Display Suite profile (6.x-1.6) - en to cs translation catalogue (7532 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Next
cs: Následující

en: user
cs: uživatel

en: select
cs: vybrat

en: Filter HTML tags
cs: Filtrovat HTML značky

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: enable
cs: povolit

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Transaction ID
cs: ID transakce

en: Attribute
cs: Atribut

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Gross
cs: Brutto

en: content
cs: obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Groups
cs: Skupiny

en: Is
cs: Je

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: yes
cs: ano

en: Wrong username or password.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo.

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: closed
cs: zavřené

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: deny
cs: zakázat

en: Age
cs: Věk

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: RSS feed
cs: RSS zdroj

en: more
cs: více

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: not verified
cs: neověřeno

en: Default currency
cs: Výchozí měna

en: Action
cs: Akce

en: Cost
cs: Náklady

en: Quantity
cs: Množství

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: On
cs: Zapnuto

en: Purchased
cs: Prodáno

en: new
cs: novinka

en: error
cs: chyba

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Ash
cs: Ash (Popel)

en: Aquamarine
cs: Aquamarine (Akvamarín)

en: Belgian Chocolate
cs: Belgian Chocolate (Belgická čokoláda)

en: Citrus Blast
cs: Citrus Blast (Citrusový poryv)

en: Cold Day
cs: Cold Day (Studený den)

en: Greenbeam
cs: Greenbeam (Zelená vlna)

en: Mediterrano
cs: Mediterrano (Středozemní červená)

en: Mercury
cs: Mercury (Rtuť)

en: Nocturnal
cs: Nocturnal (Noční)

en: Olivia
cs: Olivia (Olivová zelená)

en: Pink Plastic
cs: Pink Plastic (Růžový plast)

en: Shiny Tomato
cs: Shiny Tomato (Zářivé rajče)

en: Teal Top
cs: Teal Top (Zelená myš)

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: nezveřejněno

en: updated
cs: aktualizováno

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Overview
cs: Přehled

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: None
cs: Žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: default
cs: výchozí

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Password
cs: Heslo

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: Comment form
cs: Formulář pro posílání komentářů

en: User contact form
cs: Kontaktní formuláře pro jednotlivé uživatele

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Variable
cs: Proměnná

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: There are currently no posts in this category.
cs: V této kategorii nejsou žádné příspěvky.

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Related terms
cs: Příbuzné termíny

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: Multiple select
cs: Vícenásobný výběr

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: kořen

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Parents
cs: Rodiče

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Add container
cs: Přidat kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: edit container
cs: upravit kontejner

en: edit
cs: upravit

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: up
cs: o úroveň výš

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: settings
cs: nastavení

en: Back
cs: Zpět

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: category
cs: kategorie

en: Outline
cs: Začlenit

en: Label
cs: Popisek

en: Changes
cs: Změny

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Session opened for %name.
cs: Začátek session pro uživatele %name.

en: Help
cs: Nápověda

en: username
cs: uživatel

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Relevancy
cs: Relevance

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Clean up
cs: Vyčistit

en: Catalog
cs: Katalog

en: Artist
cs: Umělec

en: view catalog
cs: zobrazit katalog

en: administer catalog
cs: spravovat katalog

en: Genre
cs: Žánr

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: week
cs: týden

en: Access
cs: Přístup

en: Add
cs: Přidat

en: remove
cs: odstranit

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Format
cs: Formát

en: History
cs: Historie

en: The configuration options have been reset to their default values.
cs: Byly obnoveny výchozí hodnoty nastavení.

en: hidden
cs: skryto

en: Path
cs: Cesta

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Filename
cs: Název souboru

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Clear index
cs: Vyčistit index

en: edit forum
cs: upravit fórum

en: Forum name
cs: Název fóra

en: forum
cs: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
cs: Opravdu smazat fórum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
cs: Fórum %term, všechna podřízená fóra a příspěvky byly odstraněny.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
cs: forum: odstraněno %term, všechna podřízená fóra a příspěvky

en: link
cs: odkaz

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Display
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: results
cs: výsledky

en: search
cs: vyhledávání

en: Core - optional
cs: Jádro - nepovinné

en: Teaser
cs: Úvodník

en: never
cs: nikdy

en: The username %name does not exist.
cs: Uživatelské jméno %name neexistuje.

en: mail
cs: pošta

en: Add item
cs: Přidat položku

en: actions
cs: akce

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: style
cs: styl

en: aggregator
cs: agregátor

en: read more
cs: číst dál

en: Update interval
cs: Interval obnovy

en: The fully-qualified URL of the feed.
cs: Plně kvalifikované URL zdroje.

en: Add forum
cs: Přidat fórum

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Screenshot for %theme theme
cs: Ukázka tématu vzhledu %theme

en: no screenshot
cs: bez ukázky

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Access log settings
cs: Nastavení logu přístupů

en: Enable access log
cs: Povolit log přístupů

en: Discard access logs older than
cs: Zahodit logy starší než

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: Total
cs: Celkem

en: Unassign
cs: Odstranit

en: Please contact the site administrator.
cs: Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: Settings for @role
cs: Nastavení pro @role

en: Permitted file extensions
cs: Povolené přípony souborů

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které může tato role nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Paths
cs: Cesty

en: type
cs: typ

en: Mail
cs: E-mail

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Find content
cs: Najít obsah

en: Database type
cs: Typ databáze

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Check
cs: Šek

en: Files
cs: Soubory

en: file
cs: soubor

en: status
cs: stav

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: no
cs: ne

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cs: Nebylo možné poslat e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Include
cs: Zahrnout

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Save categories
cs: Uložit kategorie

en: term
cs: podmínka

en: Content management
cs: Správa obsahu

en: Menu item
cs: Položka menu

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
cs: Cesta, na kterou tato položka menu odkazuje. Může to být interní Drupal cesta, např. %add-node, nebo externí URL, např. %drupal. Pro úvodní stránku zadejte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
cs: Pokud toto pole zaškrtnete a tato položka menu má potomky, zobrazí se vždy rozbalená.

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
cs: Volitelné. V nabídce se těžší položky propadnou dolů a lehčí se umístí výše.

en: Question
cs: Otázka

en: Add child page
cs: Přidat svázanou stranu

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Remove from outline
cs: Odstranit z osnovy

en: Unknown export format.
cs: Neznámý typ formátu exportu.

en: All
cs: Vše

en: hours
cs: hodiny

en: days
cs: dny

en: Access log
cs: Log přístupů

en: Active
cs: Aktivní

en: Points
cs: Body

en: Post
cs: Příspěvek

en: Last post
cs: Poslední

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Override title
cs: Přepsat název

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: View type
cs: Typ pohledu

en: Page
cs: Stránka

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Bottom
cs: Dole

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Node links
cs: Odkazy na uzly

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: User picture
cs: Obrázek uživatele

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Footer message
cs: Patička

en: Mission
cs: Cíle

en: Search box
cs: Vyhledávací box

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Good
cs: Dobré

en: rate content
cs: hodnotit obsah

en: Voting
cs: Hlasování

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Public registrations
cs: Veřejná registrace

en: Only site administrators can create new user accounts.
cs: Nové účty mohou vytvářet jen administrátoři.

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Available updates
cs: Dostupné aktualizace

en: Manual update check
cs: Ruční kontrola aktualizací

en: Never
cs: Nikdy

en: Submit changes
cs: Odeslat změny

en: Check manually
cs: Zjistit ručně

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Update available
cs: Dostupná aktualizace

en: Drupal core update status
cs: Stav aktualizací jádra Drupalu

en: Out of date
cs: Zastaralý

en: Update status
cs: Status aktualizace

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
cs: Položku menu lze upravit a nastavit pouze po povolení modulu menu na <a href="@modules-page">stránce modulů</a>.

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
cs: Nastavte na <em>Ano</em>, pokud chcete tuto kategorii implicitně vybrat.

en: You must enter a category.
cs: Je třeba zadat kategorii.

en: You must enter one or more recipients.
cs: Je třeba zadat příjemce

en: Category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: Category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Are you sure you want to delete %category?
cs: Určitě chcete smazat %category?

en: Category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Hourly threshold
cs: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Zkuste to později.

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Your e-mail address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Send e-mail
cs: Poslat e-mail

en: You must select a valid category.
cs: Je třeba vybrat platnou kategorii.

en: You must enter a valid e-mail address.
cs: Je třeba zadat platnou e-mailovou adresu.

en: Sender
cs: Odesílatel

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Aggregator category
cs: Kategorie agregátoru

en: Aggregator feed
cs: Zdroj agregátoru

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Custom
cs: Vlastní

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Vydáno

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Body field label
cs: Nadpis pole ‚obsah‘

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Poll duration
cs: Trvání ankety

en: Poll choices
cs: Volby u hlasování

en: Explanation
cs: Vysvětlení

en: Selection options
cs: Možnosti výběru

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File MIME type
cs: MIME typ souboru

en: Node revision ID
cs: ID revize uzlu

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term
cs: Termín

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Term name
cs: Název termínu

en: Role name
cs: Název role

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Theme configuration
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Message type
cs: Typ zprávy

en: Message text
cs: Text zprávy

en: Severity
cs: Vážnost

en: Content field
cs: Pole obsahu

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Is not
cs: Není

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Vote
cs: Hlasovat

en: Average
cs: Průměr

en: Count
cs: Počet

en: Click here
cs: Klikněte zde

en: Overridden
cs: Překryto

en: Add condition
cs: Přidat podmínku

en: Add action
cs: Přidat akci

en: Conditions
cs: Podmínky

en: RSS - blogs
cs: RSS - blogy

en: Search settings
cs: Nastavení vyhledávání

en: Mode
cs: Režim

en: Normal
cs: Normální

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: OPML feed
cs: OPML zdroj

en: configure
cs: nastavení

en: Number of news items in block
cs: Počet položek v bloku

en: View this feed's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kanálu.

en: View this category's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kategorie.

en: Feed overview
cs: Náhled zdroje

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Next update
cs: Další obnova

en: %time ago
cs: před %time

en: %time left
cs: Zbývá: %time

en: remove items
cs: odstranit položky

en: update items
cs: obnovit položky

en: Category overview
cs: Náhled kategorie

en: Categorize
cs: Kategorizovat

en: You are not allowed to categorize this feed item.
cs: Nemáte oprávnění zařadit položku tohoto zdroje.

en: The categories have been saved.
cs: Kategorie byly uloženy.

en: Updated:
cs: Aktualizace:

en: blog it
cs: blogovat

en: Comment on this news item in your personal blog.
cs: Okomentujte tuto zprávu ve svém osobním blogu.

en: %age old
cs: %age starý

en: %ago ago
cs: %ago zpět

en: Authored by
cs: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
cs: Položky zobrazené na stránkách kategorií a zdrojů

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
cs: Zdroj s URL %url již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: The feed %feed has been updated.
cs: Zdroj %feed byl aktualizován.

en: Feed %feed deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: The feed %feed has been deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: Feed %feed added.
cs: Zdroj %feed přidán.

en: The feed %feed has been added.
cs: Zdroj %feed byl přidán.

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: The news items from %site have been removed.
cs: Zprávy z %site byly odstraněny.

en: administer news feeds
cs: administrace zpráv

en: access news feeds
cs: přístup ke zprávám

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Up
cs: Nahoru

en: Performance
cs: Výkon

en: Read full article to view attachments.
cs: Pro zobrazení příloh si přečtěte celý článek.

en: 1 attachment | @count attachments
cs[0]: @count příloha
cs[1]: @count přílohy
cs[2]: @count příloh

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Medium
cs: Střední

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Button background color
cs: Barva pozadí tlačítka

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Card Type
cs: Typ karty

en: Card Number
cs: Číslo karty

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Month
cs: Měsíc

en: Details
cs: Detaily

en: Add line
cs: Přidat řádku

en: Qty
cs: ks

en: Price
cs: Cena

en: Customers
cs: Zákazníci

en: Last reply
cs: Poslední

en: System
cs: Systém

en: Customer
cs: Zákazník

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Add to cart
cs: Vložit do košíku

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Podmínky

en: Send
cs: Poslat

en: Invoice
cs: Faktura

en: Code
cs: Kód

en: Stock
cs: Sklad

en: No posts available.
cs: Nejsou k dispozici žádné příspěvky.

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Payment
cs: Platba

en: Payment settings
cs: Nastavení plateb

en: Payments
cs: Platby

en: print
cs: tisk

en: quote
cs: poplatek

en: next
cs: další

en: Store
cs: Obchod

en: Company
cs: Společnost

en: Add a role to the selected users
cs: Přidat vybraným uživatelům roli

en: Remove a role from the selected users
cs: Odebrat vybraným uživatelům roli

en: security
cs: bezpečnost

en: node
cs: uzel

en: directory
cs: adresář

en: General
cs: Obecné

en: Directory
cs: Adresář

en: Method
cs: Metoda

en: Recent posts
cs: Poslední příspěvky

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: End
cs: Konec

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: May
cs: Kvě

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: The name of the menu the node belongs to.
cs: Název menu, do kterého uzel patří.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
cs: Slovník, do kterého patří první kategorie stránky.

en: The name of the category.
cs: Název kategorie.

en: The id number of the category.
cs: ID kategorie.

en: Downloads
cs: Stažení souborů

en: Forum
cs: Fórum

en: Configuration
cs: Nastavení

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Other
cs: Jiné

en: Text color
cs: Barva textu

en: Navigation
cs: Navigace

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Theme-specific settings
cs: Nastavení pro téma vzhledu

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
cs: Toto nastavení existuje pouze pro téma vzhledu %theme a všechny styly založené na něm.

en: access content
cs: zobrazit obsah

en: SKU
cs: Kód zboží

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Attributes
cs: Atributy

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Allow
cs: Povolit

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Deny
cs: Zakázat

en: Signatures
cs: Podpisy

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Updated URL for feed %title to %url.
cs: Aktualizace URL pro zdroj %title na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
cs: Skočit na první komentář tohoto příspěvku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
cs: Skočit na první nový komentář tohoto příspěvku.

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Add a new comment to this page.
cs: Přidat komentář k této stránce.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
cs: Podělte se o své myšlenky a názory k tomuto příspěvku.

en: No terms available.
cs: Nejsou k dispozici termíny.

en: Destination
cs: Cíl

en: Class
cs: Třída

en: String
cs: Řetězec

en: Users
cs: Uživatelé

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Minimum cache lifetime
cs: Minimální životnost cache

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Exists
cs: Existuje

en: Number of votes
cs: Počet hlasů

en: 1 vote | @count votes
cs[0]: @count hlas
cs[1]: @count hlasy
cs[2]: @count hlasů

en: Site maintenance
cs: Údržba webu

en: Off-line
cs: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
cs: Při nastavení „Online“ mohou všichni návštěvníci normálně procházet Váš web. Když nastavíte „Offline“, mají k webu přístup jen uživatelé s oprávněním „administrace nastavení“, aby provedli údržbu. Ostatní návštěvníci uvidí jen zprávu o nepřístupnosti webu. Autorizovaní uživatelé se mohou v „offline“ režimu přihlásit pomocí stránky <a href="@user-login">přihlášení</a>.

en: Site off-line message
cs: Zpráva o nepřístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
cs: Zpráva, která se zobrazuje návštěvníkům, když je web offline.

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: Button
cs: Tlačítko

en: Top pages
cs: Nejnavštěvovanější stránky

en: Both
cs: Obojí

en: Clicks
cs: Kliknutí

en: Filtered text (user selects input format)
cs: Filtrovaný text (formát vstupu vybírá uživatel)

en: Text processing
cs: Zpracování textu

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
cs: Maximální počet znaků pole. Pro neomezenou délku ponechte prázdné.

en: Rows
cs: Řádky

en: Create content
cs: Vytvořit obsah

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Checkout
cs: Objednat

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: <All>
cs: <Vše>

en: access all views
cs: přístup ke všem pohledům

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
cs: Pohledy jsou na míru vytvořené výpisy obsahu ze systému. Mají mnoho možností nastavení a poskytují vám kontrolou nad tím, jak budou výpisy obsahu zobrazeny.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Override
cs: Překrýt

en: Clone
cs: Klonovat

en: Existing Views
cs: Existující pohledy (views)

en: Default Views
cs: Výchozí pohledy (views)

en: Summary, sorted ascending
cs: Shrnutí, řazeno vzestupně

en: Summary, sorted descending
cs: Shrnutí, řazeno sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Normal menu item
cs: Normální položka menu

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Down
cs: Dolů

en: Wildcard
cs: Zástupný znak

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Operator
cs: Operátor

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: administer views
cs: spravovat pohledy

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Random
cs: Náhodný

en: Recent hits
cs: Nedávná zobrazení

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Plain
cs: Obyčejný

en: Position
cs: Pozice

en: Class name
cs: Jméno třídy

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: IP Address
cs: IP adresa

en: The comment no longer exists.
cs: Komentář již neexistuje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Do not display
cs: Nezobrazovat

en: Last checked
cs: Naposled kontrolováno

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: Profile
cs: Profil

en: Process
cs: Zpracovat

en: Close
cs: Zavřít

en: filters
cs: filtry

en: Votes
cs: Hlasy

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: fields
cs: pole

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Operation
cs: Operace

en: reply
cs: odpovědět

en: Duration
cs: Trvání

en: Expiration date
cs: Datum expirace

en: Original
cs: Původní

en: Threshold
cs: Práh

en: Function
cs: Funkce

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: You have to specify a valid date.
cs: Je třeba zadat platné datum.

en: Server settings
cs: Nastavení serveru

en: The name %name is a reserved username.
cs: Jméno %name je vyhrazené uživatelské jméno.

en: Location name
cs: Název místa

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: Postal code
cs: PSČ

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Collapsible
cs: Sbalitelné

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: The field %field is required.
cs: Pole %field je povinné.

en: Fax number
cs: Číslo faxu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Germany
cs: Německo

en: Labels
cs: Názvy

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: comments
cs: komentáře

en: Full
cs: Celé

en: 1 new | @count new
cs[0]: 1 nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Add rule
cs: Přidat pravidlo

en: Delete rule
cs: Smazat pravidlo

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: American Samoa
cs: Amerikan Samoa

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Herzegovina

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: East Timor
cs: Východní Timor

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liberia
cs: Libérie

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolk

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suriname
cs: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Syria
cs: Sýrie

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Turks and Caicos Islands
cs: Turks a Caicos

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: United States Minor Outlying Islands
cs: Menší odlehlé ostrovy Spojených států amerických

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Wallis and Futuna
cs: Wallis a Futuna

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Table prefix
cs: Prefix tabulek

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Formatting guidelines
cs: Rady pro formátování

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Napsáno dne

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Ponechte prázdné, pokud chcete použít čas odeslání formuláře.

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Hidden
cs: Skryté

en: Some
cs: Nějaký

en: Attachments
cs: Přílohy

en: File attachments
cs: Přiložené soubory

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
cs: Změny provedené v přílohách nejsou trvalé, dokud neuložíte příspěvek. První vypsaný soubor bude zahrnut v RSS exportech.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
cs: Přílohy uzlů jsou vypnuty. Adresář pro nahrávání souborů není správně zkonfigurován.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
cs: Prosím navštivte <a href="@admin-file-system">stránku nastavení souborového systému</a>.

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: minute
cs: minuta

en: minutes
cs: minuty

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
cs: Změnit nastavení cache pro anonymní uživatele a nastavení optimalizace CSS a JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: Key
cs: Klíč

en: Link to node
cs: Odkaz na uzel

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
cs: Maximální povolené rozlišení obrázků vyjádřené jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Zadejte 0 pro neomezené rozlišení.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
cs: Omezení velikosti souboru %role musí být větší než nula.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
cs: Omezení velikosti souboru pro jedno nahrání %role je větší než omezení na jednoho uživatele.

en: Maximum resolution for uploaded images
cs: Maximální rozlišení nahrávaných obrázků

en: WIDTHxHEIGHT
cs: VÝŠKAxŠÍŘKA

en: Maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
cs: Maximální velikost všech souborů v megabajtech, které uživatel může na webu mít.

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: [<a href="@link">more help...</a>]
cs: [<a href="@link">nápověda...</a>]

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: settings page
cs: stránka s nastavením

en: Product title
cs: Název produktu

en: List price
cs: Katalogová cena

en: Change
cs: Změnit

en: Arabic
cs: Arabsky

en: English
cs: Anglicky

en: French
cs: Francouzsky

en: Italian
cs: Italsky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: Japanese
cs: Japonsky

en: Korean
cs: Korejsky

en: message
cs: zpráva

en: in
cs: v

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Time format
cs: Formát času

en: Are you sure you want to delete these items?
cs: Určitě odstranit tyto položky?

en: The items have been deleted.
cs: Položky byly odstraněny.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: E-mailová adresa %email je již registrována. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
cs: E-mailová adresa %email má zakázán přístup.

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Remove items
cs: Odstranit položky

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Sources
cs: Zdroje

en: !title category latest items
cs: Poslední položky kategorie !title

en: !title feed latest items
cs: Poslední položky zdroje !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
cs: Kategorie %category již existuje. Zvolte prosím jiný název.

en: The category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Category %category deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: The category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Category %category added.
cs: Kategorie %category přidána.

en: The category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: aggregator - @title
cs: agregátor - @title

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
cs: Opravdu odstranit vlastní položku menu %item?

en: The menu item %title has been deleted.
cs: Položka menu %title byla odstraněna.

en: Deleted menu item %title.
cs: Odstraněna položka menu %title.

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: update
cs: aktualizovat

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: locked
cs: zamčeno

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: This cannot be undone.
cs: Tato akce nemůže být vrácena.

en: Upload picture
cs: Nahrát obrázek

en: Source
cs: Zdroj

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Display all menu items
cs: Zobrazit všechny položky menu

en: access administration menu
cs: přístup k administračnímu menu

en: Language file
cs: Soubor překladu

en: published
cs: vydáno

en: Average page generation time
cs: Průměrná doba generování stránky

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Show only users where
cs: Zobrazit jen uživatele kde

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: @time ago
cs: @time zpět

en: No users available.
cs: Žádní uživatelé.

en: No users selected.
cs: Žádní uživatelé nejsou vybráni.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
cs: Zjištěn neoprávněný pokus o úpravu chráněných polí.

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Token actions
cs: Token akce

en: Replacement value
cs: Nahrazovací hodnota

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty a není potřeba schválení administrátorem.

en: unlimited
cs: neomezené

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: Deleted
cs: Smazáno

en: User's name
cs: Uživatelské jméno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Topics
cs: Témata

en: Topic
cs: Téma

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Activity
cs: Aktivita

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
cs: Maximální velikost souboru v megabajtech, které uživatel může nahrát.

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: (disabled)
cs: (zakázáno)

en: Edit menu
cs: Upravit menu

en: Delete menu
cs: Odstranit menu

en: Edit menu item
cs: Upravit položku menu

en: Reset menu item
cs: Reset položky menu

en: Delete menu item
cs: Smazat položku menu

en: Publishing options
cs: Možnosti vydání

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: First
cs: První

en: Query
cs: Dotaz

en: Locale settings
cs: Místní nastavení

en: Search fields
cs: Pole hledání

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Block name
cs: Název bloku

en: How many content items to display in "day" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „den“.

en: day
cs: den

en: year
cs: rok

en: hour
cs: hodina

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: is equal to
cs: je rovno

en: is not equal to
cs: není rovno

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Mission statement
cs: Cíl webu

en: User locations
cs: Umístění uživatelů

en: Node locations
cs: Umístění uzlů

en: Controls
cs: Ovládání

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Configure permissions
cs: Nastavit práva

en: Link label
cs: Text odkazu

en: None.
cs: Žádný.

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Empty
cs: Prázdný

en: Existing system path
cs: Existující systémová cesta

en: Path alias
cs: Alias cesty

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
cs: Zadejte existující systémovou cestu, pro kterou chcete vytvořit alias. Například: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Zadejte alternativní cestu, pod kterou budou data přístupná. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: Replacement patterns for @name
cs: Nahrazovací vzorky pro @name

en: Execute custom PHP code
cs: Provést vlastní PHP kód

en: PHP code
cs: PHP kód

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Your rating
cs: Vaše hodnocení

en: Select a user
cs: Vyberte uživatele

en: Choice
cs: Možnost

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Number of day's top views to display
cs: Počet zobrazovaných denních návštěv

en: Number of all time views to display
cs: Počet zobrazovaných návštěv za celé období

en: Number of most recent views to display
cs: Počet zobrazovaných posledních návštěv

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: Spam link deterrent
cs: Zabránit spamovým odkazům

en: Display fields
cs: Zobrazení polí

en: Field title
cs: Nadpis pole

en: profile
cs: profil

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Autocomplete taxonomy
cs: Automatické dokončování taxonomie

en: Select one...
cs: Vyberte jednu...

en: Send yourself a copy.
cs: Zaslat kopii na můj e-mail.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
cs: !name (!name-url) Vám poslal zprávu pomocí kontaktního formuláře (!form-url)  na !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
cs: Pokud nechcete tyto e-maily dostávat, změňte Vaše nastavení na adrese !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
cs: %name-from poslal e-mail pro %name-to.

en: The message has been sent.
cs: Zpráva byla odeslána.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
cs: !name zaslal zprávu pomocí kontaktního formuláře na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
cs: %name-from poslal e-mail ohledně %category.

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Are you sure you want to delete the block %name?
cs: Opravdu odstranit blok %name?

en: The block %name has been removed.
cs: Blok %name byl odstraněn.

en: Production
cs: Výroba

en: Red
cs: Červená

en: White
cs: Bílá

en: Included
cs: Integrovat

en: Shipping method:
cs: Způsob přepravy:

en: Taxes
cs: Daně

en: Tax rate
cs: Daňová sazba

en: list terms
cs: seznam termínů

en: add terms
cs: přidat termíny

en: Created new term %term.
cs: Vytvořen nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
cs: Opravdu chcete odstranit termín %title?

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: warning
cs: varování

en: No statistics available.
cs: Žádné statistiky nejsou dostupné.

en: Last run !time ago
cs: Naposled před !time

en: Never run
cs: Nikdy

en: Product count
cs: Počet produktů

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Enabled filters
cs: Povolené filtry

en: critical
cs: kritické

en: Default permitted file extensions
cs: Výchozí povolené přípony souborů

en: or
cs: nebo

en: Optimize JavaScript files
cs: Optimalizovat soubory JavaScriptu

en: Results
cs: Výsledky

en: Older polls
cs: Starší ankety

en: View the list of polls on this site.
cs: Zobrazit seznam anket.

en: Poll settings
cs: Nastavení anket

en: You must fill in at least two choices.
cs: Je třeba vyplnit alespoň dvě odpovědi.

en: open
cs: otevřené

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
cs: Tato tabulka uvádí přehled všech zaznamenaných hlasů v tomto hlasování. Bylo-li povoleno hlasování anonymním uživatelům, budou označeni IP adresou počítače použitého pro hlasování.

en: Visitor
cs: Návštěvník

en: Cancel your vote
cs: Zrušit Váš hlas

en: View the current poll results.
cs: Zobrazit výsledky aktuální ankety.

en: vote on polls
cs: hlasovat v anketách

en: cancel own vote
cs: zrušit vlastní hlas

en: inspect all votes
cs: zobrazit výsledky

en: Convert
cs: Konvertovat

en: List terms
cs: Seznam termínů

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění termínu se odstraní i všechny podřízené termíny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Syndicate content
cs: Syndikovat obsah

en: Blogs
cs: Blogy

en: Books
cs: Knihy

en: Style
cs: Styl

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: Forums
cs: Fórum

en: Delete package
cs: Smazat balík

en: administer taxonomy
cs: administrovat taxonomii

en: access administration pages
cs: přístup k administraci

en: administer filters
cs: administrovat filtry

en: view revisions
cs: zobrazit revize

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Track
cs: Sledovat

en: Match
cs: Odpovídá

en: No forums defined
cs: Nejsou určeny žádné diskuse

en: This topic has been moved
cs: Toto téma bylo přesunuto

en: User management
cs: Uživatelé

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Search options
cs: Možnosti hledání

en: permission
cs: oprávnění

en: Last modified
cs: Naposled upraveno

en: Your vote was recorded.
cs: Váš hlas byl zaznamenán.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
cs: Umožňuje vytváření uživatelských anket.

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: options
cs: možnosti

en: Shopping cart
cs: Nákupní košík

en: Your item(s) have been updated.
cs: Položka/y byly upraveny.

en: Qty.
cs: Ks

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Transaction key
cs: Transakční klíč

en: Credit card details
cs: Detaily platební karty

en: Discount
cs: Sleva

en: Shipping
cs: Přeprava

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Day(s)
cs: Den(y)

en: Week(s)
cs: Týden(y)

en: Year(s)
cs: Rok(y)

en: Order history
cs: Historie objednávek

en: Product
cs: Produkt

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu bylo odesláno heslo a další instrukce.

en: Subtotal
cs: Mezisoučet

en: administer store
cs: spravovat obchod

en: Billing address
cs: Fakturační adresa

en: Shipping address
cs: Doručovací adresa

en: Ship to:
cs: Příjemce:

en: Payment method
cs: Způsob platby

en: Balance
cs: Saldo

en: Changed
cs: Změněno

en: Received
cs: Přijato

en: Completed
cs: Dokončené

en: Payment details
cs: Podrobnosti platby

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Refund
cs: Refundace

en: Products
cs: Produkty

en: administer products
cs: spravovat produkty

en: Product settings
cs: Nastavení produktů

en: Street address
cs: Ulice

en: Testing
cs: Testovací

en: Thousands separator
cs: Oddělovač tisíců

en: Total:
cs: Celkem:

en: Transaction ID:
cs: ID transakce:

en: Aland Islands
cs: Ålandy

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Saint Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Saint Helena
cs: Svatá Helena

en: Sao Tome and Principe
cs: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní území

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: Pounds
cs: Libry

en: Grams
cs: Gramy

en: Kilograms
cs: Kilogramy

en: Ounces
cs: Unce

en: Inches
cs: Palce

en: Feet
cs: Stopa

en: Orders
cs: Objednávky

en: Print invoice
cs: Vytisknout fakturu

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Length of trimmed posts
cs: Délka oříznutého příspěvku

en: 200 characters
cs: 200 znaků

en: 400 characters
cs: 400 znaků

en: 600 characters
cs: 600 znaků

en: 800 characters
cs: 800 znaků

en: 1000 characters
cs: 1000 znaků

en: 1200 characters
cs: 1200 znaků

en: 1400 characters
cs: 1400 znaků

en: 1600 characters
cs: 1600 znaků

en: 1800 characters
cs: 1800 znaků

en: 2000 characters
cs: 2000 znaků

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
cs: Maximální počet znaků, které se zobrazí v oříznuté verzi příspěvku. Drupal podle tohoto nastavení určí, kde se má příspěvek uříznout. Oříznutá verze se obvykle používá jako upoutávka na hlavní stránce, v RSS atd. Chcete-li upoutávky vypnout, nastavte na „Neomezeno“. Poznámka: toto nastavení ovlivní jen nový či aktualizovaný obsah a nezmění existující upoutávky.

en: System default
cs: Výchozí

en: Authentication
cs: Ověření

en: %type settings
cs: Nastavení typu: %type

en: Not published
cs: Nevydáno

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které mohou uživatelé nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: Default maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Default total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
cs: Vaše nastavení PHP omezuje maximální velikost souboru na %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
cs: V závislosti na nastavení serveru mohou být tyto možnosti změněny v systémovém souboru php.ini, v souboru php.ini v kořenovém adresáři Drupalu, v souboru settings.php nebo v souboru .htaccess v kořenovém adresáři Drupalu.

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
cs: Popis, který se zobrazí při najetí myší nad položku menu.

en: XML feed
cs: XML zdroj

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Gray
cs: Šedý

en: Attach new file
cs: Připojit nový soubor

en: Attach
cs: Připojit

en: List files by default
cs: Implicitně zobrazovat soubory

en: edit
cs: upravit

en: Formatted
cs: Formátovaný

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: File system path
cs: Cesta k souborovému systému

en: Credit
cs: Kredit

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: previous
cs: předchozí

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: New
cs: Nové

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
cs: <a href="@link" title="@title">další</a>

en: Redirect to URL
cs: Přesměrovat na URL

en: details
cs: detaily

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Plural
cs: Plurál

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: Sort criteria
cs: Kritéria řazení

en: Current search
cs: Aktuální hledání

en: <Hidden>
cs: <Skrytý>

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: The primary identifier for a node.
cs: Primární identifikátor uzlu.

en: Parent menu item
cs: Nadřazená položka menu

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
cs: Uživatelské jméno uživatele, kterému bude přiřazeno vlastnictví příspěvku.

en: Please enter a valid username.
cs: Je třeba zadat platné uživatelské jméno.

en: Please enter a valid email address or %author.
cs: Je třeba vložit validní e-mailovou adresu nebo text %author.

en: Manage the actions defined for your site.
cs: Upravit akce webu.

en: Delete action
cs: Smazat akci

en: Actions available to Drupal:
cs: Akce dostupné v Drupalu:

en: The action has been successfully saved.
cs: Akce byla úspěšně uložena

en: Deleted action %aid (%action)
cs: Smazána akce %aid (%action)

en: Action '%action' added.
cs: Akce '%action' byla přidána.

en: Remove orphaned actions
cs: Odstranit osiřelé akce

en: administer actions
cs: administrace akcí

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Translations
cs: Překlady

en: Story
cs: Článek

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video height
cs: Výška videa

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: Audio sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet audio souboru

en: Audio bitrate
cs: Datový tok

en: Teaser display
cs: Zobrazení v upoutávce

en: administer nodes
cs: administrovat uzly

en: administer comments
cs: administrace komentářů

en: Delete comments
cs: Smazat komentáře

en: not published
cs: nevydáno

en: by
cs: od

en: The comments have been deleted.
cs: Komentáře byly smazány.

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení.

en: Loading...
cs: Načítání...

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Protected
cs: Chráněný

en: Default weight
cs: Výchozí hmotnost

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Related content
cs: Související obsah

en: Hits
cs: Zobrazení

en: not sticky
cs: nepřilepeno

en: sticky
cs: přilepit

en: not promoted
cs: není na titulní

en: promoted
cs: na titulní

en: Sticky
cs: Přilepení

en: hour(s)
cs: hodin

en: day(s)
cs: dnů

en: week(s)
cs: týdnů

en: month(s)
cs: měsíc(ů)

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: cancel
cs: zrušit

en: Tabs
cs: Záložky

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Finished
cs: Hotovo

en: disable
cs: vypnout

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Path to file
cs: Cesta k souboru

en: Storage
cs: Ukládání

en: Line break converter
cs: Zlom konců řádek

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: date
cs: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: upload files
cs: nahrát soubory

en: Site configuration
cs: Nastavení webu

en: Default display
cs: Výchozí zobrazení

en: Page name
cs: Název stránky

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: The specified date is invalid.
cs: Zadané datum není platné.

en: Choice @n
cs: Odpověď @n

en: Percentage (%)
cs: Část (%)

en: Password strength:
cs: Síla hesla:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
cs: Je doporučeno zvolit si takové heslo, jež bude obsahovat minimálně šest znaků. Mělo by obsahovat čísla, interpunkci a velká i malá písmena.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
cs: Heslo není dostatečně bezpečné. Zkuste následující:

en: Adding both upper and lowercase letters.
cs: Přidání velkých a malých písmen.

en: Adding numbers.
cs: Přidání čísel.

en: Adding punctuation.
cs: Přidejte interpunkční znaménka.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
cs: Je doporučeno vybrat si heslo, jež se bude lišit od uživatelského jména.

en: Passwords match:
cs: Hesla se shodují:

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
cs: Tento text se zobrazí v patičce každé stránky. Hodí se pro přidání copyrightu na stránky.

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: The name used to indicate anonymous users.
cs: Jméno označující anonymního uživatele.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
cs: Titulní stránka zobrazí obsah tohoto relativního URL. Pokud nepoužíváte čistá URL, zadejte část za „?q=“. Pokud si nejste jist/a, zadejte „node“ (bez uvozovek).

en: Enable custom alternate text
cs: Povolit vlastní alternativní text

en: Enable custom title text
cs: Povolit vlastní text atributu title

en: Apply
cs: Použít

en: Get help
cs: Nápověda

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Assign
cs: Přiřadit

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Select
cs: Vybrat

en: is
cs: je

en: Approval queue
cs: Fronta ke schválení

en: Display on separate page
cs: Zobrazit na zvláštní stránce

en: Location of comment submission form
cs: Umístění formuláře pro odeslání komentáře

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Go to page @number
cs: Přejít na stranu @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
cs: Beztabulkové, vícesloupcové téma s pohyblivou šířkou a možností změny barvy (výchozí).

en: Go to previous forum topic
cs: Přejít na předchozí téma.

en: Go to next forum topic
cs: Přejít na následující téma.

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Lifetime
cs: Životnost

en: Site building
cs: Prvky webu

en: No primary links
cs: Žádné primární odkazy

en: Source for the primary links
cs: Zdroj pro primární odkazy

en: Select what should be displayed as the primary links.
cs: Vyberte, které menu se zobrazí jako primární odkazy.

en: No secondary links
cs: Žádné sekundární odkazy

en: Source for the secondary links
cs: Zdroj sekundárních odkazů

en: Information
cs: Informace

en: No content types available.
cs: Nejsou k dispozici žádné typy obsahu.

en: Delete role
cs: Smazat roli

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Toggle
cs: Přepnutí

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Double
cs: Dvojité

en: Role specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatelské role

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
cs: Položky, které nejsou povoleny nebudou zobrazeny v žádném menu.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
cs: Zadejte název pro nové menu. Nezapomeňte povolit nově vytvořený blok na <a href="@blocks">administrační stránce bloků</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Pro změnu pořadí a umístění položek menu chyťte ovládací prvek drag-and-drop rozhraní pod sloupcem <em>Položka menu</em> a přesuňte položku na nové umístění. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: List menus
cs: Vypsat menu

en: Customize menu
cs: Upravit menu

en: List items
cs: Vypsat položky

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Pitcairn
cs: Pitcairnův ostrov

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: English name
cs: Anglický název

en: Native name
cs: Vlastní název

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Form name
cs: Název formuláře.

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
cs: Titulek nového pole. Titulek se zobrazí uživateli. Například „oblíbená barva“.

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
cs: Volitelné vysvětlení nového pole. Vysvětlení se zobrazí uživateli.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Slovo <code>%value</code> se nahradí odpovídající hodnotou. Příklad titulku: „Lidé, jejichž oblíbená barva je %value“. Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Příklad titulku: „Lidé, kteří jsou zaměstnaní“.  Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: Save field
cs: Uložit pole

en: Translation
cs: Překlad

en: Blocks
cs: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
cs: Nastavit zobrazování bloků v postranních sloupcích a ostatních regionech webové stránky.

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: Save blocks
cs: Uložit bloky

en: The block settings have been updated.
cs: Nastavení bloku bylo aktualizováno.

en: Block specific settings
cs: Nastavení bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
cs: Přepsat výchozí titulek bloku. Použijte <em>&lt;none&gt;</em> pro vypnutí zobrazení titulku nebo ponechte prázdné pro použití výchozího titulku.

en: '%name' block
cs: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatele

en: Custom visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
cs: Uživatelé nemohou určit, zda tento blok chtějí zobrazit.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
cs: Tento blok implicitně zobrazit, ale uživatelé ho mohou skrýt.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
cs: Tento blok implicitně skrýt, ale uživatelé ho mohou zobrazit.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
cs: Umožnit uživatelům nastavit viditelnost tohoto bloku v jejich uživatelském nastavení.

en: Show block for specific roles
cs: Zobrazit blok jen určitým rolím

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
cs: Zobrazit tento blok pouze vybraným uživatelským rolím. Pokud nevyberete žádné role, blok se zobrazí všem uživatelům.

en: Page specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Show block on specific pages
cs: Zobrazit blok na určitých stránkách

en: Save block
cs: Uložit blok

en: Please ensure that each block description is unique.
cs: Je třeba ověřit, že popis každého bloku je jedinečný.

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: The block has been created.
cs: Blok byl vytvořen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
cs: Krátký popis bloku. Použije se na <a href="@overview">stránce s přehledem bloků</a>.

en: Block body
cs: Tělo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
cs: Obsah bloku zobrazený uživatelům.

en: Block configuration
cs: Nastavení bloků

en: administer blocks
cs: administrace bloků

en: use PHP for block visibility
cs: pro nastavení zobrazení použít PHP kód

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
cs: Umožňuje nastavení bloků, které se zobrazují kolem hlavního obsahu.

en: Core - required
cs: Jádro - povinné

en: Menus
cs: Menu

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
cs: Nastavit navigační menu, primární a sekundární odkazy a vytvořit bloky menu.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
cs: Opravdu obnovit výchozí nastavení položky %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The menu item was reset to its default settings.
cs: Položka menu byla uvedena do výchozí podoby.

en: administer menu
cs: administrace menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
cs: Umožňuje administrátorům upravit navigační menu.

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: edit vocabulary
cs: upravit slovník

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
cs: Popis tohoto slovníku; mohou ho využívat některé moduly.

en: Created new vocabulary %name.
cs: Vytvořen nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
cs: Slovník %name aktualizován.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
cs: Opravdu odstranit slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění slovníku se odstraní také všechny termíny v něm. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Deleted vocabulary %name.
cs: Slovník %name smazán.

en: The name of this term.
cs: Název tohoto termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
cs: Čárkou oddělený seznam termínů, které popisují tento obsah (příklad: zábava, bungee jumping, „Společnost, s.r.o.“).

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
cs: Slovník %name nelze takto upravit.

en: Above
cs: Nad

en: Number of values
cs: Počet hodnot

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Upozornění! Změna tohoto nastavení může způsobit ztrátu dat, pokud už byla nějaká data zadána!

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
cs: Modul Content, vyžadovaný modulem Content Construction Kit (CCK), umožňuje administrátorům připojit k typům obsahu vlastní pole. V Drupalu se typy obsahu používají k definování charakteristiky příspěvku, což zahrnuje nadpis a popis polí zobrazených na stránkách pro přidání a úpravu obsahu. Použití modulu Conetnt (a pomocných modulů v rámci CCK) umožňuje kromě "Nadpisu" a "Těla" přidat další vlastní pole. Vlastnosti CCK jsou přístupné prostřednictvím karet na <a href="@content-types">stránce administrace typů obsahu</a>. (Další informace o typech obsahu najdete na <a href="@node-help">stránce nápovědy modulu</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
cs: Když přidáváte k typu obsahu vlastní pole, určujete jeho typ (zda bude obsahovat text, číslice, referenci na jiné objekty...) a způsob, jak se bude zobrazovat (textové pole, textová oblast, select box, zaškrtávací pole, přepínač, pole s automatickým dokončováním). Pole může mít více hodnot (např. člověk může mít více e-mailových adres) nebo jednu hodnotu (např. zaměstnanec má jedno identifikační číslo). Když přidáváte a upravujete pole, modul CCK automaticky přizpůsobuje strukturu databáze dle potřeby. CCK rovněž poskytuje řadu dalších funkcí, včetně inteligentního ukládání vašich vlastních dat do mezipaměti (cache), možnosti importu a exportu typů obsahu a integrace s dalšími moduly.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
cs: Vlastní typy polí poskytuje sada volitelných modulů zahrnutá v rámci CCK (každý modul poskytuje jiný typ). Součásti modulu CCK můžete zapnout nebo vypnout na <a href="@modules">stránce modulů</a> . Výchozí instalace CCK zahrnuje:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
cs: <em>Number</em> - přidává číselné typy obsahu ve formátu INTEGER, DECIMAL nebo FLOAT. Můžete definovat sadu povolených vstupů nebo povolený rozsah hodnot. Je k dispozici také široké spektrum obecných formátů pro zobrazení číselných dat.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
cs: <em>Text</em> - přidává textové typy. Textové pole může obsahovat pouze prostý text, nebo může volitelně zahrnovat filtry Drupalu pro bezpečné zpracování formátovaného textu. Pole pro vkládání textu mohou mít pouze jednu řádku (textové pole), nebo více řádek (textová oblast), nebo - pro větší kontrolu možných hodnot - mohou mít podobu selectboxu, zaškrtávacího pole nebo přepínače. Pokud je třeba, modul CCK může ověřit vstup na základě sady povolených hodnot.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
cs: <em>Nodereference</em> - vytváří vlastí reference mezi uzly Drupalu. Jestliže definujete pole typu <em>nodereference</em> a dva různé typy obsahu, můžete například vytvářet komplexní vztahy typu rodič/potomek mezi daty (kupř. několik uzlů typu "zaměstnanec" může obsahovat pole typu <em>nodereference</em> s vazbou na uzel typu "zaměstnavatel").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
cs: <em>Userreference</em> - vytváří vlastní reference na uživatele daného webu. Jestliže definujete pole typu <em>userreference</em>, můžete vytvářet komplexní vztahy mezi uživateli a příspěvky. Například pokud chcete sledovat souvislost konkrétního uživatele s příspěvkem nad rámec standardního pole Drupalu <em>"napsáno uživatelem"</em>, můžete přidat pole typu <em>userreference</em> s názvem "upraveno uživatelem", které bude uchovávat odkaz na stránku s uživatelským účtem editora.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
cs: <em>Fieldgroup</em> - vytváří rozbalovací sady polí, které umožňují seskupit související pole. Sada polí může být ve výchozím stavu rozbalená či sbalená. Pořadí sady polí a pořadí polí v rámci jedné sady je ovládáno pomocí drag-and-drop rozhraní poskytovaného modulem Content.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
cs: Více informací najdete v příručce <a href="@handbook-cck">CCK</a> nebo na <a href="@project-cck">stránce modulu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
cs: Nastavit zobrazení polí a jejich popisků pro daný typ obsahu pro zobrazení náhledu a plné zobrazení uzlu.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
cs: Nastavit zobrazení polí pro daný typ obsahu při načítání v následujících kontextech.

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Full node
cs: Celý uzel

en: Search Index
cs: Index pro vyhledávání

en: Search Result
cs: Výsledek vyhledávání

en: Updating field type %type with module %module.
cs: Aktualizace typu pole %type modulem %module.

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Add field
cs: Přidat pole

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Allows administrators to define new content types.
cs: Dovoluje administrátorům definovat nové typy obsahu.

en: Trimmed
cs: Oříznuté

en: Used in
cs: Použito v

en: No fields have been defined for any content type yet.
cs: Zatím nebyla definována pole pro žádný typ obsahu.

en: no styling
cs: bez stylů

en: simple
cs: jednoduché

en: fieldset
cs: skupina polí

en: fieldset - collapsible
cs: skupina polí - sbalitelná

en: fieldset - collapsed
cs: skupina polí - sbalená

en: Added field %label.
cs: Přidáno pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
cs: Při přidávání pole %label se vyskytl problém.

en: There was a problem creating field %label.
cs: Vyvstal problém během vytváření pole %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
cs: Pokud je v tomto poli nějaký obsah, bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: Removed field %field from %type.
cs: Pole %field bylo odstraněno z typu obsahu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
cs: Při odstraňování pole %field  typu obsahu %type se vyskytl problém.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
cs: Tato nastavení se vztahují pouze k poli %field v typu obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
cs: Tato nastavení se vztahují na pole %field v každém typu obsahu, kde se vyskytuje.

en: Save field settings
cs: Uložit nastavení pole

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
cs: PHP kód pro výchozí hodnotu vrátil nesprávnou hodnotu. <br/>Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Vrácená hodnota: @value

en: The default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota je neplatná.

en: Saved field %label.
cs: Uloženo pole %label.

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
cs: Databáze byla změněna a data byla přesunuta nebo smazána.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a změny v databázi se nepodařilo dokončit.

en: Processing %title
cs: Zpracovávám: %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cs[0]: 1 položka úspěšně zpracována:
cs[1]: @count položky úspěšně zpracovány:
cs[2]: @count položek úspěšně zpracováno:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
cs: Tabulka pro pole %old_name byla přejmenována na %new_name a instance pole byly aktualizovány.

en: The content fields table %name has been deleted.
cs: Tabulka pro pole %name byla smazána.

en: Referenced node ID
cs: ID odkazovaného uzlu

en: Referenced node title
cs: Název odkazovaného uzlu

en: Raw number value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
cs: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
cs: Nezpracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
cs: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
cs: ID odkazovaného uživatele

en: Referenced user name
cs: Jméno odkazovaného uživatele

en: Formatted HTML link to referenced user
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaného uživatele

en: Group multiple values
cs: Seskupit více hodnot

en: Select the content type to export.
cs: Vybrat typ obsahu k exportu.

en: Export data
cs: Exportovat data

en: <Create>
cs: <Vytvořit>

en: Import data
cs: Importovat data

en: The import data is not valid import text.
cs: Data nemají platný formát pro import.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
cs: Pro fungování importu je nutné zapnout moduly: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
cs: Typ obsahu %type už v databázi existuje.

en: Exiting. No import performed.
cs: Ukončuji. Nebyl proveden žádný import.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
cs: Při přidávání typu obsahu %type<br/> došlo k chybě. Podrobnosti najdete v chybové zprávě.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
cs: Importované pole %field_label (%field_name) nebylo přidáno k typu obsahu %type, protože již v typu obsahu %type existuje.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
cs: Pole %field_label (%field_name) bylo přidáno k typu obsahu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
cs: Při exportu dat 'nastavení zobrazení' pro pole %field_name došlo k chybě.<br/> Chyba databáze: '%db_err'.

en: Enables ability to import/export field definitions.
cs: Umožňuje importovat/exportovat definice polí.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
cs: Je třeba ihned <a href="!url">nastavit oprávnění k polím</a>. Všechna pole jsou ve výchozím nastavení nepřístupná.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
cs: Nastavit oprávnění k CCK polím na úrovni jednotlivých polí.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí v editačním formuláři uzlu.

en: always open
cs: vždy rozbalené

en: collapsible
cs: rozbalovací

en: collapsed
cs: sbaleno

en: Instructions to present to the user on the editing form.
cs: Pokyny pro uživatele, které se mají zobrazit v editačním formuláři.

en: These settings apply to the group on node display.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí při zobrazení uzlu.

en: A description of the group.
cs: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
cs: Jste si jistí, že chcete odebrat skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
cs: Skupina %group_name  byla odstraněna.

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Store the ID of a related node as an integer value.
cs: Uložit ID souvisejícího uzlu jako INTEGER.

en: Content types that can be referenced
cs: Typy obsahu, na které je možné odkazovat

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uzly, na které je možné odkazovat (pohled)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
cs: Poskytuje seznam argumentů oddělených čárkou, které se předají pohledu.

en: Title (link)
cs: Titulek (s odkazem)

en: Title (no link)
cs: Titulek (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Defines a field type for referencing one node from another.
cs: Definuje typ pole, které umožňuje vytvořit odkaz z jednoho uzlu na jiný.

en: Store a number in the database as an integer.
cs: Ukládat číslo do databáze jako INTEGER.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako DECIMAL (s pevným počtem desetinných míst).

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Store a number in the database in a floating point format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako FLOAT (s plovoucí desetinnou čárkou).

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
cs: Znak, použitý uživateli jako desetinná čárka ve formulářích.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako předpona k hodnotě, jako např. $ nebo €. Pro vynechání předpony ponechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako přípona k hodnotě, jako např. m², m/s², kb/s. Pro vynechání přípony nechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
cs: "Minimum" musí být číslo.

en: "Maximum" must be a number.
cs: "Maximum" musí být číslo.

en: unformatted
cs: neformátováno

en: Defines numeric field types.
cs: Definuje číselné typy polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
cs: Pro widget typu 'zaškrtávací pole ano/ne' definujte v části <strong>Povolené hodnoty</strong> nejprve hodnotu 'ne', pak hodnotu 'ano'. Vezměte na vědomí, že popisek zaškrtávacího pole bude tvořit hodnota 'ano'.

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
cs: Poskytuje widgety rozbalovací nabídka, zaškrtávací pole a  přepínače pro textová a číselná pole.

en: Store text in the database.
cs: Ukládat text do databáze.

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Defines simple text field types.
cs: Definuje jednoduché textové typy polí.

en: Store the ID of a related user as an integer value.
cs: Ukládat ID odkazovaného uživatele jako celé číslo (INTEGER).

en: User roles that can be referenced
cs: Uživatelské role, na které je možné odkazovat

en: User status that can be referenced
cs: Statuty uživatele, na které je možné odkazovat

en: Reverse link
cs: Zpětný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
cs: Pokud je vybráno, záznam odkazovaného uživatele zobrazí zpětný odkaz na odkazující uzel.

en:  for
cs:  pro

en: Theme-engine-specific settings
cs: Specifická nastavení témat vzhledu

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
cs: Toto nastavení je pouze pro všechny šablony a styly enginu témat %engine.

en: Use administration theme for content editing
cs: Použít administrační téma pro úpravu obsahu

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
cs: Použít administrační téma při editaci nebo vytváření příspěvků.

en: Form
cs: Formulář

en: Uploaded file is not a valid image
cs: Nahraný soubor není platný obrázek

en: Contact phone number
cs: Kontaktní telefonní číslo

en: Publish
cs: Vydat

en: Unpublish
cs: Schovat

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: years
cs: roky

en: weeks
cs: týdny

en: Default gateway
cs: Výchozí brána

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: incompatible
cs: nekompatibilní

en: Incompatible with this version of Drupal core
cs: Nekompatibilní s používanou verzí jádra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
cs: Tato verze je nekompatibilní s verzí !core_version jádra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
cs: Nekompatibilní s používanou verzí PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Tento modul vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Grid
cs: Mřížka

en: Search returned the following results:
cs: Hledání vrátilo následující výsledky:

en: My blog
cs: Můj blog

en: Input formats
cs: Vstupní formáty

en: Hide
cs: Skrýt

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
cs: Toto nastavení má smysl pouze pokud mají anonymní uživatelé povoleno psát komentáře. Podívejte se na <a href="@url">stránku oprávnění</a>.

en: Display below post or comments
cs: Zobrazit pod příspěvkem nebo komentářem

en: Default comment setting
cs: Výchozí nastavení komentářů

en: Read/Write
cs: Čtení/Psaní

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace komentářů</em> mohou toto nastavení změnit.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
cs: Váš podpis se připojí na konec vašich komentářů.

en: parent
cs: nadřazený

en: Flat list - collapsed
cs: Bez vláken - sbaleno

en: Flat list - expanded
cs: Bez vláken - rozbaleno

en: Threaded list - collapsed
cs: Vlákna - sbalené

en: Threaded list - expanded
cs: Vlákna - rozbaleno

en: Date - newest first
cs: Datum - od nejnovějších

en: Date - oldest first
cs: Datum - od nejstarších

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: 1 new comment | @count new comments
cs[0]: @count nový komentář
cs[1]: @count nové komentáře
cs[2]: @count nových komentářů

en: access comments
cs: přístup ke komentářům

en: post comments
cs: psát komentáře

en: post comments without approval
cs: psát komentáře bez schválení

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
cs: E-mail příjemce zprávy. Lze zadat %author pokud chcete poslat zprávu autorovi originálního příspěvku.

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Global
cs: Globální

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: arguments
cs: argumenty

en: Save role
cs: Uložit roli

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: debug
cs: ladění

en: file system
cs: systém souborů

en: Escape all tags
cs: Použít escape sekvence pro všechny značky

en: Strip disallowed tags
cs: Odstraňovat nepovolené značky

en: input formats
cs: vstupní formáty

en: There are no menu items yet.
cs: Zatím nejsou žádné položky menu.

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
cs: Text odkazu odpovídající této položce, která by se měla zobrazit v menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka vnoření položky je nastavena na !maxdepth. Některé položky nabídky nemusí být přístupné jako rodičovské stránky, pokud by jejich vybrání mohlo způsobit překročení tohoto limitu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
cs: Systém menu ukládá pouze systémové cesty, ale pro zobrazení bude použit URL alias. %link_path bylo uloženo jako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '@link_path' je neplatná, nebo k ní nemáte přístup.

en: There was an error saving the menu link.
cs: Při ukládání odkazu menu došlo k chybě.

en: Menu name
cs: Název menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
cs: Strojově čitelný název menu. Tento text bude použit pro sestavení URL tohoto menu z <em>přehledu menu</em>. Tento název může obsahovat pouze malá písmena, čísla, pomlčky, a musí být unikátní.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
cs: Opravdu smazat vlastní menu %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
cs: Název menu může obsahovat pouze řetězce malých znaků, čísel a pomlčku.

en: The menu already exists.
cs: Menu již existuje.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
cs[0]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti je v %title 1 položka menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).
cs[1]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti jsou v %title @count položky menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).
cs[2]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti je v %title @count položek menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
cs[0]: Název menu nesmí být delší než @count znak.
cs[1]: Název menu nesmí být delší než @count znaky.
cs[2]: Název menu nesmí být delší než @count znaků.

en: Enter the title and path for your new menu item.
cs: Napište titulek a cestu nové položky menu.

en: Number of users to display
cs: Počet zobrazených uživatelů

en: Profiles
cs: Profily

en: Edit container
cs: Upravit kontejner

en: Button settings
cs: Nastavení tlačítka

en: Thread
cs: Vlákno

en: Last visit
cs: Poslední návštěva

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
cs: Pro psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a>

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Hot topic threshold
cs: Mez oblíbené diskuse

en: Topics per page
cs: Témat na stránku

en: Posts - most active first
cs: Příspěvky - nejprve nejaktivnější

en: Posts - least active first
cs: Příspěvky - nejprve nejméně aktivní

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs: Musíte zadat alespoň jedno klíčové slovo. Minimální počet znaků: @count.

en: View user details.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Postal Code
cs: PSČ

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
cs: Při platbě došlo k chybě. Prosím, kontaktujte nás, abyste se ujistili, že byla vaše objednávka skutečně odeslána.

en: A payment has been accepted.
cs: Platba byla přijata.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: revert revisions
cs: navrátit se předchozí revizi

en: Distinct
cs: Jedinečné

en: <None>
cs: <Nic>

en: Description:
cs: Popis:

en: Ubercart - core (optional)
cs: Ubercart - jádro (volitelné)

en: New forum topics
cs: Nová témata

en: Service
cs: Služba

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
cs: Tato příručka zobrazuje kontextovou nápovědu k používání a nastavení <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulů. Slouží jako doplněk rozsáhlejší online <a href="@handbook">Drupal příručky</a>. Online příručka může obsahovat novější informace a je doplněna o uživatelské komentáře a slouží jako zdroj veškeré dokumentace Drupalu.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
cs: Modul help zobrazuje kontextovou nápovědu k používání a nastavení <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulů. Slouží jako doplněk rozsáhlejší online <a href="@handbook">Drupal příručky</a>. Online příručka může obsahovat novější informace a je doplněna o uživatelské komentáře a slouží jako zdroj veškeré dokumentace Drupalu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@help">modul Help</a>.

en: (site default theme)
cs: (výchozí téma vzhledu)

en: Screenshot
cs: Ukázka

en: Purchase date
cs: Datum nákupu

en: Preview trimmed version
cs: Náhled zkrácené verze

en: Preview full version
cs: Náhled plné verze

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
cs: Tělo příspěvku je příliš krátké. Minimální počet slov: %words.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cs: Tento obsah byl v průběhu Vaší editace upraven jiným uživatelem, nelze uložit změny.

en: List, add, and edit users.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské účty.

en: The name %name is already taken.
cs: Jméno %name je již obsazeno.

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: year(s)
cs: roků

en: This !type does not have any attributes.
cs: Tento !type nemá žádné atributy.

en: product
cs: produkt

en: product class
cs: třída produktu

en: OpenID redirect
cs: OpenID přesměrování

en: OpenID Login
cs: OpenID Přihlášení

en: Delete OpenID
cs: Smazat OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
cs: Jakmile bude Váš e-mail ověřen, můžete se přihlásit pomocí OpenID.

en: Log in using OpenID
cs: Přihlásit pomocí OpenID

en: Cancel OpenID login
cs: Zrušit OpenID přihlášení

en: What is OpenID?
cs: Co je OpenID?

en: OpenID login failed.
cs: Přihlášení přes OpenID selhalo.

en: OpenID login cancelled.
cs: Přihlášení přes OpenID bylo přerušeno.

en: Successfully added %identity
cs: Přidána identita %identity

en: Add an OpenID
cs: Přidat OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
cs: Tato OpenID identita je již na tomto webu použita.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
cs: Určitě smazat OpenID %authname pro %user?

en: OpenID deleted.
cs: OpenID identita smazána.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
cs: Je nám líto, ale toto není platná OpenID identita. Prosím ověřte, že je správně napsána.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
cs: Před přihlášením pomocí OpenID je třeba ověřit Vaši e-mailovou adresu

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Addresses
cs: Adresy

en: Saved addresses
cs: Uložené adresy

en: Loading
cs: Načítání

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat, protože nemá nastavena správná práva.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cs: Cílový adresář %directory určený k nahrávání do pole %field (typ obsahu %type) nemohl být vytvořen nebo není přístupný. Nahrávaný soubor proto nebylo možné uložit a nahrávání bylo zrušeno.

en: Store an arbitrary file.
cs: Uložte libovolný soubor.

en: Permitted upload file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
cs: Přípony, které jsou pro nahrávání do tohoto pole povolené. Oddělte jednotlivé přípony mezerou a neuvádějte tečku na začátku. Pokud necháte prázdné, uživatelé budou moci nahrát soubory s libovolnou příponou.

en: File size restrictions
cs: Omezení velikosti souboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
cs: Omezení velikosti souborů, které může uživatel nahrát. Tato nastavení se týkají pouze nově nahraných souborů; existující soubory nebudou ovlivněny.

en: Maximum upload size per file
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Maximum upload size per node
cs: Maximální velikost nahraných dat na uzel

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
cs: Specifikujte omezení celkové velikosti všech souborů na uzel. Aby bylo možné omezit celkovou velikost uzlu, vložte hodnoty jako "512" (bajty), "80K" (kilobbajty) or "50M" (megabajty). Pokud nemají být omezení nastavena, ponechte toto pole prázdné.

en: Generic files
cs: Obecné soubory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
cs: Zobrazuje všechny typy souborů pomocí ikony a příslušného popisu souboru.

en: File description
cs: Popis souboru

en: File size (in bytes)
cs: Velikost souboru (v bajtech)

en: File size (pretty printed)
cs: Velikost souboru (v pěkném tvaru)

en: Fully formatted HTML file tag
cs: Plně formátovaný HTML tag souboru

en: Defines a file field type.
cs: Definuje typ pole pro nahrávání souborů.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
cs: Umožňuje shromažďování a ukládání metadat k modulu FileField.

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
cs: Pokud je pole zaškrtnuto, Drupal přidá ke všem odkazům rel="nofollow", které snižuje účinnost spamových odkazů. Poznámka: vyhledávače potom neprocházejí ani přes platné odkazy, takže je nejlepší tuto možnost zapnout jen pro filtr pro anonymní uživatele.

en: Show only items where
cs: Zobrazit jen položky, kde

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Primary links
cs: Primární odkazy

en: empty
cs: prázdné

en: Rebuild permissions
cs: Obnovit práva

en: Packages
cs: Balíky

en: Package
cs: Balík

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Error saving user account.
cs: Nastala chyba ukládání uživatelského účtu.

en: Attribute settings
cs: Nastavení atributů

en: Are you sure you want to delete this message?
cs: Opravdu chcete smazat tuto zprávu?

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
cs: Widget pro úpravu obrázků včetně náhledů obrázku.

en: Displays image files in their original size.
cs: Zobrazuje obrázky o původních rozměrech.

en: Action %action has been unassigned.
cs: Akci %action bylo odstraněno přiřazení.

en: Add role
cs: Přidat roli

en: You must specify a valid role name.
cs: Je třeba zadat platný název role.

en: The role has been added.
cs: Role byla přidána.

en: All users
cs: Všichni uživatelé

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: Updated term %term.
cs: Upraven termín %term.

en: - Please choose -
cs: - Vyberte prosím -

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Discard items older than
cs: Smazat položky starší než

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Jak dlouho zachovávat staré položky zdroje. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
cs: Počet položek zdroje zobrazených na stránkách kategorií a zdrojů.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
cs: @site_name - agregované zdroje v kategorii @title

en: @site_name - aggregated feeds
cs: @site_name - agregované zdroje

en: @site_name aggregator
cs: Agregátor @site_name

en: !title feed
cs: zdroj !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
cs: Agregátor zdrojů poskytuje čerstvý obsah ze zdrojů založených na RSS-, RDF- a Atom formátu. Tisíce webů (hlavně ty zpravodajské) publikují své nejnovější články pomocí zdrojů. Formáty podporované agregátorem zahrnují <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
cs: Zdroje obsahují položky zdroje, nebo jednotlivé příspěvky publikované na webu, který poskytuje zdroj. Zdroje mohou být seskupovány do kategorií, většinou podle témat. Uživatelé si mohou prohlížet příspěvky na <a href="@aggregator">hlavní stránce agregátoru</a> nebo <a href="@aggregator-sources">stránce zdroje</a>. Administrátoři mohou <a href="@feededit">přidávat, upravovat a mazat zdroje</a>, a vybírat, jak často bude každý zdroj prověřovat nově změněné položky. Nejnovější položky každého zdroje nebo kategorie mohou být zobrazovány v bloku přes <a href="@admin-block">administrační stránku bloků</a>. Také je dostupný <a href="@aggregator-opml">strojově čitelný OPML soubor</a> všech zdrojů. Pro automatické plnění zdrojů je potřeba mít správně nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@aggregator">modul Aggregator</a>.

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: There is no new syndicated content from %site.
cs: %site nenabízí žádný nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
cs: %site nabízí nový obsah.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: Feed aggregator
cs: Agregátor zdrojů

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
cs: Používá se k agregaci syndikovaného obsahu (RSS, RDF a Atom).

en: Node author
cs: Autor uzlu

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: Country code
cs: Kód země

en: The content type %name has been deleted.
cs: Typ obsahu %name byl smazán.

en: Deleted content type %name.
cs: Smazán typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
cs: Zadejte hledaný termín

en: Clean URLs
cs: Čistá URL

en: My account
cs: Můj účet

en: Order #
cs: Objednávka #

en: Pictures
cs: Obrázky uživatelů

en: Active users
cs: Aktivní uživatelé

en: Number of topics
cs: Počet diskusí

en: Active forum topics
cs: Aktivní témata

en: Read the latest forum topics.
cs: Přečíst nejnovější diskuse.

en: User activity
cs: Aktivita uživatele

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP chybí nebo je příliš stará. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: GD library
cs: GD knihovna

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
cs: Kategorie, pod kterou by mělo nové pole patřit. Kategorie se používají k logickému seskupení polí. Například „Osobní informace“.

en: The user must enter a value.
cs: Uživatel musí zadat hodnotu.

en: Visible in user registration form.
cs: Viditelné v registračním formuláři.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Čas mezi jednotlivými updaty. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
cs: Nové položky zdroje jsou automaticky doplněny do zaškrtnutých kategorií.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
cs: URL %url je chybné. Napište prosím plné URL, např. http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
cs: Uživatel se považuje za online po tuto dobu od posledního zobrazení stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
cs: Maximální počet zobrazovaných online uživatelů.

en: There is currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: 1 guest | @count guests
cs[0]: @count host
cs[1]: @count hosté
cs[2]: @count hostů

en: by @user
cs: uživatelem @user

en: Argument type
cs: Typ argumentu

en: Custom PHP
cs: Vlastní PHP kód

en: Context
cs: Kontext

en: Node type description
cs: Popis typu uzlu

en: Attached files
cs: Přiložené soubory

en: A list of files attached to the node.
cs: Seznam souborů přiložených k uzlu.

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: Sort
cs: Řazení

en: !a comments per page
cs: Počet komentářů na stránce: !a

en: Pager
cs: Stránkovač

en: "@s" content
cs: "@s" obsah

en: Node type description.
cs: Popis typu uzlu.

en: Term description.
cs: Popis termínu.

en: The picture of a user.
cs: Obrázek uživatele user.

en: User profile
cs: Profil uživatele

en: The profile of a user.
cs: Profil uživatele.

en: Vocabulary terms
cs: Termíny slovníku

en: Taxonomy vocabulary
cs: Slovník kategorií

en: New @s
cs: Nové @s

en: relationship
cs: vztah

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Remove this item
cs: Ostranit tuto položku

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: Add content to !s
cs: Přidat obsah do !s

en: No title
cs: Bez nadpisu

en: Columns
cs: Sloupce

en: Local
cs: Místní

en: Node loaded from @var
cs: Uzel načten z @var

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Vynechat položky

en: Link to view
cs: Odkaz na pohled

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: Book parent
cs: Nadřazená kniha

en: Top level book
cs: Kniha nejvyšší úrovně

en: Term parent
cs: Nadřazený termín

en: Black
cs: Černý

en: Palestinian Territory
cs: Palestina

en: Vatican
cs: Vatikán

en: Bulgarian
cs: Bulharsky

en: Croatian
cs: Chorvatsky

en: Czech
cs: Česky

en: Danish
cs: Dánsky

en: Dutch
cs: Holandsky

en: Finnish
cs: Finsky

en: German
cs: Německy

en: Greek
cs: Řecky

en: Hebrew
cs: Hebrejsky

en: Hungarian
cs: Maďarsky

en: Polish
cs: Polsky

en: Romanian
cs: Rumunsky

en: Russian
cs: Rusky

en: Slovak
cs: Slovensky

en: Swedish
cs: Švédsky

en: Turkish
cs: Turecky

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: begins with
cs: začíná s

en: contains
cs: obsahuje

en: Results per page
cs: Počet výsledků na stránku

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: Print
cs: Tisk

en: %keys (@type).
cs: Hledáno: %keys (@type).

en: The file could not be created.
cs: Soubor nelze vytvořit.

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: The e-mail address %mail is not valid.
cs: E-mailová adresa %mail není platná.

en: Account
cs: Účet

en: authenticated user
cs: přihlášený uživatel

en: Advanced configuration
cs: Pokročilá konfigurace

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: E-mail addresses to notify when updates are available
cs: E-mailové adresy, na které se zašle upozornění o nových aktualizacích

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
cs: Pokud web zjišťuje dostupné aktualizace a najde novou verzi, může přes email zaslat upozornění seznamu uživatelů. Zadejte každou adresu na zvláštní řádek. Pokud není vyplněno, nebude poslán žádný email.

en: Check for updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: All newer versions
cs: Všechny novější verze

en: Only security updates
cs: Pouze bezpečnostní aktualizace

en: %email is not a valid e-mail address.
cs: Adresa %email není platná.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
cs: Následující e-mailové adresy nejsou platné: %emails.

en: No update data available
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Not secure!
cs: Bezpečnostní problém!

en: Revoked!
cs: Revokováno!

en: Unsupported release
cs: Nepodporované vydání

en: Can not determine status
cs: Není možné zjistit stav

en: (version @version available)
cs: (verze @version je k dispozici)

en: See the available updates page for more information:
cs: Více informací je na stránce o dostupných aktualizacích:

en: New release(s) available for !site_name
cs: Pro !site_name jsou dostupné nové aktualizace

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro Váš web jsou dostupné bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění dostatečné bezpečnosti webu je třeba ihned aktualizovat.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace je velice doporučena!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
cs: Verze alespoň jednoho modulu nebo tématu vzhledu, který je na webu nainstalován, byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučena!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu již není podporována. Aktualizace je velice doporučena!

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
cs: Verze alespoň jednoho modulu, který je na webu nainstalován, již není podporována a proto není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro Vaši verzi Drupalu jsou dostupné nové aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
cs: Nastal problém zjištění stavu dostupných aktualizací pro Vaši verzi Drupalu.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
cs: Nastal problém zjištění stavu dostupných aktualizací pro Vaše nainstalované moduly a témata vzhledu.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
cs: Více informací najdete na stránce <a href="@available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: Project not secure
cs: Projekt není bezpečný

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl označen bezpečnostním týmem Drupalu jako nebezpečný a není již k dispozici pro stažení. Jeho okamžité vypnutí (včetně všech součástí) je velice doporučeno!

en: Project revoked
cs: Projekt revokován

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl revokován a není již k dispozici pro stažení. Jeho vypnutí je velice doporučeno!

en: Project not supported
cs: Projekt není podporován

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt již není podporován a není již dostupný pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje tento projekt je velmi doporučeno!

en: No available releases found
cs: Nebylo nalezeno žádné dostupné vydání

en: Release revoked
cs: Vydání revokováno

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání bylo revokováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Release not supported
cs: Vydání nepodporováno

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání již není podporováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Invalid info
cs: Neplatné informace

en: Security update required!
cs: Je nutná bezpečnostní aktualizace!

en: Not supported!
cs: Nepodporováno!

en: Recommended version:
cs: Doporučená verze:

en: Security update:
cs: Bezpečnostní aktualizace:

en: Latest version:
cs: Poslední verze:

en: Development version:
cs: Vývojová verze:

en: Also available:
cs: Také dostupné:

en: No name
cs: Beze jména

en: Text only
cs: Pouze text

en: The selected file %name could not be uploaded.
cs: Vybraný soubor %name není možné nahrát.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
cs: Chyba nahrávání. Nebylo možné přesunout soubor %file do cílového adresáře %destination.

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: daily
cs: denně

en: weekly
cs: týdně

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
cs: Nastavit fóra, jejich hierarchii a změnit nastavení.

en: Edit forum
cs: Upravit fórum

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
cs: Toto je slovník vyhrazený pro fórum. Byly odstraněny některé volby běžných slovníků.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
cs: Položka %forum je jen kontejner pro diskuse. Prosím, vyberte jednu z diskusí pod ní.

en: Leave shadow copy
cs: Ponechat stínovou kopii

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
cs: Když toto téma přesunete, můžete ve starém fóru nechat odkaz na nové fórum.

en: Container name
cs: Název kontejneru

en: forum container
cs: kontejner

en: Created new @type %term.
cs: Vytvořeno: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
cs: Aktualizováno: @type %term.

en: @time ago<br />by !author
cs: od !author<br />před @time

en: create forum topics
cs: vytvořit téma diskuse

en: edit own forum topics
cs: upravit vlastní diskuse

en: administer forums
cs: administrace diskusí

en: Stock settings
cs: Nastavení skladu

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: No group
cs: Žádná skupina

en: deleted
cs: smazáno

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Only in the category(s)
cs: Pouze v kategorii

en: Only of the type(s)
cs: Pouze typ

en: Content ranking
cs: Hodnocení obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
cs: Následující čísla určují, které vlastnosti by mělo zohlednit vyhledávání obsahu při řazení výsledků. Čím vyšší číslo, tím vyšší vliv. Nula znamená, že se vlastnost ignoruje. Změna těchto hodnot nevyžaduje přestavění indexu. Změny se projeví ihned.

en: Keyword relevance
cs: Relevance klíčových slov

en: Recently posted
cs: Nedávno přidáno

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: Factor
cs: Faktor

en: Billing information
cs: Fakturační údaje

en: Company name
cs: Jméno společnosti

en: Expand layout to include descriptions.
cs: Rozšířit rozvržení zahrnutím popisů.

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
cs: Upravit rozvržení skrytím popisů.

en: Transaction mode
cs: Transakční režim

en: Sandbox
cs: Sandbox (cvičný účet)

en: Credit card charged: !amount
cs: Zaplaceno kreditní kartou: !amount

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory není správně nastaven.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože neexistuje soubor s tímto jménem. Zkontrolujte, zda byl zadán správný název souboru.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože soubor stejného názvu již v cílovém adresáři existuje.

en: The selected file %file could not be copied.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat.

en: The removal of the original file %file has failed.
cs: Selhalo odstranění původního souboru %file.

en: Color set
cs: Barevné vzory

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Font family
cs: Řez písma

en: Search returned no results.
cs: Hledání nevrátilo žádný výsledek.

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Zkontrolujte prosím překlepy.</li>
    <li>Pro vyhledávání jednotlivých slov je třeba odstranit uvozovky okolo frází: <em>"modrý šmoula"</em> najde méně výsledků než <em>modrý šmoula</em>.</li>
    <li>Možné je i rozšíření dotazu pomocí <em>OR</em>: <em>modrý šmoula</em> najde méně než <em>modrý OR šmoula</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
cs: Adresa serveru databáze

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.

en: Check e-mail
cs: Prověřit e-mail

en: Reports
cs: Logy

en: Default picture
cs: Výchozí obrázek

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
cs: URL obrázku pro uživatele, kteří nemají vlastní obrázek. Můžete nechat nevyplněné pro žádný obrázek.

en: Select the default site time zone.
cs: Vyberte výchozí časové pásmo.

en: Site status
cs: Stav webu

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
cs: Není-li počet polí dostatečný, klikněte zde pro přidání dalších možností.

en: Toggle display
cs: Přepnout zobrazení

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Report settings
cs: Nastavení hlášení

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
cs: Bylo indexováno %percentage webu.

en: Download method
cs: Metoda stahování

en: Error reporting
cs: Hlášení chyb

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
cs[0]: Zbývá indexovat 1 položku.
cs[1]: Zbývá indexovat @count položky.
cs[2]: Zbývá indexovat @count položek.

en: The content access permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu byla obnovena.

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: Je nám líto, ale zadané uživatelské jméno a heslo není platné. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: and
cs: a

en: where
cs: kde

en: URL filter
cs: URL filtr

en: Please select one or more comments to perform the update on.
cs: Zvolte komentáře, které chcete aktualizovat.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
cs: Přetečení zásobníku: příliš mnoho volání funkce actions_do(). Ukončuji volání jako prevenci proti nekonečné smyčce.

en: Action %action saved.
cs: Akce %action byla uložena.

en: Action %action created.
cs: Akce %action byla vytvořena.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
cs: Spouštěče jsou systémové události, jako je například přidání nového obsahu, nebo přihlášení uživatele. Modul Spouštěč spojuje tyto spouštěče s akcemi (praktickými úlohami), jako je například schování obsahu nebo poslání e-mailu administrátorovi. <a href="@url">Stránka nastavení akcí</a> obsahuje seznam existujících akcí a umožňuje vytvoření a nastavení dodatečných akcí.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
cs: Akce jsou samostatné úlohy, které systém umí provést, např. schování části obsahu nebo zablokování uživatele. Některé moduly, např. modul Trigger, mohou tyto akce spustit, když v systému dojde k určité události; například když je poslán nový příspěvek, nebo se přihlásí uživatel. Moduly také mohou poskytovat další akce.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
cs: Existují dva typy akcí: jednoduchá a pokročilá. Jednoduché akce nevyžadují žádné další nastavení a jsou zde automaticky vypsány. Pokročilé akce toho umějí víc než jednoduché, například poslat e-mail na vybranou adresu nebo hledat určitá slova v části obsahu. Tyto akce je třeba před použitím vytvořit a nastavit. Pro vytvoření pokročilé akce vyberte akci z následujícího seznamu a klikněte na tlačítko „Vytvořit“.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
cs: Pokračujte na stránku <a href="@url">spouštěčů</a> k přiřazení akcí k systémovým událostem.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
cs: Pokročilé akce nabízejí další možnosti konfigurace, které lze vyplnit v následujícím formuláři. Doporučuje se změna pole <em>Popis</em> kvůli lepší identifikaci spuštěné akce. Tento popis bude zobrazen v modulech jako trigger (spouštěč) při připisování akcí systémovým událostem, takže je dobré použít co nejvýstižnější popis (např.  „Poslat e-mail moderátorům“ raději než pouhé „Poslat e-mail“).

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s komentáři. Například můžete zobrazit příspěvek na titulní stránce, když je k němu přidán komentář.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
cs: Níže je možné přiřadit akce, které se provedou, když se vyvolá spouštěč spojený s obsahem. Lze např. poslat e-mail administrátorovi vždy, když je vytvořen nebo aktualizován příspěvek.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s kategoriemi. Například můžete poslat e-mail administrátorovi, že byl smazán termín.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s uživatelem. Lze například poslat e-mail administrátorovi, když je smazán uživatelský účet.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
cs: Modul Spouštěč poskytuje schopnost spustit <a href="@actions">akce</a> při událostech v systému, jako je například přidání nového obsahu, nebo příhlášení uživatele.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
cs: Kombinací akcí a spouštěčů se dá vykonat mnoho užitečných úloh, jako je například e-mail administrátorovi, když je smazán uživatelský účet, nebo automaticky schovat komentář, který obsahuje určitá slova. V základním nastavení je pět „kontextů“ událostí (Komentáře, Obsah, Cron, Kategorie a Uživatelé), ale dodatečnými moduly mohou být přidány další.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@trigger">modul Trigger</a>.

en: Manage actions
cs: Upravit akce

en: Configure an advanced action
cs: Nastavení pokročilé akce

en: Delete an action.
cs: Smaže akci.

en: Remove orphans
cs: Odstranit sirotčí akce

en: Triggers
cs: Spouštěče

en: Tell Drupal when to execute actions.
cs: Řekněte Drupalu, kdy se má vykonat akce.

en: Unassign an action from a trigger.
cs: Odstranit akci ze spouštěče.

en: Choose an advanced action
cs: Vybrat pokročilou akci

en: Action type
cs: Typ akce

en: Make a new advanced action available
cs: Zpřístupnit novou pokročilou akci

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
cs: Unikátní popis této pokročilé akce. Tento popis se zobrazí v rozhraní modulů, které jsou napojeny na akce, např. v modulu Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
cs: Určitě smazat akci %action?

en: Action %action was deleted
cs: Akce %action byla smazána

en: Deleted orphaned action (%action).
cs: Smazat sirotčí akce (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
cs: Opravdu odstranit přiřazení akce %title?

en: You can assign it again later if you wish.
cs: Pokud budete chtít, tak ji zase můžete přiřadit.

en: Trigger:
cs: Spouštěč:

en: unassign
cs: odstranit přiřazení

en: Choose an action
cs: Vybrat akci

en: No available actions for this trigger.
cs: Pro tento spouštěč nejsou k dispozici žádné akce.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
cs: Vybraná akce je již přiřazena k nějakému spouštěči.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
cs: Byla přidána akce, která mění vlastnost příspěvku. Aby byla uložena změna vlastnosti, byla přidána akce Ulož příspěvek.

en: When cron runs
cs: Kdy se spouští cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
cs: URL na které má být uživatel přesměrován. Může to být vnitřní URL, např. node/1234, nebo externí URL, např. http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
cs: Při ukládání nového či aktualizaci existujícího příspěvku

en: After saving a new post
cs: Po uložení nového příspěvku

en: After saving an updated post
cs: Po uložení aktualizovaného příspěvku

en: After deleting a post
cs: Po smazání příspěvku

en: When content is viewed by an authenticated user
cs: Pokud je obsah zobrazen přihlášeným uživatelem

en: Publish post
cs: Publikovat příspěvek

en: Unpublish post
cs: Schovat příspěvek

en: Make post sticky
cs: Nastavit přilepení nahoře v seznamu

en: Make post unsticky
cs: Zrušit přilepení nahoře v seznamu

en: Promote post to front page
cs: Zobrazit příspěvek na titulní stránce

en: Remove post from front page
cs: Odstranit příspěvek z titulní stránky

en: Change the author of a post
cs: Změnit autora příspěvku

en: Save post
cs: Uložit příspěvek

en: Unpublish post containing keyword(s)
cs: Schovat příspěvky obsahující klíčová slova

en: Display a message to the user
cs: Zobrazit uživateli zprávu

en: Unpublish comment
cs: Schovat komentář

en: Unpublish comment containing keyword(s)
cs: Schovat komentáře obsahující klíčová slova

en: Block current user
cs: Zablokovat uživatele

en: Ban IP address of current user
cs: Zablokovat IP adresu uživatele

en: Set @type %title to published.
cs: Nastavit příspěvek %title (@type) na vydáno.

en: Set @type %title to unpublished.
cs: Schovat příspěvek %title (@type).

en: Set @type %title to sticky.
cs: Přilepit příspěvek %title (@type) nahoře v seznamu.

en: Set @type %title to unsticky.
cs: Zrušit přilepení příspěvku %title (@type) nahoře v seznamu.

en: Promoted @type %title to front page.
cs: Příspěvek %title (@type) byl zobrazen na úvodní stránce.

en: Removed @type %title from front page.
cs: Příspěvek %title (@type) byl odstraněn z úvodní stránky.

en: Saved @type %title
cs: Uložen příspěvek %title (@type)

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
cs: Změněno vlastnictví příspěvku %title (@type) na uživatele %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
cs: Příspěvek bude nastaven do stavu Nevydáno, pokud obsahuje některý z výše uvedených řetězců. Použijte seznam oddělený čárkou. Např. vtipné, bungee jumping, „Společnost, s.r.o.“. V řetězcích záleží na malých a velkých písmenech.

en: After saving a new comment
cs: Po uložení nového komentáře

en: After saving an updated comment
cs: Po uložení změněného komentáře

en: After deleting a comment
cs: Po smazání komentáře

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
cs: Pokud je komentář prohlížen ověřeným uživatelem

en: Unpublished comment %subject.
cs: Komentář schován: %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
cs: Komentář bude schován, pokud obsahuje některá z klíčových slov. Pro oddělení klíčových slov použijte čárku. Příklad: Viagra, Cialis, „Telecom, a.s.“. V klíčových slovech jsou rozlišovány malé a velké znaky.

en: After a user account has been created
cs: Poté, co byl uživatelský účet vytvořen

en: After a user's profile has been updated
cs: Poté, co byl aktualizován uživatelský profil

en: After a user has been deleted
cs: Poté, co byl uživatel smazán

en: After a user has logged in
cs: Poté, co se uživatel přihlásil

en: After a user has logged out
cs: Poté, co se uživatel odhlásil

en: When a user's profile is being viewed
cs: Když je prohlížen profil uživatele

en: Blocked user %name.
cs: Zablokován uživatel %name.

en: Banned IP address %ip
cs: Nepovolená IP adresa %ip.

en: After saving a new term to the database
cs: Po uložení nového termínu do databáze

en: After saving an updated term to the database
cs: Po uložení aktualizovaného termínu do databáze

en: After deleting a term
cs: Po smazání termínu

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
cs: Umožňuje spustit akce jako reakci na určitou událost v systému, například vytvoření nového obsahu.

en: 1 read | @count reads
cs[0]: @countx přečteno
cs[1]: @countx přečteno
cs[2]: @countx přečteno

en: access statistics
cs: zobrazit statistiku přístupů

en: view post access counter
cs: zobrazit počítadlo přístupů

en: Revenue
cs: Tržba

en: Enables the categorization of content.
cs: Poskytuje možnosti kategorizace obsahu.

en: Path prefix
cs: Prefix cesty

en: Payment method title
cs: Název způsobu platby

en: Order review submit button text
cs: Text tlačítka "shrnutí objednávky".

en: Submit Order
cs: Potvrdit objednávku

en: Checkout review instructions
cs: Instrukce pro kontrolu před zaplacením

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout review screen.
cs: Tyto instrukce se zobrazí zákazníkům v horní části obrazovky kontroly před zaplacením.

en: Order created through website.
cs: Objednávka byla vytvořena prostřednictvím webu.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
cs: Přijímám nové oznámení objednávky pro objednávku č. !order_id.

en: Add new rule
cs: Přidat pravidlo

en: Save rule
cs: Uložit pravidlo

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@stranka.cz' nebo 'obchod@stranka.cz'. Chcete-li určit více příjemců, oddělte e-mailové adresy čárkou.

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
cs: Zadaná adresa %recipient není platná.

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: You can leave a message using the contact form below.
cs: Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat zprávu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
cs: Maximální počet zpráv, které může uživatel odeslat za hodinu.

en: Contact form: category %category added.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category přidána.

en: Contact form: category %category updated.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category aktualizována.

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Up to date translation
cs: Překlad je aktuální

en: Outdated translation
cs: Překlad je zastaralý

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
cs: <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: The parent comment.
cs: Nadřazený komentář.

en: Author's website
cs: Web autora

en: Reply-to link
cs: Odkaz "Odpovědět"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Link this field to its user or an author's homepage
cs: Odkazovat toto pole na domovskou stránku jeho uživatele nebo autora

en: Product information
cs: Informace o produktu

en: Sell price
cs: Prodejní cena

en: Customer purchase price.
cs: Zákaznická kupní cena.

en: field
cs: pole

en: nodes
cs: uzly

en: The node the uploaded file is attached to
cs: Uzel, ke kterému je nahraný soubor přiložen

en: Allow users to undo their votes
cs: Povolit uživatelům zrušit vlastní hlas

en: Notification
cs: Oznámení

en: Depends on: !dependencies
cs: Závisí na: !dependencies

en: Required by: !required
cs: Vyžadováno moduly: !required

en: Some required modules must be enabled
cs: Některé požadované moduly musí být zapnuty.

en: Would you like to continue with enabling the above?
cs: Chcete pokračovat a povolit výše uvedené?

en: administer site configuration
cs: administrovat nastavení webu

en: Stars
cs: Hvězdičky

en: clone
cs: klonovat

en: View settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Week @week
cs: Týden @week

en: Metric
cs: Metrická

en: Delete view
cs: Vymazat pohled

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
cs: Beztabulkové, vícesloupcové téma s pevnou šířkou a možností změny barvy.

en: Translate
cs: Přeložit

en: File to import not found.
cs: Soubor určený k importu nebyl nalezen.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
cs: Import překladu selhal, protože soubor %filename nelze načíst.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgstr“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgid_plural“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje syntaktickou chybu na řádku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgid“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr[]“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr“.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: neočekávaný řetězec na řádku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
cs: Soubor s překladem %filename neočekávaně skončil na řádku %line.

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Export template
cs: Exportovat šablonu

en: Target
cs: Cíl

en: Time ago
cs: Čas před

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: The custom menu %title has been deleted.
cs: Menu %title bylo smazáno.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
cs: Smazáno vlastní menu %title a všechny položky tohoto menu.

en: @type %title has been deleted.
cs: Příspěvek %title (@type) byl smazán.

en: Not checked
cs: Nezkontrolováno

en: Remove this action
cs: Odstranit tuto akci

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: View cart
cs: Zobrazit košík

en: Invalid e-mail address.
cs: Neplatná e-mailová adresa.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: &lt;none&gt;
cs: &lt;žádný&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
cs: Nemáte povolení k vložení PHP kódu.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
cs: Uvedený PHP kód byl zadán administrátorem a překryje jakékoli výše specifikované hodnoty.

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
cs: Text, který se má zobrazit, pokud skupina neobsahuje žádná data. Berte na vědomí, že název se nezobrazí, pokud nebude překrytý.

en: Node reference field
cs: Pole typu nodereference

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Možné hodnoty, které toto pole smí obsahovat. Zadejte jednu hotnotu na řádek, ve formátu klíč|popisek. Klíč je hodnota, která se bude ukládat do databáze; musí odpovídat způsobu uložení typu (%type). Popisek je nepovinný a pokud chybí, použije se místo něj klíč. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
cs: Tento PHP kód byl zadán administrátorem a překryje výše uvedené povolené hodnoty.

en: User reference field
cs: Pole typu userreference

en: Click to view.
cs: Klikněte pro zobrazení.

en: Number of stars
cs: Počet hvězdiček

en: Star Labels
cs: Popisky hvězdiček

en: These star labels appear as the link title when javascript is enabled as well as the select list options when javascript is disabled.
cs: Tyto popiskyy se objeví jako popisky odkazů, pokud je zapnutý Javascipt, nebo jako možnosti výběru, když je Javascript vypnutý.

en: Display labels on mouse over
cs: Zobrazit popisky při najetí myší

en: When enabled, the star labels will dynamically appear underneath the stars as the user hovers over each star to provide a more descriptive qualitative meaning for each star value.
cs: Je-li povoleno, popisky se objeví dynamicky při najetí myší, pro lepší představu o hodnotě hlasu.

en: Star @star label
cs: Popisek hodnocení @star

en: Cancel label
cs: Zrušit popisek

en: Direct rating widget
cs: Widget pro přímé hodnocení

en: These settings allow you to display a rating widget to your users while they are viewing content of this type. Rating will immediately register a vote for that piece of content.
cs: Tato nastavení umožňují zobrazit nástroj pro hodnocení při prohlížení obsahu. Hodnocení pro daný obsah se bezprostředně zaznamená.

en: Star display style
cs: Styl zobrazení: hvězdičky

en: Display average vote value
cs: Zobrazit průměrné hodnocení

en: Display user vote value
cs: Zobrazit hodnocení uživatele

en: User vote if available, average otherwise
cs: Zobrazit hodnocení uživatele, je-li k dispozici, jinak průměrné

en: Both user and average vote
cs: Zobrazit hodnocení uživatele i průměrné hodnocení

en: Text display style
cs: Styl zobrazení: text

en: Show widget title
cs: Zobrazit nadpis widgetu

en: Enable feedback during vote saving and deletion
cs: Povolit zpětnou vazbu během ukládání a mazání hlasu

en: Direct rating widget preview
cs: Náhled zvoleného způsobu hodnocení

en: anonymous user
cs: anonymní uživatel

en: Shipping Address:
cs: Dodací adresa:

en: Order #:
cs: Obj. č.:

en: Shipping Method:
cs: Způsob dodání:

en: Ship order !order_id packages.
cs: Odeslat balíky objednávky !order_id.

en: Ship
cs: Odeslat

en: This order has no comments associated with it.
cs: Tato objednávka nemá žádné komentáře.

en: Product reports
cs: Hlášení produktů

en: Sales per year
cs: Prodeje za rok

en: Products sold
cs: Prodané produkty

en: Total revenue
cs: Celková tržba

en: Update report
cs: Aktualizovat přehled

en: Sold
cs: Prodáno

en: No products found
cs: Žádné produkty nebyly nenalezeny.

en: Number of orders
cs: Počet objednávek

en: Average order
cs: Průměrná objednávka

en: Total @year
cs: Součet za @year

en: Sales year
cs: Prodejní rok

en: Sales summary
cs: Shrnutí prodeje

en: Sales data
cs: Data prodeje

en: Today, !date
cs: Dnes, !date

en: Yesterday, !date
cs: Včera, !date

en: Daily average for @month
cs: Denní průměr za @month

en: Projected totals for @date
cs: Plánovaný součet prodeje za @date

en: Grand total sales
cs: Celkový součet prodeje

en: The CSV data could not be retreived. It's possible the data might have expired. Refresh the report page and try to retrieve the CSV file again.
cs: CSV data nemohla být získána. Je možné, že data možná vypršela. Obnovte stránku s přehledem a pokuste se získat CSV soubor znovu.

en: New packages
cs: Nové balíky

en: Edit package
cs: Upravit balíky

en: Cancel package shipment
cs: Zrušit expedici balíku

en: Shipments
cs: Zásilky

en: New shipment
cs: Nová zásilka

en: Shipment !id
cs: Zásilka !id

en: Cancel shipment
cs: Zrušit expedici

en: Delete shipment
cs: Smazat zásilku

en: Ship packages
cs: Expedovat balíky

en: Package ID
cs: ID balíku

en: Shipping type
cs: Typ přepravy

en: Package type
cs: Typ balíku

en: Shipment ID
cs: ID zásilky

en: Tracking number
cs: Číslo pro sledování

en: cancel shipment
cs: zrušit přepravu

en: This order's products have not been organized into packages.
cs: Produkty této objednávky nebyly rozřazeny do balíků.

en: Create packages.
cs: Vytvořit balíky.

en: Order @order_id does not exist.
cs: Objednávka @order_id neexistuje.

en: Are you sure you want to delete this package?
cs: Opravdu chcete smazat tento balík?

en: The products it contains will be available for repackaging.
cs: Produkty, které obsahují tuto položku, budou k dispozici pro přebalení.

en: Ship date
cs: Datum expedice

en: Estimated delivery
cs: Předpokládané doručení

en: No shipments have been made for this order.
cs: Pro tuto objednávku nebyly vytvořeny žádné zásilky.

en: Make a new shipment
cs: Vytvořit novou zásilku

en: Put products into packages to make shipments.
cs: Vložte produkty do balíků pro vytvoření zásilek.

en: Ship Manually
cs: Expedovat ručně

en: Shipping method
cs: Způsob přepravy

en: There is no sense in making a shipment with no packages on it, right?
cs: Nemá smysl expedovat zásilku bez balíků, nemám pravdu?

en: Are you sure you want to delete this shipment?
cs: Opravdu chcete smazat tuto zásilku?

en: The shipment will be canceled and the packages it contains will be available for reshipment.
cs: Expedice bude zrušena. Obsažené balíky budou k dispozici pro opětovné odeslání.

en: The shipment %tracking could not be canceled with %carrier. To delete it anyway, remove the tracking number and try again.
cs: Expedice %tracking nemohla být zrušena přepravcem %carrier. Chcete-li ji přesto smazat, odstraňte číslo pro sledování balíku a zkuste to znovu.

en: Are you sure you want to cancel the shipment of this package?
cs: Opravdu chcete zrušit expedici tohoto balíku?

en: It will be available for reshipment.
cs: Bude k dispozici pro opětovné odeslání.

en: Nevermind
cs: Budiž

en: Payment received
cs: Platba přijata

en: Merchant ID
cs: ID obchodníka

en: Currency code
cs: Kód měny

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)

en: Shippable product
cs: Doručovatelný produkt

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: The name %name has been denied access.
cs: Uživateli %name byl zakázán přístup.

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Search this site
cs: Hledat na tomto webu

en: Original text
cs: Původní text

en: Delete content type
cs: Smazat typ obsahu

en: Change book (update list of parents)
cs: Změnit knihu (aktualizovat seznam rodičovských stránek)

en: add content to books
cs: přidat obsah do knih

en: administer book outlines
cs: administrace osnov

en: create a new book
cs: vytvořit novou knihu

en: edit permissions
cs: upravit oprávnění

en: edit order and titles
cs: změnit pořadí a nadpisy

en: Manage your site's book outlines.
cs: Spravovat osnovy webu.

en: Enter
cs: Zadat

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
cs: Z bezpečnostních důvodů byl nahraný soubor přejmenován na %filename.

en: No response
cs: Bez odezvy

en: notice
cs: poznámka

en: Order complete
cs: Objednávka dokončena

en: Payment methods
cs: Způsoby platby

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: A file directory needs to be configured in <a href="!url">product feature settings</a> before a file can be selected.
cs: Před vybráním souboru musí být nakonfigurován adresář souborů v <a href="!url">nastavení vlastností produktu</a>.

en: File download
cs: Stažení souboru

en: The file that can be downloaded when product is purchased (enter a path relative to the %dir directory).
cs: Soubor, který lze stáhnout, pokud je produkt zakoupen (zadejte cestu relativní k adresáři %dir).

en: %file is not a valid file or directory inside file download directory.
cs: %file není platný soubor nebo adresář v adresáři souborů ke stažení.

en: Acronym
cs: Zkratka

en: No vocabularies available.
cs: Nejsou k dispozici žádné slovníky.

en: Credit card
cs: Platební karta

en: Order total:
cs: Objednávka celkem:

en: Current balance:
cs: Současná bilance:

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
cs: V průběhu platby použil zákazník jinou e-mailovou adresu: !email

en: Click to complete checkout.
cs: Klikněte pro dokončení objednávky.

en: Vendor account number
cs: Číslo účtu prodejce

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
cs: Nelze nahrát obrázek. Adresář %directory neexistuje nebo není zapisovatelný.

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Unknown status
cs: Neznámý stav

en: Post new comment
cs: Poslat nový komentář

en: Validator
cs: Validátor

en: The field has been updated.
cs: Pole bylo aktualizováno.

en: None available.
cs: Není k dispozici

en: Maximum resolution for Images
cs: Maximální rozlišení obrázků

en: Defines an image field type.
cs: Definuje typ pole obrázku.

en: Editable
cs: Editovatelné

en: Mime type
cs: MIME typ

en: Invoice template
cs: Šablona faktury

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
cs: Pokud je zůstatek menší nebo rovný 0 Kč

en: If the order status is not already Payment Received.
cs: Dokud stav objednávky není "Platba přijata".

en: Subtotal:
cs: Mezisoučet:

en: COD
cs: Dobírka

en: Address book
cs: Adresář

en: Base price
cs: Základní cena

en: Edit attribute
cs: Upravit atribut

en: Are you sure you want to delete the attribute %name?
cs: Opravdu chcete smazat atribut %name?

en: Tax
cs: Daň

en: Returns information about an author in the system.
cs: Vrátí informaci o autorovi v systému.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
cs: Vytvoří nový zápis a případně jej publikuje.

en: Updates the information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Returns information about a specific post.
cs: Vrátí informaci o určitém zápisu.

en: Deletes a post.
cs: Smaže zápis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších příspěvků v systému.

en: Updates information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Uploads a file to your webserver.
cs: Nahraje soubor na server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
cs: Vrátí seznam všech kategorií, do kterých je zápis zařazen.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších zápisů v systému, vhodný pro nižší rychlost.

en: Sets the categories for a post.
cs: Nastaví kategorie pro zápis.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
cs: Získá informaci o XML-RPC metodách, které server podporuje.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
cs: Získá informaci o pluginech pro formátování textu, které server podporuje.

en: Error storing post.
cs: Chyba při ukládání zápisu.

en: You do not have permission to update this post.
cs: Nemáte oprávnění aktualizovat tento zápis.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
cs: Překročena maximální velikost souboru (@maxsize], soubor není možné nahrát.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
cs: Překročena disková kvóta (@quota), soubor není možné k příspěvku přiložit.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
cs: Nepovolená příloha souboru (povoleno: @extensions), soubor nelze nahrát.

en: No file sent.
cs: Nebyl odeslán žádný soubor.

en: Error storing file.
cs: Chyba při ukládání souboru.

en: Invalid post.
cs: Neplatný zápis.

en: The default maximum file size a user can upload.
cs: Výchozí hodnota maximální velikosti souboru, které uživatel může nahrát.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
cs: Maximální velikost všech souborů, které může uživatel mít na webu.

en: administer content with blog api
cs: administrovat obsah pomocí blog api

en: List, edit, or add user roles.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské role.

en: edit role
cs: upravit roli

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
cs: Maximální povolené rozlišení obrázku (např. 800x600). Hodnota 0 - bez omezení. Pokud je nainstalován <a href="!image-toolkit-link">soubor obrázkových nástrojů</a> obrázky přesahující tuto hodnotu budou zmenšeny.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
cs: Maximální výchozí velikost souboru, který může uživatel nahrát. Pokud nahraný obrázek přesahuje maximální rozlišení, velikost souboru bude zjištěna až po jeho zmenšení.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
cs: Maximální velikost souboru, který může uživatel nahrát. Pokud nahraný obrázek přesahuje maximální rozlišení, velikost souboru bude zjištěna až po jeho zmenšení.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
cs: Maximální velikost všech souborů, které jeden uživatel smí mít na tomto webu.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
cs: Obrázky s rozlišením větším než %resolution budou zmenšeny.

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: In the <a href="!checkout_url/sell">Google Checkout Merchant Center</a>, enter %url as the callback URL for this site. This will allow Ubercart to communicate with Google Checkout.
cs: V <a href="!checkout_url/sell">Google Checkout centru obchodníka</a>, vložte %url jako zpětnou URL pro tuto stránku. To umožní Übercartu komunikovat s Google Checkout.

en: Google Checkout settings
cs: Nastavení Google Checkout

en: Set merchant ID and key for Google Checkout.
cs: Nastavte ID obchodníka a klíč pro Google Checkout.

en: Calculate shipping charges for orders through Google Checkout.
cs: Počítat cenu dopravy pro objednávky přes Google Checkout.

en: Calculate taxes for orders through Google Checkout.
cs: Počítat daně pro objednávky přes Google Checkout.

en: Google Checkout terminal: Order @order_id
cs: Terminál Google Checkout : Objednávka @order_id

en: Conforms to Google Checkout content policies.
cs: Vyhovuje Google Checkout podmínkám pro obsah.

en: To be a Google Checkout approved merchant, your items must conform to the Google Checkout content policies found <a href="!url">here</a>.
cs: Abyste se stali ověřeným obchodníkem služby Google Checkout, vaše položky musí odpovídat předpisům Google Checkout, které naleznete <a href="!url">zde</a>.

en: Google Checkout only accepts the following currencies: @list
cs: Google Checkout akceptuje pouze následující měny: @list

en: Marketing preferences
cs: Převolby pro marketing

en: Display the customer's preferences about mass-marketing.
cs: Zobrazit uživatelské preference pro hromadný marketing.

en: Google Checkout Coupon
cs: Kupón Google checkout

en: Google Checkout Gift Certificate
cs: Dárkový poukaz Google Checkout

en: Cancel order request sent to Google Checkout. The order will be updated momentarily.
cs: Požadavek na zrušení objednávky byl zaslán na Google Checkout. Objednávka bude v krátké době aktualizována.

en: Order is not canceled in Google Checkout.
cs: Objednávka není zrušena u Google Checkout.

en: Express payment with Google Checkout.
cs: Expresní platba Google Checkout.

en: Merchant key
cs: Klíč obchodníka

en: Used to sign cart information. Keep it secret, keep it safe.
cs: Použiívá se pro vložení informací o nákupním košíku. Tuto informaci nikomu nesdělujte a udržte ji v tajnosti.

en: Test Environment settings
cs: Nastavení testovacího prostředí

en: Test Mode
cs: Testovací režim

en: Test Merchant ID
cs: ID testovacího obchodníka

en: Only needed for test mode. Click <a href="http://code.google.com/apis/checkout/developer/index.html#integration_overview" target="_blank">here</a> for more info.
cs: Potřebné pouze pro testovací mód. <a href="http://code.google.com/apis/checkout/developer/index.html#integration_overview" target="_blank">Klikněte zde</a> pro další informace.

en: Test Merchant Key
cs: Klíč testovacího obchodníka

en: Customer messages
cs: Zákaznické zprávy

en: Reason for canceling order
cs: Důvod zrušení objednávky

en: This message will be sent with the cancelation notice through Google Checkout. Any comment given when the order is canceled will be sent as a separate message. This message uses <a href="!url">global and order tokens</a>.
cs: Tato zpráva bude zaslána společně s oznámením o zrušení prostřednictvím Google Checkout. Komentáře ke zrušení objednávky budou zaslány jako zvláštní zpráva. Tato zpráva používá <a href="'url">globální a objednávkové tokeny</a>.

en: Order canceled. See order comments at [order-url] for more information.
cs: Objednávka zrušena. Více informací najdete v komentářích k objednávce na adrese [order-url].

en: Button size
cs: Velikost tlačítka

en: Button alignment
cs: Zarovnání tlačítek

en: Regular pickup
cs: Běžné vyzvednutí

en: Special pickup
cs: Výjimečné vyzvednutí

en: Drop off
cs: Odložit

en: Default price
cs: Výchozí cena

en: Pickup type
cs: Typ vyzvednutí

en: Handling charge
cs: Manipulační poplatek

en: Percentage markup/discount
cs: Přirážka/sleva v procentech

en: A default shipping cost is required.
cs: Je vyžadována výchozí cena nákladů na přepravu.

en: The default shipping cost should be a positive number.
cs: Výchozí cena nákladů na přepravu musí být kladné číslo.

en: The fixed charge should be a number.
cs: Fixní poplatek musí být číslo.

en: The percent adjustment should be a number.
cs: Změna v procentech má být vyjádřena číslem.

en: Save taxes
cs: Uložit daně

en: Tax shipping?
cs: Danit částku za dopravu?

en: Google Checkout is enabled, but no Merchant ID found.
cs: Google Checkout povoleno, ale nebylo nalezeno ID obchodníka.

en: Fast checkout through Google.
cs: Rychlá pokladna přes Google.

en: What is Google Checkout?
cs: Co je Google Checkout?

en: You do not have any items in your shopping cart.
cs: Váš košík je prázdný.

en: Customer will accept marketing emails.
cs: Zákazník souhlasí se zasíláním obchodních sdělení.

en: Customer does not want marketing emails.
cs: Zákazník si nepřeje zasílání obchodních sdělení.

en: Google Checkout terminal
cs: Terminál Google checkout

en: Click here to go to Google Checkout settings.
cs: Kliknutím sem přejdete do nastavení Google Checkout.

en: Return to order view screen.
cs: Návrat na stránku zobrazení objednávky.

en: Use this terminal to process credit card payments:
cs: Pro zpracovávání plateb kreditní kartou použít tento terminál:

en: Balance:
cs: Bilance:

en: Google Checkout total:
cs: Google Checkout celkem:

en: Google Checkout balance:
cs: Google Checkout - bilance:

en: Charge
cs: Účtovací poplatek

en: Reason for refund
cs: Důvod pro refundaci

en: Refund Comment
cs: Komentář k refundaci

en: You must enter a number for the amount.
cs: Částka musí být zadána jako číslo.

en: Google does not allow charges greater than the balance.
cs: Google neumožňuje platit částku větší, než je zůstatek.

en: Google does not allow refunds greater than the amount already charged.
cs: Google neumožňuje vrátit větší částku, než jaká byla zaplacena.

en: A reason for refunding the customer is required.
cs: Důvod refundace je vyžadován.

en: Invalid order ID.  Unable to process payment.
cs: Neplatné ID objednávky. Není možné zpracovat platbu.

en: HTTP Authorization User does not match settings.
cs: Uživatel z HTTP autorizace neodpovídá nastavení.

en: HTTP Authorization Password does not match settings.
cs: Heslo z HTTP autorizace neodpovídá nastavení.

en: Unknown notification document: @xml
cs: Neznámý potvrzovací dokument : @xml

en: Total tax
cs: Celková daň

en: Order created through Google Checkout (#@gco_order).
cs: Objednávka vytvořena pomocí Google Checkout (#@gco_order).

en: Risk information notification:
cs: Oznámení o riziku:

en: - Full AVS match (address and postal code)
cs: - Plná shoda AVS (adresa i PSČ)

en: - Partial AVS match (postal code only)
cs: - Částečná shoda AVS (pouze PSČ)

en: - Partial AVS match (address only)
cs: - Částečná shoda AVS (pouze adresa)

en: - No AVS match
cs: - Žádná shoda AVS

en: - AVS not supported by issuer
cs: - AVS není podporováno vystavitelem

en: <b>Error:</b> No AVS response.
cs: <b>Chyba:</b> Žádná odpověď AVS.

en: - CVN match
cs: - shoda CVN

en: - No CVN match
cs: - žádná shoda CVN

en: - CVN not available
cs: - CVN není k dispozici

en: - CVN error
cs: - chyba CVN

en: <b>Error:</b> No CVN response.
cs: <b>Chyba:</b> Žádná odpověď CVN.

en: Partial CC number: %s
cs: Část čísla kreditní karty: %s

en: Order %order canceled by Google: %reason
cs: Objednávka %order zrušena Googlem: %reason

en: Order canceled.
cs: Objednávka byla zrušena.

en: Payment received by Google Checkout
cs: Platba obdržena přes Google Checkout

en: Payment of %amount received by Google Checkout.
cs: Platba částky %amount přijata u Google Checkout.

en: Refund received by Google Checkout
cs: Vratka obdržena přes Google Checkout

en: Refund of %amount received by Google Checkout.
cs: Vratka částky %amount přijata od Google Checkout.

en: Unknown order id or malformed XML.
cs: Neznámé ID objednávky, či poškozené XML.

en: Google Checkout member for @count month. | Google Checkout member for @count months.
cs[0]: Uživatelem Google Checkout po dobu @count měsíc.
cs[1]: Uživatelem Google Checkout po dobu @count měsíce.
cs[2]: Uživatelem Google Checkout po dobu @count měsíců.

en: In Google Checkout
cs: V Google Checkout

en: Chargeable
cs: Účtovatelné

en: Integrates Google's Checkout, Merchant Calculated Shipping, and Order Processing APIs.
cs: Integruje Google Checkout, přepravu počítanou obchodníkem a API pro řízení objednávek.

en: Block cache
cs: Cacheování bloků

en: yearly
cs: ročně

en: monthly
cs: měsíčně

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
cs: Tabulkové, vícesloupcové téma v odstínech modré a šedé.

en: All recent posts
cs: Všechny poslední příspěvky

en: My recent posts
cs: Moje poslední příspěvky

en: Track posts
cs: Přehled příspěvků

en: Enables tracking of recent posts for users.
cs: Umožňuje uživatelům zobrazit si nejnovější příspěvky.

en: Direction
cs: Směr

en: @label (!name) - Allowed values
cs: @label (!name) - povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
cs: %name: neplatná volba.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
cs: %name: hodnota nesmí mít větší počet znaků než %max.

en: Widgets
cs: Widgety

en: Drupal core
cs: Jádro Drupalu

en: Book navigation block display
cs: Zobrazení navigačního bloku knihy

en: SimpleXML
cs: SimpleXML.

en: Minimum number of words
cs: Minimální počet slov

en: Sorry, you can only add one of those at a time.
cs: Lze zadat pouze jednu z těchto položek.

en: Default cart form
cs: Výchozí formulář košíku

en: Cart Contents
cs: Obsah košíku

en: Display the contents of a customer's shopping cart.
cs: Zobrazí obsah nákupního košíku zákazníka.

en: This account has been banned and can't download files anymore.
cs: Tento uživatelský účet byl zablokován a již neumožňuje stahovat soubory.

en: Watermark Text
cs: Text vodoznaku

en: Add Watermark
cs: Přidat vodoznak

en: Uploaded file is not a valid JPEG
cs: Nahraný soubor není platný JPEG

en: Must fill in text
cs: Musíte vyplnit text

en: Empty Line
cs: Prázdný řádek

en: Package order !order_id products.
cs: Balík s produkty objednávky č. !order_id.

en: Specify and collect payment for an order.
cs: Vyberte způsob platby pro objednávku.

en: Test Gateway
cs: Testovací brána

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
cs: Zpracovat platbu kreditní kartou prostřednictvím Testovací brány.

en: Check or Money Order
cs: Šek nebo poštoní poukázka

en: Pay by mailing a check or money order.
cs: Platba zasláním šeku nebo peněžní či poštovní poukázky.

en: UPS Next Day Early A.M.
cs: Další den ráno (UPS Next Day Early A.M.)

en: UPS 2nd Day Air
cs: Druhý den letecky (UPS 2nd Day Air)

en: UPS 3-Day Select
cs: Výběr tří dnů (UPS 3-Day Select)

en: UPS Letter
cs: dopis (UPS Letter)

en: Customer Supplied Package
cs: Balík dodaný zákazníkem

en: UPS Express Box
cs: Expresní bedna (UPS Express Box)

en: UPS 25KG Box
cs: 25kg bedna (UPS 25KG Box)

en: UPS 10KG Box
cs: 10kg bedna (UPS 10KG Box)

en: Pallet
cs: Paleta (Pallet)

en: Small Packages
cs: Malé balíky

en: Credit card encryption
cs: Šifrování kreditní karty

en: Credit card data in the database is currently being encrypted.
cs: Údaje o kreditní kartě v databázi se momentálně šifrují.

en: This block of text represents a configurable message such as a set of instructions or an e-mail template.  Using hook_uc_message to handle the default values for these is so easy even your grandma can do it!
cs: Tento blok textu představuje konfigurovatelnou zprávu jako soubor instrukcí nebo e-mailovou šablonu. Použití hook_uc_message k manipulaci s výchozími hodnotami je tak snadné, že by to zvládla i Vaše babička!

en: Credit card on a secure server:
cs: Kreditní karta na zabezpečeném serveru:

en: Credit card/eCheck
cs: Kreditní karta/eCheck

en: Redirect to 2Checkout to pay by credit card or eCheck.
cs: Přesměrovat na 2Checkout při platbě kreditní kartou nebo přes eCheck.

en: Select your payment type:
cs: Vyberte způsob platby:

en: Online check
cs: Online platba

en: Your 2Checkout vendor account number.
cs: Vaše číslo účtu prodejce na 2Checkout.

en: Secret word for order verification
cs: Tajné slovo pro ověření objednávky

en: The secret word entered in your 2Checkout account Look and Feel settings.
cs: Tajné slovo, které jste uvedli v "Look and Feel" nastavení Vašeho 2Checkout účtu.

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
cs: Zapnutí demo režimu dovolí zpracovávání fingovaných objedávek pro testování.

en: Language preference
cs: Nastavení jazyka

en: Adjust language on 2Checkout pages.
cs: Přizpůsobit jazyk na 2Checkout stránkách.

en: Allow customers to choose to pay by credit card or online check.
cs: Povolit zákazníkům výběr mezi platbou kreditní kartou nebo online šekem.

en: Show credit card icons beside the payment method title.
cs: Zobrazit ikony kreditních karet vedle titulku způsobu placení.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
cs: Poskytnout na stránce se shrnutím objednávky u 2Checkout specifický text tlačítka "Odeslat".

en: 2Checkout.com checkout type
cs: Dokončení objednávky pomocí 2Checkout.com

en: Single page checkout only works for stores selling intangible products using credit card payments.
cs: Jednostránkový proces dokončení objednávky se používá jen pro obchody, které prodávají nehmotné produkty a používají pouze platby kreditní kartou.

en: Multi-page checkout
cs: Vícestránkový proces platby

en: Single page checkout
cs: Jednostránkový proces platby

en: Attempted unverified 2Checkout completion for this order.
cs: Došlo k pokusu o neověřené 2Checkout dokončení této objednávky.

en: Paid by !type, 2Checkout.com order #!order.
cs: Zaplaceno !type, 2Checkout.com objednávka č. !order.

en: credit card
cs: platební karta

en: Your order will be processed as soon as your payment clears at 2Checkout.com.
cs: Objednávka bude zpracována, jakmile dojde k ověření Vaší platby na 2Checkout.com.

en: !type payment is pending approval at 2Checkout.com.
cs: Platba "!type" čeká na schválení na 2Checkout.com.

en: Enable to process payments using 2Checkout.com.
cs: Zapnout zpracovávání plateb s použitím 2Checkout.com.

en: Update your payment details
cs: Aktualizujte své platební údaje

en: Update the payment details for a recurring fee.
cs: Aktualizujte informace o platbě za pravidelný poplatek.

en: Cancel the recurring fee?
cs: Zrušit pravidelný poplatek?

en: Cancel a recurring fee.
cs: Zrušit pravidelný poplatek.

en: Update ARB subscription
cs: Upravit ARB předplatné

en: Cancel ARB subscription
cs: Zrušitt ARB předplatné

en: Process credit card payments using the AIM service of Authorize.net.
cs: Zpracovávat platby platební kartou s použitím AIM služby Authorize.net.

en: API Login ID and Transaction Key
cs: Přihlašovací ID k API a klíč transakce

en: API Login ID
cs: Přihlašovací ID k API

en: Transaction Key
cs: Transakční klíč

en: AIM settings
cs: AIM nastavení

en: These settings pertain to the Authorize.Net AIM payment method for card not present transactions.
cs: Tato nastavení se týkají metody placení přes AIM Authorize.Net pro transakce bez kreditní karty.

en: Live transactions in a live account
cs: Skutečné transakce ve skutečném účtu

en: Test transactions in a live account
cs: Testovací transakce ve skutečném účtu

en: Developer test account transactions
cs: Transakce v testovacím účtu pro vývojáře

en: Tell Authorize.net to e-mail the customer a receipt based on your account settings.
cs: Říci Authorize.net aby poslal zákazníkovi e-mail s účtenkou na základě nastavení vašeho účtu.

en: ARB settings
cs: Nastavení ARB

en: These settings pertain to the Authorize.Net Automated Recurring Billing service.
cs: Tato nastavení se týkají služby Authorize.Net Automated Recurring Billing (automatizovaná pravidelná fakturace).

en: Only specify developer mode if you login to your account through https://test.authorize.net.<br />Adjust to production mode when you are ready to start processing real recurring fees.
cs: Uveďte vývojářský testovací mód pouze pokud se přihlašujete ke svému účtu prostřednictvím https://test.authorize.net.<br />Změňte na produkční mód, až budete připraveni ke spuštění zpracování skutečných pravidelných poplatků.

en: Developer test
cs: Vývojářský test

en: <b>Note:</b> You must first configure credit card encryption before setting this.<br />Enter the value here you entered in your Auth.Net account settings.
cs: <b>Poznámka:</b> Než toto nastavíte, musíte nejprve nakonfigurovat šifrování kreditních karet.<br /> Zde zadejte hodnotu, která je uvedená v nastavení vašeho účtu na Auth.Net.

en: Log reported ARB payments in watchdog.
cs: Logovat ARB platby hlídacím psem.

en: Make sure you have set your Silent POST URL in Authorize.Net to @url.
cs: Ujistěte se, že jste nastavili Silent POST URL v Authorize.Net na @url.

en: CIM settings
cs: Nastavení CIM

en: These settings pertain to the Authorize.Net Customer Information Management service.
cs: Tyto nastavení přísluší ke službě Správa Informací o Zákaznících Autorize.net.

en: Always create a CIM profile for securely storing CC info for later use.
cs: Pokaždé vytvořit CIM profil pro bezpečně ukládané CC informace pro pozdější použití.

en: New customer profile created successfully at Authorize.Net.
cs: Nový zákaznický profil na Autorize.Net byl úspěšně vytvořen.

en: Order @order taking place at @date
cs: Objednávka @order uskutečněná dne @date

en: cURL error: @error
cs: cURL chyba: @error

en: Credit card payment declined: @message
cs: Platba kreditní kartou zamítnuta: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
cs: Typ: @type<br />ID: @id

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
cs: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Částka: @amount<br />AVS odpověď: @avs

en: ACCEPTED
cs: PŘIJATO

en: REJECTED
cs: ZAMÍTNUTO

en: CVV match: @cvv
cs: CVV se shoduje: @cvv

en: Invalid ARB payment notification received.
cs: Došlo hlášení o neplatné ARB platbě.

en: ARB payment reported for order @order_id: <pre>@post</pre>
cs: ARB platba zaznamenána pro objednávku @order_id: <pre>@post</pre>

en: Product @sku has invalid interval settings for Authorize.Net - @length @unit
cs: Produkt @sku má neplatné nastavení intervalu pro Authorize.Net - @length @unit

en: Order @order_id
cs: Objednávka č. @order_id

en: Order @order_id - @sku
cs: Objednávka @order_id - @sku

en: Authorize.Net: Recurring fee for @model failed.<br />@error - @text
cs: Authorize.Net: Pravidelný poplatek pro @model skončil chybou.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Recurring fee setup for @model.<br />Subscription ID: @subscription_id
cs: Authorize.Net: setup Pravidelný poplatek pro @model.<br />ID předplatného: @subscription_id

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated failed.<br />@error - @text
cs: Authorize.Net: Změna předplatného @subscription_id skončila chybou.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id updated.
cs: Authorize.Net: Předplatné @subscription_id bylo změněno.

en: Subscription ID: @subscription_id
cs: ID předplatného: @subscription_id

en: Subscription data updated at Authorize.Net.
cs: Údaje o předplatném byly aktualizovány na Authorize.Net.

en: Subscription update failed. See order admin comments for more details.
cs: Aktualizace předplatného skončila chybou. Podrobnosti najdete v administrátorských komentářích k objednávce.

en: Recurring fee order ID: @order_id
cs: ID objednávky s pravidelným poplatkem: @order_id

en: The payment details for that recurring fee have been updated.
cs: Platební údaje pro tento pravidelný poplatek byly aktualizovány.

en: An error has occurred while updating your payment details. Please try again and contact us if you are unable to perform the update.
cs: Došlo k chybě během aktualizace vašich platebních údajů. Zkuste to znovu. Jestliže opakovaně nejste schopni provést aktualizaci, kontaktujte nás.

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancellation failed.<br />@error - @text
cs: Authorize.Net: Zrušení předplatného @subscription_id skončilo chybou.<br />@error - @text

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
cs: Authorize.Net: Předplatné @subscription_id zrušeno.

en: Are you sure you wish to cancel this subscription?
cs: Opravdu chcete zrušit toto předplatné?

en: Subscription cancelled through Authorize.Net.
cs: Předplatné bylo zrušeno přes Authorize.Net.

en: Subscription cancellation failed. See order admin comments for more details.
cs: Zrušení přeplatného skončilo chybou. Podrobnosti najdete v administrátorských komentářích k objednávce.

en: Are you sure you wish to cancel this fee?
cs: Opravdu chcete zrušit tento poplatek?

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
cs: Tuto akci nelze vrátit zpět. Může mít za následek ukončení předplacených služeb.

en: The recurring fee has been canceled.
cs: Pravidelný poplatek byl zrušen.

en: An error has occurred. Please try again and contact us if the problem persists.
cs: Došlo k chybě. Zkuste opakovat akci. Jestliže problém přetrvává, kontaktujte nás.

en: Address (Street) matches, ZIP does not
cs: Adresa (ulice) se shoduje, PSČ nikoliv

en: Address information not provided for AVS check
cs: Údaje v adrese nejsou poskytovány pro AVS kontrolu

en: AVS error
cs: AVS chyba

en: Non-U.S. Card Issuing Bank
cs: Vydavatelem kreditních karet je banka mimo U.S.

en: No Match on Address (Street) or ZIP
cs: Žádná shoda v adrese (ulice) a PSČ

en: AVS not applicable for this transaction
cs: AVS neplatí pro tuto transakci

en: Retry – System unavailable or timed out
cs: Opakovat - Systém nedostupný nebo vypršel časový limit

en: Service not supported by issuer
cs: Služba není podporována vydavatelem

en: Address information is unavailable
cs: Informace o adrese nejsou k dispozici

en: Nine digit ZIP matches, Address (Street) does not
cs: Devítipísmenné PSČ se shoduje, ale adresa (ulice) nikoliv

en: Address (Street) and nine digit ZIP match
cs: Adresa a devítipísmenné PSČ se shodují

en: Address (Street) and five digit ZIP match
cs: Adresa a pětipísmenné PSČ se shodují

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
cs: Pětipísmenné PSČ se shoduje, ale adresa (ulice) nikoliv

en: No Match
cs: Nesouhlasí

en: Not Processed
cs: Nezpracováno

en: Should have been present
cs: By měla být přítomna

en: Issuer unable to process request
cs: Vydavatel nebyl schopen zpracovat žádost

en: Authorization and capture
cs: Autorizace a zaznamenání

en: Authorization only
cs: Pouze autorizace

en: Prior authorization capture
cs: Zaznamenání před autorizací

en: Capture only
cs: Pouze zaznamenání

en: Void
cs: Neplatný

en: Process payments using Authorize.net. Supports AIM and ARB.
cs: Zpracovávat platby přes Authorize.net. Podporuje metody AIM a ARB.

en: CVV information
cs: CVV informace

en: Credit card terminal: Order @order_id
cs: Terminál kreditních karet: Objednávka @order_id

en: Credit card encryption must be configured to accept credit card payments.
cs: Pro přijímání plateb pomocí kreditních karet musí být nastaveno šifrování kreditní karty.

en: To protect our customers from identity theft, credit card details are erased when a browser refreshes on the checkout review page.  Please enter your card details again and re-submit the form.
cs: Pro ochranu našich zákazníků před zcizením identity jsou při obnovení stránky s přehledem v prohlížeči data o kreditní kartě vymazána. Prosíme, vyplňte údaje o kreditní kartě znovu a odešlete formulář.

en: Default credit transaction type
cs: Standardní typ kreditní transakce

en: Only available transaction types are listed. The default will be used unless an administrator chooses otherwise through the terminal.
cs: Jsou vypsány pouze dostupné typy transakcí. Výchozí typ bude použit, jen pokud administrátor nevybere jiný přes terminál.

en: Credit card data is encrypted during checkout for maximum security.
cs: Během procesu dokončení objednávky jsou pro maximální bezpečnost data kreditní karty šifrována

en: You must review your <a href="!url">credit card security settings</a> and enable encryption before you can accept credit card payments.
cs: Abyste mohli přijímat platby platebními kartami, musíte nejprve zkontrolovat 
    <a href="!url">jejich bezpečnostní nastavení</a> a povolit šifrování.

en: Credit card debug mode
cs: Ladicí režim pro testování plateb kreditní kartou

en: Because you are using debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards. Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
cs: Protože používáte ladicí režim, jsou data kreditní karty ukládána v porušeném stavu podle PCI bezpečnostních standardů. Ladicí režim je vyžadován jen pro testovací transakce s vymyšlenými údaji kreditní karty.

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
cs: Vaši platbu kreditní kartou nebylo možné zpracovat. Prosím zkontrolujte, zda jste zadali správné údaje o Vaší kreditní kartě a zkuste to znova. Pokud problém přetrvává, kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme dokončit odbavení Vaší objednávky.

en: Credit card:
cs: Kreditní karta:

en: Pay by credit card.
cs: Platba kreditní kartou.

en: (Last 4)
cs: (Poslední 4)

en: Enter the owner name as it appears on the card.
cs: Napište jméno majitele tak, jak je uvedeno na kartě.

en: You have entered an invalid credit card number.
cs: Bylo zadáno neplatné čislo kreditní karty.

en: The start date you entered is invalid.
cs: Počáteční datum, které jste zadali, je neplatné.

en: The credit card you entered has expired.
cs: Vámi zadaná kreditní karta již není platná.

en: The issue number you entered is invalid.
cs: Číslo problému, které jste zadali, je neplatné.

en: You have entered an invalid CVV number.
cs: Zadali jste neplatné bezpečnostní číslo CVV.

en: You must enter the issuing bank for that card.
cs: Musíte uvést banku, která tuto kartu vydala.

en: Card Owner
cs: Vlastník karty

en: Issue Number
cs: Číslo výdeje

en: Issuing Bank
cs: Vydávající banka

en: View card details.
cs: Prohlédnout detaily karty

en: Card Type:
cs: Typ karty:

en: Card Owner:
cs: Vlastník karty:

en: Card Number:
cs: Číslo karty:

en: Start Date:
cs: Datum začátku:

en: Expiration:
cs: Platnost do:

en: Issue Number:
cs: Číslo výdeje:

en: Issuing Bank:
cs: Vydávající banka:

en: You must have access to <b>administer credit cards</b> to adjust these settings.
cs: Musíte mít přístup k <b>administraci kreditních karet</b> pro nastavení této volby.

en: Credit card data security
cs: Bezpečnost údajů z kreditní karty

en: You are responsible for the security of your website, including the protection of credit card numbers.  Please be aware that choosing some settings in this section may decrease the security of credit card data on your website and increase your liability for damages in the case of fraud.
cs: Jste zodpovědni za bezpečnost vašeho webu, včetně ochrany čísel kreditních karet. Prosím buďte si vědomi toho, že provedením některých nastavení v této sekci můžete snížit bezpečnost údajů kreditních karet na vašem webu a přispět k vaší odpovědnosti za škody způsobené případným podvodem.

en: Card number encryption key filepath
cs: Cesta k souboru klíče pro šifrování údajů o kreditní kartě

en: <b>You must enable encryption</b> by following the <a href="!url">encryption instructions</a> in order to accept credit card payments.<br />In short, you must specify a path outside of your document root where the encryption key may be stored.<br />Relative paths will be resolved relative to the Drupal installation directory.<br />Once this is set, you should not change it.
cs: Abyste mohli přijímat platby kreditními kartami, <strong>musíte zapnout šifrování</strong> pomocí následujících <a href="!url">instrukcí k šifrování</a>. Zkrátka musíte určit cestu pro uložení souboru šifrovacího klíče, která by měla být mimo dokument root vašeho webu.<br />Relativní cesty by mely být zadány relativně k instalačnímu adresáři Drupalu.<br />Tato nastavení už nebudete moci změnit.

en: Not configured, see below.
cs: Není nastaveno, viz níže.

en: Operate in credit card debug mode.
cs: Pracuje v režimu pro ladění operací s kreditními kartami.

en: In debug mode, credit card details may be stored in violation of PCI security standards.<br />Debug mode is only recommended for testing transactions with fake credit card details.
cs: V ladicím režimu jsou data kreditní karty ukládána v porušeném stavu podle PCI bezpečnostních standardů. Ladicí režim je vyžadován jen pro testovací transakce s vymyšlenými údaji kreditní karty.

en: Checkout workflow
cs: Postup práce s pokladnou

en: These settings alter the way credit card data is collected and used during checkout.
cs: Tato nastavení upravují způsob, jakým jsou získávána a ukládána data kreditní karty během procesu dokončení objednávky (platby v pokladně).

en: Validate credit card numbers at checkout.
cs: Ověřit čísla kreditní karty v pokladně.

en: Invalid card numbers will show an error message to the user so they can correct it.<br />This feature is recommended unless you are in debug mode.
cs: Při zadání neplatného číslo karty se zobrazí chybová zpráva uživateli, takže ji mohou opravit.<br />Tato funkce se doporučuje pouze pokud jste v ladícím režimu.

en: Attempt to process credit card payments at checkout.
cs: Pokusit se zpracovat platby kartou v pokladně.

en: Failed attempts will prevent checkout completion and display the error message from above.<br />This box must be checked to process customer credit cards if you are not in debug mode.
cs: Chybné pokusy zabrání v dokončení pokladny a zobrazí výše uvedenou chybovou zprávu.<br />Tato kolonka musí být zaškrtnuta pro zpracování kreditních karet zákazníků, pokud nejste v ladícím režimu.

en: Debug mode data clearing
cs: Vymazání dat ladicího režimu kreditních karet

en: Order status
cs: Stav objednávky

en: Unit of time
cs: Jednotky času

en: Credit card fields
cs: Pole kreditní karty

en: Specify what information to collect from customers in addition to the card number.
cs: Určit které informace od zákazníků shromažďovat navíc k číslu karty.

en: Enable CVV text field on checkout form.
cs: Zapnout CVV pole na stránce pokladny.

en: The CVV is an added security measure on credit cards. On Visa, Mastercard, and Discover cards it is a three digit number, and on AmEx cards it is a four digit number. If your credit card processor or payment gateway requires this information, you should enable this feature here.
cs: CVV je přídavný bezpečnostní prvek na kreditních kartách. Na kartách Visa, Mastercard, a Discover se jedná o třímístné číslo, na kartách AmericanExpress o čtyřmístné číslo. Pokud váš procesor kreditních karet nebo platební brána vyžadují tyto informace, měli by jste zde tuto funkci zapnout.

en: Enable card owner text field on checkout form.
cs: Zapnout pole "vlastník karty" na formuláři pokladny.

en: Enable card start date on checkout form.
cs: Zapnout počáteční datum karty na pokladním formuláři.

en: Enable card issue number text field on checkout form.
cs: Zapnout textové pole pro zadání kontrolního kódu kreditní karty (CVV2) na pokladním formuláři.

en: Enable issuing bank text field on checkout form.
cs: Zapnout pole "vydávající banka" na formuláři pokladny.

en: Enable card type selection on checkout form.
cs: Zapnout výběr typu karty na formuláři pokladny.

en: If enabled, specify in the textarea below which card options to populate the select box with.
cs: Pokud je zapnuto, uveďte do pole níže, které karty (typy karet) nabídnout k výběru.

en: Card type select box options
cs: Nastavení boxu pro výběr typu karty

en: Enter one card type per line. These fields will populate the card type select box if it is enabled.
cs: Zadejte jeden typ karty na řádek. Tato pole pak nabídnou možnost zvolit typ karty, pokud je zapnut box s volbou karty.

en: Accepted card types (for validation)
cs: Přijímané typy karet (pro ověření)

en: Use the checkboxes to specify which card types you accept for payment. Selected card types will show their icons in the payment method selection list and be used for card number validation.
cs: Pomocí zaškrtávacích políček určete, které typy kreditních karet budete akceptovat. U vybraných typů karet se zobrazí jejich ikony ve vyběrovém seznamu platebních metod a budou použity pro ověření čísel karet.

en: Here you can alter messages displayed to customers using credit cards.
cs: Zde můžete změnit zprávy zobrazované zákazníkovi při použití kreditní karty.

en: Credit card payment policy
cs: Způsob platby kreditní kartou

en: Instructions for customers on the checkout page above the credit card fields.
cs: Instrukce pro zákazníky na stránce pokladny nad políčky pro kreditní kartu.

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
cs: Vaše fakturační údaje musí souhlasit s adresou uvedenou na Vaší kreditní kartě, jinak nebudeme schopni zpracovat Vaši objednávku.

en: Card processing failure message
cs: Zpráva pro případ neúspěšného zpracování informací o kartě

en: Error message displayed to customers when an attempted payment fails at checkout.
cs: Chybová zpráva zobrazená zákazníkovi v pokladně při nepodařeném pokusu o platbu.

en: You have specified a non-existent directory.
cs: Určená složka neexistuje.

en: Cannot write to directory, please verify the directory permissions.
cs: Do složky není možné zapisovat, ověřte nastavení práv složky.

en: Cannot read from directory, please verify the directory permissions.
cs: Ze složky není možné číst, ověřte nastavení práv složky.

en: Credit card encryption key file creation failed. Check your filepath settings and directory permissions.
cs: Neúspěšné vytvoření souboru šifrovacího klíče pro údaje o kreditní kartě. Zkontrolujte nastavení cesty k souboru a ověřte nastavení práv složky.

en: Credit card encryption key file generated. Card data will now be encrypted.
cs: Soubor šifrovacího klíče pro údaje o kartě byl vygenerován. Údaje o kartě budou nyní šifrována.

en: You have chosen to not process credit card payments during checkout, but customer credit card data is not being stored once checkout is completed. This configuration is not recommended for a live site, as you will not be able to collect payment for your orders.
cs: Vybrali jste si, že se nebudou zpracovávat platby kreditní kartou v pokladně, ale údaje o kreditní kartě zákazníka nejsou dále ukládány poté, co je pokladna dokončena. Toto nastavení se nedoporučuje pro živé produkční stránky, jinak nebudete mít možnost vybírat platby za Vaše objednávky.

en: Card type
cs: Typ karty

en: Card owner
cs: Vlastník karty

en: Card number
cs: Číslo karty

en: Start Month
cs: Počáteční měsíc

en: Start Year
cs: Počáteční rok

en: Expiration Month
cs: Měsíc expirace (platnost do)

en: Expiration Year
cs: Rok expirace (platnost do)

en: Issuing bank
cs: Banka, která kartu vystavila

en: (if present)
cs: (existuje-li)

en: Expiration Date:
cs: Platnost do data:

en: What's the CVV?
cs: Co je to CVV?

en: Process card
cs: Zpracování karty

en: What is the CVV?
cs: Co je CVV?

en: CVV stands for Card Verification Value. This number is used as a security feature to protect you from credit card fraud.  Finding the number on your card is a very simple process.  Just follow the directions below.
cs: CVV (Card Verification Value) je číslo sloužící jako bezpečnostní prvek, který brání zfalšování údajů platební karty. Postupujte podle návodu níže.

en: The CVV for these cards is found on the back side of the card.  It is only the last three digits on the far right of the signature panel box.
cs: U těchto karet se CVV nachází na zadní straně. Jedná se o poslední trojčíslí zcela vpravo vedle podpisu.

en: The CVV on American Express cards is found on the front of the card.  It is a four digit number printed in smaller text on the right side above the credit card number.
cs: Na kartách American Express se CVV nachází na přední straně. Jedná se o čtyřčíslí vytištěné drobnějším písmem vpravo nad číslem karty.

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Use this terminal to process credit card payments through your default gateway.
cs: Pomocí tohoto terminálu zpracovávat platby kreditními kartami přes Vaší výchozí platební bránu.

en: Be warned that credit card data will automatically be converted to the last 4 digits of the card once a transaction has occurred.  As such, subsequent charges after a partial payment will not have any stored credit card information to use.
cs: Berte na vědomí, že jakmile dojde k transakci, údaje o platební kartě budou automaticky převedeny na poslední 4 číslice. To znamená, že pro poplatky následující po dílčí platbě nebudou k dispozici žádné uložené informace o platební kartě.

en: Order total: @total
cs: Objednávka celkem: @total

en: Balance: @balance
cs: Bilance: @balance

en: Charge Amount
cs: Účtovaná částka

en: Use the available buttons in this fieldset to process with the specified card details.
cs: Použít dostupná tlačítka v této sadě polí pro zpracování zadaných údajů karty.

en: Charge amount
cs: Účtovaná částka

en: Authorize amount only
cs: Schválit pouze částku

en: Set a reference only
cs: Nastavit pouze referenci

en: Credit amount to this card
cs: Výše úvěru na tuto kartu

en: @auth_id - @date - @amount authorized
cs: @auth_id - @date - @amount autorizováno

en: Prior authorizations
cs: Předchozí autorizace

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a prior authorization. The charge amount specified above will be captured against the authorization listed below.  Only one capture is possible per authorization, and a capture for more than the amount of the authorization may result in additional fees to you.
cs: K autorizaci uvedené níže, se vztahuje velikost poplatku specifikovaného výše. V rámci jedné autorizace lze provést pouze jedno odečtení. Pokud je odečítaná částka vyšší než definuje autorizace, mohou vám být účtovány další poplatky.

en: Select authorization
cs: Vybrat autorizaci

en: Capture amount to this authorization
cs: Uchovat množství pro tuto autorizaci

en: Void authorization
cs: Neplatná autorizace

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
cs: @ref_id - @date - (poslední 4) @card

en: Customer references
cs: Předvolby zákazníka

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
cs: Použít dostupná tlačítka v této sadě polí pro výběry a akce na zákaznické referenci.

en: Select references
cs: Vybrat reference

en: Charge amount to this reference
cs: Účtovat částku této referenci

en: Remove reference
cs: Smazat referenci

en: Credit amount to this reference
cs: Připsat částku této referenci

en: You must enter a positive number for the amount.
cs: Částku musíte zadat jako kladné číslo.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
cs: Kreditní karta byla vpořádku zpracována. Další detaily naleznete v komentáři administrátora.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
cs: Během zpracování údajů platební karty došlo k chybě. Podrobnosti najdete ve správcovských komentářích k objednávce.

en: administer credit cards
cs: administrovat kreditní karty

en: view cc details
cs: zobrazit detaily karty

en: view cc numbers
cs: zobrazit čísla karet

en: process credit cards
cs: zpracovat kreditní karty

en: Receive credit card payments through checkout.
cs: Přijímat v pokladně platby kreditní kartou.

en: Process credit card payments using the Silent Order POST service of CyberSource.
cs: Zpracovávat platby kreditní kartou s použitím služby Silent Order POST firmy CyberSource.

en: Payment server
cs: Platební server

en: CyberSource server used when processing payments.
cs: CyberSource server použitý při zpracovávání plateb.

en: You must ensure your CyberSource account and web server are able to use the service you select.<br />Silent Order POST requires cURL support and a modified <a href="!url">HOP.php</a>.<br />The SOAP Toolkit API requires the SOAP and DOM extensions for PHP.
cs: Musíte zajistit, aby Váš CyberSource účet a web server byly schopni používat služby které si vyberete.<br />Silent Order POST vyžaduje cURL podporu a upravený <a href="!url">HOP.php</a>.<br />SOAP Toolkit API vyžaduje SOAP a DOM rozšíření pro PHP.

en: Ensure address verification
cs: Požadovat ověření adresy

en: Process transaction only if address passes verification.
cs: Zpracovat transakci pouze pokud adresa uspěje při ověření

en: Process transaction regardless of the result of address verification.
cs: Zpracovat transakci bez ohledu na výsledek ověření adresy

en: SOAP Toolkit API settings
cs: Nastavení SOAP Toolkit API

en: Create a CyberSource Basic Profile for every new credit card order processed.
cs: Vytvořit CyberSource základní profil pro každou nově zpracovanou objednávku placenou přes kreditní kartu.

en: Enable calculation of taxes through the CyberSource tax service.
cs: Povolí výpočet daně prostřednictvím CyberSource daňové služby.

en: Tax calculation "Ship from" address
cs: Výpočet daně dle adresy odesílatele

en: This address will be used when calculating taxes with CyberSource tax service.
cs: Tato adresa bude použita při výpočtu daně pomocí CyberSource daňové služby.

en: Enter the 2 letter abbreviation of your state or province.
cs: Zadejte dvojpísmenou zkratku vašeho státu nebo provincie.

en: ZIP/Postal code
cs: PSČ

en: Enter the 2 letter ISO 3166-1 code; consult Wikipedia if you don't know yours.
cs: Zadejte dvoupísmenný ISO 3166-1 kód. Pokud nevíte, jaký je váš, konzultujte Wikipedii.

en: The credit card type did not pass validation.
cs: Typ kreditní karty byl odmítnut během ověření.

en: Could not figure out cc type: @number / @type
cs: Nelze zjistit typ kreditní karty: @number / @type

en: Silent Order POST requires the HOP.php provided by CyberSource.
cs: Silent Order POST vyžaduje HOP.php poskytnuté CyberSource.

en: <b>Credit card !type:</b> !amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
cs: <b> Kreditní karta !type:</b> !amount<br /><b>Rozhodnutí: !decision</b><br /><b>Zdůvodnění:</b> !reason

en: !id<br />!decision, Reason: !reason
cs: !id<br />!decision, Důvod: !reason

en: , AVS: @avs
cs: , AVS: !avs

en: No response returned from CyberSource.
cs: Neobdrželi jsme odpověď od CyberSource.

en: Unable to connect to CyberSource via SOAP.
cs: Nelze se připojit k CyberSource přes SOAP.

en: We apologize for the delay, but we are unable to process your credit card at this time. Please <a href="!url">contact sales</a> to complete your order.
cs: Omlouváme se za zpoždění, ale v tomto okamžiku nejsme schopni zpracovat Vaši kreditní kartu. Prosím <a href="!url">kontaktujte prodejce</a> pro dokončení Vaší objednávky.

en: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Decision: @decision</b><br /><b>Reason:</b> !reason
cs: <b>@type:</b> @amount<br /><b>Rozhodnutí: @decision</b><br /><b>Zdůvodnění:</b> !reason

en: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Reason: !reason
cs: <b>@type:</b><br />@id<br />@decision, Zdůvodnění:</b> !reason

en: <b>CyberSource profile created.</b><br /><b>Subscription ID:</b> @id
cs: <b>CyberSource profil vytvořen.</b><br /><b>ID předplatného:</b> @id

en: <b>Attempt to create CyberSource profile failed.</b><br /><b>Reason:</b> @code
cs: <b>Pokus o vytvoření profilu CyberSource se nezdařilo.</b><br /><b>Příčina:</b> @code

en: No taxes returned for this order.
cs: Žádné daně k této objednávce.

en: @city city tax
cs: @city městská daň

en: County tax
cs: Okresní daň

en: District tax
cs: Oblastní daň

en: @state state tax
cs: @state státní daň

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id - reason @code
cs: Pokus o výpočet daní pro objednávku @order_id selhal - příčina: @code

en: Attempted to calculate taxes failed for order @order_id. No response returned from CyberSource.
cs: Pokus o výpočet daní pro objednávku @order_id selhal. CyberSource neodpovídá.

en: Successful transaction.
cs: Úspěšná transakce.

en: One or more fields in the request are missing or invalid.<br /><b>Possible action:</b> Resend the request with the correct information.
cs: Jedno nebo více polí v požadavku chybí, nebo obsahují neplatné údaje. .<br /><b>Možné řešení:</b> Zašlete požadavek znovu s opravenými informacemi.

en: <b>Error:</b> General system failure.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
cs: <b>Chyba:</b> Selhání systému.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyčkejte několik minut a zašlete požadavek znovu.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a server time-out occurred. This error does not include time-outs between the client and the server.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
cs: <b>Chyba:</b> Požadavek byl přijat, ale čas pro spojení se serverem vypršel. Tato chyba nezahnrnuje vypršení času pro spojení účastnické stanice a serveru.<br /> <b>Možné řešení:</b> Abyste nedošlo ke zdvojení objednávky, nezasílejte znovu požadavek dokud nezobrazíte stav objednávky v Obchodním Centru.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a service did not finish running in time.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the order, do not resend the request until you have reviewed the order status in the Business Center.
cs: <b>Chyba:</b> Požadavek byl přijat, ale server neukončil zpracování ve vyhrazeném čase.<br /> <b>Možné řešení:</b> Abyste nedošlo ke zdvojení objednávky, nezasílejte znovu požadavek dokud nezobrazíte stav objednávky v Obchodním Centru.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the Address Verification Service (AVS) check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
cs: Požadavek na schválení byl potvrzen vydavatelskou bankou, ale odmítnut CyberSource, protože neprošel kontrolou Address Verification Service (AVS).<br /><b>Možné řešení:</b> Můžete zachytit schválení, ale zvažte revizi objednávky pro možnost podvodu.

en: Expired card.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Neplatná karta.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: General decline of the card. No other information provided by the issuing bank.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Karta nebyla přijata. Banka, která kartu vydala neposkytla další informace.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: Insufficient funds in the account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Na účtu není dostatek prostředků.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: Stolen or lost card.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's information and determine if you want to request a different card from the customer.
cs: Ukradená nebo ztracená karta.<br /><b>Možné řešení:</b> Prohlédněte si zákazníkovy údaje a určete, zda budete požadovat jinou kartu.

en: Issuing bank unavailable.<br /><b>Possible action:</b> Wait a few minutes and resend the request.
cs: Banka, která vydala kartu, není k dispozici.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyčkejte několik minut a znovu zašlete požadavek.

en: Inactive card or card not authorized for card-not-present transactions.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Karta je neaktivní nebo nemá povolené vzálené transakce.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu, nebo jiný způsob platby.

en: The card has reached the credit limit.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Karta přesáhla určený limit kreditu.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: The card verification number is invalid.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Číslo pro ověření karty je neplatné.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: The processor declined the request based on a general issue with the customer's account.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
cs: Zpracovatel odmítl požadavek z obecných důvodů týkajících se zákazníkova účtu.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jiný způsob platby.

en: The customer matched an entry on the processor’s negative file.<br /><b>Possible action:</b> Review the order and contact the payment processor.
cs: Zákazník byl nalezen na černé listině zpracovatele.<br /><b>Možné řešení:</b> Zrevidujte objednávku a kontaktujte zpracovatele platby.

en: The customer's bank account is frozen.<br /><b>Possible action:</b> Review the order or request a different form of payment.
cs: Zákazníkův bankovní účet je zmrazen.<br /><b>Možné řešení:</b> Zrušte objednávku nebo vyžádejte jiný způsob platby.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource because it did not pass the card verification number check.<br /><b>Possible action:</b> You can capture the authorization, but consider reviewing the order for the possibility of fraud.
cs: Požadavek na schválení byl potvrzen vydavatelskou bankou, ale CyberSource jej odmítl, protože kontrolní číslo karty neprošlo ověřením.<br /><b>Možné řešení:</b>Můžete zachytit ověření, ale zvažte odmítnutí objednávky z důvodu možnosti podvodu.

en: Invalid account number.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment.
cs: Chybné číslo účtu.<br /><b>Možnosti:</b> Žádat jinou kartu nebo jiný způsob platby.

en: The card type is not accepted by the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> Request a different card or other form of payment. Also, check with CyberSource Customer Support to make sure that your account is configured correctly.
cs: Zpracovatel platby nepřijal typ karty.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyžádejte si jinou kartu nebo jiný způsob platby. Také je možné kontaktovat podporu CyberSource a ověřit, zda je váš účet správně nastaven.

en: The processor declined the request based on an issue with the request itself.<br /><b>Possible action:</b> Request a different form of payment.
cs: Zpracovatel odmítl požadavek z důvodu plynoucího ze samotného požadavku<br /><b>Možné řešení:</b>Vyžádejte si jiný způsob platby.

en: There is a problem with your CyberSource merchant configuration.<br /><b>Possible action:</b> Do not resend the request. Contact Customer Support to correct the configuration problem.
cs: Nastavení vašeho účtu u CyberSource není v pořádku. <br /><b>Možné řešení:</b>Neodesílejte požadavek znovu. Kontaktujte zákaznickou podporu a opravte chybu v nastavení.

en: Processor failure.<br /><b>Possible action:</b> Possible action: Wait a few minutes and resend the request.
cs: Chyba zpracovatele.<br /><b>Možné řešení:</b> Vyčkejte několik minut a znovu zašlete požadavek.

en: The card type sent is invalid or does not correlate with the credit card number.<br /><b>Possible action:</b> Ask your customer to verify that the card is really the type indicated in your Web store, then resend the request.
cs: Zaslaný typ karty je chybný nebo neodpovídá číslu kreditní karty.<br /><b>Možné řešení:</b> Požádejte svého zákazníka, aby ověřil, že jeho karta odpovídá typu uvedenému ve webovém obchodu, poté znovu zašlete požadavek.

en: <b>Error:</b> The request was received, but a time-out occurred with the payment processor.<br /><b>Possible action:</b> To avoid duplicating the transaction, do not resend the request until you have reviewed the transaction status in the Business Center.
cs: <b>Chyba:</b>Požadavek byl přijat, ale vypršel čas na spojení se zpracovatelem platby.<br /><b>Možné řešení:</b>Abyste se vyhnuli zdvojení transakce, nezasílejte požadavek znovu, dokud nezrevidujete stav transakce v Obchodním centru (Business Center).

en: The customer is enrolled in payer authentication.<br /><b>Possible action:</b> Authenticate the cardholder before continuing with the transaction.
cs: Zákazník je čeká na svoje platební ověření.<br /><b>Možná akce:</b> Ověřte držitele karty před pokračováním převodu.

en: The customer cannot be authenticated.<br /><b>Possible action:</b> Review the customer's order.
cs: Zákazník nemohl být autentifikován.<br /><b>Možné řešení:</b> Revidujte zákazníkovu objednávku.

en: The authorization request was approved by the issuing bank but declined by CyberSource based on your Smart Authorization settings.<br /><b>Possible action:</b> Do not capture the authorization without further review. Review the avsCode, cvResult, and factorCode fields to determine why CyberSource rejected the request.
cs: Požadavek na autorizaci byl schválen vydavatelskou bankou, ale byl odmítnut CyberSource na základě vašeho nastavení Smart Authorization..<br /><b>Možné řešení:</b> Nezachytávejte autorizaci bez další revize. Pro zjištění důvodu proč CyberSource odmítl požadavek zrevidujte pole avsCode, cvResult a factorCode.

en: Street address matches, but 5- and 9-digit postal codes do not match.
cs: Adresa odpovídá, ale 5ti a 9di místné směrovací číslo neodpovídá.

en: Street address matches, but postal code not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
cs: Adresa se shoduje, ale PSČ nebylo ověřeno. Hlášení pouze pro Visa karty vydané mimo USA.

en: Street address and postal code do not match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
cs: Adresa a PSČ se neshodují. Hlášení pouze pro Visa karty vydané mimo USA.

en: Street address and postal code match. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
cs: Adresa a PSČ se shodují. Hlášení pouze pro Visa karty vydané mimo USA.

en: AVS data is invalid, or AVS is not allowed for this card type.
cs: AVS data (ověření adresy) jsou neplatná, nebo nejsou  pro tento typ karty povolena.

en: Card member's name does not match, but postal code matches. Returned only for the American Express card type.
cs: Jméno držitele karty nesouhlasí, ale PSČ souhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Non-U.S. issuing bank does not support AVS.
cs: Vydavatelská banka mimo USA nepodporuje Address Verification Service.

en: Card member's name does not match. Street address and postal code match. Returned only for the American Express card type.
cs: Jméno držitele karty nesouhlasí. Adresa a PSČ souhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Address not verified. Returned only for non U.S.-issued Visa cards.
cs: Adresa nebyla ověřena. Hlášení pouze pro Visa karty vydané mimo USA.

en: Card member's name matches but billing address and billing postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
cs: Jméno držitele karty souhlasí, ale fakturační adresa a PSČ nesouhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Card member's name and billing postal code match, but billing address does not match. Returned only for the American Express card type
cs: Jméno držitele karty a PSČ souhlasí, ale fakturační adresa nesouhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Street address and postal code do not match. - or - Card member's name, street address and postal code do not match. Returned only for the American Express card type.
cs: Adresa a PSČ nesouhlasí. - nebo - Jméno držitele karty, adresa a PSČ nesouhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Card member's name and billing address match, but billing postal code does not match. Returned only for the American Express card type.
cs: Jméno držitele karty souhlasí, ale fakturační PSČ nesouhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Postal code matches, but street address not verified. Returned only for non-U.S.-issued Visa cards.
cs: PSČ odpovídá, ale adresa nebyla ověřena. Zpráva pouze pro Visa karty vydané mimo USA.

en: System unavailable.
cs: Systém je nedostupný.

en: U.S.-issuing bank does not support AVS.
cs: USA - vydavatelská banka nepodporuje AVS.

en: Card member's name does not match, but street address matches. Returned only for the American Express card type.
cs: Jméno držitele karty nesouhlasí, ale adresa souhlasí. Hlášení pouze pro karty typu American Express.

en: Address information unavailable. Returned if non-U.S. AVS is not available or if the AVS in a U.S. bank is not functioning properly.
cs: Informace o adrese není dostupná. Zpráva je zobrazena, pokud není dostupná služba AVS (ověření adresy) pro státy mimo USA, nebo pokud AVS v US bance nefunguje správně.

en: Street address does not match, but 9-digit postal code matches.
cs: Adresa nesouhlasí, ale 9 místné směrovací číslo souhlasí.

en: Exact match. Street address and 9-digit postal code match.
cs: Úplná shoda. Adresa a 9 místné směrovací číslo souhlasí.

en: Exact match. Street address and 5-digit postal code match.
cs: Úplná shoda. Adresa a 5 místné směrovací číslo souhlasí

en: Street address does not match, but 5-digit postal code matches.
cs: Adresa nesouhlasí, ale 5 místné směrovací číslo souhlasí.

en: AVS is not supported for this processor or card type.
cs: Služba AVS (ověření adresy) pro tento typ zpracovatele nebo typ karty není podporována.

en: The processor returned an unrecognized value for the AVS response.
cs: Zpracovatel zaslal neznámou hodnotu odpovědi služby AVS (ověření adresy).

en: Transaction determined suspicious by issuing bank.
cs: Vydavatelská banka označila transakci jako podezřelou.

en: Card verification number failed processor's data validation check.
cs: Kontrolní číslo karty neprošlo při prověření údajů u zpracovatele.

en: Card verification number matched.
cs: Kontrolní číslo karty souhlasí.

en: Card verification number not matched.
cs: Kontrolní číslo karty nesouhlasí.

en: Card verification number not processed by processor for unspecified reason.
cs: Kontrolní číslo karty nebylo zpracovatelem zpracováno z nespecifikovaných důvodů.

en: Card verification number is on the card but was not included in the request.
cs: Kontrolní číslo karty je na kartě ale nebylo přiloženo v požadavku.

en: Card verification is not supported by the issuing bank.
cs: Kontrolní číslo karty není vydavatelskou bankou podporováno.

en: Card verification is not supported by the card association.
cs: Ověření karty není podporováno asociací příslušné karty.

en: Card verification is not supported for this processor or card type.
cs: Ověření karty není pro tohoto zpracovatele nebo typ karty podporováno.

en: Unrecognized result code returned by processor for card verification response.
cs: Zpracovatel vrátil neznámý kód jako odpověď na ověření karty.

en: No result code returned by processor.
cs: Zpracovatel nevrátil žádný kód.

en: Enable to process payments using CyberSource Silent Order POST.
cs: Zapněte pro zpracování plateb prostřednictvím CyberSource Silent Order POST.

en: Continue with checkout to complete payment.
cs: K dokončení platby pokračujte na pokladnu.

en: Javascript must be enabled to view the order total preview.
cs: Pro zobrazení náhledu celkového součtu objednávky je potřeba mít zapnutý Javascript.

en: Select a payment method from the following options.
cs: Z následujících možností vyberte způsob platby.

en: Paying by
cs: Platba pomocí

en: Show the order total preview on the payment pane.
cs: Na panelu s platbou zobrazit celkovou cenu objednávky.

en: Checkout cannot be completed without any payment methods enabled. Please contact an administrator to resolve the issue.
cs: Průchod pokladnou nelze dokončit, protože nejsou povoleny žádné metody platby. Kontaktujte správce pro vyřešení problému.

en: Method: @payment_method
cs: Způsob: @payment_method

en: Modify 'Payment info'
cs: Přizpůsobit 'Informace o platbě'

en: None available
cs: Není k dispozici

en: Update order status on full payment
cs: Aktualizovat stav objednávky při plném uhrazení

en: Update order status upon checkout completion with full payment
cs: Změnit stav objednávky po průchodu pokladnou a plné úhradě.

en: A payment gets entered for an order
cs: Platba objednávky odeslána

en: Check the order balance
cs: Zkontrolovat bilanci objednávky

en: Balance is less than !zero.
cs: Bilance je menší než !zero.

en: Balance is less than or equal to !zero.
cs: Bilance je menší nebo rovna !zero.

en: Balance is equal to !zero.
cs: Bilance je rovna !zero.

en: Balance is greater than !zero.
cs: Bilance je větší než !zero.

en: Balance comparison type
cs: Typ porovnání bilance

en: Credit card charge failed.
cs: Platba kreditní kartou selhala.

en: Card charged, resolution code: 0022548315
cs: Platba byla stržena z karty, kód operace: 0022548315

en: Credit card payment processed successfully.
cs: Platba kartou byla úspěšně zpracována.

en: Configure the payment settings.
cs: Konfigurovat nastavení plateb.

en: View the payment settings.
cs: Zobrazit nastavení platby.

en: Edit the payment settings.
cs: Upravit nastavení platby.

en: Edit the basic payment settings.
cs: Upravit základní nastavení platby.

en: Edit the payment method settings.
cs: Upravit nastavení platebních metod.

en: Payment gateways
cs: Platební brány

en: Edit the payment gateway settings.
cs: Upravit nastavení platební brány.

en: Return order totals
cs: Vrátit celkové součty objednávky

en: Add the payment details to the checkout pane.
cs: Přidat detaily o platbě do panelu pokladny.

en: Add the payment details to the order pane.
cs: Přidat detaily platby do panelu objednávky.

en: Select payment gateway
cs: Vybrat platební bránu

en: Delete payment?
cs: Smazat platbu?

en: The payment method of the order.
cs: Způsob platby pro objednávku.

en: The payment balance of the order
cs: Saldo objednávky

en: Select a payment method from the enabled payment modules.
cs: Vybrat platební metodu ze zapnutých platebních modulů

en: Enable payment tracking.
cs: Zapnout sledování plateb.

en: Allow payments to be deleted by users with permission.
cs: Povolit mazání plateb uživatelům s odpovídajícím oprávněním.

en: Log payments entered and deleted to order log.
cs: Zaznamenávat vložené a smazané platby do logu objendávek.

en: Default payment details message
cs: Výchozí text zprávy o detailech platby

en: Message displayed when a payment method does not display any further details.
cs: Zpráva, která se zobrazí, když platební metoda nezobrazí žádné detaily.

en: !method settings
cs: Nastavení !method

en: No payment methods founds.
cs: Nebyly nalezeny žádné způsoby platby.

en: Payment gateways are web services that allow you to process various types of payments remotely.  The settings forms below are for the payment gateways you have installed.  Click a name to expand its options and adjust the settings accordingly.
cs: Platební brány jsou webové služby, které vám umožní zpracovat různé typy plateb prostřednictvím vzdáleného přístupu. Formuláře nastavení slouží pro instalované platební brány. Kliknutím na název rozbalíte možnosti a upravíte nastavení.

en: @gateway_name settings
cs: Nastavení brány: @gateway_name

en: This gateway supports the following payment methods:
cs: Tato brána podporuje následující způsoby platby:

en: Enable this payment gateway for use.
cs: Zapnout tuto platební bránu.

en: Order total preview:
cs: Celkový náhled objednávky:

en: Payment entered.
cs: Platba byla zadána.

en: An error loading the payment information occurred.
cs: Při nahrávání informací o platbě došlo k chybě.

en: Payment information:
cs: Informace o platbě:

en: @method payment of @amount received on @date.
cs: @method platba částky @amount obdržena @date.

en: Are you sure you want to delete this payment?
cs: Opravdu chcete odstranit tuto platbu?

en: Payment deleted.
cs: Platba byla odstraněna.

en: Please choose a payment gateway to use for that payment.
cs: Vyberte platební bránu pro tuto platbu.

en: Use gateway
cs: Použít bránu

en: You are not able to process %type payments.
cs: Nejste oprávněn provádět platby typu %type.

en: Attempted to process a %type payment but the gateway's function was not found.
cs: Pokus o zpracování platby %type se bohužel nezdařil, protože nebyla nalezena funkce platební brány.

en: An error has occurred with your payment gateway.  The charge function could not be found.
cs: Objevila se chyba vaší platební brány. Funkce pro platbu nebyla nalezena.

en: @method payment for @amount entered by @user.
cs: @method platba částky @amount vložena uživatelem @user.

en: view payments
cs: zobrazit platby

en: manual payments
cs: manuální platby

en: delete payments
cs: smazat platby

en: Adds a credit card gateway that simulates a successful payment for testing checkout.
cs: Přidá platební bránu pro platební karty, která simuluje úspěšnou platbu pro testování pokladny.

en: Defines an API to let payment modules interact with the cart.
cs: Definuje API pomocí kterého je umožněno platebním modulům interagovat s košíkem.

en: Receive Check
cs: Přijímat šeky

en: Check or money order
cs: Šek nebo peněžní či poštovní poukázka.

en: Cash on delivery
cs: Dobírka

en: Pay cash on delivery on pick-up.
cs: Platba hotově při doručení a předání.

en: A generic payment method type.
cs: Obecný typ platební metody.

en: Full payment is expected upon delivery or prior to pick-up.
cs: Úhrada celé částky je předpokládána při převzetí zásilky nebo při vyzvednutí v obchodě.

en: Orders totalling more than !number are <b>not eligible</b> for COD.
cs: Objednávky větší než !number <b>nejsou povolené</b> pro platbu dobírkou.

en: Delivery Date
cs: Datum doručení

en: Desired delivery date:
cs: Požadované datum doručení:

en: Your final order total exceeds the maximum for COD payment.  Please go back and select a different method of payment.
cs: Vaše poslední objednávka přesáhla maximum povolené pro platbu dobírkou. Prosíme vraťte se zpět a vyberte jinou metodu placení.

en: Maximum order total eligible for COD
cs: Maximální povolená částka pro dobírku

en: Set to 0 for no maximum order limit.
cs: Nastavte 0 pro neomezený limit objednávky.

en: Let customers enter a desired delivery date.
cs: Povolit zákazníkům zadat požadované datum doručení zboží.

en: Enter a desired delivery date:
cs: Vložte požadované datum doručení:

en: Checks should be made out to:
cs: Šeky by měly být vystaveny na:

en: Mail to
cs: Odeslat na

en: Clear Date:
cs: Datum splatnosti:

en: Check received
cs: Šek byl přijat

en: Expected clear date:
cs: Předpokládané datum splatnosti:

en: Set the mailing address to display to customers who choose this payment method during checkout.
cs: Nastavit poštovní adresu, která se zobrazí zákazníkům, kteří si vyberou tento způsob platby.

en: Direct checks to a person or department.
cs: Přímé šeky pro osoby nebo oddělení.

en: Check payment policy
cs: Pravidla pro platbu šekem

en: Instructions for customers on the checkout page.
cs: Pokyny pro zákazníky na stránce s pokladnou.

en: Personal and business checks will be held for up to 10 business days to ensure payment clears before an order is shipped.
cs: Osobní a firemní šeky budou podrženy až 10 dní, abychom ověřili, že platba bude převedena před odesláním objednávky.

en: Any notes about the check, like type or check number.
cs: Libovolné poznámky týkající se šeku, např. typ nebo číslo.

en: Expected clear date
cs: Předpokládané datum splatnosti

en: Receive check
cs: Přijmout šek

en: Use the form to enter the check into the payments system and set the expected clear date.
cs: Tento formulář použijte ke vložení šeku do platebního systému a nastavte předpokládaný datum splatnosti.

en: Order balance:
cs: Bilance objednávky:

en: The amount must be a number.
cs: Částka musí být číslo.

en: Check received, expected clear date of @date.
cs: Šek byl přijat, očekávané datum splatnosti je @date

en: Provides the check/money order, COD, and 'other' payment methods.
cs: Zajišťuje následující způsoby platby: šekem/složenkou, dobírkou a 'jiné'.

en: Review order
cs: Přehled objednávky

en: Review payment
cs: Přehled platby

en: Submit order
cs: Odeslat objednávku

en: PayPal payment complete
cs: Platba prostřednictvím PayPal byla dokončena

en: PayPal payment cancelled
cs: Platba prostřednictvím PayPal byla zrušena

en: PayPal Express Checkout
cs: Expresní platba přes PayPal

en: PayPal Website Payments Pro
cs: Webová stránka PayPal: Payments Pro

en: Process credit card payments using Website Payments Pro.
cs: Provést platby kartou prostřednictvím Website Payments Pro.

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
cs: PayPal - plaťte bez sdílení osobních finančních údajů.

en: PayPal Website Payments Standard
cs: Webová stránka PayPal: Payments Standard

en: Redirect users to submit payments through PayPal.
cs: Přesměrovat uživatele na platbu přes PayPal.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
cs: Dokončit objednávku přes PayPal Express Checkout.

en: Transactions can only be processed in one of the listed currencies.
cs: Transakce mohou být zpracovány pouze v jedné z uvedených měn.

en: Sign up for and use a Sandbox account for testing.
cs: Založte si účet Sandbox a použijte ho pro testování

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
cs: Pro uživatele expresních plateb je potřeba použít PayPalem ověřenou doručovací adresu

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
cs: Povolit zobrazení formuláře zpusobu dopravy na stránce Přehled platby.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole název společnosti na stránce Přehled platby.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole kontaktní telefonní číslo na stránce Přehled platby.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole textový komentář na stránce Přehled platby.

en: API credentials
cs: Základní údaje API

en: !link for information on obtaining credentials.  You need to acquire an API Signature.  If you have already requested API credentials, you can review your settings under the API Access section of your PayPal profile.
cs: !link pro informace o získání pověření. Potřebujete získat API Podpis. Jestliže jste již získal/a API ověření, můžete si zkontrovat svá nastavení v API Přístupové sekci nebo ve vašem PayPal profilu.

en: API username
cs: API uživatelské jméno

en: API password
cs: API heslo

en: <b>Address:</b> @avscode
cs: <b>Adresa:</b> @avscode

en: <b>@type</b><br /><b>Success: </b>@amount @currency
cs: <b>@type</b><br /><b>Úspěch: </b>@amount @currency

en: PayPal transaction ID: @transactionid
cs: Identifikační číslo transakce PayPal: @transactionid

en: PayPal e-mail address
cs: E-mailová adresa PayPal

en: The e-mail address you use for the PayPal account you want to receive payments.
cs: E-mailová adresa účtu služby PayPal na který chcete příjímat platby.

en: PayPal login page language
cs: Jazyk přihlašovací stránky služby PayPal

en: Payment action
cs: Platební operace

en: Complete sale
cs: Dokončení prodeje

en: Provide PayPal WPS specific text for the submit button on the order review page.
cs: Poskytněte službe PayPal WPS specifický text pro tlačítko Odeslat na stránce přehledu objednávky.

en: PayPal cart submission method
cs: Odeslání košíku metodou PayPal

en: You must use a single line item on your site if you have any fees or discounts besides shipping and tax.
cs: Musíte na své stránce používat jednořádkové položky jestliže máte nějaké poplatky nebo slevy kromě dopravy a daně.

en: Submit the whole order as a single line item.
cs: Odeslat celou objednávku jako položku v jednom řádku.

en: Submit an itemized order showing each product and description.
cs: Odeslat rozpoložkovanou objednávku ukazující každou položku zboží a popisek.

en: Shipping address prompt in PayPal
cs: Zobrazovat výzvu k zadání doručovací adresy v PayPal

en: Do not show shipping address prompt at PayPal.
cs: Nezobrazovat výzvu k zadání doručovací adresy v PayPal.

en: Prompt customer to include a shipping address.
cs: Upozornit zákazníka, aby zadal dodací adresu.

en: Require customer to provide a shipping address.
cs: Vyžadovat, aby zákazník zadal dodací adresu.

en: Submit address information to PayPal to override PayPal stored addresses.
cs: Odeslat adresu PayPalu pro potlačení PayPalem uložené adresy.

en: Works best with the first option above.
cs: Pracuje nejlépe s první volbou výše.

en: Sent address selection
cs: Poslat vybrané adresy

en: Send billing address to PayPal.
cs: Odeslat fakturační adresu službě PayPal.

en: Send shipping address to PayPal.
cs: Odeslat doručovací adresu službě PayPal.

en: Show debug info in the logs for Instant Payment Notifications.
cs: Zobrazit v logu informace pro ladění okamžitých platební upozornění (Instant Payment Notifications).

en: For Express Checkout, you need to <a href="!cp_link">enable the cart pane</a> and <a href="!wpp_link">configure the Website Payments Pro settings</a>.
cs: Pro Express Checkout, musíte <a href="!cp_link">zapnout panel košíku </a> a <a href="!wpp_link">nakonfigurovat nastavení Website Payments Pro</a>.

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
cs: Přijetí IPN z URL pro objednávku @order_id. <pre>@debug</pre>

en: IPN attempted with invalid order ID.
cs: IPN se pokousil s nesprávným ID objednávky.

en: IPN attempted for non-existent order.
cs: IPN se pokousil o neexistující objenávku.

en: IPN transaction verified.
cs: IPN transakce ověřena.

en: IPN transaction ID has been processed before.
cs: ID IPN transakce už bylo ověřeno.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
cs: PayPal zrušil obrat a vrátil !amount !currency na Váš účet.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
cs: ID PayPal transakce: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
cs: Zamítli jste zákazníkovu platbu.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
cs: Autorizace se nezdařila a nemůže být zaznamenána.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
cs: Zákazníkův pokus o platbu bankovním převodem selhal.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
cs: Platba čeká v systému PayPal: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
cs: PayPal vrátil platbu!

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
cs: Plaba byla systémem PayPal vrácena: @reason

en: The authorization has been voided.
cs: Autorizace byla zrušena.

en: IPN transaction failed verification.
cs: IPN transakci se nepodařilo ověřit.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
cs: Nepodařilo se ověřit IPN transakci pro tuto objednávku.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
cs: V platbě PayPal se objevila chyba. Překontrolujte svůj košík a zkuste to znovu.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
cs: Vaše objednávka je téměř hotova. Pro dokončení objednávky prosím vyplňte následující údaje a klikněte na 'Pokračovat k pokladně'.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
cs: Vaše objednávka bude dokončena po kliknutí na tlačítko 'Odeslat objednávku' níže. Jakmile bude objednávka odeslána, bude z vašeho PayPal účtu stržena výše uvedená částka. Po provedení platby obdržíte potvrzení.

en: Checkout with PayPal.
cs: Platba prostřednictvím systému PayPal.

en: Calculate shipping
cs: Vypočítat poštovné

en: Click to refresh shipping options
cs: Klikněte pro obnovení možností přepravy

en: Leave blank if shipping to a residence.
cs: Nevyplňujte, pokud se jedná o přepravu do místa bydliště.

en: Order comments
cs: Komentáře k objednávce

en: Special instructions or notes regarding your order.
cs: Zvláštní pokyny nebo poznámky k vaší objednávce.

en: Continue checkout
cs: Pokračovat k pokladně

en: You must calculate and select a shipping option.
cs: Musíte spočítat a vybrat možnost dopravy.

en: Error calculating shipping
cs: Chyba při výpočtu přepravy

en: All the address information matched.
cs: Všechny informace o adrese se shodují.

en: None of the address information matched; transaction declined.
cs: Žádný z údajů o adrese neodpovídají; převot zamítnut.

en: Part of the address information matched.
cs: Část adresy odpovídá.

en: The merchant did not provide AVS information. Not processed.
cs: Obchodník neposkytl AVS informace. Není zpracováno.

en: Address not checked, or acquirer had no response. Service not available.
cs: Adresa není ověřena, nebo vlastník neodpověděl. Služba není k dispozici.

en: No AVS response was obtained.
cs: Žádná AVS odpověď nebyla získána.

en: Address matched; postal code did not
cs: Adresa souhlasí, ale PSČ nesouhlasí

en: Nothing matched; transaction declined
cs: Nic nesouhlasí; převod zamýtnut.

en: Address and postal code matched
cs: Adresa a PSČ souhlasí.

en: Not allowed for MOTO transactions; transaction declined
cs: Není povoleno pro  MOTO převody; převod zamítnut.

en: Global unavailable
cs: Globálně nedostupné.

en: International unavailable
cs: Mezinárodně nedostupné.

en: Postal code matched; address did not
cs: PSČ souhlasí, adresa nesouhlasí

en: Retry for validation
cs: Ověřit znovu

en: Service not supported
cs: Služba není podporována.

en: An unknown error occurred.
cs: Vyskytla se neznámá chyba.

en: Matched
cs: Souhlasí

en: No match
cs: Nesouhlasí

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
cs: Obchodník neimplementoval CVV2 manipulaci kódu.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
cs: Obchodník zjistil že CVV2 se nenachází na kartě.

en: Service not available
cs: Služba je nedostupná

en: Unkown error
cs: Neznámá chyba

en: Not processed
cs: Nezpracováno

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
cs: Zákazník neposkytl potvrzenou dodací adresu podle vašich požadavků na adresu.

en: Waiting on you to capture the funds per your authorization settings.
cs: Čeká na získání prostředků na autorizační nastavení.

en: eCheck has not yet cleared.
cs: eCheck ještě nebyl vyřízen.

en: You must manually accept or deny this international payment from your Account Overview.
cs: Tuto mezinárodní platbu musíte příjmout či odmítnout manuálně ze svého Přehledu účtu.

en: You must manually accept or deny a payment of this currency from your Account Overview.
cs: Platbu v této měně musíte příjmout či odmítnout manuálně ze svého Přehledu účtu.

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
cs: Vaše e-mailová adresa zatím není registrována nebo ověřena.

en: You must upgrade your account to Business or Premier status to receive credit card payments.
cs: Pro příjem plateb kreditní kartou musíte  změnit svůj účet na Business nebo Premier.

en: You must verify your account before you can accept this payment.
cs: Dříve než přijmete platbu, musíte ověřit Váš účet.

en: Reason unknown; contact PayPal Customer Service for more information.
cs: Neznámý důvod; pro více informací kontaktujte PayPal zákaznické centrum.

en: The customer has initiated a chargeback.
cs: Zákazník zahájil vrácení transakce.

en: The customer triggered a money-back guarantee.
cs: Zákazník zahájil záruku vrácení peněz.

en: The customer filed a complaint about the transaction.
cs: Zákazník vyplnil stížnost k transakci.

en: You gave the customer a refund.
cs: Proběhlo vyplacení náhrady zákazníkovi.

en: administer paypal
cs: spravovat paypal

en: PayPal pending
cs: Čeká se na PayPal

en: Integrates various PayPal payment services and IPN feedback.
cs: Integruje různé PayPal platební služby a IPN spětnou vazbu.

en: Flat rate
cs: Paušální sazba

en: Edit flat rate method
cs: Upravit paušální sazbu

en: Delete flat rate method
cs: Smazat paušální sazbu

en: Flat shipping rates
cs: Paušální sazby přepravy

en: Override the default shipping rate per product for each flat rate shipping method here. Enter -1 to revert to the default value.
cs: Zde můžete přenastavit výchozí paušální poplatky za dopravu pro každý způsob přepravy. Zadejte -1 pro návrat k výchozí hodnotě.

en: Default rate: %price
cs: Výchozí sazba: %price

en: Fetch a shipping quote
cs: Zjisit přirážku za přepravu

en: Shipping quote via @method
cs: Poplatek za přepravu přes @method

en: Base rate
cs: Základní sazba

en: Default product rate
cs: Výchozí sazba produktu

en: Add a new flat rate shipping method.
cs: Přidat nový způsob přepravy s paušální sazbou.

en: Shipping method title
cs: Název způsobu přepravy

en: The name shown to distinguish it from other flatrate methods.
cs: Jméno které slouží k odlišení od odstatních paušálních sazeb.

en: Line item label
cs: Název řádkové položky

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
cs: Jméno, které se zobrazí zákazníkům, když vybírají způsob přepravy v pokladně.

en: The starting price for shipping costs.
cs: Cena, od které se počítají náklady na přepravu.

en: Default product shipping rate
cs: Výchozí přepravní sazba za produkt

en: The base rate must be a numeric amount.
cs: Základní sazba musí být číselná hodnota.

en: The product rate must be a numeric amount.
cs: Sazba za produkt musí být číselná hodnota.

en: Do you want to delete this shipping method?
cs: Chcete smazat tento způsob přepravy?

en: Flat rate per product
cs: Paušální sazba za produkt

en: Shipping rate
cs: Sazba za přepravu

en: Flat rate per order
cs: Paušální sazba za objednávku

en: Assigns a flat shipping rate to products.
cs: Přiřadí paušální sazby za přepravu k produktům.

en: Ubercart - fulfillment
cs: Ubercart - dokončení

en: Shipping quote settings
cs: Nastavení poplatků za přepravu.

en: Configure the shipping quote settings.
cs: Změnit nastavení poplatků za přepravu.

en: View general shipping quote settings.
cs: Zobrazit hlavní nastavení přepravních poplatků.

en: Quote methods
cs: Metody sazeb

en: Shipping settings
cs: Nastavení přepravy

en: Default product pickup address
cs: Výchozí adresa pro vyzvednutí produktů

en: Default product shipping type
cs: Výchozí typ přepravy zboží

en: Getting shipping quote via !method
cs: Načítám možnosti přepravy pomocí !method

en: Quote method
cs: Způsob stanovení přirážky

en: Order has a product of a particular shipping type
cs: Objednávka obsahuje produkt který vyýaduje zváštní způsob přepravy

en: Order: Product
cs: Ojednávka: produkt

en: Order has a shipping quote from a particular method
cs: Objednávka má přepravní přirážku z konkrétního způsobu přepravy

en: Order: Shipping Quote
cs: Objednávka: Přepravní přirážka

en: Shipping quote method
cs: Způsob přepravní přirážky

en: Shipping quotes
cs: Přepravní prirážky

en: Calculate shipping cost
cs: Spočítat náklady na dopravu

en: Extra information necessary to ship.
cs: Další informace potřebné k přepravě.

en: Shipping quote
cs: Přepravní sazba

en: Get a shipping quote for the order from a quoting module.
cs: Zjistit přepravní sazbu pro tuto objednávku.

en: Small package
cs: Malý balíček

en: Quote settings
cs: Nastavení sazeb

en: Quote errors are submitted to watchdog.
cs: Chyby sazeb a poplatků jsou zapsány do logu webu.

en: Quote errors are not submitted to watchdog.
cs: Chyby sazeb nejsou zapsány do logu webu.

en: Debugging information is displayed to administrators when quotes are generated.
cs: Při generování sazeb jsou administrátorům zobrazeny ladicí informace.

en: Debugging information is not displayed to administrators when quotes are generated.
cs: Při generování sazeb nejsou administrátorům zobrazeny ladicí informace.

en: @method is enabled.
cs: Metoda @method je povolena.

en: Log errors during checkout to watchdog
cs: Zapsat chyby během ukládání objednávky do logu webu

en: Display debug information to administrators.
cs: Zobrazovat administrátorům ladící informace.

en: Prevent the customer from completing an order if a shipping quote is not selected.
cs: Zabránit zákazníkovi v dokončení objednávky, pokud nezvolil způsob přepravy.

en: Shipping quote pane description
cs: Popis panelu přepravní přirážky

en: Shipping quotes are generated automatically when you enter your address and may be updated manually with the button below.
cs: Přepravní přirážky jsou generovány automaticky, když zadáte svoji adresu. Mohou být ručně aktualizovány pomocí tlačítka níže.

en: Shipping quote error message
cs: Chybová zpráva přepravní přirážky

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call in to complete your order.
cs: V průběhu výpočtu poplatků za dopravu došlo k chybě. Zkontrolujte prosím doručovací adresu i informace o produktech a zkuste to znovu. Pokud problém stále přetrvává dokončete prosím objednávku telefonicky.

en: Default pickup address
cs: Výchozí adresa pro vyzvednutí

en: Default order fulfillment type for products
cs: Výchozí typ plnění objednávek pro produkty

en: At least one shipping quote method must be enabled.
cs: Alespoň jeden způsob stanovení přepravní přirážky musí být zapnutý.

en: Calculate
cs: Spočítat

en: Receiving quotes:
cs: Zjišťuji poplatky:

en: Estimated shipping cost:
cs: Odhadovaná cena přepravy:

en: Click to calculate shipping
cs: Klikněte zde pro výpočet poplatku za přepravu

en: There were problems getting a shipping quote. Please verify the delivery address and product information and try again.
    If this does not resolve the issue, please call @phone to complete your order.
cs: Při hledání možností dopravy došlo k chybě. Prosím, zkontrolujte vybrané produkty a dodací adresu a zkuste to znovu. Pokud se problém nevyřeší, zavolejte na naši zákaznickou linkou @phone.

en: You must select a shipping option before continuing.
cs: Před pokračováním musíte vybrat způsob dopravy.

en: Invalid option selected. Recalculate shipping quotes to continue.
cs: Byla vybrána neplatná volba. Pro pokračování přepočítejte cenu přepravy.

en: Get shipping quotes
cs: Získat poplatky za přepravu

en: Apply to order
cs: Aplikovat na objednávku

en: configure quotes
cs: nastavení sazeb

en: Shipping Quotes
cs: Poplatky za přepravu

en: Retrieve and display quotes for shipping products.
cs: Načíst a zobrazit poplatky za přepravované zboží.

en: Tracking numbers
cs: Sledovací čísla

en: Display tracking numbers of shipped packages.
cs: Ukázat sledovací čísla odeslaných balíků

en: Shipping Label
cs: Přepravní popisek

en: Organize products into packages.
     Package numbers in multiple shipping types are of the first shipping type they appear in. All
     packages are given a unique ID when they are saved. Choose the default package "Sep." to
     automatically create a package for each of the selected quantity of products in that row.
cs: Uspořádat produkty do balíků.
    Čísla zásilek ve více typové přepravě se určí z prvního typu přepravy. Všechny balíky jsou uvedeny unikátní ID, pokud jsou uloženy. Vyberte výchozí balení "Sep." (separátně), aby se automaticky vytvořily balíčky pro každé vybrané množství výrobků v této řadě.

en: Sep.
cs: Jednotlivě

en: Make packages
cs: Vytvořit balíky

en: Create one package
cs: Vytvořit jeden balík

en: Packages should have at least one product in them.
cs: Balík by měl obsahovat alespoň jeden produkt.

en: Package %id:
cs: Balík %id:

en: Contents:
cs: Obsahuje:

en: Package type:
cs: Typ balíku:

en: Dimensions:
cs: Rozměry:

en: !l x !w x !h
cs: !l × !w × !h

en: Insured value:
cs: Pojistná hodnota:

en: Tracking number:
cs: Sledovací číslo:

en: Label:
cs: Popis:

en: Pickup Address:
cs: Adresa pro vyzvednutí:

en: Delivery Address:
cs: Doručovací adresa:

en: Schedule:
cs: Rozvrh:

en: Ship date:
cs: Datum expedice:

en: Expected delivery:
cs: Předpokládané doručení:

en: Shipment Details:
cs: Detaily zásilky:

en: Carrier:
cs: Přepravce:

en: Tracking Number:
cs: Číslo pro sledování balíku:

en: Services:
cs: Služby:

en: Cost:
cs: Náklady:

en: Package @id
cs: Balík @id

en: E.g.: Box, pallet, tube, treasure chest, cocoon, etc.
cs: např.: Krabice, paleta, trubka, truhla s pokladem, cocoon, atd.

en: Physical dimensions of the packaged product.
cs: Rozměry zabaleného produktu.

en: Units of measurement
cs: Měrné jednotky

en: Centimeters
cs: Centimetry

en: Millimeters
cs: Milimetry

en: Declared value
cs: Deklarovaná hodnota

en: Shipment data
cs: Údaje o zásilce

en: Carrier
cs: Přepravce

en: Shipment options
cs: Možnosti expedice

en: Short notes about the shipment, e.g. residential, overnight, etc.
cs: Krátké poznámky o přepravě, např. stěhovací, přes noc, atd.

en: Expected delivery
cs: Předpokládané doručení

en: Shipping cost
cs: Poštovné a balné

en: Save shipment
cs: Uložit expedici

en: Package @id has been deleted.
cs: Balík @id byl smazán.

en: Origin address
cs: Adresa odesílatele

en: Saved Addresses
cs: Uložené adresy

en: fulfill orders
cs: plnění objednávek

en: Gets products ready for physical shipment.
cs: Připravit produkty pro přepravu.

en: UPS shipment
cs: UPS zásilka

en: UPS product description
cs: UPS popis produktu

en: Dimensions are required for custom packaging.
cs: Rozměry jsou vyžadovány pro vlastní/manuální balení.

en: Shipping quote from UPS
cs: Přepravní sazba UPS

en: Small packages
cs: Malé balíky

en: UPS Online Tools
cs: UPS online nástroje

en: Information needed to access UPS Online Tools has been entered.
cs: Informace potřebné k přístupu k UPS Online Tools byly zapsány.

en: More information is needed to access UPS Online Tools. Please enter it <a href="!url">here</a>.
cs: Je třeba více údajů pro přístup k UPS Online Tools. Prosím vložte je <a href="!url">zde</a>.

en: UPS Shipper #
cs: UPS Odesílatel #

en: The 6-character string identifying your UPS account as a shipper.
cs: 6znakový řetězec identifikující váš UPS účet jako odesílatele.

en: UPS.com user ID
cs: ID uživatele na UPS.com

en: Quotes and shipments requested in Testing mode will not be picked up or charged to your account.
cs: Poplatky a zásilky požadované v Testovacím módu nebudou vyzvednuty ani účtovány.

en: UPS services
cs: UPS služby

en: Select the UPS services that are available to customers.
cs: Vyberte UPS služby, které jsou zákazníkům k dispozici.

en: UPS Customer classification
cs: UPS klasifikace zákazníka

en: Wholesale
cs: Velkoobchod

en: Occasional
cs: Příležitnostně

en: Retail
cs: Maloobchod

en: The kind of customer you are to UPS. For daily pickups the default is wholesale; for customer counter pickups the default is retail; for other pickups the default is occasional.
cs: Druh zákazníka jakým jste pro UPS. Pro denní expedice je výchozí velkoobchodní zákazník, pro expedici při určitém počtu zákazníků je výchozí maloobchodní zákazník, pro ostatní expedice je výchozí příležitostný zákazník.

en: Negotiated rates
cs: Vyjednané sazby

en: Is your UPS account receiving negotiated rates on shipments?
cs: Má Váš účet UPS sjednané sazby na zásilky?

en: Assume UPS shipping quotes will be delivered to
cs: Předpokládané poplatky za přepravu UPS budou doručeny do

en: Business locations
cs: Obchodní místa

en: Residential locations (extra fees)
cs: Bytové lokality (extra poplatky)

en: Markup type
cs: Typ přirážky

en: Multiplier (×)
cs: Koeficient (×)

en: Addition (!currency)
cs: Přírůstek (!currency)

en: Shipping rate markup
cs: Přirážka k sazbě za přepravu

en: Markup shipping rate quote by currency amount, percentage, or multiplier.
cs: Zvýšení sazby za přepravu podle peněžní částky, procentem, nebo vynásobením koeficientem.

en: Product packages
cs: Balení produktů

en: Each in its own package
cs: Zabalit každou položku zvlášť

en: All in one
cs: Vše v jednom

en: System of measurement
cs: Měrná soustava

en: British
cs: Britská

en: Choose the standard system of measurement for your country.
cs: Vyberte měrnou soustavu standardní pro vaši zemi.

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Package !id
cs: Balík !id

en: Physical dimensions of the package.
cs: Rozměry balíku.

en: UPS service
cs: Služba UPS

en: Review shipment
cs: Kontrola zásilky

en: Total Charges
cs: Poplatky celkem

en: Negotiated Rates
cs: Vyjednané sazby

en: Request Pickup
cs: Vyžádat vyzvednutí

en: Ship from:
cs: Odesilatel:

en: (@severity error @code) @description
cs: (@severity chyba @code) @description

en: Could not open a file to save the label image.
cs: Nepodařilo se otevřít soubor pro uložení obrázku etikety.

en: Could not find or create the directory "ups_labels" in the file system path.
cs: Nelze nalézt nebo vytvořit adresář "ups_labels" v souborovém systému.

en: Void shipment @ship_number and tracking numbers @track_list
cs: Neplatná přeprava @ship_number a sledovací čísla @track_list

en: Integration of UPS Rates and Services Selection and Shipping Online Tools with Drupal. See www.ups.com for details.
cs: Integrace UPS Rates and Services Selection a UPS Shipping Online Tools s Drupalem. Podívejte se na www.ups.com pro zjištění podrobností.

en: USPS product description
cs: USPS popis produktu

en: Shipping quote from USPS
cs: Přepravní sazba USPS

en: Shipping quote from USPS Intl.
cs: Přepravní sazba USPS Intl.

en: Is in domestic US areas (US, AS, GU, PR, VI)
cs: Je v domácí oblasti US (USA, AS, GU, PR, VI)

en: Is not in domestic US areas (US, AS, GU, PR, VI)
cs: Není v domácí oblasti US (USA, AS, GU, PR, VI)

en: U.S. Postal Service
cs: U.S. Postal Service (Pošta USA)

en: USPS user ID
cs: ID uživatele USPS

en: To acquire or locate your user ID, refer to the <a href="!url">USPS documentation</a>.
cs: Chcete-li získat či vyhledat vaše uživatelské ID, venujte pozornost <a href="!url">dokumentaci USPS</a>.

en: Select the USPS services that are available to customers. Be sure to include the services that the Postal Service agrees are available to you.
cs: Vyberte USPS služby, které budou k dispozici pro zákazníky. Ujistěte se, že vybrané služby Postal Service jsou pro vás k dispozici.

en: Markup shipping rate quote by dollar amount, percentage, or multiplier.
cs: Zvýšení poplatku přepravní sazby o peněžní částku, procento, nebo multiplikátor.

en: Flat rate box
cs: Krabice s plošnou sazbou

en: Flat rate envelope
cs: Obálka s plošnou sazbou

en: Rectangular
cs: Obdélníkový

en: Non-rectangular
cs: Neobdélníkový

en: Priority Mail International Flat Rate Envelope
cs: Obálka Priority Mail International s paušální sazbou.

en: Express Mail International (EMS) Flat Rate Envelope
cs: Obálka Priority Mail International (EMS) s paušální sazbou.

en: Integration of USPS Rate Calculator and Mail Service Standards Web Tools with Ubercart.
cs: Integrace USPS Rate Calculator a Mail Service Standards Web Tools do Ubercartu.

en: Weight quote
cs: Sazba dle váhy

en: The amount per weight unit to add to the shipping cost for an item.<br />Example: to add $5 per pound, put 5 in here.
cs: Částka za hmotnostní jednotku, která se přidá do nákladů za přepravu k položce.<br />Příklad: pro přidání 10Kč za každý Kg, vyplňte "10".

en: Weight rate per product
cs: Sazba dle hmotnosti produktu

en: Default cost adjustment per !unit
cs: Výchozí přizpůsobovací náklady na !unit

en: Assigns a shipping rate to products based on weight.
cs: Přiřadí k produktům sazbu za dopravu dle jejich hmotnosti.

en: Add attributes to this product using the <a href="!url">add attributes form</a>. You may then adjust the settings for these attributes on this page and go on to configure their options in the <em>Options</em> tab.
cs: Ke zboží lze přiřadit nové skupiny atributů prostřednictvím příslušného <a href="!url">formuláře</a>. Na odkazované stránce lze také upravit nastavení jednotlivých atributů, přičemž jejich konkrétní konfigurace v rámci aktuálního produktu lze definovat pod záložkou <em>Možnosti</em>.

en: Add attributes to the product class using the <a href="!url">add attributes form</a>. You may then adjust the settings for these attributes on this page and go on to configure their options in the <em>Options</em> tab.
cs: Přidat atributy k této třídě produktů prostřednictvím a href="!url">formuláře přidat atributy</a>. Na této stránce potom můžete upravit nastavení těchto atributů a pokračovat s konfigurací jejich vlastností pod záložkou <em>Možnosti</em>.

en: Select the attributes you want to add and submit the form.
cs: Vyberte atributy, které chcete přidat a odešlete formulář.

en: Use the checkboxes to enable options for attributes and the radio buttons to specify defaults for the enabled options. Use the other fields to override the default settings for each option. Attributes with no enabled options will be displayed as text fields.
cs: Pomocí zaškrtávacích políček zapněte volby pro atributy a přepínači určete výchozí hodnoty pro zapnuté možnosti. Použijte další políčka pro přepsání výchozího nastavení pro každou možnost. Atributy bez jediné zapnuté volby budou zobrazeny jako obyčejné textové pole.

en: Enter an alternate SKU to be used when the specified set of options are chosen and the product is added to the cart. <b>Warning:</b> Adding or removing attributes from this product will reset all the SKUs on this page to the default product SKU.
cs: Zadejte náhradní kód zboží, který má být použit, když je vybraný zadaná posloupnost možností a produkt je přidán do košíku. <b>Varování:</b> Přidání nebo odstranění atributů z tohoto produktu bude resetovat veškeré kódy zboží na této stránce na kód zboží výchozího produktu.

en: Create and edit attributes and options.
cs: Vytvořit a upravit atributy a možnosti.

en: Add an attribute
cs: Přidat atribut

en: Configure the attribute settings
cs: Upravit nastavení atributů

en: Add an option
cs: Přidat možnost

en: Edit option
cs: Upravit volbu

en: Delete option
cs: Smazat volbu

en: Adjustments
cs: Přizpůsobení

en: Option price format
cs: Formát možnosti pro cenu

en: Display price adjustment
cs: Přizpůsobení zobrazení ceny

en: Display total price
cs: Zobrazit celkovou cenu

en: Number of options
cs: Počet možností

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: No product attributes have been added yet.
cs: Zatím nebyly přidány žádné atributy produktu.

en: Edit attribute: %name
cs: Upravit atribut: %name

en: This name will appear to customers on product add to cart forms.
cs: Tento název se objeví zákazníkům na formulářích "přidat produkt do košíku".

en: <b>Optional.</b> Enter the help text that will display beneath the attribute on product add to cart forms.
cs: <b>Volitelné.</b> Vložte text nápovědy, který se objeví pod atributem na formuláři pro přidání produktu do košíku.

en: Make this attribute required, forcing the customer to choose an option.
cs: Zvolit tento atribut jako povinný (uživatel si musí vybrat jednu z možností).

en: Selecting this for an attribute will disregard any default option you specify.<br />May be overridden at the product level.
cs: Pokud zapnete tuto volbu u atributu, jakékoli předem nastavené výchozí možnosti budou neplatné.<br />Nastavení na úrovni produktu potlačí toto nastavení.

en: This specifies how the options for this attribute will be presented.<br />May be overridden at the product level.
cs: Tímto určíte, jak budou uvedeny možnosti pro tento atribut.<br />Nastavení na úrovni produktu potlačí toto nastavení.

en: Multiple attributes on an add to cart form are sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
cs: Vícenásobné atributy veformuláři jsou uspořádány podle této hodnoty a potom podle jména..<br />Toto nastavení je možné potlačit pomocí nastavení na úrovni produktu.

en: There is no attribute with that ID.
cs: Atribut s tímto ID neexistuje.

en: Product attribute deleted.
cs: Atribut produktu byl smazán.

en: Options for %name
cs: Možnosti pro %name

en: Default cost
cs: Výchozí náklady

en: No options for this attribute have been added yet.
cs: Pro tento atribut zatím nebyly přidány žádné možnosti.

en: Edit option: %name
cs: Upravit možnost: %name

en: Options will be listed sorted by this value and then by their name.<br />May be overridden at the product level.
cs: Možnosti budou vypsány seřazené podle této hodnoty a dále podle názvu.<br />Lze změnit na úrovni jednotlivých produktů.

en: Default adjustments
cs: Výchozí nastavení

en: Enter a positive or negative value for each adjustment applied when this option is selected.<br />Any of these may be overriden at the product level.
cs: Zadejte kladnou nebo zápornou hodnotu pro každé nastavení, které se uplatní, jestliže bude tato možnost vybrána. <br />Všechny hodnoty mohou být přepsány na úrovni jednotlivých produktů.

en: This must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
cs: Hodnota musí být v platném číselném formátu. Smí obsahovat pouze jednu desetinnou tečku a žádné čárky.

en: There is no option with that ID.
cs: Neexistuje žádná možnost s tímto ID.

en: Are you sure you want to delete the option %name?
cs: Opravdu chcete smazat možnost %name?

en: Hold Ctrl + click to select multiple attributes.
cs: Více atributů naráz zvolíte přidržením Ctrl + kliknutím.

en: No attributes left to add.
cs: Nezbyly žádné atributy pro přidání.

en: Add attributes
cs: Přidat atributy

en: You must first <a href="!url">add attributes to this !type</a>.
cs: Nejdříve musíte <a href="!url">přidat atributy k tomuto !type</a>.

en: This attribute does not have any options.
cs: Tento atribut nemá žádné možnosti.

en: All attributes with enabled options must specify an enabled option as default.
cs: Všechny atributy se zapnutými možnostmi musí mít uvedenu jednu zapnutou možnost jako výchozí.

en: The !type options have been saved.
cs: Možnosti tupu !type byly uloženy.

en: Default product SKU: @sku
cs: Výchozí kód zboží: @sku

en: This product does not have any attributes.
cs: Tento produkt nemá žádné atributy.

en: Product adjustments have been saved.
cs: Nastavení produktu bylo uloženo.

en: Please select
cs: Prosím vyberte

en: Select box
cs: Výběr

en: Radio buttons
cs: Přepínací tlačítka

en: There is @count product with this attribute. | There are @count products with this attribute.
cs[0]: Nalezen @count produkt s tímto atributem.
cs[1]: Nalezeny @count produkty s tímto atributem.
cs[2]: Nalezeno @count produktů s tímto atributem.

en: @count attribute has been removed. | @count attributes have been removed.
cs[0]: Byl odstraněn @count atribut.
cs[1]: Byly odstraněny @count atributy.
cs[2]: Bylo odstraněno @count atributů.

en: @count attribute has been added. | @count attributes have been added.
cs[0]: Byl přidán @count atribut.
cs[1]: Byly přidány @count atributy.
cs[2]: Bylo přidáno @count atributů.

en: Order information will be sent to your account e-mail listed below.
cs: Informace o objednávce budou poslány na e-mail uvedený níže.

en: <b>E-mail address:</b> @email (<a href="!url">edit</a>)
cs: <b>E-mailová adresa:</b> @email (<a href="!url">upravit</a>)

en: Enter a valid email address for this order or <a href="!url">click here</a> to login with an existing account and return to checkout.
cs: Vložte platnou e-mailovou adresu pro odeslání objednávky nebo <a href="!url">se přihlašte</a> do Vašeho již existujícího účtu a vraťte se k odeslání objednávky (obsah košíku zůstane zachován).

en: Confirm e-mail address
cs: Potvrdit e-mailovou adresu

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: Passwords must match to proceed.
cs: Hesla se musí shodovat

en: New account details
cs: Detaily nového účtu

en: <b>Optional.</b> New customers may supply custom account details.<br />We will create these for you if no values are entered.
cs: <b>Volitelně.</b> Noví zákazníci mohou vložit své vlastní údaje k uživatelskému účtu.<br />Pokud žádné nevložíte, vytvoříme je pro Vás.

en: The e-mail address did not match.
cs: E-mailová adresa nesouhlasí.

en: An account already exists for your e-mail address. The new account details you entered will be disregarded.
cs: Pro váš e-mail již účet existuje. Na nově zadané údaje nebude brán ohled.

en: The username %name is already taken. Please enter a different name or leave the field blank for your username to be your e-mail address.
cs: Uživatelské jméno %name je již obsazeno. Prosím, vložte jiné, nebo nechte pole volné a bude použit váš e-mail.

en: The passwords you entered did not match. Please try again.
cs: Vámi zadané heslo nesouhlasí. Prosím zkuste to znovu.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account name.
cs: Povolit anonymním zákazníkům zvolit vlastní uživatelské jméno při registraci.

en: Allow anonymous customers to specify a new user account password.
cs: Povolit anonymním zákazníkům zvolit vlastní heslo při registraci.

en: New account details help message
cs: Nápovědný text pro zadání detailů nového účtu

en: Enter the help message displayed in the new account details fieldset when shown.
cs: Zadejte nápovědný text, který se zobrazí při vytváření nového účtu u sady polí s detaily.

en: Enter your delivery address and information here.
cs: Zde prosím vyplňte Vaší doručovací adresu a další kontaktní informace.

en: My delivery information is the same as my billing information.
cs: Dodací adresa je stejná jako fakturační adresa.

en: Enter your billing address and information here.
cs: Zadejte fakturační adresu a další potřebné údaje.

en: My billing information is the same as my delivery information.
cs: Fakturační adresa je stejná jako dodací adresa.

en: Use this area for special instructions or questions regarding your order.
cs: Toto pole můžete použít k vložení speciálních instrukcí nebo dotazu týkající se vaší objednávky.

en: Order has a product of a particular class
cs: Objednávka obsahuje produkt určité třídy

en: Customer completes checkout
cs: Zákazník dokončí průchod pokladnou

en: Product class
cs: Třída produktu

en: Cart settings
cs: Nastavení košíku

en: Configure the cart settings.
cs: Konfigurovat nastavení košíku.

en: View the cart settings.
cs: uProhlédnout položky v košíku

en: Edit the cart settings.
cs: uUpravit nastavení košíku.

en: Edit the basic cart settings.
cs: Upravit základní nastavení košíku.

en: Cart panes
cs: Panely nákupního košíku

en: Edit the pane settings for the cart view page.
cs: Upravit nastavení panelů na stránce se zobrazením košíku.

en: Cart block
cs: Blok košíku

en: Edit the settings for the shopping cart block.
cs: Upravit nastavení bloku nákupního košíku.

en: Checkout settings
cs: Nastavení pokladny

en: Configure the checkout settings.
cs: Změnit nastavení pokladny.

en: View the checkout settings.
cs: Zobrazit nastavení pokladny.

en: Edit the basic checkout settings.
cs: Upravit základní nastavení pokladny.

en: Checkout panes
cs: Panely pokladny

en: Edit the pane settings for the checkout page.
cs: Upravit nastavení panelu na stránce s pokladnou.

en: Checkout messages
cs: Zprávy pokladny

en: Edit the messages for the checkout completion page.
cs: uUpravit zprávy pro stránku s dokončením pokladny.

en: Address fields
cs: Pole adresy

en: Edit the address field settings.
cs: Upravit nastavení polí adresy.

en: View/modify the contents of your shopping cart or proceed to checkout.
cs: Prohlédnout/změnit obsah vašeho košíku nebo přejít k pokladně.

en: Purchase the items in your shopping cart.
cs: Zakoupit položky v košíku.

en: Review an order before final submission.
cs: Zkontrolovat objednávku před potvrzením.

en: Display information upon completion of an order.
cs: Zobrazit informace po dokončení objednávky.

en: Hide block if cart is empty.
cs: Skrýt blok, je-li košík prázdný.

en: Display the shopping cart icon in the block title.
cs: Zobrazit ikonu nákupního vozíku v nadpisu bloku.

en: Cart name
cs: Název nákupního košíku

en: This name will be displayed when using the default block title.<br />Leaving this blank defaults to the translatable name "Shopping Cart."
cs: Tento název bude zobrazen pokud je zapnutý výchozí název bloku.<br />Ponecháte-li pole prázdné, bude použit výchozí název "Nákupní košík."

en: Make the shopping cart block collapsible by clicking the name or arrow.
cs: Sbalit blok nákupního košíku po kliknutí na název nebo šipku.

en: Display the shopping cart block collapsed by default.
cs: Blok nákupního košík zobrazit ve výchozím stavu sbalený.

en: Display small help text in the shopping cart block.
cs: Zobrazit malý text nápovědy v bloku nákupního košíku.

en: Cart help text
cs: Text nápovědy košíku.

en: Displayed if the above box is checked.
cs: Zobrazeno pokud je políčko výše zaškrtnuto.

en: Click title to display cart contents.
cs: Pro zobrazení obsahu košíku klikněte na titulek.

en: There are no products in your shopping cart.
cs: Váš nákupní košík je prázdný.

en: Your order is complete! Your order number is [order-id].
cs: Objednávka je dokončena. Její číslo je [order-id].

en: <a href="[site-url]">Return to the front page.</a>
cs: <a href="[site-url]">Vrátit se na hlavní stránku.</a>

en: Cart contents
cs: Obsah košíku

en: Customer information
cs: Informace o zákazníkovi

en: Get the necessary information to create a customer on the site.
cs: Získat nezbytné informace pro vytvoření zákaznického účtu na webu.

en: Delivery information
cs: Dodací informace

en: Get the information for where the order needs to ship.
cs: Získat informace o tom, kam se má zásilka doručit.

en: Get basic information needed to collect payment.
cs: Získat základní informace potřebné k platbě.

en: Allow a customer to put comments on an order.
cs: Povolit zákazníkovi přidávat komentáře k objednávce.

en: button
cs: tlačítko

en: Continue shopping
cs: Pokračovat v nákupu

en: !title is !enabled.
cs: !title je !enabled.

en: Help text is shown in block:
cs: Nápověda je zobrazena v bloku:

en: Help text is not shown in block.
cs: Nápověda není zobrazena v bloku.

en: Cart block is !option when empty.
cs: Když je košík prázdný, blok košíku je !option.

en: shown
cs: zobrazeno

en: Cart block is !option by default.
cs: Výchozí stav bloku košíku je !option.

en: expanded
cs: rozbaleno

en: Drupal handles all the block settings forms automatically.
cs: Drupal zpracovává všechny formuláře v nastavení bloků automaticky.

en: General cart settings
cs: Obecná nastavení košíku

en: Add to cart redirect
cs: Přesměrování při přidání do košíku

en: Enter the Drupal page to redirect to when a customer adds an item to their cart.<br />Enter &lt;none&gt; for no redirect.
cs: Vložte adresu Drupalu na kterou má být zákazník přesměrován po přidání položky do košíku.<br />Pokud přesměrování nechcete, vložte &lt;none&gt;.

en: Minimum order subtotal
cs: Minimální mezisoučet objednávky

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
cs: Volitelně určete minimální možnou celkovou hodnotu nákupu, se kterou bude zákazník připuštěn k pokladně.

en: Anonymous cart duration
cs: Doba uchování obsahu košíku pro anonymního uživatele.

en: Minute(s)
cs: Minuta(y)

en: Hour(s)
cs: Hodina(y)

en: Authenticated cart duration
cs: Doba uchování obsahu košíku pro přihlášeného uživatele.

en: Cart breadcrumb
cs: Drobečková navigace košíku

en: Minimum order subtotal should be a non-negative number.
cs: Minimální mezisoučet objednávky by měl být nezáporné číslo.

en: General checkout settings
cs: Obecná nastavení pokladny

en: Enable checkout (disable to only use third party checkout service like PayPal Express Checkout).
cs: Zapnout pokladnu (vypnout jen v případě pokladen třetích stran jako např. PayPal Express Checkout).

en: Enable anonymous checkout (users can checkout without logging in).
cs: Zapnout anonymní pokladnu (uživatelé mohou projít pokladnou bez přihlášení).

en: Hide shipping information when possible for carts with no shippable items.
cs: Pokud je to možné, skrýt informace o přepravě u košíků, které neobsahují žádné položky vyžadující doručení.

en: Checkout pane display options
cs: Možnosti zobrazení panelu objednávky

en: Use collapsing checkout panes with next buttons during checkout.
cs: V pokladně použít sbalovací panely s tlačítky Další.

en: Collapse a pane when its next button is clicked.
cs: Sbalit panel, když se stiskne tlačítko Další.

en: Checkout completion settings
cs: Nastavení dokončení průchodu pokladnou

en: Send new customers a separate e-mail with their account details.
cs: Zaslat novým zákazníkům zvláštní e-mail s jejich přihlašovacími údaji.

en: Login users when new customer accounts are created at checkout.
cs: Přihlásit uživatele pokud jsou během objednávky vytvořeny nové uživatelské účty.

en: New customer accounts will be set to active.
cs: Nově vytvořené zákaznické účty budou nastaveny jako aktivní.

en: Uncheck to create new accounts but make them blocked.
cs: Odšktrnutí znamená, že nové uživatelské účty se budou vytvářet, ale budou blokované.

en: Alternate checkout completion page
cs: Alternativní stránka s dokončením pokladny

en: Leave blank to use the default completion page (recommended).
cs: Nechte prázdné, pokud chcete použít výchozí stránku pro dokončení objednávky (doporučeno).

en: !pane settings
cs: Nastavení !pane

en: Checkout instructions
cs: Instrukce pro pokladnu

en: Provide instructions for customers at the top of the checkout screen.
cs: Tyto instrukce se zobrazí zákazníkům v horní části obrazovky pokladny.

en: Checkout completion message header
cs: Hlavička textu zobrazeného po dokončení průchodu pokladnou

en: Header for message displayed after a user checks out. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
cs: Hlavička pro zprávu, která se zobrazí po průchodu pokladnou. <a href="!url">Používá objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Checkout completion message body
cs: Text zobrazený po dokončení průchodu pokladnou

en: In the following three boxes, you may use the special tokens !new_username for the username of a newly created account and !new_password for that account's password.
cs: V následujících třech polích můžete využít speciální tokeny: !new_username pro uživatelské jméno nově vytvořeného účtu a !new_password pro heslo k tomuto účtu.

en: Checkout completion for logged-in users
cs: Dokončení průchodu pokladnou pro přihlášené uživatele

en: Message displayed upon checkout for a user who has logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
cs: Zpráva, která se zobrazí po pokladně pro přihlášené uživatele. <a href="!url">Využívá objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Checkout completion for existing users
cs: Dokončení průchodu pokladnou pro existující uživatele

en: Message displayed upon checkout for a user who has an account but wasn't logged in. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
cs: Zpráva, která se zobrazí po pokladně pro uživatele s existujícím účtem, kteří ale nejsou přihlášeni. <a href="!url">Využívá objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Checkout completion for new users
cs: Dokončení průchodu pokladnou pro nové uživatele

en: Message displayed upon checkout for a new user whose account was just created. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
cs: Zpráva, která se zobrazí po pokladně pro nového uživatele jehož uživatelský účet byl právě vytvořen. <a href="!url">Využívá objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Continue shopping message
cs: Zpráva pro pokračování v nákupu

en: Message displayed upon checkout to direct customers to another part of your site. <a href="!url">Uses order and global tokens</a>.
cs: Zpráva, která se zobrazí zákazníkovi před pokladnou, aby ho přesměrovala na jinou část webu. <a href="!url">Používá objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Update cart
cs: Aktualizovat košík

en: Your cart has been updated.
cs: Obsah košíku se změnil.

en: The minimum order subtotal for checkout is !min.
cs: Minimální cena nákupu pro dokončení objednávky je !min.

en: You must login before you can proceed to checkout.
cs: Pro postup k pokladně se musíte přihlásit.

en: Customer cancelled this order from the checkout form.
cs: Zákazník zrušil tuto objednávku v pokladně.

en: We're sorry.  An error occurred while processing your order that prevents us from completing it at this time. Please contact us and we will resolve the issue as soon as possible.
cs: Omlouváme se. Při zpracování vaší objednávky došlo k chybě, která nám v tuto chvíli brání v dokončení zpracování. Prosíme, kontaktujte nás. Budeme snažit problém vyřešit co nejdříve.

en: An empty order made it to checkout! Cart order ID: @cart_order
cs: Do pokladny byla odeslána prázdná objednávka! Košík s ID objednávky: @cart_order

en: @title is not a product. Unable to add to cart.
cs: @title není produkt. Nelze přidat do košíku.

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
cs: Omlouváme se, tato položka není momentálně v prodeji.

en: <strong>@product-title</strong> added to <a href="!url">your shopping cart</a>.
cs: <strong>@product-title</strong> byl přidán do <a href="!url">nákupního košíku</a>.

en: REQUIRED. Controls the shopping cart for an Ubercart e-commerce site.
cs: VYŽADOVÁNO. Spravuje nákupní košík pro Ubercart e-commerce web.

en: Ubercart - core
cs: Ubercart - jádro

en: Cart links settings
cs: Nastavení přímých odkazů do košíku

en: Configure and craft special product add to cart links.
cs: Nastavit a vytvořit speciální odkazy pro přidání produktu do košíku.

en: Cart links clicks
cs: Kliknutí na přímý odkaz do košíku

en: Track clicks through cart links.
cs: Sledovat kliknutí na přímý odkaz do košíku.

en: Creating cart links
cs: Vytváření přímých odkazů do košíku

en: Learn how to create cart links for your products.
cs: Naučte se jak vytvářet přímé odkazy do košíku pro Vaše produkty.

en: Cart link product action: @cart_link
cs: Akce přímého odkazu do košíku: @cart_link

en: <a href="!url">View the help page</a> to learn how to create cart links.
cs: <a href="!url">Zobrazit stránku nápovědy</a> pro informace, jak vytvořit odkazy do košíku.

en: Display the cart link product action when you add a product to your cart.
cs: Při přidání produktu do košíku zobrazit přímý odkaz do košíku.

en: Track clicks through cart links that specify tracking IDs.
cs: Sledovat kliknutí na přímý odkaz do košíku, ve kterém je uvedeno trasovací ID.

en: Cart links messages
cs: Zprávy k přímému odkazu do košíku

en: Enter in messages available to the cart links API for display through a link. Separate messages with a line break.<br />Messages should have a numeric key and text value. Example: 1337|Message text.
cs: Vložte zprávy které může API zobrazit po kliknutí na odkaz. Zprávy oddělte zalomením řádku.<br />Zprávy by měly obsahovat číselný klíč a textový obsah. Příklad: 1337|Text zprávy.

en: Allow cart links to empty customer carts.
cs: Povolit přímým odkazům do košíku, aby vyprázdnily košík.

en: Cart links restrictions
cs: Omezení přímých odkazů do košíku

en: To restrict what cart links may be used on your site, enter valid cart links in this textbox.  Separate links with a line break. Leave blank to permit any cart link.
cs: Pokud chcete omezit jaké přímé odkazy do košíku mají být použity na tomto webu, zadejte validní přímé odkazy do textového pole níže. Jeden odkaz na řádek. Pokud chcete povolit libovolné přímé odkazy do košíku, ponechte pole prázdné.

en: Invalid link redirect page
cs: Chybný odkaz pro přesměrování stránky

en: Enter the URL to redirect to when an invalid cart link is used.
cs: Zadejte URL, kam bude zákazník přesměrován, když použije chybný přímý odkaz do košíku.

en: Last click
cs: Poslední kliknutí

en: No cart links have been tracked yet.
cs: Nebylo vysledováno žádné kliknutí na přímý odkaz do košíku.

en: The cart link should be /cart/add/cart_link_content.
cs: Přímý odkaz do košíku může být např. /cart/add/cart_link_content.

en: Chain together as many actions as you want with dashes.
cs: Pomocí pomlček spojte libovolný počet akcí.

en: Do not put any spaces or use dashes in any action arguments.
cs: V argumentech akcí nepoužívejte mezery; můžete použít pomlčky.

en: Use the table below to learn about actions and their arguments.
cs: Podrobnosti o akcích a jejich argumentech najdete v níže uvedené tabulce.

en: Arguments come directly after their action letters.
cs: Parametry následují ihned za znaky akcí.

en: Specify the redirection by adding ?destination=url where url is the page to go to.
cs: Zadejte přesměrování přidáním ?destination=url, kde url je adresa stránky kam se má přejít.

en: Sets the ID of the cart link.
cs: Nastaví ID odkazu košíku.

en: A custom text ID for the link.
cs: Vlastní textový identifikátor pro tento přímý odkaz.

en: Empties the customer's cart.
cs: Vyprázdní nákupní košík zákazníka.

en: Displays a preset message to the customer.
cs: Zobrazí zákazníkovi předvolenou zprávu.

en: A message ID.
cs: ID zprávy.

en: Adds a product to the cart.
cs: Vloží produkt do košíku.

en: A product string using the rules below...
cs: Řetězec produktu používající níže uvedená pravidla...

en: You must at least specify a node ID immediately after the 'p'.
cs: Musíte specifikovat alespoň ID uzlu hned po 'p'.

en: Add additional specifications separated by underscores.
cs: Přidejte další parametry oddělené podtržítky.

en: Specify the quantity with q followed by the number to add.
cs: Zadejte množství jako 'q' následované hodnotou značící počet přidávaných kusů (např. 'q3').

en: Specify attributes/options using a#o#, replacing # with the ID of the attribute and option.
cs: Určete atributy/možnosti pomocí a#o#, kde # nahradíte ID atributu a možnosti.

en: Turn off the add to cart message with m0.
cs: Parametrem m0 vypnete zprávu o přidání do košíku.

en: There is currently no user interface for creating cart links, but this section includes some basic instructions.<br />Cart links are simple to form using a few actions and arguments with the following rules:
cs: Aktuálně zde není uživatelské rozhraní pro vytváření odkazů košíku. V této sekci však najdete několik základních pokynů. <br />Odkazy můžete snadno vytvořit pomocí několika akcí a argumentů s následujícími pravidly:

en: <b>Example:</b> /cart/add/e-p1_q5-imonday_special?destination=cart<br /><br />This example will empty the cart, add 5 of product 1 to the cart, track clicks with the ID "monday_special", and redirect the user to the cart. To use this on your site, simply create an HTML link to the URL you create:
cs: <b>Příklad:</b> /cart/add/e-p1_q5-imonday_special?destination=cart<br /><br />Tento příklad vyprázdní košík, vloží 5 produktů s ID 1 do košíku, sleduje kliknutí s ID "monday_special", a přesměruje uživatele do košíku. Pro použití na Vašem webu, jednoduše vytvořte HTML odkaz s URL kterou vytvoříte:

en: Link text.
cs: Text odkazu.

en: administer cart links
cs: správa přimých odkazů do košíku

en: view cart links report
cs: zobrazit report k odkazům do košíku

en: Cart Links
cs: Přímé odkazy do košíku

en: Create specialized links to purchase products from other nodes.
cs: Vytvořte specializované odkazy, jejichz prostřednictvím můžete nakupovat produkty z ostatních uzlů.

en: Catalog settings
cs: Nastavení katalogu

en: Configure the catalog settings.
cs: Konfigurace nastavení katalogu.

en: Find orphaned products
cs: Nalezení nezařazených produktů

en: Find products that have not been categorized.
cs: Najít produkty, které nebyly zařazeny do kategorií.

en: Term image
cs: Obrázek termínu

en: The image will not be resized. Consider installing <a href="@url">Image cache</a>.
cs: Velikost obrázku nebude nijak upravována. Zvažte instalaci <a href=@url>ImageCache</a>.

en: Remove category image: !image
cs: Smazat obrázek kategorie: !image

en: A description of the term. Displayed to customers at the top of catalog pages.
cs: Popis termínu. Bude se zobrazovat zákazníkům v horní části stránky katalogu.

en: Catalog path settings
cs: Nastavení cesty katalogu

en: Pattern for catalog pages
cs: Nahrazovací vzorky pro stránky katalogu

en: Bulk generate aliases for catalog pages that are not aliased
cs: Hromadně generovat aliasy pro stránky katalogu, které nemají alias

en: Generate aliases for all existing catalog pages which do not already have aliases. Note: Bulk Update may not complete on large or slow sites. See the README.txt for more information.
cs: Generovat aliasy pro všechny stávající stránky katalogu, které dosud nemají aliasy. Poznámka: Hromadná aktualizace (Bulk Update) se nemusí dokončit na velkých nebo pomalých webech. Více informací viz README.txt.

en: catalog pages
cs: stránky katalogu

en: Catalog vocabulary
cs: Slovník katalogu

en:  Products are listed by assigning a category from the <a href="!cat_url">Product Catalog</a> vocabulary to them.
cs:  Produkty jsou zobrazovány podle toho, které kategorie slovníku <a href="!cat_url">Katalogu produktů</a> jsou jim přiřazeny.

en: Find orphaned products here.
cs: Vyhledat osiřelé produkty.

en: Add terms for the products to inhabit.
cs: Přidejte termíny pro produkty, které se mají přidat.

en: Unlisted products
cs: Nevypsané produkty

en: Catalog block settings
cs: Nastavení bloku katalogu

en: More...
cs: Více...

en: No products are available in this category.
cs: V této kategorii nejsou žádné produkty.

en: Catalog top level
cs: Nejvyšší úroveň katalogu

en: The taxonomy vocabulary that will be considered the product catalog.
cs: Slovník taxonomie, který bude považován za katalog produktů.

en: Display the catalog breadcrumb
cs: Zobrazit drobečkovou navigaci katalogu

en: Display node counts in the catalog breadcrumb
cs: V drobečkové navigaci katalogu zobrazit počet uzlů

en: Display subcategories in the catalog view
cs: V pohledu katalogu zobrazit podkategorie

en: Number of columns in the grid of categories
cs: Počet sloupců v mřížce kategorií

en: Always expand categories in the catalog block
cs: Vždy rozbalit kategorie v bloku katalogu

en: Display node counts in the catalog block
cs: Zobrazit počet uzlů v bloku katalogu

en: Catalog products list
cs: Seznam produktů v katalogu

en: Product nodes per page
cs: Počet produktů (uzlů) na stránku

en: Determines how many products will be listed on every catalog category. Notice that if you are using grid display it must be multiple of the grid width value, otherwise the last row will not match.
cs: Určuje, kolik produktů se zobrazí v každé kategorii katalogu. Pokud používáte ke zobrazení mřížku, musí to být násobek počtu sloupců mřížky, jinak nebude poslední řádek úplný.

en: Orphaned products are products that you have created but
         not yet assigned to a category in your product catalog. All such
         products will appear as links below that you can follow to edit
         the product listings to assign them to categories.
cs: Osamocené produkty jsou produkty, které jste vytvořili,
         ale ještě nezařadili do kategorie ve vašem katalogu. Všechny tyto
         produkty se objeví níže jako odkaz, pomocí kterého můžete upravit
         zařazení produktu do kategorií.

en: All products are currently listed in the catalog.
cs: Všechny produkty jsou nyní katalogizovány.

en: Bulk generation of terms completed, @count alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadné generování termínů dokončeno, byl vygenerován @count alias.
cs[1]: Hromadné generování termínů dokončeno, byly vygenerovány @count aliasy.
cs[2]: Hromadné generování termínů dokončeno, bylo vygenerováno @count aliasů.

en: There is @count product not listed in the catalog. | There are @count products not listed in the catalog.
cs[0]: Je zde 1 produkt, který není vypsán v katalogu.
cs[1]: Jsou zde @count produkty, které nejsou vypsány v katalogu.
cs[2]: Je zde @count produktů, které nejsou vypsány v katalogu.

en: Hold Ctrl while clicking to select multiple categories.
cs: Pro vybrání více kategorí držte klávesu CTRL a současně klikejte.

en: Display a hierarchical product catalog page and block.
cs: Zobrazí hierarchický katalog produktů na stránce a v bloku.

en: View file downloads
cs: Zobrazit stažení souborů

en: View all file download features on products.
cs: Ukázat všechny možnosti stažení souborů u produktů.

en: View your purchased files.
cs: Zobrazit zakoupené soubory.

en: File downloads
cs: Stažení souboru

en: Click here to view your file downloads.
cs: Pro zobrazení vašich stažení klikněte zde.

en: User can now download files in the directory %dir.
cs: Uživatel nyní může stahovat soubory z adresáře %dir.

en: User can now download the file %file.
cs: Uživatel nyní může stahovat soubor %file.

en: File Downloads
cs: Soubory ke stažení

en: The file downloads directory is not valid or set. Set a valid directory in the <a href="!url">product feature settings</a> under the file download settings fieldset.
cs: Adresář souborů ke stažení není nastavený nebo není platný. Nastavit platný adresář můžete v <a href="!url">nastavení vlastností produktů</a>, v části  Nastavení souborů ke stažení.

en: The file downloads directory has been set and is working.
cs: Složka se soubory ke stažení byla nastavena a pracuje správně.

en: The list of file download links (if any) associated with an order
cs: Seznam odkazů na stažení souborů (pokud jsou) spojených s objednávkou

en: A description of the download associated with the product.
cs: Popis souboru ke stažení spojeného s produktem.

en: Check if this product model/SKU file download is also associated with a shippable product.
cs: Zaškrtněte je-li tento produkt/soubor ke stažení také spojen s doručovatelným produktem.

en: <strong>Shippable:</strong> Yes
cs: <strong>Doručovatelné:</strong> Ano

en: <strong>Shippable:</strong> No
cs: <strong>Doručovatelné:</strong> Ne

en: Files path
cs: Cesta k souborům

en: Download limits
cs: Limit pro stahování

en: IP addresses
cs: IP adresy

en: How long after a product has been purchased until its file download expires.
cs: Jak dlouho poté, co byl produkt zakoupen, vyprší lhůta pro stažení daného souboru.

en: %dir is not a valid file or directory
cs: %dir není platný soubor nebo složka

en: File downloads can be attached to any Ubercart product as a product feature. For security reasons the <a href="!download_url">file downloads directory</a> is separated from the Drupal <a href="!file_url">file system</a>. Here are the list of files (and their associated Ubercart products) that can be used for file downloads.
cs: Stahování souborů může být připojeno k jakémukoliv Übercart produktu jako funkce produktu. Z bezpečnostních důvodů je <a href="!download_url">adresář pro stahování souborů</a> oddělen od <a href="!file_url">souborového systému</a> Drupalu. Zde je seznam souborů (a jejich přidružených Übercart produktů), které mohou být použity jako soubory ke stažení.

en: Delete file(s)
cs: Smazat soubor(y)

en: File options
cs: Možnosti souboru

en: Perform action
cs: Provést akci

en: Delete selected directories and their sub directories
cs: Smazat vybrané adresáře a jejich podadresáře

en: Deleting a file will remove all its associated file downloads and product features. Removing a directory will remove any files it contains and their associated file downloads and product features.
cs: Jestliže odstraníte soubor, odstraníte také všechny přidružené soubory ke stažení a související vlastnosti produktu. Odebráním adresáře odstraníte všechny soubory, které obsahuje, a také jejich přidružené soubory ke stažení a související vlastnosti produktu.

en: The directory to upload the file to. The default directory is the root of the file downloads directory.
cs: Adresář, kam chcete nahrávat soubory. Výchozí je kořenový adresář pro nahrávání souborů.

en: An error occurred while uploading the file
cs: Při nahrávání souboru došlo k chybě

en: An error occurred while copying the file to %dir
cs: Při kopírování souboru do adresáře %dir došlo k chybě

en: Can not move file to %dir
cs: Nelze přesunout soubor do adresáře %dir

en: Message subject
cs: Předmět zprávy

en: expires on @date
cs: expiruje @date

en: No downloads found
cs: Nebyly nalezeny žádné soubory ke stažení

en: Please contact the site administrator if this message has been received in error.
cs: Prosím, kontaktujte administrátora webu, pokud byla tato zpráva přijata omylem.

en: The user %username
cs: Uživatel %username

en: The IP address %ip
cs: IP adresa %ip

en: You have attempted to download an incorrect file URL too many times.
cs: Pokusili jste se stáhnout nesprávnou URL souboru příliš mnohokrát.

en: %username has been temporarily banned from file downloads.
cs: Uživateli %username bylo dočasně zakázáno stahovat soubory.

en: The following URL is not a valid download link.
cs: Následující URL není platný odkaz pro stažení.

en: %username has been denied a file download by downloading it from too many IP addresses.
cs: Uživateli %username bylo odepřeno stažení souboru z důvodu stahování z příliš velkého počtu různých IP adres.

en: You have downloaded this file from too many different locations.
cs: Stahovali jste tento soubor z příliš mnoha různých míst.

en: %username has been denied a file download by downloading it too many times.
cs: Uživateli %username bylo odepřeno stažení souboru z důvodu překročení limitu počtu stažení.

en: %username has been denied an expired file download.
cs: Uživateli %username bylo odepřeno stažení souboru z důvodu expirace.

en: This file download has expired.
cs: Období pro stažení tohoto souboru již vypršelo.

en: %username has started download of the file %filename.
cs: %username začal stahovat soubor %filename.

en: download file
cs: stažení souboru

en: view all downloads
cs: zobrazit všechna stažení

en: Allows products to be associated with downloadable files.
cs: Umožňuje produktům, aby byly spojeny se soubory ke stažení.

en: No category
cs: Žádná kategorie

en: Google Analytics for Ubercart
cs: Google Analytics pro Ubercart

en: Send e-mail notification on update.
cs: Při aktualizaci poslat oznámení e-mailem.

en: [order-first-name] [order-last-name],
    
    Your order number [order-link] at [store-name] has been updated.
    
    Order status: [order-status]
    
    Order comment:
    [order-last-comment]
    
    Browse to the following page to login to your account and view your order details:
    [site-login]
    
    
    Thanks again,
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: Vážený zákazníku,
    
    Vaše objednávka číslo [order-link] byla aktualizována.
    
    Stav objednávky: [order-status]
    
    Komentář:
    [order-last-comment]
    
    Více informací naleznete po přihlášení na adrese:
    [site-login]
    
    
    Děkujeme a přejeme příjemný den
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Store help page
cs: Stránka nápovědy obchodu

en: The Drupal page for the store help link.
cs: Stránka drupalu pro odkaz na nápovědu obchodu.

en: Your Order at [store-name]
cs: Vaše objednávka na [store-name]

en: New Order at [store-name]
cs: Nová objednávka na [store-name]

en: Notification recipients
cs: Příjemci oznámení

en: Order #[order-id] Update
cs: Aktualizovat objednávku č. [order-id]

en: Modify 'Ship to' information
cs: Modifikovat 'Doručovací údaje'

en: Modify 'Bill to' information
cs: Modifikovat 'Fakturační údaje'

en: Select from address book.
cs: Vybrat z adresáře.

en: Copy shipping information.
cs: Kopírovat doručovací informace.

en: Primary e-mail:
cs: Hlavní e-mail:

en: Modify 'Customer info'
cs: Upravit 'Informace o zákazníkovi'

en: Customer number
cs: Číslo zákazníka

en: Primary e-mail
cs: Hlavní e-mail

en: Search for an existing customer.
cs: Hledat existujícího zákazníka.

en: Create a new customer.
cs: Vytvořit nového zákazníka.

en: Loading product information... (<em>If nothing happens, make sure you have Javascript enabled.</em>)
cs: Načítám informace o produktu... (<em>Pokud se nic neděje, ujistěte se, že máte zapnutý Javascript.</em>)

en: Add product
cs: Přidat produkt

en: Add blank line
cs: Přidat prázdnou řádku

en: Add line item
cs: Přidat řádkovou položku

en: Select a type
cs: Vyberte typ

en: Modify 'line items'
cs: Modifikovat 'řádkové položky'

en: Remove line item.
cs: Odebrat řádkovou položku.

en: Remove this line item?
cs: Odebrat tuto řádkovou položku?

en: Add a line item
cs: Přidat řádkovou položku

en: Line item removed.
cs: Řádková položka byla odebrána.

en: Order created.
cs: Objednávka byla vytvořena.

en: Add an admin comment
cs: Přidat administrátorský komentář

en: Admin comments are only seen by store administrators.
cs: Administrátorské komentáře vidí pouze správci obchodu.

en: No admin comments have been entered for this order.
cs: K této objednávce nejsou připojené žádné správcovské komentáře.

en: Add an order comment
cs: Přidat komentář k objednávce

en: Order comments are used primarily to communicate with the customer.
cs: Komentáře k objednávce jsou primárně určeny ke komunikaci se zákazníky.

en: Order updated.
cs: Objednávka byla aktualizována.

en: This order contains no products.
cs: Tato objednávka neobsahuje žádné produkty.

en: Notified
cs: Oznámeno

en: This order has no admin comments associated with it.
cs: K této objednávce nejsou připojené žádné správcovské komentáře.

en: Order status gets updated
cs: Stav objednávky byl aktualizován

en: Updated order
cs: Aktualizovaná objednávka

en: Check the order status
cs: Ověřit stav objednávky

en: Check the order total
cs: Zkontrolovat celkový součet objednávky

en: Check an order's shipping postal code
cs: Kontrolovat PSČ doručení objednávky

en: Returns TRUE if the shipping postal code is in the specified area.
cs: Vrátí TRUE pokud je PSČ v zadaném rozsahu.

en: Order: Shipping address
cs: Objednávka: doručovací adresa

en: Check an order's shipping @zone
cs: Zkontrolovat zónu doručení objednávky: @zone

en: Returns TRUE if the shipping @zone is in the specified list.
cs: Vrátí TRUE pokud je zóna doručovací adresy @zone na seznamu.

en: Check an order's shipping country
cs: Kontroluje zemi doručení objednávky

en: Returns TRUE if the shipping country is in the specified list.
cs: Vrátí TRUE pokud je země doručovací adresy na seznamu.

en: Check an order's billing postal code
cs: Kontroluje PSČ fakturace objednávky

en: Returns TRUE if the billing postal code is in the specified area.
cs: Vrátí TRUE pokud je PSČ fakturační adresy v zadaném rozsahu.

en: Order: Billing address
cs: Objednávka: Fakturační adresa

en: Check an order's billing @zone
cs: Kontroluje zónu fakturace objednávky: @zone

en: Returns TRUE if the billing @zone is in the specified list.
cs: Vrátí TRUE pokud je zóna fakturační adresy @zone na seznamu.

en: Check an order's billing country
cs: Kontroluje zemi fakturace objednávky

en: Returns TRUE if the billing country is in the specified list.
cs: Vrátí TRUE pokud je země fakturační adresy na seznamu.

en: Check an order's products
cs: Zkontrolovat produkty na objednávce

en: Returns TRUE if the order has any, all, or only the products in the list.
cs: Vrátí TRUE pokud má objednávka nějaký, všechny nebo jen jediný produkt ze seznamu.

en: Check an order's number of products
cs: Zkontrolovat počet produktů na objednávce

en: Determines if the order has the specified number of products, possibly of a certain type.
cs: Určuje, zda má objednávka daný počet produktů, případně jen produktů určitého typu.

en: Check an order's total weight
cs: Zkontrolovat celkovou hmotnost objednávky

en: Determines if the order has the specified weight, possibly counting only a certain type of product.
cs: Určuje, zda má objednávka danou váhu, případně se započítává jen určitý typ produktů.

en: Check if an order can be shipped
cs: Kontrolovat zda může být objednávka odeslána

en: Returns TRUE if the order has any shippable products.
cs: Vrátí TRUE, jestliže má objednávka nějaké doručovatelné produkty.

en: Update the order status
cs: Aktualizovat stav objednávky

en: Add a comment to the order
cs: Přidat komentář k objednávce

en: Order total value
cs: Celkový součet objednávky

en: Specify a value to compare the order total against.
cs: Zadejte hodnotu, se kterou chcete porovnat celkový součet objednávky.

en: Total is less than specified value.
cs: Celkový součet je menší než daná hodnota.

en: Total is less than or equal to specified value.
cs: Celkový součet je menší nebo roven dané hodnotě.

en: Total is equal to specified value.
cs: Celkový součet je roven dané hodnotě.

en: Total is greater than or equal to specified value.
cs: Celkový součet je větší nebo roven dané hodnotě.

en: Total is greater than specified value.
cs: Celkový součet je větší než daná hodnota.

en: Order total comparison type
cs: Typ porovnání celkového součtu objednávky

en: Specify a postal code or postal code pattern. Use "*" as a wild card to specify a range of postal codes.<br /><b>Example:</b> In the US, 402* represents all areas from 40200 to 40299.
cs: Zadejte PSČ nebo vyhledávací vzor. Použijte "*" jako zástupný znak k zadání rozsahu čísel PSČ.<br /><b>Např.:</b> V U.S., 402* reprezentuje všechna území od 40200 do 40299.

en: Require selected products
cs: Vyžadovat vybrané produkty

en: Order has any of these products.
cs: Objednávka obsahuje některý z těchto produktů.

en: Order has all of these products.
cs: Objednávka obsahuje všechny tyto produkty.

en: Forbid other products
cs: Zakázat ostatní produkty

en: Order may have other products.
cs: Objednávka může obsahovat jiné produkty.

en: Order has only these products.
cs: Objednávka obsahuje pouze tyto produkty.

en: Product count value
cs: Počet produktů

en: Specify a value to compare the product count against.
cs: Zadejte hodnotu, se kterou chcete porovnat počet produktů.

en: Product count comparison type
cs: Typ porovnání počtu produktů

en: Unit of measurement
cs: Měrná jednotka

en: Product weight value
cs: Hmotnost produktu

en: Specify a value to compare the product weight against.
cs: Zadejte hodnotu, se kterou chcete porovnat hmotnost produktu.

en: Select an order comment type
cs: Vybrat typ komentáře k objednávce

en: Enter this as an admin comment.
cs: Vložit jako správcovský komentář

en: Enter this as a customer order comment.
cs: Zadat jako komentář zákazníka k objednávce.

en: Enter this as a customer order comment with a notified icon.
cs: Zadat jako komentář zákazníka k objednávce s oznamovací ikonou.

en: Enter the comment message. Uses <a href="!url">order and global tokens</a>.
cs: Vložte komentář k objednáce. Můžete použít <a href="!url">objednávkové a globální tokeny</a>.

en: Order settings
cs: Nastavení objednávek

en: Configure the order settings.
cs: Konfigurovat nastavení objednávek.

en: View the order settings.
cs: Zobrazit nastavení objednávky.

en: Edit the order settings.
cs: Upravit nastavení objednávky.

en: Edit the basic order settings.
cs: Upravit základní nastavení objednávek.

en: Order workflow
cs: Postup práce s objednávkou

en: Modify and configure order states and statuses.
cs: Upravit a konfigurovat stavy a statusy objednávky.

en: Order panes
cs: Panely objednávky

en: Edit the pane settings for order pages.
cs: Upravit nastavení panelu na stránce s objednávkou.

en: Create an order status
cs: Vytvořit stav objednávky

en: Create a custom order status for your store.
cs: Vytvoří vlastní stav objednávky pro váš obchod.

en: View and process orders.
cs: Zobrazit a zpracovat objednávky.

en: View orders
cs: Zobrazit objednávky

en: View and process the orders received through your website.
cs: Zobrazit a zpracovat přijaté objednávky.

en: Create order
cs: Vytvořit objednávku

en: Create an empty new order.
cs: Vytvořit novou prázdnou objednávku.

en: Search orders
cs: Vyhledat objednávku

en: Search existing orders.
cs: Hledat v existujících objednávkách.

en: Select address
cs: Vybrat adresu

en: Select customer
cs: Vybrat zákazníka

en: View your order history.
cs: Zobrazit historii objednávek.

en: View order @order_id.
cs: Ukázat objednávku č. @order_id.

en: View invoice
cs: Zobrazit fakturu

en: View order
cs: Zobrazit objednávku

en: Product select
cs: Výběr zboží

en: Printable invoice
cs: Tisknutelná faktura

en: Mail invoice
cs: Faktura e-mailem

en: Delete order @order_id.
cs: Smazat objednávku č. @order_id?

en: Standard delivery
cs: Výchozí doručení

en: <i>No comments left.</i>
cs: <i>Žádné komentáře.</i>

en: <i>No comment found.</i>
cs: <i>Nebyly nalezeny žádné komentáře.</i>

en: New username associated with an order if applicable.
cs: Nové uživatelské jméno je přidruženo k objednávce pokud je to možné.

en: New password associated with an order if applicable.
cs: Nové heslo je přidruženo k objednávce pokud je to možné.

en: The order ID.
cs: ID objednávky

en: The user ID of the order.
cs: ID uživatele autora objednávky.

en: The URL to the order
cs: URL adresa k objednávce

en: A link to the order using the order ID.
cs: Odkaz na objednávku používající ID objednávky.

en: The URL to the admin view page using the order ID.
cs: URL adresa na správcovské zobrazení stránky pomocí ID objednávky.

en: A link to the order admin view page using the order ID.
cs: Odkaz na správcovký pohled na objednávku používající ID objednávky.

en: The subtotal of products on an order.
cs: Mezisoučet produktů na objednávce.

en: The order total.
cs: Celková cena obejdnávky.

en: The primary e-mail address of the order.
cs: Primární e-mailová adresa na objednávce.

en: The order shipping address.
cs: Dodací adresa objednávky.

en: The phone number for the shipping address.
cs: Telefonní číslo k dodací adrese.

en: The order billing address.
cs: Fakturační adresa objednávky.

en: The phone number for the billing address.
cs: Telefonní číslo k fakturační adrese.

en: The title of the first shipping line item.
cs: Název první řádkové položky týkající se přepravy.

en: The first name associated with the order.
cs: Křestní jméno přiřazené k objednávce.

en: The last name associated with the order.
cs: Příjmení přiřazené k objednávce.

en: Comments left by the customer.
cs: Komentáře od zákazníka.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).
cs: Poslední komentář objednávky zanechaný administrátorem (nebere v úvahu administrátorské komentáře).

en: The current order status.
cs: Současný status objednávky.

en: The date and time when the order was created.
cs: Datum a čas kdy byla objednávka vytvořena.

en: The date and time when the order was last modified.
cs: Datum a čas kdy byla objednávka naposledy upravena.

en: Click here to view your order history.
cs: Klikněte zde pro zobrazení historie vašich objednávek.

en: Ship to
cs: Doručit na

en: Manage the order's shipping address and contact information.
cs: Upravit dodací adresu a kontaktní informace.

en: Bill to
cs: Fakturovat na

en: Manage the order's billing address and contact information.
cs: Upravit fakturační adresu a kontaktní informace.

en: Customer info
cs: Informace o zákazníkovi

en: Manage the information for the customer's user account.
cs: Upravit informace o zákaznickém uživatelském účtu.

en: Manage the products an order contains.
cs: Upravit produkty, které obsahuje objednávka.

en: Line items
cs: Řádkové položky

en: View and modify an order's line items.
cs: Zobrazit a upravit položky objednávky.

en: View the order comments, used for communicating with customers.
cs: Zobrazit komentáře k objednávce, které se používají pro komunikaci se zákazníky.

en: Admin comments
cs: Komentáře administrátorů

en: View the admin comments, used for administrative notes and instructions.
cs: Zobrazit administrátorské komentáře, používané pro zpracování objednávek a zapisování instrukcí.

en: Update order
cs: Aktualizovat objednávku

en: Update an order's status or add comments to an order.
cs: Změnit status objednávky nebo přidat komentář.

en: In checkout
cs: V pokladně

en: Post checkout
cs: Za pokladnou

en: Empty line
cs: Prázdná řádka

en: The following order statuses have been defined:
cs: Byly definovány následující stavy objednávek:

en: Order panes on !screen screen
cs: Panely objednávky na obrazovce !screen

en: Admin settings
cs: Administrátorská nastavení

en: Number of orders on overview screen
cs: Počet objednávek na stránce přehledu

en: Enable order logging
cs: Zapnout logování objednávek

en: Capitalize address on order screens
cs: Adresy na objednávkách převést na velká písmena

en: Use the uBrowser product select on order edit screens
cs: Použít uBrowser k vybírání produktů při editaci objednávky.

en: Customer settings
cs: Zákaznická nastavení

en: On-site invoice template
cs: Šablona faktury

en: Order states
cs: Stavy objednávky

en: - N/A -
cs: - Není k dispozici -

en: Order statuses
cs: Stavy objednávky

en: Create new status
cs: Vytvořit nový stav

en: Order status %status removed.
cs: Stav objednávky %status byl odstraněn.

en: Order workflow information saved.
cs: Informace o postupu práce s objednávkou byla uložena.

en: Default order status
cs: Výchozí stav objednávky

en: Order status ID
cs: ID stavu objednávky

en: Must be a unique ID with no spaces.
cs: ID musí být unikátní a bez mezer.

en: The order status title displayed to users.
cs: Název stavu objednávky, který je zobrazen uživatelům.

en: Order state
cs: Stav objednávky

en: Set which order state this status is for.
cs: Nastavit, pro který typ stavu objednávky je tento stav.

en: You have entered an invalid status ID.
cs: Vloženo chybné ID stavu.

en: This ID is already in use.  Please specify a unique ID.
cs: Toto ID se již používá. Zadejte unikátní ID.

en: Custom order status created.
cs: Vlastní stav objednávky byl vytvořen.

en: User: none
cs: Uživatel: žádný

en: User: !name
cs: Uživatel: !name

en: Active orders
cs: Aktivní objednávky

en: All orders
cs: Všechny objednávky

en: View by status
cs: Zobrazit podle stavu

en: Order created by the administration.
cs: Objednávka vytvořená administrátorem.

en: New order customer
cs: Zákazník pro novou objednávku

en: Use the buttons above to have these fields filled in or just submit the form with the fields blank to create a blank order.
cs: Použijte tlačítka výše pro vyplnění těchto polí nebo odešlete formulář prázdný pro vytvoření prázdné objednávky.

en: Billing first name
cs: Křestní jméno (fakturační adresa)

en: Billing last name
cs: Příjmení (fakturační adresa)

en: Billing company
cs: Společnost (fakturační adresa)

en: Shipping first name
cs: Křestní jméno (dodací adresa)

en: Shipping last name
cs: Příjmení (dodací adresa)

en: Shipping company
cs: Společnost (dodací adresa)

en: Search using date range.
cs: Hledat s pomocí rozsahu datumů.

en: Specify dates to the right if checked.
cs: Pokud zaškrtnete, specifikujte časový rozsah vpravo.

en: Click to open a window with a printable invoice.
cs: Kliknutím otevřete okno s fakturou pro tisk.

en: Order changes saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Remove this product.
cs: Odstranit tento produkt.

en: Remove product from order?
cs: Odstranit produkt z objednávky?

en: No products found.
cs: Nebyly nalezeny žádné produkty.

en: Select a product
cs: Vybrat produkt

en: Search by name or model/SKU (* is the wildcard)
cs: Hledat dle názvu nebo modelu/skladového kódu (* je zástupný znak).

en: Add to order
cs: Přidat k objednávce

en: Recipient e-mail address
cs: E-mailová adresa příjemce

en: Your Order Invoice
cs: Faktura k objednávce

en: E-mail failed.
cs: Odeslání e-mailu selhalo.

en: Invoice e-mailed to @email.
cs: Faktura byla odeslána e-mailem na @email.

en: It is not possible to delete order @id.
cs: Nelze smazat objednávku č. @id.

en: Are you sure you want to delete order @order_id?
cs: Opravdu chcete smazat objednávku @order_id?

en: Order @order_id completely removed from the database.
cs: Objednávka @order_id byla kompletně odstraněna z databáze.

en: No addresses found for customer.
cs: Pro zákazníka nebyly nalezeny žádné adresy.

en: Select an address
cs: Vybrat adresu

en: Search returned the following:
cs: Hledání vrátilo následující:

en: An account already exists for that e-mail.
cs: Účet pro tento e-mail již existuje.

en: Use this account now?
cs: Použít tento účet nyní?

en: User !uid - !mail
cs: Uživatel !uid - !mail

en: Search for a customer based on these fields.
cs: Hledat zákazníka na základě těchto polí.

en: Use * as a wildcard to match any character.
cs: Použijte * jako zástupný znak (nahrazuje libovolné znaky).

en: Leave a field empty to ignore it in the search.
cs: Nechte pole prázdné, pokud ho nechcete zahrnout do vyhledávání.

en: Select a customer
cs: Vybrat zákazníka

en: Enter an e-mail address for the new customer.
cs: Zadejte e-mailovou adresu pro nového zákazníka.

en: E-mail customer account details.
cs: Odeslat zákazníkovi e-mail s údaji o uživatelském účtu.

en: Line Item Title
cs: Název řádkové položky

en: Display title of the line item.
cs: Zobrazí název řádkové položky.

en: Line Item Amount
cs: Částka u řádkové položky

en: Amount of the line item without a currency sign.
cs: Částka řádkové položky bez značky měny (jen číslo).

en: Amount must be numeric.
cs: Částka musí být číslo

en: Line item added to order.
cs: Řádková položka byla přidána do objednávky.

en: Order @order_id deleted by user @uid.
cs: Objednávka @order_id byla smazána uživatelem @uid.

en: @key changed from %old to %new.
cs: @key se změnil z %old na %new.

en: Custom template
cs: Vlastní šablona

en: Edit order @order_id.
cs: Upravit objednávku č. !order_id.

en: view all orders
cs: zobrazit všechny objednávky

en: create orders
cs: vytvářet objednávky

en: edit orders
cs: upravovat objednávky

en: delete orders
cs: mazat objednávky

en: administer order workflow
cs: spravovat postup práce s objednávkou

en: REQUIRED. Receive and manage orders through your website.
cs: POVINNÉ. Přijímat a spravovat objednávky prostřednictvím vašeho webu.

en: Order number:
cs: Objednávka číslo:

en: Customer:
cs: Zákazník:

en: Products:
cs: Produkty:

en: Order comments:
cs: Komentáře k objednávce:

en: An account has been created for you with the following details:
cs: Byl pro vás vytvořen nový uživatelský účet s následujícími údaji:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Want to manage your order online?
cs: Chcete spravovat Vaší objednávku online?

en: Purchasing Information:
cs: Informace o nákupu:

en: E-mail Address:
cs: E-mailová adresa

en: Billing Address:
cs: Fakturační adresa:

en: Billing Phone:
cs: Telefon:

en: Shipping Phone:
cs: Telefon pro dodání:

en: Order Grand Total:
cs: Celková cena objednávky:

en: Payment Method:
cs: Způsob zaplacení:

en: Order Summary:
cs: Souhrn objednávky:

en: Shipping Details:
cs: Podrobnosti dodání:

en: Products Subtotal:
cs: Mezisoučet produktů:

en: Total for this Order:
cs: Celkem pro tuto objednávku:

en: Products on order:
cs: Objednané produkty:

en: (!price each)
cs: (!price/ks)

en: Where can I get help with reviewing my order?
cs: Kde dostanu pomoc s překontrolováním mé objednávky?

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
cs: Poznámka: Tato emailová zpráva je generována automaticky. Prosím, neodpovídejte na tuto zprávu.

en: Thanks again for shopping with us.
cs: Ještě jednou děkujeme, že nakupujete u nás.

en: Administer products, classes, and more.
cs: Spravovat produkty, druhy zboží atd.

en: View products
cs: Zobrazit produkt

en: Build and view a list of product nodes.
cs: Vygenerovat a zobrazit seznam produktových uzlů.

en: Manage classes
cs: Druhy zboží

en: Create and edit product node types.
cs: Vytvořit a upravit typy uzlů produktů.

en: Configure product settings.
cs: Změnit nastavení produktů.

en: Product fields
cs: Pole produktu

en: Product features
cs: Vlastnosti produktu

en: Create products for sale in an online store.
cs: Vytvořit produkty k prodeji v online obchodě.

en: This node displays the representation of a product for sale on the website. It includes all the unique information that can be attributed to a specific model number.
cs: Tento uzel představuje produkt, který může být prodán přes web. Zahrnuje všechny jedinečné informace, které mohou být přiřazené ke konkrétnímu číslu modelu.

en: Enter the product description used for product teasers and pages.
cs: uVložte popis produktu, který se zobrazí jako v upoutávce a na stránkách produktu.

en: Product SKU/model.
cs: Skladová položka/model produktu

en: The listed MSRP.
cs: Doporučená cena výrobce.

en: Your store's cost.
cs: Náklady vašeho obchodu.

en: Product and its derivatives are shippable.
cs: Produkt a jeho odvozeniny jsou doručovatelné

en: Package quantity
cs: Počet v balení

en: For a package containing only this product, how many are in it?
cs: Pokud balení obsahuje jen tento typ produktu, kolik je produktů v balení?

en: Default quantity to add to cart
cs: Výchozí množství přidané do košíku

en: Leave blank or zero to disable the quantity field in the add to cart form.
cs: Ponechte prázdné nebo zadejte nulu pro vypnutí políčka s počtem zboží ve formuláři "Přidat do košíku".

en: List position
cs: Pozice v seznamu

en: Specify a value to set this product's position in product lists.<br />Products in the same position will be sorted alphabetically.
cs: Zadejte hodnotu pro nastavení pozice produktu v seznamu.<br />Produkty se stejným číslem pozice se seřadí podle abecedy.

en: Price must be in a valid number format. No commas and only one decimal point.
cs: Cena musí být ve správném formátu. Žádné čárky a jen jedna desetinná tečka.

en: Quantities should be numeric.
cs: Množství se zadávají číselně.

en: Adding negative items to the cart doesn't make sense, so don't make it easy.
cs: Přidávání záporných položek do košíku nedává smysl!

en: This product has options that need to be selected before purchase. Please select them in the form below.
cs: Tento produkt obsahuje možnosti, které musí být vybrány před nákupem. Prosím vyberte je ve formuláři níže.

en: The product's model number.
cs: Číslo modelu produktu.

en: The product's list price.
cs: Ceníková cena produktu.

en: The product's cost.
cs: Nákladová cena produktu.

en: The product's sell price.
cs: Prodejní cena produktu.

en: The unit of measurement for the product's weight.
cs: Měrná jednotka  hmotnosti produktu.

en: The numerical value of the product's weight.
cs: Hmotnost produktu (číslo).

en: The product's formatted weight.
cs: Formátovaná hmotnost produktu.

en: The unit of measurement for the product's length, width, and height.
cs: Jednotky pro měření délky, šířky a výšky.

en: The numerical value of the product's length.
cs: Délka produktu (číslo).

en: The product's formatted length.
cs: Formátovaná délka produktu.

en: The numerical value of the product's width.
cs: Šířka produktu (číslo).

en: The product's formatted width.
cs: Formátovaná šířka produktu.

en: The numerical value of the product's height.
cs: Výška produktu (číslo).

en: The product's formatted height.
cs: Formátovaná výška produktu.

en: Form to put the product in the customer's cart.
cs: Formulář pro vložení produktu do nákupního košíku.

en: A button to add a product to the cart without quantity or attribute fields.
cs: Tlačítko k přidání produktu do košíku bez množství nebo možnosti volby atributů.

en: Product image support has been automatically configured by Ubercart.
cs: Ubercart automaticky nastavil podporu obrázků produktu.

en: <a href="!url">Click here</a> to automatically configure the following items for core image support:
cs: <a href="!url">Klikněte zde</a>, pokud chcete automaticky nastavit následující položky pro podporu obrázků:

en: (This action is not required and should not be taken if you do not need images or have implemented your own image support.)
cs: (Tato akce není povinná a neměla by být provedena, pokud nepotřebujete obrázky nebo jste zavedli svůj vlastní systém podpory obrázků.)

en: Display price
cs: Zobrazit cenu

en: Cost (seen only by 'administer products' permission)
cs: Náklady (viditelné pouze s oprávněním 'spravovat produkty')

en: Display an optional quantity field in the <em>Add to Cart</em> form.
cs: Zobrazit volitelné pole množství ve formuláři <em>Přidat do košíku </em>.

en: Enable <em>Add to cart</em> forms in product node teasers.
cs: Zobrazit formulář <em>Vložit do košíku</em> v upoutávkách na produkty.

en: <em>Add to cart</em> button text
cs: Text tlačítka <em>Vložit do košíku</em>

en: Use the textboxes to adjust the text of the submit button for <em>Add to Cart</em> forms in various places on the site.
cs: Použijte textová pole k úpravě textu tlačítka formulářů <em>Přidat do košíku</em> na různých místech webu.

en: Teaser forms
cs: Formuláře upoutávek

en: For the form displayed on teasers and catalog pages.
cs: Pro formulář zobrazený na stránkách s upoutávkami a v katalogu.

en: Product view
cs: Detail produktu

en: For the form displayed on the product view page.
cs: Pro formulář zobrazený v detailu produktu.

en: Product field
cs: Pole produktu

en: Class ID
cs: ID třídy

en: No product classes have been defined yet.
cs: Žádné třídy produktů zatím nebyly definovány.

en: Add a class
cs: Přidat třídu

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name may consist only of lowercase letters, numbers, and underscores. Dashes are not allowed. Underscores will be converted into dashes when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique to this content type.
cs: Strojově čitelné jméno tohoto typu obsahu. Tento text bude použit pro vytvoření URL na stránce <em>vytvořit obsah</em>. Toto jméno může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka. Pomlčky nejsou povoleny. Při vytváření URL stránky <em>vytvořit obsah</em> budou podtržítka převedeny na pomlčky. Toto jméno musí být unikátní.

en: This text describes the content type created for this product class to administrators.
cs: Tento text popisuje administrátorům typ obsahu vytvořený pro tento druh zboží.

en: Product class %type deleted.
cs: Třída produktu byla odstraněna.

en: SKU: @sku
cs: Sklad.č. @sku:

en: You have entered an invalid quantity.
cs: Byl zadán nesprávný počet.

en: Weight: !weight
cs: Hmotnost: !weight

en: Dimensions: !length × !width × !height
cs: Rozměry: !length x !width x !height

en: No product features found.
cs: Žádné vlastnosti produktů nebyly nalezeny.

en: The following product features are enabled
cs: Následující vlastnosti produktů jsou povoleny

en: !feature settings
cs: !feature nastavení

en: The product feature has been deleted.
cs: Vlastnost produktu byla smazána.

en: Are you sure you wish to delete this %feature?
cs: Opravdu chcete smazat vlastnost %feature?

en: That product feature doesn't exist.
cs: Tato vlastnost produktu neexistuje.

en: Error: Attempted to add a non-existent product feature type.
cs: Chyba: Pokus přidat neexistující vlastnost produktovou.

en: Error: No form data was returned for that operation.
cs: Chyba: Žádná formulářová data se nevrátila pro tuto operaci.

en: No features found for this product.
cs: Nebyla nalezena žádná vlastnost pro tento produkt.

en: Add a new feature
cs: Přidat novou vlastnost

en: Save feature
cs: Uložit vlastnost

en: The product feature has been added.
cs: Produktová vlastnost byla přidána.

en: The product feature has been updated.
cs: Vlastnosti produktu byly upraveny.

en: There is @count node of this type. | There are @count nodes of this type.
cs[0]: Je zde 1 uzel tohoto typu.
cs[1]: Jsou zde @count uzly tohoto typu.
cs[2]: Je zde @count uzlů tohoto typu.

en: administer product classes
cs: spravovat třídy produktů

en: administer product features
cs: spravovat vlastnosti produktů

en: Added the following node types to the Catalog vocabulary: %list
cs: Do slovníku Katalogu byly přidány následující node typy: %list

en: REQUIRED. A module to represent items in an online store. Imagecache and CCK Image field recommended.
cs: VYŽADOVÁNO. Modul který reprezentuje položky v online obchodě. Doporučujeme moduly Imagecache a CCK Image field.

en: Product kit
cs: Produktová sada

en: This node represents two or more products that have been listed together. This presents a logical and convenient grouping of items to the customer.
cs: Tento uzel reprezentuje jeden nebo více produktů, které jsou vypisovány společně. To znamená logické a pohodlné seskupování produktů směrem k zákazníkovi.

en: As a unit. Customers may only change how many kits they are buying. Do not list component products.
cs: Jako jednotka. Zákazníci mohou změnit pouze počet sad k zakoupení.  Nezobrazovat seznam dílčích produktů.

en: As a unit. Customers may only change how many kits they are buying. List component products.
cs: Jako jednotka. Zákazníci mohou změnit pouze počet sad k zakoupení.  Zobrazit seznam dílčích produktů.

en: Name of the product kit
cs: Název produktové sady

en: Explain these whatchamacallits.
cs: Vysvětlení těchto věcí.

en: Product Information
cs: Informace o produktu

en: How is this product kit handled by the cart?
cs: Jak košík zachází s produktovou sadou?

en: Click to add to cart.
cs: Klikněte pro vložení do košíku

en: This node module represents two or more products that have been listed together. This presents a logical and convenient grouping of items to the customer.
cs: Tento node modul reprezentuje jeden nebo více produktů, které jsou vypisovány společně. To znamená logické a pohodlné seskupování produktů směrem k zákazníkovi.

en: <b>Order statuses used:</b> @statuses
cs: <b>Použité stavy objednávky:</b> @statuses

en: The following are total orders, products, sales, and average order totals for each store customer. Clicking on the header links will toggle a descending or ascending order for that column. Clicking on a customer's name will take you to a detailed list of orders that customer has made. Clicking on a customers username will take you to their account page.
cs: Níže jsou uvedeny celkové objednávky, produkty, prodeje a průměrné celkové ceny objednávek pro každého zákazníka. Kliknutím na odkazy v záhlaví můžete přepínat a sestupné nebo vzestupné pořadí pro tento sloupec. Kliknutím na jméno zákazníka se dostanete na podrobný seznam objednávek, které zákazník udělal. Kliknutím na uživatelské jméno zákazníka se dostanete na stránku jeho účtu.

en: The table lists each product listed in the store, its amount sold, how many times it has been viewed, revenue it has produced, and gross profit it has generated. If you do not see the number of views you must enable the Statistics module on the <a href="!url">module administration page</a>.
cs: V tabulce jsou uvedeny všechny produkty z obchodu, kolik se ho prodalo, kolikrát byl navštíven, jakou měl tržbu a jak velký byl hrubý zisk. Nevidíte-li počet zobrazení je nutné povolit modul Statistika na <a href="!url">stránce administrace modulů</a>.

en: These are the sales for the last two days, average sales for the month, and the projected sales for the rest of the month. Further down the list you will see other sales statistics.
cs: Jedná se o prodej za poslední dva dny, průměrný prodej za měsíc a předpokládané prodeje do konce měsíce. Níže ve výpisu uvidíte i další prodejní statistiky.

en: Expand the fieldset below to customize the date range of this report, the statuses of orders displayed, and product display options.
cs: Rozbalte skupinu políček níže pro přizpůsobení časového rozsahu tohoto přehledu,  pro změnu zobrazených stavů objednávek a možnosti zobrazení produktů.

en: This is the monthly break down of sales for the year @year. Clicking on each link will take you to a list of orders during that month.
cs: Toto je přehled prodeje za rok @year členěný po měsících. Kliknutím na každý odkaz se dostanete na seznam objednávek za daný měsíc.

en: View the report settings.
cs: Nastavit vlastnosti výpisu hlášení.

en: Customer reports
cs: Hlášení zákazníků

en: View reports for store customers
cs: Ukázat hlášení pro zákazníky obchodu

en: View reports for store products
cs: Ukázat hlášení pro produkty v obchodě

en: Sales reports
cs: Hlášení prodejů

en: View reports for store sales
cs: Ukázat přehledy prodeje

en: View summary of all store sales
cs: Ukázat shrnutí veškerého prodeje

en: View store sales for a particular year
cs: Ukázat tržby obchodů za určitý rok

en: Custom sales summary
cs: Přizpůsobené shrnutí prodeje

en: View a customized sales summary
cs: Ukázat přizbůsobené shrnutí prodeje

en: No customers found
cs: Žádní zákazníci nebyli nenalezeni

en: Export to CSV file.
cs: Exportovat do CSV souboru.

en: Show paged records
cs: Ukázat záznamy stránkovaně.

en: Show all records
cs: Ukázat všechny záznamy

en: Make sure %setting_name is set to %state in the <a href="!url">access log settings page</a> to enable views column.
cs: Ujistěte se, že %setting_name je nastaveno na %state na <a href="!url">stránce nastavení logování přístupu</a> pro účely zobrazení sloupečku v pohledu.

en: Customize sales report parameters
cs: Přizpůsobit parametry přehledu prodeje

en: Adjust these values and update the report to build your custom product report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
cs: Abyste mohli vytvořit vlastní produktové hlášení, změňte tyto hodnoty a zaktualizujte hlášení. Po odeslání může být hlášení založeno pro snadnější dohledání v budoucnosti.

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
cs: Do přehledu budou zahrnuty pouze objednávky s vybranými stavy.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
cs: Pro vybrání více stavů použijte Ctrl + klik.

en: You must select at least one order status.
cs: Musíte vybrat alespoň jeden stav objednávky.

en: Month-to-date, @month
cs: Měsíc @month k tomuto dni

en: Customers total
cs: Celkem zákazníků

en: New customers today
cs: Nových zákazníků dnes

en: Online customers
cs: On-line zákazníci

en: Total orders by status
cs: Celkem objednávek podle stavu

en: Adjust these values and update the report to build your custom sales summary. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
cs: Upravte tyto hodnoty a aktualizujte prodejní přehled pro vytvoření vlastního shrnutí prodeje. Takto vytvořený přehled má jedinečnou URL adresu a může být přidán do záložek prohlížeče snadnější odkazování v budoucnosti.

en: Results breakdown
cs: Členění výsledků

en: Large daily reports may take a long time to display.
cs: Zobrzení velkých denních přehledů bude možná dlouho trvat.

en: Show a detailed list of products ordered.
cs: Ukázat podrobný seznam objednaných produktů.

en: Paged table size
cs: Velikost stránkované tabulky

en: The maximum number of rows displayed on one page for a report table.
cs: Maximální počet řádků tabulky zobrazených na jedné stránce.

en: Reported statuses
cs: Hlášení stavů

en: Only orders with selected statuses will be included in reports.
cs: Do přehledů budou zahrnuty pouze objednávky s vybranými stavy.

en: view reports
cs: zobrazit hlášení

en: View reports about your store's sales, customers, and products.
cs: Prohlédněte si hlášení o prodejích, zákaznících a produktech vašecho obchodu.

en: Role expiration
cs: Expirace role

en: Edit and view role expirations set by Ubercart
cs: Zobrazit nebo upravit trvání rolí nastavené Ubercartem

en: Role assignment
cs: Přidělení role

en: Delete role expiration
cs: Vymazat datum expirace role

en: Delete a specified role expiration
cs: Vymazat určené datum expirace role

en: Below you can add or remove time to the expiration dates of the following roles.
cs: Níže můžete přidat nebo odstranit čas k datům vypršení následujících rolí.

en: There are no pending expirations for roles this user.
cs: Pro tohoto uživatele nejsou žádné nevyřízené termíny vypršení role.

en: The expiration length must be a positive integer
cs: Doba vypršení musí být kladné celé číslo.

en: The new expiration date, %date, has already occurred.
cs: Nové datum expirace, %date již nastalo.

en: Customer user role %role renewed.
cs: Zákaznická role %role byla obnovena.

en: Customer granted user role %role.
cs: Zákazníkovi byla udělena role %role.

en: There are no product role(s) that can be assigned upon product purchase. Set product roles in the <a href="!url">product feature settings</a> under the role assignment settings fieldset.
cs: Neexistují žádné produktové role, které by mohli být přiděleny po koupi produktu. Nastate produktové role v <a href="!url">nastavení funkcí produktu</a> v části nastavení přiřazení rolí.

en: The role(s) %roles are set to be used with the Role Assignment product feature.
cs: Role %roles jsou nastaveny pro použití Funkcí pro přidělování rolí.

en: The role expiration date in long format
cs: Datum vypršení role v dlouhém formátu

en: The role expiration date in medium format
cs: Datum vypršení role ve středním formátu

en: The role expiration date in short format
cs: Datum vypršení role v krátkém formátu

en: The associated role name
cs: Název spojené role

en: [store-name]: [role-name] role granted
cs: [store-name]: [role-name] role udělena

en: [order-first-name] [order-last-name], 
    
    Thanks to your order, [order-link], at [store-name] you now have a new role, [role-name].
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: [order-first-name] [order-last-name], 
    
    Děkujeme za Vaši objednávku, [order-link], v obchodě [store-name] byla vám přidělena nová role , [role-name].
    
    Ještě jednou děkujeme, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: [store-name]: [role-name] role expired
cs: [store-name]: [role-name] role vypršela

en: The role, [role-name], you acquired by purchasing a product at our store has expired. Any special access or privileges that came with it are now gone. You can purchase it again by going to [store-link]
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: Roli, [role-name], kterou jste obdržel/a nákupem v našem obchodě vypršela platnost. Přístupová práva či oprávnění s touto rolí spojená jsou neplatná. Můžete je zakoupit znovu prostřednictvím odkazu [store-link]
    
    Ještě jednou děkujeme, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: [store-name]: [role-name] role renewed
cs: [store-name]: [role-name] role obnovena

en: [order-first-name] [order-last-name], 
    
    Thanks to your order, [order-link], at [store-name] you have renewed the role, [role-name]. It is now set to expire on [role-expiration-short].
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: [order-first-name] [order-last-name], 
    
    Děkujeme za vaši objednávku , [order-link], v obchodě [store-name] obnovil jste roli, [role-name]. Bude platná do data [role-expiration-short].
    
    Ještě jednou děkujeme, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: [store-name]: [role-name] role expiration notice
cs: [store-name]: [role-name] upozornění o vypršené dočasné

en: This message is to remind you that the role, [role-name], you acquired by making a purchase at our store will expire at [role-expiration-short]. You may visit [store-link] to renew this role before it expires.
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: Zasíláme tuto upomínku k připomenutí, že role, [role-name], kterou jste obdržel nákupem v našem obchodě vyprší dne [role-expiration-short]. POkud chcete roli obnovit před datem vypršení, navštivte odkaz [store-link].
    
    Ještě jednou děkujeme, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Expiring roles
cs: Dočasné role

en: This role will expire on !date
cs: Tato role vyprší dne !date

en: No expirations set to occur
cs: Není známa žádná expirace, která by měla nastat.

en: This is the role the customer will receive after purchasing the product.
cs: Tuto roli zákazník obdrží po zakoupení produktu.

en: Multiply by quantity
cs: Vynásobit množstvím

en: Check if the role duration should be multiplied by the quantity purchased.
cs: Zaškrtněte, pokud se trvání role má vynásobit zakoupeným množstvím.

en: The amount of time must be a positive integer.
cs: Množství času musí být kladné celé číslo.

en: You must have a role to assign. You may need to <a href="!role_url">create a new role</a> or perhaps <a href="!feature_url">set role assignment defaults</a>.
cs: Musíte mít roli k přidělení. Možná budete muset <a href="!role_url">vytvořit novou roli</a> nebo možná <a href="!feature_url">nastavit výchozí hodnoty v přiřazení rolí</a>.

en: Default expiration
cs: Výchozí lhůta expirace

en: The default amount of time a granted Ubercart role will last until it expires.
cs: Výchozí doba po kterou bude Übercartem přidělená role trvat než vyprší.

en: Default role
cs: Výchozí role

en: The default role Ubercart grants on specified products.
cs: Výchozí role kterou Übercart přiděluje po zakoupení určených produktů.

en: Product roles
cs: Role přiřazované produkty

en: Expiration display
cs: Zobrazení expirace

en: Show expirations on user page
cs: Ukázat expirace v profilu uživatele

en: If users have any role expirations they will be displayed on their account page.
cs: Pokud mají uživatelé nastavenu nějakou roli s "expirační lhůtou, budou tyto dočasné role zobrazeny v jejich profilu.

en: The message, with its accompanying title, and the header displayed above all role expirations. In the <strong>Title</strong> & <strong>Message</strong> fields "!role_name" and "!date" will translate to the corresponding Drupal role name and role expiration date.
cs: Zpráva se svým doprovodným titulkem a hlavičkou jsou zobrazeny výše nad uvedenými expiracemi rolí. V <strong>titulku</strong> a <strong>zprávě</strong> budou symboly "!role_name" a "!date" nahraženy odpovídajícím názvem Drupal role a datem vypršení platnosti role.

en: Time before reminder
cs: Čas před vypršením pro připomínku

en: The amount of time before a role expiration takes place that a customer is notified of its expiration.
cs: Doba předstihu připomínky před vypršením

en: view all role expirations
cs: zobrazit expiraci u všech rolí

en: Assign permanent or expirable roles based on product purchases.
cs: Přiřadí trvalé nebo dočasné role při koupi určitého produktu.

en: Decrement stock upon order submission
cs: Snížit zásoby po odeslání objednávky

en: Decrement stock of products in order
cs: Snížit zásoby u zboží na objednávce

en: Decrement stock of products on the order with tracking activated.
cs: Snížit zásobu u zboží na objednávce se zapnutým sledováním.

en: To keep track of stock for a particular product SKU, make sure it is marked as active and enter a stock value. When the stock level drops below the threshold value, you can be notified based on your stock settings.
cs: Chcete-li sledovat stav zásob na skladě pro konkrétní kód zboží, ujistěte se že je označen jako aktivní a vložte skladové hodnoty. Pokud úroveň zásob klesne pod prahovou hodnotu, může Vám o tom být odesláno upozornění na základě Vašeho nastavení skladu.

en: This is the list of product SKUs that are currently active. Stock levels below their threshold have highlighted rows. Toggle the checkbox below to alter which stock levels are shown.
cs: Toto je seznam kódů zboží, které jsou v současné době aktivní. Produkty se stavem zásob nižší než je jejich prahová hodnota jsou zvýrazněny. Přepínáním zaškrtávacího políčka níže lze upravit, které stavy zásob jsou zobrazeny.

en: Stock reports
cs: Hlášení skladu

en: View reports for product stock.
cs: Zobrazit hlášení skladových zásob.

en: View the stock settings.
cs: Zobrazit nastavení skladu.

en: The current stock level
cs: Současná výše stavu zásob.

en: The model or SKU of the stock level
cs: Výše stavu zásob u modelu nebo skladové položky

en: The threshold or warning limit of the stock level
cs: Práh/limit skladových zásob pro zobrazení varování

en: [store-name]: Stock threshold limit reached
cs: [store-name]: Dosažena prahová hodnota skladových zásob

en: This message has been sent to let you know that the stock level for the model [stock-model] has reached [stock-level]. There may not be enough units in stock to fulfill order #[order-link].
cs: Tato zpráva byla odeslána, jako upozorňění, že skladové zásoby produktu [stock-model] dosáhly počtu [stock-level] ks. Nemusí zde být dostatečný počet kusů, aby pokryly objednávku #[order-link].

en: Stock settings saved.
cs: Nastavení skladu bylo uloženo.

en: Export to CSV file
cs: Export do CSV souboru

en: Only show SKUs that are below their threshold.
cs: Ukázat jen ty kódy zboží, u kterých je výše zásob pod zvoleným limitem.

en: Send email notification when stock level reaches its threshold value
cs: Poslat e-mailové upozornění v případě, že skladové zásoby u produktu dosáhnou prahové hodnoty.

en: The list of comma seperated email addresses that will receive the notification.
cs: Seznam e-mailových adres oddělených čárkou na které bude odesílané upozornění.

en: The message the user receives when the stock level reaches its threshold value (uses <a href="!token-help-page">global, order, and stock tokens</a>).
cs: Zpráva, kterou uživatel obdrží, dosáhne-li úroveň zásob prahové hodnoty (používá <a href="!token-help-page">globální, objednávkové, a skladové tokeny</a>).

en: Whether or not the stock level is currently being tracked
cs: Zda je či není sledována úroveň zásob

en: Store administration
cs: Administrace obchodu

en: Administer store settings, products, orders, and more.
cs: Spravovat nastavení obchodu, produktů, objednávek a další.

en: View and modify customer information and orders.
cs: Zobrazit a změnit informace o zákaznících a objednávkách.

en: View customers
cs: Zobrazit zákazníky

en: Search customers
cs: Vyhledat zákazníka

en: Search through your customer list.
cs: Hledat v seznamu zákazníků.

en: Browse various store reports.
cs: Prohlížet hlášení obchodu.

en: Adjust configuration settings for Ubercart.
cs: Upravit nastavení pro Ubercart.

en: Links to get help!
cs: Odkazy s nápovědou.

en: Using tokens
cs: Použití tokenů

en: Understand what tokens are and how to use them.
cs: Porozumět co to jsou tokeny a jak je používat.

en: Country settings
cs: Národní specifika

en: Configure country specific settings.
cs: Nastavit specifické volby země

en: View the country settings.
cs: Zobrazit nastavení země.

en: Edit the country settings.
cs: uUpravit nastavení země.

en: Import countries
cs: Import zemí

en: Import and manage countries.
cs: Importovat a spravovat země.

en: Country formats
cs: Formáty zemí

en: Edit the country specific format settings.
cs: Editovat specifické nastavení země

en: Store settings
cs: Nastavení obchodu

en: Configure the main store settings.
cs: Konfigurovat hlavní nastavení obchodu.

en: View the store settings.
cs: Zobrazit nastavení obchodu.

en: Edit the store settings.
cs: Upravit nastavení obchodu

en: Edit the contact settings.
cs: Upravit předmět zpráv

en: Edit the display settings.
cs: Upravit nastavení zobrazení

en: Format settings
cs: Nastavení formátů

en: Edit the format settings.
cs: Upravit nastavení formátu.

en: User initials
cs: Iniciály uživatele

en: Assign initials to user accounts.
cs: Přiřadit iniciály k uživatelským účtům.

en: JS utilities
cs: JS utility

en: Customer orders
cs: Objednávky zákazníka

en: View a list of orders placed by this customer.
cs: Zobrazit seznam objednávek uskutečněných tímto zákazníkem.

en: Disable a country
cs: Zakázat zemi

en: Disable a country from use.
cs: Zakázat použití země.

en: Enable a country
cs: Povolit zemi

en: Enable a disabled country.
cs: Povolit zakázanou zemi.

en: Remove a country
cs: Odstranit zemi

en: Remove an installed country.
cs: Odstranit nainstalovanou zemi.

en: Update a country
cs: Upravit zemi

en: Update an installed country.
cs: Aktualizovat nainstalovanou zemi.

en: Our store
cs: Náš obchod

en: A link to the site login page.
cs: Odkaz na přihlašovací stránku.

en: The URL for the site logo.
cs: URL loga stránek.

en: The Ubercart store name.
cs: Jméno Ubercart obchodu.

en: The Ubercart store URL.
cs: URL obchodu Ubercart.

en: A link to the Ubercart store using the store name.
cs: Odkaz obchodu Ubercart s použitím názvu obchodu.

en: The Ubercart store owner.
cs: Vlastník obchodu Ubercart.

en: The Ubercart store e-mail address.
cs: E-mailová adresa obchodu Ubercart.

en: The Ubercart store phone number.
cs: Telefonní číslo obchodu Ubercart.

en: The Ubercart store mailing address.
cs: Poštovní adresa obchodu Ubercart.

en: The URL to the store help page.
cs: URL stránky s nápovědou k obchodu.

en: Reporting to Ubercart.org happens once a week during a normal cron run and is logged in your site's watchdog. Reporting lets Ubercart.org calculate the total number of Ubercart installations and aggregate version information for use in development. Your site's data is never shared with anyone, and aggregate statistics displayed through Ubercart.org will be in the form of anonymous group statistics. Reporting will also allow Ubercart.org to report security notices back to your site if needed.
cs: Podávání zpráv Ubercart.org dochází jednou týdně během normálního běhu cronu a je to zapsáno v logu webu. Podávání zpráv umožňuje Ubercart.org výpočet celkového počtu Übercart instalací a souhrnné informace o instalovaných verzích budou použité v dalším vývoji. Vaše data uložená na webu nebudou nikdy s nikým sdíleny a souhrnné statistiky zobrazené na Ubercart.org jsou ve formě anonymní souhrnné statistiky. Posíláním těchto zpráv také umožníte Ubercart.org poslat Vaší stránce bezpečnostní upozornění bude-li to potřeba.

en: Status messages:
cs: Hlášení stavu:

en: - Show links -
cs: - Ukázat odkazy -

en: - Hide links -
cs: - Schovat odkazy -

en: You must enable the order module to track customers.
cs: Pro sledování zákazníků musíte povolit modul order.

en: View customer's order.
cs: Zobrazit objednávku zákazníka.

en: Billing name
cs: Jméno pro fakturaci

en: Shipping name
cs: Jméno pro doručení

en: No orders found.
cs: Nebyly nalezeny žádné objednávky.

en: View order !order_id.
cs: Zobrazit objednávku č. !order_id.

en: Edit order !order_id.
cs: Upravit objednávku !order_id.

en: Create an order for this customer.
cs: Vytvořit objednávku pro tohoto zákazníka

en: !totals_orders orders shown match that account with !totals_items items purchased and !totals_total spent:
cs: !totals_orders objednávek bylo objednáno přes toho zákazníka s celkem !totals_items položkami o celkové hodnotě !totals_total:

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports.
cs: Zde naleznete různé výkazy generované Übercart moduly. Klikněte na odkazy níže pro zobrazení výkazů.

en: Various reports generated by Ubercart modules can be found here. Click the links below to view the reports. To view core Ubercart statistics enable the <strong>Reports</strong> module on the <a href="!url">module administration page</a>
cs: Zde naleznete různé výkazy generované Übercart moduly. Klikněte na odkazy níže pro zobrazení výkazů. Chcete-li zobrazit základní Ubercart statistiky zapněte modul <strong>Reports</strong> na <a href="!url">stránce správy modulů</a>

en: Use the following links to find documentation and support:
cs: Pokud hledáte dokumentaci a podporu, vyzkoušejte následující odkazy:

en: Ubercart User's Guide
cs: Příručka uživatele Übercartu.

en: Support Forums
cs: Diskuzní fóra s podporou

en: Drupal Handbook
cs: Příručka Drupalu

en: Tokens are bracketed phrases you can use in certain text fields and boxes as placeholders for some other text. Tokens represent things like store variables, links to certain pages, order information, etc.  Tokens are used by including the token listed below in a text field that uses them.  The description for the textfields will alert you to which groups of tokens listed below may be used.
cs: Tokeny jsou výrazy v hranatých závorkách, které lze použít v určitých textových polích jako nahrazovací vzorky pro text. Mohou představovat např. proměnnou obchodu, odkaz na nějakou stránku, informace o objednávce apod. V popisu textových polí je vždy uvedeno, jaké skupiny tokenů pro ně můžete použít.

en: To import new country data, select it in the list and click the import button. If you are using a custom or contributed import file, it must be placed in the Ubercart folder uc_store/countries.
cs: Pro import dat další země ji vyberte ze seznamu a klepněte na tlačítko import. Pokud chcete importovat vlastní soubor nebo soubor vytvořený přispěvovatelem třetí strany, musíte jej nejprve umístit do složky uc_store/countries v adresáři s Übercartem.

en: -None available-
cs: -Není k dispozici-

en: Country file @file imported.
cs: Importován soubor země @file.

en: !country disabled.
cs: Země !country byla vypnuta.

en: !country is already disabled.
cs: Země !country je již vypnuta.

en: Attempted to disable an invalid country.
cs: Pokus o vypnutí neplatné země.

en: @country enabled.
cs: Země @country byla zapnuta.

en: @country is already enabled.
cs: Země @country je již zapnuta.

en: Attempted to enable an invalid country.
cs: Pokus o zapnutí neplatné země.

en: Are you sure you want to remove @country from the system?
cs: Opravdu chcete ze systému odstranit zemi @country?

en: Attempted to remove an invalid country.
cs: Pokus o odstranění neplatné země.

en: !country removed.
cs: Země !country byla odstraněna.

en: Attempted to update an invalid country.
cs: Pokus o aktualizaci neplatné země.

en: You cannot update to a previous version.
cs: Nemůžete aktualizovat na předchozí verzi.

en: Country update complete.
cs: Aktualizace země byla dokončena.

en: Address variables instructions
cs: Instrukce k proměnným v adrese

en: Customer's first name
cs: Křestní jméno zákazníka

en: Customer's last name
cs: Příjmení zákazníka

en: First street address field
cs: První pole adresy

en: Second street address field
cs: Druhé pole adresy

en: City name
cs: Město

en: Full name of the zone
cs: Celé jméno oblasti

en: Abbreviation of the zone
cs: Zkratka oblasti

en: Name of the country
cs: Jméno země

en: 2 digit country abbreviation
cs: Dvouznaková zkratka země

en: 3 digit country abbreviation
cs: Tříznaková zkratka země

en: The following variables should be used in configuring addresses for the countries you ship to:
cs: Následující proměnné mohou být použity pro nastavení adres pro země do kterých je odesíláno zboží:

en: Address format
cs: Formát adresy

en: Uses the variables mentioned in the instructions to format an address for this country.
cs: Používá proměnné zmíněné v instrukcích pro formátování adresy pro tuto zemi.

en: Country settings saved.
cs: Nastavení národního prostředí bylo uloženo.

en: Dashboard with collapsed submenu links
cs: Kontrolní panel se sbalenými položkami podmenu.

en: Dashboard with expanded submenu links
cs: Kontrolní panel s rozbalenými odkazy podmenu.

en: Dashboard with no submenu links
cs: Kontrolní panel bez položek podmenu

en: Normal Drupal submenu listing
cs: Standardní Drupal výpis podmenu

en: Store name
cs: Jméno obchodu

en: Store owner
cs: Vlastník obchodu

en: Include the store name in the from line of store e-mails.
cs: Do pole odesílatele v e-mailech zahrnout jméno obchodu.

en: May not be available on all server configurations. Turn off if this causes problems.
cs: Nemusí být dostupné na všech serverových konfiguracích. Vypněte tuto voblu, pokud způsobuje problémy.

en: Some options are better suited for different themes, so feel free to try them all out!
cs: Nebojte se vyzkoušet různé možnosti, které se hodí pro odlišná témata.

en: Select the address to be used on customer lists and summaries.
cs: Vyberte adresu, která se zobrazí v seznamech zákazníků a v přehledech.

en: Primary customer address
cs: Primární adresa zákazníka

en: Randomly select a message from the list below.
cs: Náhodně vybrat zprávu z následujícího seznamu.

en: Footer message for store pages
cs: Zpráva do patičky pro stránky obchodu

en: <a href="!url">Powered by Ubercart</a>
cs: <a href="!url">Běží na Ubercartu</a>

en: <a href="!url">Drupal e-commerce</a> provided by Ubercart.
cs: <a href="!url">Drupal e-shop</a> běží na Ubercartu.

en: Supported by Ubercart, an <a href="!url">open source e-commerce suite</a>.
cs: Podporováno Ubercartem - <a href="!url">open source e-shopem</a>.

en: Powered by Ubercart, the <a href="!url">free shopping cart software</a>.
cs: Powered by Ubercart, <a href="!url">e-shop řešení zdarma</a>.

en: (Do not display a message in the footer.)
cs: (Nezobrazovat zprávu v zápatí.)

en: Currency format
cs: Formát měny

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
cs: Kód měny není sice používán přímo ve formátování, ale ostatní moduly ho používají jako primární měnu. Zde vložte váš trojpísmenný <a href="!url">ISO 4217</a> kód měny.

en: Current format
cs: Aktuální formát

en: Currency Sign
cs: Značka měny

en: Display currency sign after amount.
cs: Zobrazit značku měny za částkou.

en: Thousands Marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Decimal Marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Number of decimal places
cs: Počet desetiných míst

en: Weight format
cs: Formát váhy

en: Supply a format string for each unit. !value represents the weight value.
cs: Zadejte formát pro každou jednotku. !value reprezentuje hodnotu váhy.

en: Default unit of measurement
cs: Výchozí měrná jednotka

en: @unit format string
cs: formátovací řetězec @unit

en: Length format
cs: Formát délky

en: Supply a format string using !link syntax.
cs: Zadejte formátovací řetězec s použitím syntaxe !link.

en: PHP date
cs: PHP datum

en: Default format string
cs: Výchozí formátovací řetězec

en: Street address 1
cs: Ulice 1

en: Street address 2
cs: Ulice 2

en: Enter the name of the user whose initials you want to adjust.
cs: Vložte jméno uživatele, jehož iniciály chcete upravit.

en: Initials
cs: Iniciály

en: Enter initials or leave blank to erase current initials.
cs: Vložte iniciály, nebo ponechte prázdné pro smazání aktuálních hodnot.

en: Initials for !username deleted.
cs: Iniciály pro uživatele !username byly smazány.

en: Initials for !username set to !initials.
cs: Iniciály pro uživatele !username byly nastaveny na !initials.

en: The following tables are used to display various parts of your store to your administrators and customers. Click on a table id to configure the display of that table.
cs: Následující tabulky slouží k zobrazení různých částí vašeho obchodu administrátorům a zákazníkům. Kliknutím na ID tabulky nastavíte zobrazení této tabulky.

en: The field title %field is being accessed incorrectly.
cs: K hodnotě s názvem %field je nesprávně přistupováno.

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: No countries found.
cs: Nebyly nalezeny žádné země.

en: 01 - January
cs: 01 - Leden

en: 02 - February
cs: 02 - Únor

en: 03 - March
cs: 03 - Březen

en: 04 - April
cs: 04 - Duben

en: 05 - May
cs: 05 - Květen

en: 06 - June
cs: 06 - Červen

en: 07 - July
cs: 07 - Červenec

en: 08 - August
cs: 08 - Srpen

en: 09 - September
cs: 09 - Září

en: 10 - October
cs: 10 - Říjen

en: 11 - November
cs: 11 - Listopad

en: 12 - December
cs: 12 - Prosinec

en: Source string contains an invalid character (!char)
cs: Zdrojový řetězec obsahuje neplatný znak (!char)

en: No encryption key was found.
cs: Nebyl nalezen šifrovací klíč.

en: Encryption failed. !messages
cs: Šifrování selhalo. !messages

en: encryption
cs: šifrování

en: view customers
cs: zobrazit zákazníky

en: view store reports
cs: zobrazit hlášení obchodu

en: REQUIRED. Setup the store settings and manage your Ubercart site.
cs: VYŽADOVÁNO. Nastavte obchod a spravujte Ubercart e-shop.

en: Subtotal excluding taxes
cs: Mezisoučet bez daně

en: Apply @tax
cs: Uplatnit @tax

en: Tax rates and settings
cs: Sazby daně a nastavení

en: Delete tax rule
cs: Odstranit daňové pravidlo

en: Changed %title to %amount.
cs: Změněno %title na %amount.

en: Removed %title.
cs: Položka %title byla odstraněna.

en: Added %amount for %title.
cs: Přidáno %amount k %title.

en: Taxed product types
cs: Daněné typy produktů

en: Taxed line items
cs: Daněné řádkové položky

en: conditions
cs: podmínky

en: The tax rate as a percent or decimal. Examples: 6%, .06
cs: Výše daně jako procento, nebo desetinné číslo. Příklad: 6%, 0,06

en: Adds the checked line item types to the total before applying this tax.
cs: Přidá zaškrtnuté řádkové položky k celkovému součtu před použitím této daně.

en: configure taxes
cs: nastavit daně

en: Is in postal code area @code
cs: Je v oblasti PSČ @code

en: Is in @zone
cs: Je v @zone

en: Is in @country
cs: Je v @country

en: Define tax rates for customers' geographic locations and products sold.
cs: Stanovit daňovou sazbu podle bydliště zákazníka a podle druhu zboží.

en: Default display order
cs: Standardní pořadí

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
cs: Výchozí nastavení prohlížení komentářů pro nové a anonymní uživatele. Tito uživatelé si mohou změnit pohled za pomocí ovládacího panelu komentářů. Pro registrované uživatele je změna pohledu uložena jako stálé uživatelské nastavení.

en: No strings found for your search.
cs: Nebyly nalezeny žádné řetězce.

en: Administration theme
cs: Téma vzhledu administrace

en: Check username
cs: Prověřit uživatelské jméno

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Děkujeme za podání žádosti o účet. Vaše žádost momentálně čeká na schválení administrátora webu.<br />Zatím si můžete přečíst uvítací zprávu s dalšími instrukcemi, jež byla odeslána na Vaši e-mailovou adresu.

en: Enable personal contact form by default
cs: Osobní kontaktní formulář jako výchozí zapnut

en: Default status of the personal contact form for new users.
cs: Výchozí nastavení zobrazování osobního kontaktního formuláře pro nové uživatele.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
cs: Informace, které se zobrazují na <a href="@form">kontaktní stránce</a>. Mohou obsahovat cokoliv od rad pro odeslání až po poštovní adresu či telefonní číslo.

en: Congo (Kinshasa)
cs: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
cs: Kongo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
cs: Pobřeží slonoviny

en: Hong Kong S.A.R., China
cs: Hong Kong S.A.R., Čína

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Macao S.A.R., China
cs: Macao (zvláštní administrativní oblast Číny)

en: Saint Pierre and Miquelon
cs: Saint Pierre a Miquelon

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Run updates
cs: Spustit aktualizace

en: Enable developer modules
cs: Povolit moduly pro vývoj

en: Disable developer modules
cs: Zakázat moduly pro vývoj

en: Collapse fieldsets on modules page
cs: Sbalit sady polí na stránce modulů

en: Current anonymous / authenticated users
cs: Přítomní anonymní / registrovaní uživatelé

en: Disabled these modules: !module-list.
cs: Vypnuty moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
cs: Žádné moduly pro vývoj nejsou povoleny.

en: display drupal links
cs: zobrazit drupal odkazy

en: User email
cs: E-mail uživatele

en: translate
cs: přeložit

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní upozornění: Nelze zapsat soubor .htaccess. V adresáři %directory vytvořte soubor .htaccess, který bude obsahovat následující řádky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
cs: Soubor %file nemohl být uložen, protože jeho velikost je větší než maximální povolená velikost (%maxsize).

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože upload neproběhl celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cs: Povoleny jsou pouze soubory s následujícími příponami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
cs: Velikost souboru je %filesize překračuje maximální povolenou velikost souboru %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cs: Velikost souboru je %filesize, což by vedlo k překročení vaší diskové kvóty %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
cs: Jsou povoleny pouze obrázky ve formátech JPEG, PNG a GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
cs: Obrázek byl zmenšen, aby se vešel do maximálních povolených rozměrů %dimensions pixelů.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš velký; maximální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
cs: Chyba při nahrávání souboru. Nelze přesunout soubor %file do %destination.

en: Add to book outline
cs: Přidat do osnovy

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: outdated
cs: zastaralé

en: <strong>@language_name</strong> (source)
cs: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
cs: přidat překlad

en: Translations of %title
cs: Překlady pro: %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
cs: Maximální velikost nahraného souboru je %filesize. Nahrány mohou být pouze soubory s následujícími příponami: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
cs: Jeho název překračuje limit 255 znaků. Přejmenujte soubor a zkuste to znovu.

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
cs: Modul taxonomy umožňuje organizovat obsah do kategorií pomocí různých druhů třídění.  Slovníky s volným tagováním (free-tagging) jsou vytvářeny uživateli za běhu při vkládání příspěvků (jak je možné vidět v blozích a aplikacích pro social bookmarking). Řízené slovníky umožňují administrátorem definované krátké seznamy termínů i komplexní hierarchie s mnoha vazbami mezi různými termíny. Tyto metody lze použít pro různé typy obsahu a kombinovat je dohromady pro vytvoření výkonné a flexibilní metody třídění a prezentace obsahu.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
cs: Příklad: pokud vytváříte kuchařku, potřebujete třídit příspěvky jak podle typu jídla, tak podle času přípravy. Slovník pro každou tuto vlastnost umožňuje třídit obsah podle kritérií nezávisle, namísto vytváření tagů pro všechny možné kombinace.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
cs: Typ jídla: <em>předkrm, hlavní chod, salát, desert</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
cs: Čas přípravy: <em>0-30min, 30-60min, 1-2 h, 2h a více</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
cs: Každý termín taxonomie (v jiných systémech často nazývaný ‚kategorie‘ nebo ‚tag‘) automaticky poskytuje seznam příspěvků a související RSS feed. Tyto URL taxonomie/termínu mohou být nastaveny ke generování AND nebo OR seznamů příspěvků tříděných podle termínů. V našem příkladu s kuchařskými recepty lze snadno zobrazit „hlavní chody“, „recepty na 30 minut“ nebo „předkrmy a hlavní chody na 30 minut“ pomocí jednotlivých termínů a či jejich vzájemné kombinaci. Existuje značné množství modulů, které mohou změnit a rozšířit funkce tohoto modulu jádra pro zobrazování a organizaci termínů.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
cs: Termíny mohou být také organizovány v administračním rozhraní do vztahů předchůdce/následník. Lze např. vytvořit slovník třídící země podle jejich geopolitického regionu. Modul taxonomy umožňuje pokročilé vytváření hierarchií, např. umístění Turecka zároveň do oblasti ‚Blízký východ‘ a ‚Evropa‘.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
cs: Modul taxonomy umožňuje zároveň synonyma a příbuzné termíny, ale přímo tyto funkce nepoužívá. Nicméně ostatní moduly mohou plně využívat těchto pokročilých vlastností.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@taxonomy">modul Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
cs: Modul Taxonomy umožňuje třídit obsah pomocí tagů či administrátorem definovaných termínů. Je to flexibilní nástroj pro třídění obsahu s velkým množstvím pokročilých možností. Nejprve je třeba vytvořit „slovník“ pro uložení sady tagů nebo termínů. Lze vytvořit jeden slovník pro free-tagging (volné tagování) všeho obsahu, nebo jednotlivé předem vymezené slovníky pro nastavení různých vlastností obsahu, např. „Země“ či „Barvy“.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
cs: Použijte níže uvedený seznam pro nastavení a revizi slovníků definovaných na tomto webu, případně pro správu termínů (tagů) k nim přiřazených. Slovník může být (volitelně) přiřazen konkrétním typům obsahu, jak je vidět ve sloupci <em>Typ</em>, a bude zobrazen, pokud se vytváří obsah tohoto typu obsahu. Více slovníků v jednom typu obsahu se zobrazí v níže uvedeném pořadí. Pořadí slovníků  lze upravit přetažením ovládacího prvku ve sloupci <em>Název</em> do nového umístění v seznamu.  (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží, dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit</em> na konci stránky.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je slovník pro free-tagging. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je přímý slovník. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je slovník s hierarchií. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
cs: %capital_name je slovník s vícenásobnou hierarchií. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky.Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu. Drag and drop pro vícenásobnou hierarchii není podporován, ale můžete ho znovu povolit vypnutím vícenásobné hierarchie.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
cs: Nastavuje zobrazování slovníku administrátorům a uživatelům a typ obsahu, který lze tímto slovníkem třídit. Tagy umožňují uživatelům vytváření termínů při vkládání příspěvků uvedením seznamu čárkou oddělených tagů. Jinak se termíny vybírají ze seznamu a mohou být tvořeny pouze uživateli s oprávněním „administrovat taxonomii“.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
cs: Spravovat značkování, kategorizaci a roztřídění obsahu.

en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Database port
cs: Port databáze

en: Re-index site
cs: Přeindexovat web

en: Are you sure you want to re-index the site?
cs: Určitě chcete přeindexovat web?

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Admin
cs: Administrátor

en: Row
cs: Řádek

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
cs: Tyto volby jsou potřebné jen pro některé servery. Pokud si nejste jisti, co zde zadat, ponechte výchozí hodnoty nebo požádejte Vašeho poskytovatele webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
cs: Pokud je Vaše databáze uložena na jiném serveru, zde zadejte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
cs: Jestliže váš databázový server používá nestandardní port, zadejte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
cs: Databázový port musí být číslo.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
cs: Použití mezer je povoleno; interpunkce není povolena s výjimkou teček, spojovníků a podtržítek.

en: view uploaded files
cs: zobrazit nahrané soubory

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Secondary links
cs: Sekundární odkazy

en: Variants
cs: Varianty

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení určitých elementů stránky.

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Load a referenced user
cs: Načíst odkazovaného uživatele

en: Content containing the user reference field
cs: Obsah zahrnující pole typu userreference

en: Referenced user
cs: Odkazovaný uživatel

en: Load a referenced node
cs: Načíst odkazovaný uzel

en: Content containing the node reference field
cs: Obsah, který zahrnuje pole typu nodereference

en: Referenced content
cs: Odkazovaný obsah

en: Populate a field
cs: Naplnit pole

en: Select the machine-name of the field.
cs: Zvolte strojové jméno pole.

en: create url aliases
cs: vytvořit url aliasy

en: administer url aliases
cs: administrace url aliasů

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
cs: Zjištěna neplatná volba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Illegal choice %choice in !name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu !name.

en: Language negotiation
cs: Převod jazyka

en: Status report
cs: Hlášení stavu

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: No products available.
cs: Žádné produkty nejsou dostupné.

en: Decimal point
cs: Desetinná čárka

en: Identification
cs: Základní údaje

en: host
cs: hostitel

en: ends with
cs: končí s

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Book outline
cs: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
cs: Tato stránka bude nejvýše v hierarchii této knihy.

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Notify user of new account
cs: Upozornění uživatele na nový účet

en: Omit
cs: Vynechat

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory nelze nalézt nebo práva neumožňují zápis do adresáře.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy automatického dokončování. Vezměte na vědomí, že volba <em>Obsahuje</em> může na webech s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobit problémy s výkonem.

en: View used to select the nodes
cs: Pohled, který se použije pro výběr uzlů

en: %name: this post can't be referenced.
cs: %name: na tento uzel není možné odkazovat.

en: Current coordinates
cs: Současné souřadnice

en: User-submitted
cs: Zadáno uživatelem

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
cs: Pokud si přejete vložit vlastní zeměpisnou šířku a délku můžete tak učinit výše. Pokud necháte políčka prázdná, pokusíme se je určit z vámi zadané adresy. Pro znovuurčení správné polohy z adresy, pokud třeba změníte adresu, vymažte hodnoty těchto polí.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
cs: Vaši polohu můžete určit kliknutím do mapy, nebo tažením značky. Pro vyčištění polohy a její rekalkulaci klikněte na značku.

en: Is one of
cs: Jeden z

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
cs: <em>Stránka</em> je jednoduchá metoda vytváření a zobrazování informací, které se zřídka mění, jako sekce webu „O nás“. Ve výchozím nastavení <em>stránka</em> neumožňuje návštěvníkům psát komentáře a neobjevuje se na úvodní stránce webu.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
cs: <em>Článek</em> má podobnou formu jako <em>stránka</em>. Je vhodný pro vytváření a zobrazování obsahu, který informuje nebo upoutává návštěvníky webu. Tiskové zprávy, oznámení a neformální příspěvky podobné blogu, to vše umožňuje typ obsahu <em>článek</em>. Ve výchozím nastavení se <em>článek</em> objevuje na úvodní stránce webu a umožňuje psaní komentářů.

en: Terms in %vocabulary
cs: Termíny ve slovníku %vocabulary

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům s daným uživatelským oprávněním.

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
cs: Na této stránce naleznete seznam komentářů, které čekají na schválení. Pro schválení komentáře klikněte na „upravit“ a poté změňte stav na Vydáno. Po kliknutí na předmět se zobrazí celý komentář, kliknutím na jméno autora můžete upravit informace uživatele, „upravit“ upraví text a ,smazat“ odstraní příspěvek.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
cs: Vypsat komentáře a frontu komentářů k moderování.

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: Reply to comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Default display mode
cs: Standardní režim zobrazení

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
cs: Standardní zobrazení komentářů. Při rozšířeném zobrazení je vidět tělo komentáře. Při vláknovém zobrazení se odpovědi drží u sebe.

en: Default comments per page
cs: Výchozí počet komentářů na stránku

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
cs: Výchozí počet komentářů na každou stránku: více komentářů se rozdělí na několik stránek.

en: Comment controls
cs: Ovládání komentářů

en: Display above the comments
cs: Zobrazit nad komentáři

en: Display below the comments
cs: Zobrazit pod komentáři

en: Display above and below the comments
cs: Zobrazit nad i pod komentáři

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
cs: Umístění ovládání komentářů. Uživatel může změnit standardní režim zobrazení a pořadí komentářů.

en: Comment subject field
cs: Předmět komentáře

en: Can users provide a unique subject for their comments?
cs: Mohou uživatelé uvádět nové téma v komentářích?

en: You are not authorized to post comments.
cs: Nemáte oprávnění posílat komentáře.

en: The comment you are replying to does not exist.
cs: Komentář, na který odpovídáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
cs: Tato diskuse je zavřená. Nemůžete psát nové komentáře.

en: You are not authorized to view comments.
cs: Nemáte povolení prohlížet komentáře.

en: Comment: updated %subject.
cs: Komentář: aktualizován %subject.

en: Comment: added %subject.
cs: Komentář: přidán %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
cs: Opravdu smazat komentář %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Schovat vybrané komentáře

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
cs: Nejsou žádné komentáře ke smazání nebo byl Váš komentář smazán jiným administrátorem.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
cs: Určitě chcete smazat tyto komentáře a jejich potomky?

en: You have to specify a valid author.
cs: Je třeba zadat platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
cs: Zadané jméno patří registrovanému uživateli.

en: You have to leave your name.
cs: Je třeba zadat jméno.

en: The e-mail address you specified is not valid.
cs: Zadaná e-mailová adresa není platná.

en: You have to leave an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
cs: URL stránky není platné. Adresa musí být kompletní, tj. například <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
cs: Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

en: Comment viewing options
cs: Volby prohlížení komentářů

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
cs: Pro možnost psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a> nebo <a href="@register">zaregistrujte</a>.

en: Comment: deleted %subject.
cs: Komentář: smazán %subject.

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Access type
cs: Typ přístupu

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Use default image
cs: Použít výchozí obrázek

en: Choose a image that will be used as default.
cs: Vyberte obrázek, který bude použit jako výchozí.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
cs: Maximální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán větší obrázek, bude zmenšen tak, aby odpovídal uvedeným rozměrům.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
cs: Tento text použijí programy na čtení obrazovky, vyhledávače nebo se zobrazí, pokud se nepodaří načíst obrázek.

en: Add feed
cs: Přidat zdroj

en: Thank you for your vote.
cs: Děkujeme za váš hlas.

en: File system
cs: Systém souborů

en: Ends with
cs: Končí na

en: @name's blog
cs: Blog uživatele @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
cs: Chcete-li kontaktovat ostatní uživatele, je třeba zadat platnou e-mailovou adresu. Upravte prosím své <a href="@url">uživatelské informace</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete kontaktovat více než %number uživatelů za hodinu. Zkuste to prosím později.

en: Join summary
cs: Sloučit s upoutávkou

en: Split summary at cursor
cs: Oddělit upoutávku pod kursorem

en: Enter your @s username.
cs: Zadejte své uživatelské jméno pro @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
cs: Váš virtuální obličej či obrázek (avatar). Maximální rozměry jsou %dimensions a maximální velikost je %size kB.

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Cannot delete non-existent comment.
cs: Nelze odstranit neexistující komentář.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
cs: Jednotlivým uživatelským rolím mohou být nastavena práva k psaní komentářů. Pokud je nepřihlášeným uživatelům povoleno psát komentáře, jejich kontaktní informace, které mohou být použity při psaní dalších komentářů, jsou uloženy za pomocí tzv. Cookies na počítači uživatele. Uživatelé mohou upravovat svoje komentáře, pokud na ně ještě nikdo neodpověděl. Modul Comment používá stejné formáty textu jako jiné typy obsahu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@comment">modul Comment</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
cs: Nejnovější komentáře na tomto webu. Kliknutím na předmět si přečtěte komentář, na jméno autora zobrazíte informace o autorovi. Komentář můžete upravit volbou <em>upravit</em>, a za pomocí odkazu <em>smazat</em> vybraný komentář odstraníte.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
cs: Před přidáním nového komentáře bude třeba komentář zobrazit tlačítkem „náhled“

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
cs: Komentář není autorizován nebo byl napsán v uzavřeném tématu %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
cs: Napsal uživatel !username dne @datetime.

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: (Unpublished)
cs: (Nezveřejněno)

en: Action to take if argument is not present
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není přítomný

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
cs: Pokud se tato hodnota vyskytne jako argument, bude argument ignorován a zobrazí se všechny hodnoty

en: Wildcard title
cs: Název pro zástupný znak

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
cs: Pojmenování zástupného znaku, který je možné použít pro nahrazování kdekoliv.

en: <Basic validation>
cs: <Základní validace>

en: Action to take if argument does not validate
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není platný

en: The model number.
cs: Číslo modelu.

en: The cost of the product to the store.
cs: Náklady obchodu na produkt.

en: The default sort criteria in the catalog.
cs: Výchozí kritéria pro řazení v katalogu.

en: Use default RSS settings
cs: Použít výchozí nastavení RSS

en: !name's blog
cs: Blog uživatele !name

en: Front page feed
cs: Zdroj pro titulní stránku

en: Primary
cs: Primární

en: The node ID of the node.
cs: ID uzlu.

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: User: ID
cs: Uživatel: ID

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: No role
cs: Žádná role

en: Image preview
cs: Náhled obrázku

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud vyžádanému dokumentu neodpovídá nic jiného. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: Administer Apache Solr.
cs: Nastavení Apache Solr.

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: is 1 item
cs: je 1 položka

en: are @count items
cs: je @count položek

en: Solr host name
cs: Adresa Solr serveru

en: Host name of your Solr server, e.g. <code>localhost</code> or <code>example.com</code>.
cs: Jméno (adresa) Solr serveru, např. <code>localhost</code> nebo <code>example.com</code>.

en: Solr port
cs: Port serveru

en: Solr path
cs: Cesta k Solr

en: The number of results that will be shown per page.
cs: Počet výsledků zobrazených na jedné stránce

en: On failure
cs: V případě chyby

en: Show core Drupal results
cs: Zobrazit výsledky vyhledávání z jádra Drupalu

en: Show no results
cs: Nezobrazovat žádné výsledky

en: The Apache Solr search engine is not available. Please contact your site administrator.
cs: Apache Solr vyhledávání není dostupné. Kontaktujte administrátora webu.

en: %search_name is not available. Your search is being redirected.
cs: %search_name není dostupný. Vaše hledání je přesměrováno.

en: Delete the index
cs: Smazat index

en: Adding @count documents.
cs: Přidané dokumenty: @count.

en: Filter by type
cs: Filtr podle typu

en: Host: %host
cs: Hostitel: %host

en: Path: %path
cs: Cesta: %port

en: Filter by @name
cs: Filtr podle @name

en: Filter by author
cs: Filtr podle autora

en: Filter by @field
cs: Filtr podle pole @field

en: Apache Solr search
cs: Apache Solr vyhledávání

en: Maximum number of query terms
cs: Maximální počet slov dotazu

en: The block will be deleted. This action cannot be undone.
cs: Blok bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: View link
cs: Odkaz "zobrazit"

en: %title field is required.
cs: Pole %title je vyžadováno.

en: Text link
cs: Textový odkaz

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: @type %title has been created.
cs: Vytvořen příspěvek %title (@type).

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: The post could not be saved.
cs: Příspěvek nemohl být uložen.

en: My order history
cs: Historie mých objednávek

en: Tracking #:
cs: Číslo pro sledování:

en: 1 group | @count groups
cs[0]: 1 skupina
cs[1]: @count skupiny
cs[2]: @count skupin

en: Menu link ID
cs: ID odkazu menu

en: %message in %file on line %line.
cs: %message v souboru %file na řádku %line.

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: Picture image path
cs: Cesta k obrázkům

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: V této instalaci Drupalu bylo nalezeno jeden nebo více problémů. Pro více informací zkontrolujte stránku s <a href="@status">hlášením stavu</a>.

en: Help topics
cs: Témata nápovědy

en: Help is available on the following items:
cs: Nápověda je dostupná pro tyto položky:

en: No help is available for module %module.
cs: Pro modul %module není k dispozici nápověda.

en: @module administration pages
cs: Administrace modulu @module

en: By module
cs: Dle modulu

en: Manage your site's content.
cs: Spravovat obsah webu.

en: Control how your site looks and feels.
cs: Nastavit vzhled a funkce webu.

en: Adjust basic site configuration options.
cs: Upravit základní nastavení webu.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a přístup uživatelů k jednotlivým možnostem.

en: View reports from system logs and other status information.
cs: Zobrazit systémové logy a další informace o stavu webu.

en: Node creation
cs: Vytvoření uzlu

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Translate interface
cs: Překlad rozhraní

en: Add language
cs: Přidat jazyk

en: Edit string
cs: Upravit řetězec

en: Delete string
cs: Smazat řetězec

en: Are you sure you want to delete the language %name?
cs: Opravu odstranit jazyk %name?

en: The language %locale has been removed.
cs: Jazyk %locale byl odstraněn.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cs: Určitě smazat řetězec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
cs: Smazání řetězce odstraní všechny jeho překlady ve všech jazycích. Tato akce nemůže být vrácena.

en: AM
cs: Dopoledne

en: PM
cs: Odpoledne

en: Per page
cs: Na stránku

en: Per user
cs: Na uživatele

en: Multilingual support
cs: Podpora více jazyků

en: Enabled, with translation
cs: Zapnuto, s překladem

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Publish comment
cs: Zveřejnit komentář

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nebylo možné nahrát.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
cs: Vybraný toolkit pro práci s obrázky '%toolkit' nedovede správně provést '%function'.

en: Could not set permissions on destination file: %file
cs: Nebylo možné nastavit oprávnění na cílového souboru: %file

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
cs: Adresář %file není chráněn proti zápisu a to znamená bezpečnostní riziko. Je třeba k adresáři nastavit práva pouze pro čtení.

en: Currently using !item !version
cs: Právě se používá !item !version

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
cs: Pokusil jste se použít jednorázové přihlašovací údaje k účtu, který byl zablokován.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
cs: Vytvořen uživatelský účet pro <a href="@url">%name</a>. Nebyl odeslán e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
cs: Registrace proběhla úspěšně. Nyní jste přihlášeni.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
cs: Heslo a další instrukce byly odeslány na e-mailovou adresu nového uživatele <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
cs: Nový uživatel: %name (%email).

en: Logged in user
cs: Přihlášený uživatel

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Node module form.
cs: Formulář modulu Node.

en: Locale module form.
cs: Formulář modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
cs: Formulář modulu Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
cs: Cesta menu (jak je zobrazena v drobečkové navigaci), neobsahující položku Domů nebo [menu]. Oddělená znakem /.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné zapsat nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné otevřít nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: Default argument
cs: Výchozí argument

en: SKU:
cs: Kód zboží:

en: Are you sure you want to delete @name?
cs: Opravdu smazat @name?

en: You can make use of the replacement patterns in the e-mail from and recipients fields, the subject, and the message body.
cs: Nahrazovací vzory je možné používat v položkách e-mailu: od, komu, předmět a tělo zprávy.

en: @name replacement patterns
cs: @name nahrazovací vzorky

en: Attempt to e-mail invoice for order @order_id to @email failed.
cs: Pokus o odeslání faktury pro objednávku číslo @order_id na email @email selhal.

en: Trigger
cs: Spouštěč

en: Add a predicate
cs: Přidat predikát

en: That predicate does not exist.
cs: Tento predikát neexistuje.

en: Enter a title used for display on the overview tables.
cs: Vložte nadpis, který se použije v přehledových tabulkách.

en: Select the trigger for this predicate.<br />Cannot be modified if the predicate has conditions or actions.
cs: Vyberte spouštěč pro tento predikát.<br />Nelze měnit, pokud predikát obsahuje podmínky nebo akce.

en: Enter a description that summarizes the use and intent of the predicate.
cs: Vložte stručný popis, který shrnuje použití a účel predikátu.

en: Classes let you categorize your predicates based on the type of functionality they provide.
cs: Třídy slouží ke kategorizaci predikátů podle druhu funkčnosti, kterou poskytují.

en: Disabled predicates will not be processed when their trigger is pulled.
cs: Vypnuté predikáty nebudou zpracovány, když je aktivován jejich spouštěč.

en: Predicates will be sorted by weight and processed sequentially.
cs: Predikáty budou řazeny podle váhy a zpracovány postupně.

en: Save predicate
cs: Uložit predikát

en: Predicate meta data saved.
cs: Meta data predikátu uložena.

en: Are you sure you want to !op this predicate?
cs: Opravdu chcete !op tento predikát?

en: Predicate %title !op.
cs: Predikát %title !op.

en: These actions will be performed in order when this predicate passes the conditions evaluation.
cs: Tyto akce budou prováděny v pořadí, v jakém predikáty splní podmínky evaluace.

en: Action: @title
cs: Akce: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular action, so you must specify which options to use in the fields below.
cs: Některé spouštěče předávají více možností pro argumenty konkrétní akce, proto je třeba v následujícím poli specifikovat, kterou možnost použít.

en: Available actions
cs: Dostupné akce

en: Action removed.
cs: Akce byla odstraněna.

en: Action added.
cs: Akce byla přidána.

en: Actions saved.
cs: Akce byly uloženy.

en: Condition groups
cs: Skupiny podmínek

en: AND. If all of these condition groups are TRUE.
cs: AND. Pokud všechny skupiny podmínek vrátí TRUE (logická pravda).

en: OR. If any of these condition groups are TRUE.
cs: OR. Pokud alespoň jedna skupina podmínek vrátí TRUE (logická pravda).

en: Add condition group
cs: Přidat skupinu podmínek

en: Conditions group
cs: Skupina podmínek

en: AND. If all of these conditions are TRUE.
cs: AND. Pokud všechny podmínky vrátí TRUE (logická pravda).

en: OR. If any of these conditions are TRUE.
cs: OR. Pokud alespoň jedna z podmínek vrátí TRUE (logická pravda).

en: Available conditions
cs: Dostupné podmínky

en: Remove group
cs: Odstranit skupinu

en: Condition: @title
cs: Podmínka: @title

en: Some triggers pass in multiple options for arguments related to a particular condition, so you must specify which options to use in the fields below.
cs: Některé spouštěče předávají více možností pro argumenty konkrétní podmínky, proto musíte v následujícím poli specifikovat, kterou možnost použít.

en: Negate this condition.
cs: Negovat tuto podmínku.

en: Return FALSE if the condition is TRUE and vice versa.
cs: Vrátit FALSE (logická nepravda) když je podmínka TRUE (logická pravda) a naopak.

en: Remove this condition
cs: Odstranit tuto podmínku

en: Condition group added.
cs: Skupina podmínek byla přidána.

en: An error occurred when trying to add the condition.  Please try again.
cs: Při pokusu o přidání podmínky se vyskytla chyba. Zkuste opakovat akci.

en: Condition group removed.
cs: Skupina podmínek byla odstraněna.

en: %title condition added.
cs: Přidána podmínka: %title.

en: An error occurred when trying to remove the condition.  Please try again.
cs: Při pokusu o odstranění podmínky se vyskytla chyba. Zkuste opakovat akci.

en: Condition removed.
cs: Podmínka byla odstraněna.

en: Conditions saved.
cs: Podmínky byly uloženy.

en: Use this form during the update process from Ubercart 1.0 to 2.0 to convert your Workflow-ng configurations to Conditional Actions predicates.  Once your configurations are converted, you should complete your uninstallation of Workflow-ng.
cs: Při update z Übercart 1.0 na 2.0 použijte tento formulář k převodu nastavení Workflow-ng na predikáty a podmíněné akce. Po dokončení převodu nastavení můžete dokončit odinstalování Workflow-ng.

en: Convert configurations
cs: Převést nastavení

en: Converting Workflow-ng configurations
cs: Převod nastavení Workflow-ng

en: Beginning conversion...
cs: Zahajuji převod...

en: @percentage% converted
cs: @percentage% převedeno

en: Now processing %cfg
cs: Nyzní zpracovávám %cfg

en: Drupal user
cs: uživatel Drupalu

en: Trigger arguments
cs: Argumenty spouštěče

en: Check the current date
cs: Zkontrolovat aktuální datum

en: Used to determine if the action should be performed on the current date.
cs: Používá se ke zjištění, zda má být akce provedena k aktuálnímu datu.

en: Compare a node field value
cs: Porovnat hodnotu pole v uzlu

en: Returns TRUE if the node field selected below compares to the value entered as specified by the operator.
cs: Vrátí TRUE (logická pravda), pokud se níže vybraná pole uzlu shodují s vyplněnými hodnotami, podle zadaných logických operátorů.

en: Returns whatever your custom PHP code returns.
cs: Vrátí výsledek vašeho vlastního PHP kódu.

en: Check the user's roles
cs: Zkontrolovat uživatelské role

en: Returns TRUE if the user roles match your settings.
cs: Vrátí TRUE, jestliže jsou role uživatele v souladu s vaším nastavením.

en: Comparison
cs: Porovnání

en: Only
cs: Pouze

en: Example: "The current date is before the date below."
cs: Příklad: „Aktuální datum předchází datu uvedenému níže.“

en: When the predicate is evaluated, the current date is compared to this date.
cs: Při vyhodnocení predikátu je toto datum porovnáno s dnešním datem.

en: Core node fields
cs: Pole uzlu dodaná jádrem Drupalu

en: Author's user ID
cs: Uživatelské ID autora

en: Node is published?
cs: Je uzel vydaný?

en: Node is promoted?
cs: Má uzel nastaveno zobrazení na titulní stránce?

en: Node is sticky?
cs: Je uzel přilepený nahoře v seznamu?

en: Node field
cs: Pole uzlu

en: Simple comparison
cs: Jednoduché porovnání

en: is greater than
cs: je větší než

en: is less than
cs: je menší než

en: is greater than or equal to
cs: je větší nebo rovno než

en: is less than or equal to
cs: je menší nebo rovno než

en: Text matching
cs: Shody textu

en: Yes/No
cs: Ano/Ne

en: Please note that not every operator makes sense for every field.
cs: V některých polích nemá smysl užívat určité operátory.

en: Comparison value
cs: Hodnota k porovnání

en: You do not need to specify a value if your operator is in the Yes/No category.
cs: Nemusíte uvádět hodnotu, pokud operátor nabývá pouze hodnot Ano/Ne.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this condition is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
cs: Vložte vlastní PHP kód, který má být vyhodnocen ve chvíli, kdy se podmínka provádí. Kód nesmí obsahovat znaky &lt;?php ?>.

en: If you specify <em>AND</em> and want to check a custom role, remember to specify <em>authenticated user</em> where applicable.
cs: Pokud specifikujete <em>AND</em> a chcete vybrat vlastní roli, nezapomeňte vybrat roli <em>přihlášený uživatel</em>, kde se podmínka použije.

en: OR: If the user has any of these roles.
cs: OR: Jestliže má uživatel alespoň jednu z těchto rolí.

en: AND: If the user has all of these roles.
cs: AND: Jestliže má uživatel všechny tyto role.

en: Enter the custom PHP to be evaluated when this action is executed.  Should not include &lt;?php ?> delimiters.
cs: Vložte vlastní PHP kód, který má být vyhodnocen ve chvíli, kdy se podmínka provádí. Kód nesmí obsahovat znaky &lt;?php ?>.

en: No variables available.
cs: Žádné proměnné nejsou dostupné.

en: Available PHP variables
cs: Dostupné PHP proměnné

en: You may use these variables in your custom PHP.
cs: Ve vlastním PHP kódu můžete použít tyto proměnné.

en: administer conditional actions
cs: spravovat podmíněné akce

en: Conditional actions
cs: Podmíněné akce

en: Administer the predicates setup to automate your store.
cs: Spravovat nastavení predikátů pro automatizaci obchodu.

en: By trigger
cs: Podle spouštěče

en: By class
cs: Podle třídy

en: Allows an administrator to create a new predicate.
cs: Umožňuje administrátorovi vytvořit nový predikát.

en: Convert Workflow-ng configurations into Conditional Actions predicates.
cs: Převést konfigurace Workflow-ng na predikáty Podmíněných akcí

en: Edit predicate
cs: Upravit predikát

en: Edit a predicate's meta data, conditions, and actions.
cs: Upravit metadata predikátu, podmínky a akce.

en: Meta data
cs: Metadata

en: Edit the meta data for a predicate like title, trigger, etc.
cs: Upravit meta data predikátu jako je název, spouštěč atd.

en: Edit the conditions for a predicate.
cs: Upravit podmínky predikátu

en: Edit the actions for a predicate.
cs: Upravit akce predikátu

en: Reset a predicate
cs: Resetovat predikát

en: Delete a predicate
cs: Smazat predikát

en: Conditional Actions
cs: Podmíněné akce

en: REQUIRED. Create conditional action configurations for taxes, shipping, and more!
cs: POVINNÉ. Vytvořte konfigurace podmíněných akcí pro daně, přepravní sazby a další!

en: Are you sure you want to remove this item?
cs: Opravdu chcete odstranit tuto položku?

en: My price handler
cs: Můj ovladač cen

en: Authorize.net requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
cs: Authorize.net vyžaduje PHP knihovnu <a href='!curl_url'>cURL</a>.

en: Order Taxes
cs: Daně objednávky

en: SOAP and DOM
cs: SOAP a DOM

en: Cybersource's SOAP Toolkit API requires the PHP <a href='!soap_url'>SOAP</a> and <a href='!dom_url'>DOM</a> libraries.
cs: Cybersource SOAP Toolkit API vyžaduje PHP knihovny <a href='!soap_url'>SOAP</a> a <a href='!dom_url'>DOM</a>.

en: Cybersource's Silent Order POST requires the PHP <a href='!curl_url'>cURL</a> library.
cs: Cybersource Silent Order POST vyžaduje PHP knihovnu <a href='!curl_url'>cURL</a>.

en: Eligible for protection: <strong>@bool</strong>
cs: Způsobilé pro ochranu: <strong>@bool</strong>

en: Charge request sent to Google Checkout. The charge confirmation should appear on this page momentarily.
cs: Požadavek na poplatek odeslán na Google Checkout. Potvrzení poplatku by se mělo okamžitě objevit na této stránce.

en: Refund request sent to Google Checkout. The refund confirmation should appear on this page momentarily.
cs: Požadavek na refundaci byl zaslán na Google Checkout. Potvrzení o refundaci by se mělo za okamžik zobrazit na této stránce.

en: Charging @order_id
cs: Probíhá fakturace pro číslo objednávky @order_id

en: Charged @order_id
cs: Pro číslo objednávky @order_id byla provedena fakturace

en: Payment declined @order_id
cs: Pro číslo objednávky @order_id byla odmítnuta platba

en: Processing @order_id
cs: Zpracovávám objednávku číslo @order_id

en: Delivered @order_id
cs: Objednávka číslo @order_id byla dodána

en: Will not deliver @order_id
cs: Objednávka číslo @order_id nebude dodána

en: Process a credit card payment or refund through Google Checkout.
cs: Zahrnout platby kreditní kartou či vrácení peněz přes Google Checkout.

en: Google Checkout requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
cs: Google Checkout vyžaduje PHP knihovnu <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a>.

en: Payment tracking is enabled.
cs: Sledování plateb je zapnuto.

en: Payment tracking is disabled.
cs: Sledování plateb je vypnuto.

en: Payments can be deleted by users with permission.
cs: Uživatelé s odpovídajícím oprávněním mohou mazat platby.

en: Payments cannot be deleted, even if the user has permission.
cs: Platby nemůže mazat ani uživatel s odpovídajícím oprávněním.

en: Log payments are being entered to and deleted from the order log.
cs: Zadávání a mazání plateb objednávky bude logováno

en: Log payments are not being entered to and deleted from the order log.
cs: Zadávání a mazání plateb objednávky nebude logováno.

en: Default payment details message is: <br /> %message
cs: Výchozí zpráva o detailech platby: <br /> %message

en: The settings forms below are for the payment methods defined by enabled modules. Click a name to expand its options and adjust the settings accordingly. Methods are listed in order of appearance on the checkout screen, determined by the list position setting (current value shown in parentheses).
cs: Následující formuláře slouží pro nastavení platebních metod, které jsou definovány povolenými moduly. Klikněte na jméno, pokud chcete zobrazit nebo změnit nastavení platební metody. Metody jsou zobrazeny ve stejném pořadí jako u pokladny. Toto pořadí je určeno nastavením pozice v seznamu (aktuální hodnota je zobrazena v závorkách).

en: @payment is enabled for checkout.
cs: Způsob platby @payment je v pokladně povolen.

en: @payment is disabled for checkout.
cs: Způsob platby @payment je v pokladně vypnutý.

en: @title is @enabled.
cs: @title je @enabled.

en: No payment gateway modules are installed.
cs: Žádné platební brány nejsou nainstalovány.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
cs: Stane se jen v případě, že je zadána platba a stav účtu je menší, než 0 Kč

en: Update the order status to Payment Received.
cs: Aktualizovat stav objednávky na "Platba přijata".

en: If the order is not shippable.
cs: Když objednávka nevyžaduje doručení.

en: Update the order status to Completed.
cs: Aktualizovat stav objednávky na "Dokončeno".

en: Check the payment method
cs: Zkontrolovat způsob platby

en: view order
cs: zobrazit objednávku

en: @method payment for @amount deleted by @user.
cs: @method platba částky @amount smazána uživatelem @user.

en: Payment failed for order @order_id: @message
cs: Platba pro objednávku @order_id selhala: @message

en: Check has already cleared.
cs: Šek byl již přijat.

en: Description: @desc
cs: Popis: @desc

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
cs: Platba @amount @currency byla odeslána přes PayPal.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
cs: PayPal IPN ohlásilo platbu @amount @currency.

en: Your PayPal payment was cancelled. Please feel free to continue shopping or contact us for assistance.
cs: Vaše PayPal platba byla zrušena. Nyní můžete pokračovat v nákupu, nebo nás můžete kontaktovat, jestliže potřebujete naši pomoc.

en: IPN failed with HTTP error @error, code @code.
cs: Chyba IPN - HTTP chyba @error, kód @code.

en: <b>Includes:</b>
cs: <b>Obsahuje:</b>

en: These settings are specifically for the alternate checkout system offered by Express Checkout.<br />To enable this on your site, you must enable the corresponding cart pane in the <em>Cart settings</em> menu.
cs: Tato nastavení jsou určena pro alternativní pokladní system, který poskytuje Epress Checkout.<br>Pokud chcete na svém serveru zapnout tuto možnost, musíte zapnout odpovídající panel košíku v nabídce <em>Nastavení košíku</em>.

en: Transaction ID:<br />@txn_id
cs: ID transakce :<br>@txn_id

en: "Complete sale" will authorize and capture the funds at the time the payment is processed.<br />"Authorization" will only reserve funds on the card to be captured later through your PayPal account.
cs: Kliknutím na "Dokončit prodej" schválíte a převedete prostředky v momentě kdy je zpracovávána platba.<br/>Kliknutím na "Schválit" pouze vyhradíte prostředky na kreditní kartě. Jejich získání bude provedeno později prostřednictvím Vašeho PayPal účtu.

en: Cancel return URL
cs: Zrušit návratovou URL

en: Error message from PayPal:<br />@message
cs: Chybové hlášení systému PayPal:<br>@message

en: Order @order_id at !store
cs: Objednáka @order_id v @store

en: Flat rate shipping method was updated.
cs: Metoda přepravy s plošnou sazbou byla upravena.

en: Created and enabled new flat rate shipping method.
cs: Vytvořen a povolen nový způsob přepravy s paušální sazbou.

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
cs: Bude odstraněna metoda doručení, predikát "podmíněných akcí"
    a nastavení příslušející produktu (pokud existují). Tato akce je nevratná.

en: Flat rate shipping method deleted.
cs: Metoda přepravy s plošnou sazbou byla smazána.

en: Fetch a flatrate shipping quote.
cs: Načíst detaily možností přepravy s paušálním poplatkem.

en: Customers cannot complete checkout without selecting a shipping quote.
cs: Zákazníci nemohou dokončit objednávku bez výběru způsobu dopravy.

en: Customers can still checkout without selecting a shipping quote.
cs: Zákazníci mohou stále projít pokladnou bez výběru způsobu dopravy.

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. This form provides the default location for products across the entire store. If a product's individual pickup address is blank, &Uuml;bercart looks for the manufacturer's. If that is also blank, it uses the store's default pickup address.
cs: Při doručování zboží zákazníkum, původní umístění zboží musí být známé v objednávce pro přesnou sazbu za dopravu cenu a způsob doručení. Tento formulář určuje standartní umístění pro produkty, buď individuálně nebo veškeré výrobcovi linky. Jestliže je adresa vyzvednutí prázdná, Uuml;bercart hledá výrobce. Jestliže je také prazdný, použije výchozí adresu vyzvednutí obchodu.

en: Default pickup address is: <br />!address
cs: Výchozí adresa pro vyzvednutí je: <br />!address

en: - Store default -
cs: - Výchozí nastavení obchodu -

en: When delivering products to customers, the original location of the product must be known in order to accurately quote the shipping cost and set up a delivery. If this pickup address is left blank, this product will default to the <a href="!url">store pickup address</a>.
cs: Když se doručuje produkt zákazníkovi, je potřeba znát místo uskladnění produktu, aby bylo možné korektně nabídnout možnosti dopravy a jejich cenu. Pokud zůstane adresa na vyzvednutí prázdná, použije se výchozí <a href="!url">adresa obchodu</a>.

en: Shipping settings form.
cs: Formulář nastavení přepravy.

en: Receiving quotes...
cs: Zjišťuji poplatky...

en: Order @id
cs: Objednávka č. @id

en: @property must be a positive number. No commas and only one decimal point.
cs: @property musí být kladné číslo. Smí obsahovat pouze jednu desetinnou tečku a žádné čárky.

en: - Reset fields -
cs: - Reset hodnot -

en: Physical length of the packaging.
cs: Délka balíku.

en: Physical width of the packaging.
cs: Šířka balíku.

en: Physical height of the packaging.
cs: Výška balíku.

en: Set the conditions that will return a UPS quote.
cs: Nastavte podmínky které vrátí cenu přepravy UPS.

en: Indicate whether each product is quoted as shipping separately or all in one package. Orders with one kind of product will still use the package quantity to determine the number of packages needed, however.
cs: Indikuje, zda je každý produkt zpoplatněn jako samostatný balík, nebo zda je vše v jednom balíku. U objednávek s jedním druhem produktu se počet balíků určí na základě počtu v jednom balení.

en: Package insurance
cs: Pojištění balíku

en: When enabled, products are insured for their full value.
cs: Pokud je povoleno, zboží je pojištěno do jejich plné ceny.

en: UPS Logo
cs: UPS logo

en: @service Rate
cs: Sazba @service

en: UPS requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
cs: UPS vyžaduje PHP knihovnu <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a>.

en: USPS Domestic
cs: USPS Domácí

en: Set the conditions that will return a USPS quote.
cs: Nastavte podmínky které vrátí cenu přepravy USPS.

en: USPS envelope services
cs: USPS listovní služby

en: USPS parcel services
cs: USPS balíkové služby

en: Set the conditions that will return a USPS International quote.
cs: Nastavte podmínky které vrátí cenu přepravy USPS International.

en: USPS international envelope services
cs: USPS mezinárodní listovní služby

en: USPS international parcel services
cs: USPS mezinárodní balíkové služby

en: Envelope
cs: Obálka

en: U.S. Postal Service (Envelope)
cs: U.S. Postal Service (Dopis)

en: U.S. Postal Service (Parcel)
cs: U.S. Postal Service (Balík)

en: USPS requires the PHP <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a> library.
cs: USPS vyžaduje PHP knihovnu <a href="!simplexml_url">SimpleXML</a>.

en: The name of the attribute used in administrative forms
cs: Název vlastnosti používané v administračních formulářích

en: Enter a label that customers will see instead of the attribute name. Use &lt;none&gt; if you don't want a title to appear at all.
cs: Zadejte popisek, který zákazníci uvidí místo názvu vlastnosti. Pokud nechcete zobrazovat název vlastnosti, zadejte &lt;none&gt;.

en: Created new option %option.
cs: Vytvořena nová možnost %option.

en: Updated option %option.
cs: Upravena možnost @option.

en: This product class does not have any attributes.
cs: Třída produktu nemá žádné atributy.

en: Order has a product with a particular attribute option
cs: Objednávka obsahuje produkt s konkrétní volbou vlastnosti

en: Search the products of an order for a particular option.
cs: Hledat produkty z objednávky pro konkrétní možnost.

en: Attribute option
cs: Možnost atributu

en: administer attributes
cs: spravovat atributy

en: administer product attributes
cs: spravovat atributy produktů

en: administer product options
cs: spravovat volby u produktů

en: Add to cart is redirecting to <br /><a href="!url">!url</a>
cs: Přidání do košíku přesměrováno na <br /><a href="!url">!url</a>

en: The minimum subtotal is @subtotal
cs: Minimální mezisoučet je @subtotal

en: Continue shopping element
cs: Prvek "Pokračovat v nákupu"

en: Ubercart will add a continue shopping to the cart page based on the settings below.
cs: Ubercart přidá odkaz 'Pokračovat v nákupu' na stránku s košíkem v závislosti na nastavení níže.

en: Continue shopping !type is: <br />!link
cs: Pokračovat v nakupování !type je:<br />!link

en: Continue shopping element display
cs: Zobrazení prvku "Pokračovat v nákupu"

en: Make the continue shopping link send customers back to product pages after adding items to the cart.
cs: Nastavit odkaz 'Pokračovat v nákupu' tak, aby posílal zákazníky zpět na stránku s produkty potom co si přidají nějakou položku do košíku.

en: If this is disabled, the URL specified below will always be used.
cs: Pokud je tato možnost vypnuta, použije se vždy URL adresa uvedená níže.

en: Default continue shopping link URL
cs: Výchozí URL odkazu pro pokračování v nákupu

en: Enter the Drupal page for the link to continue shopping from the cart view page.
cs: Zadat stránku Drupalu, na kterou se přejde po kliknutí na odkaz 'Pokračovat v nákupu'.

en: Custom continue shopping link text
cs: Vlastní text odkazu pro pokračování v nákupu

en: Enter custom text for the continue shopping link.
cs: Zadejte vlastní text odkazu pro pokračování v nákupu

en: Drupal automatically adds a Home breadcrumb to the cart page.  You can use these settings to specify a custom breadcrumb to use on the cart page instead.  If a custom text is not supplied, the default Home breadcrumb will be displayed.
cs: Drupal automaticky přidává odkaz Domů do navigační lišty v obchodu. Toto nastavení můžete použít, abyste specifikovali jiný odkaz, který se má zobrazit v navigační liště. Pokud není text zadán, zobrazí se výchozí text 'Domů'.

en: Custom cart breadcrumb is: <br />!breadcrumb
cs: Vlastní drobečkové navigace v košíku je: <br />!breadcrumb

en: Not using a custom cart breadcrumb.
cs: Vlastní navigační lišta v nákupním košíku není použita.

en: Custom cart breadcrumb text
cs: Vlastní text drobečkové navigace v košíku

en: Enter the text for the custom breadcrumb on the cart page.
cs: Vložte text pro vlastní drobečkovou navigaci na stránce košíku.

en: Custom cart breadcrumb URL
cs: Vlastní URL drobečkové navigace v košíku

en: Enter the Drupal page linked to in the custom breadcrumb on the cart view page.
cs: Zadejte Drupal stránku, která bude vložena do vlastní drobečkové navigace na stránce nákupního košíku.

en: Ubercart checkout is enabled.
cs: Übercart pokladna je zapnuta.

en: Ubercart checkout is disabled.
cs: Übercart pokladna je vypnuta.

en: Anonymous checkout is enabled.
cs: Anonymní pokladna je zapnuta.

en: Anonymous checkout is disabled.
cs: Anonymní pokladna je vypnuta.

en: Shipping fields are hidden when applicable.
cs: Pole pro přepravu budou skryta, pokud nebudou potřeba.

en: Shipping fields are always shown.
cs: Pole pro přepravu budou vždy zobrazena.

en: Checkout panes are collapsed with next buttons.
cs: Panely v pokladně jsou sbaleny a obsahují tlačítko Další.

en: Checkout panes are expanded by default.
cs: Panely v pokladně budou standardně rozbaleny.

en: Collapsible panes will collapse when their next buttons are clicked.
cs: Rozbalovací panely budou sbaleny, když se klikne na jejich tlačítka "další".

en: Collapsible panes will not collapse when their next buttons are clicked.
cs: Sbalitelné panely se nesbalí, když je stisknuto jejich tlačítko "Další".

en: New customers receive an e-mail with their account details.
cs: Noví zákazníci obdrží e-mail s detaily svého účtu.

en: New customers will only see their details in their initial order e-mail.
cs: Noví zákazníci uvidí detaily svého účtu až v e-mailu s první objednávkou.

en: New customer account status will be active.
cs: Stav nového zákaznického účtu bude: aktivní

en: New customer account status will be blocked.
cs: Stav nového zákaznického účtu bude: blokovaný

en: Checkout completion page has been set to <a href="!url">!url</a>.
cs: Stránka pro dokončení objednávky byla nastavena na <a href="!url">!url</a> .

en: Checkout completion page will be the default page.
cs: Stránka s dokončením objednávky bude výchozí stránka.

en: Checkout instructions are set.
cs: Pokladní instrukce jsou nastaveny.

en: Checkout instructions are not set.
cs: Pokyny pro průchod pokladnou nebyly nastaveny.

en: Review instructions are set.
cs: Pokyny pro kontrolu objednávky jsou nastaveny.

en: Review instructions are not set.
cs: Kontrolní instrukce nejsou nastaveny.

en: Completion message is set.
cs: Zpráva o dokončení je nastavena.

en: Completion message is not set.
cs: Zpráva o zkompletování není nastavena.

en: Completion text for logged in users is set.
cs: Text zprávy o dokončení pro přihlášené uživatele je nastaven.

en: Completion text for logged in users is not set.
cs: Text zprávy o dokončení pro přihlášené uživatele není nastaven.

en: Completion text for users who aren't logged in is set.
cs: Text zprávy o dokončení pro anonymní uživatele je nastaven.

en: Completion text for users who aren't logged in is not set.
cs: Text zprávy o dokončení pro anonymní uživatele není nastaven.

en: Completion text for new users is set.
cs: Text zprávy o dokončení pro nové uživatele je nastaven.

en: Completion text for new users is not set.
cs: Text zprávy o dokončení pro nové uživatele není nastaven.

en: Continue shopping text is set.
cs: Text pro pokračování v nákupu je nastaven.

en: Continue shopping text is not set.
cs: Text "Pokračovat v nákupu" není nastaven.

en: Customer user account
cs: Uživatelský účet zákazníka

en: E-mail customer checkout notification
cs: Poslat e-mailem zákazníkovi potvrzení objednávky

en: E-mail the customer an invoice from their recent order.
cs: Poslat zákazníkovi e-mail s fakturou poslední objednávky.

en: Send an e-mail to the customer
cs: Poslat e-mail zákazníkovi

en: E-mail admin checkout notification
cs: Poslat administrátorovi upozornění o objednávce

en: E-mail a short order summary to an administrator when a customer checks out.
cs: Poslat e-mailem administrátorovi krátké shrnutí objednávky, kterou zákazník odešle v pokladně.

en: Send an e-mail to the administrator(s)
cs: Poslat e-mail administrátorům

en: Require e-mail confirmation in checkout for anonymous customers.
cs: Od anonymních zákazníků požadovat potvrzení objednávky e-mailem.

en: Show/hide shopping cart contents.
cs: Ukázat/skrýt obsah košíku.

en: View your shopping cart.
cs: Zobrazit nákupní košík

en: <a href="!url">View</a> your shopping cart.
cs: <a href="!url">Prohlédnout</a> můj košík

en: Your order is almost complete. Please review the details below and click 'Submit order' if all the information is correct.  You may use the 'Back' button to make changes to your order if necessary.
cs: Vaše objednávka je téměř hotová. Prosím, prohlédněte si podrobnosti níže a klikněte na tlačítko "Odeslat objednávku", pokud jsou všechny údaje správné. V případě potřeby můžete použít tlačítko "Zpět", abyste opravili chybné údaje.

en: Thank you for shopping at [store-name]. While logged in, you may continue shopping or <a href="[order-url]">view your current order status</a> and order history.
cs: Děkujeme za nákupy na [store-name]. Dokud jste přihlášen/a, můžete pokračovat v nakupování, či <a href="[order-url]"> zobrazit aktuální stav objednávky</a> a historii objednávek.

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
cs[0]: <span class="num-items">@count</span> položka
cs[1]: <span class="num-items">@count</span> položky
cs[2]: <span class="num-items">@count</span> položek

en: The taxonomy vocabulary <a href="!edit-url">%name</a> is set as the product catalog.
cs: Slovník taxonomie <a href="!edit-url">%name</a> je nastaven jako katalog produktů.

en: Catalog breadcrumb is being displayed.
cs: Drobečková navigace katalogu je zobrazena.

en: Catalog breadcrumb is hidden.
cs: Drobečková navigace katalogu je skryta.

en: Node count is being displayed in the catalog breadcrumb.
cs: V drobečkové navigaci katalogu je zobrazen počet uzlů.

en: Node count is not being displayed in the catalog breadcrumb.
cs: V drobečkové navigaci katalogu není zobrazen počet uzlů.

en: The catalog view is displaying subcategories.
cs: Pohled katalogu zobrazuje podkategorie.

en: The catalog view is not displaying subcategories.
cs: Pohled katalogu nezobrazuje podkategorie.

en: Subcategories are being displayed in @columns columns.
cs: Podkategorie jsou zobrazeny v počtu sloupců: @columns.

en: There are @nodes product nodes displayed per page.
cs: Počet zobrazených produktů (uzlů) na stránku: @nodes.

en: Make the block title a link to the top-level catalog page.
cs: Titulek bloku odkazuje na hlavní stránku katalogu.

en: Block title is pointing to the top-level catalog page.
cs: Titulek bloku odkazuje na hlavní stránku katalogu.

en: Block title is not pointing to the top-level catalog page.
cs: Titulek bloku neodkazuje na hlavní stránku katalogu.

en: Expanding categories in the catalog block.
cs: Rozbalovací kategorie v bloku katalogu.

en: Not expanding categories in the catalog block.
cs: Nerozbalovací kategorie v bloku katalogu.

en: The number of nodes in a category are being shown in the catalog block.
cs: Počet uzlů v kategorii je zobrazen v bloku katalogu.

en: The number of nodes in a category are not being shown in the catalog block.
cs: Počet uzlů v kategorii není zobrazen bloku katalogu.

en: Display products in the catalog in a grid.
cs: Zobrazit produkty katalogu v mřížce.

en: Products are displayed in a grid.
cs: Produkty jsou zobrazeny v mřížce.

en: Products are displayed in a table list.
cs: Produkty jsou zobrazeny v tabulkovém seznamu.

en: If unchecked, the default table display will be used and the settings on this form will be ignored.
cs: Pokud není zaškrtnuto, bude použito výchozí tabulkové zobrazení a nastavení na tomto formuláři se budou ignorovat.

en: Number of columns in the product grid
cs: Počet sloupců v mřížce produktů

en: The grid will be displayed in @columns columns.
cs: Mřížka bude zobrazena v počtu sloupců: @columns

en: Displayed fields
cs: Zobrazená pole

en: The checked fields will be included in the product grid for each product in your catalog.
cs: Zaškrtnutá pole budou zobrazena u každé položky v tabulce produktů vašeho katalogu.

en: Product SKU
cs: Kód zboží

en: Default product image
cs: Výchozí obrázek produktu

en: The image will always be included in the product grid.
cs: Obrázek bude vždy zobrazen v tabulce produktů.

en: Add to cart form
cs: Formulář "Přidat do košíku"

en: Attribute selection elements
cs: Prvky výběru atributů

en: Adds any available attribute selection form elements to the add to cart form if displayed in the grid.
cs: Do formuláře "Přidat do košíku" vloží všechny dostupné produktové atributy.

en: Vocabulary !name has been identified as the Ubercart catalog.
cs: Slovník !name byl identifikován jako Übercart katalog.

en: No vocabulary has been recognized as the Ubercart catalog. Choose one on <a href="!admin_catalog">this page</a> or add one on the <a href="!admin_vocab">taxonomy admin page</a> first, if needed.
cs: Nebyl rozpoznán slovník katalogu. Vyberte jeden na <a href="!admin_catalog">této stránce</a>, nebo jeden přidejte na <a href="!admin_vocab">administrační stránce taxonomie</a>, pokud je potřeba.

en: Block settings:
cs: Nastavení bloku:

en: Product grid settings
cs: Nastavení mřížky produktů

en: Check all
cs: Zaškrtnout vše

en: Uncheck all
cs: Odškrtnout vše

en: You must select at least one file to delete.
cs: Musíte vybrat nejméně jeden soubor pro smazání.

en: Delete affected files
cs: Smazat ovlivněné soubory

en: The maximum file size that can be uploaded is %size bytes. You will need to use a different method to upload the file to the directory (e.g. (S)FTP, SCP) if your file exceeds this size.<br />The module will automatically detect files you upload using an alternate method.
cs: Maximální velikost souboru pro nahrání je %size bytů. Pokud je soubor větší, musíte použít jinou metodu pro nahrání souboru do adresáře (např. (S)FTP, SCP).<br />Modul automaticky pozná soubory nahrané jinou metodou.

en: The selected file(s) have been deleted.
cs: Vybrané soubory byly smazány.

en: One or more files could not be deleted.
cs: Jeden nebo více souborů nemohou být smazány.

en: The file %file has been uploaded to %dir
cs: Soubor %file byl nahrán do adresáře %dir

en: Ubercart file expiration(s)
cs: Übercart expirace souboru/ů

en: Renew purchased files
cs: Obnovit zakoupené soubory

en: Renew purchased files if the order status matches.
cs: Obnovit zakoupené soubory když souhlasí stav objednávky.

en: If the order status is completed.
cs: Pokud je objednávka dokončena.

en: Update all file expirations for this order.
cs: Aktualizovat expiraci všech souborů pro tuto objednávku.

en: Notify customer when a file is granted
cs: Upozornit zákazníka o přidělení práv k souboru

en: Notify the customer when they have had a file granted on their user.
cs: Upozornit zákazníka, že má oprávnění ke stažení souboru u jeho uživatelského účtu.

en: File Downloads for Order# [order-id]
cs: Stažení souborů pro objednávku č. # [order-id]

en: Your order (order# [order-link]) at [store-name] included file download(s). You may access them with the following link(s):
    
    [file-downloads]
    
    After downloading these files these links will have expired. If you need to download the files again, you can login at [site-login] and visit the "My Account" section of the site.
    
    Thanks again, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]
cs: Vaše objednávka (obj.č.# [order-link]) v obchodě [store-name] obsahuje soubory ke stažení. Jsou přístupné přes následující odkaz(y):
    
    [file-downloads]
    
    Po stažení souborů vyprší platnost těchto odkazů. Potřebujete-li soubory stáhnout  znovu, můžete se přihlásit na [web-login] a navštívit sekci "Můj účet".
    
    Děkujeme, 
    
    [store-name]
    [site-slogan]

en: Renew the files on an order.
cs: Obnovit produkty na objednávce.

en: renewal
cs: obnovení

en: Send an order email regarding files.
cs: Zaslat soubory týkající se objednávky.

en: File expiration
cs: Expirace souboru

en: E-mail for granted files
cs: E-mail pro zpřístupněné soubory

en: The "From" address.
cs: Adresa odesílatele

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
cs: Zadejte e-mailové adresy, na které chcete odeslat upozornění, jednu na každý řádek. Pro dynamické e-mailové adresy můžete využít tokeny.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
cs: Můžete použít nahrazovací vzorky v polích příjemce, předmětu a těla zprávy.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
cs: Pokus odeslat @email o objednávce @order_id neuspěl.

en: Once your download is finished, you must refresh the page to download again. (Provided you have permission)
cs: Jakmile je stahování dokončeno, je pro další stahování nutné aktualizovat stránku. (Pokud máte oprávnění.)

en: Downloads will not be counted until the file is finished transferring, even though the number may increment when you click.
cs: Stahování nebude započítáno dokud neskončí přenos souboru i přesto, že se číslo může při kliknutí zvětšovat.

en: Do not use any download acceleration feature to download the file, or you may lock yourself out of the download.
cs: Nestahujte soubor za pomoci jakéhokoliv akceleračního nástroje. Můžete si zablokovat možnost stáhnutí souboru!

en: The file you requested does not exist.
cs: Soubor, který jste požadovali, neexistuje.

en: You have reached the download limit for this file.
cs: Došlo k překročení limitu pro stažení tohoto souboru.

en: A hook denied your access to this file.
cs: Hook odepřel přístup k tomuto souboru.

en: Ubercart file downloads
cs: Übercart stažení souborů

en: Accessible downloads
cs: Dostupné ke stažení

en: The date %date has already occurred.
cs: Datum %date již nastalo.

en: This is the SKU that will need to be purchased to obtain the file download.
cs: Toto je skladové číslo produktu, který musí být zakoupen pro získání odkazu na soubor ke stažení.

en: File limitations
cs: Omezení souboru

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
cs: <strong>Skladové číslo:</strong> !sku<br/>

en: The number of times a file can be downloaded. Leave empty to set no limit.
cs: Maximální počet stažení. Pro neomezený počet nechat prázdné.

en: The number of unique IPs that a file can be downloaded from. Leave empty to set no limit.
cs: Počet unikátních IP adres, z kterých bude možné stáhnout soubor. Nechte políčko prázdné pro nastavení bez limitu.

en: %user has had all of his/her downloadable files removed.
cs: %user odstranil(a) všechny své soubory ke stažení.

en: Adds e-commerce tracking for Ubercart to the Google Analytics module.
cs: Přidává sledování e-commerce pro UberCart do Google Analytics modulu.

en: Displaying @orders orders at a time on the admin overview
cs: Počet objednávek zobrazených najednou v přehledu pro administrátora: @orders

en: Order logging is enabled.
cs: Logování objednávek je zapnuto.

en: Order logging is disabled.
cs: Logování objednávek je vypnuto.

en: Addresses on order view pages are capitalized.
cs: Adresy na objednávkách jsou převedeny na velká písmena.

en: Addresses on order view pages are not capitalized.
cs: Adresy na objednávkách nejsou převedeny na velká písmena.

en: You are using the uBrowser to add products to orders.
cs: Používáte uBrowser pro přidání produktů do objednávek.

en: You are not using the uBrowser to add products to orders.
cs: Nepoužíváte uBrowser pro přidání produktů do objednávek.

en: Allow customers to view order invoices from their order history.
cs: Povolit zákazníkům prohlížet si faktury k objednávkám z jejich archivu.

en: Enabling this feature allows pop-up invoices to be opened when a particular order is being viewed.
cs: Pokud povolíte tuto vlastnost, zákazník si bude moci při prohlížení neodeslané objednávky nechat zobrazit ve vyskakovacím okně i příslušnou fakturu.

en: Customers are allowed to view order invoices from their accounts.
cs: Zákazníci mohou zobrazit faktury ke svým objednávkám.

en: Customers are not allowed to view order invoices from their accounts.
cs: Zákazníci nemohou zobrazit faktury ke svým objednávkám.

en: Select the invoice template to use when invoices are viewed on the site.<br />This is separate from the template used to e-mail invoices to customers which is configured through <a href="!url">Conditional actions</a>.
cs: Vyberte šablonu použitou pro zobrazení faktury na stránkách obchodu.<br />Tato šablona se liší od šablony používané pro zasílání faktur e-mailem, kterou lze nastavit v <a href="!url">Podmíněných akcích</a>.

en: You are using the %template order invoice template.
cs: Nyní používáte tuto šablonu pro faktury: %template.

en: Account details sent to e-mail provided.<br /><br /><strong>Username:</strong> @username<br /><strong>Password:</strong> @password
cs: Údaje o uživatelském účtu odeslány na poskytnutý e-mail.<br /><br /><strong>Uživatelské jméno:</strong> @username<br /><strong>Heslo:</strong> @password

en: User @uid - @mail
cs: Uživatel @uid - @mail

en: This order has been modified by another user, changes cannot be saved.
cs: Tato objednávka byla v průběhu Vaší editace upravena jiným uživatelem, změny nemohou být uloženy.

en: Ubercart order object
cs: Objekt objednávky Übercartu

en: Order line item
cs: Řádková položka objednávky

en: Original order
cs: Původní objednávka

en: E-mail requested for order status update
cs: Pro změnu stavu objednávky je požadován e-mail

en: E-mail an order update notification
cs: Poslat e-mailem upozornění na změnu objednávky

en: Notify the customer when the order status is changed.
cs: Upozornit zákazníka když se změní stav objednávky.

en: If the order status is not still In Checkout.
cs: Pokud stav objednávky není stále ještě V pokladně

en: Returns TRUE if the current order status matches the status specified below.
cs: Vrací TRUE, pokud současný stav objednávky splní nastavený stav dále.

en: Returns TRUE if the current order total is within the parameters below.
cs: Vrácí TRUE, pokud celková částka objednávky splní parametry níže.

en: Check the user name.
cs: Zkontrolovat uživatelské jméno.

en: Order: User
cs: Objednávka: Uživatel

en: Returns TRUE if the user name matches the condition.
cs: Vrací TRUE, pokud uživatelské jméno splní podmínku.

en: Check the user email address.
cs: Zkontrolovat e-mailovou adresu uživatele.

en: Returns TRUE if the user email addresses matches the condition.
cs: Vrací TRUE, pokud uživatelský email splní podmínku.

en: Check the user creation date.
cs: Zkontrolovat datum registrace uživatele.

en: Returns TRUE if the user creation date matches the condition.
cs: Vrací TRUE, pokud datum vytvoření uživatele splní podmínku.

en: Check the user last login date.
cs: Zkontrolovat datum posledního přihlášení uživatele.

en: Returns TRUE if the user last login date matches the condition.
cs: Vrací TRUE, pokud datum posledního přihlášení uživatele splní podmínku.měs

en: Check the user language setting.
cs: Zkontrolovat jazykové nastavení uživatele.

en: Returns TRUE if the user language setting matches the condition.
cs: Vrací TRUE, pokud nastavení jazyka uživatele splní podmínku.

en: Check the role of the user.
cs: Zkontrolovat roli uživatele.

en: Send an order email
cs: Zaslat email o objednávce

en: Email an order invoice
cs: Poslat emailem fakturu objednávky

en: - All products -
cs: - Všechny produkty -

en: Selecting "- All products -" will override any other selections and returns the total number of products in the order.
cs: Pokud vyberete "- Všechny produkty -", přepíšete všechna ostatní nastavení a  dostanete celkový počet produktů v objednávce.

en: User was created before the specified date.
cs: Uživatelský účet byl vytvořen před zadaným datem.

en: User was created on or before the specified date.
cs: Uživatel byl zaregistrován zadaného data nebo později.

en: User was created on the specified date.
cs: Uživatel byl vytvořen zadaného data.

en: User was not created on the specified date.
cs: Uživatelský účet nebyl vytvořen k zadanému datu.

en: User was created on or after the specified date.
cs: Uživatel byl vytvořen zadaného data nebo dříve.

en: User was created after the specified date.
cs: Uživatelský účet byl vytvořen po zadaném datu.

en: User creation date
cs: Datum registrace uživatele

en: User last logged in before the specified date.
cs: Uživatel se naposledy přihlásil před zadaným datem.

en: User last logged in on, or before the specified date.
cs: Uživatel se naposledy přihlásil zadaného data nebo později.

en: User last logged in on the specified date.
cs: Uživatel se naposledy přihlásil zadaného data.

en: User did not log in last on the specified date.
cs: Uživatel se naposledy nepřihlásil zadaného data.

en: User last logged in on or after the specified date.
cs: Uživatel se naposledy přihlásil zadaného data nebo později.

en: User last logged after the specified date.
cs: Uživatel se naposledy přihlásil po zadaném datu.

en: User last login date
cs: Datum posledního přihlášení uživatele

en: User language setting
cs: Nastavení jazyka uživatele

en: If you use an <em>AND</em> case and want to check a custom role, make sure <em>authenticated user</em> is checked too or the condition will return FALSE.
cs: Pokud použijete možnost <em>AND</em> a chcete ověřit uživatelskou roli, ujistěte se, že <em>ověřený uživatel</em> je také zaškrtnutý, jinak podmínka vrátí FALSE.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients, the subject, and the template file.
cs: Nahrazovací vzory je možné používat v příjemcích, předmětu a souboru šablony.

en: Select the invoice template to use for this email.
cs: Vyberte šablonu faktury pro tento e-mail.

en: Included information
cs: Zahrnuté informace

en: Show the business header and shipping method.
cs: Zobrazit obchodní hlavičku a způsob dopravy.

en: Show all of the above plus the help text, email text, and store footer.
cs: Zobrazit vše předchozí a navíc text s nápovědou, e-mail a patičku obchodu.

en: Show all of the above plus the "thank you" message.
cs: Ukázat vše uvedené výše plus děkovací zprávu.

en: Attempted to e-mail an invoice with no recipient.
cs: Pokus o odeslání faktury emailem, který nemá příjemce.

en: Customer number: !user_link
cs: Zákazník číslo: !user_link

en: Use this button to create a custom order status: !create_form
cs: Toto tlačítko můžete použít pro vytvoření vlastního statusu objednávky: !create_form

en: Order panes on %screen screen:
cs: Panely objednávky na obrazovce @screen:

en: unconditionally delete orders
cs: bezpodmínečně odstranit objednávky

en: View order.
cs: Zobrazit objednávku.

en: Delete an order
cs: Smazat objednávku

en: Host IP address of the person paying for the order.
cs: IP adresa počítače, ze kterého se platila objednávka.

en: The physical weight.
cs: Fyzická hmotnost.

en: Removed new users' passwords from order data.
cs: Hesla nových uživatelů byla odstraněna z objednávek.

en: Product image widget
cs: Modul pro zobrazení obrázku produktu

en: The selected widget will be used to display a zoomed version of product images when they are clicked.
cs: Vybraný modul bude po kliknutí na obrázek produktu použitý k zobrazení jeho zvětšené verze.

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is enabled.
cs: Pole Počet kusů ve formuláři <em>Přidat do košíku</em> je povoleno.

en: The Quantity field in the <em>Add to Cart</em> form is disabled.
cs: Pole Počet kusů ve formuláři <em>Přidat do košíku</em> je zakázáno.

en: The <em>Add to Cart</em> form is enabled in product teasers.
cs: Formulář <em>Vložit do košíku</em> je povolen v upoutávkách produktů.

en: The <em>Add to Cart</em> form is disabled in product teasers.
cs: Formulář <em>Vložit do košíku</em> je zakázán v upoutávkách produktů.

en: Teaser and catalog pages: %text
cs: Upoutávka a stránky katalogu: %text

en: Product view pages: %text
cs: Stránky s detailem produktu: %text

en: Displayed product fields:
cs: Zobrazená pole produktu:

en: The following features are enabled:
cs: Jsou povoleny následující vlastnosti:

en: Default image support configured for Ubercart products using CCK and ImageCache.
cs: Výchozí podpora obrázků v Übercartu využívá CCK a ImageCache.

en: This product class already exists.
cs: Tato třída produktu již existuje.

en: This is a node type provided by another module. Only custom node types may become product classes.
cs: Tento typ uzlu je definován jiným modulem. Pouze uživatelsky vytvořené typy uzlů se mohou stát třídou produktu.

en: Leave blank or zero to disable the quantity field next to the add to cart button, if it is enabled <a href="!settings_url">in general</a>. If it is disabled, this field is ignored.
cs: Pokud nechcete zobrazit pole pro počet produktů ve formuláři <em>Přidat do košíku</em>, nechte pole prázdné nebo do něj napište 0. Pokud je pole zakázáno <a href="!settings_url">v nastaveních</a>, bude vaše nastavení ignorováno.

en: Ubercart product settings
cs: Nastavení Übercart produktu

en: Product image field
cs: Pole obrázku produktu

en: Product module form.
cs: Formulář produktového modulu

en: Physical length of the product or its packaging.
cs: Délka produktu nebo jeho balení.

en: Physical width of the product or its packaging.
cs: Šířka produktu nebo jeho balení.

en: Physical height of the product or its packaging.
cs: Výška produktu nebo jeho balení.

en: The product's physical weight
cs: Hmotnost produktu

en: The manufacturer's suggested price.
cs: Výrobcem doporučená cena.

en: The price for which the product is sold.
cs: Cena za kterou je produkt prodáván.

en: Is a product
cs: Je produkt

en: Check for the fields provided by the Ubercart product module.
cs: Kontrolovat pole poskytované modulem Übercart Product.

en: Buy it now button
cs: Tlačítko "Koupit hned"

en: Product kit cart display
cs: Zobrazení produktové sady v košíku

en: As individual products. Customers may add or remove kit components at will. Discounts entered below are not applied to the kit price
cs: Jako u samostatných produktů. Zákazníci mohou volně přidávat nebo odebírat součásti sady. Slevy uvedené níže se na cenu sady nevztahují.

en: Total price
cs: Celková cena

en: administer product kits
cs: spravovat produktové sady

en: Product kits
cs: Produktové sady

en: Configure the product kit settings.
cs: Upravit nastavení produktové sady

en: field_image_cache set as the Ubercart image for product kits.
cs: field_image_cache nastaven jako obrázek pro sady produktů.

en: Delete expiration of %role_name role for the user %user_name?
cs: Smazat expirační lhůtu dočasné role %role_name pro uživatele %user_name?

en: Deleting the expiration will give %user_name privileges set by the %role_name role indefinitely unless manually removed.
cs: Smazáním doby expirace dá uživateli %user_name oprávnění role %role_name role na neurčito - dokud nebude manuálně odebrána.

en: Invalid user id or role id.
cs: Chybné ID uživatele nebo ID role.

en: Ubercart role expiration
cs: Expirace Übercart role

en: Update all role expirations for this order.
cs: Aktualizovat všechny expirace rolí pro tuto objednávku.

en: Notify customer when a role is granted
cs: Upozornit zákazníka, když je role udělena.

en: Notify the customer when they have had a role granted on their user.
cs: Upozornit zákazníka, že pro jeho uživatelský účet byla schválena role.

en: Notify customer when a role is revoked
cs: Upozornit zákazníka když je role zrušena.

en: Notify the customer when they have had a role revoked from their user.
cs: Upozornit zákazníka, že pro jeho uživatelský účet byla zamítnuta role.

en: Notify customer when a role is renewed
cs: Upozornit zákazníka, když je role prodloužena.

en: Notify the customer when they have had a role renewed on their user.
cs: Upozornit zákazníka, že role u jeho uživatelského účtu byla obnovena.

en: Notify customer when a role is about to expire
cs: Upozornit zákazníka před vypršením platnosti role

en: Notify the customer when they have had a role that is about to expire.
cs: Upozornit zákazníka, pokud má jeho role vypršet.

en: Renew the roles on an order.
cs: Obnoví role obsažené v objednávce.

en: Send an order email regarding roles.
cs: Zaslat odpovídajícím rolím e-mail s objednávkou.

en: E-mail for granted roles
cs: E-mail pro přidělované role

en: E-mail for revoked roles
cs: E-mail pro odebírané role

en: E-mail for renewed roles
cs: E-mail pro obnovované role

en: E-mail for role expiration reminders
cs: E-mail pro upomínku expirace role

en: Ubercart grants certain roles to customers when they purchase products with a role assignment feature. These can be permanent or temporary roles. Here you can view and edit when temporary roles are set to expire.
cs: Übercart udělí určité role zákazníkům, kteří si koupí produkty s nastaveným přiřazení role. Tyto role mohou být trvalé nebo dočasné. Zde si můžete prohlédnout jak jsou nastaveny doby expirace u dočasných rolí a případně je upravit.

en: Ubercart roles
cs: Übercart role

en: Pending Expirations
cs: Nevyřízené expirace

en: Add/remove time
cs: Přidat/odebrat čas

en: This is the SKU of the product that will grant the role.
cs: Toto je model/kód produktu, který propůjčí zákazníkovi roli.

en: Check if this product SKU that uses role assignment is associated with a shippable product.
cs: Zaškrtněte, pokud je toto skladové číslo produktu, které používá přiřazení rolí, také spojeno s doručovatelným produktem.

en: Expiration period
cs: Doba expirace

en: Absolute role ending
cs: Absolutní datum vypršení role

en: The combination of SKU and role already exists for this product.
cs: Kombinace skladového čísla a role již existuje u tohoto produktu.

en: <strong>Expiration:</strong> !date<br />
cs: <strong>Expirace:</strong> !date<br/>

en: Global expiration
cs: Globální expirace

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> Yes
cs: <strong>Vynásobit množstvím:</strong> Ano

en: <strong>Multiply by quantity:</strong> No
cs: <strong>Vynásobit množstvím:</strong> Ne

en: The expiration of %role_name role for the user %user_name has been deleted.
cs: Expirační lhůta role %role_name pro uživatele %user_name byla smazána.

en: %user has had the %role role revoked.
cs: Uživateli %user byla odebrána role: %role.

en: %user has been granted the %role role.
cs: Uživateli %user byla přidělena role: %role.

en:  It will expire on %date
cs:  Tato role vyprší dne %date

en: No SKU found.
cs: Nebyla nalezena žádná skladová položka.

en: administer product stock
cs: spravovat sklad zboží

en: Manage stock levels of your Ubercart products
cs: Spravovat skladové zásoby u ubercart produktů

en: !country version !version is enabled.
cs: !country verze !version je zapnuta.

en: !country version !version is disabled.
cs: !country verze !version je vypnuta.

en: Country file @file could not import or had no install function.
cs: Soubor země @file nelze  importovt, nebo nemá instalační funkci.

en: Store address:<br />!address
cs: Adresa obchodu je:<br />!address

en: Not set yet.
cs: Zatím není nastaveno.

en: Store e-mail address is %email.
cs: Emailová adresa obchodu je %email.

en: Store e-mail address is not set.
cs: E-mailová adresa obchodu není nastavena.

en: Help page is <a href="!url">!url</a>.
cs: Stránka s nápovědou je <a href="!url">!url</a>.

en: Help page is not set.
cs: Stránka s nápovědou není nastavena.

en: Store admin page is displaying: <br />@display
cs: Administrační stránka obchodu je zobrazována: <br />@display

en: Customer's %billing is being used in lists.
cs: Zákaznický %billing je používaný v seznamech.

en: Footer using !footer
cs: Patička používá !footer

en: Currency format: @format
cs: Formát měny: @format

en: Weight format: @weight
cs: Formát váhy: @weight

en: Date format: @date
cs: Formát data: @date

en: Warning: @count orders were found with addresses in this country. Removing this country now will cause errors to show on those order pages. You might consider simply disabling this country instead.
cs: Varování: byly nalezeny objednávky s adresami v této zemi, v celkovém počtu: @count. Odstranění země může způsobit zobrazení chyb na této stránce objednávek. Místo odstranění doporučujeme tuto zemi vypnout.

en: Prices will be altered by enabled price alterers in their order in the table above.
cs: Ceny budou upraveny povolenými ovladači cen v pořadí, v jakém jsou napsány v tabulce nahoře.

en: Price formatter
cs: Formátovač ceny

en: Cache generated price values until the next cron run.
cs: Uschovat vygenerované ceny do příštího běhu cronu.

en: Cancel changes
cs: Zrušit změny

en: Price alterers
cs: Ovladače cen

en: Price handler configuration saved.
cs: Nastavení ovladače cen bylo uloženo.

en: @field is enabled.
cs: @field je povoleno.

en: @field is disabled.
cs: @field je zakázáno.

en: @title is %default.
cs: @title je %default.

en: @title is not set.
cs: @title není nastaven.

en: uc_add_js() has been deprecated. Use drupal_add_js() in your code.
cs: uc_add_js() byl označen za zastaralý. Namísto něj použijte drupal_add_js().

en: Price handler settings
cs: Nastavení ovladače cen

en: Select which price handlers to use for your store.
cs: Vyberte, jaké správce ceny chcete použít pro váš obchod.

en: Cache table for Ubercart store prices.
cs: Vyrovnávací tabulka pro uložení cen Ubercartu.

en: The Recurring Fees module was removed from core between Ubercart 2.0-rc1 and 2.0-rc2. If you were using it, it has been disabled and should be removed from your ubercart/payment directory if the old verion remains. You may continue using the module by downloading and installing the latest <a href="http://drupal.org/project/uc_recurring">UC Recurring 6.x-1.x</a> release from drupal.org.  New features for the module will be developed in the contributed version of the module starting with the 6.x-2.x branch.
cs: Modul Recurring Fees byl odstraněn z jádra mezi verzemi Ubercart 2.0-rc1 a 2.0-rc2. Pokud jste ho využívali, byl vypnut a měli byste ho odstranit ze složky ubercart/payment, pokud tam zůstala stará verze. Můžete pokračovat v používání modulu stažením posledního <a href="http://drupal.org/project/uc_recurring">UC Recurring 6.x-1.x</a> vydání z drupal.org. Nove funkce modulu budou vyvíjeny s startem 6.x-2.x větve.

en: 'uc_notify_store_help_page' renamed to 'uc_store_help_page' in variable table
cs: 'uc_notify_store_help_page' přejmenována na 'uc_store_help_page' v tabulce proměnných

en: Default price handler
cs: Výchozí ovladač cen

en: The default handler alterer is simply responsible for prefixing various product prices for display.
cs: Výchozí ovladač ceny je jednoduše zodpovědný za výběr různých cen produktů ke zobrazení.

en: The default handler formatter passes prices through a single currency formatter based on the store currency display settings.
cs: Výchozí ovladač formátování ceny převádí ceny pomocí jednotného formátovače měn založeného na nastavení zobrazení měny v obchodu.

en: List Price:
cs: Katalogová cena:

en: Cost:
cs: Náklady:

en: Price:
cs: Cena:

en: Tax Name
cs: Název daně

en: Total taxable amount
cs: Celková částka podléhající zdanění

en: Total tax collected
cs: Daně celkem

en: Customize tax report parameters
cs: Přizpůsobit parametry přehledu daní

en: Adjust these values and update the report to build your sales tax report. Once submitted, the report may be bookmarked for easy reference in the future.
cs: Upravte tyto hodnoty a aktualizujte přehled pro vytvoření vlastního prodejního daňového přehledu. Takto vytvořený přehled má jedinečnou URL adresu a může být přidán do záložek prohlížeče snadnější odkazování v budoucnosti.

en: Sales tax report
cs: Hlášení daní z prodeje

en: Tax Report
cs: Hlášení daní

en: View a report about sales tax your customers paid.
cs: Zobrazit hlášení, kolik zákazníci zaplatili na daních.

en: Taxed products
cs: Daněné produkty

en: Shippable products
cs: Doručovatelné produkty

en: Any product
cs: Libovolný produkt

en: No rates available.
cs: Nejsou k dispozici žádné daňové sazby.

en: Add a tax rate
cs: Přidat daňovou sazbu

en: Apply tax to any product regardless of its shipability.
cs: Uplatnit daň na jakékoliv produkty bez ohledu na to, zda jsou doručitelné či nikoliv.

en: Apply tax to shippable products only.
cs: Uplatnit daň jen na doručovatelné produkty.

en: "Blank line" product
cs: Produkt "prázdný řádek"

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
cs: Uplatnit daň na produkty určitých druhů/typů.

en: Taxes are sorted by weight and then applied to the order sequentially. This value is important when taxes need to include other tax line items.
cs: Daně jsou seřazeny podle váhy a poté uplatněny postupně. Tato hodnota je důležitá, když je třeba, aby se daně uplatnily na další řádkové položky s daní.

en: Rate must be a positive number. No commas and only one decimal point.
cs: Úroveň musí být kladné číslo. Žádné čárky a jen jedna desetinná tečka.

en: Tax rate %name saved.
cs: Daňová sazba %name uložena.

en: Copy of !name
cs: Kopie !name

en: Tax rate %name cloned.
cs: Daňová sazba %name byla naklována.

en: That tax rate does not exist.
cs: Tato daňová sazba neexistuje.

en: This action cannot be undone. Any orders that have been charged this tax may lose tax if you proceed.<br />If you just want this tax to no longer be applied to orders, consider disabling its predicate instead.
cs: Tuto akci nemůžete vzít zpět. Ze všech objednávek, na které byla tato daň uplatněna se může daň ztratit.<br />Pokud chcete jen, aby se daň na další objednávky neuplatňovala, je vhodnější ji vypnout.

en: Tax rate %name deleted.
cs: Daňová sazba %name smazána.

en: Tax rule
cs: Daňové pravidlo

en: Calculate taxes
cs: Spočítat daně

en: Apply !name
cs: Použít !name

en: Add tax rates through this page and then use the <a href="!url">conditional actions interface</a> to add conditions to the taxes that limit which orders they are applied to. Especially important are the geographic area conditions for the delivery address.  Use the conditions link to jump to a particular tax rate conditions configuration page.
cs: Na této stránce přidejte sazby daní. Potom pomoci <a href="!url">rozhraní Podmíněných akcí</a> přidejte podmínky k jednotlivým daním. Podmínkami se určí, na které objednávky budou aplikovány které daně. Důležité mohou být zvláště podmínky týkající se zeměpisné polohy doručovacích adres. Pro přechod na konfigurační stránku podmínek konkrétní sazby daně použijte příslušný odkaz Podmínky.

en: Configure the tax rates and settings.
cs: Konfigurace sazeb daní a nastavení daní.

en: Edit a tax rate
cs: Upravit daňovou sazbu

en: The rate of taxation.
cs: Úroveň zdanění

en: Poll title
cs: Název ankety

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
cs: Právě jste použil/a jednorázový přihlašovací odkaz. Již jej nemusíte používat k přihlašování. Změňte si, prosím, heslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
cs: !username požádal o účet.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: Name of top taxonomy term
cs: Název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: ID of top taxonomy term
cs: ID termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: No messages available.
cs: Žádné zprávy

en: No Solr instance available when checking requirements.
cs: Při kontrole požadavků nebyla k dispozici žádná instance Solr.

en: Secondary
cs: Sekundární

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
cs: ID slovníku nadřazené kategorie.

en: '@column' => value for @column
cs: '@column' => hodnota pro @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
cs: return array(
      0 => array(@columns),
      // Většinou budete potřebovat pouze jednu hodnotu.
      // Jestliže potřebujete více výchozích hodnot, zadejte další:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
cs: Modul Blog API umožňuje posílat příspěvky pomocí externí aplikace. Externí klienti jsou dostupné pro celou řadu operačních systémů a obecně poskytují velmi dobré grafické rozhraní pro vytváření a editaci příspěvků.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
cs: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, blogovací klient dostupný pro Mac OS X i pro Microsoft Windows, může být použit s Blog API. Blog API také podporuje <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, a většinu z <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Také další blogovací klienti a služby (například „post to blog“ na <a href="@flickr">Flickru</a> ), které podporují tato API, mohou být kompatibilní.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
cs: Na stránce <a href="@blogapi-settings">nastavení Blog API</a> vyberte typy obsahu dostupné externím bloggerům. Je-li to podporováno, bude každý typ obsahu externímu klientu zobrazen jako oddělený „blog“.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@blogapi">Modul Blog API</a>.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
cs: Vrací seznam blogů ke kterým má autor oprávnění k zápisu.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
cs: Vrací seznam všech kategorií definovaných v blogu.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
cs: Publikovat (přestavět) všechny statické soubory spojené se zápisem v tomto blogu. Ekvivalentní se samotným uložením příspěvku (až na ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
cs: Nemáte oprávnění přidávat tento typ obsahu.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění pro zvěřejnění tohoto typu příspěvku. Prosím uložte jej zatím jako koncept.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
cs: Nemáte oprávnění pro uložení tohoto příspěvku jako konceptu. Zkuste jej, prosím, přímo zvěřejnit.

en: Invalid categories submitted.
cs: Byla zvolena nepovolená kategorie.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
cs: Kategorie ze slovníku @vocabulary_name je povinná.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
cs: Ze slovníku @vocabulary_name můžete zvolit pouze jednu kategorii.

en: Error saving categories. This feature is not available.
cs: Při ukládání kategorií došlo k chybě, protože toto rozšíření není k dispozici.

en: You do not have permission to edit this blog.
cs: Nemáte oprávnění editovat tento blog.

en: Enable for external blogging clients
cs: Povolené typy obsahu pro externě blogující klienty

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
cs: Vyberte typy obsahu dostupné externě blogujícím klientům skrze Blog API. Pokud to klient podporuje, každý povolený typ obsahu bude externímu klientovi zobrazen jako oddělený „blog“.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
cs: Blog API není nastaven, aby podporoval typ obsahu %type nebo nemáte dostatečná práva pro přidávání příspěvků tohoto typu.

en: @type: added %title using blog API.
cs: @type: přidáno %title pomocí blog API.

en: @type: updated %title using Blog API.
cs: @type: aktualizováno %title za pomocí Blog API.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
cs: Nastavit typy obsahu přístupné externě blogujícím klientům.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
cs: Umožňuje uživatelům posílat obsah pomocí externích GUI aplikací, které podporují XML-RPC blog API.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
cs: Automatické dokončování uživatelského jména

en: Initializing.
cs: Inicializuji.

en: Remaining @remaining of @total.
cs: Zbývá @remaining z @total.

en: An error has occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
cs: Pokračujte na <a href="@error_url">stránku s hlášením chyb</a>

en: HTTP POST is required.
cs: HTTP POST je vyžadován.

en: Your page will be a part of the selected book.
cs: Vaše stránka bude částí vybrané knihy.

en: Numeric
cs: Číselné

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
cs: Vytvořte seznam možností jako <strong>Seznam povolených hodnot</strong> nebo jako pole definované PHP kódem. Tyto hodnoty budou pro pole %field shodné ve všech typech obsahu.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
cs: Pro toto pole musíte specifikovat 'povolené hodnoty'.

en: form
cs: formulář

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: Token replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky pro tokeny

en: Node language
cs: Jazyk uzlu

en: Name of top term's vocabulary
cs: Název slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: ID of top term's vocabulary
cs: ID slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: The text used in the menu as link text for this item.
cs: Text, použitý v menu jako textový odkaz této položky.

en: The title of the node's book parent.
cs: Nadpis uzlu nadřazené knihy.

en: The id of the node's book parent.
cs: ID uzlu nadřazené knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
cs: Nadpisy všech předchůdců v hierarchii knihy.

en: The name of the current Drupal website.
cs: Název  tohoto Drupal webu.

en: The slogan of the current Drupal website.
cs: Slogan tohoto Drupal webu.

en: A randomly generated SHA1 hash.
cs: Náhodně vygenerovaný SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
cs: Aktuální časové razítko v sekundách uplynulých od 1. ledna 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s jednou číslicí.

en: A randomly generated three-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo se třemi číslicemi.

en: A randomly generated ten-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s deseti číslicemi.

en: Randomly generated single-digit letter.
cs: Náhodně vygenerované písmeno.

en: Randomly generated three-digit letters.
cs: Tři náhodně vygenerovaná písmena.

en: Randomly generated ten-digit letters.
cs: Deset náhodně vygenerovaných písmen.

en: Display a tokenized message to the user
cs: Zobrazit uživateli tokenizovanou zprávu

en: Send tokenized e-mail
cs: Odeslat tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
cs: Přesměrovat na tokenizovanou URL

en: The email address to which the message should be sent.
cs: E-mailová adresa, na kterou by měla být zpráva odeslána.

en: The message that should be sent.
cs: Zpráva, která by měla být odeslána.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity pro generování cesty URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The message to be displayed to the current user.
cs: Zpráva, která se má zobrazit aktuálnímu uživateli.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity ve vlastním textu zprávy.  Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity v cestě URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
cs: Poskytuje sdílené API pro nahrazení textových zástupných symbolů aktuálními daty.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
cs: Poskytuje další tokeny a základ pro tvorbu vlastních tokenů.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
cs: Poskytuje rozšířené verze akcí jádra Drupalu pomocí modulu Token.

en: Basic options
cs: Základní možnosti

en: alert
cs: upozornění

en: emergency
cs: havárie

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: The page has been deleted.
cs: Stránka byla smazána.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
cs: Tento jednorázový přihlašovací odkaz byl již použit. Není nutné se pomocí něj znovu přihlašovat. Již jste přihlášen/a.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Použitému jednorázovému přihlašovacímu odkazu již vypršela platnost. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
cs: <p>Toto je jednorázový přihlašovací odkaz pro uživatele %user_name. Vyprší %expiration_date.</p><p>Klikněte na následující odkaz pro přihlášení a poté si změňte heslo.</p>

en: This login can be used only once.
cs: Toto přihlášení lze použít jen jednou.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
cs: Použitý jednorázový přihlašovací odkaz již byl použit. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: The translation import of %filename failed.
cs: Import překladu ze souboru %filename selhal.

en: More choices
cs: Více možností

en: Javascript Choice Form
cs: JavaScriptový výběrový formulář

en: Change basic information
cs: Změnit základní informace

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
cs: Více informací lze nalézt v <a href="@help">sekci nápovědy</a> nebo <a href="@handbook">online příručkách Drupalu</a>. Můžete se rovněž obrátit na <a href="http://www.drupal.cz/forum">české diskusní fórum o Drupalu</a>. Poslední možností je <a href="@support">podpora od externích subjektů</a>.

en: Account details for !username at !site
cs: Podrobnosti účtu !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Děkujeme vám za registraci na webu !site. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: User e-mail settings
cs: Nastavení emailu uživatele

en: Skipping broken view @view
cs: Poškozené view @view vynecháno

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
cs: Převaděč se pokusí převést Views 1 na Views 2. Převod není spolehlivý; pravděpodobně bude nutné provést některá nastavení pohledů ručně. Import z Views 1 můžete provést normálně přes kartu Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Create customized lists and queries from your database.
cs: Vytvořit vlastní seznamy a dotazy z vaší databáze.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
cs: Administrační rozhraní pro modul Views. Bez tohoto modulu nemůžete pohledy vytvářet ani upravovat.

en: Example content
cs: Příklad obsahu

en: Plain text field
cs: Pole s prostým textem

en: Just a plain text field.
cs: Pouze pole s prostým textem.

en: Numeric field
cs: Číselné pole

en: Just a numeric field.
cs: Pouze číselné pole.

en: Boolean field
cs: Pole s logickým datovým typem (BOOLEAN)

en: Just an on/off field.
cs: Pouze pole typu ano/ne.

en: Timestamp field
cs: Pole s časovým razítkem

en: Just a timestamp field.
cs: Pouze pole s časovým razítkem

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
cs: Emuluje výchozí titulní stránku poskytovanou Drupalem. Tento pohled můžete nastavit jako svou výchozí titulní stranu.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
cs: Název, který se má použít, když je argument přítomen. Překryje název pohledu a názvy z předchozích argumentů. Pro nahrazení můžete využít formát se znakem "%". Použijte "%1" pro první argument, "%2" pro druhý atd.

en: Validator options
cs: Možnosti validátoru

en: Display all values
cs: Zobrazit všechny hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
cs: Skrýt pohled / Stránka nenalezena (404)

en: Display empty text
cs: Zobrazit text pro nulový výsledek

en: Provide default argument
cs: Poskytnout výchozí argument

en: Provide default argument options
cs: Poskytnout možnosti pro výchozí argument

en: Default argument type
cs: Typ výchozího argumentu

en: Broken/missing handler
cs: Poškozený/chybějící ovladač

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Allow multiple terms per argument.
cs: Povolit více hodnot pro každý argument

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
cs: Povolit vliv více argumentů najednou.

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v přehledu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Exclude the argument
cs: Vyloučit argument

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Transform spaces to dashes in URL
cs: Převést mezery na pomlčky v URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
cs: Název pole, který se zobrazí uživateli, pokud to styl vyžaduje.

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
cs: Pokud zaškrtnete, pole se nebude zobrazovat, ale bude se načítat do pohledu. Použijte tuto volbu, jestliže nechcete zobrazovat seskupující pole u každého záznamu, nebo pro pokročilé šablonování.

en: Rewrite the output of this field
cs: Přepsat výstup pole

en: Output this field as a link
cs: Zobrazit pole jako odkaz

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
cs: Pokud je zaškrtnuto, pole bude převedeno na odkaz. Cíl musí být uveden níže.

en: Link path
cs: Cesta odkazu

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený před tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený za tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Před použitím tohoto pole je třeba do zobrazení přidat některé z dalších polí. Pokud chcete, můžete pole skrýt zaškrtnutím volby <em>Vynechat ze zobrazení (Exclude from display)</em>. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete použít pole, které není v seznamu, změnte pořadí polí.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Pro toto zobrazení jsou k dispozici následující nahrazovací vzorky. Pro zobrazení hodnoty na pravé straně použitje odpovídající vzorek na levé straně. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete pole, které není v seznamu, změňte pořadí polí. </p>

en: Trim this field to a maximum length
cs: Oříznout pole na maximální délku

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
cs: Pokud je vybráno, bude pole oříznuto na maximální délku (ve znacích).

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: Add an ellipsis
cs: Přidat trojtečku

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny HTML tagy budou odstraněny.

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: This identifier is not allowed.
cs: Tento identifikátor není povolen.

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: exposed
cs: vystavený

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: not in
cs: není v

en: Is all of
cs: Všech

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: not
cs: ne

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Is not between
cs: Není mezi

en: not between
cs: ne mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: desc
cs: pop.

en: @time ms
cs: %time ms

en: Clone view %view
cs: Klonovat pohled %view

en: View name
cs: Název pohledu

en: View description
cs: Popis pohledu

en: View tag
cs: Štítek pohledu

en: You must use a unique name for this view.
cs: Musíte použít unikátní název pohledu

en: Are you sure you want to revert the view %name?
cs: Opravdu obnovit výchozí pohled %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
cs: Opravdu smazat pohled %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
cs: Smazání pohledu nemůže být vráceno.

en: The view has been deleted.
cs: Pohled byl smazán

en: Edit view %view
cs: Upravit pohled %view

en: Paste view code here
cs: Zde vložte kód pohledu

en: Unable to import view.
cs: Pohled nelze importovat

en: Unknown or missing table name
cs: Neznámý nebo chybějící název tabulky

en: Export this view
cs: Exportovat pohled

en: Create a copy of this view
cs: Vytvořit kopii pohledu

en: View "@display"
cs: Pohled "@display"

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Add display
cs: Přidat zobrazení

en: Remove display
cs: Odstranit zobrazení

en: Configure @type
cs: Konfigurovat @type

en: Rearrange @type
cs: Přeskupit @type

en: Default settings for this view.
cs: Výchozí nastavení pro tento pohled.

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: Displays rows as an HTML list.
cs: Zobrazí řádky jako HTML seznam.

en: Displays rows in a grid.
cs: Zobrazí řádky v mřížce.

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům kterékoliv z těchto rolí.

en: sort criteria
cs: kriteria řazení

en: sort criterion
cs: kritérium řazení

en: filter
cs: filtr

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Locale source
cs: Lokální zdroj

en: The ID of the source string.
cs: ID zdrojového řetězce.

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Node revision
cs: Revize uzlu

en: The revision ID of the node revision.
cs: ID revize uzlu

en: Poll
cs: Anketa

en: Search Terms
cs: Hledat termíny

en: The terms to search for.
cs: Zadejte hledané termíny.

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Browser session ID of user that visited page.
cs: Session ID prohlížeče uživatele, který navštívil stránku.

en: Title of page visited.
cs: Nadpis navštívené stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
cs: Interní cesta navštívené stránky (relativně ke kořenovému adresáři Drupalu).

en: Files maintained by Drupal and various modules.
cs: Soubory spravované Drupalem a různými moduly.

en: The ID of the file.
cs: ID souboru

en: The name of the file.
cs: Název souboru.

en: The path of the file.
cs: Cesta souboru.

en: The mime type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: The status of the file.
cs: Stav souboru.

en: The date the file was uploaded.
cs: Datum, kdy byl soubor nahrán.

en: Taxonomy term name.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The term weight field
cs: Pole váhy termínu

en: The parent term of the term.
cs: Nadřazený termín tohoto termínu.

en: upload
cs: nahrát soubor

en: Listed
cs: Vypsaný

en: The user ID
cs: ID uživatele

en: The user or author name.
cs: Jméno uživatele nebo autora.

en: Language of the user
cs: Výchozí jazyk uživatele

en: The date the user was created.
cs: Datum, kdy byl uživatelský účet vytvořen.

en: The user's last login date.
cs: Poslední přihlášení uživatele

en: Whether a user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: The user's signature.
cs: Podpis uživatele.

en: Provide a simple link to edit the user.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz na úpravu uživatele.

en: User ID from URL
cs: ID uživatele z URL

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytnout vlastní text nebo odkaz.

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Type of link
cs: Typ odkazu

en: contact
cs: kontakt

en: Contact %user
cs: Kontaktovat %user

en: Unknown group
cs: Neznámá skupina

en: Unknown language
cs: Neznámý jazyk

en: Current user's language
cs: Aktuální jazyk uživatele

en: Default site language
cs: Výchozí jazyk webu

en: No language
cs: Žádný jazyk

en: Current installed version
cs: Aktuálně nainstalovaná verze

en: Node IDs separated by , or +
cs: ID uzlů oddělené , nebo +

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: No vocabulary
cs: Žádný slovník

en: Current language
cs: Aktuální jazyk

en: Usernames
cs: Uživatelská jména

en: Enter a comma separated list of user names.
cs: Zadejte čárkou oddělený seznam uživatelských jmen.

en: Query results
cs: Výsledky dotazu

en: Change the title that this display will use.
cs: Změnit titulek, který bude použit pro toto zobrazení

en: Use AJAX
cs: Použít AJAX

en: Change this display's pager setting.
cs: Změnit nastavení stránkování tohoto zobrazení.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Link display
cs: Zobrazení odkazu

en: Exposed form in block
cs: Vystavení formuláře v bloku

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
cs: Počet položek zobrazených na stránce. Zadejte 0 pro žádný limit.

en: Display even if view has no result
cs: Zobrazit přestože pohled nevrací výsledek

en: Change theme
cs: Změnit téma vzhledu

en: Back to !info.
cs: Zpět na !info.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
cs: Zobrazení "@display" používá cestu, ale tato cesta není nadefinována

en: Attachment settings
cs: Nastavení přílohy

en: Inherit exposed filters
cs: Zdědit vystavené filtry

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: Using the site name
cs: Použití jména webu

en: Use the site name for the title
cs: Jako název použít název webu

en: No menu
cs: Žádné menu

en: Change settings for the parent menu
cs: Změnit nastavení pro nadřazené menu

en: No menu entry
cs: Žádný záznam v menu

en: Normal menu entry
cs: Normální záznam v menu

en: Insert item into an available menu.
cs: Vložte položku do dostupného menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
cs: Výběr menu vyžaduje aktivaci modulu menu.

en: Already exists
cs: Již existuje

en: Grouping field
cs: Seskupení dle pole

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: None defined
cs: Není definováno

en: Title: @title
cs: Nadpis: @title

en: @current of @max
cs: @current z @max

en: Adjust top margin
cs: Přizpůsobit horní okraj

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
cs: Při zapnutí zobrazí administrační menu na vrcholu a posune obsah stránky asi o 20px dolů. Při vypnutí mohou být některé absolutně a fixně pozicované elementy překryty administračním menu.

en: Keep menu at top of page
cs: Držet menu na vrchu stránky

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
cs: Po zapnutí bude administrační menu stále na vrcholu stránky (i během posouvání). <strong>Poznámka: V některých prohlížečích může toto nastavení způsobit chyby na stránce, neviditelný kurzor, nezvolitelné prvky formulářů, nebo jiné problémy. V případě výskytu těchto problémů, možnost vypněte.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
cs: Po zapnutí budou při načtení <a href="!modules-url">stránky modulů</a> sady polí automaticky sbalené.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
cs: Pokud je pro tento účel aktivován modul Utility, může být bezpečně vypnut a odinstalován.

en: Move local tasks into menu
cs: Přesunout lokální úkoly do menu

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
cs: Po zapnutí se karty přesunou do administračního menu. Tuto funkci lze použít pouze u témat vzhledu, které pro karty používají CSS třídy <code>tabs primary</code> a <code>tabs secondary</code>.

en: Administration menu settings
cs: Nastavení administračního menu

en: Parent link ID
cs: ID rodiče odkazu

en: Display additional data for each menu item
cs: Zobrazit rozšiřující data pro každou položku menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
cs: Zobrazit zvolené položky vedle každého odkazu v menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
cs: Po zapnutí zobrazí všechny položky menu bez ohledu na oprávnění. <em>Poznámka: Nepoužívat na produkčním webu.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
cs: Povoleny moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). K upravě vzhledu použijte níže uvedené nastavení.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). Administrační menu také zobrazuje počet aktuálních anonymních a přihlášených uživatelů. Umožňuje ostatním modulům přidat do menu vlastní položky. Integrace s administračním menu se liší modul od modulu. Například modul <a href="@drupal">Devel</a> výrazně využívá administrační menu k poskytnutí rychlého přístupu k vývojovým nástrojům.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
cs: <a href="@settings">Nastavení</a> administračního menu umožňuje upravit některé prvky chování a vzhledu menu. Výraznější změny vzhledu menu lze provést pomocí CSS v tématu vzhledu. Více informací o úpravách vzhledu a CSS naleznete v README.txt.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
cs: Položky zobrazené v administračním menu závisí na oprávnění uživatele. Menu se zobrazí pouze uživatelům s přiřazenou rolí, která má oprávnění: za prvé <em>Přistup k administračnímu menu</em> (modul admin_menu), za druhé <em>Přístup k administraci</em> (modul system) pro zobrazení administračních odkazů. Dále jsou zobrazeny jen odkazy, ke kterým má uživatel přístup. Například pokud není uživatel členem role s oprávněním <em>Administrace oprávnění</em> (modul user) a <em>Administrace uživatelů</em> (modul user), položka <em>Uživatelé</em> se v menu nezobrazí.

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: Adjust administration menu settings.
cs: Upravit nastavení administračního menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
cs: Poskytuje rozbalovací menu pro většinu administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (pro uživatele s odpovídajícím oprávněním).

en: PHP filter
cs: PHP filtr

en: Submitted by !username on @datetime
cs: Vložil/a !username, @datetime

en: Preview post
cs: Náhled příspěvku

en: Must users preview posts before submitting?
cs: Musí si uživatelé před odesláním zobrazit náhled příspěvku?

en: More information about formatting options
cs: Více informací o možnostech formátování

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Default menu for content
cs: Výchozí menu pro obsah

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
cs: Výběr výchozího menu v nastavení menu ve formuláři pro vytváření obsahu.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
cs: Cron již běží déle než hodinu a je pravděpodobné, že se zasekl.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: - All -
cs: - Vše -

en: HTTP request status
cs: Stav HTTP požadavku

en: Fails
cs: Selhalo

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
cs: Váš systém nebo síťové nastavení neumožňuje Drupalu přístup k webovým stránkám, výsledkem jsou omezené funkce. To může být způsobeno nastavením webového serveru nebo nastavením PHP. Omezení se projeví v informacích o dostupných aktualizacích, agregátoru, přihlašování přes OpenID nebo použití služeb závislých na síti.

en: Invalid token
cs: Neplatný token

en: Okay
cs: OK

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Delete this menu item.
cs: Smazat položku menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
cs: Text odkazu korespondující s touto položkou, tak, jak se zobrazí v menu. Nechte prázdné, pokud nechcete tento příspěvek přidat do menu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
cs: Minimální počet slov pro obsah příspěvku. Tímto způsobem můžete vyřadit příspěvky, které neodpovídají standardům webu, např. krátké testovací příspěvky.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Volitelně můžete zadat alternativní URL, pod kterým bude uzel přístupný. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Already added languages
cs: Již přidané jazyky

en: Recent blog posts
cs: Nejnovější příspěvky blogu

en: Who's new
cs: Kdo je nový

en: Are you sure you want to delete these users?
cs: Určitě smazat tyto uživatele?

en: The users have been deleted.
cs: Uživatelé byli smazáni.

en: Language name
cs: Název jazyka

en: Edit language
cs: Upravit jazyk

en: allow
cs: povolit

en: Edit category
cs: Upravit kategorii

en: The content type %name has been updated.
cs: Typ obsahu %name byl aktualizován

en: The content type %name has been added.
cs: Typ obsahu %name byl přidán.

en: Catalan
cs: Katalánsky

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Configure this block
cs: Nastavit tento blok

en: Drag to re-order
cs: Pro přeskupení přetáhněte myší

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
cs: Změny provedené v této tabulce budou uloženy až po odeslání  formuláře.

en: Rule type
cs: Typ pravidla

en: Mask
cs: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
cs: Opravu smazat pravidlo @type pro %rule?

en: The access rule has been deleted.
cs: Přístupové pravidlo bylo smazáno.

en: A custom color widget must be selected to choose colors. Only the selected widget will be previewed.
cs: Widget pro definici barev musí být zvolen k výběru barev. Jen zvolený widget bude zobrazen.

en: Custom colors are only supported when the <a href="!url">download method</a> is set to public.
cs: Vlastní barvy jsou podporovány pouze pokud je <a href="!url">metoda stahování</a> nastavena jako veřejná.

en: Blue Lagoon (default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Color display
cs: Barevné zobrazení

en: Solid color
cs: Plná barva

en: On colors
cs: Zapnout barvy

en: Hover colors
cs: Barvy při přejetí myší

en: Off colors
cs: Vypnout barvy

en: Matte color
cs: Barva masky

en: The entered value %color is not a valid hex color.
cs: Vložená hodnota @color není v HEXA tvaru platná.

en: Custom %name stars generated. You may need to clear your browser cache before the new stars are visible.
cs: Uživatelské hvězdičky %name byly vygenerovány. Je možné, že pro jejich zobrazení bude třeba vyčistit vyrovnávací paměť (cache) prohlížeče.

en: Number of Stars
cs: Počet hvězdiček

en: Number of Options
cs: Počet možností

en: Node Comment Parent
cs: Rodič komentáře uzlu

en: Voting target
cs: Cíl hlasování

en: Voting target PHP code
cs: PHP kód cíle hlasování

en: Allow user to clear value
cs: Dovolit uživateli smazat hodnotu

en: As Stars
cs: Jako hvězdičky

en: Rating (i.e. 4.2/5)
cs: Hodnocení (např. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
cs: Procenta (např. 92)

en: This page is used to configure site-wide features of the fivestar module. To setup fivestar to rate content:
cs: Tato stránka se využívá pro konfiguraci vlastností modulu Fivestar pro celý web. Nastavení pro hodnocení obsahu:

en: Configure site-wide settings for fivestar below.
cs: Níže nastavte konfiguraci modulu Fivestar pro celý web.

en: Go to <a href="!types">admin/content/types</a> and edit the type you would like to rate.
cs: Jděte na <a href="!types">admin/content/types</a> a upravte typ obsahu, který chcete hodnotit.

en: On the settings page for the content type, a set of options is available for fivestar, where you can enable rating for that type and set rating options.
cs: Na stránce nastavení typu obsahu můžete povolit hodnocení Fivestar pro tento typ a nastavit možnosti hodnocení.

en: Configure site-wide widgets used for Fivestar rating.
cs: Nastavení nástrojů modulu Fivestar platné pro celý web.

en: Fivestar ratings
cs: Hodnocení Fivestar

en: Enable Fivestar rating
cs: Zapnout hodnocení Fivestar

en: Cancel rating
cs: Zrušit hodnocení

en: Poor
cs: Špatné

en: Great
cs: Skvělé

en: Awesome
cs: Úžasné

en: Give it @star/@count
cs: Hodnotit jako @star z @count

en: Clickable widget above teaser
cs: Klikatelný widget nad upoutávkou

en: Clickable widget below teaser
cs: Klikatelný widget pod upoutávkou

en: Static display above teaser
cs: Statické zobrazení nad upoutávkou

en: Static display below teaser
cs: Statické zobrazení pod upoutávkou

en: Teaser link to full node widget
cs: Widget pro odkaz z upoutávky na zobrazení celého uzlu

en: Full node display
cs: Zobrazení celého uzlu

en: Clickable widget above node body
cs: Klikatelný widget nad tělem uzlu

en: Clickable widget below node body
cs: Klikatelný widget pod tělem uzlu

en: Static display above node body
cs: Statické zobrazení nad tělem uzlu

en: Static display below node body
cs: Statické zobrazení pod tělem uzlu

en: Widget display
cs: Zobrazení widgetu

en: Choose a widget set to be used on your site. Widgets supporting custom colors can be further customized by adjusting the color scheme.
cs: Vyberte widget, který se použije na vašem webu. Widgety, které podporují použití vlastních barev, lze dále přizpůsobit úpravou barevného schématu.

en: Custom color widgets
cs: Widgety s podporou vlastních barev

en: Fivestar Settings
cs: Nastavení hodnocení Fivestar

en: Rate this @type
cs: Hodnotit @type

en: Fivestar: Rate this node
cs: Hodnocení obsahu: hlasujte

en: Rate This
cs: Ohodnotit

en: Your vote has been cleared.
cs: Váš hlas byl smazán.

en: Your rating: <span>!stars</span>
cs: Vaše hodnocení: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
cs: Průměr: <span>!stars</span>

en: No votes yet
cs: Zatím nehodnoceno

en: Saving your vote...
cs: Ukládám váš hlas...

en: Your vote has been saved.
cs: Váš hlas byl uložen.

en: Deleting your vote...
cs: Odstraňuji váš hlas...

en: Your vote has been deleted.
cs: Váš hlas byl smazán.

en: Select rating
cs: Zvolte hodnocení

en: Fivestar Stars (display only)
cs: Fivestar hvězdičky (jen zobrazit)

en: Fivestar Stars (clickable, no text)
cs: Fivestar hvězdičky (klikatelné, bez textu)

en: Fivestar Stars (clickable, with text)
cs: Fivestar hvězdičky (klikatelné, s textem)

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
cs[0]: <span>@count</span> hlas
cs[1]: <span>@count</span> hlasy
cs[2]: <span>@count</span> hlasů

en: use PHP for fivestar target
cs: použít PHP pro určení cíle hodnocení

en: Comment widget
cs: Widget pro komentáře

en: Enabling Fivestar for comments will display a rating widget when a user posts a comment. The rating of the comment will affect its parent content.
cs: Povolení modulu Fivestar pro komentáře zobrazí widget pro hodnocení v okamžiku, kdy uživatel odesílá komentář. Hodnocení komentáře se promítne do rodičovského uzlu.

en: Fivestar comment settings
cs: Nastavení modulu Fivestar pro komentáře

en: Optional rating
cs: Nepovinné hodnocení

en: Required rating
cs: Povinné hodnocení

en: Comment widget preview
cs: Náhled hodnocení u komentářů

en: Fivestar Comments
cs: Fivestar komentáře

en: Rate nodes by leaving comments.
cs: Hodnotit uzly zanecháním komentáře.

en: The requested page could not be found.
cs: Požadovaná stránka nebyla nalezena.

en: Post new @node_type
cs: Zaslat nový příspěvek typu @node_type

en: Requirements problem
cs: Problém se závislostmi

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
cs: Váš webserver pravděpodobně nepodporuje žádný běžný typ databáze. Kontaktujte prosím Vašeho poskytovatele webhostingu s otázkou, zda nabízí jinou databázi, kterou <a href="@drupal-databases">Drupal podporuje.</a>

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
cs: Pro nastavení @drupal databáze zadejte následující informace.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
cs: Typ databáze, ve které budou uloženy data pro @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze, ve které bude @drupal web uložen. Databáze již musí na serveru existovat.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze typu %db_type, do které bude @drupal ukládat data. Aby mohla být instalace @drupal dokončena, databáze musí na serveru už existovat.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
cs: Pokud bude databázi sdílet více aplikací, vložte předponu tabulek např.: %prefix.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
cs: Vložená předpona tabulek (%db_prefix) není platná. Předpona tabulek může obsahovat pouze písmena, čísla, tečky a podtržítka.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: V souboru %settings_file je nastaven databázový server %db_type, nicméně Vaše instalace PHP ho nepodporuje.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
cs: Aby Váš Drupal správně fungoval, a aby mohl být ukončen instalační proces, je třeba nejdříve vyřešit výše popsané problémy s oprávněními. Instalátor zjistil, že je dostupné oprávnění použít následující příkazy: %commands. Pokud potřebujete více informací o konfiguraci databázového serveru, přečtěte si <a href="http://drupal.org/node/258">Příručku instalace a upgrade</a>. Pokud si nejste jist co dělat dále, pravděpodobně byste měl/a kontaktovat technickou podporu svého webhostingu.

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: Choose language
cs: Vyberte jazyk

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
cs: Se správným přídavným jazykovým balíčkem lze pokračovat v instalaci Drupalu v jazyce, který si vyberete. Pro instalaci a používání Drupalu v jazyce jiném než anglickém:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
cs: Zjistit, zda <a href="@translations" target="_blank">překlad této verze Drupalu</a> je ve Vámi vybraném jazyce k dispozici. Překlady jsou dostupné za pomocí překladových balíčků; každý překladový balíček umožňuje zobrazovat verzi Drupalu v jiném jazyce. Pro jednotlivé verze Drupalu nemusí být dostupné překladové balíčky ve všech jazycích.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
cs: Pokud je k dispozici jiný překladový balíček podle Vašeho výběru, stáhněte ho a rozbalte jeho obsah do kořenového adresáře Drupal

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
cs: Vraťte se na výběr jazyka pomocí druhého odkazu níže, a vyberte si jazyk ze seznamu. Aktualizace stránky (F5) zobrazí nově dostupné překladové balíčky.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
cs: Pro instalaci a používání Drupalu v angličtině, nebo výběr alternativního jazyka až po zakončení instalace, vyberte první odkaz níže.

en: How should the installation continue?
cs: Jak by měla instalace pokračovat?

en: Continue installation in English
cs: Pokračovat instalaci v angličtině

en: Return to choose a language
cs: Vrátit se na volbu jazyka

en: Install Drupal in English
cs: Instalovat Drupal v angličtině

en: Learn how to install Drupal in other languages
cs: Naučte se jak instalovat Drupal v jiných jazycích

en: (built-in)
cs: (vestavěný)

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
cs: Nebylo možné nalézt žádné instalační profily. Instalační profil říká instalátoru, jaké moduly nainstalovat a zapnout a jaké schéma instalovat do databáze. Instalační profil je nezbytný pro úspěšnou instalaci.

en: Drupal already installed
cs: Drupal je již nainstalovaný.

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
cs: <ul><li>Aby proces mohl začít od začátku, je třeba vyprázdnit existující databázi.</li><li>Pokud chcete instalovat do jiné databáze, musíte ručně změnit odpovídající soubor <em>settings.php</em> v adresáři <em>sites</em>.</li><li>Pokud chcete aktualizovat již existující web, přejděte na <a href="@base-url/update.php">aktualizační skript</a>.</li><li>Přejít na <a href="@base-url">existující web</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
cs: Instalace @drupal

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Configure site
cs: Nastavení webu

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Všechny nezbytné změny v %dir a %file byly provedeny. Nyní je třeba z bezpečnostních důvodů odstranit oprávnění k zápisu z tohoto adresáře a souboru. Pokud nevíte jak na to, více informací najdete v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">příručce on-line</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
cs: Všechny nezbytné změny do %dir a v %file byly provedeny a zároveň z bezpečnostních důvodů nastaveny jen pro čtení.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
cs: Váš server byl pro tuto funkci úspěšně otestován.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
cs: Váš webový server nepodporuje tuto funkci. <a href="http://drupal.org/node/15365">Více informací o Čistých URL</a>

en: Testing clean URLs...
cs: Testování serveru pro čistá URL...

en: @drupal installation complete
cs: Instalace @drupal je kompletní

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
cs: Gratulujeme, @drupal byl právě úspěšně nainstalován.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
cs: Zkontrolujte prosím případné zprávy výše před pokračováním na <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
cs: Nyní můžete navštívit <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
cs: Instalátor @drupal vyžaduje vytvoření souboru s nastavením.
    <ol>
    <li>Zkopírujte soubor %default_file do souboru %file.</li>
    <li>Změňte práva souboru tak, aby byl zapisovatelný webovým serverem. Pokud si nejste jisti, jak na to, podívejte se na <a href="@handbook_url">on-line příručku</a>.</li>
    </ol>
    Více informací o instalaci Drupalu je možné najít v souboru INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Instalátor @drupal vyžaduje v průběhu instalace práva pro zápis do %file. Pokud nevíte, jak změnit práva souboru, podívejte se prosím do <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">online příručky</a>.

en: Choose profile
cs: Vybrat profil

en: Verify requirements
cs: Kontrola požadavků

en: Set up database
cs: Nastavení databáze

en: Set up translations
cs: Nastavení překladu

en: Install site
cs: Instalace webu

en: Finish translations
cs: Dokončit překlady

en: To configure your website, please provide the following information.
cs: Pro nastavení tohoto webu, prosím, poskytněte následující informace.

en: Site e-mail address
cs: E-mailová adresa webu

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>odesílatele</em> v automaticky odesílaných e-mailech, např. při registraci uživatele nebo při požadavku na nové heslo a jiných upozorněních. (Pro snížení pravděpodobnosti, že takové zprávy budou označovány jako spam, použijte adresu z Vaší domény.)

en: Administrator account
cs: Administrátorský účet

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
cs: Administrátorský účet má kompletní přístup k webu; automaticky dostane veškerá oprávnění a může provádět veškeré administrátorské úlohy. Také to bude jediný účet, který může vykonat některé činnosti, je proto třeba zajistit, aby jeho heslo bylo bezpečné.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
cs: Data a časové údaje na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
cs: Tato volba umožní Drupalu používat „čistá“ URL (tj. bez <code>?q=</code> v URL).

en: Update notifications
cs: Upozornění na aktualizace

en: Check for updates automatically
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
cs: Pokud je tato volba povolena, Drupal Vás upozorní, budou-li dostupné nové aktualizace. Tato funkce značně zvýší bezpečnost webu a je <strong>silně</strong> doporučena. Web bude pravidelně odesílat anonymní informace o nainstalovaných komponentách na web <a href="@drupal">drupal.org</a>. Více informací lze nalézt na stránce <a href="@update">informace o oznamování aktualizací</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
cs: Odstraněna osiřelá akce '%action' z databáze.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
cs[0]: V tabulce akcí je jedna nespárovaná akce (%orphans). !link
cs[1]: V tabulce akcí jsou @count nespárované akce (%orphans). !link
cs[2]: V tabulce akcí je @count nespárovaných akcí (%orphans). !link

en: Site off-line
cs: Tento web je offline

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
cs: Délka běhu cronu překročila časový limit a proto byl ukončen.

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: MySQL database
cs: MySQL databáze

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
cs: Váš MySQL server je moc starý. Drupal vyžaduje alespoň verzi MySQL %version.

en: PostgreSQL database
cs: PostgreSQL databáze

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
cs: Váš PostgreSQL Server je příliš starý. Drupal vyžaduje alespoň PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
cs: Vaše PostgreSQL databáze má nastaveno špatné kódování znaků (%encoding). Je možné, že nebude fungovat správně. Doporučujeme databázi znovu vytvořit s kódováním UTF-8/Unicode. Více informací naleznete v <a href="@url">dokumentaci PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
cs: Adresář %directory byl vytvořen.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
cs: Práva zápisu do adresáře %directory byly změněny, nyní je možný zápis do tohoto adresáře.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: !name nesmí být delší než %max znaků (zadáno %length znaků).

en: Illegal choice %choice in %name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
cs: Sada GD2 pro manipulaci s obrázky

en: The GD toolkit is installed and working properly.
cs: GD sada je nainstalovaná a funguje správně.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
cs: Sada GD pro manipulaci s obrázky potřebuje aby byly moduly pro PHP nainstalovány a správně nastaveny. Pro více informací si přečtěte <a href="@url">příručku obrázků PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
cs: Kvalita JPEG musí být mezi 0 a 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
cs: Modul %module je požadován, ale nebyl nalezen. Zkopírujte ho prosím do adresáře <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
cs: Podpora MySQL v PHP není povolena.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Není možné se připojit k databázovému serveru MySQL. MySQL hlásí následující chybu: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že máte správné uživatelské jméno a heslo?</li><li>Jste si jist/a, že jste správně napsal/a jméno hostitele databáze?</li><li>Jste si jist/a, že databázový server běží?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíše by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vybrat Vaší databázi na serveru MySQL, což znamená, že uživatelské jméno a heslo pro spojení se serverem jsou správné, ale je problém s přístupem k datům. MySQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že máte správné jméno databáze?</li><li>Jste si jist/a, že tato databáze existuje?</li><li>Jste si jist/a, že uživatel použitý k připojení k MySQL má oprávnění k přístupu do této databáze?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vytvořit testovací tabulku na MySQL serveru příkazem %query. MySQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že nastavený uživatel MySQL má potřebná oprávnění na tvoření tabulek v databázi?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na MySQL serveru. Drupal se pokusil vložit hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se změnit hodnotu v testovací tabulce na MySQL serveru.  Drupal se pokusil změnit hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu v testovací tabulce na MySQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo se smazat testovací tabulku na MySQL serveru. Drupal se pokusil smazat tabulku za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
cs: Podpora MySQLi v PHP není povolena.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
cs: Podpora PostgreSQL v PHP není povolena.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Selhalo připojení k PostgreSQL databázovému serveru. PostgreSQL podává následující zprávu:
    %error.<ul><li>Jste si jist/a správností uživatelského jména a hesla?</li><li>Jste si jist/a správností hostitele databáze?</li><li>Běží databázový server?</li><li>Jste si jist/a správností jména databáze?</li></ul>Pro další nápovědu shlédněte <a href="http://drupal.org/node/258">Instalační a aktualizační příručku</a>. Pokud si nejste jist/a kontaktujte systémového administrátora.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vytvořit testovací tabulku na PostgreSQL serveru příkazem %query. PostgreSQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že nastavený uživatel PostgreSQL má potřebná oprávnění na tvoření tabulek v databázi?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se aktualizovat hodnotu do testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil vložit hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se zamknout testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil vložit zámek za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se odemknout testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil odstranit zámek za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu z testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo se smazat testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat tabulku za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Predefined language
cs: Přednastavený jazyk

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
cs: Vyberte požadovaný jazyk a klikněte na tlačítko <em>Přidat jazyk</em>. (Pokud není požadovaný jazyk na seznamu, použijte volbu <em>Uživatelský jazyk</em>.)

en: Custom language
cs: Uživatelský jazyk

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Save language
cs: Uložit jazyk

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
cs: Identifikátor jazyka podle <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kódy jazyků obvykle používají kód země, případně také variantu jazyka. <em>Příklady: „en“, „en-US“ nebo „zh-Hant“.</em>

en: Language name in English
cs: Název jazyka v angličtině

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
cs: Název jazyka v angličtině. Bude dostupný pro překlad ve všech jazycích.

en: Native language name
cs: Vlastní název jazyka

en: Name of the language in the language being added.
cs: Název jazyka v jazyce, který přidáváte.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
cs: Kód jazyka nebo jiný řetězec znaků označující jazyk v cestě. Pokud je nastaven výběr jazyka na <em>Pouze prefix</em> nebo <em>Prefix s nouzovým jazykem</em>, web bude zobrazen v tomto jazyce, pokud se nastavený prefix cesty bude shodovat s částí cesty URL. Pro výchozí jazyk může být tato hodnota prázdná. <strong>Změna této hodnoty změní existující URL a v živém prostředí by měla být použita s největší opatrností.</strong> Příklad: Pokud bude nastaven prefix cesty pro německý jazyk na „deutsch“, bude URL pro zobrazení v němčině „www.example.com/deutsch/node“.

en: Language domain
cs: Doména jazyka

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
cs: Jazykově specifická adresa URL včetně protokolu. S nastavením jazyka na „Pouze doména“ bude web při přístupu na tuto doménu zobrazen v tomto jazyce. Hodnota může být pro výchozí jazyk ponechána prázdná. <strong>Tato hodnota musí obsahovat název protokolu jako část řetězce.</strong> <em>Příklad: Při nastavení domény „http://example.de“ nebo „http://de.example.com“ jako jazykové domény pro německý jazyk způsobí zobrazení stránek „http://example.de/node“, respektive „http://de.example.com/node“, v němčině.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
cs: Směr písma v tomto jazyce.

en: The language %language (%code) already exists.
cs: Jazyk %language (%code) již existuje.

en: Invalid language code.
cs: Neplatný kód jazyka.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
cs: Jazyk %language byl vytvořen a může být používán. Více informací najdete v <a href="@locale-help">nápovědě</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
cs: Prefix cesty i domény nemohou být nastaveny najednou.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
cs: Doména (%domain) je již svázána s jazykem (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
cs: Pouze výchozí jazyk může mít prefixu i doménu prázdnou.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
cs: Prefix (%prefix) je již svázán s jazykem (%language).

en: The English language cannot be deleted.
cs: Angličtinu nelze odstranit.

en: The default language cannot be deleted.
cs: Výchozí jazyk nelze odstranit.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
cs: Odstraněním jazyka budou také odstraněny veškeré překlady s ním asociované, a příspěvky v tomto jazyce budou přenastaveny na „neutrální jazyk“. Tuto akci nelze vzít zpět.

en: Path prefix only.
cs: Pouze cesta a prefix.

en: Path prefix with language fallback.
cs: Prefix cesty s nouzovým jazykem.

en: Domain name only.
cs: Pouze doména.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
cs: Vyberte mechanismus používaný ke zjištění jazyka tohoto webu. <strong>Změna tohoto nastavení může změnit příchozí adresy URL a měla by na produkčním webu být použita s opatrností.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
cs: Nastavení výběru jazyka bylo uloženo.

en: English (built-in)
cs: Angličtina (vestavěný jazyk)

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: English (provided by Drupal)
cs: Anglicky (dodáno Drupalem)

en: Search in
cs: Hledat v

en: Both translated and untranslated strings
cs: Přeložené i nepřeložené řetězce

en: Only translated strings
cs: Jen přeložené řetězce

en: Only untranslated strings
cs: Jen nepřeložené řetězce

en: Limit search to
cs: Omezit vyhledávání na

en: All text groups
cs: Všechny skupiny textů

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: Import translation
cs: Importovat překlad

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
cs: Soubor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
cs: Jazyk importovaného souboru

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
cs: Vyberte jazyk, do kterého chcete přidat řetězec. Pokud vyberete ještě nenastavený jazyk, bude tento jazyk přidán.

en: Text group
cs: Skupina textů

en: Imported translations will be added to this text group.
cs: Importované překlady budou přidány do této skupiny textů.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
cs: Řetězce v souboru nahradí existující, nové se přidají.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
cs: Existující řetězce se ponechají, jen se přidají nové.

en: The language %language has been created.
cs: Jazyk %language byl vytvořen.

en: Export translation
cs: Exportovat překlad

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
cs: Vyberte jazyk pro export do Gettext formátu <em>.po</em>.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
cs: Vygenerovat šablonu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) se všemi řetězci z databáze jazykových řetězců Drupalu.

en: String not found.
cs: Řetězec nenalezen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: The string has been saved.
cs: Řetězec byl uložen.

en: The string has been removed.
cs: Řetězec byl odstraněn.

en: The language selected for import is not supported.
cs: Jazyk zvolený pro import není podporován.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
cs: Soubor s překladem %filename má zřejmě poškozenou hlavičku.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
cs: Překlad byl importován. Bylo vytvořeno %number nových řetězců, aktualizováno %update řetězců a smazáno %delete řetězců.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: vzorec množných čísel nelze zpracovat.

en: Importing interface translations
cs: Importuji překlady uživatelského rozhraní.

en: Starting import
cs: Začínám import

en: Error importing interface translations
cs: Chyba při importu uživatelského rozhraní.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
cs: Pokus o odeslání řetězce, který obsahuje nepovolené HTML tagy: %string

en: The %language language (%code) has been created.
cs: Jazyk %language (%code) byl vytvořen.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
cs: Načten soubor %file do %locale. Nových řetězců: %number, aktualizovaných: %update a odstraněných: %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
cs: Aktualizován překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
cs: Vytvořen překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
cs: Odstraněn překladový JavaScript soubor pro jazyk %language, protože pro tento jazyk momentálně neexistují žádné překlady.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
cs: Došlo k chybě během tvoření překladového JavaScript souboru pro jazyk %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
cs[0]: Jeden řetězec byl vynechán, protože obsahuje zakázané HTML.
cs[1]: @count řetězce byly vynechány, protože obsahují zakázané HTML.
cs[2]: @count řetězců bylo vynecháno, protože obsahují zakázané HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
cs[0]: Pro nově nainstalované moduly byl načten jeden soubor překladu.
cs[1]: Pro nově nainstalované moduly byly načteny @count soubory překladu.
cs[2]: Pro nově nainstalované moduly bylo načteno @count souborů překladu.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
cs[0]: Pro nově povolené moduly byl načten jeden soubor překladu.
cs[1]: Pro nově povolené moduly byly načteny @count soubory překladu.
cs[2]: Pro nově povolené moduly bylo načteno @count souborů překladu.

en: Belarusian
cs: Bělorusky

en: Tibetan
cs: Tibetsky

en: Bosnian
cs: Bosensky

en: Chechen
cs: Čečensky

en: Corsican
cs: Korsicky

en: Old Slavonic
cs: Staroslověnsky

en: Estonian
cs: Estonsky

en: Irish
cs: Irsky

en: Armenian
cs: Arménsky

en: Icelandic
cs: Islandsky

en: Greenlandic
cs: Grónsky

en: Latin
cs: Latinsky

en: Luxembourgish
cs: Lucembursky

en: Latvian
cs: Litevsky

en: Macedonian
cs: Makedonsky

en: Mongolian
cs: Mongolsky

en: Moldavian
cs: Moldavsky

en: Norwegian Bokmål
cs: Norsky (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
cs: Norsky (Nynorsk)

en: Portuguese, Portugal
cs: Portugalsky (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
cs: Portugalsky (Brazílie)

en: Serbo-Croatian
cs: Srbo-chorvatsky

en: Slovenian
cs: Slovinsky

en: Albanian
cs: Albánsky

en: Serbian
cs: Srbsky

en: Thai
cs: Thajsky

en: Ukrainian
cs: Ukrajinsky

en: Vietnamese
cs: Vietnamsky

en: Chinese, Simplified
cs: Čínsky, zjednodušená

en: Chinese, Traditional
cs: Čínsky, tradiční

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
cs: Nebylo možné odeslat e-mail. Pokud problém přetrvává, kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
cs: Chyba během odesílání e-mailu (od %from pro %to).

en: Operating in off-line mode.
cs: Funguje v offline režimu.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
cs: Znovunačtení menu routeru selhalo - některé URL nemusí fungovat.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
cs: Modul %module je součástí cyklické závislosti. Tato situace není podporována a proto není možné modul zapnout.

en: sort icon
cs: ikona řazení

en: sort ascending
cs: seřadit vzestupně

en: sort descending
cs: seřadit sestupně

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyby musí být před pokračováním v instalaci opraveny

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyba musí být opravena před pokračováním v instalaci

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
cs: Zkontrolujte prosím chybové hlášení a <a href="!url">zkuste opakovat akci</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
cs: Před instalací je třeba důkladně zkontrolovat následující upozornění

en: The following installation warning should be carefully reviewed
cs: Před instalací je třeba důkladně zkontrolovat následující upozornění

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné je ignorovat

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné jej ignorovat

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
cs: Knihovna PCRE v PHP Vašeho serveru je příliš stará, což může způsobit problémy při obsluze textů Unicode. Pokud používáte PHP 4.3.3 nebo vyšší, ujistěte se že používáte knihovnu PCRE, která je součástí PHP. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PCRE PHP</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
cs: dsfjklsddsfkljsdf <a href="@url">PHP mbstring extension</a> dsfdfdsf

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Přetížení funkcí pro práci s vícebajtovými řetězci je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
cs: Standardní PHP

en: PHP Mbstring Extension
cs: PHP Mbstring rozšíření

en: Unicode library
cs: Unicode knihovna

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
cs: Není možné překonvertovat kódování XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
cs: Nepodporované kódování %s. Nainstalujte prosím iconv, GNU recode nebo mbstring pro PHP.

en: Parse error. Not well formed
cs: Chyba zpracování, nesprávně formulováno.

en: Parse error. Request not well formed.
cs: Chyba parsování. Požadavek není správně formulován.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
cs: Chyba serveru. Neplatné XML-RPC. Požadavek musí být methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname není specifikována.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
cs: Chyba serveru. Špatný počet parametrů metody

en: Server error. Invalid method parameters.
cs: Chyba serveru. Neplatné parametry metody.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
cs: Chybná syntaxe pro system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
cs: Rekurzivní volání system.multicall jsou zakázána.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname nemá specifikován podpis.

en: Unspecified error
cs: Neznámá chyba

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
cs: Nastala chyba.
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
cs: Nastala chyba. 
    @uri
    (nejsou k dispozici žádné informace).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
cs: Chyba HTTP: @status 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
cs: Název zdroje (nebo jméno webu, ze kterého pochází tento zdroj).

en: Categorize news items
cs: Kategorizace položek novinek

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
cs: Zdroj %feed již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
cs: Opravdu odstranit všechny položky zdroje %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
cs: Seznam HTML značek povolených v obsahu položek zdroje. (Značky nejsou ze zdroje Drupalem odstraňovány.)

en: Category selection type
cs: Způsob výběru typu kategorie

en: checkboxes
cs: zaškrtávací pole

en: multiple selector
cs: vícenásobný výběr

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
cs: Typ výběru zobrazených na kategorizačních stránkách. Pro menší počet kategorií je lepší použít zaškrtávací pole, pro větší počet kategorií je vhodnější použít výběrová pole.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
cs: Tisíce webů (hlavně ty zpravodajské) publikují své nejnovější články pomocí zdrojů. Formáty podporované agregátorem zahrnují <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
cs: Aktuální zdroje jsou vypsány níže. Můžete také <a href="@addfeed">přidat nové zdroje</a>. Pro každý zdroj nebo kategorii zdrojů může být na stránce <a href="@block">administrace bloků</a> povolen blok s nejnovějšími položkami.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
cs: Přidání zdroje ve formátu RSS, RDF nebo Atom. Zdroj může mít pouze jeden vstup.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
cs: Kategorie umožňují seskupování položek z různých zdrojů. Například několik zdrojů zabývajících se sportem může patřit do kategorie pojmenované <em>Sporty</em>. Položky zdrojů se mohou seskupovat automaticky (pokud je vybrána kategorie při vytvoření nebo úpravě zdroje), nebo ručně (přes stránku <em>Kategorizovat</em>, která je dostupná ve výpisu položek zdroje). Každá kategorie poskytuje svoji vlastní stránku zdrojů a blok.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
cs: Nastavit, jaký obsah bude agregován z jiných webů, jak často bude obnovován a jak bude kategorizován.

en: Update items
cs: Obnovit položky

en: Edit feed
cs: Upravit zdroj

en: No blocks in this region
cs: V této oblasti nejsou žádné bloky.

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
cs: Bloky jsou boxy s obsahem zobrazené v části nebo v oblasti stránky. Například výchozí téma Garland obsahuje oblasti „levý postranní sloupec“, „pravý postranní sloupec“, „obsah“, „hlavička“ a „patička“, a blok se může objevit v některé z těchto oblastí. Stránka <a href="@blocks">administrace bloků</a> nabízí drag-and-drop rozhraní pro přesun bloku do oblasti a kontrolu pořadí bloků v oblastech.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
cs: Ačkoliv jsou bloky obvykle generované automaticky moduly (například blok <em>Přihlášení uživatele</em>), administrátoři mohou také definovat vlastní bloky. Uživatelské bloky mají nadpis, popis, a tělo. Tělo může být dlouhé jak je třeba, a může se v něm nacházet obsah podporovaný některým dostupným <a href="@input-format">vstupním formátem</a>.

en: When working with blocks, remember that:
cs: Když pracujete s bloky, pamatujte, že:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
cs: vzhledem k tomu, že jednotlivá témata mohou nabízet různé oblasti nebo nezobrazují oblasti stejně, je třeba rozmístit bloky pro každé téma zvlášť.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
cs: deaktivované bloky nebo bloky bez určené oblasti se nikdy nezobrazují.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
cs: pokud je povolen modul Výkon, bloky se zaškrtnutou volbou <em>výkon</em> nejsou zobrazovány při vysokém zatížení serveru.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
cs: bloky mohou být konfigurovány tak, aby byly viditelné jen na některých stránkách.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
cs: bloky mohou být nastaveny tak, aby byly viditelné pouze pokud jsou splněny specifické podmínky.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
cs: bloky mohou být nastaveny tak, aby byly viditelné jen pro některé uživatelské role.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
cs: administrátor může povolit schování nebo zobrazení některých bloků uživatelem pomocí stránky <em>Můj účet</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
cs: některé dynamické bloky, zvláště bloky generované moduly, budou zobrazeny jen na některých stránkách.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@block">modul Block</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka slouží jako drag-and-drop rozhraní, kde můžete připsat blok do regionu a upravovat pořadí bloků v oblastech. Pro změnu regionu nebo pořadí bloku, chyťte myší ovládací prvek pod sloupcem <em>Blok</em> a přeneste blok do požadovaného umístění v seznamu. (Chyťte ovládací prvek kliknutím a držením tlačítka myši během jejího přesunu přes ovládací ikonu.) Vzhledem k tomu, že jednotlivá témata mohou nabízet různé regiony, nebo nezobrazují regiony stejně, je třeba rozmístit bloky pro každé téma zvlášť. Pamatujte, že změny nebudou uloženy dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit bloky</em> na konci stránky.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
cs: Pokud je třeba snížit zatížení procesoru, komunikaci s databází nebo přenosy serveru, mohou být automaticky schovávány bloky během vysokého zatížení serveru. Označte bloky, které mají být v tomto případě schovány zatržením volby <em>Výkon</em>. Limity pro spuštění této funkce najdete na stránce <a href="@throttleconfig">nastavení výkonu</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
cs: Pro nastavení viditelnosti a vlastního nadpisu bloku klikněte na odkaz <em>nastavení</em> na řádku každého bloku. Pro vytvoření uživatelského bloku použijte stránku <a href="@add-block">Přidat blok</a>.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
cs: Tato stránka slouží k vytvoření nového uživatelského bloku. Nové bloky jsou ve výchozím nastavení vypnuté. Jakmile blok vytvoříte, můžete ho zapnout a umístit do některé z oblastí na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a>.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
cs: Blok %info byl přiřazen do neplatného regionu (%region) a byl vypnut.

en: JavaScript List Form
cs: JavaScriptový formulář

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
cs: Změny v těchto blocích se neprojeví, dokud je neuložíte pomocí tlačítka <em>Uložit bloky</em>.

en: Post new blog entry.
cs: Odeslat nový záznam do blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
cs: Nemáte oprávnění odeslat nový záznam do blogu.

en: You have not created any blog entries.
cs: Nemáte vytvořeny žádné zápisy v blogu.

en: !author has not created any blog entries.
cs: Uživatel !author nemá žádné zápisy v blogu.

en: Create new blog entry.
cs: Vytvořit nový příspěvek v blogu.

en: No blog entries have been created.
cs: Nebyly vytvořeny žádné příspěvky v blogu.

en: Blog entry
cs: Příspěvek v blogu

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
cs: <em>Příspěvek v blogu</em> je jednotlivý záznam v on-line deníku, nebo <em>blogu</em>.

en: View recent blog entries
cs: Projít nejnovější příspěvky

en: Read !username's latest blog entries.
cs: Přečtěte si nejnovější příspěvky na blogu uživatele !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
cs: Modul blog umožňuje registrovaným uživatelům vést si online blog (deník). Blogy se skládají z jednotlivých záznamů, u kterých je vyznačen čas a zobrazují se seřazené jako v deníku.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
cs: V Navigačním menu může být položka <em>Blogy</em>, která zobrazí všechny blogy na tomto webu, a položka <em>Můj blog</em>, která zobrazí všechny příspěvky v blogu aktuálního uživatele. Položka menu <em>Příspěvek v blogu</em> pod <em>Vytvořit obsah</em> umožňuje vytvořit nový příspěvek do blogu.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
cs: V každý příspěvek v blogu se automaticky nachází odkaz na jiné příspěvky blogu vytvořené stejným uživatelem. Ve výchozím nastavení mají všechny příspěvky blogu povolenou diskuzi a automaticky se zobrazují na titulní stránce. Modul Blog také obsahuje blok <em>Nejnovější příspěvky v blogu</em>, který je možno zapnout na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
cs: Pokud se používá agregační modul, tak se vedle položek v bloku <em>poslední položky</em> zdroje automaticky zobrazí ikona <em>blogovat</em>. Kliknutí na tuto ikonu vytvoří <em>příspěvek v blogu</em> s titulkem (titulek položky zdroje) a obsahem (odkaz na zdroj na jeho původním webu a ilustrační obsah použitelný jako citát). Tuto vlastnost  mohou využívat autoři blogů, aby mohli  snadno komentovat příspěvky, které je zajímají a které se objeví ve zdroji zpráv z jiných webů. Pro použití této vlastnosti je potřeba <a href="@modules">zapnout</a> agregační modul, <a href="@feeds">přidat a nakonfigurovat</a> zdroje z ostatních webů, a <a href="@blocks">umístit</a> blok <em>poslední položky</em> zdroje.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@blog">modul Blog</a>.

en: !username's blog
cs: Blog uživatele !username

en: Read the latest blog entries.
cs: Přečíst nejnovější záznamy v blogu.

en: create blog entries
cs: vytvořit příspěvky v blogu

en: delete own blog entries
cs: smazat vlastní příspěvky v blogu

en: delete any blog entry
cs: smazat jakékoliv příspěvky v blogu

en: edit own blog entries
cs: upravit vlastní příspěvky v blogu

en: edit any blog entry
cs: upravit jakékoliv příspěvky v blogu

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
cs: Umožňuje uživateli vést si jednoduchý blog.

en: Allowed book outline types
cs: Povolené typy osnovy

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
cs: Vyberte typy obsahu, které budou uživatelé s oprávněním %add-perm moci přidat do hierarchie knihy. Uživatelé s oprávněním %outline-perm mohou přidávat všechny typy obsahů.

en: Default child page type
cs: Výchozí typ stránky potomka

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
cs: Typ obsahu pro odkaz %add-child musí být jedním z typů obsahů povolených v osnově.

en: Save book pages
cs: Uložit stránky knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
cs: Tato kniha byla změněna jiným uživatelem, změny není možné uložit.

en: Title changed from %original to %current.
cs: Nadpis změněn z %original na %current.

en: Updated book %title.
cs: Kniha %title aktualizována.

en: book: updated %title.
cs: kniha: aktualizováno %title.

en: Update book outline
cs: Aktualizovat osnovu

en: Remove from book outline
cs: Odstranit z osnovy

en: No changes were made
cs: Žádné změny

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
cs: Příspěvek byl začleněn do vybrané knihy. Teď je možné jej zařadit relativně vzhledem k jiným stránkám.

en: The book outline has been updated.
cs: Osnova knihy byla aktualizována.

en: There was an error adding the post to the book.
cs: Při začleňování příspěvku do knihy došlo k chybě.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
cs: %title má přidruženy svázané strany, které budou automaticky přeneseny, aby bylo zachováno spojení s knihou. Pro opětovné vytvoření hierarchie (jako byla před odstraněním této stránky) je třeba znovu %title přidat pomocí záložky Osnova, a ručně přenést svázané strany.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
cs: %title může být opětovně přidán do hierarchie pomocí záložky Osnova.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
cs: Opravdu odstranit %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
cs: Příspěvek byl odstraněn z knihy.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
cs: Zobrazit tuto stranu a její podstrany ve verzi pro tisk.

en: Show block on all pages
cs: Zobrazit blok na všech stránkách

en: Show block only on book pages
cs: Zobrazit blok pouze na stránkách knihy

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
cs: Pokud je vybrána volba <em>Zobrazit blok na všech stránkách</em>, blok bude obsahovat automaticky generované menu pro všechny knihy webu. Pokud je vybráno <em>Zobrazit bloky pouze na stránkách knihy</em>, blok bude obsahovat pouze nabídku aktuální knihy. V tomto případě, pokud právě zobrazovaná stránka není součástí knihy, blok se nezobrazí. Další možnosti kontroly zobrazení bloku jsou na stránce <em>Nastavení viditelnosti specifické pro stránku</em>.

en: This is the top-level page in this book.
cs: Tato stránka je nejvýše v hierarchii této knihy.

en: No book selected.
cs: Nebyla vybrána žádná kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Rodičovská stránka v knize. Maximální hloubka knihy a všech svázaných stran je !maxdepth. Některé stránky vybrané knihy nemohou být vybrány jako rodičovské, pokud by to znamenalo překročení této hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
cs: %title je součástí osnovy knihy, a má přidruženy svázané strany. V případě smazání %title budou svázané strany automaticky přeneseny.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
cs: Modul kniha je vhodný pro vytváření strukturovaných, vícestránkových hypertextů, např. manuálů, příruček či FAQ. Umožňuje rozdělit dokumenty do kapitol, sekcí, podsekcí atd. Autoři s potřebným oprávněním mohou přidávat stránky do společné knihy a zařadit je do obsahu knihy.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
cs: Stránky v hierarchii knihy mají navigační elementy pro navigaci v knize na konci stránky. Tyto odkazy vedou k předchozím a následujícím stránkám v knize a k nadřazené stránce ve struktuře knihy. Vylepšená navigace může být zobrazena zapnutím <em>navigačního bloku knihy</em> na stránce <a href="@admin-block">administrace bloků</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
cs: Uživatelé mohou kliknutím na odkaz <em>verze pro tisk</em> ve spodní části stránky zobrazit verzi vhodnou pro tisk, která obsahuje stránku a všechny její podsekce.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
cs: Uživatelé s oprávněním <em>administrovat osnovu knihy</em> mohou do knihy přidat příspěvek jakéhokoliv <em>typu obsahu</em>, ať již vybráním knihy při editaci příspěvku, nebo za pomocí záložky <em>Osnova</em>.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
cs: Administrátoři mohou prohlížet seznam všech knih na stránce <a href="@admin-node-book">administrace knihy</a>. V záložce <em>Osnova</em> u každé knihy lze editovat nebo přeskupit nadpisy sekci.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@book">Modul Book</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
cs: Modul Book nabízí prostředky k organizování souboru souvisejících příspěvků, které obecně označujeme termínem book/kniha. Při zobrazení příspěvků jsou automaticky zobrazeny odkazy na sousední stránky knihy, tedy jednoduchý navigační systém pro tvorbu a prohlížení strukturovaného obsahu.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
cs: Funkce Osnova dovoluje přidat příspěvky do <a href="@book">hierarchie knihy</a>, přesouvat je v hierarchii knihy, a nebo <a href="@book-admin">přeskupit celou knihu</a>.

en: create new books
cs: vytvořit nové knihy

en: access printer-friendly version
cs: zobrazit verzi pro tisk

en: Re-order book pages and change titles
cs: Přeskupit stránky knihy a změnit nadpisy

en: Book page
cs: Strana knihy

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
cs: <em>Stránka knihy</em> je stránka s obsahem organizovaným do souboru souvisejících příspěvků, které obecně označujeme termínem <em>Kniha</em>. Při zobrazení příspěvků jsou automaticky zobrazeny odkazy na sousední stránky knihy, tedy jednoduchý navigační systém pro tvorbu a prohlížení strukturovaného obsahu.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
cs: Umožňuje uživatelům strukturovat stránky webu do hierarchie nebo osnovy.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
cs: Modul Color umožňuje administrátorovi webu rychle a jednoduše měnit barevná schémata některých témat. Ne všechna témata vzhledu tento modul podporují, ale například témata Garland (výchozí téma) a Minnelli byly navrženy tak, aby mohly využít výhod jeho možností. Pomocí modulu barev a kompatibilního tématu vzhledu můžete jednoduše změnit barvu odkazů, pozadí, textu a jiných elementů. Modul Color vyžaduje aby byla <a href="@url">metoda stahování souborů</a> nastavena na „Veřejné“.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
cs: Pamatujte, že modul barev ukládá změněné kopie .css souborů témata v adresáři files. To znamená, že pokud uděláte nějakou ruční změnu v souboru stylů, musíte znovu uložit vaše nastavení barev, a to i v případě že se barvy nezměnily, aby se ruční změna projevila. Opakované uložení barev způsobí, že modulem generované soubory stylů budou znovu vytvořeny za pomocí nové verze původního souboru.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
cs: Pro změnu nastavení barev pro kompatibilní téma vzhledu klikněte na odkaz „nastavení“ u vybraného tématu vzhledu na stránce <a href="@themes">administrace témat vzhledu</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@color">modul Color</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
cs: Barvy lze vybírat pouze pokud je <a href="@url">metoda stahování</a> nastavena na „Veřejné“.

en: Base color
cs: Základní barva

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Header bottom
cs: Konec hlavičky

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
cs: PHP nemá dostatek paměti, aby mohlo změnit barevné schéma tématu vzhledu. Je třeba alespoň o %size více paměti. Pro více informací se podívejte na stránku <a href="@url">PHP dokumentace</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP je povolena, ale není zkompilována s podporou PNG obrázků. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
cs: Generátor barevných schémat pro některá témata.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
cs: Modul Comment umožňuje návštěvníkům diskutovat pod jednotlivými příspěvky na webu. Kterýkoli <a href="@content-type">typ obsahu</a> může mít  <em>výchozí nastavení komentářů</em> nastavené na <em>Čtení/Psaní</em>, nebo <em>Vypnuto</em>. Nastavení zobrazení komentářů a další volby lze rovněž upravit pro každý typ obsahu zvlášť (některá nastavení zobrazení mohou být upravena jednotlivými uživateli).

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Allows users to comment on and discuss published content.
cs: Umožňuje uživatelům komentovat příspěvky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
cs: Ve výpisu kategorií se ty lehčí (nižší váha) zobrazí před těžšími (větší váha). Kategorie se stejnou váhou se seřadí abecedně.

en: Contact form: category %category deleted.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category smazána.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
cs: Kontaktní formulář není správně nastaven. <a href="@add">Přidejte jednu či více kategorií</a> do formuláře.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
cs: Modul Contact usnadňuje komunikaci e-mailem. Dovoluje návštěvníkům kontaktovat se s uživateli webu (osobní kontaktní formuláře), a také přímou komunikaci s administrátorem definovanou skupinou příjemců (<a href="@contact">stránka Kontakt</a>). Na každém formuláři uživatel specifikuje předmět, napíše tělo zprávy, a také může obdržet kopii odeslané zprávy na vlastní e-mail.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
cs: Uživatelé mohou být kontaktováni e-mailem pomocí osobního kontaktního formuláře, aniž by byla zveřejněna jejich e-mailová adresa. Mohou na stránce <em>Můj účet</em> povolit nebo vypnout použití svých osobních kontaktních formulářů. Je-li osobní kontaktní formulář povolen, zobrazí se v uživatelském profilu záložka <em>Kontakt</em> vedoucí na osobní kontaktní formulář. Administrátoři webu mohou použít všechny kontaktní formuláře včetně vypnutých. Záložka <em>Kontakt</em> je viditelná pouze v uživatelském profilu jiného uživatele - uživatel nevidí vlastní záložku <em>Kontakt</em>.

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
cs: <a href="@contact">Kontaktní stránka</a> nabízí návštěvníkům webu možnost zanechat komentáře, zpětnou vazbu nebo jiné žádosti, přání a stížnosti. Zprávy jsou vysílány různým příjemcům podle vybrané kategorie. Tyto kategorie utváří administrátor webu, každá kategorie může mít svou množinu příjemců e-mailu. Lze nastavit například běžné kategorie jako „Zpětná vazba“ (zprávy jsou přeposílány administrátorům), a také „Informace o produktech“ (zprávy jsou posílány do obchodního oddělení). E-mailové adresy přiřazené ke kategoriím nejsou zobrazovány. Pouze uživatelé s oprávněním <em>přístup ke kontaktnímu formuláři webu</em> mohou přistupovat ke <a href="@contact">stránce kontakt</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
cs: Odkaz na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> v <em>hlavní nabídce</em> je vytvořen, ale je ve výchozím nastavení vypnut. Vytvořte podobný odkaz ukazující na cestu „contact“.

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
cs: Přidejte na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> další informace (jako fyzickou polohu, poštovní adresu nebo telefonní číslo) za pomocí formuláře <a href="@contact-settings">nastavení stránky Kontakt</a>. Na této stránce lze také nastavit maximální počet odeslání formuláře uživatelem za hodinu a výchozí stav uživatelských kontaktních formulářů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@contact">modul Contact</a>.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
cs: Na této stránce můžete nastavit <a href="@form">kontaktní formulář webu</a>. Zadejte jednu či více kategorií. Ke každé kategorii můžete přiřadit jiné adresy. Např. připomínky k webu můžete poslat správci webu a žádosti o informace o produktu na obchodní oddělení. Na stránce <a href="@settings">nastavení</a> můžete upravit informaci, která se zobrazí nad kontaktním formulářem. Můžete tak poskytnout další kontaktní informace, např. poštovní adresu nebo telefonní číslo.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
cs: Modul contact také přidá <a href="@menu-settings">položku menu</a> (implicitně vypnuto) do navigačního bloku.

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
cs: Umožňuje ostatním uživatelům kontaktovat vás e-mailem pomocí <a href="@url">osobního kontaktního formuláře</a>. Poznámka: Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna a privilegovaní uživatelé (např. administrátoři) vás mohou kontaktovat, i když tuto možnost zakážete.

en: access site-wide contact form
cs: přistupovat ke kontaktní stránce webu

en: administer site-wide contact form
cs: administrace kontaktního formuláře

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
cs: Nastavit systémový kontaktní formulář a vytvořit kategorie zpráv.

en: Edit contact category
cs: Upravit kategorie zpráv

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
cs: Poskytuje osobní i globální kontaktní formulář.

en: Discard log entries above the following row limit
cs: Odstranit zápisy v logu překračující následující limit řádků

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Maximální počet záznamů v databázovém logu. Starší záznamy budou automaticky smazány. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
cs: Modul dblog monitoruje web, zapisuje systémové události do logu, který může později autorizovaný uživatel prohlížet. To je dobré pro administrátory webu, kteří chtějí rychlý přehled aktivit na webu. Modul do logů také zapisuje pořadí událostí, což se může hodit při řešení problémů a chyb webu.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
cs: Log modulu dblog je jednoduchý seznam zapsaných událostí obsahující data o výkonnosti, používání, chyby, varování a operační informace. Administrátoři by měli log pravidelně prohlížet a tím kontrolovat zda web běží bez problémů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@dblog">modul Dblog</a>.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
cs: Modul dblog monitoruje web, zapisuje systémové události do logu, který může později autorizovaný uživatel prohlížet. Log je jednoduchý seznam zapsaných událostí obsahující data o výkonnosti, používání a také chyby, varování a operační informace. Doporučuje se log pravidelně prohlížet, protože je to často jediná cesta jak v případě problémů zjistit co se děje.

en: Database logging
cs: Logování do databáze

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
cs: Nastavení logování událostí do databáze Drupalu. Jedná se o nejobvyklejší metodu pro malé a střední weby na sdíleném hostingu. Logy lze prohlížet z administrátorských stránek.

en: Recent log entries
cs: Nejnovější záznamy v logu

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: Logs and records system events to the database.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do databáze.

en: All roles may use default format
cs: Výchozí formát mohou použít všechny role

en: No roles may use this format
cs: Tento formát nemohou používat žádné role

en: Set default format
cs: Nastavit výchozí formát

en: Default format updated.
cs: Výchozí formát aktualizován.

en: Add input format
cs: Přidat formát vstupu

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
cs: Výchozí formát musí být povolen pro všechny role.

en: Specify a unique name for this filter format.
cs: Zadat unikátní název tohoto vstupního formátu.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
cs: Vybrat role, které mohou používat tento filtr. Poznámka: role s právem „administrace filtrů“ mohou vždy použít všechny filtry.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
cs: Vybrat filtry, které se použijí v tomto formátu.

en: No guidelines available.
cs: Nejsou k dispozici žádné rady.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
cs: Toto jsou rady, které uživatelé uvidí při psaní v tomto formátu textu. Automaticky se generují z nastavení filtrů.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
cs: Název filtru musí být jedinečný. Formát %name již existuje.

en: Added input format %format.
cs: Přidán vstupní formát %format.

en: The input format settings have been updated.
cs: Nastavení formátu textu bylo aktualizováno.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
cs: Opravdu odstranit formát vstupu %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
cs: Pokud máte nějaký obsah v tomto formátu, přepne se na výchozí formát vstupu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The default format cannot be deleted.
cs: Výchozí formát nelze odstranit.

en: Deleted input format %format.
cs: Smazán vstupní formát %format.

en: Configure %format
cs: Nastavit %format

en: No settings are available.
cs: Žádná nastavení nejsou k dispozici.

en: Rearrange %format
cs: Znovu uspořádat %format

en: The filter ordering has been saved.
cs: Pořadí filtrů bylo uloženo.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
cs: Modul Filter dovoluje administrátorům nastavit vstupní formáty textu, které mohou být použity na webu. Vstupní formát definuje HTML značky, kódy a jiné dovolené vstupy pro komentáře i obsah, a je hlavní obrannou linií proti možnému špatnému až nebezpečnému vstupu od uživatelů. Výchozí instalace Drupalu obsahuje dva formáty - <em>Filtrované HTML</em> (které dovoluje použití značek HTML pouze v administrátorem určené míře) a <em>Plné HTML</em> (který dovoluje použití všech HTML značek). Další vstupní formáty mohou být přidány administrátorem.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
cs: Každý vstupní formát používá filtry pro manipulaci s textem, a většina vstupních formátů používá několik různých filtrů ve specifickém pořadí. Každý filtr má specifické určení a obecně buď přidává, odebírá nebo mění elementy textu od uživatele před jeho zobrazením. Filtr nemění aktuální obsah příspěvku, ale dočasně jej mění před jeho zobrazením. První filtr může například odstranit nepovolené HTML značky, a druhý může zaměnit URL obsažené v textu na klikatelný odkaz.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
cs: Uživatelé si mohou vybrat mezi dostupnými vstupními formáty při tvorbě nebo editaci obsahu. Administrátoři mohou nastavit které vstupní formáty budou dostupné pro jednotlivé uživatelské role, stejně jako výběr výchozího vstupního formátu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@filter">modul Filter</a>.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
cs: <em>Vstupní formáty</em> definují, jak Drupal přetváří uživatelem vložený text. Každý vstupní formát používá filtry pro manipulaci s textem, a většina vstupních formátů používá několik různých filtrů ve konkrétním pořadí. Každý filtr má specifický účel a obecně buď přidává, odebírá nebo mění prvky textu od uživatele před jeho zobrazením. Uživatelé si mohou při tvorbě obsahu vybrat mezi dostupnými formáty.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
cs: Použijte níže uvedený seznam pro nastavení dostupnosti vstupních formátů určitým rolím a nastavení výchozího formátu vstupu (použije se např. pro importovaný obsah). Výchozí formát je uživatelům vždy dostupný. Uživatelům, kteří mají právo „administrovat filtry“, jsou vždy dostupné všechny vstupní formáty.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
cs: Každý <em>filtr</em> provádí jednu určitou změnu uživatelského vstupu, např. odstranění HTML značek nebo převedení URL na klikací odkazy. Vyberte filtry, které chcete použít na text v tomto vstupním formátu. Pokud zjistíte, že některé filtry způsobují konflikty ve výstupu, můžete <a href="@rearrange">změnit jejich pořadí</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
cs: Pokud nemůžete najít nastavení určitého filtru, přesvědčte se, zda je zapnut v záložce <a href="@url">seznam filtrů</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
cs: Vzhledem k flexibilitě filtrovacího systému můžete narazit na situaci, kdy jeden filtr brání v činnosti jinému filtru. Například: slovo z URL se převede na termín glosáře dříve, než se URL změní v odkaz. Když k tomu dojde, musíte upravit pořadí, v jakém se filtry spouštějí.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Filtry se spouštějí shora dolů. Pro změnu pořadí filtru je třeba změnit hodnoty v sloupci <em>Váha</em> nebo je přeuspořádat tažením myší pod sloupcem <em>Název</em>. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny nebudou uloženy dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
cs: 
    <p>Tento web povoluje HTML obsah. Učení se HTML zní děsivě, ale naučit se používat několik málo nejzákladnějších HTML „značek“ je velice snadné. Tato tabulka poskytuje příklady pro každou značku povolenou na tomto webu.</p>
    <p>Více informací lze nalézt ve <a href="http://www.w3.org/TR/html/">specifikaci HTML</a> u W3C nebo ve vyhledávači.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
cs: Odkazy na jiné stránky

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
cs: Implicitně se zalomení řádku vkládá automaticky, takže touto značkou přidáte další. Tato značka se liší, protože nemá otevírací a ukončovací značku jako ostatní. Pro kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky navíc „ /“.

en: Text with <br />line break
cs: Text s <br />zalomením řádku

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
cs: Implicitně se odstavce přidávají automaticky, takže touto značkou přidáte další.

en: Paragraph one.
cs: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
cs: Odstavec dvě.

en: Strong
cs: Silné

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: Cited
cs: Citace

en: Coded text used to show programming source code
cs: Zobrazení zdrojového kódu

en: Coded
cs: Kód

en: Bolded
cs: Tučné

en: Italicized
cs: Kurzíva

en: Superscripted
cs: Horní index

en: <sup>Super</sup>scripted
cs: <sup>Horní</sup> index

en: Subscripted
cs: Dolní index

en: <sub>Sub</sub>scripted
cs: <sub>Dolní</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
cs: <abbr title="Zkratka">Zkr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
cs: <acronym title="Dvojznaková zkratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
cs: Odsazení bloku

en: Quoted inline
cs: Vložená citace

en: Table header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table cell
cs: Buňka tabulky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Číslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Nečíslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
cs: Seznam definice je podobný ostatním HTML seznamům. &lt;dl&gt; začíná seznam definic, &lt;dt&gt; začíná termín a &lt;dd&gt; začíná popis definice.

en: First term
cs: První termín

en: First definition
cs: První definice

en: Second term
cs: Druhý termín

en: Second definition
cs: Druhá definice

en: Subtitle three
cs: Podnadpis tři

en: Subtitle four
cs: Podnadpis čtyři

en: Subtitle five
cs: Podnadpis pět

en: Subtitle six
cs: Podnadpis šest

en: Tag Description
cs: Popis značky

en: You Type
cs: Napíšete

en: You Get
cs: Získáte

en: No help provided for tag %tag.
cs: Chybí nápověda pro značku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
cs: 
    <p>Většinu neobvyklých znaků můžete zadávat bez problémů.</p>
    <p>Pokud narazíte na problémy, zkuste použít HTML entity. Např. zapište &amp;amp; pro znak ampersandu &amp;. Kompletní seznam HTML entit naleznete na stránce <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entit</a>. Mezi nejpoužívanější patří:</p>

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Character Description
cs: Popis znaku

en: No HTML tags allowed
cs: Nejsou povoleny HTML značky

en: Lines and paragraphs break automatically.
cs: Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
cs: Řádky a odstavce se rozeznávají automaticky . Automaticky se vloží značky pro zalomení řádku &lt;br /&gt;, začátek &lt;p&gt; a konec &lt;/p&gt; odstavce. Pokud nejsou odstavce rozeznány, jednoduše přidejte pár prázdných řádků.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
cs: Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

en: HTML filter
cs: HTML filtr

en: HTML corrector
cs: HTML korektor

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
cs: Umožňuje omezit HTML v příspěvcích od uživatelů a nastavit, jaké značky se odfiltrují. Nebezpečný obsah, jako např. JavaScript události, bude také odstraněn. JavaScriptové odkazy a CSS odstraněny nebudou.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
cs: Převádí odřádkování na HTML (tj. značky &lt;br&gt; a &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
cs: Převede webové a e-mailové adresy na klikací odkazy.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
cs: Opravuje poškozené HTML formátování v příspěvcích.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
cs: Jak nakládat s HTML značkami v uživatelském textu. Pokud je nastaveno na „Odstraňovat nepovolené značky“, nebezpečné značky jsou odstraněny (viz níže). Pokud je nastaveno na „Použít escape sekvence na všechny značky“, všechny HTML značky jsou escapovány a zobrazeny tak, jak byly napsány.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
cs: Pokud je zvoleno „Odstraňovat nepovolené značky“, lze zadat značky, které budou povoleny. JavaScriptové události se vždy odstraní.

en: Display HTML help
cs: Zobrazit HTML nápovědu

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
cs: Pokud je povoleno, Drupal zobrazí v delších tipech pro filtry základní nápovědu k HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
cs: Nastavit formátování obsahu vkládaného uživateli a povolit vybrané HTML značky či PHP kód. Umožňuje zapnutí filtrů poskytovaných moduly.

en: Delete input format
cs: Smazat formát vstupu

en: Compose tips
cs: Rady pro psaní

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
cs: Stará se o filtrování obsahu při přípravě na jeho zobrazení.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce diskusí.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
cs: Popis a nápověda pro diskuse v tomto fóru.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
cs: Fóra jsou zobrazena ve vzestupném pořadí dle váhy (fóra se stejnou váhou se seřadí abecedně).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce souvisejících fór.

en: Description and guidelines for forums within this container.
cs: Popis a nápověda pro fóra v tomto kontejneru.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
cs: Kontejnery jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy (kontejnery se stejnou váhou jsou seřazeny abecedně).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
cs: Smazání kontejneru či fóra smaže také jeho podřazená fóra, pokud existují. Pro smazání příspěvků v tomto fóru je třeba navštívit stránku <a href="@content">administrace obsahu</a>. Tuto akci nelze vrátit.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
cs: Počet příspěvků v diskusi, aby byla považována za oblíbenou.

en: Default number of forum topics displayed per page.
cs: Počet diskusních témat na stránku.

en: Default display order for topics.
cs: Výchozí řazení témat.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
cs: Nejsou založeny žádné kontejnery nebo fóra. Můžete <a href="@container">přidat kontejner</a> nebo <a href="@forum">přidat fórum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
cs: Kontejnery jsou většinou umístěny jako hlavní kategorie, ale mohou být rovněž umístěny uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
cs: Fóra mohou být umístěna jako hlavní kategorie nebo uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
cs: Modul Forum umožňuje tvořit strukturované diskusní fórum s funkcionalitou velmi podobnou tradičním systémům fóra. Fóra dovolují uživatelům diskutovat nad určitými tématy a zároveň zajišťují ukládání těchto diskusí pro pozdější referenci. Položka menu <a href="@create-topic">příspěvek do diskuse</a> (pod <em>Vytvořit obsah</em>) umožňuje vytvořit novou strukturovanou diskusi či vlákno.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
cs: Diskuse vzniká tím, že uživatelé vkládají komentáře k příspěvku ve fóru (či k dalším komentářům v rámci tématu diskuse). Téma diskuse je obsaženo uvnitř fóra, které může obsahovat mnoho podobných nebo příbuzných témat. Fóra jsou (volitelně) umístěna uvnitř kontejneru, který může obsahovat mnoho podobných nebo příbuzných fór. Kontejnery i fóra mohou být umístěny uvnitř kontejnerů a fór,  čímž se vytváří struktura příspěvků. Pečlivým naplánováním této struktury ulehčujete uživatelům nalezení příspěvku v konkrétním tématu.

en: When administering a forum, note that:
cs: Při administraci fóra mějte na paměti, že:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
cs: příspěvek ve fóru (a všechny komentáře k němu) lze přesouvat mezi fóry výběrem jiného fóra při editaci příspěvku.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
cs: přesouváte-li příspěvek z jednoho fóra do jiného,  použijte možnost <em>Zanechat stínovou kopii</em> pro vytvoření odkazu, který v původním fóru odkazuje na nové umístění.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
cs: volba <em>Pouze pro čtení</em> pod položkou <em>Nastavení komentářů</em> v editaci příspěvku zamezí možnosti vkládat do vlákna nové komentáře.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
cs: volba <em>Vypnuto</em> pod položkou <em>Nastavení komentářů</em> v editaci příspěvku skryje všechny dosavadní komentáře u vlákna a zamezí možnosti vkládat k němu nové komentáře.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@forum">modul Forum</a>.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka ukazuje existující fóra a kontejnery. V kontejnerech jsou (volitelně) umístěna fóra a ve fórech témata (téma fóra je první příspěvek do určité diskuse). Kontejnery i fóra mohou být umístěny do jiných kontejnerů a fór. Pro změnu struktury fór a kontejnerů použijte drag-and-drop šipku pod sloupcem <em>Název</em> a přesuňte fórum či kontejner na nové umístění. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit</em> na konci stránky.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
cs: Kontejnery usnadňují organizaci fór seskupováním podobných či příbuzných fór. Např. kontejner s názvem „Jídlo“ může obsahovat dvě fóra nazvaná „Ovoce“ a „Zelenina“.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
cs: Fórum obsahuje diskuse, které spolu souvisejí či jsou příbuzné (téma diskuse je určeno počátečním příspěvkem do vlákna diskuse). Např. fórum pojmenované „Ovoce“ může obsahovat diskuse nazvané „Jablka“ a „Banány“.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
cs: Tato nastavení umožňují podrobněji upravit zobrazení témat fóra. Typy obsahu dostupné pro použití ve fóru lze vybrat pomocí nastavení <em>Typy obsahu</em> na stránce <a href="@forum-vocabulary">slovník fóra</a>.

en: Forum topic
cs: Téma diskuse

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
cs: <em>Téma fóra</em> je první příspěvek do nové diskuse ve fóru.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
cs: Nemáte oprávnění přidat příspěvek do fóra.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
cs: Pro přispívání do fóra se nejprve <a href="@login">přihlaste</a>.

en: delete own forum topics
cs: smazat vlastní příspěvky ve fóru

en: delete any forum topic
cs: smazat jakýkoliv příspěvek ve fóru

en: edit any forum topic
cs: upravit jakékoliv téma fóra

en: Enables threaded discussions about general topics.
cs: Poskytuje diskusní fórum členěné do vláken.

en: Manages the display of online help.
cs: Spravuje zobrazení online nápovědy.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
cs: Modul locale Vám umožňuje zobrazovat web v jiném jazyce než výchozí angličtině. Modul locale funguje tak, že prohledává text, který se má zobrazit: pokud je k dispozici překlad textu v daném jazyce, je tento zobrazen. Pokud překlad není k dispozici, je zobrazen originální text a uložen pro pozdější zpracování překladatelem.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
cs: Kromě překladu rozhraní Drupalu poskytuje modul locale prostředky pro provoz vícejazyčného webu. Automatické rozpoznávání umožňuje vybrat jazyk stránky na základě domény nebo části cesty, použité pro požadavek. Uživatelé mohou (volitelně) vybrat svůj preferovaný jazyk na stránce <em>Můj účet</em>. Web může být také nastaven, aby reagoval na jazykové nastavení prohlížeče uživatele. Obsah tohoto webu může být vytvořen (a přeložen) do jakéhokoliv povoleného jazyka a každý příspěvek může mít pro každý jazyk svůj alias na jeho základě. Modul locale funguje ve spojení s <a href="@content-help">modulem Content translation</a> pro správu přeloženého obsahu.

en: Translations may be provided by:
cs: Překlady mohou být získány těmito způsoby:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
cs: překlad původního textu za pomocí webového rozhraní modulu locale, nebo

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
cs: import souborů z množiny existujících překladů, tzv. překladových balíčků. Překladový balíček umožňuje zobrazit Drupal v určitém jazyce a obsahuje soubory ve formátu Gettext Portable Object (<em>.po</em>). I když ne všechny překlady jsou dostupné pro každou verzi Drupalu, překladové balíčky pro mnoho jazyků lze stáhnout ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
cs: Pokud existující překladový balíček neodpovídá potřebám webu, lze změnit nebo přidat soubory Gettext Portable Object (<em>.po</em>) v balíčku za pomocí desktopového editoru. Pro překlad, úpravy offline a pro sdílení překladů je možné použít funkce <a href="@import">import</a> a <a href="@export">export</a> modulu Locale.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@locale">modul Locale</a>.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
cs: Na této stránce je zobrazen přehled jazyků povolených na tomto webu. Pokud je povoleno více jazyků, text na webu může být přeložen, registrovaní uživatelé si mohou vybrat svůj preferovaný jazyk na stránce <em>Můj účet</em> a autoři obsahu webu mohou vybrat, v jakém jazyce jsou jednotlivé příspěvky napsány. Pro anonymní uživatele a uživatele, kteří si nevybrali preferovaný jazyk, je web zobrazován ve výchozím jazyce.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
cs: Pro nastavení detailů každého dostupného jazyka na tomto webu použijte odkaz <em>upravit</em>. Lze nastavit název jazyka, cestu, doménu použitou pro rozlišování jazyka nebo zda se jazyk čte zleva doprava či obráceně. Tyto jazyky jsou také zobrazeny ve výběru jazyka při tvoření příspěvku typu obsahu s vícejazyčnou podporou.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
cs: Pro přidání dalších jazyků (a automatický import souborů z jazykového balíčku) použijte stránku <a href="@add-language">Přidat jazyk</a> a stránku <a href="@search">překladové rozhraní</a> k ručnímu překladu, nebo stránku <a href="@import">import</a> pro načtení překladů z jednotlivých souborů <em>.po</em>. Překladové balíčky obsahující soubory <em>.po</em> lze stáhnout ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
cs: Na této stránce lze přidat všechny jazyky, které má web podporovat. Jestliže není vybraný jazyk dostupný ve <em>výběru jazyků</em>, klikněte na <em>uživatelské jazyky</em> a vyplňte název jazyka a další detaily. Při zadávání kódu jazyka je nutné zadat standardizovaný kód, protože tento kód může být používán prohlížečem k rozpoznání správného jazyka při zobrazení stránky.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
cs: Nastavení automatického výběru jazyka. Možnosti nastavení:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
cs: <strong>Žádné.</strong> Pro zobrazení webu je použit výchozí jazyk, uživatelé si však mohou na stránce <em>Můj účet</em> vybrat preferovaný jazyk. (Toto nastavení bude použito pro e-maily odesílané webem.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
cs: <strong>Pouze prefix cesty.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním, zda cesta URL obsahuje kód jazyka nebo jiný řetězec, který odpovídá prefixu cesty specifikovanému pro některý z jazyků. Pokud nebude žádný nadefinovaný prefix nalezen, bude použit jazyk výchozí. <em>Příklad: „example.com/cs/contact“ způsobí zobrazení webu v češtině na základě použití řetězce „cs“ v cestě.</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
cs: <strong>Prefix cesty s nouzovým jazykem.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním, zda cesta URL obsahuje kód jazyka nebo jiný řetězec, který odpovídá prefixu cesty specifikovanému pro některý z jazyků. Pokud nebude žádný nadefinovaný prefix nalezen, bude jazyk vybrán na základě nastavení preferencí uživatele na stránce <em>Můj účet</em>, nebo pomocí nastavení výběru jazyka prohlížeče. Pokud nebude tímto způsobem vybrán žádný z jazyků, web se zobrazí v jazyce výchozím.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
cs: <strong>Pouze doména.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním domény použité pro zobrazení stránky a porovnáváním tohoto údaje s doménou jazyka určenou pro jednotlivé jazyky. Pokud nebude nalezena shoda, pak bude web zobrazen v jazyce výchozím. <em>Příklad: „http://cs.example.com/contact“ zobrazí stránku v češtině díky použití „http://cs.example.com“ v doméně.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
cs: Prefix cesty nebo doménu pro jednotlivé jazyky lze nastavit na stránce <a href="@languages">dostupných jazyků</a>. Pokud nebude nalezena shoda, web bude zobrazen ve <a href="@languages">výchozím jazyce</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
cs: Na této stránce se nachází přehled dostupných přeložitelných řetězců. Drupal zobrazuje řetězce k přeložení ve skupinách, moduly mohou tvořit další skupiny obsahující jiné řetězce k přeložení. Protože skupiny textů nabízejí možnost seskupení souvisejících řetězců, jsou často používány k zaměření překladu na specifická místa Drupalu.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
cs: Další informace o přidávání podpory dalších jazyků naleznete na stránce <a href="@languages">jazyky</a>.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
cs: Zde je možné importovat přeložené řetězce obsažené v jednotlivých souborech Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Tyto soubory jsou obvykle distribuovány jako součást překladových balíčků (v každém balíčku se může nacházet větší množství souborů <em>.po</em>). Po úpravách souboru off-line pomocí desktopového editoru překladů ve formátu Gettext může být nutné provést import. Import souboru může trvat delší dobu.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
cs: Při zapnutí nových modulů či témat nebo při přidání nových jazyků se automaticky naimportují soubory <em>.po</em> obsažené v balíčku překladů (jsou-li k dispozici). Vzhledem k tomu, že tato stránka umožňuje import pouze po jednom souboru <em>.po</em>, může být jednodušší stáhnout a rozbalit balíček překladů do instalačního adresáře vašeho Drupalu a  <a href="@language-add">přidat jazyk</a> (což automaticky naimportuje všechny soubory  <em>.po</em> obsažené v balíčku). Balíčky překladů jsou dostupné ke stažení ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
cs: Zde je možné exportovat přeložené řetězce používané na webu. Soubor s exportem může být ve formátu Portable Object (<em>.po</em>), který obsahuje jak původní, tak i přeložený řetězec (může být použit ke sdílení překladu), nebo ve formátu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), který obsahuje pouze originální řetězce (slouží k vytvoření nového překladu pomocí editoru překladů ve formátu Gettext).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
cs: Tato stránka umožňuje vyhledávání konkrétních přeložených a nepřeložených řetězců. Používá se při překládání či korektuře překladu. (Poznámka: Pro překlady zahrnující větší počet řetězců je pohodlnější provést <a href="@export">export</a> řetězců a následně je editovat off-line pomocí desktopového editoru překladů ve formátu Gettext.) Vyhledávání může být omezeno na řetězce v rámci konkrétní skupiny textů nebo v konkrétním jazyce.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
cs: Tento blok je zobrazen pouze pokud <a href="@languages">jsou povoleny alespoň dva jazyky</a> a <a href="@configuration">automatické vybírání jazyka</a> je nastaveno na jinou hodnotu, než <em>Žádné</em>.

en: Built-in interface
cs: Vestavěné rozhraní

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
cs: Výchozí jazyk tohoto účtu pro e-maily a obsah webu.

en: This account's default language for e-mails.
cs: Výchozí jazyk tohoto účtu pro e-maily.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
cs: URL alias, nastavený pro specifický jazyk, bude vždy využit při zobrazování stránek v daném jazyce a má přednost před aliasem nastaveným pro <em>Všechny jazyky</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolit vícejazyčnou podporu pro tento typ obsahu. Vícejazyčná podpora přidává pole pro výběr jazyka do formuláře pro editaci. Umožňuje to vybrat jeden z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Pokud je vypnuta, nové příspěvky se uloží s výchozím jazykem. Stávající obsah nebude změnou této hodnoty ovlivněn.

en: administer languages
cs: administrace jazyků

en: translate interface
cs: překlad rozhraní

en: Configure languages for content and the user interface.
cs: Nastavit jazyky pro obsah a uživatelské rozhraní

en: Translate the built in interface and optionally other text.
cs: Přeložit vestavěné rozhraní a další texty.

en: !long-month-name January
cs: !long-month-name Leden

en: !long-month-name February
cs: !long-month-name Únor

en: !long-month-name March
cs: !long-month-name Březen

en: !long-month-name April
cs: !long-month-name Duben

en: !long-month-name May
cs: !long-month-name Květen

en: !long-month-name June
cs: !long-month-name Červen

en: !long-month-name July
cs: !long-month-name Červenec

en: !long-month-name August
cs: !long-month-name Srpen

en: !long-month-name September
cs: !long-month-name Září

en: !long-month-name October
cs: !long-month-name Říjen

en: !long-month-name November
cs: !long-month-name Listopad

en: !long-month-name December
cs: !long-month-name Prosinec

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
cs: Přidává funkce pro nastavení jazyka a umožňuje překlad uživatelského rozhraní do jiných jazyků.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
cs: Modul menu umožňuje ve formuláři pro vytváření obsahu vytvářet za chodu odkazy v menu. Následující volba nastavuje výchozí menu, do nějž bude přidán nový odkaz.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
cs: Vyberte, jaké položky se zobrazí jako sekundární odkazy. Můžete vybírat ze stejného menu jako primární odkazy (nyní %primary). V takovém případě se potomci aktivních primárních odkazů zobrazí jako sekundární.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
cs: Modul Menu slouží k ovládání a úpravám systému menu Drupalu. Menu jsou hierarchickou strukturou odkazů nebo položek menu, používaných k navigaci na webu, a jsou zobrazovány a umísťovány pomocí flexibilního systému bloků. Při instalaci jsou vytvořena tři základní menu: <em>Navigace</em>, <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em>. Menu <em>Navigace</em> obsahuje většinu odkazů potřebných pro práci a navigaci na webu a často bývá zobrazeno jako levý nebo pravý boční panel. Většina témat Drupalu také podporuje <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em>, zobrazují se obvykle v hlavičce nebo patičce každé stránky. Ve výchozím nastavení jsou <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em> prázdné, ale mohou být nastaveny aby obsahovaly položky specifické pro váš web.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
cs: Stránka <a href="@menu">Menu</a> zobrazuje veškerá dostupná menu. Po vybrání menu z tohoto seznamu lze přidat nebo změnit položky menu, nebo přeskupit položky v menu. Na stránce <a href="@add-menu">Přidat menu</a> je možné tvořit nová menu, avšak pro zobrazení menu musí být na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a> povolen blok obsahující toto menu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@menu">modul Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
cs: Menu jsou hierarchickou strukturou složenou z odkazů (položek menu) a jsou používána při procházení webu. Menu dostupná na webu jsou zobrazena níže. Pokud chcete upravit položky menu, vyberte ho ze seznamu.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
cs: Navigační menu je poskytováno samotným Drupalem a je hlavním interaktivním menu pro každý web. Je to většinou jediné menu, které obsahuje individuální odkazy pro přihlášené uživatele, a většinou se vůbec nezobrazuje anonymním uživatelům.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
cs: Primární odkazy se používají jako navigace pro hlavní sekce webu a jsou obvykle umístěny v horní části webu v podobě záložek.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
cs: Sekundární odkazy jsou často používány pro doplňkové menu se stránkami jako jsou kontakty, copyright nebo doplňková navigace, která nehraje tak velkou roli jako primární odkazy.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
cs: Název typu obsahu. Tento text se zobrazí jako součást stránky <em>vytvořit obsah</em>. Je doporučeno, aby tento název začínal velkým písmenem a obsahoval pouze písmena, čísla a <strong>mezery</strong>. Tento název musí být unikátní.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
cs: Strojově čitelný název typu obsahu. Tento text bude použit pro vytvoření URL na stránce <em>vytvořit obsah</em>. Tento název může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka. Při vytváření URL budou podtržítka převedeny na pomlčky. Tento název musí být unikátní.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
cs: Strojově čitelný název typu obsahu. Název nelze změnit pro typy, které jsou vytvořeny přímo systémem.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
cs: Stručný popis tohoto typu obsahu. Tento text se zobrazí jako součást seznamu na stránce <em>vytvořit obsah</em>.

en: Submission form settings
cs: Nastavení formuláře pro odeslání

en: This content type does not have a title field.
cs: Tento typ obsahu nemá pole ‚titulek‘

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
cs: Pro vynechání pole ‚obsah‘ u tohoto typu obsahu smažte všechen text a nechte pole prázdné.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
cs: Text  se zobrazí nad formulářem pro odeslání tohoto typu obsahu. Můžete zde zadat nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Workflow settings
cs: Nastavení postupu práce

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace uzlů</em> mohou tato nastavení změnit.

en: The machine-readable name %type is already taken.
cs: Strojově čitelný název %name již existuje.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
cs: Neplatný strojově čitelný název. Je třeba napsat jiný název než %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
cs: Název %name je již obsazen.

en: The content type %name has been reset to its default values.
cs: Pro typ obsahu %name bylo obnoveno výchozí nastavení.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
cs: Opravdu smazat typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
cs: Přidán typ obsahu %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
cs[0]: Typ obsahu 1 příspěvku byl změněn z %old-type na %type.
cs[1]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.
cs[2]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
cs[0]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.
cs[1]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.
cs[2]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
cs: Pokud na tomto webu máte problém s právy k obsahu, je možné, že je potřeba obnovit cache práv. Jednou z možných příčin problému může být vypnutí některého z modulů nebo změny v konfiguraci práv. Obnovení cache práv způsobí smazání všech práv k příspěvkům a jejich nahrazení právy na základě právě povolených modulů a nastavení.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
cs: Obnovení práv může nějakou dobu trvat. Po obnovení všechny příspěvky automaticky začnou používat nová práva.

en: Node access status
cs: Stav přístupu k uzlu

en: Number of posts on main page
cs: Počet příspěvků na hlavní stránce

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
cs: Maximální počet příspěvků, které se zobrazují na přehledových stránkách, např. na hlavní straně.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
cs: Určitě chcete obnovit práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
cs: Tato akce obnoví všechna práva v obsahu webu a může trvat velmi dlouho. Tuto operaci nelze vrátit.

en: Demote from front page
cs: Nezobrazovat na titulní stránce

en: Make sticky
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Remove stickiness
cs: Odstranit přilepení

en: language
cs: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a zpracování nebylo dokončeno.

en: Show summary in full view
cs: V plném zobrazení ukázat náhled

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
cs: Náhled příspěvku ukazuje, jak se příspěvek zobrazí na úvodní stránce nebo při exportu do syndikovaného kanálu. <span class="no-js">Pro přesné oddělení můžete vložit oddělovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez uvozovek).</span>

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
cs: Příspěvek %title (@type) byl navrácen zpět k revizi z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
cs: Oprávnění přístupu k obsahu musí být obnoveny.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
cs: Oprávnění pro přístup k obsahu musí být obnoveny. Prosím navštivte <a href="@node_access_rebuild">tuto stránku</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
cs: Modul node spravuje obsah na tomto webu a ukládá všechny příspěvky (nezávisle na typu) jako „uzly“. Modul kromě základních informací o tom, zda byl příspěvek vydán, nebo zda má být zobrazen na titulní stránce či přilepen nahoře v seznamu, rovněž zaznamenává základní informace o autorovi příspěvku. Nabízí rovněž volitelnou správa revizí uzlu. Další funkcionalitu lze obvykle získat rozšířením modulu node pomocí jiných modulů.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
cs: Ačkoli je každý příspěvek na webu uzlem, každý příspěvek také patří do určitého <a href="@content-type">typu obsahu</a>. <a href="@content-type">Typy obsahu</a> se používají pro určení vlastností příspěvku, včetně nadpisu a popisu polí zobrazených na stránkách s formulářem pro přidání či editaci příspěvku. Každý typ obsahu může mít rozdílné výchozí nastavení pro <em>Možnosti vydání</em> a další volby postupu práce. Výchozí typy obsahu ve standardní instalaci Drupalu jsou: <em>Stránka</em> a <em>Článek</em>. Pro přidání nových typů obsahu použijte <a href="@content-type">stránku typů obsahů</a>. Další typy obsahu se mohou objevit po povolení některých modulů.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
cs: Stránka <a href="@content">Obsah</a> umožňuje zobrazit a spravovat obsah tohoto webu. Stránka <a href="@post-settings">Nastavení posílání příspěvků</a> nastavuje některé volby pro zobrazování příspěvků. Modul node vytváří několik oprávnění pro každý typ obsahu, která mohou být nastavena na stránce <a href="@permissions">oprávnění</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@node">modul Node</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
cs: Na této stránce se nachází seznam všech typů obsahu na tomto webu. Všechny příspěvky, které na webu jsou, používají některý z těchto typů.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
cs: Pro vytvoření nového typu obsahu napište jeho název, strojově čitelný název a všechny další potřebné položky, které jsou na této stránce. Jakmile je vytvořen, uživatelé tohoto webu budou mít možnost vytvářet uzly jako instance tohoto typu obsahu.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
cs: Pomocí verzí lze sledovat rozdíly mezi jednotlivými verzemi příspěvků.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
cs: Web je nastaven tak, že náhled se nezobrazuje při zobrazení kompletního příspěvku. Toto nastavení bude ignorováno, pokud je náhled prázdný.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
cs: Web je nastaven tak, že náhled se nezobrazuje při zobrazení kompletního příspěvku. Toto nastavení je ignorováno, protože tento příspěvek nemá žádný náhled. (Pro vytvoření náhledu vložte do těla příspěvku oddělovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez uvozovek) do místa, kde má náhled končit a začínat hlavní text.)

en: Read the rest of !title.
cs: Přečíst zbytek tohoto příspěvku.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
cs: <h1 class="title">Vítejte na Vašem novém Drupal webu!</h1><p>Prosím postupujte podle následujících kroků, které jsou nutné pro základní nastavení webu:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
cs: <strong>Nastavte svůj web</strong> Jakmile se přihlásíte, navštivte stránku <a href="@admin">administrace</a>, kde můžete <a href="@config">nastavit a upravit</a> všechna nastavení webu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
cs: <strong>Povolte další funkce</strong> Podívejte se na stránku se seznamem <a href="@modules">modulů</a> a povolte si funkce, které pro Váš web potřebujete. Další moduly můžete stáhnout v sekci <a href="@download_modules">stažení modulů na webu Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
cs: <strong>Upravte vzhled vašeho webu</strong> Pro změnu tématu vzhledu navštivte stránku <a href="@themes">administrace témat</a>. Můžete si vybrat některé z témat již obsažených v čisté instalaci Drupalu, nebo stáhnout další ze sekce <a href="@download_themes">stažení témat vzhledu na Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
cs: <strong>Začněte tvořit obsah</strong> Nakonec zbývá jen <a href="@content">vytvořit obsah</a>. Tato stránka zmizí, jakmile vytvoříte první příspěvek se zobrazením na hlavní stránce.

en: Rebuilding content access permissions
cs: Obnovuji práva pro obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro obsah byla obnovena.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu nebyla v pořádku obnovena.

en: administer content types
cs: administrovat typy obsahu

en: View, edit, and delete your site's content.
cs: Zobrazit, upravit a mazat obsah webu.

en: Post settings
cs: Nastavení posílání příspěvků

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
cs: Nastavit podrobnosti příspěvku, např. délku náhledu příspěvku, zda formulář vyžaduje náhled před uložením a počet příspěvků na hlavní stránce.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
cs: Spravovat typy obsahu, včetně výchozího stavu, zobrazení na hlavní stránce atd.

en: Add content type
cs: Přidat typ obsahu

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
cs: Umožňuje zasílání obsahu.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
cs: Tento web podporuje <a href="@openid-net">OpenID</a>, bezpečnou cestu pro přihlášení k mnoha webům pomocí jediného jména a hesla. OpenID umožňuje nutnost spravovat mnoho uživatelských jmen a hesel.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
cs: Pro použití OpenID je třeba mít vytvořenou identitu na jednom z veřejných či privátních OpenID serverů. Pokud OpenID nemáte, podívejte se na <a href="@openid-providers">seznam veřejných serverů</a>. <a href="@openid-net">Více o OpenID</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
cs: Pokud již máte OpenID identitu, zadejte URL Vašeho OpenID serveru níže. (např. uzivatel.openid.net). Při příštím přihlášení budete moci použít tuto URL místo běžného jména a hesla. Můžete mít více OpenID najednou.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
cs: OpenID je bezpečná metoda pro přihlašování k mnoha webům pomocí jediného uživatelského jména a hesla. Nevyžaduje speciální software a nesdílí heslo s žádným webem, kde se používá, včetně tohoto.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
cs: Uživatelé mají možnost přihlásit se pomocí svého OpenID případně přiřadit jednu či více OpenID identit k existujícímu účtu. Celý proces registrace se zjednodušuje a poskytuje to uživatelům bezpečí a pohodlí. OpenID není systém na kontrolu záruky původu uživatele, kontrola e-mailové adresy je proto stále nutná. Hlavní výhodou OpenID je, že uživatelé mají jedno jediné heslo, které mohou použít na více webových stránkách. To mimojiné  znamená, že si mohou změnit heslo na jednom místě, bez potřeby navštívit několik stránek a měnit ho individuálně.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
cs: Základní koncept OpenID: Uživatel má účet na OpenID serveru. Tento účet mu poskytuje unikátní URL (jako např. uzivatel.openid.net). Pokud přijde na tento web, má možnost zadat tuto URL. Web poté komunikuje s OpenID serverem s žádostí o ověření identity uživatele. Pokud je uživatel přihlášen k OpenID serveru, server vrátí informace zpět webu a tohoto uživatele potvrdí. Pokud přihlášen není, OpenID server se zeptá na uživatelské heslo. V žádném bodě web nezaznamenává ani nemá přístup k heslu uživatele.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
cs: Více informaci o OpenID je k dispozici na <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@handbook">modul OpenID</a>.

en: OpenID identities
cs: OpenID identity

en: Allows users to log into your site using OpenID.
cs: Umožňuje přihlašování uživatelů na tento web pomocí OpenID.

en: No URL aliases found.
cs: Nebyly nalezeny žádné URL aliasy.

en: No URL aliases available.
cs: Nejsou k dispozici žádné URL aliasy.

en: Update alias
cs: Aktualizovat alias

en: Create new alias
cs: Vytvořit nový alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
cs: Alias %alias je v tomto jazyce již použit.

en: The alias has been saved.
cs: Alias byl uložen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
cs: Určitě smazat alias %title?

en: Filter aliases
cs: Filtrovat aliasy

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
cs: Modul path umožňuje určit aliasy pro URL Drupalu. Tyto aliasy zlepšují čitelnost URL pro uživatele webu a mohou pomoci vyhledávacím robotům v efektivnější indexaci tohoto webu. Pro každou stránku je možno vytvořit i více aliasů.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
cs: <p>Příklady URL aliasů:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
cs: Modul Path umožňuje uživatelům s příslušným oprávněním určit volitelný alias ve všech formulářích pro vstup a editaci uzlů a poskytuje rozhraní pro prohlížení a editaci všech URL aliasů. S URL aliasy jsou spojena tato dvě oprávnění: <em>administrace url aliasů</em> a <em>vytvořit url aliasy</em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
cs: Tento modul rovněž poskytuje uživatelem definované možnosti hromadného vytváření URL aliasů, což je výhodné pokud je potřeba jednotně používat URL adresy odlišné od výchozích adres, například v případě URL adres uváděných v jiném jazyce. Pro nastavení hromadného vytváření URL aliasů je vyžadován přístup ke zdrojovému kódu Drupalu na webovém serveru.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@path">modul Path</a>.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
cs: Drupal poskytuje úplnou kontrolu nad podobou URL adresy prostřednictvím tzv. aliasů, pomocí nichž lze vytvářet snáze čitelné a zapamatovatelné URL adresy. Například uloženému obsahu se systémovou cestou 'node/1' lze přidělit  alias 'informace', čímž se vytvoří smysluplnější URL adresa. Každá systémová cesta může mít více aliasů.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
cs: Zadejte cestu, pro kterou chcete vytvořit alias, a poté název nového aliasu.

en: The alias has been deleted.
cs: Alias byl smazán.

en: The path is already in use.
cs: Cesta je již používána.

en: URL aliases
cs: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
cs: Měnit URL cesty ke stránkám na tomto webu pomocí aliasů.

en: Edit alias
cs: Upravit alias

en: Delete alias
cs: Smazat alias

en: Add alias
cs: Přidat alias

en: Allows users to rename URLs.
cs: Umožňuje uživatelům určit vlastní URL stránek.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
cs: PHP filtr dovoluje přidat do příspěvku kód PHP. PHP je obecný skriptovací jazyk široce používaný ve vývoji webu, například Drupal je napsán v PHP.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
cs: Za pomocí filtru PHP mohou uživatelé s odpovídajícím oprávněním přidávat na stránky webu kód PHP. Ačkoliv je toto silný a flexibilní nástroj v rukou zkušeného uživatele se zkušenostmi s PHP, také je to značné bezpečnostní riziko v rukou zlomyslného uživatele. Dokonce i důvěryhodný uživatel může nechtíc kompromitovat web špatným nebo nebezpečným kódem. Pouze nejdůvěryhodnějším uživatelům by mohlo být dáno oprávnění k filtru PHP, a veškerý kód by měl být prohlédnut a prověřen před jeho použitím.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
cs: <a href="@drupal">Drupal.org</a> nabízí <a href="@php-snippets">ukázkové snippety PHP</a>, nebo je možné si snippety vytvořit na vlastní pěst se znalostí PHP a Drupalu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@php">modul PHP</a>.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
cs: PHP kód vložte mezi tagy <?php a ?>.

en: Using custom PHP code
cs: Použití uživatelského kódu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
cs: Uživatelský PHP kód může být obsažen v některých typech obsahu webu, včetně příspěvků a bloků. Přidávání kódu PHP do příspěvků nebo bloků je silný a flexibilní nástroj v rukou zkušeného uživatele se zkušenostmi s PHP, ale také je to značné bezpečnostní riziko v rukou zlomyslného uživatele. Dokonce i malá chyba při psaní kódu PHP může nešťastnou náhodou zničit Váš web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
cs: Pokud neznáte PHP, SQL nebo Drupal, nepoužívejte uživatelský kód PHP. Experimentování s PHP může zničit databázi, celý web, nebo může být velkým bezpečnostním rizikem.

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
cs: Nezapomeňte zkontrolovat dvakrát syntaxi každého řádku kódu. Ujistěte se, že kód neobsahuje žádné chyby <strong>před</strong> jeho uložením.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
cs: Výrazy musí být správně zakončeny středníkem (;).

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
cs: Hodnoty globálních proměnných použitých v PHP kódu zůstanou po jeho vykonání na aktuálních hodnotách.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
cs: <code>register_globals</code> je <strong>vypnuto</strong>. Pokud je třeba použít formuláře, použijte funkce <a href="@formapi">API formulářů Drupalu</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
cs: Pro výstup obsahu použijte v kódu příkazy <code>print</code> nebo <code>return</code>.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
cs: Před nasazením do ostrého provozu je vhodné vyvíjet a testovat PHP kód pomocí odděleného testovacího skriptu a zkušební databáze.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
cs: Zvažte použití uživatelského PHP kódu v rámci speciálního modulu pro váš web nebo v souboru <code>template.php</code>, spíše než vkládání tohoto kódu přímo do příspěvku či bloku.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
cs: Pozor: možnost přidávat PHP kód závisí na modulu PHP filtr. Je-li tento modul vypnut nebo smazán, může se stát, že bloky a příspěvky s vloženým PHP místo vykonání provedou zobrazení PHP kódu.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
cs: Jednoduchý příklad: <em>Vytvoření bloku „Vítejte“ pro přivítání návštěvníků krátkou zprávou.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
cs: <p>Přidejte na web uživatelský blok pojmenovaný „Vítejte“. Nastavte formát textu na „PHP kód“ (či jiný formát podporující vkládání PHP) a přidejte následující text do těla Bloku:</p>
    <pre>
    print t('Vítejte, návštěvníci! Děkujeme za návštěvu.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
cs: <p>Po zobrazení jména registrovaného uživatele použijte tento kód:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Vítáme uživatele jménem @name! Děkujeme za návštěvu.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Vítejte, návštěvníci! Děkujeme za návštěvu.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
cs: PHP překladač

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
cs: Vykoná PHP kód. Použití tohoto filtru by mělo být vyhrazeno pouze administrátorům!

en: A !php-code input format has been created.
cs: Byl vytvořen formát textu !php-code.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
cs: Modul PHP byl zakázán. Prosím mějte na paměti, že jakýkoliv existující obsah, který byl vytvořen pomocí PHP filtru, bude nyní viditelný v čistém textu. To může představovat bezpečnostní riziko kvůli zveřejnění citlivých informaci (pokud takové jsou) v PHP zdrojovém kódu.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
cs: Umožní vykonat vložený PHP kód/snippety.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
cs: Modul ping je užitečný pro upozornění ostatních webů na to, že se na tomto webu něco změnilo. Automaticky posílá upozornění o novém nebo aktualizovaném obsahu (tzv. „pingy“) službě <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>. <a href="@external-http-pingomatic-com">Pingomatic</a> pak obdobně upozorní další známé služby, např. weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com a Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Modul ping vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@ping">modul Ping</a>.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
cs: Selhalo upozornění pro pingomatic.com (web).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
cs: Upozorní jiné weby na aktualizaci tohoto webu.

en: Total votes: @votes
cs: Celkem hlasů: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
cs: Modul anket lze využít pro vytváření jednoduchých anket pro uživatele webu. Anketa je jednoduchý formulář s možností výběru odpovědí, jenž zobrazuje souhrnné výsledky odpovědí na anketu. Ankety na webu usnadňují získávání zpětné vazby od uživatelské komunity.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
cs: Při tvorbě ankety zadejte otázku a možné odpovědi na výběr, přičemž lze také nastavit počáteční počty hlasů pro každou možnou odpověď. Může být také nastavena délka trvání ankety (tedy doba po kterou má být anketa přístupná pro nové hlasy). Pro zobrazení aktuálních anket použijte nabídku <a href="@poll">ankety</a>. Zde, pokud chcete hlasovat, klikněte na samotnou anketu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@poll">modul Poll</a>.

en: Most recent poll
cs: Aktuální anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
cs: <em>Anketa</em> je otázka se souborem možných odpovědí. Po vytvoření <em>ankety</em> se automaticky průběžně počítá počet hlasů obdržených pro jednotlivé odpovědi.

en: Poll status
cs: Stav ankety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
cs: Když je anketa zavřená, uživatelé již nemohou hlasovat.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
cs: Po této době se anketa automaticky uzavře.

en: Votes for choice @n
cs: Hlasů pro odpověď @n

en: Negative values are not allowed.
cs: Záporné hodnoty nejsou dovoleny.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
cs: Váš hlas nemůže být započítán, protože nebyly vybrány žádné volby.

en: Add another choice
cs: Přidat další možnost

en: Vote count
cs: Počet hlasů

en: create poll content
cs: vytvořit anketu

en: delete own poll content
cs: smazat vlastní anketu

en: delete any poll content
cs: smazat jakoukoliv anketu

en: edit any poll content
cs: upravit jakoukoli anketu

en: edit own poll content
cs: upravit vlastní anketu

en: Polls
cs: Ankety

en: Profile fields have been updated.
cs: Pole profilu byla aktualizována.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
cs: V této kategorii není žádné pole. Pokud tato kategorie bude při uložení prázdná, pak bude odstraněna.

en: edit %title
cs: upravit %title

en: add new %type
cs: přidat nový %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
cs: Název pole. Neukáže se uživateli, ale používá se interně v HTML kódu a URL.
    Pro zabránění kolizím se doporučuje přidat před název pole <code>profile_</code>. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_). Příklady: „profile_oblibena_barva“ nebo třeba jen „profile_barva“.

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
cs: Seznam všech možností. Každou možnost vložte na samostatný řádek. Například „červená“, „modrá“, „hnědá“ atd.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
cs: Skryté pole profilu, přístupné jen administrátorům, modulům a tématům.

en: Private field, content only available to privileged users.
cs: Soukromé pole, obsah vidí jen privilegovaní uživatelé.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí na stránce profilu, ale ne v seznamu členů.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí v profilu a seznamu členů.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
cs: Váha určuje pořadí, v jakém se pole formuláře zobrazí. Lehčí pole „vyplavou“ v kategorii nahoru.

en: Form will auto-complete while user is typing.
cs: Formulář se bude automaticky dokončovat v průběhu psaní.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
cs: Pokud nemá uživatel přístup k profilům uživatelů, bude z bezpečnostních důvodů automatické dokončování vypnuto.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
cs: Zadaný název formulářového pole obsahuje zakázané znaky. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název formulářového pole je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název kategorie je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified title is already in use.
cs: Zadaný titulek se již používá.

en: The specified name is already in use.
cs: Zadaný název se již používá.

en: A hidden field cannot be required.
cs: Skryté pole nemůže být požadováno.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
cs: Skryté pole nemůže být nastaveno jako viditelné na registračním formuláři uživatelů.

en: The field has been created.
cs: Pole bylo vytvořeno.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
cs: Tuto akci nelze vrátit. Pokud uživatelé vyplnili toto pole v profilu budou smazány i zadané hodnoty. Pokud chcete zachovat data uživatelů, místo smazání můžete pole <a href="@edit-field">upravit</a> a změnit je na skryté pole, aby k němu měli přístup jen administrátoři.

en: The field %field has been deleted.
cs: Pole %field bylo smazáno.

en: Profile field %field added under category %category.
cs: Pole profilu %field přidáno do kategorie %category.

en: Profile field %field deleted.
cs: Pole %field odstraněno.

en: User list
cs: Seznam uživatelů

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
cs: Modul profile umožňuje určit vlastní pole v uživatelském profilu (např. zemi, jméno a příjmení, věk...) a tato pole budou viditelná na stránce <em>Můj účet</em>. Uživatelé tak mohou o sobě sdílet více informací a pomáhat lépe organizovat uživatele komunitních webů.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
cs: Do uživatelského profilu lze přidat pole následujících typů:

en: single-line textfield
cs: textové pole, jeden řádek

en: multi-line textfield
cs: textové pole, více řádků

en: checkbox
cs: zaškrtávací pole

en: list selection
cs: výběr možností

en: freeform list
cs: volný výběr

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@profile">modul Profile</a>.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka zobrazuje seznam existujících uživatelských polí profilu, která jsou zobrazována na stránce <em>Můj účet</em> jednotlivých uživatelů. Pole mohou být umístěna v různých kategoriích. Novou kategorii lze přidat (nebo změnit stávající kategorii) editováním pole profilu a uvedením nového názvu. Kategorii polí nebo pořadí polí v kategorii lze upravit přetažením ovládacího prvku ve sloupci „Nadpis“ do nového  umístění v seznamu. (Chyťte ovládací prvek kliknutím a držením tlačítka myši během jejího přesunu přes ovládací ikonu.) Nezapomeňte, že změny se neuloží, dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: Author information
cs: Informace o autorovi

en: Link to full user profile
cs: Odkaz na plný profil uživatele

en: Profile fields to display
cs: Zobrazená pole z profilu

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
cs: Vyberte, která pole z profilu chcete zobrazit v bloku. K dispozici jsou jen pole označená v <a href="@profile-admin">nastavení</a> jako veřejná.

en: View full user profile
cs: Zobrazit plný profil uživatele

en: About %name
cs: Informace o %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
cs: Každou položku vložte na samostatný řádek, nebo je oddělte čárkami. HTML není povoleno.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
cs: Hodnota pro pole %field není platné URL.

en: Create customizable fields for your users.
cs: Vytvořte vlastní pole v profilu pro Vaše uživatele

en: Profile category autocomplete
cs: Automatické dokončování kategorie profilu

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: Delete field
cs: Smazat pole

en: Profile autocomplete
cs: Automatické dokončování pole profilu

en: Supports configurable user profiles.
cs: Poskytuje nastavitelné uživatelské profily.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
cs:  Vyhledávací index se nemaže, ale systematicky se aktualizuje, aby odpovídal novému nastavení. Vyhledávání bude fungovat, ale nový obsah nebude indexován, dokud se neaktualizuje index existujícího obsahu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The index will be rebuilt.
cs: Index bude přegenerován.

en: Indexing status
cs: Stav indexování

en: Indexing throttle
cs: Rychlost indexace

en: Number of items to index per cron run
cs: Počet položek, které se budou indexovat při jednom spuštění cronu.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
cs: Maximální počet položek, které se indexují při jednom běhu <a href="@cron">cronu</a>. Pokud je to nutné k zabránění timeoutům a problémům s pamětí, snižte počet položek.

en: Indexing settings
cs: Nastavení indexování

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
cs: <p><em>Změna nastavení níže způsobí aktualizaci indexu. Vyhledávací index není vymazán, ale systematicky aktualizován tak, aby zohlednil nové nastavení. Vyhledávání bude stále funkční, ale nový obsah nebude indexován dokud nedojde k přeindexování existujícího obsahu.</em></p><p><em>Výchozí  nastavení by mělo být vhodné pro naprostou většinu stránek.</em></p>

en: Minimum word length to index
cs: Minimální délka slova k indexaci

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
cs: Počet znaků, které musí mít slovo, aby bylo indexováno. Nižší číslo znamená lepší výsledky hledání, ale větší databázi. Každý vyhledávací dotaz musí obsahovat alespoň jedno slovo této délky (nebo delší).

en: Simple CJK handling
cs: Zpracování Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
cs: Určuje, zda se má použít zjednodušený tokenizer čínštiny/japonštiny/korejštiny založený na překrývajících se sekvencích. Vypněte, pokud chcete použít externí preprocessor. Neovlivňuje jiné jazyky.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
cs: Modul search umožňuje hledání obsahu podle klíčových slov. Hledání je často jediná možná cesta k nalezení obsahu v rozsáhlém systému. Umožňuje jak hledání obsahu, tak uživatelů.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
cs: Kvůli vyhledávání klíčových slov udržuje vyhledávací systém index slov nalezených v obsahu stránek. Pro sestavení a údržbu tohoto indexu je třeba správně nastavit <a href="@cron">úlohu cronu</a>. Indexování může být nastaveno na <a href="@searchsettings">stránce nastavení vyhledávání</a>. Například <em>počet položek, které se budou indexovat za jeden běh cronu</em> nastavuje maximální počet položek indexovaných v průběhu každé <a href="@cron">úlohy cronu</a>. V případě nutnosti snižte tuto hodnotu a předejdete přerušení a chybám z nedostatku paměti v průběhu indexování.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@search">modul Search</a>.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
cs: Vyhledávací modul udržuje index slov, které se vyskytují v obsahu tohoto webu. Pro správnou funkci indexu je nutné mít správně nastavený <a href="@cron">cron</a>. Chování indexu lze upravit pomocí níže uvedeného nastavení.

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: search content
cs: hledat obsah

en: use advanced search
cs: použít pokročilé vyhledávání

en: administer search
cs: administrace vyhledávání

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
cs: Nastavit relevanci vyhledávání a další parametry indexování webu

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: Enables site-wide keyword searching.
cs: Povoluje vyhledávání obsahu dle klíčových slov.

en: Total page generation time
cs: Celková doba generování stránky

en: Top pages in the past %interval
cs: Nejnavštěvovanější stránky za poslední %interval

en: unban
cs: povolit přístup

en: ban
cs: zakázat přístup

en: Top visitors in the past %interval
cs: Nejčastější návštěvníci za poslední %interval

en: Top referrers in the past %interval
cs: Nejvíce odkazující stránky za poslední %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
cs: Zaznamenávat všechny přístupy na stránky. Je potřebné pro statistiky odkazujících stránek.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Starší záznamy v logu (včetně statistik odkazujících stránek) budou automaticky odstraněny. (Vyžaduje správně nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
cs: Nastavení počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
cs: Počítadlo zobrazení obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
cs: Při každém zobrazení obsahu zvednout počítadlo.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
cs: Modul statistics sleduje různé statistiky použití webu. Počítá kolikrát a odkud byly zobrazeny jednotlivé příspěvky. Tento modul můžete použít ke  zjištění mnoha užitečných informací o chování uživatelů na tomto webu.

en: The statistics module provides:
cs: Statistický modul poskytuje:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
cs: počítadlo každého příspěvku na webu, které se zvýší pokaždé, když je příspěvek zobrazen. (<em>Počítadlo zobrazení obsahu</m> se zapíná na stránce<a href="@accesslog">Nastavení logu přístupů</a> a na stránce <a href="@permissions">oprávnění</a> se určuje, kterým rolím bude počítadlo zobrazeno.)

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
cs: log <a href="@recent-hits">nedávných zobrazení</a>, který zobrazuje informace o posledních aktivitách na webu, včetně URL a názvu stránky, na kterou bylo přistoupeno, jméno uživatele (je-li k dispozici) a IP adresu přistupující strany.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
cs: Log <a href="@top-referrers">nejvíce odkazujících</a> stránek, který ukazuje, odkud k Vám návštěvníci přišli.

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
cs: log <a href="@top-pages">nejlepších stránek</a>, který zobrazuje obsahy webu v sestupném pořadí podle počtu zhlédnutí.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
cs: log <a href="@top-visitors">nejčastějších návštěvníků</a>, který zobrazuje nejaktivnější uživatele na webu.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
cs: blok <em>Oblíbený obsah</em>, který zobrazuje obsah s největším počtem zhlédnutí za den, za celou dobu a naposledy zhlédnutý. (Zapíná se na stránce <a href="@blocks">nastavení bloků</a>.)

en: Configuring the statistics module
cs: Nastavení statistického modulu.

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
cs: Pokud je zapnuto nastavení <em>Povolit log přístupů</em> na stránce nastavení <a href="@accesslog">logu přístupů</a>, ukládají se data o každé zobrazené stránce (což zahrnuje IP adresu uživatele, odkazující stránku, navštívený uzel a uživatelské jméno). Log přístupů musí být povolen, aby byly funkční stránky <a href="@recent-hits">nedávných zobrazení</a>, <a href="@top-refferers">nejvíce odkazujících stránek</a> a <a href="@top-pages">nejčastějších stránek</a>. Povolení logu přístupů vyžaduje jeden přístup do databáze navíc pro každou zobrazenou stránku.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Volba <em>Zahodit logy starší než</em> na stránce <a href="@accesslog">nastavení logu přístupů</a> určuje dobu, jak dlouho zůstanou zápisy v přístupovém logu, než budou vymazány. Automatické mazání záznamů v logu přístupů vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
cs: Nastavení <em>Počítadla zobrazení obsahu</em> na stránce <a href="@accesslog">Nastavení logu přístupů</a> zapíná počítadlo každého zobrazení jednotlivých příspěvků na tomto webu. Tato volba musí být zapnuta pro počítání přístupu k jednotlivým příspěvkům. Použitím této volby dojde k přidání jednoho databázového dotazu na každý příspěvek zobrazovaný Drupalem.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@statistics">modul Statistics</a>.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
cs: Nastavení statistických informací, které bude Drupal sledovat. Aktuální informace najdete v části <a href="@statistics">statistika</a>.

en: This page displays the site's most recent hits.
cs: Tato stránka zobrazuje poslední přístupy.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
cs: Tato stránka ukazuje všechny externí odkazující stránky.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
cs: Když zakazujete návštěvníka, zabraňujete návštěvníkově IP adrese v přístupu na web. Na rozdíl od zablokování uživatele, zakázání návštěvníka funguje i na anonymní uživatele. Toto je nejběžněji používáno na zablokování na zdroje náročných robotů nebo web crawlerů.

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „za celé období“.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „nedávno zobrazeno“.

en: Today's:
cs: Dnes:

en: All time:
cs: Za celé období:

en: Last viewed:
cs: Naposledy zobrazeno:

en: View pages that have recently been visited.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době zobrazeny.

en: View pages that have been hit frequently.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době nejnavštěvovanější.

en: Top visitors
cs: Nejčastější návštěvníci

en: View visitors that hit many pages.
cs: Zobrazit návštěvníky, kteří v poslední době navštívili nejvíce stránek.

en: Top referrers
cs: Nejvíce odkazující stránky

en: View top referrers.
cs: Zobrazit stránky, ze kterých návštěvníci na tento web nejvíce chodí.

en: View access log.
cs: Zobrazit log přístupů.

en: Control details about what and how your site logs.
cs: Upravit detaily o tom, jak tento web zaznamenává přístupy.

en: Track page visits
cs: Sledovat návštěvy stránek

en: Logs access statistics for your site.
cs: Loguje statistiky přístupů.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
cs: Modul syslog umožňuje Drupalu posílat zprávy přímo do logovacího programu operačního systému.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
cs: Syslog je logovací nástroj operačního systému. Poskytuje užitečné informace pro správu systému a při bezpečnostní kontrole. Je vhodný pro střední a velké stránky. Syslog také umožňuje filtrování a směrování zpráv podle typu a závažnosti. Na systémech používajících UNIX/Linux se nastavuje v souboru /etc/syslog.conf. Na systémech s Microsoft Windows jsou všechny zprávy posílány do Event Logu. Více informací o syslogu, stupních závažnosti a popis nastavení v souboru syslog.conf lze nalézt v manuálu <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a>, <a href="@php_openlog">openlog</a> pro PHP a <a href="@php_syslog">funkce syslog</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@syslog">modul Syslog</a>.

en: Send events to this syslog facility
cs: Posílat události do tohoto syslog systému.

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
cs: Vybrat kód syslog systému, ve kterém bude Drupal posílat zprávy. Na systémech UNIX/Linux může Drupal označit zprávy kódem od LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7. V systémech Microsoft Windows jsou všechny zprávy označeny kódem LOG_USER. V závislosti na konfiguraci systému používá tento kód syslog a ostatní logovací systémy pro identifikaci nebo filtrování zpráv Drupalu od zpráv zbytku systému. Více informací o syslogu lze nalézt na stránce <a href="@syslog_help">nápověda pro Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
cs: LOG_USER - Stupeň uživatelských zpráv. Tento stupeň použijte pro systémy Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
cs: Nastavení logování pro syslog. Syslog je nástroj operačního systému používaný při správě systému a bezpečnostním kontrolám. Je vhodný pro střední a velké webové stránky. Syslog také umožňuje filtrování a směrování zpráv podle typu a závažnosti.

en: Logs and records system events to syslog.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do syslogu.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
cs: Téma vzhledu pro zobrazení administračních stránek. Pokud vyberete „Výchozí“, administrační stránky budou používat stejné téma jako zbytek webu.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
cs: Pamatujte, že <a href="!admin_theme_page">administrační téma vzhledu</a> je stále nastaveno na %admin_theme. Všechny veřejné části webu se budou zobrazovat pomocí tématu %selected_theme.

en: User pictures in posts
cs: Uživatelské obrázky v příspěvcích

en: User pictures in comments
cs: Uživatelské obrázky v komentářích

en: Shortcut icon
cs: Ikona webu

en: Display post information on
cs: Zobrazovat informace o příspěvku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení textu <em>poslal Uživatel dne</em> u určených druhů příspěvků.

en: Logo image settings
cs: Nastavení obrázku loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
cs: Pokud je zapnut, zobrazuje se logo.

en: Use the default logo
cs: Použít výchozí logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
cs: Zaškrtněte, pokud má téma vzhledu použít logo dodané přímo s ním.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
cs: Cesta k souboru, který chcete použít jako logo místo výchozího loga.

en: Upload logo image
cs: Nahrát obrázek loga

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
cs: Ikona „favicon“, která se zobrazuje v poli Adresa většiny prohlížečů.

en: Use the default shortcut icon.
cs: Použít výchozí ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
cs: Zaškrtněte, pokud chcete použít výchozí ikonu tématu vzhledu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
cs: Cesta k obrázku, který chcete použít jako ikonu.

en: Upload icon image
cs: Nahrát obrázek ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
cs: Pokud nemáte přímý přístup na server, použijte toto pole k nahrání ikony webu na server.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
cs: Následující moduly budou kompletně odinstalovány z tohoto webu a <em>všechna data těchto modulů budou ztracena</em>!

en: Confirm uninstall
cs: Potvrdit odinstalaci

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
cs: Pokračovat s odinstalací výše uvedených?

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
cs: Vybrané moduly byly odinstalovány.

en: The name of this website.
cs: Název tohoto webu

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
cs: Motto, hlavní cíl nebo heslo (často se zobrazuje vedle nadpisu webu).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
cs: Určení či zaměření webu (může se zobrazit na titulní straně).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '@path' je neplatná nebo k ní nemáte přístup.

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud aktuální uživatel nemá přístup k vyžádanému dokumentu. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Write errors to the log
cs: Zapsat chyby do logu

en: Write errors to the log and to the screen
cs: Zapsat chyby do logu a na obrazovku

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
cs: Určit kam mají být zapisovány chyby Drupalu, SQL a PHP. V produkčním prostředí se doporučuje zápis pouze do logů, ve vývojovém prostředí bývá výhodné je také zobrazit na stránce.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
cs: Normální mód cache je vhodný pro většinu webů a nezpůsobuje žádné problémy. Agresivní cache způsobí, že Drupal přeskočí nahrávání kódu povolených modulů při zobrazování stránek z cache. Tím se dále zvyšuje výkon, může to však vést k nečekaným problémům.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
cs: <strong class="error">Následující povolené moduly nejsou kompatibilní s agresivním cache módem a nebudou správně fungovat: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
cs: <strong class="ok">Všechny nyní povolené moduly jsou kompatibilní s agresivní cache.</strong> Pamatujte, že pokud povolíte další moduly, je potřeba zkontrolovat tuto stránku a ujistit se, že nové moduly jsou s agresivní cache kompatibilní.

en: Page cache
cs: Cache stránek

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
cs: Zapnutí cache (mezipaměti) stránek poskytuje značné zlepšení výkonu. Drupal může uložit a posílat komprimované cacheované stránky vyžádané <em>anonymními</em> uživateli. Díky cacheování Drupal nemusí při každém zobrazení stránku skládat znovu.

en: Caching mode
cs: Mód cache

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
cs: Normální (doporučeno pro weby v ostrém provozu, bez možných problémů)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
cs: Agresivní (pouze pro pokročilé uživatele, možné problémy)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
cs: Na web s velkým provozem je potřeba vynutit minimální životnost cache. Ta představuje minimální čas, který uplyne před vyprázdněním cache, přičemž se použije na cache stránek a bloků. Větší minimální životnost poskytuje lepší výkon, ale uživatelé déle nevidí nový obsah.

en: Page compression
cs: Komprimace stránek

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
cs: Ve výchozím nastavení Drupal komprimuje cacheované stránky, aby se snížil přenos dat a průměrný čas nahrání stránky. Tato volba by měla být vypnuta na webových serverech, které již kompresi provádějí samy o sobě.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
cs: Zapnutí cache bloků může vylepšit výkon pro všechny uživatele zakázáním generování bloku při každém načtení stránky. Pokud je také zapnuta cache stránek, nárůst výkonu nejvíce pocítí přihlášení uživatelé.

en: Enabled (recommended)
cs: Zapnuto (doporučeno)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
cs: Pozor, cache bloků není aktivní, pokud jsou zapnuty moduly definující omezení přístupu ke stránkám.

en: Bandwidth optimizations
cs: Optimalizace přenosu dat

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
cs: <p>Drupal může automaticky optimalizovat externí zdroje, např. CSS a JavaScript, což zmenší počet a velikost požadavků na web. Soubory CSS mohou být spojeny do jednoho souboru a zkomprimovány, JavaScripty jsou spojovány (nejsou však komprimovány). Tyto optimalizace mohou snížit zátěž serveru, přenos dat a průměrný čas nahrání stránky.</p><p>Tyto volby jsou zakázány, pokud nebyl nastaven adresář files, nebo pokud je metoda stahování nastavena jako neveřejná.</p>

en: Optimize CSS files
cs: Optimalizovat soubory CSS

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
cs: Tato volba může omezovat vývojáře témat vzhledu, a měla by být povolena pouze v produkčním prostředí.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
cs: Tato volba může omezovat vývojáře modulů, a měla by být povolena pouze v produkčním prostředí.

en: Clear cached data
cs: Vyčistit cache

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
cs: Cacheovaní dat zlepšuje výkon, ale může způsobit problémy při testování nových modulů, témat nebo překladů, jestliže jsou v cache zastaralé informace. Pro obnovu všech dat v cache tohoto webu klikněte na tlačítko níže. <em>Upozornění: stránky s vysokou návštěvností mohou zaznamenat snížení výkonu v průběhu aktualizace cache.</em>

en: Caches cleared.
cs: Vyrovnávací paměť vyčištěna.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
cs: Cesta v souborovém systému, kam budou ukládány soubory. Tento adresář musí existovat a Drupal do něj musí mít právo zápisu. Pokud je metoda stahování nastavena na veřejnou, musí být tento adresář relativní k instalačnímu adresáři Drupalu a přístupný z webu. Pokud je metoda stahování neveřejná, neměl by být adresář přístupný z webu. Změna cesty po chvíli používání může na existujícím webu způsobit nečekané potíže.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
cs: Cesta v systému souboru, kam budou uloženy nahrané soubory během náhledů.

en: Public - files are available using HTTP directly.
cs: Veřejně - soubory jsou k dispozici pomocí HTTP protokolu.

en: Private - files are transferred by Drupal.
cs: Neveřejně - soubory přenáší Drupal.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
cs: Pokud chcete kontrolovat přístup ke stahovaným souborům, musíte nastavit tuto volbu na <em>neveřejné</em>. Nastavení můžete kdykoliv změnit, dojde však ke změně všech URL pro stahování, což může způsobit nečekané problémy.

en: Select an image processing toolkit
cs: Vyberte toolkit pro práci s obrázky

en: Number of items in each feed
cs: Počet položek v každém zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
cs: Výchozí počet položek obsažených v každém zdroji.

en: Feed content
cs: Obsah zdroje

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
cs: Globální nastavení výchozího zobrazení položek každého zdroje.

en: User-configurable time zones
cs: Uživatelsky definovatelné časové zóny

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
cs: Povolením této možnosti dostanou uživatelé možnost nastavit si vlastní časovou zónu.

en: The first day of the week for calendar views.
cs: Počáteční den v týdnu pro zobrazení kalendáře.

en: Formatting
cs: Formátování

en: Short date format
cs: Krátký formát data

en: The short format of date display.
cs: Krátký formát zobrazování data.

en: Custom short date format
cs: Vlastní krátký formát data

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát krátkého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Medium date format
cs: Střední formát data

en: The medium sized date display.
cs: Středně dlouhý formát zobrazování data.

en: Custom medium date format
cs: Vlastní formát středně dlouhého data

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát středně dlouhého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Long date format
cs: Dlouhý formát data

en: Longer date format used for detailed display.
cs: Delší formát data používaný při výpisu podrobností.

en: Custom long date format
cs: Vlastní formát dlouhého data

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát dlouhého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
cs: Před povolením čistých URL je třeba spustit test a zjistit, zda je Váš server správně nastaven. Pokud po kliknutí na tlačítko „Otestovat čistá URL“ opět uvidíte tuto stránku, je vše v pořádku a můžete použít čistá URL. Pokud vás ale test přesměruje na stránku s chybou „Stránka nenalezena“ či „Internal Server Error“, je třeba změnit nastavení serveru. Další informace lze nalézt v <a href="@handbook">příručce na stránce o čistých URL</a>.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
cs: <a href="@clean_url">Spustit test čistých URL</a>.

en: Cron ran successfully.
cs: Cron byl úspěšně spuštěn.

en: Cron run failed.
cs: Spuštění cronu selhalo.

en: Command counters
cs: Čítače příkazů

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
cs: Počet <code>SELECT</code> příkazů.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
cs: Počet <code>INSERT</code> příkazů.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
cs: Počet <code>UPDATE</code> příkazů.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
cs: Počet <code>DELETE</code> příkazů.

en: The number of table locks.
cs: Počet zamknutí tabulek.

en: The number of table unlocks.
cs: Počet odemknutí tabulek.

en: Query performance
cs: Výkon dotazů

en: The number of joins without an index; should be zero.
cs: Počet dotazů s JOIN, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
cs: Počet spojení tabulek bez klíčů, které kontrolují použití klíče pro každou řádku. Mělo by být nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
cs: Počet dotazů řazení, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
cs: Počet případů, kdy by zámek měl být okamžitě přidělen.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
cs: Počet případů, kdy server musel čekat na zámek.

en: Query cache information
cs: Informace o mezipaměti dotazů

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
cs: MySQL query cache (mezipamět dotazů) urychluje Váš web ukládáním výsledků jednotlivých dotazů. Pokud je identický dotaz spuštěn  později, MySQL server načte výsledek z mezipaměti a nemusí tak dotaz spouštět znovu.

en: The number of queries in the query cache.
cs: Počet dotazů v mezipaměti dotazů.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
cs: Kolikrát byl MySQL nalezen předchozí výsledek ve vyrovnávací paměti.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
cs: Kolikrát byl MySQL přidán dotaz do vyrovnávací paměti.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
cs: Kolikrát byl MySQL odebrán dotaz z vyrovnávací paměti z důvodu nedostatečné kapacity. V ideálním případě 0.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Toto téma vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
cs[0]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly: @dependencies.
cs[1]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly: @dependencies.
cs[2]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly @dependencies.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
cs: Modul System je základem webu, a nabízí základní, avšak rozšiřitelné, funkce, které mohou být používány jinými moduly, či tématy. Některé integrální součásti Drupalu jsou obsaženy v modulu Systém, včetně funkcí vylepšení výkonu, povolení či zakázání modulů a témat, zobrazování administrátorských stránek a hlavní nastavení webu. Důležité klíčové funkce jsou také součástí modulu Systém.

en: The system module provides:
cs: Modul System nabízí:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
cs: možnost vypínání a zapínání <a href="@modules">modulů</a>. Drupal je při instalaci vybaven sadou modulů. Každý modul nabízí určitý okruh funkcí  a může být v případě potřeby zapnut nebo vypnut. Další moduly vytvořené komunitou Drupalu lze stáhnout ze stránek <a href="@drupal-modules"> modulů na Drupal.org</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
cs: podporu zapínání a vypínání <a href="@themes">témat vzhledu</a>, které jsou rozhodující pro vzhled a zobrazení webu. Drupal po instalaci obsahuje několik témat vzhledu. Další  témata lze stáhnout na stránce <a href="@drupal-themes">témata vzhledu na Drupal.org</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
cs: robustní <a href="@cache-settings">systém cache</a> umožňuje účinné znovupoužití již sestavených webových stránek a jejich součástí. Drupal ukládá stránky požadované nepřihlášenými uživateli v komprimovaném formátu; systém cache Drupalu může v závislosti na konfiguraci webu a množství provozu vytvářeného nepřihlášenými uživateli značně zvýšit rychlost tohoto webu.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
cs: sadu obvyklých administračních operací, které pro to, aby běžely automaticky, závisí na správně nastaveném <a href="@cron">cronu</a>. Několik dalších modulů, včetně agregátoru zdrojů, modulu ping a vyhledávání, také závisí na <a href="@cron">cronu</a>.  Více informací najdete v online příručce pro <a href="@handbook">nastavení cronu</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
cs: základní nastavení webu včetně nastavení <a href="@date-settings">data a času</a>, <a href="@file-system">systému souborů, <a href="@clean-url">podpory čistých URL</a>, <a href="@site-info">jména webu a dalších informací</a>, a funkce <a href="@site-maintenance">údržba webu</a>, která umožňuje web dočasně dát do režimu offline.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@system">modul System</a>.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
cs: Vítejte v administrační části. Zde můžete nastavit všechny možnosti tohoto webu.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
cs: Tato stránka ukazuje dostupné administrační možnosti pro každý modul.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
cs: Vyberte témata vzhledu, která jsou dostupná pro uživatele a určete výchozí téma vzhledu. Pro nastavení zobrazení pro celý web klikněte nahoře na „nastavení“. Pro změnu nastavení jenom pro určité téma vzhledu klikněte na odkaz „nastavení“ u tohoto tématu.  Pozor, jednotlivá témata mohou pro zobrazení obsahu používat různé oblasti; pro zajištění jednotného zobrazení se doporučuje povolit pouze jedno téma.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
cs: Pokud chcete změnit vzhled webu, lze si stáhnout ze stránky <a href="@themes">další témata vzhledu</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení tématu vzhledu <code>%template</code>. Následující volby se použijí, pokud se web zobrazuje v tomto tématu. Kliknutím na „Zpět k výchozím“ lze pro toto téma zvolit <a href="@global">globální nastavení</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení celého webu, všech témat vzhledu. Použijí se ty volby, které nejsou změněny v určitém tématu vzhledu.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
cs: Moduly rozšiřují základní funkce Drupalu. Zapínají se zaškrtnutím pole <em>Povoleno</em> a stisknutím tlačítka <em>Uložit nastavení</em>. Když je modul povolen, může zpřístupnit nová <a href="@permissions">oprávnění</a>. Pro snížení zátěže serveru lze pomocí pole <em>Urychlení</em> určit, které moduly se dočasně vypnou v okamžiku, kdy je web extrémně zatížený. (Pozor, pole <em>Urychlení</em> je k dispozici pouze tehdy,  je-li zapnutý modul Throttle.)

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
cs: Po zapnutí modulu Throttle (Urychlení) je třeba povolit automatickou regulaci výkonu na stránce <a href="@throttle">nastavení urychlení</a>.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
cs: Je důležité spustit skript <a href="@update-php">update.php</a> pokaždé, když je kterýkoli modul aktualizován na novější verzi.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
cs: Všechny administrační možnosti jednotlivých modulů naleznete na stránce <a href="@by-module">administrace dle modulů</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
cs: Funkcionalitu tohoto webu lze rozšířit celou řadou <a href="@modules">doplňkových modulů</a>.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
cs: Odinstalace modulu odstraní všechna data spojená s modulem. Pro odstranění instalace musíte modul nejdříve vypnout. Ne všechny moduly podporují tuto funkci.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
cs: Blok <em>Běží na Drupalu</em> je dobrovolný odkaz na domovskou stránku projektu Drupal. Ačkoliv vůbec není vyžadováno mít na webu tento odkaz, může být použit jako projev podpory Drupalu.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
cs: Zde je možné najít přehled parametrů systému stejně jako problémy zjištěné při instalaci. Mohou být užitečné při dotazech na technickou podporu v diskusních fórech na drupal.org a v seznamu problémů v projektech.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
cs: Můžete si vybrat jiné téma vzhledu stránky.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Vyberte svůj aktuální místní čas. Data a časy na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Badge color
cs: Barva znaku

en: Badge size
cs: Velikost znaku

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
cs: Zpráva k odeslání. Lze použít následující proměnné: %site_name (název webu), %username (jméno uživatele), %node_url (URL uzlu), %node_type (typ uzlu), %title (nadpis), %teaser (zkrácený text), %body (tělo). Ne všechny proměnné jsou dostupné v každém kontextu.

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
cs: Zpráva, která se má zobrazit uživateli. Lze použít následující proměnné: %site_name (název webu), %username (jméno uživatele), %node_url (URL uzlu), %node_type (typ uzlu), %title (nadpis), %teaser (zkrácený text), %body (tělo). Ne všechny proměnné jsou dostupné v každém kontextu.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
cs: Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
cs: Během garbage collection se nepodařilo smazat dočasný soubor „%path“.

en: Cannot use %author token in this context.
cs: Není možné použít token %author v tomto kontextu.

en: access site reports
cs: přistupovat na logy webu

en: select different theme
cs: vybrat jiné téma vzhledu

en: administer files
cs: administrace souborů

en: Compact mode
cs: Kompaktní mód

en: By task
cs: Dle úkolu

en: Settings for how your administrative pages should look.
cs: Nastavení vzhledu administračních stránek.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
cs: Změnit používané téma vzhledu.

en: Select the default theme.
cs: Vybrat výchozí téma vzhledu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
cs: Zapnout či vypnout rozšiřující moduly.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
cs: Změnit základní informace o webu, např. název webu, slogan, e-mail, úvodní stránka atd.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
cs: Nastavit stránky „přístup zamítnut“ (403), „stránka nenalezena“ (404) a hlášení PHP chyb.

en: Logging and alerts
cs: Logování a výstrahy

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
cs: Nastavení logovacích modulů. Existuje několik modulů, které dokážou směrovat systémová hlášení Drupalu do různých cílů, např. syslog,
     databáze, e-mail, apod.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
cs: Nastavení přístupu k uloženým souborům a jejich nahrávání.

en: Image toolkit
cs: Toolkit pro práci s obrázky

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
cs: Vybrat systém pro práci s obrázky, je-li k dispozici více možností.

en: RSS publishing
cs: RSS exporty

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
cs: Nastavit zda zdroje obsahují titulek, náhled či celý text uzlu a počet uzlů v jednom zdroji.

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
cs: Nastavit zobrazování data, času a výchozí časové zóny.

en: Date and time lookup
cs: Vyhledávání data a času

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
cs: Přepnout web při provádění údržby do stavu off-line či zpět do stavu online. Během stavu off-line není web přístupný anonymním návštěvníkům.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
cs: Zapnout či vypnout čistá URL na tomto webu.

en: Clean URL check
cs: Test čistých URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
cs: Zobrazit hlášení stavu webu a případných problémů.

en: -1 (Unlimited)
cs: -1 (Neomezené)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
cs: Ukládá informace o dávkách (proces, který spouští mnoho HTTP požadavků).

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
cs: Vaše PHP instalace je příliš stará. Drupal vyžaduje alespoň PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
cs: <em>register_globals</em> je povoleno. Drupal tuto direktivu vyžaduje vypnutou. Tento web nemusí být bezpečný, pokud je <em>register_globals</em> zapnuto. Instrukce pro vypnutí této direktivy lze nalézt v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/pro-webmastery/jak-vypnout-register-globals">tomto článku</a>.

en: Enabled ('@value')
cs: Povoleno ('@value')

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
cs: Pro předejití problémů je třeba zvážit zvýšení PHP memory limitu na alespoň %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
cs: Pro předejití chybám zvažte zvýšení PHP memory limitu alespoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
cs: V závislosti na konfiguraci lze Drupal provozovat s PHP memory limitem %memory_limit. Nicméně limit alespoň %memory_minimum_limit je doporučen, zvláště pokud tento web používá další moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
cs: Zvyšte memory limit změnou parametru memory_limit v souboru %configuration-file a poté restartujte Váš webový server (nebo kontaktujte  administrátora systému či poskytovatele webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
cs: Pro zvýšení PHP memory limitu kontaktujte administrátora systému či poskytovatele webhostingu.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
cs: Více informací lze nalézt na stránce <a href="@url">požadavků Drupalu</a>.

en: Not protected
cs: Není chráněný

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
cs: Soubor %file není chráněn proti změnám a proto je bezpečnostním rizikem. Je třeba změnit práva tohoto souboru, aby nebyl zapisovatelný pro všechny.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@cron-handbook">nastavení cronu</a>.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: Služba Cron nebyla dosud spuštěna. Další informace lze nalézt na stránce <a href="@status">hlášení stavu</a>.

en: Cron has not run.
cs: Cron nebyl spuštěn.

en: Cron has not run recently.
cs: Cron nebyl v poslední době spuštěn.

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
cs: Cron můžete spustit i <a href="@cron">manuálně</a>.

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
cs: Je třeba nastavit správný adresář k <a href="@admin-file-system">nastavení systému souborů</a> nebo změnit současné nastavení práv,  která neumožňují zápis.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Automatický pokus o vytvoření tohoto adresáře selhal, pravděpodobně z důvodu nedostatku práv. Pro pokračování v instalaci vytvořte tento adresář a změňte jeho práva ručně nebo se ujistěte, že má instalátor práva pro jeho vytvoření. Více informací naleznete v souboru INSTALL.txt nebo v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">on-line příručce</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>veřejný</em> přístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>neveřejný</em> přístup)

en: Database updates
cs: Aktualizace databáze

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
cs: Některé moduly obsahují změny v databázovém schématu. Je potřeba bezodkladně spustit <a href="@update">update.php skript</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
cs: Skript update.php je přístupný pro všechny bez kontroly autentizace, což je bezpečnostní riziko. Je třeba změnit hodnotu $update_free_access v souboru settings.php zpět na FALSE.

en: Access to update.php
cs: Přistup k update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
cs: Upozorňování na nové aktualizace není povoleno. Je <strong>silně doporučeno</strong> povolit modul automatického zjišťování aktualizací na stránce <a href="@module">administrace modulů</a>, aby web byl dobře chráněn a měl nejnovější aktualizace. Více informací naleznete v příručce pro <a href="@update">Upozorňování na nové aktualizace</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
cs: Stará se o základní nastavení webu pro administrátory.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
cs: Název pro tento slovník, např. <em>„Tagy“</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
cs: Instrukce prezentované uživateli při vybírání termínu, např. <em>Napište čárkou oddělený seznam slov</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
cs: Vybrat typy obsahu, které budou kategorizovány pomocí tohoto slovníku.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
cs: Termíny jsou vytvářeny uživateli při odeslání příspěvku. Napíšou je do čárkou odděleného seznamu.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
cs: Umožňuje příspěvkům, aby měly více než jeden termín z tohoto slovníku (pokaždé, pokud se jedná o tagy).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
cs: Při odeslání příspěvku musí být vybrán alespoň jeden termín z tohoto slovníku.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
cs: Slovníky jsou zobrazeny vzestupně podle váhy.

en: Reset to alphabetical
cs: Vrátit do abecedního řazení

en: Add term to %vocabulary
cs: Přidat termín do slovníku %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
cs: Popis termínu. Bude zobrazeno na stránkách kategorizace, termínu a v RSS zdroji.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
cs: Synonyma tohoto termínu, každé synonymum na zvláštní řádce.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
cs: Termíny jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy.

en: Weight value must be numeric.
cs: Hodnota váhy musí být číslo.

en: Set multiple term parents?
cs: Nastavit vícenásobné předchůdce termínu?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
cs: Přidání vícenásobných předchůdců k termínu způsobí, že %vocabulary slovník bude hledat vícenásobné předchůdce pro každý termín. Protože vícenásobní předchůdci nejsou podporováni, pokud používáte rozhraní táhni-a-pusť (drag-and-drop), bude vypnuto, pokud zvolíte tuto možnost. Pokud zvolíte vícenásobné předchůdce, budete mít možnost nastavovat předchůdce pouze přes editační formulář.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
cs: Je možné kdykoliv znovu povolit rozhraní táhni-a-pusť (drag-and-drop) vypnutím vícenásobných předchůdců pro termíny slovníku.

en: Set multiple parents
cs: Nastavit vícenásobné předchůdce

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
cs: Opravdu vrátit slovník %title do abecedního pořadí?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
cs: Vrácení slovníku do abecedního pořadí zruší všechno vlastní seřazení a seřadí položky podle abecedy.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cs: Vrátit slovník %name do abecedního pořadí.

en: Auto-throttle on anonymous users
cs: Automatické urychlení podle anonymních uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet anonymních uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 250 anonymních uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚250‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle anonymních uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet anonymních uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle on authenticated users
cs: Automatické urychlení podle přihlášených uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet přihlášených uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 50 přihlášených uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚50‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle přihlášených uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet přihlášených uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle probability limiter
cs: Omezení kontroly urychlení

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
cs: Tímto omezením můžete snížit zátěž pro výpočty spojené s automatických urychlením. Omezení se vyjadřuje v procentech zobrazení stránek. Pokud např. nastavíte 10%, budou se dotazy do databáze, které aktualizují stav pro výpočet urychlení, provádět jen při každé desáté zobrazené stránce. Čím navštěvovanější je Váš web, tím nižší byste měli zadat hodnotu.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
cs: '%value' není platné nastavení automatického urychlení. Zadejte kladné číslo.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
cs: Modul Throttle poskytuje mechanismus kontroly zátěže, který automaticky přizpůsobuje výkon v příchozím provozu. Jestliže je na Váš web odkaz na populárním webu, nebo zažívá útok „Denial of Service“ (DoS), tak může být Váš server zahlcen. Mechanismus urychlení je používán moduly pro dočasné vypnutí funkcí náročných na výkon procesoru a zvýšení výkonu. Například prostřednictvím modulu Throttle si moduly mohou zvolit vypnout bloky náročné na zdroje nebo může kód tématu vzhledu webu dočasně vypnout používání obrázků v příspěvcích.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
cs: Mechanismus kontroly zátěže může být automaticky zapnut pokud počet anonymních nebo přihlášených uživatelů současně navštěvující web přesáhne stanovený limit.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@throttle">modul Throttle</a>.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
cs: Modul Urychlení poskytuje mechanismus kontroly zátěže, který se automaticky přizpůsobuje nárůstu příchozího provozu. Jestliže je na tento web odkaz na populárním webu, nebo zažívá útok „Denial of Service“ (DoS), může být Váš webový server zahlcen. Moduly používají mechanismus urychlení pro dočasné vypnutí funkcí náročných na výkon procesoru, což vede ke zvýšení výkonu.

en: throttle
cs: urychlení

en: Throttle: %message
cs: Urychlení: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 uživatel; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count uživatelé; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count uživatelů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení vypnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení vypnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení vypnuto.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
cs: Nastavit, jak se Váš web chová v případech, kdy je na něj velký počet požadavků.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
cs: Stará se o mechanismus urychlení - omezení funkcí při velké zátěži.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
cs: Modul Tracker zobrazuje poslední přidaný nebo změněný obsah na webu a poskytuje sledování na úrovni uživatele, aby se daly vyhledat příspěvky od určitých autorů.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
cs: Stránka <em>Poslední příspěvky</em> je přístupná přes odkaz v navigačním menu a zobrazuje nový a naposledy změněný obsah (včetně typu obsahu, nadpisu, jména autora, počtu komentářů a času poslední změny) v obráceném chronologickém pořadí. Příspěvky jsou označeny jako změněné, když se v textu objeví změny, nebo když jsou přidány nové komentáře. Modul Tracker se dá použít k sledování příspěvků určitého uživatele přes záložku <em>Sledovat</em> na stránce profilu uživatele.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@tracker">modul Tracker</a>.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
cs: Modul Content translation umožňuje překlad obsahu do různých jazyků. Pracuje s modulem <a href="@locale">Lokalizace</a> (který spravuje jazyky a poskytuje překlad rozhraní webu),  modul Content translation je klíčem k vytváření a spravování přeloženého obsahu webu.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
cs: Nastavení překladu obsahu a typů obsahu, které lze překládat:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
cs: Přidělte právo <em>translate content</em> příslušným uživatelským rolím na stránce <a href="@permissions">Nastavení práv</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
cs: Přidejte a povolte požadovaný jazyk na stránce <a href="@languages">Nastavení jazyků</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
cs: Rozhodněte, které <a href="@content-types">typy obsahu</a> by měly podporovat překlad. Pro zapnutí podpory překladu pro typ obsahu je potřeba upravit typ a ve výběru <em>Podpora více jazyků</em> zvolit <em>Zapnuto, s překladem</em>. (<em>Podpora více jazyků</em> se nachází uvnitř <em>Nastavení postupu práce</em>) Ujistěte se, že každý typ obsahu po zapnutí podpory více jazyků uložíte.

en: Working with translation-enabled content types:
cs: Práce s typy obsahu, které lze překládat:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
cs: Při vytváření nebo úpravě obsahu zvolte patřičný jazyk přes výběr <em>Jazyk</em> .

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
cs: Nový překlad nebo úprava existujícího překladu pro existující obsah se dělá přes záložku <em>Překlad</em>. Je viditelná pouze v případě, že si příspěvek prohlíží uživatel s právy <em>přeložit obsah</em> a umožňuje, aby byly překlady přidány nebo upraveny za použití specializovaného editačního formuláře zobrazujícího rovněž obsah, který se má přeložit.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
cs: Upravujte překlady podle potřeby, aby přesně odrážely změny v obsahu originálního příspěvku. Značka stavu překladu umožňuje jednoduchou metodu pro sledování zastaralých překladů. Při úpravě příspěvku např. zaškrtněte zaškrtávací políčko<em>Označit překlad jako zastaralý</em> k označení všech jeho překladů jako zastaralých a potřebujících opravu. Jednotlivé překlady mohou být označeny pro opravu zaškrtnutím políčka <em>Tento překlad potřebuje úpravu</em> v editačním formuláři překladu.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
cs: Stránka <a href="@content-node">administrace obsahu</a> zobrazuje jazyk každého uzlu a také umožňuje filtrování podle jazyka nebo stavu překladu.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
cs: Pro možnost změny jazyka uživateli je třeba použít <a href="@blocks">blok Přepínač jazyka</a>, který je vytvořen modulem Locale. Pokud je k dispozici, tak je tímto přepínačem změněn jak obsah webu, tak jeho rozhraní.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@translation">modul Translation</a>.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
cs: Překlad části obsahu je spravován přes překladatelskou množinu. Každá překladatelská množina má svůj zdrojový příspěvek a několik překladů v některém z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Všechny překlady jsou sledovány, zda jsou aktuální nebo zastaralé podle toho, zda se zdrojový příspěvek významně změnil.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolte vícejazyčnou podporu tomuto typu obsahu. Pokud je povoleno, do změnového formuláře bude přidáno pole výběru jazyka, které umožní vybrání jednoho z <a href="!languages">povolených jazyků</a>.  Také můžete zapnout překlad pro tento typ obsahu, který vám umožní přeložit obsah do některého z povolených jazyků. Pokud je vypnuto, nové příspěvky budou uloženy ve výchozím jazyku. Existující obsah nebude změnou této volby dotčen.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: Flag translations as outdated
cs: Označit překlad jako zastaralý

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
cs: Pokud byla provedena významná změna, která znamená, že by se překlady měly upravit, mohou být všechny překlady tohoto příspěvku označeny jako zastaralé. Nezmění to žádné další vlastnosti těchto příspěvku, jako například zda jsou či nejsou vydané.

en: This translation needs to be updated
cs: Tento překlad potřebuje úpravu

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
cs: Pokud je zaškrtnuto toto políčko, je potřeba tento překlad upravit, protože se změnil zdrojový příspěvek. Až bude překlad opět aktuální, toto políčko odškrtněte.

en: translate content
cs: přeložit obsah

en: Content translation
cs: Překlad obsahu

en: Allows content to be translated into different languages.
cs: Umožňuje překlad obsahu do dalších jazyků.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí při každém běhu <a href="@cron">cronu</a>.

en: Failed to fetch available update data
cs: Nepodařilo se získat data o dostupných aktualizacích

en: Unknown release date
cs: Neznámé datum vydání

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
cs: Byl učiněn pokus o získání informací o všech dostupných nových vydáních a aktualizacích.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
cs: Nepovedlo se získat žádné informace o dostupných nových vydáních a aktualizacích.

en: Last checked: @time ago
cs: Poslední kontrola: @time zpět

en: Last checked: never
cs: Poslední kontrola: nikdy

en: Includes: %includes
cs: Zahrnuje: %includes

en: Disabled modules
cs: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
cs: Vypnutá témata vzhledu

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
cs: Jak často se mají automaticky zjišťovat nové vydání v současnosti nainstalovaných modulů a témat.

en: E-mail notification threshold
cs: Limit e-mailových oznámení

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
cs: Můžete se rozhodnout odeslat e-mail pouze v případě dostupnosti bezpečnostní aktualizace, nebo být vyrozuměni o všech nových verzích. Pokud jsou dostupné aktualizace jádra Drupalu, nebo jakéhokoliv instalovaného modulu a tématu vzhledu, web vždy vypíše oznámení na stránce <a href="@status_report">hlášení o stavu</a> a v případě bezpečnostní aktualizace také zobrazí chybu na stránkách administrace.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
cs: Zde lze nalézt informace o dostupných aktualizacích pro nainstalované moduly a témata. Pozor, každý modul nebo téma je součástí „projektu“, který může, nebo nemusí mít stejné jméno, a může obsahovat více modulů nebo témat.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
cs: Pro rozšíření funkčnosti nebo změnu vzhledu webu jsou k dispozici uživatelské <a href="@modules">moduly</a> a <a href="@themes">témata vzhledu</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
cs: Další informace o vydaných nových verzích nainstalovaných modulů a témat jsou na stránce <a href="@available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
cs: Modul Update status pravidelně zjišťuje nové verze softwaru na webu (včetně uživatelských modulů a témat) a upozorňuje na dostupné aktualizace.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
cs: <a href="@update-report">Oznámení o dostupných aktualizacích</a> upozorní na nové verze dostupné ke stažení. Můžete nastavit četnost kontrol a upozornění na stránce nastavení modulu <a href="@update-settings">Update status</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
cs: Pamatujte, že pro získání informací o aktualizacích je třeba na drupal.org zaslat anonymní statistiky o tom, které moduly používáte. Pokud si to nepřejete, můžete vypnout modul Update status na <a href="@modules">administrační stránce modulů</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@update">modul Update status</a>.

en: Module and theme update status
cs: Stav aktualizace modulu a téma

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
cs: Nejsou dostupné údaje o žádných možných nových vydáních v současnosti nainstalovaných modulů a témat. Pro zjištění aktualizací je bude třeba <a href="@run_cron">spustit cron</a>. Údaje o aktualizacích lze stáhnout i <a href="@check_manually">ručně</a>.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat na webu existují bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění bezpečnosti serveru je třeba ihned aktualizovat!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat vzhledu na webu existují aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
cs: Zobrazit hlášení o dostupných aktualizacích nainstalovaných modulů a témat.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
cs: Prověřuje stav dostupných aktualizací Drupalu a nainstalovaných modulů a témat.

en: Display attached files when viewing a post.
cs: Zobrazit přiložené soubory při prohlížení příspěvku.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
cs: Modul Upload umožňuje uživatelům nahrávat soubory na web. Schopnost nahrávat soubory je důležitá pro členy komunity, kteří chtějí sdílet práci. Také je to užitečné pro administrátory, kteří chtějí uchovávat nahrané soubory spojené s příspěvky.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
cs: Uživatelé, kteří mají oprávnění nahrávat soubory, mohou přidávat ke svým příspěvkům přílohy. Nahrávání může být povoleno pro specifické typy obsahu na stránce Administrace typů obsahu. Každá uživatelská role může mít jiná omezení (velikost, rozměry) nahrávání souborů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@upload">modul Upload</a>.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
cs: Uživatelé s právem <a href="@permissions">nahrát soubory</a> mohou uploadovat přílohy. Uživatelé s právem <a href="@permissions">zobrazit nahrané soubory</a> si mohou prohlížet přílohy. Které typy obsahu je možno doplnit o přílohy, můžete určit na stránce <a href="@types">nastavení typů obsahu</a>.

en: File uploads
cs: Nahrávání souborů

en: Control how files may be attached to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat a připojovat soubory k obsahu.

en: Allows users to upload and attach files to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat soubory a připojovat je k obsahu.

en: User registration settings
cs: Nastavení registrace uživatelů

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty, ale je potřeba schválení administrátorem.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
cs: Vyžadovat ověření e-mailu při vytvoření uživatelského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
cs: Jestli je zaškrtnuto, tak před přihlášením do webu budou muset noví uživatelé ověřit své emailové adresy a bude jim přiděleno systémem vygenerované heslo. Pokud není zaškrtnuto, tak se uživatelé mohou přihlásit bezprostředně po registraci a mohou si během registrace zvolit své vlastní heslo.

en: User registration guidelines
cs: Návod pro registraci uživatelů

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text je zobrazen na vrchu registračního formuláře uživatele a je užitečný pro nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
cs: Drupal zasílá e-mail kdykoliv se někdo registruje na tomto webu. Lze taktéž posílat upozornění po jiných akcích týkajících se uživatelských účtů. Pomocí jednoduchých šablon je možné tyto e-maily upravit pro potřeby konkrétního webu.

en: Welcome, new user created by administrator
cs: Uvítání, nový uživatel vytvořený administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům, vytvořeným administrátorem.

en: Welcome, no approval required
cs: Uvítání, není potřeba schválení.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které není potřeba schválení administrátorem.

en: Welcome, awaiting administrator approval
cs: Uvítání, čeká se na schválení administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které je potřeba schválení administrátorem.

en: Password recovery email
cs: E-mail pro zaslání hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
cs: Upravit emailovou zprávu zaslanou uživateli, který si vyžádal nové heslo.

en: Account activation email
cs: E-mail pro aktivaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
cs: Zapnout a upravit emailovou zprávu, která se zasílá uživatelům při aktivaci konta (poté, administrátor aktivuje účet uživatele, který se zaregistroval na webu, který vyžaduje schválení administrátorem).

en: Notify user when account is activated.
cs: Upozornit uživatele po aktivaci účtu.

en: Account blocked email
cs: E-mail po blokaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům, když je jejich účet zablokován.

en: Notify user when account is blocked.
cs: Upozornit uživatele po blokaci účtu.

en: Account deleted email
cs: E-mail po smazání účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům po smazání jejich účtu.

en: Notify user when account is deleted.
cs: Upozornit uživatele po smazání účtu.

en: Signature support
cs: Podpora podpisů

en: Picture support
cs: Podpora obrázků (avatarů)

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
cs: Podadresář v adresáři „%dir“, kam se budou ukládat obrázky uživatelů

en: Picture maximum dimensions
cs: Maximální rozměry obrázku

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
cs: Maximální rozměry obrázků, v pixelech.

en: Picture maximum file size
cs: Maximální velikost obrázku

en: Maximum file size for pictures, in kB.
cs: Maximální velikost souboru obrázku, v kB.

en: Picture guidelines
cs: Rady pro obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text se zobrazí u formuláře pro nahrávání obrázků. Můžete zde napsat rady a doporučení.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
cs: Název této role. Např. „moderátor“, „editor“, „návrhář webu“.

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
cs: Role %name již existuje. Zvolte jiný název.

en: The role has been renamed.
cs: Role byla přejmenována.

en: The role has been deleted.
cs: Role byla smazána.

en: Matches any number of characters, even zero characters
cs: Odpovídá jakémukoliv počtu znaků, i žádnému znaku

en: Matches exactly one character.
cs: Odpovídá přesně jednomu znaku.

en: The access rule has been saved.
cs: Přístupové pravidlo bylo uloženo.

en: The access rule has been added.
cs: Přístupové pravidlo bylo přidáno.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
cs: Nebyla zadána žádná hodnota. Zadejte ověřovaný řetězec a zkuste to znovu.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte uživatelské jméno, které chcete prověřit.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete prověřit.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte hostitele nebo IP adresu, kterou chcete ověřit.

en: Check hostname
cs: Prověřit hostitele

en: The username %name is not allowed.
cs: Uživatelské jméno %name není povoleno.

en: The username %name is allowed.
cs: Uživatelské jméno %name je povoleno.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
cs: E-mailová adresa %mail není povolena.

en: The e-mail address %mail is allowed.
cs: E-mailová adresa %mail je povolena.

en: The hostname %host is not allowed.
cs: Hostitel %host není povolen.

en: The hostname %host is allowed.
cs: Hostitel %host je povolen.

en: There are currently no access rules.
cs: Nejsou nastavena žádná pravidla.

en: E-mail new password
cs: Poslat nové heslo

en: %name is not allowed to request a new password.
cs: %name není oprávněn k žádosti o nové heslo.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
cs: Je nám líto, ale %name není platné uživatelské jméno ani e-mailová adresa.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na Váš e-mail byly odeslány další instrukce.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
cs: Opravdu smazat účet %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
cs: Všechny příspěvky tohoto uživatele budou přiřazeny anonymnímu účtu. Tuto akci nelze vrátit.

en: %name has been deleted.
cs: Uživatel %name byl smazán.

en: You must enter a username.
cs: Je třeba zadat uživatelské jméno.

en: The username cannot begin with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí začínat mezerou.

en: The username cannot end with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí končit mezerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
cs: Uživatelské jméno nesmí obsahovat několik mezer po sobě.

en: The username contains an illegal character.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
cs: Uživatelské jméno %name je příliš dlouhé: musí být kratší než %max znaků.

en: You must enter an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: Who's online
cs: Kdo je online

en: User list length
cs: Délka seznamu uživatelů

en: Online users
cs: Online uživatelé

en: Enter the password that accompanies your username.
cs: Zadejte své heslo.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
cs: Přihlášení nemůže být provedeno, protože jméno %name je registrováno pod již rezervovanou e-mailovou adresou.

en: Signature settings
cs: Nastavení podpisu

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
cs: Formát vkládání podpisu byl nastaven na formát, ke kterému nemáte přístup. Po uložení této stránky bude nastaven na formát, kte kterému přístup máte.

en: Delete picture
cs: Smazat obrázek

en: Check this box to delete your current picture.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete smazat svůj současný obrázek.

en: An administrator created an account for you at !site
cs: Administrátor pro vás vytvořil účet na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Administrátor webu !site pro vás vytvořil účet. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
cs: Podrobnosti účtu !username na !site (čeká na schválení)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Děkujeme za Vaši žádost o účet na webu !site. Vaše žádost nyní čeká na schválení administrátorem. Jakmile bude schválena, dostanete další e-mail s informacemi o možnosti přihlášení, nastavení hesla a dalších detailech.
    
    -- 
    Autoři webu !site

en: Replacement login information for !username at !site
cs: Nové přihlašovací informace pro !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Na webu !site byl přijat požadavek na nastavení hesla k Vašemu účtu.
    
    Nyní se můžete přihlásit k !uri_brief kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.

en: Account details for !username at !site (approved)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (schváleno)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl aktivován.
    
    Nyní se můžete přihlásit k !uri_brief kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na !edit_uri kde si budete moci změnit heslo.

en: Account details for !username at !site (blocked)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (zablokováno)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl zablokován.

en: Account details for !username at !site (deleted)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (smazáno)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl odstraněn.

en: Unblock the selected users
cs: Povolit vybrané uživatele

en: Block the selected users
cs: Zablokovat vybrané uživatele

en: Delete the selected users
cs: Smazat vybrané uživatele

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
cs: Modul User umožňuje uživatelům registrovat se, přihlašovat a odhlašovat. Uživatelé mají prospěch z možnosti přihlásit se, protože toto spojuje obsah, který vytváří s jejich účtem a umožňuje to, aby jejich rolím byla nastavena různá práva. Modul User podporuje uživatelské role, které umožňují jemné nastavení práv umožňující každé roli dělat jenom to, co administrátor chce. Každý uživatel může být přiřazen do jedné, nebo více rolí. Ve výchozím nastavení existují dvě role: <em>anonym</em> - uživatel, který se nepřihlásil, a <em>přihlášený</em> - uživatel, který se přihlásil a byl autorizován.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
cs: Uživatelé mohou používat svá vlastní jména nebo přezdívky a mohou upřesnit svoje osobní nastavení na své zvláštní stránce <em>Můj účet</em>. Uživatelé se musejí autentizovat poskytnutím zdejšího uživatelského jména a hesla, nebo přes své OpenID - volitelné a bezpečné metodě pro přihlašování do mnoha webů s jednotným uživatelským jménem a heslem. Při některém nastavení se uživatelé mohou autentizovat za použití uživatelského jména a hesla z jiného webu s Drupalem, nebo přes jiný webu vlastní mechanismus.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
cs: Návštěvník, který přišel na tento web, dostane unikátní ID, nebo ID pro session, které je uloženo v cookie. Cookie neobsahuje osobní informace, slouží však jako klíč pro získání informací z tohoto webu. Uživatelé by měli mít zapnuty cookies ve svém prohlížeči, když používají tento web.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@user">modul User</a>.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
cs: Drupal umožňuje uživatelům registrovat se, přihlašovat, odhlašovat, udržovat své profily apod. Pro vytváření obsahu pod vlastním jménem se uživatelé musí zaregistrovat.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
cs: Tato stránka umožňuje administrátorům zaregistrovat nové uživatele. Uživatelské jméno a e-mailová adresa musí být unikátní.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
cs: Nastavte pravidla pro uživatelská jména a e-mailové adresy pro nové i existující účty (přihlášení uživatelé nebudou odhlášeni). Pokud se zadané uživatelské jméno nebo e-mail pro nového uživatele shoduje se zákazovým pravidlem, bude zakázáno vytvoření nového účtu. Pravidlo pro hostitele se používá při každém zobrazení stránky, nejen pro registrace.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
cs: Oprávnění vám dovolují určit, co mohou uživatelé na tomto webu dělat. Každé uživatelské roli (nastavíte je na <a href="@role">stránce rolí</a>) přiřadíte sadu různých oprávnění. Např. můžete uživatelům, kteří jsou „administrátoři“ povolit „administraci uzlů“, ale nechcete ji povolit obyčejným uživatelům. Pomocí oprávnění můžete privilegovaným uživatelům zpřístupnit nové vlastnosti. Oprávnění také umožňují rozdělit správu webu mezi několik důvěryhodných uživatelů.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
cs: <p>Role vám umožňují vyladit bezpečnostní a administrativní oprávnění webu. Role definuje skupinu uživatelů, kteří mají určitá práva popsaná v <a href="@permissions">uživatelských oprávněních</a>. Příklady rolí: anonymní uživatel, přihlášený uživatel, moderátor, administrátor atd. V této části můžete určit <em>jména rolí</em>. Chcete-li roli smazat, zvolte „upravit“.</p><p>Výchozí nastavení Drupalu obsahuje dvě uživatelské role:</p>
          <ul>
          <li>Anonymní uživatel: tato role se používá pro uživatele, kteří nemají účet nebo se nepřihlásili.</li>
          <li>Přihlášený uživatel: tato role se automaticky přiřadí přihlášeným uživatelům.</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
cs: Zadejte jednoduchý výraz (můžete použít zástupný znak "*") pro vyhledání uživatelského jména nebo e-mailu. Např. „br“ vyhledá „brian“, „brad“ a „brenda@example.com“.

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
cs: Vítejte v Drupalu. Jste přihlášeni jako uživatel s pořadovým číslem 1, což Vám dává plnou moc nad tímto webem.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
cs: </p><p>Vaše heslo je <strong>%pass</strong>, níže si ho můžete změnit.</p>

en: New external user: %name using module %module.
cs: Nový externí uživatel: %name používá modul %module.

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: administer permissions
cs: administrace oprávnění

en: administer users
cs: administrace uživatelů

en: access user profiles
cs: přístup k uživatelským profilům

en: change own username
cs: změnit vlastní uživatelské jméno

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
cs: Nastavit výchozí chování uživatelských účtů, včetně požadavků na registraci, e-maily a obrázky uživatelů (avatary).

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
cs: Povolit či zakázat uživatelským rolím přístup k jednotlivým prvkům webu.

en: Edit role
cs: Upravit roli

en: Access rules
cs: Přístupová pravidla

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
cs: Vytvořit přístupová pravidla pro odepření přístupu uživatelským jménům, e-mailům či IP adresám.

en: Check rules
cs: Ověřit pravidla

en: Manages the user registration and login system.
cs: Stará se o registraci uživatelů a jejich přihlašování.

en: By !author at @date
cs: Od !author dne @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
cs: Minimalistické téma ve světlých barvách.

en: Boxy tabled theme in all grays.
cs: Tabulkové téma ve stupních šedi.

en: Skip navigation
cs: Přeskočit navigaci

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
cs: Tabulkové, vícesloupcové téma v odstínech modré a oranžové.

en: File name without extension
cs: Název souboru bez přípony

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní varování: Soubor .htaccess nemohl být upraven. Vytvořte v adresáři %directory soubor .htaccess s tímto obsahem:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
cs: %name: neshoda v názvu. Zkontrolujte výběr.

en: An image thumbnail was not able to be created.
cs: Náhled obrázku nemohl být vytvořen.

en: Minimum resolution for Images
cs: Minimální rozlišení obrázků

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
cs: Minimální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán obrázek, jehož rozměry jsou menší, bude odmítnut.

en: ALT text settings
cs: nastavení ALT textu

en: Enable user input alternate text for images.
cs: Povolit uživateli vložit alternativní text k obrázkům.

en: Default ALT text
cs: Výchozí ALT text

en: This value will be used for alternate text by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro alternativní text.

en: Title text settings
cs: Nastavení textu atributu title

en: Enable user input title text for images.
cs: Povolit uživatelům vkládat text do atributu title u obrázků.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
cs: Vyberte typ pole, které bude zobrazeno uživateli.

en: Default Title text
cs: Výchozí text atributu title

en: This value will be used as the image title by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro text atributu title.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
cs: Pokud obrázek není nahrán, ukázat při zobrazení výchozí obrázek.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
cs: Výchozí obrázek nemohl být nahrán. Umístění %destination neexistuje nebo do něj server nemůže zapisovat.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
cs: Widget podporuje pouze standardní webové obrázky (jpg, gif a png). Pokud potřebujete nahrát jiný typ obrázků, změňte widget na standardní nahrávání souborů.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
cs: Uveďte prosím rozlišení ve formátu ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480).

en: Alternate Text
cs: Alternativní text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Image linked to node
cs: Obrázek odkazující na uzel

en: Image linked to file
cs: Obrázek odkazující na soubor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
cs: FileField musí být aktualizován na verzi Drupal 6, než bude možné aktualizovat ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
cs: Administrační náhledy umístěné v adresáři files byly smazány. Všechny náhledy jsou nyní uloženy v adresáři "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
cs: Vybraný soubor %name nemohl být uložen.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
cs: Adresář %directory je soubor a nemůže být přepsán.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
cs: Cesta %directory byla označena jako adresář, jde však o soubor.

en: List field
cs: Zobrazit v seznamu

en: Files listed by default
cs: Standardně vypsané soubory

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
cs: Pokud je povoleno, zobrazí se textové pole, kam uživatel může vložit popis k nahrávanému souboru.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
cs: Modul FileField se pokusil zobrazit soubor %file, který neexistuje.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
cs: Váš server podporuje ukazatel průběhu nahrávání. "Pulzér" neukazuje průběh nahrávání, zato zabírá ve formuláři méně místa. Je možné jej použít, pokud budete nahrávat pouze malé soubory nebo pokud máte problémy se sloupcovým ukazatelem průběhu nahrávání.

en: Path settings
cs: Nastavení cesty

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky "%directory", kde budou soubory uloženy. Neuvádějte počáteční ani koncová lomítka.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
cs: Cesta k souboru (@file_path) nemůže začínat systémovým adresářem souborů (@files_directory), protože by to mohlo způsobit konflikty při vytváření URL adres souboru.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
cs: Volba "@field" musí obsahovat platnou hodnotu. Buď můžete ponechat textové pole prázdné, nebo vložte text ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
cs: Soubor v poli @field nebylo možné nahrát.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
cs: Odkazování na soubor uvedený v poli %field není povoleno.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
cs: Soubor, na který je odkazováno v poli %field, neexistuje.

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: A plain file upload widget.
cs: Widget pro nahrávání jednoduchých souborů.

en: Displays the file system path to the file.
cs: Zobrazuje systémovou cestu k souboru.

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: Displays a full URL to the file.
cs: Zobrazuje úplnou URL adresu k souboru.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Tento formulář nebyl dostupný v mezipaměti serveru. Zkuste znovu načíst stránku a uložit.

en: Starting upload...
cs: Začínám nahrávání...

en: Uploading... (@current of @total)
cs: Nahrávání... (@current z @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
cs: Obsah souboru (@type) neodpovídá jeho příponě (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
cs: Povolené přípony: %ext

en: Maximum Filesize: %size
cs: Maximální velikost souboru: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
cs: Obrázek musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
cs: Velikost obrázku není v rozmezí povolených hodnot:  %min_dimensions a %max_dimensions pixelů.

en: Images must be exactly @min_size pixels
cs: Obrázky musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
cs: Obrázky musí mít rozměry mezi @min_size pixelů a @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
cs: Obrázky větší než @max_size pixelů budou zmenšeny

en: Images must be smaller than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být menší než @max_size pixelů

en: Images must be larger than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být větší než @max_size pixelů

en: The file is not a known image format.
cs: Soubor má neznámý obrázkový formát.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání, ale nemá k dispozici potřebné knihovny. Je doporučeno nainstalovat <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a> (preferovaná) nebo nainstalovat <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání díky APC RFC1867. V tomto případě je však možné nahrávat současně pouze jeden soubor. Je-li to možné, doporučuje se použít <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a>.

en: Migrating filefield values
cs: Migruji hodnoty pole filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Ukazatel vyžaduje PHP 5.2 a Apache server.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Toto zobrazení vyžaduje běh PHP s mod_php, ne jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
cs: Váš server je schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru prostřednictvím APC, to ovšem není povoleno. Vložte <code>apc.rfc1867 = 1</code> do souboru nastavení php.ini. Je však doporučeno použít knihovnu <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, která podporuje více než jedno současné nahrávání.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
cs: Ukazatel průběhu nahrávání

en: Width of a video or image file in pixels.
cs: Šířka videa nebo obrázku v pixelech.

en: Height of a video or image file in pixels.
cs: Výška videa nebo obrázku v pixelech.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
cs: Trvání audio- nebo videonahrávek v sekundách.

en: Audio format
cs: Audio formát

en: The audio format.
cs: Audio formát.

en: The sample rate of the audio.
cs: Vzorkovací kmitočet zvuku.

en: Audio channel mode
cs: Režim kanálů zvuku

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
cs: Počet zvukových kanálů, podle názvu (stereo nebo mono).

en: The audio bitrate.
cs: Datový tok

en: Audio bitrate mode
cs: Režim datového toku

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
cs: Druh datového toku, např. VBR. Můžete ponechat prázdné.

en: Default (usually mm:ss)
cs: Výchozí (obvykle mm:ss)

en: Hours: h
cs: Hodiny: h

en: Minutes: mm
cs: Minuty: mm

en: Seconds: ss
cs: Sekundy: ss

en: Total seconds
cs: Celkem sekund

en: Data key
cs: Klíč dat

en: Fivestar Rating
cs: Hodnocení Fivestar

en: Store a rating for this piece of content.
cs: Uložit hodnocení pro tento obsah.

en: Fivestar Stars (text star count)
cs: Hvězdičky Fivestar (počet vyjádřený jako text)

en: CCK is not installed. No update ran.
cs: CCK není nainstalován. Žádné aktualizace neproběhly.

en: Re-enabled Fivestar CCK fields.
cs: Obnovené Fivestar CCK pole.

en: %name: the value may be no smaller than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: %name: found no valid user with that name.
cs: %name: nebyl nalezen žádný platný uživatel s tímto jménem.

en: Average vote
cs: Průměrný hlas

en: Vote results
cs: Výsledky hlasování

en: The name of the site.
cs: Název webu.

en: Unable to create
cs: Nebylo možné vytvořit

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
cs: Knihovna užitečných nástrojů od Merlin of Chaos.

en: There are no objects to be exported at this time.
cs: V tuto chvíli neexistují žádné objekty pro export.

en: All criteria must pass.
cs: Všechna kritéria musí být splněna.

en: Only one criteria must pass.
cs: Pouze jedno kritérium musí být splněno.

en: Remove this item.
cs: Odstranit tuto položku.

en: No criteria selected, this test will pass.
cs: Nebyla vybrána žádná kritéria, tento test projde.

en: Edit criteria
cs: Upravit kritéria

en: Invalid object name.
cs: Neplatné jméno objektu.

en: Invalid context type
cs: Neplatný typ kontextu.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
cs: Zadejte nadpis, který bude použit v případě přítomnosti tohoto argumentu. Je možné použít nahrazení %KEYWORD, kde klíčové slovo je specifikováno níže.

en: Edit @type
cs: Upravit @type

en: , and
cs: , a

en: , or
cs: , nebo

en: Keyword: %@keyword
cs: Klíčové slovo: %@keyword

en: From "@title"
cs: Z "@title"

en: In code
cs: V kódu

en: Get a summary of the information about this page.
cs: Získat shrnutí informací o této stránce.

en: Add variant
cs: Přidat variantu

en: Add a new variant to this page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce.

en: Create variant
cs: Vytvořit variantu

en: Import variant
cs: Importovat variantu

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce z kódu, exportovaného z jiné stránky.

en: Reorder variants
cs: Změnit pořadí variant

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
cs: Změnit prioritu variant tak, že se zajistí výběr správné varianty.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
cs: Konfigurovat nově vytvořenou variantu před jejím samotným přidáním ke stránce.

en: Variant operations
cs: Operace nad variantou

en: Get a summary of the information about this variant.
cs: Získat shrnutí informací o této variantě.

en: Make an exact copy of this variant.
cs: Vytvořit přesnou kopii této varianty.

en: Export this variant into code to import into another page.
cs: Exportovat tuto variantu do kódu pro import na jinou stránku.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
cs: Odebrat všechny změny u této varianty a vrátit se k verzi v kódu.

en: Remove this variant from the page completely.
cs: Kompletně odebrat tuto variantu ze stránky.

en: No variants
cs: Žádné varianty

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
cs: Stránka byla aktualizována. Změny nebudou trvalé, dokud je neuložíte.

en: Unable to update changes due to lock.
cs: Není možné aktualizovat změny kvůli zámku.

en: This setting contains unsaved changes.
cs: Nastavení obsahuje neuložené změny.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
cs: Stránka obsahuje neuložené změny. Je třeba vybrat Uložit pro jejich zapsání do databáze, nebo Zrušit pro zrušení změn. Uvědomte si, že po jakékoliv změně formuláře je třeba tento formulář před uložením odeslat.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
cs: Všechny čekající změny byly zrušeny a stránka byla odemčena.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
cs: Administrativní nadpis této varianty. Pokud je ponechán prázdný, bude přiřazen automaticky.

en: Variant type
cs: Typ varianty

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Variant name
cs: Jméno varianty

en: Enter the name of the new variant.
cs: Zadejte jméno nové varianty.

en: Paste variant code here
cs: Vložte kód varianty sem

en: No variant found.
cs: Nebyla nalezena žádná varianta.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat variantu z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
cs: Opravdu smazat tuto variantu? Smazání nebude trvalé, dokud nekliknete na Uložit.

en: Add a new variant
cs: Přidat novou variantu

en: Node being edited
cs: Upravovaný uzel

en: Node being viewed
cs: Prohlížený uzel

en: Argument settings
cs: Nastavení argumentu

en: A meaningless second page
cs: Nesmyslná druhá stránka

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
cs: Jméno této stránky. Objeví se v administračním rozhraní pro její jednoduché rozeznání.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
cs: Strojově čitelné jméno stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka. Po vytvoření není možné tuto hodnotu změnit!

en: Administrative description
cs: Administrativní popis

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
cs: Popis stránky, toho co dělá nebo co je jejím účelem, pouze pro administrativní využití.

en: Visible menu item
cs: Viditelná položka menu

en: Name is required.
cs: Jméno je vyžadováno.

en: That name is used by another page: @page
cs: Toto jméno je používáno jinou stránkou: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
cs: Jméno stránky může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: That path is used by another page: @page
cs: Tato cesta je používána jinou stránkou: @page

en: Duplicated argument %arg
cs: Duplicitní argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
cs: Neplatný argument <em>%</em>. Všechny argumenty musí být pojmenovány klíčovými slovy.

en: Parent item title
cs: Nadpis nadřazené položky

en: Parent item menu
cs: Menu nadřazené položky

en: Position in path
cs: Pozice v cestě

en: Invalid keyword.
cs: Neplatné klíčové slovo.

en: Change context type
cs: Změnit typ kontextu

en: Change argument
cs: Změnit argument

en: No context selected
cs: Nebyl vybrán žádný kontext

en: Error: missing argument.
cs: Chyba: chybí argument

en: Context identifier
cs: Identifikátor kontextu

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
cs: Chyba: plugin argumentu %argument chybí nebo je neplatný.

en: Import page
cs: Importovat stránku

en: Paste page code here
cs: Vložte kód stránky sem

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat stránku z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Zadejte jméno nové stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: Clone variants
cs: Klonovat varianty

en: Create a new page
cs: Vytvořit novou stránku

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
cs: Upravit název, cestu a další základní nastavení stránky.

en: Make a copy of this page
cs: Vytvořit kopii této stránky

en: This page is publicly accessible.
cs: Tato stránka je veřejně přístupná.

en: No menu entry.
cs: Žádný záznam v menu.

en: Normal menu entry.
cs: Normální záznam v menu.

en: Title: %title.
cs: Nadpis: %title.

en: Menu block: %title.
cs: Blok menu: %title.

en: Taxonomy term template
cs: Šablona termínu taxonomie

en: Multiple terms
cs: Více termínů

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii prvního termínu do drobečkové navigace.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
cs: Pokud je zaškrtnuto, rodiče termínu taxonomie se objeví v drobečkové navigaci.

en: Only a single term may be used.
cs: Může být použit pouze jeden termín.

en: User profile template
cs: Šablona uživatelského profilu

en: User being viewed
cs: Prohlížený uživatel

en: Create nodes of the same type
cs: Vytvořit uzly stejného typu

en: Node: language
cs: Uzel: jazyk

en: Node: type
cs: Uzel: typ

en: User: role
cs: Uživatel: role

en: Only the checked roles will be granted access.
cs: Pouze zaškrtnutým rolím bude udělen přístup.

en: User: language
cs: Uživatel: jazyk

en: Taxonomy: vocabulary
cs: Taxonomie: slovník

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii fóra do drobečkové navigace.

en: Enter a taxonomy term ID.
cs: Zadejte ID termínu taxonomie.

en: Enter a taxonomy term name.
cs: Zadejte jméno termínu taxonomie.

en: "@s" body
cs: "@s" tělo

en: The title of the referenced node.
cs: Titulek odkazovaného uzlu.

en: "@s" title
cs: "@s" nadpis

en: Profile category
cs: Kategorie profilu

en: Raw string
cs: Nezpracovaný řetězec

en: Select a term from @vocabulary.
cs: Vyberte termín z @vocabulary.

en: Invalid term selected.
cs: Vybrán neplatný termín.

en: Term ID of first term
cs: ID prvního termínu

en: Term ID of all term, separated by + or ,
cs: ID všech termínů, oddělené + nebo ,

en: Term name of first term
cs: Jméno prvního termínu

en: Num items
cs: Počet položek

en: Pane settings
cs: Nastavení

en: Go to list
cs: Přejít na seznam

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Region settings
cs: Nastavení regionu

en: Fluid
cs: Proměnlivá

en: This panel will be selected if @conditions.
cs: Tento panel bude vybrán pokud @conditions.

en: This panel will always be selected.
cs: Tento panel bude vždy vybrán.

en: Administrative title of this variant.
cs: Administrativní nadpis této varianty.

en: Field label
cs: Popisek pole

en: Form settings
cs: Nastavení formuláře

en: Type of group.
cs: Typ skupiny

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
cs: Jestliže zůstane nezaškrtnuté, každá položka v poli vytvoří nový řádek, což může vést k duplicitnímu zobrazení. Toto nastavení není kompatibilní s dynamickým řazením u stylu zobrazení Tabulka.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Některé aktualizace jsou stále ve frontě. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
cs: Některé aktualizace nebyly dokončeny. <br/>Zkuste znovu spustit aktualizační skript update.php.

en: Port on which the Solr server listens. The Jetty example server is 8983, while Tomcat is 8080 by default.
cs: Port, na kterém naslouchá Solr. Výchozí nastavení Jetty serveru je 8983, zatímco Tomcat funguje na výchozím portu 8080.

en: Path that identifies the Solr request handler to be used.
cs: Cesta, která identifikuje Solr URL.

en: Show error message
cs: Zobrazit chybovou zprávu

en: What to display if Apache Solr search is not available.
cs: Co zobrazit v případě, že Apache Solr není dostupný.

en: Add a new content recommendation block
cs: Přidat nový blok s doporučeními

en: Extra help messages for administrators
cs: Extra nápověda pro administrátory

en: Index write access
cs: Přístup k indexu

en: Read and write (normal)
cs: Pro čtení a zápis (normální)

en: <em>Read only</em> stops this site from sending updates to your search index. Useful for development sites.
cs: <em>Pouze pro čtení</em> zabrání webu zasílat nový obsah do indexu. Vhodné pro vývojové verze webů.

en: <em>The server has a @autocommit_time delay before updates are processed.</em>
cs: <em>Server má před nasazením všech změn indexu prodlevu @autocommit_time.</em>

en: (@pending_docs sent but not yet processed)
cs: (Počet odeslaných, ale nezpracovaných dokumentů v indexu: @pending_docs)

en: Number of documents in index: @num !pending
cs: Počet dokumentů v indexu: @num !pending

en: View more details on the search index contents
cs: Zobrazit více informací o obsahu indexu

en: You have more than @limit documents, so term frequencies are being omitted for performance reasons.
cs: V indexu je více dokumentů než @limit, proto Solr z výkonnostních důvodů vynechává počty termínů.

en: <em>Omitted</em>
cs: <em>Vynecháno</em>

en: Not indexed
cs: Neindexováno

en: Number of terms in index: @num
cs: Počet termínů v indexu: @num

en: Number of fields in index: @num
cs: Počet polí v indexu: @num

en: Index type
cs: Typ indexu

en: Distinct terms
cs: Unikátní termíny

en: No data on indexed fields.
cs: Žádná data o indexovaných polích.

en: You can use this screen to select which search filter blocks should be created by enabling the corresponding filters on this page. For performance reasons, you should only enable filters that you intend to have available to users on the search page.  After selecting which filter blocks to create, you will be sent to the blocks page where you can choose which of those blocks should be enabled when your users search by placing each block in a region.
cs: Na této obrazovce je možné nastavit, které bloky filtrů budou vytvořeny. Pro vyšší výkon by měly být povoleny pouze ty filtry, které pak budou skutečně použity na stránce hledání. Po vytvoření filtrů bude stránka přesměrována na nastavení bloků, kde je možné filtry povolit přidáním jejich bloků do regionů.

en: <em>No filters are available from your currently enabled modules</em>
cs: <em>Žádný zapnutý modul neposkytuje vyhledávací filtry</em>.

en: The Apache Solr filters settings were changed.  To arrange the blocks for your enabled filters, visit the <a href="@url">blocks administration page</a>.
cs: Nastavení Apache Solr filtrů bylo změněno. Přeskupení filtrů je možné provést na <a href="@url">stránce administrace bloků</a>.

en: Body text - the full, rendered content
cs: Tělo uzlu - plný vykreslený obsah

en: Author name
cs: Jméno autora

en: All taxonomy term names
cs: Všechny názvy kategorií

en: Body text inside H1 tags
cs: Obsah tagu H1

en: Body text inside H2 or H3 tags
cs: Obsah tagů H2 nebo H3

en: Body text in inline tags like EM or STRONG
cs: Obsah inline tagů, jako např. EM nebo STRONG

en: Body text inside links (A tags)
cs: Obsah uvnitř odkazů (A tagy)

en: Taxonomy term IDs
cs: ID kategorií

en: Taxonomy term names only from the %name vocabulary
cs: Pouze kategorie ze slovníku %name

en: Taxonomy term IDs from the %name vocabulary
cs: ID kategorií ze slovníku %name

en: CCK @type field %label
cs: CCK @type pole %label

en: The block name displayed to site users.
cs: Název bloku zobrazený uživatelům.

en: Maximum number of related items to display
cs: Maximální počet zobrazených souvisejících položek.

en: Fields for finding related content
cs: Pole pro nalezení souvisejícího obsahu

en: Choose the fields to be used in calculating similarity. The default combination of %taxonomy_names and %title will provide relevant results for typical sites.
cs: Vybrat pole, která budou použita pro výpočet podobnosti. Výchozí kombinace %taxonomy_names a %title poskytne relevantní výsledky pro většinu webů.

en: Minimum term frequency
cs: Minimální frekvence opakování termínů

en: A word must appear this many times in any given document before the document is considered relevant for comparison.
cs: Počet opakování slova v dokumentu pro jeho posouzení jako relevantního.

en: Minimum document frequency
cs: Minimální počet opakování

en: A word must occur in at least this many documents before it will be used for similarity comparison.
cs: Slovo se musí opakovat alespoň v tomto počtu dokumentů, aby bylo považováno za relevantní

en: Minimum word length
cs: Minimální délka slova

en: Maximum word length
cs: Maximální délka slova

en: You can use this to eliminate very long words from similarity comparisons. Words of more than this number of characters will be ignored.
cs: Toto nastavení je možné použít pro vyloučení velmi dlouhých slov z posouzení podobnosti. Slova delší než nastavený počet znaků budou ignorována.

en: The maximum number of query terms that will be included in any query. Lower numbers will result in fewer recommendations but will get results faster. If a content recommendation is not returning any recommendations, you can either check more "Comparison fields" checkboxes or increase the maximum number of query terms here.
cs: Maximální počet termínů, které budou použity v dotazu. Menší počet znamená méně doporučení, ale rychlejší výsledky. Pokud doporučení obsahu nevrací žádné výsledky, je možné zvýšit počet slov nebo zaškrtnout více polí v nastavení "Pole pro porovnávání".

en: Are you sure you want to delete the Apache Solr content recommendation block %name?
cs: Opravdu smazat blok doporučení %name?

en: The block has been deleted.
cs: Blok byl smazán

en: You currently have 1 block. | You currenly have @count blocks.
cs[0]: Je nakonfigurován 1 blok.
cs[1]: Jsou nakonfigurovány @count bloky.
cs[2]: Je nakonfigurováno @count bloků.

en: Error running search
cs: Chyba vyhledávání

en: Results for %term
cs: Výsledky pro %term

en: Cannot get information about the fields in the index at this time.
cs: V této chvíli není možné získat informace o polích v indexu.

en: Result biasing
cs: Zkreslení výsledků

en: Give bias to certain properties when ordering the search results. Any value except <em>Ignore</em> will increase the score of the given type in search results. Choose <em>Ignore</em> to ignore any given property.
cs: Určitým vlastnostem dokumentů je možné nastavit vyšší prioritu pro změnu řazení výsledků. Jakákoliv hodnota kromě <em>Ignorovat</em> zvýší skóre daného typu ve výsledcích. Pro ignorování dané vlastnosti je třeba zvolit <em>Ignorovat</em>.

en: Select additional bias to give to nodes that are set to be 'Sticky at top of lists'.
cs: Zkreslení řazení

en: Promoted to home page
cs: Zobrazené na titulní stránce

en: Select additional bias to give to nodes that are set to be 'Promoted to home page'.
cs: Vybrat dodatečné zkreslení uzlům, které mají nastaveno 'Zobrazit na titulní stránce'.

en: More recently created
cs: Novější obsah

en: This setting will change the result scoring so that nodes created more recently may appear before those with higher keyword matching.
cs: Toto nastavení ovlivní řazení výsledků tak, že uzly, které jsou novější, budou mít větší váhu a mohou se zobrazit výše než ty, které odpovídají klíčovým slovům.

en: More comments
cs: Více komentářů

en: This setting will change the result scoring so that nodes with more comments may appear before those with higher keyword matching.
cs: Toto nastavení ovliní řazení výsledků tak, že uzly, které mají více komentářů, budou mít větší váhu a mohou se zobrazit výše než ty, které odpovídají klíčovým slovům.

en: More recent comments
cs: Novější komentáře

en: This setting will change the result scoring so that nodes with the most recent comments (or most recent updates to the node itself) may appear before those with higher keyword matching.
cs: Toto nastavení ovliní řazení výsledků tak, že uzly, které mají novější komentáře (nebo novější změny uzlu samotného), budou mít větší váhu a a mohou se zobrazit výše než ty, které odpovídají klíčovým slovům.

en: Field biases
cs: Zkreslení řazení polí

en: Specify here which fields are more important when searching. Give a field a greater numeric value to make it more important. If you omit a field, it will not be searched.
cs: Nastavit, která pole jsou důležitější pro vyhledávání. Vyšší hodnota znamená vyšší důležitost. Pokud bude pole vynecháno, nebude se v něm hledat.

en: Type biasing and exclusion
cs: Zkreslení řazení a vynechávání typů

en: Specify here which node types should get a higher relevancy score in searches. Any value except <em>Ignore</em> will increase the score of the given type in search results.
cs: Nastavit, které typy obsahu získají větší relevanci ve vyhledávání. Jakákoliv hodnota kromě <em>Ignorovat</em> zvýší skóre daného typu.

en: %type type content bias
cs: Zkreslení řazení %type

en: Types to exclude from the search index
cs: Typy obsahu vynechané z indexu

en: Specify here which node types should be totally excluded from the search index. Content excluded from the index will never appear in any search results.
cs: Nastavit, které typy obsahu budou úplně vyřazeny z vyhledávacího indexu. Obsah vyřazený z indexu se nikdy nezobrazí ve výsledcích vyhledávání.

en: No Solr instance available during indexing.
cs: V průběhu indexace není k dispozici žádná instance Solr.

en: Apache Solr Core: Sorting
cs: Apache Solr jádro: Řazení

en: Missing this field
cs: Chybějící pole

en: Initial filter links
cs: Výchozí odkazy filtru

en: The initial number of filter links to show in this block.
cs: Výchozí počet odkazů filtru v tomto bloku.

en: Maximum filter links
cs: Maximální počet odkazů filtru

en: The maximum number of filter links to show in this block.
cs: Maximální počet filtrů odkazu, které se zobrazí v tomto bloku.

en: Include a facet for missing
cs: Zahrnout parametrizované vyhledávání pro chybějící

en: A facet can be generated corresponding to all documents entirely missing this field.
cs: Parametrizovatelný blok filtrů může být vygenerován pro všechny dokumenty, kterým toto pole chybí.

en: Apache Solr recommendations: !name
cs: Doporučení Apache Solr: !name

en: Configure enabled filters
cs: Nastavit povolené filtry

en: Your site has contacted the Apache Solr server.
cs: Byl kontaktován Apache Solr server.

en: Your site was unable to contact the Apache Solr server.
cs: Nepodařilo se kontaktovat Apache Solr server.

en: Indexing failed on one of the following nodes: @nids <br /> !message
cs: Indexace selhala na následujících uzlech: @nids <br /> !message

en: Confirm the re-indexing of all content
cs: Potvrdit reindexaci veškerého obsahu

en: Confirm index deletion
cs: Potvrdit smazání indexu

en: Apache Solr search index
cs: Apache Solr vyhledávací index

en: Operating in read-only mode; updates are disabled.
cs: Je zapnut režim pouze pro čtení, aktualizace jsou vypnuty.

en: The search index is generated by !cron. %percentage of the site content has been sent to the server. There @items left to send.
cs: Vyhledávací index je generován pomocí !cron. %percentage obsahu webu bylo zasláno na server. Zbývající počet položek k indexaci: @items.

en: Solr search
cs: Solr vyhledávání

en: Could not construct a Solr query in function apachesolr_search_search()
cs: Není možné vytvořit Solr vyhledávací dotaz ve funkci apachesolr_search_search()

en: Apache Solr Search: Current search
cs: Apache Solr Search: aktuální hledání

en: Filter by book
cs: Filtr podle zařazení do knihy

en: Filter by language
cs: Filtr podle jazyka

en: Filter by modification date
cs: Filtr podle data změny

en: Filter by post date
cs: Filtr podle data vytvoření

en: Not in any book
cs: Není v žádné knize

en: Retain current filters
cs: Zachovat současné filtry

en: Did you mean
cs: Měli jste na mysli

en: Make Apache Solr Search the default
cs: Nastavit Apache Solr vyhledávání jako výchozí

en: Hides core node search, and makes the search block submit to Apache Solr Search
cs: Schovat vyhledávání jádra a nastavit výchozí hledání v bloku na Apache Solr

en: Use Apache Solr for taxonomy links
cs: Použít Apache Solr pro odkazy kategorií

en: Note: Vocabularies that need this behavior need to be checked off on the <a href="@enabled_filters_url">enabled filters</a> settings page
cs: Poznámka: Slovníky, které vyžadují toto chování musí být zaškrtnuty v <a href="@enabled_filters_url">povolených filtrech</a> na stránce nastavení.

en: Enable spellchecker and suggestions
cs: Povolit kontrolu překlepů a návrhy oprav

en: Enable spellchecker and get word suggestions. Also known as the "Did you mean ... ?" feature.
cs: Povolit kontrolu překlepů a návrhy vyhledávání. Známo rovněž jako funkce "Měli jste na mysli...?".

en: Search found 1 item | Search found @count items
cs[0]: Vyhledávání nalezlo 1 výsledek
cs[1]: Vyhledávání nalezlo @count výsledky
cs[2]: Vyhledávání nalezlo @count výsledků

en: Content bias settings
cs: Nastavení zkreslení řazení výsledků.

en: More like this
cs: Více jako toto

en: Search is enabled. Your site is <a href="!index_settings_link">currently 0% indexed</a>.
cs: Vyhledávání je povoleno. Tento web je v současné době <a href="!index_settings_link">indexován z 0 %</a>.

en: Stores a record of when a node property changed to determine if it needs indexing by Solr.
cs: Zapisuje informace o změně vlastnosti uzlu pro určení, zda je nutné uzel přeindexovat.

en: Boolean indicating whether the node is published (visible to non-administrators).
cs: Boolean hodnota určující, zda je uzel vydán (viditelné neadministrátorským uživatelům).

en: The Unix timestamp when a node property was changed.
cs: Unix časové razítko doby, kdy byla vlastnost uzlu změněna.

en: Framework for searching with Solr
cs: Framework pro hledání pomocí Solr

en: Search with Solr
cs: Vyhledávat pomocí Solr

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Show fewer
cs: Zobrazit méně

en: The Apache Solr image integration module will not have any apparent effect until Image type nodes are indexed or re-indexed.
cs: Modul pro integraci vyhledávání obrázků do Apache Solr nebude mít zjevný vliv, dokud nebudou všechny uzly typu "Obrázek" indexovány nebo reindexovány.

en: Apache Solr image module integration
cs: Integrace vyhledávání obrázků do Apache Solr

en: Integrates the Apache Solr and Image modules
cs: Integruje Apache Solr a moduly pro správu obrázků.

en: Solr search index will be rebuilt.
cs: Solr index bude znovu vytvořen.

en: Your content <a href="@url">must be re-indexed</a> before Apache Solr node access will be functional on searches.
cs: Apache Solr node access nebude fungovat, dokud obsah <a href="@url">nebude reindexován</a>.

en: User %name (UID:!uid) cannot search: @message
cs: Uživatel %name (UID: !uid) nemůže vyhledávat: @message

en: Apache Solr node access
cs: Kontrola přístupu k uzlům pro Apache Solr

en: Integrates the node access system with Apache Solr search
cs: Integruje správu přístupů k uzlům s Apache Solr.

en: Is the group node "included" within a group along with that group's posts
cs: Je uzel skupin integrován s uzly v dané skupině?

en: Should group nodes be indexed as belonging to their own group for the purposes of faceting?
cs: Měly by být uzly skupin (organic groups) indexovány jako kdyby patřily do jejich vlastní skupiny pro účely facet vyhledávání?

en: Not included
cs: Neintegrovat

en: All group nodes marked for re-indexing
cs: Všechny uzly skupiny označeny pro reindexaci.

en: Apache Solr OG: Filter by Organic Group
cs: Apache Solr OG: Filtrovat pomocí organické skupiny

en: Filter by Group
cs: Filtrovat podle skupiny

en: Apache Solr OG configuration
cs: Nastavení Apache Solr OG

en: Apache Solr OG facet settings for group posts.
cs: Nastavení Apache Solr OG parametrizovaného vyhledávání pro skupiny.

en: All existing Organic Group posts will be re-indexed
cs: Všechny současné organické skupiny budou reindexovány.

en: Integrates Organic Groups and Apache Solr Search
cs: Integruje Apache Solr a Organické Skupiny

en: Flush all caches
cs: Vyprázdnit veškerou mezipaměť

en: Comment module form.
cs: Formulář modulu Comment.

en: Translation module form.
cs: Formulář modulu Translation.

en: Menu module form.
cs: Formulář modulu Menu.

en: Book module form.
cs: Formulář modulu Book.

en: Path module form.
cs: Formulář modulu Path.

en: Poll module title.
cs: Titulek modulu Poll.

en: Poll module choices.
cs: Volby modulu Poll.

en: Poll module settings.
cs: Nastavení modulu Poll.

en: Upload module form.
cs: Formulář modulu Upload.

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
cs: Integrace modulu CCK s modulem Views vyžaduje Views ve verzi 6.x-2.0-rc2 nebo vyšší.

en: manage fields
cs: správa polí

en: » Add a new content type
cs: Přidat nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
cs: Pole !field (!field_name) je neaktivní pole typu !field_type, které používá widget typu !widget_type.

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
cs: Název pole (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Field to share
cs: Pole ke sdílení

en: Group name (a-z, 0-9, _)
cs: Název skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: Add new field: you need to provide a field name.
cs: Přidat nové pole: zadejte název pole.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Přidat nové pole: pole %field_name je neplatné. Název musí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
cs: Přidat nové pole: název pole  %field_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků, včetně předpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
cs: Přidat nové pole: název 'field_instance' je vyhrazený.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
cs: Přidat nové pole: název pole %field_name již existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
cs: Přidat nové pole: vyberte typ pole.

en: Add new field: you need to select a widget.
cs: Přidat pole: vyberte widget.

en: Add new field: invalid widget.
cs: Přidat pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
cs: Přidat existující pole: zadejte popisek.

en: Add existing field: you need to select a field.
cs: Přidat existující pole: vyberte pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
cs: Přidat existující pole: vyberte widget.

en: Add existing field: invalid widget.
cs: Přidat existující pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
cs: Pole %label nemůže být přidáno k typu obsahu kvůli uzamčení.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
cs: Pro tento typ obsahu nejsou nastavena žádná pole. Nová pole můžete přidat na stránce <a href="@link">Správa polí</a>.

en: Edit basic information
cs: Upravit základní informace

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
cs: Strojově čitelný název pole. Název nelze později změnit.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
cs: Typ dat, která se pro dané pole budou ukládat v databázi. Tuto volbu nelze později změnit.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
cs: Typ formulářového prvku, který se má zobrazit uživateli, když vytváří toto pole v typu obsahu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
cs: Základní nastavení pro pole %label byla aktualizována.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
cs: Při aktualizaci základního nastavení pole %label se vyskytl problém.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
cs: Toto pole je <strong>zamčené</strong> a nemůže být odstraněno.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: %type basic information
cs: %type: základní informace

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí výchozí hodnotu. Nezadávejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakékoli výše uvedené hodnoty. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> K sestavení očekávaného formátu můžete využít kartu <em>"Devel load"</em> poskytovanou <a href="@link_devel">modulem Devel</a> na stránce typu obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
cs: Maximální počet hodnot, které může uživatel pro toto pole zadat.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
cs: Možnost 'Neomezeně' poskytne tlačítko 'Přidat další', takže uživatelé budou moci zadat libovolný počet hodnot.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
cs: PHP kód pro 'výchozí hodnotu' vrátil hodnotu @value, která je neplatná.

en: %name must be an integer.
cs: %name musí být celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
cs: %name musí být kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
cs: Měli byste se ujistit, že používané pole v daném typu obsahu existuje.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
cs: Pokročilé nastavení: specifikovat hodnotu pole pomocí PHP kódu

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí hodnotu, která se má nastavit. Nepoužívejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakoukoli výše specifikovanou hodnotu. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Karta 'Devel load' poskytovaná modulem <a href="@link_devel">Devel</a> na stránce obsahu vám může pomoci sestavit očekávaný formát.

en: You have to return the default value in the expected format.
cs: Je nutné vrátit výchozí hodnotu v očekávaném formátu.

en: Populate @node's field '@field'
cs: Naplnit pole '@field' typu obsahu @node

en: Field has value
cs: Pole má hodnotu

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
cs: Měli byste se ujistit, že použité pole v daném typu obsahu existuje. Podmínka vrátí TRUE, jestliže má vybrané pole danou hodnotu.

en: Field has changed
cs: Pole se změnilo

en: Content containing changes
cs: Obsah zahrnující změny

en: Content not containing changes
cs: Obsah nezahrnující změny

en: @node's field '@field' has value
cs: Pole '@field' typu obsahu @node má hodnotu

en: Select the machine-name of the field to look at.
cs: Zadejte strojově čitelný název pole, který se má brát v úvahu.

en: @node's field '@field' has been changed
cs: Pole '@field' typu obsahu @node bylo změněno

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
cs: Nefiltrovaný název odkazovaného uzlu. POZOR - nezpracovaný vstup uživatele.

en: Formatted html link to the referenced node.
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaný uzel.

en: Relative path alias to the referenced node.
cs: Alias relativní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Absolute path alias to the referenced node.
cs: Alias absolutní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Relative path alias to the referenced user.
cs: Alias relativní cesty na odkazovaného uživatele

en: Absolute path alias to the referenced user.
cs: Alias absolutní cesty na odkazovaného uživatele

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: Pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
cs: Pole odkazovaného uzlu.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazit popisek. Tato volba nemá žádný vliv, jestliže je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: "@s" pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
cs: Objevuje se v: @types

en: <No value>
cs: <Žádná hodnota>

en: Widget label (@label)
cs: Popisek widgetu (@label)

en: Custom label
cs: Vlastní popisek

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: You need to provide a label.
cs: Je třeba vyplnit popisek.

en: You need to provide a group name.
cs: Je třeba vyplnit jméno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Název skupiny %group_name je neplatný. Název smí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
cs: Název skupiny %group_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků včetně předpony 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
cs: Skupina se jménem %group_name  již existuje.

en: Add new group:
cs: Přidat novou skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
cs: Přidat novou skupinu: je potřeba, aby byl zadán popisek.

en: Add new group: you need to provide a group name.
cs: Přidat novou skupinu: musíte zadat název skupiny.

en: Standard group
cs: Standardní skupina

en: Create display groups for CCK fields.
cs: Vytvořit skupiny pro CCK pole

en: Field group: @group in @type
cs: Skupina polí: @group v typu obsahu @type

en: All fields from this field group on the referenced node.
cs: Všechna pole z této skupiny polí se zobrazí v daném uzlu.

en: Field group label
cs: Popisek skupiny polí

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazovat popisek skupiny. Tato volba nemá žádný vliv, pokud je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: Fieldset - Collapsible
cs: Sada polí - sbalitelná

en: Fieldset - Collapsed
cs: Sada polí - sbalená

en: Field group format
cs: Formát skupiny polí

en: This option allows you to configure the field group format.
cs: Tato volba vám umožní konfigurovat formát sady polí.

en: "@s" field group: @group in @type
cs: "@s" sada polí: @group v typu obsahu @type

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první z nich.

en: There are no nodereference fields defined.
cs: Žádná pole typu nodereference nebyla definována.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Vyberte pohled modulu "Views" pro výběr uzlů, na které je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel fungují pouze pohledy, které používají pole. </li><li>Toto nastavení zruší nastavení "Typy obsahu" výše. Místo toho použijte nastavení "Filtry" modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uzlech, které se nabízejí k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu, použijte nastavení "Pole" modulu Views. </li><li>K určení pořadí, ve kterém se uzly pro výběr zobrazí, použijte "Kritéria řazení" modulu Views. </li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uzlů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views", nebyl však nalezen žádný odpovídající pohled. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid input.
cs: %name: neplatný vstup.

en: %name: found no valid post with that title.
cs: %name: nebyl nalezen žádný příspěvek s tímto názvem.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
cs: V %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla.

en: Only numbers are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla (%decimal).

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první uživatel.

en: There are no userreference fields defined.
cs: Nebyla definována žádna pole typu userreference.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uživatelé, na které je možné odkazovat (pohled)

en: View used to select the users
cs: Pohled (view) použitý k výběru uživatelů

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Zvolte pohled modulu "Views", který vybere uživatele, na něž je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel budou fungovat pouze pohledy, které používají pole.</li><li>Tato možnost zruší výše uvedená nastavení "Role, na které je možné odkazovat" a "Statuty, na které je možné odkazovat". Místo toho použijte nastavení "Filtry" v modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uživatelích k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu použijte nastavení "Pole" v modulu Views.</li><li>Pro určení pořadí uživatelů pro výběr použijte "Kritéria řazení" v modulu Views.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uživatelů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views"; žádný odpovídající pohled však nebyl nalezen. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid user.
cs: %name: neplatný uživatel.

en: New field
cs: Nové pole

en: Existing field
cs: Existující pole

en: New group
cs: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
cs: Přidat pole a skupiny polí k typům obsahu a uspořádat jejich zobrazení v uzlu a v editačním formuláři.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
cs: Pole můžete přidat do skupiny tak, že jej myší přetáhnete pod skupinu a doprava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
cs: Poznámka: instalací modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> získáte podrobnější nápovědu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
cs: Jestliže chcete položku vyloučit z proměnné !content, která se předává do šablony uzlu, zaškrtněte 'Vyloučit'.

en: Hello <strong>@username</strong>
cs: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
cs: Zobrazit zkratky

en: Policy message
cs: Zpráva politiky

en: Help message shown at checkout.
cs: Nápovědný text, který se zobrazí u pokladny.

en: <b>@type failed.</b>
cs: <b>@type selhalo.</b>

en: Determines which shipping methods are quoted at checkout when products of different shipping types are ordered. Larger values take precedence.
cs: Slouží k určení poplatku za doručení v případě, že objednávané produkty jsou doručovány různými metodami. Upřednostňovány jsou poplatky s vyšší cenou.

en: <br />The %list method is compatible with any shipping type. | <br />The %list methods are compatible with any shipping type.
cs[0]: <br />Metoda %list je slučitelná s libovolným způsobem dopravy.
cs[1]: <br />Metody %list jsou  slučitelné s libovolným způsobem dopravy.

en: Ubercart shipment object
cs: Objekt dopravy Übercartu

en: A shipment is saved
cs: Expedice uložena

en: Fulfillment
cs: Splnění

en: Shipment
cs: Expedice

en: The name shown to distinguish it from other weightquote methods.
cs: Jméno, které se zobrazí pro odlišení od jiných metod vážení.

en: The starting price for weight-based shipping costs.
cs: Počáteční částka pro přepravu, jejíž cena je určena na základě váhy.

en: !sign per !unit
cs: !sign na !unit

en: Weight quote shipping method was updated.
cs: Způsob přepravy na základě váhy byl aktualizován.

en: Created and enabled new weight quote shipping method.
cs: Nový způsob přepravy na základě váhy byl vytvořen a zvolen.

en: Weight quote shipping method deleted.
cs: Způsob přepravy na základě váhy byl smazán.

en: If you do not have an account yet, you should <a href="!url">register now</a>.
cs: Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat <a href="!url">zde</a>.

en: No file downloads available.
cs: Nejsou k dispozici žádné soubory ke stažení.

en: No changes have been logged for this order.
cs: Pro tuto objednávku nebyly zaznamenány žádné změny.

en: Last order comment left by an administrator (not counting the order admin comments).  Use with caution: this is unescaped raw input.
cs: Poslední komentář objednávky zanechaný administrátorem (nebere v úvahu administrátorské komentáře). Pozor, možné bezpečnostní riziko: obsahuje nefiltrovaný vstup.

en: The total product quantity of the order.
cs: Celkové množství produktů v objednávce.

en: No image widgets installed.
cs: Není nainstalován žádný widget pro práci s obrázky.

en: Product class saved.
cs: Třída produktu byla uložena.

en: Are you sure you want to delete the %type product class?
cs: Opravdu chcete smazat třídu produktu %type?

en: The node type associated with this product class will revert to a standard node type.
cs: Typ uzlu přiřazený k této třídě produktu bude změněn zpět na základní typ uzlu.

en: Grant or renew purchased roles
cs: Udělit nebo prodloužit zakoupené role

en: Grant or renew purchased roles if the order status matches.
cs: Povolit nebo obnovit koupené role, pokud dojde ke shodě stavu objednávky.

en: If the original order status was not Completed.
cs: Pokud původní stav objednávky nebyl "Dokončena".

en: If the updated order status is Completed.
cs: Pokud je aktualizovaný stav objednávky "Dokončena".

en: Display messages to alert users of any new or updated roles.
cs: Zobrazit zprávu upozorňující uživatele na novou nebo aktualizovanou roli.

en: Stock Level
cs: Stav zásob na skladě

en: Is Below Threshold
cs: Je pod prahovou hodnotou

en: Filter the node based on whether its stock level is below the threshold for the SKU.
cs: Filtrovat uzel na základě toho, zda je jeho hodnota skladových zásob pod prahovým limitem pro danou skladovou položku.

en: Search for customers based on any of the following fields. Use * as a wildcard to match any character.
cs: Hledání zákazníků je založeno na údajích, které vyplníte níže. Můžete použít * jako zástupný symbol, který odpovídá libovolnému znakovému řetězci.

en: For example, searching by last name for 's*' will return all customers whose last name starts with an s.
cs: Například pokud budete hledat příjmení 's*', budou vráceni všichni zákazníci, jejichž příjmení začíná písmenem s.

en: (<em>Leave a field empty to ignore it in the search.</em>)
cs: (<em>Pokud necháte pole prázdné, nebude se při hledání brát v potaz.</em>)

en: Display type for the main store administration page
cs: Typ zobrazení pro hlavní administrační stránku obchodu

en: This table lists out all users on your site who have placed orders.
cs: Tato tabulka ukazuje všechny uživatele, kteří si něco objednali.

en: Use this page to search through users on your site who have placed orders.
cs: Tuto stránku můžete použít na hledání mezi zákazníky, kteří si něco objednali.

en: Arg length
cs: Délka argumentu

en: Just an example setting.
cs: Pouze ukázkové nastavení.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
cs: Před přidáním této varianty je nutné ji nakonfigurovat. Po skončení klikněte na „Vytvořit variantu“ na konci tohoto průvodce pro její přidání ke stránce.

en: Existing node
cs: Existující uzel

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: The machine-readable name of this field.
cs: Strojově čitelný název pole.

en: !site_name blogs
cs: !site_name blogy

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
cs: Stisknutím tlačítka na stránce <a href="@performance">nastavení výkonu</a> vymažete všechny mezipaměti.

en: Add a new weight quote shipping method.
cs: Přidat nový způsob přepravy na základě váhy.

en: Customize product report parameters
cs: Upravit parametry přehledu produktů

en: You may add more attributes <a href="!url">here</a>.
cs: <a href="!url">Zde</a> můžete přidat více vlastností.

en: Display an update message when an item is added to the cart through an add to cart form.
cs: Zobrazit zprávu o aktualizaci, když se do košíku přidá položka přes formulář 'Přidat do košíku'.

en: Anonymous cart duration is 1 @unit. | Anonymous cart duration is @count @units.
cs[0]: Doba platnosti košíku anonymního uživatele je 1 @unit.
cs[1]: Doba platnosti košíku anonymního uživatele je @count @units.
cs[2]: Doba platnosti košíku anonymního uživatele je @count @units.

en: Authenticated cart duration is 1 @unit. | Authenticated cart duration is @count @units.
cs[0]: Doba platnosti košíku přihlášeného uživatele je 1 @unit.
cs[1]: Doba platnosti košíku přihlášeného uživatele je @count @units.
cs[2]: Doba platnosti košíku přihlášeného uživatele je @count @units.

en: Thank you for shopping at [store-name]. Your current order has been attached to the account we found matching your e-mail address.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to view your current order status and order history. Remember to login when you make your next purchase for a faster checkout experience!
cs: Děkujeme, že nakupujete v obchodě [store-name]. Vaše objednávka byla připojena k účtu, který odpovídá Vaší e-mailové adrese.
    
    <a href="!user_url">Přihlašte se</a>, abyste si mohli prohlédnout stav Vaší objednávky a historii změn. Až budete u nás nakupovat příště, nezapomeňte se přihlásit, urychlíte tím Váš nákup.

en: Thank you for shopping at [store-name]. A new account has been created for you here that you may use to view your current order status.
    
    <a href="!user_url">Login</a> to your new account using the following information:
    
    <strong>Username:</strong> !new_username
    <strong>Password:</strong> !new_password
cs: Děkujeme, že jste nakoupili v obchodě [store-name]. Vytvořili jsme pro vás nový účet, který budete moci použít, abyste zkontrolovali aktuální stav objednávky. 
    
    <a href="!user_url">Přihlásit se</a> se můžete pomocí následujících údajů:
    
    <strong>Jméno:</strong> !new_username
    <strong>Heslo:</strong> !new_password

en: No orders available.
cs: Neexistují žádné objednávky.

en: Product models
cs: Produktové modely

en: It may be helpful to disable caching while configuring modules that alter prices or price displays.
cs: V době, kdy nastavujete moduly, které mají vliv na cenu nebo její zobrazení, může být užitečné vypnout vyrovnávací paměť (cache).

en: For high traffic sites or sites with multiple price alterers, leaving this disabled may hurt the site's performance.
cs: Pokud necháte tuto volbu vypnutou, může u stránek s vysokou návštěvností nebo stránek s mnoha pravidly pro výpočet ceny dojít k nežádoucímu zpomalení webu.

en: The port has to be an integer between 1 and 65535.
cs: Port musí být číslo mezi 1 a 65535.

en: On cron running apachesolr_nodeapi_mass_update() on nids @nids
cs: Spuštěno přes cron: apachesolr_nodeapi_mass_update() na NID @nids.

en: On cron running apachesolr_nodeapi_mass_delete() on nids @nids
cs: Spuštěno přes cron: apachesolr_nodeapi_mass_delete() na NID @nids.

en: User blog
cs: Uživatelský blog

en: All polls
cs: Všechny ankety

en: Taxonomy: term
cs: Taxonomie: termín

en: User: name
cs: Uživatel: jméno

en: Vocabulary: ID
cs: Slovník: ID

en: Custom: @title
cs: Vlastní: @title

en: Same page
cs: Stejná stránka

en: Title type
cs: Typ titulku

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
cs: Možnost "seznam" umožňuje uživateli zvolit, zda se  soubor ukáže v seznamu při zobrazení obsahu po jeho vytvoření.

en: Ubercart price
cs: Übercart cena

en: Ubercart weight
cs: Váha v Ubercartu

en: Used by %field in the %type content type.
cs: Použito v poli %field v typu obsahu %type .

en: The maximum number of characters this field can be.
cs: Maximální počet znaků pro toto pole.

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
cs: Nezobrazovat žádnou část tohoto pole, pokud je prázdné. Berte na vědomí, že i v tom případě se může zobrazovat popisek. Pro skrytí popisků prázdných řádků využijte nastavení "Styl" nebo "Styl řádku".

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: The name of the role.
cs: Název role.

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Delta - Appears in: @types
cs: Delta - objevuje se v typech: @types

en: Blocked users
cs: Blokovaní uživatelé

en: Thank you for your order! We will be notified by PayPal that we have received your payment.
cs: Děkujeme za Vaši objednávku! PayPal nám dá vědět, až obdrží Vaši platbu.

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
cs: Název, který se má použít v drobečkové navigaci, pokud je argument přítomen. Pokud není nastaveno, použije se výchozí název (viz "Název") pro nahrazení se znakem "%".

en: Inherit pager
cs: Zdědit stránkovač

en: Themed
cs: Nastylovaný

en: Change settings
cs: Změnit nastavení

en: The optional description of the taxonomy term.
cs: Volitelný popis termínu taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
cs: Volitelný popis slovníku taxonomie.

en: Your OpenID
cs: Vaše OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
cs: Toto OpenID bude po registraci přiřazeno k vašemu účtu.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
cs: Prosím dokončete registraci vyplněním formuláře níže. Pokud již účet máte, můžete <a href="@login">se přihlásit</a> a poté přidat své OpenID v části „Můj účet“.

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
cs: Registrace s údaji, které dodal váš poskytovatel OpenID se nezdařila, důvody jsou uvedeny níže. Registraci dokončete vyplněním formuláře níže. Pokud již účet máte, můžete <a href="@login">se přihlásit</a> a poté přidat své OpenID v části „Můj účet“.

en: Number of pending deletions: @deletes_total
cs: Počet stránek čekajících na smazání z indexu: @deletes_total

en: The index is in read-only mode. Options for deleting and re-indexing are therefore not available. The index mode can be changed on the !settings_page
cs: Protože je index v módu pouze pro čtení, nejsou možnosti pro reindexaci a smazání obsahu indexu dostupné. Mód je možné změnit na stránce !settings_page

en: Error constructing documents to index: <br /> !message
cs: Chyba vytváření dokumentů pro indexaci: <br /> !message

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct, or try removing filters.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue drop"</em> will match less than <em>blue drop</em>.</li>
    <li>You can require or exclude terms using + and -: <em>big +blue drop</em> will require a match on <em>blue</em> while <em>big blue -drop</em> will exclude results that contain <em>drop</em>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Zkontrolujte prosím překlepy.</li>
    <li>Pro vyhledávání jednotlivých slov je třeba odstranit uvozovky okolo frází: <em>"modrá koule"</em> najde méně výsledků než <em>modrá koule</em>.</li>
    <li>Můžete přidat nebo odebrat termíny pomocí znamének + a -: <em>velká +modrá koule</em> bude vyžadovat slovo <em>modrá</em>, zatímco <em>velká modrá -koule</em> odstraní výsledky, které obsahují slovo <em>koule</em>.</li>
    </ul>

en: Apache Solr PHP Client Library
cs: PHP knihovna Apache Solr

en: Correct version "@expected".
cs: Správná verze "@expected".

en: Incorrect version "@version". See the instructions in README.txt.
cs: Nesprávná verze "@version". Instrukce najdete v souboru README.txt.

en: The version of the library in the SolrPhpClient directory is "@version" compared to the expected "@expected"
cs: Verze SolrPhpClient knihovny je "@version", ale očekávána je "@expected"

en: <em>Missing</em>.  See the instructions in README.txt
cs: <em>Chybí</em>. Instrukce najdete v souboru README.txt.

en: The Solr PHP library must be present in a sub-directory named SolrPhpClient.
cs: Solr PHP knihovna musí být nainstalována v podadresáři pojmenovaném SolrPhpClient.

en: Using schema.xml version: <strong>@schema_version</strong>
cs: Používá se schema.xml verze: <strong>@schema_version</strong>

en: Solr core name: <strong>@core_name</strong>
cs: Jméno jádra Solr serveru: <strong>@core_name</strong>

en: Field types
cs: Typy polí

en: Custom: !label
cs: Vlastní: !label

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
cs: JavaScript soubor překladu %file.js byl ztracen.

en: Full comment
cs: Celý komentář

en: Published comment %subject.
cs: Komentář %subject zveřejněn.

en: Views displays
cs: Zobrazení pohledů

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
cs: Nebylo možné dokončit operaci. Závažná chyba v souboru @file na řádku @line: @message

en: no real context
cs: žádný skutečný kontext

en: - Choose -
cs: - Vybrat -

en: Update and save
cs: Aktualizovat a uložit

en: The page has been updated and saved.
cs: Stránka byla aktualizována a uložena.

en: Doesn't exist
cs: Neexistuje

en: @identifier exists
cs: @identifier existuje

en: @identifier does not exist
cs: @identifier neexistuje

en: Length of string
cs: Délka řetězce

en: Enter the context type
cs: Zadejte typ kontextu

en: Enter a user name
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Invalid user selected.
cs: Vybrán neplatný uživatel.

en: Field key
cs: Klíč pole

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "kód jazyka" povoleny.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "název jazyka v angličtině" povoleny.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "název jazyka v domovském jazyce" povoleny.

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: Provide a simple link to translate the node.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro překlad uzlu.

en: The Authmap ID.
cs: Authmap ID.

en: The unique authentication name.
cs: Unikátní autentizační jméno.

en: Use absolute link (begins with "http://")
cs: Použít absolutní odkaz (začínající „http://“)

en: !arbSilent POST received for order @order_id: <pre>@post</pre>
cs: !arbSilent POST přijat k objednávce @order_id: <pre>@post</pre>

en: ship
cs: poslat

en: Rate markup must be a numeric value.
cs: Formát sazby musí být číslo.

en: Customer selected @method as the shipping method and paid @rate
cs: Zákazník vybral @method jako způzob přepravy a zaplatil @rate

en: Display USPS "online" rates
cs: Zobrazit ceny přepravy USPS online

en: Show your customer standard USPS rates (default) or discounted "online" rates.  Online rates apply only if you, the merchant, pay for and print out postage from the USPS <a href="https://sss-web.usps.com/cns/landing.do">Click-N-Ship</a> web site.
cs: Zobrazí vaše standardní USPS sazby (standardní chování) nebo zlevněné "online" sazby. Online sazby budou aplikovány pouze v případě vy, jakož to obchodník, tuto službu zaplatíte a zveřejníte náš odkaz <a href="https://sss-web.usps.com/cns/landing.do">Click-N-Ship</a>.

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have not</strong> logged in. Cron must be running for this feature to work.
cs: Nastavit dobu, po kterou produkty zůstávají v košíku pro <strong>nepřihlášené</strong> uživatele. Pro tuto funkci musí být povolen cron.

en: Set the length of time products remain in the cart for customers who <strong>have</strong> logged in. Cron must be running for this feature to work.
cs: Nastavit dobu, po kterou produkty zůstávají v košíku pro <strong>přihlášené</strong> uživatele. Pro tuto funkci musí být povolen cron.

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
cs: Pro zpřístupnění informací o adrese je potřeba<br />nejdříve označit zákazníka.

en: Order Date:
cs: Datum objednávky:

en: Altered
cs: Pozměněn

en: Formatted original
cs: Formátovaný originál

en: Themed original
cs: Nastylovaný originál

en: This name will appear to the customer when this tax is applied to an order.<br />It will also be used to name the corresponding predicate for this rate.
cs: Tento název se zobrazí zákazníkovi, když je tato daň aplikována na objednávku.<br />Také může být použit pro pojmenování souvisejícího predikátu pro tuto sazbu.

en: Attachment before
cs: Příloha před

en: Views content
cs: Obsah pohledu

en: Attachment after
cs: Příloha za

en: Feed icon
cs: Ikona zdroje

en: No tokens available.
cs: Nejsou dostupné žádné tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
cs: Klikněte na token pro jeho vložení do pole, do kterého jste klikli naposledy.

en: List of the currently available tokens on this site
cs: Seznam aktuálně dostupných tokenů na tomto webu

en: Insert this token into your form
cs: Vložit token do formuláře

en: First click a text field to insert your tokens into.
cs: Nejprve klikněte do textového pole, do kterého chcete tokeny vložit.

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
cs: Soubory nelze nahrávat, jestliže je zapnutý modul Theme Developer. Je silně doporučeno <a href="!url">vypnout tento modul</a>, pokud se aktivně nepoužívá.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
cs: Výchozí (Mbps nebo Kbps)

en: Raw numberic value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Default (kHz)
cs: Výchozí (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
cs: Změna velikosti obrázků při jejich nahrání způsobí ztrátu <a href="http://cs.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIT dat</a> obrázku.

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
cs: CTools vyžaduje některé vlastnosti dostupné v PHP 5.2.0 nebo vyšší.

en: Select base style
cs: Vyberte základní styl

en: X-Small
cs: Extra malý (X-Small)

en: X-Large
cs: Extra velký (X-Large)

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
cs: Nemáte potřebná oprávnění k provedení této akce.

en: You account permissions do not permit you to import.
cs: Oprávnění vašeho účtu neumožňují importování.

en: Current path
cs: Aktuální cesta

en: Current theme
cs: Současné téma vzhledu

en: Term delimiter
cs: Oddělovač termínu

en: Site logo
cs: Logo webu

en: Primary navigation links
cs: Odkazy primární navigace

en: Secondary navigation links
cs: Odkazy sekundární navigace

en: Primary and secondary
cs: Primární a sekundární

en: Term Description
cs: Popis termínu

en: Comment creation
cs: Vytvoření komentáře

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
cs: Nefiltrovaný název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
cs: Nefiltrovaný název slovníku termínu na nejvyšší úrovni.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
cs: Nefiltrovaná cesta menu (jak je zobrazena v drobečkové navigaci), neobsahující položku Domů nebo [menu]. Oddělená znakem /.

en: The unfiltered title of the node's book parent.
cs: Nefiltrovaný nadpis uzlu nadřazené knihy.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy.
cs: Nefiltrované nadpisy všech předchůdců v hierarchii knihy.

en: The unfiltered name of the category.
cs: Nefiltrovaný název kategorie.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to.
cs: Nefiltrovaný slovník, do kterého patří první kategorie stránky.

en: The URL of the current Drupal website.
cs: URL tohoto Drupal webu.

en: The current
cs: Aktuální

en: raw user input
cs: nezpracovaný uživatelský vstup

en: Warning: Token value contains raw user input.
cs: Varování: Hodnota tokenu obsahuje nezpracovaný uživatelský vstup.

en: !description year (four digit)
cs: Rok !description (čtyři číslice)

en: !description year (two digit)
cs: Rok !description (dvě číslice)

en: !description month (full word)
cs: Měsíc !description (celé slovo)

en: !description month (abbreviated)
cs: Měsíc !description (zkrácený)

en: !description month (two digits with leading zeros)
cs: Měsíc !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
cs: Měsíc !description (jedna nebo dvě číslice bez počátečních nul)

en: !description week (two digits with leading zeros)
cs: Týden !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
cs: Datum !description (číselná reprezentace dne v týdnu)

en: !description day (full word)
cs: Den !description (celé slovo)

en: !description day (abbreviation)
cs: Den !description (zkratka)

en: !description day (two digits with leading zeros)
cs: Den !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
cs: Den !description (jedna nebo dvě číslice bez počátečních nul)

en: !description in UNIX timestamp format (1269441371)
cs: !description v unixovém časovém formátu (1269441371)

en: The number of comments on a node.
cs: Celkový počet komentářů k tomuto uzlu.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
cs: Nefiltrovaný text, použitý v menu jako textový odkaz této položky.

en: *Adding _if to any country variable will make it display only for addresses<br />whose country is different than the default store country.
cs: *Přidání _if do kterékoli proměnné země, způsobí její zobrazení pouze v adresách<br />jejichž země jsou odlišné od výchozí země obchodu.

en: Supply a format string for each unit. !value represents the length value.
cs: Vložte řetězec pro formátování každé jednotky. !value představuje hodnotu délky.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Specifikujte omezení velikosti pro jednotlivé soubory. Zadejte hodnoty ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty). Pokud necháte prázdné, velikost nahrávaných souborů bude omezena pouze nastavením maximálního objemu odeslaných dat (max_post_size) a nahrávaných souborů (upload_max_filesize) v PHP (aktuální omezení <strong>%limit</strong>).

en: Total filesize for %title, %tsize, exceeds field settings of %msize.
cs: Maximální velikost souboru pro %title, %tsize, překračuje povolenou velikost pro dané pole: %msize.

en: The file field %field has been updated with new settings.
cs: Pole %field bylo aktualizováno s novým nastavením.

en: File Video width
cs: Šířka videa

en: File Video height
cs: Výška videa

en: File Duration
cs: Trvání nahrávky

en: File Audio sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet audio souboru

en: File Audio channel mode (stereo, mono)
cs: Režim kanálů audio souboru (stereo, mono)

en: File Audio bitrate
cs: Datový tok audio souboru

en: File Audio bitrate mode (cbr, vbr, abr...)
cs: Režim datového toku audio souboru (cbr, vbr, abr...)

en: File ID3 @tag tag
cs: ID3 @tag štítek souboru

en: ID3 tags
cs: ID3 tagy

en: ID3 tags include embedded information such as artist, album, year, genre and other informaiton.
cs: ID3 štítky obsahují vložené informace, jako umělec, album, rok, žánr a další.

en: Select the tag to be rendered. If needing multiple tags, add another ID3 tags field.
cs: Vyberte štítek, který se má připojit. Pokud potřebujete více štítků, přidejte další pole pro ID3 štítky.

en: @mime icon
cs: @mime ikona

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
cs: Modul Content musí být aktivován předtím, než může být aktualizován ImageField.

en: Determines how price variations are displayed to the customer.  Prices may be displayed directly next to each attribute option in the attribute selection form either as a total price for the product with that option or as an adjustment (+ or -) showing how that option affects the product base price.  However, the total price will not be displayed if a product has more than one attribute that can affect the price.
cs: Rozhoduje o tom jak budou varianty cen zobrazeny zákazníkovi. Ceny mohou být zobrazeny přímo vedle každé možnosti při výběru atributů, buď jako celková cena produktu s touto možností, nebo jako úprava (+ nebo -) ukazující, jak daná volba ovlivní základní cenu produktu. Nicméně celková cena nebude zobrazena, pokud má produkt více cenu ovlivňujících atributů .

en: <a href="!url">Click here</a> to go to the shopping cart block configuration page.
cs: <a href="!url">Klikněte sem</a> pro nastavení bloku nákupního košíku.

en: Thanks for your order, !order_first_name!
cs: Děkujeme za objednávku, !order_first_name!

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at !store_link and click on "My account" in the menu or login with the following link:
cs: Pro kontrolu stavu objednávky můžete navštívit domovskou stránku našeho obchodu na adrese !store_link a přejít na "Můj účet", nebo se přihlásit pomocí následujícího odkazu:

en: To learn more about managing your orders on !store_link, please visit our <a href="!store_help_url">help page</a>.
cs: Pro více informací, jak spravovat vlastní objednávky v obchodu !store_link, můžete navštívit <a href="!store_help_url">stránku s nápovědou</a>.

en: Field format
cs: Formát pole
