DQuarks (6.x-1.0) - en to el translation catalogue (169 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Download
el: Λήψη

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Message
el: Μήνυμα

en: Weight
el: Βάρος

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: key
el: κλειδί

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Component
el: Συστατικό

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: All
el: Όλες

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Width
el: Πλάτος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Table
el: Πίνακας

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Root
el: Ρίζα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: E-mail subject
el: Θέμα του e-mail

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Are you sure you want to delete this submission?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την υποβολή για αυτή τη φόρμα;

en: responses
el: αποκρίσεις

en: Go to form
el: Μετάβαση στη φόρμα

en: View this form.
el: Εμφάνιση αυτής της φόρμας.

en: Log submissions
el: Καταγραφή όλων των υποβολών

en: Full debug
el: Πλήρης αποσφαλμάτωση

en: Confirmation message or redirect URL
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης ή διεύθυνση URL για ανακατεύθυνση

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: E-mail to address
el: Διεύθυνση του παραλήπτη του e-mail

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: No Components, add a component below.
el: Δεν υπάρχουν συστατικά, προσθέστε ένα παρακάτω.

en: Edit component: @name (@type)
el: Επεξεργασία συστατικού: @name (@type)

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Parent Fieldset
el: Γονικό σύνολο πεδίων

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key χρησιμοποιείται ήδη από το πεδίο με ετικέτα %existing_field. Χρησιμοποιήστε ένα μοναδικό κλειδί.

en: Submission #@sid
el: Υποβολή #@sid

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Submission Information
el: Πληροφορίες υποβολής

en: Submitted by !name
el: Υποβλήθηκε από τον !name

en: Illegal information. Data not submitted.
el: Μη έγκυρες πληροφορίες. Τα δεδομένα δεν υποβλήθηκαν.

en: Go back to the form
el: Μετάβαση πίσω στη φόρμα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Left Blank
el: Έμεινε κενό

en: User entered value
el: Ο χρήστης εισήγαγε την τιμή

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Average submission length in words (ex blanks)
el: Μέσο μήκος υποβληθέντων στοιχείων σε λέξεις (πχ. κενά)

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: Maxlength of the textfield.
el: Μέγιστο μήκος του πεδίου κειμένου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: From address
el: Διεύθυνση του αποστολέα

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Leave blank for none. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
el: Οι υποβολές των φορμών θα αποστέλλονται με e-mail σε αυτή τη διεύθυνση. Αφήστε την κενή για να μη γίνει αποστολή. Πολλαπλές διευθύνσεις e-mail χωρίζονται με το κόμμα.

en: Submission deleted.
el: Η υποβολή διαγράφηκε.

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: A file readable by Microsoft Excel.
el: Ένα αρχείο αναγνώσιμο από το Microsoft Excel.

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: The results of this submission may be viewed at:
el: Τα αποτελέσματα αυτής της υποβολής μπορούν να εμφανιστούν στη:

en: New component name
el: Όνομα νέου συστατικού

en: The component positions and mandatory values have been updated.
el: Οι θέσεις των συστατικών και οι υποχρεωτικές τιμές αποθηκεύτηκαν.

en: Include in e-mails
el: Συμπερίληψη στα e-mail

en: If checked, submitted values from this component will be included in e-mails.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, θα συμπεριλαμβάνονται στα e-mail οι υποβληθείσες τιμές για το συστατικό αυτό.

en: Component %name cloned.
el: Το συστατικό %name αντιγράφηκε.

en: Component %name updated.
el: Το συστατικό %name ενημερώθηκε.

en: New component %name added.
el: Το νέο συστατικό %name προστέθηκε.

en: Delete the %name fieldset?
el: Διαγραφή της ομάδας πεδίων %name;

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Submissions for %user
el: Υποβολές του χρήστη %user

en: Show !count results per page.
el: Εμφάνιση !count αποτελεσμάτων ανά σελίδα.

en: Showing all results.
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων.

en: @total results total.
el: Σύνολο @total αποτελέσματα.

en: Submission Details
el: Λεπτομέρειες υποβολής

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
el: Κάντε κλικ σε οποιοδήποτε όνομα υπάρχοντος συστατικού για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του.

en: Message to be shown upon successful submission or a path to a redirect page. Preface message with <em>message:</em> for a simple message that does not require a page refresh. Redirect pages must start with <em>http://</em> for external sites or <em>internal:</em> for an internal path. i.e. <em>http://www.example.com</em> or <em>internal:node/10</em>
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται μετά την επιτυχή υποβολή ή μια διαδρομή προς μια σελίδα ανακατεύθυνσης. Παραθέστε το μήνυμα με <em>message:</em> για ένα απλό μήνυμα που δεν απαιτεί ανανέωση της σελίδας. Οι σελίδες ανακατεύθυνσης πρέπει να ξεκινάνε με το <em>http://</em> για εξωτερικούς ιστοτόπους ή με το <em>internal:</em> για μια εσωτερική διαδρομή του συστήματος, πχ. <em>http://www.example.com</em> ή <em>internal:node/10</em>

en: Uncheck all roles to prevent new submissions. The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
el: Μην επιλέξετε κανένα ρόλο για την αποτροπή νέων υποβολών. Ο ρόλος %authenticated αφορά όλους τους χρήστες που έχουν κάνει εγγραφή στον ιστοτόπο, ασχέτως άλλων ρόλων που τους έχουν ανατεθεί.

en: Conditional e-mail recipients
el: Υπό συνθήκη παραλήπτες e-mail

en: The settings below allow you to send e-mails to multiple recipients based off the value of a component.
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις επιτρέπουν την αποστολή e-mail σε πολλαπλούς παραλήπτες βάσει μιας τιμής ενός συστατικού.

en: Limit the number of submissions a user may send within a specified time period
el: Περιορισμός του αριθμού των υποβολών ενός χρήστη μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα

en: Limit to !count submission(s) !timespan
el: Περιορισμός σε !count υποβολές στο !timespan

en: The entered email address %address is not a valid address.
el: Η διεύθυνση e-mail %address που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη διεύθυνση.

en: Submissions for this form are closed.
el: Οι υποβολές για αυτή τη φόρμα είναι κλειστές.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
el: Πρέπει να <a href="!login">συνδεθείτε</a> ή να <a href="!register">εγγραφείτε</a> για να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You do not have permission to view this form.
el: Δεν έχετε την άδεια να δείτε αυτή τη φόρμα.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα το μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των @count φορών.

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: You may not submit another entry at this time.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε άλλη εγγραφή αυτή τη στιγμή.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
el: <a href="!url">Δείτε τις προηγούμενες υποβολές σας</a>.

en: Available components
el: Διαθέσιμα συστατικά

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Default subject
el: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Form submission from: %title
el: Υποβολή φόρμας από: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
el: Η προεπιλεγμένη γραμμή θέματος για τα αποτελέσματα μέσω e-mail.

en: Allow cookies for tracking submissions
el: Να επιτρέπονται τα cookies για την παρακολούθηση των υποβολών

en: Submission access control
el: Έλεγχος πρόσβασης υποβολής

en: Set to "Log submissions" to log all submissions in the watchdog. Set to "Full debug" to print debug info on submission.
el: Επιλέξτε την επιλογή "Καταγραφή όλων των υποβολών" για την καταγραφή όλων των υποβολών στο watchdog. Επιλέξτε το "Πλήρης αποσφαλμάτωση" για την εκτύπωση πληροφοριών αποσφαλμάτωσης κατά την υποβολή.

en: Submission posted to %title. <a href="!url">Results</a>. !details
el: Έγινε υποβολή στο %title. <a href="!url">Αποτελέσματα</a>. !details

en: Submission updated.
el: Η υποβολή ενημερώθηκε.

en: Thank you, your submission has been received.
el: Σας ευχαριστούμε, έγινε λήψη της υποβολής σας.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ειδικά σύμβολα σε αυτό το πεδίο που θα αντικατασταθούν με δυναμικές τιμές.

en: You can use %server[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> variables, %session[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> variables and %get[key] to create prefilled forms from the <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>. %cookie, %request and %post also work with their respective PHP variables. For example %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], or %get[q].
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %server[κλειδί] για την προσθήκη μιας από τις ειδικές <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> μεταβλητές της PHP, το %session[κλειδί] για την προσθήκη μιας από τις ειδικές <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> μεταβλητές και το %get[κλειδί] για τη δημιουργία συμπληρωμένων από πριν φορμών από τη διεύθυνση <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>. Τα %cookie, %request και %post επίσης δουλεύουν με τις αντίστοιχες μεταβλητές της PHP. Για παράδειγμα, %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id] ή %get[q].

en: If you are using the profiles module, you can also access all profile data using the syntax %profile[form_name]. If you for example have a profile value named profile_city, add the variable %profile[profile_city].
el: Αν χρησιμοποιείτε τη μονάδα των προφίλ, μπορείτε επίσης να προσπελάσετε όλα τα δεδομένα ενός προφίλ χρησιμοποιώντας τη σύνταξη %profile[όνομα φόρμας]. Αν για παράδειγμα έχετε μια τιμή στο προφίλ με όνομα profile_city, προσθέστε τη μεταβλητή %profile[profile_city].

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: E-mail a submission copy
el: Αποστολή αντιγράφου της υποβολής με e-mail

en: Check this option if this component contains an e-mail address that should get a copy of the submission. Emails are sent individually so other emails will not be shown to the recipient.
el: Επιλέξτε αυτή την επιλογή αν το συστατικό περιέχει μια διεύθυνση e-mail που θα πρέπει να λαμβάνει αντίγραφο της υποβολής. Τα e-mail αποστέλλονται ξεχωριστά, ώστε άλλες διευθύνσεις e-mail να μην φαίνονται στον παραλήπτη.

en: %value is not a valid email address.
el: Το '%value' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: A textfield that automatically fills in a logged-in user's e-mail.
el: Ένα πεδίο κειμένου που αυτόματα συμπληρώνει τη διεύθυνση e-mail του χρήστη που έχει συνδεθεί στο σύστημα.

en: Label placed to the left of the textfield
el: Ετικέτα που τοποθετείται αριστερά του πεδίου κειμένου

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
el: Ετικέτα που τοποθετείται δεξιά του πεδίου κειμένου

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: To add one, create a !types piece of content.
el: Για να προσθέσετε ένα, δημιουργήστε ένα τύπο περιεχομένου !types.

en: @name form
el: φόρμα @name

en: The node ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του κόμβου.
