: Admin comments are only seen by store administrators.
hu: Az adminisztrátori megjegyzéseket csak a bolt adminisztrátorai látják.

en: No admin comments have been entered for this order.
hu: Ez a rendelés nem rendelkezik adminisztrátori megjegyzéssel.

en: Add an order comment
hu: Rendelési megjegyzés hozzáadása

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
hu: A rendelési megjegyzések elsősorban a vevővel való kommunikációra használhatóak.

en: Order updated.
hu: Rendelés frissítve.

en: This order contains no products.
hu: Ez a rendelés nem tartalmaz termékeket.

en: Notified
hu: Értesítve

en: This order has no admin comments associated with it.
hu: Ehhez a rendeléshez nincs adminisztrátori megjegyzés rendelve.

en: Order status gets updated
hu: A rendelés állapota frissül

en: Updated order
hu: Frissített rendelés

en: Check the order status
hu: A rendelés állapotának ellenőrzése

en: Check the order total
hu: A rendelés összegének ellenőrzése

en: Check an order's shipping postal code
hu: Egy rendelés szállítási irányítószámának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping postal code is in the specified area.
hu: IGAZ, ha a szállítási irányítószám megtalálható az adott körzetben.

en: Order: Shipping address
hu: Rendelés: Szállítási cím

en: Check an order's shipping @zone
hu: A rendelés szállítási @zone ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping @zone is in the specified list.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a szállítás @zone a meghatározott listában szerepel.

en: Check an order's shipping country
hu: Rendelések szállítási országának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the shipping country is in the specified list.
hu: IGAZ, ha a szállítási ország megtalálható az adott listában.

en: Check an order's billing postal code
hu: Egy rendelés számlázási irányítószámának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing postal code is in the specified area.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a számlázási irányítószám megtalálható az adott körzetben.

en: Order: Billing address
hu: Rendelés: számlázási cím

en: Check an order's billing @zone
hu: A rendelés számlázási @zone ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing @zone is in the specified list.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, ha a számlázás @zone a meghatározott listában szerepel.

en: Check an order's billing country
hu: Egy rendelés számlázásához rendelt országának ellenőrzése

en: Returns TRUE if the billing country is in the specified list.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a számlázási ország megtalálható az adott listában.

en: Check an order's products
hu: Egy rendelés termékeinek ellenőrzése

en: Returns TRUE if the order has any, all, or only the products in the list.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a rendelés tartalmazza bármelyik, az összes, vagy csak a listázott terméket.

en: Check an order's number of products
hu: Egy rendelésben szereplő termékek számának megtekintése

en: Check an order's total weight
hu: Egy rendelés összsúlyának ellenőrzése

en: Check if an order can be shipped
hu: Be kell jelölni, ha a rendelés szállítható

en: Returns TRUE if the order has any shippable products.
hu: IGAZ értékkel tér vissza, amennyiben a rendelésben van olyan termék, amely szállítható.

en: Update the order status
hu: Rendelés állapotának frissítése

en: Add a comment to the order
hu: Megjegyzés hozzáadása a rendeléshez

en: Order total value
hu: A rendelés összértéke

en: Specify a value to compare the order total against.
hu: Meg kell adni egy értéket a rendelés összegével való összehasonlításra.

en: Total is less than specified value.
hu: Az összeg kevesebb a megadott értéknél.

en: Total is less than or equal to specified value.
hu: Az összeg kevesebb a megadott értéknél vagy egyenlő azzal.

en: Total is equal to specified value.
hu: Az összeg egyenlő a megadott értékkel.

en: Total is greater than or equal to specified value.
hu: Az összeg több a megadott értéknél vagy egyenlő azzal.

en: Total is greater than specified value.
hu: Az összeg több a megadott értéknél.

en: Order total comparison type
hu: A rendelés összegének összehasonlítási típusa

en: Require selected products
hu: Termékválasztás kötelezése

en: Order has any of these products.
hu: A rendelés tartalmazza bármelyiket ezen termékek közül.

en: Order has all of these products.
hu: A rendelés tartalmazza az összes terméket.

en: Forbid other products
hu: Egyéb termékek tiltása

en: Order may have other products.
hu: A rendelés tartalmazhat más termékeket is.

en: Order has only these products.
hu: A rendelés csak ezeket a termékeket tartalmazza.

en: Product count value
hu: Termékek számának értéke

en: Product count comparison type
hu: Termékek számának összehasonlítási típusa

en: Unit of measurement
hu: Mértékegység

en: Product weight value
hu: A termék súlyának értéke

en: Specify a value to compare the product weight against.
hu: Egy értéket kell megadni a termék súlyával való összehasonlításra .

en: Select an order comment type
hu: Megjegyzés típusának kiválasztása

en: Enter this as an admin comment.
hu: Hozzáadás adminisztrátori megjegyzésként.

en: Enter this as a customer order comment.
hu: Hozzáadás vevői megjegyzésként.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
hu: Megjegyzés beírása rendelési megjegyzésként értesítési ikonnal.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
hu: A megjegyzés szövege. <a href="!url">Rendelési és általános vezérjeleket</a> alkalmaz.

en: Order settings
hu: Rendelés beállításai

en: Configure the order settings.
hu: A rendelés beállításai.

en: View the order settings.
hu: Rendelés beállításainak megtekintése.

en: Edit the order settings.
hu: Rendelés beállításainak szerkesztése.

en: Edit the basic order settings.
hu: Rendelés egyszerű beállításának szerkesztése.

en: Order workflow
hu: Rendelési munkafolyamat

en: Modify and configure order states and statuses.
hu: A rendelési folyamatok és állapotok módosítása és beállítása.

en: Order panes
hu: Rendelési táblák

en: Edit the pane settings for order pages.
hu: A rendelési tábla beállításainak szerkesztése.

en: Create an order status
hu: Rendelési állapot létrehozása

en: Create a custom order status for your store.
hu: Egy egyedi rendelési állapot létrehozása a bolt munkafolyamatának támogatására.

en: View and process orders.
hu: Rendelések megtekintése és feldolgozása

en: View orders
hu: Rendelések megtekintése

en: View and process the orders received through your website.
hu: A webhelyen keresztül érkező rendelések megtekintése és feldolgozása.

en: Create order
hu: Rendelés létrehozása

en: Create an empty new order.
hu: Új, üres rendelés létrehozása

en: Search orders
hu: Rendelések keresése

en: Search existing orders.
hu: Létező rendelések keresése.

en: Select address
hu: Cím kiválasztása

en: Select customer
hu: Vevő kiválasztása

en: View your order history.
hu: Előző rendelések megtekintése.

en: View order @order_id.
hu: @order_id rendelés megtekintése.

en: View invoice
hu: Számla megtekintése

en: View order
hu: Rendelés megtekintése

en: Product select
hu: Termékválasztás

en: Printable invoice
hu: Nyomtatható számla

en: Mail invoice
hu: Számla küldése e-mailben

en: Delete order @order_id.
hu: @order_id rendelés törlése.

en: Standard delivery
hu: Standard szállítás

en: <i>No comments left.</i>
hu: <i>Nincs több megjegyzés.</i>

en: <i>No comment found.</i>
hu: <i>Nem található megjegyzés.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
hu: Új felhasználónév társítása egy rendeléshez, ha az lehetséges.

en: New password associated with an order if applicable.
hu: Új jelszó társítása egy Rendeléshez, ha megfelelő

en: The order ID.
hu: Rendelésazonosító

en: The user ID of the order.
hu: A rendelés felhasználói azonosítója.

en: The URL to the order
hu: URL a rendeléshez

en: A link to the order using the order ID.
hu: Hivatkozás egy rendelésre a rendelésazonosító alapján.

en: The URL to the admin view page using the order ID.
hu: Az adminisztrációs oldalak webcíme a rendelés azonosítója alapján.

en: A link to the order admin view page using the order ID.
hu: Egy hivatkozás a rendelés adminisztrációs oldalának megtekintéséhez a rendelés azonosítója alapján.

en: The subtotal of products on an order.
hu: A rendeléshez tartozó termékek részösszege.

en: The order total.
hu: A rendelés összege.

en: The primary e-mail address of the order.
hu: A rendelés elsődleges e-mail címe.

en: The order shipping address.
hu: A rendelés szállítási címe.

en: The phone number for the shipping address.
hu: A szállítási cím telefonos elérhetősége.

en: The order billing address.
hu: Rendelés számlázási címe.

en: The phone number for the billing address.
hu: A számlázási cím telefonos elérhetősége.

en: The title of the first shipping line item.
hu: Az első szállítható tétel megnevezése.

en: The first name associated with the order.
hu: Rendeléshez tartozó keresztnév.

en: The last name associated with the order.
hu: Rendeléshez tartozó vezetéknév.

en: Comments left by the customer.
hu: A vevő megjegyzései.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).
hu: Egy rendszergazda utolsó rendeléssel kapcsolatos megjegyzése (nem számolva a más rendszergazdák megjegyzéseit).

en: The current order status.
hu: A rendelés aktuális állapota.

en: The date and time when the order was created.
hu: A rendelés létrehozásának dátuma és ideje.

en: The date and time when the order was last modified.
hu: A rendelés utolsó módosításának dátuma és ideje.

en: Click here to view your order history.
hu: Kattintson ide a korábbi rendeléseinek megtekintéséhez.

en: Ship to
hu: Szállítási cím

en: Manage the order's shipping address and contact information.
hu: Szállítási cím és kontakt információk kezelése.

en: Bill to
hu: Számlázási cím

en: Manage the order's billing address and contact information.
hu: Számlázási cím és kontakt információk kezelése.

en: Customer info
hu: Vevőinformációk

en: Manage the information for the customer's user account.
hu: Vevői felhasználófiók információinak kezelése.

en: Manage the products an order contains.
hu: Egy rendeléshez tartozó termékek kezelése.

en: Line items
hu: Tételek

en: View and modify an order's line items.
hu: Egy rendeléshez tartozó tételsorok megtekintése és szerkesztése.

en: View the order comments, used for communicating with customers.
hu: A vevőkkel való kommunikálásra használt rendelési megjegyzések megtekintése.

en: Admin comments
hu: Adminisztrátori megjegyzések

en: View the admin comments, used for administrative notes and instructions.
hu: Az admin megjegyzések megtekintése, melyek adminisztratív jegyzetként és használati utasításként vannak használva.

en: Update order
hu: Rendelés frissítése

en: Update an order's status or add comments to an order.
hu: Egy rendelés állapotának frissítése vagy megjegyzés fűzése egy rendeléshez.

en: In checkout
hu: Fizetés alatt

en: Post checkout
hu: Fizetés után

en: Empty line
hu: Üres sor

en: The following order statuses have been defined:
hu: A következő rendelési állapotok léteznek:

en: Order panes on !screen screen
hu: !screen oldal rendelési táblái

en: Admin settings
hu: Adminisztrátori beállítások

en: Number of orders on overview screen
hu: Áttekintő képernyőn megjelenő rendelések száma

en: Enable order logging
hu: A rendelés naplózásának engedélyezése

en: Capitalize address on order screens
hu: Cím megjelenítése nagybetűvel a rendelési oldalakon

en: Use the uBrowser product select on order edit screens
hu: uBrowser termékkiválasztás alkalmazása a rendelésszerkesztés ablakokban.

en: Customer settings
hu: Vevői beállítások

en: On-site invoice template
hu: Számlasablon

en: Order states
hu: Rendelési állapotok

en: - N/A -
hu: - Nem elérhető -

en: Order statuses
hu: Rendelés állapotok

en: Create new status
hu: Új állapot létrehozása

en: Order status %status removed.
hu: %status rendelési állapot eltávolítva.

en: Order workflow information saved.
hu: Rendelési munkafolyamatok adatai el lettek mentve.

en: Default order status
hu: Alapértelmezett rendelési állapot

en: Order status ID
hu: Rendelési állapot kódja

en: Must be a unique ID with no spaces.
hu: Egyedi azonosító kell legyen szóközök nélkül.

en: The order status title displayed to users.
hu: A felhasználóknak megjelenített rendelési állapot megnevezése.

en: Order state
hu: Rendelési állapot

en: Set which order state this status is for.
hu: A rendelési folyamatot leíró állapot meghatározása.

en: You have entered an invalid status ID.
hu: A megadott állapot kódja érvénytelen.

en: This ID is already in use.  Please specify a unique ID.
hu: Ez a kód már használva van. Másikat kell megadni.

en: Custom order status created.
hu: Az egyedi rendelési állapot létrejött.

en: User: none
hu: Felhasználó: senki

en: User: !name
hu: Felhasználó: !name

en: Active orders
hu: Aktív rendelések

en: All orders
hu: Összes rendelés

en: View by status
hu: Megtekintés állapot szerint

en: Order created by the administration.
hu: Adminisztrátori rendelés.

en: New order customer
hu: Új vevő

en: Use the buttons above to have these fields filled in or just submit the form with the fields blank to create a blank order.
hu: Használja a fenti gombokat ezen mezők kitöltésére, vagy hagyja üresen a mezőket egy üres megrendelés készítéséhez

en: Search for customers based on any of the following fields.  Use * as a wildcard to match any character.<br/>For example, searching by last name for 's*' will return all customers whose last name starts with an s.<br/>(<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
hu: Vevők keresése a következő mezők segítségével. A „*” használata bármilyen karaktersort helyettesít.<br /> Például, ha az „s*”-re keres a vezetéknevekben, akkor minden „s” betűvel kezdődő vezetéknevű vevőt megtalál.<br />(<em>A mellőzni kívánt keresési mezőt hagyja üresen.</em>)

en: Billing first name
hu: Számlázási keresztnév

en: Billing last name
hu: Számlázási vezetéknév

en: Billing company
hu: Számlázási cégnév

en: Shipping first name
hu: Keresztnév szállításhoz

en: Shipping last name
hu: Vezetéknév szállításhoz

en: Shipping company
hu: Szállítási cégnév

en: Search using date range.
hu: Keresés időszak megadásásával.

en: Click to open a window with a printable invoice.
hu: Ablak megnyitása nyomtatható pro forma számlához.

en: Order changes saved.
hu: Rendelés módosításainak mentése megtörtént.

en: Remove this product.
hu: Termék eltávolítása.

en: Remove product from order?
hu: El legyen távolítva a termék a rendelésből?

en: No products found.
hu: Nem található egy termék sem.

en: Select a product
hu: Termék kiválasztása

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
hu: Név vagy model/cikkszám szerinti keresés (* a helyettesítő karakter).

en: Add to order
hu: Hozzáadás a rendeléshez

en: Recipient e-mail address
hu: Címzett e-mai címe

en: Your Order Invoice
hu: Számla

en: E-mail failed.
hu: Az e-mail küldés nem sikerült.

en: Invoice e-mailed to @email.
hu: A számla el lett küldve erre a címre: @email.

en: It is not possible to delete order @id.
hu: @id rendelés nem törölhető.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
hu: „@order_id” rendelés biztosan törölhető?

en: Order @order_id completely removed from the database.
hu: @order_id rendelés törölve lett az adatbázisból.

en: You must select a customer before address<br>information is available.<br>
hu: Kell választani vevőt a cím <br />adatainak eléréséhez.<br />

en: No addresses found for customer.
hu: A vevőnek nincs címe.

en: Select an address
hu: Cím kiválasztása

en: Search returned the following:
hu: A keresés eredménye:

en: An account already exists for that e-mail.
hu: Már létezik felhasználó ezzel az e-mail címmel.

en: Use this account now?
hu: Használja azt a fiókot?

en: User !uid - !mail
hu: !uid - !mail felhasználó

en: Search for a customer based on these fields.
hu: Vevő keresése megadott értékek alapján.

en: Use * as a wildcard to match any character.
hu: Használja a *-t bármely karakter helyettesítéseként.

en: Leave a field empty to ignore it in the search.
hu: Hagyja üresen a mezőt ha mellőzni kívánja ezt a keresési opciót

en: Select a customer
hu: Vevő kiválasztása

en: Enter an e-mail address for the new customer.
hu: Adja meg az új vevő e-mail címét.

en: E-mail customer account details.
hu: Fiók adatainak küldése e-mailben.

en: Line Item Title
hu: Tételsor megnevezése

en: Display title of the line item.
hu: Tételsor megnevezésének feltüntetése

en: Line Item Amount
hu: Tételsor összege

en: Amount of the line item without a currency sign.
hu: Pénznem nélküli tételsor összege.

en: Amount must be numeric.
hu: A mennyiség csak szám lehet.

en: Line item added to order.
hu: A tétel hozzá lett adva a rendeléshez.

en: Order @order_id deleted by user @uid.
hu: @order_id számú rendelés @uid felhasználó által törölve.

en: @key changed from %old to %new.
hu: @key változott erről: %old, erre: %new.

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Edit order @order_id.
hu: @order_id rendelés szerkesztése.

en: view all orders
hu: összes rendelés megtekintése

en: create orders
hu: rendelések létrehozása

en: edit orders
hu: rendelések szerkesztése

en: delete orders
hu: rendelések törlése

en: administer order workflow
hu: rendelési munkafolyamatok adminisztrációja

en: REQUIRED. Receive and manage orders through your website.
hu: SZÜKSÉGES. Külső webhelyről érkező rendelések fogadása és kezelése.

en: Order number:
hu: Megrendelés száma:

en: Customer:
hu: Vevő:

en: Products:
hu: Termékek:

en: Order comments:
hu: Megjegyzések a megrendeléssel kapcsolatban:

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
hu: Köszönjük a rendelést [order-first-name]!

en: An account has been created for you with the following details:
hu: Egy felhasználói fiókot hoztunk létre Önnek a következő adatokkal:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Want to manage your order online?
hu: A rendelések online legyenek kezelve?

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
hu: A rendelés állapotának ellenőrzése a weboldalon ([store-link]) lehetséges a „Saját profilom” hivatkozásra kattintva, vagy a következő webcímen:

en: Purchasing Information:
hu: Vásárlási információk:

en: E-mail Address:
hu: E-mail cím:

en: Billing Address:
hu: Számlázási cím:

en: Billing Phone:
hu: Értesítési telefonszám:

en: Shipping Phone:
hu: Szállítási telefonszám:

en: Order Grand Total:
hu: Rendelés végösszege:

en: Payment Method:
hu: Fizetési mód:

en: Order Summary:
hu: Rendelés összesítése:

en: Shipping Details:
hu: Szállítási részletek:

en: Products Subtotal:
hu: Termékek részösszege:

en: Total for this Order:
hu: Rendelés összege:

en: Products on order:
hu: Megrendelt termékek:

en: (!price each)
hu: (!price / darab)

en: Where can I get help with reviewing my order?
hu: Hol kapok segítséget a rendelésem áttekintéséhez?

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
hu: Ha többet szeretne tudni arról, hogyan kezelheti rendeléseit [store-link], látogasson el <a href="[store-help-url]">help oldalunkra</a>.

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
hu: Figyelem: Ez az e-mail egy autamata figyelmeztetés. Kérjük, ne válaszoljon erre az üzenetre.

en: Thanks again for shopping with us.
hu: Ismét köszönjük, hogy nálunk vásárolt.

en: Administer products, classes, and more.
hu: Termékek, osztályok és egyebek adminisztrációja.

en: View products
hu: Termékek megtekintése

en: Build and view a list of product nodes.
hu: Termék tartalmak listájának építése és megjelenítése.

en: Manage classes
hu: Osztályok kezelése

en: Create and edit product node types.
hu: Termékoldalak típusának létrehozása és szerkesztése.

en: Configure product settings.
hu: A termék beállításainak szerkesztése.

en: Product fields
hu: Termékmezők

en: Product features
hu: Termékjellemzők

en: Create products for sale in an online store.
hu: Eladásra kínált termék létrehozása az online boltban.

en: Product SKU/model.
hu: Cikkszám/modellszám.

en: The listed MSRP.
hu: A listázott MSRP.

en: Your store's cost.
hu: Beszerzési ár.

en: Product and its derivatives are shippable.
hu: A termék és tartozékai szállíthatóak.

en: Package quantity
hu: Csomagmennyiség

en: For a package containing only this product, how many are in it?
hu: Ha egy csomag csak ezt a terméket tartalmazza, hány darab van benne?

en: Default quantity to add to cart
hu: Alapértelmezett mennyiség kosárba helyezéskor

en: List position
hu: Listapozíció

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
hu: Ez az érték befolyásolja a termék listákban elfoglalt pozícióját.<br />Az egyforma pozícióval bíró termékek ábécérendben jelennek meg.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
hu: Az árnak érvényes számformátumban kell lennie. Vessző nem, tizedespont csak egy lehet.

en: Quantities should be numeric.
hu: A mennyiségeknek számoknak kell lenniük.

en: Adding negative items to the cart doesn't make sense, so don't make it easy.
hu: Negatív tételek kosárba helyezésének nincs értelme, ne tegye.

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
hu: Ennek a terméknek a fizetés előtt még meg kell adni a tulajdonságait. Ez az alábbi részben megtehető.

en: The product's model number.
hu: A termék cikkszáma.

en: The product's list price.
hu: A termék listaára.

en: The product's cost.
hu: A termék költsége.

en: The product's sell price.
hu: A termék eladási ára.

en: The unit of measurement for the product's weight.
hu: A termék súlyának mértékegysége.

en: The numerical value of the product's weight.
hu: A termék súlyának számértéke.

en: The product's formatted weight.
hu: A termék formázott súlya.

en: The unit of measurement for the product's length, width, and height.
hu: A termék hosszának, szélességének és magasságának mértékegysége.

en: The numerical value of the product's length.
hu: A termék hosszának számértéke.

en: The product's formatted length.
hu: A termék formázott hossza.

en: The numerical value of the product's width.
hu: A termék szélességének számértéke.

en: The product's formatted width.
hu: A termék formázott szélessége.

en: The numerical value of the product's height.
hu: A termék magasságának számértéke.

en: The product's formatted height.
hu: A termék formázott magassága.

en: Form to put the product in the customer's cart.
hu: A termék vevő kosarába helyezésére szolgáló űrlap.

en: Product image support has been automatically configured by Ubercart.
hu: Az <em>Übercart</em> automatikusan beállította a termékképek támogatását.

en: Display price
hu: Ár megjelenítése

en: Cost (seen only by 'administer products' permission)
hu: Költség (csak termékadminisztrátori engedéllyel látható)

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
hu: Opcionális mennyiség mező megjelenítése a <em>Kosárba</em> űrlapon.

en: Enable <em>Add to cart</em> forms in product node teasers.
hu: <em>Kosárba</em> űrlapok engedélyezése a termék bevezetőjében.

en: <em>Add to cart</em> button text
hu: A <em>Kosárba</em> gomb szövege

en: Use the textboxes to adjust the text of the submit button for <em>Add to Cart</em> forms in various places on the site.
hu: Használd a szövegmezőt hogy beállitsd az elküld gomb feliratát a <em>Kosárba rak</em> form -nak  a különféle helyeken az oldalon.

en: Teaser forms
hu: Bevezető űrlapok

en: For the form displayed on teasers and catalog pages.
hu: A bevető és a katalógus oldalakon megjelenítendő űrlapokon.

en: Product view
hu: Termék nézet

en: For the form displayed on the product view page.
hu: A termék nézet oldalon megjelenítendő űrlapon.

en: Product field
hu: Termék mező

en: Class ID
hu: Osztály azonosító

en: No product classes have been defined yet.
hu: A termékosztályok még nincsenek meghatározva.

en: Add a class
hu: Osztály hozzáadása

en: This text describes the content type created for this product class to administrators.
hu: Ez a szöveg leírja az adminisztrátoroknak az ehhez a termék osztályhoz létrehozott tartalomtípust.

en: Product class %type deleted.
hu: %type termékosztály törölve.

en: SKU: @sku
hu: Cikkszám: @sku

en: You have entered an invalid quantity.
hu: A megadott mennyiség érvénytelen.

en: Weight: !weight
hu: Súly: !weight

en: Dimensions: !length × !width × !height
hu: Méretek: !length × !width × !height

en: No product features found.
hu: Nincs elérhető termékjellemző.

en: The following product features are enabled
hu: A következő termékjellemzők engedélyezettek

en: !feature settings
hu: !feature beállítások

en: The product feature has been deleted.
hu: A termékjellemző törölve.

en: Are you sure you wish to delete this %feature?
hu: %feature biztosan törölhető?

en: That product feature doesn't exist.
hu: A termékjellemző nem létezik.

en: Error: Attempted to add a non-existent product feature type.
hu: Hiba: egy nemlétező termékjellemző-típust hozzáadása lett megpróbálva.

en: Error: No form data was returned for that operation.
hu: Hiba: a művelet nem tért vissza űrlapadatokkal.

en: No features found for this product.
hu: A termék nem rendelkezik jellemzőkkel.

en: Add a new feature
hu: Új jellemző hozzáadása

en: Save feature
hu: Jellemző mentése

en: The product feature has been added.
hu: A termékjellemző hozzá lett adva.

en: The product feature has been updated.
hu: A termékjellemző frissítve lett.

en: There is @count node of this type. | There are @count nodes of this type.
hu[0]: 1 ilyen típusú tartalom van.
hu[1]: @count ilyen típusú tartalom van.

en: administer product classes
hu: termékosztályok adminisztrációja

en: administer product features
hu: termékjellemzők adminisztrációja

en: Added the following node types to the Catalog vocabulary: %list
hu: A következő tartalomtípusok hozzáadva a katalógus szótárához: %list

en: REQUIRED. A module to represent items in an online store. Imagecache and CCK Image field recommended.
hu: SZÜKSÉGES. A modul bemutatja az elemeket a webshopban. Imagecache és CCK Image mező használata ajánlott

en: Product kit
hu: Termékkészlet

en: Name of the product kit
hu: Termékkészlet neve

en: Explain these whatchamacallits.
hu: Magyarázza el ezeket a hogyishívjákokat.

en: Product Information
hu: Termékinformáció

en: How is this product kit handled by the cart?
hu: A kosár hogyan kezeli ezt a termékkészletet?

en: Click to add to cart.
hu: Kattintásra a kosárba kerül.

en: Product Kit
hu: Termékkészlet

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
hu: <strong>A használható rendelési állapotok:</strong> @statuses

en: The following are total orders, products, sales, and average order totals for each store customer. Clicking on the header links will toggle a descending or ascending order for that column. Clicking on a customer's name will take you to a detailed list of orders that customer has made. Clicking on a customers username will take you to their account page.
hu: Az alábbiakban láthatók a rendelések, a termékek és az eladások összegzése, valamint a rendelések átlagos végösszege vásárlónként. Az oszlopfejlécekre kattintva a rendezés iránya állítható, a vásárló nevére megjelennek rendelései részletezve, felhasználónevére pedig saját fiókja lesz elérhető.

en: These are the sales for the last two days, average sales for the month, and the projected sales for the rest of the month. Further down the list you will see other sales statistics.
hu: Ezek az elmúlt két nap eladásai, a hónap átlagos eladásai és a hónap várható eladásai. A listán haladva meg lehet tekinteni más statisztikákat is.

en: This is the monthly break down of sales for the year @year. Clicking on each link will take you to a list of orders during that month.
hu: A következő a @year év eladásainak havi bontása. A hivatkozásokra kattintva tekinthetőek meg egy bizonyos hónap eladásai.

en: View the report settings.
hu: A kimutatások beállításainak megtekintése

en: Customer reports
hu: Vevőkimutatások

en: View reports for store customers
hu: A bolt vevőiről készült kimutatások

en: Product report
hu: Termékkimutatás

en: View reports for store products
hu: Készletkimutatások megtekintése

en: Custom product report
hu: Egyedi termékkimutatás

en: View a customized product report
hu: Egyedi termékkimutatás megtekintése

en: Sales reports
hu: Értékesítési kimutatások

en: View reports for store sales
hu: Eladási jelentések megtekintése

en: View summary of all store sales
hu: Az összes eladás összefoglalójának megtekintése

en: View store sales for a particular year
hu: Egy bizonyos év eladásainak megtekintése

en: Custom sales summary
hu: Eladások egyedi összefoglalója

en: View a customized sales summary
hu: Egyedi értékesítések összefoglalója

en: No customers found
hu: Nincs vevő

en: Export to CSV file.
hu: CSV fájlba exportálás.

en: Show paged records
hu: A naplózott tételek megjelenítése

en: Show all records
hu: Összes tétel megjelenítése

en: Customize sales report parameters
hu: Eladási beszámoló paramétereinek testreszabása

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
hu: A Ctrl billenytű nyomva tartásával és kattintással több állapot is választható.

en: You must select at least one order status.
hu: Legalább egy rendelési állapotot ki kell választani.

en: Month-to-date, @month
hu: @month hónapban

en: Customers total
hu: Vevők összesen

en: New customers today
hu: Új vevők a mai napon

en: Online customers
hu: Online vevők

en: Total orders by status
hu: Az összes rendelés állapotonként

en: Results breakdown
hu: Eredmények lebontása

en: Large daily reports may take a long time to display.
hu: A nagy napi jelentések megjelenítése hosszú ideig tarthat.

en: Show a detailed list of products ordered.
hu: Megrendelt termékek részletes listájának megjelenítése.

en: Paged table size
hu: Az oldal táblázatának méretei

en: The maximum number of rows displayed on one page for a report table.
hu: Egy jelentéstáblázat egy oldalán megjeleníthető sorok számának felső határa.

en: Reported statuses
hu: Jelentett állapotok

en: Only orders with selected statuses will be included in reports.
hu: Csak a kiválasztott állapotú rendelések kerülnek bele a jelentésekbe.

en: view reports
hu: kimutatások megtekintése

en: View reports about your store's sales, customers, and products.
hu: Jelentések megtekintése a bolt eladásairól, vevőiről és termékeiről.

en: Role expiration
hu: Szerepkör-elavulás

en: Edit and view role expirations set by Ubercart
hu: Übercart által hozzárendelt szerepkörök elévülésének megtekintése és szerkesztése

en: Role assignment
hu: Szerepkörhöz rendelés

en: Delete role expiration
hu: Szerepkör-elavulás törlése

en: Delete a specified role expiration
hu: A megadott szerepkör elavulásának törlése

en: The expiration length must be a positive integer
hu: Az elavulási idő egy pozitív szám kell legyen

en: The new expiration date, %date, has already occurred.
hu: A %date új elavulási dátum már elmúlt.

en: Customer user role %role renewed.
hu: Vevő %role szerepköre megújítva.

en: The role expiration date in long format
hu: A szerepkör elavulásának dátuma hosszú formában

en: The role expiration date in medium format
hu: A szerepkör-jogosultság lejáratának időpontja közepes dátumformátumban

en: The role expiration date in short format
hu: A szerepkör elavulásának dátuma rövid formában

en: The associated role name
hu: A hozzárendelt szerepkör neve

en: [store-name]: [role-name] role granted
hu: [store-name]: [role-name] szerepkör engedélyezett lett

en: [store-name]: [role-name] role expired
hu: [store-name]: [role-name] szerepkör elavult

en: [store-name]: [role-name] role renewed
hu: [store-name]: [role-name] szerepkör meg lett újítva

en: [store-name]: [role-name] role expiration notice
hu: [store-name]: [role-name] szerepkör elavulásának emlékeztetője

en: This message is to remind you that the role, [role-name], you acquired by making a purchase at our store will expire at [role-expiration-short]. You may visit [store-link] to renew this role before it expires.
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
hu: Ez egy emlékeztető üzenet, hogy a legutóbb megvásárolt [role-name] szerepkör közelgő lejárati dátuma [role-expiration-short]. [store-link] lejárat előtti meglátogatásával a tagság megújítható.
    
    Még egyszer köszönjük, hogy minket választott!
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Expiring roles
hu: Elavuló szerepkörök

en: This role will expire on !date
hu: A tagság ebben a szerepkörben ezen a napon jár le: !date

en: This is the role the customer will receive after purchasing the product.
hu: A felhasználó a termék megvásárlásával ebbe a csoportba kerül.

en: Multiply by quantity
hu: Mennyiségi szorzó

en: Check if the role duration should be multiplied by the quantity purchased.
hu: A csoporttagság ideje a rendelt termékek számával felszorzódik.

en: The amount of time must be a positive integer.
hu: Az idő értéke pozitív egész szám kell legyen.

en: <strong>Role:</strong> !role_name<br/>
hu: <strong>Szerepkör:</strong> !role_name<br />

en: <strong>Expiration:</strong> never<br/>
hu: <strong>Elavulás:</strong> soha<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !qty day(s)<br/>
hu: <strong>Elévülés:</strong> !qty nap<br/>

en: <strong>Expiration:</strong> !qty week(s)<br/>
hu: <strong>Elévülés:</strong> !qty hét<br/>

en: <strong>Expiration:</strong> !qty month(s)<br/>
hu: <strong>Elévülés:</strong> !qty hónap<br/>

en: <strong>Expiration:</strong> !qty year(s)<br/>
hu: <strong>Elévülés:</strong> !qty év<br/>

en: <strong>Shippable:</strong> Yes<br/>
hu: <strong>Szállítható:</strong> igen<br />

en: <strong>Shippable:</strong> No<br/>
hu: <strong>Szállítható:</strong> nem<br />

en: Default expiration
hu: Alapértelmezett elavulás

en: Default role
hu: Alapértelmezés szerinti szerepkör

en: Product roles
hu: Termékszerepkörök

en: Expiration display
hu: Elavulás kijelzése

en: Show expirations on user page
hu: A lejárat megjelenítése a felhasználói profil oldalon

en: view all role expirations
hu: az összes szerepkör-elavulás megtekintése

en: Assign permanent or expirable roles based on product purchases.
hu: Állandó vagy időszakos szerepkör-tagság a rendelés alapján.

en: Decrement stock upon order submission
hu: A vásárlások alkalmával a készlet is csökkenjen

en: Decrement stock of products in order
hu: Raktár csökkentése a rendelésben szereplő termékekkel

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
hu: Raktárkészlet csökkentése a rendelésen szereplő termékekkel, a termékkövetés bekapcsolásával.

en: The stock level for %model_name has been decreased to !qty.
hu: %model_name termék készletszintje !qty értékre csökkent.

en: To keep track of stock for a particular product SKU, make sure it is marked as active and enter a stock value. When the stock level drops below the threshold value, you can be notified based on your stock settings.
hu: Egy adott cikkszámú termék raktárkészletének követéséhez meg kell adni a készlet mennyiségét, a terméket pedig aktiválni. Ha a raktárkészlet a határérték alá esik, értesítés jön a raktárbeállításoknak megfelelően.

en: This is the list of product SKUs that are currently active. Stock levels below their threshold have highlighted rows. Toggle the checkbox below to alter which stock levels are shown.
hu: A jelenleg aktív termékek cikkszámainak listája, kiemelve a határérték alattiakat. Az alábbi jelölőnégyzettel kiválaszthatók a megjeleníteni kívánt raktárkészletértékek.

en: Stock reports
hu: Készletkimutatások

en: View reports for product stock.
hu: A készletkimutatások megtekintése.

en: View the stock settings.
hu: A készlet beállításainak megtekintése.

en: The current stock level
hu: Aktuális készlet szint

en: The model or SKU of the stock level
hu: A készlet szintjének megfelelő modell- vagy cikkszám.

en: The threshold or warning limit of the stock level
hu: A készlet küszöbértéke vagy értesítési határa.

en: [store-name]: Stock threshold limit reached
hu: [store-name]: A készlet elérte a küszöbértéket

en: This message has been sent to let you know that the stock level for the model [stock-model] has reached [stock-level]. There may not be enough units in stock to fulfill order #[order-link].
hu: Ez az üzenet értesíti, hogy a [stock-model] készlete [stock-level] értékre csökkent. [order-link] számú rendelés teljesítéséhez lehet, már nem lesz elegendő mennyiség.

en: Stock settings saved.
hu: A készletbeállítások el lettek mentve.

en: Export to CSV file
hu: Exportálás CSV fájlba

en: Only show SKUs that are below their threshold.
hu: Csak azokat a cikkszámokat jeleníti meg, amelyek a küszöbértéken belül esnek.

en: Send email notification when stock level reaches its threshold value
hu: Értesítés e-mailben a készlet küszöbértékének elérésekor.

en: The list of comma seperated email addresses that will receive the notification.
hu: Az értesítési e-mail címek vesszővel elválasztott listája.

en: The message the user receives when the stock level reaches its threshold value (uses <a href="!token-help-page">global, order, and stock tokens</a>).
hu: Ezt az üzenetet kapja a felhasználó, ha a raktárkészlet eléri a beállított határértéket. Bővebb információ a használt <code>global</code>, <code>order</code> és <code>stock</code> vezérjelekről a <a href="!token-help-page">súgóleírásban</a> található.

en: Whether or not the stock level is currently being tracked
hu: Be van-e kapcsolva jelenleg a raktárkészlet-követés, vagy sem

en: Store administration
hu: Bolt adminisztrációja

en: Administer store settings, products, orders, and more.
hu: Az áruház beállításainak, a termékeknek, a rendeléseknek és egyebeknek kezelése.

en: View and modify customer information and orders.
hu: A vevők és a rendelések adatainak megtekintése és módosítása.

en: View customers
hu: Vevők megtekintése

en: Search customers
hu: Vevő keresése

en: Search through your customer list.
hu: Keresés a vevők közt.

en: Browse various store reports.
hu: Az áruház különböző beszámolóinak tallózása.

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
hu: Az Ubercart beállítása.

en: Links to get help!
hu: Hivatkozások segítségkéréshez!

en: Using tokens
hu: Vezérjelek alkalmazása

en: Understand what tokens are and how to use them.
hu: A vezérjelek megértése és alkalmazása.

en: Country settings
hu: Ország beállítások

en: Configure country specific settings.
hu: Az országokkal kapcsolatos beállítások megadása.

en: View the country settings.
hu: Az országbeállítások megtekintése.

en: Edit the country settings.
hu: Az országbeállítások szerkesztése.

en: Import countries
hu: Országok importálása

en: Import and manage countries.
hu: Országok importálása és kezelése.

en: Country formats
hu: Országformátumok

en: Edit the country specific format settings.
hu: Az országra jellemző formátumok szerkesztése.

en: Store settings
hu: Bolt beállítások

en: Configure the main store settings.
hu: Beállítja az áruház fő tulajdonságait.

en: View the store settings.
hu: A bolt beállításainak megtekintése.

en: Edit the store settings.
hu: A bolt beállításainak szerkesztése.

en: Edit the contact settings.
hu: Kapcsolat beállítások szerkesztése.

en: Edit the display settings.
hu: Megjelenítési beállítások szerkesztése.

en: Format settings
hu: Formátum beállításai

en: Edit the format settings.
hu: A formátum beállításainak szerkesztése.

en: User initials
hu: Név előtagok

en: Assign initials to user accounts.
hu: Név előtagok alkalmazása a felhasználói fiókoknál.

en: JS utilities
hu: JS alkalmazások

en: Customer orders
hu: Rendelések

en: View a list of orders placed by this customer.
hu: A vevő rendelési listájának megtekintése.

en: Disable a country
hu: Ország tiltása

en: Disable a country from use.
hu: Egy ország használatának tiltása.

en: Enable a country
hu: Ország engedélyezése

en: Enable a disabled country.
hu: Egy letiltott ország engedélyezése.

en: Remove a country
hu: Ország törlése

en: Remove an installed country.
hu: Egy felvett ország törlése.

en: Update a country
hu: Ország frissítése

en: Update an installed country.
hu: Egy felvett ország frissítése.

en: Our store
hu: Boltunk

en: A link to the site login page.
hu: Hivatkozás a bejelentkezési oldalra.

en: The URL for the site logo.
hu: A webhely logójának webcíme.

en: The Ubercart store name.
hu: Az Ubercart bolt neve.

en: The Ubercart store URL.
hu: Az Ubercart bolt URL-je.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
hu: Hivatkozás az Ubercart boltra, a bolt nevét is felhasználva.

en: The Ubercart store owner.
hu: Az Ubercart bolt tulajdonosa.

en: The Ubercart store e-mail address.
hu: Az Ubercart bolt e-mail címe.

en: The Ubercart store phone number.
hu: Az Ubercart bolt telefonszáma.

en: The Ubercart store mailing address.
hu: Az Übercart áruház levelezési címe.

en: The URL to the store help page.
hu: Az Ubercart bolt súgó oldala.

en: Reporting to Ubercart.org happens once a week during a normal cron run and is logged in your site's watchdog. Reporting lets Ubercart.org calculate the total number of Ubercart installations and aggregate version information for use in development. Your site's data is never shared with anyone, and aggregate statistics displayed through Ubercart.org will be in the form of anonymous group statistics. Reporting will also allow Ubercart.org to report security notices back to your site if needed.
hu: Az <em>Übercart</em> modul hetente (a <code>cron</code> időzítő normál futásának alkalmával) jelentést küld az <a href="http://ubercart.org/" target="_blank">Ubercart.org</a> felé, ami a webhely rendszernaplójában is megjelenik. Ezek a jelentések teszik lehetővé, hogy az Ubercart.org nyilvántartsa a modult használó webhelyeket, egyúttal visszajelzést nyújt a fejlesztőknek a használt verziókról. A webhely adatainak biztonságát mindez nem érinti: az Ubercart.org oldalon csak névtelen csoportos statisztikák jelennek meg. Az adatszolgáltatási hozzájárulásért cserébe az Ubercart.org biztonsági értesítéseket tud küldeni a webhelynek – ha szükséges.

en: Status messages:
hu: Állapotüzenetek:

en: - Show links -
hu: - Hivatkozások megjelenítése -

en: - Hide links -
hu: - Hivatkozások elrejtése -

en: You must enable the order module to track customers.
hu: A vevők követéséhez kötelező engedélyezni a rendelés modult.

en: View customer's order.
hu: A vevő rendeléseinek megtekintése.

en: Billing name
hu: Számlázási név

en: Shipping name
hu: Szállítási név

en: No orders found.
hu: Nincs megrendelés

en: View order !order_id.
hu: !order_id rendelés megtekintése.

en: Edit order !order_id.
hu: !order_id rendelés szerkesztése.

en: Create an order for this customer.
hu: Rendelés létrehozása a vevő nevében.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
hu: Különböző Übercart modulok által előállított jelentések. Az alábbi hivatkozásra kattintva a jelentések megtekinthetőek.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports. To view core Ubercart statistics enable the <strong>Reports</strong> module on the <a href="!url">module administration page</a>
hu: Az alábbi hivatkozásokra kattintva megtekinthetők az Übercart modulcsalád jelentései. Az <em>Übercart</em> alapmodul statisztikáinak megjelenítése a <em>Reports</em> modult igényli, amit a <a href="!url">modul adminisztrációs oldalon</a> lehet bekapcsolni.

en: Use the following links to find documentation and support:
hu: A következő webhelyeken bővebb dokumentációt és támogatás található:

en: Ubercart User's Guide
hu: Übercart Felhasználói Kézikönyv

en: Support Forums
hu: Támogató fórumok

en: Drupal Handbook
hu: Drupal Kézikönyv

en: Tokens are bracketed phrases you can use in certain text fields and boxes as placeholders for some other text. Tokens represent things like store variables, links to certain pages, order information, etc.  Tokens are used by including the token listed below in a text field that uses them.  The description for the textfields will alert you to which groups of tokens listed below may be used.
hu: A vezérjelek zárójelekbe foglalt szövegek, melyek más szövegek közé beillesztve változó értékkel bírnak. A vezérjelek a bolt változóit, bizonyos oldalakhoz vezető hivatkozásokat, rendelési adatokat stb, helyettesítenek. A szövegmezők leírásából meg lehet tudni, hogy a vezérjelcsoportok közül melyek alkalmazhatóak abban a konkrét esetben.

en: To import new country data, select it in the list and click the import button. If you are using a custom or contributed import file, it must be placed in the Ubercart folder uc_store/countries.
hu: Új ország adatai az alábbi listából kiválasztva és az „Importálás” gombra kattintva importálhatók. A saját, vagy közösség által készített importfájlokat először be kell másolni az <code>uc_store/countries</code> könyvtárba.

en: -None available-
hu: -Nem elérhető-

en: Country file @file imported.
hu: @file országadatfájl importálva lett.

en: !country disabled.
hu: !country le van tiltva.

en: !country is already disabled.
hu: !country már le van tiltva.

en: Attempted to disable an invalid country.
hu: Érvénytelen ország letiltására történt kisérlet.

en: @country enabled.
hu: @country engedélyezve lett.

en: @country is already enabled.
hu: @country már engedélyezve van.

en: Attempted to enable an invalid country.
hu: Érvénytelen ország engedélyezésére történt kisérlet.

en: Are you sure you want to remove @country from the system?
hu: @country valóban törlendő a rendszerből?

en: Attempted to remove an invalid country.
hu: Érvénytelen ország eltávolítására történt kísérlet.

en: !country removed.
hu: !country törölve lett.

en: Attempted to update an invalid country.
hu: Érvénytelen ország frissítési kisérlete történt.

en: You cannot update to a previous version.
hu: Nem lehet visszaváltani egy korábbi változatra.

en: Country update complete.
hu: Az országok frissítése megtörtént.

en: Address variables instructions
hu: Cím változó instrukciók

en: Customer's first name
hu: A vevő keresztneve

en: Customer's last name
hu: A vevő vezetékneve

en: First street address field
hu: Utca mező, első sor

en: Second street address field
hu: Utca mező, második sor

en: City name
hu: Város neve

en: Full name of the zone
hu: A körzet teljes neve

en: Abbreviation of the zone
hu: A körzet rövidítése

en: Name of the country
hu: Az ország neve

en: 2 digit country abbreviation
hu: Kétszámjegyű országkód

en: 3 digit country abbreviation
hu: Az ország háromjegyű rövidítése

en: The following variables should be used in configuring addresses for the countries you ship to:
hu: A következő változók lennének használva beállított címeknél az országnak a szállításnál:

en: Address format
hu: Címforma

en: Uses the variables mentioned in the instructions to format an address for this country.
hu: Ennél az országnál ezt a címformátumot említette az instrukcióiban.

en: Country settings saved.
hu: Az ország beállításainak mentése megtörtént.

en: Dashboard with collapsed submenu links
hu: Irányítópult összecsukott almenüvel

en: Dashboard with expanded submenu links
hu: Irányítópult kinyitott almenüvel

en: Dashboard with no submenu links
hu: Irányítópult almenühivatkozások nélkül

en: Normal Drupal submenu listing
hu: Normál Drupal almenü listázás

en: Store name
hu: Az áruház neve

en: Store owner
hu: Az áruház tulajdonosa

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
hu: A bolt nevének megjelenítése az e-mailek feladó sorában.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
hu: Lehetséges, hogy ez nem működik minden kiszolgálón. Amennyiben problémát okoz, ki kell kapcsolni.

en: Some options are better suited for different themes, so feel free to try them all out!
hu: Bizonyos opciók más stílusoknál jobbak, de szabadon választhat bármelyikből!

en: Select the address to be used on customer lists and summaries.
hu: Válassza ki a vevőlistákban és összesítőkben használandó címet.

en: Primary customer address
hu: Elsődleges vevői cím

en: Randomly select a message from the list below.
hu: Üzenet választása az alábbi listából véletlenszerűen.

en: Footer message for store pages
hu: A bolt oldalainak láblécében levő üzenet

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
hu: <a href="!url">A hátteret az Ubercart biztosítja.</a>

en: <a href="!url">Drupal e-commerce</a> provided by Ubercart.
hu: <a href="!url">Drupal elektronikus kereskedelem</a> Ubercart háttérrel.

en: Supported by Ubercart, an <a href="!url">open source e-commerce suite</a>.
hu: A hátteret az Ubercart, a <a href="!url">nyílt forrású elektronikus kereskedelmi szoftver</a> biztosítja.

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
hu: A hátteret az Ubercart biztosítja, a <a href="!url">nyílt forrású elektronikus kereskedelmi szoftver</a>.

en: (Do not display a message in the footer.)
hu: (Ne jelenítsen meg üzenetet a láblécben.)

en: Currency format
hu: Pénznem formátuma

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
hu: Habár a formázásra nincs hatása, a pénznem kódot több modul használja az oldal elsődleges pénznemének meghatározásakor.Az <a href="!url">ISO 4217</a> szabvány szerinti pénznem kóddal lehet megadni.

en: Current format
hu: Jelenlegi forma

en: Currency Sign
hu: Pénznem jel

en: Display currency sign after amount.
hu: Pénznem megjelenítése az összeg után.

en: Thousands Marker
hu: Ezreselválasztó

en: Decimal Marker
hu: Tizedeselválasztó

en: Number of decimal places
hu: Tizedesek száma

en: Weight format
hu: Súlyformátum

en: Supply a format string for each unit. !value represents the weight value.
hu: Minden egységnek meg kell adni egy szövegformátumot. !value jelöli a súly értékét.

en: Default unit of measurement
hu: Alapértelmezett mértékegység

en: @unit format string
hu: @unit formátuma

en: Length format
hu: Hosszformátum

en: Supply a format string using !link syntax.
hu: Meg kell adni egy formátumot !link használatával.

en: PHP date
hu: PHP dátum

en: Default format string
hu: Alapértelmezett formátum

en: Street address 1
hu: Cím 1

en: Street address 2
hu: Cím 2

en: Enter the name of the user whose initials you want to adjust.
hu: Adja meg a felhasználó nevét akinek az aláiírást be akarja állítani.

en: Initials
hu: Előtag

en: Enter initials or leave blank to erase current initials.
hu: Adja meg az aláírást vagy hagyja üresen a jelenlegi törléséhez.

en: Initials for !username deleted.
hu: !username aláírása törölve lett.

en: Initials for !username set to !initials.
hu: !username aláírásának !initials beállítva.

en: The following tables are used to display various parts of your store to your administrators and customers. Click on a table id to configure the display of that table.
hu: Boljában a következő táblákat használják a különböző részek megjelenítésére az adminisztrátorok és a vásárlók. Kattintson a tábla id-jére a tábla megjelenésének testreszabásához.

en: The field title %field is being accessed incorrectly.
hu: %field nevű mező helytelenül volt használva.

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: No countries found.
hu: Nem található ország

en: 01 - January
hu: 01 - Január

en: 02 - February
hu: 02 - Február

en: 03 - March
hu: 03 - Március

en: 04 - April
hu: 04 - Április

en: 05 - May
hu: 05 - Május

en: 06 - June
hu: 06 - Június

en: 07 - July
hu: 07 - Július

en: 08 - August
hu: 08 - Augusztus

en: 09 - September
hu: 09 - Szeptember

en: 10 - October
hu: 10 - Október

en: Source string contains an invalid character (!char)
hu: A forrás hibás karaktert tartalmaz (!char)

en: No encryption key was found.
hu: A titkosító kulcs nem található.

en: Ubercart cannot find a necessary encryption key.  Refer to the store admin <a href="!url">dashboard</a> to isolate which one.
hu: Az Übercart nem találja a szükséges titkosító kulcsot. A <a href="!url">bolt adminisztrációs oldalon</a> megtalálható, hogy melyik kulccsal van probléma.

en: Encryption failed. !messages
hu: A titkosítás sikertelen. !messages

en: encryption
hu: titkosítás

en: view customers
hu: vevők megtekintése

en: view store reports
hu: bolti kimutatások megtekintése

en: REQUIRED. Setup the store settings and manage your Ubercart site.
hu: SZÜKSÉGES. Kezeli a bolt beállításait és alapszolgáltatást nyújt az Ubercarthoz.

en: Subtotal excluding taxes
hu: Részösszeg adók nélkül

en: Apply @tax
hu: @tax alkalmazása

en: Tax rates and settings
hu: Adózás mértéke és beállításai

en: Delete tax rule
hu: Adózási szabály törlése

en: Changed %title to %amount.
hu: %title mértéke meg lett változtatva erre: %amount.

en: Removed %title.
hu: %title törölve lett.

en: Added %amount for %title.
hu: %amount hozzá lett adva ehhez: %title.

en: Taxed product types
hu: Adózásba bevont terméktípusok

en: Taxed line items
hu: Adózott tételsorok

en: conditions
hu: feltételek

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
hu: Az adó mértéke százalékban vagy tizedesként megadva. Például: 6%, .06

en: Adds the checked line item types to the total before applying this tax.
hu: A kijelölt típusú tételeket hozzáadja a végösszeghez, az adó kiszámítása előtt.

en: configure taxes
hu: adók beállítása

en: Is in postal code area @code
hu: @code irányítószámhoz tartozik

en: Is in @zone
hu: @zone zónában van

en: Is in @country
hu: @country országban van

en: Define tax rates for customers' geographic locations and products sold.
hu: Adók mértékének meghatározása a vásárlók földrajzi helyzete és az értékesített termékek szerint

en: Custom pages
hu: Egyéni oldalak

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: Congo (Kinshasa)
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Congo (Brazzaville)
hu: Kongói Köztársaság

en: Ivory Coast
hu: Elefántcsontpart

en: Serbia And Montenegro
hu: Szerbia és Montenegró

en: Hong Kong S.A.R., China
hu: Hong Kong SAR (Kínai Népköztársaság)

en: Isle of Man
hu: Man-sziget

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Macao S.A.R., China
hu: Makaó

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint Pierre és Miquelon

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Run updates
hu: Frissítések futtatása

en: Enable developer modules
hu: Fejlesztő modulok engedélyezése

en: Disable developer modules
hu: Fejlesztő modulok tiltása

en: Collapse fieldsets on modules page
hu: Mezőcsoportok összezárása a modulok oldalon

en: Current anonymous / authenticated users
hu: Jelenlévő vendég / azonosított felhasználó

en: Disabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok tiltása: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hu: A fejlesztő modulok nincsenek engedélyezve.

en: display drupal links
hu: Drupal hivatkozások megjelenítése

en: User email
hu: Felhasználói e-mail

en: Default sort order
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: translate
hu: fordít

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Column settings
hu: Oszlop beállításai

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Path: !path
hu: Útvonal: !path

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Designer
hu: Tervező

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Queue
hu: Várólista

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Row
hu: Sor

en: Row settings
hu: Sor beállításai

en: Simplecontext arg
hu: <em>Simplecontext</em> argumentum

en: Item1
hu: Elem1

en: The stuff for item 1.
hu: Valami az elem 1-hez.

en: Item2
hu: Elem2

en: A relcontext object.
hu: Egy relcontext objektum.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
hu: Hozzáad egy relcontextet egy létező simplecontextből.

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Page elements
hu: Oldalelemek

en: Variants
hu: Változatok

en: Yellow
hu: Sárga

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: No messages found.
hu: Nem található üzenet.

en: Load a referenced user
hu: Egy hivatkozott felhasználó betöltése

en: Content containing the user reference field
hu: A felhasználóhivatkozás mező tartalma

en: Referenced user
hu: Hivatkozott felhasználó

en: Load a referenced node
hu: Egy hivatkozott tartalom betöltése

en: Content containing the node reference field
hu: A tartalom, amely a hivatkozó mezőt tartalmazza

en: Referenced content
hu: Hivatkozott tartalom

en: Populate a field
hu: Egy mező feltöltése

en: Select the machine-name of the field.
hu: A mező programok által kezelt nevének kiválasztása.

en: No products available.
hu: Nincs elérhető termék.

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: ends with
hu: erre végződik

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Input type
hu: Bemeneti típus

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer felhasználóval rendelkeznek.

en: View used to select the nodes
hu: Nézet használata a tartalmak kiválasztásához

en: %name: this post can't be referenced.
hu: %name: erre a tartalomra nem lehet hivatkozni.

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Location chooser macro
hu: Helyszín választó makró

en: Locations are addresses and map coordinates.
hu: A helyszínek címek és térkép-koordináták.

en: The location ID of the location.
hu: A helyszín helyszínazonosítója.

en: The name of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín neve.

en: The street address of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín utcája.

en: The city of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín városa.

en: The province of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín tartománya.

en: The postal code of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín irányítószáma.

en: The country of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín országa.

en: The latitude of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín földrajzi szélessége.

en: The longitude of the selected location.
hu: A kiválasztott helyszín földrajzi hosszúsága.

en: The coordinates of the selected location in 'lat, long' format.
hu: A kiválasztott helyszín koordinátái „szélesség, hosszúság” formátumban.

en: The distance from the selected location and either the current user or a specific location.
hu: A kiválasztott helyszíntől és jelenlegi felhasználótól vagy meghatározott helyszíntől való távolság.

en: The entire address block for the location.
hu: A teljes cím blokk a helyszínhez.

en: Current coordinates
hu: Jelenlegi koordináták

en: User-submitted
hu: Felhasználó által megadott

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
hu: Ha saját adatokat kell megadni földrajzi szélességnek és hosszúságnak, akkor ez a fenti mezőkben lehetséges. Ha ezek a mezők üresen maradnak, akkor a rendszer megpróbálja kiszámítani a földrajzi szélességet és hosszúságot a fennt megadott címből. Ha ismét ki kell számítani a helyszínt a címből - például megváltozott a megadott cím -, akkor ki kell törölni az értéket ezekből a mezőkből.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
hu: Be lehet állítani a helyszínt a térképre kattintással, vagy a helyszínt jelölő elem húzásával is. A helyszín törléséhez és az újraszámításhoz rá kell kattintani a jelölőre.

en: Check this box to delete this location.
hu: A jelölőnégyzet bekapcsolásával törölhető ez a helyszín.

en: Location Fields
hu: Helyszín mezők

en: Do not collect
hu: Nem gyűjti

en: Force Default
hu: Kényszerített alapértelmezés

en: Coordinate Chooser
hu: Koordináta választó

en: Province name
hu: Tartomány neve

en: Country name
hu: Országnév

en: Map link
hu: Térkép hivatkozás

en: Minimum number of locations
hu: Helyszínek legkisebb száma

en: The number of locations that are required to be filled in.
hu: A szükségesen kitöltendő helyszínek száma.

en: The maximum number of locations that can be associated.
hu: A hozzárendelhető helyszínek maximális száma.

en: Number of locations that can be added at once
hu: Egyszerre hozzáadható helyszínek száma

en: The number of empty location forms to show when editing.
hu: A szerkesztéskor látható üres helyszín mezők száma.

en: location
hu: helyszín

en: Display location in teaser view
hu: Helyszín megjelenítése a tartalom előnézetében

en: Display location in full view
hu: Helyszín megjelenítése teljes nézetben

en: RSS Settings
hu: RSS beállítások

en: RSS mode
hu: RSS mód

en: Node Locations
hu: Tartalom helyszínek

en: User Locations
hu: Felhasználó helyszínek

en: Location Field
hu: Helyszín mező

en: mi
hu: mérföld

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: Province code
hu: Tartomány kód

en: Street only
hu: Csak utca

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Decimal degrees
hu: Fok tizedesjegyekkel

en: Degrees, minutes, seconds
hu: Fok, perc, másodperc

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Latitude / Longitude input
hu: Szélesség / hosszúság bevitel

en: Postal Code / Country
hu: Irányítószám / Ország

en: Postal Code (assume default country)
hu: Irányítószám (alapértelmezés szerinti ország figyelembevételével)

en: Data Source
hu: Adatforrás

en: Choose latitude and longitude fields
hu: Ki kell választani a földrajzi szélesség és hosszúság mezőket

en: Latitude field
hu: Földrajzi szélesség mező

en: Format must be degrees decimal.
hu: A formátumnak tizedes fokban kell lennie.

en: Longitude field
hu: Földrajzi hosszúság mező

en: Marker handling
hu: Jelölő kezelés

en: By content type (for node views)
hu: Tartalomtípus szerint (tartalmi nézetek számára)

en: By term (for node views)
hu: Kifejezés szerint (tartalmi nézetek számára)

en: By user role (for user views)
hu: Felhasználói szerepkör szerint (tartalmi nézetek számára)

en: Use marker field
hu: Jelölő mező használata

en: Use single marker type
hu: Egy jelölő típus használata

en: Marker field
hu: Jelölőmező

en: Path to gmap_markers.js
hu: A gmap_markers.js elérési útja

en: Regenerate marker cache
hu: Jelölő gyorstár megújítása

en: Regenerate
hu: Megújít

en: Maximum initial zoom
hu: Legnagyobb kezdeti nagyítás

en: Line default style
hu: Alapértelmezés szerinti vonalstílus

en: Micro
hu: Mikro

en: MarkerManager settings
hu: MarkerManager beállítások

en: Disable Continuous Zoom
hu: Folyamatos nagyítás kikapcsolása

en: Thickness of line, in pixels.
hu: A vonal vastagsága képpontban.

en: Filled Polygons
hu: Kitöltött sokszögek

en: Line style
hu: Vonalstílus

en: Polygon style
hu: Sokszög stílusa

en: Javascript is required to view this map.
hu: A térkép megtekintéséhez Javascript szükséges.

en: Displays rows as a map.
hu: Sorok megjelenítése térképként.

en: Marker for %type
hu: %type tartalomtípushoz való jelölő

en: create gmap macro
hu: gmap makró létrehozása

en: GMap markers
hu: GMap jelölők

en: GMap Marker
hu: GMAP jelölő

en: No Marker
hu: Nincs jelölő

en: Location block
hu: Helyszín blokk

en: Author block
hu: Szerző blokk

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Select region
hu: Terület kiválasztása

en: The product node type.
hu: A termék tartalomtípusa.

en: The product node ID.
hu: A termék tartalomazonosítója.

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
hu: A tartalmak a Drupal webhelyek elsődleges információi.

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
hu: Nincs törölhető hozzászólás. Lehetséges, hogy időközben a törlésre kiválasztott hozzászólást egy másik adminisztrátor törölte.

en: @human_language translation
hu: @human_language fordítás

en: Message deleted
hu: Az üzenet törölve lett

en: Description of the message
hu: Az üzenet leírása

en: Are you sure you want to delete all activity logs?
hu: Minden tevékenységnapló biztosan törölhető?

en: Heartbeat message id
hu: Heartbeat üzenetazonosító

en: Restict with access types
hu: Korlátozás hozzáférési típusok alapján

en: Hearbeat message
hu: Hearbeat üzenet

en: delete heartbeat activity logs
hu: heartbeat tevékenységnaplók törlése

en: view heartbeat messages
hu: heartbeat üzenetek megtekintése

en: Delete activity logs
hu: Tevékenységnaplók törlése

en: Delete heartbeat activity logs.
hu: <em>Heartbeat</em> tevékenységi naplók törlése.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Is not empty (NULL)
hu: Nem üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Element not found: @element
hu: Az elem nem található: @element

en: Shout form
hu: Üzenet űrlap

en: Make shout
hu: Üzenet készítése

en: Post new shout
hu: Új üzenet küldése

en: a moment
hu: egy pillanat

en: make shout
hu: üzenetkészítés

en: administer shouts
hu: üzenetek admnisztrációja

en: Make a shout
hu: Üzenet készítése

en: Stores shouts of users.
hu: A felhasználók üzeneteit tárolja.

en: Shouts
hu: Üzenetek

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: Use default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép használata

en: Choose a image that will be used as default.
hu: Az alapértelmezés szerint használni kívánt kép kiválasztása.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
hu: A képeknek engedélyezett legnagyobb felbontás SZÉLESSÉGxMAGASSÁG formában (például 640x480). Nullára (0) állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha a feltöltött kép nagyobb, akkor át lesz méretezve a megadott szélesség és magasság alapján.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ezt a szöveget olvassák be a vakok képernyőolvasó programjai, a keresőmotorok, és ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Thank you for your vote.
hu: Köszönjük az értékelést.

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: The model number.
hu: A cikkszám.

en: The cost of the product to the store.
hu: A termék bekerülési ára.

en: The default sort criteria in the catalog.
hu: A katalógus alapértelmezett rendezési elve.

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
hu: Ha ez ki van választva, akkor egy mező lesz látható, melyben megadható a be nem jelentkezett látogatóknál használt szöveg.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Vote tag
hu: Szavazat címke

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: Search type
hu: Keresés típusa

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
hu: Ez lesz a blokk neve az <em>adminisztráció >> webhelyépítés >> blokkok</em> oldalon.

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: Site Slogan
hu: Jelmondat

en: User: ID
hu: Felhasználó: azonosító

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: No role
hu: Nincs szerepkör

en: Image preview
hu: Kép előnézete

en: Search index
hu: Keresési index

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: %title field is required.
hu: %title mező szükséges.

en: Text link
hu: Szöveges hivatkozás

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Only show "listed" file attachments
hu: Csak a „listázott” csatolmányok megjelenítése

en: Jurisdiction
hu: Hatáskör

en: My order history
hu: Rendeléseim naplója

en: 1 group | @count groups
hu[0]: 1 csoport
hu[1]: @count csoport

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: Theme registry
hu: Smink gyorstár

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Szerepkörönként

en: Per role per page
hu: Laponként és szerepkörönként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Create new
hu: Új létrehozása

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Display the node with standard node view.
hu: Megjeleníti a tartalmat az általános tartalom nézettel.

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Canvas
hu: Vászon

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: The comment body.
hu: A hozzászólás törzse.

en: Node module form.
hu: <em>Node</em> modul űrlapja.

en: Locale module form.
hu: <em>Locale</em> modul űrlapja.

en: Taxonomy module form.
hu: <em>Taxonomy</em> modul űrlapja.

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hu: Minden, a tartalom létrehozási dátumához tartozó vezérjel használható „mod-” előtaggal is; így a módosítás dátumát használja a keletkezési dátum helyett.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Serialized array of extra data.
hu: A kiegészítő adatok szerializált tömbje.

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: SKU:
hu: Cikkszám:

en: What are you doing?
hu: Mit csinálsz?

en: Are you sure you want to delete @name?
hu: @name biztosan törölhető?

en: Add a predicate
hu: Állítás hozzáadása

en: That predicate does not exist.
hu: Ez az állítás nem létezik.

en: Enter a title used for display on the overview tables.
hu: A cím, amely az áttekintő táblázatoknál jelenik meg.

en: Select the trigger for this predicate.<br />Cannot be modified if the predicate has conditions or actions.
hu: Trigger választása az állításhoz.<br /> Nem módosítható ha az állításnak vannak feltételei és műveletei.

en: Enter a description that summarizes the use and intent of the predicate.
hu: Meg kell adni egy leírást, amely összegzi az állítás használatát és célját.

en: Classes let you categorize your predicates based on the type of functionality they provide.
hu: Az osztályok használatával az állítások csoportokba szerverzhetők az általuk megvalósított funkció szerint.

en: Disabled predicates will not be processed when their trigger is pulled.
hu: A kikapcsolt állítások nem lesznek feldolgozva a kiváltó esemény bekövetkeztekor.

en: Predicates will be sorted by weight and processed sequentially.
hu: Az állítások súly szerinti sorrendben lesznek feldolgozva.

en: Save predicate
hu: Állítás mentése

en: Predicate meta data saved.
hu: Az állítás metaadatai nem lettek elmentve.

en: Are you sure you want to !op this predicate?
hu: Biztosan végrehajtható a !op művelet ezen az állításon?

en: Predicate %title !op.
hu: %title állítás !op.

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
hu: Ezek a műveletek lesznek végrehajtva, ha ennek az állításnak a feltétele teljesül.

en: Action: @title
hu: Művelet: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular action, so you must specify which options to use in the fields below.
hu: Néhány eseményhez több művelet van rendelve. Az alkalmazott lehetőségeket az alábbiak közül kell kiválasztani.

en: Available actions
hu: Elérhető műveletek

en: Action removed.
hu: Az akció törlése megtörtént.

en: Action added.
hu: A művelet hozzáadása megtörtént.

en: Actions saved.
hu: A művelet mentése megtörtént.

en: Condition groups
hu: Feltételcsoportok

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
hu: ÉS. Ha az összes feltételcsoport IGAZ.

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
hu: VAGY. Ha bármely feltételcsoport IGAZ.

en: Add condition group
hu: Feltételcsoport hozzáadása

en: Conditions group
hu: Feltételcsoport

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
hu: ÉS. Ha az összes feltétel IGAZ.

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
hu: VAGY. Ha bármely feltétel igaz.

en: Available conditions
hu: Lehetséges feltételek

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: Condition: @title
hu: Feltétel: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular condition, so you must specify which options to use in the fields below.
hu: Néhány esemény egyedi feltételéhez több lehetőség választható. Ki kell választani az alábbi listából, hogy melyik legyen használva.

en: Negate this condition.
hu: A feltétel ellenkezője.

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
hu: HAMIS a visszatérési érték, ha a feltétel IGAZ és fordítva.

en: Remove this condition
hu: Feltétel törlése

en: Condition group added.
hu: A feltételcsoport hozzá lett adva.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
hu: Hiba történt a feltétel hozzáadása során. Érdemes újrapróbálni.

en: Condition group removed.
hu: A feltételcsoport törölve lett.

en: %title condition added.
hu: %title feltétel hozzá lett adva.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
hu: Hiba történt a feltétel törlése során. Érdemes újra megpróbálni.

en: Condition removed.
hu: Feltétel törölve.

en: Conditions saved.
hu: A feltétel el lett mentve.

en: Use this form during the update process from Ubercart 1.0 to 2.0 to convert your Workflow-ng configurations to Conditional Actions predicates.  Once your configurations are converted, you should complete your uninstallation of Workflow-ng.
hu: Übercart 1.0-ról 2.0-ra frissítéskor ezt az űrlapot kell használni a Conditional Actions beállításához, hogy a <em>Workflow-ng</em> beállításai használhatók maradjanak. Miután az adatok az átalakítás során átkerültek az új verzióba, a <em>Workflow-ng</em> modult el kell távolítani.

en: Convert configurations
hu: Átalakító beállításai

en: Converting Workflow-ng configurations
hu: Workflow-ng beállításainak átalakítása

en: Beginning conversion...
hu: Átalakítás megkezdése...

en: @percentage% converted
hu: @percentage% átalakítva

en: Now processing %cfg
hu: %cfg jelenleg feldolgozás alatt van.

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Trigger arguments
hu: Trigger-paraméterek

en: Check the current date
hu: Jelenlegi dátum ellenőrzése

en: Used to determine if the action should be performed on the current date.
hu: Annak eldöntésére használható, hogy a műveletet a mostani időpontban kell-e végrehajtani.

en: Compare a node field value
hu: Tartalomtípus-mező  összehasonlítása

en: Returns TRUE if the node field selected below compares to the value entered as specified by the operator.
hu: IGAZ, ha a kiértékelt adat megfelel az alább kiválasztott mezőben megadott műveletnek.

en: Returns whatever your custom PHP code returns.
hu: Visszaadja az egyedi PHP kód által visszaadott értéket.

en: Check the user's roles
hu: A felhasználó szerepköreinek ellenőrzése

en: Returns TRUE if the user roles match your settings.
hu: IGAZ, ha a felhasználó szerepkörei megfelelnek a beállításoknak.

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Only
hu: Csak

en: Example: "The current date is before the date below."
hu: Példa: „Az jelenlegi dátum az alábbi dátum előtt van.”

en: When the predicate is evaluated, the current date is compared to this date.
hu: Az állítás kiértékelésekor a jelenlegi dátummal lesz összehasonlítva.

en: Core node fields
hu: Drupal tartalommezők

en: Author's user ID
hu: A szerző felhasználói azonosítója

en: Node is published?
hu: A tartalom meg van jelenítve?

en: Node is promoted?
hu: A tartalom a főoldalon van?

en: Node is sticky?
hu: A tartalom kiemelt?

en: Node field
hu: Tartalommező

en: Simple comparison
hu: Egyszerű összehasonlítás

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő mint

en: Text matching
hu: Szövegegyeztetés

en: Yes/No
hu: Igen / Nem

en: Please note that not every operator makes sense for every field.
hu: Figyelni kell arra, hogy nem minden mezőn értelmezhető az összes művelet.

en: Comparison value
hu: Összehasonlítás értéke

en: You do not need to specify a value if your operator is in the Yes/No category.
hu: Ha a művelet az Igaz/Hamis kategóriába tartozik, akkor nem kell itt értéket megadni.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this condition is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
hu: Tetszőleges PHP kód megadása a feltétel kiértékeléséhez. Nem kell megadni a &lt;?php ?> jelölőket a kód elején és végén.

en: If you specify <em>AND</em> and want to check a custom role, remember to specify <em>authenticated user</em> where applicable.
hu: Egyéni szerepkör <em>AND</em> feltétellel való teszteléséhez a <em>bejelentkezett felhasználót</em> kell kiválasztani, ahol szükséges.

en: OR: If the user has any of these roles.
hu: VAGY: ha a felhasználó bármelyik szerepkörrel rendelkezik.

en: AND: If the user has all of these roles.
hu: ÉS: ha a felhasználó mindegyik szerepkörrel rendelkezik.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this action is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
hu: Egyedi PHP kóddal adható meg, hogy mikor legyen végrehajtva ez a művelet.  Nem kell használni a &lt;?php ?> elválasztókat.

en: No variables available.
hu: Nincs felhasználható változó.

en: Available PHP variables
hu: Felhasználható PHP változók

en: You may use these variables in your custom PHP.
hu: Ezek a változók használhatóak az egyedi PHP kódodban.

en: administer conditional actions
hu: feltételes műveletek adminisztrációja

en: Conditional actions
hu: Feltételes műveletek

en: Administer the predicates setup to automate your store.
hu: A feltételek beállítása az oldal automatikus működéséhez.

en: By trigger
hu: Triggerenként

en: By class
hu: Osztályonként

en: Allows an administrator to create a new predicate.
hu: Engedi az adminisztrátornak, hogy új állítást hozzon létre.

en: Convert Workflow-ng configurations into Conditional Actions predicates.
hu: A <em>Workflow-ng</em> modulban beállított munkafolyamatok átalakítása Conditional Actions típusú állíásokra.

en: Edit predicate
hu: Állítás szerkesztése

en: Edit a predicate's meta data, conditions, and actions.
hu: Állítás metaadatának, feltételeinek és műveleteinek szerkesztése.

en: Meta data
hu: Metaadat

en: Edit the meta data for a predicate like title, trigger, etc.
hu: Állítás metadatainak szerkesztése, úgymint cím, trigger stb.

en: Edit the conditions for a predicate.
hu: Állításhoz tartozó feltételek szerkesztése.

en: Edit the actions for a predicate.
hu: Állításra vonatkozó művelet szerkesztése

en: Reset a predicate
hu: Állítás alaphelyzetbe állítása

en: Delete a predicate
hu: Állítás törlése

en: Conditional Actions
hu: Feltételes műveletek

en: REQUIRED. Create conditional action configurations for taxes, shipping, and more!
hu: KÖTELEZŐ. Feltételes műveleti beállítások adókhoz, szállításhoz és még sok minden máshoz!

en: Are you sure you want to remove this item?
hu: Biztosan törölhető ez a tétel?

en: My price handler
hu: Saját árkezelő

en: Handles my price alteration needs.
hu: Saját árak kezelése, ahol módosítás szükséges.

en: Handles my price formatting needs.
hu: Saját árak kezelése, ahol formázás szükséges.

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: Az Authorize.net használatához szükség van a PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> kiterjesztésre.

en: Credit card encryption must be set up to process credit cards.
hu: A bankkártya titkosításnak bekapcsolva kell lennie a bankkártyák feldolgozásához.

en: Displays a form to process a credit card payment.
hu: Megjelenít egy űrlapot a bankkártyás fizetéshez.

en: Tax calculation produced uneven results. Expected a total of @total, received the following: @dump
hu: Az adó kiszámítása nem várt eredményt hozott. A várt végösszeg @total, de a végeredmény a következő: @dump

en: Order Taxes
hu: Rendelés adói

en: SOAP and DOM
hu: SOAP és DOM

en: Cybersource's SOAP Toolkit API requires the PHP <a href='!soap_url'>SOAP</a> and <a href='!dom_url'>DOM</a> libraries.
hu: A PHP <a href='!soap_url'>SOAP</a> és <a href='!dom_url'>DOM</a> kiegészítései szükségesek a CyberSource SOAP Toolkit API használatához.

en: Cybersource's Silent Order POST requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: A PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> kiegészítése szükséges a CyberSource Silent Order POST használatához.

en: Eligible for protection: <strong>@bool</strong>
hu: Védelemnek megfelelő: <strong>@bool</strong>

en: Charging @order_id
hu: @order_id terhelés alatt

en: Charged @order_id
hu: @order_id terhelése megtörtént

en: Payment declined @order_id
hu: @order_id rendelés fizetése el lett utasítva

en: Processing @order_id
hu: @order_id rendelés feldolgozás alatt

en: Delivered @order_id
hu: @order_id rendelés ki lett szállítva

en: Will not deliver @order_id
hu: @order_id rendelés nem lesz kiszállítva

en: Process a credit card payment or refund through Google Checkout.
hu: Hitelkártyás fizetés vagy visszatérítés feldolgozása a Google Checkout használatával.

en: Google Checkout requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
hu: A Google Checkoutnak szüksége van a PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> függvénykönyvtárra.

en: Payment tracking is enabled.
hu: A fizetés nyomkövetése engedélyezett.

en: Payment tracking is disabled.
hu: A fizetés nyomkövetése tiltott.

en: Payments can be deleted by users with permission.
hu: Megfelelő jogosultság birtokában a fizetések törölhetőek.

en: Payments cannot be deleted, even if the user has permission.
hu: A fizetések nem törölhetők még akkor sem, ha a felhasználónak van hozzá joga.

en: Default payment details message is: <br /> %message
hu: Az alapértelmezett fizetési részletek üzenete:<br /> %message

en: @payment is enabled for checkout.
hu: @payment fizetési mód engedélyezve van.

en: @payment is disabled for checkout.
hu: @payment fizetési mód nem engedélyezett.

en: @title is @enabled.
hu: @title @enabled

en: No payment gateway modules are installed.
hu: Egy fizetési átjáró sincs telepítve.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
hu: Csak akkor történik, ha meg lett adva fizetés és az egyenleg <= 0,00.

en: Update the order status to Payment Received.
hu: A rendelés állapotának frissítése Fizetés teljesítvére.

en: If the order is not shippable.
hu: Ha a rendelés nem szállítható.

en: Update the order status to Completed.
hu: A rendelés állapotának frissítése Befejezettre.

en: Check the payment method
hu: Fizetési mód ellenőrzése

en: view order
hu: rendelés megtekintése

en: Payment failed for order @order_id: @message
hu: @order_id rendelés kifizetése sikertelen: @message

en: Check has already cleared.
hu: A csekket már elfogadták.

en: Description: @desc
hu: Leírás: @desc

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
hu: @amount @currency összegű fizetés PayPalon keresztül lett elküldve.

en: <b>Includes:</b>
hu: <strong>Tartalmazza:</strong>

en: Transaction ID:<br />@txn_id
hu: Tranzakció-azonosító:<br />@txn_id

en: Cancel return URL
hu: Visszatérési URL elvetése

en: Specify the path customers who cancel their PayPal WPS payment will be directed to when they return to your site.
hu: Annak az útvonalnak a megadása, ahová a PayPal WPS fizetésüket elvető vásárlók lesznek irányítva, amikor visszatérnek a webhelyre.

en: Error message from PayPal:<br />@message
hu: Hibaüzenet a PayPaltól:<br />@message

en: Order @order_id at !store
hu: !store - @order_id rendelés

en: Logs PayPal Instant Payment Notifications.
hu: A PayPal azonnali fizetési értesítéseinek (IPN) naplózása.

en: The transaction ID from PayPal.
hu: A PayPal tranzakcióazonosítója.

en: The transaction type from PayPal.
hu: PayPal tranzakció típusa.

en: The payment amount from PayPal.
hu: PayPal fizetés összege.

en: The IPN status from PayPal.
hu: A PayPal azonnali fizetési értesítéseinek (IPN) állapota.

en: The e-mail address of the buyer.
hu: A vásárló e-mail címe

en: The IPN receipt timestamp.
hu: A PayPal azonnali fizetési értesítő nyugtájának időbélyege.

en: PayPal WPP requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
hu: PayPal WPP igényli a PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> függvénykönyvtárat.

en: Flat rate shipping method was updated.
hu: Az egységáras szállítási mód frissítve.

en: Created and enabled new flat rate shipping method.
hu: Az egységáras szállítási mód létrehozva és engedélyezve.

en: Flat rate shipping method deleted.
hu: Az egységáras szállítási mód törlése megtörtént.

en: Fetch a flatrate shipping quote.
hu: Egységáras szállítási ajánlat kérése.

en: Customers cannot complete checkout without selecting a shipping quote.
hu: A vevő nem adhatja le a rendelést szállítási ajánlat választása nélkül.

en: Customers can still checkout without selecting a shipping quote.
hu: A vevő leadhatja a rendelést szállítási ajánlat választása nélkül is.

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. This form provides the default location for products across the entire store. If a product's individual pickup address is blank, &Uuml;bercart looks for the manufacturer's. If that is also blank, it uses the store's default pickup address.
hu: Kézbesítés esetén ismerni kell a termék eredeti helyét a kiszállítási árajánlattétel összegének pontos számításához és rendelésbe foglalásához. Itt adható meg a termékek alapértelmezett webhely-szintű földrajzi helye. Ezt a címet használja az <em>Übercart</em>, ha sem a termék saját felvételi pontja, sem pedig annak gyártójáé nincs megadva.

en: Default pickup address is: <br />!address
hu: Alapértelmezett átvételi cím:<br />!address

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. If this pickup address is left blank, this product will default to the <a href="!url">store pickup address</a>.
hu: Amikor a terméket kézbesítik a vevőnek, az eredeti termékhely ismert kell, hogy legyen a megrendelésen, hogy pontosan meghatározható legyen a szállítási költség és a kézbesítés. Amennyiben a felvételi cím üresen hagyott ez a termék az alapértelmezett <a href="!url">termékfelvételi címet</a> kapja.

en: Shipping settings form.
hu: Szállítási beállítások űrlapja.

en: Receiving quotes...
hu: Ajánlatok letöltése...

en: Order @id
hu: @id rendelés

en: @property must be a positive number. No commas and only one decimal point.
hu: @property értékének pozitív számnak kell lenni. Csak egy tizedespont (!) lehet benne.

en: - Reset fields -
hu: - Mezők visszaállítása -

en: Physical length of the packaging.
hu: A csomag hossza.

en: Physical width of the packaging.
hu: A csomag szélessége.

en: Physical height of the packaging.
hu: A csomagolás magassága.

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package. Orders with one kind of product will still use the package quantity to determine the number of packages needed, however.
hu: Azt jelöli, hogy a megrendelt termékek egyesével külön, vagy egy közös csomagban szállítására kell árajánlatot kérni. Ettől függetlenül a csak egy típusú termékből álló megrendelésekre továbbra is a megadott csomagmennyiség beállítás érvényes.

en: Package insurance
hu: Csomagbiztosítás

en: When enabled, products are insured for their full value.
hu: Ezt engedélyezve a termékek a teljes értékükre biztosítva lesznek.

en: UPS Logo
hu: UPS logója

en: @service Rate
hu: @service díj

en: Small Express Box
hu: Kicsi elsőbbségi csomag

en: Medium Express Box
hu: Közepes elsőbbségi csomag

en: Large Express Box
hu: Nagy elsőbbségi csomag

en: USPS Domestic
hu: USPS Belföld

en: Envelope
hu: Boríték

en: U.S. Postal Service (Envelope)
hu: U.S. Postaszolgálat (boríték)

en: U.S. Postal Service (Parcel)
hu: U.S. Postaszolgálat (csomag)

en: U.S. Postal Service (Intl., Envelope)
hu: U.S. Postaszolgálat (nemzetközi boríték)

en: U.S. Postal Service (Intl., Parcel)
hu: U.S. Postaszolgálat (nemzetközi csomag)

en: USPS requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
hu: Az USPS-nek szüksége van a <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> PHP könyvtárra.

en: Created new option %option.
hu: %option lehetőség létrejött.

en: Updated option %option.
hu: %option lehetőség frissült.

en: This product class does not have any attributes.
hu: Ez a termékosztály nem rendelkezik egyetlen tulajdonsággal sem.

en: Attribute option
hu: Tulajdonság lehetősége

en: administer attributes
hu: tulajdonságok adminisztrációja

en: administer product attributes
hu: terméktulajdonságok adminisztrációja

en: Primary identifier for attributes.
hu: A tulajdonság elsődleges azonosítója.

en: Name of the attribute
hu: Tulajdonság neve

en: Label to use when attribute is displayed
hu: A címke, ha a tulajdonság megjelenik

en: Display type of the attribute options: 0 -- text fields, 1 -- select box (default), 2 -- radio buttons
hu: A tulajdonság megjelenítési módjai: 0 -- szövegmezők, 1 --- legördülő lista (alapértelmezett), 2 -- választógombok

en: Description of the attribute.
hu: A tulajdonság leírása.

en: The available choices for each attribute.
hu: Minden tulajdonság elérhető lehetőségei.

en: The attribute ID.
hu: A tulajdonság azonosítója.

en: The option ID.
hu: A lehetőség azonosítója.

en: The name of the option.
hu: A lehetőség neve.

en: A serialized array whose keys are attribute IDs and values are option IDs.
hu: Egy szerializált tömb, melynek kulcsai tulajdonságok azonosítói, értékei pedig lehetőségek azonosítói lehetnek.

en: The SKU representing the product with the combination of options.
hu: A cikkszám egyedileg jellemzi a terméket, a termékváltozatokat is beleértve.

en: The minimum subtotal is @subtotal
hu: A rendelhető legkisebb végösszeg: @subtotal

en: Default continue shopping link URL
hu: Alapértelmezett „vásárlás folytatása” hivatkozás webcíme

en: Custom continue shopping link text
hu: Egyedi vásárlás folytatása szöveg

en: Custom cart breadcrumb is: <br />!breadcrumb
hu: Egyedi kosármorzsa:<br />!breadcrumb

en: Not using a custom cart breadcrumb.
hu: Nincs egyedi kosármorzsa.

en: Custom cart breadcrumb text
hu: Egyedi kosármorzsa szövege

en: Ubercart checkout is enabled.
hu: A fizetési folyamatot az Ubercart kezeli.

en: Ubercart checkout is disabled.
hu: A fizetési folyamatot az Ubercart nem kezeli, mert ez a lehetőség nincs bekapcsolva.

en: Anonymous checkout is enabled.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók fizetése engedélyezett.

en: Anonymous checkout is disabled.
hu: A be nem jelentkezett felhasználók fizetése nem engedélyezett.

en: Shipping fields are hidden when applicable.
hu: A szállítási mezők rejtettek, amikor alkalmazhatók.

en: Shipping fields are always shown.
hu: A szállítási mezők mindig megjelennek.

en: New customer account status will be active.
hu: Az új felhasználó állapota aktív lesz.

en: New customer account status will be blocked.
hu: Az új felhasználó állapota zárolt lesz.

en: Customer user account
hu: Vevői felhasználói fiók

en: E-mail customer checkout notification
hu: Vásárló e-mailes értesítése a megrendelésről.

en: Send an e-mail to the customer
hu: E-mail küldése a vevőnek

en: E-mail admin checkout notification
hu: Admin e-mailes értesítése a megrendelésről.

en: Send an e-mail to the administrator(s)
hu: E-mail küldése az adminisztrátoroknak.

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
hu: E-mail megerősítés kérése a vásárlás véglegesítéséhez a be nem jelentkezett felhasználóktól.

en: Show/hide shopping cart contents.
hu: A kosár tartalmának elrejtése/megjelenítése.

en: View your shopping cart.
hu: A kosár megtekintése.

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
hu: A kosár tartalmának <a href="!url">megjelenítése</a>.

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
hu: A rendelés majdnem kész. Az alábbi adatok helyességének ellenőrzése után, ha minden megadott adat helyes, a „Rendelés véglegesítése” gombra kattintva adható le a rendelés. Amennyiben szükséges, a rendelés a „Vissza” gombbal módosítható.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
hu: [store-name] köszöni a vásárlást. Bejelentkezve folytatható a vásárlás, vagy megtekinthető a most feladott <a href="[order-url]">megrendelés állapota</a> a korábbi rendelések előzményeivel együtt.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
hu[0]: <span class="num-items">@count</span> tétel
hu[1]: <span class="num-items">@count</span> tétel

en: The cart link identifier.
hu: A kosár hivatkozásának azonosítója.

en: The number of times this cart link was clicked.
hu: A kosár hivatkozására történt kattintások száma.

en: The time of the last click on this cart link, stored as a UNIX timestamp.
hu: Az utolsó kattintás időpontja erre a kosárhivatkozásra UNIX időbélyeg formátumban tárolva.

en: Catalog breadcrumb is being displayed.
hu: A katalógus morzsája megjelenik.

en: Catalog breadcrumb is hidden.
hu: A katalógus morzsája rejtve van.

en: The catalog view is displaying subcategories.
hu: A katalógus nézetben megjelennek az alkategóriák.

en: The catalog view is not displaying subcategories.
hu: A katalógus nézetben nem jelennek meg az alkategóriák.

en: Make the block title a link to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe egy hivatkozás a főkategória oldalára.

en: Block title is pointing to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe a főkategória oldalára mutat.

en: Block title is not pointing to the top-level catalog page.
hu: A blokk címe nem mutat a főkategória oldalra.

en: Products are displayed in a grid.
hu: A rácson szereplő termékek.

en: Products are displayed in a table list.
hu: A táblázatban szereplő termékek.

en: Number of columns in the product grid
hu: A termékrács oszlopainak száma

en: The grid will be displayed in @columns columns.
hu: A katalógus @columns oszlopot tartalmaz.

en: Displayed fields
hu: Megjelenített mezők

en: Product SKU
hu: Termék cikkszáma

en: Default product image
hu: Alapértelmezett termékkép

en: The image will always be included in the product grid.
hu: A kép mindig megjelenik a termékrácson.

en: Add to cart form
hu: Kosárba űrlap

en: Block settings:
hu: Blokk beállításai

en: Product grid settings
hu: Termékrács beállításai

en: Check all
hu: Összes bejelölése

en: Uncheck all
hu: Bejelölések megszüntetése

en: You must select at least one file to delete.
hu: Legalább egy fájlt meg kell jelölni törlésre.

en: Delete affected files
hu: Érintett fájlok törlése

en: The selected file(s) have been deleted.
hu: A kiválasztott fájl(ok) törölve lett(ek).

en: One or more files could not be deleted.
hu: Egy vagy több fájl nem törölhető.

en: The file %file has been uploaded to %dir
hu: %file fájl fel lett tölve a könyvtárba: %dir .

en: Renew purchased files
hu: Vásárolt fájlok megújítása

en: If the order status is completed.
hu: Ha a megrendelés állapota: teljesítve.

en: Notify customer when a file is granted
hu: Megrendelő értesítése ha egy fájl engedélyezett

en: Renew the files on an order.
hu: A fájlok megújítása rendelés útján.

en: renewal
hu: megújítás

en: Send an order email regarding files.
hu: E-mail küldése a fájlok vonatkozásában.

en: File expiration
hu: Fájl elévülése

en: E-mail for granted files
hu: E-mail az elérhetővé vált fájlokról

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
hu: Email címek megadása értesítések fogadásához, címenként új sorba írva. Lehetőség van dinamikus email címek megadására megrendelés vezérjel használatával.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
hu: @order_id azonosítójú megrendelésre vonatkozó email @email címre kiküldése nem sikerült.

en: The file you requested does not exist.
hu: A kért fájl nem található.

en: You have reached the download limit for this file.
hu: A fájlhoz rendelt korlát nem enged több letöltést.

en: Ubercart file downloads
hu: Übercart fájl letöltések

en: No files can be downloaded by this user.
hu: Nincs fájl ami ezen felhasználó számára letölthető lenne.

en: Override download limit
hu: Letöltési korlát felülbírálása

en: Override time limit
hu: Időkorlát felülbírálása

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
hu: <strong>Cikkszám:</strong> !sku<br />

en: The number of times a file can be downloaded. Leave empty to set no limit.
hu: Ennyi alkalommal lehet a fájlt letölteni. Üresen hagyva nincs korlát.

en: The directory %dir was deleted.
hu: %dir könyvtár törlése sikerült.

en: The directory %dir could not be deleted.
hu: %dir könyvtár törlése nem sikerült.

en: The directory %dir could not be deleted because it is not empty.
hu: %dir könyvtár nem törölhető, mert nem üres.

en: The file %dir was deleted.
hu: Törölve lett az alábbi fájl: %dir.

en: The file %dir could not be deleted.
hu: %dir nem törölhető.

en: Displaying @orders orders at a time on the admin overview
hu: Egyszerre @orders rendelés jelenik meg az adminisztrációs összesítőben.

en: Order logging is enabled.
hu: A rendelések naplózva vannak.

en: Order logging is disabled.
hu: A rendelések nincsenek naplózva.

en: Addresses on order view pages are capitalized.
hu: A rendelés oldalon megjelenő címek át lesznek alakítva nagybetűssé.

en: Addresses on order view pages are not capitalized.
hu: A rendelés oldalain megjelenő címek nem lesznek nagybetűsítve.

en: You are using the uBrowser to add products to orders.
hu: A uBrowser segítségével adhatóak termékek rendelésekhez.

en: You are not using the uBrowser to add products to orders.
hu: Termékek rendelésekhez adásához jelenleg nem a uBrowser van használatban.

en: Allow customers to view order invoices from their order history.
hu: Számla megtekintésének engedélyezése a rendelési naplóból a vevők számára.

en: Enabling this feature allows pop-up invoices to be opened when a particular order is being viewed.
hu: A funkció lehetővé teszi a számla megjelenítését egy felugró ablakban a rendelés megtekintése közben.

en: Customers are allowed to view order invoices from their accounts.
hu: A vevők megtekinthetik a rendelések számláit a fiókjukból.

en: Customers are not allowed to view order invoices from their accounts.
hu: A vevők felhasználói fiókjában nem látszik a korábbi rendelésük „pro forma” számlája.

en: Select the invoice template to use when invoices are viewed on the site.<br />This is separate from the template used to e-mail invoices to customers which is configured through <a href="!url">Conditional actions</a>.
hu: Válasszuk ki a számlák megtekintésénél használt számlasablont.<br />Ez különbözik az e-mailben elküldött számlák sablonjától, amit a <a href="!url">Feltételes műveleteknél</a> lehet beállítani.

en: You are using the %template order invoice template.
hu: %template számlasablon van használatban.

en: User @uid - @mail
hu: @uid - @mail felhasználó

en: Ubercart order object
hu: Ubercart rendelésobjektum

en: Original order
hu: Eredeti rendelés

en: E-mail requested for order status update
hu: Igénylés érkezett a e-mailes értesítésre a rendelés állapotának változásáról

en: E-mail an order update notification
hu: E-mail küldése a rendelés állapotának változásáról

en: Notify the customer when the order status is changed.
hu: A vevő értesítése, ha a rendelés állapota megváltozik.

en: If the order status is not still In Checkout.
hu: Ha a rendelés állapota nem a „Pénztárnál”.

en: Check the user name.
hu: A felhasználó nevének ellenőrzése.

en: Order: User
hu: Rendelés: Felhasználó

en: Returns TRUE if the user name matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó neve megfelel a feltételnek.

en: Check the user email address.
hu: A felhasználó e-mail címének ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user email addresses matches the condition.
hu: IGAZ-at ad vissza, ha a felhasználó e-mail címe megfelel a feltételnek.

en: Check the user creation date.
hu: A felhasználó létrehozási dátumának ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user creation date matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó létrejöttének dátuma megfelel a feltételnek.

en: Check the user last login date.
hu: A felhasználó utolsó belépési időpontjának ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user last login date matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó utolsó belépésének időpontja megfelel a feltételnek.

en: Check the user language setting.
hu: A felhasználó nyelvi beállításainak ellenőrzése.

en: Returns TRUE if the user language setting matches the condition.
hu: A visszatérési érték IGAZ, ha a felhasználó nyelvi beállításai megfelelnek a feltételnek.

en: Check the role of the user.
hu: A felhasználó szerepköreinek ellenőrzése.

en: Send an order email
hu: Rendelési e-mail küldése

en: Email an order invoice
hu: Számla küldése a rendelésről e-mailben

en: - All products -
hu: - Összes termék -

en: User was created before the specified date.
hu: A felhasználó a megadott nap előtt jött létre.

en: User was created on or before the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon vagy előtte jött létre.

en: User was created on the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon jött létre.

en: User was not created on the specified date.
hu: A felhasználó nem a megadott napon jött létre.

en: User was created on or after the specified date.
hu: A felhasználó a megadott napon vagy utána jött létre.

en: User was created after the specified date.
hu: A felhasználó a megadott nap után jött létre.

en: User creation date
hu: Felhasználó létrejötte

en: User last login date
hu: Felhasználó utolsó belépésének dátuma

en: User language setting
hu: Felhasználó nyelve

en: Included information
hu: Csatolt információ

en: Show the business header and shipping method.
hu: Üzleti fejléc és szállítási mód mutatása.

en: view own orders
hu: saját rendelések megtekintése.

en: View order.
hu: A rendelés megtekintése.

en: View order invoice.
hu: A rendelés számlájának megtekintése.

en: Delete an order
hu: Rendelés törlése

en: Main orders table.
hu: A rendelések táblája.

en: The ID of the user that placed the order.
hu: A felhasználó azonosítója, aki a rendelést leadta.

en: The order status.
hu: A rendelés állapota.

en: The total amount to be paid for the order.
hu: A rendelés végösszege.

en: The email address of the customer.
hu: A vevő e-mail címe.

en: The company at the delivery location.
hu: A szállítási címben szereplő cég.

en: The street address of the delivery location.
hu: A szállítási címben szereplő közterület és házszám.

en: The second line of the street address.
hu: Az utcacím adatainak második sora.

en: The city of the delivery location.
hu: A szállítási címben szereplő város.

en: The state/zone/province id of the delivery location.
hu: A szállítási címben szereplő állam/régió/megye azonosítója.

en: The postal code of the delivery location.
hu: A szállítási cím irányítószáma.

en: The country ID of the delivery location.
hu: A szállítási címben szereplő ország azonosítója.

en: The first name of the person paying for the order.
hu: A rendelést fizető személy keresztneve.

en: The last name of the person paying for the order.
hu: A rendelést fizető személy vezetékneve.

en: The company of the billing address.
hu: A számlázási címben szereplő cég.

en: The street address where the bill will be sent.
hu: A számlázási címben levő cím.

en: The city where the bill will be sent.
hu: A számlázási címben szereplő város.

en: The state/zone/province ID where the bill will be sent.
hu: A számlázási címben szereplő állam/régió/megye.

en: The postal code where the bill will be sent.
hu: A számlázási címben szereplő irányítószám.

en: The country ID where the bill will be sent.
hu: A számlázási címben szereplő ország azonosítója.

en: The method of payment.
hu: A fizetés módja.

en: Timestamp of when the order was created.
hu: A rendelés létrejöttének időbélyege.

en: Timestamp of when the order was last modified.
hu: A rendelés utolsó módosításának időbélyege.

en: Host IP address of the person paying for the order.
hu: Annak a gépnek az IP-címe, amelyről a fizetés történt.

en: Comments on orders that only administrators can see.
hu: A rendeléshez kapcsolódó megjegyzések, amelyet csak az adminisztrátorok láthatnak.

en: The comment ID.
hu: A hozzászólás azonosítója.

en: The user ID who made the comment.
hu: A hozzászóló felhasználó azonosítója.

en: Timestamp of when the comment was created.
hu: A hozzászólás létrejöttének időbélyege.

en: Comments on the order that the customer can see.
hu: A rendeléshez kapcsolódó megjegyzések, amelyet a felhasználók is láthatnak.

en: The label of the line item.
hu: A tétel címkéje.

en: The log entry ID.
hu: A naplóbejegyzés azonosítója.

en: The user ID who made the changes.
hu: A módosítást végző felhasználó azonosítója.

en: Description of what was changed.
hu: A módosítás leírása.

en: Timestamp of when the change was made.
hu: A módosítás időbélyege.

en: The products that have been ordered.
hu: A rendelt termékek.A módosítás

en: The ordered product ID.
hu: A rendelt termék azonosítója.

en: The product title.
hu: A termék neve.

en: The product manufacturer. (Deprecated)
hu: A termék gyártója (elavult).

en: The product model/SKU.
hu: A termék modell száma/cikkszáma.

en: The number of the same product ordered.
hu: A megrendelt termék darabszáma.

en: The cost to the store for the product.
hu: A termék beszerzési ára.

en: The price paid for the ordered product.
hu: A megrendelt termékért fizetett ár.

en: The physical weight.
hu: A fizikai súly.

en: The order status ID.
hu: A rendelés állapotának azonosítója.

en: The status title.
hu: Az állapot neve.

en: The sort criteria for statuses.
hu: Az állapotok rendezési feltétele.

en: Product image widget
hu: Termékkép felületi elem

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is enabled.
hu: A mennyiség mező <em>Kosárba</em> űrlapon való megjelenítése engedélyezve.

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is disabled.
hu: A mennyiség mező <em>Kosárba</em> űrlapon való megjelenítése letiltva.

en: The <em>Add to Cart</em> form is enabled in product teasers.
hu: A <em>Kosárba</em> űrlap engedélyezve a termékek bevezetőjében.

en: The <em>Add to Cart</em> form is disabled in product teasers.
hu: A <em>Kosárba</em> űrlap letiltva a termékek bevezetőjében.

en: Teaser and catalog pages: %text
hu: Bevezető és katalógus oldalak: %text

en: Displayed product fields:
hu: Megjelenített termékmezők:

en: The following features are enabled:
hu: Az alábbi lehetőségek engedélyezettek:

en: This product class already exists.
hu: Ez a termékosztály már létezik.

en: Ubercart product settings
hu: Ubercart termékek beállításai

en: Product image field
hu: Termékkép mező

en: Node description. (View tab)
hu: Tartalom leírása. (Megjelenítés fül)

en: To automatically configure core image support, <a href="!url">enable</a> the <a href="http://drupal.org/project/cck">Content</a>, <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Image field</a>, and <a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a> modules.
hu: Az alaprendszer képkezelés-támogatásának automatikus beállításához <a href="!url">be kell kapcsolni</a> a <a href="http://drupal.org/project/cck">Content</a>, a <a href="http://drupal.org/project/imagefield">CCK Image field</a> és <a href="http://drupal.org/project/imagecache">Imagecache</a> modulokat.

en: The list of product node types.
hu: A termék tartalomtípusok listája.

en: The node type identifier.
hu: A tartalomtípus-azonosító.

en: The human-readable name.
hu: Az olvasható név.

en: The product feature id.
hu: A termékjellemző azonosítója.

en: The identifier of the node that has a feature.
hu: A termékjellemzőt tartalmazó tartalom azonosítója.

en: Product information for nodes.
hu: A termék információi tartalmak számára.

en: Revision id of the product node.
hu: A terméktartalom változatának azonosítója.

en: The product node id.
hu: A termék tartalomazonosítója.

en: SKU or model number.
hu: Cikk- vagy modellszám.

en: Suggested retail price.
hu: Ajánlott kiskereskedelmi ár.

en: The amount the store pays to sell the product.
hu: A bolt által a termék eladásáért fizetett összeg.

en: The amount the customer pays for the product.
hu: A megrendelő által a termékért fizetendő összeg.

en: Physical weight.
hu: Fizikai súly.

en: Unit of measure for the weight field.
hu: Mértékegység a súly mezőhöz.

en: Physical length of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai hossza.

en: Physical width of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai szélessége.

en: Physical height of the product or its packaging.
hu: A termék vagy csomagolása fizikai magassága.

en: Unit of measure for the length, width, and height.
hu: A hossz, szélesség és magasság mértékegysége.

en: The number of this product that fit in one package.
hu: Hány darab fér bele ebből a termékből egy csomagba.

en: The default value for the quantity field in the "Add to Cart" form.
hu: A „Kosárba” űrlapon megjelenő alapértelmezett mennyiség.

en: A multi-site unique identifier for a product.
hu: Egy termék több weblapon használt egyedi azonosítója.

en: The sort criteria for products.
hu: A termékek rendezési elve.

en: The product's physical weight
hu: A termék fizikai súlya

en: The manufacturer's suggested price.
hu: A gyártó által ajánlott ár.

en: The price for which the product is sold.
hu: A termék eladási ára.

en: Is a product
hu: Egy termék

en: Check for the fields provided by the Ubercart product module.
hu: Érdemes ellenőrizni az Übercart Product modulja által biztosított mezőket.

en: Buy it now button
hu: „Vásárlás azonnal” nyomógomb

en: Product kit cart display
hu: Kapcsolt termékek megjelenítése a kosárban

en: As individual products. Customers may add or remove kit components at will. Discounts entered below are not applied to the kit price
hu: Önálló termékekként. A vásárlók tetszés szerint adhatnak összetevőket a csomaghoz vagy távolíthatnak el belőle. Az alább megadható kedvezményes árak nem vonatkoznak az árukapcsolt termékek árára.

en: Product kit discounts are not applied because the customer can remove components from their cart.
hu: A kapcsolt termékekre vonatkozó kedvezményes ár itt nem érvényes, mivel a vásárló eltávolíthat egyes elemeket a kosárból.

en: Enter a positive or negative value to raise or lower the item price by that amount. This change is applied to each %product in the kit.
hu: Itt lehet megadni egy pozitív vagy negatív értéket, amely adott mennyiségnél növeli vagy csökkenti annak árát. Ez a változtatás az összes %product termékre érvényes lesz a csomagban.

en: Total price
hu: Végső ár

en: If this field is set, the discounts of the individual products will be recalculated to equal this value. Currently, the total sell price is %price.
hu: E mező megadása esetén az egyes termékek árkedvezménye újra lesz számolva, hogy megfeleljen az itt megadott értéknek. Jelenleg %price a teljes eladási ár.

en: Product kits do not have an image field. You may add a %field_name at the <a href="!add_url">Add field page</a> and make sure it is set as the Ubercart image in the <a href="!edit_url">content type settings</a> under the Ubercart product settings fieldset.
hu: A kapcsolt termékek nem rendelkeznek kép mezővel. <a href="!add_url">Hozzá lehet adni</a> egy %field_name mezőnevet, majd ezt megadni az <em>Übercart</em> képeként a <a href="!edit_url">tartalomtípusok beállítása</a> oldalon, a termékbeállítások mezőinél.

en: administer product kits
hu: csoportos termékek adminisztrációja

en: Product kits
hu: Csoportos termékek

en: Configure the product kit settings.
hu: A kapcsolt termékek beállításai.

en: Invalid user id or role id.
hu: Érvénytelen felhasználó-, vagy szerepkör-azonosító.

en: Ubercart role expiration
hu: Ubercart szerepkör elavulása

en: Update all role expirations for this order.
hu: E rendelés minden szerepkörének frissítése.

en: Notify customer when a role is granted
hu: Értesítés küldése a felhasználónak, ha új szerepkörbe kerül

en: Notify the customer when they have had a role granted on their user.
hu: Vásárló értesítése, ha felhasználói fiókja új szerepkört kapott.

en: Notify customer when a role is revoked
hu: Értesítés küldése a felhasználónak, ha egy szerepkörbe tartozása visszavonásra került

en: Notify the customer when they have had a role revoked from their user.
hu: Vásárló értesítése, ha felhasználói fiókja egy szerepkört elvesztett.

en: Notify customer when a role is renewed
hu: Értesítés küldése a felhasználónak, ha egy szerepkörbe tartozása megújításra került

en: Notify customer when a role is about to expire
hu: Felhasználó értesítése ha egy szerepkör le fog járni.

en: Renew the roles on an order.
hu: Szerepkörök megújítása a megrendelésen.

en: Send an order email regarding roles.
hu: Szerepkörökre vonatkozó megrendelés email küldése.

en: E-mail for granted roles
hu: Email az engedélyezett szerepköröknek

en: E-mail for revoked roles
hu: Email a visszavont szerepköröknek

en: E-mail for renewed roles
hu: Email a megújított szerepköröknek

en: E-mail for role expiration reminders
hu: Email a szerepkör-lejárati értesítésekhez

en: Add roles through this page and then use the <a href="!url">conditional actions interface</a> to limit which orders they are applied to. Most important is the order status on which role granting will be triggered.
hu: Ezen a lapon lehet szerepköröket hozzáadni, majd a <a href="!url"> ">feltételes műveletek</a> felületén korlátozni, hogy mely megrendelésekre vonatkozzanak. A rendelés állapota a legfontosabb, mert ez alapján indul a szerepkörök kiosztása.

en: Ubercart grants certain roles to customers when they purchase products with a role assignment feature. These can be permanent or temporary roles. Here you can view and edit when temporary roles are set to expire.
hu: Az <em>Übercart</em> bizonyos szerepköröket ad a vásárlóknak olyan termék megvásárlásakor, amely szerepkör-jogosultságot tartalmaz. Ezek lehetnek tartósak vagy ideiglenesek. Itt lehet áttekinteni és szerkeszteni, hogy mikor járjanak le az ideiglenes szerepkör-jogosultságok.

en: Ubercart roles
hu: Ubercart szerepkörök

en: Pending Expirations
hu: Függő elavulások

en: Add/remove time
hu: Idő hozzáadása/törlése

en: You need to <a href="!url">create new roles</a> before any can be added as product features.
hu: <a href="!url">Létre kell hozni az új szerepköröket</a>, a termékekhez történő hozzáadás előtt.

en: This is the SKU of the product that will grant the role.
hu: Annak a terméknek a cikkszáma, ami megadja a szerepkört.

en: Check if this product SKU that uses role assignment is associated with a shippable product.
hu: Bejelölhető, ha szállítható ez a cikkszámú, szerepkör-hozzárendelést használó termék.

en: Expiration period
hu: Elévülési időköz

en: Override the default ending expiration
hu: Az alapértelmezett lejárat felülbírálása

en: Relative from activation time
hu: Az aktiválás idejétől számítva

en: Absolute role ending
hu: A szerepkör végleges lejárata

en: From the time the expiration period started.
hu: A lejárati idő kezdete.

en: When this expiration period will end.
hu: A lejárati idő vége.

en: The specified date !date has already occurred. Please choose another.
hu: A kiválasztott dátum már elmúlt. Másikat kell választani.

en: The combination of SKU and role already exists for this product.
hu: A cikkszám és a szerepkör már össze van kapcsolva ennél a terméknél.

en: <strong>Expiration:</strong> !date<br />
hu: <strong>Elévülés:</strong> !date<br />

en: <strong>Expiration:</strong> !link (not overridden)<br/>
hu: <strong>Elévülés:</strong> !link (nincs felülbírálva)<br/>

en: Global expiration
hu: Általános elévülés

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> Yes
hu: <strong>Mennyiségi szorzó:</strong> igen

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> No
hu: <strong>Mennyiségi szorzó:</strong> nem

en: These are roles that Ubercart can grant to customers who purchase specified products. If you leave all roles unchecked, they will all be eligible for adding to a product.
hu: Ezekhez a szerepkörökhöz tud jogosultságot kiosztani az <em>Übercart</em> az ilyen termékek vásárlóinak. Az összes szerepkör üresen hagyása esetén mindegyik választható lesz a termékeknél.

en: The expiration of %role_name role for the user %user_name has been deleted.
hu: %role_name szerepkör elavulása %user_name felhasználó számára törölve lett.

en: %user has had the %role role revoked.
hu: %user %role szerepköre vissza lett vonva.

en: %user has been granted the %role role.
hu: %user felhasználó %role szerepkörbe sorolása megtörtént.

en:  It will expire on %date
hu:  %date napon lejár

en: The ID of the product feature this is attached to.
hu: Annak a termékjellemzőnek az azonosítója, amelyhez ez kapcsolódik.

en: The ID of the node this role feature is attached to.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója (angolul „node” ID, azaz NID), amelyhez ez a szerepkör-tulajdonság kapcsolódik.

en: The product model.
hu: A termékmodell.

en: The role ID.
hu: A szerepkör azonosítója.

en: Role expiration start time. 0 signifies to start at product purchase.
hu: Szerepkör időtartamának kezdődátuma, ami ha megegyezik a rendelés időpontjával, akkor nulla.

en: Role expiration end time. 0 signifies to use relative expiration.
hu: A szerepkör lejáratának végdátuma. 0 jelzi a viszonylagos lejáratot.

en: How long this role is valid for.
hu: Meddig érvényes ez a szerepkör.

en: Is this role feature shippable?
hu: Szállítható ez a csoport jellemző?

en: Multiply any relative expiration by the quantity purchased?
hu: Relatív lejárat felszorzása a rendelt mennyiséggel?

en: The user id.
hu: A felhasználó azonosítója.

en: The role id.
hu: A szerepkör azonosítója.

en: No SKU found.
hu: Nincs ilyen cikkszám

en: administer product stock
hu: raktárkészlet adminisztrációja

en: Stock levels for Ubercart products
hu: Az Ubercart raktárkészlete

en: SKU of a product
hu: A termék cikkszáma

en: Node ID of a product
hu: A termék tartalomazonosítója

en: Level of stock
hu: Raktárkészlet szintje

en: Threshold level
hu: Küszöb

en: Manage stock levels of your Ubercart products
hu: A raktárkészlet kezelése

en: !country version !version is enabled.
hu: !country !version változat engedélyezve lett.

en: !country version !version is disabled.
hu: !country !version változat tiltva lett.

en: Country file @file could not import or had no install function.
hu: @country országfájl nem tud importálni vagy nincs install függvénye.

en: *Adding _if to any country variable will make it only display for addresses<br />whose country is different than the default store country.
hu: *Bármely ország változójának végére <code>_if</code>-et írva csak a webhely országától eltérőknél fog megjelenni.

en: Store address:<br />!address
hu: Az áruház címe:<br />!address

en: Not set yet.
hu: Még nincs meghatározva.

en: Store e-mail address is %email.
hu: A bolt e-mail címe: %email.

en: Store e-mail address is not set.
hu: A bolt e-mail címe nincs beállítva.

en: Help page is <a href="!url">!url</a>.
hu: A súgóoldal: <a href="!url">!url</a>.

en: Help page is not set.
hu: Nincs a súgóoldal meghatározva.

en: Store admin page is displaying: <br />@display
hu: A bolt oldala jeleníti meg: <br />@display

en: Footer using !footer
hu: A footer használja: !footer

en: Currency format: @format
hu: Pénzformátum: @format

en: Weight format: @weight
hu: Súlyformátum: @weight

en: Date format: @date
hu: Dátumformátum: @date

en: Warning: @count orders were found with addresses in this country. Removing this country now will cause errors to show on those order pages. You might consider simply disabling this country instead.
hu: Figyelem: @count rendelésben szerepelnek ehhez az országhoz tartozó címek, melyek megjelenítésekor hibát okoz az ország törlése. Helyette érdemes inkább megfontolni az ország inaktiválását.

en: Prices will be altered by enabled price alterers in their order in the table above.
hu: Az engedélyezett árszabályok a fenti táblázatban szereplő sorrendben módosítják az árakat.

en: Price formatter
hu: Árformázó

en: Cache generated price values until the next cron run.
hu: A generált árak gyorstárazása a következő időzítő futtatásig.

en: Cancel changes
hu: Változtatások visszavonása

en: Price alterers
hu: Ármódosítók

en: Price handler configuration saved.
hu: Az árkezelő beállításainak mentése megtörtént.

en: @field is enabled.
hu: @field engedélyezve van

en: @field is disabled.
hu: @field tiltva van

en: @title is %default.
hu: @title jelenleg %default.

en: @title is not set.
hu: @title nincs megadva.

en: uc_add_js() has been deprecated. Use drupal_add_js() in your code.
hu: A <code>uc_add_js()</code> elavult, helyette a <code>drupal_add_js()</code> használata javasolt.

en: Price handler settings
hu: Árkezelő beállítások

en: Select which price handlers to use for your store.
hu: A boltban használt árkezelők kiválasztása.

en: Two-character ISO country code.
hu: Kétbetűs ISO országkód.

en: Three-character ISO country code.
hu: Hárombetűs ISO országkód.

en: The version of the CIF that loaded the country information.
hu: A CIF verziószáma, ami betöltötte az országadatokat.

en: Standard abbreviation of the zone name.
hu: A zóna szabványos rövidítése.

en: Cache table for Ubercart store prices.
hu: Az Übercart bolt árait tartalmazó gyorsító tábla.

en: The Recurring Fees module was removed from core between Ubercart 2.0-rc1 and 2.0-rc2. If you were using it, it has been disabled and should be removed from your ubercart/payment directory if the old verion remains. You may continue using the module by downloading and installing the latest <a href="http://drupal.org/project/uc_recurring">UC Recurring 6.x-1.x</a> release from drupal.org.  New features for the module will be developed in the contributed version of the module starting with the 6.x-2.x branch.
hu: A díjak ütemezését végző <em>Recurring Fees</em> almodul el lett távolítva az Übercart alapmodulból a 2.0-rc1 és 2.0-rc2 kiadások között. Ha használatban volt, le lett tiltva és erősen ajánlott eltávolítani az <code>ubercart/payment</code> könyvtárból. A modul további használatához <a href="http://drupal.org/project/uc_recurring">le kell tölteni</a> a legfrissebb verziót. Az új funkciók a 6.x-2.x ágban lesznek elérhetőek és ebbe a közösségi kiadásba kerülnek bele.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
hu: A 'uc_notify_store_help_page' át lett nevezve 'uc_store_help_page' a változó táblában

en: Default price handler
hu: Alapértelmezett árkezelő

en: The default handler alterer is simply responsible for prefixing various product prices for display.
hu: Az alapértelmezett kezelő módosító nem tesz mást, mint ellátja egy előtaggal a megjelenítendő árakat.

en: The default handler formatter passes prices through a single currency formatter based on the store currency display settings.
hu: Az alapértelmezett formázó az árakat egy pénznem formázásnak veti alá a bolt pénznem beállításának megfelelően.

en: List Price:
hu: Listaár:

en: Cost:
hu: Költség:

en: Price:
hu: Ár:

en: Tax Name
hu: Adó neve

en: Total taxable amount
hu: Adózás alá eső összeg

en: Total tax collected
hu: Befolyt adó

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
hu: * Ehhez a sorhoz nincs információ a hatáskörre, adó mértékére, illetve az adózás alá vont mennyiségre vonatkozóan.

en: Customize tax report parameters
hu: Adókimutatás testreszabása

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
hu: Ezen értékek módosításával és a riport frissítésével saját forgalmi adó riportok készíthetők. Beküldés után a riportot könyvjelzők közé tehetjük a későbbi egyszerűbb elérés érdekében.

en: Sales tax report
hu: Kereskedelmi adók kimutatása

en: View report on sales tax
hu: Kereskedelmi adók kimutatásának megtekintése

en: Tax Report
hu: Adókimutatás

en: View a report about sales tax your customers paid.
hu: Jelentés a vevőkre kivetett forgalmi adóról.

en: Taxed products
hu: Adózott termékek

en: Shippable products
hu: Szállítható termékek

en: Any product
hu: Bármely termék

en: No rates available.
hu: Nincs még adókulcs beállítva.

en: Add a tax rate
hu: Adókulcs hozzáadása

en: This name will appear to the customer when this tax is applied to an order.<br/>It will also be used to name the corresponding predicate for this rate.
hu: Ezt a nevet látja a vevő amikor ilyen adó terheli a rendelést.<br />A hozzá tartozó állítás elnevezésénél is ez van használatban.

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
hu: Alkalmazza az adót függetlenül attól, hogy szállítható-e vagy sem.

en: Apply tax to shippable products only.
hu: Csak szállítható termékekre alkalmazza az adót.

en: "Blank line" product
hu: „Üres sor” termék

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
hu: Adószabályok alkalmazása a meghatározott termékkategóriákra vagy -osztályokra.

en: Taxes are sorted by weight and then applied to the order sequentially. This value is important when taxes need to include other tax line items.
hu: Az adók súly szerint vannak rendezve majd sorban egymás után kerülnek kiszámításra. Ez abban az esetben fontos, ha bizonyos adók alapjába beleszámítanak más adók.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
hu: A mértéknek pozitív számnak kell lennie. Csak egy tizedespont (!) megengedett, vessző nem.

en: Tax rate %name saved.
hu: %name adókulcs mentése megtörtént.

en: Copy of !name
hu: !name másolása

en: Tax rate %name cloned.
hu: %name adókulcs le lett másolva.

en: That tax rate does not exist.
hu: Ez az adókulcs nem létezik.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
hu: A művelet nem visszavonható. Folytatás esetén minden korábbi, ezzel az adóval terhelt rendelés is elveszítheti ezt az adót. A jövőbeni rendelésekre való alkalmazása viszont elkerülhető az adónem kikapcsolásával.

en: Tax rate %name deleted.
hu: %name adókulcs törölve lett.

en: Tax rule
hu: Adózási szabály

en: Calculate taxes
hu: Adók kiszámítása

en: Apply !name
hu: !name alkalmazása

en: Add tax rates through this page and then use the <a href="!url">conditional actions interface</a> to add conditions to the taxes that limit which orders they are applied to. Especially important are the geographic area conditions for the delivery address.  Use the conditions link to jump to a particular tax rate conditions configuration page.
hu: Itt adhatók meg azok az adónemek, amelyekhez majd a <a href="!url">feltételes műveletek</a> felületen feltételek rendelhetők, így rugalmasan meghatározva az egyes adónemek rendelésekre alkalmazását. A szállítási címhez használható földrajzi hely feltétel különösen fontos. A feltételek hivatkozásai közvetlenül a megfelelő adó beállításaihoz vezetnek.

en: Configure the tax rates and settings.
hu: Adók mértékének és tulajdonságainak beállítása

en: Edit a tax rate
hu: Adókulcs szerkesztése

en: Serialized array of node types to be taxed.
hu: Az adózásba bevont tartalomtípusok szerializált tömbje.

en: Serialized array of line item types to be taxed.
hu: Az adózás alá vont számlatételek szerializált tömbje.

en: The rate of taxation.
hu: Az adó mértéke.

en: Poll title
hu: Szavazás címe

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómia kifejezés neve

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómia kifejezés azonosítója

en: No messages available.
hu: Nincs elérhető üzenet.

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A szűretlen szótárnév, melybe az oldal első kategóriája tartozik. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
hu: A kategória szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: '@column' => value for @column
hu: „@column” => @column értéke

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
hu: return array(
      0 => array(@columns),
      // Itt gyakran vége is van. Több értéket is meg lehet adni
      // ha az „alapértelmezés szerinti értéknek” több értéke is lehet:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Numeric
hu: Szám

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
hu: A választható értékek megadása az <strong>Engedélyezett értékek</strong> mezőben, vagy egy PHP kóddal előállított tömbben. Erre a mezőre (%field) vonatkozóan ezek az értékek minden tartalomtípusnál megegyeznek.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
hu: Ki kell tölteni a „Megengedett értékek”-et ennél a mezőnél.

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Comment's node ID
hu: Hozzászólás tartalom-azonosítója

en: Comment title. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: Comment body. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás törzse. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's user id
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója

en: Comment author's user name
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's home page.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapja.

en: Comment author's e-mail.
hu: A hozzászólás szerzőjének email címe.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A hozzászólás szerzőjének email címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Comment creation year (four digit)
hu: Hozzászólás keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Comment creation year (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének éve (két számjegy)

en: Comment creation month (full word)
hu: Hozzászólás keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Comment creation month (abbreviated)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (rövidített)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation month (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Comment creation week (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hete (két számjegy)

en: Comment creation date (day of month)
hu: Hozzászólás létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Comment creation day (full word)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (teljes szó)

en: Comment creation day (abbreviation)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (rövidítés)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation day (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: Node language
hu: Tartalom nyelve

en: Node author's e-mail.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének email címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: Node creation year (four digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Node creation year (two digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (két számjegy)

en: Node creation month (full word)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Node creation month (abbreviated)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (rövidített)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation month (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Node creation week (two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hete (két számjegy)

en: Node creation date (day of month)
hu: Tartalom létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Node creation day (full word)
hu: Tartalom létrejöttének napja (teljes szó)

en: Node creation day (abbreviation)
hu: Tartalom létrejöttének napja (rövidítés)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hu: Tartalom létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation day (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hu: A / jellel elválasztott, formázatlan menüútvonal (ahogy a morzsában látható) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szűretlen szöveg. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom könyvének szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
hu: Minden szülő könyv szűretlen címe a tartalom könyvének hierarchiájában. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: The url of the current Drupal website.
hu: A webhely url-je.

en: The name of the current Drupal website.
hu: A webhely neve.

en: The slogan of the current Drupal website.
hu: A webhely jelmondata.

en: The mission of the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely küldetése.

en: The contact email address for the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely kapcsolattartójának e-mail címe.

en: The current date on the site's server.
hu: Az aktuális dátum a webhely kiszolgálóján.

en: The current year (four digit)
hu: Az aktuális év (négy számjegy)

en: The current year (two digit)
hu: Az aktuális év (két számjegy)

en: The current month (full word)
hu: Az aktuális hónap (teljes szó)

en: The current month (abbreviated)
hu: Az aktuális hónap (rövidített)

en: The current month (two digit, zero padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current month (one or two digit)
hu: Az aktuális hónap (egy vagy két számjegy)

en: The current week (two digit)
hu: Az aktuális hét (két számjegy)

en: The current date (day of month)
hu: Az aktuális dátum (hónap napja)

en: The current day (full word)
hu: Az aktuális nap (teljes szó)

en: The current day of week (abbreviation)
hu: A hét aktuális napja (rövidítés)

en: The current day (two digit, zero-padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current day (one or two digit)
hu: Az aktuális nap (egy vagy két számjegy)

en: The current page number for paged lists
hu: A lapokra tördelt listák aktuális lapszáma

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: The page has been deleted.
hu: Az oldal törölve lett.

en: Alphanumeric
hu: Alfanumerikus

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Change basic information
hu: Alapadatok megváltoztatása

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
hu: Az átalakító a legnagyobb gondossággal próbálja a <em>Views</em> 1 nézetet <em>Views</em> 2 nézetté alakítani. Az átalakítás nem megbízható, nagy valószínűséggel változásokat kell eszközölni, hogy a két nézet megegyezzen. A <em>Views</em> 1 nézetet az import fülön keresztül lehet importálni.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Convert stored Views 1 views.
hu: <em>Views</em> 1-es verziójával létrehozott nézetek új változatra alakítása.

en: Convert view
hu: Nézet konvertálása

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Example table
hu: Példa tábla

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
hu: A példatábla példatartalmakból áll, és más tartalmakhoz kapcsolható.

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Some example content that references a node.
hu: Néhány példa tartalom, mely tartalomra hivatkozik.

en: Example node
hu: Példa tartalom

en: Plain text field
hu: Egyszerű szövegmező

en: Just a plain text field.
hu: Csak egy egyszerű szövegmező.

en: Numeric field
hu: Szám mező

en: Just a numeric field.
hu: Csak egy számmező.

en: Boolean field
hu: Logikai mező

en: Just an on/off field.
hu: Csak egy be / ki mező.

en: Timestamp field
hu: Időbélyeg mező

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy időbélyeg mező.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
hu: A Drupal alapértelmezés szerinti kezdőlapjának helyettesítője. Az alapértelmezés szerinti kezdőlap útvonalának ezt a nézetet kell megadni, hogy ez legyen a webhely új kezdőlapja.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, mely használatba kerül, mikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Validator options
hu: Az ellenőrző beállításai

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Provide default argument options
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum választást nyújtja.

en: Default argument type
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum típusa

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Allow multiple terms per argument.
hu: Több kifejezés elfogadása argumentumonként.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatna 1+2+3 (VAGY kapcsolat) vagy 1,2,3 (ÉS kapcsolat) formában.

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában.

en: Exclude the argument
hu: Argumentum kizárása

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor az argumentumban megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
hu: Bejelölve a mező nem fog megjelenni, de be lesz töltve a nézetbe. Ez a beállítás akkor használható, ha egy csoportosított mezőt nem kell megjeleníteni minden rekordban, vagy ha magunk sminkeljük a kimenetet.

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor módosítható a mező kimenete egy helyettesítő vezérjeleket tartalmazó szöveg meghatározásával, amely bármelyik létező mező kimenetét használhatja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: Alternatív szöveg, amit a legtöbb böngésző buboréksúgóként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező a megadott karakterhosszra lesz csonkolva.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time span (future dates start with - )
hu: Időtartam (a jövőbeli dátumok előtt „-” lesz)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
hu: Ha „Egyedi”, akkor lásd a dátumformátumokról szóló <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentációkat</a>. Ha „Ennyi ideje”, akkor ez a különböző megjelenített egységek száma, ami alapértelmezés szerint kettő.

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg nincs felfedve. Ha <strong>felfedett</strong>, akkor a felhasználók képesek lesznek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg felfedett. Ha <strong>nincs felfedve</strong>, akkor a felhasználók nem lesznek képesek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: Unlock operator
hu: Nyílt operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
hu: A felfedett szűrő kényszerítése csak egy lehetőség elfogadására.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket, kivéve, ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
hu: A kis-, és nagybetű érzékeny szűrők gyorsabbak lehetnek. A MySQL figyelmen kívül hagyhatja a kis-, és nagybetű érzékenységet.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
hu: A kapcsolat címkéje, ami kizárólag az adminisztratív esetekben jelenik meg.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
hu: Ha szükséges, akkor ezt a kapcsolatot nem tartalmazó elemek nem fognak megjelenni.

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
hu: views_handler_sort_formula hiányzó alapértelmezése: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Warning! Broken view!
hu: Figyelem! Sérült nézet!

en: Broken
hu: Sérült

en: Install the advanced help module for the getting started
hu: Az induláshoz ajánlott az <em>Advanced help</em> modul telepítése

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
hu: Mit is kéne tenni? Kipróbálni a „!getting-started” oldalt.

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
hu: Az argumentumok elválasztása / jellel lehetséges, mintha webcímútvonalak lennének.

en: Clone view %view
hu: %view nézet klónozása

en: View name
hu: Nézet neve

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
hu: Ez a nézet egyedi neve. Csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat. Ezt használja a rendszer a nézet belső azonosítására és az egyedi sminkelési sablonok nevének létrehozására. Ha felül kell íni egy modul által szolgáltatott nézetet, akkor sem lehet megváltotatni, mert helyette egy új nézet fog keletkezni.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni egy címkét a nézetnek, mely csak az adminisztrációs felületen lesz felhasználva a nézetek sorrendezhetőségének megkönnyítésére.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
hu: A nézet típusa az elsődleges szempont, mely meghatározza, hogy milyen információ lesz kinyerve. A nézet típusa befolyásolja, hogy milyen argumentumok, mezők, rendezési szempontok és szűrők állnak rendelkezésre, és ha egyszer be lett állítva, akkor többé <strong>nem lehet megváltoztatni</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
hu: Egyedi azonosítót kell megadni a nézethez.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
hu: %name nézet biztosan visszaállítható?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: A nézet visszaállítása törli a nézetet az adatbázisból, visszaállítva az eredeti, alapértelmezés szerinti nézetet. Minden módosítás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
hu: %name nézet biztosan törölhető?

en: Deleting a view cannot be undone.
hu: A nézet törlése nem visszavonható.

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Edit view %view
hu: %view nézet szerkesztése

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
hu: A <em>Views</em> 1-es változatával készült nézet lett importálva. Valószínűleg néhány paramétert be kell állítani, hogy a nézet rendesen működjön a 2-es változatban is.

en: That view is not compatible with this version of Views.
hu: A nézet nem működőképes a <em>Views</em> aktuális változatával.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Unknown or missing table name
hu: Ismeretlen vagy hiányzó táblanév

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
hu: A nézetben egy hibás alapértelmezés szerinti megjelenítés van, ezért nem használható.

en: Export this view
hu: Nézet exportálása

en: Create a copy of this view
hu: A nézet másolatának létrehozása

en: View "@display"
hu: „@display” nézet

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
hu: Hiba: @display megjelenítés „@plugin” nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem létezik!

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: &nbsp; Style: !style
hu: &nbsp; Stílus: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
hu: Érvénytelen megjelenítés azonosító volt a fülek megújítása során

en: Unable to initialize default display
hu: Nem lehet kezdeti értékekkel feltölteni az alapértelmezés szerinti megjelenítést

en: Add display
hu: Megjelenítés hozzáadása

en: Remove display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Restore display
hu: Megjelenítés visszaállítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: View details
hu: Nézet részletei

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure @type %item
hu: @type %item beállítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Change summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának módosítása

en: Internal error: broken plugin.
hu: Belső hiba: sérült bővítmény.

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által előállított lekérdezés tartalmaz egy speciális 'VIEWS' = 'VIEWS' karaktersorozatot a WHERE részben. Ez egyszerűen azonosítja a <em>Views</em> lekérdezéseit az adatbázis kiszolgáló naplójában, de csak hibaelhárításkor kell használni.

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Ignore missing advanced help module
hu: A hiányzó <em>Advanced help</em> modul mellőzése

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
hu: A <em>Views</em> a súgó szövegek biztosításához az <em>Advanced help</em> modult használja. Ha ez a modul nincs jelen, akkor a <em>Views</em> panaszkodni fog, amíg ez a lehetőség nincs bejelölve.

en: Show query above live preview
hu: A lekérdezés mutatása az élő előkép felett

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
hu: Az élő előnézet jellemző megmutatja a létrehozott nézet kimenetét. Bejelölve a lekérdezési és egyéb információkat a nézet felett jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, akkor ezek az információk a nézet alatt lesznek.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Do not show hover links over views
hu: Ne mutassa a lebegő hivatkozásokat a nézetek felett

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
hu: Hogy könnyebb legyen a nézetek adminisztrációja, a <em>Views</em> a nézet export és szerkesztés oldalaira mutató „lebegő” hivatkozásokat biztosít, amikor a nézet használva van. Ez néhány sminket megzavarhat. Ha problémát okoz, akkor itt lehet kikapcsolni.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
hu: A teljesítmény statisztikák engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Disable javascript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views</em> felhasználói felülete gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Page region to output performance statistics
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák kimenetéhez

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
hu: Nincs olyan <em>Views</em> 1 nézet az adatbázisban, ami konvertálható lenne.

en: Converted
hu: Átalakított

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
hu: A lenti tábla az adatbázisban tárolt <em>Views</em> 1 tartalmakat listázza ki. Ezeket át lehet konvertálni, hogy működjenek a <em>Views</em> 2-ben, vagy akár törölni is lehet. A nézetek csak akkor konvertálhatóak, ha nincsenek <em>Views</em> 2 nézetek ugyanilyen néven.

en: Unable to find view.
hu: A nézet nem található.

en: Unable to convert view.
hu: A nézet nem konvertálható.

en: The view has been deleted
hu: A nézet törölve lett

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
hu: @handler kezelő végtelen hurkot tartalmaz!

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Fixed entry
hu: Rögzített bejegyzés

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzáférés biztosítva lesz a meghatározott szerepkörök bármelyikébe tartozó felhasználók számára.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: set_display() called with invalid display id @display.
hu: set_display() @display érvénytelen megjelenítési azonosítóval lett meghívva.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: filter
hu: szűrő

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nem megfelelő a töredékazonosító.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nincs elég argumentum a fül hozzáadásához.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
hu: A hírcsatorna legfrissebb új tartalmának dátuma.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The text of the comment.
hu: A hozzászólás szövege.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was posted.
hu: A dátum és az idő, amikor a hozzászólás be lett küldve.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hu: A hozzászólás jelenleg az elfogadási sorban van-e.

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The node the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amire a hozzászólás érkezett.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hu: Kiszűri a rejtett tartalmakat, ha az aktuális felhasználó nem nézheti meg őket.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hu: A tartalom a címlapra kerül-e.

en: Whether or not the node is moderated.
hu: A tartalom moderált-e.

en: Whether or not the node is sticky.
hu: A tartalom kiemelt, tehát az oldal tetejére kerül-e.

en: Provide a simple link to the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalomhoz.

en: Provide a simple link to edit the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom törléséhez.

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: CCYYMMDD formában.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: In the form of YYYYMM.
hu: YYYYMM formában.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: In the form of YYYY.
hu: YYYY formában.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: MM (01 - 12) formában.

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: DD (01 - 31) formában.

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Node revision
hu: Tartalom változatai

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hu: A tartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hu: Egy tartalom változat hozzákapcsolása a változatot létrehozó felhasználóhoz.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hu: A törzs mező jelenlegi teljes adattartalma. Lehet, hogy ez nem minden tartalomtípusban érvényes adat.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hu: A tárolt bevezető mező. Lehet, hogy ez nem érvényes, vagy hasznos adat minden tartalomtípusban.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the node revision.
hu: A tartalom változatának változat azonosítója.

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node revision was created.
hu: A tartalomváltozat létrehozásának dátuma.

en: Input format id
hu: Beviteli forma azonosítója

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
hu: A tartalom változatának számszerű beviteli formája. !default jelenti az alapértelmezés szerinti beviteli formát.

en: The name of the input format of the node revision.
hu: A tartalomváltozat beviteli formájának neve.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Szűrő a tartalmakhoz megtekintési jogosultság alapján. <strong>Nem szükséges, ha a tartalom alap táblaként van használva.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hu: Jelölő megjelenítése, ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only nodes that have new content.
hu: Csak azokat a tartalmakat mutassa, amelyeknek új tartalmuk van.

en: Node ID from URL
hu: Tartalom azonosító a webcímből

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Node statistics
hu: Tartalom statisztikák

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hu: Taxonómia kifejezések. Meg kell jegyezni, hogy használatakor ismétlődő tartalmak jelenhetnek meg a nézetben. Az eredmények csökkentéséhez szűrőket kell hozzáadni.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Term synonym
hu: Kifejezés szinoníma

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hu: A kifejezés szinoníma használatával a kifejezéseket meg lehet találni az alternatív nevük alapján is.

en: Term ID (with depth)
hu: Kifejezésazonosító (súllyal)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hu: A súly szűrő összetettebb, ezért kevesebb beállítási lehetőséget biztosít.

en: Term ID depth modifier
hu: Kifejezés azonosítójának súly módosítója

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hu: Lehetővé teszi a Taxonómia: Kifejezésazonosító (súllyal) „súlyának” módosítását egy további argumentumon keresztül.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hu: Tartalmak, melyek fordítatlanok, vagy egy fordítási csomag eredeti változatai.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Nodes that are translations of a source translation.
hu: Tartalmak, melyek egy fordítás fordításai.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota. A fordításnak szüksége van-e frissítésre, vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: upload
hu: feltöltés

en: The description of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl leírása.

en: Listed
hu: Listázott

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hu: A fájl meg van-e jelölve listázásra, vagy sem.

en: All files attached to a node with upload.module.
hu: Az <em>Upload</em> modullal a tartalomhoz kapcsolt fájlok.

en: Has attached files
hu: Van csatolmánya

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hu: Csak azoknak az elemeknek a megjelenítése, melyekhez csatolt fájlok tartoznak. Ismétlődéseket okozhat, ha több csatolt fájl van egy elemhez.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hu: Kapcsolat hozzáadásával az <em>Upload</em> modullal feltöltött fájlokhoz több fájladat lesz elérhető. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több fájl van egy tartalomhoz csatolva.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Szerepkörök, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hu: Lehetővé teszi egy argumentum figyelmen kívül hagyását. Ez az argumentum nem módosítja a lekérdezést.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Type of link
hu: Hivatkozás típusa

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Unknown node type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
hu: Ha meghatározott tartalomtípusoknál kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha nincs bejelölve, akkor minden tartalom meg fog felelni.

en: Validate user has access to the node
hu: Felhasználó tartalomhoz való hozzéférésének ellenőrzése

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
hu: Ha nincs végrehajtott keresés és ez a mező nem jelenik meg, akkor fel kell venni egy alapértelmezés szerinti táblarendezési mezőt.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name or synonym
hu: Kifejezés neve vagy szinonimája

en: Term name/synonym converted to Term ID
hu: Kifejezés név / szinoníma kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
hu: A webcímben az aláhúzások átalakítása szóközökké a kifejezésnév argumentumokban

en: Include untranslated nodes
hu: Fordítatlan tartalmakkal együtt

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user argument to allow
hu: Engedélyezett felhasználói argumentumok típusa

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása szerepkör alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek szerepkörök kiválasztva, akkor bármilyen szerepkörbe tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs szerepkör kiválasztva

en: Multiple roles
hu: Több szerepkör

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a szerepköröktől.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani, ha a típus „szerepkör alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha módosítva lett az alapértelmezés szerinti argumentumtípus, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP argument code
hu: PHP argumentum kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
hu: PHP kód megadása, ami az argumentumhoz használt értékkel tér vissza. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Csak egy egyszerű érték adható vissza ehhez az argumentumhoz.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha az ellenőrző módosítva lett, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
hu: IGAZ vagy HAMIS értékkel visszatérő PHP kód megadása. Ha nincs visszatérési érték, akkor HAMIS-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the name of this display.
hu: A megjelenítés nevének módosítása.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the style plugin.
hu: A stílusbeépülő módosítása.

en: Row style
hu: Sorstílus

en: Change the row plugin.
hu: A sorbeépülő módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Change how many items to display.
hu: Megjelenített elemek számának módosítása.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Display only distinct items, without duplicates.
hu: Csak a különböző elemek megjelenítése ismétlődések nélkül.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Specify which display this display will link to.
hu: Meghatározza, hogy ez a megjelenítés melyik megjelenítésre fog hivatkozni.

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Unknown/missing format
hu: Ismeretlen / hiányzó formátum

en: Change this display's !name.
hu: !name megjelenítés módosítása.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The name of this display
hu: A megjelenítés neve

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a cím kizárólag a nézet adminisztrációs oldalán fog megjelenni.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Use a pager for this view
hu: Lapozó használata a nézethez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: Mini pager
hu: Mini lapozó

en: Pager element
hu: Lapozó elem

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
hu: Az átugrott elemek száma. Például, ha ez a mező 3, akkor az első 3 elem át lesz ugorva és nem lesz megjelenítve. Az eltolás nem használható, ha a megjelenített elemek száma 0. Helyette egy nagyon nagy számot kell használni.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
hu: Ez egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához, ami az oldalnézetre fog hivatkozni. Ha egynél több oldalnézet van, akkor a hivatkozás a „Hivatkozás megjelenítése” mezőben fenntebb meghatározott megjelenítésre fog mutatni.

en: Text to use for the more link.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt szöveg.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott stílushoz.

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet alatt megjelenített szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
hu: A megjelenített szöveg, ha a nézetnek nincsenek eredményei. Nem kötelező.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílushoz tartozó !settings az ikonra kattintva módosíthatóak.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Status: using default values.
hu: Állapot: alapértelmezett értékeket használ.

en: Update default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés frissítése

en: Status: using overridden values.
hu: Állapot: felülírt értékeket használ.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit arguments
hu: Argumentumok öröklése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje annak a szülő megjelenítésnek az argumentumait, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal ilyen legyen: „path/%/%/feed” vagy „path/%/%/rss.xml”, ahol a nézetben meghatározott minden argumentumhoz egy % jel van elhelyezve az útvonalban.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. A webcímben a „%” használható olyan értékek meghatározásához, melyek az argumentumokhoz lesznek használva. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Drupal 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Drupalt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
hu: @display megjeleníŧés egy menüt használ, de nincs beállítva a menü címe.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
hu: @display megjelenítés egy szülő menüt használ, de nincs beállítva a szülő menü címe.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Use the site mission for the description
hu: A webhely céljainak használata leírásként.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
hu: Ha ki van választva az alapértelmezés szerinti rendezési sorrend, akkor melyik sorrend legyen az alapértelmezés szerinti.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincs exportálható nézet.

en: Show only these tags
hu: Csak ezeknek a címkéknek a mutatása

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.info fájlban

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.module fájlban

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module vagy a modules/@module/includes könyvtárban található @module.views_default.inc fájlban

en: use views exporter
hu: nézet exportálása

en: Bulk export
hu: Csoportos export

en: Views exporter
hu: Nézetexportáló

en: Allows exporting multiple views at once.
hu: Lehetővé teszi a nézetek exportálását egy menetben.

en: Adjust top margin
hu: Felső margó beállítása

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hu: Ha engedélyezett, akkor a webhely kimenete kb. 20 képponttal el lesz tolva a böngésző ablak tetejétől, hogy helyet biztosítson az adminisztrációs menünek. Ha ez a beállítás tiltott, akkor némely abszolút, vagy fix helyre pozícionált elemet eltakarhat az adminisztrációs menü.

en: Keep menu at top of page
hu: Tartsa a menüt a lap tetején

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor az adminisztrációs menü mindig a böngésző ablak tetején marad (akkor is, ha lejjebb gördül az oldal). <strong>Megjegyzés: Néhány böngészőben ez a beállítás rosszul megformázott oldalt, láthatatlan kurzort, nem kiválasztható űrlap elemeket, vagy egyéb problémákat okozhat. Ha ezek előfordulnak, akkor ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
hu: Ha engedélyezett, akkor a mezőcsoportok a <a href="!modules-url">modulok</a> oldalon automatikusan összecsukódnak, amikor a lap betöltődik.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hu: Ha a <em>Utility</em> modul evvel a szándékkal van telepítve, akkor biztonságosan letiltható és eltávolítható.

en: Move local tasks into menu
hu: Mozgassa a helyi feladatokat a menübe

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
hu: Ha engedélyezett, akkor az aktuális oldal fülei át lesznek helyezve az adminisztrációs menübe. Ez a lehetőség csak azokban a sminkekben áll rendelkezésre, melyek használják a <code>tabs primary</code>, és a <code>tabs secondary</code> CSS osztályokat a fülekhez.

en: Administration menu settings
hu: Adminisztrációs menü beállításai

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Display additional data for each menu item
hu: Bővebb adatok megjelenítése a menü elemeihez

en: Display the selected items next to each menu item link.
hu: A kijelelölt elemek megjelenítése egy adott menüpont hivatkozása után.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hu: Ha engedélyezett, akkor függetlenül a webhely jogosultságaitól minden menüpont megjelenik. <em>Megjegyzés: Nem célszerű hivatalos webhelyen bekapcsolni.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok engedélyezése: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az alábbi beállításokkal a menü megjelenését lehet testreszabni.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az adminisztrációs menü megjeleníti a vendég és azonosított felhasználók számát is, és lehetővé teszi a modulok számára, hogy egyedi menüpontokat adjanak a menühöz. A menüvel történő integráció modulról modulra változik; a közösség által közzétett <em><a href="@drupal">Devel</a></em> modul például erősen használja az <em>adminisztrációs menü</em> modult a fejlesztési eszközök gyors elérésének érdekében.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hu: Az adminisztrációs menü <a href="@settings">beállításai oldalon</a> lehet a menü viselkedésének és megjelenésének néhány elemét testreszabni. Amióta a menü megjelenése függ a webhely sminkjétől, az alapos testreszabás módosításokat igényel a webhely sminkjében és CSS állományaiban. A smink és a CSS állományok testreszabásáról további információk a haladó modul README.txt fáljában.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hu: Az adminisztrációs menüben megjelenő menüpontok függenek a látogató aktuális jogosultságaitól. Először is, az adminisztrációs menü csak azoknak jelenik meg, akik rendelkeznek az <em>adminisztrációs menü elérése</em> (<em>admin_menu</em> modul) jogosultsággal. Másodszor, a felhasználónak egy <em>adminisztrációs oldalak elérése</em> (<em>system</em> modul) jogosultsággal rendelkező szerepkörbe kell tartoznia, hogy lássa az adminisztrációs hivatkozásokat. Harmadszor, csak az aktuálisan engedélyezett hivatkozások jelennek meg; például, ha a felhasználó nem tagja olyan szerepkörnek, mely rendelkezik <em>jogosultságok adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) és <em>felhasználók adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) jogosultsággal, akkor a <em>Felhasználókezelés</em> menü nem jelenik meg.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Adjust administration menu settings.
hu: Adminisztrációs menü beállításai.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hu: Egy legördülő menüt ad a gyakran használt adminisztrációs feladatokhoz és egyéb gyakori célokhoz (a megfelelő jogosultsággal rendelkező felhasználóknak).

en: Delete selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Invalid token
hu: Érvénytelen vezérjel

en: Okay
hu: Rendben van

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Equal
hu: Egyenlő

en: A custom color widget must be selected to choose colors. Only the selected widget will be previewed.
hu: Az egyedi színek eszköztárával választhatók ki a használni kivánt színek. Csak az egyedi színsémából kiválasztott eszközön látható a színek előnézete.

en: Custom colors are only supported when the <a href="!url">download method</a> is set to public.
hu: Az egyéni színek csak akkor támogatottak, ha a <a href="!url">letöltési mód</a> nyilvánosra van állítva.

en: Blue Lagoon (default)
hu: Kék lagúna (alapértelmezés)

en: Color display
hu: Szín megjelenítése

en: Solid color
hu: Egyszínű

en: Gradient
hu: Színátmenet

en: On colors
hu: „Be” színe

en: Hover colors
hu: Értékelés színe

en: Off colors
hu: „Ki” színe

en: Matte color
hu: Szegély színe

en: The entered value %color is not a valid hex color.
hu: A megadott érték (%color) nem értelmezhető színt jelentő tizenhatos számrendszerbeli számként.

en: Custom %name stars generated. You may need to clear your browser cache before the new stars are visible.
hu: Az egyéni %name csillagok létrejöttek. Törölni kell a böngésző gyorsítótárát, hogy az új csillagok megjelenjenek.

en: Number of Stars
hu: Legmagasabb pontszám

en: Number of Options
hu: Választható lehetőségek száma

en: Node Comment Parent
hu: A tartalomhoz kapcsolódó hozzászólás szülője

en: Node reference: @field
hu: Tartalomra hivatkozás: @field

en: No potential target fields are available for the %type type. Create a node reference field in this node type to make it easier to assign a vote to a node.
hu: %type típushoz nincsenek elérhető célmezők. Egy szavazat tartalomhoz rendelésének megkönnyítésére létre kell hozni egy tartalomra hivatkozás mezőt ebben a tartalomtípusban.

en: Voting target
hu: Szavazási cél

en: The voting target will make the value of this field cast a vote on another node. Use node reference fields (part of CCK core) or <a href="http://drupal.org/project/nodecomment">Node Comments</a> module to create advanced reviews. More information available on the <a href="http://drupal.org/handbook/modules/fivestar">Fivestar handbook page</a>.
hu: A szavazási cél lehetővé teszi, hogy a mező értéke egy másik tartalomban jelenjen meg szavazatként. Tartalomra hivatkozás mezők (a CCK része) vagy a <a href="http://drupal.org/project/nodecomment"><em>Node Comments</em></a> modul használható haladó kritikák létrehozására. További információ a <a href="http://drupal.org/handbook/modules/fivestar"><em>Fivestar</em> kézikönyv oldalon</a> érhető el.

en: Voting target PHP code
hu: Szavazási cél PHP kódja

en: Advanced usage only: PHP code that returns a target node ID. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Csak haladóknak: PHP kód ami a cél tartalomazonosítót adja vissza. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, akkor a kód által visszaadott érték felülír minden korábban megadott értéket. A hibás PHP kód futtatása működésképtelenné teheti az oldalt.

en: The axis this rating will affect. Enter a property on which that this rating will affect, such as <em>quality</em>, <em>satisfaction</em>, <em>overall</em>, etc. If no axis is entered, the default axis <em>vote</em> will be used. Warning: changing this value will not update existing votes to the new axis.
hu: A tengely, amire az értékelésnek hatása van. Meg kell adni egy területet, amire az értékelés hatással van, például: <em>minőség</em>, <em>megelégedettség</em>, <em>összesítés</em>, stb ... Ha nincs megadva érték, akkor az alapértelmezés szerinti <em>szavazat</em> tengely lesz használva. Figyelem: az érték módisítása nem frissíti automatikusan a már meglévő szavazatokat.

en: Allow user to clear value
hu: A felhasználók törölhetik az értéket

en: As Stars
hu: Csillagokként

en: Rating (i.e. 4.2/5)
hu: Értékelés (például 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
hu: Százalék (például 92)

en: This page is used to configure site-wide features of the fivestar module. To setup fivestar to rate content:
hu: Ezen az oldalon a <em>Fivestar</em> webhelyszintű szolgáltatásainak beállításait lehet elvégezni. A <em>Fivestar</em> beállítása tartalmak értékeléséhez:

en: Configure site-wide settings for fivestar below.
hu: A <em>Fivestar</em> webhelyszintű beállításai.

en: Go to <a href="!types">admin/content/types</a> and edit the type you would like to rate.
hu: Ugrás az <a href="!types">admin/content/types</a> oldalra az értékelni kívánt típus szerkesztéséhez.

en: On the settings page for the content type, a set of options is available for fivestar, where you can enable rating for that type and set rating options.
hu: A tartalomtípus beállítási oldalán több <em>Fivestar</em> beállítási lehetőség lesz elérhető, ahol engedélyezhető és beállítható az értékelés.

en: Configure site-wide widgets used for Fivestar rating.
hu: A <em>Fivestar</em> webhelyszintű beállításai.

en: Fivestar ratings
hu: Fivestar értékelés

en: To rate this content, enable Fivestar rating below. These settings will be used for both comments (if available) and direct rating.
hu: A tartalomtípus értékeléséhez engedélyezni kell a <em>Fivestar</em> értékelést. Ezek a beállítások érvényesülnek a hozzászólásoknál (ha engedélyezve van) és a tartalomban levő értékelésnél.

en: Enable Fivestar rating
hu: <em>Fivestar</em> értékelés engedélyezése

en: Cancel rating
hu: Szavazat visszavonása

en: Poor
hu: Gyenge

en: Great
hu: Remek

en: Awesome
hu: Kiváló

en: Give it @star/@count
hu: Értéke: @star/@count

en: Clickable widget above teaser
hu: Kattintható megjelenítés a bevezető felett

en: Clickable widget below teaser
hu: Kattintható megjelenítés a bevezető alatt

en: Static display above teaser
hu: Statikus megjelenítés a bevezető előtt

en: Static display below teaser
hu: Statikus megjelenítés a bevezető után

en: Teaser link to full node widget
hu: Hivatkozás a teljes tartalomra és az értékelésre

en: Full node display
hu: A tartalom teljes megjelenítésekor

en: Clickable widget above node body
hu: Kattintható megjelenítés a törzs felett

en: Clickable widget below node body
hu: Kattintható megjelenítés a törzs alatt

en: Static display above node body
hu: Statikus megjelenítés a törzs felett

en: Static display below node body
hu: Statikus megjelenítés a törzs alatt

en: Widget display
hu: Felületi elem megjelenítése

en: Choose a widget set to be used on your site. Widgets supporting custom colors can be further customized by adjusting the color scheme.
hu: A használandó felületi elem kiválasztása. Támogatja az egyedi színeket és a színsémákat.

en: Custom color widgets
hu: Egyedi színsémák

en: Fivestar Settings
hu: <em>Fivestar</em> beállításai

en: Rate this @type
hu: @type értékelése

en: Fivestar: Rate this node
hu: Fivestar: tartalom értékelése

en: Rate This
hu: Mennyire tetszik?

en: Your vote has been cleared.
hu: A korábbi értékelés törölve lett.

en: Your rating: <span>!stars</span>
hu: Értékelés: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
hu: Átlag: <span>!stars</span>

en: No votes yet
hu: Még nincs értékelve

en: Saving your vote...
hu: Szavazat mentése...

en: Your vote has been saved.
hu: Az értékelés el lett mentve.

en: Deleting your vote...
hu: Korábbi szavazat törlése...

en: Your vote has been deleted.
hu: A korábbi szavazat törölve lett.

en: Select rating
hu: Értékelés kiválasztása

en: Fivestar Stars (display only)
hu: <em>Fivestar</em> csillagok (csak megjelenítés)

en: Fivestar Stars (clickable, no text)
hu: <em>Fivestar</em> csillagok (kattintható, nincs szöveg)

en: Fivestar Stars (clickable, with text)
hu: <em>Fivestar</em> csillagok (kattintható, szöveggel)

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
hu[0]: <span>@count</span> szavazat
hu[1]: <span>@count</span> szavazat

en: use PHP for fivestar target
hu: PHP használata fivestar célként

en: Comment widget
hu: Felületi elem a hozzászólásokhoz

en: Enabling Fivestar for comments will display a rating widget when a user posts a comment. The rating of the comment will affect its parent content.
hu: Engedélyezi a hozzászólások kiegészítését a <em>Fivestar</em> eszközökkel. Az így leadott hozzászólások osztályzata, értéke a szülőtartalomhoz kapcsolódik.

en: Fivestar comment settings
hu: <em>Fivestar</em> megjegyzések beállításai

en: Optional rating
hu: Nem kötelező értékelés

en: Required rating
hu: Kötelező értékelés

en: Comment widget preview
hu: Hozzászólások értékelésének előnézete

en: A simple five-star voting widget for nodes.
hu: Egy egyszerű csillagokkal jelölt szavazási felületi elem a tartalmakhoz.

en: Rate nodes by leaving comments.
hu: Tartalmak értékelése hozzászólás beküldésével.

en: Number of items to index per cron run
hu: Időzítő (cron) futásonként indexelt tartalmak száma

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
hu: Az <a href="@cron">időzítő</a> egy futása alatt indexelhető elemek legnagyobb száma. Az erőforrásokhoz képest túl nagy érték beállítása időtúllépésekhez és memóriahiányhoz vezethet.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: File name without extension
hu: Fájlnév kiterjesztés nélkül

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható. Létre kell hozni egy .htaccess fájlt a %directory könyvtárban a következő tartalommal:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítmény problémákat okozhat olyan webhelyeken, melyek sokezer tartalommal rendelkeznek.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: An image thumbnail was not able to be created.
hu: Egy előnézeti képet nem lehet létrehozni.

en: Minimum resolution for Images
hu: Képek legkisebb felbontása

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hu: A legkisebb engedélyezett képméret SZÉLESSÉGxMAGASSÁG-ban meghatározva (pl.: 640x480). 0-ra állítva nincs korlátozás. Ha ezeknél a méreteknél kisebb kép lesz feltöltve, akkor vissza lesz utasítva.

en: ALT text settings
hu: Helyettesítő szöveg beállítások

en: Enable user input alternate text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját helyettesítő szöveget adjon meg a képhez.

en: Default ALT text
hu: Alapértelmezés szerinti helyettesítő szöveg

en: This value will be used for alternate text by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva helyettesítő szövegként.

en: Title text settings
hu: Cím szövegének beállításai

en: Enable user input title text for images.
hu: Engedélyezi, hogy a felhasználó saját címszöveget adjon a képekhez.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hu: A felhasználó számára megjelenített mezőtípus kiválasztása.

en: Default Title text
hu: Alapértelmezés szerinti cím szövege

en: This value will be used as the image title by default.
hu: Ez az érték lesz alapértelmezés szerint felhasználva a kép címeként.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor egy alapértelmezés szerinti képet jelenítsen meg.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hu: Az alapértelmezés szerinti képet nem lehet feltölteni. %destination cél nem létezik vagy a kiszolgáló által nem írható.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
hu: A képkezelő felületi elem csak a weben szabványos képeket támogatja (jpg, gif, és png). Egyéb típusú képfájlok feltöltéséhez a felületi elemet kell megváltoztatni.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
hu: Meg kell határozni egy felbontást SZÉLESSÉGxMAGASSÁG (pl.: 640x480) formában.

en: Alternate Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: The ImageField module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
hu: Az <em>ImageField</em> modul nincs engedélyezve. A működéséhez a <a href="http://drupal.org/project/filefield"><em>FileField</em> modulnak</a> telepítve kell lennie.

en: Image linked to node
hu: Tartalomhoz kapcsolt kép

en: Image linked to file
hu: Fájlhoz kapcsolt kép

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hu: A <em>FileField</em> modult frissíteni kell a Drupal 6-hoz az <em>ImageField</em> modul frissítése előtt.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
hu: A „files” könyvtárban tárolt, törölt adminisztratív előnézeti képek. Mostantól az összes előnézeti kép az „imagefield_thumbs” könyvtárban lesz tárolva.

en: The selected file %name could not be saved.
hu: A kiválasztott %name fájlt nem lehet menteni.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
hu: A %directory könyvtár egy fájl és nem írható felül.

en: Could not set permissons on destination file: %file
hu: %file célfájl jogosultságait nem lehet beállítani.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
hu: %directory elérési út könyvtárnak van jelölve, de ez egy fájl.

en: List field
hu: Listamező

en: Files listed by default
hu: Alapértelmezés szerint minden új fájl listázott legyen

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hu: Engedélyezett állapotban megjelenít egy mezőt ahol a felhasználó leírást adhat a feltöltött fájlhoz.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
hu: A <em>FileField</em> modul megpróbálta megjeleníteni az alábbi fájlt, de az nem létezik: %file.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hu: A kiszolgáló támogatja a feltöltési folyamatok kijelzését. A „throbber” nem mutatja a feltöltési folyamatot, viszont kevesebb helyet foglal az űrlapon. Kis fájlok feltöltésénél és a feltöltési folyamatot jelző sáv teljesítményproblémái esetén érdemes használni.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: Lehetséges alkönyvtár a fájlok tárolására szolgáló „%directory” könyvtáron belül. Bevezető és záró perjelek használata tilos.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: Meghatározza az egyes fájlokra érvényes méretkorlátot. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt). Üresen hagyva a fájl méretét csak a PHP-ban beállított legnagyobb beküldési és fájl feltöltési méret (jelenleg <strong>%limit</strong>) korlátozza.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
hu: A fájl elérési útvonala (@file_path) nem kezdődhet a rendszerfájlok könyvtárával (@files_directory), mivel ez ütközésekhez vezethet a fájlok webcímének létrehozásakor.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
hu: „@field” beállításnak érvényes értéket kell tartalmaznia. Vagy üresen kell hagyni, vagy egy olyan karaktersorozatot kell megadni, mint: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
hu: @field mezőben lévő fájlt nem lehet feltölteni.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
hu: %field mezőben használt fájlra való hivatkozás nem engedélyezett.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
hu: %field mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: Total filesize for %title, %tsize,  exceeds field settings of %msize.
hu: %title teljes %tsize fájlmérete elérte a beállításokban megadott %msize értéket.

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: A plain file upload widget.
hu: Egy egyszerű fájlfeltöltő felületi elem.

en: Displays the file system path to the file.
hu: Megjeleníti a fájl elérési útvonalát a fájlrendszerben.

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: Displays a full URL to the file.
hu: Megjeleníti a fájl teljes webcímét.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a kiszolgáló által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. Ez az űrlap nem szerepel a szerver gyorsítótárában. Meg kell próbálni újratölteni az oldalt és ismét elküldeni.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
hu: A fájl tartalma (@type) nem egyezik a kiterjesztéssel (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
hu: Engedélyezett kiterjesztések: %ext

en: Maximum Filesize: %size
hu: Legnagyobb fájlméret: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
hu: A képnek pontosan %dimensions képpontnak kell lennie.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
hu: %min_dimensions és %max_dimensions képpont közötti méretbe a kép nem fér bele.

en: Images must be exactly @min_size pixels
hu: A képeknek pontosan @min_size képpontúnak kell lennie.

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hu: A képek felbontásának @min_size és @max_size pixel közé kell esnie

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
hu: @max_size pixelnél nagyobb képek át lesznek méretezve

en: Images must be smaller than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél kisebbnek kell lenniük

en: Images must be larger than @max_size pixels
hu: A képeknek @max_size pixelnél nagyobbnak kell lenniük

en: The file is not a known image format.
hu: A fájl nem egy ismert képformátum.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére, de a szükséges függvénykönyvtárak hiányoznak. Ez a hiba elhárítható a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (javasolt) vagy az <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> telepítésével.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Migrating filefield values
hu: Filefield értékek költöztetése

en: The File field %field has been updated with new settings.
hu: %field fájlmező új beállítási értékek szerint frissítve lett.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
hu: A kiszolgáló nem alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A fájlfeltöltési folyamat megjelenítéséhez PHP 5.2 és Apache webkiszolgáló szükséges.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hu: A kiszolgáló nem képes a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére. A feltöltési folyamat megjelenítése a PHP mod_php-val történő futtatását igényli FastCGI helyett.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére APC-n keresztül, de ez a lehetőség tiltva van. Hozzá kell adni a <code>apc.rfc1867 = 1</code> sort a PHP működését szabályzó php.ini fájlhoz. Javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> használata, ami támogatja a több fájl párhuzamos feltöltését.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Width of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok szélessége pixelben.

en: Height of a video or image file in pixels.
hu: A videó- vagy képfájlok magassága pixelben.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
hu: A hang- vagy videofájlok időtartama másodpercben.

en: Audio format
hu: Audióformátum

en: The audio format.
hu: Hangformátum.

en: The sample rate of the audio.
hu: A hangfájl mintavételi aránya.

en: Audio channel mode
hu: Hangcsatorna módja

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
hu: Csatornák száma az hangfájlban, név szerint (sztereó, monó).

en: The audio bitrate.
hu: A hangfájl bitrátája.

en: Audio bitrate mode
hu: Hang bitráta mód

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
hu: A hang bitrátájának típusa, például: VBR. Általában üres.

en: Default (usually mm:ss)
hu: Alapértelmezés (általában pp:mm)

en: Hours: h
hu: Óra: h

en: Minutes: mm
hu: Perc: mm

en: Seconds: ss
hu: Másodperc: ss

en: Total seconds
hu: Másodpercek összesen

en: Data key
hu: Adatkulcs

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
hu: Az adat oszlop a következő adatok bármelyikét tartalmazhatja. Ki kell választani azokat az adatokat, amiket ehhez a mezőhöz meg kell jeleníteni.

en: Fivestar Rating
hu: Fivestar értékelés

en: Store a rating for this piece of content.
hu: Értékelés tárolása a tartalom ezen részéhez.

en: Fivestar Stars (text star count)
hu: <em>Fivestar</em> csillagok (szöveges csillag szám)

en: CCK is not installed. No update ran.
hu: A CCK nincs telepítve. A frissítés nem futott le.

en: Re-enabled Fivestar CCK fields.
hu: A <em>Fivestar</em> CCK mezők újraengedélyezése.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb ennél: %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb ennél: %max.

en: %name: found no valid user with that name.
hu: %name: nincs érvényes felhasználó evvel a névvel.

en: Greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Less than or equal to
hu: Kevesebb mint, vagy egyenlő

en: Manage form
hu: Űrlap kezelése

en: Anonymous vote rollover
hu: Be nem jelentkezett felhasználók szavazatainak göngyölítése

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
hu: Mennyi időnek kell eltelnie, mielőtt ugyanarról a számítógépről beküldött két, be nem jelentkezett felhasználótól érkező szavazat egyedinek tekinthető. A „soha” beállítás meggátolja a kettős szavazást, de ezáltal lehetetlenné teszi, hogy ugyanarról a számítógépről több be nem jelentkezett felhasználó (például internet kávézók ügyfelei) szavazatot küldjön.

en: Do not tally results automatically: I am using a module that manages its own vote results.
hu: Az eredmények egyeztetése nem automatizálható, mert saját szavazatkezelő modul van használatban.

en: Which node types should receive votes?
hu: Melyik tartalomtípusoknál lehessen szavazni?

en: What type of votes should be generated?
hu: Milyen típusú szavazatok legyenek létrehozva?

en: Fivestar style
hu: <em>Fivestar</em> stílus

en: Digg style
hu: <em>Digg</em> stílus

en: Reddit style
hu: <em>Reddit</em> stílus

en: Delete existing votes before generating new ones.
hu: Létező szavazatok törlése az újak létrehozása előtt.

en: Normal vote
hu: Normál szavazat

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
hu: Az alapértelmezés szerinti címke a tartalommal kapcsolatos szavazatoknál. Ha többszörös szavazatokat különböző címkékkel adnak le a tartalom egy részén, akkor ezzel a címkével is ad egy azonnali szavazatot.

en: Votes in a specific range. Values are stored in a 1-100 range, but can be represented as any scale when shown to the user.
hu: Adott tartománybeli szavazat. Értéke: 1-100 tartományban tárolva felhasználónak is megjeleníthető, számára értelmezhető formátumban.

en: Votes that contribute points/tokens/karma towards a total. May be positive or negative.
hu: A végösszesenben megjelenő pontok / vezérjelek / szavazati értékek. Pozitív vagy negatív is lehet.

en: The number of votes cast for a given piece of content.
hu: Adott témára érkező szavazatok száma.

en: Average vote
hu: Átlagos szavazat

en: The average vote cast on a given piece of content.
hu: Adott témára érkező szavazatok átlaga.

en: Total score
hu: Összpontszám

en: The sum of all votes for a given piece of content.
hu: Adott témára érkező összes szavazat száma.

en: Generate votes
hu: Szavazatok létrehozása

en: Generate a given number of votes on site content. Optionally delete existing votes.
hu: Meghatározott számú szavazatot hoz létre valamely témához. Használatával a korábbi szavazatok is törölhetők.

en: Vote results
hu: Szavazat eredmények

en: The value of an individual cast vote.
hu: Egy egyénileg beküldött szavazat értéke.

en: The nature of the vote being cast (points, percentage, etc).
hu: A beküldött szavazat természete (pontok, százalék, stb.).

en: An optional tag to group multi-criteria votes.
hu: Egy nem kötelező címke a többszörös feltételű szavazatok csoportosítására.

en: The user who cast the vote.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó.

en: Individual voter
hu: Egyéni szavazó

en: Restrict votes to those cast by the current user.
hu: Szavazatok korlátozása az aktuális felhasználó által beküldöttekre.

en: The IP address of the user who cast the vote.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó IP-címe.

en: The time the vote was cast.
hu: A szavazat beküldésének ideje.

en: The nature of the results in question (points, percentage, etc).
hu: A kérdéses eredmények természete (pontok, százalék, stb.).

en: An optional tag to group multi-criteria results.
hu: Egy nem kötelező címke a többszörös feltételű eredmények csoportosítására.

en: The aggregate function used to calculate the result.
hu: Az eredmény kiszámítására használt összesítő függvény.

en: The time the results were calculated.
hu: Az eredmények számításának ideje.

en: Display %display defines a VotingAPI vote relationship, but does not restrict the relationship data. This may result in duplicate entries in the resulting view.
hu: %display képernyő meghatároz egy <em>VotingAPI</em> szavazat kapcsolatot, de nem korlátozza a kapcsolati adatot. Ez többszörös bejegyzéseket okozhat az eredménynézetben.

en: Display %display defines a VotingAPI results relationship, but does not restrict the relationship data. This may result in duplicate entries in the resulting view.
hu: %display képernyő meghatároz egy <em>VotingAPI</em> szavazat kapcsolatot, de nem korlátozza a kapcsolati adatot. Ez többszörös bejegyzéseket okozhat az eredménynézetben.

en: Default appearance
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenés

en: No filtering
hu: Nincs szűrés

en: Data filters
hu: Adatszűrők

en: For each piece of content, many pieces of voting data may be saved. Use these options to specify exactly which types should be available via this relationship. <strong>Warning!</strong> Leaving any of these filters empty may result in multiple copies of each piece of content being displayed in listings.
hu: A tartalom mindegyik darabjához több szavazatdarabot el lehet menteni. Ezekkel a lehetőségekkel azt lehet kimondottan megadni, hogy mely típusok legyenek elérhetőek evvel a kapcsolattal. <strong>Figyelem!</strong> Bármely szűrő üresen hagyása azt eredményezheti, hogy a tartalom minden része többször jelenik meg a tartalmak listájában.

en:  -Other-
hu:  -Egyéb-

en: Aggregation function
hu: Összesítő függvény

en: Restrict to current user
hu: Korlátozás az aktuális felhasználóra

en: CTools CSS Cache
hu: CTools CSS gyorstár

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
hu: A CTools CSS gyorstárának könyvtára, %path nem hozható létre a „files” könyvtár hibás beállítása miatt. Meg kell győződni arról, hogy a „files” könyvtár helyesen van beállítva és a webszervernek joga van azon belül könyvtárakat létrehozni.

en: Unable to create
hu: Nem lehet létrehozni

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
hu: A szerkesztés alatt álló objektumok tárolására használt speciális gyorstár. Állapotok mentésére szolgál egy állapot nélküli környezetben.

en: Chaos tools
hu: Chaos eszközök

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
hu: Merlin of Chaos hasznos eszközeinek könyvtára.

en: Bulk export results
hu: Tömeges export eredményei

en: Place this in @file
hu: Elhelyézés ide: @file

en: There are no objects to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek exportált objektumok.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
hu: Jelenleg nincsenek olyan objektumok a rendszerben amiket exportálni lehetne.

en: use bulk exporter
hu: tömeges exportáló használata

en: Bulk Exporter
hu: Tömeges exportáló

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
hu: Több CTools által kezelt adatobjektum tömeges exportálása kódba.

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
hu: A <em>Chaos tools</em> modul által ismert adatobjektumok tömeges exportálása.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
hu: @type:@subtype nem fog megjelenni a hiányzó környezet miatt

en: No info
hu: Nincs információ

en: No info available.
hu: Nincs elérhető információ.

en: Configure new !subtype_title
hu: Új !subtype_title beállítása

en: All criteria must pass.
hu: Minden feltételnek meg kell felelni.

en: Only one criteria must pass.
hu: Csak egy feltételnek kell megfelelni.

en: Broken/missing access plugin %plugin
hu: Hibás/hiányzó %plugin hozzáférési beépülő

en: Configure settings for this item.
hu: Az elem beállításainak szerkesztése.

en: Remove this item.
hu: Elem eltávolítása.

en: No criteria selected, this test will pass.
hu: Nincs kiválasztott feltétel, a teszt sikeres.

en: Missing callback hooks.
hu: Hiányzó callback hookok.

en: Edit criteria
hu: Feltétel szerkesztése

en: Invalid object name.
hu: Érvénytelen objektumnév.

en: Invalid context type
hu: Érvénytelen környezettípus

en: Display page not found or display nothing at all.
hu: Az oldal nem található vagy üres oldal megjelenítése.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
hu: Az argumentum jelenlétekor használt cím megadása. Lehet %KULCSSZO helyettesítést használni, az elérhető kulcsszavak lentebb találhatóak.

en: Unable to delete missing item!
hu: Hiányzó elemet nem lehet törölni!

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Summary of contexts
hu: Környezetek összefoglalója

en: Please choose which context and how you would like it converted.
hu: Ki kell választani a környezetet és, hogy miként kell azt konvertálni.

en: , and
hu: , és

en: , or
hu: , vagy

en: Built in context
hu: Beépített környezet

en: Keyword: %@keyword
hu: Kulcsszó: %@keyword

en: From "@title"
hu: Ebből: „@title”

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
hu: Nem lehet létrehozni a CTools CSS gyorsítár könyvtárat. Ellenőrizni kell a files könyvtár jogosultságait.

en: Update and return
hu: Frissítés és viszatérés

en: In code
hu: Kódban

en: Enabled, title
hu: Engedélyezett, cím

en: Get a summary of the information about this page.
hu: Az oldalinformációk összefoglalója.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
hu: Az oldalt aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
hu: Oldal deaktiválása. Az adat megmarad, de az oldal nem lesz használva a rendszerben.

en: Add variant
hu: Változat hozzáadása

en: Add a new variant to this page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz.

en: Create variant
hu: Változat létrehozása

en: Import variant
hu: Változat importálása

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
hu: Új változat hozzáadása az oldalhoz egy másik oldalból exportált kódból.

en: Reorder variants
hu: Változatok újrarendezése

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
hu: A változatok fontosságának módosítása, hogy biztosan a megfelelő legyen kiválasztva.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
hu: Egy újonnan létrehozott változat hozzáadása azelőtt, hogy az ténylegesen hozzá lenne adva az oldalhoz.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
hu: Az oldal zárolása meg lett szüntetve, így az már szerkeszthető.

en: Variant operations
hu: Változatok műveletei

en: Get a summary of the information about this variant.
hu: Változatinformációk összefoglalója.

en: Make an exact copy of this variant.
hu: A változat egy pontos másolatának létrehozása.

en: Export this variant into code to import into another page.
hu: A változat kódjának egy másik oldalba importálható exportálása.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
hu: A változat összes módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban lévő változatra.

en: Remove this variant from the page completely.
hu: A változat teljes eltávolítása az oldalról.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
hu: A változatot aktiválni kell, hogy a rendszerben használni lehessen.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
hu: Változat deaktiválása. Az adat megmarad, de a változat nem lesz használva a rendszerben.

en: No variants
hu: Nincsenek változatok

en: This operation trail does not exist.
hu: Ez a műveleti nyomvonal nem létezik.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
hu: Az oldal frissítve lett. A változások nem véglegesek, amíg nincs elmentve.

en: Unable to update changes due to lock.
hu: Zárolás miatt nem lehett frissíteni a módosításokat.

en: This setting contains unsaved changes.
hu: Ez a beállítás el nem mentett módosításokat tartalmaz.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
hu: Nem mentett módosítások vannak az oldalon. A „Mentés”-t kell választani az adatbázisba íráshoz vagy a „Mégsem”-et a módosítások eldobásához. Meg kell jegyezni, hogy az űrlapokat módosítás után be kell küldeni a mentés előtt.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
hu: Minden függőben lévő módosítás el lett dobva és az oldal zárolása fel lett oldva.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
hu: A változat adminisztratív címe. Üresen hagyva automatikusan lesz meghatározva.

en: Variant type
hu: Változat típusa

en: Optional features
hu: Választható lehetőségek

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
hu: További választható lehetőségek beállítása, amik űrlapokkal jelennek meg a beállításhoz. Ha itt nincsenek bejelölve, akkor is lehet használni ezeket a lehetőségeket amint az új oldal létrejött. Kétség esetén bejelöletlenül kell hagyni ezeket.

en: Variant name
hu: Változat neve

en: Enter the name of the new variant.
hu: Az új változat nevének megadása.

en: Paste variant code here
hu: Változat kódjának beillesztése

en: No variant found.
hu: Nincs változat.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
hu: Nem lehet változatot létrehozni az importból. A jelentett hibák: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: A változat visszaállítása törli a változatot az adatbázisból, visszaállítva az eredeti alapértelmezett változatot. A mentésre kattintásig ez a törlés nem lesz végleges.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
hu: Biztosan törölhető ez a változat? A törlés a mentésre kattintásig nem lesz véglegesítve.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg le van tiltva. Engedélyezése elérhetővé teszi a rendszerben. Az oldal elmentése előtt nem lép érvénybe.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
hu: Ez a változat jelenleg engedélyezve van. A letiltása elérhetetlenné teszi a rendszerben és nem lesz használva. Addig nem lép érvénybe, amíg nincs az oldal elmentve.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
hu: Az oldal zárolásának feloldása <strong>el fog dobni</strong> minden, a zároló felhasználó által végrehajtott, függőben lévő változást. VALÓBAN végrehajtható a feloldás?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal engedélyezése azonnal elérhetővé teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
hu: Az oldal tiltása azonnal elérhetetlenné teszi azt a rendszerben (nincs szükség mentésre).

en: This page has no variants and thus no output of its own.
hu: Ennek az oldalnak nincsenek változatai, ezért nincs saját kimenete.

en: Add a new variant
hu: Új változat hozzáadása

en: Unable to disable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem tiltható le.

en: Unable to enable due to lock.
hu: Zárolás miatt nem engedélyezhető.

en: use page manager
hu: oldalkezelő használata

en: administer page manager
hu: oldalkezelő adminisztrációja

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
hu: A rendszer felülírt rendszeroldalainak és a felhasználók által meghatározott oldalaknak a hozzáadása, szerkesztése és eltávolítása.

en: Page manager
hu: Oldalkezelő

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
hu: Egy felhasználói-, és egy API felületet biztosít a webhelyen belüli oldalak kezeléséshez.

en: Node add/edit form
hu: Tartalom hozzáadása/szerkesztése űrlap

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node/edit</em> és <em>node/add/%node_type</em> oldalakon történő hozzáadásakor vagy szerkesztésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő szerkesztési űrlapok legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalomszerkesztés lesz használva.

en: Node being edited
hu: Szerkesztett tartalom

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a tartalmak <em>node/%node</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a tartalom típusa, nyelve vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal tartalommegjelenítés lesz használva. Ennek az oldalnak csak az oldalként megtekintett tartalmakra van hatása, nincs hatása a listákban vagy más helyeken megtekintett oldalakra. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a tartalmat, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a node/%node oldalakon.

en: Node being viewed
hu: Megtekintett tartalom

en: Argument settings
hu: Argumentum beállítások

en: A meaningless second page
hu: Egy lényegtelen második oldal

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
hu: Az oldal neve. Az adminisztratív felületen fog megjelenni a könnyebb azonosíthatóság miatt.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
hu: Az oldal egyedi, programok által olvasható neve.  Csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat. Ha egyszer létre lett hozva, többé már nem lehet módosítani ezt az értéket!

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
hu: Az oldal lehetőségeinek leírása adminisztratív használatra.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
hu: Az URL elérési út amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők használatára az elérési utak változóihoz, a %név a szükséges elemekhez, a !név a nem kötelező elemekhez használható. Például „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon.

en: Make this your site home page.
hu: Beállítás a webhely kezdőlapjaként.

en: Visible menu item
hu: Látható menüelem

en: Name is required.
hu: A név megadása szükséges.

en: That name is used by another page: @page
hu: Ezt a nevet egy másik oldal használja: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
hu: Az oldal neve csak betűkből, számokból és aláhúzásból állhat.

en: That path is used by another page: @page
hu: Ezt az elérési utat egy másik oldal használja: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy dinamikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
hu: Nem lehet egy statikus elérési út elem egy nem kötelező elérési út elem után.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
hu: Ez az elérési út jelenleg álnévként van rendelve ehhez: @alias. Ez a rendszer nem tudja felülírni a létező álneveket.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
hu: Ez az oldal nem lehet a webhely kezdőlapja, ha % helykitöltőket használ.

en: Duplicated argument %arg
hu: %arg argumentum duplikálva van

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
hu: Érvénytelen <em>%</em> argumentum. Minden argumentumot nevesíteni kell kulcsszóval.

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont alpértelmezett fülként jelenik meg, a Drupalnak tudnia kell, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülőpont elérési útja mindig ugyanaz az elérési út lesz, az utolsó rész lehagyásával. Pl. ha ennek a nézetnek az elérési útja <em>foo/bar/baz</em>, a szülő elérési út <em>foo/bar</em> lesz.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
hu: A hozzáférési szabályok alkalmazhatóak annak ellenőrzésére, hogy az oldal hozzáférhető-e és a hozzá kapcsolódó menüpontok láthatóak-e.

en: No context assigned
hu: Nincs kijelölt környezet

en: Position in path
hu: Helyzet az elérési útban

en: Context assigned
hu: Hozzárendelt környezet

en: The path %path has no arguments to configure.
hu: %path elérési útnak nincsenek beállítható argumentumai.

en: Invalid keyword.
hu: Érvénytelen kulcsszó.

en: Change context type
hu: Környezettípus módosítása

en: Change argument
hu: Argumentum módosítása

en: No context selected
hu: Nincs kiválasztott környezet

en: Error: missing argument.
hu: Hiba: hiányzó argumentum.

en: Context identifier
hu: Környezet azonosítója

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
hu: Ez a környezet neve, ami azonosításra szolgál a késöbbi adminisztratív folyamatokban. Sosem fog megjelenni a felhasználónak.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
hu: Hiba: hiányzó vagy érvénytelen %argument argumentum beépülő.

en: Import page
hu: Import oldal

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
hu: Az oldalhoz használt név megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti neve lesz használva.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
hu: Az oldalhoz használt elérési út megadása, ha az eltér a forrásoldalétól. Üresen hagyva az oldal eredeti elérési útja lesz használva.

en: Allow overwrite of an existing page
hu: Engedélyezi egy létező oldal felülírását

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
hu: Ha a választott név már szerepel az adatbázisban, ez az oldal felülírhatja a létező oldalt.

en: Paste page code here
hu: Oldal kódjának beillesztése

en: No handler found.
hu: Nincs kezelő.

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
hu: Az importból nem lehet oldalt létrehozni. Jelentett hibák: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
hu: Ez az oldalnév használatban van és egy másik felhasználó zárolta. Az oldalon fel kell <a href="!break">oldani a zárolást</a> a végrehajtás előtt, vagy egy eltérő nevet kell választani.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: Az új oldal neve. Egyedinek kell lennie és csak betűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
hu: Az URL elérési út, amin az oldal elérhető. Lehetőség van nevesített helykitöltők létrehozására az elérési utak változóihoz, a szükséges elemekhez %név és a a nem kötelező elemekhez !név használatával. Például: „node/%node/foo”, „forum/%forum” vagy „dashboard/!input”. A nevesített helykitöltők környezetekké válhatnak az argumentumok űrlapon. Az elérési út nem egyezhet meg az eredeti oldal elérési útjával.

en: Clone variants
hu: Változatok klónozása

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
hu: Ha be van jelöle, az oldalhoz kapcsolt összes változat is másolva lesz. Ha nincs bejelölve, az oldal változatok nélkül lesz másolva.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: Az oldal visszaállítása törli az oldalt az adatbázisból és visszaállítja az eredeti alapértelmezett oldalt. Minden változtatás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
hu: Biztosan törölhető az oldal? Az oldal törlése nem vonható vissza.

en: The page has been reverted.
hu: Az oldal visszaállítása megtörtént.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
hu: Adminisztrátor által létrehozott oldalak, amikhez tartozhat elérési út, hozzáférés szabályozás és bejegyzések a Drupal menürendszerben.

en: Create a new page
hu: Új oldal létrehozása

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
hu: Az oldal nevének, elérési útjának és egyéb alapbeállításainak szerkesztése.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
hu: Környezetek beállítása az oldalon található argumentumokhoz.

en: Control what users can access this page.
hu: Annak szabályozása, hogy mely felhasználók férhetnek hozzá ehhez az oldalhoz.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
hu: Egy látható menüt vagy menüfület biztosít az oldalhoz.

en: Make a copy of this page
hu: Másolat készítése az oldalról

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
hu: Az oldal exportálása kódba, amit egy modulba lehet importálni vagy ágyazni.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
hu: Az oldal minden módosításának eltávolítása és visszaállítása a kódban található verzióra.

en: Remove this page from your system completely.
hu: Az oldal teljes eltávolítása a rendszerből.

en: This is your site home page.
hu: Ez a webhely kezdőlapja.

en: This page is set to become your site home page.
hu: Az oldal a webhely kezdőlapjának lett beállítva.

en: Accessible only if @conditions.
hu: Hozzáférés csak ha @conditions.

en: This page is publicly accessible.
hu: Ez az oldal nyivánosan elérhető.

en: No menu entry.
hu: Nincs menü bejegyzés.

en: Normal menu entry.
hu: Normál menü bejegyzés.

en: Menu tab.
hu: Menü fül.

en: Default menu tab.
hu: Alapértelmezett menü fül.

en: Title: %title.
hu: Cím: %title.

en: Parent title: %title.
hu: Szülő címe: %title.

en: Menu block: %title.
hu: Menüblokk: %title.

en: Taxonomy term template
hu: Taxonómia kifejezés sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a taxonómia kifejezések <em>taxonomy/term/%term</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha lett változat hozzáadva, a szótár vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a taxonómia kifejezéshez és a kapcsolódó tartalmakhoz. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal taxonómia kifejezés képernyő lesz használva. Ennek az oldalnak csak a taxonomy/term/%term oldalon ténylegesen megjelenített elemekre van hatása. Néhány taxonómia kifejezésnek, mint amilyen a Fórumok, saját, máshol található képernyőjük van. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a pathauto használatakor, az álnevek valahova máshova helyezhetik a taxonómia kifejezéseket, de amennyire a Drupal érintett, megtalálhatóak a taxonomy/term/%term oldalakon.

en: Update settings specific to the taxonomy term view.
hu: Taxonómia kifejezés megtekintésére jellemző beállítások frissítése.

en: Term(s) being viewed
hu: Megtekintett kifejezések

en: Term being viewed
hu: Megtekintett kifejezés

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
hu: Több kifejezés engedélyezése itt: taxonomy/term/%term

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
hu: Alapértelmezés szerint a Drupal engedélyezi több kifejezés argumentumként való használatát, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva azokat. Ha ez egy kifejezésre van állítva, akkor ez a lehetőség le lesz tiltva.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
hu: Az első kifejezés hierarchiájának beillesztése a morzsasávba

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
hu: Ha be van jelölve, akkor a taxonómia kifejezés szülői megjelennek a morzsasávban.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
hu: Több kifejezés is használható , vagy + jellel elválasztva.

en: Only a single term may be used.
hu: Csak egy kifejezést lehet használni.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát fog tartalmazni.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
hu: A morzsasáv taxonómia kifejezés hierarchiát nem fog tartalmazni.

en: User profile template
hu: Felhasználói profil sablon

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezés szerinti viselkedését a felhasználói profilok megjelenítésekor a <em>user/%user</em> oldalakon. Ha lett változat hozzáadva, akkor a szerepkörök, vagy a felhasználói hozzáférés kiválasztási feltételek használhatóak arra, hogy eltérő megjelenítések legyenek biztosítva a felhasználói profilokhoz. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználó megtekintés lesz felhasználva. Továbbá meg kell jegyezni, hogy a <em>Pathauto</em> használatakor, az álnevek valahova máshova is helyezhetik a tartalmat, de ami a Drupalt illeti, megtalálhatóak maradnak a user/%user oldalakon.

en: User being viewed
hu: Megtekintett felhasználó

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
hu: Az oldalt egy másik felhasználó szerkeszti, ezért nem lehet módosítani.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
hu: Ez az oldal újonnan lett létrehozva, ezért még nincs elmentve az adatbázisba. Amíg ez meg nem történik, addig nem lesz elérhető.

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
hu: Az oldal módosítva lett, de a módosítások még nem élnek. A módosítás idejére ez az oldal zárolva lett más felhasználók módosításai elől.

en: No task handlers are defined for this task.
hu: Ehhez a feladathoz nincsenek feladatkezelők meghatározva.

en: Variant
hu: Változat

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ezt az oldalt !user felhasználó szerkeszti, ezért zárolva van mások szerkesztése elől. A zárolás !age régi. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: User: compare
hu: Felhasználó: összehasonlítás

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
hu: Két felhasználó összehasonlítása (például: bejelentkezett felhasználó és megtekintett felhasználó)

en: First User
hu: Első felhasználó

en: Second User
hu: Második felhasználó

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
hu: Hozzáférés biztosítása két felhasználó környezeteinek összehasonlítása alapján. Például, ahhoz, hogy egy felhasználó hozzáférhessen a saját profiljához, a „bejelentkezett felhasználó”-t és a „megtekintett felhasználó”-t kell választani valamint a hozzáférés biztosítását „egyenlő”-re kell állítani.

en: Grant access if user contexts are
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a felhasználó környezetei

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Node: accessible
hu: Tartalom: elérhető

en: Control access with built in Drupal node access test.
hu: Hozzáférés szabályozása a Drupal beépített tartalomhozzáférés ellenőrzésével.

en: Create nodes of the same type
hu: Tartalmak létrehozása ugyanabból a típusból

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
hu: A Drupal beépített tartalom-hozzáférési szabályainak használata annak meghatározására, hogy a felhasználó végrehajthatja-e a kiválasztott műveletet a tartalmon.

en: @user can view @node.
hu: @user megtekintheti ezt: @node.

en: @user can edit @node.
hu: @user szerkesztheti ezt: @node.

en: @user can delete @node.
hu: @user törölheti ezt: @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
hu: @user létrehozhat @node típusával megegyező típusú tartalmakat.

en: Node: language
hu: Tartalom: nyelv

en: Control access by node language.
hu: Hozzáférés szabályozása a tartalom nyelve alapján.

en: Current site language
hu: A webhely jelenlegi nyelve

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a tartalom az egyik kiválasztott nyelvet használja.

en: @identifier is in any language
hu: @identifier bármelyik nyelven lehet

en: @identifier language is "@languages" | @identifier language is one of "@languages"
hu[0]: @identifier nyelve „@languages”
hu[1]: @identifier nyelve „@languages” egyike

en: Node: type
hu: Tartalom: típus

en: Control access by node_type.
hu: Hozzáférés szabályozása tartalomtípus alapján.

en: Only the checked node types will be valid.
hu: Csak a bejelölt tartalomtípusok lesznek érvényesek.

en: @identifier is any node type
hu: @identifier bármilyen tartalomtípus lehet

en: @identifier is type "@types" | @identifier type is one of "@types"
hu[0]: @identifier típusa „@types”
hu[1]: @identifier típusa „@types” egyike

en: User: permission
hu: Felhasználó: jogosultságok

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: @identifier has "@perm"
hu: @identifier jogosultságai: „@perm”

en: Control access through arbitrary PHP code.
hu: Hozzáférés szabályozása tetszés szerinti PHP kód alapján.

en: Administrative desc
hu: Adminisztratív leírás

en: A description for this test for administrative purposes.
hu: Az ellenőrzés adminisztratív célú leírása.

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
hu: A hozzáférés meg lesz adva, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza. Nem szabad használni a &lt;?php ?&gt;-t. Meg kell említeni, hogy a hibás PHP kód az tönkreteheti a Drupal webhelyet. Minden környezet elérhető a <em>$contexts</em> változóban.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
hu: Nincs elegendő jog a PHP kód szerkesztéséhez.

en: User: role
hu: Felhasználó: szerepkör

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: Only the checked roles will be granted access.
hu: Csak a bejelölt szerepkörök kapnak hozzáférési jogot.

en: @identifier can have any role
hu: @identifier bármelyik szerepkörben lehet

en: @identifier has role "@roles" | @identifier has one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének a tagja

en: User: language
hu: Felhasználó: nyelv

en: Control access by the language the user or site currently uses.
hu: A hozzáférés szabályozása a felhasználó vagy a webhely által jelenleg használt nyelv alapján.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve „@languages” nyelvek egyike

en: Taxonomy: vocabulary
hu: Taxonómia: szótár

en: Control access by term vocabulary.
hu: Hozzáférés szabályozása szótár kifejezés által.

en: Only terms in the checked vocabularies will be valid.
hu: Csak a kijelölt szótárak kifejezései lesznek érvényesek.

en: @identifier is any vocabulary
hu: @identifier bármelyik szótár

en: @identifier vocabulary is "@vids" | @identifier vocabulary is one of "@vids"
hu[0]: @identifier szótára „@vids”
hu[1]: @identifier szótára „@vids” egyike

en: Creates a node context from a node ID argument.
hu: Tartalomkörnyezet létrehozása egy tartalomazonosító argumentumból.

en: Enter the node ID of a node for this argument
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz

en: Creates a node add form context from a node type argument.
hu: Tartalom hozzáadása űrlap létrehozása egy tartalomtípus argumentumból.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
hu: Tartalom szerkesztése űrlap létrehozása egy node ID argumentumból.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
hu: A kifejezés egy egyszerű környezet ami más célokra használható kifejezést tartalmaz.

en: Enter a value for this argument
hu: Argumentum értékének megadása

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
hu: Egy egyszerű taxonómia kifejezés létrehozása egy kifejezésazonosítóból  vagy egy kifejezés nevéből.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
hu: Hierarchia beillesztése a morzsasávba.

en: Enter a taxonomy term ID.
hu: Kifejezés azonosítójának megadása.

en: Enter a taxonomy term name.
hu: Kifejezés nevének megadása.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
hu: Taxonómia kifejezések csopotjának létrehozása egy kifejezésazonosító listából, vesszővel vagy összeadás jellel elválasztva. Általában a lista első kifejezése lesz használva a táblában.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
hu: Egy vagy több kifejezésazonosító listájának megadása, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Creates a user context from a user ID argument.
hu: Felhasználói környezet hoz létre egy felhasználói azonosító argumentumból.

en: Enter the user ID of a user for this argument
hu: A felhasználó azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
hu: Egy szótár környezet hoz létre egy szótárazonosíŧó argumentumból.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
hu: Szótárazonosító megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Configure this block's 'block settings' in administer >> site building >> blocks
hu: Ennek a blokknak a beállításait az Adminisztráció
     >> Webhelyépítés >> Blokkok oldalon lehet módosítani

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
hu: Minden az űrlapon, amit más környezetek nem jelenítenek meg.

en: The author of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom szerzője.

en: Link to author profile
hu: Hivatkozás a szerző profiljára

en: Check here to link to the node author profile.
hu: Be kell jelölni a tartalom szerzőjének profiljára történő hivatkozáshoz.

en: "@s" author
hu: „@s”  szerző

en: The body of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom törzse.

en: "@s" body
hu: „@s” törzs

en: The navigation menu the book the node belongs to.
hu: A tartalomhoz tartozó könyv navigációs menü.

en: Node created date
hu: Tartalom létrehozásának dátuma

en: The date the referenced node was created.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom létrejött.

en: "@s" created date
hu: „@s” létrehozás dátuma

en: Node links of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom tartalomhivatkozásai.

en: Node links go here.
hu: Ide jönnek a tartalom hivatkozások.

en: Teaser mode
hu: Bevezető mód

en: Check here to show links in teaser mode.
hu: Be kell jelölni, hogy a hivatkozások megjelenjenek előnézeti módban.

en: Whatever is placed here will appear in $node->panel_identifier to help theme node links displayed on the panel
hu: Bármi kerül ide, meg fog jelenni a $node->panel_identifier változóban, hogy segítse a smink tartalomhivatkozásainak megjelenítését a panelen.

en: "@s" links
hu: „@s” hivatkozás

en: The title of the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom címe.

en: "@s" title
hu: „@s” cím

en: Node last updated date
hu: Tartalom utolsó frissítésének dátuma

en: The date the referenced node was last updated.
hu: Az a dátum amikor a hivatkozott tartalom utoljára frissítve lett.

en: Last updated date
hu: Utolsó frissítés dátuma

en: "@s" last updated date
hu: „@s” utolsó módosításának dátuma

en: "@s" node form attach files
hu: „@s” tartalom űrlap csatolmányai

en: "@s" node form publishing options
hu: „@s” tartalom űrlap közzétételi beállítások

en: "@s" node form book options
hu: „@s” tartalom űrlap könyvvázlat beállítások

en: Node form submit buttons
hu: Tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: Submit buttons for the node form.
hu: Beküldési nyomógombok a tartalom űrlaphoz.

en: Node form buttons.
hu: Tartalom űrlap nyomógombok.

en: "@s" node form submit buttons
hu: „@s” tartalom űrlap beküldési nyomógombok

en: "@s" node form comment settings
hu: „@s” tartalom űrlap hozzászólás beállítások

en: "@s" node form input format
hu: „@s” tartalom űrlap beviteli forma

en: Node form revision log message
hu: Tartalom űrlap változatinformáció üzenet

en: Revision log message for the node.
hu: Változatinformáció üzenet a tartalomhoz.

en: "@s" node form revision log
hu: „@s” tartalom űrlap változatinformáció

en: Menu settings on the Node form.
hu: Menü beállítások a tartalom űrlapon.

en: "@s" node form menu settings
hu: „@s” tartalom űrlap menü beállítások

en: Node form url path settings
hu: Tartaloműrlap webcímútvonal-beállításai

en: "@s" node form path options
hu: „@s” tartaloműrlap útvonalbeállításai

en: "@s" node form author information
hu: „@s” tartalom űrlap szerzői információk

en: "@s" node form select taxonomy
hu: „@s” tartalom űrlap taxonómia kiválasztása

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: Contents of a single profile category.
hu: Egy egyszerű profilkategória tartalmai.

en: Enter the node ID of a node for this context.
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez a környezethez.

en: '%title' [node id %nid]
hu: '%title' [tartalomazonosító %nid]

en: Reset identifier to node title
hu: Azonosító visszaállítása a tartalom címére

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
hu: Ha be van jelölve, akkor az azonosító a kiválasztott tartalom címére lesz visszaállítva.

en: Enter the node type this context.
hu: Tartalomtípus megadása ehhez a környezethez.

en: Enter the node ID of a node for this argument:
hu: Egy tartalom azonosítójának megadása ehhez az argumentumhoz:

en: A context that is just a string.
hu: A környezet azaz csak egy kifejezés.

en: Raw string
hu: Nyers karaktersorozat

en: Enter the string for this context.
hu: Kifejezés megadása ehhez a környezethez.

en: Select a term from @vocabulary.
hu: Kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: Reset identifier to term title
hu: Azonosító visszaállítása a kifejezés címére.

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
hu: Ha be van jelölve, Az azonosító vissza lesz állítva a kiválasztott kifejezés kifejezés nevére.

en: You must select a term.
hu: Ki kell választani egy kifejezést.

en: Invalid term selected.
hu: Érvénytelen a kiválasztott kifejezés.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
hu: Több taxonómia kifejezés, csoportként.

en: Term ID of first term
hu: Az első kifejezés azonosítója

en: Term ID of all term, separated by + or ,
hu: Az összes kifejezés azonosítója „+” vagy „,” jellel elválasztva

en: Term name of first term
hu: Az első kifejezés kifejezésneve

en: Term name of all terms, separated by + or ,
hu: Kifejezésnév minden kifejezéshez, „+” vagy „,” jellel elválasztva.

en: Vocabulary ID of first term
hu: Az első kifejezés szótárazonosítója

en: Creates the author of a node as a user context.
hu: Egy tartalom szerzőjének létrehozása felhasználói környezetként.

en: Make all views available as panes
hu: Legyen minden nézet elérhető táblaként

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
hu: Ha be van jelölve, minden nézet elérhető lesz tartalomtípusokhoz hozzáadható tartalomtáblaként. Ha nincs bejelölve, csak a „Tartalomtábla” megjelenítéssel rendelkező nézetek lesznek elérhetőek tartalomtáblaként. Kikapcsolva gondosabban szabályozható, hogy mely nézet tartalma lesz elérhető a panelek elrendezési felületét használók számára.

en: Configure Views to be used as CTools content.
hu: Nézetek beállítása Ctools tartalomként történő használatra.

en: Views content panes
hu: Views tartalomtáblák

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
hu: Engedélyezi a <em>Views</em> tartalmak használatát a <em>Panels</em>, a <em>Dashboard</em> és egyéb, a CTools Content API-t használó modulokban.

en: Select display
hu: Képernyő kiválasztása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: Choose which display of this view you wish to use.
hu: A nézet használni kívánt képernyőjének kiválasztása.

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Configure view @view (@display)
hu: @view (@display) nézet beállítása

en: View: @name
hu: Nézet: @name

en: View information
hu: Nézet adatai

en: Using display @display.
hu: @display képernyő használata.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
hu: @context környezet által használt @arg argumentum konvertálva lett ebbe: @converter

en: @count items displayed.
hu: @count elem lett megjelenítve.

en: With pager.
hu: Lapozóval.

en: Without pager.
hu: Lapozó nélkül.

en: Skipping first @count results
hu: Első @count eredmény átugrása

en: With more link.
hu: Tovább hivatkozással.

en: With feed icon.
hu: Hírforrás ikonnal.

en: Sending arguments.
hu: Argumentumok küldése.

en: Using arguments: @args
hu: Használt argumentumok: @args

en: Using url: @url
hu: Használt url: @url

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Link title to page
hu: A cím hivatkozzon az oldalra

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Num items
hu: Elemek száma

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
hu: Ha be van állítva, felülírja a nézet URL elérési útját; néha hasznos lehet a panel URL címére beállítani.

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
hu: Tartalomként elérhető egy panel, vagy egy irányítópult képernyő számára.

en: Pane settings
hu: Tábla beállítások

en: Use view name
hu: Nézetnév használata

en: Use view description
hu: Nézetleírás használata

en: Admin desc
hu: Adminisztratív leírás

en: Use Panel path
hu: Panel elérési út használata

en: Argument input
hu: Argumentum bemenet

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
hu: A bejelölt beállítások elérhetőek lesznek a panel táblabeállítás párbeszédablakában, ahol a panels felhasználó módosítani tudja azokat. A be nem jelölt beállítások nem lesznek elérhetőek, továbbá a beállítások csak ebben a képernyőben lesznek használva.

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Title override
hu: Cím felülírása

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
hu: Ez az a cím, ami ebben a nézettáblában a tartalom hozzáadása párbeszédablakban fog megjelenni. Üresen hagyva a nézet neve lesz használva.

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
hu: Ez a szöveg akkor fog megjelenni, amikor a felhasználó az egeret a tartalom hozzáadása párbeszédablakban a tábla fölé viszi. Üresen hagyva a nézet leírása lesz használva.

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
hu: Ez az a kategória, amiben a tábla megjelenik a tartalom hozzáadása párbeszédablakban.

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
hu: A kategória alapértelmezett súlya. Meg kell jegyezni, hogy ha a kategória súlya több helyen is be van állítva, akkor csak az első panelek fogják megkapni ezt a beállítást, vagyis ha a súly nem tűnik működőnek, le kell ellenőrizni azokat a helyeket ahol a súly be lett állítva.

en: Link pane title to view
hu: A tábla címe hivatkozzon a nézetre

en: Inherit path from panel display
hu: Panel képernyőről örökölt elérési út

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
hu: Ha igen, minden a Views által létrehozott tovább, összefoglaló és felfedett bemenet hivatkozás a panelek elérési útjába kerül és nem a nézetébe, amennyiben a megjelenítésnek van elérési útja.

en: Choose the data source for view arguments
hu: Nézetargumentumok adatforrásának kiválasztása

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: use panels dashboard
hu: panels irányítópult használata

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
hu: A CTools API verzió túl régi a Panels modulhoz. A Panels modulnak legalább  %version verzióra van szüksége.

en: Please note that the Panels upgrade from Drupal 5 to Drupal 6 is far from perfect, especially where Views and CCK are involved. Please check all your panels carefully and compare them against the originals. You may need to do some rework to regain your original functionality.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a Panels Drupal 5-ről Drupal 6-ra frissítése messze van a tökéletestől, különösen ha a Views és a CCK is érintett. Alaposan ellenőrízni kell minden panelt és össze kell hasonlítani az eredetikkel. Szükség lehet némi átdolgozásra az eredeti működés visszaállításához.

en: Panels now requires the Chaos Tool Suite (ctools) module to function. Panels has been disabled until you can add this module.
hu: A Panels működéséhez szükséges a Chaos Tool Suite (ctools) modul. Amíg nincs hozzáadva a modul, a Panels le lesz tiltva.

en: Panel panes were updated
hu: A paneltáblák frissítve lettek

en: Panel displays were updated
hu: A panel megjelenítések frissítve lettek

en: Conversion of panels pages cannot be completed without page manager module from CTools installed. Please install CTools, activate page manager, and attempt the update again.
hu: A panels oldalak átalakítását nem lehet befejezni a telepített CTools page manager modulja nélkül. Telepíteni kell a CTools-t, aktiválni a page managert és újra meg kell próbálni a frissítést.

en: Your installation contains a module that no longer exists. When updating modules, you should always remove the module directory first, then replace it with the new code. The "Panels Simple Cache" module is being automatically disabled for you. Please do not re-enable it as it will cause your system to crash.
hu: A telepítés olyan modult tartalmaz, amely már nem létezik. A modulok frissítésekor először mindig el kell távolítani a modul könyvtárát, majd áthelyezni az új kódot. A <em>Panels Simple Cache</em> modul automatikusan le lesz tiltva. Nem szabad újraengedélyezni, mert az a rendszer összeomlásához vezethet.

en: The delegator module has been replaced by the Page Manager module. You should enable the page manager module to ensure that any panel pages you have will not be lost.
hu: A <em>Delegator</em> modul le lett cserélve a <em>Page Manager</em> modullal, amelyet engedélyezni kell, hogy a meglévő paneloldalak biztosan ne vesszenek el.

en: CTools API Version
hu: CTools API verzió

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
hu: A paneloldalak nyitóoldalként hasznáhatóak. Rendelkeznek URL elérési úttal, elfogadnak argumentumokat és lehetnek menü bejegyzéseik.

en: Customize an already existing page within your site.
hu: Egy, a webhelyen már létező oldal testreszabása.

en: Panel page
hu: Panel oldal

en: You must activate the page manager module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez engedélyezni kell a <em>Page Manager</em> modult.

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
hu: A paneltartalmak normál tartalmak, megjelennek a keresésekben, de korlátozottabbak mint a paneloldalak.

en: Panel node
hu: Paneltartalom

en: You must activate the panel node module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a panel node modult.

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
hu: A mini panelek blokként megjelenített kis tartalomterületek, amiket összetett blokk elrendezések, vagy elrendezésen belüli elrendezések létrehozásához lehet használni.

en: Mini panel
hu: Minipanel

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
hu: Ehhez a lehetőséghez aktiválni kell a Mini panels modult.

en: Go to list
hu: Ugrás a listára

en: You must install and activate the Page Manager module to manage pages. This module is located within the Chaos Tools Suite.
hu: Oldalak kezeléséhez telepíteni és aktíválni kell a Page Manager modult. Ez a modul a Chaos Tools Suite-on belül található.

en: There are no mini panels.
hu: Nincsenek minipanelek.

en: You must install and activate the Mini Panels module to manage them.
hu: A mini panelek kezeléséhez telepíteni és aktíválni kell a <em>Mini Panels</em> modult.

en: There are currently no settings to change, but additional plugins or modules may provide them in the future.
hu: Jelenleg nincsenek módosítható beállítások, de a jövőben további beépülők vagy modulok biztosíthatják azokat.

en: Your changes have been discarded.
hu: A módosítások el lettek dobva.

en: Display style: @style
hu: Megjelenítési stílus: @style

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Cache method: @method
hu: Gyorstárazási mód: @method

en: Region style: @style
hu: Régióstílus: @style

en: Disable this pane
hu: Tábla tiltása

en: Enable this pane
hu: Tábla engedélyezése

en: CSS properties
hu: CSS tulajdonságok

en: Invalid pane id.
hu: Érvénytelen táblaazonosító.

en: Cache method for this display
hu: Gyorsítótár mód ehhez a megjelenítéshez

en: Cache method for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási módja

en: Cache settings for this display
hu: Gyorstár beállítás ehhez a megjelenítéshez

en: Cache settings for !subtype_title
hu: !subtype_title gyorstárazási beállításai

en: Default style for this display
hu: A megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusa

en: Panel style for region "!region"
hu: „!region” régió panelstílusa

en: Pane style for "!pane"
hu: „!pane” panelstílusa

en: Use display default style
hu: Megjelenítés alapértelmezés szerinti stílusának használata

en: Style settings for @style (display)
hu: @style stílus beállításai (megjelenítés)

en: Style settings for style @style (Region "!region")
hu: @style ("!region" régió) stílus stílusbeállításai

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
hu: @style ("!pane" tábla) stílus stílusbeállításai

en: Configure CSS on !subtype_title
hu: !subtype_title CSS beállításai

en: CSS ID to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS ID. Üres is lehet.

en: CSS class to apply to this pane. This may be blank.
hu: A táblához használt CSS osztály. Üres is lehet.

en: Access settings on !subtype_title
hu: !subtype_title hozzáférési beállításai

en: Add visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabály hozzáadása

en: Invalid test id.
hu: Érvénytelen tesztazonosító.

en: Configure visibility rule for !subtype_title
hu: !subtype_title láthatósági szabályának beállítása

en: Panel layout has been updated.
hu: A panel elrendezése frissült.

en: There is no content in the panel display. If there were content, you would be given an opportunity to select where in the new layout the old content would be placed. Select "Save" or "Continue" to proceed. This change will not be processed if you do not continue.
hu: Nincsenek tartalmak a panel megjelenésében. Ha voltak tartalmak, akkor ki lehetne választani, hogy az új elrendezésben a régi tartalom hova kerüljön. A folytatáshoz a „Mentés”-t vagy a  „Folytatás”-t kell választani. A módosítások a folytatásig nem lesznek elmentve.

en: Add mini panel
hu: Minipanel hozzáadása

en: Mini panel: "@title"
hu: Minipanel: „@title”

en: Create mini panels that can be used as blocks by Drupal and panes by other panel modules.
hu: A Drupal által blokként, más panel modulok által táblákként használható minipanelek létrehozása.

en: A panel layout broken up into rows and columns.
hu: Sorokba és oszlopokba tördelt panelelrendezés.

en: Configure which content is available to add to panel node displays.
hu: Annak beállítása, hogy melyik tartalom legyen hozzáadható paneltartalmak megjelenéséhez.

en: Show layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő megjelenítése

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Add row to top
hu: Sor hozzáadása a tetejéhez

en: Add row to bottom
hu: Sor hozzáadása az aljához

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Add region to left
hu: Régió hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add column to left
hu: Oszlop hozzáadása a bal oldalhoz

en: Add region to right
hu: Régió hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Add column to right
hu: Oszlop hozzáadása a jobb oldalhoz

en: Region settings
hu: Régió beállításai

en: Remove region
hu: Régió eltávolítása

en: Invalid item id.
hu: Érvénytelen elemazonosító.

en: Configure column
hu: Oszlop beállítása

en: Configure row
hu: Sor beállítása

en: Configure region
hu: Régió beállítása

en: Region title
hu: Régió címe

en: Fluid
hu: Rugalmas

en: You must remove contained items to change the row container type.
hu: A tartalmazott elemeket el kell távolítani a sor tárolótípusának módosításához.

en: Items cannot be set to fluid if there are fixed items already on that side.
hu: Az elemeket nem lehet folyékonyra állítani ha már vannak rögzített elemek az oldalon.

en: Hide layout designer
hu: Elrendezésszerkesztő elrejtése

en: No markup at all
hu: Egyáltalán nincsenek jelölők

en: Display the pane with no markup, not even a title.
hu: A táblát jelölők nélkül jeleníti meg. a címet is beleértve.

en: Each region
hu: Minden régió

en: Choose whether to include the box around each pane (piece of content) or region (each column or region)
hu: Annak kiválasztása, hogy a doboz minden tábla (tartalom egy része) vagy a régió (minden oszlop vagy régió) körül legyen-e.

en: Change general settings about this variant.
hu: A változat általános beállításainak módosítása.

en: Selection rules
hu: Kiválasztási szabályok

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
hu: A feltétel szabályozásával eldönthető, hogy ez a változat használatban van-e vagy sem.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
hu: További, a tartalom által használható környezetobjektum hozzáadása ehhez a változathoz.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
hu: Tartalmi elemek hozzáadása és elhelyezésük megváltoztatása egy fogd-és-vidd felülettel.

en: Move content from old layout
hu: Tartalom mozgatása a régi elrendezésből

en: Get a preview of what this variant will look like.
hu: Egy előnézet arról, hogy miként fog kinézni ez a változat.

en: This panel will be selected if @conditions.
hu: Ez a panel lesz kiválasztva, ha @conditions.

en: This panel will always be selected.
hu: Ez a panel mindig ki lesz választva.

en: Selection rule
hu: Kiválasztási szabály

en: This panel has no content.
hu: Ennek a panelnek nincs tartalma.

en: This panel has no contexts.
hu: Ennek a panelnek nincsenek környezetei.

en: You must select a layout.
hu: Ki kell választani egy elrendezést.

en: You must select a different layout if you wish to change layouts.
hu: Az elrendezés módosításához egy másik elrendezést kell választani.

en: Update and preview
hu: Frissítés és előnézet

en: Administrative title of this variant.
hu: A változat adminisztratív címe.

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
hu: Bejelölve az oldal letiltja, hogy az összes régió megjelenjen a sminkben. Meg kell jegyezni, hogy ezt a beállítást a sminkek eltérően kezelik. Kétely esetén érdemes kipróbálni egy alapértelmezett sminkkel.

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
hu: Itt szabályosan formázott CSS kódot kell megadni; a kód be lesz ágyazva az oldalba, csak kisebb igazításokhoz lehet használni; általában jobb az oldalhoz használt CSS-t a sminkben elhelyezni, ha lehetséges. Ez a CSS kód a biztonság miatt szűrve lesz, így lehet, hogy néhány CSS kód nem fog működni.

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: @count messages were deleted.
hu: @count üzenet törölve lett.

en: No messages yet
hu: Nincs még üzenet

en: Only me
hu: Csak saját

en: Everyone can see this message
hu: Mindenki láthatja ezt az üzenetet

en: Heartbeat tags
hu: Heartbeat jelölők

en: Type of message
hu: Az üzenet típusa

en: Group by
hu: Csoportosítás

en: Older messages
hu: Régebbi üzenetek

en: <em>No activity yet.</em>
hu: Még nincs tevékenység.

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Type of group.
hu: A csoport típusa.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Show error message
hu: Hibaüzenet mutatása

en: Author name
hu: Szerző neve

en: All taxonomy term names
hu: Minden taxonómia kifejezés név

en: Taxonomy term IDs
hu: Taxonómia kifejezés azonosítók

en: Minimum word length
hu: Legkisebb szóhossz

en: Maximum word length
hu: Legnagyobb szóhossz

en: Show fewer
hu: Kevesebb mutatása

en: @project issue queue
hu: @project hibajegysor

en: Flush all caches
hu: Minden gyorstár ürítése

en: Cache tables
hu: Gyorsítótárak táblái

en: Page requisites
hu: Oldalkövetelmények

en: Developer modules to keep enabled
hu: Továbbra is engedélyezett fejlesztő modulok

en: Enabled developer modules in this list will not be disabled when the link <em>Disable developer modules</em> in the menu below the icon is invoked.
hu: Ebben a felsorolásban szereplő engedélyezett fejlesztő modulok a <em>Fejlesztő modulok tiltása</em> hivatkozásra kattintva nem lesznek letiltva.

en: Comment module form.
hu: <em>Comment</em> modul űrlapja.

en: Translation module form.
hu: <em>Translation</em> modul űrlapja.

en: Menu module form.
hu: <em>Menu</em> modul űrlapja.

en: Book module form.
hu: <em>Book</em> modul űrlapja.

en: Path module form.
hu: <em>Path</em> modul űrlapja.

en: Poll module title.
hu: <em>Poll</em> modul cím.

en: Poll module choices.
hu: <em>Poll</em> modul válaszok

en: Poll module settings.
hu: <em>Poll</em> modul beállítások

en: Upload module form.
hu: <em>Upload</em> modul űrlapja.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A CCK modulokhoz kapcsolódó frissítések addig nem futnak, amíg a modulok nincsenek engedélyezve a <a href="@admin-modules-path">modulok adminisztrációs oldalán</a>. Az engedélyezés után vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a maradék frissítéseket le kell futtatni.

en: !module.module has updates but cannot be updated because content.module is not enabled.<br />If and when content.module is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, de nem lehet frissíteni mert a <em>Content</em> modul nincs engedélyezve.<br />Ha a <em>Content</em> modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: !module.module has updates and is available in the modules folder but is not enabled.<br />If and when it is enabled, you will need to re-run the update script. You will continue to see this message until the module is enabled and updates are run.
hu: <em>!module</em> modulnak vannak frissítései, mely elérhető a modul könytárában, de az nem engedélyezett.<br />Ha a modul engedélyezetté válik, akkor újra kell futtatni a frissítési programot. Folyamatosan ez az üzenet fog megjelenni, amíg a modul nem engedélyezett, és a frissítések futnak.

en: CCK - No Views integration
hu: CCK - <em>Views</em> illesztés nélkül

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
hu: CCK <em>Views</em> illesztéssel, mely annak 6.x-2.0-rc2 vagy újabb változatát igényli.

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: » Add a new content type
hu: » Új tartalomtípus hozzáadása

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
hu: Ebben a tartalomtípusban inaktív mezők vannak. Az inaktív mezők nem lesznek benne az elérhető mezők listájában mindaddig, amíg a számukra szükséges modulok nincsenek engedélyezve.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
hu: !field (!field_name) egy inaktív !field_type mező, ami !widget_type felületi elemet használ.

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hu: Mező neve (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name mezőnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
hu: Új mező hozzáadása: a %field_name mezőnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „field_” előtagot is.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
hu: Új mező hozzáadása: a „field_instance” egy fenntartott név.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
hu: Új mező hozzáadása: %field_name nevű mező már létezik.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
hu: %label mezőt nem lehet egy tartalomtípushoz sem adni, mert zárolt.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
hu: Nincsenek mezők beállítva ebben a tartalomtípusban. Új mezőket hozzáadni a <a href="@link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet.

en: Edit basic information
hu: Alapadatok szerkesztése

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
hu: A mező programok által használt neve. Ezt a nevet nem lehet megváltoztatni.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
hu: Az emberek számára olvasható név, mint a mező címkéje lesz felhasználva a %type tartalomtípusban.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
hu: A mezőben megadott adat tárolásához szükséges típus az adatbázisban. Ezt a beállítást nem lehet megváltoztatni.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
hu: Az űrlapelem típusa, amely megjeleníti ezt a mezőt a felhasználó számára ebben a tartalomtípusban: %type.

en: Updated basic settings for field %label.
hu: %label mező alapvető értékei módosultak.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
hu: Hiba történt a mező (%label) alapvető értékeinek módosítása közben.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
hu: Ez a mező <strong>zárolva van</strong>, és nem lehet törölni.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: %type basic information
hu: %type alapvető információ

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja az alapértelmezés szerinti értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>Devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel"><em>Devel</em> modul</a> szolgáltat az ilyen típusú oldalakon: %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőben megadható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
hu: Az „alapértelmezés szerinti értéket” adó PHP kód ezt az érvénytelen értéket adta vissza: @value.

en: %name must be an integer.
hu: %name értékének egésznek kell lennie.

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: %name must be a number.
hu: %name értékének számnak kell lennie.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik-e már az adott tartalomtípusban.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
hu: Haladó: a mezők értékének beállítása PHP kóddal

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
hu: Csak haladóknak: PHP kód, ami visszaadja a beállítandó értéket. Nem szükséges &lt;?php ?&gt; elemek közé zárni. Ha ez a mező ki van töltve, a kód által visszaadott érték felülír minden fentebb megadott értéket. Az elvárt formátum: <pre>!sample</pre>Az elvárt formátum megértéséhez használható a <em>devel betöltés</em> fül, melyet a <a href="@link_devel">devel modul</a> szolgáltat a tartalom oldalakon.

en: You have to return the default value in the expected format.
hu: Vissza kell adni az alapértelmezés szerinti értéket az elvárt formátumban.

en: Populate @node's field '@field'
hu: @node @field mezejének felhasználása

en: Field has value
hu: A mezőnek van értéke

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
hu: Meg kell győződni arról, hogy a használt mező létezik az adott tartalomtípusban. A feltétel igaz értéket ad vissza, ha a kiválasztott mezőnek az értéke egyezik a megadott értékkel.

en: Field has changed
hu: A mező megváltozott

en: Content containing changes
hu: A tartalom változásokat tartalmaz

en: Content not containing changes
hu: A tartalom nem tartalmaz változásokat

en: @node's field '@field' has value
hu: @node @field mezejének van értéke

en: Select the machine-name of the field to look at.
hu: A programok által kezelt név kiválasztása a mezőhöz, melyet figyel.

en: @node's field '@field' has been changed
hu: @node @field mezeje megváltozott

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
hu: A hivatkozott tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Formatted html link to the referenced node.
hu: Formázott html hivatkozás a hivatkozott tartalomhoz.

en: Relative path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom viszonyított útvonalának álneve.

en: Absolute path alias to the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom teljes útvonalának álneve.

en: Relative path alias to the referenced user.
hu: Relatív útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Absolute path alias to the referenced user.
hu: A teljes útvonalálnév a hivatkozott felhasználóhoz.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: Mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
hu: Mező a hivatkozott tartalmon.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz megjelenítve.

en: Field formatter
hu: Mező formázó

en: Select a formatter.
hu: Formázó kiválasztása.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
hu: „@s” mező: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field will be used for sorting. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A delta lehetőséget ad annak kiválasztására, hogy a több értékű mező melyik eleme legyen a kulcs a kapcsolatban. Az „1” kiválasztása az első használja, a „2” a másodikat, és így tovább. Ha a „Mind” van kiválasztva, akkor a mező minden eleme új sort hoz létre, mely többszörös megjelenést okozhat.

en: You need to provide a label.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: You need to provide a group name.
hu: Meg kell adni a csoport nevét.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
hu: %group_name csoportnév érvénytelen. A név csak ékezet nélküli kisbetűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazhat.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
hu: %group_name csoportnév túl hosszú. A név csak 32 karakter hosszú lehet, beleértve a „group_” előtagot is.

en: The group name %group_name already exists.
hu: %group_name nevű csoport már létezik.

en: Add new group:
hu: Új csoport hozzáadása:

en: Add new group: you need to provide a label.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Standard group
hu: Egyszerű csoport

en: Create display groups for CCK fields.
hu: Csoportokat hoz létre a CCK mezők számára.

en: Field group: @group in @type
hu: Mezőcsoport: @group @type típusban

en: All fields from this field group on the referenced node.
hu: A hivatkozott tartalom ezen mezőcsoportjában található összes mező.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
hu: A mezőcsoport címke megjelenítési módjának beállítása. A beállítás hatástalan, ha a „Cím felülírása” engedélyezett, helyette a megadott blokk címe lesz látható.

en: Fieldset - Collapsible
hu: Mezőcsoport - Összecsukható

en: Fieldset - Collapsed
hu: Mezőcsoport - Összecsukott

en: Field group format
hu: Mezőcsoport formátum

en: This option allows you to configure the field group format.
hu: Lehetővé teszi a mezőcsoport formátumának beállítását.

en: "@s" field group: @group in @type
hu: „@s” mezőcsoport: @group @type típusban

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első tartalom fog betöltődni.

en: There are no nodereference fields defined.
hu: Nincsenek tartalomra hivatkozó mezők meghatározva.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a tartalmakat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „tartalomtípus” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges tartalmakról a tartalom létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges tartalmak megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható tartalmak listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid input.
hu: %name: érvénytelen bevitel.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó van engedélyezve.

en: Only numbers are allowed in %field.
hu: %field mező csak számokat tartalmazhat.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
hu: %field mezőben csak számok és tizedeselválasztó (%decimal) van engedélyezve.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
hu: Megjegyzés: Ha a mezőnek több értéke is lehet, akkor csak az első felhasználó lesz betöltve.

en: There are no userreference fields defined.
hu: Nincsenek felhasználóhivatkozás mezők meghatározva.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
hu: Haladó - Felhasználók, akikre hivatkozni lehet (Nézet)

en: View used to select the users
hu: A felhasználók kiválasztásához használt nézet

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
hu: <p>Meg kell adni azt a <em>Views</em> nézetet, amely kiválasztja azokat a felhasználókat, melyekre hivatkozni lehet.<br />Megjegyzés:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
hu: <ul><li>Ebben az esetben csak azok a nézetek működnek, melyek mezőkkel rendelkeznek.</li><li>Ez felülbírálja a fentebb megadott „hivatkozható szerepkörök” és „hivatkozható állapot” beállításokat. A nézet „szűrők” része használható helyette.</li><li>A nézet „mezők” részének használatával további információkat lehet megjeleníteni a lehetséges felhasználókról a felhasználók létrehozó/szerkesztő űrlapon.</li><li>A nézet „rendezési szempont” részének használatával befolyásolható a lehetséges felhasználók megjelenítési sorrendje.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
hu: <p>A hivatkozható felhasználók listája egy <em>Views</em> nézeten alapul, de a megfelelő nézet nem található. <br />Megjegyzés:</p>

en: %name: invalid user.
hu: %name: érvénytelen felhasználó.

en: New field
hu: Új mező

en: Existing field
hu: Létező mező

en: New group
hu: Új csoport

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hu: Mezők és csoportok hozzáadása a tartalomtípushoz, valamint a tartalom megjelenésének és szerkesztő űrlapjának elrendezése.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
hu: A mezőt úgy lehet egy csoporthoz adni, hogy a csoport neve alá, majd egy kicsit jobbra kell húzni.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hu: Megjegyzés: az <a href="%21adv_help"><em>Advanced help</em></a> modul telepítésével több és jobb segítség érhető el.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
hu: A „Kizárás” jelölőnégyzet használatával az elem kizárható a tartalom sablonnak átadott !content értékből.

en: No fields in this region
hu: Nincs mező ebben a régióban

en: Hello <strong>@username</strong>
hu: Üdv <strong>@username</strong>!

en: Show shortcuts
hu: Gyorshivatkozások mutatása

en: Administration menu Toolbar style
hu: Adminisztrációs menü eszköztárának stílusa

en: A better Toolbar.
hu: Egy jobb eszköztár.

en: Administration views
hu: Adminisztrációs nézetek

en: Replaces all system object management pages in Drupal core with real views.
hu: Lecseréli a Drupal alaprendszer rendszerobjektum-kezelő oldalait valódi nézetekre.

en: User @uid entered a @method payment of @amount for order @order_id.
hu: @uid felhasználó feladott egy @method fizetési módú @amount értékű rendelést @order_id azonosítóval.

en: Log full API response messages from Authorize.net for debugging.
hu: A teljes API válasz naplózása Authorize.net hibakereséshez.

en: Debug response: !data
hu: Hibakereső válasz: !data

en: Policy message
hu: Szabályzati üzenet

en: Help message shown at checkout.
hu: A fizetésnél megjelenő súgó üzenet.

en: <b>@type failed.</b>
hu: <strong>@type nem sikerült.</strong>

en: Unexpected acknowledgement status: @status
hu: Nem várt jóváhagyó státusz: @status

en: Determines which shipping methods are quoted at checkout when products of different shipping types are ordered. Larger values take precedence.
hu: Meghatározza, hogy mely szállítási módokhoz kérjen árajánlatot, amikor a fizetési oldalon a különböző típusú termékek sorba vannak rendezve. A nagyobb értékek elsőbbséget élveznek.

en: <br />The %list method is compatible with any shipping type. | <br />The %list methods are compatible with any shipping type.
hu[0]: <br />%list mód működőképes bármely szállítási típussal.
hu[1]: <br />%list módok működőképesek bármely szállítási típussal.

en: Ubercart shipment object
hu: Übercart szállítás objektum

en: A shipment is saved
hu: A szállítmány mentése megtörtént

en: Fulfillment
hu: Teljesítés

en: Shipment
hu: Szállítás

en: Large flat rate box
hu: Nagy egységáras csomag

en: U.S.P.S. Express Mail
hu: U.S.P.S. elsőbbségi levél

en: The starting price for weight-based shipping costs.
hu: A súly alapú szállítási költség alapára.

en: !sign per !unit
hu: !sign / !unit

en: Weight quote shipping method was updated.
hu: A súlyalapú szállítási díjak frissítve lettek.

en: Created and enabled new weight quote shipping method.
hu: Létrehozva és engedélyezve lettek a súlyalapú szállítási módok.

en: Weight quote shipping method deleted.
hu: A súlyalaú szállítási ajánlattételi mód törölve lett.

en: Shipping rates by weight
hu: Súlyalapú szállítási díjak

en: Override the default shipping rate per product for each weight quote shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
hu: Az alapértelmezett termékenkénti szállítási díj felülírása minden egyes súlycsoportos szállítási módra. Az alapértelmezés visszaállítható a „-1” érték megadásával.

en: Default rate: %price/%unit
hu: Alapértelmezett érték: %price/%unit

en: Fetch a weightquote shipping quote.
hu: Súly alapú szállítási ajánlat kérése.

en: Edit weight quote method
hu: Súlyalapú ajánlattételi mód szerkesztése

en: Delete weight quote method
hu: Súlyalapú ajánlattételi mód törlése

en: If you do not have an account yet, you should <a href="!url">register now</a>.
hu: A még nem regisztrált felhasználók <a href="!url">itt regisztrálhatnak</a>.

en: No file downloads available.
hu: Nincs letölthető fájl.

en: No changes have been logged for this order.
hu: A rendelés még nem változott.

en: The total product quantity of the order.
hu: A rendelésben szereplő termékek darabszáma.

en: No image widgets installed.
hu: Nincs kép jellegű felületi elem telepítve.

en: Product class saved.
hu: A termékosztály mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the %type product class?
hu: %type termékosztály biztosan törölhető?

en: Grant or renew purchased roles
hu: Megvásárolt szerepkörök adása vagy megújítása.

en: Make permanent
hu: Állandóvá tétel

en: The expiration of your %role_name role has been deleted.
hu: %role_name szerepkör elavulása törölve lett.

en: Your %role role has been revoked.
hu: %role szerepkör vissza lett vonva.

en: Attempt to e-mail @email concerning stock level on sku @sku failed.
hu: @sku cikkszámú termék raktárkészletének állásáról @email címre nem sikerült e-mailt küldeni.

en: Stock Level
hu: Raktárszint

en: Is Below Threshold
hu: Küszöbérték alatt van

en: Filter the node based on whether its stock level is below the threshold for the SKU.
hu: Tartalmak szűrése aszerint, hogy a raktárkészlet a határérték alatt van-e.

en: Search for customers based on any of the following fields. Use * as a wildcard to match any character.
hu: Vevők közti keresés az alábbi paraméterek szerint. A * bármilyen karaktert helyettesít.

en: For example, searching by last name for 's*' will return all customers whose last name starts with an s.
hu: Ha például a családnevek között keresünk az „s*” karakterlánc segítségével, akkor megjelenik „<b>S</b>omogyi” és „<b>S</b>ós”, de „Jászai” és „Bakos” nem.

en: (<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
hu: (<em>A mezők üresen hagyva nem befolyásolják a keresést</em>)

en: Display type for the main store administration page
hu: A fő adminisztrációs oldal megjelenítési módja

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
hu: Ez a táblázat kilistázza az összes olyan felhasználót, aki már adott le rendelést.

en: Use this page to search through users on your site who have placed orders.
hu: Ezen az oldalon olyan felhasználók között lehet keresni, akik már adtak le rendelést.

en: Populated the product count column for {uc_orders}.
hu: {uc_orders} tábla <code>product count</code> (termék szám) oszlopa kitöltve.

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
hu: Bemutató kód, haladó segítség és egy demó panel annak bemutatására, hogy miként lehet ctools beépülőket építeni.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
hu: A CTools Plugin Example egyszerűen egy fejlesztői bemutató arról, hogy miként lehet beépülőket létrehozni CTools-hoz. Hétköznapi felhasználónak nem nyújt semmilyen hasznos funkciót.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
hu: Ez egy demó panel a <a href="@demo_url">CTools bemutató panel</a> által biztosított funkciók többségének bemutatására,
        dokumentáció a !ctools_plugin_example_help oldalon található.
        Magának a CTools-nak a dokumentációja a !ctools_help oldalon található. Többnyire, mert inkább magának a kódnak a feladata, hogy magyarázó legyen.
        Megtalálható itt: %path.

en: CTools plugin example
hu: <em>CTools</em> beépülő példa

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
hu: <em>Chaos Tools</em> (<em>CTools</em>) beépülő példa

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
hu: Bemutatja, hogy egy külső modul miként biztosíthat <em>CTools</em> beépülőket (például a <em>Panels</em> modulhoz, stb...).

en: Arg length
hu: Argumentum hossza

en: Control access by length of simplecontext argument.
hu: Hozzáférés szabályozása a <em>simplecontext</em> argumentum hossza által.

en: Grant access if simplecontext argument length is
hu: Hozzáférés biztosítása, ha a simplecontext argumentum hossza

en: Length of simplecontext argument
hu: A <em>simplecontext</em> argumentum hossza

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
hu: Hozzáférés/láthatóság biztosítva lesz az argumentum hossza alapján.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
hu: Simpletext argumentumnak !comp @length karakternek kell lennie

en: CTools example: role
hu: A <em>CTools</em> példa: szerepkör

en: @identifier must have role "@roles" | @identifier can be one of "@roles"
hu[0]: @identifier „@roles” szerepkör tagja kell legyen
hu[1]: @identifier „@roles” szerepkörök egyikének tagja kell legyen

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
hu: Egy <em>simplecontext</em> létrehozása az argumentumból.

en: Enter the simplecontext arg
hu: Ssimplecontext argumentum megadása

en: CTools example no context content type
hu: CTools példa környezetnélküli tartalomtípusra

en: No context content type - requires and uses no context.
hu: Környezetnélküli tartalomtípus - nem szükséges hozzá és nem használ környezetet.

en: CTools Examples
hu: CTools példák

en: The setting for item 1.
hu: Elem 1 beállításai

en: The setting for item 2
hu: Elem 2 beállításai

en: CTools example relcontext content type
hu: CTools példa relcontext tartalomtípusra

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
hu: Relcontext tartalomtípus - a relcontext környezettel működik.

en: Config Item 1 (relcontext)
hu: Elem 1 beállítása (relcontext)

en: Setting for relcontext.
hu: Relcontext beállítása

en: Simplecontext content type
hu: Simplecontext tartalomtípus

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
hu: Simplecontext tartalomtípus - simplecontext környezetben működik.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
hu: Elem 1 beállítása a simplecontext tartalomtípushoz

en: Relcontext context from simplecontext
hu: Relcontext környezet simplecontextből

en: Relcontext setting
hu: Relcontext beállítás

en: Just an example setting.
hu: Csak egy példa beállítás.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
hu: Egy egyszerű „simplecontext” környezet vagy adatelem.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
hu: Ezt a „simplecontext”-et képviselő néhány adat megadása.

en: Simplecontext context from config
hu: Simplecontext környezet a beállításokból

en: Setting for simplecontext
hu: Simplecontext beállítása

en: An example setting that could be used to configure a context
hu: Egy példa beállítás, ami a környezet beállításához használható

en: Relcontext from simplecontext
hu: Relcontext simplecontextből

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that its criteria (as specified below) will be used.
hu: Ha egynél több változat van az oldalon, az oldal meglátogatásakor minden változatnak lehetősége van megjelenni. Az első változattól kezdve egészen az utolsóig mindegyik ellenőrizve lesz, hogy megfelel-e a kiválasztási szabályoknak. Az első változat ami megfelel a feltételnek (ahogy az fentebb meg lett határozva) lesz használva.

en: See the getting started guide for more information.
hu: A Kezdeti segítség útmutató megtekintése a részletekért.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
hu: A változat hozzáadása előtt ezt be kell állítani. A  befejezésekor a „Változat létrehozása” gombra kattintás befejezi a varázslót és hozzáadja a változatot az oldalhoz.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node/edit elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja felülírni a %path elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback-el. A tartalom szerkesztés engedélyezve lesz, de a szerkesztés elérési útja nem lesz felülírva.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a node/%node elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
hu: A nem kötelező helykitöltőkkel rendelkező elérési utak nem használhatóak normál menüpontkét, kivéve ha a kiválasztott argumentumkezelő biztosít egy menüelemként használható alapértelmezett argumentumot.

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%term because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a taxonomy/term/%term elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a user/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Existing node
hu: Létező tartalom

en: Enter the title or NID of a node
hu: Egy tartalom címének vagy tartalomazonosítójának megadása

en: Show only node teaser
hu: Csak a tartalom bevezetőjének mutatása

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
hu: „Új hozzászólás”, „Tovább”, stb., tartalomhivatkozások hozzáadása.

en: Template identifier
hu: Sablonazonosító

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
hu: Ez az azonosító a tartalmat megjelenítő sablonjavaslataként lesz hozzáadva: node-panel-IDENTIFIER.tpl.php. A sablonjavaslatokról részletesen a Drupal smink kézikönyvben lehet olvasni.

en: Treat this as the primary node page
hu: Elsődleges tartalomoldalként kezelés

en: This can affect title rendering and breadcrumbs from some node types.
hu: Befolyásolhatja néhány tartalomtípusnál a cím létrehozását és a morzsát.

en: Add the breadcrumb trail as content.
hu: A morzsasáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the help text of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal súgószövegének hozzáadása tartalomként.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Add the status messages of the current page as content.
hu: Az aktuális oldal állapotüzeneteinek hozzáadása tartalomként.

en: Add the site mission statement as content.
hu: A webhely céljainak hozzáadása tartalomként.

en: Add the slogan trail as content.
hu: A jelmondat sáv hozzáadása tartalomként.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
hu: A fülek (helyi feladatok) hozzáadása tartalomként.

en: Add the page title as content.
hu: Az oldal címének hozzáadása tartalomként.

en: Core Panels display functions; provides no external UI, at least one other Panels module should be enabled.
hu: Alap Panels megjelenítési függvények; nem biztosít külső UI-t, legalább egy további Panels modult engedélyezni kell.

en: You may use substitutions in this title.
hu: Ebben a címben lehet helyettesítéseket használni.

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
hu: A tartalmi beállítások kategóriákra vannak osztva. A folytatáshoz ki kell választani egy kategóriát a bal oldalon.

en: Change the layout of this panel.
hu: A panel elrendezésének módosítása.

en: Manage mini panels
hu: minipanelek kezelése

en: Manage pages
hu: Oldalak kezelése

en: Descriptive tab URLs
hu: Beszédes fül webcímek

en: Construct a descriptive tab URL from the title of the tab. This can be useful for making URLs of tabs more readable. However, special characters in tab titles are stripped when constructing the URL, which can lead to meaningless URLs on sites using many special characters.
hu: Minden fülhöz létrehoz egy beszédes URL-t a fül címe alapján, amely a felhasználóknak egyértelművé teheti, hogy mi történik a fülre való kattintáskor. Különleges karakterek nem szerepelhetnek a webcímekben, ezért érdemes a fülek címéből mellőzni őket.

en: Exclude matrix
hu: Kizárási mátrix

en: You have not defined any custom build modes.
hu: Még nem lett létrehozva létrehozási mód.

en: Add new build mode
hu: Létrehozási mód hozzáadása

en: The machine-readable name of this build mode.
hu: A létrehozási mód programok által használt neve.

en: This field already exists.
hu: Ez a mező már létezik.

en: Node status
hu: Tartalom állapota

en: Add a new weight quote shipping method.
hu: Új súlyalapú szállítási ajánlat hozzáadása.

en: Customize product report parameters
hu: Termékriport paraméterek testreszabása

en: You may add more attributes <a href="!url">here</a>.
hu: További tulajdonságok <a href="!url">itt adhatók meg</a>.

en: Display an update message when an item is added to the cart through an add to cart form.
hu: Frissítési üzenet megjelenítése, ha egy termék egy kosárba űrlapon keresztül hozzá lett adva a kosárhoz.

en: Anonymous cart duration is 1 @unit. | Anonymous cart duration is @count @units.
hu[0]: A be nem jelentkezett felhasználók kosarának élettartama 1 @unit.
hu[1]: A be nem jelentkezett felhasználók kosarának élettartama @count @units.

en: Authenticated cart duration is 1 @unit. | Authenticated cart duration is @count @units.
hu[0]: Belépett felhasználó kosarának élettartama 1 @unit.
hu[1]: Belépett felhasználó kosarának élettartama @count @units.

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
hu: [store-name] köszöni a vásárlást. Megrendelése automatikusan hozzá lett rendelve a korábban már ezzel az email címmel regisztrált felhasználói fiókhoz. <a href="!user_url">Bejelentkezés</a> után nyomon követhető a most feladott megrendelés állapota a rendelések előzményeivel együtt. Legközelebb érdemes rendelés előtt bejelentkezni a gyorsabb ügyintézés érdekében.

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
hu: [store-name] köszöni a vásárlást. A most feladott megrendelés állapotának nyomonkövetése érdekében egy új felhasználói fiók jött létre. A <a href="!user_url">belépéshez</a> szükséges adatok:
    <strong>Felhasználónév:</strong> !new_username
    <strong>Jelszó:</strong> !new_password

en: No orders available.
hu: Nincs leadott rendelés.

en: Product models
hu: Termékmodellek

en: Fixed %count predicates with the condition "uc_order_condition_has_products".
hu: %count állítás a „uc_order_condition_has_products” feltételhez rögzítése megtörtént.

en: This setting can still be overridden on the node form.
hu: Ez a beállítás a tartalom űrlapon felülbírálható.

en: Your %role role has been renewed. It will expire on %date.
hu: %role szerepkör megújítása megtörtént, a lejárat dátuma: %date.

en: %user's %role role has been renewed. It will expire on %date.
hu: %user %role szerepköre meg lett újítva, az elévülés új dátuma: %date.

en: It may be helpful to disable caching while configuring modules that alter prices or price displays.
hu: Az árakat, vagy azok megjelenését befolyásoló modulok beállításainak módosításakor ajánlott a gyorsítótár kikapcsolása.

en: For high traffic sites or sites with multiple price alterers, leaving this disabled may hurt the site's performance.
hu: Nagy forgalmú vagy több ármódosítót használó oldalaknál ennek a funkciónak a kikapcsolása ronthatja az oldal teljesítményét.

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Relcontent tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
hu: 
        Ez egy adatblokk, amit a  Simplecontext tartalomtípus hozott létre.
        A blokk adatainak összeállítása történhet statikus szövegekből (mint ez)
        vagy a tartalomtípus beállításainak űrlapjából ($conf), esetleg a beállított
        környezetből. <br />
        Jelen esetben a beállítási űrlapon ($conf) csak egy mező van, 'config_item_1;
        ezzel lett beállítva:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van mert ön szerkeszti. Senki más nem szerkesztheti ezt az oldalt, a módosítások mentése vagy visszavonása előtt.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
hu: Ez az oldal jelenleg zárolva van, mert egy másik felhasználó szerkeszti. A zárolás feloldása előtt nem szerkeszthető az oldal.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a blogok <em>/blog</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal legfrissebb blogbejegyzések oldal fog megjelenni.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User blog
hu: Felhasználói blog

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói blogok <em>/blog/%user</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal felhasználói blog oldal lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a blog/%user elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Site contact page
hu: Webhely kapcsolat oldala

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a kapcsolatfelvételi oldal <em>/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, az alapértelmezett Drupal kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: User contact
hu: Felhasználói kapcsolat

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap <em>user/%user/contact</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor az alapértelmezés szerinti Drupal felhasználói kapcsolatfelvételi űrlap lesz használva.

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a /%user/contact elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
hu: Nem lehetnek nem nevesített helykitöltők (% vagy ! magában). El kell nevezni a helykitöltőt a % vagy a ! után álló rövid leíró szöveggel, például %user vagy %node.

en: All polls
hu: Minden szavazás

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
hu: Ha engedélyezett, felülírja a Drupal alapértelmezett viselkedését a szavazások <em>/poll</em> oldalon történő megjelenítésekor. Ha nincs kiválasztott változat, akkor a legutóbbi szavazások lesznek megjelenítve.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a poll elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Page manager module is unable to enable search/@name/%menu_tail because some other module already has overridden with %callback.
hu: A <em>Page manager</em> modul nem tudja engedélyezni a search/@name/%menu_tail elérési utat, mert néhány másik modul már felülírta %callback segítségével.

en: Search @type
hu: @type keresése

en: Taxonomy: term
hu: Taxonómia: kifejezés

en: Control access by a specific term.
hu: Hozzáférés szabályozása meghatározott kifejezés alapján.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
hu: Egy vagy több kifejezés kiválasztása @vocabulary szótárból.

en: @term can be the term "@terms" | @term can be one of these terms: @terms
hu[0]: @term lehet „@terms”
hu[1]: @term ezen kifejezések egyike lehet: @terms

en: Node add form: node type
hu: Tartalom hozzáadása űrlap: tartalomtípus

en: Node edit form: node ID
hu: Tartalom szerkesztése űrlap: tartalomazonosító

en: Get all arguments after this one
hu: Összes argumentum elhelyezése ez után

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
hu: Ha be van jelölve, ez a karaktersorozat minden argumentumot tartalmazni fog. Például ha az elérési út „path/%” és a felhasználó meglátogatja a „path/foo/bar”  oldalt, akkor ha nincs bejelölve, a karaktersorozat „foo” lesz. Ha be van jelölve a karaktersorozat „foo/bar” lesz.

en: Taxonomy term: ID
hu: Taxonómia kifejezés: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
hu: Taxonómia kifejezés (több): azonosító

en: User: name
hu: Felhasználó: név

en: Creates a user context from a user name.
hu: Felhasználói környezet létrehozása egy felhasználói névből.

en: Enter the username of a user for this argument
hu: Egy felhasználó felhasználónevének megadása ehhez az argumentumhoz.

en: Vocabulary: ID
hu: Szótár: azonosító

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók üzenetet küldjenek a webhely adminisztrátorainak.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
hu: A webhely kapcsolatfelvételi űrlapja, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók felvegyék a kapcsolatot más felhasználókkal.

en: Contact @name
hu: Kapcsolatfelvétel @name felhasználóval

en: Custom: @title
hu: Egyedi: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
hu: A cím adminisztratív célból lesz használva a tábla azonosításához. Ha üres, akkor a rendes cím lesz használva.

en: Page footer message
hu: Oldal lábléc üzenete

en: Add the page footer message as content.
hu: Az oldal láblécüzenetének hozzáadása tartalomként.

en: Advanced search form
hu: Haladó keresés űrlap

en: A search form with advanced options.
hu: Egy keresés űrlap haladó beállításokkal.

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
hu: A haladó űrlap további beállításokat biztosíthat a keresés típusa alapján. Például a haladó tartalom(node) keresés űrlap engedélyezi a tartalomtípus és a taxonómia kifejezés szerinti keresést.

en: Same page
hu: Ugyanolyan oldal

en: Override default prompt
hu: Alapértelmezett készenléti jel felülírása

en: @type search form
hu: @type keresési űrlap

en: The results of a search using keywords.
hu: A kucsszavakat használó keresés eredményei.

en: Record a watchdog log entry when searches are made
hu: Keresés feljegyzése az eseménynaplóba

en: Override "no result" text
hu: „Nincs eredmény” szöveg felülbírálata

en: No result text
hu: Nincs eredmény szövege

en: Display text if no search keywords were submitted
hu: A megjelenített szöveg, ha nem lett keresési kulcsszó megadva

en: No keywords text
hu: Nincs kulcsszó szöveg

en: @type search result
hu: @type keresési eredmény

en: HTML-safe string
hu: HTML-biztos karaktersorozat

en: Custom pager settings
hu: Egyéni lapozó beállításai

en: Use different pager settings from view settings
hu: A lapozó eltérő beállításainak használata a nézet beállításai alapján

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
hu: <strong>Figyelmeztetés</strong>: ez a nézet AJAX-ot használ. A lapozó beállítások felülírása kezdetben működni fog, de ahogy a nézet frissítve lesz AJAX-on keresztül, az eredeti beállítások lesznek használva. Nem kell felülírni a lapozó beállításokat azokban a nézetekben, ahol az AJAX beállítások engedélyezve vannak.

en: The number of items to skip and not display.
hu: Az átugrott és nem mutatott elemek száma.

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
hu: Kiválasztva a panel összes argumentuma át lesz küldve közvetlenül a nézetnek. Ha be van jelölve, a panel argumentumok a környezet argumentumok után következnek és megelőznek bármilyen további, a lenti Argumentumok mezőn keresztül átadott argumentumot. Meg kell jegyezni, hogy az argumentumok nem tartalmazzák az alap URL-t; csak az URL utáni vagy a helykitöltőkkel beállított értékek lesznek argumentumként figyelembe véve.

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
hu: További, az URL részeként arg1/arg2/arg3 formában a nézetnek küldött argumentumok. %0, %1, ..., %N használható az argumentumok kinyerésére az URL-ből. Vagy @0, @1, @2, ..., @N használható a panelben átadott argumentunokhoz. Megjegyzés: csak a legutolsó megoldásként használható. A Panels következő verzióiban ezek már nem lesznek benne.

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
hu: A „Környezetből” kiválasztása esetén melyik környezettípus legyen használva.

en: Context is optional
hu: A környezet nem kötelező

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
hu: Ennek a környezetnek jelen kell lennie a tábla működéséhez. Ha szükség van a használatára, meg kell győződni róla, hogy az argumentumkezelő tudja elegánsan kezelni az üres értékeket.

en: The Panels module cannot be updated while disabled. If you wish to update Panels, please enable it. If you do not wish to update Panels, please uninstall it.
hu: A <em>Panels</em> modult nem lehet frissíteni, ha le van tiltva. Ha szükséges a <em>Panels</em> frissítése, akkor engedélyezni kell. Ha nem szükséges a <em>Panels</em> frissítése, akkor el kell távolítani.

en: &#x2713;Panel title
hu: &#x2713;Panelcím

en: No rules
hu: Nincsenek szabályok

en: Visibility rules
hu: Láthatósági szabályok

en: Title type
hu: Címtípus

en: Manually set
hu: Kézi beállítás

en: From pane
hu: Táblából

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
hu: A panel címe. Üresen hagyva egy alapértelmezett cím lesz használva. „Nincs cím”-re állítva a cím valóban üres lesz.

en: NOTE: in order to import panel_nodes you must first set the export.module settings to "Save as a new node then edit", otherwise it won't work.
hu: MEGJEGYZÉS: a panel_nodes importálásához először be kell állítani az <em>Export</em> modulban a „Mentés új tartalomként és szerkesztés”-t, különben nem működik.

en: Region class
hu: Régió osztálya

en: Enter a CSS class that will be used for this region. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
hu: Az ehhez a régióhoz használt CSS osztály megadása. Például a sminkből történő automatikus formázáshoz hasznáható.

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
hu: A „listázás” beállítással a felhasználó kiválaszthatja, hogy a fájl megjelenjen-e a listában a tartalom létrehozása után.

en: <b>@type succeeded with a warning.</b>!paypal_message
hu: <strong>@type sikerült egy figyelmeztetéssel.</strong>!paypal_message

en: Ubercart price
hu: Übercart ár

en: Ubercart weight
hu: Übercart súly

en: There is 1 product kit that consists of only this product. It will be deleted as well. | There are @count product kits that consist of only this products. They will be deleted as well.
hu[0]: Az az egy termékcsomag, amely ezt a terméket tartalmazza, szintén törölve lesz.
hu[1]: @count termékcsomag van, amely tartalmazza ezeket a termékeket, szintén törölve lesznek.

en: Used by %field in the %type content type.
hu: %field használja %type tartalomtípusban.

en: Stream
hu: Hírfolyam

en: Message id (API usage)
hu: Üzenetazonosító (API használat)

en: Older than a week
hu: Egy hétnél régebbi

en: Older than a month
hu: Egy hónapnál régebbi

en: Older than two months
hu: Két hónapnál régebbi

en: Older than three months
hu: Három hónapnál régebbi

en: No more link
hu: Nincs tovább hivatkozás

en: Go to previous messages
hu: Ugrás az előző üzenetekre

en: delete own heartbeat activity logs
hu: saját heartbeat tevékenységnapló törlése

en: Delete activity log
hu: Tevékenységnapló törlése

en: The Node ID.
hu: A tartalom azonosítója.

en: @num more
hu: @num tovább

en: Activity message id
hu: Tevékenységüzenet azonosítója

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: If the field is empty, display this text instead.
hu: Ha a mező üres, akkor ez a szöveg jelenjen meg helyette.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
hu: Ha a mező a 0 számot tartalmazza, akkor üres szöveg jelenjen meg helyette

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
hu: Semmi ne jelenjen meg, ha ez a mező üres. Meg kell jegyezni, hogy a mező címkéje így is meg fog jelenni. A stílus vagy a sorstílus beállításoknál lehet elrejteni az üres mezők címkéit.

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: Remove all Views 1 tables
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla eltávolítása

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
hu: A <em>Views</em> 1 táblák el lesznek dobva a jelölőnégyzet bejelölése után a takarításra kattintva. Figyelmeztetés: ez a művelet nem vonható vissza! Csak akkor szabad használni, ha a továbbiakban biztosan nincs szükség ezekre az adatokra.

en: All Views 1 tables have been removed.
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla el lett távolítva.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The file ID for the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the attached file.
hu: A csatolt fájl neve.

en: The MIME type of the attached file.
hu: A csatolt fáj MIME típusa.

en: The path of the attached file.
hu: A csatolt fájl útvonala.

en: The size of the attached file.
hu: A csatolt fájl mérete.

en: The name of the role.
hu: A szerepkör neve.

en: The role ID of the role.
hu: A szerepkör azonosítója.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozáshoz.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott gyorstár mechanizmushoz.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button.
hu: A „Mehet” gomb elrejtése.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: Delta - Appears in: @types
hu: Delta - megjelenik ebben: @types

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
hu: Ez az űrlap egy tartalomtípust vagy a típus egy vagy több mezőjét fogja feldolgozni, valamint a beállításokat exportálni. A feldolgozás által létrehozott export másolható és importként beilleszthető az aktuális, vagy bármilyen más adatbázisba. Az import hozzáadja a mezőket egy létező tartalomtípushoz, vagy létrehoz egy új tartalomtípust, ami tartalmazza a kiválasztott mezőket.

en: Blocked users
hu: Zárolt felhasználók

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
hu: %field mező „referenceable_status” beállítása javítva lett.

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Always display more link
hu: Mindig jelenítsen meg tovább hivatkozást

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Thank you for your order! We will be notified by PayPal that we have received your payment.
hu: Köszönjük a rendelést! A PayPal értesíteni fog bennünket, hogy megkaptuk a fizetést.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
hu: A használandó morzsacím, ha ez az argumentum jelen van. Ha itt nincs morzsa beállítva, akkor az alapértelmezés szerinti „Cím” érték lesz felhasználva, lásd a „Cím” a százalékos helyettesítő.

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e a lapozó értékeit a szülő megjelenéstől, amelyhez csatolták? Megjegyzendő, hogy ez nem várt eredményt adhat, ha a megjelenítendő elemek száma nem egyezik meg.

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
hu: Ez a megjelenítés megformázza-e a lapozó értékeket? Ha nem, akkor tudja örökölni azt a szülőtől...

en: Every 10 seconds
hu: Minden 10 másodperc

en: Every 20 seconds
hu: Minden 20 másodperc

en: Every 30 seconds
hu: Minden 30 másodperc

en: Every 45 seconds
hu: Minden 45 másodperc

en: @count @messages were added to heartbeat.
hu: @count @messages hozzá lett adva.

en: messages
hu: üzenetek

en: Full message
hu: Teljes üzenet

en: Heartbeat displays
hu: Heartbeat megjelenítések

en: Message Id of the hearbeat message
hu: A heartbeat üzenet azonosítója

en: Browse available categories
hu: Elérhető kategóriák böngészése

en: Pick a category to launch a search.
hu: Kategória kiválasztása a keresés indításához.

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: View name '@name' is already taken
hu: „@name” nézetnév már foglalt

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
hu: Belső kiszolgálóhiba. További információkért meg kell tekinteni a kiszolgáló vagy a PHP hibanaplóját.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
hu: @path útvonalon hiba történt.
    
    A hiba leírása: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
hu: Kiemelt a tartalom vagy sem. Csökkenőre kell állítani ahhoz, hogy a kiemelt tartalmak legyenek elsőként listázva.

en: Authentication module
hu: Hitelesítő modul

en: Show latest shout
hu: Friss üzenetek megjelenítése

en: no real context
hu: nincs valódi környezet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: Update and save
hu: Frissítés és mentés

en: The page has been updated and saved.
hu: Az oldal frissítése és mentése megtörtént.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
hu: Jelenleg nincsenek elérhető változatok így lehet, hogy nem lehet oldalt létrehozni. Talán telepíteni kell a <em>Panels</em> modult, hogy legyenek változatok?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
hu: Ahhoz, hogy ez a panel legyen a webhely kezdőoldala, létre kell hozni egy %-os helykitöltőket nem tartalmazó egyedi útvonalnevet. A webhely kezdőlapjának beállítása !siteinfo beállítási űrlapon jelenleg %homepage.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
hu: Jelenleg ez az oldal van beállítva a webhely kezdőlapjaként. !siteinfo beállítási űrlapon meg lehet változtatni.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
hu: Az útvonal már használatban van és ezen a módon nem lehet felülírni a létező útvonalakat.

en: Context exists
hu: A környezet létezik

en: Doesn't exist
hu: Nem létezik

en: @identifier exists
hu: @identifier létezik

en: @identifier does not exist
hu: @identifier nem létezik

en: String: comparison
hu: Karaktersorozat: összehasonlítás

en: Not equal to regular expression
hu: Nem egyezik a reguláris kifejezéssel

en: @identifier is "@value"
hu: @identifier értéke „@value”

en: @identifier is not "@value"
hu: @identifier értéke nem „@value”

en: @identifier matches "@value"
hu: @identifier illeszkedik: „@value”

en: @identifier does not match "@value"
hu: @identifier nem illeszkedik: „@value”

en: String: length
hu: Karaktersorozat: hossz

en: Not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Length of string
hu: Karaktersorozat hossza

en: Enter the context type
hu: Környezettípus megadása

en: Enter a user name
hu: Egy felhasználó neve

en: Invalid user selected.
hu: A kiválasztott felhasználó érvénytelen.

en: edit any panel-nodes
hu: bármely panel-tartalom szerkesztése

en: Update build mode
hu: Létrehozási mód módosítása

en: Save build mode
hu: Létrehozási mód mentése

en: This build mode already exists.
hu: Ez a létrehozási mód már létezik

en: Build mode %build_mode has been saved.
hu: %build_mode létrehozási mód mentése megtörtént.

en: Code field
hu: Kódmező

en: Block field
hu: Blokkmező

en: Add new code field
hu: Új kódmező hozzáadása

en: Update code field
hu: Kódmező módosítása

en: Field key
hu: Mezőkulcs

en: Field code
hu: Mezőkód

en: Save code field
hu: Kódmező mentése

en: Add new block field
hu: Új blokkmező hozzáadása

en: Update block field
hu: Blokkmező módosítása

en: No general info found.
hu: Nem található általános információ.

en: Enable or disable plugins for this module.
hu: A modul beépülő elemeinek ki- vagy bekapcsolása.

en: Empty region
hu: Üres régió

en: Renders a region when there is no content in it.
hu: Megjelenít egy régiót, ha nincs benne tartalom.

en: Simple CSS overrider
hu: Egyszerű CSS-felülbíráló

en: Override region CSS with inline styles or add extra classes.
hu: A régiók CSS-ének felülbírálása beágyazott stílusokkal vagy hozzáadott osztályokkal.

en: Import display settings
hu: Megjelenítési beállítások importálása

en: H1 title
hu: <code>h1</code> cím

en: H2 title
hu: <code>h2</code> cím

en: H2 block title
hu: <code>h2</code> blokk cím

en: Collapse modules on permissions page
hu: Modulok összezárása a jogosultságok oldalon

en: Collapses permissions by module on the <a href="@permissions-url">permissions</a> page.
hu: Összezárja a jogosultságokat modulonként a <a href="@permissions-url">jogosultságok</a> oldalon.

en: Display the view as replacement for an existing menu path.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy létező menüútvonal helyettesítője.

en: System path settings
hu: Rendszerútvonal beállításai

en: An existing menu path this view replaces
hu: Egy létező menüútvonal, amit ez a nézet felvált

en: This view replaces this path on your site. You may use "%" for dynamic arguments. For example: "node/%/feed".
hu: Ez a nézet lecseréli ezt az útvonalat a webhelyen. „%” használható dinamikus argumentumként. Például „node/%/feed”.

en: Never, my queries are limited manually
hu: Soha, a lekérdezések kézzel behatárolják

en: Default message templates
hu: Alapértelmezés szerinti üzenetsablonok

en: Custom message templates
hu: Egyéni üzenetsablonok

en: Heartbeat activity settings
hu: Heartbeat tevékenység beállítások

en: Only my friends
hu: Csak a barátok

en: maintain own activity
hu: saját tevékenység karbantartása

en: Activity flag
hu: Tevékenységjelző

en: More &raquo;
hu: Tovább &raquo;

en: shout
hu: üzenet

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours -30 minutes"
hu: Egy eltolás a jelenlegi időtől, mint például „+1 nap” vagy „-2 óra -30 perc”.

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
hu: Az a nézet a <em>Views</em> @import_version változatához készült, de jelenleg csak @api_version van telepítve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: Disable automatic live preview
hu: Automatikus élő előnézet letiltása

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
hu: Nem frissítse automatikusan az előnézetet. Ez kicsit felgyorsítja a nézet szerkesztését.

en: The aliased path to this node.
hu: Az álnevesített útvonal ehhez a tartalomhoz.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Get all nodes tagged with a term.
hu: Minden kifejezéssel megjelölt tartalom.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés. Ez többszörös bejegyzéseket hozhat létre, ha egynél több kapcsolódó kifejezés van.

en: Related term
hu: Kapcsolódó kifejezés

en: A related term of the term.
hu: Egy, a kifejezéshez kapcsolódó kifejezés.

en: Taxonomy Term ID from URL
hu: Taxonómia kifejezés azonosító a webcímből

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: Authmap ID
hu: Authmap azonosító

en: The Authmap ID.
hu: Az <em>Authmap azonosító.

en: Authentication name
hu: Hitelesítési név

en: The unique authentication name.
hu: Az egyedi hitelesítési név.

en: The name of the module managing the authentication entry.
hu: A hitelesített belépést kezelő modul neve.

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
hu: Ha ezt úgy kell használni, mint „hivatkozásként jelenítse meg ezt a mezőt” a „hivatkozásútvonalban”, akkor engedélyezni kell ezt a lehetőséget.

en: Link this field to its node revision
hu: Hivatkozzon ez a mező a tartalomváltozatára

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által olvasható név

en: Display field as the node type machine name.
hu: A mező megjelenítése úgy, mint a tartalomtípus programok által olvasható neve.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
hu: Használja a Drupal taxonómia kifejezés útvonalát a morzsahivatkozások létrehozásához

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
hu: Ha engedélyezett, akkor a hivatkozások a morzsában az általános Drupal módszerrel lesznek létrehozva az egyedi <em>Views</em> módszer helyett. Ez hasznos lehet, ha olyan modulok vannak használatban - mint például a <em>Taxonomy redirect</em> -, melyek módosítják a taxonómia kifejezések hivatkozásait.

en: Load default argument from term page
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a kifejezés oldalról

en: Load default argument from node page, thats good for related taxonomy blocks.
hu: Töltse az alapértelmezés szerinti argumentumot a tartalom oldalról, ami jó a kapcsolódó taxonómia blokkoknak.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: No message found.
hu: Nem található üzenet.

en: Activity of @username
hu: @username tevékenységei

en: Activity message
hu: Tevékenységi üzenet

en: Message owner
hu: Üzenet tulajdonosa

en: The machine-readable name of this build mode. Note: you can not edit this key.
hu: A létrehozási mód programok által használt neve. Nem szerkeszthető.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűből, számból és aláhúzásból állhat.

en: You have not defined any fields.
hu: Még nem lett mező létrehozva.

en: Field class
hu: Mezőosztály

en: Add new fieldgroup
hu: Új mezőcsoport hozzáadása

en: Update fieldgroup
hu: Mezőcsoport módosítása

en: Save fieldgroup
hu: Mezőcsoport mentése

en: This fieldgroup already exists.
hu: Ez a mezőcsoport már létezik.

en: Fieldgroup %field has been saved.
hu: %field mezőcsoport mentése megtörtént.

en: Are you sure you want to delete the fieldgroup %fieldgroup ?
hu: %fieldgroup mezőcsoport biztosan törölhető?

en: Fieldgroup %fieldgroup has been deleted.
hu: %fieldgroup mezőcsoport törlése megtörtént.

en: Region to block
hu: Régió átalakítása blokkra

en: Sync / copy
hu: Szinkronizáció / másolás

en: Products in catalog grid view
hu: Termékek katalógusa rácsnézetben

en: Attachment before
hu: Csatolmány előtt

en: Attachment after
hu: Csatolmány után

en: Feed icon
hu: Csatornaikon

en: Delete activity messages
hu: Tevékenységi üzenetek törlése

en: The messages have been deleted.
hu: Az üzenetek törölve lettek.

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
hu: Nem lehet fájlokat feltölteni, amíg a Sminkfejlesztő eszköz engedélyezett. Nagyon ajánlott <a href="!url">letiletani ezt a modult</a>, kivéve ha aktívan használva van.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
hu: Alapértelmezés (Mbps vagy Kbps)

en: Raw numberic value
hu: Nyers számszerű érték

en: Default (kHz)
hu: Alapértelmezés (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
hu: A képek feltöltés közbeni átméretezése során a kép <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF adatai</a> elvesznek.

en: Conent module must be enabled before ImageField can be updated.
hu: Az ImageField frissítése előtt engedélyezni kell a <em>Content</em> modult.

en: Preprocess field
hu: Előfeldolgozó-mező

en: Add new preprocess field
hu: Új előfeldolgozó-mező hozzáadása

en: Update preprocess field
hu: Előfeldolgozó-mező módosítása

en: Variable key
hu: Változókulcs

en: Save preprocess field
hu: Előfeldolgozó-mező mentése

en: Display fields through the Display suite module.
hu: Mezők megjelenítése a <em>Display Suite</em> modul segítségével.

en: Create a fieldgroup.
hu: Egy mezőcsoport létrehozása.
