DQuarks (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (201 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Download
hu: Letölt

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Download PDF
hu: PDF letöltése

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: key
hu: kulcs

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Display mode
hu: Megjelenítés módja

en: Component
hu: Összetevő

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: Answer
hu: Válasz

en: All
hu: Mind

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: To
hu: Hova

en: Custom
hu: Egyéni

en: Score
hu: Eredmény

en: Width
hu: Szélesség

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Table
hu: Táblázat

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Clone
hu: Klónozás

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Rules
hu: Szabályok

en: Root
hu: Gyökér

en: Clear
hu: Törlés

en: E-mail subject
hu: Az e-mail tárgya

en: Maxlength
hu: Legnagyobb hosszúság

en: Results
hu: Eredmények

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Submissions
hu: Beküldések

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Are you sure you want to delete this submission?
hu: Ez az űrlap beküldés biztosan törölhető?

en: Q
hu: M

en: responses
hu: válaszok

en: Go to form
hu: Tovább az űrlapra

en: View this form.
hu: Az űrlap megtekintése.

en: Log submissions
hu: Kitöltések naplózása

en: Full debug
hu: Teljes hibakeresés

en: Confirmation message or redirect URL
hu: Beküldés utáni üzenet vagy az átirányításhoz használt webcím

en: Mandatory
hu: Szükséges

en: E-mail to address
hu: Az e-mail címzettje

en: E-mail from name
hu: Az e-mail feladójának neve

en: E-mail from address
hu: Az e-mail feladójának címe

en: ever
hu: mindig

en: every hour
hu: óránként

en: every day
hu: naponta

en: every week
hu: hetente

en: No Components, add a component below.
hu: Nincsenek hozzáadott összetevők.

en: Edit component: @name (@type)
hu: Összetevő szerkesztése: @name (@type)

en: Field Key
hu: Mező kulcs

en: Check this option if the user must enter a value.
hu: Be kell jelölni, ha a kitöltőnek kötelező megadnia egy értéket.

en: Parent Fieldset
hu: Szülő mezőcsoport

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
hu: Az alábbi mezőkulcs nem megfelelő: %field_key. A mezőkulcsok csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhatnak.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
hu: A %field_key kulcsmező már létezik (%existing_field mező használja). Egyedi azonosítót kell megadni.

en: Submission #@sid
hu: Beküldés #@sid

en: Previous submission
hu: Előző beküldés

en: Next submission
hu: Következő beküldés

en: Submission Information
hu: Beküldés információ

en: Submitted by !name
hu: Beküldte: !name

en: Illegal information. Data not submitted.
hu: Érvénytelen információ. Az adat nem lett elküldve.

en: Go back to the form
hu: Vissza az űrlapra

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
hu: Segítségével kérdőívek és űrlapok hozhatók létre.

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Left Blank
hu: Kitöltetlen

en: User entered value
hu: A felhasználó által megadott érték

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: User email as default
hu: A felhasználó e-mailcíme az alapértelmezett.

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
hu: Az e-mail mező alapértelmezett értéke a felhasználó e-mailcíme lesz, feltéve, hogy bejelentkezett.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Average submission length in words (ex blanks)
hu: A válaszok átlagos hossza szavakban (a szóközök nem számítanak bele)

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
hu: Jelölőnégyzetek, választógombok, illetve legördülő menük kiválasztásának engedélyezése.

en: Maxlength of the textfield.
hu: A szövegmező legnagyobb hossza.

en: Basic textfield type.
hu: Egyszerű szövegmező

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: From name
hu: Feladó neve

en: From address
hu: Feladó címe

en: Export format
hu: Export formátum

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Submission date
hu: Beküldés dátuma

en: Available as block
hu: Elérhető blokként

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Leave blank for none. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
hu: Az űrlapok beküldései erre az e-mailcímre lesznek elküldve. Üresen kell hagyni, ha nem kell elküldeni az adatokat. Több e-mailcím is megadható, vesszővel elválasztva.

en: Submission deleted.
hu: A beküldés törlése megtörtént.

en: Notify
hu: Értesítés

en: Direction
hu: Irány

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: A file readable by Microsoft Excel.
hu: Microsoft Excel által olvasható fájl.

en: Correct
hu: Helyes

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: The results of this submission may be viewed at:
hu: A űrlapra beküldött eredmények megtekinthetőek itt:

en: New component name
hu: Új összetevő neve

en: The component positions and mandatory values have been updated.
hu: Az összetevők sorrendje és szükségességük állapota frissítve lett.

en: Include in e-mails
hu: Beágyazás az e-mailekbe

en: If checked, submitted values from this component will be included in e-mails.
hu: Bekapcsolása esetén ennek az összetevőnek a kitöltött értékei az e-mailekben is szerepelni fognak.

en: Component %name cloned.
hu: %name összetevő klónozása megtörtént.

en: Component %name updated.
hu: %name összetevő frissítése megtörtént.

en: New component %name added.
hu: %name néven az új összetevő hozzáadása megtörtént.

en: Delete the %name fieldset?
hu: %name mezőcsoport biztosan törölhető?

en: Delete the %name component?
hu: %name összetevő biztosan törölhető?

en: Component %name deleted.
hu: %name összetevő törlése megtörtént.

en: Submissions for %user
hu: %user eredményei

en: Show !count results per page.
hu: !count eredmény jelenjen meg oldalanként.

en: Showing all results.
hu: Az összes eredmény mutatása.

en: @total results total.
hu: @total eredmény összesen.

en: Submission Details
hu: Beküldés részletei

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
hu: Az összetevő szerkesztéséhez a nevére kell kattintani.

en: Message to be shown upon successful submission or a path to a redirect page. Preface message with <em>message:</em> for a simple message that does not require a page refresh. Redirect pages must start with <em>http://</em> for external sites or <em>internal:</em> for an internal path. i.e. <em>http://www.example.com</em> or <em>internal:node/10</em>
hu: A sikeres űrlapbeküldést követően megjelenő üzenet, vagy egy hivatkozás, amelyikre az oldal átirányításra kerül. A <em>message:</em> előtagot kell használni egyszerű üzenet esetén, amikor nincs szükség az oldal újratöltésére beküldés után. Külső oldalakra átirányításhoz a <em>http://</em> előtagot kell használni, belső oldalak útvonalát az <em>internal:</em> taggal kell kezdeni. Például <em>http://www.example.com</em> vagy <em>internal:node/10</em>.

en: Uncheck all roles to prevent new submissions. The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
hu: Ha nincs egyetlen kijelölt szerepkör sem, akkor nem lehet új űrlapot beküldeni. Minden, a webhelyre  bejelentkezett felhasználó rendelkezik az „%authenticated” szerepkör jogaival is, más szerepkörök jogosultságaitól függetlenül.

en: Conditional e-mail recipients
hu: Feltételes e-mail-címzettek

en: The settings below allow you to send e-mails to multiple recipients based off the value of a component.
hu: Az alábbi beállítások lehetővé teszik, hogy az űrlap egy elemének értékétől függően több címzettnek küldjön levelet.

en: Limit the number of submissions a user may send within a specified time period
hu: Egy felhasználó által adott időtartam alatt történő beküldések korlátozása

en: Limit to !count submission(s) !timespan
hu: Korlátozott a beküldések száma, csak !count darab küldhető be !timespan alatt.

en: The entered email address %address is not a valid address.
hu: A megadott %address e-mailcím érvénytelen.

en: Submissions for this form are closed.
hu: Az űrlap le van zárva, ezért nem lehet kitölteni.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">belépés</a> vagy <a href="!register">regisztráció</a> szükséges.

en: You do not have permission to view this form.
hu: Nincs jogosultság az űrlap megtekintéséhez.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
hu: Az űrlap elérte az engedélyezett beküldések számát (@count).

en: You have already submitted this form.
hu: Ez az űrlap egyszer már ki lett töltve.

en: You may not submit another entry at this time.
hu: Az űrlap jelenleg nem tölthető ki újra.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
hu: <a href="!url">Korábbi kitöltések megtekintése.</a>

en: Available components
hu: Elérhető összetevők

en: The default sender name which is used along with the default from address.
hu: Az alapértelmezett feladó neve, amely az e-mailcímmel együtt lesz felhasználva.

en: Default subject
hu: Alapértelmezett tárgy

en: Form submission from: %title
hu: Űrlapkitöltés innen: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
hu: A kitöltéseket tartalmazó e-mailek alapértelmezett tárgya.

en: Allow cookies for tracking submissions
hu: Sütik engedélyezése a beküldések nyomkövetésére

en: Submission access control
hu: Beküldések hozzáférés-szabályozása

en: Set to "Log submissions" to log all submissions in the watchdog. Set to "Full debug" to print debug info on submission.
hu: A „Kitöltések naplózása” kiválasztásával az összes beküldés naplózva lesz. A „Teljes hibakeresés” kiválasztásával az űrlap beküldésekor a hibakeresési információk a képernyőn lesznek láthatóak.

en: Submission posted to %title. <a href="!url">Results</a>. !details
hu: A beküldés kézbesítve %title részére. <a href="!url">Eredmények</a>. !details

en: Submission updated.
hu: Az eredmény frissítése megtörtént.

en: Thank you, your submission has been received.
hu: Köszönjük, a beküldés sikeres volt.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
hu: A mező értékének dinamikus feltöltéséhez használható néhány különleges vezérjel.

en: You can use %server[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> variables, %session[key] to add any of the special PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> variables and %get[key] to create prefilled forms from the <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>. %cookie, %request and %post also work with their respective PHP variables. For example %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], or %get[q].
hu: A %server[key] használható néhány különleges PHP <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.server">$_SERVER</a> változó, a %session[key] a <a href="http://www.php.net/reserved.variables#reserved.variables.session">$_SESSION</a> változók hozzáadásához és a %get[key] az <a href="http://hu.php.net/reserved.variables#reserved.variables.get">URL</a>-ből előre kitöltött űrlapelemekhez. A %cookie, %request és a %post szintén leképezi a megfelelő PHP változókat. Például %server[HTTP_USER_AGENT], %session[id], vagy %get[q].

en: If you are using the profiles module, you can also access all profile data using the syntax %profile[form_name]. If you for example have a profile value named profile_city, add the variable %profile[profile_city].
hu: A <em>Profiles</em> modul használata estén az összes profiladat elérhető a %profile[form_name] formában. Például, ha létezik a profilban egy „profile_city” mező, akkor a mező értéke elérhető a %profile[profile_city] változóban.

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: E-mail a submission copy
hu: A kitöltött űrlap másolatának elküldése e-mailben

en: Check this option if this component contains an e-mail address that should get a copy of the submission. Emails are sent individually so other emails will not be shown to the recipient.
hu: Ezt a lehetőséget be kell jelölni, ha ez az összetevő olyan e-mailcímet tartalmaz amelyikre az űrlap beküldésből másolatot kell küldeni. Az e-mailek egyedileg lesznek elküldve, így a címzettek nem látják a további e-mailcímet.

en: %value is not a valid email address.
hu: %value érvénytelen email cím.

en: A textfield that automatically fills in a logged-in user's e-mail.
hu: Szövegmező, amelyik automatikusan felveszi a bejelentkezett felhasználó e-mailcímét.

en: Label placed to the left of the textfield
hu: A szövegmező bal oldalára helyezett címke

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
hu: A szövegmező jobb oldalára helyezett címke

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: quiz
hu: kvíz

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Not equal
hu: Nem egyenlő

en: Unique
hu: Egyedi

en: To add one, create a !types piece of content.
hu: A hozzáadáshoz készíteni kell egy !types típusú tartalmat.

en: Value of !component
hu: !component értéke

en: Value of "!component"
hu: „!component” értéke

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
hu: Az összes mező értékének egyediségét ellenőrizni kell. Ugyanaz az érték nem használható kétszer.

en: No available components
hu: Nincs elérhető összetevő

en: @name form
hu: @name űrlap

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
hu: Az űrlap megtekintéséhez <a href="!login">bejelentkezés</a> szükséges.

en: Form only
hu: Csak űrlap

en: If enabled this webform will be available as a block.
hu: Engedélyezve a webform blokként is elérhetővé válik

en: The node ID.
hu: A tartalomazonosító.

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
hu: A felhasználó neve, ha be van jelenktezve. Névtelen felhasználóknál üres.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
hu: A felhasználó email címe, ha be van jelenktezve. Névtelen felhasználóknál üres.

en: The IP address of the user.
hu: A felhasználó IP-címe.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
hu: A webhely neve (pl.: %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
hu: A webhely beállításainak megfelelően formázott aktuális dátum.

en: The node title.
hu: A tartalom címe.

en: Any user profile field or value, such as %profile[name] or %profile[profile_first_name]
hu: A felhasználói profil bármely mezője vagy értéke, például %profile[name] vagy %profile[profile_first_name]

en: Tokens may be populated from the URL by creating URLs of the form http://example.com/my-form?foo=bar. Using the token %get[foo] would print "bar".
hu: A vezérjeleket http://example.com/my-form?foo=bar formátumban létrehozott webcímekben is meg lehet adni. A példa alapján a %get[foo] vezérjel értéke "bar" lesz.

en: Tokens may also be populated from POST values that are submitted by forms.
hu: Vezérjelekhez az űrlapok által küldött POST értékek is megadhatók.

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
hu: Felhasználók !count beküldésre való korlátozása !timespan idő alatt

en: Contain
hu: Tartalmaz
