Display Suite profile (6.x-1.4) - en to gl translation catalogue (2761 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Images
gl: Imaxes

en: Next
gl: Seguinte

en: user
gl: usuario/a

en: select
gl: seleccionar

en: Show on every page except the listed pages.
gl: Mostrar en todas as páxinas agás nas listadas.

en: Show on only the listed pages.
gl: Mostrar só nas páxinas listadas.

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: enabled
gl: activado

en: enable
gl: activar

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: E-mail
gl: Correo-e

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Transaction ID
gl: ID de transacción

en: Attribute
gl: Atributo

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento.

en: Groups
gl: Grupos

en: Is
gl: É

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Age
gl: Idade

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: Log
gl: Rexistro

en: more
gl: máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: Default currency
gl: Divisa predeterminada

en: Action
gl: Acción

en: Quantity
gl: Cantidade

en: On
gl: Activo

en: error
gl: erro

en: Block title
gl: Título do bloque

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Categories
gl: Categorías

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: unpublished
gl: sen publicar

en: Overview
gl: Vista xeral

en: File
gl: Ficheiro

en: Tag
gl: Etiqueta

en: File path
gl: Ruta do ficheiro

en: register
gl: rexistrar

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: default
gl: predeterminado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Test
gl: Proba

en: Number
gl: Número

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Block settings
gl: Axustes do bloque

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Help text
gl: Texto de axuda

en: Types
gl: Tipos

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Parent
gl: Ascendente

en: Depth
gl: Profundidade

en: none
gl: ningún

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Description field
gl: Campo descripción

en: settings
gl: opcións

en: Back
gl: Voltar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Changes
gl: Cambios

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Icon
gl: Icona

en: Time
gl: Hora

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: View
gl: Ver

en: Length
gl: Lonxitude

en: Format
gl: Formato

en: The configuration options have been reset to their default values.
gl: As opcións de configuración foron restabelecidas aos seus valores predeterminados.

en: hidden
gl: oculto

en: Path
gl: Ruta

en: Dimensions
gl: Dimensións

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Region
gl: Área

en: link
gl: ligazón

en: Placeholder tokens
gl: Comodíns receptáculos

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: never
gl: nunca

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Layout
gl: Disposición

en: read more
gl: ler máis

en: Every minute
gl: Cada minuto

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Attachment
gl: Anexo

en: n/a
gl: n/d

en: Upload
gl: Subir

en: Picture
gl: Imaxe

en: Upload image
gl: Subir imaxe

en: Paths
gl: Rutas

en: type
gl: tipo

en: Mail
gl: Correo-e

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Find content
gl: Atopar contido

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Check
gl: Comprobar

en: Files
gl: Ficheiros

en: file
gl: ficheiro

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Create
gl: Crear

en: Separator
gl: Separador

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: term
gl: termo

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Access log
gl: Rexistro de acceso

en: Active
gl: Activo

en: Points
gl: Puntos

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Year
gl: Ano

en: Date format
gl: Formato de data

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Display links
gl: Amosar ligazóns

en: View type
gl: Ver tipo

en: Page
gl: Páxina

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: View arguments
gl: Ver argumentos

en: Left side
gl: Lado esquerdo

en: Middle column
gl: Columna central

en: Right side
gl: Lado dereito

en: Bottom
gl: Botón

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Mission
gl: Propósito

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Good
gl: Bo

en: rate content
gl: valorar o contido

en: Voting
gl: Votando

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Not found
gl: Non atopada

en: Module
gl: Módulo

en: Off
gl: Desactivado

en: Never
gl: Nunca

en: Submit changes
gl: Enviar @name

en: Header
gl: Encabezado

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Footer
gl: Pé

en: Inline
gl: En liña

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: You must enter a valid e-mail address.
gl: Debe introducir un enderezo de correo-e correcto.

en: Aggregator category
gl: Categoría do agregador

en: Aggregator feed
gl: Canle do agregador

en: Aggregator item
gl: Elemento do agregador

en: Custom
gl: Personalizado

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Poll choices
gl: Opcións da enquisa

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: File ID
gl: ID do ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File MIME type
gl: Tipo MIME do ficheiro

en: Node revision ID
gl: Familia de papel

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Vocabulary name
gl: Nome do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Message text
gl: Texto da mensaxe

en: Content field
gl: Campo de contido

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Is not
gl: Non é

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Click here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Add condition
gl: Engadir condición

en: Add action
gl: Engadir unha acción

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Mode
gl: Modo

en: N/A
gl: N/D

en: configure
gl: configurar

en: Items
gl: Elementos

en: %time ago
gl: hai %time

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Delete all
gl: Borrar todo

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Maximum
gl: Máximo

en: Scale
gl: Escala

en: Medium
gl: Medio

en: Sortable
gl: Ordenable

en: Plain text
gl: Só texto

en: Button background color
gl: Variacións adicionais da cor do texto

en: Caching
gl: Caché

en: Card Type
gl: Tipo de Tarxeta

en: Card Number
gl: Número de Tarxeta

en: Start Date
gl: Data de Inicio

en: Month
gl: Mes

en: Add line
gl: Engadir ruido de liñas

en: Qty
gl: Cant.

en: Price
gl: Prezo

en: System
gl: Sistema

en: Customer
gl: Cliente

en: Amount
gl: Cantidade

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Current
gl: Actual

en: Add to cart
gl: Engadir ao carro

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo de correo-e

en: State
gl: Estado

en: Code
gl: Código

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Payment
gl: Pagamento

en: Payment settings
gl: Axustes de pago

en: next
gl: seg

en: Store
gl: Tenda

en: security
gl: seguranza

en: node
gl: nodo

en: directory
gl: cartafol temporal

en: General
gl: Xeral

en: Directory
gl: Directorio

en: Method
gl: Método

en: Egypt
gl: Exipto

en: Iran
gl: Irán

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: Tonga
gl: Tongués

en: Brazil
gl: Brasil

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Libya
gl: Libia

en: Poland
gl: Polonia

en: Singapore
gl: Singapur

en: Turkey
gl: Turquía

en: Day
gl: Día

en: Table
gl: Táboa

en: End
gl: Fin

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: The name of the menu the node belongs to.
gl: O nome do menú ao que pertence o nodo.

en: The name of the category.
gl: O nome da categoría

en: Configuration
gl: Configuración

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Basic
gl: Básico

en: Appearance
gl: Apariencia

en: SKU
gl: Referencia (SKU)

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Allow
gl: Permitir

en: Ignore
gl: Ignorar

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: reset
gl: restablecer

en: Class
gl: Clase

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Referrer
gl: Referente

en: Exists
gl: Existe

en: Button
gl: Botón

en: Both
gl: Ambos

en: Filtered text (user selects input format)
gl: Texto filtrado (os usuarios seleccionan o formato de entrada)

en: Text processing
gl: Procesando texto

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
gl: A lonxitude máxima dos campos en carácteres. Deixeo en blanco para un tamaño ilimitado.

en: Rows
gl: Filas

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Checkout
gl: Node Checkout

en: access all views
gl: acceder a todas as vistas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Override
gl: Sobreescribir

en: Clone
gl: Clonar

en: Existing Views
gl: Vistas existentes

en: Default Views
gl: Vistas Predeterminadas

en: Summary, sorted ascending
gl: Sumario, en orde ascendente

en: Summary, sorted descending
gl: Sumario, en orde descendente

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Expose
gl: Expoñer

en: Wildcard
gl: Comodín

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Order
gl: Orde

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
gl: O nome da vista só pode conter caracteres alfanuméricos ou guións baixos.

en: administer views
gl: administrar as vistas

en: Random
gl: Aleatorio

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Position
gl: Posición

en: Class name
gl: Nome da clase

en: Integer
gl: Enteiro

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Do not display
gl: Non amosar

en: Last checked
gl: Última comprobación

en: Profile
gl: Perfil

en: Close
gl: Activar pechar

en: filters
gl: filtros

en: Votes
gl: Votos

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: Edit group
gl: Editar o grupo

en: fields
gl: campos

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: reply
gl: responder

en: Duration
gl: Duración da enquisa

en: Original
gl: Orixinal

en: Threshold
gl: Umbral

en: Function
gl: Función

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Do nothing
gl: Non facer nada.

en: Location name
gl: Nome da localización

en: Postal code
gl: Código postal

en: State/Province
gl: Estado actual: !state

en: Collapsible
gl: Plegable

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Fax number
gl: Número de fax

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Germany
gl: Alemaña

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: comments
gl: comentarios

en: Full
gl: Completo

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Algeria
gl: Argelia

en: American Samoa
gl: Samoa americana

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: Bahrain
gl: Bahrein

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bhutan
gl: Bután

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

en: Bouvet Island
gl: Illa Bouvet

en: Cambodia
gl: Camboxa

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

en: Comoros
gl: Comores

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Faroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Finland
gl: Finlandia

en: France
gl: Francia

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: Gabon
gl: Gabón

en: Greece
gl: Grecia

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Güiana

en: Haiti
gl: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
gl: Illas Heard e McDonald

en: Hungary
gl: Hungría

en: Iceland
gl: Islandia

en: Iraq
gl: Irak

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Italy
gl: Italia

en: Jordan
gl: Jordania

en: Kazakhstan
gl: Casaquistán

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kiribati
gl: Quiribati

en: Kyrgyzstan
gl: Kirguizistán

en: Latvia
gl: Letonia

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Mexico
gl: México

en: Moldova
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Myanmar
gl: Birmania

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: North Korea
gl: Corea do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Reunion
gl: Reunión

en: Romania
gl: Romanía

en: Russia
gl: Rusia

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudita

en: Seychelles
gl: Seixeles

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: South Africa
gl: África do Sur

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
gl: Xeorxia do Sur e Illas Sandwich do Sur

en: Spain
gl: España

en: Sudan
gl: Sudán

en: Suriname
gl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
gl: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Suacilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syria
gl: Siria

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Taxiquistán

en: Thailand
gl: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
gl: Trindade e Tobago

en: Turkmenistan
gl: Turcomenistán

en: Turks and Caicos Islands
gl: Illas Turcas e Caicos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Ultramarinas de Estados Unidos

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Uzbekistan
gl: Usbequistán

en: Wallis and Futuna
gl: Wallis e Futuna

en: Yemen
gl: Iemen

en: Zimbabwe
gl: Zimbabue

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Formatting guidelines
gl: Directrices para o formato

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Hidden
gl: Oculto

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: File attachments
gl: Ficheiros adxuntos

en: Pending
gl: Pendente

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Other queries
gl: Outras buscas

en: Key
gl: Clave

en: File Upload
gl: Subida de ficheiro

en: Upload file
gl: Limpar os nomes dos ficheiros subidos

en: settings page
gl: páxina de configuración

en: Product title
gl: Título da páxina

en: Timer
gl: Temporizador

en: Change
gl: Cambiar

en: English
gl: Inglés

en: Spanish
gl: Español

en: in
gl: en

en: Default height
gl: Altura da miniatura

en: Default width
gl: Ancho da miniatura

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: Time format
gl: Formato de tempo

en: Are you sure you want to delete these items?
gl: Estás seguro de querer borrar estes elementos?

en: The items have been deleted.
gl: Borráronse os elementos.

en: ago
gl: fai

en: The update has been performed.
gl: Realizouse a actualización.

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: update
gl: actualización

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Source
gl: Orixe

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: access administration menu
gl: acceder ao menú de administración

en: Cache settings
gl: Configuración da caché

en: published
gl: publicado

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Replacement value
gl: Valor de reemplazo

en: tokens
gl: símbolos

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: User's name
gl: Nome do usuario

en: User's ID
gl: ID do usuario

en: User's email address
gl: Enderezo de correo-e do usuario

en: Days since the user registered
gl: Días desde que se rexitrou o usuario

en: User's last login date
gl: Última data de inicio de sesión do usuario

en: The current date in the user's timezone
gl: A data actual no fuso horario do usuario

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Allowed values list
gl: Lista de valores permitidos

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: (disabled)
gl: desactivado

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Middle
gl: Medio

en: Query
gl: Consulta

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Block name
gl: Nome do bloque

en: day
gl: día

en: year
gl: ano

en: hour
gl: hora

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Second
gl: Segundo

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Granularity
gl: Granularidade

en: is equal to
gl: é igual a

en: is not equal to
gl: é diferente de

en: Moderated
gl: Moderado

en: Disable mousezoom
gl: Desactivar un país

en: Default map settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Default center
gl: Orde predeterminada

en: Default zoom
gl: Orde predeterminada

en: Default control type
gl: Tipos de argumentos predefinidos

en: Default map type
gl: Tipos de argumentos predefinidos

en: @name : @title
gl: !title por !name

en: Marker action
gl: Acción '%action' engadida.

en: Open link
gl: Color das ligazóns

en: Marker manager
gl: Xestor do grupo

en: Google's GMarkerManager
gl: Google Checkout

en: GMarkerManager settings
gl: opcións de !key

en: Maximum zoom
gl: Tamaño máximo

en: Track markers
gl: Seguimento de artigos

en: Marker defaults
gl: Separador de Miles

en: Minimum zoom
gl: Mínimo de permanencia en caché

en: Clusterer settings
gl: opcións de !key

en: Activate on
gl: Creado en

en: Cluster on
gl: Creado en

en: at most
gl: Enquisa máis recente

en: Location chooser
gl: Localización do SWFObject

en: Disable dragging
gl: Desactivar un país

en: Disable keyboard
gl: Desactivar un país

en: Use AutoZoom
gl: Usar SWFObject

en: Create a macro
gl: Motor de macros.

en: Overlay editor
gl: Editor de variábeis

en: Click map
gl: Click para reproducir

en: Edit Info
gl: Activar Info

en: Marker
gl: Separador de Miles

en: Stroke color
gl: Esquema de cor

en: Stroke weight
gl: Peso da pestana

en: Fill color
gl: Esquema de cor

en: User locations
gl: Lista de usuarios

en: Node locations
gl: O {node}.nid do nodo.

en: GMap Location
gl: Localización do SWFObject

en: Page header
gl: Cabeceira da páxina

en: Page footer
gl: Pé de páxina

en: Markers per role
gl: Por rol por páxina

en: Node settings
gl: Axustes do nodo

en: Location map
gl: Localización do SWFObject

en: Author map
gl: Información do autor

en: Map Macro
gl: Motor de macros.

en: Author Location
gl: Ubicación do autor

en: user locations
gl: localizacións de usuarios

en: Map type
gl: Tipo de mapa

en: Controls
gl: Controis

en: Map width
gl: Ancho do mapa

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Macro text
gl: Texto da macro

en: Link label
gl: Etiqueta da ligazón

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Empty
gl: Valeiro

en: Path alias
gl: Alias de ruta

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Replacement patterns for @name
gl: Patróns de sustitución para @name

en: Execute custom PHP code
gl: Executa código PHP personalizado

en: PHP code
gl: Código PHP

en: Buttons
gl: Botóns

en: Your rating
gl: A súa valoración

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Display fields
gl: Amosar campos

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Select one...
gl: Seleccionar un...

en: Info
gl: Información

en: Red
gl: Vermello

en: White
gl: Branco

en: Included
gl: Incluido

en: Shipping method:
gl: Método de descarga

en: Taxes
gl: Impostos

en: Tax rate
gl: Tasa fiscal

en: Product count
gl: @count suscriptores

en: Enabled filters
gl: Filtros activos

en: Do it!
gl: Faino!

en: or
gl: ou

en: Poll settings
gl: Axustes da enquisa

en: Convert
gl: Convertir

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Style
gl: Estilo

en: Delete package
gl: Borrar paquete

en: This action can not be undone.
gl: Esta acción non se pode desfacer.

en: revert
gl: volver

en: Match
gl: Coincide

en: Permissions
gl: Permisos

en: Your settings have been saved.
gl: Os axustes foron gardados.

en: Search options
gl: Opcións de selección

en: Last modified
gl: Última modificación

en: options
gl: opcións

en: Shopping cart
gl: Carro da compra

en: Your item(s) have been updated.
gl: Actualizouse a opción %title do menú.

en: Cart
gl: Cesta da compra

en: Transaction key
gl: opcións de !key

en: Credit card details
gl: Detalles da tarxeta de crédito

en: Discount
gl: Desconto

en: Reversed
gl: Invertido

en: Day(s)
gl: Dia(s)

en: Week(s)
gl: Semana(s)

en: Year(s)
gl: Ano(s)

en: Order history
gl: Historial de pedidos

en: Product
gl: Produto

en: administer store
gl: administrar tenda

en: Billing address
gl: Enderezo de facturación

en: Shipping address
gl: Enderezo de envío

en: Ship to:
gl: Enviar a:

en: Payment method
gl: Método de pago

en: Balance
gl: Saldo

en: Completed
gl: Completado

en: Payment details
gl: Detalles do pago

en: Reverse
gl: Invertido

en: Products
gl: Produtos

en: administer products
gl: administrar productos

en: Product settings
gl: Axustes do producto

en: Street address
gl: Enderezo

en: Testing
gl: Probando

en: Thousands separator
gl: Separador de miles

en: Transaction ID:
gl: ID da transacción:

en: Aland Islands
gl: Illas Aland

en: Fiji
gl: Fixi

en: Falkland Islands
gl: Illa Malvinas

en: Saint Kitts and Nevis
gl: San Cristovo e Nevis

en: South Korea
gl: Corea do Sur

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Helena
gl: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
gl: San Tomé e Príncipe

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: Saint Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e Granadinas

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: U.S. Virgin Islands
gl: Illas Virxes dos Estados Unidos

en: Jersey
gl: Xersei

en: Orders
gl: Pedidos

en: Print invoice
gl: Imprimir a factura

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Authentication
gl: Autenticación

en: %type settings
gl: Axustes de %type

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: edit
gl: editar

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: RSS Feed
gl: Orixe RSS

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: Sort criteria
gl: Criterio de ordenación

en: Display style
gl: Estilo de presentación

en: <Hidden>
gl: <Oculto>

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Translations
gl: Traduccións

en: Video width
gl: Anchura do video

en: Video height
gl: Altura do video

en: Teaser display
gl: Amosar no resumo

en: The comments have been deleted.
gl: Borráronse os comentarios.

en: Loading...
gl: Cargando...

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Default weight
gl: O peso da categoría.

en: Live
gl: Vista previa

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: Related content
gl: Contido relacionado

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: hour(s)
gl: hora(s)

en: day(s)
gl: día(s)

en: week(s)
gl: semana(s)

en: month(s)
gl: mes(es)

en: Read only
gl: Só lectura

en: Ok
gl: Correcto

en: Contact settings
gl: Opcións de contacto

en: cancel
gl: cancelar

en: users
gl: usuarios

en: Processing
gl: Procesando

en: disable
gl: desactivar

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Path to file
gl: Ruta ao ficheiro

en: Storage
gl: Almacenamento

en: File upload error. Could not move uploaded file.
gl: Produciuse un erro no envío do ficheiro. Non se puido mover o ficheiro enviado.

en: Default display
gl: Presentación predeterminada

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Comment title
gl: Título do comentario

en: Enable custom alternate text
gl: Activar o texto alternativo personalizado

en: Enable custom title text
gl: Activar o texto de título personalizado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: is
gl: é

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: Information
gl: Información

en: No content types available.
gl: Ningún tipo de contido dispoñible.

en: PHP Code
gl: Código PHP

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

en: Croatia
gl: Croacia

en: Western Sahara
gl: Sáhara Occidental

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Blocks
gl: Bloques

en: Menus
gl: Menús

en: Above
gl: Enriba

en: Number of values
gl: Número de valores

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
gl: Advertencia! Cambiar este axuste despois da introducción dos datos pode producir unha perda de datos.

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
gl: <p><strong>Referencia de usuario: Crea referencias personalizadas &aacute;s contas de usuario do sitio. Ao engadir un campo de referencia de usuario, p&oacute;dense crear relaci&oacute;ns complexas entre os usuarios e os env&iacute;os do sitio. Para facer un seguimento da participaci&oacute;n dun usuario nun env&iacute;o que vaia m&aacute;is al&oacute; do &quot;creado por...&quot; est&aacute;ndar de Drupal, por exemplo, p&oacute;dese engadir un campo de referencia de usuario &quot;editado por...&quot; para que almacene unha ligaz&oacute;n &aacute; p&aacute;xina de conta de usuario de quen editou o env&iacute;o.</strong></p>

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada no manual en liña <a href="@handbook-cck">CCK</a> ou a <a href="@project-cck">páxina do proxecto CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
gl: Configurar como se deben de amosar os campos deste tipo de contido cando se usan nos seguintes contextos.

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Full node
gl: Nodo completo

en: Search Index
gl: Índice de busca

en: Search Result
gl: Resultados da Busca

en: Updating field type %type with module %module.
gl: Actualizando o campo de tipo %type co módulo %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
gl: Actualizando o widget de tipo %type co módulo %module.

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Remove field
gl: Eliminar campo

en: Allows administrators to define new content types.
gl: Permite aos administradores definir novos tipos de contido.

en: Trimmed
gl: Recortado

en: Used in
gl: Usado en

en: No fields have been defined for any content type yet.
gl: Inda non se definiron campos para ningún tipo de contido.

en: no styling
gl: sen estilo

en: fieldset
gl: conxunto de campos

en: fieldset - collapsible
gl: conxunto de campos - plegábel

en: fieldset - collapsed
gl: conxunto de campos -plegados

en: Added field %label.
gl: Campo %label engadido.

en: There was a problem adding field %label.
gl: Houbo un problema ao engadir o campo %label.

en: There was a problem creating field %label.
gl: Houbo un problema ao crear o campo %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
gl: Está seguro de que quere borrar o campo %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
gl: Perderase calquer contido almacenado neste campo. Esta acción non pode ser desfeita.

en: Removed field %field from %type.
gl: Borrouse o campo %field de %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
gl: Houbo un problema borrando %field de %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
gl: Estos axustes limitanse ao campo %field tal como aparece no tipo de contido %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
gl: Estos axustes aplicanse ao campo %field en cada tipo de contido no que apareza.

en: Save field settings
gl: Gardar os axustes do campo

en: The default value is invalid.
gl: O valor predeterminado non é válido.

en: Saved field %label.
gl: Campo %label gardado.

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
gl: A base de datos foi modificada e os datos foron migrados ou borrados.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
gl: Aconteceu un erro e non se completou a modificación da base de datos.

en: Processing %title
gl: Procesando %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
gl[0]: Procesouse con éxito 1 item:
gl[1]: Procesaronse con éxito @count items:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
gl: Renomeouse a táboa dos campos de contido %old_name a %new_name e actualizaronse as instancias do campo.

en: The content fields table %name has been deleted.
gl: A táboa de campos de contido %name foi borrada.

en: Referenced node ID
gl: ID do nodo referenciado

en: Referenced node title
gl: Título do nodo referenciado

en: Raw number value
gl: Valor numérico crudo

en: Formatted number value
gl: Valor numérico formatado

en: Raw, unfiltered text
gl: Crudo, texto sen filtrar

en: Formatted and filtered text
gl: Texto formatado e filtrado

en: Referenced user ID
gl: ID de usuario referenciado

en: Referenced user name
gl: Nome de usuario referenciado

en: Formatted HTML link to referenced user
gl: Ligazón HTML formatada ao usuario referenciado

en: Group multiple values
gl: Agrupar múltiples valores

en: Select the content type to export.
gl: Seleccionar o tipo de contido a exportar.

en: Export data
gl: Exportar datos

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
gl: Copia o texto exportado e pégao en outro tipo de contido usando a función de importación.

en: Import data
gl: Importar datos

en: Paste the text created by a content export into this field.
gl: Copia o texto creado por un exportador de contido neste campo.

en: The import data is not valid import text.
gl: Os datos importados non son un texto válido de importación.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
gl: Os seguintes módulos deben estar habilidatos para que esta importación funcione: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
gl: O tipo de contido %type xa existe na base de datos.

en: Exiting. No import performed.
gl: Abortado. Non se realizou a importación.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
gl: Aconteceu un erro ao engadir o tipo de contido %type.<br />Por favor comprobe os erros amosados para máis detalles.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
gl: Non se engadiu o campo importado %field_label ($field_name) a %type porque este campo xa existe en %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
gl: Engadiuse o campo %field_label (%field_name) ao tipo de contido %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
gl: Aconteceu un erro cando se exportaban os datos dos 'axustes de visualización' para o campo %field_name.<br/>O erro da base de datos é: '%db_err'.

en: Content Copy
gl: Copia de Contido

en: Enables ability to import/export field definitions.
gl: Activa a posibilidade de importar/exportar definicións de campos.

en: view
gl: vista

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
gl: Por favor <a href="!url">configura os permisos do campo</a> inmediatamente. Todos os campos son inacesíbeis de maneira predeterminada.

en: Content Permissions
gl: Permisos de Contido

en: Set field-level permissions for CCK fields.
gl: Establece permisos a nivel de campo para os campos CCK.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
gl: Estos axustes afectan ao grupo no formulario de edición do nodo.

en: always open
gl: sempre aberto

en: collapsed
gl: Lista plana - colapsada

en: Instructions to present to the user on the editing form.
gl: Instruccións a amosar ao usuario no formulario de edición.

en: These settings apply to the group on node display.
gl: Estos axustes afectan ao grupo ao amosar o nodo.

en: A description of the group.
gl: Unha descrición do grupo.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
gl: Está seguro de querer borrar o grupo %label?

en: The group %group_name has been removed.
gl: Borrouse o grupo %group_name.

en: Fieldgroup
gl: Grupo de campos

en: Node reference
gl: Referencia a nodo

en: Store the ID of a related node as an integer value.
gl: Almacena a ID dun nodo relacionado como un valor enteiro.

en: Content types that can be referenced
gl: Tipo de contido que poden ser referenciados

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
gl: Avanzado - Nodos que poden ser referenciados (Vista)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
gl: Provee unha lista separada por comas dos argumentos a pasar á vista.

en: Title (link)
gl: Título (ligazón)

en: Title (no link)
gl: Título (sen ligazón)

en: Autocomplete text field
gl: Campo de texto autocompletado

en: Defines a field type for referencing one node from another.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un nodo desde outro.

en: Store a number in the database as an integer.
gl: Almacena un número na base de datos como enteiro.

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
gl: Almacena un número na base de datos en formato de coma fixa.

en: Float
gl: Coma flotante

en: Store a number in the database in a floating point format.
gl: Almacena un número na base de datos co formato de coma flotante.

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
gl: O carácter que os usuarios deberán introducir para marcar a coma decimal nos formularios.

en: Allowed values
gl: Valores permitidos

en: "Minimum" must be a number.
gl: "Mínimo" debe ser un número.

en: "Maximum" must be a number.
gl: "Máximo" debe ser un número.

en: unformatted
gl: sen formato

en: Defines numeric field types.
gl: Define tipos de campos numéricos.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
gl: Para un control de casilla de selección única on/off, defina primeiro o valor "off" e despois o valor "on" na sección de <strong>valores permitidos</strong>. Teña en conta que o control etiquetaráse ca etiqueta do valor asignado a "on".

en: Check boxes/radio buttons
gl: Caixas de comprobación/Botóns de selección

en: Single on/off checkbox
gl: Caixas de selección sixelas activo/desactivado

en: Option Widgets
gl: Widgets de Opcións

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
gl: Define widgets de selección, caixas de selección, e botóns circulares para campos numéricos e de texto.

en: Store text in the database.
gl: Almacena texto na base de datos.

en: Text area (multiple rows)
gl: Área de texto (varias filas)

en: Defines simple text field types.
gl: Define tipos de campo de texto simples.

en: User reference
gl: Referencia de usuario

en: Store the ID of a related user as an integer value.
gl: Almacena a ID do usuario relacionado como un valor enteiro.

en: User roles that can be referenced
gl: Roles dos usuarios que poden ser referenciados

en: User status that can be referenced
gl: Estado dos usuarios que poden ser referenciados

en: User Reference
gl: Referencia de usuario

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
gl: Define un tipo de campo para referenciar un usuario desde un nodo.

en:  for
gl:  para

en: Form
gl: Formulario

en: Contact phone number
gl: Número de tablas desbloqueadas

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Default gateway
gl: Pasarela predeterminada

en: Ubercart - payment
gl: Ubercart - pago

en: Permission
gl: Permiso

en: Order ID
gl: ID do pedido

en: Grid
gl: Grella

en: Search returned the following results:
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Read/Write
gl: Lectura/Escritura

en: 1 comment | @count comments
gl[0]: 1 comentario
gl[1]: @count comentarios

en: arguments
gl: argumentos

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Button settings
gl: Axusten do botón

en: Thread
gl: Fío

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
gl: Debe incluír polo menos unha palabra clave positiva con @count carácteres ou máis.

en: View user details.
gl: Ver os detalles de usuario.

en: Rate
gl: Valoración

en: Distinct
gl: Distintos

en: Description:
gl: Descrición

en: Ubercart - core (optional)
gl: Estado das actualizacións do núcleo de Drupal

en: Service
gl: Servizo

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
gl: Título do nodo sen filtro. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo.

en: Node author's user id
gl: Id do usuario autor do nodo

en: Node author's user name
gl: Nome do usuario autor do nodo

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
gl: Nome do usuario autor do nodo. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo.

en: Contexts
gl: Contextos

en: year(s)
gl: ano(s)

en: This !type does not have any attributes.
gl: Este tipo de contido non ten un campo de título.

en: product
gl: Producto

en: product class
gl: (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
gl: Non se pode escribir no directorio %directory, porque non ten definidos os permisos correctos.

en: Store an arbitrary file.
gl: Almacenar un ficheiro arbitrario.

en: Permitted upload file extensions
gl: Extensions de ficheiros permitidas para subir

en: File size restrictions
gl: Restriccións de tamaño de ficheiro

en: Maximum upload size per file
gl: Tamaño máximo de subida por ficheiro

en: Maximum upload size per node
gl: Tamaño máximo de subida por nodo

en: Generic files
gl: Ficheiros xenéricos

en: File description
gl: Descripción do ficheiro

en: File size (in bytes)
gl: Tamaño do ficheiro (en bytes)

en: Defines a file field type.
gl: Define un tipo de campo ficheiro.

en: Rearrange
gl: Reordenar

en: No comments available.
gl: Non hai comentarios dispoñibles.

en: Variable editor
gl: Editor de variábeis

en: Devel
gl: Desenvolvemento

en: empty
gl: valeiro

en: Package
gl: Paquete

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
gl: Un widget de edición para ficheiros de imaxe, incluindo previsualizacion de imaxes

en: Displays image files in their original size.
gl: Mostra as imaxes no seu tamaño orixinal

en: Add role
gl: Engadir rol

en: All users
gl: Todos os usuario

en: - None selected -
gl: - Ningún seleccionado -

en: Aggregator
gl: Agregador

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Country code
gl: Código de país

en: Order #
gl: Orde

en: Active users
gl: Usuarios/as activos/as

en: Attach to
gl: Adxuntar a

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Custom PHP
gl: PHP personalizado

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Edit this node
gl: Editar este nodo

en: Identifier
gl: Indentificador

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Remove this item
gl: Engadir este elemento

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: No title
gl: Sen título

en: Right above
gl: Dereita arriba

en: Left below
gl: Esquerda abaixo

en: Right below
gl: Dereita abaixo

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Page settings
gl: Axustes da páxina

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Items to display
gl: Elementos a amosar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: More link text
gl: Texto do enlace 'máis...'

en: Edit this view
gl: Editar esta vista

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: Palestinian Territory
gl: Territorio Palestino

en: Vatican
gl: Cidade do Vaticano

en: begins with
gl: comeza con

en: contains
gl: contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Print
gl: Imprimir

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Account
gl: Conta

en: Advanced configuration
gl: Configuración avanzada

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: No name
gl: Sen nome

en: Text only
gl: So texto

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
gl: Error ao subir. Non se pode mover o ficheiro %file ao destino %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
gl: Produciuse un erro de validación, ténteo de novo. Se este erro persiste, contacte co administrador do sitio.

en: daily
gl: diariamente

en: weekly
gl: semanalmente

en: Stock settings
gl: Axustes do stock

en: deleted
gl: borrado

en: Containing any of the words
gl: Contendo calquera das palabras

en: Containing the phrase
gl: Que conteña a frase

en: Containing none of the words
gl: Que non conteña ningunha das palabras

en: Only in the category(s)
gl: Só na(s) categoría(s)

en: Only of the type(s)
gl: Só do(s) tipo(s)

en: Billing information
gl: Datos de facturación

en: Company name
gl: Nome da empresa

en: Transaction mode
gl: Modo de transacción

en: Color set
gl: Xogo de cores

en: Underline
gl: Subliñado

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Search returned no results.
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: are
gl: son

en: Reports
gl: Informes

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Report settings
gl: Axustes do informe

en: Column
gl: Columna

en: Default sort
gl: Ordenación predeterminada

en: sort by @s
gl: ordenar por @s

en: and
gl: e

en: URL filter
gl: Filtro de URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
gl: Por favor, seleccione un ou máis comentarios para actualizar.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: Display a message to the user
gl: Amosar unha mensaxe ao usuario

en: Payment method title
gl: Título do método de pago

en: Submit Order
gl: Enviar Pedido

en: Add @type
gl: Engadir @type

en: Parent comment
gl: Comentario pai

en: The parent comment.
gl: O comentario pai

en: Author's website
gl: Sitio web do autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
gl: Mostra a profundidade do comentario se ten fios.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
gl: Ordenar pola orde dos fios. Isto manterá os comentarios fillos xuntos cos seus pais.

en: Reply-to link
gl: Enlace de "Responder"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
gl: Proveer unha ligazón simple para respostar ao comentario.

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Link this field to its user or an author's homepage
gl: Enlaza este campo co seu usuario ou coa páxina web do autor

en: Product information
gl: Información do producto

en: field
gl: campo

en: nodes
gl: nodos

en: Stars
gl: Estrelas

en: clone
gl: clon

en: View settings
gl: Configuración da vista

en: Week @week
gl: Semana @week

en: Delete view
gl: Borrar vista

en: Primary Key: Unique cache ID.
gl: Clave Primaria: ID único da caché.

en: Target
gl: Destino

en: Time ago
gl: Tempo que pasou

en: Create @name
gl: Crear @name

en: Not checked
gl: non verificado

en: Remove this action
gl: Borrar esta acción

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: The taxonomy vocabulary ID
gl: O ID do vocabulario da taxonomía.

en: The taxonomy term ID
gl: O ID do termo da categoría

en: View cart
gl: ver revisións

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
gl: Instruccións para presentar ó usuario debaixo deste campo no formulario de edición.<br />Etiquetas HTML permitidas: @tags

en: &lt;none&gt;
gl: &lt; ningún&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
gl: Non estás autorizado para introducir código PHP.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
gl: Este código PHP foi establecido por un administrador e reescribirá calquer valor especificado abaixo.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
gl: Usar PHP para os axustes do campo (perigoso - usar con cautela)

en: A file has been pre-loaded for import.
gl: Precargouse un ficheiro para importar.

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
gl: Texto a amosar se o grupo non ten datos. Teña en conta que non se amosará o título a non ser que sexa sobreescrito.

en: Node reference field
gl: Campo de referencia a nodos

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
gl: Este código PHP foi establecido polo administradores e sobreescribirá os valores permitidos listados abaixo.

en: User reference field
gl: Campo de referencia de usuario

en: Click to view.
gl: Non é posíbel importar a vista.

en: Number of stars
gl: Número de estrelas

en: Star Labels
gl: Etiquetas das estrelas

en: Display labels on mouse over
gl: Amosar as etiquetas cando o rato pase por enriba

en: Direct rating widget
gl: Widget de votación directa

en: Show widget title
gl: Amosar o título do widget

en: Shipping Address:
gl: Enderezo de Entrega:

en: Order #:
gl: Pedido #:

en: Shipping Method:
gl: Método de Transporte:

en: Ship order !order_id packages.
gl: Enviar pedido !order_id paquetes

en: Ship
gl: Envío

en: Product reports
gl: Informes de productos

en: Sales per year
gl: Vendas por ano

en: Total revenue
gl: Beneficio total

en: No products found
gl: Non se atoparon productos

en: Number of orders
gl: Número de pedidos

en: Sales summary
gl: Sumario de vendas

en: Today, !date
gl: Hoxe, !date

en: Yesterday, !date
gl: Onte, !data

en: New packages
gl: Novos usuarios

en: Edit package
gl: editar permisos

en: Cancel package shipment
gl: eliminar o meu voto

en: New shipment
gl: Novo envío

en: Shipment !id
gl: Papel

en: Cancel shipment
gl: eliminar o meu voto

en: Delete shipment
gl: Borrar rol

en: Package ID
gl: Papel

en: Shipping type
gl: mensaxes !type

en: Package type
gl: mensaxes !type

en: Ship date
gl: !date — !username

en: Make a new shipment
gl: Enviar novo contrasinal por correo-e.

en: Ship Manually
gl: Comprobar manualmente

en: Are you sure you want to delete this shipment?
gl: ¿Estás seguro de que queres eliminar estes usuarios?

en: Currency code
gl: Código de divisa

en: Shippable product
gl: Selección de producto

en: Username:
gl: nome de usuario

en: Show @count value(s)
gl: Amosar @count valor(es)

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: The language the content is in.
gl: A lingua na que está o contido.

en: Enter
gl: Entrar

en: No response
gl: non hai captura de pantalla

en: Rating
gl: Valoración

en: Order complete
gl: Pedido completado

en: Payment methods
gl: Formas de pago

en: User account
gl: Conta de usuario

en: File download
gl: Descarga de ficheiro

en: @state
gl: Estado

en: Credit card
gl: Tarxeta de cŕedito

en: Order total:
gl: Total do pedido:

en: Current balance:
gl: Balance actual:

en: Vendor account number
gl: Número de conta do vendedor

en: Button text
gl: Texto do botón

en: Title only
gl: Só título

en: Unknown status
gl: Estado descoñecido

en: Validator
gl: Validador

en: Inherit
gl: Herdar

en: None available.
gl: Actualización dispoñíbel

en: Maximum resolution for Images
gl: Resolución máxima para as imaxes

en: Defines an image field type.
gl: Define un tipo de campo imaxe.

en: Mime type
gl: Tipo mime

en: Use default
gl: Usar predeterminado

en: Invoice template
gl: Plantilla de factura

en: Address book
gl: Libro de enderezos

en: Base price
gl: Precio base

en: Are you sure you want to delete the attribute %name?
gl: Está seguro de querer borra-la conta %name?

en: Tax
gl: Imposto

en: The weight, used for sorting.
gl: O peso, usado para ordenar.

en: No grouping
gl: Sen agrupación

en: The date the node was last updated.
gl: A data que o nodo foi actualizado.

en: Category ID
gl: ID da categoría

en: Test Mode
gl: Modo de Proba

en: Customer messages
gl: Mensaxes dos clientes

en: Button size
gl: Tamaño do botón

en: Button alignment
gl: Alineación dos botóns

en: Drop off
gl: Desconectado

en: Default price
gl: Prezo predeterminado

en: Save taxes
gl: Gardar os impostos

en: Total tax
gl: Total de impostos

en: Order canceled.
gl: Orde cancelada.

en: @label (!name) - Allowed values
gl: @label (!name) - Valores permitidos

en: %name: illegal value.
gl: @name: valor non permitido.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
gl: %name: o valor non pode ter máis de %max carácteres.

en: Invalid display id @display
gl: Id de visualización @display non válido

en: Do not use a relationship
gl: Non uses unha relación

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
gl: Sentímolo, soamente podes engadir un destes por vez.

en: Cart Contents
gl: Contido do carro

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
gl: Amosa os contidos do carro dun cliente.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
gl: Esta conta foi bloqueada e xa non pode descargar ficheiros.

en: Watermark Text
gl: Texto da Marca de Auga

en: Add Watermark
gl: Engadir Marca de Auga

en: Uploaded file is not a valid JPEG
gl: O ficheiro cargado non é un JPEG válido

en: Must fill in text
gl: Debe levar texto

en: Empty Line
gl: Liña baleira

en: Specify and collect payment for an order.
gl: Especificar e recoller o pagamento para un pedido

en: Test Gateway
gl: Realizar a proba de URL limpa

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
gl: Procesar os pagamentos con tarxeta de crédito a través da proba de URL limpa.

en: Check or Money Order
gl: Cheque ou cartos do pedido

en: Pay by mailing a check or money order.
gl: Pagar a través de cheque ou de cartos

en: UPS 3-Day Select
gl: seleccionar un tema diferente

en: Pallet
gl: Palé

en: Small Packages
gl: Paquetes pequenos

en: Credit card encryption
gl: Encriptación da tarxeta de crédito

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
gl: Os datos da tarxeta de crédito na base de datos están actualmente a ser encriptados.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
gl: Este bloque de texto representa unha mensaxe configurable tal que un set de instrucións ou un modelo de correo electrónico. Usar hook_uc_message para traballar cos valores por defecto é facilísimo.

en: Credit card on a secure server:
gl: Tarxeta de crédito nun servidor seguro:

en: Select your payment type:
gl: Selecciona o tipo de pagamento:

en: Online check
gl: Comprobación en liña

en: Secret word for order verification
gl: Palabra secreta para a verificación do pedido

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
gl: Activar o modo demostración, que che permite procesar falsos pedidos para facer probas.

en: Language preference
gl: Preferencia de lingua

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
gl: Permitir que os clientes escollan o pagamento por tarxeta de crédito ou o cheque en liña.

en: Show credit card icons beside the payment method title.
gl: Amosar as iconas da tarxeta de crédito ao lado do título dos métodos de pagamento.

en: Multi-page checkout
gl: Páxina de inicio por defecto

en: Transaction Key
gl: Clave da Trasacción

en: AIM settings
gl: Axustes de AIM

en: ARB settings
gl: Axustes de ARB

en: CIM settings
gl: Axustes de CIM

en: cURL error: @error
gl: Erro cURL: @error

en: Order @order_id
gl: Pedido @order_id

en: AVS error
gl: Erro AVS

en: No Match
gl: Non coincide

en: Not Processed
gl: Non procesado

en: CVV information
gl: Información CVV

en: (Last 4)
gl: (Últimas 4)

en: Card Type:
gl: Tipo de Tarxeta:

en: Card Number:
gl: Número de Tarxeta:

en: Start Date:
gl: Data de Inicio:

en: Order status
gl: Estado do pedido

en: Unit of time
gl: Unidade de tempo

en: Card type
gl: Tipo de tarxeta

en: Card number
gl: Número de tarxeta

en: Start Month
gl: Mes creado

en: Start Year
gl: Ano de Inicio

en: Expiration Year
gl: Ano de Caducidade

en: Expiration Date:
gl: Data de Caducidade:

en: What's the CVV?
gl: Que é o CVV?

en: What is the CVV?
gl: Cal é o CVV?

en: Order total: @total
gl: Total do pedido: @total

en: Remove reference
gl: Borrar referencia

en: Payment server
gl: Servidor de pagos

en: System unavailable.
gl: Sistema non dispoñíbel.

en: Paying by
gl: Pagado por

en: Method: @payment_method
gl: Método: @payment_method

en: Balance is less than !zero.
gl: É menor ou igual a

en: Balance is greater than !zero.
gl: É maior ou igual a

en: Delete payment?
gl: Borrar pago?

en: !method settings
gl: Axustes de !method

en: Payment information:
gl: Información de pago:

en: Payment deleted.
gl: Pago borrado.

en: Use gateway
gl: Usar pasarela

en: view payments
gl: ver pagos

en: manual payments
gl: Comprobación manual das actualizacións

en: delete payments
gl: borrar pagos

en: Review order
gl: Revisar pedido

en: An unknown error occurred.
gl: Ocorreu un erro descoñecido.

en: No match
gl: Non coincide

en: Service not available
gl: Servizo non dispoñíbel

en: Unkown error
gl: Erro descoñecido

en: Not processed
gl: Non procesado

en: administer paypal
gl: administrar paypal

en: PayPal pending
gl: PayPal pendente

en: Flat shipping rates
gl: Lista plana - colapsada

en: Default rate: %price
gl: Usa-lo logotipo por defecto

en: Base rate
gl: Color base

en: Default product rate
gl: Usa-lo logotipo por defecto

en: Shipping method title
gl: !title por !name

en: Line item label
gl: Etiqueta do campo título

en: Shipping quote settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Configure the shipping quote settings.
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Shipping settings
gl: Configuración de usuario

en: Default product shipping type
gl: Tipo de páxina filla predefinido.

en: Quote method
gl: Método de descarga

en: Order: Product
gl: Orde predeterminada

en: Order: Shipping Quote
gl: Ordenación por defecto da pantalla

en: Shipping quote method
gl: Error de servidor. Parámetros de método inválidos

en: Shipping quotes
gl: Comillas dobles "

en: Quote settings
gl: Configuración de usuario

en: @method is enabled.
gl: Activado, con traducción

en: Default pickup address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Receiving quotes:
gl: Comillas dobles "

en: Apply to order
gl: Arrastre para reordenar.

en: configure quotes
gl: Configurar permisos

en: Shipping Quotes
gl: Comillas dobles "

en: Tracking numbers
gl: Engadindo números.

en: Shipping Label
gl: Etiqueta do campo título

en: Sep.
gl: Set

en: Make packages
gl: Marcar como pegañeto

en: Create one package
gl: un dos nosos afiliados

en: Package %id:
gl: Papel

en: Contents:
gl: Contidos do bloque.

en: Package type:
gl: mensaxes !type

en: Dimensions:
gl: Dimensións máximas das fotos

en: Insured value:
gl: Activado ('@value')

en: Tracking number:
gl: Número de lecturas

en: Label:
gl: Etiqueta

en: Pickup Address:
gl: Enderezo de correo-e

en: Delivery Address:
gl: Enderezo de correo-e

en: Schedule:
gl: Programación

en: Ship date:
gl: !date — !username

en: Shipment Details:
gl: Ver detalles

en: Tracking Number:
gl: Número de lecturas

en: Package @id
gl: Papel

en: Declared value
gl: Activado ('@value')

en: Shipment data
gl: Limpar os datos da caché

en: Shipment options
gl: Opcións de selección

en: Save shipment
gl: Gardar rol

en: Package @id has been deleted.
gl: Eliminouse a regra de acceso.

en: Origin address
gl: Enderezo de correo-e

en: Saved Addresses
gl: Enderezo gardado

en: Destination Address
gl: Enderezo de correo-e

en: UPS product description
gl: Descrición do bloque de administración

en: UPS Online Tools
gl: Xestiona o xeito de mostra-la axuda online.

en: Markup type
gl: mensaxes !type

en: Product packages
gl: Selección de producto

en: All in one
gl: Tódolos textos nesa lingua

en: System of measurement
gl: Opcións predefinidas polo sistema

en: Password field is required.
gl: O campo contrasinal é necesario.

en: Package !id
gl: Papel

en: Physical dimensions of the package.
gl: Dimensións máximas das fotos

en: UPS service
gl: Servizo de autenticación

en: Total Charges
gl: Total de votos: %votes

en: Request Pickup
gl: Solicitar un novo contrasinal

en: Ship from:
gl: De / Para

en: USPS product description
gl: Descrición do bloque de administración

en: U.S. Postal Service
gl: Servizo de autenticación

en: USPS user ID
gl: Familia de papel

en: U.S.P.S. @service
gl: Servizo de autenticación

en: Flat rate box
gl: Lista plana - colapsada

en: Flat rate envelope
gl: Lista plana - colapsada

en: U.S.P.S. First-Class Mail
gl: Corpo do correo-e de benvida.

en: U.S.P.S. First-Class Flat
gl: Lista plana - colapsada

en: U.S.P.S. First-Class Parcel
gl: Primeiro día da semana

en: U.S.P.S. Priority Mail
gl: Comprobar correo-e

en: U.S.P.S. Express Mail PO to PO
gl: %name-from enviou un correo-e a %name-to.

en: U.S.P.S. Parcel Post
gl: Configuración do artigo

en: U.S.P.S. Media Mail
gl: Comprobar correo-e

en: U.S.P.S. Library
gl: Librería Unicode

en: Priority Mail International
gl: Corpo do correo-e de benvida.

en: Weight quote
gl: O peso da categoría.

en: Add an attribute
gl: Engadir rol

en: Configure the attribute settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Add an option
gl: Opcións de tradución

en: Edit option
gl: Opcións de tradución

en: Delete option
gl: Opcións de tradución

en: Option price format
gl: Formato longo da data

en: Display price adjustment
gl: Amosar axuda de HTML

en: Display total price
gl: Amosar axuda de HTML

en: Number of options
gl: Opcións de selección

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Edit attribute: %name
gl: Editar fluxo de traballo %name

en: Product attribute deleted.
gl: Os usuarios foron eliminados.

en: Options for %name
gl: Sesión aberta para %name.

en: Default cost
gl: Foto por defecto

en: Edit option: %name
gl: Editar fluxo de traballo %name

en: Default adjustments
gl: Foto por defecto

en: Are you sure you want to delete the option %name?
gl: Está seguro de querer borra-la conta %name?

en: No attributes left to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Add attributes
gl: Engadir rol

en: The !type options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Default product SKU: @sku
gl: Usa-lo logotipo por defecto

en: Product adjustments have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Please select
gl: Selección múltiple

en: Select box
gl: Caixa de busca

en: @count attribute has been removed. | @count attributes have been removed.
gl[0]: Eliminouse a lingua %locale.

en: @count attribute has been added. | @count attributes have been added.
gl[0]: Engadiuse a regra de acceso.

en: Confirm e-mail address
gl: O seu enderezo de correo-e

en: Confirm password
gl: Confirmar o contrasinal

en: New account details
gl: Crear nova conta

en: The e-mail address did not match.
gl: O enderezo de correo-e %mail non está permitido.

en: Product class
gl: (<span class="admin-enabled">activado</span>)

en: Cart settings
gl: Configuración de usuario

en: Configure the cart settings.
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: View the cart settings.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Edit the cart settings.
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Cart panes
gl: Engadir ao carro

en: Cart block
gl: Bloque de cita

en: Checkout settings
gl: Configuración de usuario

en: Configure the checkout settings.
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: View the checkout settings.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Checkout panes
gl: Node Checkout

en: Checkout messages
gl: mensaxes !type

en: Address fields
gl: Campos en liña

en: Cart name
gl: Nome do rol

en: Anonymous cart duration
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: General checkout settings
gl: axustes xerais de CAPTCHA

en: Update cart
gl: Actualizar cesta

en: Ubercart - core
gl: Ubercart - núcleo

en: Link text.
gl: Lonxitude máxima do texto do enlace

en: Catalog settings
gl: Configuración de usuario

en: Configure the catalog settings.
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Find orphaned products
gl: Eliminar accións orfas

en: Term image
gl: Imaxe do termo

en: Remove category image: !image
gl: Ruta do ficheiro da foto

en: Catalog path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Pattern for catalog pages
gl: Patrón predeterminado para o prefixo da rutas dos ficheiros

en: catalog pages
gl: Páxinas máis vistas

en: More...
gl: Máis

en: No products are available in this category.
gl: Non hai envíos nesta categoría.

en: View file downloads
gl: Adxuntar un novo ficheiro

en: File downloads
gl: Ficheiros adxuntos

en: User can now download the file %file.
gl: O tamaño máximo de arquivo por defecto que un usuario pode subir.

en: File Downloads
gl: Ficheiros adxuntos

en: <strong>Shippable:</strong> No
gl: Ningún usuario dispoñible

en: IP addresses
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: Delete file(s)
gl: Ficheiros adxuntos

en: File options
gl: Opcións de selección

en: Perform action
gl: Acción '%action' engadida.

en: Message subject
gl: Asunto da mensaxe

en: expires on @date
gl: Formato longo da data

en: No downloads found
gl: Non hai alias de URL dispoñibles

en: The user %username
gl: Comprobar nome de usuario

en: The IP address %ip
gl: O enderezo IP %ip foi bloqueado

en: This file download has expired.
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: uc_file
gl: Ficheiros adxuntos

en: download file
gl: Arquivo baixado

en: view all downloads
gl: Tódolos artigos recentes

en: Store help page
gl: Paxina de axuda da tenda

en: Order #[order-id] Update
gl: Actualiza-lo índice do libro.

en: Add line item
gl: Engadir liña de pedido

en: Line item removed.
gl: Liña de pedido eliminada.

en: Update the order status
gl: Actualizar o estado de pedido

en: Order settings
gl: Opcións de pedido

en: Line items
gl: Liñas de pedido

en: Enable order logging
gl: Alertas e diario

en: Customer settings
gl: Configuración de usuario

en: On-site invoice template
gl: Ver a lista coas enquisas do sitio.

en: Order states
gl: Orde predeterminada

en: Order statuses
gl: Orde predeterminada

en: Create new status
gl: Crear nova conta

en: Order status %status removed.
gl: Estado do nodo de acceso

en: Order workflow information saved.
gl: Ordenar os nodos polo estado do fluxo de traballo.

en: Order state
gl: Estado de pedido

en: User: !name
gl: Nome de usuario

en: No products found.
gl: Non se atoparon produtos.

en: Edit order @order_id.
gl: editar orde e títulos

en: Password:
gl: Contrasinal

en: E-mail Address:
gl: Enderezo de Correo-e

en: Billing Address:
gl: Enderezo de Facturación:

en: Payment Method:
gl: Método de Pago

en: Order Summary:
gl: Resumo do Pedido:

en: Shipping Details:
gl: Detalles do Transporte:

en: Total for this Order:
gl: Total do pedido:

en: Products on order:
gl: Productos no pedido:

en: View products
gl: Ver productos

en: Manage classes
gl: Xestionar as clases

en: Configure product settings.
gl: Configurar os axustes do producto.

en: Product fields
gl: Campos de producto

en: Product features
gl: Características do producto

en: List position
gl: Posición na lista

en: Quantities should be numeric.
gl: As cantidade deben ser números.

en: The product's cost.
gl: O custo do producto.

en: The numerical value of the product's weight.
gl: O valor do peso debe ser numérico.

en: Product field
gl: Campo de producto

en: Class ID
gl: ID de clase

en: Add a class
gl: Engadir unha clase

en: Weight: !weight
gl: Peso: !weight

en: No product features found.
gl: Non se atoparon características de productos.

en: !feature settings
gl: Axustes de !feature

en: The product feature has been deleted.
gl: A característica do producto foi borrada.

en: Add a new feature
gl: Engadir unha característica nova

en: Save feature
gl: Gardar característica

en: The product feature has been added.
gl: A característica de producto foi engadida.

en: The product feature has been updated.
gl: O @type %term foi actualizado.

en: administer product features
gl: administrar as características dos productos

en: Product Information
gl: Información do Producto

en: View the report settings.
gl: Ver os axustes do informe.

en: Customer reports
gl: Informes de clientes

en: Sales reports
gl: Informes de vendas

en: Custom sales summary
gl: Sumario de vendas personalizado

en: View a customized sales summary
gl: Ver un sumario de vendas personalizado

en: No customers found
gl: Non se atoparon clientes

en: Export to CSV file.
gl: Exportar a un ficheiro CSV.

en: Show all records
gl: Amosar todos os rexistros

en: Customers total
gl: Número de clientes

en: New customers today
gl: Clientes novos hoxe

en: Online customers
gl: Clientes conectados

en: view reports
gl: ver informes

en: Delete role expiration
gl: Borrar a caducidade do rol

en: The associated role name
gl: O nome do rol asociado

en: <strong>Role:</strong> !role_name<br/>
gl: <strong>Rol:</strong> !role_name<br/>

en: Default role
gl: Rol predefinido

en: Show expirations on user page
gl: Amosar a caducidade nas páxinas dos usuarios

en: Stock reports
gl: Informes de stock

en: View the stock settings.
gl: Ver os axustes do inventario.

en: Stock settings saved.
gl: Os axustes de stock foron gardados.

en: Export to CSV file
gl: Exportar a un ficheiro CSV

en: View customers
gl: Ver clientes

en: Search customers
gl: Buscar clientes

en: Country settings
gl: Axustes de país

en: Configure country specific settings.
gl: Configurar os axustes específicos de país.

en: View the country settings.
gl: Ver os axustes de país.

en: Edit the country settings.
gl: Editar os axustes de país.

en: Import countries
gl: Importar países

en: Country formats
gl: Formatos de país

en: Store settings
gl: Axustes da tenda

en: Configure the main store settings.
gl: Configura os principais axustes da tenda.

en: View the store settings.
gl: Ver os axustes da tenda.

en: Edit the store settings.
gl: Editar os axustes da tenda.

en: Edit the contact settings.
gl: Editar as opcións de contacto.

en: Edit the display settings.
gl: Editar os axustes de visualización

en: Format settings
gl: Axustes do formato

en: Edit the format settings.
gl: Editar os axustes de formato.

en: User initials
gl: Iniciais do usuario

en: Disable a country
gl: Desactivar un país

en: Enable a country
gl: Activar un país

en: Enable a disabled country.
gl: Activar un país non activo.

en: Remove a country
gl: Borrar un país

en: Remove an installed country.
gl: Borrar un país instalado

en: Update a country
gl: Actualizar un país

en: Update an installed country.
gl: Actualizar un país instalado.

en: Our store
gl: A nosa tenda

en: The URL for the site logo.
gl: A URL para o logotipo do sitio.

en: The Ubercart store name.
gl: O nome da tenda Ubercart.

en: The Ubercart store URL.
gl: A URL da tenda Ubercart.

en: The Ubercart store e-mail address.
gl: O enderezo de correo-e da tenda Ubercart.

en: The URL to the store help page.
gl: A URL para almacenar as páxinas de axuda da tenda.

en: Status messages:
gl: Mensaxes de estado:

en: - Show links -
gl: - Amosar ligazóns -

en: - Hide links -
gl: - Ocultar ligazóns -

en: View customer's order.
gl: Ver o pedido do cliente.

en: No orders found.
gl: Non se atopan pedidos.

en: View order !order_id.
gl: Ver o pedido !order_id.

en: Edit order !order_id.
gl: Editar o pedido !order_id.

en: Ubercart User's Guide
gl: Guía de Usuario de Ubercart

en: Support Forums
gl: Foros de axuda

en: Drupal Handbook
gl: Manual de Drupal

en: -None available-
gl: -Ningún dispoñíbel-

en: Country file @file imported.
gl: Importouse o ficheiro de país @file.

en: !country disabled.
gl: !country desactivado.

en: !country is already disabled.
gl: !country xa está desactivado.

en: @country enabled.
gl: @country activo.

en: @country is already enabled.
gl: @country xa está activo.

en: Are you sure you want to remove @country from the system?
gl: Estas seguro de querer borrar @country do sistema?

en: !country removed.
gl: Borrouse !country.

en: Country update complete.
gl: Actualización de países completa.

en: Customer's first name
gl: Nome do cliente

en: Customer's last name
gl: Apelidos do cliente

en: City name
gl: Nome da cidade

en: Abbreviation of the zone
gl: Abreviatura da zona

en: Name of the country
gl: Nome do país

en: Address format
gl: Formato de enderezo

en: Country settings saved.
gl: Axustes de país gardados.

en: Store name
gl: Nome da tenda

en: Primary customer address
gl: Enderezo principal do cliente

en: Currency format
gl: Formato de moeda

en: Thousands Marker
gl: Separador de Miles

en: Decimal Marker
gl: Coma decimal

en: Number of decimal places
gl: Número de decimais

en: Weight format
gl: Formato de peso

en: Default unit of measurement
gl: Unidade de peso predeterminada

en: Length format
gl: Lonxitude do formato

en: PHP date
gl: Data PHP

en: Default format string
gl: Cadea de formato predeterminada

en: Street address 1
gl: Enderezo 1

en: Street address 2
gl: Enderezo 2

en: Initials for !username deleted.
gl: Borraronse as iniciais de !username.

en: No countries found.
gl: Non se atopan países.

en: 01 - January
gl: 01 - Xaneiro

en: 02 - February
gl: 02 - Febreiro

en: 03 - March
gl: 03 - Marzo

en: 04 - April
gl: 04 - Abril

en: 05 - May
gl: 05 - Maio

en: 06 - June
gl: 06 - Xuño

en: 07 - July
gl: 07 - Xullo

en: 08 - August
gl: 08 - Agosto

en: 09 - September
gl: 09 - Septembro

en: 10 - October
gl: 10 - Outubro

en: 11 - November
gl: 11 - Novembro

en: 12 - December
gl: 12 -  Decembro

en: Encryption failed. !messages
gl: Fallou o cifrado. !messages

en: view customers
gl: ver clientes

en: view store reports
gl: ver os informes da tenda

en: Tax rates and settings
gl: Ratios de impostos e axustes

en: Delete tax rule
gl: Eliminar regla de imposto

en: Changed %title to %amount.
gl: Cambiouse %title a %amount.

en: Removed %title.
gl: %title borrado.

en: Added %amount for %title.
gl: Engadida %amount para %title.

en: configure taxes
gl: configurar impostos

en: Is in @zone
gl: Está en @zone

en: Is in @country
gl: Esta en @country

en: The cache has been cleared.
gl: A cache foi limpada.

en: Ivory Coast
gl: Costa de Marfil

en: Hong Kong S.A.R., China
gl: R.A.E. Hong Kong, China

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
gl: R.A.E. de Macau, China

en: Saint Pierre and Miquelon
gl: San Pedro e Miguelón

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Run updates
gl: Executar actualizacións

en: Enable developer modules
gl: Activar os modulos de desenvolvemento

en: Disable developer modules
gl: Desactivar os modulos de desenvolvemento

en: Collapse fieldsets on modules page
gl: Colapsar os conxuntos de campos na páxina de módulos

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Disabled these modules: !module-list.
gl: Desactivas estos módulos: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
gl: Non están activos os módulos de desenvolvedor.

en: display drupal links
gl: amosar as ligazóns de drupal

en: User email
gl: Correo-e do usuario

en: Default sort order
gl: Orde de clasificación predeterminada

en: translate
gl: traducir

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
gl: So están permitidos os ficheiros coas seguintes extensións: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
gl: O ficheiro ten %filesize polo que excede o tamaño máximo de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
gl: Este ficheiro ten %filesize polo que excederá a súa cota de disco de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
gl: Cambiouse o tamaño da imaxe para que coincida coa resolución máxima admitida, de %dimensions píxeles.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado grande; o tamaño máximo é de %dimensions píxeles.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
gl: A imaxe é demasiado pequena; o tamaño mínimo é de %dimensions píxeles.

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Path: !path
gl: Ruta: !path

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Analyze
gl: Analizar

en: Queue
gl: Cola

en: Save and continue
gl: Gardar e continuar

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Load a referenced user
gl: Cargar un usuario referenciado

en: Referenced user
gl: Usuario referenciado

en: Load a referenced node
gl: Cargar un nodo referenciado

en: Referenced content
gl: Contido referenciado

en: Populate a field
gl: Encher un campo

en: Select the machine-name of the field.
gl: Selecciona o nome-maquina do campo.

en: No products available.
gl: Non hai productos dispoñíbeis.

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: ends with
gl: remata en

en: Custom date format
gl: Formato personalizado de data

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Input type
gl: Tipo de entrada

en: View used to select the nodes
gl: Vista usada para seleccionar os nodos

en: %name: this post can't be referenced.
gl: %name: esta entrada non pode ser referenciada.

en: Locations
gl: Ubicacións

en: location
gl: ubicación

en: Is one of
gl: É un de

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
gl: Concederase acceso aos usuarios coa cadea de permiso especificada.

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
gl: Os nodos son os contidos principais dun sitio Drupal.

en: Comments are responses to node content.
gl: Os comentarios son respostas ao contido dos nodos.

en: Users who have created accounts on your site.
gl: Usuarios que se rexistraron e teñen conta neste sitio.

en: Current user
gl: Usuario actual

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
gl: Non parece haber ningún comentario que eliminar, ou ben seleccionou un comentario que xa eliminou outro administrador.

en: Description of the message
gl: Descripción da mensaxe

en: !username has updated !node_title
gl: !username actualizou !node_title

en: Is empty (NULL)
gl: Está valeiro (NULL)

en: Is not empty (NULL)
gl: Non está valeiro (NULL)

en: not empty
gl: non valeiro

en: Access type
gl: Tipo de acceso

en: Permissions for this message.
gl: Permisos para esta mensaxe.

en: Default image
gl: Imaxe predifinida

en: Use default image
gl: Usar a imaxe predefinida

en: Choose a image that will be used as default.
gl: Elixe unha imaxe que será usada como predefinida.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
gl: O tamaño máximo permitido de imaxe expresado como ANCHOxALTO(ex.640x480). Establecer a 0 para deshabilitar restriccions. Se cárgase unha imaxe mais grande, será redimensionada para reflexar o acho e alto dados.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
gl: Este texto será usado polos lectores de pantalla, motores de búsqueda, ou cando a imaxe non poda ser cargada.

en: Theming information
gl: Información de plantilla

en: Thank you for your vote.
gl: Gracias polo seu voto

en: Ends with
gl: Remata en

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Do not cache
gl: Non incluir na caché

en: Action to take if argument is not present
gl: Acción a realizar se non hai argumentos

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
gl: Se este valor e recibido como un argumento, o argumento será ignorado; por exemplo, "todos os valores"

en: <Basic validation>
gl: <Validación básica>

en: Action to take if argument does not validate
gl: Acción a realizar se o argumento non supera a validación

en: Link this field to its user
gl: Ligar este campo ao seu usuario

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
gl: Sobrescribir o valor que mostrar aos usuarios anónimos

en: Text to display for anonymous users
gl: Texto que se mostrará aos usuarios anónimos

en: Use default RSS settings
gl: Usar os axustes predefinidos de RSS

en: Title plus teaser
gl: Títulos e resumo

en: Front page feed
gl: Fonte da páxina de inicio

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
gl: Esto aparecerá como o nome deste bloque en administración >> construcción do sitio >> bloques.

en: The node ID of the node.
gl: O ID do nodo.

en: Tab weight
gl: Peso da pestana

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: No role
gl: Sen rol

en: Search index
gl: Índice de búsca

en: View link
gl: Ver ligazón

en: %title field is required.
gl: O campo %title é obrigatorio.

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: Link this field
gl: Ligar este campo

en: 1 group | @count groups
gl[0]: 1 grupo
gl[1]: @count grupos

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Theme registry
gl: Rexistro do tema

en: You do not have any administrative items.
gl: Non tes ningún elemento de administración.

en: Link this field to its node
gl: Liga este campo a este nodo

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Filter the view to the currently logged in user.
gl: Filtrar a vista ao usuario actualmente identificado.

en: Cache once for everything (global)
gl: Poñer en caché dunha sóla vez para todo (global)

en: Per page
gl: Por páxina

en: Per role
gl: Por rol

en: Per role per page
gl: Por rol por páxina

en: Per user
gl: Por usuario

en: Per user per page
gl: Por usuario por páxina

en: The file could not be uploaded.
gl: Non se puido subir o ficheiro.

en: Has Avatar
gl: Ten Avatar

en: Capitalize first letter
gl: A primeira letra en maiúsculas

en: Custom text
gl: Texto personalizado

en: Node module form.
gl: Formulario do módulo nodo.

en: Locale module form.
gl: Formulario do módulo locale

en: Taxonomy module form.
gl: Formulario do módulo Taxonomía.

en: Default argument
gl: Argumento predeterminado

en: @name replacement patterns
gl: Termo %term borrado.

en: Trigger
gl: Disparador

en: Add a predicate
gl: Engadir un predicado

en: That predicate does not exist.
gl: Este predicado non existe.

en: Save predicate
gl: Gardar predicado

en: Predicate %title !op.
gl: !title por !name

en: Action: @title
gl: Acción: @title

en: Available actions
gl: Accións dispoñíbeis

en: Action removed.
gl: Acción borrada.

en: Action added.
gl: Acción engadida.

en: Actions saved.
gl: Accións gardadas.

en: Condition groups
gl: Grupos de condicións

en: Add condition group
gl: Engadir un grupo de condicións

en: Conditions group
gl: Grupo de condicións

en: Available conditions
gl: Condicións dispoñíbeis

en: Remove group
gl: Borrar grupo

en: Condition: @title
gl: Condición: @title

en: Negate this condition.
gl: O nome de este término.

en: Remove this condition
gl: Borrar esta condición

en: Condition group added.
gl: Engadiuse un grupo de condicións.

en: Condition group removed.
gl: Buscar no grupo

en: %title condition added.
gl: Condición %title engadida.

en: Condition removed.
gl: Eliminouse a cadea.

en: Conditions saved.
gl: Configuración gardada.

en: Convert configurations
gl: Convertir configuracións

en: Beginning conversion...
gl: Comezando conversión...

en: @percentage% converted
gl: @percentage% convertido

en: Now processing %cfg
gl: Agora procesando %cfg

en: Drupal user
gl: Usuario de Drupal

en: Trigger arguments
gl: Argumentos do disparador

en: Check the current date
gl: Comproba a data actual

en: Check the user's roles
gl: Comprobar os roles de usuario

en: Only
gl: Só

en: Author's user ID
gl: O ID do autor.

en: Node is published?
gl: Está publicado o nodo?

en: Node is promoted?
gl: O libro onde está o nodo.

en: Node is sticky?
gl: O libro onde está o nodo.

en: Node field
gl: Campo do nodo

en: Simple comparison
gl: Comparación simple

en: is greater than
gl: é maior que

en: is less than
gl: é menor que

en: is greater than or equal to
gl: é maior ou igual a

en: is less than or equal to
gl: é menor ou igual a

en: Text matching
gl: Texto de axuda

en: Yes/No
gl: Si/Non

en: Comparison value
gl: Valor de comparación

en: No variables available.
gl: Non hai variábeis dispoñíbeis.

en: Available PHP variables
gl: Variabeis de PHP dispoñíbeis.

en: administer conditional actions
gl: Eliminar accións orfas

en: Conditional actions
gl: Accións condicionais

en: By trigger
gl: Por disparador

en: By class
gl: Por clase

en: Edit predicate
gl: Editar predicado

en: Meta data
gl: Limpar os datos da caché

en: Delete a predicate
gl: Borrar un predicado

en: Conditional Actions
gl: Accións condicionais

en: Are you sure you want to remove this item?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú %item?

en: - Reset fields -
gl: Campos en liña

en: Physical length of the packaging.
gl: Lonxitude da lista de usuarios.

en: UPS Logo
gl: Configuración da imaxe do logotipo

en: @service Rate
gl: Servizo de autenticación

en: Medium Express Box
gl: Formato medio da data

en: Created new option %option.
gl: Termo %term creado.

en: Updated option %option.
gl: Opcións de tradución

en: Attribute option
gl: Opcións de tradución

en: Displayed fields
gl: Campos en liña

en: Product SKU
gl: Selección de producto

en: Default product image
gl: Ruta do ficheiro da foto

en: Add to cart form
gl: Engadir ao índice do libro.

en: Attribute selection elements
gl: Tipo de selección de categoría

en: Block settings:
gl: Axustes do bloque

en: Product grid settings
gl: Opcións de correo-e do usuario

en: Check all
gl: tódalas mensaxes

en: Uncheck all
gl: tódalas mensaxes

en: Delete affected files
gl: ver ficheiros cargados

en: The selected file(s) have been deleted.
gl: Borrouse o rol.

en: Ubercart file expiration(s)
gl: Adxuntar un novo ficheiro

en: Renew purchased files
gl: ver ficheiros cargados

en: File expiration
gl: Ficheiros adxuntos

en: The "From" address.
gl: Enderezo de correo-e

en: The file you requested does not exist.
gl: Error de servidor.  A función solicitada %method non existe.

en: Ubercart file downloads
gl: Adxuntar un novo ficheiro

en: Accessible downloads
gl: @download_count descargas

en: Ubercart product settings page
gl: Configuración da visibilidade por páxina

en: File limitations
gl: Ficheiros adxuntos

en: Override download limit
gl: Limitar a busca a

en: Override location limit
gl: Limitar a busca a

en: Override time limit
gl: Limitar a busca a

en: The file %dir was deleted.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: The file %dir could not be deleted.
gl: O ficheiro seleccionado %file non se puido copiar.

en: This order has been modified by another user, changes cannot be saved.
gl: Este contido for modificado por outro usuario, os cambios non se poden gardar.

en: Original order
gl: Orde predeterminada

en: Check the user name.
gl: Comprobar o nome de usuario.

en: Order: User
gl: Pedido: Usuario

en: - All products -
gl: - Todos os productos -

en: User creation date
gl: A data que o usuario foi creado.

en: User last login date
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: User language setting
gl: Axustes de lingua do usuario

en: Delete an order
gl: Eliminar un pedido

en: The label of the line item.
gl: Etiqueta da liña de pedido

en: Displayed product fields:
gl: Amosar os campos de producto:

en: The following features are enabled:
gl: As seguintes características están activas:

en: Ubercart product settings
gl: Axustes do producto Ubercart

en: Product image field
gl: Campo de imaxe do producto

en: Product module form.
gl: Formulario do módulo producto.

en: Node description. (View tab)
gl: Descripción do nodo. (Ver pestana)

en: The human-readable name.
gl: O nome lexíbel polo humanos deste tipo.

en: Product information for nodes.
gl: Información de producto para os nodos.

en: The product node id.
gl: O id do nodo do producto.

en: Total price
gl: Prezo total

en: Ubercart roles
gl: Roles de Ubercart

en: %user has been granted the %role role.
gl: Ao usuario %user asignouselle o rol %role.

en: The product model.
gl: O modelo de producto.

en: The role ID.
gl: O ID do rol.

en: The user id.
gl: O id do usuario.

en: The role id.
gl: O id do rol.

en: No SKU found.
gl: Non se atopou un SKU.

en: administer product stock
gl: administrar o inventario de productos

en: SKU of a product
gl: SKU dun producto

en: Node ID of a product
gl: O ID do nodo dun producto

en: Level of stock
gl: Stock

en: Store address:<br />!address
gl: Enderezo da tenda:<br />!address

en: Not set yet.
gl: Inda non establecido.

en: Store e-mail address is %email.
gl: O enderezo de correo-e da tenda é %email.

en: Store e-mail address is not set.
gl: Non está definido o enderezo de correo-e da tenda.

en: Help page is <a href="!url">!url</a>.
gl: A páxina de axuda é <a href="!url">!url</a>

en: Footer using !footer
gl: Pé usando !footer

en: Currency format: @format
gl: Formato de moeda: @format

en: Weight format: @weight
gl: Formato de peso: @weight

en: Date format: @date
gl: Formato de data: @date

en: Cancel changes
gl: Cancelar os cambios

en: Price handler configuration saved.
gl: Gardouse a configuración do xestor de prezos.

en: @field is enabled.
gl: @field está activo.

en: @field is disabled.
gl: @field está desactivado.

en: @title is %default.
gl: @title é %default.

en: Price handler settings
gl: Axustes do xestor de prezos

en: Default price handler
gl: Xestor de prezos predeterminado

en: Tax Name
gl: Nome do Imposto

en: Total taxable amount
gl: Total de cantidade taxábel

en: Total tax collected
gl: Total de impostos recabados

en: Tax Report
gl: Informe de Impostos

en: Any product
gl: Calquer producto

en: No rates available.
gl: Ningún ratio dispoñíbel

en: Add a tax rate
gl: Engadir un ratio de imposto

en: Copy of !name
gl: Copia de !name

en: Tax rate %name deleted.
gl: Borrouse o ratio de imposto %name.

en: Tax rule
gl: Regla de imposto

en: Edit a tax rate
gl: Editar unha regla de imposto

en: Poll title
gl: Título da enquisa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
gl: %name: este campo non pode almacenar máis de @count valores.

en: No messages available.
gl: Non hai mensaxes

en: No fields available.
gl: Non hai campos dispoñíbeis.

en: '@column' => value for @column
gl: '@column' => valor para @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
gl: return array(
      0 => array(@columns),
      // Normalmente desexará para aqui. Provea máis valores
      // se desexa que o seu 'valor predefinido' sexa multi-valudo:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Numeric
gl: Numérico

en: Alt text
gl: Texto alternativo

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
gl: Debe especificar os 'valores permitidos' para este campo.

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: Token replacement patterns
gl: Patróns de sustitución dos símbolos

en: Comment's node ID
gl: ID do comentario do nodo

en: Comment title. WARNING - raw user input
gl: Título do comentario. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo

en: Comment body
gl: Corpo do comentario

en: Comment body. WARNING - raw user input
gl: Corpo do comentario. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo

en: Comment author's user id
gl: Id de usuario do autor do comentario

en: Comment author's user name
gl: O nome do usuario do autor do comentario

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
gl: Nome do usuario autor do comentario. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
gl: Correo electrónico do autor do comentario. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo.

en: Comment creation year (four digit)
gl: Ano de creación do comentario (catro díxitos)

en: Comment creation year (two digit)
gl: Ano de creación do comentario (dous díxitos)

en: Comment creation month (full word)
gl: Mes de creación do comentario (palabra completa)

en: Comment creation month (abbreviated)
gl: Mes de creación do comentario (abreviado)

en: Comment creation month (one or two digit)
gl: Mes de creación do comentario (un ou dous díxitos)

en: Comment creation week (two digit)
gl: Semana de creación do comentario (dous díxitos)

en: Comment creation date (day of month)
gl: Data de creación do comentario (día do mes)

en: Comment creation day (full word)
gl: Día de creación do comentario (palabra completa)

en: Comment creation day (abbreviation)
gl: Día de creación do comentario (abreviatura)

en: Comment creation day (one or two digit)
gl: Día de creación do comentario (un ou dous díxitos)

en: Node language
gl: Lingua do nodo

en: Node author's e-mail.
gl: Correo electrónico do autor do nodo.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
gl: Correo electrónico do autor do nodo. ADVERTENCIA - entrada de usuario en crudo.

en: Node creation date (day of month)
gl: Data de creación do nodo (día do mes)

en: Node creation day (full word)
gl: Día de creación do nodo (palabra completa)

en: Node creation day (abbreviation)
gl: Día de creación do nodo (abreviatura)

en: Node creation day (one or two digit)
gl: Día de creación do nodo (un ou dous díxitos)

en: The name of the current Drupal website.
gl: O nome do actual sitio web de Drupal.

en: The slogan of the current Drupal website.
gl: O slogan do actual sitio web de Drupal.

en: Send tokenized e-mail
gl: Enviar correo-e con símbolos

en: Add comment link
gl: Vínculo engadir comentario

en: Change basic information
gl: Modificar a información básica

en: Justify
gl: Xustificado

en: Broken handler @table.@field
gl: Manexador  @table.@field deteriorado

en: Skipping broken view @view
gl: Omitindo a vista rota @view

en: Ajax callback for view loading.
gl: Función callback Ajax para a carga de vista.

en: Changes cannot be made to a locked view.
gl: Non se poden realizar cambios a unha vista bloqueada.

en: Convert view
gl: Convertir vista

en: Create customized lists and queries from your database.
gl: Crear listas e consultas personalizadas da base de datos.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
gl: Interface administrativo das vistas. Sen este módulo non se poden crear ou editar as vistas.

en: Example table
gl: Táboa de exemplo

en: Example content
gl: Contido de exemplo

en: Example node
gl: Nodo de exemplo

en: Plain text field
gl: Campo de texto plano

en: Numeric field
gl: Campo numérico

en: Boolean field
gl: Campo booleano

en: Timestamp field
gl: Campo de marca de tempo

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
gl: Emula a páxina principal predetermindada de Drupal; debese cambiar a ruta á páxina principal predeterminada a esta vista para que sexa a páxina principal.

en: Validator options
gl: Opcións do validador

en: Display all values
gl: Amosar todos os valores

en: Hide view / Page not found (404)
gl: Ocultar a vista / Páxina non atopada (404)

en: Display empty text
gl: Amosar texto baleiro

en: Provide default argument
gl: Prover un argumento por defecto

en: Default argument type
gl: Tipo de argumento por defecto

en: Broken/missing handler
gl: Manexador deteriorado ou ausente

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
gl: O manexador deste argumento falta ou está deteriorado e non se pode usar. Se o proporcionou un módulo que foi desactivado, reactivalo podería restaurar o manexador. Doutro modo, probablemente debería borrar este elemento.

en: Current date
gl: Data actual

en: Current node's creation time
gl: Data de creación do nodo actual

en: Current node's update time
gl: Data de actualización do nodo actual

en: Allow multiple terms per argument.
gl: Permitir varios termos por argumento.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
gl: Se está seleccionado, os usuarios poderán introducir múltiples argumentos da forma 1+2+3 (para OU) ou 1,2,3 (para E).

en: Allow multiple arguments to work together.
gl: Permitir que múltiples argumentos traballen xuntos.

en: Do not display items with no value in summary
gl: Non amosar elementos sen valor no sumario

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Fail basic validation if any argument is given
gl: Fallar validación básica se da cualquera argumento

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
gl: O marcar este campo, pode usalo para asegurarse de cas vistas con máis argumentos dos necesarios non pasan a validación.

en: Exclude the argument
gl: Excluir o argumento

en: Glossary mode
gl: Modo glosario

en: Character limit
gl: Límite de caracteres

en: No transform
gl: Non transformar

en: Upper case
gl: Maiúsculas

en: Lower case
gl: Minúsculas

en: Capitalize each word
gl: Poñer en maiúsculas en cada palabra

en: Case in path
gl: Maiúsculas/Minúsculas na ruta

en: Transform spaces to dashes in URL
gl: Transformar os espazos en barras na URL

en: Exclude from display
gl: Excluir da visualización

en: Rewrite the output of this field
gl: Reescribir a saída deste campo

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: O texto para mostrar neste campo. Pode incluír HTML. Ten que indicar os datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: Output this field as a link
gl: Amosar este campo como unha ligazón

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
gl: Si márcase. este campo converterase en enlace. O destino debe indicarse a continuación.

en: Link path
gl: Ruta da ligazón

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
gl: A ruta de Drupal ou a ruta absoluta para este enlace. Pode especificar datos desta vista seguindo os "patróns de remplazo" de máis abaixo.

en: The CSS class to apply to the link.
gl: A clase CSS a asignar á ligazón

en: Prefix text
gl: Texto do prefixo

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar antes desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: Suffix text
gl: Texto do sufixo

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
gl: Calquera texto a amosar despois desta ligazón. Pode incluir HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
gl: <p>Debe engadir algúns campos adicionais a esta presentación antes de usar este campo. Estes campos pódense marcar con <em>Excluír de a presentación</em> si prefíreo. Teña en conta que debido á orde de construción, non pode usar campos logo deste campo. Si necesita un campo non listado aquí, reordene os seus campos.</p>

en: Trim this field to a maximum length
gl: Recortar este campo a unha lonxitude máxima

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
gl: Se está seleccionado, este campo será recortado a unha lonxitude de caracteres máxima.

en: Trim only on a word boundary
gl: Recortar só entre palabras

en: Add an ellipsis
gl: Engadir puntos suspensivos

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
gl: si se marca, engadirase un "..." si se recortase o campo.

en: Strip HTML tags
gl: Eliminar etiquetas HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
gl: si se marca, todas as etiquetas HTML eliminaranse.

en: Field can contain HTML
gl: O campo pode conter HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
gl: si se marca, activarase o corrector HTML para asegurarse de que as etiquetas quedan correctamente pechadas despois do recorte.

en: File size display
gl: Amosar tamaño de arquivo

en: Formatted (in KB or MB)
gl: Formatado (en KB ou MB)

en: Raw bytes
gl: Bytes en bruto

en: If checked, true will be displayed as false.
gl: Se está seleccionado, verdadeiro amosarase como falso.

en: Time span (with "ago/hence" appended)
gl: Periodo de tempo (con "ago/hence" adxunto)

en: Round
gl: Redondear

en: If checked, the number will be rounded.
gl: Se está seleccionado, o número será redondeado.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
gl: Especifica cantos díxitos se van a amosar despois da coma decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
gl: Caracter a usar como separador decimal.

en: What single character to use as the thousands separator.
gl: Caracter a usar como separador de miles.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar antes do número, como un símbolo de moeda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
gl: Texto a colocar despois do número, como un símbolo de moeda.

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Display as link
gl: Amosar como una ligazón

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
gl: Este elemento non está actualmente exposto. Se o <strong>expós</strong>, os usuario poderán cambiar o filtro na vista.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
gl: Este elemento está actualmente exposto. Se o <strong>ocultas</strong>, os usuarios non poderan cambiar o filtro na vista.

en: Unlock operator
gl: Desbloquear o operador

en: When checked, the operator will be exposed to the user
gl: Cando esté seleccionado, o operador será exposto aos usuarios

en: Operator identifier
gl: Identificador de operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este operador.

en: Filter identifier
gl: Identificador de Filtro

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
gl: Esto aparecerá na URL despois do ? para identificar este filtro. Non pode ser en branco.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
gl: O filtro exposto é opcional e engadiranse opcións para permitir que non actue.

en: Remember
gl: Lembrar

en: Remember the last setting the user gave this filter.
gl: Lembrar os últimos axustes do filtro polo usuario.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
gl: O identificador é necesario si o filtro esta exposto.

en: This identifier is not allowed.
gl: Este identificador non está permitido

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: exposed
gl: exposto

en: Value type
gl: Tipo de valor

en: Invalid date format.
gl: Formato de data non válido

en: Limit list to selected items
gl: Limitar a lista aos elementos seleccionados

en: not in
gl: non en

en: Is all of
gl: Son todos de

en: Is none of
gl: ningún

en: not
gl: non

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Que non conteña todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Require this relationship
gl: Precisa esta relación

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: se activa <a href="@modules">o módulo de axuda avanzada</a>, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
gl: Se instala o módulo de axuda avanzada desde !href, Views lle proporcionará máis e mellor axuda. <a href="@hide">Ocultar este mensaxe.</a>

en: Warning! Broken view!
gl: Alterta! A vista está rota!

en: Broken
gl: Roto

en: Install the advanced help module for the getting started
gl: Instalar o módulo de axuda avanzada para comezar

en: Displays
gl: Presentación

en: These queries were run during view rendering:
gl: Estas consultas executáronse durante a representación da vista

en: This display has no path.
gl: Esta presentación non ten ruta.

en: Query build time
gl: Tempo de realización da busca

en: Query execute time
gl: Tempo de execución da consulta

en: View render time
gl: Tempo de renderizado da vista

en: No query was run
gl: Sen se realizou ningunha busca

en: Unable to preview due to validation errors.
gl: Non foi posíbel xenerar a vista previa por erros de validación.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
gl: Separa os argumentos con un / como se fose unha ruta dunha URL.

en: Clone view %view
gl: Clonar a vista %view

en: View name
gl: Nome da vista

en: View description
gl: Ver a descrición

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
gl: Esta descrición aparecerá nas páxinas de administración de vistas para informar en que consiste a vista.

en: View tag
gl: Ver marca

en: You must use a unique name for this view.
gl: Debese empregar un nome único para esta vista

en: Are you sure you want to delete the view %name?
gl: Estás seguro de querer borrar a vista %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
gl: Non se pode desfacer a eliminación dunha visa.

en: The view has been deleted.
gl: A vista foi eliminada.

en: There is no lock on view %view to break.
gl: Non hai un bloqueo que romper na vista %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
gl: Estas seguro de querer romper o bloqueo na vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
gl: Rompendo este bloqueo perderase calquer cambio feito polo usuario !user non gardado.

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
gl: O bloqueo foi roto e non podes editar esta vista agora.

en: Edit view %view
gl: Editar vista %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
gl: Escriba o nome que se usará para esta vista si fose distinto do da vista orixinal. Deixe o campo baleiro si desexa usar o nome orixinal da vista.

en: Paste view code here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Unable to interpret view code.
gl: Non se pode interpretar o código da vista.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
gl: Está importando unha vista creada coa versión 1 de Vistas. Debe axustar algún parámetros para que funcione correctamente na versión 2.

en: That view is not compatible with this version of Views.
gl: Esta vista non é compatíbel coa versión de Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
gl: Unha vista con este nome xa existe; por favor elixa un nome diferente

en: Display plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de visualización @plugin no está dispoñíbel.

en: Style plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de estilo @plugin no está dispoñíbel

en: Row plugin @plugin is not available.
gl: O plugin de fila @plugin no está dispoñíbel.

en: @type handler @table.@field is not available.
gl: O manejador @type de @table.@field non está dispoñible.

en: Unable to import view.
gl: Non é posíbel importar a vista.

en: Unknown or missing table name
gl: Nome de táboa despoñecida ou perdida.

en: Click on an item to edit that item's details.
gl: Preme en un elemento para editar os detalles do elementos.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
gl: Esta vista ten unha visualización predefinida estragada polo que non pode ser usada.

en: Export this view
gl: Exportar esta vista

en: Create a copy of this view
gl: Crear un copia desta vista

en: Go to the real page for this display
gl: Ir á verdadeira páxina desta presentación

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
gl: Erro: Esta visualización @display require un complemento chamado '@plugin', pero este complemento non existe!

en: Missing style plugin
gl: Non se atopa o plugin de estilo

en: Change settings for this style
gl: Cambiar os axustes para este estilo.

en: &nbsp; Style: !style
gl: &nbsp; Estilo: !style

en: Unable to initialize default display
gl: Non se pode iniciar a presentación predeterminada

en: Add display
gl: Engadir unha visualización

en: Remove display
gl: Eliminar a visualización

en: Restore display
gl: Restaurar a visualización

en: View analysis
gl: Ver análise

en: View details
gl: Ver detalles

en: Configure @type
gl: Configurar @type

en: Rearrange @type
gl: Reordenar @type

en: Broken field @id
gl: Campo @id estragado

en: There are no @types available to add.
gl: Non hai @types dispoñíbeis para engadir.

en: Configure @type %item
gl: Configurar @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
gl: Configura os axustes extra para @type %item

en: Change summary style for @type %item
gl: Cambiar o estilo do sumario para @type %item

en: Internal error: broken plugin.
gl: Erro interno: plugin avariado.

en: Configure summary style for @type %item
gl: Configurar o estilo do sumario para @type %item

en: Clear Views' cache
gl: Limpar a caché de vistas

en: Add Views signature to all SQL queries
gl: Engadir un selo de vistas a todas as consultas SQL

en: Disable views data caching
gl: Desactivar a cache de datos das vistas

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
gl: Views poñen na caché os datos sobre as táboas, módulos e  vistas dispoñibles, para mellorar o rendemento. Ao marcar esta casilla, as vistas saltaranse esta caché e sempre reconstruirán estes datos cando faga falta. <strong>Facer isto pode ter un impacto bastante importante no rendemento do seu sitio.</strong>

en: Show query above live preview
gl: Amosar a consulta sobre a vista previa

en: Show other queries run during render during live preview
gl: Mostrar outras consultas executadas mentres se preparaba a vista previa

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
gl: Drupal ten a capacidade de executar moitas consultas mentres prepara o resultado dunha vista. Si márcase esta casilla, mostraranse como parte da vista previa todas as consultas efectuadas durante esa preparación.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
gl: Activar as estadísticas de rendemento a través do módulo Devel

en: Disable javascript with Views
gl: Desactivar o javascript coas Vistas

en: Page region to output performance statistics
gl: Rexión da páxina onde amosar as estadísticas de rendemento

en: Error: missing @component
gl: Erro: @component perdido

en: Server reports invalid input error.
gl: O servidor informou dun erro de entrada.

en: View analysis can find nothing to report.
gl: A análise de vistas non atopou nada do que informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
gl: Esta vista só ten unha presentación predeterminada e por iso non se colocará en ningures do seu sitio. Quizais querería engadir unha presentación de páxina ou bloque.

en: Converted
gl: Convertida

en: Unable to find view.
gl: Non se pode atopar a vista.

en: Unable to convert view.
gl: Non se pode convertir a vista.

en: The view has been deleted
gl: A vista foi eliminada

en: Reduce duplicates
gl: Reducir duplicados

en: Default settings for this view.
gl: Axustes predeterminados para esta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
gl: Amosar a vista como unha fonte, com unha fonte RSS.

en: Displays rows one after another.
gl: Amosar as filas unha detras das otras.

en: HTML List
gl: Lista HTML

en: Displays rows as an HTML list.
gl: Amosar as filas como unha lista HTML.

en: Displays rows in a grid.
gl: Amosar as filas nunha grella.

en: Displays rows in a table.
gl: Amosar as filas nunha táboa.

en: Displays the default summary as a list.
gl: Presenta o sumario predeterminado como unha lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
gl: Presenta o resumo sen formatear, coa opción dun logo de outro ou en liña.

en: Generates an RSS feed from a view.
gl: Xera unha canle  RSS dende unha vista.

en: Displays the fields with an optional template.
gl: Presenta os campos cunha plantilla opcional.

en: Fixed entry
gl: Entrada fixa

en: Will be available to all users.
gl: Estará dispoñíbel para todos os usuarios.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
gl: O acceso darase aos usuarios con algunha das funcións especificadas.

en: sort criteria
gl: criterio de ordenación

en: Sort criterion
gl: Criterio de ordenación

en: sort criterion
gl: criterio de ordenación

en: filter
gl: filtro

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
gl: Os elementos de agregador impórtanse desde canles de noticias externos RSS e Atom.

en: The title of the aggregator item.
gl: O título do elemento de agregador.

en: The actual content of the imported item.
gl: O contido do elemento importado.

en: Feed ID
gl: ID da fonte

en: The title of the aggregator feed.
gl: O título da canle do agregador de noticias.

en: The link to the source URL of the feed.
gl: O enlace á URL de orixe da canle.

en: The description of the aggregator feed.
gl: A descrición da canle de agregador.

en: The title of the aggregator category.
gl: O título da categoría de agregador.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
gl: A profundidade da páxina do libro na xerarquía. Os libros do nivel superior teñen 1 de profundidade.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The text of the comment.
gl: O texto do comentario

en: The comment ID of the field
gl: O ID do comentario do campo

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
gl: O nome do autor do comentario. Pode ser amosado como unha ligazón á páxina do autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
gl: O sitio web do autor do comentario. Pódese representar como enlace. estará baleiro si o autor é un usuario rexistrado.

en: Post date
gl: Data de envio

en: Date and time of when the comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o comentario.

en: Provide a simple link to view the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para ver o comentario.

en: Provide a simple link to edit the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o comentario.

en: Provide a simple link to delete the comment.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o comentario

en: The User ID of the comment's author.
gl: O ID de usuario do autor do comentario.

en: Parent CID
gl: CID pai

en: The Comment ID of the parent comment.
gl: O ID de comentario do comentario pai.

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Last comment author
gl: Autor do último comentario

en: The name of the author of the last posted comment.
gl: O nome do autor do último comentario publicado

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: The number of new comments on the node.
gl: O número de novos comentarios do nodo.

en: Comment status
gl: Estado dos comentarios

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
gl: Se os comentario están activados ou desactivados no nodo.

en: User posted or commented
gl: Usuario envío ou comentou

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
gl: Mostra os nodos sóamente si un usuario envíou o nodo ou o comentou.

en: Display the comment with standard comment view.
gl: Mostrar o comentario coa vista estándar de comentario.

en: Display the comment as RSS.
gl: Visualizar o comentario como RSS.

en: Link to contact page
gl: Ligazón á páxina de contacto

en: Provide a simple link to the user contact page.
gl: Provee unha ligazón á páxina de contacto do usuario.

en: Locale source
gl: Orixe de regionalización

en: The group the translation is in.
gl: O grupo no que está a tradución.

en: The full original string.
gl: A cadea orixinal completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
gl: A versión do núcleo de Drupal para o que é esta cadea.

en: Provide a simple link to edit the translations.
gl: Provee unha ligazón para editar as traduccións.

en: Locale target
gl: Destino de regionalización

en: The full translation string.
gl: A cadea de traducción completa.

en: The language this translation is in.
gl: A lingua na que está a traducción.

en: Singular LID
gl: LID singular

en: Whether or not the translation is plural.
gl: Si a tradución é plural ou non.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: The date the node was posted.
gl: A data que o nodo foi enviado.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
gl: O tipo dun nodo (por exemplo, "entrada do blog", "publicación do foro", "historia", etc).

en: Whether or not the node is published.
gl: Si o nodo está ou non publicado

en: Published or admin
gl: Publicado ou administrado

en: Whether or not the node is moderated.
gl: Se o nodo é moderado ou non.

en: Whether or not the node is sticky.
gl: Se o nodo é pegañoso ou non.

en: Provide a simple link to the node.
gl: Provee unha ligazón sinxela ao nodo.

en: Provide a simple link to edit the node.
gl: Provee unha ligazón sinxela pra editar o nodo.

en: Provide a simple link to delete the node.
gl: Provee unha ligazón simple para borrar o nodo.

en: In the form of CCYYMMDD.
gl: Na forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: In the form of YYYYMM.
gl: Na forma YYYYMM.

en: Created year
gl: Ano de creación

en: In the form of YYYY.
gl: Na forma YYYY.

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: Node revision
gl: Revisión do nodo

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
gl: As revisións dos nodos son un historial de cambios dos nodos.

en: The log message entered when the revision was created.
gl: A mensaxe de rexistro que se fixo ao crear a revisión.

en: The date the node revision was created.
gl: A data que a revisión do nodo foi creada.

en: Input format id
gl: A id do formato de entrada

en: Revert link
gl: Revertir o enlace

en: Provide a simple link to revert to the revision.
gl: Proporciona un enlace directo para volver á revisión.

en: Filter by access.
gl: Filtrar por acceso

en: Has new content
gl: Ten novo contido

en: Show only nodes that have new content.
gl: Amosar so os nodos que teñan contido novo.

en: Poll
gl: Enquisa

en: Whether the poll is open for voting.
gl: Si a enquisa permanece aínda aberta para votar ou non.

en: Profile textfield
gl: Campo de texto de perfil

en: Profile textarea
gl: Área de texto de perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile selection
gl: Selección de perfil

en: Profile freeform list %field-name.
gl: lista de perfil en formulario libre %field-name.

en: Links from
gl: Ligazón desde

en: Other nodes that are linked from the node.
gl: Outros nodos ligados desde este nodo.

en: Links to
gl: Ligazón a

en: Other nodes that link to the node.
gl: Outros nodos que ligan con este nodo.

en: Search Terms
gl: Termos de Búsqueda

en: The terms to search for.
gl: Os termos a buscar.

en: Node statistics
gl: Estadísticas do nodo

en: Total views
gl: Número de vistas

en: The total number of times the node has been viewed.
gl: O número de veces que o nodo foi visto.

en: Views today
gl: Vistas hoxe

en: The total number of times the node has been viewed today.
gl: O número de veces que o nodo foi visto hoxe.

en: Most recent view
gl: Vista máis recente

en: Stores site access information.
gl: Almacena información de acceso ao sitio.

en: Title of page visited.
gl: Título da páxina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
gl: Nome do host do usuario que visitou a páxina.

en: The user who visited the site.
gl: O usuario que visitou o sitio.

en: The ID of the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the file.
gl: O nome do ficheiro.

en: The path of the file.
gl: A ruta do ficheiro.

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The status of the file.
gl: O estado do ficheiro.

en: The date the file was uploaded.
gl: A data que o ficheiro foi subido.

en: Taxonomy term name.
gl: Nome de termo da taxonomía.

en: All terms
gl: Todos os termos

en: The parent term of the term.
gl: O termo pai do termo.

en: Term synonym
gl: Sinónimo do termo

en: Node translation
gl: Tradución do nodo

en: Source translation
gl: Orixe de tradución

en: The source that this content was translated from.
gl: O orixinal do que se traduciu este contido.

en: upload
gl: subir

en: The description of the uploaded file.
gl: A descripción do ficheiro cargado.

en: Listed
gl: Amosado na lista

en: Whether or not the file is marked to be listed.
gl: Se o ficheiro está marcado para ser amosado na lista.

en: All files attached to a node with upload.module.
gl: Todos os ficheiros anexados a un nodo co módulo Upload.

en: Has attached files
gl: Ten ficheiros anexos

en: The user ID
gl: A ID do usuario

en: The user or author name.
gl: O nome do usuario ou autor.

en: Language of the user
gl: Lingua do usuario

en: The user's picture, if allowed.
gl: A imaxe do usuario, se está permitida.

en: The date the user was created.
gl: A data que o usuario foi creado.

en: The user's last access date.
gl: A última data de acceso do usuario.

en: The user's last login date.
gl: A última data de inicio de sesión do usuario.

en: Whether a user is active or blocked.
gl: Se un usuario está activo ou bloqueado.

en: The user's signature.
gl: A sinatura do usuario.

en: Provide a simple link to edit the user.
gl: Provee unha ligazón simple para editar o usuario.

en: Provide a simple link to delete the user.
gl: Provee unha ligazón simple para eliminar o usuario.

en: Roles that a user belongs to.
gl: Roles asignados a un usuario.

en: Randomize the display order.
gl: Orde de presentación aleatorio.

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: View result counter
gl: Ver contador de resultados

en: No user
gl: Sen usuario

en: Link this field to its comment
gl: Liga este campo aos comentarios

en: Type of link
gl: Tipo de ligazón

en: contact
gl: contacto

en: Unknown group
gl: Grupo descoñecido

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Current installed version
gl: Versión actualmente instalada

en: Unknown node type
gl: Tipo de nodo descoñecido

en: Node IDs separated by , or +
gl: IDs dos nodos separados por , ou +

en: Display node comments
gl: Amosar os comentarios do nodo

en: Show None
gl: Non amosar ningún

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
gl: Buscar por calquera de dous termos coa expresión <strong>OR</strong> en maiúsculas . Por exemplo, <strong>gatos OR cans</strong>.

en: Link this field to download the file
gl: Liga este campo para descargar o ficheiro

en: Allow multiple terms per argument
gl: Permite múltiples termos por argumento

en: No vocabulary
gl: Sen vocabulario

en: Link this field to its taxonomy term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Link this field to its term page
gl: Liga este campo á páxina do seu termo

en: Limit terms by vocabulary
gl: Limitar os termos por vocabulario

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Show hierarchy in dropdown
gl: Amosar a xerarquía no desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
gl[0]: Non se pode atopar o termo: @terms
gl[1]: Non se poden atopar os termos: @terms

en: Term IDs separated by , or +
gl: IDs dos termos separados por, ou +

en: Term name or synonym
gl: Nome do termo ou sinónimo

en: Term name/synonym converted to Term ID
gl: Nome/Sinónimo do termo convertido a ID do termo

en: Include untranslated nodes
gl: Incluir os nodos non traducidos

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Translation option
gl: Opcións de tradución

en: To the user
gl: Para o usuario

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado

en: Usernames
gl: Nomes de usuarios

en: Enter a comma separated list of user names.
gl: Introduza unha lista separado por comas de nomes de usuario.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
gl[0]: Non foi posíbel atopar o usuario: @users
gl[1]: Non foi posíbel atopar os usuarios: @users

en: Unrestricted
gl: Sen restriccións

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
gl: Só os usuarios ca marca de permiso seleccionada poderán acceder a esta presentación. Teña en conta cos usuarios con permiso para "acceder a todas as vistas" poderán ver cualquera vista sin importar outros permisos.

en: No role(s) selected
gl: Ningún rol(es) seleccionado.

en: Multiple roles
gl: Múltiples roles

en: PHP validate code
gl: Validar código PHP

en: Broken field
gl: Campo roto

en: Change the name of this display.
gl: Cambiar o nome desta visualización.

en: Change the title that this display will use.
gl: Cambiar o título que vai usar esta visualización.

en: Change the style plugin.
gl: Cambiar o plugin de estilo

en: Row style
gl: Estilo de fila

en: Change the row plugin.
gl: Cambiar o plugin de fila.

en: Use AJAX
gl: Usar AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
gl: Cambiar se esta visualización usará AJAX.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Display only distinct items, without duplicates.
gl: Amosar so elementos diferentes, sen duplicados.

en: Specify access control type for this display.
gl: Especificar o tipo de control de acceso para esta visualización.

en: Change settings for this access type.
gl: Cambiar os axustes para este tipo de acceso.

en: Exposed form in block
gl: Expoñer o formulario nun bloque

en: Unknown/missing format
gl: Formato descoñecido/perdido

en: Change this display's !name.
gl: Cambiar esta visualización !name.

en: The name of this display
gl: O nome desta visualización

en: The title of this view
gl: O título desta vista

en: Use AJAX when available to load this view
gl: Empregar AJAX, cando sexa posíbel, para cargar esta vista

en: Use a pager for this view
gl: Empregar un paxinador para esta vista

en: Full pager
gl: Paxinado completo

en: Mini pager
gl: Mini paxinador

en: Pager element
gl: Elementos do paxinador

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
gl: A menos que esté experimentando problemas cos paxinadores relacionados con esta vista, debería deixar esto en 0. Si usa varios paxinadores nunha páxina, podería necesitar establecer este número cun valor máis alto para non entrar en conflicto coa matriz ?page=. Valores máis altos engadirán una gran cantidade de comas as súas URL, por eso evíteo sempre que poda.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
gl: O número de elementos a amosar por páxina. Poña "0" para sen límite.

en: Add a more link to the bottom of the display.
gl: Engade unha ligazón máis ao final da visualización.

en: Create more link
gl: Crear ligazón máis

en: Access restrictions
gl: Restriccións de acceso

en: Access options
gl: Opcións de acceso

en: Display even if view has no result
gl: Amosar incluso si esta vista non ten resultados

en: How should this view be styled
gl: Cal debe ser o estilo desta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
gl: Se o estilo elexido ten opcións, asegúrese de facer click no botón de opcións que aparecerá o seu lado no resumo de Vista.

en: Style options
gl: Opcións de estilo

en: Row style options
gl: Opcións do estilo de fila

en: How should each row in this view be styled
gl: Como debería ser o estilo de cada fila nesta vista

en: Display output
gl: Amosar a saida

en: Style output
gl: Estilo de saída

en: Alternative style
gl: Estilo alternativo

en: Row style output
gl: Saída do estilo de fila

en: Alternative row style
gl: Estilo de fila alternativo

en: Field @field (ID: @id)
gl: Campo @field (ID: @id)

en: Change theme
gl: Cambiar o tema

en: Theming information (display)
gl: Información da plantilla (visualización)

en: Back to !info.
gl: Voltar a !info.

en: theming information
gl: información da plantilla

en: This display has no theming information
gl: Esta visualización non ten información de plantilla

en: This is the default theme template used for this display.
gl: Esta é a plantilla predeterminda para esta visualización.

en: This is an alternative template for this display.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para esta visualización.

en: Theming information (style)
gl: Información da plantilla (estilo)

en: This display has no style theming information
gl: Esta visualización non ten información de estilo da plantilla

en: This is the default theme template used for this style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada por este estilo.

en: This is an alternative template for this style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo.

en: Theming information (row style)
gl: Información da plantilla (estilo de fila)

en: This display has no row style theming information
gl: A visualización non ten información da plantilla do estilo de fila

en: This is the default theme template used for this row style.
gl: Esta é a plantilla predeterminada usada neste estilo de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
gl: Esta é unha plantilla alternativa para este estilo de fila.

en: Put the exposed form in a block
gl: Colocar o formulario exposto nun bloque

en: File found in folder @template-path
gl: Ficheiro atopado no cartafol @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
gl: (Ficheiro non atopado, no cartafol @template-path)

en: Status: using default values.
gl: Estado: empregando os valores predeterminados.

en: Update default display
gl: Actualizas a visualización predeterminada

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
gl: A visualización "@display" usa campos pero non hai ningún definido ou todos están excluidos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
gl: A visualización "@display" usa unha ruta pero non está definida.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
gl: A visualización "@display" ten un plugin de estilo non válido.

en: Exposed form: @view-@display_id
gl: Formulario exposto: @view-@display_id

en: Attachment settings
gl: Axustes do adxunto

en: Inherit arguments
gl: Herdar argumentos

en: Inherit exposed filters
gl: Herdar filtros expostos

en: Multiple displays
gl: Múltiples visualizacións

en: Attach before or after the parent display?
gl: Anexar antes ou despois da visualización pai?

en: Block admin description
gl: Descrición do bloque de administración

en: Block caching type
gl: Tipo de caché do bloque

en: Using the site name
gl: Usando o nome do sitio

en: Use the site name for the title
gl: Empregar o nome do sitio para o título

en: No menu
gl: Sen menú

en: Tab: @title
gl: Tabulador: @title

en: The menu path or URL of this view
gl: A ruta do menú ou URL desta vista

en: Menu item entry
gl: Entrada de elemento de menú

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Pestana de menú

en: Default menu tab
gl: Pestana de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Default tab options
gl: Opcións por defecto da pestana

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
gl: "$arg" xa non está soportada. Agora podes usar %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
gl: "%" non pode ser usado como o primeiro segmento dunha ruta.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
gl: Vistas non pode crear un elemento normal de menú para rutas con un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
gl: Unha vista cunha ruta que remata en % non pode ser unha pestana.

en: Title is required for this menu type.
gl: Precisase un título para este tipo de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
gl: A visualización @display está configurada para usar un menú pero o título do menú non está definido.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
gl: A visualización @display está configurada para usar un menú pai pero o título do menú pai non está definido.

en: Inline fields
gl: Campos en liña

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
gl: O separador pódese situar entre campos de líña para impedir que se aplasten entre si. Pode empregar HTML neste campo.

en: Grouping field
gl: Campo agrupado

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
gl: Opcionalmente pode especificar un campo polo que agrupar os rexistros. Deixar valeiro para non agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
gl: O estilo @style precisa un estilo fila pero o plugin fila é erróneo.

en: Use the site mission for the description
gl: Usa a misión do sitio para a descrición

en: RSS description
gl: Descrición RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
gl: Esto aparecerá na propia fonte RSS.

en: Display record count with link
gl: Amosar conta de rexistros con enlace

en: Override number of items to display
gl: Sobreescribir o número de elementos a amosar

en: Display items inline
gl: Amosar elementos en liña

en: You need at least one field before you can configure your table settings
gl: Precisas como mínimo un campo antos de poder configurar os axustes da táboa

en: Override normal sorting if click sorting is used
gl: Sobrescribir o ordeamento normal se usa a ordeación mediante clicks.

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
gl: Activar encabezamentos de táboas fixos na cabeza das listas de Drupal (JavaScript).

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
gl: (Os efectos do encabezamento fixo na cabeza das listas non estarán activos na vista previa de máis abaixo, pero sí na presentación final)

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
gl: Colocar campos en columnas. Pode combinar varios campos na mesma columna. Se o fai, o separador na columna especificada usaráse para separar os campos. Marque a casiña de ordeable para que a columna sexa ordeable por un click de rato e escolla a opción de orden predeterminado para decidir qué columna marcará a orde en principio (se o hai). Pode controlar a orde das columnas e as etiquetas de campo na sección de campos.

en: The style selected does not utilize fields.
gl: O estilo seleccionado non usa campos.

en: None defined
gl: Ningún definido

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
gl: Esta vista está sendo editada polo usuario !user, polo que está bloqueada para ser editada por outros. Este bloqueo ten !age. Preme aquí para <a href="!break">romper o bloqueo</a>.

en: New view
gl: Nova vista

en: Changed view
gl: Cambiar vista

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
gl: Vista %name, amosando elementos do tipo <strong>@base</strong>.

en: Live preview
gl: Vista previa

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
gl: <em>@type</em> vista @base: <strong> @view </strong>

en: Title: @title
gl: Título: @title

en: @current of @max
gl: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
gl: Non hai vistas que exportar neste momento.

en: Show only these tags
gl: Amosar só estas marcas

en: use views exporter
gl: usar exportador de vistas

en: Allows exporting multiple views at once.
gl: Permite exportar varias vistas dunha vez.

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
gl: Se está habilitado, a saída do sitio será desprazada aproximadamente 20 pixeles cara abaixo para amosar o menú de administración. Se está deshabilitado, algún elemento de posición absoluta ou fixa na páxina, pode ser cuberto polo menú de administración.

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
gl: Si está activa, o menú de administración amosarase na parte superior da vista do navegador (desplazarase o resto da páxina). <strong>Importante: En algúns navegadores, este axuste pode producir unha páxina mal formada, un cursor invisíbel, elementos que non se poden seleccionar nos formularios e outras consecuencias. Desactive este axuste se acontence estos erros.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
gl: Si está activado, os conxuntos de campos na <a href="!modules-url">páxina de módulos</a> son comprimidos automaticamente cando se carga a páxina.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
gl: Se está activado, os tabuladores na páxina actual moveranse dentro do menú de administración. Este axuste só está dispoñíbel nos temas que empregan as clases CSS <code>tabs primary</code> e <code>tabs secondaty</code> para os tabuladores.

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
gl: Activar estos módulos: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: - All -
gl: - Todo -

en: Invalid token
gl: Comodín no válido

en: Fieldset
gl: Conxunto de campos

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: Blue Lagoon (default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Solid color
gl: Cor sólido

en: Gradient
gl: Degradado

en: On colors
gl: Colores activados

en: Number of Stars
gl: Número de Estrelas

en: Number of Options
gl: Número de Opcións

en: Rating (i.e. 4.2/5)
gl: Valoración (ex. 4,2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
gl: Porcentaxe (ex. 92)

en: Fivestar ratings
gl: Puntuacións Fivestar

en: Enable Fivestar rating
gl: Activar votos Fivestar

en: Poor
gl: Pobre

en: Great
gl: Moi ben

en: Awesome
gl: Excelente

en: Give it @star/@count
gl: Dar @star/@count

en: Full node display
gl: Amosar co nodo completo

en: Rate this @type
gl: Valora este @type

en: Fivestar: Rate this node
gl: Fivestar: Votar este nodo

en: Your rating: <span>!stars</span>
gl: Su voto: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
gl: Media: <span>!stars</span>

en: No votes yet
gl: Aínda sen votos

en: Saving your vote...
gl: Gardando o seu voto...

en: Your vote has been saved.
gl: Gardouse o seu voto.

en: Deleting your vote...
gl: Borrando o seu voto...

en: Your vote has been deleted.
gl: Borrouse o seu voto.

en: Fivestar Stars (clickable, with text)
gl: Estrelas Fivestar (clicables, con texto)

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
gl[0]: <span>@count</span> voto
gl[1]: <span>@count</span> votos

en: Comment widget
gl: Widget de comentario

en: Optional rating
gl: Valoración opcional

en: Required rating
gl: Valoración obligatoria

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
gl: Cambiáronse os permisos do directorio %directory para que se poida escribir nel.

en: Number of items to index per cron run
gl: Número de elementos que se indexan cada vez que se executa cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
gl: O número máximo de elementos indexados en cada execución dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron</a>. Se é necesario, reduza o número de elementos para evitar que se esgote o tempo ou se produzan erros de memoria durante a indexación.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Translation settings
gl: Configuración de tradución

en: File name without extension
gl: Nome do ficheiro sen a extensión

en: File extension
gl: Extesión de ficheiro

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
gl: Alerta de seguridade: Non se pudo escribir o ficheiro .htaccess. Por favor crea un ficheiro .htacces no cartafol %directory que conteña as seguintes liñas:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Minimum resolution for Images
gl: Resolución mínima para as imaxes

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
gl: O tamaño mínimo permitido de imaxe expresado como ANCHOxALTO(ex.640x480). Establecer a 0 para deshabilitar restriccions. Se unha imaxe que é menor que estas dimensions é subida será rechazada

en: ALT text settings
gl: Configuración do texto ALT

en: Enable user input alternate text for images.
gl: Habilitar texto alternativo introducido por usuarios para as imaxes

en: Default ALT text
gl: Text ALT predefinido

en: This value will be used for alternate text by default.
gl: Este valor será empregado para texto alternativo por defecto.

en: Title text settings
gl: Axustes do texto do título

en: Enable user input title text for images.
gl: Habilitar título introducido polo usuario para as imaxes.

en: Default Title text
gl: Texto do Título predefinido

en: This value will be used as the image title by default.
gl: Este valor será empregado  pola imaxe como título por defecto

en: Alternate Text
gl: Texto Alternativo

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
gl: Este título emprégase cando o usuario pasa o rato sobre a imaxe.

en: Image linked to node
gl: Imaxe ligada ao nodo

en: Image linked to file
gl: Imaxe ligada ao ficheiro

en: The selected file %name could not be saved.
gl: O ficheiro seleccionado %name non pode ser gardado.

en: Could not set permissons on destination file: %file
gl: Non se pode axustar os permisos do ficheiro destino: %file

en: Progress indicator
gl: Indicador de progreso

en: Bar with progress meter
gl: Barra co indicador de progreso

en: Throbber
gl: Pulsador

en: Path settings
gl: Axustes de ruta

en: The file upload failed. %upload
gl: Fallou a subida do ficheiro. %upload

en: Displays the file system path to the file.
gl: Amosa a ruta no sistema de ficheiros ao ficheiro.

en: URL to file
gl: URL do ficheiro

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
gl: Ocorreu un erro irrecuperable. Probablemente o arquivo subido superou o tamaño máximo de arquivo (@size) que este servidos soporta.

en: Starting upload...
gl: Comezando a subida...

en: Uploading... (@current of @total)
gl: Subindo... (@current de @total)

en: Allowed Extensions: %ext
gl: Extensións permitidas: %ext

en: Maximum Filesize: %size
gl: Tamaño máximo do ficheiro: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
gl: As imaxes deben estar entre @min_size píxeles e @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
gl: As imaxes maiores que @max_size píxeles serán redimensionadas

en: Images must be smaller than @max_size pixels
gl: As imaxes deben de ser inferiores a @max_size píxeles

en: Images must be larger than @max_size pixels
gl: As imaxes deben de ser maiores que @max_size píxeles

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
gl: O servidor é capaz de amosar o progreso de subida de ficheiros, pero non ten as bibliotecas necesarias. Recoméndase a instalación da <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca uploadprogress de PECL</a> (preferentemente) ou instalar <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
gl: O seu servidor é capaz de amosar progreso de subida de arquivo usando APC RFC1867. Teña en conta que só se admite unha subida a vez. Recoméndase  usar a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca uploadprogress de PECL</a> de ser posible.

en: Migrating filefield values
gl: Migrando os valores de filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
gl: O seu servidor non é capaz de amosar o progreso de subida de arquivo. O progreso de subida de arquivo require que PHP sexa executado con mod_php e non como FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
gl: O seu servidor é capaz de amosar o progreso de subida dun arquivo mediante APC, pero o mesmo non se atopa habilitado. Engada <code>apc.rfc1867 = 1</code> a súa configuración de php.ini. Alternativamente, é recomendado empregar <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">uploadprogress de PECL</a>, a que soporta máis dunha subida simultánea.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
gl: Habilitado (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
gl: Habilitado (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">uploadprogress de PECL</a>)

en: Upload progress
gl: Progreso da subida

en: Audio format
gl: Formato de son

en: The audio format.
gl: O formato de son.

en: Audio channel mode
gl: Modo do canal de son

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
gl: O número de canais no son, polo seu nome (estéreo ou mono).

en: Default (usually mm:ss)
gl: Predefinido (normalmente mm:ss)

en: Hours: h
gl: Horas: h

en: Minutes: mm
gl: Minutos: mm

en: Seconds: ss
gl: Segundos: ss

en: Styles
gl: Estilos

en: %name: the value may be no smaller than %min.
gl: %name: o valor non pode ser máis pequeno que %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
gl: %name: o valor non pode ser maior que %max.

en: %name: found no valid user with that name.
gl: %name: non se atopou un usuario válido con este nome.

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Style settings
gl: Configuración do estilo

en: Region settings
gl: Opcións de rexión

en: Field label
gl: Etiqueta do campo

en: Group by
gl: Agrupar por

en: Form settings
gl: Axustes do formulario

en: Type of group.
gl: Tipo de grupo.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
gl: Hai algunhas actualizacións pendentes. Por favol volta a <a href="@update-php">update.php</a> e executa as actualizacións pendentes.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
gl: Algunhas actualizacións están inda pendentes.<br/>Por favor relanza o script de actualización.

en: Author name
gl: Nome do autor

en: Flush all caches
gl: Valeirar todas as cachés

en: Comment module form.
gl: Formulario do módulo comentario.

en: Translation module form.
gl: Formulario do módulo traducción.

en: Menu module form.
gl: Formulario do módulo menú.

en: Book module form.
gl: Formulario do módulo Book.

en: Poll module title.
gl: Título do módulo enquisa.

en: Poll module choices.
gl: Alternativas do módulo enquisa.

en: Poll module settings.
gl: Axustes do módulo enquisa.

en: Upload module form.
gl: Formulario para a carga de ficheiros.

en: CCK - No Views integration
gl: CCK - Sin integración coas vistas

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
gl: A integración de CCK co módulo Views precisa de Views 6.x-2.0-rc2 ou superior.

en: manage fields
gl: administrar campos

en: » Add a new content type
gl: » Engadir un novo tipo de contido

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
gl: Este tipo de contido ten campos inactivos. Os campos inactivos non se incluiran dentro dos listados de campos dispoñíbeis até que os seus módulos estén activos.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
gl: !field (!field_name) é un campo !field_type non activo que usa  un widget !widget_type.

en: - Select a field type -
gl: - Selecciona un tipo de campo -

en: - Select a widget -
gl: - Seleccionar un widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
gl: Nome do campo (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
gl: Tipo de información a almacenar.

en: Form element to edit the data.
gl: Elemento de formulario para editar os datos.

en: - Select an existing field -
gl: - Selecciona un campo existente -

en: Field to share
gl: Campo para compartir

en: Group name (a-z, 0-9, _)
gl: Nome do grupo (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
gl: Engadir un novo campo: precisase unha etiqueta

en: Add new field: you need to provide a field name.
gl: Engadir un novo campo: Precisase un nome de campo.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
gl: Engadir novo campo: o nome do campo %field_name non é válido. O nome debe incluír só letras maiúsculas sen tilde, números e barras baixas

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
gl: Engadir un novo campo: O nome de campo %field_name é demasiado longo. O nome está limitado a 32 caracteres, incluindo o prefixo 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
gl: Engadir un novo campo: o nome 'field_instance' é un nome reservado.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
gl: Engadir un novo campo: o nome de campo %field_name xa existe.

en: Add new field: you need to select a field type.
gl: Engadir un novo campo: Debes seleccionar un tipo de campo.

en: Add new field: you need to select a widget.
gl: Engadindo un novo campo: Debes seleccionar un control.

en: Add new field: invalid widget.
gl: Engadindo un novo campo: control non válido.

en: Add existing field: you need to provide a label.
gl: Engadindo un campo existente: Deves proveer unha etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
gl: Engadindo un campo existente: Debes seleccionar un campo.

en: Add existing field: you need to select a widget.
gl: Engadindo un campo existente: Debes seleccionar un control.

en: Add existing field: invalid widget.
gl: Engadindo un campo existente: Control non válido.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
gl: O campo %label non pode ser engadido ao tipo de contido porque está bloqueado.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
gl: Non hai campos configurados para este tipo de contido. Podes engadir un novo campo na páxina <a href="@link">Xestionar campos</a>.

en: Edit basic information
gl: Editar a información básica

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
gl: Nome lexíbel pola máquina do campo. Este nome non se pode cambiar.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
gl: Un nome lexíbel por humanos para ser usado como etiqueta para este campo no tipo de contido %type.

en: Updated basic settings for field %label.
gl: Actualizaronse os axustes básico para o campo %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
gl: Houbo un problema ao actualizar os axustes básicos do campo %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
gl: Este campo está <strong>bloqueado</strong> e non pode ser borrado.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
gl: O campo %field está bloqueado e non pode ser editado.

en: %type basic information
gl: Información básica %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
gl: Número máximo de valores que os usuario poden introducir neste campo.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
gl: 'Sen límite' proveerá un botón 'Engadir máis' polo que os usuarios poderán engadir tantos valores como queiran.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
gl: O código PHP para 'valor predefinido' devolveu @value, o que non é válido.

en: %name must be an integer.
gl: %name debe ser un enteiro.

en: %name must be a positive integer.
gl: %name debe ser un enteiro positivo.

en: %name must be a number.
gl: %name debe ser un número.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
gl: Debe estar seguro que os campos usados están no tipo de contido.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
gl: Avanzado: Especificar os valores dos campos con código PHP

en: You have to return the default value in the expected format.
gl: Deves devolver o valor predefinido no formato esperado.

en: Populate @node's field '@field'
gl: Encher o campo '@field' de @node

en: Field has value
gl: O campo ten valor

en: Field has changed
gl: O campo foi modificado

en: Content containing changes
gl: Contido con cambio

en: Content not containing changes
gl: Contido sen cambios

en: @node's field '@field' has value
gl: O campo '@field' de @node ten un valor

en: Select the machine-name of the field to look at.
gl: Seleccionar o nome lexíbel pola máquina do campo a mirar.

en: @node's field '@field' has been changed
gl: Modificouse o campo '@field' de @node's

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
gl: Título non filtrado do nodo referenciado. PERIGO - entrada de usuario en crudo.

en: Formatted html link to the referenced node.
gl: Ligazón html formatado ao nodo referenciado.

en: Relative path alias to the referenced node.
gl: Alias de ruta relativa ao nodo referenciado.

en: Absolute path alias to the referenced node.
gl: Alias de ruta absoluta ao nodo referenciado.

en: Relative path alias to the referenced user.
gl: Alias de ruta relativa ao usuario referenciado.

en: Absolute path alias to the referenced user.
gl: Alias de ruta absoluta ao usuario referenciado.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
gl: Campo: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
gl: Campo no nodo referenciado.

en: Field formatter
gl: Formatador do campo

en: Select a formatter.
gl: Selcciona un formatador

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
gl: "@s" campo: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
gl: Aparece en: @types

en: <No value>
gl: <Sin valor>

en: Widget label (@label)
gl: Etiqueta do widget (@label)

en: Custom label
gl: Etiqueta personalizada

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: You need to provide a label.
gl: É preciso que indiques unha etiqueta.

en: You need to provide a group name.
gl: É preciso que indiques un home de grupo.

en: The group name %group_name already exists.
gl: O nome do grupo %group_name xa existe.

en: Add new group:
gl: Engadir un novo grupo:

en: Add new group: you need to provide a label.
gl: Engadir un novo grupo: é preciso que estableza unha etiqueta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
gl: Engadir un novo group: é preciso que estableza un nome de grupo.

en: Standard group
gl: Grupo estándar

en: Field group: @group in @type
gl: Grupo de campos: @group en @type

en: Field group label
gl: Etiqueta do grupo de campos

en: Fieldset - Collapsible
gl: Conxunto de campos - Colapsábel

en: Fieldset - Collapsed
gl: Conxunto de campos - Colapsado

en: Field group format
gl: Formato do grupo de campos

en: This option allows you to configure the field group format.
gl: Esta opción permitelle configurar o formato do grupo de campos.

en: "@s" field group: @group in @type
gl: "@s" grupo de campos: @group en @type

en: There are no nodereference fields defined.
gl: Non hai campos nodereference definidos.

en: %name: invalid input.
gl: %name: entrada non permitida.

en: %name: found no valid post with that title.
gl: %name: non se atopou unha entrada válida con este título.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
gl: So se permiten números e decimais en %field.

en: Only numbers are allowed in %field.
gl: So se permiten número en %field.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
gl: Neste campo %field só se permiten números e o carácter decimal (%decimal).

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
gl: Avanzado - Usuarios que poden ser referenciados (Vista)

en: View used to select the users
gl: Vista empregada para seleccionar os usuarios

en: %name: invalid user.
gl: %name: usuario non válido.

en: New field
gl: Novo campo

en: Existing field
gl: Campo existente

en: New group
gl: Novo grupo

en: Author linked to profile
gl: Autor ligado ao perfil

en: Hello <strong>@username</strong>
gl: Benvido, <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
gl: Amosar accesos rápidos

en: Administration menu Toolbar style
gl: Estilo da Barra de Ferramentas do Menú de Administración

en: A better Toolbar.
gl: Unha barra de ferramentas mellor.

en: @argument title
gl: Título de @argument

en: @argument input
gl: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
gl: O número máximo de caracteres que este campo pode ter.

en: If the field is empty, display this text instead.
gl: Se o campo está valeiro, amosar este texto.

en: Count the number 0 as empty
gl: Contar o número 0 como valeiro

en: Hide if empty
gl: Ocultar se está valeiro

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
gl: Non amosar este campo se está baleiro. Teña en conta que a etiqueta do campo pode ser amosada. Comprobe o estilo ou a configuración do estilo da fila para ocultar as etiquetas dos campos baleiro.

en: Starting value
gl: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
gl: Especificar o numero co que o contador debería comezar.

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: The view %name has been saved.
gl: Gardouse a vista %name.

en: Hostname of user that posted the comment.
gl: Nome do equipo do usuario que enviou o comentario.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
gl: Correo electrónico do usuario que enviou o comentario. Estará baleiro se o autor é un usuario rexistrado.

en: The file ID for the file.
gl: O ID do ficheiro.

en: The name of the attached file.
gl: O nome do ficheiro adxunto.

en: The MIME type of the attached file.
gl: O tipo MIME do ficheiro adxunto.

en: The path of the attached file.
gl: A ruta ao ficheiro adxunto.

en: The size of the attached file.
gl: O tamaño do ficheiro adxunto.

en: The name of the role.
gl: O nome do rol.

en: The role ID of the role.
gl: O ID do rol.

en: Hide empty fields
gl: Ocultar os campos baleiros

en: Delta - Appears in: @types
gl: Delta - Aparece en: @types

en: Blocked users
gl: Usuarios rotos

en: The order of pages in the book hierarchy.
gl: A orde das páxinas na xerarquía do libro.

en: Every 10 seconds
gl: Cada 10 segundos

en: Every 20 seconds
gl: Cada 20 segundos

en: Every 30 seconds
gl: Cada 30 segundos

en: Every 45 seconds
gl: Cada 45 segundos

en: Full comment
gl: Comentario completo

en: View name '@name' is already taken
gl: O nome de Vista '@name' xa está usado

en: Authentication module
gl: Módulo de autentificación

en: System path settings
gl: Axustes da ruta do sistema

en: Automatic live preview
gl: Vista previa automática

en: Disable automatic live preview
gl: Desactiva a vista previa automática

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
gl: Non actualizar automaticamente a vista previa. Esto pode axilizar un pouco a edición das vistas.

en: The aliased path to this node.
gl: O alias da ruta a este nodo.

en: Related term
gl: Termo relacionado

en: Use absolute link (begins with "http://")
gl: Usar unha ligazón absoluta (comeza con "http://")

en: Activity of @username
gl: Actividade de @username

en: Attachment before
gl: Adxunto antes

en: Attachment after
gl: Adjunto despois

en: Delete heartbeat comments
gl: Borrar os comentarios de heartbeat

en: Published heartbeat comments
gl: Comentarios de heartbeat publicados

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
gl: O arquivo seleccionado %filename non pode ser subido. Só se permiten arquivos cas seguientes extensións: %extensions.
