Display Suite profile (6.x-1.4) - en to bg translation catalogue (993 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Show on every page except the listed pages.
bg: Покажи на всяка страница освен на посочените.

en: Show on only the listed pages.
bg: Покажи само на посочените страници.

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Administer
bg: Администрация

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: Log
bg: Регистър

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: Comments
bg: Коментари

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: Cost
bg: Цена

en: On
bg: Включи

en: Purchased
bg: Закупен

en: error
bg: грешка

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Categories
bg: Категории

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Test
bg: Тест

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Quote
bg: Оферта

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Catalog
bg: Каталог

en: Time
bg: Време

en: week
bg: седмица

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: hidden
bg: скрит

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Region
bg: Област на сайта

en: link
bg: връзка

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: never
bg: никога

en: Text
bg: Текст

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Total
bg: Общо

en: Statistics
bg: Статистики

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Find content
bg: Намери съдържание

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: file
bg: файл

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Node
bg: Материал

en: Sent email to %recipient
bg: Изпратен имейл до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
bg: Не може да изпрати имейл до %recipient

en: The subject of the message.
bg: Тема на съобщението.

en: Create
bg: Създаване

en: Add child page
bg: Добави дъщерна страница

en: Printer-friendly version
bg: Версия за печат

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Points
bg: Точки

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Mission
bg: Мисия

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Off
bg: Изключи

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Recipients
bg: Получатели

en: You must enter a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Message text
bg: Текст на съобщението

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Click here
bg: Натиснете тук

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: configure
bg: конфигурирай

en: Items
bg: Новини

en: %time ago
bg: преди %time

en: Delete all
bg: Изтрий всички

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Medium
bg: Среда

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Sale
bg: Продажба

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Qty
bg: Кол

en: Price
bg: Цена

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Add to cart
bg: Прибави в количката

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: Recipient
bg: Получател

en: next
bg: Следваща

en: security
bg: сигурност

en: node
bg: възел

en: directory
bg: директория

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Tonga
bg: Тонга

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: Note
bg: Бележка

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Appearance
bg: Теми

en: Role
bg: Роля

en: Allow
bg: Разреши

en: reset
bg: нулирай

en: String
bg: Стринг

en: Referrer
bg: URL референт

en: Button
bg: Бутон

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Checkout
bg: Поръчване

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Do not display
bg: Не се показва

en: Profile
bg: Профил

en: Process
bg: Обработване

en: Votes
bg: Гласа

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Fax number
bg: Номер на факса

en: Labels
bg: Етикети

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Armenia
bg: Армения

en: Nauru
bg: Науру

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски емирства

en: Formatting guidelines
bg: Указания за форматиране

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: File attachments
bg: Прикачени файлове

en: Pending
bg: В изчакване

en: minutes
bg: минути

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Key
bg: Ключ

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Product title
bg: Име на продукта

en: English
bg: Английски

en: Spanish
bg: Испански

en: message
bg: Съобщение

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Time format
bg: Формат на часа

en: Are you sure you want to delete these items?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези елементи?

en: The items have been deleted.
bg: Елементите са изтрити.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: published
bg: публикувано

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: year
bg: година

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: is equal to
bg: е равно на

en: is not equal to
bg: не е равно на

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: Your rating
bg: Гласувай

en: Log out
bg: Излез

en: Right
bg: Дясно

en: Select one...
bg: Избери едно...

en: Production
bg: Продукт

en: Tax rate
bg: Данъчна ставка

en: Product count
bg: Брой на продуктите

en: Poll settings
bg: Настройки на анкетата

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Delete package
bg: Изтрий пакета

en: revert
bg: връщане

en: Match
bg: Съвпадение

en: Permissions
bg: Права

en: options
bg: опции

en: Shopping cart
bg: Количка

en: Your item(s) have been updated.
bg: Продукта ви беше обновен.

en: Qty.
bg: Кол.

en: Cart
bg: Количка

en: Shipping
bg: Доставка

en: Day(s)
bg: Дни

en: Week(s)
bg: Седмици

en: Year(s)
bg: Години

en: Product
bg: Продукт

en: Subtotal
bg: Междинна сума

en: Products
bg: Продукти

en: Total:
bg: Общо:

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Orders
bg: Поръчки

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: previous
bg: Предишна

en: Relationships
bg: Приятели

en: The primary identifier for a node.
bg: Основния идентификатор за елемент.

en: Themes
bg: Теми

en: The comments have been deleted.
bg: Коментарите бяха изтрити.

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Live
bg: Живот

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Read only
bg: Само четене

en: Contact settings
bg: Настройки на контакт

en: cancel
bg: Отказване

en: users
bg: потребители

en: Processing
bg: Обработва

en: disable
bg: дезактивирай

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bg: Грешка при качването на файла. Каченият файл не може да бъде преместен.

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: is
bg: е

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Blocks
bg: Блокове

en: Menus
bg: Менюта

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: Trimmed
bg: Съкратен текст

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: collapsed
bg: минимизиран

en: Check boxes/radio buttons
bg: Отметки/радио — бутони

en: Single on/off checkbox
bg: Единична on/off отметка

en: Text area (multiple rows)
bg: Текстова област (много редове)

en: Uploaded file is not a valid image
bg: Каченият фаил нее валидно изображение

en: Contact phone number
bg: Телефонен номер за контакт

en: years
bg: години

en: weeks
bg: седмици

en: Default gateway
bg: Портал по подразбиране

en: Ubercart - payment
bg: Ubercart плащане

en: Permission
bg: Разрешение

en: Order ID
bg: Поръчка №

en: Hide
bg: Скрий

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: Blue
bg: Син

en: file system
bg: файлова система

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: A payment has been accepted.
bg: Плащането е прието.

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Addresses
bg: Адреси

en: Saved addresses
bg: Запазени адреси

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция, защото няма подходящите права.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: No comments available.
bg: Няма достъпни коментари.

en: Packages
bg: Пакети

en: Package
bg: Пакет

en: Are you sure you want to delete this message?
bg: Сигурен ли си, че искаш да изтриеш съобщението?

en: Add role
bg: Добавяне на роля

en: - None selected -
bg: - Няма избрани -

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: Shout
bg: Кажи го!

en: Custom PHP
bg: Клиентско PHP

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: begins with
bg: започва с

en: contains
bg: съдържание

en: %keys (@type).
bg: %keys (@type)

en: Account
bg: Акаунт

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bg: Грешка при проверката, опитайте отново. Ако грешката се повтаря, свържете се с администратора на сайта.

en: Containing any of the words
bg: Съдържа която и да е от думите

en: Containing the phrase
bg: Съдържа фраза

en: Containing none of the words
bg: Не съдържа нито една от думите

en: Only in the category(s)
bg: Само по категории

en: Only of the type(s)
bg: Само по тип

en: Billing information
bg: Инфо за плащане

en: Color set
bg: Цветова гама

en: Reports
bg: Доклади

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: URL filter
bg: URL филтър

en: Please select one or more comments to perform the update on.
bg: Моля, изберете поне един коментар, за да бъде извършено обновяването.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
bg: URL адреса, към който трябва да бъде пренасочен потребителят. Това може да бъде вътрешен URL като node/1234 или външен като http://drupalbg.org.

en: Display a message to the user
bg: Покажи съобщение на потребителя

en: Submit Order
bg: Направи Поръчка

en: Checkout review instructions
bg: Инструкции при преглед на поръчка

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout review screen.
bg: Добавете инструкции за потребителите в началото на екрана за преглед на поръчка.

en: Order created through website.
bg: Поръчка направена през сайта.

en: Metric
bg: Метрична

en: Primary Key: Unique cache ID.
bg: Основен ключ: Unique cache ID.

en: A collection of data to cache.
bg: Събиране на информация за кеширане.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
bg: UNIX времеви маркер показващ, кога трябва да изтече записа в кеша, или 0 за никога.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
bg: Unix времеви маркер показващ, кога е създаден записа в кеша.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
bg: Всякакви потебителски HTTP хедъри, които трябва да бъдат добавени към кеша.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
bg: Flag индикиращ, дали съдържанието е частично (1) или не (0).

en: Create @name
bg: Създай @name

en: Not enabled
bg: Неактивен

en: View cart
bg: Виж количката

en: Click to view.
bg: Натисни, за да видиш.

en: New packages
bg: Нови пакети

en: Edit package
bg: Промени пакета

en: New shipment
bg: Нова доставка

en: Shipment !id
bg: !id  на доставката

en: Delete shipment
bg: Изтрий доставката

en: Package ID
bg: ID на пакета

en: Shipping type
bg: Начин за доставка

en: Create packages.
bg: Създай пакети

en: Are you sure you want to delete this package?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този пакет?

en: Merchant ID
bg: ID на търговеца

en: Currency code
bg: Валутен код

en: Text of log message to be passed into the t() function.
bg: Текст на лог съобщението, който да бъде предадени на функцията t().

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
bg: Сериализиран масив от променливи, които имат съответствие в стринга на съобщението и които се предават на функцията t().

en: Enter
bg: Въведи

en: No response
bg: Без отговор

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Order complete
bg: Поръчката завършена

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: File download
bg: Сваляне на файл

en: None available.
bg: Няма наличност.

en: Subtotal:
bg: Общо:

en: Base price
bg: Основна цена

en: Return to order view screen.
bg: Върни към екрана на поръчката

en: Use this terminal to process credit card payments:
bg: Използвайте този терминал, за да продължите плащането чрез кредитна карта:

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
bg: Невалиден номер на поръчката. Невъзможно е продължаването на плащането

en: Default cart form
bg: количка по подразбиране

en: Cart Contents
bg: Съдържание на количката

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
bg: Покажи съдържанието на потребителска количка.

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
bg: Извърши плащането с кредитна карта чрез Test Gateway.

en: Pay by mailing a check or money order.
bg: Плати чрез изпращане на чек или паричен превод.

en: UPS Standard
bg: UPS стандарт

en: Small Packages
bg: Малки пакети

en: Credit card on a secure server:
bg: Защитен сървър на кредитна карта:

en: Enable to process payments using 2Checkout.com.
bg: Позволи плащанията чрез 2Checkout.com.

en: CIM settings
bg: CIM настройки

en: (Last 4)
bg: (Последни 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
bg: Въведете името на собственика, както е на картата.

en: Unit of time
bg: Единица време

en: Credit card payment policy
bg: Политика при плащането с кредитна карта

en: Charge Amount
bg: Зареди сумата

en: uc_credit
bg: uc_кредит

en: process credit cards
bg: обработване на кредитни карти

en: Receive credit card payments through checkout.
bg: Получаване на плащания от кредитни карти чрез checkout.

en: Payment server
bg: Сървър на плащанията

en: CyberSource server used when processing payments.
bg: CyberSource сървър, използван при извършването на плащанията.

en: Ensure address verification
bg: Потвърди адреса

en: Process transaction only if address passes verification.
bg: Продължи транзаакцията само ако адреса е потвърден.

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
bg: Продължи транзаакцията независимо дали адреса е потвърден.

en: The credit card type did not pass validation.
bg: Типа на кредитната карта не е валиден.

en: No response returned from CyberSource.
bg: Не е получен отговор от CyberSource.

en: The card has reached the credit limit.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
bg: Картата е достигнала кредитения си лимит.<br /><b>Възможно действие:</b>Изисква се друга карта или друга форма за плащане.

en: The card verification number is invalid.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
bg: Номера на картата е невалиден.<br /><b>Възможно действие:</b>Изисква се друга карта или друга форма за плащане.

en: The customer's bank account is frozen.<br /><b>Possible action:</b> Review the order or request a different form of payment.
bg: Банковия акаунт на клиента е замразен.<br /><b>Възможно действие:</b>Проверете поръчката или използвайте друга карта или друга форма за плащане.

en: Invalid account number.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
bg: Невалиден номер на акаунта.<br /><b>Възможно действие:</b>Изисква се друга карта или друга форма за плащане.

en: The customer cannot be authenticated.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's order.
bg: Клиента не може да бъде идентифициран.<br /><b>Възможно действие:</b>Проверете поръчката на клиента.

en: Continue with checkout to complete payment.
bg: Продължете с проверка, за да завършите плащането.

en: Select a payment method from the following options.
bg: Изберете начин за плащане от следните опции.

en: Show the order total preview on the payment pane.
bg: Покажи крайната поръчка в панела на плащането.

en: None available
bg: Няма наличност

en: Balance comparison type
bg: Тип сравнителен баланс

en: Credit card charge failed.
bg: Зареждането на кредитната карта е провалено.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
bg: Картата е заредена,  код: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
bg: Плащането чрез кредитна карта е изпълнено успешно.

en: Configure the payment settings.
bg: Конфигуриране на настройките на плащането.

en: Payment gateways
bg: Портали за плащане

en: Edit the payment gateway settings.
bg: Промени настройките на портала за плащане.

en: Add the payment details to the checkout pane.
bg: Добавяне на детайлите на плащането към checkout панела.

en: Add the payment details to the order pane.
bg: Добавяне на детайлите на плащането към панела на поръчката.

en: The payment method of the order.
bg: Начин за плащане на поръчката.

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
bg: Изберете начин за плащане от разрешените модули за плащане.

en: Enable payment tracking.
bg: Позволи проследяване на плащането.

en: Allow payments to be deleted by users with permission.
bg: Позволи плащанията да бъдат изтривани от клиента с позволение.

en: !method settings
bg: настройки на !метод

en: No payment methods founds.
bg: Няма налични начини за плащане

en: This gateway supports the following payment methods:
bg: Този портал поддържа следните начини за плащане:

en: Enable this payment gateway for use.
bg: Използвай този портал за плащане.

en: Order total preview:
bg: Общ преглед напоръчката:

en: Payment entered.
bg: Плащането е въведено.

en: An error loading the payment information occurred.
bg: Грешка при зареждането на информацията за плащането.

en: Please choose a payment gateway to use for that payment.
bg: Моля изберете портал, който да използвате за това плащане

en: uc_payment
bg: uc_плащане

en: manual payments
bg: Ръчни плащания

en: Receive Check
bg: Получаване на чек

en: A generic payment method type.
bg: Основен начин на плащане.

en: Mail to
bg: Пиши до

en: Clear Date:
bg: Изчистване на дата:

en: Direct checks to a person or department.
bg: Адресирай чековете до физическо лице или отдел

en: Instructions for customers on the checkout page.
bg: Инструкции за клиенти на страницата за поръчката.

en: The amount must be a number.
bg: Сумата трябва да е цифра.

en: Review order
bg: Прегледай поръчката

en: Submit order
bg: Поръчай

en: PayPal payment complete
bg: Плащането чрез PayPal е завършено.

en: PayPal payment cancelled
bg: PayPal плащането е прекъснато

en: PayPal Website Payments Pro
bg: PayPal Pro

en: Process credit card payments using Website Payments Pro.
bg: Извършете плащанията с кредитна карта като използвате Website Payments Pro.

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
bg: PayPal - плащане без да споделяте финансовата си информация.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
bg: Приключи поръчките чрез PayPal Express Checkout.

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
bg: Транзакциите могат да бъдат извършени само в една от изброените валути.

en: PayPal e-mail address
bg: PayPal имейл адрес

en: PayPal login page language
bg: Език на началната страница на PayPal

en: PayPal server
bg: PayPal сървър

en: Payment action
bg: Плащане

en: IPN transaction verified.
bg: IPN транзакцията е проверена.

en: You have denied the customer's payment.
bg: Отказали сте плащането на клиента.

en: PayPal has reversed a payment!
bg: PayPal плащането е неуспешно!

en: The authorization has been voided.
bg: Потвърждението е анулирано.

en: Checkout with PayPal.
bg: Поръчай с PayPal.

en: Calculate shipping
bg: Изчисляване на доставката

en: Order comments
bg: Коментари за поръчката

en: Continue checkout
bg: Продължаване на поръчката

en: Error calculating shipping
bg: Грешка при изчисляването на доставката

en: All the address information matched.
bg: Адресната информация съвпада.

en: None of the address information matched; transaction declined.
bg: Адресната информация не съвпада; транзакцията е отхвърлена.

en: Part of the address information matched.
bg: Част от адресната регистрация съвпада.

en: Address matched; postal code did not
bg: Адресната регистрация съвпада; пощенския код не съвпада

en: Nothing matched; transaction declined
bg: Нищо не съвпада; транзакцията е отхвърлена

en: Address and postal code matched
bg: Адреса и пощенския код съвпадат

en: Postal code matched; address did not
bg: Пощенския код съвпада; адреса не съвпада

en: Retry for validation
bg: Опитай отново за потвърждение

en: An unknown error occurred.
bg: Непозната грешка.

en: Matched
bg: Съвпада

en: No match
bg: Не съвпада

en: Service not available
bg: Услугата не е достъпна

en: Unkown error
bg: Непозната грешка

en: Quote method
bg: Начин на офертиране

en: Order: Product
bg: Поръчка: Продукт

en: Shipping quotes
bg: Оферти за доставка

en: Extra information necessary to ship.
bg: Допълнителна информация, необходина за доставката.

en: Small package
bg: Малък пакет

en: Quote settings
bg: Настройки на офертата

en: @method is enabled.
bg: @метод е разрешен.

en: Click to calculate shipping
bg: Натиснете за изчисляване на доставката

en: You must select a shipping option before continuing.
bg: Трябва да изберете опция за доставка преди да продължите.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
bg: Избрали сте невалидна опция. Преизчислете доставката преди да продължите.

en: Apply to order
bg: Приложи към поръчката

en: Shipping Quotes
bg: Оферти за оставка

en: Packages should have at least one product in them.
bg: Пакетите трябва да съдържат поне един продукт.

en: Package type:
bg: Вид пакет

en: Wholesale
bg: Продажба на едро

en: Occasional
bg: Случаен

en: Retail
bg: Продажба на дребно

en: All in one
bg: Всичко в едно

en: System of measurement
bg: Систена за измерване

en: British
bg: Британска

en: Password field is required.
bg: Полето с паролата е задължително.

en: Add an option
bg: Добави опция

en: Edit option
bg: Промени опция

en: Delete option
bg: Изтрий опция

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
bg: Въведете валиден e-mail за поръчката или <a href="!url">кликнете тук</a> за да влезете в сайта с вашия профил и да се върнете в количката.

en: Confirm e-mail address
bg: Потвърди e-mail адрес

en: Confirm password
bg: Потвърждаване на паролата

en: Passwords must match to proceed.
bg: Паролите трябва да съвпадат за да продължите.

en: New account details
bg: Детайли за новия профил

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
bg: <b>Опция.</b> Новите потребители могат да създадат свой профил.<br />Ако не въведете нищо ние ще направим временен за вас.

en: The e-mail address did not match.
bg: E-mail адреса не съвпада.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
bg: За вашия e-mail вече има профил. Детейлите въведени за нов профил няма да бъдат приети.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
bg: Потребителското име %name вече е заето. Моля въведете различно име или оставете полето празно ако искате името да бъде вашия e-mail.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
bg: Въведената парола не съвпада. Опитайте пак.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
bg: Позволи на анонимните потребители да въведат име за нов профил.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
bg: Позволи на анонимните потребители да въведат парола за нов профил.

en: New account details help message
bg: Съобщение при създаване на нов профил.

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
bg: Въведете съобщението за помощ показвано при създаването на нов профил.

en: Enter your delivery address and information here.
bg: Въведете вашия адрес за доставка и информация тук.

en: Enter your billing address and information here.
bg: Въведете вашия адрес за плащане и информация тук.

en: My billing information is the same as my delivery information.
bg: Информацията ми за плащане съвпада с тази за доставка.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
bg: Ползвайте това поле за допълнителна информация или въпроси относно поръчката ви.

en: Order has a product of a particular class
bg: Поръчката има продукт от даден клас

en: Customer completes checkout
bg: Клиента завършва поръчката

en: Product class
bg: Клас продукт

en: Configure the cart settings.
bg: Промени настройките на количката.

en: View the cart settings.
bg: Виж настройките на количката.

en: Edit the cart settings.
bg: Промени настройките.

en: Edit the basic cart settings.
bg: Промени базовите настройки на количката.

en: Edit the pane settings for the cart view page.
bg: Промени настройките за панелите показвани в количката.

en: Edit the settings for the shopping cart block.
bg: Промени настройките за блоковете свързани с количката.

en: Configure the checkout settings.
bg: Промени настройките за поръчка.

en: View the checkout settings.
bg: Прегледай настройките за поръчка.

en: Edit the basic checkout settings.
bg: Промени базовите настройки за поръчка.

en: Edit the pane settings for the checkout page.
bg: Промени панелните настройки на страницата за поръчка.

en: Edit the messages for the checkout completion page.
bg: Промени съобщенията на страницата при завършена поръчка.

en: Address fields
bg: Полета за адрес

en: Edit the address field settings.
bg: Промени настройките за адресните полета.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
bg: Виж/промени съдържанието на количката си или продължи към поръчване.

en: Purchase the items in your shopping cart.
bg: Купи продуктите които са в количката ти.

en: Review an order before final submission.
bg: Прегледай поръчка преди изпращането и.

en: Display information upon completion of an order.
bg: Покажи информация след завършване на поръчка.

en: Hide block if cart is empty.
bg: Скрии блока ако количката е празна.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
bg: Показвай иконка върху блока на количката.

en: Cart name
bg: Име на количката

en: This name will be displayed when using the default block title.<br />Leaving this blank defaults to the translatable name "Shopping Cart."
bg: Името което да се показва като заглавие на блока.<br />Ако го оставите празно по подразбиране ще се показва "Количка".

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
bg: Позволете на блока да се минимизира при натискане върху името му.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
bg: Покзвайте блока на количката минимизиран по подразбиране.

en: Display small help text in the shopping cart block.
bg: Покажете помощен текст в блока на количката.

en: Cart help text
bg: Помощен текст

en: Displayed if the above box is checked.
bg: Показва се ако горната опция е избрана.

en: Click title to display cart contents.
bg: Кликнете тук за да се покаже съдържанието на количката.

en: There are no products in your shopping cart.
bg: Няма продукти в твоята количка.

en: Cart contents
bg: Съдържание на количката

en: Customer information
bg: Инфо за потребител

en: Get the necessary information to create a customer on the site.
bg: Вземи необходимата информация за създаване на потребител.

en: Delivery information
bg: Инфо за доставка

en: Get the information for where the order needs to ship.
bg: Вземи необходимата информация за получаване на поръчка.

en: Get basic information needed to collect payment.
bg: Вземи необходимата информация за получаване на плащане.

en: Allow a customer to put comments on an order.
bg: Позволи на клиента да добавя коментари за поръчка.

en: button
bg: бутон

en: Continue shopping
bg: Продължи пазаруването

en: Help text is shown in block:
bg: Помощният текст се показва:

en: Help text is not shown in block.
bg: Помощният текст не се показва.

en: Cart block is !option when empty.
bg: Блока на количката е !option когато е празна.

en: shown
bg: видим

en: Cart block is !option by default.
bg: Блока на количката е !option по подразбиране.

en: expanded
bg: разгънат

en: Drupal handles all the block settings forms automatically.
bg: Drupal се грижи за настройките на блоковете автоматично.

en: <a href="!url">Click here</a> to goto the shopping cart block configuration page.
bg: <a href="!url">Кликни тук</a> за да идеш на страницата за настройка на блока на количката.

en: General cart settings
bg: Общи настройки на количката

en: Add to cart redirect
bg: Пренасочване след добавяне в количката

en: Enter the Drupal page to redirect to when a customer adds an item to their cart.<br />Enter &lt;none&gt; for no redirect.
bg: Въведи страницата където ще бъде пренасочен потребителя след като добави продукт към количката си.<br />Въведи &lt;none&gt; за да не бъде пренасочван.

en: Minimum order subtotal
bg: Минимална стойност на поръчката

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
bg: Избери дали да задаеш минимална стойност на поръчката за да може да бъде завършена.

en: Anonymous cart duration
bg: Период за анонимните колички

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have not</strong> logged in.
bg: Въведи периода за който се пазят продуктите в колички на потребители които <strong>не са</strong> влезли.

en: Minute(s)
bg: Минути

en: Hour(s)
bg: Часове

en: Authenticated cart duration
bg: Период за потребителските колички

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have</strong> logged in.
bg: Въведи периода за който се пазят продуктите в колички на потребители които <strong>са</strong> влезли.

en: Cart breadcrumb
bg: Breadcrumb на количката

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
bg: Сумата з аминимална поръчка не може да е негативно число.

en: General checkout settings
bg: Общи настройки на поръчката

en: Enable checkout (disable to only use third party checkout service like PayPal Express Checkout).
bg: Разреши поръчването (изключете само за да ползвате други услуги при поръчване като PayPal Express Checkout).

en: Enable anonymous checkout (users can checkout without logging in).
bg: Разреши анонимното поръчване (потребителите могат да пазаруват без да влизат).

en: Hide shipping information when possible for carts with no shippable items.
bg: Скрии информацията за доставка когато е възможно за колички в които няма продукти за доставка.

en: Checkout pane display options
bg: Опции на полетата при поръчка

en: Use collapsing checkout panes with next buttons during checkout.
bg: Използвай скриващи се полета с бутона за следващото по време на поръчка.

en: Collapse a pane when its next button is clicked.
bg: Скривай поле когато бутона за следващо е натиснат.

en: Checkout completion settings
bg: Настройки за поръчката след завършване

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
bg: Изпрати отделно писмо на новите потребители с детайли за техния профил.

en: New customer accounts will be set to active.
bg: Профилите на новите потребители ще бъдат активни.

en: Uncheck to create new accounts but make them blocked.
bg: Изключете ако искате новите акаунти да бъдат създавани но да са блокирани.

en: Alternate checkout completion page
bg: Алтернативна страница при завършена поръчка

en: Leave blank to use the default completion page (recommended).
bg: Остави празно за да изполваш страницата по подразбиране (препоръчва се).

en: !pane settings
bg: Настройки на !pane

en: Checkout instructions
bg: Инструкции за поръчка

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
bg: Добавете инструкции за потребителите в началото на екрана за поръчка.

en: Checkout completion message header
bg: Заглавие на съобщението при упешна поръчка

en: Checkout completion message body
bg: Текст на съобщението при завършена поръчка

en: Checkout completion for logged-in users
bg: Съобщение след поръчка за влезли потребители

en: Checkout completion for existing users
bg: Съобщение след поръчка за съществуващи потребители

en: Checkout completion for new users
bg: Съобщение след поръчка за нови потребители

en: Continue shopping message
bg: Съобщение продължи пазаруването

en: Update cart
bg: Обнови количката

en: Your cart has been updated.
bg: Количката беше обновена.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
bg: Минималната сума за поръчка е !min.

en: You must login before you can proceed to checkout.
bg: Трябва да влезете за да направите поръчката.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
bg: Потребител отказа тази поръчка от страницата за поръчка.

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
bg: Съжаляваме, но този продукт не е в наличност към момента.

en: uc_cart
bg: uc_количка

en: Find products that have not been categorized.
bg: Намери продукти без категории.

en: Term image
bg: Изображение на термин

en: Remove category image: !image
bg: Премахни изображение за категория: !image

en: A description of the term. Displayed to customers at the top of catalog pages.
bg: Описание на термина. Показва се на клиентите в началото на каталожните страници.

en: Catalog path settings
bg: Настройки за пътя на каталога

en: Pattern for catalog pages
bg: Пример за страница на каталог

en: Bulk generate aliases for catalog pages that are not aliased
bg: Генерирай нови пътища за каталожните страници които нямат alias

en: Generate aliases for all existing catalog pages which do not already have aliases. Note: Bulk Update may not complete on large or slow sites. See the README.txt for more information.
bg: Генерирай alias-и за всички съществуващи каталожни страници коитоя  все още нямат. Забележка: Генерирането може да трябва да се пусне няколко пъти на големи или бавни сайтове.

en: Catalog vocabulary
bg: Каталожен речник

en: Find orphaned products here.
bg: Намери некаталогизирани продукти тук.

en: Unlisted products
bg: Некаталогизирани продукти

en: Catalog block settings
bg: Настройки на каталожния блок

en: More...
bg: Още...

en: No products are available in this category.
bg: Няма налични продукти в тази категория.

en: Catalog top level
bg: Начало на каталога

en: The taxonomy vocabulary that will be considered the product catalog.
bg: Речника който ще бъде продуктов каталог.

en: Display the catalog breadcrumb
bg: Показвай каталожния breadcrumb

en: Display subcategories in the catalog view
bg: Показвай подкатегориите в каталога

en: Number of columns in the grid of categories
bg: Брой колони в мрежата от категории

en: Always expand categories in the catalog block
bg: Винаги разширявай категориите в каталожния блок

en: Display node counts in the catalog block
bg: Показвай броя продукти в каталожния блок

en: Catalog products list
bg: Каталожен списък

en: Product nodes per page
bg: Брой продукти на страница

en: Determines how many products will be listed on every catalog category. Notice that if you are using grid display it must be multiple of the grid width value, otherwise the last row will not match.
bg: Определя колко продукта да бъдат показвани на страниците на каталога. Забелжка: ако ползвате мрежа като изглед трябва да е прозиводно на ширината на мрежата или последния ред няма да съвпадне.

en: All products are currently listed in the catalog.
bg: Всички продукти към момента са във каталога.

en: Hold Ctrl while clicking to select multiple categories.
bg: Задръж Ctrl за да избереш няколко категории.

en: Display a hierarchical product catalog page and block.
bg: Показвай йерархичен каталог и блок.

en: File options
bg: Опции на файла

en: An error occurred while uploading the file
bg: Грешка при качването на файла

en: uc_file
bg: uc_файл

en: download file
bg: сваляне на файла

en: No category
bg: Няма категория

en: Primary e-mail:
bg: Основен имейл:

en: Customer number
bg: Клиентски номер

en: Primary e-mail
bg: Основен имейл

en: Add product
bg: Прибави продукт

en: Select a type
bg: Избери тип

en: Order created.
bg: Поръчката е направена.

en: Check the order status
bg: Провери статуса на поръчката

en: Order settings
bg: Настройки на поръчката

en: View the order settings.
bg: Виж настройките на поръчката.

en: Edit the order settings.
bg: Промени настройките на поръчката.

en: Edit the basic order settings.
bg: Промени основните настройки на поръчката.

en: View orders
bg: Виж поръчките

en: Create order
bg: Направи поръчка

en: Search orders
bg: Потърси поръчки

en: Select address
bg: Избери адрес

en: Select customer
bg: Избери клиент

en: View your order history.
bg: виж историята на поръчките

en: View invoice
bg: Виж фактура

en: View order
bg: Виж поръчката

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: User email
bg: Потребителски имайл.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
bg: Предупреждение: Не може да пишете в .htaccess файла. Моля, създайте специален .htaccess файл във вашата %directory директория, който да съдържа следния ред: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
bg: Само файлове със следните разширения са позволени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималния размер от %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималната дискова квота от %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
bg: Размерът на изображението беше коригиран спрямо максимално позволените размери от %dimensions пиксела.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде голямо; максимално допустимите размери са %dimensions пиксела.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде малко; минимално допустимия размер е %dimensions пиксела.

en: Designer
bg: Дизайнер

en: Queue
bg: Опашка за изпращане

en: Save and continue
bg: Запиши и продължи

en: ends with
bg: завършва с

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Generic cache table for caching things not separated out into their own tables. Contributed modules may also use this to store cached items.
bg: Обща кешинг таблица за кеширане на информация, която няма собствена, обособена таблица. Допълнителените модули, също могат да използват тази таблица за да кеширват.

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
bg: Няма коментари, които да бъдат изтрити, или пък избраният от Вас коментар е бил изтрит от друг админ.

en: Access type
bg: Тип на достъпа

en: a moment
bg: преди малко

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
bg: Този текст се ползва от екранни четци, търсачки или когато изображението не може да бъде заредено.

en: Dashboard
bg: Табло

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: Jurisdiction
bg: Компетентност

en: You do not have any administrative items.
bg: Нямате налични обекти за администриране.

en: The comment body.
bg: Съдържанието на коментара.

en: Are you sure you want to delete @name?
bg: Сигурен ли сте че искате да изтриете @name?

en: Trigger
bg: Тригер

en: That predicate does not exist.
bg: Това твърдение не съществува.

en: Convert configurations
bg: Превръщане-конфигурации

en: Beginning conversion...
bg: Започна преобразуване...

en: @percentage% converted
bg: @percentage% конвектиран

en: Now processing %cfg
bg: Сегашен процес: %cfg

en: Check the user's roles
bg: Провери ранга на потребителя

en: Comparison
bg: Сравнение

en: Only
bg: Само

en: Simple comparison
bg: Обикновено сравнение

en: is greater than
bg: е повече от

en: is less than
bg: е по-малко от

en: is greater than or equal to
bg: е повече или равно на

en: is less than or equal to
bg: е по-малко или равно на

en: Yes/No
bg: Да/Не

en: Comparison value
bg: Станителна стойност

en: OR: If the user has any of these roles.
bg: ИЛИ: Ако потребителят е някоя от тези роли.

en: AND: If the user has all of these roles.
bg: И: Ако потребителят е всички тези роли.

en: No variables available.
bg: Няма възможни променливи

en: Available PHP variables
bg: Възможни PHP променливи

en: You may use these variables in your custom PHP.
bg: Може да използвате тези променливи във вашето клиентско PHP

en: view order
bg: виж поръчката

en: Payment failed for order @order_id: @message
bg: Плащането не успешно за поръчка @order_id: @message

en: Description: @desc
bg: Описание: @desc

en: <b>Includes:</b>
bg: <b>включва:</b>

en: The IPN status from PayPal.
bg: IPN статус от PayPal.

en: The e-mail address of the PayPal account.
bg: Е-mail адреса от PayPal акаунта.

en: The e-mail address of the buyer.
bg: Е-mail адреса на копувача.

en: Shipping settings form.
bg: Форма за настройките на доставката.

en: UPS Logo
bg: UPS лого

en: @service Rate
bg: @service оценка

en: UPS Saver
bg: UPS сървър

en: USPS Domestic
bg: Домашен USPS

en: USPS International.
bg: Международен USPS

en: Envelope
bg: Плик

en: The name of the attribute used in administrative forms
bg: Името на атрибута се използва в администативна форма

en: Created new option %option.
bg: Създадена е нова опция %опция.

en: uc_attribute
bg: uc_атрибут

en: Attribute option
bg: Опции на атрибута

en: administer attributes
bg: администриране на атрибути

en: Name of the attribute
bg: Име на атрибута

en: The available choices for each attribute.
bg: Възможните избори за всеки атрибут

en: Show/hide shopping cart contents.
bg: Покажи/Скрий съдържанието на пазарната кошница.

en: View your shopping cart.
bg: Вижте вашата пазарска кошница.

en: Default product image
bg: Продукта няма снимка

en: Check all
bg: Провери всичко

en: You must select at least one file to delete.
bg: Трябва да изберете най-малко един файл за изтриване.

en: Delete affected files
bg: Изтрий засегнатите файлове

en: The selected file(s) have been deleted.
bg: Избрания(ните) файл(ове) е(са) изтрит(и).

en: One or more files could not be deleted.
bg: Едно или повече полета не могат да бъдат изтрити.

en: Renew the files on an order.
bg: Подновяване на файловете в поръчката.

en: renewal
bg: подновяване

en: File limitations
bg: Ограничения за файла

en: Override time limit
bg: Промени времевото ограничение

en: Warn about purchasing duplicate files
bg: Предупреди при закупуване на дублиращи се файлове

en: The directory %dir was deleted.
bg: Директорията %dir беше изтрита.

en: The directory %dir could not be deleted.
bg: Директорията %dir не може да бъде изтрита.

en: The directory %dir could not be deleted because it is not empty.
bg: Директорията %dir не може да бъде изтрита, защото не е празна.

en: The file %dir was deleted.
bg: Файла %dir беше изтрит.

en: The file %dir could not be deleted.
bg: Файла %dir не може да бъде изтрит.

en: Allow customers to view order invoices from their order history.
bg: Позволи на клиенти да виждат поръчки от тяхната история.

en: This order has been modified by another user, changes cannot be saved.
bg: Този поръчка е била променена от друг потребител, промените не могат да бъдат запазени.

en: Check the user name.
bg: Провери потребителското име.

en: Order: User
bg: Поръчка: Потребител

en: Check the user email address.
bg: Провери имайла адреса на потребителя.

en: Check the user creation date.
bg: Провери потребителската дата.

en: Check the user last login date.
bg: Провери кога за последно е влизал потребителя.

en: Check the user language setting.
bg: Провери езика на потребителя.

en: Check the role of the user.
bg: Провери ролята на потребителя.

en: - All products -
bg: - Всички продукти -

en: Selecting "- All products -" will override any other selections and returns the total number of products in the order.
bg: Изберете "- Всички продукти-" за да се покажат всички продукти

en: User was created before the specified date.
bg: Потребителят бе създаден преди определената дата.

en: User was created on or before the specified date.
bg: Потребителят бе създаден на или преди определена дата.

en: User was created on the specified date.
bg: Потребителят бе създаден на посочената дата.

en: User was not created on the specified date.
bg: Потребителят не е създадена на посочената дата.

en: User was created on or after the specified date.
bg: Потребителят бе създаден на или след определената дата.

en: User was created after the specified date.
bg: Потребителят бе създаден след определената дата.

en: User creation date
bg: Потребителят бе създаден след определената дата.

en: User last logged in before the specified date.
bg: Потребителя последно е влизанал преди определената дата.

en: User last logged in on, or before the specified date.
bg: Потребителя последно е влязал или преди това е влязал на определената дата.

en: User last logged in on the specified date.
bg: Потребителя последно е влязал на определената дата.

en: User did not log in last on the specified date.
bg: Потребителят не е влезал на посочената дата.

en: User last logged in on or after the specified date.
bg: Потребителя последно е влязал на или след определената дата.

en: User last logged after the specified date.
bg: Потребителят последно е влизал преди определената дата.

en: User last login date
bg: Последна дата на влизане на потребителя.

en: User language setting
bg: Потребителски настройки за език

en: Product image widget
bg: Снимка на продукт

en: Product image field
bg: Поле за снимка на продукта

en: The product's physical weight
bg: Физичеко тегло на продукта

en: Total price
bg: Обща цена

en: administer product kits
bg: Администраторски продуктов комплект

en: Product kits
bg: Продуктов комплект

en: Configure the product kit settings.
bg: Настройка на продуктовият комплект.

en:  It will expire on %date
bg:  Ще изтече на %дата

en: The product model.
bg: Модел на продукта.

en: The user id.
bg: ID на потребителя.

en: No SKU found.
bg: Няма намерено SKU

en: administer product stock
bg: Администарторски продуктов склад.

en: SKU of a product
bg: SKU на продукта

en: @field is enabled.
bg: @поле е разрешено.

en: List Price:
bg: Лист с цени:

en: Price:
bg: Цена:

en: Tax Name
bg: Данъчно име

en: Total taxable amount
bg: Общо данъчната основа

en: Total tax collected
bg: Общо данък, събиран

en: * No information on jurisdiction, tax rate, or taxable amount is available for this line.
bg: * Няма информация относно юрисдискация, данъчна ставка или облагаемата сума.

en: Customize tax report parameters
bg: Персонализиране на данък параметрите на отчета

en: Sales tax report
bg: Данък върху продажбите - доклад

en: View report on sales tax
bg: Преглед на данък върху продажбите

en: View a report about sales tax your customers paid.
bg: Покажи справка за платеният от клиентите данък.

en: Taxed products
bg: Обложените продукти

en: Shippable products
bg: Годни за изпращане продукти

en: Any product
bg: Всеки продукт

en: Add a tax rate
bg: Добавяне на данъчна ставка

en: Tax rate %name saved.
bg: Tax рейтинг %name запазен

en: Copy of !name
bg: Копи на !name

en: Calculate taxes
bg: Изчисли таксите

en: Apply !name
bg: Промени !name

en: No messages available.
bg: Нама съобщения.

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Comment body
bg: Текст на коментара

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: upload
bg: Качване

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Your rating: <span>!stars</span>
bg: Гласувай: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
bg: Рейтинг: <span>!stars</span>

en: Saving your vote...
bg: Вота се добавя...

en: Your vote has been saved.
bg: Гласът ти е добавен

en: Your vote has been deleted.
bg: Гласът беше изтрит

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
bg: Правата за достъп до директория %directory бяха сменени и сега тя е отворена за редакция.

en: Number of items to index per cron run
bg: Брой елементи за индексиране при изпълнение на CRON задача

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
bg: Максимален брой елементи за индексиране при всяко стартиране на <a href="@cron">cron задача</a>. Ако е необходимо намалете стойността, за да предотвратите възможни прекъсвания и грешки свързани с недостиг на памет при индексирането.

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
bg: Това заглавие се появява, когато потребителя посочи изображението с мишката

en: URL to file
bg: URL на файла

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
bg: Вашият сървър не може да покаже протичането на процеса на трансфер на файла. Показването на този процес изисква PHP да бъде стартиран в  <em>mod_php</em>, а не чрез FastCGI.

en: Upload progress
bg: Прогрес на трансфера

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Boolean indicating whether the node is published (visible to non-administrators).
bg: Булева променлива показваща дали елементът е публикуван (видим за не-администраторите).

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bg: Име на поле (a-z, 0-9, _)

en: Field to share
bg: Поле за споделяне

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Policy message
bg: Политика

en: Help message shown at checkout.
bg: Помощ съобщение за поръчката.

en: Ubercart shipment object
bg: Ubercart ship

en: Fulfillment
bg: Продажба на оборудване

en: Shipment
bg: Превоз

en: !sign per !unit
bg: !sign на !unit

en: If you do not have an account yet, you should <a href="!url">register now</a>.
bg: Ако нямате регистрация можете да я направите <a href="!url">сега</a>.

en: No file downloads available.
bg: Няма наличен файл за сваляне.

en: No changes have been logged for this order.
bg: Не е направена промяната, моля логнете се за тази поръчка.

en: The total product quantity of the order.
bg: Общото количество продукти на поръчката.

en: Product class saved.
bg: Продуктовият клас е запазен.

en: Are you sure you want to delete the %type product class?
bg: Вие сигурен ли сте че искате да изтрите %type клас?

en: If the original order status was not Completed.
bg: Ако оригиналният статус на поръчката е НЕ ИЗПЪЛНЕНА.

en: If the updated order status is Completed.
bg: Ако подновеният статус на поръчката е ЗАВЪРШЕНА.

en: Make permanent
bg: Направете постоянен

en: (<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
bg: (<em>Оставете полето празно да го игнорира при търсенето.</em>)

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
bg: Тази таблица изброява всички потребители на вашия сайт, които са пуснали поръчки.

en: Use this page to search through users on your site who have placed orders.
bg: Използвайте тази страница за търсене чрез потребители на сайта, които са пуснали поръчки.

en: Full comment
bg: Пълен коментар

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
bg: Избраният файл  %filename не може да бъде качен. Само файлове съсследните разширения са разрешени: %extensions.
