Display Suite profile (6.x-1.4) - en to oc translation catalogue (870 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: user
oc: utilizaire

en: Show on every page except the listed pages.
oc: Afichar lo blòt sus totas las paginas a l'excepcion de las que son listadas.

en: Show on only the listed pages.
oc: Afichar lo blòt solament sus las paginas listadas.

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Restablir per defaut

en: enable
oc: activar

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Administer
oc: Administrar

en: Suffix
oc: Sufix

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Operacions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Far la lista

en: Subject
oc: Subjècte

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Ne saber mai

en: Log
oc: Jornal

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Categories
oc: Categorias

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recèrca

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Cap

en: Display settings
oc: Paramètres de visualizacion

en: default
oc: defaut

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Prova

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Link
oc: Ligam

en: Center
oc: Centre

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Types
oc: Tipes

en: Hierarchy
oc: Ierarquia

en: Related terms
oc: Tèrmes ligats

en: Required
oc: Requesit

en: none
oc: pas cap

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de classificacion

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Node ID
oc: Identificant de nosèl

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Top
oc: Part superior

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Afegeix

en: View
oc: Veire

en: The configuration options have been reset to their default values.
oc: Las opcions de configuracion son estadas reïnicializadas a lors valara per defaut.

en: Path
oc: Camin

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Display
oc: Mòstra

en: Menu
oc: Menú

en: Advanced settings
oc: Configuracion avançada

en: results
oc: resultats

en: search
oc: recercar

en: Teaser
oc: Resumit

en: never
oc: pas jamai

en: Text
oc: Tèxte

en: read more
oc: ne legir mai

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: n/a
oc: nd

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Picture
oc: Retrach

en: type
oc: tipe

en: Find content
oc: Trobar de contenguts

en: Main settings
oc: Paramètres principals

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Configure
oc: Configurar

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: User ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Contact
oc: Contacte

en: no
oc: non

en: Node
oc: Nosèl

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
oc: Impossible de mandar un corrièr electronic a %recipient

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Create
oc: Crear

en: Add child page
oc: Apondre una pagina enfant

en: Printer-friendly version
oc: Version imprimibla

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: All
oc: Totes / Totas

en: Active
oc: Actiu

en: Points
oc: Punts

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de la data

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Display links
oc: Afichar los ligams

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Part inferior

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de la taxonomia

en: Mission
oc: Objectius

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: Good
oc: Bona

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Never
oc: Pas jamai

en: Header
oc: Entèsta

en: Left sidebar
oc: Barra laterala d'esquèrra

en: Right sidebar
oc: Barra laterala de drecha

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Dins

en: Recipients
oc: Destinataris

en: You must enter a valid e-mail address.
oc: Vos cal picar una adreça de corrièr electronic valida.

en: Custom
oc: Personalizat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment ID
oc: ID del comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: Signature
oc: Signatura

en: Filter
oc: Filtre

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Poll choices
oc: Opcions de l'enquèsta

en: File ID
oc: ID del fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Vocabulary ID
oc: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
oc: Nom del vocabulari

en: Term ID
oc: ID del tèrme

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Last login
oc: Darrièra connexion

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Fields
oc: Camps

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Count
oc: Descompte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Mode
oc: Mòde

en: configure
oc: configurar

en: Items
oc: Elements

en: %time ago
oc: I a %time

en: Delete all
oc: Suprimir tot

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: This field is required.
oc: Aqueste camp es obligatòri.

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Caching
oc: Emmagazinament en memòria en escondedor

en: Month
oc: Mes

en: System
oc: Sistèma

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Code
oc: Còde

en: Recipient
oc: Destinatari

en: security
oc: seguretat

en: Method
oc: Mètode

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Paraguay
oc: Paraguai

en: Jamaica
oc: Jamaïca

en: Japan
oc: Japon

en: Libya
oc: Libia

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Turkey
oc: Turquia

en: Day
oc: Jorn

en: Table
oc: Tablèu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Role
oc: Ròtle

en: Allow
oc: Autorizar

en: reset
oc: reïnicializar

en: String
oc: Cadena

en: Referrer
oc: Referent

en: Filtered text (user selects input format)
oc: Tèxte filtrat (l'utilizaire causís lo format d'entrada)

en: Text processing
oc: Tractament de tèxte

en: Maximum length
oc: Longitud maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonime

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Filters
oc: Filtres

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Order
oc: Òrdre

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Do not display
oc: Afichar pas

en: Profile
oc: Perfil

en: filters
oc: filtres

en: Votes
oc: Vòtes

en: Term description
oc: Descripcion del tèrme

en: Edit group
oc: Editar lo grop

en: Save settings
oc: Salvar los reglatges

en: Operation
oc: Operacion

en: reply
oc: respondre

en: Function
oc: Foncion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Google Maps API Key
oc: Clau de la Google Maps API

en: Germany
oc: Alemanha

en: Labels
oc: Etiquetas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: Algeria
oc: Argeria

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Andorra
oc: Andòrra

en: Angola
oc: Angòla

en: Anguilla
oc: Anguilha

en: Antarctica
oc: Antartida

en: Antigua and Barbuda
oc: Antigua e Barbuda

en: Australia
oc: Austràlia

en: Austria
oc: Àustria

en: Azerbaijan
oc: Azerbaitjan

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belarus
oc: Bielorussia

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bermuda
oc: Bermudas

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
oc: Bòsnia e Ercegovina

en: Bouvet Island
oc: Illa Bouvet

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Canada
oc: Canadà

en: Cape Verde
oc: Cap Verd

en: Cayman Islands
oc: Illas Caïman

en: Central African Republic
oc: Republica Centreafricana

en: Christmas Island
oc: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
oc: Illas Cocos o Illas Keeling

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Comoros
oc: Comòras

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Cyprus
oc: Chipre

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Djibouti
oc: Giboti

en: Dominican Republic
oc: Republica dominicana

en: East Timor
oc: Timor Oriental

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: El Salvador
oc: Lo Salvador

en: Equatorial Guinea
oc: Guinèa equatoriala

en: Eritrea
oc: Eritrèa

en: Estonia
oc: Estònia

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Faroe Islands
oc: Illa Feròe

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: French Guiana
oc: Guiana francesa

en: French Polynesia
oc: Polinesia francesa

en: Gambia
oc: Gàmbia

en: Ghana
oc: Gana

en: Greece
oc: Grècia

en: Greenland
oc: Groenlàndia

en: Guadeloupe
oc: Guadalupe

en: Guinea
oc: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc: Guinèa-Bissau

en: Haiti
oc: Aïtí

en: Heard Island and McDonald Islands
oc: Illa Heard e las illas McDonald

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Ireland
oc: Irlanda

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Kazakhstan
oc: Kazakstan

en: Kyrgyzstan
oc: Kirguizistan

en: Laos
oc: Laòs

en: Latvia
oc: Letònia

en: Lebanon
oc: Liban

en: Liberia
oc: Libèria

en: Lithuania
oc: Lituània

en: Luxembourg
oc: Luxemborg

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Maldives
oc: Maldivas

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Martinique
oc: Martinica

en: Mauritania
oc: Mauritània

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Mayotte
oc: Maiòta

en: Mexico
oc: Mexic

en: Moldova
oc: Moldàvia

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Mozambique
oc: Moçambic

en: Myanmar
oc: Birmania

en: Nauru
oc: Lo Nauru

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: Netherlands Antilles
oc: Antilhas neerlandesas

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Niger
oc: Nigèr

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norfolk Island
oc: Illa Norfolk

en: North Korea
oc: Corèa del Nòrd

en: Northern Mariana Islands
oc: Illas Marianas

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Papua New Guinea
oc: Papoa-Nòva Guinèa

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: Reunion
oc: Reünion

en: San Marino
oc: Sant Marin

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Seychelles
oc: Seichèlas

en: Slovakia
oc: Eslovaquia

en: Slovenia
oc: Eslovenia

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
oc: Illas Georgia del Sud e Sandwich del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sudan
oc: Sodan

en: Suriname
oc: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
oc: Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
oc: Swazilàndia

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Syria
oc: Siria

en: Tajikistan
oc: Tatjikistan

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Togo
oc: Tògo

en: Trinidad and Tobago
oc: Trinitat e Tobago

en: Turkmenistan
oc: Turcmenistan

en: Turks and Caicos Islands
oc: Illas Turks e Caicos

en: Uganda
oc: Oganda

en: Ukraine
oc: Ucraïna

en: United Arab Emirates
oc: Emirats Arabis Units

en: United Kingdom
oc: Reialme Unit

en: United States
oc: Estats Units d'America

en: United States Minor Outlying Islands
oc: Illas Perifericas Menoras dels EUA

en: Uruguay
oc: Uruguai

en: Uzbekistan
oc: Ozbequistan

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Wallis and Futuna
oc: Wallis e Futuna

en: Yemen
oc: Iemèn

en: Formatting guidelines
oc: Directivas de formatatge

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authoring information
oc: Informacion de redaccion

en: Leave blank for %anonymous.
oc: Daissatz void per %anonymous.

en: Hidden
oc: Amagat

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: File attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Picatz una pagina per linha jos la forma de camins Drupal. Lo caractèr « * » es un passapertot. Picatz per exemple %blog per la pagina dels blogs e %blog-wildcard per cada blog personal. %front es la pagina d'acuèlh.

en: Key
oc: Clau

en: English
oc: Anglés

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Default height
oc: Nautor per defaut

en: Default width
oc: Largor per defaut

en: Edit term
oc: Modificar lo tèrme

en: Are you sure you want to delete these items?
oc: Sètz segur que volètz suprimir aqueles elements ?

en: The items have been deleted.
oc: Los elements son estats suprimits.

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: update
oc: metre a jorn

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Source
oc: Font

en: published
oc: publicat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Search results
oc: Resultats de la recèrca

en: Your search yielded no results
oc: Vòstra recèrca a pas balhat cap de resultat

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Publishing options
oc: Opcions de publicacion

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Disable mousezoom
oc: Desactivar lo zoom amb la mirga

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
oc: Desactivar l'utilizacion de la rodeta de la mirga per zoomar sus la mapa.

en: Google Map Initialize
oc: Inicializacion d'una Google Map

en: Default map settings
oc: Paramètres de mapa per defaut

en: Default center
oc: Centre per defaut

en: Default zoom
oc: Zoom per defaut

en: Default map type
oc: Tipe de mapa per defaut

en: Open info window
oc: Dobrir la fenèstra d'informacion

en: Lines per box
oc: Linhas per bóstia d'informacion

en: lines
oc: linhas

en: Location chooser
oc: Selector d'emplaçament

en: Disable dragging
oc: Desactivar la foncion "lisar"

en: Remove the ability for the user to drag the map. If dragging is disabled, keyboard shortcuts are implicitly disabled.
oc: Suprimir la possibilitat per l'utilizaire de far "lisar" la carta. S'aquela foncion es desactivada, los acorchis de clavièr son implicitament desactivats.

en: Disable keyboard
oc: Desactivar lo clavièr

en: Disable the keyboard shortcuts.
oc: Desactivar los acorchis de clavièr

en: Enable Overview Map
oc: Activar la vista d'ensemble de la mapa

en: Click map
oc: Clicar sus la mapa

en: Lines
oc: Linhas

en: Edit Info
oc: Modificar l'Info

en: User locations
oc: Emplaçaments dels utilizaires

en: Node locations
oc: Emplaçaments dels nosèls

en: To add/change your location to the user map, <a href="@url">edit your location</a>.
oc: Per apondre/modificar vòstre emplaçament sus la mapa dels utilizaires, <a href="@url">editatz vòstre emplaçament</a>.

en: This content type is not currently Location enabled.
oc: Actualament, aqueste tipe de contengut es pas configurat per Location (los emplaçaments)

en: Location map
oc: Mapa d'emplaçament

en: Author Location
oc: Emplaçament de l'Autor

en: set user location
oc: definir l'emplaçament utilizaire

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Map width
oc: Largor de la mapa

en: The map width, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
oc: La largor de la mapa, en absolut o en percentatge CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Macro text
oc: Tèxte de la macro

en: Filter to allow insertion of a google map into a node
oc: Filtre per permetre l'insercion d'una Google Map dins un nosèl

en: None.
oc: Pas cap.

en: Revert
oc: Tornar

en: Empty
oc: Void

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Greater than
oc: Superior

en: Less than
oc: Inferior

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Red
oc: Roge

en: White
oc: Blanc

en: Enabled filters
oc: Filtres activats

en: Poll settings
oc: Parametratge del sondatge

en: Parent term
oc: Tèrme parent

en: revert
oc: tornar

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Search options
oc: Cercar d'opcions

en: options
oc: opcions

en: Testing
oc: Proves

en: Aland Islands
oc: Illas Aland

en: Falkland Islands
oc: Illas Maloinas

en: Saint Kitts and Nevis
oc: Saint Kitts e Nevis

en: South Korea
oc: Corèa del Sud

en: Saint Helena
oc: Santa Elena

en: Sao Tome and Principe
oc: São Tomé e Príncipe

en: French Southern Territories
oc: Terres Australs e Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
oc: Saint Vincent e les Grenadines

en: British Virgin Islands
oc: Illas Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
oc: Illas Verges Americanes

en: Province
oc: Província

en: %type settings
oc: Paramètres de '%type'

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Color scheme
oc: Esquèma de color

en: edit
oc: editar

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: New comments
oc: Nous comentaris

en: Themes
oc: Tèmas

en: The comments have been deleted.
oc: Los comentaris son estats suprimits.

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es obligatòri.

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Related content
oc: Contengut ligat

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Contact settings
oc: Paramètres de contacte

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: disable
oc: desactivar

en: File upload error. Could not move uploaded file.
oc: Error dins lo transferiment de fichièrs. Impossible de desplaçar lo fichièr transferit.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: is
oc: es

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Picatz los tèrmes que volètz recercar.

en: Information
oc: Informacion

en: No content types available.
oc: Cap de tipe de contengut pas disponible.

en: British Indian Ocean Territory
oc: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Macedonia
oc: Macedònia

en: Western Sahara
oc: Sahara occidental

en: Blocks
oc: Blòts

en: Menus
oc: Menús

en: Above
oc: A sobre

en: Number of values
oc: Nombre de valors

en: @min and @max
oc: @min e @max

en: !title: !required
oc: !title  : !required

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Search Index
oc: Indèx de recèrca

en: Search Result
oc: Resultat de recèrca

en: Updating field type %type with module %module.
oc: Actualitzant el tipus de camp %type amb el mòdul %module.

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Trimmed
oc: Copat

en: Used in
oc: Usat a

en: Added field %label.
oc: Lo camp '%label' es estat apondut.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
oc: Sètz segur que volètz levar lo camp '%field' ?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
oc: Se teniu cap contengut en aqueste camp, aqueste es perdrà. Aquesta accion se pòt pas desfar.

en: Removed field %field from %type.
oc: Lo camp '%field' de '%type' es estat levat.

en: Save field settings
oc: Enregistrar los paramètres del camp

en: The default value is invalid.
oc: La valor per defaut es invalida.

en: Saved field %label.
oc: Camp '%label' enregistrat.

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Raw, unfiltered text
oc: Tèxte brut, pas filtrat

en: Formatted and filtered text
oc: Tèxte filtrat e mes en forma

en: Referenced user ID
oc: Identificant de l'utilizaire referenciat

en: Referenced user name
oc: Nom de l'utilizaire referenciat

en: Select the content type to export.
oc: Seleccionar lo tipe de contengut d'exportar.

en: Export data
oc: Donadas exportada

en: The import data is not valid import text.
oc: Las donadas d'impòrt son pas validas.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo grop '%label' ?

en: Title (link)
oc: Títol (amb ligam)

en: Title (no link)
oc: Títol (sens ligam)

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la banca de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
oc: Lo caractèr que los utilizaires introduiran coma separador dels decimals en los formularis.

en: Defines numeric field types.
oc: Definís de tipes de camps numerics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
oc: Per un widget de "casa de marcar de seleccion actiu/inactiu" simple, definiu primer la valor "inactiu", alara la valor "actiu" a la seccion <strong>Valors permeses</strong>. Nota : la casa de marcar de seleccion s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Single on/off checkbox
oc: Casa de marcar on/off unica

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
oc: Definís los widgets de lista desenrotlanta, casa de marca e boton de ràdio per de camps numerics e de tèxte.

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: Defines simple text field types.
oc: Definís tipe de camp de tèxte simple.

en: User status that can be referenced
oc: Estatuts d'utilizaire que pòdon èsser referenciats

en: Permission
oc: Drech d'accès

en: Hide
oc: Amagar

en: Read/Write
oc: Lectura/Escritura

en: Blue
oc: Blau

en: file system
oc: sistèma de fichièrs

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o mai.

en: Postal Code
oc: Còde Postal

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Loading
oc: Cargament

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: The directory %directory is not writable
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura perque las permissions son pas definidas corrèctament.

en: Defines a file field type.
oc: Definís un tipe de camp fichièr.

en: Rearrange
oc: Reordenar

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: empty
oc: void

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: - None selected -
oc: - Pas cap -

en: Aggregator
oc: Agregador

en: Context
oc: Contèxte

en: Book navigation
oc: Navigacion de libre

en: !a comments per page
oc: !a commentaris per pagina

en: Taxonomy vocabulary
oc: Vocabulari de taxinomia

en: Remove this item
oc: Suprimir aqueste element

en: Enter the module name to export code to.
oc: Picatz lo nom del modul cap al qual cal exportar lo còde

en: Top level book
oc: Libre del pus naut nivèl

en: Palestinian Territory
oc: Territòri Palestinian

en: Machine name
oc: Nom maquina

en: Print
oc: Impression

en: Locked
oc: Bloquejat

en: Account
oc: Compte

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
oc: Error de validacion, ensajatz tornarmai. Se l'error contunha, contactatz l'administrator del site.

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: Only in the category(s)
oc: Solament dins las categorias

en: Only of the type(s)
oc: Solament del o dels tipes

en: Color set
oc: Jòc de colors

en: Ordered list
oc: Lista ordenada

en: Unordered list
oc: Lista pas ordenada

en: Reports
oc: Rapòrts

en: Column
oc: Colomna

en: Default sort
oc: Triada per defaut

en: sort by @s
oc: triar per @s

en: and
oc: e

en: URL filter
oc: filtre URL

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
oc: La URL a la qual l'utilizaire serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http ://drupal.org.

en: Display a message to the user
oc: Afichar un messatge a l'utilizaire

en: Parent comment
oc: Comentari parent

en: Author's website
oc: Site internet de l'autor

en: field
oc: camp

en: Map Type Control
oc: Contraròtle del Tipe de Mapa

en: Week @week
oc: Setmana @week

en: Time ago
oc: I a

en: Create @name
oc: Crear '@name'

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags

en: &lt;none&gt;
oc: &lt;pas cap&gt;

en: The language the content is in.
oc: Lenga de redaccion del contengut.

en: User account
oc: Compte d'utilizaire

en: File download
oc: Telecargament

en: Title only
oc: Títol solament

en: Use default
oc: Utilizar la valor per defaut

en: %name: illegal value.
oc: %name : valor illegala.

en: !group: !field
oc: !group : !field

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
oc: Error : lo gestionari per @table > @field existís pas !

en: Password field is required.
oc: Lo camp senhal es obligatòri.

en: Confirm password
oc: Confirmar lo senhal

en: Congo (Kinshasa)
oc: Còngo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
oc: Còngo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
oc: Còsta d'Evòri

en: Serbia And Montenegro
oc: Serbia E Montenegro

en: Hong Kong S.A.R., China
oc: Hong Kong, Xina

en: Isle of Man
oc: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
oc: Macau, Xina

en: Saint Pierre and Miquelon
oc: Sant Pèire e Miquelon

en: Run cron
oc: Aviar lo tractament regular (cron)

en: Default sort order
oc: Òrdre de triada per defaut

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
oc: Avertiment de seguretat  : impossible de crear lo fichièr .htaccess. Creatz un fichièr .htaccess dins lo repertòri %directory que conten las linhas seguentas  : <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
oc: Sols los fichièrs que s'acaban per las extensions seguentas son autorizats : %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
oc: L'archiu, de %filesize, excedís lo maximal permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
oc: L'archiu, de %filesize, excedeix vòstra cuota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
oc: L'imatge s'ha redimensionacionament perque càpiga dins la talha maximala permesa de %dimensions pixèls.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp gran; la talha maximala permesa es de %dimensions pixèls.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
oc: L'imatge es tròp petita; la talha minimala permesa es de %dimensions pixèls.

en: Path: !path
oc: Camin : !path

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar

en: Yellow
oc: Jaune

en: Load a referenced user
oc: Carga un utilizaire referenciat

en: Referenced user
oc: Utilizaire referenciat

en: Referenced content
oc: Contengut referenciat

en: Decimal point
oc: Punt decimal

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: %name: this post can't be referenced.
oc: %name : aqueste contengut pòt pas èsser referenciat.

en: Province name
oc: Nom de la província

en: Country name
oc: Nom del país

en: RSS Settings
oc: Paramètres RSS

en: RSS mode
oc: Mòde RSS

en: Longitude field
oc: Camp longitud

en: Line default style
oc: Estil de las linhas per defaut

en: Title for clusters
oc: Títol pels regropaments

en: Enable extra marker events.
oc: Activar los eveniments suplementaris dels marcadors.

en: Enable clickable shapes.
oc: Activar las formas clicablas

en: Satellite: Standard satellite map.
oc: Satellit : mapa satellit estandarda.

en: Satellite view without street overlay. Internal name: G_SATELLITE_MAP
oc: Mapa satellit sens afichatge superpausat de las carrièras. Denominacion intèrna : G_SATELLITE_MAP

en: Satellite view with street overlay. Internal name: G_HYBRID_MAP
oc: Mapa satellit amb plan de las carrièras superpausat. Denominacion intèrna : G_HYBRID_MAP

en: Thickness of line, in pixels.
oc: Espessor de linha, en pixèls.

en: Javascript is required to view this map.
oc: Javascript es necessari a la visualizacion d'aquesta mapa.

en: User Map (<em>map/user</em>)
oc: Mapa dels Utilizaires (<em>mapa/utilizaire</em>)

en: Location block
oc: Blòt emplaçament

en: Users who have created accounts on your site.
oc: Utilizaires qu'an creat un compte sus vòstre site.

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: !=
oc: >=

en: Is not empty (NULL)
oc: Es pas void (NULL)

en: not empty
oc: pas void

en: Access type
oc: Tipe d'accès

en: Default image
oc: Image predefinida

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
oc: Aqueste tèxte serà utilizat pels lectors d'ecran, los recercadors o quand los imatges es pas pòscan cargar.

en: Theming information
oc: Informacions de tèma

en: Use default RSS settings
oc: Utilizar lo parametratge RSS per defaut

en: Title plus teaser
oc: Títol e resumit

en: Front page feed
oc: Flux de la pagina d'acuèlh

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: You do not have any administrative items.
oc: Avètz pas accès a cap de pagina d'administracion.

en: Per user
oc: Per utilizaire

en: Per user per page
oc: Per utilizaire per pagina

en: The file could not be uploaded.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr.

en: Default argument
oc: Argument per defaut

en: Trigger
oc: Desenclavador

en: Yes/No
oc: Òc/Non

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
oc: %name : aqueste camp pòt pas aver mai de @count valors.

en: No fields available.
oc: Cap de camp pas disponible.

en: Edit link
oc: Ligam d'edicion

en: Change basic information
oc: Modificar las informacions de basa

en: Create customized lists and queries from your database.
oc: Creatz las listas e requèstas personalizadas a partir de vòstra banca de donadas.

en: Hide view / Page not found (404)
oc: Amagar la vista / Pagina pas trobada (404)

en: Default argument type
oc: Tipe d'argument per defaut

en: If checked, true will be displayed as false.
oc: S'aquesta opcion es marcada, Verai apareisserà coma Fals.

en: If checked, the number will be rounded.
oc: S'aquesta opcion es marcada, lo nombre serà arredondit.

en: When checked, the operator will be exposed to the user
oc: S'aquesta opcion es marcada, l'operator apareisserà a l'utilizaire.

en: And
oc: E

en: Install the advanced help module for the getting started
oc: Installatz lo modul d'ajuda avançada per aviar

en: View description
oc: Descripcion de la vista

en: Are you sure you want to revert the view %name?
oc: Sètz segur que volètz tornar en arrièr per la vista %name ?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la vista %name ?

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
oc: Sètz segur que volètz far petar lo varrolh sus la vista %name ?

en: Edit view %view
oc: Editar la vista %view

en: Click on an item to edit that item's details.
oc: Clicatz sus un element per modificar sos detalhs.

en: Export this view
oc: Exportar aquesta vista

en: Change settings for this style
oc: Modificar los paramètres per aqueste estil

en: Remove display
oc: Suprimir un afichatge

en: Disable views data caching
oc: Desactivar la mesa en escondedor de las donadas Views

en: Disable javascript with Views
oc: Desactivar lo JavaScript amb Views

en: Unable to find view.
oc: Impossible de trobar la vista.

en: Unable to convert view.
oc: Impossible de convertir la vista.

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas unas aprèp las autras.

en: Displays rows in a table.
oc: Afichar las linhas dins un tablèu.

en: filter
oc: filtre

en: The title of the comment.
oc: Lo títol del comentari.

en: Parent CID
oc: Identificant del comentari parent

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Last comment author
oc: Autor del darrièr comentari

en: Comment count
oc: Comptador de comentaris

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
oc: L'informacion la mai recenta entre lo darrièr comentari publicat e la data de darrièra mesa a jorn del nosèl.

en: User posted or commented
oc: Publicat o comentat per l'utilizaire

en: The title of the node.
oc: Lo títol del node.

en: The date the node was posted.
oc: La data de publicacion del node.

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Has new content
oc: Presenta de contenguts novèls

en: Poll
oc: Sondatge

en: Search Terms
oc: Tèrmes de recèrca

en: Views today
oc: Visualizacions d'uèi

en: Stores site access information.
oc: Enregistra las informacions relativas a l'accès al site.

en: Title of page visited.
oc: Títol de la pagina consultada.

en: Source translation
oc: Traduccion de la font

en: Versions of content in different languages.
oc: Versions del contengut dins mantuna lenga.

en: upload
oc: Telecargar

en: The user ID
oc: Identificant de l'utilizaire

en: The user's picture, if allowed.
oc: Retrach de l'utilizaire, se autorizat.

en: User ID from URL
oc: Identificant d'utilizaire dins l'URL

en: No user
oc: Pas cap d'utilizaire

en: contact
oc: contacte

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
oc: Cerqueu per qualsevol dels dos tèrmes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: No vocabulary
oc: Pas cap de vocabulari

en: To the user
oc: Cap a l'utilizaire

en: Enter a comma separated list of user names.
oc: Picatz una lista de noms d'utilizaires separats per de virgulas.

en: Change the row plugin.
oc: Cambiar l'empeuton (plugin) de linha.

en: Theming information (display)
oc: Informacions de tèma (afichatge)

en: theming information
oc: informacions de tèma

en: This display has no theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma

en: Theming information (style)
oc: Informacions de tèma (estil)

en: This display has no style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil

en: Theming information (row style)
oc: Informacions de tèma (estil de linha)

en: This display has no row style theming information
oc: Aquel afichatge a pas cap d'informacion de tèma d'estil de linha

en: Status: using default values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors per defaut.

en: Status: using overridden values.
oc: Estatut : utilizacion de las valors suplantadas.

en: Block admin description
oc: Descripcion per l'administracion dels blòts

en: Change settings for the parent menu
oc: Cambiar los paramètres pel menut parent

en: Menu tab
oc: Onglet de menut

en: Default menu tab
oc: Onglet de menut per defaut

en: Default tab options
oc: Opcions d'onglet per defaut

en: Title is required for this menu type.
oc: Lo títol es obligatòri per aqueste tipe de contengut

en: RSS description
oc: Descripcion RSS

en: Title: @title
oc: Títol : @title

en: ‹‹
oc: ‹‹‹‹

en: use views exporter
oc: utilizar l'exportador de vistas

en: Bulk export
oc: Expòrt per lòt

en: Views exporter
oc: Exportador de vistas

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Contact form
oc: Formulari de contacte

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (predefinit)

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
oc: Los dreches del repertòri « %directory » son estats modificats per que foguèsse accessible en escritura.

en: Number of items to index per cron run
oc: Nombre d'elements a indexar en cada execucion del cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
oc: Lo nombre maximal d'elements indexats a cada pas de la <a href="@cron">prètzfach de mantenença de cron</a>. Se cal, reduïu lo nombre d'elements per evitar errors de temps excedit e de memòria a l'hora d'indexar.

en: Search form
oc: Formulari de recèrca

en: Translation settings
oc: Configuracion de la traduccion

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
oc: Lo títol apareis jos la forma d'infobulla quand l'utilizaire susvòla l'imatge amb sa mirga.

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: The file upload failed. %upload
oc: Fracàs del transferiment del fichièr. %upload

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
oc: I a agut una error irrecuperabla. Lo fichièr transferit a probablement depassat la talha maximala de fichièr (@size) que supòrta aqueste servidor.

en: Starting upload...
oc: Començament del transferiment...

en: Uploading... (@current of @total)
oc: Transferiment en cors... (@current sus @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression del transferiment de fichièrs, mas dispausa pas de las bibliotècas necessàrias. Es recomandat d'installar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca PECL uploadprogress</a> (preferida) o d'installar <a href="http ://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression de transferiment de fichièrs amb l'ajuda d'APC RFC1867. Notatz qu'un sol transferiment a l'encòp es suportat. Es recomandat d'utilizar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca uploadprogress PECL</a>, se possible.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
oc: Vòstre servidor es pas capable d'afichar la progression de transferiment de fichièr. La progression de transferiment de fichièr requerís que PHP s'execute amb lo mod_php e non pas en tant que FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
oc: Vòstre servidor es capable d'afichar la progression del transferiment de fichièr amb APC, mas aqueste es pas activat. Apondètz lo còde <code>apc.rfc1867 = 1</code> a vòstra configuracion php.ini. Pasmens, es recomandat d'utilizar la <a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">bibliotèca uploadprogress PECL</a>, perque supòrta lo transferiment simultanèu (çò qu'es pas lo cas d'APC).

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
oc: Activat (<a href="http ://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
oc: Activat (<a href="http ://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
oc: Transferiment en cors

en: %name: found no valid user with that name.
oc: %name : avèm pas trobat cap d'utilizaire valid per aqueste nom.

en: The name of the site.
oc: Lo nom del site.

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Upload module form.
oc: Formulari del modul upload.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: » Add a new content type
oc: » Apondre un novèl tipe de contengut

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)

en: - Select a field type -
oc: - Seleccionatz un tipe de camp -

en: - Select a widget -
oc: - Seleccionatz un widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
oc: Nom del camp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
oc: Tipe de donadas a emmagazinar.

en: Form element to edit the data.
oc: Element de formulari per l'edicion de las donadas.

en: - Select an existing field -
oc: - Seleccionatz un camp existent -

en: Field to share
oc: Camp de partejar

en: Add new field: you need to provide a label.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal provesir un nom de camp.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
oc: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules i sense accents, números i guions baixos.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
oc: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
oc: Afegir un nou camp: el nom de camp %field_name ja existeix.

en: Add new field: you need to select a field type.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal seleccionar un tipe de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
oc: Apondre un camp novèl : vos cal seleccionar un widget.

en: Add new field: invalid widget.
oc: Apondre un camp novèl : widget invalid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
oc: Apondre un camp existent : vos cal provesir una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
oc: Apondre un camp existent : vos cal seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
oc: Apondre un camp existent : vos cal seleccionar un widget.

en: Add existing field: invalid widget.
oc: Apondre un camp existent : widget invalid.

en: @type: @field (@label)
oc: @type : @field (@label)

en: Edit basic information
oc: Editar las informacions de basa

en: Updated basic settings for field %label.
oc: Los paramètres basics del camp %label son estats meses a jorn.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
oc: Lo camp %field es varrolhat e se pòt pas modificar.

en: %type basic information
oc: Informacions de basa per '%type'

en: Maximum number of values users can enter for this field.
oc: Lo nombre maximal de valors qu'un utilizaire pòt entrar per aqueste camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
oc: 'Illimitat' provesís un boton 'Apondre mai' per tal que l'utilizaire pòsca apondre autant de valors coma vòl.

en: %name must be an integer.
oc: %name deu èsser un entièr.

en: %name must be a positive integer.
oc: %name deu èsser un entièr positiu.

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: Field has changed
oc: Lo camp es estat modificat

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
oc: Títol pas filtrat del nosèl referenciat. ATENCION - picada bruta utilizaire.

en: Custom label
oc: Etiqueta personalizada

en: %name: invalid input.
oc: %name : picada invalida.

en: %name: found no valid post with that title.
oc: %name : cap de contengut valid es pas estat trobat per aqueste títol.

en: Only numbers are allowed in %field.
oc: Sols los nombres son autorizats dins %field.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
oc: Avançat - Utilizaires que pòdon èsser referenciats (Vista)

en: %name: invalid user.
oc: %name : utilizaire invalid.

en: Hello <strong>@username</strong>
oc: Adissiatz <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
oc: Afichar los acorchis

en: Full comment
oc: Comentari complet

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr %filename seleccionat. Només son permeses los fichièrs amb les seguents extensions : %extensions.
